PDA

View Full Version : Minimalna veličina zemlje za gradnju?

implant
13.02.2008., 01:54
Dobia sam na poklon zemljiste u splitu,gradzevinska zona je ali me brine posto je malo dal se moze na njemu graditi i ako moze do koje velicine,zemlja je 180m2,susjedi su rodbina tako da ne prestavljaju problem

Robi
13.02.2008., 02:15
Dobia sam na poklon zemljiste u splitu,gradzevinska zona je ali me brine posto je malo dal se moze na njemu graditi i ako moze do koje velicine,zemlja je 180m2,susjedi su rodbina tako da ne prestavljaju problem
ne znam kako ide to s građenjem, al jedan savjet:
ništa ti ne kontaj s rodbinom, jednom se može:
1) dogodit da se posvađate pa te jebu u mozak (oš par primjera :p)
2) da prodaju, pa te ti novi jebu u mozak
sve legalno :mig:

implant
13.02.2008., 02:34
kuzim to.

McGrubi
13.02.2008., 07:42
180m2 je stvarno malo
odi u ured za graditeljstvo i tamo pitaj

Saško
13.02.2008., 08:55
Baš i nije neki poklon, misliš dobio si puno, a ono kita...
Dok si dobar sa rodbinom, neka ti prodaju još onoliko kvadrata koje onda pripojiš svojima kako bi mogao podići nešto.
180m2 ti je 18x10 metara, zar ne?

Ipanema
13.02.2008., 09:18
Pa napravi usku zgradicu na katove :p

Ako ne mozes u sirinu, mozes u vis :D

Saško
13.02.2008., 10:02
imaš u urbanističkim planovima za svako mjesto, pa i ST, pravilo koje ti kaže koliko minimalno mora biti građevinska čestica, a da bi uopće mogao bilo što početi graditi. Negdje je to 450, negdje 800 m2.
A isto tako ima i faktor izgrađenosti, pa npr. za faktor od 0,2 možeš na zemljištu od 500 m2 izgraditi maksimalno 100 m2 objekt. Bez obzira koliko visoka i uska kućica bila.
Iako ipanema to sve zna...

Ipanema
13.02.2008., 10:04
...
Iako ipanema to sve zna...

Ne zna...

implant
13.02.2008., 11:33
se moze graditi na zemlji i kolika gradzevina,zemlja je velicine 180m2 i u gradzevinskoj zoni je???

Ipanema
13.02.2008., 11:39
Cemu dvije teme iste tematike, implant?

implant
13.02.2008., 11:55
nisam jos na ti sa forumom,lose se snalazim.

nn-st1
13.02.2008., 11:56
evo. mozda je ovo odgovor..

-Veličina građevne čestice za gradnju stambene i stambeno-poslovne građevine koje se grade u neizgrađenom dijelu naselja (mješovita namjena) iznosi:
-za slobodnostojeće građevine – najmanje 600 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 18 m;
-za dvojne građevine – najmanje 480 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 14 m;
-za građevine u nizu – 360 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 6 m.

Slobodnostojeća građevina je građevina koja sa svih strana ima neizgrađeni prostor (vlastitu građevnu česticu ili javnu površinu); uz građevinu može biti prislonjena pomoćna građevina.

Dvojna građevina je građevina čija se jedna strana nalazi na međi građevne čestice i na toj strani se naslanja na susjednu građevinu, a sa ostalih strana ima neizgrađeni prostor; maksimalna visina dvojne građevine izvan obuhvata GUP-a (čije su granice utvrđene ovim Planom) je P+2.

Građevina u nizu je građevna cjelina od najmanje tri međusobno prislonjene građevine približno jednakih gabarita i oblikovanja, čija gradnja, rekonstrukcija, dogradnja ili nadogradnja uvjetuje cjelovito rješenje građevne cjeline; maksimalna visina građevine u nizu izvan obuhvata GUP-a (čije su granice utvrđene ovim Planom) je P+1.

implant
13.02.2008., 11:57
ocito se moze nesto sa zemljom kada se grebu kupci zha nju pa se zato raspitujem.

implant
13.02.2008., 12:01
dimenzija zemlje je 14 sirina i 13 duzina.

implant
13.02.2008., 12:02
nn-st1 fala

Saško
13.02.2008., 12:27

-Veličina građevne čestice za gradnju stambene i stambeno-poslovne građevine koje se grade u neizgrađenom dijelu naselja (mješovita namjena) iznosi:
-za slobodnostojeće građevine – najmanje 600 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 18 m;
-za dvojne građevine – najmanje 480 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 14 m;
-za građevine u nizu – 360 m2, s tim da širina građevne čestice, mjerene na mjestu građevnog pravca građevine, ne može biti manja od 6 m.

Slobodnostojeća građevina je građevina koja sa svih strana ima neizgrađeni prostor (vlastitu građevnu česticu ili javnu površinu); uz građevinu može biti prislonjena pomoćna građevina.

Dvojna građevina je građevina čija se jedna strana nalazi na međi građevne čestice i na toj strani se naslanja na susjednu građevinu, a sa ostalih strana ima neizgrađeni prostor; maksimalna visina dvojne građevine izvan obuhvata GUP-a (čije su granice utvrđene ovim Planom) je P+2.

Građevina u nizu je građevna cjelina od najmanje tri međusobno prislonjene građevine približno jednakih gabarita i oblikovanja, čija gradnja, rekonstrukcija, dogradnja ili nadogradnja uvjetuje cjelovito rješenje građevne cjeline; maksimalna visina građevine u nizu izvan obuhvata GUP-a (čije su granice utvrđene ovim Planom) je P+1.

Nadam se da si pročitao da je pokretač topica rekao da je to u Splitu, a da za druga mjesta vrijede neka druga pravila

nn-st1
13.02.2008., 12:56
Nadam se da si pročitao da je pokretač topica rekao da je to u Splitu, a da za druga mjesta vrijede neka druga pravila

ovo i jest za područje splita, ALI...(dalje zaključi sam, kakav se odgovor očekuje na šturo i nejasno pitanje)

mirjanazg
06.04.2008., 12:29

NE VRIJEDI SVUGDJE! npr: VODICE: u izgradjenim dijelovima gradjevinskih podrucja min.350m2 uz min.sirinu 14m, a u neizgradjenim dijelovima gradjevinskih podrucja i pretezno nedovrsenim prostorima min.400m2 uz min.sirinu 16m.

sky cruiser
08.04.2008., 07:17
Sv. Nedelja minimalno 400 m2 / 14 m

Uffizi
09.04.2008., 02:12
A zna li tko za Lovran koliki je minimum? I mozda neke linkove za njihov GUP i slicno?

looney tunes
09.04.2008., 10:09
ja imam zemlju veličine 1000 m/2, s tim da je širina 11 m a jako je dugačko. da li se može na tome napraviti kuća, prizemlje bi bilo 65 m/2,a potkrovlje 55 m/2. lokacija zg-okolica sesveta? da li netko zna, molim pomoć?!:s

Krijes Sedam
20.07.2008., 13:14
Frend prodaje zemljište od 330m2, u građevinskoj zoni, pored ceste, u Marčana općini, blizu Pule.
Nešto je načuo da po novome pacela mora biti minimalno 500m2, ali mislim da to vrijedi za Zagreb...

Zna li netko koja je minimalna veličina građevinskog zemljišta na kojemu se smije graditi za Istru/Pulu?

Gdje bih to mogao saznati?

damir9
21.07.2008., 08:16
ja imam zemlju veličine 1000 m/2, s tim da je širina 11 m a jako je dugačko. da li se može na tome napraviti kuća, prizemlje bi bilo 65 m/2,a potkrovlje 55 m/2. lokacija zg-okolica sesveta? da li netko zna, molim pomoć?!:s

Pitat u uredu za urbanizam....u Sesvetama.....sve ovisi o PUP-u ili GUP-u (ovisi u kom je dijelu zemljište)

..ali mislim da je to dovoljna širina za niz ili dvojni...nikako za samostojeći objekt...

....ali opet ponavljam....pitat u uredu za urbanizam..ili potražit na netu GUP ili PUP za Sesvete..

zacitana
30.01.2010., 19:09
zna li netko kolika je minimalna dozvoljena površina građevinske čestice za obiteljsku kuću na šolti (otvoreni tip izgradnje)?

trazim vec satima na internetu neki dokument u kojem to pise, ali ne pronalazim...

pretpostavljam da bih za informaciju mozda mogla nazvati upravni odjel za prostorno uređenje splitsko-dalmatinske zupanije?

Palos
30.01.2010., 19:59
zna li netko kolika je minimalna dozvoljena površina građevinske čestice za obiteljsku kuću na šolti (otvoreni tip izgradnje)?

trazim vec satima na internetu neki dokument u kojem to pise, ali ne pronalazim...

pretpostavljam da bih za informaciju mozda mogla nazvati upravni odjel za prostorno uređenje splitsko-dalmatinske zupanije?

http://www.solta.hr/op/hr/opcina-solta/prostorni-planovi