PDA

View Full Version : CIN I, II, III i HPV

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

ANILA
05.11.2008., 17:25
evo da se javim,pokupila sam danas papu,nakon biopsije,i na nalazu nema nista,na papi jel cist ko suza
koloskopija i biopsija pokazali cin 2
sutra idem na kolposkopiju,ne nadam se nicemu,spreman sam na najgore
samo me cudi cisti papa nalaz,a možda je biopsijom i skinio sve,možda sam ipak tolika sretnica?

ps.kondilomi su oba otpala

Blago tebi.....nadam se da ču i ja bit te sreće....:top:

meelitaa
05.11.2008., 19:00
cure moje išla ja do otorinoralnigologa zbog grla pa da podjelim s vama koji mislite ić da ne gubite vrijeme
pitala sam za hpv rekla mi je da oni na viruse ne rade briseve i da je moguće da hpv radi promjene, al kao ona ne vidi da je to slučaj u mene (moš si mislit kako bi ona to i mogla vidjet kad se ne radi o niskom koji radi kondilome nego o srednjem al dobro).
nekako me blijedo gledala cjelo vrijeme pa ne znam šta bi rekla.... cura zna za hpv po mom mišljenju al nezna baš previše o tom...
uglavnom rekla mi je da moram ić vadit krajnike i da je jedino što mogu uradit poslat to poslje na analizu da se vidi kakve su promjene eventualno.
moje mišljenje o svemu je da baš cura i nema nekog pojma i sve šalje na operaciju krajnika očito koliko sam vidila i prije mene i poslje (jako su mlade pa pretpostavljam da su stažistice)
ja imam problema i sa sinusima tako da smatram da je trebala to cjelokupno sve pogledat možda treba sinuse operirat.... koma
sve u svemu rekla sam joj da ne idem pod nož i da ću još razmislit
vjerojatno ću i morat to operirati al ić ću po drugo mišljenje prije toga jer smatram da se to sve treba pogledat kao cjelina jer jedno uzrokuje poremećaj drugog..
toliko o tom i našem zdravstvenom idem privatno na pregled da me pogledaju ko čovjeka

valneahana
05.11.2008., 19:05
a da mi ljubu nažicamo da nam on pogleda srlo bar ovako koliko se da iznutra s kolposkopm a mislim da bi se dalo sve do mandula vidjeti dalje prema jednjaku sumnjam jer nemože zakrenuti to prema dolje(mislim na aparat) ali ovo mislim da bi mogao:ne zna:

ANILA
05.11.2008., 19:35
a da mi ljubu nažicamo da nam on pogleda srlo bar ovako koliko se da iznutra s kolposkopm a mislim da bi se dalo sve do mandula vidjeti dalje prema jednjaku sumnjam jer nemože zakrenuti to prema dolje(mislim na aparat) ali ovo mislim da bi mogao:ne zna:

Mislim da bi pitao jel nam nije dosta guranja dolje!!!!:rigo::five::mig:

sofi
05.11.2008., 20:38
hej ja sam bila kod ORL-a i dr. je upoznata sa hpv-om u grlu... kaze da se to ispituje razmazom od strane citologa... a rekla mi je da misli da se to radi u zg na solti.... eto pa vi se mozete dalje raspitati.... a za moje grlo kaze da mi je sluznica sprzena ali da je to od helicobakterije koju su mi otkrili, te da je to razalog svih tegoba u grlu, a da ne vidi nikakve promjene .... no meni se prije nekih dana pojavila neka grudvica u ustima i ja se plasim da nije kondilom... dermatolog mi je rekao da misli da nije, ali da je najbolje da napravim biopsiju da se tacno potvrdi sta je upitanju....

Maddie
05.11.2008., 22:36
joj samo me plasite s tim grlima
i svakakim rupama di se to sve zavuce

OOOOOOO
06.11.2008., 11:59
ja sam jucer bila kod specij. jednog od najboljih u mom gradu pitala sam ga za to da li je moguce da se hpv prenese oralnim putem na grlo rekao mi je da je to vrlo rijetko i da se za to apsolutno ne moram bojati

meelitaa
06.11.2008., 13:27

haha fora :lol:
kako ste ga to uspjele nažicat
nisam ni razmišljala o tom da se može :)
jel vam premaže grlo ičim il onako gleda da i ja svoju nagovorim :)
al dobro opet ipak se ginekolozi ne kuže u grlo toliko da bi nam nešto konkretno rekli
pogotovo u mene nema kondiloma
valjda su promjene puno drukčije ako je hpv u pitanju pa tako zaključe da se ne radi o hpv-u nemam pojma, a ni neznam kakve koristi od analize tkiva poslje kad ne rade na sve hpv-ove analizu neće ništa pokazat:eek: , jedino mogu vidit jel kancerogeno

Gangabanga
06.11.2008., 15:30
evo da se javim,pokupila sam danas papu,nakon biopsije,i na nalazu nema nista,na papi jel cist ko suza
koloskopija i biopsija pokazali cin 2
sutra idem na kolposkopiju,ne nadam se nicemu,spreman sam na najgore
samo me cudi cisti papa nalaz,a možda je biopsijom i skinio sve,možda sam ipak tolika sretnica?

ps.kondilomi su oba otpala

Ja sam isti slučaj ko ti samo meni je biopsija pokazala cin 3. Nakon biopsije mi je papa bio čist i promjena je velikim dijelom odstranjena biopsijom i, po mom mišljenju dijelom i alternativnim metodama dizanja imuniteta, tako da to postoji. Meni su rekli da imam sreću, al ja još nisam završila priču, pa ti želim da ipak budeš ta sretnica :)

Gangabanga
06.11.2008., 15:38
e sad kad ste počeli o tim kondilomima u grlu, počele su me hvalat brije.
Danas imam osjećaj stranog tijela u grlu i gutam cijeli dan da vidim dal je nestalo...negdje sam pročitala da simptomi za to mogu varirati od blage promuklosti, osjećaja stranog tijela u grlu, teškog gutanja, do gušenja i pneumonije...

a ča ja znan više...HPV mi je u mislima 24/7.

Maddie
06.11.2008., 15:46
Ja sam isti slučaj ko ti samo meni je biopsija pokazala cin 3. Nakon biopsije mi je papa bio čist i promjena je velikim dijelom odstranjena biopsijom i, po mom mišljenju dijelom i alternativnim metodama dizanja imuniteta, tako da to postoji. Meni su rekli da imam sreću, al ja još nisam završila priču, pa ti želim da ipak budeš ta sretnica :)

ti si bila sretnica
meni od 2 kondiloma osto jedan
i na dva mjesta mozaik,osto cin 2
gledala sam kako je crto to na nalazu nije neka povrsina velika,a možda mene zeza to sto na cerviksu(egzocerviksu,kako vec) imam ektopij,pa sam tu slaba,inace dalje nigdje nemam.ove sto sam imala perianalno kondilome su sami nestali od sebe:s

da i reko je da se te promjene nalaze na istim mjestima ko i prije,a mico ih je od tamo biopsijom
jel to ima veze s time daje to dublje uslo?
jer moj papa je radjen mjesec dana nakon kolposkopije i bio je cist,s tim da sam ja na kontrolu osla 3 mjeseca poslije pape,pa jel se stigo rasiriti toliko
kako si dizala imunitet,ja sam prestala pusiti,eto zasad
a ne bi htjela neka tablete gutat,htjela bi nesto efektivno,sto prirodnije a da nije skupo
da ubacila sam jabuku svaki dan,ali to od nedavno

Joya
07.11.2008., 10:41
evo da se konačno i ja javim
odradila konizaciju, bila je klasična
nalaz poslije - cin III, rubovi čisti i uredni
sad sam još doma, odmaram, mirujem, i ne mogu vjerovati da je to iza mene

sofi
07.11.2008., 11:03
ajde draga joya sad uzivaj sto si stavila tacku na to sve.....
ja sam sretna zbog tebe da se sve zavrsilo...

Gangabanga
07.11.2008., 13:24
ti si bila sretnica
meni od 2 kondiloma osto jedan
i na dva mjesta mozaik,osto cin 2
gledala sam kako je crto to na nalazu nije neka povrsina velika,a možda mene zeza to sto na cerviksu(egzocerviksu,kako vec) imam ektopij,pa sam tu slaba,inace dalje nigdje nemam.ove sto sam imala perianalno kondilome su sami nestali od sebe:s

da i reko je da se te promjene nalaze na istim mjestima ko i prije,a mico ih je od tamo biopsijom
jel to ima veze s time daje to dublje uslo?
jer moj papa je radjen mjesec dana nakon kolposkopije i bio je cist,s tim da sam ja na kontrolu osla 3 mjeseca poslije pape,pa jel se stigo rasiriti toliko
kako si dizala imunitet,ja sam prestala pusiti,eto zasad
a ne bi htjela neka tablete gutat,htjela bi nesto efektivno,sto prirodnije a da nije skupo
da ubacila sam jabuku svaki dan,ali to od nedavno

Meni nije crtao skicu nego sam vidjela i isprintao mi je sliku kad premaže sa octom i onda poslije s jodom. Nisam imala kondilome što je gori slučaj nego kad ih imaš.
Koliko sam ja skužila CIN III zahvaća cijelu sluznicu do bazalne membrane, koja dijeli sluznicu od tkiva, CIN II bi trebala bit lakša priča. Može bit i posljedica toga koliko je duboko išao, premda sama biopsija bi trebala bit vrlo površna. I ovisi dal ti je radio loop ili punch.
Ako pušiš onda ti to baš i ne ide u prilog. :/ Nikakve cigare i alkohol. Jer kažu da upravo to čini da se stanice dalje nastave dijeliti. Tako da ne znam dal si ih makla pa da ti se opet proširilo.

Osobno mislim da je ovdje svako poseban slučaj i da bilo kakav savjet ti niš previše ne znače. Meni je samo povećalo paranoju. Jer nitko ovdje nije pravi stručnjak i svi su pod utjecajem mišljenja svojih doktora, tako da se ovdje ta mišljenja sukobljavaju.

Za imunitet sam pročitala na ovim stranicama da je dobar Aloe vera gel, ostalo ti je kako izabereš. E i puno esencijalnih masnih kiselina i ulja sjemenki koje se inače koriste za liječenje karcinoma.
Zajebano je sa ovim virusom što si ni vrit ni mimo. Sve je relativno.Nema prave kontrole nad situacijom.I nema logike!!

Maddie
07.11.2008., 18:43
pušit sam prestala
znaci cinovi ovise on velicine povrsine zahvacene
radio je punch biopsiju

ANILA
07.11.2008., 19:23
evo da se konačno i ja javim
odradila konizaciju, bila je klasična
nalaz poslije - cin III, rubovi čisti i uredni
sad sam još doma, odmaram, mirujem, i ne mogu vjerovati da je to iza mene

Ti si pobjednica.....:top::cerek::mig:

ANILA
08.11.2008., 10:42
e sad kad ste počeli o tim kondilomima u grlu, počele su me hvalat brije.
Danas imam osjećaj stranog tijela u grlu i gutam cijeli dan da vidim dal je nestalo...negdje sam pročitala da simptomi za to mogu varirati od blage promuklosti, osjećaja stranog tijela u grlu, teškog gutanja, do gušenja i pneumonije...

a ča ja znan više...HPV mi je u mislima 24/7.

Ja sad skoro idem na kontrolni papa,a imam isto cin 3,rađena mi je letz biopsija......
koje si ti metode koristila što misliš da su ti pomogle??:)

silvaes85
10.11.2008., 16:14
Hej cure. Recite mi ima li koja iskustva s corpus luteum na jajniku?

nicole76
10.11.2008., 18:04
Hej cure. Recite mi ima li koja iskustva s corpus luteum na jajniku?

:D
Corpus luteum je žuto tijelo, nastaje neposredno nakon ovulacije od rasprsnutog folikula (iz kojeg je izbačena jajna stanica) i zadaća mu je da luči ženski spolni hormon progesteron. To je normalna pojava svakog mjeseca kod zdrave žene koja nije trudna.

silvaes85
10.11.2008., 18:29
:D
Corpus luteum je žuto tijelo, nastaje neposredno nakon ovulacije od rasprsnutog folikula (iz kojeg je izbačena jajna stanica) i zadaća mu je da luči ženski spolni hormon progesteron. To je normalna pojava svakog mjeseca kod zdrave žene koja nije trudna.

Hvala ti, ali to znam. Proguglala sam cim sam se vrattila od ginica. Imam to na desnom jajniku, od proslomjesecne ovulacije(valjda)....i nije otislo nikuda nego stoji na jajniku. Probode me tu i tamo...malo osjetim(ili samo umisljam)boluckanje, pa me zanimalo dal je netko od vas imao s time borbe. Uglavnom ginicka mi je rekla da cemo pratiti i nakon iduce M opet da dodjem na ultrazvuk.

meelitaa
10.11.2008., 18:38
Hvala ti, ali to znam. Proguglala sam cim sam se vrattila od ginica. Imam to na desnom jajniku, od proslomjesecne ovulacije(valjda)....i nije otislo nikuda nego stoji na jajniku. Probode me tu i tamo...malo osjetim(ili samo umisljam)boluckanje, pa me zanimalo dal je netko od vas imao s time borbe. Uglavnom ginicka mi je rekla da cemo pratiti i nakon iduce M opet da dodjem na ultrazvuk.

meni na kraju nije jasno što ti točno imaš, šta ti piše u nalazu??
ako piše žuto tijelo to je normalno u određenoj fazi ciklusa, al u tom slučaju te ne bi trebalo to bolit.

meelitaa
10.11.2008., 18:47
aha nisam vidila da si prije napisala da je žuto tijelo u pitanju
nemoj se oko toga zamarat vidit ćeš sljedeći mj. tako sam se i ja prepala kad mi je rekla za žuto tijelo al otišlo je :)

silvaes85
10.11.2008., 18:47
meni na kraju nije jasno što ti točno imaš, šta ti piše u nalazu??
ako piše žuto tijelo to je normalno u određenoj fazi ciklusa, al u tom slučaju te ne bi trebalo to bolit.

pise corpus luteum...okrugla formacija na desnom jajniku promjera 3,7cm-različite ehogenosti;
Da ali je to normalno nakon ovulacije, a u ovom ciklusu do ovulacije jos nije ni doslo, jer je prerano i drugi jajnik je normalne velicine. Ispricavam se na off topicu, ali ovdje vecinu ljudi znam pa mi je bed ici sad pretrazivati dalje topice.

silvaes85
10.11.2008., 18:48
aha nisam vidila da si prije napisala da je žuto tijelo u pitanju
nemoj se oko toga zamarat vidit ćeš sljedeći mj. tako sam se i ja prepala kad mi je rekla za žuto tijelo al otišlo je :)

Jesi ti osjetila kakvo slabije probadanje?

meelitaa
10.11.2008., 22:28
a nakon koliko od menge si išla dokt?
nekad ti to nema veze tjelo malo podivlja pa se vrati u normalu znam po sebi. meni ti je npr svaki put dosad od 1mj ovuliro ljevi jajnik i kad sam išla mjesec za mjesecom
da ja sam osjećala probadanje s obe strane al više s ljeve i prije jer sam imala upalu, a i nako toga jer mi je ostao sadržaj od upale.
znam da je mene ona kad je gledala to žuto tijelo pitala jel sam išla na wc itd i onda mi je rekla da ne bi mi proglasili nešto što nije dođi ti opet na ultrazvuk 10-ti dan od prvog dana menge i poslje nije bilo prisutno
a ništa se ne brini ti zasad a sljedeći put nek te dobro pogleda, meni je samo ljevi jajnik gledala 20min
probadanje je onako ko da te netko nožem ubode par puta tj šiljkom bolje rečeno jer je baš takav osjećaj (pogotovo ako se istegneš il dugo sjediš) a znalo me i podmuklo malo bolit
mene je bolilo tj probadalo jer sam imala u ljevom jajovodu hipoehogeni sadržaj
moj je nalaz drukčiji malo u mene ti je pisalo
...ovariji se obostrano uredno prikazuju ljevo sa žutim tjelom. U području liijevog jajovoda gusti hipoehogeni sadržaj s anheogenim odjekom završnog djela 8,9x7,7 mm. Desno jajovod ispunjen tankim slojem anehogenog sadržaja
požali joj se na bol opet svakako jer oni to ni ne traže ako nema potrebe. meni nisu odmah vidjeli jer nisu išli detaljno gledat a nisu pri rutinskom pregledu mogli vidit zato što je nastupila ovulacija uvijek. kad se dogodi ovulacija teško se to vidi

JustForFun
11.11.2008., 12:43
žuto tijelo je normalna pojava, ali mu nije mjesto na janiku već naniže, ne znam gdje, ali barem u jajovodu

meelitaa
12.11.2008., 08:42
žuto tijelo je normalna pojava, ali mu nije mjesto na janiku već naniže, ne znam gdje, ali barem u jajovodu

znamo da je normalna pojava, al u određenom djelu ciklusa. tj to je vrijeme prije menge negdje od ovulacije pa nadalje se spušta kad se jajašce ne oplodi i onda se kaže da je žuto tijelo i trebalo bi bit u jajovodu bar je u mene bilo, mada lječnici kažu il napišu tako pa izgleda ko da je na jajniku
nije ni meni jasno kako je baš u jajniku al događa se, možda nije uspjelo izać al vjerojato će ga drugo potjerat :)

tree of life
12.11.2008., 09:09
Curke, ja sam više luda od toga hpv-a. Bila sam sada i kod trećeg doktora i naravno da sam još zbunjenija i više niš ne kužim. osim što znam da mi je ful žao što nisam studirala medicinu da sama sebi mogu pomoći jer ne znam kome bih vjerovala.
Dakle prvi doktor nakon papa testa cin 1 (da sad ne objašnjavam detaljno na par str. prije sam napisala povijest bolesti) kaže terapija interferonima, drugi doktor nakon kolposkopije kaže lletz konizacija, a treći doktor bez kolposkopije i pape kaže betadine vaginalete, kolposkopija i papa dogovoreni za dva tjedna, pa kada vidi kakvo je stanje on misli da će se to eventualno riješiti biopsijom (to bi bila druga) i mojim imunitetom. I kaj sada da ja mislim?
Ako bi išla na lletz, onda moram ignorirati ovog trećeg (prvog sam definitivno isključila zbog male vjerojatnosti ozdravljenja). I sada sam u dilemi. Mislim, kako tu uopće procijeniti pametno? da li se izlagati zahvatu (lletz) ako možda nije potreba za tim (na temelju kolposkopije, bez pape) ili čekati koploskopiju (kod trećeg) pa eventualno biopsiju? Ne znam....
MM je bio na pregledu kod Ljube i kod njega je sve super, nalaz uredan, kontrola za 4. mjeseca. Ajde bar je kod njega sve u redu.
A ja već pomalo ludim od tih mišljenja....zar mogu biti tako različita? Sve si mislim pa možda ovaj dr. treći kada vidi papu i kolp., možda se i on odluči za lletz? A možda odluči biopsiju (vidim da mu je tako slijed razmišljanja)? Kao spomenuo je i postupnik (ako je cin 1 dvije god. onda se neki zahvati poduzimaju, valjda lletz):confused:
Eto, pa da malo promozgate sa mnom, ako imate volje...:)

JustForFun
12.11.2008., 10:56
nisam upućena u ove stvari kao neki forumaši ovdje (oni će ti bolje znati odgovoriti)

ali nije mi jasno zašto bi išla na konizaciju ako imaš cin 1 ? :confused: :confused:

pogotovo ako misliš kasnije rađati jer će ti svaka trudnoća biti puno rizičnija :ne zna:

JustForFun
12.11.2008., 11:09
mene zanima na papa testu šta znači V+ i C+ ???

meelitaa
12.11.2008., 12:33
Curke, ja sam više luda od toga hpv-a. Bila sam sada i kod trećeg doktora i naravno da sam još zbunjenija i više niš ne kužim. osim što znam da mi je ful žao što nisam studirala medicinu da sama sebi mogu pomoći jer ne znam kome bih vjerovala.
Dakle prvi doktor nakon papa testa cin 1 (da sad ne objašnjavam detaljno na par str. prije sam napisala povijest bolesti) kaže terapija interferonima, drugi doktor nakon kolposkopije kaže lletz konizacija, a treći doktor bez kolposkopije i pape kaže betadine vaginalete, kolposkopija i papa dogovoreni za dva tjedna, pa kada vidi kakvo je stanje on misli da će se to eventualno riješiti biopsijom (to bi bila druga) i mojim imunitetom. I kaj sada da ja mislim?
Ako bi išla na lletz, onda moram ignorirati ovog trećeg (prvog sam definitivno isključila zbog male vjerojatnosti ozdravljenja). I sada sam u dilemi. Mislim, kako tu uopće procijeniti pametno? da li se izlagati zahvatu (lletz) ako možda nije potreba za tim (na temelju kolposkopije, bez pape) ili čekati koploskopiju (kod trećeg) pa eventualno biopsiju? Ne znam....
MM je bio na pregledu kod Ljube i kod njega je sve super, nalaz uredan, kontrola za 4. mjeseca. Ajde bar je kod njega sve u redu.
A ja već pomalo ludim od tih mišljenja....zar mogu biti tako različita? Sve si mislim pa možda ovaj dr. treći kada vidi papu i kolp., možda se i on odluči za lletz? A možda odluči biopsiju (vidim da mu je tako slijed razmišljanja)? Kao spomenuo je i postupnik (ako je cin 1 dvije god. onda se neki zahvati poduzimaju, valjda lletz):confused:

pa ček ti si bila na letz biopsiji il ne na kraju??
koliko vidim po postovima jesi. pa nemaš razlog ić ponovno na biopsiju možeš jedino ić na konizaciju ako se stanje pogoršava na koposkopiji
nakon godinu dana se poduzimaju zahvati i kod cin 1 duže se nesmije čekat može bit samo gore

emeral
12.11.2008., 12:34
:w ja sam nova
priča ide ovako, prije malo više od godinu dana su mi se pojavili kondilomi(tad nisam znala šta je to), odlazim kod svog tadašnjeg ginekologa (kojeg sam redovno posjećivala, do 2x godišnje) koji mi kaže da se radi o osipu uzrokovanimi promjenom omekšivača, tampona, možda depilacije voskom i da mažem melemom:D
ja ga poslušala i radila to neka 4 mjeseac, situacija se pogoršala, tih malih odvratnih je bilo sve više. u panici odlazim privatnici u zg koja momentalno dijagnosticira hpv niskorizični radi briseve na hpv i s aerobe, anaerobe klamiciju kandidu.
hpv nalaz pozitivan na niskorizični i visokorizični. klamidija i kandida neg, jedino nekakv streptokok pozitivan. odlazim od svog tadašnjeg doktora i uzimam svoj karton na kojem prvi put u životu vidim kako mi je papa tri godine prije bio hpv suspektan.:eek::rolleyes:
nakon tih prvih nalaza, počinjem piti matičnu mliječ u tinkturi i vitamni c. niskorizični se povukao prilično brzo, kroz mjesec dana:mashala:
radila sam papu i aerobe i anaerobe ponovo prije mjesec i pol dana, imam cin1 je i taj neki streptokok, sutra idem kod dr da mi kaže šta dalje.
u međuvremenu sam se tretirala :D matičnom mliječi u prahu (onom stopsotonom), sad sam na immunity boosteru oid twin laba. pa ću slijedeće aloe veru - po preporuci prijateljice koja je imala cin 3 i operirala rak grlića maternice. sad je sve u redu.
idem sad čitat vaša iskustva - naopaka sam znam

meelitaa
12.11.2008., 12:44
priča ide ovako, prije malo više od godinu dana su mi se pojavili kondilomi(tad nisam znala šta je to), odlazim kod svog tadašnjeg ginekologa (kojeg sam redovno posjećivala, do 2x godišnje) koji mi kaže da se radi o osipu uzrokovanimi promjenom omekšivača, tampona, možda depilacije voskom i da mažem melemom:D
ja ga poslušala i radila to neka 4 mjeseac, situacija se pogoršala, tih malih odvratnih je bilo sve više. u panici odlazim privatnici u zg koja momentalno dijagnosticira hpv niskorizični radi briseve na hpv i s aerobe, anaerobe klamiciju kandidu.
hpv nalaz pozitivan na niskorizični i visokorizični. klamidija i kandida neg, jedino nekakv streptokok pozitivan. odlazim od svog tadašnjeg doktora i uzimam svoj karton na kojem prvi put u životu vidim kako mi je papa tri godine prije bio hpv suspektan.:eek::rolleyes:
nakon tih prvih nalaza, počinjem piti matičnu mliječ u tinkturi i vitamni c. niskorizični se povukao prilično brzo, kroz mjesec dana:mashala:
radila sam papu i aerobe i anaerobe ponovo prije mjesec i pol dana, imam cin1 je i taj neki streptokok, sutra idem kod dr da mi kaže šta dalje.
u međuvremenu sam se tretirala :D matičnom mliječi u prahu (onom stopsotonom), sad sam na immunity boosteru oid twin laba. pa ću slijedeće aloe veru - po preporuci prijateljice koja je imala cin 3 i operirala rak grlića maternice. sad je sve u redu.

bok
radi kolposkopiju sad ljepo ako već nisi radila i odi privatniku a ne socijalnom kojih baš briga kao što si i sama vidila mogli su ti već davno nešto reć i poduzet. ta privatnica će ti reć šta dalje vjerujem pa nam se javi

emeral
12.11.2008., 12:49
bok
radi kolposkopiju sad ljepo ako već nisi radila i odi privatniku a ne socijalnom kojih baš briga kao što si i sama vidila mogli su ti već davno nešto reć i poduzet. ta privatnica će ti reć šta dalje vjerujem pa nam se javi

budem svakako! to mi je u planu paralelno posjećivati i ovu prek socijalnog radi uputnica i sličnog, i ovu privatnicu jer je divna žena:) i puno bolji dijagnostičar prije svega:)
tnx

sofi
12.11.2008., 13:13
hej ljudi da vam javim sta je bilo nakon posljednjeg pregleda kod ljube... prvo za sestru koju sam povela sa sobom u zg da je ljubo pregleda iako joj je svaka papa bila uredna, da on to potvrdi.... no poslije kolposkopije on kaze da mu se cini da je promjena vec tu i da ce papa biti Cin I ili II, ali hvala bogu papa joj dobra samo ima neku gardnerelu... sad sta je on vidio na kolposkopiji pojma nemam, rekao je da opet dodjemo pa ce vidjeti sta dalje, mozda je od te bakterije, uglavnom neka kolicita i promjena koje upucuju na hpv....
meni je prva kontrolna papa nakon biopsije Cin I (biopsija CIN II) sto je bolje, pa valjda necu na konizaciju, vec fulguracija ili sta li vec.... poslije mjesecnice idem opet u zg, pa cemo vidjeti sta dalje... cure nemojte samo ocajavati, sve se da rijesiti, samo redovno kod dr. pa makar i kod vise njih dok ne budete mirne da je sve ok.....

tree of life
12.11.2008., 13:42
pa ček ti si bila na letz biopsiji il ne na kraju??
koliko vidim po postovima jesi. pa nemaš razlog ić ponovno na biopsiju možeš jedino ić na konizaciju ako se stanje pogoršava na koposkopiji
nakon godinu dana se poduzimaju zahvati i kod cin 1 duže se nesmije čekat može bit samo gore

Dakle, ja sam u V mj. imala kolposkopiju (prvu ove godine, nakon CIN1/CIN2) i biopsiju. Tada je biopsijom bilo uočeno da je na 2/5 uzoraka CIN1. I došla zatim na papa test u 9. mj. koji je opet bio CIN1. I došla zatim kod Ljube. Tada mi je napravio samo kolposkopiju i uočio da je situacija gora! Odnosno kako nije napravio papu samo je vidio po kolposkopiji (po meni je to konkretnije, ali možda i nije tako?) da je prisutan mozaik (što to znači?) i na nekih 5 mjesta (onako po satu određeno). I preporučio lletz konizaciju. I ja otišla kod trećeg. Petrova, gužva, ravno mi posvetio 5 minuta. Kolposkop ne radi, papu nije mogao uzeti. Naručio me za dva tjedna. I komentirao usput da ako i bude nešto da on ne smatra da treba koniz. već bi on to biopsijom. I spomenuo taj postupnik.
jel znate di bi to mogla pročitati, ako ima na netu?

Ma problem je svega toga što jednostavno ne znaš kaj bi sam mislio....koga poslušati?:ne zna:

ANILA
12.11.2008., 14:49
Dakle, ja sam u V mj. imala kolposkopiju (prvu ove godine, nakon CIN1/CIN2) i biopsiju. Tada je biopsijom bilo uočeno da je na 2/5 uzoraka CIN1. I došla zatim na papa test u 9. mj. koji je opet bio CIN1. I došla zatim kod Ljube. Tada mi je napravio samo kolposkopiju i uočio da je situacija gora! Odnosno kako nije napravio papu samo je vidio po kolposkopiji (po meni je to konkretnije, ali možda i nije tako?) da je prisutan mozaik (što to znači?) i na nekih 5 mjesta (onako po satu određeno). I preporučio lletz konizaciju. I ja otišla kod trećeg. Petrova, gužva, ravno mi posvetio 5 minuta. Kolposkop ne radi, papu nije mogao uzeti. Naručio me za dva tjedna. I komentirao usput da ako i bude nešto da on ne smatra da treba koniz. već bi on to biopsijom. I spomenuo taj postupnik.

Ma problem je svega toga što jednostavno ne znaš kaj bi sam mislio....koga poslušati?:ne zna:

Kod kojeg si bila u petrovoj?

meelitaa
12.11.2008., 16:27

imaš na stranici poliklinike harni, ukucaj u google izbacit će ti. ja dobijem postupnik svaki put s papom zaklaman. ja imam cin 1 od 1-og mj i meni je moja doktorica rekla da možemo čekat 1god dok se stanje ne pogoršava više od toga ne. evo sad mi ističe ta godina i ako stanje ne bude drastično bolje idem na letz biopsiju onda čekamo da vidimo jel se povuklo ako nije konizacija. nema tu previše raspravljanja bolje spriječit dok je još u početku nego dobit cin 3
kolposkopijom oni bolje vide promjene (moguće poboljšanje - pogoršanje), al treba imat sliku zato ja stalno idem kod iste može usporedit prijašnju sliku i sadašnju jer oni to sačuvaju
jel to bila letz biopsija il obična???
ako je bila letz biopsija a nije se povuklo nakon toga nemogu oni tu puno više napravit

nicole76
12.11.2008., 16:36

V+ znači da su promjene na vagini
C+ znači da su promjene na cerviksu

meelitaa
12.11.2008., 16:38
to ti i ja imam određeno po satima, tu je promjena najintezivnija
a znam to ti je najgore svak ima svoje mišljenje
ja da sam otišla kod ljube istog trena bi mi reko da treba letz biopsija, tako da možda bolje da nisam jer ne bi znala na kraju što ću
ovako ću ako sad ne bude sve ok ić na biopsiju i neću se mislit trebam li to radit il ne jer sam pokušala sve prije toga

marietta2005
12.11.2008., 21:00
Čula sam slijedeće:
žena je 15 godina u braku, redovito je išla na sve ginekološke preglede, znači jednom godišnje PAPA i sve to da bi na zadnjem pregledu PAPA pokazao da ima HPV. Da li je moguće da je kod nje ili njenog supruga HPV "ležao" i probudio se nakon 15 godina ili je u pitanju netko treći?

valneahana
12.11.2008., 21:17

kolposkopiju moraš obavezno napraviti,interferon nije unčinkovit i to je zastarjela terapija i više se toliko ni nekoristi znači po mojem ti to pada u vodu,znači tebi treba kolposkopija sigurno,s betadinama možeš pokušati,nemogu odmoći a mogu pomoći jer osim što djeluju na viruse djeluju i na bakterije i gljivice i zato su dobre

evo tebi jedan savjet ako me hoćeš poslušati

kupi si sama betadine i iskoristi njih,nakon njih pričekaj dva tri tjedna i onda odi na kolposkopiju i da vidiš stanje,ako stanje i dalje upućuje na cin 1(ako nije viši) savjetujem ti spaljivanje odnosno fluguraciju,neznam zašto bi radila lletz konizaciju ako imaš cin 1 pa makar ga imala i pet godina,dok god je cin jedan znači da nije duboko i da se može rješiti balžim metodama tipa spaljivanja tj. fulguracije koju sam spomenula

valneahana
12.11.2008., 21:18

odgovorila sam ti na onoj drugoj temi gdje si postavila isto pitanje

valneahana
12.11.2008., 21:25

super da su ti kondilomi koji je uzrukovao niskorizični nestali,međutim cin koji ti se pojavio je uzrukovao najvjerovatnije visokorizični na koji si isto pozitivna

papa nemože s preciznošću odrediti stupanj cina,to može samo biopsija jer papa je subjektivna procjena citologa od oka a biopsja baš analizira tkivo i daje točan rezultat stupnja cina,tako da nedaj bože možda ti ni nemaš cin jedan nego ti je možda i viši,zašto ti to govorim,nemoj misliti da ti želim najgore ili nešto tako nego ti to govorim kako bi uvidjela neke stvari koje ću ti napisati da shvatiš njihovu važnost i značenja

znači sljedeći tvoj korak ili ti korak tvoje doktorice bi trebala obavezno biti kolposkopija,ona će točno pokazati gdje su promjene smještene i kakve su i prilikom nje se mže uzeti biopsija ako će doktor tako procijeniti,nakon toga ćeš vjerovatno dobiti neu terapiju ili ćeš ići na neki manji zahvati da se taj cin makne i to ti je to

kolposkopiju moraš obaviti obavezno,biopsiju prema potrebi kad se vidi stanje na kolposkopiji i onda ide terapija ili zahvati,nema čekanja nikakvog jer imaš visokorizičmi hpv

valneahana
12.11.2008., 21:29
Čula sam slijedeće:
žena je 15 godina u braku, redovito je išla na sve ginekološke preglede, znači jednom godišnje PAPA i sve to da bi na zadnjem pregledu PAPA pokazao da ima HPV. Da li je moguće da je kod nje ili njenog supruga HPV "ležao" i probudio se nakon 15 godina ili je u pitanju netko treći?

netko treći je u igri 97 %:mig:

meelitaa
12.11.2008., 21:32
nemora značit da je netko treći u igri pa dokazao je da virus bude u organizmu godinama da ne izaziva promjene
ona nije radila tipizaciju hpv pa nije mogla znat, na papi se ne vidi uvijek
ja znam od kog sam pokupila pa mi je isto tako papa bio uredu 3 god a idem redovo gin i onda odjednom cin

meelitaa
12.11.2008., 21:38
ej valneahana o kakvom si ti spaljivanju pričala za tree of life??
po ovom što je pisala vidim da joj je ljubo preporučio konizaciju

meelitaa
12.11.2008., 21:40
mislim čula sam za spaljivanje da se radi nakon konizacije a ovako nisam. nadam se eto da mi neće ni trebat al bolje da se unaprijed informiram i o tom

valneahana
12.11.2008., 22:03
ej valneahana o kakvom si ti spaljivanju pričala za tree of life??
po ovom što je pisala vidim da joj je ljubo preporučio konizaciju

po meni je logično ako je njoj i dalje cin 1 da neide na konizaciju pa makar ga imala i sto godina nego da ide na spljiavnje

zašto? zato što cin 1 je cin 1 pa makar bio on star sto godina kod nekog,cin 1 označava površinski zahvaćeni dio displazijom(znači nije otišlo u dubinu) i zašto bi ona išla na konizaciju?

spaljivanje ili ti fulguracija ti se radi jednim instrumentom koji na kraju ima kuglicu veličine graška(to je metalno) i to se radi putem struje,da se anestezija dolje lokalana na mjesta gdje će spaljivati i onda spaljuje,nakon toga se to ljušti nekoliko tjedana i tako zarasta i to je to

ti spaljivanjem možeš maknuti bez problema promjene kod cina 1 jer nisu otišle u dubinu a spaljivanjem možeš dovoljno otići "duboko" koliko je to potrebno kpod cina 1

iwchy
13.11.2008., 00:59

svojevremeno sam i ja tako mozgala jer su me nakon 3 pape (cin1, 2, i 2), bez biopsije i s 2 uredne kolposkopije uputili da mi dalje slijedi konizacija..mucilo me isto to da li se uputiti na konizaciju tako rano ili da pokusam s jos necim :ne zna:
odlucila sam si ipak dati jos malo vremena i pokusati jos s Ljubom i biopsijom, i nije mi zao, iako sam na kraju zavrsila na konizaciji :mig:
inace se na konizacije salje s perzistirajucim cinom 1 i 2, tj. ako je proslo godinu dana od prvog cina 1..tako su i mene poslali nakon godinu dana na konizaciju, no ipak sam se odlucila za Ljubu i kod njega sam se pojavila prvi put nakon godine dana od prvog cin 1.
kasnije mi je i sam nalaz konizacije pokazao cin 1 :mig:

dobila sam jos nekakvih 6 mjeseci fore unutar kojih sam napravila biopsiju, papu i fulguraciju, a kad ni nakon svega toga nije bilo pomaka, ipak sam otisla na konizaciju..

u tvojoj situaciji sam jedino ziher da bi prvog ignorirala jer mi interferoni nikad nisu bili opcija :)

sto se tice jos jedne biopsije, mislim da za to nema potrebe..
cini mi se da je meni stanje bilo gore kad sam dosla kod Ljube pa svejedno nije odmah inzistirao na konizaciji nego smo obavili biopsiju (cin 2), pa jos jednu papu (isto cin 2) i onda fulguraciju..s tim da me i nakon te fulguracije narucio za jos jednu fulguraciju, al kad sam dosla iduci put vidio je da to vise tako ne ide..
nisam u biti pohvatala koliko je tebi proslo od prvog cina1, al mislim da bi pokusala s jos jednim papom i kolposkopijom ili cak mozda prvo fulguracija pa onda kontrolni papa s kolposkopijom..
fulguracija mi zapravo djeluje kao najbolji izbor jer bi se njome mogle ukloniti neke od tih promjena, i eventualno bi se onda mogla izbjeci konizacija, ukoliko uopce ima smisla raditi fulguraciju, sto je na njima da procijene (meni je Ljubo pokusao s tim fulguracijama kako ne bi morala na konizaciju i dok je prva prosla ok, na "drugoj", koju tad na kraju nisam ni obavila je vidio da je ipak previse toga i da mi preostaje jedino konizacija)..

u svakom slucaju, sretno :)

clarity
13.11.2008., 07:50
mozete li mi reci nesto vise o letz konizaciji? koliko traje? kakvu anesteziju daju? oporavak? itd hvala

Suey
13.11.2008., 08:07
Petrova, gužva, ravno mi posvetio 5 minuta. Kolposkop ne radi, papu nije mogao uzeti. Naručio me za dva tjedna. I komentirao usput da ako i bude nešto da on ne smatra da treba koniz. već bi on to biopsijom. I spomenuo taj postupnik.

ljubu, pa ljubo je napisao postupnik!tog postupnika imaju se drzati svi ginekolozi u rh!

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_cin_postupnik.asp

mozaik je abnormalan kolposkopski nalaz:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_kolpos.asp

slika grubog mozaika:

http://www.ginoderma.hr/slike_ostalo/Kolposkopska_slika_mozaik_CIN_III.jpg

ti imas samo mozaik, sto znaci blazu promjenu (istovjetno cin I)

tree of life
14.11.2008., 13:58
Uf, bome ste se raspisale dok me nije bilo(nisam mogla do kompa). Netko je pitao za ime dr. u Petrovoj. Ma to nije tako ni bitno..valjda je najvažnije kakvo mišljenje ima tko od njih. A ljubu sam jedinog spominjala kada se i tako puno spominje ovdje. Dakle, on je taj koji je odmah bez imalo dvojbe predložio (na temelju kolposkopije) lletz konizaciju. Što prije. što je mene iskreno prestrašilo, da bi me ovaj treći (petrova) smirio. Dakle, mislim da mi dva mjeseca (za koliko bi mogla napraviti konizaciju) neće puno promijeniti, pa ću ja svakako otići na papu i kolposkopiju (Petrova) i dalje vidjeti što će biti. Ako moram na konizaciju, ići ću svakako (tamo u 1. mjesecu ili drugom, da me baš ne ulovi za Božić i oko rođendana). Betadine vaginalete sam kupila, samo ih još nisam stavljala, ne znam da li bi utjecalo na papu ako ih sada počnem uzimati? On je preporučio dvije tjedno, mislim, mada u uputama piše svaki dan, 2 tjedna ili tako nešto.
Ma koliko god me ovaj treći utješio (malo) toliko imam osjećaj da ovo baš nije tako jednostavno i da će neki jači postupak biti potreban..o mozaiku koji je Ljubo uočio na 5 mjesta ću još malo proučiti tako da mogu ovog trećeg sljedeći put pitati.
Inače, curke od velike ste pomoći, znam da su na kraju sve odluke moje, ali ovako je lakše....i kada nam je zdravstvo takvo kakvo je pa bi svatko trebao studirati medicinu da si može pomoći.
javim se još čim stignem :-)

JustForFun
14.11.2008., 16:08
zna li tko šta je PARAKERATOZA?

sofi
14.11.2008., 16:23
to su manje vise normalne stanice kod spolno aktivnih zena, pokazatelj su upala i slicno...

Zolta
14.11.2008., 16:33
Ne znam što je parakeratoza, ali mi nekako vuče na neko orožnjavanje, hiperkeratoza je orožnjenje, stvaranje viška stanica kože ili sluznice.

Ja sam si CIN bila ovako svrstala u glavi.

Prvo, dok je sve dobro i nemaš HPV je papa 1-zdrava

papa 2-upala

papa 3- kronična upala, kreče prema CIN,

Onda CIN 1-stanice se umnožavaju, i diskretno mjenjaju

CIN 2 - stanice kao kod CIN 1, plus još i stanice koje idu prema zločudnima

CIN 3 - skoro ništa normalnih stanica, stanice različite te večina njih više ni ne lići na stanice sluznice grlića, većina njih ide prema zločudnima.

Onda ide SIS, carcinoma in situ, karcinom, zločudne stanice, koji još nije prešao iz sluznice u mišić i da se konizacijom grlića izlječiti. Ono in situ, znaći na mjestu, nema metastaza ni ničega. Mili Bože, naproučavala sam se toga. Čovjek baš mora postati pola doktora.

Najgore mi je bilo kada bi mi neki ginekolog rekao pa imate dijete, ako treba može i sve van :mad::mad::mad:. Ma neću više ni pisati o tome. Obljeva me već sada hladni znoj :rolleyes:

valneahana
14.11.2008., 17:12
Ne znam što je parakeratoza, ali mi nekako vuče na neko orožnjavanje, hiperkeratoza je orožnjenje, stvaranje viška stanica kože ili sluznice.

Ja sam si CIN bila ovako svrstala u glavi.

Prvo, dok je sve dobro i nemaš HPV je papa 1-zdrava

papa 2-upala

papa 3- kronična upala, kreče prema CIN,

Onda CIN 1-stanice se umnožavaju, i diskretno mjenjaju

CIN 2 - stanice kao kod CIN 1, plus još i stanice koje idu prema zločudnima

CIN 3 - skoro ništa normalnih stanica, stanice različite te večina njih više ni ne lići na stanice sluznice grlića, većina njih ide prema zločudnima.

Onda ide SIS, carcinoma in situ, karcinom, zločudne stanice, koji još nije prešao iz sluznice u mišić i da se konizacijom grlića izlječiti. Ono in situ, znaći na mjestu, nema metastaza ni ničega. Mili Bože, naproučavala sam se toga. Čovjek baš mora postati pola doktora.

Najgore mi je bilo kada bi mi neki ginekolog rekao pa imate dijete, ako treba može i sve van :mad::mad::mad:. Ma neću više ni pisati o tome. Obljeva me već sada hladni znoj :rolleyes:

ovo papa jedan,dva tri i to ti je stara klasifikacija nalaza,tako se još rijetko gdje govori

sad se samo kaže uredno,upala,cinovi,cis,abnormalne stanice i displazije

aranza
14.11.2008., 17:13
Bog svima,evo da se priključim u razgovor ja isto neznam šta je parakepatoza a isto tako iz iskustva znam da PAPA nije baš tako sigurn,jer kod mene je bio II a jajnici su mi bili dobro zahvaćeni karcinomom:ne zna:

valneahana
14.11.2008., 17:20
Bog svima,evo da se priključim u razgovor ja isto neznam šta je parakepatoza a isto tako iz iskustva znam da PAPA nije baš tako sigurn,jer kod mene je bio II a jajnici su mi bili dobro zahvaćeni karcinomom:ne zna:

već sam pisala o parakeratozi i njenom značenju,pokušati ću naći pa staviti tu da si pročitate

druga stvar papa ni nemože otkriti karcinom jajnika jer papa se uzima u vagini a ne s jajnika,znači papa otkriva promjene u vagini i na grliću maternice jer to se jdino vidi dolje i do toga se jedino može doći odozdo

karcinom jajnika se otkriva preko ultrazvuka,markera na karcinom i drugih pretraga a ne preko papa testa

aranza
14.11.2008., 17:20
Bog svima,evo da se priključim u razgovor ja isto neznam šta je parakeratoza a isto tako iz iskustva znam da PAPA nije baš tako sigurn,jer kod mene je bio II a jajnici su mi bili dobro zahvaćeni karcinomom:ne zna:

valneahana
14.11.2008., 17:24
Bog svima,evo da se priključim u razgovor ja isto neznam šta je parakeratoza a isto tako iz iskustva znam da PAPA nije baš tako sigurn,jer kod mene je bio II a jajnici su mi bili dobro zahvaćeni karcinomom:ne zna:

neznam zašto si postala dva ista posta,nakon prvog sam ti odgovorila nešto jer si malo u zabludi

valneahana
14.11.2008., 17:26
http://www.forum.hr/showthread.php?t=258397&highlight=parakeratoza

eto na toj stranici sam ja pisala što znači parakeratoza pa si pročitajte isto tako piše o ovoj podjeli papa testa kako neki tumače na papa 1,2,3,... da je to zastarjela podjela i da sad postoji nova klasifikacija pa si i to možete pročitati

Zolta
14.11.2008., 17:33
http://www.forum.hr/showthread.php?t=258397&highlight=parakeratoza

eto na toj stranici sam ja pisala što znači parakeratoza pa si pročitajte isto tako piše o ovoj podjeli papa testa kako neki tumače na papa 1,2,3,... da je to zastarjela podjela i da sad postoji nova klasifikacija pa si i to možete pročitati

Velika hvala :):s:top:

ilex
15.11.2008., 18:59
ej, cure; bok :)
čitam vas već dugoo vrijeme, al nikako da se ulogiram i javim... uglavnom puno ste mi pomogle...pa da podjelim i svoja iskustva možda nekome pomogunu, jer su i ova vaša meni.
uglavnom moja priča ide ovako nekako: prije tri godine otišla sam na pregled u polikliniku (kod dr.Topalovića-koji mi je stvarno bio super) i zove me sestra nakom mjesec dana negdje nakon pape i kaže da je nalaz loš i da što prije dođm; nalaz CIN III i HPV i tak sam ja u suzama napustila ordinaciju... nakon terapije tabletama i vaginaletama, drugi nalaz CIN I, mislila sam super, sad će to brzo proć, al prevarila sam se naravno; nakon par nalaza CIN I konačno dođe jedan bez cina, pa opet CIN I pa bez i tak u nedogled...
pošto nalaz nije bio loš, malo uredan malo neuredan, nisu mi predložene nikakve drastičnije mjere i vuklo se to tako sve do sada (barem se nadam). kako mi je dojadilo u međuvremenu naručivanje tamo i gužva, otišla sam u 7. mj u polik. Harni i nalaz je bio CIN I-II znači počeo se pogoršavati i nakon kolposkopije(koja je pokazivala neke promjene, koje bi odgovarale rezultatima pape CIN I-II) preporučili su mi Letz biopsiju, ali nakon ljeta, a kak je mene užasno frka svega toga, nije mi se baš išlo: prije nekih mjesec dana sam pročitala nešto o laserskom uklanjanju Cin-a u poliklinici Vili (2000 kn) i naručila sam se, napravili su mi papu prošli tjedan (rez pape CIn II) znači počelo se pogoršavat i jučer sam konačno bila na uklanjanju laserom ( uglavnom nije strašno iskustvo, skoro pa ni ne boli; dobije se 4 inekcije, koje nisam zapravo ni osjetila, najviše me bolilo zapravo onaj metal neznam kak da se drugačije izrazim a ne znam mu stručno ime (onaj što ginekolozi koriste da rašire dolje :)) laser sam ne boli, malo grije, al kad sam rekla da osjetim toplinu, doktorica je malo puhala :)) idući tjedan idem na kontrolu, a tek za 4 mj novi papa tako da me frka do onda, ipak je to dugo razdoblje, a kako se meni počelo pogoršavat... nadam se da će nalaz biti ok... rekli su mi da je uspjeh prko 90 % pa bude valjda i meni onda..
i tako tješe oni mene tamo (ja sva u panici) i kaže mi jedna sestra, kao nije strašno, iz vlastitog iskustva mi kaže... a i još jedna sestra kaže kak je uklanjala cin II laserom
prije 4 godine i kako je i dalje sve ok... tako da je ovo s hpv-om toliko rašireno...
a napisala sam svašta sad :)

mlights
15.11.2008., 20:42
Moja priča, al nije baš za pohvalu:

Prije 9 godina otkriven mi je HPV niskog rizika dobila sam ga od prvog partnera u životu, najlošiji nalaz koji sam imala bio je CIN I. Nakon 13 posjeta ginnekologu u godini dana, hrpe vaginaleta i premazivanja podofilinom nalaz je bio skroz u redu. No tad mi je nastupio jedan užasan period u životu, smrt jednog roditelja od karcinoma, pa onda i drugog, periodi užasne depresije i odlazaka psihijatru umjesto ginekologu. I tako mi je prošlo 5 godina od zadnjeg PAPA testa!!
Nekako me samo grižnja savjesti prema novom partneru natjerala da odem neki dan na pregled i sad čekam...

Nadam se da će sve bit ok.

Suey
15.11.2008., 20:51
laser je najbolji za los nalaz na rodnici. no, treba znati njime rukovati:D

navodno nema nikakvih teskoca, pacijentica moze odmah dalje, bez oporavka.

a lletz je inace sveopce priznata i vrlo ucinkovita metoda.

nesto sto je radoncic rekao me zaintrigiralo,a to je da nakon zahvata laserom, testovi na hpv budu negativni :D (inace, treba malo dulje nakon zahvata da organizam izbaci sam hpv).

ilex
15.11.2008., 20:52
stvarno su ti se dogodile grozne stvari, koje samo oni koje su ih prošli mogu razumjeti koliko je to negdje strašno... ali život ide dalje, iako su oni umrli, ti nisi, i duguješ njima pomiriti se s tim i nastavit sa svojim životom najbolje što možeš.. jer je prekratak da ga cijeli provedeš u depresiji... što se tiče hpv-a; a obzirom na to da imaš hpv niskog rizika koji u pravilu ne uzrokuje promjene, vjerujem da će biti sve u redu; u svakom slučaju želim ti sreću :)
to što nisi dugo bila kod ginekologa ne znači apsolutno ništa ako je sve u redu, a vjerujem da je, ali u biti ne znam puno o hpv niskog rizika, a i to je zapravo neki pokazatelj da ne izaziva teže posljedice, a ako nisi imala kondilome, onda valjda nije bio ni aktivan... ali kažem, neznam za hpv niskog rizika...

sofi
15.11.2008., 22:15
ja bih zeljala dodati samo jos nesto sto nikada prije nisam spominjala, a u prici sa jos nekim cura sa slicnim problemom zakljucila sam da se javljalo i kod njih.... znaci u periodu prije nego sam saznala za CIN, otprilike 8 mjesweci prije toga mi se znala pojaviti po neka kapljica krvi, vise kao taman iscijedak nakon sexa.... karcinom cervixa ima za glavni simptom krvarenje izmedju ciklusa, a cin jesu predkarcinogena stanja, pa malo krvi i jeste logicno.... eto za sve cure ako primjete nesto slicno da se samo na vrijeme jave dr... ja sam mislila ma nije nista strasno, pripisivala sam to samom cinu sexa i nije se javljalo uvijek, nego kada bih napravila pauzu od par dana izmedju odnosa...

clarity
16.11.2008., 08:18
sofi nije logicno, pa nisi imala carcinom! CIN-ovi nemaju simptome nego invazivni karcinom kazu strucnjaci.

clarity
16.11.2008., 08:20
mozete li mi reci nesto vise o letz konizaciji? koliko traje? kakvu anesteziju daju? oporavak? itd hvala
mozda ce mi netko odgovoriti :)

sofi
16.11.2008., 18:26
naravno da je logicno, ako je deset zena sa cinom imalo isti simptom.... kod karcinoma imas obilna krvarenja kao kod mjesecnice, dok je kod nas sa cinom bilo rijec o par kapljica krvi, a radi se o tome da prokrvari mjesto sa promijenama od trenja uzrokovakog odnosom....

sofi
16.11.2008., 18:28
a na predhodnim stranicama imas sve podrobno objasnjeno vezano za konizaciju i sve sto je se tice.... pregledaj malo jer u jednom trenu postane dosadno stalno isto ponavljati kad je vec tu na temi ..... ukucaj na googlu i ono sto ti izbaci za ovaj forum procitaj...

ANILA
16.11.2008., 19:19
Žene evo pošto ja još uvijek čekam kontrolni papa test(nakon biopsije),cijelo vrijeme se kljukam sa vitaminom c,ehinaceom ....i več tjedan dana stalno jmam koma žgaravicu:mad:!!bemti što kažete jel to od tih sr...,ili morti ima veze sa bolnim grlom...hpv....oralni sex......ma kužimo se,jel da??!!:cerek::p

Maddie
16.11.2008., 22:25
prestanite govoriti o grlima i hpvovima tamo

sta sve nece izmislit

bolje prestanite pušit

iwchy
16.11.2008., 23:31
mozda ce mi netko odgovoriti :)

ja sam prilikom konizacije provela sve skupa nekih sat i pol kod Ljube..sam zahvat onako odokativno je trajao mozda kojih 15-ak minuta..u biti, meni je to bilo vrlo slicno samoj letz biopsiji..
prvo su to sve kolposkopski pregledali on i dr. Babic, pa neke 3 injekcije, ako se dobro sjecam (ipak je proslo nekih godinu i skoro 5 mjeseci od toga :mig:) i onda sam ostala jos tamo lezati nekih sat vremena..
poslije sam se skoro pa najnormalnije ustala, obukla i odsetala van :D

cisto radi prevencije sam drmnula jedan voltaren rapid cim sam izasla jer sam odmah nakon toga krenula natrag za Rijeku..

oporavak je isto slican kao nakon biopsije, laganini sam curkala prvih par dana, nakon nekih tjedan dana se pojavila sukrvica..jedino sto je za razliku od biopsije potrebno strogo mirovati jedno barem 3 tjedna..
Ljubo preporucuje da se zahvat obavi odmah nakon menstruacije, tako da bi to mirovanje trebalo potrajati negdje sve do iduce, i tek nakon nje bi se zapravo moglo vratiti u normalu sto se tice tih fizickih aktivnosti..
meni je osobno bio problem mirovati jer sam se predobro osjecala tako da sam se ja vec treci dan primila usisavaca i sredila cijeli stan :D srecom, bez posljedica..sve je ok zaraslo pa mi Ljubo i dan danas kad dodjem na pregled govori da nitko ne bi ni skuzio od doktora da sam uopce bila na konizaciji :cerek:

a sto se tice ovog o krvarenju kao simptomu koji ukazuje na cin, meni je ovo prvi glas..apsolutno mi nista nije ukazivalo na to..
jednom mi se pojavila krv usred ciklusa, al puno prije cijele price o cinu, i to mi je tadasnja doktorica povezala s ovulacijom..

ANILA
17.11.2008., 07:23
prestanite govoriti o grlima i hpvovima tamo

sta sve nece izmislit

bolje prestanite pušit

Ja ne govorim bezveze,ali to bi vjerojatno znala da pročitaš par postova...Aovako ,možeš odgovorit na pitanje ili hvala što držiš svoje mišljenje za sebe!:)

Joya
17.11.2008., 07:30
Ovo s krvarenjem i CIN-om prvi put čujem, i mislim da ne bi smjelo imati nikakve veze.
Kaj se letz konizacije tiče, u bolnici gdje sam ja bila radi se isto pod općom anestezijom, što se meni čini puno prihvatiljivije od lokalne.

Mirovanje apsolutno prvi tjedan, dva tjedna ne smiješ sjesti, meni sad ide 4. tjedan i sjedam po malo, čuvam se, ne dižem niš teško, ne hodam još puno itd.

nicole76
17.11.2008., 07:54
ja bih zeljala dodati samo jos nesto sto nikada prije nisam spominjala, a u prici sa jos nekim cura sa slicnim problemom zakljucila sam da se javljalo i kod njih.... znaci u periodu prije nego sam saznala za CIN, otprilike 8 mjesweci prije toga mi se znala pojaviti po neka kapljica krvi, vise kao taman iscijedak nakon sexa.... karcinom cervixa ima za glavni simptom krvarenje izmedju ciklusa, a cin jesu predkarcinogena stanja, pa malo krvi i jeste logicno.... eto za sve cure ako primjete nesto slicno da se samo na vrijeme jave dr... ja sam mislila ma nije nista strasno, pripisivala sam to samom cinu sexa i nije se javljalo uvijek, nego kada bih napravila pauzu od par dana izmedju odnosa...

Ja blago krvarenje (u periodu ovulacije) imam oduvijek, još kao djevica. Sve je to normalno, ako naravno nije preobilno.

tin@
17.11.2008., 09:50
e imam jedno pitanje,meni na papi nisu pokazani cinovi,na tipizaciji je pokazan hpv visokog rizika.ali u 5mj,je papa bio uredan a sad u 10mj.tako.i pise mi ascus.Moze mi ko malo objasnit i da li je imao tko takvu situaciju?

JustForFun
17.11.2008., 10:23
Ja blago krvarenje (u periodu ovulacije) imam oduvijek, još kao djevica. Sve je to normalno, ako naravno nije preobilno.

možeš li malo opisati to krvarenje, koliko je intezivno, koliko dugo traje?

JustForFun
17.11.2008., 10:37
meni su se također javljala ta krvarenja poslje spolnog odnosa, javljala su mi se i prije nego što sma imala cin 1 koji sad imam

u to vrijeme štitnjača mi je radila usporeno i imala sam visok šećer za koji nisam znala

također bi mi se javljalo i poslje kada sam to dvoje izregulirala

i ginekolog mi je rekao da je to vjerojatno posljedica upale

pila sam antibiotike za tu upalu i vaginalte itd

i sad čekam nalaz novog papa testa, ali ta povremena krvarenja bez nekog konkretnog razloga dešavaju mi se povremeno i sada

sofi
17.11.2008., 11:26
kod mene to nisu bila krvarenja vec nesto sukrvice neposredno poslije odnosa i to je to..... javljalo se par mjeseci prije nego mi je cin ustanovljen...

nicole76
17.11.2008., 11:45
možeš li malo opisati to krvarenje, koliko je intezivno, koliko dugo traje?

U periodu oko ovulacije na gaćicama mi je 1-2 dana bilo malo krvi, kao zadnji dan menstruacije.
Išla sam ginekologu (kao djevica) jer sam bila u panici pa mi je rekao da je skroz blago krvarenje oko ovulacije kod nekih žena normalna pojava. Opasno je krvarenje koje nije u periodu ovulacije (a nije menstrualno).

JustForFun
17.11.2008., 12:34
ja sam ovih dana imala to krvarenje, vrti se oko ovulacije ali kako ima PCOS ne mogu točno znati jel baš u vrijeme ovulacije, nije puno, ne treba mi uložak za to, ali mi je trajalo barem 4 dana

sinoć sam se seksala i kontam bit će garant krvi, ali nije bilo

JustForFun
17.11.2008., 12:35
kod mene to nisu bila krvarenja vec nesto sukrvice neposredno poslije odnosa i to je to..... javljalo se par mjeseci prije nego mi je cin ustanovljen...

pa i kod mene baš poslje odnosa, poslje i sutra nema ništa

a nekad i iz čista mira nevezano za seks, mada najčešće poslje seksa kako is opisala i ginekolog mi kaže da je to vjerojatno radi upale koju sam imala

clarity
17.11.2008., 14:23
Ovo s krvarenjem i CIN-om prvi put čujem, i mislim da ne bi smjelo imati nikakve veze.
Kaj se letz konizacije tiče, u bolnici gdje sam ja bila radi se isto pod općom anestezijom, što se meni čini puno prihvatiljivije od lokalne.

Mirovanje apsolutno prvi tjedan, dva tjedna ne smiješ sjesti, meni sad ide 4. tjedan i sjedam po malo, čuvam se, ne dižem niš teško, ne hodam još puno itd.
i meni su rekli da ce me uspavati. zanima me odmah nakon konizacije kako ti je bilo...budjenje, bolovi? nakon koliko vremena si isla doma? ne smije se sjediti? kako cu se vratiti doma? jeli se smije stajati na nogama? oprosti sto te gnjavim s glupostima ali mi se muvaju po glavi 1000 glupih pitanja :)
procitala sam 220 stranica ove teme, neke cure su pisale da ih je uzasno bolilo nakon konizacije i da su imale probleme s budjenjem :confused:

jesu li ti radili klistir prije? jesu li te uspavali i probudili na onom 'sjedalu' gdje cine konizaciju ili?

clarity
17.11.2008., 14:31
ja sam prilikom konizacije provela sve skupa nekih sat i pol kod Ljube..sam zahvat onako odokativno je trajao mozda kojih 15-ak minuta..u biti, meni je to bilo vrlo slicno samoj letz biopsiji..
prvo su to sve kolposkopski pregledali on i dr. Babic, pa neke 3 injekcije, ako se dobro sjecam (ipak je proslo nekih godinu i skoro 5 mjeseci od toga :mig:) i onda sam ostala jos tamo lezati nekih sat vremena..
poslije sam se skoro pa najnormalnije ustala, obukla i odsetala van :D

cisto radi prevencije sam drmnula jedan voltaren rapid cim sam izasla jer sam odmah nakon toga krenula natrag za Rijeku..

oporavak je isto slican kao nakon biopsije, laganini sam curkala prvih par dana, nakon nekih tjedan dana se pojavila sukrvica..jedino sto je za razliku od biopsije potrebno strogo mirovati jedno barem 3 tjedna..
Ljubo preporucuje da se zahvat obavi odmah nakon menstruacije, tako da bi to mirovanje trebalo potrajati negdje sve do iduce, i tek nakon nje bi se zapravo moglo vratiti u normalu sto se tice tih fizickih aktivnosti..
meni je osobno bio problem mirovati jer sam se predobro osjecala tako da sam se ja vec treci dan primila usisavaca i sredila cijeli stan :D srecom, bez posljedica..sve je ok zaraslo pa mi Ljubo i dan danas kad dodjem na pregled govori da nitko ne bi ni skuzio od doktora da sam uopce bila na konizaciji :cerek:

a sto se tice ovog o krvarenju kao simptomu koji ukazuje na cin, meni je ovo prvi glas..apsolutno mi nista nije ukazivalo na to..
jednom mi se pojavila krv usred ciklusa, al puno prije cijele price o cinu, i to mi je tadasnja doktorica povezala s ovulacijom..

hvala na iscrpnom odgovoru. nadam se da ce i meni to tako brzo i jednostavno proci iako mi nece raditi konizaciju s lokalnom anestezijom.

valneahana
17.11.2008., 14:33
e imam jedno pitanje,meni na papi nisu pokazani cinovi,na tipizaciji je pokazan hpv visokog rizika.ali u 5mj,je papa bio uredan a sad u 10mj.tako.i pise mi ascus.Moze mi ko malo objasnit i da li je imao tko takvu situaciju?

ascus su stanice koje nisu baš određene za stupanj cina,to neznači da nemaš cin,možda ga imaš ali kako je papa subjektivna procjena citologa on može pogriješiti u procjenjivanju stanica jer on gleda stanice po izgledu

savjetujem ti ako te dr. nije uputila da odeš na kolposkopiju,to je pregled gdje će ti octenom kislelinom poemazati vaginu i gledati po kolposkopom koji uvećava za 40 puta i tamo će se točno vidjeti gdje su te promjene i dali zbilja odgovaraju ascusu ili nećem većem nedaj bože i prema potrebi se može uzeti biopsija koja točno daje dijagnoszu dali je cin i koji ili ascus jer biopsija nalaizira tkivo dok kako sam rekla papu gleda citolog i određje prema izglesu stanica

sigurno ti i na papi dolje u uglu gdje piše što je potrebno dalje piše kolposkopija a ako i ne piše savjetujem ti da odeš jer sam papa nije dovoljan za potpuno dijagnozu i eventualno lječenje već je potreban i kolposkopija i biopsija eventualno

ako te znaima privatnik koji je stručnjak za hvp da ti napravi kolposkopiju javi pa ti šaljem broj,košta 250 kn

sofi
17.11.2008., 15:27
a cure sta kazete na los kolposkopski nalaz za kojeg dr. kaze da ce papa biti vjerovatno CIN I ili II, a pap dodje dobra, bez ikakvih losih stanica....

tin@
17.11.2008., 19:49
ascus su stanice koje nisu baš određene za stupanj cina,to neznači da nemaš cin,možda ga imaš ali kako je papa subjektivna procjena citologa on može pogriješiti u procjenjivanju stanica jer on gleda stanice po izgledu

savjetujem ti ako te dr. nije uputila da odeš na kolposkopiju,to je pregled gdje će ti octenom kislelinom poemazati vaginu i gledati po kolposkopom koji uvećava za 40 puta i tamo će se točno vidjeti gdje su te promjene i dali zbilja odgovaraju ascusu ili nećem većem nedaj bože i prema potrebi se može uzeti biopsija koja točno daje dijagnoszu dali je cin i koji ili ascus jer biopsija nalaizira tkivo dok kako sam rekla papu gleda citolog i određje prema izglesu stanica

sigurno ti i na papi dolje u uglu gdje piše što je potrebno dalje piše kolposkopija a ako i ne piše savjetujem ti da odeš jer sam papa nije dovoljan za potpuno dijagnozu i eventualno lječenje već je potreban i kolposkopija i biopsija eventualno

ako te znaima privatnik koji je stručnjak za hvp da ti napravi kolposkopiju javi pa ti šaljem broj,košta 250 kn

Ajde posalji broj pa cu ic,jer sam bila kod 2 ginekologa jer sam htjela vidjet 2 misljenja i nijedan me nije poslao na kolposkopiju i zato mi je to cudno.Jedna mi je dala interferon a druga betadine.Interferon nisam htjela narucivat jer je ful skup.Jedino da se pocnem lijecit pa da za 4mj.ponovim papu.

valneahana
17.11.2008., 21:08
Ajde posalji broj pa cu ic,jer sam bila kod 2 ginekologa jer sam htjela vidjet 2 misljenja i nijedan me nije poslao na kolposkopiju i zato mi je to cudno.Jedna mi je dala interferon a druga betadine.Interferon nisam htjela narucivat jer je ful skup.Jedino da se pocnem lijecit pa da za 4mj.ponovim papu.

nemogu vjerovati da te nitko nije poslao na kolposkopiju:eek::eek::eek:

to je čisti nemar:mad:

nemože samo papa služiti za dijagnozu i terapiju pobogu

kako bi ja tim ljudima oduzela licencu :mad:

odi ti lijepo njemu,taj doktro ti je stručnjak za hpv,pisao je knjige o hpv-u koje se predaju na medicinimnapisao j postupnik kako i šta se treba raditi kada dođe loš nalaz pape i tipizacije na hpv i tog postpnika se trebaju držati svi ginići ali eto nitko se očito ne drži:mad:

šaljem ti privat za doktora

većina cura odavdje ide k njemu:s:top:

valneahana
17.11.2008., 21:10
a cure sta kazete na los kolposkopski nalaz za kojeg dr. kaze da ce papa biti vjerovatno CIN I ili II, a pap dodje dobra, bez ikakvih losih stanica....

kažem da papa nije dobra tj. da citolog nije dobro odradio svoj posao,kolposkopija je bolja od pape zato jer se na njoj vide promjene i gdje su smještene dok papa samo procijeni od oka dali je nešto tj. cin ili ne a kolposkopijom se lijepo sve vidi i dokaže a biopsijom dobiješ točan cin,tako da papa je u biti bezvezan i nije potreban ako je kolposkopija pokazala da ima nešto

h.o.n.n.e.y.
17.11.2008., 21:17
evo i mog iskustva ukratko: 2005. god papa mi je bio CIN 2 uz promjene povezane s HPV-om,nakon toga uslijedila je tipizacija na HPV koji je visokog rizika,pa često ponavljanje pape,kolposkopija,biopsija (u 12.mj 2006),opet ponavljanja pape,pa više nije CIN 2,već CIN3. odugovlačenja...... U 2007,dogovor za konizaciju u 9 .mj.,međutim papa u 7.mj. je CIN 1,odgađanje konizacije,da bi papa u 11.mj. OPET bio CIN3. U 2.mj. ove godine odlazim na konizaciju (opća anest.,6 dana u bolnici,mirovanje nakon toga). Patohistološki nalaz: tumora nema na lateralnim rubovima resekcije ali se na jednom mjestu nalazi na endocervikalnom resekcijskom rubu. U 5.mj.papa(na čiji nalaz sam čekala 2 mjeseca) je negativan i full čist :) . (malo sam skeptična,jer sam pročitala da je prvi nalaz pape nakon konizacije često lažno negativan). Sad u 11.mj. sam ponavljala papu i ovaj tjedan bi nalazi trebali biti gotovi.Nadam se najboljem..... I da,simptoma nisam imala apsolutno nikakvih zbog cinova. Ipak post nije bio tako kratak :) Sorry... :)

h.o.n.n.e.y.
17.11.2008., 21:39
e da, imam i jedno pitanje nevezano za ovaj topic, al nisam našla di pišu o nečem sličnom :(. Ako sam dobro primjetila VALNEAHANA je med.sestra. Ovako,radi se o nalazu mokrače, KETONI su mi pozitivni i kod PROTEINA piše 1 (uvijek mi je bilo 0). S obzirom da dosta vadim krv,a ujedno i urin dajem na analizu,od svih tih silnih nalaza,samo 2 puta mi je nalaz mokr.bio takav. Nakon prvog mi je doktor rekao da to nije ništa i da je povezano s nečim(ne mogu se sjetit s čim,uglavnom nešto što mi je zvučalo glupo),a ovaj nalaz mu još nisam odnijela. Ako može objašnjenje bila bih jako zahvalna....

valneahana
17.11.2008., 21:56
e da, imam i jedno pitanje nevezano za ovaj topic, al nisam našla di pišu o nečem sličnom :(. Ako sam dobro primjetila VALNEAHANA je med.sestra. Ovako,radi se o nalazu mokrače, KETONI su mi pozitivni i kod PROTEINA piše 1 (uvijek mi je bilo 0). S obzirom da dosta vadim krv,a ujedno i urin dajem na analizu,od svih tih silnih nalaza,samo 2 puta mi je nalaz mokr.bio takav. Nakon prvog mi je doktor rekao da to nije ništa i da je povezano s nečim(ne mogu se sjetit s čim,uglavnom nešto što mi je zvučalo glupo),a ovaj nalaz mu još nisam odnijela. Ako može objašnjenje bila bih jako zahvalna....

proteini mogu biti prisutni kod upale ali pošto ti njih nemaš puno nego samo broj jean a normalno je nula to ništa neznači,to je još ok,ništa zabrinjavajuće

ketoni nebi smjeli uopće biti u urinu,moj savjet ti je da si prekontroliraš šećer ako nisi jer kod dijabetičara su ketoni prisutni u urinu(naravno kod onih koji još neznaju za dijabetes ili se neliječe kako treba)

nemoj misliti da te plašim,nemora biti ništa ali za svaki slučaj odi izvaditi šećer natašte pa da vidiš njega koliki je

znači nema paničarenja nego preventivno si izvadi šećer iz krvi da se to vidi a ako to bude u redu onda ponovi urin pa da vidiš dali su još ketoni prisutni jer možda je došlo do pogreške

h.o.n.n.e.y.
17.11.2008., 22:05
Zadnja 2 nalaza su mi takva,u 5 mj. i sad. A što se tiče šećera,to bi morala raditi onu pretragu gdje se popije šećer pomiješan s malo vode? Ili samo preko vađenja krvi?

h.o.n.n.e.y.
17.11.2008., 22:08
Ne plašiš me,a i nisam od onih koji paničare,svašta sam ja već prošla tak da kaj god bilo,prolazim kroz to s optimizmom...

valneahana
17.11.2008., 22:11
Zadnja 2 nalaza su mi takva,u 5 mj. i sad. A što se tiče šećera,to bi morala raditi onu pretragu gdje se popije šećer pomiješan s malo vode? Ili samo preko vađenja krvi?

prvo neka ti iz krvi vide koliki ti je šećer natašte ako će biti povišen onda ćeš otići doktrou s tim nalazom i nalazom urina i onda ćeš ići na daljnje pretrage među kijima je i to pijenje glukoze i druge

sofi
17.11.2008., 22:13
kažem da papa nije dobra tj. da citolog nije dobro odradio svoj posao,kolposkopija je bolja od pape zato jer se na njoj vide promjene i gdje su smještene dok papa samo procijeni od oka dali je nešto tj. cin ili ne a kolposkopijom se lijepo sve vidi i dokaže a biopsijom dobiješ točan cin,tako da papa je u biti bezvezan i nije potreban ako je kolposkopija pokazala da ima nešto

apsolutno netacno, kolposkopija moze biti losa, a da nije doslo do nastanka losih stanica.... naime moja sestra je imala tu situaciju i to kod ljube... on je rekao da ce biti CIN I ili II pri kolposkopiji, a onda dosla papa samo upala... i on je sam rekao da moze da ne bude nista iako mu se kolposkopski nalaz cini losim, sto je pap i potvrdila....
a samo kolposkopija ne znaci nista, ona je samo nadopuna papi... pa i sam ljubo kaze, ne mozemo nista bez pape, sta god da kolposkopija kaze.... i stvarno mi nije jasno kako ovakve stvari mozes pisati da je papa bezvezna, pa koji je djavo svi radimo kao preventivu, nisam nikada cula da cure kazu idem na kolposkopiju godisnje, vec idem na papu, i tek ako papa daje neke sumnje, onda se radi kolposkopija....

h.o.n.n.e.y.
17.11.2008., 22:16
Pitam zato jer mi je glukoza vađena i nije povišena (4.5). Znači,onda je najvjerojatnije sve u redu?

Joya
18.11.2008., 07:03
Clarity uspavali su me kao za svaku operaciju, prije toga se mora proći kompletna predoperativna priprema, znači rtg pluća i srca, ekg, internist, urinokultura, krvna grupa itd. to će ti već tvoj liječnik odrediti. Ujutro te klistiraju, i odvedu na operaciju u operac. salu, uspavaju, probude poslije i voze u sobu - na onom krevetu s kotačima. Nikakav stolac ni slično nego sve kao prava operacija. Malo me boljelo kad sam se probudila, dobila injekciju voltarena i prošlo me. Poslije me onak malo - kao da trebam dobiti mengu stezalo, ali ništa više od toga. Moraš mirovati i ležati, smiješ do wc-a i kupaone. U bolnici si par dana. Ništa ne osjetiš, ne boli ništa.

Valneahana, moram reči da se nikako ne slažem da papa test ništa ne znači. On je glavni i prvi pokazatelj da treba nešto dalje napraviti - tako da nikako ne bih umanjivala njegovu važnost i potrebu da se radi najmanje godišnje. Druga je stvar što ima ginekologa i "ginekologa" - na žalost. Čitam slučaj koji je honney napisala - njen vlastit znači. Imala je CIN II i njen gin je čekao s tim nalazom - što je meni nedopustivo recimo. A s druge strane - i meni je rečeno da imam sreću što idem kod gin kod koje idem - jer bi masa drugih gin kad sam ja imala nalaz CIN II isto tako čekala, dok je moja gin odmah išla hitno na biopsiju pa nakon toga na konizciju.

Aviss
18.11.2008., 07:45
Joya, ti si bila na letz konizaciji?

clarity
18.11.2008., 07:50
Clarity uspavali su me kao za svaku operaciju, prije toga se mora proći kompletna predoperativna priprema, znači rtg pluća i srca, ekg, internist, urinokultura, krvna grupa itd. to će ti već tvoj liječnik odrediti. Ujutro te klistiraju, i odvedu na operaciju u operac. salu, uspavaju, probude poslije i voze u sobu - na onom krevetu s kotačima. Nikakav stolac ni slično nego sve kao prava operacija. Malo me boljelo kad sam se probudila, dobila injekciju voltarena i prošlo me. Poslije me onak malo - kao da trebam dobiti mengu stezalo, ali ništa više od toga. Moraš mirovati i ležati, smiješ do wc-a i kupaone. U bolnici si par dana. Ništa ne osjetiš, ne boli ništa.

meni su samo napravili nalaze krvi i kardioloski pregled te mi je anesteziolog postavio masu pitanja.znaci ti si ostala u bolnici? ja ujutro dolazim i popodne izlazim. mozda ce onda meni dati neku laksu anesteziju nego tebi buduci da su mi napravili manje pretraga i buduci da se isti dan vracam doma. pod 'stolcem' sam mislila na onaj ginekoloski jer meni su u toj istoj operac.sali gdje cu na konizaciju napravili biopsiju prije mjesec dana na tom 'stolcu'. pitam jer imam problema s kicmom. dakle uspavaju te i probude na krevetu s kotacima? sto bi znacilo da dok si uspavan te prebacuju na operacioni stol i kasnije vracaju na krevet?
pisali ste i o depilaciji. trebam se potpuno izdepilirati?

hvala ti na odgovorima joya, ispricavam se ako sam dosadna s pitanjima ali to moja panika govori

Joya
18.11.2008., 08:15
Clarity vjerojatno ne govorimo o istoj bolnici pa je i postupak drugačiji.
Kaj se biopsije tiče - meni je napravljena u ambulanti najobičnijoj, bez ikakve anestezije - mislim da za to anestezija nije ni potrebna jer je to jedna sekunda.
Operacija se izvodi u op. sali, na stolu. Kaj se tiče toga da si ti samo 1 dan u bolnici, vjerojatno ćeš onda dobiti lakšu anesteziju - iako je sa mnom u sobi bila žena koja je došla na letz konizaciju, prije je morala obaviti iste predoperativne pripreme kao i ja, i rekli su joj da će ostati dva -tri dana tamo. S druge strane, jedna žena je radila pregled maternice - nisam sigurna u točan naziv, čini mi se histeroskopija - i isto su je uspavali potpuno, a također je dobila klistir ujutro. Vratili su je na krevetu s kotačima u sobu, ona se digla odmah, bila je potpuno budna i bistra, ništa je nije boljelo. Dobila je anesteziju koja je trajala nekih 15 min. Moja je bila jača, bila sam jako mamurna, vrtilo mi se i trebalo mi je vremena da dođem k sebi pa još dobrih par sati poslije.
Kaj se brijanja tiče, oni te obriju tamo skroz.

A ovo - "sto bi znacilo da dok si uspavan te prebacuju na operacioni stol i kasnije vracaju na krevet?"

Prvo te stave na stol u op. sali, pa te uspavaju, a poslije kad završe ti spavaš i tako te prebace na krevet s kotačima, bude te gore, malo te još ostave da vide jel sve u redu i voze te u sobu onda.

tin@
18.11.2008., 08:32
ima tko iz Rijeke da mi kaze di je radio kolposkopiju??

valneahana
18.11.2008., 08:53
apsolutno netacno, kolposkopija moze biti losa, a da nije doslo do nastanka losih stanica.... naime moja sestra je imala tu situaciju i to kod ljube... on je rekao da ce biti CIN I ili II pri kolposkopiji, a onda dosla papa samo upala... i on je sam rekao da moze da ne bude nista iako mu se kolposkopski nalaz cini losim, sto je pap i potvrdila....
a samo kolposkopija ne znaci nista, ona je samo nadopuna papi... pa i sam ljubo kaze, ne mozemo nista bez pape, sta god da kolposkopija kaze.... i stvarno mi nije jasno kako ovakve stvari mozes pisati da je papa bezvezna, pa koji je djavo svi radimo kao preventivu, nisam nikada cula da cure kazu idem na kolposkopiju godisnje, vec idem na papu, i tek ako papa daje neke sumnje, onda se radi kolposkopija....

sofi više je vjerovatno da papa neće pkazati ništa a da ti promjene imaš tj. da imaš hpv a to je pokazala kolposkopija ili tipizacija,više je takvih slučajeva gdje je papa pogrešna nego gdje je kolposkopija kriva

evo ti lare,evo ti mene,evo t još masu cura kojima je papa bio uredan a kad su otišle na kolposkopiju imale su kaj vidjeti

rekla sam da je bezveze i da ju netreba toliko gledati i pridržavati se nje SAMO ako znamo da je kolposkopija nešto pokazala i tipizacija,znači ako smo pozitivni i to znamo i ako nam na kolposkopiji nešto bude papa nam tu onda ni nije toliko bitan jer je već potvrđen hpv i promjene koje su se vidjele i točno gdje su i šta su

znači samo tada nije alfa i omega papa test

kao preventiva je super ali nije dovoljan baš kao što rekoh koliko je bilo slučajeva da je papa bio čist a hpv je bio prisutan kao i promjene tako da se mene pita ja bi i kolposkopiju uvela jednom godišnje uz papa test jer sami papa test nas može zavarati kao što je i bio tu slučajeva,znači dobar je on ali nikako nije alfa i omega i nikako nijem on jedini bitan ili najbitniji,puno je važnija kolposkopija i biopsija koja će dati točne rezultate AKO SMO POZITIVNI nego papa

tako da drugi put bolje čitajte

moja zadnja rečenica je baš tako glasila da je bezvezan u smislu ako znamo da smo pozitivnoi i ako se na kolposkopiji vide promjene ,kao preventiva ne ali nije ni dovoljan po meni baš radi puno slučajeva gdje se tek nešto otkrilo kolposkopijom

clarity
18.11.2008., 08:59
Clarity vjerojatno ne govorimo o istoj bolnici pa je i postupak drugačiji.
....

A ovo - "sto bi znacilo da dok si uspavan te prebacuju na operacioni stol i kasnije vracaju na krevet?"

Prvo te stave na stol u op. sali, pa te uspavaju, a poslije kad završe ti spavaš i tako te prebace na krevet s kotačima, bude te gore, malo te još ostave da vide jel sve u redu i voze te u sobu onda.

da, sigurno smo u razlicitim bolnicama.
ovo zadnje sam pitala jer imam problema s kicmom i kod nekih pokreta mi se ukljeste zivci tako da me je malo strah da me oni pomicu dok spavam.
meni ce prije konizacije napraviti histeroskopiju s eventualnom biposijom ako vide sto.
i ja sam biopsiju napravila bez anestezije (smatram da je nepotrebna kod biopsije) ali u oper.sali jer kao treba biti sterilno
hvala jos jednom

Maddie
18.11.2008., 09:29
da se dodam na val
2 papa nalaza uredu,a na kolposkopiji oba puta cin 2

bas me zanima oce i 3 biti kristalno čist

Joya
18.11.2008., 09:37
Madona prvi put čujem da se na temelju kolposkopije može odrediti CIN. Ajd malo objasni gdje i tko ti je to napravio?

sofi
18.11.2008., 10:03
Fakat, pola stvari se ovdje ne podudara, malo svi informacije osobno tumace i onda milion razlicitih stavova..... velnehana ti imas niskorizicni hpv i to je potpuno druga stvar od visokorizicnog, Cin prvi put cujem da se moze odrediti kolposkopijom.... nemam pojma, moja seka ide kod naseg dr. i ovo je njena situacija, ici ce opet sa mnom pa cemo vidjeti, on kaze sad joj je dobra pap i to je to....

JustForFun
18.11.2008., 10:24
jel ima tko da je u Hercegovini radio kolposkopiju i gdje?

valneahana
18.11.2008., 17:03
Madona prvi put čujem da se na temelju kolposkopije može odrediti CIN. Ajd malo objasni gdje i tko ti je to napravio?

nemože se odrediti stupanj cina samo kolposkopijom to ni ja nisam rekla a madona se možda krivo izrazila

na kolposkopiji tebi doktor može reći dali imaš cin ili ne jer zna se kako cin izgleda kolposkopski,ima toga i na stranici od našeg doktora,znači on kad vidi stanje dolje može reći jeli cin ili ne ali nemože reći SA SIGURNOĆU koji

mislim da je madona već pričala da joj je doktor nakon kolposkopije rekao da MU TO IZGLEDA kao cin 2 što pogotovo ako je inače iskusan doktor isto tako može OTPRILIKE PROCIJENITI a BIOPSIJA će dati točne rezultate

tako da ni papa test ni kolposkopija nemogu s sigurnošću odrediti TOČAN stupanj cina već papa ovisi o procjeni citologa a kolposkopija o procjeni viđenog i zahvaćenog dijela

i ja nisam ni rekla da kolposkopija može odrediti stupanj cin sofi ali ti može reći otprilike koji isto kao i papa a plus od kolposkopije jer to da se odmah zna gdje su promjene i koliko ih ima i kakve su te dali je zahvaćen samo cervix ili i vagina

ono što ja govorim je da ako ti kolposkopija pokaže nešto i napraviš tipizaciju koja isto dođe pozitivna a papa čist onda naravno da netreba vjerovati papi jer sve ovisi i kako se uzima papa i to može doprinjeti čistom testu

imala sam prilike raditi s nekim kretenom od doktora koji bi papu uzimao ženama samo s jednim štapićem(a inače se uzimaju tri uzorka) a on bi s tim jednim bezveze gurnuo ga unutra i obrisao i to stavio na staklace i normalno da takva papa neće biti vjerodostojna ali to nitko neće znati osim njega jer žene neznaju kako on uzima papu jer ne vide

tako da papa je super kao preventiva ako je dobro uzeta,ako uzorak nije kontaminiran i ako je citolog iskusan a ne neki na praksi tamo tj. na stažu(ali mi to neznamo,ali ako znaš da si imala nešto na kolposkopiji i da si inače pozitivna na hpv pa nisi valjda luda da vjeruješ onda toj papi ako je druga pretraga koja je važnija pokazala da nešto ima jer izgled ne vara,nemože tebi doktor reći da imaš nešto ako nemaš kliničku sliku cina i ako promjene nakon octene kiseline ne promjene boju

i zašto uvijek curama tu govorimo da kada rješe sve svoje probleme s promjenama i kad im zadnja kontrolna papa dođe ok da ipak odu na kolposkopiju za njihovu sigurnost,zašto,zato jer smo i sami bili svjedoci ovdje koliko je papa bilo čistih(osim mene sofi makar i ja imam niskorizični to ništa neznači jer i oni mogu cinove stvarati ali bilo je tu i visokoriziočnih kojima su papa bile čiste,tipa lare,madone,...) a da su rpomjene bile tako da nijedna od tih pretraga nemože biti zasebna nego trebaju se sve obaviti i zato kažem da nije papa alfa i omega jer nju nadopunjuje kolposkopija,bez kolposkopije je papa kao i njegova dijagnoza RAVNO NIŠTA

meelitaa
18.11.2008., 20:20
ljudi ja nevjerujem šta čitam
zašto bezveze napadate valneahanu??? cura je upravu
sofi u tom slučaju je očito bila jaka upala il slično pa na kolposkopiji nije vidljiva davalja slika te tako on ni ne može sa sigurnošću procijeniti što je u pitanju, al u ovom slučaju je potrebno opet radit kolposkopiju bez obzira na papu
ja sam osobno išla svake pola god radit papu i nije mi se nikad pokazo ni acus ni hpv što znači da je papa očito bio lažan jer sam ja imala uporno krv arenja za vrijeme sexa itd i onda odjednom cin 1
kolposkopijom se bolje vide promjene i bolje se može utvrditi jel se radi o cinu npr ako ga je papa pokazo gleda se tom pretragom jel je to cin 1 tj liče li promjene na cin 1, nešto više od cin 1 a da papa nije pokazo il nešto manje.
zato ti i piše nakon nalaza cin 1 daljna preporuka načiniti kolposkopiju da se utrvrdi stvarno stanje tako da kolposkopija je definitivno bolji pokazatelj od pape
i značajna je pogotovo kod niskorizičnog hpv-a di se javljaju kondilomi a ne promjene cin 1... jer se papom većinom ništa ne dobije a na kolposkopiji se vide kondilomi
svi znamo da papa nije predobar pokazatelj i kolika je mogućnost pogrške, znate i sami da se papa radi tako što citolog gleda uzorak brisa, a kolp. tako što lječnik gleda direktno grlić i promjene na njemu pa sad sami procjenite što je točnije i bolje
kolposkopija je skuplja pa se zato ne radi često. a svakako je dobro i papu napraviti da se vidi što će ona pokazati

i da jedini vjerodostojni pokazatelj o kolikom se cin-u radi je biopsija kako je i V. rekla već, sve ostalo je na procjeni citologa ako se radi o papi i procjeni lječnika ako je riječ o kolposkopiji.

meelitaa
18.11.2008., 20:34

svaki bolji lječnik tj educiraniji (zato idite privatno gdje se ljude stalno obrazuje a ne kod soc gin) može ti procjeniti o kolikom se cinu radi otpriike tj na što mu liče promjene

meelitaa
18.11.2008., 20:38
cure nemojte se zezat s tim baš sam bila kod doktorice i rekla mi je da im dolaze užasni rezultati u zadnje vrijeme i da cinovi jako brzo napreduju. kod mene je opet isto kolposkopski stanje slika identična ni bolje ni gore trenutno i mislila se jel bi čekala još il ne zbog takvih rezultata kakvi im dolaze ja sam rekla da idemo na biopsiju i spaljivanje nema smisla više čekat da bude još gore bolje što prije spriječit da se ne pogorša slučajno i izbjeć eventualno konizaciju
ja imam srednji pa sporije eventualno i napreduje al svejedno se neću igrat a ne bi trebali ni oni s visokim rizikom.
užasno se brzo to mijenja u zadnje vrijeme koliko znam od doktorice i s cina 1 za čas skoči na veći cin

saloma
18.11.2008., 20:40
I ja se slazem sa valneahanom, potrebno je uraditi sve pretrage. Dakle, i papa test i kolposkopija!

sofi
18.11.2008., 21:35
mislim da nam polemika nije potrebna, papa test je jako vazan, no ni kolposkopiju ne treba podcijeniti... ono sto je sigurno jeste da ta dva pregleda zajedno daju pravu sliku o stanju stvari...

meelita- visokorizicni izaziva kondilome na cerviksu, tzv. ravne kondilome, i ja ih licno imam, tako da oni nisu od niskorizicnog hpv, jer on stvara siljete, najcesce na vanjskom djelu spolovila...

Maddie
18.11.2008., 21:55
imala sam uvijek ciste papae
da mi kondilomi nisu se ni pojavili ko zna doke bi ja vukla cin 2,ako ne i gore
i što je najbolje ja sam isla kod doktora 3 puta i pitala jesu to kondilomi,jer pregledala sam stotine slike(inace bilasu samo 2 perianalno),i on je meni reko nije to nist premazemo i gotovo,e promjenio se doktor(ne bi ostala kod ovog garant)
i doso novi,odma tipizacija,kolposkopija,biopsijom cin 2 i 2 kondiloma na cerviksu a jos imam i tu eritroplakiju glupu
poslije biopsije papa cista,nema nista,al znala sam da se ne nadam,ja sam vec u glavi spremila na operaciju
sjecam se prve kolposkopije,ja dosla sam,pa sta ce mi itko,ono tamo mi reko lose vijesti,jos biopsija,a ja busom kuci i to sama,kad sam izasla,morala sam zaplakat,ali trudila sam se sto vise ih suspregniti,pa sam sjela u cosak i jecala,uzas

ova druga kolposkopije poslije druge papae,rekoje da je isto ko i prosli put,crto je on to na nalaz,nisu velike povrsine fala bogu,2 mjesta,ali mala,a cin 2 to me cudi,ali fala bogu pa nije velika povrsina,bezobzira sto je cin2,i to mi je bas na toj crvenoj mrlji oko rupice grrrr,ma da nemam te eritroplakije ne bi ni cina bilo

meelitaa
18.11.2008., 21:56
mislim da nam polemika nije potrebna, papa test je jako vazan, no ni kolposkopiju ne treba podcijeniti... ono sto je sigurno jeste da ta dva pregleda zajedno daju pravu sliku o stanju stvari...

meelita- visokorizicni izaziva kondilome na cerviksu, tzv. ravne kondilome, i ja ih licno imam, tako da oni nisu od niskorizicnog hpv, jer on stvara siljete, najcesce na vanjskom djelu spolovila...

da znam ja to
al ti isto tako imaš i cin i vidi ti se na papi promjena, dala sam primjer za one koji imaju samo kndilome a nemaju cin!!!!
i kondilomi od niskog znaju bit unutra isto a da je papa uredu
a znaju i niski izazvat cin 1 na cerviksu tako da sve je to individualno i sve treba dobro provjerit a ne naglabat možda je ovo il ono
a i kod visokog ti papa dođe lažno negativna dosta puta..

iwchy
19.11.2008., 03:39
hvala na iscrpnom odgovoru. nadam se da ce i meni to tako brzo i jednostavno proci iako mi nece raditi konizaciju s lokalnom anestezijom.

drzim fige da bude tako :mig:

sad kad citam ovo sto je joya pisala o letz konizaciji u bolnici mi djeluje totalno nevjerojatno :D ko da smo bile na nekom skroz drukcijem zahvatu..
meni je kratko vrijeme bila bolnica u kombinaciji za letz, i da sam se odlucila na to, receno mi je da bi ostala jedan dan..
sad mi je definitivno drago da sam se odlucila to obaviti kod Ljube :cerek:

nikakva brijanja, klistiranja, opca anestezija apsolutno nepotrebna..i jos sam prvu vecer nakon zahvata sjedila doma za kompom i tipketala tu po forumu :D

Joya
19.11.2008., 06:54
svaki bolji lječnik tj educiraniji (zato idite privatno gdje se ljude stalno obrazuje a ne kod soc gin) može ti procjeniti o kolikom se cinu radi otpriike tj na što mu liče promjene

melita, ti ne znaš kod koga ja idem, zato nemoj davati paušalne izjave i procjene na pamet, bez točnih info
drugo, na temelju kolposkopije se može vidjeti ima li promjena ili nema, ali točan stupanj CIN-a može odrditi samo biopsija, kao što je valneahana i napisala
papa test je samo probir test - ali nikako ne bih podcjenjivala njegovu važnost
činjenica je da on ovisi o iskustvu i oku citologa, ali zato biraš gdje ideš

iwchy - ja recimo nisam ni sekunde požalila što sam zahvat obavila tamo gdje jesam jer znam u čijim sam bila rukama
i nije poanta u tome da ja nisam mogla sjediti jer sam to obavila u bolnici - naprotiv, mene drugi dan nije boljelo ništa, i sjedila sam u krevetu, pa kad je ušla sestra pala je u nesvijest kad je vidjela da sjedim - jer se ne smije sjediti dva tjedna nakon zahvata - bez obzira boljelo te ili ne - nadam se da uviđaš razliku u onom kaj se može i onom kaj se smije
dakle to što si ti radila odmah nakon letz konizacije je u najmanju ruku neozbiljno od tebe, jer si sama sebi mogla naštetiti

i zaboravila napisati meliti - ne vidim da itko ovdje napada valneahanu, ne znam zašto tako misliš
naprotiv - ona se izuzetno trudi da informira, pomogne i savjetuje, i mislim da su njeni postovi ovdje jako važni i obiluju korisnim informacijama

meelitaa
19.11.2008., 10:56
melita, ti ne znaš kod koga ja idem, zato nemoj davati paušalne izjave i procjene na pamet, bez točnih info
drugo, na temelju kolposkopije se može vidjeti ima li promjena ili nema, ali točan stupanj CIN-a može odrditi samo biopsija, kao što je valneahana i napisala
papa test je samo probir test - ali nikako ne bih podcjenjivala njegovu važnost
činjenica je da on ovisi o iskustvu i oku citologa, ali zato biraš gdje ideš

iwchy - ja recimo nisam ni sekunde požalila što sam zahvat obavila tamo gdje jesam jer znam u čijim sam bila rukama
i nije poanta u tome da ja nisam mogla sjediti jer sam to obavila u bolnici - naprotiv, mene drugi dan nije boljelo ništa, i sjedila sam u krevetu, pa kad je ušla sestra pala je u nesvijest kad je vidjela da sjedim - jer se ne smije sjediti dva tjedna nakon zahvata - bez obzira boljelo te ili ne - nadam se da uviđaš razliku u onom kaj se može i onom kaj se smije
dakle to što si ti radila odmah nakon letz konizacije je u najmanju ruku neozbiljno od tebe, jer si sama sebi mogla naštetiti

i zaboravila napisati meliti - ne vidim da itko ovdje napada valneahanu, ne znam zašto tako misliš
naprotiv - ona se izuzetno trudi da informira, pomogne i savjetuje, i mislim da su njeni postovi ovdje jako važni i obiluju korisnim informacijama

ne da mi se uopće prepucavat
napisala sam da on može procijenit o kolikom se cinu radi jer svaki stupanj ima tipične promjene a ne da ti točno može reć o kolikom je cinu riječ
ako bolje pročitaš moj post prije vidit ćeš da sam i ja napisala da je V. upravu i da se jedino biopsijom može znat točan cin a da je sve ostalo procjena citologa il lječnika, tj oni nagađaju koliki je cin zato je i bitno da su educirani i sad mi stvarno nije jasno što sam krivo rekla i nije mi jasno zašto si napisala to što si napisala kad sam rekla isto kao i V. malo bolje pročitajte postove prije nego ih pogrešno protumačite
ja nemam pojma kod kog ti ideš al to nije ni bitno u ovoj priči
cura se trudi informirat vas i reć da je nakon pape bitna i kolposkopija jer ona daje malo bolji uvid u stanje a onda ispanu prepirke oko toga
ni ja ni ona nismo rekla da će ti točno lječnik odredit cin, za to služi biopsija
a stvar s kolposkopijom ide ovako nakon što papa pokaže cin, acus i slično ide se na kolposkopiju i onda ti lječnik pri svakom kolposkopskom pregledu sačuva sliku grlića koju uspoređuje s slikom na sljedećoj kolposkopiji i tako ti oni vide jel to napreduje il ne. svakako nekad ti preporuče opet napraviti papu al to rade čisto da potvrde to što vide da ne bi bilo da su oni n ešto krivo procjenili il naprave biopsiju di sigurno znaju o čem je riječ
npr. ako se stvar pogoršava prema cinu 2 na kolposkopiji će se vidit da se stvar pogoršava, a papa ti pokaže idalje cin 1 zato je to bitno. ne pričamo mi bezveze u prazno nego nastojimo pomoć ljudima da se ne zavaravaju i da poduzmu nešto jer puno lječnika nažalost nije dovoljno educirana što se tiče takvih promjena i hpv-a- ovo se ne odnosi na tvog lječnika naravno nego govorimo općenito

Joya
19.11.2008., 11:19
Moram priznati da ja ovo uopće niti jedne sekunde nisam doživjela kao prepucavanje, nego kao razmjenu mišljenja, bez ijedne ružne primisli ili riječi.

U osnovi apsolutno mislimo isto, a to je da je potreban educirani ginekolog, ali isto tako da je potrebna i vlastita edukacija po tom pitanju.:top:

meelitaa
19.11.2008., 11:35
Moram priznati da ja ovo uopće niti jedne sekunde nisam doživjela kao prepucavanje, nego kao razmjenu mišljenja, bez ijedne ružne primisli ili riječi.

U osnovi apsolutno mislimo isto, a to je da je potreban educirani ginekolog, ali isto tako da je potrebna i vlastita edukacija po tom pitanju.:top:

da al se neskužimo pa se stvori rasprava :lol:
s tim se slažem! zato i jesmo svi tu da pomognemo jedni drugima i sama sam saznala puno stvari tu
ja sve za što čujem pitam dodatno svoju dokt jel to tako :rofl:
dosad sam imala milijun pitanja a sad manje-više znam dosta pa više nemam ni potrebu ništa pitat

sofi
19.11.2008., 15:50
ja i mislim da tu upravo nastaje problem, jer svi mislimo da sve znamo, a da je to takva oblast u kojoj je moguce sve znati, jer onda bi i dr. tretirali hpv kao upalu pluca ili neko drugo oboljenje... problem sa hpv-om i jeste sto on je kontradiktoran sam po sebi, neko oboljeva, neko je imun, neko ima virus ali ne i promijene, neko ima CIN I jednu godinu, onda nastane zauvijek bez ikakvog tretmana, nekom se stanice razviju poslije 10 god, a nekome poslije 15 mjeseci, neko nakon biopsije nema vise promijena, a nekom kontrolna papa nakon biopsije bude i veci stupanj Cina, neko nakon konizacije vise nikada nema slican problem, a neko ima i vise od jedne, a onda u konacnici vadjenje maternice itd.... i svaki dr. prica ono sto je on dozivio iz osobnog iskustva, a gotovo niko ne zna sve... tak da je hpv subjektivna stvar, niko nema istu pricu.... a mi se ne trebamo svadjati ko je upravu, a ko ne, kad medicina nema zvanicni stav u pogledu tih pitanja... ono sto je jasno jeste da treba ici dr. i raditi sto podrobnije pretrage da bi se znalo pravo stanje stvari....

clarity
20.11.2008., 07:17
drzim fige da bude tako :mig:

sad kad citam ovo sto je joya pisala o letz konizaciji u bolnici mi djeluje totalno nevjerojatno :D ko da smo bile na nekom skroz drukcijem zahvatu..
meni je kratko vrijeme bila bolnica u kombinaciji za letz, i da sam se odlucila na to, receno mi je da bi ostala jedan dan..
sad mi je definitivno drago da sam se odlucila to obaviti kod Ljube :cerek:

nikakva brijanja, klistiranja, opca anestezija apsolutno nepotrebna..i jos sam prvu vecer nakon zahvata sjedila doma za kompom i tipketala tu po forumu :D

hvala sve je proslo ok :cerek:

i moja je bila letz konizacija ali s opcom anestezijom. vjerovatno je nepotrebna opca ali meni koja sam previse emotivna i anksiozna je bolje tako.
bez depiliranja i klistira. kad sam dosla stavili mi flebo s fizioloskom i nesto za smirenje, onda me odveli u operacionu salu i uspavali. nakon manje od sat vremena me probudili i prebacili u sobu gdje sam ostala 4 sata pod kontrolom anesteziologa. nakon rucka ginekolog mi skinuo 100m :) gaze koju su mi bili stavili nakon konizacije. bolovanje odn mirovanje 3 dana. kad sam ga pitala mogu li sjediti i hodati rekao mi da ne citam previse internet :) krvarim jako malo, za dnevni ulozak. nemam nikakvih bolova nego onako neki cudan osjecaj kao da imam neki ogroman tampon.

sa mnom u sobi bila zena koja ima hpv 16 i cin 1 koja se odmah odlucila ici na konizaciju da bude mirna jer joj se ne da cekati da se cin povuce ili naraste

ANILA
20.11.2008., 07:42
hvala sve je proslo ok :cerek:

i moja je bila letz konizacija ali s opcom anestezijom. vjerovatno je nepotrebna opca ali meni koja sam previse emotivna i anksiozna je bolje tako.
bez depiliranja i klistira. kad sam dosla stavili mi flebo s fizioloskom i nesto za smirenje, onda me odveli u operacionu salu i uspavali. nakon manje od sat vremena me probudili i prebacili u sobu gdje sam ostala 4 sata pod kontrolom anesteziologa. nakon rucka ginekolog mi skinuo 100m :) gaze koju su mi bili stavili nakon konizacije. bolovanje odn mirovanje 3 dana. kad sam ga pitala mogu li sjediti i hodati rekao mi da ne citam previse internet :) krvarim jako malo, za dnevni ulozak. nemam nikakvih bolova nego onako neki cudan osjecaj kao da imam neki ogroman tampon.

sa mnom u sobi bila zena koja ima hpv 16 i cin 1 koja se odmah odlucila ici na konizaciju da bude mirna jer joj se ne da cekati da se cin povuce ili naraste

Gdje si ti radila konizaciju,i što su ti stavili???Flebo??:ne zna::confused:

Suey
20.11.2008., 09:28
cure, smanjiti malo tenzije!

sto se kolposkopije tice, to samo iskusan doktor po izgledu moze procijeniti. ima ih i kojima sve izgleda normalno, a ono cin II;)

clarity
20.11.2008., 11:59
Gdje si ti radila konizaciju,i što su ti stavili???Flebo??:ne zna::confused:

anila nisam u hrvatskoj i ne znam kako se kaze na hrv. mozda infuzija? http://img68.imageshack.us/img68/3108/negrarfleboci5.jpg pogledaj ovdje

iwchy
20.11.2008., 17:31

nisam ni stekla dojam da si pozalila sto si donijela takvu odluku..
svaka od nas ima svoje iskustvo s kojim je ocito zadovoljna :mig:

tebi je opca anestezija pun pogodak, meni je lokalna bila sasvim dovoljna..s druge strane, obavila sam kod Ljube i letz biopsiju, isto s lokalnom, i mogu reci da je ne bi ni pod razno radila bez nje, dok tebi za biopsiju ona nije bila potrebna..
sve u svemu, meni su letz biopsija i letz konizacija na koncu bile prilicno slicne..

sto se pak tice sjedenja, to se definitino ne moze pripisati mojoj neozbiljnosti :)
s obzirom da sam iz Rijeke otisla na konizaciju kod Ljube u Zg, vrlo dobro sam se informirala o tome sta mogu a sta ne nakon zahvata jer sam ipak na neku foru trebala doci doma :D
Ljubo nakon svakog zahvata daje papirnati popis stvari koje se ne smiju tj. koje treba izbjegavati i nije bilo ni govora o sjedenju, a pogotovo ne o tome da 2 tjedna ne smijem sjesti..
nemaju ocito ni svi doktori iste upute za fazu poslije konizacije :mig:

@clarity drago mi je da je sve bilo ok..zelim ti brz oporavak :)

tonkica051
20.11.2008., 17:36
nemora značit da je netko treći u igri pa dokazao je da virus bude u organizmu godinama da ne izaziva promjene
ona nije radila tipizaciju hpv pa nije mogla znat, na papi se ne vidi uvijek
ja znam od kog sam pokupila pa mi je isto tako papa bio uredu 3 god a idem redovo gin i onda odjednom cin

meni se to dogodilo.....čučalo smeće u organizmu godinama, i u stanju stresa krenulo u napad :mad:

ANILA
20.11.2008., 18:29
anila nisam u hrvatskoj i ne znam kako se kaze na hrv. mozda infuzija? http://img68.imageshack.us/img68/3108/negrarfleboci5.jpg pogledaj ovdje

Da,da....sad kužim...baš sam telac!:lol:

clarity
20.11.2008., 22:09
Da,da....sad kužim...baš sam telac!:lol:

moja krivica jer se ne sjecam hrvatskih izraza :)
kako si ti? kad ces na konizaciju? ne brini se, nije strasno.
nekako smo zapocele zajedno ovo samo sto sam ja preskocila kontrolnu papu nakon biopsije i isla odmah na konizaciju

ANILA
21.11.2008., 07:16
moja krivica jer se ne sjecam hrvatskih izraza :)
kako si ti? kad ces na konizaciju? ne brini se, nije strasno.
nekako smo zapocele zajedno ovo samo sto sam ja preskocila kontrolnu papu nakon biopsije i isla odmah na konizaciju

Ja sam ti ovaj tjedan trebala na papu,ali trebam danas dobit mengu pa sam se naručila za 1.12.,a onda čemo vidjet,mislim da i ako mi se spusti cin na 2 da ću otiči na konizaciju...samo više mi je dosta tog iscjetka...već skoro 2mj nosim uložak....to je ono rekao ljubo da je od upale i od krastica....:mad:A nikako to ne lijećim,ništa mi nije dao..nego prvo papa....,a dobro--bar neki"sex":cerek::lol:

teeeeaa
21.11.2008., 11:09
cure jedno pitanje,ako zna tko odgovor?! Bila na toj krioterapiji,prije cca mjesec dana,trebala se kao ljuštiti,međutim ja to nisam vidla,možda jedanput,dvaput na ulošku i to je to. Međutim,i dalje imam jaki bijeli iscjedak i to me užasno živacira,jel to normalno?

valneahana
21.11.2008., 21:29
cure jedno pitanje,ako zna tko odgovor?! Bila na toj krioterapiji,prije cca mjesec dana,trebala se kao ljuštiti,međutim ja to nisam vidla,možda jedanput,dvaput na ulošku i to je to. Međutim,i dalje imam jaki bijeli iscjedak i to me užasno živacira,jel to normalno?

nemora se to tebi ljuštiti da ti to vidiš,to mogu biti i mikroskopski oljuštene stanice koje golim okom nevidiš a izlaze van u iscjedku

bijeli iscjedak možda još imaš od toga,možda je u međuvremenu nastala gljivična infekcija jer kandidu dobivaš iz crijeva a možda je normalan iscjedak jer neke žene imaju jednostavno pojačano lučenje sluzi i iscjedka ne samo za vrijeme ovulacije ngo mogu imati i prije i kasnije i to bude onda bijele boje a za vrijeme ovulacije prozirno kao bjelanjak

kad ideš na kontrolu?pretpostavljam da sada negdje,uglavno što god da je ako nemaš drugih simptoma tipa mirisa,crvenila,svraba,... nemoraš se brinuti a na kontroli pitaj što je i to napomeni,možda ti još jednostavno se tkivo epitelizira još pa zato takav iscjedak

sofi
23.11.2008., 18:38
ja bi trebala opet kod ljube, kontrolna papa mi je bila nakon biopsije CIN I i sad vjerovatno slijedi fulguracija... mislila sam sutra zvati onu dr. iz rijeke i vidjeti da probam i tu terapiju, nemam sta izgubiti... a ionako planiram ici na putovanje krajem decembra, tak da mi ne bi bilo ni pametno raditi neke zahvate jer cu biti izlozena naporu na putovanju... imam vremena da isprobam i da onda nakon nove g. to konacno sredim.... joj ja sad pijem antibiotike u trajanju od mjesec dana, zamislite sta ce to uraditi mom imunitetu, imam problema sa zelucem tacnije helicopylori bakteriju, nadam se da ovo nece pogorsati stanje sa hpv-om...
joj cure da samo znate kako je ovo rasireno, neki dan sam cula dvije cure na mom faxu pricaju o tome, a saznala sam i da jedna moja bliska prijateljca vec neko vrijeme muku muci sa tim.... ja se nadam da ce uskoro pronaci lijek za hpv, ne znam da lisam to prije spominjala ali neke labaratorije u americi i indiji intezivno rade na tome...

h.o.n.n.e.y.
23.11.2008., 20:40
POZ!! Evo meni i drugi papa nakon konizacije uredan i full čist.:) :) Sljedeća kontrola u 5.mjesecu. Sad razmišljam o tome da u međuvremenu obavim i kontrolu kolposkopijom. Moja gin.će sigurno reć da to nije potrebno,al radi se o mom zdravlju,a ne o njenom. Što vi mislite?

SOFI i ja se nadam da će uskoro nać lijek za HPV,previše ga cura,žena ima

valneahana
23.11.2008., 21:42
POZ!! Evo meni i drugi papa nakon konizacije uredan i full čist.:) :) Sljedeća kontrola u 5.mjesecu. Sad razmišljam o tome da u međuvremenu obavim i kontrolu kolposkopijom. Moja gin.će sigurno reć da to nije potrebno,al radi se o mom zdravlju,a ne o njenom. Što vi mislite?

SOFI i ja se nadam da će uskoro nać lijek za HPV,previše ga cura,žena ima

obavi kolposkopiju čisto radi predostrožnosti,radi mira i sigurnosti i potpunog uvida u stanje

nemoraš svojoj ni to spominjati,odi negdje privatno i to je to i nitko nemora znati da si bila:D

h.o.n.n.e.y.
23.11.2008., 21:54
Radi se o tome da tu kod mene privatnici nemaju kolposkop (moram se još raspitat,al 98% sam sigurna da nemaju,a i svega je troje priv.),tako da ak hoću ići na kolp.,moram kod svoje gin.po uputnicu i u bolnicu na kolposkopiju.

p.s. a i privatnici ne žele uzimat nekog na pregled ili bilo šta drugo,ako ta osoba nije njihov pacijent

ANILA
24.11.2008., 07:10
Radi se o tome da tu kod mene privatnici nemaju kolposkop (moram se još raspitat,al 98% sam sigurna da nemaju,a i svega je troje priv.),tako da ak hoću ići na kolp.,moram kod svoje gin.po uputnicu i u bolnicu na kolposkopiju.

p.s. a i privatnici ne žele uzimat nekog na pregled ili bilo šta drugo,ako ta osoba nije njihov pacijent

Pa privatnik če te sigurno uzet...ako radi ničeg drugog onda radi novaca!:mig:
Ja sam se kod ljube prvi put narućila jel su me cure sa foruma uputile:cerek:,pa nije bilo ni rijeći o tome ko je čiji pacijent...
odi kod ljube napravi kolposkopiju.....večina nas je kod njega,a jako malo nas je iz zagrba.:top:

teeeeaa
24.11.2008., 08:05
nemora se to tebi ljuštiti da ti to vidiš,to mogu biti i mikroskopski oljuštene stanice koje golim okom nevidiš a izlaze van u iscjedku

bijeli iscjedak možda još imaš od toga,možda je u međuvremenu nastala gljivična infekcija jer kandidu dobivaš iz crijeva a možda je normalan iscjedak jer neke žene imaju jednostavno pojačano lučenje sluzi i iscjedka ne samo za vrijeme ovulacije ngo mogu imati i prije i kasnije i to bude onda bijele boje a za vrijeme ovulacije prozirno kao bjelanjak

kad ideš na kontrolu?pretpostavljam da sada negdje,uglavno što god da je ako nemaš drugih simptoma tipa mirisa,crvenila,svraba,... nemoraš se brinuti a na kontroli pitaj što je i to napomeni,možda ti još jednostavno se tkivo epitelizira još pa zato takav iscjedak

hvala što si me umirila:D
na kontrolu idem poslije nove godine,odmah poslije menstruacije. ništa me ne svrbi niti peče,iscjedak ne mjenja boju a ja ti preventive radi svaku večer perem dolje s čajem od kadulje,ginekoliga u eljugi mi je rekla da je to dobro protiv upala,da je kadulja antiseptik:ne zna:
valjda bu od svega toga nešto,sutra mi muž ide kod ljube na peniskopiju pa ćemo vidjeti dalje:kava:

ANILA
24.11.2008., 08:14
ja bi trebala opet kod ljube, kontrolna papa mi je bila nakon biopsije CIN I i sad vjerovatno slijedi fulguracija... mislila sam sutra zvati onu dr. iz rijeke i vidjeti da probam i tu terapiju, nemam sta izgubiti... a ionako planiram ici na putovanje krajem decembra, tak da mi ne bi bilo ni pametno raditi neke zahvate jer cu biti izlozena naporu na putovanju... imam vremena da isprobam i da onda nakon nove g. to konacno sredim.... joj ja sad pijem antibiotike u trajanju od mjesec dana, zamislite sta ce to uraditi mom imunitetu, imam problema sa zelucem tacnije helicopylori bakteriju, nadam se da ovo nece pogorsati stanje sa hpv-om...
joj cure da samo znate kako je ovo rasireno, neki dan sam cula dvije cure na mom faxu pricaju o tome, a saznala sam i da jedna moja bliska prijateljca vec neko vrijeme muku muci sa tim.... ja se nadam da ce uskoro pronaci lijek za hpv, ne znam da lisam to prije spominjala ali neke labaratorije u americi i indiji intezivno rade na tome...

Na Kakvu terapiju misliš?

sofi
24.11.2008., 10:34
pa ovu kod dr. iz rijeke, to su cure pisale na temi hpv........

sugarfree30
24.11.2008., 11:48
hvala što si me umirila:D
na kontrolu idem poslije nove godine,odmah poslije menstruacije. ništa me ne svrbi niti peče,iscjedak ne mjenja boju a ja ti preventive radi svaku večer perem dolje s čajem od kadulje,ginekoliga u eljugi mi je rekla da je to dobro protiv upala,da je kadulja antiseptik:ne zna:
valjda bu od svega toga nešto,sutra mi muž ide kod ljube na peniskopiju pa ćemo vidjeti dalje:kava:

I moje je bio kod Ljube :D i kod njega nema nikakvih promjena.
Ja sam nakon 7 dana od krioterapije i geonistin vaginaleta, dobila vaginalete Albothyl, jer kaze mi doktor da budemo sigurni da se sve to oljustilo.

I sad sam narucila recepturu od Aromaterapije, vjerojatno opet vaginalete :rolleyes:
Jel kome pomogla receptura? Imalo?

Sta reci osim da mi je vaginaleta pun kofer.

teeeeaa
24.11.2008., 12:08
I moje je bio kod Ljube :D i kod njega nema nikakvih promjena.
Ja sam nakon 7 dana od krioterapije i geonistin vaginaleta, dobila vaginalete Albothyl, jer kaze mi doktor da budemo sigurni da se sve to oljustilo.

I sad sam narucila recepturu od Aromaterapije, vjerojatno opet vaginalete :rolleyes:
Jel kome pomogla receptura? Imalo?

Sta reci osim da mi je vaginaleta pun kofer.
zakaj opet vaginalete? to na svoju ruku uzimaš?
ma i meni je pun kufer svega a najviše ove neizvjesnosti:mad:
nemrem ni na wc otići da ne pomislim na to a kamoli kakav sexic da obavim,sva sam ukočena:cerek:

sugarfree30
24.11.2008., 12:19
Recpeturu sam uzela na svoju ruku...to je na biljnoj bazi...koristit cu to nakon svega ovoga jer mi je doktor preporucio da nastavim sa kantarionovim uljem na tampon ili aloa verom.
A mi smo tek sada otkrili neku vrstu svoje kama-sutra bez sexa...tako da se ne bunim nimalo :D

ANILA
24.11.2008., 17:24
pa ovu kod dr. iz rijeke, to su cure pisale na temi hpv........

A te kapi??Pa trebalo bi probat,čitala sam o tome....imaš br telefona ili adresu od dr?Češ ti tamo ili preko telefona?!:)

teeeeaa
25.11.2008., 07:25
cure,muž mi se upravo javio,bio je kod ljube,nemam nikakvih promjena!

sofi
25.11.2008., 12:25
hej
cure ja sam zvala dr. danas, dogovorile smo se da mi posalje terapiju u cetvrtak......... pa cemo vidjeti.... iskreno se nadam da ce biti makar malo boje.....

JustForFun
25.11.2008., 14:15
ja sam dobila papa test i sad mi je u redu :), na prošlom sam imala cin 1 i sad ga nema, također promjene povezane sa HPV-om bile sad ih nema

ali zanima me jedna stvar tamo kod onog OPISNA DIJAGNOZA - REAKTIVNE I REPARATORNE PROMJENE
gdje mi je označeno Upala - promjene na stanicama

znači li da i sada imam upalu? jer mi je na prethodnom papa testu bila jaka upala i koristila sma terapiju za nju

jer ja sam pitala ginekologa za to, ali on kaže da za to ne trebam ništa uzimati jer kao to svakom piše:confused:

uz to sedimentacija mi je povišena - 30, a normalno je do 12 i kažu mi da to znači da je negdje u organizmu prisutna upala

i na krvnim nalazima leukociti su mi 9,9 što je gornja granica praktički

također na papi mi pišem OPISNA DIJAGNOZA - VRTA STANICA - LEUKOCITI - MNOŠTVO

također od prethodne menstruacije povremeno imam stalno neka krvarenja, po malo, ništa previše, mogu i bez uloška, ali vidim da ima tragova i on me gledao ginekološki i nema pojma odakle ta krv je li iz uterusa ili imam ranicu koju navodno povrijedi spolni organ, ali ja znam da se to javilo i prije spolnohg odnosa nakon zadnje menstruacije tako da nemam pojma :ne zna:

osim onog najvažnijeg - što sam zabrinuta za svoje zdravlje, ovo mi remeti normalan seksualni život koji se već dosta poremetio zbog raznih terapija, vaginaleta i koječega i jednostavno želim samo malo normale

uradila sam ona 4 brisa i odnjela jučer i sad čekam nalaze

ima li tko kakav savjet ili sugestiju za mene?

kad kompletiram sve nalaze mislila sam kontaktirati tu doktoricu iz Rijeke

ANILA
25.11.2008., 14:37
Ajde Sofi molim te pošalji na PM kontakt podatke od te dr.

saloma
25.11.2008., 15:24
I meni, bila bih ti jako zahvalna! :)

ANILA
25.11.2008., 16:00
Ajde Sofi molim te pošalji na PM kontakt podatke od te dr.

Dobila sam kontakt od te žene...cure ja stvarno mislim da bi nam to pomoglo.kaže i kod upala,cinova,cisova,i dr.
Samo ja u ponedjeljak idem kod ljube na kontrolnu papu pa neznam koji nalaz da joj pročitam...ovaj koji imam-nakon biopsije,ili sad koji dobijem nakon pape?!:rolleyes:
Nemam pojma....samo želim što prije poćet s tim...:top:

ANILA
25.11.2008., 16:02
Recpeturu sam uzela na svoju ruku...to je na biljnoj bazi...koristit cu to nakon svega ovoga jer mi je doktor preporucio da nastavim sa kantarionovim uljem na tampon ili aloa verom.
A mi smo tek sada otkrili neku vrstu svoje kama-sutra bez sexa...tako da se ne bunim nimalo :D

De molim te objasni taj kama sutra:lol:

ANILA
26.11.2008., 11:10
hej
cure ja sam zvala dr. danas, dogovorile smo se da mi posalje terapiju u cetvrtak......... pa cemo vidjeti.... iskreno se nadam da ce biti makar malo boje.....

Čula sam se i ja s njom,meni stižu u ponedjeljak ti preparati...
žena je skroz sigurna da če mi sve nestat u roku od 15 dana:top::confused:,rekla je da odem na papu u ponedjeljak i od utorka da to koristim...ako mi ljubo kaže da treba konizacija rekla je da prićekam 20-ak dana i da odem na kolposkopiju....bit ču ČISTA!!!!!!??
Ne mogu vjerovat,ali ako tako bude....gdje je ta žena bila prije.....:five:

teeeeaa
26.11.2008., 11:37
Čula sam se i ja s njom,meni stižu u ponedjeljak ti preparati...
žena je skroz sigurna da če mi sve nestat u roku od 15 dana:top::confused:,rekla je da odem na papu u ponedjeljak i od utorka da to koristim...ako mi ljubo kaže da treba konizacija rekla je da prićekam 20-ak dana i da odem na kolposkopiju....bit ču ČISTA!!!!!!??
Ne mogu vjerovat,ali ako tako bude....gdje je ta žena bila prije.....:five:

molim i meni broj jer sam dobila onaj na koji se nitko ne javlja!
daj mi molim te i napiši što te konkretno pitala i taražila da joj pošalješ? i koliko to košta? tanks:s

sofi
26.11.2008., 12:57
anila koliko ce kostati tvoja terapija? moja 700 kn...........

Maddie
26.11.2008., 13:04
ljudi da skrenem s teme
ja sam postala opsjednuta hpev,kondilomima u ustima,idem u petak kod gine pa cu ga pitat

imam na zubnom mesu neku tockicu,al vala to meni mirise na to a i na jeziku neke kvrzice
ne bi bio problem da ih s jedne strane ima a s drugfe ne,a

umrijet cu,pomagajte,bar da se smirim:(:(:(

nicole76
26.11.2008., 14:35
Curke, vjerovatno mi je promaklo pa vas molim da mi objasnite o kakvoj se terapiji radi?

CosmaShiva
26.11.2008., 15:08
pitanje.
jel se može imati koji cin a da se nema hpv?
i jel moguće ako prije 2 godine nisam imala hpv i tad i sad imam istog partnera
jel sam mogla nekim drugim načinom dobiti hpv?

tin@
26.11.2008., 15:12
Evo i mene.Zvala i ja onu zenu,meni ce doc sutra vec jer sam blizu.Dode i meni 700kn sve to skupa.Sad cemo vidjet.:ne zna:

sofi
26.11.2008., 15:13
ljudi da skrenem s teme
ja sam postala opsjednuta hpev,kondilomima u ustima,idem u petak kod gine pa cu ga pitat

imam na zubnom mesu neku tockicu,al vala to meni mirise na to a i na jeziku neke kvrzice
ne bi bio problem da ih s jedne strane ima a s drugfe ne,a

umrijet cu,pomagajte,bar da se smirim:(:(:(

99% nemas kondilome ustima, a zbog oni 1% ne vrijedi stvarno trgati zivce......
pokusaj se opustiti, pa i ako se tako nesto desi, ima nacina da se rijesi... kondilomi i nisu opasni, a da dobijes rak u grlu stvarno su sanse male, ustvari jednake kao i da dobijes bilokoji drugi rak... a vjerujem da inace ne sjedis i ne mislis kako bi mogla bih dobiti rak zeluca ili jetre ili jajnika ili cega vec..... pozdrav i otkaci hpv....

sofi
26.11.2008., 15:15
pitanje.

pa moze od upala, ali je vecinom od hpv, a to sto ga nisi imala prije 2 i nisi mjenjala partnera u tom periodu nije 100 % zagarantovano da ga nemas, jer se on zna pritajiti i po nekoliko god.... napravi hpv tipizaciju kako bi bila sigurna... i naravno kolposkopiju da se vidi imas li promijene..

CosmaShiva
26.11.2008., 15:29
pa moze od upala, ali je vecinom od hpv, a to sto ga nisi imala prije 2 i nisi mjenjala partnera u tom periodu nije 100 % zagarantovano da ga nemas, jer se on zna pritajiti i po nekoliko god.... napravi hpv tipizaciju kako bi bila sigurna... i naravno kolposkopiju da se vidi imas li promijene..

nisam ja nikad imala cin bilo koji niti na zadnjem papa prije godinu dana.
sad idem opet na papa pa me uvijek nekako strah nalaza.
a mislim ako mi je on uopće jedini partner ikad i ja njemu jer moguće dobiti hpv
nekakvim drugim načinom,preko ruku i to?

Zolta
26.11.2008., 15:30
Curke moje, čitam vas malo, čitam da ste kontaktirale dr. Želim vam svima samo poželjeti sreču kakvu sam ja imala!!! Eto, bile vi vjernice ili nevjernice, ali za sve vas molim Boga da vam pomogne da se očistite od tog gnjusa!!!
I preporučam, vaš ginekolog če nakon te terapije odmah vidjeti je li došlo do bar poboljšanja. I ako dođe do poboljšanja, a niste još čiste, ponovite terapiju! A eto, zbog sebe, mog slučaja sam sigurna da će biti bar poboljšanje. (Kroz svo vrijeme svoje bolesti sam shvatila da puno ovisi ne samo o našem imunitetu, već i našem psihičkom stresu, ak se živciraš, imunitet pada.., znate kako sve to ide.) Sretno svima, i kada prva sprovede terapiju i ode ginekologu, neka javi :) Obavezno :)!

ANILA
26.11.2008., 15:35
anila koliko ce kostati tvoja terapija? moja 700 kn...........

isto 680kn+poštarina...
rekla mi je da taman radi jednoj djevojci terapiju slićnu mojoj..ma mislim da če nam to pomoći:top:

ANILA
26.11.2008., 15:36
99% nemas kondilome ustima, a zbog oni 1% ne vrijedi stvarno trgati zivce......
pokusaj se opustiti, pa i ako se tako nesto desi, ima nacina da se rijesi... kondilomi i nisu opasni, a da dobijes rak u grlu stvarno su sanse male, ustvari jednake kao i da dobijes bilokoji drugi rak... a vjerujem da inace ne sjedis i ne mislis kako bi mogla bih dobiti rak zeluca ili jetre ili jajnika ili cega vec..... pozdrav i otkaci hpv....

vjerojatno su aftice....

ANILA
26.11.2008., 15:47
Curke, vjerovatno mi je promaklo pa vas molim da mi objasnite o kakvoj se terapiji radi?

više o tome ti piše na stranici hpv,zolta i goldyladi-mislim su izlječene...uglavnom to je skroz na biljnoj bazi..

ANILA
26.11.2008., 15:58
pitanje.

Da!!!!!!
Hpv možeš dobit bilo gdje.....

nicole76
26.11.2008., 16:35
više o tome ti piše na stranici hpv,zolta i goldyladi-mislim su izlječene...uglavnom to je skroz na biljnoj bazi..

Tnx.
Jel mi može netko, pliz, poslati na PP broj od te doktorice? :)

Maddie
26.11.2008., 16:52
curke bila sam danas kod doktorice,rekla je da to nije to,neko nesto,neznam kak je nazvala

a imam osim ginekologa,i masui drugih stvari,hormoni mi nisu u redu,pa to moram vaditi,pa krajnici ukljucujuci i 3,pa neke alergije i dermatitisi,ajme majko svasta

danas sam dobila 5 uputnica,majko sveta

hvala na potpori

Maddie
26.11.2008., 16:59
e da ako vama curke proradi ta terapija s tim biljkama,i ja narucujem:D
di samo da procitam o tome?

Vidyca
26.11.2008., 17:11
Pročitaj na podforumu ženskog zdravlja pod HPV. Evo, i ja sam jedna koju je dr. spasila :)

ANILA
26.11.2008., 18:24
Pročitaj na podforumu ženskog zdravlja pod HPV. Evo, i ja sam jedna koju je dr. spasila :)

Koja je tvoja prića sa dr.Z.??

JustForFun
27.11.2008., 09:17
šta znači "uterus u AUF"??? :confused:

JustForFun
27.11.2008., 09:20
šta su Histociti?
i šta znači njihovo prisustvo na papa testu?

također kod nabrajanja stanica ima ono ........... kao prazno i kod mene je to prekriženo, šta to znači?

sofi
29.11.2008., 12:38
curama koje su narucile preparate od dr., neka malo procitaju sta se desilo na temi HPV....... cisto da su upucene.....

Suey
29.11.2008., 16:24
kaj je u tim vaginaletama? aloa vera?

sunshine1605
01.12.2008., 09:10
Evo napokon saznah ime tog cuvenog doktora iz Slovenije kojem me salju.:s

prof. dr. Stelio Rakar :confused:

Je li IKO cuo za njega? Imao iskustva?

600 euricha, plus viza i karta :s pa mislim...

Please, ako je iko cuo za njega nek' mi javi. Nemam bas puno vremena za cekat'...

Izgleda je moja konizacija neizbjezna :(

Dobro jutro...ja sam se tek jutros prijavila na ovaj forum, jer neumorno tragam za odgovorima, iskustvima....i sama imam HPV i to visokorizicni...doktor sumnja na CIN I i VIN I, tako da mi je preporucio ljubljanu i upravo ovog doktora Stelio Rakara-...17.12. idem na pregled, tj. sto vec bude potrebno...sva sam se uspanicila... :eek:

JustForFun
01.12.2008., 09:32
šta je sad VIN1? :confused::confused:

a vi cure na ovoj temi imate pregršt informacija

a i na konkretna pitanja će vam uvijek netko odgovoriti

teeeeaa
01.12.2008., 09:42
Dobro jutro...ja sam se tek jutros prijavila na ovaj forum, jer neumorno tragam za odgovorima, iskustvima....i sama imam HPV i to visokorizicni...doktor sumnja na CIN I i VIN I, tako da mi je preporucio ljubljanu i upravo ovog doktora Stelio Rakara-...17.12. idem na pregled, tj. sto vec bude potrebno...sva sam se uspanicila... :eek:

zašto u ljubljanu,od kud si?
i ja sam ti hpv viokorizični s cin1! nemam pojma kaj je to vin1,objasni?

sunshine1605
01.12.2008., 10:11
ja sam iz sarajeva, bila sam kod bezbroj doktora, na kraju kod doktora spahovica, on mi je toplo preporucio ljubljanu i ovog doktora...a VIN I, i ja nisam imala pojma da to uopce postoji...ali kako mi je rekla jedna prijateljica, to su promjene na kanalu???!! pa sad vise nista ne znam...jedva cekam taj 17.12. da idem i da konacno dobijem zvanicnu dijagnozu i da znam sto mi je dalje ciniti...

sunshine1605
01.12.2008., 10:13
ima li itko broj od te tete u rijeci, koja pravi te kapi??? kad vec idem u ljubljanu, da onda i tamo navratim....:ne zna:

teeeeaa
01.12.2008., 10:15
promjene na kanalu? to bu znala valnehana kad pročita,kaj je to... nemoj paničariti prije vremena,strah je normalna pojava ali vidiš koliko nsa ima,svi se stime nosimo kako najbolje znamo i rješit ćemo to! sam se drži

teeeeaa
01.12.2008., 10:24
ima li itko broj od te tete u rijeci, koja pravi te kapi??? kad vec idem u ljubljanu, da onda i tamo navratim....:ne zna:

ajde prvo pročitaj na stranici o hpv o tome...:ne zna:
ja ti imam broj ako hoćeš probat

sunshine1605
01.12.2008., 10:34
ma jooj, vise ne znam ni sta da mislim...kad sam vidjela nalaz hpv tipizacije i nalaz papa testa, poludila sam...mislila sam, gotovo je, umirem uskoro...onda sam malo pricala sa nekim prijateljicama koje su u istim problemima, pa sam se koliko toliko smirila...ali opet sad kad pomislim, zlo mi je...:( zapravo, najvise od svega me brine hocu li moci zatrudniti...:ne zna:

sofi
01.12.2008., 10:38
draga sunshine dobro dosla,

jedna od stvari koje smo mi ustvrdile ovdje na forumu jeste cinjenica da ovaj nas problem nema nikakvog uticaja na trudnocu...
bitno je promijene na vrijeme ukloniti i sve ce biti za pet :)
u slucaju konizacije, jedino ponekad zene u trudnoci moraju mirovati i to je to.... a na samo zacece nema nikakvog uticaja...

sunshine1605
01.12.2008., 10:43
draga sunshine dobro dosla,

jedna od stvari koje smo mi ustvrdile ovdje na forumu jeste cinjenica da ovaj nas problem nema nikakvog uticaja na trudnocu...
bitno je promijene na vrijeme ukloniti i sve ce biti za pet :)
u slucaju konizacije, jedino ponekad zene u trudnoci moraju mirovati i to je to.... a na samo zacece nema nikakvog uticaja...

uh...ne znam vise ni sta da mislim....smijala sam se sestri svojoj kad sam joj se jadala o tome...kaze ona "pa ako bas do toga dodje, JA cu vam iznijeti to dijete, samo neka usade u mene oplodjenu celiju, i ja cu biti puz..." hahahahahah:lol:eh eto, u toj svoj muci i malo da se nasmijemo....

sofi
01.12.2008., 10:46
Definicija
Papa test je test probiranja (screening test) kojim se uzima obrisak rodničkog dijela vrata maternice, rodnice i kanala vrata maternice, a služi za otkrivanje upale, uzročnika infekcije, abnormalnosti stanica i zloćudnih promjena. Test se još naziva i VCE obrisak (vagina-cervix-endometrij).

znaci VIN I jesu promijene na vagini, bas kao i Cin I na cervixu....

sofi
01.12.2008., 10:47
:) :) :)
ma bice dobro....

JustForFun
01.12.2008., 10:58
onda je kod nje to kao kod mene, je rkod mene je bilo cin 1 i bilo označeno V+ i C+ dakle vagina+cervix

i kad sam ponovila pap test nakon 6 mjeseci - nema ni cinova niti ništa

a tipizaciju još nisam odnjela na analizu tako da ne znam još koji je HPV

sunshine1605
01.12.2008., 11:14
onda je kod nje to kao kod mene, je rkod mene je bilo cin 1 i bilo označeno V+ i C+ dakle vagina+cervix

i kad sam ponovila pap test nakon 6 mjeseci - nema ni cinova niti ništa

a tipizaciju još nisam odnjela na analizu tako da ne znam još koji je HPV

znaci ima nade...:rolleyes:

sunshine1605
01.12.2008., 11:27
sto je najgore od svega, meni se svako malo pojavljuju kao ranice s vanjske strane--isto kao ispucala koza, tj. neki mjehuric koji pukne i onda me to pece....a primijetila sam da mi se to pojavi na nekoliko dana prije nego trebam dobiti...pa se i tim izludjujem...a uz to, prosli put a i ovaj mi se pojavila kao zlijezda, ono, pod rukom mogu napipati kao zrno graha, bude par dana i povuce se....e ja vise stvarno ne mogu da vjerujem sta mi se desava...otkako sam se udala, mira nemamo nikako... :(

nicole76
01.12.2008., 12:09
znaci VIN I jesu promijene na vagini, bas kao i Cin I na cervixu....

Promjene na vagini se označavaju kao VAIN, ja sam ih imala :(
Moguće da se sa VIN označavaju promjene na vulvi (stidnici) :ne zna:

Sunny Flower
01.12.2008., 12:24
Jedno pitanja, nevezano za ovo gore, mozda je o tome vec pisano, stoga sorry ako se ponavaljam:

Upravo sam cula do svog lijecnika da se prirodni interferon pokazao los u lijecenju HPV-a. Od drugog lijecnika cula sam da je to izvrstan nacin za borbu protiv HPV-a, i preporucio mi ga je u uvjetima kada ostalo nije dalo rezultate. Natpisi u novinama su dvojaki.
Moze li netko podijeliti sa mnom vlastita iskustva s prirodnim interferonom. Thnx.

JustForFun
01.12.2008., 12:27
znaci ima nade...:rolleyes:

ja sam također imala jaku upalu tada i pila sam antibiotik i dvije vrste vaginaleta tako da je moguće da je cin kod mene bio uzrokovan upalom

mada mi je dolje bilo označeno i ono promjene povezane sa HPV-om

jesi li ti bila na kolposkopiji?

JustForFun
01.12.2008., 12:43
sto je najgore od svega, meni se svako malo pojavljuju kao ranice s vanjske strane--isto kao ispucala koza, tj. neki mjehuric koji pukne i onda me to pece....a primijetila sam da mi se to pojavi na nekoliko dana prije nego trebam dobiti...pa se i tim izludjujem...a uz to, prosli put a i ovaj mi se pojavila kao zlijezda, ono, pod rukom mogu napipati kao zrno graha, bude par dana i povuce se....e ja vise stvarno ne mogu da vjerujem sta mi se desava...otkako sam se udala, mira nemamo nikako... :(

hej i meni je to bilo prije jedno mjesec dana, osjećam kad hodam nešto zapinje, odem na wc vidim na stidnoj usni s vanjske strane kao kad te komarac ujede i boli jako, u roku sat vremena to je nabubrilo i izgledalo je kao vodeni plik, isto kao prišt pun vode, kao kad izbaci u ustima od temperature...

istu je večer to puklo i iscurilo i ja sam malo saprala kamilicom, sutra ga nije bilo niti me bolilo više

je li i tebi tako bilo???

ima li tko ideju šta je to???'

sunshine1605
01.12.2008., 13:21
:confused:hej i meni je to bilo prije jedno mjesec dana, osjećam kad hodam nešto zapinje, odem na wc vidim na stidnoj usni s vanjske strane kao kad te komarac ujede i boli jako, u roku sat vremena to je nabubrilo i izgledalo je kao vodeni plik, isto kao prišt pun vode, kao kad izbaci u ustima od temperature...

istu je večer to puklo i iscurilo i ja sam malo saprala kamilicom, sutra ga nije bilo niti me bolilo više

je li i tebi tako bilo???

ima li tko ideju šta je to???'

ja sam također imala jaku upalu tada i pila sam antibiotik i dvije vrste vaginaleta tako da je moguće da je cin kod mene bio uzrokovan upalom

mada mi je dolje bilo označeno i ono promjene povezane sa HPV-om

jesi li ti bila na kolposkopiji?

ja sam bila na kolposkopiji i receno mi je da imam nesto oko grlica materice, bijelo, a to isto imam na unutarnjoj strani male usne....

a ovo sto mi se pojavljuje je bas tako, imam osjecaj kao da su pristici koji puknu...ali ja to ne vidim kad je u formi pristica, nego mene samo zapecka i kad pogledam, bvas kao puknuti mjehurici i ono nadrazena koza, nije da krvari ali crveno je...

Sunny Flower
01.12.2008., 13:22
:confused:

ja sam bila na kolposkopiji i receno mi je da imam nesto oko grlica materice, bijelo, a to isto imam na unutarnjoj strani male usne....

a ovo sto mi se pojavljuje je bas tako, imam osjecaj kao da su pristici koji puknu...ali ja to ne vidim kad je u formi pristica, nego mene samo zapecka i kad pogledam, bvas kao puknuti mjehurici i ono nadrazena koza, nije da krvari ali crveno je...

Kondilomi?

sunshine1605
01.12.2008., 13:33
Kondilomi?

imala sam ih, pa su mi ih przili, isla sam sto puta na dermatologiju...pa sam vise poludila bila, taman se rijesim, pojave se novi...a i ovdje na dermatologiji su uvjeti katastrofa....ne radi aparat, nema doktora...i sl...poludila sam vise bila...

ti kondilomi su bili s vanjske strane, s obje strane usana i na vaginalnom otvoru
ali ovo je kao bijela povrsina, na unutarnjoj strani male usne, ne znam sad tacno vise kako je to doktor napisao, uglavnom on kad me je pregledao rekao mi je da se isto takvo nesto nalazi kao prsten oko grlica i da zbog toga hoce da mi se uradi klinicka dijagnostika...

a inace, i to su mi na unutarnjoj strani usne bili przili, ali se opet pojavilo.... :ne zna: ludim vise od svega....:eek:

Sunny Flower
01.12.2008., 13:53
a inace, i to su mi na unutarnjoj strani usne bili przili, ali se opet pojavilo.... :ne zna: ludim vise od svega....:eek:[/QUOTE]

S cime su ti to przili? Laserom? Moj doktor nije sklon nicemu osim premazivanju.. I ja ludim vec od svega.

sunshine1605
01.12.2008., 14:14
a inace, i to su mi na unutarnjoj strani usne bili przili, ali se opet pojavilo.... :ne zna: ludim vise od svega....:eek:

S cime su ti to przili? Laserom? Moj doktor nije sklon nicemu osim premazivanju.. I ja ludim vec od svega.[/QUOTE]

Radili su mi elektrokauterizaciju...pa onda kasnije premazivanje poly...nesto, ne sjecam se sad kako se to zove...i vjeruj mi, vise ne znam ni sta pomaze, ni sta odmaze...jedva cekam samo da odem vise i da dobijem konacnu dijagnozu...kad nisam u nesvijest pala, kad sam vidjela nalaz hpv tipizacije...:(

Maddie
01.12.2008., 21:28
da vam to nije genitalni herpes??????

valneahana
02.12.2008., 07:45
VIN su promjene na vulvi ,znači na usnama

VAIN su promjene u vagini

CIN su promjene na cervixu

svaki od tih ima tri stupnja,1,2 i 3 i nakon toga karcinom

tako da hpv osim što može uzrukovati rak grlića maternice isto tako može uzrukovati rak vulve i karcinom vagine

ove sve nove cure kaj su tu došle nemojte se brinuti i miyliti kako ćete umrijeti jer nećete,osobno neznam nikoga tko je umro od toga,sve se da izliječiti ali zbilja sve samo trebate biti sigurne da ste pravim rulkama i da vaš doktor postupa prema postupniku

trudnoća vas isto nebi smjela zamarati,sigurno ćete moći ostati trudne jer hpv kao hpv i njegove promjene nesmetaju da se dogodi začeće nego se nepreporuča da se tada plania trudnoća samo zato da se promjene putem poroda nebi prenijele na dijete(kondilomi u očima dišnom sustavu,....) i da vas mogu normalno liječiti jer kad bi bili trudni nebi mogli upotrijebiti bilo koju metodu a ovako mogu eto samo zato se savjetuje ne trudnoća ali ponavljam sam hpv kao hpv nemože nauditi bebi u trbuhu i nemože pridonijeti tome da se spermići neuhvate jer hpv ne napada maternicu iznutra ni jajnike ni jajovode prema tome nemojte se bezveze strašiti da nećete moći rađati

sunshine1605
02.12.2008., 09:22
VIN su promjene na vulvi ,znači na usnama

VAIN su promjene u vagini

CIN su promjene na cervixu

svaki od tih ima tri stupnja,1,2 i 3 i nakon toga karcinom

tako da hpv osim što može uzrukovati rak grlića maternice isto tako može uzrukovati rak vulve i karcinom vagine

ove sve nove cure kaj su tu došle nemojte se brinuti i miyliti kako ćete umrijeti jer nećete,osobno neznam nikoga tko je umro od toga,sve se da izliječiti ali zbilja sve samo trebate biti sigurne da ste pravim rulkama i da vaš doktor postupa prema postupniku

trudnoća vas isto nebi smjela zamarati,sigurno ćete moći ostati trudne jer hpv kao hpv i njegove promjene nesmetaju da se dogodi začeće nego se nepreporuča da se tada plania trudnoća samo zato da se promjene putem poroda nebi prenijele na dijete(kondilomi u očima dišnom sustavu,....) i da vas mogu normalno liječiti jer kad bi bili trudni nebi mogli upotrijebiti bilo koju metodu a ovako mogu eto samo zato se savjetuje ne trudnoća ali ponavljam sam hpv kao hpv nemože nauditi bebi u trbuhu i nemože pridonijeti tome da se spermići neuhvate jer hpv ne napada maternicu iznutra ni jajnike ni jajovode prema tome nemojte se bezveze strašiti da nećete moći rađati

Hvala Valneahana na ovim korisnim informacijama....

sunshine1605
02.12.2008., 09:25
da vam to nije genitalni herpes??????

Pa meni izgleda kao herpes, mislim, isto onako kao sto ti na usni izadje. Nekako mi bas ponajprije lici na to - mjehuric, pukne, ranica. Ali ne znam kako da se toga rijesim????? Je li to od HPV-a ili je to opet nesto drugo? Poludicu vise...:ne zna:

valneahana
02.12.2008., 10:08
Pa meni izgleda kao herpes, mislim, isto onako kao sto ti na usni izadje. Nekako mi bas ponajprije lici na to - mjehuric, pukne, ranica. Ali ne znam kako da se toga rijesim????? Je li to od HPV-a ili je to opet nesto drugo? Poludicu vise...:ne zna:

neželim te plašiti ali me poslušaj molim te:)

ti si rekla da imaš uz cin i vin 1 ,e sad ja sam u ordinaciji imala ženu koja je imala ranicu na vulvi i došla je kod ginića da uzme bris s te ranice(uzeo je s onim za papa test,samo je napisao da je uzorak s vulve) i ispostavilo se da je to karcinom vulve

tako da neželim te plašiti ali ako imaš ranicu a znaš da imaš vin odi kod ginekologa da ti uzme bris s tog mjesta,eto meni je taj slučaj ostao u pamćenju,nikad nebi rekla jer to je izgledalo baš ko ranica i mislila sam si joj pa kaj sad on uzima bris toj ženi,pa nije to niš,ranica ko ranica,ko zna od čega,možda se dlaka upalila i tako sam si mislila a kad ono stigao nalaz karcino m vulve,stoga te lijepo molim da odeš si to napraviti,reci giniću da ti uzme bris za papu s tog mjesta i neka pošalje na analizu čisto da provjeriš

nevjerujem da je kod tebe riječ isto kao kod te žene ali za svaki slučaj napravi to molim te:)

sunshine1605
02.12.2008., 10:24
neželim te plašiti ali me poslušaj molim te:)

ti si rekla da imaš uz cin i vin 1 ,e sad ja sam u ordinaciji imala ženu koja je imala ranicu na vulvi i došla je kod ginića da uzme bris s te ranice(uzeo je s onim za papa test,samo je napisao da je uzorak s vulve) i ispostavilo se da je to karcinom vulve

tako da neželim te plašiti ali ako imaš ranicu a znaš da imaš vin odi kod ginekologa da ti uzme bris s tog mjesta,eto meni je taj slučaj ostao u pamćenju,nikad nebi rekla jer to je izgledalo baš ko ranica i mislila sam si joj pa kaj sad on uzima bris toj ženi,pa nije to niš,ranica ko ranica,ko zna od čega,možda se dlaka upalila i tako sam si mislila a kad ono stigao nalaz karcino m vulve,stoga te lijepo molim da odeš si to napraviti,reci giniću da ti uzme bris za papu s tog mjesta i neka pošalje na analizu čisto da provjeriš

nevjerujem da je kod tebe riječ isto kao kod te žene ali za svaki slučaj napravi to molim te:)

Joj, pa kako sad to??????? :eek: ali meni se to pojavi na jednom mjestu, bude par dana, pa nestane. pa se pojavi na drugom mjestu, bude tako isto par dana i nestane.... ne znam vise sta da radim i sta da mislim.... i skontala sam da mi se pojavljuje par dana prije nego trebam dobiti...

valneahana
02.12.2008., 10:32
Joj, pa kako sad to??????? :eek: ali meni se to pojavi na jednom mjestu, bude par dana, pa nestane. pa se pojavi na drugom mjestu, bude tako isto par dana i nestane.... ne znam vise sta da radim i sta da mislim.... i skontala sam da mi se pojavljuje par dana prije nego trebam dobiti...

ahhaaaaaaa ma onda nije ništa sigurno

ovo je žena imala ranicu na tom jednom mjestu i malo joj je curkala i onda je zarasla ali dr. je svejedno uzeo bris i biopsiju

nevjerujem da je kod tebe onda išta ni približno slično ovome jer kažem ona je imala tu jednu jedinu i na jednom mjestu a ovo ako se javlja i nestaje nemože biti ništa opasno ,bar ja mislim tako:ne zna:

i sama sam ti rekla da te neželim plašiti ali to mi je ostalo u pamćenju,kad se meni upalila dlaka,toliko s eupalila da se koža počela sjajiti i pucati i nastala mi je ranica i odmah sam se sjetila te žene i takav strah me obuzeo a nisam znala da je dlaka kad ju nisam vidjela jer je bila duboko pod kožom ali ispalo je da je dlaka ali sam se prepala baš radi tog slučaja kaj sam imala

nekada si mislim da sam pogriješila što sam išla za med. sestru jer kako znam masu stvari sve me je više strah svega a da neznam nebi ni strahovala:(

sunshine1605
02.12.2008., 10:36
joj tako si me sad prepala, noge su mi se odsjekle kad sam procitala...vec sam bila pocela razmisljati kako cu zbrisati s posla da idem vise ne znam ni ja kojem doktoru....

sofi
02.12.2008., 11:28
hej valneahana ne prepadaj nam tu cure koje su tek dosle :)
a ionako sunshine ide u sloveniju kod odlicnog dr. pa ce sve uskoro znati sta i kako....
jedino sto mogu reci u vezi sa svim bolestima jeste da covjek ne smije sebi dozvoliti da se stalno plasi da
ce ga strefiti nesto od cega ce umrijeti.... pa tako i sa hpv-om.........

sunshine1605
02.12.2008., 15:30
hvala ti sofi....srce si...:mig:

ANILA
02.12.2008., 15:57
Bok žene,evo vratila sam se iz Zg sa kontrolnog pape i ZAMISLITE:Došla ja kod ljube i sve ok,napravio papu,malo pročaćko-kao pregledo-,i naravno naplatio 350kn!Ok,nekažem ništa,ali vidi dalje...kad mi je radio papu,prićamo mi onako i kažem ja "ma sigurno će biti bolje,ja radim na sebi,vjerujem u to"...ono-bitna je nada i pozitivno razmišljanje...A on meni ko iz topa..."NE,NEČE,SIGURNO NEĆE"!
Uz dužno poštovanje prema njemu,ali ja sam ostala bez teksta....Ja opet ma bit ću bolje,ali on ne odustaje..kaže u ponedjeljak me nazovi da vidimo nalaz,ako već ne želiš doći odmah na konizaciju....E što sad mislit!!???Pitala sam ga dali želi kontaktirat dr. iz rijeke,ali odma on...ti si sigurno za konizaciju.....
Ma znate što,neče meni NITKO ,a kamoli čovijek kojemu mj ostavljam lijepu svotu novaca,UBIJAT NADU....Ali ne samo to....od kud mu pravo?!Pa bolje da ne govori ništa nego takve stvari,ne?
Jedino što sad sigurno znam je to da ću se još više borit sama sa sobom njemu u inat jel to nije normalno,a ako i nedo Bog budem morala na konizaciju sigurno neću kod njega...i radi novaca,a bome i radi povjerenja...
Kako da ja vjerujem da se on trudi meni pomoći kad kod njega dolaze u obzir samo razni zahvati?A dati malo vremena organizmu,nade...?Ma ništa od toga,stvarno je pogriješio....
Zanima me samo,dali bi on meni nakon ovoga uopće rekao pod kolposkopijom da mi je bolje??Jel i to je rekao da ćemo napravit "ako hoću"....
Smiješno,ali istinito..

raverica
02.12.2008., 16:06
mislim da se opterećuješ bezveze. on je stvarno odličan doktor i ne sumnjam u njegovo znanje. toliko je žena već izliječio pa vjerujem da ne priča napamet :mig:

bila sam i ja kod njega danas, trebala sam ići na još jednu fulguraciju ali ne moram :cheer: :cheer: ranica je savršeno zarasla i na cervixu nema ničega, osim malog komadića koji nije zarastao do kraja. tako da sada čekamo još 2 mjeseca nakon kojih idem na papu da budemo sigurni da ničega više nema :cerek: mislila sam da ovo neću tako skoro doživjeti :lux: :lux:

clarity
02.12.2008., 18:22
Bok žene,evo vratila sam se iz Zg sa kontrolnog pape i ZAMISLITE:Došla ja kod ljube i sve ok,napravio papu,malo pročaćko-kao pregledo-,i naravno naplatio 350kn!Ok,nekažem ništa,ali vidi dalje...kad mi je radio papu,prićamo mi onako i kažem ja "ma sigurno će biti bolje,ja radim na sebi,vjerujem u to"...ono-bitna je nada i pozitivno razmišljanje...A on meni ko iz topa..."NE,NEČE,SIGURNO NEĆE"!
Uz dužno poštovanje prema njemu,ali ja sam ostala bez teksta....Ja opet ma bit ću bolje,ali on ne odustaje..kaže u ponedjeljak me nazovi da vidimo nalaz,ako već ne želiš doći odmah na konizaciju....E što sad mislit!!???Pitala sam ga dali želi kontaktirat dr. iz rijeke,ali odma on...ti si sigurno za konizaciju.....
Ma znate što,neče meni NITKO ,a kamoli čovijek kojemu mj ostavljam lijepu svotu novaca,UBIJAT NADU....Ali ne samo to....od kud mu pravo?!Pa bolje da ne govori ništa nego takve stvari,ne?
Jedino što sad sigurno znam je to da ću se još više borit sama sa sobom njemu u inat jel to nije normalno,a ako i nedo Bog budem morala na konizaciju sigurno neću kod njega...i radi novaca,a bome i radi povjerenja...
Kako da ja vjerujem da se on trudi meni pomoći kad kod njega dolaze u obzir samo razni zahvati?A dati malo vremena organizmu,nade...?Ma ništa od toga,stvarno je pogriješio....
Zanima me samo,dali bi on meni nakon ovoga uopće rekao pod kolposkopijom da mi je bolje??Jel i to je rekao da ćemo napravit "ako hoću"....
Smiješno,ali istinito..

anila ne znam cemu se cudis. to sto ti je dr rekao nije ubijanje nade.. naprotiv.
ne znam jesi li pozitivna na hpv i koji ali imas cin3 sto je isto sto i cis.
mislim da je cin1 onda da, mozes provati alternativu, mozes cekati ali s ovim nalazom nemas sto cekati samo zahvaliti bogu da si stigla na vrijeme.
mene su nakon biopsije koja je pokazala cin3 i hpv16 poslali odmah na konizaciju nikakve kontrolne pape ni kolposkopije i hvala bogu da je tako. sve obavljeno u bolnici, dakle nije novac u pitanju platila sam samo participaciju.
nakon biopsije kontaktirala sam privatno druga dva ginekologa koji su mi rekli da je cin3 u stvari cis i da idem na konizaciju sto prije to bolje.
tako da ja na tvom mjestu ne bih cekala... sretno

clarity
02.12.2008., 18:32
Smiješno,ali istinito..

ovo ti je rekao zato jer je nepotrebno zato jer on ZNA da si za konizaciju. meni nisu ni spominjali ni papu ni kolposkopiju: cin3+hpv16=konizacija :D
zasto ne zelis shvatiti ono sto ti govori. pa tu je prilicno cura koje su isle kod njega i koje su super zadovoljne a ti u svemu vidis nesto negativno.
eto da mu je toliko stalo do novaca mogao je raverici napraviti jos jednu fulguraciju umjesto da joj kaze da je sve ok :D

@raverica super:top:

sofi
02.12.2008., 18:39
da ali i dr. mogu imati drugaciji pristup ponekad, npr. dr. lj. je mojoj sestri rekao pri kolposkopiji da ce imati CIn I ili II, da bi papa dosla cista i onda on veli, pa nista sad... sad ce napraviti hpv tipizaciju, pa cemo vidjeti sta dalje...
no bez obzira na to, meni je on veoma drag i strucan dr., on makar ne ceka da se dese cuda, nego stvari drzi pod kontrolom, a da je nekad potrebno makar lazno utjesiti pacijenta, ja mislim da jeste...

ANILA
02.12.2008., 19:07
da ali i dr. mogu imati drugaciji pristup ponekad, npr. dr. lj. je mojoj sestri rekao pri kolposkopiji da ce imati CIn I ili II, da bi papa dosla cista i onda on veli, pa nista sad... sad ce napraviti hpv tipizaciju, pa cemo vidjeti sta dalje...
no bez obzira na to, meni je on veoma drag i strucan dr., on makar ne ceka da se dese cuda, nego stvari drzi pod kontrolom, a da je nekad potrebno makar lazno utjesiti pacijenta, ja mislim da jeste...

A to da...nemam ja ništa protiv njega,da imam nebi išla tamo,ali da je to bilo nepotrebno-je.znam ja u kakvoj sam gabuli..ali ako ja vjerujem da će mi nalaz biti bolji....
vidjet ćemo..

Suey
02.12.2008., 19:37
anila, zao mi je da si odbila izvrsnog strucnjaka. nazalost, od pozitivnog razmisljanja ti nece biti bolje, nemas psihicku, vec konkretnu bolest pa ne vidim kakve to veze ima. znaci, ako netko tko ima hiv brije na pozitivu, mozda mu hiv nestane nekim cudom? jest da sam sad uzela najgori slucaj, ali, vjeruj, virus i promjene ne mozes ukloniti pozitivnim razmisljanjem.

vjeruj, on je doktor koji je zenama u uznapredovalom stadiju raka dao tocnu dijagnozu i spasio ih od smrti.

saloma
02.12.2008., 23:32
Anila, mislim da si pod velikim stresom i da ocekujes cuda kad mozes uopste na taj nacin razmisljati. Covek ti je samo zeleo reci da cuda ne postoje i da se zahvat mora obaviti sto pre i potpuno je u pravu!

A ovo sto se novca tice, stvarno je ruzno... Bila sam kod njega na pregledu pre mesec dana i stekla sam utisak da je covek jako, jako posten. Naime, nisam iz Hrvatske, dosla sam zbog pregleda u Zagreb, a dr Ljubojevic je potvrdio dijagnozu-mozaik i nacinio kolposkopiju. Rekao mi je da to nije nista opasno, da promena moze, a i ne mora da se otkloni. Ja sam insistirala da to ipak ucini, a on mi je rekao da se takvi zahvati rade iskljucivo odmah nakon menge i da nemam razloga za zabrinutost. Sto se tice cena, s obzirom da je covek vrhunski strucnjak, one su zaista povoljne i prihvatljive.

Joya
03.12.2008., 07:55
Anila ja se slažem sa curama, moram ti to reči. Kad imaš Cin III nema čudotvornog lijeka, možeš možda nešto samo zaliječiti naoko, pa da ti nalaz bude lažno bolji, ali što prije to bolje moraš to riješiti. Meni je moja gin. kad sam joj rekla da sam pila sve i svašta i da se nadam poboljšanju nasmijavši se rekla - ma nema ti niš od toga, nema dok se taj dio ne odreže. I ne smatram da me nije htjela utješiti, nego smatram da je bila iskrena sa mnom i to jako cijenim. Radije nego da me zavarava i zavlači i time dovede u još goru situaciju.
A s druge strane, malo mi je zaista neozbiljno ovako na temelju dva posta nekog nepoznatog s ineterneta (za kojeg se poslije ispostavi da je muljator) naručivati i piti koješta. Pa da je to zaista tako, da ta doktorica zaista može samo tako izliječiti HPV dobila bi valjda Nobela, kao i onaj koji je otkrio da je visokorizični HPV uzročnik karcinoma cerviksa. Treba malo stat na loptu i razmislit.

tree of life
03.12.2008., 10:48
Pozdrav curke, evo i mene nakon nekog vremena! Dakle, ja sam obavila taj treći "konzultantski" pregled u Petrovoj i definitivno odlučila da ne čekam više niš, nego lijepo u 1. mjesecu na konizaciju kod Lube. Onaj dr. u petrovoj je bio katasrtofa, neljubazan, bahat, bezobrazan, i sve to sam da bi mi rekao da kaj je on mene uopće naručivao za kolposkopiju (zadnja je bila u 10 mj.), da je njegov prijedlog pap atest za 2-3 mjeseca i nakon toga konizacija:eek: Isto kaj je rekao i Ljubo (sam kaj je on rekao odmah konizaciju na osnovi kolposkopije). I tako da sam definitivno odlučila tog trećeg otkantati i nemam kaj čekati. Slijedi konizacija.
Čitala sam malo ove zadnje postove na račun Ljube. Iskreno, on meni nije djelovao turbo ljubazno i nekak je i on bio onak oštriji, rekla bih, ALI iskreno mislim, da jednostavno ima takav pristup i da ta naša bolest neće nestati sama od sebe i nekim čudotvornim lijekom (alternativom ili sličnim) već jedino konkretnim pristupom! To je eto samo moje mišljenje, jer nakon obilaska tri doktora u godinu dana, uzimanja nonija, čajića, tabletica, vitamina i zdravog hranjenja (pa unatrag mjesec dana iznimno veselog života) stanje se da pače kod mene pogoršalo od 5. mjeseca. I mislim da Ljubo ima onak, jedini konkretni pristup. Mislim, nemojte me krivo shvatiti, vjerujem ja i dalje u vitaminčiće i pripravke, ali onak iskreno, tko je od nas napravio kompletnu sliku stanja vitamina u organizmu ili sličnih spojeva (što se već može ovako preko krvi ili slično analizirati) Pa da zna, e, sad mi fali to i to, i tak ću ciljano uzimati. Pa ja znam za sebe da sam (srećom) zadnji put bila prehčađena prije oho-ho godina, i ak bi po tome određivala imunitet onda je on divan. Ili možda ipak nije jer me strefio hpv? Mislim da tu nema puno filozofije. Ok, čuda postoje, ali nije to baš tako često. Ako ga doživim do konizacije pa da ne moram na nju, javim vam :)
Nadam se da će kod nekih upaliti i razmišljanje da će sve biti dobro, bez zahvata ili slično, ali taj naš virus nije za zezanciju i čekanje. Sam je to moje mišljenje, vjerujem da se neće većina složiti, ali eto, kežem iz vlastitog iskustva i iz želje da što prije budem zdrava opet!

ANILA
03.12.2008., 16:42
Pozdrav curke, evo i mene nakon nekog vremena! Dakle, ja sam obavila taj treći "konzultantski" pregled u Petrovoj i definitivno odlučila da ne čekam više niš, nego lijepo u 1. mjesecu na konizaciju kod Lube. Onaj dr. u petrovoj je bio katasrtofa, neljubazan, bahat, bezobrazan, i sve to sam da bi mi rekao da kaj je on mene uopće naručivao za kolposkopiju (zadnja je bila u 10 mj.), da je njegov prijedlog pap atest za 2-3 mjeseca i nakon toga konizacija:eek: Isto kaj je rekao i Ljubo (sam kaj je on rekao odmah konizaciju na osnovi kolposkopije). I tako da sam definitivno odlučila tog trećeg otkantati i nemam kaj čekati. Slijedi konizacija.
Čitala sam malo ove zadnje postove na račun Ljube. Iskreno, on meni nije djelovao turbo ljubazno i nekak je i on bio onak oštriji, rekla bih, ALI iskreno mislim, da jednostavno ima takav pristup i da ta naša bolest neće nestati sama od sebe i nekim čudotvornim lijekom (alternativom ili sličnim) već jedino konkretnim pristupom! To je eto samo moje mišljenje, jer nakon obilaska tri doktora u godinu dana, uzimanja nonija, čajića, tabletica, vitamina i zdravog hranjenja (pa unatrag mjesec dana iznimno veselog života) stanje se da pače kod mene pogoršalo od 5. mjeseca. I mislim da Ljubo ima onak, jedini konkretni pristup. Mislim, nemojte me krivo shvatiti, vjerujem ja i dalje u vitaminčiće i pripravke, ali onak iskreno, tko je od nas napravio kompletnu sliku stanja vitamina u organizmu ili sličnih spojeva (što se već može ovako preko krvi ili slično analizirati) Pa da zna, e, sad mi fali to i to, i tak ću ciljano uzimati. Pa ja znam za sebe da sam (srećom) zadnji put bila prehčađena prije oho-ho godina, i ak bi po tome određivala imunitet onda je on divan. Ili možda ipak nije jer me strefio hpv? Mislim da tu nema puno filozofije. Ok, čuda postoje, ali nije to baš tako često. Ako ga doživim do konizacije pa da ne moram na nju, javim vam :)
Nadam se da će kod nekih upaliti i razmišljanje da će sve biti dobro, bez zahvata ili slično, ali taj naš virus nije za zezanciju i čekanje. Sam je to moje mišljenje, vjerujem da se neće većina složiti, ali eto, kežem iz vlastitog iskustva i iz želje da što prije budem zdrava opet!

Kod kojeg si ti bila u petrovoj?

silvaes85
03.12.2008., 16:48
pozdrav svima! Nije me bilo jako dugo i vidim svasta se izdogadjalo. Uglavnom, ja sam kod dr. Ljube obavila sve i svasta i nije mi nimalo zao. Pa ne moze covjek biti non stop nasmijan i on ima svoj zivot! Anila, mislim da ti je dobro rekao. Trebas biti realna i suociti se s cinjenicom da imas cin3 i da je to obavezno za konizaciju. Odgadjanjem neizbjeznog samo sebi stetis. I ja sam velika panicarka (slobodno procitaj moje postove prije konizacije), ali nakon nje nisam pozalila ni trenutka. Sad sam zdrava i nemam nikakvih problema. Pa nece ti jedan doktor strucnjak medicine reci: da samo misli pozitivno i ozdravit ces. Rjesavaj to i medicinski i duhovno. Idi na konizaciju i odrzavaj imunitet da nakon konizacije ti sve bude u redu i da sve dobro zaraste i da ti papa bude cist. Svasta sam trpala u sebe pa mi nije nista koristilo, osim mi je podiglo malo imunitet da izdrzim taj sav stres koji sam prozivljavala. Ne branim ja ljubu vec branim zdravlje. Od trava se ne ozdravlja, ozdravlja se od nekih bezazlenih stvari, ali od ovoga (cin3) ne! Ako se netko ne slaze samnom slobodno me kritizirajte. Ja sam prosla sve zahvate i mogu govoriti na temelju svog iskustva, a ne rekla-kazala.

raverica
03.12.2008., 16:50
potpis :top:

ANILA
03.12.2008., 17:06
Ja mislim da STE SVE MALO KRIVO SHVATILE....ja sam pacijent od ljube,tako da nisam govorila protiv njega nego samo kažem da smatram da mi to nije trebao tako reći...pa imam valjda pavo na svoje mišljenje...A što se tiće konizacije,ne idem na nju dok prije toga ne obavim kolposkopiju...bilo gdje!Znači ne pričamo o godinama,nego o danima kad ču znati što i kako...Te kapi što sam neručila ne vjerujem da mi mogu odmoči nego ili pomoči ili ništa.Ja sam tako i tako rekla da ako mi papa i bude sad cin2 svejedno idem na konizaciju,ali ne kod ljube nego u bolnicu pod općom anestezijom.Tako da nemojmo odma mislit da tu neko-nekog,jel svi tu znamo skoro više od doktora,ali ne mijenjam mišljenje da za ovo što je rekao ljubo nije bilo potrebe...jel nije!Nisam glupa,znam što mi je...i normalno da neću čekati nego ču reagirat na vrijeme....Tako da -ja se nadam da če papa pokazati nešto manje...pa kolposkopija, pa....ko zna...:)

saloma
03.12.2008., 17:10
Ne razumem, ti imas cin III, dakle, uradjena je biopsija, a da prethodno nije uradjena kolposkopija?

Maddie
03.12.2008., 17:17
a sta sa cin 2,ako je cin 3 odma konizacija,sta raditi sa cin 2
ja sam na slijedecoj kolposkopiji u 2 mjesecu

i kantarion,dali koristiti?

Joya
03.12.2008., 17:41
Madonna, na CIN 2 sam ja radila odmah biopsiju, koja je pokazala CIN 3, nisam čekala, sva sreća.

ANILA
03.12.2008., 18:01
Ne razumem, ti imas cin III, dakle, uradjena je biopsija, a da prethodno nije uradjena kolposkopija?

Ma ne,normalno sam radila kod ljube letz biopsiju+kolposkopiju,ali sada nakon kontrolnog pape hoću vidjet i kolposkopiju,jel ipak ču tako 100% znati točno stanje.:)
Kak si ti Joya?Ne boli,sve u redu?

sofi
03.12.2008., 18:34
anila a jesi li pocela sa terapijom?

Suey
03.12.2008., 19:04
obavijest: vidyca, zolta i goldylady su iste osobe. pa si vi mislite.

Joya
03.12.2008., 19:06
Anila dobro sam, kako želim da i ti budeš čim prije.
Čuj, meni je nakon biopsije radila kolposkopiju, i rekla da ovako izvana izgleda izvrsno, ali da čekamo nalaz pape jer površina sluznice (a to je ono što se vidi kolposkopski) ipak može zavarati. Tako je i bilo - kolposkopija super a papa test CIS. Zato odradi to čim prije da se riješiš.

nicole76
03.12.2008., 19:50
bila sam i ja kod njega danas, trebala sam ići na još jednu fulguraciju ali ne moram :cheer: :cheer: ranica je savršeno zarasla i na cervixu nema ničega, osim malog komadića koji nije zarastao do kraja. tako da sada čekamo još 2 mjeseca nakon kojih idem na papu da budemo sigurni da ničega više nema :cerek: mislila sam da ovo neću tako skoro doživjeti :lux: :lux:

i kod mene je bio isti slučaj, samo što je meni rekao da dođem na papu za 4 mjeseca! :confused: To ispada negdje početkom siječnja. Moram priznati da po prvi puta stvarno imam unutarnji osjećaj da je sve u redu! Daj Bože!

raverica
03.12.2008., 19:56
i kod mene je bio isti slučaj, samo što je meni rekao da dođem na papu za 4 mjeseca! :confused: To ispada negdje početkom siječnja. Moram priznati da po prvi puta stvarno imam unutarnji osjećaj da je sve u redu! Daj Bože!

:kiss: ja još nemam taj osjećaj, dok god ne vidim da je papa čist i dok mi on nakon kolposkopije ne potvrdi da je stvarno sve čisto :D

nicole76
03.12.2008., 21:23
Daj Su,bolje objasni ono za Ljubu???

Ljubo je jako skeptičan prema alternativnoj medicini i ne bih rekla da želi surađivati s nekim alternativcem. Mene je ispljuvao kad sam spomenula da idem na tretmane bioenergijom i da uzimam ove ili one pripravke... On je liječnik i najviše vjeruje u medicinske metode.

Loulou
03.12.2008., 21:28
Evo i ja imam par pitanja - naime prije cca. 2 mj. sam radila PAPA, koloskopiju i HPV. HPV i koloskopija su mi uredni, a PAPA je pokazao CINI na CINII. :(
To nije bilo jasno ni mom ginekologu. Za nekih 10ak dana trebam ponoviti PAPA test, cekam da dobijem menstruaciju, pa nakon toga. U ova 2 mjeseca sam pila lactogyn, acidosalus oralno i vaginalno, maticnu mlijec. Da li je to dovoljno? Da li da sada da jos dodam aloa vera gel? Jos nesto za jacanje imuniteta?
Molim vase savjete i iskustva!
Hvala!

Iva_
03.12.2008., 22:49
Evo i ja imam problem zvan HPV. Točnije tipove 16 i 11... što mi je raditi, jel netko imao slično i izliječio se.. koje vitamine da koristim da malo ojačam organizam.... sve mi recite...

Hvala :o(

mariza_
04.12.2008., 01:32
Smiješno,ali istinito..

Bog cure,tu i tamo vas čitam, ana ovo sam morala reagirati, ANILA, sa cin-3 nema do konizacije, sve sam prošla i to bez ikavog čekanja, Hvala Bogu, sve je sada ok,bila sam kod Ljube koji mi je potvrdio ono što mi je dr.Frković odmah u Rijeci rekla, obavila u blonici klasičnu konizaciju, ne ljuti se, neznam koliko ti je godina, ali si sa svojim zdravljem malo neozbiljna, neće od nikakvih travki cin nestati:rolleyes:
Nego draga moje dame, sve vas ljubim i sve manje razmišljam o cin-u, HPV i sretnija sam:)
Čitamo se i svima:top:

Joya
04.12.2008., 07:49
Anila, ako stavljaš vaginalete, nalaz ti može biti lažno dobar, moraš napraviti pauzu od nekih mjesec dva i tek onda na kolposkopiju i kaj već misliš.

Uostalom, pa napisala sam ti gore - meni je kolposkopija bila super a papa test nakon toga je pokazao CIS.

Oprosti, ali mislim da radiš neke krive korake.

sweetsecret
04.12.2008., 09:06
Meni je također PAPA nalaz pokazao CIN I, nakon toga je slijedila kolposkopija i davanje briseva . pozitivna sam na HPV ( skupina visokog rizika je pitanju). Ginekolog mi je savjetovao/predložio korištenje CaliVitinog preparata "VirAgo", koji djeluje antibakter.,antivirusno i još svaštanešta.. Malo sam se o njemu raspitala i zaista dobila same pohvale glede preparata. Naručila sam ga i uz njega uzela još jedan preparat sa hrpom vitamina, folnom kiselinom...
e sad,što mene u stvari muči...pojavio mi se iscjedak čija boja varira od bijele do smeđkaste,gust,i nekako "grizast",nije neugodnog mirisa,prije bih rekla da mi ima miris po tim preparatima koje koristim.. Zanima me da li je netko imao slična iskustva, da li je moguće da se čistim uslijed korištenja prep. (tako mi je rekla doktorica opće prakse koja je inače član CaliVite,pa ne znam koliko joj je za vjerovati)
ili sam pokupila nešto na ginekološkom stolu uslijed silnih pregleda,kolposkopije,davanja briseva?Ginekolog mi je rekao da ne vidi nikakvu upalu.

saloma
04.12.2008., 12:35
obavijest: vidyca, zolta i goldylady su iste osobe. pa si vi mislite.

Cure, mislim da bi trebalo da poslusate Suey!
Ukucajte u googl ime i prezime preporucene doktorke i dobicete nekakav centar za masazu tela. U datom oglasu pojavljuju se isti brojevi telefona koje nam je Zolta preporucila. Dakle, rec je o istoj osobi i pitanje je ko uopste stoji iza toga!

Hyper
05.12.2008., 15:44
U lipnju prosle godine papa test mi je bio CIN 1, a papa od prije tjedan dana, CIN 2. Malo sam zabrinuta kako se to razvija, a zapravo konkretnog lijeka nema! Stupnj cistoce na bakterije mi je savrsen, tj. nemam nikakve bakterije. HPV takodjer nemam. Imate li slicna iskustva i jeste li dobivale neku terapiju zbog CIN-a?! Sta bi se trebalo cekati do CIN 3 Carcinom in Situ da bi se islo na kiruski zahvat, ili sta? Meni su 24 godine i nemam djecu! A ako se ovo ovako nastavi, imat cu ih mozda i to s velikim problemima odrzavanja trudnoce ako dodje do najgoreg! Molim za vasa iskustva, prvenstveno s mogucom terpaijom u lijecenju istog!

Ja sam imala CIN 1 jer sam imala Chlamydiu. Nek ti osim aeroba i anaeroba provjere još chlamydiu, micoplasmu i ureaplasmu. HPv bi isto trebala provjeriti samo u labosu koji ima DNK metodu koja je jedina pouzdana. Možda imaš lažno negativan nalaz.

Suey
06.12.2008., 20:27
Moj ginekolog tvrdi da ga se MOZES RIJESITI U POTPUNOSTI.

HPV je neizljeciv, u smislu da on nema lijek koji bi mi dao da ga se rjesim, kao kod bakterije. Ali, TVOJ imunoloski sustav se moze sam izboriti i rijesiti ga se, najcesce u roku od godine i pol.

Ono sto ginekolog moze napraviti je lijeciti simptome - promjene na stanicama, bradavice i sl.

Slicno kao kod prehlade. Imas kapi za nos da lakse dises, andol da te ne bole sinusi, vitamin C da ojacas imunoloski sustav - ali nemas lijek kojim bi otjerao prehladu - cekas da se imunoloski susav sam izbori.

ovo je dobar post. samo bih dodala, ako ste u tih 30 % zena koje su razvile neku od pretkanceroza, tek kad maknete promjene, organizam se moze sam izboriti protiv hpv-a. tako kazu i dr. sc. ljubojevic i dr. sc. radoncic ;)

naime, hpv nije pod utjecajem humoralnog imuniteta obzirom je lokalni virus koji se zadrzava u epitelu. njega ne prepoznaju tzv. t-stanice kao i ostale stanice koje imaju f-ju uklanjanja losih stanica iz organizma obzirom je hpv otkrio nacine varanja i prikrivanja pred stanicama naseg imuniteta. tek kad vam ginekolog ukloni zarazeno tkivo u kojem je najveca koncentracija virusa, bilo fulguracijom, bilo biopsijom ili konizacijom, tek tada postoje sanse za stvaranje antigena i borbe organizma pritv hpv-a, pri cemu ne treba dodatnih "ojacivaca" imuniteta. mlade ste i zdrave, imate dobar imunitet.

ANILA
06.12.2008., 20:44
SOFI IMAŠ PM,ali mislim da moraš malo poruka izbrisat..........:mig:

clarity
06.12.2008., 22:09
Cure, mislim da bi trebalo da poslusate Suey!
Ukucajte u googl ime i prezime preporucene doktorke i dobicete nekakav centar za masazu tela. U datom oglasu pojavljuju se isti brojevi telefona koje nam je Zolta preporucila. Dakle, rec je o istoj osobi i pitanje je ko uopste stoji iza toga!

ista osoba stoji iza toga.
citala sam zoltu prije nekog vremena na podforumu psihologija gdje je pisala da su ona i muz lijecnici i da imaju istu dijagnozu...

Suey
06.12.2008., 23:03
tocno. evo gdje zolta/goldylady priprema teren za samopreporuku i razgovara sama sa sobom:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=17258834#post17258834

sofi
06.12.2008., 23:04
ovo je sve toliko cudno da sto stvari moze biti objasnjenje..... ja sam danas razgovarala sa dr., naime ona me nazvala, pricala je dva sata sa mnom, zena je na rubu zivaca... uglavnom ona tvrdi da ona nije zolta/vidyca/gol.lady vec mi je ispricala da se radi o njenoj uposlenici med. sestri koja je sve to pisala bez njenog znanja, sada je dobilaotkaz i dr. je zeli tuziti... takodjer je priznala da je rami njena prijateljica koja je tu dosla braniti, a da goldylady je druga osoba, znaci nije zolta, iako je pisala i pod nikom ove druge.... ona uglavnom zeli da tuzi tu svoju bivsu radnicu, privatnom tuzbom, jer se koristila emailom s aimenom dr. i prijavila se pod taj mail, a dr. tvrdi da ima samo jednu email adresu i da se ona osobno prijavila na forum sa tom svojom adresom... ja bukvalno ne razumijem sta su pobude zolte, bila to dr. ili ne, jer ako se zelila okoristiti, sad je izgubila vise, a da je samo cutala i kao pravi prevarant rekla ma ja ne znam sta je to, bolje bi prosla... a vako sve novce vraca, trosi tel na zivkanje u bih, tak da je sve to cudno.... ona je jako pogodjena... a jos jedna bitna stvar tin@ zivi u njenoj blizini i ona je cula za nju prije foruma, tak da je stvarno rijec o zeni koja se time bavi.... moguce je vise scenarija, ali u svakom nesto ne stima.... ako je dr. to napravila onda mi nisu jasni njeni postupci, i zasto se sada toliko pere i vraca novce ako je imala jednu namjeru da nas odere, prevari, te zasto nije u tome ustrajala i pravila se luda umjesto da sve zove i objasnjava..... takodjer me molila da ako nicole76 zeli da laboratorijski ispita njene proizvode da bi ona bila presretna da se bilo sta uradi da ona dokaze sta je i ko je i sta radi... uglavnom svega tu ima, a anila ce uskoro ici do nje pa cemo vidjeti sta dalje...

Suey
06.12.2008., 23:07
ma jel? evo ovdje opet fiktivni razgovor izmedju zolta i goldylady (jedna osoba)

http://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post17139953

za ovo ce cuti vlasnik portala.