PDA

View Full Version : Beograd

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

Thresholder
16.12.2005., 16:03
BO81 kaže:
Hotel ,,Prag" se nalazi u ulici Narodnog Fronta, tj. u samom centu grada. Adresa hotela je: www.hotelprag.co.yu

Hotel Royal se nalazi u blizi Kalemgdana, 14 km od aerodroma, dakle, nesto dalje od centra. Adresa je: www.hotelroyal.co.yu

Oba hotela imaju po 3 zvezdice. Na stranici Praga pise da je u ulici Kraljice Natalije, a ne u Narodnog fronta... ali je valjda i jedno i drugo tocno, jer ima masa ulica na kojima je istaknut i stari i novi naziv ulice... Ali se na slici na njihovom webu vidi da je hotel na krizanju ulica - s Balkanskom ulicom.

Iako je centar BG puno veci od centra od centra ZG, ucinit cu usporedbu pa bi Royal ili Prag bili na udaljenosti od centra BG kao recimo Sheraton u Draskovicevoj u ZG (ili cak i blize).

Alter Ego No.1
16.12.2005., 16:22
Da ne nagadjate vise (http://www.planplus.co.yu/s/bg.asp)
Hotel Prag (http://www.planplus.co.yu/s/ppsrc.asp?Grad=mBg&Tekst=hotel+prag&I1.x=20&I1.y=13)
Hotel Royal (http://www.planplus.co.yu/s/ppsrc.asp?Grad=mBg&Tekst=hotel+royal&I1.x=17&I1.y=13)

HoldenCaulfield
17.12.2005., 09:50
Za jevtiniji smestaj pogledajte ovde (http://www.belgradeinsideout.com/hostels.htm)

Thresholder
18.12.2005., 13:51
HoldenCaulfield kaže:
Za jevtiniji smestaj pogledajte ovde (http://www.belgradeinsideout.com/hostels.htm)
Nisam htio ici u dormitory nego samo u 1/1 (jednokrevetnu) sobu pa sam putem do Royala svratio u hostel Star, Kolarceva 3 (http://www.hostels.com/en/availability.php/HostelNumber.11440). Nista tamo osim nekakve banke nije bilo!
Pa sam iz hotela negdje dobio telefon na taj "hostel", ali su mi tamo rekli da to nije klasican hostel nego privatni smjestaj te da BG uopce nema registrirane dakle legalne hostele. :confused:

frikusha
18.10.2006., 19:37
pitanje: moze li se ikako od zagreba do beograda doci avionom, a da to nije privatni charter?

Stefan1
18.10.2006., 19:58
Centavia 24.10 krece sa letovima BG-ZG, cini mi cene se od 70 eur pa navise.
http://www.centavia.com/v3/index.php?lan=sr

medo101
18.10.2006., 21:03
Centavia 24.10 krece sa letovima BG-ZG, cini mi cene se od 70 eur pa navise.
http://www.centavia.com/v3/index.php?lan=sr

ne kreće :hekla:

miloshz
19.10.2006., 21:32
kao po obichaju. :(

***mala***
13.11.2006., 15:55
samo cu vam reci da nigde u svetu provod nije kao u Beogradu.. Izlazila sam po Srbiji, Hrvatskoj, Budimpesti, Engleskoj, Italiji i da ne nabrajam dalje ali verujte kako mi znamo da se provodimo ne zna niko.. svakako preporucujem nocni zivot ako neko dodje :)

miloshz
13.11.2006., 15:58
mala... dobar vic o nightlife u BGD. ;)

dudu
23.11.2006., 15:40
bio sam prošlo proljeće tjedan dana u beogradu, a ovu jesen 5 dana u sarajevu. nakon dva dana ludiranja i pjančevanja, gradovi su mi dosadili i ostalih par dana sam se uglavnom dosađivao. ajde još beograd, koji bar sliči na nešto, ali sarajevo je fakat katastrofa i tamo se ne mislim više vraćat.

nakon ovih posjeta mogu vam hladne glave reći da je bilo kakva usporedba ova dva grada sa zagrebom je smiješna. zagreb je po svemu bar 10 godina ispred i za dobro svih zagrepčana je da se uspoređuju i natječu s budimpeštom, bečom i pragom, a ne beogradom i sarajevom.

vinc
24.11.2006., 20:53
ja bil u beogradu pretprošli vikend..išli smo vlakom, povratna je 140 kn
odsjeli smo u sleepwell hostelu. hostel je zapravo veliki stan, kaj nas je u prvi čaš malo iznenadilo, al sad da mogu birati opet bi ga izabral
ekipa koja radi je skroz pristupačna, spreman pomoći i sl.. hostel se nalazi u samom centru i noćenje je 10 €

nismo imali neugodnih situacija s obzirom da smo hrvati, baš suprotno
ljudi su općenito pristupačniji i ljubazniji nego kod nas, što se lako vidi i na samoj granici ( naši policajci niti ne pozdrave, dok ovi pozdrave, zahvale i sl.)
nisam ništ očekival pošto se nisam puno unaprijed informiral, tak da me sam izgled beograda vrlo iznenadil..baš je monumentalan, podsijeća na ostale srednje europske metropole

izlazili smo u klubove di svira elektronska glazba: plastic, planet biggz, skc ( nekaj ko naš otv )
planet biggz je malo van grada, cijeli jedan kat neke stare zgrade, pruža se pogled na beograd.. zanimljivo;)

događanja u srbiji: http://www.chillout.co.yu/

Cool
30.11.2006., 13:18
Zagrebcanin u Beogradu

Nakon dugo vremena još jedan post u kategoriji putopisi. Jedno dugo planirano putovanje u jedan grad o kojemu se u ovim krajevima dosta govorilo zadnjih osamdesetak i više godina.
Krenuo sam u Beograd na neki način ipak opterećen prošlošću, makar u svom kako političkom, tako i stručnom habitusu, nikada nisam vjerovao u kolektivnu krivnju. Pa iako sam oduvijek bio svjestan da ratove izazivaju grupe elitističkih pojedinaca, a ne narodi, ipak mi nije bilo svejedno što su to srbi. Imao sam puno predrasuda. Srećom, nijedna se nije potvrdila.
Na put krenusmo u četvrtak u sumrak. Propisno sjeban svojom situacijom na poslu, nervozno sam se otisnuo u mrak autoceste koja se nekada zvala „Bratstva i jedinstva“. Uvijek me fascinirao život na cesti, ljudi prolaznici na benzinskim postajama. Nekako mi se činilo da kako smo se primicali istoku, noć postaje sve tamnija, a poslije Županje kao da idemo u nepoznato, dok pored nas ostaju gusto drveće šume Spačva. Predrasude, predrasude. Prelasci granica, kako god često bili samo formalnost, uvijek su neugoda, jer mi se uvijek čini da me netko promatra. Naposlijetku smo stigli do svog odredišta.
Beograd je kada se riješimo predrasuda i hipoteka prošlosti, jedno legendarno i mitsko mjesto.
Treba mi soba da primim pet hiljada ljudi sa dignutim čašama.
To je Beograd koji znam iz legende, u kojem su stvarali Milan Mladenović i Vlada Divljan. I pravili tulume (žurke) o kojima se i danas priča. Metropola bivše države koja je nekada živjela punim plućima i razuzdanim životom, onaj grad romantično portretiran u „Mi nismo anđeli“, i još u davnoj seriji „Grlom u jagode“. Grad čiji su stanovnici one mračne 1991. spavali izvan svojih domova, barem oni koji su radije bili proglašavani dezerterima nego da ih se pošalje u bezuman rat koji je izazvala generacija njihovih roditelja, i s kojime nisu imali ništa. Beograd koji se razbježao po svijetu, onako kako je Vladimir Arsenijević to opisao u svom sjajnom romanu „U potpalublju“, i koji se poput Vlade Divljana radije odlučio za egzil.
I konačno grad koji je 1999. doživio nužnu katarzu kroz NATO-ove bombe i nerede na ulicama koji su srušili diktatora- psihopata.
Ljudi iz gradova.
Iako to više nije onaj grad koji sam opisivao, ipak, nisam se nimalo razočarao. Lud grad. Pun života. Smješteni u iznamljenom stanu na Skadarliji, romantičnoj četvrti uskih ulica, brzo sam se uvjerio u svu dinamičnost beogradskog noćnog života. Birtije rade do kasno u noć (pa i u četvrtak), ulice pune ljudi, kudgod da pogledaš nešto se događa. Život u Beogradu se vrti od 0-24, akcija nikada ne prestaje. Kao značajno turističko obilježje toga prenabrijanoga grada, čine mi se brojni i suludi taksisti koji jurišaju okolo cijelu noć i nije ih problem zahaltati. Gdjegod stajali, već će se neki pojaviti, i uz brutalnu vožnju pričati o tome kako ih je 7.500 u gradu, duplo više nego u Parizu, kako je trebalo investirati u infrastrukturu a ne u bratstvo i jedinstvo. Brzo skuže (kao i svi) da si iz Hrvatske, i raspituju se kako je u Zagrebu i kad bumo u Europu. U gradu gdje je promet tako sulud, gdje se vozi toliko krntija okolo, i gdje se poprilično i krade, preporučljivo je auto ostaviti u plaćenoj garaži, pa taksi je zaista jeftin.
Važnije obilježje grada su beograđanke. Nikada nisam vidio tako puno prekrasnih i dotjeranih žena. Možda sam imao predrasuda prema njima, ali srpkinje su uistinu lijepe, i poprilično kokete. A bogami vole se i oskudno obući, tako da i u ove jesenske dane puno otkrivaju. Srećom, bio je to vrlo topao vikend. Zaljubiti se u srpkinju i dovesti ju doma? Hmm? Mislim da to još uvijek ne bi bilo dobro prihvaćeno.
Ugostiteljska ponuda je stvarno velika, od prepunih jazz-barova do famoznih splavi na Savi (na kojima, uzgred rečeno, uopće nisam bio), i vrlo zanimljivih kuća pretvorenih u birtije, gdje možete od podruma do tavana sjediti po raznim prostorima i piti. Hrana ukusna i nezdrava (pljeskavice na hiljadu načina). Osim domaće, iz svake birtije se čuje i hrvatska glazba.
Kuća cveća je još uvijek gdje je i bila, a njen glavni eksponat (baš i ne odgovara istini reči stanovnik) je i dalje tamo gdje je i bio. Cijeli kompleks je prepolovljen na pola, nakon što je dio razjeban u bombardiranju, tako da jedino ostaje sama kuća i jedan muzej naroda i narodnosti Jugoslavije. Osim nas dvojice hrvata, ponešto slovenaca dolazi odati počast globalnom hohštapleru i jednom od najvještijih igrača u povijesti politike. Dok je bilo Tita, bilo je i shita. Osim mnogih loših stvari koje je napravio, bilo je ipak više pozitivnih, gdje ubrajam i Ustav SFRJ iz 1974. koji nam je dao mogućnost da krenemo svojim putem. Danas nema više počasne straže, kompleks je čist ali zastario, prodaje se neki jadan merchandising,
(smješna je stvar što su za slovence drugačije cijene) a na vratima muzeja stoji autentični „kustos“ koji nam se predstavio kao „Ludak iz kuće cveća“ te s nama podijelio svoja stanovišta o raspadu Jugoslavije i životu u ovim krajevima.
Beograd je manje prljav od Bruxellesa, ali oblak smoga koji se nadvija nad prometnicama djeluje stvarno prijeteće. Prometno ludilo poput beogradskog još nikada nisam vidio, kršenje svih prometnih propisa je normalna stvar, a kao pješak treba biti vrlo oprezan jer ovdašnji se baš i ne zaustavljaju pred zebrama.
Par godina za nas...
Nakon suludog i razuzdanog Beograda, nije se lako vratiti u sumorni i sterilni Zagreb i njegovu radnu svakodnevicu. Ono što mi se ne sviđa u Zagrebu u zadnje vrijeme je to što mi se čini kako to postaje zaista sterilan grad. Zagreb kroz izgradnju svih silnih poslovih prostora i rastuću gužvu uskoro će postati grad robota, likova koji nose fina odjela i aktovke, rade 10 sati na dan u nekoj od modernih zgrada na Zavrtnici ili Radničkoj, kasnije teško zarađeni novac troše u nekome od shopping centara ili nekom finom restaurantu. Nije neka svjetla budućnost. Beograd još nije zahvatilo to stanje, zato je grad i dalje jedan veliki tulum. I neka tako i ostane, a mi ćemo rado navratiti. Nećemo se doseliti (tako dobar grad ipak nije), jer nam je unatoč svemu teško napustiti Zagreb. Ali ćemo sigurno opet doći.
Ovaj se post kuhao, kao što se i vidi, uz EKV...

http://aparatczyk.blog.hr/arhiva-2006-11.html#1621797407

Vorspiel
30.11.2006., 20:19
Cool...fakat dobar post:top:

medo101
30.11.2006., 21:46
svaka čast za putopis, ali....ne hvala, neka ga tamo daleko, daleko...iza tamnih šuma Spačve...

goredolje
03.12.2006., 14:14
Zagrebcanin u Beogradu
Imao sam puno predrasuda.
Imao sam ja predrasudu kad sam pocinjao citati ovo tvoje ;)
Sto se tice koji grad je kakav ... pa oni isto vole doci u ZG. Tudje je sladje.
Onu ludu voznju potvrdjujem ...

miloshz
03.12.2006., 22:14
da volim doci u ZG, volim! ;)

ovaj ti je napisao fin putopis, ali malko preteruje... kako god, zanimljivo napisano. ;)

beogradski vozaci jesu ludji od zagrebackih, ali su manje blesavi cak i od onih u kijevu ili budimpesti. ako hocete pravu ludnicu u saobracaju, pravac istambul, kairo, moskva, rio, ...! ;)

Cool
17.12.2006., 13:03
Belgrade - the White City, the “gateway between East and West,” the capital of the Serbia - for all its epithets, is just not a tourist destination. Every time I offer a friend back home a place to stay if they ever make it out here for a visit, I get the same response that goes something like: “Well, I’ve heard Vienna’s nice. Maybe we could meet there instead.”

The lack of readily available information about the city does not help much either. Until last year Belgrade was routinely left out of any Guide to Eastern Europe, from Lonely Planet to Rick Steves’, and current web-based info is not much better. The Belgrade Tourist Organization’s introductory English webpage, the first page listed when you google “Belgrade, tourism,” depicts the city as a blurry, blue-tinted skyline of low-lying, non-descript buildings (http://www.tob.co.yu/english/index.html).

I realize that Serbia’s recent past and the shadow it cast on perceptions abroad is a great contributor to this shortage of foreigners roaming the streets, map in one hand, camera in the other, but I think something else is at work too. Most potential foreign tourist don’t know why Belgrade would be a desirable destination. While London has its Westminster Abbey, world-class theater, and Big Ben; Paris its Eiffel Tower, French cuisine, and the Louvre; and Madrid its Royal Palace, bullfighting, and the Prado, what does Belgrade offer? The lineup of Kalemegdan, burek, and St. Sava’s Temple just doesn’t quite compete. But that’s part of Belgrade’s appeal - it’s unconventionality. What Belgrade lacks in roped off tourist attractions, it makes up for in an offbeat but intense energy.

When I first arrived, I was skeptical of this notion that Belgrade possessed some kind of energy or vibe that turns its visitors into life-long admirers. It sounded like a conveniently intangible substitute for beautiful architecture, world-class performances, or well-preserved historical landmarks (not to say that Belgrade has none of this, just none in abundance). Yet the longer I’ve been here, the more I’ve found the notion to hold true.
But what it is that sold me on Belgrade’s amorphous attraction I am not quite sure. Perhaps it’s the unpredictability of the city and its people, rooted in a blend of Serbian culture and astounding worldliness. For instance, my friends here, who instantly absorbed me into their circle with an openness Serbs are known for possessing, can generally be found most evenings lounging around their apartment, drinking cheap beer and belting out every word to a myriad of Serbian/Yugoslavian tunes. And though to my untrained ear the music sounds like a balkanized version of 80s pop-rock spiced up by the occasional ballad, I am told again and again that, “if you understand this song, you’ll understand Serbs (or alternatively Vojvodina, Yugoslavia, life, love, etc.).” Yet against the background of whirling Serbian lyrics, one, a student of theoretical mathematics, routinely quotes the poetry of Blake and Yeats, another regularly argues with me in almost perfect English about the questionable validity of the free-market as a global system, and the third, well he just rants about being a Hungarian, so maybe he's not the best example.

And while it may be futile to generalize about a city of two million from a sampling of only a handful, Belgrade as a whole bears a similarly strange blend of domestic and cosmopolitan sights and sound. Where else can you find both Radical Party protesters and a well-attended international film festival on the same street?

I am certainly not alone in my reaction to the city. I’ve yet to meet a foreigner here who didn’t love it, but I’ve also never met one who could quite articulate its appeal.

Perhaps it’s the indefinable quality of Belgrade’s lure that makes it such a hard tourist sell. How do you take a picture of a city’s energy? One fellow expat offered up Belgrade's beautiful women as a potential selling point for the city, and went so far as to suggest that they be featured in its next self-promotional tourism push. Besides the fact that the idea is only a few steps removed from the Russian mail-order-bride idea, I’m not sure it quite conveys the entirety of Belgrade’s draw.

Last year the New York Times featured the Serbian capital on the front page of its weekend Travel section. Writer Seth Sherwood sketched the city’s atmosphere through a description of its history, markets, bohemian district, and unmatched nightlife. Though he seemed to capture much of Belgrade’s multifaceted appeal to a foreign visitor, it took him over three full newspaper pages to do so.

But the very complexity that makes Belgrade’s appeal hard to reduce into bite-sized tourism slogans and postcard images, is exactly what makes Belgrade Belgrade. And though it may be selfish, I rather like being a token foreigner rather than one of the map-waving, camera-toting hordes found in Prague or Paris.

Link http://blog.b92.net/node/3367

On Magnolia
19.12.2006., 10:52
Dobar dan dobronamjernima,

bit ću s društvom u Beogradu krajem prosinca i početkom siječnja, i zanima me, od upućenih ljudi, nekoliko općenitih informacija:
preporuka birtija (ne narodnjačkih, ne ušminkanih, ne mafijaških, nego neke normalne klupske birtije);
gdje se dobro jede, i to po noći, gdje je najbolji pohani kačakavalj, roštilj, i slično;
mogućnosti prijevoza, koliko koštaju taksiji (tips&tricks welcomed), ima li noćnih autobusa, trolejbusa itd;
gdje se sve može dočekati Nova Godina, a da se ne mora skupo platiti, spremni smo i na ulicu, birtije, klubove i sl.
dobre knjižare po Bg, preporučite ako ima i kakva dobra znanstvena, ali isto tako i ove standardne;
šta sve treba vidjeti po Beogradu, a nije navedeno u uobičajenim vodičima
što treba izbjegavati po Beogradu, dakle neka opasna mjesta koja ne biste preporučili svojim prijateljima iz Hrvatske.

Najtoplije se zahvaljujem nekome tko dobro poznaje Beograd, i spreman mi je pružiti ove informacije.
Pozdrav, odgovorite što skorije.

Atanasije_Svilar
25.12.2006., 22:32
preporuka birtija (ne narodnjačkih, ne ušminkanih, ne mafijaških, nego neke normalne klupske birtije);

Hm. Idijot ( Ul. Dalmatinska), Dali (Hilandarska), Mama (Cumicevo sokace, vemoa tesko pronaci, klub ne postji zvanicno), Povetarac - Pazi skola (Slep na savi kod tramvajskog mosta), Rezervat (Preko puta Ben Akibe u Nusicevoj), Moloko bar (ul Knez Mihajlovoj tesko za pronaci pasaz kod soko starka 1 sprat), vruci gavran jedan od pasaza u cika ljubinoj ul.
pogledaj http://www.chillout.co.yu/diskusije/viewforum.php?f=3

gdje se dobro jede, i to po noći, gdje je najbolji pohani kačakavalj, roštilj, i slično;

Daff (Ima na Novm Beogradu blok 44, Auto komanda i jos negde), Loki (Ul. Zmaj od ocaja)

mogućnosti prijevoza, koliko koštaju taksiji (tips&tricks welcomed), ima li noćnih autobusa, trolejbusa itd;

Taksi plafon 800 din (ok 10 jura gde god hoces), nocni prevoz sljaka 00.15, 01.15, 02.15, 03.15, sa trga i slavije u svim pravcima 04.30 - krece gradski saobracaj

gdje se sve može dočekati Nova Godina, a da se ne mora skupo platiti, spremni smo i na ulicu, birtije, klubove i sl.

Skor svi klubovi koje sam nabrojao gore smatraju novu godinu kao svaki normalan radin dan (ovde je svaki dan nova godina) tako da ulaz je besplatan, cene akohola su iste kao i svim danima.

dobre knjižare po Bg, preporučite ako ima i kakva dobra znanstvena, ali isto tako i ove standardne;

Uh.. probaj malo da googlas ima ih ...

šta sve treba vidjeti po Beogradu, a nije navedeno u uobičajenim vodičima

prvu hrvatsku stedionicu koja se nalazi u knez mihajlovoj ul. :)

što treba izbjegavati po Beogradu, dakle neka opasna mjesta koja ne biste preporučili svojim prijateljima iz Hrvatske.

Nemoj da razmisljas o tome ljude ovde ne interesuje sto si ti iz hrvatske.

Shalom!

On Magnolia
26.12.2006., 14:08
Atanasije, hvala puno :kiss:

Bixi
06.01.2007., 13:54
Ima li iko od tamo ovdje na forumu ili netko pozna bolje grad da preporuči bolji hotel, restorane, klubove...?ž

hotele u Beogradu možeš pogledati na www.visitserbia.org . Čak šta više možeš i on line rezervisati a platiti na recepciji.

Paranoid Sheep
07.01.2007., 00:08
Meni je Beograd lud do jaja,super se osjecam tamo.I jedini put kad sam se drugacije osjecala zato sto sam hrvatica je kad sam mijenjala novac negdje,i trazili me prezime(??!!) i ja glupaca,ne snadjem se u momentu,i kazem svoje prezime,izvorno hrvatsko,nemos promasit.Kad ono,na spomen prezimena,bradati ciko prestane pisati i digne glavu da me pogleda(dotad me nije ni skicnio):D Ludo.Al aj.Men super.
Morbidni dozivljaj mi je bio odlazak u neku ćevabdžinicu,sa imenom i likom neke pokojne tete sa cigaretom i 80's naocalama cija ogromna slika gleda sta se desava.:kukuc: A mogli su izabrat ljepsu sliku.:cool:

maniakalna Zvjer
09.01.2007., 16:27
apsolutno preporucam da se zaletite do tamo..

dozivljaj svaki put :cerek:

i nikako necu prestati da idem, bar jedan put u mjesec, dva.. :D

vekmar
12.01.2007., 20:59
nisam bila ziher di da postavim pitanje pa cu probat tu::)

u zadnje vrijeme sve vise se govori o vikend izlascima u bg! znam par ljudi koji su otisli i fascinirani su sa nocnim zivotom. e sad, ja razmisljam isto o tome da odem i vidim no malo me strah... ima ko kakvih iskustva... :confused:

p.s. samo mi nemojte uljetati sa ustasa-cetnici forama- to ostavite za "politika" dio ;)

Pokondirena tikva
12.01.2007., 23:57
provela par godina na relaciji zg-bg.
sretan put, nećeš požaliti! :)

banderas
13.01.2007., 00:43
nisam bila ziher di da postavim pitanje pa cu probat tu::)

u zadnje vrijeme sve vise se govori o vikend izlascima u bg! znam par ljudi koji su otisli i fascinirani su sa nocnim zivotom. e sad, ja razmisljam isto o tome da odem i vidim no malo me strah... ima ko kakvih iskustva... :confused:

p.s. samo mi nemojte uljetati sa ustasa-cetnici forama- to ostavite za "politika" dio ;)
Znaš kako je Štulić opisivao Beč? Stihovima "ustajala žabokrečina". E pa Beč je prema Zagrebu, kao Zagreb prema Beogradu :D
Odi u Beograd, probaj se smjestiti negdje u centru i nećeš požaliti. Grad živi 0-24, u 3 u noći im je više ljudi po ulicama nego kod nas u 11 navečer. Sve radi "dokle ima ljudi". A ima... :D

Daihatsu
05.02.2007., 00:12
Zanimljivo je pratiti topic od pocetka . Cini se da u prethodnih nekoliko stranica ima mnogo manje nacionalno-frustriranih ljudi koji salju postove i da se situacija menja na bolje ...

turbododo
05.02.2007., 01:28
Zanimljivo je pratiti topic od pocetka . Cini se da u prethodnih nekoliko stranica ima mnogo manje nacionalno-frustriranih ljudi koji salju postove i da se situacija menja na bolje ...

Ispušu se na političkim temama, a o Beogradu nemaju što reći kad civilizacija za njih završava u Iloku i Tovarniku. :zubo:

foxylady
05.02.2007., 01:39
samo cu vam reci da nigde u svetu provod nije kao u Beogradu.. Izlazila sam po Srbiji, Hrvatskoj, Budimpesti, Engleskoj, Italiji i da ne nabrajam dalje ali verujte kako mi znamo da se provodimo ne zna niko.. svakako preporucujem nocni zivot ako neko dodje :)

potpisujem :top: :cerek: ako vam je stalo do provoda, definitivno pravi grad za to... sto se tice izlazaka, beograd se moze bez problema usporediti sa drugim metropolama. nocni zivot je :top: toliko klubova za moju dusu, ah :cerek: ... ni previse fancy, ni previse underground. vise kuze muziku i prate svjetske trendove (sto se muzike tice) nema koji dj nije bio u beogadu. pogledajte samo kakve koncerte oni imaju! a kako nasi zavrsavaju - otkazano! puno nizi standard imaju, a vise se zabavljaju, izlaze. valjd ce se i kod nas to promijeniti :)

turbododo
05.02.2007., 01:47
potpisujem :top: :cerek: ako vam je stalo do provoda, definitivno pravi grad za to... sto se tice izlazaka, beograd se moze bez problema usporediti sa drugim metropolama. nocni zivot je :top: toliko klubova za moju dusu, ah :cerek: ... ni previse fency, ni previse underground. vise kuze muziku i prate svjetske trendove (sto se muzike tice) nema koji dj nije bio u beogadu. pogledajte samo kakve koncerte oni imaju! a kako nasi zavrsavaju - otkazano! puno nizi standard imaju, a vise se zabavljaju, izlaze. valjd ce se i kod nas to promijeniti :)

Nažalost neće jer naš mentalitet to ne omogućava, a i prije rata u istoj državi tamo se bolje zabavljalo i veselilo.

foxylady
05.02.2007., 03:16
neam pojma, nisam pratila cijeli topic. izgleda da je bilo prepucavanja. mislim, ljudi koji vole dobru zabavu, muziku, opustenu ekipu otici ce u beograd. i bilo koji drugi grad nkoji nudi takav sadrzaj i provod!

cabon
05.02.2007., 05:41
Morbidni dozivljaj mi je bio odlazak u neku ćevabdžinicu,sa imenom i likom neke pokojne tete sa cigaretom i 80's naocalama cija ogromna slika gleda sta se desava.:kukuc: A mogli su izabrat ljepsu sliku.:cool:

mislim da znam to mjesto ... tj. gazdu, bivsi cvjecar iz sarajeva - zoki

Atanasije_Svilar
05.02.2007., 12:01
Ima li iko od tamo ovdje na forumu ili netko pozna bolje grad da preporuči bolji hotel, restorane, klubove...?ž

hotele u Beogradu možeš pogledati na www.visitserbia.org . Čak šta više možeš i on line rezervisati a platiti na recepciji.

Mozda za klubove mogu da ti pomognem. Samo reci kakav tip kluba volis.

Daihatsu
11.02.2007., 16:19
Ima dosta toga na

www.nadlanu.com

Spisak skoro svih hotela , kategorizacija istih , klubova , desavanja ...

al rijeka
11.02.2007., 18:40
gdje se preselila "pazi skola"? dodjem ja prosle godine dole na skadarliju i tocno se sjecam da je kafic bio tamo u onom prolazu, kruzno dvoriste, bla bla..i pitam konobara koji radi u tom prostoru (sad je neki fency kafic), da di, sta kako? a on nema blage veze o cemu ja pricam...zalosno..uglavnom.jedan od najjacih prostora u kojima sam bio..sve uredjeno u stilu stare jugo skole, klupe, ploca, bla-bla..a tamo iznad ploce gdje inace stoji slika tita...bruce lee :-D legendarno i nezaboravno

Daihatsu
16.02.2007., 16:06
Malo slika :

Zidine Kalemegdana (http://img61.imageshack.us/img61/4337/kalemegdanfortressbynigee3.jpg)

Kalemegdan 2 (http://img57.imageshack.us/img57/7759/41084656uv6.jpg)

Kalemegdan 3 (http://img57.imageshack.us/img57/5789/jaksicevakulamk1.jpg)

Kalemegdan 4 (http://img226.imageshack.us/img226/76/balkan2001belgrademilitjo4.jpg)

Kalemegdan 5 (http://img57.imageshack.us/img57/9854/044cb6.jpg)

Kalemegdan 6 (http://img201.imageshack.us/img201/4962/42697567as9.jpg)

Kalemegdan 7 (http://img73.imageshack.us/img73/5275/zindankapijaib0.jpg)

Belgrade aerial (http://img143.imageshack.us/img143/1747/belgradeperspectiveon3.jpg)

Stari grad - panorama (http://img142.imageshack.us/img142/9239/fromtheriversyw6.jpg)

Saborna crkva i Patrijarsijski dvor (http://img143.imageshack.us/img143/9514/bgsabornacrkva1sqxg0.jpg)

Terazije (http://img143.imageshack.us/img143/8160/53505871ra7.jpg)

Knez Mihajlova (http://img143.imageshack.us/img143/7117/knez1yl4.jpg)

Knez Mihajlova 2 (http://img143.imageshack.us/img143/9084/knez3de5.jpg)

Knez Mihajlova 3 (http://img95.imageshack.us/img95/3094/bg3jksz7.jpg)

Knez Mihajlova 4 (http://img208.imageshack.us/img208/5084/knez2ga2.jpg)

Skadarlija ( Skadarska ulica ) (http://img143.imageshack.us/img143/9151/skadarlija1hk9.jpg)

Skadarlija 2 (http://img143.imageshack.us/img143/1219/skadarlija4xi3.jpg)

Skadarlija 3 (http://img208.imageshack.us/img208/5743/skadarlija5gk6.jpg)

Trg Republike (http://img204.imageshack.us/img204/5943/trgrepublikens0.jpg)

Trg Nikole Pasica (http://img225.imageshack.us/img225/6051/nicolapasicsqaregg9.jpg)

Hram Sv. Save (http://img204.imageshack.us/img204/347/hramsvsaveiruskacrkvahu8.jpg)

Kralja Milana (http://img142.imageshack.us/img142/1651/kraljamilanatm9.jpg)

Beogradjanka (http://img225.imageshack.us/img225/840/centargradaoanoramacl5.jpg)

Parlament Srbije (http://img204.imageshack.us/img204/7893/dsc2326sp3.jpg)

Brankov most (http://img204.imageshack.us/img204/2742/brankovmostmj1.jpg)

Bitef (http://img99.imageshack.us/img99/1954/bitefez3.jpg)

Narodna banka (http://img225.imageshack.us/img225/5838/bankaca7.jpg)

Usce Save u Dunav (http://img99.imageshack.us/img99/416/043oa6.jpg)

Pionirski park i rezidencija predsednika (http://img99.imageshack.us/img99/8647/50604880rq6.jpg)

UNDERGROUND - gl. stanica (http://img225.imageshack.us/img225/4092/undergroundjn3.jpg)

UNDERGROUND 2 (http://img397.imageshack.us/img397/8531/metroup5.jpg)

Ada Ciganlija 1 (http://img204.imageshack.us/img204/3661/050ei0.jpg)

Ada Ciganlija 2 (http://img225.imageshack.us/img225/3865/ada5pb6.jpg)

Ada Ciganlija 3 (http://img204.imageshack.us/img204/1663/ada6vc4.jpg)

Beli Dvor (http://img204.imageshack.us/img204/6130/bdvor6fv7.jpg)

Stari ( kraljevski ) dvor Karadjordjevica (http://img225.imageshack.us/img225/9560/kraljevski3at8.jpg)

Zemun panorama (http://img204.imageshack.us/img204/1575/zemunpanoramadl5.jpg)

Zemun - Gardos kula (http://img225.imageshack.us/img225/8250/zemungardoskulagm3.jpg)

Zemun - opera Madlenianum (http://img225.imageshack.us/img225/104/madlenianumib0228755852rs0.jpg)

Novi Beograd :

NBGD 1 (http://img214.imageshack.us/img214/8190/70912872hh4.jpg)

NBGD 2 (http://img214.imageshack.us/img214/1794/70912874rh0.jpg)

NBGD 3 (http://img144.imageshack.us/img144/4800/70913643kz1.jpg)

NBGD 4 (http://img100.imageshack.us/img100/4378/1125941076aw1.jpg)

Usce Tower (http://img528.imageshack.us/img528/7914/otvaranjeuscetowerapg2.jpg)

Beogradska arena 1 (http://img225.imageshack.us/img225/7983/06ay6.jpg)

Beogradska arena 2 (http://img225.imageshack.us/img225/2954/800pxbelgradearenanorthgo2.jpg)

Hyatt Regency (http://img225.imageshack.us/img225/8058/28798hyattef3.jpg)

Intercontinental i Genex (http://img204.imageshack.us/img204/961/interigenexrr5.jpg)

Gazela (http://img225.imageshack.us/img225/2189/gazelama4.jpg)

Genex Tower (http://img112.imageshack.us/img112/9320/genexjm1.jpg)

Atanasije_Svilar
20.02.2007., 11:31
gdje se preselila "pazi skola"? dodjem ja prosle godine dole na skadarliju i tocno se sjecam da je kafic bio tamo u onom prolazu, kruzno dvoriste, bla bla..i pitam konobara koji radi u tom prostoru (sad je neki fency kafic), da di, sta kako? a on nema blage veze o cemu ja pricam...zalosno..uglavnom.jedan od najjacih prostora u kojima sam bio..sve uredjeno u stilu stare jugo skole, klupe, ploca, bla-bla..a tamo iznad ploce gdje inace stoji slika tita...bruce lee :-D legendarno i nezaboravno

Pazi ekipa pazi skole ima taj trip da se sele svake sezone. Neznam zasto to rade ( Legenda: dok su bili u dolaru pitali su ljude kako se zove ovaj klub ako neko kaze dolar onda ne puste unutra, ako kaze pazi skola onda je sve OK. mada ja ne verujem uvek su bili kao ekpa na mestu) tako da su posle toga bili u atomu, pa ana 4 pistolja,sada su na povetarcu ( mislim, posto su letos tamo deleili clanske karte pazi skole, a vidjamih i sad tamo).

Lady_Q
27.02.2007., 08:23
Na jesen ide cijela ekipa u Beograd. Situacija je osjetljiva, jer idemo na Svjetsko prvenstvo i nosimo nacionalna HRVATSKA obilježja. Naravno, nikome ne pada na pamet provocirati, jer neke stvari su iza nas.

Molim vas, za informaciju, gdje nam je navečer najbolje izaći i što od spomenika, arhitekture i sl. razgledati. Dakle vrijeme kada smo slobodni su od 18 sati na dalje.

Daihatsu
06.03.2007., 03:42
Na jesen ide cijela ekipa u Beograd. Situacija je osjetljiva, jer idemo na Svjetsko prvenstvo i nosimo nacionalna HRVATSKA obilježja. Naravno, nikome ne pada na pamet provocirati, jer neke stvari su iza nas.

Molim vas, za informaciju, gdje nam je navečer najbolje izaći i što od spomenika, arhitekture i sl. razgledati. Dakle vrijeme kada smo slobodni su od 18 sati na dalje.

prelistaj malo , sve je vec sazvakano :-)

I svetsko prventstvo cega je u BGD ove godine ?

wannabe me
12.03.2007., 09:27
Bila sam ovaj vikend u BG i bilo mi je super
Sto se izlazaka tice nocni zivot im je predobra
Bila sam u nekom koktel baru Ben Akiba i kokteli su super, nakon toga u klubu Sweet gdje je bila ziva muzika i decki sviraju sve, od Olivera do Harisa Djinovica
Na kraju smo zavrsili u Baltazaru gdje svira neki house i bilo mi je super
Izasla sam s dva lokalna mangupa:rofl: koji su me na kraju odveli na kiosk kod Lokija na punjenu belu vesalicu:s
Sta reci, jedva cekam da opet odem:D

bozzan
20.03.2007., 15:09
http://i14.tinypic.com/35cljxk.jpg

Pogled sa Kalimegdana...

djora
30.03.2007., 01:06
prelistaj malo , sve je vec sazvakano :-)

I svetsko prventstvo cega je u BGD ove godine ?

Postoje dva ove godine: U stonom tenisu i u ribolovu :top:

metju78
30.03.2007., 11:04
Neko je spomenuo da je osjetljivo ići u Beograd,misle da je preosjetljivo kad dolazis s sportskim obiljezjima hrvatske..

Zašto bi bila osjetljivo..mislim da je Beograd prevelik grad za takvu vrst sranja..to je ozbiljan europski grad :top: a mislim da je i ozbiljniji i ima veću vaznost od zg u svijetu definitivno..to je grad od oko 1.5mil ljudi,a s okolicom i da ne pričam..nećes naici na nikakve probleme..to su samo predrasude..pa nije to je..ni Čačak ili Stolice.. Bio sam u Bg prekrasan grad..iako je zagreb bogatiji grad , u nekim stvarima bi se zg mogo obrukati u usporedbi s Bg.:flop:

Pogledaj 1.najveću košarkašku dvoranu u europi
2.najviši neboder na balkanu PC Ušće(Bivsi CK)
3.Marakana stadion

Naravno nisam mislio da sad bas ides u neke ljeve kvartove i izazivas Delije ili Grobare..:zubo:

lucija02
30.03.2007., 15:42
Zašto bi bila osjetljivo..mislim da je Beograd prevelik grad za takvu vrst sranja..to je ozbiljan europski grad a mislim da je i ozbiljniji i ima veću vaznost od zg u svijetu definitivno

Ha ha ovak dobru foru nisam skoro čuo.Beograd u svijetu ima veću važnost od Zagreba:zubo: :zubo:
Daj mi reci u čemu???Vjerovatno po zmazanoći i ciganluku:s :s :s

metju78
30.03.2007., 19:16
Zašto bi bila osjetljivo..mislim da je Beograd prevelik grad za takvu vrst sranja..to je ozbiljan europski grad a mislim da je i ozbiljniji i ima veću vaznost od zg u svijetu definitivno

Ha ha ovak dobru foru nisam skoro čuo.Beograd u svijetu ima veću važnost od Zagreba:zubo: :zubo:
Daj mi reci u čemu???Vjerovatno po zmazanoći i ciganluku:s :s :s

Možda nisi čula:flop: ali beograd je postojao i prije miloševica i sranja koja su zadesila ove prostore..to je grad s velikom tradicijom i kulturom..ima sigurno 13 puta vise kulturnih ustanova od zagreba..s svojim metropolitanskim okruzjem je duplo veci od istog zagrebackog ..a znamo koliki je on..
Srbi nisu samo cetnici i cigani vec i gradani a rat u hrvatskoj nisu podrzavali oni,,vec stanovnici zabecenih pripizdina..treba mrziti rezim koji nas je napao a ne grad..previse imas predrasuda..imam neki osjecaj da si iz zagreba kaj ne?
..postoje i drugi gradovi i narodi osim vaseg gradansko-purgerskog..iako je zagreb grad do jaja i volim ga iako nije moj..

odi u beograd pa javi dali si vidjela sta zmazano i cigansko..? :cool:

i da ostajem kod onoga da je vazniji od zg u svijetu..voli bi da nije..ali je i to je cinjenica..putuj ili pitaj stranca o ovom...

lucija02
31.03.2007., 08:46
Bio sam predugo u beogradu da mogu reći da je zamazan smrdljiv i pun cigana:mad:
Ak te se toliko dojmio zašto se ne preseliš tamo.odnosno možda tamo već i živiš:cool:

metju78
31.03.2007., 10:44
Da apsulutno...
Ev danas bi mogla pljusnzti kisa ovdje..
Kad bi nasao posao s puno para..pa to je jedna svj metropola kao i zagreb,budimpesta,bec,istanbul,ma boli me ona stvar koji narod tu zivi..samo nek se zarađuje i trguje..

I da jedan ciganski kvart i svi su cigani

lucija02
31.03.2007., 17:16
Samo izvoli,to je vjerovatno zadnji grad gdje bih volio živjeti:flop:

metju78
31.03.2007., 18:58
Dobro da sad biram izmedu Beograd i New Yorka ,naravno NY

metju78
31.03.2007., 19:03
E sam mi nije jasno zasto LUCIJA02 a koristis "bih volio" "bio sam"
zar muska lucija he he :)

Lady_Q
02.04.2007., 07:46
Postoje dva ove godine: U stonom tenisu i u ribolovu :top:

U stonom tenisu i u ribolovu i u kickboxingu.

wob
03.04.2007., 09:30
Alo ljudi, makli ste se sa teme..
Necu politiku u svoju butigu !!

Nego, dali mi moze netko rec dali u tom Beogradu ima jos necega zanimljivoga osim tog nocnog izlaska ??
Pa nije vrag da u gradu koji je bio jugoslovenska metropola , gradu koji ima preko 1.5 milijona ljudi nema niceg vrijedno spomena nego samo birtijetina, koktel barovi i buregđije ??
Pa nisam blesav ic u grad za godisnji odmor , potrosit 10 dana da bi se oblokava i nocima nespava jer , eto, to je jedino sta ti taj grad nudi ???

grjankov
03.04.2007., 14:56
Pa nisam blesav ic u grad za godisnji odmor , potrosit 10 dana da bi se oblokava i nocima nespava jer , eto, to je jedino sta ti taj grad nudi ???
ako je provod nije glavna stavka, po meni (a tu zivim) dva, tri dana je dovoljno.

wob
03.04.2007., 17:47
ako je provod nije glavna stavka, po meni (a tu zivim) dva, tri dana je dovoljno.

Nisam te skuzija , sta si tija rec da je u Beogradu 2 dana dovoljno ??
Ili da je za provod 2 dana dovoljno ??

Uglavnom, steka sam dojam na ovih 300 stranica koje ste ispisali da u Beogradu nema nista zivo zanimljivo osim Restorana i buregđija i nocnog zivota ??

Cak mi je to i ovaj iznad mene i potvrdio sta je postavio hrpetinu slika , a 90 % otpada na ceste i mostove sagradene od obicnog asfalta u zadnjih 20 godina.

Obicno ljudi kad se vrate iz nekih europskih metropola budu fascinirani svime i svacim a medu ostalim i samim provodom, sta za BG nije slucaj?? Ode ljudi iskljucivo samo o provodu pricaju!
Da mi je samo do provoda isa bi u Amsterdam ...
Bezveze...

lucija02
03.04.2007., 19:41
A šta si očekivao da u beogradu možeš vidjeti osim prljavštine cigana i ade ciganlije:zubo:
Ima tu nostalgičara koji bi cecu očito vidjeli u živo pa spominju "provod" u beogradu:E

foxylady
03.04.2007., 19:48
Alo ljudi, makli ste se sa teme..
Necu politiku u svoju butigu !!

Nego, dali mi moze netko rec dali u tom Beogradu ima jos necega zanimljivoga osim tog nocnog izlaska ??
Pa nije vrag da u gradu koji je bio jugoslovenska metropola , gradu koji ima preko 1.5 milijona ljudi nema niceg vrijedno spomena nego samo birtijetina, koktel barovi i buregđije ??

a sta bi ti, turistickog vodica da te vodi kroz beograd i pokazuje znamenitosti? :rofl:

metju78
03.04.2007., 21:06
..neko je trazio znamenitosti..

Neke od najpoznatijih stvari u Beogradu su:
Kalemegdan (stara utvrda) i Kuća cvijeća ,Avala,Beli dvor,neboder Beogradanka,nebodrer PC Usce(najveci neboder na Balkanu),Sava centar(najveca dvorana u Europi),Marakana,Sportska dvorana Beogradska arena,Milošev konak,Bajrakli džamija,Bulevar Kralja Aleksandra - najduža ulica u Beogradu,Hram svetog SaHram svetog Save ve,Hram Sv.Save(najveca pravoslavna crva),Avalski TV toranj (1965-1999),

a takoder je zanimljivo vidjeti novi beograd koji je do izolacije bio najvece gradiliste u europi..

..zanimljiva je i podzemna zeljeznica..ganz novi metro..prelijepo ureden.
..Narodni muzej..V.Gogh,Picasso,Vollard,Degas....Muzej Zrakoplovstva..Teslin muzej..muzej oruzja srednjovjekovne Srbije i sl..

..i savjetujem da ne pitas forumase,vec posjeti neke sluzbene stranice..oni bi ko i mi svi :zivili: samo

Hakunamatata
13.04.2007., 01:40
Iako ima dosta cigana u centru, iako je saobracaj uzasan ( Beogradjani su poznati kao 'najludji' vozaci ) iako je grad ogroman i u njemu se jako tesko snalazi Beograd ima nesto u sebi sto vredi posjetiti ....

Dial 013
13.04.2007., 07:31
Jedan koristan link: http://www.nadlanu.com/Site/HomePage.html

Mozda ga je neko vec postavio, ali eto...

Pozdrav iz Panceva, 15km od Bgd-a.

Daihatsu
27.05.2007., 15:01
Nisam te skuzija , sta si tija rec da je u Beogradu 2 dana dovoljno ??
Ili da je za provod 2 dana dovoljno ??

Uglavnom, steka sam dojam na ovih 300 stranica koje ste ispisali da u Beogradu nema nista zivo zanimljivo osim Restorana i buregđija i nocnog zivota ??

Cak mi je to i ovaj iznad mene i potvrdio sta je postavio hrpetinu slika , a 90 % otpada na ceste i mostove sagradene od obicnog asfalta u zadnjih 20 godina.

Obicno ljudi kad se vrate iz nekih europskih metropola budu fascinirani svime i svacim a medu ostalim i samim provodom, sta za BG nije slucaj?? Ode ljudi iskljucivo samo o provodu pricaju!
Da mi je samo do provoda isa bi u Amsterdam ...
Bezveze...

Beograd i Novi Sad su od otvaranja Srbije redovne stanice turista koji krstare Dunavom , i ne samo njih , naravno . Stranci se uglavnom prijatno iznenade izgledom grada , a naravno i cenama , koje su u odnosu na njihove smesno niske . Od znamenitosti cu samo pomenuti prelepu Beogradsku tvrdjavu , najveci pravoslavni hram na svetu , dvorove Karadjordjevica , a specijalno njihovu unutrasnjost , Arenu , koja je po misljenju Dirka Novickog najbolja u Evropi itd itd itd . Mnogi gradovi nemaju ni priblizno toliko ...

Beograd ima svakako sta za ponuditi turistima , a takvi kompleksasi kao sto si ti nisu ni dobrodosli kao turisti ...

Nocni zivot je druga stavka , a u regionu nema grada koji BGD-u moze parirati u tom smislu .

Daihatsu
27.05.2007., 15:06
Zaboravih Kucu cveca :zubo:

chico locco
27.05.2007., 17:36
mislim da ipak treba razlikovati Beograd i Novi sad. Beograd je tipična metropola,,,prljava,,,centar je Knjaz Mihajlova koja je skupa pun kua,,,a ostalo ,,jeli,,po kvartovima dok Novi sad ima dušu,,,,ima i to je to,,,onaj centar oko katedrale,,,lijep i gotovo,,,,npr bio u Kragujevcu, Beogradu i Novom sadu,,,dobro bio sam i u još nekim drugim mjestima, ali to su trii svijeta,,,Kragujevac je srce Šumadije i ljudi tamo su prva liga,,,jedan mi reče ( a ime mi je po jednom hrvatskom kralju).....pa nema da ti fali tičijeg mleka,,,Beograd je skup svega a največi dio je bolesno tkivo (pridošlice), e toga u Novom sadu ima jako malo ili nema,,,sve u svemu nije za trpat u isti koš,

Daihatsu
27.05.2007., 19:48
mislim da ipak treba razlikovati Beograd i Novi sad. Beograd je tipična metropola,,,prljava,,,centar je Knjaz Mihajlova koja je skupa pun kua,,,a ostalo ,,jeli,,po kvartovima dok Novi sad ima dušu,,,,ima i to je to,,,onaj centar oko katedrale,,,lijep i gotovo,,,,npr bio u Kragujevcu, Beogradu i Novom sadu,,,dobro bio sam i u još nekim drugim mjestima, ali to su trii svijeta,,,Kragujevac je srce Šumadije i ljudi tamo su prva liga,,,jedan mi reče ( a ime mi je po jednom hrvatskom kralju).....pa nema da ti fali tičijeg mleka,,,Beograd je skup svega a največi dio je bolesno tkivo (pridošlice), e toga u Novom sadu ima jako malo ili nema,,,sve u svemu nije za trpat u isti koš,

:eek: :eek: :eek:

:zubo: :zubo: :zubo:

BACARDI
28.05.2007., 19:31
Iako ima dosta cigana u centru, iako je saobracaj uzasan ( Beogradjani su poznati kao 'najludji' vozaci ) iako je grad ogroman i u njemu se jako tesko snalazi Beograd ima nesto u sebi sto vredi posjetiti ....

Potpisujem!:top:

Ukratko receno-fenomenalan grad koji ima dusu!:zubo:

Tamara Sr85
28.05.2007., 19:53
mislim da ipak treba razlikovati Beograd i Novi sad. Beograd je tipična metropola,,,prljava,,,centar je Knjaz Mihajlova koja je skupa pun kua,,,a ostalo ,,jeli,,po kvartovima dok Novi sad ima dušu,,,,ima i to je to,,,onaj centar oko katedrale,,,lijep i gotovo,,,,,

I ja mislim da se Novi Sad i Beograd mnooooogo razlikuju...atmosfera..Novi Sad je sporiji...pitomiji...ima dusu kao sto kazes..ima neki smek..a BG je ludnica...i ljudi su drugaciji to mozes da osetis u gradskom prevozu...Novi Sad je kulturniji....ali sve je u BG ...
Pozdrav iz Srbije

kisikana
28.05.2007., 20:34
Ukratko receno-fenomenalan grad koji ima dusu!:zubo:

Bravo :top: . Kad god dođem (a navraćam često) obavezno prošetam Knez Mihajlovom, po Kalemegdanu, odem do Skadarske, slikanje Beograđanke...klasika. Predivan grad.

Shmulex
28.05.2007., 21:00
Nemojte nikad tam ić. Nema apsolutno niš za vidjet, kaj mislite zakaj su na svojoj turističkoj reklami na cnn-u snimali Bugarsku, imaš par crkvi i niš više. Jako nepristupačni ljudi, puno cigana i štemera. Jedino mjesto di moš izać su cajkaški klubovi:flop: Nemojte ić tam radije dajte novac u dobrotvorne svrhe.
Moja preporuka su Italija, Portugal, Francuska za bogatije i u Njemačkoj se ima puno toga za vidjet.

Tamara Sr85
28.05.2007., 21:39
Nemojte nikad tam ić. Nema apsolutno niš za vidjet, kaj mislite zakaj su na svojoj turističkoj reklami na cnn-u snimali Bugarsku, imaš par crkvi i niš više. Jako nepristupačni ljudi, puno cigana i štemera. Jedino mjesto di moš izać su cajkaški klubovi:flop: Nemojte ić tam radije dajte novac u dobrotvorne svrhe.
Moja preporuka su Italija, Portugal, Francuska za bogatije i u Njemačkoj se ima puno toga za vidjet.

Ajde malo procitaj gore o ponudi Beograda pa onda iznosi ovakve gluposti...nisi upucen...pa ne znas

ZBregov
29.05.2007., 14:17
Meni je Beograd super! Vrijedi ga posjetiti, uopće Srbija mi je zanimljivo odredište, ljudi srdačni, hrana fenomenalna, sve super!

pedja-bg
31.05.2007., 18:55
Pozdrav ! Samo zelim da kazem da su svi ljudi dobre volje dobrodosli u Bg , uvek bili , i ostali , a ovi likovi sto tu i tamo malo zalaju na ovu temu , neka ostanu kuci - gde god to bilo :)))

lilly53
01.06.2007., 20:30
Mislim da ko je bio,pokajao se nije. U najmanju ruku provoda ma da ne spavas ncima i to kakvog ti dusa iska. A to sto kazete da nema sta da se vidi, pa nista imali dobre vodice.... I te kako ima. Plus kod nas su svi dobrodosli.

Atanasije_Svilar
02.06.2007., 01:42
lilly53 je u pravu grad zivi 7/24, sem zezanja nemam sta da preporucim mozda muzeje kojih ima i jugoslovenska kinoteka jer je ql. Pa ko hoce da se zeza a da vuce kao na "alternativnu" stranu ( nikako bajaga, bejbi dol i ti smaraci) predlazem da overi.
Povetarac slep kod tramvajskog mosta (Ljudi pricaju da je uklet),
Mama testko za pronaci nalazi se u cumicu kod kockarnice aleksandar, ima kao neki prolaz u kome nema svetla i izgleda kao dobro mesto za pisanjei, udjes u taj prolaz i videces podrum koji vodi do mame (ovavezno overiti),
Idijot okej mesto za bleju i kafu nalazi se u ul Dalmatinskoj odmah uz botanicku bastu (mesto poznato po tome sto svi dolaze da se muvaju a ima dobrih cica..),
Dali nalazi se u ul. hilandarskoj ok mesto za cirkati fuka, Rezervat u njegosevoj na prvom spatu odmah preko puta ben akibe ima zvono. (jedini trip je u tome sto kada ulazis moras biti tih zbog komsij!). Mamolo nalazi se na tasu takdoje tesko naci.
Ako bas zelite i imate snage da blejite 7/24 predlazem forum na http://www.forum.hr/showpost.php?p=7614478&postcount=2
Zelim Vam supre provod.
HO SLEEP!

A ja ti predlažem da si pročitaš malo pravila ponašanja.

remulus
03.06.2007., 13:54
Ako nekom treba pomoc oko posete Beograda, Novog Sada, ili bilo kakve informacije u vezi posete Srbiji, slobodno pitajte....
:)

aut
31.08.2007., 09:31
Jel ima neko da je bio nedavno u Bg?

Naime,nakon cijeloljetnog šljakanja ja i moj drug odosmo...

Par pitanjca:jel možeš preko s osobnom?
jel istina da je sada sve malo skuplje nego pred par god?
jel istina da ti vrlo lako plane auto?:)

kisikana
31.08.2007., 09:45
jel možeš preko s osobnom? Ne.
jel istina da je sada sve malo skuplje nego pred par god? Da.
jel istina da ti vrlo lako plane auto?:) Ovisi o marki auta a ne o registraciji, a vjerujem da si na to mislila...

montgomeri
31.08.2007., 17:06
samo dodatak,normalno je da je danas skuplji beograd,pre par godina je plata bila u beogradu 80 maraka(40 evra),a danas je u beogradu prosecna plata 450 evra,za kola ne brini,svaki dan po beogradu se krecu automobili sa hr tablicama i ko ce da pogodi da li je to srbin iz hrvatske ili hrvat.cak sam vidjao i parkirane u nekim zabacenim prigradskim naseljima gde bi covek posumnjao da moze nesto da se desi

Cool
14.09.2007., 14:46
Beograd je mnogo lepsi iz vazduha

http://img405.imageshack.us/img405/8372/0270ba2.jpg

Stefan1
14.09.2007., 23:26
najbolja fotka Beograda koju sam video u skorije vreme.

pedja-bg
15.09.2007., 08:48
Fora je u tome shto ovde dosta ljudi ima zlobne komentare na Bg , a nikad bili nisu. Naravno to ih ne sprecava da napisu recimo " bio sam , katastrofa , ne idite" . Medjutim , ovaj grad je takav , da ko zeli da vidi , da uziva , da se provede , da upozna dobre ljude - to moze uraditi i doziveti ovde. ko ne zeli , zasto jednostavno ne zaobidje ovu temu ?! Video sam da je neko pitao za auto , da li je sigurno ili ne - ma naravno da jeste , od 1996 , od kad su uspostavljeni diplomatskiodnosi , i od kad su otvorene granice izmedju nase 2 zemlje , nikdad se nije desio neki akcident oko unistenja auta , bilo je samo par slucajeva skidanja registarskih oznaka . a sta je to za 11 godina - nista ! I gotovo svi slucajevi su se dogodili pre 2000-te godine , opustite se ljudi i uzivajte.

minica
18.09.2007., 02:45
Beograd je mnogo lepsi iz vazduha

http://img405.imageshack.us/img405/8372/0270ba2.jpg

istina:)
ali ima još nešto mnogo lepše,znaju svi koji su probali - splavovi:D :top:

geronimove mudrolije
18.09.2007., 21:46
idem uskoro u beograd prvi put. zadrzat cu se samo jedan dan i moram naci ulicu Generala Mihajla Nedeljkovica u Novom Beogradu. molio bih ako neko zna kako doci do tamo od glavne autobusne stanice? je li to jako daleko? hvala svima na pomoci!:)

pedja-bg
19.09.2007., 10:15
idem uskoro u beograd prvi put. zadrzat cu se samo jedan dan i moram naci ulicu Generala Mihajla Nedeljkovica u Novom Beogradu. molio bih ako neko zna kako doci do tamo od glavne autobusne stanice? je li to jako daleko? hvala svima na pomoci!:)

Cao ! Ides autobusom 83 do Opstine novi Beograd , tamo sacekas autobus 82 , prema Bezanijskoj kosi ( naselje ) i koliko sam ja upucen , treba da sidjes kod osnovne skole na Bezanijskoj kosi. To je jedna jedina osnovna u tom kvartu tako da neces pogresiti , najbolja varijanta , je da se kao neko ko ne zna bg - ne mucis , nego sednes lepo u taxi , ne moze te izaci vise od recimo ... 5-7 eur

goredolje
19.09.2007., 12:10
Ides autobusom 83 do Opstine novi Beograd , tamo sacekas autobus 82 , prema Bezanijskoj kosi ( naselje ) i koliko sam ja upucen , treba da sidjes kod osnovne skole na Bezanijskoj kosi. ...- ne mucis , nego sednes lepo u taxi , ne moze te izaci vise od recimo ... 5-7 eurJa sam se jednom izgubio na toj Bezanijskoj kosi i jos koji put i autom krivo skretao :rolleyes:
Nek covik lipo kupi kartu BGa tako da po ulicama ne zaluta ...

kisikana
19.09.2007., 14:54
Ma odi bre na taksi, mene je došlo 35 kuna od Knez Mihajlove do Genexa u Novom Begišu...

Au197/79
19.09.2007., 22:36
samo da ne uzima taksi na samoj stanici, tu su takstisti razbojnici :)

Luzzifer
20.09.2007., 21:40
Evo par slika Beograda. Fazon sa Beogradom je da ima nekoliko pravih suma u okviru grada, tako da se grad nastavlja u stvari vec "iza coska" gde mislis da je kraj i da su livade

http://k53.pbase.com/o6/35/16735/1/80858644.XdYnbtpV.6030DSC_2441.JPG

http://i105.photobucket.com/albums/m235/Vlastimir/DSC000521.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/8079/1186563914jugoslovenskorz0.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1124/941150959_dbdf103355.jpg?v=0

http://img215.imageshack.us/img215/5480/1186275602savacentarbk5.jpg

http://farm1.static.flickr.com/28/103068885_af11e8d552.jpg?v=0

http://i15.photobucket.com/albums/a364/trens86/fotke/zemun2-1.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1163/1130678575_2332906481_b.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1377/1236058234_0eef65b80c_o.jpg

http://farm1.static.flickr.com/123/346063753_4b522dd4c7.jpg?v=0

http://farm1.static.flickr.com/123/346062150_d22c519f9c.jpg?v=0

http://zivotic.com/photo/fin/d200_13/d200_08465.jpg

papavero
21.09.2007., 14:02
Luzzi, kad si vec stavio sliku Jugoslovenskog Dramskog Pozorista preporuchila bih svima da odu i pogledaju "Mletachkog trgovca" ako budu imali prilike :cerek:

kisikana
22.09.2007., 11:36
Super slikice, Beograđanka mi je posebna, kad god sam u Begišu okinem par njezinih slikica :cerek:

Parah.
28.09.2007., 14:04

Ajd' nemoj više palit internet.

tampon kraljica
23.10.2007., 23:45
LJUDI MOLIM VAS ZNA LI NETKO KOLIKO KOŠTA KARTA IZ SPLITA ZA BEOGRAD, SVEJEDNO JELI VLAK ILI AUTOBUS! MOLIM VAS POMOZITE!

x-type
24.10.2007., 11:33
LJUDI MOLIM VAS ZNA LI NETKO KOLIKO KOŠTA KARTA IZ SPLITA ZA BEOGRAD, SVEJEDNO JELI VLAK ILI AUTOBUS! MOLIM VAS POMOZITE!

021/329-199
060/333-444

JustForFun
25.10.2007., 16:44
Ja sam bila u Novom Sada i po Vojvodini nedavno, ljudi su normala i Novi Sad je jako lijep, jedino mi se ne sviđa jer nemaju dovoljno putokaza po cestama. Meni je baš bilo neko moćno iskustvo zorom voziti se kroz Rumu i Sremsku Mitrovicu, traktori i bicikla po cesti, ako u nekoj pripovjetki, dah prošlosti...cijene su malo manje nego kod nas, ali ništa značajno.

Idem idući mjesec u Bograd pa me zanima sljedeće:

cjena renta a cara? planirala sam uzeti auto tamo, ali neki pišu kako je taxi ultra jeftin pa kontam možda je bolje taksijem, jer čovjek bar zna gdje ide, mada sam planirala obići Novi Sad, Novu Pazovu i Vršac
neki dobar normalan i čist hotel i kako se kreće cijena jednokrevetne sobe?
jel se teško snaći po Novom Beogradu?

koliko je vožnje aerodrom od grada?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Cool
30.10.2007., 11:06
Rame uz rame sa svetskim prestonicama poput Milana, Pariza, Berlina i Njujorka, našao se i Beograd u članku "Sandej tajmsa" posvećenom noćnom životu

Link http://travel.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/travel/holiday_type/music_and_travel/article2744286.ece

Fida
13.11.2007., 20:38
Ja se sprema u Beograd za Novu godinu. Šta mislite-da li je navala na hotele ili sae može i tamo uzet soba tj. ne treba prije rezervirat? Kolike su cijene i dal zna netko neki ok hotel blizu centra u rangu 100-200 kn?

lilly53
14.11.2007., 08:05
Ja sam bila u Novom Sada i po Vojvodini nedavno, ljudi su normala i Novi Sad je jako lijep, jedino mi se ne sviđa jer nemaju dovoljno putokaza po cestama. Meni je baš bilo neko moćno iskustvo zorom voziti se kroz Rumu i Sremsku Mitrovicu, traktori i bicikla po cesti, ako u nekoj pripovjetki, dah prošlosti...cijene su malo manje nego kod nas, ali ništa značajno.

Idem idući mjesec u Bograd pa me zanima sljedeće:

cjena renta a cara? planirala sam uzeti auto tamo, ali neki pišu kako je taxi ultra jeftin pa kontam možda je bolje taksijem, jer čovjek bar zna gdje ide, mada sam planirala obići Novi Sad, Novu Pazovu i Vršac
neki dobar normalan i čist hotel i kako se kreće cijena jednokrevetne sobe?
jel se teško snaći po Novom Beogradu?

koliko je vožnje aerodrom od grada?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Sa aerodroma, zvoi taksi, ne uzimaj one lopuze sto vec stoje na aerodromu, odrace te.
Rent a car nemam pojma a hoteli... E to vec nemam pojma. U stvari sam ti samo htela skrenuti paznju na taksiste na aerodromu.

I NBG, ja rodjena u BG-u i jos nisam uspela da se lako snadjem tamo...

klomppa
14.11.2007., 13:32
ja sam bila par puta u begesu u zadnjih 5 godina i meni se grad jako jako svidja. grad ima dusu i sve apsolutno sve se moze vidit u njemu - od najveceg jada i siromastva pa do luksuza kakvog bi se i los andjeles posramio. bila sam i sa sluzbenim autom nase tablice, i nisam imala nikakvih problema. tu i tamo se nadje pokoja budala koja dovikne nesto , ali kad ga mrko pogledas pobjegne. no takvih budala ima svugdje. ko ne ide sa autom, preporucam taxi koji je jako jeftin , a vozaci odlicni i brzi jer konkurencija radi svoje. mogu rec da sam ga skoro cijeloga prosla i jako puno toga vidila. preporucam kalemegdan, zemun, terazije, parkove i sume, ima jedan kafic na vrhu jednog brda ne znam kako se zove , o nekom se kralju radi mislim, zatim vidjeti adu, usce....

zirafica17
14.11.2007., 15:31
[QUOTE=klomppa;11271147], ima jedan kafic na vrhu jednog brda ne znam kako se zove , o nekom se kralju radi mislim, [QUOTE]

Kafic se nalazi na Kosutnjaku,na ski stazi,i zove se Aleksandar klub.

macka
14.11.2007., 15:42
bila sam i sa sluzbenim autom nase tablice, i nisam imala nikakvih problema. tu i tamo se nadje pokoja budala koja dovikne nesto , ali kad ga mrko pogledas pobjegne. no takvih budala ima svugdje.
ziva istina... i ja bila prije par godina, i nista se nije dogodilo... na aute vise trebaju paziti splicani u zagrebu i zagrepcani u splitu, nego jedni ili drugi u bg... :rolleyes:

klomppa
14.11.2007., 22:29
zirafica ... da taj je :top:

macka...slazem se

Fida
15.11.2007., 20:20
Halo- dal ima netko za preporučit neki ok hotel u centru da ne prelazi 200 kn. Idem za Novu godinu, pa...

JustForFun
17.11.2007., 14:12
Sa aerodroma, zvoi taksi, ne uzimaj one lopuze sto vec stoje na aerodromu, odrace te.
Rent a car nemam pojma a hoteli... E to vec nemam pojma. U stvari sam ti samo htela skrenuti paznju na taksiste na aerodromu.

I NBG, ja rodjena u BG-u i jos nisam uspela da se lako snadjem tamo...

Hvala na savjetu, mada je stigao malo kasno, ali hvala.

Uzeli smo rent a car, ali ne znam koliko je koštalo, jer je šef platio.

Ali za ubuduće jer nekada ću sama dolaziti, možeš mi napisat brojeve taksista koje mogu zvati kada dođem, bez obzira avionom ili busom?

I koliko bi me došlo kada bi uzela taksi da me vozi i sačeka na par mijesta recimo, da čovjek bude zauzet par sati, koliko bi me to došlo, jer kad sam vidila koliki je Beograd, mislim da se teško snaći nekome sa strane dok malo ne ukapira gdje je što pa kad opet budem dolazila kontam da uzmem taksi i da idem gdje trebam, koliko bi me došlo za par sati takve usluge?

lilly53
18.11.2007., 23:14
Hvala na savjetu, mada je stigao malo kasno, ali hvala.

Uzeli smo rent a car, ali ne znam koliko je koštalo, jer je šef platio.

Ali za ubuduće jer nekada ću sama dolaziti, možeš mi napisat brojeve taksista koje mogu zvati kada dođem, bez obzira avionom ili busom?

I koliko bi me došlo kada bi uzela taksi da me vozi i sačeka na par mijesta recimo, da čovjek bude zauzet par sati, koliko bi me to došlo, jer kad sam vidila koliki je Beograd, mislim da se teško snaći nekome sa strane dok malo ne ukapira gdje je što pa kad opet budem dolazila kontam da uzmem taksi i da idem gdje trebam, koliko bi me došlo za par sati takve usluge?

Spisak taksi udruzenja i njihovih telefona (http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1690)

Naravno da moze, cekaju oni bez problema. No, veci je problem ako je guzva i nema gde da stane pa mu je onda problem i da stane i ceka. Najbolje je da zoves iz vise puta. Kupis srpsku karticu (imas pre paid na svakom kiosku) i zoves. Najsigurnije je zvati taksi jer imas broj vozila pa ako se nesto i izgubi, zaboravi ili se nesto desi, mozes da zoves samo udruzenje.
Moje preporuke: pink, maxi, zuti taksi

micicici
21.11.2007., 17:54
Ja se sprema u Beograd za Novu godinu. Šta mislite-da li je navala na hotele ili sae može i tamo uzet soba tj. ne treba prije rezervirat? Kolike su cijene i dal zna netko neki ok hotel blizu centra u rangu 100-200 kn?
da,mislim da trebas ranije rezervisati hotel za N.Godinu.
Ja tacno neznam cene ali pogledaj na
www.hotels.co.yu
www.hoteli-srbije.co.yu
Mislim da je jako popularan sa cenama,a u centru je hotel "Royal"
Veoma dobar sajt za snalazenje po BG je www.planplus.co.yu
Ako treba jos neka informacija sa lica mesta.....
i dobro dosli !

micicici
21.11.2007., 17:55
...da imas i nekoliko hostela i svi su uglavnom u centru,potazi po netu !

Fida
21.11.2007., 20:24
...da imas i nekoliko hostela i svi su uglavnom u centru,potazi po netu !

Hej Micicici-pa ti si mi i na Tajland forumu. Hvala na savjetima i možda se vidimo na obadva mjesta..:mig: Ako imaš još kakve savjete ili šta je sve ok u Beogradu samo reci...

micicici
23.11.2007., 17:33
Hej Micicici-pa ti si mi i na Tajland forumu. Hvala na savjetima i možda se vidimo na obadva mjesta..:mig: Ako imaš još kakve savjete ili šta je sve ok u Beogradu samo reci...

Da,da to sam ja....ako dolazis u BG ,idemo na kafu barem,da razradimo plan za Thai....:kava:
Pa BG je veliki,ima za svakog po nesto,neznam sta te tacno interesuje,imam neke vodice kroz BG koji izlaze mesecno,pa cu ti ih dati kada dodjete ,mozes pogledati nesto od ponude na www.kudazavikend.com i neko je vec pomenuo www.nadlanu.com
Pozdrav!

krasuljak
27.11.2007., 22:18
Ima jedan nov hotel u samom centru Beograda. Nije skup, a zbilja moderan. Ljubazno osoblje, mladi, skroz nasmijani, besplatan wireless...super! Vidi sajt www.villakalemegdan.com A nalazi se u najpopularnijoj ulici u gradu-Strahinjica Bana, cijela ulica puna klubova, kafica, restorana..VRH! Provod VRH!

Fida
27.11.2007., 23:28
Ima jedan nov hotel u samom centru Beograda. Nije skup, a zbilja moderan. Ljubazno osoblje, mladi, skroz nasmijani, besplatan wireless...super! Vidi sajt www.villakalemegdan.com A nalazi se u najpopularnijoj ulici u gradu-Strahinjica Bana, cijela ulica puna klubova, kafica, restorana..VRH! Provod VRH!

Hvala svima na savjetima-moram sve pogledat kad nađem vremena.Planiram rezervirat za oko 2 tjedna kad budem sigurna da idemo. Za sad sve zvuči jako dobro :)...

lilly53
28.11.2007., 07:41
takodje, predlazem da pogledate na linku http://www.halooglasi.com

Tamo imate pod turizam cini mi se i iznajmljivanje stanova ako je to nekom zanimljivo.

Proverite..

Evo sad sam pogledala evo odavde pocinje rubrika za ovaj broj:
http://www.halooglasi.com/42/220/1.shtm

p.s. halo oglasi su najveci oglasi kod nas, tako da savetujem upotrebu istih!

JustForFun
08.12.2007., 07:53
Evo ja sam nedavno opet bila u Bg, što se tiče taksija, nisu preskupi, ali ni prejeftini, jer ako ideš sa jednog kraja grada na drugi više puta itd. sakupi se tu dosta love, tako je bilo sa mnom prošli put, ali koristila sam gradske buseve za prebacivanje do željenog dijela grada i onda uzmem taksi do željene adrese i mogu reći da sam dosta novca uštedila, ali nisam izgubila puno vremena, jer stvarno imaju dosta tih buseva za sve lokacije i uz malo truda super se prebaciš gdje god želiš.

pedja-bg
09.12.2007., 09:37
Pametno : ))))

sinisa_7
09.12.2007., 11:12
Pozdrav svima! Idem uskoro u Beograd i imam organizirani izlazak. Nisam siguran kak se zove al' mislim da na Splavi? Ili tako nešto?
Znate li gdje je to, i kakva se muzika tamo pušta?

x-type
09.12.2007., 14:22
^^ splavi nisu jedno mjesto, već su to lokali na usidrenim splavima na Savi i Dunavu. podsjeća recimo na Sidro ili Brazil, samo su zbilja na vodi. muzika je svakakva - ima i cajki, ima i popularne strane muzike, ima i kombinacija ;)
često bude do određenog vremena strana muzika, a onda se u sitnijim satima prelazi na cajke. sve u svemu, splavi su kao neki centar noćnog života u Beogradu

dk1
09.12.2007., 14:40
da, samo ako nećeš da te čudno gledaju bilo bi lijepo reći splavovi

sinisa_7
10.12.2007., 17:22
Splavovi znaći. Ok, hvala na informacijama.

telmo
10.12.2007., 17:29
splavi ili splavovi,isti je k.... ne valjaju ništa,osim za one koji slušaju narodnjake (a takvih je nažalost puno:flop: :flop: ........doduše širok je pojam narodnjaka na splavovima,jer tu ima svakakve muzike,od parnog valjka pa dalje,a onih pravih,"tvrdih" narodnjaka baš inema.
ovaj vikend sam bio u bg,super sam se proveo samo mi se čini da je dosta poskupilo od kad sam bio zadnji put prije 2 godine
preporučam svima neizbježnu skadarliju i club baltazar ko voli pravu klupsku atmosferu

greenroom
11.12.2007., 14:56
jel bio tko u Tash Inn hostelu???
dali je hostelbookers sigurna stranica za rezervirat hostel?

telmo
11.12.2007., 15:02
nisam bio
je

greenroom
11.12.2007., 15:06
thnx:)

Stefan1
15.12.2007., 00:13
Na splavovima narodnjaka ima tek iza 2h po ponoci. I to ima normalnih narodnjaka, a ne onih za pijanice i seljacine.

Pored splavova preporucujem i diskoteke i ulicu Strahinjica Bana... naravno sto se tice nocnog zivota.

Iva!
18.12.2007., 18:06
najbolje ponude za docek nove godine u beogradu mozete naci na sajtu:

http://www.newyearinserbia.com

kinfa84
18.12.2007., 18:29
ljudi ...ako ce netko za Bgd uskoro ili poslje nove g autom...ja bi mu se prikrpao...pa ako nije bed neka javi na pp

pedja-bg
20.12.2007., 20:14
Ljudi ne znam bas koliko su vam sigurne te rezervacije hostela kad ih radite preko neta , najbolja vam je varijanta da na vreme organizujete privatni smestaj , ima dosta ljudi koji se time bave ovde. A i mozete da se raspitate kod prijatelja ako neko od njih zna nekoga u Beogradu , to vam je varijanta da ne razmisljate za smestaj , ovde vec toliko dugo dolaze ljudi iz HR tako da je nemoguce da neko koga vi znate - ne zna nekog ovde ko je raspolozen da vas primi......evo recimo mozete da napravite kombinejshn samnom....kod mene za NG ja dole na leto eheheh :P

Mazalo
21.12.2007., 19:21
Je li netko zna sta o avionskim letovima za BG, jer nista ne uspjevam pronaci. :confused: :ne zna:

peta25
23.12.2007., 10:41
presjedat cu u beogradu mozda s vlakom pame zanima koliko je udaljeni zeljezni kolodvor od centra grada i kako ubit par sati????

x-type
23.12.2007., 14:22
Je li netko zna sta o avionskim letovima za BG, jer nista ne uspjevam pronaci. :confused: :ne zna:

otkud?

GospodjicaEn
23.12.2007., 15:45
imate i sajt www.gdezanovu.com
lep provod..

beare
23.12.2007., 16:06
splavovi su sranje... ušmikana mjesta i narodnjaci :eek: , ja bih preporučio Zemun i jedan dobar birc ako se ne varam Tramvaj se zove

pedja-bg
23.12.2007., 20:33
otkud?

Shto se tice HRV nema letova za BG jos uvek, sve je i dalje u pregovorima , ako je nekome Ljubljana blizu ... to je jedno od resenja ....

pedja-bg
23.12.2007., 20:34
presjedat cu u beogradu mozda s vlakom pame zanima koliko je udaljeni zeljezni kolodvor od centra grada i kako ubit par sati????

10 min peshke od stanice je " centar "..odprilike...

passionfan
04.01.2008., 22:20
Može mi netko napisati gdje je dobar smještaj u Beogradu, a da nije pretjerano skupo, dakle, može bit motel, hostel, nekaka soba, al da je ok. I da je u centru, blizini željezničkog ili autobusnog kolodvora. Ja i frendica bi došli u 5mj. kad bude Eurosong.

pedja-bg
12.01.2008., 21:16
Ne znam za te jeftinije smestaje tacno gde su , ali znam jednu stvar....ako mislis da dolazis na eurosong , onda bi vec SADA trebalo to da rezervises jer ce vec za desetak dana biti kasno , ne samo za jeftnije varijante nego i ove skuplje...sve najbolje pozz :)

groove81
13.01.2008., 07:36
Može mi netko napisati gdje je dobar smještaj u Beogradu, a da nije pretjerano skupo, dakle, može bit motel, hostel, nekaka soba, al da je ok. I da je u centru, blizini željezničkog ili autobusnog kolodvora. Ja i frendica bi došli u 5mj. kad bude Eurosong.

U blizini željezničkog kolodvora imaš hotel astoria i hotel beograd, cijena vrlo prihvatljiva ali kako kaže ona stara "koliko para toliko muzike", bio sam osobno u Beogradu, svi govore o nekim niskim cijenama, cijene nisu bog zna šta povoljnije nego kod nas, a u pravilu mozes puno skuplje proć ako nisi oprezna jer kad skuze da si turista nema onog tko te neće pokusati pokrasti, znam da je većina već rečena ali taxsisti su najveći lopovi, primjer: cijena vožnje iz hotela do spavova nas je izašla cca 20 kn, ista ta relacija u povratku nekih 150 kn, taxist obrijani ćelavac od svojih 2 metra i 100 kg pa se ti sad buni:).. i šta je najgore sve to kao nekako legalno preko taximetra..
a za hotele evo pogledaj sama:

www.astoria.co.yu/
http://www.hoteli-srbije.co.yu/beograd.htm

ako želiš potrošti malo više i bit u relativno pristojnom hotelu da ne mislis da si otputovala 20-ak godina u prošlost, hotel Moskva je odličan izbor....:mig:

Luzzifer
18.01.2008., 12:06
splavovi su sranje... ušmikana mjesta i narodnjaci :eek: , ja bih preporučio Zemun i jedan dobar birc ako se ne varam Tramvaj se zove

Nit su svi splavovi usminkani (daleko od toga), niti se na svima pustaju narodnjaci, niti se Tramvaj nalazi u Zemunu vec u skroz drugom kraju grada.

beare
28.01.2008., 22:11
Nit su svi splavovi usminkani (daleko od toga), niti se na svima pustaju narodnjaci, niti se Tramvaj nalazi u Zemunu vec u skroz drugom kraju grada.

btw. naglasak je na "i"....naravno da se tramvaj ne nalazi u zemunu....
osim toga svi mi tu pišemo na osnovu svojih iskustava...a meni su splavovi ostali u takvom sjećanju.

lally
22.02.2008., 08:51
da li itko zna cijenu vlaka za beograd iz zagreba ??

manzzini
22.02.2008., 09:00
da li itko zna cijenu vlaka za beograd iz zagreba ??

prije godinu dana je bila nekih 300 kuna povratna karta za odraslu osobu
vozi se 6 sati, vlak je ok, zna kasnit

.pero vragec
22.02.2008., 09:24
prije godinu dana je bila nekih 300 kuna povratna karta za odraslu osobu
vozi se 6 sati, vlak je ok, zna kasnit

Kak može biti OK ako zna kasniti?:rolleyes:

castor8
22.02.2008., 09:29
Kak može biti OK ako zna kasniti?:rolleyes:

Valjda je mislio da je vlak sam po sebi ok, udobnost,..

pedja-bg
06.03.2008., 21:07
Valjda je mislio da je vlak sam po sebi ok, udobnost,..

Ljudi sedite lepo u bus i ko ljudi putujte kad vec nema aviona na toj liniji ( jos uvek) :)

povrche
09.03.2008., 15:49
ovako nas troje je kupilu skupnu kartu iz zagreba za begeš. to znaci da vas troje mora ici tamo i troje se vracat nazad. i karta je bila oko 600kn povratna. znaci 200 po osobi. meni osobno super bilo na splavi povetarac. dram en bejs scena. i akademiaj mi skroz super bila.al zato jer je nastupo dj kojeg sam htjela cut pa valjda zato. sve u svemu. vracamo se ponovo!

pedja-bg
10.03.2008., 08:01
ovako nas troje je kupilu skupnu kartu iz zagreba za begeš. to znaci da vas troje mora ici tamo i troje se vracat nazad. i karta je bila oko 600kn povratna. znaci 200 po osobi. meni osobno super bilo na splavi povetarac. dram en bejs scena. i akademiaj mi skroz super bila.al zato jer je nastupo dj kojeg sam htjela cut pa valjda zato. sve u svemu. vracamo se ponovo!

Povetarac je extra splav , uvek dobra atmosfera , ali ima ih jos koji su dobri , bitno da imas ljude koji znaju gde da te vode : P

beogradjanka
12.03.2008., 09:22
meni osobno super bilo na splavi povetarac. dram en bejs scena. i akademiaj mi skroz super bila.al zato jer je nastupo dj kojeg sam htjela cut pa valjda zato. sve u svemu. vracamo se ponovo!

dobar izbor! :cerek:
zhelim ti lep provod i sledeci put! :)

FIAT FUN
20.03.2008., 12:00
Namjeravam ubrzo ici u BGD sa svojim autom, pa molim savjet jer znam da bas situacija i nije bajna sto se sigurnosti Hrvata tice. Molio bi nekoga iz Beograda da me savjetuje jer se sto izmjenilo ili je jos uvijek sigurno.
Unaprijed hvala na odgovoru.

lilly53
20.03.2008., 15:20
Namjeravam ubrzo ici u BGD sa svojim autom, pa molim savjet jer znam da bas situacija i nije bajna sto se sigurnosti Hrvata tice. Molio bi nekoga iz Beograda da me savjetuje jer se sto izmjenilo ili je jos uvijek sigurno.

ako te strah za auto, parkiraj u garazi. nije jeftino ali opet bolje nego da ostavis na uslici.
u sustini mislim da ne bi trebao imati problema, ali ne bih ti se zaklela u to.
nocu auto u garazu i gotovo :)

x-type
20.03.2008., 16:04

inače nema znatnijih problema, ali sad je doba peripetija s Kosovom i ja baš sad ne bih išao dok se to malo ne smiri i ne zaboravi.

FIAT FUN
21.03.2008., 04:55
ako te strah za auto, parkiraj u garazi. nije jeftino ali opet bolje nego da ostavis na uslici.
u sustini mislim da ne bi trebao imati problema, ali ne bih ti se zaklela u to.
nocu auto u garazu i gotovo :)

Mozes li mi predloziti neke garaze? Naime neznam bas dobro Beograd pa bi svaka pomoc dobro dosla. Hvala unaprijed.

FIAT FUN
21.03.2008., 04:58
inače nema znatnijih problema, ali sad je doba peripetija s Kosovom i ja baš sad ne bih išao dok se to malo ne smiri i ne zaboravi.

Ma znam za to i bas zato pitam, ali ipak mislim tj, nadam se da necu imati problema. Iako mi je jako dobro poznato da je dosta jedna budala pa da ti sve prisjedne.

lilly53
21.03.2008., 07:47
Mozes li mi predloziti neke garaze? Naime neznam bas dobro Beograd pa bi svaka pomoc dobro dosla. Hvala unaprijed.

PARKING SERVIS - javne garaze (http://www.parking-servis.co.yu/home/parkiranje/garaze/garaze.html)

CENE PARKIRANJA PO OBJEKTIMA (http://www.parking-servis.co.yu/home/parkiranje/parkiranje.html)

Nadam se da sam pomogla.

Ako dolazis u neki hotel, mislim da je dovoljno da uzmes hotel s obezbedjenim parkingom.

Inace u garazama garantuju za vozila, koliko znam, ali ne i za ono sto je u njima (ono ako ti neko ukrade muziku nisu oni odgovorni ali ako ode auto,jesu).

Uostalom, sve mozes saznati na sajtu http://www.parking-servis.co.yu/

FIAT FUN
21.03.2008., 09:55
PARKING SERVIS - javne garaze (http://www.parking-servis.co.yu/home/parkiranje/garaze/garaze.html)

CENE PARKIRANJA PO OBJEKTIMA (http://www.parking-servis.co.yu/home/parkiranje/parkiranje.html)

Nadam se da sam pomogla.

Ako dolazis u neki hotel, mislim da je dovoljno da uzmes hotel s obezbedjenim parkingom.

Inace u garazama garantuju za vozila, koliko znam, ali ne i za ono sto je u njima (ono ako ti neko ukrade muziku nisu oni odgovorni ali ako ode auto,jesu).

Uostalom, sve mozes saznati na sajtu http://www.parking-servis.co.yu/

lilly 53 ; Puno ti hvala na odgovorima i pomoci. Pozdrav Beogradu.:top:

lilly53
22.03.2008., 14:03
:D nema na cemu i drugi put

pedja-bg
31.03.2008., 13:00

A gde si cuo da situacija bas nije bajna? Hehe i ja povremeno pogledam HTV pa mi se cini da je u Beogradu neko ratno stanje , al srecom zivim ovde pa znam da nije tako :) Ne boj se ti nissta , ovde od 1996 god dolaze hrvatska auta i nista se jos nijednom nije dogodilo , ne boj se. Samo ne oparkiraj blizu bilo kog stadiona i sve ok .

sigor
09.04.2008., 23:23
da,mislim da trebas ranije rezervisati hotel za N.Godinu.
Ja tacno neznam cene ali pogledaj na
www.hotels.co.yu
www.hoteli-srbije.co.yu
Mislim da je jako popularan sa cenama,a u centru je hotel "Royal"
Veoma dobar sajt za snalazenje po BG je www.planplus.co.yu
Ako treba jos neka informacija sa lica mesta.....
i dobro dosli !

Imas i www.beorent.com (http://www.beorent.com) (apartmani i jedan hostel). :) Mislim da ce ti pomoci!

Zenica
10.04.2008., 08:10
Znam za jedan grad zove se Beograd :top:

Uvijek rado u Bg provodim noci jer Bg ima u sebi nesto sto malo koja metropola ima.Zive ljudi zivot 24 sata na dan i boli ih cuna jel ponedjeljak utorak ili vikend :s.jesili hrvat slovenac ili bosanac draze im je pak da si srbin a tek sto ih boli cuna hos li naruciti kruh ili hljeb kavu ili kafu juhu ili supu

Splavovi :s ACADEMIJA,AMSTERDAM,BLACK PANTERS

Zatim CLUB MILANO EXTRA DOBRE TREBE SVE U SVEMU BEOGRADU JEDAN PLUSIC OD MENE

djoje
19.04.2008., 10:49
Nije jeftin ali izgleda odlicno
http://www.arkabarka.net/

u stvari tek sam sada videla da je to cena za sobu a ne po krevetu, pa onda nije preskupo.

Parah.
21.04.2008., 05:37
http://www.arkabarka.net/

Skroz dobra šema!

Oslo
21.04.2008., 21:35
Cisto,novo,blizu centra i jeftino

http://www.licejkon.com/

Hosteli

http://www.chilltonhostel.com/srp_index.html

http://belgrade-happy-hostel.blogspot.com/

http://www.hostels.com/findabed.php?OrderBy=Rating

ginis
26.04.2008., 18:54
www.yellowbed.net
www.hostelnewmorning.com

pakistan
05.05.2008., 21:38
Nakon 25.godina kada sam u BG bio u JNA, sada sam otošao na dva dana. Mogu samo reći da mi je bilo izvanredn. Kao turist iz HR sam primljen izvanredno. Vidio sam neke stvari koje su me zanuimele ( trgove, zgrade, spomenike, Dedinje, Ada itd) . Mogu reći da hrana nije skupa. Večera za dvije isobe na Skadarliji oko 180,00 kuna za dvije osobe. Piće je skuplje nego u ZG. Kava ,kapučino i dvije vode u Knez Mihajlovoj (pizzerija Snežana 45,00 kuna). Ali ljudi su super i na svakom koraku spremnbi pomoći oko bilo čega. Nitko te ne pita ko si i šta si. Mene oduvjek privlači taj balkanizam, to je nešto što zapad nikada neće imati.

Cool
11.05.2008., 15:02
Splav zvani "Funky Buda"

http://farm3.static.flickr.com/2051/2470105245_b18f7abebc.jpg?v=0

pedja-bg
20.05.2008., 19:05
Nakon 25.godina kada sam u BG bio u JNA, sada sam otošao na dva dana. Mogu samo reći da mi je bilo izvanredn. Kao turist iz HR sam primljen izvanredno. Vidio sam neke stvari koje su me zanuimele ( trgove, zgrade, spomenike, Dedinje, Ada itd) . Mogu reći da hrana nije skupa. Večera za dvije isobe na Skadarliji oko 180,00 kuna za dvije osobe. Piće je skuplje nego u ZG. Kava ,kapučino i dvije vode u Knez Mihajlovoj (pizzerija Snežana 45,00 kuna). Ali ljudi su super i na svakom koraku spremnbi pomoći oko bilo čega. Nitko te ne pita ko si i šta si. Mene oduvjek privlači taj balkanizam, to je nešto što zapad nikada neće imati.

A sta je to balkanizam ?

malabaya
21.05.2008., 19:15
ima netko da možda ide sad u petak oko 11 u zagebu na vlak za beograd pa da da kupimo tu grupnu kartu i prođemo jeftinije?? nas je dvoje pa ako ima joško :) nek se javi
a i što nas je više, to će bit veselije

Deedy
09.06.2008., 20:57
Nas dvojica idemo u Bg 24.6.tog navečer, vjerojatno vlakom (utorak iza 22)... Planiramo povratak oko nedjelje rano popodne ili tako nešto...

Objekt putovanja: luda zabava! :D
Postoji mala mogućnost kako ćemo ići s 3ćim frendom autom, ali to nije ziher!

Ukoliko ostane opcija vlaka... molim da mi se javi neko ko bi išao s nama pod grupnu kartu.. može na pm! Thnx.

indeficienter
11.06.2008., 22:48
Pozdrav! Planiram u Beograd uskoro i zanima me kakve su kontrole na Bajakovu za hrvatske drzavljane? Jel stavljaju ljude sa strane, pregledavaju osobe i vozila ili samo kontroliraju dokumente? Jer mislim odnest prijateljima nekih gluposti majica, cuge, sitnih poklona pa me zanima kolike su sanse da me carine ili tlace oko toga.

pedja-bg
13.06.2008., 20:17
Pozdrav! Planiram u Beograd uskoro i zanima me kakve su kontrole na Bajakovu za hrvatske drzavljane? Jel stavljaju ljude sa strane, pregledavaju osobe i vozila ili samo kontroliraju dokumente? Jer mislim odnest prijateljima nekih gluposti majica, cuge, sitnih poklona pa me zanima kolike su sanse da me carine ili tlace oko toga.

Mozes nositi te sitnice , takve poklone , ali sto manje to bolje sto se tice pica!!! Sto se kontrola tice , 7 puta sam prelazio granicu i nikad mi nista nisu gledali , niti bilo kome iz mog busa , ali ono sto znam je da moraju da pregledaju 2 autobusa dnevno minimum!!! Znaci sto se pica tice - nema potrebe , kad dodjes u bg kupi im nesto od pica osim ako nije poenta u poklonu autenticnog pica - kraja iz kog dolazis :)

Mona*
16.06.2008., 21:01
Nas dvojica idemo u Bg 24.6.tog navečer, vjerojatno vlakom (utorak iza 22)... Planiramo povratak oko nedjelje rano popodne ili tako nešto...

Objekt putovanja: luda zabava! :D
Postoji mala mogućnost kako ćemo ići s 3ćim frendom autom, ali to nije ziher!

Ukoliko ostane opcija vlaka... molim da mi se javi neko ko bi išao s nama pod grupnu kartu.. može na pm! Thnx.

ja i frendica već kupile karte za 22.6 :(
a jebemu sve,kako nisam ovo prije vidila
Di ćete spavat?
Mi u downtown belgrade hostelu :)

pedja-bg
17.06.2008., 09:40
Di ćete spavat?

Jbag izvisili ste za taj popust , al nadjite se u Bg pa ce Vas biti vise ako nista drugo :D Zelim Vam lep provod :)

pedja-bg
17.06.2008., 09:41
Ustvari mozda i niste izvisili , menjajte kartu , to uvek mozete da uradite :D

Deedy
18.06.2008., 11:39
Di ćete spavat?

Ah, do bijesa!! :mad:

:D Mi večeras kupujemo karte za vlak ipak...

Idemo 24tog na 25-ti u ponoć. Očito ostadosmo bez 3-će osobe za popust... makar... ko zna.... :)

Idemo kod moje frendice u centar, na Vračar. :)
yeah! :top:

Mona*
29.06.2008., 18:25
Evo se vratih iz Beograda
Grad me oduševio
Pravi balkanski duh.
I žene su stvarno zgodne,moram reć. :top:

mariob
30.06.2008., 00:53
A sta je to balkanizam ?

Pa čobanizam :D :lol::rofl:

Evo jedan fin hostel na 10 metara od skupstine... Najstrozi centar, puno murjaka i ambasada okolo.
http://www.hostel-jelica.info

PS: Klonite se periferije i polusvijeta koji je uglavnom radikalno orijentiran - citaj primitivan.
Sretno!

krtzko
12.07.2008., 13:52
Pa čobanizam :D :lol::rofl:

Evo jedan fin hostel na 10 metara od skupstine... Najstrozi centar, puno murjaka i ambasada okolo.
http://www.hostel-jelica.info

PS: Klonite se periferije i polusvijeta koji je uglavnom radikalno orijentiran - citaj primitivan.
Sretno!

heheheh ... nema druzhe toga ovde ...
na sve te gluposti se odavnooooo zaboravilo ...
zelim svakome da dodje u bg da se extra provede :)

moj topli savet ... ko hoce da ostane duzhe u beogradu tipa mesec dva itd itd .... da ne placa bezveze hotele i hostele ili motele .. shta god ...
neka iznajmi stan na periferiji beograda tipa ... zemun, karaburma, banovo brdo, bezanijska kosa itd itd .... za neku cifru od 200e za mesec .. i da uzhiva :)
www.halooglasi.co.yu
tu mozhete da nadjete sve info oko rente stanova .... ali i tu gledajte da ne idete preko agencija nego od vlasnika stanova jer ce vas agencija odrati pola para od rente stana
u prevodu stan 200e
agencija 100e
:P
a shto se tiche splavova klubova i cena ... slobodno pitajte .. reci cu vam iz prve ruke :P

pozzzz svima
srdjan

marioreni
12.07.2008., 23:44
heheheh ... nema druzhe toga ovde ...
na sve te gluposti se odavnooooo zaboravilo ...
zelim svakome da dodje u bg da se extra provede :)

moj topli savet ... ko hoce da ostane duzhe u beogradu tipa mesec dva itd itd .... da ne placa bezveze hotele i hostele ili motele .. shta god ...
neka iznajmi stan na periferiji beograda tipa ... zemun, karaburma, banovo brdo, bezanijska kosa itd itd .... za neku cifru od 200e za mesec .. i da uzhiva :)
www.halooglasi.co.yu
tu mozhete da nadjete sve info oko rente stanova .... ali i tu gledajte da ne idete preko agencija nego od vlasnika stanova jer ce vas agencija odrati pola para od rente stana
u prevodu stan 200e
agencija 100e
:P
a shto se tiche splavova klubova i cena ... slobodno pitajte .. reci cu vam iz prve ruke :P

pozzzz svima
srdjan

tnx na ponudi ali znaš da primitive ima svugdje pa tako i u BG i ZG...ali i divnih ljudi.....nadamo se da će ovi prvi lagano u ropotarnicu povijesti...pozdrav

goc555
23.07.2008., 10:31
bok,
da li netko zna koliko obicno kasne vlakovi za beograd jer drugog utorka u 8.mj idemo sa vlakom u 00.12 u Bg koji bi tamo trebao bit u 6.23 a u 8.40 imamo valak dalje za sofiju, dal ima sanse da vlak kasni manje od 2 sata s tim da jos moramo kupit karte na koldvoru
i koliko se ranije trebaju kupiti karte za Zg-Bg dal se desi da nema mjesta??
tnx

JustForFun
23.07.2008., 12:17
Možda se nisam kretala u pravim krugovima, ali iz moje perspektive gledanja, ja u Srbiji nisam vidjela uopće tolko nacionalizma kao kod nas, čini mi se da je to kod nas najizraženije, to tamo nisam nikako osjetila, pa sad :ne zna:

ratep
23.07.2008., 16:05
Možda se nisam kretala u pravim krugovima, ali iz moje perspektive gledanja, ja u Srbiji nisam vidjela uopće tolko nacionalizma kao kod nas, čini mi se da je to kod nas najizraženije, to tamo nisam nikako osjetila, pa sad :ne zna:

Tko zna di gi ti gledala, kad se bolje gleda na svakom koraku piše, Srbija do Tokija, Šešelj junak, Nož,Žica,Srebrenica,,itd. Ode kod nas ako negdje slučajno netko napiše NDH, onda sve vijesti izvjeste o incidentu. Puno je više nacionalizma u Srbiji, nego dok nas, mi smo već nažalost previše pripitomljeni.

Lady Mi
02.08.2008., 20:51
Ljudi ajd ko bude planirao u 12 mjesecu pičit u beograd nek mi se javi na pm pa da se dog da idemo zajedno.. ova moja ekipa je za ništa.. a ja sam željna ludih provoda na balkanu..

donedi
03.08.2008., 13:35
iako se u globalu slažem s tobom, ne mogu dopustiti takvo pisanje na turističkoj temi. :mig:

x

bova
08.08.2008., 21:06
sami ugodni dojmovi iz beograda

ljudi, grad, zabava... sve!

vraćam se sigurno :D

Fufi3112
10.08.2008., 13:54
ovako, nisam čito sve postove, tak da mi nemojte zamjerit ako već ima ovog, ali trebaju mi doživljaji onih koji su išli s autom u beograd, i to po mogućnosti sa ZG registracijama. fala unaprijed

bova
11.08.2008., 12:23
ne boj se ničega, samo odi :D

jerfra
11.08.2008., 14:10
eh...bio sam u beogradu dvaput...jednom poslom, jednom na tekmi....
kad sam išao na tekmu nisam skoro ništa vidio grada iz znanih razloga....
drugi put sam imao vremena za neke šetnje i vozikanja okolo...sve u svemu ne vidim razloga zašto bih turistički treći put išao tamo... ok grad, imaš za vidjeti šta, ali sve je to u nekom rangu običnih europskih gradova koji me nikad ne zanimaju...npr. beč, munchen, budimpešta, pa i zagreb....
znam dosta srba koji odu vidjeti malo rodbinu, malo izađu, malo gledaju znamenitosti i to je ok...ali ja ne vidim neku veliku silu koja mene vuče u bg...

Fufi3112
11.08.2008., 15:24

ma gle, ja se ne bojim, al ne želim putovat sam, to mi nekak nije... i baš sam pričo s frendovima di bi mogli ić i ja kažem beograd a oni u isti glas da bi otišli i ne bi se više vratili. i nemreš ih uvjerit da to nije tak pa sam mislio da ću ovak nekaj napravit

krtzko
11.08.2008., 15:30
ma gle, ja se ne bojim, al ne želim putovat sam, to mi nekak nije... i baš sam pričo s frendovima di bi mogli ić i ja kažem beograd a oni u isti glas da bi otišli i ne bi se više vratili. i nemreš ih uvjerit da to nije tak pa sam mislio da ću ovak nekaj napravit

verovatno su momci sami bili niko ih nije vodio nigde .....
to treba da dodjesh kod nekog domacina ... neko ko ce da vas provede po gradu ....
ne pricham o kalishu ili zemunskom keju ... vec o pravom nocnom dobrom provodu :)

krtzko
11.08.2008., 15:35
ovako, nisam čito sve postove, tak da mi nemojte zamjerit ako već ima ovog, ali trebaju mi doživljaji onih koji su išli s autom u beograd, i to po mogućnosti sa ZG registracijama. fala unaprijed

bio je moj dobar prijatelj iz zg u beogradu kod mene ..... inache radim u centru ... tu je i parkirao auto i nije bilo nikakvih problema ...

restoran u dobrachinoj ulici jedan od boljih u gradu drzhi hrvat ... legenda lik :) .... nadasve dobar domacin .... i kod njega su stalno parkirana kola sa HR tablama ....
uzhivajte

Fufi3112
11.08.2008., 16:08
bio je moj dobar prijatelj iz zg u beogradu kod mene ..... inache radim u centru ... tu je i parkirao auto i nije bilo nikakvih problema ...

restoran u dobrachinoj ulici jedan od boljih u gradu drzhi hrvat ... legenda lik :) .... nadasve dobar domacin .... i kod njega su stalno parkirana kola sa HR tablama ....
uzhivajte

e, to mi je trebalo, puno fala. a najbolje je kaj znam jednu beograđanku koja je rekla da mogu s frendovima bit kod nje dok smo u beogradu

krtzko
11.08.2008., 17:00
e, to mi je trebalo, puno fala. a najbolje je kaj znam jednu beograđanku koja je rekla da mogu s frendovima bit kod nje dok smo u beogradu

josh ako je dobra riba .... pfffff ... ima da se provedesh :)

Fufi3112
11.08.2008., 18:57
e, al pričekat će još taj beograd jer, em nemamo para (sad skupljamo za iduće ljeto), em imamo 16 godina. al sredit će se tu nešto ;)

da lee boor
12.08.2008., 22:23
na koji restoran u dobracinoj mislis?

fatalnasrpkinja
12.08.2008., 22:54
Evo ja se dobrovoljno javljam da budem vodič po Bg splavovima i restoranima:top:

Lady Mi
18.08.2008., 14:15

Maleni ako nebuš imo s kim ić u Bg slobodno mi se javi na pm pa možemo zajedno.. ja bi isto tamo al neam s kim.. svi kažu da sam luda..
Al Bg je stvarno prekrasan.. prolazila sam kroz njega kad sam išla u makedoniju.. jao... jednostavno sam oduševljena..

Lady Mi
18.08.2008., 14:18
Evo ja se dobrovoljno javljam da budem vodič po Bg splavovima i restoranima:top:

jao.. može... planiram uskoro u Bg pa bi mi baš trebo neki vodić.. ak ne nađem nikog da ide samnom odo sama.. valjda bum se nekak snašla ili se tebi javim..pozz

Fufi3112
18.08.2008., 14:43
Maleni ako nebuš imo s kim ić u Bg slobodno mi se javi na pm pa možemo zajedno.. ja bi isto tamo al neam s kim.. svi kažu da sam luda..
Al Bg je stvarno prekrasan.. prolazila sam kroz njega kad sam išla u makedoniju.. jao... jednostavno sam oduševljena..

ak će još vrijedit, javim se za dve godine :D

Dado_23
18.08.2008., 21:11
Jeste vi ludi ić tamo? :eek: Pa tam pod "gostoprimstvo" (ako vas prvo ne ubiju) spada redom: Opijanje, vezivanje za radijator i guranje boce u anus. :eek:
I na kraju opjevaju taj čin!

ivan06
19.08.2008., 22:13
Ide tko u Bg sad za vikend, pa da se nadjemo na kojem od splavova? :) Ja picim s frendom u petak navecer s vlakom (00:15 iz Zg).

Lady Mi
20.08.2008., 11:00
Ide tko u Bg sad za vikend, pa da se nadjemo na kojem od splavova? :) Ja picim s frendom u petak navecer s vlakom (00:15 iz Zg).

Daj i ja bi s vama... kolko ste kartu platilt....
ja planirala ić solo.. al ak mogu išla bi sa vama..

gogaa
20.08.2008., 12:01
ja sam imala neugodnih iskustava u 1.mj. ove godine na parkiralištu kod ex.hotela Jugoslavija. Parkirala sam svoj automobil HR-pločica i kad sam izlazila iz auta dvoje tipova na nekakvoj mješavini ekavice i ijekavice su mi pogrdno dobacivali na nacionalnoj osnovi.Služila sam ta su to neke izbjeglice sa prostora tzv.Rep.Srpske ili iz tzv.Krajine, koji vjerojatno isfrustrirani svojim lošim statusom u matici države, liječe svoje komplekse na drugim.Spominjali su mi pokojnog predsjednika i još štošta, ali nisam se obazirala, nego sam otišla svojim poslom, dok su oni ispijali bocu rakije.
Imam jako ugodnih iskustava sa graničnih prijelaza, tu imam samo riječi hvale.

ivan06
20.08.2008., 12:26
Daj i ja bi s vama... kolko ste kartu platilt....
ja planirala ić solo.. al ak mogu išla bi sa vama..

Pa odi s nama, samo sto ti mi u nedjelju idemo dalje za Makedoniju, a u Beogradu cemo odsjesti kod moje rodbine. Nismo kartu jos kupili, kupit cemo prije polaska. Regularna cijena povratne karte je 268,20kn, no postoji neki popust na grupno putovanje (ako nas je dvoje ili vise) sto cemo mi iskoristiti.

Lady Mi
20.08.2008., 13:38
[QUOTE=ivan06;15590730]Pa odi s nama, samo sto ti mi u nedjelju idemo dalje za Makedoniju, a u Beogradu cemo odsjesti kod moje rodbine. Nismo kartu jos kupili, kupit cemo prije polaska. Regularna cijena povratne karte je 268,20kn, no postoji neki popust na grupno putovanje (ako nas je dvoje ili vise) sto cemo mi iskoristiti.

Dobro, ja se i onak planiram u nedelju vratit u zg.mislila sam samo na vikend otić tamo... jel znaš možda neki jeftini hotel tamo da se može prenoćit za npr nekih 10 e?
jel se trebaju karte rezervirat unaprijed? za vlak?

ivan06
20.08.2008., 15:09
Dobro, ja se i onak planiram u nedelju vratit u zg.mislila sam samo na vikend otić tamo... jel znaš možda neki jeftini hotel tamo da se može prenoćit za npr nekih 10 e?
jel se trebaju karte rezervirat unaprijed? za vlak?

Mi necemo nista rezervirati, kupit cemo na kolodvoru. Za hotel ti nemam pojma, nismo se nit raspitivali jer imamo smjestaj. Ako budes isla, javi mi se na pm da razmjenimo brojeve, pa se mozemo nac na kolodvoru da idemo zajedno, bar nebude dosadno :)

Lady Mi
20.08.2008., 15:17
da da idem ziher.. neznam slat poruke na pm pa ajd ti meni ostavi pa se ja tebi javim... možda još uspijem nadrukat frendicu da ide samnom..
kolki bi popust bio od prilike kaj su ti rekli

Lady Mi
20.08.2008., 15:20
evo poslala sam ti pm bar mislim da jesam.. :-)

franzjoseph
21.08.2008., 00:06
Beograd... Baš ste si našli mjesto za otići. Prljavo, smrdljivo, sivo, zapušteno i nekulturno. Da ne kažem divlje i primitivno. Osim ak niste zaljubljeni u cajke, a čini se da jeste. Bio jednom silom prilika, prije dvije godine i dosta za cijeli život. Sretan put.

Dlapek
21.08.2008., 08:23
Beograd... Baš ste si našli mjesto za otići. Prljavo, smrdljivo, sivo, zapušteno i nekulturno. Da ne kažem divlje i primitivno. Osim ak niste zaljubljeni u cajke, a čini se da jeste. Bio jednom silom prilika, prije dvije godine i dosta za cijeli život. Sretan put.

Mi smo lani išli na Stonese i nakon koncerta (koji je bio savršen!!!) ostali nekoliko dana u Beogradu.Cajke nismo ni čuli ni vidjeli.Bili smo u jednom klubu gdje se svirao blues,a na jednom splavu je bio totalno otkačen bosa nova i brasil jazz band.Jako je bilo ugodno,hrana po restoranima koje su nam preporučili je sjajna:Širi centar,Ušće,Slavija i Ada su čisti i uređeni.Kakva su predgrađa - nemam pojam.Svi ljudi s kojima smo bili u društvu su bili ugodni i ljubazni.

ratep
21.08.2008., 08:38
ja sam imala neugodnih iskustava u 1.mj. ove godine na parkiralištu kod ex.hotela Jugoslavija. Parkirala sam svoj automobil HR-pločica i kad sam izlazila iz auta dvoje tipova na nekakvoj mješavini ekavice i ijekavice su mi pogrdno dobacivali na nacionalnoj osnovi.Služila sam ta su to neke izbjeglice sa prostora tzv.Rep.Srpske ili iz tzv.Krajine, koji vjerojatno isfrustrirani svojim lošim statusom u matici države, liječe svoje komplekse na drugim.Spominjali su mi pokojnog predsjednika i još štošta, ali nisam se obazirala, nego sam otišla svojim poslom, dok su oni ispijali bocu rakije.
Imam jako ugodnih iskustava sa graničnih prijelaza, tu imam samo riječi hvale.

rekoh ja da tamo ima svašta, ipak se svakojakih ljudi naselili u bg u zadnjih 15 godina,velika je vjerojatnost da naletiš na koju budaletinu i da ti zagorča posjetu i provod

Dlapek
21.08.2008., 09:10
rekoh ja da tamo ima svašta, ipak se svakojakih ljudi naselili u bg u zadnjih 15 godina,velika je vjerojatnost da naletiš na koju budaletinu i da ti zagorča posjetu i provod
Kad smo kod budaletina: ja u autu slušam Indexe i parkam se pred zgradu,a s
terase kafića počinje drečati neki debil -"gasi te balijeee,nemoj da ti ja dođem!" S terase kraj njega pita moj muž " Hoćeš da ja tebe ugasim?"
??? ...pa nemoj se ljutit odma,ja to 'nako...

xeen
21.08.2008., 09:41
Beograd je super grad, dosad sam bio dva puta, oba puta turistički. Imam tamo jednu rodicu pa uvijek imam gdje prespavati što je jako zgodno. Centar je odličan, ima puno malenih mjesta za nešto pojesti i često bude jako dobro. Obavezno imati nekog lokalca ili nekog tko je već bio po Beogradu jer se teško snaći sam gdje i što. Obavezno vidjeti Kalemegdan, zoološki i vojni muzej. Hram Svetog Save također pogledati, stvarno je veleban. Isto tako, fora je pogledati ona stara jugoslavenska zdanja, nekakve skupštine, tek da vidite tu ogromnost, sve pusto.

Da je grad šporak i zapušten na dijelovima, je. Ali bože moj, ako se makneš samo malo iz centra Zagreba i po drugim gradovima odmah počneš vidjeti isto. Ja imam samo jako pozitivna iskustva sa Bg, ljudi su super, bio na dva-tri splava, nisu bili narodnjaci, ali doći će i to na red. Cijene su nešto niže nego u Zagrebu, ali ništa ekstra, red veličine 10-20%, ali kava je na primjer uglavnom skuplja.

Šta još reći, idite, nećete požaliti! Vlakom povratna karta je 260 kn, to je stvarno povoljno.

A svi ovi što nešto kake po Beogradu očito bez ikakvih pravih argumenata, nemam šta odgovoriti na to, osim liječite si predrasude ljudi moji. :kava:

Ići ću ja još do tamo sigurno, možda mogu s nekim, uvijek dobro dođe društvo. :mig:

Violator
21.08.2008., 11:24
ima kakav dobar restoran oko Kalemegdana? trazim nesta "obichno", nikakav luxuz.. ako moze da se navede ulica..

hvala

neboimore
21.08.2008., 12:32
ima kakav dobar restoran oko Kalemegdana? trazim nesta "obichno", nikakav luxuz.. ako moze da se navede ulica..

hvala

Pa Kalemegdan se moze reci da je u samom centru jer prakticno pravo iz parka ulazis u Knez Mihailovu ulicu tako da si za 5-10 minuta hoda i na Trgu Republike, i na Obilicevom vencu, i na Terazijama, Balkanska, itd... imas restorana i restorana... a na samoj tvrdjavi ti je "Kalemegdanska terasa" , sjajan restoran na sjajnom mestu... e sad cene... mozda su malo jace ali ne toliko da bi ga zobisli!

Lady Mi
24.08.2008., 23:17

u potpunosti se slažem. Evo ja bila za vikend i totalno sam se iznenadila kolko su ljudi susretljivi i normalni.. kad sam im rekla da sam iz zg rekli su mi sam ti nama opet dođi ne mrzimo mi nikoga.. Tako da Beograd ima od mene jednu veliku 5+..
Što se tiće hostela.. savjetovala bih vam da ne idete u hostel odma preko puta željezničke stanice (nalazi se na savskom trgu) jer je katastrofa kupaona im je ko da se nalaziš u srednjem vijeku a 2 krevetna soba košta cc 33 E

Lady Mi
24.08.2008., 23:20
[QUOTE=beare;11926182]splavovi su sranje... ušmikana mjesta i narodnjaci :eek:

totalno krivo.. ima svega.. za svakog po nešto a narodnjaka jako malo... ja išla sam zbog toga... mislila orginal je ipak orginal.. al sam se iznenadila kad sam čula da oni to baš ne slušaju.. narodnjaci su više in kod nas nego kod njih..

Lady Mi
24.08.2008., 23:25
[QUOTE=franzjoseph;15603771]Beograd... Baš ste si našli mjesto za otići. Prljavo, smrdljivo, sivo, zapušteno i nekulturno. Da ne kažem divlje i primitivno. Osim ak niste zaljubljeni u cajke, a čini se da jeste. Bio jednom silom prilika, prije dvije godine i dosta za cijeli život. Sretan put.

ja bila sad prek vikenda i mogu sam reć da sam se ugodno iznenadila..
i nema opće tak puno cajki više ih ima kod nas..

dushica
26.08.2008., 11:19
Ma sta su vam to cajke?

Lady Mi
26.08.2008., 12:18
Ma sta su vam to cajke?

Cajke su ti drugi naziv za turbo folk...:D

jerfra
27.08.2008., 13:41
Da je grad šporak i zapušten na dijelovima, je. Ali bože moj, ako se makneš samo malo iz centra Zagreba i po drugim gradovima odmah počneš vidjeti isto. :mig:

pa mislim da krivo zboriš...većina gradova i mjesta po rh su čišći od zagreba. bio sam u beogradu i jedino prljavije mjesto gdje sam bio u europi je sofija.
dobro znam i kako rade njihove čistoće/komunalci tak da su jako daleko od naših...i to naših po manjim gradovima, a kamoli zg, st, ri, os....

Zirek01
28.08.2008., 07:16
Hej

žao mi je ukoliko je to već bilo pitanje, ali nemam vremenačitati sve.

Zna li netko jeftini smještaj u Beogradu - hoteli, hosteli....a pomogućnosti apartmani....?

xeen
28.08.2008., 08:22
Hej

žao mi je ukoliko je to već bilo pitanje, ali nemam vremenačitati sve.

Zna li netko jeftini smještaj u Beogradu - hoteli, hosteli....a pomogućnosti apartmani....?

Probaj motel tara. Kad sam zadnji put bio gledao, to je bilo među jeftinijim opcijama a dosta pristojno. Nalazi se na Borči, nije baš blizu centra. :)

http://www.moteltara.com/

miroslavg
28.08.2008., 08:40
Što bi se zavlačio po Borči?
Evo spiska većine hostela pa izaberi onaj koji ti najviše odgovara....
http://www.bug.co.uk/reviews/hostels/Europe/Serbia/Belgrade-Beograd/index.htm

xeen
28.08.2008., 08:59
Što bi se zavlačio po Borči?
Evo spiska većine hostela pa izaberi onaj koji ti najviše odgovara....
http://www.bug.co.uk/reviews/hostels/Europe/Serbia/Belgrade-Beograd/index.htm

Eto, tim bolje, ako ima nešto bliže. A
ko je autom, onda se možda i isplati...

ratep
29.08.2008., 08:45
Hotel Moskva, sve za one koji nisu sa vlastitim prijevozom, malo skuplje, al si u centru

Lady Mi
31.08.2008., 12:36
Ili hotel Royal u centru i jeftino, a još imaš i doručak.. dvokrevetna soba sa bračnim krevetom 17 E što je dost dobro jer sam ja platila 33 E hostel koji je za k....! nema doručka a kupaona je zajednička i još k tome zgleda tako da ti se jednostavno gadi uć u nju...
tako da je hotel royal za te pare čist solidan..

ivan06
31.08.2008., 21:53
Ej Marijana, mi se danas vratili iz Makedonije, super je bilo. Kak vam je bilo u Bg? Mi smo s mojim polubraticom prosli u subotu cijeli centar Beograda i jos kasnije isli na Beer Fest.. Vidio sam da dosta splavova nije radilo jer je vecina ljudi bila na festu, pa se nadam da se niste razocarale i svejedno zabavile!

Lady Mi
01.09.2008., 21:25
Bilo nam je pre dobro... da i nama su svi govorili za taj beer fest al nama se tam nije išlo pa smo svratile u neki splav u kojem sviraju domaće i turbo folk tak da nam je bilo dost dobro, bile smo u caffe amfori na cugi skupo al se vidi da valja a poslje na žurkicu na neki splav.. al fakat ih ima puno.. da sve obiđeš treba ti ziher mjesec dana... i da bile smo u nekom jadnom hostelu..bljak nikad više tam
za te pare dobim hotel sa 3 zvjezdice i doručak..
jedva čekam ponovni odlazak u beograd.. da postoji neka jeftinija varijanta karte npr da vrijedi 15 dana i da je u pola jeftinija
ja bi tam bila svaki drugi vikend..

xeen
10.09.2008., 11:16
Bilo nam je pre dobro... da i nama su svi govorili za taj beer fest al nama se tam nije išlo pa smo svratile u neki splav u kojem sviraju domaće i turbo folk tak da nam je bilo dost dobro, bile smo u caffe amfori na cugi skupo al se vidi da valja a poslje na žurkicu na neki splav.. al fakat ih ima puno.. da sve obiđeš treba ti ziher mjesec dana... i da bile smo u nekom jadnom hostelu..bljak nikad više tam
za te pare dobim hotel sa 3 zvjezdice i doručak..
jedva čekam ponovni odlazak u beograd.. da postoji neka jeftinija varijanta karte npr da vrijedi 15 dana i da je u pola jeftinija
ja bi tam bila svaki drugi vikend..

Šteta, lokalci mi kažu da je beerfest bio dosta dobar. Ja sam bio na splavi Šikara u subotu navečer. To je bio onaj vikend za veliku gospu, kad su bile najveće vrućine, ali baš je tu večer zapuhalo nešto s dunava i svi smo se premrzli. Atmosfera nije bila nešto, pa su mi ovi lokalni partijaneri rekli da ako se do 1 stvar ne zahukta, ide se dalje. Dobro, to je standardna spika, ali ne znam koliko je applicable u Zagrebu. :rofl:

Otišli smo tada na Savu, nije bilo vjetra tamo, hrpetina splavi, jedna bolje od druge i završili smo u Plasticu. Bounceri su nas pustili bez problema, pregledali su nas zaštitari da nemamo nešto nedozvoljeno s sobom. Izvrsni DJ-evi, svi rasplesani, atmosfera dobra, ne osjeća se dim od cigareta i cuga nije bila skupa. Nisu bili narodnjaci, nego onako klasični disko ugođaj, sa već etabliranim hitićima prerađeni u dance. Meni to osobno paše dosta.

Sljedeći put kad budem u BG se ide negdje na ćirilicu. :s

Lady Mi
10.09.2008., 14:56
hehe... a jesi lud... hehe..

Katja Pe
10.09.2008., 20:24
I ja cu na koji dan do Beograda...pa bih usput navratila poslusat neki jazz. Ima netko preporuku neku?

ŽIVKO
29.10.2008., 14:18
I ja cu na koji dan do Beograda...pa bih usput navratila poslusat neki jazz. Ima netko preporuku neku?

pitanje?! Često putuje relacija ZG-BGD. pa ako želi netko da se smanje troškovi, po dogovoru cca 40eur po osobi, stane 4 ljudi.

Morgan
09.11.2008., 12:09
tamo ću biti do nedjelje, pa primam savjete... što nikako ne smijem propustiti? :D

ango-vitez
09.11.2008., 14:19
Bio sam prošle godine u Beogradu i moram vam reći da sam se oduševio. Osim što je istinska metropola (npr duplo je veći od Zagreba mada nije ni bitno), oduševio sam se i ljudima. Jako su srdačni, a Kalamegdan izgleda fascinantno.
Jedina zamjerka je što nije u određenim dijelovima pretjerano čisto a ima i baš dijelova Beograda koji odišu Balkanom, naravno u negativnom svjetlu.

Morgan
09.11.2008., 21:29
koja je valuta u opticaju, dinar? blesavo je pitanje, al idem sutra u banku po valutu i ne sramoti mi se u slučaju da nije dinar nego nešto drugo. :D

montgomeri
09.11.2008., 23:19
koja je valuta u opticaju, dinar? blesavo je pitanje, al idem sutra u banku po valutu i ne sramoti mi se u slučaju da nije dinar nego nešto drugo. :D

stari dobri DINAR,mozes da poneses i evre i kune,imas menjacnice na svakom cosku

Morgan
10.11.2008., 15:39
pa danas sam otkrila da nigdje ne mogu u zagrebu dinare dobiti pa izgleda da ću to tek preko granice razriješiti. :D

kse
11.11.2008., 17:47
bila sam u beogradu prije mjesec dana,i preporučam da se ponesu euri jer ja apsolutno nigdje u centru(širem)nisam mogla promijeniti kune...:mig:
inače,mjenjačnica je zbilja na svakom uglu,tako da s promjenom eura ne bi smjelo biti problema.

ivana16s
11.11.2008., 21:17
Evo vam link za jedan lep hostel
http://www.happy-hostel.com/.I to je tako reci u cenru grada.

Neko je vec pomenuo i hotel

http://hotelroyal.co.yu/sr/index.php.On vam je u samom centru grada.Cene su malo jace.

Menjacnica imate na svakom koraku.Sve se placa u dinarima.

Sto se tice gradskog prevoza,obavezno kupite karte,jer ima dosta kontrole pa vam to moze biti neprijatno iskustvo.Karte mozete kupiti skoro na svakoj trafici,pojedinacne su,cena ,mislim 35 dinara.A ako kupujete u busu onda je 43. 1 euro je danas oko 85 dinara.U busu imate mali zuti aparat ,na svakom ulazu po jedan,na rukodrzacima su postavljeni,stavite kartu unutra i povucete ka sebi i tako je otkucate.U slucaju da ne radi,nikom nista.Koristite je onda u sledecem busu.

Sto se tice zabave po gradu ima je dosta,splavovi pored hotela Jugoslavije,na Adi-Makishka strana,u blokovima na Savi,sam centar grada kraj pristanista....itd....

Cene su jace,nije bas jeftino. Supermarketa imate skoro svuda po gradu,uglavnom -MAXI-.

ivana16s
11.11.2008., 21:23
Evo vam link za jedan lep hostel
http://www.happy-hostel.com/. I to je tako reci u cenru grada.

Neko je vec pomenuo i hotel

http://hotelroyal.co.yu/sr/index.php. On vam je u samom centru grada.Cene su malo jace.

Menjacnica imate na svakom koraku.Sve se placa u dinarima.

Sto se tice gradskog prevoza,obavezno kupite karte,jer ima dosta kontrole pa vam to moze biti neprijatno iskustvo.Karte mozete kupiti skoro na svakoj trafici,pojedinacne su i vaze za jednu voznju,cena ,mislim 35 dinara.A ako kupujete u busu onda je 43 dinara. 1 euro je danas oko 85 dinara.U busu imate mali zuti aparat ,na svakom ulazu po jedan,na rukodrzacima su postavljeni,stavite kartu unutra i povucete ka sebi i tako je otkucate.U slucaju da ne radi,nikom nista.Koristite je onda u sledecem busu.Redovne linije rade do 23:30h,zatim ide nocni prevoz sa Trga Republike,to je sam centar grada.Ide na svakih sat vremena,a negde ide i na pola sata i linije se razlikuju od dnevnih.

Sto se tice zabave po gradu ima je dosta,splavovi pored hotela Jugoslavije,na Adi-Makishka strana,u blokovima na Savi,sam centar grada kraj pristanista....itd....

Cene su jace,nije bas jeftino. Supermarketa imate skoro svuda po gradu,uglavnom -MAXI-.

Destructor
14.11.2008., 17:49
Bio sam tamo 2005 na koncertu King Diamonda-moji dojmovi su sve naj!

Cool
15.11.2008., 14:36
Sta kaze The Times
Europe's best nightlife in buzzing Belgrade
Enjoy the finest nightclubs, bars and restaurants in Europe's new capital of cool
Link http://www.timesonline.co.uk/tol/travel/holiday_type/music_and_travel/article5082856.ece

mia_n
19.11.2008., 19:35
jel zna tko koji je najbrži, najjednostavniji i najjeftiniji način da se sa željezničkog kolodvora dođe do sportske arene? hvala unaprijed...

ivana16s
20.11.2008., 22:04
jel zna tko koji je najbrži, najjednostavniji i najjeftiniji način da se sa željezničkog kolodvora dođe do sportske arene? hvala unaprijed...

Cim izadjes sa zeleznicke stanice,na 20 metara desno staje gradski autobus broj 601,tu mu je pocetna stanica.Sa njim direktno do Arene.Imas nekih 7-8 min voznje maximum (ako nije guzva),mislim unupno 4 stanice.Cim predjes most "Gazela"preko reke Save,na trecoj stanici sidjes(prva je odatle Sava Centar,pa hotel IN,pa Arena).Videces Arenu sa desne strane auto puta,neces omasiti.

mia_n
21.11.2008., 12:08
puno hvala na odgovoru. znaš li možda koliko često u tijeku noći voze te linije i kako se vratiti nazad? prvi put idem, ne znam ništa u gradu i još k tome idem sama... svaka informacija je dobro došla...

ivana16s
21.11.2008., 12:44
Dnevne linije ti idu no nekih 23:30h,posle pocinju nocne i uglavnom idu sa Trga Republike(centar grada),to je 10-tak min peske sa zeleznicke stanice.Najbolje da uzmes mapu grada da neta pa oznacis neka mesta,bice ti tako puno lakse.

Evo ti linkovi za dnevne i nocne linije gradskog saobracaja.Mozes sve da analiziras i da me piras oko detalja,nije problem.

http://www.gsp.rs/dnevne_linije1.htm

http://www.gsp.rs/nocne_linije1.htm

Konkretno bus 601:u toku radnog dana poslednja tri 23:05 23:25 23:45 ,subota 22:57 23:20 23:45 ,nedelja 22:49 23:15 23:45 .Bolje budi neki min pre tog vremena,da kojim slucajem ne ode ranije,mada su sada mnogo bolje stvari oko toga.
Konkretno taj nocni ide sa iste pocetne,ali mu je izmenjena trasa,malo je komplikovanije.Dok nocni saobracaj ide na 1h,pa o tome moras povesti racuna,uglavnom u ponoc,pa 01h,pa 2h...to je uglavnom na vecini linija poslednji nocni polazak.

Najbolje bi bilo da mi kazes koji ti je plan puta,pa da ti tako objasnim.Gde,koje vreme?

Blizu arene idu i tramvaji,mozda na 10 min hoda odatle,pa se i s njima mozes sluziti.Mada opet zavisi koji ti je zeljeni pravac.

mia_n
21.11.2008., 13:19
plan puta je vrlo jednostavan, oko 13 sati dolazim u beograd pa bih tada krenula prema areni i oko 12 ili 1 sat u noći bi trebala krenuti nazad prema kolodvoru! hvala ti na informacijama, puno si mi pomogla!

x-type
21.11.2008., 16:34
mia, BG ti ima vrlo jeftin taksi :) iako je s kolodvora prema areni bolje uzeti bus ako možeš jer navodno ovi na kolodvoru imaju "turističke" cijene (iako su i kao takve još uvijek povoljne)

mia_n
21.11.2008., 17:07
za sada mi se sviđa ideja sa busom al u slučaju problema (nema razloga da ih bude ali ipak...) mogu i lagano sa noge na nogu... gledala sam malo karte, ne izgleda mi komplicirano

ivana16s
22.11.2008., 12:40
Ja se ne bih slozila da je taxi vrlo jeftin.Cena od nekih 10evra za destinaciju koju kolima prodjes za 15 min...hm.Mada slazem se da je i to u opciju,za nekog ko je u prolazu kroz BGD,ali za svakodnevu upotrebu,nije za prosecnog coveka.

Elem,kao i u svakom gradu treba obavezno izbegavati taxi na zeleznickim ili autobuskim stanicama.Oni imaju proizvoljnu tarifu i tako love nestrecnike koje ce da oderu,a neko ko je prvi put u bilo kojem gradu svakako ne zna pravi put i cenu.
Znaci svakako se udaljiti sa stanica i na ulici ,onako u prolazu zaustaviti neki taxi.Oni imaju na krovu table koje ozanacavaju taxi.

AKTUELNI CENOVNIK za gradsku vožnju jednog od taxi prevoznika.I neki cak daju popusta na poziv od 20%-30%.

Start 119 dinara
I tarifa 46 dinara /km
II tarifa 58 dinara /km
III tarifa 92 dinara /km
sat čekanja 540 dinara
Druga tarifa se naplaćuje u periodu od 22.00h do 6.00h, nedeljom i državnim praznikom.
Prva i druga tarifa važe za područje grada, treća tarifa važi od tačaka navedenih u van gradskom području,

Ima dosta taxi udruzenja po gradu Beogradu,ovo je jedan od novijih,koji ti cak izdaje i fiskalni racun.
http://www.nacionalnitaxi.rs/index.html

Mia n,ako ne zuris i nisi u mogucnosti da odvojis za taxi,imas taj bus 601.Svakako ti odgovara jer dolazis preko dana.E sada za povratak.....Ah,da,zaboravila sam da ti ostavim juce mapu gradskog prevoza
http://www.gsp.co.yu/mapa1.htm

Evo ti i link za Arenu,tacno tu ces imati uvid gde je sta.

http://www.arenabeograd.com/sr-ci/nodes/show/32/gde-se-nalazimo

Ovo sto ti na slici pise-Bul. Arsenija Carnojevica-to ti je auto put i tacno ti je tu stanica busa 601 gde silazis.Vidis i na slici da nije komplikovano.Glavni ulaz ti je sa druge strane odakle dolazis,na platou gde su zastave(na slici desno).To bi ti bila smernica za povratak.Ovako,tu gde pise ulica-Bul.dr Zorana Djindjica-,izadjes na tu ulici i ides desno,pratis tu ulicu do kraja,znaci peske nekih maximum 10 min,sve je osvetljeno ,bez brige.Tada nailazis na Sava Centar,Delta Holding i Hotel Hajat,to su ti sve zgrade u staklu i tu ti je i tramvajski prevoz,ulica Milentija Popovica.Predjes ulicu,malo na desno gore koji metar i tu ti je stanica tramvaja za pravac koji tebi odgovara.U tom pravcu hvatas tramvaj br 7 ili 9,sve jedno,voze te do zeleznicke stanice.
Na linku za nocne linije pogledaj satnicu za nocni prevoz tramvaja 7A I 9A,(odmah su ti na pocetku kada otvoris stranicu),pratis pravac iz bloka 45.Od pocetne stanice u bloku 45 do stanice Sava Centar,gde bi i ti eventualno cekala,treba oko 15min voznje,plus minus,da i to imas u vidu kada bi bio tramvaj kod Sava Centra.I odatle opet voznja nekih 10 min i stizes na zeleznicku.

Nista nije komplikovano,cak je i sta vise jednostavno.

x-type
22.11.2008., 16:27
gle, nama su te cijene vrlo povoljne :)

mia_n
22.11.2008., 18:40
ivana16s puno ti hvala, ako se ne snađem po tvojim uputama onda stvarno... svaka ti čast :s:s

saloma
22.11.2008., 19:38
gle, nama su te cijene vrlo povoljne :)

Stvarno ne znam sta ti je tu povoljno. Pre mesec dana sam boravila u Zagrebu i odusevila se-grad je jako lep, ljudi ljubazni i predusretljivi, a cene su mnogo nize nego u Beogradu!

x-type
22.11.2008., 19:56
Stvarno ne znam sta ti je tu povoljno. Pre mesec dana sam boravila u Zagrebu i odusevila se-grad je jako lep, ljudi ljubazni i predusretljivi, a cene su mnogo nize nego u Beogradu!

ja govorim o taksiju. zagrebačke cijene taksija su otprilike duplo više nego beogradske. u beogradu postoji kultura vožnje taksijem, u zagrebu ne. u zagrebu se to smatra luksuzom i taksijem se voziš samo u nuždi ili ako imaš para ko dreka. u beogradu se voziš češće taksijem. moj frend iz beograda zna na fakultet otići taksijem ili kad ide van subotom navečer, uzme taksi. toga u zagrebu nema.
ne znam, ako ti imponira da je bg skuplji od zg, mogu ti priuštiti to zadovoljstvo i reći to. ali taksi je duplo jeftiniji.