PDA

View Full Version : Dječje pjesmice i brojalice

stranice : 1 [2]

žeeljka
22.05.2010., 21:46
ja najviše volim one stare tipa Sije baba brašno i Imam lane maleno....
to su meni pjevali pa su mi ostale posebno drage..

Orlandica
22.05.2010., 21:52
Bravo za otvaranje ovog topica :s
I dajte pišite riječi od svih tih pjesmica, ja sam skužila da niš od toga ne znam osim Zeke i potočića, Kukunke i Branka Kockice :brukica:

lotus_flower
23.05.2010., 08:40
te pjesmice su zapravo morbide strašno :rolleyes:

kukunka, leptirić šarenčić, zeko i potočić...:rolleyes:
na zeku sam kao mala ridala, nisi ga smio spomenuti...još imam ptsp od te pjesmice i zekove strašne sudbine...:(

a znate onu: sve ptičice iz gore, sve ptičice iz gore, spustile se na more...
ja sam kao dijete uvijek mislila da su ptičice izgorjele :rofl:
to valjda od traume od ovih ostalih tragičnih pjesmica :rofl:

ništa od toga ne pjevam Miji.

EllaH
23.05.2010., 09:30

na zeku sam kao mala ridala, nisi ga smio spomenuti...još imam ptsp od te pjesmice i zekove strašne sudbine...:(

moj je jedno vrijeme bio u fazi kukunke.. taj nista ne dozivljava tragicno u tim pjesmicama :ne zna: ali sad ga pucaju zvoncici u svakoj varijanti.. a skoro pa se na more spremamo :rofl::rofl::rofl:

moje dijete jedino moze rasplakati ako netko upali minesweeper na kompu, a tek kad kliknes na bombu, e onda ga ne mozes pola dana smiriti jer pada u histerican plac i na samu pomisao na doticnu igricu

lotus_flower
23.05.2010., 09:40
moje dijete jedino moze rasplakati ako netko upali minesweeper na kompu, a tek kad kliknes na bombu, e onda ga ne mozes pola dana smiriti jer pada u histerican plac i na samu pomisao na doticnu igricu

:eek::rofl:

EllaH
23.05.2010., 09:47
:eek::rofl:

i nama je smijesno, a ne smijemo mu se smijati..

lotus_flower
23.05.2010., 11:01
i nama je smijesno, a ne smijemo mu se smijati..

pa jeste skužili odakle mu takva neobična reakcija na igricu??

EllaH
23.05.2010., 11:26
pa jeste skužili odakle mu takva neobična reakcija na igricu??

:ne zna: misterija

seni001
23.05.2010., 12:33

Potpisujem boldano...

tockica83
23.05.2010., 21:58
Meni je ptsp od priče o Košuti i jelenku. Malo sam off ali to mi je sestra pričala dok sam bila mala i kad je došla do dijela gdje košuta leleće: umrijet će moje jelenče ja gotova. plakala cijeli dan za jelenkom:lol::lol::lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl :
btw moja Mia je još mala, mala al mislim da ću i ja pjevat te glupaste pjesmice. al moram se sjetit nekih s posla malo ljepših.

Orlandica
23.05.2010., 22:34

Pa moj je sad još premali da shvati tužne sudbine, al zbilja, kak su to postale dječje pjesmice? :misli:
Nama je trenutno Zeko i potočić pjesmica za smirivanje, smiri svaki plač (osim onog od gladi) za tren oka, a ponekad izazove i smijanje na glas :rofl:. Otkrila sam to slučajno kad mi jedan dan niš drugo nije palo na pamet za pjevat i evo sad već skoro mjesec dana pali :top:

Peky
24.05.2010., 11:32
nama je Zeko i potočić uspavanka :) pošto ne znam nijednu drugu, a ta je dosta smirujuća (a on nema još 6 mjeseci pa ne kuži, kad curka od 4 godine čuje da mu pjevam svaki put mi kaže da se rastuži na tu pjesmicu)....

baka je krenula sa pioniri maleni, svi smo se zdrapali od smjeha... malu je naučila veselo veselo zagorci :D
kukunku smo s curicom već prošli, više nije fora... kad si sretan i ostale od žaka slušamo...

turinica
24.05.2010., 11:46
Obzirom da sam godinama vezan za pjevački zbor, moja djeca najviše vole pjesmice o Isusovu rođenju, prvenstveno Tihu noć... A od ostalih: Zeko i potočić, Moja mala djevojčica i ima jedna stara, stara koju je pjevala none moga oce, a zove se Nani, nani ni ga doma... (dalmatinska)

lolipop8888
12.06.2010., 13:30
Trebala bi mi pomoć ako netko zna gdje skinuti i kako se zove ova pjesma moja ju curka pjeva a to uče u maloj školi a nemogu to nigdje naći jer neznam kak se zove! Pjesma ide nekako ovako;
Fili fili mijaju miiajau fili fili maiijau ...fili fili vau vau fili vau vau.....tako nekako ako netko zna nek javi kak se ta pjesma zove!

D-10 NOVI
25.08.2010., 09:07
Jel` ima tko pjesmicu od Zagrebačkih/Trešnjevačkih mališana "Antonio" u mp3 za poslat na mail? Unaprijed puno hvala, možete mi javiti i na PM. Tnx

Peky
07.10.2010., 12:43
e jel ima negdje za skinut dječje pjesmice sa notama? imam neki stari sintić pa bi mi rječi malo popratili sa melodijom, nisam neki stručnjak za sviranje ali koliko dječje pjesmice mogu biti komplicirane? ionako većina ih ima puno na istu melodiju.... skinula sam maloga juju po sluhu pa to sviramo po cijele dane, al već nam malo dosadilo....

DAVORKA VŽ
20.11.2010., 22:08
Pozdrav!Prikupljam za svoju dječicu prigodne pjesmice o svetom Nikoli i božične pa ako tko zna još koju(koja nije spomenuta na ovoj stranici) da mi napiše ili možda link gdje bi bile...hvala
Na pjesmice mislim kao recitacije i stihove

Jelky
21.11.2010., 07:43
jel iko ima /zna onu : imali smo malo pile,malo pile od tri kile...ali pile utece idi pa ga trazi mozda ces ga naci za šaku razi :confused::confused:

valjda je to cuo u vrtiću i po cile dane piva i mene gonja da ja to pjevam al ja to neznam :confused:.. jel ima gdje link za download te pjesme?

Jelky
21.11.2010., 08:03
Pozdrav!Prikupljam za svoju dječicu prigodne pjesmice o svetom Nikoli i božične pa ako tko zna još koju(koja nije spomenuta na ovoj stranici) da mi napiše ili možda link gdje bi bile...hvala
Na pjesmice mislim kao recitacije i stihove

google is your friend :mig:

http://www.pjesmicezabebe.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=63
http://www.jebes-pravila.com/forum/index.php?topic=1500.0
http://www.croportal.net/forum/obitelj-i-dom/djecje-pjesmice-23311/
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=47366&hilit=dje%C4%8Dje+pjesmice

a imaš i ovu temu http://www.forum.hr/showthread.php?t=279498

petra23
21.11.2010., 09:33
jel iko ima /zna onu : imali smo malo pile,malo pile od tri kile...ali pile utece idi pa ga trazi mozda ces ga naci za šaku razi :confused::confused:

valjda je to cuo u vrtiću i po cile dane piva i mene gonja da ja to pjevam al ja to neznam :confused:.. jel ima gdje link za download te pjesme?

Izgubljeno pile
1. Imali smo pile, malo pile ,
jedno malo pile od tri kile.
Ali pile nestade, idi pa ga traži!
Možda će se javiti, daj mu šaku raži !
2. Imali smo koku, malu koku ,
jednu malu koku zlatooku
Ali koka nestade, idi pa je traži !
Možda će se javiti, daj joj šaku raži !
3 .Imali smo slona, malog slona ,
jednog malog slona od sto tona .
Ali slonić nestade, idi pa ga traži!
Možda će se javiti, daj mu šaku raži !

Imaš na cdu za glazbeni 1.razred pa ako netko od susjeda ide u prvi razred posudi...:cerek:

DAVORKA VŽ
22.11.2010., 07:48
google is your friend :mig:

http://www.pjesmicezabebe.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=63
http://www.jebes-pravila.com/forum/index.php?topic=1500.0
http://www.croportal.net/forum/obitelj-i-dom/djecje-pjesmice-23311/
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=47366&hilit=dje%C4%8Dje+pjesmice

a imaš i ovu temu http://www.forum.hr/showthread.php?t=279498

HVALA ali sve te sam već proučila i upotrijebila :) možda se nađe još koja

DAVORKA VŽ
12.01.2011., 21:47
Pozdrav.Moja 2.5 godišnjakinja od nedavno je počela opnašati plesove tj.korake s pjesmica pa kad gleda neke pjesmice onda ponavlja da li imate prijedloge da upotpunimo naš repertuar pa da ju zabavimo s nećim novim...naravno gdje ih skinuti

.točka.
12.01.2011., 22:27
Dječije pjesmice i spotove ili za odrasle?

DAVORKA VŽ
13.01.2011., 09:32
više dječje pjesmica...promašla sam nešto od dječjih zborova te s dječje televizije ali već su nam pomalo dosadne pa moramo povremeno promjeniti

vjestica35
13.01.2011., 09:38
Pozdrav.Moja 2.5 godišnjakinja od nedavno je počela opnašati plesove tj.korake s pjesmica pa kad gleda neke pjesmice onda ponavlja da li imate prijedloge da upotpunimo naš repertuar pa da ju zabavimo s nećim novim...naravno gdje ih skinuti

Moj sin voli gledati pjesmice na OTV u sklopu Dječje televizije, klinci uz pjesmu imaju i koreografiju. Pjesmice s njihove top-liste mogu se skinuti na netu na http://www.youtube.com/watch?v=7MMwnDvK1Zw evo ova je najdraža mom sinu.

alapača
13.01.2011., 09:39
ima na nekoj od ovih naših televizija... možda na jabuci ili tako nešto... tijekom jutra bude dječja tv i tamo puštaju snimke dječjih zborova :top:

vjestica35
13.01.2011., 09:47
ima na nekoj od ovih naših televizija... možda na jabuci ili tako nešto... tijekom jutra bude dječja tv i tamo puštaju snimke dječjih zborova :top:

To je Dječja tv na Jabuci svako jutro radnim danom od 7,30 do 8,30 i od 19,30 do 20,00, a subotom od 8,00 do 12,00 i od 20,00 do 22,00 i nedjeljom od 8,00 do 12,00 s time da je od 9,00 do 11,00 dječja top lista. Mene ta djtv redovito spašava.

iva0404
13.01.2011., 10:28
imaš i na youtubeu pjesmica koliko hoćeš za skinut, što naših što stranih!

Lali Puna
13.01.2011., 10:39
ne razumijem u čemu je razlika između dječjih pjesmica i pjesmica za djecu koja vole plesati?!
mi slušano trešnjvačke mališane, miljon albuma i klasik 'zeko i potočić' album na kojem su još i lutka nana, dobila sam lutkicu na dar i slične stare dječje pjesmice
sviđa mi se i hor kolibri (pjesmice mog djetinstva, ahhh), al bojim se da ju ne zbunim s ekavicom i srpskim riječima

~Scarlet~
13.01.2011., 10:46
I moja obožava Dječju tv. Koza roza, E moj medo, Žabica Greta... hebote znam već sve pjesme.:o

DAVORKA VŽ
13.01.2011., 11:30
hvala vam ali DTV već gledamo mjesecima a pošto je samo vikedom htjela bi joj kroz tjedan na cd-u povremeno pustiti nešto novo...probala sam nasnimati joj ali nije zanimljivo baš želi neki druge....youtube sam malo pogledala ali baš te koje su mi se svidjele jednostavno nemaju ništa ,samo pjesmica a kroz tih par minuta samo neke slike...to ne želim...ako se pronađe nešto novo od spomenutog samo pišite ...:)

vjestica35
13.01.2011., 11:33
I moja obožava Dječju tv. Koza roza, E moj medo, Žabica Greta... hebote znam već sve pjesme.:o

Nekad sam znala što je na stranoj top listi i da me zbudiš usred noći a sad znam njihovu top listu. :rofl:

mandy
13.01.2011., 11:34
http://www.pjesmicezadjecu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=57 ovdje ima masa pjesmica, brojalica..neke imaju i linkove na youtube na spotove pa možda negdje ima i koreografija kakva...ja nisam stigla još sve pregledati

nosorog
13.01.2011., 15:12
To je Dječja tv na Jabuci svako jutro radnim danom od 7,30 do 8,30 i od 19,30 do 20,00, a subotom od 8,00 do 12,00 i od 20,00 do 22,00 i nedjeljom od 8,00 do 12,00 s time da je od 9,00 do 11,00 dječja top lista. Mene ta djtv redovito spašava.

ajme sto je to meni iritantno:rolleyes:
ja nisam niti znala da to postoji, nego smo bilo kod frendova i njihova mala to obozava i jos su se cudili kak to ne znamo da je to super stvar za zabaviti klince? :eek:
ja bih se osjecala ko pravi zlostavljac kraj dvd-a i slicnih izuma danas i kojekakve normalne dostupne muzike:ne zna:

moje dijete uglavno slusa kaj i mi
od djecjih pjesmica znam joj pustiti arsena ili nekaj drugo iz mog djetinjstva :cerek: ili slusa pjesmice na sveznalicama
i voli reklame za t-mobile/max tv (meni to sve isto)

mimic
13.01.2011., 17:17
Dali ima naša verzija pjesmice Hush little baby? Meni je ta prelijepa...

meow
20.04.2011., 18:50
Rock-a-bye baby, in the treetop
When the wind blows, the cradle will rock
When the bough breaks, the cradle will fall
And down will come baby, cradle and all

Baby is drowsing, cozy and fair
Mother sits near, in her rocking chair
Forward and back, the cradle she swings
And though baby sleeps, he hears what she sings

From the high rooftops, down to the sea
No one's as dear, as baby to me
Wee little fingers, eyes wide and bright
Now sound asleep, until morning light.

Patuljka
10.05.2011., 16:34
Pozdrav roditelji.

Uskoro ću pjevati na jednom humanitarnom događaju i trebala bi pripremiti nekakav repertoar za klince, pretpostavljam u rasponu od ajmo reć 3,4 - 12,13 godina. Moj nećak je premali, moj brat prestar, pa nemam pojma kakve pjesme klinci tih godina slušaju. Znam da je popularan Bieber među ovim starijima, to će definitivno bit jedna ili 2 pjesme, al bi mi pomogli kad bi naveli najdraže pjesme svojih najmlađih, poput onih iz crtića, hrvatskih izvođača, stranih izvođača i slično.

Slobodno navedite opet i neke koji će se spomenuti kroz postove, čisto da vidim koliko je popularna koja pjesma

Hvala na pomoći ;)

Judy
10.05.2011., 17:23
od Žaka "Kad si sretan" i "Idemo u zooloski vrt"

moj klinac obožava pjesme sa ta dva cd-a :)
(Misic Janko, Kad si sretan, Jedan običan žir...)

Patuljka
10.05.2011., 17:34
Aj super, Kad si sretan je još uvijek aktualno, tu bar znam :)

Hvala ti ;)

Nica
10.05.2011., 17:39
Pjesme o bubamarama, ja ih još nisam prerasla. :cerek:

Na žalost moje djece. :brukica:

http://smile4me.net/?page_id=111#16

minči
11.05.2011., 08:55
pjevat ćeš Biebera:D...nisi rekla gdje, da te tvoj premali nećak dođe gledati...
ugl mislim da ti je raspon klinaca preveliki i u svakom slučaju ćeš u nekome trenutku pjevati neku pjesmu koja će nekom klincu biti super a nekome glupa i dosadna, al eto znaš da J voli http://www.youtube.com/watch?v=6hnkTPqnnUE dok mu tata redovito pušta http://www.youtube.com/watch?v=xLmHmSBaGno :rofl::rofl:

vešmašina
11.05.2011., 09:43
moja od početka obožava "bubamaru", i "kad anine noge gaze" :cerek:

tina06
11.05.2011., 10:29
Mojemu su izgleda te dječje pjesmice dosadne :ne zna:
Ali zato Metallica nije :gitara::headbang: :D

A inače,nekad davno je volio bubamarac (žak),kad si sretan (fifi),i bila mama kukunka (bijelo dugme)

Patuljka
12.05.2011., 00:09
pjevat ćeš Biebera:D...nisi rekla gdje, da te tvoj premali nećak dođe gledati...
ugl mislim da ti je raspon klinaca preveliki i u svakom slučaju ćeš u nekome trenutku pjevati neku pjesmu koja će nekom klincu biti super a nekome glupa i dosadna, al eto znaš da J voli http://www.youtube.com/watch?v=6hnkTPqnnUE dok mu tata redovito pušta http://www.youtube.com/watch?v=xLmHmSBaGno :rofl::rofl:

Da, J voli Ninu, svakako :p

Nekako mi brzo pada ova tema na 2. stranicu, a ja trebam jošššš pjesama :(

Zahvaljujem svima na odgovorima zasad :)

meow
12.05.2011., 07:10
Moj voli Subi dubi dubi ... kad si sretan... happy birthday ( u izvedbi sa slogom 'la') :cerek: i to je uglavnom to, cini mi se... bubamaru ja nevolim, a ni kukunku ni zeko i potocic pa to nisam ni inzistirala pjevati, probala par puta, nije dozivio - ja hepi :zubo: Voli i slog 'tu'.. pretpostavljam zbog izgleda usta kad se izgovara... al opet, moj je skroz mala bebica, pa pretpostavljam da ipak nisam bila od pomoci. I da, vrtirepica voli :D

Dandelion_seed
12.05.2011., 07:30
Pogledaj si Dječju TV (http://www.djecja.tv/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=89)

Moja obožava sve pjesme s top liste i zna tekstove, a najviše voli RI Stars (iz nekog razloga), premda se oni uopće ne obraćaju kikićima njene dobi (2.5 godine), nego školarcima.

Uglavnom, mislim da ćeš tu naći dovoljno pjesama,a budući da su rangirane, znat ćeš i koje su popularne.

Kolu
12.05.2011., 07:54
Najdraža pjesma mog L. (2 i pol god) je "Kad se male ruke slože" iz filma Vlak u snijegu, a ne zaostaje niti "Darko indijanac" od Žaka.

Patuljka
12.05.2011., 10:28
Pogledaj si Dječju TV (http://www.djecja.tv/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=89)

Moja obožava sve pjesme s top liste i zna tekstove, a najviše voli RI Stars (iz nekog razloga), premda se oni uopće ne obraćaju kikićima njene dobi (2.5 godine), nego školarcima.

Uglavnom, mislim da ćeš tu naći dovoljno pjesama,a budući da su rangirane, znat ćeš i koje su popularne.

Ovo je super stranica, hvalaaaa.

Isuse osjećat ću se ko debil dok ću to pjevat :facepalm: :rofl:

Moj voli Subi dubi dubi ... kad si sretan... happy birthday ( u izvedbi sa slogom 'la') :cerek: i to je uglavnom to, cini mi se... bubamaru ja nevolim, a ni kukunku ni zeko i potocic pa to nisam ni inzistirala pjevati, probala par puta, nije dozivio - ja hepi :zubo: Voli i slog 'tu'.. pretpostavljam zbog izgleda usta kad se izgovara... al opet, moj je skroz mala bebica, pa pretpostavljam da ipak nisam bila od pomoci. I da, vrtirepica voli :D

Mama kukunka je super, pusti mamu kukunku :mad: :rofl:

Joj, Zeko i potočić!! To mora ić!

baja
12.05.2011., 11:15
puž muž roge van
da ti kuću ne prodam...

nije važno tko će brže
već je važno tko će duže... :trio: :D

meni najdraži album za djecu; arsen dedić 'dječje oči', poviri http://www.hrvatska.dk/DL_showall.asp?cat_id=422&parent_id=26&sub_name=Djecje+oci&parent_name=08+Dje%E8je+pjesme

moja sad (6,5 god) "sluša" edu majku, zabranjeno pušenje, tbf i ekv :d

Patuljka
12.05.2011., 15:40
E pa to me muči u biti; vidim da dosta klinaca uopće ne sluša te dječje pjesmice. Pa sad; pjevat te dječje ili pjevat "normalne" koje slušamo i mi..? Eh.. :ne zna:

baja
12.05.2011., 16:04
... vidim da dosta klinaca uopće ne sluša te dječje pjesmice. ...bez brige, sve oni slušaju

pozovi nas da te slušamo :cerek:

tom traktor
17.05.2011., 09:02
Evo još jedna nama omiljene!

Ja sam ptica mala
a žut mi je nos
svako djete znade
da se zovem kos

Igrali se miši na proljetnoj kiš
kad odjednom netko viknuo je
mjau
dadoše se svi u bjeg

padaj padaj snježiću
vrti se u letu

samo nemo nosić moj
uzeti za metu.

en den dore duboko je
more a u moru kit
rodio se split

ale bare biri
naša Ana žmiri

sakrite se djeco vi
Ana će vas pronaći.

lang
17.05.2011., 19:18
moj mali obožava - medo brundo

medo brundo to sam ja
svaka šumska zvijer me zna

šapa moja snažna je
od nje bježe zvijeri sveee

stihaa
18.05.2011., 09:24
moj obožava

medo brundo ne ponašaj se ludoooo:D.

larazg
06.07.2011., 21:57
pomoć..
može cijeli tekst pjesme

U ŠUMICI ZEKO

ne da je luda za njom već joj ja to moram stalno pjevati a znam samo onaj dio

od lovačkih pasa čuvaj se, oni ćete loviti gospodaru nositi.. zeko hop, zeko hop.. zeko hooooooop

dalje :ne zna:

Death-of-Art
06.07.2011., 22:09
Ja sa svojim radim ono s rukama što smo mi kao klinke u osnovnoj lupale i pjevale...al jebo me pas ako se sjećam dobro kako je ono išao "tekst"... nešto bezveze švrljam po svom. ovako otprilike:

My name is...
Rom-po-polo
polo-polo-polo-pepsi
čajni biskvit
indiana schweps
i
out
nogout :rofl:

Tom i Jerry
Pink panther
i
To sam ja, ja, ja
To si ti, ti, ti

To sam ja
To si ti

Moja prva ljubavi.

Reci mama-mama-mama
Reci tata-tata-tata
Reci mama
Reci tata
Reci ho-ću brata

Reci braco, braco, braco
Reci seka, seka, seka
Reci braco
Reci seka
Reci ho-ću mlijeka

Reci mlijeko, mlijeko, mlijeko
Reci čaj, čaj, čaj
Reci mlijeko
Reci čaj
Ovo je kraj!

Reci kraj,kraj,kraj
Reci početak, početak, početak
Reci kraj
Reci početak
Ovo je
SVRŠETAK!!!!

nije li to nešto jebeno najgluplje što se ikad čuli?

lunica26
06.07.2011., 22:44
DOA :s:s:s:top:

larazg

U šumici zeko sjedi spi,sjedi spi...

Jadan zeko što ti bi da ne možeš skočiti,

jadan zeko što ti bi,da ne možeš skočiti

Zeko hop,zeko hop,zeeeko hop.

Od lovačkih pasa čuvaj se,čuvaj se...

oni ćete loviti,gospodaru nositi,oni ćete loviti,gospodaru nositi

Zeko hop,zeko hop,zeeko hop.

Mislim da nema dalje,a ak ima nek netko nadopuni:cerek:

larazg
06.07.2011., 22:46
DOA :s:s:s:top:

larazg

U šumici zeko sjedi spi,sjedi spi...

Jadan zeko što ti bi da ne možeš skočiti,

jadan zeko što ti bi,da ne možeš skočiti

Zeko hop,zeko hop,zeeeko hop.

Od lovačkih pasa čuvaj se,čuvaj se...

oni ćete loviti,gospodaru nositi,oni ćete loviti,gospodaru nositi

Zeko hop,zeko hop,zeeko hop.

Mislim da nema dalje,a ak ima nek netko nadopuni:cerek:
što su samo 2 kitice?
ma jesi li sigurna :misli:
fali mi dio kad zeko najebe - da li uopće najebe u toj ili onoj sa potočićem :ne zna:
jadni ti zečevi - uvjek se nekako pate u tim dječijim pjesmicama :misli:

lunica26
06.07.2011., 22:50
što su samo 2 kitice?
fali mi dio kad zeko najebe - da li uopće najebe u toj ili onoj sa potočićem :ne zna:

Sad sam išla googlat jer mi vrag ne da mira,i naišla sam uvijek samo na te dvije kitice.Osobno ni sama ne znam više od toga.

Tak da mislim da ovaj put je zeko dobro prošel:lol:

A u onoj drugoj je nahebal potočić a ne zec...:mig:

Death-of-Art
06.07.2011., 22:52
što su samo 2 kitice?
Zec ti najebe u ovoj pjesmici:

Juri zeka iz daleka
oblijeva ga znoj
trči jadan žedan, gladan
i uzdiše "joj"
prepao se jer je netko
poviknuo "stoj"
pa će trkom da se skloni u kućerak svoj

Kada stiže svojoj kući mali zeko moj
srce mu je zaigralo huja huja hoj
srce mu je zaigralo huja huja hoj
srce mu je zaigralo hujaaa..hujaaa..hoooooj...

hahhaha. preskočila sam puno toga, ali ne mogu se sjetiti sad.
moram popit pivu.

lunica26
06.07.2011., 22:59
ZEKINI JADI

Juri Zeka iz daleka
Oblijeva ga znoj
Trči jadan žedan gladan
I uzdiše joj!
Prepao se jer je netko
Povikao stoj!
Pa će trkom da se skloni
U kućerak svoj
Kada stiže u kućicu
Mali Zeko moj
Srce mu je zaigralo
Huja huja hoj!

Poslije trke Zekanove
Smirio se gaj
Zaspao je mali Zeko
Haja paja paj
Pa sad sanja divne snove
Da je mjesec maj
Od salate sve zeleno
Pravi zečji raj
Ali kad se iz sna prene
Bit će sreći kraj
Uzdisat će gladni Zeko
Aj jaj jaj jaj jaj

DOA ti svejedno popij pivu:cerek:

eruditio
07.07.2011., 08:15
moja curka zadnjih par dana neprestano pjeva "tata kupi mi auto" :lol: pa caca objavio da pocinje stedit

apropo zeceva - kad ju prije spavanja pitam koju pjesmicu da joj otpjevam, uvijek trazi "zeku" pa ja udri po zekinim jadima i zeki i potocicu
MM me slusa iz kupaone i vice kako uvijek fulam za cetvrtinu tona. da mi je znat kako to izracuna :misli: :D totalno sam glazbeno nepismena. sad ste mi dale ideje za jos zeceva :cerek:

a kad ih MM uspavljuje, zakljucio je da starija pada na bosanske - plavi orkestar, crvena jabuka, zabranjeno pusenje &co, a mladja je profinjenijeg ukusa - kod nje pali melodija bečkog valcera :lol:

gabOnica
14.12.2011., 22:22
jel itko zna kako da nađem hrvatske verzije pjesmica iz snjeguljice, pepeljuge, kralja lavova..
hvala!

aniano
15.12.2011., 10:15
jel itko zna kako da nađem hrvatske verzije pjesmica iz snjeguljice, pepeljuge, kralja lavova..
hvala!

you tube

gabOnica
15.12.2011., 13:54
you tube

hvala na odgovoru!

zaboravila sam napomenuti da tražim mp3 format :)

aurela
16.12.2011., 13:56
ima jedna pjesmica, mama mi ju je pjevala dok sam bila mala.
mislim da je naslovna pjesma iz nekog crtića, ali nemam pojma kojeg... pa da li netko zna?
cak mislim da se taj crtic nije vise emitirao kad sam ja bila dijete?! (84godiste), ali to su samo moja nagađanja...

tekst ide ovako:

Jedna je zvijezda na nebu sjala
onda je tiho u beskraj pala
otisla zvijezda otkud je dosla
jos jedna prica tako je prosla...

jel zna netko o cemu se radi? :moli: guglala sam i nisam nasla. :ne zna:

Duncy
19.12.2011., 00:28
Ne znam kome da se obratim za mali pomoć...možda netko od vas zna... Ne mogu se sjetiti kako se zove priča o malome vrapčiću i njegovoj obitelji koji su pustili Novu Godinu u svoj dom. Ta priča je bila u uđbeniku za drugi razred osnovne škole prije rata. Nikako je ne mogu naći, a voljela bih ju pročitati svojim nečacima za ovu Novu...pa ako netko zna molim pomoć. Unaprijed Hvala

šeherezada1001
31.01.2012., 20:42
molim vas, ako netko zna kako idu riječi ove pjesme, ovo je jedino što znam
...kad se spusti prvi mrak, uzet ćemo nonin šal i još puno starih stvari...? kako dalje?

elly
03.02.2012., 11:29
ovako... stvar je hitna i ozbiljna :D
Da li itko ima hrvatske riječi pjesme Hokey Pokey (http://www.babytv.com/lets-dance.aspx). Moja obožava tu pjesmicu i ples, a ja nikako iskopati našu varijantu. Da, mogu prevesti riječi ali to će biti moja inačica a znam da po vrtićima i grupama pjevaju tu pjesmicu na hrvatskom pa ju ne bi htjela krivo naučiti. Još ako postoji i pjesma za download... nitko sretniji od mene :moli:

pupi pu
03.02.2012., 11:42
Da li itko ima hrvatske riječi pjesme Hokey Pokey (http://www.babytv.com/lets-dance.aspx). Moja obožava tu pjesmicu i ples, a ja nikako iskopati našu varijantu. Da, mogu prevesti riječi ali to će biti moja inačica a znam da po vrtićima i grupama pjevaju tu pjesmicu na hrvatskom pa ju ne bi htjela krivo naučiti. Još ako postoji i pjesma za download... nitko sretniji od mene :moli:

upravo je jutros slušala na youtube-u.samo upiši -pjesmice za djecu- i ponudit će ti više toga...između ostalog i nju u hrv verziji...

littleZ
03.02.2012., 12:09

obzirom da je hitno i ozbiljno:
http://www.scribd.com/marija_jokic/d/46434256-Pjesmice-Rukama-i-Pokretom-za-Portal

Pod brojem 21

elly
03.02.2012., 13:30
upravo je jutros slušala na youtube-u.samo upiši -pjesmice za djecu- i ponudit će ti više toga...između ostalog i nju u hrv verziji...

draga, ajde ako možeš naći, stavi link jer fakat sam tražila i tražila ali bezuspješno :(

obzirom da je hitno i ozbiljno:
http://www.scribd.com/marija_jokic/d/46434256-Pjesmice-Rukama-i-Pokretom-za-Portal

Pod brojem 21

hvala, i ima guba brojalica i za ovog mog manjeg. Super stranica :cerek:

pupi pu
03.02.2012., 13:51
[QUOTE=elly;37935079]draga, ajde ako možeš naći, stavi link jer fakat sam tražila i tražila ali bezuspješno :(

evo ga http://www.youtube.com/watch?v=ssjqHzio0Jc&feature=related
nadam se da je to ta verzija :mig:

elly
13.02.2012., 20:00
yeees, zaboravila ti se zahvaliti. Skinuli smo ju i pjevamo i plešemo već tjedan dana. Već mi se i povraće od hoki poki (u našoj verziji hoki moki :D)

Ribež
13.02.2012., 20:47
Moja greška - nisam dobro pročitala pjesmicu..molim da ako stavljate pjesmice da budu "normalnije". Zahvaljujem.

slickezg
16.03.2012., 21:13
Ja bi isto pomoc - radi se o pjesmici koju je recitirala jos moja baka.
Na web-u nisam nis pronasla, pocetak ide otprilike ovako:

Kuc, kuc!
Ko je tamo?
Teta lija samo

(nastavak)
Prozebla je pa sad isce,
Dobri ljudi, prenociste
Kucica je nasa tijesna
Ne mari, nisam bijesna
Leci cu na klupicu
Rep cu stavit pod klupici
Kokicu pod pec
Smjestit cu se vec...

E, a dalje ne znam. :(

pele_san
16.03.2012., 23:04
Ja sam svom (tada 7mjesecnom) malisanu slozio pjesmicu:

Kisa pada, trava raste, gora zelena...
na toj kisi, u toj gori Jan bez pelena. x2
Niti meni kisa smeta, nit' mi treba pelena,
meni treba ljubav tvoja i ljubav mamina! x2

Inace, genijalna je ova tema. Pocopypaste-o sam cijelu sumu pjesmica, hvala vam svima za sve. A poceo sam trazeci video Jezevu kucicu-ne znam jesam li lud ili sto, ali ostalo mi je u sjecanju da ima prekrasna verzija s nekim starijim glumcem koji je prekrasno recitira uz neku vrst crtica, ne ova mlaka sa Jusicem ili kak se vec zove. Ima li neko ideju ili sjecanje na to?

Discordia
29.03.2012., 14:59
pozdrav :w
trebao bi mi tekst nekih brojalica te tekst i note par pjesmica pa ako netko zna bila bih jako zahvalna :)

dakle, brojalice: enika benika, tri mesara buhu klala, an dan kapetan
pjesmice: baka zima, zlatica

unaprid hvala :)

gita50
30.03.2012., 12:08
moj je u vrtiću na engleskom učio neku pjesmicu o tijelu (on ju zove body song), ali ga ne razumijem niti jednu riječ, a ni na netu ne mogu pronaći ništa slično, pa ako vaši mališani pjevuše nešto tipa: sack, sack, sack.... spominje se i arm i tummy

ako ovo netko odgonetne, svaka čast :s

Gnomeo
12.06.2012., 17:37
Bila jednom jedna krava, niti siva niti plava, zaljubila se u jednog vola dok su skupa vukli kola.
Jednog dana rece krava volu: 'sta me gledas tako golu?' Vol od srama ne zna sta ce, pa joj kupi najlon gace.
Vol je bio, vol je osto, nikad bikom nije posto.
I zato svaka dama prije braka, skine svoga decka gola da ne uzme kakvog vola.

LaraFabian
13.06.2012., 09:23
Hvala svima na toliko linkova :-) veselim se učenju novih pjesmica sa svojom princezicom...
Inače, i ona je prije gledala puno Dj.TV i obožavala je sve pjesme, a da budem iskrena, i meni je srce prepuno kad čujem ABECEDU, skočim i ja na noge i od srca je pjevam! :-) Sada nemamo ni jedan kanal na kojem se prikazuje Dj.TV, ali zato ću joj preko neta puštati ove pjesme... sad i moja voli te koreografije za dječicu...

Na vrtićkim predstavama se sva uživi u to pjevanje i plesanje :-) i svaka recitacija joj ima koreografiju... Moje dvije najdraže su:

DRAGE RUKE MOJE MAME
CIJELI DAN SVE RADE ZA ME
DA POMOGNEM JOŠ SAM MALA
ZATO MAMI KAŽEM HVALA

i

EVO MAJKO ČELO, LICE
EVO USNE, TREPAVICE
nešto ...LJUBI KOSE
MILUJ RUKE, NOGE BOSE.

EVO MAJKO SRCE MOJE
NEKA BUDE UVIJEK TVOJE

d mol
17.08.2012., 20:24
moj je u vrtiću na engleskom učio neku pjesmicu o tijelu (on ju zove body song), ali ga ne razumijem niti jednu riječ, a ni na netu ne mogu pronaći ništa slično, pa ako vaši mališani pjevuše nešto tipa: sack, sack, sack.... spominje se i arm i tummy

ako ovo netko odgonetne, svaka čast :s

To je iz Cookie and friends-i naši rade iz te knjige-evo ti link-Body song-Unit 3 ;-)
http://www.scribd.com/doc/40852820/Cookie-Friends-A

gita50
22.08.2012., 22:22
To je iz Cookie and friends-i naši rade iz te knjige-evo ti link-Body song-Unit 3 ;-)
http://www.scribd.com/doc/40852820/Cookie-Friends-A

Hvala ti puno, puno!:jumping:
To je to!
Tu su sve pjesmice.
mojoj sreći nema kraja :gitara::gitara::rock:

d mol
07.09.2012., 18:57
Hvala ti puno, puno!:jumping:
To je to!
Tu su sve pjesmice.
mojoj sreći nema kraja :gitara::gitara::rock:

drago mi je da sam pomogla...:mig:

graag
12.10.2012., 18:47
moj Filip ima 19mj i obožava ''Pelu'':

Kuca, kuca Pero premda već je noć,
daj mi jedno pero, sad ću pisat poć.
Svijeća mi ne gori, ugasla mi peć,
vrata mi otvori, čuj bar jednu riječ.

Kuca, kuca Pero, sve dok mjesec sja,
daj mi jedno pero, pisat rad bi ja.
Nemoj kvarit oči, sutra bit će dan,
sad u mirnoj noći, svatko sniva san...

i ''detu'' (djecu):
Djeca spavaju najljepše na svijetu,
široko, široko, ko' leptiri u letu,
spavaju, spavaju, te zvjezdice male,
što u tamu sobe, ko' sreća su pale.

Djeca spavaju najljepše na svijetu,
široko, široko, ko' leptiri u letu,
spavaju, spavaju, te zvjezdice male,
što u tamu sobe, ko' sreća su pale.

Čas mirno, mirno
kao smotuljci
čas prepuna nemira
kao vrtuljci.

Djeca spavaju,
lijepa ko' iz bajke
ako ne vjerujete,
vi pitajte majke.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E88IOx015CM

a baka ga je navukla i na ovu: http://www.pjesmicezadjecu.com/svakodnevne-pjesmice/baka-tekst-i-video.html :D

Kuzerica
17.10.2012., 09:32
Moj je naucio svoju prvu recitaciju/pjesmicu koju je cak i sam uglazbio :rofl:

Jabucice rumena na visokoj grani
Hajde,hajde jabuko ti na zemlju padni
Ne znam dalje????
Znate VI?
Ide nesto ja mala tebe bi ubrala....

valentina1112
24.11.2012., 17:57
Please,please,trebam help!
Jel netko zna riječi od ove pjesmice: http://www.learninggamesforkids.com/educational_videos/two-little-eyes-song.html
Trebaju mi riječi za engleski,a ne mogu ih nigdje naći.. :ne zna:

Ako netko zna,bila bih mu zahvalna do neba... :)

pele_san
11.01.2013., 13:15
Moj je naucio svoju prvu recitaciju/pjesmicu koju je cak i sam uglazbio :rofl:

Jabucice rumena na visokoj grani
Hajde,hajde jabuko ti na zemlju padni
Ne znam dalje????
Znate VI?
Ide nesto ja mala tebe bi ubrala....

Jabučica crvena
na visokoj grani.
Hajde, hajde jabuko,
ti na zemlju padni.
Jabučica crvena
dječici si milena
na klupu će sjesti
jabuku pojesti.

Halimeda
29.03.2013., 19:22
Zna li netko tekst ove: voće voće jede ga tko hoće, jabuka je zdrava poslastica prava...naranča i limun puni vitamina ??? - to mi klinac pjeva kad dođe iz vrtića , a ne mogu je pronaći cijelu

mandy
29.03.2013., 20:07
Moj je opsjednut ovim pjesmicama

Obula sam cipelica na nožice bose
umila sam lice
pošešljala kose

okupala sam lutkicu
zalila cvijeće
kako li me majčica
voljeti neće :cerek:

I visibaba je in

Na mekanoj travici
veselo se smije
zelena joj kapica
a curica nije

sagnula je glavicu
jer se vjetra boji
to je mala visibaba
što u polju stoji :)

kaduljica
29.03.2013., 21:14
Zna li netko tekst ove: voće voće jede ga tko hoće, jabuka je zdrava poslastica prava...naranča i limun puni vitamina ??? - to mi klinac pjeva kad dođe iz vrtića , a ne mogu je pronaći cijelu

znam ja :)

voće voće, jede ga tko hoće
jabuka je zdrava, poslastica prava
naranča i limun i jedna banana
puni vitamina, prava su hrana

paprika, kupus, krumpir, rajčica
to je povrće što vole dječica 2x
i na kraju priče ne dolazi vuk
nego jedan ljuti ljuti luk

inače, to je s jednog super cd-a, kojeg klinci iz moje grupe obožavaju, al mislim da ga nema nigdje za kupiti, eventualno na danima dječjih vrtića, na štandu DV Špansko jer tam radi striček koji je snimio cijeli Cd.

Halimeda
30.03.2013., 06:38
Hvala puno

nosorog
30.03.2013., 08:33
hej, a jel netko zna rijeci od: tata jurica, sedam sinova.....

@kaduljica, kak se zove taj CD/stricek?
jel se moze taj stricek nekak kontaktirati da nabavimo CD.
ak je dobar, ja bih ga kupila
valjda mu je u interesu prodati....

kaduljica
30.03.2013., 11:44
hej, a jel netko zna rijeci od: tata jurica, sedam sinova.....

@kaduljica, kak se zove taj CD/stricek?
jel se moze taj stricek nekak kontaktirati da nabavimo CD.
ak je dobar, ja bih ga kupila
valjda mu je u interesu prodati....

striček je Miro Odak, a cd se zove "Putujemo"..evo, čak našla da ga ima u DM-u :) http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_homepage/bebe/djeca/
ak ga netko nađe, nek samo javi gdje ga je kupio i cijenu, jer ja i kolegica imamo neki sprženi primjerak koji je zgreban i preskače :D

Halimeda
04.04.2013., 17:41
Našla u DM-u

Lei
07.04.2013., 11:36
striček je Miro Odak, a cd se zove "Putujemo"..evo, čak našla da ga ima u DM-u :) http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_homepage/bebe/djeca/
ak ga netko nađe, nek samo javi gdje ga je kupio i cijenu, jer ja i kolegica imamo neki sprženi primjerak koji je zgreban i preskače :D

DM, 39,90kn, stoji kraj blagajne :D Hvala na ovim postovima i "hintu" za cd... vec par tjedana razbijam glavu sto to mali pjeva jer ga nis ne razumijem (a on sav uzivljen, cak si i "mikrofon" uzme i popne na stol i koreografiju neku ima :cerek:), a kad ono..... bingo! Ocigledno i u Rijeci pustaju u jaslicama taj cd klincima, sav se raspametio kad ga je cuo, poceo plesati i razbacivati se po dnevnom, ponavljati neke rijeci iz pjesmice itd :top:

nosorog
08.04.2013., 09:08

ima u DM-u u CC1
meni je bezveze.
dijetetu, tak tak, nije pokazala neko odusevljenje :ne zna:

a i mm kaze (ja nemam sluha pa nisam mjerodavna) da tete koje pjevaju na cdeju jako lose pjevaju:o

(gusari i voce su ok pjesmice, ostale totalno bezveze)

vracamo se Arsenu :cerek:

nety
01.05.2013., 19:53
Molim vas..molim...ja pol ne razumijem a dete povampirilo za Tulli song
http://www.youtube.com/watch?v=am7HioEci8k

Jeli bi netko htio napisati riječi pjesmice To i zvonko jedino prolazi..na sve drugo se plače I samo pjesmice hoće ..crtiće neće ni pogledati

Krtek1
05.08.2013., 15:39
Zna li netko kako se zove uspavanka koja se nakratko čuje u Zekoslavu Mrkvi sa gorilama (gorilla my dreams)? Na početku u koljevci.

pincica
19.09.2013., 13:36
Prije nekoliko dana sam svojeg bebacha pocela uspavljivati nunanjem i pjevusenjem. Do tada smo pokusali pronaci razne nacine za uspavljivanje koji mu na kraju nisu odgovarali.
Nunanje i pjevusenje pali.:D

E sada....trenutno mu pjevam samo jednu pjesmicu i to ga doslovno brzo onesvijesti, "Kisa pada, trava raste".
Kako pjesmica ima malo strofa pa sam vec i sama sebi dosadna jer otpjevam strofe i pteko 5x pocela sam mu pjevati "Ribara starog kci". I to mu se isto svidja.

Dajte mi jos hinteva za neke pjesmice koje imaju tako njezne note. :moli:

Woman Yoya
19.09.2013., 14:07
Spavaj dijete svu noć,
Sad sanak će doć,
Nek' snova te let
U širok nosi svijet.

Laku noć, snivaj san,
Novi svanut će dan
Laku noć, snivaj san
Novi svanut će dan.

Snivaj, spavaj, sad spi,
Dok majka ti bdi,
Čuj ptičice poj,
Ti dječače moj.

Laku noć, snivaj san
Novi svanut će dan.
Laku noć, snivaj san,
Novi svanut će dan.

Ali sam ja pjevala samo refren :D
i palilo je :cerek:

Lei
19.09.2013., 14:35
Moj je imao fazu od nekih dulje od godinu dana kad sam ga uspavljivala "uspavankom" Mis mi je polje popasel.... Uglavnom, promijenila sam malo rijeci da bas macka ne jede misa i ubacivala drugacije zivotinje sve dok nije zaspao. Npr:
Mis mi je polje popasel, popasel, joj si ga meni kaj bum zel, joj si ga meni kaj bum zel.
Dosla je maca s macici, s macici, dovela misa s misici, dovela misa s misici. (ok nema logike, al zanemarimo taj dio, bed mi je bilo da se zivotinje jedu :zubo: )
Dos'o je miso s misici, s misici, doveo pesa s pesici, doveo pesa s pesici.
Dos'o je peso s pesici, s pesici, doveo kravu s kravici, doveo kravu s kravici
Dosla je krava s kravici, s kravici, dovela pauka s paukici, dovela pauka s paukici

itd.

Jednom u jedan ujutro mali nikako nije mogao zaspat nazad i krenem ja izmisljat zivotinje i kad sam dosla do "krokodilceka" MM se poceo toliko na glas smijati da smo skoro opet malog probudili :zubo:

Osim ovoga, a u nedostatku mog znanja uspavanki, jedno vrijeme mu je hit bio "Auld Lang Syne", a dobro je prolazila i "Here, there and everywhere" od Beatlesa. I ponekad Zeko i potocic, al sam ga pocela izbjegavat jer kako je propricao strasno ga zanima "a zasto zeko place, a di je potocic, a zasto ovo, zasto ono" i onda se samo razbudi :zubo:

kaduljica
23.09.2013., 19:26
http://www.youtube.com/watch?v=ejBhXI0BC08

meni je ova lijepa :)

ja je ne pjevam ko operu :D

Suncana 007
24.09.2013., 14:08
Moj voli Zeko i potocic. Vec mjesecima zaspi uz nju :D

Blakey
24.09.2013., 14:18
Nama je Zeko i potočić već dugo najdraža uspavanka. Čim mu počnem pjevat smije se...

JustForFun
25.09.2013., 04:25
nama je jedno vrijeme bila fora Bila mama kukunka

s tim da sam je ja redovno izvrtala na tepanje

a sad nam je ova glavna http://www.youtube.com/watch?v=FDBqs7GOY_w&list=PLq0-oOV7CaWhkkObsldmSLR832VZBIaKL

kad je nervozna satavim je da pogleda, to je veselje samo takvo

a kad hoće spavat pjevam joj mada često izgubim melodiju :zubo:
i to većinom tepam

RenataAL
25.09.2013., 09:26
nama je jedno vrijeme bila fora Bila mama kukunka

s tim da sam je ja redovno izvrtala na tepanje

a sad nam je ova glavna http://www.youtube.com/watch?v=FDBqs7GOY_w&list=PLq0-oOV7CaWhkkObsldmSLR832VZBIaKL

kad je nervozna satavim je da pogleda, to je veselje samo takvo

a kad hoće spavat pjevam joj mada često izgubim melodiju :zubo:
i to većinom tepam

Tu pjesmicu "mama voli bebu" smo neki dan otkrile i stalno se smije kad joj pjevam. i voli bubamarca :)

JustForFun
25.09.2013., 19:56
u toj pjesmi njoj je ćukica glavni lik, sinoć kad su "mama i tata" ugasili svjetlo ona viče kuko prije nego je kuko zalajo :lol:

voli ona isto bubamarca, nju muž zove bubamarac, a njoj sve drago kez od uha do uha :D,

a ima i ona mica maca mekani zvekani i ona je "kuko" i nju voli

tihonsee
26.09.2013., 09:29
iako smo mi već neko vrijeme na pričama pred spavanje, moji i dalje od pjesmica najviše vole ježurku :cerek:
mm zna cijeloga napamet :eek:, ja otprilike trećinu.

neman312
26.09.2013., 10:18
Joj, mi ne znamo nikakve pjesmice, tako da muz pjeva daleku obalu, a ja neku koju sam sama izmislila. Tu i tamo se sjetim bubamarca. Ali rijetko.

JustForFun
26.09.2013., 13:31
neman, polako naučit ćeš :mudri:

neman312
26.09.2013., 15:02
Ili ce malac rano bit soreman za koncerte daleke obale :ne zna:

JustForFun
26.09.2013., 19:28
:ne zna:

kod nas je išlo u tom smijeru, ja sam sve te pjesmice pozaboravljala, a sada obnavljam gradivo

dapače nama je to zarazno, evo u mene muž cjeli dan pjeva pilići, pilići smo mi, a izgleda pjesma je zanimljivija njemu nego maloj

mi tako po cijeli dan pjevušimo dječije pjesme u sebi

Ozrenka
30.09.2013., 15:53
:ne zna:

kod nas je išlo u tom smijeru, ja sam sve te pjesmice pozaboravljala, a sada obnavljam gradivo

dapače nama je to zarazno, evo u mene muž cjeli dan pjeva pilići, pilići smo mi, a izgleda pjesma je zanimljivija njemu nego maloj

mi tako po cijeli dan pjevušimo dječije pjesme u sebi

jao pilićiiii.... moja po cijeli dan viče mama navij pijiceee.. daj još mekani zvekani, mica maca, kukunka.. zna ih sve redom.. još strašno dobro priča pa je sada u fazi učenja stihova :D i super joj dobro ide!!!

gargamišamel
30.09.2013., 22:33
moj je otkrio grgu čvarka i lud je za njim. danas smo na netu pronašli i antuntuna koji mu se isto svidio, pa moramo krenuti u potragu za slikovnicom. i još mu je trenutno fora kruška, jabuka, šljiva...
ove you tube pjesmice već dugo ne gledamo/slušamo. sad smo se prebacili na ozbiljnu književnost. :rofl:

neman312
01.10.2013., 07:07
Antuntuna sad imas u bilo kojoj knjizari, mislim da je profilovo izdanje, ali nisam sigurna. Relativno novo izdanje, od prije koju godinu, dobilo neke super nagrade za ilustracije. Cak ima za kupit majice i platnene torbe. To sam vec par puta kupila za djecu koja zive izvan hrvatske. Jedan se cak zove anton, pa mu je to bilo za rodjendan :)

gargamišamel
01.10.2013., 08:38
znam, samo se trebamo prošetat do grada.
čini mi se da je antuntuna i grgu čvarka ilustrirao isti lik, a ilustracije u grgi čvarku su stvarno mrak! :cerek:

neman312
01.10.2013., 09:12
Je, isti tip. Ali meni nekako drazi antuntun.
Naravno da je jezurka uvik na prvom mjestu, u laganom vodstvu ispred bubamarca( kojeg je btw napisa arsen, ja to donedavno nisam znala).

Gala
01.10.2013., 14:06
Moj oduvijek obožava dječje pjesmice. Sad ima 2 god i 7 mj i ima već jako širok repertoar. Mene zbilja nekad fascinira kako on uči te pjesmice. Sjedi i sluša i nešto mrmlja :) i za par sati čujem pjeva cijeli refren. Neke zna i cijele. I ne recitira već baš skine melodiju (za neke i koreografiju :)). Kad neku riječ ne razumije onda ubaci nešto svoje npr. mali mali pauk se penjao na svod /padala je kiša i smočila je pod :). Pjesmice na engleskom su za umrijeti od smijeha :lol:

buba4
05.03.2014., 14:14
Dobila sam zadatak od mog djeteta da joj pronađem jednu pjesmu za rođendan. Nism baš sigurna spada li u kategoriju dječjih pjesmica no ... puštaju je u vrtiću pa valjda je. Pjesma je na hrvatskom i u refrenu se spominje superman.
Probala sam tražiti po internetu ali neuspješno, pitala tetu tko izvodi pjesmu no ni to nije pomoglo jer kaže teta ima neki mixani cd pa nema pojma. Kako se radi o teti koja nije njezina i u njezinoj grupi nemaju taj cd (ponekad ih spoje s tom drugom grupom) ne vidim često tu tetu da je detaljnije ispitam. Pa ako možda neko ima neki hint o kojoj pjesmi bi se moglo raditi i tko je pjeva (dok ne uspijem probati užicati tetu da posudim i kopiram cd) bila bi vrlo zahvalna

kaduljica
05.03.2014., 21:01
Dobila sam zadatak od mog djeteta da joj pronađem jednu pjesmu za rođendan. Nism baš sigurna spada li u kategoriju dječjih pjesmica no ... puštaju je u vrtiću pa valjda je. Pjesma je na hrvatskom i u refrenu se spominje superman.
Probala sam tražiti po internetu ali neuspješno, pitala tetu tko izvodi pjesmu no ni to nije pomoglo jer kaže teta ima neki mixani cd pa nema pojma. Kako se radi o teti koja nije njezina i u njezinoj grupi nemaju taj cd (ponekad ih spoje s tom drugom grupom) ne vidim često tu tetu da je detaljnije ispitam. Pa ako možda neko ima neki hint o kojoj pjesmi bi se moglo raditi i tko je pjeva (dok ne uspijem probati užicati tetu da posudim i kopiram cd) bila bi vrlo zahvalna

jel ova? http://en.kidsmusic.info/artists/dino-jelusic/albums/no1
dino jelusic-superman, zadnja pjesma :)

buba4
06.03.2014., 08:56
jel ova? http://en.kidsmusic.info/artists/dino-jelusic/albums/no1
dino jelusic-superman, zadnja pjesma :)

Je ta je :jumping:

Puno hvala