PDA

View Full Version : Adaptirano mlijeko

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

lili36
26.10.2011., 13:23
Imam dečka od dva mjeseca kojeg hranim sa Aptamil comfortom.
Ja sam sama izabrala tu formulu,čisto radi tih njegovih grčeva..
Sve je bilo ok do nedavno-sa stolicom,grčevi su još uvijek tu..:(
Naime,početkom mjeseca sam mu počela davati željezo.
Stolica je bila zelena,ali to je ok..
No,prije tjedan dana sam skužila da mu se stolica razrjedila.
Zvala sam pedicu i veli da je moguće da bude proljev-rjeđa stolica kod nas,mada je češće zatvor.
I neka mu nedajem par dana,neka vidim i potom da opet lagano uvedem željezo.
Međutim,on kad nije pio željezo,njemu je stolica još uvijek jako rjetka.Uvela sam opet želejzo,sve je isto..
Ono,nije ful proljev,ali je jako rjetko i ima više puta stolicu-po malo..
E sad,jel to znači da bih mu trebala promjeniti hranu jer ne vidim neki drugi razlog tako jako rjetkoj stolici.

Mislim preći na Aptamil 1,pa sad ne znam jel mogu odmah zamjeniti hranu ili moram mješati-to mi se čini nepotrebnim jer ipak ostajem u istoj "kući":cerek:

P

OOOOOOO
26.10.2011., 15:23
Zvala sam pedicu i veli da je moguće da bude proljev-rjeđa stolica kod nas,mada je češće zatvor.
Međutim,on kad nije pio željezo,njemu je stolica još uvijek jako rjetka.Uvela sam opet želejzo,sve je isto..
E sad,jel to znači da bih mu trebala promjeniti hranu jer ne vidim neki drugi razlog tako jako rjetkoj stolici.

Mislim preći na Aptamil 1,pa sad ne znam jel mogu odmah zamjeniti hranu ili moram mješati-to mi se čini nepotrebnim jer ipak ostajem u istoj "kući":cerek:

P

kazu uvijek mjesat,znaci jedan dan jednu bocu nove formule,drugi dan dvije,treci tri i dok se ne izjednaci,tako nam je dr rekao i uvijek smo to radilai,isto smo bili na comfortu kratko vrijeme,dugo na AR i presli na obicni br2

maskara
26.10.2011., 15:42

P

Aptamil comfort je mlijeko za grceve i zatvor- dakle razrjeduje stolicu, kako pise i na njihovim stranicama. Mozda onda bolje da predes na obican kad vec zelis koristiti aptamil, ali mislim da bi trebala koristiti ono sto bebi najbolje pase, bez obzira na proizvodaca.
I ja imam dvomjesecnog decka kojeg su mucili grcevi i imao je takvu rijetku stolicu dok je pio bebimil, onda smo presli na Novalac AC, i sad ima lijepu zutu stolicu..
a sto se grceva tice, pokusaj da sto manje zraka proguta dok jede, podriguj ga i tijekom jela i nosaj ga neko vrijeme nakon.. to nama pomaze

maya_zg
26.10.2011., 18:48
Mi smo probali aptamil comfort kakti za grceve i koristili ga neko vrijeme, za grceve nije pomoglo a stolica je bila isto tako ko proljev i svaki put kad bi popila bocu odma bi kroz 10-ak min imala takvu proljevastu stolicu.

to mlijeko je dosta laksativno, kak i nebi bilo kad pise da je za dojencad s zatvorom.nakon toga smo presli na hipp combiotic (u kombinaciji s dojenjem) i sve je opet ok.

lili36
27.10.2011., 07:17
Ok,moram mjenjat hranu..
Zanima me,ako tko ima kakva iskustva,da li da kupim Aptamil naš-za naše tržište ili da kupim onaj u Mulleru-njemački?
Možda glupo pitanje...hm..

*Simba*
27.10.2011., 09:17
Ok,moram mjenjat hranu..
Zanima me,ako tko ima kakva iskustva,da li da kupim Aptamil naš-za naše tržište ili da kupim onaj u Mulleru-njemački?
Možda glupo pitanje...hm..

Ne znam zašto al ja sam uvijek nekako za onaj za strano tržište :ne zna: Možda i nema razlike ali ja bih uzela onaj u Mulleru a velika je vjerojatnost i da je jeftiniji u Mulleru nego u ljekarni :ne zna:

lili36
27.10.2011., 11:09
Vratila se od pedijatrice.
Ona smatra da je meka stolica od željeza i da nastavim sa aptamil comfortom,ali da dodam i rižolina..pa ćemo vidjeti..

Anasib
27.10.2011., 19:57
rižolino bebi od 2 mjeseca :confused:
meni moja rekla da rižolino smijem tek iza 6 mjeseci starosti bebe :ne zna: :misli:

OOOOOOO
27.10.2011., 22:11
Vratila se od pedijatrice.
Ona smatra da je meka stolica od željeza i da nastavim sa aptamil comfortom,ali da dodam i rižolina..pa ćemo vidjeti..

mozda rizine pahuljice?rizolino za tako malo dijete :ne zna:

FIGICA
27.10.2011., 22:52
mozda rizine pahuljice?rizolino za tako malo dijete :ne zna:

To ti je isto
Ja sam svojem sa 3 mj počela dodavati rižine u ad jel je jeo malo a često pa da ga zasiti a i manje bi bljuckao

OOOOOOO
27.10.2011., 22:54
To ti je isto
Ja sam svojem sa 3 mj počela dodavati rižine u ad jel je jeo malo a često pa da ga zasiti a i manje bi bljuckao

isto rizine p i rizolino?

FIGICA
27.10.2011., 22:57
isto rizine p i rizolino?

Pa ja mislim da je,samo je drugi proizvođač,ovi svi od Podravke imaju lino na kraju.npr.grizolino je isto što i griz od Milupe

lili36
28.10.2011., 07:48
Rekla mi je da samo malo dam,tipa,ako dajem dvije mjerice ad,da sada dam jednu i pol ad i pola rizolina..
Ne znam sta bih mislila.. On je meku stolicu dobio tek nakon cca 10-14 dana od davanja zeljeza..pa kao treba i vremena da se stolica ustabili.
Bila sam uvjerena da cemo mjenjat hranu,ali,kao,tako malima je veliki stres mjenjat hranu.
Zbog te stolice ga jucer nije ni cjepila..
Uopce ne znam kaj da radim..

kewica
28.10.2011., 08:37
Za tako mali organizam veći je stres početi dohranu s 3 mjeseca (jer davala ti jednu ili 5 mjerica rižinih pahuljica, to je dohrana) nego promijeniti mlijeko.

Anasib
28.10.2011., 09:42
lili, stvarno ne znam što bi ti savjetovala :ne zna: a da pitaš još kojeg doktora???? :ne zna:
moja je povraćala na ad-u, doktorica isto nije sugerirala promjenu ad-a jer je dobro napredovala (povraćanje je bilo jer se moje malo zlo nije dovoljno ispodrigivalo pa je ostajalo zraka u želudčiću), al kad smo počele razgovarati o dohrani, rekla je rižolino iza 6 mjeseci :ne zna:

lili36
28.10.2011., 14:25
Odlucila sam da mu ne stavljam rizolino.Uvest cu Biogaia kapi cak 2-3 puta dnevno-kao da ima akutni proljev pa cemo vidjeti.Zeljezo do daljnjeg nista.

Ne bi me cudilo da je to sve na kraju od hrane,a da je zeljezo dodatno laksativno djelovalo..

Mada je on fino dobio na tezini zadnjih mjesec dana..ne znam,vidjet cemo..hm..

Anasib
28.10.2011., 14:40
moja isto od kad je na ad-u ima mekše stolice u razno raznim zelenim nijansama. dok je bila na mom mlijeku, zlatno žuta kompaktna. dok mi je rekla da je to normalno, i da sve dok je stolica takva jednom do dva puta dnevno, da je ok. a ona super dobiva na težini, tako da se ne brinem :ne zna:

ja bi ti ipak rekla da priupitaš još kojeg doktora. neće škodit :mig:

lili36
28.10.2011., 15:57
Slazem se da trebam drugo misljenje,samo sad ide 1.11.,tko ce radit ponedjeljkom??
Znaci tek tamo u srijedu,a da ne spominjem vikend prije..
To mi je problem..

Lali Puna
30.10.2011., 21:31
Ne znam zašto al ja sam uvijek nekako za onaj za strano tržište :ne zna: Možda i nema razlike ali ja bih uzela onaj u Mulleru a velika je vjerojatnost i da je jeftiniji u Mulleru nego u ljekarni :ne zna:

jeftinije je u mulleru nego u ljekarni, ali je skuplji u mulleru nego u dm-u (u mulleru je 800 grama 99 kuna, a 'naš'e pakiranje je dva puta po 450 grama i u dm-u je 99 kuna, u ljekarnama 119)

mene zanima jel zna netko u čemu je točno razlika između tog mlijeka iz mullera i ovog našeg? i mogu li se kombinirati ili se to isto računa kao promjena mlijeka?

naime, ovo iz mullera sigurno jest drugačije jer je gušće (stalno nam se čepila duda na njemu, a i curi van u kapljicama kad okreneš dudu....ovaj naš curi u tankom mlazu), a i doziranje i broj obroka s obzirom na dob je drugačije nego na 'hrvatskom' aptamilu

moj je popio kutiju hrvatskog pa kutiju austrijskog - od austrijskog je dobio ful rijetku stolicu (ali jednom dnevno pa nisam računala da je to proljev) i sad opet pije hrvatski i nekako mislim da ćemo ipak ostat na njemu

FIGICA
30.10.2011., 21:40
Kod Nana mi bočice nikada nisu bile masne i lako se prale,Aptamil baš ostavlja masno
A jedno i drugo mu odgovara,na Aptamil sam prešla jel je navodno bolje kvalitete a i financijski mi dođe povoljnije,900 g sa Dm popustom 75 kn i sviđa mi se to veliko pakiranje pa sam dulje na miru

Lali Puna
30.10.2011., 21:42
ja sam mislila na razliku između mullerskog aptamila i hrvatskog aptamila. dakle, isto mlijeko, samo je jedno za strano tržište, jedno za naše.

edit: i mjerica austrijskog je od 5 grama, a hrvatskog od 4,5 grama

FIGICA
30.10.2011., 21:49
ja sam mislila na razliku između mullerskog aptamila i hrvatskog aptamila. dakle, isto mlijeko, samo je jedno za strano tržište, jedno za naše.

Znam,ja eto napisala svoj dojam nevezano za tvoj post,inače bi te quotala :mig:

turbo chick
31.10.2011., 10:44
Mi kupujemo Milupa Milumil2 u Mulleru, Biofarmu i u Kozmu.

Znam samo da je u Mulleru najveće pakiranje Milumila od 600g (2x300g) iz Njemačke puno gušće nego ono iz Biofarma i Kozma ,pakiranje od 800g (2x400g) iz Nizozemske mislim.

Ne znam zašto te razlike u mlijeku a trebalo bi biti isto.
Mi to sve mješamo i ne znam da li se to smatra nekom promjenom mlijeka?:confused:

FIGICA
31.10.2011., 10:47
Koliko košta Milumil?Možda bi nam to bilo najbolje jel moj gladuša ima 9 mj a noću 3 puta jede a nije uopće bucko

turbo chick
31.10.2011., 10:58
Milumil

u Mulleru je 69kn 600g
u Biofarmu 89kn 800g ,tak da to dođe na isto kaj se cijene tiče ,a
u Kozmu je 99kn 800g ,najskuplje, ali tamo kupujem kada dobijem one kupone sa popustom Multipluscard.

Znači Muller i Biofarm su najpovoljniji.

To je mlijeko malo gušće od Aptamila jer ima u sebi malo lako probavljivog škroba.

FIGICA
31.10.2011., 11:08
Zapravo ne znam dal bi nam to što pomoglo jel ionako ja njemu navečer i po noći ne dajem čisto ad nego stavim unutra malo grizolina ili keksića pa svejedno ga dovoljno ne zasiti,a čudak mali-preko dana malo jede a onda po noći se natuće :D
U čet.idemo na sistematski pa ću baš pitati pedijatricu..

turbo chick
31.10.2011., 11:28
Figica,
Kada smo htjeli ,dok sam još dojila, da spava duže po noći jer je isto stalno cicao noću, dali smo mu Aptamil samo navečer ali ništa od dužeg spavanja. Isto je bilo nakon bočice i nakon cice.

Onda smo baš zbog zasitnosti prešli na Milumil navečer i opet ništa, nego tek nakon 2 mjeseca je počeo papati jednom po noći, a sada ima skoro 10 mj. i isto papa jednom po noći ali se budi još uz to 1-2 puta za vodu, da mu dam dudu ili nekaj već.

*Simba*
31.10.2011., 18:58
Ja mislim da nema neka metoda kako da djete dulje spava noću. Sa starijim klincem sam se toliko napatila, i mislila ako zaspe sit, ako se izmori, ako ovo ako ono i ništa nije pomogalo, jednostavno mu je trebalo dugo dok odspava cijelu noć. A malena je već sa nekih 3-4 mj počela spavati cijelu noć, u 8 navečer ona je umorna i ide mačka spavat i spava do jutra :cerek: Tako da mislim da je to od dijeteta do dijeteta. Sad se i ja razmišljam da prijeđem na milumil i ja imam jednu mršavicu (nije mršavica ali ne bi joj škodila koja kilica :D)

klarah
01.11.2011., 11:10
Cure, jel ima koje adaptirano protiv zatvora i tvrde stolice? Beba mi ima 5 i pol mjeseci, dojim je i popije 1-2 bočice adaptiranog Pre Hipp Combiotic+ počeli dohranu pomalo. Od rođenja ima tvrdu i neredovitu stolicu.
Jel postoji neki Aptamil protiv zatvora? U Mulleru sam vidjela samo jednu vrstu aptamila

Dolores O'Riordan
01.11.2011., 11:24
ima novalac it. baš su mi neki dan dali prospekt u ljekarni, jer i mi se mučimo sa zatvorom, ali zbog dohrane vjerojatno.
nisam ga probala, pa ni ne znam jel šljaka.

turbo chick
01.11.2011., 11:32
Klarah,

Aptamil Comfort je za bebe sa probavnim smetnjama kolika i konstipacija (zatvora) ali u pakiranju je od 400g i košta oko 60 kn. ( u Biofarm ljekarni )

Klodica
01.11.2011., 11:32
Cure, jel ima koje adaptirano protiv zatvora i tvrde stolice? Beba mi ima 5 i pol mjeseci, dojim je i popije 1-2 bočice adaptiranog Pre Hipp Combiotic+ počeli dohranu pomalo. Od rođenja ima tvrdu i neredovitu stolicu.
Jel postoji neki Aptamil protiv zatvora? U Mulleru sam vidjela samo jednu vrstu aptamila

Novalac IT je protiv zatvora :)

Klodica
01.11.2011., 11:35
ima novalac it. baš su mi neki dan dali prospekt u ljekarni, jer i mi se mučimo sa zatvorom, ali zbog dohrane vjerojatno.
nisam ga probala, pa ni ne znam jel šljaka.

Isprobano :)....šljaka :)...moj sad pije Novalac 1 ali tu i tamo mu još dam taj IT jer je stvarno dobar.

just z
04.11.2011., 08:08
otkad smo počeli s dohranom, povremeno nam treba adaptirano za kašice..
na hipp2 s pahuljicama mi se ispovraćao, pa su mi rekli da je on dosta gušći/masniji i bebama teško pada na želudac od hipp1 (kad je bio skroz mali par puta je jeo hipp1 bez problema, inače ga dojim)
pa sam poslala muža po nan2. e sad, na kutiji piše nan pro2, pa ne znam jel to obični nan ili je on krivo uzeo..?
kakva su iskustva s tim nanom..?
e da, piše da sadrži riblje ulje, soja lecitin..to nije dobro ili? :ne zna:

uopće ne znam koje mlijeko da mu koristim u kašicama (izdojit se ne mogu).?

FIGICA
04.11.2011., 09:30
otkad smo počeli s dohranom, povremeno nam treba adaptirano za kašice..
na hipp2 s pahuljicama mi se ispovraćao, pa su mi rekli da je on dosta gušći/masniji i bebama teško pada na želudac od hipp1 (kad je bio skroz mali par puta je jeo hipp1 bez problema, inače ga dojim)
pa sam poslala muža po nan2. e sad, na kutiji piše nan pro2, pa ne znam jel to obični nan ili je on krivo uzeo..?
kakva su iskustva s tim nanom..?
e da, piše da sadrži riblje ulje, soja lecitin..to nije dobro ili? :ne zna:

uopće ne znam koje mlijeko da mu koristim u kašicama (izdojit se ne mogu).?

Da,to je običan Nan i nama je on bio super
Prešla sam na Aptamil jel sam mislila da će noću dulje biti sit....Aptamil ostavlja masno po bočicama :rolleyes: Nan uopće ne

just z
04.11.2011., 10:12
Da,to je običan Nan i nama je on bio super
Prešla sam na Aptamil jel sam mislila da će noću dulje biti sit....Aptamil ostavlja masno po bočicama :rolleyes: Nan uopće ne

hvala ti :mig:

turbo chick
18.11.2011., 12:38
Da li možda netko zna?
Moj sin pije Milumil2 sa 10,5 mj. i onaj naš i onaj iz Mullera.

Ali ono što me zbunjuje je,

naš
Milumil2 je od 6-12 mj.starosti ,
a u Mulleru je
Milumil2 od 6 mj. a
Milumil3 je od 10 mjeseci.

Kupili smo tu 3 iz Mullera i ne znam da li se može kombinirati naš Milumil2 sa Milumilom3 iz Mullera, je li to isto onda ako mali ima 10mj. ? :confused:

maya_zg
18.11.2011., 13:03
a ono, nije isto jer su vjerojatno razliciti sastavi mlijeka.
a sad s obzirom da on ima 10 mj,vjerojatno mu od kombinacije nece nista biti, zapravo ne znam sta bi mu opce moglo biti osim mozda nekih probavnih smetnji koje ces naravno odmah uocit pa ces znat da nesmijes ubuduce kombinirat.

aniano
18.11.2011., 13:27
Da li možda netko zna?
Moj sin pije Milumil2 sa 10,5 mj. i onaj naš i onaj iz Mullera.

Ali ono što me zbunjuje je,

naš
Milumil2 je od 6-12 mj.starosti ,
a u Mulleru je
Milumil2 od 6 mj. a
Milumil3 je od 10 mjeseci.

Kupili smo tu 3 iz Mullera i ne znam da li se može kombinirati naš Milumil2 sa Milumilom3 iz Mullera, je li to isto onda ako mali ima 10mj. ? :confused:

a popijte prvo jedno mlijeko, pa onda predjite na drugo. cemu mijesat? mozes isto tako usporedit sastav na obje kutije, ili nazovi njihov servis

Lali Puna
18.11.2011., 14:09
zna li netko može li se adaptirano raditi s filtriranom vodom? onom iz filtera ugrađenog na cijevi, koja se toči iz posebne pipe?

Dolores O'Riordan
23.11.2011., 17:24
moj mali ima 7 mjeseci i otkad smo krenuli s dohranom mučimo se s tvrdom stolicom. pili smo bebimil 1, sad smo na 2.
i sad sam odlučila promijeniti mlijeko, da vidimo da nije do tog. uglavnom, kupila sam aptamil comfort, ali mu planiram davati i bio gaiu. jel zna netko jel se smije to dvoje kombinirati?? da ne dobije proljev od tolikih probiotika.

sleepless
23.11.2011., 17:43
mi imamo 6 mj. i pitam se kad na dvojku? mislim, piše od 6 mj. ali ne valjda na dan. postoji li neki "simptom"? sad smo na aptamilu (1).

maya_zg
23.11.2011., 19:37
navodno treba prijeci na dvojku kad djetetu jedinica vise nije dovoljna,tj kad jako brzo ogladni nakon obroka.

mi imamo 6,5 mj i ne mislim prelazit jel joj je hipp 1 skroz ok,super napreduje i nije stalno gladna, a cula sam i da dvojke imaju vise zeljeza u sebi pa mogu uzrokovati zatvor.:ne zna:

OOOOOOO
23.11.2011., 22:26
mi imamo 6 mj. i pitam se kad na dvojku? mislim, piše od 6 mj. ali ne valjda na dan. postoji li neki "simptom"? sad smo na aptamilu (1).
mi smo isto na aptamilu,nama dr rekao kad smo 6 navrsili da polako krenemo na dvojku i za par dana pocela i ok prihvatio

bubamara1976
23.11.2011., 23:47
navodno treba prijeci na dvojku kad djetetu jedinica vise nije dovoljna,tj kad jako brzo ogladni nakon obroka.

mi imamo 6,5 mj i ne mislim prelazit jel joj je hipp 1 skroz ok,super napreduje i nije stalno gladna, a cula sam i da dvojke imaju vise zeljeza u sebi pa mogu uzrokovati zatvor.:ne zna:

Mi smo na hipp 2 prešli sa punih sedam mjeseci i to zato jer im je 200 ml postalo malo. Sada smo na dvojci lijepo pijemo 170 ml i fino smo siti uz dohranu naravno. Hipp 2 BIO ima malo više željeza ali i kalcija, manje fluorida... ima neke razlike, i stolica nam se konačno sredila. Ali znam i neke mame koje su jako dugo koristile to prvo adaptirano mlijeko, po meni isto ok, ako je beba sita i napreduje.

vedra
24.11.2011., 08:08
moj mali ima 7 mjeseci i otkad smo krenuli s dohranom mučimo se s tvrdom stolicom. pili smo bebimil 1, sad smo na 2.
i sad sam odlučila promijeniti mlijeko, da vidimo da nije do tog. uglavnom, kupila sam aptamil comfort, ali mu planiram davati i bio gaiu. jel zna netko jel se smije to dvoje kombinirati?? da ne dobije proljev od tolikih probiotika.

ne znam niš o adaptiranima, al bi htjela sam napomenuti da je nama biorella bila puuuuno bolja za stolicu!!
kad je bila zatvorena odmah ju je otvaralo, a kad je imala proljev stisnulo bi je:D

vedra
24.11.2011., 08:09
a ja sam došla pitat koje mlijeko da uzmem sada jer planiram prestat dojit??
mislila sam ono nestle junior:ne zna:..sad će godinu dana, al ne bi joj još davala kravlje!

mladenka:))
24.11.2011., 09:46

moja je 14 mj i nikada nije prešla na 2 ili 3....:ne zna: jednostavno joj se nisu sviđala...pila je samo jedinicu.

24.11.2011., 09:46
a ja sam došla pitat koje mlijeko da uzmem sada jer planiram prestat dojit??
mislila sam ono nestle junior:ne zna:..sad će godinu dana, al ne bi joj još davala kravlje!

kakvo je to nestle junior?

vedra
24.11.2011., 10:03
kakvo je to nestle junior?

to je ono u limenci, ima u dm-u za kupit!ima 1+ i 2+..ja sam uzela ovo za godinu dana..čini mi se ok, ne smrdi jako i nema tako strašan okus..jučer mi je malena čak popila nekih 100 ml..prekjučer je samo glavu okretala od boce!!:D

ako ima neko bolje od toga, recite!!

24.11.2011., 10:08
to je ono u limenci, ima u dm-u za kupit!ima 1+ i 2+..ja sam uzela ovo za godinu dana..čini mi se ok, ne smrdi jako i nema tako strašan okus..jučer mi je malena čak popila nekih 100 ml..prekjučer je samo glavu okretala od boce!!:D

ako ima neko bolje od toga, recite!!

jel možeš pogledati kolika je kalorijska vrijednost u 100 ml tog
mlijeka?

vedra
24.11.2011., 10:39
jel možeš pogledati kolika je kalorijska vrijednost u 100 ml tog
mlijeka?

na 100 g praha 484 kcal, na 100 ml gotovog obroka 67 kcal!!
kako je na drugima??

ima omegu 3 i 6, bifidus Bl, 13 vitamina, kalcij, selen, jod, željezo i cink :ne zna:

24.11.2011., 11:09
na 100 g praha 484 kcal, na 100 ml gotovog obroka 67 kcal!!
kako je na drugima??

ima omegu 3 i 6, bifidus Bl, 13 vitamina, kalcij, selen, jod, željezo i cink :ne zna:

sve je to tu negdje.....mogla bi probat i ja s tim :ne zna:

sleepless
24.11.2011., 13:49
budem vjerojatno još malo počekala da vidim situaciju. za sad mi se čini zadovoljna. jede 180 ml.

vedra
26.11.2011., 09:57
jel se voda za adaptirano mora prokuhavat ili mogu samo staviti vruću vode iz špine??
svejedno pije tu vode iz špine bez prokuhavanja:ne zna:

Cattleya
27.11.2011., 21:36
Ima li tko iskustva s Humanom? Za sad isključivo dojim na zahtjev, no povremeno moram otići nešto obaviti pa malog moram ostaviti na čuvanju. Mislila sam uzeti Humanu Pre za koju piše da se daje na zahtjev kad beba ogladni i da je prikladna za kombiniranje uz dojenje. Šta mislite? Ima li tko iskustva?

Lali Puna
27.11.2011., 22:12
cattleYA, to ti sve najviše ovisi o bebi. sva ta mlijeka su ti više-manje ista stvar, priča se da je bolje ovo ili ono, ali zapravo se sve svodi na isto. izabereš prema nekom subjektivnom dojmu uglavnom (često su ljudi skloni izabrat skuplje jer misle da je bolje ili im neka ambalaža djeluje ozbiljnije), al najveći tester ti je beba - tu ti sad može doć 10 mama isvaka reći drugačije mišljenje o tom mlijeku za koje pitaš. neku bebu će jedno mlijeko zatvarati, neka će od toga dobiti proljev.
moja je starija pila aptamil jer je to mlijeko koje je apotekarka dala MM-u na molbu 'molim vas adaptirano mlijeko za novorođenu bebu', to joj je odgovaralo i nisam se dalje zamarala s tim jel bolje ili lošije. malac pije isto po istom principu - poslala muža, a on, citiram, nije htio komplicirat pa je kupio ono što je pila starija.

i svakako prije no što ostaviš bebu prvi put isprobaj prihvaća li uopće bočicu i adaptirano. moja je frendica jedna kupila valjda sva moguća mlijeka koja postoje na tržištu kad je odlučila prestati dojiti. beba joj je apsolutno odbijala svako od njih.

Cattleya
27.11.2011., 23:57
cattleYA, to ti sve najviše ovisi o bebi. sva ta mlijeka su ti više-manje ista stvar, priča se da je bolje ovo ili ono, ali zapravo se sve svodi na isto. izabereš prema nekom subjektivnom dojmu uglavnom (često su ljudi skloni izabrat skuplje jer misle da je bolje ili im neka ambalaža djeluje ozbiljnije), al najveći tester ti je beba - tu ti sad može doć 10 mama isvaka reći drugačije mišljenje o tom mlijeku za koje pitaš. neku bebu će jedno mlijeko zatvarati, neka će od toga dobiti proljev.
moja je starija pila aptamil jer je to mlijeko koje je apotekarka dala MM-u na molbu 'molim vas adaptirano mlijeko za novorođenu bebu', to joj je odgovaralo i nisam se dalje zamarala s tim jel bolje ili lošije. malac pije isto po istom principu - poslala muža, a on, citiram, nije htio komplicirat pa je kupio ono što je pila starija.

i svakako prije no što ostaviš bebu prvi put isprobaj prihvaća li uopće bočicu i adaptirano. moja je frendica jedna kupila valjda sva moguća mlijeka koja postoje na tržištu kad je odlučila prestati dojiti. beba joj je apsolutno odbijala svako od njih.

Hvala ti puno na brzom odgovoru. Tak sam si i mislila. Ono što mene zanima jest da li je beba od tog dugo sita ili je relativno brzo gladna. Naime, imam informaciju da se Nan zadržava u želucu cca 2 h, a Bebimil i do 4 h te na taj način bi Bebimil mogao dati dulji osjećaj sitosti. Ideja mi je da idem na ono AD koje je brže probavljivo. E sad ima i Aptamil pre ( tako nekako) kao najsličnije majčinom mlijeku, ali bogato masnoćama za brzo napredovanje nedonoščadi ( što njemu ne treba) bla bla bla, pa bi to moglo biti zasitnije. I sad da ja budem pametna..... Moja starija još uvijek dobija Aptamil Pregomin jer smo s tim krenuli kad je imala cca godinu dana, a bila je pod sumnjom da ima alergiju na km. No, nema alergiju, ali ima kroničnu opstipaciju pa joj to još uvijek dajem jer mi se činilo da se lakše začepi od km nego od tog mada moguće i griješim. No, to malcu ipak ne bih davala. Na bocu za sad još zna jesti, jedino ostaje pitanje da li će htjeti AD. Koliko su tvoji nakon Aptamila ( i kojeg) bili brzo gladni?

klarah
28.11.2011., 06:36
Catleya, ja imam dobro iskustvo s Pre Hippom Combiotik (s probiotikom), pila starija i sad mlađa (uz dojenje) i sve ok, baš sam zadovoljna.
Mlađoj sam par dana davala Nan (na preporuku patronažne), stolica bila zelena i rijetka, kad sam prešla na Pre Hipp taj dan se sve izreguliralo.
Ja svakako savjetujem Pre Hipp.
U pravu je Lali kad kaže da će ti svaka mama drugo reć, a i sve je to vjerujem jako slično. Ja nekako imam povjerenja u Hipp.
Uglavnom, apsolutno svi najviše hvale marke Aptamil i Hipp...
I da, probaj joj prije davat bočicu da vidiš hoće li, moja beba do prije mjesec-dva (sad ima 6) mjeseci je jako teško prihvaćala bocu iako bi bila gladna. Iz moje ruke još i nekako, a recimo iz mamine teško, znala joj je plakat jako od gladi i ne htjet bočicu. Cicoljubac. Sad prihvaća i bocu... Ali cica je i dalje glavna.

taj pre hipp je potpuno adaptirano mlijeko za razliku od Hippa 1 i ostalih koji su djelomično adaptirani jer imaju škrob u sebi za razliku od Pre Hippa. Ako ti beba pati od zatvora, obavezno joj daj formulu s oznakom Pre odnosno bez škroba jer bi ju dodatno zatvorio (iz iskustva). Ja sam bila prije par tjedana prešla na Hipp 1 i beba nije kakala danima (isto pati od zatvora). Sad opet Pre Hipp i ne mislim mijenjati do daljnjega.
Moja je jednako bila sita i od Pre Hippa i od tog škrobastog Hippa 1, svakako dulje sita nego kad podoji...
A svi proizvođači pišu to da je njihova formula najsličnija majč. mlijeku...

Lali Puna
28.11.2011., 11:52
nemam iskustva s pre mlijekom. starija je pila amptamil comfort (jer je gušći, a nju je mučilo vfraćanje hrane i rjeđe mlijeko bi pobljucala), malac pije običan aptamil, sit je oko 4 sata, pije 150 ml. al to je isto individualno i ne znam kako neki proizvođač uopće može pisati koliko je sati beba sitna...to ovisi o težini bebe, metabolizmu...

ja sam bila prvo ljuta na MM-a što je opet kupio aptamil jer, kao, ima tih čuda bio, probiotik, prebiotik, pre, ovih, onih mlijeka pa kao možda smo trebali probati nešto drugo i nešto bolje, čak sam mislila mijenjati i gledala i proučavala te kutije u mulleru i na kraju odlučila da neću komplicirati.
tak da ti je najbolje da probaš pa vidiš.

vedra
28.11.2011., 13:04
jel se voda za adaptirano mora prokuhavat ili mogu samo staviti vruću vode iz špine??
svejedno pije tu vode iz špine bez prokuhavanja:ne zna:

opet ja:D
jel prokuhavate vodu većim bebcima??

klarah
28.11.2011., 14:02

ja da, uvijek, nekako mi je odbojno da to radim s vodom iz pipe neprokuhanom.

FIGICA
28.11.2011., 16:03

Ne :mig:

Gala
28.11.2011., 16:31

Ja ne prokuhavam ali koristim neku od ovih izvorskih (Janu ili Studenu) nekako da koristim tu iz špine prokuhala bih.

Dolores O'Riordan
28.11.2011., 16:34

pa ja ne vidim smisao prokuhavanja, ako ti već pije iz pipe. moj ima 7 mjeseci i prokuhavam, a tak planiram do godine dana.

Lali Puna
28.11.2011., 17:13
isto bi mi bilo odbojno raditi adaptirano s vodom iz pipe. radila sam uvijek, kako s 2 mjeseca tako i s 2 godine, s podgrijanom kupljenom vodom.

Cattleya
29.11.2011., 00:18
Lali, klarah, hvala na vašim iskustvima. Odluka mi je za sad ipak na Humani, no vidjet ćemo. Kako da to ostavim nekom da smućka tko ima dve lijeve ruke? Da ostavim prokuhanu vodu da samo podgrije,a prah odmjeren u bočici? To mi se čini najjednostavnije.

Gala
29.11.2011., 08:22
Lali, klarah, hvala na vašim iskustvima. Odluka mi je za sad ipak na Humani, no vidjet ćemo. Kako da to ostavim nekom da smućka tko ima dve lijeve ruke? Da ostavim prokuhanu vodu da samo podgrije,a prah odmjeren u bočici? To mi se čini najjednostavnije.

Ja uvijek miješam ad s hladnom vodom pa onda stavim bočicu u neku posudu s prokuhanom vodom da se ugrije. Možeš ostaviti u bočici već pripremljeu količinu vode a u nekoj plastičnoj posudi s poklopcem odmjeren prah. Onda samo treba pomiješati i zakuhati vodu u nekoj posudi i potopiti unutra bočicu. To ne bi trebalo biti problem ni nekom s dvije lijeve:)

Lali Puna
29.11.2011., 08:25
to mi se čini kao dobro riješenje. ja sam ostavljala odmjerenu vodu u bočici i odmjeren prah u dozatoru, a bočicu u termo torbici da se ne ohladi. no, to zahtijeva previše pribora koji je tebi kao dojilji realno nepotreban.
pazi samo da ostaviš odmjerenu količinu vode za podgrijavanje (+ koji mililitar zbog prelijevanja) jer ako taj netko stavit, primjerice, 5 mjerica mlijeka i nalije vode do 150 to nije dobro pripremljeno mlijeko jer je onda manje vode, a treba biti 150 ml vode. ako me kužiš..gotov obrok od 150 ml vode i 5 mjerica mlijeka ima cca 170 ml. zato je pravilo da se prvo stavi voda pa prah, ali ako odmjeriš 150 ml vode (ili koliko već trebaš) to možeš izbjeći.

Ja uvijek miješam ad s hladnom vodom pa onda stavim bočicu u neku posudu s prokuhanom vodom da se ugrije

ja ne bih ovako jer se u hladnoj vodi prah ponekad ne rastopi dobro (osobito kod gušćih mlijeka) pa ostanu sitne grudice ili kristalići - em takvo mlijeko onda nije baš 100 posto savršeno (jer beba ne dobije dio praha) em kristalići znaju čepiti otvor na dudici

betta17
29.11.2011., 08:30
Ja uvijek miješam ad s hladnom vodom pa onda stavim bočicu u neku posudu s prokuhanom vodom da se ugrije. Možeš ostaviti u bočici već pripremljeu količinu vode a u nekoj plastičnoj posudi s poklopcem odmjeren prah. Onda samo treba pomiješati i zakuhati vodu u nekoj posudi i potopiti unutra bočicu. To ne bi trebalo biti problem ni nekom s dvije lijeve:)

Imaš u dm-u njihov dozator za ad, imaš 3 pretinca i u njih odmjeriš prah za svaki obrok, jednostavno se prespe u bočicu s vodom i treba samo promućkati. Dođe 20 kn, a jako je praktično, pogotovo kad ostavljaš nekome da radi mlijeko.
A prokuhanu vodu možeš držati u termosici i onda netom prije usipati u bočicu potrebnu količinu.

Gala
29.11.2011., 08:38
to mi se čini kao dobro riješenje. ja sam ostavljala odmjerenu vodu u bočici i odmjeren prah u dozatoru, a bočicu u termo torbici da se ne ohladi. no, to zahtijeva previše pribora koji je tebi kao dojilji realno nepotreban.
pazi samo da ostaviš odmjerenu količinu vode za podgrijavanje (+ koji mililitar zbog prelijevanja) jer ako taj netko stavit, primjerice, 5 mjerica mlijeka i nalije vode do 150 to nije dobro pripremljeno mlijeko jer je onda manje vode, a treba biti 150 ml vode. ako me kužiš..gotov obrok od 150 ml vode i 5 mjerica mlijeka ima cca 170 ml. zato je pravilo da se prvo stavi voda pa prah, ali ako odmjeriš 150 ml vode (ili koliko već trebaš) to možeš izbjeći.

ja ne bih ovako jer se u hladnoj vodi prah ponekad ne rastopi dobro (osobito kod gušćih mlijeka) pa ostanu sitne grudice ili kristalići - em takvo mlijeko onda nije baš 100 posto savršeno (jer beba ne dobije dio praha) em kristalići znaju čepiti otvor na dudici

Jedino s prevrućom vodom se mogu uništiti neki sastojci u mlijeku, s hladnom je problem u topivosti ali se isto otopi normalno nakon što se ugrije u bočici kad je dobro promućkaš. Svejedno možda bi njoj najlakše bilo zbilja ostaviti već ugrijanu količinu vode u termosici.

maya_zg
29.11.2011., 10:41

napisi mu na papiric.. recimo ja imam na jednom papiricu napisan raspored(znaci otprilike vrijeme) i kolicinu obroka, znaci npr oko 10h- 150ml vode + 5 zlica ad= cca 170ml flasice, valjda nebude fulao:D vodu mu ostavi prokuhanu ili flasiranu da samo podgrije...

Lali Puna
29.11.2011., 10:57
sad sam se sjetila, cattleya, da za one s dvije lijkeve postoji pre hipp mlijeko u terapaku koje se samo podgrije

Cattleya
29.11.2011., 15:31
napisi mu na papiric.. recimo ja imam na jednom papiricu napisan raspored(znaci otprilike vrijeme) i kolicinu obroka, znaci npr oko 10h- 150ml vode + 5 zlica ad= cca 170ml flasice, valjda nebude fulao:D vodu mu ostavi prokuhanu ili flasiranu da samo podgrije...

Znam ja to jer mučkam Pregomin starijoj, ali mm upravo napravi to- u bocu stavi prah i dotoči do 150 ml što je pogrešno. Nebitno je za stariju jer ima 4 godine i jede Pregomin od cca 14 mjeseci. Znači prokuham vodu, odmjerim u bočicu, prah u neku drugu posudu pa nek mućkaju....

sad sam se sjetila, cattleya, da za one s dvije lijkeve postoji pre hipp mlijeko u terapaku koje se samo podgrije

Ovo je dobro rješenje. Svaka čast :cerek: . Da te pitam, smiju li se koristiti filtrirane vode iz filtera poput Brit ili reverzna osmoza filtera za pripremu AD?

I još jedno pitanje- imam dude stare cca 3 godine koje nisu korištene nego samo stoje. Od silikona su. Da li ih smijem koristiti? Ja mislim da smijem.

Lali Puna
29.11.2011., 15:41
ne jer su demineralizirane, a klincima trebaju minerali iz vode - tako su meni barem rekli.

klarah
29.11.2011., 22:56

već su ti cure rekle puno ideja. Ja osobno bi natjerala tu ljenčinu s dvije lijeve ruke da izvoli zapamtit nešto tako jednostavno i prevažno:cerek:. Dakle, moj savjet nek izvoli to napravit kako spada kako god zna:D. Nije to cijepanje atoma.
Btw, ja imam dozator od Aventa i baš je praktična stvar...

Koliko ja znam to Hippovo mlijeko gotovo je za iznad godine dana. Ja bar nigdje nisam nikad vidjela neko drugo gotovo mlijeko...

Ovo je dobro rješenje. Svaka čast :cerek: . Da te pitam, smiju li se koristiti filtrirane vode iz filtera poput Brit ili reverzna osmoza filtera za pripremu AD?

I još jedno pitanje- imam dude stare cca 3 godine koje nisu korištene nego samo stoje. Od silikona su. Da li ih smijem koristiti? Ja mislim da smijem.

Ja koristim vodu iz Brite. Nisam znala da joj time uskraćujem nekaj dobroga:rofl:. Uh. Bar kad smo kod mame (a često smo) dobije tu nefiltriranu zdravu vodu:rolleyes:. Ja sam mislila da je dobra ta filtirana voda što nema kamenca i šta ja znam nekakve nečistoće...

Ej, a dude... I ja sam svojoj dala neke stare 2 godine od starije curke, ali praktično nekorištene isto, silikonske. Koristim ih i bebi ništa ne fali:mig:

Cattleya
30.11.2011., 06:40
hvala vam cure! Divne ste :kiss:.

već su ti cure rekle puno ideja. Ja osobno bi natjerala tu ljenčinu s dvije lijeve ruke da izvoli zapamtit nešto tako jednostavno i prevažno:cerek:. Dakle, moj savjet nek izvoli to napravit kako spada kako god zna:D. Nije to cijepanje atoma.

Ma znam i ja da nije, ali se radi o mojoj mami pa da joj ne kompliciram. Kad sam joj ostavila izdojeno mlijeko u frižideru bila je zbunjena... A starijoj mućka Pregomin.... No s njom nije bitno jel prokuhana voda il nije, jel Brita il nije itd..... Inače, mislim da ću davati filtriranu vodu.

klarah
30.11.2011., 10:27
hvala vam cure! Divne ste :kiss:.

Ma znam i ja da nije, ali se radi o mojoj mami pa da joj ne kompliciram. Kad sam joj ostavila izdojeno mlijeko u frižideru bila je zbunjena... A starijoj mućka Pregomin.... No s njom nije bitno jel prokuhana voda il nije, jel Brita il nije itd..... Inače, mislim da ću davati filtriranu vodu.

Ja mislila da se radi o mužu:D..:cerek:
I ja mislim da je ipak bolja filtrirana voda, kad sam kuhala iz pipe, bilo je jako puno kamenca u kuhalu i nakon jednog kuhanja, a kad kuham vodu iz Brite sve čisto po mjesec dana i voda ima okus kao ona izvorska kod bake na selu, onako nekako je gorka za razliku ove iz pipe koja je više bljutava u odnosu na pročišćenu...

KVAKY
30.11.2011., 18:18
Pozdrav, može savjet?
Mali mi je star 3 i pol tjedana, nažalost, već nakon dva tjedna sam skužila da nemam dovoljno mlijeka pa je preko dana na izdojenom mojemo mlijeku a po noći na dohrani. Krenuli smo s Nan-om jer su ga s time dohranjivali u bolnici, pa kao, nije alergičan, bla bla.... E sad, sve je super (btw, skužila sam da nemam dovoljno mlijeka jer je bio jako nezadovoljan, stalno je plakao, to je trajalo 10 dana, otkad smo izašli iz bolnice, nije prestajao biti žut i onda sam se konačno izdojila i skužila da iz dvije dojke ne skupim dovoljno za obrok, a on jadan jednu dojku jeo na nekoliko puta jer bi od umora zaspao) uglavnom, kad smo krenuli na kombinaciju majčino mlijeko + dohrana počeo je dobivati na kilaži, i baš je sad jaka beba, onako kako treba....e sad moje pitanje je - već smo neko vrijeme na tom NAN-u međutim, po noći mi se opet budi svaka 2 sata. Nekad ga se uz maženje i tješenje može izgurati da jede svaka 3 sata, ali po noći mi to ne pada na pamet nego kad počne plakati uvalim mu bočicu koju pojede.... Osobno, mislim da je to prekratko spavanje po noći za adaptirano mlijeko, zar ne? Mislila sam sad kad potrošimo ove zalihe Nan-a, pokušati s nekom drugom vrstom. Patronažna je predložila Novalac (ima neka vrsta za kolike i neka vrsta za dugotrajnu sitost, pa sam mislila kupiti obje i kombinirati, dva obroka za kolike i onda po noći za sitost. Moja pitanja su: mislite li da sam u pravu da bi trebalo promijeniti proizvođača, zatim ima li netko iskustva s Novalacom, te mislite li tj. preporučate li neku drugu hranu da riješimo problem prilično kratkog spavanja po noći? hvala puno

cuba libre
30.11.2011., 18:36
KVAKY, mi smo isto od početka na kombinaciji ali samo jedna bočica po noći adaptiranog (Bebimil) a preko dana normalno dojim,. Mogu ti reći iz svog iskustva da preko dana jede svaka 2 sata, nekad svakih sat a nekada odspava i 5 sati. Nema pravila. A nakon Bebimila kojeg pojede najčešće oko 4 ujutro spava 3-3 i pol sata. Nikada dulje od 3 i pol sata. Čak je nekad sitiji i dulje spava nakon dojenja. Ne znam, tvoj ima 3 i pol tjedna, to je jako mala beba koja je naravno često gladna. A vjerojatno je Nan lako probavljiv pa je brže gladan.
Osobno ne bih kombinirala dvije vrste Novalaca. Odluči se za jednu i to daj. Možda kolike neće ni imati.

KVAKY
30.11.2011., 20:10
KVAKY, mi smo isto od početka na kombinaciji ali samo jedna bočica po noći adaptiranog (Bebimil) a preko dana normalno dojim,. Mogu ti reći iz svog iskustva da preko dana jede svaka 2 sata, nekad svakih sat a nekada odspava i 5 sati. Nema pravila. A nakon Bebimila kojeg pojede najčešće oko 4 ujutro spava 3-3 i pol sata. Nikada dulje od 3 i pol sata. Čak je nekad sitiji i dulje spava nakon dojenja. Ne znam, tvoj ima 3 i pol tjedna, to je jako mala beba koja je naravno često gladna. A vjerojatno je Nan lako probavljiv pa je brže gladan.
Osobno ne bih kombinirala dvije vrste Novalaca. Odluči se za jednu i to daj. Možda kolike neće ni imati.

hvala na savjetu... mada mi je sama patronažna rekla da mogu kombinirati...ne znam.... a što se tiče Nan-a ne znam jel i drugima tako ali meni to pokaka dok jede :) tak da nije ni čudo da je često gladan.... al malo mi je glupo da jednaki razmak između obroka ima i od majčinog mlijeka i od adaptiranog...ipak bi ovo adaptirano trebalo duže držati, bar ja tako mislim.... :ne zna:

klarah
30.11.2011., 20:47
Ja mislim da ti se beba ne budi (bar ne svaki put), zato što je gladna, nego oni imaju taj nagon i potrebu za sisanjem - jesu ili nisu gladni... to znam iz iskustva s njih oboje. Dok su tako malo žele često sisati. I moje su bile na kombinaciji dojenje+adaptirano. Meni Nan nije valjao, a i Nestle mi je odbojan svakako (ali to je neka druga tema)... Probaj ga dojiti ako ti je po noći premali razmak za adaptirano ili ga nosaj, ljuljuškaj...

twisted.x.siste
30.11.2011., 23:06
hvala na savjetu... mada mi je sama patronažna rekla da mogu kombinirati...ne znam.... a što se tiče Nan-a ne znam jel i drugima tako ali meni to pokaka dok jede :) tak da nije ni čudo da je često gladan.... al malo mi je glupo da jednaki razmak između obroka ima i od majčinog mlijeka i od adaptiranog...ipak bi ovo adaptirano trebalo duže držati, bar ja tako mislim.... :ne zna:

Draga moja...
Pa imaš bebu od 3.5 tjedna, ne znam što ti očekuješ?
Da popije pola litre mlijeka i spava 8 sati u komadu?
Svašta:ne zna:.

Možeš kombinirati dojenje i Nan, ali dapače, doji koliko god možeš
ako imaš volje.
Tako male bebe uglavnom kakaju dok jedu i sasvim je normalno da
je gladan svaka 2 do 3 sata. Idealan razmak na AD je 3-3.5 sata
ali nismo roboti, ljudi smo. Bebač ti sasvim normalno papa i molim te
nemoj ga toviti nekim đigibau formulama za dulju sitost ako nema potrebe.
Čemu?:ne zna:
Pa nemre on popiti više od 120 ml okvirno po obroku, pa maleni je.

Lali Puna
30.11.2011., 23:34
.

Koliko ja znam to Hippovo mlijeko gotovo je za iznad godine dana. Ja bar nigdje nisam nikad vidjela neko drugo gotovo mlijeko...

ima sad odnedavno u malim tetrapačićima od po 2 i po deci PREHipp, nije to ono junior mlijeko

Lali Puna
30.11.2011., 23:42
D
Pa nemre on popiti više od 120 ml okvirno po obroku, pa maleni je.

ma i 120 je užasno puno, u toj dobi bi trebao biti 90 maksimalno

mislite li da sam u pravu da bi trebalo promijeniti proizvođača, zatim ima li netko iskustva s Novalacom, te mislite li tj. preporučate li neku drugu hranu da riješimo problem prilično kratkog spavanja po noći? hvala puno

mislim da si potpuno u krivu jer
a)bebe se ne bude samo od gladi i ne bude se samo kad su gladne (djeca se noću bude i do 2 godine, kad su sposobni jesti obroke kao odrasle osobe, a bude se i oni koji nikad nisu ništa jeli po noći) - tvoja beba se budi jer joj još mozak uopće ne zna za razliku između noći i dana, jer traži tvoju blizinu, jer traži cicu za tješenje, maženje, sisanje koje bi ju umirilo

b)ako već imaš problema s produkcijom radije daj adaptirano preko dana, a noću doji. noću je najviša razina hormona zaduženih za proizvodnju mlijeka i noćni podoji su užasno važni za produkciju. tako ćeš ubiti dvije muhe jednim udarcem - em ćeš imat sisu kao uvijek spremno i dostupno sredstvo za umirvanje bebe em ćeš povećati produkciju mlijeka.
e, al tako nećeš spavati, ali to je normalno kad imaš bebu.
ne filaj dijete formulama za sitost i slično, ne budi se jer je gladno nego jer hoće sisu.

adaptirano mlijeko se ne smije davati s manje od 3 sata razmaka između obroka. mislim, može, al onda toviš bebu nepotrebno.

klarah
01.12.2011., 08:10
ima sad odnedavno u malim tetrapačićima od po 2 i po deci PREHipp, nije to ono junior mlijeko
ma da!
super, baš si me razveselila:D, kad negdje idem super
ma i 120 je užasno puno, u toj dobi bi trebao biti 90 maksimalno

mislim da si potpuno u krivu jer
a)bebe se ne bude samo od gladi i ne bude se samo kad su gladne (djeca se noću bude i do 2 godine, kad su sposobni jesti obroke kao odrasle osobe, a bude se i oni koji nikad nisu ništa jeli po noći) - tvoja beba se budi jer joj još mozak uopće ne zna za razliku između noći i dana, jer traži tvoju blizinu, jer traži cicu za tješenje, maženje, sisanje koje bi ju umirilo

b)ako već imaš problema s produkcijom radije daj adaptirano preko dana, a noću doji. noću je najviša razina hormona zaduženih za proizvodnju mlijeka i noćni podoji su užasno važni za produkciju. tako ćeš ubiti dvije muhe jednim udarcem - em ćeš imat sisu kao uvijek spremno i dostupno sredstvo za umirvanje bebe em ćeš povećati produkciju mlijeka.
e, al tako nećeš spavati, ali to je normalno kad imaš bebu.
ne filaj dijete formulama za sitost i slično, ne budi se jer je gladno nego jer hoće sisu.

adaptirano mlijeko se ne smije davati s manje od 3 sata razmaka između obroka. mislim, može, al onda toviš bebu nepotrebno.

sve potpis

maya_zg
01.12.2011., 09:41
Pozdrav, može savjet?
Mali mi je star 3 i pol tjedana, nažalost, već nakon dva tjedna sam skužila da nemam dovoljno mlijeka pa je preko dana na izdojenom mojemo mlijeku a po noći na dohrani. Krenuli smo s Nan-om jer su ga s time dohranjivali u bolnici, pa kao, nije alergičan, bla bla.... E sad, sve je super (btw, skužila sam da nemam dovoljno mlijeka jer je bio jako nezadovoljan, stalno je plakao, to je trajalo 10 dana, otkad smo izašli iz bolnice, nije prestajao biti žut i onda sam se konačno izdojila i skužila da iz dvije dojke ne skupim dovoljno za obrok, a on jadan jednu dojku jeo na nekoliko puta jer bi od umora zaspao) uglavnom, kad smo krenuli na kombinaciju majčino mlijeko + dohrana počeo je dobivati na kilaži, i baš je sad jaka beba, onako kako treba....e sad moje pitanje je - već smo neko vrijeme na tom NAN-u međutim, po noći mi se opet budi svaka 2 sata. Nekad ga se uz maženje i tješenje može izgurati da jede svaka 3 sata, ali po noći mi to ne pada na pamet nego kad počne plakati uvalim mu bočicu koju pojede.... Osobno, mislim da je to prekratko spavanje po noći za adaptirano mlijeko, zar ne? Mislila sam sad kad potrošimo ove zalihe Nan-a, pokušati s nekom drugom vrstom. Patronažna je predložila Novalac (ima neka vrsta za kolike i neka vrsta za dugotrajnu sitost, pa sam mislila kupiti obje i kombinirati, dva obroka za kolike i onda po noći za sitost. Moja pitanja su: mislite li da sam u pravu da bi trebalo promijeniti proizvođača, zatim ima li netko iskustva s Novalacom, te mislite li tj. preporučate li neku drugu hranu da riješimo problem prilično kratkog spavanja po noći? hvala puno

a sta je cudno u tome sto se bebica koja nema ni mjesec dana budi svaka 2 sata???:confused:

moja ima skoro 7 mjeseci pa se nekad budi svako toliko, naravno da nije stvar gladi,pobogu, pa nemozes mu odmah dati 5 vrsta formula premali je jos...

tu se uopce ne radi o problemu kratkog spavanju,zapravo se uopce ne radi o problemu nego normalnom stanju kad imas malu bebu, pogotovo novorođence,a zamisli zna se desit i da se djeca s 4,5,6 mjeeci pa i godinu i vise dana bude tak cesto i neznaci ak ih natrpas chevapima i sarmom prije spavanja da ce dulje spavat:rofl:

Cattleya
01.12.2011., 10:08

E spasila si me s ovim. Da li možda znaš gdje se može kupiti? Išla sam jučer u kupnju nekog AD i shvatila da ću ja to nakraju baciti jer otvorenu kutiju treba potrošiti u roku od 3 tjedna. Nakraju sam zaključila da ću malcu dati ili taj hipp ili Pregomin koji ionako mućkam starijoj (još uvijek).

KVAKY
01.12.2011., 10:21
a sta je cudno u tome sto se bebica koja nema ni mjesec dana budi svaka 2 sata???:confused:

moja ima skoro 7 mjeseci pa se nekad budi svako toliko, naravno da nije stvar gladi,pobogu, pa nemozes mu odmah dati 5 vrsta formula premali je jos...

tu se uopce ne radi o problemu kratkog spavanju,zapravo se uopce ne radi o problemu nego normalnom stanju kad imas malu bebu, pogotovo novorođence,a zamisli zna se desit i da se djeca s 4,5,6 mjeeci pa i godinu i vise dana bude tak cesto i neznaci ak ih natrpas chevapima i sarmom prije spavanja da ce dulje spavat:rofl:

ok...ispričavam se što se prije nisam zanimala za djecu i sve vezano za njih i što sad kad imam bebicu nemam pojma o ničemu.... :)
hvala svima na savjetima

Lali Puna
01.12.2011., 10:46
E spasila si me s ovim. Da li možda znaš gdje se može kupiti?

u mulleru sigurno, a mislim da sam vidjela i u dm-u

maya_zg
01.12.2011., 11:16
ok...ispričavam se što se prije nisam zanimala za djecu i sve vezano za njih i što sad kad imam bebicu nemam pojma o ničemu.... :)
hvala svima na savjetima

ja sam recimo znala da je normalno za jaaako male bebe da se stalno bude, al nisam znala da je tako i kod onih starijih od recimo 6 mjeseci, zapravo jos uvijek se nemrem nacudit, mada opet vidim neki maaali napredak kod svoje, tak da ce sigurno doc i kod vas:rofl:

twisted.x.siste
01.12.2011., 12:10
hvala svima na savjetima

samo ti pitaj:mig:

dakle bebica ti je sasvim normalna i normalno je da papa 7-8 obroka na dan.
<neke cure ne vole Nan jer je Nestle proizvođač, ali ja sam osobno zadovoljna.
<moj je na <nan.u od 3 mjeseca i nikada nije bilo problema. Nikakvih. Osim kaj meni ogavno smrdi.:rofl::rofl:. Novalac, hipp nije htio ni probati.

Anasib
01.12.2011., 12:52
hvala svima na savjetima

niš se ne brini, ni ja nisam imala pojma, a i teorija i praksa su dva različita pojma :mig: :cerek:
moja cura je bila na kombinaciji dojenja i ad-a, s tim da sam je ja uglavnom noću dojila jer bi mi se uspijelo napravit mlijeka, i imala je ritam buđenja ponoć, 2, 4(ponekad 5) i onda 6 i 30 ko mala budilica. čak i kad smo se prebacile skroz na adaptirano, i dalje se budila tako do pred 4 mjesec života kad je počela cijelu noć spavati ( s naglaskom da je tek tad počela spavati i preko dana).
al vjeruj mi, to ti nema puno veze da li je na adaptiranom ili ne. moja jednostavno za sad spava cijelu noć (zna joj se dogoditi jednom u 15 dana da se probudi, i onda je samo zanunam i spava).
neke mame doje, pa imaju jedan ili nijedan podoj po noći, a neki su na adaptiranom pa se bude svako malo.

u svakom slučaju dok je tako mali, on će ti se buditi svako malo i tražiti pažnju. mazi ga, nunaj, daj mu cicu, bocu, pričaj mu......

što se tiče adaptiranog, ja sam koristila Hipp pre combiotic, jer su je tim u bolnici hranili, tako da nisam htjela eksperimentirati. imali smo muka, za što sam ja krivila hipp, a na kraju je cijeli problem bio u tome što ju je mučio pun želudčić zraka a nije znala, mogla, dobro se podrignuti (znali smo je nosikati po stanu sat vremena prije nego bi se podrignula). čisto, da ti bude lakše, koji god ad budeš koristila, digni ga na podrig nakon svakih 30 ml :mig:
i sretno :mig:

KVAKY
01.12.2011., 13:50
niš se ne brini, ni ja nisam imala pojma, a i teorija i praksa su dva različita pojma :mig: :cerek:
moja cura je bila na kombinaciji dojenja i ad-a, s tim da sam je ja uglavnom noću dojila jer bi mi se uspijelo napravit mlijeka, i imala je ritam buđenja ponoć, 2, 4(ponekad 5) i onda 6 i 30 ko mala budilica. čak i kad smo se prebacile skroz na adaptirano, i dalje se budila tako do pred 4 mjesec života kad je počela cijelu noć spavati ( s naglaskom da je tek tad počela spavati i preko dana).
al vjeruj mi, to ti nema puno veze da li je na adaptiranom ili ne. moja jednostavno za sad spava cijelu noć (zna joj se dogoditi jednom u 15 dana da se probudi, i onda je samo zanunam i spava).
neke mame doje, pa imaju jedan ili nijedan podoj po noći, a neki su na adaptiranom pa se bude svako malo.

u svakom slučaju dok je tako mali, on će ti se buditi svako malo i tražiti pažnju. mazi ga, nunaj, daj mu cicu, bocu, pričaj mu......

što se tiče adaptiranog, ja sam koristila Hipp pre combiotic, jer su je tim u bolnici hranili, tako da nisam htjela eksperimentirati. imali smo muka, za što sam ja krivila hipp, a na kraju je cijeli problem bio u tome što ju je mučio pun želudčić zraka a nije znala, mogla, dobro se podrignuti (znali smo je nosikati po stanu sat vremena prije nego bi se podrignula). čisto, da ti bude lakše, koji god ad budeš koristila, digni ga na podrig nakon svakih 30 ml :mig:
i sretno :mig:

hvala :) i moj mali nekad zna imati problema s podrigivanjem.... jadan,...onda se tako muči.... i nisam znala ovo za svakih 30 ml... :) tnx

Anasib
01.12.2011., 14:13
hvala :) i moj mali nekad zna imati problema s podrigivanjem.... jadan,...onda se tako muči.... i nisam znala ovo za svakih 30 ml... :) tnx

probaj nakon 30 ml, ako ni tako ne uspiješ, stavi ga na trbuh, ali obavezno budi uz njega dok je na trbuhu.
to mi je pedica savjetovala kad sam došla na rubu suza k njoj, jer su Mašu mučili grčevi, znala je povraćati u mlazu jer se nije mogla podrignuti i sl. :tuzni:
samo ga nemoj ostavljati samog dok je na trbuhu :mig:

cuba libre
01.12.2011., 18:55

Znači to je od prvog dana, jel tak? Ak je PREHipp?
Kaj mislite, jel smijem nekad (povremeno, možda jednom u mjesec dana, možda i rjeđe) dati to mlijeko ako beba pije bočicu Bebimila dnevno? Pitam jer su različiti proizvođači.

Lali Puna
01.12.2011., 20:27
Znači to je od prvog dana, jel tak? Ak je PREHipp?
Kaj mislite, jel smijem nekad (povremeno, možda jednom u mjesec dana, možda i rjeđe) dati to mlijeko ako beba pije bočicu Bebimila dnevno? Pitam jer su različiti proizvođači.

ja bih dala, mislim da se ništa ne može dogoditi
ne bih jedino da mi beba ima baš jako osjetljivu probavu i da ju sve muči, čisto da poštedim i sebe i nju te muke

twisted.x.siste
01.12.2011., 20:41
probaj nakon 30 ml, ako ni tako ne uspiješ, stavi ga na trbuh, ali obavezno budi uz njega dok je na trbuhu.
to mi je pedica savjetovala kad sam došla na rubu suza k njoj, jer su Mašu mučili grčevi, znala je povraćati u mlazu jer se nije mogla podrignuti i sl. :tuzni:
samo ga nemoj ostavljati samog dok je na trbuhu :mig:

nama nije funkcioniralo podrigivanje svakih 30 ml npr jer bi gospodin jednostavno prestao papati ako bih ga prekinula tijekom podoja ili bočice.:ne zna:. tada je već imao 3-4 mj. ja sam ga nahranila, polegla ga na trbuh, čubila pored njega do 30 min ako nije podrignuo i zatim ga okrenula na leđa ili bok bez obzira je li podrignuo ili ne.
s obzirom da se tada već sam okretao leđa bok, bok leđa.

maja.vk
02.12.2011., 10:27
Pozdrav mame!
Moja ribica ima dva i pol mjeseca(rođena sa 2430 i sa istom tež. puštena iz bolnice) i od drugog tjedna je isključivo na AD-u. U bolnici su joj davali preNan pa sam i ja tako nastavila. Od PreNana je imala zelenu i tvrdu stolicu. Zeleno je normalna pojava, a nikad se nije mučila da se pokaki pa joj nisam mjenjala. A i u bolnici su mi rekli da obavezno dajem PreNan do određene kilaže(?). Akcije su počele kada smo prešli na Nan 1. Mislim da sam ja tu zeznila i prerano je prebacila(po savjetu patronažne). Jednostavno joj je bila teška hrana.
Sada smo na Hipp combiotik i od prvog dana kako sam ga počela davati malena je prestala plakati, stolice redovne (jednom dnevno) i nisu više tvrde...
Do sada smo bili na 120 ml svaka 4 sata. Noćni obrok je izbacila sa mjesec dana starosti! E sada...pedijatrica mi je preporučila da joj povećam obrok. Sada joj pravim 150ml. Pojede ga bez problema ali joj je razmak čak 5 sati. Dali je to puno? Pojede mi 4 obroka u danu. Probala sam joj dati ranije ili je buditi oko 1-2 sata da jede još jednom ali to je tragedija. Jede ali brlja i pojede jako malo.
Na svoju kilažu od 4500 popije 600 ml. Dali je to malo?

Lali Puna
02.12.2011., 10:46
ako dijete dobija na težini, zadovoljno je i niš ju ne muči ne brini o mililitrima

klarah
02.12.2011., 18:48
ako dijete dobija na težini, zadovoljno je i niš ju ne muči ne brini o mililitrima

Upravo tako.
Uh, kad pročitam da joj beba s mjesec dana izbacila noćno buđenje:kava:.
Moja se budi puno puta gladna/negladna.

sleepless
03.12.2011., 09:28
Pozdrav mame!
Akcije su počele kada smo prešli na Nan 1.

I mi smi krenuli prenan, pa nan 1 (dala sam joj ga kad je prošla mjesec i pol, imala je 3,5 kg). Problemi nisu bili u stolici nego joj se javio refluks. Nije bljuckala, al joj se tako dizala kiselina da joj je strašno smrdilo iz usta, a ona bi samo vrištala dok bi jela tj. ne bi jela). Po preporuci pedice prešli smo na aptamil AR, ali nisam bila zadovoljna. Full je gust tako da je manje jela jer joj je teže išlo i uvijek bi zaspala na pol boce. A stolica joj je tad bila užasno tvrda i neredovita. otkad smo prešli na aptamil 1 sve super.

kamenjarka
04.12.2011., 08:27
hej cure.
polako iščitavam ovu temu, no dok to ne prođe imam par pitanja:
imamo skoro puna 2 mjeseca i s kombinacije izdajanja i bebimila smo od nedavno prešli skroz na bebimil (to je dobivao i u bolnici)

1. koliko realno jedu bebe s dva mjeseca? dajem mu 3.5 doze tj 140ml (iako na kutiji piše veća količina za njegovu dob) - jel to ok da ne povečavam dok mu je ovo dosta?
2. zadnjih par dana je prorijedio sa 6 na 5 obroka (znači 5x140ml) i dosta je veliki razmak po noći (između cca 21h do 5 ujutro) - brijem da je to ok? dobro napreduje
3. stolicu ima svaki drugi dan, ponekad i dva prođe. mogu li to kako regulirati? i malo ga grčevi muče (malo prijepodne, malo navečer)
3. voda, čaj? koji? koja količina i kako ( na žlicu, bočicu)? i kada - između obroka, ili netom poslije?
4. počeo je sliniti i zna odmah nakon obroka gurat šaku u usta. a čini mi se da nije gladan jer zadovoljno uzdahne kad popije 140ml do kraja....

hvala na savjetima i vašim iskustvima, a ja se bacam natrag na str 34 ove teme :D

maja.vk
04.12.2011., 08:46
1. koliko realno jedu bebe s dva mjeseca? dajem mu 3.5 doze tj 140ml (iako na kutiji piše veća količina za njegovu dob) - jel to ok da ne povečavam dok mu je ovo dosta?
2. zadnjih par dana je prorijedio sa 6 na 5 obroka (znači 5x140ml) i dosta je veliki razmak po noći (između cca 21h do 5 ujutro) - brijem da je to ok? dobro napreduje
3. stolicu ima svaki drugi dan, ponekad i dva prođe. mogu li to kako regulirati? i malo ga grčevi muče (malo prijepodne, malo navečer)
3. voda, čaj? koji? koja količina i kako ( na žlicu, bočicu)? i kada - između obroka, ili netom poslije?
4. počeo je sliniti i zna odmah nakon obroka gurat šaku u usta. a čini mi se da nije gladan jer zadovoljno uzdahne kad popije 140ml do kraja....

hvala na savjetima i vašim iskustvima, a ja se bacam natrag na str 34 ove teme :D

Mislim da ti stvarno sve ovisi o bebi...
Moja je do sada kaskala za dozama sa kutije. Kada je trebala papati 120 ml, papala je 90. Sada je jedva prihvatila 150. To nam je čak drugi pokušaj. Koliko ti piše na kutiji? Kako više od 150??
Razmaci klope...kako su i meni sada rekli nisu bitni ako bebač napreduje...moja je znala odvaliti 12 sati spavajući. Spavali i mi pa je nismo budili. Zapravo je nikada ne budim za jelo jer jednostavno nema smisla. Samo je razbudim i rijetko kada mi pojede.
Pijemo i čaj i vodu...vodicu joj dajem da mi se ne navuče na okuse. Uglavnom između obroka. Znam joj dati i guc poslije obroka da opere zubiće:zubeki: ili kada se probudi onako malo. Ali da pije uglavnom između obroka. Popije 10 ml iz guca max...
Mi smo na Nanu imali akcije sa stolicom...kakila je kao mali zeko----zelene kuglice. Sada je super. Jednom dnevno, nekada preskoči. To mi je OK.
Protiv tih grčića je probaj podignuti na podrigivanje i tokom jela. Ja moju dižem na pola...nekada i dva puta, ovisi kako jede.

Klarah, malecka se odvikla od nočnog hranjenja kada je imala grčeve. Toliko su je izmorili da je jadna pojela klopu i zaspala kao top do jutra. Znala mi se probuditi tek oko 10-11 h. Sunce mamino

maja.vk
04.12.2011., 08:49
Dobar članak o grčićima

http://www.junior.com.hr/default.aspx?id=47

kamenjarka
04.12.2011., 09:46
tnx. taj članak ti je dio njegove knjige: "godine prve, zašto su važne".
imam ju od početka i super je. vrlo konkretno govori o raznim problemima s bebama.

no svakako volim čut i iskustva ostalih mama :)

Lali Puna
04.12.2011., 09:54

jedu onoliko koliko im treba. nema bebe te dobi koja će se namjerno izgladnjivati niti će htjeti jesti ako je sita. mililitri nisu bitni, bitno je da je beba zadovoljna i da dobiva uredno na težini

nije potrebno. ni voda, a čaj osobito. preporuka svjetske zdravstvene organizacije. čaj ne samo da je nepotreban nego su i zaslađeni, stvara lošu naviku na slatke napitke + može poremetiti hranjenje jer beba puni želučić, a ne dobiva ono što joj treba.

4. počeo je sliniti i zna odmah nakon obroka gurat šaku u usta.

može bit da je pospan, a može bit da je samo otkrio da ima ruke! odnosno otkrio je nešto pa stavlja u usta da to upozna (u prvoj godini su djeca oralni tipovi i sve istražuju turanjem u usta)

kamenjarka
04.12.2011., 10:06
čaj ne samo da je nepotreban nego su i zaslađeni, stvara lošu naviku na slatke napitke + može poremetiti hranjenje

a kaj je s čajem od komorača u slučaju grčeva? pod uvjetom da u njega ne stavim šećer. u onom od dm-a ga niti nema jer je u vrećici kao čaj za odrasle, nije instant.
i ako bih to probala, mislim si nakon obroka, tak da znam da se najeo....?

Lali Puna
04.12.2011., 13:46
a kaj je s čajem od komorača u slučaju grčeva? pod uvjetom da u njega ne stavim šećer. u onom od dm-a ga niti nema jer je u vrećici kao čaj za odrasle, nije instant.

ma možeš, ali nije nužno. ionako se pretpostavlja da je djelovanje čaja od komorača više placebo koji psihički djeluje na roditelja, nije dokazana da doista ima ikakvo djelovanje protiv grčeva.
neće ti bebi škoditi, ali nema ni neke prijeke potrebe.

maya_zg
04.12.2011., 14:14

meni osobno caj od komaraca pomaze kad me boli trbuh il imam grceve...

e sad ja ga popijem minimano 2 dcl i vise, a beba ga pije po 10-20ml iza obroka tak da u toj mjeri ne vjerujem da moze pomoc, a sad ako ga popije vise to nije dobro jel nece imat u zelucicu mjesta za mlijeko, ja bi na tvom mjestu probala pa ces vidjet kakav ce bit efekt al svakako ponudi poslije obroka...

postoji mogucnost da ga nece htjet ni okusit (moja ni sad kad vec naveliko jede dohranu jako jako tesko priohvaca i vodu i caj...)

IMM
04.12.2011., 16:12
Prije sam se javljala na ovu temu i stalno kukala kako mali jede previše, sa nepuna 2mj znao je pojesti 7,8 obroka po 120ml...svi su govorili da je previše.. sve pokušavala da produžim razmak, tada je jeo svaka 2, 2,5h...da mi je netko onda rekao da ću ga sad sa 3mj siliti da jede ne bih mu vjerovala! Nekad pojede 120ml, nekad 60, 150, 100...uglavnom brljavi...
Prosjek je u 24h od 500 do 1000ml, tako da ga silim da bude bar 500,600ml kroz dan...
Joj lupala bi glavom od zid što sam ga onda pokušavala zavaravati, rijetko je uspjevalo, ali eto krivo mi je što sam uopće i pomišljala na to...:504:
Sad se brinem jer premalo jede..:rofl:
Uglavnom nikako na zelenu granu s ovim djetetom....:kava:

kamenjarka
04.12.2011., 16:27
Koliko ti piše na kutiji? Kako više od 150??

kaže bebimil: 2mj - 150ml vode+4 doze = 170ml

ali nekako mi se čini da bi mu to bilo puno. pogotovo što je do prije tjedan dana papao 120ml. tak da ja stavim 130ml vode + 3,5 doze = 140ml
mislim da bi njihovim tempom s 6mj pio ko smuk :rofl:

brijem da je to sve marketing tak da se brže potroši i da prije kupim drugu... tak i tak nam jedno pakiranje traje 3-4 dana....

maya_zg
04.12.2011., 16:28
Prije sam se javljala na ovu temu i stalno kukala kako mali jede previše, sa nepuna 2mj znao je pojesti 7,8 obroka po 120ml...svi su govorili da je previše.. sve pokušavala da produžim razmak, tada je jeo svaka 2, 2,5h...da mi je netko onda rekao da ću ga sad sa 3mj siliti da jede ne bih mu vjerovala! Nekad pojede 120ml, nekad 60, 150, 100...uglavnom brljavi...
Prosjek je u 24h od 500 do 1000ml, tako da ga silim da bude bar 500,600ml kroz dan...
Joj lupala bi glavom od zid što sam ga onda pokušavala zavaravati, rijetko je uspjevalo, ali eto krivo mi je što sam uopće i pomišljala na to...:504:
Sad se brinem jer premalo jede..:rofl:
Uglavnom nikako na zelenu granu s ovim djetetom....:kava:

:rofl: to svi mislimo za svoju djecu:rofl:

sve izmedju 500-1000ml je ok, pogotovo ak dobro dobiva na tezini, a ak je imao skok u razvoju normalno da je u tom periodu jeo vise...

maja.vk
04.12.2011., 16:58
kaže bebimil: 2mj - 150ml vode+4 doze = 170ml

Ista je količina i na Hippu. Moja to sada slisti bez problema. Prva dva dana je bilo brljanja.
A kako točno odrediš pola doze? Ja sam rađe bacala višak nego se igrala sa dozom.

kamenjarka
04.12.2011., 17:03
ima dozica na sebi neku crtu koja mi djeluje kao polovica, pa to koristim....
no sda si malo kontam, ak ostane na 5 obroka, možda bih mu i mogla za koji dan kad uđemo u 3mj, davati i 170ml.

Cattleya
05.12.2011., 17:49
Prije nekoliko stranica sam se raspitivala koje AD odabrati uz dojenje ako se povremeno mora nekud otići i ostaviti bebu, a izdajanje baš ne ide. Bila sam u Mulleru i nisam našla Hipp Pre u tetrapaku, ali sam našla Aptamil Pre i Aptamil 1 pakiranja od 5 vrećica sa 23 g, tj. u jednoj vrećici s količinom praha za 150 mL vode. Pakovanje od 5 vrećica košta 19,90 kn te sam to i uzela. To mo se čini najbolja opcija, nema odmjeravanja i, što je najvažnije, nema bacanja niti novaca niti AD. Ako ga ne iskoristim sad, iskoristit ću ga kad krene dohrana.

Lali Puna
05.12.2011., 18:01
a ja baš prekjučer vidjela te tetrapakiće u dm-u

cuba libre
05.12.2011., 18:36
a ja baš prekjučer vidjela te tetrapakiće u dm-u

Znači, to samo izliješ u bočicu i zgriješ? A koliko košta?

Lali Puna
05.12.2011., 18:56

da
nisam gledala, ali sigurno je puno skuplje nego da kupiš paket adaptiranog, znam da sam gledala te vrećice u mulleru i zaključila da je to za povremeno korištenje, da bi koštalo pet puta više valjda nego kupit u paketu
ima tetrapak pod dva deci i pola litre

cuba libre
05.12.2011., 19:11
da
nisam gledala, ali sigurno je puno skuplje nego da kupiš paket adaptiranog, znam da sam gledala te vrećice u mulleru i zaključila da je to za povremeno korištenje, da bi koštalo pet puta više valjda nego kupit u paketu
ima tetrapak pod dva deci i pola litre

A to sigurno. Meni bi eventualno trebalo kad idem negdje a znam da ga tamo možda neću moći dojiti pa da imam rezervu a da ne vučem i prah i termosicu i sav popratni sadržaj.
Hvala!

maya_zg
06.12.2011., 09:24

ja kupila hipp combiotic 1 u tetrapaku u dm-u ima 450ml, to je mojoj za 2 obroka i kosta 8 kn, mozda koju lipu vise,neznam sad tocno, eto,nije bas povoljno:kava:

i mora se u roku 24 h potrosit kad se otvori,otvoreno se drzi u hladnjaku.

pinkis
06.12.2011., 09:48
pozdrav! sin mi ima 5 mj i do sad je sisao (iskljucivo) ali unazad 10-ak dana poceo je jesti kasice (sama ih miksam). odusevljen je njima, i stvarno moze jako puno popapati, al pojavio se problem... sad je drasticno smanjio sisanje (po noci 2x a po danu samo ponekad trazi).
to mi donekle i pase jer se uskoro vracam na posao, al znam da dijete od 5 mjeseci mora imati vise mlijecnih obroka nego kasica, a on uporno odbija flasicu (i caj i adaptirano i vodu), samo bi jeo kasice i ponekad posikio malo.
ne zeli ni onaj hipp pap (kao frutolino al s prijelaznim adaptiranim mlijekom) na zlicicu.

da mu pravim milk shake (npr. moje mlijeko + banana, ili formula + banana ako ne mogu izdojit)? ili?

i jos jedno pitanjce, s obzirom da se ponekad nocu budi 3 i vise puta, dala bih mu novalac nf za veceru. kazu da je dosta gust, jel se moze jesti na zlicicu? kad mi vec dijete odbija bocicu da to iskoristim da je skroz preskocimo :)

maya_zg
06.12.2011., 12:21
neka djeca jednostavno pocnu odbijat cicu kad probaju kasice, ako odbija bocicu probaj mu dat na zlicicu neku mlijecnu kasicu npr s rizinim pahuljicama, bilo da mozes izdojit bilo s ad, ako vec mislis da ne dobiva dovoljno mlijeka. il jednostavno budi uporna pa ce prihvacat cesce, probaj mu davat u polusnu itd

ne trebas mu davat tu formulu od novalaca jel se sigurno ne budi od gladi, al mu mozes probat dati taj hipp pap on je jako zasitan prije spavanja cisto da vidis oce se onda budit il ne,mada vjerojatno nije zbog gladi nego iz navike...

maya_zg
06.12.2011., 14:18
da li netko koristi hipp 1 combiotic za bebe, pitam jer me zanima dali i kad ste poceli koristiti hipp combiotic 2, i da li je bilo nekih problema s stolicom bebe?

moja ima dost tvrdu stolicu al ne od hippa nego otkad jede dohranu pa me strah toga...

klarah
06.12.2011., 15:44
i ja sam kupila taj mali Pre Hipp od 2 deci. Kad negdje idemo. Baš mi je super što sad to ima za kupit.
Maya, ne znam ti odgovor, mi smo na Pre Hippu, a skoro smo 7 mjeseci. Par dana smo prešli na Hipp 1 i nije imala stolicu (inače ima tvrdu i neredovitu) pa smo se vratili na Pre Hipp i bolje je...

Cattleya
07.12.2011., 08:43
i ja sam kupila taj mali Pre Hipp od 2 deci. Kad negdje idemo. Baš mi je super što sad to ima za kupit.
Maya, ne znam ti odgovor, mi smo na Pre Hippu, a skoro smo 7 mjeseci. Par dana smo prešli na Hipp 1 i nije imala stolicu (inače ima tvrdu i neredovitu) pa smo se vratili na Pre Hipp i bolje je...

Znači to ima u DM-u? Idem onda tamo u nadi da ću naći i to.

Cattleya
07.12.2011., 09:51

Znači to ima u DM-u? Idem onda tamo u nadi da ću naći i to. I koliko košta tetrapak?

klarah
07.12.2011., 14:18
Znači to ima u DM-u? Idem onda tamo u nadi da ću naći i to. I koliko košta tetrapak?

ne sjećam se:D. sve zaboravljam:rolleyes:
ima i od 2 dcl i od pol litre, čini mi se. baš zgodno..

Cattleya
07.12.2011., 21:11
ne sjećam se:D. sve zaboravljam:rolleyes:
ima i od 2 dcl i od pol litre, čini mi se. baš zgodno..

Bila, našla i kupila. Cijena je nešt više od 6 kuna po tetrapaku od 2 dL. Sutra ću mu probati dati da vidim kako mu se sviđa.

paprenjak
12.12.2011., 11:41
Zanima me da li netko od vas koristi Novalac Allernova ad,to je za klince alergične na kravlje mlijeko?

pinkis
12.12.2011., 22:52
neka djeca jednostavno pocnu odbijat cicu kad probaju kasice, ako odbija bocicu probaj mu dat na zlicicu neku mlijecnu kasicu npr s rizinim pahuljicama, bilo da mozes izdojit bilo s ad, ako vec mislis da ne dobiva dovoljno mlijeka. il jednostavno budi uporna pa ce prihvacat cesce, probaj mu davat u polusnu itd

ne trebas mu davat tu formulu od novalaca jel se sigurno ne budi od gladi, al mu mozes probat dati taj hipp pap on je jako zasitan prije spavanja cisto da vidis oce se onda budit il ne,mada vjerojatno nije zbog gladi nego iz navike...

probat cu mu davat ad s rizinim pahuljicama :mig:
smije li se ad kuhati za pripremu ovakve kase? ja sam pretpostavila da ne smije, jer se i miksa s vodom ohladjenom na 40 stupnjeva...

a hipp pap necu vise ni pokusavat jer se 1. put kad ga je jeo sav ispovracao, a nakon toga ga ne zeli ni primirisati, uz to mu se i oko usta kad ga jede stvori crvenilo di god je bio umazan kasicom... dobra je i jednostavna ideja, al eto lose reagira na tu hranu.

maya_zg
13.12.2011., 10:48
probat cu mu davat ad s rizinim pahuljicama :mig:
smije li se ad kuhati za pripremu ovakve kase? ja sam pretpostavila da ne smije, jer se i miksa s vodom ohladjenom na 40 stupnjeva...

a hipp pap necu vise ni pokusavat jer se 1. put kad ga je jeo sav ispovracao, a nakon toga ga ne zeli ni primirisati, uz to mu se i oko usta kad ga jede stvori crvenilo di god je bio umazan kasicom... dobra je i jednostavna ideja, al eto lose reagira na tu hranu.

a zasto bi kuhala ad? ne,ad se ne smije prokuhavati, napravis normalno ad i unutra dodas rizine pahuljice i to se onda samo zgusne kroz kratko vrijeme:mig:

ancika
13.12.2011., 20:36
ja sam 9 mj dojila i sad mi je dosadilo izdajati se da bi mu napravila veceru i probala sam hipp za laku noc riza i cini mi se zob. ima u sebi prijelazno mlijeko i mali se izrigao. porobala opet nakon par dana i nakon jedne zlicice mu se poceo dizati zeludac. koje mlijeko mi savjetujete. jel ima kojih probnih, koje je to mlijeko koje ide na vrecice u mullera, koji broj, nisam znala da je sa ad toliko toga komplicirano. e da trebam uzeti u obzir i da kaka svaki drugi dan i to dosta tvrdo

i moj se tako izrigao. mm komentirao da ne moze vjerovati koliko beba moze povratiti

silky88
13.12.2011., 20:44
ja sam 9 mj dojila i sad mi je dosadilo izdajati se da bi mu napravila veceru i probala sam hipp za laku noc riza i cini mi se zob. ima u sebi prijelazno mlijeko i mali se izrigao. porobala opet nakon par dana i nakon jedne zlicice mu se poceo dizati zeludac. koje mlijeko mi savjetujete. jel ima kojih probnih, koje je to mlijeko koje ide na vrecice u mullera, koji broj, nisam znala da je sa ad toliko toga komplicirano. e da trebam uzeti u obzir i da kaka svaki drugi dan i to dosta tvrdo

Moja ima 8 mj i tjedan dana. ja ju i dalje dojim,a navecer prije spavanja papamo rizine pahuljice s AD. ja ti svojoj rizine radim sa Aptamil 1 AD,super ga je prihvatila.

Lali Puna
13.12.2011., 21:45
ancika, koliko dijete doji? ako dovoljno doji u principu nemaš razloga uvoditi mliječni obrok. drugo je kad je dijete na adaptiranom pa kad dijete dođe do trećeg obroka taj obrok mora biti mliječni jer doslovno zamjenjuješ bočicu mlijeka tim obrokom pa beba ne bi dobila dovoljno mlijeka...dojena djeca uglavnom nemaju tako strogi red hranjenja kao ona na adaptiranom pa osim ako baš ne doji oskudno možeš za večeru davati žitarice na vodi, recimo, s voćem i/ili povrćem ili, ako baš inzistiraš na mliječnom probat polako uvest jogurt.

možeš ti, naravno, kupit i ad i mućkat mliječne kašice s adaptiranim, ali i sama kažeš da je to komplicirano pa čemu da si kompliciraš život

14.12.2011., 07:44
jel moguće da mi dijete povrača od nestle juniora 1+? Ima 14,5 mj, koristimo nestle jedno 3 tjedna i gotovo svaku večer nakon što ga popije, ne odmah, ali nakon nekog vremena počne kašljati i na kraju se od tog nadraživanja i ispovraća. Nije bolesna, po danu ne kašlje, ne curi nos....sve ok. ujutro kad popije mlijeko opet isto, kašljanje, ponekad izbaci, ponekad ne i onda zaspi. ne kužim :ne zna: Do nedavno je pila bebimil i sve je bilo ok :ne zna:

Narona
14.12.2011., 07:49
:w
Kveščn - je li netko probao Müllerovo Beauty Baby AD?! Čini mi se sastavom isto kao i Hipp BIO.
Mi sad cicamo (iako sve manje otkako smo krenuli s dohranom), neke kašice radimo na AD, a nekad ga i popije (kad mene nema ili navečer prije spavanja).
Trenutno koristimo Hipp Combiotic 2 ali sam mislila preći na ovo Müllerovo.

Kako uopće napraviti prijelaz s jednog na drugi AD?! Dajem jednom ovo jednom ono?! Ako tako, koliko dugo?! :confused:

Hvala na pomoći! :)

Cattleya
14.12.2011., 15:26
jel moguće da mi dijete povrača od nestle juniora 1+? Ima 14,5 mj, koristimo nestle jedno 3 tjedna i gotovo svaku večer nakon što ga popije, ne odmah, ali nakon nekog vremena počne kašljati i na kraju se od tog nadraživanja i ispovraća. Nije bolesna, po danu ne kašlje, ne curi nos....sve ok. ujutro kad popije mlijeko opet isto, kašljanje, ponekad izbaci, ponekad ne i onda zaspi. ne kužim :ne zna: Do nedavno je pila bebimil i sve je bilo ok :ne zna:

Isključi taj nestle, vrati na Bebimil pa ćeš znati. Moja je povraćala iza dukatina šumsko voće.

leptirica 2
14.12.2011., 17:43
Isključi taj nestle, vrati na Bebimil pa ćeš znati. Moja je povraćala iza dukatina šumsko voće.

Nestle ti je rijetko,a Bebimil ili Hipp gusce...probaj sa guscim :)

ancika
14.12.2011., 19:36
ancika, koliko dijete doji? ako dovoljno doji u principu nemaš razloga uvoditi mliječni obrok.

on ujutro cica oko 8 pa oko 10 i 30 vocni dorucak sa zitaricam, oko 12 cica. to je povuci potegni, 15 h meso i povrce i onda oko 17 malo cica 19 vecera. do sad sam se za tu veceru izdajala ali to je max 80 ml i na tome radim zitarice. oko 21 cica prije spavanja. po noci nekad 2-3 cicanja ali nekad je bas aktivno a ponekad samo uspavljivanje. mali ima 9 mj. ja bi to izdajanje zamjenila sa ad. kupila danas u mullera u vrecicam ad aptamil pre. vidit cu oce li mu pasati. on je prvih 7 mj prespavao i sa 8 otkrio svijet i sad ako cica cimnesto susne on mora sve vidjeti tako da nemam pojma da li dobiva dovoljno mlijeka...

maya_zg
14.12.2011., 19:51
on ujutro cica oko 8 pa oko 10 i 30 vocni dorucak sa zitaricam, oko 12 cica. to je povuci potegni, 15 h meso i povrce i onda oko 17 malo cica 19 vecera. do sad sam se za tu veceru izdajala ali to je max 80 ml i na tome radim zitarice. oko 21 cica prije spavanja. po noci nekad 2-3 cicanja ali nekad je bas aktivno a ponekad samo uspavljivanje. mali ima 9 mj. ja bi to izdajanje zamjenila sa ad. kupila danas u mullera u vrecicam ad aptamil pre. vidit cu oce li mu pasati. on je prvih 7 mj prespavao i sa 8 otkrio svijet i sad ako cica cimnesto susne on mora sve vidjeti tako da nemam pojma da li dobiva dovoljno mlijeka...

moja je prva 2 tjedna prespavala:D

meni se cini ok da mu uvedes ad, to je normalno da ga je pocelo sve zanimati i da se nemoze skoncentrirat na cicanje kod moje je isto tak bilo pogotovo kad smo poceli s 4 mj s dohranom a s nekih 6 mj je prestala uopce cicati po danu sad jos cica sam pred jutro-ujutro u polusnu, al meni je ionako cilj bio dojiti 6 mj a ovo poslije mi nije bilo bitno.

15.12.2011., 09:19

jučer dobila bebimil i nije povračala, malo se zakašljala samo, gotovo ništa....

lamarina
17.12.2011., 08:14
jel netko možda čuo da je aptamil među bolijm ad zato jer ima najmanje šećera, a puno proteina, pa se zato kao djeca ne debljaju jako od njega?

surefire
17.12.2011., 10:52
Da, nema ni škroba ni šećera, smatraju ga jednim od najboljih adaptiranih mlijeka. Mi smo ga koristili i bili zadovoljni.

maya_zg
17.12.2011., 15:32
ja sam to isto procitala za aptamil, al mojoj nije pasao, neznam zasto, jednostavno ga nije bas htjela jesti, tj pojela bi jako jako malo, a onda kad je probala hipp je normalno jela. s tim da je ona super dobivala na tezini i kad je bila iskljucivo dojena, i kad je dojila u kombinaciji s aptamilom i sad kad pije hipp,tak da to debljanje ovisi i od bebe do bebe.

midica
17.12.2011., 20:46
Pozdrav!
Unaprijed se ispricavam radi duzeg posta ali moram istresti dusu...:(
Rodila sam prije 20 dana deckica od 4130gr. U bolnici je pao čak na 3790 bez obzira sto sam ga stalno stavljala na prsa. Jednostavno mlijeko nije naislo u količini koja mu je trebala... Jedva su nas otpustili doma uz napomenu da ga nadohranjujem svaki obrok sto sam i probala raditi da bi nakon par dana pokusala samo dojiti...Pijem stolitre, radim kompresije, masaze, izdajam se... Njemu nije dosta... svi nekako ponavljaju da izdrzim, da to ne traje vjecno, da ce brzo proci... a ja ne mogu otici na zahod, ne mogu se istusirati od njegovog natezanja cijeli dan i noc a mlijeka svejedno nema!:504:
Jel bio netko u sličnoj situaciji?
Kad stvarno vise ne mogu dodam mu Aptamil. Stvarno zelim dojiti i sve pokusavam... Ali nekako ne ide i izdrzati cu do kontrole pedijatra pa cu vidjeti sto on kaze...
Mame cije bebe su na AD-u, kako ih umirite kad plaču? Moj maleni uopće ne zaspe kad pocica bočicu... Opet muu moram dati sisu da se uspava jer nece dudu varalicu... Kako to izgleda kod vas?Kako ih uspavljujete? Koliko papaju?
Puno pitanja...A ja zbunjena i na izmaku... :(

Lali Puna
17.12.2011., 20:59
midica, nek ti netko iskusan provjeri kako mali hvata bradavicu, u tome je često tajna 'nema dovoljno mlijeka' (beba ne prazni dovoljno dojku pa se ni ne stvara novo mlijeko). daj mu cicu da zaspi. možeš probat s dudom

iako, prvi mjesec s bebom na cici čak i kad ima dovoljno mlijeka često izgledaju tako kao što si opisala - da nikud ne možeš od bebe koja je non stop na cici.

tu (http://forum.hr/showthread.php?t=650285) možeš dobiti puno korisnih savjeta

ancika
17.12.2011., 21:19
evo mene opet.
nakon riganja od hipp-a kupim ja njemu u mullera pre aptamil jer je na vrecice. i spremim zitarice koje inace voli, prva zlica nije mu se bas svidjela. a inace super jede i ja glupaca ga odvedem kod dida i tamo gledajuci njega sve pojede. i ja presretna jer je prihvatio aptamil kad ono nakon pola sata sve izrigao. da li je to normalno. inace mali ima 9.5 mj. sto ako ne prihvati adaptirano a ja krenem raditi? jel postoji neki postupak za uvodjenje ad. ajme koja glupa pitanja od mene. a bezveze mi je da mi maleni riga i da mu uporno dajem i mislim se jednom ce priihvatitiPozdrav!
:(

ja sam dojila pa ti mogu reci da je normalno da ti prva 2 mjeseca stalno visi na cici. tu se uspostavlja ponuda i potraznja. pitaj patronaznu da li beba dobro hvata ciku

Lali Puna
17.12.2011., 21:36
sto ako ne prihvati adaptirano a ja krenem raditi?

kad planiraš počet radit?
dobar dio djece koji doje nikad ne konzumiraju adaptirano, a nema ni potreba za tim.
ako misliš početi raditi kad beba navrši godinu dana - dijete tad već može jesti tri obroka krute hrane, dakle doručak, ručak i večera, a podojiš ga ujutro, navečer i eventualno popodne kad se vratiš s posla. i sve pet i bez adaptiranog.
jednako zapravo bi bilo i da počneš raditi i prije godinu dana.

sad već možeš uvesti jogurt pa žitne kašice koje bi umutila s adaptiranim umutiš s jogurtom (ja se nisam pridržavala onih uputa na kutiji, jednostavno dodaš pahuljica u jogurt do željene gustoće).
možeš uvesti i svježi sir, u kombinacijama s voćem ili povrćem.

štoviše, ako ne želiš uvoditi kravlje mlijeko nakon godine, uz jedan jogurt dnevno i dojenje dva puta dnevno dijete dobiva dovoljno mliječnog ;)

uglavnom, nemaš apsolutno nikakav razlog za brigu ako dijete ne prihvaća adaptirano mllijeko.

midica
17.12.2011., 21:37
Ma on super hvata bradavicu lijepo otvori usta široko, donja usna mu je izvrnuta, dojimo u svim položajima, nema coktanja, cujem kako guta...
Znam da prvi mjeseci su najgori, ali on uopce ne spava! Dam mu obje sise i on ne spava... Pustila sam ga jedno vrijeme da sise u prazno, ali sad se vec ljuti kad osjeti da mlijeka nema... I znam da izdajalica ne moze izvuci mlijeko efikasno kao beba, ali meni kap jednu nije izvukla...:( I pročitala sam topic o dojenju, sve sam pokušala...

klarah
18.12.2011., 08:11
Ma on super hvata bradavicu lijepo otvori usta široko, donja usna mu je izvrnuta, dojimo u svim položajima, nema coktanja, cujem kako guta...
Znam da prvi mjeseci su najgori, ali on uopce ne spava! Dam mu obje sise i on ne spava... Pustila sam ga jedno vrijeme da sise u prazno, ali sad se vec ljuti kad osjeti da mlijeka nema... I znam da izdajalica ne moze izvuci mlijeko efikasno kao beba, ali meni kap jednu nije izvukla...:( I pročitala sam topic o dojenju, sve sam pokušala...

Midica, evo ti moje iskustvo i savjet.
Kad smo došli iz bolnice, ja sam tako svoju bebu non-stop dojila, satima... Mislila sam da je to prve dane normalno, tako su mi govorili, tako sam čitala..
Uglavnom, nakon 10 dana kad je patronažna izvagala, skužili smo da, ne da nije dobila, nego da je izgubila još na kilaži i poslala nas na Rebro di smo zadržani 3 dana na infuziji. Ništa strašno, beba nije bila baš loše, ali je bila dehidrirana i definitivno joj je trebalo dodat adaptirano. Isto je pravilno i dobro cicala. I sad sa više od 7 mj i cica i pije adaptirano, a sad je već i dohrana tu...
Od tog sata kad smo joj tj. u bolnici dali ad, super normalno napreduje. S tim da je imala i produljenu žuticu...

Što sam ti htjela reći - izvaži ga, ako dobiva na težini, ne daji mu adaptirano, izdrži i bit će to ok s dojenjem, ako gubi na kilaži daj mu adapritano.

klarah
18.12.2011., 08:11

Midica, evo ti moje iskustvo i savjet.
Kad smo došli iz bolnice, ja sam tako svoju bebu non-stop dojila, satima... Mislila sam da je to prve dane normalno, tako su mi govorili, tako sam čitala..
Uglavnom, nakon 10 dana kad je patronažna izvagala, skužili smo da, ne da nije dobila, nego da je izgubila još na kilaži i poslala nas na Rebro di smo zadržani 3 dana na infuziji. Ništa strašno, beba nije bila baš loše, ali je bila dehidrirana i definitivno joj je trebalo dodat adaptirano. Isto je pravilno i dobro cicala. I sad sa više od 7 mj i cica i pije adaptirano, a sad je već i dohrana tu...
Od tog sata kad smo joj tj. u bolnici dali ad, super normalno napreduje. S tim da je imala i produljenu žuticu...

Što sam ti htjela reći - izvaži ga, ako dobiva na težini, ne daji mu adaptirano, izdrži i bit će to ok s dojenjem, ako gubi na kilaži daj mu adapritano.

proab
18.12.2011., 09:28
evo mene opet.
nakon riganja od hipp-a kupim ja njemu u mullera pre aptamil jer je na vrecice. i spremim zitarice koje inace voli, prva zlica nije mu se bas svidjela. a inace super jede i ja glupaca ga odvedem kod dida i tamo gledajuci njega sve pojede. i ja presretna jer je prihvatio aptamil kad ono nakon pola sata sve izrigao. da li je to normalno. inace mali ima 9.5 mj. sto ako ne prihvati adaptirano a ja krenem raditi? jel postoji neki postupak za uvodjenje ad. ajme koja glupa pitanja od mene. a bezveze mi je da mi maleni riga i da mu uporno dajem i mislim se jednom ce priihvatiti

Ovako kako pises je bilo mojoj frendici kad je probala uvesti ad. Uglavnom, dijagnoza je bila alergija na km, nije nikada uvela ad, dojila do godine dana i nakon toga rizino/sojino s kalcijem i povrce bogato kalcijem, proteine dobivao iz ribe, mesa. Mali je super...

Gala
18.12.2011., 10:12
Pozdrav!
Unaprijed se ispricavam radi duzeg posta ali moram istresti dusu...:(
Rodila sam prije 20 dana deckica od 4130gr. U bolnici je pao čak na 3790 bez obzira sto sam ga stalno stavljala na prsa. Jednostavno mlijeko nije naislo u količini koja mu je trebala... Jedva su nas otpustili doma uz napomenu da ga nadohranjujem svaki obrok sto sam i probala raditi da bi nakon par dana pokusala samo dojiti...Pijem stolitre, radim kompresije, masaze, izdajam se... Njemu nije dosta... svi nekako ponavljaju da izdrzim, da to ne traje vjecno, da ce brzo proci... a ja ne mogu otici na zahod, ne mogu se istusirati od njegovog natezanja cijeli dan i noc a mlijeka svejedno nema!:504:
Jel bio netko u sličnoj situaciji?
Kad stvarno vise ne mogu dodam mu Aptamil. Stvarno zelim dojiti i sve pokusavam... Ali nekako ne ide i izdrzati cu do kontrole pedijatra pa cu vidjeti sto on kaze...
Mame cije bebe su na AD-u, kako ih umirite kad plaču? Moj maleni uopće ne zaspe kad pocica bočicu... Opet muu moram dati sisu da se uspava jer nece dudu varalicu... Kako to izgleda kod vas?Kako ih uspavljujete? Koliko papaju?
Puno pitanja...A ja zbunjena i na izmaku... :(

Nemoj čekati do kontrole. Zovi patronažnu da ga izvaže ili ga izvaži sama ako možeš. Klarah ti je dala dobar savjet ako konstantno gubi na težini nemoj se baš igrati nego mu uz dojenje daj adaptirano. Možda da ti patronažna ipak provjeri tehniku.

lamarina
18.12.2011., 10:39
Da, nema ni škroba ni šećera, smatraju ga jednim od najboljih adaptiranih mlijeka. Mi smo ga koristili i bili zadovoljni.

ajde bašš mi je drago to čuti kad već to papamo i plaćamo :)
a i moram priznati da mi nije baš svejedno s obzirom da sam rodila curicu od 4480 g, a još voli pojest.. :)

lamarina
18.12.2011., 10:44
ja sam to isto procitala za aptamil, al mojoj nije pasao, neznam zasto, jednostavno ga nije bas htjela jesti, tj pojela bi jako jako malo, a onda kad je probala hipp je normalno jela. s tim da je ona super dobivala na tezini i kad je bila iskljucivo dojena, i kad je dojila u kombinaciji s aptamilom i sad kad pije hipp,tak da to debljanje ovisi i od bebe do bebe.

a da, ne mora svima sve ni pasati, bitno da beba papa i napreduje.. ja samo ne bi htjela da se moja ugoji :)

midica
18.12.2011., 12:05
Ja imam vagu doma i mogu ga izvagati kad hocu.
Nocas smo proveli cijelu noc s malim prekidima na cici i pred jutro sam mu dala bocicu jer vise nisam mogla izdrzati. Imam osjecaj da on jednostavno nema mjere. Kad dobije bocicu popije 40-50 ml i onda iducih sat vremena stenje, puše, reži... Na kraju mi bljucne, povrati i onesvijesti se:ne zna:
Kad je na cici, na cici je non stop i čim mu maknem cicu iz usta nastaje dreka i plač... On se vise tjesi sisom nego sto jede... Dudu varalicu nece, a s položajima, hvatanjem bradavice i svime ostalim je sve u redu... Mozda je on jednostavno cicoljubac :ne zna: Ali kako cu ja onda zivjeti s time??:rolleyes:

Cattleya
18.12.2011., 12:53
Nocas smo proveli cijelu noc s malim prekidima na cici i pred jutro sam mu dala bocicu jer vise nisam mogla izdrzati. Imam osjecaj da on jednostavno nema mjere. Kad dobije bocicu popije 40-50 ml i onda iducih sat vremena stenje, puše, reži... Na kraju mi bljucne, povrati i onesvijesti se:ne zna:
Kad je na cici, na cici je non stop i čim mu maknem cicu iz usta nastaje dreka i plač... On se vise tjesi sisom nego sto jede... Dudu varalicu nece, a s položajima, hvatanjem bradavice i svime ostalim je sve u redu... Mozda je on jednostavno cicoljubac :ne zna: Ali kako cu ja onda zivjeti s time??:rolleyes:

Prihvati dijete takvo kakvo je. Svima nam je više ili manje bilo tako prvih 3 mjeseca. Kako mali piški i koliko ima popišanih pelena?( ovo je za drugu temu)

sleepless
18.12.2011., 18:35
jel netko možda čuo da je aptamil među bolijm ad zato jer ima najmanje šećera, a puno proteina, pa se zato kao djeca ne debljaju jako od njega?

istina je, i mi smo zadovoljni. al mala je svejedno ko buhtlica. al ta pojede sve sta joj dam. nije mi ni jednu kašicu odbila otkad smo počeli kruto, a pojede sve ili skoro sve što joj spremim. prase malo:)))

klarah
18.12.2011., 19:07

ako ti dobiva na težini - onda nije gladan valjda. AKo pojede samo toliko i nakon toga bljucne i opet je nemiran, onda ne bi rekla da ti je gladan. I moje obje su htjele nonstop imat cicu u ustima gladne - negladne.

lamarina
19.12.2011., 12:46
istina je, i mi smo zadovoljni. al mala je svejedno ko buhtlica. al ta pojede sve sta joj dam. nije mi ni jednu kašicu odbila otkad smo počeli kruto, a pojede sve ili skoro sve što joj spremim. prase malo:)))

hehe, dijete jednostavno voli jesti, al to je super,šta sad da se moraš boriti s njom oko jela? :) moja za sad ide u dužinu :cerek:

IMM
19.12.2011., 17:46
Imam jedno blesavo pitanjce!
Kako se računa kolika je količina popijenog mlijeka..samo voda ili skupa sa hranom?
Npr. mi sad jedemo 150ml vode i 5 mjerica, ukupno 170ml..znači ukupna količina popijenog je 170ml...mislim ja sam do sada tako pratila, odnosno nisam prije pratila, ali mali je opasno počeo štrajkat sa hranom, pa sad stalno gledam da ne bude manje od 500ml u 24h.
Pitam jer sam čula par mišljenja da se računa samo voda pa ajde da priupitam ovdje.:ne zna:
I jel još koja mamica imala problema sa štrajkanjem oko hrane. Nama je 3,5mj, papamo Aptamil 1, sa 2mj je jeo mjericu od 150ml, a sad je to na jedvite jade, ni ne popije sve, imao 6 obroka, sad jedva 4.
Danas bili kod pedice, zdrav je, u 11 dana dobio 150g, nije puno, ali eto ne gubi, pa kao sve u redu. Dosad je dobivao po 1kg mjesečno, zadnji mjesec kad je i taj štrajk počeo 800g...
Nije nešto zabrinjavajuće ali eto dosad je tako fino papao, cijelu bočicu doslovno u gucu, a sad povuče par puta pa je to pola sata natezanja da bi popio bar 100ml...užas! Mislila ajd trajat će par dana, neka faza...a ono već prođe mjesec..:504:
Ima tko slično iskustvo!??

maya_zg
19.12.2011., 18:50
ja racunam skupa s hranom, dakle voda plus prah...

pa super ti je dobio na tezini,sta se brines, normalno je da ce sad sve manje i manje poceti dobivati, cca 500g mjesecno, tak da nemoj panicariti:mig:

dodje njima tako da nekad jedu vise,nekad manje, recimo moja prije spavanja pojede 250ml nekad u jednom dahu, a nekad na 150ml napravi pauzu, malo odahne pa za 10-ak min ostatak:D

moja je s 3,5 mj jos puno cicala pa neznam uopce koliko je mlijeka pila, al ak je znala dobit tu i tam koju bocu bilo je 150 ml (120+prah), a i dan danas ti ima jedno dojenje, 2 obroka od 180ml i taj jedan od 250ml uz puno dohrane (imamo 7,5 mj )i gospa vise nece samo mlijeko pa moramo unutra staviti uvijek neke pahuljice ili keksolino da joj bude finije:D

mozda je i tvojem dosadilo obicno mlijeko, pricekajte jos malo do 4 mj pa mu mozes staviti unutra rizine pahuljice il prosene da mu bude finije:D

20.12.2011., 09:48
Imam jedno blesavo pitanjce!
Kako se računa kolika je količina popijenog mlijeka..samo voda ili skupa sa hranom?
Npr. mi sad jedemo 150ml vode i 5 mjerica, ukupno 170ml..znači ukupna količina popijenog je 170ml...mislim ja sam do sada tako pratila, odnosno nisam prije pratila, ali mali je opasno počeo štrajkat sa hranom, pa sad stalno gledam da ne bude manje od 500ml u 24h.
Pitam jer sam čula par mišljenja da se računa samo voda pa ajde da priupitam ovdje.:ne zna:
I jel još koja mamica imala problema sa štrajkanjem oko hrane. Nama je 3,5mj, papamo Aptamil 1, sa 2mj je jeo mjericu od 150ml, a sad je to na jedvite jade, ni ne popije sve, imao 6 obroka, sad jedva 4.
Danas bili kod pedice, zdrav je, u 11 dana dobio 150g, nije puno, ali eto ne gubi, pa kao sve u redu. Dosad je dobivao po 1kg mjesečno, zadnji mjesec kad je i taj štrajk počeo 800g...
Nije nešto zabrinjavajuće ali eto dosad je tako fino papao, cijelu bočicu doslovno u gucu, a sad povuče par puta pa je to pola sata natezanja da bi popio bar 100ml...užas! Mislila ajd trajat će par dana, neka faza...a ono već prođe mjesec..:504:
Ima tko slično iskustvo!??

pa ja ne znam nikoga da nema takvo iskustvo :mig: to je sve normalno....bebe imaju puuuuno faza, navikni se. Moja je žderala ko luda, pa odbijala jesti uopće, pa opet žderala i tako stalno u krug već 15 mjeseci....:rolleyes: ali, ne zamaraj se previše, ako je gladan, jesti će....ako je sad 3,5 mj možda su mu krenuli i zubići, moja obično štrajka kad su zubići u pitanju. Prvi je dobila s 4 mj. Znam da bi tebi bilo lakše kad bi on pojeo obrok pa je 3 sata miran, pa opet jede i tako to...ali, neće uvijek biti kako nama paše. :mig:

bugaboo
23.12.2011., 16:34
Nasa curica je rođena sa 37+4 i danas ima 8 dana. Cijelo vrijeme je na adaptiranom (Bebimil) jer je meni tek prije 2 dana nadoslo mlijeko. U 5 dana od otpusta iz bolnice je dobila tek 30g pa je patronazna rekla da je to premalo i prebacila je na Pre Nan. Bebimil je skoro uvijek pojela cijelu dozu (80 ml), a sad 1. obrok Pre Nana od 100 ml pojela tek 35 ml. Jel to zbog prilagodbe na novo mlijeko koje je zasitnije ili joj ne pase?

sleepless
23.12.2011., 22:51
Nasa curica je rođena sa 37+4 i danas ima 8 dana. Cijelo vrijeme je na adaptiranom (Bebimil) jer je meni tek prije 2 dana nadoslo mlijeko. U 5 dana od otpusta iz bolnice je dobila tek 30g pa je patronazna rekla da je to premalo i prebacila je na Pre Nan. Bebimil je skoro uvijek pojela cijelu dozu (80 ml), a sad 1. obrok Pre Nana od 100 ml pojela tek 35 ml. Jel to zbog prilagodbe na novo mlijeko koje je zasitnije ili joj ne pase?

možda se navikava. jesi joj miješala mlijeka da se navikne na okus?
možda joj se samo nije jelo. i djeca imaju dane, kao i mi, kad su više ili manje gladna.

Lali Puna
24.12.2011., 09:53
nemam iskustva s tak malom bebom i adaptiranim, ali mi se 100 ml čini kao oooogromna doza za tak mali želučić...

Cattleya
24.12.2011., 10:29

I ja mislim da je 10 mL previše. Ne znam koji je smisao mijenjanja AD kad sva imaju cca 70 kcal/100 mL? Drugo, jel dojiš uz AD? I od koje je težine beba dobila cca 30 g? Od porođajne ili od otpusne?

bugaboo
24.12.2011., 15:02
I ja mislim da je 10 mL previše. Ne znam koji je smisao mijenjanja AD kad sva imaju cca 70 kcal/100 mL? Drugo, jel dojiš uz AD? I od koje je težine beba dobila cca 30 g? Od porođajne ili od otpusne?

Malena je dobila 30 g od otpusne tezine (3250g) i patronazna rekla da je to malo. Uz AD si mala jako malo pocica (tek se ucimo) pa to uopce ne brojim. Patronazna kaze da je Prenan za nedonoscad pa je to AD sugerirala da pocne bolje dobivati na tezini jer da je rođena 5 dana ranije bila bi nedonosce. Ova cifra za obrok od 100 ml je na uputama proizvođaca. Evo zadnjih 24 sata joj dajemo svakih 3 sata jesti i pojede kolicinu od 60 do 80 ml pa se nadam da je to dovoljno jer proizvođac navodi tu kolicinu od 100 ml za svaka 4 sata hranjenja.

Cattleya
24.12.2011., 16:15
Malena je dobila 30 g od otpusne tezine (3250g) i patronazna rekla da je to malo. Uz AD si mala jako malo pocica (tek se ucimo) pa to uopce ne brojim. Patronazna kaze da je Prenan za nedonoscad pa je to AD sugerirala da pocne bolje dobivati na tezini jer da je rođena 5 dana ranije bila bi nedonosce. Ova cifra za obrok od 100 ml je na uputama proizvođaca. Evo zadnjih 24 sata joj dajemo svakih 3 sata jesti i pojede kolicinu od 60 do 80 ml pa se nadam da je to dovoljno jer proizvođac navodi tu kolicinu od 100 ml za svaka 4 sata hranjenja.

Onda joj daj tako kako ste se sad uhodale. I nadaj se da će dobivati više na TT.

Lali Puna
26.12.2011., 16:25

pusti upute i tablice
tak mala beba nema još dovoljno veliki želudac da popije 100 ml i nema još dovoljno veliki želudac da jede svaka 4 sata
samo ti nju hrani svaka 3 sata (osobito jer malo dobiva na težini) i nek popije koliko hoće

midica
26.12.2011., 16:34
Koliko vase bebe pojedu po obroku?
Moj dječak od 4 tjedna pojede vise od 120ml:ne zna: , doduse ima skoro 5 kila:cerek:

I nema sanse da zaspe kad pojede bocicu:504:, prvo pocica, pa dodaj bocicu pa dok podrigne, rezi, stenje, to traje preko sat vremena... Možda mu i to remeti san :kava: nisam vise pametna...

I kako izgleda vas izlazak van? -jel nosite toplu vodu u termosu, ili što??

FIGICA
26.12.2011., 19:50
Koliko vase bebe pojedu po obroku?
Moj dječak od 4 tjedna pojede vise od 120ml:ne zna: , doduse ima skoro 5 kila:cerek:

I nema sanse da zaspe kad pojede bocicu:504:, prvo pocica, pa dodaj bocicu pa dok podrigne, rezi, stenje, to traje preko sat vremena... Možda mu i to remeti san :kava: nisam vise pametna...

I kako izgleda vas izlazak van? -jel nosite toplu vodu u termosu, ili što??

Moj kada je bio tako mali ne bi mogao više od 80 ml odjednom ali zato je jeo svaka 2 sata a ne 4
I da, kada sam planirala ostati duže vani uzela bi bočicu, unutra stavila praha koliko treba ili u dozator i toplu vodu u termosici i lijepo mu smučkala

Lali Puna
26.12.2011., 20:09
izmjeren prah u dozator, termosica s vrućom vodom, plastična s prokuhanom hladnom i prazna bočica. otkad nam je jednom pukla guma na povratku doma i mala urlala dok je MM montirao pomoćni kotač kad god idemo na malo dalji/dulji izlazak UVIJEK imam to sa sobom. nikad ne znaš što se može dogoditi.
(iako mi je sad palo na pamet da bi za nedajbože u torbi uvijek mogla nositi neku žnj bočicu i ovaj jedan tetrapak od 2,5 deci)

midica
26.12.2011., 21:41
Hvala vam.

On je sada strusio 120 ml, nisam dodavala cice jer su prazne:(, bas cemo vidjeti koliko će spavati jer danas nije spavao nego mozda 2h :rolleyes:

nina612
27.12.2011., 20:45
do kada bebi dajem aptamil 1? odnosno, kad se prelazi na 2?
hvala

Lali Puna
27.12.2011., 20:50
dokle god je bebi jedinica ok/dovoljna ne moraš prelaziti na dvoju. jedinica mlijeka su potpuno adaptirana, dakle najviše moguće slična majčinom, svaka brojka više je sve sličnije kravljem ;)
imam beba koje nikad nisu prešle na veći broj

FIGICA
27.12.2011., 21:05
do kada bebi dajem aptamil 1? odnosno, kad se prelazi na 2?
hvala

Meni je pedijatrica na sistematskom sa 6 mj rekla da mu pređem na 2 jel je malo bio pao na krivulji sa težinom a 2 ima škroba pa je kaloričnija
Sve dvojke i idu od 6 mj nadalje a trojke kako kod koga proizvođača,kod Nana je sa 8 mj,kod Aptamila sa 12

bugaboo
28.12.2011., 10:09

Jucer je patronazna vagala L. i ispada da je u 4 dana od kada je na Pre nanu dobila cak 350 g :cerek: Dobro papa, nekad vise, nekad manje, ali nikad ne odbija hranu pa nastavljamo istim tempom. U petak je novo vaganje pa cemo vidjeti kako ce tada biti.

Malo sam razmisljala i zakljucila da je ona u 5 dana od otpusta dobila samo 30 g jer se jos cistila pa je u biti zbog toga. U tom periodu je jako puno kakala, doslovno svaki 1,5h, sad kaka 2-4 puta dnevno.

midica
29.12.2011., 11:18
Mame, moja beba papa Aptamil 1, a malo ga i dojim prije bocice (nazalost, mlijeka nema dovoljno za cijeli obrok :().

Nekako mi se cini da ima tvrdu stolicu od Aptamila i da ga to muci jer kad pocnemo sa hranjenjem sve bude dobro 4-5 min i kad se krene natezati za kakati plače i odbija sisu... Stolica mu je bas formirana :ne zna:

Jel ima jos itko takvih problema?

rossi79
29.12.2011., 11:21
Mame, moja beba papa Aptamil 1, a malo ga i dojim prije bocice (nazalost, mlijeka nema dovoljno za cijeli obrok :().

Nekako mi se cini da ima tvrdu stolicu od Aptamila i da ga to muci jer kad pocnemo sa hranjenjem sve bude dobro 4-5 min i kad se krene natezati za kakati plače i odbija sisu... Stolica mu je bas formirana :ne zna:

postoji i Aptamil Comfort. to je formula koja se daje bebama sa zatvorom ili tvrdom stolicom.

midica
29.12.2011., 13:00
postoji i Aptamil Comfort. to je formula koja se daje bebama sa zatvorom ili tvrdom stolicom.

Znam da postoji, ali me brine prijelaz s jednog na drugi... Kako napravit prijelaz?
Dala sam mu malo caja od kamilice, mozda mu pomogne...

rossi79
29.12.2011., 13:06
Znam da postoji, ali me brine prijelaz s jednog na drugi... Kako napravit prijelaz?
Dala sam mu malo caja od kamilice, mozda mu pomogne...

čemu čaj??? čaj možeš piti ti, ali bebi čaj ne treba. koliko je beba stara?
a prijelaz... jedan dan stavi 2/3 aptamila 1 i 1/3 aptamila comfort, drugi dan pola jednog i pola drugog, a treći 2/3 aptamila comfort i 1/3 aptamila 1 i četvrti dan u potpunosti prijeđi na aptamil cofort...

midica
29.12.2011., 13:38
Maleni ima mjesec i 2 dana. Ma ni nece bas caj, a pedijatar mi ga je savjetovao na prvoj kontroli.

I hvala. Comfort mu nece skoditi sigurno pa mislim da cu probati jer mi i prducka jako puno:cerek:

rossi79
29.12.2011., 13:44
Maleni ima mjesec i 2 dana. Ma ni nece bas caj, a pedijatar mi ga je savjetovao na prvoj kontroli.

I hvala. Comfort mu nece skoditi sigurno pa mislim da cu probati jer mi i prducka jako puno:cerek:

gle, da omekšaš djetetu stolicu probaj uz aptamil comfort TI jesti hranu s dosta maslinovog ulja, to će najbolje omekšati stolicu. ali djetetu osim ad-a ne treba ništa, niti voda, a kamoli čaj. čemu, pobogu???

midica
29.12.2011., 14:15
To s uljem sam probala, kao i sa zasladenim cajem od kamilice, sljivama, svim cudesima...:rolleyes: pokusavat cu i dalje..

pedijatar je upotrebu caja objasnio na nacin da je rekao da ne mozemo bas uvijek napraviti AD u omjeru koji pise; nekad ga napravis rjede, nekad gusce pa zato i da mu dajem izmedu obroka. Moje dijete caj ne zeli nikako; u tjedan dana je danas uspio popiti 10ml.

ja se sve nadam da cu se uspjeti vratiti iskljucivom dojenju, jer sam na izmaku strpljenja/volje/snage sa cicanjem, bocicama, sterilizatorima i sl:503:

rossi79
29.12.2011., 14:24
To s uljem sam probala, kao i sa zasladenim cajem od kamilice, sljivama, svim cudesima...:rolleyes: pokusavat cu i dalje..

pedijatar je upotrebu caja objasnio na nacin da je rekao da ne mozemo bas uvijek napraviti AD u omjeru koji pise; nekad ga napravis rjede, nekad gusce pa zato i da mu dajem izmedu obroka. Moje dijete caj ne zeli nikako; u tjedan dana je danas uspio popiti 10ml.

ja se sve nadam da cu se uspjeti vratiti iskljucivom dojenju, jer sam na izmaku strpljenja/volje/snage sa cicanjem, bocicama, sterilizatorima i sl:503:

neće čaj? odmah skači do stropa od sreće i ukini ga jer zaista ničemu ne služi. to su bapske priče s tim čajevima. djetetu do dohrane ne traba ama baš nikakva tekućina osim mlijeka, bilo ono tvoje ili ad i toga se drži. a kad počne dohrana uvedi vodu i samo vodu, nikakve čajeve i sokove... tek ćeš vidjeti kako ćeš biti sretna ako uspiješ izbjeći nalijevanje sokićima i čajevima po noći.
a dojenje je definitivno najbolje. što više daj cicu i izbacuj obroke s ad-om.

midica
29.12.2011., 15:11
Davam mu cicu svaki put prije bocice, ali sad se počeo svađati s cicom cim ne tece:rolleyes:
i unatoč sisanju svejedno smaze 70-120ml AD poslije...

Perazg
29.12.2011., 16:32
neće čaj? odmah skači do stropa od sreće i ukini ga jer zaista ničemu ne služi. to su bapske priče s tim čajevima. djetetu do dohrane ne traba ama baš nikakva tekućina osim mlijeka, bilo ono tvoje ili ad i toga se drži. a kad počne dohrana uvedi vodu i samo vodu, nikakve čajeve i sokove... tek ćeš vidjeti kako ćeš biti sretna ako uspiješ izbjeći nalijevanje sokićima i čajevima po noći.
a dojenje je definitivno najbolje. što više daj cicu i izbacuj obroke s ad-om.

Ne slažem se. Rađe neka ona posluša pedijatra. Moj je isto bio na cici i ad-u i imali smo zelenu stolicu- dehidracija u njegovom slučaju. Doduše bilo je ljeto.
I ne mora biti čaj, obična voda, na žlicu ako se hoćeš vratiti dojenju.

BoniZG
29.12.2011., 18:50
ajmo ovako: na vece brojeve ad se prelazi po uputi proizvodjaca...zasto? kao sto se i mm mjenja kako dijete raste tako se i ad mjenja...djeci do 6 mj nije potrebna nikakava tekucina uz ad ili sisanje....bilo ljeto ili zima....a onda voda....seceri tako maloj bebi je trebaju....

klarah
29.12.2011., 20:10
Ne slažem se. Rađe neka ona posluša pedijatra. Moj je isto bio na cici i ad-u i imali smo zelenu stolicu- dehidracija u njegovom slučaju. Doduše bilo je ljeto.
I ne mora biti čaj, obična voda, na žlicu ako se hoćeš vratiti dojenju.

slažem se. Neće ga ubit malo čaja, a može mu pomoć za probavu što je u ovom slučaju potrebno i poželjno.

I što se tiče brojeva i prelaska adaptiranog moja je sa 7 mj na Pre Hippu. Valjda joj neću s tim naštetit s tim da i doji...

Zg_noj
03.01.2012., 11:00
Pozdrav svima !

Ponosni otac 2 blizanaca od 1,5 mjesec (3,5kg težine, rođeni sa 2,4 i 2,1kg) ima jedno pitanje...

Kako majka ne "proizvodi" dovoljno mlijeka za obojicu, 3 od 4 obroka od samog početka su ad. Ostatak je pokriven izdojenim mijekom pošto je jako nezgodno dojiti 2 klipana odjednom a i nisu naučeni od početka.
Još u rodilištu su počeli dobivati pre Nan od Nestle-a, a nakon par tjedan smo prešli na NAN 1 H.A. (antialergijski).

Trenutno ih sa navedenim ad hranimo svakih 3 sata po nekih 100-120ml tako da nam jedno pakiranje od 300gr traje jedva 2 dana. Obzirom na cijenu navedenog i činjenicu da će svakim danom trebati sve više i više, troškovi prehrane rapidno rastu pa sada iz čisto ekonomskih razloga razmišljamo o prebacivanju na neko jeftinije, naravno ukoliko time ne bi zakinuli bebice. Stolica je redovna i ok i uglavnom se podriguju. Često bljucnu, povrate svakih 2-3 dan.

koliko sam skužio NAN je skoro pa najskuplji, jeftiniji su i aptamil, hipp, beauty baby (koliko se sjećam iz muller-a)

Ima li potrebe forsirati navedeno H.A. mlijeko (nitko u familiji nema povijest alergija) i koje su njegove prednosti u odnosu na obično ad?

aniano
03.01.2012., 11:55
slažem se. Neće ga ubit malo čaja, a može mu pomoć za probavu što je u ovom slučaju potrebno i poželjno.

I što se tiče brojeva i prelaska adaptiranog moja je sa 7 mj na Pre Hippu. Valjda joj neću s tim naštetit s tim da i doji...

moj je sa 9 mjeseci na babylove pre, i po noci doji. ovaj ad ubacim samo u vecernju i jutranju kombinaciju. kako malac uz to jede sve ostalo, tj mlijeko mu nije jedina hrana, ne vidim u cemu bi bio problem. pokusali smo sa babylove jedinicom jer je kao zasitnije, pa nam nije leglo. tako da sa pre nastavljam do godine dana.

minory
03.01.2012., 11:56
ajmo ovako: na vece brojeve ad se prelazi po uputi proizvodjaca...zasto? kao sto se i mm mjenja kako dijete raste tako se i ad mjenja...djeci do 6 mj nije potrebna nikakava tekucina uz ad ili sisanje....bilo ljeto ili zima....a onda voda....seceri tako maloj bebi je trebaju....

totalna glupost

minory
03.01.2012., 11:59
Pozdrav svima !

Ponosni otac 2 blizanaca od 1,5 mjesec (3,5kg težine, rođeni sa 2,4 i 2,1kg) ima jedno pitanje...

Kako majka ne "proizvodi" dovoljno mlijeka za obojicu, 3 od 4 obroka od samog početka su ad. Ostatak je pokriven izdojenim mijekom pošto je jako nezgodno dojiti 2 klipana odjednom a i nisu naučeni od početka.
Još u rodilištu su počeli dobivati pre Nan od Nestle-a, a nakon par tjedan smo prešli na NAN 1 H.A. (antialergijski).

Trenutno ih sa navedenim ad hranimo svakih 3 sata po nekih 100-120ml tako da nam jedno pakiranje od 300gr traje jedva 2 dana. Obzirom na cijenu navedenog i činjenicu da će svakim danom trebati sve više i više, troškovi prehrane rapidno rastu pa sada iz čisto ekonomskih razloga razmišljamo o prebacivanju na neko jeftinije, naravno ukoliko time ne bi zakinuli bebice. Stolica je redovna i ok i uglavnom se podriguju. Često bljucnu, povrate svakih 2-3 dan.

koliko sam skužio NAN je skoro pa najskuplji, jeftiniji su i aptamil, hipp, beauty baby (koliko se sjećam iz muller-a)

Ima li potrebe forsirati navedeno H.A. mlijeko (nitko u familiji nema povijest alergija) i koje su njegove prednosti u odnosu na obično ad?

ja osobno mislim da je to bezveze, osim u slučaju kad je dijete alergično... jer ako ćemo djeci davati sve hipoalergenski kaj ce biti kad počnu jesti nomalnu hranu??

aniano
03.01.2012., 12:03
Pozdrav svima !

cestitam na blizicima :) ja imam iskustva s ad-om samo u dohrani, i samo sa pre mlijekom. ja koristim babylove, iako sam bila startala sa beba od nestle-a. no malcu to nije pasalo, plus bi dobio osip oko usta nakon svakog obroka. dakle nije ni marka (ime proizvoda) sve. babylove je iz dm-a, i mislim da je sasvim ok. generalno, ako je ad jeftinije ne mislim da je time i losije. samo mozda nema sve one probiotike, lgg-ove, bifiduse...ne znam koliko je to sve bitno, mozda ce neka mama s vise ad iskustva znat bolje. a za ha bi rekla da ako nije indiciran, mozete slobodno pokusat sa "obicnim"

Lali Puna
03.01.2012., 12:40
a zašto ste uopće prelazili na HA mlijeko?

Zg_noj
03.01.2012., 13:24
a zašto ste uopće prelazili na HA mlijeko?

pojma nemam.
zato što su tako žena i punica odlučili :rolleyes:

čak je i jedna naša prijateljica pedijatrica preporučila HA do navršenih 6 mjeseci

maya_zg
03.01.2012., 16:52
Pozdrav svima !

Ne, nema smisla davati HA formule u vasem slucaju. vecina mama koliko cujem koristi bebimil i hipp, dosta ih koristi i aptamil i nan, a ako cemo o cijeni najjeftiniji je babylove iz dm-a i mislim da je beauty baby iz mullera tu negdje po cijeni, tj isto dosta jeftin. mislim da su po kvaliteti svi tu negdje, jedino sto nije dobro tak malim bebicama cesto mijenjati mlijeko.

Nerea
03.01.2012., 17:09

slična ili ista situacija....imali smo problem, pa je patronazna rekla da mu dajem caj od komoraca....kako ga sada dojim bar pola obroka stolica se vratila na meku zlatnozutu...
comfort mi je odbijao jesti....

midica
03.01.2012., 21:27
slična ili ista situacija....imali smo problem, pa je patronazna rekla da mu dajem caj od komoraca....kako ga sada dojim bar pola obroka stolica se vratila na meku zlatnozutu...
comfort mi je odbijao jesti....

Nemoj me krivo shvatiti, ali drago mi je da ima jos netko situaciju kao ja. Koliko ti je beba stara? Koliko papa AD? Kako znas da papa pola tvog mlijeka i da li mu dajes obje dojke u jednom podoju?

Nerea
04.01.2012., 23:12
Nemoj me krivo shvatiti, ali drago mi je da ima jos netko situaciju kao ja. Koliko ti je beba stara? Koliko papa AD? Kako znas da papa pola tvog mlijeka i da li mu dajes obje dojke u jednom podoju?

...:) Beban je star 12 dana.....pojede otpr. 60tak ml AD,a kako je velika beba, i pretpostavljam da mu je potrebno barem 100-110 ml, nadam se da je ova druga polovica moje mlijeko......naravno....ne mogu biti sigurna.....isto tako zbog stolice pretpostavljam da pojede dovoljnu kolicinu mog mlijeka...:)
Kako se rodio veliki, a ja nisam imala mlijeka prvih tjedan dana, (a ni sad nemam dovoljno) patronazna je rekla jedan podoj jedna dojka...
usput mi se cini da imam sve manje mlijeka...bez obzira na puste cajeve, sokove i tekucinu koju pijem....:/

Lali Puna
05.01.2012., 08:36
.
usput mi se cini da imam sve manje mlijeka...bez obzira na puste cajeve, sokove i tekucinu koju pijem....:/

mlijeko će ti se raditi samo od (ispravnog) dojenja, a ne od sokova, čajeva i tekućina ;)
ako želiš povećati produkciju onda samo bebi daj cicu. i to prvo cicu pa ad, a ne obrnuto.

ancika
05.01.2012., 22:07
...:) Beban je star 12 dana......:/
mlijeko će ti se raditi samo od (ispravnog) dojenja, a ne od sokova, čajeva i tekućina ;)
ako želiš povećati produkciju onda samo bebi daj cicu. i to prvo cicu pa ad, a ne obrnuto.

dobro ti je lali rekla. sto vise bebu stavljaj na cicu i nece ti ni trebati ad. moj se isto rodio velik. prvi put je dobio ad u rodilistu a nakon toga tek sa 9 mj i tad je rigao od njega.

probaj stavljati bebu da cica i daj mu radje obe cice. nemoj bas u svemu sluzati patronaznu. odi na temu dojenje tamo ce ti cure pomoci da skroz izbacite ad naravno ako zelis...

Nerea
05.01.2012., 22:33

znam,ali smatram da mi ovo nikako ne moze odmoci...:)
tako i radimo od prvog dana, pa sam mislila da ce se kolicina mog mlijeka povecavati, a trazenje AD smanjiti....vidit chemo

Nerea
05.01.2012., 22:39
dobro ti je lali rekla. sto vise bebu stavljaj na cicu i nece ti ni trebati ad. moj se isto rodio velik. prvi put je dobio ad u rodilistu a nakon toga tek sa 9 mj i tad je rigao od njega.

probaj stavljati bebu da cica i daj mu radje obe cice. nemoj bas u svemu sluzati patronaznu. odi na temu dojenje tamo ce ti cure pomoci da skroz izbacite ad naravno ako zelis...

beba je svaka tri sata na cici, a ako se uznervozi, onda mu dam i izmedju....
patronazna je rekla to u najboljoj namjeri, jer nije bilo dovoljno za dva uzastopna podoja...

klarah
06.01.2012., 08:18
Nerea, stavljaj bebu na obje cice prije adaptiranog. Tako sam ja radila (i radim). Brže će ti se povećat količina ako daješ obje, ne može škodit. Što više pocica, to će manje adaptiranog popit.
i moja je imala i ima tvrdu stolicu - brijem takvo dijete jer mi je prva curka pila puno više adaptiranog od ove pa je imala od prvog dana super normalnu i čestu stolicu dok ova beba od prvog dana nema svaki dan i tvrda joj je i usprkos svim pokušajima i popriličnom dojenju (sad je već na dohrani 2 mjeseca) - opet joj je stolica neredovita i tvrda, rijetko je ok. A jede voće, dajem joj probiotik, čajeve, vodu... Tak da...

Moja ima 8 mj i još uvijek doji iako je s 10 dana završila i na adaptiranom. Tako da ide to, samo ti daji obje cice, bude ti se povećalo mlijeko, u svakom slučaju ako i ne bude dovoljno bar se neće smanjivati, a što više i dulje dojiš - to bolje. Nema veze što nije isključivo. Bolje ikako nego nikako.

La_LuNa
07.01.2012., 14:22
cure, jel necija beba papa babylove ad?
kakva su vam iskustva, kak ste zadovoljne?

mi smo na 2 bocice bebimila (zelenog) dnevno vec neka 2 i pol mjeseca, ostalo je na mm. sad primjecujem da mi proizvodnja mlijeka opako steka i vjerojatno cemo povecavati kolicine ad :( pa si nekak mislim da bi je prebacila na babylove cisto zbog cijene.. a opet me malo frka jer s bebimilom nismo imali nikakvih problema, ni sa stolicom, ni s bljucanjem, odlicno ga je prohvatila.. pa se sad grizem kaj ak joj zeznem probavu zbog mog eksperimentiranja..
plus, sto za tjedan dana krecemo s dohranom.. hoce joj to biti preveliki sok?

Gala
07.01.2012., 15:21
pojma nemam.
zato što su tako žena i punica odlučili :rolleyes:

čak je i jedna naša prijateljica pedijatrica preporučila HA do navršenih 6 mjeseci

Ma nema to baš nekog smisla s HA ako zbilja nemate alergiju u obitelji. Obični nan (onaj pro s probiotikom) ima cijenu kao i sva ta mlijeka otprilike (hipp, aptamil.. možda je bebimil nešto jeftiniji ali sve je to tu negdje) HA je skuplji mislim za 15ak kuna. Možda bi vam bilo najjednostavnije preći na obični nan bar nećete mijenjati proizvođača a i vjerojatno je sličnije.

klarah
07.01.2012., 15:53
cure, jel necija beba papa babylove ad?
kakva su vam iskustva, kak ste zadovoljne?

mi smo na 2 bocice bebimila (zelenog) dnevno vec neka 2 i pol mjeseca, ostalo je na mm. sad primjecujem da mi proizvodnja mlijeka opako steka i vjerojatno cemo povecavati kolicine ad :( pa si nekak mislim da bi je prebacila na babylove cisto zbog cijene.. a opet me malo frka jer s bebimilom nismo imali nikakvih problema, ni sa stolicom, ni s bljucanjem, odlicno ga je prohvatila.. pa se sad grizem kaj ak joj zeznem probavu zbog mog eksperimentiranja..

ja bi da sam na tvom mjestu, naravno ako ikako financijski mogu - ostala na ad koji još očito paše. Probaj taj novac ušparat na nečem drugom. Pošto počinješ i s dohranom, može to sve bit previše za njenu probavu. Moja otkad smo na krutoj hrani non-stop ima problem - tvrdu stolicu. Moja je na Pre Hippu i ne usudim se mijenjat, a ima 8 mjeseci.

Lali Puna
07.01.2012., 17:17

ma, osim ako ti o toj razlici u cijeni doslovno ne ovisi egzistencija, ono da nećeš imat za kruh, ne isplati ti se riskirat

jer sad ti je beba u razdoblju kad je na vrhuncu po količini mlijeka koju treba
kad uvedeš dohranu to se smanjuje - s vremenom sve više mlijeka zamjenjuješ krutim obrocima i ostat ćeš vrlo brzo na eventualno jednoj bočici (a kad beba bude imala 8-9 mjeseci i to možeš mijenjati s jogurtom ili svježim sirom, što je sve jeftinije od ad)
mislim da ti se zbog toga ne isplati riskirati promjenu mlijeka

IMM
08.01.2012., 10:18
Jel ima koja mamica da svom bebaču daje Aptamil Pregomin???
Zbog sumnje na alergiju na kravlje mlijeko, pedica nam dala da probamo ovo mlijeko. On se osuo i imao česte vodenaste stolice od običnog Aptamila. Stolicu smo dali na analizu i pozitivna je na krv što upućuje na alergiju, alergo testove još nismo radili, ali planiramo iako pedica sumnja da će išta pokazati.
Pregomin koristi 4 dana, nisam još primjetila neko poboljšanje što se tiče osipa, a stolica mu je postala zelena i još uvijek je vodenasta.
Nisam više pametna šta raditi, ne znam koliko treba proći vremena na ovom mlijeku da bi se vidjele neke promjene?
Imamo 4mj i nismo na nikakvoj dohrani, znači isključivo ovo mlijeko koristimo.

sleepless
08.01.2012., 19:04

Ako stigneš pogledaj malo stare postove. Nekako mi se u glavi vrti da je netko pisao o tome.

cvijetić1
08.01.2012., 21:56
Zbog sumnje na alergiju na kravlje mlijeko, pedica nam dala da probamo ovo mlijeko. On se osuo i imao česte vodenaste stolice od običnog Aptamila. Stolicu smo dali na analizu i pozitivna je na krv što upućuje na alergiju, alergo testove još nismo radili, ali planiramo iako pedica sumnja da će išta pokazati.
Pregomin koristi 4 dana, nisam još primjetila neko poboljšanje što se tiče osipa, a stolica mu je postala zelena i još uvijek je vodenasta.
Nisam više pametna šta raditi, ne znam koliko treba proći vremena na ovom mlijeku da bi se vidjele neke promjene?

mi smo ga koristili.maleni je imao dva tj kad je zavrsio u bolnici zbog proljeva.ako se osipao od pregomina i ako osip traje znaci da mu mlijeko ne pase.neka ti pedica propise nesto drugo.inace nama je trebalo skoro tj dana da se mali navikne na pregomin tj da se probava navikne.inace za zgusnjavanje stolice su mojem malom davali hipp ors.to se mjesa s mljekom.pitaj pedicu da li mu to mozes davati..najbolje ti je narucit se kod gastroenterologa.mojem malom su radili test osjetljivosti kad je imao 3mj.bio je hospitaliziran

IMM
09.01.2012., 11:53
mi smo ga koristili.maleni je imao dva tj kad je zavrsio u bolnici zbog proljeva.ako se osipao od pregomina i ako osip traje znaci da mu mlijeko ne pase.neka ti pedica propise nesto drugo.inace nama je trebalo skoro tj dana da se mali navikne na pregomin tj da se probava navikne.inace za zgusnjavanje stolice su mojem malom davali hipp ors.to se mjesa s mljekom.pitaj pedicu da li mu to mozes davati..najbolje ti je narucit se kod gastroenterologa.mojem malom su radili test osjetljivosti kad je imao 3mj.bio je hospitaliziran

Moj mali ga je prihvatio od prve, pio je dok je imao grčeve Aptamil Comfort koji je odvratnog okusa isto pa mu valjda ovo nije bio problem.:D
Nije se on osuo od pregomina, nego prije toga..evo danas sam primjetila da mu se povlači, manje se crveni ali je koža jako suha. Mažem ga kremom Excipial u Lotion, ona mu je ok.
Jel su i tvome stolice bile zelene? Na kutiji sam vidjela da ima duplo više željeza u sebi od običnog Aptamila, pa si mislim da nije od toga. A za rijetku stolicu mislila sam mu možda dodati u mlijeko rižinih, kažu da one znaju stvrdnuti malo stolicu!?:ne zna:

f@ye
10.01.2012., 13:25

Nama su rekli da treba i do 3 tjedna da se svi ostaci KM isčiste iz tijela. Osip je počeo lagano nestajati nakon 5 dana, za cca 2 tjedna se koža skroz očistila. Drekec je bio svikakvih boja i oblika, ali uglavnom zeleno i vodenasto :503: To bude se sredilo s početkom dohrane.

P.S. moj pije Alfare

lamarina
17.01.2012., 20:25
poklanjam jednu kutiju Prenana, neotvoreno, rok trajanja do 2013. pa ako netko hoće neka se javi u pp... pozzz

housewife
18.01.2012., 10:25
Malecka je 14 i pol meseci.Od gidine dana pije Aptamil 3,ujutro i uvečer.Trebam li još nešto staviti u mlijeko uvečer?:confused:

Lali Puna
18.01.2012., 11:35
a zašto bi stavljala? da doji, bi li stavila nešto u cicu?

rossi79
18.01.2012., 14:06
Malecka je 14 i pol meseci.Od gidine dana pije Aptamil 3,ujutro i uvečer.Trebam li još nešto staviti u mlijeko uvečer?:confused:

možeš staviti žitarice u mlijeko i djetetu davati obrok na žlicu. osim što ćete napustiti bočicu povećat će se i zasitnost obroka.

housewife
19.01.2012., 09:11
Još uvijek se budi po noći pa ne znam jel možda gladna.Ponekad joj dam vodu i zaspi dalje.

rossi79
19.01.2012., 09:12
Još uvijek se budi po noći pa ne znam jel možda gladna.Ponekad joj dam vodu i zaspi dalje.

ako se zadovolji vodom onda nije gladna. probaj malo pojačati večernji obrok sa žitaricama i nema nikakvog straha od gladi. dijete treba naučiti da je noć za spavanje, a da se igra i jede po danu. ako ste izdržali već bez jela po noći onda ga nemoj ni vraćati. ako se budi daj vodu i spavate dalje...

yxw
19.01.2012., 15:19
Ima li netko iskustva sa neocat formulom. Pedijatrica nam ju je uvela zbog sumnje na alergiju na kravlje mlijeko. Malenoj je stolica postala maslinastozelena.Tnx!

IMM
20.01.2012., 14:02
Ima li netko iskustva sa neocat formulom. Pedijatrica nam ju je uvela zbog sumnje na alergiju na kravlje mlijeko. Malenoj je stolica postala maslinastozelena.Tnx!

Mi smo na Pregominu, ali mislim da su ti sve te formule za alergiju manje, više jednake...stolica je isto takve bolje i vodenasta...jedna forumašica mi je napisala da se to regulira sa dohranom...tako da nemaš problema.
Ne znam kako su vama zaključili da je alergija u pitanju, moj je imao osip, koji se sad povukao, prihvatio je mlijeko iako sam se malo pribojavala jer je stvarno odvratnog okusa...:D

ancika
22.01.2012., 21:46
pozdrav svima, imam jedan problem, maleni mi ne prihvaca ad. ima 10.5mj i dojim ga. ali problem mi je izdajanje i htjela bi mu te vecere raditi na ad. probali smo uvesti jogurt ali ne prihvaca ga. ako nesto ima u sebi ad odmah povrati. da li postoji neko pravilo kojim se ide.tipa mjesati sa necim, vise vode, ne znam ni sama... kakvi su ovi ad junior sto idu od godine dana.da li mogu njih mozda sa 11 mj posto ga namjeravam i dalje dojiti ujutro i navecer. svaki savjet je dobrodosao. hvala

aniano
23.01.2012., 10:33
pozdrav svima, imam jedan problem, maleni mi ne prihvaca ad. ima 10.5mj i dojim ga. ali problem mi je izdajanje i htjela bi mu te vecere raditi na ad. probali smo uvesti jogurt ali ne prihvaca ga. ako nesto ima u sebi ad odmah povrati. da li postoji neko pravilo kojim se ide.tipa mjesati sa necim, vise vode, ne znam ni sama... kakvi su ovi ad junior sto idu od godine dana.da li mogu njih mozda sa 11 mj posto ga namjeravam i dalje dojiti ujutro i navecer. svaki savjet je dobrodosao. hvala

koji i kakav ad ste probali? mislim koju marku, koji broj (pre, 1, 2...)? nije bas prakticno isprobavat razlicite vrste, a i kosta. ako bas nikakav ad ne prolazi i ne da ti se zezat s time, a dojit ces i dalje onda uzi nesto tipa rizino mlijeko ili zobeno mlijeko. to nije pravo mlijeko i ne zamjenjuje mlijecni obrok, ali je dobro za vecernje grizeve i slicno. ako zelis opet pokusat sa ad, ja bi preporucila pre varijantu (inace za svako ad mlijeko pise tocan omjer koliko praha-koliko vode) i nebi se dala zavarat tim junior mlijekom. mislim da je to sasvim suvisno. ili kreni sa mlijekom drugih sisavaca tipa kozjim. hm, na tebi je da odlucis :) s jogurtima ti isto moze bit da moras testirat razlicite proizvodjace, neki su zbilja kiseli ili ih mijesaj s necim sto voli da zamaskiras...

midica
23.01.2012., 11:19
Koliko vase bebe od 2 mj jedu po obroku? I koliko imaju obroka?

Moj maleni od 2 mj bi trebao jesti 150ml u 5 obroka (tako pise na kutiji Aptamila a pedijatar je rekao da se vodim s time :rolleyes:) ali on rijetko pojede toliko u obroku i jede svaka 3 sata sto nas dovodi do veceg broja obroka...

klarah
23.01.2012., 20:08

Moj maleni od 2 mj bi trebao jesti 150ml u 5 obroka (tako pise na kutiji Aptamila a pedijatar je rekao da se vodim s time :rolleyes:) ali on rijetko pojede toliko u obroku i jede svaka 3 sata sto nas dovodi do veceg broja obroka...

ma baš skroz zanemari to s kutije, naravno da to nema veze s vezom. I sasvim je normalno da u toj dobi ima više od 5 obroka. Dijete si stvori ritam koji mu paše, a pedijatru je to najlakše reć.
Moja nikad nije popila ni blizu toliko i imala je jedno 6 obroka prvih par mjeseci.
To ti je skroz normalno:mig:

ancika
23.01.2012., 20:37
koji i kakav ad ste probali? mislim koju marku, koji broj (pre, 1, 2...)? nije bas prakticno isprobavat razlicite vrste, a i kosta. ako bas nikakav ad ne prolazi i ne da ti se zezat s time, a dojit ces i dalje onda uzi nesto tipa rizino mlijeko ili zobeno mlijeko. to nije pravo mlijeko i ne zamjenjuje mlijecni obrok, ali je dobro za vecernje grizeve i slicno. ako zelis opet pokusat sa ad, ja bi preporucila pre varijantu (inace za svako ad mlijeko pise tocan omjer koliko praha-koliko vode) i nebi se dala zavarat tim junior mlijekom. mislim da je to sasvim suvisno. ili kreni sa mlijekom drugih sisavaca tipa kozjim. hm, na tebi je da odlucis :) s jogurtima ti isto moze bit da moras testirat razlicite proizvodjace, neki su zbilja kiseli ili ih mijesaj s necim sto voli da zamaskiras...

kupila sam za probu aptamil pre jer je bio na vrecice. uz to je probao one kasice od milupe sto se mute sa vodom i u sebi imaj ad. povratio odmah. hipp je probao na isti nacin. ali recimo one hipp za laku noc u staklenki prolaze a u kutiji ne... jednom sam sebi napravila cokolino na km i bas mu idem dati zlicicu da vidim reakciji i odmah mu se digne zeludac. kupili smo i rizino mlijeko i napravili griz na njemu i isto mu se digao zeludac. zobeno nismo ni probali. probala sam mu u jogurt staviti secera plus voce ali pojede maksimalno 3 zlice i na svaku se strese. zato me zanima jel postoji neko pravilo uvodjena ad, tipa mjesati sa mojim nekom vrijeme :ne zna: ili da odustanem od ad i cekam godinu dana i krenem sa kravljim. a nece ici u jaslice pa nisam ni mislila tako rano uvoditi kravlje vec sam htjela ad ili neki junior nakon godine. e da. npr ima od milupe griz koji na mom mlijeku jede a na vodi isto povrati... uzas. inace sve ostalo super jede. ako voli super a ono malo stvari sto ne voli nece ni usta da otvori:)

maya_zg
23.01.2012., 20:56
hmmm, meni je cudno to da povraca sva mlijeka. svakako bih se konzultirala s pedijatrom o tome:ne zna:

od jogurta probaj one nestle baby jogurte ima ih raznih okusa, il probaj u obican staviti nekog voca, mozda onda prihvati? ili probaj pomijesati kravlji sir s bananom? ili mozda da probas neki drugi ad, hipp il bebimil:ne zna:

sleepless
23.01.2012., 22:54

moja je uvijek jela manje količine, ali isto na tri sata tako da je u konačnici jela tu negdje s preporučenim, ali još češće više od toga.

Lali Puna
23.01.2012., 23:16
ancika, to s povraćanjem smrdi na alergiju na km. iako, kažeš da je i na rižinom povratio..svakako se obrati pedici.
ne postoje pravila s uvođenjem ad, pa neke bebe ih piju od rođenja ili par tjedana i ne uvodi se ništa postepeno.

aniano
24.01.2012., 08:50
kupila sam za probu aptamil pre jer je bio na vrecice. uz to je probao one kasice od milupe sto se mute sa vodom i u sebi imaj ad. povratio odmah. hipp je probao na isti nacin. ali recimo one hipp za laku noc u staklenki prolaze a u kutiji ne... jednom sam sebi napravila cokolino na km i bas mu idem dati zlicicu da vidim reakciji i odmah mu se digne zeludac. kupili smo i rizino mlijeko i napravili griz na njemu i isto mu se digao zeludac. zobeno nismo ni probali. probala sam mu u jogurt staviti secera plus voce ali pojede maksimalno 3 zlice i na svaku se strese. zato me zanima jel postoji neko pravilo uvodjena ad, tipa mjesati sa mojim nekom vrijeme :ne zna: ili da odustanem od ad i cekam godinu dana i krenem sa kravljim. a nece ici u jaslice pa nisam ni mislila tako rano uvoditi kravlje vec sam htjela ad ili neki junior nakon godine. e da. npr ima od milupe griz koji na mom mlijeku jede a na vodi isto povrati... uzas. inace sve ostalo super jede. ako voli super a ono malo stvari sto ne voli nece ni usta da otvori:)

kad kazes povrati, jel to onako samo bljucne to sto je uzeo u usta ili zbilja povrati sve sto je recimo taj dan pojeo i jesi li primjetila neke druge reakcije tipa osip i slicno? ja sam ad davala uvijek samo i nisam mijesala sa svojim mlijekom, moj pije babylove pre, ali ne samo nego uvijek u kasici. ja cu s godinom dana prijeci na km, a inace mogu ti i ja smao ponovit ono sto su napislai na dohrani da kombiniras s nekim drugim izvorom kalcija.

ancika
24.01.2012., 16:21
hmmm, meni je cudno to da povraca sva mlijeka. svakako bih se konzultirala s pedijatrom o tome:ne zna:

od jogurta probaj one nestle baby jogurte ima ih raznih okusa, il probaj u obican staviti nekog voca, mozda onda prihvati? ili probaj pomijesati kravlji sir s bananom? ili mozda da probas neki drugi ad, hipp il bebimil:ne zna:
probala sam jogurt sa secerom plus voce , isto tako svjezi sir. to ne povrati ali nece vise od 3 zlice i sav se strese. danas sam mu probala dati onaj danonino svjezi sir sa jabukom i kriskom i pojeo samo 2 zlice
ancika, to s povraćanjem smrdi na alergiju na km. iako, kažeš da je i na rižinom povratio..svakako se obrati pedici.
ne postoje pravila s uvođenjem ad, pa neke bebe ih piju od rođenja ili par tjedana i ne uvodi se ništa postepeno.
on je meni povratio i kad mu napravim recimo milupin griz ili 7 korn samo na vodi, na mome mlijeku jede bez problema. i dize mu se zeludac na npr cvjetacu. a i ja sam bila takva kao mala. ostalo super jede
kad kazes povrati, jel to onako samo bljucne to sto je uzeo u usta ili zbilja povrati sve sto je recimo taj dan pojeo i jesi li primjetila neke druge reakcije tipa osip i slicno?
povrati toliko da mislim da izbaci sve iz sebe. mm je rekao da ne moze vjerovati da beba moze toliko povratiti. nema nikavih osipa cak ni oko guze sto nam je inace problem cim je jedan dan u jednokratnim pelenama

aniano
25.01.2012., 08:33
probala sam jogurt sa secerom plus voce , isto tako svjezi sir. to ne povrati ali nece vise od 3 zlice i sav se strese. danas sam mu probala dati onaj danonino svjezi sir sa jabukom i kriskom i pojeo samo 2 zlice

mozda da mu ponudis mlaki jogurt, mislim ne direktno iz frizidera. ja obicno stavim zobene pahuljice u tekuci jogurt i ostavim na sobnoj temp pola sata da nabubri. i onda dodam voce. mozda mu jogurt onako hladan nije bas hit... s druge strane mozes zasad ostavit sve to mliecno sa strane, i krenut preko namirnica tipa zob, brokoli, ili ako mu dajes da pije vodu, onda flasiranu vodu koja ima dosta kalcija u sebi. vidi na etiketi.

ancika
25.01.2012., 22:05
mozda da mu ponudis mlaki jogurt, mislim ne direktno iz frizidera. ja obicno stavim zobene pahuljice u tekuci jogurt i ostavim na sobnoj temp pola sata da nabubri. i onda dodam voce. mozda mu jogurt onako hladan nije bas hit... s druge strane mozes zasad ostavit sve to mliecno sa strane, i krenut preko namirnica tipa zob, brokoli, ili ako mu dajes da pije vodu, onda flasiranu vodu koja ima dosta kalcija u sebi. vidi na etiketi.

ja sam htjela da prihvati jogurt tako da imamo veceru a da se ja ne moram izdajati. jer popodne on spava 1 h a ja moram pumpati:) do sad sam mu davala jogurt mlaki, evo danas sam stavila 3 velike zlice jogurta, pola zlicice secera i pola banane i pojeo. ali cim vidi bijelo necka se da proba :) i jucer mu dala te dukatino i nije htio i danas drzim malog i izvadim dukatino da ja pojedem otvorim i dam mu jer je gledao i on pojedo skoro cijeli i to nakon vecere.
eto mozda ima nade za nas:) jos mi je prihvatio griz radjen na tekucini od juhe:) jupi za mene. imamo neku konkretnu veceru
ne brinem se ja da on ne prima dovoljno kalcija jer jede i brokulu i zitarice i to bas voli. vodu pije janu kupovnu.
htjela sam samo sebi olaksati da se ne moram izdajati i kad pocnem raditi da mu moja mama moze dati nesto jesti

sad sam otisla skroz u off

da se vratim na ad. s obzirom na cijelu situaciju da li je najbolje da nakon godinu dana opet probam neki ad od 10 mj sto idu, ili ad junior ( ako to je ad) ili kravlje mlijeko. namjeravam ga i dalje dojiti. nakon godine ujutro i prije spavanja...

ruxy
26.01.2012., 11:55
vidla sam da se piše o alergiji na adaptirano mlijeko.. naime,moja mala je još u rodilištu dobila pre hipp i s time smo ju i doma nastavili hraniti,jer nisam imala mlijeka.. no međutim nakon cca 3tj smo primjetili krv u kakici i završili u Klaićevoj... sumnja na alergiju na kravlje mlijeko.. dobili upute da koristimo ISKLJUČIVO Altheru... naravno,na recept je,ali imamo i doplatu od cca 45kn po piksi koja traje 3 dana.. stolica joj je sada zelena,i ne redovita (prije je bila nakon svakog jela),ali kaže dr iz Klaićeve da je to sada vjerovatno kako bi i trebala imati,da se sad regulira stolica,jer kao nije normalno da ima posle svakog obroka,da je kao i to ukazivalo na to da nekaj ne štima... HVALA BOGU sada je ok,idući tj idemo na kontrolu... :)

midica
27.01.2012., 21:50
Neka mi netko objasni kako da dijete od 2 mjseca stavim na dijetu?:mad:

Jutros smo bili pedijatru i rekao mi je da pripazim koliko mu dajem jesti jer da je puno dobio i da mu dajem 20-30 ml manje. Pijemo aptamil 1 svakih 3 sata, ponekad bude gladan i prije pa mu dadem i malo cice, a sad pije 150ml. Čaja nece, vode nece, nista pod milim bogom nece osim cice i mlika:503:

ruxy
28.01.2012., 12:56
ma to su gluposti... pa bolje da je djete bucmastije i zdravo nego mršavo i bolesno... meni su 2 pedijatrice i patronažna rekle da dam maloj jesti kad hoće (jede svaka cca 3h) i čaja kad hoće... normalno dobiva na kilaži,ni previše ni premalo...

maya_zg
28.01.2012., 14:29

Jutros smo bili pedijatru i rekao mi je da pripazim koliko mu dajem jesti jer da je puno dobio i da mu dajem 20-30 ml manje. Pijemo aptamil 1 svakih 3 sata, ponekad bude gladan i prije pa mu dadem i malo cice, a sad pije 150ml. Čaja nece, vode nece, nista pod milim bogom nece osim cice i mlika:503:

a koliko je tocno dobio na tezini? jel nesto mi je u sjecanju da za ad postoji neka maximalna tezinu koju bi dijete trebalo dobiti, pa zato pitam, mada mislim da je taj maximum dost velik i rijetko koje dijete toliko dobije:ne zna:

IMM
28.01.2012., 16:15

Mislim da nema načina na koji tako maloj bebi možeš uskratiti hranu...:ne zna:
Ne znam šta ćeš dobiti da mu daš 30ml manje, vjerojatno će ti prije tražiti jesti jer će biti gladan.
Ako te to tješi moj je isto bio jaaaako velika papalica u počecima, tražio jesti svaka 2h i to AD, mi smo nešto malo dojili, ja se stalno brinula oko toga..isto sa 2mj jeo mjericu od 150ml vode, znači 170ml ukupno...sad ima 5mj i jede tu istu količinu. Ja sam puno puta već doživjela da štrajka sa jelom par dana, pa onda fino papa, pa opet štrajk i tako stalno....sad smo opet u štrajku..:rolleyes:
Sam će on to sebi izregulirati...meni su isto tako govorili tu na forumu, nisam vjerovala dok eto nisam doživjela...sve to došlo na svoje, sad pije i vodice, a u početku ni primirisati čaju i vodi.
Neću ti reći zanemari savjete pedijatra, ali mi nije jasno kako djetetu uskratiti jelo, kad je gladan onda je gladan, nema tu puno mudrosti...možeš ga jedino ostaviti da plače, a što postižeš s tim...ništa i dalje će biti gladan...:ne zna:

midica
28.01.2012., 16:50
Ja ga malo dojim i onda dodam AD. Prvi mjesec je dobio kilo, sad je dobio u mjesec dana 2 kile.
Pokusavam mu uvaliti caja na bocicu,zlicicu, spricu... Nece, pa nece... Jedino sto sam uspila je da smanjim kolicinu AD po obroku, znaci da mu napravim 120ml svakih 3 sata a ostatak nadopunim cicom:rolleyes:

I super mi je to sto mi je pedijatar rekao da je samo na majcinom lijeku da ne bi bilo strasno koliko je dobio, a ovo vec treba pripaziti:503: a koliko ja znam kalorijske vrijednosti su skoro jednake :ne zna:

Lali Puna
28.01.2012., 18:48
I super mi je to sto mi je pedijatar rekao da je samo na majcinom lijeku da ne bi bilo strasno koliko je dobio, a ovo vec treba pripaziti:503: a koliko ja znam kalorijske vrijednosti su skoro jednake :ne zna:

pedijatar ti je u pravu
od majčinog mlijeka se ne stvaraju masne stanice, od adaptiranog da - tako nekako
a onda te masne ostaju za cijeli život
beba ti je malo previše dobila, a bome i pije količinu mlijeka za 4 mjeseci

probaj reducirati obroke za jednu dozu i vidi dal beba dovoljno spava, možda je zbog tog cendrav
i moj je jeo po 150 ml s 2 mjeseca jedno kratko vrijeme, al to je jer je bio nervozan od premalo spavanja, a mi smo tumačili kao glad, a on nije odbijao
jede aptamil 1, sad ima 4 mjeseca, jede 150 ml svaka cca 3,5sata. a ogromna beba je.

midica
28.01.2012., 20:37
Lali, SAD je cendrav i ne spava nikako:rolleyes: A kako sad vi spavate?
Roden je sa 4200g/54; mislim da ga to svrstava u ogromne bebe.
I masne stanice ne nastaju samo od adaptiranog mlijeka koliko ja znam; ali da; sve masne stanice koje stekne do druge godine zivota imat ce cijeli zivot...

Zasada reduciram na nacin da pravim 120ml pa cu polako, sto cu...:504:

Lali Puna
28.01.2012., 20:58
tak smo i mi..s dva mjeseca je bio na 150 pa smo stali na loptu, krenuli sređivati spavanje i smanjivali mlijeko (ja sam sa starijom naučila lekciju i znala da je krivo turat bočicu u usta samo ako je beba cendrava, a prošlo je cca tri sata od obroka). smanjili smo na 120 i na 120 je bio skroz donedavno, do 4 mjeseca praktički..a kako je urednije spavao tako je i povećavao razmak između obroka.
odnosno, mi smo povećavali jer bi prošlo tri sata od obroka, a dijete sretno i zadovoljno.
nije baš pohvalno, ali da, davali smo mu bočicu bez veze, zapravo nije bio gladan nego pospan.
sad spava prilično uredno, ali to je zato jer sam ja uložila ogroman trud da prokljuvim ritam koji mu paše i da ga ne šopam samo zato jer on plače, a jeo je prije 3 sata.

moj je rođen mrvicu manji od tvog (3740/52) i isto je u tom razdoblju između mjesec i dva, kad je pio tako puno mlijeka, dobio 2 kile. pedica nije špotala jer je u prvom mjesecu dobio jako malo (jer nisam htjela dat adaptirano sve dok nismo iscrpili sve da uspostavimo dojenje) pa se to kao kompenziralo.

idemo uskoro na pregled da vidim koliko je dobio od tad.
ali 2 kile u mjesec dana JEST previše i treba napraviti nešto po tom pitanju.
ne kažem da bebu staviš da dijetu nego samo da svaki put prije no što mu daš mlijeko, i to pogotovo toliko mlijeka, triput promisliš traži li on tad stvarno baš mlijeko ili je umoran, dosadno mu je ili slično. imaj na umu da u toj dobi mogu biti budni cca sat, maksimalno sat i po između dva spavanja.
ja sam tek s drugim djetetom skužila da za x puta kad je starija urlala i kad sam ja bila uvjerena da ima grčeve ili da je gladna je zapravo bila - prepremorena.

Nerea
28.01.2012., 22:13

...:D tako je nekako izgledao i nas prvi posjet pedijatru....prvi mjesec dana je dobio 1340 od porodjajne tezine....i narastao 5cm..:D a jel ti povuce odmah svih 150 ml od gladi ili se tjesi bocicom....ono cucka...:)

hm da i meni ne pada na pamet svog stavljat na dijetu.....doduse ja ga jos uvijek i dojim i nadohranjujem....

midica
28.01.2012., 22:48
Nerea, ponekad on vuce kao da nije jeo 3 dana:rolleyes: I ja ga dojim i nadohranjujem, isto kao i ti.

Lali, on nekada bude budan i duze od sat ipo vremena:) Primjerice sad. Budan je od 20h; ni da bi oka sklopio. Pojeo je 120 ml, dala sam mu cicu, dala sam mu dudu varalicu, nunala sam ga, mazila, pjevusila... Uglavnom sam iscrpila sve metode:503: Eno ga sad MM zabavlja pa koji prije odustane:rofl:

Nerea
29.01.2012., 10:04
Nerea, ponekad on vuce kao da nije jeo 3 dana:rolleyes: I ja ga dojim i nadohranjujem, isto kao i ti.

Lali, on nekada bude budan i duze od sat ipo vremena:) Primjerice sad. Budan je od 20h; ni da bi oka sklopio. Pojeo je 120 ml, dala sam mu cicu, dala sam mu dudu varalicu, nunala sam ga, mazila, pjevusila... Uglavnom sam iscrpila sve metode:503: Eno ga sad MM zabavlja pa koji prije odustane:rofl:

ja sam primjetila da ima dana kad ne želi zaspati ako mu nedostaje doslovno 20ml mlijeka....:ne zna: je li to samo tako bezveze...ili mu je zaista potrebno ne znam......ali radi mog mira mu ponudim....
isto tako...popodne recimo oko 6-10 zna biti jako nervozan...to nisu (pravi) grcevi, samo nervoza ne zeli cicu, ne zeli dudu, ne mozes ga uspavati, i nema veze koliko je pojeo.....ne zeli naravno ni AD......i onda mu taj period prodje i gotovo....
koliko ti je jeo AD-a sa mjesec dana?....

maya_zg
29.01.2012., 10:08
Jer imao netko slicnu situaciju- ovako- promjenila sam bebi (8,5 mj) ad iz hipp combiotic 1 u hipp combiotic 2, koji inace ide od 6 mj, bilo me strah da ne dobiva povoljan omjer svih tih tvari iz jedinice i dobro ga je prihvatila ali vec 2 noci ju muci probava ko kad je bila skroz mala- vrti se u krevetu, stenje i grci i pritome ne place al ju to smeta i probudi:ne zna:

nije da ima pri tome vjetrove il nesto samo ju nesto frce unutra tak mi se cini tak joj je bilo prvih 3-4mj a poslije se zna promeskoljit nekad kad ima vjetrice al ovo bas traje i traje tokom noci, malo se smiri pa opet i budi ju stalno:(

inace nema osjetljivu probavu, jela je u zadnje vrijeme i mahune i kelj i nikad joj nis nije smetalo i nadimalo ju a sad ova dva dana jede isto laganu hranu a muci ju to pa mislim da je od mlijeka.

kaj da sad radim da se opet vratim na jedinicu?strah me da to nije prigodno za njezinu dob, jel ima tu jos mama koje koriste jedinicu tak dugo?

kojih to tvari dvojke imaju vise da bi ju moglo smetat-mozda zeljezo?

s obzirom da su dvojke manje adaptirane jel moguce da ju smetaju ti neki proteini km-a?:confused:

midica
29.01.2012., 11:49
nerea, ja i ti dijelimo lokaciju :mig:

Vise pojma nemam koliko je jeo s mjesec dana. Kako ga ti dojis? Ja sad dam cicu pije svake bocice:ne zna: s time da vec 2 noci lezi sa mnom i samo cica (beskonačno dugo i non stop :rolleyes:)