PDA

View Full Version : Kako izgleda sluzavi čep?

pikacu
14.02.2008., 14:09
Evo mene opet u panici...
Sad sam malo prije bila na wc-u i dok sam puhala nos,osjetila sam da mi dole nešto silazi - obrisala sam se papirom. a kad na njemu neki grumen sluzavi,bijeli,rastezljivi veličine 50 lipa...
Pa šta je sad to?
Odmah mi je palo na pamet da to nije slučajno onaj sluzavi čep!
Kako on izgleda i koje su posljedice ako on ranije izleti,te koliki je inače?
Help curke,jer pojma nemam,a još čekam da mi se ginekologica javi!

Rajna
14.02.2008., 14:16
Mnogo je veci, gust sasvim i kao nekakva mjesavina zgusnute tamne krvi i sluzi. Barem kod mene je tako bilo.

pikacu
14.02.2008., 14:24
to je bilo gusto,ali ni traga krvi ili ičemu sličnom...
bijeli je i nekako zgrušan...:ne zna:
ma puknut ću više na živce dok rodim!

kayah
14.02.2008., 14:25
ja nisam rodila niti znam kako izgleda ali evo citiram šta piše u jednoj knjizi:
"sluzni čep - proziran, želatinozni čep koji je tijekom trudnoće zatvarao ulaz u maternicu - katkada ispada uslijed početka nestajanja i otvaranja vrata maternice. Iako je ispadanje čepa znak da se vaše tijelo priprema za važan dan, ono nije pouzdani pokazatelj da je taj dan stigao - ili čak vrlo blizu. Od trudova vas može dijeliti čak do 3 tjedna tijekom kojih će se vrat materice nastavljati otvarati."
iskreno, bez obzira na ovo kaj piše, ja bi otišla doktoru:ne zna:

pikacu
14.02.2008., 14:31
ma i ja bi,ali ne javlja mi se!

kayah
14.02.2008., 14:32
evo našla sam i jednu sliku na netu:
http://www.ambiguous.org/quinn/images/pregnancy/mucous-plug3.jpg

kayah
14.02.2008., 14:34
pa daj idi na hitnu

pikacu
14.02.2008., 14:39
a nije ni slično - hvala ti puno,nisam ni znala da ima čak i slika tokvo čega :lol:
(moram se malo i nasmijati!)
pričekat ću još malo dok mi muž dođe,pa ćemo vidjeti

MalaLola
14.02.2008., 14:45
a nije ni slično - hvala ti puno,nisam ni znala da ima čak i slika tokvo čega :lol:

A ti fino lezi i nemrdaj do tad za svaki slučaj:mig:

kućica
14.02.2008., 15:44
meni ti je tak iscurio komadić u 19 tjednu- ali nakon toga ništa i sad je sve super. isto sam se bila uplašila, ali ispalo je da sam samo malo preforsirala taj dan i da je sve ok! ove koje su ga vidle kad im je ispao-rekle su mi da je to puna puncijata šaka sluzi i da ne paničarim.

kayah
14.02.2008., 15:56

a nema na čemu... držim fige samo da to ije to:)
ali vidiš da cure kažu da je obilije puno...

Pcelica Maja
14.02.2008., 16:22
Ne znam da li ti je gin. rekao ali tokom trudnoće je normalno imati obilnije iscjetke, ponekad rjeđe, ponekad gušće. Meni je sluzavi čep otišao u 37. tj. i tad su mi inducirali porod i rodila sam a da nisu vjerojatno bi izdržala do termina (meni je počela lagano curiti plodna voda i beba je bila dosta nisko ali to nema veze sa čepom).
Uglavnom, ja sam u nekoliko navrata pomislila da je otišao ali jednostavno znaš da je to to. Ja ne bi baš paničarila pogotovo ako ti trudnoća teče uredno i nema krvi u iscjetku:mig:

cukerino77
14.02.2008., 18:26
ja isto mislim da ti je to danas puuuno obilniji iscjedak nego inace, drzim fige

pikacu
14.02.2008., 21:36
evo cure,sve je uredu!:s
to je ugrušak koji je nastao kao posljedica velike količine progesterona i to je ok,uobičajeno!
sva sreća da je sve ok,dokica mi je sve fino objasnila!
uh koliko mi je lakše!
vama hvala na potpori!

Parallel Universe
01.03.2008., 07:41
Po svemu sudeći izgleda da mi je upravo ispao sluzavi čep jer je izgledao točno kao na ovoj jednoj slici koja je postavljena na topicu. Kao treskava želatina i smećkaste boje. Fuj. Inače, jučer sam bila na pregledu, dr. kaže da sam otvorena za cijeli prst, pa si sve mislim da to mora biti čep, jer sada već pola sata nakon toga, ni traga krvi, iscjetku ili bilo čemu drugom.
Ne da mi se ići danas u bolnicu, ne želim paničariti, ali s obzirom na sve moje probleme, ni sama nisam sigurna. Od 4-6 ujutro su bili lažni trudovi opet,a sada je sve mirno.
Što bi vi na mom mjestu (joj koje glupo pitanje, ali...):ne zna::confused::confused:

vanjaa
01.03.2008., 08:31
Po svemu sudeći izgleda da mi je upravo ispao sluzavi čep jer je izgledao točno kao na ovoj jednoj slici koja je postavljena na topicu. Kao treskava želatina i smećkaste boje. Fuj. Inače, jučer sam bila na pregledu, dr. kaže da sam otvorena za cijeli prst, pa si sve mislim da to mora biti čep, jer sada već pola sata nakon toga, ni traga krvi, iscjetku ili bilo čemu drugom.
Ne da mi se ići danas u bolnicu, ne želim paničariti, ali s obzirom na sve moje probleme, ni sama nisam sigurna. Od 4-6 ujutro su bili lažni trudovi opet,a sada je sve mirno.
Što bi vi na mom mjestu (joj koje glupo pitanje, ali...):ne zna::confused::confused:

Meni je ipao čep prije dva il tri dana,neznam više, danas sam 40+2 i ništa se ne događa. Na tvom mjestu nebi u bolnicu, nemaš šta ići, samo čekaj prave trudove.
Jedino ako primjetiš svježu krv onda bi trebala u bolnicu, ali uglavnom mislim da ćeš uskoro rodit :)

mateeaa=)
01.03.2008., 08:41
vanjaa...pa ti jos tu...
eo vibrica za bezbolniji i brzi porod....i za malu mrvicu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

:kiss:

Parallel Universe
01.03.2008., 09:39
Ništa se ne događa, osim što opet imam kao neke lažnjake jer nisu u pravilnim razmacima, a i bol je sasvim podnošljiva.
Neću u bolnicu, jer krvi nema.
Do termina mi je još 20 dana, ali zapravo je to sada već 38. tjedan, tak da nema frke.

tarmiqua
01.03.2008., 15:23
parallel universe, nemoj mi samo reći: "boli kao menstrualna bol" jer ću se objesit...
naime dok sam ležala u bolnici trudnice su dolazile i odlazile a svakoj je porod počinjao: pa boli kao menstrualni bolovi... onda smo cimerica i ja znale da će se ta poroditi do navečer...
kako bilo ako i odeš u rađaonu: SRETNO I DRŽI SE... :cerek:

lopticica
01.03.2008., 15:49
parallel universe, nemoj mi samo reći: "boli kao menstrualna bol" jer ću se objesit...
naime dok sam ležala u bolnici trudnice su dolazile i odlazile a svakoj je porod počinjao: pa boli kao menstrualni bolovi... onda smo cimerica i ja znale da će se ta poroditi do navečer...
kako bilo ako i odeš u rađaonu: SRETNO I DRŽI SE... :cerek:

Ali meni je tako vec zadna 2-3 tj?:confused:

Lake
01.03.2008., 16:02
Ali meni je tako vec zadna 2-3 tj?:confused:

Ja mislim da se to maternica lagano priprema za ''pravu stvar''! Čitala sam to negdje pa mi je ostalo...ma ne boj se, znat ćeš valjda kad te uhvate pravi trudovi...ja osobno ne bi išla u rodilište dok god ne dobijem trudove u razmaku od 5 min...šta kasnije to bolje...tako su mi svi savjetovali...
Ako dođeš prerano onda te samo izvozaju pa im dosadiš onda ti daju umjetne trudove da te se šta prije rješe...ja ću doma čekat!

lopticica
01.03.2008., 16:13
To sam i ja rekla. Ne idem dok ne zakipi! :)

Lake
01.03.2008., 16:19
To sam i ja rekla. Ne idem dok ne zakipi! :)

baj d vej i off topic, oćeš tražit epiduralnu??

tarmiqua
01.03.2008., 20:21
Ja mislim da se to maternica lagano priprema za ''pravu stvar''! Čitala sam to negdje pa mi je ostalo...ma ne boj se, znat ćeš valjda kad te uhvate pravi trudovi...ja osobno ne bi išla u rodilište dok god ne dobijem trudove u razmaku od 5 min...šta kasnije to bolje...tako su mi svi savjetovali...
Ako dođeš prerano onda te samo izvozaju pa im dosadiš onda ti daju umjetne trudove da te se šta prije rješe...ja ću doma čekat!

moje je iskustvo drugačije...kad dođeš u rađaonu povade ti i krvi i daju 100 injekcija i svašta te ispituju i da sam imala trudove na pola toga ne bih normalno odgovarala...ovako smo to obavili sve u relativnom miru...pa kad je došlo doba "puš tori puš":D nismo se time zamarali...
al naravno svako zna za sebe...:mig:

lopticica
02.03.2008., 08:53
baj d vej i off topic, oćeš tražit epiduralnu??

Mislim da da. Ako mi daju. Vidjet cemo.:mig:

vanjaa
02.03.2008., 09:39
Nažalost još sam tu,a tak bi rado u bolnicu. Evo sad sam se namakala u vrućoj kadi mada sam već izgubila svaku nadu

tomka
02.03.2008., 20:14
Nažalost još sam tu,a tak bi rado u bolnicu. Evo sad sam se namakala u vrućoj kadi mada sam već izgubila svaku nadu

I ja sam još tu...:mig:...suosjećam s tobom. Nisam sigurna al mislim da mi je danas počeo odlaziti famozni čep, ali to isto može biti i od jučerašnjeg pregleda :ne zna:

lopticica
03.03.2008., 12:59
Jeste i danas tu?

Agata1979
03.03.2008., 13:01
Moj čep je počeo curiti tjedan prije poroda i curio je dok nisam rodila, a igledao ko sukrvav iscjedak.

lopticica
03.03.2008., 13:01
Meni jos nista ne curi... :(

Rosa
03.03.2008., 13:08
Ja svoj ovaj put nisam ni vidjela, a bebica mi evo u krilu............

vanjaa
03.03.2008., 13:59
Jeste i danas tu?

Ja sam tu :(, ali me nešto počeo čudno bolit trbuh, ništa u redovitim razmacima, ali me ipak veseli :)
A taj čep, otkako je ispao prije par dana, svako malo imam jaki ( žuti ) vaginalni iscjedak, bez tragova krvi, samo je stvarno žut, jel zna netko o tome šta ?

lopticica
03.03.2008., 16:04
Ne znam. Joj.... mi cemo zauvjek biti tu. :)

tomka
03.03.2008., 17:26
Ne znam. Joj.... mi cemo zauvjek biti tu. :)

Uze mi riječ iz usta :D.... iako mislim da mi odlazi sluzavi čep, ali nikakvi drugi događaji na vidiku :(

lopticica
03.03.2008., 17:27
Meni ni cep, ni trudovi...nis. Samo sto je bebi nemiran vec sat i pol bez prestanka. Tijesno mu je valjda.

zoro007
05.03.2008., 05:34
nosila sam tampon kad mi je pukao vodenjak. sam čep je tamno crveni ugrušak veličine zrna graška.

Suncica_B
13.12.2008., 22:01
evo da malo dignem temu...

neki dan sam prokvarila, pa mi je to stalo, pa sam dva dana imala smedji iscjedak, pa je i on jucer stao..
danas popodne mi se pojavila neka zelatinasta masa... nije je bilo bas puno, ali je najprije bila bjelkasto-prozirna, a malocas bjelkasto-zuckasta... nisam do sad primjetila takav iscjedak i sad definitivno brijem da je ovo sluzavi cep...
da li je kome bio takav? doduse , koliko sam mogla vidjeti, nije bio nimalo sukrvicav, ali s obzirom da sam ja prokvarila neki dan, mozda je zato sad ovakav...:confused::confused:

tajči13
13.12.2008., 22:07
ma nije ti to to, tj taj sluzni čep.koji si tjedan sunčice

vixana
13.12.2008., 22:16
evo da malo dignem temu...

neki dan sam prokvarila, pa mi je to stalo, pa sam dva dana imala smedji iscjedak, pa je i on jucer stao..
danas popodne mi se pojavila neka zelatinasta masa... nije je bilo bas puno, ali je najprije bila bjelkasto-prozirna, a malocas bjelkasto-zuckasta... nisam do sad primjetila takav iscjedak i sad definitivno brijem da je ovo sluzavi cep...
da li je kome bio takav? doduse , koliko sam mogla vidjeti, nije bio nimalo sukrvicav, ali s obzirom da sam ja prokvarila neki dan, mozda je zato sad ovakav...:confused::confused:

jesi možda bila na pregledu ovih dana i da li ti je dr radio amnioskopiju? ako da, onda ti se najvjerojatnije pojavila sukrvica, pa onda i taj sluzni čep...

Suncica_B
13.12.2008., 22:22
jesi možda bila na pregledu ovih dana i da li ti je dr radio amnioskopiju? ako da, onda ti se najvjerojatnije pojavila sukrvica, pa onda i taj sluzni čep...

nije mi radio amnioskopiju.. , ali sam bila na vaginalnom pregledu prije nekoliko dana... imala sam strasne bolove, ali nisu bili ni nalik na porodjajne, pa su mi radili pregled.. nakon toga sam dobila krvarenje, dakle ne malo iscjetka, nego bas krvarenje, jer mi je izgleda bila pukla neka zilica.. nakon toga se to povuklo, ali se dva dana povlacio smedji iscjedak.. taman je to stalo i danas vidim ovo... poslije onog pregleda, nije me vise niko vaginalno gledao...
bajdvej, na tom pregledu su mi rekli da sam otvorena nesto jace od prsta do bebine glavice i da mi je grlic skracen 50%...

tajci 13, a ne znam sta bi moglo drugo biti, jer nikad ovako nesto nisam vidjela.. usla sam u 39 tj.

tajči13
13.12.2008., 22:27
kad te počne boliti kičma,i jajnici, kao kad trebaš dobiti pms, onda bi mogli krenut trudovi.mislim bar je meni tako bilo.

Suncica_B
13.12.2008., 22:34
ma mene kriza i ispod stomaka boli od prosle nedjelje.. ali nema intervala.. nego onako me zna boliti dva sata, pa stane... znam da jos nema bolova ni trudova ...
sad trenutno samo osjecam nekakav strasan pritisak dolje, kao da mi se piski, a ne mogu piskiti...
nego sam se eto cisto pitala je li moze ovo biti sluzavi cep...

bajdvej, sad kad sam isla u wc opet je ovog bilo.. i sad je bilo bjelkasto do malo narancasto prozirno...:ne zna:

tajči13
13.12.2008., 22:37
ma kod mene je taj sluzni čep prošo 2-3 dana prije.bio je smeđkast, onako sluzav

Arabea
13.12.2008., 22:41
Meni se taj čep u prvoj trudnoći "odčepio" dva tjedna pred porod:)

Suncica_B
13.12.2008., 22:43
Meni se taj čep u prvoj trudnoći "odčepio" dva tjedna pred porod:)

a kak je izgledao :).. joj nadam se da meni nece tako dugo trajati.. ja bih da se porodim prije ...:D

Arabea
14.12.2008., 08:15
Točno onako kako su ga opisale i ima slikica na prvim stranama. Ljigavo. Sluzavo, drhtavo ko' žele, mutno sa sukrvicom. Znati ćeš, jer baš osjetiš kao da se nešto odčepi:) Baš onako komadić izađe, odmah ćeš znati.

cuba libre
14.12.2008., 20:47
Sunčica B, meni se upravo to dogodilo u petak (prije 5mj), a u ponedjeljak mi je pukao vodenjak. Znači, 3 dana mi je to nešto curkalo, nije bilo u komadu kako sam čitala na netu. Mislim da ti je porod blizu. Taman sam ušla u 40tjedan. Sretno!

Suncica_B
14.12.2008., 23:47
Sunčica B, meni se upravo to dogodilo u petak (prije 5mj), a u ponedjeljak mi je pukao vodenjak. Znači, 3 dana mi je to nešto curkalo, nije bilo u komadu kako sam čitala na netu. Mislim da ti je porod blizu. Taman sam ušla u 40tjedan. Sretno!

ja ewo cekam i nista se ne desava... pitam se da li dr. moze znati 100% je li ispao cep ili ne?

Wedding
15.12.2008., 10:28
ja ewo cekam i nista se ne desava... pitam se da li dr. moze znati 100% je li ispao cep ili ne?

on to vidi pri pregledu....... meni je pukao vodenjak i u roku 2 sata sam bila u radjaoni i tek pri jacim trudovima tj. cca sat vemena prije poroda mi je poceo izlazit sluzni cep:mig:..tako da curke ne morate se zabrinjavat sa tim.ja svoj nisma ni vidla:D

Suncica_B
15.12.2008., 10:33
on to vidi pri pregledu....... meni je pukao vodenjak i u roku 2 sata sam bila u radjaoni i tek pri jacim trudovima tj. cca sat vemena prije poroda mi je poceo izlazit sluzni cep:mig:..tako da curke ne morate se zabrinjavat sa tim.ja svoj nisma ni vidla:D

ma ja vise necu da mislim o simptomima.. kad krene, krene :)

marta26
15.12.2008., 17:30
joooj, blago vama, ja jedva cekam te simptome. suncice, ne vjerujem da si vec pred porod, kako vrijeme leti, ko da si jucer objavila plus! sretno s porodom, neka sto manje boli i krace traje!

Suncica_B
16.12.2008., 14:07
e. moja draga marta, kako vrijeme leti, ne?
hvala ti puno na zeljama...:grli::grli::kiss:
ja tebi od srca zelim da sto prije docekas svoj plusic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nar
02.01.2009., 11:57
moram dići temu, jerbo mi od jutros nešto curi...dakle sluzavo, želatnozno i rastezljivo...dosta obilno
nema sukrvice, u biti nema ni traga krvi...

hm.....

babybum
02.01.2009., 14:20
moram dići temu, jerbo mi od jutros nešto curi...dakle sluzavo, želatnozno i rastezljivo...dosta obilno
nema sukrvice, u biti nema ni traga krvi...

hm.....

ja vjerujem da je to sluzni čep, odakle bi bila inače tolika sluz, a nemora bit krvi

Nar
02.01.2009., 15:28
vratila se ja iz grada, poslije 2 sata hodanja i nema više ništa.....

vukovarka
25.05.2009., 09:14
dižem temu za one kojima treba :mig:

jokka55
25.05.2009., 09:46
dižem temu za one kojima treba :mig:

A slika? :rofl: :rofl:

vukovarka
25.05.2009., 09:47
A slika? :rofl: :rofl:

na prvoj strani ti je :p

bula&pupa
25.05.2009., 15:11
ja sam mislla da mi je ispao prilikom tuširanja ali kad sam vidjerla sliku shvatila sam da nije ni približno tome

abattoir
19.06.2010., 20:59
Moj čep je počeo curiti tjedan prije poroda i curio je dok nisam rodila, a igledao ko sukrvav iscjedak.

dižem temu!
naime, u petak mi je rađena amnioskopija po prvi put i od onda imam iscjedak sluavi bjelkasti pomiješan sa smeđom sukrvicom. i to curka lagano cijelo vrijeme, nije izašlo odjednom. s time da je danas više nego jučer. na pregledu me dok odmah upozorio da ću krvariti od pregleda jer sam i tamo već malo krvarila i rekao je najvj 2,3 dana sigurno. svježe krvi nisam vidila samo to. jel moguće da je pokrenut i taj sluzavi čep? iako sumnjam da izlazi tako polako, zar ne bi trebao izletiti, tj. odčepiti se? :ne zna::)

iv7
19.06.2010., 21:20
dižem temu!
naime, u petak mi je rađena amnioskopija po prvi put i od onda imam iscjedak sluavi bjelkasti pomiješan sa smeđom sukrvicom. i to curka lagano cijelo vrijeme, nije izašlo odjednom. s time da je danas više nego jučer. na pregledu me dok odmah upozorio da ću krvariti od pregleda jer sam i tamo već malo krvarila i rekao je najvj 2,3 dana sigurno. svježe krvi nisam vidila samo to. jel moguće da je pokrenut i taj sluzavi čep? iako sumnjam da izlazi tako polako, zar ne bi trebao izletiti, tj. odčepiti se? :ne zna::)

i meni je isto tako jucer, bijeli sa smeđkastom sukrvicom,u dosta velikim kolicinama.. isto me doktor upozorio da je to moguce zbog pregleda plodne vode u cetvrtak.. al danas je evo prestalo...
valjda ce i tebi.. :)

abattoir
19.06.2010., 21:22
onda misliš da nije čep? valjda bi osjetila da se što odčepilo?:rofl:

iv7
19.06.2010., 21:31
pa...vjerojatno..nadam se :rofl:
Inace se nebi ni zabrinula al termin mi je 23. pa me sad zbog svega hvata panika... :rolleyes:

iv7
19.06.2010., 21:36
joj i tebi je 23.-eg jel da?? :cerek::cerek:

mmujic
19.06.2010., 22:20
onda misliš da nije čep? valjda bi osjetila da se što odčepilo?:rofl:

Nije to to. Čep izađe odjednom. Ne možeš ga fulat

katekit
20.06.2010., 09:49
Nije to to. Čep izađe odjednom. Ne možeš ga fulat

Ne! Ne izađe čep svima odjednom i to šta cure opsiuju vjerojatno je čep.

Sluzav, bijelo sa krvavim djelićima, kao žilice

abattoir
20.06.2010., 16:24

nije meni bio s tim žilicama, više sa smeđim nečim pomiješano. uh koji opisi :rofl: skoro mi dođe da uslikam :rofl:

iv, i meni je 23. ali neće biti onda kaže dok :)

mmujic
20.06.2010., 17:23

Ok, al i jednoj i drugoj se to pojavilo nakon amnioskopije. I meni je isto to curilo nakon amnioskopije i to nije bio čep. Drugačije je.

sssunchica
20.06.2010., 19:40
ja žeeeeellljjjnnnooo isčekujem svoj čep jedino sam ja opičena :bonk::rofl:

LadyNot
15.08.2010., 17:03
Evo da i ja malo podignem temu...

Ono kaj me zanima je: čep ne mora izač u komadu? ili mora? meni malo nekaj curka danas, želatinasto, prozirno sa smećkastim nečim...odnosno,ne curka, već kak idem piškit svakih malo, kad se obrišem ostane na papiru :ne zna:

Ne znam jel to čep, u prvoj trudnoći il mi nije ispao il ga nisam skužila (bit će da je ovo drugo) :confused:

I zgleda to ko na slici na prvoj stranici, samo kaj je količina ono, dost mala...ko jači iscjedak...cca, veličine nokta :lol:

kika78
15.08.2010., 17:10
Evo da i ja malo podignem temu...

Ono kaj me zanima je: čep ne mora izač u komadu? ili mora? meni malo nekaj curka danas, želatinasto, prozirno sa smećkastim nečim...odnosno,ne curka, već kak idem piškit svakih malo, kad se obrišem ostane na papiru :ne zna:

Ne znam jel to čep, u prvoj trudnoći il mi nije ispao il ga nisam skužila (bit će da je ovo drugo) :confused:

I zgleda to ko na slici na prvoj stranici, samo kaj je količina ono, dost mala...ko jači iscjedak...cca, veličine nokta :lol:

Istina, čep ne mora ispasti u komadu.
Može izlaziti po malo. Po pričama (ne znam iz osobnog iskustva) je sluzav i obično prošaran žilicama (smećkastim od krvi).
Tako da je moguće da ti pomalo izlazi...

superlight
15.08.2010., 18:43
meni je malo čudno da se čep ili dijelovi može obrisati papirom.... meni je ispao u jednom komadu (pretpostavljam zbog veličine) u prvoj trudnoći, oko 2cm dugačak, širine nešto manje od 1cm, čvrst, prozirnkast, prošaran žilicama, bućnuo je u wc dok sam piškila tako da sam ga čula! onda sam neko vrijeme buljila u to i nisam znala što je:D (zato sad znam opisat sve detalje kak je izgledao:))

mandy
15.08.2010., 18:49
prvi put ispao u komadu, drugi put izlazio skoro tjedan dana

LadyNot
15.08.2010., 19:21
prvi put ispao u komadu, drugi put izlazio skoro tjedan dana

Kako si bila sigurna da je to to?
NIsi bila zabrinuta?
Mislim, da meni nekaj sluzavog, krvavog curi tjedan dana, ja bi se zabrinula :ne zna:

ili si išla doktoru?

ja se još razmišljam...jel da zovem doktora ili ne.. mislim da ću nazvat frendicu koja je babica u Petrovoj, pa bu znala jel da se zabrinjavam il kaj :D

mandy
15.08.2010., 21:49
Prvi put je baš ispao grumen nečeg sluzavog, krvavog i išla na Hitnu jer sam poslje toga cijelo popodne bila morka pa išla provjeriti jel plodna voda curi (12 dana prije termina) iako sam znala da je ono prvo čep bio..

Sad je izlazila samo ta sluz, isto kao što ti opisuješ...kao želatinasti iscjedak na papiru nakon brisanja, samo kod mene nekad smećkasto prošarano nekad malo svjetlije...

Drugi put nisam išla :D

miana2
15.08.2010., 22:06
kad sam išla čitat temu nisam mislila da ću vidjet sliku-fuuuj

lala
15.08.2010., 22:15
Da se koja ne bi zeznila, meni definitivno nije izgledao kao na slici, više kao ovulacijska sluz sa sukrvicom....dan nakon toga-rodila.

_Candy Candy_
15.08.2010., 23:36
Meni je bio kao želatinasta nakupina bjelkasto-žute boje bez ikakve krvi, žilica i survice. Taj dan sam rodila, 17h nakon što je čep ispao.

Još sam u polumraku ćirila na wc-u (bila sam u bolnici,ne radi im svjetlo u tom), tek je zora svitala, i pitala se koji je sad to k..., pa opet njušim i gledam ima li kakvih krvavih žilica. :facepalm:
Cimerica mi došla kucati na vrata da vidi jesam živa i što radim toliko unutra u 5 ujutro. :rofl:

miana2
15.08.2010., 23:40
ja ću svoj slikat za buduće naraštaje----zezem se :lol:

Technogirl
16.08.2010., 07:22
Cure da utvrdim gradivo - znači kada taj čep ode trebala bi u bolnicu ili ne :ne zna::ne zna:
Neke ste išle, neke ne pa sam zbunjena:confused:

misiz S
16.08.2010., 07:54
Ne. U bolnicu ili kad pukne vodenjak, ili kad trudovi krenu na cca 8 min ili čak 5 min.
Čep je najava, ono, možda danas, a možda za par dana rodit ćeš :D

marcipanka
16.08.2010., 07:59
Ne. U bolnicu ili kad pukne vodenjak, ili kad trudovi krenu na cca 8 min ili čak 5 min.

:top:

meni je čep krenuo u četvrtak (2 dana je curkao), a rodila sam u utorak. znači 4 dana nakon čepa.

mandy
16.08.2010., 10:41

a možda za 2 tj kao ja i moja frendica :D

leptirica 2
16.08.2010., 10:42
a možda za 2 tj kao ja i moja frendica :D

Ili kao ja..isto bilo za 2 tjedna..cekalo se:D

lala
16.08.2010., 10:58
Cure da utvrdim gradivo - znači kada taj čep ode trebala bi u bolnicu ili ne :ne zna::ne zna:
Neke ste išle, neke ne pa sam zbunjena:confused:

ne. u rodilište se uputi na 10 min-a uđi na 5, tako sam ja i rodila za 2 ure:mig:

Fantasma
16.08.2010., 11:39
Meni je čep ispao oba puta navečer oko 21 sat.
Nisam išla tad u bolnicu,nego kada su se trudovi već dobro ustalili.
To je bio sluzavi grumen,više onako smećkaste boje...

LadyNot
16.08.2010., 11:57
OK, znači... ak to fakat je sluzavi čep, mogu rodit sutra, mogu rodit za dva tjedna... nadam se da bude se bebica strpila još koji tjedan... sad sam u 35, još nek pričeka tri tjedna :)

a to i dalje pomalo curka...

Technogirl
16.08.2010., 11:59
Aha hvala puno :top:
Jasnije mi je....

Pomješala sam sve već....vodenjak sa sluznim čepom... i tak sve kaj još mogu :D
Ajde bar ima negi nagovještaj prije nego panika počne:eek:

LadyNot
16.08.2010., 12:51
Ajde bar ima negi nagovještaj prije nego panika počne:eek:

Sluzavi čep misliš?

Ja ga nisam skužila u prvoj trudnoći da se "odčepio" :D
A nije mi i vodenjak puknuo :D
Meni su odmah krenuli trudovi, bez kakvog "upozorenja" :rofl:

I kakva panika? samo polako! teško da ćeš se porodit u autu na putu za bolnicu :mig: vjerojatno ćeš još crknut od dosade u rađaoni :) ono, između trudova :D

misiz S
16.08.2010., 13:18
ne. u rodilište se uputi na 10 min-a uđi na 5, tako sam ja i rodila za 2 ure:mig:

Ja bih radije rekla kreni kad budu na 5 min (doduše, ovisi koliko daleko je rodilište).
Ja sam došla na 8 min, na 5 min su došli za nekoliko sati. Bilo mi je žao da nisam cijelu noć provela doma u svom krevetu kraj muža.

Sluzavi čep, mislila da je otišao (bilo puno sluzi kao iscjedak) dok ga nisam stvarno skužila, baš je kao grumen, onako kao vrh palca.

lala
16.08.2010., 22:45
Ja bih radije rekla kreni kad budu na 5 min (doduše, ovisi koliko daleko je rodilište).
Ja sam došla na 8 min, na 5 min su došli za nekoliko sati. Bilo mi je žao da nisam cijelu noć provela doma u svom krevetu kraj muža.

Sluzavi čep, mislila da je otišao (bilo puno sluzi kao iscjedak) dok ga nisam stvarno skužila, baš je kao grumen, onako kao vrh palca.

Uf, toga je mene bilo strah.
Ovisi, prvorotkinjama se odulji-ali ja rodila za dvi ure. Da sam tada krenila-ne znam bih li stigla sve predradnje obaviti u našem rodilištu. Meni bilo taman (jer sam tri sata šetala po rodilištu i to mi je pasalo-ležanje bi me upilalo skroz).

Najbolje vam je da dođete do rodilišta-i šetate ako treba, da ste blizu (ako dalje živite i ako ne želite tamo ležati na dripu-što ne preporučujem:flop:).

misiz S
17.08.2010., 07:14
Uf, toga je mene bilo strah.
Ovisi, prvorotkinjama se odulji-ali ja rodila za dvi ure. Da sam tada krenila-ne znam bih li stigla sve predradnje obaviti u našem rodilištu. Meni bilo taman (jer sam tri sata šetala po rodilištu i to mi je pasalo-ležanje bi me upilalo skroz).

Najbolje vam je da dođete do rodilišta-i šetate ako treba, da ste blizu (ako dalje živite i ako ne želite tamo ležati na dripu-što ne preporučujem:flop:).

Ja sam na 5 min autom do rodilišta, privezali me na CTG i ni makac (samo su me na WC pustili), i tako 10 sati i onda u rađaonu. Ja sam im sve odbila, osim pred kraj prokidanje vodenjaka. Pa smo čekali.
Ako ste blizu čekat, a gle ako dođeš na knap ideš direkt u rađaonu - mrak :s
Ako ste dalje, krenut pa ležat u autu, hodat - ovisi što vam paše.

Technogirl
17.08.2010., 07:36
Udaljena sam 20min od rodilišta....jel to puno ili malo?
Ofkors da bi radije sve prošla prije i došla gore na sam čin:D

I kaj sad ak ode taj sluzavi čep, a nemam trudove - ne trebam paničariti i mogu ostati doma jel?
Mislim ja sam takva da čim bude najmanje sranje na gaćicama dižem alarm....a baš mi se i neda za svaku pizdariju paničariti.

ashley
17.08.2010., 07:48
Jel moze biti pocetak odcepljivanja samo jaka bijela gusta sluz (iscjedak) bez sukrvice, zilica i ostalog. Ili bas i ne? :ne zna:

misiz S
17.08.2010., 08:37
ashley, tako je meni bilo, pa sam mislila da je to to, dok nije stvarno izašao, onda sam skužila da sam bila u krivu. Mislim da je to bilo par dana prije trudova.
Technogirl, 20 min...hm...ja bih rekla srednje :zubo: Ovisi kako će se ubrzavati trudovi. Moji su počeli na pola sata, a 12 sati poslije su tek došli na 7-8 min. Samo bez panike :kiss: prvorotke u pravilu imaju puuuuno vremena. Ako ode čep ostani doma dok trudovi ne dođu na 10-ak ili manje min, ili dok ne pukne vodenjak. Uživaj i pripremi se da će skoro veliki trenutak.

ashley
17.08.2010., 08:39
ashley, tako je meni bilo, pa sam mislila da je to to, dok nije stvarno izašao, onda sam skužila da sam bila u krivu. Mislim da je to bilo par dana prije trudova.

Ajme...a ja tupim kako necu ja jos ovaj tjedan, a eto nikad ne znas...sad je prestalo, a i idem na pregled danas pa cu biti pametnija! Hvala! :mig:

Maslina
17.08.2010., 08:42
Ja ne znam smijem li čekati trudove na svakih 5 minuta s blizancima :tuzni:
Ma mene će ionako zadnje tjedne hospitalizirati najvjerojatnije :(

misiz S
17.08.2010., 08:45
Ja ne znam smijem li čekati trudove na svakih 5 minuta s blizancima :tuzni:
Ma mene će ionako zadnje tjedne hospitalizirati najvjerojatnije :(

Blizanci su posebna priča. Oni obično idu ranije od termina, i to i po mjesec dana i najčešće na carski.

Manch
17.08.2010., 10:58
Kod mene sluzavi čep bio odvratan, nešto kao manji komad jetrice. Prije ispadanja čepa, dr u bolnici mi je gledao plodnu vodu i čeprkao po grliću, tad sam lagano počela krvariti, a čep je ispao dva dana poslije.

Illy
17.08.2010., 11:03
evo, našla sam i video... ko nije gadljiv, a još ima nedoumica kako čep izgleda

http://www.encyclopedia.com/video/eN...ucus-plug.aspx

Technogirl
17.08.2010., 11:13

http://www.encyclopedia.com/video/eNkGv_lhEy8-cervical-mucus-plug.aspx

Stvarno je gadan...ko veliki šmrkalj :lol:

Illy
17.08.2010., 11:32
da, je! :lol:

meni je ispao prije 5 dana. upola manji od ovoga na videu i ne tako žut. više prozirno-bijel. ali gustoćom isti.
od onda svaki dan izlazi sluz, prozirna, bez žilica, ali dovoljno da moram imati dnevni uložak.
jel imao netko takv slučaj. dokle to misli tako? jel to ok?

LadyNot
17.08.2010., 14:05

http://www.encyclopedia.com/video/eN...ucus-plug.aspx

Javlja mi error :( kvragu...

Edit:sad otvorilo...fuj, fakat je ružan :lol:

lala
17.08.2010., 18:04
Jel moze biti pocetak odcepljivanja samo jaka bijela gusta sluz (iscjedak) bez sukrvice, zilica i ostalog. Ili bas i ne? :ne zna:

itekako

OOOOOOO
18.08.2010., 11:13
ja ne mogu otvorit video...

leptirica 2
18.08.2010., 12:25
ja ne mogu otvorit video...

Ni ja..a bas sam ga htjela pogledati:tuzni:

Illy
18.08.2010., 13:24
krepao link!

evo isti video na youtube http://www.youtube.com/watch?v=eNkGv_lhEy8

pa uživajte :lol::lol::lol::lol::lol:

najmanja
18.08.2010., 14:41
Evo meni danas ispao čep- opis smeđe obojana sluz.
Kontrakcije trenutno na 7-10 min , ali u bolnici sam pa nema mjesta panici.

kika78
18.08.2010., 14:57
Meni danas ostalo na papiru dosta smećkaste sluzi.
Sad ne znam jel to od roštanja po meni s jučerašnjeg pregleda ili to čep odlazi... :ne zna:

Illy
19.08.2010., 10:23
nije to čep. evo što piše u jednoj knjizi o tome;

"eventualni iscjedak smeđkaste boje je često posljedica vaginalnog pregleda ili snošaja u predhodnih 48 sati. a u slučaju istjecanja svijetlocrvene krvi potrebno je smjesta pozvati liječnika."

benjamin10
29.08.2010., 16:22
danas mi je izišlo nešto veliko,sluzavo,ali prozirno i prošarano sa malo bijeloga po sebi.Priličan komad,s tim da mi unatrag cca 2 tjedna svaki drugi dan mali komadići sluzi ispadaju od nekuda...Jel to bio taj čep ili samo priprema za njega?!:ne zna:

marta26
29.08.2010., 17:04
s obzirom na datum ispod, ti si draga, vrlo blizuuuu!

benjamin10
29.08.2010., 17:28
s obzirom na datum ispod, ti si draga, vrlo blizuuuu!

da,da,jesam:D,ali mi nije nikako jasno,s obzirom da mi je ovo prva beba,a i ne izgleda kao na videu ili slikama...

marta26
29.08.2010., 17:50
nije ni meni jasno, a 36 tj sam!!! totalno cudno, da cu roditi malu bebu, sf!

minory
29.08.2010., 19:30
stalno vas čitam i super su mi vaše priče, no drage curke zlo mi je sad nakon ove spike o slunom čepu :) mislim da vas neko vrijeme neću više čitati :)

simba
22.09.2010., 14:38
curke...u 23 tjednu...upravo je iz mene izašlo nešto veličine kovanice 5 kn žučkasto rastezljivo i zaljepilo se na wc školjku!? mislim i inaće imam takav iscjedak na wc papiru, al ovo je velikoooo...pliz savjet

OOOOOOO
22.09.2010., 17:36
curke...u 23 tjednu...upravo je iz mene izašlo nešto veličine kovanice 5 kn žučkasto rastezljivo i zaljepilo se na wc školjku!? mislim i inaće imam takav iscjedak na wc papiru, al ovo je velikoooo...pliz savjet

mislim da ti to nije nista to je kao od iscjedka,meni tako zna biti kad se brisem i popisam samo manji komadici onako se rasteze...gnjusno izgleda

leptirica 2
22.09.2010., 17:39
mislim da ti to nije nista to je kao od iscjedka,meni tako zna biti kad se brisem i popisam samo manji komadici onako se rasteze...gnjusno izgleda

I meni danas bucnulo nesto su skoljku,bas pisala o tome jutros na trudnicama..onako bijelasti iscjedak velicine 2 cm sa 1 cm...i kao iskusna trudnjaca jos uvijek nemam pojma sta je to ...moglo je biti i icsjedak..koji mi se nije desavao do tada...a mogao je biti i sluzni cep..sad ti znaj...:ne zna:

OOOOOOO
22.09.2010., 17:46
I meni danas bucnulo nesto su skoljku,bas pisala o tome jutros na trudnicama..onako bijelasti iscjedak velicine 2 cm sa 1 cm...i kao iskusna trudnjaca jos uvijek nemam pojma sta je to ...moglo je biti i icsjedak..koji mi se nije desavao do tada...a mogao je biti i sluzni cep..sad ti znaj...:ne zna:

sad ne znam koliko si ti trudna...ali vidim simba je tek 23tj pa cisto sumnjam da je sluzni cep.

leptirica 2
22.09.2010., 17:48
sad ne znam koliko si ti trudna...ali vidim simba je tek 23tj pa cisto sumnjam da je sluzni cep.

Da Simba je malo premalo..a i ja sam kada pogledas...:misli:
za 2 dana ulazim u 35 tjedan:D
Uglavnom,pregled u utorak pa cu vidjeti:D

OOOOOOO
22.09.2010., 20:51
Da Simba je malo premalo..a i ja sam kada pogledas...:misli:
za 2 dana ulazim u 35 tjedan:D
Uglavnom,pregled u utorak pa cu vidjeti:D

a ko zna,mozda bi onda i mogao biti...:)

simba
22.09.2010., 21:36
jel moguće da utrogestan pojačava iscjedak? jučer sam ga prvi put stavila po preporuci ginića...

ma i meni je izgledalo ko uobičajena sluz, samo u puno većoj količini nego inaće.NIkada baš ne ispada iz mene.Da prostite...:rolleyes:

leptirica 2
23.09.2010., 05:43
jel moguće da utrogestan pojačava iscjedak? jučer sam ga prvi put stavila po preporuci ginića...

ma i meni je izgledalo ko uobičajena sluz, samo u puno većoj količini nego inaće.NIkada baš ne ispada iz mene.Da prostite...:rolleyes:

Da,da..cula sam da je i progesteron odgovoran za pojacano stvaranje sluzi u trudnoci..imam i ja dosta iscjetka,gace mjenjam po 5-6 puta na dan.
I to sam citala negdje na netu...jer utric je zapravo progesteron:mig:
Odi ti ginu za svaki slucaj ako te to toliko brine..ja bas mislim sta bi..narucena sam u utorak...

leptirica 2
23.09.2010., 14:16
Nisam izdrzala i odem ja danas na pregled..ufglavnom uloziva za jagodicu prsta...i kaze gin moguce da je cep otisao..ali to nista ne znaci ..i rekla je ipak ti imas jos mjesec do termina pa je to okej...zna on otici i nekoliko tjedana do poroda:D

OOOOOOO
18.12.2010., 22:34
a jel mora taj cep svakom ispast ili?

kućica
18.12.2010., 23:20
a jel mora taj cep svakom ispast ili?

Ne,meni nije u prvoj trudnoći,ni u ovoj -zasad.

mafri
18.12.2010., 23:46
nemora...meni u prvoj nije a sad jest

cezar5
31.12.2010., 10:04
molim pomoć cure!
sada sam u 36. tjednu i sinoć sam primjetila malo tamnog iscjetka na ulošku (jako malo, ljubičaste boje), a danas ujutro sam osjetila ispadanje nečega i to izgleda kao neka prozirna želatina, rasteže se u rukama i veličine je otprilike kovanice od 50 lp.

dali je to taj famozni sluzavi čep?

simba
31.12.2010., 10:08
ja ga još nisam vidjela, al po opisu bi mogao biti....Pripazi malo sada. Nemoj se kupat u kadi, i kaj se sexa tiće koristi kondom....I odmiruj još 10ak dana da uđeš u 38tj...:)

blalla
31.12.2010., 10:54
molim pomoć cure!
sada sam u 36. tjednu i sinoć sam primjetila malo tamnog iscjetka na ulošku (jako malo, ljubičaste boje), a danas ujutro sam osjetila ispadanje nečega i to izgleda kao neka prozirna želatina, rasteže se u rukama i veličine je otprilike kovanice od 50 lp.

dali je to taj famozni sluzavi čep?

hej!!!:w
nakon pregleda u bolnici i meni je ispao famozni čep,
bio je veličine zrna graška i potpuno proziran,
tu noć je procurila voda:D

vidjela sam jednu sliku na netu ali moj nije bio takav

katjes
31.12.2010., 11:11
i ja vidjela sliku na netu http://www.ambiguous.org/quinn/images/pregnancy/mucous-plug3.jpg

unaprijed isprika svima kojima je prisjela kafa :zubo:

simba
31.12.2010., 11:15
heheh...to je fotka koja kruži mjesecima...hahaha...

Evo možda netko od nas terminuša svoj uslika uskoro...haahah

gmiz
31.12.2010., 12:06
bljakkkkkyyyyyy

cezar5
31.12.2010., 12:54
hej!!!:w
nakon pregleda u bolnici i meni je ispao famozni čep,
bio je veličine zrna graška i potpuno proziran,
tu noć je procurila voda:D

vidjela sam jednu sliku na netu ali moj nije bio takav

:eek::eek: sad si me malo uplašila :cerek:
u kojem tjednu ti je ispao?
moj je sličan kao ovaj sa slike, samo nema krvi :ne zna:

cezar5
31.12.2010., 12:54
heheh...to je fotka koja kruži mjesecima...hahaha...

Evo možda netko od nas terminuša svoj uslika uskoro...haahah

e da sam se barem sjetila uslikati :lol::lol:

OOOOOOO
31.12.2010., 18:39
bas bljak izgleda taj cep:p
meni u utorak na pregledu rekla dr da mogu svaki cas ocekivat ispadanje cepa ali jos nis:ne zna:

twisted.x.siste
31.12.2010., 18:44
moj nije bio takav.
malo sluzi ružićaste, a nakon toga brdo žutog "želea".
kad je prošao "žele" :lol:, ostala je samo sluz prozirna.
brdo sluzi i to skroz do poroda. to je bilo 4 dana ukupno

OOOOOOO
31.12.2010., 18:54
meni samo ta prozirna sluz izlazi onako rastezljiva ko bjelanjak,ali to je vjerojatno iscjedak ,vjerujem da cep nije takav

machkala
31.12.2010., 19:12
meni samo ta prozirna sluz izlazi onako rastezljiva ko bjelanjak,ali to je vjerojatno iscjedak ,vjerujem da cep nije takav

ne bi te htjela plašiti :rofl: ,meni je upravo takav čep kakvim ga opisuješ izletio noć prije nego sam rodila...oko 10 navečer....u 3 ujutro sastavili trudovi...nije uopće bilo krvi :rofl:

ipak se nadam da nećeš roditi na 01.01...to je tako bezveze..ja sam rođena na taj datum i uopće nije fora...zapravo je bezveze :D

OOOOOOO
31.12.2010., 19:15
ne bi te htjela plašiti :rofl: ,meni je upravo takav čep kakvim ga opisuješ izletio noć prije nego sam rodila...oko 10 navečer....u 3 ujutro sastavili trudovi...nije uopće bilo krvi :rofl:

ipak se nadam da nećeš roditi na 01.01...to je tako bezveze..ja sam rođena na taj datum i uopće nije fora...zapravo je bezveze :D

meni to izlazi vec danima,tjednima tako ne samo danas.... ma molim boga samo da ne rodim danas ni sutra pa iza toga kad god:)

blalla
31.12.2010., 21:23

37+5

mafri
01.01.2011., 16:52

Ej,meni je cep poceo ispadati u 35-tom tjednu trudnoce uz trudove lazne,naravno!
Uglavnom,rodila sam sa 39+3
Tak da nebrini se...to nista ne znaci...a opet ako te strah odi ginekologu...:ne zna:
Mene bilo malo strah,al nisam isla doktoru...Bojala sam se da nerodim prije 37mog tjedna al nisam...jbga...oduzilo se to kod mene....:rolleyes:

cezar5
03.01.2011., 09:37
Ej,meni je cep poceo ispadati u 35-tom tjednu trudnoce uz trudove lazne,naravno!
Uglavnom,rodila sam sa 39+3
Tak da nebrini se...to nista ne znaci...a opet ako te strah odi ginekologu...:ne zna:
Mene bilo malo strah,al nisam isla doktoru...Bojala sam se da nerodim prije 37mog tjedna al nisam...jbga...oduzilo se to kod mene....:rolleyes:

ma da, malo sam surfala i vidim da je kod svake žene drukčije...
sutra imam pregled pa ćemo vidjeti, zasada se ništa ne dešava :ne zna:

freya7
04.01.2011., 11:44
ma da, malo sam surfala i vidim da je kod svake žene drukčije...
sutra imam pregled pa ćemo vidjeti, zasada se ništa ne dešava :ne zna:

točno tako

kod mene sa 38+6, rodila 39+5
izgledao je ko sluz sa malo krvi, ali jako malo

Želimirka
05.01.2011., 03:03
Pozdrav!

Moj sluzavac još uvijek ispada, ako se ne varam... Krenuo u 39+4, sad sam u 40+2... s njime počeli i trudovi. I još uvijek traju... :(
U pravilu jednom dnevno nešto ispadne, ne previše. Boja varira, ali prepoznatljiva struktura pa nema šanse da se zamijeni s običnim iscjetkom.:rolleyes:

zaria...!
05.01.2011., 12:02
Nekome ispadne, nekome ne, ali onome kome ispadne znat ce da je to to!
Meni je ispao onog trena kada su mi poceli trudovi i bio je gust, sluzav,smeđkast.
Nako toga jako brzo sam rodila.

annaaa
05.01.2011., 13:09
meni je ispao 2 tjedna prije poroda (tjedan dana prije termina). uz lažne trudove. isto sam mislila "sad će, sad će", ali kad počnu pravi tek onda skužiš da se ne mogu zamjenit s lažnim :rofl:

mafri
06.01.2011., 10:27
Ja se sjecam da kad sam imala lazne trudove uopce mi nije bilo problem ici bilo kud...Bom kad sam na badnjak dobila prave trudove nisam bila ni za sta....

cezar5
06.01.2011., 10:29
evo meni danas opet ispalo malo čepa :rolleyes:
imam i te lažnjake, otprilike jedan svakih sat vremena, jako malo bole, idu mi iz leđa
valjda ću skužiti prave :confused:

annaaa
06.01.2011., 14:35
valjda ću skužiti prave :confused:

sorry ali :lol:
itekako ćeš skužit, tu nema zabune :mig:

cezar5
06.01.2011., 14:48
sorry ali :lol:
itekako ćeš skužit, tu nema zabune :mig:

nije bed, i ja sam sama sebi smiješna :rofl:
iskreno, ne znam dali mi se (oprostite na izrazu) ide na wc ili je to nekakav trud
previše zabrijavam, moram se malo opustiti :)

annaaa
06.01.2011., 15:08
nije bed, i ja sam sama sebi smiješna :rofl:
iskreno, ne znam dali mi se (oprostite na izrazu) ide na wc ili je to nekakav trud
previše zabrijavam, moram se malo opustiti :)

ma znam kako je to, bila sam i ja u toj situaciji :) ja sam još prenjela tjedan dana pa si možeš mislit kako sam i ja skakala na razno razne lažnjake, pikanja ovdje ondje, sluzavi čep...a onda kad je počelo, nije prestajalo, iako su krenuli od slabijih ujutro, poslijepodne su već bili dosta jaki ali skroz podnošljivi (tu mi je već bilo sumnjivo :rofl: ) i navečer sam već umirala, tu nije bilo više sumnje :zubo:

cezar5
06.01.2011., 15:18
ma znam kako je to, bila sam i ja u toj situaciji :) ja sam još prenjela tjedan dana pa si možeš mislit kako sam i ja skakala na razno razne lažnjake, pikanja ovdje ondje, sluzavi čep...a onda kad je počelo, nije prestajalo, iako su krenuli od slabijih ujutro, poslijepodne su već bili dosta jaki ali skroz podnošljivi (tu mi je već bilo sumnjivo :rofl: ) i navečer sam već umirala, tu nije bilo više sumnje :zubo:

znači kada budu već pri kraju, kužim sigurno :mig:

OOOOOOO
06.01.2011., 16:46
ja svaki put kad idem na wc gledam jel ispao...ali nista od toga:ne zna: izgleda da ni nece..

annaaa
06.01.2011., 18:39
znači kada budu već pri kraju, kužim sigurno :mig:

da je bar bio kraj, rodila sam sljedeće jutro!

katjes
04.02.2011., 16:09
dakle..da ne mislite da čep može biti samo žućkast, on može imati mnoge boje po sebi, kao kakav poludragi kamen :zubo;
tko je gadljiv, slabog želuca, upravo jeo..ili ima loš apetit ili manje od 18 godina.. ne preporučam otvarati ovaj link (http://img585.imageshack.us/f/p030211155001.jpg/)

MalaLola
04.02.2011., 16:32
Meni je sluzavi čep ispao ponedjeljkom navečer, a rodila sam u četvrtak u ranim jutarnjim satima, a cijelu srijedu sam imala trudove i s time da mi je u srijedu počelo još više tog ispadat s više krvi pa mi je ginica rekla da to znači da se otvaram. I da izgledao je kao želatinasta sluz žuto, narančasto, crvenkasto, roskaste :zubo: tak nekakak prošarane boje i duguljast kao cigareta. Prije nego mi je ispao beban mi je jako jako nasjeo dolje da sam stala (bili smo vani) i rekla mužu jbte ovako mi još nikad nije nasjeo dolje ko da hoće izać, baš je tako i upro ko da si otvara put, došla doma ošla na wc i imam šta za vidjet.
Malo je bed jedino što sam tad znala da će skoro pa sam bila ograničena u kretanju, nisam ko prvi put ono opušteno na dan poroda vozila se u tramvaju npr. stalno sam vukla nekog sa sobom osobito jer su me cijelo vrijeme prali lažnjaci.

mambi
04.02.2011., 16:45
dakle..da ne mislite da čep može biti samo žućkast, on može imati mnoge boje po sebi, kao kakav poludragi kamen :zubo;
tko je gadljiv, slabog želuca, upravo jeo..ili ima loš apetit ili manje od 18 godina.. ne preporučam otvarati ovaj link (http://img585.imageshack.us/f/p030211155001.jpg/)

jooj katjes gdje si ovo iščupala :zubo:
jest brate da mi je ispao 2 puta al ovo izgleda....
jel to tvoj :rofl: vidim da ga je netko lijepo smjestio na palomin wc papir :rofl:

katjes
04.02.2011., 16:47
jooj katjes gdje si ovo iščupala :zubo:
jest brate da mi je ispao 2 puta al ovo izgleda....
jel to tvoj :rofl: vidim da ga je netko lijepo smjestio na palomin wc papir :rofl:

kak? prestrašno? :zubo:

ja fascinirana. čudo prirode :s

anđeo-s-rogićima
04.02.2011., 17:23

ma tko to slika?!! :eek:

ja sam inače slabog želuca al je znatiželja bila veća. al nekim čudom mi se nije pomaknuo želudac prema gore :zubo:

drea_zg
04.02.2011., 18:19

:eek::rigo::lol:

mmujic
04.02.2011., 20:41

Znala sam da ćeš ga ipak stavit negdje:rofl::rofl::rofl:

simba
05.02.2011., 16:13
pa nek si ga stavila...za one koje "studiraju" svakodnevno uložak i wc papir ko ja...na kraju kad je ispao, hahah..nemreš ga fulat:D

...i moj je bio više smeđi neg žut....al ja svog nisam slikala...i ispadao je par dana..haha

OOOOOOO
06.02.2011., 20:35
meni je bio skroz mali rastezljiv i potpuno bijeli

just z
20.03.2011., 05:09
ako sam dobro shvatil, kad (ako) ispadne čep, ako se ništa drugo ne događa, ne moram odmah trčat ginekologu ili u bolnicu?

extreme
20.03.2011., 08:15
ako sam dobro shvatil, kad (ako) ispadne čep, ako se ništa drugo ne događa, ne moram odmah trčat ginekologu ili u bolnicu?

ne moraš. od ispadanja čepa do početka poroda može proći i nekoliko dana.
meni je izlazio nekoliko dana, zahvaljujući amnioskopiji na koju sam išla zbog prelaska termina.

Mama1981
20.03.2011., 15:54

..ma kakva žurba,sa prvim malim kad mi je ispao,točno nakon 7 dana sam rodila,a sa drugim nakon 8 h...dok nema trudova,nema ni odlaska u bolnicu...osim naravno ako u međuvremenu se nekaj drugo ne počne dešavat tipa plodne vode....

Bubi28
26.04.2011., 11:07

Meni je oko podne ispa cep. Kad sam ga vidjela isto sam kontala neš ti ima jos vremena :kava: .... nema panike... i 3 sata nakon ispadanja su me poceli prat trudovi. :top:

Ereshkigal
26.04.2011., 11:21
Meni nije jasno da li bih ja prepoznala taj čep- (vidim da je u svakakvim oblicima i bojama. :)) jer ja već tjednima imam pojačani isjedak i stalno nosim dnevne uloške...tako da stalno nešto curka iz mene.

OOOOOOO
26.04.2011., 11:26
Meni nije jasno da li bih ja prepoznala taj čep- (vidim da je u svakakvim oblicima i bojama. :)) jer ja već tjednima imam pojačani isjedak i stalno nosim dnevne uloške...tako da stalno nešto curka iz mene.

prepoznat ces bez brige..tako sam i ja mislila jel sam cijelu trudnocu imala jaki oscjedak i koristila uloske stalno isto ali par dana prije poroda mi je pao jedan dio cepa odmah sam skuzila da je to nesto drikcije od iscjedka.bio je deblji,velicine malog prsta ali skroz bijeli,a isitina ima ih svakakve boje i oblika.

FIGICA
26.04.2011., 11:30
Meni je 3 dana ispadao taj čep,počeo nakon prve amnioskopije,definitivno se skuži da nije iscjedak jel je gust/čvrst..
I rodila sam tek tjedan dana nakon toga i to su mi morali inducirati porod

bubica122
07.09.2011., 14:48
cure, dal mi koja može reći kolike veličine je taj sluzavi čep?
meni je danas ispalo nešto veličine kovanice od 5 kn samo malo deblje ali prozirno-bijeli bez tragova krvi. pa sad ne znam jel cijeli ili samo dio ili opće to nije to :ne zna:
ja sam na 39+2 tako da sam u terminu pa ne bi bilo ništa čudno.

MiNa8
07.09.2011., 15:17
meni je danas ispalo nešto veličine kovanice od 5 kn samo malo deblje ali prozirno-bijeli bez tragova krvi. pa sad ne znam jel cijeli ili samo dio ili opće to nije to :ne zna:

To ti je to. Nebitno jel dio ili je cijeli. Termin ti je blizu, rodit ćeš uskoro. :) Meni je ispao s 39, rodila s 39+3.

Bubi28
07.09.2011., 22:14
Uh kad sam ja bila trudna ko ce se toga sjetit :lol: (prije 10 mjeseci)
pricali su mi za taj cep ka ono mora nemora itd... meni je ispa oko podne(mislila je imam jos vremena nezuri mi se :) ) oko 19 h poceli trudovi i u tri rodila.

OOOOOOO
08.09.2011., 11:59

i meni je bio manji ali dugacki i rastezljiv isto bez tragova krvi,prozirno-bijeli,nakon par dana sam rodila,ne sjecam se tocno koliko ali nije dugo proslo

mafri
08.09.2011., 15:54
A meni poceo ispadat sa trudovima u 34tom tjednu,a rodila sa 39 tjedana :rofl:

leptirica 2
12.09.2011., 07:12
A meni poceo ispadat sa trudovima u 34tom tjednu,a rodila sa 39 tjedana :rofl:
Tako i meni..inace sluzni cep izlazi sa otvaranjem,a nije sigurni pokazatelj da je porod poceo,jer do poroda moze poteci jos dosta dana:rofl:

karanfil@st
12.09.2011., 07:52
meni je ispao jednu vecer kad sam isla na wc i kad sam se brisala eto ti njega na papiru :eek: prvo panika sta je ovo ovoliko veliko, sluzavo, deblje, zuckaste boje, a onda sam se sitila da sam negdi procitala da postoji taj sluzavi cep koji treba ispasti, uh olaksanje :D za 2-3 dana sam rodila :cerek:

Olivera85
12.09.2011., 13:40
Izgleda da je i meni jutros ispao taj sluzavi čep. Bio je prozirno bjele boje, veličine kovanice od 5 kn i dosta debel, rastezljiv i drhtav, baš kao želatina. Ne znam to drugačije opisati, ali sigurna sam da nije običan iscjedak. Danas mi je 37+6, iduća kontrola mi je za tjedan dana pa ću vidjeti što će mi ginić reći...:ne zna:

mandy
13.09.2011., 20:50
to je čep..porod može krenuti uskoro a i ne mora tako brzo :) Ugl ti si u terminu i bolje da krene prije termina da te doktori ne gnjave previše. Sretno :)

Olivera85
14.09.2011., 07:57
Hvala, Mandy. :) Nadam se da je tako kako kažeš jer ni ja ne bih voljela prešišati termin pa da doktori svako malo kopaju po meni.

mafri
14.09.2011., 15:27
Tako i meni..inace sluzni cep izlazi sa otvaranjem,a nije sigurni pokazatelj da je porod poceo,jer do poroda moze poteci jos dosta dana:rofl:

Ma do pred porod bila otvorena prst...tek kad me pravo spicilo bila sam cak dva :rofl:
A onda kad me pravo,pravo opizdilo u pol sata sam bila 6 prstiju otvorena
A ja jadna se ponadala da cu rodit prije i prije se rijesit...je,šišku :lol:
Jos imala trudove zadnjih mjesec dana...

kewica
14.09.2011., 17:45
Ja sam jučer imala neki smeđi sluzavi iscjedak (39 tjedana) i danas. Nije neka količina ali je smeđi. Nemam pojma jel to čep, valjda je pa pomalo izlazi. U prošloj trudnoći nisam to vidjela. Tada sam primijetila krvavu sluz kad su lagani trudovi već počeli. I točno osjećam kako mi je trbuh nekako tvrđi jučer i danas. Po zadnjoj menstruaciji termin mi je 20.9., a po uzv sutra.
Valjda to znači da se pomalo otvaram. Inače u prvoj trudnoći sam i ja bila bila prst do poroda, a još sam i prenijela 7 dana.

0merta
17.09.2011., 13:25
Ja nisam trudna, ali upravo dok sam se tuširala i tuš okrenula dolje da se isperem, ispalo je nešto nalik tom "sluzavom čepu" kako ga zovete. :confused: Nije mi jasno šta je to, nikad prije to nisam imala, i baš sam se šokirala kad sam vidjela, ful je gadno izgledalo...smečkasto, rastezljivo, kao na slici. Zadnjih par dana me povremeno i svrbi dolje pa je možda riječ o nekoj upali ? Pred 2 tjedna su mi se pojavile bolne kvržice crvene kao prištići i odma sam sumnjala na herpes..no moja draga ginekologica nema pojma, pa je kao i dermatologica rekla da je to neki folikulitis..moš mislit. Uglavnom, to je sad prošlo, ali ja se svejedno idem testirat na zaraznu, i čekam papa test. Sigurno sam nešto pokupila, ali ovo šta mi je ispalo malo prije me baš zbunilo. Jel zna netko o čemu bi mogla biti riječ, pošto nisam trudna..?

Nica
17.09.2011., 13:50
Omerta, svrati na Žensko zdravlje pa pitaj i tamo, ondje ćeš vjerojatno prije dobiti odgovor. :)

0merta
17.09.2011., 14:56
Jesam, hvala..čekam da mi netko odgovori.

mcik
28.09.2011., 16:45
khm, meni je prije par dana ispalo "nesto" :503: i mislim da je to taj sluzonja... u petak ujutro odoh na pregled pa ćemo vidjeti što će dr. reći.. ali u svakom slučaju, bliži se, bliži.... ja ću spakirat torbu za svaki slučaj ako me dr. spraši u bolnicu jer sad imam i nekakav pojačan iscjedak za koji uopće ne mogu procjeniti jel iscjedak zapravo ili mi lagano curka plodna voda... :503::504: nekako me strah, glupo mi je trčati na hitnu kad mi je pregled preksutra ujutro, a nije mi svejedno... osluškujem bebača, sve je uobičajeno, ali svejedno mi se ta ideja o hitnoj ne miče iz glave. :ne zna:

Alia
27.02.2012., 20:27
Da podignem temu..
Danas sam bila na pregledu (38+4), i uslijed pregleda ( grubog ) počela krvariti i kad sam ustala sa stolice, na prostirki ispod vidjela naravno krv (svježu, crvenu, cca 0,5 dcl) i sluz veličine kovanice 5 kn također crvenu (kao komad jetrica).
E sad , ili je bio čep, pa zbog krvarenja nije bio proziran ili netko ima ideju što bi to moglo bit???
Naravno, doktor je to brzo pobrisao i bacio u smeće, a kad sam pitala što bi to moglo bit, je rekao da nije ništa i da se ne moram brinuti.
Slična iskustva???

leptir7
27.02.2012., 23:08
Da podignem temu..
Danas sam bila na pregledu (38+4), i uslijed pregleda ( grubog ) počela krvariti i kad sam ustala sa stolice, na prostirki ispod vidjela naravno krv (svježu, crvenu, cca 0,5 dcl) i sluz veličine kovanice 5 kn također crvenu (kao komad jetrica).
E sad , ili je bio čep, pa zbog krvarenja nije bio proziran ili netko ima ideju što bi to moglo bit???
Naravno, doktor je to brzo pobrisao i bacio u smeće, a kad sam pitala što bi to moglo bit, je rekao da nije ništa i da se ne moram brinuti.
Slična iskustva???
39+5 sam zavrsila u bolnici,lazni trudovi,prva beba...pregledali su me jedno 3-4puta i od tog sam pocela lagano krvariti...kako nisam rodila taj dan(otvorena 4cm)poslali me na odjel...na 40tt opet pregled i tad sam jos na krevetu za vrijeme pregleda prokrvarila junacki,svjezu krv da su dr rukavice bile skroz krvave...naravno da sam se pripala,ali on je rekao da je pukla koja zilica i da ce to stat,sta i je...sa 40+1tt opet pregled i plodna voda,opet prokrvarila ali
ne puno...40+3 u 5 i po ujutro isla na wc i na ulosku sluz roskasta,na nekim mjestima i crvena ali malo...dosta je bilo te sluzi i osjecala sam koda sams e malo upiskila,sta je bila plodna voda...nije pukla nego je curkala...taj dan sam rodila u 12 i 40h...

Alia
28.02.2012., 14:45
Meni je krvarenje prestalo skoro odmah, al mi se čini da kad se obrišem ima malo sukrvice.. Možda je plodna voda.. Ako je plodna voda, dal da idem na hitnu odmah? Jel nekome tako curkala??

mandy
01.03.2012., 08:52
Meni je bilo tako sa prvim djetetom, samo mi je čep ispao na putu doma, sluzava tvorba veličine kovanice prošarana svježom krvi, normalno je. Kako sam bila sva mokra od neke tekućine i nisam bila sigurna je li vodenjak pukao otišla sam ponovo na pregled i ustanovili su da je sve ok. Nije bio vodenjak nego obilniji prozirni iscjedak uz čep.

maya_zg
01.03.2012., 08:58
Meni je krvarenje prestalo skoro odmah, al mi se čini da kad se obrišem ima malo sukrvice.. Možda je plodna voda.. Ako je plodna voda, dal da idem na hitnu odmah? Jel nekome tako curkala??

Meni je cep ispao tek kad sam vec imala trudove i bila 4cm otvorena, a u roku 1h je pukao vodenjak, al to je bas iscurilo odjednom, a ne pomalo. cula sam da ako bude grublji pregled zna se prokrvariti malo, a kazes da je bio grubi pa je vjerojatno od toga. Pretpostavljam da bi ti doktor rekao da ti je ispao cep, a ovako je rekao da nije nista, jer nije htio priznati da je to jer je bio pregrub:ne zna:

Terra003
03.07.2012., 15:56
Podizem temu, pa ako tko moze odg ... :moli:

Jucer mi je prvi put radjen pregled plodne vode (38+6) i doktor me upozorio na moguce krvarenje koje moze trajat i do 3 dana, samo ne smije biti svjeza krv. I meni je zbilja u pocetku bilo tamnocrven iscjedak, pa smedji ali nista strasno.

I danas sam u jednom trenu primijetila na dnevnom ulosku nesto tamnosmedje "zelatinasto". Vece povrsine od kovanice od 5 kuna, i nije sluzavo vec je nekako kompaktnije. Normalno da sam odjurila u bolnicu - radili ctg i protoke, opet gledali plodnu vodu, i sve ok. Pocela sam se opravdavati jer me nitko nije upozorio da mi tako nesto moze ispast i pitam sta bi to moglo biti, i normalno da nisam dobila odgovor nego samo - sve je to normalno.

Ok, njima je normalno jer svasta na dnevnoj bazi vidjaju, ali ja bih bila mirnija s nekim normalnim objasnjenjem. Samo je u jednom trenu doktorica skomentirala - ah, sluzni cep ili nesto drugo, sve je to ok ...

Dakle, da li taj cep moze biti tako tamnosmedji - mozda od pregleda dan ranije i tog krvarenja?

adrenalin34
18.07.2012., 18:03
Molim pomoć
u 34 sam tjednu,primjetila sam popodne rozkasti iscjedak,oskudan. Bolova nema ,jel moguće da je sluzni čep ?
Da trčim na hitnu ili čekam petak kod svog gina ??

mala-kate
19.07.2012., 06:41
Ako ti je i ispao sluzni cep, to ti nista ne znaci, do poroda moze proci jos ohoho, tako da ja ne bi trcala na hitnu. Inace, taj cep je grudast, nije ko
normalan iscjedak, i vjerojatno ti nece izaci cijeli odmah, nego u dijelovima, tako da se zbog male kolicine ne trebas zabrinjavati.

adrenalin34
19.07.2012., 07:41
Ako ti je i ispao sluzni cep, to ti nista ne znaci, do poroda moze proci jos ohoho, tako da ja ne bi trcala na hitnu. Inace, taj cep je grudast, nije ko
normalan iscjedak, i vjerojatno ti nece izaci cijeli odmah, nego u dijelovima, tako da se zbog male kolicine ne trebas zabrinjavati.

hvala,bila sam na hitnoj,nije ispao :)

angelina333
07.01.2013., 22:36
evo meni nešto počelo ispadat. mora da su neke naznake čepa.
vidim vama je u boji - crveno smeđe. (uf što je ona slika detaljan :D )
meni za sad prozirno bijeli grumen veličine nokta. moglo bi bit da je moj onda počeo curkat? :)

Evil-smile
07.01.2013., 22:57
ajme angie ti već na kraju :eek:

meni je čep otišao s vodom... krvavo e bilo

mandy
08.01.2013., 14:02
Čep može ispadati i u dijelovima i ne moraju svi biti krvavi.

angelina333
08.01.2013., 20:30
ajme angie ti već na kraju :eek:

meni je čep otišao s vodom... krvavo e bilo
Yes yes :) evo danas 39t. Ali danas opet nista, ni ostatka cepa ni ekstra bolova.
Nadam se da se ti snalazis. Nesmijem u detalje da ne budem off :D al uvijek nam se mozes javiti na off-u prvog/drugog tromjesjecja. Jos smo tamo :)

::Lost::
24.07.2013., 15:29
Drage trudnice i majke, molim vas pomoć...
Maloprije sam na ulošku pronašla potpuno prozirnu sluz bez mirisa, bila je smotana i veličine kovanice od 2kn. Kad sam tu sluz uzela prstima, ona se "odmotala", i bila je dužine špagete (ispričavam se na detaljnom opisu).
Trudna sam tek 30+5, pa me malo strah, a ginekologinja mi je danas radila ujutro... Ima li potrebe da se javim na hitnu ili da sačekam nju do sutra?

Inače se od jučer baš i ne osjećam najbolje, povremeno mi se vrti u glavi, imam filing kao da mi je glava stalno pod vodom nekakvom, boli me želudac, žgaravica me izluđuje više no ikada, već dvije noći nisam spavala...no do pojave ove sluzi to sam pripisivala uobičajenim trudničkim tegobama pojačanim vrućinama (a evo sad se tu u Zg sprema neko nevrijeme...) i anemijom koja mi je prije 2 tjedna dijagnosticirana (uzimam Kendural C).

Molim vas pomozite mišljenjem/savjetom prvorotkinji-paničarki...