PDA

View Full Version : Jesam li trudna?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

scaryygirll
30.09.2010., 16:04
dobila sam M.....jeeeeeeeejjjjjj:D:jumping::cheer: samo se nadam da nije tzv ˝lažna menga˝ jest da je kasnila 2 dana ali jaoo happy sam :D..ipak ću napravit test za svaki slučaj da budem sigurna 100 %

~lanica~
30.09.2010., 17:43
hej cure!
zanima me jel netko radio test intimplus a da mu je pokazao krivo??
menga mi kasni vec 14 dana, piskila sam po testu i bio je negativan....a menge jos uvijek nema!
zelja mene i dragog je da ni ne dode, al opet zanima me jel moguce sam trudna iako je pokazao - ??
fala :)

ja sma radila,ispalo je - ,ali se spremam ponovit jer nekako ne virujem u to...običo bi se nakon nekog vremena trebalo to prominit u + (zato kažu da ne gledamo rezultate poslije 15 minuta),ali meni je i nakon 2 dana isti intezitet ostao...s tim da se ona okomita crtica od + ni ne naslućuje...što ja mislim da bi trebalo,bar obris te dvi crte...pa onda da se crvene ili ne ....tako da preporučam da uzmeš test drugog proizvođača

~lanica~
30.09.2010., 17:44
baj d vej - ja isto osjećam neka lupkanja,ili kada jače stisnem stomako onda kao da neki zrak ispustim (ne prdnem,haha!)...jel to može bit ikakvi simptom trudnoće?!
i da...iscjedak u trudnoći-ima li ga ili ne?

KinkyWinky
01.10.2010., 15:30
ovako...danas mi je 33.dan ciklusa i još nisam dobila M
imala sam nezaštićeni spolni odnos deseti dan ciklusa (dečko nije svršio u mene)...znači prije 23 dana...prije oko 4 dana su mi se pojavili znakovi pms-a i očekivala sam M...al još je nema :S nisam mislila da je to čudno budući da mi ciklusi znaju biti od 29 do trideset i nešto (32,33,34) dana...ali me već par dana bole jajnici i osjećam napetost u donjem dijelu trbuha...pročitala sam da znakovi pms-a mogu biti ujedno i znakovi trudnoće i da se može pojaviti bol kao prije M, al da ne dođe...pa sam zato danas kupila test za trudnoću (clearblue-čula sam da je najbolji, nisam htjela riskirati) i napravila sam ga poslijepodne i ispao je negativan...znači ako nisam trudna, zašto mi nije još došla M unatoč bolovima koje inače imam samo taj dan na koji mi treba doći? dal je možda test pogriješio i ipak sam trudna?
vidjela sam da su neke cure spominjale sličnu situaciju i ciste i upale jajnika...dal je to možda moguće?
mislim da ak mi ne dođe ovaj vikend idem idući tjedan kod ginekologice...

M_R
01.10.2010., 15:38
Ček lanica kaj još nisi m dobila?

~lanica~
01.10.2010., 15:47
Ček lanica kaj još nisi m dobila?

imala sam je...pa sam nakon par dana počela umišljat da imam simptome (s tim da je m kasnila 10-tak dana) ali znam da to nije siguran znak da nisam trudna pa se još bojim

M_R
01.10.2010., 15:52
Ha!:p:p Napokon netko kao ja! Isto je i kod mene..

~lanica~
01.10.2010., 15:54
jel iscjedak među simptomima trudnoće?

blondie_girl
01.10.2010., 18:08
jel iscjedak među simptomima trudnoće?

Sjecam se kad je mene tako panika uhvatila da sam na nekom forumu procitala da je, kao gusci bijeli iscjedak, al onda sam zakljucala da je meni svaki put pred m nesto gusci.. Uostalom, vecina simptoma trudnoce je i simptom pmsa tako da se na to bas ne mozes pouzdat.. Normalna pojava tijekom ciklusa je taj iscjedak, nakon m par dana suha, onda pocne po malo i oko ovulacije je najgusci i dosta ga je pa se opet smiri i onda pred m ga bude opet al manje, naravno bez ikakvog mirisa i proziran.. Tako da ne brini, ulazis u plodniju fazu ciklusa vjerojatno ;)
prije nisam uopce na to obracala paznju, al kako su mi ciklusi dosta varirajuci tako sam naucila prepoznat te plodnije dane odprilike po tom gustom iscjetku :)

anabella666
01.10.2010., 18:44
Mene zanima da li se na vadjenju krvi, jetrenim probama, moze vidjet trudnoca?
Nedavno sam vadila krv za recept za yasmin, nalazi su bili uredu. Inace ih pijem vec 3 godine bez prestanka, uvijek sve u najboljem redu. Zadnje vrijeme imam nekakav osjecaj da bi mogla biti trudna. Udebljala sam se, apetit mi je porastao, donji dio trbuha mi je napet i onako tup, imam iscjedak stalno.. A imala sam menstruaciju 13.9. Taj tzv rizicni odnos je mogao biti jedino prije menge.
Dakle, zanima me da li se u tim nalazima moze vidjet trudnoca?
Jer tak i tak idem na UZV poslije iduce menge, tako mi je ginic rekao.
Hvala unaprijed

Silvery
01.10.2010., 20:27
...znači ako nisam trudna, zašto mi nije još došla M unatoč bolovima koje inače imam samo taj dan na koji mi treba doći? dal je možda test pogriješio i ipak sam trudna?
vidjela sam da su neke cure spominjale sličnu situaciju i ciste i upale jajnika...dal je to možda moguće?
mislim da ak mi ne dođe ovaj vikend idem idući tjedan kod ginekologice...

Zato što imaš malkice neuredan ciklus (i sama si napisala :mig:), a tomu može biti više razloga. Tako je imeni bilo pa je bio PCOS. Zato radije kontroliraj hormone i napravi kod ginekologice UZV.

Gerta
02.10.2010., 14:42
Mene zanima da li se na vadjenju krvi, jetrenim probama, moze vidjet trudnoca?
Nedavno sam vadila krv za recept za yasmin, nalazi su bili uredu. Inace ih pijem vec 3 godine bez prestanka, uvijek sve u najboljem redu. Zadnje vrijeme imam nekakav osjecaj da bi mogla biti trudna. Udebljala sam se, apetit mi je porastao, donji dio trbuha mi je napet i onako tup, imam iscjedak stalno.. A imala sam menstruaciju 13.9. Taj tzv rizicni odnos je mogao biti jedino prije menge.
Dakle, zanima me da li se u tim nalazima moze vidjet trudnoca?
Jer tak i tak idem na UZV poslije iduce menge, tako mi je ginic rekao.
Hvala unaprijed

Naravno da se ne može.

lerembal
05.10.2010., 16:13
pozdrav cure!
ja bi vas molila za pomoć...
inače s dečkom uvjek spavam sa kondomom, no ovoga puta je bilo bez...
međutim, taj sex je trajao samo par sekundi jer ja nisam htjela bez zaštite
od toga je prošlo već nekih mjesec dan...
menga mi kasni i imam zadnjih tjedan dana napuhan trbuh...
šta da radim??
:8
odlazak ginekologu bilo bi dobro, no ne želim da to moji roditelji zasnaju, a strah me da mi doktor njih ne pozove

Silvery
05.10.2010., 17:14
Onda kupi test u ljekarni i napravi ga.
Mi ti ne možemo na osnovu toga ništa reći jer ne znamo ni jesu li ti bili plodni dana ili ne, koliko ti traje ciklus i jeli uopće redovit.
Ali moraš biti svjesna da kad već imaš odnose onda moraš ići ginekologu, nijedan liječnik neće zaustavljati roditelje na cesti, slati im doma pisma ili općenito govoriti tko je ulazio u njihovu ambulantu. Kakav bi to dr bio? Dakle, to ti ne bi smilo biti opravdanje za neodlazak ginekologu.:mig:

Cadillac_Tramp
06.10.2010., 11:08
Kao što je netko rekao, kupi test u ljekarni. Ima ih od 15kn. nadalje.
Menga često kasni iz raznih razloga (stres, hormoni), a napuhan trbuh je normalno predmenstrualno stanje.

lerembal
06.10.2010., 17:45
hvala cure...
plodni dani...hmmm
nakon što sam spavala s njim mjesecnica mi je došla odmah tjedan nakon toga...a danas sam vidjela malo smeđkastog na gaćicama...onako, ko kad ti tek krenu stvari...a sada ništa...bojim se..

Silvery
06.10.2010., 19:16
Kakav ti je ciklus i kad ti otprilike nastupa ovulacija? Ako ti ciklus nije uvijek točan i M češće zna kasnit, onda je moguće da su malo hormoni gore-dolje. Smeđi iscjedak se zna javiti nekad umjesto ovulacije (znači anovulatorni ciklus si možda imala),a to je zapravo probojno krvarenje. Zna se javit i na početku trudnoće. U svakom slučaju računaj plodne dane ako ti je ciklus redovit inače i koristite zaštitu. Po ovome svemu trudna nisi, ali nemoj odgađat posjet ginekologu.:mig:

Cadillac_Tramp
06.10.2010., 19:26
Plodne dane možeš i preko ovoga izračunati:

http://www.mef.hr/if/alati/racunala/skripte/k_koncep.html

lerembal
06.10.2010., 19:54
hvala za taj testić ;)
i hvala tebi :)
ja se lijepo nadam da nisam trudn, jer ovaj trbuh je nemoguć...
nemam potrebu za jesti, i jedem dosta malo...a trbuh je još uvjek tu!
dosta je u donjem djelu napuhnut, i jedino me to brine!

Cadillac_Tramp
06.10.2010., 21:05
Nego, kakva ti je probava ovih dana? :zubo:

Al zbilja mi nije jasno koliko teško može biti otići u ljekarnu i spizditi 15kn...:ne zna:

KinkyWinky
07.10.2010., 14:09
evo sam da napišem =) dobila sam dns sa gotovo 2 tjedna zakašnjenja :D
sat vremena prije nego šta sam htjela ići ginekologici...
očito sam paničarila bzvz...i vjerojatno se radi samo o kašnjenju kojem bi uzrok mogla biti promjena vremenskih zona (prije 6 tjedana sam bila 8 dana u grčkoj)...i frendici koja je isto bila sa mnom (obje smo tad imale mengu) je kasnila sad 2 tjedna...tak da =) valjda je to to
svejedno idem do ginekologice kad mi ode....za svaki slučaj

lerembal
07.10.2010., 17:11
probava mi je ko i uvjek!
međutim, ja sam dobila ujutro stvari, i napokon strah i trbuh su nestali!!
hvala vam!
:))))))))))))

M_R
07.10.2010., 20:09
Zene moje, ja cu poludjet dok ne dobijem... Mislim da nema simptoma da bi bila ono cega se bojim (barem se jaaako nadam), osim sto mi je tvrd trbuh (cijeli) i danas mi je cini mi se bio mrvicu tamniji iscjedak nego inace. Trebala bi dobiti 11. ali nemam nikakvih simptoma jos. Awww, ali misa mu :mad:, pa nisu mogla oba testa fulati. Poludjet cu!!!:eek::eek::eek::eek:

freak=)
08.10.2010., 23:57
večer,
ne znam di da postavim ovu temu,pa ću tu..ako nije za ovdje će je moderatori premjestiti.

ovako-
imala sam spolni odnos početko 8.mjeseca. i nakon toga dvije normalne mestruacije...a sad prije par dana me počeo dolje bolit trbuh,iako nije vrijeme za megu..i danas me bole jajnici

zanima me kolika je mogućnost da sam trudna?
(molim bez pitanja o godinama i da li smo se zaštitili)

hvala

freak=)
09.10.2010., 00:04
večer,
ne znam di da postavim ovu temu,pa ću tu..ako nije za ovdje će je moderatori premjestiti.

ovako-
imala sam spolni odnos početko 8.mjeseca. i nakon toga dvije normalne mestruacije...a sad prije par dana me počeo dolje bolit trbuh,iako nije vrijeme za megu..i danas me bole jajnici

zanima me kolika je mogućnost da sam trudna?

hvala

manchild
09.10.2010., 00:06
pa ak si imala 2 normalne menstruacije kak možeš biti trudna?!

imaš upalu

freak=)
09.10.2010., 00:08
a čitala sam svašta po netu,pa sam se prestrašila...

a i negdje drugdje sam postavila slično pitanje,pa kažu -trudna si.
zato pitam

svijet22
09.10.2010., 00:36
Nisam mogla a da ne odgovorim. Kao prvo mala je vjerojatnost trudnoće, a to se lako provjeri testerom kojeg ima kupiti u svakoj ljekarni. Kao drugo, možda se radi o upali , a kao treće svakako treba otići ginekologu ma o kakvoj se trenutnoj situaciji ili neugodnosti radilo. Zdravlje je na prvom mjestu a nešto ćeš valjda smisliti ako je nezgodna situacija.

i-je-i-nije
09.10.2010., 01:37
neki ljudi su potrošili 10 godina svojeg jedinog života da dobiju diplomu, odstažiraju i zaposle se

dok u 21.stoljeću pojedinci misle kako se iz jednog posta na forumu može otkriti trudnoća????

mrš do ginekologa!

Silvery
09.10.2010., 10:33

A kako ti onda misliš da ćemo ti odgovoriti bez jednog od najvažnijih pitanja. :ne zna:

Nisi nam kazala ni točno kad si imala odnos, jeli bio rizičan, tj. jeli bio u plodnim/neplodnim danima. Nisi nam kazala ni koliko ti je dug ciklus, kad su ti bile te menstruacije (točni datumi), niti to jesu li ti ciklusi inače redoviti pa da možemo reći jeli u plodnim ili neplodnim danima. Nemamo informacija jeli bio prekinuti snošaj, jeli puknuo kondom ili ne, jesi li na pilulama? Zapravo nemamo ništa i mislim da nije u redu očekivati odgovor od forumašica, a istodobno ih zamoliti da se ne pitaju bitne stvari. :mig:

magic potion
09.10.2010., 11:06
Pa valjda bi primijetila da si trudna od početka 8. mj.!:ne zna:

Rigirl90
09.10.2010., 16:23
pozdrav. molim vas da mi odgovorite na pitanje jer sam vec u opcoj panici. dakle ovako, pijem logest vec deseti mjesec,redovito. prije 7 dana ja idecko smo imali spolni odnos i nije bilo prekinutog snosaja.. napominjem da su meni bili plodni dani. dali tablete imaju istu ucinkovitost i u vrijeme plodnih dana? naime jutros oko 5 ujutro probudila me jaka mucnina i povracala sam i bolovi u gornjem dijelu trbuha, tocnije zeludac..također bili smo prije toga na nekoj proslavi i malo se popilo pa me također zanima djeluje li alkohol na ucinkovitost kontracepcijskih tableta ? unaprijed zahvaljujem :/

yslp
09.10.2010., 16:33
pozdrav. molim vas da mi odgovorite na pitanje jer sam vec u opcoj panici. dakle ovako, pijem logest vec deseti mjesec,redovito. prije 7 dana ja idecko smo imali spolni odnos i nije bilo prekinutog snosaja.. napominjem da su meni bili plodni dani. dali tablete imaju istu ucinkovitost i u vrijeme plodnih dana? naime jutros oko 5 ujutro probudila me jaka mucnina i povracala sam i bolovi u gornjem dijelu trbuha, tocnije zeludac..također bili smo prije toga na nekoj proslavi i malo se popilo pa me također zanima djeluje li alkohol na ucinkovitost kontracepcijskih tableta ? unaprijed zahvaljujem :/

nisu ti bili plodni dani, jer plodni dani ne postoje na pilulama, zato ih i piješ..

smiješ piti, ali ne smiješ povraćati do unutar 2 sata od popijene tablete

Rigirl90
09.10.2010., 16:39
nisu ti bili plodni dani, jer plodni dani ne postoje na pilulama, zato ih i piješ..

smiješ piti, ali ne smiješ povraćati do unutar 2 sata od popijene tablete

ali neznam onda kako bi objasnila povracanje i mucninu? citala sam na nekim forumima da se mucnina bas javlja tako u 4, 5 ujutro kod nekih zena cak i tjedan dana nakon oplodnnje

MelodyNine
09.10.2010., 16:48
ali neznam onda kako bi objasnila povracanje i mucninu? citala sam na nekim forumima da se mucnina bas javlja tako u 4, 5 ujutro kod nekih zena cak i tjedan dana nakon oplodnnje

ovako, meni je ginekolog rekao (nakon toga sam i čitala neke članke) da je simptom povraćanja čest i uobičajen i da se javlja najranije 2 tjedna nakon začeća, a najkasnije 8, ako se ikako javi (znači, ne mora).

neki ostali simptomi, kao što je implantacijsko krvarenje, umor, glavobolje i sl. mogu se pojaviti 7 dana nakon začeća.

na pilulama nemaš plodnih dana, jer nemaš ni ovulacije.
bit će da je od alkohola na proslavi.

Rigirl90
09.10.2010., 16:52
ovako, meni je ginekolog rekao (nakon toga sam i čitala neke članke) da je simptom povraćanja čest i uobičajen i da se javlja najranije 2 tjedna nakon začeća, a najkasnije 8, ako se ikako javi (znači, ne mora).

neki ostali simptomi, kao što je implantacijsko krvarenje, umor, glavobolje i sl. mogu se pojaviti 7 dana nakon začeća.

na pilulama nemaš plodnih dana, jer nemaš ni ovulacije.
bit će da je od alkohola na proslavi.

heh jaooo mene brine samo da nije uzrok trudnoca..nije bas od alkohola proslo je 7 dana :D i jutros kad me probudila mucnina noge su mi se odrezale...

M_R
09.10.2010., 16:58
heh jaooo mene brine samo da nije uzrok trudnoca..nije bas od alkohola proslo je 7 dana :D i jutros kad me probudila mucnina noge su mi se odrezale...

Da, nakon 7 dana ti mucnina definitivno nije od alkohola.:):) A danasnja mucnina ti je mozda jer si zbog svega nervozna.:ne zna: , provjeri..

MelodyNine
09.10.2010., 17:01

aha, sori, ja tebe shvatila kao da si sinoć pila :bonk: :D
da nisi nešto krivo pojela?
meni je mučnina bila i od anemije, kad ustanem ujutro, zamanta mi se i muka mi.

jesi povraćala u vrijeme pijenja pilula, ili imala jak proliv? je li samo ujutro mučnina, ili dođe i u toku dana? jesi počela pilule sa prvim danom menstruacije?
toliko pitanja :D

Rigirl90
09.10.2010., 17:01
Da, nakon 7 dana ti mucnina definitivno nije od alkohola.:):) A danasnja mucnina ti je mozda jer si zbog svega nervozna.:ne zna: , provjeri..

a vjerojatno i zbog nervoze, meni samo treba potvrda da se ipak nemoze zanijetu u tom mom slucaju :)

Rigirl90
09.10.2010., 17:06
aha, sori, ja tebe shvatila kao da si sinoć pila :bonk: :D
da nisi nešto krivo pojela?
meni je mučnina bila i od anemije, kad ustanem ujutro, zamanta mi se i muka mi.

jesi povraćala u vrijeme pijenja pilula, ili imala jak proliv? je li samo ujutro mučnina, ili dođe i u toku dana? jesi počela pilule sa prvim danom menstruacije?
toliko pitanja :D

ma ne sve je u redu ni proljev ni nista, tablete pijem redovno... zato kazem to je bilo prije 7 dana a jutros sam dusu ispustila u 5 ujutro

MelodyNine
09.10.2010., 17:10
a čuj... ja ne bih rekla da si trudna, odnosno, ako si regularno i na vrijeme pila pilule, nisi povraćala, nisi preskakala... vrlo su male šanse.

a ti za svaki slučaj možeš kod ginekologa da ti napravi HCG test krvi, on može ustanoviti ranu trudnoću, već desetak dana nakon začeća (da se ne patiš više sa povraćanjem), ili sačekati još kojih sedam dana, pa kupiti kućni test.

M_R
09.10.2010., 18:13
a vjerojatno i zbog nervoze, meni samo treba potvrda da se ipak nemoze zanijetu u tom mom slucaju

Ne znam rocno, ali znam da ti je rizicno jedino ako si neku od tableta ispovracala ( znaci ako si povracala brzo nakon uzimanja tablete, ...)
Ali ja ja mislim da nebi povracala bas tako rano. Pricekaj jos tjedan dana pa si kupi testic (Ali najbolje bi ti bilo ici ginekologu :rolleyes:) . . .

P.S.
Ja sam i dalje u iscekivanju M ... Cure, hoce mi neka od vas PONOVNO reci jel ovaj moj slucaj moguc ili ne, ja cu poludjet!!!!!!!!

Silvery
09.10.2010., 21:41
Uf, ne sjećam se više, otkako si postala ovdje jesi li dobila ikako?
Ako nisi otiđi u ginekologa, vjerojatno je hormonalni poremećaj, nek ti pogleda jajnike.
Sad bubam napamet jer ne znam više sve slučajeve napamet. :ne zna:

malta girl
10.10.2010., 05:51
Pila sam do prije 3 mjeseca redovno trinoivum tablete i imala sam pauzu. Sa ovim ciklusom započela sam ih ponovo uzimati ali pošto sam zaboravila ih početi piti prvi dan menstruacije počela sam ih piti 5 dan. Jučer nakon 3 dana od uzimanja (počela sam ih uzimati u srijedu) imala sam nezaštičen odnos i naravno dogodilo se ono što se nije smjelo dogoditi.U uputama piše "Ukoliko je menstruacijsko krvarenje već započelo, (prije 2, 3 ili 4 dana), tablete treba početi uzimati 5. dan menstruacijskog ciklusa. U tom slučaju, tijekom prvih 7 dana uzimanja tableta, potrebno je koristiti i dodatna nehormonska kontracepcijska sredstva" Sada me zanima dok u ponedjeljak ne kontaktiram svog ginekologa da li postovi mogučnost trudnoče i koliko velika, pošto nismo koristili 7 dana zaštitu uz tablete. zahvalna sam za bilo kakav konkretan odgovor.

M_R
10.10.2010., 10:46
Uf, ne sjećam se više, otkako si postala ovdje jesi li dobila ikako?
Ako nisi otiđi u ginekologa, vjerojatno je hormonalni poremećaj, nek ti pogleda jajnike.
Sad bubam napamet jer ne znam više sve slučajeve napamet. :ne zna:

Ma jesam, imala sam ja M nakon odnosa (nakon nekih 2 tjedna 11.9. ) i sjecas se da sam napravila ona dva testa jedan nakon 19 i jedan nakon 25 dana, i sad bi trebala dobiti 11. ili 12. ali nemam nikakvih simptoma, cak me ni grudi ne bole.. Nista.. :ne zna::ne zna:

lerembal
10.10.2010., 11:03
ja sam se isto prestrašila kad mi je menga kasnila...i kasnilami je iz razloga jer su mi hormoni podivljali i užasno sam se brinula....stvar psihe...
ako si dobila 2 menstruacije, nemožeš bit trudna...nemoguće...
a jajnici...to je normalno da boli...
simptomi trudnoće su ti...najprije izostanak menstruacije...
a napuhan trbuh, tj trbuh za ,,trudnicu,, tek nakon 2, 3 mjeseca....
vrtoglavica, žgaravica, umor i stalni odlazak na wc....imaš potrebu za piškit jer kad je maternica veća, pritišće mjehur i moraš na wc...
i onda dolaze mučnine i to...velik apetit...
al ako si dobila dvije menstruacije, zbilja nemaš beda.. (:

M_R
10.10.2010., 11:34
ja sam se isto prestrašila kad mi je menga kasnila...i kasnilami je iz razloga jer su mi hormoni podivljali i užasno sam se brinula....stvar psihe...
ako si dobila 2 menstruacije, nemožeš bit trudna...nemoguće...
a jajnici...to je normalno da boli...
simptomi trudnoće su ti...najprije izostanak menstruacije...
a napuhan trbuh, tj trbuh za ,,trudnicu,, tek nakon 2, 3 mjeseca....
vrtoglavica, žgaravica, umor i stalni odlazak na wc....imaš potrebu za piškit jer kad je maternica veća, pritišće mjehur i moraš na wc...
i onda dolaze mučnine i to...velik apetit...
al ako si dobila dvije menstruacije, zbilja nemaš beda.. (:

Ne znam tocno kome je ovo upuceno ali ako je meni evo odg..:mig:

Ma ja sam imala samo jednom M, ( znaci ponavljam oko 2 tjedna nakon odnosa) i bila je malo slabija nego inace i kako sam se ja prepala tako sam napravila dva testa, jedan negdje 19 dan nakon odnosa i jedan oko 25 dana nakon odnosa i oba su bila negativna. I sad bi mi trebala doci a ja nemam bas nikakvih simptoma, nista, ni jajnici me ne bole, ni grudi, nista.. :ne zna: I zato me sad opet trta:(:(:(

Silvery
10.10.2010., 16:13
MR nisi trudna, bez brige. Koji put se dogodi da nemamo simptome ili je pred tobom neki produljeni ciklus pa još ništa od njih. Imala sam i ja takvih "faza", ali dosad bi testovi sigurno pokazali već + da si kojim slulajem trudna.

username24
12.10.2010., 12:40
evo i mene s nedoumicom, inače imam neredovite cikluse između 28 i 33 dana, pretprošli mjesec sam mengu dobila 25. dan ciklusa a prošli mjesec 35. dan ciklusa.
8.dan ciklusa je partner ejakulirao u mene zanima me što mislite dali sam trudna negdje sam na netu čitala da je moguće kod neredovitih ciklusa. danas mi je 28.dan ciklusa i mislim da je prerano još za test. Zadnja 2-3 dana se budim s groznim mučninama.

Megi Pegi
12.10.2010., 12:52
evo i mene s nedoumicom, inače imam neredovite cikluse između 28 i 33 dana, pretprošli mjesec sam mengu dobila 25. dan ciklusa a prošli mjesec 35. dan ciklusa.
8.dan ciklusa je partner ejakulirao u mene zanima me što mislite dali sam trudna negdje sam na netu čitala da je moguće kod neredovitih ciklusa. danas mi je 28.dan ciklusa i mislim da je prerano još za test. Zadnja 2-3 dana se budim s groznim mučninama.

Moguće je da si imala ovlaciju tako rano, ja je imam nekad 8. nekad 9. dan ciklusa, utvrđeno trakama za ovulaciju. (ali ciklus mi je stabilan- oko 26 dana) Ako ti je ovulacija stvarno bila tada, onda ti nije rano za test, jer nakon 20 dana već bi trebao pokazati povišen HCG odnosno trudnoću. Kupi test, al ga obazno radi s prvom jutarnjom mokraćom.
Ne znam što želiš, u svakom slučaju sretno.

Saarah26
12.10.2010., 17:55
Neznam točno dali moje pitanje spada pod ovu temu, ali evo ga...
U svih mojih 10-15 godina što imam menstruaciju dogodilo mi se par puta da mi je kasnilo 2-3 dana, ali to je vrlo rijetko. Ovaj mjesec mi je kasnila 5 dana i onda sam dobila ali sad nakon 14 dana sam opet dobila što mi se nikada ali baš nikada nije dogodilo da dobijem ranije!!!
Trebala bih spomenuti da imam spiralu, ali imali smo odnose taman na najplodniji dan prošli mjesec.
Što vi mislite postoji li mogućnost da sam trudna?? ili što bi moglo biti.... :confused:

dianna
13.10.2010., 07:34
možda krvariš upravo zbog te spirale, čula sam od dosta žena da im se to dešavalo da su krvarile, i na kraju su je vadile van

Saarah26
13.10.2010., 08:31
Neznam. Možda, ali imam ju već godinu i pol dana i nisam imala nikakvih problema, čak mi se nije ni ciklus poremetio....

Silvery
13.10.2010., 17:12
Trebala bih spomenuti da imam spiralu, ali imali smo odnose taman na najplodniji dan prošli mjesec.
Što vi mislite postoji li mogućnost da sam trudna?? ili što bi moglo biti.... :confused:

Do prije koji mjesec odgovorila bih ti da nema šanse, ali me u to sve nekako razuvjerila moja susjeda (eto znam je cijeli život i onda od nje saznam tek sad neke stvari :D). Ima dvoje djece i oba puta je ostala trudna sa spiralom. Dakle, sve je moguće, no ne želim te plašiti već samo kazati kako ništa nije 100% sigurno, a ti si možda i pod stresom pa i to utječe na plesanje ciklusa.

Saarah26
13.10.2010., 17:40
Evo napravila sam test i negativan je znači da nisam trudna..... :)
Mom dragom mužiću to nije pravo, baš se ponadao još jednoj bebici....
Naručena sam kod doca u pon pa ćemo vidjeti šta je, jajnici me i dalje rasturaju....:(

M_R
14.10.2010., 17:03
Do prije koji mjesec odgovorila bih ti da nema šanse, ali me u to sve nekako razuvjerila moja susjeda (eto znam je cijeli život i onda od nje saznam tek sad neke stvari ). Ima dvoje djece i oba puta je ostala trudna sa spiralom. Dakle, sve je moguće, no ne želim te plašiti već samo kazati kako ništa nije 100% sigurno, a ti si možda i pod stresom pa i to utječe na plesanje ciklusa

Baš to, nista nije 100% sigurno...

Ja sam jucer dobila M. Nejde mi bas jako,jucer me i dosta boljelo, danas nije toliko. Ali barem je sad sigurno da nisam ... valjda (s obzirom da nista nije 100% :lol:) ..

Saarah26
14.10.2010., 20:44
Eh znam da ništa nije 100% toga se i bojim, jer kada sam bila trudna sa prvim djetetom isto sam u prvih mj dana malo krvarila...
A i strah me jer 50% trudnoća pod spiralom moraju se prekinuti...

leeloo27
14.10.2010., 20:45
Ja ih znam 2-3 koje su sa spiralom ostale trudne. Ja sam isto mislila da nema šanse, al eto događa se i to. U manjem postotku, al događa se.

ljubica_zubica
14.10.2010., 21:21
cure!

da li test trudnoće trebao pokazati plus ako je došlo do menstruacije? znači nakon te menstruacije da se napravi test, da li bi trebao biti pozitivan ako sam trudna?

leeloo27
14.10.2010., 21:30
Ako si trudna test bude pozitivan, neovisno o "menstruaciji". Inače ako si trudna to više nije menstruacija nego je krvarenje i zbog toga se ide pod hitno kod gina.

ljubica_zubica
14.10.2010., 21:34
Ako si trudna test bude pozitivan, neovisno o "menstruaciji". Inače ako si trudna to više nije menstruacija nego je krvarenje i zbog toga se ide pod hitno kod gina.

tnx na odgovoru.
nebi trebala biti trudna, imala sam normalne menstruacije, štitili smo se svaki put, no grudi su mi bolne i nabrekle iako mi je M završila prije tjedan dana, tak da ne kužim zašto me tako bole i napuhnute su :ne zna:
možda ti znaš?:top:

leeloo27
14.10.2010., 21:37
Vjerovatno od hormona. Meni se to nekad zna dogoditi. Nekad me uopće ne bole prije menze a nekad me cijeli mjesec bole.

Napravi test al čisto sumnjam da će ti biti pozitivan (ako ste se dobro štitili).

ljubica_zubica
14.10.2010., 21:39
Vjerovatno od hormona. Meni se to nekad zna dogoditi. Nekad me uopće ne bole prije menze a nekad me cijeli mjesec bole.

Napravi test al čisto sumnjam da će ti biti pozitivan (ako ste se dobro štitili).

javim sutra rezultat.
ujutro ću napraviti.
jel svejedno koji test kupim ili mora bit najskuplji? :D

leeloo27
14.10.2010., 21:47
Nemoraš najskuplji al nemoj ni najjeftiniji. Mislim da su oni od 50-tak kn sasvim solidni, s tim da bi piškila poslje menze, tako da ti ni ne treba nešta ekstra osjetljiv test.

ljubica_zubica
15.10.2010., 08:53
primatsick. negativan

leeloo27
15.10.2010., 10:03
Eto vidiš da si se brinula bezveze. :)

ljubica_zubica
15.10.2010., 11:36
ali cice me još bole, tak da sam se naručila u PON kod ginekologa pa ćemo vidjet od čega me bole.

leeloo27
15.10.2010., 11:39
A možda imaš neki mali disbalans hormona.

M_R
15.10.2010., 15:49
Cure, ja sam dobila M 13.10. i prvi i drugi dan mi je islo ali ne jako kao prije, i danas vise gotovo nista.. Tako mi je bilo i pri prosloj u 9. mjesecu nakon rizicnog odnosa. S tim da smo decko i ja od tog zadnjeg puta 28.8. apstinirali do sada.. Ne kuzim... :ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

ljubica_zubica
15.10.2010., 21:30
Cure, ja sam dobila M 13.10. i prvi i drugi dan mi je islo ali ne jako kao prije, i danas vise gotovo nista.. Tako mi je bilo i pri prosloj u 9. mjesecu nakon rizicnog odnosa. S tim da smo decko i ja od tog zadnjeg puta 28.8. apstinirali do sada.. Ne kuzim... :ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

test! :top:

M_R
16.10.2010., 13:56
test! :top:

Kao sto vec rekoh, ali vidim da nisi citala prijasnje stranice:p, napravila sam 2 testa, jedan 19. dan nakon odnosa (taj sam radila navecer), i drugi sam napravila 25. dan nakon odnosa s prvom mokracom. Bili su negativni. mene sad jesino brine kako mi je M tako malo..:ne zna: , s tim da mi je u 9. mjesecu ( dva tjedna nakon odnosa) m dosla normalno (11.9.) i sada 13. Znaci da nije bilo kriticno kasnjenje, mislim da to jos i spada pod produzeni ciklus.. ali je jako malo krvi.. i boljelo me prva dva dana.

leeloo27
16.10.2010., 14:01
Ako su ti dva testa bila negativna onda nemaš brige. Jer 25. dan nakon odnosa je skoro mjesec dana trudnoće i to bi ti svaki test, pa i onaj najlošiji uspio detektirati.

Vjerovatno su ti se hormoni malo poremetili, ja sam znala ponekad imati ful čudne menze, nit bi me bolio stomak niti bi nešto dugo i jako krvarila.

Mislim da nemaš razloga za paniku, odi možda jedino provjeriti hormone.

M_R
16.10.2010., 14:42
Ma da, samo sam ja glupaca onaj prvi test radila navecer jer nisam vise mogla izdrzati, a ovaj drugi (25 dan.) ujutro ( prva mokraca) s tim da na njemu pise da se ne treba raditi ujutro jer je kao 99% siguran u svako doba dana ( 54kn, ne znam marku).
Ne znam ni sama, malo sam histericna i bojim se :( .

leeloo27
16.10.2010., 14:59
Ma kaže se da je najbolje vaditi ujuto jer je tada razina beta HCG-a najviša. Ma nemaš beda, nisi trudna, nakon mjesec dana od odnosa da bilo koji test u bilo koje doba popiškiš bio bi ti pozitivan jer se beta dupla svakih nekoliko dana i kako dani prolaze to je ona sve veća.

manuella_
16.10.2010., 16:37
pozdrav svima! treba mi mala pomoc! Zadnjih 11 dana imam nezasticen odnos. Mislim da sam trudna i uradila sam 3 testa. Svaki od testova je u prvih par minuta pokazivao da je test NEGATIVAN,ali kasnije(kada se test potpuno osusi) kada bih pogledala na svakom od njih se pojavila jedva vidljiva linijica kao da je pozitivan. Isla sam u najblizu ginekolosku ordinaciju_(jer je moj ginekolog odsutan) i ona mi je rekla kako se ne vidi trudnoca jer sam dosla na dan kada bih trebala dobiti mjesecnicu,kaze da treba da sacekam jos 5 dana,da bi se preko ultrazvuka mogla vidjeti trudnoca. Prema nekoj mojoj procjeni,mislim da joj je oprema u ordinaciji malo starija. Pa sta ciniti da bih znala! Da li da vjerujem u te testove koje sam uradila!? Unaprijed HVALA! POZDRAV!!!

M_R
16.10.2010., 17:43
Ma joooj:eek::eek::eek::eek: , ne znam ni sama.... :ne zna::ne zna::ne zna: Jedino sto 100% znam je da sam vec luda.

Silvery
16.10.2010., 19:20
Nije kriva oprema ni testovi nego tvoje uranjeno testiranje.
Test radiš na dan izostanka sljedeće menstruacije iliti najmanje 14 dana od zadnjeg rizičnog odnosa.
A kako ti to radiš konstantno zadnjih 11 dana, onda uzmi za primjer ovaj zadnji i od njega računaj.
I naravno da se možda nije mogla vidjet eventualna trudnoća jer si došla prerano.
I da jesi trudna ne ide tek tako da se vidi sve lijepo.

A da računaš plodne i neplodne dane i da se počnete štititi?

manuella_
16.10.2010., 21:46
Nije kriva oprema ni testovi nego tvoje uranjeno testiranje.
Test radiš na dan izostanka sljedeće menstruacije iliti najmanje 14 dana od zadnjeg rizičnog odnosa.
A kako ti to radiš konstantno zadnjih 11 dana, onda uzmi za primjer ovaj zadnji i od njega računaj.
I naravno da se možda nije mogla vidjet eventualna trudnoća jer si došla prerano.
I da jesi trudna ne ide tek tako da se vidi sve lijepo.

A da računaš plodne i neplodne dane i da se počnete štititi?

ALI JA ZELIM DA SAM TRUDNA! I zbog toga ne mogu da cekam :) svaki dan mi je kao godina :) :) zbog toga sam uradila odmah tri testa! i buni me sto su prvo negativni pa onda pozitivni! zadnju mjesecnicu sam imala 20.09. tako da bih trebala sutra dobiti(to se iskreno nadam da necu)! jos jednom hvala na svemu!

leeloo27
16.10.2010., 22:31
Ma smiri se ženo, nisi trudna. :) Popišala si dva negativna testa.

tina2701
16.10.2010., 22:47
ALI JA ZELIM DA SAM TRUDNA! I zbog toga ne mogu da cekam :) svaki dan mi je kao godina :) :) zbog toga sam uradila odmah tri testa! i buni me sto su prvo negativni pa onda pozitivni! zadnju mjesecnicu sam imala 20.09. tako da bih trebala sutra dobiti(to se iskreno nadam da necu)! jos jednom hvala na svemu!

.....testovi znaju čudno reagirat kad odstoje...nisi jedina kojoj je to ulilo nadu da je trudna.....pogledaj samo nas cure na WZ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534688&page=1342) ,i na neiskorištenom testu vidimo plus :rofl::rofl: a sve u želji za djetetom....A ako ti je baš tolika frka...odi vadit betu..ona ti je najsigurnija.....pa ćeš sa sigurnošću znati što i kako.....:ne zna::ne zna:

Silvery
17.10.2010., 02:36

Ahaaa, sorry onda - my bad! Već mi je bilo čudno kako se 11 dana ne štitite, a mislila da si u panici da nisi trudna :p.

POčekaj još malo kako ti je rekla ginekologica za test, pa tek onda na pregled.Držim palčeve za plusić :moli:

Bilo je slučajeva, uvijek se sjetim jedne ženske iz susjedstva. Napravila test, počekala malo i vidjela da je negativan, turnila ga ispod kreveta. Vratila se u krevet, zaspala i kad se dignula nakon par sati da ga baci imala je što vidjeti - pozitivan je bio. Ali ženska je stvarno i bila trudna. :)

manuella_
17.10.2010., 07:52
Ahaaa, sorry onda - my bad! Već mi je bilo čudno kako se 11 dana ne štitite, a mislila da si u panici da nisi trudna :p.

POčekaj još malo kako ti je rekla ginekologica za test, pa tek onda na pregled.Držim palčeve za plusić :moli:

Bilo je slučajeva, uvijek se sjetim jedne ženske iz susjedstva. Napravila test, počekala malo i vidjela da je negativan, turnila ga ispod kreveta. Vratila se u krevet, zaspala i kad se dignula nakon par sati da ga baci imala je što vidjeti - pozitivan je bio. Ali ženska je stvarno i bila trudna. :)

Hvala ti punooo! Nadam se da ce i kod mene biti tako,kao i kod te djevojke! Kod mene su tri testa tako pokazala :) danas cu uraditi jos jedan :) pa javim ti rezultat... jos jedno pitanje ako nije problem! Imala sam zadnja dva dana uzasne bolove u stomaku,zaista ne znam o cemu se radi,bas bolove kao da cu svakog momenta dobiti mjesecnicu...Da li i to moze ukazivati da se radi o trudnoci?

manuella_
17.10.2010., 08:20
.....testovi znaju čudno reagirat kad odstoje...nisi jedina kojoj je to ulilo nadu da je trudna.....pogledaj samo nas cure na WZ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534688&page=1342) ,i na neiskorištenom testu vidimo plus :rofl::rofl: a sve u želji za djetetom....A ako ti je baš tolika frka...odi vadit betu..ona ti je najsigurnija.....pa ćeš sa sigurnošću znati što i kako.....:ne zna::ne zna:

Ja zaista ne haluciniram. Te linije postoje! I to ne sasvim blijede,da ih moras pod lupom gledati,vec bas dovoljno obojene da se vide. Nisam te linijice umislila. A za BHCG, ne bih to jos radila,jer (kao sto sam vec napisala) moj ginekolog je odsutan,pa ne mogu otici u ordinaciju izvaditi krv(jer ne radi), a u privatnu kiniku ili dom zdravlja ne zelim jer mi se gadi... :( danas radim test ponovo pa vam javim... jos jednom hvala na svemu! p.s. NADAM SE DA CE BITI +

M_R
17.10.2010., 10:06
Hahaha, hajde barem si me oraspoložila... :rofl::rofl:
E i jucer mi je nakon one prekjucerasnje stanke krvarenja, jos malo curilo ( ali malo - mozda dvije cajne zlicice ) , i danas je ono kao smede ciscenje.. Čini se da je to onda ipak bio menzis? Ne?

leeloo27
17.10.2010., 10:49
Ajd držimo fige da na ovom bude jako vidljiv plusić! :moli:

leeloo27
17.10.2010., 10:52
Ma menga ti je to sto posto.:mig: I meni nekad neke moje znaju biti ful čudne. Nekad mi budu obilnije nego što mi je to inače normalno, a nekad bude ko ovo tvoje.

Možda su ti se malo hormoni poremetili, ako ti i sljedeća bude ovako čudna probaj ih otići izvaditi.

M_R
17.10.2010., 13:32
A valjda (mislim, nadam se da je neki mali disbalansic hormona i da nije ono cega se bojim (kako ovo ruzno zvuci:rofl:)) ...:(:(:(:(:(:(

pogoditko
17.10.2010., 20:09
imala sam odnos bez kondoma, to je bilo 5 dana nakon završetka menge. to je trajalo sve skupa par minuta i dečko nije svršio. postoji li mogućnost trudnoće i kolika?

leeloo27
17.10.2010., 20:10
Postoji jako, jako mala šansa. Nemoj se brinuti. :)

M_R
17.10.2010., 21:53
Čini mi se da nemaš nekog beda, i da se ne moraš brinuti jer ti to nisu bili plodni dani... A da se ne brineš bezveze, za kojih 2 tjedna napravi test pa ćes vidjeti da nemaš frke! :kava:
A za inače se štiti, jer ništa nikad nije 100%.

Ja sam se štitila pa me opet jaaaaaako strah da nije negdje nekaj propustilo, mogu zamisliti kak je onda curama koje nisu ni to! :eek::eek:

Kad bi se barem mogla ne brinuti.. I na miru spavati :zzz: bez napadaj apanike po noci! Grrr :mad::mad::mad::mad: Biti ću u celibatu do kraja života! :Pop:

Sorry zbog spamanja! My bad :bicedobro: !

mirela20
18.10.2010., 21:31
ei..
imam jedno pitanje..pa ako mi neko može pomoći..
do sada sam imala redovite menstruacije koje su trajale 6 dana..
dan prije prošle menstruacije dogodilo se nešto "čudno" prilikom spolnog odnosa sa mojim partnerom..menstruacija je došla na vrijeme.. ovaj mjesec je također došla na vrijeme ali je trajala samo 4 dana..je li moguće da sam ostala trudna ???'...please hepl...:confused::confused::confused:

p.s. znam da onda nisu bili plodni dani...ali imali šanse da sam ostala trudna?..:confused::confused::confused::confused:

M_R
18.10.2010., 22:22
Pozdrav žene, ja sam radila test, neki za 30-ak kn, 19 dana od rizičnog odnosa (odnos je bio 28.8) ( i to glupača, navečer sam radila) , i 25 dana nakon rizičnog odnosa ( taj sam radila ujutro i isto je bio negativan), menstruaciju ( tj. to krvarenje je trajalo 2 dana a kasnije onaj smedi iscjedak) sam dobila 14 dana nakon odnosa (11.9), i sada sam drugu (valjda) dobila 13.9. i trajala je isto tak dva dana i onda stanka i onda ono tamno smede kao čišćenje.. Pošto je mene jako strah da nisam trudna, kupila sam i treći test (PLIVA INTIM PLUS),koji bi napravila sutra, pa ako je nekako moguće neka mi netko kaže svoja iskustva s njim. A do tada idem lupat glavom u zid... :trk: :( :( :(

Silvery
18.10.2010., 22:23
Joooj MR - nisi trudna. Svi su ti testovi dovoljno osjetljivi i već bi definitvno pokazali da si T. Smiri se :)

Silvery
18.10.2010., 23:35
A nisi rekla, kakav je bio odnos sa spolnim partnerom. Do kraja, prekinuti, sa zaštitom ili?

Vrlo vjerojatno da nema jer je van plodnih dana, ali nikad ništa nije 100%. Bilo je čudnih "zalutalih" ovulacija u žena. :ne zna:

egbeallright
19.10.2010., 00:45
Pozdrav svima! :w

23 su mi godine, menstruacije su mi bile neredovite sve dok nisam postala aktivna. Znale su kasnit po nekoliko mjeseci, a onda su dolazile redovito, eventualno 2-3 dana kasnile.

Mengu sam trebala dobit 31. 9., danas je 19. 10., dakle, kasni 20 dana!!! Poludjet ću! Aktivna sam svaki dan-dva jer živim s dečkom.
10-ak dana nakon što sam trebala dobit radila sam test i bio je negativan. Navečer sam pogledala i pojavila se i okomita crtica :eek: , ali bitno je da je bio negativan nakon obavljanja, zar ne?! :confused:
Ne koristimo zaštitu nego ga vadi van, a samo je jednom tokom mjesec dana svršio u mene :bonk: , ali po izračunu nisu bili plodni dani. Znači, dva tjedna nakon što je svršio radila sam test i bio je negativan što bi značilo da od tog jednog svršavanja u mene nisam trudna???? Je l tako????

Zadnjih tjedan dana spavali smo samo 2-3 puta (od silne brige jesam li trudna :rolleyes: ) i vadio je van "na vrijeme".

Sutra ću ponovno radit test. Plivin intim plus je prošli put uzeo? Je l taj ok?

Inače, u 9. mjesecu sam imala ispite koji su mi bili uvjet tako da sam bila pod stresom pa se nadam da samo kasni. :moli:

Reja
19.10.2010., 00:56
bok cure.
ovak bila sam s deckom 16.dan ciklusa.obicno mi traje 28dana.nismo imali odnos ali smo obavili to "rukama".on nije svrsio,ali bilo je onog predejakulata(ak se tak zove) i dirao me.nakon toga menga mi je uranila 13dana i nakon zavrsene menge 5.dan sam,tj smo isto uradili. bez zastite.zanima me zas mi je toliko uranila menga,jer mi je inace redovita?postoji li mogucnost trudnoce?ne pijem pilule uopce,a znam da se one popiju unutar 72sata.to bi meni bilo dns do kraja dana.nisam imala sp.odnos i obicno pazimo,i decko pere ruke itd.ako je netko imao sl.situaciju ...hvala unaprijed na pomoci

Silvery
19.10.2010., 01:11
10-ak dana nakon što sam trebala dobit radila sam test i bio je negativan. Navečer sam pogledala i pojavila se i okomita crtica :eek: , ali bitno je da je bio negativan nakon obavljanja, zar ne?! :confused:
Ne koristimo zaštitu nego ga vadi van, a samo je jednom tokom mjesec dana svršio u mene :bonk: , ali po izračunu nisu bili plodni dani. Znači, dva tjedna nakon što je svršio radila sam test i bio je negativan što bi značilo da od tog jednog svršavanja u mene nisam trudna???? Je l tako????

Zadnjih tjedan dana spavali smo samo 2-3 puta (od silne brige jesam li trudna :rolleyes: ) i vadio je van "na vrijeme".

Po stresom se svašta odvija i to onda zna utjecati na ciklus. Za svaki slučaj ponovi test s obzirom da je pokazao nakon nekog vremena okomitu crtu. Upravo sam nedavno objasnila slučaj svoje prijateljice (bila je trudna) - napravila je test ujutro, nakon par minuta ga pogledala (bio je negativan) i stavila ga ispod kreveta. Onda je zaspala i nakon par sati kad se probudila uzela je test da ga baci - i vidila da je pozitivan. Stvarno je bila trudna.

Ovo kod tebe ne mora nipošto biti slučaj, ALI....s obzirom, koliko vidim, da prakticirate metodu prekinutog snošaja trudnoća je moguća jer je opće poznato da se na to nikad nitko ne može u potpunosti osloniti i upravo je na taj način dosta cura ostalo trudno (između ostalog i nekoloko forumašica ovdje).

Zašto? Zato jer ipak može doći do ulaska spermija u mokraćnu cijev još prije ejakulacije; dakle muškarac nikad ne može biti potpuno siguran da je snošaj prekinut na vrijeme (ne može nekad to ni osjetiti), a taj predejakulat može nekad biti dovoljan upravo za trudnoću.

Iako je ovo najpoznatija i najčešća metoda i to kao "na vrijeme" upravo se najčešće s ovom metodom događaju iznenadne i neplanirane trudnoće, pa se mnogo parova šokira pitajući se kako.

Što se tiče samog ciklusa, otiđi do ginekologa da te pošalje na vađenje hormona jer ovaj problem produljenog ciklusa vučeš od prije i očito je da je neki disbalans u hormonima. Bilo bi dobro i da ti pogleda jajnike na UZV-u. Time će se otkloniti neke dijagnoze ili pak utvrditi iste, tj. što remeti pravilan i normalan rad jajnika. :mig: Sretno

leeloo27
19.10.2010., 20:14
MR ja sam ti već na temi Jesam li trudna napisala da nema šanse da si trudna i objasnila ti da se beta dupla svakih par dana i da mjesec dana nakon odnosa bi i najjadniji test pokazao da si trudna.

Ako nama ovdje ne vjeruješ, idi kod ginekologa.

M_R
19.10.2010., 20:46
Ma jooooj, nemojte se ljutiti na mene još i vi... :( ...
Uglavnom, ja sam danas ujutro napravila IntimPlus vodeci se za onime sto mi je leeloo27 rekla, i mislim si kako ću sad biti sigurna nakon mjesec i pol, (skoro 2) pojavio se dobro vidljivi minus i onda kad sam malo blize pogledala, vidjela sam neku crticu gore iznad tog, nije to bila ona crta da tvori + pa da se slabo vidi, nego, ne znam kao neka crtica mala, ali pretpostavljam da mi mi u ovome trenutku vec taj + da stvarno je + bio bas onako dobro vidljiv.

leeloo27
19.10.2010., 20:52
Ma ne ljutimo se, samo ti pokušavamo reći da nema šanse da si trudna a da ti to test ne pokaže nakon mjesec dana. :)

tina88
19.10.2010., 21:32
Cure, treba mi vaša pomoć.

Dakle, upustila sam se u rizičan odnos tokom ovulacije. Otkad znam za sebe, menga dolazi točno ko urica :D na dan, obilna je, bezbolna i traje ajmo reći 6 dana. Međutim, ovaj je put kasnila, došla je 3. dan kašnjenja i zapravo ne znam niti bih li to nazvala mengom ili kratkotrajnim krvarenjem :ne zna: s obzirom da je trajala samo jedan dan, drugi dan je već počela jenjavati a danas je skoro ni nema :confused: I ovaj put je boljelo, vraški :(, morala sam popiti tabletu. E sad, mene zanima postoji li šansa da sam trudna? A još me više zanima da sad napravim test za trudnoću, kolika je pouzdanost rezultata koji bi taj test pokazao, ma kakav on bio?

plincezica
19.10.2010., 22:29
Pozdrav svima! :w

Sutra ću ponovno radit test. Plivin intim plus je prošli put uzeo? Je l taj ok?

Inače, u 9. mjesecu sam imala ispite koji su mi bili uvjet tako da sam bila pod stresom pa se nadam da samo kasni. :moli:

ne postoji pravo vrijeme da ga izvadi van tj. to da ga je izvadio na vrijeme si svezi macku o rep-spermiji izlaze tokom cijelog odnosa,a ne samo onda na kraju-ne ljuti se,ja vjerujem da ti to vec sve znas,ali za svaki slucaj ja ti to imam potrebu napomenuti..najbolje da napravis test jos jednom za svaki slucaj kako bi otklonila sve nedoumice jer nikad ne znas..i ako do sada nisi,pravo vrijeme je da razmislis o pilulama-osim jel ako ne planrate imati obitelj tako skoro..sretno:top:

plincezica
19.10.2010., 22:35

Dakle, upustila sam se u rizičan odnos tokom ovulacije. Otkad znam za sebe, menga dolazi točno ko urica :D na dan, obilna je, bezbolna i traje ajmo reći 6 dana. Međutim, ovaj je put kasnila, došla je 3. dan kašnjenja i zapravo ne znam niti bih li to nazvala mengom ili kratkotrajnim krvarenjem :ne zna: s obzirom da je trajala samo jedan dan, drugi dan je već počela jenjavati a danas je skoro ni nema :confused: I ovaj put je boljelo, vraški :(, morala sam popiti tabletu. E sad, mene zanima postoji li šansa da sam trudna? A još me više zanima da sad napravim test za trudnoću, kolika je pouzdanost rezultata koji bi taj test pokazao, ma kakav on bio?

najpouzdanije ti je otici ginekologu,on ce ti odmah moci razrijesiti sve nedoumice je li jesi ili nisi,a ukoliko nisi ocito se nesto poremetilo u tvom organizmu oko cega ce te on dalje savjetovati sto i kako napraviti..
rekla bih ti da se nemas oko cega brinuti da nemam frendicu koja je također imala redovite menstruacije,do jedne takve-za koju danas znamo da nije bila menga,nego krvarenje jer ima sincica..
zaista drzim fige i mislim da ce sve biti u redu,ali drugi puta pazi..

Silvery
19.10.2010., 23:26

Dakle, upustila sam se u rizičan odnos tokom ovulacije. .... E sad, mene zanima postoji li šansa da sam trudna? A još me više zanima da sad napravim test za trudnoću, kolika je pouzdanost rezultata koji bi taj test pokazao, ma kakav on bio?
Postoji šansa. Ako je prošlo minimalno 14 dana od rizičnog odnosa, onda napravi test i to najbolje ujutro odmah čim se probudiš. Nadam se da će biti sve OK.

egbeallright
20.10.2010., 01:17
Nisam mogla na forum zbog servisa tako da tek sad odg.

@Plincezice, hvala na odg! Ma ne bih pilule nikako, bojim se kako će mi tijelo reagirat na njih. Dlakavost, debljina i ini simptomi tako da će vjerojatno biti dosadni kondom koji glavu čuva. :zubo:

@Silvery, hvala na osvrtu! :mig:

Znam za predejakulat i sve, ali kako već godinu i pol prakticiramo tu metodu nikako da se počnemo štitit jer je uglavnom dolazila na vrijeme. Ovo nam je svit. :D Bez zaštie ni u ludilu više. :nono:

Što se tiče neredovitog ciklusa prije, uzrok su vjerojatno bile dijete koje sam svako malo provodila.
Kupili smo test, ujutro ga radim pa javim.
Pozdrav! :W

Silvery
20.10.2010., 01:19
Ajde držim palčeve. Mogla si i prije reći za mršavljenje pa bi to bilo malo jasnije. Onda vjerujem da nisi trudna.
:)

ljubica_zubica
20.10.2010., 07:28
M R nemoj više trošit lovu na testove, pa bankrotirat ćeš :)

~lanica~
20.10.2010., 07:31
Mene zanima da li je moguće da ja uvijek imam malu razinu beta-hcg pa da mi nijedan test ne može očitat trudnoću?
kod prve trudnoće test mi je bio negativan,3 dana poslije sam otišla u ginekologa i on je rekao da je rana trudnoća
kako je to moguće?!
i znači li mi i sad negativan test ipak mogućnost da uistinu jesam opet trudna? :/

leeloo27
20.10.2010., 07:40
Ovisi koji test za trudnoću koristiš. Ovi skuplji testovi očitavaju niže razine bete pa su zbog toga pouzdaniji.

Probaj za par dana ponoviti test.

egbeallright
20.10.2010., 13:34
Radila sam test i pokazao je negativno.
Brine me to što na uputstvu piše da rezultat može biti netočan ako je previše ili premalo mokraće. Stvar je u tome što sam ja pomokrila i onaj prozorčić, pa sam se malo smela i vrtila štapić, a vodoravno treba stajat. Joooj, valjda je točan. :confused: Danas je 20.-21. dan da mi kasni.

plincezica
20.10.2010., 14:13
Nisam mogla na forum zbog servisa tako da tek sad odg.

Ma ne bih pilule nikako, bojim se kako će mi tijelo reagirat na njih. Dlakavost, debljina i ini simptomi tako da će vjerojatno biti dosadni kondom koji glavu čuva. :zubo:

Kupili smo test, ujutro ga radim pa javim.
Pozdrav! :W

pa neces pilule uzeti na svoju ruku-obavit ces pretrage i dobiti one koje ti najvise odgovaraju..zivite skupa-nema sanse da cete uvik imati kondoma..
koristila sam ja metodu 'vadi ga van' poprilicno dugo,dok jednom nije kasnila poprilicno i tako sam se zasrala da danas doslovno-nema zastite,nema sexa i nema price..:D

plincezica
20.10.2010., 14:15
Brine me to što na uputstvu piše da rezultat može biti netočan ako je previše ili premalo mokraće. Stvar je u tome što sam ja pomokrila i onaj prozorčić, pa sam se malo smela i vrtila štapić, a vodoravno treba stajat. Joooj, valjda je točan. :confused: Danas je 20.-21. dan da mi kasni.

a ti odi kupi jos jedna pa napravi ukoliko te to toliko muci..
ali zaista ne znam zasto ne pođes ginekologu-jer bez obzira na to sto ce test pokazati na pregled moras otici..ovako se samo bezze zivciras,a sto si ti vise pod strsom,menga vise kasni..:D

leeloo27
20.10.2010., 14:55

Napravi opet test ako se bojiš da si nešto krivo radila. Iako mislim da bi ti nakon 20 dana kašnjenja menge (to bi sad već bilo mjesec i pol dana trudnoće) pokazao test da je pozitivan ma kako god ga popiškila.

Al za mirnu dušu napravi još jedan. :)

M_R
20.10.2010., 16:25
Pa kad je bila ona neka mala crtica od 2milimetra kao sto sam gore pojasnila :(:( , i onda :eek: .. Moze mi netko reci zasto se vise ne proizvodi clear blue, sve ljekarne sam prosla i isto mi kazu...? Vidjet cemo s gravignostom.

Sarić
20.10.2010., 16:32
Napravi opet test ako se bojiš da si nešto krivo radila. Iako mislim da bi ti nakon 20 dana kašnjenja menge (to bi sad već bilo mjesec i pol dana trudnoće) pokazao test da je pozitivan ma kako god ga popiškila.

Al za mirnu dušu napravi još jedan. :)

ciao operato imam jedan problem bila sam prekjucer na hitnu jer sam imala jake bolove i mjesecnica mi je trajala samo jedan ddan,gin.me pregledao i reko da je sve uredu,ali da moram izvaditi HCG,ali ne razumjem zasto moram to vadit kad nisam trudna.bila sam ga pitala a on mi je rekao da nisam trudna

leeloo27
20.10.2010., 16:58
Pa vjerovatno moraš izvaditi da bi za svaki slučaj isključili da nije riječ o vanmaterničnoj trudnoći koja se još možda ne vidi.

Ja sam morala ići vaditi betu iako sam imala cistu i znala sam da nisam trudna al eto da isključe i tu mogućnost.

Sarić
20.10.2010., 17:15
Pa vjerovatno moraš izvaditi da bi za svaki slučaj isključili da nije riječ o vanmaterničnoj trudnoći koja se još možda ne vidi.

Ja sam morala ići vaditi betu iako sam imala cistu i znala sam da nisam trudna al eto da isključe i tu mogućnost.

a reci mi dali bi vidjeli da je trudnoca?reko mi je da trudnoca u maternici ne postoji?

leeloo27
20.10.2010., 17:39
Ma samo ti idi vaditi betu. Pa može se vidjeti al mora proći par tjedana od oplodnje, kao i kod normalne trudnoće.

Sarić
20.10.2010., 17:43
joj a ja zaboravila reci da vec 6 mj.postepeno smanjuje mensis predzadnji mi je bio trajao 3 dana a sada ovaj zanji 1 dan

M_R
21.10.2010., 15:48
Sarić, tak je i meni, samo sto je meni sad zadnje bas krvarenje trajalo 2 dana i onda ono neko lagano krvarenje, smede, jos 5 dana kasnije.. btw gravignost je danas ujutro s prvom mokracom pokazao negativno. Jel zna netko mozda gdje se moze izvaditi beta u privatnom labu, i koliko to kosta?

leeloo27
21.10.2010., 17:16
Sarić, tak je i meni, samo sto je meni sad zadnje bas krvarenje trajalo 2 dana i onda ono neko lagano krvarenje, smede, jos 5 dana kasnije.. btw gravignost je danas ujutro s prvom mokracom pokazao negativno. Jel zna netko mozda gdje se moze izvaditi beta u privatnom labu, i koliko to kosta?

Ma nemoj bacati novce, test ti je negativan. On isto mjeri betu, ako je test nije uspio detektirati znači da je nema. :mig:

Poslala sam ti PP, forum mi je malo štekao pa mi je poslao 3 iste poruke.

M_R
21.10.2010., 20:17
Je,je vidjela sam...:p A forum nam šteka već par dana.. :confused::confused: ..

Kažes da nejdem vadit krv, ha? A ne znam, mislila sam da je mozda iz krvi kao sigurnije, ali isto mislim da bi sada i test trebao pokazati + jer bi sad za par dana trebalo biti 2 mjeseca od odnosa.. :confused: ... Premisljam se..

leeloo27
21.10.2010., 20:19
Ma nalupat ću te po guzici. :D Ne bacaj novce bezveze. :azdaja:

A forum nam malo kašljuca zadnjih par dana.

M_R
21.10.2010., 20:26
Ok, onda se ne premisljam! (Mozda malo:p) :rofl: :five: ...
A jel znas koja je razlika izmedu gravignosta mini i ultra, osim kaj su mini trakice?

leeloo27
21.10.2010., 20:28
Nemam pojma. Oš iskreno, ja ti nikada nisam pišala test. Al zato su svi okolo mene pa sam dobro upućena. :p

M_R
21.10.2010., 20:40
:lol::lol::lol: Doktorirala na tuđim pišanju... :p :cerek::cerek: Nije to ni bitno kad i ovako i onako sve znas!

leeloo27
21.10.2010., 20:44
Bolje na tuđem nego na svom. :p

Ne ozbiljno, imala sam legicu koja je svaki mjesec pišala minimalno jedan test jer se nije htjela štititi pa onda kad bi joj kasnila menga bile bi panike danima dok je ne dobije.

M_R
21.10.2010., 21:07
A kokica jedana ženska:eek:, što ona nije čula za tablete ili npr PREZERVATIV ako NE želi bebu. I bolje ti je da nisi na svojoj koži to isprobavala... E i bole me jajnici.. Mislim nije da me rasturaju, ali osjetim ih da su tu prisutni..:rolleyes:

leeloo27
21.10.2010., 21:11
To znači da ćeš dobiti. :D

Ma, to ti je posebna priča. Ja mislim da je ona tog svog želila upecati sa bebom, jer to ne radi nitko ko ne želi bebu i ko ima imalo soli u glavi.

M_R
21.10.2010., 21:21
Po računu ne bih trebala dobiti kad sam sad imala ( 13. ono nesto čudno). Znači trebala bi dobiti izmedu 13. i 15. 10. a sad je tek 21. Možda si ja to sve umislim?

leeloo27
21.10.2010., 21:24
Ja znam jednu curu koja baš želi bebu i svaki puta prije menge ima mučnine, bolne cice, učestalo mokrenje i ostale simptome trudnoće.

Ne bi čovjek vjerovao šta psiha radi.:)

M_R
21.10.2010., 21:36
A ne znam... Ja sam i tak već luda.

~lanica~
22.10.2010., 07:38
Evo samo da se pohvalim da sam dobila! :D :D :D

M_R
22.10.2010., 15:01
Juhuuuuuu!!!!! :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p , Si sad mirna? Ja ne...

~lanica~
22.10.2010., 18:28
Pa jesam mirna jer mi ide ono normalno...nije premalo kao u tebe
izgleda da su svi oni simptomi koje sam ti navodila ipak bili vezani za M ,a ne za trudnoću....
nemoj se ni ti brinuti,mislim da nemaš potrebe

a ništa...sad ću bit mirna,do slijedećeg miseca zato jer kakve sam sriće opet će mi kasnit :P

M_R
23.10.2010., 09:50
Ma sve će biti ok... I neće ti kasniti, ne brini, ovo si ti nesto zabrijala i zato ti je tako kasnila.:rolleyes:

Jenny1989
25.10.2010., 09:40
Ciklus mi je stvarno uredan, a menga mi kasni 4 dana. Napravila sam, prije 5 dana (dakle prije neg sam trebala dobiti) test na trudnoću koji je bio negativan. Imam neke nus pojave trudnoće tipa jako osjetljive bradavice, grčenje crijeva...
Obzirom da sam planirala trudnoću, a da bih ipak još malo pričekala s odlaskom ginekologu, zanima me da li je ikome od vas test bio negativan, a da ste u stvari bile u drugom stanju?

Ja i muž već pokušavamo 4 mj a još nema bebe,a ja bi skoro svaki put bila sigurna da sam trudna,ali tete menstruacija bi se opt vratila:mig: Sad ponovo cekamo... :rolleyes:

egbeallright
25.10.2010., 16:20
Samo da se javim. Menge još neeeema!!!!!! :horor: Ludim!!!! :mama:

Danas je 25. 10., trebala sam dobiti 31. 9., radila sam dva testa bila su negativna. Večeras radim opet jer ću u suprotnom poludit.
A valjda će doć. :tuzni: :ceka:

M_R
25.10.2010., 17:27
Uh, pa to ti već skoro mjesec dana kasni.. :eek: , Ne znam što bih ti rekla, možda su ti se hormoni poremetili ako su ti testovi negativni, i molim te radi test ujutro jer ti je tako najsigurnije.. A JA SE I DALJE BOJIM!!!

pandore
25.10.2010., 20:54
Hello. Imam jedno pitanje, treba mi mišljenje jer ću dobiti slom živaca. -.- Znači, 13.10. sam imala nezaštićeni spolni odnos, nakon nekih 30 i nešto sati (ne znam točno) sam otišla kod ginekologa po hitnu kontracepciju i rekla mi je da bih nakon 10 dana trebala dobiti mengu. Danas je 10. dan, a ja još nisam dobila. Zvala sam ju danas, ali mi je rekla da ne brinem, da pričekam par dana da ću dobiti (da sam bar ja tako optimistična). Mislim da ću poluditi ako ne dobijem. Ne pouzdam se baš u plodne i neplodne dane jer mi je menga užasno neredovita, zadnju sam imala 19.9. To se dogodilo 24. dana ciklusa, danas je 36. dan. Help pleasee. :S

Brinettaa
26.10.2010., 09:46
Zadnju menstruciju sam imala 04.10. ,sex bez zastite sam imala 16.10. i 20.10.jos par dana kasnije.a tada su mi bili plodni dani.
od 23.10.imam stalno povisenu temperaturu,nekih 37.2 -37.3 ,grudi me bole (inace me bole i kad je pms,ali ovaj put me bole sve sa strane-kao da sam pretjerala u teretani :D ),stalno mokrim (iako moze biti i prehlada)
sumnjam na trudnocu :) kada mogu najranije napraviti test ?nemogu docekati 04.11. ,vrijeme kad trebam dobiti sljedecu menstruciju...

nisam planirala trudnocu jos,jer se udajem u 9 mjesecu,2011.god. Ali opet ne bi mi naravno bilo žao :)

egbeallright
26.10.2010., 12:41
Sinoć sam pravila test, negativno!!! Treći test mi je pokazao negativno, a meni kasni skoro pa mjesec dana. :ne zna: Bit će da da je do hormona ili čega već. Što vi mislite?!

Kod ginekologa ne planiram ići jer smatram da mi ne može ništa osim, kad ustanovi da su mi se pobrkali hormoni, dati tablete koje nema šanse da pijem. Smatram da je bolje da dođe prirodnim putem, kad dođe dođe. Jedino mi je bitno da nisam trudna, a valjda nisam sudeći po rezultatima. :confused:

Brinettaa
26.10.2010., 13:02
trebas ici kod svoje doktorice opce prakse,ona ce ti dati uputnicu,vaditi ces krv,i oni ce ti viditi razinu tih hormona.nalazi se cekaju dosta.
brze je kod privatnika:mig:

ja sam prosli mjesec isto vadila krv,i imala sam uputnicu za spolne hormone i hormone stitnjace.

frachop
26.10.2010., 21:58
:) evo i mene.. dobro večer svima.. imam jednu skroz novu priču. kasni mi menstruacija 6 dana, jesam li trudna? :lol: ne ali stvarno kasni i stvarno se pitam jesam li.. moj dragi se već ponaša kao da jesam, stalno me po trbuhu miluje :) a ja nisam baš sigurna želim li biti.. mislim želim ali nekako ne baš sad, mislim da nije pravo vrijeme.. test nisam još nisam radila jer mislim da je nekako prerano, ali možda i nije, sutra ga kupim pa napravim. recite mi samo koji je najpoudaniji al za napravit u bilo koje doba dana, teško mi je ujutro proživljavat šokove :)

Silvery
27.10.2010., 00:58
nemogu docekati 04.11. ,vrijeme kad trebam dobiti sljedecu menstruciju...

Hm, možda ipak da počekaš još malo, ali sudeći po simptomima mislim da bi mogla biti T :)
Sinoć sam pravila test, negativno!!! Treći test mi je pokazao negativno, a meni kasni skoro pa mjesec dana. :ne zna: Bit će da da je do hormona ili čega već. Što vi mislite?!

Kod ginekologa ne planiram ići jer smatram da mi ne može ništa osim, kad ustanovi da su mi se pobrkali hormoni, dati tablete koje nema šanse da pijem. Smatram da je bolje da dođe prirodnim putem, kad dođe dođe.
Ma nisi trudna i nakon ovoga bi trebala otići u ginekologa. Onda ćeš bar znati što ne štima, a po tom saznanju ćeš se ravnati za ubuduće pa tako i ako bude trebala terapija ili "poraditi na sebi". Jer možda će ti jednog dana biti važno postati majkom, ali dok to ne bude - važno je da kako-tako uredno "menstruiraš". Nije dobro da ne dobijaš menstruaciju dugo.

Ne moraš pristati na pilule, moćda ti ih ginekolog ni neće preporučiti (ovisi o nalazima), ali uvijek postoji dobra strana njih ukoliko još ne želiš biti majka. Jednako tako uvijek možeš odabrati opciju "prirodnim putem" koja nije kod svih ista i učinkovita, ovisi između ostalog o tvojim hormonima i još nizu faktora, pa je zato dobro otići i vidjeti ako je što "zapelo". :)

frachop
28.10.2010., 00:54
i test je negativan.. e sad ne znam je li mi žao ili drago.. ali M još nema.. ako ne dođe probamo ponovo za 2-3 dana.. a 12. sam naručena kod ginekologa i tako i tako.. ali mislim da ću je sutra ipak zvati pa malo pitati.. :rolleyes:

freak=)
29.10.2010., 21:12
večer,
mene zanima da li se može iz KKS-a i davanja urina viditi trudnoća?
(ako nisam išla davati urin i krv točno za trudnoću,već ih drugih razloga - urološka strana)

punoooo hvala

leeloo27
30.10.2010., 09:41
večer,
mene zanima da li se može iz KKS-a i davanja urina viditi trudnoća?
(ako nisam išla davati urin i krv točno za trudnoću,već ih drugih razloga - urološka strana)

punoooo hvala

Ne može.

Pokazatelj trudnoće je hormon beta HCG koji se može detektirati posebnim pretragama, znači vadi se ili direktno iz krvi ili se ciljano traži u mokraći.

Nemaš brige, nikako ti to ne mogu otkriti standardnim pretragama.

freak=)
30.10.2010., 22:37
a mislila sam da se to može viditi.
ništa onda.dobro.

pogoditko
31.10.2010., 09:19
mogu li uzrok kašnjenja moje menge biti antibiotici? imam upalu zbunog mesa i pijem cefaleksin, menga mi kasni 3 dana... :confused::confused:

perla7
31.10.2010., 12:20

Kod ginekologa ne planiram ići jer smatram da mi ne može ništa osim, kad ustanovi da su mi se pobrkali hormoni, dati tablete koje nema šanse da pijem. Smatram da je bolje da dođe prirodnim putem, kad dođe dođe. Jedino mi je bitno da nisam trudna, a valjda nisam sudeći po rezultatima. :confused:

isti slucaj kao ja pred par mj. Menge nema, test negativan (kad sam ga radila vec sam trebala bit skoro 2 ili 3 mj.trudna)...Pa sam si ja zamislila da je test mozda kriv, ovo ono, samo si zeznes psihu. Isto nisam isla kod gin.jer su svi govorili da ce mi doc...I na kraju nije dosla (kasnila je preko 90 dana), pa sam se zaputila kod gin., dobila tablete i napokon procurila.
To ti je sve od stresa, konkretno meni je poremecaj ocito uzrokovalo to sta sam se preselila u ameriku.
Al ugl.ako ti je test i nakon tolko kasnjenja negativan, mislim da nemas razloga za brigu :mig:

pogoditko
31.10.2010., 16:57
imala sam odnos bez kondoma, to je bilo 5 dana nakon završetka menge. to je trajalo sve skupa par minuta i dečko nije svršio. postoji li mogućnost trudnoće i kolika?

kasni mi 4 dana....luda sam...nemogu kupit test jer jednostavno nemogu :flop: a ginekolog radi tek sljedeći ponedjeljak.... :confused::confused:

Silvery
31.10.2010., 20:57
Pa kad si "luda" kako kažeš, zašto ne kupiš test? Ne kužim, što je takvi problem?:ne zna:

egbeallright
31.10.2010., 21:07
Hvala @Silvery i @Perla7. :)

Nisam još dobila, kasni mi točno mjesec dana. Ovaj tjedan pravim test i ako ne dobijem idem kod ginića.

pogoditko
01.11.2010., 11:15
Pa kad si "luda" kako kažeš, zašto ne kupiš test? Ne kužim, što je takvi problem?:ne zna:

zato što će me moje malo misto proglasit trudnon :flop:

Sarić
01.11.2010., 11:47
cure beta hvg pokaze mi 0.100 to znaci da nisam trudna?

Snowblack
01.11.2010., 21:33
Dragom i meni puknuo prezervativ usred mojih plodnih dana. S obzirom da sam na sto i jednom lijeku, antibioticima, vaginaletama sada i ne znam čemu - imam neki osjećaj da se ne bude primilo.
Samo, ne mogu čekati još dva tjedna da saznam. Da bar postoji nekakav test na trudnoću kojeg možeš napraviti onako - za pet dana :kava:

Snowblack
01.11.2010., 22:14
cure beta hvg pokaze mi 0.100 to znaci da nisam trudna?

Koliko sam ja skužila ( pročitala sam, veliki dio ove teme..), curke su pisale da to znači da nisi trudna.

Evo, imaš ovdje na linku više o tome: Roda (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=148&Show=507)

Silvery
01.11.2010., 23:33
zato što će me moje malo misto proglasit trudnon :flop:
Ok, kužim to sve, mnoge su bile u takvoj koži. A da trkneš u neko veće mjesto ili pošalješ nekoga da u veće mjesto kupi test? Pretpostavljam da bi se mogla zaletit negdje u veći grad i uletit u lejkarnu po test.

arijan48
02.11.2010., 10:47
Ne znam gdje bih drugdje pisao, u panici sam velikoj. Djevoci mi kasni menstruacija 6 dana, pukao nam je kondom, ne na vrhu nego sastrane.( ne znam kako). U brizi smo obadvoje i razmisljam sto da napravim ako dode do trudnoce. Dali nužno moraju roditelji saznat?

NinaMM
02.11.2010., 12:57
Cure šta da radim... 22 dan ciklusa radila sam test, ne jedan 2 različita i oba su bila pozitvna...danas 26 dan ciklusa napravila dva testa, na jednom od chronolaba jedva vidljiva crtica, a na intim plusu ništa, tj. test je negativan?

Šta to znači da nisam trudna

Silvery
02.11.2010., 13:05
Dali nužno moraju roditelji saznat?
Za što trebaju saznati? Za to da ćete raditi test na trudnoću ili :ne zna:
Prvo tvoja cura, a i ti, trebate znati jeli se taj rizičan odnos zbio u njene plodne/neplodne dane. Ako je van plodnih dana onda ste mirni (manje-više), a ako ne, onda uzmite test u ljekarni (nemojte one skupe) i neka ga cura napravi ujutro (prva mokraća) i to neka napravi na dan kad joj treba doći iduća menstruacija, tj. najmanje mora proći 14 dana od tog vašeg odnosa. To ti je svega par minuta i stvar gotova. Druga opcija je da počeka neko vrijeme i onda ode u ginekologa koji će joj reći kako stvari stoje - jeli trudna ili ne. Ali ne odmah jer neće moći ništa vidjeti.

Kako si uopće siguran da je trudna?
Cure šta da radim... 22 dan ciklusa radila sam test ...
Šta to znači da nisam trudna
Test se ne radi na 22. dan ciklusa nego na dan očekivanja iduže menstruacije ili minimalno 14-15 dana od rizičnog odnosa.

pogoditko
02.11.2010., 13:22
nisam sigurna da je to trenutno moguće...

i još nešto, jutros sam primjetila obilniji žućkasti iscjedak....a ginekolog mi radi tek sljedeći ponedjeljak....pomozite mi molim vas i recite da nisam trudna!!!

NinaMM
02.11.2010., 13:43
Ma znam , ali kako sam taj dan trebala počet uzimat antibiotike, a znala sam da postoji mogućnost napravila sam test. I sad mi ništa nije jasno kako je tada mogao bit pozitivan , a sada negativan?

pogoditko
02.11.2010., 14:05
kasni mi 5 dana....imala sam nezaštićeni odnos ali nije svršio, i to sve je trajalo minutu-dvije..... jutros sam primjetila obilniji žućkasti iscjedak, a ovih dana nije bio obilan i bio je vodenast.....

kakav iscjedak upućuje na mengu, odnosno trudnoću?

behindblueeyes
02.11.2010., 15:02
Pozdrav!

Ja sam se već javljala u vezi neredovitih ciklusa. Kako sam prije 7 mjeseci prestala piti Yasmin, ciklusi su mi svaki mjesec sve duži i duži. Svaki mjesec ciklus mi bude odgođen za tjedan dana. Ugl, prošli ciklus je bio 43 dana, a ovaj mjesec sad već traje 46 i M još uvijek nema... Inače, dok nisam bila na pilulama, ciklusi su mi bili užasno neredoviti - ponekad sam dobivala M svaki mjesec, a nekad bi prošla i 2,3 mjeseca bez nje.
Prekinuti snošaj sam imala 7.10. Kod ginekologa sam bila 16.10. i zaboravila sam ga pitati u kojoj sam fazi cilusa. Tada sam imala kandidijazu i liječila sam ju vaginaletama. Prema bolovima u jajnicima, mislim da sam ovulaciju imala 18.10. Međutim, zadnjih nekoliko dana imam potmulu bol u donjem dijelu trbuha i sve mislim da će M doć... Također, još sam sad 6 dana bila na antibioticima, pa ne znam je li moguće da su i oni utjecali na odgodu M.
Sutra ću napraviti test, iako mislim da nisam trudna, jer apsolutno nikakvih simptoma nemam.
Što vi mislite?

arijan48
02.11.2010., 18:52
Za što trebaju saznati? Za to da ćete raditi test na trudnoću ili :ne zna:
Prvo tvoja cura, a i ti, trebate znati jeli se taj rizičan odnos zbio u njene plodne/neplodne dane. Ako je van plodnih dana onda ste mirni (manje-više), a ako ne, onda uzmite test u ljekarni (nemojte one skupe) i neka ga cura napravi ujutro (prva mokraća) i to neka napravi na dan kad joj treba doći iduća menstruacija, tj. najmanje mora proći 14 dana od tog vašeg odnosa. To ti je svega par minuta i stvar gotova. Druga opcija je da počeka neko vrijeme i onda ode u ginekologa koji će joj reći kako stvari stoje - jeli trudna ili ne. Ali ne odmah jer neće moći ništa vidjeti.

Kako si uopće siguran da je trudna?

Nisam siguran nego me strah da je. Obavijestit ću vas kak je prošlo.

Silvery
02.11.2010., 23:57
Ja mislim da si ti već trebala vaditi hormone, osim ako već nisi (ne sjećam se priče s početka :misli:). Ginekolog te trebao poslati na to. :mig:

Iz svega ovoga je jako vidljivo da vrijednosti nekog/ili više hormona kao i njihovih međusobnih odnosa ne štima, pa tako remeti uredan i pravilan rad jajnika.
Nekad bez ovulacije, nekad sa i to sa zakašnjelom. Ako misliš da si imala ovulaciju 18. listopada onda broji 14 dana od nje i trebala bi dobiti M, znači to je već trebalo biti ili će svaki čas nastupiti.Ali ni to nije garancija za točno računanje s obzirom da je razdoblje prije ovulacije dosta duže.

Nešto je u tom cijelom procesu "zaštekalo", tako da se nemoj živcirati oko toga jesi li trudna ili ne. :)

Antibiotici sami po sebi neće utjecati na ciklus. Trudna nisi. :mig:

Jesi li pila Yaz upravo zbog neurednih ciklusa, tj. ginekolog ti je savjetovao zbog toga ili je to bilo prvenstveno zbog kontracepcije?

Brinettaa
04.11.2010., 10:21
Moja menstruacija je stigla :D
Ja sam bila uvjerena da sam trudna :D nevjerovatno je sta psiha napravi covjeku :rofl:

behindblueeyes
04.11.2010., 17:25
Silvery, hvala na odgovoru!
Yaz pijem kao kontracepciju i jučer sam tek počela. M je došla jučer, otkrila sam ju dok sam piškila na test. :) Znam da su mi hormoni u neredu, ali tako mi je od 12.godine, otkad sam počela dobivati M.
Anyway, zahvaljujem još jednom i odsad više definitivno nema igranja sa živcima. ;)

girl123
04.11.2010., 21:08
Ljudi,trebam pomoc.
Imam 18 i kasni mi menga 13 dana. Fakat se bojim.
Dečko i ja smo imali spolne odnose bez zastite al sigurni smo 100% da nije ejakulirao u meni. I prije smo znali imati spolne odnose bez zastite i nikad nisam imala problema sa ciklusom. Uvijek traje 32 dana, a sad je vec 41. i nisam jos dobila. Bojim se da sam trudna, jer trudnoca mi u ovom trenutku nikako nebi odgovarala.
Opet, decko mi kaze da to moze biti zbog faxa,jer sam ovu godinu krenula na fax i odselila u drugi grad gdje studiram i smatra da sam pod stresom i zbog odvojenosti od obitelji.
Ne znam vise sta da radim. Mislim da nisam izlozena tolikom stresu da bi mi menga kasnila.
Ginekologu ne mogu zbog konzervativnih roditelja, a test za trudnocu... ne znam,strah me da ce potvrditi moje sumnje.
Pomozite! :confused:

Elich San
04.11.2010., 21:47
Ljudi,trebam pomoc.
Imam 18 i kasni mi menga 13 dana. Fakat se bojim.
Dečko i ja smo imali spolne odnose bez zastite al sigurni smo 100% da nije ejakulirao u meni. I prije smo znali imati spolne odnose bez zastite i nikad nisam imala problema sa ciklusom. Uvijek traje 32 dana, a sad je vec 41. i nisam jos dobila. Bojim se da sam trudna, jer trudnoca mi u ovom trenutku nikako nebi odgovarala.
Opet, decko mi kaze da to moze biti zbog faxa,jer sam ovu godinu krenula na fax i odselila u drugi grad gdje studiram i smatra da sam pod stresom i zbog odvojenosti od obitelji.
Ne znam vise sta da radim. Mislim da nisam izlozena tolikom stresu da bi mi menga kasnila.
Ginekologu ne mogu zbog konzervativnih roditelja, a test za trudnocu... ne znam,strah me da ce potvrditi moje sumnje.
Pomozite! :confused:

jedina dva načina na koja možeš saznat da li si trudna ili ne, ti ne želiš napraviti? što misliš da netko od nas na forumu zna da li si trudna?

kupi test, napravi ga i riješi se muke.
a ovo o konzervativnim roditeljima ....mislim stvarno...
rekla si da si preselila u drugi grad radi studiranja, pa kako bi točno roditelji trebali znati da si ti bila kod ginekologa u tom gradu?

girl123
04.11.2010., 22:09
jedina dva načina na koja možeš saznat da li si trudna ili ne, ti ne želiš napraviti? što misliš da netko od nas na forumu zna da li si trudna?

kupi test, napravi ga i riješi se muke.
a ovo o konzervativnim roditeljima ....mislim stvarno...
rekla si da si preselila u drugi grad radi studiranja, pa kako bi točno roditelji trebali znati da si ti bila kod ginekologa u tom gradu?

Znam da nitko ne zna na forumu jesam trudna ili ne, samo me jednostavno strah svega tog. Pitam kolike su mogucnosti da sam trudna i ima li kakvih simtpoma da se moze porepoznati trudnoca vec u prvim danima?

leeloo27
05.11.2010., 00:35
Ja ne razumijem šta je ovdje problem. Kupiš test u ljekarni i popišaš ga. Za to ne moraš ići kod gina, a testove za trudnoću imaš u svim ljekarnama.

Budući da ti kasni 2 tjedna koji god da uzmeš pokazat će ti trudnoću.

I neovisno o tome jesu li ti roditelji konzervativni ili ne trebala bi ići kod gina ako imaš spolne odnose, osobito ako su nezaštićeni. Malo si proguglaj na netu o spolnim bolestima pa ćeš vidjeti da je trudnoća još milina šta se može dogoditi i šta se može pokupiti sa nezaštićenim odnosima.

Ne napadam te ovdje i ne osuđujem, samo ti želim ukazati na to da ako ti se zavuče nekakva upala i ako ne ideš kod gina zbog stida ili zbog roditelja da bi ti se moglo dogoditi da danas sutra ne možeš imati djecu zbog toga.

girl123
05.11.2010., 09:58
Ja ne razumijem šta je ovdje problem. Kupiš test u ljekarni i popišaš ga. Za to ne moraš ići kod gina, a testove za trudnoću imaš u svim ljekarnama.

Budući da ti kasni 2 tjedna koji god da uzmeš pokazat će ti trudnoću.

I neovisno o tome jesu li ti roditelji konzervativni ili ne trebala bi ići kod gina ako imaš spolne odnose, osobito ako su nezaštićeni. Malo si proguglaj na netu o spolnim bolestima pa ćeš vidjeti da je trudnoća još milina šta se može dogoditi i šta se može pokupiti sa nezaštićenim odnosima.

Ne napadam te ovdje i ne osuđujem, samo ti želim ukazati na to da ako ti se zavuče nekakva upala i ako ne ideš kod gina zbog stida ili zbog roditelja da bi ti se moglo dogoditi da danas sutra ne možeš imati djecu zbog toga.

A razumijem ja sve to za spolne bolesti, no i dečko i ja smo prije spolnih odnosa obavili testiranje na moguće bolesti.

Ne preostaje mi ništa nego otići po test. No moze pomoc,koji je test mozda jedan od boljih, da ne uzimam neki nekvalitetan.

Hvala.

Snowblack
05.11.2010., 14:46
Ma lijepo odi odmah po test i napravi ga :-)

Ovdje ti nitko ne može pomoći, a najbolje se riješiš brige pomoću testa. Pitaj tetu u ljekarni sada da ti da neki, nije to skupo.

Postoji šansa da si trudna.Postoji svakome tko ima seksualne odnose, nijedna zaštita nije 100 % sigurna. Mislim da su svi testovi tu negdje. A i možeš kod ginekologa ići, ili vaditi betu. Bolje nemoj čekati, ovako se samo uzrujavaš :)

leeloo27
05.11.2010., 17:18
A razumijem ja sve to za spolne bolesti, no i dečko i ja smo prije spolnih odnosa obavili testiranje na moguće bolesti.

Ne preostaje mi ništa nego otići po test. No moze pomoc,koji je test mozda jedan od boljih, da ne uzimam neki nekvalitetan.

Hvala.

Uzmi neki koji malo više košta, nemoj najjeftiniji jer ovi skuplji su precizniji. Imaš ih u rasponu od 30-tak kuna pa do 100 kn. Nemoraš baš najskuplji al nemoj ni najjeftiniji.

vanjasmile54
06.11.2010., 11:03
dali postoji ovdi netko, osim mene, tko se nervira kad će doć, iako koristimo kondome?
već znam da ću krajem mjeseca bit u groznom stresu, kad će? hoće li? i nikako si pomoć...
(ne smijem pilule zbog zdravstvenih problema)

Snowblack
06.11.2010., 20:28
dali postoji ovdi netko, osim mene, tko se nervira kad će doć, iako koristimo kondome?
već znam da ću krajem mjeseca bit u groznom stresu, kad će? hoće li? i nikako si pomoć...
(ne smijem pilule zbog zdravstvenih problema)

To je normalno :) Tako sam i ja prije bila luda.. :rolleyes:

Nego, imam pitanje, cure jel zna koja možda.. Da li je ureaplazma problem stvarno za začeće? Mislim, jel znate koju curu frendicu ili ste vi same ostale trudne unatoč ureaplazmi?

leeloo27
07.11.2010., 12:25
Ma možeš ti ostati i trudna sa ureoplazmom, al postoji jako veliki rizik od spontanog naročito u prvom tromjesečju.

Od moje legice seka ju je imala u trudnoći (vjerovatno ju je imala i prije trudnoće jer nije nikad radila briseve) pa je u 5. mjesecu trudnoće osjetila da ju bolucka dolje, nije joj bilo dobro pa na kraju ispala ureoplazma. Dobila je sumamed i pila ga i bilo joj je ok. Eno sad ima malog vražička od godinu dana. :cerek:

Snowblack
07.11.2010., 13:58
Tako sam i ja dobila sumamed :)

Hvala ti puno na odgovoru :-)

Nikolinica
07.11.2010., 17:08
Imala sam odnos i pukao je kondom, najvjerojatnije je dio sperme ušao unutra, nisu mi plodni dani, dobila sam menstruaciju par sati nakon tog odnosa, je li moguće da sam ipak zatrudnila? U svakom slučaju ići ću u roku dva dana kod ginekologa. Hvala

Snowblack
07.11.2010., 17:12
Imala sam odnos i pukao je kondom, najvjerojatnije je dio sperme ušao unutra, nisu mi plodni dani, dobila sam menstruaciju par sati nakon tog odnosa, je li moguće da sam ipak zatrudnila? U svakom slučaju ići ću u roku dva dana kod ginekologa. Hvala

Pa čuj, nekako si mislim da nisi tako lako mogla zatrudnit:ne zna: Ni plodni dani ni ništa.. Neke žene se trude mjesecima da ostanu trudne.
Ali ako ideš kod ginekologa, bude ti on još objasnio bolje nego mi :)

Nikolinica
07.11.2010., 17:26
Pa čuj, nekako si mislim da nisi tako lako mogla zatrudnit:ne zna: Ni plodni dani ni ništa.. Neke žene se trude mjesecima da ostanu trudne.
Ali ako ideš kod ginekologa, bude ti on još objasnio bolje nego mi :)

Sutra odmah termin napraviti pa ću najvjerojatnije dobiti recept za day after pilule :( nije nam jasno kako je pukao, ali eto..:ne zna: hvala

Snowblack
07.11.2010., 17:43
Sutra odmah termin napraviti pa ću najvjerojatnije dobiti recept za day after pilule :( nije nam jasno kako je pukao, ali eto..:ne zna: hvala

I nama je pukao nedavno. Meni plodni dani bili. Ne znam kako, ali nisam išla po day after pill. Drukčija nam je situacija:) Ali opet s druge strane, mislim da su mi samoj šanse da ostanem trudna skoro pa nikakve. Ne znam..:ne zna: Niš se nisam zabrinula :D Čitam ti tamo na topicu trudnice, ajme koliko je ženama teško ostat trudne. Mislim, ne svima, ali opet nije to sam tak :D
Sretno i ništa se ne živciraj ;)

panika panika
08.11.2010., 07:04
pozdrav..znam da :(je mozda ovakova tema već bila,al stvarno me hvata panika...ja i dečko se stvarno pazimo što je najviše moguće,ali tokom sexa nam je puko kondom,primjetili smo to,mislim odmah nakon par sekunda,on nije još svršio,stoposto,i meni su bili neplodni dani...ja trebam dobiti mjesečnicu sutra,doduše,osjećam kao i da hoću...al toliko me nervoza ubija da više neznam jesam li to umislila ili ću stvarno sutra dobit...nikad u životu nije kasnila ni dana tako da sam već luda.oprostite na mom pilanju,al postoji li neka šansa da sam ja trudna?

Nikolinica
08.11.2010., 11:37
Ti nisi sigurno trudna!

Kolika je cijena tih pilula?

kimber1982
08.11.2010., 14:48
drage iskusne cure.....molim vas za pomoć.. jedno pitanje...
bila sam s dečkom prije nekih mjesec dana, taman kad su mi bili plodni dani, u špici :)) ... nije odmah stavio kondom, tek kasnijem negdje pred kraj :).......
dobila sam mengu na vrijeme 25.10. i bila mi je jaaaaaako oskudna, od par dana šta mi je trajala, samo jedan dan je bilo nešto više...a ostale dane sve nešto crveno-smeđe...... Čudno mi je da nisam imala apsolutno nikakve simptome da ču dobiti mengu (iako sam je dobila na vrijeme)...... zadnjih 15 dana sam tako luda....malo mi se plače, pa mi se smije.....pa mi se jede, pa mi se ne jede.....pa imam neke čudne mučnine i vrtoglavicu....
šta mislite da li postoji mogućnost da sam trudna? ili sam samo zabrijala ??

Snowblack
08.11.2010., 16:57
drage iskusne cure.....molim vas za pomoć.. jedno pitanje...
bila sam s dečkom prije nekih mjesec dana, taman kad su mi bili plodni dani, u špici :)) ... nije odmah stavio kondom, tek kasnijem negdje pred kraj :).......
dobila sam mengu na vrijeme 25.10. i bila mi je jaaaaaako oskudna, od par dana šta mi je trajala, samo jedan dan je bilo nešto više...a ostale dane sve nešto crveno-smeđe...... Čudno mi je da nisam imala apsolutno nikakve simptome da ču dobiti mengu (iako sam je dobila na vrijeme)...... zadnjih 15 dana sam tako luda....malo mi se plače, pa mi se smije.....pa mi se jede, pa mi se ne jede.....pa imam neke čudne mučnine i vrtoglavicu....
šta mislite da li postoji mogućnost da sam trudna? ili sam samo zabrijala ??

ej kimber:-)
Čuj, ako si onda ostala trudna, test će ti to odmah pokazat, pogotovo što je toliko prošlo. Skokni do ljekarne, popiški se :) i rezultat odmah dolazi. Bolje to nego brinut se bezveze :mig: Ako nisi T, svi ti 'simptomi' će nestat isti sekund.Vjeruj mi :)

Ala, odi po to, pa nam svakako javi rezultate :) I sretno..! Ne se brinut bezveze..Ovako se samo živciraš

Snowblack
08.11.2010., 16:58
pozdrav..znam da :(je mozda ovakova tema već bila,al stvarno me hvata panika...ja i dečko se stvarno pazimo što je najviše moguće,ali tokom sexa nam je puko kondom,primjetili smo to,mislim odmah nakon par sekunda,on nije još svršio,stoposto,i meni su bili neplodni dani...ja trebam dobiti mjesečnicu sutra,doduše,osjećam kao i da hoću...al toliko me nervoza ubija da više neznam jesam li to umislila ili ću stvarno sutra dobit...nikad u životu nije kasnila ni dana tako da sam već luda.oprostite na mom pilanju,al postoji li neka šansa da sam ja trudna?

Ako sutra trebaš dobiti M, a ne dobiješ, odi do ljekarne po test i sve riješiš u minuticu - dvije :)
Al vjerojatno nisi trudna.. Ako momak ni svršio nije, ti osjećaš da ćeš dobit.. Kužiš?

kimber1982
09.11.2010., 12:13
smrc smrc....samo jedna crtica na testu...negativan :(((((

tina:-)
09.11.2010., 15:33
evo da i ja postavim pitanje ovdje :)
imala sam odnos 3 dana nakon menstruacije. nekih 8 dana kasnije mi se pojavio iscjedak ružičaste boje, nije ni smeđi, ni prozirni...malo rozog... čitala sam na netu i ispada da bi moglo biti implantacijsko krvarenje. e sad, za napraviti test je još prerano, idući tj. idem ginekologu.. ali ne mogu čekati do ponedjeljka :)
zanima me da li je koja od vas imala ovakav isjedak i bila je trudna ?? :)
simptoma nemam, mislim da je i za to prerano, osim grčeva u trbuhu, ali mislim da je to od nervoze i leptirića :)

Snowblack
09.11.2010., 20:49
smrc smrc....samo jedna crtica na testu...negativan :(((((

A vidiš.. Čini se ipak da bez obzira šta je bila oskudna.. ipak je bila M. Bezveze.

Ako je šmrc.. Onda definitivno držim fige za neki pozitivan rezultat drugi put :cerek::cerek: Sretnooo:)

BSB(KIKA)
09.11.2010., 21:04
Molim Vas pomagajte!!!!
Danas sma imala odnose sa deckom i svrsio je u mene( Ubit cu ga) odmah sma
Pola sperme izbacila sa mokracom i istusirala sam se dolje sa kipucom vodom..Jel je moguce da sam trudna ,molim odg...Zahvaljujem punoooooooooo:(:(:(:(:(:(

trouble55
09.11.2010., 22:20
ciklusi su mi neredoviti,pila sam hormone razno razne da dobijem m..
sad u principu dode ali izmedu 35-38 daana ciklusa..jesam li prerano napravila test ...30.dan ciklusa?? dobila sam M koja traje vec 10-ak dana ali u manjoj količini pa neznam dali da se brinem...? da li da napravim jos jedan test ili..?

Snowblack
09.11.2010., 22:27
Molim Vas pomagajte!!!!
Pola sperme izbacila sa mokracom i istusirala sam se dolje sa kipucom vodom..Jel je moguce da sam trudna ,molim odg...Zahvaljujem punoooooooooo:(:(:(:(:(:(

Idi ujutro odmah ginekologu. Možda možete razmotriti opciju za pilule. Ali to sve moraš i možeš samo s ginekologom dogovarati.. Nikako na svoju ruku

yslp
10.11.2010., 19:24
Molim Vas pomagajte!!!!

ne mogu se nadiviti sorry, šta si izbacila mokraćom kad su to dvije različite rupe dolje:rolleyes:

koji dan ciklusa ti je bio?

leeloo27
10.11.2010., 21:07
Molim Vas pomagajte!!!!

:facepalm::facepalm:

De molim te reci mi koliko imaš godine?

Ja bi zabranila svima da se upuštaju u seksualne odnose prije nego što ne nauče anatomiju svojih spolovila. Curo draga, mi žene imamo dvije rupe, jednu iz koje mokrimo, a druga je ona u koju ti dragi penetrira kad imate spolne odnose. To što si se ti popišala i oprala vručom vodom neće spriječiti da dođe do začeća.

Sad pravac kod gina i ubuduće koristite nekakvu kontracepciju.

trouble55
10.11.2010., 22:46
moja situacija je slozena.vec oko dvije godine imam problema sa menstruacijama (ili preskoce mjesec,ili kad dodeu traju po 20-ak dana) naravno,bila sam po ginekolozima itd itd... ugl pila sam hormone (ne kontraceptive) da se ciklus ustali..ugl.sad mi M dolazi kako toliko...otprilike 35-38 dana...nedavno sam pocela imati odnose...svaki put sa zastitom koja nikad nije pukla ili bila probusena a i decko je svrsavao vani...medjutim,ja sam dobila kao M ...traje 10-ak dana,ali ne normalno... sve nesto oce-nece...napravila sam test 30. dana ciklusa i bio je negativan? jeli to bilo prerano?dali da napravim jos jedan? i sto vi mislite kakve su sanse za trudnocu ako sam dobila M,kakve takve? imam ubiocajene simptome kao kad imam m....grudi i trbuh...AJ POMAGAJTE,JER ME VATA PANIKA..:s:s

Silvery
10.11.2010., 23:35
zanima me da li je koja od vas imala ovakav isjedak i bila je trudna ?? :) simptoma nemam, mislim da je i za to prerano, osim grčeva u trbuhu, ali mislim da je to od nervoze i leptirića :)
Mislim da nije trudnoća u pitanju, moguće je prije neka blaga unutarnja ozljedica (ništa strašno i sasvim normalno). Nemoj se nervirati, a prije ginekologa napravi test na dan očekivane menstruacije.
Ajoj pobogu zašto kipuća voda? Niti će to što napraviti, ni ubiti, samo će ti napraviti goru štetu. Mokraćom ne možeš izbaciti spermu, to valjda znaš jel te dvije "tekućine" se ne nalaze u istom kanalu, osim toga sigurna sam da znaš kako je dovoljan i samo jedan spermić da dođe do T.
A to jesi li trudna mi ne možemo znati. Nisi navela ono bitno - jeste li imali rizičan odnos unutar plodnih dana, blizu plodnih dana ili van njih. Bar otprilike, ne znam, kad ti je bila zadnja menstruacija, koliko ti traje ciklus, jeli redovit.
...napravila sam test 30. dana ciklusa i bio je negativan? jeli to bilo prerano?dali da napravim jos jedan? i sto vi mislite kakve su sanse za trudnocu ako sam dobila M,kakve takve? imam ubiocajene simptome kao kad imam m....grudi i trbuh...
S obzirom na neredovite cikluse i na ove zadnje produljene cikluse, bilo je rano. Sigurna sam trudna nisi, već je ovo sve posljedica neredovitih ciklusa, ne znam jeli te koji ginekolog poslao na vađenje hormona. Bilo bi korisno imati uvid u to. Direktno se njihov nesklad održava na našem ciklusu, a često i sam stres zna biti uzrok svemu. Dakle, bez panike. :)

trouble55
11.11.2010., 08:46
hvala Bogu da je....od hormona povišen prolaktin nenormalno...
zato to i je sve tako..al uvijek ludim jer neznam od cega kasni :eek::eek:
pa počinjem umišljati i simptome i svašta... :rolleyes:

Silvery
11.11.2010., 13:59
Pa to ti je onda to

trouble55
11.11.2010., 18:42
znam,al mi je pod tabletema prolaktin u redu.. :rolleyes:
iako mi m ne dolazi svaki put isto ( u skkopu 35-38 dana) i sad se eto pojavi,samo u nekom nistavnom obliku ... pa sam se pripala da nije to of toga tako malo..količinski

mausser00
17.11.2010., 12:45
naime,imam problem pa ako mi ikako moze reci neku pametnu

bivsoj curi kasni menstruacija vec 2 tjedna, prije toga je uredno bila dobila, nismo spavali zajedno vise od mjesec dana (bivsa,jel) , u velikom je soku,kao i ja... boji se,jel onog "naj goreg" da nije zatrudnjela..

sad mene zanima , dali je moguce da je zatrudnjela,iako je proslu menstruaciju (prije mjesec dana dobila) , dali joj moze tako dugo kasnit zbog sresa ili nesto tog tipa, nije imala spolne odnose s nikim drugim,ja sam zadnji...nije kupila test za trudnocu,pitao sam ju odmah !

i ako je stvarno zatrudnjela, dali postoje kakve tablete kojima se to moze regulirati ? sto mi je ciniti ? molim vas pomoc...!

hvala !

heybaby
17.11.2010., 13:52
moguće je da je truda al moguće da i zbog stresa i x stvari.... cura koja je iš
la sa mnom u srednju je tek kad je bila 4 mjesec trudana izgubila mjesečnicu, možeš si mislit koji je to šik bio kad je skužila da je 4 mjeseca trudna...:eek:
kupiti test, 2 ako treba... i nakon toga ginekologu... postoji pilula za dan poslije, al to treba popiti unutar 72 sata nakon spolnog odnosa(tj. potencijalnog začeća)
ako je zaista truda imaš opciju roditi ili abortus :ne zna:

heybaby
17.11.2010., 13:55
naime,imam problem pa ako mi ikako moze reci neku pametnu

bivsoj curi kasni menstruacija vec 2 tjedna, prije toga je uredno bila dobila, nismo spavali zajedno vise od mjesec dana (bivsa,jel) , u velikom je soku,kao i ja... boji se,jel onog "naj goreg" da nije zatrudnjela..

sad mene zanima , dali je moguce da je zatrudnjela,iako je proslu menstruaciju (prije mjesec dana dobila) , dali joj moze tako dugo kasnit zbog sresa ili nesto tog tipa, nije imala spolne odnose s nikim drugim,ja sam zadnji...nije kupila test za trudnocu,pitao sam ju odmah !

i ako je stvarno zatrudnjela, dali postoje kakve tablete kojima se to moze regulirati ? sto mi je ciniti ? molim vas pomoc...!

hvala !

kupi ti test i stavi joj ga pod nos i nek piša ( možda te samo emocionalno ucjenjuje, ne znam kakav ste odnos imali) ako ti je bed odi u noćnu dežurnu ljekarnu, cjene su ti od 30 do 100 kn ( provjereno jer sam prije tjedan i pol kupovala sebi:rolleyes:)

mausser00
17.11.2010., 14:43
kupi ti test i stavi joj ga pod nos i nek piša ( možda te samo emocionalno ucjenjuje, ne znam kakav ste odnos imali) ako ti je bed odi u noćnu dežurnu ljekarnu, cjene su ti od 30 do 100 kn ( provjereno jer sam prije tjedan i pol kupovala sebi:rolleyes:)

ne vjerujem da me ucijenjuje...znala joj je i prije kasnit al po par dana...

sad 2 tjedna...pa mi se odlucila javit

Silvery
17.11.2010., 16:09
Ako joj je već znala kasnit onda je vjerojatno posljedica stresa koji se održava na hormone, tj. njihov disbalans i onda automatski na ženin ciklus.
Gotovo sam sigurna da se ne radi o trudnoću nego ovom gore - možda neka prolazna faza stresa ili oak nešto što bi trebalo ispitati pretragama ako je dulje vremena.
Neka sutra napravi test, a onda kod ginekologa koji bi ju mogao uputiti na vađenje hormona, naravno ukoliko stanje sa neredovitim menstruacijama potraje.
Nije ni prva ni zadnja s tim, dapače svakoj se ženi/curi barem jednom dogodi da joj ciklus nije kako treba, barem jedan ili dva mjeseca u životu.
S ibzirom kako si sve opisao, teško da je trudna iako su mjesečnice moguće u ranoj trudnoću. No trudnoću isključujem.
Svakako javi rezultate i što je ginekolog rekao. Sretno :)

mausser00
17.11.2010., 17:38
Ako joj je već znala kasnit onda je vjerojatno posljedica stresa koji se održava na hormone, tj. njihov disbalans i onda automatski na ženin ciklus.
Gotovo sam sigurna da se ne radi o trudnoću nego ovom gore - možda neka prolazna faza stresa ili oak nešto što bi trebalo ispitati pretragama ako je dulje vremena.
Neka sutra napravi test, a onda kod ginekologa koji bi ju mogao uputiti na vađenje hormona, naravno ukoliko stanje sa neredovitim menstruacijama potraje.
Nije ni prva ni zadnja s tim, dapače svakoj se ženi/curi barem jednom dogodi da joj ciklus nije kako treba, barem jedan ili dva mjeseca u životu.
S ibzirom kako si sve opisao, teško da je trudna iako su mjesečnice moguće u ranoj trudnoću. No trudnoću isključujem.
Svakako javi rezultate i što je ginekolog rekao. Sretno :)

iskreno se nadam da nije trudnoca,ne znam ni sam... nadam se da nije,i bar tracak nade da nije trudna, njoj je isto jako tesko,i zao mi je jako :(
javit cu rezultate... i hvala vam

coffeebreak
17.11.2010., 18:04
Pozdrav svima. Molim vas vaše mišljenje.

Zadnju mengu imala sam 20.10. I inače mi nisu baš točne (znaju varirati po par dana). Odnos sam imala točno u vrijeme kad očekujem da mi je trebala biti zadnja ovulacija i jutros sam radila test (Prima stick). Test sam znači radila ranije jer mi teoretski menga još ne kasni.

Na testu je crtica u prozorčiću koji služi za potvrdu da je test dobro napravljen vrlo jasne crvene boje dok je na drugom prozorčiću (onom koji kaže jesam li trudna :)) crta vrlo, vrlo svjetle crvene boje, ali ipak vidljiva. Na uputstvima testa piše da i najmanje obojenu drugu crticu treba tumačiti kao pozitivan rezultat.

Doktoru sam se naručila tek za tjedan dana jer nema termin ranije, a nisam htjela forsati jer ako i jesam trudna, trudna sam jako kratko pa je možda bolje da odem malo kasnije, a ne sad odmah.

Što vi mislite? Mene malo muči što je druga crtica jaaaaako svjetla, a i počela se pokazivati nakon dobrih 5 minuta čekanja i onda je postajala sve tamnija. S tim da na testu također piše da se ne očitava nakon što prođe pola sata jer se negativan rezultat može pretvoriti u lažni pozitivan.

Inače, već 2 godine dečko i ja imamo odnose bez zaštite i ništa s tim da su me doktori uvjeravali da je samnom sve ok i da ću kad tad ostati trudna pa se nismo previše uzrujavali. Isto tako, nismo baš nešto posebno ni "radili na djeci". Bila bih jako sretna da je ovaj test pozitivan. :)

Snowblack
17.11.2010., 20:03
coffeebreak pa i svijetla crtica znači trudnoću!!

A pošto je vidljiva, onda ti ovim putem čestitam :grli:

coffeebreak
17.11.2010., 20:16
coffeebreak pa i svijetla crtica znači trudnoću!!

A pošto je vidljiva, onda ti ovim putem čestitam :grli:

Hvala! :grli:

I ja mislim da je tako, ali nisam se htjela prerano početi veseliti jer sam očekivala da za pozitivan test i druga crtica mora biti jako obojena, jednako kao i ona mala testna.

U svakom slučaju, javim konačni rezultat nakon što se vratim od doktora. :)

mausser00
18.11.2010., 10:10
iskreno se nadam da nije trudnoca,ne znam ni sam... nadam se da nije,i bar tracak nade da nije trudna, njoj je isto jako tesko,i zao mi je jako :(
javit cu rezultate... i hvala vam

na testu su pokazana 2 blijeda minusa ( - )

sta to znaci ?

Snowblack
18.11.2010., 10:56
na testu su pokazana 2 blijeda minusa ( - )

sta to znaci ?

A koji je test?

čiji?

Trebalo bi imati upute, ako nema, samo reci koji je test

mausser00
18.11.2010., 18:32
A koji je test?

čiji?

Trebalo bi imati upute, ako nema, samo reci koji je test

celearblue

i oba su minus ( - )

blentori
18.11.2010., 19:32
de pojasni! ne može joj kasniti 2 tjedna ako je zadnju imala pred točno mjesec dana. dobit će mengu garant owih dana,naročito ako zna da ju nije imao tko oploditi u prethodnom mjesecu. clearblue je jedan od teže očitljivih testova; uvijek neke dileme. onaj mali prozorčič s okomitom crtom znači da je ispravan frižak urin(kontrolna crtica). u velikom prozoru je ključna okomita crta; bez nje ostaje - (nema trudnoće). pošto nemate ni najblijeđe te bitne okomite crte; znači trudna nije. da se smirite kupite još jedan, neke druge marke (zna ih biti i po 15kn); i ti jeftini su jednako EFIKASNI(POUZDANI)!! :mig:

mausser00
18.11.2010., 19:38
de pojasni! ne može joj kasniti 2 tjedna ako je zadnju imala pred točno mjesec dana. dobit će mengu garant owih dana,naročito ako zna da ju nije imao tko oploditi u prethodnom mjesecu. clearblue je jedan od teže očitljivih testova; uvijek neke dileme. onaj mali prozorčič s okomitom crtom znači da je ispravan frižak urin(kontrolna crtica). u velikom prozoru je ključna okomita crta; bez nje ostaje - (nema trudnoće). pošto nemate ni najblijeđe te bitne okomite crte; znači trudna nije. da se smirite kupite još jedan, neke druge marke (zna ih biti i po 15kn); i ti jeftini su jednako EFIKASNI(POUZDANI)!! :mig:

zadnju M je imala prije mjesec dana, sad dali je vise ili manje,ne bih znao tocno...nismo vise u vezi :/

sad joj kasni kaze 15 dana

imaju 2 prozora, i u oba prozora su - , ali vodoravni i dosta bljedi

Silvery
18.11.2010., 23:24
Pošto je zadnju menstruaciju imala prije mjesec dana onda joj i ne može kasniti osim ako se ne radi o zabuni datuma ili sam ja nešto krivo shvatila :misli:.
Ukratko, ono što je forumašica blentori kazala - je točno i ne bi trebalo biti nikakvih problema ni trudnoće. :mig:
Sutra novi test (drugi) i to je to.

heybaby
19.11.2010., 09:48
prima stick oko 50 kn, jednostavan z očitati, 2 kućice, jedna kontrolna, u kojoj uvijek treba biti crta, ako se i u drugoj pojavi crta znači pozitivno, ako druga ostane prazna =negativno:p al brijem da nije trudna, nadam se :mig:

marrrry
22.11.2010., 14:48
Drage moje... Evo da vam se zahvalim ovim putem jer stalno čitam vaše postove koji mi uvelike pomažu pa sam vam se i sama odlučila priključiti. Naime, prije dva mjeseca imala sam kako kažu biokemijsku trudnoću koja je završila spontanim pobačajem u 5 tjednu trudnoće :(( a ovaj mjesec iako je odnos bio kako kažu u neplodnom razdoblju (2 dana prije m), osjećam se čudno... m je bila 02.11. pa ne znam je li prerano nešto sumnjati ili su to samo moje umišljene paranoje od silne želje za bebačem...

marrrry
22.11.2010., 14:58
moji neki simptomi su: stalno podrigujem pa čak i na vodu, bolovi i grčevi u jajnicima, povećane bradavice, abnormalna želja za hranom... m trebam dobiti u petak iako mi je cilkus potpuno podivljao pa ni to nije sigurno... jako sam nestrpljiva pa vas molim kakav savjet ili slično iskustvo :)

manuella_
22.11.2010., 16:22
ejjj caooo cureeee! evo mene opet! sta se desava kod vas ima li kakvih novina? kod mene proslog mjeseca nije bilo nista :( a evo sada mi kasni vec 4-5 dana i imam bolove u krstima i povremene bolove u grudima,takodje imam osjecaj kao da sam malko prehladjena pa ne znam sad... da li je neka od vas imala slicne simptome? pusicaaa za sveeeee

marrrry
23.11.2010., 20:59
čini mi se da je bolje da odem na neku drugu temu jer ovdje očito više nitko ne piše, a baš sam se nadala nekim vašim savjetima:ne zna:

heybaby
23.11.2010., 21:23
nažalost možeš samo čekati da ti test potvrdi... držim fige :)

Patiess
24.11.2010., 19:36
Mislim da je ipak prerano za simptome, oni se obično pojavljuju najranije oko 3. tj. Ipak, želim ti jedan veeeliki + :cerek:

cuttie_123
25.11.2010., 18:26
ajme, i ja vec polagano panicim.... prijem inace triquilar i mengu dobivam srijedom ili najkasnije cetvrtkom ujutro.... danas je cetvrtak, vec je vecer, a menge nema... sve me boli kao da cu je dobiti...ali STRRRAAHHH meeee.... :( :(

purgerica30
27.11.2010., 16:10
Dobar dan. imam jedno pitanje...radimo na bebi i Imala sam odnos bez zaštite 3 dana prije menstruacije.... mengami je svejedno došla ali trajala je svega 1 dan ( čista krv i jako oskudno )a drugi dan samo smečkasti isjedak..... znam daje rano ali išla sam ginekologu i kažeda se još ništa ne vidi i salao e vadit krv beta hcg. nalaz je bio 0,100. šta to znači? mislim da je još prerano za bilo kakve testove al zanima me kolika je mogučnost da sam trudna. ;))
hvala na odgovoru

garavusa1990
29.11.2010., 10:39
dobar dan pod hotno trebam pomoc...imala sam spolni odnos prije menzisa par dana momak mi nije bio gotov u ene nego van mene... ali... tada sam dobila mjesecnoicu obicno mi traje 6-7 dana atad mi je trajala 3dana i to nesto malo.
od tada me muce neki problemi kao UCESTALO MOKRENJE,BOL U DONJEM DJELU LEDJA AJME, I MUCNINE TJEKOM NOCI I DANA ONAKO BLAGE ALI BEZ POWRACANJA...,.
PA PLIZ HLEPP MEEEE... JESAM LI TRUDNA STA DA RADIM...???????????:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna: :ne zna::ne zna:

heybaby
29.11.2010., 17:01
ma vjerojatno nije ništa :mig:...al kupi test ili na pregled... memaš kaj drugo:top:

garavusa1990
30.11.2010., 09:11
a joj nez ni sama... dali da cekam jos malo ili.... ali swakako bum ku8pila test ali neka jos malo... nekako me panika wata...:eek:

carrR
30.11.2010., 20:17
Vecer djevojke.

Imam problem i pitanje za one iskusne cure, tete, zene kako vam pase :D

Cura i ja imamo redovne odnose, u zadnje vrije ( cca. 2 mjeseca) bez kondoma... Oduvijek ima problema s mengom i cesto joj kasni, i inace ima strasne bolove u jajnicima...

Mengu je trebala dobit prije, kolko ja znam 7 dana, dan vise manje, al uglavnom kasni...

Jucer joj je procurila krv, i danas, ali nije ko kod menge, al to nije prvi put da joj tako curi, vec se dogadjalo...

Malo su joj natekle sise al to joj je inace prije menge.

Uzet cemo test za svaki slucaj da se ne natezemo previse...

Koj test uzet, di ? Kolko kosta ?

Jel trudna ? ( Molite se da nije )

heybaby
30.11.2010., 20:27
prima stick :) preporučam cca 50 kn... makar su ti svi ok, ovisi kojih ima u dotičnoj ljekarni.... imaš ih od 30 do 100 kn... ovaj koji sam ja navela je dobar zato je može biti urin od bilo kad u danu, dok kod nekih testova mora biti jutarnji urin.... no sve ti je to u pravilu isto... koji got test da uzmete

držim fige da bu negativno!

GothicAngel
01.12.2010., 12:23
--------------------------------------------------------------------------------

Cure moje...

Evo mene nakon dugo vremena na forumu ... imam jedan problem !

Naime ... zadnju menstruaciju sam dobila 31.10. i u početku mi je bio skroz smeđi (jako oskudan, skoro ništa ) iscjedak prvi dan ..drugi dan je počelo krvariti ..i menga mi je trajala doslovno 12-13 dana... inače nikad tako dugo ne traje ( max tjedan dana ) ... međutim nisam se previše zabrinula !

Danas je 1.12 i ja još nisam dobila mengu ... brinem se jako ,jer mi nikad ne kasni ..do sad nikad više od 1 dan...( dobijem uvijek 28. dan ciklusa )

Imam bolove oko pupka cijeli dan ..nisu intenzivni ali su mi čudni !

Ne bole me grudi ( šta su prije znale prije menge ) , nemam neke simptome trudnoće ... ( što je najgore , u teoriji ne bi bilo moguće da sam trudna ,jer se pazim ,ali ..opet taj ali ... )

Pila sam yasmin do 7. mj ove godine i prestala ..od tad me ne bole grudi prije menge i neke stvari su se promijenile ...možda to ima veze sa ovim sada...

Ako sutra ne dobijem mengu kupujem test da provjerim ...

Nadam se da mi netko od vas može dat neku korisnu informaciju ... jer sam prilično preplašena

I zanima me gdje se u Zagrebu može obaviti siguran abortus ??

Molim vas da mi netko odgovori... puno hvala ...

POzz

GothicAngel
01.12.2010., 12:24
--------------------------------------------------------------------------------

Cure moje...

Evo mene nakon dugo vremena na forumu ... imam jedan problem !

Naime ... zadnju menstruaciju sam dobila 31.10. i u početku mi je bio skroz smeđi (jako oskudan, skoro ništa ) iscjedak prvi dan ..drugi dan je počelo krvariti ..i menga mi je trajala doslovno 12-13 dana... inače nikad tako dugo ne traje ( max tjedan dana ) ... međutim nisam se previše zabrinula !

Danas je 1.12 i ja još nisam dobila mengu ... brinem se jako ,jer mi nikad ne kasni ..do sad nikad više od 1 dan...( dobijem uvijek 28. dan ciklusa )

Imam bolove oko pupka cijeli dan ..nisu intenzivni ali su mi čudni !

Ne bole me grudi ( šta su prije znale prije menge ) , nemam neke simptome trudnoće ... ( što je najgore , u teoriji ne bi bilo moguće da sam trudna ,jer se pazim ,ali ..opet taj ali ... )

Pila sam yasmin do 7. mj ove godine i prestala ..od tad me ne bole grudi prije menge i neke stvari su se promijenile ...možda to ima veze sa ovim sada...

Ako sutra ne dobijem mengu kupujem test da provjerim ...

Nadam se da mi netko od vas može dat neku korisnu informaciju ... jer sam prilično preplašena

POzz

garavusa1990
01.12.2010., 14:23
bog... imam pitanje.... za mame...
owako...KOJI SU PRWI ZNACI TRUDNOCE....

~Angelica~
01.12.2010., 16:51
bog... imam pitanje.... za mame...
owako...KOJI SU PRWI ZNACI TRUDNOCE....

Koje ste prve simptome trudnoće imali - stvarna iskustva! (http://www.forum.hr/showthread.php?t=174894)

eMeM
01.12.2010., 22:29

Cure moje...

......

POzz

Isuse Bože, ovo kao da sam ja pisala, samo se nisam usudila na to pomišljati a kamoli napisati, ja sam imala zadnju 28.10. do tada uvijek na vrijeme, a sada :eek: nema, bolove imam-grčeve kao da imam, a ne da ću dobiti i već tri dana sam u panici i trčkaram u wc gledati sam dobila ili ne :( Eeeee sad se sve više i više brinem, te se jakoooo suosjećam sa tobom ...

GothicAngel
01.12.2010., 23:06
Isuse Bože, ovo kao da sam ja pisala, samo se nisam usudila na to pomišljati a kamoli napisati, ja sam imala zadnju 28.10. do tada uvijek na vrijeme, a sada :eek: nema, bolove imam-grčeve kao da imam, a ne da ću dobiti i već tri dana sam u panici i trčkaram u wc gledati sam dobila ili ne :( Eeeee sad se sve više i više brinem, te se jakoooo suosjećam sa tobom ...

:))) ...evo napokon smješak na mom licu ... napravila sam danas kućni test i negativan je ...ali sad me brine zašto mi još ne dolazi ... i šta je najgore ..ništa me ne boli ..nešto onako jedva jedvice ... valjda je test bio točan...:eek:
zvala sam gin. i rekla mi je da napravim test ..ali i kako mene malo boli oko pupka da odem do dr. opće prakse pa nek me ona dalje prosijedi kod nekog gin..( u zg sam a moj gin je doma ) .
Pričekat ću do idućeg tjedna pa ćemo vidit , ako ne dođe majko mila opet budem paničarila ---.---

A tebi bi preporučila da napraviš test ..jer ti kasni malo više od mene ako si dobila 28. ..javljaj kako je ispalo , držim fige :mig:

eMeM
01.12.2010., 23:19
A tebi bi preporučila da napraviš test ..jer ti kasni malo više od mene ako si dobila 28. ..javljaj kako je ispalo , držim fige :mig:

:top: eto možeš biti donekle mirna :mig: ja sam si naručila test :D dragi radi noćnu pa da kupi ujutro usput, ali rado bi ja išla provjeriti vađenjem krvi, samo što moj gin isto nije ovdje gdje sam ja, samo me zanima jel može npr. dr. opće prakse kod kojeg sam prijavljena da mi da uputnicu za hitno vađenje krvi radi provjere trudnoće :confused: ili to mora baš biti ginekološka uputnica :ne zna:

eMeM
02.12.2010., 08:57
Ništa nema crtice :D :s živa sam se pojela, e sad vjerovatno je onda stres ili ovo vrijeme uzrok kašnjenja, ali nimalo mi se to ne sviđa :(

eMeM
02.12.2010., 14:45
Ništa nema crtice :D :s živa sam se pojela, e sad vjerovatno je onda stres ili ovo vrijeme uzrok kašnjenja, ali nimalo mi se to ne sviđa :(

Sviđalo se to meni ili ne ja sam danas dobila mjesečnicu :cheer: nikad joj se nisam tako obradovala :D

manekenka
02.12.2010., 20:10
jel moguće da sam trudna ako dečko nije svršio u mene i ako mi nisu plodni dani (koliko je uopće pouzdano to)?

eMeM
02.12.2010., 20:47
jel moguće da sam trudna ako dečko nije svršio u mene i ako mi nisu plodni dani (koliko je uopće pouzdano to)?

To je mislila i moja prijateljica da je tako bilo, pa je zatrudnila :D

OčajnaDu
03.12.2010., 10:03
Neznam dal sam na dobroj temi ali imam pitanje.

Prije 4 dana pocela sam prvi put piti Diane ,
zanima me dal je moguce da ostanem trudna i nakon koliko vremena zapravo tablete pocinju "djelovati" ako je MD svrsio u mene
4 dan menstruacije ( obicno mi traje 5 dana) ?

:flop::flop::flop:

Patiess
03.12.2010., 12:36
Neznam dal sam na dobroj temi ali imam pitanje.

Prije 4 dana pocela sam prvi put piti Diane ,
zanima me dal je moguce da ostanem trudna i nakon koliko vremena zapravo tablete pocinju "djelovati" ako je MD svrsio u mene
4 dan menstruacije ( obicno mi traje 5 dana) ?

:flop::flop::flop:

Pilule počinju djelovati već s prvom tabletom a 4. dan menstruacije ne možeš bit plodna, malo proguglaj o plodnim i neplodnim danima, izračunaj si cikluse da bar otprilike znaš ali pošto piješ pilule sigurna si gotovo 99%.

raja_9
06.12.2010., 11:00
jedan savjet, imala sam sponi odnos zadnji dan menstruacije, bilo je malo krvi jos, kondom je pukao i sve je uslo u mene, dali sam 100% trudna i postoji li mogucnost da sve prodje ok, molim savjet nekoga tko zna i tko je imao iskustva s time, hvata me panika: hvala

nisu mi bili plodni dani :confused:

Silvery
07.12.2010., 00:22
Nisu ti bili plodni dani,m ali kod njih uvijek moraš uzeti u obzir najdulje trajanje, tj. preživljavanje spermića, ali i kad se to uzme, neće doć do plodnih dana - pod uvijetom da su ti ciklusi OK.
U tom slučaju bez ikakve brige.

Tenny
08.12.2010., 00:03
Spavala sam s dečkom prošli mjesec 2 puta bez zaštite..nije svršio u mene niti jednom i odnos nije dugo trajao..nije bilo u vrijeme plodnih dana..menstruacija mi je kasnila 5 dana,a kada sam je dobila imala sam je 2-3 dana normalno i onda skroz nešto malo,što kod mene inače nije slučaj jer mi uvijek traje točno 6 dana.bolove sam imala samo prvi dan,to je ok iako su češće trajali i po par dana.ne osjećam nikakve simptome za trudnoću,samo imam simptome menstruacije (prištići,veće dojke,napuhan trbuh)..isto tako nemam povećan apetit,moda čak i pomalo manji nego inače,al kod mene to nije čudno jer sam inače imala problema s tim,a isto tako sam pod stresom zbog faxa pa je možda i to uzrokovalo probleme sa menstruacijom,ali sumnjam..razmišljam da kupim test,ali sam prvo htjela čuti vaše mišljenje. :confused:

Nikolinica
08.12.2010., 07:57
Spavala sam s dečkom prošli mjesec 2 puta bez zaštite..nije svršio u mene niti jednom i odnos nije dugo trajao..nije bilo u vrijeme plodnih dana..menstruacija mi je kasnila 5 dana,a kada sam je dobila imala sam je 2-3 dana normalno i onda skroz nešto malo,što kod mene inače nije slučaj jer mi uvijek traje točno 6 dana.bolove sam imala samo prvi dan,to je ok iako su češće trajali i po par dana.ne osjećam nikakve simptome za trudnoću,samo imam simptome menstruacije (prištići,veće dojke,napuhan trbuh)..isto tako nemam povećan apetit,moda čak i pomalo manji nego inače,al kod mene to nije čudno jer sam inače imala problema s tim,a isto tako sam pod stresom zbog faxa pa je možda i to uzrokovalo probleme sa menstruacijom,ali sumnjam..razmišljam da kupim test,ali sam prvo htjela čuti vaše mišljenje. :confused:

Nisi trudna.

Tenny
08.12.2010., 15:46
jesi sigurna??