PDA

View Full Version : Medvjed Vs. Lav

LO1969VE
24.02.2008., 09:28
sta mislite koji je jaci? u kojem se vi kao muskarci vidite najvise? ..po mom je nekako medvjed jaci.. da cujem vase misljenje! :)

IcedEarth
24.02.2008., 09:39
ovisi koji medvjed

j.a.
24.02.2008., 09:51
lav naravno, kakav jebeni medvjed.

LO1969VE
24.02.2008., 09:54
ovisi koji medvjed

pa najjaci medvijed..ne sad oni iz crtanog:)

lav naravno, kakav jebeni medvjed.
a ne znam bas, medvijed ima kanđe i masu..dok lav je zilaviji i okretniji

IcedEarth
24.02.2008., 09:56
ovakav jebeni medvjed

http://images.jupiterimages.com/common/detail/43/56/22565643.jpg

Jannine
24.02.2008., 09:57
Ja sam za lava, iako mislim da bi on i medvjed jedan drugom zadali puno rana:)
A ni lavica nije za baciti, pogotovo ako joj se napadne mladunče..:)

j.a.
24.02.2008., 10:01
takav medvjed bi bila popodnevna užina :kava:

http://www.africa-nature-photography.com/images/Captive-Male-Lion-L.jpg

mica maca
24.02.2008., 10:06
inace da se zna lavica je jaca od lava :kava:

a izmedu lavice i medvjeda....tazak izbor
al kladim se na lavicu :)

IcedEarth
24.02.2008., 10:08
lavovi su obično teški do 250 kg, a npr. Kodiak medvjed može imati i 700 kg

i medvjedi su jako izdržljivi (mogu se boriti i preko 5 sati ako se ne varam) a i brzi (ja mislim da mogu ići oko 40 km/h što je brže od najbržeg sprintera), a o snazi da ne govorim

tako da ja glasam za medvjeda

Il Bestione
24.02.2008., 10:09
lav je kralj zato što samo leži jebe i jede prvi kad mu lavica ulovi gazelu :s :s :s

medvjed bi ga rasturio :s

j.a.
24.02.2008., 10:10

:rofl: :rofl:

može bob sap imati 500 kila pa će ga cro cop svaki put razbit :kava:

j.a.
24.02.2008., 10:11
mogu se boriti i preko 5 sati ako se ne varam) a i brzi (ja mislim da mogu ići oko 40 km/h što je brže od najbržeg sprintera), a o snazi da ne govorim

IcedEarth
24.02.2008., 10:15

a da objasniš šta je tu smješno

j.a.
24.02.2008., 10:22
a da objasniš šta je tu smješno
pa kao prvo, lav je brži, tako da medvjed neće moći pobjeć :p
kao drugo da će se moći boriti 5 sati mi je onako smiješno, a izrazito sumnjam da je točno :rofl:

IcedEarth
24.02.2008., 10:27
kao drugo da će se moći boriti 5 sati mi je onako smiješno, a izrazito sumnjam da je točno :rofl:

a zašto bi medvjed pokušavao pobjeći

nisam ni rekao da će se borit 5 sati

al lav nije toliko izdržljiv, tako da će se puno puno prije izmoriti

medvjeđa izdržljivost je opće poznata (provjeri ako ne vjeruješ)

Gestapo
24.02.2008., 10:35
Medvjed naravno. Puno je izdrzljiviji, i mislim da bi jedan zamah sapom poslao na sanak lava; jos ak je grizili u pitanju.:s Lavovi su ionako neka vrst lijenih strvinara. Medvjedi bi trebali biti kraljevi zivotinja a ne lavovi.
Moze lav rikat do mile volje, al kada medvjed kaze zajebi gotovo je.

j.a.
24.02.2008., 10:37
pa neznam zakaj bi pobjegao, ali valjda ti znaš kad govoriš o njegovoj brzini :confused:
a što ti misliš da će izdržljivost bit presudna? :D

LO1969VE
24.02.2008., 10:38
lav mozda na prvi pogled izgleda zastrasujuce.no mislim da je ipak medvjed pobjednik, ipak ima vecu masu.

j.a.
24.02.2008., 10:39
Medvjed naravno. Puno je izdrzljiviji, i mislim da bi jedan zamah sapom poslao na sanak lava; jos ak je grizili u pitanju.:s Lavovi su ionako neka vrst lijenih strvinara. Medvjedi bi trebali biti kraljevi zivotinja a ne lavovi.
Moze lav rikat do mile volje al kada medvjed kaze zajebi gotovo je.

dok je lav kralj životinja medvjed je samo velka vreća sala :p

Ja,Lucifer
24.02.2008., 10:43
Liger-mješanac lava i tigrice.
Tigon-lavice i tigra.
ovo su prave zvijeri . njih se nemože pobijediti. http://www.youtube.com/watch?v=ZSyWmpVgvPY
najjače su mačke na svijetu.

j.a.
24.02.2008., 10:45
jesu samo kaj bi ih i tigar, i lav, i leopard i više manje svaka velka mačka navodno dobila u fajtu.

IcedEarth
24.02.2008., 10:47
pa neznam zakaj bi pobjegao, ali valjda ti znaš kad govoriš o njegovoj brzini :confused:
a što ti misliš da će izdržljivost bit presudna? :D

pa nisam spominjao njegovu brzinu u smislu kao da bi bježao, nego da je eksplozivan u borbi

bit će presudna jer će se lav vrlo brzo umoriti

j.a.
24.02.2008., 10:53
ja mislim d aje stvar tehnike, a da je medvjed eksplozivniji od lava čisto sumnjam.

Gestapo
24.02.2008., 10:58
dok je lav kralj životinja medvjed je samo velka vreća sala :p

Je pa bas zbog toga bi i pobjedio, mozes grist al povrijediti ga nemres. Uostalom kada si vidio lava da ide u lov.
Uvijek su lavice te, tak da cak mislim da bi one imale vise izgleda nego lav.:p

LO1969VE
24.02.2008., 10:58
evo vam dokaza - pogledajte ovaj video Cats Vs Bear = ispada da bi medvijed trebao biti KRALJ zivotinja!
http://www.youtube.com/watch?v=H3g-iwlpdG8
je da je simulacija..al tu zapravo vidite masu medvijeda naspram macke

j.a.
24.02.2008., 11:25
Je pa bas zbog toga bi i pobjedio, mozes grist al povrijediti ga nemres. Uostalom kada si vidio lava da ide u lov.
Uvijek su lavice te, tak da cak mislim da bi one imale vise izgleda nego lav.:p
pa to što neide u lov mu i daje prednost u fajtu, zato što ima lošije sposobnosti lova od drugih mačaka ima bolju sposobnost šoranja, i takva mu je i građa. misliš da lav nemože povrijediti medvjeda? :rofl:

KungFuMonkey
24.02.2008., 11:33
Medvjed dobio po pički

http://www.youtube.com/watch?v=A3tj5oHuk1k&feature=related

Ludov
24.02.2008., 11:35
ja mislim d aje stvar tehnike, a da je medvjed eksplozivniji od lava čisto sumnjam.

Vidi se da su ti emisije tipa odabrao Đelo Hadžiselimović strane jer vidim da pojma nemaš o čemu pričaš. Grizliji su toliko okretni, brzi i izdržljivi da sa lakoćom obaraju gazelu u punom trku. Po meni je blesavo uspoređivat te dvije vrste jer ne žive u istom staništu a da se i nađu zajedno sumnjam da bi jedna drugoj bili konkurencija, osim možda da se lav (lavica) namjeri na medvjedicu sa mladuncima. Isto tako mužjak lava služi samo da bi prenio svoje gene dalje i odmjerava snagu samo sa pripadnicima svoje vrste. Lavica je ta koja lovi i prehranjuje vrstu. Lav je u tom slučaju samo strvinar. Lavovi nemaju mogućnost lova radi grive koja im isključivo služi samo za pokazivanje spolne moći.

Zato prije nego uđeš u raspravu sa stavom tipa moj tata je jači od tvojeg, dobro bi bilo da pogledaš koji dokumentarac ili otvoriš knjigu iz zoologije i pročitaš neke činjenice.

KungFuMonkey
24.02.2008., 11:39
osim možda da se lavica namjeri na medvjedicu sa mladuncima.

Pa normalno jebote, a ko će sranje napravit nego babe.

LO1969VE
24.02.2008., 11:44
Medvjed dobio po pički

http://www.youtube.com/watch?v=A3tj5oHuk1k&feature=related

to su mladunci..to se ne racuna.. medvijedi kao medvijedi sporije se razvijaju od macke... a koliko vidis na snimci - medvijed kao maladunce ne priznaje poraztj. ne odustaje..pa si misli kakav ce tek biti kao veliki..kad mu panđe i zubi narastu:kava:

j.a.
24.02.2008., 11:47
Vidi se da su ti emisije tipa odabrao Đelo Hadžiselimović strane jer vidim da pojma nemaš o čemu pričaš. Grizliji su toliko okretni, brzi i izdržljivi da sa lakoćom obaraju gazelu u punom trku. Po meni je blesavo uspoređivat te dvije vrste jer ne žive u istom staništu a da se i nađu zajedno sumnjam da bi jedna drugoj bili konkurencija, osim možda da se lav (lavica) namjeri na medvjedicu sa mladuncima. Isto tako mužjak lava služi samo da bi prenio svoje gene dalje i odmjerava snagu samo sa pripadnicima svoje vrste. Lavica je ta koja lovi i prehranjuje vrstu. Lav je u tom slučaju samo strvinar. Lavovi nemaju mogućnost lova radi grive koja im isključivo služi samo za pokazivanje spolne moći.

Zato prije nego uđeš u raspravu sa stavom tipa moj tata je jači od tvojeg, dobro bi bilo da pogledaš koji dokumentarac ili otvoriš knjigu iz zoologije i pročitaš neke činjenice.
a prije nego što se kreneš kurčit za svojim znanjem bilo bi bolje da ga stekneš :mig:
lavu ne smeta griva pri lovu, i lav može loviti, i lovi, ako nisi znao. kada je lav izbačen iz čopora onda se najčešće udruži sa još nekim lavovima i love zajedno, jer tako lavovi love. griva inače, služi više za zaštitu, a pokazatelj je snage, što privlači lavice. u medvjedi obaraju gazelu, uuuu kapa do poda, malo se informiraj kaj lavovi rade, i pogledaj kako se bore. ja neznam puno o medvjedima pa ne pričam (čitaj: pa ne serem kvake), kao što ti radiš sa lavovima. a ovo patroniziranje ponovi kad nekaj naučiš :W

Josey_Wales
24.02.2008., 11:50
evo vam dokaza - pogledajte ovaj video Cats Vs Bear = ispada da bi medvijed trebao biti KRALJ zivotinja!
http://www.youtube.com/watch?v=H3g-iwlpdG8
je da je simulacija..al tu zapravo vidite masu medvijeda naspram macke

Nije stvar u masi toliko bitna u ovom slucaju, ako ste gledali na Discovery Chanell-u macke kiruskom preciznoscu gadjaju vratnu arteriju bilo kojeg plijena kojeg hvataju i ubijaju mometalno probijanjem iste koristeci minimum snage, a medvjed se u borbenom polozaju dize na zadnje noge cime itekako otkriva vrat... Sa druge strane medvjed ima kandze i udarac kojima lomi kicme poput grancica, dok je macka okretna i zna se izmaknuti... tko zna treba ih staviti u fajt...:) Uostalom da stavis ovakvu macu protiv medvjeda bilo bi zanimljivo... http://youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q

KungFuMonkey
24.02.2008., 11:51
Inače.

Zna se dogoditi da čopor pavijana naiđe na lava. Kad se idu borit, alpha male se istupi borit a svi ostali se povuku i čekaju ishod. Ako pobijedi pavijan lav bježi, ako pobijedi lav cijelo čopor se povlači.

Pavijan ko od šale zašamara lava. Pravo je pitanje jel jači pavijan il medvjed.

Ludov
24.02.2008., 12:31
a prije nego što se kreneš kurčit za svojim znanjem bilo bi bolje da ga stekneš :mig:
lavu ne smeta griva pri lovu, i lav može loviti, i lovi, ako nisi znao. kada je lav izbačen iz čopora onda se najčešće udruži sa još nekim lavovima i love zajedno, jer tako lavovi love. griva inače, služi više za zaštitu, a pokazatelj je snage, što privlači lavice. u medvjedi obaraju gazelu, uuuu kapa do poda, malo se informiraj kaj lavovi rade, i pogledaj kako se bore. ja neznam puno o medvjedima pa ne pričam (čitaj: pa ne serem kvake), kao što ti radiš sa lavovima. a ovo patroniziranje ponovi kad nekaj naučiš :W

Lijep rječnik,,nema šta. Bilo bi dobro da prije ulaska u ovakve rasprave stekneš malo kućnog odgoja. Trebaš se pitati zašto je lav izbačen iz čopora i zašto se onda udružuje sa drugim lavovima da bi lovio i preživio. Zašto to ne radi sam. Za razliku od medvjeda kojem nije potrebno da se udružuje u bilo kakve čopore i koji uglavnom sam lovi i živi. Normalno je da mužjak lava lovi da bi preživio samo pitanje je sa kolikim uspjehom....i iz kojeg puta ima uspješan lov. trećeg? petog? I vjeruj mi,,mužjak lava sam kao jedinka neće ništa uloviti osim bolesne životinje ili nekog mladunčeta. A što se tiče gazela,zebri i ostale lovine kojima se lavovi hrane, samo za tvoju infomaciju i lavice (a nikako ne lavovi) trče za tim pijenom i to sa učinkom koji je ispod 50%...znači,,uspješan im je svaki 3 lov,,ako je svaki drugi onda je to super; jer ako lavica ima 3..4 ili 5 neuspješnih lovova upitno je koliko će imati snage za slijedeći i njezini će mladunci najvjerojatnije uginuti. Prema tome i za lavicu je svaki lov borba na život i smrt. Ako nema plijena u izobilju desetkovani su i lavovi i onda im nema puno koristi od toga kakvi su borci i kako se bore. Jer mužjaci lava bore se isključivo među sobom da bi zadržali lavice. I ne moraš mi govoriti kako se lavice bore (ako si mislio na lavice) jer sam vidio na filmu nasrtanje čopora od 9, 10 lavica na slona od 3,5 tone.
A isto sam tako vidio i da lav/lavica (kako hoćeš) odustaje od lova na mladunče bivola....životinja koja ima oko tonu i pol. Čim mladunče okruže 2-3 bivola sa rogovima uperenim u lavljem smjeru, lavovima/lavicama se takva avantura ne isplati.
Dok je sa druge strane medvjed više oportunist,,,,i biljožder je i mesožder i vjeruj mi, bez obira na to kad njegova lovina primjeti da je u opasnosti biti će ulovljena. Kod lavica to nije slučaj,,oni više moraju raditi timski i nadati se efektu iznenađenja. Znači uz malo sreće lovina će lavicama izmaći dok će ista ta lovina medvjedu dopasti šapa samo uz malo više pretrčanih metara.
Možda bi ti bilo dobro da saznaš nešto i o medvjedima jer vidim da si se malo previše poistovjetio sa lavovima....sory što sam povrijedio tvoj lavlji ego.
Ako misliš odgovarat na moj post, odgovori na njega argumentima , bez teških riječi,,jer ne vidim nikakve potrebe za njima. :kava:

j.a.
24.02.2008., 12:52
Lijep rječnik,,nema šta. Bilo bi dobro da prije ulaska u ovakve rasprave stekneš malo kućnog odgoja. Trebaš se pitati zašto je lav izbačen iz čopora i zašto se onda udružuje sa drugim lavovima da bi lovio i preživio. Zašto to ne radi sam. Za razliku od medvjeda kojem nije potrebno da se udružuje u bilo kakve čopore i koji uglavnom sam lovi i živi. Normalno je da mužjak lava lovi da bi preživio samo pitanje je sa kolikim uspjehom....i iz kojeg puta ima uspješan lov. trećeg? petog? I vjeruj mi,,mužjak lava sam kao jedinka neće ništa uloviti osim bolesne životinje ili nekog mladunčeta. A što se tiče gazela,zebri i ostale lovine kojima se lavovi hrane, samo za tvoju infomaciju i lavice (a nikako ne lavovi) trče za tim pijenom i to sa učinkom koji je ispod 50%...znači,,uspješan im je svaki 3 lov,,ako je svaki drugi onda je to super; jer ako lavica ima 3..4 ili 5 neuspješnih lovova upitno je koliko će imati snage za slijedeći i njezini će mladunci najvjerojatnije uginuti. Prema tome i za lavicu je svaki lov borba na život i smrt. Ako nema plijena u izobilju desetkovani su i lavovi i onda im nema puno koristi od toga kakvi su borci i kako se bore. Jer mužjaci lava bore se isključivo među sobom da bi zadržali lavice. I ne moraš mi govoriti kako se lavice bore (ako si mislio na lavice) jer sam vidio na filmu nasrtanje čopora od 9, 10 lavica na slona od 3,5 tone. A isto sam tako vidio i da lav/lavica (kako hoćeš) odustaje od lova na mladunče bivola....životinja koja ima oko tonu i pol. Čim mladunče okruže 2-3 bivola sa rogovima uperenim u lavljem smjeru, lavovima/lavicama se takva avantura ne isplati. Dok je sa druge strane medvjed više oportunist,,,,i biljožder je i mesožder i vjeruj mi, bez obira na to kad njegova lovina primjeti da je u opasnosti biti će ulovljena. Kod lavica to nije slučaj,,oni više moraju raditi timski i nadati se efektu iznenađenja. Znači uz malo sreće lovina će lavicama izmaći dok će ista ta lovina medvjedu dopasti šapa samo uz malo više pretrčanih metara. Možda bi ti bilo dobro da saznaš nešto i o medvjedima jer vidim da si se malo previše poistovjetio sa lavovima....sory što sam povrijedio tvoj lavlji ego. Ako misliš odgovarat na moj post, odgovori na njega argumentima , bez teških riječi,,jer ne vidim nikakve potrebe za njima. :kava: da, imaš pravo nema potreba za njima, i zato nisi trebao onako uletit kao da pričaš sa neznam kakvim balavcem. ali, kad već jesi, pa tko sam ja da ti ne uzvratim istom mjerom :mig: dakle, ti u ovom postu pričaš o lovu, koji zapravo i neznam kako povezuješ sa mogućnostima u borbi. jer, ja sam već barem tri puta samo na ovoj temi rekao da lavovi u čoporu uglavnom ne love, a sad ako ti hoćeš diskutirati o lovu, i načinu lovu kod lavova možemo. no, zašto su se oni tako evoluirali(da love čoporativno), a ne kao druge mačke, je za našu tematiku sasvim nebitno. no lavovi se ponekad udružuju sa lavicama u lovu, uglavnom kad se radi o velikom plijenu. ti pričaš o takvom lovu kao nedostatku, no takav lov pospješuje šanse da će biti uspješan, kaj ti misliš da druge velike mačke imaju 100% učinak lova? ili možda medvjedi? osim lovom, lavovi napadaju tuđi plijen, a to mogu, zato jer su jači od ostalih.

Samboljubac
24.02.2008., 12:54
Lavica:lol::lol:

Ludov
24.02.2008., 13:14
da, imaš pravo nema potreba za njima, i zato nisi trebao onako uletit kao da pričaš sa neznam kakvim balavcem. ali, kad već jesi, pa tko sam ja da ti ne uzvratim istom mjerom :mig: dakle, ti u ovom postu pričaš o lovu, koji zapravo i neznam kako povezuješ sa mogućnostima u borbi. jer, ja sam već barem tri puta samo na ovoj temi rekao da lavovi u čoporu uglavnom ne love, a sad ako ti hoćeš diskutirati o lovu, i načinu lovu kod lavova možemo. no, zašto su se oni tako evoluirali(da love čoporativno), a ne kao druge mačke, je za našu tematiku sasvim nebitno. no lavovi se ponekad udružuju sa lavicama u lovu, uglavnom kad se radi o velikom plijenu. ti pričaš o takvom lovu kao nedostatku, no takav lov pospješuje šanse da će biti uspješan, kaj ti misliš da druge velike mačke imaju 100% učinak lova? osim lovom, lavovi napadaju tuđi plijen, a to mogu, zato jer su jači od ostalih.

A gle,,što se tiče dvojbe koja bi od te dvije vrste bila uspješnija (mislim na grizli vs mužjak lava) u međusobnom fajtu mislim da se time glupo zamarati jer te životinje nisu jedna drugoj konkurencija niti žive u istom staništu. Obje vrste su na vrhu hranidbenog lanca i nemaju prirodnih neprijatelja (osim čovjeka,naravno), a i kad bi ih u nekoj priči suprostavili mislim da bi se to svelo na pokazivanje mišića. U slučaju da se sretnu lav/lavica sa medvjedicom koja ima mladunce, lav/lavica u tom slučaju sigurno završavaju kao gubitnici. Mišljenja sam da takve životinje neće odmjeriti snage osim ako nisu stjerane u kut. Možda bi bilo bolje postaviti topic lav vs tigar.

9ak
24.02.2008., 13:16
Medvjed dobiva. Polarni pogotovo. Imaju snimke gdje polarni medvjed ubija narvala i izvlači ga iz vode. To je snaga.

j.a.
24.02.2008., 13:41
ja onda zbilja neznam zakaj borci uče tehniku, pa mogu samo onda sa utezima raditi :rolleyes:
tigar i lav je vrlo zanimljiv dvoboj, mislim da nema generalnog zaključka, i da ovisi o jedinkama, ali tigar bi mogao u dosta broja slučajeva otići, jer vjerojatnost ozlijede je velika, a ako se ozlijedi skora smrt mu je vrlo vjerovatna, dok lav ako je u čoporu ima veće šanse za preživljavanje sa nekom ozlijedom.

Creeping Death
24.02.2008., 13:45

Nije istina.Mužijaci su duplo veči i snažniji od ženki.

Ako mužijak u prirodi naleti na samu žensku s mladima onda pojede njezinu mladunčad, prije toga nju razbije i onda ju tako izubijanu iscrpljenu izjebe.

I to je prirodna činjenica.

zato se ženke okupljaju u čopore, zajedno love i odaberu si jednog jakog mužijaka da čuva mlade, uglavnom od drugih predatora i muških lavova.

Inače sama ženka lava nema jebene šasne protiv muškog lava.

Lunatt
24.02.2008., 13:49
Medvid definitivno... http://www.youtube.com/watch?v=7MIwXYiM2TU

Pogle tehniku :D

Firestarter '87.
24.02.2008., 13:54
Ja sam za medvjeda :mljacko:

...za mene je svinja kralj životinja, dok ne probam lava, mozda je bolji :zubo:

IcedEarth
24.02.2008., 13:59
ja onda zbilja neznam zakaj borci uče tehniku, pa mogu samo onda sa utezima raditi :rolleyes:
tigar i lav je vrlo zanimljiv dvoboj, mislim da nema generalnog zaključka, i da ovisi o jedinkama, ali tigar bi mogao u dosta broja slučajeva otići, jer vjerojatnost ozlijede je velika, a ako se ozlijedi skora smrt mu je vrlo vjerovatna, dok lav ako je u čoporu ima veće šanse za preživljavanje sa nekom ozlijedom.

kad smo već kod tehnike, pogledaj malo kako se medvjedi bore

oni su prirodni judoke

bacaju preko kuka, na podu drže guard, a ako su u gardu prelaze ga, rade klinčeve,...

medvjed bi izmorio lava za vrlo kratko vrijeme

eto, probaj biti s nekim tko je 20 kg teži od tebe i jači (a da ima neku tehniku) u klinču i vidit ćeš koliko ćeš izdržat, a sad zamisli s nekim 3 puta težim od sebe

(naravno, nemora doći do klinča u borbi između lava i medvjeda, al bi vjerojatno došlo jer se medvjedi tako bore)

Ludov
24.02.2008., 14:00

Opet daješ životinjama ljudska obilježja! Kakva tehnika,,kakvi utezi!?!?
A što se tiče lava i tigra tu si u pravu...na obje strane bi došlo do ozbiljnih ozljeda i tu je lav sigurno u prednosti jer ima svoju bazu u čoporu dok tigar koji je samotnjak ozlijeđen nema šanse preživjeti do slijedećeg obroka.... kojeg ozljeđen sigurno neće uloviti.

j.a.
24.02.2008., 14:06
Opet daješ životinjama ljudska obilježja! Kakva tehnika,,kakvi utezi!?!? to je samo odgovor na komentar o snazi. ne dajem životinjama ljudska obilježja, nego radim usporedbu.

9ak
24.02.2008., 14:17
I lavovi i medvjedi u borbi imaju istu tehniku. Brutalna snaga. Netko je napiso da lavovi ciljaju vratne žile. Nije istina. Lavovi guše svoje žrtve.

Jannine
24.02.2008., 14:21
I zato mi je MK zanimljiv!
Da se na ŽK-u otvorila ovakve tema, svi bi mislili: I, što je pisac htio reći? Koga on stavlja na mjesto lava, a koga na mjesto medvjeda?
Nebi bilo ni rječi o ovim lijepom životinjama.:D

Pilatus
24.02.2008., 14:29
http://www.enemyforces.com/firearms/m82a1.jpg

Muškarac je ipak najjači :kava:

ST!
24.02.2008., 14:38
lav

supergi
24.02.2008., 14:50
Ma kakav jebeni lav!!
Medo rulz!!!
Medo bi lava pojeo za doručak a lavicu ostavio za desert!

mica maca
24.02.2008., 14:58
Nije istina.Mužijaci su duplo veči i snažniji od ženki.

Ako mužijak u prirodi naleti na samu žensku s mladima onda pojede njezinu mladunčad, prije toga nju razbije i onda ju tako izubijanu iscrpljenu izjebe.

I to je prirodna činjenica.

zato se ženke okupljaju u čopore, zajedno love i odaberu si jednog jakog mužijaka da čuva mlade, uglavnom od drugih predatora i muških lavova.

Inače sama ženka lava nema jebene šasne protiv muškog lava.

a ne znam bas, gledala sam neki dokumentarac o lavicima i uglavnom lavica je lovila brinula se za klince i tak (kako to vec biva), a frajer je samo spavao i jeo. i u jednom periodu nisu imali sta za jest i lav se spremamo pojest mladunce (krenuo je prema njima) a ova je tak graknula, napala ga i zasamarala i na kraju ga je stjerala.
tako da sam dobila dojam da je on glavni onoliko dugo koliko mu ona dozvoli:rofl:

a mozda je to bila iznimka, ne znam (vidjela sam i kad bi on nju pobijedivao, ovisi to od lava do lava i od lavice do lavice)..al ova ga je samo tako zasamarala, lavica mi je veci borac (pa i ako izgubi), srcanija je kad se bori

i jest vlastite mladunce tak tuzno:( dala mu je sve potomke, mazila ga pazila, lovila, hranila ga, a on je djubre samo spavao i jeo, i onda zbog malo gladi vlastite klince krenuo jest...ahh ti muzjaci:(

LO1969VE
24.02.2008., 15:49
ljudi, pa zasto ulazite u ovu temu kad ne glasate:confused:.. dakle za sad debelo vodi medvijed-moj favorit.

netko je spomenuo kako lav ima grivu koja ga dodatno štiti, a šta ima medvijed - 'grivu po cijelom tijelu' :D ..ako se medvijed dokopa straznjeg lavljeg dijela, samo tako bi ga razgrebao - bolje receno rasparao:)

Josey_Wales
24.02.2008., 16:12
ljudi, pa zasto ulazite u ovu temu kad ne glasate:confused:.. dakle za sad debelo vodi medvijed-moj favorit.

netko je spomenuo kako lav ima grivu koja ga dodatno štiti, a šta ima medvijed - 'grivu po cijelom tijelu' :D ..ako se medvijed dokopa straznjeg lavljeg dijela, samo tako bi ga razgrebao - bolje receno rasparao:)

cini ti se, a bogami i meni... treba ih stavit u borbu pa vidjeti... Nakon Discovery-eve reportaze o lavovima promijenio sam misljenje, nesto prejebeno je kako lavica pogadja vratnu arteriju i pri tome koristi minimum snage, zarije koljace tocno tamo gdje treba, nevjerojatno, i ovaj gubi snagu i svijest brzo, najgore je trcanje to ih najvise iscrpi...

#PEJKO#
24.02.2008., 16:21

ženo odbi

djemba
24.02.2008., 16:23
Medo je jači !
Razbio bi lijenu mrcinu od lava i karao lavicu.
:kava:

Arianne
24.02.2008., 16:25
Liger-mješanac lava i tigrice.
Tigon-lavice i tigra.
ovo su prave zvijeri . njih se nemože pobijediti. http://www.youtube.com/watch?v=ZSyWmpVgvPY
najjače su mačke na svijetu.

Ajme :eek: :eek::eek:

Nema sanse da itko protiv Ligera uspije :s :s :s

Lord777
24.02.2008., 16:29

ti ga izvalis i ostanes ziva

i budale znaju da liger nema sanse s chuckom :kava:

Josey_Wales
24.02.2008., 16:45

Jedan krasan primjerak Ligera, obratite pozornost na velicinu sapa :) Ove kombinacije vrsta su mi prej... kakve bi se tek kombinacije dale napraviti sa zmijama...:top: http://www.youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q Uostalom i medvjedi se mogu krizati, kakvu neman bi tek tamo mogli dobiti bojim se i pomisliti...

KungFuMonkey
24.02.2008., 16:50

Liger je kućna mačka. Kad bi mu pavijan zalijepio šamarčinu odtrčo bi plačući po tu dudu na kojoj je othranjen.

Josey_Wales
24.02.2008., 16:54
Liger je kućna mačka. Kad bi mu pavijan zalijepio šamarčinu odtrčo bi plačući po tu dudu na kojoj je othranjen.

Bogami kad ogladni ni ti, ni pavijan mu ne biste voljeli biti blizu...

Jannine
Liger mi izgleda malo degenerično. Tako nastale životinje se ne mogu same razmnožavati jelda?(kao ni potomak konja i magarca)

LO1969VE

evo da vidis kolki je samo polarni medo - Liger mu nije ni do koljena
http://shrani.si/f/22/AH/2i10oOm7/medo.jpg

a pogle ovde polarnog medvijeda kako grabi zrtvu! hebote kolki e!
http://www.youtube.com/watch?v=IEhsCD8Aa80

Robi
24.02.2008., 18:06
medvjed jebote :s

Duggy
24.02.2008., 18:11
Lav FTW. :s:s:s

LO1969VE
24.02.2008., 18:12
dakle u ekstremnoj klasi gdje spadaju polarni medvijed i liger - medvijed kao favorit

a u obicnoj kategoriji - standardni lav Vs. grizli? -grizli po meni, ali jedva ;)

mica maca
24.02.2008., 18:34
sta mislite koji je jaci? u kojem se vi kao muskarci vidite najvise? ..po mom je nekako medvjed jaci.. da cujem vase misljenje! :)

zar se nitko od vas muskarcina ne vidi i ne osjeca kao jedna sanzna lavica?:D

Neodishimus
24.02.2008., 18:43
Medo bi ga razbio.........

Neodishimus
24.02.2008., 18:45
Zato sto je jaci i pametniij.............

Gestapo
24.02.2008., 19:21
zar se nitko od vas muskarcina ne vidi i ne osjeca kao jedna sanzna lavica?:D

Lavica biva silovana od mede, te nakon toga pojedena od lava ... :kava:

Fredrro
24.02.2008., 19:44
Lav naravno....čisti mišići!
No recimo tigar vs lav!?
Ne znam....

Arianne
24.02.2008., 19:53
ti ga izvalis i ostanes ziva

i budale znaju da liger nema sanse s chuckom :kava:

nitko nemoze sa chuckom :ne zna:

Arianne
24.02.2008., 19:55
Jedan krasan primjerak Ligera, obratite pozornost na velicinu sapa :) Ove kombinacije vrsta su mi prej... kakve bi se tek kombinacije dale napraviti sa zmijama...:top: http://www.youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q Uostalom i medvjedi se mogu krizati, kakvu neman bi tek tamo mogli dobiti bojim se i pomisliti...

Mene bi bas zanimalo :o

Link mi ne radi :ne zna:

njunja
24.02.2008., 21:06
ma lavic je kralj tako da po meni je lav jaci...a i nekako je bolji po nemam pojma cemu
hahahah

LO1969VE
24.02.2008., 21:24
a sta mislite koji od njih dvoje ima veca muda? :D tko tu pobjeedjuje?

Arianne
24.02.2008., 21:36
evo da vidis kolki je samo polarni medo - Liger mu nije ni do koljena
http://shrani.si/f/22/AH/2i10oOm7/medo.jpg

a pogle ovde polarnog medvijeda kako grabi zrtvu! hebote kolki e!
http://www.youtube.com/watch?v=IEhsCD8Aa80

a pogledaj sta radi sa haskiem.samo ga preokreni :eek:
http://www.youtube.com/watch?v=YLB2ftRdL4A

supergi
24.02.2008., 21:58
Polarni medo kolje tuljane i morževe bez beda a ti debeli krmci imaju prek 15 cm koze i sala...:eek:
Da vidimo koji bi to lav mogao

j.a.
24.02.2008., 22:00
salo je zbilja opaka prepreka :rofl:

LO1969VE
24.02.2008., 22:21
salo je zbilja opaka prepreka :rofl:

salo + dlaka - najbolja kombinacija protiv ocnjaka:kava:

KungFuMonkey
24.02.2008., 22:24
salo + dlaka - najbolja kombinacija protiv ocnjaka:kava:

Je, i protiv erekcije isto. :kava:

supergi
24.02.2008., 22:26
A uostalom, medo je puuuuuno izdržljiviji i sposobniji od jebenog lava koji samo po cijele dana spava i nis ne radi.

Stipe23
25.02.2008., 00:11
Medvjed pobjeđuje lava i lavicu skupa bez problema.

-Stipe

Xateh
25.02.2008., 02:31
ovakav jebeni medvjed

http://images.jupiterimages.com/common/detail/43/56/22565643.jpg

odvaljujem :rofl:

Josey_Wales
25.02.2008., 08:41
Mene bi bas zanimalo :o

Link mi ne radi :ne zna:

Link radi bez beda(barem meni)... Pokusaj ponovno... http://youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q

Arianne
25.02.2008., 14:48
Link radi bez beda(barem meni)... Pokusaj ponovno... http://youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q

Evo radi. :D Sinoc me nesto zezao youtube pa nije radilo :ne zna:

Gledala sam vec...strasno izgleda :s:s

Gestapo
25.02.2008., 15:11
Nego molio bi autora teme da naznaci gdje bi se dvoboj odvijao. Odnosno gdje bi se navedeni trio sreo Antartik, Afrika, Balkan ... ? Uz datu lokaciju biti ce se puno lakse odluciti tko je jaci. :kava:

Freek
25.02.2008., 17:44
Lav definitivno, odvalio bi mu vrat:rofl::rofl:

papa štrumf
25.02.2008., 18:38

al kladim se na lavicu :)Joj meni :rolleyes: iz vedrog neba ide lupat nešta o čemu pojma nema.

Prosječna težina odraslog lava iznosi od 180 do 250 kilograma, a kod ženke od 120 do 150 kg.
http://www.znanje.org/i/i27/07iv02/07iv0218/lav%20lion/O%20lavovima.htm

papa štrumf
25.02.2008., 18:46
i jest vlastite mladunce tak tuzno:( dala mu je sve potomke, mazila ga pazila, lovila, hranila ga, a on je djubre samo spavao i jeo, i onda zbog malo gladi vlastite klince krenuo jest...ahh ti muzjaci:(
Ne jede svoje nego tuđe, onda izjebe lavicu tako da lav ima svoje mladunce, a ne tuđe. Čini se da tebi nema nikog doma :D

Hiperaktivo
25.02.2008., 19:13
Srce kaže lav, a mozak kaže medvjed :D

srce je uvijek u pravu :mig:

Lunatt
25.02.2008., 19:20
Medvid dobiva, bez rasprave. Kako će lav od 250 kila prebit medvida od 600 kila? Jedino ako se zove chuck norris, i to za dlaku...

Srce kaže lav, a mozak kaže medvjed :D

srce je uvijek u pravu :mig:

Moga si uglazbit to, da tvoje emocije dođu još više do izražaja :lol::rofl:

LO1969VE
25.02.2008., 20:28
Nego molio bi autora teme da naznaci gdje bi se dvoboj odvijao. Odnosno gdje bi se navedeni trio sreo Antartik, Afrika, Balkan ... ? Uz datu lokaciju biti ce se puno lakse odluciti tko je jaci. :kava:

juzna amerika definitivno..tak da budu izjednaceni. daj ti nabavi kaveze..a ja bum u rijeci sredio nekakav brodić.:kava:
http://shrani.si/f/26/Wo/33Sw8bv3/karta-amazona.jpg
..........
..........
eh, sad kad vidjeh ovog gazdu... njemu bi dodijelio treće mjesto, mozda drugo kojeg bi dijelio s lavom. on pak ima ručetine! brijem da bi lavu zapićio sakom u glavu iz zajebancije!! Nokaut!!:D
http://shrani.si/t/1v/y4/lwMWnA5/gorila2.jpg (http://shrani.si/?1v/y4/lwMWnA5/gorila2.jpg) http://shrani.si/t/x/a/a4OADtZ/gorila.jpg (http://shrani.si/?x/a/a4OADtZ/gorila.jpg)
dakle..pošto gorila i lav zive na istom kontinentu...organizirat cemo fajt.. pobjednik susreta ide u juznu ameriku. tamo ce ga cekati polarni medvijed - finalna titula UAF (univerzal animal fight). :D

j.a.
25.02.2008., 21:28
Medvid dobiva, bez rasprave. Kako će lav od 250 kila prebit medvida od 600 kila? Jedino ako se zove chuck norris, i to za dlaku...

jebale vas kile u kurac :rolleyes:

LO1969VE
25.02.2008., 21:40

ajde prestani vise razmisljati srcem..na redu je mozak:kava:

IcedEarth
25.02.2008., 21:41

dobro, pusti kile, jel uvažavaš snagu i izdržljivost?

Freek
25.02.2008., 21:49
dobro, pusti kile, jel uvažavaš snagu i izdržljivost?

čisto sumnjam da bi taj dvoboj trajao više od 15 minuta, za to obadvoje imaju i više nego dovoljno idržižljivosti...

j.a.
25.02.2008., 21:50
ajde prestani vise razmisljati srcem..na redu je mozak:kava:
:rofl: :kava:
ajde ti meni objasni riječima, kako bi izgledala šora lava i medvjeda...

IcedEarth
25.02.2008., 21:50
čisto sumnjam da bi taj dvoboj trajao više od 15 minuta, za to obadvoje imaju i više nego dovoljno idržižljivosti...

medo bi jako brzo izmorio lava zbog snage i težine

j.a.
25.02.2008., 21:53
ma ni blizu, izdržljivosti bi oboje imali koliko je potrebno.

j.a.
25.02.2008., 21:55
ljudi misle da zato što je lav pravi muškarac koji samo leži i jebe, da je nesposoban :rofl:
ah djeca :bicedobro:

Freek
25.02.2008., 22:01
medo bi jako brzo izmorio lava zbog snage i težine

ja na to gledam ovak
ak u prvom kontaktu medo uhvati lava, lav je najebo...
ak lav izbjegne ,medvjedov vrat je gotov i lav to "lako" rješava...

LO1969VE
25.02.2008., 22:04
ma ni blizu, izdržljivosti bi oboje imali koliko je potrebno.

ne slazem se u potpunosti..dakle, iza te '15-e min' nastupa 'alfa ego' koji vodi do smrti - dakle jedan mora prezivijeti (recimo kad bi doslo do fajta)...

lav sigurno nebu mogao skakati na protivnika kao od prve minute.. dok medvijed ima masu i dobar lowkick;)

j.a.
25.02.2008., 22:10
medvjedov način: http://www.hickerphoto.com/data/media/166/bear_fight_sc49.jpg http://www.hoothollow.com/November 2005/Polar Bear fight A-013467 RAW.jpg lavov način: http://www.ubonzoo.com/images/animal/lion_fight.jpg ako misliš da bi to trajalo iznad 15 min, onda neznam kaj da ti kažem. a medvjed mi djeluje onako trom. mislim kako i freek kaže, u prvom nasrtaju ili bi lav dobio šapom po glavi, ili bi medvjed najebo. a sad ako lav i dobi po glavi pitanje je može li medvjed brzo reagirati i to završiti, po meni ne, i jedino bi da svakim nasrtajem lav zajebe mogao ga izmoriti i pobijediti.no to je very unlikely.

Germa
25.02.2008., 22:11
medvjed, naravno...svatko tko je glasao za lava je jednostavno retaj...prosto ko pasulj...pa i jebena gorila bi slomila kičmu lavu, a kako tek neće mrcina od mede :mirko:
o polarnom medvjedu da i ne govorim, najveći kopneni predator bi se kao trebao lava bojati...joj :rofl:

Lunatt
25.02.2008., 22:13
a medvjed mi djeluje onako trom.

Pa i je trom. Zato kad udari ce bit laku noć Simba.

IcedEarth
25.02.2008., 22:16
medvjedi su jako eksplozivni za svoju kilažu

jeste li ikad vidili kako to izgleda kad se dva medvjeda pobiju

toliko su brzi, reka bi čovik da imaju 50 kg, a ne 600

j.a.
25.02.2008., 22:19
hmm da :kava:

supergi
25.02.2008., 22:24

:s :s :s :s
Ma medo bi prožvakao lava!

Germa
25.02.2008., 22:25
http://youtube.com/watch?v=Ob_oD1IsYbE

polarni medvjed razara mrcinu od morža, a ispušio bi od lava od kojih 250 kila :lol:

LO1969VE
25.02.2008., 22:28
..u prvom nasrtaju ili bi lav dobio šapom po glavi, ili bi medvjed najebo.
no, po tvom - sve ovisi o medvijedu ako slucajno kiksa.. no vjerujem da bi ga međed sam tak odhrvao od sebe.

medvjed, naravno...svatko tko je glasao za lava je jednostavno retaj...prosto ko pasulj...pa i jebena gorila bi slomila kičmu lavu, a kako tek neće mrcina od mede :mirko:
o polarnom medvjedu da i ne govorim, najveći kopneni predator bi se kao trebao lava bojati...joj :rofl:
:top:

:rofl::cerek:

j.a.
25.02.2008., 22:28
da završimo raspravu, medvjed bi navjerovatnije iskoristio u potpunosti svoju izdržaljivost i pobjegao lavu otrčivši maraton nakon što čuje lavlju riku :kava:

LO1969VE
25.02.2008., 22:48
kategorizirajmo .......lav nema šanse pored polarnog medvijeda:kava:

lav(cca250kg),
grizli(cca350kg)
http://shrani.si/t/Z/Lj/kFO1oaL/captive-male-lion-l.jpg (http://shrani.si/?Z/Lj/kFO1oaL/captive-male-lion-l.jpg) Vs. http://shrani.si/t/M/BD/3wbITmgs/x134149892479405710.jpg (http://shrani.si/?M/BD/3wbITmgs/x134149892479405710.jpg)

prvo moramo analizirati dvoboj izmedju lava i polarnog medvijeda..koliko vidim lav dost puši gledajuci anketu..
..stoga bilo bi dobro da napravimo usporedbu krizanca lava i tigra- liger

dakle
liger(cca800kila) - mozemo ga nazvati 'lavom'
polarni medvijed(cca800kila)
http://shrani.si/t/T/T7/3JT6L3bf/liger.jpg (http://shrani.si/?T/T7/3JT6L3bf/liger.jpg) Vs. http://shrani.si/t/3m/k9/2wkK4bG9/polar-bear-watching-and-.jpg (http://shrani.si/?3m/k9/2wkK4bG9/polar-bear-watching-and-.jpg)
koliko vidite mase su izjednacne.. sta sad mislite tko je jaci?:confused:

Limeni Nos
25.02.2008., 22:51
ne da mi se čitati rasprave

ali samo po nekoj logici i zaključivanju ovako od oka, ja sam definitivno za medvjeda.
medvjed je najjači ikad :s

Josey_Wales
26.02.2008., 10:48
Mama puma protiv Grizzly-ja.... Dobro je jedna forumasica rekla, dirni u mladunce i onda ces vidjeti svoga Boga...

http://youtube.com/watch?v=h7MuFDVEUro&feature=related

Freek
26.02.2008., 11:16

teško je udarit nešto što je dva puta brže od tebe...

LO1969VE
26.02.2008., 11:27
pogledajte ovdje medvijeda..kad se digne na noge i pocme hodati..pa koja ga se zivotinja onda ne bi bojala! izgleda kao 'ojacani covijek'
http://youtube.com/watch?v=E-ByFv5pGdA&feature=related

j.a.
26.02.2008., 16:45
kategorizirajmo .......lav nema šanse pored polarnog medvijeda:kava:

lav(cca250kg),
grizli(cca350kg)
http://shrani.si/t/Z/Lj/kFO1oaL/captive-male-lion-l.jpg (http://shrani.si/?Z/Lj/kFO1oaL/captive-male-lion-l.jpg) Vs. http://shrani.si/t/M/BD/3wbITmgs/x134149892479405710.jpg (http://shrani.si/?M/BD/3wbITmgs/x134149892479405710.jpg)

prvo moramo analizirati dvoboj izmedju lava i polarnog medvijeda..koliko vidim lav dost puši gledajuci anketu..
..stoga bilo bi dobro da napravimo usporedbu krizanca lava i tigra- liger

dakle
liger(cca800kila) - mozemo ga nazvati 'lavom'
polarni medvijed(cca800kila)
http://shrani.si/t/T/T7/3JT6L3bf/liger.jpg (http://shrani.si/?T/T7/3JT6L3bf/liger.jpg) Vs. http://shrani.si/t/3m/k9/2wkK4bG9/polar-bear-watching-and-.jpg (http://shrani.si/?3m/k9/2wkK4bG9/polar-bear-watching-and-.jpg)
koliko vidite mase su izjednacne.. sta sad mislite tko je jaci?:confused:

o čem ti pričaš? tebi je kriterij ko je jači, taj ko je deblji? a d aikaj znaš znao bi da bi liger izgubio u šori od lava, tigra i bilokog drugog. imaš net malo si izguuglaj.
a anketa je sigurno presudni faktor u tome ko će dobiti :bonk:

Stipe23
26.02.2008., 18:14
ako misliš da bi to trajalo iznad 15 min, onda neznam kaj da ti kažem. a medvjed mi djeluje onako trom.

Da, totalno, i trom, i spor, i nema spretnost, sve kaj ste naveli.

Zato se i može uzverat na najviše drvo u šumi koje može podnijet njegovu težinu ili zveknut ribu koja pliva u vodi kad je gladan. :D

-Stipe

LO1969VE
26.02.2008., 18:22
a d aikaj znaš znao bi da bi liger izgubio u šori od lava, tigra i bilokog drugog. imaš net malo si izguuglaj.

opet razmisljas srcem:kava: ..apsudrno mi je lava usporedjivati s polarnim medvijedom. lava usporedjujte s grizlijem,, a predstavnik lava u visoj(po kilogramima) kategoriji jest glavom i bradom - liger.

j.a.
26.02.2008., 19:07

Zato se i može uzverat na najviše drvo u šumi koje može podnijet njegovu težinu ili zveknut ribu koja pliva u vodi kad je gladan. :D

-Stipe
da, penjanje na drvo bi mu moglo koristiti :top:

j.a.
26.02.2008., 19:08
opet razmisljas srcem:kava: ..apsudrno mi je lava usporedjivati s polarnim medvijedom. lava usporedjujte s grizlijem,, a predstavnik lava u visoj(po kilogramima) kategoriji jest glavom i bradom - liger.
po tvome je najača životinja na svijetu slon, pa s tobom nema kaj razgovarati :W

Pepy the Killer
26.02.2008., 19:17
ligeri kao žive u divljini ili?:rolleyes:

cipal
26.02.2008., 19:41
Blek stena je golim rukama ubija i medu i lava i krkodila, A nilskog konja bi vjerovatno pojeo za marendu
A da ne govorimo o Čaku i Žaku...

Gestapo
26.02.2008., 19:52
juzna amerika definitivno..tak da budu izjednaceni. daj ti nabavi kaveze..a ja bum u rijeci sredio nekakav brodić.:kava:

Ma kaveze imam doma sam me moras doc otkljucat, pa da ih iskoristimo u bolje svrhe.:mig:

-Stipe

Trom, spor? Ah da lav bi ga sigurno silnim bijegom izmorio, ko ce lovit papka.:D

da završimo raspravu, medvjed bi navjerovatnije iskoristio u potpunosti svoju izdržaljivost i pobjegao lavu otrčivši maraton nakon što čuje lavlju riku :kava:

Otrcao bi moj kuratz. :mig:

A medvjed kao nije izdrzljiv. :rofl: Eh kako god da okrenes medo bi pobjedio. U slucaju da u strahu pobjegnu jedan od drugog, ili odustajanja borbe medo bi zbog puno duljeg zivotnog vijeka bio pobjednik. Nije on kao lavice ili hijene da odmah pobjegne, ima brate da ga izudara njeznom sapicom. A ona griva moze kasnije posluziti kao krasan tupe.:)

LO1969VE
26.02.2008., 19:56
ligeri kao žive u divljini ili?:rolleyes:

to se i ja pitam..potpuna mi e nepoznanica. po snimkama s youtubea cini se da ih u najcescem slucaju ljudi krizaju(lav+tigrica il obrnuto).

...no...ako je liger spontano odrastao u prirodi, onda vec moze biti konkurencija polarnom medvijedu.

turbina
26.02.2008., 20:25
Mislim da bi medvjed dobio tu borbu.
Teška srca to priznam jer su mi lavovi nekak draži. :D

to se i ja pitam..potpuna mi e nepoznanica. po snimkama s youtubea cini se da ih u najcescem slucaju ljudi krizaju(lav+tigrica il obrnuto).

...no...ako je liger spontano odrastao u prirodi, onda vec moze biti konkurencija polarnom medvijedu.

Kolko ja znam ligera baš i nema u prirodi. Tigrovi i lavovi ne žive na istom staništu (izuzev zoo vrt).
Inače liger nebi bio konkurencija mom cucku :zubo:, a kamoli medvjedu jer ima nekih problema pa nije nešto pretjerano agresivan.
Nažalost. :D

zoran k
26.02.2008., 20:30
Jedna djevojka kaže: pobjedit će medvjed, jer lav je ipak maca :cerek:

supergi
26.02.2008., 20:42
Mislim da opcenito da bi lav fasovao ali opet ovisi o vrsti mede, jer postoje i neki mali medeki ali bilo koji malo veci medo bi razbio lava!

Peckham
26.02.2008., 20:44
Panter bi ih sve prebio =D

LO1969VE
26.02.2008., 21:20
Mislim da opcenito da bi lav fasovao ali opet ovisi o vrsti mede, jer postoje i neki mali medeki ali bilo koji malo veci medo bi razbio lava!
potpisujem. cijelo vrijeme govorim o tome. -dakle.. treba ih prvo kategorizirati, a tek onda usporedjivati:kava:

Panter bi ih sve prebio =D
u to sam siguran:D

Stipe23
26.02.2008., 21:56
potpisujem. cijelo vrijeme govorim o tome. -dakle.. treba ih prvo kategorizirati, a tek onda usporedjivati:kava:

Ma je, ziher, potrebna je detaljna kategorizacija medvjeda i lava...
Pa ne pita se jel auto brži od motora.
Medvjed je jači od lava.

-Stipe

dioclet
26.02.2008., 22:24

Inače se zna da lavica lovi ručak i večeru za lava i on prvi jede sve dok se ne naždere.
Tek onda ona smije jesti :s

e, to je čovik :s

Pepy the Killer
28.02.2008., 14:44

da.o tome se radi.

liger koji je uzgojen kod ljudi i odrastao u staništu gdje mu ljudi sve pružaju nebi imao šanse protiv mnogih predatora iz divljine,medvjeda da ni ne spominjemo. nezna se ni vode sam napiti a kamoli boriti se :D

Josey_Wales
29.02.2008., 18:40
da.o tome se radi.

liger koji je uzgojen kod ljudi i odrastao u staništu gdje mu ljudi sve pružaju nebi imao šanse protiv mnogih predatora iz divljine,medvjeda da ni ne spominjemo. nezna se ni vode sam napiti a kamoli boriti se :D

Uskrati mu jelo nekoliko dana pa ces vidjet promjene...

P.S. Samo nemoj biti blizu...

Mated
01.03.2008., 01:07
tigar (http://www.youtube.com/watch?v=bHRE56dOQvA):s

black steal
08.03.2008., 15:22

ja sam čuo da neki medvjedi trče isto brzo kao konj

clint 123
08.03.2008., 16:32

:top: slažem se apsolutno sve je rečeno,lav bi imao jako male šanse,medvjed bi ga brzo:mljacko:

Hiperaktivo
09.03.2008., 22:30
Inace baš sam neki dan gledao dokumentarac jedan i navodno tigar izbije lava bez beda :(

btw medvjed je pi?ka http://www.youtube.com/watch?v=h7MuFDVEUro&feature=related

j.a.
09.03.2008., 22:32
taj domunetarac koji si gledao ne vrijedi pišljivog boba :kava:

9ak
10.03.2008., 09:02
Inace baš sam neki dan gledao dokumentarac jedan i navodno tigar izbije lava bez beda :(

btw medvjed je pi?ka http://www.youtube.com/watch?v=h7MuFDVEUro&feature=related

Da je medvjed imo ozbiljnu namjeru, osim malo znatiželje, ne bi puma dugo bila živa.

doomo94
29.03.2008., 19:06
medvjed je jaci..
ali tigar bi pojeo lava,lavicu,pumu,panteru i onda bi se medvjed usro i pobjego :)
u svakom slucaju medvjed je jaci

doomo94
29.03.2008., 19:08
tigar (http://www.youtube.com/watch?v=bHRE56dOQvA):s

tigar je najjaci..svima jebe mater pa nek govore da je lav kralj zivotinja ali tigar bi ga pojeo

j.a.
29.03.2008., 19:15
bi, bi, samo najvjerovatnije bi pobjego od fajta :mig:

Gestapo
29.03.2008., 19:36
Inace, prije nekoliko desetljeca nisam ziher brijem u americi odrzavale su se borbe zivotinja. Prvo se borili grizliji protiv bikova i grizliji bi uvijek izasli kao pobjednici. Zbog lakoca pobjeda ubrzo su da se malo poboljsaju ulozi dofurali lavovi. Iako su ljudi mislili da ce borba ispasti drugacija nego sa bikovima to nije bio slucaj, grizli je bas kao i bika udarcem sapom u podrucje oko vrata, ramena cime bi ih oslabio, usmrtio protivnika. :kava:

j.a.
29.03.2008., 20:01
priče starih partizana? :kava:

Gestapo
29.03.2008., 20:11
priče starih partizana? :kava:

Pa naravno, Kalifornija ih je srecom prepuna. :kava:

j.a.
29.03.2008., 20:26
očito :kava:
a i naivaca ima posvuda :kava:

Jim32
30.03.2008., 08:40
Lav je brži i okretniji od medvjeda... Popel bi se na njega i zgrabil ga za vrat... Nema više medeka...

Johnny_B.
30.03.2008., 12:19
da.o tome se radi.

A šta, ti misliš samo zato što je liger odgojen u neprirodnom okruženju, i nastao križanjem u nekom labosu, da nema prenesene one gene koji kažu da se mora boriti kako bi opstao u divljini...? Svi znamo kako preživljavaju lavovi i tigrovi, i kakve instinkte imaju i koji su im urođeni geni. Pa sad kad spojiš to sve zajedno, i izuzmeš gen za sprečavanje rasta (kao što smo čuli!) šta dobiješ...? 450-550 kila životinju ogromnog rasta sa instinktima dvojice među najbrutalnijim ubojicama naše lijepe planete. A kao što je i Josey rekao, uskrati mu hranu na par dana, ili mu pokaži da mu je život u opasnosti, pa ćeš vidjeti tko bi a tko ne bi imao šanse.
On topic- Iako obožavam sve vrste mačaka, ponajprije lavove i crne pantere, nekako mi je logičnije da takva borba završava neriješeno sa nebrojeno velikom količinom rana s jedne ili druge strane, gdje jedan od suparnika s vremenom ugine od zadobivenih. Svaka životinja ima svoj način borbe, i svoju urođenu sposobnost i ubojitost, ali i medvjedi i lavovi ipak znaju kad je dosta...

Johnny_B.
30.03.2008., 12:24
taj domunetarac koji si gledao ne vrijedi pišljivog boba :kava:

S jedne se strane moram složiti s tobom, i sa još jednom osobom koja je rekla "...da je medo imao neke ozbiljnije namjere osim znatiželje..." ali ipak taj isti video pokazuje, ne samo na ovom primjeru, kako životinje imaju instinkt koji kaže da će netko braniti svoj ili život svojih mladunaca pod cijenu smrti, i iako neki misle da životinje ne razlučuju ništa kad su gladne, još uvijek mogu shvatiti da im se ponekad ne isplati dovoditi vlastiti život u opasnost ako stvarno nije prijeka potreba.

vdis10
30.03.2008., 12:46
Grizzly je daleko najjaci, ebiga prejak je za svih.

Johnny_B.
30.03.2008., 14:41
tigar je najjaci..svima jebe mater pa nek govore da je lav kralj zivotinja ali tigar bi ga pojeo

Malo si u krivu, ali nema veze, ovdje se ionako velika većina nahodi prema osobnoj simpatiji ka određenoj životinji. Nitko na ovim snimkama ne gleda starost i veličinu određenih životinja, tako da ne možemo uspoređivati mladog medvjeda i odraslog lava, ili odraslog tigra i mlađeg lava/lavice, kao što ne možemo uspoređivati ni razliku u svladavanju plijena između polarnog medvjeda i čopora lavica... :mig:

DancingBear
30.03.2008., 20:17
DancingBear bi ih sve pojeo.

zidd
31.03.2008., 16:56
Ma boolan medvid je puno jači zbog onih svojih kandži i kad se protegne na noge viši je od tri metra, vrlo je živčan pa kad ga raspizdiš on popizdi

/unwritten/
31.03.2008., 20:48
bik je najjači :kava:

marlboro men
31.03.2008., 21:06
Lav nema šanse. Jedina opcija mu je ugriz kojim nije u stanju trenutno usmrtiti a samo tako može izbjeć šamarčinu od medvjeda. Medvjed nema slabe točke u takvom sukobu.
Medvjeda može zaribat samo zec i to ako dođe nenapušen sa punim spremnikom u uziju + još jedan rezervni :D

kuroishijin
31.03.2008., 21:22
Hm kada smo kod snage, drskosti, hrabrosti i agresivnosti žderonja nema premca u životinjskom svijetu...Bez problema otme hranu od najvećeg grizlija...

Ovako to stručno opisuju:

The Wolverine is a tremendous character…. a personality of unmeasured force, courage, and achievement so enveloped in a mist of legend, superstition, idolatry, fear, and hatred, that one scarcely knows how to begin or what to accept as fact. Picture a Weasel—and most of us can do that, for we have met that little demon of destruction, that small atom of insensate courage, that symbol of slaughter, sleeplessness, and tireless, incredible activity—picture that scrap of demoniac fury, multiply that mite some fifty times, and you have the likeness of a Wolverine.

http://www.animalpicturesarchive.com/view.php?tid=2&did=28716

motorheadbanger
01.04.2008., 06:02

potpisujem :rofl::rofl::top::s

rockyxxx
01.04.2008., 06:40
Lav je pičkica. Mislim ipak da bi realnije bilo postavit TIGRA vs. MEDVJEDA.

doomo94
03.04.2008., 11:20
Lav je pičkica. Mislim ipak da bi realnije bilo postavit TIGRA vs. MEDVJEDA.

tako je:top:

verrazano
04.04.2008., 08:48
Najjči fajt bi bio medvjed+krokodil vs nilski konj.
Naravno da bi hypo rasčetvorio obojicu:top:

dioclet
04.04.2008., 13:36
Medvid je jači

evo kako razvaljuje pumu, a tako bi i ostale mačke

http://uk.youtube.com/watch?v=E-ByFv5pGdA&feature=related

rockyxxx
04.04.2008., 14:32
Medvid je jači

evo kako razvaljuje pumu, a tako bi i ostale mačke

http://uk.youtube.com/watch?v=E-ByFv5pGdA&feature=related

Nije još medo vidio tigra. (ne one koji su pred 10 god bili u ZOO u Maksimiru)

Dr.Phil
04.04.2008., 20:26
A šta, ti misliš samo zato što je liger odgojen u neprirodnom okruženju, i nastao križanjem u nekom labosu, da nema prenesene one gene koji kažu da se mora boriti kako bi opstao u divljini...? Svi znamo kako preživljavaju lavovi i tigrovi, i kakve instinkte imaju i koji su im urođeni geni. Pa sad kad spojiš to sve zajedno, i izuzmeš gen za sprečavanje rasta (kao što smo čuli!) šta dobiješ...? 450-550 kila životinju ogromnog rasta sa instinktima dvojice među najbrutalnijim ubojicama naše lijepe planete. A kao što je i Josey rekao, uskrati mu hranu na par dana, ili mu pokaži da mu je život u opasnosti, pa ćeš vidjeti tko bi a tko ne bi imao šanse.
On topic- Iako obožavam sve vrste mačaka, ponajprije lavove i crne pantere, nekako mi je logičnije da takva borba završava neriješeno sa nebrojeno velikom količinom rana s jedne ili druge strane, gdje jedan od suparnika s vremenom ugine od zadobivenih. Svaka životinja ima svoj način borbe, i svoju urođenu sposobnost i ubojitost, ali i medvjedi i lavovi ipak znaju kad je dosta...

M2 bi imo šanse:D (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Machine_gun_M2_1.jpg)

LO1969VE
08.04.2008., 21:09
M2 bi imo šanse:D (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Machine_gun_M2_1.jpg)

mislim da bi moglo upalit:mudri:

Plavi Lav
02.06.2008., 14:58
Ajmo pa lav je jači...
Makar nije ni međed za baciti :zubo:

LO1969VE
02.06.2008., 16:05
jedino lavica moze biti jaca. jer ako međed copi mladunca..jao njemu..ova bi ga ziher razdrapala.

Anton
02.06.2008., 16:31
Samo je verrazano spomenuo životinju koja bi uistinu ubila obje ove, bez problema.
Nilski konj.Inače mirne životinje, koje se mogu pretvoriti u manijakalne ubojice ako im se nešto nađe na putu.
Teški su preko 3 tone i mogu potrčati 30 km/h.Koža im je toliko čvrsta i debela da lav uopće ne može zariti niti pandže niti zube u nju.
Tako da, nije mi jasno čemu dilema, kada bi ih hypo raščetvorio oboje, zajedno.:D

marko356
02.06.2008., 20:10
This poll will close on 19.11.2010. at 10:29 :s:lol:

btw glasa san za lavicu:mig:

LO1969VE
02.06.2008., 21:05
Samo je verrazano spomenuo životinju koja bi uistinu ubila obje ove, bez problema.
Nilski konj.Inače mirne životinje, koje se mogu pretvoriti u manijakalne ubojice ako im se nešto nađe na putu.
Teški su preko 3 tone i mogu potrčati 30 km/h.Koža im je toliko čvrsta i debela da lav uopće ne može zariti niti pandže niti zube u nju.
Tako da, nije mi jasno čemu dilema, kada bi ih hypo raščetvorio oboje, zajedno.:D

sve to stoji, al problem je sto hypa nema u anketi. ali skuzio sam te sto si htio reci.

This poll will close on 19.11.2010. at 10:29 :s:lol:
:s:s:s

Grunf
02.06.2008., 23:10
Na Discoveryu je bila simulacija borbe životinja. Borili su se medvjed i čini mi se tigar pa ga je medvjed raščetvorio. Isto tako je bila borba nilskog konja s nekom životinjom pa je nilski konj pobijedio.

dubliner
02.06.2008., 23:18
medvjed:kava:

Mirčo
04.06.2008., 18:27
medvjed rulez

Aaron McLoughlin
04.06.2008., 21:17
Medvjed rula

Nego , zapravo sam ovdje došao jer je ovo jedini topik kojeg ona crna mačketina nije zaspamala :s
Ah , ko doma... home sweet home

nero
04.06.2008., 21:18
Sad si nam otkrio poziciju! Imam osjećaj da dolazi.......

LO1969VE
05.06.2008., 11:50
ok. jasno nam je da medvijed najjaci u anketi.
...
http://imageupload.com/out.php/i125544_1.JPG

sad samo preostaje da li ga legendarni balkanski čak noris - Dr. kiropraktike Ante Pavlovic svojom voljom, temperamentom i saibabinim tehnikama moze zašorati? ..za one koji ne znaju tko je on - http://www.youtube.com/watch?v=gbMEk2i0uPY

The Satyr
08.06.2008., 01:15
e kojeg se tu spama nađe od ljudi koji jedva da su s fizikom raščistili, a kamoli s biologijom :D

1. lav je kralj džungle, ali medvjed je kralj zvijeri. s obzirom da je lav zvijer, medvjed je čak i u narodu iznad njega.
2. e vi svi koji velite da je medvjed vreća sala odite u zoološki vrt i pogledajte medvjeda kak se ponaša, a kak se lav ponaša. lav samo leži i ljenčari, ima pužletinu i krmežljaste oči, a medvjed ima masu, ali mišićnu masu a ne salo i okretniji je ne znam koliko puta... a o fizičkoj snazi mislim da nema rasprave

enivej, da, glasam za međeda i to ličkog :D

Russian Tsar
08.06.2008., 08:24
medvjed je car

barmen jitro
26.04.2012., 10:57
Zanimljiv video na linku Grizzly Bear vs Tiger Fight - Ultimate Fighter Revealed, grizli destroy tiger, u nekom su valjda zoo bili. Šteta što nisam copy link, ima čini mi se još 3 scene s drugih viea, gdje medo ubija tigra i lava...hbg životinjska posla :503:

dr.sicky
29.04.2012., 14:18
po meni međed mrki.