PDA

View Full Version : PVC ograda oko dvorišta

Renata
11.02.2008., 10:58
Pozdrav! Trebala bih PVC ogradu u duljini od oko 60 metara i visine oko 2 metra za dio dvorišta iza kuće koji želim ograditi od susjeda.
Čini mi se da bi na tu duljinu čempresi bili vrlo skupi, a i dugo bi rasli, a cilj je dobiti potpunu privatnost našeg dvorišta. http://i29.tinypic.com/9u0n0p.jpg ovako nešto bih željela i mislim da jako dobro izgleda.

imate li kakva iskustva s takvim ogradama, kakve su im cijene i da li za njih treba betonska podloga ili se može nekako drukčije pričvrstiti u zemlju - u uradi sam varijanti?

go2
11.02.2008., 11:21
Jesi vidjela takvu ogradu samo na slici ili negdje uživo?
Meni je odvratna
Jesi možda razmišljala o daščanoj ili od pletene žice?
ja sam na pletenu žicu posadio bršljan, svakih trideset centimetara i potpuno je zatvoreno, nigdje se ne vidi kroz ogradu, jedino se mora jednom godišnje skratiti i prorijediti

Renata
11.02.2008., 12:30
Jesi vidjela takvu ogradu samo na slici ili negdje uživo?
Meni je odvratna
Jesi možda razmišljala o daščanoj ili od pletene žice?
ja sam na pletenu žicu posadio bršljan, svakih trideset centimetara i potpuno je zatvoreno, nigdje se ne vidi kroz ogradu, jedino se mora jednom godišnje skratiti i prorijediti

vidjela sam samo na netu, na slici. mislim si - plastika, ne mora se održavati, jednostavno i elegantno. drvenu neću ni u kojem slučaju, to imaju moji, to treba farbati svake 2 godine, a na tu duljinu mislim da bi bilo previše farberaja. žičano ne želim jer se sve vidi preko, a onda treba još i čemprese kupovati, em je duplo skuplje i treba puno vremena da ti čempresi narastu. jedno to s bršljanom, već sam čula od prijatelja za to, ali im se bršljan nije primio, pa ne znam. koliko treba bršljanu da naraste 2 metra?

zed_alive
11.02.2008., 12:41
koliko bi te došli čempresi, i koliko očekuješ da će te doći pvc?

go2
11.02.2008., 13:05
jedno to s bršljanom, već sam čula od prijatelja za to, ali im se bršljan nije primio, pa ne znam. koliko treba bršljanu da naraste 2 metra?

dvije godine, mora se saditi u kasnu jeen i rano proljeće, a ima ih po šumama, besplatno
možda ima i drugih penjačica u vrtnim centrima: glicinija, ruže, slak, hmelj...

ne znam, kad su daske pravilno impregnirane i zaštićene, vjerujem da bez ikakvih premazivanja traju duže nego ta plastika
Meni to tako kičasto i seljački izgleda, jedan susjed bauštelac je to postavio
Pa još plastične orlove na stupove dvorišnih vrata, betonsku fontanu i betonskog lava na ulazu u kuću
Zato sam mislio da bi bilo dobro da sjedneš u auto i pogledaš takve ograde u živo

Codegun
11.02.2008., 13:24
Pozdrav! Trebala bih PVC ogradu u duljini od oko 60 metara i visine oko 2 metra za dio dvorišta iza kuće koji želim ograditi od susjeda.
Čini mi se da bi na tu duljinu čempresi bili vrlo skupi, a i dugo bi rasli, a cilj je dobiti potpunu privatnost našeg dvorišta. http://i29.tinypic.com/9u0n0p.jpg ovako nešto bih željela i mislim da jako dobro izgleda.

imate li kakva iskustva s takvim ogradama, kakve su im cijene i da li za njih treba betonska podloga ili se može nekako drukčije pričvrstiti u zemlju - u uradi sam varijanti?

meni se isto ne sviđa. Ne znam kaj se desi kad puhne jači vjetar, čini mi se da to sve ode na neku drugu parcelu. Moguće da će ti ta plastika s vremenom požutit. Neće ako je kvalitetna, ali ne izgleda mi baš uvjerljivo.
Ja bih isto rađe žicu i bršljan ili neki puzavac koji još i cvate.

Renata
11.02.2008., 13:33
koliko bi te došli čempresi, i koliko očekuješ da će te doći pvc?

ne znam uopće cijene, za pvc očekujem da neće preći 200 kn po dužinskom metru, s time da je to trajno rješenje.
a ovako treba kupit prvo žičanu ogradu, pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?

Renata
11.02.2008., 13:35
meni se isto ne sviđa. Ne znam kaj se desi kad puhne jači vjetar, čini mi se da to sve ode na neku drugu parcelu. Moguće da će ti ta plastika s vremenom požutit. Neće ako je kvalitetna, ali ne izgleda mi baš uvjerljivo.
Ja bih isto rađe žicu i bršljan ili neki puzavac koji još i cvate.

stoje tvoji argumenti, ali mislim da ne bi smjelo požutjeti.

Renata
11.02.2008., 13:37
dvije godine, mora se saditi u kasnu jeen i rano proljeće, a ima ih po šumama, besplatno

ne znam, kad su daske pravilno impregnirane i zaštićene, vjerujem da bez ikakvih premazivanja traju duže nego ta plastika
Pa još plastične orlove na stupove dvorišnih vrata, betonsku fontanu i betonskog lava na ulazu u kuću
Zato sam mislio da bi bilo dobro da sjedneš u auto i pogledaš takve ograde u živo

nisam vidjela u živo. ima fotki koje mi ne izgledaju seljački, kako kažeš. npr. http://i27.tinypic.com/o7ni0y.jpg

inače, ovo za bršljan zvuči super, ako mu je dosta 2 godine.

Codegun
11.02.2008., 13:47
... koliko uopće košta žičana ograda?

ako se ja dobro sjećam, 1000kn je koštalo 50m, visine 1,8m. Na taj potez ti treba oko 15 betonskih stupića, svaki je bio oko 40kn. Žica za natezanje, natezači, još oko 500kn, dakle oko 2000kn za 50m. Tako nekako sam ja to platio pred koju godinu.

Renata
11.02.2008., 14:05
znači, nikome se ne sviđa pvc. moram vidjeti u živo kako to izgleda.
code, ova cijena je super ako bih ja uspjela za toliko nabaviti. da li si sam slagao ili je i posao bio u cijeni? i zanima me zašto betonski stupići, pitam jer znam jednog čovjeka koji je postavljao prvo sve metalne stupiće, a onda ih izbacio van i stavljao betonske, al ne znam zašto. a estetski mi metalni zeleni ljepše izgledaju od betonskih četvrtastih

Codegun
11.02.2008., 14:12
znači, nikome se ne sviđa pvc. moram vidjeti u živo kako to izgleda.
code, ova cijena je super ako bih ja uspjela za toliko nabaviti. da li si sam slagao ili je i posao bio u cijeni? i zanima me zašto betonski stupići, pitam jer znam jednog čovjeka koji je postavljao prvo sve metalne stupiće, a onda ih izbacio van i stavljao betonske, al ne znam zašto. a estetski mi metalni zeleni ljepše izgledaju od betonskih četvrtastih

sam sa slagao (naravno). Betonski su možda jeftiniji a ne treba ih farbati. Ja sam kupio dugačke betonske (2,8m) i svakog nabio 1m u zemlju, na svakih 4 "obična" stupa sam stavio jedan "jači" i taj sam betonirao a ovi su samo u zemlji. Već je to nekoliko godina tako i nijedan se nije pomakao. Na ovim betoniranim su natezači za žicu.

zed_alive
11.02.2008., 15:00
ne znam uopće cijene, za pvc očekujem da neće preći 200 kn po dužinskom metru, s time da je to trajno rješenje.
a ovako treba kupit prvo žičanu ogradu, pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?

zato kad izrastu, imaš doista lijepu ogradu...ništa ne nadmašuje zelenilo
mogla bi se iznenaditi oko pvc-a. sve ovisi jel to čisti pvc ili su unutra neka metalna ojačanja, ali moglo bi te skuplje to izaći...

zed_alive
11.02.2008., 15:02
sam sa slagao (naravno). Betonski su možda jeftiniji a ne treba ih farbati. Ja sam kupio dugačke betonske (2,8m) i svakog nabio 1m u zemlju, na svakih 4 "obična" stupa sam stavio jedan "jači" i taj sam betonirao a ovi su samo u zemlji. Već je to nekoliko godina tako i nijedan se nije pomakao. Na ovim betoniranim su natezači za žicu.

čime si ih nabijao u zemlju? jesi li kopao rupe za njih?

ravnalo
11.02.2008., 21:00

2 m visine po dužnom metru je malo više od 200kn + stupovi + pocinčani nosači koji se zabijaju u zemlju...
takva ograda te košta ca 300kn po metru dužnom, u tvom slučaju 18.000 kn...
mislim da si gore već dobila savjete o alternativi:p

i čemprese, ako se malo potrudiš možeš kupiti za 5 eura...

Codegun
12.02.2008., 08:03
čime si ih nabijao u zemlju? jesi li kopao rupe za njih?

da, bušio sam rupe sa svrdlom, zakajlao ih kamenjem da dobim okomito, i onda nasipao blato u rupu.

Edgar
12.02.2008., 18:30
ne znam uopće cijene, ........ pa onda čemprese, gdje jedan košta oko 10 eura (znači 20 eur na 1 metar), pa dok oni izrastu... itd... koliko uopće košta žičana ograda?

čempresi se sade na 50cm, barem, zanči na dužni metar idu barem 2

ova cijena od 10 eura je za smaragdnu tuju koa je u startu visoka nekih 80-100cm

ja sam svojedobno kupovao smaragdice d 80tak cm po 50tak kuna, rasle su 5 godina do visine 2m

ali s druge strane posadio sam tuje oksidentalis koje sam kupovao kao male grančice, njima je trebalo isto 5 godina da pređu 2m, ali tvore mnogo gušću ogradu, kad se spoje izgledaju kao zid

i nisam razvlačio nikakvu dodatnu žičanu ogradu, samo tuje

rushinbrain
12.02.2008., 19:32
pvc ograda...koma :flop:

--ko voli nek izvoli

maksica6
12.02.2008., 20:21
Ovako da se i ja ukljucim u raspravu ........,ja sam za PVC ogradu--------ako nemate vremena za odrzavanje
...........za drvenu ogradu VISE nisam jer ju imam,treba ju bojati svake 2 godine
za ogradu od cempresa dajem zeleno svijetlo

Ali ja cu sad posaditi ogradu,ovako bice to ograda od patuljastog voca mislim na kruske jabuke koje su cijepljene na M 9,znaci jabuke se sade svaki pola metra i kad izrastu sve je kao zid ,i jos na kraju imam voce.Ovako je napravio jedan agronom kod mene. Susjed od tog agronoma ima trgovinu i svaku vecer su se u trgovini skupljali ljudi na pivicu i konjak ,on je lijepo posadio vocke i tak si je napravil ogradu do susjeda.

Acidofil
14.02.2008., 17:16
nisam vidjela u živo. ima fotki koje mi ne izgledaju seljački, kako kažeš. npr. http://i27.tinypic.com/o7ni0y.jpg
sve to ljepo izgleda dok je novo, ali zapitaj se na shto che lichiti plastika nakon 10 godina, pod utjecajem svih atomosferilija... bojim se da bi ovakva ljepa bijela mogla biti ofucana siva od smoga i ostalog... a to onda nemozhesh vishe niti farbati....

Old fart
20.02.2008., 07:53
Ovako da se i ja ukljucim u raspravu ........,ja sam za PVC ogradu--------ako nemate vremena za odrzavanje
...........za drvenu ogradu VISE nisam jer ju imam,treba ju bojati svake 2 godine
za ogradu od cempresa dajem zeleno svijetlo

Ali ja cu sad posaditi ogradu,ovako bice to ograda od patuljastog voca mislim na kruske jabuke koje su cijepljene na M 9,znaci jabuke se sade svaki pola metra i kad izrastu sve je kao zid ,i jos na kraju imam voce.Ovako je napravio jedan agronom kod mene. Susjed od tog agronoma ima trgovinu i svaku vecer su se u trgovini skupljali ljudi na pivicu i konjak ,on je lijepo posadio vocke i tak si je napravil ogradu do susjeda.

A zamisli kad ne stigneš pokupiti voče pa ono padne i istruli,a o osicama i slično nečemo:D

Old fart
20.02.2008., 07:54
sve to ljepo izgleda dok je novo, ali zapitaj se na shto che lichiti plastika nakon 10 godina, pod utjecajem svih atomosferilija... bojim se da bi ovakva ljepa bijela mogla biti ofucana siva od smoga i ostalog... a to onda nemozhesh vishe niti farbati....

Možeš ,ali možeš i oprati minivašom:mig:

maksica6
20.02.2008., 20:57
A zamisli kad ne stigneš pokupiti voče pa ono padne i istruli,a o osicama i slično nečemo:D

Pa zato i sadim da imam voce,a tek rakija a osice ---to i je ko bodljikava zica.

maksica6
20.02.2008., 20:59
Možeš ,ali možeš i oprati minivašom:mig:

Dodes kod susjeda ,cuj ja si moram oprati iz tvog dvorista svoju ogradu,a to sto ti bude voda u tvom dvoristu to je tvoj problem ?

Old fart
21.02.2008., 13:47
Dodes kod susjeda ,cuj ja si moram oprati iz tvog dvorista svoju ogradu,a to sto ti bude voda u tvom dvoristu to je tvoj problem ?

:rofl:neznam za tvoje susjede ali moraš ih uvjeriti da je to za njihov duševni mir nešto najljepše što možeš ponuditi , tko zna ,možda njihovu stranu tvoje ograde operu oni i još su sretni zbog besplatnog fittinga:lol:

Old fart
21.02.2008., 13:53
Pa zato i sadim da imam voce,a tek rakija a osice ---to i je ko bodljikava zica.

Ali je malo teško naučiti osice da lete u obrambenoj formaciji ,osim ako ih navikneš na rakiju:cerek:
Ozbiljno ,ja sam postavljao PVC ogradu po Zagrebu ,ali drugi tip ,više kao razmaknute okomite letve ,ustvari 5 kom su čisto plastične a 6-a je pocinčana cijev obučena u plastiku. Slikat ču ti kad prođem onuda a sve su na dosta prometnoj cesti pa vidi kako izgledaju poslije 10-ak godina...

Špranja
25.02.2008., 00:36
Renata, posadi živicu:top:, please!
Kad-tad ćeš doći do toga da je to najljepše, pa ćeš, ako budeš "gradila" ogradu a) imati dvostruki trošak, b) izgubiti vrijeme, jer je živica mogla već biti velika...
Znam da si nestrpljiva, ali od trenutka kad posadiš, "vrijeme je na tvojoj strani"...uživat ćeš gledajući kako iz sezone u sezonu raste...
I ja sam tako razmišljala što bih, ali sam se - na sreću - relativno brzo, i bez nekih drugih eksperimentiranja, odlučila za živicu (tuje). Prve godine sve mi je djelovalo "šuplje", ali već druge godine stvorio se mali "zidić" koji me je jako veselio:D. Danas, nakon 5-6 godina glavni mi je problem kako da ju održavam da ne ode previše uvis :D. I, vjeruj, dani kad sam mjerila svaki centimetar novog izrasta, davno su zaboravljeni i kao da ih nikad nije ni bilo!

Pogledaj na Vrtu, ima tema o živici od tuja ili sl...:
ja sam nasla u plavom oglasniku, tuje occidentalis, od 1.5m-25 kn, od 2 m-30kn...tko zeli nek mi se javi na pm dam mu broj od tipa koji ih uzgaja u Brezovici

Ego
25.02.2008., 02:43
Što se živice tiće... pitam se koliko je to dobra opcija ako je kao problem s drvenom ogradom navedeno bojenje svakih par godina. Živicu isto treba uređivati, šišati, oblikovati... inače nastanu problemi.

Ove godine sam baš rušio 10 metarske čemprese koji su bili predviđeni kao živica, ali ih u jednom nezgodnom trenutku par godina nitko nije imao šišati, pa su "malo" porasli.

Špranja
25.02.2008., 10:23
Što se živice tiće... pitam se koliko je to dobra opcija ako je kao problem s drvenom ogradom navedeno bojenje svakih par godina. Živicu isto treba uređivati, šišati, oblikovati... inače nastanu problemi.

Ove godine sam baš rušio 10 metarske čemprese koji su bili predviđeni kao živica, ali ih u jednom nezgodnom trenutku par godina nitko nije imao šišati, pa su "malo" porasli.
Za pretpostaviti je da ljudi koji su se odlučili živjeti u kući znaju kako to, osim blagodati života u prirodi, znači i konstantnu brigu i posao oko kuće, ali i okućnice. Onima koji na to nisu spremni, preporuka je: stan. Znam neke koji su (u nedostatku vremena i volje) živjeli s okućnicom koja je ličila na vrt iz "Trnoružice", ali su nakon par godina i sami uvidjeli da tako dalje ne može, da vrt - makar i najjednostavniji - moraš održavati. Pa su tako otkrili čari sadnje, obrezivanja, okopavanja biljaka...pa i bojenja klupa i ograda :D Danas istinski uživaju u radovima u vrtu i oko kuće!
Ego - pa zar se čempresi nisu nekako mogli "podmladiti", nego ih je trebalo rušiti :eek:?

Ego
26.02.2008., 12:35
Za pretpostaviti je da ljudi koji su se odlučili živjeti u kući znaju kako to, osim blagodati života u prirodi, znači i konstantnu brigu i posao oko kuće, ali i okućnice. Onima koji na to nisu spremni, preporuka je: stan. Znam neke koji su (u nedostatku vremena i volje) živjeli s okućnicom koja je ličila na vrt iz "Trnoružice", ali su nakon par godina i sami uvidjeli da tako dalje ne može, da vrt - makar i najjednostavniji - moraš održavati. Pa su tako otkrili čari sadnje, obrezivanja, okopavanja biljaka...pa i bojenja klupa i ograda :D Danas istinski uživaju u radovima u vrtu i oko kuće!
Ego - pa zar se čempresi nisu nekako mogli "podmladiti", nego ih je trebalo rušiti :eek:?

To oko uređivanja okućnice sam naučio... na teži način :)

Meni osobno jest gušt raditi oko kuće, ali gledam čisto pošto je rekla da bi uzela PVC jer ga postaviš i zaboraviš, a živica se nikako ne uklapa u tu koncepciju.

Što se čempresa tiće, pomladiti se nije dalo. Previsoko je naraslo, deblo je previše otišlo u širinu, korijenje je već oštetilo kanalizacijske cijevi...

zed_alive
26.02.2008., 13:05

to ti je ono. uložiš rad, ali dobiješ nenadmašnu estetiku. pa tko već što preferira, uživati u odmoru, ili u ljepoti :mig:

spaljena
26.02.2008., 14:37

Ne brini , tvoj susjed je i dobar.Ja se budim s pogledom na šerst labudova -posude za cvijeće svaki na svojem stupiću,dva lava kraj ulaznih vrata , kip onog lika šta baca disk, na terasi pokraj ulaza a čujem da se sprema i kip djevojke s anforom.:eek::eek::s:s

Špranja
26.02.2008., 21:02
...Ja se budim s pogledom na šerst labudova -posude za cvijeće svaki na svojem stupiću,dva lava kraj ulaznih vrata , kip onog lika šta baca disk, na terasi pokraj ulaza a čujem da se sprema i kip djevojke s anforom.:eek::eek::s:s
:lol:

chateauxdeif
27.02.2008., 10:09
Ne brini , tvoj susjed je i dobar.Ja se budim s pogledom na šerst labudova -posude za cvijeće svaki na svojem stupiću,dva lava kraj ulaznih vrata , kip onog lika šta baca disk, na terasi pokraj ulaza a čujem da se sprema i kip djevojke s anforom.:eek::eek::s:s

:D:D:D
kaj patuljci više nisu u modi ?
grozno

mislim da plastika sa godinama bude grozno izgledala. sunce, snijeg, prašina (ak' si u kraju sa malo više muha - obožavaju bijelu boju kao podlogu za vršenje nužde) a mislim da i nije to baš neka jeftinoća.
a da se o njoj ne moraš brinuti :confused: mislim da je zahtjevnija od drvene ograde
osobno zagovaram žićanu ogradu i neku penjačicu. ja imam penjačicu orlovi nokti (lonicera) koja raste ko divlja, cvjeta vrlo lijepim bijelo-žutim mirisnim cvjetovima, cijelu godinu je zelena, u proljeće (upravo sada počinje) gubi staro lišće ali mlado je već krenulo. agresivna je, ali ju možeš i obuzdati.

da, u mom selu (ist. slavonija) netko proizvodi sfinge i zmije kao ukrase za vrt :ne zna:

Ego
27.02.2008., 19:32
:D:D:D
kaj patuljci više nisu u modi ?
grozno

mislim da plastika sa godinama bude grozno izgledala. sunce, snijeg, prašina (ak' si u kraju sa malo više muha - obožavaju bijelu boju kao podlogu za vršenje nužde) a mislim da i nije to baš neka jeftinoća.
a da se o njoj ne moraš brinuti :confused: mislim da je zahtjevnija od drvene ograde
osobno zagovaram žićanu ogradu i neku penjačicu. ja imam penjačicu orlovi nokti (lonicera) koja raste ko divlja, cvjeta vrlo lijepim bijelo-žutim mirisnim cvjetovima, cijelu godinu je zelena, u proljeće (upravo sada počinje) gubi staro lišće ali mlado je već krenulo. agresivna je, ali ju možeš i obuzdati.

da, u mom selu (ist. slavonija) netko proizvodi sfinge i zmije kao ukrase za vrt :ne zna:

Ova penjačica koju spominješ... što treba raditi da ju se obuzda i koliko često? Kakvu zemlju traži?

Old fart
27.02.2008., 19:49
Kak ste krenuli ,još če neko predložiti opkop kao riješenje , sa recimo , japanskim šaranima unutra pa posadiš trstiku i ...nema održavanja :D

Ego
27.02.2008., 20:25
Well... ideja uopće nije loša :D

Old fart
28.02.2008., 11:39
Ja stanujem u stanu , ali ..zamisli pogled susjeda kad počneš kopati rov...platio bi da to vidim :D

chateauxdeif
28.02.2008., 12:59
Ja stanujem u stanu , ali ..zamisli pogled susjeda kad počneš kopati rov...platio bi da to vidim :D

e i to sada kažeš :D
ja sam pred 7 godina došla u selo, naslijeđena kuća, onako široke slavonske numere od 25 metara na cestu i sa 100 m "granice" prema lijevom i prema desnom susjedu.
ograda nekad bila, al je "nestala" :confused: a susjedove krave i telići, guske i patke, psi, traktor i prikolice, kombajn i sl. sve to uživa na mojoj livadi a ja sjedim sa moja 2 pesa u kući i malo livadice pred kućom.

i odluka je pala:
kopam rov (za betonski temelj :D) i dižem od stare cigle koje sam imala u izobilju zidove od 2.30 m sa betonskim serklažom u dužini 25 metara, malo pauze zbog zgrada, pa onda još 30 metara :mig:
koliko bi platil za taj pogled ?
na drugoj strani je zid nešto kraći ali višlji. bila sam rastrošna :cerek:

bojaše se susjedi za moje mentalno zdravlje i da se budem osjećala ko u kazamatu :confused:
njihove numere su široke samo 11 metara pa onda je valjda jasna bojazan od kazamata - ali ne mog.

penjačica
kod mene raste kam ju zapiknem. doslovno tako. voli sunce, a ja ju, ak je jako sušno i zalijem odnosno okupam.
2 godine je rasla bez intervencije, a onda sam ju sa onom tračnom rezačicom za živice jednostavno stanjila skoro do onih glavnih "grana" koje se penju.
ako nemaš nešto blizu nje na što moraš paziti da ne prijeđe onda mislim da si miran jako dugo vremena.
čak i sadnice čovjek može sam napraviti. ne znam pošto su, ali ja od rezanja stavljam u vodu, pusti korijen i to je to.

darkland
26.07.2009., 12:25

i ja sam za plastiku i istotrazim rjesenje za dvorisnu ogradu i takodje balkonsku ali ne panelnu vec neku s letvicama.Posto zivim vani ne da mi se ljeto provesti u farbanju. Kuca dobija bjelu limariju ,ima bjelu pvc stolariju i s bjelom ogradom bit ce sve potpuno.Mislim da su gluposti da ce pozutiti jer kad prozori ne pozute ne bi trebala ni ograda , sve sto je za vanjsku ugradnju mora imati otpornost na uv- zracenja. Cijenu ne mogu nigdje naci, pa ako netko ima podatak molim nek stavi

anita
26.07.2009., 17:08
Evo nekog linka gdje se može uputiti upit.

http://www.kolar.hr/pvc_ograde.html

Meni ovo ovak na slici ne izgleda loše. Vidjela sam jednu novopostavljenu pvc ogradu koja je izgledala tak dobro da sam morala zaustaviti auto da ustanovim od čega je to zapravo. par mjeseci kasnije nije više izgledala tako jako dobro jer je uz cestu i dosta se zaprljala. Ali to bi se dogodilo svakoj bijeloj ogradi.
Osobno bih bila sklonija bijeloj drvenoj farbanoj lazurom i ako je drvo pravilno tretirano ne bih rekla da je treba premazivati svake dvije godine.