PDA

View Full Version : Jesam li trudna?

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

BeautifullyChaotic
21.10.2008., 08:35
jooj curke ja imam jedan problem i nadam se da ce te mi pomoc--evo ovako...DANA 10.9 TREBALA SAM DOBIT ALI KASNILAMI JE 11.10 SAM OTISLA U GRAD I BILA SA DECKOM SA KOJIM SAM IMALA SPOLNE ODNOSE bez zastite ja ne pijem pilule nit ista menga mi kasni evo sve do danas ali..radi moje slbe prehrane menga mi je i prije kasnila po 10 cak 12 dana..decko nije svrsio u mene..ali me strah onog malo stoizadje..ida napomenem da kad smo imali spolne odnose to su mi bili PLODNI DANI..molim vas odgovorite sto prije jrer neznma vise sta da mislim

Najbolje ti je kupiti test. Nije skup, možeš uzeti onaj koji se radi u bilo koje doba dana ili onaj za prvu jutarnju, i dilema rješena. Ako nisi trudna, odi ginekologu, jer menga ne kasni bezveze.

¤sunflower¤
21.10.2008., 11:29
Najbolje ti je kupiti test. Nije skup, možeš uzeti onaj koji se radi u bilo koje doba dana ili onaj za prvu jutarnju, i dilema rješena. Ako nisi trudna, odi ginekologu, jer menga ne kasni bezveze.

to je najbolje što ti mi možemo reći o tvome problemu :top:

mooooa
21.10.2008., 13:10
haj!
imam pitanje,ovako sexala san se sa dragin tocno15dan ciklusa bez zaštite,
ali je on svršija vani i to nije dugo trajalo mozda kojih5-7minuti.
e sad uvik dobijen stvari svako 28 do 32 dana,danas je 32 dan i jos nista..
malo me panika vata,ali imala san pms.
sise me još uvik bole i drob me bolija prekjucer pa je prista i justros isto malo nesto...
uglavnon moje pitanje je da sanse za trudnocu i nisu bas tako velike jel!?valja nisan tolika pegula

zaručena
21.10.2008., 21:53
..ida napomenem da kad smo imali spolne odnose to su mi bili PLODNI DANI..molim vas odgovorite sto prije jrer neznma vise sta da mislim

kako znaš da su ti bili plodni dani? nekom pouzdanom metodom ili pretpostavljaš?

haj!
imam pitanje, sanse za trudnocu i nisu bas tako velike jel!?valja nisan tolika pegula

to što ssi imala pms ne mora značit da nisi trudna, niti to što ti kasni da jesi. nisu velike šanse, ali nije da ih nema.

mooooa
22.10.2008., 11:19
to što ssi imala pms ne mora značit da nisi trudna, niti to što ti kasni da jesi. nisu velike šanse, ali nije da ih nema.

e hvala na odgovoru evo taman san jutros dobila fala bogu:top:

EmaVž
22.10.2008., 17:42
Pila sam Yasmin godinu dana, i prošli mjesec sam odlučila napraviti pauzu! Taj mjesec zadnju tabletu sam popila u petak, a u utorak,kao i inače, sam dobila menstruaciju. Imala sam odnose između tog petka i utorka(kada više nism pila pilule), ali uz prekinuti snošaj. Nakon menstruacije dečko i ja smo cijeli mjesec koristili kondome i uz to nikada nije svršavao u mene. Sada mi kasni menstruacija 2 dana i jako se brinem. Postoji li mogućnost da sam trudna, ili je razlog ova pauza od pilula? Brine me jesam li bila zaštićena onih par dana prije zadnje mesntruacije nakon uzimanja zadnje pilule. :(:(:confused: Možda pitanje ispada glupo, ali jako se bojim!

¤sunflower¤
22.10.2008., 18:26
Pila sam Yasmin godinu dana, i prošli mjesec sam odlučila napraviti pauzu! Taj mjesec zadnju tabletu sam popila u petak, a u utorak,kao i inače, sam dobila menstruaciju. Imala sam odnose između tog petka i utorka(kada više nism pila pilule), ali uz prekinuti snošaj. Nakon menstruacije dečko i ja smo cijeli mjesec koristili kondome i uz to nikada nije svršavao u mene. Sada mi kasni menstruacija 2 dana i jako se brinem. Postoji li mogućnost da sam trudna, ili je razlog ova pauza od pilula? Brine me jesam li bila zaštićena onih par dana prije zadnje mesntruacije nakon uzimanja zadnje pilule. :(:(:confused: Možda pitanje ispada glupo, ali jako se bojim!

naravno da jesi, kao što si uvijek bila zaštićena za vrijeme te pauze. ne zna tvoje tijelo da si ti sad odlučila da je ovo zadnja kutija :mig:
nezaštićena postaješ kad ne popiješ novu pilulu nakon sedmodnevne pauze, a do tada bi bili mrtvi i oni spermići unutra od recimo utorka, ako bi ih slučajno bilo. ne brini zbog kašnjenja jer je to često nakon prestanka pijenja pilula. pogotovo ako su ti i prije bile neredovite, a nerijetko ako i jesu bile redovite.

zaručena
22.10.2008., 18:47
isto tako, ema, kad piješ pilule nema plodnih dana, a sve i kad bi ih mogli biti, oni ne mogu biti toliko kratko prije menstruacije jer inače do zaćeća ne bi moglo ni doći.

ajde, ispravit ću se malo. postoje, navodno, ljudi kojima su plodni dani baš za vrijeme menge, no mislim da je to zaista velika rijetkost.

briga
29.10.2008., 16:13
Pitanje,glupo pitanje ali ipak....može li se na ultrazvuku vidjeti trudnoća u ranim tjednima,tjedan,dve?

candy baby
29.10.2008., 19:56
aha može se vidjeti trudnoća dosta rano. tete inekologinje vide i npr žuto tijelo, tj pretkažu ti da bi uskoro mogla dobiti mjesečnicu. ugl vidi se to ugnježđenje u maternicu ako si trudna

Anny_
30.10.2008., 14:46
dakle.iz obicnog nalaza krvi u doktorice(moram provjerit dali se opet anemija vratila) dali se moze vidit i jesam li trudna?
molim vas odgovorite mi! unaprijed zahvalna:)

kika26
30.10.2008., 15:53
Ciklus mi je stvarno uredan, a menga mi kasni 4 dana. Napravila sam, prije 5 dana (dakle prije neg sam trebala dobiti) test na trudnoću koji je bio negativan. Imam neke nus pojave trudnoće tipa jako osjetljive bradavice, grčenje crijeva...
Obzirom da sam planirala trudnoću, a da bih ipak još malo pričekala s odlaskom ginekologu, zanima me da li je ikome od vas test bio negativan, a da ste u stvari bile u drugom stanju?

:ne zna::ne zna::ne zna::eek::eek:

kika26
30.10.2008., 15:57
prvo je počelo sa osjetljivim dojkama čija bol još traje,pa pojačani iscjedak,bolovi u jajnicima...a test je pokazao veoma blijedu drugu crtu...

kika26
30.10.2008., 16:00
wanna...možda je još prerano za test....

kika26
30.10.2008., 16:04
:ne zna::ne zna::ne zna:

kika26
30.10.2008., 16:08
Neka mi netko to pojasni,test nejasan,a ja imam skoro sve simptome da sam trudna...

kika26
30.10.2008., 16:14
zaručena,bok!!a šta veliš na moj problem...

kika26
30.10.2008., 16:17
isto tako, ema, kad piješ pilule nema plodnih dana, a sve i kad bi ih mogli biti, oni ne mogu biti toliko kratko prije menstruacije jer inače do zaćeća ne bi moglo ni doći.

ajde, ispravit ću se malo. postoje, navodno, ljudi kojima su plodni dani baš za vrijeme menge, no mislim da je to zaista velika rijetkost.

:ne zna::ne zna::ne zna:

dianne
30.10.2008., 18:02
nisi nam dala baš puno podataka tak da nije jasno šta hoćeš da ti se pojasni. naravno da možeš imat tzv. menstruaciju i biti trudna. ali kad si dobila menstruaciju, da li je kasnila,da li je bolna, kad si radila test...? koji su to tvoji simptomi trudnoće...?

kika26
31.10.2008., 12:13
imala sam mens.15 i 16.10 i gotovo...5 dana poslije su me počele boljet grudi,pa jajnici i užasno mi smrdi pašteta koju inače obožavam...test sam napr.24.10.i pokazao je nekakvu blijedu drugu crtu...i izašao mi herpes na usni...:confused::confused::confused:

dianne
31.10.2008., 13:05
imala sam mens.15 i 16.10 i gotovo...5 dana poslije su me počele boljet grudi,pa jajnici i užasno mi smrdi pašteta koju inače obožavam...test sam napr.24.10.i pokazao je nekakvu blijedu drugu crtu...i izašao mi herpes na usni...:confused::confused::confused:

ako ti je 15. i 16.-tog bio normalni termin za menstruaciju onda je vrlo lako moguće da si trudna. sad ti je najpametnije otići ginekologu jer je već prošlo dovoljno vremena da ti ginekolog sa sigurnošću može reći da li si trudna. vidjet će ti na ultrazvuku sve.

ZgSokre
31.10.2008., 13:55
help!!! prije par dana sam prvi put spavala s deckom od tad imam problema s mjehurom,peckanje i te gluposti i nismo koristili kondom al nije svrsio u mene. Postoji li mogucnost da ostanem trudna. Help????????

ZgSokre
31.10.2008., 14:01
help

candy baby
31.10.2008., 14:28
help!!! prije par dana sam prvi put spavala s deckom od tad imam problema s mjehurom,peckanje i te gluposti i nismo koristili kondom al nije svrsio u mene. Postoji li mogucnost da ostanem trudna. Help????????
eto vidiš ja ne mogu shvatiti kako prvi put ideš spavati s dečkom bez kondoma..:eek: al ok to sam samo ja:ne zna:
no bez moralnih prodika, moguće je da si dobila od dečka nešto spolno prenosivo, jer ako su oba partnera zdrava nema takvih nuspojava..možda neke ureaplasme, koje u muškoj uretri lijepo žive bez da im stvaraju probleme, a kod žena mogu stvarati neugodu.. ali liječe se fino antibioticima. nije to sigurno ništa opasno i nitko ne može nagađati što ti je ako ne odeš kod ginekologa..i na popratne pretrage.jel..:kava:
a što se tiče trudnoće, isto vjerojatno nisi trudna,još ak ti nisu bili plodni dani.. al svejedno, opće je poznato da se djeca lakše prave kad nije trenutak za imat ih
ja mislim da ti imaš sve indikacije za posjet ginekologu..:mig:

kika26
31.10.2008., 14:47
dali test pokaže pozitivno ako se radi o vanmateričnoj trudnoći?

kika26
31.10.2008., 14:57
čula sam da i same možemo utvrdit dali smo trudne...tako da provjerimo rodnicu...navodno da promjeni boju i mnogo je tamnija i crvenija...ako se radi o trudnoći...ja radim već na tome 2,5 godine i ništa...bili kod ginekologa i sve u redu...

kika26
31.10.2008., 16:28
pa zar nitko nije online???

mrcmrc
31.10.2008., 16:45
pa zar nitko nije online???
koliko znam test na trudnoću može bit pozitivan i kod vanmatericne trudnoce. Bez obzira na lokaciju trudnoće dolazi do promjene hormona, poviseni estrogen i progesteron. Sto se tiće promjene boje stidnice i sl. promjena to je vidljivo tipa nakon mjesec dva. A ne mora ni tada. Individualno.

kika26
31.10.2008., 17:06
koji bi još mogli biti simptomi kod mog.trudnoče...

mrcmrc
31.10.2008., 17:16
koji bi još mogli biti simptomi kod mog.trudnoče...

Simptomi se dijele na sigurne i nesigurne. Nesigurni: izostanak mjesecnice, povecane i bolne grudi, da skratim sve te fizicke promjene koje osjecas a nisi do sad! Sigurni: pozitivan test ma koliko blijeda bila druga crtica, pomicanje ploda( dode puuuuno kasnije),pozitivan ultrazvuk.
Meni je bilo ko da cu svaki cas dobit mengu, trbuh boli za poludit, grcevi, grudi nisam smjela dirnut i pozitivan test prije izostanka menge

kaskader99
01.11.2008., 13:12
da vas pitam hitno mi je da nemoze biti hitnije .. dal moze zenska zatrudnit ako nije probijena ? i dal pilula ¨dan sutra¨ moze utjecat da se kasnije ne moze ostat trudna... ajde ljudi razumijete me i hitno je ..

ftorres
01.11.2008., 13:15
kako si uspio svršit u nju ako je nisi probio? :kava:

Zujoo
01.11.2008., 13:15
sve je moguće, ali za tvoj slučaj su šanse minimalne. Ako ipak zatrudni, jebiga, nemaš sreće... i čuvaj se grmljavine da grom nebi baš u tebe udario.

kaskader99
01.11.2008., 13:18
kako si uspio svršit u nju ako je nisi probio? :kava:

pa iso dokle ide i dobro .. i sad et...

nego a pilula dan sutra ... mozete mi to objasnit ?

WTF
01.11.2008., 13:21
al kak znaš da nije "probijena" :kava:

kaskader99
01.11.2008., 13:23
al kak znaš da nije "probijena" :kava:

sama je rekla a i ja sam siguran i znam da smo pokusavali par puta i rekla je da ju boli a ovako do pola kad idemo dobro je ... a i godinu dana smo zajedno tako da znam ..

nego ajde ako ima netko kokretnije odg bio bih jako zahvalan a i za bilo koji...

Deedy
01.11.2008., 13:24
Premještam te na pdf Zdravlje---> Žensko zdravlje--> Jesam li trudna?
I molim odgovor od ljudi tamo. :)

ejč pi
01.11.2008., 13:25
pa iso dokle ide i dobro .. i sad et...

nego a pilula dan sutra ... mozete mi to objasnit ?

pise ti tamo na upustvu sve, mislim kad kupis pilule ili pilulu. negdje su dvije negdje jedna. kosta ti otprilike 15eur(toliko sam ja platio)

treba je uzet 72 sasta poslije snosaja. najbolje je popit u roku 24h.
nije 100 siguran bar tako tvrdi moja kolegica cija prijtateljica je mama.

meni je trebala jednom i nisam tata

i nije dan sutra nego dan posle

kaskader99
01.11.2008., 13:35
hvala na odgovorima :top: ali moze pomoc jos odgovora.. hvala..

GoGs
01.11.2008., 13:47
ej, samo da ti kažem da ti je dobar nick :rofl:

postoji šansa, naravno... ljudi, štitite se.

alexxx
01.11.2008., 13:51
Premještam te na pdf Zdravlje---> Žensko zdravlje--> Jesam li trudna?
I molim odgovor od ljudi tamo. :)
što se dogodilo s onim lijepim pravilom da ljudi koji se mogu jebat mogu i do doktora/apoteke? :zubo:
ja znam da je praznik, al dežurne službe i danas rade.

Autori i autorice topika o mogućim ili nemogućim trudnoćama, pucanjima kondoma, day after pilulama i slično imaju ban na 7 dana, koji stupa na snagu odmah čim moderator uoči topik.

Stava smo da tko umije stavit i/ili primit spolovilo u genitalije može i tramvajem do doktora i/ili ljekarne.
dal pilula ¨dan sutra¨ moze utjecat da se kasnije ne moze ostat trudna..prema svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, u 47% slučajeva se dogodi upravo to. i zato ih preporučuju samo nakon silovanja, a doktori dijele šakom i kapom :flop:

Floverka
01.11.2008., 13:57
prema svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, u 47% slučajeva se dogodi upravo to. i zato ih preporučuju samo nakon silovanja, a doktori dijele šakom i kapom :flop:

:eek: :eek: pa to je strašno! :horor:
bolje onda rodit bebu, nego se ovako sakatit

Freakette
01.11.2008., 20:34
hvala na odgovorima :top: ali moze pomoc jos odgovora.. hvala..

Sve ti je rečeno, najbolje bi bilo popit u što kraćem roku, ali u roku od 72 sata. Ja sam ih jednom pila, dobila sam 6 tableta, 3 sam morala popit odmah, 3 za 12 sati. Prokrvarila negdje 6 dana nakon uzimanja tableta, što i nije nužna pojava, barem kolko sam čula. I te se tablete ne bi smjele piti više od 2 puta godišnje, naravno, bilo bi najbolje kada se ne bi morale uopće, jer mi je ginekologica rekla da se sa češćom upotrebom moglo doći i do neplodnosti. Eto, to je uglavnom to, al isto ti tak moram reć da su mi ta tri dana nakon tableta bila užasna, tako da vam savjetujem da se ipak štitite na neki drugi način, ak si s curom dugo, možda da počne pit kontracepcijske, ako već ne prakticirate mehaničku zaštitu.

alexxx
02.11.2008., 03:17
:eek: :eek: pa to je strašno! :horor:
bolje onda rodit bebu, nego se ovako sakatit
ajde razmisli. dal bi sredstvo kontracepcije (pa bila ona i postkoitalna) koje u tolikom postotku izaziva neplodnost ikad bilo odobreno? :D

HimeraJ
05.11.2008., 15:36
Pozdrav!

Imam jednu situaciju, naime krajem 10 mjeseca sam prestala piti Yasmin (30.09 sam popila 1 pilulu iz narednog ciklusa i prestala zbog slučajeva na TV), zadnju mengu sam dobila 28.09., a slijedecu sam trebala dobiti 26.10. I jos je nema..jucer sam kupila test za trudnocu i negativan je, ali me jos uvijek sve to brine...sta ako? Vec sam nekih 10 dana napuhnuta i lagani grcevi me drze, cice su veće, ali nisu nista posebno osjetljivije niti bolne. Na wc idem cesce samo kad pijem dosta tekucine...malo sam umornija nego inace, ali sam imala dosta naporan prošli mjesec...
I tak...svejedno me panika šora konstantno, osluškujem tijelo ali nisam više u ništa sigurna...

Jesam ili nisam? :confused:

Jenny Lewis
05.11.2008., 16:44
Pozdrav!

Imam jednu situaciju, naime krajem 10 mjeseca sam prestala piti Yasmin (30.09 sam popila 1 pilulu iz narednog ciklusa i prestala zbog slučajeva na TV), zadnju mengu sam dobila 28.09., a slijedecu sam trebala dobiti 26.10. I jos je nema..jucer sam kupila test za trudnocu i negativan je, ali me jos uvijek sve to brine...sta ako? Vec sam nekih 10 dana napuhnuta i lagani grcevi me drze, cice su veće, ali nisu nista posebno osjetljivije niti bolne. Na wc idem cesce samo kad pijem dosta tekucine...malo sam umornija nego inace, ali sam imala dosta naporan prošli mjesec...
I tak...svejedno me panika šora konstantno, osluškujem tijelo ali nisam više u ništa sigurna...

Jesam ili nisam? :confused:

Dobit će mengu, bez brige, i meni je kasnila par dana i sve ovo što si opisala se i meni dogodilo.
Samo se opusti i ne paničari, kad se najmanje nadaš će doći, to je normalno da ti kasni. Ako ne dođe duže od 2 tjedna odi ginekologu.

Ajizar
05.11.2008., 21:34
Moze mi neko rec MM je utvrdena azoospermija dali je neko imao nesto slicno i uspio se izlijecit(dobit svoju bebu)Molim o za pomoc.

hypocrite´s jacket
07.11.2008., 01:37
Jako sam mlada. Premlada. Ovo mi je prvi ozbiljni dečko. Jako sam se zaljubila i doslo je do toga da smo prvi put spavali zajedno. Pa, iskreno...sad znam da je bilo prerano..puno prerano, ali onda to nisam znala. Znam da je uobičajena isprika " dogodilo se", ali ja stvarno mogu samo to reći . Dogodilo se. Iako se dogodilo vise nego jedanput. Jednostavno nisam razmisljala. Znala sam kakve mogu biti posljedice. Znali smo oboje. Ali, jednostavno nismo ozbiljno razmišljali o tome. Mislim, da ne mogu dovoljno naglasiti da smo jako mladi, nezreli..itd...Htjeli smo "probati" kao i većina naših vršnjaka, ali sad znam da...zapravo samo znam da je bilo prerano i da sam pogriješila.

Ciklus mi je neredovit. Od 27 do 35 dana..mozda čak i vise. Prošlo je tek 3 i pol godine otkad sam dobila 1. menstruacija pa se nisam previše obazirala na to.
Mozda se zato i ne bih trebala brinuti oko toga što mi je 36. dan, a ja nisam dobila menstruaciju. Uvijek smo koristili zaštitu i uvijek je to bilo za neplodnih dana. Prekjučer, 34. dan, bili smo jako nervozni i ja sam napravila test. Mislim da sam kupila " Intim plus ". Ispalo je negativno. Taj dan je sve bilo OK. Nisam se brinula previše i očekivala sam menstruaciju slijedeći dan. Pošto ju nisam dobila, opet sam postala nervozna. Oboje smo postali nervozni.
Nekad smo znali razgovarati jako dugo...o svemu....bilo nam je predivno... Ovih par dana razgovaramo samo o mojoj menstruaciji i eventualnoj trudnoći. Osjećam se drukčije. Loše. (mislim da opet moram naglasiti da smo jako mladi) Nismo dugo zajedno, 5 mjeseci. Znam da je bilo prerano. Stvarno mogu samo reći da sam se jako zaljubila i da se dogodilo.
Pa, najbitnije je da se sad osjećam jako lose. Ne samo zbog menstruacije već i zbog toga jer...pa, osjećamo se drukčije. Razmisljamo i razgovaramo samo o "menstruaciji" . Nije puno vremena prošlo otkad nam je zadnji put bilo jako lijepo i nismo razmisljali o "trudnoći" , ali osjećam da se tolko toga promjenilo u ovih par dana. Tolko sam razmisljala ovih par dana..o svemu, da sam zaboravila na to kolko nam je bilo lijepo prije.

Nikad nisam bila kod ginekologa. Pročitala sam da bi se tek nakon 10 dana kašnjenja trebalo naručiti. Ali, ja sam maloljetna. Nikad nisam bila kod ginekologa.Nije da se bojim, ali....Nije nužno doći s pratnjom odrasle osobe, zar ne?
Pa, stvarno sam ovo iskreno napisala. Stvarno sam jako mlada. Molim vas za pomoć , iako neznam točno u koji topic sam trebala ovo staviti. Muči me ovo s menstruacijom,ne osjećam se dobro, lagano postajem paranoična, smatram da sam pogrijesila, ne osjecam se isto kao i prije. Nekad sam jako lako mogla definirati zbog čega me neke stvari muče. Znala sam točan razlog i točno određeni trenutak kad sam se počela drukčije osjećati. Znam da ovo čudno zvuči, ali volim razmišljati o problemima. Ne samo svojim već i tuđim.Moji nisu bili tolko veliki. Ovih par dana sam potpuno izgubljena. Možda sam samo paranoična.

Molim vas za pomoć.

BeautifullyChaotic
07.11.2008., 10:29
I sama si rekla, test je bio negativan. Ciklusi neredoviti. Meni je u pubertetu menstruacija znala kasniti i po dva mjeseca. U svakom slučaju dobro bi bilo posjetiti ginekologa. Ne znam odakle si pa ti ne mogu ništa preporučiti. I svi rade pogreške, velike i male, bitno je da nešto naučiš iz toga. Možda bi ti dobro došao i razgovor s nekim kome vjeruješ, ili s psihologom ( možda ga imaš u školi?), ako te to zbilja toliko muči. I ono najbitnije, nemoj raditi stvari na koje nisi spremna, pogotovo ne iz krivih razloga. Dečko bi to trebao shvatiti, ako ne, naći ćeš i boljeg.

OOOOOOO
07.11.2008., 10:46
ako si imala odnose,kako kazes u neplodne dane(iako ti je to jako tesko ni znati ako su ti ciklusi neredoviti), i koristili ste kontracepciju,nebis smjela biti trudna,ali ja ti preporucam da cim prije odes kod nekog ginekologa, mozes i sama ako ti je bed mami reci(a vjerujem da je),da popricas s njim,ako je potrebno da te pregleda,ionako kad tad bis morala otici.meni su isto ciklusi od kad sam dobila menstr. neredoviti,znalo se desit da i po 3,4mj ju ne dobijem.isto sa znala bit u panici sta ako sam trudna?(a bila sam isto mlada kao i ti negdje)i drugo mi nije preostalo nego da odem ginek.nakraju se ustanovilo,radila mi je test da trudnoca nije u pitanju,nego policisticni jajnici,poremecaj hormona i to je kocilo mi da dodje do krvarenja,kad se ustanovi sta je,dobijes terapiju i problem rijesen.zato vidi ako jos koji dan ju ne dobijes,ne cekaj,uzmi decka za ruku i nek bude uz tebe dok to obavis,sretno!!!!!!:)

leptirica 2
07.11.2008., 19:53
ne vjerujem da je u pitanju trudnoca..ipak razumijem te da te strah,kod ginekologa mozes i sama bez pratnje mame npr.,ima cura koje radi infekcije idu i ranije kod ginekologa i to sto prije da se oboje prestanete muciti,tj.da se uvjerite da nema trudnoce,i koristite zastitu:kava:

BeHelga
07.11.2008., 20:28
Dakle, u pravim sam godinama za trudnoću. Cijeli život imam redovite menstrualne cikluse i mogu na prste prebrojat koliko mi je puta zakasnila ili uranila menstruacija (točnije, pet puta u ovih petnaestak godina). Nikada me do sada nisu boljele grudi, niti su bile osjetljive prije menge. Zbog toga mislim da se nešto događa sa mnom, jer prvo su mi grudi nabujale u par dana, postale manje ili više osjetljive i tvrde. Nekad ih ne mogu taknut koliko bole, a nekad su samo tvrde, ali ne bole. Imala sam menstruaciju, koja nije trajala ni cijela tri dana. Sve mi je to bilo čudno, pa sam napravila test (jedan od jeftinijih) i bio je negativan. Ali grudi su mi i dalje "ogromne" i nekad jako osjetljive, pa sam napravila još jedan test i opet je bio negativan. Već sam razmišljala o ultrazvuku grudi, kad mi je stigla menga i to usred ciklusa (točnije 18. dan). I sad više ne znam što da mislim... Pročitala sam na topicu da je bilo slučajeva da testovi budu negativni, a da se ipak radi o trudnoći. Recite mi neku pametnu...

leptirica 2
08.11.2008., 16:22
Dakle, u pravim sam godinama za trudnoću. Cijeli život imam redovite menstrualne cikluse i mogu na prste prebrojat koliko mi je puta zakasnila ili uranila menstruacija (točnije, pet puta u ovih petnaestak godina). Nikada me do sada nisu boljele grudi, niti su bile osjetljive prije menge. Zbog toga mislim da se nešto događa sa mnom, jer prvo su mi grudi nabujale u par dana, postale manje ili više osjetljive i tvrde. Nekad ih ne mogu taknut koliko bole, a nekad su samo tvrde, ali ne bole. Imala sam menstruaciju, koja nije trajala ni cijela tri dana. Sve mi je to bilo čudno, pa sam napravila test (jedan od jeftinijih) i bio je negativan. Ali grudi su mi i dalje "ogromne" i nekad jako osjetljive, pa sam napravila još jedan test i opet je bio negativan. Već sam razmišljala o ultrazvuku grudi, kad mi je stigla menga i to usred ciklusa (točnije 18. dan). I sad više ne znam što da mislim... Pročitala sam na topicu da je bilo slučajeva da testovi budu negativni, a da se ipak radi o trudnoći. Recite mi neku pametnu...

pa test ti niti nije mogao pokazati ako ti je bio 18 -ti dan ciklusa,mislim...pitanje je koliko ti traju ciklusi i kad trebas dobiti ocekivanu menstruaciju,sve te informacije nisi napisala:kava:

BeHelga
08.11.2008., 17:46
Trebala sam dobit 10 dana poslije. Ciklusi su mi 28 dana i stvarno uredni.

BeautifullyChaotic
08.11.2008., 18:08
Trebala sam dobit 10 dana poslije. Ciklusi su mi 28 dana i stvarno uredni.

Svejedno, testovi se rade na dan kad trebaš dobiti menstruaciju ili kasnije. Deset dana prije je puno prerano.

BeHelga
08.11.2008., 20:21
Hm, znači bila sam naivna i povjerovala u još jedan marketinški trik: test otkriva trudnoću već nakon par dana. :confused:
Ma, ići ću ja do tete ginekologice svejedno, jer nije mi baš sve ovo normalno. Grudi su mi abnormalno narasle i to traje više od mjesec dana, a počelo je prije one mege prije koja je bila vrlo oskudna. :)
Ubrzo ću morat kupovat nove grudnjake. :)
Samo... dok dočekam termin, glavom mi prolaze dvije misli: ili sam trudna (to bi me usrećilo :mig:) ili nekaj nije dobro s mojim cicama :confused:).

leptirica 2
08.11.2008., 20:30
opusti se pricekaj,nekako izdrzi bar da ti kasni 10-ak dana kada bi ti najranije mogls vidjeti,ako ti uopce bude kasnila,a ti mislis da hoce,jer si trudna..istina,postoje neki testovi kojima se trudnoca vidi nekoliko dana prije ocekivane mnestruacije 2-3 dana,al za test moj savjet cekaj taj 28.dan pa piski na test,,,,,i javi sta je bilo:kava:

leptirica 2
08.11.2008., 20:31
ovih deset dana sam mislila ako mislis ici k ginekologu jer uzv ne vidi ranije,a test na 28.dan,sad sam bila jasnija,da.:kava:

BeHelga
08.11.2008., 20:45
skužila sam, thanks! :)
Javit ću se svakako. Nadam se samo da nije ono drugo, jer ne kužim zašto mi grudi rastu. Malo sam prestara za pubertet. :)

amis
08.11.2008., 23:01
Pitanje,glupo pitanje ali ipak....može li se na ultrazvuku vidjeti trudnoća u ranim tjednima,tjedan,dve?

tjedan,dva nema šanse da se vidi na ultrazvuku

chichita
09.11.2008., 19:47
ja sam prvi put u ovakvoj situaciji... 5 godina sam bila na pilulama, pa mi je savjetovana pauza i sad sam 2 mjeseca bez i trebam dobiti danas a nje nema i sad me strah jer sam u sat znala kad ću dobiti čak i nakon prvog mjeseca pauze (jedino je bila jako slaba)... samo što je stvar, za vrijeme plodnih dana se uopće nismo sexali a inače nije nijednom svršio u mene... ne znam jel se to sada moglo šta poremetiti što sam prestala piti ili da se brinem... znam da ne kasni ni puni dan ali opreza nikada dosta... :mig:

ac milan
09.11.2008., 19:56
Definitivno najbolji način je izvaditi betu hcg i odmah ćete znati jeste li trudne ili ne. Meni doktorica nije htjela dati uputnicu pa sam sama otišla kod privatnika i saznala rezultate za 2 sata. Do tad sam napravila 3 testa i izgubila 3 godine života.Kažu da se u krvi vidi nakon 7 dana od začeća (ako je došlo do njega).

leptirica 2
09.11.2008., 20:56
ja sam prvi put u ovakvoj situaciji... 5 godina sam bila na pilulama, pa mi je savjetovana pauza i sad sam 2 mjeseca bez i trebam dobiti danas a nje nema i sad me strah jer sam u sat znala kad ću dobiti čak i nakon prvog mjeseca pauze (jedino je bila jako slaba)... samo što je stvar, za vrijeme plodnih dana se uopće nismo sexali a inače nije nijednom svršio u mene... ne znam jel se to sada moglo šta poremetiti što sam prestala piti ili da se brinem... znam da ne kasni ni puni dan ali opreza nikada dosta... :mig:

ne vjerujem da si trudna ako nije ni jednom svrsio u tebe,ja i moj muz imamo bez zastite nekad i 10 dana pred mengu i sve ostale,do kraja mislim,pa ne ostanem...a jos kazes da se za vrijeme plodnih dana niste sexali,nisi trudna:mig:

Chelonia
10.11.2008., 14:27
Bok cure, pratim vas već duže vrijeme, ali tek se sad javljam, nadam se da cu dobro postati pitanje. Uglavnom, ciklusi mi nisu uvijek isti, traju izmedju 29 i 36 dana. Zadnju mjesečnicu sam imala 19.10, nezaštićen odnos 30.10. Jako smo dugo zajedno i inace prakticiramo metodu prekinutog snošaja, do sad nam je funkcioniralo :mig:, ali eto taj put smo išli do kraja. E sad, kolike su šanse za trudnoću i kad se najranije moze raditi test, da se ravnam po kracem ciklusu ili ovom dužem, obzirom da mi skoro nikad nije tocna? Tnx! :w

Jenny Lewis
10.11.2008., 19:27
Bok cure, pratim vas već duže vrijeme, ali tek se sad javljam, nadam se da cu dobro postati pitanje. Uglavnom, ciklusi mi nisu uvijek isti, traju izmedju 29 i 36 dana. Zadnju mjesečnicu sam imala 19.10, nezaštićen odnos 30.10. Jako smo dugo zajedno i inace prakticiramo metodu prekinutog snošaja, do sad nam je funkcioniralo :mig:, ali eto taj put smo išli do kraja. E sad, kolike su šanse za trudnoću i kad se najranije moze raditi test, da se ravnam po kracem ciklusu ili ovom dužem, obzirom da mi skoro nikad nije tocna? Tnx! :w

http://www.mef.hr/if/alati/racunala/skripte/k_koncep.html

pogledaj si, iako niti s tim ne možeš biti sigurna.

leptirica 2
10.11.2008., 20:34
:hekla:Bok cure, pratim vas već duže vrijeme, ali tek se sad javljam, nadam se da cu dobro postati pitanje. Uglavnom, ciklusi mi nisu uvijek isti, traju izmedju 29 i 36 dana. Zadnju mjesečnicu sam imala 19.10, nezaštićen odnos 30.10. Jako smo dugo zajedno i inace prakticiramo metodu prekinutog snošaja, do sad nam je funkcioniralo :mig:, ali eto taj put smo išli do kraja. E sad, kolike su šanse za trudnoću i kad se najranije moze raditi test, da se ravnam po kracem ciklusu ili ovom dužem, obzirom da mi skoro nikad nije tocna? Tnx! :w

ovisi draga...mislim da su vece,sad ovisi i tvojoj plodnosti i plodnosti tvog dragog,spermiji prezivljavaju 72 sata prije ovulacije...ako ti je bio pravilniji ciklus moguce je moguce...ja npr.imam cikluse svaka 27-29 dana,vrlo pravilne pa je u tom slucaju lakse predvidjeti plodne dane,koliko znam meni je ovulacija u pravilu 12,13,14 dan ciklusa...

Chelonia
10.11.2008., 20:44
:hekla:

ovisi draga...mislim da su vece,sad ovisi i tvojoj plodnosti i plodnosti tvog dragog,spermiji prezivljavaju 72 sata prije ovulacije...ako ti je bio pravilniji ciklus moguce je moguce...ja npr.imam cikluse svaka 27-29 dana,vrlo pravilne pa je u tom slucaju lakse predvidjeti plodne dane,koliko znam meni je ovulacija u pravilu 12,13,14 dan ciklusa...

A nis, ostaje mi samo da cekam pa cemo vidjeti. Samo ne znam kad da radim test, da li cekati da mi prođe termin ranijeg ili kasnijeg ciklusa? Pojest cu se tih zadnjih dana, pa da ne radim prerano. Pozdrav! :)

fanatik21
11.11.2008., 00:55
curi kasni menstruacija 5-6 dana. ono sto daje nadu da nije trudna je da su joj mjesec prije stvari trajale 15dana pa sumnjamo da joj se poremetio ciklus. moze li to bit??

inace, skupa smo 5 godina, nismo djeca pa da je i trudna ne bi se ubili, ali ipak je djete velika odgovornost i briga. zanima me jel joj se moze poremetit ciklus zbog ovoga gore navedenog?? ginekologica je narucila tek za 10ak dana, mislim da necu puno spavat ovih dana....ajde pomagajte

i kazite mi, nakon koliko test za trudnocu moze pokazat rezultate??

hvala

ovo gore san napisao oko 10h na drugom podforumu, u medjuvremenu smo kupili i napravili test za trudnocu i pokazao je da nije trudna....medjutim, ipak me kopka zasto jos nema stvari?? jesu ti testovi 100% sigurni??

zvjerka
11.11.2008., 12:54
zamolila bi vas pomoć. menstruaciju sam trebala dobiti 7.11.(inače su mi ciklusi neredoviti) a nezaštićen odnos sam imala 8.11. Dečko nije svršio u mene aili ipak sam u strahu pa vas molim da mi kažete kolike su šanse za tudnoću? hvala

leptirica 2
11.11.2008., 20:49
zamolila bi vas pomoć. menstruaciju sam trebala dobiti 7.11.(inače su mi ciklusi neredoviti) a nezaštićen odnos sam imala 8.11. Dečko nije svršio u mene aili ipak sam u strahu pa vas molim da mi kažete kolike su šanse za tudnoću? hvala

nisi trudna nema sanse

leptirica 2
11.11.2008., 20:51
curi kasni menstruacija 5-6 dana. ono sto daje nadu da nije trudna je da su joj mjesec prije stvari trajale 15dana pa sumnjamo da joj se poremetio ciklus. moze li to bit??

inace, skupa smo 5 godina, nismo djeca pa da je i trudna ne bi se ubili, ali ipak je djete velika odgovornost i briga. zanima me jel joj se moze poremetit ciklus zbog ovoga gore navedenog?? ginekologica je narucila tek za 10ak dana, mislim da necu puno spavat ovih dana....ajde pomagajte

hvala

ovo gore san napisao oko 10h na drugom podforumu, u medjuvremenu smo kupili i napravili test za trudnocu i pokazao je da nije trudna....medjutim, ipak me kopka zasto jos nema stvari?? jesu ti testovi 100% sigurni??

ako joj kasni 5-6 dana test bi vec pokazao da je trudnoca u pitanju,vjerojatno joj se samo poremetio ciklus

leptirica 2
11.11.2008., 20:53
A nis, ostaje mi samo da cekam pa cemo vidjeti. Samo ne znam kad da radim test, da li cekati da mi prođe termin ranijeg ili kasnijeg ciklusa? Pojest cu se tih zadnjih dana, pa da ne radim prerano. Pozdrav! :)

cekaj do 19.11.sigurno ce ti pokazati,najbolje prvim jutarnjim urinom kada je najveca koncentracija hcg-a ak jesi trudna i javi sta je bilo...jel bi ti voljela biti ?:mig:

Chelonia
11.11.2008., 21:22
cekaj do 19.11.sigurno ce ti pokazati,najbolje prvim jutarnjim urinom kada je najveca koncentracija hcg-a ak jesi trudna i javi sta je bilo...jel bi ti voljela biti ?:mig:

Pa ne bi imala nista protiv, bilo bi to slatko iznenađenje :D. Cekat cu do 19.11 pa cu vidjeti, ali mislim da nista od toga, pocelo me malo boliti ko kad trebam dobiti, jedino sto mi je cudno to sto su mi simptomi rano poceli, obzirom da su mi ciklusi inace duži i naaajranije ju ocekujem 19. U svakom slucaju javim ishod. :)

Malina
11.11.2008., 22:17

hvala

Moguce da je doslo do poremecaja ciklusa, mislim da nije trudna, test niej 100% siguran, a kod ginekologa cete znati pravno stanje. Sretno.

zvjerka
11.11.2008., 23:50
nisi trudna nema sanse

hvala na odgovoru. stigla i menga pa nema brige:)

capra
12.11.2008., 00:04
yasmin blesavi, mamu mu

prestala pit prosli mjesec nakon skoro 3 godine, i kasni mi 10 dana, a nikad ikad mi nije zakasnilo vise od dan i pol
iz principa ne kupujem test jer ne vidim kako sam mogla ostat trudna...ako i jesam onda su to bila potpuno kontralogicna i fizioloska zbivanja - nesto kao zacece po duhu svetom - ali onom duhu s kondomom :D
i cudna sam sva nakon tih pilula, imam pms 2 dana (cice, histerija i klopa), onda me prodje na 2 dana i onda opet - cice, histerija i klopa...a menzisa nema...

jel to yasmin ili da vrebam pampersice po snizenjima?

leptirica 2
12.11.2008., 07:01
yasmin blesavi, mamu mu

prestala pit prosli mjesec nakon skoro 3 godine, i kasni mi 10 dana, a nikad ikad mi nije zakasnilo vise od dan i pol
iz principa ne kupujem test jer ne vidim kako sam mogla ostat trudna...ako i jesam onda su to bila potpuno kontralogicna i fizioloska zbivanja - nesto kao zacece po duhu svetom - ali onom duhu s kondomom :D
i cudna sam sva nakon tih pilula, imam pms 2 dana (cice, histerija i klopa), onda me prodje na 2 dana i onda opet - cice, histerija i klopa...a menzisa nema...

sisu ti ljudi?vidim da sam jedina,yasmin a trudnoce se mi svi ponekad bojimo iako podsvjesno znamo da nije moglo teoretski doci do nje,ja mam frendicu hipohondra,ona niti nema frajera a kad joj kasni menga ide mjerit bazalnu temp.,a zna da nikako nije mogla ostat kad nije svrsio u nju:kava:

cura_
12.11.2008., 08:56
Ma joj, meni se također dogodilo s*anje. Znam da su šanse da se najgore dogodilo jako, jako male, ali opet...
Uvijek ona sumnja..
Prestala sam s kontracepcijom (trebam dobiti za tjedan dana), a prosli utorak nam je skliznuo kondom. Nismo sigurni je li on jos usao koji put u mene nakon toga (nevjerojatno zvuci da to ne znamo, ali eto, u žaru svega...). Nije svrsio u mene, to definitivno.

Ma, blesava sam i sama... Jos sad kad su mi sanse da ce mi kasniti velike (zbog prekida s pilulama)...

Mourning
12.11.2008., 11:45
evo, pitanjce.

prijateljica je bila na pauzi s pilulama, pije logest, i nije pocela piti s prvom menstruacijom, vec kad je zavrsila prva menga. kad je popila 3. pilulu dosao je decko i tak :o no, nakon sto je decko nakon tjedan dana otisao, pocela je grozno krvariti, ne kao menstruacijska krv, vec kao da ima ranu negdje unutar rodnice. zvala je ginekologa i rekao joj da napravi test za trudnocu, no sad ju zanima kolike su sanse da je ustvari trudna?

ginekolog joj nije nista rekao (:mad: :rolleyes: ), pa me zanima dal je koja od vas ovdje imala problema s ''postkoitalnim krvarenjem'', al stvarno obilnim :ne zna:

hvala na odgovorima unaprijed :)

leptirica 2
12.11.2008., 14:05
Ma joj, meni se također dogodilo s*anje. Znam da su šanse da se najgore dogodilo jako, jako male, ali opet...
Uvijek ona sumnja..
Prestala sam s kontracepcijom (trebam dobiti za tjedan dana), a prosli utorak nam je skliznuo kondom. Nismo sigurni je li on jos usao koji put u mene nakon toga (nevjerojatno zvuci da to ne znamo, ali eto, u žaru svega...). Nije svrsio u mene, to definitivno.

Ma, blesava sam i sama... Jos sad kad su mi sanse da ce mi kasniti velike (zbog prekida s pilulama)...a sad ti jedino preostaje cekanje kad ni vi sami neznate dali je on usao u tebe jos koji puta nakon sto je skliznuo kondom:kava:a sve je moguce s obzirom da se desilo u vjerojatno najplodnije dane

Jenny Lewis
13.11.2008., 11:03
yasmin blesavi, mamu mu

Yasmin ti je to draga. I mene je mučilo to isto kad sam prestala piti, htjela sam se živa pojesti, ali sam na kraju dobila. (al sad nikak da prestane:rofl:)
Budeš dobila, bez brige...

tonya
18.11.2008., 14:09
Yasmin ti je to draga. I mene je mučilo to isto kad sam prestala piti, htjela sam se živa pojesti, ali sam na kraju dobila. (al sad nikak da prestane:rofl:)
Budeš dobila, bez brige...

Upravo to - meni je prva menga nakon prestanka pijenja Yasmina kasnila 5-6 dana (zapravo sam se vratila na ciklus prije tableta), imala sam grozan PMS, dobila bubuljice, trajala je više od tjedan dana... Sad razmišljam da se ipak vratim na tablete. :zubo:

mimy
19.11.2008., 13:04
Pozdrav!
Ovo ce bit još jedno uobicajeno glupo pitanje ali eto pisen da me utjesite! Naime M mi je neredovita,otprilike 28-38 dan,par puta mi je dosla nakon 50-ak dana jer sam bila pod stresom. E sad moje pitanje je... imala sam nezsticen odno 27/28.9,M mi je dosla 29.9 znaci normalno nakon 37dana,ali ovaj mjesec mi nije dosla! kasni mi 14dana. Prije dan-dva sam osjetila bockanje u jajniku-kao kod ovulacije i par dana mi je bijeli mljecni iscjedak tu i tamo rastezljiv i bradavice su mi osjetljive,grudi ne bole.E i uradila sam test koji je bio negativan, ali toliko san nervozna da sve mislim kako ga nisan dobro napravila jer mi se prvo pojavio minus pa onda okomita crta-u ovalnom prozorcicu. nadan se da cu je dobit jer ludin

leptirica 2
19.11.2008., 18:30
Pozdrav!
Ovo ce bit još jedno uobicajeno glupo pitanje ali eto pisen da me utjesite! Naime M mi je neredovita,otprilike 28-38 dan,par puta mi je dosla nakon 50-ak dana jer sam bila pod stresom. E sad moje pitanje je... imala sam nezsticen odno 27/28.9,M mi je dosla 29.9 znaci normalno nakon 37dana,ali ovaj mjesec mi nije dosla! kasni mi 14dana. Prije dan-dva sam osjetila bockanje u jajniku-kao kod ovulacije i par dana mi je bijeli mljecni iscjedak tu i tamo rastezljiv i bradavice su mi osjetljive,grudi ne bole.E i uradila sam test koji je bio negativan, ali toliko san nervozna da sve mislim kako ga nisan dobro napravila jer mi se prvo pojavio minus pa onda okomita crta-u ovalnom prozorcicu. nadan se da cu je dobit jer ludin

čekaj,čekaj u kojem prozorčiću ti se pojavila crta,imaš dva,kontrolni koji je znak da je test ispravno sproveden ili onaj drugi koji ako ima crtu pa i blijedu oznažava trudnoću?

IVANA1985
20.11.2008., 08:56
Evo da se i ja javim sa svojim problemom.pila sam god. dana yasmin tablete,nakon što je bila frka s njima prestala sam. Od tada je prošlo 3 mj. nakon toga dobila bi menstruaciju svaki mj. ciklus je bio 30 - 34 dana. E sad, ovaj mjesec trebala sam dobiti 13.međutim 1 ii 2 sam imala nezaštičeni sex. odnos.Trbuh me boli , povraća mi se ( ali zasad još nisam), temp. mi je 37. do 37.2 svaki dan.promjene raspoloženja jedem puno više nego prije mj. dana.piškim svaka 3 4 sata i barem jednom se dignem po noći za piškit. e sad jutros sam napravila test , negativan je.Dali da pričekam par dana i da vidim dali ću dobit mengu , pa ak ne dobijem ponovim test ili šta?Neznam dali je možda prerano da bi test pokazao trudnoću s tim da ako jesam da sam trudna 2 - 3 tj. Molim vaš savjet , jer me strah bilo šta popit od lijekova za slučaju da nisam trudna.hvala

mimy
20.11.2008., 09:18
prvo se pojavila crtica koja oznacava da nisam trudna,jos dok sam piskila :) pa tek nakon par sekunda kontrolna okomita crta.test je intim plus,da sam trudna pojavio bi se plus

shania
20.11.2008., 09:53
imam jedno pitanje pa vas molim ako neko može da mi pomogne. mjes sam trebala dobiti 6.11. a dobila sam tek danas. sve vrijeme izmedju imala sam simptome trudnoće: mucnine, grudi su me boljele i nabrekle, spavalo mi se nenormalno ali sam i svaki dan osjećala bolove u donjem dijelu trbuha. radila sam test koji mi je bio negativan. danas sam dobila i krvarenje je jako obilno sami komadi ispadaju.. jeli moguće da je to neki rani spontani a da i neznam da je to? Oprostite ako sam promašila temu, neznam gdje da se obratim. Hvala svima na pomoći unaprijed.

IVANA1985
20.11.2008., 10:48
imam jedno pitanje pa vas molim ako neko može da mi pomogne. mjes sam trebala dobiti 6.11. a dobila sam tek danas. sve vrijeme izmedju imala sam simptome trudnoće: mucnine, grudi su me boljele i nabrekle, spavalo mi se nenormalno ali sam i svaki dan osjećala bolove u donjem dijelu trbuha. radila sam test koji mi je bio negativan. danas sam dobila i krvarenje je jako obilno sami komadi ispadaju.. jeli moguće da je to neki rani spontani a da i neznam da je to? Oprostite ako sam promašila temu, neznam gdje da se obratim. Hvala svima na pomoći unaprijed.

Ajem strašno:(isto tako je i meni samo meni ne idu komadi , čak ni sama krv, nego ful nešto čudno:eek::mama::cry:

leptirica 2
20.11.2008., 13:31
prvo se pojavila crtica koja oznacava da nisam trudna,jos dok sam piskila :) pa tek nakon par sekunda kontrolna okomita crta.test je intim plus,da sam trudna pojavio bi se plus

i ja mislim tako,pozdrav:D

leptirica 2
20.11.2008., 13:34

moguće je da si imala rani spontani,a to mi ne zvuči dobro,rekla bih ti da odeš obavezno na pregled ginekolgu kod kojeg jesi ,primiče te odmah ako objaniš situaciju,i molim te odi

leptirica 2
20.11.2008., 13:35
Ajem strašno:(isto tako je i meni samo meni ne idu komadi , čak ni sama krv, nego ful nešto čudno:eek::mama::cry:

ne razumijem ivana 1985,šta ti ide,šta je čudno?

IVANA1985
20.11.2008., 15:38
ne razumijem ivana 1985,šta ti ide,šta je čudno?

pa evo do prije 3 sata samo taj neki gusti smeđi iscjedak, a evo nakon toga krenula krv:(nikad mi nije bilo tako...jedino kad sam dobila prvu mengu:)

leptirica 2
20.11.2008., 17:33
pa evo do prije 3 sata samo taj neki gusti smeđi iscjedak, a evo nakon toga krenula krv:(nikad mi nije bilo tako...jedino kad sam dobila prvu mengu:)

dobro ako je krenula krv bez nekih ugrušaka vjerojatno si dobila mengu,i ja sam se jednom zabrinula kad mi je menga bila čudna i trajala samo dva i pol dana al nije bilo nista,možda imas kakvu upalu,al ako te to toliko brine jedina logika je otići ginekologu što sam i ja onda bila učinila i bila je upala jajnika uzrok poremecaja,a ti vidi,ovako ćeš samo misliti jeli ovo,.jeli ono...sretno!:mig:ps.ja sam ovde izgleda dežurna doktorica gdje su ostali!?:eek:

Malina
20.11.2008., 18:28
a sad ti jedino preostaje cekanje kad ni vi sami neznate dali je on usao u tebe jos koji puta nakon sto je skliznuo kondom:kava:a sve je moguce s obzirom da se desilo u vjerojatno najplodnije dane

Sedam dana prije mens nisu "najplodniji dani" (teoretski) :kava: ako se uopce moze koristiti ova rijec najplodniji.

Het
20.11.2008., 18:33
Sedam dana prije mens nisu "najplodniji dani" (teoretski) :kava: ako se uopce moze koristiti ova rijec najplodniji.

Cisto informativno meni je ginekologica rekla da je 10 dana do tjedan prije menstruacije najgore , e sad neki se sa time nebi slozili i iskreno nisam ni ja to mislila ali eto covjek nauci svasta novo ..

Malina
20.11.2008., 23:24
Cisto informativno meni je ginekologica rekla da je 10 dana do tjedan prije menstruacije najgore , e sad neki se sa time nebi slozili i iskreno nisam ni ja to mislila ali eto covjek nauci svasta novo ..

Onda ja zivi u zabludi :D

Ma ja se ne opterecujem s tim..nije kod svakog isto i ne bih se usudila da racunam, zastita ipak postoji pa cemu napor :D

Het
21.11.2008., 07:57
Onda ja zivi u zabludi :D

Ma ja se ne opterecujem s tim..nije kod svakog isto i ne bih se usudila da racunam, zastita ipak postoji pa cemu napor :D

Nisi ti jedina koja je bila u zabludi, i ja se jos malo premisljam oko tog infa, ali kako ti kazes hvala bogu ima kontracepcije koliko hoces pa se ne vrijedi igrat:D

shania
21.11.2008., 10:56
@leptirica 2 puno ti hvala na odgovoru. vidjet cu kad ce mi ovo prestati pa da odem ginu jer mi je nekako crnjak otic s ovakvim krvarenjem sve se nadam prestat ce. jos me pored svega toga brine sto me sinoc odjednom strefila nenormalna vrtoglavica i pritisak u glavi da sam jedva dosla sebi nakon sto sam popila kafetin. mislis li da to ima veze s tim sto mi se prije izdesavalo?

cura_
21.11.2008., 11:27
jos me pored svega toga brine sto me sinoc odjednom strefila nenormalna vrtoglavica i pritisak u glavi da sam jedva dosla sebi nakon sto sam popila kafetin. mislis li da to ima veze s tim sto mi se prije izdesavalo?

mene od kafetina i strefi nenormalna vrtoglavica i pritisak u glavi...
shania, javi nam kako je proslo

leptirica 2
21.11.2008., 15:17
@leptirica 2 puno ti hvala na odgovoru. vidjet cu kad ce mi ovo prestati pa da odem ginu jer mi je nekako crnjak otic s ovakvim krvarenjem sve se nadam prestat ce. jos me pored svega toga brine sto me sinoc odjednom strefila nenormalna vrtoglavica i pritisak u glavi da sam jedva dosla sebi nakon sto sam popila kafetin. mislis li da to ima veze s tim sto mi se prije izdesavalo?

mislim da može itekako imat veze,neznam zašto se igraš ako vidiš da to nije normalno krvarenje već prema tvom opisu komadi,ja sam jedanput poslje prvog poroda imala jako krvarenje i komadići tkiva išli su iz mene,pa sam sa krvarenjem isla ginekologu,nisam čekala,nemoj ni ti

Malina
21.11.2008., 16:25
Nisi ti jedina koja je bila u zabludi, i ja se jos malo premisljam oko tog infa, ali kako ti kazes hvala bogu ima kontracepcije koliko hoces pa se ne vrijedi igrat:D

Ma ja opcenito ne vjerujem ni u jednu inf tog tipa " e tad i tad su ti (ne) plodni dani"

Znam zene koje su ostale trudne sexajuci se za vrijeme mens,tako...

Malo je bedasto u to se pouzdati. :ne zna:

Het
22.11.2008., 17:23
Malo je bedasto u to se pouzdati. :ne zna:

to i ja kazem:top:

ZgSokre
24.11.2008., 17:47
http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gifhttp://www.forumhttp://www.forum.hr/member.php?u=113717.hr/images/smilies/dunnhttp://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gifo.gif

Malina
24.11.2008., 20:11
http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gifhttp://www.forumhttp://www.forum.hr/member.php?u=113717.hr/images/smilies/dunnhttp://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gifo.gif

Sta god si pokusao/la ne radi link.

leptirica 2
25.11.2008., 12:24
molim vas lijepo vaš ogdovor,zanimalo bi me koliko su testovi na trudnoću pouzadni ako se rade na 1.dan izostale menstruacije u pol bijela dana a osjetljivost im je 25 u mol,drugim riječima je li kome na taj dan test pokazao negativno a da je trudnoća bila u pitanju,molim komentare,bili bi dobrodošli

Malina
25.11.2008., 15:13
Moguce je da test bude tacan, zavisi i koji je test.

lotus_flower
26.11.2008., 14:08
molim vas lijepo vaš ogdovor,zanimalo bi me koliko su testovi na trudnoću pouzadni ako se rade na 1.dan izostale menstruacije u pol bijela dana a osjetljivost im je 25 u mol,drugim riječima je li kome na taj dan test pokazao negativno a da je trudnoća bila u pitanju,molim komentare,bili bi dobrodošli

mojoj kolegici je bio lažno negativan - a mislim da joj je i više nego 1 dan kasnila m... no mislim da u većinu slučajeva ipak pokaže točno...

leptirica 2
26.11.2008., 17:23
hvala,pitala sam za prijateljicu ali u međuvremenu joj je došla menga tako da test je joj je ipak ispao točno negativan...hvala ipak:mig:

tracey
27.11.2008., 01:21
ovako,tribala bi savijet jer me malkice strah...
ovako ovaj mjesec sam imala sex15dan ciklusa(ja mislin da su to bili plodni dani)
nismo koristili zastitu,ali on nije svrsija u mene ni nista.
i posli toga san dobila stvari normalno,ali su mi uranile i dosle su nakon26dana,a obicno dodu nakon28-30dana
i trajale su 4dana ali prva2dana je bilo bas ono ajme puno puno
i bolilo je grozno,3dan je islo malo manje a 4 i 5 dan samo smećkasti iscjedak.

i sad mene samo zanima jeli to normalno!
i jeli moguce da je tako krace trajalo radi promjene vrimena
(jer to zna utjecat na mene pa mi mogu kasnit?
i bili se tribala brinit ista!?a sljedecu mengu triban dobit tek negdi 18.12...

eto hvala puno na odgovoru!!!

Jenny Lewis
27.11.2008., 19:52
ovako ovaj mjesec sam imala sex15dan ciklusa(ja mislin da su to bili plodni dani)
i posli toga san dobila stvari normalno,ali su mi uranile i dosle su nakon26dana,a obicno dodu nakon28-30dana

Pa bitno je da si dobila mjesečnicu... Ako si toliko nesigurna kupi si test ali ne vjerujem da si trudna ako si prokrvarila.

leptirica 2
27.11.2008., 20:27

ne vjerujem da si trudna jedino ak mu je:trk:pobjeglo:D

Death-of-Art
29.11.2008., 14:07
i kako vi na forumu mislite saznati da ste trudne?
škrte ste za kupiti test? ili vam se neda otić do apoteke i to obavit jednostavno u kupaoni?

Malina
30.11.2008., 17:47
Pa bitno je da si dobila mjesečnicu... Ako si toliko nesigurna kupi si test ali ne vjerujem da si trudna ako si prokrvarila.

Ne mora znaciti.
Mnoge zene znaju imati mjesecnicu na pocetku trudnoce ( al se razlikuje od "normalne" )

RIan@
30.11.2008., 18:56
Pozdrav svima.....sinoć se dečku i meni dogodilo s*anje.:( Znam da su šanse za trudnoću vjerojatno jako male, ali zanimaju me vaša iskustva.

Tijekom spolnog odnosa kondom je puknuo, dečko je osjetio nekako da nešto ne štima i tvrdi da je prekinuo snošaj na vrijeme i svršio vani, ali svejedno smo lagano u šoku otkad smo vidjeli potpuno puknut kondom, mislim nikad ne znaš je li što iscurilo ili ne!:( E sad....moji ciklusi su dugi....recimo između 28 i 32 dana.....imam mengu već 8 godina i nikad mi nije izostala, samo mi se ciklus s godinama produljio. Mengu sam dobila u prošli ponedjeljak, dakle 6-7 dana prije ovog odnosa i u biti taman mi je prošla. Znam da su po svoj logici ovi dani skroz neplodni,ali ne znam da li što poduzeti kao preventivu ili ne. :(

Pitali smo jutros u dežurnoj ljekarni jer je nedjelja i nismo dobili baš nikakav pametan savjet (osim što je dotična gđa dobila ideju da bi mogla naručiti "pilule za dan poslije" jer ih trenutno uopće nema). Karton nemam otvoren kod socijalnog ginekologa nego sam dosad par puta bila kod privatnog. Pilule nikad još nisam pila.
Ne znam kako postupiti.....uskoro će biti 24h od odnosa pa sve stignem i sutra tokom dana ako je potrebno. :-/

Što vi mislite? Da li riskirati ili ne? Na kraju krajeva...ne bih se htjela nepotrebno krcati tim pilulama....samo bih si naštetila. :-/

LexXx
30.11.2008., 23:31
Ljudi imam weliki problem,owaj forum sam slucajno nasao dok sam googlao o trudnoci itd...
Imao sam odnose sa curom(bez zastite) pere 2 nedelje pa o5 prosle nedelje tada je ona trebala da dobije,kasni joj wec nedelju dana pa nismo sigurni da li je trudna i jako se bojimo!!
Kaze mi da je bole grudi ponekad i da je pocela puno da jede,ponekad joj pripadne muka ili joj se zavrti u glavu,takodje joj se boja mokrace promenila itd
Mislim da je rano za swe te simptome,ali ipak ona ih ima!!!
Moze li wase misljenje?

Marcelina
01.12.2008., 12:59
...

zbrkano si dosta ti to sve postavio, al ako joj kasni tjedan dana neka napravi test i znat cete na cemu ste!
rano je za simptome nakon samo 2 tjedna od odnosa, al ako ste i prije imali nezasticen sex, onda...
uglavnom, TEST (apoteka) i ubuduce ZASTITA!!!

Malina
01.12.2008., 18:32
Pozdrav svima.....sinoć se dečku i meni dogodilo s*anje.:( Znam da su šanse za trudnoću vjerojatno jako male, ali zanimaju me vaša iskustva.

Tijekom spolnog odnosa kondom je puknuo, dečko je osjetio nekako da nešto ne štima i tvrdi da je prekinuo snošaj na vrijeme i svršio vani, ali svejedno smo lagano u šoku otkad smo vidjeli potpuno puknut kondom, mislim nikad ne znaš je li što iscurilo ili ne!:( E sad....moji ciklusi su dugi....recimo između 28 i 32 dana.....imam mengu već 8 godina i nikad mi nije izostala, samo mi se ciklus s godinama produljio. Mengu sam dobila u prošli ponedjeljak, dakle 6-7 dana prije ovog odnosa i u biti taman mi je prošla. Znam da su po svoj logici ovi dani skroz neplodni,ali ne znam da li što poduzeti kao preventivu ili ne. :(

Pitali smo jutros u dežurnoj ljekarni jer je nedjelja i nismo dobili baš nikakav pametan savjet (osim što je dotična gđa dobila ideju da bi mogla naručiti "pilule za dan poslije" jer ih trenutno uopće nema). Karton nemam otvoren kod socijalnog ginekologa nego sam dosad par puta bila kod privatnog. Pilule nikad još nisam pila.
Ne znam kako postupiti.....uskoro će biti 24h od odnosa pa sve stignem i sutra tokom dana ako je potrebno. :-/

Što vi mislite? Da li riskirati ili ne? Na kraju krajeva...ne bih se htjela nepotrebno krcati tim pilulama....samo bih si naštetila. :-/

Mislim da ti niko ne moze dati "pravi odgovor"
Ti moras sama odluciti sta ciniti, a dvije su ti opcije.
Ne vjerujem da bi si nesto nastetil od pilula za dan poslije.

LeteciMedvjedic
02.12.2008., 03:14

ja mislim da ti 6 dan ciklusa nista ne moze biti.
odnos bez zastite sam imala 9-10 dan i sve je bilo ok :D
a ako nemas doktora a to ti se ponovno dogodi mozes u bilo koju bolnicu otic na hitnu ginekologiju i samo kazes sto se dogodilo i napisu ti recept.

good luck!:top:

blond89
02.12.2008., 12:16
mene zanima koliko moze kasniti ako se zivciram i svakodnevno mislim o tome hocu li dobiti ili ne.inace se ne brinem ali mi je netko stavio bubu u uho i ovaj mjesec ja neznam zasto se brinem a nemam bas razloga...pazila sam kao i uvijek,prije je cak znalo biti vise rizika....sjecam se da mi je jednom od brige kasnila vise od tjedan dana...sada mi jos ne kasni ali nemam jos mucnine koje imam par dana prije...

lotus_flower
03.12.2008., 15:50
mene zanima koliko moze kasniti ako se zivciram i svakodnevno mislim o tome hocu li dobiti ili ne.

može ti puuuno kasniti....psiha je moćna stvar :mig:

Giovanna26
03.12.2008., 16:11
Ja sam uvijek imala redovite cikluse, uvijek...29-i dan...u zadnjih par mjeseci nesto je pocelo kasniti...a, ovaj mjesec, tj.prosli...NISTA!!!!!!!!! Ne mogu vjerovati...nikada nikakvih problema, uvijek super ciklus, unatoc problemima koje imam...zadnja menstruacija mi je bila 26.10....i, od tada nista...znala sam da je nemoguce da sam trudna, ali sam ipak napravila test - negativan...otisla svojoj doktorici, rekla da mi je trenutno stanje kao da sam iza ovulacije...druga sredina ciklusa...da mi ne zeli davati tablete, za nasilno izazivanje, ona smatra da bi trebala doci kroz sedam do deset dana, ako ne, najkasnije za dva tjedna ponovno doci kod nje...ne znam...isto sam luda...i ne vjerujem...ali, eto...psiha radi ocito svasta...vjerujem da je to...nadam se, mozda cak i "najbezbolnija" varijanta...

blond89
03.12.2008., 19:24
može ti puuuno kasniti....psiha je moćna stvar :mig:

ovaj mjesec neznam zasto al stalno se brinem jel sve u redu jel pogbjeglo i dal ce doc na vrijeme i sad mi kasni jedan dan.znam da to nije puno ali ono naravno da me strah...a sjecam se ja prije nekih 2 godine da sam bila opsjednuta time dal ce doc pa je kasnila 2 tjedna...nadam se da ce doc...stvano je jako mala sansa da budem trudna ali pogotovo sad kad kasni nemogu prestati misliti o tome.nemam redoviti ciklus,obicno dodje prije a sad neznam ni sama

cuttie_123
03.12.2008., 23:12

ako ti je pocetak menstruacije bio 17.11 onda si imala plodne dane, ako 24.11 onda nisi, pa nemoras brinuti. Tvoji plodni dani su izmedu 10. i 21. dana od pocetka prosle menstruacije

lotus_flower
04.12.2008., 07:39
ovaj mjesec neznam zasto al stalno se brinem jel sve u redu jel pogbjeglo i dal ce doc na vrijeme i sad mi kasni jedan dan.znam da to nije puno ali ono naravno da me strah...a sjecam se ja prije nekih 2 godine da sam bila opsjednuta time dal ce doc pa je kasnila 2 tjedna...nadam se da ce doc...stvano je jako mala sansa da budem trudna ali pogotovo sad kad kasni nemogu prestati misliti o tome.nemam redoviti ciklus,obicno dodje prije a sad neznam ni sama

kasni ti već? napravi test, i onaj najjeftiniji će ti pokazati točno, pa si mirna :mig:

blond89
04.12.2008., 21:55
kasni ti već? napravi test, i onaj najjeftiniji će ti pokazati točno, pa si mirna :mig:

ma vjerojatno ce doc jer me boli trbuh kao i obicno.samo sto me je strah vidjeti sto ce test pokazati

blond89
09.12.2008., 12:20
koliko su uopce pouzdani kucni testovi...jedine dvije osobe koje ja znam da su ih upotrijebile im je pokazao ono suprotno od stvarnosti...jednoj je bilo negativno a danas imam bebaca a drugoj pozitivno i nista

bekica
09.12.2008., 14:34
mozda nema veze s ovom temom,mozda ima pa cu tu napisat...ciklus mi je vise manje redovit i znam kad su mi otprilike plodni dani...i za vrijeme plodnih dana je ona sluz jel...i od plodnih dana meni vec proslo pa valjda tjedan dana i jos uvijek mi se to dogada,evo danas mi je gusta i bijela sluz kao da mi je najplodniji dan..neznam zasto.ima li tko kakvu ideju?

Snježnavila
14.12.2008., 10:37
Zanima me koliko je potrebno vremena tj.dana proći da bi se nakon nezaštićenog spolnog odnosa koristio test za trudnoću?Imate li preporuke za neki od ovih koji se kod nas prodaju?

moses
14.12.2008., 12:33
Nije bitno vrijeme od spolnog odnosa, već očekivani datum menstruacije. Većina testova je koncipirana tako da ih se može obaviti oko tog datuma očekivane menstruacije, dan-dva prije ili nakon, ovisno o osjetljivosti.

razocarana88
14.12.2008., 14:38
menstruacija mi kasni 13 dana,brinem se jos i prije nego sto je trebala doc.decko me ostavio zbog toga i bila sam skroz luda...
napravila sam u dva dana dva testa,oba negativna...tako da mi je pao kamen sa srca...ali sad moram vidjet koji je razlog kasnjenja/izostajanja

silvaes85
14.12.2008., 18:05
pozdrav! nemojte se ljutiit ali stvarno nemam vremena citati sve postove. ukratko zanima me, nakon koliko dana izostanka menstruacije je pouzdano napraviti test?:confused: u biti imam strasno neredovite cikluse (vecinom zbog stresa), a ne znam dal umisljam ili imam neke simptome rane trudnoce, a mozda mi i samo kasni (odnosno opet je neredovita). Grudi me jaaako bole, imam jaki iscjedak, nekakve cudne bolove u donjem dijelu trbuha....no ne izgleda mi sve to kao predmenstr. jer inace tako nije. Zato sad pitam nakon koliko je pouzdano napraviti test?Hvala!:)

Snježnavila
14.12.2008., 20:08
Nije bitno vrijeme od spolnog odnosa, već očekivani datum menstruacije. Većina testova je koncipirana tako da ih se može obaviti oko tog datuma očekivane menstruacije, dan-dva prije ili nakon, ovisno o osjetljivosti.

Hvala na odgovoru.Planirala sam i ranije napraviti test,ali prićekati ću.
Preporuke za test,ne znam koji uzeti???

Freakette
14.12.2008., 20:29
Ja sam čula da su oni najobičniji i najjefitniji i najbolji... Al vjerojatno su svi na istu foru.

Het
14.12.2008., 20:33
Sve je to isto samo su neki sposobniji detektirat trudnocu isti dan kad kasni a za neke moras cekat da ti kasni par dana, to je jedina razlika zato su oni koji detektiraju odmah malo skuplji bar kod nas ovdje.

OOOOOOO
14.12.2008., 21:03
pozdrav! nemojte se ljutiit ali stvarno nemam vremena citati sve postove. ukratko zanima me, nakon koliko dana izostanka menstruacije je pouzdano napraviti test?:confused: u biti imam strasno neredovite cikluse (vecinom zbog stresa), a ne znam dal umisljam ili imam neke simptome rane trudnoce, a mozda mi i samo kasni (odnosno opet je neredovita). Grudi me jaaako bole, imam jaki iscjedak, nekakve cudne bolove u donjem dijelu trbuha....no ne izgleda mi sve to kao predmenstr. jer inace tako nije. Zato sad pitam nakon koliko je pouzdano napraviti test?Hvala!:)
a koliko ti kasni?paq mozes vec nakon 2,3 dana zakasnjenja napravit test mozda ce ti pokazat slabiju crticu al ako je trudnoca u pitanju svakako ce se vidjeti.sretno!

ywana
15.12.2008., 12:11
Plivin Intim Plus.. dođe 60ak kuna.. to ti je najbolji izbor

http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=intim

kupusichka
16.12.2008., 14:34
da, skuplji kuže nižu razinu hormona betahcg.
meni je, npr.clearblue pokazao plus 3 dana prije očekivane menge:cerek:

tina_vz
17.12.2008., 10:44
ovako...molim vas za savjet..već dva-tri tjedna trpim velike mučnine,povraća mi se, boli me trbuh ..prošli tjedan sam dobila menstruaciju i sve uredno,ali meni je i dalje muka! napravila sam i test za trudnoću al je bio negativan...zanima me dal ipak postoji mogućnost da sam trudna ili....!?!?:confused::confused:

besana
17.12.2008., 10:54
Testovi znaju i da pogrijese....Zato idi doktoru i znaces iod cega je to.Ako nisi trudna,rei ce ti sta se desava i da li treba da se lijeci.U svakom slucaju niko ti sa sigurnoscu ne moze reci da li si trudna ili ne.....Usput imala si menstruaciju i mislim da trudnoca nije u pitanju.....Dakle-sta god da je-doktoru....
P.S-Mislim da radi ovoga nisi trebala pokretati novu temu vec da ih je milion u kome si mogla postaviti isto ovo pitanje!

Allexis
17.12.2008., 12:57
pitanje si trebala postaviti na topicu "Jesam li trudna" --> http://www.forum.hr/showthread.php?t=307578&page=50

ali besana ti je dobro rekla --> pravac doktoru

bobaxxx
17.12.2008., 21:49
ovako moja cura ima mucninu vec 3 dana od jutra pa do navecer boli ju glava i boli ju zeludac bar mislim jer je u tom djelu. dok jede nestanu mucnine al poslje opet pocnu, nezna kad joj mjesecnica treba doc tako da neznam jel joj kasni....ne zeli ic kod doktora niti uzet test jer je uvjerena da je trudna i ne zeli znat, strah ju je... pitanje: jel moguce da u trudnoci mucnine ne prestaju cjeli dan...? jel ima to kakve veze s trudnocom ili je to neki virus...???

Ivanicapeca
19.12.2008., 08:18
ovako moja cura ima mucninu vec 3 dana od jutra pa do navecer boli ju glava i boli ju zeludac bar mislim jer je u tom djelu. dok jede nestanu mucnine al poslje opet pocnu, nezna kad joj mjesecnica treba doc tako da neznam jel joj kasni....ne zeli ic kod doktora niti uzet test jer je uvjerena da je trudna i ne zeli znat, strah ju je... pitanje: jel moguce da u trudnoci mucnine ne prestaju cjeli dan...? jel ima to kakve veze s trudnocom ili je to neki virus...???

Ovo što si napisao mogu biti i neki neurološki problemi. Neprestane glavobolje koje ne prolaze nakon popijene tablete i mučnine mogu biti simptomi ozbiljnijih stanja. Ja bih na njenom mjestu ipak otišla kod dr. Bez obzira što da je, nema razloga da se muči ako joj se može pomoći.

annie25
20.12.2008., 12:01
molim vas pomagajte, pijem logest mjesec i po dana. Prvi mjesec kad sam ih pocela piti osjecala sam lagane mucnine i jake glavobolje i nisam bas od njih imala teka iako sam procitala da ti se apetit poveća al meni se cini da se meni smanjio. Kad sam zavrsila prvu kutiju napravila sam pauzu od 7 dana i 8. dan pocela piti drugu kutiju. 4 dana nakon pocetka te druge kutije imala sam odnose(partner je svrsio u mene), a dva dana nakon toga popila sam laksativ jer sam imala probavnih problema pa me uhvatio teski proljev u 6 h ujutro i teska mucnina, tjeralo me na povracanje, s tim da pilule pijem u 6 h popodne. Od toga dana osjecam se slabo, imam mucnine po cijeli dan i ne mogu nista jesti. Da li postoji sansa da sam trudna? I grlo me malo boljelo pa sam isla na hitnu, doktorica je rekla da je viroza i dala mi neke tablete od kojih mi uopce nije bolje tako da sam ih prestala pit..mucnine ne prestaju, grlo me jos malo boli a mucnine pocnu posli dorucka i zavrse navecer i tako svaki dan i tako vec vise od 10 dana.....znam da viroze traju samo par dana pa jel to moze znacit trudnocu????? ne mogu nista jest, sve mi se gadi i povraca mi se....i napravila san bila test 10 dana nakon odnosa i bio je negativan al to je ipak prerano za test jer pise da ga treba napravit najmanje 19 dana nakon odnosa

annie25
20.12.2008., 12:37
ne mogu uopće spavati, samo o tome razmisljam, totalno sam pod stresom, ne mogu nista jesti, smrsavila sam, jos sam dosla doma kod svojih na blagdane a to mi je dodatni stres, uglavnom u ponedjeljak cu napravit drugi test a to ce biti 15 dana nakon odnosa, samo me zanima sto vi mislite da li postoji sansa za trudnocu... i jos me nesto pocelo boliti kraj lijeve dojke tj. ispod pazuha, ne znam da li je to ikakav simptom????

¤sunflower¤
20.12.2008., 20:19
ne mogu uopće spavati, samo o tome razmisljam, totalno sam pod stresom, ne mogu nista jesti, smrsavila sam, jos sam dosla doma kod svojih na blagdane a to mi je dodatni stres, uglavnom u ponedjeljak cu napravit drugi test a to ce biti 15 dana nakon odnosa, samo me zanima sto vi mislite da li postoji sansa za trudnocu... i jos me nesto pocelo boliti kraj lijeve dojke tj. ispod pazuha, ne znam da li je to ikakav simptom????

po ovome što si napisala stvarno ne mislim da je riječ o trudnoći- proljev u 6h ujutro ne može utjecati na pilulu popijenu u 6h poslijepodne prethodnog dana jer je ona već apsorbirana u roku od par sati.
ne znam čega je simptom bolna točka ispod pazuha, al nije riječ o trudnoći. očito ti pilule ne odgovaraju ili je riječ o nekim drugim zdravstvenim problemima i svakako se obrati liječniku jer ti ta viroza predugo traje. pokušaj se malo opustiti i smiriti, ako će ti biti lakše ako napraviš test, napravi ga, ali ako je ovako kao što si napisala mislim da nije riječ o trudnoći. želim ti da bude sve ok! :)

annie25
20.12.2008., 20:26
po ovome što si napisala stvarno ne mislim da je riječ o trudnoći- proljev u 6h ujutro ne može utjecati na pilulu popijenu u 6h poslijepodne prethodnog dana jer je ona već apsorbirana u roku od par sati.
ne znam čega je simptom bolna točka ispod pazuha, al nije riječ o trudnoći. očito ti pilule ne odgovaraju ili je riječ o nekim drugim zdravstvenim problemima i svakako se obrati liječniku jer ti ta viroza predugo traje. pokušaj se malo opustiti i smiriti, ako će ti biti lakše ako napraviš test, napravi ga, ali ako je ovako kao što si napisala mislim da nije riječ o trudnoći. želim ti da bude sve ok! :)

hvala na odgovoru;) mene najviše muče te mučnine jer nikako ne prestaju već više od 10 dana i traju cijeli dan....izgledam ko smrt, ne mogu ni pomislit na hranu...i uzasno mi je hladno, svima u kuci toplo a meni prsti modri-to je vjerovatno jer ne jedem nista i ne spavam dobro......u ponediljak cu jos napravit test da se smirim i idem kod doktora....

sefikabih
20.12.2008., 23:39
pitanje... zanima me sljedece... spavala sam sa svojim deckom... malo pratimo one plodne i neplodne dane i spavali smo za vrijeme plodnih... tako barem bi trebalo biti... ali samo smo se koristili analnim seksom... i sve je bilo u redu, svrsio je u mene... sperma je bila u meni jedno 5 minuta i onda se malo izlila van i presla preko vagine... pa me zanima jel se moze sta dogoditi? tj. mislim na slucaj trudnoce... mozda je malo glupo napomenuti, ali decko je to obrisao s necim odmah... ali sve u svemu, zanima me... hvala...

annie25
21.12.2008., 15:02

sad me opet vata panika jer sam malo citala po forumu sto su neke forumasice napisale da kad su bile trudne da im je i voda imala cudan okus i da im je sve smrdilo, a to se meni jucer dogodilo, ja i seka smo pile istu vodu i meni je bila uzasna a da ne spominjem da mi ovih dana sve smrdi. sad sam opet u panici:( idem kasnije kupit test

fojevka
21.12.2008., 18:16
prije par dana sam kupila test za trudnocu jer mi je kasnila menstruacija i bio je pozitivan. pilula se moze uzet 72 sata nakon odnosa, a za to je meni vec bilo prekasno. procitala sam da postoji neki unutarmaternicni ulozak koji se mora umetnut do 5 dana poslije odnosa, ali znam da mi je i za to vec bilo prekasno.
zanima me da li postoji jos neko sredstvo koje moze prekinuti ranu trudnocu, osim abortusa u bolnici?? ne znam koliko sam tocno trudna, ali sutra idem ginekologu pa cu saznati. :ne zna:
molim bilo kakvu pomoc.

annie25
21.12.2008., 20:04
prije par dana sam kupila test za trudnocu jer mi je kasnila menstruacija i bio je pozitivan. pilula se moze uzet 72 sata nakon odnosa, a za to je meni vec bilo prekasno. procitala sam da postoji neki unutarmaternicni ulozak koji se mora umetnut do 5 dana poslije odnosa, ali znam da mi je i za to vec bilo prekasno.
zanima me da li postoji jos neko sredstvo koje moze prekinuti ranu trudnocu, osim abortusa u bolnici?? ne znam koliko sam tocno trudna, ali sutra idem ginekologu pa cu saznati. :ne zna:
molim bilo kakvu pomoc.

za prekid trudnoce osim pilule za dan poslije i abortusa mislim da nema, al znam da se abortus osim u bolnici moze obaviti i da pijes nekakve tablete koje imaju isti ucinak

nenadjebiva000
22.12.2008., 13:48
ciklus mi je inače strašno neredovit 33, 35, 37, čak i 39... studiram van mjesta stanovanja tako da se dragi i ja viđamo svakih po miseca do misec dana, nebitno, zadnji put smo se sexali prije 20 dana, nije svršija u mene, danas je 41. i nula bodova... zadnjih miseca dana sam pod jakim stresom... imam simptome pms(ili ih ja priželjkivam) probada me jajnik i izbacili su mi prištevi po licu...ne znam...:confused:

lana1313
22.12.2008., 14:16
pa za pocetak trk u ljekarnu i kupi test! ne moze ti nitko od nas reci jesi li trudna ili ne. a to sta decko nije svrsio u tebe,to ti nije bas neka zastita jer njemu sperma pocne curit tokom odnosa.

¤sunflower¤
23.12.2008., 19:50
za prekid trudnoce osim pilule za dan poslije i abortusa mislim da nema, al znam da se abortus osim u bolnici moze obaviti i da pijes nekakve tablete koje imaju isti ucinak

ima ono nešto kao zahvat s vakuumom, ali sve ovisi o tome koliko je plod star. u svakom slučaju fojevka svakako po savjet kod ginekologa! nadam se da će sve biti ok :grli:

annie, kak je prošlo? stvari kao što su okus i miris često je lakše umisliti kad uhvati panika jer je to sve vrlo subjektivno, a ako imaš kakvu virozu i to može utjecati... a i na logestu si pa je mogućnost trudnoće puno manja. nadam se da je sve u redu :)

annie25
24.12.2008., 18:08
ima ono nešto kao zahvat s vakuumom, ali sve ovisi o tome koliko je plod star. u svakom slučaju fojevka svakako po savjet kod ginekologa! nadam se da će sve biti ok :grli:

annie, kak je prošlo? stvari kao što su okus i miris često je lakše umisliti kad uhvati panika jer je to sve vrlo subjektivno, a ako imaš kakvu virozu i to može utjecati... a i na logestu si pa je mogućnost trudnoće puno manja. nadam se da je sve u redu :)

trebam dobiti tek u nedjelju a neka ginekologica na netu mi je rekla da mogu napravit test 15 dana nakon odnosa iako mi se to cini nekako prebrzo, napravila sam i negativan je al imam jos mucnine svaki dan...joj kako sam smravila i slabo mi je ono nemam snage...bila sam kod svoje doktorice koja mi je dala antibiotik za grlo a za mucnine nema pojma i kaze da mi mozda pilule ne pasu da mi je mozda muka od njih???? uglavnom cekam nedjelju!!!:)

Anna_maca
30.12.2008., 11:36
molim vas pomagajte, pijem logest mjesec i po dana. Prvi mjesec kad sam ih pocela piti osjecala sam lagane mucnine i jake glavobolje i nisam bas od njih imala teka iako sam procitala da ti se apetit poveća al meni se cini da se meni smanjio. Kad sam zavrsila prvu kutiju napravila sam pauzu od 7 dana i 8. dan pocela piti drugu kutiju. 4 dana nakon pocetka te druge kutije imala sam odnose(partner je svrsio u mene), a dva dana nakon toga popila sam laksativ jer sam imala probavnih problema pa me uhvatio teski proljev u 6 h ujutro i teska mucnina, tjeralo me na povracanje, s tim da pilule pijem u 6 h popodne. Od toga dana osjecam se slabo, imam mucnine po cijeli dan i ne mogu nista jesti. Da li postoji sansa da sam trudna? I grlo me malo boljelo pa sam isla na hitnu, doktorica je rekla da je viroza i dala mi neke tablete od kojih mi uopce nije bolje tako da sam ih prestala pit..mucnine ne prestaju, grlo me jos malo boli a mucnine pocnu posli dorucka i zavrse navecer i tako svaki dan i tako vec vise od 10 dana.....znam da viroze traju samo par dana pa jel to moze znacit trudnocu????? ne mogu nista jest, sve mi se gadi i povraca mi se....i napravila san bila test 10 dana nakon odnosa i bio je negativan al to je ipak prerano za test jer pise da ga treba napravit najmanje 19 dana nakon odnosa

strpi se da vidiš oćeš li mengu dobiti. i ja sam pila prvo jasnim, pa zatim logest. bilo mi je zlo svaki dan, bila sam umorma, zgadila mi se i cigareta i kava, počela sam mršavit... sve u svemu, ja kontracepciju ne podnosim i mislim da je i kod tebe to slučaj. zovi si ginekologicu, i nemoj se mućit s tim jebenim tabletama ak ti ne pašu!
:mig:

Kya
30.12.2008., 17:33
pijem logest već negdje 6 mjeseci, u subotu sam trebala popiti prvu tabletu iz kutije, ali sam zaboravila i popila sam ju tek u nedjelju. jučer sam imala odnos bez kondoma i dečko nije skroz svršio u mene, ali malo je. je li postoji šansa da sam trudna?

Anna_maca
31.12.2008., 07:55
pijem logest već negdje 6 mjeseci, u subotu sam trebala popiti prvu tabletu iz kutije, ali sam zaboravila i popila sam ju tek u nedjelju. jučer sam imala odnos bez kondoma i dečko nije skroz svršio u mene, ali malo je. je li postoji šansa da sam trudna?

postoji vrlo vrlo mala, al velim, moguće je. ma ne sekiraj se. samo nemoj da opet zaboraviš popit tabletu. za svaki slučaj se sad pazite par dana, a onda ožeži bez zaštite. toliko toga se mora poklopit da ostaneš trudna draga moja. ja već 8 mj nemrem ostat trudna, a sve je u redu. neide ti to sam tak
niš se ti ne brini:top::mig:

Kya
31.12.2008., 14:04
postoji vrlo vrlo mala, al velim, moguće je. ma ne sekiraj se. samo nemoj da opet zaboraviš popit tabletu. za svaki slučaj se sad pazite par dana, a onda ožeži bez zaštite. toliko toga se mora poklopit da ostaneš trudna draga moja. ja već 8 mj nemrem ostat trudna, a sve je u redu. neide ti to sam tak
niš se ti ne brini:top::mig:

hvala :) razmislila sam kasnije i također mislim da je šansa nepostojeća, pa mi je sad lakše :)

annie25
01.01.2009., 23:33
strpi se da vidiš oćeš li mengu dobiti. i ja sam pila prvo jasnim, pa zatim logest. bilo mi je zlo svaki dan, bila sam umorma, zgadila mi se i cigareta i kava, počela sam mršavit... sve u svemu, ja kontracepciju ne podnosim i mislim da je i kod tebe to slučaj. zovi si ginekologicu, i nemoj se mućit s tim jebenim tabletama ak ti ne pašu!

dobila san mengu i ne mogu virovat da mi je to sve od pilula...ono totalne mucnine od jutra do mraka, gadi mi se hrana a da ne govorim da mi kava i voda imaju neki cudan okus....prisilno jedem....smrsavila sam... hvala na savjetu:mig:

zaljubljena-cura000
02.01.2009., 22:20
E ljudi, bok! Čitam ovu temu tu i tamo, čak sam nešto i napisala. Pitala bi vas nešto iako ne znam dal to spada ovdje. Dal znate nekog ko je zatrudnio od onih "kapljica ljubavi"? Da pojasnim. Prije svršavanja, muškarac ispušta te kapljice, mješavinu mokraće i sperme. Dakle, znate li nekog ko je zatrudnio na taj način? Da partner nije svršio? Pitam jer mnogi imaju takav odnos, uključujući moje frendice.

¤sunflower¤
03.01.2009., 23:52
E ljudi, bok! Čitam ovu temu tu i tamo, čak sam nešto i napisala. Pitala bi vas nešto iako ne znam dal to spada ovdje. Dal znate nekog ko je zatrudnio od onih "kapljica ljubavi"? Da pojasnim. Prije svršavanja, muškarac ispušta te kapljice, mješavinu mokraće i sperme. Dakle, znate li nekog ko je zatrudnio na taj način? Da partner nije svršio? Pitam jer mnogi imaju takav odnos, uključujući moje frendice.

Znam. A samo čitajući forum možeš naći dovoljno primjera da potkopaš ideju o sigurnom seksu primjenom tkz. "vadi ga van" metode... Ako nisi sigurna možeš li podnijeti posljedice, bolje potraži nešto sigurnije.

hrc987
04.01.2009., 14:54
zanima me koliko su pouzdani ti testovi za trudnoću? naime, partnerici mi mestruacija kasni već tjedan dana i sad smo napravili test i on je bio negativan...uvijek imamo zaštićeni spolni odnos sa kondomom i nikada do sad joj menstruacija nije toliko kasnila

annie25
04.01.2009., 15:27
zanima me koliko su pouzdani ti testovi za trudnoću? naime, partnerici mi mestruacija kasni već tjedan dana i sad smo napravili test i on je bio negativan...uvijek imamo zaštićeni spolni odnos sa kondomom i nikada do sad joj menstruacija nije toliko kasnila

testovi su ti pouzdani 99 posto pogotovo oni malo skuplji kao npr. intim plus. ako ste napravili test tjedan dana nakon sto joj je kasnila i bio je negativan mislim da nema razloga za sumnju na trudnocu. za kasnjenje menstruacije moze bit sto drugih razlicitih uzroka a jos pogotovo ako stalno koristite kondom nema razloga za paniku. nek jednostavno ode u ginekologa. moze biti razlog stres, ciste na jajniku, neke upale itd.

OOOOOOO
04.01.2009., 19:28
dosta su pouzdani,nekih 99%.rijetko kad krivo pokaze

gvahica
05.01.2009., 05:49
pijem trinovum sad treći mjesec. prvi dan zadnje mjesečnice mi je bio 20.12.2008. dečko i ja smo imali spolne odnose 31.12. i 1.1. i svršio je u mene nekoliko puta. tablete inače pijem u 21.30h, a 2.1. sam zaboravila popiti i to sam učinila sljedeće jutro u 7h što je unutar onog razmaka kad je kontracepcija još djelotvorna.
iako je prošlo tek nekoliko dana, grudi su mi natekle i bolne su na dodir i jučer mi je bilo loše i to navečer. desni jajnik me stalno probada, ali to mi se događalo i prije pa se sad vjerojatno ponovilo zbog prehlade. u trbuhu stalno osjećam neki pritisak.
koliko su šanse da sam trudna i kad mogu napraviti prvi test?
hvala.

hrc987
05.01.2009., 07:50
zadnji spolni odnos imali smo prije 15 dana, a prije toga još prije 24dana ( to je bio 26. i 17. dan njezina ciklusa ), naravno s kondomom...mestruaciju je obično dobivala između 29 i 32 dana ciklusa, a danas je već 40.dan i još ništa....test smo napravili u subotu i bio je negativan, ali se još uvijek malo brinemo pa me zanima pouzdanost testa i da li je možda napravljen prerano i može li joj menstruacija kasniti tako dugo zbog nečeg drugog? ( napominjem da joj još nikad nije kasnila toliko i da je pušač i da je prije 3 mjeseca prestala piti kontracepcijeske tablete yasmin, zbog one strke u medijima )...hvala na odgovorima

frupy
05.01.2009., 10:00
zadnji spolni odnos imali smo prije 15 dana, a prije toga još prije 24dana ( to je bio 26. i 17. dan njezina ciklusa ), naravno s kondomom...mestruaciju je obično dobivala između 29 i 32 dana ciklusa, a danas je već 40.dan i još ništa....test smo napravili u subotu i bio je negativan, ali se još uvijek malo brinemo pa me zanima pouzdanost testa i da li je možda napravljen prerano i može li joj menstruacija kasniti tako dugo zbog nečeg drugog? ( napominjem da joj još nikad nije kasnila toliko i da je pušač i da je prije 3 mjeseca prestala piti kontracepcijeske tablete yasmin, zbog one strke u medijima )...hvala na odgovorima

Sta ne kazes odmah da je donedavno pila yasmin! Onda je ovo sasvim normalno. Treba vremena da se ciklus ustali. Ne brini. :mig:

nephthys
05.01.2009., 11:58
najvjerojatnije nisi, zapravo, prilično sam sigurna da nisi. to mogu biti ili simptomi upale, ili ti se dogodila ovulacija, pa te zato bolio jajnik. nisam sigurna, jer su to trofazne pilule ako se ne varam, a ne znam kako one funkcioniraju.
stvarno mislim da nisi trudna, ali ako te jajnik bolio zbog ovulacije, koristi kondom neko vrijeme. test možeš napraviti na prvi dan kada trebaš dobiti mengu.

nephthys
05.01.2009., 12:04

kasni zbog yasmina, kao što su ti napisali. samo se nadam da ih je pila i prestala piti u dogovoru s doktorom.

OOOOOOO
05.01.2009., 12:19
moze biti radi antibebi pilula da joj kasne ali ako jos koji dan ne dobije napravite opet test ili nek ode ginekologu..

Bubigirl
05.01.2009., 12:21
dosta su pouzdani,nekih 99%.rijetko kad krivo pokaze

Ja sam radila 2 puta i oba puta mi je pokazalo krivo (da jesam trudna)...

panattha
05.01.2009., 13:17
po svemu sto si napisao, moja dijagnoza je da nije trudna. :D
dont worry :mig:

Amy88
05.01.2009., 13:28
Meni je svaki mjesec redovita menstruacija nikad nije kasnila ni jedan dan uvijek je došla na vrijeme,ali mi sad kasni i radila sam test i test je bio negativan a nemamo zaštićeni odnos dečko uvijek svrši vani.

annie25
05.01.2009., 14:23
Ja sam radila 2 puta i oba puta mi je pokazalo krivo (da jesam trudna)...

ja sam ih radila milijon puta i svaki put su mi tocno pokazali:)

majchy_m
05.01.2009., 14:39
bok...ne znam gdje bi postavila ovo pitanje pa cu tu da ne otvaram novi topic
uglavnom,prije 3 mj sam prestala pit pilule
uglavnom 1.menga nakon 27 dana navecer
2.menga nakon 27 dana navecer
3.menga...trebala doc jucer,danas je 28 dan(jos nije dosla)
po prirodi sam panicar... pazili smo na plodne dane,imali kondom,svaki provjerili...sve je bilo ok.... (vjerojatno nisam trudna,al valjda mom mozgu treba potvrda sa strane)

e sad imam pitanje..jel moguce da su pilule jos imale "djelovanje " za 1. i 2. mengu???
i kak izgleda puknuti kondom,jel to bas ono puknuto ili mikroskopska rupica...
hvala,sorry na panici

majchy_m
05.01.2009., 19:38
anybody??? ..plz ...
nadam se da vam pitanja nisu smijesna,nisam neka klinka u tinejdzerskim godinama al ipak znam pitat tak gluposti svakave

Amy88
05.01.2009., 20:03
ja kad sam prestala piti pilule prvi mjesec mi je došla za 28 dana a od drugog mjeseca mi dolazi svakih 35 dana treba ti neko vrijeme da ti se ustabili
nisi trudna ne trebaš paničariti,a kondom kad pukne ona vidiš dal ti je pukel ili ne

majchy_m
05.01.2009., 20:48
hvala....puno hvala

gvahica
05.01.2009., 21:17
najvjerojatnije nisi, zapravo, prilično sam sigurna da nisi. to mogu biti ili simptomi upale, ili ti se dogodila ovulacija, pa te zato bolio jajnik. nisam sigurna, jer su to trofazne pilule ako se ne varam, a ne znam kako one funkcioniraju.
stvarno mislim da nisi trudna, ali ako te jajnik bolio zbog ovulacije, koristi kondom neko vrijeme. test možeš napraviti na prvi dan kada trebaš dobiti mengu.
jajnici me bole dva dana stalno. posebno desni. moglo bi biti zbog upale, prehlađena sam jako. nadam se da nisam trudna, paničarim cijelo vrijeme. a trebam čekati još tjedan i pol najmanje.

Hobby
06.01.2009., 12:00
Meni je tako kasnila skoro mjesec dana.
Napravila sam valjda 10 testova u to vrijeme, svi su bili negativni, ali mi isto nikako nije išlo u glavu zašto, pobogu kasni, kada mi je do sada bila redovita skoro na sat.
Konačno sam otišla ginekologici koja je ustanovila policistične jajnike.

Ne tvrdim da je isti slučaj s tvojom curom, samo želim reći da može biti milijun i jedan razlog zašto joj kasni, a ako su testovi negativni, nemate razloga za zabrinutost.
Velike su šanse da joj se naprosto ciklus malo poremetio nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula.
Najbolje bi bilo da ode ginekologu na pregled. Ovako nagađati napamet nema smisla.

OOOOOOO
06.01.2009., 16:05
ja sam ih radila milijon puta i svaki put su mi tocno pokazali:)

meni isto tako......

zaručena
07.01.2009., 10:08
e sad imam pitanje..jel moguce da su pilule jos imale "djelovanje " za 1. i 2. mengu???

čisto sumnjam... čak i kad se jedna izostavi može doći do trudnoće a kako bi onda šititle još dva mjeseca nakon zadnje popijene...

annie25
07.01.2009., 15:17
meni bi kasnila zbog stresa najvise i sklona sam cistama... a to kad bi mi kasnilo zbog stresa jos bi vise bila pod stresom da li sam trudna pa mi obicno dođe dan nakon sta napravim test jer se onda smirim pa i procuri:mig:

hamstergirl
07.01.2009., 17:36
Pilule prestaju djelovati sa prestankom korištenja. I ja sam to pitanje postavila svojoj ginekologici i dobila taj odgovor. Imam svaki mjesec takvu situaciju, kasni po 5-6 dana otkako ne koristim pilule.

hamstergirl
07.01.2009., 19:11
Ja sam do prije 3 mjeseca pila Yasmin, i od onda mi svaki mjesec kasni. Treba vremena da se hormoni ustabile. I baš sam sad u fazi "išćekivanja" i nestrpljiva sam unatoč kaj smo koristili zaštitu, al bit će sve ok. Valjda.

cujesTi
07.01.2009., 23:54
hei cure.. zanima me koji test da kupim da otkrijem jesam li trudna ili ne.. problem je u tome sto neznam kada da ga radim.. danas,sutra, ili tko zna kad.. strah me da mi sad ne pokaze da je negativan.. a onda poslje da ispadne da sam trudna.. stvar je u tome sto s deckom imam redovite spolne odnose.. skoro svaki dan.. pa sad nemogu reci tocno koji dan bi mogla ispasti trudna..pa da od onda racunam onih 18 dana da napravim test na trudnocu.. a na dolazak menge se ne mogu previse osloniti jer poznam curu koja je uzimala pilule i konstantno imala mengu pa da je jednog dana saznala da je odjednom u 4.mj. trudnoce.. a kolko citam po ovim topicama ima i vise takvih slucajeva.. ipak mengu bi morala dobiti za tri dana..al kak velim nije mi to neka utjeha.. nego mene zanima kad da radim onda taj testic.. prije ili poslije menge.. kad bi vise vjerojatniji bio? i koji?

help curke

nephthys
08.01.2009., 13:08
oke, a zašto ti misliš da si trudna? i test se UVIJEK radi od onog dana kada bi redovno trebala dobiti mengu. nema to nikakve veze s tim kada je pao zadnji seks. a ako si trudna, trudna si, sad je već gotovo. pokazao on tebi negativno ili pozitivno. ak si u toliko panici, a ti počni raditi testove na prvi dan menge (ako se ne pojavi!) i onda svaki dan po jedan...a šta da ti kažem...ne budi toliko živčana, tak ti menga sigurno neće doći...

hamstergirl
08.01.2009., 13:12
Testovi se mogu raditi od dana kad bi se trebala pojavit menga. Kakve spike prije menge???!! Ne kompliciraj bez veze.
U pravilu ne ponavljaju se svaki dan,već svaka 3 dana (Intim plus, ne treba se uzimati prvi jutarnji urin i možeš ga napraviti onaj datum kad ti menga treba doći).

Anna_maca
08.01.2009., 13:17
hei cure.. zanima me koji test da kupim da otkrijem jesam li trudna ili ne.. problem je u tome sto neznam kada da ga radim.. danas,sutra, ili tko zna kad.. strah me da mi sad ne pokaze da je negativan.. a onda poslje da ispadne da sam trudna.. stvar je u tome sto s deckom imam redovite spolne odnose.. skoro svaki dan.. pa sad nemogu reci tocno koji dan bi mogla ispasti trudna..pa da od onda racunam onih 18 dana da napravim test na trudnocu.. a na dolazak menge se ne mogu previse osloniti jer poznam curu koja je uzimala pilule i konstantno imala mengu pa da je jednog dana saznala da je odjednom u 4.mj. trudnoce.. a kolko citam po ovim topicama ima i vise takvih slucajeva.. ipak mengu bi morala dobiti za tri dana..al kak velim nije mi to neka utjeha.. nego mene zanima kad da radim onda taj testic.. prije ili poslije menge.. kad bi vise vjerojatniji bio? i koji?

help curke

napravi test ako ti bude kasnila. ako si trudna, bilo koji, čak i onaj najjeftiniji (first step-brijem da se tak zove)će ti sigurno pokazt da si trudna.
i daj se ne paranoiraj, nije to sam tak zatrudnit, vjeruj mi:D
javi jesi dobila:mig:

malena_no1
09.01.2009., 16:38
ej...
ovak..može mali help...
imam inače redovite cikluse...28-29 dana...i imala sam odnos s dečkom 8. dan ciklusa...prvo s kondomom,no onda smo ga skinuli jer je mene užasno peckalo ( valjda mi ne paše taj kondom...ne znam...:ne zna:)
i nastavili smo odnos bez njega...no nije svršio u mene..i sad je mene trta malo
jer inače uvijek koristimo zaštitu jedino ovaj put nismo:(:flop:

ja nisam pila nikakvu hitnu kontracepciju jer su mi to još neplodni dani bili
i nije bilo blizu ovulacije..a i znam da je to štetno za organizam...

postoji li kakva mogućnost za trudnoću? to je ono zadnje kaj nam sad treba...:rofl:

zahvaljujem unaprijed na odg.

Marcelina
09.01.2009., 16:43
ej...
ovak..može mali help....

teoretski - neke maaaleee sanse postoje (preejakulat)
prakticno - skoro pa nikakve
em nije svrsio, em ti nisu bili plodni dani - po ovome, nemas nikakve sanse
zato, nemoj se odma unaprid zivcirat, jer ce ti na kraju kasnit od razmisljanja, tako to obicno biva :mig:

malena_no1
09.01.2009., 16:50
teoretski - neke maaaleee sanse postoje (preejakulat)
prakticno - skoro pa nikakve
em nije svrsio, em ti nisu bili plodni dani - po ovome, nemas nikakve sanse
zato, nemoj se odma unaprid zivcirat, jer ce ti na kraju kasnit od razmisljanja, tako to obicno biva :mig:

da...znam...

fala! :)

Anna_maca
09.01.2009., 21:56
da...znam...

fala! :)

ma kaj uopće razmišljaš o trudnoći, pa neide ti to sam tak:ne zna:

Dea1234
09.01.2009., 22:18
molim vas za informaciju hitno je

naime da li moze doci do trudnoce ako je decko samo par puta usao u mene bez zastite a onda dugo nastavili odnos sa zastitom

plasim se najvise zbog toga sto su mi u tijeku plodni dani

eto sorry ako je pitanje glupo

hvala unaprijed

Malina
09.01.2009., 22:47

Bit cu slobodna pa zakljuciti da si vrlo mlada, biti mlad nije lose, al biti neiformisan a raditi neke stvari je lose. (ne mora se ovo nuzno odositi na tebe)

Sanse da se na taj nacin ostane u drugom stanju su vrlo male al je moguce, zato kondom uvijek treba imati .:)

majchy_m
10.01.2009., 10:33
evo samo da javim...menga je dosla nakon 5 dana kasnjenja,u panici napravila 2 testa..intim plus...oba negativna,bila kod ginica i kad je on rekao da nisam trudna ...menga je dosla..eto sto mozak radi
uglavnom,vratila sam se na pilule...

Dea1234
10.01.2009., 11:02
zar nema niko da mi da odgovor

uzasno se osjecam radi ovog :(

malena_no1
10.01.2009., 11:07
evo ja ću ti odg... premda sam u sl. situaciji,al nastojim ostat pribrana...:rolleyes:

pa oplodnja ti je moguća dan,dva prije ovulacije i dan poslije,a budući da nije svršio u tebe šanse su male... stvarno jako male,ako je par puta samo ušao u tebe...

Dea1234
10.01.2009., 11:14
evo ja ću ti odg... premda sam u sl. situaciji,al nastojim ostat pribrana...:rolleyes:

pa oplodnja ti je moguća dan,dva prije ovulacije i dan poslije,a budući da nije svršio u tebe šanse su male... stvarno jako male,ako je par puta samo ušao u tebe...

ma da i ja sam svjesna ti cinjenica al opet sam uzasno paranoicna ne znam sto mi je trebalo ni tih par puta :rolleyes:

razmisljam da uzmem onu pilulu za dan poslije posto jos nisu 72h prosla al izgleda da mi treba recept

malena_no1
10.01.2009., 11:19
da, znam i ja sam inače po tom pitanju jako paranoična...:rofl:

pilula za dan poslije? da , treba ti recept za to...no,ako ćeš se tak osjećat psih. bolje onda odi kod gin. pa će ti prepisat...

Malina
10.01.2009., 11:25
molim vas za informaciju hitno je

naime da li moze doci do trudnoce ako je decko samo par puta usao u mene bez zastite a onda dugo nastavili odnos sa zastitom

plasim se najvise zbog toga sto su mi u tijeku plodni dani

eto sorry ako je pitanje glupo

hvala unaprijed

Hm...moguce je iako su sanse vrlo male.

Malina
10.01.2009., 11:27
ma da i ja sam svjesna ti cinjenica al opet sam uzasno paranoicna ne znam sto mi je trebalo ni tih par puta :rolleyes:

razmisljam da uzmem onu pilulu za dan poslije posto jos nisu 72h prosla al izgleda da mi treba recept

99,9% je da nisi trudna...sad pilula...ne znam, ako se bas bojis popij je. sretno u svakom slucaju .:)
Mislim da previse panicis :)

hamstergirl
10.01.2009., 13:14
Ja sam se skinula sa Yasmina u 10. mj, prva menga mi je bila 4.11., druga 9.12., a ovaj mjesec ju još nisam dobila. Štitili smo se,normalno,al paranoja svejedno radi. U doljnjem dijelu trbuha osjećam napetost,to mi je jedini simptom. Jučer sam napravila test i negativan je. Kaj da radim,kaj da mislim?

Marcelina
10.01.2009., 15:16
Ja sam se skinula sa Yasmina u 10. mj, prva menga mi je bila 4.11., druga 9.12., a ovaj mjesec ju još nisam dobila. Štitili smo se,normalno,al paranoja svejedno radi. U doljnjem dijelu trbuha osjećam napetost,to mi je jedini simptom. Jučer sam napravila test i negativan je. Kaj da radim,kaj da mislim?

pa pricekaj par dana, jos ti prakticki ni ne kasni..ako ti je ova prije bila 9., a prije nje 4.og, imas jos ~5 dana prije nego sta mozes bit sigurna da ti kasni, sta nije? a i test je rekao svoje... al nista ne moze protiv paranoje, znam..:)

a evo da se i ja prijavim, kasni 7 dana, svaki dan mislim da ce doc al nikako..
luda sam samo zbog tog glupog osjecaja
inace imala prosli mi. upalu mjehura, i bila na drugoj klimi, pa racunam zbog toga je.. pricekat cu jos dan dva, pa cu bacit testic, al mislim da je to bacanje love, pa ne znam...al nije mi kasnilo skoro 2 godine nikako, pa sam luudaa
mozda je malo oft., al koji je najjeftiniji test u apoteci?

scarlett_ohara
10.01.2009., 15:43
pukao kondom...nikad mi se to nije desilo za vrijeme njegovog svršavanja...i naravno, skužili smo kad je tek sve bilo gotovo...
7.dan mi je, ne bi trebalo bit nikakvog rizika za trudnoću..zar ne?
ciklus varira od nekih 26-30 dana...tako nekako....

prokleta paranoja :(

Malina
10.01.2009., 15:49

Nista,opusti se :mig:

Malina
10.01.2009., 15:51
pukao kondom...nikad mi se to nije desilo za vrijeme njegovog svršavanja...i naravno, skužili smo kad je tek sve bilo gotovo...
7.dan mi je, ne bi trebalo bit nikakvog rizika za trudnoću..zar ne?
ciklus varira od nekih 26-30 dana...tako nekako....

prokleta paranoja :(

Teoretski nije, e sad...Koliko je sati proslo? Mislim da bi ti bilo najbolje otici posavjetovati se s ginekologom.

scarlett_ohara
10.01.2009., 15:56
pa nekih 12 sati...s tim da očito obzirom da je vikend do ginekologa ne mogu prije ponedjeljka, i to popodne :(

leptirica 2
10.01.2009., 16:03
pa nekih 12 sati...s tim da očito obzirom da je vikend do ginekologa ne mogu prije ponedjeljka, i to popodne :(
kako ne?Možeš u najbližu bolnicu na ginekološku ambulantu,nabavi uputnicu od dežurnog liječnika ili na hitnoj,svašata može biti,moguće da je pošetak plodnih dana ako bi ti ovaj mjesec trajao 26 dana..nadam se da sam pomogla:mig:

leptirica 2
10.01.2009., 16:05
i imaš 72 sata fore da popiješ tablete,unutar tih 72 sata od odnosa

hamstergirl
10.01.2009., 20:30
Marcelina i Malina, thanks! Probat ću se opustit koliko mogu.:top:

hamstergirl
10.01.2009., 20:33
Glede testa, Intim plus kođšta 61 kn, a Primastick 49kn.

¤sunflower¤
11.01.2009., 16:12
maybe baybe oko 35

majchy_m
11.01.2009., 18:50
Glede testa, Intim plus kođšta 61 kn, a Primastick 49kn.

ja sam si ova dva kupila prije tjedan dana
to nije bacanje novaca kao sto je netko rekao...meni oba bila negativna ,otisla kod ginica i dobila mengu
napravi ih ,bit ce negativni i mengu ces odmah dobit jer ce to bit potvrda tvojoj savjesti i opustit ces se

hamstergirl
11.01.2009., 20:16
ja sam si ova dva kupila prije tjedan dana
to nije bacanje novaca kao sto je netko rekao...meni oba bila negativna ,otisla kod ginica i dobila mengu
napravi ih ,bit ce negativni i mengu ces odmah dobit jer ce to bit potvrda tvojoj savjesti i opustit ces se

Prije 2 dana sam napravila jedan (-), sutra ću drugi i isto će biti negativan. Ako u roku 3 dana ne dobijem,idem kod ginića da mi da neke tablete da me "odštopaju".
Istina što veliš, psiha radi ČUDA.

zaručena
11.01.2009., 21:37
najjeftiniji sign, 21 kn ali se obično rasproda pa ga često nema po ljekarnama

gvahica
12.01.2009., 17:36
pijem trinovum sad treći mjesec. prvi dan zadnje mjesečnice mi je bio 20.12.2008. dečko i ja smo imali spolne odnose 31.12. i 1.1. i svršio je u mene nekoliko puta. tablete inače pijem u 21.30h, a 2.1. sam zaboravila popiti i to sam učinila sljedeće jutro u 7h što je unutar onog razmaka kad je kontracepcija još djelotvorna.
iako je prošlo tek nekoliko dana, grudi su mi natekle i bolne su na dodir i jučer mi je bilo loše i to navečer. desni jajnik me stalno probada, ali to mi se događalo i prije pa se sad vjerojatno ponovilo zbog prehlade. u trbuhu stalno osjećam neki pritisak.
koliko su šanse da sam trudna i kad mogu napraviti prvi test?
hvala.

i nakon toga sam prestala piti tablete jer mi je bilo previše mučno. odmah sljedeći dan sam dobila menstruaciju koja je trajala četiri dana kao i obično. nije bio smeđi iscjedak, nego normalna mjesečnica. simptomi su nestali. ostao mi je samo pritisak u trbuhu, ali to očito zbog probave. sutra idem ginekologu.

dadada123
13.01.2009., 13:06
Evo ovako..Pila sam yasmin tablete do prije 10 dana.Tada mi ih je ponestalo i nisam ih imala gdje kupiti i onda san dobila mjesecnicu uranjenu upravo zobg toga jer samk ao ranije napravila pauzu time sto ih nisam pila.I trebala sam ih ponovo poceti piti sad u subotu,ali nisam.Jucer sam imala odnos,ali decko nije siguran da je svrsio u meni.Menstruacija mi je zavrsila u subotu.Da li je moguce da zarudnim.Jer inace se kaze da nakon prestanka pijenja pilula se lako zatrudni?

hamstergirl
13.01.2009., 15:15
Evo ovako..Pila sam yasmin tablete do prije 10 dana.Tada mi ih je ponestalo i nisam ih imala gdje kupiti i onda san dobila mjesecnicu uranjenu upravo zobg toga jer samk ao ranije napravila pauzu time sto ih nisam pila.I trebala sam ih ponovo poceti piti sad u subotu,ali nisam.Jucer sam imala odnos,ali decko nije siguran da je svrsio u meni.Menstruacija mi je zavrsila u subotu.Da li je moguce da zarudnim.Jer inace se kaze da nakon prestanka pijenja pilula se lako zatrudni?

Ne ostaneš ništa lakše trudna,već su šanse jednake kao i da ih nisi pila. Odi ginekologu i posavjetuj se. Sve je moguće ako su ti hormoni zbrčkani.

leo+nor@
13.01.2009., 22:34
ginekolog je najbolja solucija :ne zna:

tinchika
14.01.2009., 19:54
hey. prošli mjesec sam morala popiti "hitnu kontracepciju" i tjedan dana nakon toga sam dobila mengu (kolko znam, to je normalno), e a na novu god. smo dečko i ja imali odnos i ostao mu je kondom u meni(ali sam ga ja izvadila i nije svršio) i nakon toga mi je došla menga (10.01. točno kad je i trebala) ali je jako oskudna i tamna...tj na ulošku je niti nema, jedino ako stavim tampon. danas sam bila kod gin. jer sam mislila da mi je gotova menga (na ulošku nije bilo ni kapi) pa da me pregleda i veli ona meni da još uvijek imam mengu. ja stavim tampon i stvarno je još prisutna, ali jako slabo! pitala sam ju zašto je to tako ali mi ništa konkretno nije rekla! da li postoji mogućnost da sam trudna? i zašto mi je menga takva? (da li to može bit povezano s cin-om?)

leo+nor@
14.01.2009., 20:00
ja sam isto jedno vrijeme imala jako oskudu mengu, i mislila sam isto sto i ti. no sve je bilo normalano

ako nije svrsio logicno je da nisi trudna.

p.s. vačjda bi ti rekla ginekologica da nesta nije uredu, mislim ono, za to i postoje. (ovisno koliko vjerujes svom dr)

hey. prošli mjesec sam morala popiti "hitnu kontracepciju" i tjedan dana nakon toga sam dobila mengu (kolko znam, to je normalno), e a na novu god. smo dečko i ja imali odnos i ostao mu je kondom u meni(ali sam ga ja izvadila i nije svršio) i nakon toga mi je došla menga (10.01. točno kad je i trebala) ali je jako oskudna i tamna...tj na ulošku je niti nema, jedino ako stavim tampon. danas sam bila kod gin. jer sam mislila da mi je gotova menga (na ulošku nije bilo ni kapi) pa da me pregleda i veli ona meni da još uvijek imam mengu. ja stavim tampon i stvarno je još prisutna, ali jako slabo! pitala sam ju zašto je to tako ali mi ništa konkretno nije rekla! da li postoji mogućnost da sam trudna? i zašto mi je menga takva? (da li to može bit povezano s cin-om?)

tinchika
14.01.2009., 20:09
ma joj, jučer sam se premjestila tu u zg k studentskoj gin. (inače sam hodala k privatnome tamo di živim, ali nemam love trenutno) i nije baš bila ugodna...imala sam osjećaj da me se samo želi riješit... :(
nije svršio, ali znaš one "suze" tj preejakulacija, ak se to tako zove...znam da je mala vjerojatnost, ali... :rolleyes: kupila sam test samo ne znam kad da ga napravim...pošto mi je menga još uvijek...tj. i je i nije...khm...prilično sam zbunjena i luda već... a i moj dragi...on ima 19god pa mu i nije svejedno...!!! (ja imam 22 pa sam poprilično sigurna da bi bila sposobna bit mama, ali opet...)

Malina
14.01.2009., 20:14
ja sam isto jedno vrijeme imala jako oskudu mengu, i mislila sam isto sto i ti. no sve je bilo normalano

ako nije svrsio logicno je da nisi trudna.

p.s. vačjda bi ti rekla ginekologica da nesta nije uredu, mislim ono, za to i postoje. (ovisno koliko vjerujes svom dr)

Nije logicno.

leptirica 2
14.01.2009., 20:46
ma joj, jučer sam se premjestila tu u zg k studentskoj gin. (inače sam hodala k privatnome tamo di živim, ali nemam love trenutno) i nije baš bila ugodna...imala sam osjećaj da me se samo želi riješit... :(
nije svršio, ali znaš one "suze" tj preejakulacija, ak se to tako zove...znam da je mala vjerojatnost, ali... :rolleyes: kupila sam test samo ne znam kad da ga napravim...pošto mi je menga još uvijek...tj. i je i nije...khm...prilično sam zbunjena i luda već... a i moj dragi...on ima 19god pa mu i nije svejedno...!!! (ja imam 22 pa sam poprilično sigurna da bi bila sposobna bit mama, ali opet...)danas je sve moguće,ovisi o tome koliko je dečko plodan i koliko se spermića nalazilo u preejakulatu,ja osobno za takvu trudnoću nisam čula da se desila kome iz moje okoline,ali držim da je teoretski moguće,kao što profe predaju po sveučilištima da i u preejakulatu ima sjemenih stanica pa je moguće da cura bude trudna,tako da me to i nebi čudilo,ako ti kasni barem jedan dan prilično sam sigurna da bi ti već trebao pokazati,a tim više ako kasni i par dana..:mig:

tinchika
14.01.2009., 21:11
fora je u tome da sam ju dobila točno na dan kad sam i trebala al je jako oskudna i tamna (pročitaj moj prvi post gore da se ne ponavljam). pa ne znam kad da napravim test.

panattha
14.01.2009., 21:31
maybe baybe oko 35
maybe baby nije test za trudnocu :mig:
odredjuje kada je "pogodno vrijeme" za napravit bebu. dakle, tocno nam kaze kad je ovulacija tako da se, oni koji hoce bebu, mogu sexat :D

panattha
14.01.2009., 21:38
fora je u tome da sam ju dobila točno na dan kad sam i trebala al je jako oskudna i tamna (pročitaj moj prvi post gore da se ne ponavljam). pa ne znam kad da napravim test.

znaci ni danas se nije "unormalila"?
ajde pricekaj dan kada bi ti otprilike trebala zavrsit, pa se onda probaj testirat.
Iako bi ja najvjerojatnije vec sad to napravila, mrzim neizvjesnost, :o
ali ti jos krvaris pa sumnjam da bi bilo neke koristi i "tocnosti".
Samo bez panike, sve je u glavi.. :mig:

tinchika
14.01.2009., 21:48
ma ja sam isto mislila to napravit danas, ali mi je ljekarnica rekla nek počekam još jer nema smisla ovako! ne znam, ja stvarno mislim da ne bi trebalo bit bebacha, al opet...treba mi neka potvrda! a možda je to sve zbog pilule, možda su mi hormoni poremetili ciklus... :rolleyes: :ne zna:

P.S. ja sam kupila baby check (33kn). da li je neka od vas koristila taj?

panattha
14.01.2009., 21:59
ja sam koristila samo intime plus i uvijek mi je pokazivao tocne rezultate :zubo:
a ovo bi moglo biti i zbog pilule.
a nista, moras se strpit, nema ti druge... :D
ili napravi taj baby check cisto da se smiris :zubo:

¤sunflower¤
14.01.2009., 22:51
maybe baby nije test za trudnocu :mig:
odredjuje kada je "pogodno vrijeme" za napravit bebu. dakle, tocno nam kaze kad je ovulacija tako da se, oni koji hoce bebu, mogu sexat :D

jooj, sorry, zbrčkala sam se :o :D mislila sam na baby check :)
maybe baby je također i pjesma... :mig:

blueronhill
15.01.2009., 04:05
evo i moj story....imam 19,zadnja menga je bila u gostima oko 10.11 i odonda je nema....pauziram od faxa,nemam zdravstveno,švorc sam....kupila onu jeftinjaru od testa za 20kn i nekako se nije izjasnio (crtica nema-ni jedna ni dvije,glavno da je porozio???) Nemam apsolutno nikakvih simptoma osim ponekad užasnih bolova u donjem dijelu trbuha....dosada su mi od početka menge bile pa skoro u sat točne (izuzetak-dva puta krvarenje između menge,popraćeno bolovima)....pa, što mislite-trudnoća ili nešto ozbiljnije? Ako je trudnoća ne premišljam se oko abortusa,pa zna li netko trenutni cjenik kod privatnika? ili barem cjenik pregleda-u OS ako je moguće???

puno hvala za bilo kakve informacije...hitno je....koliko znam zakonski rok za pobačaj je 10 tjedana trudnoće,a ako je tako ja sam otp u 9-om tjednu(shvaćate hitnost???)

annie25
15.01.2009., 12:14
evo i moj story....imam 19,zadnja menga je bila u gostima oko 10.11 i odonda je nema....pauziram od faxa,nemam zdravstveno,švorc sam....kupila onu jeftinjaru od testa za 20kn i nekako se nije izjasnio (crtica nema-ni jedna ni dvije,glavno da je porozio???) Nemam apsolutno nikakvih simptoma osim ponekad užasnih bolova u donjem dijelu trbuha....dosada su mi od početka menge bile pa skoro u sat točne (izuzetak-dva puta krvarenje između menge,popraćeno bolovima)....pa, što mislite-trudnoća ili nešto ozbiljnije? Ako je trudnoća ne premišljam se oko abortusa,pa zna li netko trenutni cjenik kod privatnika? ili barem cjenik pregleda-u OS ako je moguće???

puno hvala za bilo kakve informacije...hitno je....koliko znam zakonski rok za pobačaj je 10 tjedana trudnoće,a ako je tako ja sam otp u 9-om tjednu(shvaćate hitnost???)

pa kupi test intim plus on ti kosta 60 kuna i uvik tocno pokazuje!!! pa ces vidit sta je, ti uzasni bolovi mogi znacit da ces dobit mengu al isto tako mogu znacit i da neces tj. da si trudna....tako pravac ljekarna po taj test pa onda nakon toga u ginica, a cijena abortusa kod privatnika ti je oko 2000 kuna.... u bolnici ti je od 1300 do 1600 i mislim da je bolnica bolja opcija ne zbog para nego u slucaju da nesto krene po krivu...nadam se da sam ti pomogla, sretno!

slatka22
15.01.2009., 17:00
da ne itvaran novu temu 31 mi je bila menga danas sam imala rizican odnos? jesu mi plodni dani?
kaj da radim uglavnom? nedaju tablete bez recepta tek sutra

Marcelina
16.01.2009., 19:30
da ne itvaran novu temu 31 mi je bila menga danas sam imala rizican odnos? jesu mi plodni dani?
kaj da radim uglavnom? nedaju tablete bez recepta tek sutra

joj, joj...
ovisi koliko ti traje ciklus, ako ti je duzi, moguce da jesu, al to bi ti trebala znat, mi nikako...:rolleyes:
ne zelim pametovat al...di ti je pamet bila?
uglavnom, imas jos vremena za day after...

nego, samo sam htjela primjetit jednu zanimljivu stvar, na ovom topicu Jesam li trudna na kraju niko ne ispadne trudan!!
ja se ne sicam da je ijedna na kraju ispala "pozitivna" :)
koliko stresa i paranoje u nas zena:D

slatka22
16.01.2009., 19:34
joj, joj...
ovisi koliko ti traje ciklus, ako ti je duzi, moguce da jesu, al to bi ti trebala znat, mi nikako...:rolleyes:
ne zelim pametovat al...di ti je pamet bila?
uglavnom, imas jos vremena za day after...

nego, samo sam htjela primjetit jednu zanimljivu stvar, na ovom topicu Jesam li trudna na kraju niko ne ispadne trudan!!
ja se ne sicam da je ijedna na kraju ispala "pozitivna" :)
koliko stresa i paranoje u nas zena:D

popila 2 cilesta i 2 nakon 12 h:top:
hoce li mi sad doci perioda? ili ne dodje? tj dodje kad treba doci:confused:

Marcelina
16.01.2009., 19:40
e to ti stvarno ne znam, kako dođe nakon tih pilula...:ne zna:
netko ce ti ve znat rec...
al ti si taman u biti pogodila plodne dane, 15. dan ciklusa..
koliki ti je inace ciklus?

slatka22
16.01.2009., 22:24
e to ti stvarno ne znam, kako dođe nakon tih pilula...:ne zna:
netko ce ti ve znat rec...
al ti si taman u biti pogodila plodne dane, 15. dan ciklusa..
koliki ti je inace ciklus?

da jadna:o 28,27 ,29 tako negdje uvjek

blueronhill
17.01.2009., 02:42
eh samo da javim da sam sretno trudna,11 tjedana i 4 dana.
i ipak mi je drago što je prošao rok za pobačaj...to je ipak mali dio mene
42mm zapravo... :)

annie25
17.01.2009., 10:26
eh samo da javim da sam sretno trudna,11 tjedana i 4 dana.
i ipak mi je drago što je prošao rok za pobačaj...to je ipak mali dio mene
42mm zapravo... :)

cestitam:top:

Angel Wings
17.01.2009., 13:38
E molim vas pomoć..
Zadnji dan spolnog odnosa bio mi je 09.01, a menstruaciju sam imala od 03.01 do 07.01(u tom smo vremenu prakticirali sex, ali sa prezervativima)
Moram napomenuti da smo koristili prezervative, a nije nikad u prezervativ svršio nego uvijek nakon što ga skinuo.
Ali sad me zabrinjava nekoliko stvari.
Vrlo učestalo moram ići na wc, i izlučit dosta malene količine urina, a malo me i pecka na kraju izlučivanja urina.
Dali je to možda jer smo prakticirali svaki dan sex, a prije nismo nekoliko mjeseci jer se radi o vezi na daljinu?
Danas sam uočila malo krvi, razvodnjene u urinu kad sam mokrila, pa me i to zabrinjava, ali sam pročitala da to može bit od pretjeranog napora, a jučer sam se dosta nahodala, pa možda zbog toga?
Molim vas pomoć...

P.S. Također poslije završetka ljeta, morala sam ići svaki dan puno puta na wc i izlučivala sam male količine urina, i također je bilo prisutno malo peckanje, to je bilo trajalo dokle nisam dobila menstruaciju, koja je kasnila neko vrijeme.
Hvala!

nephthys
17.01.2009., 14:04
koliko ti imaš godina?
kao prvo, izvoli se educirati o ženskoj anatomiji, simptomima trudnoća i raznih upala, idi doktorici opće prakse i ginekologu i neka ti objasne ženski reproduktivni sustav u detalje, kao i onaj urinarni. s obzirom na to što si napisala, ne bih se čudila da ćeš jedom propustiti prepoznati upalu pluća ili nešto slično.

imaš upalu mjehura, napravi antibiogram, pij uvin h i antibiotike koje dobiješ :kava:

krv u urinu i peckanje tokom mokrenja su simptomi upale mjehura, ne trudnoće.
svašta.
:kava:

edit: ček, a kam je svršio?

još jedan edit: postanje istog problema na više tema je ne samo neuljudno, nego se i kažnjava. posebno s obzirom da si već dobila odgovor.

Angel Wings
17.01.2009., 14:19
koliko ti imaš godina?
kao prvo, izvoli se educirati o ženskoj anatomiji, simptomima trudnoća i raznih upala, idi doktorici opće prakse i ginekologu i neka ti objasne ženski reproduktivni sustav u detalje, kao i onaj urinarni. s obzirom na to što si napisala, ne bih se čudila da ćeš jedom propustiti prepoznati upalu pluća ili nešto slično.

imaš upalu mjehura, napravi antibiogram, pij uvin h i antibiotike koje dobiješ :kava:

krv u urinu i peckanje tokom mokrenja su simptomi upale mjehura, ne trudnoće.
svašta.
:kava:

edit: ček, a kam je svršio?

još jedan edit: postanje istog problema na više tema je ne samo neuljudno, nego se i kažnjava. posebno s obzirom da si već dobila odgovor.

Upalu mjehura? Ok, onda kako objašnjavaš da mi se to desilo već tamo u ljetu i trajalo 4 tjedna, trčanja na wc često, a onda prestalo sa dolaskom menstruacije?

nephthys
17.01.2009., 14:22
ponekad se i tijelo samo zaliječi kada već nema vlasnika koji će to obaviti za njega.
s naglaskom na zaliječi, ne izliječi!

jel bi bila sretnija da ti kažem da si trudna? ako ti je jedini simptom peckanje tokom mokrenja? mogu ja i to, ali to bi bila laž.

doktor, edukacija, pazi što radiš.

sretno.

edit: ček,a što ti misliš što se dogodilo na ljeto? bila si trudna pa pobacila? ajme, curo...ozbiljno, za tvoje dobro, napravi kao što sam ti napisala.
češće mokrenje nastupa u trudnoći kasno, kada je baby to be već veliko pa pritišće mjehur. taj "simptom" je neki urbani mit.

Angel Wings
17.01.2009., 14:42
ponekad se i tijelo samo zaliječi kada već nema vlasnika koji će to obaviti za njega.
s naglaskom na zaliječi, ne izliječi!

jel bi bila sretnija da ti kažem da si trudna? ako ti je jedini simptom peckanje tokom mokrenja? mogu ja i to, ali to bi bila laž.

doktor, edukacija, pazi što radiš.

sretno.

edit: ček,a što ti misliš što se dogodilo na ljeto? bila si trudna pa pobacila? ajme, curo...ozbiljno, za tvoje dobro, napravi kao što sam ti napisala.
češće mokrenje nastupa u trudnoći kasno, kada je baby to be već veliko pa pritišće mjehur. taj "simptom" je neki urbani mit.

Ma nevjerujem ginekolozima, bila sam prije nekog vremena(2.god) kod nekoliko ginekologa, al sve prepisuje pilulama da će one sve riješititi, i k tome naplaćuju mi masno pregled, i onda dobijem pilule, koje sam nakon jedne kutije prestala piti, jer se sve mi u organizmu pobrkalo..

Nisam na ljeto imala pobačaj, samo mi je kasnila menga, i došla dosta kasno, a nakon 4.tjedna, sa dolazkom menga, se sve normaliziralo

Winter
17.01.2009., 14:51
Ma nevjerujem ginekolozima, bila sam prije nekog vremena(2.god) kod nekoliko ginekologa, al sve prepisuje pilulama da će one sve riješititi, i k tome naplaćuju mi masno pregled, i onda dobijem pilule, koje sam nakon jedne kutije prestala piti, jer se sve mi u organizmu pobrkalo..

Nisam na ljeto imala pobačaj, samo mi je kasnila menga, i došla dosta kasno, a nakon 4.tjedna, sa dolazkom menga, se sve normaliziralo

Odgovorila sam ti na jednoj drugoj temi (onoj o menstruaciji), za upalu mjehura ne ides kod ginekologa nego prvo kod doktora opce prakse, pa ako treba onda i kod urologa (ali za to ti treba uputnica od doktora opce prakse).

Malina
17.01.2009., 16:29

:rofl::lol:

:eek::mig:

Angel Wings
17.01.2009., 17:25
:rofl::lol:

:eek::mig:

Da, jako smješno kad ti da pilule bez da ti izvadi krv i sl, i vrlo pouzdano, jelda?

slatka22
17.01.2009., 18:32
Da, jako smješno kad ti da pilule bez da ti izvadi krv i sl, i vrlo pouzdano, jelda?

:flop:nazalost sve to rade skoro

annie25
17.01.2009., 18:37
Upalu mjehura? Ok, onda kako objašnjavaš da mi se to desilo već tamo u ljetu i trajalo 4 tjedna, trčanja na wc često, a onda prestalo sa dolaskom menstruacije?

upala mjehura ti je to. ja sam je imala citavo ljeto. trk u doktora...
to samo znaci da ti je proslo na ljeto i sad ti se opet pojavilo jer to nisi dobro zaljecila na ljeto tj. nisi uopce....ako ne zaljecis dobit ces kronicnu upalu ( kao ja!) i svaki puta kad bosim prstom stanes na hladno zabolit ce te !!!