PDA

View Full Version : Jesam li trudna?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

anon012
08.12.2010., 22:15
imala sam prvi spolni odnos na treći dan menstruacije sa zaštitom, svršio je
u meni, ali s kondomom koji je bio ispravan i nije puknuo.
ciklusi su mi inače neredoviti, a i od kraja zadnjega sam (osim toga, kao stresa
i emocionalne promjene) proživjela velike promjene u životu itd. itd. te sam
pročitala da i seksualna aktivnost može utjecati na kašnjenje menstruacije
zbog hormona itd. ne paničarim, ali bih ipak htjela više dobiti je da mogu
ići dalje.

koliko je najjeftiniji test za trudnoću? imam li razloga za brigu?

Snowblack
08.12.2010., 22:19
ciklusi su mi inače neredoviti, a i od kraja zadnjega sam (osim toga, kao stresa
ići dalje.

Po meni nemaš, ali kao želiš biti sigurna, napravi test kad/ako ti zakasni. Imaš od 30 i nešto kuna pa nadalje.

Nikolinica
09.12.2010., 07:15
jesi sigurna??

ako su ti inače redoviti ciklusi nisi trudna, nije moguće.
Jeli cesce mokriš? Imaš li poriv za povraćanje, ne samo jutarnji nego inaće?

Nikolinica
09.12.2010., 07:17
ići dalje.

ako nije puknuo nema nikakve šanse, najjeftiniji 35 kuna.

Nikolinica
09.12.2010., 07:26
Evo par prvih simptoma trudnoće:

-češće mokrenje i teže zadržavanje mokraće
-smanjen apetit !
-mučnina
-pospanost
-bol u području lijevog jajnika
-napete i povećane grudi
-izražene žile na grudima
-svrbež na području dekoltea
-bijeli iscjedak
-osjećaj kao da trebaš dobiti menstruaciju,u donjem dijelu trbuha
-neke žene kažu da imaju okus željeza u ustima....

kordica
09.12.2010., 10:00

-smanjen apetit !
-mučnina
-pospanost
-napete i povećane grudi
-bijeli iscjedak

zašto na području lijevog jajnika?

mucasta666
09.12.2010., 11:44
vjerojatno njoj lijevi jer je taj bio aktivan

Tenny
09.12.2010., 11:53
jesu.
ne mokrim češće niti imam poriv za povraćanje.
test mi je negativan i hvala ti puno.:)

Azriela
09.12.2010., 21:52

-smanjen apetit !
-mučnina
-pospanost
-napete i povećane grudi
-bijeli iscjedak

Khm, khm, mama sam 9-mjesečne bebe i moram demantirati ove simptome.
Ništa, ali ništa od ovoga nije mi se događalo sve dok debelo nisam znala da sam trudna. Dakle nakon što sam obavila test, čekala 2 tjedna, išla giniću na prvi pregled...tada sam bila trudna nekih 8 tjedana :)

Jedino, ali jedino što me je nagnalo da baš toga dana kupim test je činjenica da mi cigareta i kava na poslu baš i nisu nešto pasale :ne zna:

Od tada je prošlo oko 18 mjeseci, a i dan danas mi cigarete smrde i kava ne sjeda dobro :cerek:

Nikolinica
10.12.2010., 18:13
Khm, khm, mama sam 9-mjesečne bebe i moram demantirati ove simptome.
Ništa, ali ništa od ovoga nije mi se događalo sve dok debelo nisam znala da sam trudna. Dakle nakon što sam obavila test, čekala 2 tjedna, išla giniću na prvi pregled...tada sam bila trudna nekih 8 tjedana :)

Jedino, ali jedino što me je nagnalo da baš toga dana kupim test je činjenica da mi cigareta i kava na poslu baš i nisu nešto pasale :ne zna:

Od tada je prošlo oko 18 mjeseci, a i dan danas mi cigarete smrde i kava ne sjeda dobro :cerek:

To je individualno, ja sam nabrojala sve simptome koje sam ja imala i sa prvom i drugom trudnoćom, pojavili su se 3 tjedna nakon začeća, isto tako ja sam jednostavno "osjećala" da sam trudna, što je posljedica promjene hormona..

jesu.
ne mokrim češće niti imam poriv za povraćanje.
test mi je negativan i hvala ti puno.:)

:) :five:

vjerojatno njoj lijevi jer je taj bio aktivan

malo proguglaj pa će ti biti jasnije :top:

Canarinho.Preto
11.12.2010., 22:20
Pozz svima

Ja se ispricavam ako je bio problem u ovoj temi slican mome, ali mi je kopanje po skoro dvjesto stranica malo :eek:

Naime nisam udana no vec koje dvije godine sam sa deckom i veza je poprilicno ozbiljna (svaki cas cekam da klekne :cerek: )
Moram priznati da ni on ni ja nismo bas preoprezni sto se tice kontracepcije, tj nebi imali nista protiv jer smo oboje za...
Ne..khm...zavrsava posao u meni samo tokom ovulacije.

E, sad:
zadnja M mi je pocela 9., malo sam se spreracunala (priznajem, kriva sam :( ) i khm...zavrsio je dotican posao u meni 19., 4 dana prije punog udara ovulacije.

M mi je trebala doci 6. Sad je 11.
Jutros sam napravila test, znaci 5 dana poslije ocekivane M. Istina, zna mi kasniti al ne vise od 2 dana. Uglavnom, test je negativan.

Prvi put sam skuzila da nesto ne stima je bilo za vrijeme ovulacije. Iscjedak je bio ful cudan, pomalo gust i imao je JAKO cudan miris.
Prije jedno tjedan dana mi se pocelo na momente jako vrtiti, morala sam se uhvatit za nesto da ne padnem. Mislila sam da je od ovog naseg ludog vremena. :ne zna:
No to mi se desava skoro svaki dan. Zadnja dva-tri dana je sve gore.
Dan-dva prije M su poceli grcevi kao da cu dobiti i pojavile su se dve tri kapi smede krvi na gacama. Nakon toga nista. Osim svakodnevnih grceva u, da-lijevom jajniku i samom doljnjem dijelu maternice. I u kicmi me zna katkad strecnut.
Ostale simptome imam ko svaki put prije M, povecane grudi i jaka bol na dodir, nemogu puno jesti, napuhnuta sam i nemrem slic zakopcati, sve to samo u malo vecoj dozi...
Do danas mi se nije povracalo. No u jednom trenutku mi se samo nadigao zeludac i zabolio trbuh.
Uzasno sam mrzovoljna- inace sam jako vesela osoba koja voli sale svog ljubeka, no tak se derem na njega u zadnje vrijeme na njega a on ni kriv ni duzan- jadan me samo htio nasmijati. Placem na sitnice i stalno bih spavala.
Dosad nije bilo ni posmisljanja da bi drijemnula poslije rucka na sat-dva.

Kao sto sam rekla, nemamo nista protiv toga da zatrudnim, al tak sam bila uvjerena u onu drugu crticu da sam kasnije ostala zabezeknuta. :eek:

Ako tko ima kakvo misljenje, tj dal je test mogao pogrijesiti i tako ti ostali dojmovi... :kava:

nymphadoratonks
12.12.2010., 15:48
Pozz svima

Ja se ispricavam ako je bio problem u ovoj temi slican mome, ali mi je kopanje po skoro dvjesto stranica malo :eek:

.................................

Ako tko ima kakvo misljenje, tj dal je test mogao pogrijesiti i tako ti ostali dojmovi... :kava:

kupi novi test i pišaj. ovo su simptomi trudnoće ali i sto drugih stvari. kad si pišala prvi test možda nije prošlo dovoljno dana od ovulacije, uglavnom sutra ujutro na prvi urin pišaj i vidi onda, ako bude negativan ajde u doktora.

Nikolinica
12.12.2010., 16:36
Pozz svima

......................................

Imaš sve simptome trudnoće, kupi opet test, najbolje clearblue i ujutro se popiški jer je tada razina "trudničkog" iliti HCG hormona najveća. Clearblue reagira i na jako male kolicine spomenutog hormona. Razni testovi pokazuju netočan rezultat samo zato sto nisu sposobni prepoznati HCG kada nije u vecim kolicinama. Neka bude kako ti želiš :-*

Canarinho.Preto
12.12.2010., 18:53
Hvala, cure!:s

Sutra piskim i narucujem se kod ginica bio rezultat pozitivan ili negativan...
Naravno rade bih da sam trudna nego da mi nesto dole ne stima.

Javim u svakom slucaju:top:

I da, jos jedna stvar, zgadila mi se cigareta, mislila sam da mi se to nikad nece desit. bas sam si super :D

nymphadoratonks
12.12.2010., 19:03
Hvala, cure!:s

Sutra piskim i narucujem se kod ginica bio rezultat pozitivan ili negativan...
Naravno rade bih da sam trudna nego da mi nesto dole ne stima.

Javim u svakom slucaju:top:

I da, jos jedna stvar, zgadila mi se cigareta, mislila sam da mi se to nikad nece desit. bas sam si super :D

mislim da se tebi treba čestitat :mig:
samo da znaš ako i jesi trudna,to je rana trudnoća na ultrazvuku god ginekologa se ne mora ništa vidit, tek oko 6. tjedna trudnoće se vid.., tako da se ne prepadneš odmah :mig:

super za cigarete :top:

Canarinho.Preto
12.12.2010., 19:27
Negdje sam citala da se kod ginica moze vidjet pomocu vadenja krvi...

Da se tako najsigurnije zna...

nymphadoratonks
12.12.2010., 20:55
Negdje sam citala da se kod ginica moze vidjet pomocu vadenja krvi...

Da se tako najsigurnije zna...

Da, vadiš hormon beta HCG u krvi, i mislim da to vadiš 2 puta da vidiš koliko se dupla da vidiš da li si trudna, dat će ti on uputnicu da to izvadiš tako ćeš bit najsigurnija....

Canarinho.Preto
13.12.2010., 10:45
ClearBlue je negativan :confused:

E, sad sam vec zabrinuta :(

garavusa1990
13.12.2010., 11:23
dobar dan pod hotno trebam pomoc...imala sam spolni odnos prije menzisa par dana momak mi nije bio gotov u ene nego van mene... ali... tada sam dobila mjesecnoicu obicno mi traje 6-7 dana atad mi je trajala 3dana i to nesto malo.
od tada me muce neki problemi kao UCESTALO MOKRENJE,BOL U DONJEM DJELU LEDJA AJME, I MUCNINE TJEKOM NOCI I DANA ONAKO BLAGE ALI BEZ POWRACANJA...,.
helpp me... dali sam trudna...ili...???:ne zna::ne zna::ne zna:

nymphadoratonks
13.12.2010., 11:36
ClearBlue je negativan :confused:

E, sad sam vec zabrinuta :(

:(

otiđi u doktora, to ti je najpametnije...

Nikolinica
13.12.2010., 15:47

otiđi u doktora, to ti je najpametnije...

Slažem se, iako mislim da nisi trudna :(

Nikolinica
13.12.2010., 15:48
dobar dan pod hotno trebam pomoc...imala sam spolni odnos prije menzisa par dana momak mi nije bio gotov u ene nego van mene... ali... tada sam dobila mjesecnoicu obicno mi traje 6-7 dana atad mi je trajala 3dana i to nesto malo.
od tada me muce neki problemi kao UCESTALO MOKRENJE,BOL U DONJEM DJELU LEDJA AJME, I MUCNINE TJEKOM NOCI I DANA ONAKO BLAGE ALI BEZ POWRACANJA...,.
helpp me... dali sam trudna...ili...???:ne zna::ne zna::ne zna:

Najbolje da napraviš test, jesu ti se grudi neuobičajeno povećale? kakve ti je boje mokraća?

Blondy-ri
13.12.2010., 22:23
Mene zanima imaju li i simptomi trudnoće veze sa simptomima koje je imala vaša mama dok je bila trudna. Moja je dvaput bila trudna i kaže da oba puta nije imala nikakve simptome (mučnina, miris, mokrenje, blabla) osim izostanka m.
Ja pijem pilule i danas sam trebala dobiti, ali nisam. Nemam nikakve simptome PMS-a osim iscjetka (a sad vidim gore da isti može biti i simptom trudnoće) i stalno imam žgaravicu. I da, ako, recimo, i jesam trudna, jesu li pilule mogle štetno utjecati na plod? Hvala. :o

darija*
13.12.2010., 23:04
trebam dobiti menstruaciju za koji dan. najčešće oko 15. og svakog mjeseca (zadnja je bila 14.11.)
prije 3 tjedna imala sam odnos s dečkom. nije svršio u mene, ali moguće da je mala količnina sperme završila na stidnim usnama (to je bilo najviše 4 dana od kraja menstr). da, glupa situacija znam :o
ne znam jesam previše zabrijala da imam simptome trudnoće (iscjedak- uvijek ga imam u manjim količinama i to već godinama, često mokrenje- kava, previše tekućine ili obična prehlada, bol u leđima- može biti i zbog pogrešnog sjedenja, povećane grudi- nadolazeća menstruacija,...)
radila sam kućni test i negativan je (reagira i na manje količine hcg hormona). zanima me trebam li se s razlogom brinuti ili da ponovim test? :ne zna:
ispričavam se što je poduži post, ali zbog velike brige već sam počela umišljati da sam trudna :(
i ako dobijem m. trebam li ipak vaditi krv za svaki slučaj?

darija*
14.12.2010., 00:40
ps
prije nego me napadnete da ne znam kako žena može zatrudnit :zubo: najviše me brine predejakulat. znam da su male šanse, ali opet događaju se i takve trudnoće.

garavusa1990
14.12.2010., 08:00
Najbolje da napraviš test, jesu ti se grudi neuobičajeno povećale? kakve ti je boje mokraća?

nikolina pa i jesu dosta su se powecale i ucwrstile-.. a dobila sam i koje kilo jer sam gladna swako malo....aaaa mokraca pa malo tamnija nego inace iii iscjedak tamno-zuti swaki bozji dan.....

zvijezda17
17.12.2010., 17:05
neznam jesam li pogodila temu al trebam pomoć naime ovako stvari stoje pijem konc.tbl yaz 11 mj i sad pila sam ih redovito al ovaj zadnji mjesec tocnije početkom 12 mj jednu sam zaboravila popit navećer pa sam je popila ujutro par dana nakon togo imali smo sploni odnos i dva puta je svršio u mene i sad se zadnji par dana osječam čudno grudi me bole ,imam pojaan gusti iscjedak i stalno mi neso smrdi pa me zanima jel postoji mogučnost za trudnoću a menstruaciju bi trebala dobit oko 25 ili 26... hvala

darija*
17.12.2010., 19:22
dobila sam menstruaciju prije 3 dana. tako da mi se čini da sam ipak umislila simptome. čak mi ni cigarete ni kava ne smetaju. ali ipak ću vaditi krv da provjerim za svaki slučaj.
i ovo mi je velika lekcija :s

sasvim sama
18.12.2010., 18:57
Molim vas pomoć tj savjet/mišljenje...!

Naime prošli mjesec sam spavala sa dečkom dva dana nakon završetka menstruacije i pobjeglo mu je tj malo je svršio u mene.. Menstruaciju sam dobila taj mjesec točno 28i dan ali je trajala 5 dana (inače traje 6) i bila je malo oskudnija jer ja inače imam jako obilne menstruacije.
Ovaj mjesec mi kasni dva dana i već sam luda.., trbuh me boli kao da trebam dobiti već sedmicu dana i leđa me zadnjih 4 dana rasturaju i glava me boli ali nikako da dobijem, inače mi se grudi nabubre pred mengu ali ovaj put me grudi ne bole. Mislite li da je moguće da sam trudna?!
Bojim se kupiti test a i mislim da će svakog trena doći pa izbjegavam. Meni menga nikad ne kasni i imam redovite cikluse, svakih 28 dana. Ali imala sam cijeli ovaj tjedan nekakvih problema sa dečkom i plakala sam doslovno tri dana pa možda i zbog toga kasni jer sam pod stresom..., molim vas recite svoje mišljenje!¨!!

Serena
18.12.2010., 19:08
Molim vas pomoć tj savjet/mišljenje...!

Naime prošli mjesec sam spavala sa dečkom dva dana nakon završetka menstruacije i pobjeglo mu je tj malo je svršio u mene.. Menstruaciju sam dobila taj mjesec točno 28i dan ali je trajala 5 dana (inače traje 6) i bila je malo oskudnija jer ja inače imam jako obilne menstruacije.
Ovaj mjesec mi kasni dva dana i već sam luda.., trbuh me boli kao da trebam dobiti već sedmicu dana i leđa me zadnjih 4 dana rasturaju i glava me boli ali nikako da dobijem, inače mi se grudi nabubre pred mengu ali ovaj put me grudi ne bole. Mislite li da je moguće da sam trudna?!
Bojim se kupiti test a i mislim da će svakog trena doći pa izbjegavam. Meni menga nikad ne kasni i imam redovite cikluse, svakih 28 dana. Ali imala sam cijeli ovaj tjedan nekakvih problema sa dečkom i plakala sam doslovno tri dana pa možda i zbog toga kasni jer sam pod stresom..., molim vas recite svoje mišljenje!¨!!

a što ti mi možemo reći,kupi za početak test jer ako ja sada kažem nisi/jesi trudna,to ništa neće značiti.

jesi li imala mučnine,promjene raspoloženja itd?

po ovome ne mislim da je u pitanju trudnoća,nego stres,ali ipak kupi test,najbolje ga obavi ujutro kad je razina hormona najviša i vidi,ako i dalje neces bit ziher,pravac doktor.

a lekcija je po stoti put-zaštita,ili kondom ili pilule,djevojke pobogu,okanite se prirodne metode :kava:

Sigurna
18.12.2010., 19:13
Mene fascinira kakve sve "simptome" trudnoće navode forumašice. Mora da se trudnoća zadnjih godina počela manifestirati na neke nove načine.
Recimo, najnoviji simptomi su: menstruacija, promjena boje mokraće, grudi koje NE bole etc.

darija*
18.12.2010., 19:25
Mene fascinira kakve sve "simptome" trudnoće navode forumašice. Mora da se trudnoća zadnjih godina počela manifestirati na neke nove načine.
Recimo, najnoviji simptomi su: menstruacija, promjena boje mokraće, grudi koje NE bole etc.

u svoju obranu mogu reći da sam u panici čitala sve moguće forume koje imaju veze s trudnoćom i koliko sam pročitala dosta žena je imalo menstruaciju prva 3-4 mj trudnoće, a neke uopće nisu primjetile da su trudne :ne zna:
možda sam paničarila bez razloga, ali sad sam naučila svoju lekciju. ništa i nigdje bez pilula :usama:

Sigurna
18.12.2010., 19:39
Nisu imale menstruaciju, to je urbani mit. Eventualno su malo krvarile, ali to nije menstruacija i uvijek se razlikuje od prave. Kad se dogodi onoj koja je trudna, znati će da to nije prava menstruacija. E sad, druga stvar je ako sama sebi to ne želi priznati pa se zavarava da nije trudna tako dugo dok je već očito. Neodgovorno i nezrelo. I glupo. Ako se netko sexa, trebao bi baratati nekakvim osnovnim stvarima.
Inače, u obranu mladih cura - na ovom sam forumu i na još nekima vidjela da žene koje imaju djecu opisuju "simptome" koji veze sa trudnoćom nisu imali (čini im se da slabije vide na lijevo oko, vidjele su prvu sijedu, stolica im je tamnija i još neviđenih gluposti). I time straše mlade cure koje na to nasjednu, a na drugoj temi te iste mame pitaju koliko pilula se dnevno mora piti. Pametnome dosta.

Ako mislite da ima šanse da ste trudne - test i gotovo! I ne odmah slijedeći dan, kao što neke rade. Nitko vam na forumu ne može reći jeste ili niste - ako ste imale odnos, bez obzira na zaštitu i plodne/neplodne dane, uvijek postoje šanse da JESTE trudne. Manje čitajte bedastoće i više se oslanjajte na činjenice.

darija*
18.12.2010., 19:49
radila sam kućni test 20 dana nakon odnosa. i bio je negativan. reci mi jesam li prerano napravila? :ne zna: planiram još jedan nakon menstruacije (koja je slabija nego inače)

Sigurna
18.12.2010., 20:06
radila sam kućni test 20 dana nakon odnosa. i bio je negativan. reci mi jesam li prerano napravila? :ne zna: planiram još jedan nakon menstruacije (koja je slabija nego inače)

Što su rekla uputstva, si pročitala? Držati se uputstava, nisu svi testovi jednako osjetljivi. Ali neko općenito pravilo je 14 dana od odnosa u redovitom ciklusu, a 19 dana za one koje nemaju redovite cikluse. Iako, navodno, može potrajati i par dana duže za točan rezultat. Koji test si koristila?

sasvim sama
18.12.2010., 23:20
Ma znam, glupo sam postavila pitanje..., nisam vas htjela pitati jesam li trudna, znam da to ne možete znati ali sam samo htjela savjet da mi kažete biste li vi bile zabrinute na mome mjestu i što bi eventualno poduzele... Nisam mislila ništa loše...
Moji su jedini "simptomi" kašnjenje menstruacije (koja inače nikad ne kasni), bolovi u leđima i trbuhu koji ne prestaju te glavobolja i da, stalno idem piškiti .. Ma vjerojatno je sve u redu ali malo me strah jer ne želim ostati trudna, barem ne za sad., moram završit faks i jednostavno mi nije vrijeme za to... U ponedjeljak ću otići po test (ako do tada ne dobijem mengu (a daj Bože da dobijem)) pa ću znati!!

Svejedno hvala za savjete!!!

zvijezda17
19.12.2010., 12:26
itko da mi odg dali zna koji sličan slučaj ili slično.......:ne zna:

mawamaca
19.12.2010., 13:09
Trebala sam menstruaciju dobit 16., međutim još je nema. Imala sam spolni odnos s dečkom prije 2 tjedna, nezaštićeni (da, znam da sam glupa i da nisam trebala i da je to neodgovorno,no sad ne mogu vratit vrijeme),ali nije svršio, u meni je bio možda 3 minute. osjećam bolove u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, imam bijeli iscjedak (inače ga često imam) itd...ne znam da li da radim test ili se naručim kod ginekologa (još nikad nisam bila i ne znam uopće proceduru u vezi toga, što prvo trebam napraviti...)

Sigurna
19.12.2010., 13:23
Ma znam, glupo sam postavila pitanje..., nisam vas htjela pitati jesam li trudna, znam da to ne možete znati ali sam samo htjela savjet da mi kažete biste li vi bile zabrinute na mome mjestu i što bi eventualno poduzele... Nisam mislila ništa loše...
Moji su jedini "simptomi" kašnjenje menstruacije (koja inače nikad ne kasni), bolovi u leđima i trbuhu koji ne prestaju te glavobolja i da, stalno idem piškiti .. Ma vjerojatno je sve u redu ali malo me strah jer ne želim ostati trudna, barem ne za sad., moram završit faks i jednostavno mi nije vrijeme za to... U ponedjeljak ću otići po test (ako do tada ne dobijem mengu (a daj Bože da dobijem)) pa ću znati!!

Svejedno hvala za savjete!!!

Napravi test i ne znam zašto već nisi. Odugovlačenje ti oduzima mogućnost za prekid trudnoće, ako si eventualno trudna i ako bi to željela. A poslije ćeš udarati glavom o zid što si čekala i zašto nisi prije napravila test. Ili otiđi do ginekologa, jer ako se nešto dogodilo tebi je po računanju već 8 tjedan (i trudnoća se vidi na UZV-u), a trudnoća se može prekinuti do 10. tjedna.

Jesam te prestrašila? I treba. Postati ćeš tako odgovornija.

A sad ću ti reći da su male šanse da si trudna, s obzirom da si ipak imala menstruaciju i to 5 dana, ali 100% ti ne možemo reći ovako preko neta. Nismo vidovite :).

itko da mi odg dali zna koji sličan slučaj ili slično.......:ne zna:

Ti si, ako sam dobro shvatila, tabletu popila pravilno, u roku manje od 12 sati, je tako? Ako je, ne bi trebala biti trudna. Simptome si umislila, vidjeti ćeš da će krvarenje doći. Ako ne dođe, znaš što treba kupiti :mig:.

Edit: mawamaca, nemam običaj odgovarati na postove forumašica koje imaju odnose, a neodgovorne su, ali vidim da ti nitko ne odgovara, pa - imala si odnos u, koliko ja mogu izračunati, plodne dane i menstruacija ti kasni. Napravi test, pa ćemo biti pametniji. I nemoj kupovati najskuplji (tu foru prodaje većina farmaceuta, kao da je najskuplji najbolji - laž), kupi Intim plus ili Gravignost ultra ili ako ima, Sign test je najbolji u toj situaciji i košta samo 20kn, ali ga je teže naći.

cvitanero
19.12.2010., 23:13
Evo malo utjehe-ja sam imala sve simptome trudnoče,menstruacija mi je kasnila 3 tjedna-a nikad u životu nije ni dan kasnila,pa nisam bila trudna. Imala sam mučnine,laganu vrtoglavicu,nevalu vručine,bolove u janicima,svrbež grudi...
Bila sam kod ginekologa i rekao je da je sve u redu sa jajnicima,poslao me vadit krv da provjeri je li vanmaternična-ništa nije bilo.a što mi je zapravo bilo-NEMAM POJMA!

sasvim sama
20.12.2010., 00:33
Cijenim iskreno mišljenje i savjet,.., :mig: hvala ti za to - malo sam mirnija nakon ovog tvog poslijednjeg posta....:kava:
Bit ću pametnija ubuduće i neće mi se ponoviti, ne znam kako se niti sad zalomilo ali dobro! :ne zna:
Javim sutra rezultat, nadam se negativan!!, dotad.., šaljem vam :kiss: !!!

Sashica
20.12.2010., 09:52
Trebala sam menstruaciju dobit 16., međutim još je nema. Imala sam spolni odnos s dečkom prije 2 tjedna, nezaštićeni (da, znam da sam glupa i da nisam trebala i da je to neodgovorno,no sad ne mogu vratit vrijeme),ali nije svršio, u meni je bio možda 3 minute. osjećam bolove u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, imam bijeli iscjedak (inače ga često imam) itd...ne znam da li da radim test ili se naručim kod ginekologa (još nikad nisam bila i ne znam uopće proceduru u vezi toga, što prvo trebam napraviti...)

Napravi test, a s obzirom da još nikad nisi bila kod ginekologa, a seksualno si aktivna, imaš nezaštićene odnose i iscjedak - svakako se naruči kod ginekologa.

Nemaš se čega bojati, evo baci pogled malo na ovu temu:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=140399

:mig:

Sigurna
20.12.2010., 17:56
Cijenim iskreno mišljenje i savjet,.., :mig: hvala ti za to - malo sam mirnija nakon ovog tvog poslijednjeg posta....:kava:
Bit ću pametnija ubuduće i neće mi se ponoviti, ne znam kako se niti sad zalomilo ali dobro! :ne zna:
Javim sutra rezultat, nadam se negativan!!, dotad.., šaljem vam :kiss: !!!

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?

bezimenoime
21.12.2010., 17:20
Ovako..imam jedan problem..samo nisam znala na koju podforum da stavim..nadam se da sam pogodila :D
Ugl. zanima me dali se mogu pilule za dan poslije uzeti bez recepta ili bas moram ic kod doktorice po uputnicu pa kod ginekologa? bla bla...molim brzi odgovor.hitno je..!

:cerek:

zvijezda17
21.12.2010., 17:41
Ovako..imam jedan problem..samo nisam znala na koju podforum da stavim..nadam se da sam pogodila :D
Ugl. zanima me dali se mogu pilule za dan poslije uzeti bez recepta ili bas moram ic kod doktorice po uputnicu pa kod ginekologa? bla bla...molim brzi odgovor.hitno je..!

:cerek:

moras ic kod dr po uputnic u i rec joj sta ti triba i za sta.

sasvim sama
21.12.2010., 22:05
Evo mene drage moje... :mig:
Moram javiti da nisam trudna, dobila sam mengu i sve je u redu..:cerek:
Pod stresom sam zadnjih 10ak dana zbog prekida s dečkom :( pa me to valjda malo "zeznulo".. :misli: Hvala vam na savjetima i podršci a najviše Sigurnoj!!!
Veliko hvala i evo ti jedan:kiss:

prodaja-1
21.12.2010., 23:33
Pozdrav cure.
Pocela sam piti diane, ginekologica mi je preporucila da ih pijem 3+1 tjedan pauze.

19. mi je bila zadnja tableta od prve kartice koju sam popila , medutim sa 18. na 19. je decko svrsio u mene. nakon toga sam popila zadnju tabletu,zanima me dal postoji mogucnost da sam ostala trudna posto mi je sad 7 dana pauze i ja bi trebala dobiti menstruaciju u tom roku ( pitam zbog teorije da spermij može prezivjet i do 4 dana u zenskom tijelu)?

:ne zna::ne zna::ne zna:

mawamaca
22.12.2010., 07:24
Samo da javim sretnu vijest, došla je moja menga :cerek: :cerek: nikad nisam bila sretnija zbog toga nego sada. I cure, pamet u glavu, učite na tuđim greškama i koristite kontracepciju, makar dečko i ne svršio u vas, uvijek se IPAK može dogoditi.

:cheer:

Nikolinica
23.12.2010., 01:47
nikolina pa i jesu dosta su se powecale i ucwrstile-.. a dobila sam i koje kilo jer sam gladna swako malo....aaaa mokraca pa malo tamnija nego inace iii iscjedak tamno-zuti swaki bozji dan.....

nisam bila u prilici prije odgovoriti:( inace, tamnija mokraca i jaci miris mokrace može biti simptom trudnoce kao i cesto mokrenje.

Samo da javim sretnu vijest, došla je moja menga :cerek: :cerek: nikad nisam bila sretnija zbog toga nego sada. I cure, pamet u glavu, učite na tuđim greškama i koristite kontracepciju, makar dečko i ne svršio u vas, uvijek se IPAK može dogoditi.

:cheer:

:top::top:

Pozdrav cure.
Pocela sam piti diane, ginekologica mi je preporucila da ih pijem 3+1 tjedan pauze.

19. mi je bila zadnja tableta od prve kartice koju sam popila , medutim sa 18. na 19. je decko svrsio u mene. nakon toga sam popila zadnju tabletu,zanima me dal postoji mogucnost da sam ostala trudna posto mi je sad 7 dana pauze i ja bi trebala dobiti menstruaciju u tom roku ( pitam zbog teorije da spermij može prezivjet i do 4 dana u zenskom tijelu)?

Nije moguće, ako pravilno piješ pilule zaštićena si i tijekom pauze, nema brige!

Sigurna
23.12.2010., 16:00
Tamna mokraća se javlja najčešće zbog premalog unosa tekućine u tijelo (samim time je i intenzivnijeg mirisa jer je koncentriranija). Isto tako, ako pijete nekakve vitaminske propravke (vitamin B pogotovo) mokraća će vam biti tamnija. Može biti tamnija i od nekih lijekova kao i od nekih bolesti.
Za simptome trudnoće držite se opće poznatih simtpoma, ako ne znate koji su, možete pogledati po nekim medicinskim web-stranicama. Sve ostalo je subjektivno, a najčešće autosugestija.

Sigurna
23.12.2010., 16:04
Pozdrav cure.

Ovo boldano nije preporuka, nego pravilo!
A zaštićena si i tijekom pauze, pa ako ih kroz tri tjedna piješ pravilno, sve je u redu i četvrti tjedan (7 dana pauze nije dovoljno vremena da ti se jajnici pokrenu do mjere da dođe do ovulacije - nema ovulacije, nema trudnoće).

nataliccch
28.12.2010., 17:43
Ima li pozitivan nalaz za eritrocite/ hb u urinu veze sa trudnoćom?

Sigurna
28.12.2010., 20:18
Ima li pozitivan nalaz za eritrocite/ hb u urinu veze sa trudnoćom?

Postojećom ili mogućom?

nataliccch
28.12.2010., 20:21
mogućom, znači da li je to znak trudnoće ?

Sigurna
28.12.2010., 20:35
mogućom, znači da li je to znak trudnoće ?

Po čemu bi to bio znak trudnoće? Nije li logično da bi se onda testiralo na to a ne na betu? Malo logike :rolleyes:. Prije je znak menstruacije ili bolesti, a ne trudnoće.

Khalli
31.12.2010., 16:54
Stara godina je i.. Ne mogu vjerovati da sam na ovom topicu.. Ja sam ta koja pazi strahovito, koja koristi kontracepciju otkako zna za seksualne odnose i.. Uglavnom, otkako sam prestala piti pilule (zbog HPV-a) pogubila sam se u brojanju svog ciklusa.. Otprilike, traje 27 - 32 dana, a danas je 35. ili 36. dan i nema mi menstruacije.. Ima li razloga za brigu? Dečko i ja koristimo kondome, nismo imali ni jedan odnos bez zaštite.. Hm, molim nekoga da me umiri jer mi zadnjih 5 godina (dok sam pila pilule) nije kasnila menstruacija, bar nije kasnila ovako drastično..
Ovako, je li moguće da kondom pukne, a da se to ne primjeti (napominjem, paranoična sam, provjeravala sam ih nakon korištenja :D)?? :rolleyes:

P.S. Nadam se da će nekoga ovaj post nasmijati i da nemam razloga za brigu, već da su mi samo hormoni još zbunjeni.. (prestala sam piti pilule u listopadu)

P.P.S. Mogu li napraviti test u ponedjeljak ako mi preko vikenda ne dođe menstruacija?! :ne zna:

Sigurna
31.12.2010., 18:06
Stara godina je i.. Ne mogu vjerovati da sam na ovom topicu.. Ja sam ta koja pazi strahovito, koja koristi kontracepciju otkako zna za seksualne odnose i.. Uglavnom, otkako sam prestala piti pilule (zbog HPV-a) pogubila sam se u brojanju svog ciklusa.. Otprilike, traje 27 - 32 dana, a danas je 35. ili 36. dan i nema mi menstruacije.. Ima li razloga za brigu? Dečko i ja koristimo kondome, nismo imali ni jedan odnos bez zaštite.. Hm, molim nekoga da me umiri jer mi zadnjih 5 godina (dok sam pila pilule) nije kasnila menstruacija, bar nije kasnila ovako drastično..
Ovako, je li moguće da kondom pukne, a da se to ne primjeti (napominjem, paranoična sam, provjeravala sam ih nakon korištenja :D)?? :rolleyes:

P.S. Nadam se da će nekoga ovaj post nasmijati i da nemam razloga za brigu, već da su mi samo hormoni još zbunjeni.. (prestala sam piti pilule u listopadu)

P.P.S. Mogu li napraviti test u ponedjeljak ako mi preko vikenda ne dođe menstruacija?! :ne zna:

Pa evo, stara godina je i ja odgovaram na post, pa...:D. Bez obzira na korištenje kondoma, šansa za trudnoću postoji. Prvo, bitno je da li ste imali uopće odnose u vrijeme tvojih plodnih dana. Ako ne, nisi trudna. Ako da, postoji mala mogućnost. Ima na cybermedu tema doktorice o tome kako do trudnoće može doći usprkos savršenoj upotrebi kondoma (ništa nije 100%). Dakle, čim se ima odnose u vrijeme plodnih dana, postoji šansa za trudnoću. Pa kako god mala ili velika bila. Ne možemo ti reći sa sigurnošću jesi ili nisi trudna, vidovite nismo. Ali....evo, ja imam cikluse 28-34 dana i svakih dvije godine mi se dogodi ciklus od 40 recimo. Razlog? Samo nebo zna.

Da bi napravila test treba proći najmanje 14 dana od odnosa koji je mogao rezultirati trudnoćom. A najbolje je da prođe 19 dana, onda se rezultat može smatrati 100% točnim. Iako se neki testovi kunu u točnost rezultata nakon 10 dana od odnosa. Ako ti je prošlo više od 14 dana, kupi test, napravi, nemoj kupovati Clearblue, bacanje novaca, kupi Gravignost bilo koji ili Babycheck ili Sign test, ovaj zadnji je najjeftiniji, a sasvim OK.
Sretno.

Khalli
02.01.2011., 17:56
Pa evo, stara godina je i ja odgovaram na post, pa...:D. Bez obzira na korištenje kondoma, šansa za trudnoću postoji. Prvo, bitno je da li ste imali uopće odnose u vrijeme tvojih plodnih dana. Ako ne, nisi trudna. Ako da, postoji mala mogućnost. Ima na cybermedu tema doktorice o tome kako do trudnoće može doći usprkos savršenoj upotrebi kondoma (ništa nije 100%). Dakle, čim se ima odnose u vrijeme plodnih dana, postoji šansa za trudnoću. Pa kako god mala ili velika bila. Ne možemo ti reći sa sigurnošću jesi ili nisi trudna, vidovite nismo. Ali....evo, ja imam cikluse 28-34 dana i svakih dvije godine mi se dogodi ciklus od 40 recimo. Razlog? Samo nebo zna.

Da bi napravila test treba proći najmanje 14 dana od odnosa koji je mogao rezultirati trudnoćom. A najbolje je da prođe 19 dana, onda se rezultat može smatrati 100% točnim. Iako se neki testovi kunu u točnost rezultata nakon 10 dana od odnosa. Ako ti je prošlo više od 14 dana, kupi test, napravi, nemoj kupovati Clearblue, bacanje novaca, kupi Gravignost bilo koji ili Babycheck ili Sign test, ovaj zadnji je najjeftiniji, a sasvim OK.
Sretno.

Hvala što si mi odgovorila (na staru godinu :cerek:)! Menstruacija mi je upravo došla tako da.. Uf, olakšanje!! Uglavnom, došla je na 37. ili 38. dan.. Uistinu neobično! Valjda je dugi niz godina korištenja kontracepcijskih pilula napravio svoje.. :confused:

LiSao
04.01.2011., 13:24
pozdrav svim!
htjela bih pitati nakon koliko dana od začeća je moguće testom beta hcg utvrditi je li netko trudan ili ne?

moj slučaj je slijedeći: imam policistične jajnike i izostanak menstruacije, zbog čega mi je ginekolog prepisao provera tablete ( za izazivanje menstruacije). četvrti dan uzimanja tih tableta spavala sam s dečkom (koristili smo kondom), a četiri dana nakon toga sam dobila menstruaciju.
mjesec dana poslije nisam dobila menstruaciju, te sam napravila test beta hcg, koji je bio ispod 3, što znači da nisam trudna.
zanima me je li test mogao pogriješiti, budući da mi je tad menstruacija izostala tek mjesec dana?
(kako spomenuh, imam policistične jajnike i bila sam pod velikim stresom. također, prije neki dan sam napravila kućni test za trudnoću koji je bio negativan. danas sam dobila neko malo krvarenje za koje još nisam sigurna je li menstruacija ili ne. znam da sam paranoična, ali trenutno ne mogu protiv toga:(

Sigurna
04.01.2011., 13:34
Piše ti iznad tvog posta kad se može raditi kućni test. :rolleyes: U laboratoriju se može i prije.

Svaka sexualno aktivna osoba trebala bi znati neke osnove. U suprotnom je neodgovorna.

LiSao
04.01.2011., 14:28
Sigurna, znam osnove. na kućnom testu piše kad se može koristiti. znam da sve upućuje da nisam trudna, no paranoična sam i tražim mišljenje ljudi koji možda više znaju od mene. je li to teško shvatiti ili je odmah potrebno osuđivati?

pitala sam za beta hcg. ako znaš, molim te mi reci, u protivnom, mislim da ili nisi dobro pročitala post ili mudruješ.

ponavljam pitanje: nakon koliko dana od mogućeg začeća je test beta hcg pizdan?

heidigirl1606
09.01.2011., 08:33
evo i mojeg pitanja.. inače su mi ciklusi jako neredoviti, zadnjih par mjeseci mi je 30, 31, 36, 28 dana pa se opet tako ponavlja... maksimum u zadnje 2 godine mi je bilo 49, ali to sada ne bih trebala uzimati u obzir jer je bilo tako davno zar ne?
s dečkom sam imala nezaštićeni odnos tijekom zadnjeg dana menge i svršio je u mene i poslije toga uglavnom nezaštićene odnose ali nije svršio u mene. danas mi je 37. dan ciklusa a mengu nisam dobila, nemam apsolutno nikakve simptome, nit me grudi bole, nikakvi grčevi, ni prištevi, samo jako kremast iscjedak recimo, i menge nigdje. planiram danas napraviti test.. što da još radim? jel moguće da sam trudna?

Snowblack
09.01.2011., 19:17
evo i mojeg pitanja.. inače su mi ciklusi jako neredoviti, zadnjih par mjeseci mi je 30, 31, 36, 28 dana pa se opet tako ponavlja... maksimum u zadnje 2 godine mi je bilo 49, ali to sada ne bih trebala uzimati u obzir jer je bilo tako davno zar ne?
s dečkom sam imala nezaštićeni odnos tijekom zadnjeg dana menge i svršio je u mene i poslije toga uglavnom nezaštićene odnose ali nije svršio u mene. danas mi je 37. dan ciklusa a mengu nisam dobila, nemam apsolutno nikakve simptome, nit me grudi bole, nikakvi grčevi, ni prištevi, samo jako kremast iscjedak recimo, i menge nigdje. planiram danas napraviti test.. što da još radim? jel moguće da sam trudna?

Odi ujutro u ljekarnu po test.. Ako ne dobiješ kroz par dana, javi se ginu i to je to:ne zna:

Btw. zadnji dan menstruacije i slično nije pametno za takav sex ako ne želiš ostati trudna..

leeloo27
09.01.2011., 19:55
Molim vas da se suzdržite moraliziranja.

theorema
12.01.2011., 17:22
pozdrav svim!
htjela bih pitati nakon koliko dana od začeća je moguće testom beta hcg utvrditi je li netko trudan ili ne?

moj slučaj je slijedeći: imam policistične jajnike i izostanak menstruacije, zbog čega mi je ginekolog prepisao provera tablete ( za izazivanje menstruacije). četvrti dan uzimanja tih tableta spavala sam s dečkom (koristili smo kondom), a četiri dana nakon toga sam dobila menstruaciju.
mjesec dana poslije nisam dobila menstruaciju, te sam napravila test beta hcg, koji je bio ispod 3, što znači da nisam trudna.
zanima me je li test mogao pogriješiti, budući da mi je tad menstruacija izostala tek mjesec dana?
(kako spomenuh, imam policistične jajnike i bila sam pod velikim stresom. također, prije neki dan sam napravila kućni test za trudnoću koji je bio negativan. danas sam dobila neko malo krvarenje za koje još nisam sigurna je li menstruacija ili ne. znam da sam paranoična, ali trenutno ne mogu protiv toga:(

meni prije tih tableta ginx radio taj test, bez da me pitao kada i kako sam imala odnose, već je zaključio da 100% nisam trudna samo na temelju nalaza
mislim da se već u prvom tjednu trudnoće vrijednosti rastu

dr.opče med
14.01.2011., 18:58
BOK! OVAKO KASNJENJE MENSTRUACIJE JE JEDAN OD RIZIKA KOD POLICISTIČNIH JAJNIKA.,ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI I SPONTANE POBACAJE , TEST JE 99% DA JE TOCAN!! POTREBNO JE POVEČENJE FIZIČKE AKTIVNOSTI TE AKO STE PUSAC PODHITNO PRESTATI PUSITI ISTO I S ALKOHOLOM REDOVITO PITI PREPISANE LJEKOVE
STRES ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI KASNJENJE MENSTRUACIJE I NIZ TOGA DRUGOG .PODHITNO SE RJESITI STRESA I PRIDRZAVATI SE PRAVILA PREPISANIH OD VASEG LJECNIKA/CE

Sashica
14.01.2011., 20:03
....

Pisanje CAPS LOCKom smatra se deranjem. Ovaj put samo upozorenje, ubuduće karton. Molim te da prije pisanja tu na ŽZ malo proučiš pravila (http://www.forum.hr/showthread.php?t=505493) :mig:

Isto tako, quotaj osobu kojoj odgovaraš jer ovako djeluje zbunjujuće. Pretpostavljam da si se referirao na post od LiSao koja je pitala za pozdanost testa beta i govorila o izostanku menstruacije. Mislim da nije baš jednostavno poslušati savjet ''podhitno se riješi stresa'', kao da je to nešto što možemo tek tako odbaciti kroz prozor. Svi znamo da je stres bitan faktor koji utječe na zdravlje, ali u današnjem užurbanom tempu života, nije lako osloboditi se stresa.

dr.opče med
14.01.2011., 20:29
BOK! OVAKO KASNJENJE MENSTRUACIJE JE JEDAN OD RIZIKA KOD POLICISTIČNIH JAJNIKA.,ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI I SPONTANE POBACAJE , TEST JE 99% DA JE TOCAN!! POTREBNO JE POVEČENJE FIZIČKE AKTIVNOSTI TE AKO STE PUSAC PODHITNO PRESTATI PUSITI ISTO I S ALKOHOLOM REDOVITO PITI PREPISANE LJEKOVE
STRES ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI KASNJENJE MENSTRUACIJE I NIZ TOGA DRUGOG .PODHITNO SE RJESITI STRESA I PRIDRZAVATI SE PRAVILA PREPISANIH OD VASEG LJECNIKA/CE

Pisanje CAPS LOCKom smatra se deranjem. Ovaj put samo upozorenje, ubuduće karton. Molim te da prije pisanja tu na ŽZ malo proučiš pravila (http://www.forum.hr/showthread.php?t=505493) :mig:

Isto tako, quotaj osobu kojoj odgovaraš jer ovako djeluje zbunjujuće. Pretpostavljam da si se referirao na post od LiSao koja je pitala za pozdanost testa beta i govorila o izostanku menstruacije. Mislim da nije baš jednostavno poslušati savjet ''podhitno se riješi stresa'', kao da je to nešto što možemo tek tako odbaciti kroz prozor. Svi znamo da je stres bitan faktor koji utječe na zdravlje, ali u današnjem užurbanom tempu života, nije lako osloboditi se stresa.

dobro ok sad razumjem tek sam prvi put tu paa se ne snalazim bas najbolje al svejedno hvala na savjetu!!

Mg.Aloisis
17.01.2011., 20:18
meni će od sutra kasniti:(, a inače imam cikluse ko urica i danas bi već trebala umirati od bolova u cicama i od pms-a, ali ništa, tako da znam da još sigurno 5 dana neću dobiti jer mi se sva ta upozorenja javljaju otprilike toliko ranije. imala sam nezaštićeni odnos 19. dan, ali nije svršio u mene i inače bi bila sigurna da je opasnost prošla, ali sam par dana pred ovulaciju i za vrijeme bila bolesna,a meni kad sam bolesna i dlake prestaju rastu, menga se odgađa i sve staje. tako da je moguće da je 19. dan bila ovulacija, a moguće je i da je sve skupa odgođeno za idući mjesec.
i svi se već zajebavamo kako sam trudna, a nikome nije smiješno. mislim da je prerano da radim test, ne želim bacati novce, budem ga radije za tjedan dana napravila, a opet tako sam nestrpljiva, a opet tako škrta.

nanalica
22.01.2011., 11:50
Dobar dan, imam pitanje, zadnja 3 ciklusa su mi bila tocna (27dana), i sada je menstruacija trebala doci a kasni vec 4 dana. Dva dana sam vidjela nakon mokrenja rozi mlaz cak i sukrvav. Nisam se zastitila tokom odnosa sa deckom jer planiramo dijete. Napravila sam vec dva puta test na trudnocu i negativan je. Citala sam o vanmatericnoj trudnoci i strah me toga..nadam se da je sve u redu i sto je najbolje kada da ponovim test ? Jesu li uopce pouzdani ti jeftini kucni testovi ? Hvala!

annie25
23.01.2011., 11:07
Molim vas pomagajte, umrit cu od nervoze!
Manstruacija mi kasni vec tjedan dana, trebala san je dobiti proslu nedjelju s tim da sam vec tjedan dana prije menge imala sve simptome pms-a:nervoza, napuhanost, povecana glad, malo me stomak bolio ali umjesto da dobijem menstruaciju u nedjelju ti simptomi su se samo produzili jos tjedan dana i jos nisam dobila a svaki dan me boli stomak kao da ce svaki tren. Jucer mi je nesto rozkasto bilo na gacicama i jutros san pomislila da sam napokon dobila ali apsolutno nista!
Moran napomenit da sam pod uzasnim stresom zbog nekih drugih stvari, sad jos i ovo me dodatno zabrinjava i da mi menga vec tri ciklusa kasni po 4, 5 dana jer sam u stresu al ovaj put mi je najduze....
S deckom sam spavala bez zastite tjedan dana prije nego sta sam trebala dobit, nije svrsio u mene, znaci neplodni dani su mi trebali biti a sad sama vise ne znam, nervoza me krpa.....
da li uopce postoji mogucnost da sam trudna?

senoritaa
23.01.2011., 20:25
Molim vas pomagajte, umrit cu od nervoze!
Manstruacija mi kasni vec tjedan dana, trebala san je dobiti proslu nedjelju s tim da sam vec tjedan dana prije menge imala sve simptome pms-a:nervoza, napuhanost, povecana glad, malo me stomak bolio ali umjesto da dobijem menstruaciju u nedjelju ti simptomi su se samo produzili jos tjedan dana i jos nisam dobila a svaki dan me boli stomak kao da ce svaki tren. Jucer mi je nesto rozkasto bilo na gacicama i jutros san pomislila da sam napokon dobila ali apsolutno nista!
Moran napomenit da sam pod uzasnim stresom zbog nekih drugih stvari, sad jos i ovo me dodatno zabrinjava i da mi menga vec tri ciklusa kasni po 4, 5 dana jer sam u stresu al ovaj put mi je najduze....
S deckom sam spavala bez zastite tjedan dana prije nego sta sam trebala dobit, nije svrsio u mene, znaci neplodni dani su mi trebali biti a sad sama vise ne znam, nervoza me krpa.....
da li uopce postoji mogucnost da sam trudna?

Malo polakše :)
Znam da ti je nervoza ali i sama kažeš da ti je menga kasnila i u prijašnjim ciklusima pa se zajedno s tobom nadam da je problem u tome.
Kako bi se riješila straha sutra kupi test i vidi što je na stvari :top:

ps. jednoj frendici je nedavno kasnila 10 dana samo zbog stresa, dok je druga ipak trudna jer je računala plodne dane pa se malo zeznula (znači koristi neku drugu vrstu kontracepcije) :top:

dinosauric
23.01.2011., 21:09
spavala sam s deckom i na kraju odnosa (nije svrsio) smo skuzili da se kondom spustio,pokrivao ga je kojih 6-7 cm. dobila sam menstruaciju koja ne boli a inace jako i sva je neka bezveze,sve nesto crno smede i gotovo da je nema. sto vi mislite,postoji li sansa da sam trudna?:(

kordica
23.01.2011., 21:14
spavala sam s deckom i na kraju odnosa (nije svrsio) smo skuzili da se kondom spustio,pokrivao ga je kojih 6-7 cm. dobila sam menstruaciju koja ne boli a inace jako i sva je neka bezveze,sve nesto crno smede i gotovo da je nema. sto vi mislite,postoji li sansa da sam trudna?:(

nisi trudna :kava:

leeloo27
23.01.2011., 21:17

Ma nisi trudna. Al za svoju dušu popiški test, inače ćeš prolupati do slijedeće menge. :)

Sekana
25.01.2011., 11:35
Molim vas pomoc!

Bebi je 9 mj, jos ga dojim. Nikad jos nisam dobila mengu. Tri dana zaredom blaga sukrvica na toalet papiru, samo povremeno, blaga boluckanja u stomaku, ali menge nigdje. Vec 2 dana nema ni sukrvice. Sta bi moglo biti? Mogu li biti trudna, a da je to ona lazna menga?
Cak razmisljam i da nije neki spontani koliko sam zabrinuta :confused:

zija
25.01.2011., 11:58
naravno da možeš ostati trudna iako nemaš menstruaciju, jer ovulaciju imaš:)
i naravno da dojenje nije kontracepcija.
zašto jednostavno ne napraviš test i riješiš se sumnji?:ne zna:
sukrvica može značiti svašta

Sekana
25.01.2011., 13:56
naravno da možeš ostati trudna iako nemaš menstruaciju, jer ovulaciju imaš:)
i naravno da dojenje nije kontracepcija.
zašto jednostavno ne napraviš test i riješiš se sumnji?:ne zna:
sukrvica može značiti svašta

A sta svasta moze znaciti, to me i zanima?
Hvala

Sigurna
25.01.2011., 14:13
A sta svasta moze znaciti, to me i zanima?
Hvala

Jel ovo ozbiljno pitanje? Što sve može biti? Jer što očekuješ za odgovor? Može biti da si trudna, da je neki hormonski disbalans, da imaš rak grlića maternice, da imaš upalu, da si pokupila koju boleštinu - sve može biti, vidiš kako nema smisla nagađati? A test i ginekolog se ne čine boljim rješenjem?

Barbara B.
25.01.2011., 18:22
hmmm mozda malo i glupo pitanje ali ne mogu cekat...

naime taman nakon sto mi je menstruacija prestala spavala sam sa deckom i sad me zanima da li moram cekati do druge mestruacije da bi provjerila da li sam trudna ili to mogu i prije?? jer ovo cekanje naredna mjesec dana me izludjuje ....

curke, unaprijed Veeeeeliko hvala

andrea1987
27.01.2011., 17:28
Molim sto brzi odgovor, zbog silne panike koja me hvata :(

Citav mjesec smo imali zasticene odnose (uz pomoc kondoma) plus sto nikad nije ejakulirao u mene, jedanput smo imali nezasticen, takodjer ejakulacija vani. Ali eto taj me izgleda i brine...
Meni menzes traje oko 35, nekad vise nekad manje, inace je malo duzi ciklus. Danas je 37. dan, grudi me jako bole, menzesa nema. Radila sam test na jutarnju mokracu koji je nakon nekih 6 min pokazao pozitivan rezultat, s tim da taj test vec odavno stoji u mom ormaricu i rok upotrebe pise 01/2011.
poslije sam iz panike kupila 2 nova, razlicita testa koja su pokazala negativan rezultat. Samo je problem sto sam to radila nakon 3 sata, znaci ne na jutarnji urin, i pila sam puno vode da bih mogla da mokrim.

Da li ima mogucnosti da su lazno negativni i da li ima razloga da brinem?
Molim vas odgovorite iskreno, hvala!! :(

lidija84
27.01.2011., 17:49
Ovisi kad je bio taj nezaštićen odnos.
To što je on ejakulirao van ne znači da nije nešto pobjeglo u tebe. (znam da ne zvučim utješno...)
Mala je mogučnost da si trudna ali ako si baš taj tren bila u pravoj ovulaciji a njemu je pobjeglo onda je moguće da si trudna.
U svakom slučaju najbolje je napraviti UZV!

lidija84
27.01.2011., 17:51
hmmm mozda malo i glupo pitanje ali ne mogu cekat...

naime taman nakon sto mi je menstruacija prestala spavala sam sa deckom i sad me zanima da li moram cekati do druge mestruacije da bi provjerila da li sam trudna ili to mogu i prije?? jer ovo cekanje naredna mjesec dana me izludjuje ....

curke, unaprijed Veeeeeliko hvala

Trebaš pričekati do iduće očekivanje menstruacije jer se ne može tako rano ustanoviti trunoća!

Barbara B.
27.01.2011., 18:39
Trebaš pričekati do iduće očekivanje menstruacije jer se ne može tako rano ustanoviti trunoća!

puno hvala na odgovoru, ali ovo cekanje ce me izluditi jer mozda sam i trudna a da ni neznam :confused:

hvala jos jednom

Nuria Monfort
27.01.2011., 19:04
Unaprijed vas molim da me ne razapnete. :D

Daklem, malo paničarim iako realno gledajući nemam razloga za to.
Prošle sam subote imala nekakvo prvo seksualno iskustvo, ali nije se radilo o vaginalnom seksu nego o oralnom seksu.

Zadovoljavao me prstima i sve je bilo okej, dapače, veoma ugodno i dobro. :)
No, kako bijasmo goli ja sam kasnije došla do neke lude ideje da je njegov penis u nekom slučajnom dodiru možda prenio spermije na moju vaginu ili da su spermiji ušli putem njegove ruke ako se na njoj nalazila sprema.
Znam, blesava sam, ali ne mogu si pomoći. :rolleyes:

Tehnički je nemoguće da ostanem trudna na takav način zato što spermiji trebaju ući u rodnicu.

Uglavnom, kao što rekoh, paničarim.
Menstruacija mi ne kasni, trebala bih je dobiti za nekih 5 dana, ali strah me. Imam 16 godina i zadnje što mi treba jest trudnoća iako znam da je gotovo nemoguće da sam ostala trudna.

Molim neku pametnu glavu da mi kaže kako sam samo umislila gluposti. :s
I jedva čekam da dobijem mjesečnicu, po prvi put u životu. :zubo:

Još jednom isprike na kretenoidnom postu. :D

Sashica
27.01.2011., 19:20
Nuria, nisi trudna :mig: Kako si i sama rekla, ako ti je samo pružio oralni seks i zadovoljio te prstima, sigurno nisi mogla ostati trudna.

Ali, s obzirom da se tek upuštaš u seksualne odnose, ono o čemu svakako trebaš voditi računa je zaštita, ne samo zbog trudnoće, nego i zbog raznih spolno prenosivih bolesti.

Dakle, uživaj u prvim seksualnim iskustvima, ali i budi oprezna. :)

leeloo27
27.01.2011., 19:31
Ma nisi trudna, i ja sam tako paničarila nakon svog prvog seksa. :zubo: S vremenom ćeš prestati paničariti.

I poslušaj Sashicu.

Nuria Monfort
27.01.2011., 19:46
Nuria, nisi trudna :mig: Kako si i sama rekla, ako ti je samo pružio oralni seks i zadovoljio te prstima, sigurno nisi mogla ostati trudna.

Ali, s obzirom da se tek upuštaš u seksualne odnose, ono o čemu svakako trebaš voditi računa je zaštita, ne samo zbog trudnoće, nego i zbog raznih spolno prenosivih bolesti.

Dakle, uživaj u prvim seksualnim iskustvima, ali i budi oprezna. :)

Eh, sad mi je već lakše. :zubo:
Znam da trebam brinuti o zaštiti i imali smo kondome, ali nije došlo do vaginalnog seksa, no ja sam si svejedno umislila gluposti. :facepalm: :D

Ma nisi trudna, i ja sam tako paničarila nakon svog prvog seksa. :zubo: S vremenom ćeš prestati paničariti.

I poslušaj Sashicu.

A valjda je to paničarenje normalno. :D

Hoću, u svakom slučaju. Hvala cure. :)

Sashica
27.01.2011., 20:03
A valjda je to paničarenje normalno. :D

Je, normalno je, na početku seksualnog života se brineš da ne ostaneš trduna, a onda kasnije dođeš u fazu kao ja da se moliš da ne dobiješ mengu :D

leeloo27
27.01.2011., 20:10
Ja sam sad u fazi da mi je svejedno dal ću dobiti ili ne. :o

Sashica
27.01.2011., 20:36
Opa, lee :lux:

Kleine
27.01.2011., 22:21
cure stvarno nebi otvarala temu, al koga pitat u ovo doba?
desilo se pred dva sata, spavala sam s tipom i jbg svrsio je i mene, meni je menga pri kraju, malo sam u bedu, bojim se trudnoce, svasta se cuje i desava, tako da molim savjet dali ujutro odjurit u apoteku ili cekat pa vidit?
ako ovo nije pravo mjesto ili ak naslov ne pase... i da, nisam trenutno pri kompjuteru a preko telefona trazit... pa ako postoji slicna tema spajajte..
al sam ga zakomplicirala al malo sam sva u klincu
hvala

Sashica
28.01.2011., 08:46
Najvjerojatnije nisi trudna.

Naravno, uvijek postoji vrlo mala mogućnost, npr. ako imaš izrazito kratke cikluse, kao što se dogodilo mojoj šogorici, koja je ostala trudna nakon seksa krajem mjesečnice.

Ali, ako su ti ciklusi uredni i normalni, onda je sve u redu :)

Nuria Monfort
28.01.2011., 13:13
Danas sam dobila mengu, doduše, očekivala sam je tek negdje 2.2., ali došla je! :D :lux:

Sigurna
28.01.2011., 18:00
cure stvarno nebi otvarala temu, al koga pitat u ovo doba?
desilo se pred dva sata, spavala sam s tipom i jbg svrsio je i mene, meni je menga pri kraju, malo sam u bedu, bojim se trudnoce, svasta se cuje i desava, tako da molim savjet dali ujutro odjurit u apoteku ili cekat pa vidit?
ako ovo nije pravo mjesto ili ak naslov ne pase... i da, nisam trenutno pri kompjuteru a preko telefona trazit... pa ako postoji slicna tema spajajte..
al sam ga zakomplicirala al malo sam sva u klincu
hvala

Sve je moguće. I nikad se ne gleda zadnji dan menstruacije, jer je to individualno, bitan je prvi dan i duljina ciklusa. Jer netko smatra zadnjim danom 3 dan ako ima još iscjedak krvavi, netko 5 dan, netko 7...a teorijski, s obzirom na to da spermići u tebi mogu živjeti još, koliko ono, nešto kao tri dana, ako si ovulirala 10 dan, eto ti oplodnje. A ako imaš neredovite cikluse, na plodne i neplodne dane uopće se ne možeš oslanjati (ja sam pilule pred dosta godina prema preporuci ginića popila 6. dan ciklusa - nisam imala redovite, pa se nije moglo znati jel plodni ili neplodni).

krilatistrah
28.01.2011., 21:08
Zdravo svima.
Predstavljam se imenom KrilatiStrah.
Bila sam na jednom od foruma i istravila sam se ako se to tako kaze..
Ljudi nisu normalni na koji nacin zbijaju sale..
Sta ako su ljudi mladi suvise za odnos pa naprave odnos pa imaju problem..a ne vidim nacina da ih strase.. to bi isto bilo kao da bi neko sad ovdje od roditelja strasio tudje dijete,a ne bi se postavio u situaciju da to moze biti i njegovo dijete,no nisam sad tu zbog toga.
Sad sam cisto uplasena hocu li biti tako docekana i ja..
ali sumnjam,nije na svakom forumu tako ruzno kao na onom...

Ovako stvari stoje..
Tu sam da cujem misljenje,savjet...bilo sta da se smirim..
Sinoc sam trebala imati odnos sa deckom,nakon sedam dugih mjeseci sto nismo bili zajedno,pomirili smo se i tako eto.. trebali smo imati odnos no,ja nisam htjela jos uvijek,i tako smo se zadovoljavali,on mene i ja njega i on je svrsio,u gace,jer tad nije jos bio stavio kondom.. nakon sto je svrsio u gace,stavio je kondom jedan.. i malo smo se mazili tako..i htio je da udje u mene no ja nisam dala.. i ono hajde hajde i hajde.. reko promijeni kondom taj i onda cemo se opet maziti,ali nisam htjela da udje u mene i nije ulazio,promijenio je taj kondom i klizio je ..ono,kako bih objasnila,nabadao se na vrh sami,ali nije ulazio u mene jer je mene strasno boljelo.. i kondom je pukao negdje po sredini i ja sam tio skontala i maknula sam ga od sebe.. i tad sam se stvarno zabrinula..bezobzira sto je svrsio u gace i sve i sto je promijenio kondom jednom,dva put.. toliko se sad brinem....
nikad nam se nista lose nije dogodilo.. stvarno ne bih zeljela da mi se dogodi sad nesto lose,posebno ne ovako bezazlenim putem.. cak ni odnos nismo imali pravi..

Molim vas,recite mi da nemam zasto da se brinem,svakako planiram napraviti test i ici ginekologu na razgovor..ali toliko ludim da cu poceti umisljati simptome..
taman mi je mjesecnica prosla..
ima sest dana kako je prosla.. i trebam ponovno drugu dobiti za nekih 17 dana.. i zaista ne mogu vise...
stalno razmisljam o tome...

Na svim forumima citam dovoljno je samo malo da zatrudnis.. dovoljno je ovo ..dovoljno je ono..
pa daj..
trudna sam onda skroz..
ne znam sta da cinim...
recite nesto pozitivno molim vas.

veliki pozdrav.

leeloo27
28.01.2011., 21:56
Curke molim vas da ovdje pišete samo o testovima za trudnoću. Za sve nedoumice vezane uz moguću trudnoću postoji tema: Jesam li trudna? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=307578)

Hvala!!

leeloo27
28.01.2011., 21:59
Krilatistrah neboj se, ovdje te neće nitko napadati niti ti moralizirati jer takve stvari na ovom podforumu kažnjavamo. :)

Obrisala sam ti postove na temi o testovima za trudnoću jer inače ovakve gore stvari što si pisala pišemo na ovoj temi, na onoj samo raspravljamo o testovima. :mig:

Edit: i po ovome što si napisala mislim da nema šanse da si trudna. Napravi test da se smiriš, al mislim da se nemaš razloga brinuti.

krilatistrah
28.01.2011., 22:08
Krilatistrah neboj se, ovdje te neće nitko napadati niti ti moralizirati jer takve stvari na ovom podforumu kažnjavamo. :)

Obrisala sam ti postove na temi o testovima za trudnoću jer inače ovakve gore stvari što si pisala pišemo na ovoj temi, na onoj samo raspravljamo o testovima. :mig:

Edit: i po ovome što si napisala mislim da nema šanse da si trudna. Napravi test da se smiriš, al mislim da se nemaš razloga brinuti.

Ti si predivna!
Da si mi blize ja bih te zagrlila i poljubila..znam da nemam nista od rijeci za sigurnost,ali bar ce me smiriti za veceras.
Hvala ti neizmjerno..
Ne mogu ti opisati koliko mi je lakse cuti ovo..

Pa da..znas kakav je grozan forum..
ja sam se iznenadila..momak se javio sav uplasen
da kaze za svoju djevojku da se boje da je trudna..oni su ga napali..bukvalno ismijavali..
govorili mu jest trudna je zeni je..
uzas.
ja sam se zgrozila..
i jos da ne spominjem kako sam se prijavila na taj forum i zatekla da si trudan i za najmanju sitnicu.

Hajd sto mi nije do smijeha,ali sam se morala ismijati.

I tako..
hvala ti puno.

krilatistrah
28.01.2011., 22:12
Ti si predivna!
Da si mi blize ja bih te zagrlila i poljubila..znam da nemam nista od rijeci za sigurnost,ali bar ce me smiriti za veceras.
Hvala ti neizmjerno..
Ne mogu ti opisati koliko mi je lakse cuti ovo..

Pa da..znas kakav je grozan forum..
ja sam se iznenadila..momak se javio sav uplasen
da kaze za svoju djevojku da se boje da je trudna..oni su ga napali..bukvalno ismijavali..
govorili mu jest trudna je zeni je..
uzas.
ja sam se zgrozila..
i jos da ne spominjem kako sam se prijavila na taj forum i zatekla da si trudan i za najmanju sitnicu.

Hajd sto mi nije do smijeha,ali sam se morala ismijati.

I tako..
hvala ti puno.

jos nesto leellooo nisam navela da me najvise zabrinulo to sto se on samo obrisao tako gacama.. zabrinulo me da li je moglo bilo sta sperme ostati da udje u mene?
premda napominjem nakon sto je svrsio u gace,on se samo obrisao od te sperme,stavio je kondom jedan... i onda smo stavili poslije taj drugi koji je puknuo.. eto tako. :))

oh boze..nasekirah se...

leeloo27
28.01.2011., 22:12
Ma nema na čemu. :)

A slušaj na forumima ti se skupljaju svakakve osobe, od divnih krasnih ljudi do bolesnika, nemoj se s time opterećivati.

Ja stvarno mislim da nemaš se razloga brinuti. Kao prvo nije svršio u tebe, kao drugo promjenio je kondom a svaki kondom ti je premazan i spermicidom.

Popiški test za svoju dušu al bit će ti negativan. :top:

krilatistrah
28.01.2011., 22:28
Ma nema na čemu. :)

A slušaj na forumima ti se skupljaju svakakve osobe, od divnih krasnih ljudi do bolesnika, nemoj se s time opterećivati.

Ja stvarno mislim da nemaš se razloga brinuti. Kao prvo nije svršio u tebe, kao drugo promjenio je kondom a svaki kondom ti je premazan i spermicidom.

Popiški test za svoju dušu al bit će ti negativan. :top:

Vidis,od tebe naucih i nesto novo.
:)

Ne bi mi vjerovala kako sam cudna osoba po nekim stvarima...
Nisam znala to za kondome da sadrze.. znaci da se zaista ne trebam plasiti.. jos je dva promijenio otkako je svrsio bio.. i taj drugi nazalost pukne.. srce mi je stalo.. nikada se prije nije dogodilo..a ja sam uzas po tim stvarima.. ja bih da imam odnos i pazila bih se i sve..ali nikada ne bih zeljela da zatrudnim..jer meni abortus nije samo abortus.. to je nesto veliko u zivotu.. ako se to dozivi i prezivi onda si fkt hrabar covjek.. nista vise..

a trenutno sam fkt sama..
osim njega,ali ne mogu da ga opterecujem previse..znam ga kakav je...on je tu i sve..ali kad je on siguran onda je sto posto siguran..

ne znam,nije mi prvi test kojeg cu raditi,ali svaki put ga dozivim kao prvi :)
valjda strah..

nemam roditelje kojima bih mogla o ovim stvarima.. i to je najgora stvar..oni bi ti trebali biti jedini prijatelji,a to nisu... ili jesu,ali ne u ovom pogledu.

Ni ne sanjaju koje ja brige vodim..
eto ti ironije zivota.

Hvala ti najljepsa...vece si mi uljepsala.
to je sigurno.

leeloo27
28.01.2011., 22:41
Većina kondoma sadrži spermicid. Ma i da nema toga, svejedno nema šanse da si ostala trudna.

Druga stvar da ti je dečko svršio u tebe i onda vam pukao kondom, ovako se stvarno ne moraš brinuti i možeš mirne duše spavati.

krilatistrah
28.01.2011., 22:50
Većina kondoma sadrži spermicid. Ma i da nema toga, svejedno nema šanse da si ostala trudna.

Druga stvar da ti je dečko svršio u tebe i onda vam pukao kondom, ovako se stvarno ne moraš brinuti i možeš mirne duše spavati.

Da. Vidim da si me bas dobro razumijela. Ma,vjeruj mi,poludjela sam veceras,citam i ne mogu sebi doci,na jednoj stranici pise dovoljno je samo malo,vjeruj da jest trudna..upola frke pise da moze biti trudna iako nije probijen himen.. ma u cudu sam se nasla..e reko ako je ta trudna sto joj nije probijen himen,onda sam ja sto posto trudna XD

i takve stvari.
uspanicila sam se..
zaboravila sam kako su nam tekli odnosi prije nekih sedam mjeseci dok smo jos bili zajedno..uopste se nisam brinula ovoliko..
ne znam,u meni je neprevazidjeni strah od toga...
ali uzivam u tome.. sta da ti kazem.
Svi podjednako uzivaju...

(:

mnogo ti hvala jos jednom...(:

micek-jerry
29.01.2011., 09:29
Ja nemam dobro neko iskustvo s tim testovima...recimo meni je situacija bila drugačija-bila je planirana trudnoća i zbog rizičnog radnog mjesta mi je bilo u interesu čim prije znati jesam trudna.
Pa sam ujutro (28. dan ciklusa) otišla vaditi krv u lab i nestrpljiva kakva jesam sam napravila i test Intim plus. Tes je bio negativan ( a osjetljivost mu je 5 jedinica ), a popodne mi je došao nalaz iz krvi-Beta pozitivan i to 45! :cerek:
Tak da ti testovi očito nisu pouzdani kak oni reklamiraju.

Sigurna
29.01.2011., 13:13
Ja nemam dobro neko iskustvo s tim testovima...recimo meni je situacija bila drugačija-bila je planirana trudnoća i zbog rizičnog radnog mjesta mi je bilo u interesu čim prije znati jesam trudna.
Pa sam ujutro (28. dan ciklusa) otišla vaditi krv u lab i nestrpljiva kakva jesam sam napravila i test Intim plus. Tes je bio negativan ( a osjetljivost mu je 5 jedinica ), a popodne mi je došao nalaz iz krvi-Beta pozitivan i to 45! :cerek:

Otkud ti ovo?

Lorraine
29.01.2011., 23:19

Ja sam dosad vjerovala da kad su negativni da su 100% negativni (takvo mi je dosadašnje iskustvo) ali sutra idem napraviti test još jednom. (Inače mi ciklusi nisu pravilni)

micek-jerry
30.01.2011., 09:41
Otkud ti ovo?

Mislim da je pisalo na testu :confused:
Sad sam našla upute od hCG1-step quick direct testa i na njemu piše:osjetljivost 25 IU/l. Ako sam krivo napisala za Intim plus ispričavam se, ali sigurno je barem osjetljiv kao i ovaj jeftinjak gore naveden....znači 25..a on ostao negativan na mojih 45.

rozobijela
30.01.2011., 20:36
Pozdrav,
Ovako mjesecnica mi kasni 10tak dana. Otkud mi ova najpesimisticnija ideja? Pa ovako od pocetka.

Krajem prosinca sam imala odnos prilikom kojeg je pukao kondom, ali nisam panicarila. Tad mi se ucinilo da nisu bas bili plodni dani, al sad kad sam pocela panicarit ipak je to bilo tu negdje blizu plodnih dana :confused::confused:
Vec par dana nakon odnosa sam pocela imati neke grceve i osjecaj kao da cu dobit svaki cas.
No evo kasni mi menga vec 10 dana od ceg posljednjih 5 imam uzasne bolove, totalno neobicne. Grcevi su non stop, plus sto sam se nekako napuhala i boli mi ked obucem npr traperice ili remen, bilo sto sto me najmanje steze oko struka.

Logicno, test na trudnocu sam radila. Prvi put kad sam mislila da je najranije da bi moglo reagirati, bio je negativan...a onda opet jucer i opet je negativan...

Jako me bolo dole, postala sam paranoicna, naletila sam negdje na temu o izvanmatericnoj sad mi je odjednom ta ideja u glavi.
Pogotovo jer vidim da uzrok mogu biti neke infekcije ili upale, a imala sam ih ranije.
Sto bi moglo biti u pitanju?

Male
30.01.2011., 22:49
jesam li trudna?
zadnju menstruaciju sam dobila 2.1. dečko i ja smo imali odnose 13. i 14. 1. (možda i 15.1.-nisam sigurna), ali nismo koristili zaštitu. svaki put bi "izvadio" prije nego je svršio.
negdje tih dana sam uočila rozkastu mrlju na gaćicama kao od krvi. prije 4-5 dana sam često išla na wc->u to vrijeme me bolio trbuh, ali lijevo dolje (no samo kad bi rukom stisnula taj dio ili kad bi bila na wc-u pa bi stisnula, dok bi obavljala nuždu xD, ne znam kak bi drugačije to opisala), inače ne bi niš osjetila. boljelo me 3 dana, pa se bol maknula. grudi su mi veće i osjetljive-malo bole, kao i inače kad trebam dobit, isto tako i trbuh-malo je napuhnut, ali to je i inače prije menge. vidjela sam sluz na wc papiru prilikom brisanja, ali i to mi se znalo pojavljivat prije menstruacije.
e sad, menstruacija mi inače nije redovita. zadnja menstruacija mi je bila 2.1. (kao što sam i napisala), prije nje mi je uranila dan ili 2, a prije te je bila točna. no sve menstruacije prije su mi kasnije dan, dva tri... rekord je 10 dana.
kupit ću test u srijedu, do tad menstruaciji dajem rok. xD
MOLIM VAS ZA MIŠLJENJA! HVALA

MaRina.23
31.01.2011., 08:54
Lijep pozdrav svim curama...

Čitala sam postove od početka, al stvarno ih je puno, pa vas molim da mi pomognete ako ste imale slično iskustvo.
Naime, desilo mi se nešto uznemiravajuće. Prije par dana su me iz čista mira uhvatili strašni grčevi u trbuhu,
nisam mogla funkcionirat nikako, završila sam na hitnoj.
Radili su mi razne pretrage kako bi ustanovili uzrok, no ništa konkretno nije pronađeno. Na kraju, prije odlaska kući,
doktorica mi je dala nalaze i rekla da preporuča odlazak kod ginekologa jer ne isključuju trudnoću koju oni ne
mogu ni potvrditi ni negirati.
Obzirom da je bilo jako kasno u noć i obzirom da ne volim ići kod bilo kojeg ginekologa, nisam otišla odmah
tada, već planiram otić k svojoj.
Pošto mi nije dalo mira to što su mi rekli, idući dan kada sam bila kod svoje doktorice opće prakse,
rekla je da napravim test za tjedan dana..pitala sam ju zašto ne odmah, rekla je "ne, za tjedan dana"..

Poslije si mislim, ma kvragu, ne mogu toliko čekat i napravim test taj isti dan, ispao je negativan.

Menstruacija mi kasni par dana, ali meni uvijek kasni, tako da mi ne bi bilo ništa neobično da nije
došlo do bolova u trbuhu i odlaska na hitnu.
Inače, primjetila sam da me malo češće glava boli i nekoliko dana uzastopno sam imala
neke divlje vrtoglavice..nije da inače nemam problema sa time, ali tih dana je bilo baš kaotično.

E sad, je li koja od vas imala slično iskustvo, pa da se ispostavilo da je trudna jer ne znam ni
sama što da mislim.
Kod ginekologa planiram idući tjedan.

Hvala vam na čitanju

Male
31.01.2011., 23:28
dns sam opet imala iscjedak

MaRina.23
01.02.2011., 07:06
dns sam opet imala iscjedak

Imam iste simptome kao i ti, samo što su meni doktori rekli da ne isključuju trudnoću + imala sam odvratne grčeve u trbuhu, vrtoglavice i glavobolje, pa sam jučer dobila menstruaciju. Ne brini, ja sa svojim dragim ne koristim nikakvu zaštitu osim prekinutog snošaja, pa nisam trudna. Čim se malo opustiš i prestaneš razmišljati o tome ( pogotovo ako je trudnoća nešto što trenutno ne želiš ), pokazat će se jesu li ti sumnje opravdane. U svakom slučaju, osobno sumnjam da si trudna. Nekako smatram da mi žene to osjetimo na drukčiji način osim izostanka menstruacije.

zija
01.02.2011., 09:28
jesam li trudna?
zadnju menstruaciju sam dobila 2.1. dečko i ja smo imali odnose 13. i 14. 1. (možda i 15.1.-nisam sigurna), ali nismo koristili zaštitu. svaki put bi "izvadio" prije nego je svršio.
negdje tih dana sam uočila rozkastu mrlju na gaćicama kao od krvi. prije 4-5 dana sam često išla na wc->u to vrijeme me bolio trbuh, ali lijevo dolje (no samo kad bi rukom stisnula taj dio ili kad bi bila na wc-u pa bi stisnula, dok bi obavljala nuždu xD, ne znam kak bi drugačije to opisala), inače ne bi niš osjetila. boljelo me 3 dana, pa se bol maknula. grudi su mi veće i osjetljive-malo bole, kao i inače kad trebam dobit, isto tako i trbuh-malo je napuhnut, ali to je i inače prije menge. vidjela sam sluz na wc papiru prilikom brisanja, ali i to mi se znalo pojavljivat prije menstruacije.
e sad, menstruacija mi inače nije redovita. zadnja menstruacija mi je bila 2.1. (kao što sam i napisala), prije nje mi je uranila dan ili 2, a prije te je bila točna. no sve menstruacije prije su mi kasnije dan, dva tri... rekord je 10 dana.
kupit ću test u srijedu, do tad menstruaciji dajem rok. xD
MOLIM VAS ZA MIŠLJENJA! HVALA

s obzirom da ne želiš biti trudna i ja ti želim isto:)

ali, s obzirom na ovo što si napisala, mogla bi biti. ne želim te strašiti, ali imala si odnose u vrijeme plodnih dana( najvjerojatnije), a da ne pričam koliko znam cura koja su zatrudnile koristeći tu metodu kontracepcije, odnosno ne koristeći kontracepciju. i da, sve ovo što si napisla mogu biti simptomi trudnoće. to ti znam pouzdano:D

eto, ja bi na tvom mjestu svakako napravila test, ako do sada nisi dobila.
želim ti sreću i držim fige da bude minus. a za sljedeći puta- kondom glavu čuva:)
ili pilule, ako smiješ

leeloo27
01.02.2011., 10:45
Ne mora biti. Ako nema redovite menge u dan, nisu joj ni ovulacije točne u dan, tako da je upitno dal su joj tada bili plodni dani.

A ovi simptomi što je ona napisala, ja ih imam sve osim učestalog mokrenja kad sam u pms-u i kad trebam dobiti. Evo sad trenutačno sam u pms-u i recimo cice me bole toliko da ne mogu spavati na stomaku.

Simptomi pms-a i trudnoće su jako slični tako da se u to ne može baš nešto pretjerano pouzdati.

Male
01.02.2011., 11:44
hvala vam na odg. :)
inače uvijek koristimo kondome, sada nismo :/
sutra kupujem test jer još nisam dobila :/

Male
01.02.2011., 11:49
znate kaj mene zanima, kolko ti simptomi kod trudnica inače traju? 2,3-4 dana kao kod mene ili više?

zija
01.02.2011., 12:22
Ne mora biti. Ako nema redovite menge u dan, nisu joj ni ovulacije točne u dan, tako da je upitno dal su joj tada bili plodni dani.

A ovi simptomi što je ona napisala, ja ih imam sve osim učestalog mokrenja kad sam u pms-u i kad trebam dobiti. Evo sad trenutačno sam u pms-u i recimo cice me bole toliko da ne mogu spavati na stomaku.

Simptomi pms-a i trudnoće su jako slični tako da se u to ne može baš nešto pretjerano pouzdati.

ma znam leeloo da ne mora biti trudna, možda i nije:, ali kaže da je imala odnose 13, 14, i 15 dan tako da.......a kad uzmemo u obzir život spermija ..

koliko sam skužila kaže da joj je prošli mjesec uranila menstruacija dva dana, to nije veliko odstupanje.

za simptome znam da su slični, ja sam bila uvjerena da ću dobiti menstruaciju , a bio je plus:D.

što se tiče simptoma koji podsjećaju na pms, trajali su nekih tjedan dana.imam osjećaj da je sve prestalo kada sam napravila test. osim što su me cice bolile jako dugo i jako jako.

p. s. nadam se da će biti sve ok :)

Male
01.02.2011., 13:11
sad sam mjerila temperaturu i imam 36,7, takva je bila i prije 2 dana. pročitala sam da je kod trudnica normalna povišena temperatura za pola stupnja i stupanj. meni je normalna->nada! :D

tascha
01.02.2011., 17:26
zadnju menstruaciju dobila sam točno prije mjesec dana koja je trajala kao i obično nekih 5 dana... odnos sam imala oko 10.1. - kondom + vadi ga van :mig:
e i sad, moram napomenut da mi je to bio drugi spolni odnos u životu.. nakon prvog spolnog odnosa sve mi se poremetilo i menstruacija kasnila čak tjedan dana. Ovaj put M sam trebala dobit danas ali ništa.. nemam nikakvih simptoma :ne zna:
zanima me da li je normalno da će mi možda kasnit još koji dan pošto mi je to bio tek drugi spolni odnos u životu ili to samo vrijedi za prvi odnos... :confused:
imam li razlog za brigu :confused:

Male
01.02.2011., 18:05
tascha:
nemaš, bez brige :mig:

ja sam još u brizi :eek:

tascha
01.02.2011., 19:38
ajoj Male neznam, neću biti mirna tako dugo dok ne dobijem :rolleyes:

držim fige da i ti uskoro dobiješ-jesi pravila test?

Dome_st
01.02.2011., 20:29
Može li mi netko reći ima li ovakvo iskustvo. Naime, rodila sam prije godinu dana i do nedavno sam dojila, menstruaciju nisam dobila osim jedanput ovo ljeto, a testovi nisu pokazali da sam trudna. Znam da žene najčešće dobiju menstruaciju u dojenju, ja je još nemam, a mm i ja se ne štitimo.

U biti je pitanje sljedeće: kako se računa termin poroda i trajanje trudnoće ako se ne poznaje datum zadnje mentruacije?

thanks

Elich San
01.02.2011., 23:35
Može li mi netko reći ima li ovakvo iskustvo. Naime, rodila sam prije godinu dana i do nedavno sam dojila, menstruaciju nisam dobila osim jedanput ovo ljeto, a testovi nisu pokazali da sam trudna. Znam da žene najčešće dobiju menstruaciju u dojenju, ja je još nemam, a mm i ja se ne štitimo.

U biti je pitanje sljedeće: kako se računa termin poroda i trajanje trudnoće ako se ne poznaje datum zadnje mentruacije?

thanks

krivo, mnoge žene ne dobiju prvu menstruaciju nakon poroda dok god ne prestanu dojit, i ja sam jedna od njih. dakle prvu menstruaciju sam dobila tek mjesec dana nakon što sam prestala dojit a to je bilo nakon prvog poroda sa 9 mjeseci starosti bebe, a nakon drugog poroda 1,1 g starosti beba.

kao drugo nadam se da ti i muž ne mislite kako vas dojenje štiti od trudnoće pa se zato ne štitite? jer to naravno nije način kontracepcije i žene se najčešće tako zeznu jer misle da ne mogu ostat trudne ako doje.

a na tvoje pitanje kako se računa trudnoća ti stvarno ne mogu odgovorit točno, bolje da ti odgovori netko stručniji, ali pretpostavljam da se gleda po uzv starost odnosno mjere djeteta pa se odredi približan termin. :ne zna:

Dome_st
01.02.2011., 23:53
Ne brini se, ne štitimo se jer to želimo :)

Hvala na odgovoru!:)

krilatistrah
02.02.2011., 00:16
Leloo,pitanje tebi ili bilo kome drugom..ali buduci da si mi ti rekla da ne treba da brinem,pa sam i gledala da se ne brinem..
i juce sam imala smrtni slucaj i nana mi ej umrla i bila sam jako lose i povratila sam cak jednom..
i ono odmah se ja fatam moguce trudnoce...
ali ajde..danas stvarno nisam povracala..
znaci da nije zar ne?
ali,primjetila sam pojacan isjedak..
i to me strasno plasi..
nije da to nikada u zivotu nisam imala..ali eto,..citala sam kao moguci simptom..
nisam jos radila test...
tako me strah..korak sam do nervnog sloma.. ne osjecam se dobro..
stvarno sad ova i smrt i ovo sa mnom.. sve problemi..
molim te reci mi da nemam razloga da brinem..molim te.

leeloo27
02.02.2011., 12:13
Leloo,pitanje tebi ili bilo kome drugom..ali buduci da si mi ti rekla da ne treba da brinem,pa sam i gledala da se ne brinem..
i juce sam imala smrtni slucaj i nana mi ej umrla i bila sam jako lose i povratila sam cak jednom..
i ono odmah se ja fatam moguce trudnoce...
ali ajde..danas stvarno nisam povracala..
znaci da nije zar ne?
ali,primjetila sam pojacan isjedak..
i to me strasno plasi..
nije da to nikada u zivotu nisam imala..ali eto,..citala sam kao moguci simptom..
nisam jos radila test...
tako me strah..korak sam do nervnog sloma.. ne osjecam se dobro..
stvarno sad ova i smrt i ovo sa mnom.. sve problemi..
molim te reci mi da nemam razloga da brinem..molim te.

A kad trebaš dobiti?

Inače menga ti može kasniti i od živciranja, a budući da ti je baka umrla to je veliki stres i nemoj se začuditi ako ti bude kasnila.

Ako ti menga bude kasnila onda popiški test, nema svrhe da ga piškiš ranije jer u većini slučajeva ništa ne pokaže.

Panta_Rei
02.02.2011., 12:36
Curke, pratim vas već duže vrijeme, sada imam jedno pitanjce. Napravila sam test (primastick) i onaj dio gdje se treba pojaviti crtica da je ispravno napravljen se pojavila roza crtica, a u drugom kružiću gdje treba za trudnoću, kružić mi je porozio i vidjela se bijela crtica (znači suprotno od onog kako bi trebalo biti, barem od onog čemu se nadamo :) ). Zanima me je li se to kojoj od vas dogodilo i što bi to moglo značiti. I da, naravno da ću ponovit test za par dana :)

Sigurna
02.02.2011., 14:35
Može biti evaporacijska linija - teško za reći bez slike. Ali, nikome taj test ne preporučam, dosta je nejasan, onako, mrljav, ostavlja po nekoliko linija u prozorčiću, pa si ti misli koja je "ta" ili nije.

Edit: sad kad sam ponoov proučila tvoj post: nisi trudna. Bila je bijela linija na mjestu gdje je reagens, i da se cijeli prozorčić nije obojao u rozo, ne bi je ni vidjela, da jesi trudna, obojala bi se linija u jako ružičasto.

Male
02.02.2011., 14:45
jel vas bole grudi kad ih dirate i malo stisnete i pipate ili same od sebe?
-pitanje vrijedi i za trudnice i PMS simptome :)

leeloo27
02.02.2011., 14:52
Evo ja sam sad u nekom jebačkom pms-u i bole me cicke za popizditi. Ne smijem ih pipnuti, smeta mi grudnjak, ne mogu spavati na stomaku. Naravno da su nabujale za broj (ajd to mi ne smeta :D iako jedan grudnjak ne smijem uopće nositi jer mi cicke iz njega ispadaju, inače kad nije pms normalno ga nosim)

Male
02.02.2011., 14:59
jer mene bole samo kad ih stisnem, onda osjetim žljezde unutra, ne smeta me grudnjak

tascha
02.02.2011., 15:24
i mene u PMS-u bole cike.... i na dodir i same od sebe... to mi je znak da ću dobiti
a sada me ne boli ništa a morala sam jučer dobiti M :ne zna:

Panta_Rei
02.02.2011., 15:39
Hvala na odgovoru i dalje ćemo se truditi do željenog +:cerek:

krilatistrah
02.02.2011., 23:25
A kad trebaš dobiti?

Inače menga ti može kasniti i od živciranja, a budući da ti je baka umrla to je veliki stres i nemoj se začuditi ako ti bude kasnila.

Ako ti menga bude kasnila onda popiški test, nema svrhe da ga piškiš ranije jer u većini slučajeva ništa ne pokaže.

eyoo trbeam dobiti za nekih 13 dana..
ako ne i manje..zavisi da li ce doci 26,27 ili 28 i 29 dan..nekada i do 31.. zavisi..
ali ako budem gledala da ce ranije onda za nekih 12 ili 13 dana..
sta mislis?
ja mislim da sam se dobro nahladila jer me boli kad piskim..odnosno ne piskim sa lagodom.. kako bih ti objasnila..
ne mogu fkt da se nerviram..narucila sam pregled..plasim se otici ali cu usput moci mirno pricati sa ginekologom i cuti njegovo misljenje a tek onda pregled. pa ja..
ali sam htjela cuti od tebe onako objektivno sta mislis...

hvala ti na odgovoru,veliki ti pozdrav saljem.

krilatistrah
02.02.2011., 23:28
jer mene bole samo kad ih stisnem, onda osjetim žljezde unutra, ne smeta me grudnjak

ni mene:D
bole samo kad stisnem...
doduse nekad zna jedna da me pravo zaziga..ali to mi se i prije desavalo..
ma luda sam..
umisljam u vecini vremena..
znas kako..svaki dan ih pipam..
gldam stomak..
ja cula da nadutost znaci trudnoca..pa izludjeh
jer kako sam pod stresom
stomak mi je logicno uzasno nadut..
i jedna cura mi je jedne prilike rekla da moze i od nervoze zaista da se poveca...
eto tako..
ja sam uzasna po strahovanjima..ja se ne smijem sexat..
ne znam kako samoj sebi da zabranim tu pozudu..XD
shvatas? :D

leeloo27
03.02.2011., 08:52
eyoo trbeam dobiti za nekih 13 dana..
ako ne i manje..zavisi da li ce doci 26,27 ili 28 i 29 dan..nekada i do 31.. zavisi..
ali ako budem gledala da ce ranije onda za nekih 12 ili 13 dana..
sta mislis?
ja mislim da sam se dobro nahladila jer me boli kad piskim..odnosno ne piskim sa lagodom.. kako bih ti objasnila..
ne mogu fkt da se nerviram..narucila sam pregled..plasim se otici ali cu usput moci mirno pricati sa ginekologom i cuti njegovo misljenje a tek onda pregled. pa ja..
ali sam htjela cuti od tebe onako objektivno sta mislis...

hvala ti na odgovoru,veliki ti pozdrav saljem.

Ma joj, ti se nemaš razloga uopće brinuti da si trudna pa tek ovih dana su ti plodni dani. :)

Nisi trudna sto posto. :top:

Male
03.02.2011., 12:08
dobila sam dns!! :D

tascha
03.02.2011., 20:33
ja još nisam dobila :mad: kasni 2 dana
:Strahme:

Sigurna
03.02.2011., 20:38
Ne vidim kakve bi spolni odnos imao veze sa produljivanjem ciklusa. Ti pitaš kao da je normalno da nakon prvog sexa kasni menstruacija - mislim, hormoni ne znaju da li si se sexala ili ne. Kasniti može iz raznih razloga, ali ne zato jer je tebi bio prvi, drugi ili treći odnos. Jednsotavno ti se početak sexualnog života možda poklopio sa nekakvim hormonalnim disbalansom. Ili nečim drugim. A po onome što si pisala, ne bi rekla da si trudna.

tascha
03.02.2011., 20:41
neznam, čula sam priče da se zna poremetit M nakon prvih odnosa jer je to kao nešto novo za organizam :rolleyes:
a neznam, valjda nisam T... ipak je prošlo već skoro mjesec dana od odnosa pa bi bio prisutan bar neki simptom... :ne zna:

Sigurna
03.02.2011., 20:49
neznam, čula sam priče da se zna poremetit M nakon prvih odnosa jer je to kao nešto novo za organizam :rolleyes:
a neznam, valjda nisam T... ipak je prošlo već skoro mjesec dana od odnosa pa bi bio prisutan bar neki simptom... :ne zna:

Gdje si takvu glupost pročitala?! Čuj, ond abi i kad mijenjaš partnera važilo isto, i to je nešto novo za organizam. Kao i pijenje lijekova, vađenje krvi...e sad, može biti da ti to na psihu toliko utječe da ti kasni, to može, ali u tom slučaju, nisi spremna za sex. Ne možeš iz mjeseca u mjesec tako strahovati, jer si stvaraš začarani krug. Svaki put ćeš se izluđivati. Jel to toga vrijedno? Ili razmisli o tome ili prijeđi na pilule.
Na simptome se ne oslanjaj, neke imaju svakakve simptome, neke nikakve (osim izostanka menstruacije, naravno).

Rekla sam ti, po onome što si napisala, nisi trudna, ali ako ti već kasni, možeš napraviti test. Bilo koji, najjeftiniji.

tascha
03.02.2011., 20:55
a eto, gdje bi drugdje pročitala nego na netu... svašta se piše i da pročitati... :rolleyes:
a neću se više živcirat, valjda će doći....

krilatistrah
03.02.2011., 21:54
Ma joj, ti se nemaš razloga uopće brinuti da si trudna pa tek ovih dana su ti plodni dani. :)

Nisi trudna sto posto. :top:

Valjda je tako.. ali tako se strasim.. znas kakavu tegobu osjecam u stomaku.. ne znam sta da ti kazem.. ono osjecam kao da je tako tvrd mi stomak i ogroman:S
i to me najvise cini napetom. da nije toga mozda ne bih ni brinula..
a ovako,paranoje me pucaju..
samo o tome mislim..
a danas..danas sam plakala toliko ..bilo mi je fkt lose nesto..
vidjela sam svoju mrtvu nanu...
brat mi je lose..
i svi su oko mene uzasno lose..
eto tako..
znaci,ne trebam da brinem..dobit cu.moram dobiti

moram. :D

hvaja ti. :D

leeloo27
03.02.2011., 21:57
Naravno da ćeš dobiti kad nisi trudna. :) Žao mi je zbog tvoje bake, moja sućut. :grli:

krilatistrah
03.02.2011., 22:01
Naravno da ćeš dobiti kad nisi trudna. :) Žao mi je zbog tvoje bake, moja sućut. :grli:

Brza si strasno. :D
Ali me smirujes. Nadam se da imas pravo i da je sve okej. Hvala ti punoo.
A sta se moze..zivot ide dalje...

MiaMao
03.02.2011., 22:44
tebe vise hvata panika nego ista drugo.
ali drugi put malo pameti u glavu,zastita pa nema brige!

krilatistrah
03.02.2011., 22:46

je li ovo za mene ili???/ :D

MiaMao
03.02.2011., 22:53
je li ovo za mene ili???/ :D

da.
ako ovako nastavis,rodit ces paniku,nista drugo :D

krilatistrah
03.02.2011., 23:24
da.
ako ovako nastavis,rodit ces paniku,nista drugo :D

jesi procitala prvo pitanje odnosno tekst koji sam napisala..koristila sam zastitu:D
ali je pukla ..moras procitati da vidis kako je bilo ako te zanima naravno :D

da ne mislis da sam idiot::D
hvala ti u svakom slucaju.

Aeon+
04.02.2011., 11:12
c/p s trudnica,možda se još tko javi s iskustvom

Cure,ajd pomagajte ako imate iskustva ili savjetom jučer popodne sam radila sign test za trudnoću i ispao je pozitivan. malo slabiji plusić,ali se vidio (mm je dosad od milijun testova samo 1 vidio stvarno pozitivan-kad sam bila trudna s lukom i sad jučer.dakle nisam ga umislila,i danas stoji druga crtica tamo). i sad,idem jutros na prvi urin napraviti opet test,prima stick i pojavi se debela crtica u prozorčiću za trudnoću,ALI ne okomito kako je na uputstvima,nego vodoravno da bi nakon nekih 15 min potpuno nestala. koji k je to?jel ima tko iskustva s tim testom? hvala!

leeloo27
04.02.2011., 22:33

A dobro, curu je malo strah, ni prva ni zadnja na ovoj temi. :) I ja kad sam bila mlađa sam paničarla i onda kad sam znala da je nemoguće da sam ostala trudna.

Zato mi je sad ravna crta, skontaš s vremenom neke stvari, malo bolje se informiraš i odmah je panika manja. I još ako uz sebe imaš osobu sa kojm ti ne bi bio bed ostati trudna, di ćeš bolje. :cerek:

Sigurna
05.02.2011., 13:31
c/p s trudnica,možda se još tko javi s iskustvom

Cure,ajd pomagajte ako imate iskustva ili savjetom jučer popodne sam radila sign test za trudnoću i ispao je pozitivan. malo slabiji plusić,ali se vidio (mm je dosad od milijun testova samo 1 vidio stvarno pozitivan-kad sam bila trudna s lukom i sad jučer.dakle nisam ga umislila,i danas stoji druga crtica tamo). i sad,idem jutros na prvi urin napraviti opet test,prima stick i pojavi se debela crtica u prozorčiću za trudnoću,ALI ne okomito kako je na uputstvima,nego vodoravno da bi nakon nekih 15 min potpuno nestala. koji k je to?jel ima tko iskustva s tim testom? hvala!

Iskustvo: sign test jako pouzdan, jasan, nema mrljanja ni dvoumljenja.
Prima stick: najgori test, ne zna čovjek kaj bi si mislil o "rezultatu"-

Ovaj prvi je i osjetljiviji.

Ja bi se pouzdala u prvi. Moje iskustvo je da su Gravignost ULTRA (novi, osjetljivost 2x veća od uobičajenih) ili čak bilo koji Gravignost i Sign-test najjasniji, nema poslije potrebe razmatrati jel je linija, nije....jedino, a pazi sad, krivo iskustvo koje imam (plus, a nisam bila trudna) je sa CLEARBLUEOM! Od onda nikad više najskuplji testovi.

krilatistrah
05.02.2011., 17:12
A dobro, curu je malo strah, ni prva ni zadnja na ovoj temi. :) I ja kad sam bila mlađa sam paničarla i onda kad sam znala da je nemoguće da sam ostala trudna.

Zato mi je sad ravna crta, skontaš s vremenom neke stvari, malo bolje se informiraš i odmah je panika manja. I još ako uz sebe imaš osobu sa kojm ti ne bi bio bed ostati trudna, di ćeš bolje. :cerek:

Meni sve bude okej do tog trenutka kad shvatim i da cu naravno abortirati ako se ne daj Boze dogodi takvo sto,ali onda me panika uhvati kako cu ja to,to su najveci bolovi,ma nisu ni oni fizicki toliko bolni koliko su oni dusevni..ko ce zaboraviti..
to nije mala stvar..
a jos ako ste nesrece kao ja da ne smijete reci nikome pa ni roditeljima..
katastrofa.

danas sam imala sex. i proslo je sve okej.
i stvarno sam odlucila da se ne brinem dok ne dobijem..
odnosno
pricat cu u utorak sa ginekologom..
pa da cujemo njegov iskaz.

pozdrav svima.

tascha
06.02.2011., 09:55
fak :mad:
ja još čekam gospođu M, već šesti dan..... :cry:
bojim se napraviti test, jer mi je samo pred očima + :(

krilatistrah
06.02.2011., 18:09

o boze..
dajem ti bilo kakvu podrsku ako je mozes osjetiti..
ako ne dobijes uskoro,uradi test.ili jos bolje.odi na pregled
razgovor sa gin pomaze mnogo.

a ja imam zatvor..odnosno
ne vrsim dugu nuzdu nikako a citala sam da bi to mogao biti simptom i to me izludjuje..
ne znam sta bih ti rekla...

sretno ti.

Sigurna
06.02.2011., 19:03
Opet trolanje o simptomima? Znaš, zatvor imaju često i naše bake. :rolleyes:

Otkud vam cure hrpa ovakvih gluposti? I kako je moguće imati odnose, a ne znati ništa?

Je znam, moraliziranje je zabranjeno, neću više.

Cure, ako nađete na bilo kojoj MEDICINSKOJ web-stranici ili literaturi da je zatvor simptom trudnoće (kao i tamnija mokraća, i što još sam tu pročitala) onda se javite. Ljudi po forumu pišu svašta. Ima trudnica koje napišu da su shvatile da su trudne jer im je mokraća bila tamnija - a to što su taj dan jele ciklu, nikome ništa. Slučajno su i trudne, pa sad, mora biti da je od toga. Sve im je od toga, dlake brže rastu, uvijenije su im trepavice i slične gluposti.

Simptomi trudnoće su:

http://www.bebe-i-mi.com/trudnoca-i-porod/36-trudnoca-i-porod/570-najraniji-simptomi-trudnoe.html

arabela
06.02.2011., 19:32

u slicnoj situaciji sam bila prosli tjedan.kasnila mi je 6 dana bez ikakvog razloga.a inace mi nikad nekasni.stres valjda il sta.neznam kakav ti je odnos bio,meni je bio zadnji pladni dan i prekinut snošaj al eto M kasnila i ja ludila...nisam nikakve testove debilne radila neg ravno doktoru po uputnicu pa u petrovu vadit krv.bhcg test.ujutro do 7 do 9.rezultati su u 2.negativno mi bilo i tek sam tak pojela doma prvi obrok nakon 48 sati.nisam ni spavala od muke 3 noci.smrsavila 1 kg. ti kucni testovi su ono..nazire se druga crta il je bljeda pa potamni pa opet posvjetli nakon 15 min..onak.. zajebi to.vadi krv i amen.eto moj savjet iz ,nazalost,osobnog iskustva.nikad vise.necu se sexat do menopauze.:rofl: i da,test je đabe ak imas zdravstveno inace je 180kn.:lol:a pouzdan je 100%.:top:test u ljekarni moras platit i nejede na recept.

tascha
06.02.2011., 19:53
u slicnoj situaciji sam bila prosli tjedan.kasnila mi je 6 dana bez ikakvog razloga.a inace mi nikad nekasni.stres valjda il sta.neznam kakav ti je odnos bio,meni je bio zadnji pladni dan i prekinut snošaj al eto M kasnila i ja ludila...nisam nikakve testove debilne radila neg ravno doktoru po uputnicu pa u petrovu vadit krv.bhcg test.ujutro do 7 do 9.rezultati su u 2.negativno mi bilo i tek sam tak pojela doma prvi obrok nakon 48 sati.nisam ni spavala od muke 3 noci.smrsavila 1 kg. ti kucni testovi su ono..nazire se druga crta il je bljeda pa potamni pa opet posvjetli nakon 15 min..onak.. zajebi to.vadi krv i amen.eto moj savjet iz ,nazalost,osobnog iskustva.nikad vise.necu se sexat do menopauze.:rofl: i da,test je đabe ak imas zdravstveno inace je 180kn.:lol:a pouzdan je 100%.:top:test u ljekarni moras platit i nejede na recept.

e da kužiš arabela... najviše me jede činjenica.... ti imala odnos zadnji plodni dan, i još k tome prekinuti snošaj.... a ja imala odnos 3 dana nakon završetka menstruacije + bio je u meni unutra svega 2 minute jer mi je drugi spolni odnos tek bio pa me jako boli+ kondom koji sam prilično sigurna nije puknuo , pa mi kasni, evo sutra će biti tjedan dana:rolleyes:
nakon prvog odnosa mi je kasnila 10 dana pa došla, par mjeseci nisam imala odnose, bile su opet redovne i eto sad opet imala i opet sam u sranjima.... više neznam što da radim, padam na faksu ispite zbog ove situacije... :mad:
neka je sve u redu, neka samo dođe... ali definitivno apstiniram do daljnjeg tada.... :D

tascha
06.02.2011., 19:56
o boze..
dajem ti bilo kakvu podrsku ako je mozes osjetiti..
ako ne dobijes uskoro,uradi test.ili jos bolje.odi na pregled
razgovor sa gin pomaze mnogo.

a ja imam zatvor..odnosno
ne vrsim dugu nuzdu nikako a citala sam da bi to mogao biti simptom i to me izludjuje..
ne znam sta bih ti rekla...

sretno ti.
ajoj krilatistrah, pročitala sam tvoju priču... ništa se nemoj sekirat.. tebi sigurno kasni jer si pod stresom zbog bake :(
hvala na podršci, ja tebi želim isto

arabela
06.02.2011., 20:00
kuzim.meni je reko doktor da su mi sanse da sam trudna 1% to znaci da su tebi 0,000001 % :)))) dani su ti debelo neplodni mada moze se i tad zatrudnit al to je sad bla bla druga prica..vidim sex ti nije bio neki turbo a i kondom..ono.. no way.pricekaj jos 2,3 dana ili ako nemozes idi radi bhcg.a to da ti je to 2.spolni odnos nema veze s mengom..

tascha
06.02.2011., 20:06
ma da, valjda to nema veze s mengom... ali zašto mi uvijek debelo kasni kad ja imam odnose... :confused::mad:
pričekat ću još par dana, pa ću u srijedu kupit test il šta već...
po ovome što sam napisala, ono smiješno mi je da na taj način ostanem trudna al mi odmah padne mrak na oči jer menga nikad ne kasni bez razloga, pa onda čitam na netu npr. cura ostala trudna unatoč korištenju kondoma bla bla....
ma živa ludnica.... :mad:
tvoj primjer mi daje nadu, bila si u većojj "opasnosti" od mene :mig: pa nisi ostala trudna, pa se nadam da ni ja nisam.... a i nemam baš nikakve druge simptome, to me isto malo "tješi"

arabela
06.02.2011., 20:15
simptomi se javljaju 3 tjedna nakon zaceca inace i slicni su simplomima za mengu.bolne grudi itd.ma gle po ovom kaj si napisala nisi trudna ziher.
ja sam je dobila 7.dan nakon sta sam dala krv u bolici :lol::rofl: al eto isla sam po rezultate u 2 popodne reda radi :D
inace sigurnost kondoma kazu nije 100% nego tipa 95%. neznam di se izgubi i kako tih 5 posto al oke. :rofl:

tascha
06.02.2011., 20:19
jooj tnx na koliko toliko utjehe :)
javim rasplet situacije...
nadam se ubrzo ili već sutra :s

arabela
06.02.2011., 20:25
sretnooo..negativan rezultat nije uvijek los rezultat :top::top::D:rofl:

tascha
06.02.2011., 20:26
hahaha.... nasmijala si me :)
NIJE DEFINITIVNO! :mig:

krilatistrah
06.02.2011., 21:54
ajoj krilatistrah, pročitala sam tvoju priču... ništa se nemoj sekirat.. tebi sigurno kasni jer si pod stresom zbog bake :(
hvala na podršci, ja tebi želim isto

oj ljubice,meni jos i ne kasni hahaha.
ja je cekam..a zamisli ne dodje..
tek tad cu se progutati sva..
veceras zamisljam da jos i to saznam..
prvo nana umrla drugo brat mi tesko bolestzan
svaki dan cmizdrim redovno dva sata..
nerviram se..
jedem..
ne kakim(da izvines) sto me zabrinjava pravo...
jer sam citala kao moguci simptom..sta ces vise da ti kazem..
zakazano kod gin u utorak..ne smijem da odem..ne usudim se..
eto tako.

Ja ti zaista zelim puno srece,bas kao i samoj sebi.

krilatistrah
06.02.2011., 22:00
Opet trolanje o simptomima? Znaš, zatvor imaju često i naše bake. :rolleyes:

Otkud vam cure hrpa ovakvih gluposti? I kako je moguće imati odnose, a ne znati ništa?

Je znam, moraliziranje je zabranjeno, neću više.

Cure, ako nađete na bilo kojoj MEDICINSKOJ web-stranici ili literaturi da je zatvor simptom trudnoće (kao i tamnija mokraća, i što još sam tu pročitala) onda se javite. Ljudi po forumu pišu svašta. Ima trudnica koje napišu da su shvatile da su trudne jer im je mokraća bila tamnija - a to što su taj dan jele ciklu, nikome ništa. Slučajno su i trudne, pa sad, mora biti da je od toga. Sve im je od toga, dlake brže rastu, uvijenije su im trepavice i slične gluposti.

Simptomi trudnoće su:

http://www.bebe-i-mi.com/trudnoca-i-porod/36-trudnoca-i-porod/570-najraniji-simptomi-trudnoe.html

hvala ti..od svih ovih simptoma pocet cu da mislim da posjedujem sve..
najbolje ce biti da odem ginekologu.

inace,znam da idemo uzasno na zivce svima.. ali znas kako,nismo neobrazovane kao sto mnogi misle,logicno da znamo neke stvari,ali nekada se dogodi nesreca..i nikada ne znas kad se tebi moze desiti slicno.. a znas i svjestan si da si drugome govorio drugacije...

jbga. mislim da se zaista nekada covjek mora pribrati.. i shvatiti da nije sve ni u znanju,nekada se omakne.. situacije su nepredvidive kao i ono sto je napisano.

pozdrav ti.

leeloo27
07.02.2011., 06:56
ma da, valjda to nema veze s mengom... ali zašto mi uvijek debelo kasni kad ja imam odnose... :confused::mad:
pričekat ću još par dana, pa ću u srijedu kupit test il šta već...
po ovome što sam napisala, ono smiješno mi je da na taj način ostanem trudna al mi odmah padne mrak na oči jer menga nikad ne kasni bez razloga, pa onda čitam na netu npr. cura ostala trudna unatoč korištenju kondoma bla bla....
ma živa ludnica.... :mad:
tvoj primjer mi daje nadu, bila si u većojj "opasnosti" od mene :mig: pa nisi ostala trudna, pa se nadam da ni ja nisam.... a i nemam baš nikakve druge simptome, to me isto malo "tješi"

Trudnoća nije jedini razlog zbog kojeg menga može kasniti. :) Neki od uzroka su stres, nekakva upala, zbrčkani hormoni....

Sigurna
07.02.2011., 09:35
hvala ti..od svih ovih simptoma pocet cu da mislim da posjedujem sve..
najbolje ce biti da odem ginekologu.

inace,znam da idemo uzasno na zivce svima.. ali znas kako,nismo neobrazovane kao sto mnogi misle,logicno da znamo neke stvari,ali nekada se dogodi nesreca..i nikada ne znas kad se tebi moze desiti slicno.. a znas i svjestan si da si drugome govorio drugacije...

jbga. mislim da se zaista nekada covjek mora pribrati.. i shvatiti da nije sve ni u znanju,nekada se omakne.. situacije su nepredvidive kao i ono sto je napisano.

pozdrav ti.

Oprosti, ali meni se ne može dogoditi isto. Prije prvog spolnog odnosa sam išla po pilule, i obrazovala se u vezi zaštite, bolesti....plus toga od muškarca tražim uvijek kondom. I testiram se na spolne bolesti. Ako se meni dogodi (a nije mi se u 15 godina sexanja), onda nije zato jer nisam poduzela sve mjere koje sam mogla. I moram priznati da ove moje metode nisu baš uobičajene - čovjek bi rekao da su pretjerane, čemu kondom+pilule, jel...ali, nije se dogodilo 1x da je njemu kondom spao, ovo, ono, bla, bla...da ne bi ja brinula jer kreten (pardon, znam da je ružno to reći za osobu sa kojom si u vezi) ne zna kaj radi. Isto tako, imala sam jako neugodan doživljaj kad mi je partner prešutio da se sa svima prije mene sexao bez kondoma. Zamislite da se i sa mnom?! Tko zna ima li kakvih bolesti...Inače, da se razumijemo, nisam imala one-night-standove ili slično, ali ja sam već starija, imala sam nekoliko partnera više od jednog u životu.

A btw. ako mi se sad dogodi, biti ću na naslovnicama novina po cijelom svijetu :lol: - ak me kužite kaj hoću reći. :D

krilatistrah
07.02.2011., 11:59
Oprosti, ali meni se ne može dogoditi isto. Prije prvog spolnog odnosa sam išla po pilule, i obrazovala se u vezi zaštite, bolesti....plus toga od muškarca tražim uvijek kondom. I testiram se na spolne bolesti. Ako se meni dogodi (a nije mi se u 15 godina sexanja), onda nije zato jer nisam poduzela sve mjere koje sam mogla. I moram priznati da ove moje metode nisu baš uobičajene - čovjek bi rekao da su pretjerane, čemu kondom+pilule, jel...ali, nije se dogodilo 1x da je njemu kondom spao, ovo, ono, bla, bla...da ne bi ja brinula jer kreten (pardon, znam da je ružno to reći za osobu sa kojom si u vezi) ne zna kaj radi. Isto tako, imala sam jako neugodan doživljaj kad mi je partner prešutio da se sa svima prije mene sexao bez kondoma. Zamislite da se i sa mnom?! Tko zna ima li kakvih bolesti...Inače, da se razumijemo, nisam imala one-night-standove ili slično, ali ja sam već starija, imala sam nekoliko partnera više od jednog u životu.

A btw. ako mi se sad dogodi, biti ću na naslovnicama novina po cijelom svijetu :lol: - ak me kužite kaj hoću reći. :D

Onda bi trebalo da me mozes savrseno shvatiti po pitanju moje opsesije.
Ja se zastitim kondomom,odnosno on.
da ne bude da se to ne desi..

nego,ja znam da su sada stvarno minimalne sanse za to..ali opet me strah,sutra mi je pregled ja se tresem..
stomak mi je nadut(mozda od nervoze,mozda od pmsa koji bi trebao da dodje za 10 etak dana..ili bog zna od cega..)
i to me baca u komu..znam sebe..nista me smiriti nece dok ne uradim pregled,a trenutno nemam snage jos i za to.. najradjije bih cekala tih deset dana..pa sta bog da..
ne znam..a i suvise je rano..tek je deset dana proslo od tog kad se desilo..
ugl da ne duljim..paranoicna sam i priznajem to sebi..
psiholog ima mnogfo posla sa mnom zbog tih stvari..spremna sam umisliti i ono sto je nemoguce.. u mojoj glavi je moguce..

a jos hvala bogu bolesni internet.. i citam i citam i jos mi gore bude..i upravu si,moram da se slozim sa tobom,ljudi pisu gluposti,ne svi,ali vecina.. posebno cure.. i one koje su stvarno trudne i one koje nisu... one koje su stvarno trudne navode takve stvari .. a to veze nema s vezom i na taj nacin te uplase..
i citam kazem ti..
kad sam vidjela iscjedak,kad sam vidjela stolica,kad sam vidjela jos neke cudnije simptome koje i svaki covjek koji nije trudan posjeduje u istoj ili vecoj kolicini e tad sam izludjela..
znas..
eto..

ja se nadam da sam dobro.

to je sve.

drugi put se ovakve stvari nece dogoditi..za sve postoji prvi put,ali drugi put uvijek mora biti drugaciji.

pogrijesit mozes jednom i nebrojeno jos mnogo puta,ali nisi idiot da grijesis svaki put...

hvala ti..

jesi citala sta se desilo meni???

arabela
07.02.2011., 13:44

pa to je jako pohvalno,sta rec...jbga ja nisam tolko ažurna..meni se zalomi i one night stand i litre alkohola i putovanja i sve i svasta..:D tak da neginu mi drame u zivotu :rofl: kad smo vec kod toga jel zna neko sta je s abortusima u zg?kak to ide?narucis se ,das 300eu i to je to il gnjave tamo s hrpom pitanja?

leeloo27
07.02.2011., 15:35
Nećemo ovdje raspravljati o abortusima. Postoji tema o abortusima i šta god vas zanima tamo pitajte.

Evo link na temu: Abortus (http://www.forum.hr/showthread.php?t=114930)

pahuljica89
07.02.2011., 20:39
A joooj može li meni tko pomoći :( Imam jučer i danas mučnine ali malo imaam pa me prestane pa opet pčne i sve tako cijeli dan..Imam grčeve i bole me dojke....
Hmm..Postoji li mogućnost možda da sam trudna jer ovakve mučnine nisam imala!!!I promijenim raspoloženje sto puta dnevno ,osjećam se ČUDNO....

krilatistrah
07.02.2011., 21:52
A joooj može li meni tko pomoći :( Imam jučer i danas mučnine ali malo imaam pa me prestane pa opet pčne i sve tako cijeli dan..Imam grčeve i bole me dojke....
Hmm..Postoji li mogućnost možda da sam trudna jer ovakve mučnine nisam imala!!!I promijenim raspoloženje sto puta dnevno ,osjećam se ČUDNO....

Pa je li se desilo nesto tokom sexa pa da imas takve misli?
Konkretnije,je li svrsio u tebe?

Nisi nista opisala,zato pitam.
Obicno kad pisem na ovu temu,kazem sve do u detalj,i onda znam da ce mi moci do u detalj i odgovoriti na sve.

Drzi se i nadam se odgovoru.

pahuljica89
08.02.2011., 08:08
Pa je li se desilo nesto tokom sexa pa da imas takve misli?
Konkretnije,je li svrsio u tebe?

Nisi nista opisala,zato pitam.
Obicno kad pisem na ovu temu,kazem sve do u detalj,i onda znam da ce mi moci do u detalj i odgovoriti na sve.

Drzi se i nadam se odgovoru.

Ma u zadnje vrijeme smo spavali zajedno obadvoje pijani :rolleyes:
A svaki put ga vadi zadnju sekundu tako da koliko ja znam može se desiti a neznam sad,nisam pametna... :ne zna:

Sashica
08.02.2011., 09:00
pahuljica, a da jednostavno napraviš test?

MiaMao
08.02.2011., 10:03
A svaki put ga vadi zadnju sekundu tako da koliko ja znam može se desiti a neznam sad,nisam pametna... :ne zna:

jednostavno je,testiraj se pa ces znati.. mozda imas neku virozu.

lil_s
09.02.2011., 09:20
imam pitanje..

u cetvrtak sam imala odnos, a kontracepcija je bila prekinuti snosaj, ako se to moze zvati kontracepcija..uglavnom, prekinuli smo daleko prije njegove ejakulacija, medjutim ja sam jucer dobima M, ali nije kao inace tj. jedva mi ide.a i dan prije sam imala neki blijedo ruzicasti iscjedak.Pa me zanima da li postoji test koji se moze upotrijebiti vec sad (6 dana nakon moguceg zaceca) jer sam citala da se mora cekati 10-12 dana.

leeloo27
09.02.2011., 10:52
E ovako, rekla sam da nema moraliziranja na ovoj temi al stvarno više ne mogu izdržati.

Cure drage ja ne znam šta je ovo u zadnje vrijeme al kakva pitanja postavlja većina vas u zadnje vrijeme ostavlja dojam da velika većina vas uopće ne zna neke osnovne pojmove biologije. Upuštate se u spolne odnose a ne znate neke osnovne stvari. :(

Očito je da nekima treba sve objaniti i nacrtati pa eto. Ako recimo imate redovite cikluse (nebitno je dal je to 28, dana, 29, 30, bitno je da vam dođe u dan točno) izračunati plodne dane nije uopće problem. Uzmimo za primjer da neka cura ima cikluse 30 dana. Plodni dani su joj negdje oko 15. dana. Uzima se 2 dana prije i 2 dana poslije kao mjera opreza, jer ponekad ovulacija može uraniti ili zakasniti a i spermiji ponekad u maternici mogu preživjeti 1-2 dana.

Ako u vrijeme plodnih dana niste imale nezaštićen spolni odnos NISTE TRUDNE. To što čitate po netu da su neke ostale trudne sa kondomom, pilulom i sl. stvarima to su izuzetno rijetki slučajevi.

I vidim da dosta vas prakticira prekunuti snošaj kao metodu kontracepcije. Drage moje, to vam nije zaštičeni spolni odnos i tako možete ostati trudne. I ne samo da možete ostati trudne već možete pokupiti hrpetinu spolnih bolesti.

A menstruacija može kasniti zbog različitih uzroka - stresa, prehlade, neke spolno prenosive bolesti, hormonalnog poremećaja.., nije trudnoća jedina stvar zbog koje kasni menga. I da, menstruacije ne moraju biti svaki mjesec identične, nekad će biti jače, nekad slabije, nekad bolnije, nekad manje bolne, nekad obilnije, nekad oskudnije. I ne to nije simptom trudnoće!!

lil_s
09.02.2011., 11:35
E ovako, rekla sam da nema moraliziranja na ovoj temi al stvarno više ne mogu izdržati.

Cure drage ja ne znam šta je ovo u zadnje vrijeme al kakva pitanja postavlja većina vas u zadnje vrijeme ostavlja dojam da velika većina vas uopće ne zna neke osnovne pojmove biologije. Upuštate se u spolne odnose a ne znate neke osnovne stvari. :(

Očito je da nekima treba sve objaniti i nacrtati pa eto. Ako recimo imate redovite cikluse (nebitno je dal je to 28, dana, 29, 30, bitno je da vam dođe u dan točno) izračunati plodne dane nije uopće problem. Uzmimo za primjer da neka cura ima cikluse 30 dana. Plodni dani su joj negdje oko 15. dana. Uzima se 2 dana prije i 2 dana poslije kao mjera opreza, jer ponekad ovulacija može uraniti ili zakasniti a i spermiji ponekad u maternici mogu preživjeti 1-2 dana.

Ako u vrijeme plodnih dana niste imale nezaštićen spolni odnos NISTE TRUDNE. To što čitate po netu da su neke ostale trudne sa kondomom, pilulom i sl. stvarima to su izuzetno rijetki slučajevi.

I vidim da dosta vas prakticira prekunuti snošaj kao metodu kontracepcije. Drage moje, to vam nije zaštičeni spolni odnos i tako možete ostati trudne. I ne samo da možete ostati trudne već možete pokupiti hrpetinu spolnih bolesti.

A menstruacija može kasniti zbog različitih uzroka - stresa, prehlade, neke spolno prenosive bolesti, hormonalnog poremećaja.., nije trudnoća jedina stvar zbog koje kasni menga. I da, menstruacije ne moraju biti svaki mjesec identične, nekad će biti jače, nekad slabije, nekad bolnije, nekad manje bolne, nekad obilnije, nekad oskudnije. I ne to nije simptom trudnoće!!

evo ja moram komentirat jer mi vrag neda mira:)
uglavnom sta se mene tice ja dobro zna da su mi bili neplodni dani i da je mogucnost trudnoce 0.000001 kako god, ali uprvo zbog tih rijetkih slucajeva i moje panicarske naravi bolje doznat na vrijeme..
drugo, slazem se i za kontracepciju i upucenost u sve sta ima veze s odnosima itd.ja sam osobno pred 2 tjedna frendici objasnjavala kako nije normalna sta ne koristi kondome (iako smo obje u dugim vezama) da bi se meni ista stvar desila tjedan kasnije.istina da sam ja brzo reagirala i prekinula to, al kako i za sve drugo u zivotu moguce je i da san cudna biljka i u pogledu trudnoce..jer sve sta mislim da se nikom ne moze desit meni se desi!
a sta se tice spolnih bolesti, ni tu kondom nije pouzdan 100 % .

leeloo27
09.02.2011., 11:43
Ovaj moj post nije bio upućen nikome konkretno nego sam pisala općenito. Jako puno cura se ovdje javlja i u zadnje vrijeme primjećujem da dosta njih ne zna uopće šta su to plodni dani jer da znaju ne bi postavljale ovakva pitanja.

A što se tiče kondoma, nisu sigurni 100 %, ništa nije sigurno 100% ali sprečavaju prijenos većine nama spolno poznatih bolesti, uključujući i HIV.

heybaby
09.02.2011., 15:18
prije sam isto znala hodočastiti po ovakvim temama u nadi da će mi "vidoviti Milan" reći jesam li trudna i bila sam tip osobe koja bi to radila svaki put kad bi mi menga ono pol sata kasnila..... ( ajde karikiram :p) 100 ljudi 100 ćudi, zaj... simptome koje pročitate na forumu jer to je taako strašnoooo idnividualno da o i dvije trudnoće kod iste osobe rijetko kad imaju "iste simptome".... ja sam test za trudnoću uvrstila u svoju kućnu ljekarnu, ono uz neofen, aspirin,flatere i toplomjer.... toplo to svima preporučam...! manje je stresno nego tražiti + ili - po forumima:top:

tina2701
09.02.2011., 18:33
prije sam isto znala hodočastiti po ovakvim temama u nadi da će mi "vidoviti Milan" reći jesam li trudna i bila sam tip osobe koja bi to radila svaki put kad bi mi menga ono pol sata kasnila..... ( ajde karikiram :p) 100 ljudi 100 ćudi, zaj... simptome koje pročitate na forumu jer to je taako strašnoooo idnividualno da o i dvije trudnoće kod iste osobe rijetko kad imaju "iste simptome".... ja sam test za trudnoću uvrstila u svoju kućnu ljekarnu, ono uz neofen, aspirin,flatere i toplomjer.... toplo to svima preporučam...! manje je stresno nego tražiti + ili - po forumima:top:

..ova ti je dobra :top: (neću reći da tako nijei kod mene) al iz razloga što želim trudnoću....

Elich San
10.02.2011., 08:29

u potpunosti se slažem.
na ovoj temi dobiješ dojam da su sve balavice od 13 godina ,jučer ispale iz one stvari ,a danas se idu sexat jer su čule da se to radi i da je lijepo. a da pri tome nemaju pojma o osnovnim stvarima.
najfora pitanje ovdje mi je tipa da li sam trudna ako su mi bili neplodni dani?
ili jel mogu ostat trudna ako mi ga je stavio samo malo?
mislim ženske....
kad već se toliko informirate na internetu o simptomima trudnoće, razmislite o tome da se informirate o splolnim odnosima opčenito, o zaštiti, o spolnim bolestima......

čitam tu vaše simptome i po tome ,ja nisam nikada ni bila trudna, a rodila troje djece(bez mučnina, nadutosti, iscjedka, vrtoglavica......)
a moja šogorica je trudna onda svaki mjesec jer barem jednom mjesečno je naduta, malaksala, povraća, i ima mengu svega 2 dana... :rofl:

MiaMao
10.02.2011., 13:09

drago mi je da je netko napisao ovakav post.
vidjeh da nema moraliziranja,ali nedavno sam dosla na ovu temu jer me privukao naslov. nemam nista sa time,samo sam dosla vidjeti sta cure pisu i kakva pitanja postavljaju.
ostala sam iznenadjena time koliko ih stupa u spolne odnose a da ne znaju neke osnovne stvari,pa do toga da kazu kako si taj uzitak ne zele uskratiti a onda panicare da li su trudne. smijesno i zalosno. vrlo je jednostavno. ne zelis zatrudniti,zastiti se i to se ne odnosi na prekinuti snosaj. isto tako treba vam na prvome mjestu biti da se treba zastiti i od spolno prenosivih bolesti. cemu nerviranje i panicarenje svaki put nakon odnosa,zar nije ovako jednostavnije? znam,svakome se moze desiti,ali isto tako,nekima se nikad nije jer paze. a isto tako nije zdravo uzimati pilule za dan poslije,a neke ih uzimaju kao bombone,takodjer ni abortus nije bajno rijesenje. onda pazite i snosite posljedice onoga sto napravite. cure,pamet u glavu jer vam takva sekirancija nije potrebna.

Silvery
10.02.2011., 16:10
a isto tako nije zdravo uzimati pilule za dan poslije,a neke ih uzimaju kao bombone,takodjer ni abortus nije bajno rijesenje. onda pazite i snosite posljedice onoga sto napravite. cure,pamet u glavu jer vam takva sekirancija nije potrebna.
Ja sam svjesna da mi ovdje malo što možemo promijeniti, u smislu neke informacije, savjeta s računanjem plodnih dana, pa čak i očitat jednu lijepu, ali potrebnu bukvicu kao što ju je Leeloo napisala...i opet će se to ponavljati (i mi skupa s njima) jer sama činjenica da je ovo Top-tema (dakle ogromna je) dovoljno govori o svemu.

No, zaista moram podijeliti sa vama svoje čuđenje i brigu zbog postupaka današnjih mlađih generacija koje jako često posežu za pilulama za dan poslije. A posebno kada se radi o očitim neplodnim danima koje obično cura ni ne zna izračunati pa joj je najlakše uzeti pilule jer joj je prijateljica to već napravila, druga, treća poznanica itd. Što je nagore ima brdo cura koje odmah sumnjaju na T, a u biti se iz aviona vidi da imaju problema sa hormonima, tj. ciklusom pa se dogodi da im se ciklus produlji, izostane, bude anovulatoran sa tipičnim oskudnim i smeđim krvarenjem. Ili su jednostavno pod stresom.

Razumijem nečiji strah u tom trenutku i to da odmah na pamet padne trudnoća (nitko se nije rodio informiran i super pametan), ali Day after se ne smije shvaćati kao najnormalniji kontraceptiv kad dođe frka. Hoćete zaštitu - danas imate koliko god vrsta želite i odaberite neku. Najveća zabluda je da vam day after neće napraviti ništa. To je igra hormonima! Ta rečenica se uvijek iznova ovdje ponavlja, ali normalno - nitko je ne shvaća ni najmanje ozbiljno. Dapače, pribjegava se najčešće tome i vozi se dalje. Jednako tako najveća je zabluda da vas prekinuti snošaj drži dalje od trudnoće.

Eto, oprostite na malom skretanju s teme, i mi se nekad moramo malo 'olakšati' ;), ali u biti sve što je rečeno jest istina i može biti korisno mnogima.

heyhey
11.02.2011., 07:54
iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština. U početko dok se tijelo još ne poznaje svi moraju biti paranoični. to je valjd tako. Ako si vjerujete i ako se volite nije ni tolki bed ostati trudan.
ak nije tako - onda mrcvariš sebe i druge psihički, duhovno i najviše fizički (te tabletice i abortusi su najprimitivniji način da se od neceg nenadanog učini pravi problem ) - mislim da je potpuno besmisleno seks doživljavati kao sport. jeftinije i manje stresno se učlaniti u teretanu.

heybaby
11.02.2011., 08:48
iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština. .

imaš dobar nick :) no daj mi reci di je tu uživanje u sexu i to 8 godina se mrcvariti, tj."misliliti" na to tokom sexa.... kaj ti nije lakše stavit gumicu i uživati?:confused:

heyhey
11.02.2011., 09:48
imaš dobar nick :) no daj mi reci di je tu uživanje u sexu i to 8 godina se mrcvariti, tj."misliliti" na to tokom sexa.... kaj ti nije lakše stavit gumicu i uživati?:confused:

a tko kaže da se radi o mrcvarenju?kao sexs bez gumice nije sex!?
Kao što sam rekla skupa smo 8 g i ako se dogodi dijete to će biti dijete nastalo iz ljubavi...a i sama činjenica da se ništ nije dogodilo govori dovoljno o tome koliko poznajemo naša tijela
ja ne želim ovdje promovirati seks bez zaštite.samo hoću reći da ak imaš dovoljno godina (čitaj mudrosti) da se znaš brinuti o sebi i ako voliš osobu s kojom stupaš u seksualni odnos, onda tu nema straha od nicega. a ako si tinejđer od 14 g i ne znaš šta radiš, a ipak to radiš onda ti svaka trunka tvojega bića govori da to nije u redu i panično se bojiš svega. normalno je i da ako stalno mijenjas partnera nemaš priliku upoznati nikako pa ni seksualno tu osobu i opet strah - od bolesti do trudnoće. mislim - ja suosjećam s curama koje ostanu trudne s tipovima koje ni ne poznaju. suosjećam jer se one ne znaju brinuti o sebi pa onda si rade nepotrebne probleme.
drugim rijecima - seks nije sport, a kao takvoga ga se želi progurati i utopiti.
to je nešt najintimnije što možeš s nekim podijeliti, a ako tako gledamo - pa neću se ni posrat da svi vide i dožive, a kamoli seksat:rofl:

ps ni tvoj nije loš

Sigurna
11.02.2011., 15:36
Smatram da bi se postovi kao od heyhey trebali brisati i da bi ova tema trebala prestati biti krcata postovima u kojima se prekinuti snošaj smatra sasvim OK metodom zaštite, kao i neupotreba kondoma jer se partneru "poznaju". Kod mlađih forumašica to će stvoriti klimu u kojoj se još manje brinuti o zašititi, ako je to moguće uopće. I nek se ostavljaju postovi koji zbilja samo traže odgovor na pitanje "da li sam trudna".

Znam da nisam moderator, ali i pod rizikom da dobijem karton za ovo - ova tema prestaje imati svrhu i postaje mjesto za postove onih sa neodgovornim sexualnim ponašanjem. Pa kad se ostavi takav post, pretpostavljam da nije problem izbrisati ga moderatoricama.

heybaby
11.02.2011., 16:10
a tko kaže da se radi o mrcvarenju?kao sexs bez gumice nije sex!?
Kao što sam rekla skupa smo 8 g i ako se dogodi dijete to će biti dijete nastalo iz ljubavi...
itd... da sve ne kopiram bzvz... gle i ja sam sa svojim dečkom dugo, i volimo, kužimo, poznamo bla.... pa svejedno ne želim ostati trudna.... nejdu samo djeca od 14 godina koja se fukaju di got stignu na ovaj forum

arabela
11.02.2011., 17:08
citam prvi post od heyhey i bas sam htjela rec to kaj i Sigurna...
to kaj ti nisi ostala trudna nakon 8 god sexa na taj nacin je cista sreca a ne poznavanje tijela ..jako dobro znamo da se moze i na taj nacin ostat trudan..male su sanse al se moze...
a to ak se ''volite i sve pet pa se zalomi dijete i nije tak bed'' pa je bed je velki jer nezele i nevole svi djecu i nemaju 2 soma na bacanje za abortus tak da...pazit na spiku ,...radi maloljetnica :rofl:

leeloo27
11.02.2011., 17:09
Vidim da sam sa svojim postom temu odvukla u totalno nekom drugom smjeru. Nije mi bila namjera nikome moralizirati i pametovati al sam smatrala da neke stvari moram napisati jer očito je da neke cure neznaju neke osnovne stvari.

iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština. U početko dok se tijelo još ne poznaje svi moraju biti paranoični. to je valjd tako. Ako si vjerujete i ako se volite nije ni tolki bed ostati trudan.
ak nije tako - onda mrcvariš sebe i druge psihički, duhovno i najviše fizički (te tabletice i abortusi su najprimitivniji način da se od neceg nenadanog učini pravi problem ) - mislim da je potpuno besmisleno seks doživljavati kao sport. jeftinije i manje stresno se učlaniti u teretanu.

Jesi ikada bila radila sve briseve (aerobne, anaerobne, ureoplazmu, mikroplazmu, hpv) i dal je ikada tvoj dečko radio briseve da možeš ovako samouvjereno tvrditi da nemate nikakvih bolesština?

Čak i da ste si prvi partneri i da nikad niste s nikim spavali osim zajedno to nije garancija da netko od vas nema neku bakteriju. Splone bolesti mogu zaraditi i osobe koje nisu promiskuitetne i koje su vjerne.

I da, prekinuti snošaj nije oblik kontracepcije. I mene osobno kod prekinutog snošaja ne bi toliko brinulo jesam li trudna nego jesam li pokupila šta. Svi toliku paniku dižu oko te trudnoće a nitko ni ne razmišlja šta se sve može pokupiti. Ne, spolne bolesti nisu nešto što se događa nekom drugome, sve je više mladih koji zbog ovakvih stvari godinama vuku neke upale bez da su toga svjesni i onda kad se krene raditi na bebi, onda se skonta da nešto nije u redu.

Smatram da bi se postovi kao od heyhey trebali brisati i da bi ova tema trebala prestati biti krcata postovima u kojima se prekinuti snošaj smatra sasvim OK metodom zaštite, kao i neupotreba kondoma jer se partneru "poznaju". Kod mlađih forumašica to će stvoriti klimu u kojoj se još manje brinuti o zašititi, ako je to moguće uopće. I nek se ostavljaju postovi koji zbilja samo traže odgovor na pitanje "da li sam trudna".

Znam da nisam moderator, ali i pod rizikom da dobijem karton za ovo - ova tema prestaje imati svrhu i postaje mjesto za postove onih sa neodgovornim sexualnim ponašanjem. Pa kad se ostavi takav post, pretpostavljam da nije problem izbrisati ga moderatoricama.

Neće se brisati njezini postovi nego argumentirano pobiti. :mig: Možda na taj način netko nešto i nauči.

leeloo27
11.02.2011., 18:10
Pobrisan je offtopic.

Odlučila sam otvoriti novu temu o svemu što jedna žena treba znati prije stupanja u spolni odnos jer očigledno postoji potreba za takvom temom pa molim vas da, ovu raspravu koju sam ja potakla sa svojim postom, nastavimo tamo. :)

Link na temu: Ženski ciklusi, plodni dani ... - sve što jedna žena treba znati prije stupanja u spolni odnos (http://www.forum.hr/showthread.php?t=620985)

I ako netko ima pametniji naziv za temu neka kaže pa ću je preimenovati, ja nisam imala inspiracije. :D

Sashica
11.02.2011., 19:21

Da, ponekad rasprava krene u drugom smjeru, to je normalno. Seksualno ponašanje teško je ponekad odvojiti od tipično zdravstvenih problema. Nije niti svaki offtopic loš, ponekad se iz njega izrodi neka sasvim nova tema. Eto, lee je to dobro uočila i otvorila novu temu na kojoj možete dalje raspravljati o ciklusima, plodnim danima, itd. Ovdje će se tema dalje nastaviti u smjeru 'jesam li trudna'. :mig:

Na forumu ne vlada cenzura, seksualno neodgovorno ponašanje nije 'protivno pravilima'. :mig: Svatko sam odlučuje o svojim seksualnim navikama, a ovdje nismo da nekome namećemo što će odabrati. Tu smo da informiramo, savjetujemo, raspravimo, podijelimo iskustva, utješimo se... a na kraju će svatko sam za sebe donijeti odluku. Na 'mlađim' forumašicama je obveza da se odgovorno informiraju, nećemo ih držati izolirano od oprečnih mišljenja i savjeta, na njima je da odaberu kome će vjerovati.

To bi bilo to od offa, nastavljamo ontopično :top:

krilatistrah
12.02.2011., 16:42

Gledaj..sacekaj ciklus,prije toga neces moci ustanoviti..odnosno traumirat ces se bezveze..ne dozvoli to. zelim ti puno srece.. nadam se da smo obje okej. pozdrav ti.

krilatistrah
12.02.2011., 16:44
Lelooo,isla sam na pregled..no moram cekati ciklus,sad bi trebao doci za dan dva.... nadam se da ce biti ok. pozdrav ti. i svu podrsku zelim po pitanju nove teme.

Silvery
12.02.2011., 20:46
iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština.
Mnogo je ljudi upravo tako i isključivo tako ostalo neplanski trudno. Ti imaš ludu sreću, možda vodite računa o plodnim danima, a možda i nisi baš najplodniji slučaj (kao npr. ja) ili pak dragi nije. Neki tako ostanu trudni, neki ne i nakon 8 godina - čisti rulet! I to trebaju znati sve cure bez obzira koliko partner bio siguran i znao kad će "eksplodirati" jer postoji i ono malo što "protrči" bez da se uopće osjeti. :cerek:

Za boleštine - nema to veze sa švrljanjem (iako ovo zadnje pojačava vjerojatnost). Pa evo, manje više sve koje ovdje pišemo smo u dugim monogamnim vezama/brakovima pa pročitaj malo s čime se sve žene/cure bore neovisno jeli dugo s jednim likom. Što misliš da je čista papa garancija da nemaš ništa. Jesi li ikada vadila sva 4 brisa, pored pape? Većina beštija nema nikakve simptome, posebno HPV i možeš ih imati neovisno o čistom papa testu (posebno HPV i ureaplazmu). A da ne govorim koliko jedna klamidija može biti podmukla. Sve to mogu imati i imaju brojni ljudi u monogamnim dugim vezama (bez švrljanja).
Neće se brisati njezini postovi nego argumentirano pobiti. :mig: Možda na taj način netko nešto i nauči.
E baš to htjedoh kazati. Nadam se da će Sigurna razumijeti jer ja razumijem i njeno razmišljanje.

Naime, svojedobno sam i sama pobrala karton na ovom podforumu jer je bila neka gadna provala na LJES-u. Netko je tu provalu kopirao na ŽZ, tj. dio posta jedne forumašice (:rolleyes:) koja je tamo postala nebuloze o HPV-u i njegovom utjecaju na reproduktivne organe. Nije mi njena (ne)informiranost digla živce (a radi se o odrasloj ženi u braku s djecom) nego mi je digla živac sama pomisao da će tisuće mladih cura u tom postu vidjeti istinu, da je to što kaže ta starija žena istinita zdravstvena činjenica. Kad upisuješ kakav pojam na net, odmah ti nikne forum.hr i neke od najposjećenijih tema. I netko će lijepo pročitati i misliti kako je prekinuti snošaj dovoljno sigurna metoda jer ju maja majić uspješno prakticira xy godina i nije trudna. Netko će pročitati kako će zbog HPV-a za nekoliko godina ostat bez svih reproduktivnih organa i mora odmah ići na trudnoću želi li djecu u životu. Naši postovi su pisani trag na netu i čak je dobro nekad ostaviti - samo da se u daljnoj raspravi vidi argumentirano pobijanje.

kordica
13.02.2011., 19:49
meni su dosad svi testovi bili točni, nažalost negativni. gravignost mini, intim plus, clearblue, hcg first sign.
za gravignost mini sam čula da nevalja niš.

Sigurna
14.02.2011., 20:33
meni su dosad svi testovi bili točni, nažalost negativni. gravignost mini, intim plus, clearblue, hcg first sign.
za gravignost mini sam čula da nevalja niš.

Pametnome dosta. :rolleyes:

Sinderella
16.02.2011., 17:41
hej curke, trebam vaše mišljenje! prije tri tjedna sam prestala s pilulama i 28.1. dobila mjesečnicu. dečko i ja se nismo nakon toga baš pazili i nekoliko je puta svršio u mene. inače sam imala problema s policističnim jajnicima i ginić mi je savjetovao da probam zatrudnit odmah nakon prestanka s pilulama (zato se baš i ne pazimo,jel :mig:).
e sad, mene je počeo boljet trbuh i cice su mi napete, a bradavice osjetljive. također imam sluzavi iscjedak, sličan ovulacijskom, ali obilniji. jel moguće da sam tako rano ostala trudna ili su to samo simptomi prve ovulacije i ponovnog aktiviranja jajnika nakon pilula? ili ću samo dobit mengu? :ne zna:

krilatistrah
16.02.2011., 18:05
Pozdrav cure :)

Malo lijepih vijesti od mene..
Dobila sam mens. na vrijeme,28 dan kad sam je i ocekivala..no,
jedino sto me brine je nekako mi je umanjena,odnosno nije vise obimna toliko..
nekad u toku noci ima mnogo,a sad nesto i ne bas.. mislim boli me stomak i sve to regularno..
ali eto,brine me to smanjeno..da li je to okej,da li se trebam plasiti,ipak sam dobila na vrijeme...
prije toga sam imala ono smedje na gacicama,i onda je navece nekad dosla menga..
ne znam.. brine me samo to eto..
iako mi je dosta lakse znati da je tuu da ne kasni...

eto cure,hvala unaprijed.

tinaa
16.02.2011., 20:15
Dobila si mengu, nisi trudna!

arabela
16.02.2011., 22:27
hej curke, trebam vaše mišljenje! prije tri tjedna sam prestala s pilulama i 28.1. dobila mjesečnicu. dečko i ja se nismo nakon toga baš pazili i nekoliko je puta svršio u mene. inače sam imala problema s policističnim jajnicima i ginić mi je savjetovao da probam zatrudnit odmah nakon prestanka s pilulama (zato se baš i ne pazimo,jel :mig:).
e sad, mene je počeo boljet trbuh i cice su mi napete, a bradavice osjetljive. također imam sluzavi iscjedak, sličan ovulacijskom, ali obilniji. jel moguće da sam tako rano ostala trudna ili su to samo simptomi prve ovulacije i ponovnog aktiviranja jajnika nakon pilula? ili ću samo dobit mengu? :ne zna:

dakle ti ginekolozi i doktori su naprosto fantasticni...''bilo bi vam najbolje da sto prije rodite..''....''trebali bi sto prije pocet dojit.'' milsim najbolje od svega bi mi bilo da se bacim s mosta, to znam ,al osim da se ubijem ili rodim KOJE SU MI DRUGE OPCIJE...koji su to debili..svaki put kad mi to kazu rogovi mi narastu jbte...mi svi seremo nofce i neamo pametnijeg posla pa cemo sve ljecit rasplodom...uzas uzas uzas

back to your problem..pa postoji sansa da si trudna naravno..simptomi su slicni i za mengu i za trudnocu..kupi test il idi vadi bhcg u bolnicu..isti dan ces znat 100% odgovor ..bolje to neg da slusas naklapanja baba na forumu :rofl:

zija
17.02.2011., 12:00
Pozdrav cure :)

Malo lijepih vijesti od mene..
Dobila sam mens. na vrijeme,28 dan kad sam je i ocekivala..no,
jedino sto me brine je nekako mi je umanjena,odnosno nije vise obimna toliko..
nekad u toku noci ima mnogo,a sad nesto i ne bas.. mislim boli me stomak i sve to regularno..
ali eto,brine me to smanjeno..da li je to okej,da li se trebam plasiti,ipak sam dobila na vrijeme...
prije toga sam imala ono smedje na gacicama,i onda je navece nekad dosla menga..
ne znam.. brine me samo to eto..
iako mi je dosta lakse znati da je tuu da ne kasni...

eto cure,hvala unaprijed.

:facepalm:

dobila si menstruaciju, ne nisi trudna
i ne ne mora svaki mjesec mentruacija biti identična, s istim brojem kapljica krvi :bonk:

molim te pročitaj post od leloo na prethodnoj stranici, možda ti neke stvari budu jasnije:rofl:

CroatiaChic
17.02.2011., 12:17
Ne znam da li sam na pravoj temi ali molim vas ako netko zna da mi pokusa objasniti sljedecu situaciju (o kojoj imam nedovoljno sigurnih cinjenica), tj. ako je netko dozivio ili zna za neki slicni slucaj.

Moj (u to vrijeme) dugogodisnji bivsi decko se spetljao sa jako mladom curom (netom napunjenih 19 godina) ovo ljeto, ‘’veza’’ je zavrsila vec prije I sada smo u fazi ‘’polaganja racuna’’ I mirnog rastanka, ali mene brine jedna stvar koja mi nikako nije jasna, a to je da se bojim da je ta mlada cura imala spontani ili pobacila njegovo dijete.

Dakle ovim cinjenicama raspolazem:
Cura je imala uredne menstruacije u dan. Prije nego je bila sa mojim deckom, navodno je imala I ciste ginekoloske nalaze. Prije nekoliko mjeseci, zavrsila je u bolnici (rodiliste, ginekologija) radi neobicno jakih bolova I tada kad je zavrsila u bolnici menstruacija joj je kasnila tjedan dana. Lijecnici su navodno rekli da je vjerovatno trudna (dal to oni tek tako kazu na temelju simptoma ili ipak rade neke pretrage prije nego tako nesto kazu?). Tada su joj otkrili da ima mikroplazmu I ureaplazmu I klamidiju. Moj bivsi se odmah testirao – klamidiju je imao I on, ja sam se testirala sedam dana nakon I imala sam iste bakterije kao I ona (ali nikad nikakve pretjerane bolove – osim kasnjenja menstruacije za cijeli jedan ciklus, neobicnih pritisaka te nekoliko jutarnjih povracanja – pa sam radila dva testa za trudnocu I oba su bila negativna, a nakon jos desetak dana sam dobila I menstruaciju).

U bolnici je zavrsila u nedjelju I radili su joj nalaz krvi da vide da li je trudna (a prije toga su joj rekli da vjerovatno je?), moj decko – bivsi decko je razgovarao sa njom I s obzirom na njene godine I situaciju, navodno savjetovao da dobro razmisli sto ce ili cak da pobaci, ili da ako rodi da ce priznati dijete I financijski se brinuti za njega ako bas dodje do toga. U ponedjeljak je navodno dobila nalaz krvi nakon kojeg je javila njemu da nije trudna. Medjutim, njeni neobicno jaki bolovi su se nastavili I ostala je u rodilistu (tj u bolnici, s tim da je u nasem gradu zgrada rodilista odvojena od ostatka bolnice) pet sest dana. Navodno jer doktori nisu mogli ustanoviti sto joj uzrokuje takve bolove I ostavljali su je na testiranjima jer su sumnjali na neke ciste I sto ja znam. Na kraju su joj nesto ‘’iscistili’’ – njegove rijeci, te su bolovi prestali, I izasla je iz bolnice I normalnim putem rijesila valjda te bakterije. I on ni dan danas ne zna sto je to u biti bilo, a kako mu je bilo najbitnije da nije trudna, vjerovatno nije ulazio u detalje I vjerujem da ni on dan danas ne zna sto se desilo.

Ako je netko bio u slicnoj situaciji, da li je moguce da je cura stvarno imala samo nekih problema koji su uzrokovali bolove ili se prema ovim sturim cinjenicama ipak da zakljuciti da jeste doslo do nezeljene trudnoce koja je zbog stresa I navedene mikroplazme, ureaplazme I klamidije dovela do spontanog pobacaja koji je uzrokovao bolove te ostanak u bolnici, ili mozda do trudnoce koju je ona u dogovoru sa doktorima prekinula jer je doslo do komplikacija opet radi tih navedenih bakterija, pa da je ostala na pretragama ako joj bolovi nisu prestajali? I sto se to jos moglo iscistiti ako nije plod?

Molim vas, ja ustinu nemam puno iskustva ni sa rodilistem ni sa bolestima (prvi put u zivotu das am imala ikakve bakterije) ni sa trudnocama ni pobacajima ni zasto se ostaje u bolnici pet dana radi bakterija…ako netko zna bar teoretski sto se moglo desiti nek mi napise misljenje. Nemam koga drugoga pitati osim mozda moju ginekologicu sto cu I napraviti…ali forumasice imaju puno iskustva pa bi mi vase miljenje bilo dragocjeno. Hvala!

Sigurna
17.02.2011., 14:14
Iz tvojeg posta, ja mislim da tebe najviše brine jesi li se nečim zarazila, osim bakterijicama. A u tvojoj situaciji, sa dečkom koji je švrljao i nije koristio kondom, sve je moguće. Ja bi ti preporučila da se ideš testirati i na hep i HIV.

Da li je ona bila/nije bila trudna, nema ni veze, u krajnjoj liniji. Samo zbog bakterija nije završila u bolnici. Zbog trudnoće ili nečeg povezanog sa njom je mogla.

CroatiaChic
17.02.2011., 14:54
Hvala, idem u pon u ginekologice i napraviti cu i ta dva testa te vidjeti jesam li se rjesila bakterijica ili ne...

Sigurna
17.02.2011., 15:11
Hvala, idem u pon u ginekologice i napraviti cu i ta dva testa te vidjeti jesam li se rjesila bakterijica ili ne...

Ginekolizi ne rade testove na hep i HIV u sklopu nekakve osnovne zdravstvene usluge, osim onih koji nude i tu uslugu, ali ju obično naplaćuju jako skupo, i po 500kn za jedan test. Možeš to obaviti besplatno na HZZJZ ili Fran Mihaljević Zg ili nekoj od poliklinika u Zg-u koja radi takva testiranja i u kojima je puno jeftinije. Ovisi otkud si.

Ako želiš još informacija, možeš me kontaktirati na pm.

krilatistrah
17.02.2011., 18:38
Dobila si mengu, nisi trudna!

yayyyy :D

krilatistrah
17.02.2011., 18:39
:facepalm:

dobila si menstruaciju, ne nisi trudna
i ne ne mora svaki mjesec mentruacija biti identična, s istim brojem kapljica krvi :bonk:

molim te pročitaj post od leloo na prethodnoj stranici, možda ti neke stvari budu jasnije:rofl:

:D

Hvala tiiiii

pozdrav svimaaaaaaaa :D

Silvery
18.02.2011., 02:34
(dal to oni tek tako kazu na temelju simptoma ili ipak rade neke pretrage prije nego tako nesto kazu?).
Rade UZV, ipak su bolovi u pitanju, a u takvom kratkom roku (tjedan dana kašnjenja M) se i ne može baš vidjeti trudnoća.
Tada su joj otkrili da ima mikroplazmu I ureaplazmu I klamidiju. Moj bivsi se odmah testirao – klamidiju je imao I on, ja sam se testirala sedam dana nakon I imala sam iste bakterije kao I ona (ali nikad nikakve pretjerane bolove – osim kasnjenja menstruacije za cijeli jedan ciklus, neobicnih pritisaka te nekoliko jutarnjih povracanja – pa sam radila dva testa za trudnocu I oba su bila negativna, a nakon jos desetak dana sam dobila I menstruaciju).
Samo da te ispravim - mikoplazma. Jesi li dobila terapiju? Ovo kašnjenje je vjerojatno od tog stresnog razdoblja.
Medjutim, njeni neobicno jaki bolovi su se nastavili I ostala je u rodilistu (tj u bolnici, s tim da je u nasem gradu zgrada rodilista odvojena od ostatka bolnice) pet sest dana. Navodno jer doktori nisu mogli ustanoviti sto joj uzrokuje takve bolove I ostavljali su je na testiranjima jer su sumnjali na neke ciste I sto ja znam. Na kraju su joj nesto ‘’iscistili’’ – njegove rijeci, te su bolovi prestali, I izasla je iz bolnice I normalnim putem rijesila valjda te bakterije.
Dakle, nije bila trudna, već je vrlo vjerojatno nekakva cista, moguće vrlo lako jer bi ometala rad jajnika, a time i normalan ciklus, a zna zadavati i bolove.

Moguće da se i taj udarni koktel podmuklih i asimptomatskih bakterija 'zavukao' malo dublje i zaštopao jedan od jajovoda ili oba, što upravo zna biti slučaj kod ovih beštijica, a većina ih zna proći bez simptoma.
I sto se to jos moglo iscistiti ako nije plod?
Nije bila trudna. Kažem ti, njoj se sve skupa zakompliciralo, te beštije u takvoj kombinaciji odjednom :eek: znaju napraviti problema, posebno ako se dugo vuklo i zavuklo. A, ponavljam, možda je cista u pitanju i možda su je odstranili, možda su radili na tome, jajovodu, a usputno su je i zadržali da vide jeli slučajno trudna. Ja sad nabadam, ali ovo je sve vrlo lako moguće, a trudnoću, spontani ili abortus isključujem. A tebi preporučam da uradiš svakako sva 4 brisa, posebno onaj na HPV. Sretno i ne brini oko ovoga. :)

alison21
18.02.2011., 16:07
Vidim da forumasice imaju puno iskustva,pa sam odlucila podijeliti svoj problem s vama..najveci razlog je to sto sam veoma paranoicna osoba:D
ovako..menga mi kasni vec osam dana. Zadnji spolni odnos sam imala prije mjesec dana,bez kontracepcije,ali nije svrsio u mene..dva dana poslije dobila sam mengu,normalno sedmodnevno krvarenje kao i obicno,s tim da mi je kasnila osam dana..e sad..cisto me strah da neki plivac nije pobjegao netom prije nego je svrsio ili tako nesto..kako rekoh paranoik sam..:D
prije dvije godine na ginekolskom pregledu UZV-om je utvrđeno da mi je lijevi jajnik spusten,a desni policistican..prepisani su mi dabrostoni,pila sam ih tri mjeseca i tocno u sat sam znala kad cu dobit mengu. Kad sam ih prestala piti,događalo mi se da menge nema po sest mjeseci,pa mi je ginićka opet prepisala dabrostone..moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme i pod velikim stresom..ispiti,stresne situacije u obitelji i sve ostalo sto ide ruku pod ruku s tim..postoji li mogucnost da sam trudna? da pricekam jos malo ili da odem ginekologu? Znam da sam sad zagnjavila,ali eto...unaprijed se zahvaljujem...:top:

Sigurna
18.02.2011., 16:30
Nemaš redovite cikluse, dakle na plodne/neplodne dane se ne možeš oslanjati, jer ovulacija može izostati ili biti bilo koji dan. A imala si odnos bez zaštite. Šanse da si manje nego da je svršio u tebe, ali postoje. Ipak, budući si imala menstruaciju nakon tog odnosa, najvjerojatnije nisi trudna. To je kvaka22 sa neredovitim ciklusima: niakd ne znaš kasni li ti ili ne, jer ne znaš niti kad bi trebala dobiti, pa se jedino možeš voditi nekim drugim simptomima trudnoće ili raditi test svakih 14 dana, ako prakticiraš odnos bez zaštite.

alison21
18.02.2011., 16:38
Inace ne prakticiram odnos bez zastite,ali eto,dogodilo se...i sad se samo zivciram...nemam nikakve simptome trudnoce,osim kasnjenja menstruacije. Tnx na odgovoru,nadam se da ce sve biti u redu...:)

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 18:48
Pozdrav cure! Na ovoj temi nailazim na svakakva pitanja, ali nažalost je to problem- neinformiranost. Možda ću ja ispasti neinformirana, ali ovo me strašno zanima. Ja imam redovite cikluse, znam točno kad imam ovulaciju i plodne dane i kad stiže sljedeća menga. U petak navečer počela mi je ovulacija, a u subotu popodne imala sam odnos s kondomom. Ono što je problem je da sam imala upalu i to mi je bio zadnji dan terapije. Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako? Otuširala sam se pa kreme nije bilo, jedino zbog vaginalete... Hvala ako netko odgovori! :)

Sigurna
18.02.2011., 18:51
Pozdrav cure! Na ovoj temi nailazim na svakakva pitanja, ali nažalost je to problem- neinformiranost. Možda ću ja ispasti neinformirana, ali ovo me strašno zanima. Ja imam redovite cikluse, znam točno kad imam ovulaciju i plodne dane i kad stiže sljedeća menga. U petak navečer počela mi je ovulacija, a u subotu popodne imala sam odnos s kondomom. Ono što je problem je da sam imala upalu i to mi je bio zadnji dan terapije. Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako? Otuširala sam se pa kreme nije bilo, jedino zbog vaginalete... Hvala ako netko odgovori! :)

Pa ne znam što nije jasno - neki sastojak Rojazola nagriza latex. Jednostavno. Isto piše i na Canestenu. A na svakoj kutiji kondoma piše ne kombinirai sa uljima, kremama...

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 18:55
Pa ne znam što nije jasno - neki sastojak Rojazola nagriza latex. Jednostavno.

Znači, misliš da sam trudna? :cerek:

Sigurna
18.02.2011., 19:05
Znači, misliš da sam trudna? :cerek:

Nisam vidovita.

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 19:06
Nisam vidovita.

Pitam jel misliš a ne jel jesam. Čisto informativno. Znači, to može oštetiti kondom. Jel onda to odma znači da i je oštetilo? Ne mogu naći nigdje ništa.

leeloo27
18.02.2011., 19:24
Ja ne znam cure jel vam nije lakše popišati test nego ovako pitati na forumu? Nitko od nas vam ne može reći sa sigurnoštu da jeste ili niste trudne.

I inače za vrijeme korištenje vaginaleta preporuča se suzdržavanje od spolnih odnosa.

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 19:25
Ma sve je to meni jasno i sama sebi zvučim primitivno. Ali u 3 godine odnosa s dečkom samo sam jednom pomislila d abi mogla biti trudna. I sada. Samo me zanimalo kak to nagrize i dal se to onda može vidjet ak je nagrizlo. Ništa drugo. Mislila sam da netko zna nešto više jer na internetu nisam našla.

leeloo27
18.02.2011., 19:44
Jesu ti bili plodni dani? Jel svršio u tebe?

Silvery
18.02.2011., 20:06
prije dvije godine na ginekolskom pregledu UZV-om je utvrđeno da mi je lijevi jajnik spusten,a desni policistican..prepisani su mi dabrostoni,pila sam ih tri mjeseca i tocno u sat sam znala kad cu dobit mengu. Kad sam ih prestala piti,događalo mi se da menge nema po sest mjeseci,pa mi je ginićka opet prepisala dabrostone..moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme i pod velikim stresom..
Imaš PCOS i to je to. Nisi trudna, već ti ciklus zapinje zbog tog sindroma.
Pročitala sam na Rojazolu da smanjuje učinkovitost zaštite i to mi nije jasno. Jel bi mi mogao netko objasnit? Znam da kondom može puknut a da se to ne primjeti. Bojim se da se zbog Rojazola kondom nije oštetio, makar ne znam kako? :)
Moguće je naravno, a i piše na njima:
Treba izbjegavati upotrebu dijafragme ili kondoma istodobno s Rojazol vagitorijima jer može doći do njihovog oštećenja.

A svakako treba izbjegavati općenito seks dok si na terapiji zbog njene učinkovitosti i mogućeg prijenosa na partnera, posebno ako se prakticira seks bez kondoma. Nema svrhe da se ti liječih, a on ne.

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 20:15
Jesu ti bili plodni dani? Jel svršio u tebe?

Napisala sam to u prvom postu. Kondom cijelo vrijeme, ali taman je bila ovulacija.

Jasno mi je, ali gljivica više nemam. To je bio zadnji dan terapije i koristili smo kondom, ponavljam. Čitala sam davno da kondom pukne a da se to ni ne primjeti, mi svaki put provjeravamo ipak dal se vidi kaj. Zanimalo me samo dal to može nagristi a da se to ni ne primjeti i ja hopa cupa ostanem trudna... To je sve. Al hvala vam puno na odgovorima!:mig:

leeloo27
18.02.2011., 20:18
A jel svršio u tebe? AKo nije, nema šanse da si trudna pa makar i taj rojazol izgrizao cijeli kondom. :D

zaljubljena-cura000
18.02.2011., 20:24
A jel svršio u tebe? AKo nije, nema šanse da si trudna pa makar i taj rojazol izgrizao cijeli kondom. :D

Hahaha. A je, jebiga. To prakticiramo uvijek. Svršavanje s kondomom. Ak me to zajebe a cure se seksaju godinama prekinutim snošajem, onda sam fakat pehist :D

alison21
18.02.2011., 22:55
Imaš PCOS i to je to. Nisi trudna, već ti ciklus zapinje zbog tog sindroma.

Iskreno se nadam da je to..hvala..:)

moon girl
19.02.2011., 17:14
:D Teoretski, testovi su pouzdani?

marusha0410
19.02.2011., 17:21
Hahaha. A je, jebiga. To prakticiramo uvijek. Svršavanje s kondomom. Ak me to zajebe a cure se seksaju godinama prekinutim snošajem, onda sam fakat pehist :D

Kupi test i znat ćeš:
a) dali je kondom pukao i
b)jesi trudna
:top::top::top:

To ti je jedini naći

Sigurna
19.02.2011., 20:32
:D Teoretski, testovi su pouzdani?

Ne, postoje radi fore. :rolleyes:

moon girl
19.02.2011., 21:27
Ne, postoje radi fore. :rolleyes:

Teoretski, 2-3 testa neće pokazati netočno:D?

Nisam glupa. Samo me zanima.

Sigurna
19.02.2011., 21:40
Teoretski, 2-3 testa neće pokazati netočno:D?

Nisam glupa. Samo me zanima.

...pa pitaš nešto glupo. Kakvo pitanje, takav odgovor.

Ako ti je prošlo više od 14 dana od odnosa za koji misliš da je rezultirao trudnoćom, većina će ih pokazati točan rezultat. Ako je prošlo više od tri tjedna, eventualno možda jedan neće (meni se to 1x dogodilo sa Clearbluom, nikad više nisam nakon toga kupila skupi test).

Naravno, sve pod uvjetom da su izvedeni na pravilan način.

moon girl
19.02.2011., 21:51
...pa pitaš nešto glupo. Kakvo pitanje, takav odgovor.

Ako ti je prošlo više od 14 dana od odnosa za koji misliš da je rezultirao trudnoćom, većina će ih pokazati točan rezultat. Ako je prošlo više od tri tjedna, eventualno možda jedan neće (meni se to 1x dogodilo sa Clearbluom, nikad više nisam nakon toga kupila skupi test).

Naravno, sve pod uvjetom da su izvedeni na pravilan način.

:top: Dakle, pouzdani su.

leeloo27
20.02.2011., 19:04
Postovi o testovima za trudnoću su prebačeni na odgovarajuću temu. Molim vas da ubuduće raspravljate o testovima na ovoj temi: Test za trudnoću (http://forum.hr/showthread.php?t=403893)

Hvala! :)

Sinderella
20.02.2011., 19:06

moram kvotat samu sebe! :) ovako, cice me bole još uvijek, trbuh boli, leđa također. pišam svakih sat, dva, al isto tako sam stalno žedna i pijem puno vode pa je možda zbog toga. osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha. konstantno me boli glava, zna mi se lagano zavrtjet ako se naglo dignem ili okrenem. ponekad mi je malo mučno, ne povraća mi se, ali onaj osjećaj slaboće kao da sam jako gladna (a u biti nisam). onaj sluzavi iscjedak je nestao, ali se pojavio bijeli.
ono, svi simptomi su tu. :cerek: mjesečnicu trebam dobit tek za pet dana i ne bih test radila prije. priželjkujem trudnoću i ne želim trčati pred rudo...
čudno mi je da sam već trudna, pošto imam pcos i tek sam prije mjesec dana prekinula s yasminom...

leeloo27
20.02.2011., 19:37
Ajd držim fige da bude plusić. :cerek:

KIP
21.02.2011., 08:05
...kakve su šanse da test pokaže PLUSIĆ ...a da zapravo nije tako jer imam sve simptome pred menstruaciju....
panika ....

iva0404
21.02.2011., 10:48
...kakve su šanse da test pokaže PLUSIĆ ...a da zapravo nije tako jer imam sve simptome pred menstruaciju....
panika ....

ak je plus,onda je trudnoća. amen. može biti lažno negativan, kad trudnoće nema ili ako postoji a razina hormona je još jako mala. Lažno pozitivan ne može bit, mada se meni dogodilo da je bio pozitivan a za 2 dana sam dobila mengu, odjurila giniću i on je rekao da je biokemijska trudnoća (oplođeno jajašce se ne primi za maternicu već odumre i počne menga, puno žena ni ne zna da su bile trudne,menga kasni tek par dana.)

dakleee... ako je PLUS , trudna si :)

KIP
21.02.2011., 12:17
ak je plus,onda je trudnoća. amen. može biti lažno negativan, kad trudnoće nema ili ako postoji a razina hormona je još jako mala. Lažno pozitivan ne može bit, mada se meni dogodilo da je bio pozitivan a za 2 dana sam dobila mengu, odjurila giniću i on je rekao da je biokemijska trudnoća (oplođeno jajašce se ne primi za maternicu već odumre i počne menga, puno žena ni ne zna da su bile trudne,menga kasni tek par dana.)

dakleee... ako je PLUS , trudna si :)

SIMPTOMI SU ZBUNJUJUĆI....ali nema mi druge danas kod ginića i....čekat....čitala sam da zbog cista zna biti lažno pozitivan test....iskreno...ovo nisam planirala....pa eto valjda tražim nečeg čega nema

Hant22
21.02.2011., 14:07
Uh ovako:/
Imala sam odnose sa deckom, sa kondomom naravno (svaki put) 8. i 10. (menstruacija trajala od 3. do 7., medjutim vec u ponedeljak 14. i u srijedu 16. imala sam mucninu nakon obroka. Nemam redovne menstruacije (tj. rijetko kad mi kasni, vec uglavnom dobijam izmedju osamnaestog i tridesetog dana od pocetka tako da ne znam kad su mi plodni i neplodni dani). Danas kada sam isla do prodavnice imala sam uzasnu vrtoglavicu, zamalo sam se onesvijestila, mada meni se to i ranije desavalo, doduse bas rijetko, zbog anemije, ali me uspanicilo sto se sve poklopilo bas sad.
Jos sam pocetnica, prvi put mi je bio tek prije 20 dana, tacno prije menstruacije tako da sam jako uplasena jer nemam iskustva sa ovakvim stvarima. Pokusala sam da razgovaram sa drugaricama koje imaju duze iskustvo medjutim one su pocele da zbijaju sale na taj racun sto me jos vise uspanicilo, dok mi ostale kazu da vjerovatno umisljam od nervoze. Citala sam po netu o testovima i valjda je najbrzi baby rapid (7-10 dana nakon odnosa) tako da bih vec sada mogla da ga uradim ali uzasno se plasim. Ne bih htjela da ga radim sama. Decko me pitao da bude sa mnom dok budem radila test, tj da me saceka ispred ali ne znam da li je to dobra ideja. Pitala sam ga da li je primijetio da je kondom pukao, rekao je da nije bas detaljno provjeravao ali da bi primijetio da jeste. Da li moze kondom da pukne samo malo, tako da se to ne uoci? Znam da cete mi svi reci da uradim test, i hocu vec preksjutra (tada cu biti sama kuci ujutru i necu morati na fax) tako da cu moci da se pripremim za svaki rezultat :( :(

lady_ana
21.02.2011., 16:37
AAAAAAA!!! Molim savjet!

Problem je slijedeci... Imam 20 godina i zadnju M. sam imala 13.1.(dobila sam ju 9 dana ranije) trajala je 6 dana(što je najnormalnije za moj ciklus) zadnji put sam spavala sa dečkom 11.2. no on nije svršio.
E sada, najveci problem je sto ja nisam dobila M. od 13.1., a neznam zašto...stalno imam osjecaj da cu je dobiti ali ništa... ima još nešto moja prehrana je dosta loša i jednolika i uz svo silno živciranje oko menstruacije, da li je mozda sve to razlog što još nisam dobila... jer kako god okrenem nisam mogla imati ovulaciju oko 11.2. ! Molim dajte mi nekakvu utješnu riječ, jer cu poluditi!

eleonora_
21.02.2011., 18:58
Pozdrav svima..
Ja imam jedan maali problem. Naime, s dečkom nisam imala odnos ali smo se malo..igrali. To je bio negdje predzadnji dan menstruacije. Mene je nakon dva, tri dana počeo bolit stomak, ali ne kao jutarnje mučnine već navečer i u noći, svaku večer. I dobila sam neki osip oko vaginalnog otvora koji užasno svrbi. Nekako mi je prerano i za ikakve simptome trudnoće, jer je prošlo tek tjedan dana, a i mislim da su šanse za to preemale. Mislim da sam neku infekciju dobila. Mislite da trebam paničarit il jednostavno otić po neke tablete kod ginekologa?

tina2701
21.02.2011., 19:09
..najvjerojatnije nisi trudna....predzadnji dan menge i još niste imali odnos........

ciganche
21.02.2011., 19:51
prije bih rekla da si od dečka dobila infekciju nego trudnoću :kava:
pođi lijepo na pregled da vidiš što je, sve se da izlječiti

eleonora_
21.02.2011., 20:03
al ta probadanja u stomaku i bolovi kao pred mengu, me zbunjuju..

krilatistrah
21.02.2011., 21:49
Oh,čitam sve ovo što pišete cure i vidim koliko sam naučila i osjetim kako se sve više plašim iznova.
Zar bih trebala da se plašim iako sam dobila M. na vrijeme,osjećam kako mi je muka od misli o tome,sve više razmišljam. Bože dragi,ne znam čak da li umišljam ili se sve to odigrava.. Preispitujem sebe i stvaram si mnogo pitanja i odgovora,i to je više nešto što me opterećuje do te mjere da odustajem od svega što je lijepo,pa normalno je da ne bude okej mjesečnica baš uvijek... možda se sad tako poklopilo,jednostavno je bilo mnogo stresa u ovom mjesecu..
Zna li itko može li vakcina TETANUS poremetiti ciklus.. na dan kad sam je primila,dobila sam mens.. i kao što već napisah negdje gore,nije bila obimna.. istog mirisa kao i uvijek,sto je normalno..ali eto,opet sam zabrinuta.. Osjećam se naduto.. prestrašena sam kad se probudim u rano jutro i gledam u stomak,voljela bih da se stvori duh iz lampe i kaže da prestanem,da nije ništa..
Počela sam redovito da sanjam svoje noćne more,a sa dečkom sam raskinula...

Dodatni stres iako prikriven iza sve lažne sreće...

Kome je u životu najsjajnije..
nikome.

Pozdrav cure.

Ne mislim napustati ovaj forum,predivno je mjesto,a osobito ova tema u kojoj sam pronasla mnogo iskustava,pronasla mnogo gresaka,zelja za novi pocetak..

Ali,u sustini smo svi puni nekih briga.. a sve je to zivot. :)

CroatiaChic
22.02.2011., 12:55
Rade UZV, ipak su bolovi u pitanju, a u takvom kratkom roku (tjedan dana kašnjenja M) se i ne može baš vidjeti trudnoća.

Samo da te ispravim - mikoplazma. Jesi li dobila terapiju? Ovo kašnjenje je vjerojatno od tog stresnog razdoblja.

Dakle, nije bila trudna, već je vrlo vjerojatno nekakva cista, moguće vrlo lako jer bi ometala rad jajnika, a time i normalan ciklus, a zna zadavati i bolove.

Moguće da se i taj udarni koktel podmuklih i asimptomatskih bakterija 'zavukao' malo dublje i zaštopao jedan od jajovoda ili oba, što upravo zna biti slučaj kod ovih beštijica, a većina ih zna proći bez simptoma.

Nije bila trudna. Kažem ti, njoj se sve skupa zakompliciralo, te beštije u takvoj kombinaciji odjednom :eek: znaju napraviti problema, posebno ako se dugo vuklo i zavuklo. A, ponavljam, možda je cista u pitanju i možda su je odstranili, možda su radili na tome, jajovodu, a usputno su je i zadržali da vide jeli slučajno trudna. Ja sad nabadam, ali ovo je sve vrlo lako moguće, a trudnoću, spontani ili abortus isključujem. A tebi preporučam da uradiš svakako sva 4 brisa, posebno onaj na HPV. Sretno i ne brini oko ovoga. :)

Hvala najljepsa na iscrpnom objasnjenju :)

Ja sam HPV radila vec u dvanaesti, bio je OK, simala sam M-plasmu i U-plasmu i klamidiju, pa sam jucer radila kontronle briseve pa cemo vidit da li sam se rjesila bestijica ili ne...Ona ih se rjesila.

I istina, nije bila trudna - pitala sam je, ali kaze da ni dan danas ne zna sto joj je bilo, mozda neka kombinacija ovoga sto si gore napisala...

HVALA!

vatrena3
23.02.2011., 11:17
cureeeeeeeeeeee...ovo je HITNOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!vec san danima izvan sebe...koristim kontracepciju i kondome.hvatali su me simptomi 2 tj prije menge(mucnina,nisam mogla podnijeti mirise mesa sto inace obozavam,bolila me leda itd...).dobila san mengu.medutim trajala mi je 4 dana,inace mi traje 6-7 dana.da se brinem?strah me ici u ljekarnu i kupiti test.jeli moguce da sam trudna?MOLIM VASSSSSSSSS!!!!!ODGOVORITE STO PRIJE