PDA

View Full Version : Antioksidanti i vitamini za lice

AFRODITA69
17.10.2005., 02:24
jucer sam bila na jednom rockasu i upoznala zenu koja se bavi kozmetikpm,al ne u smislu mazanja i make upa opcenito,nego kozmetikom u smislu ocuvanja "mladenackog izgleda(lica)".dakle,zena radi za jednu od poznatih svjetski firmi ciji prozivodi dosezu jako visoke cijene za mini ambalazu a time i malo prozivoda upakiranog u toj ambalazi...ali koliko sam sama upoznata sa tom linijom,znam da je sve super i da sve"radi"za cijenu koju postrosis na bilo koji od njihovih kremica,losioncica i sl.
zena u stvari radi u laboratoriju u kome se prave te skupocjene kreme kojima se maze holivudska krema.
dakle,ta ista zena mi je rekla da je ustvari glupo davati toliku lovu za recimo jednu malecku kremu za oko ociju(koja kosta oko 300$)medutim,kaze ona,mnogo ljudi nije upoznato da ce mozda cak i vise od te kreme,biti vidnog ucinka od obicnog vitamina c-jer on je za bore i borice i uopce "lifting"koze dakako najbolji.obican vitamin c u gelcaps(oko 10$)gdje se moze nabaviti.ona samo to upotrebljava(i zbilja,ima tako super lice,ni malo bora...)a osim toga,rekla mi je da ako zbilja hocu jos jedan ucinkovit produkat koji zaista osjetis da radi,kao ni jedan super skup koji je koristila i uopce probala ikada,onda je to ROC-ANTI WRINKLE NIGHT TREATMENT(u plavoj kuitiji-oko 20$)koji se moze koristiti cak i svaku noc,medutim ona koristi jednom tjedno.zena kaze da je toliko dobar,da kad se ujutro dignes,da osjetis i vidis da ti je zapravo koza zategnuta i da je odbacila sve skupe da bi ostala na roc-ovom.jedino sa njim moras po danu koristiti zastitni faktor od 15 spf.i tjedan dana nakon koriscenja tog tretmana.cjeli tretman (da bude vidljiv i osjetan)traje oko 3 tjedna.

dakle cure-nabavite goli vitamin c(u uljenim gelcapsima)za ispod ociju,i roc nite treatment(anti wrinkle)i to je sve sto vam treba-kaze ona.
mala tajna za one koji to jos nisu probali!;)

ps.ja sam danas kupila oboje.

Karmela
17.10.2005., 06:29
AFRODITA69 kaže:
jucer sam bila na jednom rockasu i upoznala zenu koja se bavi kozmetikpm,al ne u smislu mazanja i make upa opcenito,nego kozmetikom u smislu ocuvanja "mladenackog izgleda(lica)".dakle,zena radi za jednu od poznatih svjetski firmi ciji prozivodi dosezu jako visoke cijene za mini ambalazu a time i malo prozivoda upakiranog u toj ambalazi...ali koliko sam sama upoznata sa tom linijom,znam da je sve super i da sve"radi"za cijenu koju postrosis na bilo koji od njihovih kremica,losioncica i sl.
zena u stvari radi u laboratoriju u kome se prave te skupocjene kreme kojima se maze holivudska krema.
dakle,ta ista zena mi je rekla da je ustvari glupo davati toliku lovu za recimo jednu malecku kremu za oko ociju(koja kosta oko 300$)medutim,kaze ona,mnogo ljudi nije upoznato da ce mozda cak i vise od te kreme,biti vidnog ucinka od obicnog vitamina c-jer on je za bore i borice i uopce "lifting"koze dakako najbolji.obican vitamin c u gelcaps(oko 10$)gdje se moze nabaviti.ona samo to upotrebljava(i zbilja,ima tako super lice,ni malo bora...)a osim toga,rekla mi je da ako zbilja hocu jos jedan ucinkovit produkat koji zaista osjetis da radi,kao ni jedan super skup koji je koristila i uopce probala ikada,onda je to ROC-ANTI WRINKLE NIGHT TREATMENT(u plavoj kuitiji-oko 20$)koji se moze koristiti cak i svaku noc,medutim ona koristi jednom tjedno.zena kaze da je toliko dobar,da kad se ujutro dignes,da osjetis i vidis da ti je zapravo koza zategnuta i da je odbacila sve skupe da bi ostala na roc-ovom.jedino sa njim moras po danu koristiti zastitni faktor od 15 spf.i tjedan dana nakon koriscenja tog tretmana.cjeli tretman (da bude vidljiv i osjetan)traje oko 3 tjedna.

dakle cure-nabavite goli vitamin c(u uljenim gelcapsima)za ispod ociju,i roc nite treatment(anti wrinkle)i to je sve sto vam treba-kaze ona.
mala tajna za one koji to jos nisu probali!;)

ps.ja sam danas kupila oboje.

Ne znam to za vit C, kazu da je efektivan samo u jako skupim linijama jer je jako osjetljiv na svjetlost i lako se kompromitira.
A tehnike koje ga cine postojanim nisu bas najjeftinije.
Osim toga ne znam kolike su molekule vit C, moze li to kozaa uopce upiti ili to samo djeluje povrsinski kao kemijski peeling?

Uglavnom javi kako je proslo.

heureka
17.10.2005., 07:24
ma svako malo se pojave kremice sa vitaminom c,,, meni je prva losa krema bila upravo sinerzi c ( ne znam kako se to pise,, mislim cynergie,,, tako nekako),, moje mlado lice se tad prvi put moralo lijeciti,,, al ipak, razmisljam da probam onu novu novu,, mislim da je vichyijeva ,, sa vit c
nikad necu nauciti,,,,:rolleyes:

Crow Jane
17.10.2005., 09:16
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra :D

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum :cerek:

Dok mi ponestane tog, stavim od Natural wealtha C serum kaj ima kod nas u apotekama i isto je :top: ( samo nekak smrdi) . Onak je lice svježije i mlađe. ;) - zbilja se vidi.

Synergie kremu - zaboravite: smeće. ;)

barbalala
17.10.2005., 09:33
Prva krema sa C vitaminoim je, mislim, bila HR, ima od toga i 10 godina.
U kozmetickoj industriji inovacije se relativno brzo sire, pa bi bilo veoma cudno da je tehnologija zastite vitamina C od oksidacije privilegovana, tim prije sto je on kao sirovina veoma jeftin.
Nivea C krema, recimo, nije losa,a nije ni skupa.
Sinergie C sam koristila prije par godina:tamna fleka koju sam imala ispod donje usne je jako brzo nestala, ali mi je cijelo lice bilo pod nekim sitnim osipom.

anya
17.10.2005., 10:12
Nisam do sada koristila kreme s vitaminom c ali sam isrobala dosta drugih. Jedine koje su imale vidljivog efekta su kreme s glikolnom kiselinom. Namjeravam isprobati još environ c boost kremu koju je već netko hvalio i serum s vitaminom c.

Tijana
17.10.2005., 13:36
anya kaže:
Nisam do sada koristila kreme s vitaminom c ali sam isrobala dosta drugih. Jedine koje su imale vidljivog efekta su kreme s glikolnom kiselinom. Namjeravam isprobati još environ c boost kremu koju je već netko hvalio i serum s vitaminom c.

Environova krema s C vitaminom je savršena :top:
I skupa, 230 kn je 25 ml. :eek:

AFRODITA69
17.10.2005., 14:56
Karmela kaže:
Ne znam to za vit C, kazu da je efektivan samo u jako skupim linijama jer je jako osjetljiv na svjetlost i lako se kompromitira.
Osim toga ne znam kolike su molekule vit C, moze li to kozaa uopce upiti ili to samo djeluje povrsinski kao kemijski peeling?

da,napomenula je tu istu stvar,medutim kao laborant glavni kaze da taj vitamin c u gel capsima je dovoljno jak da ude u kozu(kroz nju zapravo)i da stvara cuda.nije da ga ona samo koristi,nego i njena stara -veli od 30-e...sad je oko 60 i fakat nema nijednu boru.ok,moras razumjeti da ako si genetski nasljedio dobro lice,onda ti zapravo i ne treba nista osim neke obicne jeftine kreme...ako si pak nasljedio shar pei facu onda ti ni sto kavijarskih krema(ujedno najbolje sto postoji za bore)nece pomoci ispeglati te falde.dakle...sa vitaminom c mozes samo odrzavati ono bogom dato.:D
moja stara se fakat palila na suncu,bas kao i ja..a nema uopce bora.kao ni ja.a zbilja do prije god,dvje sa sminkom sam cesto otisla spavati jer sam dosla kasno i nije mi se dalo to skidati...ali zbilja mi se godine ne vide ni najmanje.moja baka se samo sa "albus"sapunom prala ,imala je sa 88 god jednu tanku boru na celu..i tako cjela i mamina i tatina familija.ali jebiga-ja sam ipak isprobala tu kremu i taj vitamin-i nebi cure vjerovale kako mi faca super izgleda danas ujutro.al ono-ni malo umorno,cak i zategnutije...zbilja ako mozete nabaviti taj roc proizvod-nabavite ga!bit ce iznimka naravno...ali kod mene radi isto kak je baba opisala.
ta cynergie nije ni meni bila dobra...zapravo puno skupljih krema koje sam imala su mi bile uzasne,a najbolja koju redovno trosim,s kojom sam najzadovoljnija mi je neutrogena retinol krema...super je. i jeftina je.

AFRODITA69
17.10.2005., 15:06
Karmela kaže:

EVO NOVI PROIZVOD KOJI CUVA MOLEKULE
http://www.jclcompanies.com/plaisirc.htm

Yazz
19.10.2005., 11:45
barbalala kaže:
Prva krema sa C vitaminoim je, mislim, bila HR, ima od toga i 10 godina.
U kozmetickoj industriji inovacije se relativno brzo sire, pa bi bilo veoma cudno da je tehnologija zastite vitamina C od oksidacije privilegovana, tim prije sto je on kao sirovina veoma jeftin.
Nivea C krema, recimo, nije losa,a nije ni skupa.
Sinergie C sam koristila prije par godina:tamna fleka koju sam imala ispod donje usne je jako brzo nestala, ali mi je cijelo lice bilo pod nekim sitnim osipom.

je, HR je imala prva kremu s vit c.
a kad tehnologija pojeftini, onda se ista može koristiti i za jeftinije brandove (tipa syn c).
no, iako HR i synergie pripadaju istoj grupaciji (loreal), nikako se ne može reći da su to dvije iste kreme - različita je koncentracija aktivnih sastojaka i formula je ipak promijenjena.

hvala na savjetu, arfo :s ja ću si potražit vit c u gel caps kod nas.
s time što me nekako ipak vuče da si onda kupim serum s vit c (baš zbog očuvanjasastojaka i veličline molekula, ali i lakše primjene, da se ne maltretiram s kapsulicama, lakše mi je stisnut pumpicu).

a roc je stvano zakon, ne sjećam se samo jesu li oni ili lancaster prvi izbacili kremu s retinolom...

:w

AFRODITA69
19.10.2005., 14:48
Yazz kaže:
je, HR je imala prva kremu s vit c.
a kad tehnologija pojeftini, onda se ista može koristiti i za jeftinije brandove (tipa syn c).
no, iako HR i synergie pripadaju istoj grupaciji (loreal), nikako se ne može reći da su to dvije iste kreme - različita je koncentracija aktivnih sastojaka i formula je ipak promijenjena.

hvala na savjetu, arfo :s ja ću si potražit vit c u gel caps kod nas.
s time što me nekako ipak vuče da si onda kupim serum s vit c (baš zbog očuvanjasastojaka i veličline molekula, ali i lakše primjene, da se ne maltretiram s kapsulicama, lakše mi je stisnut pumpicu).

a roc je stvano zakon, ne sjećam se samo jesu li oni ili lancaster prvi izbacili kremu s retinolom...

:w

a gdje kod nas ima vit. c seruma za kupiti?kak se zove i kolko kosta?

Crow Jane
19.10.2005., 15:07
AFRODITA69 kaže:

Pa imas Body shop. Ako tog nema u USA, onda imas Philosophy

Yazz
19.10.2005., 15:47
AFRODITA69 kaže:

ima serum od HR, isat cijena ko i svugdje, ali ne znam više koliko jer dugo nisam koristila HR (točnije, koristila sam kremu čim je izašla).
i ima serum od natural weltha, ali ja od n jih ni vitamine ne pijem, a ne da ću kozmetiku kupovat (uvijek od specijalista tj. ne kupujem kremu za lice ako je proizvođač br. jedan u kremama za stopala i sl.).

iako, vidim da ga ovdje hvale, možda i probam...

AFRODITA69
19.10.2005., 15:50
Crow Jane kaže:
Pa imas Body shop. Ako tog nema u USA, onda imas Philosophy

body shop ima samo onaj kaj prodaje sapune i potrepstine za kupanje...a philosophy(ako mislimo na isto)je preskupo!

AFRODITA69
19.10.2005., 15:52
Yazz kaže:
ima serum od HR, isat cijena ko i svugdje, ali ne znam više koliko jer dugo nisam koristila HR (točnije, koristila sam kremu čim je izašla).
i ima serum od natural weltha, ali ja od n jih ni vitamine ne pijem, a ne da ću kozmetiku kupovat (uvijek od specijalista tj. ne kupujem kremu za lice ako je proizvođač br. jedan u kremama za stopala i sl.).

iako, vidim da ga ovdje hvale, možda i probam...

ja nisam u zagrebu,tak da mi trebas pojasniti kaj je HR i gdje se to moze nabaviti-ulica recimo,ime firme?!jel to serum ili krema?

Yazz
19.10.2005., 15:56
AFRODITA69 kaže:
ja nisam u zagrebu,tak da mi trebas pojasniti kaj je HR i gdje se to moze nabaviti-ulica recimo,ime firme?!jel to serum ili krema?

HR = Helena Rubinstein, ima i kremu i serum i okoloočnu - ima čak i pjenu za tijelo :p

AFRODITA69
19.10.2005., 16:16
Yazz kaže:
HR = Helena Rubinstein, ima i kremu i serum i okoloočnu - ima čak i pjenu za tijelo :p

al znaci to nije neki pure vitamin c,nego koncentrirani serum?
krema i seruma na toj bazi ima i ovde..ali ja bi "pure c vit"kao u gelcapsima ..kao kak vitamin e dolazi...no to nije to.

AFRODITA69
19.10.2005., 16:18
Crow Jane kaže:
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra :D

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum :cerek:

Dok mi ponestane tog, stavim od Natural wealtha C serum kaj ima kod nas u apotekama i isto je :top: ( samo nekak smrdi) . Onak je lice svježije i mlađe. ;) - zbilja se vidi.

Synergie kremu - zaboravite: smeće. ;)

kolko kosta taj vit c serum u body shopu?

Yazz
19.10.2005., 16:23
da, to je serum.
a sta je čisto, šta koncentrirano, šta bolje prodire u kožu... sto životnih pitanja :D

cuj, ja si sad mislim, da kupi i ja gel caps, pa ako mi ne pašu za lice, uvijek ih mogu popiti :cool:

AFRODITA69
20.10.2005., 01:41
a kolko taj serum u body shopu kosta???

moje gelcaps imaju c i e mjesan!

Yazz
20.10.2005., 08:53
e, ne znam koliko je serum iz body shopa - jerbo nema body shopa u hrvata...

HR serum negdje po maglovitom sjećanju nekih cca 40-ta eura u dutyu. ima u parfumerijama, također, cijena je tamo, naravno, viša...

Crow Jane
20.10.2005., 10:39
AFRODITA69 kaže:
kolko kosta taj vit c serum u body shopu?

Kosta ti cca 25$

Pa, i mora bit skuplje ak oces kvalitetno, tak ja bar mislim :zubo:

Evo linka (http://www.usa.thebodyshop.com/bodyshop/browse/product_detail.jsp?productId=prod170350&categoryId=cat30020)

Kazem ti, odlicno sredstvo! Ja koristim ovaj Skin Boost :cerek:

AFRODITA69
20.10.2005., 16:12
Crow Jane kaže:
Kosta ti cca 25$

Pa, i mora bit skuplje ak oces kvalitetno, tak ja bar mislim :zubo:

Evo linka (http://www.usa.thebodyshop.com/bodyshop/browse/product_detail.jsp?productId=prod170350&categoryId=cat30020)

Kazem ti, odlicno sredstvo! Ja koristim ovaj Skin Boost :cerek:

jebiga,ja sam misla dok mi nisu rekli da tog ducana ima u zg-u,jer sam poslala frendicu tam da si kupi.ali nema...

Nanusha
20.10.2005., 21:18
pa reci joj nek si kupi od natural wealtha double c serum; košsta cca 140 kn i ima ga u svakoj ljekarni:)

Karmela
20.10.2005., 23:16
AFRODITA69 kaže:
EVO NOVI PROIZVOD KOJI CUVA MOLEKULE
http://www.jclcompanies.com/plaisirc.htm

e ovaj mi zvuci dobro. Mislim da cu ga probati preko zime.

Samantha
28.01.2006., 21:16
Retinol,vitamin c,vitamin e,idebenon,salicillna,glikolna.........

Citam negdje,i sto vise citam manje kuzim....vlada potpuna pomama,groznica,epidemija za antioksidantima il stolisutivec.

Nema razlike u godinama,tipu koze,problemima....koriste,mackaju se svim i svacim...narucuju se nekakvi serumi iz amerike...skinbiology,200 $,renova,prevage...ma sta ti ga znam,razradjuju se citave tabele,strategije nanosenja jer bome za popamtit to sve i treba agenda.

Ja pojma nemam o kremama i njenim sastojcima,kupujem ono sto odgovara mom tipu koze,preporuke s foruma...a sastojci ...moze bit unutra sto oce...svejedno mi je.Ustvari i nije svejedno...palim se da bude sto vise toga:zubo:

Koliko ste upuceni u sastojke kreme,seruma.....pazite li rna neke kombinacije recimo ide li vit. c s retinolom,ovom onom kiselinom....smije li se s tim na sunce il samo nocu...?

Sta koristite od anti age preparata?

tilla
28.01.2006., 21:25
nisam upućena. što kaže dr.ica ja stavljam.
retinol ide samo navečer i to zimi.
ujutro ide krema koja se dobro slaže s retinolom (bioderma)

poslije kure ide vitamin C krema, ali to ću izgleda na proljeće.
nemam bore.
inače, krema me košta 10 eura ne pada mi napamet petljat s takvim stvarima na svoju ruku, a još manje dat 200$.

Samantha
28.01.2006., 21:27
koji si retinol koristila,zasto,koliko imas godina?

tilla
28.01.2006., 21:38
differin, zbog problematičnog tena.
skoro 27.g.
koliko vremenski je teško reć; jer mene kontrolira dr.
ali izdržim nekih 4, 5 tjedana.

tilla
28.01.2006., 22:04
http://www.medicalwellnesscenter.com/Differincontraindicationwarnings.html

nešto zgodno prije nego što se krene biti svoj majstor.

ne, nije ono moja slika

Samantha
28.01.2006., 22:14
au,inace se bojim svega sto ima cudan naziv...:eek:

Samantha
28.01.2006., 22:16
sad mi nesto nije jasno

jel Differin retinolska krema?

ovo me buni
Do NOT use Differin® if you are being treated with Accutane, Retin-A, Retin-A Micro, Tretinoin, isotretinoin preparation or other Vitamin a retinoid products.

ako jest,zasto se ne koristi u kombinaciji s retin a,a ako to vec jest i sam.

il sam pobrkala pojmove retin a i retinola...za mene je to isto.

wardancer
29.01.2006., 23:28
zato jer ne želiš duplo gulit kožu...

res publica
29.01.2006., 23:51
ni ja puno ne obraćam pažnju na sastojke,niti se kužim u njih, rudimentarno poznajem djelovanje samo nekih općepoznatih sastojaka. nekidan sam se nemalo iznenadila kad sam čitala divastique forum koliko se neke cure kuže u to i koliko računa o sastojcima vode. *ebateled,znaju sve one sulphate,parabene etc.,neka cura je stavila i listu na kojoj piše koliko je šta komedogeno i iritirajuće. šokiralo me i šta je neka dermatologica napisala da su eterična ulja štetna za kožu.

Patagonija
30.01.2006., 08:34
Kreme često mijenjam, ali ne koristim nikakve s anti-age efektom, jer su me isprepadali da ne smijem još :zubo:

Osim obične kreme, koristim jedino još Body Shopov Vitamin C Boost serum i Holyplantov koncentrat E vitamina. Nekad ih stavim same, a nekad pomiješam s kremom. To je to od mojih 'sam svoj majstor', malih kućnih čarolija :D

@Tilla
Imaš neku dobru dermatologicu u Zg-u? Nemam problema s kožom, ali bih otišla da mi točno kaže koje kreme su najbolje za mene :D Na savjetovanje nekakvo i to, ak' se to može? :zubo:

Lillian
30.01.2006., 16:34
Pije li netko Merz Spezial? (Anti Age?)

tilla
30.01.2006., 16:36
@Tilla
Imaš neku dobru dermatologicu u Zg-u? Nemam problema s kožom, ali bih otišla da mi točno kaže koje kreme su najbolje za mene :D Na savjetovanje nekakvo i to, ak' se to može? :zubo:

ma imam; ali ženska mi ne daje proviziju tako da :cool:

imaš pm :kava:

tilla
30.01.2006., 16:39
šokiralo me i šta je neka dermatologica napisala da su eterična ulja štetna za kožu.

pa sad nisu štetna.
ali na problematičnu kožu; ne idu baš:zubo:

res publica
30.01.2006., 23:58
pa sad nisu štetna.
ali na problematičnu kožu; ne idu baš:zubo:

ne,ona je izričito napisala da su štetna,i to sva,šta meni ne ide u glavu...
zašto misliš da ne idu uz problematičnu kožu? zar se dosta preparata za akne ne sadrži ulje čajevca,limuna,grejpa etc.,a za osjetljivu kožu ulje kamilice i ruže?

tilla
31.01.2006., 09:13
pa baš zbog toga; dosta preparata i sadrži ulja. malo mi je isključiva ta ženska.
ali gneralano ih ne preporučuju za osjetljivu kožu; ali kad bolje promislim ne preporučuje ih nikada.

LadyInRed
31.01.2006., 09:20
Imam vrlo kompliciranu kožu pa pazim što stavljam na lice i zaista se trudim što manje razl. preparata. Npr. potpuno sam izbacila maske i peelinge jer sam shvatila da mi ne čine dobro. Sasvim dovoljan peeling mi je nježno istrljati lice mekanim ručnikom ujutro i nanijeti dobar sloj hidratantne kreme.

zimi zbog suhog zraka imam kure s uljem vit. E, negdje oko 15 000 jedinica, ali nisam sigurna da li je ta koncentracija, moram pogledati. Preko dana stavljam gel-kreme koje su jako vodenaste, a po noći najčešće ništa ili vitaminsku kremu od Holyplanta na bazi vit. a,c i bademovog ulja. Međutim, ta krema je vrlo blaga što dokazuje to da jedino s njom od svih krema (uključujući bebi kreme) ja mogu skidati šminku s očiju a da mi se ne upale i zacrvene.

Pazim jedino na kremu oko očiju već jedno 2 godine. Prije sam koristila gel od Sinergya, sad koristim AntiOx s vit. E od Galenskog.

Mislim da je poanta borbe protiv bora dovoljno vlage za kožu i antioksidansi IZNUTRA, a ne kreme.

tilla
31.01.2006., 09:27
pa ni ja ne stavljam ni peeling ni masku.
peeling koliko blag bio meni nije pasao, a maske su mi bile niš koristi.
tonik ne koristim.

lejdi; napiši marku vit E, pliz.

LadyInRed
31.01.2006., 09:29
lejdi; napiši marku vit E, pliz.

joj to sam u US kupila prije godinu dana, to nećeš naći nigdje ovdje. ali ima Galenski vit. E od nedavno pa ti se raspitam gdje i kolika je cijena;)

tilla
31.01.2006., 09:30
he, imala sam i ja iz jamerke jer je koštalo neku siću.
a za galenski pitam u ljekarni.
super; njih volem samo da još imaju kreme za tijelo u dm.a di bi im bio kraj.

LadyInRed
31.01.2006., 09:33
he, imala sam i ja iz jamerke jer je koštalo neku siću.
a za galenski pitam u ljekarni.
super; njih volem samo da još imaju kreme za tijelo u dm.a di bi im bio kraj.

imali su dugo kreme u DM-u ali ih izbaciše zbog neatraktivne ambalaže i još kojekakvih gluposti. :rolleyes: nikad nisam voljela politiku DM-ai radije kupim drugdje, za ozbiljno

crtica
31.01.2006., 09:34
Lady, kakve su to kure vitaminom E? :moli:

tilla
31.01.2006., 09:35
ne znam zašto; ali meni ih je teško nabavit. ne bi da živim ne znam di.
najozbiljnije. u mercatora nema, ni u mercatona, znam da ih ima u ljekarni, ali mi je tulavo davat ponekad 2x više zbog politike cijena u istima.

LadyInRed
31.01.2006., 09:45
Lady, kakve su to kure vitaminom E? :moli:

pisalo se dosta na forumu o vitaminu E. dakle, potvrđeno blagodat za kožu. samo ovisi u kojoj je koncentraciji. računa se po takozvanim međunarodnim jedinicama. mislim da je najbolje kada je u ulju nekakva srednja koncentracija. uglavnom, stručnjaci tvrde da regenerira kožu, hrani je i daje joj više nego bilo koji drugi vitamin. već godinama ga stavljaju kao obavezan sastojak u kreme protiv bora, ali od nedavno je postao sve popularniji za korištenje "sam". iako, moraš s obzirom na stanje kože i godine odrediti koja ti koncentracija treba.

anya
31.01.2006., 10:18
Retinol,vitamin c,vitamin e,idebenon,salicillna,glikolna.........

Citam negdje,i sto vise citam manje kuzim....vlada potpuna pomama,groznica,epidemija za antioksidantima il stolisutivec.

Nema razlike u godinama,tipu koze,problemima....koriste,mackaju se svim i svacim...narucuju se nekakvi serumi iz amerike...skinbiology,200 $,renova,prevage...ma sta ti ga znam,razradjuju se citave tabele,strategije nanosenja jer bome za popamtit to sve i treba agenda.

Ja pojma nemam o kremama i njenim sastojcima,kupujem ono sto odgovara mom tipu koze,preporuke s foruma...a sastojci ...moze bit unutra sto oce...svejedno mi je.Ustvari i nije svejedno...palim se da bude sto vise toga:zubo:

Koliko ste upuceni u sastojke kreme,seruma.....pazite li rna neke kombinacije recimo ide li vit. c s retinolom,ovom onom kiselinom....smije li se s tim na sunce il samo nocu...?

Sta koristite od anti age preparata?

Od svega što si nabrojala najviše mi odgovaraju kreme s voćnim odnosno glikolnim kiselinama koje se smiju koristiti samo zimi (ja ih koristim samo po noći). Što je veći postotak kiselina efekat je veći. Postoji puno krema s manjim koncentracijama za kućnu uporabu a u salonima se rade s puno većim postocima. Ako ti odgovaraju s njima ne možeš pogriješiti. Ja na taj način održavam svježinu tena (pogotovo nakon ljeta iako se skoro i ne sunčam) a u drugo doba godine ne koristim ništa specijalno osim što mi je bitno da dnevna krema imam SPF 15 a te koristim i zimi. Uz to je bitna i hidratacija i vitamini iznutra što je ladyinred rekla.
Što se tiče kombinacija što s čim ide s tim se ne zamaram niti smatram toliko bitnim niti se razumijem u to.

club delicious
31.01.2006., 18:13
Obzirom da moja krema sadrži antioksidante, ne upotrebljavam ih zasebno u kurama, serumima i to. Booster dozu E vitaminom i antioksidantima napravim jednostavnom maskom preko vikenda. U običnu univerzalnu Niveu umiješam maslinovog ulja (djevičanskog ekstra, pouzdano svježeg, koje nije krenulo u nikakav stupanj oksidativnog kvarenja) i onda to natrackam po licu i ostavim kojih desetak minuta. Obrišem maramicom i to je to. I baš mi lice bude lijepo mekano i svejže. Napominjem da imam suhu kožu.

anya
01.02.2006., 05:22
Meni je isto domaće maslinovo ulje odlično kao maska i kao pakung za kosu.
Probala sam staviti i orahovo ulje ali kosa mi je izgledala očajno, jedva sam to isprala sa kose.

res publica
02.02.2006., 19:37
anya,koje kreme s voćnim kiselinama koristiš?

Samantha
05.02.2006., 14:04

ovaj u kapsulama...ima ih 28 kom. jel da?

koristis li tih 28 dana,pa pauza il non stop?

stavlja li se samo navecer il i danju?

anya
06.02.2006., 09:29
Sad koristim od afrodite, nema je kupiti u dm-a. Prošlu zimu sam koristila neku iz ljekarne (ne mogu se sad sjetiti imena). Imala je malo jači postotak glikolne i znala bi mi iziritirati kožu pa sam prešla na ovu mislim da je 7%-tna.

anya
06.02.2006., 09:39
ne,ona je izričito napisala da su štetna,i to sva,šta meni ne ide u glavu...
zašto misliš da ne idu uz problematičnu kožu? zar se dosta preparata za akne ne sadrži ulje čajevca,limuna,grejpa etc.,a za osjetljivu kožu ulje kamilice i ruže?

Eterična ulja moraju obavezno biti 100% organska i moraju imati certikikat kao potvrdu o tome. U protivnom mogu izazvati alergije pogotovo na osjetljivoj koži.
Baš sam nedavno pročitala neki članak o štetnosti kemikalija u kozmetičkim proizvodima i prednosti prirodne kozmetike. Posebno se ističe štetnim sodium lauryl sulfat u komninaciji s nečim, nisam upamtila.
Štetan je i methylparaben jer u sredstvima za sunčanje uzrokuje bore i mrlje.
Tako su bar napisali samo ne znam koliko je to točno. Svaka krema za sunčanje ga sadrži osim prirodne, npr. Dr. Hautscha.

res publica
06.02.2006., 18:10
anya,ta krema od afrodite je iz profi linije ili neka druga?

anya
09.02.2006., 05:51
anya,ta krema od afrodite je iz profi linije ili neka druga?

To je krema za kućnu upotrebu, a u salonima se koriste veći postoci glikolne.
Ne sadrži hidrokinon za razliku od Novaderm koju sam znala koristiti.
Čula sam da je jako dobra krema od dr. Murad ali je puno skuplja ali mislim da mi za sad i ne treba. Ove od afrodite koštaju 85 kn uz 10% popusta.

Nanusha
11.02.2006., 16:17
Od svega što si nabrojala najviše mi odgovaraju kreme s voćnim odnosno glikolnim kiselinama koje se smiju koristiti samo zimi (ja ih koristim samo po noći).
ja sam jučer kupila diacneal od avenea, sa 6% glikolne kiseline; mislila sam stavljat samo na bradu (koju su u zadnjih tjedan dana napale akne:mad: ) i na ožiljke od akni, a sad si mislim, možda bi bilo dobro na cijelo lice? uglavnom, na kutiji piše da se mora koristiti dva mjeseca (po noći) da bi se vidjeli rezultati; ništa nhe spominju da se koristi samo zimi; ako sam sad počela, znači za dva mjeseca bit će već četvrti mjesec, jel to neki bed?:confused:

talia
11.02.2006., 17:12
200$?
Koja papilova :zubo:

*RE*
12.02.2006., 08:45
šokiralo me i šta je neka dermatologica napisala da su eterična ulja štetna za kožu.

ak se ne varam eterična ulja ne smiju direktno na kožu, to je opasno
zaboravih zašto, možda jer su to koncentrati u biti :confused:

anya
13.02.2006., 05:19
ja sam jučer kupila diacneal od avenea, sa 6% glikolne kiseline; mislila sam stavljat samo na bradu (koju su u zadnjih tjedan dana napale akne:mad: ) i na ožiljke od akni, a sad si mislim, možda bi bilo dobro na cijelo lice? uglavnom, na kutiji piše da se mora koristiti dva mjeseca (po noći) da bi se vidjeli rezultati; ništa nhe spominju da se koristi samo zimi; ako sam sad počela, znači za dva mjeseca bit će već četvrti mjesec, jel to neki bed?:confused:

Ne, nije uopće. Nije to visok postotak glikolne. Samo po danu koristi zaštitni faktor. I u koz. salonu se rade još uvijek u to vrijeme tretmani sa puno većim postocima glikolne. Na nekim nekim dnevnim kremama koje sadrže glikolnu a imaju zaštitni faktor piše da se mogu koristiti stalno ali ja to ne volim prakticirati.

res publica
13.02.2006., 20:55
ak se ne varam eterična ulja ne smiju direktno na kožu, to je opasno
zaboravih zašto, možda jer su to koncentrati u biti :confused:

ona je rekla da su i proizvodi koji ih sadrže loši za kožu,na što sam se ja zabezeknula jer ih koristi dosta renomiranih firmi tipa darphin,decleor etc.

tu na forumu sam pročitala da dosta cura koristi eterično ulje čajevca koje nanose direktno na lice...pa sad,neznam tko je u pravu..:confused:

wardancer
13.02.2006., 23:44
nisam sve čitala...samo da uletim s tim da se većina et. ulja ne smije stavljati direktno na kožu, (osim kod odr. terapijskih tehnika), iznimke su lavanda i čajevac-no i to se preporučuje samo na manje površine poput prištića. Također i klinčić koji se kapne izravno na bolni zub.

anya
14.02.2006., 05:48
nisam sve čitala...samo da uletim s tim da se većina et. ulja ne smije stavljati direktno na kožu, (osim kod odr. terapijskih tehnika), iznimke su lavanda i čajevac-no i to se preporučuje samo na manje površine poput prištića. Također i klinčić koji se kapne izravno na bolni zub.

Već sam napisala da eterična ulja moraju biti 100% organska i imati certifikat kao potvrdu. Onda su neškodljiva za kožu. Tako sam bar pročitala a i iskustva s tim nemam pa ne mogu potvrditi.

tilla
14.02.2006., 06:44
Već sam napisala da eterična ulja moraju biti 100% organska i imati certifikat kao potvrdu. Onda su neškodljiva za kožu. Tako sam bar pročitala a i iskustva s tim nemam pa ne mogu potvrditi.

ma to je samo trik dr. hauške i sličnih firmi.

wardancer
14.02.2006., 08:15
možda sam se krivo izrazila...hm...dakle, većinu ulja, (osim ovih iznimki), ne smije se čista nanositi na kožu, već razblažena u nosivom ulju. Dakle, kada sam rekla izravnonanositi, mislila sam bez prethodnog miješanja s nosivim uljem.

res publica
14.02.2006., 16:38
da, i ja mislim da razrijeđena u nekom bazičnom ulju nikako ne mogu bit štetna,pa tako ni u kremama koje ih sadrže.neznam odakle onoj ženskoj takvi podaci da su štetna u bilokakvom obliku.

tilla
14.02.2006., 16:40
o pa meni je dermatologica zabranila korištenje ulja za moju kožu. ni eterična ulja, ni decleor kozmetika, ni darphin ne ide na me.
nisam je drvila zašto.

Samantha
14.02.2006., 18:08
etericna ulja su alergeni,pa i razrijedjeni.

nedavno me masirala maserka uljem od ruzmarina da mi poboljsa cirkulaciju....mjesec dana sam na tabletama,sva sam se ostrugala od svraba.

Samantha
21.02.2006., 18:40
Osim obične kreme, koristim jedino još Body Shopov Vitamin C Boost serum i Holyplantov koncentrat E vitamina. Nekad ih stavim same, a nekad pomiješam s kremom. To je to od mojih 'sam svoj majstor', malih kućnih čarolija :D

ovaj vitamin c serum i svi ostali slicni C proizvodi,koriste li se samo nocu,kako reaguju na sunce?
kakav je ovaj body shopov boost?

tilla
21.02.2006., 18:47
za kreme s vit C nema problema sa suncem.

od poznatijih jako fale dermatolozi environ, lancome i niveu s vit. C.

Karmela
21.02.2006., 18:48
neznam odakle onoj ženskoj takvi podaci da su štetna u bilokakvom obliku.

Navodno su jako alergeni i mnogo zena ih ne trpi, osobito ove s osjetljivim tipovima koza.
Samo zato sto su dosli iz "prirode" ne znaci da su bogomdani za sve. Znas li koliko je koncentracija ulja kamilice u jednom cvijetu kamilice? I koliko kg ili stotina kg cvijeca treba da istisnu 100 ml ulja? Tako koncentrirano ne postoji u prirodi. A jos kad se dodaju aditivi i antikoagulatori, vrijeme transporta, sjedenja na skladistima, atmosferske prilike, nepodobna ambalaza....

Samantha
21.02.2006., 19:47
za kreme s vit C nema problema sa suncem.

a serumi?

tilla
21.02.2006., 20:24
a serumi?

ne bi znala

because the night
19.09.2007., 18:36
Neko vrijeme je bio poularan neki serum na bazi vitamina C od natural wealtha. E pa ja sam smrvila tableticu 500mg plivitC i pomiješala ga s malo ulja od decleora (ylang-ylang) i s tim masirala lice . Imalo je učinak peelinga + osjetila sam kak me pecka vit. C i koža mij ebila fenomenalno ružičasta i zdrava nekak.

Probajte obavezno

phyto
19.09.2007., 18:51
Neko vrijeme je bio poularan neki serum na bazi vitamina C od natural wealtha. E pa ja sam smrvila tableticu 500mg plivitC i pomiješala ga s malo ulja od decleora (ylang-ylang) i s tim masirala lice . Imalo je učinak peelinga + osjetila sam kak me pecka vit. C i koža mij ebila fenomenalno ružičasta i zdrava nekak.

Probajte obavezno

Nemojte to nipošto probati!Vitamin C se ne otapa u ulju i ti si zapravo činila grubi piling svome licu.A peckalo te zato što je vitamin C jaka kiselina!Nikako to više nemoj radit jer možeš doslovce opeći kožu!

because the night
19.09.2007., 18:56
Hm....pa je, da, ne otapa se ulju al ipak sam na lice nanijela vit. C što valjda može bit samo dobro. Al jako sam fino to usitnila. Pa kaj nek se malo skuri kad neće bit savršena :hebemu:

phyto
19.09.2007., 18:58
Hm....pa je, da, ne otapa se ulju al ipak sam na lice nanijela vit. C što valjda može bit samo dobro. Al jako sam fino to usitnila. Pa kaj nek se malo skuri kad neće bit savršena :hebemu:

:zubo: :rofl:

anibaS
20.09.2007., 15:34
A koliko je sigurno i korisno stavljati sok od limuna pomijesan sa vodom/ limunadu :) na lice nekoliko minuta i isprati.
Da li je to stetno za kozu?

because the night
20.09.2007., 16:17
Ma kaj bi bilo štetno...

nemre ti limun naštetit, pa ja sam znala trljat krišku limuna po licu

anibaS
20.09.2007., 17:00
Ma stavljala sam i ja, ali bi me uvijek obasipali bujicom rijeci tipa, kako to nije dobro i sl.
Meni je pasalo karatkorocno, ali ne znam, ostavlja li neke negativne posljedice dugorocno.

irenko007
20.09.2007., 18:58

uopće ne kužim cure koje si stavljaju na lice nešto o čemu neznaju:confused:
zašto misliš da vitamin c mora biti "samo" tj. isključivo dobar za kožu?
baš kao što je phyto rekao-vitamin c je jaka kiselina i s njom treba oprezno.pogotovo netko tko ima osjetljivu kožu(a danas ju većina ljudi ima).i ne smije se izlagati suncu nikako,ako netko koristi takve "tretmane".mogla bi završiti s opeklinama kože čak ako se suncu ne izlažeš,a kamoli ako se izlažeš.
naravno,radi sa svojom kožom što god hoćeš,ali ako nisi sigurna u to što radiš-nemoj to drugima preporučivati.ono što je prirodno-ne mora značiti da je dobro.kako bi pat rekla:"i arsen je prirodan";)

phyto
21.09.2007., 01:05
Ma kaj bi bilo štetno...

nemre ti limun naštetit, pa ja sam znala trljat krišku limuna po licu
Opet moram isto pisati,al evo:
ph limunova soka je 2,a ljudske kože 4.5-6.5.Kao što vidiš to je prekiselo!
Limunov sok ima 8% limunske kiseline te samo 50mg vitamina C na 100ml.
Bolje ćeš proći sa glikolnom i mliječnom kiselinom koje nisu tako iritativne kao limunska,a proizvodi se formuliraju na ph 3.5-4.5 u kojem te kiseline i djeluju.
Ako već inzistiraš na limunovu soku obavezno ga razrijedi s vodom u omjeru 1:1.

patientia
21.09.2007., 12:18
Kad sam bila mlada (i dovoljno glupa da povjerujem) procitala sam u nekom zenskom casopisu da je dobro poslije brijanja kozu pospricati limunovim sokom :cry:

mousse od čokolade
21.09.2007., 12:30
Kad sam bila mlada (i dovoljno glupa da povjerujem) procitala sam u nekom zenskom casopisu da je dobro poslije brijanja kozu pospricati limunovim sokom :cry:

:rofl: :rofl: :rofl:

extreme
22.09.2007., 21:06

:horor:

because the night
24.09.2007., 19:38
Joj, dobro, dobro...

reader
25.09.2007., 09:36
Držite li kada voće na licu (kriške naranče, kivija...)?

Shtefitza
27.09.2007., 05:53

Probajte obavezno

Vitamin C je odlican antioksidans, nazalost kiseo je i iritira kozu. Isto tako brzo se raspada, u dodiru sa kisikom tako da se njegovo djelovanje obicno moze iskoristiti u proizvodima koji sadrze estere vitamina C. Oni omogucuju da se na lice nanese manja kolicina tog korisnog vitamina, dovoljno mala kolicina koja nece iritirati kozu. Isto tako ester omogucava da se vitamin C otpusta tijekom vise sati, pa se ucinak donekle moze ocekivati.

Ipak.. istrazivanja pokazuju da su antioksidansi korisniji kad ih se uzme u obliku hrane (voce, povrce, cajevi...) nego kad ih se direktno nanosi na kozu.

Shtefitza
27.09.2007., 05:57
A koliko je sigurno i korisno stavljati sok od limuna pomijesan sa vodom/ limunadu :) na lice nekoliko minuta i isprati.
Da li je to stetno za kozu?

Limun sadrzi dosta kiseline u svom soku sto moze biti dosta iritantno za kozu. Filozofija iza ovog kozmetickog prijedloga (nanijeti limunov sok na lice) je u tome sto vocne kiseline (AHA) cine blagi peeling i osvjezavaju kozu. Ipak, limunov sok je neujednacen preparat koji ti moze biti ili neefikasan (preblag) ili prejak (iritantan).

Druga stvar je sto u kori limuna postoji dosta etericnih ulja koja su ne samo iritativna nego i alergena. I osim toga na svijetlu mogu reagirati s kozom i ostaviti trajne tamne mrlje.

Ovaj eksperiment svakako treba izbjegavati.

Od AHA kiselina bolje su BHA kiseline (salicilna i/ili glikolna) ako stvarno zelis efikasan peeling. Takvih proizvoda ima bezbroj na trzistu.

Shtefitza
27.09.2007., 05:59
Držite li kada voće na licu (kriške naranče, kivija...)?

Jedino sto mi se cini prihvatljivo je jogurt (lakticna kiselina za blagi piling) pomijsana s medom (odlican humektant). Ili krastavac koji vlazi i osvjezava kozu. mozda jos samo jastucici namoceni u kamilicu, za one koji nisu alergicni na etericna ulja kamilice.

Narancu bih svakako (kao i limun) izbjegavala na licu!! Dapace, po ljeti se preporuca izbjegavati i parfeme koji sadrze limun, bergamot, grapefruti (ili barem nanijeti ih na dijelove koze koja se ne izlaze suncu).

patientia
27.09.2007., 11:32
Od AHA kiselina bolje su BHA kiseline (salicilna i/ili glikolna) ako stvarno zelis efikasan peeling. Takvih proizvoda ima bezbroj na trzistu.

Glikolna kiselina je AHA. Jedina BHA za koju znam je salicilna.

Shtefitza
14.02.2008., 05:09
Od kako smo generalno postali svjesniji zastite od sunca, pomalo se otkriva da zbog skrivanja od sunca postajemo premalo izlozeni UV zrakama, pa nam tijela stvaraju premalo vitamina D (pogotovo ako zivimo u mracnijim klimama, po zimi ili ako nam je koza intenzivno pigmentirana).

Da li koristite vitamin D (pogotovo uz kalcij, ako ste vec i tridesetima ili starije)?

Kazu da je za osobu svijetle puti koja zivi u sjevernim predjelima i svakodnevno koristi SPF15 ili jaci, dovoljno petnaest minuta dnevno izloziti se suncevim zrakama, bez UV zastite.

Za starije osobe vjerojatno je sigurnije uzimati suplement dnevno.

patientia
14.02.2008., 15:03
Prebacila sam u root Kozmetike jer se ne odnosi samo na njegu lica. Ponekad uzimam vitamin D, ali nikako da se discipliniram. Ne bojim se, naime, ako osobe sa xerodermom pigmentosum proizvode dovoljno vitamina D, sigurno ga i ja proizvodim dovoljno.

emergence
14.02.2008., 15:28
pa kolko ja znam vitamin d se u dovoljnoj mjeri dobiva iz sunca i hrane. dapače još i dodatno uzimanje d vitamina se taloži u jetri. ja sam mislila piti jer imam psorijazu ali kad sam malo prosurfala vidim više štete nego koristi.

po mom mišljenju vitamina a, d i e nije dobro uzimati jer se talože u jetri

chimavizza
14.02.2008., 17:28
pa kolko ja znam vitamin d se u dovoljnoj mjeri dobiva iz sunca i hrane. dapače još i dodatno uzimanje d vitamina se taloži u jetri. ja sam mislila piti jer imam psorijazu ali kad sam malo prosurfala vidim više štete nego koristi.

po mom mišljenju vitamina a, d i e nije dobro uzimati jer se talože u jetri

slažem se, i ja sam dosta o tome istraživala i došla sam do tog saznanja. zato više ne pijem nikakve vitamine. samo ulje crnog kumina. i super mi je zasad:top:

FFE
14.02.2008., 19:46
Da, sunce je jako vazno za proizvodnju vitamina D3 u kozi i tim' vise ta paranoja od sunca, koja je u zadnje vrijeme "moderna" moze i te kako biti stetna. Dovolnjo je 15 minuta dnevno, povrsine lica i ruku, da se stvori dovoljna kolicina vit. D3. U zimskim mjesecima velika vecina ih ima manjak vitamina D3, a vrlo vjerojatno i mnoge od vas. To nije nikakva mudrost, a lako se moze dokazati mjerenjem razine u krvi. Svaka zena treba uzimati dnevno do 800 IE vitamina D3, do te doze se nije doslo na pamet, vec su radjene studije koje su publicirane i svatko moze procitati. No, paralelno treba i kalcij uzimati, jer bez kalcija nema velike koristi od vit. D3. Preporucena doza je 1000 mg dnevno, za zene iznad 65. godina 1500 mg. Sve zene iznad 50 godina bi trebale uziamti dodatno kalcij i vit. D3, na trzistu ima dosta preparata. S normalnim dozama nema nikakve bojazni da ce doci do bilo kakve hipervitaminoze. Paranoja od sunca je isto tako stetna kao i paranoja od vitamina D3. Sve u svemu, ne izbjegavati sunce, jer ce se to jednoga dana vratiti. 70 godina, jedan pad, i prijelom kuka?

patientia
14.02.2008., 20:31
"An article reprinted in PCI Journal (Volume 12, Number 4, November 2004) refers to comments by dermatologist Darrell S. Rigel, M.D., clinical professor, New York University Medical Center in New York City. He reports that as someone who sees and treats skin cancer patients on a daily basis, it is appalling to him that anyone in good conscience would claim that intentional sun exposure, regardless of length of time, is beneficial. It is a fact that skin cancer rates are rising and solid science supports the daily application of sunscreen as the best defense against the damaging effects of sunlight. The same article also mentioned a 1997 study published in the Journal of the National Cancer Institute. It concerned patients with xeroderma pigmentosa (a disease that causes multiple skin cancers in persons exposed to even small amounts of UV radiation). The study demonstrated that these patients, despite avid sun avoidance and constant UV protection, still had normal levels of vitamin D over a period of several years. There is also the issue that no sunscreen, regardless of active ingredients or how often or liberally it is applied, can provide 100% protection from UV radiation. The tiny amount of UVB light that sunscreens do not shield is enough to begin the synthesis of vitamin D (though depending on your skin color and climate, supplemental vitamin D will likely still be necessary)."

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=374

"The U.S. Dietary Reference Intake for adequate intake (AI) of vitamin D for infants, children and men and women aged 19–50 is 5 micrograms/day (200 IU/day)."
http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D#Nutrition

(Ne znam koja je to jedinica IE.)

DM ima Das Gesunde Plus tablete s 600 mg kalcija, 5 ug D3 i 80 ug vitamina K. Jos da mi se natjerati da ih uzimam svaki dan. Rjesavala sam test koliko dugo cu zivjeti i jedno od pitanja je bilo uzimam li dodatke kalcija. Kalcij navodno moze produziti zivot, pomaze u mrsavljenju i protiv PMS-a.

emergence
14.02.2008., 21:54
da ali opet postoje studije koje tvrde da ima više štete nego koristi od kalcija.

ja sam konkretno u vezi vitamina d dobila informaciju od liječnika da bi mi vece količine uništile jetru jer se u njoj talože isto kao i sintet. vitamin a.
a manje količine nemaju efekt.

tako da i dalje izbjegavam a e i d vit

patientia
14.02.2008., 22:47
Nisu mi poznate takve studije. Sto se tice hipervitaminoze, jedino A se bojim (ali ovo malo iz multivitaminskih tableta ne bi smjelo biti problem, a zivotinjske proizvode ne jedem, pa iz hrane dobivam samo provitamin kojeg tijelo po potrebi pretvori u vitamin).

ninani
15.02.2008., 09:02
Znaci, da li bi zene u 20-ima i 30-ima trebale uzimati vitamin D i kalcij?
Ili, koje je najbolje vrijeme da se s tim pocne (posebno mislim na kalcij) ?

Inanna
15.02.2008., 09:25
da ali opet postoje studije koje tvrde da ima više štete nego koristi od kalcija.

ja sam konkretno u vezi vitamina d dobila informaciju od liječnika da bi mi vece količine uništile jetru jer se u njoj talože isto kao i sintet. vitamin a.

Neke studije pokazuju da previše vitamina D otežava začeće. Tako da ako želite postati majke, ne treba s njim pretjerivati, a s druge strane, u trudnoći kalcij treba fetusu da bi mu se razvile kosti...

IMO, ne trebamo se bojati, bitno da se raznoliko i zdravo hranimo. Uostalom, mislim da naše tijelo nabolje zna što mu treba i da nam to i pokazuje. Treba samo znati prepoznati te znakove i regirati na vrijeme.

FFE
15.02.2008., 11:18

od kojega lijecnika si dobila tu informaciju (ne zanima me ime i prezime, vec specijalnost)? ako bi jela kile vidamina topljivih u mastima, onda bi se naravno talozili. i jos bih te molila da mi naveds studije koje dokazuju stetnost vitamina D3 te gdje su publicirane?

Noemi
18.02.2008., 15:21
Vitamini D, E ,K i A nisu topivi u vodi, vec u mastima i treba biti oprezan kod uzimanja na svoju ruku da se ne napravi guzva u organizmu. visak se ne ispire.

Shtefitza
21.02.2008., 06:01
Prebacila sam u root Kozmetike jer se ne odnosi samo na njegu lica. Ponekad uzimam vitamin D, ali nikako da se discipliniram. Ne bojim se, naime, ako osobe sa xerodermom pigmentosum proizvode dovoljno vitamina D, sigurno ga i ja proizvodim dovoljno.

Vidis, opet Patientia trci za mnom, ne bi li me ispravila. :rofl: :lol:

Ima razloga zasto sam ovu temu stavila pod njegu lica, tik uz temu o zastiti od sunca.

Ali ako si zeljela biti sveobuhvatnija, slobodno temu mozes prebaciti na Zdravlje (ili jos bolje, na Zdravlju pokrenuti temu koja bi bila relevantnije srocena). :) :cool:

patientia
21.02.2008., 13:05
Razmisljala sam da ju prebacim na Zdravlje, ali kako na Kozmetici ima svega, moze i ostati. Ne trcim za tobom nego moram citati sve postove. Teme se pomicu kako se u njih posta i tema koju si postavila "uz zastitu od sunca" ne mora tu i ostati. Teme o zastiti od Sunca imamo i u podforumu Njega tijela i u podforumu Prirodna kozmetika. Kad bi malo cesce pratila Kozmetiku, vidjela bi da svaki dan nekoliko tema selim, puno vise preimenujem i najvise pospajam s temama koje vec postoje. Ako smatras da imam nesto protiv tebe, zali se administratorima.

hyperactive_anki
24.02.2008., 19:08
Ja ga pijem zbog psorijaze - ali sad mi sigurno nije svejedno kad čitam ovo o jetri...

maja_Pa
27.05.2008., 19:22
danas sam isla u dm u potragu za navedenim vitaminom. nije mi se svidio holyplantov jer mislim da je preskup za onu kolicinu (100 kn, 15 ml).
u ljekarni sam zato kupila od natural wealtha vitam e u uljnom obliku, pomjesanim sa sojinim, uljem psenicnih lica i jos par takvih...

problem je u tome sto je ulje za oralnu primjenu. zena mi je rekla da ako se moze jesti valjda se moze i mazati.

jeli to tocno??

vec sam ga umjesala u svoj prirodni maslac za tijelo i sada imam home made losion poslije suncanja. dal sam napravila okej stvar ili najgluplju glupost.
i sto s licem? malo sam nanijela i na lice.. ?
dali ce zacepiti pore??

pomagajte pliiiz :confused: :ne zna:

inesica2
27.05.2008., 20:57
danas sam isla u dm u potragu za navedenim vitaminom. nije mi se svidio holyplantov jer mislim da je preskup za onu kolicinu (100 kn, 15 ml).
u ljekarni sam zato kupila od natural wealtha vitam e u uljnom obliku, pomjesanim sa sojinim, uljem psenicnih lica i jos par takvih...

problem je u tome sto je ulje za oralnu primjenu. zena mi je rekla da ako se moze jesti valjda se moze i mazati.

jeli to tocno??

vec sam ga umjesala u svoj prirodni maslac za tijelo i sada imam home made losion poslije suncanja. dal sam napravila okej stvar ili najgluplju glupost.
i sto s licem? malo sam nanijela i na lice.. ?
dali ce zacepiti pore??

pomagajte pliiiz :confused: :ne zna:

moja mama koristi vitamin E isto iz ljekarne,mislim da je od natural wealtha?!?ona žuta bočica???:confused:
uglavnom to stavlja na lice prije spavanja,dobro umasira a tu i tamo zna popit pošto je za oralnu primjenu!!!!tako da se može tako koristit.....

maja_Pa
27.05.2008., 21:04
e da da zuta bocica, to je to. :cerek:
znaci valjda je okej.. a koliko dugo tvoja majka to koristi? i kako je dosla na tu ideju?

super super super :kiss:

inesica2
27.05.2008., 21:13
e da da zuta bocica, to je to. :cerek:
znaci valjda je okej.. a koliko dugo tvoja majka to koristi? i kako je dosla na tu ideju?

super super super :kiss:

a mislim od ove zime...a čula je da vitamin e nazivaju vitaminom mladosti i pitala je u ljekarni pa joj je magistra preporučila to!!!rekla je da joj je super...:top:

maja_Pa
28.05.2008., 09:18
eh da...vitamin ljepote...
ja ga koristim radi prevencije protiv prvih bora, ali prvenstveno jer mi se neda kupovati neki losion nakon suncanja (koji moze biti i vise stetan za cijeli organizam nego koristan zbog svega sto se danas stavlja u preparate).
stavila sam pari kapi u svoj maslac za tijelo i danas mi je koza eto krasna.. meka.. ma divno... PREPORUCUJEM
jedino me muci to kukuruzno ulje kojeg isto ima u tom JESTIVOM VITAMINSKOM ULJU...
:rofl:

Manny Calavera
15.10.2008., 12:12
daklem, od natural wealtha imaju serum double c sa c-vit, i gel kapsule sa e vit koje se mogu i mazati... taman sam mislila kupiti e vit od jadranskog galen. lab., a možda i c serum od NW, al vidim da ću morat oba!!

patientia
16.11.2008., 18:55
Prica o vitaminu D dodatno se zakomplicirala:
http://www.sciencebase.com/science-blog/vitamin-d-dilemma.html

Je li moguce da je proizvodnja vitamina D nacin na koji izlaganje UV zracenju smanjuje imunitet?

Gharani
13.12.2008., 09:24
Svasta ste nadrobili u temu.
Necu se puno obazirati samo napisati svoje iskustvo. Profesor iz ljekova i specificnih kemikalija, koji je najjaci za vitamine u regiji mi je rekao da je to sve papi-lova, i da vitamini mogu samo iznutra zbilja djelovati. Meni je recimo bez obzira na to, bio odlican Serum od NAtural Wealtha- vitamin C. 140 kuna je cca kostao. Onako zagladi kozu, nanosi se na cisto lice, i nakon recimo 15 minuta nakon sto dobro prodre u kozu, namazati se kremom koju inace koristis. Efekt svake kreme na svijetu je, da se nikako ne moze ispeglati bora, samo ZAGLADITI koza, i da sve dolazi iznutra, znaci genetskom predispozicijom i dobrom prehranom i suplementima.

LadyMA
13.12.2008., 11:47
ima u dm-u od neke njihove firmice, u kutijici čisti vitamin C u prahu. je bi to vrijedilo staiti na lice bar kao masku? inače je za oralnu primjenu...

myrrha
13.12.2009., 09:37
vitamin e od natural w.dobar je samo za oralnu upotrebu,iz razloga što dolazi u d-alfa-tokoferil obliku,koji koža nemože upiti,znači nema učinka nanošenje istoga na kožu.d-alfa tokoferol dobar je za vanjsku primjenu,a također i za oralnu,odnosno jedina razlika između ta 2 oblika je ta što 1.koža ne upija a 2.upija,za oralnu primjenu učinak je isti.

xena
11.01.2010., 23:10
ima u dm-u od neke njihove firmice, u kutijici čisti vitamin C u prahu. je bi to vrijedilo staiti na lice bar kao masku? inače je za oralnu primjenu...

Najbolji učinak na kožu lica, a to će u slučaju vitamina C reći da stimulira proizvodnju kolagena u koži, da štiti od slobodnih radikala i da povećava sposobnost kože da razvija prirodnu obranu od sunčevog zračenja, ima vitamin C u obliku askorbinske kiseline.
Ako je taj prašak, bolje rečeno kristalići, askorbinska kiselina onda je dobar.
Ali ne bi ga trebalo stavljati na lice tek tako.

Može se recimo napraviti serum (15%):
1 čajna žličica askorbinske kiseline u prahu
3 čajne žličice destilirane vode
1 čajna žličica glicerina
1/4 čajne žličice vitamina E

Pošto sam skužila da su kupovni serumi od vitamina c kako god skupi bili, vrlo lako pokvarljivi (oksidiraju) pa ih se ne može potrošiti do kraja jer se prije pokvare :( ( čim počnu žutiti) a kao takvi čine neizmjernu štetu koži jer umjesto da kao izvor antioksidansa odbijaju slobodne radikale, oni ih navlače u kožu koja tako prije propada - počela sam raditi vlastiti serum :cerek:

Serum od vitamina C MORA biti bjelkast ili proziran. I onda kad se napravi mala količina troši se dok se ne primijeti znakove oksidacije (mijenjanje boje).

Lako ga ja napraviti, samo je askorbinska kiselina malo zeznuta za otapanje u vodi (a topiva je samo u vodi) pa treba dosta dugo miješati.

Askorbinska kiselina se miješa s vodom dok se ne otopi (pola sata do sat - ja gledam film i do pola filma sam gotova :D) do potpuno bistre otopine bez taloga.
Glicerin i vitamin E se dobro izmiješaju i onda se u to ulije otopina askorbinske kiseline. Dobro se izmiješa i ulije u tamnu bočicu s kapaljkom. Dobro promućkati prije svake upotrebe.
Vrlo jednostavno - nanosi se svako jutro na lice (pecka prvih par sekundi), pričeka se desetak minuta da se upije (optimalno je pola sata) i onda se nanese krema.
Isto tako i na ruke prije kreme - divota.
A košta - ništa.

sollo
27.02.2011., 15:06
Najbolji učinak na kožu lica, a to će u slučaju vitamina C reći da stimulira proizvodnju kolagena u koži, da štiti od slobodnih radikala i da povećava sposobnost kože da razvija prirodnu obranu od sunčevog zračenja, ima vitamin C u obliku askorbinske kiseline.
Ako je taj prašak, bolje rečeno kristalići, askorbinska kiselina onda je dobar.
Ali ne bi ga trebalo stavljati na lice tek tako.

Može se recimo napraviti serum (15%):
1 čajna žličica askorbinske kiseline u prahu
3 čajne žličice destilirane vode
1 čajna žličica glicerina
1/4 čajne žličice vitamina E

Pošto sam skužila da su kupovni serumi od vitamina c kako god skupi bili, vrlo lako pokvarljivi (oksidiraju) pa ih se ne može potrošiti do kraja jer se prije pokvare :( ( čim počnu žutiti) a kao takvi čine neizmjernu štetu koži jer umjesto da kao izvor antioksidansa odbijaju slobodne radikale, oni ih navlače u kožu koja tako prije propada - počela sam raditi vlastiti serum :cerek:

Serum od vitamina C MORA biti bjelkast ili proziran. I onda kad se napravi mala količina troši se dok se ne primijeti znakove oksidacije (mijenjanje boje).

Lako ga ja napraviti, samo je askorbinska kiselina malo zeznuta za otapanje u vodi (a topiva je samo u vodi) pa treba dosta dugo miješati.

Askorbinska kiselina se miješa s vodom dok se ne otopi (pola sata do sat - ja gledam film i do pola filma sam gotova :D) do potpuno bistre otopine bez taloga.
Glicerin i vitamin E se dobro izmiješaju i onda se u to ulije otopina askorbinske kiseline. Dobro se izmiješa i ulije u tamnu bočicu s kapaljkom. Dobro promućkati prije svake upotrebe.
Vrlo jednostavno - nanosi se svako jutro na lice (pecka prvih par sekundi), pričeka se desetak minuta da se upije (optimalno je pola sata) i onda se nanese krema.
Isto tako i na ruke prije kreme - divota.
A košta - ništa.

xena gdje mogu kupiti sve ove stvarčice i da li ga mogu korititi dok stavljam retin?

Andrejabaus
15.09.2011., 16:26
Da li netko koristi Hoplyntov Vitamin E za kožu , direktno se utrlja u kožu lica?
Je li vridi što?
malo više od 100 kn je u DM

Down Under
22.03.2013., 20:54
danas sam bio u bio&bio, bila je tamo zena koja mjeri razine vitamina i minerala (onim njezinim alatom..)
ugl. svi rezultati su mi bili ok (super ubiti), osim vitamina A.
To mi jedino kao nedostaje u organizmu pa mi je preporucila da uzemem kapsule kao nadoknadu..kostaju oko 150kn, piju se 3 mj..
E sad sam malo u dilemi..
1. pocijem misliti da me mozda preveslala samo da mi utopi njezin proizvod jer zastupa marku "solgar", i zato jer mi je fakat cudno da mi fali bas vit.A koji je lako dostupan u hrani, unosi se u malim kolicinama, kad se unosi dugo ostaje pohranjen u jetri i sl. a ja pazim sto jedem jedem sve one proizvode gdje je on zastupljen + pio sam beta karoten proslo ljeto i sl.
2. ako i odlucim za kupnju da li da uzmem smo kpsule A vitamina tamo je jak koncentrat pa mi je zato preporucila njih posebno ili da uzem beta karoten onaj od naturala 10 000 IJ. Dode me jeftiniji a isto je u njemu zastupljeno mnogo vit.A tj, on se u njega apsorbira u organizmu..
+ sto mi je onda najbolje piti pred ljeto za pripremu za sunce ako cu sad se vec kljukati time..
malo pojasnjenja oko ovoga molim!

ps.samo neka neki znalac odg.na ovo da skratimo pricu ;)

yogalove
23.03.2013., 06:36
danas sam bio u bio&bio, bila je tamo zena koja mjeri razine vitamina i minerala (onim njezinim alatom..)
ugl. svi rezultati su mi bili ok (super ubiti), osim vitamina A.
To mi jedino kao nedostaje u organizmu pa mi je preporucila da uzemem kapsule kao nadoknadu..kostaju oko 150kn, piju se 3 mj..
E sad sam malo u dilemi..
1. pocijem misliti da me mozda preveslala samo da mi utopi njezin proizvod jer zastupa marku "solgar", i zato jer mi je fakat cudno da mi fali bas vit.A koji je lako dostupan u hrani, unosi se u malim kolicinama, kad se unosi dugo ostaje pohranjen u jetri i sl. a ja pazim sto jedem jedem sve one proizvode gdje je on zastupljen + pio sam beta karoten proslo ljeto i sl.
2. ako i odlucim za kupnju da li da uzmem smo kpsule A vitamina tamo je jak koncentrat pa mi je zato preporucila njih posebno ili da uzem beta karoten onaj od naturala 10 000 IJ. Dode me jeftiniji a isto je u njemu zastupljeno mnogo vit.A tj, on se u njega apsorbira u organizmu..
+ sto mi je onda najbolje piti pred ljeto za pripremu za sunce ako cu sad se vec kljukati time..
malo pojasnjenja oko ovoga molim!

ps.samo neka neki znalac odg.na ovo da skratimo pricu ;)

hmm mislim da je to sve prevara, zasto bi se inace moralo vaditi krv da se vidi sto ti u tijelu fali ako ona to sve moze napraviti sa onom spravicom..
tak je i meni zena u ljekarni na promociji (ne sjecam se sad vise cega) izmjerila i kao sve je super osim cinka i rekla da moram piti 3 mjeseca te neke tablete. ja se naravno prepala i odmah kupila tablete.. pila sam ih tjedan dana i jedino sto sam s njima dobila je proljev :lol: cim sam ih izbacila sve je bilo ok :mig::mig:
tak da ne vjerujem previse tim stvarima.. ako bas zelis pravu preporuku najbolje ti je izvaditi krv i vidjeti sto ce lijecnik reci a ne tamo neka medicinska sestra koja promovira proizvode..

ono sto znam je da sa vitaminom A treba biti oprezan kod unošenja jer najvece probleme u tijelu vitamin A moze izazvati prevelikim unošenjem.Tada dolazi do brojnih toksičnih učinaka praćenim poremećajima u probavi, na koži, kostima i zglobovima.. dnevni unos treba biti 5000IJ vitamina A (kod odrasle osobe), sve vece doze se uzimaju uz nadzor liječnika.
pa eto ako vec sumnjas na nedostatak definitivno prvo kod liječnika napraviti pretrage i on ce ti preporuciti dozu,ukoliko je potrebno.

Down Under
23.03.2013., 11:50
hmm mislim da je to sve prevara, zasto bi se inace moralo vaditi krv da se vidi sto ti u tijelu fali ako ona to sve moze napraviti sa onom spravicom..
tak je i meni zena u ljekarni na promociji (ne sjecam se sad vise cega) izmjerila i kao sve je super osim cinka i rekla da moram piti 3 mjeseca te neke tablete. ja se naravno prepala i odmah kupila tablete.. pila sam ih tjedan dana i jedino sto sam s njima dobila je proljev :lol: cim sam ih izbacila sve je bilo ok :mig::mig:
tak da ne vjerujem previse tim stvarima.. ako bas zelis pravu preporuku najbolje ti je izvaditi krv i vidjeti sto ce lijecnik reci a ne tamo neka medicinska sestra koja promovira proizvode..

ono sto znam je da sa vitaminom A treba biti oprezan kod unošenja jer najvece probleme u tijelu vitamin A moze izazvati prevelikim unošenjem.Tada dolazi do brojnih toksičnih učinaka praćenim poremećajima u probavi, na koži, kostima i zglobovima.. dnevni unos treba biti 5000IJ vitamina A (kod odrasle osobe), sve vece doze se uzimaju uz nadzor liječnika.
pa eto ako vec sumnjas na nedostatak definitivno prvo kod liječnika napraviti pretrage i on ce ti preporuciti dozu,ukoliko je potrebno.

slazem se s tobom..jedino istinito mjerenje je vadenjem krvi, pa cu to i uciniti.
Ujedno ako i kupim nešto za dopunu A vitamina biti ce to beta karoten koji mi je najsigurniji jer se njime ne mogu predozirirati ;)

yogalove
24.03.2013., 07:24
slazem se s tobom..jedino istinito mjerenje je vadenjem krvi, pa cu to i uciniti.
Ujedno ako i kupim nešto za dopunu A vitamina biti ce to beta karoten koji mi je najsigurniji jer se njime ne mogu predozirirati ;)

:top:

lida
24.03.2013., 14:53
http://www.forever-young-uk.co.uk/epivit-multi--vitamin-liposomes-moisturiser-104-p.asp

Meni je ovaj fluid savršen! Trošim već drugu boćicu i lice mi je super hidratizirano i borice oko očiju su se zagladile i ne vide se više. Mažem se do cica s time svaku večer i traje mi malo više od mjesec dana. Cijena je smiješna....a učinak odličan!!!!!

lusy
24.03.2013., 17:16
http://www.forever-young-uk.co.uk/epivit-multi--vitamin-liposomes-moisturiser-104-p.asp

Meni je ovaj fluid savršen! Trošim već drugu boćicu i lice mi je super hidratizirano i borice oko očiju su se zagladile i ne vide se više. Mažem se do cica s time svaku večer i traje mi malo više od mjesec dana. Cijena je smiješna....a učinak odličan!!!!!

super zvuči. Molim ako će netko naručivati da mi se javi da se ubacim za jednu narudžbu. hvala puno :)

Sofia Victoria
25.03.2013., 17:35

A kakvu kožu inače imaš? Jel krema komedogena ili nemaš problema s tim?

lida
25.03.2013., 20:36
Koža mi je mješovita, osjetljiva i dehidrirana(bila) više nije tak jako.
Sklona sam komedonima užasno ali od ove kreme mi nije ništa nikad izbilo niti se začepilo. Predobra kao podloga nekoj vulgaris hidratantnoj kremi jer se odmah upije a koža je vidno nahranjena i glađa. Ja ju koristim samo navečer jer ujutro stavim njihov C vitamin serum i aminoderm kremu preko njega. I još gore bb kremu i uopće nisam masna niti se lice sjji tokom dana.... Ja sam jaaaako zadovoljna.

Sofia Victoria
25.03.2013., 21:32
^^ super recenzija, hvala ti. Takva je i moja koža, mogla bih ju kupiti.:)