PDA

View Full Version : Medicinski potpomognuta oplodnja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

marta26
11.09.2009., 21:43
alejdanra aj posalji vrijednosti, mozes i na pp bas me zanima. cestitam ti na trudnoci, bas je lijepo to dozivjeti na ovoj temi!

alejandra
11.09.2009., 22:09
Dijagnoza prije obrade: oligozoospermia I, asthenozoospermia II

static 47,2%
no progressive 13%
progressive 39,8%

type A 14,8 % (treba biti preko 25%)
type B 25% (treba biti zajedno A + B više od 50%)

Dijagnoza nakon obrade sjemena: oligozoospermia I

static 9,8%
no progressive 14,6%
progressive 75,6%

type A 41,5%
type B 34,1%

Za obradu uzimaju samo dobre spermatozoide. Kod nas su se progresivni s 39,8% povećali na 75,6%, a A i B su s 39,8% porasli na 75,6%.

Amric
12.09.2009., 09:52
Hvala Alejandra...kod nas su malo drugačiji parametri...gubim se u ovim podacima...

marta26
12.09.2009., 11:41
uf, to je dobro bilo i prije muckanja, koliko mu je broj? mi ti imamo jad i bijedu, nekad 2 nekad 6 posto progresivna:lol: i da mu zmuckaju opet je to nista

alejandra
12.09.2009., 14:15
Za Amric:

Koliko sam shvatila i ti si iz BiH. I kod nas su u Mostaru bili drugačiji nalazi i brojevi. Prema riječima doktora iz Cita, u BiH niko ne radi kompjutersku analizu sjemena pa su podaci nepouzdani jer se radi o slobodnoj procjeni biologa. Navodno, kompjuter je precizniji. Kod nas su sva tri nalaza iz BiH bila loša, a u Splitu je bila dosta bolja situacija.

katarina72
12.09.2009., 14:18
uf, to je dobro bilo i prije muckanja, koliko mu je broj? mi ti imamo jad i bijedu, nekad 2 nekad 6 posto progresivna:lol: i da mu zmuckaju opet je to nista

mi 4% :top:

čekamo ponovljeni nalaz s VV, e da li oni gore traže da svi nalazi budu od njih npr moji hormoni

Amric
12.09.2009., 21:25
Za Amric:

Koliko sam shvatila i ti si iz BiH. I kod nas su u Mostaru bili drugačiji nalazi i brojevi. Prema riječima doktora iz Cita, u BiH niko ne radi kompjutersku analizu sjemena pa su podaci nepouzdani jer se radi o slobodnoj procjeni biologa. Navodno, kompjuter je precizniji. Kod nas su sva tri nalaza iz BiH bila loša, a u Splitu je bila dosta bolja situacija.

Kod nas je jedan spermio rađen u Srbiji,jedan u BiH...I ISTA JE DIJAGNOZA...
Uglavnom mm ide na operaciju varikokele za 20-tak dana,pa s obzirom da urolog tvrdi da je to razlog problema,vidjeti ćemo hoće li se poboljšati...
Inaće on ima 14 miliona i oko 20% agresivno pokretljivih...

marta26
12.09.2009., 22:13
amra, to opce nije lose! kata, mislim da ti je najbolje sve gore, ali hormone priznaju, moji su bili iz petrove, njegova cijela obrada treba biti gore obavezno, raditi ce mu i hormone i uroloski pregled, sva neka cuda, odite i vadit krv na hep i sifilis i aids, to smo mi morali prije postupka, ali doc ce vam sve reci na vrijeme. kod kojeg dr si,ak si vec isla gore?

anavi82
13.09.2009., 19:27
drage moje..
i dalje vas redovito pratim..
ne znam kako ste vi ovih dana, a ja sam u totalnoj komi..
na novom poslu me uopće nisu prijavili, tako da sad imam prekid u stažu..mislim kad te krene, baš krene..s tim uopće nisam zadovoljna al tješim se bit će bolje..
a i ovo oko ovog zakona, pa će dopustit smrzavanje pa neće..
imala sam dogovor za 9 mj. a kako vidim da oni još na vv neće početi raditi..
a trudnice svugdje oko mene , a meni se čini da je to daleko od mene miljun godina.
nadala sam se postupku do kraja godine, a kako mi se čini sad, ne znam ni kakve su nam šanse ni šta će raditi na vv..uvijek se nečemu nadate i to vas drži, a baš sam se veselila ovom postupku i nadala se da bi moglo uspjeti..
oprostite na dugom postu..

katarina72
14.09.2009., 06:39
Kad ćemo mi dobiti prvi postupak???? Moj sada zaručnik je obavio androloga i čekamo nalaze pa ćemo onda gore valjda na dogovor.

Ako je kod mene sve OK, ja jedino još HSG nisam napravila, a mmovi nalazi su loši i trebamo taj ISCI koji direktno uzima moje jajne stanice i u posudici miksa s spermićima - da li ja onda uopće trebam napraviti HSG ako tako i tako postupak preskače jajovode?????

update; određujemo datum vjenčanja:confused::ne zna::eek::s:)

marela23
14.09.2009., 07:28
Kad ćemo mi dobiti prvi postupak???? Moj sada zaručnik je obavio androloga i čekamo nalaze pa ćemo onda gore valjda na dogovor.

Ako je kod mene sve OK, ja jedino još HSG nisam napravila, a mmovi nalazi su loši i trebamo taj ISCI koji direktno uzima moje jajne stanice i u posudici miksa s spermićima - da li ja onda uopće trebam napraviti HSG ako tako i tako postupak preskače jajovode?????

update; određujemo datum vjenčanja:confused::ne zna::eek::s:)

mislim da ti taj hsg nije potreban jer se i ovako sve van jajovoda...javit ce se vec cura koja ima vise iskustva s tim....
cure koje ste bile u kratkom protokolu,kako je isao....

cekam kraj 9 mjeseca i nadam se potupku....
nisam se jedno vrijeme ovdje javljala nisam imala snage....
pozdrav cure i drzite se....

marta26
14.09.2009., 09:07
ej curkice, kata, niposto ti ne treba hsg ako idete na ivf, bilo icsi bilo ne icsi, jer ti oni kod same vantjelesne vracaju zametke u maternicu drito, tak da ne treba nikakva prohodnost, jedino je vazno da se implantiraju i ostanu u busici, cemu se svi naadmo a i sto je najteze nazalost. nazovi tel i paralelno se i ti naruci, prvi put ides 8 dc na pregled, pa ces vidjeti sta ce doc reci, i kada ce ti dati termin, stvarno ne znam kak ce to sada rjesavati. anavi, ak si imala dogovor za 9 mj, svakako odi gore na pregled, nitko nije rekao da nece opce raditi, samo su imali dulji godisnji, a moj dr je ionako prije svega rekao da ga nema zbog kongresa prije 15.9. , nemojte mi bit tak pesimisticne, rode sire paniku pricama da ni u 10mj nece bitti postupka, a samo bubaju napamet, nis se jos nemre znati. samo se narucite. puse

petra30
14.09.2009., 11:08
ja sam se čula sa onim predivnim sestrama u Vinogradskoj - SVI postupci su odgođeni do kraja mjeseca, ako ne i duže. Nema prirodnjaka, nema ničega..

Eto, tako da znate, da ne pakirate kofere za Zg i da ne očajavate.

nina1
14.09.2009., 11:14
ja sam se čula sa onim predivnim sestrama u Vinogradskoj - SVI postupci su odgođeni do kraja mjeseca, ako ne i duže. Nema prirodnjaka, nema ničega..

Eto, tako da znate, da ne pakirate kofere za Zg i da ne očajavate.

bila sam na vinogradskoj u petak
dobila sam samo hrpetinu hormona za odraditi (da se zabavljam mjesec i više) i onda se javiti...
valjda će do tada se nešto pokrenuti :(

marela23
14.09.2009., 13:36
cure jel bila koja od vas u kratkom protokolu...ako je molila bi da mi to opise,vise ne znam sto mislit....

nangaparbat
14.09.2009., 13:47
cure jel bila koja od vas u kratkom protokolu...ako je molila bi da mi to opise,vise ne znam sto mislit....

od drugog dana ciklusa krenula s gonalom, folikulometrija skoro svaki dan (isla sam privatno, preko HZZO-a mislim da folikulometrije nisu tako cesto), uz gonale dobila jos 4 injekcije cetrotidea i stopericu.... onda punkcija i to je to.

marela23
14.09.2009., 17:53
hvala ti draga nangaparbat,idemo privatno oni bar jos rade postupke....

nangaparbat
14.09.2009., 18:12
hvala ti draga nangaparbat,idemo privatno oni bar jos rade postupke....

sretno! (u koju kliniku ides?)

marela23
15.09.2009., 08:49
cito u split,

JustForFun
15.09.2009., 10:44
cure evo mene s wanabbe malo (možda i puno) kod vas
htjela bih d ami netko pojasni ove nalaze

http://i32.tinypic.com/s5bbxc.jpg

problem je koliko ovih samo 7% brzo progresivnih, tolko i ovih 44% nepokretnih, jer oni valjda ometaju i ovo malo brzo progresivnih :(

a kao što vidiš normalne forme je samo 16%, a minimala je 30%

volila bih da netko prokomentira ovaj spermiogram

a evo starog od prije 3 mjeseca, koji je kao bi normalan:

http://i27.tinypic.com/23rjx8w.jpg

ovaj jučer smo platili 70 KM = oko 280 kuna, a onaj prvi smao 25,00 KM = 100 kuna

više vjerujem drugom jer je rađen od strane voditeljice IVF labaratorija, a ovaj prvi je u običnoj ordinaciji

nisamo sa doktorom ni pričali pošto nismo imali dogovoren termin kod njega, pričali smo samo sa ovom voditeljicom IVF laba koja je i radila analizu, ona kaže da preporuča insemenaciju prilikom koje bi se očistila sperma od ovih mrtvih, ali da moramo biti svijesni da su male šanse u jednom postupku :(

mi smo zatečeni sa svime, ušli smo sa osmjehom na licu, kao da i to odradimo, ali nam je osmjeh brzo nestao s lica kad nam je počela pojašnjavati nalaze

....
ako netko zna šta sada trebamo činiti vezi njega, da otkrijemo uzrok i pretrage koje idu bila bih zahvalna

marela23
15.09.2009., 11:11
trebao bi otic kod urologa,bar je moj dragi tako morao..tamo mu je napravio uzvi tamo je bilo sve uredu preporucio mu je pretragu urinokulturu i kulturu sperme
bio je proxed,al draga moja poboljsanje malo...
bili na 2 neuspjesnje inseminacije i sad cekamo postupak....

ribica78
15.09.2009., 11:14
Draga JJF najprije :grli: iskreno ti kazem,da mi je zao,da pored svih problema jos i to...vidim te na wanabe,da imas pozitivnu energiju,i nek te to drzi.Vjerujem,da vam je to sok,i meni je bio i jos uvjek se nekako nadam,da,to nije moguce,zasto nama???
Nama je preporucena,vitaminska terapija,od mjesec dana,zatim pauza dva mjeseca i onda kontrola spermiograma,nakon toga,ako nebude poboljsanj,dalje se rade pretrage da se otkrije uzrok losem spermiogramu.
Kod nas je,oligoasthenozoospermija.
Zelim vam puno srece,i da vam Bog da snagu,na putu do zajednickog nam cilja...da budemo mame.

nina1
15.09.2009., 11:22
JustForFun ja bi ti preporučila da odeš napraviti ako možeš (neznam odkud si) spermiogram u Petrovu ili u Vuk Vrhovec...
iz iskustva znam da ovi "opisni i odokativni " nalazi ne vrijede ništa...
ja sam zbog takvog nalaza izgubila godinu dana jer je bio ok, sve dok nisam došla do Petrove i Vuka gdje je ustvari pokazano pravo stanje stvari....
moj muž isto ima sličan nalaz kao i tvoj od 14.09.2009. godine i mi bez icsi-a teško ćemo doći do bebe ....:(

JustForFun
15.09.2009., 11:24
joj ribice, hvala ti na riječima utjehe, od tvojih riječi polako mi dolazi u gavu da je ovo stvarnost i preteško je

bojim se da u ovoj borbi za bebu ne izgubimo NAS, znam da moramo biti usmjereni na cilj, ali ako nam ovaj cilj postane smisao života, šta će ostati od nas:(

JustForFun
15.09.2009., 11:28
JustForFun ja bi ti preporučila da odeš napraviti ako možeš (neznam odkud si) spermiogram u Petrovu ili u Vuk Vrhovec...
iz iskustva znam da ovi "opisni i odokativni " nalazi ne vrijede ništa...
ja sam zbog takvog nalaza izgubila godinu dana jer je bio ok, sve dok nisam došla do Petrove i Vuka gdje je ustvari pokazano pravo stanje stvari....
moj muž isto ima sličan nalaz kao i tvoj od 14.09.2009. godine i mi bez icsi-a teško ćemo doći do bebe ....:(

hvala ti nina na savjetu

mene zanima pošto trenutno nemam zdravstveno osiguranje u RH (mada bi se dalo srediti), već u BiH, dal mogu doći u Petrovu i Vuk Vrhovec i platiti koliko košta i da mi pošalju rezultate na adresu u Hrvatskoj u uredu
kada sugeriraš da to uradimo, sad odmah ili da čekamo neko vrijeme

nina1
15.09.2009., 11:31
joj ribice, hvala ti na riječima utjehe, od tvojih riječi polako mi dolazi u gavu da je ovo stvarnost i preteško je

bojim se da u ovoj borbi za bebu ne izgubimo NAS, znam da moramo biti usmjereni na cilj, ali ako nam ovaj cilj postane smisao života, šta će ostati od nas:(

borba za dijete je teška ali vjerojatno je da će Vas zbližiti ....
mene i mog muža je problem još više zbližio ...
nije sve tako crno, ima i puno gorih nalaza a i s tim nalazom možeš ostati trudna :kiss:

JustForFun
15.09.2009., 11:32
borba za dijete je teška ali vjerojatno je da će Vas zbližiti ....
mene i mog muža je problem još više zbližio ...
nije sve tako crno, ima i puno gorih nalaza a i s tim nalazom možeš ostati trudna :kiss:

da, ali i ja imam PCOS, nije baš najgori slučaj, ali je problem

nina1
15.09.2009., 11:40
hvala ti nina na savjetu

mene zanima pošto trenutno nemam zdravstveno osiguranje u RH (mada bi se dalo srediti), već u BiH,
dal mogu doći u Petrovu i Vuk Vrhovec i platiti koliko košta i da mi pošalju rezultate na adresu u Hrvatskoj u uredu

ti si iz BIH?
mislim da se to može, ako hoćeš raspitam se pa ti napišem kroz koji dan ... spermatogeneza traje oko 3 mjeseca ,
pa mislim da ti se ne isplati raditi spremiogram prije .... a pošto nisi iz Hrvatske probaj se raspitati gdje da kod sebe napraviš
da ne ideš samo radi toga u Hrvatsku ... sigurno ima tu cura koje znaju neke dobre labaratorije i kod vas...
ako ti nešto nije jasno ili za bilo što , samo pitaj ....

ribica78
15.09.2009., 11:49

Ovo je stvarnost,koja je teska i bolna...ali polazim od onog,da nam Bog daje onoliko koliko mozemo nosit...ima dana,kad se ja nosim s tim,lako,ali ima dana (nazalost njih je vise) kad je jako tesko,kad nemam odgovor na nista,kad se pitam,gdje vodi moj zivot,zasto radim...uvjek zasto..Ali sreca je ta,sto moj mm,puno jaci,puno pricamo o tom,postajemo jos vise vezani ali smo si rekli da idemo k tom cilju da postanemo roditelji,ali polako.Postavili smo si jos neke ciljeve,bas iz razloga da nam beba nije jedini cilj...kao sto si rekla da se NE IZGUBIMO...na tom putu i tebi i svim ostalim curama zelim puno srece, i zivaca..

ribica78
15.09.2009., 12:01
hvala ti nina na savjetu

mene zanima pošto trenutno nemam zdravstveno osiguranje u RH (mada bi se dalo srediti), već u BiH, dal mogu doći u Petrovu i Vuk Vrhovec i platiti koliko košta i da mi pošalju rezultate na adresu u Hrvatskoj u uredu

Poznam jednu zenu,doli je odakle sam i ja,koja je isla pravit spermiogram u st u jednu polikliniku,placala je nalaz,i proslo ljeto je rodila djevojcicu koja je zaceta umjetnom oplodnjom..
Slazem se, da sacekas da produ tri mjeseca,najprije vidi sa doktorom,sta on savjetuje,da li nesto da trosi od ljekova ili ne,pa onda kontrola.

JustForFun
15.09.2009., 12:04
ti si iz BIH?
mislim da se to može, ako hoćeš raspitam se pa ti napišem kroz koji dan ... spermatogeneza traje oko 3 mjeseca ,
pa mislim da ti se ne isplati raditi spremiogram prije .... a pošto nisi iz Hrvatske probaj se raspitati gdje da kod sebe napraviš
da ne ideš samo radi toga u Hrvatsku ... sigurno ima tu cura koje znaju neke dobre labaratorije i kod vas...
ako ti nešto nije jasno ili za bilo što , samo pitaj ....
draga, ovaj lab gdje smo dobili loš nalaz je jedan od najboljih u zemlji, hajde molim te raspitaj se, muž je svijestan nalaza, ali i nepovjerljiv, kad bi imao nalaz iz petrove ili vv mislim da bi postao svijestan ozbiljnosti situacije

pomisao na insemenaciju za njega je jeziva sada, jer on nije u tim vodama ovoliko koliko ja, a bojim se da su bez insemenacije šanse male što zbog spermiograma, što zbog mojih policističnih janika

Ovo je stvarnost,koja je teska i bolna...ali polazim od onog,da nam Bog daje onoliko koliko mozemo nosit...ima dana,kad se ja nosim s tim,lako,ali ima dana (nazalost njih je vise) kad je jako tesko,kad nemam odgovor na nista,kad se pitam,gdje vodi moj zivot,zasto radim...uvjek zasto..Ali sreca je ta,sto moj mm,puno jaci,puno pricamo o tom,postajemo jos vise vezani ali smo si rekli da idemo k tom cilju da postanemo roditelji,ali polako.Postavili smo si jos neke ciljeve,bas iz razloga da nam beba nije jedini cilj...kao sto si rekla da se NE IZGUBIMO...na tom putu i tebi i svim ostalim curama zelim puno srece, i zivaca..

imam i ja naravno i drugih ciljeva, posao koji obožavam i u kojem uživam 200%, ni sama nisam sigurna koliko mi je beba bitna, mislim da je ta želja kod mene malo potisnuta, što zbog ovog ili onog, ali sigurno je jaka, ali pošto već par godina znam da imam PCOS nisam si nikad dala da ludim za bebom itd... a on je pravi obiteljski tip, živi za to da jednom imadnemo bebu i za njega je prevelik šok sad ovo sve

plus imali smo težak početak braka i puno previranja, rastavu, pomirenje, kad je sve super (a hvala Bogu već dugo jest) svijesna sam da smo krhki zbog rana koje smo jedno drugom zadali prije, tu je i njegova obitelj koja je kad smo se rastali pričala da ja ne mogu imati djece, koji svaku priliku hvataju da nam uhvate muštuluk tko ja trudan itd...

nisam sigurna jesmo li jaki za sve to, koliko će njemu trebati da sve to prihvati, a vrijeme leti, postupci traju i ne možeš raditi ivf svaki dan, ako nisi organiziran i ne ideš drito lako se može izvući par godina, dok ne dođeš do bebe

ja imam dijabetes i već mi je sva borba teška, bar sam do danas mislila da jest, ali sad vidim da je to pičkin dim naspram ovog

petra30
15.09.2009., 13:34
Fanika (Just for Fun mi je dugačko pisati), samo da ti kažem da je vaša situacija teška, ali nije nerješiva. DObro si rekla da je bitno da u toj borbi za dijete ne izgubite sebe. Puno pričajte o svemu, o nalazima, o dijagnozi, o tome kako dalje. I naravno, nakon 3 mjeseca ponovite spermiogram, on se može super promijeniti za 3 mjeseca ili za 6. Ne gubite hrabrost, ne gubite nadu jer se sve može riješiti. Pogledaj samo cure kaoš što su Mufi ili Alka - PCOS ili loš spermiogram, a obje su trudne nakon toliko mjeseci borbe prirodnim putem. Moguće je, samo treba imati strpljenja i hrabrosti ići dalje. Znam da možda nisam baš najbolja osoba da ti to govorim, ionako stalno cendram kak mi je teško i kak sam žalosna, ali ovaj mi je forum kao lijek i kao ispušni ventil jer nikome o tome ne govorim. I zato možda dani izgledaju sivi, ali poneko jutro obasja sunce i nekako se ipak vidi i duga nakon kiše i osmijeh na licu i lakoća u duši.
Poradite na terapiji, puno se družite, vitamini, šetnje i komunikacija - to je recept za dalje. I smijte se puno. Puno je lakše boriti se sa vjetrenjačama ako se od srca nasmiješ. Hipotireozu držiš pod kontrolom, dijabetes isto. Idemo dalje. :)

marta26
15.09.2009., 15:11
aathenoteratozoopsermia, sad sam vidjela, nije strasno, mozes cak i inseminacijom s tim brojem ostati t, ali moj savjet da ode odmah raditi na vv i da tamo vide, oni su fakat strogi, da tak velim s vrijednostima i dobro ih zmuckaju, mislim da i najbolje stanje pokazuju, jer su nama u petrovoj 3 puta pokazivali po 15 pa 8 pa 5 milijuna, a kad sam radila prvi icsi biolog rekao da ih je bilo jedva stotinjak, a nakon njega na vrhovcu mi pisalo da ih ima milja, pa na postupku kod njih doc je rekao da se nije primio embric jer ih je bilo svega nekoliko, tak da su mi oni ipak najrealniji. daj si vremena, probavite to, malo guglaj i vidjeti ces da i to nije tako los spermiogam i da su mnoge ostale prirodno t. puse

Amric
15.09.2009., 16:36
Draga Just,ovo nije strašan spermiogram...ipak ih ima miliona i miliona...kod nas ima samo 16 miliona a 2o i nešto posto progresivnih...
Gjde si ti u BiH,pošalji na pp ako ne želiš pisati ovdje.....znam dobru privatnu kliniku u Tuzli...
Problem je kod nas taj što se svi postupci plačaju nažalost...jedan postupak umjetne košta 7.000 maraka!

ribica78
15.09.2009., 20:33
imam i ja naravno i drugih ciljeva, posao koji obožavam i u kojem uživam 200%, ni sama nisam sigurna koliko mi je beba bitna, mislim da je ta želja kod mene malo potisnuta, što zbog ovog ili onog, ali sigurno je jaka, ali pošto već par godina znam da imam PCOS nisam si nikad dala da ludim za bebom itd... a on je pravi obiteljski tip, živi za to da jednom imadnemo bebu i za njega je prevelik šok sad ovo sve

plus imali smo težak početak braka i puno previranja, rastavu, pomirenje, kad je sve super (a hvala Bogu već dugo jest) svijesna sam da smo krhki zbog rana koje smo jedno drugom zadali prije, tu je i njegova obitelj koja je kad smo se rastali pričala da ja ne mogu imati djece, koji svaku priliku hvataju da nam uhvate muštuluk tko ja trudan itd...

nisam sigurna jesmo li jaki za sve to, koliko će njemu trebati da sve to prihvati, a vrijeme leti, postupci traju i ne možeš raditi ivf svaki dan, ako nisi organiziran i ne ideš drito lako se može izvući par godina, dok ne dođeš do bebe

ja imam dijabetes i već mi je sva borba teška, bar sam do danas mislila da jest, ali sad vidim da je to pičkin dim naspram ovog[/QUOTE]

Vidis,presli ste vec preko,jedne,jako velike zivotne prepreke,(malo ih je,kojima je to uspjelo,bar one meni poznate),znaci unatoc svemu,vi ste opet zajdno,iz tog izasli jaci.Moj muz isto to jos nije prihvatio potpuno,ali puno puno pricamo,malo mu je lakse,ali mu nije skroz to sjelo u glavu...treba jos proci vrimena.Mislim da mom mm treba da vidi da sam ja s njim u svemu,i da ga volim takvog kakav jest.I jos nesto,pusti rodbinu,svekra,svekrvu i ostale,nek pricaju,a vas dvoje vodite svoj zivot.Imam i ja tih problema,s vrimena na vrime to se lakse podnosi...

puffko
16.09.2009., 04:32
draga, ovaj lab gdje smo dobili loš nalaz je jedan od najboljih u zemlji, hajde molim te raspitaj se, muž je svijestan nalaza, ali i nepovjerljiv, kad bi imao nalaz iz petrove ili vv mislim da bi postao svijestan ozbiljnosti situacije

pomisao na insemenaciju za njega je jeziva sada, jer on nije u tim vodama ovoliko koliko ja, a bojim se da su bez insemenacije šanse male što zbog spermiograma, što zbog mojih policističnih janika

Svakako ponovite nalaz. Muski nalazi strasno fluktuiraju. Ako je bio bolestan prije tri mjeseca, to ce se odraziti na stanju sjemena. Ne mozes nikakav pametan zakljucak donijeti bez barem dva-tri nalaza iz DOBROG labosa.

Ako mu je zelja jaka, onda ne vidim zasto bi odbio inseminaciju. To je idealan postupak za tzv mild to moderate male factor, a jos ako je zenina ovulacija problem--najbolje rjesenje. Mladi ste, imat cete visoke sanse.

To je postupak koji je u usporedbi s IVF izuzetno neinvazivan i koji vam nece ni na koji nacin narusiti zivot.

Ne znam je li ti tko to objasnio:
Ako se radi o stimuliranoj inseminaciji, ti ces jednostavno uzimati Clomid i/ili FSH u nekom obliku u pocetku ciklusa (obicno 3-8 dan ali ima raznih protokola) a dr ce ti pratiti efekt terapije krvnim testovima (estrogen + LH) i povremenim vaginalnim ultrazvukom. Nuspojave su najcesce minimalne.

Kad dodje do porasta LH bit ces pozvana na inseminaciju, ili pak kad se procijeni da su folikuli dovoljno porasli dobit ces tzv trigger shot HCG nakon kojeg je inseminacija ovisno o protokolu 24-48 h. Jedino sto muz treba uciniti je dati 'uzorak' neposredno prije (obicno sat-sat i pol) postupka.

Postupak inseminacije ako se radi u pravo vrijeme kad je cervix otvoren (a trebalo bi tako biti ako se dobro monitoriralo) traje 5 minuta i nije nista neugodniji od Papa testa.

Objasni to muzu, bit ce mu lakse kad bude znao da ima izlaza i to izlaza koji je relativno jednostavan i financijski pristupacniji od IVF.

puffko
16.09.2009., 04:37
Btw ne znam uzimaju li muskarci u Hr Bayerov Menevit. http://www.menevit.com.au/
Kod nas na NZ/Australiji se to dosta preporucuje i znam ljude kojima se muski nalaz (koji nije bio katastrofalan, vec slabiji motilitet i nesto nizi broj) DRAMATICNO popravio--broj za 100% pa iako je % motilitet ostao isti, broj motilnih je porastao, dovoljno u svakom slucaju za trudnocu.

broganzg
16.09.2009., 07:55
Btw ne znam uzimaju li muskarci u Hr Bayerov Menevit. http://www.menevit.com.au/
Kod nas na NZ/Australiji se to dosta preporucuje i znam ljude kojima se muski nalaz (koji nije bio katastrofalan, vec slabiji motilitet i nesto nizi broj) DRAMATICNO popravio--broj za 100% pa iako je % motilitet ostao isti, broj motilnih je porastao, dovoljno u svakom slucaju za trudnocu.

Nisam pronašla taj proizvod kod nas, možeš napisati nešto više o njemu i koja je cijena? Hvala

JustForFun
16.09.2009., 08:30
Hvala svima na toplim riječima.

Slažem se Puffko, da ako mu je želja tako jaka, nema razloga da odbije insemenaciju i vjerujem u konačnici da neće, ali ne bih željela da prođe previše vremena do insemenacije, a on je još daleko od toga da je spreman o tome razmišljati, a da se može fizički ja bih odmah sutra išla, jer meni to ne znači ništa jel prirodno ili potpomognuto, u mojoj glavi sve je isto, važno je da rezultat bude beba.

On teško prihvaća da se to njemu događa i dolazi u unutarnji sukob jer ima svojevrsne predrasude o medicinski potpomognutoj oplodnji.

Kako je nama doktorica objasnila, a ona je glavna tu za iVF u ovoj poliklinici, spermiogram nije tako loš u biti, ali je problem jer on ima puno spermića od kojih je veliki postotak 44 % nepokretno i ta masa nepokretnih ili koji se vrte oko svoje osi ometa taj mali postotak brzih. S te strane za nju je rješenje pročišćenje sjemena i insemenacija

puffko
16.09.2009., 09:00
Nisam pronašla taj proizvod kod nas, možeš napisati nešto više o njemu i koja je cijena? Hvala

Kombinacija vitamina, vitamin C 100 mg, cink sulfat 25 mg, vitamin E 500 IJ, folna 500 mikrograma, likopen 6 mg, ulje cesnjaka 333 mikrograma, selenij 26 mikrograma.

Pogledaj uostalom na Bayerovom webu.

Kolika je cijena u Evropi nemam pojma, u Australiji/NZ je ekvivalent 300-njak kuna za 3 mjeseca, tako nesto.

puffko
16.09.2009., 09:11
Hvala svima na toplim riječima.

Slažem se Puffko, da ako mu je želja tako jaka, nema razloga da odbije insemenaciju i vjerujem u konačnici da neće, ali ne bih željela da prođe previše vremena do insemenacije, a on je još daleko od toga da je spreman o tome razmišljati, a da se može fizički ja bih odmah sutra išla, jer meni to ne znači ništa jel prirodno ili potpomognuto, u mojoj glavi sve je isto, važno je da rezultat bude beba.

On teško prihvaća da se to njemu događa i dolazi u unutarnji sukob jer ima svojevrsne predrasude o medicinski potpomognutoj oplodnji.

Kako je nama doktorica objasnila, a ona je glavna tu za iVF u ovoj poliklinici, spermiogram nije tako loš u biti, ali je problem jer on ima puno spermića od kojih je veliki postotak 44 % nepokretno i ta masa nepokretnih ili koji se vrte oko svoje osi ometa taj mali postotak brzih. S te strane za nju je rješenje pročišćenje sjemena i insemenacija

Mislim da ti doktorica tu dobro predlaze. Vas dvoje imate vjerojatno sanse i prirodno ali inseminacijom bi ste povecali vjerojatnost s, ne znam, 5% po ciklusu na 20-25%. A to je puno.

Moras sjesti i probati dokuciti sto ga najvise muci i koje su to predrasude spram MPO.
Pretpostavljam da je MPO dozivljavao necim sto se dogadja nekome drugome, bolesnom, starom... a ne njemu, i da ga ovaj 'subfertilni' nalaz dira u njegov osjecaj muskosti. Mozda bi pomoglo da upozna druge muskarce koji dozivljava slicnima a prolaze kroz isto?

U svakom slucaju, pocnite raditi na poboljsanju nalaza (napisala sam gore za Menevit a ima dosta drugih savjeta u vezi prehrane, uzimanja vitamina itd). I naravno ponovite nalaz. Moze biti da je imao kakav virus ili nesto prije 2-3 mjeseca i to je sad vidljivo u ovom nalazu.

JustForFun
16.09.2009., 10:09
Mislim da ti doktorica tu dobro predlaze. Vas dvoje imate vjerojatno sanse i prirodno ali inseminacijom bi ste povecali vjerojatnost s, ne znam, 5% po ciklusu na 20-25%. A to je puno.

Moras sjesti i probati dokuciti sto ga najvise muci i koje su to predrasude spram MPO.
Pretpostavljam da je MPO dozivljavao necim sto se dogadja nekome drugome, bolesnom, starom... a ne njemu, i da ga ovaj 'subfertilni' nalaz dira u njegov osjecaj muskosti. Mozda bi pomoglo da upozna druge muskarce koji dozivljava slicnima a prolaze kroz isto?

U svakom slucaju, pocnite raditi na poboljsanju nalaza (napisala sam gore za Menevit a ima dosta drugih savjeta u vezi prehrane, uzimanja vitamina itd). I naravno ponovite nalaz. Moze biti da je imao kakav virus ili nesto prije 2-3 mjeseca i to je sad vidljivo u ovom nalazu.

mislim da njega najviše boli jer to doživljava kao udarac na svoju muškost, inače je korpulentne građe i macho u mnogo čemu i sad je za njega to šok, ni na kraj pamet mu nije bilo da bi moglo biti nešto sa spermićima

uvjek se sve vrtilo oko mojih policictičnih jajnika, uglavnom sreća u nesreći je da ne pokušavamo dugo, 9 mjeseci, ali ja sam odmah krenula sa pretragama, jer zbog dijabetesa, hipotireoze i PCOS nisam htjela da se to razvlači, a već smo 4 god u braku

uglavnom obadvoje imamo streptokok koji liječimo skoro godinu dana antibioticima po antibiogramu, mada ne vjerujem da je on mogao napraviti takvu štetu...

ja sam danas puno smirenija nego jučer, što zbog vaših riječi, što zbog nekih informacija s interneta, što zbog mog karaktera koji je uvijek nekako pozitivan,

na stranici od ove poliklinike gdje idemo ima jedna emisija uplodana o IVF i ja sam to gledala i htjela da i on gleda da shvati o čemu je riječ (jer on zapravo ne zna baš o čemu je riječ), njegova reakcija mi je pokazala da nije još spreman za te informacije :(

za njega je to šok, shvaćam, za mene više ništa šok, jer sam ih previše prošla, pokušat ću biti strpljiva, svakako sad ne možemo odmah puno učiniti

kupila sam mu jučer vitamin e od natural wealtha

ribica78
16.09.2009., 10:50

Nama je urolog bio dao ovo,onda se predomislio,jer kao za nas nalaz je bolje nesto drugo.Sad pije orthomol fertil plus,ovdje ima jaca mjesavina vitamina i suplemenata,kosta 49 eur a doza je za 30 dana.
A ovaj gore lijek kod nas je 40 eur.

puffko
16.09.2009., 11:02
mislim da njega najviše boli jer to doživljava kao udarac na svoju muškost, inače je korpulentne građe i macho u mnogo čemu i sad je za njega to šok, ni na kraj pamet mu nije bilo da bi moglo biti nešto sa spermićima

uvjek se sve vrtilo oko mojih policictičnih jajnika, uglavnom sreća u nesreći je da ne pokušavamo dugo, 9 mjeseci, ali ja sam odmah krenula sa pretragama, jer zbog dijabetesa, hipotireoze i PCOS nisam htjela da se to razvlači, a već smo 4 god u braku

uglavnom obadvoje imamo streptokok koji liječimo skoro godinu dana antibioticima po antibiogramu, mada ne vjerujem da je on mogao napraviti takvu štetu...

ja sam danas puno smirenija nego jučer, što zbog vaših riječi, što zbog nekih informacija s interneta, što zbog mog karaktera koji je uvijek nekako pozitivan,

na stranici od ove poliklinike gdje idemo ima jedna emisija uplodana o IVF i ja sam to gledala i htjela da i on gleda da shvati o čemu je riječ (jer on zapravo ne zna baš o čemu je riječ), njegova reakcija mi je pokazala da nije još spreman za te informacije :(

za njega je to šok, shvaćam, za mene više ništa šok, jer sam ih previše prošla, pokušat ću biti strpljiva, svakako sad ne možemo odmah puno učiniti

kupila sam mu jučer vitamin e od natural wealtha

A to ti je i tradicija i povijest, zene su navikle na to da se po njihovim reproduktivnim organima 'prcka', pa papa testovi, pa redovne kontrole, pa ne znam sto sve ne...

A de facto je 40% neplodnosti muskog porijekla, 40% zenskog, 20% oboje.

O muskoj plodnosti i neplodnosti i o ciklickim hormonalnim promjenama u njih--mi jos zapravo nista (iz cisto povijesnomedicinskih razloga) ne znamo.

Dobro, imate vi vremena, pa ce polako valjda shvatiti da ne da nije tragicno nego je super da postoje tretmani koji mogu rijesiti vas problem na prilicno bezbolan nacin.

vitamin e ti nece biti dosta, za pokretljivost ti treba cink. Radije ti nabavi neku od ovih kombinacija, ovo sto sam spominjala ili vidi vec sto drugi predlazu--evo ribica78 dolje pise--a najbolje je da se posavjetujete (ili ti, s njegovim nalazom) s nekim specijalistom za reproduktivnu endokrinologiju ili urologom-andrologom.

puffko
16.09.2009., 11:08
Nama je urolog bio dao ovo,onda se predomislio,jer kao za nas nalaz je bolje nesto drugo.Sad pije orthomol fertil plus,ovdje ima jaca mjesavina vitamina i suplemenata,kosta 49 eur a doza je za 30 dana.
A ovaj gore lijek kod nas je 40 eur.

Sto sadrzi orthomol fertil plus? Isto sto i Menevit samo u vecim dozama, ili i neke druge stvari?

U principu si sve mozes i sam/a sloziti ali na kraju financijski ispadne isto, i neprakticnije za uzimati.

ribica78
16.09.2009., 11:26
Sto sadrzi orthomol fertil plus? Isto sto i Menevit samo u vecim dozama, ili i neke druge stvari?

U principu si sve mozes i sam/a sloziti ali na kraju financijski ispadne isto, i neprakticnije za uzimati.

vitamine
naturliches vitamin E 120mg,vitamin C 250 mg, vitamin B6 3,5 mg, vitamin B12 9 mg,folsäure 800 mg.
supurenelemente
Zink 40 mg,Selen 80 mg,Kupfer 1000 mg
L-carnitin440 mg
N-acetylycystein 80mg
coenzym Q10 15 mg
Gemischte carotinoide 3 mg
Omega-3-Fetsäuren 170 mg
Eicosapentaensäure 90 mg
Docosahexensäure 65 mg

To su 4 tabletice,koje pije ujutro iza jela.

marta26
16.09.2009., 12:22
ribica, ajde javi nalaz novog spermiograma da vidimo jel bilo kakvog rezultata, bas me znaima, jer je dobar omjer taj fertil plus, svidja mi se sto ima toliko cinka i selena, a kad ih posebno kupis jedna tabl cink ima samo 10mg, po tome bi ih trebao piti 6 komada, jer je za los spermiogram potrebno 60mg dnevno, a to je ipak prevec, u tvom ga ima 40 sto je super! samo kako ga nabaviti kad ga tu nema?

ribica78
16.09.2009., 12:31
ribica, ajde javi nalaz novog spermiograma da vidimo jel bilo kakvog rezultata, bas me znaima, jer je dobar omjer taj fertil plus, svidja mi se sto ima toliko cinka i selena, a kad ih posebno kupis jedna tabl cink ima samo 10mg, po tome bi ih trebao piti 6 komada, jer je za los spermiogram potrebno 60mg dnevno, a to je ipak prevec, u tvom ga ima 40 sto je super! samo kako ga nabaviti kad ga tu nema?

Javit cu,naravno,samo treba docekati kraj 11 mjeseca, i opet cekat rezultat 3 tjedna :rolleyes:
Sve se da sredit,samo nek se nalaz poboljsa,a dotada samo :moli::moli:

marta26
16.09.2009., 16:19
tak je, nema nam druge:) ja brijem na pozitivu, jos uvijek me drzi, cak je i stanje pms-a prebrodila i nastavlja dalje, za ne povjerovati!

JustForFun
16.09.2009., 16:42
cure hvala na uputama za vitamine, sad pije E po jednu tabletu od natural wealtha (piše da je jedna tableta 67% dnevnih potreba - da li bi trebao možda uzimati 2 komada???) i vitamin c 1g od danas (ja ga svakako pijem), ove ću ostale polako tražiti dok ne nabavim neki kompletniji lijek

marta26
16.09.2009., 18:50
jff, nek pije cink i selen, to je meni doktor rekao, ostalo je alternativa, naravno vrijedi sve probati, meni je eto od tih vitamina to preporucio, i stvarno sam vidjela kojima se kod to popravilo od svih ostalih pili su ta dva vitamina, valja pokusati. inace pio je vitamin e al nis od toga, cak i 6 mj bioastin, opet nista, ah, nada umire posljednja:o

puffko
16.09.2009., 19:34

Marta, u Hrvatskoj bi se trebali prodavati vitamini firme Kal (ili se barem prodaju u nekim apotekama u Dalmaciji) i oni proizvode preparate s vecim dozama cinka:
http://www.vitaminlife.com/category-exec/category_id/275/brand_id/162/CNAME/Zinc

puffko
16.09.2009., 19:40
cure hvala na uputama za vitamine, sad pije E po jednu tabletu od natural wealtha (piše da je jedna tableta 67% dnevnih potreba - da li bi trebao možda uzimati 2 komada???) i vitamin c 1g od danas (ja ga svakako pijem), ove ću ostale polako tražiti dok ne nabavim neki kompletniji lijek

Cuj ja o ulozi vitamina E ne znam nista i mislim da nekih znanstvenih studija i nema, a o cinku i selenu u poboljsanju pokretljivosti te o B12 u povecanju broja se zna puno vise.

S time da suvise cinka moze takodjer uzrokovati problem.

Sigurno mozes naruciti neke od ovih kombinacija i preko interneta.

marta26
17.09.2009., 08:52
thx puffko, pogledati cu. istina je da je cink i selen provjeren, samo treba paziti s unosom cinka kak si rekla jer unosenjem njega gubi se bakar, pa to nekak valjda kontrolirati. mm je u krvi bio manjak cinka pa je to jos jedan razlog sto se nadamo da ce makar 2 posto biti bolje, ne ocekujem normozzospermiju naravno

marela23
17.09.2009., 09:25
evo cure malo svjezih informacija iz cita u splitu...
jutros bila tamo radi briseva....
doktor mi je dao na jednom papiru sve sto mi je potrebno donijet za postupak,pravnik i psiholog moraju bit iz istoga mjest i s njima da zdravstvena ustanova ima ugovor...ludnica zivi...

broganzg
17.09.2009., 12:10
vitamine
naturliches vitamin E 120mg,vitamin C 250 mg, vitamin B6 3,5 mg, vitamin B12 9 mg,folsäure 800 mg.
supurenelemente
Zink 40 mg,Selen 80 mg,Kupfer 1000 mg
L-carnitin440 mg
N-acetylycystein 80mg
coenzym Q10 15 mg
Gemischte carotinoide 3 mg
Omega-3-Fetsäuren 170 mg
Eicosapentaensäure 90 mg
Docosahexensäure 65 mg

To su 4 tabletice,koje pije ujutro iza jela.
To mu je preporučio doktor? Moj ima dijagnozu asthenozoospermia i doktor mu je preporučio hrpu vitamina... kako vidim ovdje su svi ti vit. u jednoj tableti? Mislim da ćemo i mi krenuti sa orthomolom. Hvala

marela23
17.09.2009., 15:10
cure moj dragi pije cink,biokalcij,biokalcij za poboljsanje spermija,vitamin e i caj za bolju pokretljivost spermija i zeleni med.....

ribica78
17.09.2009., 16:38
To mu je preporučio doktor? Moj ima dijagnozu asthenozoospermia i doktor mu je preporučio hrpu vitamina... kako vidim ovdje su svi ti vit. u jednoj tableti? Mislim da ćemo i mi krenuti sa orthomolom. Hvala

da,to mu je urolog preporucio,da proba sa ovim..

Marela koji caj za bolju pokretljivost?

marta26
17.09.2009., 18:23
mm bio na pregledu danas, uocio mu mrvicu povecanu prostatu i dao urosept ili tako nesto, pa ce se to popraviti, uglavnom zakljucio je doktor da mu moze biti los nalaz od silnih upalica prostate koje je imao a da nije ni znao, bez simptoma, koma, ko bi to sve mogao znati??!!

katarina72
18.09.2009., 06:50
Hej draga tako je i moj imao upalu no dobro najvjerojanije je bila akutna i izazvana najezdom "mojih" bakterija streptokok B koje zahvaljući glupom starom soc ginekologu nisam izliječilA DOK IH JE BILO MALO. Je to je često uzrok, sada to izliječiti i malo oporavak (koliko ono traje spermatogeneza) pa će biti puno bolje.

A mi eto već 16 dana čekama nalaz androloga s VV, kako to da njima treba da spermiogram tako dugo traje a u petrovoj ga dobiješ isti dan???

marela23
18.09.2009., 08:15

da,to mu je urolog preporucio,da proba sa ovim..

Marela koji caj za bolju pokretljivost?

caj od apiherbe za bolju pokretljivost i njihov zeleni med

JustForFun
18.09.2009., 10:39
mm bio na pregledu danas, uocio mu mrvicu povecanu prostatu i dao urosept ili tako nesto, pa ce se to popraviti, uglavnom zakljucio je doktor da mu moze biti los nalaz od silnih upalica prostate koje je imao a da nije ni znao, bez simptoma, koma, ko bi to sve mogao znati??!!

:s:s:s

daj bože da je od toga i da izlječenje pomogne, marta pratim tvoju priču još dok nisam bila wannabijka i odmah bih potpisala da prije mene dobiješ bebu, jer je zaslužuješ više, svojom ustrajnošću, mirom i vjerom :grli:

Hej draga tako je i moj imao upalu no dobro najvjerojanije je bila akutna i izazvana najezdom "mojih" bakterija streptokok B koje zahvaljući glupom starom soc ginekologu nisam izliječilA DOK IH JE BILO MALO. Je to je često uzrok, sada to izliječiti i malo oporavak (koliko ono traje spermatogeneza) pa će biti puno bolje.

A mi eto već 16 dana čekama nalaz androloga s VV, kako to da njima treba da spermiogram tako dugo traje a u petrovoj ga dobiješ isti dan???

katarina jel moguće da taj streptokok čini tolku štetu?

jer ja (odnosno vjerojatno mi) ga imamo od tko zna kada, otkrila sam ga prije skoro godinu dana kada sam na svoje inzistiranje (prije početka rada na bebici) tražila sve briseve, od tada ga liječimo antibioticima po bakteriogramu, ali još nismo uspjeli izlječiti, sad smo na Xiclavu od 1 mg 10 dana, i ja i on, streptokok je nađen i kod mene i kod njega u brisu

JustForFun
18.09.2009., 10:43
curke ja sam jučer uzela dragom selen i cink od natural wealtha, ali nisam sigurna koliko na dan treba piti, za sada sam mu rekla da pije po jednu tabletu dok ne proučim doze na netu

osim toga pije vitamin e (kojem moj gin daje tolki značaj ne znam što :ne zna:) i vitamin c 1 g dnevno

netko je napisao nešto omega 3

dal treba piti i omegu 3 jer ja je pijem pa da i njemu uključim ako treba? :D

pije od prije one pronerv u kojima ima b12 pa sad :rolleyes:

uglavnom vidim da bi mu radije odgovarala jedna tableta u kojoj je sve, a ne ovoliko bočica, ali rekla sam mu da to pije dok ne nabavimo nešto bolje :D

ribica78
18.09.2009., 12:31

Daj Boze da ta upala razlog,i da mu to pomogne u poboljsanju spermiograma.
Hmm,sad meni svasta pada napamet,kao sta si rekla,rekla,tko sve moze to znati...urolog je mom mm rekao da moze milijon razloga,za los nalaz,a puno ih je da covjek,nema nikakav simptom..:ne zna:

ribica78
18.09.2009., 12:38
curke ja sam jučer uzela dragom selen i cink od natural wealtha, ali nisam sigurna koliko na dan treba piti, za sada sam mu rekla da pije po jednu tabletu dok ne proučim doze na netu

osim toga pije vitamin e (kojem moj gin daje tolki značaj ne znam što :ne zna:) i vitamin c 1 g dnevno

netko je napisao nešto omega 3

dal treba piti i omegu 3 jer ja je pijem pa da i njemu uključim ako treba? :D

pije od prije one pronerv u kojima ima b12 pa sad :rolleyes:

uglavnom vidim da bi mu radije odgovarala jedna tableta u kojoj je sve, a ne ovoliko bočica, ali rekla sam mu da to pije dok ne nabavimo nešto bolje :D

JJF moj ti je savjet,da pricekas dok napravite kontrolu radi streptokoka,kad se rijesite tog antibiotika,razgovarajte s doktorom sta on savjetuje za dalje.Ipak to nije,sad neko veliko razdoblje.I onda zeti nesto konkretno,koliko cega trosit itd.a u meduvremenu pokusati neku alternativu npr.cajevi.A ako si zainteresirana za ovaj lijek,sto koristi moj mm,ja ti ga mogu donijeti,jer mislim da ga doli nema doli kod nas:ne zna:..a o tom mozemo na pp,ako zelis

ribica78
18.09.2009., 12:41

Hej,tebi najprije da cestitam na zarukama:grli:
Spermatogeneza traje,ako se nevaram,tri mjeseca (ispravite me ako grijesim).
Mi ovdje cekamo nalaz spermiograma tocno tri tjedna,ali kao to su onda najpouzdaniji rezultati :ne zna: tako su nam objasnili.

marta26
18.09.2009., 13:59
jff, hvala ti draga, ali nemoj trkeljat, obje zasluzijemo bebu jednako, nema tu rangiranja, nemoj me ljutit:azdaja: sve smo u istom sosu, netko duze, netko kracce.e sad, dal ce mu od toga biti bolje, ne zna se, ali evidentno je da je to utjecalo. kata, mi smo cekali i po mjesec i pol nalaze sa vv, oni su ti tu jako spori, naoruzaj se strpljenjem. idem gore krajem 9 mj, a svaki put saznam nesto novo, ocito je da necu ni u 11 mj u postupak a kamoli u 10, al sad mi vise svejedno, mjesec gore dolje, mozda je i bolje ak mu se nalaz popravi od urosala.

JustForFun
18.09.2009., 14:52
ribice, kad ćeš u naše krajeve ti?

ja još moram puno toga iščitati

postoji mogućnost da ću u Sloveniju ili u Srbiju u nekom realnom vremenu pa možda tamo potražim neki proizvod

napiši kad ćeš ti vamo pa da mogu računat na tebe i na vrijeme ti javiti za taj proizvod ako trebadne

u svakom slučaju kad budeš dolazila možemo popiti kavicu

nangaparbat
18.09.2009., 15:23

Nalaz spermiograma mora biti napravljen unutar jednog sata od davanja uzorka. A svem ovom i visetjednom cekanju uzrok je administracija....
Slicno je i sa PAPA testom, pogleda se pod mikroskopom i to je to, maximalno 5 minuta posla.

marela23
19.09.2009., 09:08
cure kad ste primale gonale ili menopure tko vam ihje davao i koliko ste ih uzimali....
meni je preporuceo 10 gonala...po kojoj cijeni ste ih nabavili....

nina1
19.09.2009., 09:27
cure kad ste primale gonale ili menopure tko vam ihje davao i koliko ste ih uzimali....

ja sam potrošila 21 gonal , 2 dc sam uzela 3 a ostale dane po 2 ... pikala sam se sama jer je jako jednostavno i onaj tko se ne boji igle stvarno može to sam ...
neznam koja je cijena jer sam ja išla na teret hzzo-a...

nangaparbat
19.09.2009., 13:49

meni je u blagostimuliranom ciklusu islo isto 10 gonala. cijena im je bila oko 200 kn. a probaj se piknuti sama, nije strasno.

marela23
19.09.2009., 15:00
nangaparbat jel mi mozes opisat kad si ih pocela koristim koliko dugo vremena,koje jos lijekove uz to....koliko si stanica dobila....moolim te....

marta26
19.09.2009., 16:01
marela, to je jako individualno, ja sam ih jednom dobila 7 a jednom 10 u oba puta isti broj gonala, to fakat varira, nemoj se sekirati oko toga, vjerovatno ti je dao 10 jer ocekuje najvise 5 kad ih se ne smije vise od 3 oploditi. sretno stara!ti si kod privatnika?

marela23
19.09.2009., 16:31
jesam draga moja,stavili sve na papir...dosla nam mala razlika izmedu privatnika i da idemo preko drzavnoga,posto ne zivim u zagrebu,pa nadi smjestaj,pa prehranu,a dragi privatnik pa trcanje gore dole,a sad pogotovo drzavni nista ne rade a privatni jos rade...
uh strah me kad ne znam sto da ocekujem od tih gonala,svi tih silnih lijekova ato je normalno valjda...

nangaparbat
19.09.2009., 20:15
nangaparbat jel mi mozes opisat kad si ih pocela koristim koliko dugo vremena,koje jos lijekove uz to....koliko si stanica dobila....moolim te....

klomifen sam najprije, a onda gonal. ne sjecam se od kojeg sam dana pocela s gonalom. dobila sam 4 stanice. ma nemoj brinuti, stimulacija i injekcije su najlaksi dio cijelog procesa.
ajde drzim fige. mora i ovdje biti pluseva.

juventa
19.09.2009., 21:15
drage cure, žene.. buduće mamice :)

ispričavam se što upadam kao padobranac. nisam još ni mama ni trudilica, ali bih vam željela nešto ispričati.
imala sam u obitelji par koji se borio s neplodnošću punih 13 godina, mislim da je jedan od razloga bio izostanak ovulacija (bila sam premlada kad se to odvijalo pa nisam potpuno sigurna,znam samo da su im šanse bile nikakve da prirodnim putem dobiju dijete).
desetak godina su isli na umjetne oplodnje,prošli kalvariju,krenuli u postupak posvajanja koji na kraju nije uspio..
na kraju su digli ruke od svega, umorni,tužni i razočarani (da ne govorim i financijski potpuno iscrpljeni). već su oboje bili u kasnim tridesetima.
par mjeseci nakon toga žena je ostala trudna,prirodnim putem. sjećam se koji je to predivan šok za sve nas bio,ne mogu ni zamisliti kako je njima bilo.. danas imaju malog trogodišnjeg slatkiša :cerek:

nemojte zamjeriti na ovom postu, htjedoh vam samo pružiti malo virtualne podrške. ne dajte se i ne odustajte, sve ćete biti mame jednog dana. :mig:
ne'ko to od gore vidi sve.. želim vam svu sreću ovog svijeta. :)

broganzg
21.09.2009., 08:23
Bok svima! Evo imam malu nedoumicu i nadam se da ćete mi pomoći. Dvoumimo se između Orthomol Fertil Plus i Pro Fertil vitamina (on dijagnoza asthenozoospermia,ja ok), pa ako netko ima iskustva, molim da podijeli samnom. Hvala...

marta26
21.09.2009., 11:43
za pve prve nisam cula, a za druge jesam, nemam osobno iskustva, al sam cula da su nekima pomogli

ribica78
21.09.2009., 12:25
Bok svima! Evo imam malu nedoumicu i nadam se da ćete mi pomoći. Dvoumimo se između Orthomol Fertil Plus i Pro Fertil vitamina (on dijagnoza asthenozoospermia,ja ok), pa ako netko ima iskustva, molim da podijeli samnom. Hvala...

Ovo boldano muz sada koristi,kontrola mu je krajem 11 mjeseca pa cemo tek dad znati rezulat.Kod njega je oligoasthenozoospermija,kod mene je sve ok...:moli: da se nalaz poboljsa

marela23
21.09.2009., 20:41
evo cure daanas dobila marucene lijekove,bili na psiholoskom savjetovanju i kod javnog biljeznika po izjavu i uvjerenje...napokon da je aministracija gotova...

nangaparbat
21.09.2009., 21:26
evo cure daanas dobila marucene lijekove,bili na psiholoskom savjetovanju i kod javnog biljeznika po izjavu i uvjerenje...napokon da je aministracija gotova...

kaj su te savjetovali? mislim da bi mi koji smo prosli i prolazimo kroz sve to puno vise mogli savjetovati njih....

nangaparbat
21.09.2009., 21:29
ma ja sam se tako jadno osjecala kad sam isla po vjencani list koji mi je trebao za IVF, stvarno ispod svake ljudskosti...
oprostite curke, al meni je danas bad day, zapravo stalno su bad dayevi.... petrica gdje si????

katarina72
22.09.2009., 07:36

Oprosti nisam u toku ali gdje si u postupku??? Gdje si bila kod psihića - e kaj to zvuči grozno pa da kažemo ljepše na psihološkom savjetovanju
A kod javnog bilježnika po kakvu potvrdu???

Mi još čekamo nalaze sada su 3 tjedna kako ih nema!!!!!!!!!!

marela23
22.09.2009., 11:34
draga katarina 72 ja sam u citu u splitu..
bila sam isto u splitu na psiholoskom savjetovanju jer mora biti psiholog/psihijatar s kojim klinika ima ugovor.takoder i javni biljeznik i pravnik
cure mogu rec da nije bilo lose savjetovanje
pocela je s uvodnim dijelom da mi nismo tu da bi nam ona rekla jesmo li mi ludi il smo normalni za imat dijete nego da nas upozori s kojim se problemima mozemo susret ktroz postupak,koje krize se mogu javit izmedu partnera...meni je bilo lijepo i to cut...

marela23
22.09.2009., 11:35
kod javnog biljeznika izjava da smo 3 godine u izvanbracnoj zajednici i potvrda a smo upoznati s pravilnikom obiteljskog zakona i to vas lijepo kosta 400,00 kn
al eto hvala bogu administracija je iza mene...
sad cekam menzis i idem naprijed....
cure drzte se

marta26
22.09.2009., 11:53
eto 400 kn po svakom paru, pa si vi mislite koliko ce drzava na nama zaraditi, bas cu vidjeti da li cu ja isto trebati na savjertovanje koja sam bila 2 put na ivf, ajde nek meni objasni kak to ide, o Boze mili, koliko znam mogla bi si sama punktirati da imam aparaturu, a na psihicku bol ako ne uspije i nerviranje kroz 2 tj cekanja me niti jedan psihijatar na sviejtu ne moze pripremiti, a vjerujem ni sve nas ovdje

mateeaa=)
22.09.2009., 15:36
cure,držte se!!vrijeme je da sunce zasja i na ovoj temi :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~

marta26
22.09.2009., 17:56
hm, da, vec su nekak predugo oluje, hvala ti matea, nadam se da ste ti i curke dobro

lotus_flower
22.09.2009., 19:36
cure drage, drž'te se :grli: :grli: :grli:

baš sam maloprije naletila na jedan tekst, možda vam bude zanimljiv:
http://arhiva.net.hr/bebe/page/2003/01/20/0041006.html

:)

MAX-factor
22.09.2009., 20:28
cure jel itko od vas koristio decapeptyl injekcije?

MAX-factor
22.09.2009., 20:47
danas 7 dc radila folikulometriju i jedan folikul od 15 mm na desnom jajniku, jel to u redu? sutra krecemo sa decapeptyl injekcijom pa valjda poslje stoperica :ne zna:

kad sam bila kod njega ko neki muto, sve ga zaboravila pitat :(
ako ovaj ciklus ne uspije ovako idemo odmah na inseminaciju.
e sad da li se za inseminaciju koristi kakva stimulacija?

katarina72
23.09.2009., 07:12
MAX koliko ja znam to je super za 7dc, ak se ne varam puca kad je 20ak mm a raste po max 2mm dnevno

marta26
23.09.2009., 12:40
dobar je max! lotus, thx, zanimljiv clanak, nis bum rekla doktorima da mi embric urone u secer, il cu konzumirati puno cokolade da mu se bude sladje primiti:cerek::rofl:

ines31
23.09.2009., 14:02
Evo i mene curke, pozdrav svima od subote sam gospođa i imam taj famozni vjenčani list, u ponedjeljak došla vještica i ja se odmah naručila za postupak. U ponedjeljak prvi uzv idemo dalje nadamo se treća sreća.
Šaljem puno vibrica svima i da nam ova jesen bude uspješna te da na ovom forumu napokon dočekamo brdo pozitivnih beta!Pusa curke! (Petrić, Marta, Nanga, Nina i ostale suborke)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nina1
23.09.2009., 14:33
Evo i mene curke, pozdrav svima od subote sam gospođa i imam taj famozni vjenčani list, u ponedjeljak došla vještica i ja se odmah naručila za postupak. U ponedjeljak prvi uzv idemo dalje nadamo se treća sreća.
Šaljem puno vibrica svima i da nam ova jesen bude uspješna te da na ovom forumu napokon dočekamo brdo pozitivnih beta!Pusa curke! (Petrić, Marta, Nanga, Nina i ostale suborke)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e pa gospođo ines čestitam !!!!! :jumping:
i tebi sretno u novim postupcima... možda ti se sad kao legalnoj gospođi odmah posreći ... :cerek:

marta26
24.09.2009., 13:30
ines, cestitke! kod mene je novo da sam napokon poslal papire za maribor, pa se nadam da ce nas staviti na listu cekanja, iako neke tvrde da vise ne zaprimaju, al vise mi se ne da slusati te raznorazne spike, svaka ima svoje viđenje, ova cuje ovo, ova ono, na kraju nis od tog ne bude istina. izgubim zivce sto sam cula nesto, a na kraju bude krivo, tak da me to vise ne dirra, moram se u sve sama uvjeriti.

ines31
24.09.2009., 14:00
Nina. Marta hvala!
Marta, u potpunosti te razumijem što se tiče ovoga tisuću informacija, a nikad ne znaš koja je prava, super da si poslala papire i puno sreće nadam se da ćeš upasti na listu čekanje što prije! Tako treba ne se predavati grebati rukama i nogama uvijek postoji neki način! Jel imaš ti kakav termin za 10 mjesec ne mogu se sjetiti mislim da je VV?

marta26
24.09.2009., 14:18
ja idem sljedeci utorak gore, pa cu vidjeti sta ce reci, trebala bi u klomifenski u 10 ili 11mj , al ako veli da nis prije sljedece godine, odosmo u ljubljanu, briga me, pa samo mi vrijeme bez veze leti. ak ne uspije u ljubljani onda je jedna velika pauza i zbog posla i trebal bu mi predah, odosmo na neko krstarenje:rofl:

nangaparbat
24.09.2009., 14:46
ines, cestitke za vjencanje i neka ovaj postupak bude najljepsi poklon....

ines31
24.09.2009., 17:31
ines, cestitke za vjencanje i neka ovaj postupak bude najljepsi poklon....

Joj, hvala Nanga i ja se nadam....
Dala sam si rok od tri mjeseca tj. 10,11, 12 mjesec valjda će mi se jedan posrećit!:cerek:

marta26
24.09.2009., 19:00
sta ces svaki put ici tak u prirodni? blago tebi, ja bi isto da imam love, al mi to ipak prevec. mora uspjet jednom u ta tri puta

ines31
25.09.2009., 07:29
sta ces svaki put ici tak u prirodni? blago tebi, ja bi isto da imam love, al mi to ipak prevec. mora uspjet jednom u ta tri puta

Najvjerojatnije da, prirodni, a što se tiče love to je zbog vjenčanja skupili nešto novaca bila rodbina darežljiva mala svadba pa nismo ništa očekivali ali eto iznenadili nas! Mene ta 3 prirodna izađu financijski kao jedan stimulirani!( ja se nadam da ne budem morala bar na treći):cerek:!

marta26
25.09.2009., 10:54
pa je tak je neki omjer, kod nas prirodni nema sanse, preslabi mu spermiogram, mi imamo dost za dva stimulirana u slo, a kasnije pitaj boga sta cemo, nadamo se da ce dotle past zakon pa nastaviti na vrhovcu.

marta26
25.09.2009., 11:15
ak nekog zanima, danas u 15.05 na 1 programu tema u emisiji drugo misljenje biti ce mpo i nove metode, valjda ce pokazati nesto novo

katarina72
25.09.2009., 15:00
Ines čestitam na vjenčanju ali sam se i malo rasplakala, i ja se uskoro udajem i zar ćemo na postupke potrošiti vjenčane poklone?? A onda opet malo stanem i shvatim da je to najbolji način za iskoristiti iste!!! Na na što, nznam kako da kažem, sorry curke, gledala to na TVU i samo plakala i vikala daj ih pitaj kada će se oni to naučiti????? Mi nemamo vremana čekati koju godinu dok oni larfaju po konferencijama. Ja čak nemam ni vremena čekati kao u Italiji 5 godina da padne zakon. Kaže doktor V. da je najbolja prevencija neplodnosti ne odgađati dijete, nego žena da rodi između 18 i 25. Ja sad imam 37 i što da odustanem, da plačem za prošlim vremenom, za izgubljenim prilikama, prošuštenim ciklusima.
DOKTORI i POLITIČARI: Dajte mi nešto konstruktivno, nešto za što se mogu uhvatiti, nešto što mogu razumijeti, nešto što ću moći dragom i ispričati kad dođe doma a ne grcati kroz plač

marta26
25.09.2009., 17:48
kata moja, koma je situacija, znam, teska su vremena pred nama, moramo se boriti kako znamo, mi cemo isto iskoristiti ostatak love od svadbe, nema nam druge, iako je to sve rizik i mozemo ostati i bez love i bez bebe, ali u hrv nemam nikakve sanse, moram jednostavno ici van i platiti. trkeljali su na emisiji, nista konstruktivno i novo,doktori su dobili lovu od milinovica i svidja im se sto ce okolo putovati po kongresima pa su vrlo brzo zaboravili nas i nase probleme. simunovic je najgori od svih, rekao je bolje ovakav zakon nego nikakav, ma molim te, po cemu ili za koga je bolji, za nas pacijente sigurno ne, ali mi ocito nismo ni bitni

aleta
25.09.2009., 19:19
šimunić je oduvijek konvertit i miljenik vladajuće stranke.. dozvola za rad na ivf-u i odjednom je zakon dobar..:rolleyes:
dobro im je šparac danas rekao vezano za zamrzavanje jajnih stanica..

petra30
25.09.2009., 21:38
helou, koke moje :cerek::cerek:
vidim da me tražite, ne zamjerite, imala sam stvarno gužvu, spremam ispite pa sam luda od svega.
Na MPO planu kod mene ništa novoga, jedino što me tuga prošla, nekako sam ja to sebi posložila da bi to ipak bilo druge godine, proljeće je moje vrijeme pa kako bude. Menga me zafrkava - ili kasni po 8 dana (pa se ponadam i onda dođe, krava:mad: i opet mi se sve raspline kao mjehurić sapunice) ili dođe 5 dana ranije (kao ovaj mjesec). Uglavnom, luda sam, ali pozitivno luda:D

Inesica, čestitam na udaji, moram priznati da je to stvarno lijepa vijest:cerek:

Ostale curke, mogu vam samo reći da sam opet kao prije, da je život lijep, da znam da ću sve nekako progurat i da ja to mogu. A možete i vi. Sve ste vi hrabre, mlade, prekrasne žene koje ste mi dodirnule život i za koje znam da vam ljepše stoji osmijeh nego tuga. Nekako je uvijek lijepo ovdje doći i osjećati se kao doma, ovdje ste vi koje znate, koje razumijete, koje ne trebate objašnjenje zašto je danas jedan od težih dana, zašto je sve ružno, zašto plačemo na reklame za pampers (mene je satrala ona zadnja za pedigre gdje ona curica mazi čupavog psa, točno znam da bi i moja Petra bila takva). I zato vam hvala. Vi ste kao jedna obitelj. Moja, naša, svačija, jedna velika koja voli i koja razumije..
Prije 10ak dan sam tješila sestru koja je trudna i koja tu trudnoću nije željela, ali se nekako pomirila sa činjenicom da je, eto tak, trudna. I šogoricu kojoj je teško jer ne zna da li će zatrudniti sa drugim djetetom u prvom ciklusu ili u drugom i ako ne zatrudni u drugom da li to znači da ona ne može imati djecu.. Što reći na to? Ništa. Tješim ih i govorim sebi da sam dobro i da je sve ovo samo prolazno.
Budimo sretne i nsamiješene i hrabre i žene. Mi sve to možemo.
Eto, malo sam is dala oduška.
Mislim na vas sve jako često.
Pusa velika, odoh sad dalje.

Boni
25.09.2009., 22:16
kod javnog biljeznika izjava da smo 3 godine u izvanbracnoj zajednici i potvrda a smo upoznati s pravilnikom obiteljskog zakona i to vas lijepo kosta 400,00 kn
al eto hvala bogu administracija je iza mene...
sad cekam menzis i idem naprijed....
cure drzte se

Bok Marela

Da li mi mozes reci sto ti je sve trebalo kod javnog biljeznika? Da li je dovoljno samo izjaviti da ste u vezi 3 godine? I da li morate imati iste adrese na osobnim kartama?

Ja sam danas bila kod doktora, i rekao je da bi za sada krenuo sa inemenacijama, i da mi treba ta potvrda od javnog biljeznika s obzirom da nismo jos vjecani...

marela23
26.09.2009., 10:06
Bok Marela

Da li mi mozes reci sto ti je sve trebalo kod javnog biljeznika? Da li je dovoljno samo izjaviti da ste u vezi 3 godine? I da li morate imati iste adrese na osobnim kartama?

Ja sam danas bila kod doktora, i rekao je da bi za sada krenuo sa inemenacijama, i da mi treba ta potvrda od javnog biljeznika s obzirom da nismo jos vjecani...
odgovorila sam ti na pp...

evo cure danas primam prva dva gonala....molim vas za vase vibrice....ovaj postupak u 6 mjesecu cinio mi se tako dalekim,sad mi je odjedanput doslo prebrzo...
cak je i vjestica stigla na vrijeme...koliko sam bila sretna kad sam vidjela da je dosla bila sam naizmjence sretna i tuzna....
petra draga tvoj post me ostavio bez rijeci....
dok s druge strane slusamo kako netko ne zeli dijete jer mu je poremetilo planove,mi toliko zelimo da nam to diejte poremeti planove....
vjerujem u bozju mudrost i u svoje andele koji me cuvaju

puno podrske za sve nas koje ce docekat nase andele....

marela23
26.09.2009., 10:14
Jedino Šimunićeva poliklinika može u Hrvatskoj raditi umjetnu oplodnju
--------------------------------------------------------------------------------

Dr. Šimunić nedavno je podržao novi zakon nakon što je tri mjeseca tvrdio da će taj zakon uništiti medicinsku oplodnju

ZAGREB - Privatna Polikinika IVF u vlasništvu dr. Velimira Šimunića, najpoznatijeg hrvatskog stručnjaka za medicinski potpomognutu oplodnju, prema našim informacijama, jedina je privatna ustanova koja kadrovski zadovoljava nove pravilnike Ministarstva zdravstva te bi jedina u ovom trenutku mogla dobiti licencu. Bez licence danas bi ostale i zagrebačka bolnica Sestara milosrdnica te bolnice u Osijeku i Splitu.

Kopernikanski obrat

Naime, Pravilnik propisuje da svaka ustanova mora imati zaposlena najmanje dva ginekologa s najmanje pet godina iskustva u postupcima MPO-a, od kojih jedan mora imati užu specijalizaciju iz humane reprodukcije, te dva embriologa.

- Doista rijetke ustanove imaju dva iskusna embriologa jer za to nema potrebe. U Hrvatskoj naprosto nema iskusnih embriologa koje bi sada mogli zaposliti.

Drugim riječima, tu odredbu Pravilnika ne možemo ispuniti - objašnjava nekoliko stručnjaka iz privatnih ustanova i državnih bolnica, koji ipak ne žele govoriti pod imenom i prezimenom.

Dr. Šimuniću, predsjednik Hrvatskog društva za humanu reprodukciju, je proteklih mjeseci bio žestoki kritičar novog zakona, da bi prije dva tjedna predao ministru Darku Milinoviću pismo u kojem mu struka daje podršku te uputio javnosti poruku da taj zakon nije katastrofalno rješenje nego tek “blago hendikepiran”.

Dr. Šimunić ističe kako je “očekivao ovakva podmetanja da ga se diskreditira kao voditelja struke”.

- Nisam pisao ni zakon, niti sam upitan za savjet. Moja poliklinika radi 12 godina. Od 2000. ima ISO certifikat i sukladno preporukama svih svjetskih stručnih udruga ima dva ginekologa i dva embriologa jer je to neophodno za kvalitetan rad - rekao je Šimunić.

Rok do kraja siječnja

Dodaje kako je zgrožen anonimnim optužbama te su ga ražalostile jer svi kolege mogu posvjedočiti da u zalaganju za struku nije dijelio privatno od državnog te je svima i pismeno i usmeno ponudio pomoć u osvarivanju uvjeta za licencu.

- Osobitim postigućem smatram što sam uspio od ministarstva ishoditi prijelazni period od šest mjeseci - rekao je Šimunić. Ustanove se uvjetima poslovanja koje propisuje novi zakon moraju prilagoditi do kraja siječnja.

Uz IVF, jedina zagrebačka privatna klinika koja ima dva embriologa je klinika Škvorc, no ona ima samo jednog ginekologa. Ipak, očekuje se da će oni lakše naći ginekologa, nego što će, primjerice, klinika Vili ili Podobnik iz Zagreba ili CiTO iz Splita naći iskusnog embriologa.

Bolnice u Splitu i Osijeku te zagrebačka Vinogradska bolnica također će se morati snaći. Međutim, stručnjaka naprosto nema.

Dnevno do pet parova odustaje od postupka
Rasprava o izmjenama i dopunama Zakona o medicinskoj oplodnji danas bi trebala početi u Saboru. Nakon duge političke borbe unutar HDZ-a, u kojem je liberalnija struja na čelu s premijerkom Jadrankom Kosor tražila da se rigorozni zakon liberalizira, a tvrda struja predvođena Darkom Milinovićem to odbijala, postignut je kompromis: dozvolit će se MPO i izvanbračnim parovima koji svoj status neće dokazivati na sudu, nego će biti dovoljna izjava kod javnog bilježnika, te će donatori sperme i jajnih stanica moći ostati anonimni.

No, najvažnija odredba - ona koja određuje da se u postupku smiju oploditi samo tri jajne stanice, a zameci se ne smiju zamrzavati - nije mijenjana.

Udruge koje okupljaju parove s problemom neplodnosti upozoravaju da cijeli zakon nema smisla ako te odredbe ostanu. Prema našim informacijama, zbog toga svaki dan od dva do pet parova iz Hrvatske odustaje od postupka kod nas i bilježi se na listu čekanja u Sloveniji ili Češkoj.

Posljednja je šansa za promjenu upravo ova saborska rasprava. Oporba pokušava skupiti u Saboru kritičan broj glasova kako bi se nadglasali HDZ i HSS te izmijenio zakon. Računaju i na HSLS, jer je poznato da potpredsjednica Vlade Đurđa Adlešič zagovara promjene.

evo cure pa procitajte

marta26
26.09.2009., 12:50
ah opce me ne cudi, jadan je ispao simunic, i nakon toga bi trebalo bojkotirati ivf polikliniku, ja cu zasigurno. via slovenia!!

Amric
26.09.2009., 18:58
:w
Marta,koliko košta postupak u Sloveniji i koliko puta tm mora ići tamo a koliko puta ti....
Meni se to jednostavno ne isplati,naime meni treba viza za Sloveniju šmrc...

MAX-factor
26.09.2009., 19:16
hej curkice pozdrav svima :w
mogu samo zamislit kako se osjecate, tj. ne mogu zamisliti, meni samo kada je rekao da ovaj mjesec krecem sa stopericom ostala sam paf i zapitala se koji se vrag dogadja, a to je nista, sitnica naspram onog sto sve vas ceka :(

uglavnom, htjela sam pitati vas tu ako je koja radila PC test (postkoitalni) kakvi su vam bili nalazi?

kod mene je nadjeno 25% progresivno pokretnih, jel to ok?

i da endometrij na dan ovulacije mi je bio 8 mm, cini mi se malo :ne zna:

ninnna
26.09.2009., 19:29
Pozdrav svima!!!:mig:

Držimo se žene, drugo nam ne preostaje.
Meni se bliži datum kad ćemo se prvi put (nakon ponovljenog spermiograma mm-a) nać s doktorom za MPO zbog dogovora. Kako je nalaz mm-a vrlo loš ne preostaje nam ništa drugo nego IVF.
Ništa mi nije jasno...kakvog smisla ima ovaj zakon, kolike su mi uopće mogućnosti da mi see oplodi 1 od 3 jajnih stanica, koji je smisao postupka ako mi nedaje neke realne šanse da ostanem trudna,
Ko je tu lud ja ne znam!

Amra je bio tm na operaciji?

MAX-factor
26.09.2009., 19:35
Pozdrav svima!!!:mig:

Držimo se žene, drugo nam ne preostaje.
Meni se bliži datum kad ćemo se prvi put (nakon ponovljenog spermiograma mm-a) nać s doktorom za MPO zbog dogovora. Kako je nalaz mm-a vrlo loš ne preostaje nam ništa drugo nego IVF.
Ništa mi nije jasno...kakvog smisla ima ovaj zakon, kolike su mi uopće mogućnosti da mi see oplodi 1 od 3 jajnih stanica, koji je smisao postupka ako mi nedaje neke realne šanse da ostanem trudna,
Ko je tu lud ja ne znam!

ja drzim fige kad su vec oni zajebali zakon ti zajebi njih i nek se sve tri oplode ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~i dobijes tri predivna bebaca :cerek:

ninnna
26.09.2009., 20:21
Pozdrav Max!!
Ne znam točno da li je 25% progresivnih dobro, ali meni se to čini kao dobitak na lutriji:D

Mislim da je Lotus radila postkoitalni, pa pitaj nju.
Puno sreće s štopericom ti želim!!! -- i hvala na vibricama:cerek:

MAX-factor
26.09.2009., 20:29
Pozdrav Max!!
Ne znam točno da li je 25% progresivnih dobro, ali meni se to čini kao dobitak na lutriji:D

Mislim da je Lotus radila postkoitalni, pa pitaj nju.
Puno sreće s štopericom ti želim!!! -- i hvala na vibricama:cerek:

ma ja mislim da je to dobro, ali ipak malo panicarim :rofl:

e vidis, skroz zaboravila da je ona to radila :bonk:

hvala :grli:

Amric
26.09.2009., 21:28

Hej draga :grli:
Mm od ponedjeljka ako bog da kreće s nalazima,to će biti gotovo sve najvjerovatnije za dvije sedmice i onda operacija...zahebavala nas ambrozija,jer neće da operišu,a nikako da zahladni da ambrozija uvene...pošto je alergičan,valjda može doći tokom operacije do zastoja rada pluća...tako nekako su nam rekli:ne zna:

Držim ti fige i da IVF od prve bude uspješan,cmok!!!

marta26
27.09.2009., 10:03
amra, nas ce sami postupak u ljubljani doci oko 1100eura, plus lijekovi, mm ce ici samo prvi put sa mnom, jer mu tad rade spermiogram, pa cemo gledati 3 pokretna na ekranu:rolleyes::( onda cu ja ici jo neka 2 puta na folikulometrije, pa punkcija(tu bu muzek naravno sa mnom jer ne mrem vozit nakon toga) i transfer, ne treba mi nitko tu samo nek se primi:cerek:

ninnna
27.09.2009., 10:55
Hej draga :grli:
Mm od ponedjeljka ako bog da kreće s nalazima,to će biti gotovo sve najvjerovatnije za dvije sedmice i onda operacija...zahebavala nas ambrozija,jer neće da operišu,a nikako da zahladni da ambrozija uvene...pošto je alergičan,valjda može doći tokom operacije do zastoja rada pluća...tako nekako su nam rekli:ne zna:

Držim ti fige i da IVF od prve bude uspješan,cmok!!!

nadam se da će operacija dobro proć pa da vam ni neće trebat neki postupci :mig:

A što se mog postupka tiče čini mi se da je to još prilično daleko, uopće ne znam što me čeka, tek iza 21.10. idemo na prvi dogovor, nemam pojma koje ćemo još pretrage morat obavit prije postupka.

ninnna
27.09.2009., 10:55
Marta kada vi krećete u taj postupak u Sloveniju?

marta26
27.09.2009., 13:14
ninna, jos nista ne znam, idem preksutra na vuk vrhovec, pa ako mi kaze da idem u postupak ove godine, onda cu tek sljedece u sloveniju, tu sam imala dogovor za klomifenski u 9 ili 10 mj, al zbog ovog zakona niti ne znam da li se opce buju radili postupci, tak da bumo vidli. iskreno se nadam da ce me otkantati pa da lijepo odem na pravi stimulirani u sloveniju, ovo smatram gubljenjem vremena, al ajde, nemamo novaca na bacanje pa cemo iskoristiti i taj klomifenski. di ti ides u postupak?

lotus_flower
27.09.2009., 14:39
hej curkice pozdrav svima :w
mogu samo zamislit kako se osjecate, tj. ne mogu zamisliti, meni samo kada je rekao da ovaj mjesec krecem sa stopericom ostala sam paf i zapitala se koji se vrag dogadja, a to je nista, sitnica naspram onog sto sve vas ceka :(

uglavnom, htjela sam pitati vas tu ako je koja radila PC test (postkoitalni) kakvi su vam bili nalazi?

kod mene je nadjeno 25% progresivno pokretnih, jel to ok?

i da endometrij na dan ovulacije mi je bio 8 mm, cini mi se malo :ne zna:

ja sam ti radila PC test, ali sam ja malo uranila pred ovulacijom pa je ispao loš. Bila sam se jako zabrinula oko toga ali eto vidiš, na kraju je stvarno istina da plivači preživljavaju samo u plodnoj sluzi koje je najviše neposredno i tijekom ovulacije.
Vaših 25% progresivnih je super :top:
Endometrij ti je ok, 8mm je unutar normalnog. Nakon ovulacije se on još zadeblja (pravi se sekrecijski) tako da bi točkica trebala imati dovoljno materijala za uspješnu implantaciju :top:

marela23
27.09.2009., 16:47
cure molim vas za odgovore
i jucer i danas nakon primljenih gonala otprilike 2-3 sata meni je bila tolika muka u zeludcu da sam sve ispovracala,ocete li to sto utjecat na stvaranje stanica...jako sam zabrinuta....

katarina72
27.09.2009., 18:41
Kada u toku postupka muški dolaze dati spermu???

ninnna
27.09.2009., 18:53
ninna, jos nista ne znam, idem preksutra na vuk vrhovec, pa ako mi kaze da idem u postupak ove godine, onda cu tek sljedece u sloveniju, tu sam imala dogovor za klomifenski u 9 ili 10 mj, al zbog ovog zakona niti ne znam da li se opce buju radili postupci, tak da bumo vidli. iskreno se nadam da ce me otkantati pa da lijepo odem na pravi stimulirani u sloveniju, ovo smatram gubljenjem vremena, al ajde, nemamo novaca na bacanje pa cemo iskoristiti i taj klomifenski. di ti ides u postupak?

A znam kako ti je, ideš u neki postupak a već unaprijed znaš da su šanse tako male :rolleyes:

Ja ću na postupak u kbc Rijeka.

Da li netko zna koje pretrage trebabamo napravit prije IVF-a?

marela23
27.09.2009., 19:40
ja sam morala napravit briseve,hormone od 2-5 dana ciklusa,i prolaktin 21 dan...
hormone stitnjace...i to je to...
dragi spermiogram...

marta26
27.09.2009., 19:52
marela, normalna je reakcija, neko reagira, neko ne, u svakom slucaju to reci doktoru, al to ne utjece na stvaranje js, dok ne krvaris dobro je. katarina, on da uzorak i ti onda ides na punkciju, ak ste privatno sve brzo gotovo, ak ste na vv ko ja onda je to sve trajalo barem 5 sati, proveli cijelo prijepodne tam:rolleyes:

katarina72
28.09.2009., 10:55
Koliko stare nalaze hormona primaju?? Inače štitnjaču kontroliram kod njih mislim na VVu a hormone sam radila privatno u 6.mj

a kaj se ja uopće raspitujem, kad dođem na red za postupak i kad se svi oni obuče toj novoj tehnologiji, kad skupe dovoljan broj osoblja... proći će 2 godine:flop::flop::flop::flop::flop::flop::flop::f lop::flop::bonk:

marta26
28.09.2009., 12:14
tak nekak kata, al ovi od 6 mj su ti dosta. ja idem sutra na vv pa ti javim ak opce pocinju s postupcima, nadam se da da u 10 mj.

ninnna
28.09.2009., 13:39
ja sam morala napravit briseve,hormone od 2-5 dana ciklusa,i prolaktin 21 dan...
hormone stitnjace...i to je to...
dragi spermiogram...

A da li si trebala mjerit bazalnu temperaturu i ić na folikometriju?

marta26
28.09.2009., 14:11
temp ne, ali ides na folikulometrije, cca dva tri puta prije punkcije, da doc vidi kako reagiras na stimulaciju i kako napreduju folikulici, ako govorimo o stimuliranom, za prirodni isto ides, da mu ne zbrise ranije folikul, iako je to moguce cesto

Francesca
28.09.2009., 18:46
bok curke :)
evo i mene k vama
moj PCOS i slabi plivači od mužića - ne piše nam se dobro ak bumo samo vježbali...

dobila sam od doktorice uputnicu za VV
može mi netko reći ukratko kaj slijedeće točno da radim i kaj sve moram izvadit prije nego idem gore?
dala mi je uputnicu i za hormone (gdje da to idem vadit?)
a za briseve mi je rekla da nek prvo odem gore pa će ono možda nešto još extra tražit pa da ne idem dvaput

boonie
28.09.2009., 19:10
Suprug i ja imamo gen za cističnu fibrozu i ako cemo prirodnim putem začeti dijete sanse su 25 posto da ce se rodit bolesno. zna li neko dali se umjetnom oplodnjom mogu izbaciti bolesni geni? :confused:

Amric
28.09.2009., 20:10
amra, nas ce sami postupak u ljubljani doci oko 1100eura, plus lijekovi, mm ce ici samo prvi put sa mnom, jer mu tad rade spermiogram, pa cemo gledati 3 pokretna na ekranu:rolleyes::( onda cu ja ici jo neka 2 puta na folikulometrije, pa punkcija(tu bu muzek naravno sa mnom jer ne mrem vozit nakon toga) i transfer, ne treba mi nitko tu samo nek se primi:cerek:

Mila moja,želim ti svu sreću ovoga svijeta...cmok!!!!:cerek:

Jesen82
28.09.2009., 20:52
Suprug i ja imamo gen za cističnu fibrozu i ako cemo prirodnim putem začeti dijete sanse su 25 posto da ce se rodit bolesno. zna li neko dali se umjetnom oplodnjom mogu izbaciti bolesni geni? :confused:

koliko ja znam, u Hrvatskoj nije dozvoljena genetska manipulacija a mislim da za to pitaš.. ne znam da li je igdje osim u Americi, možda Engleska?

nadam se da će me netko ispraviti, ali umjetnom oplodnjom imaš iste šanse kao i da si prirodno ostala trudna.. jesi tražila više mšiljenja, jer niti medicina a niti statistika nisu nepogrešive... sretno i drži se!

puffko
28.09.2009., 22:49

Ne mogu se "izbaciti bolesni geni" (i ne radi se o 'genetickoj manipulaciji') ali se mogu identificirati rizicni pred-embriji prije implantacije. Ako se nadju takvi, oni se ne implantiraju. Dijagnostika se radi za niz genetski prenosivih bolesti ukljucujuci cisticnu fibrozu.

Imas recimo na wikipediji ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Preimplantation_genetic_diagnosis

PGD ili preimplantacijska geneticka dijagnostika se radi u mnogim zemljama svijeta, a radi li se u Hrvatskoj--ne znam. Ovisi i o zakonodavstvu i o dostupnosti tehnologija i strucnjaka.

ninnna
29.09.2009., 10:56
Evo samo da vam javim da sam dobila termin za dogovor u ambulanti za obradu neplodnosti. 21.10. Tada i mm ponavlja spermiogram.

Ne znam da li je normalno radovati se tome, ali meni je ovo nakon gotovo 3 godine neuspješnog pokušavanja korak naprijed i zato se radujem, tako da sam to željela podijeliti s vama moje suborke.

Francesca
29.09.2009., 11:29
Evo samo da vam javim da sam dobila termin za dogovor u ambulanti za obradu neplodnosti. 21.10. Tada i mm ponavlja spermiogram.

Ne znam da li je normalno radovati se tome, ali meni je ovo nakon gotovo 3 godine neuspješnog pokušavanja korak naprijed i zato se radujem, tako da sam to željela podijeliti s vama moje suborke.

pa super :)

ja se tek spremam gore, tek sam nabavila uputnicu...

što sve trebaš ponjeti sa sobom gore od nalaza?
i kak dobiš termin? telefonski se naručiš?

MAX-factor
29.09.2009., 12:59
jesam dosadna :D a imam jos par pitanja :D
od koga mi treba upiutnica za spermio? od dr. opce prakse ili??? i sta da jos trazim uz to da se i njega malo bolje provjeri?

ninnna
29.09.2009., 13:16
pa super :)

ja se tek spremam gore, tek sam nabavila uputnicu...

što sve trebaš ponjeti sa sobom gore od nalaza?
i kak dobiš termin? telefonski se naručiš?

Ne zna odakle si pa ne znam što ti znači gore. ... ja idem u Rijeku, ali mislim da svugdje moraš donest isto, a to su nalazi koje imaš. Recimo kod nas je problem kod mm-a pa ćemo mi donijet prvi nalaz spermiograma i onaj nalaz koji će mm dobit taj dan i to je sve.
Ja sam se u kbc naručila mailom, čak sam ih zamolila da mi daju 21.10. jer tad mm ide radit spermio pa da ne dolazimo dva puta i dali su mi taj datum.

Zbog čega vi idete u obradu?

ninnna
29.09.2009., 13:19
jesam dosadna :D a imam jos par pitanja :D
od koga mi treba upiutnica za spermio? od dr. opce prakse ili??? i sta da jos trazim uz to da se i njega malo bolje provjeri?

Uputnicu za spermio mora tm podignut kod njegovog doktora opće prakse... a za ove ostale pretrage ne znam, mislim da je najbolje napravit spermiogram a ako nešto s njim nije ok onda tek dolaze druge pretrage.

Francesca
29.09.2009., 14:02
Ne zna odakle si pa ne znam što ti znači gore. ... ja idem u Rijeku, ali mislim da svugdje moraš donest isto, a to su nalazi koje imaš. Recimo kod nas je problem kod mm-a pa ćemo mi donijet prvi nalaz spermiograma i onaj nalaz koji će mm dobit taj dan i to je sve.
Ja sam se u kbc naručila mailom, čak sam ih zamolila da mi daju 21.10. jer tad mm ide radit spermio pa da ne dolazimo dva puta i dali su mi taj datum.

Zbog čega vi idete u obradu?

moj PCOS i njegov loš spermiogram :(

a niš, onda nosim svoj nalaz od ginice i njegov spermiogram i to je to...

ninnna
29.09.2009., 16:34
moj PCOS i njegov loš spermiogram :(

a niš, onda nosim svoj nalaz od ginice i njegov spermiogram i to je to...

Da, mislim da je to to ...ako netko zna za još nešto nek me ispravi.

marela23
29.09.2009., 16:44
cure meni sutra prvi uzv,ajme koja panika me ulovila....pitanja tipa koiko ce bit stanica...koje kvalitete...
cure vibrice za sve nas....

Francesca
29.09.2009., 16:50
držim fige marela :)

Amric
29.09.2009., 17:04
cure meni sutra prvi uzv,ajme koja panika me ulovila....pitanja tipa koiko ce bit stanica...koje kvalitete...

Draga Marela,želim ti svu sreću ovoga svijeta ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~:cerek::cerek::cer ek::cerek::cerek::cerek::cerek:

marela23
29.09.2009., 17:34
hvala vam cure moje to i ja vama zelim i svima koji se bore s problemom ili tkz.projektom beba

marta26
29.09.2009., 19:07
bok curkice! idem u klomifenski postupak, eto, cim dodje m 3dc pocinjem, iskreno, nemam neka prevelika ocekivanja, al je to tak brzo pa idem, malo sam se iznenadila kad je doktor rekao sad da idem, ocekivala sam 11 mj najranije, al eto... bonnie, to je predimplantacijska dijagnostika, nama najblize rade u ljubljani i ceskoj, u hrvatskoj ne rade

nina1
29.09.2009., 19:27

marela ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nina1
29.09.2009., 19:29
bok curkice! idem u klomifenski postupak, eto, cim dodje m 3dc pocinjem, iskreno, nemam neka prevelika ocekivanja, al je to tak brzo pa idem, malo sam se iznenadila kad je doktor rekao sad da idem, ocekivala sam 11 mj najranije, al eto... bonnie, to je predimplantacijska dijagnostika, nama najblize rade u ljubljani i ceskoj, u hrvatskoj ne rade

super mi je čuti da je netko konačno nešto počeo na našim klinikama...
kad će ti otprilike biti 3 dc ? kod kojeg si dr-a , dr L ili dr A ?
da li ti se taj klomifenski računa kao postupak ili kao neki prirodnjak koji ne spada u oni 6 ???

marela23
29.09.2009., 19:35
marta26drzim fige neka to bude dobitni...
za mene nocas besana noc.tako me zanima koliko ce stanica bit sutra,tako me strah...

marta26
29.09.2009., 19:51
marela bit ce sve ok, ne brini, sad ionako nista ne mozes, a stres sigurno ne moze pomoci. nina, kod dr A sam, taj dan bi mi tebao pasti u sljedecu srijedu. a cuj, svasta se pisalo po rodi, toliko dezinformacija, i plasenja da nece biti nicega, oa mi je malo prisjeo taj forum, neko vrijeme necu pisati tamo. marela, jesi ti ono na klomifenima??ili gonalima?

marela23
29.09.2009., 21:41
ja sam na gonalima,dr.je preporucio 10 gonala,3 cetrotide i ovitrelle i choragon...i jos je dodao da bude li potrebe dodat ce jos gonala.

nina1
30.09.2009., 07:26
marela bit ce sve ok, ne brini, sad ionako nista ne mozes, a stres sigurno ne moze pomoci. nina, kod dr A sam, taj dan bi mi tebao pasti u sljedecu srijedu. a cuj, svasta se pisalo po rodi, toliko dezinformacija, i plasenja da nece biti nicega, oa mi je malo prisjeo taj forum, neko vrijeme necu pisati tamo. marela, jesi ti ono na klomifenima??ili gonalima?

a da li si nekad koristila već klomifene ? ja nisam nikad a čitala sam da stanjuju endometrij , meni je uvijek endometrij pretanak tako da neznam kaj budem ako mi dr propiše klomifen :ne zna: ....ja sam mislila da će ipak početi s blagim stimulacijama gonalima ili menopurima a ne s klomifenima ...
ajde držim ti fige :grli:

marela23
30.09.2009., 14:45
evo cure izvjesce sa prvog uzv dr.je zadovoljan kako sam reagirqala na klomifen,rekao je 4-5 po 10 mm,3-4 folikula po 11mm,endometrij 7...sutra 2 dva gonala i cetrotide,u petak uzv....
rekao je da ide na simpozij u prag

marta26
30.09.2009., 16:05
marela,nisam jos bila, vidjeti cemo, meni je na 20 dc endic 8, tak da mi je oko ovulacije jos vise, a ja sam scvasta cula pa vise nista ne vjerujem. nije mi jasno zasto ti daje toliko gonala ako ti samo 3 js smije oploditi, sta ce s ostalima?? baciti??

marela23
30.09.2009., 17:49
marta 26 draga ne znam ni ja,on je bio zadovoljan s time sto smo dobili,ja isto sretna necu vise brinuti oko toga,ja cu ucinit sve sto je u mojoj moci,oni ce dati dio sebe, a meni je preostala vjera u boga i vjera u andele.....

ines31
30.09.2009., 18:20
Katarina 72, Petrić hvala na čestitkama!
Marta pa to su super vijesti napokon je krenulo neće tebi biti potrebno ići u Sloveniju bude velika beta u 10 mjesecu vidjet ćeš! Drži se i javljaj kako ide! Ja sam u ponedjeljak bila na prvom uzv ali za mene je to naravno rano 8dc još ništa nije krenulo, sutra drugi uzv pa ćemo vidjeti!
Pozdrav svima!

ines31
30.09.2009., 18:21
Marela drži se sve je to super što se tiče i veličine i količine! Držim fige!

marta26
30.09.2009., 18:25
ines, hvala na ovakoo optimisticnim rijecima, ja bas ovaj put nisam optimisticna.
marela, imas pravo, sad je svejedno, glavno da ta tri budu kvalitetna, vjerovatno ce ih biti vise pa ce ona naj jajasca izabrati i oploditi, drzim figeeee!!!
daj vise da ovdje bude plus, ne pamtim ga:(

marela23
30.09.2009., 19:20
to sam i ja rekla...otkad sam na ovim stranicama,nisam ga zapamtila...
neka i nama sunce zasja...
svaku vecer molim andele za sve nas....

Kiara79
30.09.2009., 19:22
drage curke,evo i mene nakon dugog vremena neprihvaćanja situacije i činjenice da ne možemo imati bebicu da smo prije nekog vremena krenuli ozbiljno u postupak...Dakle,MM plodan ko crnica,ja nemam štitnjaču na doživotnoj th.Euthyroxom,nalazi rađeni 3d.c. savršeni,uzv,papa sve super.a kaj ne štima?I tako jednog dana(petak) nazovem ja SD želim kod dr.B kaže sestra uredu dođite u utorak-molilm,koji utorak-joooj pa sad u utorak...i jbt pa kaj tak brzo?????Ah ništa,spremimo se MM i ja gore,dr ok nikakav poseban dojam nisam stekla o njemu ni Super ni loš jednostavno-dobar.Treba napraviti CB i progesteron 21d.c.Nalaz CB streptokok B pas mtr popila kuru antibiotika,jučer nalaz progesterona-MOLIM pa to nije moguće 0.79 za 21 d.c.skoro sam se onesvjestila,HOĆU SVOJU OVULACIJUUUUU!!!!!!!!!!!Danas ponovila CB I 13.10 se spremam na SD sa nalazima,i dogovor za HSG.Pozdrav!!!!!!

marta26
30.09.2009., 20:16
hej kiara, drago mi je da ste barem otkrili u cemu je stvar, ali zasto hsg ako je progesteron nizak? jel mi mozes to objasniti ako ti je doktor rekao razlog? obicno se daju neki hormoni da se to digne, a ne ide se na hsg, al mozda je kod tebe nes specificno, pa te zato pitam

.exe
30.09.2009., 20:52
marta vibram ti od sveg srca
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
kao i svim curama na ovoj temi :)

marta26
30.09.2009., 21:00
hvala ljubica:kiss:

ninnna
01.10.2009., 05:55
Marta i Marela želim vam svu sreću svijeta
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

katarina72
01.10.2009., 07:09
Drage moje puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za taman onoliko jajnih stanica koliko je potrebno, za debeli endometrij, za velike betice, za male bebice i puno sreće u našim srcima

ja malo pekmazasta, prošla O mi je lijepo pokrili ali muči da zašto se uopće nadam

našli savršeni stan i dragi na rubu da kupi - joj ja već ranije rekla da možda bolje da odgodimo za poslije, da ne trošimo novce i energiju i onda gledamo praznu dječju sobu, možda je bolje ovako dok je nemamo

Francesca
01.10.2009., 08:03
Kath - nemoj tak...
ja ju gledam već 2 godine i niš mi ne smeta :D
samo kupite stan sa puno puno optimizma :grli:

lotus_flower
01.10.2009., 09:13
drage curke,evo i mene nakon dugog vremena neprihvaćanja situacije i činjenice da ne možemo imati bebicu da smo prije nekog vremena krenuli ozbiljno u postupak...Dakle,MM plodan ko crnica,ja nemam štitnjaču na doživotnoj th.Euthyroxom,nalazi rađeni 3d.c. savršeni,uzv,papa sve super.a kaj ne štima?I tako jednog dana(petak) nazovem ja SD želim kod dr.B kaže sestra uredu dođite u utorak-molilm,koji utorak-joooj pa sad u utorak...i jbt pa kaj tak brzo?????Ah ništa,spremimo se MM i ja gore,dr ok nikakav poseban dojam nisam stekla o njemu ni Super ni loš jednostavno-dobar.Treba napraviti CB i progesteron 21d.c.Nalaz CB streptokok B pas mtr popila kuru antibiotika,jučer nalaz progesterona-MOLIM pa to nije moguće 0.79 za 21 d.c.skoro sam se onesvjestila,HOĆU SVOJU OVULACIJUUUUU!!!!!!!!!!!Danas ponovila CB I 13.10 se spremam na SD sa nalazima,i dogovor za HSG.Pozdrav!!!!!!

hej kiara, drago mi je da ste barem otkrili u cemu je stvar, ali zasto hsg ako je progesteron nizak? jel mi mozes to objasniti ako ti je doktor rekao razlog? obicno se daju neki hormoni da se to digne, a ne ide se na hsg, al mozda je kod tebe nes specificno, pa te zato pitam

pretpostavljam da će dobiti kombinaciju stimulacije da se potakne ovulacija + nadomjesni progesteron, a na hsg ide jer će na AIH jer ako je problem samo u izostanku ovulacije, nema indikacija da se ide odmah na MPO u smislu ISCI i sl...

marta26
01.10.2009., 12:03
vidis fakat, opce mi nije pao aih na pamet, ja bi odmah pod iglu:lol: vec sam ugrozena od tih postupaka:rolleyes: danas sam vjezbala u teretani i pocela se fino tesati, cak sam si pomislila da ne bi bilo tak lose da ne uspije bar cu se dovest u formu:eek: kakve su to sad misli, mislim da mi je to jer sam umorna od svega:kava:

petra30
01.10.2009., 14:09
ja sam se malo tu došla samo javiti
nisam ni na nebu ni na zemlji, već onako usput negdje
raspoloženje dobro, snovi su na čekanju, dječje sobe uskoro gotove, nekak budemo i to progurali
a vani je lijep jesenski dan, šušti lišće kestena pod nogama, sve se rumeni i zlati, a ja sam sretna

lotus_flower
01.10.2009., 14:47
vidis fakat, opce mi nije pao aih na pamet, ja bi odmah pod iglu:lol: vec sam ugrozena od tih postupaka:rolleyes: danas sam vjezbala u teretani i pocela se fino tesati, cak sam si pomislila da ne bi bilo tak lose da ne uspije bar cu se dovest u formu:eek: kakve su to sad misli, mislim da mi je to jer sam umorna od svega:kava:

nemoj se osjećati loše zbog toga, to je samo tvoj obrambeni sustav :grli:
tješi se čovjek svačim kad je umoran od svega :grli:

ja sam se malo tu došla samo javiti
nisam ni na nebu ni na zemlji, već onako usput negdje
raspoloženje dobro, snovi su na čekanju, dječje sobe uskoro gotove, nekak budemo i to progurali
a vani je lijep jesenski dan, šušti lišće kestena pod nogama, sve se rumeni i zlati, a ja sam sretna

voljena :grli: :grli: :kiss:

marta26
01.10.2009., 15:21
a vjerovatno, utjeha neka ak ne uspije. petric puse ti saljem.

petra30
02.10.2009., 06:17
dobro jutro, lijepe moje...
kišovito je jutro, jesen se uvlači u moje pore. razmišljanja o postupku daleke..
svima koje su krenule ili će tek krenuti želim da konačno dođu ovdje objaviti lijepe vijesti. :):):):)
marta, tebi posebno držim fige:):)
voljena, hvala ti...

marta26
02.10.2009., 08:38
hvala ti petrica, puno. ja sam danas dobila m, iznenadila me, 24 dc, nikad tak rano, tak da sam sutra vec gore pa vam javim vijesti friske, valjda ce krenuti s klomicima

petra30
02.10.2009., 08:52
hvala ti petrica, puno. ja sam danas dobila m, iznenadila me, 24 dc, nikad tak rano, tak da sam sutra vec gore pa vam javim vijesti friske, valjda ce krenuti s klomicima

javi odmah, nadam se da će ti biti lijepe vijesti, draga Martolina:cerek:

svijet27
02.10.2009., 09:45
bok ljudi, može li mi netko jednostavnim rječnikom reći što je to umjetna oplodnja a što medicinski potpomognuta??? mene isključiva zanima dali se tu radi o uzimanju sperme nekog donatora ili ipak od mog muža? hvala.

Kiara79
02.10.2009., 10:07

Draga Marta točno tako kako je Lotos rekla,ići ću na AIH(ŠTO BAŠ NISAM PRESRETNA)pa je zato tako odlučio.Vjerojatno netko misli da sam luda,ali AIH mi baš nekako nije najsretnije rješenje jer znam dosta ljudi koji su probali i ništa s obzirom da je mali postotak uspješnosti,a ja bih ipak nešto "žešće",:Dali je AIH najbezbolniji...:ne zna:

petra30
02.10.2009., 10:32
bok ljudi, može li mi netko jednostavnim rječnikom reći što je to umjetna oplodnja a što medicinski potpomognuta??? mene isključiva zanima dali se tu radi o uzimanju sperme nekog donatora ili ipak od mog muža? hvala.

medicinski potpomognuta oplodnja i umjetna oplodnja su jedno te isto, samo što je MPO politički korektniji izraz.
Da li se uzimaju spermići tvojeg muža ili nekog donatora isključivo ovisi o vašoj dijagnozi - do donacije spermija drugog donatora dolazi ako se radi o azoospermiji, dakle kada nema spermija u uzorku. A i tada je to procedura, to se ne radi ako se par sa tim nije složio.

marta26
02.10.2009., 12:59
kiara, nemoj da te brine sto je aih, mnogima uspije, samo treba biti dobar spermiogram, vjeruj mi na rijec, ne bi htjela na ivf, prvo iskoristi tri aih pa tek onda ako ne uspije, previse je to boli i hormona, ne bi te doktor slao na to da su ti nikakve sanse. petric, ovaj put se ne nadam opce, znam da su mi realne sanse fakat niske, ako opce dodje do transfera, ak ne puknu prije folikulici, vidjeti cemo. al sve mi se brzo odvilo, mogla bi na punkciju vec za 10 dana:eek:

nangaparbat
02.10.2009., 16:08
marta drzim fige da doneses plus na ovaj forum....

mateeaa=)
02.10.2009., 16:15
martić...neka ovaj zrikavi slonić bude uz tebe i donese sreću ovaj put :) nisam našla ljepseg,a da je surla prema gore :D
http://i35.tinypic.com/2l5apu.jpg

jel i teta pera ne treba sad negdje na postupak ???

sretno svima
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

marta26
02.10.2009., 16:33
ma jooooj, saznala sam da mi mozda nema doktora od 12-18.10. sutra idem gore, i nadam se da su to dezinformacije sa foruma, jer cu inace prosvikat, kak sad on ide, tak me i u 4 mj prebacio za 5mj!!!!!!!!!!! ma nemam vise zivaca, fakat nemam, o boze mili!!!!

nina1
02.10.2009., 17:25
ma jooooj, saznala sam da mi mozda nema doktora od 12-18.10. sutra idem gore, i nadam se da su to dezinformacije sa foruma, jer cu inace prosvikat, kak sad on ide, tak me i u 4 mj prebacio za 5mj!!!!!!!!!!! ma nemam vise zivaca, fakat nemam, o boze mili!!!!

ej marta, ne se sekirati...
bude dobro ... znam kak si jer sam ja isto sva živčana i nabrijana... čitam neke već kreću s kakvim takvim postupcima a mene dr pošalje na vađenje 100 hormona koje nalaze čekam već 3 tjedna
držim fige da stvarno ideš na punkciju za 10 dana ... i to zadnju ....:cerek:

ninnna
02.10.2009., 18:48
Marta držim fige da ti doktor ne ide nikud i da ti je ovo zadnji postupak oko kojeg ćeš se morat živcirat :mig:

Twin
02.10.2009., 18:48
došla sam poviriti ima li što novoga pa vidim još stare nickove, cure drž'te se!

marta26
02.10.2009., 19:21
hvala vam curke, izgleda da je opet glupa dezinformacija, jer je jedna cura napisala da se ona danas cula osobno s dr i da joj je rekel nek dodje 13.10. tak da.... glupe i sugave reklakazala informacije. umjesto da si olaksamo jer smo sve u istom sosu, takve price neprovjerene, koje su me kostale dosta zivaca, a jos i one da ne primaju u mb vise pacijente, meni danas doslo postom da sam primljena i stavljena na listu cekanja...twin, skoro sve smo jos tu, slabo pluseka na ovom podforumu

puffko
02.10.2009., 20:29

:top: sto se ne ustrucavas pitati, cesto se vidi po komentarima ljudi da ne razumiju a ne zele pitati.

Umjetna oplodnja = stari prijevod engleskog termina "artificial fertilization" koji se odnosi na oplodnju izvan zeninog tijela. Spermij i jajna stanica se spajaju u laboratoriju. Nakon toga se zametak u stadiju ranog predembrija stavlja u zensko tijelo. Danas je puno cesci naziv in vitro fertilizacija ili IVF ili in vitro oplodnja.

Medicinski potpomognuta oplodnja = zapravo puno bi bolje bilo reci medicinski potpomognuta reprodukcija. Relativno novi hrvatski prijevod uvrijezenog engleskog termina assisted reproduction. U pravom smislu rijeci bi obuhvacale sve 'medicinski potpomognute' metode kojima se postize oplodnja ili povecava rsansa uspjesne reprodukcije. Dakle tu spada ne samo IVF i druge metode srodne IVF (npr ICSI gdje se spermij stavlja direktno u jajnu stanicu) nego i intrauterina inseminacija, u Hr ponekad znana kao AIH, gdje se spermiji ustrcavaju u supljinu maternice i oplodnja se desava na 'prirodnom' mjestu tj jajovodu/maternici. Medjutim ljudi ponekad (netocno) izjednacavaju MPO s IVF.

Ni jedan ni drugi termin ne govore o tome ciji je spermij a cija jajna stanica tj obuhvacaju oplodnju i spermom supruga ili nekog drugog donora. Zapravo sve su kombinacije moguce: od vlastita jajna stanica + sperma supruga do donirana jajna stanica + donirani spermij, vec ovisno o tome sto zakonodavstvno propisuje.

Twin
02.10.2009., 20:50
twin, skoro sve smo jos tu, slabo pluseka na ovom podforumu

sad će to, čekaj, kad vidiš zaključana tema - sve trudne! ja vjerujem da se upornost nagrađuje. ljubac curice!

Nolina
03.10.2009., 09:07
bok curkice! idem u klomifenski postupak, eto, cim dodje m 3dc pocinjem, iskreno, nemam neka prevelika ocekivanja, al je to tak brzo pa idem, malo sam se iznenadila kad je doktor rekao sad da idem, ocekivala sam 11 mj najranije, al eto...

Ej Martice, pa tek sam sad vidjela da ideš u postupak. Sretno draga :kiss: :kiss:

marta26
03.10.2009., 09:47
hvala noli. evo, od danas sam sluzbena klomifenka, pa cemo vidjeti kaj ce ovaj postupak donijeti. ne mogu se ne nadati kad mi je ovaj nacin jedina sansa da ostanem t, jer u kucnu radinost vise nemam nade.

Nolina
03.10.2009., 09:52
hvala noli. evo, od danas sam sluzbena klomifenka, pa cemo vidjeti kaj ce ovaj postupak donijeti. ne mogu se ne nadati kad mi je ovaj nacin jedina sansa da ostanem t, jer u kucnu radinost vise nemam nade.

Pa sretno klomifenko! :D :D :D

svijet27
03.10.2009., 10:28
:top: sto se ne ustrucavas pitati, cesto se vidi po komentarima ljudi da ne razumiju a ne zele pitati.

Umjetna oplodnja = stari prijevod engleskog termina "artificial fertilization" koji se odnosi na oplodnju izvan zeninog tijela. Spermij i jajna stanica se spajaju u laboratoriju. Nakon toga se zametak u stadiju ranog predembrija stavlja u zensko tijelo. Danas je puno cesci naziv in vitro fertilizacija ili IVF ili in vitro oplodnja.

Medicinski potpomognuta oplodnja = zapravo puno bi bolje bilo reci medicinski potpomognuta reprodukcija. Relativno novi hrvatski prijevod uvrijezenog engleskog termina assisted reproduction. U pravom smislu rijeci bi obuhvacale sve 'medicinski potpomognute' metode kojima se postize oplodnja ili povecava rsansa uspjesne reprodukcije. Dakle tu spada ne samo IVF i druge metode srodne IVF (npr ICSI gdje se spermij stavlja direktno u jajnu stanicu) nego i intrauterina inseminacija, u Hr ponekad znana kao AIH, gdje se spermiji ustrcavaju u supljinu maternice i oplodnja se desava na 'prirodnom' mjestu tj jajovodu/maternici. Medjutim ljudi ponekad (netocno) izjednacavaju MPO s IVF.

Ni jedan ni drugi termin ne govore o tome ciji je spermij a cija jajna stanica tj obuhvacaju oplodnju i spermom supruga ili nekog drugog donora. Zapravo sve su kombinacije moguce: od vlastita jajna stanica + sperma supruga do donirana jajna stanica + donirani spermij, vec ovisno o tome sto zakonodavstvno propisuje.

Hvala lijepa na odgovoru. Kratko i jednostavno, ja sam googlala ali toliko toga napišu da na kraju ništa ne shvatim i nigdje nitko ne piše u kojem slučaju se uzima sperma moga muža a kada od donatora. Hvala i lijep pozdrav!:)

ribica78
03.10.2009., 12:56

Marta zelim tu svu srecu u ovom postupku,nek ovaj bude dobitni...pratim tvoju pricu od samog pocetka,i iskreno iz dubine srca ti zelim da ovaj put uspije~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I svim drugim curama koje ulaze u postupak,sve najbolje...i za sve nas puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

marta26
03.10.2009., 13:30
ribica hvala ti puno, i svima hvala sto se medjusobno hrabrimo, sve je lakse kad nisi sam u svemu ovome.

nina1
03.10.2009., 15:49
hvala vam curke, izgleda da je opet glupa dezinformacija, jer je jedna cura napisala da se ona danas cula osobno s dr i da joj je rekel nek dodje 13.10. tak da.... glupe i sugave reklakazala informacije. umjesto da si olaksamo jer smo sve u istom sosu, takve price neprovjerene, koje su me kostale dosta zivaca, a jos i one da ne primaju u mb vise pacijente, meni danas doslo postom da sam primljena i stavljena na listu cekanja...twin, skoro sve smo jos tu, slabo pluseka na ovom podforumu

ne smiješ si previše uzimati sve k srcu...
istina da na rodi ima svakakvih informacija ali s obzirom na stanje vezano uz mpo u hrvata bolje su ikakve informacije od nikakvih ....
koliko si čekala povratnu informaciju iz mb-a?
što to znači lista čekanja, za termin ili neki datum za postupak?

marta26
03.10.2009., 16:43
nina, meni je bolje nikakva neg kriva, a tamo ih ima suvise, nes cuje od babe radmile pa prenese,al dobro, necu vise ic tamo i bok,za bolje zdravlje. cuj, ja sam nakon neka dva tj dobila odgovor, stavili me na listu, sto znaci da ce mi kroz nekoliko tjedana poslati pismo u kojem ce pisati termin kad je postupak i termin za konzultacije, tak da to je to to, mislim da bi mogla za nekih 12,13 mj doc na red, nadam se da bum do tad ipak ostala t:s

nina1
04.10.2009., 07:27
nina, meni je bolje nikakva neg kriva, a tamo ih ima suvise, nes cuje od babe radmile pa prenese,al dobro, necu vise ic tamo i bok,za bolje zdravlje. cuj, ja sam nakon neka dva tj dobila odgovor, stavili me na listu, sto znaci da ce mi kroz nekoliko tjedana poslati pismo u kojem ce pisati termin kad je postupak i termin za konzultacije, tak da to je to to, mislim da bi mogla za nekih 12,13 mj doc na red, nadam se da bum do tad ipak ostala t:s

i ja se nadam da ćeš i prije ostati trudna , ali bolje imati temin, za svaki slučaj...
držim ti fige da ti eće trebati ...:mig:
ja GLUPAČA :mad: još nisam poslala papire za mb jer sam htjela poslati friške nalaze koje čekam već više od 3 tjedna ... ma baš sam GLUPAČA:mad:

marela23
04.10.2009., 09:58
cure moje meni punkcija u utorak.....ajme majko trbuh mi je tako napuhan,kao da sam u 5 mjesecu trudnoce....cijeli donji dio me boli,bila jutros na folikulometriji....
cure sretno svima

marta26
04.10.2009., 16:20
marela, sretnoooooo!!! meni je ogroman trbuh, a tek 2 dan pijem klomifene, malo me strah da nisam ipak preburno reagirala

marta26
04.10.2009., 16:22
nina, nemoj se sekirati, posalji kad ti stignu, primiti ce te, nemoj misliti da nece, to su jos neke strasilice izmislile koje sam skoro poslusala i nisam poslala:rolleyes:

marela23
04.10.2009., 16:38
draga moja marta i kod mene ti jeto isto slucaj svaki pola sata sam na wc....uas napuhana kao balon,a da ne govroim o bolovima u donjem dijelu trbuha...
marta sretno...

Francesca
04.10.2009., 16:49
sretno cure

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

marta26
04.10.2009., 17:14
thx marela i franceska. ali malo mi je cudno da mi je od klomifena, ja sam od gonala bila takva, al ne odmah, vec nakon nekoliko dana pikanja, a to su ipak injekcije, da tako mogu klomici djelovati, bas mi je cudno, valjda je to ok, ocito reagiram pa bum pljunula koje lepo jajce:rofl: u stvari njih nekoliko:kava:

petra30
05.10.2009., 07:14
dobro jutro, ljepotice moje:cerek:

martolina, da konačno ti razbiješ ovaj lanac minuseva i da se dođeš pohvaliti da je konačno plus:cerek:

ostale tete, dobro vam jutro
pero do daljnjega ne ide u postupak
nije to ništa strašno
sad sam u ulozi tješiteljice, ali i to je valjda za neko dobro
ne odustajte, sve će jednom biti dobro i prekrasno

twin, vidiš da smo još tu, ali se borimo i dalje:cerek:

vexy315
05.10.2009., 11:39
drage moje; kad god se molim sjetim se i vas i svima vam želim što kraću borbu do svojih mrvica :grli::grli:

anavi82
05.10.2009., 14:26
drage moje suborke:cerek:

želim vam svima svu sreću ovog svijeta, i da nam ova jesen bude plodna i donese puno puno plusića ..
nadam se da ću i ja brzo u postupak..
sretno svima..:):)

marela23
05.10.2009., 16:53
cure moje meni je sutra punkcija u podne..danas se osjecam tako lose...mucnina,glava me boli....
cure zelim vam svu srecu ovog svijeta...

nina1
05.10.2009., 18:28
cure moje meni je sutra punkcija u podne..danas se osjecam tako lose...mucnina,glava me boli....
cure zelim vam svu srecu ovog svijeta...

nadam se da ti je mučnina i glavobolja samo zbog vremena.
držim ti fige i šaljem bezbroj ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sutra točno u podne

marela23
05.10.2009., 18:37
hvala draga ninna
mozda je razlog sto se lose osjecam jer cijeli dan nisam nista ni jela....jednostavno ne mogu...

marta26
05.10.2009., 19:03
marela, drzim ti fige, sve ce bit ok, samo popij nesto za smirenje i protiv bolova, i nema beda, a ak ides na anesteziju, jos i bolje. javi nam sutra kako je bilo i koliko ste dobili js.puse!

ninnna
05.10.2009., 19:11
Marela želim ti svu sreću svijeta sutra, da bude jedna prava i plodna, evo i vibrica malo~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Petra zašto ti ne ideš u postupak??

Marta i tebi puno puno sreće želim ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

petra30
06.10.2009., 06:35
Marela, da ti bude uspješno danas ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :):):):)

Ninnna, imam puno drugih stvari trenutno u životu koje su mi prioritet 1, a zbog zakona sam se previše nasekirala i jednostavno rekla da sad nisam spremna da se borim s vjetrenjačama. Otići ću na pregled i to je to. ICSI će malo pričekati. Čekaju mrve da im roditelju haciendu završe :)

marela23
06.10.2009., 07:10
marta 26 dr mi je vec rekao da idem pod aneseziju da nema svrheda se onako mucim,rekao mi je da cu dobit neki koktel ,voltaren i jos nesto oko grlica maternice....
a svejedno cu si ja popit jedan normabel da me umiri il cu uzeti bachove kapi i one me znaju lijepo umirit....
na zadnjoj folikulometriji vidjelo se 10-12 jajnih stanica nisu sve iste velicine....
samo da spermiji budu dobri,stanica ima na biranje....
tocnije informacije u 12 sam dole kod njih da me pripreme za ppunkciju,a punkcija u 13 sati...
hvala vam cure na vibricama...

Nolina
06.10.2009., 07:15
Marela, držim fige da punkcija bezbolno i uspješno prođe!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~

Marta, totalno mi je nevjerojatno da tak reagiraš na klomiće (ja samo plakala od njih :rofl: ) - ali neka, vibram za 3 velike okrugle zdrave js ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

marta26
06.10.2009., 10:38
ej noli, ma ja sam danas ok, malo manje cak napuhnuta, samo me glava boli na momente, al i to ne jako. marela~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~

katarina72
06.10.2009., 11:42
Mareli puno ~~~~~~~~~~~~~ za uspješnu punkciju, dobar broj super stanica i vrijednih spermića

A ja danas bila na VVu po nalaze od androloga jer ih čekamo već 5 tjedana i dobro da sam došla bili tamo jer da su se vratili s pošte da nisu primljeni!!!!

Uglavnom još su lošiji nego prije, ja sam se toliko molila da se bar jedna riječ iz oligosthenoteratospermije izbriše da sam izgleda previše glasno govorila ono jedna riječ jer nam sad dijagnoza ima samo jednu jedinu riječ ali jednu groznu riječ - azoospermija!!!! u nativnom uzorku nema spermija, na centrifugi u talogu SAMO 15 i to nepokretnih, ali ajde bar sam se naručila kod drL u 11 mjesecu -cure jako mi je teško, svakakve misli mi se motaju glavom, znate da sam pred udajom

marta26
06.10.2009., 12:44
kata, jesi to ti na rodi isto pisala? uzasno mi je zao, mogu misliti kako ti je, meni je samo da ne dodje do toga, a mislila sam da se ni ne moze, moj isto ima svaki put jaaako malo, bas koma, treba se znat nosit s tim, ja sam u zadnje vrijeme oguglala i polako se mirim s cinjenicom da mozda necemo imati nase biolosko dijete. ali ako ih ima i toliko malo, ne bi trebala pisati azoo, jer ipak je nesto nadjeno, azooo je kad je 0. mozda su postrozili kriterije, ne znam ni sama. u dobrim si rukama, luci je super doktor

ninnna
06.10.2009., 12:53
Katarina užasno mi je žao, ali uvjek ima nade, ako je prije bio spermiogram barem mrvicu bolji možda ima šanse da se ponovno vrati u to stanje. Jel pije tbm kakve vitamine?

JustForFun
06.10.2009., 12:56
Mareli puno ~~~~~~~~~~~~~ za uspješnu punkciju, dobar broj super stanica i vrijednih spermića

A ja danas bila na VVu po nalaze od androloga jer ih čekamo već 5 tjedana i dobro da sam došla bili tamo jer da su se vratili s pošte da nisu primljeni!!!!

Uglavnom još su lošiji nego prije, ja sam se toliko molila da se bar jedna riječ iz oligosthenoteratospermije izbriše da sam izgleda previše glasno govorila ono jedna riječ jer nam sad dijagnoza ima samo jednu jedinu riječ ali jednu groznu riječ - azoospermija!!!! u nativnom uzorku nema spermija, na centrifugi u talogu SAMO 15 i to nepokretnih, ali ajde bar sam se naručila kod drL u 11 mjesecu -cure jako mi je teško, svakakve misli mi se motaju glavom, znate da sam pred udajom

katarina, jeboga ti, kako to?

zar nisi rekla da mu je tražio spermiogram bez dana apstinencije, mislim da to nije OK

marela23
06.10.2009., 14:35
evo cure punkcija je bila bezbolna
ja sam jos uvijek osamucena...a i doktor mi je rekao da mirujm....
dobili smo 13 jajnih stanica,sutra ce me zvat da vidimo sto su oplodili....
cure drzte se....katarina 72 zao mi je zbog vasih nalaza.....

Francesca
06.10.2009., 15:18
marelaaaaaaaaaaaaaaa :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~

marta26
06.10.2009., 15:35
marela, pa sta ce oni svih 13 oploditi? jesi ga pitala to?pitam zbog novog zakon. di ides u postupak? zaboravih, jel ivf poliklionika?drzim figetineeee!!!!

katarina72
06.10.2009., 15:35
Marto jesam i na rodi, tražim zrno utjehe i nade

mora još napraviti neke genske testove, izgleda da se radi o takvom problemu jer i njegov brat ima problema s plodnosti - netko ima u potpisu neplodnost nije nasljedna e takva je i to samo na muške nasljednike Ykromosom) - upućeni na rebro na genske pretrage

al opet ima bogec bakterije i mora ponoviti bris uretre, sada i je jurim kod moje dokice po uputnicu da napravim urinolukturu

glava me rastura a popila Apaurin i Panadol, srknula tursku kavu pa odradila sat instrukcija

kako to reći majci, koja me svaki put zagrli i kaže kako ću biti i ja jednom mama, kako će i mene jednom netko zvati mama

marta26
06.10.2009., 15:38
bit ces kato, pa znas da ima dosta cura kod kojih su muzevi dobili punkcijom spermice, a i mozda je zbog bakterija, pa prolazno, nemoj samo gubiti nadu, iako je, znam, ponekad pretesko.:grli:

Francesca
06.10.2009., 15:42
jel se na IVF poliklinici postupak plaća?

katarina72
06.10.2009., 15:42
e da i to mu piše da nakon 3 mjeseca dođe na kontrolu s tom hrpom nalaza i da će onda raditi punkciju testisa, nakon 3 dana apstinencije

Da li ima tko kakvu ideju kako povećati količinu tekućine u spermi, mislim da je nisu imali dovoljno za bakteriološku obradu - toliko je imao malo sperme

e a sad to meni nije jasno, nekada ima stvarno puno a sad kad ga se mjeri onda jedan slabi špric:ne zna:

marta26
06.10.2009., 16:09
katarina,koliko je apstinirao prije neg je dao uzorak?šrobaj mu dati da pije cink, selen,c vitamin, ne znam kako drukcije, moze maticna mlijec. francesca, to je privatna poliklinika

ninnna
06.10.2009., 16:12
Marela vidim da si rasturila s jajnim stanicama :top:... svaka čast!!! SAmo da još noćas sve dobro prođe i da se sutra oplode i da se nastave množit, želim vam svu sreću, a evo i malo vibrica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Francesca
06.10.2009., 16:12
a jel znaš koliko?

midva
06.10.2009., 16:16
katarina :grli: :grli: :grli:

marta26
06.10.2009., 16:27
sada ne znam kakve rade, ali prirodni ivf/icsi je oko 4500kn, stimulirani oko 9000kn.

Francesca
06.10.2009., 16:32
thx :)

a zašto onda hrpa naših ide u Slo?

maldenka
06.10.2009., 16:42
sada ne znam kakve rade, ali prirodni ivf/icsi je oko 4500kn, stimulirani oko 9000kn.

marta mozes li mi opisati svoj prirodni ivf....molim te:D

nina1
06.10.2009., 16:45
thx :)

a zašto onda hrpa naših ide u Slo?

prije vjerojatno zbog boljih labaratorijskih uvjeta .... sada zbog mpo zakona

katarina :grli: možda je stanje samo prolazno radi neke upale , bakterije ili sl.

marela 13 js .... super !
baš me zanima što će ti napraviti s ostalim js pošto smiju oploditi samo 3 , zamrznuti ? :confused:

marela23
06.10.2009., 19:06
marela, pa sta ce oni svih 13 oploditi? jesi ga pitala to?pitam zbog novog zakon. di ides u postupak? zaboravih, jel ivf poliklionika?drzim figetineeee!!!!

nisam ga to stigla pitati jer sam ti sva bila osamucena od lijekova tkz.koktela.....
ne znam sto ce napravit ja bi zeljela da ih sve oplode pa nek onda izabiru tri koj e im paasu...
suta oko 13 sati se cujemo
ja sam u citu u splitu

cure hvala vam na vibrama

marta26
06.10.2009., 19:39
marela, ne smiju oploditi vise od tri js, zato te to i pitam, jedino ak muljaju, sto ce na zalost morati, kako bi imale barem neke sanse.
maldenka, ne znam, bila sam u dva stimulirana, sad sam na klomifenima, nisam nikad u prirodnom, klomici su kao polustimulirani, vidjeti cemo kak sam reagirala, znat cu u cetvrtak na prvom uzv pa vam javim kak napredujemo
francesca, zato sto tamo nema ogranicenja u oplodjivanju js i ima smrzavanja, a po novom zakonu toga kod nas vise nema, te se smiju oploditi samo 3js

Francesca
06.10.2009., 20:13
marta držim fige za sutra

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

kinki
06.10.2009., 20:26
Marela, da ti bude uspješno danas ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :):):):)

Ninnna, imam puno drugih stvari trenutno u životu koje su mi prioritet 1, a zbog zakona sam se previše nasekirala i jednostavno rekla da sad nisam spremna da se borim s vjetrenjačama. Otići ću na pregled i to je to. ICSI će malo pričekati. Čekaju mrve da im roditelju haciendu završe :)

Je ga sereš stara ono mislin fakat....Očekujem te na punkciji da se držimo za ručice. Bit će jedno ali vrijedno!

petra30
07.10.2009., 06:19
Je ga sereš stara ono mislin fakat....Očekujem te na punkciji da se držimo za ručice. Bit će jedno ali vrijedno!

evo je jednom u sto godina i odmah me napada, koza:rofl::rofl:
ne moraš me nagovarati, ne idem, odlučila sam. Mogu te doći držati za ručicu i tješit te da će sve biti dobro dok ćeš ti pizdit, po običaju:D

petra30
07.10.2009., 06:21
Marela, čestitam na uspješnoj punkciji i nadam se da ćeš uskoro doći sa lijepim vijestima

Kate, žao mi je zbog vaših nalaza, ali mislim da se tek sada trebate početi boriti, ne odustajte, nalazi se mijenjaju, znaš to i sama. Samo hrabro naprijed i da nam uskoro dođeš sa lijepim vijestima.

marela23
07.10.2009., 11:19
cure koje ste bili na pukciji jeste li nakon nje bile napuhnute
ja sam bila jucer nemam neku bol,al donji dio trbuha tako napuhnut....

petra30
07.10.2009., 12:24
cure koje ste bili na pukciji jeste li nakon nje bile napuhnute
ja sam bila jucer nemam neku bol,al donji dio trbuha tako napuhnut....

ja sam bila kao prava trudnica. napuhnuta od hormona, a nakon punkcije isto tako. to ti je normalno:)

ninnna
07.10.2009., 13:10
Marela ima li novosti????

marta26
07.10.2009., 13:52
mari, normalno, ja ko baloncek, pitali me jesam li trudna:mad: drzim figeeeee! meni je sestra rekla ako nakon transfera ostanes napuhnuta da je dobar znak, da je doslo do t,a ja sam bila sve do menge napuhana a nista, te sestre isto znaju trkeljati. sjecam se kak mi je rekla, o ak ste napuhani to znaci da ste trudni:rolleyes::rolleyes::rolleyes:kokos!

marela23
07.10.2009., 15:26
sutra cu znat kad je transfer il petak il nedjelja...
meni ov asestra jucer nakon punkcije rekla jako puno piti i mirovat i jos mi je dala nekakvu tabletu da ju popijem sat vremena prije transfera....a sto se tice napuhanosti ni jedne svoje hlace ne mogu zakopcat,tako da nosim sve na lastik....
ne vjerujem u nikakve simptome dokle kod ne bu de beta lijepa i lijepo se duplala,jer sto smo si mi u stanju umislit nije nitko....

ninnna
07.10.2009., 15:39
sutra cu znat kad je transfer il petak il nedjelja...
meni ov asestra jucer nakon punkcije rekla jako puno piti i mirovat i jos mi je dala nekakvu tabletu da ju popijem sat vremena prije transfera....a sto se tice napuhanosti ni jedne svoje hlace ne mogu zakopcat,tako da nosim sve na lastik....
ne vjerujem u nikakve simptome dokle kod ne bu de beta lijepa i lijepo se duplala,jer sto smo si mi u stanju umislit nije nitko....

A kako je prošla oplodnja??? Koliko se jajnih stanica oplodilo?