PDA

View Full Version : Ekstremno suha usta

pumpkin pie
07.06.2006., 18:40
Zašto, o zašto?! :mama::cry::bang:

A sad za ozbač: jel to može biti šta opasno? Suha su mi usta i grlo, što više vode pijem, to su mi suša...

alexxx
07.06.2006., 18:42
jel voda jako hladna? meni to zna od tog doć.

Thandie
07.06.2006., 18:53
I ja sam primjetila da mi se usta suše baš kad popijem dosta vode...npr. litru i po u 2h.

pumpkin pie
07.06.2006., 19:04
Ma ne pijem puno vode (iako bi trebala) nego su mi zadnjih par dana ful suha usta. Pa popijem vode da utažim "žeđ" ali očito nisam žedna jer su mi i dalje suha, čak još jače. Ne žimku....

willy
07.06.2006., 19:18
kako stojis s marihuanom?:D

pumpkin pie
07.06.2006., 19:21
nikako

Madame Hooch
07.06.2006., 19:24
Zašto, o zašto?! :mama::cry::bang:

A sad za ozbač: jel to može biti šta opasno? Suha su mi usta i grlo, što više vode pijem, to su mi suša...

nemoj pit vodu , pij pivo :top:

willy
07.06.2006., 19:24
nikako
Ma salio sam se,mozda med pomogne?

pumpkin pie
07.06.2006., 19:41
nemoj pit vodu , pij pivo :top:
viš viš... ali i ako pomogne,to traje samo jedan dan. Drugi dan Sahara u ustima! :lol:

bugkiller
07.06.2006., 19:56
viš viš... ali i ako pomogne,to traje samo jedan dan. Drugi dan Sahara u ustima! :lol:
Eto, kad bi netko s medicine odg. na ovo... I meni se to događa... Ne pomažu ni tri litre vode, pa da ih u 5 min. popijem. Ne pomaže i amen, za popizdit...

@ Pumpkin Pie Meni se to nekak čini, mogao bi bit razlog i u tome - kak stojiš s cigaretama??? Recimo, imam manje problema s tim otkad sam smanjio s tri kutije na tri cigarete dnevno :rofl: .

pumpkin pie
07.06.2006., 20:08
Eto, kad bi netko s medicine odg. na ovo... I meni se to događa... Ne pomažu ni tri litre vode, pa da ih u 5 min. popijem. Ne pomaže i amen, za popizdit...

@ Pumpkin Pie Meni se to nekak čini, mogao bi bit razlog i u tome - kak stojiš s cigaretama??? Recimo, imam manje problema s tim otkad sam smanjio s tri kutije na tri cigarete dnevno :rofl: .
E vidiš, s njima već stojim. :D Dapače sve bolje. Naime, ne pušim puno (cca pol kutije/dan) al problem je u tome što tih pol kutije skurim u sat i pol. (na pušim doma pa sve pokurim na kavi)

violent_femmes9
08.06.2006., 09:08
a koliko cesto piskis?

pumpkin pie
08.06.2006., 09:21
bo. Par puta dnevno?
:D

deer_hunter
08.06.2006., 10:08
suha su usta od alkohola... prestani pit :rofl: :rofl:

pumpkin pie
08.06.2006., 13:55
Jel to može biti od stresa?

m_milica
17.02.2008., 22:45
Imate li ideju zbog cega se usta mogu ekstremno susit?
Ekstremno znaci da se osuse 2 min nakon mazanja razlicitim kremicama ili ako ih ne mazem ni sa cim, i to tako da se skupljaju, bez boje su itd... suha suha.

Nije da iamm neku bolest za koju bi znala da to uzrokuje, nije da ne pijem tekucinu, nije bas ni da pijem silno puno, ali u posljednjih par mjeseci je to toliko izrazeno das am malo zabrinuta sta mi to organizam jevlja...

Imate li slicnih problema? Bila sam u dermatologice za druge stvari pa sam je i za to pitala a ona mi je dala neko "labelo" (nije labelo ali je mazilo tog tipa) koje je samo trenutno poboljsalo stvar, ali nije rijesilo uzrok - cim prestanem mazati isto. Sta bi mogao bit uzrok?

m_milica
18.02.2008., 18:03
nitko ni rijeci...

niti ideje?

manubis
18.02.2008., 21:47
cek

jel ti se suse komplet usta u smislu usne supljine ili samo usne kao usne??

jel stvarno pijes puno vode, jer si zedna??

a da provjeris secer??
suha usta i pijenje puno vode to su simptomi koje je imala moja baka, i jos nekoliko ljudi koje znam

provjeri nivo secera u krvi, mislim da to mozes uraditi u ljekarnama

nadam se da to nije to da grijesim
ali dermatolog ... ocito nije pomogao

malaria
18.02.2008., 22:10
i ja sam prije imala suha usta, u smislu da sam stalno bila žedna

a sad imam suhe usne :D, nije to nešto pretjerano, ali namažem ih svaku večer Melemom, Labelo mi uopće ne pomaže; samo mi se još više isuše, kao i od svih sjajila i ruževa...ali jbg, bez njih ne mogu (možda je baš to uzrok)

nisamlu
18.02.2008., 23:26
ako pricas o suvim usnama, uzrok moze biti hipervitaminoza, najcesce visak vitamina A

m_milica
19.02.2008., 18:16
Ne susi mi se usna supljina nego samo usne... skupljaju se, nisu meke, nego kao da je sve tekucina otisla iz njih. Pijem vodu dok sjedim na poslu, ne radi osobite zedji, nego jer mi pase...

Kako se provjeri visak vitamina A? Di njega ima uopce?

nisamlu
24.02.2008., 18:26
odes u biohemijsku laboratoriju i trazis da ti urade jetrene probe

Hard Candy
05.03.2008., 21:12
Pijes li kontracepcijske tablete?..

Skura
05.03.2008., 21:26
I ja imam taj problem... Postane još veći kad se usne zasite melema.

Sad sam trenutno na Nuxe balzamu za usta na bazi meda. Međutim skontala sam da ga trebam stavljati samo u zatvorenom prostoru (ne pitajte :D) i u manjim količinama. I trebalo mi je 2 dana da mi usta uopće reagiraju - ali zato su mi :cerek::cerek:

Samo da još pojasnim suhoću - nisu mi pucala, sam bi dobila neku čudnu boju i bila tako užasno zategnuta i ponekad bi imala osjećaj da mi se cijeli gornji sloj kože može skinut u jednom potezu :D

Anyway, melem ih je držao pod kontrolom neko vrijeme, sad to čini Nuxe.

I da, ja pijem kontracepcijske - jel to onda od njih?

Hard Candy
05.03.2008., 21:34
Ne znam.. ja pijem Yasmine i malo sam razmisljala o suhoci ustiju i usnica i skuzila da se to pocelo pojavljivati tako negdje, e sad trazim info za potporu te teorije.. planiram mozda prijeci na Logest, ako se ispostavi tocno.. ko ce znat kak reagiramo na hormone..

Skura
06.03.2008., 09:51
I ja sam na Yasminu, a prije njega na Cilest, pa na Trinovumu.

Cijeli sam život na nekoj kontracepciji, a usta mi nikad nisu podnosila ni šminku ni labelo...

Ali mislim da sad nekih zadnjih 2 godine imam najviše problema s ustima...

Btw, još nešto terapijsko - pročitala sam tu na forumu i uistinu je dobro. U dm-u ima za kupiti krema za bradavice za dojilje - njihova marka, ne mogu se sjetiti kako se zove. E pa tom mašću mažem usta navečer prije spavanja. Nije predobro, ali nije ni loše. Od labela odmah vidim posljedice na ustima.

Hard Candy
06.03.2008., 09:58
I ja sam prije bila na Cilest, pa nista. Al ipak su te tablete razlicite, a i nije da postajemo mladje :) Ako saznas ime javi. Tnx.

Skura
06.03.2008., 12:47
kad dođem doma pogledat ću - ali to ti je ona njihova linija za mame i bebe.

Skura
06.03.2008., 21:11
Ako saznas ime javi. Tnx.

Babylove - Dm-ova marka - to ti je mala kremica od 30 ml - naći ćeš je gdje su proizvodi za trudnice.

Ja je kombiniram sad s Nuxe balzamom - malo jedno malo drugo - da mi se usta ne zasite...

blanaruda
18.03.2008., 11:42
odes u biohemijsku laboratoriju i trazis da ti urade jetrene probe

Imam probleme s jetrom i noću mi se nenormalno osuše usta pa me zanima
zašto daješ savjet da napravi jetrene preglede
Ja to dosad nisam povezivala.:mudri:

Irene
17.09.2010., 16:07
ja također imam suha usta i zanima me ima li neki proizvod koji je "poznat" - ako se tako mogu izraziti, jer u selendri gdje ja živim nema nekih proizvoda, primjerice nuxe .... neki koji su vama pomogli, melem ili tako nešto slično ...

Irene
18.09.2010., 15:50
DAJTE LJUDI NEĆU VALJDA ČEKATI JOŠ 2 GOD DO ODGOVORA, KOLIKO VIDIM ZADNJI POSTOVI 2008 :)

leeloo27
18.09.2010., 16:44
Odi kod doktora, možda na recept možeš dobiti umjetnu pljuvačku. Ja baš namjeravam otići kod svoje i tražiti da mi da recept (al ja imam bolest koja uzrokuje suhoću očiju i usta).

Željezna
18.09.2010., 17:03
DAJTE LJUDI NEĆU VALJDA ČEKATI JOŠ 2 GOD DO ODGOVORA, KOLIKO VIDIM ZADNJI POSTOVI 2008 :)

Smiri živce i probaj nešto od ovoga:
-grožđana mast (ljekarne)
-nevenova mast (dm-ovi i sl.)
-Olival vazelin (Kozmo-staklena posudica)

nadam se da sam pomogla :)

leeloo27
18.09.2010., 19:13

nadam se da sam pomogla :)

A kako ovo može pomoći kod suhuh ustiju? :confused: Ne sprdam te, već ozbiljno pitam.

Ja sam curu skontala da ima suha usta-fali joj pljuvačke (znači iznutra joj je suha sluznica). Možda sam nešto krivo pokopčala. :misli:

Irene
23.09.2010., 18:16
Odi kod doktora, možda na recept možeš dobiti umjetnu pljuvačku. Ja baš namjeravam otići kod svoje i tražiti da mi da recept (al ja imam bolest koja uzrokuje suhoću očiju i usta).

hvala na savjetu, ali mislim da nije to, jednostavno imam suhe usne koje su zimi ( a nekad i ljeti) često ispucale, i nisu nježne već imaju one "mrvice" kože pa su hrapave :S

nadam se da sam pomogla:).

jesi, sada ću malo po malo isprobavati ovo pa ću viditi šta mi je najbolje ;)

Irene
23.09.2010., 18:18
meni zapravo ne fali pljuvačke, i sve mi je u redu s očima, ali usne su mi jako osjetljive....

leeloo27
23.09.2010., 18:50
Ja sam pročitala usta, sorry. Za usne je meni super ona nevenova mast iz dm-a. :top:

Željezna
24.09.2010., 09:23
hvala na savjetu, ali mislim da nije to, jednostavno imam suhe usne koje su zimi ( a nekad i ljeti) često ispucale, i nisu nježne već imaju one "mrvice" kože pa su hrapave :S

jesi, sada ću malo po malo isprobavati ovo pa ću viditi šta mi je najbolje ;)

I kod mene je zimi tako i sve navedeno mi pomaže dosta
Ne mogu zimi život zamislit bez nečeg takvog
Evo ove godine već krajem ljeta sam počela mlatiti i po melemu

jasmine
24.09.2010., 21:11
cure moj muž ima problema sa suhim usnama. recimo opere zube i u roko odmah mora nečim namazati jer ga zatežu da misli da će mu popucati. nem ispucale i nikad nmu nisu ispucale al kaže kao da mu fali vlage. labelo i kojekakve mazalice nosi u svim džepovima,u autu u torbici i uvijek mu mora biti pri ruci nešto i maže se svakih pola sata. inače slabo pije tekućinu jer kad počene piti koliko bi trebao onda neizlazi iz wc-a a to mu je nezgodno na poslu. koliko smo skužili najviše mu odgovaraju mazalice koje su ovlaživaći,moisturs.

yaTzna
24.09.2010., 23:37
Mala digresija. Usnice su na licu, a usne su dio ženskog spolnog organa :D Profesorica nas je uvijek ispravljala :D

Željezna
25.09.2010., 15:00
cure moj muž ima problema sa suhim usnama. recimo opere zube i u roko odmah mora nečim namazati jer ga zatežu da misli da će mu popucati. nem ispucale i nikad nmu nisu ispucale al kaže kao da mu fali vlage. labelo i kojekakve mazalice nosi u svim džepovima,u autu u torbici i uvijek mu mora biti pri ruci nešto i maže se svakih pola sata. inače slabo pije tekućinu jer kad počene piti koliko bi trebao onda neizlazi iz wc-a a to mu je nezgodno na poslu. koliko smo skužili najviše mu odgovaraju mazalice koje su ovlaživaći,moisturs.

Onda će vječno imati s tim problema
Labella navodno dodatno isušuju (i razni drugi mazači USNICA ) :D

Mala digresija. Usnice su na licu, a usne su dio ženskog spolnog organa :D Profesorica nas je uvijek ispravljala :D

Da, točno :D

malaprinceza
11.04.2012., 12:08
usta su mi konstantno suha

prije nisam pila puno tekućine, ali sada mi se čini da dosta pijem, stalno si radim biljne čajeve
stalno pišam pa i zato predpostavljam da dovoljno pijem (uvijek kad negdje idem moram prije i poslije i za vrijeme pišat, samo gledam di je wc:503:)
neki ljudi puno manje piju pa je sve okej

imam zadah, moji doma mi to kažu, a ljudi me nude žvakama :(
užasno mi je neugodno, s tim ljudima se uopće više ne želim vidjeti
a i inače sam povučena
tiho pričam da ljudi ne osjete zadah, a onda mi se ljudi počnu približavat...još gore :(

prije 2 godine sam prestala nosit aparatić (nosila sam ga oko 4 godine)
išla sam kod privatne ortodontice, vadila umnjake...
redovno idem na kontrole
vadila krv i sve super
mršava sam
jedem puno obroka, raznoliko

al usta su mi skroz suha, i prije spavanja popijem par gutljaja vode da mi se ne piša, i još su mi suha usta prije neg kaj zaspim, kad se probudim još je gore
nekad su mi tolko suha da mi se neda ni pričat jer nemam sline
neda mi se ni ljubit jer nemrem sa suhim ustima, a i neugodno mi je

kaj da radim? kojem doktoru da idem da mi ustanovi imam li stvarno kserostomiju?!
ima li netko kome je dijagnosticirano? kak se liječi?

HVALA HVALA HVALA PUNO :s:s:s:s:s:s

p.s.
ispričavam se na duljini...

leeloo27
11.04.2012., 17:33
Možda ne bi bilo loše da posjetiš imunologa. Ja imam suha usta, toliko da kad jedem nešto suho moram piti nešto da se ne ugušim sa hranom.

hrvoje dr.
11.04.2012., 19:52
usta su mi konstantno suha...

Uzimate li kakve lijekove,biljne tbl.,vodice i sl.?

malaprinceza
11.04.2012., 20:53
Uzimate li kakve lijekove,biljne tbl.,vodice i sl.?

ništa ne uzimam
i da, od nedavno sam punoljetna, možda je bitno da sam mlada...

i nije mi jasno kak u usta nemam vode, a često plačem, i često mi zasuze oči (emotivna sam)

imunolog...gdje tog ima? mislila sam otić do svog doktora? trebam li ga nešto pitati? zamoliti da me negdje pošalje ili da mu samo iznesem problem?

hvala vam

goga1809
12.04.2012., 14:29
ništa ne uzimam

i nije mi jasno kak u usta nemam vode, a često plačem, i često mi zasuze oči (emotivna sam)

imunolog...gdje tog ima? mislila sam otić do svog doktora? trebam li ga nešto pitati? zamoliti da me negdje pošalje ili da mu samo iznesem problem?

hvala vam

ja sam za taj problem išla na oralnu pat.u Gundulićevoj,ako si iz Zagreba.
ja imam nedostatak sline,preporučili mi aldiamed gel koji još nisam kupila,ali ima ga ona ljekarna na Dolcu,oko 100 kunića.
ništa opasno,jedan od razloga ti je anksioznost to je kod mene,ali naravno postoje i drugi razlozi,ali oni te tamo sve ispitaju,uzmu briseve ako treba,izmjere količinu sline,meni su tamo baš ok.

hrvoje dr.
12.04.2012., 20:08
ništa ne uzimam

hvala vam
Ja vas nebih poslao imunologu.
Već u KBC Rebro-/Gundulićeva/Klinika za stomatologiju. Kao što je goga1809 napisala.

malaprinceza
13.04.2012., 09:24
hvala doktore!