PDA

View Full Version : Jesam li trudna?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

lake of fire
28.10.2009., 15:23
Napravila sam test - negativan :D
Menge jos nema (24 dana sad kasni)...jedem abnormalno i trbuh raste nenormalno (mislim da je to zbog stresa il neceg)
Koliko se moze vjerovat tom testu? U pon idem ginekologu da budem sigurna...

i kako je proslo???
ja imam isti problem kasni mi koaj 24 dana... al ajd ne jedem bas abnormalno i ne raste mi trbuh, ali ipak...test ej bio negativan,,,

mya_7920
28.10.2009., 16:00
1. koristili su kondom
2. nije svršio (:confused:)
3. dobila je mengu!
Nije trudna :kava:

volverine
28.10.2009., 16:44
curi kasni menga 3-4 dana i moram pitat, mozda je netko imas slicnu situaciju pa da vidim kako cu dalje reagirat. uvijek koristimo kondome, ali dogodilo mi se dva puta da mi je ponestalo i onda sam ga vadio van prije kraja, ali sam maloprije citao na nekom forumu, cura je napisala da su tako radili ona i njen decko i ostala je trudna i nekoliko postova nize druga je isto napisala?! i sad sam ja pomalo zabrinut, ne znam kak bi se moglo to dogodit, jer sam ga bas izvadio na vrijeme. a druga situacija je da smo imali odnos s kondomom i nakon toga smo malo predahnuli ili zaspali i onda smo opet, ali tada sam malo poceo bez kondoma, a nisam se ispisao nakon seksa otprije pol sata-sat pa me zanima jel se moglo sto dogodit (primit se) sa ono malo sperme sto je ostalo u mokracnoj cijevi u te 2-3 min prije nego sam stavio kondom.

i sad prekjucer smo se seksali i kad smo obavili vidio sam tragove krvi na kondomu?! nista po plahtama ni nigdje niti nju ista boli, nego se samo poznaje na kondomu, a nisam niti grub niti imam 30 cm i pomislio sam da joj je kucnuo cas da procuri kad ono nista, ni jucer ni danas :(

TeddyBear
30.10.2009., 17:42
Molim Vas, neka mi netko pomogne. Imam ogroman problem! Znam da sam si za sve sama kriva,da sam premlada i neodgovorna, no sada nije pitanje tko je kriv nego kako to rijesiti... Naime, prije tjedan dana spavala sam s deckom, i nismo rabili kondom (nije prvi put, vec smo prije spavali skupa bez kondoma-no tek nam je sad palo na pamet da to vise necemo ponoviti)... No, sada mi menga kasni vec dosta dugo, i vec mi je par dana trbuh strasno napuhan i vaga pokazuje puno kila vise, iako nema razloga za to... ni sama ne znam sto da radim, zbunjena sam i uplasena... Vec godinama imam problem s bulimiom, i sad se prvi puta tjesim da ta trbusina ima veze s tim... Ako mi itko moze pomoci, bila bih vam izrazito zahvalna...Imam 16 godina, i ludu glavu...

Poluplave okice
30.10.2009., 17:54
prije nego pocnes brinuti, odi si po test za trudnocu. ovdje ti nitko ne moze pomoci, osim savjetom da test napravis.
i za pocetak jel uopce svrsio u tebe?
kad si trebala mengu dobiti? s obzirom da se to dogodilo prije 7 dana.

daso
30.10.2009., 18:57
u sedam dana nije se ništa moglo dogoditi... niti je plod mogao toliko narasti... da pokazuje promjenu na vagi... inače... odi si po test na trudnoću, jer si rekla da ste i prije spavali nezaštićeni... kad si napraviš test na trudnoću tek onda idi svom ginekologu da ti potvrdi i ujedno reci mami prvo, a nakon što i ginekolog potvrdi reci starom... ne nužno ovim redom, zavisi o roditelja koji će te bolje razumijeti i poduprijeti. kućni test je prvo što trebaš napraviti, i onda što god se dogodilo treba ostat miran, ne paničarit pričama život mi je gotov, i slično, jer ima cura za koje znam da su rodile sa 14-16 godina, završile srednju, neke završile faks, udale se i lijepo žive... evo cura koja sa mnom studira medicinu je dobila dijete i udala se... tako da... smiri se, može biti čisto da ti menga kasni, što opet zahtjeva odlazak ginkologu a može biti i da ti počinje jedno lijepo razdoblje u životu.... eto... u svakom slučaju javi nam što je bilo... pozz...

TeddyBear
30.10.2009., 18:59
znam da moram po taj test, al bojim se doznati ako se radi o tome... citala sam negdje da ne treba nuzno svrsiti u mene da bi spermiji usli... mengu sam trebala dobiti vec odavno, al uzasno mi kasni... a nije bilo prvi put to prije 7 dana... imam sve simptome da cu ju dobiti, ali nikako ne dolazi... i osjecam se sve losije i losije...

TeddyBear
30.10.2009., 19:03
hvala ti puno daso, na potpori... ne namjeravam nista reci starcima dok ne bude 100 posto sigurno... jer previse me i ovako strah, a kamoli da jos pogorsavam situaciju... ne namjeravam ni njemu jos nista reci, jer znam koliko bi se uspanicio... ja sam jos koliko toliko prisebna - nadam se najboljem...

daso
30.10.2009., 20:46
znam da moram po taj test, al bojim se doznati ako se radi o tome... citala sam negdje da ne treba nuzno svrsiti u mene da bi spermiji usli... mengu sam trebala dobiti vec odavno, al uzasno mi kasni... a nije bilo prvi put to prije 7 dana... imam sve simptome da cu ju dobiti, ali nikako ne dolazi... i osjecam se sve losije i losije...

joj ja se nadam ne u ok-u.... nego jako je teško da kad svrši u tebe da se jajna stanica oplodi, a gotovo je znanstvena fantastika da kad svrši van tebe da se spermiji prenesu tolik duboko do jajne stanice i oplode je.... tako ako nije svršavo u tebe 99,999999% sam siguran da nisi trudna...

crna.plavuša.
31.10.2009., 08:26
nisam trudna :cerek: :rock: :jumping:
uglavnom, zbog promjene nekakve nagle neceg (nisam bas zapamtila onaj dio poslije niste trudni) :D
dobila sam kontracepcijske pilule za regulaciju menge i to je to :D

i sad mi :cice: rastu :cerek:

TeddyBear
31.10.2009., 08:41
hahah...nije bio ok...:D imam 16 godina,ne 13... to sam na netu nasla,ali jako mi je drago ako se radi o gluposti... otici cu po taj test i vidjeti cu dal se nekaj desava,nemam sto izgubiti... hvala puno!

nephthys
31.10.2009., 09:24
hahah...nije bio ok...:D imam 16 godina,ne 13... to sam na netu nasla,ali jako mi je drago ako se radi o gluposti... otici cu po taj test i vidjeti cu dal se nekaj desava,nemam sto izgubiti... hvala puno!

oprosti, ali daso priča gluposti.
postoji značajna, vrlo značajna mogućnost da ostaneš trudna ako se koristiš samo metodom "vadi ga van". i to zbog tekućine koja izlazi prije same ejakulacije a u kojoj se može naći sasvim dovoljan broj spermija za oplodnju.
još je gore ukoliko prije novog spolnog odnosa, koji dolazi nakon prethodne ejakulacije, ne dođe do pražnjenja mjehura i "čišćenja" uretre (što je važno jer urin i sperma kod muškaraca idu van na isti izlaz) jer se mogućnost pronalaženja dovoljnog broja spermija višestruko povećava.
stoga daso, ne trkeljaj gluposti, i na ovom ćeš forumu naći poveći broj cura koje su tako ostale trudne, a bome sam i ja zahvaljujući toj "metodi kontracepcije" nastala. eto ti živući dokaz.

teddybear, ovo što si napisala je relativno alarmantno, ne bih rekla zbog ovog odnosa od prije 7 dana, nego zbog onih ranije. što prije kupi test, on će ti sa sigurnošću pokazati.
također, izostanak menge može biti povezan s bulimijom, kao i napuhanost i dobitak na težini, a ukoliko si trudna nadam se da ne moram govoriti da ako želiš zadržati dijete, moraš jako jako paziti na sebe.

sretno.

daso
31.10.2009., 10:58
gle, nije nemoguće... ali je dosta teško...to bi značilo da on ima izuzetno brze spermiče a ona malu rodnicu... mislim sve zavisi od žene do žene...ali jako puno toga se mora poklopit da bude na taj način trudna... mislim rizik posotji čim ga stavi...

nephthys
31.10.2009., 11:46
gle, nije nemoguće... ali je dosta teško...to bi značilo da on ima izuzetno brze spermiče a ona malu rodnicu... mislim sve zavisi od žene do žene...ali jako puno toga se mora poklopit da bude na taj način trudna... mislim rizik posotji čim ga stavi...

naravno da šansa nije 100% ali je ipak dosta viša nego si ti to dao nagovijestiti. sasvim je dovoljno visoka da se to ne može smatrati metodom kontracepcije.
i ne mora ona imati neku malu rodnicu a on brze spermiće, uopće.
cura ima 16 godina, i zadnje što joj treba u životu je da joj netko kaže da je to što radi ispravno, posebno ako nije. dobre savjete daješ, samo ih malo preoblikuj da odgovaraju situaciji ubuduće, da ne bi bilo drečavaca u rukama onih koji su to jedva tek prestali biti :mig:

lake of fire
31.10.2009., 12:09
nisam trudna :cerek: :rock: :jumping:
uglavnom, zbog promjene nekakve nagle neceg (nisam bas zapamtila onaj dio poslije niste trudni) :D
dobila sam kontracepcijske pilule za regulaciju menge i to je to :D

i sad mi :cice: rastu :cerek:

ajd bas mi je drago... dajes mi nadu =)

mya_7920
31.10.2009., 12:50
A zašto i ti ne odeš kod ginekologa? :ne zna:

lake of fire
31.10.2009., 13:51
A zašto i ti ne odeš kod ginekologa? :ne zna:

idem u ponedjeljak...

daso
31.10.2009., 23:33
a logično... bogati, stavi kondom i šuti... miran si(opet relativno)... ali imam frendicu koja je upražnjavala sex metodom izvadi prije nego svrši... tri godine...ali je jako pazila... i na plodne dane, i na to kad ga izvadi i gdje svrši, ono... ali to mi je krajnje glupo... mislim, imamo kondome, da se ne bi trebali zamarat time i da bismo mogli uživat u tom odnosu...

mya_7920
01.11.2009., 13:40
Ajde sretno :)

lake of fire
01.11.2009., 15:13
Ajde sretno :)

uh, hvala...

barbie1
05.11.2009., 17:26
Imam 17,5 godina i vec sam 2 puta spavala sa deckom. Prvi put je bilo sa kondomom,dok je zadnji put bio bez kondoma.On ima 20 godina . Moj ciklus nikako nije redovan,desi se 1-2 u pola godine,a kad se desi to je uglavnom smedji kremasti iscjedak. Decko i ja kao sto sam navela spavali smo bez kondoma i nije svrsio u "mene" nego na stranu,i sad me muci da li je moguce da am trudna ? Ne znam sto da radim .Poticem iz ugledne porodice,odlicna sam ucenica ekonomske skole i ne znam sto bi da mi se desi ovakav peh ? Molim Vas recite mi svoje mislenje ? :confused::confused::(

Engelchen00012
05.11.2009., 17:40
Mi to ne možemo znati. :) Jedini način da saznaš je da posjetiš ginekologa, što bi trebala i neovisno o ovom problemu. Imati "menstruaciju" jednom u pola godine, nije normalno.:kava:

lady_green-
05.11.2009., 17:46
eh, postoji jako mala mogucnost jer sperma ne moze s jednog kraja sletit na drugi, al nek vam bude skola, treba uvijek koristit zastitu ;)

broganzg
05.11.2009., 18:22
Mi to ne možemo znati. :) Jedini način da saznaš je da posjetiš ginekologa, što bi trebala i neovisno o ovom problemu. Imati "menstruaciju" jednom u pola godine, nije normalno.:kava:
:top:

chichita
10.11.2009., 11:34
evo sam i ja na mukama... bila sam na piluli i sad sam prestala prije dva mjeseca, uvijek sam dobivala nedjeljom ali sam navikla da kasni dan-dva kad pravim pauze... uglavnom uvijek sam računala da mi na subotu-nedjelju padaju plodni dani i tada se nismo sexali, tek vikend prije i poslije "tog" vikenda... sad je već drugi-treći dan, kako se uzme, da mi kasni i polako me hvata frka jer uopće ne osjetim neke simptome da trebam dobiti, osim što sam bila živčana (uobičajeno za moj PMS) ali ništa od menge...

lotus_flower
10.11.2009., 12:02
evo sam i ja na mukama... bila sam na piluli i sad sam prestala prije dva mjeseca, uvijek sam dobivala nedjeljom ali sam navikla da kasni dan-dva kad pravim pauze... uglavnom uvijek sam računala da mi na subotu-nedjelju padaju plodni dani i tada se nismo sexali, tek vikend prije i poslije "tog" vikenda... sad je već drugi-treći dan, kako se uzme, da mi kasni i polako me hvata frka jer uopće ne osjetim neke simptome da trebam dobiti, osim što sam bila živčana (uobičajeno za moj PMS) ali ništa od menge...

ma kako to tako možeš računati??
pa ne prati ti ovulacija i menstruacija kalendare, vikende ili praznike :rolleyes::rolleyes:

na ovu temu se može dati jedan univerzalni odgovor: nemojte se sexati bez zaštite, i ne, mi ne možemo znati jeste li trudne, stoga pričekajte da vam menga zakasni par dana i napravite test na trudnoću :rolleyes:

chichita
10.11.2009., 12:27
htjela sam reći da tjedan dana prije i poslije plodnih dana se nisam sexala a znala sam da su mi plodni i po iscjetku...

lotus_flower
10.11.2009., 14:06
htjela sam reći da tjedan dana prije i poslije plodnih dana se nisam sexala a znala sam da su mi plodni i po iscjetku...

ništa ti to nije pouzdano. :nono:

znam o čemu pričam, pratila sam ovulaciju mjesecima kod ginekologa ultrazvučno. (samo što sam ja ciljala trudnoći :mig:)
Jednom sam ovulirala na osmi dan ciklusa (jedva dva dana prije prestala krvariti) a isto mi se činilo po svemu da "ovuliram" na sredini ciklusa.

chichita
10.11.2009., 14:35
joj, nemoj mi to reći! :( a valjda će mi doći, već mi se znalo poremetit kad sam pauzu od pilula pravila :moli:

new_age
10.11.2009., 18:50
Meni je više dosta bilo strahovanja,jednom trčala po poskoitalnu sad napokon na pilule,sretna,zadovoljna,bezbrižna iako na 10 000 žena 2 zatrudne na pilulama,ako sam takve sreće onda mi neće pomoći ništa.

lotus_flower
10.11.2009., 18:55
joj, nemoj mi to reći! :( a valjda će mi doći, već mi se znalo poremetit kad sam pauzu od pilula pravila :moli:

čuj, držim fige da ti ipak dođe.
I nemoj sad odmah paničariti, jer će ti onda tek kasniti :mig:

chichita
10.11.2009., 20:00
ma znam, ali mislim ako sam stvarno takve sreće da u pauzi od pilula mi se to desi, tješim se i da kasni i što sam imala upalu neku pa sam rojazol vaginalete stavljala, ma joj, ne bi to ni bilo strašno da radim i da ne moram dodatno paziti i zbog štitnjače :(

MissMo
10.11.2009., 23:58
U ponedjeljak sam počela piti četvrto pakiranje tableta, u srijedu sam imala odnos i dečko je svršio u mene.U četvrtak sam zaboravila popiti tabletu pa sam u petak popila dvije zaredom jer tako piše u uputama.U njima također stoji da ako se izostavi tableta u 1. tjednu može doći do trudnoće ako ste u tjednu u kojem ste zaboravili popiti tabletu imali spolni odnos.
Trebam li se zabirnuti??

Hvala

Fiffy
11.11.2009., 06:59
Evo mene nakon mjesec - dva ...

Uglavnom, planiramo ja i suprug bebu, ali zadnjih mjeseci nikako nam ne ide.. Ja se borim sa Gardnerelom već par mjeseci, pa onda dobila E.coli u mjehuru, pa antibiotici non-stop, pa on imao problema s bubrezima (kamenac) - međutim, uspjeli smo se poseksati :D zadnjih mjesec dana (ne znam jesu li mi bili plodni dani..) - ali, otkad radimo na bebi, meni se ciklus skratio na 26 ili 25 dana sa 28. I tako sam zadnjih par mjeseci i dobivala, točno u dan kao i uvijek. E sad, ovaj mjesec mi je jučer bio 26.-ti dan, a ja sam prekjučer "dobila" nekakve "naznake" menstruacije - bolilo me je, ali nikako da skroz prokapam, na gačicama samo nekakva mrlja, pa jučer opet, izgleda mi kao ugrušci nekakvi i nisu crveni već nešto tamno smeđe kao.. I tako već treći dan... Što vi mislite? Dal da se veselim ili ne?

Sad sam trenutno na nekakvom probiotiku vezanom za Gardnerellu - nadam se da je pomogao, a E.coli sam riješila isto prirodnim pripravcima... Jeli netko imao sličnog iskustva pa da se poslije pokazala trudnoća?

Puno hvala na odgovoru.. :cerek:

bmQQ
12.11.2009., 10:46
Kasni mi menga vec 3-4 dana. Imam zadnja 2 dana lagane bolove u trbuhu i blage simptome PMSa (inače su mi uvijek blagi, dok jače grčeve imam samo za vrijeme menge). Bez obzira na PMS, menga još nije došla. Pošto jesam imala spolni odnos, bili se trebala zabrinut u vezi ovog? Ako ne, za koliko dana propuštene menge bi se trebala zabrinut?:o

Fiffy
12.11.2009., 11:07
Kasni mi menga vec 3-4 dana. Imam zadnja 2 dana lagane bolove u trbuhu i blage simptome PMSa (inače su mi uvijek blagi, dok jače grčeve imam samo za vrijeme menge). Bez obzira na PMS, menga još nije došla. Pošto jesam imala spolni odnos, bili se trebala zabrinut u vezi ovog? Ako ne, za koliko dana propuštene menge bi se trebala zabrinut?:o

Ako imaš uredan ciklus, onda se već sada možeš zabrinuti :D

Predlažem da napraviš test (nije ti skup - 38 kn) .. mislim da su gotovo 100% pouzdani kad menga kasni već par dana (naravno uz uredan ciklus) - pa sad ako imaš hrabrosti napravi, barem ce brige biti nešto drukcijeg karaktera :mig:

Btw.. jučer sam napravila test poslije ovog posta i koristila Chronolabov - ona crtica za trudnoću je bila dosta blijeda, al sigurno je ima... Dakle vjerojatno jesam trudna... Iako - napravit ću za koji dan još jedan da budem stoposto sigurna... :cerek:

bmQQ
12.11.2009., 11:30
Ako imaš uredan ciklus, onda se već sada možeš zabrinuti :D

Predlažem da napraviš test (nije ti skup - 38 kn) .. mislim da su gotovo 100% pouzdani kad menga kasni već par dana (naravno uz uredan ciklus) - pa sad ako imaš hrabrosti napravi, barem ce brige biti nešto drukcijeg karaktera :mig:

Ciklus mi je prilično uredan, ali s obzirom na moju dob (prilično sam mlada) se može bilo kako mijenjati. Isto tako stres u iščekivanju menge može uzrokovati njeno kašnjenje. :rofl: Ništa ugodno, u svakom slučaju.

Hvala na savjetu, za par dana (u slučaju da se situacija ne promijeni) ću otić piškit na štapić. :top:

EDIT: Čestitam na trudnoći Fiffy! Sve najbolje =)

anabanana88
12.11.2009., 19:19
menga mi kasni 4. dan danas..zadnjih 2, 3 mjeseca mi je napokon počela bit redovita i dolazila točno 28. dan..prije toga mi je znala kasnit ali najduže tjedan dana.. dogodilo se to da nam je pukao kondom, sa strane, ne na vršku,odma smo primjetili i izvadili i pun je bio..znači nije puno iscurilo.ne znam kolko je moglo iscurit.. inače se ne pouzdam u plodne i neplodne ali ako to pomaže, grannica mi je bila sa plodnih na neplodne.. ove dane stalno osjećam neki pritisak u trbuhu, nekakve grčeve.. ali nisu jaki. na wc moram svako malo ali ne piškiti, znači dosta me napuhuje. i inače me sise bole prije menge a sad ne, čak mi nisu niti natekle baš... ići ću ziher kod ginekologa ako mi ne dođe još par dana ali me zanima ako itko ima takvih iskustva..??

MalaZelenooka
17.11.2009., 14:26
pozdrav :)

evo ovako - malo su me isparanoizirali na jednom drugom topicu i sad razmishljam o tome dal bi mogla biti trudna ili ne.
kad pochinju simptomi trudnoche? meni ciklus uopche nije uredan tako da ni ne znam dal mi kasni niti dal sam spavala s dechkom u vrijeme plodnih dana.
nismo koristili nikakvu zashtitu i bojim se da je svrshio u mene.
meni nekad menga bude na 26. dan, nekad na 32., jednom mi je bila na 40. tako da nema pravila. danas bi bio 40. vec dan, tako da me to lagano brine.
od simptoma ima muchninu laganu i par puta sam povracala, ali mislim da je to od gripe. isto tako se osjecam umorno dosta i iscrpljeno.
bole me grudi kao kad chu mengu dobiti. ali to bi sve moglo i od pms-a biti? :ne zna:

Het
17.11.2009., 14:34
Piski na stapic i rijesila si dilemu u minut dvije. Najbrze i najpouzdanije nazalost, mi nitko ovdje ne mozemo sa sigurnoscu tebi sta komentirat.

MalaZelenooka
17.11.2009., 14:38
a di to mogu kupiti? jel ima u dm-u to?

Het
17.11.2009., 14:42
u ljekarni ima garant za ostala mjesta nisam sigurna, nisu toliko skupi (cure su tu negdje u threadu spomenule cijene)..odi i rijesi to..bar ces znat 100% sigurno nego da se ovako maltretiras i brines jer i briga odgodi menstruaciju..

nephthys
17.11.2009., 14:50
a di to mogu kupiti? jel ima u dm-u to?

ljekarna. imaš od 20-100 kn. ja sam koristila primastick (oko 50 kn), intim plus (oko 70 kn) bi trebao biti jako dobar, sjećam je jedino da se spominjalo negdje da je gravignost dosta loš.
samo dođeš i kažeš: ja bi test za trudnoću i to je to.

sretno.

MalaZelenooka
17.11.2009., 15:05
ok hvala :cerek:

imam tu apoteku odmah blizu stana pa idem kupiti jer nechu mochi spavati inache :(

uuuuuu
17.11.2009., 21:58
Imam 18 god.Nevina sam.
Doslo je do petinga, decko je svrsio.Goli smo zaspali..
Buduci da nije doslo do probijanja himena,
isplati li se raditi test za trudnocu?

hvala unaprijed na odgovorima

SSDM
17.11.2009., 22:02
Mala je sansa da si trudna, ali opet ja imam jednu jako blisku osobu koja je zanijela na takav naicin. Njen suprug, tadasnji decko je direktno svrsio na njenu vaginu i nesto sperme je jednostavno uslo u nju. Tako ako mislis da postoji ikakva sansa da si trudna odi kupi test, nece ti nista skoditi.

uuuuuu
17.11.2009., 22:09
Mala je sansa da si trudna, ali opet ja imam jednu jako blisku osobu koja je zanijela na takav naicin. Njen suprug, tadasnji decko je direktno svrsio na njenu vaginu i nesto sperme je jednostavno uslo u nju. Tako ako mislis da postoji ikakva sansa da si trudna odi kupi test, nece ti nista skoditi.

nije svrsio u mene..
na samom pocetku htjeli smo nesto vise no mene je boljelo, pa smo kao sto rekoh nastavili bez konkretnog pokusaja sexa...

nakon koliko vremena od tzv"odnosa"bi ga bilo prakticno kupiti?

pere me paranoja, inace imam problema s mengom i medu menstrualnom krvarenjima, a zbog toga i averziju prema trudnoci (barem dok se to ne uravnotezi)

p.s.hvala ti

SSDM
17.11.2009., 22:13
Pa ni on nije svrsio u nju, nego na nju. Imali su peting i nisu ni pokusavai da on udje u nju. Bila je djevica.

uuuuuu
17.11.2009., 22:15
Pa ni on nije svrsio u nju, nego na nju. Imali su peting i nisu ni pokusavai da on udje u nju. Bila je djevica.

..uzas tako neplanirano...

uuuuuu
17.11.2009., 22:26
bilo kakve informacije su dobrodosle

lidija84
18.11.2009., 06:09
Imam 18 god.Nevina sam.
Doslo je do petinga, decko je svrsio.Goli smo zaspali..
Buduci da nije doslo do probijanja himena,
isplati li se raditi test za trudnocu?

hvala unaprijed na odgovorima

Šanse da si trudna su 0,0001 % ako ne i manje!:ne zna:
Obzirom da su ti neredovite menge vjerojatno ni neznaš kad moraš dobit sljedeću...
Test možeš napravit okvirno u tom periodu kad trebaš dobit mengu čisto da ti bude lakše kad vidiš da je negativan.

Nemoj bezveze živčanit,od toga će ti menga još više kasnit !

Makar i čisto sumnjam da si baš tako plodna da možeš zatrudnit od ... zapravo ničega! NHF :mig:

uuuuuu
18.11.2009., 11:07
Šanse da si trudna su 0,0001 % ako ne i manje!:ne zna:
Obzirom da su ti neredovite menge vjerojatno ni neznaš kad moraš dobit sljedeću...
Test možeš napravit okvirno u tom periodu kad trebaš dobit mengu čisto da ti bude lakše kad vidiš da je negativan.

Nemoj bezveze živčanit,od toga će ti menga još više kasnit !

Makar i čisto sumnjam da si baš tako plodna da možeš zatrudnit od ... zapravo ničega! NHF :mig:

huh..hvala ti..nedostatak iskustva navodi me da pomisljam i na stvari koje se nisu desile

lidija84
18.11.2009., 12:05
huh..hvala ti..nedostatak iskustva navodi me da pomisljam i na stvari koje se nisu desile

Za sve treba vrijeme.... :mig:

uuuuuu
18.11.2009., 12:22
da:)

ajme otvaram sampanjac kad dobim mengu

moses
18.11.2009., 14:29
Ne brini, ali ubuduće vodi računa o zaštiti.

Što bi bilo da ste nastavili, pa da je svršio u tebe? :rolleyes:

Nisu kondomi tako skupi, a uštedit će ti puuuno živaca.

Megich
18.11.2009., 15:04

Oprosti, ali sanse za ovo su naprosto nemoguce :rolleyes:

Koliko ti prijateljica ima godina?

Rekla bi da i tebe i svog supruga malo mulja oko toga kako je ostala trudna :rolleyes:

Jadan je covjek koji je popusio ovu pricu nakon sto mu je djevojka zatrudnila sa tko zna kime drugime, a njemu uvalila djete :bonk:

MalaZelenooka
19.11.2009., 00:29
jesu testovi za trudnocu 100% pouzdani? kolike su sanse da bude lazno pozitivan rezultat na 2 razlicita testa? i jel se moze 100% vidjeti trudnoca na pretragama krvi?

stvz
19.11.2009., 07:33
jesu testovi za trudnocu 100% pouzdani? kolike su sanse da bude lazno pozitivan rezultat na 2 razlicita testa? i jel se moze 100% vidjeti trudnoca na pretragama krvi?

Pouzdani su testovi. Regiraju samo na hormon koji su luci samo u trudnoci. Sanse su nikakve da na 2 testa dobijes pozitivan rezultat ako nisi trudna. Osim ako nisi dobila hormonske inekcije. U krvi se vidi trudnoca 100 %. Vadi se beta hormon.

nephthys
19.11.2009., 08:50

imala sam filing da si trudna, što je najgore.
kak je stvz napisala, nema lažno pozitivnih, osim ako se čeka tipa pol sata pa se onda pojavi. ali...da, trudna si.

sretno kako god dalje bude išlo.

MalaZelenooka
19.11.2009., 13:46
potvdeno i od doktorice i od ginekologa :(
hvala vam na odgovorima, moram vidjet sta cu dalje a tako sam u soku da ne mogu ni razmisljati :(:(

Megich
19.11.2009., 15:59
potvdeno i od doktorice i od ginekologa :(
hvala vam na odgovorima, moram vidjet sta cu dalje a tako sam u soku da ne mogu ni razmisljati :(:(

Uh... samo hrabro i dobro razmisli... :mig:

lidija84
20.11.2009., 08:13
Ima li tu netko vidovit da mi kaže dali sam trudna ili što...!? :zubo:

Šalim se ali i ne... :ceka:

Inače zdrava 100%, menga svaki mjesec ko vurica! :D Mislim, inače... Osim ovaj mjesec! :rolleyes: Trebala sam dobiti 7.11. a do dan danas ništa! :ne zna: Najgluplje je što su mi 3 testa pokazala negativna a od menge ni traga ni glasa... :ne zna:
Javljam se tu jer mi se povrača od mog ginekologa! :rigo:

nephthys
20.11.2009., 08:24
Ima li tu netko vidovit da mi kaže dali sam trudna ili što...!? :zubo:

Šalim se ali i ne... :ceka:

Inače zdrava 100%, menga svaki mjesec ko vurica! :D Mislim, inače... Osim ovaj mjesec! :rolleyes: Trebala sam dobiti 7.11. a do dan danas ništa! :ne zna: Najgluplje je što su mi 3 testa pokazala negativna a od menge ni traga ni glasa... :ne zna:
Javljam se tu jer mi se povrača od mog ginekologa! :rigo:

kad je bio rizični spolni odnos?
jesi bolesna/pod stresom/promijenila klimu?

lidija84
20.11.2009., 08:42
kad je bio rizični spolni odnos?
jesi bolesna/pod stresom/promijenila klimu?

Rizični spolni odnos moguće i to bi bilo čudno jer ovaj mjesec je bilo sexa na kapaljku...:D moj bu još posumnjao da je on tata!:rofl: ali nije mi jasno kak mi ne pokazuje pozitivno na ßhcg jer je već trebalo odavno ako je trudnoća u pitanju...

Ovo drugo ne, ne ne... :ne zna:

akvareLa_neGra
20.11.2009., 08:48
koristim dva mjeseca Yasmin, prvi mjesec je bilo sve normalno. znaci, uzimala sam ga svaki dan, u isto vrijeme. najkasnije sam s pijenjem tablete kasnila pol sata-do sat. kad sam popila kutiju i napravila stanku, krvarenje je doslo normalno. nakon popijene druge kutije, koju sam pila isto kao i prvu, krvarenja nema. jer bi po nekoj logici trebalo doc 2-3 dana nakon zadnje tablete. sad je treci dan i nista od krvarenja :confused::confused: imam li razloga za brigu?

nephthys
20.11.2009., 08:49
Rizični spolni odnos moguće i to bi bilo čudno jer ovaj mjesec je bilo sexa na kapaljku...:D moj bu još posumnjao da je on tata!:rofl: ali nije mi jasno kak mi ne pokazuje pozitivno na ßhcg jer je već trebalo odavno ako je trudnoća u pitanju...

Ovo drugo ne, ne ne... :ne zna:

ha sve je moguće...moguće je i da si kasno ovulirala, ali eto nekom čudnom kombinacijom ti je menga uspjela izostati a bhcg se još ne pokazuje...neam pojma :ne zna:
ikakvih simptoma nadolazeće menge ili trudnoće?
a da platiš privatniku za taj jedan pregled?

e, palo mi je još nešto na pamet. što ako si bila trudna, bhcg skočila da menga izostane, ali onda plod otišao? ili ne, onda bi morala dobit mengu....neam pojma, stisni zube, odi ginekologu :ne zna:

nephthys
20.11.2009., 08:50
koristim dva mjeseca Yasmin, prvi mjesec je bilo sve normalno. znaci, uzimala sam ga svaki dan, u isto vrijeme. najkasnije sam s pijenjem tablete kasnila pol sata-do sat. kad sam popila kutiju i napravila stanku, krvarenje je doslo normalno. nakon popijene druge kutije, koju sam pila isto kao i prvu, krvarenja nema. jer bi po nekoj logici trebalo doc 2-3 dana nakon zadnje tablete. sad je treci dan i nista od krvarenja :confused::confused: imam li razloga za brigu?

ako si sve pila kako spada, nema brige. meni menga dolazi 5 dana nakon pilule, još uvijek ti tijelo odlučuje kako će posložiti ciklus. ako menge nema u tih tjedan dana pauze, onda odi ginekologu.

akvareLa_neGra
20.11.2009., 08:55
ako si sve pila kako spada, nema brige. meni menga dolazi 5 dana nakon pilule, još uvijek ti tijelo odlučuje kako će posložiti ciklus. ako menge nema u tih tjedan dana pauze, onda odi ginekologu.

hvala ti puno. malo si me smirila.:):)
istina, dosta sam pod stresom zbog faksa i svega.ne znan koliko bi to moglo utjecati.
isto tako nismo koristili nikakav drugi oblik zastite, a doslovno sam shvatila uputu da se piju u tocno odredjeno vrijeme svaki dan, pa sam se pribojala da tih pol sata-sat igraju veliku ulogu, jer nisam uvijek bila u mogucnosti popiti ju tocno u minut.

lidija84
20.11.2009., 09:00
ha sve je moguće...moguće je i da si kasno ovulirala, ali eto nekom čudnom kombinacijom ti je menga uspjela izostati a bhcg se još ne pokazuje...neam pojma :ne zna:
ikakvih simptoma nadolazeće menge ili trudnoće?
a da platiš privatniku za taj jedan pregled?

e, palo mi je još nešto na pamet. što ako si bila trudna, bhcg skočila da menga izostane, ali onda plod otišao? ili ne, onda bi morala dobit mengu....neam pojma, stisni zube, odi ginekologu :ne zna:

Hm... Da je plod otišao moralo bi doći do krvarenja!

Fakat neznam... :ne zna: Budem išla kod privatnika ali nemrem prije idućeg tjedna... danas ću se još jedno popiškit po štapiću pa će možda šta pokazat! :D

Hvala na pomoći! :top:

nephthys
20.11.2009., 09:09
Hm... Da je plod otišao moralo bi doći do krvarenja!

Fakat neznam... :ne zna: Budem išla kod privatnika ali nemrem prije idućeg tjedna... danas ću se još jedno popiškit po štapiću pa će možda šta pokazat! :D

Hvala na pomoći! :top:

da, i ja sam došla do tog zaključka.
ajde, javi kako je prošlo i sretno.
(imam osjećaj da je beba željena, pa držim fige :top:)

@akvarela- imaš uvijek neka 4 sata lufta, nije to u minutu. ne rade na tijela na minutu. naravno, drži se svog termina, ali nemoj paničariti ako zaboraviš. a zaboravljat ćeš. samo malo bolje pripazi i bu oke.
a stres jako puno može utjecati.

lidija84
20.11.2009., 10:01
Hm... Opet negativan test... :confused::ne zna:

Neznam više... Valjda nije neka cisturina... :flop:
:misli: Da je bar beba :cerek:

Iv@
20.11.2009., 11:03
Prelazak s jedne kontracepcije na drugu, tj. konkretno s Yasmina na Logest, nema nikakve veze s pouzdanošću, je l'? :rolleyes: ..pijem tek 7 dana Logest (prije toga 4 mjeseca Yasmin), ali svejedno me "štite" od 1. tablete?:ne zna:

lidija84
20.11.2009., 11:57
Prelazak s jedne kontracepcije na drugu, tj. konkretno s Yasmina na Logest, nema nikakve veze s pouzdanošću, je l'? :rolleyes: ..pijem tek 7 dana Logest (prije toga 4 mjeseca Yasmin), ali svejedno me "štite" od 1. tablete?:ne zna:

Trebale bi štititi odmah. Jesi počela uzimati nakon stanke Logest ili si bez prekida prešla na njih?

Iv@
20.11.2009., 12:23
Bez pauze sam prešla na njih..

faimmetta_16
21.11.2009., 15:50
bok forumasi.
molim vas da mi pomognete jer totalno sam zbunjena,ja znam da se od mokraće ne moze zatrudnjeti.pa necija pisalina pomijesana sa vodom iz wc skoljke je slucajno dospjelo do mog analnog otvora a znaci i do vaginalnog,mogu li zbog toga ostati trudna,kako da znam da netko nije svrsio u tu vodu?:( :confused:

nemam mjesecnicu od pocetka devetog mjeseca(nije mi redovita) i nikad nisam imala spolni odnos,ali dosta dugo sam imala bol u truhu kao da cu svaki cas doboto mjesecnicu,i trbuh mi je ko da nesto nije u redu s crijevima,i sad jos taj neki iscjedak(bijelo pranje),nezz.sve vise mislim da ja to umisljam pa da me mozak zeza,nezz,pliz pomozite

nephthys
21.11.2009., 16:18
bok forumasi.
molim vas da mi pomognete jer totalno sam zbunjena,ja znam da se od mokraće ne moze zatrudnjeti.pa necija pisalina pomijesana sa vodom iz wc skoljke je slucajno dospjelo do mog analnog otvora a znaci i do vaginalnog,mogu li zbog toga ostati trudna,kako da znam da netko nije svrsio u tu vodu?:( :confused:

nemam mjesecnicu od pocetka devetog mjeseca(nije mi redovita) i nikad nisam imala spolni odnos,ali dosta dugo sam imala bol u truhu kao da cu svaki cas doboto mjesecnicu,i trbuh mi je ko da nesto nije u redu s crijevima,i sad jos taj neki iscjedak(bijelo pranje),nezz.sve vise mislim da ja to umisljam pa da me mozak zeza,nezz,pliz pomozite

ako na neku čudnu foru nisi trol:

:eek::eek::eek:

ne, ne možeš tako ostati trudna. nisi trudna. ako su ti mjesečnice neredovite, odi ginekologu, barem se posavjetovati.
i zamoli doktoricu da ti uputnicu za mikrobiologiju da nosiš i urin i stolicu, možda si pokupila neku upalu...

ja ne vjerujem.... :horor:

btw, postoji tema za to.

Poluplave okice
21.11.2009., 16:24
ma zajebancija... :lol::lol:

faimmetta_16
21.11.2009., 16:37
ako na neku čudnu foru nisi trol:

:eek::eek::eek:

ne, ne možeš tako ostati trudna. nisi trudna. ako su ti mjesečnice neredovite, odi ginekologu, barem se posavjetovati.
i zamoli doktoricu da ti uputnicu za mikrobiologiju da nosiš i urin i stolicu, možda si pokupila neku upalu...

ja ne vjerujem.... :horor:

btw, postoji tema za to.

tnx na odg. ma i ja sam pomisljala na neku upalu ili neku bakteriju,al eto prepala sam se:ne zna:

Vilibald
21.11.2009., 16:39
bok forumasi.

:rofl:

mislila sam da ćeš napisati, mozga :D

je, može se, tak je tvoja mama zatrudnila s tobom

Efica
21.11.2009., 18:41
:rofl:

mislila sam da ćeš napisati, mozga :D

je, može se, tak je tvoja mama zatrudnila s tobom

ja sam mislila da ćeš napisati tak je tvoj tata zatrudnio :rofl:

lidija84
22.11.2009., 11:11
Bez pauze sam prešla na njih..

Sve ok onda! Zaštita je potpuna! :top:

lidija84
22.11.2009., 11:15
da, i ja sam došla do tog zaključka.
ajde, javi kako je prošlo i sretno.
(imam osjećaj da je beba željena, pa držim fige :top:)

Evo me, sinoć sam dobila megu. Ne mengu nego jake odurne bolne izljeve... :horor: Dobro, šta je tu je! :ne zna:

Hvala na podršci! :cerek:

lun_68
22.11.2009., 12:02
Imam 17,5 godina i vec sam 2 puta spavala sa deckom. Prvi put je bilo sa kondomom,dok je zadnji put bio bez kondoma.On ima 20 godina . Moj ciklus nikako nije redovan,desi se 1-2 u pola godine,a kad se desi to je uglavnom smedji kremasti iscjedak. Decko i ja kao sto sam navela spavali smo bez kondoma i nije svrsio u "mene" nego na stranu,i sad me muci da li je moguce da am trudna ? Ne znam sto da radim .Poticem iz ugledne porodice,odlicna sam ucenica ekonomske skole i ne znam sto bi da mi se desi ovakav peh ? Molim Vas recite mi svoje mislenje ? :confused::confused::(

ti nisi ucenica srednje skole i ti nemas 17,5 godina,koga lazes

Iv@
22.11.2009., 20:57
Sve ok onda! Zaštita je potpuna! :top:

Super..:top:..thnx..:mig:..

Saritta
25.11.2009., 17:24
Ovako...Ja i moj dečko smo pažljivi pri svakom seksu, i iako živimo skupa, obavezno - i neizostavno koristimo kondom. Međutim, dogodilo se to da ja nisam dobila zadnju menstruaciju, koja je trebala doći prije devet dana...Nisam još napravila test valjda iz razloga što ni sama ne vjerujem da bi kraj redovne upotrebe kondoma moglo doći do začeća...:ne zna: No ipak...Sad se već pomalo pitam, jer svih ovih dana svaki dan imam osjećaj kako će menga svaki tren doći ( simptomi pms-a su žešći nego ikad ). Ne bi mi trudnoća bila smak svijeta, no uz dugoočekivano zaposlenje - na super poslu...ne bi baš bio idealan trenutak...:flop:
Da ne duljim, mislite li da postoji šansa da se zatrudni uz kondom ( koji nam niti jednom nije pukao ), pitam jer su me isparanoizirali na drugom topicu na kojem par cura tvrdi da i uz pravilnu upotrebu kondoma, on nije 100% siguran, već 93%:confused:
Što to znači? Kako tih 8% trudnica začne? Spermići se provuku kroz lateks:confused: WTF?

Hvala unaprijed svima!!!!!!!!!!

Saritta
25.11.2009., 18:13
Zar nema nikakvih mišljenja...:flop: ? Čak niti sprdanja tipa ...ma daj kaj si luda?:ne zna: Dajte, uvjerite me da sam paranoična tuka.

Francesca
25.11.2009., 18:26
NIŠTA nije 100% sigurno, ni kondom, ni pilula ni spirala...
ok, jedino apstinencija ;)

ne bediraj se i napravi test i budi sretna što si trudna
ak ti je to takav bed odi malo na Trudnice na Wannabe ili na Medicinski potpomognutu oplodnju pa će ti biti lakše :)

Saritta
25.11.2009., 18:49
NIŠTA nije 100% sigurno, ni kondom, ni pilula ni spirala...
ok, jedino apstinencija ;)

ne bediraj se i napravi test i budi sretna što si trudna
ak ti je to takav bed odi malo na Trudnice na Wannabe ili na Medicinski potpomognutu oplodnju pa će ti biti lakše :)
:mig: thanx

Bubsi
25.11.2009., 19:48
Napravi test, i nemoj mislit da je to 100% zastita. Mogucnost ipak postoji, moja frendica sa faksa je tako zatrudnila a tvrdi da kondom nije pukao.

Svakako, test u ruke i sve "muke" rijesene :mig:

Mister Answer
25.11.2009., 19:55
Ne prodju spermici kroz lateks, ali uvijek postoji mogucnost da je puknuo, ali i da je njemu sperma iscurila iz kondoma, ako ste nastavili sa kondomom nakon njegovog orgazma, pa se odjednom unijela i u tebe. Ma, cijeli niz varijanti. A zasto odgadjati test i ubijati se tako u pojam?

Pink Star
25.11.2009., 23:33
Ja nikad neću zaboraviti priču prijateljice moje mame koja je ostala trudna iako je pila kontracepciju i koristila kondom u isto vrijeme!
Kondom je naime puknuo, a pilule zakazale!

FIGICA
26.11.2009., 16:05
Kondom je siguran ako se koristi od početka sexa i ne pukne al većina nas počnemo bez njega pa prije svršavanja ga dečko stavi a navodno mnogi su zatrudnili od te tekućine koja izlazi i prije...

yslp
26.11.2009., 16:22
Ja nikad neću zaboraviti priču prijateljice moje mame koja je ostala trudna iako je pila kontracepciju i koristila kondom u isto vrijeme!
Kondom je naime puknuo, a pilule zakazale!

Kako? :no: to je gotovo nemoguće :eek:

Pink Star
26.11.2009., 16:23
Kako? :no: to je gotovo nemoguće :eek:

Znam!!! tome se uvijek smijemo ;)
doktor joj je rekao da je to valjda moguce 1: 1000000 :eek:

*Refugee*
26.11.2009., 21:02
pozdrav svima..muči me dosta toga i zabrinuta sam pa ću to podijeliti s vama.
ovako,imam 16 god,za mjesec dana 17 i u vezi sam skoro god dana i nisam se još s dečkom seksala ali ostalo smo se probali i nedavno,prije 2 i pol tjedna je ušao u mene s kondomom ali ne do kraja,i kad ga je izvadio van kondom je puknuo i tog trena kad je puknuo svršio je i sperma je završila na meni.
Pošto sam ja bila okrenuta leđima nisam vidjela di se sperma točno nalazi al on tvrdi da je bilo malo po guzi i da je kondom puko tek kad ga je izvadio van a ne prije.Ali ja sam trebala već dobiti mengu a nisam već sam imala par dana smeđi iscjedak.A menga mi je inače neredovita.Glupo je uopće se brinut valjda jer nije moguće da sam trudna.Ali mislim da bi i trebala krenut kod ginekologa radi tog smeđeg iscjetka i neredovite menstruacije..što vi mislite o svemu tome?:)

Suzanna
26.11.2009., 21:21
Isto što i ti. Da trebaš kod ginekologa :)

*Refugee*
27.11.2009., 09:36
Da,ali ne bi htjela da mama zna za to a čula sam da mi treba i uputnica od doktorice..jel mogu otić bez uputnice negdje ili?:confused:

Katrina
27.11.2009., 12:02
.....Privatno možeš otići u bilo koju ginekološku ordinaciju koja ti odgovara....Pregledi ti se vrte cca od 200 - 400 kn...ovisi ako će ti dr uzimati PAPA test...
A ako ideš ambulantno...ovisi gdje si inače kod doktora opće prakse....tamo mora postojati i ginekološka ordinacija...i netreba ti tamo uputnica...moraš samo možda duže čekati za pregled....jer je to preko HZZO....
A drugo....mlada si i možda bi trebala razmisliti o nekoj vrsti kontracepcije:)
Moja sestra je mene odvela svojoj doktorici kada sam bila mladja:)))
Tako da u svakom slučaju moraš otići doktorici....

Pink Star
27.11.2009., 15:31
Tako je.. u privatnim ginekološkim ordinacijama ti ne treba uputnica. Uostalom, ako stupaš u seksualne odnose, vrijeme ti je da posjetiš ginekologa... kao što si i sama napisala, menstruacije ti nisu redovite pa i zbog toga treba obaviti pregled.

shiny
29.11.2009., 16:00
Moja situacija je sljedeća. Inače imam neredovitu mengu, bila sam kod ginića, sve je uvijek bilo okej. Zadnja tri mjeseca menga je došla točno u dan. E sad, mene brinu moje :cice:. Dakle, uvijek pred mengu me bole, nakon što dobijem prestanu. ALI...počele su me boljeti prije menge u 9.mjesecu i otad ne prestaju, čak su malo i veće. U zadnja tri mjeseca zabole me prije menge,nakon što ona prestane malo manje, ali bol je još uvijek tu, najviše kad ležim na stomaku, na dodir i ne toliko. Evo baš mi mega prrestala prije dva dana, i opet ista stvar. Bilo je priče ovdje na forumu da postoje slučajevi kad su cure normalno imale mengu, a bile trudne. I još čitam horoskop jučer ( da se razumijemo, ne vjerujem, al uvijek čisto iz dosade) i piše kako ću oko Božića objaviti vijest o trudnoći :rofl: Isto moram reći da imam jedan grudnjak, malo mi je tijesan ( :) ), ali dobro izgleda kad obučem dekoltirano :p Mene zanima što vi mislite o tome? tenks :cool:

nephthys
29.11.2009., 16:30
Moja situacija je sljedeća. Inače imam neredovitu mengu, bila sam kod ginića, sve je uvijek bilo okej. Zadnja tri mjeseca menga je došla točno u dan. E sad, mene brinu moje :cice:. Dakle, uvijek pred mengu me bole, nakon što dobijem prestanu. ALI...počele su me boljeti prije menge u 9.mjesecu i otad ne prestaju, čak su malo i veće. U zadnja tri mjeseca zabole me prije menge,nakon što ona prestane malo manje, ali bol je još uvijek tu, najviše kad ležim na stomaku, na dodir i ne toliko. Evo baš mi mega prrestala prije dva dana, i opet ista stvar. Bilo je priče ovdje na forumu da postoje slučajevi kad su cure normalno imale mengu, a bile trudne. I još čitam horoskop jučer ( da se razumijemo, ne vjerujem, al uvijek čisto iz dosade) i piše kako ću oko Božića objaviti vijest o trudnoći :rofl: Isto moram reći da imam jedan grudnjak, malo mi je tijesan ( :) ), ali dobro izgleda kad obučem dekoltirano :p Mene zanima što vi mislite o tome? tenks :cool:

nda.
ti misliš da si trudna tri mjeseca i nas ovdje dolaziš pitati jel jesi?
odi u ljekarnu, kupi štapić, popišaj se na njega i znat ćeš.

u međuvremenu, ako već stvarno želiš odgovor...reci zašto uopće sumnjaš na trudnoću. jer sise pokazatelj nisu nikakav. :ne zna:

shiny
29.11.2009., 18:05
nda.
ti misliš da si trudna tri mjeseca i nas ovdje dolaziš pitati jel jesi?
odi u ljekarnu, kupi štapić, popišaj se na njega i znat ćeš.

u međuvremenu, ako već stvarno želiš odgovor...reci zašto uopće sumnjaš na trudnoću. jer sise pokazatelj nisu nikakav. :ne zna:

nda. a ti se ne moraš odmah postaviti tako kako si se već postavila, je li. Ne mislim ja da sam trudna,i ne pitam vas jesam li. samo pitam da li je netko imao sličnih iskustava. Ako ti nisi, ne moraš odgovarati na post.
To mi je palo na pamet tek nedavno, jer me nikako nisu prestajale boljeti, a razloga za brigu što se tiče zaštite nemam. Ali ni kondom, na kraju krajeva, nije sto posto siguran. Što se tiče sisa kao pokazatelja, nemaju sve jednake simptome,ne mora svaka rigati i padati u nesvijest, moju frendicu su, npr, u početku samo sise boljele, i bradavice su bile jako osjetljive.

nephthys
29.11.2009., 18:37
nda. a ti se ne moraš odmah postaviti tako kako si se već postavila, je li. Ne mislim ja da sam trudna,i ne pitam vas jesam li. samo pitam da li je netko imao sličnih iskustava. Ako ti nisi, ne moraš odgovarati na post.
To mi je palo na pamet tek nedavno, jer me nikako nisu prestajale boljeti, a razloga za brigu što se tiče zaštite nemam. Ali ni kondom, na kraju krajeva, nije sto posto siguran. Što se tiče sisa kao pokazatelja, nemaju sve jednake simptome,ne mora svaka rigati i padati u nesvijest, moju frendicu su, npr, u početku samo sise boljele, i bradavice su bile jako osjetljive.

ma sve to stoji, ali ako nemaš nikakvih razloga za brigu, zašto se brineš? samo ćeš se naživcirat i dobit ćeš simptome koji će ti onda pojačavati sumnju, pa ćeš paničarit i puno muke nizašto. ako misliš da bi mogla bit trudna, piški na štapić. posebno ako misliš da si trudna 3 mjeseca!
grudi te mogu boljeti iz gro razloga. pošto si rekla da ti se menga uravnotežila ovih mjeseci, postoji mogućnost da su ti se i hormoni uravnotežili ako takvi nisu bili ranije. kada dođe do promjena u hormonima, žene reagiraju prvo na sise, raspoloženje i mengu- ne nužno tim redosljedom. možda ti se totalno promijenio ciklus pa sada ovuliraš par dana nakon završetka menge. jesi možda brucošica ili si pod stresom zbog škole/faksa? možda, možda...

žene rijetko imaju normalnu mengu tokom trudnoće. mogu imati spotting koji se kod žena koje inače imaju lakša krvarenja može protumačiti pogrešno. ali tokom trudnoće, menga je blaža.

i za kraj- kada pitaš "da li se tako nešto nekome dogodilo" (a nisi to pitala) na forumu, naći će se bar jedna osoba kojoj se tako nešto dogodilo. ili nešto slično. i nakon što se javi, tebi preostaje pak samo jedno. piškiti na štapić. ili u potpunosti griješim? :ne zna:

shiny
29.11.2009., 18:55
ma sve to stoji, ali ako nemaš nikakvih razloga za brigu, zašto se brineš? samo ćeš se naživcirat i dobit ćeš simptome koji će ti onda pojačavati sumnju, pa ćeš paničarit i puno muke nizašto. ako misliš da bi mogla bit trudna, piški na štapić. posebno ako misliš da si trudna 3 mjeseca!
grudi te mogu boljeti iz gro razloga. pošto si rekla da ti se menga uravnotežila ovih mjeseci, postoji mogućnost da su ti se i hormoni uravnotežili ako takvi nisu bili ranije. kada dođe do promjena u hormonima, žene reagiraju prvo na sise, raspoloženje i mengu- ne nužno tim redosljedom. možda ti se totalno promijenio ciklus pa sada ovuliraš par dana nakon završetka menge. jesi možda brucošica ili si pod stresom zbog škole/faksa? možda, možda...

žene rijetko imaju normalnu mengu tokom trudnoće. mogu imati spotting koji se kod žena koje inače imaju lakša krvarenja može protumačiti pogrešno. ali tokom trudnoće, menga je blaža.

i za kraj- kada pitaš "da li se tako nešto nekome dogodilo" (a nisi to pitala) na forumu, naći će se bar jedna osoba kojoj se tako nešto dogodilo. ili nešto slično. i nakon što se javi, tebi preostaje pak samo jedno. piškiti na štapić. ili u potpunosti griješim? :ne zna:

U pravu si kad kažeš da ću jedino na taj način biti sigurna jesam li ili nisam, ali naravno da sam došla prvo ovdje, kao i većina cura koje muči ista ili slična stvar. Ili ne? Znam da je jednostavnije popiškiti se, ali kad si u takvoj situaciji da se pitaš da li je to to ( čak i kad nemaš super opravdanih razloga ), jednostavnije ti je i na neki način te smiruje kad ti netko kaže da je bio u sličnoj/istoj situaciji i da je to npr bilo zbog hormona ili tijesnog grudnjaka. Iako će logičan slijed ako se simptomi nastave i dalje biti test na trudnoću.
Da, studentica sam, i da, pod stresom sam zadnjih par mjeseci. Što se tiče spottinga, nije on, imala sam ga već prije, ovo je bila baš-baš menga.

nephthys
29.11.2009., 19:14
U pravu si kad kažeš da ću jedino na taj način biti sigurna jesam li ili nisam, ali naravno da sam došla prvo ovdje, kao i većina cura koje muči ista ili slična stvar. Ili ne? Znam da je jednostavnije popiškiti se, ali kad si u takvoj situaciji da se pitaš da li je to to ( čak i kad nemaš super opravdanih razloga ), jednostavnije ti je i na neki način te smiruje kad ti netko kaže da je bio u sličnoj/istoj situaciji i da je to npr bilo zbog hormona ili tijesnog grudnjaka. Iako će logičan slijed ako se simptomi nastave i dalje biti test na trudnoću.
Da, studentica sam, i da, pod stresom sam zadnjih par mjeseci. Što se tiče spottinga, nije on, imala sam ga već prije, ovo je bila baš-baš menga.

onda- nisi trudna. valjda. da bi bila sigurna, piški na štapić :p
ma kužim ja da si došla ovdje prvo pitati (imala sam i ja svojih par iracionalnih ispada), ali daj s odmakom promotri šta si napisala, pa ćeš skužit zašto je prva reakcija "WTF?!".
sad ću ubaciti i malo svojih promišljanja- mislim da je prilično loše što cure čekaju nekoliko simptoma umjerenih do jakih prije piškenja na štapić. zašto? zato što taj stres definitivno nije dobar za nju, bila ona trudna ili ne jer je u prvom slučaju, no, trudna, a u drugom si samo pogoršava situaciju koja je već loša. ja sam svaki put do sada kad sam si iz neuvjerljivih razloga zabrijala da sam trudna piškila na štapić dan nakon što sam si to zabrijala. i gotovo.
kada si u situaciji koja je slična tvojoj, onda je još gore. jer, postoje dva obrazloženja- nema šanse da si trudna i ovdje ćemo te na temi smiriti. postoji šansa da si trudna, mi ćemo te smiriti i reći ti da nisi, ti ćeš se uvjeriti da nisi i za dva mjeseca kada odeš ginekologu na redovni pregled, otkrit ćeš da si trudna. i :horor:

evo savjet od mene za ubuduće, ako si ga voljna prihvatiti. prvo sjedni i racionalno promisli postoji li rizična situacija koja se nedavno dogodila (bez kondoma, puknuti kondom, propuštena pilula..). zatim se upitaj koliko su tvoji simptomi stvarni i mogući (npr mučnina tjedan nakon rizičnog odnosa nije indikator, kao niti često piškenje prvih par mjeseci, ali izostanak menstruacije ili mnogo slabija to definitivno je) i onda se upitaj koliko ti simptomi mogu biti objašnjeni vanjskim utjecajima (stres, promjena okoline itd).
kod tebe je situacija sljedeća: nema rizičnog odnosa, menga prisutna u svoj svojoj slavi, simptomi zanemarivi, a i oni su lako objašnjivi vanjskim utjecajima.
i onda, kada tako dođeš do zaključka da (ni)si trudna, odi u ljekarnu po štapić i popiški se na njega. za svaki slučaj. :mig:
(kada osjetiš udarac po novčaniku par puta, ubuduće ćeš si manje brijati :D)

i sljedeći put kada/ako dođeš na temu odmah napiši odgovore na ona pitanja koja sebi trebaš postaviti, da mi ne moramo svaki put dodatno ispitivati :D

shiny
29.11.2009., 19:37
onda- nisi trudna. valjda. da bi bila sigurna, piški na štapić :p
ma kužim ja da si došla ovdje prvo pitati (imala sam i ja svojih par iracionalnih ispada), ali daj s odmakom promotri šta si napisala, pa ćeš skužit zašto je prva reakcija "WTF?!".
sad ću ubaciti i malo svojih promišljanja- mislim da je prilično loše što cure čekaju nekoliko simptoma umjerenih do jakih prije piškenja na štapić. zašto? zato što taj stres definitivno nije dobar za nju, bila ona trudna ili ne jer je u prvom slučaju, no, trudna, a u drugom si samo pogoršava situaciju koja je već loša. ja sam svaki put do sada kad sam si iz neuvjerljivih razloga zabrijala da sam trudna piškila na štapić dan nakon što sam si to zabrijala. i gotovo.
kada si u situaciji koja je slična tvojoj, onda je još gore. jer, postoje dva obrazloženja- nema šanse da si trudna i ovdje ćemo te na temi smiriti. postoji šansa da si trudna, mi ćemo te smiriti i reći ti da nisi, ti ćeš se uvjeriti da nisi i za dva mjeseca kada odeš ginekologu na redovni pregled, otkrit ćeš da si trudna. i :horor:

evo savjet od mene za ubuduće, ako si ga voljna prihvatiti. prvo sjedni i racionalno promisli postoji li rizična situacija koja se nedavno dogodila (bez kondoma, puknuti kondom, propuštena pilula..). zatim se upitaj koliko su tvoji simptomi stvarni i mogući (npr mučnina tjedan nakon rizičnog odnosa nije indikator, kao niti često piškenje prvih par mjeseci, ali izostanak menstruacije ili mnogo slabija to definitivno je) i onda se upitaj koliko ti simptomi mogu biti objašnjeni vanjskim utjecajima (stres, promjena okoline itd).
kod tebe je situacija sljedeća: nema rizičnog odnosa, menga prisutna u svoj svojoj slavi, simptomi zanemarivi, a i oni su lako objašnjivi vanjskim utjecajima.
i onda, kada tako dođeš do zaključka da (ni)si trudna, odi u ljekarnu po štapić i popiški se na njega. za svaki slučaj. :mig:
(kada osjetiš udarac po novčaniku par puta, ubuduće ćeš si manje brijati :D)

i sljedeći put kada/ako dođeš na temu odmah napiši odgovore na ona pitanja koja sebi trebaš postaviti, da mi ne moramo svaki put dodatno ispitivati :D

Nisam rekla da ne bih napravila test u slučaju da mi netko dođe s odg -ej, nisi trudna. Napisala sam da bi logičan slijed, ako se simptomi nastave, bio test na trudnoću.
Što se tiče tvog savjeta, razmišljala sam ja o tome, trudna ne bih trebala biti, ali jednostavno sam zabrijala i osjetila potrebu nekoga pitati. Što ne znači, ponavljam se, da neću napraviti test ako i dalje budem imala simptom bolnih grudi :D
možda rastu ha ha ha :mig: sad se šalim.
fala na savjetu, btw :)

nephthys
29.11.2009., 19:42
Nisam rekla da ne bih napravila test u slučaju da mi netko dođe s odg -ej, nisi trudna. Napisala sam da bi logičan slijed, ako se simptomi nastave, bio test na trudnoću.
Što se tiče tvog savjeta, razmišljala sam ja o tome, trudna ne bih trebala biti, ali jednostavno sam zabrijala i osjetila potrebu nekoga pitati. Što ne znači, ponavljam se, da neću napraviti test ako i dalje budem imala simptom bolnih grudi :D
možda rastu ha ha ha :mig: sad se šalim.
fala na savjetu, btw :)

ti bi, ti to znaš, ali ja ne znam :mig:

sorry na onu prvotnu reakciju, kužim te, ali stvarno sam se lupila po glavi kad sam pročitala post :D

odi masiraj cice, budi sretna i ne zabrinjavaj se dalje... :mig:

stamro
01.12.2009., 13:03
poz svima da i ja postavim jedno glupo pitanje :D:D:D e ovako,imao sam spolni odnos sa jednom curom pre nego sto je dobila svoje dane od prilike 2-3 s´dana,imali smo sex bez zastit sta se podrazumeva sve je u njoj ostalo i to dva puta,dali je sad moguce da zatrudni??posle toga imala je svoju periodu ali kliko sam cito da to ne znaci nista,nisam valjda taj sreckovic da odma pun pogodak bude :D:D:D da nemisle ljudi nebi mi bilo zao samo me zanima dali je moguce.hvala unapred :):):)

Zhuta
01.12.2009., 15:28
Moguće je, svašta je moguće.

olivera777
01.12.2009., 15:43
moguće je. znam curu koja je zatrudnila pod mengom. vidjet ćete.

dorry
01.12.2009., 17:04
Cure...znam da ste mlade i da vas je najvjerovatnije sram, mada neznam čega, ali zaista najlakši, najbezbolniji način i najbrži da saznate da li ste trudne je pravac u ljekarnu po test i za par minuta sve je jasno. Pa makar i same znate da su šanse pola pola, to je jedini najbrži način ili pregled kod ginekologa:top:
MIslim da je to bolje nego se grist doma i pitat po forumu jesam li ili nisam, nažalost nitko ovdje vam na to pitanje ne može dati 100% točan odgovor!!!

stamro
01.12.2009., 19:35
hvala vam na odgovoru a kako sam srece to me mene da uhvati :D:D:D:D:D ali bice mi drago ako bude tako makar sam se resio radova hahahahah.:rofl::rofl::rofl:

leptirica 2
02.12.2009., 07:06
moguće je. znam curu koja je zatrudnila pod mengom. vidjet ćete.
Da možda neka koja ima jako kratke cikluse tipa 21 dan:rofl:
Inače prije menge nisu plodni 7 dana sigurno...pod uvijetom da žena prati svoje cikluse i da su joj redoviti.

nephthys
02.12.2009., 10:00
Inače prije menge nisu plodni 7 dana sigurno...pod uvijetom da žena prati svoje cikluse i da su joj redoviti.

ti misliš da nema žena s hormonalnim poremećajima koja ima tako kratke, pa i kraće cikluse na mahove?
postoji sasvim dobra mogućnosti da cura ostane trudna tokom menge. ne kužim zašto je to tako teško povjerovati? :ne zna:

pogoditko
02.12.2009., 13:29
imala sam odnos pred mjesec i pol dana, nakon toga sam dobila obilnu menstruaciju, a ovaj mjesec mi je uranilo tjedan dana i već 12 dana imam oskudno krvarenje..... inače mi je ugl redovit ciklus, traje do 8 dana....

zanima me postoji li ikakva mogućnost trudnoće?! -zato jer me to pitala doktorica (nisam joj rekla za odnos).....i dala mi je novocef. Zašto?

koji su mogući razlozi produljene mjesečnice?

pogoditko
02.12.2009., 17:28
pliiiiiiiiiz recite nešto :mad: :(

donatela
02.12.2009., 19:34
dakle,bila sam dana s kod ginekologa,rekao mi je da mi rucnim pregledom napipava maternicu,da je malo ovecala,i da sam mozda trudna,vec sam imala jedan porod(carski)prije 4 god i kaze gin.da mu je cudno da mi je maternica ovecala i da nek napravim test,uzv mi nije radio jer bi trebala dat 300kn a po meni je gotovo nemoguce da sam trudna jer nakon zadnjeg menzisa nisam imala odnose,a par dana prije tog menzisa sam imala i nismo se stitili,inace imam velikih problema sa ciklusima,prosli put kad sam bila kod gin su mi rekli da ako budem ponovo htjela bit trudna da cu morati na hormonsku teraPIJU,OBRADU I LJECENJE A SAD MI GIN GOVORI DA PO RUCNOM PREGLEDU I OPIPU MATERNICE DA SAM MOZDA TRUDNA,MOLIM VAS RECITE DAli je to moguce?nista mi nije jasdno,zna li ko placa li se test beta hcg i mogu li dobit uputnicu od dr privatne prakse?inace zadnji menzis sam imala prije dva mj,nemam nikakve simptome trudnoce....

nephthys
02.12.2009., 19:50
pogoditko- pitanje je postavila jer mora, jer se očito novocef ne daje trudnicama.
ne znam zašto si dobila novocef, možda je taj razlog i razlog te menstruacije. u svakom slučaju, odi kupi test ako nisi sigurna.

donatela- čim ti imaš problema s ciklusima, mogućnost da ostaneš trudna nije ograničena na par plodnih dana usred ciklusa. to kada je bio odnos je sasvim nevažno.
moguće je da si trudna, a ako jesi, i test iz ljekarne će ti sigurno pokazati jer i sama kažeš da je zadnji menzes, pa i taj odnos bio prije dva mjeseca.
stoga-odi do ljekarne po test, pa ćeš biti sigurna.
nadam se da je beba željena.
sretno pa javi!

donatela
02.12.2009., 20:25
pogoditko- pitanje je postavila jer mora, jer se očito novocef ne daje trudnicama.
ne znam zašto si dobila novocef, možda je taj razlog i razlog te menstruacije. u svakom slučaju, odi kupi test ako nisi sigurna.

donatela- čim ti imaš problema s ciklusima, mogućnost da ostaneš trudna nije ograničena na par plodnih dana usred ciklusa. to kada je bio odnos je sasvim nevažno.
moguće je da si trudna, a ako jesi, i test iz ljekarne će ti sigurno pokazati jer i sama kažeš da je zadnji menzes, pa i taj odnos bio prije dva mjeseca.
stoga-odi do ljekarne po test, pa ćeš biti sigurna.
nadam se da je beba željena.
sretno pa javi!

pa nije bas da sam planirala trudnocu,nisam u situaciji da bi to mogla,imam malca od 4 god (s bivsim muzem)a sad imam drugog decka vec godinu ipo koji ne zivi u istom gradu kao ja tako da mi situacija nije bas bajna a ginekolog mi je prije par mj rekao da cu morat ici na hormonsku terapiju u slucaju zelje za trudnocom,sumnjao je na policisticne jajnike,imala sam ciste i niz sitnih folikula na jajnicima prije 3-4 mj a sad mi kaze da po opipu maternice da sam mozda trudna,kaze da je maternica malo ovecala pa mu je zato malo sumnjivo a na proslom pregledu(prije 3mj) mi je nakon sto me vaginalno-rucno pregledao rekao da trudna nisam sigurno..a sad govori da mu se cini da postoji mogucnost.ali nije mi jasno kako je to moguce ako sam nakon zadnjeg odnosa imala menzis(obilan),odmah par dana nakon doticnog odnosa(bez zastite)...sad mi nista nije jasno,dao mi je ipak tablete za izazivanje menstruacije i napisao u nalazu da ne zelim test... i ako nakon 20 dana ne dobijem mengu rekao je da hitno dođem na ultrazvuk...sve mi je cudno..:confused:bili mogla dobit uputnicu od dr,opce prakse za hormon hcg beta,i koliko to kosta?inace,imam dopunsko,u testove iz ljekarne bas nevjerujem jer kad sam prvi put bila trudna pokazalo mi je negativno a bila sam trudna...sto da radim???

nephthys
02.12.2009., 20:38
pa nije bas da sam planirala trudnocu,nisam u situaciji da bi to mogla,imam malca od 4 god (s bivsim muzem)a sad imam drugog decka vec godinu ipo koji ne zivi u istom gradu kao ja tako da mi situacija nije bas bajna a ginekolog mi je prije par mj rekao da cu morat ici na hormonsku terapiju u slucaju zelje za trudnocom,sumnjao je na policisticne jajnike,imala sam ciste i niz sitnih folikula na jajnicima prije 3-4 mj a sad mi kaze da po opipu maternice da sam mozda trudna,kaze da je maternica malo ovecala pa mu je zato malo sumnjivo a na proslom pregledu(prije 3mj) mi je nakon sto me vaginalno-rucno pregledao rekao da trudna nisam sigurno..a sad govori da mu se cini da postoji mogucnost.ali nije mi jasno kako je to moguce ako sam nakon zadnjeg odnosa imala menzis(obilan),odmah par dana nakon doticnog odnosa(bez zastite)...sad mi nista nije jasno,dao mi je ipak tablete za izazivanje menstruacije i napisao u nalazu da ne zelim test... i ako nakon 20 dana ne dobijem mengu rekao je da hitno dođem na ultrazvuk...sve mi je cudno..:confused:bili mogla dobit uputnicu od dr,opce prakse za hormon hcg beta,i koliko to kosta?inace,imam dopunsko,u testove iz ljekarne bas nevjerujem jer kad sam prvi put bila trudna pokazalo mi je negativno a bila sam trudna...sto da radim???

mene tvoj slučaj totalno zbunjuje!
dakle, misli da si trudna, želi inducirati menstruaciju :confused:. kakav test je napisao da ne želiš? na trudnoću? :confused:

oke, ajde ovako. s obzirom na živce koje bi mogla potrošiti, možeš li se zaletjeti do nekog drugog privatnog ginekologa da te pregleda? tak da budeš sigurna.
za betu mislim (samo mislim) da možeš užicati uputnicu od dr. opće. sačekaj, budu se druge cure javile pa će ti one moći bolje reći. ja stavrno ne znam za cijene i gdje se radi. ako imaš dopunsko, trebalo bi biti besplatno.
test ti može biti lažno negativan ovisno o samom testu i o tjednu trudnoće. ali ak si trudna 2 mjeseca, onda bi sigurno nešto trebao pokazati. gle, kupi za svaki slučaj, pa ak pokaže da si trudna bar znaš na čemu si. ak ne pokaže, uzmi u obzir da možda nije točan.

sad, postoji mogućnost da su se prije te tvoje menstruacije dogodile dvije ovulacije. jedna neka dva tjedna ranije, zbog koje je došlo do menstruacije, a druga par dana ranije i onda za tu ovulaciju nije bilo m. kada su menstruacije obilne, mala je šansa da jajašce preživi, ali ono, uvijek postoji. možda se "zavuklo" negdje i preživjelo opći potop, da karikiram.
a cure znaju ostati trudne iako im je rečeno da nema nikakve šanse, nisi ni prvi ni zadnji slučaj.
sada ti je najvažnije utvrditi jesi li trudna. brigu o tome kako ostavi za kasnije.

samo, ovaj, smiri se! duboko udahni i smiri se! :grli:

ellaella
03.12.2009., 11:56
Pls pomagajte!

Menstruacija mi kasni tjedan dana. Inace mi je redovita i ciklus traje 26 dana.
Osjecam kratkotrajne grceve u maternici. Bol je ista kao i za vrijeme menstruacije jedino sto krace traje. Imala sam nezasticen spolni odnos i slucajno je svrsio u mene.

Nikakve simptome trudnoce nemam, a menstruacija kasni. Narucena sam kod ginekologa tek slijedeci tjedan i skroz sam luda.

man17
03.12.2009., 12:17
Ah draga,meni to miriši na baby,s obzirom da si imala nezaštićen spolni odnos i da ti kasni...:rolleyes:
Ajde riješi se muke i zatrči se do ljekarne kupiti test za trudnoću...cijene su ti od nekih tridesetak do sto kuna...ali će ti biti bar lakše:p

pogoditko
03.12.2009., 13:22
imala sam odnos pred mjesec i pol dana, nakon toga sam dobila obilnu menstruaciju, a ovaj mjesec mi je uranilo tjedan dana i već 12 dana imam oskudno krvarenje..... inače mi je ugl redovit ciklus, traje do 8 dana....

zanima me postoji li ikakva mogućnost trudnoće?!

koji su mogući razlozi produljene mjesečnice?

molim vas, zna li netko nešto.... :(

nephthys
03.12.2009., 13:33
molim vas, zna li netko nešto.... :(

pa odgovoreno ti je gore.
još te shvaćam da te sinoć frka uhvatila pa nisi do ljekarne po test otišla, ali da sad tu sjediš i mučiš samu sebe nije mi jasno.
osim toga. (http://www.google.com/search?q=causes+of+prolonged+period&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

donatela
03.12.2009., 14:04
mene tvoj slučaj totalno zbunjuje!
dakle, misli da si trudna, želi inducirati menstruaciju :confused:. kakav test je napisao da ne želiš? na trudnoću? :confused:

oke, ajde ovako. s obzirom na živce koje bi mogla potrošiti, možeš li se zaletjeti do nekog drugog privatnog ginekologa da te pregleda? tak da budeš sigurna.
za betu mislim (samo mislim) da možeš užicati uputnicu od dr. opće. sačekaj, budu se druge cure javile pa će ti one moći bolje reći. ja stavrno ne znam za cijene i gdje se radi. ako imaš dopunsko, trebalo bi biti besplatno.
test ti može biti lažno negativan ovisno o samom testu i o tjednu trudnoće. ali ak si trudna 2 mjeseca, onda bi sigurno nešto trebao pokazati. gle, kupi za svaki slučaj, pa ak pokaže da si trudna bar znaš na čemu si. ak ne pokaže, uzmi u obzir da možda nije točan.

sad, postoji mogućnost da su se prije te tvoje menstruacije dogodile dvije ovulacije. jedna neka dva tjedna ranije, zbog koje je došlo do menstruacije, a druga par dana ranije i onda za tu ovulaciju nije bilo m. kada su menstruacije obilne, mala je šansa da jajašce preživi, ali ono, uvijek postoji. možda se "zavuklo" negdje i preživjelo opći potop, da karikiram.
a cure znaju ostati trudne iako im je rečeno da nema nikakve šanse, nisi ni prvi ni zadnji slučaj.
sada ti je najvažnije utvrditi jesi li trudna. brigu o tome kako ostavi za kasnije.

samo, ovaj, smiri se! duboko udahni i smiri se! :grli:

dakle ,pregledao me vaginalno tj rucno samo i reka mi je da mi je maternica nesto veca nego sto bi trebala biti,opipavao je pa da postoji mogucnost da sam trudna,napisao je u nalazu:ne zeli Grav,test ili g test,neki njegov test u ambulanti,koji se gleda isto preko mokrace.i posto sam ja uporno tvrdila da nisam trudna da sam imala menzis nakon zadnjeg odnosa on mi je propisao te tablete za izazivanje menstruacije i rekao ako u roku 10-15dana ne dobijem da nek hitno idem na ultrazvuk,ali necu ja moci toliko cekati,...sva sam na iglama i samo o tome razmisljam.kupit cu ipak test pa sto bude.ali ipak ja najvise vjerujem ultrazvuku jer i ako nisam trudna pokazat ce zasto nemam menzis,kakve komplikacije imam i sl mozda imam te ciste,ili ko zna sto ne, pa bi mi to bilo najsigurnije,(morat cu izgleda odnekud izvuc 300kn za to)al opet,kopka me zasto mi je rekao da sumnja na trudnocu jer mi je maternica ovecala a prosli put mi je rekao da trudna nisam sigurno...poludit cu...to me muci da nije to rekao bila bi posve sigurna da nisam trudna,kad sam dr spomenula da su mi svi zivi ginekolozi govorili da cu tesko opet ostat trudna da ce biti potrebna terapija rekao mi je da ako nisam znala da se najlakse zatrudni kad ne zelis a kad zelis moze proci cilo stoljece.. neznam sto da mislim i sto da radim,...jedini moguci simptom trudnoce bi mi mozda mogao biti taj sto malo cesce idem na wc,a navecer kad legnem imam neki cudan osjecaj kao da mi se kamenja okrecu u trbuhu,ili sam to umislila...nedavno(prije tjedan dana) su me jako misici boljeli,imala sam lagane grceve,apetit mi je bio povecan a kako vrjeme izmice apetit mi sve vise slabi sve neki znakovi kao da cu dobit ali nista na kraju.i malo cesce glavobolje imam..ali ostalo je sve super,radim normalno,imam energije nemam mucnine,ali neznam sto bi mislila,nakon koliko dana nakon sto se pocmu uzimat tablete za izazivanje menzisa bi trebala dobit...???

soja
03.12.2009., 14:30
a zašto jednostavno nisi napravila test u ambulanti? skratila bi si muke :(

a utvrđivanje bete uostalom možeš napraviti i bez uputnice u privatnom labosu

donatela
03.12.2009., 14:45
a zašto jednostavno nisi napravila test u ambulanti? skratila bi si muke :(

neznam ni ja zasto nisam,i zbog tog sto nisam bas pri lovi bila (150kn za test koji u ljekarni mogu kupit za 40.)bila sam uvjerena da nemogu biti trudna jer sam imala menzis nakon sto sam imala zadnji odnos(bez ikakve zastite)i to je bila trenutna reakcija na to sto mi je gin,rekao(da sam mozda trudna)i odmah mi je stavio u nalaz da ne zelim test.i propisao mi tablete za izazivanje menzisa..inace u zadnja tri mj mi je menzis dolazio redovito svakih 30 dana a prije toga mi je gotovo uvijek bilo neredovito.dal da sad trazim uputnicu za bolnicu za ultrazvuk koju mi jucer nije dao,ili da kupim test u ljekrni pa sto pokaze da pokaze

donatela
03.12.2009., 18:56
ipak idem sutra na uzv!!!po drugo misljenje...:confused:

mimoza40
03.12.2009., 20:27
ipak idem sutra na uzv!!!po drugo misljenje...:confused:

Oprosti ali tvoja situacija je totalno konfuzna ili si ti pre-preplašena...
objasni mi zašto nisi htjela da ti gin.napravi jednostavan test iz urina?:flop:...
Pozitivan test dokaz je Bhcg...dakle vjerojatno trudna...
Drugo,koliko je po tom dr visina tvoje"trudnoće"?
Treće- zašto ti on nije napravio UZV ili dao uputnicu za bolnicu i gdje si to bil a kod dr?
Koje ti je to tbl propisao kako ti navodiš za izazivanje menstruacije?
Ako nije tajna koliko imaš godina:confused:
Inače imaš najjeftiniji test na trudnoću 15 kn One step,najbolje raditi s prvim jutarnjim urinom i ako je = test je pozitivan...15 kn a ti se tako mučiš?:flop:

donatela
04.12.2009., 06:44
Oprosti ali tvoja situacija je totalno konfuzna ili si ti pre-preplašena...
objasni mi zašto nisi htjela da ti gin.napravi jednostavan test iz urina?:flop:...
Pozitivan test dokaz je Bhcg...dakle vjerojatno trudna...
Drugo,koliko je po tom dr visina tvoje"trudnoće"?
Treće- zašto ti on nije napravio UZV ili dao uputnicu za bolnicu i gdje si to bil a kod dr?
Koje ti je to tbl propisao kako ti navodiš za izazivanje menstruacije?
Ako nije tajna koliko imaš godina:confused:
Inače imaš najjeftiniji test na trudnoću 15 kn One step,najbolje raditi s prvim jutarnjim urinom i ako je = test je pozitivan...15 kn a ti se tako mučiš?:flop:

napravio bi mi on ultrazvuk ali bi trebala kod njega otici privatno i platiti 300 kn a test 150.on radi i preko hzzo i privatno a kad radi preko socjalnog kao i kad sam ja isla onda ne radi ultrazvuk samo pregled rucni...zato cu ja radije otici kod drugog privatnog ginekologa po drugo misljenje,nije mi dao uputnicu za bolnicu iako sam pitala,kaze da se najprije mora vidjeti dali sam trudna uistinu,ali ja s obzirom da se ne osjecam nista drugacije negom inace cisto sumnjam da jesam ali nikad se ne zna,nisam pravila taj test u ambulanti jer sam bila toalno u soku kad mi mi je rekao da postoji mogucnost da sam trudna zbog vece maternice....
inace dao mi je tablete daphaston za izazivanje menzisa.....

Katrina
04.12.2009., 10:12
Pls pomagajte!

Menstruacija mi kasni tjedan dana. Inace mi je redovita i ciklus traje 26 dana.
Osjecam kratkotrajne grceve u maternici. Bol je ista kao i za vrijeme menstruacije jedino sto krace traje. Imala sam nezasticen spolni odnos i slucajno je svrsio u mene.

Nikakve simptome trudnoce nemam, a menstruacija kasni. Narucena sam kod ginekologa tek slijedeci tjedan i skroz sam luda.

Ajd se smiri...i odšetaj do apoteke i kupi test.....:top:

Nećeš biti luda i u kranjem slučaju znati ćeš o čemu se radi....Tko će čekati sljedeći tjedan?
Ako si trudna...imat ćeš vremena do sljedećeg tjedna dok ćeš ići na pregled razmisliti što želiš a što ne....
A ako će biti test negativan....opet dobro:cerek:

mimoza40
04.12.2009., 14:33
napravio bi mi on ultrazvuk ali bi trebala kod njega otici privatno i platiti 300 kn a test 150.on radi i preko hzzo i privatno a kad radi preko socjalnog kao i kad sam ja isla onda ne radi ultrazvuk samo pregled rucni...zato cu ja radije otici kod drugog privatnog ginekologa po drugo misljenje,nije mi dao uputnicu za bolnicu iako sam pitala,kaze da se najprije mora vidjeti dali sam trudna uistinu,ali ja s obzirom da se ne osjecam nista drugacije negom inace cisto sumnjam da jesam ali nikad se ne zna,nisam pravila taj test u ambulanti jer sam bila toalno u soku kad mi mi je rekao da postoji mogucnost da sam trudna zbog vece maternice....
inace dao mi je tablete daphaston za izazivanje menzisa.....

Ok..sad mi je malo bistrije ...dr nije baš od onih koje treba pohvaliti..očito ne može biti siguran u trudnoću ...moraš napraviti UZV... i krvni test ako je onaj iz ljekarne pozitivan...a sad veliš ideš privatno kod drugoga dr...pa i tamo ćeš platiti....
Inače Duphaston tbl ti neće izazvati menstruaciju ako si trudna...tako da se opet vraćamo na početak
1) najjeftiniji test iz ljekarne...prvi jutarnji urin...
2) ako je - pij i dalje tbl po preporuci dr
3) ako je + opet kod dr na UZV za 7-14 dana da se ustanovi raste li plod...
Sretno! :)

Santiene
04.12.2009., 17:58
Evo mene opet, nisam dugo...
Evo negdje od 8.mj. se trudimo napraviti bebu, ali ja imam neredovite cikluse pa je to malo teže. Krajem 8 sam imala sve simptome, menstruacija kasnila, trajala vrlo kratko, poslije toga sam radila test uvjerena da sam trudna pa ništa...
E sad, posljednju M sam imala 1.11. i trajala je 2 dana + još jedan dan kao neki iscjedak tamnije boje. Došla mi je tjedan dana prije "očekivane", i to nekih 10-ak dana nakon nezaštićenog odnosa. Onda sam imala odnos 11.11., kad je po izračunima trebala biti ovulacija i plodni dani, ali kako mi se nekad preskoči ciklus i svaki mjesec drugačije dobijem, na to se ne mogu pouzdati.
Htjela sam danas kupiti test, ali strah me neželjenog rezultata. I nepouzdanosti testa. Ne znam koji bih kupila, jer nemam baš novaca za najskuplje, od Intima plus dobijem fraze jer sam njega uvijek uzimala kad sam mislila da će biti + a nije bio... ima li tko za preporučiti kakav dobar?
I ako jesam trudna, koliko bih mogla biti? Kako god računam ispadne mi drugačije... a pitanje je li posljednja M bila M ili implantacijsko...
Inače, od simptoma imam osjetljive grudi, grčeve u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, iscjedak koji je ili bjelkast ili žučkast, ovisno o dobu dana, ali bez mirisa. Povremene mučnine i vrtoglavice. I izrazito sam plačljiva...
Ajme jesam zbrkala post... hvala ako itko ima kakav savjet bilo u vezi testa, ili bilo čega... i da, znam da mi ne može Forum reći jesam li ili nisam trudna... al tako me strah raditi test da sam rekla da ću čekati sv.Nikolu, možda mi on donese ono što želim...:rofl:

mimoza40
04.12.2009., 20:35
Evo mene opet, nisam dugo...
Evo negdje od 8.mj. se trudimo napraviti bebu, ali ja imam neredovite cikluse pa je to malo teže. Krajem 8 sam imala sve simptome, menstruacija kasnila, trajala vrlo kratko, poslije toga sam radila test uvjerena da sam trudna pa ništa...
E sad, posljednju M sam imala 1.11. i trajala je 2 dana + još jedan dan kao neki iscjedak tamnije boje. Došla mi je tjedan dana prije "očekivane", i to nekih 10-ak dana nakon nezaštićenog odnosa. Onda sam imala odnos 11.11., kad je po izračunima trebala biti ovulacija i plodni dani, ali kako mi se nekad preskoči ciklus i svaki mjesec drugačije dobijem, na to se ne mogu pouzdati.
Htjela sam danas kupiti test, ali strah me neželjenog rezultata. I nepouzdanosti testa. Ne znam koji bih kupila, jer nemam baš novaca za najskuplje, od Intima plus dobijem fraze jer sam njega uvijek uzimala kad sam mislila da će biti + a nije bio... ima li tko za preporučiti kakav dobar?
I ako jesam trudna, koliko bih mogla biti? Kako god računam ispadne mi drugačije... a pitanje je li posljednja M bila M ili implantacijsko...
Inače, od simptoma imam osjetljive grudi, grčeve u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, iscjedak koji je ili bjelkast ili žučkast, ovisno o dobu dana, ali bez mirisa. Povremene mučnine i vrtoglavice. I izrazito sam plačljiva...
Ajme jesam zbrkala post... hvala ako itko ima kakav savjet bilo u vezi testa, ili bilo čega... i da, znam da mi ne može Forum reći jesam li ili nisam trudna... al tako me strah raditi test da sam rekla da ću čekati sv.Nikolu, možda mi on donese ono što želim...:rofl:

U tvom slučaju Nikola neće pomoći...ali...trudite se oko bebe i u pravo vrijeme ste imali odnos...:top:

teško je sad reći kolika bi to točno bila trudnoća ali sigurno dovoljna da ju bilo koji kućni test potvrdi u prvom jutarnjem urinu..
Veliš Intim te uvijek rasplakal pa uzmi onda neki drugi...npr gravignost ili prima test...
Nemoj posustajati u aktivnostima koje donose bebicu...:)
Ako nije ovaj put bit će neki drugi....
Ne znam koliko ti je godina ali nemoj predugo čekati da potražiš pomoć i savjet liječnika ako ti je ciklus problematičan to ide malo teže....:top:

mimoza40
04.12.2009., 20:38
Donatella gdje si ?
Jesi li riješila svoju dilemu?:confused:

Santiene
05.12.2009., 12:12
U tvom slučaju Nikola neće pomoći...ali...trudite se oko bebe i u pravo vrijeme ste imali odnos...:top:

teško je sad reći kolika bi to točno bila trudnoća ali sigurno dovoljna da ju bilo koji kućni test potvrdi u prvom jutarnjem urinu..
Veliš Intim te uvijek rasplakal pa uzmi onda neki drugi...npr gravignost ili prima test...
Nemoj posustajati u aktivnostima koje donose bebicu...:)
Ako nije ovaj put bit će neki drugi....
Ne znam koliko ti je godina ali nemoj predugo čekati da potražiš pomoć i savjet liječnika ako ti je ciklus problematičan to ide malo teže....:top:

Imam 25 godina. Ma inače što se tiće jajnika nema razloga za ovakve cikluse, hormonalno sve u redu, jedino što radim dosta stresan posao, ali ništa. Ne smijem piti kontracepciju zobg zdravlja pa nismo tako mogli regulirati ciklus, a sada kako radimo na bebici nema ni potrebe za "zaštitom". Jedino sam mislila probati s čajevima...
Prima test kažeš... gravignost nisam sigurna je li to jedan malo skuplji koji sam vidjela u apoteci... Hvala u svakom slučaju! Ali često radim noćne smjene pa valjda mogu ove korisiti u bilo koje doba, jer prvi jutarnji mi je teško dočekati!

mimoza40
05.12.2009., 17:35
Imam 25 godina. Ma inače što se tiće jajnika nema razloga za ovakve cikluse, hormonalno sve u redu, jedino što radim dosta stresan posao, ali ništa. Ne smijem piti kontracepciju zobg zdravlja pa nismo tako mogli regulirati ciklus, a sada kako radimo na bebici nema ni potrebe za "zaštitom". Jedino sam mislila probati s čajevima...
Prima test kažeš... gravignost nisam sigurna je li to jedan malo skuplji koji sam vidjela u apoteci... Hvala u svakom slučaju! Ali često radim noćne smjene pa valjda mogu ove korisiti u bilo koje doba, jer prvi jutarnji mi je teško dočekati!

Gravignost mini 34 kn,midi 42 kn,štapić 49 kn...neki će ti odgovarati po cijeni...
Možeš ti test raditi u bilo koje doba samo između dva mokrenja mora proći barem 5 sati..radi koncentriranja Bhcg u urinu...i ne piti puno tekućine..
????dobivena menstruacija ne znači da je bila i ovulacija pa se tu malo probaj pratiti...
ok neću ti više pametovati....samo vrijeme brzo prolazi i nemoj čekati predugo....:)

Santiene
05.12.2009., 18:47
Gravignost mini 34 kn,midi 42 kn,štapić 49 kn...neki će ti odgovarati po cijeni...
Možeš ti test raditi u bilo koje doba samo između dva mokrenja mora proći barem 5 sati..radi koncentriranja Bhcg u urinu...i ne piti puno tekućine..
????dobivena menstruacija ne znači da je bila i ovulacija pa se tu malo probaj pratiti...
ok neću ti više pametovati....samo vrijeme brzo prolazi i nemoj čekati predugo....:)

Znam, rekla sam u ponedjeljak raditi. Gledala sam po netu i za sign test i još jedan, pa ću vidjeti koji ću od svih tih naći... Samo mi je ovo s 5 sati :eek::eek: jer idem na wc svakih sat vremena otprilike... :rolleyes:
A što se ovulacije tiće, znam da menstruacija nije jamstvo... ah, u svakom slučaju, hvala ti još jednom!:D

mimoza40
05.12.2009., 19:07
Znam, rekla sam u ponedjeljak raditi. Gledala sam po netu i za sign test i još jedan, pa ću vidjeti koji ću od svih tih naći... Samo mi je ovo s 5 sati :eek::eek: jer idem na wc svakih sat vremena otprilike... :rolleyes:
A što se ovulacije tiće, znam da menstruacija nije jamstvo... ah, u svakom slučaju, hvala ti još jednom!:D
Morat ćeš se strpiti sa pi-pi jer ti inače test može biti lažno negativan....
Bilo koji pa i onaj najskuplji...

olivera777
05.12.2009., 23:55

to sa plodnim i neplodnim danima je dokazano nepouzdana metoda. tako da se na to ne smije oslanjat. a to da se zatrudni pod mengom je rijetko ali moguće,pitaj ginekologa drugi put.

Zhuta
06.12.2009., 06:30
Neznam zapravo na kojoj temi bi bilo najbolje postavit pitanje- naime jućer sam imala odnos i nakon 3 sata opet bez da je dečko išao pišat, sad neme zanima koliko traje život spermija u mokraćnom kanalu??
(pitam da znam da li sutra trčim u ljekarnu po pilule za dan poslije ili ne)
(što je još gore neznam da li su mi plodni dani jer mi je ciklus od 30-40 dana- zadnja menga je bila 14.11.) TNX

donatela
06.12.2009., 13:05
Donatella gdje si ?
Jesi li riješila svoju dilemu?:confused:

evo me! DA,RJESILA SAM!BILA sam kod najboljeg ginekologa u gradu.pregledao me na color doppler ultrazvuk i ...NISAM TRUDNA!!!Pitala sam zasto mi onda toliko kasni i rekao mi je da to nezna ali vjerojatno je preskocilo mjesec zbog stresnih situacija uz to mi je rekao da sam ginekoloski potpuno zdrava i da nece biti problema ako trudnocu jednog dana budem htjela!ja bila sva happy ali opet,nekuzim zasto mi stalno jedan ginekolog govori jedno a drugi drugo,kaze mi ovaj da nemam pcos ali ja isto primjecujem pojacanu dlakavost a menge ipak...i dalje nema!!!!..........

LadyNot
07.12.2009., 13:20
Bok curke...

stvarno mi se nije dalo čitat sve te postove da bi nekaj povezala...imam situaciju :)

menga kasni tri dana, simptomi su tu, kičma boli (ko da ću dobit mengu svaki čas- obično kad me tako boli, ne prođe ni sat vremena i dođe) ali već par dana... malo me probadaju jajnici (bar mislim da su jajnici), živčana neću ni pričat, bradavice me ..ono...ubijaju UBIJAJU, ali samo bradavice, koje su BTW ogromne...
sad, priča je ta da mi je ovo trebala bit prva menga nakon prestanka s pilulama ( prestala sam u 11 mj, i onda sam imala još onu zadnju "mengu" nakon njih)
Da li je moguće da su ti "problemčići" zbog prestanka s pilulama? ili možda to i moja želja da ostanem trudna, pa zapravo umišljam stvari :ne zna:

Nemam pojma, ali zadnjih tjedan dana imam neki osjećaj da je to TO...
isto , imam iscjedak, ali nije niš "nenormalno" odnosno previše drugačije nego inače... možda malo veća količina (bijelo) ali osim toga, ništa ...
da li mi se isplati raditi test dok mi menga tako malo kasni? da pričekam tam da bude tjedan , 10 dana?

HVALA :D

frikusa_a
07.12.2009., 14:03
bok.
zanima me da li bi nakon 6 tjedana moguće trudnoće svaki kućni test trebao pokazati trudnoću?

možda se nekima čini glupo pitanje, al zahvaljujem unapriejd onima koji me odmah neće osuditi.

nephthys
07.12.2009., 14:54
bok.
zanima me da li bi nakon 6 tjedana moguće trudnoće svaki kućni test trebao pokazati trudnoću?

možda se nekima čini glupo pitanje, al zahvaljujem unapriejd onima koji me odmah neće osuditi.

ako ju ne pokaže, a s testom je sve oke, onda nešto ne štima s trudnoćom jer je beta preniska. stoga se posluži statistikom i piški tri puta na tri različita testa pa ćeš bit sigurna :mig:

@donatela- a, čuj...ne znam..drago mi je za tebe, a opet...traži treće mišljenje :ne zna:

@ladynot-čim ti menga izostane 1 dan, test bi trebao pokazati točno. nekim curama (one koje su pratile ovulacije itd jer su pokušavale ostati trudne) test pokazao već desetak dana nakon zaćeća. no, pošto si tek prestala s pilulama...sačekaj par dana jer takvi simptomi nastupaju nakon pillsa.

frikusa_a
07.12.2009., 15:01
tnx.
napravila sam 2 testa, oba su bial negativna, to mi je u ovom trenutku dobro došlo jer nisam baš u prilici postat majka.
znači, nakon 6 tjedana svaki test bi trebao pokazati +?

nephthys
07.12.2009., 15:30
tnx.
napravila sam 2 testa, oba su bial negativna, to mi je u ovom trenutku dobro došlo jer nisam baš u prilici postat majka.
znači, nakon 6 tjedana svaki test bi trebao pokazati +?

jeste, to smo rekli.

LadyNot
08.12.2009., 09:59
@Nephthys - hvala... pričekat ću do vikenda onda ako ne dođe M za test... :D MAlo mi je bedasto da su simptomi tak isti :rolleyes: ne znam na čemu sam :D

helly
08.12.2009., 15:31
ovako,pila sam dabroston tablete da mi izazovu menstruaciju i s prvim danom menstruacije sam počela piti yaz kontracepcijske. one imaju 28 tableta,znači nema stanke:24 ružićaste i 4 bijele,i menstruacija treba doći drugog ili trećeg dana nakon uzimanja posljednje ružićaste tablete. i sad,meni menstruacija kasni 1-2 dan po tom.

zvala sam ginekologa,i jedna sestra mi je rekla da sam bila zaštićena,a druga da nisam.. jel onda postoji mogućnost da sam trudna, s tim da sam ih sve pila na vrijeme? :confused:

Het
08.12.2009., 16:01
ovako,pila sam dabroston tablete da mi izazovu menstruaciju i s prvim danom menstruacije sam počela piti yaz kontracepcijske. one imaju 28 tableta,znači nema stanke:24 ružićaste i 4 bijele,i menstruacija treba doći drugog ili trećeg dana nakon uzimanja posljednje ružićaste tablete. i sad,meni menstruacija kasni 1-2 dan po tom.

zvala sam ginekologa,i jedna sestra mi je rekla da sam bila zaštićena,a druga da nisam.. jel onda postoji mogućnost da sam trudna, s tim da sam ih sve pila na vrijeme? :confused:

Po uputama ako si pila prvu tabletu na prvi dan menstruacije onda si zasticena.

mimoza40
08.12.2009., 16:16

daj malo pročitaj kaj si napisala.....piješ 24 ružičaste....4 bijele....i tek nakon 4 bijele koje su placebo treba doći menstruacija....nema prekida uzimanja tbl bez obzira da li je menstruacija došla ili ne....
ciklus je 28 dana pa menstruacija ne može doći nakon 26 dana....
ako si ispravno pila onda si zaštićena....:top:

helly
08.12.2009., 16:41
znam,ali u uputama piše da menstruacija treba doći drugi ili treći dan nakon uzimanja zadnje svijetloružićaste.
tako mi je prije kada sam pila cilest dolazila 3.dan nakon što sam popila zadnju tabletu,odnosno 21.,pa tako i prvi mjesec kada sam ih uzimala je došla 24.dan, a kasnije normalno svakih 28 dana.

no,uzet ću za svaki slučaj sada test za trudnoću,pa ćemo ujutro vidjeti! :)

LadyNot
11.12.2009., 13:23
fak,fak,fak....

napravila sam test danas... NEGATIVAN!!!!
ja ću poludit... svi simptomi i dalje tu... a promjene raspoloženja sve gore i gore...

nema mi druge, ako ne dođe do pon, idem kod ginića...stvarno mi je čudno sve to...jednom mi se u životu dogodilo da mi je kasnila i to je bilo 12 dana prije 8 godina :rolleyes:

kaj je fakat moguće da mi TOLIKO kasni zbog pilula???

Živim u neznanju :(

frikusa_a
11.12.2009., 13:31
koji mogu biti razlozi za kašnjenje menstruacije, a nije trudnoća?
nisam na piluli i većinom dobivam od 24-26 dana ciklusa m, danas mi je 26.dan i nisam još dobila, a prošla mi je uranila tjedan dana.
please, help!! malo sam zabrinuta, a bila sam poslije prošle m kod ginića, i pregled, ultrazvuk, papa, sve mi je u redu!!

TheEmpress
15.12.2009., 15:52
Stres, živčanjenje... Što ćeš više živčanit oko toga kaj kasni, više će kasnit. znam iz iskustva. :zubo:

extreme
15.12.2009., 16:39
koji mogu biti razlozi za kašnjenje menstruacije, a nije trudnoća?
nisam na piluli i većinom dobivam od 24-26 dana ciklusa m, danas mi je 26.dan i nisam još dobila, a prošla mi je uranila tjedan dana.
please, help!! malo sam zabrinuta, a bila sam poslije prošle m kod ginića, i pregled, ultrazvuk, papa, sve mi je u redu!!

jbt, razloga može biti milion..

od prehlade, viroze, stresa, panike, .. biraj.. meni je čak kasnila sa promjenom klime- tj, kad bi na praznike išla u slavoniju na par tjedana, a zatim se znalo isto ponoviti sa povratkom na more..:ne zna:

suncica111
15.12.2009., 19:37
pozdrav svima..
u koje vrijeme je najbolje napraviti test za trudnocu? da li treba odmah ujutro ili moze u bilo koje doba dana?
tnx

paola
15.12.2009., 20:05
ovisi koji test kupis..imas onaj za svako doba dana i onaj jutarnji

suncica111
16.12.2009., 10:41
jos jedno pitanje..
inace imam redovite menge..28 dana..zadnju sam dobila nakon 20 dana..sad mi kasni 5 dana, a imali smo nezasticeni sex cijelo vrijeme..ali nikad nije svrsio u mene..
do 8. mjeseca sam pila yasmin..da li to ima kakve veze s kasnjenjam?
nemam nikakve simptome..niti kao da bi mogla dobiti mengu, niti da bi bila trudna..
da li postoji mogucnost da sam trudna?
test jos nisam radila..

mimoza40
16.12.2009., 11:52
jos jedno pitanje..
inace imam redovite menge..28 dana..zadnju sam dobila nakon 20 dana..sad mi kasni 5 dana, a imali smo nezasticeni sex cijelo vrijeme..ali nikad nije svrsio u mene..
do 8. mjeseca sam pila yasmin..da li to ima kakve veze s kasnjenjam?
nemam nikakve simptome..niti kao da bi mogla dobiti mengu, niti da bi bila trudna..
da li postoji mogucnost da sam trudna?
test jos nisam radila..

Yasmin vjerojatno nema veze s kašnjenjem...
Najbolje napravi test s prvim jutarnjim urinom....dilema će nestati...
Nezaštićeni sex :confused:nije pohvalno osim ako ne želiš biti mama:flop:

suncica111
17.12.2009., 00:21
danas sam napravila 2 testa..clearblue i intim plus..ovadva su bila negativna..
da li ipak postoji sansa da sam trudna?
nakon koliko dana od zaceca se trudnoca moze videjti na krvnim pretragama?

FIGICA
17.12.2009., 07:48

Napravila si 2 najkvalitetnija testa na trudnoću,pokazali su negativno,ne vjerujem da si trudna.A betu iz krvi možeš vaditi već 8 dan nakon ovulacije

natali z
19.12.2009., 13:58
Pozdrav!
Evo ovako, prvo ću reći kako stoje stvari, a onda pucam pitanja!

Pijem duphastone radi nedostatka progesterona, godinu i pol dana stalno radimo na trudnoći, zasad neuspješno. Imala sam mjesečnicu i 15. dan nakon nje, baš kad počinjem piti duphastone, prokrvarila sam.
Nije bolno, smeđe - crvene boje je i traje već dva dana. A ovaj put sam nakon mjesečnice (što mi se dosad nije događalo) imala jako bolne i napete grudi, jako me bolila glava i leđa.

Zanima me koliko traje implantacijsko krvarenje i kako izgleda, da li je obilno ili oskudno, je li bolno?

Ma skroz sam zbunjena, zvala sam ginekologa i rekao je da nastavim s terapijom i na pregled u srijedu. Ali ja mislim da ću do tada poludit! Ne znam šta je i o čemu se radi, počelo je baš u sredini ciklusa i mislim da nije mjesečnica jer nije bolno, i nije bilo nikakvih simptoma.
A opet strah me je pobačaja, ali mislim da bi to svakako osjetila, ne bi valjda prošlo tako mirno i bezbolno? Ma ne znan više, samo me zanima odg na pitanje o implantacijskom. Puna mi je kapa hormona, kašnjenja, nekašnjenja, a sad još i ovo! Molim brzi odgovor! Hvala!

romanawikler
25.12.2009., 16:04
e owako... imam weeliki problemm... imam 15 godina... i mislim da sam trudna... nisma sigurna, mengu još nisma dobila ( ne kasni mi, nego nije vrjeme kad ju trebam dobit ) nemogu čekat da vidim oću dobiti menstruaciju... ti testovi su nepouzdani... mojoj tetki je ispalo da nije trudna a ustvari je... vec tjedan dana,i vise jedem jakoo puno... ujutro inace uvjek popijem kavu.. a sad mi je muka od kave... pijem kapucino.... grudi me bole na dodir... zivcana sam i nervozna... imam osjecaj ko da sam u pms-u a menstruaciju ne trebam dobiti.. i također imam pojačan bjeli iscjedak.. premlada sam, a da kažem dečku, on bi tražio da rodim, ima 21 godinu, i volio bi djete.... ja ga nebi pobacila, al ipak premlada sam.. jesam trudna ili ne.. pomozite =((

_Tin@_
25.12.2009., 17:10
e owako... imam weeliki problemm... imam 15 godina... i mislim da sam trudna... nisma sigurna, mengu još nisma dobila ( ne kasni mi, nego nije vrjeme kad ju trebam dobit ) nemogu čekat da vidim oću dobiti menstruaciju... ti testovi su nepouzdani... mojoj tetki je ispalo da nije trudna a ustvari je... vec tjedan dana,i vise jedem jakoo puno... ujutro inace uvjek popijem kavu.. a sad mi je muka od kave... pijem kapucino.... grudi me bole na dodir... zivcana sam i nervozna... imam osjecaj ko da sam u pms-u a menstruaciju ne trebam dobiti.. i također imam pojačan bjeli iscjedak.. premlada sam, a da kažem dečku, on bi tražio da rodim, ima 21 godinu, i volio bi djete.... ja ga nebi pobacila, al ipak premlada sam.. jesam trudna ili ne.. pomozite =((

Kako da mi to znamo? :rolleyes:
Niti si napisala kad trebaš dobiti, niti kada si imala odnos.
A to što jedeš više nego inače, bol u grudima, živčanost i sl. ti nisu baš nikakvi simptomi, prije je to PMS.

rea021
27.12.2009., 17:08
ciao svima...
evo ovako već neko vrijeme razmišljam o trudnoći i sl. stvarima pa imam nekoliko pitanja, mislim da su sve te moje misli zapravo povezane s raznim događajima oko mene ali me zanima šta vi mislite o tome...
hm gdje da počnem.. :)
..već kojih mjesec dana ljudi mi uletavaju da sam trudna, da zračim drugim stanjem i slične izjave koje trudnice dobivaju, a ja odma šok i recimo ljuta faca jer neznam ni sama dal bi to bilo dobro ili ne, i kako da reagiram, zdebljala se jesam u zadnje vrijeme ali sam možda i malo više papala ili je jednostavno kriva majca taj dan na meni,, :ne zna: pijem kontracepcijske pilule već dosta dugo i mengu dobijem točno u sat, nikad me trudnoća nije brinula jer uvijek je sve bilo u redu, do nedavno kada sam sve češće počela čut: ostala je trudna a pila je pilule - ok nije ni to 100% pouzdano ali mi se čini da ima dosta takvih slučajeva u zadnje vrijeme, i poznanici se to dogodilo prije 2mj pa me to možda još više potaklo na razmišljanje, to i činjenica da mi je šogorica prije tri godine saznala da je trudna u 4mj trudnoće - dva mj nakon što je prestala piti pilule, i taj četvri mjesec kad je saznala je uredno dobila mengu..
moje pitanje zapravo je dal bi bilo normalno da idem raditi test s obzirom da pijem pilule, dobivam uredno mengu, i uz sve to imam neke od simptoma trudnoće: povremena mučnina i vrtoglavica, bol u leđima i grčevi, stahovit umor, napetost u grudima, češće mokrenje.... jel uopće moguće da budem trudna???!! :ne zna::kava:

yslp
27.12.2009., 17:35
ciao svima...
evo ovako već neko vrijeme razmišljam o trudnoći i sl. stvarima pa imam nekoliko pitanja, mislim da su sve te moje misli zapravo povezane s raznim događajima oko mene ali me zanima šta vi mislite o tome...
hm gdje da počnem.. :)
..već kojih mjesec dana ljudi mi uletavaju da sam trudna, da zračim drugim stanjem i slične izjave koje trudnice dobivaju, a ja odma šok i recimo ljuta faca jer neznam ni sama dal bi to bilo dobro ili ne, i kako da reagiram, zdebljala se jesam u zadnje vrijeme ali sam možda i malo više papala ili je jednostavno kriva majca taj dan na meni,, :ne zna: pijem kontracepcijske pilule već dosta dugo i mengu dobijem točno u sat, nikad me trudnoća nije brinula jer uvijek je sve bilo u redu, do nedavno kada sam sve češće počela čut: ostala je trudna a pila je pilule - ok nije ni to 100% pouzdano ali mi se čini da ima dosta takvih slučajeva u zadnje vrijeme, i poznanici se to dogodilo prije 2mj pa me to možda još više potaklo na razmišljanje, to i činjenica da mi je šogorica prije tri godine saznala da je trudna u 4mj trudnoće - dva mj nakon što je prestala piti pilule, i taj četvri mjesec kad je saznala je uredno dobila mengu..
moje pitanje zapravo je dal bi bilo normalno da idem raditi test s obzirom da pijem pilule, dobivam uredno mengu, i uz sve to imam neke od simptoma trudnoće: povremena mučnina i vrtoglavica, bol u leđima i grčevi, stahovit umor, napetost u grudima, češće mokrenje.... jel uopće moguće da budem trudna???!! :ne zna::kava:

:ne zna: napravi test, ako si trudna, pokazat će

rea021
27.12.2009., 18:05
hm da,,hvala .. a jel se test može raditi za vrijeme menge - hoće li pokazati isto kao i bez nje? :ne zna::ne zna:

rea021
28.12.2009., 12:17
...pozitivan je, sinoćnji i jutrošnji... :) moram do doktorice još.....:rolleyes:

yslp
28.12.2009., 12:28
...pozitivan je, sinoćnji i jutrošnji... :) moram do doktorice još.....:rolleyes:

Omg,čestitam, samo me zanima dali si slučajno preskočila koju pilulu, dali si ih uvijek pila u isto vrijeme i da li si pila neka antibiotike dok si pila pilule?

frikusa_a
29.12.2009., 13:15
kako može netko 4 mjeseca bit trudan i ne znati nista??
kako onda saznaš nakon 4.mjeseca?

rea021
29.12.2009., 18:51
...ipak ništa.. beta je nagativan... koliko sam bila šokirana toliko sam sada razočarana... :rolleyes:
a pilule sam pila redovito, ni jednu zakasnila a kamoli preskočila... btw prestajem ih piti :D

kako može netko 4 mjeseca bit trudan i ne znati nista??
kako onda saznaš nakon 4.mjeseca?

kako ne, sve joj je bilo uredno, menga na vrijeme, kao i uvijek, možda joj je jednom ili dva puta bila dan kraća nego je uobićajeno,, nikakvi simptomi koje bi pripisala trudnoći, a ako je nešto i bilo zanemarila je jer je svaki put dobila...a saznala je na pregledu, išla je zbog boli u jajnicima a ionako je trebala na redovni pregled - tak da joj se sve poklopilo.... :)

e da, još sam nešto saznala ako nekome šta znači, ako u mokraći ima i kap krvi i radite kućni test može vam pokazati da je pozitivan,, kao meni - kad sam mislila da mi je gotova menga.... :kava:

frikusa_a
29.12.2009., 19:01
možda će ti biti smješno, ali ja sma od zadnjeg nezaštićenog odnosa imala 3 menge i radila sam nekoliko puta test, i još uvijek mislim da sam trudna.
ne znam zašto, ali stalno mi je to u glavi. :(

mia21
29.12.2009., 19:31
--------------------------------------------------------------------------------

Postavila sam ovu temu i na podforumu TRUDNICE, al odgovora nema.
Možda mi vi pomognete.
Sa oralnom sam kontracepcijom započela u 8 mjesecu ove godine i to sa Cilestom. Kako mi nisu odgovarale, dr. mi je u 12 mjesecu predložio Yaz. S time da sam između zadnje kutije Cilesta i prve Yaz-a napravila pauzu kako to biva sa klasičnim oralnim kontrceptivima. Yaz pijem 7 dana, danas bude osmi..

Danas sam dobila nalaz vađenja krvi; MPV povišen, trombociti sniženi. Na vrhu papira, uz moje ime, ime doktora, datum rođenja piše i dijagnoza: Z34

I nemam ja mira, švrljam po netu. Dijagnoza Z34 je NADZOR NAD NORMALNOM TRUDNOĆOM.

Jel to upisano od strane doktora ili laboratorija?
Ili??

Mislim, nebi ja imala ništa protiv da je to istina

mia21
29.12.2009., 20:21
Nema nikog ko bi mi uskočio za pomoć? Ispričavam se, prije sam pila Logest

rea021
29.12.2009., 22:45
ma nije mi smiješno,, i ja si sad mislim da možda ipak jesam, al nebi nalaz krvi i uzv bili krivi,, ja imam od micanja u trbuhu do mučnina,,možda sad kad znam istinu prestane... :ne zna:
...prvo nas strefilo u glavu a sad idemo raditi bebu hehehee :cerek::cerek::cerek:

..odi vaditi krv da se uvjeriš ako testovima ne vjeruješ, betu vade i u privatnim poliklinikama mislim da je oko 150kn, ako ti je glupo tak po osjećaju otići svom giniću....

frikusa_a
30.12.2009., 07:14
ma nema potrebe da idem vadit krv. nisam sigurna trudna, jer taj zadnji nezaštićeni odnos je bio početkom 10.mjeseca. i nakon toga sad radila testove u razdoblju od 10 dana nakon odnosa do 6.tjedna nakon odnosa. dotad bi mi svaki test trebao pokazati trudnoću, a i bila sam na uzv vaginalnom kod ginića prošli mjesec, da se radi o trudnoći, sigurno bi ona vidjela to.

nephthys
30.12.2009., 09:17
mi to ne znamo nikako, pitaj ginekologa.

rea021
30.12.2009., 19:08
ma nema potrebe da idem vadit krv. nisam sigurna trudna, jer taj zadnji nezaštićeni odnos je bio početkom 10.mjeseca. i nakon toga sad radila testove u razdoblju od 10 dana nakon odnosa do 6.tjedna nakon odnosa. dotad bi mi svaki test trebao pokazati trudnoću, a i bila sam na uzv vaginalnom kod ginića prošli mjesec, da se radi o trudnoći, sigurno bi ona vidjela to.

ne želim te plašiti ali moguće je da se baš taj put beba sakrije... :rolleyes:

mia21 pričekaj da ti doktorica točno pročita nalaz, ali da je sumnjala na trudnoću mislim da bi te slala da vadiš betu,, kaj ne??

frikusa_a
30.12.2009., 19:14
ali nije svršio u mene, tak da mislim da je nikakva mogućnost trudnoće. znaš?

rea021
31.12.2009., 12:50
ali nije svršio u mene, tak da mislim da je nikakva mogućnost trudnoće. znaš?

e to je druga stvar, šta nisi odma rekla... :kava:

tartaruga
01.01.2010., 12:16
Prvo Sretna nova svima ovdje i sve naj!! (i puno plusića i bebeića!!:D)...

Jedva sam dočekala dočepat se kompa da s vama podijelim neke sumnje.. E pa ovako, zadnja menga mi je bila 06.12.2009., koristila sam LH trakice prošli mjesec, pokazale su Lh pik 17.12. Idući dan sam isto napravila test i bio je negativan. Odnos smo imali 18.12. oko podneva (na upustvima od testnih trakica piše da bi ovulacija trebala nastupiti 24-36 sati nakon LH pika pa smo nekako ''ciljali'' sredinu, uzimajući u obzir period oplodivosti jajne stanice i preživljavanje spermija. Dan- dva prije tog LH pika smo se isto seksali). Mengu bi trebala dobiti sutra ali zadnja 2 dana malo krvarim, par kapljica smeđe-crvenkasto i malo me probada u cijelom trbuhu. Čitala sam o implantacijskom krvarenju i iskreno se nadam da je to to jer jako želimo bebu. A s druge strane, bojim se da sam si počela umišljat neke simptome od silne želje za trudnoćom...:rolleyes: Inače prije menge me užasno bole grudi, počinje već nekih 10ak dana prije, kad skinem grudnjak....:cice::horor:
Ovaj mjesec me malo zabolilo prije nekih tjedan dana ali je bol trajala dan-dva, niš posebno. Jutros se gledam na ogledalo, cike postojane, kao malo bujnije ali niš ne boli. Nekoliko večeri me ulovila slabina, kao da ću povraćat ali sam to pripisala ovom blagdanskom prejedanju i miješanju svih mogućih mirisa i okusa... Ma ne znam, zbrka totalna... :ne zna: Sad sam u iščekivanju novog paketa sa LH trakicama, ove preko neta, trebala bi dobiti i 5 komada testova za trudnoću pa čim stignu idem umočiti, ako prije toga ne prokrvarim generalno:(
Pa, ako se niste izgubile u šumi svih termina, perioda, proračuna, šta mislite, da li ima šanse da nas bude dvoje uskoro?

tartaruga
02.01.2010., 10:33
Dobila mengu jutros, skupa sa uobičajenim bolovima u križima i jajnicima...:( Osjećam se kao isprebijana mačka:cry:

lidija84
02.01.2010., 12:39
Dobila mengu jutros, skupa sa uobičajenim bolovima u križima i jajnicima...:( Osjećam se kao isprebijana mačka:cry:

Ah... Najgore je kad previš želiš pa se svaki put razočaraš... :tuzni:

Bit će još ovulacija i pokušaja! Ne gubite volju! :top:

tartaruga
02.01.2010., 18:55
Ah... Najgore je kad previš želiš pa se svaki put razočaraš... :tuzni:

Bit će još ovulacija i pokušaja! Ne gubite volju! :top:

Hvala na ohrabrenju... :) Ne odustajemo!! :top:
Nego, sad malo razmišljam... Da li je moguće da ne dođe do implantacije zbog nekog stresnog događaja ili nečeg sličnog? Sad si vrtim film šta mi se sve događalo prošli mjesec pa mi je pao na pamet i taj sveprisutni stres...:(:confused:

Nessych
02.01.2010., 22:31
Nego, sad malo razmišljam... Da li je moguće da ne dođe do implantacije zbog nekog stresnog događaja ili nečeg sličnog? Sad si vrtim film šta mi se sve događalo prošli mjesec pa mi je pao na pamet i taj sveprisutni stres...:(:confused:

a svašta je moguće. moja susjeda je bila na inseminaciji nekih 7 ili 8 puta, znači oni su joj ultrazvučno pratili ovulaciju i kad je bilo vrijeme sondom ubacili spermu, tako da je vrlo vjerovatno došlo do oplodnje, ali ona nije ostala niti jednom trudna, jer očito nešto sprečava implantaciju.

munchy
02.01.2010., 23:59
4 godine sam pila Logest, pre 2 meseca sam odlucila da napravim pauzu (i mislim da im se necu vise ni vracati), prvu menstruaciju dobila manje-vise u ocekivano vreme, 21.11. Medjutim ovu sledecu jos uvek nisam :( 10.12 sam imala odnos sa kondomom koji nije pukao, proverili smo i nije bilo nikakvih sumnjivih kontakata. Za ovih mesec dana imala sam dva velika stresa pa postoji mogucnost i da zbog toga nisam dobila, sta znam. Danas sam uradila kucni test medjutim ne sa prvom mokracom, vec popodne i bio je negativan. Ipak, ima li sanse da sam trudna ili je moguce da je ovo kasnjenje od stresa ili sa druge strane postoji mogucnost da mi se ciklus nakon prestanka pijenja pilula jos nije ustalio?

Nessych
03.01.2010., 10:59
4 godine sam pila Logest, pre 2 meseca sam odlucila da napravim pauzu (i mislim da im se necu vise ni vracati), prvu menstruaciju dobila manje-vise u ocekivano vreme, 21.11. Medjutim ovu sledecu jos uvek nisam :( 10.12 sam imala odnos sa kondomom koji nije pukao, proverili smo i nije bilo nikakvih sumnjivih kontakata. Za ovih mesec dana imala sam dva velika stresa pa postoji mogucnost i da zbog toga nisam dobila, sta znam. Danas sam uradila kucni test medjutim ne sa prvom mokracom, vec popodne i bio je negativan. Ipak, ima li sanse da sam trudna ili je moguce da je ovo kasnjenje od stresa ili sa druge strane postoji mogucnost da mi se ciklus nakon prestanka pijenja pilula jos nije ustalio?

Vjerovatno nisi trudna, ali ako ne dobiješ za koji dan ponovi test. Ja kad sam prestala piti pilule prvu menstruaciju sam dobila ponovno nakon 28 dana jer je očito tijelo još uvijek bilo pod utjecajem hormona. A onda mi se ciklus odužio jer je takav i bio prije pilula, a uvijek je moguće da se nakon prestanka uzimanja hormona desi neki takav disbalans. A što se tiče testa za trudnoću, kad sam ostala trudna, radila sam test 37-i dan ciklusa (a inače su mi ciklusi u prosjeku oko 35 dana) u 7 sati navečer i pokazao mi je plus velik ko kuća :cerek::cerek:

d1o1d1i1
03.01.2010., 11:02
pozdrav svima...
ciklusi mi traju cca 28 dana, ponekad dan-dva duže. 7. dana ciklusa (dakle dan nakon menstruacije) imala sam odnos. partner je bio u meni malo bez kondoma ali nije svršio (svršio je dosta prije u kondom i izvan mene, i obrisao se). da li je moguće da mi je baš dan nakon menstruacje bila ovulacija? naime, kasni mi 4 dana. napravila sam 2 x test (INTIM PLUS), jednom navečer, jednom ujutro. oba dva su bila negativna. Teta u ljekarni je rekla da je on za rano otkrivaje trudnoće (može se testirati čak i prije menstruacije), no da li je moguće da je još prerano? mislim ipak je prošlo više od 3.tj. odnose sam imala i kasnije ali uvijek sa zaštitom i nikad nebi svršio u mene. zadnji je bio 16.12. da sam nekim čudom tada zatrudnjela i to bi se već moralo vidjeti na testu.. :S ima li netko dvije-tri pametne za reći jer već ludim.. grudi su mi bolne, ten mi je malo pogoršan, imala sam fazu slatkoga :) znači "normalan pms". i ponekad mi je malo mučno ali mislim da si već psihički stvaram simptome trudnoće... sutra ću zvati ginekologa da odem na pregled.. :S

d1o1d1i1
03.01.2010., 11:37

a koliko je prošlo od potencijalnog zaceca?? i ja sam napravila 2 testa , oba dva negativna, a menge nema i nema :((

Victoria88
03.01.2010., 11:38
pozdrav svima...
da li je moguće da mi je baš dan nakon menstruacje bila ovulacija?

NEMOGUCE

Het
03.01.2010., 16:02
NEMOGUCE

bez caps lock molim te

leptirica 2
03.01.2010., 16:10
pozdrav svima...
ciklusi mi traju cca 28 dana, ponekad dan-dva duže. 7. dana ciklusa (dakle dan nakon menstruacije) imala sam odnos. partner je bio u meni malo bez kondoma ali nije svršio (svršio je dosta prije u kondom i izvan mene, i obrisao se). da li je moguće da mi je baš dan nakon menstruacje bila ovulacija? naime, kasni mi 4 dana. napravila sam 2 x test (INTIM PLUS), jednom navečer, jednom ujutro. oba dva su bila negativna. Teta u ljekarni je rekla da je on za rano otkrivaje trudnoće (može se testirati čak i prije menstruacije), no da li je moguće da je još prerano? mislim ipak je prošlo više od 3.tj. odnose sam imala i kasnije ali uvijek sa zaštitom i nikad nebi svršio u mene. zadnji je bio 16.12. da sam nekim čudom tada zatrudnjela i to bi se već moralo vidjeti na testu.. :S ima li netko dvije-tri pametne za reći jer već ludim.. grudi su mi bolne, ten mi je malo pogoršan, imala sam fazu slatkoga :) znači "normalan pms". i ponekad mi je malo mučno ali mislim da si već psihički stvaram simptome trudnoće... sutra ću zvati ginekologa da odem na pregled.. :S

Po meni nisi trudna,,jer kažeš nije svršio u tebe....test je negativan..dakle...postoje jedino još male šanse da si test izvela prerano..kako si već trebala dobit mislim da nisi trudna..hoću reč da su drugi razlozi vjerojatno koje ćeš vidjeti kod gina..javi šta je bilo!

d1o1d1i1
03.01.2010., 18:18
dobila sam cca 20ak minuta nakon što sam napisala post :rofl: najvjerojatnije je kasnila zbog nervoze... već sam sama sebi bila tuka, nije da neznam te stvari ali eto panika je učinila svoje :ne zna: hvala vam na odgovorima :mig:

lidija84
04.01.2010., 07:45

Apsolutno! Trudnoća i stres ne idu dobro u kombinaciji! :nono:

Istina, svi smo mi različiti i stres soživljavamo različito ali stres će uglavnom negativno djelovati na opstanak trudnoće...

lutkica22
05.01.2010., 12:17
Bok
Ja evo pišem jer ludim, hormoni lude, menga kasni 14 dana, imala sam par dana ružičasti iscjedak, i to je to, već devet mjeseci imam nezaštićene odnose, ne brojim plodne dane nego ono redovni odnosi, on svršava u mene. I svaki mjesec glupa nada i razočarenje, testovi uvijek negativni, sad me strah se testirati, živčenim stalno, boli me u donjem dijelu ko da ću dobit i sise mi osjetljive, luda sam više.

lidija84
05.01.2010., 15:44
Bok
Ja evo pišem jer ludim, hormoni lude, menga kasni 14 dana, imala sam par dana ružičasti iscjedak, i to je to, već devet mjeseci imam nezaštićene odnose, ne brojim plodne dane nego ono redovni odnosi, on svršava u mene. I svaki mjesec glupa nada i razočarenje, testovi uvijek negativni, sad me strah se testirati, živčenim stalno, boli me u donjem dijelu ko da ću dobit i sise mi osjetljive, luda sam više.

Nisam sigurna jesam li dobro shvatila... To ti želiš trudnoću ili ne??

lutkica22
05.01.2010., 16:42
da želim

lidija84
05.01.2010., 17:06
da želim

ok. Može se oboje protumačiti iz tvog posta pa zato...

Nemaš druge nego kupit test ili otići kod ginića. Sigurno je brže kupit i onda znaš. To što ti kasni 2 tjedna je dobar znak osim ako ti nisu redoviti ciklusi.

Ajde, skokni u ljekarnu dok još radi i kupi si test!
Držim fige! :top:

lutkica22
06.01.2010., 11:52
:)
hvala,pričekat ću jos dva,tri dana jer sam se dosta put razočarala
nadam se da će ovaj put biti plus

lidija84
07.01.2010., 15:12

Ajde pa javi rezultat. :mig:
Samo se nemoj stesat bezveze jer znaš da to škodi...

coyote_girl
07.01.2010., 20:22
kao prvo ispričavam se što sam otvorila novi topic pošto nisam znala pod koju bi temu ovo stavila... neka modovi presele...

partner i ja samo imali nezaštićeni spolni odnos 26.12. ali sam ja 27. dobila menstruaciju... nakon toga smo opet imali odnos 1.1. dok mi je menstruacija bila pri kraju ( 7. dan) i nijedan od ta dva puta nije svršio u mene... e sad moje je pitanje postoji li tu ikakva šansa za trudnoću? jer sljedeću menstruaciju bi trebala dobiti 23.1. (ali inače mi kasni po nekih 5 dana) a ja već sada 15 dana prije menstruacije osjećam neke simptome pms-a kao što su bol u grudima,bol u leđima i učestalije mokrenje.... jučer i danas sam osjećala i vrtoglavicu i mučninu pa me strah da možda postoji šansa sa trudnoću.... žao mi je na ovako dugačkom postu...nadam se da ste shvatili što sam zapravo željela reći i pitati... molim vas za vaše mišljene

ema007
07.01.2010., 20:25
Bit češ sigurna jedino ako kupiš test i provjeriš

marta 76
08.01.2010., 09:35
Čitam simptome rane trudnoće :lol: eh...trudna sam onda svaki mjesec

Ovaj put se stvarno ne osjećam dobro,

odnos je bio 5 dan menge, prekinuti snošaj pa vraćanje unutra :rofl::rofl:

Ne bojim se trudnoće, nego nešto u meni tinja da bi stvarno ovaj put mogla biti trudna, nervoza, bolovi u ledjima, nelagoda u trbuhu, mučnine navečer, čak noću..

Ali intuicija je nemoguća, kao da mi tijelo govor TO JE TO..
Možemo li stvarno zatomiti taj osjećaj, da li žena stvarno može tako nešto osjetiti??!! ili su to ipak živci

~StarPrincess~
08.01.2010., 15:29
menga mi kasni 6 dana
inace imam redovite dan vamo tamo
ovaj mjesec me probadaju jajnici, pogotovo ljevi, stalno i sad jakooo
gin mi je na godisnjem do danas pa idem u pon do nje
imala sam ovaj mj i odnose s deckom bez zastite (vadi van)

ne znam da li imam neku upalu ili sam trudna, i da li trebam obavit kucni test prije neg idem gin u pon, il da cekam pregled pa onda sta mi ona kaze ? imam svee simptome pms daniam vec...ledja bole, grudi bole, stomak boli, malooo mi se pokazuje pri mokrenju crveno, al jako malo (iako su ovo i simptomi trudnoce)

test bi mogla napravit jedino da se smirima( ak bude - jel) , al zanima me dali je to bitno prije neg idem gin?
(u biti sam ljena i ne ide mi se sad u ljekarnu, al ak tream otic cu sutra priepodne)

hvala na odg
iako ne znam kolko mi mozete pomoc, jedino ak je neko imao slicnu situaciju

ne znam da li moze kasnit zbog upale kakve (ja nisam imala do sad nikad nishta takvog)

lidija84
08.01.2010., 16:25
menga mi kasni 6 dana
inace imam redovite dan vamo tamo
ovaj mjesec me probadaju jajnici, pogotovo ljevi, stalno i sad jakooo
gin mi je na godisnjem do danas pa idem u pon do nje
imala sam ovaj mj i odnose s deckom bez zastite (vadi van)

ne znam da li imam neku upalu ili sam trudna, i da li trebam obavit kucni test prije neg idem gin u pon, il da cekam pregled pa onda sta mi ona kaze ? imam svee simptome pms daniam vec...ledja bole, grudi bole, stomak boli, malooo mi se pokazuje pri mokrenju crveno, al jako malo (iako su ovo i simptomi trudnoce)

test bi mogla napravit jedino da se smirima( ak bude - jel) , al zanima me dali je to bitno prije neg idem gin?
(u biti sam ljena i ne ide mi se sad u ljekarnu, al ak tream otic cu sutra priepodne)

hvala na odg
iako ne znam kolko mi mozete pomoc, jedino ak je neko imao slicnu situaciju

ne znam da li moze kasnit zbog upale kakve (ja nisam imala do sad nikad nishta takvog)

Ovo boldano mi nije jasno. Ne ide ti menga iz iste rupice di piškiš... a mengu ili imaš ili nemaš. Tj. pokazalo bi ti se na papiru kad se obrišeš nakon mokrenja ili na gaćicama krv...

Bolje ti je da si napraviš test jer to će te prvo pitati a i iz olakšanja. Kužiš, napraviš test pa si mirna!

Meni se više puta dogodilo da mi kasni menga pa čim se ohrabrim, kupim i napravim test, nakon kratkog vremena dobijem mengu.
Kad si napetija psihički onda tek kasni...
:mig:
Ne budi lijena i odi si po test pa si onda mirnija! :top:
(Bitno je da bar 4 sata ne mokriš prije nego napraviš test!)

lidija84
08.01.2010., 16:27

:misli: lutkice, si ti napravila test? :mig:

FIGICA
08.01.2010., 16:35
Meni isto kao i Lidiji84-kada napravim test brzo nakon toga dobijem mengu..

~StarPrincess~
08.01.2010., 16:37
@lidija
ma nisam mislila bash pri mokrenju, nego tada primjetim kad se obrisem, da da bude malo i na dnevnom ulosku
- eo pritisak u stomaku ko da cu upravo dobit, i tako mi je jedno 4 dana vec
kuzim da cu kupit test da pa vidit :)
tnx cure

lidija84
08.01.2010., 16:51
@lidija
ma nisam mislila bash pri mokrenju, nego tada primjetim kad se obrisem, da da bude malo i na dnevnom ulosku
- eo pritisak u stomaku ko da cu upravo dobit, i tako mi je jedno 4 dana vec
kuzim da cu kupit test da pa vidit :)
tnx cure

Ok ako ti je tako roskasto kad se obrišeš možda je menga u početku. Nemamo svi odmah izljeve kad menga krene...
U svakom slučaju, ako menga ne krene, napravi test pa onda znaš na čemu si jer što duže čekaš to si napetija...
Psiha je strašno čudna stvar! :zubo:

imazar
08.01.2010., 17:13
Pozdrav svima na forumu. M mi kasni 1 dan, inače uvijek dobijem na vrijeme ili koji dan ranije..Prije par dana 3-4 sam osjetila bolove kao da ću dobiti i jedan dan sam imala smečkasti iscjedak...prije toga sam osjetila lagana probadanja u doljem dijelu trbuha...nadam se pozitivnom ishhodu... Danas sam išla kod doktora jer imam upalu grla...dobila antibiotike (amoksil, napomenila doktorici da postoji mogućnost trudnoće). U ljekarni sam uzela test Gravignost mini...gdje piše da je najbolje uzeti jutarnji urin..ali tko će čekati do jutra..zanima me da li znate pouzdanost ako test napravim sada...

FIGICA
08.01.2010., 17:32
Pozdrav svima na forumu. M mi kasni 1 dan, inače uvijek dobijem na vrijeme ili koji dan ranije..Prije par dana 3-4 sam osjetila bolove kao da ću dobiti i jedan dan sam imala smečkasti iscjedak...prije toga sam osjetila lagana probadanja u doljem dijelu trbuha...nadam se pozitivnom ishhodu... Danas sam išla kod doktora jer imam upalu grla...dobila antibiotike (amoksil, napomenila doktorici da postoji mogućnost trudnoće). U ljekarni sam uzela test Gravignost mini...gdje piše da je najbolje uzeti jutarnji urin..ali tko će čekati do jutra..zanima me da li znate pouzdanost ako test napravim sada...

Bolje čekaj i napravi s prvim jutarnjim urinom jel on sadrži više hormona trudnoće,sada ti ne bi bilo sigurno radit jel ti kasni tek 1 dan...

imazar
08.01.2010., 17:34
Bolje čekaj i napravi s prvim jutarnjim urinom jel on sadrži više hormona trudnoće,sada ti ne bi bilo sigurno radit jel ti kasni tek 1 dan...

To sam i mislila...hvala puno na brzom odgovoru..

Djevojče
08.01.2010., 19:10
ne znam kud svrstat ovo pitanje
ali,danas sam trebala počet piti tablete nakon 7 dana pauze,planirala sam otić po njih,ali ginekolog je na godišnjem a zamjenica mi NIJE HTJELA dati recept za tablete jer NEMAM DOKAZA da ih pijem , a sve lijepo u kartonu piše, i godinama pijem
sad,u ponedeljak ću otić kod svog gin.da mi da recept ko i do sad, i zanima me dal uopće da idem po tablete,i dal se može počet piti nakon više od 7 dana pauze,jer zadnje 2 godine pijem normalno 21 dan,pa 7 dana pauze i tako u krug...
nije mi blizu ni usput,pa da ne putujem bezveze, na pozive inače ništa ne odgovara--uvijek kaže :dođite

EDIT-ja se ispričavam,stavila sam u krivu temu,htjela sam staviti u temu hormonalna kontracepcija,i nemam blagog pojma kak se ovo ovdje stvorilo :ne zna::ne zna::ne zna:

molim moderatora da premjesti post:confused:

yslp
08.01.2010., 19:17
ne znam kud svrstat ovo pitanje
ali,danas sam trebala počet piti tablete nakon 7 dana pauze,planirala sam otić po njih,ali ginekolog je na godišnjem a zamjenica mi NIJE HTJELA dati recept za tablete jer NEMAM DOKAZA da ih pijem , a sve lijepo u kartonu piše, i godinama pijem
sad,u ponedeljak ću otić kod svog gin.da mi da recept ko i do sad, i zanima me dal uopće da idem po tablete,i dal se može počet piti nakon više od 7 dana pauze,jer zadnje 2 godine pijem normalno 21 dan,pa 7 dana pauze i tako u krug...
nije mi blizu ni usput,pa da ne putujem bezveze, na pozive inače ništa ne odgovara--uvijek kaže :dođite

pokaži stari recept u ljekarni, i objasni situaciju, mislim da će ti dati bez problema

Djevojče
08.01.2010., 19:55
pokaži stari recept u ljekarni, i objasni situaciju, mislim da će ti dati bez problema

nemam stari recept
pijem diane i svaki put ostavim recept u ljekarni :)
to je problem

i vidim da sam u krivu temu stavila
htjela sam staviti u hormonalnu kontracepciju,kako se post stvorio ovdje,ne znam ,i još se žalim na onoj temi da je post nestao,a zapravo je tu :lol:
stvarno mi nije danas dobro:rofl:

~StarPrincess~
10.01.2010., 09:49
sam da javim :)
kupili sinoc test, jutros kaze negativan :)
i odma sam od muke ko da dobila, tj jako mi se pokazuje :)
tak da ak dobijem idem ginicu poslje odma kad prodje, a ak ne onda odma u pon :)

Megi Pegi
10.01.2010., 18:45
Kolika je mogućnost da se ostane trudna ako partner nije svršio u vas?
Čula sam za mnogu djecu koja su začeta baš tako- moja najbolja prijateljica se šali i kaže da je zatrudnila po principu-"pazi dragi". Isto se dogodilo i mojoj sestrični, a i maćehi (njoj 2 puta) Sad imam dve preslatke polusestre.

Dakle, ja i moj dragi pokušavamo napraviti bebu, toliko se trudimo da smo oboje pod stresom i zadnji mjesec mi je on siroček imao problema s ejakulacijom. Grize me savjest jer mislim da sam ga ja uznemirila svojom velikom željom za bebom.
"hopa-cupa" je bilo ko u priči, ali ejakulacije ne.:mad:

Međutim ja se osjećam trudno, mengu sam trebala dobit jučer, ali zna mi kasnit 1-2 dana. Imam mučnine i vrtoglavice i to dosta jake već 3- dana, boli me glava i križa. To je sve od mogućih simptoma.
Test imam, ali čekam da mi kasni barem 3 dana...

Oprostite, raspričala sam se, samo bih htjela da mi neko da nadu i da mi kaže kako je moguće tako zatrudnjeti, da mi navedete primjere, da se malo nadam...Pusica

Sinderella
10.01.2010., 19:32
Posljednju mengu sam imala 2.12. Inače mi ciklusi traju 30-35 dana, kako koji mjesec. Prestala sam piti pilule prije četiri mjeseca, a bez njih mi menga nikad nije redovita. Imala sam nezaštićene odnose s dečkom. Nije ni jednom svršio u mene. U petak sam napravila test i bio je negativan ( intim plus-nisam ga radila na prvu mokraću jer piše da ne treba). Menge još uvijek nema. Već nekoliko dana imam osjećaj da ću dobit, ali ništa. Jesam li prerano napravila test? Nakon koliko bih ga trebala ponovit ukoliko ne dobijem mengu?

Megi Pegi
10.01.2010., 20:02
možeš ga ponovit odmah sutra, ali s jutarnjom mokraćom, ujutro je ipak najveći postotak hormona pogotovo tako rano u trudnoći, ali ako je bio test negativan, 90 % nisi trudna

ANA BLACK ANGEL
11.01.2010., 16:37
pozdrav svima!
predprošle godine sam imala spontani,jer nisam znala da sam trudna ,zbog toga što nisam imala nikakve simptome.sada imam svakodnevno bolove u donjem dijelu trbuha kao pred mengu.kao i bolove u donjem dijelu leđa.menga mi je redovita osim zadnje koja je došla 6 dana ranije,i krvarila sam 4 dana ,dok mi inače traje po 6-7 dana.par noći za redom mi je bilo muka na povraćanje ali nisam povraćala,jedem puno manje nego inače jer mi puno hrane nepaše koja mi je prije pasala.dečko i ja ne koristimo nikakvu zaštitu već on svaki puta završi izvan mene.molim vas pompzite ,jesam li možda trudna???????????????

FIGICA
11.01.2010., 16:47
pozdrav svima!
predprošle godine sam imala spontani,jer nisam znala da sam trudna ,zbog toga što nisam imala nikakve simptome.sada imam svakodnevno bolove u donjem dijelu trbuha kao pred mengu.kao i bolove u donjem dijelu leđa.menga mi je redovita osim zadnje koja je došla 6 dana ranije,i krvarila sam 4 dana ,dok mi inače traje po 6-7 dana.par noći za redom mi je bilo muka na povraćanje ali nisam povraćala,jedem puno manje nego inače jer mi puno hrane nepaše koja mi je prije pasala.dečko i ja ne koristimo nikakvu zaštitu već on svaki puta završi izvan mene.molim vas pompzite ,jesam li možda trudna???????????????

Nije problem napraviti test,ovako se samo mučiš,imaš u ljekarni i za 20kn,radiš na prvi jutarnji urin i to je to

monica777
11.01.2010., 17:20
Pozz svima... :mig:
Budući da sam ja novopečena forumašica, i nisam iskusna u kojem roku mogu očekivati odgovor od BILOO KOGA KO IMA ISKUSTVA s mojim pitanjem, molila bih da mi pomogne savjetom ( i utješite, ako je to moguće u ovakvoj situaciji, iako su me već svi odreda utješili, ali opet... :mig: )

Ovako; menstruaciju dobivam uredno svaki mjesec ( nekad mi dođe 2 dana ranije, nekada dva kasnije, manje više). Spolno sam aktivna zadnjih 7 mjeseci sa dečkom (dakle, ne mijenjam partnere), ali ne koristimo nikakvu zaštitu. Izravno, nikada nije svršio u mene i do sada nikada nije bilo problema što se toga tiče, iako znam da uvijek postoji rizik!

Menstruaciju sam trebala dobiti 9-og ovog mjeseca ( s tim da sam nakon posljednje menge imala svaki drugi dan spolni odnos). Međutim, dan prije smo imali malo grublji spolni odnos, a ja sam poslije toga osjetila bol dok sam mokrila. Nakon mokrenja sam vidjela mrlju čiste krvi, doduše, jako slabe krvi, nakon brisanja.
Budući da sam mislila da je menstruacija, stavila sam uložak i otišla spavati

Međutim, menstruaciju nisam uopće dobila. Kao što sam rekla, nekada mi zna zakasniti dan do dva, tri, ništa strašno, ali mene već hvata panika, jer mi se pokazala ta slaba krv, a nikada do sada mi se to nije dogodilo.

Razgovarala sam i sa frendicama i mamom ( kojoj se slično zna dogoditi s tim da je ona ipak u godinama kada slijedi i menopauza, a imala je i ciste, itd.).
Frendice kažu da se njima znalo slično dogoditi nakon malo divljijeg spolnog odnosa ili poremećaja ciklusa.

Što se tiče bolova i svih simptoma prije menstruacije - imala sam ih zadnja dva-tri dana,osim danas, ali menstruacija još nije došla.

Molim vas da mi date svoj savjet. Jel imam razloga sumnjati na trudnoću, neku cistu?!

ANA BLACK ANGEL
11.01.2010., 20:06
Nije problem napraviti test,ovako se samo mučiš,imaš u ljekarni i za 20kn,radiš na prvi jutarnji urin i to je to

strah me da će test biti razoćaravajući,stvarno bi bila sretna da se desi.u iduću srijedu idem na pregled al je neizdrživo čekati,zato sam željela samo čuti jesu li to ipak kakvi izgledi da trudnoća postoji u mom slućaju

nephthys
11.01.2010., 20:07
oprosti, ali zašto on svršava izvan tebe ako pokušavaš ostati trudna?

ANA BLACK ANGEL
11.01.2010., 20:46
oprosti, ali zašto on svršava izvan tebe ako pokušavaš ostati trudna?

iz razloga što još nije završio fax pa se nežurimo na tome raditi ali ni u kom slučaju nebi bili razočarani da se desi,bili bi oboje stretni .

stella14
11.01.2010., 23:03
Imam jedno pitanje molim vas da mi odgovorite što prije,dečko je prije točno osam dana svršio u mene,zanima me mogu li već napravit test,ne mogu čekati toliko sam znatiželjna jer smo sve to svjesno napravili i tako bi bila sretna da sam trudna

leptirica 2
12.01.2010., 09:27
Imam jedno pitanje molim vas da mi odgovorite što prije,dečko je prije točno osam dana svršio u mene,zanima me mogu li već napravit test,ne mogu čekati toliko sam znatiželjna jer smo sve to svjesno napravili i tako bi bila sretna da sam trudna
Rado bih ti pomogla ali neznam osnovne info poput kada je bila zadnja menstruacija i koji dan ciklusa ste imali odnos:mig:

heartbroken19
12.01.2010., 13:17
pozdrav :)
imam pitanje...
zadnja menga mi je bila 4.12., ciklusi su mi obično malo duži...između 33-38 dana..ovisno o tome pod kakvim sam stresom taj mjesec itd...
prošli mjesec smo se dečko i ja sexali baš oko mojih plodnih dana(barem mislim) :p ali on nije svršio u mene. Međutim, od Nove godine negdje osjećam vrtoglavice, kao da mi je tijelo počelo osjećati veću potrebu za željezom pa ako ne popapam nešto što je bogato željezom odmah osjetim i slabost,gotovo i nesvjesticu..Uz to mi se ponekad i povraća,ponekad sam samo gladna, grudi su mi narasle, no bradavice ne bole( kao što me inače za vrijeme pms-a) ,osjećam laganu nadutost,ne mogu spavati baš ili spavam previše, uhvati me tu i tamo koji grč kao da ću dobit mengu no kad odem na wc-ništa,znaju me uhvatiti i glavobolje lagane... i smotanija sam nego inače :D
napravila sam test na trudnoću (gravignost) 7.1. ,ispao je negativan...sad..što vi mislite? da li sam ga možda prerano napravila? da ponovim test ? :ne zna:

Megi Pegi
12.01.2010., 14:05
ponovi test onaj dan kad ti prođe zadnji rok za dobit mengu, ne znam jel želiš bebicu ili ne, ali sretno u svakom slučaju, javi rezultate. :)

Megi Pegi
12.01.2010., 14:08
iz razloga što još nije završio fax pa se nežurimo na tome raditi ali ni u kom slučaju nebi bili razočarani da se desi,bili bi oboje stretni .

Potpuno te kužim, odgovornost za novo malo biće i želja da ga ipak dobiješ se stalno sukobljavaju. Javi rezultate. :mig:

leptirica 2
12.01.2010., 14:08
Mislim da nisi trudna ali ti ponovi test ako ne budeš dobila..a imaš i jeftiniju varijantu-ginekolog:kava:

stella14
13.01.2010., 08:09
Rado bih ti pomogla ali neznam osnovne info poput kada je bila zadnja menstruacija i koji dan ciklusa ste imali odnos:mig:

19.12.sam dobila zadnju menstruaciju traje mi 5 dana, inače ciklus mi traje 26-28 dana....joj ne znam dali mi se isplati trošit pare na test ili da čekam još malo,neki kažu da test možeš napravit odma,neki tek kad ti kasni menstruacija....recite mi svoje savjete

lidija84
13.01.2010., 13:33
19.12.sam dobila zadnju menstruaciju traje mi 5 dana, inače ciklus mi traje 26-28 dana....joj ne znam dali mi se isplati trošit pare na test ili da čekam još malo,neki kažu da test možeš napravit odma,neki tek kad ti kasni menstruacija....recite mi svoje savjete

Pa pričekaj još malo tek moraš dobit mengu - danas sutra a ako ne dođe onda napravi test.
Ako si jako nestrpljiva onda odi kupi test - najjeftiniji 20 kn - nije to baš neka lova a bit će ti lakše...

ivancica22
13.01.2010., 17:00
bok! tek sam se sad registrirala, jer me zanima misljenje iskusnijih ljudi od mene... :D koristila sam yasmin pilule, i zadnju mengu sam dobila 20.12...nakon toga sam popila 1 pilulu iz druge kutije, i nakon toga ih vise nisam pila... odnosi su bili redoviti i sad ne znam da li sam trudna... napetost u grudima vec tjedan dana, bolovi u ledjima,neka mucnina... ne znam kad trebam dobiti mengu, jer mi se sad to sve zbrckalo u glavi...ako imate koji koristan savjet... POZZ

Balkanka
13.01.2010., 21:49
bok! tek sam se sad registrirala, jer me zanima misljenje iskusnijih ljudi od mene... :D koristila sam yasmin pilule, i zadnju mengu sam dobila 20.12...nakon toga sam popila 1 pilulu iz druge kutije, i nakon toga ih vise nisam pila... odnosi su bili redoviti i sad ne znam da li sam trudna... napetost u grudima vec tjedan dana, bolovi u ledjima,neka mucnina... ne znam kad trebam dobiti mengu, jer mi se sad to sve zbrckalo u glavi...ako imate koji koristan savjet... POZZ

ili test na trudnoću ili ginekolog

leptirica 2
14.01.2010., 07:41

Znači o4.o1 je bio nezaštićen odnos....menga 19.12..to bi reklo da se odnos desio na 17 dan ciklusa...moguće plodan....sačekaj još barem 2 dana pa napravi test..trudnoća je moguća ali ipak mislim da nisi trudna..u takvim cilusima ovulacija bude do oko 15 dana..blizu..ali ...npravi test ako nemožeš izdržati..jer 17 dan ciklusa može biti plodan još uvijek a i ne mora s obzirom na duljinu tvojih ciklusa:mig:

frikusa_a
14.01.2010., 19:38
leptirice, kakva je mogućnot začeća odmah dan nakon što je menga završila? tnx.

dea123
19.01.2010., 16:31
Pozdrav svima,nisam nova na forumu,ali malo sam čitala teme ,pa neznam di bih se ubacila.
Meni je hitno pa sam otvorila novu temu :-) ....

Zadnja :mad: mi je bila 22.12.2009 ,uvijek traje 4-5 dana . Ciklus mi je uredan unazad 9 godina točno svakih 28 dana ,naravno nekad je bilo dan manje -više ,ali evo baš imam kalendar za prošlu cijelu godinu i točno svakih 28 dana.

Evo kasni 2 dana :) ne želim se radovati da nebi bilo :mad:...
:ne zna: dali je moguće trudnoća? Mislim po mom mišljenju je ,nekoristimo zaštitu ,naravno metodu prekinuti snošaj ,ali prakticiramo sex iza sexa, nakon recimo svakih 15-20 min odmora haha naravno to je u vrijeme blagdana tako:-)

Znači kasni mi 2 dana , boli me stomak kao da trebam dobit a nikako????

hellp dal je itko imao ovakav problem??

dea123
19.01.2010., 18:50
[QUOTE=dea123;24608906]Pozdrav svima,nisam nova na forumu,ali malo sam čitala teme ,pa neznam di bih se ubacila.

Zadnja :mad: mi je bila 22.12.2009 ,uvijek traje 4-5 dana . Ciklus mi je uredan unazad 9 godina točno svakih 28 dana ,naravno nekad je bilo dan manje -više ,ali evo baš imam kalendar za prošlu cijelu godinu i točno svakih 28 dana.

:ne zna: dali je moguće trudnoća? Mislim po mom mišljenju je ,nekoristimo zaštitu ,naravno metodu prekinuti snošaj ,ali prakticiramo sex iza sexa, nakon recimo svakih 15-20 min odmora haha naravno to je u vrijeme blagdana tako:-)

nitko???????????

yslp
19.01.2010., 19:29
[QUOTE=dea123;24608906]Pozdrav svima,nisam nova na forumu,ali malo sam čitala teme ,pa neznam di bih se ubacila.

nitko???????????

Jednostavno napravi test, nitko od nas ovdje to ne može znati.

stella14
20.01.2010., 09:02
Dobila sam menstruaciju:azdaja::azdaja::azdaja::azdaja:

zarjeimebitno
20.01.2010., 16:08
ej curkee..mzoe pomoc..??..zadnju sam mengu imala 27.12..s deckom sam spavala zadnji dan menge..bez kondoma prekinut spolni odnos..izvadio ga je..i svrsio nakon 3 sekunde..zatim smo se jos jednom u vrijeme neplodnih dana isto tako..
i sad menga mi treba doc ovih dana..a meni se piski svako maloo..i to me muci..jer sam citala da je to jedan od prvih simptoma trudnoce :S..
tak da sta mislite jel moguce da sam ostala trudna?

senoritaa
21.01.2010., 10:52
Malo je glupavo pitanje, al možda se nađe netko za odgovoriti. Eto raspravljala sam malo sa prijateljicama i nikako se ne možemo složit oko sljedećeg pitanja pa da vidim vaše komentare.
Ukoliko je seksualni odnos bio nekoliko dana prije menstruacije, da li je moguće da se menstruacija normalno pojavi a da ipak postoji šansa za trudnoću?

nephthys
21.01.2010., 11:10
nije neobično da trudna žena/djevojka ima menstruacije- manje obilne, ali ipak, tokom trudnoće.
također, ako je nastupila ovulacija nekoliko dana prije menstruacije, dečko je svršio u curu, menstruacija se može pojaviti a jajšce bi teoretski moglo ostati unutra i ne otići van s mengom. ako se dovoljno dobro zalijepi za maternicu. teoretski. oke, iskreno, znam za jedan slučaj, ali šanse jesu male. postojeće, ali male.

ako postoji mogućnost trudnoće, napraviti test dva tjedna od rizičnog spolnog odnosa. a ako nema sljedeće menge, onda se zabrinuti i otići ginekologu.

ljubimica
21.01.2010., 13:41
cure jel moguće da Intim plus pogriješi mjesec dana nakon odnosa? (bio je negativan) radila sam ga s poslijepodnevnom mokraćom jer piše na njemu da se ne mora raditi s jutarnjom jer je osjetljiv..
po mojoj nekoj logici ne bi smio pokazati minus mjesec dana nakon odnosa ak je u pitanju trudnoća.. šta vi mislite?
zadnjih par dana imam bol u grudima pa me strah da nisam trudna :rolleyes:

Myra
21.01.2010., 14:26
cure jel moguće da Intim plus pogriješi mjesec dana nakon odnosa? (bio je negativan) radila sam ga s poslijepodnevnom mokraćom jer piše na njemu da se ne mora raditi s jutarnjom jer je osjetljiv..
po mojoj nekoj logici ne bi smio pokazati minus mjesec dana nakon odnosa ak je u pitanju trudnoća.. šta vi mislite?
zadnjih par dana imam bol u grudima pa me strah da nisam trudna :rolleyes:

Nije bitno koliko je prošlo od zadnjeg odnosa, nego kad je bila zadnja menga, odnosno kad ti sada treba doći. Test se radi na dan kad menga treba doći, najranije. Ako ti menga još ne kasni, onda nije vrijeme za test.

ljubimica
21.01.2010., 14:30
odnos sam imala sredinom 12. mjeseca. tada sam meengu trebala dobiti 26.12. al dobila sam je 4 dana kasnije.. to me malo zabrinulo i išla sam radit test...
sad imam bolne grudi. inače u pms-u imam bolne grudi al sljedeću mengu trebam dobit kroz 2 tjedna.. a tak rano nikad nemam simptome pms-a :rolleyes::rolleyes:

Myra
21.01.2010., 15:23
odnos sam imala sredinom 12. mjeseca. tada sam meengu trebala dobiti 26.12. al dobila sam je 4 dana kasnije.. to me malo zabrinulo i išla sam radit test...
sad imam bolne grudi. inače u pms-u imam bolne grudi al sljedeću mengu trebam dobit kroz 2 tjedna.. a tak rano nikad nemam simptome pms-a :rolleyes::rolleyes:

Ak si poslije tog odnosa već imala mengu, onda o čemu pričamo? Pogotovo ako poslije više nisi imala odnos :rolleyes:

Koliko imaš godina?

ljubimica
21.01.2010., 15:31
ma da, al sam pročitala neš za "lažnu" mengu i sva se odmah uspaničila..

18 i pol mi je godina.... mlada, neiskusna, zabrinuta i puna pitanja...:rolleyes: