PDA

View Full Version : Srbija opkoljene enklave u BiH sustavno trovala biološkim otrovima

Rezerva50
01.02.2008., 09:56
Trovanje hranom u bihaćkoj regiji prvi dokaz biološkog rata u BiH
Opkoljene enklave sustavno trovane biološkim otrovima
Autor Dejan Jazvić

Otrovne supstance nalazile su se i u ulju

SARAJEVO – Građani Bihaćke krajine, a vrlo vjerojatno i stanovnici drugih ratnih enklava, bili su žrtve masovnog i organiziranog trovanja osmišljenog u srpskim vojnim i političkim centrima u Beogradu, Kninu i na Palama.

Zaplijenjena dokumentacija čelništva srpske paradržave u Hrvatskoj, tzv. Republike srpske krajine, do koje su došli Slobodna Bosna i Nova TV, otkriva kako je u srpnju 1995. godine srpska vojska na područje bihaćkog džepa, koji je bio pod kontrolom Armije BiH, ubacila najmanje šest šlepera hrane i drugih namirnica zatrovanih biološkim otrovima.

Cilj tajnih operacija nazvanih “Mač” i “Mač 1” bio je “nanošenje strateških udaraca”, a potom i vojno zauzimanje Bihaća, Cazina i drugih mjesta pod kontrolom Petog korpusa Armije BiH. Time bi se zapravo spojile srpske vojne formacije iz Hrvatske i BiH, te ojačala pozicija tzv. Republike srpske krajine, čiji je vojni poraz bio sve vidljiviji.

U izvješću koje je tadašnjem lideru kninskih Srba Milanu Martiću uputio obavještajac Rade Rašeta, pomoćnik vojnog zapovjednika krajinskih Srba Mile Mrkšića, detaljno se opisuje akcija ubacivanja na teritorij pod kontrolom Petog korpusa Armije BiH prehrambenih namirnica kontaminiranih bojnim otrovima. Iako se ne navodi o kojim otrovima je riječ, u izvješću se detaljno opisuje njihovo djelovanje.

I kadrovska pomoć
Obavještajne službe Vojske Jugoslavije, u suradnji s organizatorima švercerskih kanala koji su funkcionirali cijelo vrijeme rata na relaciji Knin-Bihać, s Armijom BiH dogovorena je prodaja šest šlepera hrane i drugih namirnica.

Ne sumnjajući da se radi o otrovnim namirnicama, zapovjedništvo Petog korpusa navodno je pristalo za taj konvoj hrane platiti 2,23 milijuna njemačkih maraka. Konvoj je 13. srpnja 1995. godine predan Armiji BiH i zasad još nije otkrivena dokumentacija koja bi rasvijetlila što se dogodilo s tim namirnicama.

Pretpostavlja se da je dio potrošen za potrebe Armije BiH, a da je ostatak završio na crnom tržištu u Bihaću i drugim gradovima te regije.

Iako je izvješće koje je vojni vrh kninskih Srba proslijedio “predsjedniku” Martiću o akcijama “Mač” i “Mač 1” zasad jedini konkretan dokaz korištenja bioloških otrova u proteklom ratu, mnogo je indicija da to nije bio usamljen slučaj. Većina hrvatskih i bošnjačkih enklava u proteklom ratu (Središnja Bosna, Sarajevo, Goražde, Žepče, Srebrenica...) gotovo isključivo se putom srpskih švercerskih kanala opskrbljivala hranom.

Pristup namirnicama
Srpske vojne snage imale su neograničen pristup tim namirnicama, pa nije isključeno da “Mač” nije bio jedina “biološka” akcija. Informacije o porastu broja oboljelih od karcinoma probavnog trakta i drugih bolesti probavnih organa u poslijeratnim godinama dodatno pojačavaju takve sumnje.

Isproban na zarobljenome Hrvatu

Otrovni bijelih prah koji je ubacivan u vreće s brašnom djeluje u roku od pet do sedam dana, a “pri normalnoj uporabi” izaziva želučane tegobe, grčeve u želucu, glavobolje i druge bolove. Konzumiranje većih količina otrova, koji je ubrizgavan i u šećer, ulje i druge artikle, može izazvati i smrt. Kako piše Slobodna Bosna, djelovanje otrova kninski su Srbi, prije masovne uporabe, isprobali na jednom hrvatskom zarobljeniku.

Otrovana hrana plaćena 2,23 mil. KM

Osim vojnog, akcija “Mač” trebala je polučiti i financijski efekt, za koji su bili zainteresirani mnogi njezini akteri. Za zatrovanu hranu čija je stvarna vrijednost bila oko 50.000 maraka, švercer Nenad Nišević, dobio je 2,23 milijuna maraka. Dio tog novca završio je u kasi kninske vojske. Zanimljive su informacije koje govore da je o Niševićevim švercerskim akcijama informirana srbijanska policija i državna sigurnost , a da je hranu za akciju “Mač” osiguralo Obavještajno-bezbjedonosni centar Vojske Jugoslavije.

Dokle je isao srbijanski bolesni um, vidljivo je iz ovog ovdje. I kad kazu, mir, mir mir, niko nije kriv? Naravno to nije zlocin kojim bi se bavili tuzioci iz Haga? Njihov cilj je iskljucivo izjednaciti krivicu?

sapke
01.02.2008., 10:01
Pa nije Srbija to radila.
Opet pricas gluposti.

blajburg
01.02.2008., 10:02
Dokle je isao srbijanski bolesni um, vidljivo je iz ovog ovdje. I kad kazu, mir, mir mir, niko nije kriv? Naravno to nije zlocin kojim bi se bavili tuzioci iz Haga? Njihov cilj je iskljucivo izjednaciti krivicu?Ovo mora da je objavio NTV "Hayat" ili "Dnevni Avaz",ovakva glupost priliči samo njima:rofl::rofl::rofl:.

Rezerva50
01.02.2008., 10:03
Pa nije Srbija to radila.
Opet pricas gluposti, ah ta muslimanska zlobsdfsdfasdfJok, to je radila Amerika? :flop:

Rezerva50
01.02.2008., 10:05
Ovo mora da je objavio NTV "Hayat" ili "Dnevni Avaz",ovakva glupost priliči samo njima:rofl::rofl::rofl:.Objavio Vecernji List.

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bih/3003728/index.do

u prolazu
01.02.2008., 10:10
Ovaj slucaj je sinoc obradjen u 'istrazi'...mene u cijeloj toj prici najvise zanima onaj dio o 'testiranju nad zarobljenicima'.

Brera
01.02.2008., 10:22
ma dajte ljudi ne nasedajte na gluposti .... ubacila srpska voska , a kako ?? Sta gurnuli tamo kamione , a ovi nahrlili da uzimaju besplatno ulje ??? Manite se novina i novinara ... narocito nekih ...

ne mogu da verujem , da neko veruje u te gluposti ... isto tako i u nasim novinama se pojavi poneka glupost ... uradili merikanci ovo uradili ono ... hrvati nas trovali deceniju i po
eto to su neki od naslova ... ma dajte budimo ozbiljni ljudi

sapke
01.02.2008., 10:38
Muslimanska "junačina" je pobegla.

sapke
01.02.2008., 10:38
Inače meni je žao za ovo trovanje, to samo monstrumi mogu da urade.

Crni Guber
01.02.2008., 10:39
Zanimljive su informacije koje govore da je o Niševićevim švercerskim akcijama informirana srbijanska policija i državna sigurnost , a da je hranu za akciju “Mač” osiguralo Obavještajno-bezbjedonosni centar Vojske Jugoslavije.

Strasno. Osim sto su znali za genocid znali su i da se truju civili itd. Koliko zla je ulozeno u srpsku pobjedu je nevjerovatno. A neki umjesto da ih je sramota citati ovakve stvari jos i omalovazavaju i ne vjeruju. Doduse ne bih ni ja stosta vjerovao ali te rat nauci bolje.

Tahvil-pasa
01.02.2008., 10:42
Strahoba.

Bilo je i prije indicija da je bilo upotrebe bojnih otrova ali da su vodili i bioloski rat to nisam znao...al' kad se sjetim da je Raso thio da nabavi atomsku nista mi nije cudno.

Bas strahoba.

:eek:

bonislav
01.02.2008., 11:34
Ako je istina, neću biti iznenađen.

Pa mi govorimo o vojsci koja je likvidirala 7000 ljudi u nekoliko dana, i sada je kao čudno da su trpali otorv u hranu.:rolleyes:

Kexx
01.02.2008., 11:48
Pa neka Muslimani i dalje vode poltiku ekvidistance.

blajburg
01.02.2008., 12:00
Strahoba.

Bilo je i prije indicija da je bilo upotrebe bojnih otrova ali da su vodili i bioloski rat to nisam znao...al' kad se sjetim da je Raso thio da nabavi atomsku nista mi nije cudno.

Bas strahoba.

:eek:To je neka "otrovna" hrana koja netruje:lol::lol::lol:nego deblja:lol::lol::lol:

strjela
01.02.2008., 12:15
Na prvi pogled lici bolesno da bi i oni to radili, ali kad shvatis skim imas posla i nije.

DJ_Bobo
01.02.2008., 12:56
Akcija Mač: Kako je kninska paradržava trovala stanovništvo Bihaćke krajine ?

Nije isključeno da “Mač” nije bio jedina “biološka” akcija. Informacije o porastu broja oboljelih od karcinoma probavnog trakta i drugih bolesti probavnih organa u poslijeratnim godinama dodatno pojačavaju takve sumnje.

SARAJEVO – Građani Bihaćke krajine, a vrlo vjerojatno i stanovnici drugih ratnih enklava, bili su žrtve masovnog i organiziranog trovanja osmišljenog u srpskim vojnim i političkim centrima u Beogradu, Kninu i na Palama.

Zaplijenjena dokumentacija čelništva srpske paradržave u Hrvatskoj, tzv. Republike srpske krajine, do koje su došli Slobodna Bosna i Nova TV, otkriva kako je u srpnju 1995. godine srpska vojska na područje bihaćkog džepa, koji je bio pod kontrolom Armije BiH, ubacila najmanje šest šlepera hrane i drugih namirnica zatrovanih biološkim otrovima.

Cilj tajnih operacija nazvanih “Mač” i “Mač 1” bio je “nanošenje strateških udaraca”, a potom i vojno zauzimanje Bihaća, Cazina i drugih mjesta pod kontrolom Petog korpusa Armije BiH. Time bi se zapravo spojile srpske vojne formacije iz Hrvatske i BiH, te ojačala pozicija tzv. Republike srpske krajine, čiji je vojni poraz bio sve vidljiviji.

U izvješću koje je tadašnjem lideru kninskih Srba Milanu Martiću uputio obavještajac Rade Rašeta, pomoćnik vojnog zapovjednika krajinskih Srba Mile Mrkšića, detaljno se opisuje akcija ubacivanja na teritorij pod kontrolom Petog korpusa Armije BiH prehrambenih namirnica kontaminiranih bojnim otrovima. Iako se ne navodi o kojim otrovima je riječ, u izvješću se detaljno opisuje njihovo djelovanje.

Obavještajne službe Vojske Jugoslavije, u suradnji s organizatorima švercerskih kanala koji su funkcionirali cijelo vrijeme rata na relaciji Knin-Bihać, s Armijom BiH dogovorena je prodaja šest šlepera hrane i drugih namirnica.

Ne sumnjajući da se radi o otrovnim namirnicama, zapovjedništvo Petog korpusa navodno je pristalo za taj konvoj hrane platiti 2,23 milijuna njemačkih maraka. Konvoj je 13. srpnja 1995. godine predan Armiji BiH i zasad još nije otkrivena dokumentacija koja bi rasvijetlila što se dogodilo s tim namirnicama.

Pretpostavlja se da je dio potrošen za potrebe Armije BiH, a da je ostatak završio na crnom tržištu u Bihaću i drugim gradovima te regije.

Iako je izvješće koje je vojni vrh kninskih Srba proslijedio “predsjedniku” Martiću o akcijama “Mač” i “Mač 1” zasad jedini konkretan dokaz korištenja bioloških otrova u proteklom ratu, mnogo je indicija da to nije bio usamljen slučaj. Većina hrvatskih i bošnjačkih enklava u proteklom ratu (Središnja Bosna, Sarajevo, Goražde, Žepče, Srebrenica...) gotovo isključivo se putom srpskih švercerskih kanala opskrbljivala hranom.

Srpske vojne snage imale su neograničen pristup tim namirnicama, pa nije isključeno da “Mač” nije bio jedina “biološka” akcija. Informacije o porastu broja oboljelih od karcinoma probavnog trakta i drugih bolesti probavnih organa u poslijeratnim godinama dodatno pojačavaju takve sumnje.

Otrovni bijelih prah koji je ubacivan u vreće s brašnom djeluje u roku od pet do sedam dana, a “pri normalnoj uporabi” izaziva želučane tegobe, grčeve u želucu, glavobolje i druge bolove. Konzumiranje većih količina otrova, koji je ubrizgavan i u šećer, ulje i druge artikle, može izazvati i smrt. Kako piše Slobodna Bosna, djelovanje otrova kninski su Srbi, prije masovne uporabe, isprobali na jednom hrvatskom zarobljeniku.

Osim vojnog, akcija “Mač” trebala je polučiti i financijski efekt, za koji su bili zainteresirani mnogi njezini akteri. Za zatrovanu hranu čija je stvarna vrijednost bila oko 50.000 maraka, švercer Nenad Nišević, dobio je 2,23 milijuna maraka. Dio tog novca završio je u kasi kninske vojske. Zanimljive su informacije koje govore da je o Niševićevim švercerskim akcijama informirana srbijanska policija i državna sigurnost , a da je hranu za akciju “Mač” osiguralo Obavještajno-bezbjedonosni centar Vojske Jugoslavije.

1.2.2008.
Pincom.info

Honesty
01.02.2008., 17:09
Bilo bi dobro da pitas sta nisu radili.DA su ubili ,masakrirali ,trovali,silovali,palili ,plackali .......to je poznato svima.

srbIN mirotvorac
01.02.2008., 17:29
Bilo bi dobro da pitas sta nisu radili.DA su ubili ,masakrirali ,trovali,silovali,palili ,plackali .......to je poznato svima.

Ne zaboravi i da je zla maceha iz Pepeljuge bila Srpkinja.... :lol:

DJ_Bobo
01.02.2008., 17:38

Nemoj mi samo reci da su i vas na Kosovu trovali. To bi bila kap koja je prelila čašu. :rofl::rofl::rofl:

Legollas
01.02.2008., 18:10
Dokle je isao srbijanski bolesni um, vidljivo je iz ovog ovdje. I kad kazu, mir, mir mir, niko nije kriv? Naravno to nije zlocin kojim bi se bavili tuzioci iz Haga? Njihov cilj je iskljucivo izjednaciti krivicu?

kao prvo si trebao primetiti da ima jedna ista tema.... ovo postaje dosadno :blabla:

vasileus
01.02.2008., 20:34
Ma samo napred!
Mislim,kad cujem ovakve gluposti odmah posumnjam da su zlocesti Srbi ista uradili!
Pa da je postojalo tako nesto ne bi to bilo tek sada otkriveno ali ne vredi pricati o ovome! Svakakvih umova ovde ima!

GoTo
01.02.2008., 22:24
Eto, nije prošlo ni 13 (trinaest) godina, a "trovanje" već otkriveno. :s

U narednih 13 godina možemo očekivati i izveštaj o efektima "trovanja", a do tada:

...zasad još nije otkrivena dokumentacija koja bi rasvijetlila što se dogodilo s tim namirnicama... :kava:

Eagle30
01.02.2008., 23:32
Ništa nebi bilo čudno dai je ovo i istina. Mislim da su sada pokazali kakvi su zaista... Samo se nadamo da ima Božjega suda pa će tamo sve platiti....

vasileus
02.02.2008., 03:30
Ništa nebi bilo čudno dai je ovo i istina. Mislim da su sada pokazali kakvi su zaista... Samo se nadamo da ima Božjega suda pa će tamo sve platiti....

Samo se ti uzdaj u Bozji sud!
Ja ne mogu da verujem dokle su u teorijama zavere pojedinci spremni da idu!

Da nije autoru palo na pamet da je mozda povecan broj obolelih od karcinoma zbog NATO municije? Ako neko zeli o tome da sazna neka progoogla malo da vidi kako prolaze Italijani na Kosovu, oni su rasporedjeni tamo gde je NATO najvise gadjao!

A koji su prasak Srbi koristili, za buve?:kava:

Eagle30
02.02.2008., 08:14
Samo se ti uzdaj u Bozji sud!
Ja ne mogu da verujem dokle su u teorijama zavere pojedinci spremni da idu!

Da nije autoru palo na pamet da je mozda povecan broj obolelih od karcinoma zbog NATO municije? Ako neko zeli o tome da sazna neka progoogla malo da vidi kako prolaze Italijani na Kosovu, oni su rasporedjeni tamo gde je NATO najvise gadjao!

A koji su prasak Srbi koristili, za buve?:kava:

Nemam namjeru polemizirati sa tobom.
Dovoljno je samo pogledati što drugi misle o srpskim zločinima (kako bi vi rekli vasceo svet) pa da se vidi tko je u pravu.
Ali neka vam, živiti vi u svome pravu tako ćete daleko dogurati...:flop:

vasileus
02.02.2008., 08:21
Nemam namjeru polemizirati sa tobom.
Dovoljno je samo pogledati što drugi misle o srpskim zločinima (kako bi vi rekli vasceo svet) pa da se vidi tko je u pravu.
Ali neka vam, živiti vi u svome pravu tako ćete daleko dogurati...:flop:

Ma svet misli ono sto mu se servira! Tako da to i nije neko merilo!
Ali za ovo i dalje tvrdim da je glupost! Mislis da Kristijan Amanpur ne bi pronasla tu pricu?

Ne poricem sve zlocine nego konkretno ovu pricu! I Boziji sud sudi pojedincima, mada bi neki voleli da ceo "the"narod zavrsi u devetom krugu! ( ovo "the" sam stavio jer se misli na odredjeni narod)!

SPANGA
02.02.2008., 08:49
Za enormno povecanje oboljenja od raka na podrucju BiH, Hrvatske, Srbije i dr. krajeva gdje su bile vodjene ratne operacije 91-96g, a NATO istresao uglavnom po srpskim polozajima vise desetaka tona osiromasenog urana u raznim bombama i granatama, a povrsinske i podzemne vode raznjele taj uran u nasa vodocrpilista, pa svi , bez obzira na nacionalnost i vjeru, to pijemo i oboljevamo, okrivljeni su Srbi - trovaci.
Prica je nategnuta i naivna ali kako vidimo funkcionira da se paznja odvuce od pravih uzrocnika zagadjenja - kontaminacije.

Eagle30
02.02.2008., 08:52
Nije mi samo jasno kako te nije sramota uopće braniti se nakon zla koje su tvoji sunarodnjaci učinili od Bihaća, Srebrenice, Vukovara... da ne vrojim dalje....
Trebeli bi se poklopiti i šutiti:flop:

Rezerva50
02.02.2008., 15:14
Ma svet misli ono sto mu se servira! Tako da to i nije neko merilo!
Ali za ovo i dalje tvrdim da je glupost! Mislis da Kristijan Amanpur ne bi pronasla tu pricu?

Ne poricem sve zlocine nego konkretno ovu pricu! I Boziji sud sudi pojedincima, mada bi neki voleli da ceo "the"narod zavrsi u devetom krugu! ( ovo "the" sam stavio jer se misli na odredjeni narod)!A po cemu porices ovu pricu? Nemoguce da su to Srbi radili? Mislim na cijeloj istrazi je radila ekipa sa Nove TV, ne vidim razloga zasto bi Hrvati izmisljali nesto u vezi Bosnjaka sto nema veze s njima? Doduse cijela stvar se testirala na hrvatskim zarobljenicima, medjutim main target su bili Bosnjaci.

S druge strane Srbija je pocinila takve vrste zlocina da ovo ni u kom smislu ne odskace po gadosti od ostalih zlocina. Doduse ovdje su koristili bioloska sredstva ali opet decenijama se suska da je upravo srboarmada vojnike albanske, bosnjacke i hrvatske nacionalnosti izlagala kojekakvim bioloskim sredstvima da ne mogu imati potomke. Da, to su bile glasine, medjutim suvise jake glasine da ne bi bilo barem malo istine.

Sto znaci sta tu ima cudno i po cemu to ova najvjerovatnije istinita prica odskace od drugih te vrste da ne povjerujes u sve ovo? Svakako da je bivsa JNA imala arsenale bioloskog oruzja na kojoj bi joj i Sadam pozavidio i bas ne vjerujem da ih nije koristila.

Naglasavam u ispitivanju cijelog slucaja su sudjelovali i novinari Nove TV i kako sam ja shvatio postoje i dokumenti u vezi ovog.

Eagle30
02.02.2008., 16:22
Mislim da ih se doktor mengele nebi postidio. Ovo samo oni mogu smisliti...

vasileus
02.02.2008., 17:02
Kada to istrazivanje bude izvrsila neka relevanta televizija tipa BBC ili CNN tada cu poceti da verujem!
O tim eksperimentima Srba na ostalim narodima mozes samo lupati kao sto i radis! Daj mi neki podatak o tome? Mislis imali vise od Sadama za koga se ispostavilo da skoro nije ni imao?
I normalno da se ne stidim zlocina, stideo bih se da sam ih ja napravio! Kao sto ne prihvatam kolektivni ponos tako ne prihvatam ni kolektivnu krivicu!
I odakle ovde bilo kome da ja branim zla koji su pojedini Srbi ucinili? Nemoj ti smisljati moje recenice tj stavljati mi nesto sto nisam rekao! Ja samo pricam za ovaj slucaj, nisam pominjao ni Vukovar ni Srebrenicu!

Eagle30
02.02.2008., 17:08
Kada to istrazivanje bude izvrsila neka relevanta televizija tipa BBC ili CNN tada cu poceti da verujem!
O tim eksperimentima Srba na ostalim narodima mozes samo lupati kao sto i radis! Daj mi neki podatak o tome? Mislis imali vise od Sadama za koga se ispostavilo da skoro nije ni imao?
I normalno da se ne stidim zlocina, stideo bih se da sam ih ja napravio! Kao sto ne prihvatam kolektivni ponos tako ne prihvatam ni kolektivnu krivicu!
I odakle ovde bilo kome da ja branim zla koji su pojedini Srbi ucinili? Nemoj ti smisljati moje recenice tj stavljati mi nesto sto nisam rekao! Ja samo pricam za ovaj slucaj, nisam pominjao ni Vukovar ni Srebrenicu!

Nitko nije tebi ništa rekao. malo pročitaj što tvoji sunarodnjaci pišu?!

Vuco
02.02.2008., 17:12
Objavio Vecernji List.

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bih/3003728/index.do
Pa zar nam ti i ostali Bošnjaci ne trubite stalno da su Večernje lažljive ustaško-hercegovačke novine? :zubo:

50 cent
02.02.2008., 18:50
Ja sam cuo drugu pricu, da su srbi bosnjacima dali najzagadjenije gradove da bi navukli sto vise bolesti. U planini i sumi duze se i zdravije zivi.

balkanac
02.02.2008., 21:01
Sta to pojedes da obolis od raka?
Ovo je argumentovano u tri p.m.

Eagle30
02.02.2008., 21:25

E pa pitaj svoga doktora mengelea što je tim jadnim ljudima stavljao u hranu. Eto do toga se dobije rak, i to probavnog trakta najčešće.

Cika Krlja
03.02.2008., 03:07
Prema ozbiljnim procjenama,pravo dejstvo spomenutih bioloskih otrova nastupa tek ove i slijedece godine.

COD2
03.02.2008., 10:27

Probaj neku ozračenu hranu, pa se javi kroz neko kraće vrijeme? :rofl:

Nisi čuo za kancerogene supstance? :rolleyes:

blockhe@d
03.02.2008., 12:55

A jesi li ti cuo za municiju punjenu osiromasenim uranijumom? Sada razmisli dobro sta je glavni uzrok oboljevanja ljudi u BIH od karcinoma.Isti slucaj je i u Srbiji, a posebno na Kosovu i to nije slucajnost.

spiritual beggar
03.02.2008., 13:22
ma dajte ljudi ne nasedajte na gluposti .... ubacila srpska voska , a kako ?? Sta gurnuli tamo kamione , a ovi nahrlili da uzimaju besplatno ulje ??? Manite se novina i novinara ... narocito nekih ...

ne mogu da verujem , da neko veruje u te gluposti ... isto tako i u nasim novinama se pojavi poneka glupost ... uradili merikanci ovo uradili ono ... hrvati nas trovali deceniju i po
eto to su neki od naslova ... ma dajte budimo ozbiljni ljudi

Kao prvo do dokumenta koji su ukazivali na samu operaciju dosla je prvo Nova TV zatim se ukljucuje Avaz u NTV Hayat...ono sto sam ja vidio u medijima jesu orginalni dokumenti u kojima stoji da operaciju planira Vojska Jugoslavije...o operaciji "Mac 1" je pravio izvjestaj licno general Kukanjac...to sto ti ne zelis da vjerujes je ustvari nemoc da se suocis sa onim sto su planirali tvoji sunarodnici ustrb interesa naroda kome i sam pripadas!!!

vasileus
03.02.2008., 14:42
Kao prvo do dokumenta koji su ukazivali na samu operaciju dosla je prvo Nova TV zatim se ukljucuje Avaz u NTV Hayat...ono sto sam ja vidio u medijima jesu orginalni dokumenti u kojima stoji da operaciju planira Vojska Jugoslavije...o operaciji "Mac 1" je pravio izvjestaj licno general Kukanjac...to sto ti ne zelis da vjerujes je ustvari nemoc da se suocis sa onim sto su planirali tvoji sunarodnici ustrb interesa naroda kome i sam pripadas!!!

Mislis na onog Kukanjca sto je onako uspesno izvukao vojsku iz Sarajeva?
Znamo svi sta su kancerogene supstance ali prvo razmisli koliko kancerogenih supstanci koristis svakodnevno kao sastojke hrane?
Ako postoje bilo kakvi dokazi nadam se da ce uskoro neko pokrenuti to pitanje i prd nekim sudom a ne samo rekla-kazala!
Mada sam uveren da ovo ide samo u smeru dokazivanja RS kao "genocidne tvorevine"!

Ja mislim da su Srbi krivi i zbog ledenog doba i nestanka dinosaurusa, ionako smo mi "narod najstariji"!:rofl:

COD2
03.02.2008., 16:25
A jesi li ti cuo za municiju punjenu osiromasenim uranijumom?

Naravno da sam čuo.

Sada razmisli dobro sta je glavni uzrok oboljevanja ljudi u BIH od karcinoma.Isti slucaj je i u Srbiji, a posebno na Kosovu i to nije slucajnost.

Ljudi su i ranije oboljevali od karcinoma. Nisam upoznat sa podacima da je došlo do značajnog skoka oboljevanja od ove vrste bolesti usljed trovanja kancerogenim materijama iz te municije.

Prema toj logici svaki čovjak ranjen tom municiom bi morao biti ozračen, što znači da bi i u nekom kraćem roku obolio od raka. To bi se dalo lako utvrditi, al ja nisam čuo za takav slučaj.

blockhe@d
03.02.2008., 17:40
Naravno da sam čuo.

Ljudi su i ranije oboljevali od karcinoma. Nisam upoznat sa podacima da je došlo do značajnog skoka oboljevanja od ove vrste bolesti usljed trovanja kancerogenim materijama iz te municije.

Prema toj logici svaki čovjak ranjen tom municiom bi morao biti ozračen, što znači da bi i u nekom kraćem roku obolio od raka. To bi se dalo lako utvrditi, al ja nisam čuo za takav slučaj.

Ne mora neko da bude ranjen da bi oboleo dovoljno je da boravi duze vremena na tom prostoru gde su padale bombe.Na Kosovu je mnogo italijanskih vojnika obolelo od leukemije,i drugih oblika raka,jer su oni stacionari na pudrucju gde je palo najvise bombi sa uranijumom,ali se to zataskava u njihovoj javnosti.Postavicu ti link kada pronadjem podatke.Sto se tice stanovnistva na Kosovu nema jos zvanicnih podataka ali u narednim godinama ce se videti rezultati bombardovanja jer se pun efekat dostize nakon desetak godina.Znam licno za slucaj jednog coveka iz mog kraja koji je rukama dodirivao delove bombe koja je bacena na to naselje i sledeceg dana je dobio neki osip po telu i ceo bio prekriven nekim krastama.Kasnije je lezao u bolnici i danas ima oziljke po celom telu kao posledicu kontakta sa ozracenom municijom.

COD2
03.02.2008., 17:51
Ne mora neko da bude ranjen da bi oboleo dovoljno je da boravi duze vremena na tom prostoru gde su padale bombe.Na Kosovu je mnogo italijanskih vojnika obolelo od leukemije,i drugih oblika raka,jer su oni stacionari na pudrucju gde je palo najvise bombi sa uranijumom,ali se to zataskava u njihovoj javnosti.Postavicu ti link kada pronadjem podatke.Sto se tice stanovnistva na Kosovu nema jos zvanicnih podataka ali u narednim godinama ce se videti rezultati bombardovanja jer se pun efekat dostize nakon desetak godina.Znam licno za slucaj jednog coveka iz mog kraja koji je rukama dodirivao delove bombe koja je bacena na to naselje i sledeceg dana je dobio neki osip po telu i ceo bio prekriven nekim krastama.Kasnije je lezao u bolnici i danas ima oziljke po celom telu kao posledicu kontakta sa ozracenom municijom.

Jel dijagnoza glasila baš tako? (Mislim usljed kontakta sa ozračenom municijom?)

vasileus
03.02.2008., 17:55
Verovatnoca da dodje do primarne kontaminacije osiromasenim uranijum je mala! Municija sa osiromasenim uranijum se koristi za unistavanje oklopnih vozila i tenkova i to je najcesce kalibra 20mm za Getling mitraljez kojim je naoruzan A-10! Znaci, cilj nisu ljudi vec tehnika tako da tu ima malo rnjenih tom municijom! Druga i mnogo opasnijastvar je sekundarna kontaminacija kroz hranu i vodu a svi znamo da je poluperiod urana veoma dug tako da ce potrajati dok se ne raspadne! Jednom kada se upotrbi ta municija tu vise dekontaminacije nema, jedino da se trazi svaki metak u zemlji sto niko zivi na svetu ne radi!

Rezerva50
03.02.2008., 17:58
Esss, Srbi sad nastoje prebaciti lopticu na drugog? Halo Srbi postoje srbijanski dokumenti koji u detalje opisuju sta se dogodilo i sta se planiralo, a kojih se domogla Slobodna Bosna i hrvatska Nova TV, zato smanjite dozivljaje u vezi prebacivanja krivice.

4,05%
03.02.2008., 17:59
E pa pitaj svoga doktora mengelea što je tim jadnim ljudima stavljao u hranu. Eto do toga se dobije rak, i to probavnog trakta najčešće.
Možda se dobija i od lijekova i konzervi od UNHCR-a kojima je istekao rok.

vasileus
03.02.2008., 18:03
Esss, Srbi sad nastoje prebaciti lopticu na drugog? Halo Srbi postoje srbijanski dokumenti koji u detalje opisuju sta se dogodilo i sta se planiralo, a kojih se domogla Slobodna Bosna i hrvatska Nova TV, zato smanjite dozivljaje u vezi prebacivanja krivice.

Ajde Rezerva ne tupi vise! Sve jake televizije! Slbodna Bosna, TV Nova! Sta mi naprica!
Sjebali smo i dinosauruse i sve redom sa tim istim praskom! Gde si ti video te srbijanske dokumente? Poslali ti na kucnu adresu? Direktno iz generalstaba VS!

Rezerva50
03.02.2008., 18:03
Možda se dobija i od lijekova i konzervi od UNHCR-a kojima je istekao rok.Evo ga sad, srpska teorija, zrtve sami sebe trovali, je li tako?

Cosmopolita
03.02.2008., 18:04
Slobodna Bosna i Nova TV:rolleyes::rolleyes::rolleyes:.svaka naredna sve veca glupost!

Svaki teritorij gde su bili ratovi, bombardovanja..sve to proizvodi posledice koje se javljaju i dosta godina posle samih tih dogadjaja.
Cini mi se svaki drugi covek koga sam poznavala a da je umro, umro je od raka.Pre se nisam opterecivala tim stvarima ne znam kako je bilo, al danas vidim da ljudi u velikom broju na teritoriji Srbije i BiH umiru od raka i ne verujem da je to tek tako.
O Ceceniji da ne pricam..i dan danas s kakvim deformacijama se deca
radjaju:(.

4,05%
03.02.2008., 18:23
Ovo mora da je objavio NTV "Hayat" ili "Dnevni Avaz",ovakva glupost priliči samo njima:rofl::rofl::rofl:.

Rek`o Valdec mora da je tako.

4,05%
03.02.2008., 18:26
Evo ga sad, srpska teorija, zrtve sami sebe trovali, je li tako?

Ti si inteligentan momak i ako još jednom pročitaš shvatićeš šta sam napisao.
A ako ne shvatiš objasniću detaljnije.

Kalasnjikov
03.02.2008., 18:29
Slobodna Bosna i Nova TV:rolleyes::rolleyes::rolleyes:.svaka naredna sve veca glupost!
Svaki teritorij gde su bili ratovi, bombardovanja..sve to proizvodi posledice koje se javljaju i dosta godina posle samih tih dogadjaja.
Cini mi se svaki drugi covek koga sam poznavala a da je umro, umro je od raka.Pre se nisam opterecivala tim stvarima ne znam kako je bilo, al danas vidim da ljudi u velikom broju na teritoriji Srbije i BiH umiru od raka i ne verujem da je to tek tako.
O Ceceniji da ne pricam..i dan danas s kakvim deformacijama se deca
radjaju:(.

Slazem se s tobom , dosta vojnika iz misije UN na Kosovu je docnije imalo problemma sa zdravljem. U pitanju su bombe sa osiromasenim uranijumom i ko zna sta jos, to se nemoze tek tako sanirati.

Rezerva50
03.02.2008., 19:15
Ajde Rezerva ne tupi vise! Sve jake televizije! Slbodna Bosna, TV Nova! Sta mi naprica!
Sjebali smo i dinosauruse i sve redom sa tim istim praskom! Gde si ti video te srbijanske dokumente? Poslali ti na kucnu adresu? Direktno iz generalstaba VS!Hajde Vasilije smanji dozivljaje. Svi znamo ovdje dobro Srbe i svi znamo da su imali dovoljno zlocinaca smpremnih da ovo urade, nista to nije cudno ni novo. Ali i kad zanemarimo sve to, bez obzira da ih ima i sam djavo, Slobodna Bosna i Nova TV imaju srbijanske dokumente u vezi toga. Jos jednom, postoje srbijanski dokumenti u vezi toga, zato nemoj mi prodavati muda pod bubrege tipa Srebrenicani sami sebe pobili, Vukovarci sami sebe masakrirali po bolnicama, Hrvati Dubrovnik bombardovali itd itd. Pusti te suplje, znas i sam da u to ne vjeruje ni jedan ozbiljan nesrbin.

Slobodna Bosna takodjer o tome pise, medjutim posto se placa, cijeli clanak nije dostupan, nego samo uvod.

STRAVIČNO OTKRIĆE “SB”: Srbijanski hemijsko-biološki zločin
KADA MILOŠEVIĆ I VOJSKA JUGOSLAVIJE NISU USPJELI SLOMITI CAZINSKU KRAJINU, ODLUČILI SU OTROVATI NJENE STANOVNIKE

Novinar “Slobodne Bosne” u suradnji sa ekipom emisija “ISTRAGA” hrvatske NOVE TV došao je u posjed užasavajuće dokumentacije nekadašnjeg vojnog vrha srpskih pobunjenika u Hrvatskoj koji su u ljeto 1995. godine izveli švercersko-obavještajnu operaciju “MAČ”, planiranu i odobrenu u Generalštabu Vojske Jugoslavije, tokom koje su Petom korpusu Armije BiH prodate ogromne, prethodno specijalnim biološkim otrovom zatrovane, količine brašna i drugih prehrambenih proizvoda; ovim dokumentom se dokazuje ne samo direktna umiješanost Beograda u agresiju na BiH nego i njene do sada nepoznate metode - biološki rat

Kako se moze vidjeti, postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci o svemu tome, zato molimo da se usredotocimo na to da postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci.

I da, postoji dokumentacija o svemu tome.

vasileus
04.02.2008., 00:06
Hajde Vasilije smanji dozivljaje. Svi znamo ovdje dobro Srbe i svi znamo da su imali dovoljno zlocinaca smpremnih da ovo urade, nista to nije cudno ni novo. Ali i kad zanemarimo sve to, bez obzira da ih ima i sam djavo, Slobodna Bosna i Nova TV imaju srbijanske dokumente u vezi toga. Jos jednom, postoje srbijanski dokumenti u vezi toga, zato nemoj mi prodavati muda pod bubrege tipa Srebrenicani sami sebe pobili, Vukovarci sami sebe masakrirali po bolnicama, Hrvati Dubrovnik bombardovali itd itd. Pusti te suplje, znas i sam da u to ne vjeruje ni jedan ozbiljan nesrbin.

Slobodna Bosna takodjer o tome pise, medjutim posto se placa, cijeli clanak nije dostupan, nego samo uvod.

Kako se moze vidjeti, postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci o svemu tome, zato molimo da se usredotocimo na to da postoji dokumentacija koju su pisali srbijanski zlocinci.

I da, postoji dokumentacija o svemu tome.

E dobro si mi rekao koja emisija na TV NOVA !
Ako je Istraga u pitanju odustajem! Pa njih ne uzimaju ozbiljno ni u Hrvatskoj!

Opet ti meni pominjes Vukovar i Srebrenicu! To se desilo i za to treba da odgovara ko je naredio i ko je izvrsio! Ali ovo nema veze sa vezom! Pa zar ne bi bilo bar jos 50 000 Rezervi da se tako nesto desilo?
Ako postoji taj dokumenat ponovo na sud u Strazbur!

balkanac
04.02.2008., 06:47

Da su bile ozracene supstance ne bi vas pokusali ubiti za 15 godina nego tada. A u tom slucaju bi i prezivjeli hodali celavi a fudbalska reprezentacija bi bila prva na svijetu zato sto bi bili jedini koji u ekipi sa 11 reprezentativaca ima 33 noge a golman bi imao bar 4 ruke :rolleyes:

Kancerogene supstance? Kuvali vam srbi krompir u istom ulju citav dan? Shvatili su da taj rat nece biti zavrsen tako skoro pa su odlucili da povecaju udio oboljelih od raka tako da bi negdje oko 2080 bilo 3 puta vise oboljelih od raka.

:rolleyes:

Gargamel80
06.02.2008., 17:03
ja stvarno ne vjerujem o kakvim debilizmima se u ovoj ludoj kući raspravlja.

:ne zna: