PDA

View Full Version : Jesam li trudna?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

nephthys
21.01.2010., 17:50
te menstruacije su rijetke i specifične. test se može napraviti 2 tjedna nakon rizičnog odnosa, nema veze da li je trebala doći menga, ti možeš ovulirati i dan nakon prošle menge. neki kažu i 10 dana. menga se naglašavca zato jer je najraniji pokazatelj, a ako se ovulacija događa onak kak bi trebala, onda je to taman i vrijeme kada test počinje pokazivati. u tvom slučaju, mjesec dana i više neg dovoljno.
ali mjesec dana nakon odnosa i menge nema šanse da si trudna. usred ciklusa bi se trebala događati ovulacija- dakle, 2 tjedna prije/poslije menge. što bi reklo da možda ovuliraš, zato bolovi u :cice:

ne brini, sam ćeš si prouzročit da ti menga opet kasni :mig:

ljubimica
21.01.2010., 18:21
ja isto mislim da ak bi bila trudna da bi nakon mjesec dana od odnosa test sigurno pokazao plusić i s poslijepodnevnom mokraćom, s kakvom sam ja i radila...:)
moram se smiriti da nebi bilo da mi skorašnja menga kasni zbog živciranja..:)

Myra
21.01.2010., 19:18
ja isto mislim da ak bi bila trudna da bi nakon mjesec dana od odnosa test sigurno pokazao plusić i s poslijepodnevnom mokraćom, s kakvom sam ja i radila...:)
moram se smiriti da nebi bilo da mi skorašnja menga kasni zbog živciranja..:)

Nisi trudna, ne brini za to. Al brini da se ne moraš više brinuti...:mig:

ljubimica
21.01.2010., 19:21
Nisi trudna, ne brini za to. Al brini da se ne moraš više brinuti...:mig:

:mig: evo od sada počinjem brinuti za to :mig::mig:

alicecat
21.01.2010., 20:13
Ovako. Ovo će možda biti glupo pitanje, no sklona sam dramatiziranju pa...
Nisam zapravo nikad imala odnos ni sa kim, samo prstima i to no međutim za novu je bilo blizu, ali nije ušlo ni mrvicu, tj. nisam htjela jednostavno nešto što se pamti za cijeli život obaviti s nekim za jednu noć.

Menga mi je došla 27. dan, točnij 11.1. i trajala tjedan dana kao i inače. Kao što rekoh, sklona dramatiziranju, nakon dva dana obilnije menge i bolova koji idu uz nju mi počelo mučno biti pa sam pomislila da sam trudna, no i inače imam problema s gastritisom i sl. pa je moguće da su ketonali protiv menstrualnih bolova ili stres pred ispite napravili svoje.
e od onda, od kad sam pomislila da sam trudna, sve sami neki simptomi, no mislim da sam umišljala...

ali da se razuvjerim, napravila sam test i to jučer ujutro i bio je negativan. teta u ljekarni mi je rekla da mogu tako tri dana poslije menge ga koristiti pa me zanima jel to pouzdano.

plus još, strašno me počeli jučer jajnici boljeti i onako još leđa iza, a primjetila sam i iscjedak, tako da mislim da ovuliram.

no bit svega je jel mogu vjerovat testu?

Myra
22.01.2010., 00:23
Ovako. Ovo će možda biti glupo pitanje, no sklona sam dramatiziranju pa...
Nisam zapravo nikad imala odnos ni sa kim, samo prstima i to no međutim za novu je bilo blizu, ali nije ušlo ni mrvicu, tj. nisam htjela jednostavno nešto što se pamti za cijeli život obaviti s nekim za jednu noć.

Menga mi je došla 27. dan, točnij 11.1. i trajala tjedan dana kao i inače. Kao što rekoh, sklona dramatiziranju, nakon dva dana obilnije menge i bolova koji idu uz nju mi počelo mučno biti pa sam pomislila da sam trudna, no i inače imam problema s gastritisom i sl. pa je moguće da su ketonali protiv menstrualnih bolova ili stres pred ispite napravili svoje.
e od onda, od kad sam pomislila da sam trudna, sve sami neki simptomi, no mislim da sam umišljala...

ali da se razuvjerim, napravila sam test i to jučer ujutro i bio je negativan. teta u ljekarni mi je rekla da mogu tako tri dana poslije menge ga koristiti pa me zanima jel to pouzdano.

plus još, strašno me počeli jučer jajnici boljeti i onako još leđa iza, a primjetila sam i iscjedak, tako da mislim da ovuliram.

no bit svega je jel mogu vjerovat testu?

aha, možeš nisi trudna... gle, prvi i najbolji znak za trudnoću je kad menga kasni, a ovo, sve drugo pospremi u ladicu. čim ti imaš redovito mengu, nemaš brige. a još kad kažeš da je bilo blizu, odnosno da sexa nije ni bilo... ne brini, ipak je za djecu potrebno malo više od toga... :top:

alicecat
22.01.2010., 19:21
aha, možeš nisi trudna... gle, prvi i najbolji znak za trudnoću je kad menga kasni, a ovo, sve drugo pospremi u ladicu. čim ti imaš redovito mengu, nemaš brige. a još kad kažeš da je bilo blizu, odnosno da sexa nije ni bilo... ne brini, ipak je za djecu potrebno malo više od toga... :top:

a zašto me onda već četiri dana bole jajnici i kao da mi se napuhnuo donji dio trbuha :(
(sorry na spamu, ne znam gdje bih više pitala. prvo sam mislila da je ovulacija, no međutim nije jer je danas prestalo, a inače iscjedak nije bio taaako obilan kao i inače za vrijeme ovulacije.
jel to moguće ako se prehladiš malo više ili... ne znam. malo sam već opsesivna s tim simptomima...)

ljubimica
22.01.2010., 19:47
ja razumijem tvoju zabrinutosti dramatiziranje.. u sličnoj sam situaciji..:rolleyes:
al ak veliš da si imala mengu, obilnu, kao i inače mislim da nema mjesta panici.. samo se opusti jer psiha svašta radi... :)

nephthys
22.01.2010., 20:05
a zašto me onda već četiri dana bole jajnici i kao da mi se napuhnuo donji dio trbuha :(
(sorry na spamu, ne znam gdje bih više pitala. prvo sam mislila da je ovulacija, no međutim nije jer je danas prestalo, a inače iscjedak nije bio taaako obilan kao i inače za vrijeme ovulacije.
jel to moguće ako se prehladiš malo više ili... ne znam. malo sam već opsesivna s tim simptomima...)

ja bi na tvom mjestu ginekologu, jer si možda neku upalu pokupila, a možda imaš i cistu. uzv bi mogao pomoći. a možd si se sam nahladila....
btw, jel imaš redovito stolicu?

Myra
22.01.2010., 21:06

A zašto, tome služe dr, draga... naruči se ginekologu što prije i riješi se nedoumica, tko zna što je uzrok tome!
A trbuh se trudnicama počinje vidjeti nakon 3.mj trudnoće (ako zbog toga ističeš napuhnut trbuh).

alicecat
22.01.2010., 23:31
A zašto, tome služe dr, draga... naruči se ginekologu što prije i riješi se nedoumica, tko zna što je uzrok tome!
A trbuh se trudnicama počinje vidjeti nakon 3.mj trudnoće (ako zbog toga ističeš napuhnut trbuh).

da, zbog toga sam isticala napuhnuti trbuh...

što se stolice tiče, mislim da mi je zadnji put bila redovita kad sam bila dijete. evo danas nikako nisam mogla obaviti veliku nuždu...

nego da, test koji sam koristila bio je onaj jeftini, za 20kn, taj mi je doduše dala teta u ljekarni bez ispitivanja kojeg da uzmem pa sam uzela taj. jel je veoma važno koje je cijene? (takošer, koristila sam ga pri prvom jutarnjem urinu)

+ nitko mi još nije odgovorio jel je bilo ok što sam ga koristila tri dana nakon menge. inače, taj "odnosić" je bio za Novu (jer nije bilo sexa, već samo prstima, no ja paničar kao paničar bojim se da nije možda svršio pa mi prstima to uvukao unutra...), a kao što rekoh, dobila sam mengu 27. dan (11.1.), obilnosti srednje.
Doktorica, a i teta u ljekarni su mi rekle da mogu tad koristiti, stoga i jesam.

Myra
23.01.2010., 07:59
da, zbog toga sam isticala napuhnuti trbuh...

što se stolice tiče, mislim da mi je zadnji put bila redovita kad sam bila dijete. evo danas nikako nisam mogla obaviti veliku nuždu...

nego da, test koji sam koristila bio je onaj jeftini, za 20kn, taj mi je doduše dala teta u ljekarni bez ispitivanja kojeg da uzmem pa sam uzela taj. jel je veoma važno koje je cijene? (takošer, koristila sam ga pri prvom jutarnjem urinu)

+ nitko mi još nije odgovorio jel je bilo ok što sam ga koristila tri dana nakon menge. inače, taj "odnosić" je bio za Novu (jer nije bilo sexa, već samo prstima, no ja paničar kao paničar bojim se da nije možda svršio pa mi prstima to uvukao unutra...), a kao što rekoh, dobila sam mengu 27. dan (11.1.), obilnosti srednje.
Doktorica, a i teta u ljekarni su mi rekle da mogu tad koristiti, stoga i jesam.

Čuj, nemoj se ljutiti ali velika si cura koja surfa i čita po internetu, pa daj malo nađi, imaš puno informacija na ovom podforumu i nauči nešto. Nisi trudna, daj ne zafrkavaj nas!
A drugo, "sex" da je bio 31.12, menga 11.1. - nisi trudna! Test ti pokazao nakon skoro 2 mj od "sexa" - nisi trudna! Sad ti je ovulacija ili te muči neka upala. I čitaj, čitaj...

ljubimica
24.01.2010., 11:44
ja sutra idem po još jedan test..:rolleyes:
neuobičajeno me bole grudi i puna sam prišteva po licu i strašno sam sumnjiva..čak do te mjere da više i ne vjerujem tome šta sam imala mengu nakon odnosa i onome minusu na testu prije tjedan i pol..:rolleyes::rolleyes:

Myra
24.01.2010., 12:15
ja sutra idem po još jedan test..:rolleyes:
neuobičajeno me bole grudi i puna sam prišteva po licu i strašno sam sumnjiva..čak do te mjere da više i ne vjerujem tome šta sam imala mengu nakon odnosa i onome minusu na testu prije tjedan i pol..:rolleyes::rolleyes:

A da odeš ginekologu? :rolleyes:

ljubimica
24.01.2010., 12:21
pa ovako sam ja to zamislila... pošto mi za otprilike tjedan dana treba doći menga pričekat ću je.. ak mi ne dođe idući ponedjeljak jurim kod ginića..a za sada sutra kupujem test i radim ga u utorak ujutro..da vidim šta će reći pod drugi puta.. :rolleyes:

Myra
24.01.2010., 12:25
pa ovako sam ja to zamislila... pošto mi za otprilike tjedan dana treba doći menga pričekat ću je.. ak mi ne dođe idući ponedjeljak jurim kod ginića..a za sada sutra kupujem test i radim ga u utorak ujutro..da vidim šta će reći pod drugi puta.. :rolleyes:

čekaj ti si ona cura koja misli da je zatrudnila bez sexa? pazi kak bi bilo zabavno zatrudnijeti, a čak nisi ni sex probala :rofl:
e o tome bi bilo lijepo pričati unucima... (zezam te malo, a kaj mogu...)

ljubimica
24.01.2010., 12:32
gledaj, ovo mi se još nikad u životu nije dešavalo.. uopče mi ne smeta kaj me zezaš jer je i meni ovo tako smiješno al po drugoj strani mi se srce sledi..mlada sam i priznam da neznam gledati realno kaj se tiče sexualnog života..:rolleyes::) več me tjedan dana bole grudi, a da mi je tako rano pms počeo- to nikad..:rolleyes:
a ako sam zatrudnjela petingom i prstenjačenjem onda mi dignite spomenik :s::s

cuttie_123
24.01.2010., 18:48
ja pijem pilule i meni pms pocne 14 dana prije menge, bolovi u trbuhu i grudima itd., tako da je moguce da ces uskoro dobiti

zabrinuta22
26.01.2010., 19:32
bok, nova sam ovdje pa tražim pomoć, bez izrugivanja.
zadnji nezaštićeni odnos sam imala sredinom 10.mjeseca, otada sam imala redovito menge i napravila sam 6 testova trudnoće.
zanima me da li bi se trudnoća vidjela na testu iako imam redovite menstruacije?
hvala :(

Moschino_girl
26.01.2010., 20:03
bok, nova sam ovdje pa tražim pomoć, bez izrugivanja.
zadnji nezaštićeni odnos sam imala sredinom 10.mjeseca, otada sam imala redovito menge i napravila sam 6 testova trudnoće.
zanima me da li bi se trudnoća vidjela na testu iako imam redovite menstruacije?
hvala :(

nisi trudna, ne brini

ljubimica
26.01.2010., 20:07
evo, moje bolne grudi su bile zapravo pms.. danas dobila mengu. mislila sam da ću je dobiti krajem tjedna pa mi je zato bilo čudno što me bole grudi več par dana. a inače me počnu boljet 3-4 dana prije menge..

zabrinuta, ako si od 10 mjeseca imala redovite menge i testovi su pokazali negativno, nema brige :D:D

Balkanka
26.01.2010., 22:39
i onda ne žele sexualni odgoj u školama....:rolleyes:

anonimka-01
27.01.2010., 09:48
dogodila se jedna mala nezgoda,došlo je do puknuća zaštite
i sada...
odmah sam dobila terapiju cilestom 2x2 i tako tri dana
koliki je postotak da će sve biti u redu?
i kako sada,pošto nemam svog ginekologa ni ništa,što dalje...
kakve pretrage,pregledi?

alicecat
27.01.2010., 14:59
evo, moje bolne grudi su bile zapravo pms.. danas dobila mengu. mislila sam da ću je dobiti krajem tjedna pa mi je zato bilo čudno što me bole grudi več par dana.
a inače me počnu boljet 3-4 dana prije menge..

zabrinuta, ako si od 10 mjeseca imala redovite menge i testovi su pokazali negativno, nema brige :D:D

ja se nadam da su i moje pms :confused:
jedino što ja mengu trebam dobiti tek 6.2.
i neizmjerno me živcira što ovaj mjesec nisam imala obilnu ovulaciju kao i inače jooooj :(
sutra idem vaditi krv tako da ću onda valjda biti na čistu ...

kad sam malo razmislila, "odnos" je bio 1.1. , mengu dobila 11.1. (27. dan od prethodne), 20.1. test pokazao negativno... trudnoća mi se, gledajući sve te datume, nekako čini apstraktna :confused:
i zbilja se nadam da je tako! :(

a što se tiče sexualnog odgoja u školama - ja sam za! zato jer neki ne mogu s majkama o svemu porazgovarati, evo konkretno, iako je moja mama super i sve to, takve teme je uvijek izbjegavala, kao da ju je bilo sramota. a vjerujem da ima još takvih...

(no nije to tema ovdje :)

Balkanka
27.01.2010., 16:09
pošto si već stupila u sexualne odnose, zaista bi trebala pronaći ginekologa

ljubimica
27.01.2010., 17:21
i neizmjerno me živcira što ovaj mjesec nisam imala obilnu ovulaciju kao i inače jooooj :(

kad sam malo razmislila, "odnos" je bio 1.1. , mengu dobila 11.1. (27. dan od prethodne), 20.1. test pokazao negativno... trudnoća mi se, gledajući sve te datume, nekako čini apstraktna :confused:

a što se tiče sexualnog odgoja u školama - ja sam za! zato jer neki ne mogu s majkama o svemu porazgovarati, evo konkretno, iako je moja mama super i sve to, takve teme je uvijek izbjegavala, kao da ju je bilo sramota. a vjerujem da ima još takvih...

ajd super...ideš vaditi krv i za par dana znati ćeš na čemu si.. a ja sam ko luda čekala mengu...dobro, napravila sam test koji je pokazao negativno..
a ovi tvoji datumi se i meni čine kao apstrakcija...mengu si imala, test negativan.. mislim da su ti podivljali hormoni..:D

yslp
27.01.2010., 17:28
Ja ne razumijem, ako netko sumnja na trudnoću, ali dobije menstruaciju normalno i to mu nije dosta nego ode napravit test koji također potvrdi da trudnoće nema kako ljudi mogu i dalje biti u panici :confused::confused::confused:

ljubimica
27.01.2010., 18:07
Ja ne razumijem, ako netko sumnja na trudnoću, ali dobije menstruaciju normalno i to mu nije dosta nego ode napravit test koji također potvrdi da trudnoće nema kako ljudi mogu i dalje biti u panici :confused::confused::confused:

draga moja to se zove nesigurnost i neiskusnost nas mladih..
imamo jednu bubicu u uhu koja nam uvijek govori.. " a što ako...? ":)

yslp
27.01.2010., 18:18
draga moja to se zove nesigurnost i neiskusnost nas mladih..
imamo jednu bubicu u uhu koja nam uvijek govori.. " a što ako...? ":)

vjerujem, ali i ja sam mlada pa ne razmišljam tako :eek:

stella14
28.01.2010., 08:20
Drage cure i žene,pisala sam vam i neki dan kad sam mislila i želila da sam trudna,a nažalost nisam,a sad sam upala u problem,nadam se da mi možete pomoć.Inače menstruacija mi traje 5 - 6 dana i do zadnjeg puta nisam imala nikakvih problema,i sad zadnja mi je trajala samo tri dana,i imam učestalo mokrenje i ponekad bol jaku osjetim tokom spolnog odnosa i ja se odlučim posjetit svog ginekologa i on mi objavi da imam policistične jajnike....šok,a inače taj doktor puno ne priča a ja još manje pitam,jer sam mislila da bi reka da nešto nije u redu,ali čitajući po internetu užasno sam uplašena,pa ako imate iskustva s tim molim vas pomozite i dajte savjet.Hvalaaa

Het
28.01.2010., 08:24
Drage cure i žene,pisala sam vam i neki dan kad sam mislila i želila da sam trudna,a nažalost nisam,a sad sam upala u problem,nadam se da mi možete pomoć.Inače menstruacija mi traje 5 - 6 dana i do zadnjeg puta nisam imala nikakvih problema,i sad zadnja mi je trajala samo tri dana,i imam učestalo mokrenje i ponekad bol jaku osjetim tokom spolnog odnosa i ja se odlučim posjetit svog ginekologa i on mi objavi da imam policistične jajnike....šok,a inače taj doktor puno ne priča a ja još manje pitam,jer sam mislila da bi reka da nešto nije u redu,ali čitajući po internetu užasno sam uplašena,pa ako imate iskustva s tim molim vas pomozite i dajte savjet.Hvalaaa

Ovo je vec inace post za PCOS pa te molim da tamo nastavis sa pitanjima no da ti samo kazem.

Moja sestra ima opak PCOS a ima dvoje predivne djece, nije mislila da ce ikad ostat trudna, ako ne grijesim (da ne lazem jer vise nisam sigurna) prije prve trudnoce je pila neke tablete i ostala trudna, drugo djete je bilo ne planirano..zatrudnjela je samo tako bez ikakve pomoci.

Nemoj panicarit, PCOS nije bajan znam od sestre ali nije kraj svijeta.:top:

Moschino_girl
28.01.2010., 09:34
Bok, evo ovako da pitam. Jučer sam napravila test (intim plus) ispao je negativan (hvala bogu, ipak sam premlada za dijete). Ima li šanse da se test zafrkao? Mislim da sam ga pravovremeno napravila. Jučer mi je bio 32. dan ciklusa a upitan odnos je bio 11.1. . Još uvijek nemam menzis, a prošli mi je čak došao 37. dan što nije tako uobičajeno.

yslp
28.01.2010., 09:43
Bok, evo ovako da pitam. Jučer sam napravila test (intim plus) ispao je negativan (hvala bogu, ipak sam premlada za dijete). Ima li šanse da se test zafrkao? Mislim da sam ga pravovremeno napravila. Jučer mi je bio 32. dan ciklusa a upitan odnos je bio 11.1. . Još uvijek nemam menzis, a prošli mi je čak došao 37. dan što nije tako uobičajeno.

Prošlo je 14 dana od odnosa, po meni test je ispravan

maremama
28.01.2010., 11:12
evo još jednog primjera oko točnosti testova.
menstruaciju dobivam točno u sat i dan, svakih 28 dana ravno.
kada sam sumnjala na trudnoću, napravila sam test 28. dan, dan kada sam trebala dobiti mengu i bio je pozitivan, i to neki od 40-tak kuna.
ako je trudnoća u pitanju test će je pokazati.
ako se neredovite menge, onda je najbolje pričekati koji dan od dana kada ste je trebale dobiti da biste bile ajmo reći 99,9% sigurne i na kraju krajeva, napravite test s prvom jutarnjom mokračom jer je tada bhc najviši - pokazatelji trudnoće i biti ćete sigurne.

ljubimica
29.01.2010., 14:06

alicecat kako su prošle pretrage? :)

Moschino_girl
29.01.2010., 21:01
Ja još ne dobivam menzis :( :(

alicecat
08.02.2010., 17:41
alicecat kako su prošle pretrage? :)

pretrage su ok, i urin i krvna slika u redu, a i nakon što sam ih napravila, prestali bolovi u donjem dijelu trbuha.

a menstruaciju sam dobila prije 6 dana :) i sad je već pri kraju, onako smeđi iscjedak

donatela
08.02.2010., 19:23

meni se cini da je tu stvar psihe te da podsvjesno zele bit trudni!

donatela
08.02.2010., 19:29
evo još jednog primjera oko točnosti testova.
menstruaciju dobivam točno u sat i dan, svakih 28 dana ravno.
kada sam sumnjala na trudnoću, napravila sam test 28. dan, dan kada sam trebala dobiti mengu i bio je pozitivan, i to neki od 40-tak kuna.
ako je trudnoća u pitanju test će je pokazati.
ako se neredovite menge, onda je najbolje pričekati koji dan od dana kada ste je trebale dobiti da biste bile ajmo reći 99,9% sigurne i na kraju krajeva, napravite test s prvom jutarnjom mokračom jer je tada bhc najviši - pokazatelji trudnoće i biti ćete sigurne.

ja kad sam uistinu i bila trudna napravila sam dva testa,jedan sama a jedan u gin.ordinaciji i oba su pokazala negativno dakle - nakon par dana isla sam na uzv i vidio se pocetak trudnoce,isla vadit betu hcg i rezultat je bio pozitivan bila sam trudna.a sad zasto su testovi pokazali - ja neznam ,mozda je bilo prerano,premala trudsnoca ali to je jedan primjer da i testovi ponekad znaju zakazat te nisu 100%sigurni makar nisu bili u mom slucaju..sad imam djecaka od 4ipo godine vec

frikusa_a
08.02.2010., 20:31
ja kad sam uistinu i bila trudna napravila sam dva testa,jedan sama a jedan u gin.ordinaciji i oba su pokazala negativno dakle - nakon par dana isla sam na uzv i vidio se pocetak trudnoce,isla vadit betu hcg i rezultat je bio pozitivan bila sam trudna.a sad zasto su testovi pokazali - ja neznam ,mozda je bilo prerano,premala trudsnoca ali to je jedan primjer da i testovi ponekad znaju zakazat te nisu 100%sigurni makar nisu bili u mom slucaju..sad imam djecaka od 4ipo godine vec

donatela, jel možda znaš da li bi nakon 6 tjedana trudnoće ginekolog na pregledu i veginalnom uzv-u mogao vidjeti trudnoću?
hvala.

Myra
08.02.2010., 20:39
donatela, jel možda znaš da li bi nakon 6 tjedana trudnoće ginekolog na pregledu i veginalnom uzv-u mogao vidjeti trudnoću?
hvala.

Bi.

donatela
09.02.2010., 11:22
hvala.

naravno da bi.ja kad sam isla na prvi uzv bila sam trudna samo 4 tjedna i vidjela se mala gestacijska vrecica samo,crna tockica,:)endometrij je bio 13mm,ali ja sam imala dva hematoma oko ploda i uz to su mi jajnici izgledom bili policisticni. pa mi gin nije bila 100%sigurna da je rjec o trudnoci samo je rekla da to izgleda kao pocetak trudnoce ali me ipak poslala vadit betu hcg i rezultat je bio pozitivan,prjetio mi je i spontani zbog tih hematoma ali na sljedecem pregledu sa 6 tjedana crl je bio 4,4mm i hematomi su nestali sami od sebe.

alicecat
09.02.2010., 16:35
meni se cini da je tu stvar psihe te da podsvjesno zele bit trudni!

A moguće... plus još, kod mene u obitelji ima milijun novorođenčadi, pa sam si možda, tko zna, svašta zabrijala :rolleyes:

Ali eto, dvije menge a plus to jedna ošla 27. dan, druga 23. od prethodne, negativan test, mislim da sumnjam može biti otklonjena...

alicecat
10.02.2010., 17:23
A moguće... plus još, kod mene u obitelji ima milijun novorođenčadi, pa sam si možda, tko zna, svašta zabrijala :rolleyes:

Ali eto, dvije menge a plus to jedna došla 27. dan, druga 23. od prethodne, negativan test, mislim da sumnjam može biti otklonjena...

a gdje je nestao edit :confused:
uglavnom ne "ošla", nego "došla". tek sad vidjeh...

nephthys
10.02.2010., 18:26
Drage djevojke, s obzirom da je ovo zasigurno najtraženija tema na ovom podforumu, vraća joj se status top-teme.

Pozdrav :)

anavi22
11.02.2010., 21:28
molim vas da mi date savjet ili me umirite jer ću poludit više.
zadnji kritični odnos je bio prije 17 tjedana, nakon toga sam imala normalne 3-4 menstruacije, 6 tjedana nakon tog odnosa sam bila kod ginića.
napravila sam čak par testova trudnoće, negativni su bili, al prije mjesec i pol mi je počelo jače pulsirat u trbuhu i kad ugulam svugdje se pojavljuju teme vezano za trudnoću.
jel moguće da sam trudna?
možda je glupo pitanje, al zbilja sam više očajna.

littlebird22
11.02.2010., 22:08
:confused:
bok društvo..
znam da su vam preko glave ovakva pitanja, al moraaam hehe :p
da li se nekom od vas možda dogodilo da vam je (po nekim znacima, recimo sluz)
ovulacija zakasnila? Čitala sam da je lutealna faza uvijek ista, dakle cca 14 dana, a da menga zakasni ako je ovulacija bila kasnije.
E sad, ja sam primjetila tu sluz 26. dan ciklusa, a prosječno mi traje ciklus 34 dana, međutim nije redovan.
Danas je već 38. dan, dakle kasni cca 5 dana.
Imala sam odnose, prekinut snošaj, glupo:rolleyes: znam..
E sad, ne znam je li rano za test, ili da sačekam par dana?
Znam da postoje šanse da sam trudna, i strah me toga..:eek:

alicecat
11.02.2010., 22:37
zadnji kritični odnos je bio prije 17 tjedana, nakon toga sam imala normalne 3-4 menstruacije, 6 tjedana nakon tog odnosa sam bila kod ginića.
napravila sam čak par testova trudnoće, negativni su bili, al prije mjesec i pol mi je počelo jače pulsirat u trbuhu i kad ugulam svugdje se pojavljuju teme vezano za trudnoću.

znam kako ti je... ja sam dosad imala dvije menge, jedna došla 27. dan od prethodne, a druga 23. od prethodne.
a mi još, plus to, nismo imali pravi odnos, tj. nije bilo sexa uopće, samo je bilo vrlo blizu, ali ni mrvicu ušlo...
test mi je bio negativan.

ali i dalje onaj odvratan osjećaj straha kljuca iznutra. i ludim i dalje...

lidija84
12.02.2010., 08:25

Nisi trudna. Ako imaš konstatno bolove u trbuhu - niže onda bi možda trebala još jednom posjetiti ginekologa da nije nekakva upalica.

nephthys
12.02.2010., 08:37

pulsira ti abdominalna arterija (valjda je arterija :misli:). test bi ti do sad već 26 puta pokazao. a mogla bi i skočiti do doktora.

littlebird- nije rano za test, odi do ljekarne.

lidija84
12.02.2010., 08:55
bok društvo..
znam da su vam preko glave ovakva pitanja, al moraaam hehe :p
da li se nekom od vas možda dogodilo da vam je (po nekim znacima, recimo sluz)
ovulacija zakasnila? Čitala sam da je lutealna faza uvijek ista, dakle cca 14 dana, a da menga zakasni ako je ovulacija bila kasnije.
E sad, ja sam primjetila tu sluz 26. dan ciklusa, a prosječno mi traje ciklus 34 dana, međutim nije redovan.
Danas je već 38. dan, dakle kasni cca 5 dana.
Imala sam odnose, prekinut snošaj, glupo:rolleyes: znam..
E sad, ne znam je li rano za test, ili da sačekam par dana?
Znam da postoje šanse da sam trudna, i strah me toga..:eek:

Ako ti je ovulacija bila 26. dan onda bi mengu trebala dobiti negdje 40.dan ciklusa. Znači, pričekaj još malo. Test uvijek možeš napraviti, bar ćeš se smiriti...

anavi22
12.02.2010., 09:46
pulsira ti abdominalna arterija (valjda je arterija :misli:). test bi ti do sad već 26 puta pokazao. a mogla bi i skočiti do doktora.

littlebird- nije rano za test, odi do ljekarne.

hvala draga. mislim da se radi o trbušnoj aorti :mig:
ali nikad mi nije bila tako divlja, čak me zna noću probuditi koliko mi pulsira. :(
nadam se da nema trudnoće, zapravo koliko je prošlo od tog odnosa, 17-18 tjedana, već sam trebala i trbuh trudnički imat.
ali malo sam paničarka, pa uvijek dramim oko tako nekih savri :(

loncu poklopac
13.02.2010., 10:21
Šta vi mislite..prijateljica me zamolila da postam pošto ona nema internet..u dugoj je vezi...sada,imali su sex do kraja,tj.svršio je u nju 19 dan ciklusa..ona je rekla da je sve iscurilo van...čim ga je izvadio...misli da joj nisu bili plodni dani jer dobiva svakih 27-28 dana redovito..nakon 2 dana od odnosa,točnije 21 dan ciklusa primjetila je neku sluz kao plodnu kako mi ju ju opisala,mutnu,dosta je bilo te sluzi na wc papiru kada je išla piškit.O čemu se tu radilo.Da li je to zaostala sperma-jel sve je izašlo van:confused: illi :ne zna:Kolike su šanse za trudnoću ?

alicecat
13.02.2010., 10:44
Opet ja :(
čitajući po LJES-u, ovdje, samo me dodatno sve buni i zabrinjava.

Mogu li biti u drugom stanju u slučaju da do sexa nije došlo (ali mi ga je samo prislonio, nije moglo ni ući jer ja nisam htjela pa nisam bila ni opuštena) - to je bilo 1.1., mengu sam dobila 11.1. (27. dan od prethodne), test sam koristila 20.1. (negativan), a iduću mengu dobila sam 2.2. (23.dan od prethodne)?

Znam da zvuči apsurdno, mislim, koja je vjerojatnost da zatrudniš ako pravog odnosa nije ni bilo + dobila 2 menge + test pokazao negativno :confused:

Mene to sve i dalje brine zato što sam prva dva, tri dana imala obilnu mengu, a ostala 3 sve je bilo šuć muć, a i ovulacija mi nije bila neka (sad ćemo vidjeti hoće doći iduća), a i bolilo me u donjem dijelu trbuha, neka čudna bol.

Hvala unaprijed na odgovoru.

buzzmala
13.02.2010., 15:03
trudna garant. i ultraplodna, sperma do jajašca dolazi u tvom slučaju čarobnim putem :)
Drugim riječima - ne bih rekla da je to IKAKO moguće:kava:

littlebird22
13.02.2010., 15:35
hvala vam curke, nisam još dobila, al svakako radim test u pon i javim rezultate :mig:
danas se osjećam skroz čudno, imam feeling ko da ću svaki čas dobit, pa onda nestane taj feeling.. ma možda sam samo umislila, al brinem se skroooz..
nikad više bez kondomaa!! znam da postoji šansa iako on nije ejakulirao u mene, i zato sam negdje 27. dan ciklusa popila trinovum 3 tbl, al pošto mi je bilo muka, ostale 3 nisam mogla. e sad, ne znam ni ja sama šta sam napravila...

kseniaa
13.02.2010., 15:45
Znam sto posto da ovo sto cu da pitam ne pripada ovoj temi ali ne mogu da nadjem na drugom mestu -
Moj decko i ja smo juce imali odnos i koristio je kondom ali kad je trebao da svrsi svrsio je po mom stomaku i grudima,i posle toga smo se obukli..... pa me je sada malo prpa sta ako je nesto skliznulo dole......imam 2 pitanja?

1. da odem ja u apoteku i da kupim (jutro-poslije-tableta) i ujedno da vas pitam ako se zove tako jutro posle jer ce npr. imati uticaja iako se popije uvece?
2. ili da se ne brinem da je sve u redu

leli
13.02.2010., 18:36
zdravo svima
javljam se prvi put,imam djevojcicu od 5 god,ne cuvam se vec godinu dana,doduse nemam ni cesto odnose jer muz puno radi,a jos uvjek nisam trudna,jajnici i maternica su uredu,dali neko zna sta bi moglo biti.

infiniti
14.02.2010., 02:00
Moze li mala pomoc imam problem,naime djevojka mi pije Diana 35 pilule posto je imala problema sa menstruacijom a to su inace i kontracepciske pilule,zadnjih jedno 6 mjeseci kad god spavamo ja sam svrsavao u nju jer je i doktor potvrdio da smo sigurno 300% ,medjutim ona u poslednje vreme ima mucnine po noci i povraca najcesce hranu ili vodu pa me interesuje da li je moguce da je trudna redovna joj je menstruacija i sve ali me brine sto joj dolazi muka....Pomoc????

alicecat
14.02.2010., 11:28
trudna garant. i ultraplodna, sperma do jajašca dolazi u tvom slučaju čarobnim putem :)
Drugim riječima - ne bih rekla da je to IKAKO moguće:kava:

a i meni se to čini :confused:
bilo bi zbilja apsurdno da jesam!

jedino što me sve muči je zbog glupih simptoma poput učestalog mokrenja i osjećaja da trebam mokriti, a zapravo ne trebam! a i od ovulacije još ništa!
također, to mokrenje mi se uopće nije pojavilo kad sam dobila mengu (završilo je prije menge, menga prošla i opet počelo :ne zna:)

yslp
14.02.2010., 12:35
a i meni se to čini :confused:
bilo bi zbilja apsurdno da jesam!

jedino što me sve muči je zbog glupih simptoma poput učestalog mokrenja i osjećaja da trebam mokriti, a zapravo ne trebam! a i od ovulacije još ništa!
također, to mokrenje mi se uopće nije pojavilo kad sam dobila mengu (završilo je prije menge, menga prošla i opet počelo :ne zna:)

upala mjehura, nije trudnoća:mig:
idi kod doktorice i opiši joj probleme s mjehurom,pa će te poslat da piškiš i onda ćeš znati

alicecat
14.02.2010., 14:23
upala mjehura, nije trudnoća:mig:
idi kod doktorice i opiši joj probleme s mjehurom,pa će te poslat da piškiš i onda ćeš znati

problem je što sam već išla i to nedavno, a nalazi bili ok :S
jedino ako je problem što sam već išla nakon što su bolovi popustili pa je možda tad prošlo, a vratilo se opet. a pijem sad uvin čaj, možda pomogne :confused:

yslp
14.02.2010., 14:37
problem je što sam već išla i to nedavno, a nalazi bili ok :S
jedino ako je problem što sam već išla nakon što su bolovi popustili pa je možda tad prošlo, a vratilo se opet. a pijem sad uvin čaj, možda pomogne :confused:

probaj, ako ne idi ponoviti nalaze

cical
14.02.2010., 18:47
Moze li mala pomoc imam problem,naime djevojka mi pije Diana 35 pilule posto je imala problema sa menstruacijom a to su inace i kontracepciske pilule,zadnjih jedno 6 mjeseci kad god spavamo ja sam svrsavao u nju jer je i doktor potvrdio da smo sigurno 300% ,medjutim ona u poslednje vreme ima mucnine po noci i povraca najcesce hranu ili vodu pa me interesuje da li je moguce da je trudna redovna joj je menstruacija i sve ali me brine sto joj dolazi muka....Pomoc????

Neznam koliko ste informisani ali diane-35 nisu 100% zastita protiv trudnoce jer se one vecinom prepisuju u slucaju kao sto je kod tvoje djevojke ako je problem sa jajnicima i ko ima probleme sa aknama. Ja sam ih pila zbog akni,udata sam ali smo ja i suprug kao dodatnu zastitu koristili i kondome,nije mi se dalo rizikovat. Ali ako ima redovne mensruacije nevjerujem da je trudna to joj je od neceg drugog,a i kod trudnoce mucnine su vecinom jutarnje(bar su kod mene bile oba puta). U svakom slucaju ja preporucujem dodatnu zastitu! Pozdrav!

nephthys
14.02.2010., 19:01
Neznam koliko ste informisani ali diane-35 nisu 100% zastita protiv trudnoce jer se one vecinom prepisuju u slucaju kao sto je kod tvoje djevojke ako je problem sa jajnicima i ko ima probleme sa aknama. Ja sam ih pila zbog akni,udata sam ali smo ja i suprug kao dodatnu zastitu koristili i kondome,nije mi se dalo rizikovat. Ali ako ima redovne mensruacije nevjerujem da je trudna to joj je od neceg drugog,a i kod trudnoce mucnine su vecinom jutarnje(bar su kod mene bile oba puta). U svakom slucaju ja preporucujem dodatnu zastitu! Pozdrav!

bogovi... :facepalm:
ajde nemoj molim te više ovakve stvari govoriti ljudima...

infiniti- postoji mogućnost da ti je cura trudna ako su joj menge izostajale ili ako nije pila pilule na vrijeme. dodatno, ako je povraćala par sati nakon pijenja pilula, moguće je da uopće nisu apsorbirane pa tako nisu mogle niti djelovati.
najbolje da kupi test za trudnoću (ak je trudna sigurno će pokazati).

ako nije to, preporučujem da svakako ode doktoru opće prakse ili ginekologu jer takve dugotrajne mučnine nisu normalne.

piromankaaa
14.02.2010., 19:17

:lol: ajde molim te :moli: nemoj plašit ljude i širit gluposti...
diane su sigurne kao i svake druge pilule...
isto tako ona mala šansa trudnoče kao i kod svakih pilula postoji, pogotovo ako je povračala nakon pijenja pilsa ili ih nije pila pravilno..
ukoliko je dobivala mengu vjerojatno nije trudna, ali ako se i dalje bojite test je kojih 30 kn :mig: pravac po to...

malo se bolje informiši :zubo:

cical
14.02.2010., 22:12
bogovi... :facepalm:
ajde nemoj molim te više ovakve stvari govoriti ljudima...

infiniti- postoji mogućnost da ti je cura trudna ako su joj menge izostajale ili ako nije pila pilule na vrijeme. dodatno, ako je povraćala par sati nakon pijenja pilula, moguće je da uopće nisu apsorbirane pa tako nisu mogle niti djelovati.
najbolje da kupi test za trudnoću (ak je trudna sigurno će pokazati).

ako nije to, preporučujem da svakako ode doktoru opće prakse ili ginekologu jer takve dugotrajne mučnine nisu normalne.

Pa lijepo ti covjek kaze da su joj mensruacije redovne a ti kazes da je moguce da je trudna,a ako su joj redovne to je zbog diana jer od njih dobijas tacno u sat vremena sto znaci da su tablete u svakom slucaju djelovale.A to da su sigurne kao i sve ostale tablete za kontracepciju nije istina! A u svakom slucaju test je najbrze rjesenje za dilemu.

Balkanka
14.02.2010., 22:30
Pa lijepo ti covjek kaze da su joj mensruacije redovne a ti kazes da je moguce da je trudna,a ako su joj redovne to je zbog diana jer od njih dobijas tacno u sat vremena sto znaci da su tablete u svakom slucaju djelovale.A to da su sigurne kao i sve ostale tablete za kontracepciju nije istina! A u svakom slucaju test je najbrze rjesenje za dilemu.

koji put žene i oskudno krvarenje misle da je menga

infiniti
14.02.2010., 22:34
Djevojka mi je rekla da pije oko pola 8 tablete a da je par puta povracala oko 12 u stvari povracala je 2 puta a muka joj nije redovno svako vece nego nekad se desi da je jedno vece pa prodje 3-4 pa opet ali nikada ujutro nego samo navece isto tako nema nikakvih drugih simptoma a njen doktor specijalista je rekao da je 300 % sigurna ako pije te tablete tako da ne vjerujem da bi lagao ili izmisljao,treba ona da dobije za 10 dana pa ako bude sve u redu onda znaci da nije a i te pipule citav svet ih pije i nema problema....

piromankaaa
14.02.2010., 23:10

ma odakle ti to ????? odakle molim te ???:mad::mad::mad: šuti i ne plaši ljude jer nisi informirana točno.... INFORMIRAJ SE....

Djevojka mi je rekla da pije oko pola 8 tablete a da je par puta povracala oko 12 u stvari povracala je 2 puta a muka joj nije redovno svako vece nego nekad se desi da je jedno vece pa prodje 3-4 pa opet ali nikada ujutro nego samo navece isto tako nema nikakvih drugih simptoma a njen doktor specijalista je rekao da je 300 % sigurna ako pije te tablete tako da ne vjerujem da bi lagao ili izmisljao,treba ona da dobije za 10 dana pa ako bude sve u redu onda znaci da nije a i te pipule citav svet ih pije i nema problema....
dobro ajd nije baš 300%:mig::lol:

nije sigurna ukoliko ima proljev i povrača mislim oko 4 h nakon popijenog.. ali to vrijeme ti ne mogu tvrdit sa sigurnošću... :mig:

inače možeš mi samo reči iz kojeg razloga pije Diane?? jer ih ginekolozi inače nedaju prvenstveno kao kontracepciju, jesuli to akne ili policistični jajnici, dizbalans hormona ili neredoviti ciklusi??? meni su pred kraj počele radit probleme, pa ako je u pitanju ista stvar da ti savjetujem :mig:

infiniti
14.02.2010., 23:17
ma odakle ti to ????? odakle molim te ???:mad::mad::mad: šuti i ne plaši ljude jer nisi informirana točno.... INFORMIRAJ SE....

dobro ajd nije baš 300%:mig::lol:

nije sigurna ukoliko ima proljev i povrača mislim oko 4 h nakon popijenog.. ali to vrijeme ti ne mogu tvrdit sa sigurnošću... :mig:

inače možeš mi samo reči iz kojeg razloga pije Diane?? jer ih ginekolozi inače nedaju prvenstveno kao kontracepciju, jesuli to akne ili policistični jajnici, dizbalans hormona ili neredoviti ciklusi??? meni su pred kraj počele radit probleme, pa ako je u pitanju ista stvar da ti savjetujem :mig:

Pa dobro taj doktor je malo smesan pa se zeza sa tih 300 %:mig:,inace pije jer je imala odliv odnosno nije joj krenula menstruacija na vreme pa da to regulise,pije ona to vec godinama i bas znam da su joj svi govorili kako je sigurna sta god da radi u sex-u:D

donatela
14.02.2010., 23:24
imam jedno pitanjce?imali smo nezasticeni odnos 2dana nakon zadnjeg dana menge,dakle to bi bio negdje 9 dan ciklusa,menga mi inace dugo traje i jako je neredovita posebno u zadnje vrjeme kad mi ciklus traje uvijek oko 50 ili 60 dana.postoji li mogucnost trudnoce?(trenutno mi nije u planu)i nakon odnosa vecina toga je iscurila van,dali je bez obzira na to trudnoca moguca?ponekad imam znakove ovulacije(bole jajnici i imam sluzavi iscjedak) a ponekad ne,sad kad je bio taj nezasticeni odnos nisam imala nikakve znakove da su plodni dani..dali je unatoc tome moguce da sam trudna?inace..to je bilo prije par dana..

piromankaaa
14.02.2010., 23:28
Pa dobro taj doktor je malo smesan pa se zeza sa tih 300 %:mig:,inace pije jer je imala odliv odnosno nije joj krenula menstruacija na vreme pa da to regulise,pije ona to vec godinama i bas znam da su joj svi govorili kako je sigurna sta god da radi u sex-u:D

mah, ja kada sam ih prvi puta dobila... za tj.dana sam išla na neki pregled i sasula ginički sve ove babske rekla kazala priče s neta, jer sam bila prestravljena... te ova umrla, te ova ima ugruške, te nisu pilsi nego ljek, te štite ono maximalno 20%:lol: mah...:lol: žena me jadna morala smirivat tamo :lol:

zato se sad ljutim na sve ove što šire takve dezinformacije, osobito mladima...

inače ja sam imala hormonalnih problema, pa su mi na kraju postale pre jake... i imala sam slične simptome povračanja + slabost, nesvjestice i razdražljivost, svaštanešto...

savjetujem ti da ode na pregled, jer je to već malo pre dugo što ih pije...

piromankaaa
14.02.2010., 23:34
imam jedno pitanjce?imali smo nezasticeni odnos 2dana nakon zadnjeg dana menge,dakle to bi bio negdje 9 dan ciklusa,menga mi inace dugo traje i jako je neredovita posebno u zadnje vrjeme kad mi ciklus traje uvijek oko 50 ili 60 dana.postoji li mogucnost trudnoce?(trenutno mi nije u planu)i nakon odnosa vecina toga je iscurila van,dali je bez obzira na to trudnoca moguca?ponekad imam znakove ovulacije(bole jajnici i imam sluzavi iscjedak) a ponekad ne,sad kad je bio taj nezasticeni odnos nisam imala nikakve znakove da su plodni dani..dali je unatoc tome moguce da sam trudna?inace..to je bilo prije par dana..

po ovome ciklusu od 50 dana 9 dan nije plodan.....Ali postoji, ako ti se ovulacija javila ranije.. s time nikad ne znaš(pogotovo u tim neredovitim ciklusima)... nekima zna doč čak i u vrijeme menstruacije....

i nema veze što je iscurilo van :rofl:...

značii drugi put pazit!! pa makar bilo i vadi van :lol: i to je manji postotak šanse nego kad svrši unutra....
šalim se malo...ni to nije pažnja

infiniti
14.02.2010., 23:34
mah, ja kada sam ih prvi puta dobila... za tj.dana sam išla na neki pregled i sasula ginički sve ove babske rekla kazala priče s neta, jer sam bila prestravljena... te ova umrla, te ova ima ugruške, te nisu pilsi nego ljek, te štite ono maximalno 20%:lol: mah...:lol: žena me jadna morala smirivat tamo :lol:

zato se sad ljutim na sve ove što šire takve dezinformacije, osobito mladima...

inače ja sam imala hormonalnih problema, pa su mi na kraju postale pre jake... i imala sam slične simptome povračanja + slabost, nesvjestice i razdražljivost, svaštanešto...

savjetujem ti da ode na pregled, jer je to već malo pre dugo što ih pije...
A cuj na netu mozes naci osobe koje znaju nesto o ovome a uvjek ima i onih drugih tako da ima nas svakakvih:D...

Ona mora da pije ove tablete redovno i do kraja zivota jer ima i problema sa stitnom zlezdom pa joj valjda i to nekako utice,njoj ne smeta ona se vec navikla a i zna da mora najbitnije je da bude sve u redu da nije zakacila,ona je dosta propatila kako je stitna joj otisla ostala je rastom mala i kad je vidim kako se kljuka tim glupim tabletama da bi mogla normalno da dise dodje mi da zaplacem....

loncu poklopac
15.02.2010., 08:22
Šta vi mislite..prijateljica me zamolila da postam pošto ona nema internet..u dugoj je vezi...sada,imali su sex do kraja,tj.svršio je u nju 19 dan ciklusa..ona je rekla da je sve iscurilo van...čim ga je izvadio...misli da joj nisu bili plodni dani jer dobiva svakih 27-28 dana redovito..nakon 2 dana od odnosa,točnije 21 dan ciklusa primjetila je neku sluz kao plodnu kako mi ju ju opisala,mutnu,dosta je bilo te sluzi na wc papiru kada je išla piškit.O čemu se tu radilo.Da li je to zaostala sperma-jel sve je izašlo van:confused: illi :ne zna:Kolike su šanse za trudnoću ?
Nisam još dobila odgovor :tuzni:

infiniti
15.02.2010., 10:24

Znas kako i meni se nekada desi da kada svrsim u curu ono iscuri ali velika je vjerovatnoca da je nesto ostalo od sperme u njoj ali ne mora znaciti,to sto joj izlazi sluz je mozda od stresa i prehlade i mojoj djevojci se to nekada pojavljuje najverotavnije od nervoze ili mozda se prehladila,e sada sto se tice njego ciklusa ne znam mislim da ne moze biti trudna jer su joj tada otprilike neplodni dani ali opet neka uzme test za svaki slucaj ili pitaj jos nekoga:top:

tartaruga
15.02.2010., 12:20
Znam sto posto da ovo sto cu da pitam ne pripada ovoj temi ali ne mogu da nadjem na drugom mestu -
Moj decko i ja smo juce imali odnos i koristio je kondom ali kad je trebao da svrsi svrsio je po mom stomaku i grudima,i posle toga smo se obukli..... pa me je sada malo prpa sta ako je nesto skliznulo dole......imam 2 pitanja?

1. da odem ja u apoteku i da kupim (jutro-poslije-tableta) i ujedno da vas pitam ako se zove tako jutro posle jer ce npr. imati uticaja iako se popije uvece?
2. ili da se ne brinem da je sve u redu

Draga moja, i mene su takve brige mučile u periodu kad NISAM htjela ostati trudna... onda sam mislila da spermići mogu letit, curit, klizit samo tako i da ću ostat trudna čim pimpek uđe u mene :mig: A sad se evo trudimo već 3-4 mj. , dragi svršava u mene punom parom pa ništa od bebe... :rolleyes:
Ugl., mislim da se brineš bez razloga, do oplodnje vjerojatno znaš i sama kako dolazi a teško da će spermići skliznut od trbuha prema dolje i još se sami probit unutra... malo nevjerojatno...
Druga stvar, što se tiče tableta - bila sam u situaciji da je dečko svršio u mene, mislim da mi nisu bili plodni dani ali me ulovila panika. Teta u ljekarni mi je čak savjetovala da ih ne pijem ako nisam 100% sigurna da sam bila u plodnom razdoblju. Međutim, panika je učinila svoje i popila sam ih... Sad mi je žao ko pasu, tim više što sad kad ŽELIM, nikako ostat trudna... :(

Eto, nadam se da sam ti malo pomogla, na ništa te ne prisiljavam, to je tvoja volja, ali ja bi u svakom slučaju razmislila prije nego bi popila tabletu, pogotovo ako dečko nije uopće svršio U tebe, nego PO tebi.

Ryuuza
15.02.2010., 12:33
Inače imam menstruaciju svakih 30 dana, ponekad 34.
Danas mi je već 38. dan ciklusa i zanima me da li je prerano za kupiti test i koji bi test mogao najranije otkriti trudnoću?
Vezano uz to- prije 2 mjeseca sam imala ciklus od 37 dana, a prije otprilike 3 godine mi je menstruacija kasnila preko deset dana i na pregledu mi je ginekolog rekao da se uzaludno nadati trudnoći ako menstruacija kasni SAMO 10 dana :eek:

cical
15.02.2010., 14:43
Svako ima pravo na svoje misljenje i forumi i sluze za to da iznosimo misljenja i dijelimo iskustva ali ovdje to ocito nije slucaj, tu se naslo par osoba koje savjetuju sve redom i misle da su uvijek i svugdje u pravu ali to nemora biti tako. Pa eto slusajte ove malo pametnije koji napadaju ljude koji samo iznose svoje misljenje koje nemora biti nicije vise. Pozdrav svima!:lol:

lidija84
15.02.2010., 17:12
Danas mi je već 38. dan ciklusa i zanima me da li je prerano za kupiti test i koji bi test mogao najranije otkriti trudnoću?
Vezano uz to- prije 2 mjeseca sam imala ciklus od 37 dana, a prije otprilike 3 godine mi je menstruacija kasnila preko deset dana i na pregledu mi je ginekolog rekao da se uzaludno nadati trudnoći ako menstruacija kasni SAMO 10 dana :eek:

Nije rano. Odeš u ljekarnu i tražiš test. Tamo će ti dati odgovarajući. Danas su manje više svi testovi prilično osjetljiv tj. rano otkrivaju trudnoću.

To što ti je ginekolog rekao zapravo i stoji...Jer njima je trudnoća potvrđena oko šestog tjedna kada se već vide otkucaji. Jer kada je trudnoća manja ne vidi se praktički ništa...
Zaista, kada je trudnoća željena nema potreba odmah trčati ginekologu kada je sve u redu. Trudnoća nije bolest. S druge strane ako trudnoća nije željena onda je bitno što ranije javiti se ginekologu!

yslp
15.02.2010., 17:13

Nije prerano, slobodno napravi

Ryuuza
15.02.2010., 17:27
Nije rano. Odeš u ljekarnu i tražiš test. Tamo će ti dati odgovarajući. Danas su manje više svi testovi prilično osjetljiv tj. rano otkrivaju trudnoću.

To što ti je ginekolog rekao zapravo i stoji...Jer njima je trudnoća potvrđena oko šestog tjedna kada se već vide otkucaji. Jer kada je trudnoća manja ne vidi se praktički ništa...
Zaista, kada je trudnoća željena nema potreba odmah trčati ginekologu kada je sve u redu. Trudnoća nije bolest. S druge strane ako trudnoća nije željena onda je bitno što ranije javiti se ginekologu!

Željena je, ali već sam se nebrojeno puta razočarala kada mi je menstruacija kasnila, a ispostavilo se da nisam trudna :(
Čekat ću do 40. dana ciklusa i onda kupiti test.
Ne mogu dočekati da saznam :cerek::cerek::cerek:

yslp
15.02.2010., 17:32
Željena je, ali već sam se nebrojeno puta razočarala kada mi je menstruacija kasnila, a ispostavilo se da nisam trudna :(

Javi, sretno!:mig:

loncu poklopac
15.02.2010., 17:46
Znas kako i meni se nekada desi da kada svrsim u curu ono iscuri ali velika je vjerovatnoca da je nesto ostalo od sperme u njoj ali ne mora znaciti,to sto joj izlazi sluz je mozda od stresa i prehlade i mojoj djevojci se to nekada pojavljuje najverotavnije od nervoze ili mozda se prehladila,e sada sto se tice njego ciklusa ne znam mislim da ne moze biti trudna jer su joj tada otprilike neplodni dani ali opet neka uzme test za svaki slucaj ili pitaj jos nekoga:top:

Vidjećemo.Ima još nekoliko dana do menstruacije koja bi trebala doći,ako ne dođe u okviru plus minus par dana...moraće kupit testić..i po meni su male šanse ali nikad se ne zna:ne zna:
Svašta sam čitala na forumu da su se plodni dani pomicali i svašta pa ko bi više bio pametan:ne zna:

littlebird22
15.02.2010., 19:14
evo mene da javim da živciranje ne vodi nikud.. ja kupila test i taman kad sam ga išla upotrijebit skužim da sam dobila..:jumping:
eto moj ciklus od 41 dan, kasnilo mi 8 dana.. svakome se desi..znači da mi je ipak šetala ovulacija i to čak punih 10 dana.. zato curke, budite opreznije, ja sam se provukla, iako ne baš glatko, koštalo me živaca.. al sad idem na pillse definitivno!!:W

kawaii23
15.02.2010., 21:18
mozda je glupo pitanje. Decko mi je svrsio po trbuhu ali malo sperme je otislo do klitorisa. Obrisala sam mokrom maramicom. Da li postoji mogucnost da je sperma otisla do maternice?

donatela
15.02.2010., 21:23
mozda je glupo pitanje. Decko mi je svrsio po trbuhu ali malo sperme je otislo do klitorisa. Obrisala sam mokrom maramicom. Da li postoji mogucnost da je sperma otisla do maternice?

ne postoji.

Ryuuza
16.02.2010., 08:45
eto moj ciklus od 41 dan, kasnilo mi 8 dana.. svakome se desi..znači da mi je ipak šetala ovulacija i to čak punih 10 dana.. zato curke, budite opreznije, ja sam se provukla, iako ne baš glatko, koštalo me živaca.. al sad idem na pillse definitivno!!:W

Vjerojatnije se radi o anovulacijskom ciklusu, tj. izostanku ovulacije. Tak je i meni bilo pa je ispalo da vjerojatno ne mogu imati djece zbog toga :rofl:

lidija84
16.02.2010., 11:11

Ne moraš čekati do 40.-og. dana, čim kasni jedan dan dapravi jer što duže čekaš, više se nadaš i automatski je veće razočarenje.
Znam da je teško ali pokušaj se nekako psihički otkačit. Što se više opustiš to bolje!

leli
16.02.2010., 18:03
temperatura mi je 36,8 dali je to znak da sam trudna

yslp
16.02.2010., 18:08

I ja sam danas imala 36,8 a nisam trudna, nema to veze, ako ti kasni napravi test:mig:

kawaii23
16.02.2010., 23:01
ne postoji.

A jel moguce maramicom unjet spermu u rodnicu?

nephthys
17.02.2010., 07:23
A jel moguce maramicom unjet spermu u rodnicu?

da, ako pokupiš spermu maramicom i onda tu istu maramicu naguraš u rodnicu.

na pilulama si, nema šanse da su trudna, ne paničari.

d1o1d1i1
18.02.2010., 14:00
e da...sad ste me podsjetili :) sednog dana ciklusa (koji mi inace traju 28-30 dana) sam imala "odnos" bez kondoma...ali nije hmmm ušao u mene... trenutno mi je 20. dan ciklusa, grudi me bole na dodir..najvjerojatnije je pms. no prehlađena sam i već 5 dana imam temperaturu 37-37.3!!! pročitala sam negdje da je povišena temp znak rane trudnoće :S da li je uopce istina? i što mislite, dal je to zbog prehlade ili je moguće da sam trudna u što stvaaaaarnoooo sumnjam...

jubicazubica
18.02.2010., 15:31
e da...sad ste me podsjetili :) sednog dana ciklusa (koji mi inace traju 28-30 dana) sam imala "odnos" bez kondoma...ali nije hmmm ušao u mene... trenutno mi je 20. dan ciklusa, grudi me bole na dodir..najvjerojatnije je pms. no prehlađena sam i već 5 dana imam temperaturu 37-37.3!!! pročitala sam negdje da je povišena temp znak rane trudnoće :S da li je uopce istina? i što mislite, dal je to zbog prehlade ili je moguće da sam trudna u što stvaaaaarnoooo sumnjam...

mislim da ti je prerano za znakove trudnoće, po mom mišljenju je to prije pms.. meni su ti ciklusi 32-33, a vec oko 20.og dana mi počne pms.. a što se tiče temperature, meni uvijek bude blago povišena kad trebam dobit i kad dobijem još par dana..

d1o1d1i1
18.02.2010., 18:25
a možda je i meni tako samo što nikad ne mjerim temperaturu kad sam "zdrava" pa neznam dal mi se to događa svaki mjesec... :confused:

d1o1d1i1
18.02.2010., 20:57

jesi imala odnos za vrijeme plodnih dana ili? :confused:

elsewhere
18.02.2010., 22:35
tijelo ti reagira na hormonske izmjene tijekom ciklusa, no nemoj na osnovu grudi procjenjivat plodne i neplodne dane.ne znam koliko imaš godina, imaš više načina provjere plodnosti, uključujući i mjerenje bazalne temperature, no bol jajnika i osjetljivost grudi ne smiju biti referenca za sex bez zaštite

Imam 21.g Ne mislim koristiti metodu racunanja plodnih i neplodnih dana kao kontracepciju inace. Ali zadnjih godinu dana ne koristim kontracepcijske pilule jer mi je tako ginekolog preporucio(i ne smijem jos neko vrijeme),a ja sam u vezi skoro 4 godine i sad smo zadnju godinu samo na kondomima. Zadnjih par mjeseci su nam stvarno prisjeli,pa smo par dana prije moje menstruacije,koristili prirodnu metodu,ili prekinuti snosaj.Za sad je ok ,jer uvijek tacno znam kad cu dobiti,ali ja sam i dalje konstantno zabrinuta,jesu li tih par dana prije "dovoljno neplodni".?

leli
18.02.2010., 22:40
jesi imala odnos za vrijeme plodnih dana ili? :confused:

jesam imala sam odnos u vrijeme plodnih dana,sad u zadnja dva dana imam ko neke grceve u doljnjem djelu stomaka,i koda mi je tu malo teži stomak,a trebam dobiti za sedam dana

d1o1d1i1
18.02.2010., 22:45
jesam imala sam odnos u vrijeme plodnih dana,sad u zadnja dva dana imam ko neke grceve u doljnjem djelu stomaka,i koda mi je tu malo teži stomak,a trebam dobiti za sedam dana

nezaštićen odnos? imaš li još kakvih simptoma?

leli
18.02.2010., 22:48
da ne zasticen odnos,jer imam kcerku od 4 god,i sad bi htjeli jos jedno djete,a nema nekih drugih siptoma za sad,malo me po nekad zabole grudi al vrlo rijetko

d1o1d1i1
18.02.2010., 22:52
da ne zasticen odnos,jer imam kcerku od 4 god,i sad bi htjeli jos jedno djete,a nema nekih drugih siptoma za sad,malo me po nekad zabole grudi al vrlo rijetko

moguće je da si trudna, za neke veće simptome je prerano mislim...a možda je i pms u pitanju... :ne zna: da li je istina to za temperaturu? da je ona simptom trudnoće? da li ti je i prvi put tako bilo? ja sam prehlađena i isto mi je malo povišena... :S

leli
18.02.2010., 23:00
moguće je da si trudna, za neke veće simptome je prerano mislim...a možda je i pms u pitanju... :ne zna: da li je istina to za temperaturu? da je ona simptom trudnoće? da li ti je i prvi put tako bilo? ja sam prehlađena i isto mi je malo povišena... :S

moje tjele po necem mi govori da sam trudna ja ti to ne mogu objasnit,temperatura mi je povišene a u prvoj trudnoci sam osjetila prije na sedam dana nego sto mi je izostala,samo da me grudi bole a kada sam saznala da sam trudna onda sam osjetila ovu napetost u stomaku

glembajevica
19.02.2010., 11:58
Ima li tko spiralu Mirena. Mijenja se svakih 5 godina i ujedno je fizička i hormonalna prepreka...
Kakva su iskustva?

_dennise_
19.02.2010., 12:45
ako je ciklus 30 dana,a spolni odnos se imao 11 dan...tri dana poslije neki iscjedak...jel moguća trudnoća ako partner ne svrši?! mislim ima svega pa ono :rolleyes:

yslp
19.02.2010., 13:08
ako je ciklus 30 dana,a spolni odnos se imao 11 dan...tri dana poslije neki iscjedak...jel moguća trudnoća ako partner ne svrši?! mislim ima svega pa ono :rolleyes:

Ali ako partner ne svrši kako će se spermij spojiti s jajnom stanicom:kava:

d1o1d1i1
19.02.2010., 13:18

moze li plodni dan biti odmah nakon završetka menstruacije? ...taj dan sam još imala onaj semđi iscjedak. partner je svršio prije , obrisao se i nakon nekoliko minuta smo ponovno ali bez penetracije... :rolleyes:

Zhuta
19.02.2010., 13:53
moze li plodni dan biti odmah nakon završetka menstruacije? ...taj dan sam još imala onaj semđi iscjedak. partner je svršio prije , obrisao se i nakon nekoliko minuta smo ponovno ali bez penetracije... :rolleyes:

Može. Ima slučajeva gdje su žene zatrudnile neposredno prije menge ili čak za vrijeme menge. No to se dešava kod ciklusa koji su neredoviti ili kod žena sa hormonalnom promjenom.

Ne razumijem kakav je to seks bez penetracije...??

d1o1d1i1
19.02.2010., 15:10
Ne razumijem kakav je to seks bez penetracije...??

ma krivo sam se izrazila...:rolleyes: dogy poza :p , nije ušao u mene nego je bilo samo na ulazu...no nije bilo ni predejakulata...bar nisam primjetila...moze li tako nesto biti? ili opet paničarim bzvze.:ne zna:

seftjilp
19.02.2010., 15:46
ajmo ovako, molim za savjet.. problem je slijedeći. imam strašno neredovite cikluse zbog policističnih jajnika, ali nisam neko vrijeme na pilulama pa mi je tako i zadnja menstruacija trajala 3tj.. jučer sam prestala curiti, a jutros nam je pukao kondom, on mi kaže da je na vrijeme izvukao stvari..:D ne znam, sigurno je nešto sjemene tekućine pobjeglo. malo paničarim. koliko dugo moram pričekati da bi mi test objektivno pokazao je li panika opravdana? i kolika je vjerojatnost da će ta panika opravdana biti?

d1o1d1i1
19.02.2010., 17:51

pa ima spermija i prije nego svrši :S

yslp
19.02.2010., 18:47
pa ima spermija i prije nego svrši :S

Nisi navela da se radilo o ponovljenom odnosu. Onda spermiji "ostanu" u cjevčici, a kad je riječ o jednom odnosu onda nema zaostalih jer ih ispiške.

angie1982
20.02.2010., 05:33
u velikoj sam panici! tokom odnosa nam je puknuo kondom-preme maybebaybiju mi nisu bili plodni dani. otišla sam ginekologici i prepisala mi je hitnu kontracepciju cileste. ja sam popila kak mi je rečeno, od toga je prošlo 5 dana, a menga mi još nije došla!! jel to znači da sam trudna? (malo me zaboli oko jajnika, recimo onak ko pred mengu) dal je netko imao slična iskustva?

dnp
20.02.2010., 09:21
nova sam ovdje ali vas već dugo pratim.
muž i ja od nedavno želimo bebu i ovaj mjesec smo bili zbilja "aktivni ".... od 10 dana ciklusa, znači 3 dana poslije menge, osjećam pritisak u jajnicima, maternici, mislim da mi ovulacija nebi tako dugo trajala, jel inaće ju osjećam 2-3 dana al sad ko da ne prestaje, i već me 4 dana za redom žgaravica ubija u poslijepodnevnim satima. Ja se nadam da sam trudna, ali bojim se da sam si to umislila. Bole me prsa, ali to možda jer bi kao trebala dobit menzis 2 ili 3.03. inaće ciklus mi je 27 do 28 dana.

BeautifullyChaotic
20.02.2010., 10:08
muž i ja od nedavno želimo bebu i ovaj mjesec smo bili zbilja "aktivni ".... od 10 dana ciklusa, znači 3 dana poslije menge, osjećam pritisak u jajnicima, maternici, mislim da mi ovulacija nebi tako dugo trajala, jel inaće ju osjećam 2-3 dana al sad ko da ne prestaje, i već me 4 dana za redom žgaravica ubija u poslijepodnevnim satima. Ja se nadam da sam trudna, ali bojim se da sam si to umislila. Bole me prsa, ali to možda jer bi kao trebala dobit menzis 2 ili 3.03. inaće ciklus mi je 27 do 28 dana.

Sve je moguće. A je li ti zadnja menstruacija bila uobičajena, ili drugačija? Može biti i kakva upala. Ja se osjećam slično. Imala sam menstrualne bolove za vrijeme M koji nisu stali, sada evo već tjedan i pol od zadnje M, bolne grudi i sve. Ali, kako radite na bebi, moguće da si neke od tih stvari i umislila. Znači, ili čekaj otprilike dane kad bi opet trebala dobiti pa radi test, ili uzmi neki jeftiniji pa ga napravi s prvim jutarnjim urinom, ako slučajno zadnja M nije bila M... I sretno!

dnp
20.02.2010., 13:03
Sve je moguće. A je li ti zadnja menstruacija bila uobičajena, ili drugačija? Može biti i kakva upala. Ja se osjećam slično. Imala sam menstrualne bolove za vrijeme M koji nisu stali, sada evo već tjedan i pol od zadnje M, bolne grudi i sve. Ali, kako radite na bebi, moguće da si neke od tih stvari i umislila. Znači, ili čekaj otprilike dane kad bi opet trebala dobiti pa radi test, ili uzmi neki jeftiniji pa ga napravi s prvim jutarnjim urinom, ako slučajno zadnja M nije bila M... I sretno!

normalna je bila menstruacija, sve to osjećam sad poslije M, a tako mi je duuugooo ćekat vrijeme slijedeće menstruacije da mislim da ću poludit. zbilja bi voljela da nam je ovaj put uspjelo.... doduše ne trudimo se baš dugo, jer mi muž puno radi na terenu, tako da ga po mj. dana nema ni doma, pa ćim dođe, navalimo jedan na drugog samo da bude ¨+

leli
20.02.2010., 16:24

i ja radim na drugoj bebi,prije 4 dana sam osjetila da me boli po dnu stomaka,sad u ova 3 dana ne osjecam bol ali mi je sada jak pritisak ja cu sutra u jutro napravit test jer ne mogu cekati jos 5 dana do men.

_dennise_
20.02.2010., 17:23
Nisi navela da se radilo o ponovljenom odnosu. Onda spermiji "ostanu" u cjevčici, a kad je riječ o jednom odnosu onda nema zaostalih jer ih ispiške.

pa općenito cijelo vrijeme curi malo...nije kod nikoga da ne curi..tak da ti je svejedno i ak nije svršio..

BeautifullyChaotic
20.02.2010., 18:42
normalna je bila menstruacija, sve to osjećam sad poslije M, a tako mi je duuugooo ćekat vrijeme slijedeće menstruacije da mislim da ću poludit. zbilja bi voljela da nam je ovaj put uspjelo.... doduše ne trudimo se baš dugo, jer mi muž puno radi na terenu, tako da ga po mj. dana nema ni doma, pa ćim dođe, navalimo jedan na drugog samo da bude ¨+

A gle, trebaš dobiti, ako sam dobro shvatila, za neka 2,3 tjedna. Mislim da, ako si zatrudnila ovog ciklusa, ipak jest malo prerano da radiš test. Al' opet, ovisi i kad je bila ovulacija, i ako jesi trudna, kad je došlo do oplodnje.
A možeš otići i do svog ginekologa. Da te pogleda. Ili da isključi kakvu cistu ili upalu.
A nekad je dovoljan i taj jedan u mjesec dana. Nadam se da je to što si želiš! Javi!:mig:

dnp
21.02.2010., 08:32
kako god bilo, pričekat ću M, ako dođe, a molim boga da ne dođe, pa se javim. hvala vam

dnp
21.02.2010., 08:35
i ja radim na drugoj bebi,prije 4 dana sam osjetila da me boli po dnu stomaka,sad u ova 3 dana ne osjecam bol ali mi je sada jak pritisak ja cu sutra u jutro napravit test jer ne mogu cekati jos 5 dana do men.

i koji je rez? ja se ne usudim još radit test, izdržat ću još 14 dana, pa ćmo vidjet
držim fige, sretno

BeautifullyChaotic
21.02.2010., 10:29
Meni treba doći za jedno 20-ak dana, ako sam dobro računala. Sad mi je 14 dc.Pa svejedno imam bolove, mučnine, vrtoglavice, svrbe me grudi, osjetljive bradavice, i tako od 1dc, bez prestanka. Inače su mi ciklusi neredoviti, sad sam na Duphastonima pa si sve mislim da je to od njih. Uglavnom, hoću reći da bi se trebale manje opterećivati simptomima i čekati. Može biti čak i nakon što zakasni test negativan zbog kasnije ovulacije. A ako ga radite prije očekivane M, samo se razočaravate... znam da je teško čekati, ali što imate izgubiti? Osim u situaciji da vam se dogode neizdrživi bolovi ili nešto takvo, al' to su opet posebne situacije. I svakoj od vas koja si želi bebicu držim fige da vam se sumnje potvrde.:mig:

leli
21.02.2010., 20:25
Meni treba doći za jedno 20-ak dana, ako sam dobro računala. Sad mi je 14 dc.Pa svejedno imam bolove, mučnine, vrtoglavice, svrbe me grudi, osjetljive bradavice, i tako od 1dc, bez prestanka. Inače su mi ciklusi neredoviti, sad sam na Duphastonima pa si sve mislim da je to od njih. Uglavnom, hoću reći da bi se trebale manje opterećivati simptomima i čekati. Može biti čak i nakon što zakasni test negativan zbog kasnije ovulacije. A ako ga radite prije očekivane M, samo se razočaravate... znam da je teško čekati, ali što imate izgubiti? Osim u situaciji da vam se dogode neizdrživi bolovi ili nešto takvo, al' to su opet posebne situacije. I svakoj od vas koja si želi bebicu držim fige da vam se sumnje potvrde.:mig:

u pravu si,ja jutros napravila test i negativan,razocarenje normalno al imam jos 4 dana do men,pa cu vidjet,a test necu uradit vise nikad

Fem
21.02.2010., 22:08
Ja bih priupitala kolika je mogucnost trudnoce u slucaju zaboravljene pilule u trecem tjednu...?

MIRRJA
23.02.2010., 14:20
Pozdrav svima.....odmah na pocetku zelim naglasit da ne znam da li sam trudna..ali stvari ovako stoje...imala sam 5.1. te 20.1. 2010 mjesecnicu...a unazad otprilike 3 dana osjecam da sam u pms-u(bolovi trbuha,glave,kostiju,izrazito papanje cokolade,velika zed...),no danas mi se ujutro pojavila sukrvica,ali od menge ni m! Buduci da sam u zadnjih 7 mj isla 3 puta vadit krv da se vidi da li je u pitanju trudnoca,uvijek je bilo negativno....no da ne duljim,ginekolog mi ovaj mj nije htio dat uputnicu..vec je rekao da jos malo pricekamo...ALI,mene hvata strasna panika....Pa pitanje glasi,da li mislite da su to simptomi trudnoce?

Usput,trbuh mi se napuhao i narastao kao da sam u 4 -5 mj trudnoce(malo sam krupnija,pa ne bih mogla procjeniti:))....

......u svakom slucaju,o abortusu ne zelim ni pomisljati....sta je tu je...no ipak je panika prisutna:confused:

Balkanka
23.02.2010., 14:58
znači već si 3 puta išla testirati se i neželiš trudnoću ali ipak se ne štitiš?

yslp
23.02.2010., 16:02
Nemoraš krv vadit, napravi test urinom, i nije trebala nova tema za ovo

Silvery
23.02.2010., 16:15
Taman sam sad poslala post na identičnu temu i uberem da postoji još jedan ovakav, a što ovo nije moglo ić pod topic "Jesam li trudna"?
Mirrja, 3 puta si ovo već prolazila :confused:, pa radije počni koristit neku zaštitu. Al neću ti pametovat, nego ću ti radije savjetovat da lijepo odeš u ljekarnu i kupiš test, pa ćeš bit mirna.
Stvari kažeš da si imala 5.1. i 20.1. - vjerojatno ti je neki poremećaj ciklusa.

Tardis10
23.02.2010., 23:33
Evo budem i na ovom threadu stavio ovaj post, dakle radi se o tome da je za vrijeme snošaja pukao kondom. Partnerica je idući dan otišla do ginekologa koji joj nije htio dati pilule za dan poslije pošto je rekao da se s tim ne treba igrat i da bi joj trebali nalazi od njenog matičnog ginekologa do kojeg trenutno ne može doći pošto je udaljena stotinama kilometara od njega.
Što je najbolje on nju uvjerava da nema nikakvog traga trudnoće dan poslije snošaja, ja stvarno neznam na temelju čega on to može tvrdit, dali ginekolog može vidjeti , tj. tvrditi da je ona u razdoblju koje je neplodno. Stvarno bi volio znati o čemu se tu radi, pošto on nju uvjerava da je sve u redu.

Fem
24.02.2010., 07:17
Evo budem i na ovom threadu stavio ovaj post, dakle radi se o tome da je za vrijeme snošaja pukao kondom. Partnerica je idući dan otišla do ginekologa koji joj nije htio dati pilule za dan poslije pošto je rekao da se s tim ne treba igrat i da bi joj trebali nalazi od njenog matičnog ginekologa do kojeg trenutno ne može doći pošto je udaljena stotinama kilometara od njega.
Što je najbolje on nju uvjerava da nema nikakvog traga trudnoće dan poslije snošaja, ja stvarno neznam na temelju čega on to može tvrdit, dali ginekolog može vidjeti , tj. tvrditi da je ona u razdoblju koje je neplodno. Stvarno bi volio znati o čemu se tu radi, pošto on nju uvjerava da je sve u redu.

Ginekolog moze vidjeti da li se radi o plodnim i neplodnim danima. Koliko dana joj je do sljedece menge?

Tardis10
24.02.2010., 09:29
Ginekolog moze vidjeti da li se radi o plodnim i neplodnim danima. Koliko dana joj je do sljedece menge?

Trebalo bi bit 19.

Fem
24.02.2010., 10:45
Trebalo bi bit 19.

evo ovdje imate sve potrebno da izracunate plodne i neplodne dane

http://www.covermagazin.com/plodni-dani.htm

Budući da je ovulacija 14 dana prije sljedeće menge, a oplodnja treba biti dva dana prije ili jedan dan poslije ovulacije, mislim da bi trebalo biti sve ok.

Tardis10
24.02.2010., 12:16
evo ovdje imate sve potrebno da izracunate plodne i neplodne dane

http://www.covermagazin.com/plodni-dani.htm

Budući da je ovulacija 14 dana prije sljedeće menge, a oplodnja treba biti dva dana prije ili jedan dan poslije ovulacije, mislim da bi trebalo biti sve ok.

Hvala , gledao sam to već. Samo me zanimalo dali ginekolog može s velikom sigurnošću tvrdit da cura neće zatrudnjet.

nephthys
24.02.2010., 12:23
da, ultrazvukom može biti prilično siguran. samo opipom...nekako ne vjerujem.

yslp
24.02.2010., 12:33
ali opet, ne želim plašit, spermiji mogu preživjet do nekoliko dana unutra, šta ako nastupi ovulacija u međuvremenu...

nephthys
24.02.2010., 12:35
jee, to je i meni palo na pamet. nekako se nadam da je čovjek dobar s uzv-om.

Mama 25
27.02.2010., 09:54
Ja bi molila drage mame za pomoc.Moja zadnja menstruacija je bila 10.2.21.2,ja i moj suprug smo imali odnos i naravno..sve je to obavio u mene jer zelimo drugu bebu..imamo curicu od 6 godina.zanima me kolike su mogucnosti da san ostala trudna,i nakon koliko najbrze mogu kupiti test?unaprijed hvala mamama.:mig:

Mama 25
27.02.2010., 10:08
dali meni netko moze reci..imala sam menstruaciju 10.2..odnos san imala 21.2.naravno bez zastite jer zelimo bebu.kolike su sanse za trudnocu i kad najbrze mogu kupiti test

lidija84
27.02.2010., 13:43
Ako su ti ciklusi 26-28 dana to bi trebalo biti dovoljno. Idealno bi bilo da ste 3 dana za redom imali odnose.
Šanse za trudnoću su dobre ali naravno da ti nitko ne može tvrditi da će se 100% uhvatiti.
Test možeš napraviti u vrijeme kad trebaš dobiti sljedeću menstruaciju ili ako si nestpljiva, platiš ßhcg u laboratoriju pa ćeš sigurno znati!

tina88
28.02.2010., 16:57
Mene zanima u kojem se periodu može popiti tableta za dan poslije da ne dođe do trudnoće? Negdje mi zvoni da je to 48 do 72h... :ne zna:
Moj je slučaj pomalo bizaran, vama vjerovatno smiješan ali što ćeš, panika radi svoje :( Naime, dečko i ja smo imali odnos prije par sati. Koristili smo kondom, tablete inače ne pijem, dakle, kondom nam je jedina zaštita. Tokom predigre, stavio je kondom s krive strane. Doduše, ne do kraja već samo početak, ona kapica :D Uvidio je grešku ali kako nismo imali drugi, samo ga je na brzinu 'preokrenuo' i nastavili smo dalje (kune se da nije bilo nikakve tekućine). Svršio je van mene i koliko smo vidjeli, kondom nije nigdje puknuo ni curio ali je na plahti ostala jedna jako mala 'kapljica' sperme (otkud sad to??). Moj je problem u tome što danas ovuliram, imam 13, 14 dana do menge :o. Zanima me postoji li mjesto ikakvoj sumnji? Jer naime, ni sama ne znam što da mislim a stvarno ne želim piti nešto što mi je totalno strano i vrlo vjerovatno nepotrebno! Joooj, kad panika i nerazboritost rade svoje...:(

Silvery
28.02.2010., 17:58
Ma nema mjesta panici. Vjerojatno je ta kapljica tu došla tokom ili nakon skidanja kondoma. Sorry što pitam, ali jesi li sigurna jel to baš njegova kapljica ili tvoja:D?

tina88
28.02.2010., 18:03
Ma nema mjesta panici. Vjerojatno je ta kapljica tu došla tokom ili nakon skidanja kondoma. Sorry što pitam, ali jesi li sigurna jel to baš njegova kapljica ili tvoja:D?

Hehe, ovo je dobro pitanje :) Nisam ziher. On tvrdi da je moja :D ali meni ćoravoj se učinilo da je to ona kapljica sperme (već sam to viđala, jel'te :D)

grandma
28.02.2010., 18:28
ovako jucer pod utjecajem alkohola sam imala penetraciju i nesto kao seks. decko nije imao kondom,ali je usao par puta u mene i nije svrsio..doduse imao je nesto kao preerekciju i nakon toga je usao u mene takodjer.da li je moguce da je su spermiji ostali na njemu i da li postoji mogucnost zaceca? prema kalendaru za plodne dane sad ih ne bi trebala imat , ali su mi menstruacije dosta neredovite od 24 do 33 dana, a zadnju sam imala 4.02..sta mislite da li da uzmem pilulu za dan poslije ili ne?! mislim da su sanse da sam ostala trudna jako male ali nikad ne znas...
hvala i sorry na glupom pitanju ... ali stvarno bi HITNO trebala savjet:confused:
hvala hvala laud

Brijana
28.02.2010., 21:11
ovako jucer pod utjecajem alkohola sam imala penetraciju i nesto kao seks. decko nije imao kondom,ali je usao par puta u mene i nije svrsio..doduse imao je nesto kao preerekciju i nakon toga je usao u mene takodjer.da li je moguce da je su spermiji ostali na njemu i da li postoji mogucnost zaceca? prema kalendaru za plodne dane sad ih ne bi trebala imat , ali su mi menstruacije dosta neredovite od 24 do 33 dana, a zadnju sam imala 4.02..sta mislite da li da uzmem pilulu za dan poslije ili ne?! mislim da su sanse da sam ostala trudna jako male ali nikad ne znas...
hvala i sorry na glupom pitanju ... ali stvarno bi HITNO trebala savjet:confused:
hvala hvala laud

Po ovom sto govoris, cini se da je vjerojatnost da zatrudnis vrlo mala, pogotovo ako si imala menstruaciju pred 3 i pol tjedna kako kazes, i ako ti stvarno ciklus nikad nije bio dulji od 33 dana. Ako prepoznajes da li si prosla ovulaciju, mozes se po tome ravnati.

Pilula za dan poslije nije bas kao da popijes aspirin, ja sam je jednom uzela u mladosti (puko kondom :D) pa me onda dobro razvaljivalo nekih 3 mjeseca.

S druge strane, ako je tebi i decku ideja da cak i pod malom vjerojatnoscu dobijete dijete totalni horror, ako ste jako mladi ili ako ti je to bila samo usputna avantura a ne covjek s kojim bi mogla podijeliti zivot, onda je pilula za dan poslije ipak puno bolje rjesenje nego pobacaj. Ako te malo rasture hormoni, to poslije prodje i zaboravis.
S druge strane, ako budes i imala nuspojave te pilule, bar ce ti neko vrijeme dolaziti iz g.... u glavu da ne pijes kad ti skodi, i da se ne seksas bez kondoma, pa to moze imati i poucnu ulogu :mig:!

Silvery
28.02.2010., 21:56
Na tvom mjestu ne bih uzimala pilulu za dan poslije, ne vjerujem s obzirom na tvoj ciklus i okolnosti da bi mogla ostat trudna. Ako ti je ciklus 33 dana plafon, onda ti svakako nema smisla paničariti. ALI nisam dr, tako da me nemoj uzest zdravo za gotovo. :)

buffy23
01.03.2010., 08:37
Ciao, imala bih pitanje....
jel ima netko pioma kad je najraniji trenutak kad ginegolog moze utvrditi trudnocu?
mislim jel moze ginekolog vidjeti to na ultrazvuku prije nego ja s testom?

Ladovina
01.03.2010., 10:16
e to i mene zanima. kad ginekolog može utvrdit trudnoću? jel može već u prvom tjednu?

tina88
01.03.2010., 10:35
Da se nadovežem, mene zanima kad test najranije može pokazati trudnoću...??

hottie_zg
01.03.2010., 17:32
Da se nadovežem, mene zanima kad test najranije može pokazati trudnoću...??

test za trudnoću ti može već nakon 4-5 dana pokazati jesi li trudna... tj. kako koji. ja sam koristila jedan koji je kao među najpouzdanijim i najboljim,a zove se CLEAR BLUE. dođe ti 100 kn u ljekarni... :)

yslp
01.03.2010., 19:19
Test za trudnoću može pokazati da si trudan onaj dan kad ti izostane menstruacija, ne prije

buffy23
01.03.2010., 20:06
a kada gonekolog moze utvrditi? jel zna netko?? Hitno mi je jer mislim ic u inozemstvo, pa da znam jos i prije otic kod ginekologa, ili ne... hvala!!!

naranca5
01.03.2010., 20:48
Dragi svi,
veoma sam zabrinuta!!!

Mogu li biti trudna ako nije bilo pravog seksa (prstenjačenje, a onda mi ga je dečko pokušao "ugurati", no kako nisam bila spremna, nije mogao uopće ući jer su se mišići stisnuli, ali me brine što ako je svršio vani - a ne sjećam se jer je to bilo na početku prvog mjeseca - pa to prstima uvukao unutra??? iako, u slučaju da je svršio, prestao bi sa svim tim radnjama od umora (?), a, inače, ja sam sve prekinula jer mi je bilo dosta!) ?????

također, test sam isprobala tri tjedna nakon tog odnosa, i bio je negativan!
dobila sam i dvije menstruacije, a imala i ovulacije između njih. nisam imala ni simptome poput mučnine.

a zašto sam zapravo zabrinuta???
danas sam trebala dobiti mengu jer mi je 28. dan od one prethodne, a nisam, što me zabrinjava jer riiiiiiijeeeetkoooo kasni, uvijek dođe ranije,(!!!) unatoč tome što me još od prošlog tjedna grudi bole i nabrekle su, osjećam nelagodu u trbuhu (iako jaaaako malo), a i blaaago rozi iscjedak se pojavio; također prošli tjedan me uhvatio napadaj plača, tuge, živčanosti, ljutnje (što su mi uvijek simptomi pms-a, jedino što fali pojava prištića i ubrzano mašćenje kose).

mislim, zvuči i meni glupo da sa trudna nakon nepravog seksa, dvije menge, ovulacije, negativnog testa i bez mučnine :ne zna: ali svejedno mi stalno kljuca "a što ako?" i ne mogu se osloboditi tog osjećaja!
otišla bih ginekologu, ali kao studentica izvan svog mjesta boravišta ne znam kamo bih (u zg sam), a i da dođem brzo na pregled, a ne nakon mjesec dana kad u slučaju trudnoće mi nema pomoći :( :( :(

Ispričavam se što gnjavim, ali ne znam više što bih i kud bih sa sobom!
Ludim li ili umišljam, jesam li pokupila možda kakvu spolnu boleštinu (jer povrh toga idem stalno piškati i osjećam u gaćicama kao da se nisam dovoljno obrisala :( )

POMOZITE MOLIM VAS! :mama:

buffy23
01.03.2010., 22:25
Ciao naranca5,
na tvoje pitanje dali si trudna ti nemogu dat odgovor, osim toga da odes ginekologu, i posto nisi doma, odes u bolnicu na odjel ginekologije, nisam iz ZG, nego iz rijeke, i imam isti problem da mi je ginekolog daleko, pa odem u ginekoligiju, i kazem im to, i svaki put me prime onda. Mislim nacekas se par sati, ali baren si na redu isti dan!

Silvery
01.03.2010., 22:52
Naranca5 nemoj paničariti, ma nisi trudna, test ti je nakon tri tjedna tako pokazao, imala si dvije menstruacije (kažeš i ovulacije) i imaš sada pms, to što ti kasni 1 dan ili više, ne zabrinjavaj se. Da se umiriš, radije otiđi u nekog ginekolga u ZG ili napravi još jedan test. :top:

lidija84
02.03.2010., 10:20
a kada gonekolog moze utvrditi? jel zna netko?? Hitno mi je jer mislim ic u inozemstvo, pa da znam jos i prije otic kod ginekologa, ili ne... hvala!!!

Ginekolog može točno potvrditi trudnoču samo kad vidi otkucaje znači 6.tjedan. On može vidjeti da se nešto počinje događati prije izostanka menstruacije no to ipak ovisi o ginekologu koliko će se potruditi vidjeti točkicu u materišti i o uzv aparatu!

SnowWhiteQueen
02.03.2010., 18:20
pozdrav svima, nova sam ovdje, međutim zanima me nesto.
danas sam radila primastick test koji je pokazao jednu poštenu debelu crvenu liniju u malom prozoru, a u velikom dvije usporedne pruge skroz skroz blijede ruzicaste boje, znaci ne puna linija, nego dvije crte, koje se ne vide bas, osim izbliza. (to izgleda ovako: http://img716.imageshack.us/img716/9380/55506789.png - jos su svjetlije te ruzicaste crte, samo daju obris linije)
M kasni 8 dana, ili nesto manje, s obzirom da ciklusi nisu bas skolski primjer, ali ono, ipak kasni. lice puno pristeva, inace imam akne, ali prije M obicno se ospem sva jos vise, leđa bole, jajnici također, prije nekoliko dana smeđi gusti iscjedak, danas isto gust, ali ruzicaste boje.
stres... tezak faks, 2 kolegija u mjesec dana odslusana i 2 ispita, svaki dan ispitivanja i testovi, bila bolesna 3 mjeseca, imala pijelonefritis, uzasno se zivcirala jer glupa M kasni.
ne osjecam se trudnom, ne zelim to biti.
zadnja M 25.1., ona prije toga 28.12., decko i ja spavali smo zadnji put prije 11 dana, doslo je do penetracije bez kondoma, ali smo ga stavili i nastavili, prakticki ga je samo gurnuo i izvadio van bez kondoma i to je bilo to od "nezasticenog odnosa", nije svrsio u meni.
svejedno me strah.
vec sam luda od svega. sto vi mislite u vezi testa? zbunjuje me uzasno... inace unutar prvih pet minuta koliko je potrebno za ocitavanje, taj je cijeli krug poprimio ruzicastu boju kako je mokraca isla po test trakici do manjeg kruzica, valjda me razumijete. luda sam :(

Bubolejica
02.03.2010., 20:32
Pozdrav svima. Počela sam pretraživati forum jer sam jučer ujutro imala neki čudan smečkasti iscjedak (nije mi ga bilo na gaćicama već samo kad sam se obrisala). Pročitala sam da bi to moglo biti implatacijsko krvarenje pa sam čitala o simptomima trudnoće i sad mislim da ih doista imam. Trebam dobiti stvari tek 9-og pa je prerano za bilo kakve testove. Ali već dva dana me rasturaju križa i užasno sam umorna a neki dan kad sam bila na skijanju odjednom me uhvatila neka mučnina koja je srećom brzo prošla. I užasno sam gladna. Pojela bi sve što vidim. I bole me jajnici. Što vi mislite je li trudnoća ili nekakva upala? Ginić me nemože primiti prije nego ću ionako dobiti stvari pa da bar čujem vaše komentare jer sam zbunjena:ne zna:

paola
02.03.2010., 21:29
da li je jedan od simptoma trudnoce da se pokraj bradavica pojave ona 2 takozvana pristica ( ne znam medicinski naziv) ili su oni stalno prisutni ali nekad vise nekad manje izrazeni...negdje sam to procitala pa me cisto zanima sta vi kazete
hvala :)

Brijana
02.03.2010., 22:08
Pozdrav svima. Počela sam pretraživati forum jer sam jučer ujutro imala neki čudan smečkasti iscjedak (nije mi ga bilo na gaćicama već samo kad sam se obrisala). Pročitala sam da bi to moglo biti implatacijsko krvarenje pa sam čitala o simptomima trudnoće i sad mislim da ih doista imam. Trebam dobiti stvari tek 9-og pa je prerano za bilo kakve testove. Ali već dva dana me rasturaju križa i užasno sam umorna a neki dan kad sam bila na skijanju odjednom me uhvatila neka mučnina koja je srećom brzo prošla. I užasno sam gladna. Pojela bi sve što vidim. I bole me jajnici. Što vi mislite je li trudnoća ili nekakva upala? Ginić me nemože primiti prije nego ću ionako dobiti stvari pa da bar čujem vaše komentare jer sam zbunjena:ne zna:

To ti mogu biti i simptomi PMS-a, sve sto si nabrojala. Strpljenje... testirati se mozes cim ti izostane mestruacija. Mnogi simptomi rane trudnoce i PMS-a su slicni.

Silvery
03.03.2010., 02:37
Pozdrav svima. Počela sam pretraživati forum jer sam jučer ujutro imala neki čudan smečkasti iscjedak (nije mi ga bilo na gaćicama već samo kad sam se obrisala). Pročitala sam da bi to moglo biti implatacijsko krvarenje pa sam čitala o simptomima trudnoće i sad mislim da ih doista imam. ... I užasno sam gladna. Pojela bi sve što vidim. I bole me jajnici. Što vi mislite je li trudnoća ili nekakva upala? Ginić me nemože primiti prije nego ću ionako dobiti stvari pa da bar čujem vaše komentare jer sam zbunjena:ne zna:
Mislim da imaš tipičan PMS, a što se tiče smeđeg iscjetka, imaš o njemu čini mi se čak dva slična topica. Nemoj se svačim dati isprepadati, svašta ćeš naći na internetu i prepoznat ćeš se u 90% posto "bolesti" isl.. Uglavnom ne mora zaista biti ništa, ali ako te muči, lijepo se uputi kod ginekologa da te pregleda.

M kasni 8 dana, ili nesto manje, s obzirom da ciklusi nisu bas skolski primjer, ali ono, ipak kasni. lice puno pristeva, inace imam akne, ali prije M obicno se ospem sva jos vise, leđa bole, jajnici također, prije nekoliko dana smeđi gusti iscjedak, danas isto gust, ali ruzicaste boje.
stres... tezak faks, 2 kolegija u mjesec dana odslusana i 2 ispita, svaki dan ispitivanja i testovi, bila bolesna 3 mjeseca, imala pijelonefritis, uzasno se zivcirala jer glupa M kasni.
ne osjecam se trudnom, ne zelim to biti.
Nema te čega biti strah, sama si opisala da nije bilo ničega što bi te moglo "učiniti" trudnom. Podsjećaš me jako na mene samu, zato ti je moj savjet da izbaciš pretjerano živciranje i malo suporiš tempo. Znam da ovo zvuči tek tako rečeno, ali zdravlje je ipak najbitnije. Meni su se upravo od stresa počeli nagomilavati problemi kod ženskog zdravlja. Relax :grli:

aime
03.03.2010., 09:02
Ovako, inače mi ciklus traje 25 dana...i više manje redovito (+/- 1-2 dana)..simptomi menge su mi bolne grudi, bol u donjem dijelu leđa..uglavnom. U dužoj vezi sam, seksamo se uglavnom sa kondomom....s tim da smo od moje zadnje menstruacije jedan ili dva puta seks započeli bez kondoma, ali ono tek na početku...puuuuno prije ejakulacije...onda je poslje stavio kondom, pa smo nastavili s tim...i na kraju svega svršio je vanka. Inače, dragi mi ne svršava baš lako...treba mu malo duže....tako da se nebi trebala bojati tog "izletića" u mene bez zaštite...ali opet...vječna misterija o toj tekućini koja prije izlazi....grrrr....jel od toga mogu ostat trudna???? jer sad mi menga kasni 4 dana....a kako mi je redovita, to mi je čudno...(sjećam se samo jedan put da mi je 5 dana kasnila, ali to daaavno). Ali već par dana me bole grudi, a zadnja sva dana osjećam da ću svaki čas dobit...trk u wc..i ništa :(....boli me u donjem dijelu trbuha, kao što me inače boli kad imam stvari....

mišljenja....jesam li trudnaa??
e da...to kad smo malo eksperimentirali....nisu mi bili plodni dani....:confused:

Ladovina
03.03.2010., 10:25
Ginekolog može točno potvrditi trudnoču samo kad vidi otkucaje znači 6.tjedan. On može vidjeti da se nešto počinje događati prije izostanka menstruacije no to ipak ovisi o ginekologu koliko će se potruditi vidjeti točkicu u materišti i o uzv aparatu!

Onda jel postoji mogućnost da se ozlijedi plod ako odeš na klasičan pregled u 2-5 tjednu trudnoće? :rolleyes: Mislim ako ne sumnjaš da si trudna, a u biti jesi pa to ni ne napomeneš ginekologu...

aviavi
03.03.2010., 12:57
Onda jel postoji mogućnost da se ozlijedi plod ako odeš na klasičan pregled u 2-5 tjednu trudnoće? :rolleyes: Mislim ako ne sumnjaš da si trudna, a u biti jesi pa to ni ne napomeneš ginekologu...

ne postoji. Ja sam jednom sumnjala da sam trudna, a već sam se prije naručila na redovan pregled tjedan dana prije M (3.tjedan turdnoće bi to bio). onda sam rekla doktorici da sumnjam da sam trudna, ali pregled je bio uobičajen. Doktor pritiskom na maternicu može vidjeti dal je ona omekšala, tj. dal postoji mogućnost trudnoće, ali ne može se tako ozlijediti plod niti sa sigurnošću potvrditi trudnoća, tek UZV sa 6. tjedana

naranca5
04.03.2010., 15:09
Naranca5 nemoj paničariti, ma nisi trudna, test ti je nakon tri tjedna tako pokazao, imala si dvije menstruacije (kažeš i ovulacije) i imaš sada pms, to što ti kasni 1 dan ili više, ne zabrinjavaj se. Da se umiriš, radije otiđi u nekog ginekolga u ZG ili napravi još jedan test. :top:

došla mi menga taj dan navečer, u ponedjeljak dakle, mislite li da napokon mogu odahnuti i izbaciti iz glave sumnje o trudnoći?! :( :( :(

(također hvala na vašem odgovoru i odgovoru cure ispred :) )

Silvery
04.03.2010., 16:19
Naranco5, možeš odahnuti - nema straha, prošlo je dovoljno vremena i menstruacija tako da definitvno nisi trudna :)

SnowWhiteQueen
05.03.2010., 13:07
hvala ti silverr na odgovoru :)
inace, jos uvijek nisam dobila mengu... kako me zivcira, bubrezi me bole, jajnici, leđa, prištevi, sve je tu, osjećam se kao da curim, ali od krvi ni k... PM
=( test je 7. dan izostanka pokazao ovo:
http://img251.imageshack.us/img251/8051/dsc007872.jpg
ali svejedno umirem od straha i ne znam sto mi je, jer ovo mi se nikad nije dogodilo :( nemam ginekologa jos uvijek, studentica sam izvan mjesta stanovanja i pojma nemam sto da radim da se gospođa M pojavi...
mislim da ću samu sebe ubit s ovim :(

naranca5
05.03.2010., 15:51
hvala ti silverr na odgovoru :)
inace, jos uvijek nisam dobila mengu... kako me zivcira, bubrezi me bole, jajnici, leđa, prištevi, sve je tu, osjećam se kao da curim, ali od krvi ni k... PM
=( test je 7. dan izostanka pokazao ovo:
http://img251.imageshack.us/img251/8051/dsc007872.jpg
ali svejedno umirem od straha i ne znam sto mi je, jer ovo mi se nikad nije dogodilo :( nemam ginekologa jos uvijek, studentica sam izvan mjesta stanovanja i pojma nemam sto da radim da se gospođa M pojavi...
mislim da ću samu sebe ubit s ovim :(

ajme, potpuno te razumijem i u istoj sam situaciji po pitanju ginekologa! ali ti testovi ne bi trebali lagati (ja sam koristila jeftiniji pa je svejedno pokazalo negativno). pošto te to sve boli, dobit ćeš sigurno, jedino si to živciranjem odgađaš. tako se i meni događalo.
a lijek za neživciranje mi je bio prezaposlenost - zaposli se hrpom stvari što trebaš napraviti pa makar to bio i fax pa ćeš zaboraviti te nedaće i dobiti mengu :)

također, hvala silverr na ogdovoru, puno puno! :):mig:

Silvery
05.03.2010., 17:05
Hej drage moje! Vjerojatno je neki blagi hormonski poremećaj u vas. Živciranje i stres dosta utječe na to, mislim na naše hormone.
Kad uhvatite vremena otiđite na pregled, obavezno UZV. :)

SnowWhiteQueen
05.03.2010., 18:11
draga naranca, problem je u tome sto jesam prezaposlena, ucim prakticki cijelo vrijeme kad nisam na faksu =( podivljat cu. danas sam gledala kod kojeg bi ginekologa mogla uopce otici, jer nemam jos nijednog, znam, nemarno od mene, ali ni sama ne znam... inace sam u rijeci pa ako znate ili imate preporuke, bile bi dobro dosle... hvala vam na odgovorima :)

Mrs.Lovett
06.03.2010., 14:19
hej, pitanje...ovako, imala sam odnos 1.1. i 2.1., s tim da nisam popila pilulu 1.1., a dodatnu sam uzela tek 3.1., 2.1. sam ju normalno uzela. samo 1 sex je bio bez kondoma, ali on nije svršio u mene. to sam već par puta pisala čak. pijem yaz. ugl, jesam dobila mjsečnicu tj već 2, stoga je ovo pitanje vjerojatno glupo, ali neznam što mi se događa-gastritis mi se pogoršao jako, stalno sam skoro napuhnuta, pazim na prehranu i vježbam and yet se čini da sam dobila u donjem dijelu trbuha tj samo tamo uopće neki višak, probavu gotovo da nema zadnja 2-3 tjedna, sve je ovo i počelo tad otprilike, imam abnormalne promjene raspoloženja, u polh od bijesa do plača skoro, pojačano sam živčana...mučnina ne, stalna glad ne, mjsečnice sam dobila kao što rekoh. može li ovo ipak biti trudnoća?znam da ne mogu dobiti stvran odgovor, pitam za mišljenje. molim vas odgovorite mi, iako je vjerojatno glupo jer se zaista brinem, sklona sam paranoji. hvala

miljana_
06.03.2010., 15:10
hej, pitanje...ovako, imala sam odnos 1.1. i 2.1., s tim da nisam popila pilulu 1.1., a dodatnu sam uzela tek 3.1., 2.1. sam ju normalno uzela. samo 1 sex je bio bez kondoma, ali on nije svršio u mene. to sam već par puta pisala čak. pijem yaz. ugl, jesam dobila mjsečnicu tj već 2, stoga je ovo pitanje vjerojatno glupo, ali neznam što mi se događa-gastritis mi se pogoršao jako, stalno sam skoro napuhnuta, pazim na prehranu i vježbam and yet se čini da sam dobila u donjem dijelu trbuha tj samo tamo uopće neki višak, probavu gotovo da nema zadnja 2-3 tjedna, sve je ovo i počelo tad otprilike, imam abnormalne promjene raspoloženja, u polh od bijesa do plača skoro, pojačano sam živčana...mučnina ne, stalna glad ne, mjsečnice sam dobila kao što rekoh. može li ovo ipak biti trudnoća?znam da ne mogu dobiti stvran odgovor, pitam za mišljenje. molim vas odgovorite mi, iako je vjerojatno glupo jer se zaista brinem, sklona sam paranoji. hvala

kupi test ili odi na pregled,jednostavno je.. neznam kako možeš 2 mjeseca strepiti jesi li trudna ili nisi..a svaku sumnju možeš ukloniti za sat vremena,uz samo malo truda

Mrs.Lovett
06.03.2010., 16:03
Dogovorih pregled još prije mjsec dana, ali nažalost tek za 19. a ovo se sve javilo unazad 2-3 tjedna i dobila sam obje mjesečnice...tako da, realno, ne čini se tako vjerojatno, no onda opet-od čeg bi ovo bilo. eto, zato nisam napravila test dosad. prije nije bilo simptoma, a nadala sam se da će u ova 2 tjedna prestat.

dnp
08.03.2010., 11:00
htjela bi nešto podjelit s vama, pomislit ćete da sam malo glupava vjerivatno, ali sva sam zbunjena:ne zna:
zadnji menzis mi je došao 25-og dana ciklusa kao nikad ( inaće 27-29) dan prije menzisa smeđe prozirna sluz praćena užasnim bolovima u leđima i malim bolovima u trbuhu (inaće me pred menzis jeko boli u trbuhu i znate onu bol kad mislite da će vam kroz anus sve ispast van) već sam se ponadala da sam trudna kad drugi dan mi dođe M, sad kad je to prošlo meni se samo plaće i osjetim laganu bol u leđima. zanima me ima li smisla radit test za trudnoću s obzirom da sam imala "menzis", doduše meni je malo bio čudan jer me nije bolilo ko inaće. i prije M me ubijala žgaravica nekoliko dana, a ni to inaće nemam, ne znam ja sm sva zbunjena

vanina206
08.03.2010., 13:20
bok svima!

zanima me da li je netko imao iskustva sa testovima koji su pokazali negativne rezulatate, a rezultat je bio pozitivan?
odnosno, koliko pouzdani testovi ti jesu?

hvala svima i pozdrav

Myra
08.03.2010., 17:05
bok svima!

zanima me da li je netko imao iskustva sa testovima koji su pokazali negativne rezulatate, a rezultat je bio pozitivan?
odnosno, koliko pouzdani testovi ti jesu?

hvala svima i pozdrav

Meni je nakon 1 dana kašnjenja bio negativan, ali za par dana je ipak bio pozitivan. Radila ga prerano očito.

crowe
08.03.2010., 20:13
nisam penetrirao u nju, vrsili smo medjusobnu mastrubaciju, i ja sam ejakulirao i bilo je sjemena po njenom trbuhu, ona se obrisala, i ja sam ju nastavio dirati po spolovilu dok i ona nije dozivljela orgazam. Kasni joj 3 dana menstruacija, i ona mi danas govori da ju je strah ako sam slucajno rukom dio sjemena prenjeo njoj u vaginu, prije bi pomislio da je to tupavo na neki nacin, al i mene nesto panika hvata... :confused:

webjinx
08.03.2010., 20:21
koje su šanse da kalkulator plodnih dana zakaže, odn. da do ovulacije dođe 6 dana prije predviđene sljedeće menge, ako mi je najkraći ciklus nekih 26, a najduži 31 dan?

bachani
08.03.2010., 20:48
pa ja sam bila trudna i imala sam nekakvo krvarenje lagano i mislila sam da bi mogla biti menga al nije bila nego taj period kad se zametak umece u maternicu moze doc do krvarenja... kolko vidim ti zelis bit trudna-mozda najbolje da ipak napravis test?! ako nisi sada trudna nemoj bit razocaran vec se opusti i pokusavaj s partnerom... i sama si sigurno cula puno piuta da ljudi uspiju kad su naj opusteniji! sretno!

dnp
09.03.2010., 05:57
pa ja sam bila trudna i imala sam nekakvo krvarenje lagano i mislila sam da bi mogla biti menga al nije bila nego taj period kad se zametak umece u maternicu moze doc do krvarenja... kolko vidim ti zelis bit trudna-mozda najbolje da ipak napravis test?! ako nisi sada trudna nemoj bit razocaran vec se opusti i pokusavaj s partnerom... i sama si sigurno cula puno piuta da ljudi uspiju kad su naj opusteniji! sretno!

ma da, sam kad nešto tako jako želiš, neide ti baš opuštanje.... ali valda će i to doći jednog dana; doduše od Božića se "trudimo" pa ima još vremena, tek smo poćeli. al znaš ja bi odma...hmm svejedno ću sutra napravit test da ne razbijam glavu. hvala ti, lijepo je kad možeš neke sumnje podjeliti s nekim a da te odma ne gleda ko da si neko čudo :-)

dnp
09.03.2010., 12:58
evo samo da priopćim: napravila test i naravno ništa, - velik ko kuća:confused: ali nema veze, bit će uskoro i plusić, samo moram ćekat da mi muž dođe s terena, pa nije to sve baš jednostavno uštimati, ovulaciju i da je on doma:( morat ću nać nekog provjerenog susjeda izgleda:mig:

pixie camulus
09.03.2010., 14:20
evo i meni stvari kasne 5 dana.radila san jucer test i bia je negativan.sad se bojin da je test pokaza krivo i ako kupin novi da ce bit pozitivan :( a nezelin dite jer nisan spremna jos za njega

naranca5
09.03.2010., 15:11
evo i meni stvari kasne 5 dana.radila san jucer test i bia je negativan.sad se bojin da je test pokaza krivo i ako kupin novi da ce bit pozitivan :( a nezelin dite jer nisan spremna jos za njega

tako sam i ja odugovlačila pa evo, danas pukla, i kupila test - negativno bilo.
najbolje kupi opet jer sumnjam da će ti ovaj krivo pokazati, a menga ti kasni sigurno zbog stresa i straha :mig:

SnowWhiteQueen
09.03.2010., 15:18

znam kako ti je... meni kasni 2 tjedna i imam sve simptome i radila sam 2 testa i oba minusa kao kuće, jedan nakon tjedan dana kasnjenja, drugi jucer nakon 14 dana, taj se pojavio odmah, ali eto, imam briznu mamu koja sad panicari toliko da i ja panicarim opet. necu se nikad smirit. kupi test, bit ce lakse nakon drugog...

SnowWhiteQueen
10.03.2010., 12:40
Kasni mi 17 dana, jos uvijek me sve boli, kao da cu dobit, ali nista. Napravila sam već tri testa, jutros zadnji taj s prvim urinom, ali i on je negativan, kao i ova dva prije. Poludit cu =((

Santiene
10.03.2010., 18:13
SnowWhiteQueen, a jesi li ti bila u ginekologa? Jer ti opako kasni, da nije kakva cista ili nešto. A testovima nekad treba dugo da otkriju što je.

Silvery
10.03.2010., 20:06
Kasni mi 17 dana, jos uvijek me sve boli, kao da cu dobit, ali nista. Napravila sam već tri testa, jutros zadnji taj s prvim urinom, ali i on je negativan, kao i ova dva prije. Poludit cu =((

Nemoj se ljutit, ali zašto nisi već dosada išla kod ginekologa?
Ja imam produljeni ciklus, ovaj mjesec jako dugo, već mi je 46. dan ciklusa, a M ni traga. Moj razlog je PCOS - policistični jajnici (otkrila sam slučajno to prije otprilike tri tjedna). Može ti vrlo lako to biti, može ti biti neka cista, hormonalni poremećaj. Zašto ne otiđeš prvo na UZV da ti to pogleda i uradi briseve.

Pusti testove, nisi trudna. Radije se sada brini za svoje zdravlje dolje.

SnowWhiteQueen
10.03.2010., 21:00
Nemam se zašto ljutiti :)
Sutra mi je termin za ginekologa, tako da ću sutra saznati napokon sto mi je. Inače se ne bih brinula baš toliko, ne znam zašto je tako ispalo ovaj mjesec. Bole me leđa i jajnici, posebno lijevi, mrzim ga. I iskreno se nadam da ti testovi ne lažu, znam, ne bi pokazao 3. test krivo na 44. dan ciklusa s prvim urinom, ali me kopka užasno, otkad mi kasni, ne razmišljam ni o čemu drugom, zabrijala sam svašta. Nadam se da nisam trudna, mislim da bih sve drugo lakše podnijela, nego trudnoću u ovom momentu... :(

Silvery
11.03.2010., 00:28
Ja bih se rado mijenjala s tobom, ali pod uvjetom da sam ja trudna, a da tebi nije ništa :). Otkad sam saznala da imam PCOS "gđa Crvena" mi nikako ne dolazi. Prvi puta u životu da mi je ovako dug ciklus. Kao tempirana bomba sam :mirko:

p.s. nemojte mi uzet za zlo ako budem imala kakav virtualni ispad ili promijenu pisanja - hormoni rade svoje :zubo:

SnowWhiteQueen
11.03.2010., 16:04
Evo vratih se od ginekologice i rekla je - definitivno nije trudnoća. PCOS. Eto. Saznala sam da i ja imam to. Uglavnom... Dobila sam recept za diane, nadam se da će to pomoći, kao i mojim odurnim aknama... Hvala svima na odgovorima, posebno naranci i silverr :) ljubim vas curke :kiss:

Provocateur
11.03.2010., 18:27
Prije tjedan dana sam uzela terapiju pilula za dan poslije. Doktorica mi je rekla da bih trebala dobiti menstruaciju par dana nakon što prestanem uzimati terapiju. Znate možda koliko je otprilike tih par dana?

Btw, ne razumijem se baš u te pilule za dan poslije, ali ove koje sam ja pila su bile obične kontracepcijske i uzimala sam 4 puta po 2, svakih 12 sati.

SnowWhiteQueen
11.03.2010., 21:13
@Provocateur
ne znam kad ćeš dobiti M, ali ako ti je doktorica rekla nekoliko dana, pričekaj tih par dana, uglavnom htjela sam se osvrnut na ove tvoje pilule za dan poslije - pilula za dan poslije zapravo i je koktel "običnih" kontracepcijskih pilula, ali u većoj količini od normalne, ovisno o vrsti - hormonska bomba.

mirabelle
11.03.2010., 22:47
ajme,,, ne znam sta da radim, ludim polako.
Imala sam odnos s deckom bas tjekom plodnih dana ali imali smo kondom svaki put. I gotovo nemoguce da bi ikako ostala trudna ali sada mi menga kasni 5 dana i cijelo vrijeme molim Boga da nije trudnoca u pitanju.. bar ne jos.
U biti mi ne mozete nikako pomoci, jedina mogucnost mi je da cekam mengu ili da odmah kupim test za trdnocu.
Ali samo zelim da mi netko kaze da nisam trudna jer sam luda vec!!!!

Silvery
11.03.2010., 23:12
Evo vratih se od ginekologice i rekla je - definitivno nije trudnoća. PCOS. Eto. Saznala sam da i ja imam to.
Welcome to the club :p
Volila bih da nemaš to, ali eto.....sad ćemo se možda ćešće sretat na PCOS topicu.

SnowWhiteQueen
12.03.2010., 11:33
Welcome to the club :p
Volila bih da nemaš to, ali eto.....sad ćemo se možda ćešće sretat na PCOS topicu.

A čuj... Recimo da sam ja znala da imam pcos, i to mislim još od prije, ali mi nikad nije ciklus bio ovako dug, nego mi se događalo da dobijem tjedan dana ranije, dvaput u mjesecu i tako, imam problema s aknama i to velikih već skoro 3 godine, a u pubertetu ih nisam imala baš, M sam dobila prije 9 godina, s nepunih 11 i pol i što dalje vrijeme ide, sve me više dana boli kad je imam, da ne napominjem kako osjetim jajnike svaki put, toliko da mi se riga nekad i da ne mogu zaspat od bolova. Jednostavno sam to zanemarila i bavila se školom i faksom, iako sam planirala posjet ginekologu u skoroj budućnosti.
Eto draga Silverr, odsad se srećemo na PCOS temi, kao što si i sama rekla. Silly me for thinking I was pregnant xD I onoj curi koja je pitala par postova iznad, ne mogu se sjetit nicka - ne živciraj se, nisi trudna. Samo polako. :)

tina88
14.03.2010., 20:36
Imam par hipotetskih pitanja za one koji pouzdano znaju i spremni su odgovoriti meni znatiželjnoj :)

Dakle, koliko je meni poznato, u drugom se stanju može ostati samo za vrijeme ovulacije. Dakle, +/- 14 dana nakon menge/do sljedeće menge. E sad, ukoliko se ima rizičan spolni odnos za vrijeme ovulacije i žena ostane trudna, može li to test za trudnoću pokazati već pri sljedećem izostanku mjesečnice, dakle negdje oko 15, 16 dana nakon odnosa? I povezano s tim, da li je moguće da usprkos trudnoći prva mjesečnica nakon tog odnosa u kojem je nastala trudnoća ipak dođe? Hvala :mig:

sasa2010
14.03.2010., 22:31
E ovako ljudi imam 1 pitanje vezano za test za trudnocu tacnije " LH trakice" .. imao sam odnos sa curom prije 15 dana, ona je uradila vec navedeni test poslje 10 dana nakon odnosa, pokaziva joj 2 crtice sto znaci + koliko je ovaj test uopste tacan i nisam koristio zastitu xD ODGOVORITE STO PRIJEE

SnowWhiteQueen
14.03.2010., 23:04
Imam par hipotetskih pitanja za one koji pouzdano znaju i spremni su odgovoriti meni znatiželjnoj :)

Dakle, koliko je meni poznato, u drugom se stanju može ostati samo za vrijeme ovulacije. Dakle, +/- 14 dana nakon menge/do sljedeće menge. E sad, ukoliko se ima rizičan spolni odnos za vrijeme ovulacije i žena ostane trudna, može li to test za trudnoću pokazati već pri sljedećem izostanku mjesečnice, dakle negdje oko 15, 16 dana nakon odnosa? I povezano s tim, da li je moguće da usprkos trudnoći prva mjesečnica nakon tog odnosa u kojem je nastala trudnoća ipak dođe? Hvala :mig:

pa ja mislim da bi test morao moći pokazati. jer prođe otprilike 9 dana dok se plod ugnijezdi u sluznicu uterusa i počne se lučiti humani korionski gonadotropin, sad, s obzirom da se svaka tri dana udvostručuje količina, mislim da bi test mogao pokazat... a ovo s M, neke žene znaju imat i za vrijeme trudnoće, ali ono... vrlo vrlo mali postotak je takvih... to je ono što ja znam. hope it helps.

Silvery
14.03.2010., 23:35
... Dakle, +/- 14 dana nakon menge/do sljedeće menge. ... može li to test za trudnoću pokazati već pri sljedećem izostanku mjesečnice, dakle negdje oko 15, 16 dana nakon odnosa? I povezano s tim, da li je moguće da usprkos trudnoći prva mjesečnica nakon tog odnosa u kojem je nastala trudnoća ipak dođe? Hvala :mig:

+/- 14 dana važi samo za redovite cikluse od 28 dana. Sve ovisi kakav ti je ciklus i koliko traje. Uglavnom, ovulacija je gotovo pa uvijek 14 dana prije sljedeće menstruacije (drugi dio ciklusa), a prvi dio ciklusa ti može bit duži ovisno kakav ciklus imaš.

Današnji testovi za trudnoću su napravljeni tako da ih možeš obaviti oko datuma očekivane menstruacije, npr. dan-dva kasnije, ovisi koji test kupiš. Moguće je da imaš menstruaciju, neki oblik krvarenja dok si trudna. Isto tako je moguće da žena ostane trudna čak i ako ima nezaštićene spolne odnose za vrijeme menstruacije. Vjerovala ili ne, bilo je slučajeva.

tina88
15.03.2010., 11:40
pa ja mislim da bi test morao moći pokazati. jer prođe otprilike 9 dana dok se plod ugnijezdi u sluznicu uterusa i počne se lučiti humani korionski gonadotropin, sad, s obzirom da se svaka tri dana udvostručuje količina, mislim da bi test mogao pokazat... a ovo s M, neke žene znaju imat i za vrijeme trudnoće, ali ono... vrlo vrlo mali postotak je takvih... to je ono što ja znam. hope it helps.

+/- 14 dana važi samo za redovite cikluse od 28 dana. Sve ovisi kakav ti je ciklus i koliko traje. Uglavnom, ovulacija je gotovo pa uvijek 14 dana prije sljedeće menstruacije (drugi dio ciklusa), a prvi dio ciklusa ti može bit duži ovisno kakav ciklus imaš.

Današnji testovi za trudnoću su napravljeni tako da ih možeš obaviti oko datuma očekivane menstruacije, npr. dan-dva kasnije, ovisi koji test kupiš. Moguće je da imaš menstruaciju, neki oblik krvarenja dok si trudna. Isto tako je moguće da žena ostane trudna čak i ako ima nezaštićene spolne odnose za vrijeme menstruacije. Vjerovala ili ne, bilo je slučajeva.

Hvala vam cure :) Sad su mi neke stvari jasnije. I da, Silverr, ciklus mi je 28 dana (dan, dva manje više), sumnjala sam na trudnoću ali izgleda da ništa od toga, nakon 2 dana kašnjena, došla mi je menga :rock:

Silvery
15.03.2010., 15:30
Hvala vam cure :) ....
sumnjala sam na trudnoću ali izgleda da ništa od toga...

Good for you!! :zivili:
:klap:

londonfalling
15.03.2010., 17:32
Vjerojatno će moj post izazvati podsmijehe ali eto šta ću - jednostavno želim biti sigurna barem koliko-toliko.
18 mi je godina, s prvim sam ozbiljnim dečkom i eto... strah me. Spavali smo samo 2 puta, prvi put tri dana nakon što su mi je menstruacija prošla, a drugi put pet dana nakon prolaska menstruacije.
Koristili smo kondome oba puta i nije svršio u mene
Danas je 11 dan da mi menstruacija kasni. I doslovno izluđujem.
Grudi me jako bole, i razum mi govori da bulaznim al jednostavno se ne mogu otet dojmu da sam ostala trudna, čega me panično strah. Spavala sam s njim tek poslije godinu dana veze jer me pomisao na trudnoću prestravljuje.
Any help please?

SnowWhiteQueen
15.03.2010., 18:34
Vjerojatno će moj post izazvati podsmijehe ali eto šta ću - jednostavno želim biti sigurna barem koliko-toliko.
18 mi je godina, s prvim sam ozbiljnim dečkom i eto... strah me. Spavali smo samo 2 puta, prvi put tri dana nakon što su mi je menstruacija prošla, a drugi put pet dana nakon prolaska menstruacije.
Koristili smo kondome oba puta i nije svršio u mene
Danas je 11 dan da mi menstruacija kasni. I doslovno izluđujem.
Grudi me jako bole, i razum mi govori da bulaznim al jednostavno se ne mogu otet dojmu da sam ostala trudna, čega me panično strah. Spavala sam s njim tek poslije godinu dana veze jer me pomisao na trudnoću prestravljuje.
Any help please?

draga moja london, ista si ja... prva stvar, napravi test. sad bi pokazao pouzdano. i ne živciraj se, vjeruj mi, to nije ništa dobrog donijelo. meni se dogodilo isto prije par dana, iako nije bilo teoretske šanse da sam ostala trudna, ja sam iz nekog razloga zabrijala takve stvari, već sam vidjela ono, mi mladi, babe po selu pričaju, jadna cura, uništen život, faks u kurac ode, a ide mi, vjenčanje, djeca, pelene, domaćice i tako to :S :D inače sam paničar pa ono... niš čudno. ugl, napravila sam par testova, bili su naravno negativni i otišla ginekologu, da bi se ispostavilo da imam pcos.
kad te takve stvari muče, jednostavno si zabriješ da imaš simptome koje ustvari imaš i inače, ali su ti sad uočljiviji jer doma sjediš na iglama i ne razmišljaš ni o čemu drugome. smiri se, napravi test lijepo i odi ginekologu po kontracepciju. moj iskren savjet... ubuduće ćeš onda biti sigurna.
nisi trudna, djeca ne nastaju sama od sebe. :)
ako sam dobro skuzila, sad ste prvi put spavali zajedno? moguće da je i zbog toga, stres isto tako... stres je moćna stvar. pretpostavljam i da su ti ciklusi uredni, kad već nisi navela kakvo je stanje.
pogledaj logički:
koristili ste kondom plus još to što je ejakulirao izvan tebe. nisu ti bili plodni dani... enough said.
ja vjerujem da je zbog stresa, prvi put i taj strah i to sve... ali ono, sve što sam rekla gore stoji, dakle napravi test i zakaži posjet ginekologu.
i ne živciraj se toliko!
sretno! :)

alicecat
15.03.2010., 20:46
draga moja london, ista si ja... prva stvar, napravi test. sad bi pokazao pouzdano. i ne živciraj se, vjeruj mi, to nije ništa dobrog donijelo. meni se dogodilo isto prije par dana, iako nije bilo teoretske šanse da sam ostala trudna, ja sam iz nekog razloga zabrijala takve stvari, već sam vidjela ono, mi mladi, babe po selu pričaju, jadna cura, uništen život, faks u kurac ode, a ide mi, vjenčanje, djeca, pelene, domaćice i tako to :S :D inače sam paničar pa ono... niš čudno. ugl, napravila sam par testova, bili su naravno negativni i otišla ginekologu, da bi se ispostavilo da imam pcos.
kad te takve stvari muče, jednostavno si zabriješ da imaš simptome koje ustvari imaš i inače, ali su ti sad uočljiviji jer doma sjediš na iglama i ne razmišljaš ni o čemu drugome. smiri se, napravi test lijepo i odi ginekologu po kontracepciju. moj iskren savjet... ubuduće ćeš onda biti sigurna.
nisi trudna, djeca ne nastaju sama od sebe. :)
ako sam dobro skuzila, sad ste prvi put spavali zajedno? moguće da je i zbog toga, stres isto tako... stres je moćna stvar. pretpostavljam i da su ti ciklusi uredni, kad već nisi navela kakvo je stanje.
pogledaj logički:
koristili ste kondom plus još to što je ejakulirao izvan tebe. nisu ti bili plodni dani... enough said.
ja vjerujem da je zbog stresa, prvi put i taj strah i to sve... ali ono, sve što sam rekla gore stoji, dakle napravi test i zakaži posjet ginekologu.
i ne živciraj se toliko!
sretno! :)

london, znam kako ti je!
također sam paničar! eh, zamisli samo kako sam ja paničarila, a od tad dobila 3 menge i dva negativna testa, a čak nisam ni pravi odnos imala...
stres je krivac svega, vrlo vjerojatno. možeš koristiti test, ali mislim da nema potrebe , jedino da se umiriš! :)

mali miš
15.03.2010., 20:59
cure, pomozite. proslo je 50 dana od zadnje m. ali uvijek mi je ciklus bio duzi..nekad cak i 50ak dana..
prije 10ak dana sam mislila da sam je dobila, ali to je bilo neko malo krvarenje samo jedan dan i nakon toga nista. citala sam negdje da se to dogadja u trudnoci, da li je to stvarno tako?
od ostalih simptoma imam bolne i naotecene grudi i bolove u trbuhu (sve kao i prije menge).
uzasno me strah da sam mozda trudna. kupila sam test i planiram ga napraviti sutra ujutro. jako me strah, stvarno ne bi zeljela sada biti trudna :(
ali cini mmi se da imam sve znakove trudnoce? tjesim se jedino time da sam pod stresom i da mi zbog toga menga kasni, a otkad sam pomislila da sam mozda trudna ne prestajem misliti na to i jos mi je gore :ne zna:

alicecat
15.03.2010., 22:09
cure, pomozite. proslo je 50 dana od zadnje m. ali uvijek mi je ciklus bio duzi..nekad cak i 50ak dana..
prije 10ak dana sam mislila da sam je dobila, ali to je bilo neko malo krvarenje samo jedan dan i nakon toga nista. citala sam negdje da se to dogadja u trudnoci, da li je to stvarno tako?
od ostalih simptoma imam bolne i naotecene grudi i bolove u trbuhu (sve kao i prije menge).
uzasno me strah da sam mozda trudna. kupila sam test i planiram ga napraviti sutra ujutro. jako me strah, stvarno ne bi zeljela sada biti trudna :(
ali cini mmi se da imam sve znakove trudnoce? tjesim se jedino time da sam pod stresom i da mi zbog toga menga kasni, a otkad sam pomislila da sam mozda trudna ne prestajem misliti na to i jos mi je gore :ne zna:

pokušaj se smiriti, ako ne ide, lezi spavati i ujutro odmah test :)
tako sam ja radila.

mali miš
15.03.2010., 22:12
tesko se smiriti. s testom sam odugovlacila u nadi da ce m ipak doci..ali sutra ga moram napraviti pa sta bude. drzite mi fige da nisam trudna :)
hvala na podrsci

iad
15.03.2010., 22:24
svaki mesec sam cekala dobit

i radila testove

Silvery
15.03.2010., 22:38

hmmm, oligomenoreja pretpostavljam (produljeni ciklusi) - jako slično i kod mene već dosta dugo, da bi u zadnju otkrila da imam PCOS (80% žena s oligomenorejom ima pcos). Ne vjerujem uopće da si trudna, već bih ti toplo preporučila da odeš na UZV da ti ginekolog pogleda jajnike, odnosno jesu li policistični ili ne. Za takav ciklus je potrebno uraditi i hormonalni status, sve se to zbrčka, a svemu zna bit uzrok stres i što sve ne još uz to. Napravi sutra test da budeš mirna i OBAVEZNO nam javi kakvi su rezultati, ali otiđi na pregled :)

Silvery
15.03.2010., 22:49
svaki mesec sam cekala dobit

Sorry, ili ti se izbrisao post ili I'm missing the point? :confused:
Voljela bih ti pomoći, ali ne razumijem jel očekuješ M ili planiraš trudnoću?

mali miš
16.03.2010., 08:37
nesto mi je iskrsnulo i nisam jutros napravila test, ali sutra ujutro cu ga napraviti 100%, nema vise odgadjanja..Silverr hvala ti, ja bi sve dala da nisam trudna, a ako imam neki problem da ga otkrijem i rijesim :)
bila sam vec puno puta na Uzv pa mi nitko nikad nije rekao da nesto nije u redu :confused:
javim vam rezultate
hvala cure

edit: zaboravila sam napisati da cu sutra sigurno nazvati gin. da se narucim. pretpostavljam da ako sam trudna ce me primiti odmah (u roku par dana) ? nema cekanja kao kod redovnog pregleda?

Provocateur
16.03.2010., 09:00
Prije tjedan dana sam uzela terapiju pilula za dan poslije. Doktorica mi je rekla da bih trebala dobiti menstruaciju par dana nakon što prestanem uzimati terapiju. Znate možda koliko je otprilike tih par dana?

Btw, ne razumijem se baš u te pilule za dan poslije, ali ove koje sam ja pila su bile obične kontracepcijske i uzimala sam 4 puta po 2, svakih 12 sati.

Okej, sad je već prošlo 9 dana od kad sam prestala uzimati, a od menstruacija ni M!
Je li to možda zato što smo mi naknadno skužili da kondom ipak nije pukao ( ne pitajte kako :P) a ja sam već bila počela uzimati terapiju??
Gledam po netu, i piše da i kad uzimaju pilule da bi odgodile menstruaciju, cure uvijek dobiju čim prestanu, a meni ništa!
Pomalo me strah iako znam da nema šanse, ali sve mi je ovo čudno!
Da napomenem, ciklus mi traje 35 dana, u doba kad sam počela piti pilule sam bila u ovulaciji, a menstruacija mi bi po regularnom trebala doći za tjedan dana...

mali miš
16.03.2010., 10:15
Okej, sad je već prošlo 9 dana od kad sam prestala uzimati, a od menstruacija ni M!
Je li to možda zato što smo mi naknadno skužili da kondom ipak nije pukao ( ne pitajte kako :P) a ja sam već bila počela uzimati terapiju??
Gledam po netu, i piše da i kad uzimaju pilule da bi odgodile menstruaciju, cure uvijek dobiju čim prestanu, a meni ništa!
Pomalo me strah iako znam da nema šanse, ali sve mi je ovo čudno!
Da napomenem, ciklus mi traje 35 dana, u doba kad sam počela piti pilule sam bila u ovulaciji, a menstruacija mi bi po regularnom trebala doći za tjedan dana...

daj ti nazovi svoju doktoricu/doktora i reci koliko je dana proslo i pitaj jeli to normalno. ako je bit ces mirna, ako nesto ne stima vjerojatno ce ti reci da dodjes pa ces opet bar nesto napraviti da se to rijesi. nemoj se samo bespotrebno zivcirati. uvijek je najbolje pitati svog doktora...

mali miš
17.03.2010., 08:20
ipak sam trudna cure :( jbg

x factor
17.03.2010., 08:58
bok cure, trebam savjet..ovako stvari stoje! ja i moj dragi smo odlucili imati dijete, raditi na tome! ja sam do nedavno uzimala tablete, zadnju sam uzela u petak, nakon toga smo odlucili da je vrijeme da i mi pokusamo raditi na tome, u subotu i nedjelju smo imali nekoliko odnosa bez zastite, u utorak sam ja imala bolove u donjem dijelu trbuha i ledima, kao prije pocetka menstruacije, osijecala sam se jako umorno, a danas ujutro sam se probudila i ugledala par kapi krvi na gacicama! da li je to zbog prestanka uzimanja tableta ili nesto drugo. prijateljica mi je rekla da je ona prvi tjedan od zaceca imala iste bolove i da je lagano krvarila! zadnju menstruaciju sam imala prije 10 dana! molim savjet, sto vi mislite?! i kada mogu napraviti test, kada je vrijeme da saznam da li je to to!

Silvery
17.03.2010., 13:55
ipak sam trudna cure :( jbg

Ajoj draga, pa jesi bila i kod ginekologa? Definitvno je trudnoća?

mali miš
17.03.2010., 18:01
Ajoj draga, pa jesi bila i kod ginekologa? Definitvno je trudnoća?

pa svi simptomi upucuju na trudnocu, test je ispao pozitivan, a sutra idem kod gin. sta je najgore zvala sam danas da pitam kada mogu doci i sestra me tako izbacila iz takta. ionako sam u ne bas najboljem stanju i jos me ona bezobrazno otpili :( rekla je da mogu doci sutra (bez narucivanja) i da se pripremim na dugooo cekanje :rolleyes: nemogu vjerovati nacin na koji mi je to rekla, bila sam na rubu placa...
nisam sretna, ali zacudo nekako sam smirena, pa idem korak po korak... :ne zna:

Silvery
17.03.2010., 19:09
Ma hajde, što je tu je sad :). Sutra obavi taj pregled, pusti tu bezobraznu kravu od sestre (ima ih svugdje :D) nemoj da te sad ona živcira. Od toga nema koristi.
Javi obavezno sutra što gin. kaže.
Svejedno ću ti držati palčeve da nisi trudna.

Kleopatra_0411
18.03.2010., 17:20
bok cure, trebam savjet..ovako stvari stoje! ja i moj dragi smo odlucili imati dijete, raditi na tome! ja sam do nedavno uzimala tablete, zadnju sam uzela u petak, nakon toga smo odlucili da je vrijeme da i mi pokusamo raditi na tome, u subotu i nedjelju smo imali nekoliko odnosa bez zastite, u utorak sam ja imala bolove u donjem dijelu trbuha i ledima, kao prije pocetka menstruacije, osijecala sam se jako umorno, a danas ujutro sam se probudila i ugledala par kapi krvi na gacicama! da li je to zbog prestanka uzimanja tableta ili nesto drugo. prijateljica mi je rekla da je ona prvi tjedan od zaceca imala iste bolove i da je lagano krvarila! zadnju menstruaciju sam imala prije 10 dana! molim savjet, sto vi mislite?! i kada mogu napraviti test, kada je vrijeme da saznam da li je to to!

Meni to nekako sliči na posljedicu prestanka uzimanja tableta. U vrijeme ovulacije znaju biti simptomi kao u vrijeme PMS-a. Ne vjerujem da trudnoću tako rano osjetiš :confused:

mali miš
18.03.2010., 18:32
Ma hajde, što je tu je sad :). Sutra obavi taj pregled, pusti tu bezobraznu kravu od sestre (ima ih svugdje :D) nemoj da te sad ona živcira. Od toga nema koristi.
Javi obavezno sutra što gin. kaže.
Svejedno ću ti držati palčeve da nisi trudna.

tnx draga, ali ipak je gin potvrdila da jesam trudna ... sva sreca da je doktorica super tako da se sad ne osjecam kao da cu napraviti nesto jako lose..

x factor
18.03.2010., 19:12
Meni to nekako sliči na posljedicu prestanka uzimanja tableta. U vrijeme ovulacije znaju biti simptomi kao u vrijeme PMS-a. Ne vjerujem da trudnoću tako rano osjetiš :confused:
inace mi menstruacija dugo traje, evo krvarila sam jucer i danas ujutro, sada je sve gotovo! jako cudno za nekoga tko ima menstruaciju i po tjedan i pol! ali vec 3 dana imam jake bolove u jajnicima i ledima, na dnu leda! to je ono sto me zbunjuje

black_butterfly
21.03.2010., 13:47
Ja bih da pitam nešto :)

Kasni mi mjesečnica oko 10-tak dana.. Dečka imam ali nismo još došli do spolnog odnosa. Tako da ne bih mogla biti trudna.. Dečko kaže da je to vjerojatno zbog stresa oko državne mature i škole. Mene to brine jer ranije je kasnila par dana ali ovo je baš puno..Zanima me je li moguće da zbog stresa toliko kasni? Trebam potvrdu da bih bila sigurna da je sve uredu. Imam 18 god i mislim da bi trebala dobivati redovno pa me zato brine.. unaprijed hvala

senoritaa
22.03.2010., 13:43
Bok cure!

Trebam samo malo utjehe, jer već ludim! Umislila sam si da sam trudna i da misao mi ne izlazi iz glave, ne funkcioniram normalno već par tjedana. Inače koristim kontracepcijske pilule i dečko ne svršava nikad u mene tako da znam da je mala vjerojatna mogućnost trudnoće, ali zbog nekih problema u glavi, ja sam uvjerena da sam trudna. Samo da napomenem da sam to počela umišljati prije prošle menstruacije, koja je došla na vrijeme, trajala 5 dana, i tad sam mislila da će me ta panika proći, ali očito nije tako. Ja se osjećam loše, mučno mi je (zapravo imam sve simptome) koje je doktorica protumačila kao stres, a ja i dalje umirem od straha. Sutra kupujem test a do onda.....:rolleyes:

Silvery
22.03.2010., 16:44
Ja bih da pitam nešto :)

.Zanima me je li moguće da zbog stresa toliko kasni? Trebam potvrdu da bih bila sigurna da je sve uredu. Imam 18 god i mislim da bi trebala dobivati redovno pa me zato brine.. unaprijed hvala

Itekako je moguće, stres uvelike zna utjecati na takve stvari. A može biti i neki blagi hormonalni poremećaj. Stoga uvijek ti je najbolji izbor posjet ginekologu, pa na UZV.

Silvery
22.03.2010., 16:49
Bok cure!

Trebam samo malo utjehe, jer već ludim! Umislila sam si da sam trudna i da misao mi ne izlazi iz glave, ne funkcioniram normalno već par tjedana. Inače koristim kontracepcijske pilule i dečko ne svršava nikad u mene tako da znam da je mala vjerojatna mogućnost trudnoće, ali zbog nekih problema u glavi, ja sam uvjerena da sam trudna.

Partner ne svršava u tebe nikada, koristiš pilule - ja zaista ne vidim po čemu bi ti mogla biti trudna. Mogućnost je 0,00%. Osim toga, ako ta panika kod tebe duže vrijeme traje, zašto nisi odmah otišla kod ginekologa na pregled, pa bi ti lijepo potvrdio da nisi trudna i tako bi se smirila. Mogla si napraviti test. :)
Ovako samo sebi radiš gore i živciraš se bez ikakve potrebe. Stvaraš stres koji će ti samo odgodit M i poremetiti ciklus.
Lijepo se opusti, bez panike. Bit će to sve OK :kiss:

coolinesay
22.03.2010., 17:27
pozdrav svima!
predprošle godine sam imala spontani,jer nisam znala da sam trudna

kak to misliš?
nisi znala pa je došlo do spontanog? kakve to veze ima?
molim neka mi netko objasni, stvarno ne razumijem :confused:

feministica
22.03.2010., 18:17
U nedjelju sam imala čudne bolove u trbuhu,nisam u početku posumnjala na upalu jajnika,ali sam se držala tople odjeće. Sutradan bolovi su nestali,ali se nakon 5 dana pojavila mučnina,i bolovi u želudcu (koji su navedeni kao simptomi upale jajnika). Dali bi trebalo biti brige za trudnoću (iako dečko nije svršio,i koristili smo kondom)? Postoji li mogućnost da one "kapljice ljubavi" prođu pored prstena kondoma? Mjesečnica dolazi normalno kao i inače,unatoč upali jajnika (ili čemu već)?
Hvala

Silvery
22.03.2010., 23:38
U nedjelju sam imala čudne bolove u trbuhu,nisam u početku posumnjala na upalu jajnika,ali sam se držala tople odjeće. Dali bi trebalo biti brige za trudnoću (iako dečko nije svršio,i koristili smo kondom)?

Naravno da ne bi treblo biti brige za trudnoću. :)
Ali pitanje je: da li bi trebalo biti brige za jajnike? Ja se na tvom mjestu (sa "čudnim" bolovima") ne bi zezala nego bi odmah zakazala UZV pregled kod nekog ginekologa koji će mi btw dati mišljenje o svemu :mig:

6ftunder
23.03.2010., 07:34
zadnja mi je menga bila 21.2., trebala mi je doći sad u ned 28.3. inače mi dolazi 28., 29. dan. 9.3. sam bila kod ginekologa i 17.3. sam vadila krv i dala mokracu. zanima me postoji li šansa da sam trudna iako na tim testovima nije ništa bilo čudno, sve u savršenom redu. jer pretpostavljam da je poslije toga šansa za trudnoću bila veoma niska jer mi je ovulacija već prošla. ne koristimo kondome ali pazimo da nikad ne svrsi u mene. mogu li biti trudna? :(

ena_25
23.03.2010., 14:44
hej može pomoć???valjda sam na pravom mjestu....ja i muž radimo bebača,i ja sam nestrpljiva jaaaaaako pa sam već napravila testove iako trebam dobiti za 3 dana.redovita mi je menga....prima stick test sam radila i oba mi izgledaju pozitivna samo su crtice jako jako blijede al svi ih vidimo,pa kakva su vaša iskustva u tome,ili ako netko ima iskustvo sa ovim testom..hvalaaaa unaprijed i sorry ako sam falila forum ili temu al neznam više kako se zovem od sreće i nestrpljenja....:confused::s

feministica
23.03.2010., 14:56
Naravno da ne bi treblo biti brige za trudnoću. :)
Ali pitanje je: da li bi trebalo biti brige za jajnike? Ja se na tvom mjestu (sa "čudnim" bolovima") ne bi zezala nego bi odmah zakazala UZV pregled kod nekog ginekologa koji će mi btw dati mišljenje o svemu :mig:

strah me onih kapljica ljubavi..jer smo imali kondom,nije puknuo,samo da nesto nije procurilo ispod kondoma,pa proslo nekako,nemam pojma..jer sam bila u plodnim danima..toga me strasno strah..neznam dali bi zbog toga mogla biti mučnina ili zbog onih bolova u trbuhu..
strah me trudnoće,netreba mi to još

Silvery
23.03.2010., 15:07
strah me onih kapljica ljubavi..jer smo imali kondom,nije puknuo,samo da nesto nije procurilo ispod kondoma,pa proslo nekako,nemam pojma..jer sam bila u plodnim danima..toga me strasno strah..neznam dali bi zbog toga mogla biti mučnina ili zbog onih bolova u trbuhu..
strah me trudnoće,netreba mi to još

Gledaj, kondom ima onaj vršak u kojem se zadržava sperma, od lateksa su i imaju prsten. Stoga zaista ne znam kako bi se to moglo "izliti" van osim ako nije puknuo. A to je barem lako provjeriti odmah nakon odnosa.

Ako te to muči i ako ti se javljaju bolovi, uradi sljedeće:
- kupi test za trudnoću i uradi ga doma, u čas posla je gotovo
- otiđi na pregled kod ginekologa, usput će ti potvrditi da nisi trudna i pogledati jeli imaš kakvu upalu dolje, te će ti dati svoje mišljenje zbog čega ti se javljaju bolovi.

nemoj to odgađati :)

Myra
23.03.2010., 15:47
hej može pomoć???valjda sam na pravom mjestu....ja i muž radimo bebača,i ja sam nestrpljiva jaaaaaako pa sam već napravila testove iako trebam dobiti za 3 dana.redovita mi je menga....prima stick test sam radila i oba mi izgledaju pozitivna samo su crtice jako jako blijede al svi ih vidimo,pa kakva su vaša iskustva u tome,ili ako netko ima iskustvo sa ovim testom..hvalaaaa unaprijed i sorry ako sam falila forum ili temu al neznam više kako se zovem od sreće i nestrpljenja....:confused::s

Ioako je blijeda crtica to je to (a mislim da ti to piše i u upustvima). A blijeda je zato jer si jako rano radila test!

feministica
23.03.2010., 17:42
Gledaj, kondom ima onaj vršak u kojem se zadržava sperma, od lateksa su i imaju prsten. Stoga zaista ne znam kako bi se to moglo "izliti" van osim ako nije puknuo. A to je barem lako provjeriti odmah nakon odnosa.

Ako te to muči i ako ti se javljaju bolovi, uradi sljedeće:
- kupi test za trudnoću i uradi ga doma, u čas posla je gotovo
- otiđi na pregled kod ginekologa, usput će ti potvrditi da nisi trudna i pogledati jeli imaš kakvu upalu dolje, te će ti dati svoje mišljenje zbog čega ti se javljaju bolovi.

nemoj to odgađati :)

mislim,da mozda nije usao zrak u kondom il nešto..dečko me uvjerava da je nemoguće..al dobro,hvala puno na savjetima,puno mi je pomoglo :)

ena_25
23.03.2010., 18:18
Fala,nadam se da je to toooooooooooooooo......:rofl::mig::):top:

senoritaa
24.03.2010., 07:38
eto napravila sam test i nisam trudna, ali me muči to što ću si vjerojatno to opet umisliti.....kome se mogu obratiti da riješim taj problem jer je postalo nemoguće živjeti s tim?

Balkanka
24.03.2010., 07:49
eto napravila sam test i nisam trudna, ali me muči to što ću si vjerojatno to opet umisliti.....kome se mogu obratiti da riješim taj problem jer je postalo nemoguće živjeti s tim?

psihologu/ psihijatru

nephthys
24.03.2010., 08:10
psihologu/ psihijatru

psihologu. ne psihijatru.

hudica
24.03.2010., 17:11
imala sam odnos s dečkom,prije tjedan dana,sa kondomom,nije svršio,no poslije toga sam uočila promjene..u početku sam imala mučnine (iako mi je stara objasnila da je to od stresa),no sad kao da su mi se grudi povećale..nemam nikakve bolove u njima..ali povećale su se jednostavno..nebih rekla da i to zabrijavam zbog stresa..ima li kakvih mogućnosti trudnoće,iako smo bili 100% zaštićeni?

ena_25
24.03.2010., 17:21
Još jedno pitanjce? Mengu bi trebala dobit sutra,i imam bolove kao inače pred mengu,šta to sad znači???????????Nije vrag da ću procurit??!!!Ajme meni

Myra
24.03.2010., 17:25
Još jedno pitanjce? Mengu bi trebala dobit sutra,i imam bolove kao inače pred mengu,šta to sad znači???????????Nije vrag da ću procurit??!!!Ajme meni

To znači da su bolovi ko pred mengu također simptomi trudnoće, odnosno slični su simptomi i za trudnoću i mengu i ne znači da ćeš ju dobiti.

ena_25
24.03.2010., 17:30
Fala Myra,joj meni,sve ja to inače znam al kao za vraga kad se radi o meni kao da mi je 2 godine i nemam pojma o pojmu....:)

Silvery
24.03.2010., 17:31
...no sad kao da su mi se grudi povećale..nemam nikakve bolove u njima..ali povećale su se jednostavno..

Jeli ti uskoro stiže menstruacija? Meni često grudi znaju "narasti" danima prije M. To je klasični dio PMS-a. :)

crni0007
24.03.2010., 18:31
Imao sam odnos i cura kaze kasni joj 2-3 dana i misli da je trudna , dobiva svako dvadeset dana i NIKAD joj kaze ne kasni NIKAD , zivcana je i nikakva nismo jos test radili , jeli moguce da je trudna ? Sto HITNIJI odgovor molim Vas !!!!

Silvery
24.03.2010., 20:03
dobiva svako dvadeset dana i NIKAD joj kaze ne kasni NIKAD

Ne paničari jer ovakav ciklus nije normalan. Ciklus dug 20 dana (bio on točan ili M kasni par dana) ukazuje na neku neravnotežu, to je prekratak menstrualni ciklus. Ajde kaži ti nama koliko godina ima cura, jeste li koristili zaštitu, što ginekolog kaže za takav ciklus, jeli i kada su joj plodni dani? :mig:

hudica
24.03.2010., 22:07
Jeli ti uskoro stiže menstruacija? Meni često grudi znaju "narasti" danima prije M. To je klasični dio PMS-a. :)

zapravo danas sam trebala dobit mengu,ali nisam..
u grudima inače ne osjećam nikakve promjene prije menge..
zato me ovo i brine..
nikakav drugi simptom trudnoće nemam,nego ovo..

kriza
25.03.2010., 06:07
Bok,cure,prvi put se javljam i neznam sta da mislim,zadnja menstruacija mi je bila 24.02,,trebala dobit 23.03.znaci kasni mi tri dana,pijem duphaston, jer planiramo bebu, i uvijek mi dolazi tocno 28,dan,i tocno u sat.odnos smo imali 8 i 9.03,tj.13 i 14 dan ciklusa.Test sam radila na dan kad sam trebala dobit menzis ali mi je pokazo - ja mislim da je to bilo prerano,ali nisam se mogla strpit.Za prvu trudnocu mi je bilo isto tako negativno,a nakon par dana pozitivno,samo sta je zavrsilo sa spontanim u 6 tj. SIMPTOMI barem mislim da ih iman ( jer puno puta sam umislila) tjedan prije menzisa me je pocelo boljet u desnoj strani trbuha ,ali vise kao jajnik i jos uvijek me boli pogotovo kad idem spavat,moja maternica ide nekako u stranu,pa mozda zato me boli vise desna strana.,grudi me isto bole,ali onako vise sa strane,u biti cijeli krug oko njih, nesanica,stalno sam zedna,piskim vise nego inace,zamucen vid ali ne stalno,i kao neka mucnina.,i bole me kriza, oprostite na dugom postu

kriza
25.03.2010., 06:15
Zaboravila sam,stalno iman osjecaj da cu dobit, na dan kad sam trebala dobit bolio me trbuh ali nista,dva dana sam bila stalno neka mokra,kao da iman ovulaciju,stalno sam gledala u gace ali nista,molim Boga da jesam

frikusa_a
25.03.2010., 08:32
Zaboravila sam,stalno iman osjecaj da cu dobit, na dan kad sam trebala dobit bolio me trbuh ali nista,dva dana sam bila stalno neka mokra,kao da iman ovulaciju,stalno sam gledala u gace ali nista,molim Boga da jesam

pričekaj još 2 dana pa napravi ponovno test. ako se radi o trudnoći, pokazat će +.
držim ti fige za + :mig:

kriza
25.03.2010., 12:14
Hvla ti i ja se nadam plusu,mislim da cu danas kupit i napravit sutra ujutro,sta mislite ili da pocekam do subote? Strah me da bude negativno