PDA

View Full Version : Informativna tema-Emigracija i početak života u Australiji

stranice : 1 2 [3]

Vilko
22.08.2009., 09:00
Evo i koment na gornji post.

25/06/2009

Thanks for posting the full letter bosnian and I certainly share the angst that many applicants would feel, especially when seeming to be close to a finalisation as indicated in the para:

Re: " This arrangement applies to all applications in Groups 4 and 5, irrespective of whether health and character clearances have been provided; the date your application was submitted; whether the application is in the final stages of processing or your nominated occupation was previously on the CSL. "

I remember when changes were first announced at start of January there was a specific comment that existing applications would be processed and though that was ammended some in March and again it would seem in the May announcement [the latter I have not caught up with] I would have thought the proper thing to do would have been to continue on with those advanced applications, it probably being relatively few in number that would have been involved.

Though that may have been dangling a carrot for some to decide on whether they make the move given economic circumstances, but at least they would have had the choice.

And then to advise applicants that are going to be in never never land limbo that if they wished to withdraw their application they would lose the application fee is a bit of salt rubbed into the wound.
For your own situation, it would seem that if applications are left pending [ a change in economic circumstances and review by the government/immi] your application could have processing recommenced at some future stage but even as we move into 2010 -2011 and beyond, if there is little improvement, you'll still be waiting.

Alternately, if still wanting a best early chance then if there is a chance you can qualify for state nomination I'd have a look at that - bear in mind though as I've previously said, a nomination is no guarantee of employment and if you have family here already they'll have a good handle of what their local situation is.

Osoba koja pise odgovore je kvalificirana za Immigration u Australiju.
Zakljucak molba od bosnian je bila data 2007...tekar je obavio sve u Lipnju 2009...I AKO BI I DOCEKAO da dodje po sistemu misljenje je da bi bilo negdje u 2012 AKO?
Jedino mu preostaje sta ja vecinom upucujem vecini: Regional Sponsored Migration Scheme (Subclass 119/857)

vilko

smarti11
22.08.2009., 11:26
E ovi su mi najbolji :Snajper::lol:

Nego, što mene dalje zanima jesu prevoditelji.

Dobila sam info na PM da je bitno naci dobrog prevoditelja, da sredi diplomu, ocijene s faxa i ostalo. Pa me zanima da li je netko ima iskustva s ovima u ZG-u:confused:

Ima ih dosta, a s obzirom da sam i sama pravne struke, znam da ima svakakvih pravnika a bome i tih prevoditelja :D

nepitam za sebe nego pitam nako , jer vidim ovde samo ima ljudi koji su inzinjeri ili neki super fakulteti ili neznam ni ja .

todaytonight
22.08.2009., 12:02
bate, gosn Vilko, bas se trudis ...
pa mogal si samo dati link na taj srpski sajt, da ne moras katirati i pejstirati
... i jos boldati i underlajnirati :rolleyes:

meni kul kad ljudi, ne znajuci koliko zajezade zapravo oko ulaska u AU, svih tih papira i korespondencije, polaganja jezika, migracionih zakona svako malo gore-dole, vruce-hladno ... pa kad ovdje napisu:
"odluka je pala! mi odlucili ... ali prije nego uopce krenemo, da mi netko iz prve ruke ovdje kaze kakva je atmosfera tamo na ulicama, ima li posla za mene, sta kazu trebaju li ovakve kao sto sam ja, da ja to najprije dobro proucim i odvagnem prije nego zapalim na drugu stranu svijeta ..."

:ne zna:

zveckica
22.08.2009., 12:14
Zanimljiv i brutalan post :eek:

Ne znam šta reći na sve to...mi smo još u fazi skupljanja info. Mada uglavnom, znamo odakle krenuti i ostalo...no, mislim da nećemo ništa predavati niti aplicirati, dok ne vidimo stanje početkom 2010 godine.:misli:

Nekako mi je za sad napeto sve i svugdje....ispravite me ako griješim.

zveckica
22.08.2009., 12:19
pa mogal si samo dati link na taj srpski sajt, da ne moras katirati i pejstirati

meni kul kad ljudi, ne znajuci koliko zajezade zapravo oko ulaska u AU, svih tih papira i korespondencije, polaganja jezika, migracionih zakona svako malo gore-dole, vruce-hladno ... pa kad ovdje napisu:
"odluka je pala! mi odlucili ... ali prije nego uopce krenemo, da mi netko iz prve ruke ovdje kaze kakva je atmosfera tamo na ulicama, ima li posla za mene, sta kazu trebaju li ovakve kao sto sam ja, da ja to najprije dobro proucim i odvagnem prije nego zapalim na drugu stranu svijeta ..."

Mislim da ljudi odluče, bez da vide pravo stanje i skupe potrebne činjenice.

Čula sam toliko glupih izjava u zadnje vrijeme da se vise na njih ne mogu niti smijati :D
Muž i ja smo nedavno u jednom društvo izjavili da PLANIRAMO (znači ta riječ uključuje sve radnje, istraživanja, prkupljanja i bla bla..) ici u AU.
I onda smo malo tako pričali s dotičnim osobama, da bi tjedan dana kasnije cura iz društva izjavila "Ja odlučila u 10 mjesecu (tad je bio 6 mj) ici u AU?" :lol:

Pitaš ju, šta o tomu svemu zna?

Odgovor je - pojma nema. No, bitno da je odluka pala.

Ništa, nasmijala sam se na to i rekla čestitamo :lol: :klap:

zveckica
22.08.2009., 12:22
nepitam za sebe nego pitam nako , jer vidim ovde samo ima ljudi koji su inzinjeri ili neki super fakulteti ili neznam ni ja .

Hebi ga :mad: imaš i temu
http://www.forum.hr/showthread.php?t=199883&page=61 gdje ljudi raspravljaju o svemu i svačemu, doslovce :D

Mozeš naci svakakvih info.

Čitaj Vilkove poslove, on je prošao i sito i rešeto :D znat ce ti svašta pametnog reći.

A i ako ne pitaš za sebe i ne misliš ozbiljno, nemoj niti zamarati čovjeka i ondako ima pune ruke posla.

Vilko
22.08.2009., 12:45

... i jos boldati i underlajnirati

todaytonight,

ovo potice iz Australije, pisano u Australiji.

Kao sta znades bez da se ne istakne osobe ne VOLE MISLITI!

Mislim da se je onima koji razumiju post"malo vise otvorio pogled na sve".

I da samo dodam ici ce i na teze za Hrvate u konkurenciji sa svim drugim nacijama.

E pa ako osobima ne odgovara REALNOST...neka citaju tko im pise ima posla koliko zelis....ALI treba doci raditi te poslove koji drugi ne vole raditi....TREBA VIZA ZA ULAZAK.

Sa druge strane i Federalna drzava zajedno sa Union je pocela malo vise misliti
o skill osobima....trebamo vise skolovati svoje A UZETI samo za potrebu i da se vrate natrag doma kada im istjece viza.

Zasto je M@gic Serb dobio vizu na 1 godinu?

Hebemu mater pa ja je ne bi potpisao, jer nemas nikakav izlaz u godini dana da ostanes ovdje...osim zenidbe.

A ako dobis na 3-4 godine AKO te trebaju imas izlaz iako je samo temperari viza.

pozz vilko
:W :w

dame Helen
22.08.2009., 12:51
Gsp. Vilko, srdacan pozdrav i Vama. Vi ste covjek koji zaista zlata vrijedi i ova zadnja dva posta sto ste objavili, sve je receno i u dahu sam ih procitala. Dakle jos da dodam i moje je misljenje da ljudi skupe hrabrosti i ipak se odluce na Regional Sponzored Migration Sheme.

Vilko
22.08.2009., 12:51
Hebi ga :mad: imaš i temu
http://www.forum.hr/showthread.php?t=199883&page=61 gdje ljudi raspravljaju o svemu i svačemu, doslovce :D

Mozeš naci svakakvih info.

Čitaj Vilkove poslove, on je prošao i sito i rešeto :D znat ce ti svašta pametnog reći.

A i ako ne pitaš za sebe i ne misliš ozbiljno, nemoj niti zamarati čovjeka i ondako ima pune ruke posla.

hebiga napisao sam sve linkove i stranicu texta:o i otisao u kuhinju staru poshlatati:cerek: i ode sve"TIME OUT" :o:mad:

♥ boner ♥
22.08.2009., 13:14
hebiga napisao sam sve linkove i stranicu texta:o i otisao u kuhinju staru poshlatati:cerek: i ode sve"TIME OUT" :o:mad:

poshlatati :ne zna: jesil' mislio reci POLIZATI ???

junior citizen of commonwealth of australia

:zubo:

Vilko
22.08.2009., 13:19
Izvinjavam se u ime ♥ boner ♥ !

uvijek ima glupana i balavca na forumu i gdje nisu trazeni.

todaytonight
22.08.2009., 13:44
boner, mislio je "pospotati" (od shpotati, kuzis ... ko svaki pravi balkanishen )

... a ne pofafati
(ti, musavac jedan mali! [sto ce tek od tebe biti kad narastes vejiki - ne smim si nis zamislit!])

Una67
22.08.2009., 13:48
boner, mislio je "pospotati" (od shpotati, kuzis ... ko svaki pravi balkanishen )

... a ne pofafati
(ti, musavac jedan mali! [sto ce tek od tebe biti kad narastes vejiki - ne smim si nis zamislit!])

ne kuzim zakaj mislite da je shipuga balavac???:ne zna:

todaytonight
22.08.2009., 13:55
Zanimljiv i brutalan post :eek:

hvala .. i drugi put :)

Ne znam šta reći na sve to...mi smo još u fazi skupljanja info. Mada uglavnom, znamo odakle krenuti i ostalo...no, mislim da nećemo ništa predavati niti aplicirati, dok ne vidimo stanje početkom 2010 godine.:misli:

Nekako mi je za sad napeto sve i svugdje....ispravite me ako griješim

pa to i kazem (ne tebi, vec opcenito) ... dok ti vidis "stanje" ... prohujalo s vihrom: 2010 prednost imaju oni koji su u 2009 kompletirali vec sve papire i koji su zbog migracionih vjetrova bili stavljeni na hold iliti na standby ... a ti na hold do 2013 :rolleyes:

znam ... problem je u euro sim, eurto tam - za prijavu, za lijecnicki, za engleski ...

to se zove: ko gladan srat :)

todaytonight
22.08.2009., 14:01
ne kuzim zakaj mislite da je shipuga balavac???:ne zna:

pa, Una, zaboga miloga LOL
... ti se kao zbrajas :lol:

a ja mislila da ces pitati da zakaj mislimo da je boner musavac :rofl:

btw
odgovor slijedi ...

...

junior citizen of commonwealth of australia

:zubo:

mislim ... kad je Vilko "senior citizen" a nije tako mator (matori su 85 godisnjaci ovdje u AU) - jbate, koliko je balav ovaj shipuga onda (koji se jos valja sa zenskicama po ulici)

Vilko
22.08.2009., 15:45
Nego da mi zaboravimo shipugu,k5sper i boner i tko i sta su oni...nastavite na Australiji temi ako zelite.

Drzimo ovu temu samo za Informativnu temu!!!

Hvala unaprijed :mig:

vilko :w

zveckica
22.08.2009., 15:49
hvala .. i drugi put :)

pa to i kazem (ne tebi, vec opcenito) ... dok ti vidis "stanje" ... prohujalo s vihrom: 2010 prednost imaju oni koji su u 2009 kompletirali vec sve papire i koji su zbog migracionih vjetrova bili stavljeni na hold iliti na standby ... a ti na hold do 2013 :rolleyes:

znam ... problem je u euro sim, eurto tam - za prijavu, za lijecnicki, za engleski ...

to se zove: ko gladan srat :)

E hebi ga :mad: čovjek stvarno ne zna kako se postaviti.

Počeli smo o odlaku razmišljati prije svega par mjeseci, po meni (zapravo nama) glupavo je uletiti u nešto ako nisi izvidio mogućnosti i prikupio što bolje info u vezi pointa i tako to.

Nije toliko stvar fucking eura ako si ih dao u nesto sto vjeruješ, ali ih je glupo baciti u vjetar jer si brzopleto predao papire, samo da ih predaš i onda kasnije kenjaš tu po forumu.:D

Sorry TT ..mislim da nam je odluka na mjestu i ako ona bude razlog da ne dođemo...neka.

Ne znam što drugi čekaju ...govorim u svoje ime, jer mislim da su razlozi valjani i postojani.

Vilko
22.08.2009., 16:20
Ima osoba koje su pitale za pomoc skoro na svim temama u VEZI NURSE/Medicinske sestre ili Medicinskoga Teh.

Ja sam dao podatke koliko sam mogao naci.

Isto sam se potrudio u ime forumasa kojima je potrebna ista informacija i zamolio bronco/hrvatski doktor/koji nam je pomogao i prije u vezi pitanja doktora/,jer on je radio u US,Australiji, Hrvatskoj i ako se ne varam? u UK.

Slijedece je preneseno sa PM izmedju bronca i mene/sta se tice medicinske sestre.

Originally Posted by Vilko
to bronco,
Postovani Doktore,sa obzirom da dobivamo mnogo pitanja u vezi Hrvatskih Medicinskih Sestra ,kao i medicinskih tehnicara, zamolio bi Vas ako mozete ako znadete iz iskustva kakova je njihova situacija sa priznanjem skolovanja i iskustva u Australiji.

Ja sam dao link za pitanje Nurse i e-mail za konekciju,ALI izgleda da nitko ne pokusava da pita ili nisu dobilu odgovor sta trebaju.Prilazem post koji sam u generalnome napisao na temi:Informativna tema-Emigracija i početak života u Australiji

http://www.forum.hr/showthread.php?t=315808
"NURSE" post #98,#99,#100,#101 #102# & #104

jednom zgodom prije ste isto tako pomogli sa "objasnjenjem o Doktorima u Australiji"

U ime forumasa koji trebaju informaciju zahvaljujem se unaprijed.

Vilim vilko K.

Odgovor...editan!

Postovani Vilko,
Situacija je jednostavna.
Studij medicinskih sestara traje 3 godine nakon zavrsene srednje skole u AUS (i ostalom zapadnom svijetu).
U HR je to bila srednja skola.

Njihove diplome se ne priznaju u AUS.
Oni koji su zavrsili visu medicinsku skolu u HR i koji dokazu znanje engleskog jezika (IELTS 6+) mogu zatraziti nostrifikaciju.

U najboljem slucaju ce im dati poziciju enrolled nurse (sto je pomocna pozicija i placa slicna kao u HR) i onda ce morati polagati dodatne ispite uz rad za registraciju (registered nurse).

Sve to skupa nije komplicirano i sve pise na internetu (ali nema tko da cita) kao sto mi je jednom jedan prijatelj rekao.

odgovor

Postovani Doktore,
zahvaljujem se na vasem odgovoru, ja sam tako i mislio koliko sam citao na Nurse link, a i kako sam kazao dao sam im link za kontakt sa e-mail.

Sta vidite velikim slovima i podcrtano i crveno to cu staviti na temu Informacija na Dijaspori i zahvaliti se vama u ime forumasa.

Nadam se da se ne srdite sta cu objaviti ...jer sve vise ih se skuplja...i idu u krug.

srdacan pozdrav
vilko

U ime forumasa kojima je potreban odgovor zahvaljujem se jos jednom doktoru aka bronco.

vilko

Nadam se da ce ovo biti malo vise podataka, "nego sam vam ja dao"....ja sam ocekivao slican resultat ALI nisam bio pripreman nesto pisati sta ne znadem.

Zao mi je za sve vas koji ste vjerojatno ocekivali mnogo lakse i vise.

Vjerujte mi cak i mi koji smo dosli bez "obaveznoga engleskoga"...unatrag 40 godina kao elektricarske struke smo polagali ispite na engleskome, koji su isti i danas.

Ali to se samo tice elektricarskih struka kao i plin i vodoinstalateri, drugi zanati su manje vise uredu.

srdacan pozdrav

Senior citizen

Vilim vilko K.

dadovera
22.08.2009., 18:58
Ima osoba koje su pitale za pomoc skoro na svim temama u VEZI NURSE/Medicinske sestre ili Medicinskoga Teh.

Ja sam dao podatke koliko sam mogao naci.

Isto sam se potrudio u ime forumasa kojima je potrebna ista informacija i zamolio bronco/hrvatski doktor/koji nam je pomogao i prije u vezi pitanja doktora/,jer on je radio u US,Australiji, Hrvatskoj i ako se ne varam? u UK.

Slijedece je preneseno sa PM izmedju bronca i mene/sta se tice medicinske sestre.

Odgovor...editan!

odgovor

U ime forumasa kojima je potreban odgovor zahvaljujem se jos jednom doktoru aka bronco.

vilko

Nadam se da ce ovo biti malo vise podataka, "nego sam vam ja dao"....ja sam ocekivao slican resultat ALI nisam bio pripreman nesto pisati sta ne znadem.

Zao mi je za sve vas koji ste vjerojatno ocekivali mnogo lakse i vise.

Vjerujte mi cak i mi koji smo dosli bez "obaveznoga engleskoga"...unatrag 40 godina kao elektricarske struke smo polagali ispite na engleskome, koji su isti i danas.

Ali to se samo tice elektricarskih struka kao i plin i vodoinstalateri, drugi zanati su manje vise uredu.

srdacan pozdrav

Senior citizen

Vilim vilko K.

Jel je to definitivno da ja sa sss medicinskom školom nemam nikakve šanse nostrificirati diplomu za aus.

MirelaZG
22.08.2009., 20:12
Gsp. Vilko, srdacan pozdrav i Vama. Vi ste covjek koji zaista zlata vrijedi i ova zadnja dva posta sto ste objavili, sve je receno i u dahu sam ih procitala. Dakle jos da dodam i moje je misljenje da ljudi skupe hrabrosti i ipak se odluce na Regional Sponzored Migration Sheme.

Bok, mene zanima, s obzirom da ste spomenuli Regional Sponzored Migration Sheme, kako se pokreće postupak?

Pročitala sam na ovom linku
http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/rsms/how-the-visa-works.htm
što piše, no moram priznati da mi nije najjasnije, da li se mi njima obratimo sa molbom ili ?:confused:

Zahvalna sam onima koji mi to detaljnije objasne.

Med.tehnicar
22.08.2009., 20:31
Bok, mene zanima, s obzirom da ste spomenuli Regional Sponzored Migration Sheme, kako se pokreće postupak?

Pročitala sam na ovom linku
http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/rsms/how-the-visa-works.htm
što piše, no moram priznati da mi nije najjasnije, da li se mi njima obratimo sa molbom ili ?:confused:

Zahvalna sam onima koji mi to detaljnije objasne.

Napisao sam na prijašnjim postovima.
Poslije je i Vilko opet potvrdio.
http://ams-visas.com/content/section/10/34/lang,ba/
Downloadaj i sve ti piše na Hrvatskom.

MirelaZG
22.08.2009., 21:01
Napisao sam na prijašnjim postovima.
Poslije je i Vilko opet potvrdio.
http://ams-visas.com/content/section/10/34/lang,ba/
Downloadaj i sve ti piše na Hrvatskom.

Hvala, lijepa. Nisam bila u mogućnosti čitati postove prije.

Vilko
23.08.2009., 06:24
Jel je to definitivno da ja sa sss medicinskom školom nemam nikakve šanse nostrificirati diplomu za aus.

Ovaj forum nije "ured za rijesavanja i priznavanja kvalifikacije".

Sve sta dolazi od mene je napisano po zakonu "kada pisem i prenasam podatke".

Misljenja moje ili cije drugo nije "zakonito i ne smije se uzeti kao takovo"NEGO KAO SAVIJET.

Od Vas oko 10 zasto netko vec nije kontaktirao sa e-mail adresu sta sam dao?

Cak vjerujem da i onda nebi dobili zadovoljuci odgovor "nego nesto kao posaljite sve dokumente preko molbe pa ce doci do nas za priznanje", pa cemo vidjeti.

Uostalom Med.Tehnicar je dao adresu Agenta koji je clan MARA i govori Hrvatski, ispunite na line pitanja i vidite kuda cete doci i kakav cete savjet dobiti...ALI mislim da se i to mora platiti? :) :mig:

I cak i onda mozete dobiti odgovor NO PROBLEMA....i poslije je sve drugacije.

Procitajte si svi o M@gic Serb, isao je preko agenta i onda pita mene za savjete...dobio je samo Vizu na 1 godinu i u Australiji je.

Ja znadem jedno da bi da sam u vasim kozima....dosada vec znao gdje jesam, pa upravo AKO bi morao platiti.

vilko

Vilko
23.08.2009., 06:34
DODAJEM NA GORNJI POST!

Immigration assistance

Agents must be registered by the Office of the MARA if they wish to provide immigration assistance in Australia. It is an offence for anyone in Australia to provide immigration assistance while not registered.

Immigration assistance may involve:
• providing advice to an applicant, sponsor or nominator about visa applications
• preparing or helping to prepare a visa application, a cancellation review application, a nomination or sponsorship
• representing applicants before courts or review proceedings
• helping with a request for ministerial intervention.

Agents moraju biti registrirani sa Zavodom od “THE MARA” ukoliko zele da pruzaju imigracijsku pomoc u Australiji.

Smatra se prekrsajom zakona za bilo koga u Australija da pruzaju immigration pomoc ako nisu registrirani.

Imigration pomoc ukljucuje/obuhvaca:

- Pruzanje savjeta podnositelja molbe,sponzorstvo ili nominacija za podnosioca molbe.
- Pripremanje ili pomoc sa pripremom molbe za vizu,ponistenje/raskidanje revija molbe,nominacija ili sponzorstvo.
- Predstavljanje podnositelja molbe ispred suda ili revije postupka.
- Pomoc sa zahtjevom od ministarijskoga intervencije.

Ja sam upoznat sa tim zakonom i zato pazim "dokle odem SA SAVJETOM/MISLJENJEM"

Cako i na dobrovoljnoj bazi se mora imati license koji zahtjeva "da je AGENT PRAVNIK"

I ovo sta radimo sada je NA GRANICI SA GORNJIM ZAKONOM.

vilko

buby0806
24.08.2009., 07:58
i btw sta je s onom buby ili tako nekako, ciji je dragi prosao ielts, jel ima sta novo? buby nista se ne javljas ts-ts-ts :)

hello!!!!! :) evo me! nisam se javljala jer nemam jos nikakvih konkretnih informacija. neide to tako brzo kako sam ja htjela :p ... ugl... nakon testa i svega ostalo je cekati da rodjak sredi papire u firmi (posto ce moj decko raditi kod njega...),a u medjuvremenu mi se teta bila jako razbolila tako da je bio mali zastoj,ali sad sve ide po planu... cim dobijem prve vjesti javim vam! nisam zaboravila! bez brige! :mig: pozz svima! :top:

blackbetty82
24.08.2009., 08:48
Sa druge strane i Federalna drzava zajedno sa Union je pocela malo vise misliti
o skill osobima....trebamo vise skolovati svoje A UZETI samo za potrebu i da se vrate natrag doma kada im istjece viza.

Zasto je M@gic Serb dobio vizu na 1 godinu?

Hebemu mater pa ja je ne bi potpisao, jer nemas nikakav izlaz u godini dana da ostanes ovdje...osim zenidbe.

A ako dobis na 3-4 godine AKO te trebaju imas izlaz iako je samo temperari viza.

pozz vilko

da, zanimljivo, dobio je samo godinu dana vizu. koje su uopce mogucnosti da nakon tri/četiri godine dobijes produzenje vize onako realno gledano? recimo, covjek se zaposli u nekoj firmi, oni su zadovoljni s njim, ali njemu istjece viza. kako ju on moze produziti? mora traziti tu firmu da mu bude sponzor? ima li jos kakvih mogucnosti?:ne zna:

blackbetty82
24.08.2009., 08:55
E hebi ga :mad: čovjek stvarno ne zna kako se postaviti.

Počeli smo o odlaku razmišljati prije svega par mjeseci, po meni (zapravo nama) glupavo je uletiti u nešto ako nisi izvidio mogućnosti i prikupio što bolje info u vezi pointa i tako to.

Nije toliko stvar fucking eura ako si ih dao u nesto sto vjeruješ, ali ih je glupo baciti u vjetar jer si brzopleto predao papire, samo da ih predaš i onda kasnije kenjaš tu po forumu.:D

Sorry TT ..mislim da nam je odluka na mjestu i ako ona bude razlog da ne dođemo...neka.

Ne znam što drugi čekaju ...govorim u svoje ime, jer mislim da su razlozi valjani i postojani.

mi isto tako razmisljamo kao i ti. samo sto ce MM 2012/13 imati 35/36 god i mislim da onda ne bu nis od toga. bit ce im prestar.

kada sam vidjela ono pismo sto je vilko objavio u vezi izdavanja viza i ko je prvi na redu (odnosno one kategorije), malo je reci da me to bacilo u bed. cak muz razmislja da dobije papire za jednu struku s CSL liste samo da moze dobiti vizu, iako taj posao ne zeli nikako raditi.
a cak i ako dobije vizu, po novome ce ga sprasiti kuci za koju godinu. a mi bi trebali prodati kucu i sve sta imamo tu. jer plan je da se ne vracamo. hahahah..kao da nas netko pita za planove...:kava:

Vilko
24.08.2009., 09:04
da, zanimljivo, dobio je samo godinu dana vizu. koje su uopce mogucnosti da nakon tri/četiri godine dobijes produzenje vize onako realno gledano? recimo, covjek se zaposli u nekoj firmi, oni su zadovoljni s njim, ali njemu istjece viza. kako ju on moze produziti? mora traziti tu firmu da mu bude sponzor? ima li jos kakvih mogucnosti?:ne zna:

Da se moze dobiti druga Viza i poslije stalni residence...mora se biti u Australiji i raditi najmanje dvije godine.

Dakle sa jednom godinom nema se nikakova prilika osim mozda se ozeniti ILI ako si sretan da se prebacis u drugo zanimanje "sta je nesto M@gic Serb"...pricao da je upotrebio elektricarski zanat samo kao ulaz....a poslije da se snadje....meni je sve u vezi njega jako sumnjivo...platiti agenta i doci na 1 godinu?

Isto tako njegova dva zanimanja nemaju veze jedna sa drugim...nebi se uopce zacudio da nije nesto zmotao sa zanatskom diplomom.

Veoma cesto citam kako se nadju osobe sa falsificiranim diplomama i POSALJU natrag zauvijek i nema vise ulaz u Australiju.

Imali smo slucaje lijecnika iz bivsi Sovijet Union...koji nisu bili uopce lijecnici.

A davno prije da ne govorimo pojedinacno dolazile su osobe i iz SFRJ i lagale da nemaju dokumente da im komunisti nedaju...i onda su ljudi poznanici potpisivali za njih "da ih oni znaju i da je istina sta kazu".

Slicno je bilo i poslije 1993...necu u detalje...ALI bilo je i ima svasta...tko se je snasao neka mu je sretno.

Vecina od nas koji smo dosli sa kvalifikacijama i sa papirima iz principa "nismo nikada zeljeli potpisavi takove dokumente"...jer izjave su bile lazne....mi nismo imali nikakovih problema doci sa nasim diplomama.

vilko

Vilko
24.08.2009., 09:13
mi isto tako razmisljamo kao i ti. samo sto ce MM 2012/13 imati 35/36 god i mislim da onda ne bu nis od toga. bit ce im prestar.

kada sam vidjela ono pismo sto je vilko objavio u vezi izdavanja viza i ko je prvi na redu (odnosno one kategorije), malo je reci da me to bacilo u bed. cak muz razmislja da dobije papire za jednu struku s CSL liste samo da moze dobiti vizu, iako taj posao ne zeli nikako raditi.
a cak i ako dobije vizu, po novome ce ga sprasiti kuci za koju godinu. a mi bi trebali prodati kucu i sve sta imamo tu. jer plan je da se ne vracamo. hahahah..kao da nas netko pita za planove...:kava:

Momentalno se radi na sakupljanju dokumentacije i prijedloga od svih strana od Poslodavca, Union i svih zainteresiranim sa emigracijom.

Pred kraj 2009 ce se promjeniti neki zakoni i Vize....znadem da nece biti vise CRITICAL lista izmjeniti ce na drugi nacin.

Dati cu link na engleskome...toliko da netko ne misli da ja to izmisljam.

zveckica
24.08.2009., 11:31

Bas sam pisala na onoj drugoj temi o tome kako smo sinoć pričali s jednim čovjekom odavde koji zivi u AU. Dosao je na godišnji pa smo malo s njim bla bla..

Kaze da oni tamo puno više rade i tako to i da se i tamo dižu krediti za kuće i ostalo.

Komentirat cu prvo taj njihov rad ili naš nerad.
Slažem se s tim, ali tamo bar znas da ceš za to što si odradio biti plaćen, a ovdje je lutrija :bonk: tako da je motivacija za taj isti rad jednaka skoro nuli.

Nadalje, financije nisu jedina stvar zbog koje bi mi išli, previše je toga trulo u državi Hrvatskoj. No, opet to nije razlog da damo hrpu love za nešto u šta nismo sigurni.

Sinoć sam čula i dosta stvari koje mi se tamo ne sviđaju, e sad...hebeno bi bilo sve to saznati kad se dofuraš tamo i što onda :ne zna: kukati za "balkanom" ? :D

Ne znam...po meni je pametno dobro promisliti o tim odlukama koje mogu promijeniti čitav life.

Vilko
24.08.2009., 12:06

Vize se daju od 3 mjeseca do 4 godine..tako da ne mogu stvarno kazati koment na tu godinu dana od M@gic Serb.

Pa tko ce potpisati jednu godinu?...ici samo da mu guzica vidi puta?

Zar nije znao ili njegov agent mu kazala da je Viza na godinu dana?

Toliko je skakao po drugoj temi Australija kako je dokazao kako je lako dobiti Vizu...a meni se tekar javio iz Australije "sa pitanjem jer mu mogu savjetovati...sta da napravi kako da se izvuce i ode u drugu struku ili jer moze u Sydney...a da ne prekrsi zakon...i da ce svejedno otici pa sta bilo- bilo".

Ja se ispricavam sta sam stavio "otvoreno pismo od bosnien"...ALI mislim da Vi osobe imate pravo da vidite stvari sta se desavaju....jer ima osoba na ovom forumu "koje tvrde kako je lagano i kako ima posla koliko zelis".

To su osobe kojima ide dobro financijski i ne vide dalje od svoje situacije, umjesto da malo otvore oci i poslusaju i vide cijelu "globalnu i Australijsku situaciju".

I ja mogu poceti pisati samo pozitivno i lagati i prenasati samo kakove vize ima i da je lako dobiti i doci....i nema problema...A sve je drugacije.

I dalje kazem da ima osoba koje ce dobiti Vizu...ALI ne kao par godina unatrag,kada su se djelile Vize sa kapom...na hiljade nepotrebnih Accountanta je dobilo isto tako i frizera.....a TREBALI SMO ZANATLIJE ZA GRADJENIVARSTVO i dobili ih u roku 3 godine samo oko 1.000-2.000.

Pa to je za smijanje...i onda je pocelo unatrag oko 18 mjeseci...po televiziji i po novinima....osobe dosle na temperari Vizu kao frizeri...izgubili posao i AKO ne nadju biti ce vraceni natrag kuci.

Ili bracni par je otvorio na Golden Coastu/Queensland, delikatesen i nije napravio kao predvidjeno godisnji profit $200.000...i AKO ne napravi druge godine biti ce im oduzeta Viza.

Ovo gornje je istina i nije izmisljeno...cijela Nacija znade...isto kao i Porezni Expert iz Adelaida....koja je izgubila posao i nije mogla naci drugi i morala je otici kuci...zalosno je dali "stvarno nije bilo osobe u Australiji sa tom kvalifikacijom?...i AKo nije pa morali bi se ostali polomiti da je zaposle.

I sta je najgorje dok se reklamira u UK "dodjite u Adelaide"....osoba iz Uk je ostala bez posla".....ona je i prodala u UK sve i ponovo kupila u Adelaidu....a i placa za jednoga experta nije niti bila tako velika koliko se sjecam negdje oko $100.000 na godinu prije poreza.

Zalosno...ALi naci ce se netko tko nece voliti sta pisem pa ce kazati pustite vilka on pise svasta...kao i na jednoj drugoj temi.

vilko

Med.tehnicar
24.08.2009., 13:13
Ovaj forum nije "ured za rijesavanja i priznavanja kvalifikacije".

Sve sta dolazi od mene je napisano po zakonu "kada pisem i prenasam podatke".

Misljenja moje ili cije drugo nije "zakonito i ne smije se uzeti kao takovo"NEGO KAO SAVIJET.

Od Vas oko 10 zasto netko vec nije kontaktirao sa e-mail adresu sta sam dao?

Cak vjerujem da i onda nebi dobili zadovoljuci odgovor "nego nesto kao posaljite sve dokumente preko molbe pa ce doci do nas za priznanje", pa cemo vidjeti.

Uostalom Med.Tehnicar je dao adresu Agenta koji je clan MARA i govori Hrvatski, ispunite na line pitanja i vidite kuda cete doci i kakav cete savjet dobiti...ALI mislim da se i to mora platiti? :) :mig:

I cak i onda mozete dobiti odgovor NO PROBLEMA....i poslije je sve drugacije.

Procitajte si svi o M@gic Serb, isao je preko agenta i onda pita mene za savjete...dobio je samo Vizu na 1 godinu i u Australiji je.

Ja znadem jedno da bi da sam u vasim kozima....dosada vec znao gdje jesam, pa upravo AKO bi morao platiti.

vilko

Recommendation 1

Nurses from the Republics of the former Yugoslavia who have successfully
completed a 4 year high school course in the Republics of the former
Yugoslavia be eligible for enrolment after completion of the following:
Pass an English Language Proficiency Test
(as per each authority's requirements).
Demonstrate enrolled nurse competencies (Division 2)
through a process approved by a NMRA.

Recommendation 2

Nurses from the Republic of the former Yugoslavia who have successfully
completed a 4-year high school course, plus an intern program including
theory and practice, and passed a professional exam in the Republic of the
former Yugoslavia be eligible for registration as a nurse (Division 1) after
completion of the following:

Pass an English Language Proficiency Test (as per each authority's
requirements).

Demonstrate Registered Nurse competency standards through a process
approved by a NMRA.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

What English Language Tests are accepted by ANMC?
International English Language Testing System (IELTS) — Academic Test
Nurses and midwives must achieve a score of 7 or more in Reading, Listening, Writing and Speaking with an overall band score of 7 or more of the IELTS test.

Occupational English Test (OET)
Nurses and midwives must achieve a B pass or higher in all four sections of the OET test.

Please note that minimum scores must be achieved in one sitting. Tests are valid for 2 years.

Vilko
24.08.2009., 13:25
@Med.tehnicar...post#532

Gornji post sam ja objavio 30/04/2009:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20308446&postcount=101

I sta je novo?...konacno procitao nakon 4 mjeseca? :mig:

Med.tehnicar
24.08.2009., 13:37
@Med.tehnicar...post#532

Gornji post sam ja objavio 30/04/2009:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20308446&postcount=101

I sta je novo?...konacno procitao nakon 4 mjeseca? :mig:

Ponovo napisano za one koje ne čitaju prijašnje postove i odgovor na onaj post
da prolaze samo više medicinske sestre.

Med.tehnicar
24.08.2009., 13:39
Evo linka za one koji će pokušati preko agencije za migraciju.
Pa kontaktirajte ih.

http://www.inspiredoptions.com.au/

Sretno!!!

Vilko
24.08.2009., 15:09
Evo linka za one koji će pokušati preko agencije za migraciju.
Pa kontaktirajte ih.

http://www.inspiredoptions.com.au/

Sretno!!!

Postoje 3.800 MARA Immigration Agenta :cerek:

A Vi Med.tehnicar trazite i dalje po cijelom svijetu posao?

sretno! :top:

Med.tehnicar
24.08.2009., 15:11

Ne svugdje nego
1. mjesto AUSTRALIJA

Vilko
24.08.2009., 15:12
Momentalno se radi na sakupljanju dokumentacije i prijedloga od svih strana od Poslodavca, Union i svih zainteresiranim sa emigracijom.

Pred kraj 2009 ce se promjeniti neki zakoni i Vize....znadem da nece biti vise CRITICAL lista izmjeniti ce na drugi nacin.

Dati cu link na engleskome...toliko da netko ne misli da ja to izmisljam.
Da nastavim skoro sam zaboravio :cerek:

Kao sta sam kazao prikupljaju se predlogi za izmjene, "koje ce nastupiti krajem 2009"....dok se ne promjeni sve ostaje isto isto i Critikalna lista.

Za one koji su stvarno zainteresirani i dalje u dolazak....i razumiju engleski "predlozio bi da malo prelete po slijedecim linkovima"

Migration Occupations in Demand List (MODL) review opens for submissions
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/_pdf/issue1.pdf

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/faq.htm

srdacan pozdrav

vilko

Med.tehnicar
24.08.2009., 16:49

Ne svugdje nego
1. mjesto AUSTRALIJA

Vilko
25.08.2009., 13:26
Ne svugdje nego
1. mjesto AUSTRALIJA

Ponovo napisano za one koje ne čitaju prijašnje postove i odgovor na onaj post
da prolaze samo više medicinske sestre.

Mislim si i sjecam se sebe prije preko 40 godina ..kada nismo nista znali iako sam imao sogora koji mi je apsolutno veoma malo pomagao…kada sam ga pitao oko svega napisao je “znade biti veoma vruce ALI ima pive i vina u hladnjaku”.......

Napisao sam mnogo puta i dosadan sam sa time ALI nisu svi citali, kada smo stigli u Sydney imao sam posao kao elektricar i smjestaj kucu u Newcastle NSW, ALI moja supruga je trazila da idemo u Whyalla /Juzna Australija/ bratu.

A emigracija je izmjesala, ALI svejedno su nas prebacili u Whyalla.
Sogor me je cim smo stigli otpelao u zeljezaru, a ja sam imao razgovor na Njemackom za posao bio je Petak i u Ponedjeljak sam zapoceo.

Zeljezara me je zaposlila kao elektricara i platila odmah po istome, sa time da su me stavili na odrzavljanje razvoda struje po cijelom podrucju rudnika kao i zeljezare, da radim i ucim pomalo engleski/nisam znao oni su me mislili da ostanem poslije kao predradnik…jer nisu imali osobu u ono vrijeme sa kvalifikacijama i iskustvom koje sam ja imao.

Ukratko poslije 6 mjeseci sam trazio sastanak sa elektricnim inginjerom ,koji me je odmah drugi dan prebacio na elektrikal konstruktion i maintenance.
Ostalo je sve islo svojim redom.
Polaganja elektricnoga ispita/koji su morali polagati sve nacije/ i mnoge druge diploma sa godinama.

Ukratko zasto pisem ovo gore?

Vidim da su svi zabrinjeni o “priznanje svoje kvalifikacije”…sta mogu razumjeti.

Ali ja gledam “svaki pocetak je tezak”….nazalost neke struke trebaju vise zalaganje i nisu lagane za zapoceti i trebaju doskolavanje za priznanje.

Sta je krivo AKO osoba koja je sada mozda u zaduzenju cijeloga odjela bolnice kao Medicinska sestra…mora zapoceti kao pomocna sestra ”ENROLLED NURSE”, i AKO treba biti pod nadgledom i poloziti ispit nakon vremena….ILI ako mora poloziti dodatne ispite…i dok se doskoluje moze raditi u svojoj struci.

A mozda ce netko dobiti i priznanje za svoju struku sa manje problema, nazalost nitko do sada /tko je u struci i radi u Australiji/ nije dao koment na sve napisano.

Nadam se da ovaj post shvatite kao podrzak …i da ne izgubite volju upravo ako morate poceti ispocetka.

Kao osoba uskoro 68 godina stara, koja je u “ISELJENJU” skoro 40 godina u Australiji i koja je dala svojoj “osobnoj obitelji” i samoj sebi novi pocetak , koji nije bio lagan, smatram da je bio pravi potez “kada danas vidim situaciju da svatko zeli da emigrira iz Hrvatske”.

Sa sinovima koji su veoma uspjesni u svakome smislu i unucima znadem da je (iako ne mozda “radi zdravstvenih problema za mene”….) sav trud u ranim danima se isplatio.

Zahvaljujem se na citanju i nadam se da ce nekome pomoci oko razmisljanja o emigraciju u Australiju.

vilko

dadovera
25.08.2009., 14:00
Mislim si i sjecam se sebe prije preko 40 godina ..kada nismo nista znali iako sam imao sogora koji mi je apsolutno veoma malo pomagao…kada sam ga pitao oko svega napisao je “znade biti veoma vruce ALI ima pive i vina u hladnjaku”.......

Napisao sam mnogo puta i dosadan sam sa time ALI nisu svi citali, kada smo stigli u Sydney imao sam posao kao elektricar i smjestaj kucu u Newcastle NSW, ALI moja supruga je trazila da idemo u Whyalla /Juzna Australija/ bratu.

A emigracija je izmjesala, ALI svejedno su nas prebacili u Whyalla.
Sogor me je cim smo stigli otpelao u zeljezaru, a ja sam imao razgovor na Njemackom za posao bio je Petak i u Ponedjeljak sam zapoceo.

Zeljezara me je zaposlila kao elektricara i platila odmah po istome, sa time da su me stavili na odrzavljanje razvoda struje po cijelom podrucju rudnika kao i zeljezare, da radim i ucim pomalo engleski/nisam znao oni su me mislili da ostanem poslije kao predradnik…jer nisu imali osobu u ono vrijeme sa kvalifikacijama i iskustvom koje sam ja imao.

Ukratko poslije 6 mjeseci sam trazio sastanak sa elektricnim inginjerom ,koji me je odmah drugi dan prebacio na elektrikal konstruktion i maintenance.
Ostalo je sve islo svojim redom.
Polaganja elektricnoga ispita/koji su morali polagati sve nacije/ i mnoge druge diploma sa godinama.

Ukratko zasto pisem ovo gore?

Vidim da su svi zabrinjeni o “priznanje svoje kvalifikacije”…sta mogu razumjeti.

Ali ja gledam “svaki pocetak je tezak”….nazalost neke struke trebaju vise zalaganje i nisu lagane za zapoceti i trebaju doskolavanje za priznanje.

Sta je krivo AKO osoba koja je sada mozda u zaduzenju cijeloga odjela bolnice kao Medicinska sestra…mora zapoceti kao pomocna sestra ”ENROLLED NURSE”, i AKO treba biti pod nadgledom i poloziti ispit nakon vremena….ILI ako mora poloziti dodatne ispite…i dok se doskoluje moze raditi u svojoj struci.

A mozda ce netko dobiti i priznanje za svoju struku sa manje problema, nazalost nitko do sada /tko je u struci i radi u Australiji/ nije dao koment na sve napisano.

Nadam se da ovaj post shvatite kao podrzak …i da ne izgubite volju upravo ako morate poceti ispocetka.

Kao osoba uskoro 68 godina stara, koja je u “ISELJENJU” skoro 40 godina u Australiji i koja je dala svojoj “osobnoj obitelji” i samoj sebi novi pocetak , koji nije bio lagan, smatram da je bio pravi potez “kada danas vidim situaciju da svatko zeli da emigrira iz Hrvatske”.

Sa sinovima koji su veoma uspjesni u svakome smislu i unucima znadem da je (iako ne mozda “radi zdravstvenih problema za mene”….) sav trud u ranim danima se isplatio.

Zahvaljujem se na citanju i nadam se da ce nekome pomoci oko razmisljanja o emigraciju u Australiju.

vilko

Svaka čast.
I mi bi bili spremni na sve samo da stignemo tamo.
Kada bi dobio vizu i ono teže našao posao prije za 457 vizu otišao bi odmah.

Med.tehnicar
25.08.2009., 14:38
Svaka čast.
I mi bi bili spremni na sve samo da stignemo tamo.
Kada bi dobio vizu i ono teže našao posao prije za 457 vizu otišao bi odmah.

Ako misliš ili znaš da je teško naći posao onda ne razmišljaj sa 457 vizom.
Pročitaj dobro sve u informativnoj temi pa korak po korak. ČITAJ, ŠALJI MAILOVE, ZOVI.

blackbetty82
25.08.2009., 16:26
prenosim dio maila koji smo dobili od njihovog ureda -

While full details will not be released until later in the year, there is every sign that this latest MODL review will result in serious, lasting changes to the Australian General Skilled Migration (GSM) program.

What changes can be expected to come from this MODL review?

The details of the review are scheduled to be handed to the Australian government in the coming months, but we anticipate that some (or possibly all) of the following changes will take place:

Occupations will be removed from the MODL, resulting in fewer people being eligible for additional points towards the Australian immigration points test.

The Critical Skills List (CSL) will remain in place while the review is in progress and then be phased out following the implementation of any recommendations flowing from the review.

The MODL will be integrated with the CSL and possibly the points test too, creating one all-encompassing migration tool that will determine exactly which occupations will be most in demand, the points allocation for these occupations and the according processing timeframes.

The older ASCO (Australian Standard Classification of Occupations) will be replaced by the ANZSCO (Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations).

What do these potential changes mean to you?

At this point in time, we're unsure of the impact the MODL review will have on applicants. However, with such new eligibility requirements such as specific targeted work experience possible, it's likely that the requirements and process involved in applying for an Australian visa will look very different to what it currently stands at right now.

Changes of similar magnitude were made to the GSM program in September 2007, and as a result many aspects of the points test, English language and work experience requirements were amended. While these changes did not affect everybody, they did result in a number of potential applicants having their Australian visa options restricted, especially tradespeople.

What should you do now?

Many people considering migration to Australia will be relying on the MODL to score enough points to qualify for an unrestricted permanent visa. You should not take for granted that you will be able to claim these points in the future and so if you have been seriously thinking about emigrating now or in the future, it would a good idea to look into getting the process started ASAP, and we strongly encourage you to get a visa lodged sooner rather than later.

eto. might help. or not.

Vilko
25.08.2009., 18:07
@blackbetty82......RE:MAIL od Austraslian Visa Bureau

ZATO SAM DAO gornji post # 538

Da nastavim skoro sam zaboravio.

Kao sta sam kazao prikupljaju se predlogi za izmjene, "koje ce nastupiti krajem 2009"....dok se ne promjeni sve ostaje isto isto i Critikalna lista.

Za one koji su stvarno zainteresirani i dalje u dolazak....i razumiju engleski "predlozio bi da malo prelete po slijedecim linkovima"

Migration Occupations in Demand List (MODL) review opens for submissions

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...n/modl-review/

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...pdf/issue1.pdf

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...review/faq.htm

.

zveckica
25.08.2009., 18:25
Hebi ga, kako stignemo prevesti dokumente, poloziti IELTS i ostalo do kraja 2009 godine ? :ne zna:

Ništa ostajemo pri odluci predati kad smo planirali, ako tad bude problem za inžinjere elektro tehnike dobiti permanent vizu, who :Sex: AU :D

Med.tehnicar
25.08.2009., 18:48
Hebi ga, kako stignemo prevesti dokumente, poloziti IELTS i ostalo do kraja 2009 godine ? :ne zna:

Ništa ostajemo pri odluci predati kad smo planirali, ako tad bude problem za inžinjere elektro tehnike dobiti permanent vizu, who :Sex: AU :D

Za prikupiti dokumente: Kreneš u ponedjeljak do petka si izvadio sve papire.
U hrvatskoj, u british councilu ti je IELTS test u 10 mjesecu, a rezultati za 15 dana.
australska ambasada u zagrebu ti do 20 stranica besplatno ovjerava dokumente. Predaš papire za vizu.
A što se tiće priznanja diploma gosp. VILKO je u prijašnjim postovima dao listu i sve podatke potrebne kao i e-mail-ove svih organizacija kamo poslati mail za ovjeru istih.
Samo se treba pokrenuti. Ima tu još nekih stvari za obaviti.
A znam kako je jer i ja kako radim ne stižem sve to tako brzo.

zveckica
25.08.2009., 20:26
Za prikupiti dokumente: Kreneš u ponedjeljak do petka si izvadio sve papire.
U hrvatskoj, u british councilu ti je IELTS test u 10 mjesecu, a rezultati za 15 dana.
australska ambasada u zagrebu ti do 20 stranica besplatno ovjerava dokumente. Predaš papire za vizu.
A što se tiće priznanja diploma gosp. VILKO je u prijašnjim postovima dao listu i sve podatke potrebne kao i e-mail-ove svih organizacija kamo poslati mail za ovjeru istih.
Samo se treba pokrenuti. Ima tu još nekih stvari za obaviti.
A znam kako je jer i ja kako radim ne stižem sve to tako brzo.

Ma nije stvar toliko toga, već što mi muž još nema niti godinu dana radnog iskustva...fucking to čekamo :bonk:

A i kao sto sam već rekla, ako toliko pooštre zakone da visoko obrazovani, mladi bračni par ne može dobiti vizu, nek se j....

Uostalom ,ne zelim kao neki dobiti vizu na godinu dana ili na 3 godine, hebo to, daš lovu, zahebavaš se i onda te vrate doma malte ne prije nego si došao.

Thanks no thank's :D

Una67
25.08.2009., 21:51
@ zveckica - spomenula si kako ti se, iz price s tim ljudia iz AU, neke stvari ne dopadaju u AU.....ako ti nije tesko, 'aj napisi sto je to sto ti se ne dopada.....cisto me zanima kak pojedinci prezentiraju AU :p

zveckica
25.08.2009., 22:12
@ zveckica - spomenula si kako ti se, iz price s tim ljudia iz AU, neke stvari ne dopadaju u AU.....ako ti nije tesko, 'aj napisi sto je to sto ti se ne dopada.....cisto me zanima kak pojedinci prezentiraju AU :p

OK :))

First of all - muhe :D. Kažu da ulaze u usta, oči etc :eek:

Drugo, većina nije zadovoljna druženjem, tj. kažu da se ljudi ne druže kao ovdje (iako nas je taj lik zatekao na rođendanu, sa medicom, ostalom cugom, kiflicama, kolačima itd :D nije ni ovdje tako svaki dan da se razumijemo).

Treće, što mi nikako nije jasno (to sam primjetila i u Austriji kad sam radila) nacionalizam. Ljudi odu na drugi kraj planete Zemlje i nazivaju se "čet..." i "ustaš..."...grozno.

I ah da...kazu da se radi od jutra do mraka.

Mislim....nisam lijena ali ne volim kidati svoje tijelo da bi zarađivala lovu s kojom bi se kurč.. dalje. Opet cu spomenuti tu Austriju, tamo ljudi doslovce rade od jutra do mraka uglavnom da bi kupili bolji auto od susjeda.:bonk:

E sad Una, nemoj misliti da vjerujem sve što pojedinac ili grupa pojedinaca kaže... Ne sviđa mi se to što su rekli, mada to može i ne mora biti istina.

Eto :D

Da, čujem tebe :cerek:

Una67
25.08.2009., 23:56

Drugo, većina nije zadovoljna druženjem, tj. kažu da se ljudi ne druže kao ovdje (iako nas je taj lik zatekao na rođendanu, sa medicom, ostalom cugom, kiflicama, kolačima itd :D nije ni ovdje tako svaki dan da se razumijemo).

Treće, što mi nikako nije jasno (to sam primjetila i u Austriji kad sam radila) nacionalizam. Ljudi odu na drugi kraj planete Zemlje i nazivaju se "čet..." i "ustaš..."...grozno.

Mislim....nisam lijena ali ne volim kidati svoje tijelo da bi zarađivala lovu s kojom bi se kurč.. dalje. Opet cu spomenuti tu Austriju, tamo ljudi doslovce rade od jutra do mraka uglavnom da bi kupili bolji auto od susjeda.:bonk:

E sad Una, nemoj misliti da vjerujem sve što pojedinac ili grupa pojedinaca kaže... Ne sviđa mi se to što su rekli, mada to može i ne mora biti istina.

da krenem odozada :P
kao sto sam ti vec prije jednom rekla, price pojedinaca uzmi "with a pinch of salt" sto bi rekli dragi nam klokani

muhe - of kors da ih ima, po ljetu....meni nisu nikad bile ni u nosu ni u uhu ni nigdje slicno....(preotrovna sam! :o), nemam ih cak niti u kuci, a prozori su mi uglavnom otvoreni, barem u jutro i na vecer kad je hladnije da se kuca prolufta - inace ovdje je jako promovirani "outdoors lifestyle" - puno piknika u parkovima, na plazama, ..... tako da price o tolikoj kolicina muha koje ti ulaze u svaku poru organizma i pojedu te u roku 5 minuta (pretjerujem, znam!) nekako ne piju vode

to o druzenju - ja nisam niti u Zagrebu isla s kave na kavu i/ili visila u necijoj kuci neprekidno, tako da nisam niti ovdje
premda, problem "druzenja" je neiscrpiva tema dijasporasa - nedostaje im "ono nase" druzenje, ali cini se da zaboravljaju da smo "onih godina" bili 15-20 godina mladji i da se nacin druzenja nije neophodno promijenio zbog podneblja, nego i zbog nas samih

primjer druzenja (koji se moze nastaviti na primjer problema nacionalizma) - zadnji koncert exYU rock je bio na neutralnom terenu i grupa nasih frendova se sastojala od Slovenca, dva Cro para, dva mijesana para i jednog Muslimanskg para........bilo nam je :top:

kaj se tice nacionalizma - nemoj zaboraviti da su nakon 2. svj. rata Australia i Canada bile "zemlje-prihvatilista" za tadasnje politicke istupnike.....shodno tome, niti mi koji smo svjeze dosli (zadnjih 15ak godina) nismo Bogznakak prihvaceni od strane tih grupacija - osobito ako imamo obrazovanje, sposobnost, itd.

i na koncu konca, ne, ne radi se 24 sata dnevno i bez obzira se moze lijepo zivjeti i postici itd. - osim ako ti to uistinu ne zelis
medjutim ako se radi o tome da ti je zivotni cilj imati "bolju kravu od komsijine", well, onda je sve moguce....(osim drvene peci, sto bi rekao Omega :p)

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 00:48

Auuuuu sta rece :D

Moram citirati ovu tvoju izjavu ,dzaba :ne zna:

Gdje se to u Austriji radi od jutra do mraka? Mislis na zimski period?

Kao prvo,radni dan se sastoji uglavnom od 8 h.Prekovremenih sati se isplati nabiti max 20 !Sve ostalo pojede Finanzamt.

Nemoj molim te izmisljat i pisat gluposti.
Da si rekla da nasi samo i uglavnom gledaju kako ce iskoristit ovdje socijalni sistem,to bi bila istina ali da nasi rade od jutra do suta to je laz.

Amen!

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 00:58
Drugo je ako netko radi u Gastronomiji tad normalno da ce morati raditi sve do "mraka" .A to je tak i u hrv!

Moja mater radi u starackom domu (dipl.medicinska sestra) i radi dva dana po 12 h i onda ima dva dana slobodno. a vjerujem nista drukcije nije ni u hrv.

Ak radis u trgovini isto te zahvati "mrak" (tako je i u hrv) itd... sve ovisi od radnog vremena Firme,al sad to tvoje kao "rade od jutra do mraka" da bi imali bolje auto od susjeda je cista glupost.

I samo da napomenem da se ovih 12 h rada ne odnosi na sve branse,jedna trgovkinja ili frizer ovdje ne "odvale" 12 h u komadu vec rade uglavnom u smjenama ,jedan tjedan od ujutro do u poslepodne a drugi tjedan od podne do "mraka" tj 7 pol 8 navecer -dokle rade trgovine. I vecina ih ovdje rade pola radnog vremena.Malo ih skupi punih 40 h u tjednu.
Bolnice i sl su nest drugo.

Una67
26.08.2009., 01:00

Kao prvo,radni dan se sastoji uglavnom od 8 h.Prekovremenih sati se isplati nabiti max 20 !Sve ostalo pojede Finanzamt.

Da si rekla da nasi samo i uglavnom gledaju kako ce iskoristit ovdje socijalni sistem,to bi bila istina ali da nasi rade od jutra do suta to je laz.

Amen!

ovo poboldano je jako karakteristicno i za AU:o
rade na crno, primaju socijalu i kad nastupe "mirovinske godine" zale se kak im je mala penzija :rolleyes:

zveckica
26.08.2009., 06:34

Amen!

Ti prvo mrtvo hladno pročitaj što sam ja sve napisala :mad:

To nije moje mišljenje (niti može biti) jer nisam bila u AU te ne mogu govoriti.

Ja sam prenijela, nazovimo citirala što je čovjek rekao i sam na pisala za UNU a ti fucking ne guraj nos gdje ti nije mjesto i ne nazivaj me lažljivcem:azdaja:

Ako netko laže onda je dotični gospodin koji je sve to rekao.

Eto..idem sad dalje :D

zveckica
26.08.2009., 06:39
da krenem odozada :P
kao sto sam ti vec prije jednom rekla, price pojedinaca uzmi "with a pinch of salt" sto bi rekli dragi nam klokani

muhe - of kors da ih ima, po ljetu....meni nisu nikad bile ni u nosu ni u uhu ni nigdje slicno....(preotrovna sam! :o), nemam ih cak niti u kuci, a prozori su mi uglavnom otvoreni, barem u jutro i na vecer kad je hladnije da se kuca prolufta - inace ovdje je jako promovirani "outdoors lifestyle" - puno piknika u parkovima, na plazama, ..... tako da price o tolikoj kolicina muha koje ti ulaze u svaku poru organizma i pojedu te u roku 5 minuta (pretjerujem, znam!) nekako ne piju vode

to o druzenju - ja nisam niti u Zagrebu isla s kave na kavu i/ili visila u necijoj kuci neprekidno, tako da nisam niti ovdje
premda, problem "druzenja" je neiscrpiva tema dijasporasa - nedostaje im "ono nase" druzenje, ali cini se da zaboravljaju da smo "onih godina" bili 15-20 godina mladji i da se nacin druzenja nije neophodno promijenio zbog podneblja, nego i zbog nas samih

primjer druzenja (koji se moze nastaviti na primjer problema nacionalizma) - zadnji koncert exYU rock je bio na neutralnom terenu i grupa nasih frendova se sastojala od Slovenca, dva Cro para, dva mijesana para i jednog Muslimanskg para........bilo nam je :top:

kaj se tice nacionalizma - nemoj zaboraviti da su nakon 2. svj. rata Australia i Canada bile "zemlje-prihvatilista" za tadasnje politicke istupnike.....shodno tome, niti mi koji smo svjeze dosli (zadnjih 15ak godina) nismo Bogznakak prihvaceni od strane tih grupacija - osobito ako imamo obrazovanje, sposobnost, itd.

i na koncu konca, ne, ne radi se 24 sata dnevno i bez obzira se moze lijepo zivjeti i postici itd. - osim ako ti to uistinu ne zelis
medjutim ako se radi o tome da ti je zivotni cilj imati "bolju kravu od komsijine", well, onda je sve moguce....(osim drvene peci, sto bi rekao Omega :p)

Slažem se sa tobom Una..i sama sam mišljenja da bi moglo tako biti, ali kao sto sam dotičnoj gore napisala, nisam bila pa niti ne znam:cerek:

I naravno, nije da vjerujem sve što čujem, uosalom onda ne bi bila ovdje, vec bi povjerovala sve što mi je rekao. Napisala sam namjerno neke stvari da bi vi koji ste tamo mogli komentirati :mudri:

Mislim da si ovdje ljudi uzimaju previse za pravo, komentiraju, "savjetuju" iako ih nitko ne pita ništa...ok, ok...zato i jeste forum I know :D no, ipak...:nono:

zveckica
26.08.2009., 06:42

Amen!

I da, u Austriji se radi od jutra do mraka...ne do mraka u 21 h no bude mrak i po ljetnom vremenu. I rekla sam da tamo gdje sam ja bila i ljude koje sam vidjela, što se naravno ne odnosi na cijelu Austriju.

Ja sam recimo sa 14 h radila od 7 - 19 h, e sad ako tebi to nije juto i relativno mrak, ne znam.

Okolica Salzburga.

Živjela :Pivo:

zveckica
26.08.2009., 06:44
Mea culpa, trebalo je pisati 14 godina, a ne 14 h :lol:

Una67
26.08.2009., 07:06
Slažem se sa tobom Una..i sama sam mišljenja da bi moglo tako biti, ali kao sto sam dotičnoj gore napisala, nisam bila pa niti ne znam:cerek:

I naravno, nije da vjerujem sve što čujem, uosalom onda ne bi bila ovdje, vec bi povjerovala sve što mi je rekao. Napisala sam namjerno neke stvari da bi vi koji ste tamo mogli komentirati :mudri:

Mislim da si ovdje ljudi uzimaju previse za pravo, komentiraju, "savjetuju" iako ih nitko ne pita ništa...ok, ok...zato i jeste forum I know :D no, ipak...:nono:

micek, znas kak velimo u Metropoli: "zivceke u torbicu pa na pecanje" :P

zveckica
26.08.2009., 07:26
micek, znas kak velimo u Metropoli: "zivceke u torbicu pa na pecanje" :P

Radim na tomu :D

Mlada sam još, trebam naučiti. Nisam imala easy djetinjstvo...pa živceki rade 100 /h... no, kažem radim na tomu :hekla:

Btw imam ovdje neke web cam live..pa gledam vrijeme, gradove i tako :mig: tu kod vas.

Una67
26.08.2009., 07:45
Radim na tomu :D

Mlada sam još, trebam naučiti. Nisam imala easy djetinjstvo...pa živceki rade 100 /h... no, kažem radim na tomu :hekla:

Btw imam ovdje neke web cam live..pa gledam vrijeme, gradove i tako :mig: tu kod vas.

a da?!
ma guba ti je ovdje....nije uopce lose :)

zveckica
26.08.2009., 09:49
Da :D cool je gledati, stranice se refreshaju svakih 5-10 sec.

Malo pratim i zbog klima, negdje sam spomenula da nisam baš ljubitelj velikih vrućina:D

E da, rekao je taj lik još da je Adelaide selo :cerek: pa me zanima što ti Una misliš o tim city-ju ?

v_hunter_d
26.08.2009., 10:00
@zveckice - ja ne mogu vjerovat kak ti kenjas. covjece, ne znas pisat ni hrvatski, a vec seres i ubacujes engleske fraze. jebote ko da si cijeli zivot bila vani pa sad ne znas kak se sta kaze. mislim daj saberi se. ljudi koji vani zive 20 godina govore normalno, stoga nemoj fejkat, jako ti lose ide.

nacionalizam - sto te tocno muci? ti i muz cete sklopiti mijesan brak (srbin - hrvatica ili obrnuto) pa se brines kako ce vas zvati? isto kao i tu. nema promjene.
vrijeme i muhe - mislim... :lol: pa covjek se na sve navikne.
a za dalje necu ni komentirat. ti bi i stisla i prdnula.

Wog Boy
26.08.2009., 10:30
Puno se radi, ha? E svasta. Za mene moj sef kaze da sam jedini "part time electrician" u Australiji, bitno da je to za mene dosta love a umoriti se nema sanse :D

Najsladji su mi ovi sto se vrate u Krasnu pa prodaju myda pod bubrege kako se u HR nista ne radi a ovamo se eto jadni ubijamo od posla. Obicno zaborave kazati da su digli 100000 ili vise dolara zbog neke navodne ozljede na radu ili su pozajmili lovu za put u HR.

btw muva ima ali van grada, na farmama isl

zveckica
26.08.2009., 13:21
@zveckice - ja ne mogu vjerovat kak ti kenjas. covjece, ne znas pisat ni hrvatski, a vec seres i ubacujes engleske fraze. jebote ko da si cijeli zivot bila vani pa sad ne znas kak se sta kaze. mislim daj saberi se. ljudi koji vani zive 20 godina govore normalno, stoga nemoj fejkat, jako ti lose ide.

nacionalizam - sto te tocno muci? ti i muz cete sklopiti mijesan brak (srbin - hrvatica ili obrnuto) pa se brines kako ce vas zvati? isto kao i tu. nema promjene.
vrijeme i muhe - mislim... :lol: pa covjek se na sve navikne.
a za dalje necu ni komentirat. ti bi i stisla i prdnula.

To kak ću ja pisti nije tvoj problem :tuctuc: i pisat ću baš tako kao što sam i do sada :D

Ak ti se ne čita što pisem ti lijepo :facepalm:

Da li sam srpkinja, hrvatica ili nešto treće opet nije tvoj problem.
Naravno da je jadno da ljudi (govorim za novije naraštaje, koji nisu "protjerani") odu na drugi kraj Zemlje i naživaju se pogrdnim imenima.:nono:

A dok čitam što ti pišeš, mi se prdi :Prd::B

Una67
26.08.2009., 13:29
Da :D cool je gledati, stranice se refreshaju svakih 5-10 sec.

Malo pratim i zbog klima, negdje sam spomenula da nisam baš ljubitelj velikih vrućina:D

E da, rekao je taj lik još da je Adelaide selo :cerek: pa me zanima što ti Una misliš o tim city-ju ?

ma :flop:

Adelaide se meni dopada.....ja sam doduse bila samo turisticki.....poznat je jos pod nazivom "Grad Parkova", "Grad Crkava" i, navodno za vrijeme 70-ih, AU Murder Capital :p (ja mislim da mu ova dva prva naziva puno bolje odgovaraju)

osim toga, nekretnine u Adelaide su jos uvijek izuzetno pristupacne, u odnosu na Syd i Melb

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 13:40
Ti prvo mrtvo hladno pročitaj što sam ja sve napisala :mad:

To nije moje mišljenje (niti može biti) jer nisam bila u AU te ne mogu govoriti.

Ja sam prenijela, nazovimo citirala što je čovjek rekao i sam na pisala za UNU a ti fucking ne guraj nos gdje ti nije mjesto i ne nazivaj me lažljivcem:azdaja:

Ako netko laže onda je dotični gospodin koji je sve to rekao.

Eto..idem sad dalje :D

Ha? :eek:

Pobrkala si loncice u ovom postu.
Nigdje ja nisam spomenila AU vec AUT tj Austriju.

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 13:46
I da, u Austriji se radi od jutra do mraka...ne do mraka u 21 h no bude mrak i po ljetnom vremenu. I rekla sam da tamo gdje sam ja bila i ljude koje sam vidjela, što se naravno ne odnosi na cijelu Austriju.

Ja sam recimo sa 14 h radila od 7 - 19 h, e sad ako tebi to nije juto i relativno mrak, ne znam.

Okolica Salzburga.

Živjela :Pivo:

Brdo gluposti u onom boldanom.Svasta.Zenska glavo ako netko radi drugu smjenu naravno da ga zahvati mrak ili ako radi trecu smjenu.

To sto si ti radila od 7-19 to je tvoj problem,ne znam gdje si radila ali sigurno te nitko nije puskom natjerao.
Trece ,mozda si i ti htjela imati nesto bolje ,ljepse od tvoje "prijateljice" pa si eto crncila radi tog.

Iako,cisto sumnjam da si radila bez pauze 12 h ,plus bas me zanima tko je tebe sa 14 god zaposlio jer tek s 15 god se ovdje moze radit prek Ferija tj raspusta.

Mani se corava posla.

v_hunter_d
26.08.2009., 14:26
To kak ću ja pisti nije tvoj problem :tuctuc: i pisat ću baš tako kao što sam i do sada :D

Ak ti se ne čita što pisem ti lijepo :facepalm:

Da li sam srpkinja, hrvatica ili nešto treće opet nije tvoj problem.
Naravno da je jadno da ljudi (govorim za novije naraštaje, koji nisu "protjerani") odu na drugi kraj Zemlje i naživaju se pogrdnim imenima.:nono:

A dok čitam što ti pišeš, mi se prdi :Prd::B

gadno je za vidjet. kad netko silom zeli biti nesto sto nije to se zove "wannabe", a ti to tako lose radis, da je prava steta da ti netko ne ukaze na to. u svakom slucaju - zabavno je.

znaci pravoslavka.
uvijek ce biti ljudi koji ce te nazivati svakako, a u tebi je problem ili tebi bliskim ljudima koliko vam je to bitno. mozes jedino na Mjesecu probat. tamo valjda nema nacionalista.

od kud "protjerani"?

drago mi je da ti peristaltika radi dobro. to ti je jako dobro za zivceke. a i za guzicu.

ajd nam sad jos malo pricaj price.

Vilko
26.08.2009., 14:52
Molim da ne skrecemo od teme...jer ce zavrsiti kao i AUSTRALIJA TEMA....za sada se jos moze naci linkovi koji vode i koji su potrebni osobima za emigriranje.

Molim nastavite opcenitu diskusiju kao i prepucivanja na temi AUSTRALIJA.

OVA TEMA JE :
Informativna tema-Emigracija i početak života u Australiji!

ILI cu traziti da se zatvori...godinama sam se mucio da imamo jednu temu samo sa informacijama.
Hvala na razumijevanju.

vilko

Het
26.08.2009., 15:55
a ti fucking ne guraj nos gdje ti nije mjesto i ne nazivaj me lažljivcem:azdaja:

Moze bez ovog?

Naravno da moze, hvala :D

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 16:10
a ti fucking ne guraj nos gdje ti nije mjesto i ne nazivaj me lažljivcem:azdaja:

hebe tebe hrv jezik :D ti ako si zenskog roda nikako ne mozes biti lazljivac vec samo lazljivica :p

Ipak ja nigdje nisam napisala u prethodnim postovima da ti jesi to ,nego sam samo napisala da ne izmisljas i ne pises gluposti.

zveckica
26.08.2009., 17:12
hebe tebe hrv jezik :D ti ako si zenskog roda nikako ne mozes biti lazljivac vec samo lazljivica :p

Ipak ja nigdje nisam napisala u prethodnim postovima da ti jesi to ,nego sam samo napisala da ne izmisljas i ne pises gluposti.

Možda sam Mađarica :lol:

Kako god bilo, mir, mir, mir..niko nije kriv :D

Ono što je napisano i dalje stoji, govorim opet to se ne odnosi na sve, već one ljude s kojima sam ja imala iskustva.

Ostaj dobro :cerek:

zveckica
26.08.2009., 17:14
gadno je za vidjet. kad netko silom zeli biti nesto sto nije to se zove "wannabe", a ti to tako lose radis, da je prava steta da ti netko ne ukaze na to. u svakom slucaju - zabavno je.

znaci pravoslavka.
uvijek ce biti ljudi koji ce te nazivati svakako, a u tebi je problem ili tebi bliskim ljudima koliko vam je to bitno. mozes jedino na Mjesecu probat. tamo valjda nema nacionalista.

od kud "protjerani"?

drago mi je da ti peristaltika radi dobro. to ti je jako dobro za zivceke. a i za guzicu.

ajd nam sad jos malo pricaj price.

Baš si COOOOOL :D

zveckica
26.08.2009., 17:17
ma :flop:

Adelaide se meni dopada.....ja sam doduse bila samo turisticki.....poznat je jos pod nazivom "Grad Parkova", "Grad Crkava" i, navodno za vrijeme 70-ih, AU Murder Capital :p (ja mislim da mu ova dva prva naziva puno bolje odgovaraju)

osim toga, nekretnine u Adelaide su jos uvijek izuzetno pristupacne, u odnosu na Syd i Melb

Da, za nekretnine je i gospodin što je bio ovdje rekao, da su puno pristupačnije, no, opet je onda stvar što tamo nema posla (Adelaide)...tako on kaže :ne zna:

Tako nekako je i ovdje..zapravo ovdje i gdje su skupe nekretnine nema baš posla :D

satir_
26.08.2009., 17:40
Zvečkice, a gdje to ovdje? Hmmmmm....

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 17:43
Zvečkice, a gdje to ovdje? Hmmmmm....

Pa...valjda u "zaseoku" Zagrebu :lol: kad je za njeg Adelaide selo

Susret i prica im je bio sigurno ovakav samo umjesto Amerike zamislimo AU http://www.youtube.com/watch?v=iZd-YobGfes

Med.tehnicar
26.08.2009., 21:32
DI STE VI LJUDI SKRENULI PA POSLUŠAJTE MALO I PROČITAJTE NASLOV FORUMA.

*mrtva_hladna*
26.08.2009., 21:45

Naslov foruma glasi Forum.hr tocnije pdf dijaspora :D
znam ,znam ...ti si htio reci naslov teme :D

I stas ti deres? Hoces sad da kliknem na ovaj usklicnik tatrane ha ?

Ajde ba sta fali ak malo i omanemo s temom , jbte nismo na stranicama ministarstva kulture Sjeverne Koreje :lol:

Het
27.08.2009., 07:16

Ajde ti malo citaj pravila molim te, kad ih procitas vrati se raspravi.

zveckica
27.08.2009., 07:19

Imaš pravo totalno :s

Ja se ispričavam što sam reagirala na provokacije nekih ljudi, učim se ignorirati one koji iz mene izvlače loše, pa tu tako i ovdje...no, rekoh ..učim se...

Posebne isprike gospon Vilku koji je ovu temu otvorio u nastojanju da bude što više korisnih informacija na jednom mjestu.
Ne želim biti ta koja mu kvari posao, iako sam bila na pravom putu.

Toliko...povlačim se neko vrijeme, kad predamo sve potrebno, dat ću do znanja, pa tko bude htio nešto pitati uvijek može na PM.

Hvala ljudi i ugodan dan.:w

zoks81
27.08.2009., 13:03
Bog svima

ja bih se ipak vratio na temu

Namjeravam krajem 10. mjeseca ići u Sidney. Planiram ostati nekoliko mjeseci i primaran cilj je usavršavanje engl, ali bih volio pokušati i naći neki posao (praktikum).
Završio sam master u AUSTRIJI iz business finance i volio bih u Sidneyu raditi nešto u toj struci.

ima li neko tko radi u toj oblasti? kakve su mi uopće šanse za posao sa diplomom iz Austrije?

Una67
27.08.2009., 13:09
Bog svima

ja bih se ipak vratio na temu

Namjeravam krajem 10. mjeseca ići u Sidney. Planiram ostati nekoliko mjeseci i primaran cilj je usavršavanje engl, ali bih volio pokušati i naći neki posao (praktikum).
Završio sam master u AUSTRIJI iz business finance i volio bih u Sidneyu raditi nešto u toj struci.

ima li neko tko radi u toj oblasti? kakve su mi uopće šanse za posao sa diplomom iz Austrije?

evo ja......credit risk management
obzirom na GFC traze se uistinu strucnjaci u ovoj industriji, osobito dio koji se bavi sa early risk exit, collections management, etc.

now....ako dolazis turisticki, onda nista od posla u AU
ako zelis pak doci delati u AU, treba ti radna viza koju, usudit cu se reci, ne bus tak lako dobio do listopada

ako pak dolazis na studentsku vizu, mozes raditi 20 sati tjedno (ako se ne varam?!), sto je momentalno na razmatranju za ukidanje ili barem smanjenje radnih sati

zaboravih.....kaj se diplome tice.....zaista ne znam......mozda da se raspitas na www.immi.gov.au

zoks81
27.08.2009., 13:21
u AU dolazim na posjetiteljsku vizu

pa bih tek onda pokušao naći neki posao, ne bih čak bježao ni od volontiranja, čisto zbog radnog iskustva

Vilko
27.08.2009., 15:11

pa bih tek onda pokušao naći neki posao, ne bih čak bježao ni od volontiranja, čisto zbog radnog iskustva

Australijaska viza jos ne dozvoljava HRVATSKIM mladjim osobima da rade, jer nisu u EU.i ostalim 19 zemlja na svijetu/ ALI ako ste Austria drzavljan situacija je druga.
===================================

Sta se tice koja su zanimanja trazena! ( a ne kako tko kaze i misli....molim bez uvrede...mi ne odlucujemo!).

Is your occupation in demand?

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/skilled-occupations/occupations-in-demand.htm

Critical Skills List!

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/critical-skills-list.pdf

====================================

Australian Skills Recognition Information (ASRI)/ Who This Site Can Help

http://www.immi.gov.au/asri/who-help.htm

=======================================
Visa Options Select your main course of study from the list below:

http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/

==========================
Study in Australia

http://studyinaustralia.gov.au/Sia/en/Home.htm

P.S.poslije kada kliknete na "interactive map"...morate kliknuti na Australija "da dobijete sve State"...i poslije izaberete sta i gdje zelite.

Dokumenti prema informaciji na WEB...26/08/2009.

Vilko
27.08.2009., 15:46
Paznja!

Molio sam osobe vec par puta da ne salju pitanja na PM, vecina je vec odgovorena.....sa time sta saljete meni ne mogu Vam nista pomoci nego kao ostalima samo sa savjetom.

Zelio bi napomemuti ponovo da je tesko doci u Australiju bez znanja i polaganja engleskoga prema zanimanju.

Osobe bez skilla/zanima i struke koje nisu trazene za sada nemaju mnogo nade da ce emigrirati.

Zakoni se stalno mjenjaju i sta ce "sadasnja priprema donesti pred kraj godine jos se ne znade tocno"...dao sam linkove kome se cita i razumije engleski da pogleda.

A osobima koji imaju rodbinu bi prije svega preporucio da "im rodbina se raspita dali pripadaju clanovima porodice koja moze da se sponsera"...da ne gube vrijeme....isto kao i biti siguran da je rodbina ozbiljno zainteresirana...jer to je veliki teret i odgovornost....o kojemu su i drugi forumasi kao UNA 67 pisali isto tako i dame Helen i todaytonight i sa vremonom svi smo i drugi ponavljali.

P.S.procitati cu jos jednom /jer ima oko 10 neodgovorenih/dali su nekoji u kategoriji koja je drugacija od sta smo pisali.

vilko

Una67
27.08.2009., 23:42

bok opet :)
odgovaram ti ovdje radije nego na privat, cisto ak jos nekog zanima

volonterski da....samo ne u ovoj industriji
ak te zanima stjecanje relevantnog iskustva, zakaj ne predas za graduate program.....obicno idu 6-12 mjeseci

bas sam nedavno zaposlila dvoje: iz Kine i Indije na 6 mjeseci graduate program

razmisli si malo o tome......:mig::top:

zoks81
28.08.2009., 08:03
kako funkcionira to sa graduate program?
mogu li to pokrenuti kada dodjem u sidney?

Una67
28.08.2009., 08:40
stvar je u tome da ak dodjes na turisticku, bit ce ti jako tesko nekaj napraviti kad dodjes ovdje, zato ti velim, pogledaj si malo graduate programs, priredi Zivotopis i posalji molbu

ako dobijes graduate poziciju to ti je automatski lakse dobit privremenu radnu vizu

kuzis?!

zoks81
28.08.2009., 09:05
sada sam malo bolje pogledao te graduate programs, super mi ovo zvuci, HVALA na savjetu

imas li neku ideju gdje i za koji od GPa da se prijavim?

Una67
28.08.2009., 10:15
sada sam malo bolje pogledao te graduate programs, super mi ovo zvuci, HVALA na savjetu

imas li neku ideju gdje i za koji od GPa da se prijavim?

pa no! :mig: :top:

poslije pogledam pa ti javim :)

zoks81
28.08.2009., 16:13
muchos grasias :)

kiano1
28.08.2009., 20:01
Moja cura i ja planiramo krajem ove godine otići živjeti i raditi u Australiju.
pa nas evo zanima gdje možemo kupiti najjeftinije karte za Perth, jer ovo nešto što smo našli je podosta skupo 8707kn za jednu osobu.

Isto bili bi zahvalni da nam kažete ako netko zna, kako ide taj postupak oko radne vize, gdje sve trebamo otići, koliko se treba platiti itd i nakraju kad dođemo u zemlju gdje se prvo sve trebamo prijaviti tamo kod njih.

Nadamo se korisnim odgovorima. Hvala svima!

kiano1
28.08.2009., 22:55
Našli smo odgovore šta trebamo odraditi prvo kad dođemo u zemlju, ali još uvijek ne znamo gdje kupiti najjeftinije karte za Perth??? i da li netko od vas zna nešto o životu u tom gradu???

Una67
28.08.2009., 23:43
Moja cura i ja planiramo krajem ove godine otići živjeti i raditi u Australiju.
pa nas evo zanima gdje možemo kupiti najjeftinije karte za Perth, jer ovo nešto što smo našli je podosta skupo 8707kn za jednu osobu.

Isto bili bi zahvalni da nam kažete ako netko zna, kako ide taj postupak oko radne vize, gdje sve trebamo otići, koliko se treba platiti itd i nakraju kad dođemo u zemlju gdje se prvo sve trebamo prijaviti tamo kod njih.

Nadamo se korisnim odgovorima. Hvala svima!

Cek malo......krajem ove godine planirate otici zivjeti i raditi u Perth, ali jos nemate vizu?!?! :confused::ne zna:

Una67
29.08.2009., 00:00
muchos grasias :)

http://www.gradconnection.com.au/?gclid=CO6h08K5x5wCFZcwpAodxn11Hg

evo....everything you need to apply

ako se odlucis za Government Grad Program, javi mi da ti posaljem primjere kako strukturirati molbu, CV, selection criteria, etc.

*mrtva_hladna*
29.08.2009., 01:26
Ne znam da li mogu ovo ovdje postati ali evo link (http://www.notsohot.at/en/) na jedan jako jako interesantan Blog koji je pisao jedan Austrijanac.Pisao je svoje dojmove/iskustva/svakodnevicu o western AU ili tocnije gradu Perthu u kojem je on boravio.
Ima i jako dobrih komentara na taj njegov blog pa eto ako nekog zanima nek pogleda :D

Stranica je na engl tj link

plava venera
29.08.2009., 19:24
Pitanje?

Zanima me prava porodilja u AU? Moj primjer je npr. sredimo vizu za AU, odemo tamo zaposlimo se ja i muž. Skrasimo se sto je najbolje moguće (poslovno i stambeno) te zelimo djete, a nemamo jos stalni boravak? Sto sljedi, kakve su privilegije porodilja, naknade, da li je veća mogućnost dobivanja stalnog boravišta? Eto malo me to zanima, kako funkcioniraju porodiljne naknade tko ima pravo na to itd...
npr.u RH moraš radit godinu dana da bi ostvario neku bolju veću naknadu prvih sest mj. a onda dr.sest mj. zivis da nemas ni za pelene...
Zanima me kako je to sređeno u Au?

kiano1
29.08.2009., 20:37
Hvala na ovim odgovorima, ali vas molimo lijepo, bilo koga ako zna, gdje se mogu kupiti najjeftinije karte za Perth, napišite web adresu ili bilo kakve informacije gdje možemo doći do neke povoljne cijene karata!!

Hvala za informaciju o onom Austrijancu koji opisuje život u Perthu, korisno..

Una67
29.08.2009., 22:06
Pitanje?

Zanima me prava porodilja u AU? Moj primjer je npr. sredimo vizu za AU, odemo tamo zaposlimo se ja i muž. Skrasimo se sto je najbolje moguće (poslovno i stambeno) te zelimo djete, a nemamo jos stalni boravak? Sto sljedi, kakve su privilegije porodilja, naknade, da li je veća mogućnost dobivanja stalnog boravišta? Eto malo me to zanima, kako funkcioniraju porodiljne naknade tko ima pravo na to itd...
npr.u RH moraš radit godinu dana da bi ostvario neku bolju veću naknadu prvih sest mj. a onda dr.sest mj. zivis da nemas ni za pelene...
Zanima me kako je to sređeno u Au?

ako mislis da bi ti radjanje djeteta pomoglo da lakse dobijes stalni boravak, to zaboravi.....ako ne zadovoljis uvjete koji su potrebni za stani boravak, ici ces natrag skup' s djetetom

upravo se razmatra zakon o porodiljama, gdje ce sve zene koje su u radnom odnosu, a rode, imati placeni porodiljski.....jos uvijek se ne zna na koliko dugo

ako ste na socijali, kad rodis dobijes "baby bonus" koji iznosi $5,185 i placen je u 13 dvo-tjednih rata

Una67
29.08.2009., 22:10
Hvala na ovim odgovorima, ali vas molimo lijepo, bilo koga ako zna, gdje se mogu kupiti najjeftinije karte za Perth, napišite web adresu ili bilo kakve informacije gdje možemo doći do neke povoljne cijene karata!!

Hvala za informaciju o onom Austrijancu koji opisuje život u Perthu, korisno..

ne kuzim tvoje pitanje?!:confused::ne zna:
jesi li kontaktirao agencije za prodaju karata?! kad putujes?! jel imas vizu?!

u Metropoli si......jesi li ikad prosetao Zrinjevcem i vidio turisticke agencije?! tam se prodaju avionske karte :top:(moja svekrva je npr tam kupila kartu kad je dolazila u posjetu)

ajd pa nam javi kako ide :top:

ilovik
29.08.2009., 22:23
Hvala na ovim odgovorima, ali vas molimo lijepo, bilo koga ako zna, gdje se mogu kupiti najjeftinije karte za Perth

Pa najjeftiniji su ti Emirates, Austrian, Turkish Airlines, Malaysia, negdje oko 1100 eura, samo moraš znati datum za dobiti precizniji odgovor.

Una67
29.08.2009., 22:26
Pa najjeftiniji su ti Emirates, Austrian, Turkish Airlines, Malaysia, negdje oko 1100 eura, samo moraš znati datum za dobiti precizniji odgovor.

upravo sinu trazim kartu za Zagreb i Emirati su najskuplji:o

ilovik
29.08.2009., 22:38
upravo sinu trazim kartu za Zagreb i Emirati su najskuplji:o

Evo npr. cijena 1105 Eura:

5 Nov Turkish Airlines TK1450 Zagreb 14:10 17:10 Istanbul
5 Nov Emirates Airlines EK122 Istanbul 19:10 01:15 Dubai
6 Nov Emirates Airlines EK424 Dubai 10:45 01:15 Perth

Mora se znati točan datum

Una67
29.08.2009., 22:46
Evo npr. cijena 1105 Eura:

5 Nov Turkish Airlines TK1450 Zagreb 14:10 17:10 Istanbul
5 Nov Emirates Airlines EK122 Istanbul 19:10 01:15 Dubai
6 Nov Emirates Airlines EK424 Dubai 10:45 01:15 Perth

Mora se znati točan datum

jel to povratna ili u jednom smjeru

ilovik
29.08.2009., 22:55
jel to povratna ili u jednom smjeru

To je u jednom smjeru.Za najpovoljniju povratnu opet treba znati datum povratka.

Na ovoj web stranici sve pokažu http://www.govolo.at/

kiano1
29.08.2009., 23:00
Zrinjevcom sam šetao, ali nisam išao u one agencije jer pretpostavljam da su im karte skupe, znači zanima me gdje se mogu kupiti najjeftinije karte za Perth, dakle Zagreb-Perth jednosmjerna karta, mi smo našli najjeftinije za 8707 kuna, ali to je preskupo, netko je na ovom forumu napisao da je našao jako jeftine karte za Perth ali nije napisao gdje i koliko dođu. Nadam se da sam ovaj put bio dovoljno jasan. Hvala svima na odgovorima!

Una67
29.08.2009., 23:01
To je u jednom smjeru.Za najpovoljniju povratnu opet treba znati datum povratka.

Na ovoj web stranici sve pokažu http://www.govolo.at/

thanks ilovik

prilicno su skupe :flop:

mi do sada imamo najnizu rezervaciju za AUD$1,300 (jedan smjer), ali nam je receno da bi trebali nac' jos jeftinije

Una67
29.08.2009., 23:10
Zrinjevcom sam šetao, ali nisam išao u one agencije jer pretpostavljam da su im karte skupe, znači zanima me gdje se mogu kupiti najjeftinije karte za Perth, dakle Zagreb-Perth jednosmjerna karta, mi smo našli najjeftinije za 8707 kuna, ali to je preskupo, netko je na ovom forumu napisao da je našao jako jeftine karte za Perth ali nije napisao gdje i koliko dođu. Nadam se da sam ovaj put bio dovoljno jasan. Hvala svima na odgovorima!

jel to jedna karta ili dvije?!

pokusaj AU agencije.....mozda lupetam, ali vrijedi pogledati :o

www.sta.com.au
www.flightcentre.com.au
www.bestflights.com.au
www.webjet.com.au
www.zuji.com.au/flights

Una67
29.08.2009., 23:21
ili skocis na www.cheapflights.com.au

dadovera
30.08.2009., 16:20
Oprostite.
Ako me može netko uputiti gdje su e-mailovi od ogranizacija za nostrifikaciju diploma medicinskih sestra?
Hvala.

Vilko
30.08.2009., 16:47
Oprostite.
Ako me može netko uputiti gdje su e-mailovi od ogranizacija za nostrifikaciju diploma medicinskih sestra?
Hvala.

Sve o Nurses je na ovoj temi stranica 3, postovi poslije #98

For all electronic mail enquiries related to Migration Skills Assessment please e-mail enquiry (Including file number, if appropriate) to:

internationalsection@anmc.org.au

vilko

dadovera
30.08.2009., 18:10
Sve o Nurses je na ovoj temi stranica 3, postovi poslije #98

For all electronic mail enquiries related to Migration Skills Assessment please e-mail enquiry (Including file number, if appropriate) to:

internationalsection@anmc.org.au

vilko

Oprostite gospodine Vilko po Vama ako Ielts tet prođem u 10 mjesecu 2009. Predam odmah zahtjev za 457 vizu i iama poslodavca i dam odmah dokumente za nostrifikaciju u kojem vremenskom razdoblju bi sve bilo gotovo da krenem u Australiju?
HVALA!!!

soopasta
31.08.2009., 00:45

ako si nasao za 8707kn povratnu, kupuj i to odmah, jeftinije neces naci. Ja sam bio dolje pocetkom godine za istu cijenu, natrazio sam se karte ko bog isus, prek poznanika koji rade u agencijama i sl i ispod 8000kn tesko da ces naci. Inace se cijene karata koje su kakti "povoljne" krecu 11-13000kn.
Stoga, ovo sto si nasao je bome dobra ponuda!

:W

soopasta
31.08.2009., 00:46
@ Una67: hvala za stranicu http://www.gradconnection.com.au/ :) hope it helps :)

Una67
31.08.2009., 03:39
ne'a frke :o:zubo:
gud lak :top::D

soopasta
31.08.2009., 09:47
ako si nasao za 8707kn povratnu, kupuj i to odmah, jeftinije neces naci. Ja sam bio dolje pocetkom godine za istu cijenu, natrazio sam se karte ko bog isus, prek poznanika koji rade u agencijama i sl i ispod 8000kn tesko da ces naci. Inace se cijene karata koje su kakti "povoljne" krecu 11-13000kn.
Stoga, ovo sto si nasao je bome dobra ponuda!

oops, tek sad vidjeh da je jednosmjerna, to je bome jako skupo...
Mozes probati na:
sta travel zagreb http://www.sta-zagreb.com/
studentska agencija u SCu
ostali prijevoznici poput air france-a, ili po putnickim agencijama i sl.

i na stranici www.aviokarte.hr.

Svakako trazite termin koji nije sezona - nova godina, uskrs, nase ljeto, jer su tada cijene najvece.

Vilko
31.08.2009., 11:32
Oprostite gospodine Vilko po Vama ako Ielts tet prođem u 10 mjesecu 2009. Predam odmah zahtjev za 457 vizu i iama poslodavca i dam odmah dokumente za nostrifikaciju u kojem vremenskom razdoblju bi sve bilo gotovo da krenem u Australiju?
HVALA!!!

Mislim da ovo pitanje nebi mogao niti odgovoriti "immigration ministar" :) :mig:
U svakome slucaju zelim Vam sve najbolje i uspjeh dobivanja vize, a jednom kada ste ovdje "ima isto mnogo za obaviti ALI makar znadete na cemu ste".

srdacan pozdrav

vilko
.

Una67
31.08.2009., 13:59
oops, tek sad vidjeh da je jednosmjerna, to je bome jako skupo...
Mozes probati na:
sta travel zagreb http://www.sta-zagreb.com/
studentska agencija u SCu
ostali prijevoznici poput air france-a, ili po putnickim agencijama i sl.

i na stranici www.aviokarte.hr.

Svakako trazite termin koji nije sezona - nova godina, uskrs, nase ljeto, jer su tada cijene najvece.

sinak je danas dobio svoju kartu: Thai+Austrian AUD$1,098. one way:top:

soopasta
31.08.2009., 15:28
Nasao sam danas ovaj link, mozda moze biti od pomoci ljudima koji bi se zeljeli zaposliti u ugostiteljstvu u Australiji.

http://www.sta-zagreb.com/radni-programi/work-australia

blastcro
31.08.2009., 16:18
znaci ako moja sestricna pristane da bude moj sponzorship,ja mogu dobiti vizu kao family member
http://www.immi.gov.au/migrants/family/835/
mogu raditi i sve je ok?
If you are granted this visa you and your eligible family members can live in Australia as Australian permanent residents.

Una67
01.09.2009., 00:24
htjela bih jos jednom naglastiti da se ne brinete za nalazenje posla u AU......posla ko u prici.....osim ak ne birate kaj bute delali :top:

mnml_mala
01.09.2009., 06:56
znaci ako moja sestricna pristane da bude moj sponzorship,ja mogu dobiti vizu kao family member
http://www.immi.gov.au/migrants/family/835/
mogu raditi i sve je ok?
If you are granted this visa you and your eligible family members can live in Australia as Australian permanent residents.

ne moze ti sestricna biti sponzor, samo najblizi clanovi obitelj..

blastcro
01.09.2009., 14:32
@ mnml_mala
neznam citao sam to imas parents,kids i nesto jos
i kao zadnji izbor imas other family member ;)

@ una67
nebiram sto bih radio,prihvatio bih bilo sto,bilo kakav posao nije vazno,naucio sam raditi,radim skroz sa starim i tako da to nije problem,sto nadjem prihvatim :) nebiram ;)
naucio sam drugaciji zivot nego danasnja razmazena mladez,hehe ispricavam se ako se tko uvrijedio :P

mnml_mala
01.09.2009., 15:42
@ mnml_mala
neznam citao sam to imas parents,kids i nesto jos
i kao zadnji izbor imas other family member ;)

@ una67
nebiram sto bih radio,prihvatio bih bilo sto,bilo kakav posao nije vazno,naucio sam raditi,radim skroz sa starim i tako da to nije problem,sto nadjem prihvatim :) nebiram ;)
naucio sam drugaciji zivot nego danasnja razmazena mladez,hehe ispricavam se ako se tko uvrijedio :P

ne moze, mi pitali u ambasadi isto bratic ili sestricna i vele da ne moze, to je nama planove poremetilo.. vele samo najblizi jbga..

PickNick
02.09.2009., 16:42
S obzirom da ovdje ima puno ljudi koji su u procesu migracije ili su već emigrirali u Australiju - kakva su vaša iskustva sa Agentima- da li je bolje uzeti nekog "našeg" ili nekog profesionalca sa isključivo australskim pedigreom ?
Imate li preporuke....:s

soopasta
02.09.2009., 22:15
Mozda pomogne kome za pronalazak jeftinije avio karte:
http://www.cheapoair.com/

soopasta
02.09.2009., 22:17
Mozda pomogne kome za pronalazak jeftinije avio karte:
http://www.cheapoair.com/

Evo jos jedna za usporedbu cijena letova

http://www.farecompare.com/

ilovik
02.09.2009., 22:52
sinak je danas dobio svoju kartu: Thai+Austrian AUD$1,098. one way:top:

:s Čestitam, stvarno ste uspješni u traženju povoljne cijene karte

Vilko
03.09.2009., 16:06
Kao sta sam prije kazao imam oko sa danas 12 PM ili e-mails,sa pitanjima za pomoc i savjete.

Kao prvo vecina osoba/svi su koji nemaju zanat ili zanimanje ili fakultet i praksu sa kojime bi mogli emigrirati u Australiju.

Australija prima slijedece:

Svoje povratnike nakon duljega vremena.
Humanitarian slucajeve.
Refugee.

Skill workers koji su potrebni i na listi Demanda/MODL/
Critical /CSL/lista.

Familijski reunion sponseran/koji ima uvjete/.

Business osobe, koje zele otvoriti svoj business.

P.S.postoje mnogi broj visa ALI one se odnose sve na gornje vise.

=====================
Na zalost osim gornjih kategorija nema drugih visa.
=====================

Radi se na novoj Immigracijskoj preradi ALI ne vidim da ce se olaksati nego dapace jos vise postroziti uvjeti ulaza za Skill.

Sta vam preostaje.

Nisam dugo gledao Novi Zeland...isto ne znadem potrebe za Kanadu...mozda neki od Vas mogu sa SSS...nesto naci....to je samo predlog.

Zao mi je sta sam razocarao toliko od Vas koji ocekujete odgovor..ALI sam trazio odgovor da je siguran da nema izlaza na koji bi mogli doci.

vilko
.

Vilko
03.09.2009., 16:27
Nastavak posta #629

Most Australian working visas require you to have a skill that is in demand and/or a sponsor.

The planned intake for the 2008-09 year (133 500) continues to maintain the high proportion of skilled migrants in the program.

In general, Skill Stream applicants have to demonstrate a
high level of skill, a strong employment history, good English
language ability and be under 45 years of age.

No skill requirements apply to Family Stream migrants.
.

k.livingstone
05.09.2009., 18:35
Evo vidjeh ovu temu i da se pridruzim:

Zivim u Sydney-u i Australijski sam drzavljanin i znam poznajem dobro situaciju ovdje:

U sadasnjem momentu,situacija je veoma slozena jer je Australija snizila kriterije za Drzave(banana,kako ih ih ja nazivam) i dosao je ogroman val i divljih zemalja sa namjerom da ostvare stalni boravak.

Mogao bih cak reci,da se to moze smatrati Drzavnom invazijom(Indija) sa studentima koji koriste rupe u zakonu sa dobiju vizu za studiranje i pravo na rad a poslije te vize produzavaju godinama dok ne ostvare neko zanimanje koje je trazeno po listi zanimnja koje se uvijek nalaze na Australijskim web stranicama.

Uglavnom,to je kategorija najsiromasnijih iz raznih siromanih zemalja koja naprimjer polozi u Banku odrdejnu svotu novca na svoje ima kao uvjet da ce se moci izdrzavat i kada dodju ovdje,onda su spremni raditi bilo kakve poslove i zivjeti pod bilo kakvim uslovima da se izdrzavaju.

Vecina njih dolazi na tu "jednu" istu svotu novaca koju im mozda te kriminalne agencije trenutno pozajmljuju i naplacuju visoke tarife.

Kao sto vam je ranije Vilco rekao,vazno je da provjerite vaseg Agenta(moze se zvati bilo kako,samo mora biti registriran sa MARA.

Ja sam bio u vezi sa jednom djevojkom iz BiH(Sarajevo) koja se je htjela udati za mene i sve moguce zakone je znala.

Cak je i za vrijeme nase veze putem interneta pitala mailom informacije o braku,razvodu i vizama tako da je htjela da me zamijeni sa njenim nekim prigodnim tipom i sl.

Moja nevolja je bila,da sam ja tu vezu bio prihvatio ozbiljno,posto sam bio sam i ostale su poslijedice od razdvajanja.

U Australiji ima dosta mogucnosti i svi oni sa zanatskim zanimanjima i drugim koji su na listi i dovoljnim znanjem Engleskog jezika imaju sanse da brzo dobiju vizu za useljenje jer Australija radije prima "bijele" nego druge,a nakraju dolazite iz Drzave iz koje je velika populacija vec naseljena ovdje i nema nikakvih sumnji.

Ja sam rodjen u BiH, i trebao bi biti Bosnjak,po novijoj definiciji,mada sam zivot proveo u Sloveniji i kako Slovenci kazu kod njih sam zaveden kao "Jugosloven".

Sad sam Australac,i uglavnom samo i imam taj pasos jer sam 1991 godine otisao bez ikakvog pasosa i putovao sa "papirom" UN kao raseljeno lice.

k.livingstone
05.09.2009., 18:49
Sto se tice imigracijskih Agenata vrlo je tesko davati savjete:

Svi registrirani Agenti bi trebali po zakonu da vam daju iste savjete i da vam naplaciju razumne svote i da sa vama postupaju u skladu sa propisanim kodeksima,ali nazalost to nije uvjek slucaj,pa je potrebno koristiti i ekpertni misljenje ili savjet prijatelja i drugih.

Ako gledate na imena Agenata,mozda vam to i nece biti dobar pokazatelj jer ovdje veliki broj ljudi promijeni ime pa vam se mozda bude ucionilo da je Anglosaksonac a covjek bude iz Bangladesa ili Indije,ili Kine.

Australci radije vide vase ime John ili drugacije nego Stjepan ili Hrvoje,mada i oni imaju cudnih imena.

Ako ima nekih specijalni pitanja: k.livingstone@yahoo.com

Vilko
06.09.2009., 16:59
Evo vidjeh ovu temu i da se pridruzim:

Zivim u Sydney-u i Australijski sam drzavljanin i znam poznajem dobro situaciju ovdje:

Vidi se is pisanja veoma dobro poznavanje situacije.

U sadasnjem momentu,situacija je veoma slozena jer je Australija snizila kriterije za Drzave(banana,kako ih ih ja nazivam) i dosao je ogroman val i divljih zemalja sa namjerom da ostvare stalni boravak.

Mogao bih cak reci,da se to moze smatrati Drzavnom invazijom(Indija) sa studentima koji koriste rupe u zakonu sa dobiju vizu za studiranje i pravo na rad a poslije te vize produzavaju godinama dok ne ostvare neko zanimanje koje je trazeno po listi zanimnja koje se uvijek nalaze na Australijskim web stranicama.

Uglavnom,to je kategorija najsiromasnijih iz raznih siromanih zemalja koja naprimjer polozi u Banku odrdejnu svotu novca na svoje ima kao uvjet da ce se moci izdrzavat i kada dodju ovdje,onda su spremni raditi bilo kakve poslove i zivjeti pod bilo kakvim uslovima da se izdrzavaju.

Izgleda da se bolje snalaze nego ovi ovdje na forumu.

Vecina njih dolazi na tu "jednu" istu svotu novaca koju im mozda te kriminalne agencije trenutno pozajmljuju i naplacuju visoke tarife.

Evo jos jednoga posla koji bi se mogli hrvatski profiteri baviti. :D

Kao sto vam je ranije Vilco rekao,vazno je da provjerite vaseg Agenta(moze se zvati bilo kako,samo mora biti registriran sa MARA.

Ja sam bio u vezi sa jednom djevojkom iz BiH(Sarajevo) koja se je htjela udati za mene i sve moguce zakone je znala.

Cak je i za vrijeme nase veze putem interneta pitala mailom informacije o braku,razvodu i vizama tako da je htjela da me zamijeni sa njenim nekim prigodnim tipom i sl.

Moja nevolja je bila,da sam ja tu vezu bio prihvatio ozbiljno,posto sam bio sam i ostale su poslijedice od razdvajanja.

Vidi se da si dosta naucio na svojoj kozi...dugo te je i vukla NOSSSSSSSSSS,i ti bi sada ovako iskusan davao savjete....znaci sva pitanja treba upitati nju,nisi ostavio njezin e-mail?

U Australiji ima dosta mogucnosti i svi oni sa zanatskim zanimanjima i drugim koji su na listi i dovoljnim znanjem Engleskog jezika imaju sanse da brzo dobiju vizu za useljenje jer Australija radije prima "bijele" nego druge,a nakraju dolazite iz Drzave iz koje je velika populacija vec naseljena ovdje i nema nikakvih sumnji.

Ja sam rodjen u BiH, i trebao bi biti Bosnjak,po novijoj definiciji,mada sam zivot proveo u Sloveniji i kako Slovenci kazu kod njih sam zaveden kao "Jugosloven".

Sad sam Australac,i uglavnom samo i imam taj pasos jer sam 1991 godine otisao bez ikakvog pasosa i putovao sa "papirom" UN kao raseljeno lice.

Stvarno kakas/kenjas malo previse....tipicni ZNA -SVE!:rolleyes: :s

Koliko je doslo osoba iz bivse JUGOSLAVIJE...poslije 1998-2000 do danas?/sada su to i druge drzave/

Volim tvoje pisanje:
Australija radije prima "bijele" nego druge,a nakraju dolazite iz Drzave iz koje je velika populacija vec naseljena ovdje i nema nikakvih sumnji.

Koliki je broj iz bivse "Jugoslavije"....i poslije humaniterijan ulaza primljeno u Australiju?

Sta mislis osim British subjecta...kojih nacija ima navise?

Daj nam malo podatke sa obzirom "Zivim u Sydney-u i Australijski sam drzavljanin i znam poznajem dobro situaciju ovdje:

Ajde da cujemo brojeve osoba iz pojedinih nacija po godinama ili kako zelis u Australiji.

Pokazati sta znades je sa 100 -300 odgovora postova i zakona i savjeta.....godinama kako se i zakoni mjenjaju.

srdacan pozdrav

Senior citizen
Vilim vilko K.

Vilko
06.09.2009., 17:31
Sto se tice imigracijskih Agenata vrlo je tesko davati savjete:

Svi registrirani Agenti bi trebali po zakonu da vam daju iste savjete i da vam naplaciju razumne svote i da sa vama postupaju u skladu sa propisanim kodeksima,ali nazalost to nije uvjek slucaj,pa je potrebno koristiti i ekpertni misljenje ili savjet prijatelja i drugih.

Ako gledate na imena Agenata,mozda vam to i nece biti dobar pokazatelj jer ovdje veliki broj ljudi promijeni ime pa vam se mozda bude ucionilo da je Anglosaksonac a covjek bude iz Bangladesa ili Indije,ili Kine.

Australci radije vide vase ime John ili drugacije nego Stjepan ili Hrvoje,mada i oni imaju cudnih imena.

Ako ima nekih specijalni pitanja: k.livingstone@yahoo.com

Email ti je stvarno "engleski".....

vidis moj je jednostavniji vilimkov@yahoo.com.au /sastoji se od mojega imena i djela prezimena/ a mogao sam napisati wilhelmsmith@yahoo.com.au zamisli cak i radi? :top:

Sada ga stvarno kenjas...ima 3.800 Agenta u Australiji, provjeri ako zelis.

Vietnamci i kinezi ostavljaju svoja imena "mogu nazvati firmu kako zele"ali po imenu je registrirano na njih i to se veoma lagano moze provjeriti.

Australci vole vise imena kao John,Jack,Nick i tako dalje...i sta sada na milioni od nas nisu mjenjali prezime ili ime...kod mene vec treca generacija.

Oni ce naci slicno laksi izgovor tvojega imena ili ti dati NICK...i sta sada.

Naravno seljaci /balkanci ce mjenjati svoje ime ili cak i prezime.

Moji sinovi i unuci nemaju problema isto kao i ja....a potpisujem se sa:

Vilim vilko K.

mnml_mala
07.09.2009., 13:30
Vilko, mislim hvala vam na vasoj pomoci, al zasto vi morate se svakome tko nesta napise da zna o Australiji ismijavati i rugati i praviti se jos pametniji, covjek je samo napisao svoje glediste a vi ste ga ubili u pojam, i sta ako ne zna dobro pisat pravopis jel to sada toliko strasno da se vi morate tome rugati.. malo sam vise kulture ocekivala od covjeka vasih godina! i sta ako je covjek imao nesrtenu ljubav, ljubav je slijepa to svako zna, bar se ne stidi priznat sta se desilo a vi odma na tako ruzan nacin, stvarno ste jako jako nisko pali u mojim ocima a i vjerujem u ocima drugih citatelja..

blackbetty82
07.09.2009., 13:34
imam jedno pitanje - da li bi bila ikakva promjena ako skill vizu traži netko tko ima dvojno državljanstvo - osim hrv ima i češko, dakle članice EU?
znate već da mi je muž na MODL listi, pa ispipavamo sve mogućnosti :D

zveckica
07.09.2009., 14:17
Vilko, mislim hvala vam na vasoj pomoci, al zasto vi morate se svakome tko nesta napise da zna o Australiji ismijavati i rugati i praviti se jos pametniji, covjek je samo napisao svoje glediste a vi ste ga ubili u pojam, i sta ako ne zna dobro pisat pravopis jel to sada toliko strasno da se vi morate tome rugati.. malo sam vise kulture ocekivala od covjeka vasih godina! i sta ako je covjek imao nesrtenu ljubav, ljubav je slijepa to svako zna, bar se ne stidi priznat sta se desilo a vi odma na tako ruzan nacin, stvarno ste jako jako nisko pali u mojim ocima a i vjerujem u ocima drugih citatelja..

Bravo :top:

Podržavam rečeno.

Nisam se htjela petljati, ali vidim da je još netko sem mene primjetio....

Dodala bih da je dotični Kim ili kako već, jako susretljiv. Na mail mi je poslao dosta korisnih info.

Bravo još jednom :D

Vilko
07.09.2009., 14:54
Vilko, mislim hvala vam na vasoj pomoci, al zasto vi morate se svakome tko nesta napise da zna o Australiji ismijavati i rugati i praviti se jos pametniji, covjek je samo napisao svoje glediste a vi ste ga ubili u pojam, i sta ako ne zna dobro pisat pravopis jel to sada toliko strasno da se vi morate tome rugati.. malo sam vise kulture ocekivala od covjeka vasih godina! i sta ako je covjek imao nesrtenu ljubav, ljubav je slijepa to svako zna, bar se ne stidi priznat sta se desilo a vi odma na tako ruzan nacin, stvarno ste jako jako nisko pali u mojim ocima a i vjerujem u ocima drugih citatelja...

Ja pisem od 2003ce godine...sta je 6 godina.
Nema nista sa pravopisom ja sam vani 43 godine i ni moj hrvatski nije pravilan.

A vama kao i drugima....gdje je bio gospodin svih tih 6 godina.

Ponovio je sve sta je napisano.

Vidim "da medju vama ima veoma pametnih "kada se jednom steku znanje i kada vas se uputi".

Ne odgovaram vise na PM....pa necu tako niti ovdje sve je svejedno napisano.

Mislio sam srediti...jos jednom jedan veci post sa redom da se stavi na pocetak teme...Ali sada necu....imam i ja svoj zivot i mnogo drugih obaveza.

Zasto stalno ponavljati pitanja i pisati odgovore, koja su bila odgovorena.

Zelim vam svima srecu u emigriranju kao i zivotu.

Senior citizen

Vilim vilko K.

mnml_mala
07.09.2009., 15:12
Ja pisem od 2003ce godine...sta je 6 godina.
Nema nista sa pravopisom ja sam vani 43 godine i ni moj hrvatski nije pravilan.

A vama kao i drugima....gdje je bio gospodin svih tih 6 godina.

Ponovio je sve sta je napisano.

Vidim "da medju vama ima veoma pametnih "kada se jednom steku znanje i kada vas se uputi".

Ne odgovaram vise na PM....pa necu tako niti ovdje sve je svejedno napisano.

Mislio sam srediti...jos jednom jedan veci post sa redom da se stavi na pocetak teme...Ali sada necu....imam i ja svoj zivot i mnogo drugih obaveza.

Zasto stalno ponavljati pitanja i pisati odgovore, koja su bila odgovorena.

Zelim vam svima srecu u emigriranju kao i zivotu.

Senior citizen

Vilim vilko K.

Je ne velim da vi nama niste pomogli, jeste ziher vecini ovdje i jako smo zahvalni.. ja samo kazem da nije lijepo kad se neko javi i iznese svoje glediste da ga vi odma u pocetku ubijete u pojam, covjek zivi tamo i samo je rekao svoj misljenje nije za nikim ponavljao, naletio je na temu i iznjeo svoje glediste, a vi ste ga doslovce otjerali ruganjem, najvise me pogodilo to sto mu se smijete jer je covjek imao nesrtenu ljubav, pa boze dragi danas se to svakome moze desit, ljudi pokusavaju na sve nacine izvuci svoj interes i uvjek ce biti ljudi koji ce pasti na to i kasnije patiti, covjek je iskreno rekao sta mu se desilo a vi ga ismijavate, citam ovu temu i pratim je dugo, al ovo jednostavno nisam mogla presutit.. nisam rekla da sad vise ne pisete, vec da budete malo kulturnije i da pustite ljude da iznesu svoja misljenja bez ismijavanja, zato ja ovaj forum i tu zar ne?

Vilko
07.09.2009., 15:27
Je ne velim da vi nama niste pomogli, jeste ziher vecini ovdje i jako smo zahvalni.. ja samo kazem da nije lijepo kad se neko javi i iznese svoje glediste da ga vi odma u pocetku ubijete u pojam, covjek zivi tamo i samo je rekao svoj misljenje nije za nikim ponavljao, naletio je na temu i iznjeo svoje glediste, a vi ste ga doslovce otjerali ruganjem, najvise me pogodilo to sto mu se smijete jer je covjek imao nesrtenu ljubav, pa boze dragi danas se to svakome moze desit, ljudi pokusavaju na sve nacine izvuci svoj interes i uvjek ce biti ljudi koji ce pasti na to i kasnije patiti, covjek je iskreno rekao sta mu se desilo a vi ga ismijavate, citam ovu temu i pratim je dugo, al ovo jednostavno nisam mogla presutit.. nisam rekla da sad vise ne pisete, vec da budete malo kulturnije i da pustite ljude da iznesu svoja misljenja bez ismijavanja, zato ja ovaj forum i tu zar ne?

Vi svi citate veoma brzo!

Ne analizirate rijeci i sta pise izmedju linija.
Procitajte ponovo sve napisano.

2007/2008 su dosle SAMO 94 osobe iz HRVATSKE,to je i zanatlije ili druga zanimanja i obitelji zajedno.

Neka gospodin dade podatke koji pokazuju "kako se cijene bijeli ljudi vise"
i napise sta sam pitao......pa cete onda biti pametniji.

Ma sta se ja budala uopce pjenim...stari covjek bez znanja...vrijeme je za nove 1990te koji su dosli i da vode ovakakove podatke i savjete "jer oni su mladjiji i lakse cete se sporazumjeti "nego sa starom samonaukom budalom", kakav i nadimak imam.

mnml_mala
07.09.2009., 15:36
Vi svi citate veoma brzo!

Ne analizirate rijeci i sta pise izmedju linija.
Procitajte ponovo sve napisano.

2007/2008 su dosle SAMO 94 osobe iz HRVATSKE,to je i zanatlije ili druga zanimanja i obitelji zajedno.

Neka gospodin dade podatke koji pokazuju "kako se cijene bijeli ljudi vise"
i napise sta sam pitao......pa cete onda biti pametniji.

Ma sta se ja budala uopce pjenim...stari covjek bez znanja...vrijeme je za nove 1990te koji su dosli i da vode ovakakove podatke i savjete "jer oni su mladjiji i lakse cete se sporazumjeti "nego sa starom samonaukom budalom", kakav i nadimak imam.

Pa mozda i nisu svi podaci tocni, al to vam ne daje pravo da se rugate covjeku na temelju nekih njegovih iskustava, ja sam samo to rekla, nigdje vas nisam vrijedala, samo velim da ste mogli covjeku malo kulturnije odgovorit a ne ismijavat ga i rugati mu se.. mogli ste ga i lijepo pitat da sve to pokrijepi dokazima itd, mada je covjek samo iznjeo svoje glediste i ja u tome nista lose ne vidim.. a vi ste ga odma na pocetku srusili, ja ne branim njegove podatke to je njegovo misljenje tj. dojam koji je on dobio ziveci tamo i podjelio ga je s nama, ja samo velim da vas pristup nije lijep..

i ovo zadnje sto ste napisali, to ste vi napisali nitko od nas nije to rekao niti pomislio..

zveckica
07.09.2009., 19:53
Ja bih nadodala još i to da Hrvatska ima nekih 4 i pol milijuna ljudi.
Dosta od tog broja je slabo ili nikako obrazovano, nemaju pojma gdje je Australija, a neki skoro da nisu nikad niti čuli...stoga mislim da se sve to treba uzeti u obzir pri toj ocijeni koliko je ljudi otišlo.

Drugo, nema svatko vremena pisati opsežne postove i to 6 ili 10 godina.
Vjerujem da ni Vi Vilko ne bi bili ovdje koliko ste zadnjih godina da niste u mirovini.

Ljudi se jave tu i tamo, daju svoje mišljenje i iskustva...ne smatram zbog toga da nisu dosljedni, jednostavno imaju posao, djecu i ostale obveze.

I na zadnje, trebamo svi malo bolje prihvaćati kritike. Vjerujem da gospođica/gospođa koja je komentirala vaše "podrugivanje" nije ništa loše mislila.

Nemojte se odmah vrijeđati i revoltivno reagirati.

Vilko
08.09.2009., 03:00
RE:zveckica & mnml_mala koment.

Drago mi je da ste se javili.
Dok su drugi odavno "VAS KOJI TREBATE SAVJETE KRITIZIRALI"....ja sam pisao i dalje.

Hvala otvorili ste mi oci....ja sam radio i po 12/14 sati 7 dana na tjedan i uvijek nalazio sam informacije...dok mi je engleski jos bio u razvitku.

A u mojemu zivotu danas u mirovini imam vjerojatno i zauzet sam sa brigima i odlascima po bolnici i svemu isto kao i Vi koji radite.

Svih tih 6 godina na jedno pa do 10 tema....sam se uvijek trudio...dok su drugi dali kratak odgovor "moze kako ne "....sta je bilo u pitanju ja sam "citirao zakon i link i opis".

E pa ostavljam u buduce da vam takovi i odgovaraju.

Kako je lijepo napisati dva posta na temi i poslije kritizirati "mnml_mala"....pogledao sam vas profile...dva odgovora :

1/ne moze ti sestricna biti sponzor, samo najblizi clanovi obitelj..

2/ne moze, mi pitali u ambasadi isto bratic ili sestricna i vele da ne moze, to je nama planove poremetilo.. vele samo najblizi jbga..

Sta niste dali link koji pokazuje i potvrdjuje...sta ste izjavili ...u Ambasadi ste mogli dobiti krive podatke!

Ali ima 3 posta kritizirajuci mene.

Znaci sa dva posta Vi bi se mjerili sa godinama sta sam ja ulozio i naslusao se svasta?

Nema veze...vecina mora biti u pravu...covjek je pisao nesto sta nije tocno i sada bilo "cinicno ili ne od mene"....dobio je ispravak i neka pise dalje i pokaze svoje usluge i znanje.

Bas ste me rashebali!

http://www.forum.hr/showpost.php?p=22220441&postcount=570

http://www.forum.hr/showpost.php?p=21977446&postcount=461

.

zveckica
08.09.2009., 07:17
Hm... stvarno ne znam zasto ste tako uvredljivi?

Ovdje je vecina (koji stalno pisu) bila kritizirana.
Kad se sjetim početka ovog foruma koliko su TT ismijavali i svašta pisali, mislila sam..."Bože, kakav je ovo forum?".

Žena se opet javlja i dobro.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Mene je onaj pametnjaković sprdao zbog engleskog i kao loše hr. gramatike :lol:

Silan je :D ovdje ljudi ne pišu veliko slovo nakon točke, tako da nisam primjetila da moram na svaku paziti.
Uostalom...šta me briga šta on govori, pišem kako mi se piše.

Da poštujem Vaš Vilko rad i trud to sam već rekla, jednako sam se tako ispričala kad sam se počela s tim pametnjakovićem raspravljati i sa dotičnom mrtvom_hladnom...što nije bilo tema.

Tako da...ne bih više o ovome.

Na Vama je izbor...shvatiti kako vam volja i kako mislite da je ispravno.:kava:

blackbetty82
08.09.2009., 08:18
imam jedno pitanje - da li bi bila ikakva promjena ako skill vizu traži netko tko ima dvojno državljanstvo - osim hrv ima i češko, dakle članice EU?
znate već da mi je muž na MODL listi, pa ispipavamo sve mogućnosti :D

anybody?

mnml_mala
08.09.2009., 08:31
Gospodine, vas nitko vamo nije uvrjedio, rekla sam samo da budete malo kulturnije, mogli ste i na lijep nacin reci gospdodinu neke stvari a ne ismijavti se njemu.. nista drugo nisam rekla.. uostalom sto imam samo 2 posta prije je zato sto mozda studiram i nemam vremena za pisanje po forumu, citam temu i pratim je, na pitanja dobivam odgovore i bez da pitam jer su pitanja uvjek ista.. zasto ako smo mi lijepo u ambasdi pitali jel moze sestricna, bratic oni kazu da ne moze, najdalje sto moze je tetka, tetak itd, pa sta imam dokaze trazit ako su nam lijepo u ambasadi objasnili da ne moze, jos smo dva puta pitali i svi kazu isto? znaci ja sam covjeku prenjela ono sto su nama rekli u ambasadi, jer mi isto ganjamo vizu.. sta sad ako i mi ganjamo vizu ja moram 100000 postova pisat? ne moram jer nemam vremena, procitam sve, linkova ima dosta zahvaljujci vama..ja sam samo rekla da pristupite ljudima na malo bolji nacin a ne ih odma ismijavanjem otjerati.. bitna su tu razlicita misljenja od razlitih ljudi, da dobijemo cjelokupnu sliku za nas koje zele otic tamo.. ako ste se sad tolko uvrjedili ja se ispricavam, ne namjervam se s vama koji ste dosta straiji od mene prepirati.. samo malo bolji pristup prema ljudima koji iznesu svoja misljenja bez ismijavnja, mozete njih trazit i na drugi nacin da lijepo sve pokrijepe dokazima :)
Lijep Pozdrav

P.s sigurna sam da ima jos jako puno ljudi koji citaju ovu temu ali ne zele nista napisati, upravo zbog toga sto ce ih u startu netko napasti, pa radije nece nista ni pisati..

Vilko
08.09.2009., 08:33
anybody?

nece raditi nikakove veze.
Dokaz probajte sami Visa VIZARD...sa drugim drzavama koje su u EU...na taj nacin cete provjeriti tocnost odgovora.

http://www.immi.gov.au/visawizard/

vilko

.

blackbetty82
08.09.2009., 11:24
ok, thank you.
ma htjela sam provjeriti jel ima više šanse kao češki državljanin, a da bezveze ne traži dvojno državljanstvo ako mu neće koristiti...

plava venera
08.09.2009., 17:12
P.s sigurna sam da ima jos jako puno ljudi koji citaju ovu temu ali ne zele nista napisati, upravo zbog toga sto ce ih u startu netko napasti, pa radije nece nista ni pisati..[/QUOTE]

Evo ja sam jedna od mnogih koja samo cita ovu temu, prvo moje postavljeno pitanje je uzrokovalo neugodnosti kad sam postavila pitanje o agentima, a dobila odgovor koji nije bio usklađen mojem ciljanom pitanju nego da bi ja sjedila doma i da se sve samo sredi da se spakiram i otputujem (svaka čast ta osoba mi se poslje ispričala i da ciljano nije išlo mene:rolleyes:)..dok nisam napisala da ja nemam nažalost vremena čitanja ovih 17 stranica a od toga 60% je prepucavanja, eto odustala sam o upitima, a silno bi trebala nekoga tko bi mi direktno dao informacije svog znanja ili iskustva od prvog koraka do zadnjeg, a da nema nekih prepucavanja ili indirektnih uvreda. Tako da sam prestala postavljati upite i opet sam na početku, bez ikakvog znanja.

Hej ljudi,nemojte se prepucavati, pa nismo li svi ovdje da razmjenjujemo informacije, a ne da se svađamo ili reagiramo na nečija pitanja kakva god da bila...svi smo tu jer težimo istome, a to je naslov ovog foruma..i da svi što lakše tj.manje muka probamo ostvariti svoje ciljeve..:top:

jamesbond
08.09.2009., 18:54
Evo ja sam jedna od mnogih koja samo cita ovu temu, prvo moje postavljeno pitanje je uzrokovalo neugodnosti kad sam postavila pitanje o agentima, a dobila odgovor koji nije bio usklađen mojem ciljanom pitanju nego da bi ja sjedila doma i da se sve samo sredi da se spakiram i otputujem (svaka čast ta osoba mi se poslje ispričala i da ciljano nije išlo mene:rolleyes:)..dok nisam napisala da ja nemam nažalost vremena čitanja ovih 17 stranica a od toga 60% je prepucavanja, eto odustala sam o upitima, a silno bi trebala nekoga tko bi mi direktno dao informacije svog znanja ili iskustva od prvog koraka do zadnjeg, a da nema nekih prepucavanja ili indirektnih uvreda. Tako da sam prestala postavljati upite i opet sam na početku, bez ikakvog znanja.

Hej ljudi,nemojte se prepucavati, pa nismo li svi ovdje da razmjenjujemo informacije, a ne da se svađamo ili reagiramo na nečija pitanja kakva god da bila...svi smo tu jer težimo istome, a to je naslov ovog foruma..i da svi što lakše tj.manje muka probamo ostvariti svoje ciljeve..:top:

Dajte ljudi, sta se se uvatili Vilka.
Covijek non-stop daje informacije i stavlja linkove. Ja ne citam redovno ovu temu jer me ne zanima, ali sam cak i ja primjetio koliko se pitanja non stop ponavljaju.
A ove izjave u stilu nemam vremena citat sve ali mi treba informacija od pocetka do kraja je stvarno :rolleyes:
Ako nekog nesto zanima, zato postoji i tema da se procita od pocetka do kraja, a ne kako se kome digne i kako tko dodje, pita da mu se ovo nanovo sve napise... i to po mogucnosti ukratko i ne puno komplicirano :rolleyes:
OK je pitat i 's manje muke probat ostvarit svoje ciljeve' ali ocekivat sve na pladnju i uz to priznat da im se sve ne cita, ... to je stvarno vuci nekog za nos

@ Vilko
Oprosti, ali bi svaki covijek do sada odustao. Toliko rada, truda i zalaganja sa tvoje strane i toliko odgovoranja na uvijek ista pitanja. Ja stvarno ne znam od kud ti vise volje za sve ovo.
Cak sam primjetio kako im cak dajes linkove sa iste teme na kojoj pises. Bukvalno im serviras sve, i onda nakon par stranica opet isto pitanje.
Vilko, moj savjet ti je, uzivaj sa svojom damom, dodji na forum i prokomentiraj sta ti god padne na pamet, ali ostavi se odgovaranja na jedna te ista pitanja... jer nakon svega za nagradu te jos i popljucaju.

*mrtva_hladna*
08.09.2009., 19:21
Ja bih nadodala još i to da Hrvatska ima nekih 4 i pol milijuna ljudi.
Dosta od tog broja je slabo ili nikako obrazovano, nemaju pojma gdje je Australija, a neki skoro da nisu nikad niti čuli...stoga mislim da se sve to treba uzeti u obzir pri toj ocijeni koliko je ljudi otišlo.Drugo, nema svatko vremena pisati opsežne postove i to 6 ili 10 godina.
Vjerujem da ni Vi Vilko ne bi bili ovdje koliko ste zadnjih godina da niste u mirovini.

Ljudi se jave tu i tamo, daju svoje mišljenje i iskustva...ne smatram zbog toga da nisu dosljedni, jednostavno imaju posao, djecu i ostale obveze.

I na zadnje, trebamo svi malo bolje prihvaćati kritike. Vjerujem da gospođica/gospođa koja je komentirala vaše "podrugivanje" nije ništa loše mislila.

Nemojte se odmah vrijeđati i revoltivno reagirati.

:eek::eek::eek:

Ja ne mogu vjerovat kakvih sve glupih a samouvjerenih osoba ima!!!!!

*mrtva_hladna*
08.09.2009., 19:29
Dajte ljudi, sta se se uvatili Vilka.
Covijek non-stop daje informacije i stavlja linkove. Ja ne citam redovno ovu temu jer me ne zanima, ali sam cak i ja primjetio koliko se pitanja non stop ponavljaju.
A ove izjave u stilu nemam vremena citat sve ali mi treba informacija od pocetka do kraja je stvarno :rolleyes:
Ako nekog nesto zanima, zato postoji i tema da se procita od pocetka do kraja, a ne kako se kome digne i kako tko dodje, pita da mu se ovo nanovo sve napise... i to po mogucnosti ukratko i ne puno komplicirano :rolleyes:
OK je pitat i 's manje muke probat ostvarit svoje ciljeve' ali ocekivat sve na pladnju i uz to priznat da im se sve ne cita, ... to je stvarno vuci nekog za nos

@ Vilko
Oprosti, ali bi svaki covijek do sada odustao. Toliko rada, truda i zalaganja sa tvoje strane i toliko odgovoranja na uvijek ista pitanja. Ja stvarno ne znam od kud ti vise volje za sve ovo.
Cak sam primjetio kako im cak dajes linkove sa iste teme na kojoj pises. Bukvalno im serviras sve, i onda nakon par stranica opet isto pitanje.
Vilko, moj savjet ti je, uzivaj sa svojom damom, dodji na forum i prokomentiraj sta ti god padne na pamet, ali ostavi se odgovaranja na jedna te ista pitanja... jer nakon svega za nagradu te jos i popljucaju.

Bravo

Evo i ja bila pocela pisat Vilku bas ovo sto i ti al sam pobrisala.
Bas sam se nekoliko put zakacila s njim u vezi nekih tema ali uvjek,stvarno uvjek sam mu se divila na strpljenju i pisanju milijun put vec napisanih podataka/savjeta.
Znas sta, od svih ovih koji su dolazili ovdje je max dvoje imalo stvarno zelju i volju emigrirati.Ovi ostali su sanjari i nesposobni!
Jer cesto se tu postavljaju takooooo glupa i banalna pitanja da ih se ne treba cak niti shvatit za ozbiljno a kamoli jos trositi vrijeme i ulagati trud da bi im se odgovorilo.

ilovik
09.09.2009., 08:05
E da, čitala sam da je tu skupo popravljanje zuba, radim u stom.ordinaciji... cijene su prihvatljive, možete ovdje srediti sve prije puta, vi koji idete

:top:To je stvarno dobar savjet svakome tko se seli na Zapad

Una67
09.09.2009., 09:59
Ovak'....my 5 cents worth:

Vec sma jednom rekla da nema glupih pitanja, ali hebagaled, kaj bas moramo ponavljati jedno te isto 12 puta u 3 dana?!

Kuzim da imate svoje obitelji i obaveze i posel i zivot koji ne moze stati jer ste vi odlucili u AU, ali morate si reorganizirati vrijeme kako bi se uspjeli informirati, a informacije, skoro sve, su tu, u ova 2-3 posta.

Kaj se Vilka tice, bez da ga branim ili tako nesto, da li vi uistinu mislite da vas ovakva usluga ceka kad dodjete u dijasporu?! Tu vrijedi poslovica: "Pomogni si i Bog ce ti pomoci". Ako sjedis i cekas da ti se "da", nista od toga....ili sto rece jedna draga forumasica: "sidi di si, ni za di si nisi".

I jos nekaj, zakaj mijenjate nick da bi rekli kaj stvarno mislite?! :confused::ne zna: Jel trebamo shvatiti da ne stojite iza svoje rijeci, bojite se svojih razmisljanja, nesigurni ste uci u "verbalni duel" s nekim?! :confused::ne zna: Ne kuzim, ozbac!!

dame Helen
09.09.2009., 13:02
Namjera mi je samo da kazem sve sto je Vilko napisao za k.livingstone, napisao je bas pravo kako je trebalo napisati i od tud je sve ovo krenulo i zavrsilo kuda je zavrsilo. Bolji opis nije nitko mogao dati nego sto ga je on dao.

Vilko
10.09.2009., 12:18
boze u sta se ovaj forum pretvorio....

Zalosno:o:rolleyes:

Mnogo puta sam zamolio sve da se drzimo samo...TEME INFORMACIJE...pa neko je poceo sa slikama pa sam zamolio da ne stavlja....jer pocelo bi biti svasta.

Pokusao sam sve da bi bilo samo INFO, pitanja komenti i odgovori...ALI ne treba samo vidjeti nepotrebni "UPADI".

Imao sam ideju i poceo razmisljati o "staviti sve linkove redom zajedno na jedno mjesto najvjerojatnije na vrh teme......uz pomoc moderatora ALI sada
vidim da se ne isplati davati truda zasto?

Samo treba pogledati temu Australija.....prevelika je predugacka i ima svasta, i veoma je tesko naci "pitanja, odgovore i savjete...a ima ih veoma mnogo od nas svih".

Zato sam bio i otvorio ovu temu,ustvari 3 teme, od koje se je jedna prebacila na Australia temu i dvije su ostale.

Jedino me tjesi i nadam se da su ipak neke osobe imale neke koristi od ove teme...a sta ce biti dalje na znadem sve je ovisno o mnogo stvari.

vilko

Het
10.09.2009., 13:02
a da zamolimo nase drage modove da pobrisu smece iz ovog posta?!
pretty please?!

Uvijek na usluzi :mig:

Ostalima...

Nacitala sam se gluposti, prepucavanja, seruckanja i ostalog. Jebemu sve nemojte vise :D
Tema je osla u kurac od silnog glupiranja nekih. Eno vam kutak pa tamo tipkajte do mile volje o 'svemu i svacemu' bez vrijedjanja naravno. Kartone nisam djelila jer sam predobre volje :zubo: no sljedeci put cu bit prisiljena.
Het

k.livingstone
10.09.2009., 14:00
Postovani clanovi foruma,
Prvi i jedini put sam se pojavio na ovom forumu 5.9.2009 godine i u svom postu izrazio moja najbolja saznanja o imigraciji i dodao svoje misljenje o drugim drustvenim pojavama za koje sam smatrao da bi bile korisne.

Napravio sam i par gresaka u pisanju i to je dalo povoda drugima da mi na tipican "Australijski" nacin ukazu na moju slabost(slabo poznavanje pravopisa i dr.).

Tvrdnje da sam "klon" i da imam i druge nickove i da pratim komentare su netacne!

Javio sam se iz internet cafe-a i tipkao sam u polumraku i uopce nisam provjeravao preciznost izrazavanja jer sam smatrao da ne pisem na nekom previse akademskom forumu,nego na informativnom forum.

Zahvaljujem osobama koje su stale u moju odbranu i objasnile upravo ono sto bih i ja drugima porucio:Na forum sam se dobrovljno javio da nekome pruzim neku korisnu informaciju i ni u kojem slucaju da provociram nekoga ili da umanjujem neciju vrijednost.

Ne mogu da vjerujem,da su dva moja naizgled jednostavna posta uzrokovala toliko rekacija, a ja sam samo pisao svoje stavove o Australiji.

plava venera
10.09.2009., 16:21
Prvi i jedini put sam se pojavio na ovom forumu 5.9.2009 godine i u svom postu izrazio moja najbolja saznanja o imigraciji i dodao svoje misljenje o drugim drustvenim pojavama za koje sam smatrao da bi bile korisne.

Napravio sam i par gresaka u pisanju i to je dalo povoda drugima da mi na tipican "Australijski" nacin ukazu na moju slabost(slabo poznavanje pravopisa i dr.).

Tvrdnje da sam "klon" i da imam i druge nickove i da pratim komentare su netacne!

Javio sam se iz internet cafe-a i tipkao sam u polumraku i uopce nisam provjeravao preciznost izrazavanja jer sam smatrao da ne pisem na nekom previse akademskom forumu,nego na informativnom forum.

Zahvaljujem osobama koje su stale u moju odbranu i objasnile upravo ono sto bih i ja drugima porucio:Na forum sam se dobrovljno javio da nekome pruzim neku korisnu informaciju i ni u kojem slucaju da provociram nekoga ili da umanjujem neciju vrijednost.

Ne mogu da vjerujem,da su dva moja naizgled jednostavna posta uzrokovala toliko rekacija, a ja sam samo pisao svoje stavove o Australiji.

:top:

Vilko
11.09.2009., 04:41

O pitanju kloniranja ima razlog!

Niti je u pitanju pravopis /koji ovdje na forumu vecina pisemo nepravilno/.

U pitanju je sta sam napisao..i sta su isto dogogodisnji forumasi primjetili.
Necu se ponovljati ovdje je dosta kazano:

dame helen

Namjera mi je samo da kazem sve sto je Vilko napisao za k.livingstone, napisao je bas pravo kako je trebalo napisati i od tud je sve ovo krenulo i zavrsilo kuda je zavrsilo. Bolji opis nije nitko mogao dati nego sto ga je on dao.

dame helen zivi isto godinama u Sydneyu i "znade veoma dobro o cemu sam pisao i istakao"....oni koji ne zive ovdje nemaju pojma o cemu se govori.
Ako ste procitali moje odgovore /komente znadete o cemu se radi.

E sada je je iza Vas dali cete dati vise podatke sta sam kazao ili ne to je za mene potpuno nevazno.

Jer ako se nesto pise to se i dokaze.

Ja sam dao unatrag u temi dosta podataka koji pokazuju protivno od vase izjave "BJELA OSOBA" i Hrvat ce dobiti najprije posao/zato sta nas znaju/i ima nas dosta.

Sa ovim je sa moje strane zavrseni svaki koment.

Bilo bi mi veoma drago da nastavite pisati i date podatke koji su tocni i isto tako iskustva.

P.S.ja vecinom pisem po noci do ranoga jutra...i nemam svjetlo nego pisem od svjetla od "ekrana/screen/....sta nema nikakove veze sa sadrzajem posta :cerek:

Srdacan pozdrav iz Adelaida

Senior citizen

Vilim vilko K.

Vilko
11.09.2009., 16:40
k.livingstone pise 5/9/2009 u 18:35

Kao osoba koja je dosla za vrijeme “Bijele Australije”….i koja je vidjela i radila na mjestu u Juznoj Australiji Whyalla, zeljezara i brodogradiliste,(gdje je radilo u ono vrijeme totalno oko 8.500 osoba, imao sam prilike vidjeti osobe koje su prolazile da zastede novac za daljnja putovanja ALI isto i mnoge raznih nacija….skoro i najvjerojatnije cijeloga svijeta…na krace ili dulje vrijeme.

Samo zelim “otvoriti oci osobima …koje mozda zamisljaju da ako dolaze iz Evrope i Hrvatske…da su najtrazeniji “…i da imaju prednost pred jednim Azijcom ili Juzno Afrikancom ili Filipinom….dapace prema mojemu znanju i pracenju emigracije podataka “ONI imaju prednost pred vama…ZASTO?

Njihov prema mjestu obicno je engleski prvi i sluzbeni jezik.
Struku koju imaju …a najvise mozemo govoriti o NURSES imaju skolovanje koje zadovalja Australijski standard….prema tome nema problem sa jezikom niti kvalifikacijom.

Ukoliko se mi ne vjeruje kao i sve mogu dokazati …a i pisao sam unatrag o tome.

Za sada /dosta je kasno/imam i drugih obaveza iako sam u mirovini …dajem Vam general link na engleskom.

Isto dajem jedan dio kratko prevedjen od mene, koji malo govori o “BIJELOJ AUSTRALIJI”

Fact Sheet 8 - Abolition of the 'White Australia' Policy (http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/08abolition.htm)

Fact Sheet 8 - Ukidanje 'Bijele Australije' polici.

On this page:

• The history
• Second World War
• The next major step
• A watershed
• Continuing the trend
• The present

'White Australia' polici opisuje pristup Australija imigracije, od federacije do drugoj polovici 20. stoljeća, koja privilegirana kandidate iz određenih zemalja.
Ukidanje polici “Bijele Australije je bilo tijekom razdoblja od 25 godina.

U 1973 Labour,Vlada Whitlam rada je poduzela tri daljnja koraka u procesu postepenog uklanjanja kao faktor u Australiji je imigracijska polici.

To su na:
• donositi zakone da sve migranata, i bez obzira na podrijetlo, imaju pravo dobiti državljanstvo, nakon tri godine stalnog boravka
• pitanje polici upute za prekomorske postove potpuno zanemarivanja racu kao faktor u odabiru migranata
• sporazuma ratificirati sve međunarodne odnose na imigraciju i race.

Danas

Australia's Migration Program trenutno omogućava ljudima iz bilo koje zemlje se prijaviti za useljenje u Australiju, bez obzira na njihovu etničku pripadnost, kulturu, vjeru ili jezik, pod uvjetom da zadovoljavaju kriterije navedene u zakonu.

Prema popisu stanovništva iz 2006, Australijske populacije bila je tada oko 20 milijuna ljudi i prema izvještavanja država rođenja, oko 24 posto su rođeni u inozemstvu, a 45 posto bili su ili rođeni u inozemstvo ili barem jedan od roditelja rođen u inozemstvu.

Australce identificira sa oko 250 ancestries i prakticira mnogo vjera. Osim domorodačkih jezika,ima oko 200 drugih jezika koji se govore u Australiji.

Nakon engleskog, najčešće su jezike koji se govore talijanski, grčki, kantonski, arapski i mandarinski.

Vlada smatra Australijske kulturne raznolikosti kao izvor i društvenog i ekonomskog bogatstva.

=====================
link:
Život u Australiji 48 stranice o svemu u Australiji na Croatian/Hrvatski. (http://www.immi.gov.au/living-in-australia/values/book/translation/croatian.pdf)

Vilko
11.09.2009., 17:56
Posveceno zemlji u kojoj zivim 40 godina ...ciji sam ponosan gradjanin i sretna i zahvalna obitelj...koja ce uvijek zivjeti ovdje.....i ja kao i supruga umrijeti ovdje.:top::top:

http://www.youtube.com/watch?v=hbGuqmaDgLA
1998 Qantas TVC-Australia Home II

http://www.youtube.com/watch?v=vEO5Yvc4B84
New QANTAS advertisement 2009 - I Still Call Australia Home

http://www.youtube.com/watch?v=pS7oJNozQZM&feature=related
Qantas Australia - I Still Call Australia Home

http://www.youtube.com/watch?v=fCMzVyInEuo&feature=related
I Still Call Australia Home 2004 Director's Cut

http://www.youtube.com/watch?v=jD3SkTyXzcE&feature=related
I Am Australian ~ Song "I AM AUSTRALIAN"

http://www.youtube.com/watch?v=uBI3xiDzxMM&feature=related
I am Australian

http://www.youtube.com/watch?v=8NyuKiTnQPE&feature=related
i am australian

http://www.youtube.com/watch?v=cTLfH2cjaVE&feature=related
I'm Australia(We are one, but we are many)

http://www.youtube.com/watch?v=Gb4LoTG3C8E&feature=fvw
The Australian Citizenship Test

vilko

Vilko
12.09.2009., 06:15
link za cijeli clanak:

Britons make up bulk of new Australians
(http://www.news.com.au/story/0,,25847302-1702,00.html)

AAP
July 28, 2009 02:00pm

The United Kingdom remains the greatest source of migrants with 1.2 million people born in Britain now living in Australia.

The figures show people from more than 200 countries resettled in Australia in 2007/08 with New Zealand, China, India and Italy also high on the list as sources of migrants.

.

k.livingstone
12.09.2009., 08:26
Gospon "senior citizen",

Nema potrebe da se busate u prsa da ste "ponosan Australac" jer vas "pravi" Autralci i dalje smatraju "wog-om" bez obzira na vase jezicke sposobnosti ili druge kvalitete(slabosti).

Ja sam samo Australijski Drzavljanin i postujem zakon,dok sam privatno "puno" vrijeme "Bosanac" i takav bi htio da umrem.

Naravno,vi imate pravo na svoju "vlastitu prestavu" i mozete se osjecati kako hocete.

Hvala "obrazovanju",pa sam u Australiju dosao sa znanjem Engleskog jezika i nisam morao da prihvatam "trecerazredne" informacije i elemente deformisane Engleske kulture.

Sama cinjenica da je Sud Australije pustio osumnjicenog ratnog zlocinca Dragana Vasiljkovica,da se slobodno seta po ulicama dovoljno govori o Australiji i njenom sistemu.

Australija je zemlja sa puno suncanih dana i to je jedina cinjenica koja se ne moze osporiti!

Prije Olimpijskih Igrara,nigdje nije bilo kafea sa stolovima vani i sve je bilo primitivno, za nevjerovat:Zemlja treceg Svijeta!

Pred Olimpijadu su radili uzurbano da "uljepsaju" Sydney i napravili sve novo.

Australija se sa razlogom zove "lucky country",jer osim sto raspolaze sa cijelim kontinentom i svim resursima,ne posjeduje nista vise.

Neka druga Nacija bi te iste resurse pretvorila u "stostruko" veci standard za svoje Drzavljane nego sto ih Drzavljani Australije imaju sada.

Australci iz pojedinih struktura(Kultura,Inovatorstvo i svi iz Akademskih podrucja) odlaze iz Australije u USA,Englesku i drugdje,jer u svojoj Drzavi nisu stimulisani i priznati.

Sport je "komandovana pojava",kao u komunistickim sistemima.

Sport i Alkohol!

Potpisao bih se,ali mi je ime Muslimansko,pa ne bih da me Australijska Tajna sluzba stavi pod prismotru.

Concerned Citizen(agnostic)!

♥ boner ♥
12.09.2009., 08:27
dolaze (http://www.smh.com.au/national/new-boat-intercepted-20090912-fl6i.html) nam Indonesia-anci ......i zavrse na Christmas Island

3 brodice uhvacene...

ako hocete da imate 40 miliona vrijednu kucu kao ovaj nas medich..polazite testove i sve legalno...jer bogatstvo ceka :D

$$$$ http://i28.tinypic.com/21nqr9w.jpg

k.livingstone
12.09.2009., 08:37
Gospon "senior citizen",

Nema potrebe da se busate u prsa da ste "ponosan Australac" jer vas "pravi" Autralci i dalje smatraju "wog-om" bez obzira na vase jezicke sposobnosti ili druge kvalitete(slabosti).

Ja sam samo Australijski Drzavljanin i postujem zakon,dok sam privatno "puno" vrijeme "Bosanac" i takav bi htio da umrem.

Naravno,vi imate pravo na svoju "vlastitu prestavu" i mozete se osjecati kako hocete.

Hvala "obrazovanju",pa sam u Australiju dosao sa znanjem Engleskog jezika i nisam morao da prihvatam "trecerazredne" informacije i elemente deformisane Engleske kulture.

Sama cinjenica da je Sud Australije pustio osumnjicenog ratnog zlocinca Dragana Vasiljkovica,da se slobodno seta po ulicama dovoljno govori o Australiji i njenom sistemu.

Australija je zemlja sa puno suncanih dana i to je jedina cinjenica koja se ne moze osporiti!

Prije Olimpijskih Igrara,nigdje nije bilo kafea sa stolovima vani i sve je bilo primitivno za nevjerovat:Zemlja treceg Svijeta!

Pred Olimpijadu su radili uzurbano da "uljepsaju" Sydney i napravili sve novo.

Australija se sa razlogom zove "lucky country",jer osim sto raspolaze sa cijelim kontinentom i svim resursima,ne posjeduje nista vise.

Neka druga Nacija bi te iste resurse pretvorila u "stostruko" veci standard za svoje Drzavljane nego sto ih Drzavljani Australije imaju sada.

Australci iz pojedinih struktura(Kultura,Inovatorstvo i svi iz Akademskih podrucja) odlaze iz Australije u USA,Englesku drugdje,jer u svojoj Drzavi nisu stimulisani.

Sport i sve drugo je "politicki komandovano",kao u komunistickim sistemima.

Sport i Alkohol!

Potpisao bih se,ali mi je ime Muslimansko,pa ne bih da me Australijska Tajna sluzba stavi pod prismotru.

Concerned Citizen(agnostic)!

Het
12.09.2009., 08:51
Kakve su sanse da se vratite on topic?

Vilko
12.09.2009., 09:06
@k.livingstone

Sa danasnjim postom # 670 & 672 ste kazali "tocno tko ste i sta ste".

Ne znadem zasto zivite ovdje...AKO niste se uklopili i postujete zemlju koja Vas je prihvatila kada Vam je gorjelo pod nogima.

Spustili ste se veoma nisko u samo 3 postova......NEKA Vas sada pohvaljuju vasi simpatizeri poslije zadnjega posta.

I bili vi musliman ili bilo koje vjere...primljeni ste isto kao i ja ili onaj Indijan ili Vietnamanac ili Kinez.

A ja sam pisao"veoma mnogo o losoj strani kao i dobroj strani Australije"

Ja sam osoba koja je iskusila na sebi lose strane Australije/zdravlje,kazem ALI ne placem mora se uzeti dobre i lose strane.

Koliko vidim Vi ste samac/ako se nije promjenilo...dok sam ja osoba sa obitelji ,
ciji sinovi su mozda jedan stariji nego i Vi sami...46 i 35 godina.

I sa unucima 21,17,16,i 7...sigurno imam malo vise zivotnoga iskustva i znanja opcenitoga o Australiji nego sta je imate VI....jer sam prosao kroz skolovanje dijece i danas vidim i drugu generaciju...sta prolazi.

A sta su Vasa iskustva Vase obitelji?

Godinama sticemo iskustva kako starimo i prolazimo probleme dobre ili lose.

To ze zove "Australijsko znanje u australiji kao zaposleni, otac i djedai onda na umirovljenistu/penziji.

To je "moje zivotno iskustvo"...25 godina u SFRJ/Zagreb,3 godine Austrija/Graz
i veoma uskoro 40 godina u Australiji.

47 godina zenidbe/ne uvijek najsretnije /kao i svaki brak....:cerek:

A imate li Vi takova iskustva?

A sta se tice "nekoga cetnika ili tko je uopce....sta to ima sa menom"

Ja sam napustio Zagreb 1966....i sta ja znadem o ostalom"se ne tice mene, jer ja nisam sudjelovao i bio tamo".

Moje misli i zalost je za svima poginulima ZASTO?

A nakon 43 godine da cu se ja mjesati u nesto sta ne znadem "bi bilo veoma podmuklo od mene"....iako mi je stricu,1991 u Ivanovom Selu za vrijeme sprovoda prerezan vrat od cetnika.

Zalim za svima zrtvama rata isto kao i o standardu zivota umirovljenika....ALI tu je gdje prestaje moja veza sa Domovinom.

Porijeklom smo iz Hrvatske.....Ali i ja i moji sinovi kao i unuci se smatraju Australijskim drzavljanima....i dozivljavamo Australiju kakova je.

I uvijek sam pisao da je laz izreka Australija je 'GOLDEN COUNTRY"....jer nije ona je kao i svaka druga zemlja kako za koga.

Kao sta ima osoba kojima je veoma dobro u Hrvatskoj i onih kojima nije dobro ....tako je i u Australiji.

Drago mi je da ste "kazali istinu o sebi i vasem misljenju o Australiji kako je Vi dozivljavate".

:w

k.livingstone
12.09.2009., 14:47
Idemo dalje:

Sobzirom da najveci broj zainteresovanih osoba ima sposobnosti citanja i razumijevanja Engleskog jezika,misljenja sam da bi se analizom Odluka sa Imigracijskog Tribunala moglo doci do dosta korisnih informacija o nacinu procesiranja aplikacija za useljenje u Australiju.

Link: http://www.austlii.edu.au/au/cases/cth/MRTA/

Ugodan Dan!

blackbetty82
12.09.2009., 14:49
citala sam, ali ne bas pazljivo o medical staff koji imaju problema u OZ jer im se diploma ne priznaje, ali mislim da se to odnosilo na nurses.

e sada me prijateljica pita sto je sa zubarima. naime, bas se vratila iz amerike. tamo bi morala jos dvije godine na fax da bi radila ono sto sad u hrv vec radi. kako je kod vas? mora li ici na fax? koliko to kosta otprilike? s obzirom da je na CSL listi, bilo bi super da nije nesto komplicirano i dugo :cerek:
ona ovdje vec ima diplomu dr. stomatolog...

Kiki
12.09.2009., 15:21
Ukoliko se ne vratite on topik i ne prestanete s prepucavanjem na osobnom nivou, ova tema ce bit ZATVORENA do daljnjeg.
Ovo je vec treci upozorenje. Pretjerali ste, halo.

Vilko
12.09.2009., 16:11
Ukoliko se ne vratite on topik i ne prestanete s prepucavanjem na osobnom nivou, ova tema ce bit ZATVORENA do daljnjeg.
Ovo je vec treci upozorenje. Pretjerali ste, halo.

Ne vjerujem da je prepucavanje.

Osobe koje misle emigrirati trebaju razlicita misljenja i iskustva.

Forumas k.livingstone ima svoje misljenje koje je i izlozio...drzi se teme.

Ja se drzim istoga misljenja i pisanja koje je od 2003...jedino idem sa novim zakonima kao i promjenama u vezi emigracije, tako da ne vidim problema....osim sta ja previse pisem REALISTICKI.

Mozda je dolazak k.livingstona najbolja stvar koja se je mogla dogoditi u vezi informacije "covjek zivi u najvecem gradu Australije Sydneyu prema tome i ima najbolje znanje i misljenje o Australiji".

Mozda ce od njega dolaziti savjeti koji su pozeljni...."mozda cak moze dati vise koristi nega sta smo svi pruzali, koji smo do sada godinama pisali....ALI ne vidim do sada niti jedan koristan savjet "osim kritiziranja i nazivanja Australije " Zemlja treceg Svijeta!".

Covijek stvarno daje buducim emigrantima "njegovo misljenje"....na koje ima puno pravo.

Ovo je tema o INFORMACIJAMA....i on se drzi teme.

Eto covjek se je pokazao sa svojih 3 posta "posebno izniman i veoma razlicit i treba mu cestitati na iskrenosti u sva tri posta.

A ako se pogleda na ostalim temama...ima malo vise prepucivanja i kontradikcije nego ovdje.

Ja sam otvorio temu da bude...samo INFORMACIJA...ALI je vec davno skrenula sa toga....pa nije nitko reagirao.

Srdacan pozdrav iz Adelaida

vilko

Vilko
12.09.2009., 16:22
Prepustan k.livingstonu...da se vrati na temu sa odgovorom blackbetty82! post #670

negdje mora poceti sa savjetima i podacima i odgovorima.

hvala vilko

Kiki
12.09.2009., 16:59
Vilko, molim te, ne pravi se lud...ja sam rekla da se prekinu prepucavanja na OSOBNOJ razini.
A toga je i te kako bilo, i s jedne i s druge strane.

Milina
12.09.2009., 22:29
Hej, cao... Izvinite sto Vam prekidam raspravu, ali mislim da ce Vas ovo mozda zanimati!

The Migration Occupations in Demand List (MODL) is going to be overhauled whilst the Critical Skills List (CSL) will be phased out completely.

The Australian Department of Immigration is near to concluding its review of the MODL. As part of their review, the department will examine and report on the role and purpose of the MODL in targeting skill needs in relation to the General Skilled Migration (GSM) program, to complement the supply of tertiary qualified Australians.

It’s hoped that the review will enable DIMIA to use the MODL as a more strategic tool ensuring that skilled migration is better aimed at responding to future skill needs which cannot be addressed through domestic training and skills development.

The arrangements for the transition to the new MODL will be determined once the outcomes of the review are finalised.

It should be noted that the changes to the MODL will not affect the ability of Australian industry to meet its skill needs through the Employer Nomination Scheme (ENS) and Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS).

The Critical Skills List will also remain in place while the review is in progress.

Occupations which are listed on the CSL receive priority processing will continue until the review is finalised; however it will then be phased out following the implementation of any recommendations flowing from the review.

So far the Australian Immigration authority has issued two papers which complement these reviews; both of these papers are available via the links below:

MODL issues paper 1

MODL issues paper 2

The more recent of the two ‘issues paper’ shows that the Australian Government is considering three potential options with the Futures Skills List:

1) No Future Skills List in the GSM process
2) Future Skills List as component of GSM Points Test or
3) The Future Skills List replaces the CSL as a prioritisation mechanism.

The review also gives a limited indication of how the changes will be introduced.

“All three options for integrating a new Future Skills List with the GSM assessment process require complementary changes to the Points Test,” the second issues paper states.

“A sensible transition period would need to be established to ensure a smooth administrative implementation and to provide potential applicants with adequate notice of changes to the eligibility requirements. “ <- That’s a refreshing change!

“It would also be sensible to look to align any changes to MODL with Department of Immigration and Citizenship’s plan to transition from using Australian Standard Classification of Occupations to the Australian and New Zealand Standard Classification on Occupations as a basis for the Skilled Occupations List in the first half of 2010.”

Many Aussie Migration agents state that it could be assumed that all the changes to the Australian General Skilled Migration program previously anticipated will still be made, and that the Government is hoping to launch all the changes as part of one, unified overhaul to the Australian migration program in early 2010.

Either way, if your thinking about lodging your Australian visa application, I’d probably lodge it sooner rather than later.

http://www.gettingdownunder.com/wp-content/uploads/2009/09/MODL-issues-paper-1.pdf
http://www.gettingdownunder.com/wp-content/uploads/2009/09/MODL-issues-paper-2.pdf

Vilko
13.09.2009., 04:26
Hej, cao... Izvinite sto Vam prekidam raspravu, ali mislim da ce Vas ovo mozda zanimati!

The Migration Occupations in Demand List (MODL) is going to be overhauled whilst the Critical Skills List (CSL) will be phased out completely.

The Australian Department of Immigration is near to concluding its review of the MODL. As part of their review, the department will examine and report on the role and purpose of the MODL in targeting skill needs in relation to the General Skilled Migration (GSM) program, to complement the supply of tertiary qualified Australians.

It’s hoped that the review will enable DIMIA to use the MODL as a more strategic tool ensuring that skilled migration is better aimed at responding to future skill needs which cannot be addressed through domestic training and skills development.

The arrangements for the transition to the new MODL will be determined once the outcomes of the review are finalised.

It should be noted that the changes to the MODL will not affect the ability of Australian industry to meet its skill needs through the Employer Nomination Scheme (ENS) and Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS).

The Critical Skills List will also remain in place while the review is in progress.

Occupations which are listed on the CSL receive priority processing will continue until the review is finalised; however it will then be phased out following the implementation of any recommendations flowing from the review.

So far the Australian Immigration authority has issued two papers which complement these reviews; both of these papers are available via the links below:

MODL issues paper 1

MODL issues paper 2

The more recent of the two ‘issues paper’ shows that the Australian Government is considering three potential options with the Futures Skills List:

1) No Future Skills List in the GSM process
2) Future Skills List as component of GSM Points Test or
3) The Future Skills List replaces the CSL as a prioritisation mechanism.

The review also gives a limited indication of how the changes will be introduced.

“All three options for integrating a new Future Skills List with the GSM assessment process require complementary changes to the Points Test,” the second issues paper states.

“A sensible transition period would need to be established to ensure a smooth administrative implementation and to provide potential applicants with adequate notice of changes to the eligibility requirements. “ <- That’s a refreshing change!

“It would also be sensible to look to align any changes to MODL with Department of Immigration and Citizenship’s plan to transition from using Australian Standard Classification of Occupations to the Australian and New Zealand Standard Classification on Occupations as a basis for the Skilled Occupations List in the first half of 2010.”

Many Aussie Migration agents state that it could be assumed that all the changes to the Australian General Skilled Migration program previously anticipated will still be made, and that the Government is hoping to launch all the changes as part of one, unified overhaul to the Australian migration program in early 2010.

Either way, if your thinking about lodging your Australian visa application, I’d probably lodge it sooner rather than later.

http://www.gettingdownunder.com/wp-content/uploads/2009/09/MODL-issues-paper-1.pdf
http://www.gettingdownunder.com/wp-content/uploads/2009/09/MODL-issues-paper-2.pdf

Hvala na doprinosu.

Ja sam to sve objavio i dao link 24/8/2009 stranica 14 post #529 & #538 na ovoj temi.

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/_pdf/issue1.pdf

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/modl-review/faq.htm

srdacan pozdrav
vilko
:w

.

Vilko
13.09.2009., 04:48
Prepustan k.livingstonu...da se vrati na temu sa odgovorom blackbetty82! post #670

negdje mora poceti sa savjetima i podacima i odgovorima.

hvala vilko

Cekam na odgovor !!!!!!

Ja imam svoj pripremljen...ALI mislim da ce k.livingstone vjerojatno imati vise informacije i bolje odgovore:top:

.

Vilko
13.09.2009., 05:44
citala sam, ali ne bas pazljivo o medical staff koji imaju problema u OZ jer im se diploma ne priznaje, ali mislim da se to odnosilo na nurses.

e sada me prijateljica pita sto je sa zubarima. naime, bas se vratila iz amerike. tamo bi morala jos dvije godine na fax da bi radila ono sto sad u hrv vec radi. kako je kod vas? mora li ici na fax? koliko to kosta otprilike? s obzirom da je na CSL listi, bilo bi super da nije nesto komplicirano i dugo :cerek:
ona ovdje vec ima diplomu dr. stomatolog...

Izvinjavam se mogao sam i trebao dati odmah odgovor.

biti ce malo dulji....radi mozda drugih "koji misle iz medikalne struke".

[QUOTE=Vilko;12443800]prenasam jedan post koji je interesantan od nasega doktora i forumasa bronco

vilko me zamolio da se javim i objasnim mogucnosti ulaska u Australiju medicinskom osoblju.

kao doktor koji sam radio po svijetu i u zadnjih 10 godina u Australiji mogu vam objasniti detalje za doktore.

1. Australija NE treba doktore. to je oficijalni stav drzave i kao takav ne mozete dobiti vizu za australiju na regularan nacin.

2. Doktora treba i postoje nacini za ulazak.

3. Hrvatska diploma se ne priznaje sto znaci da treba polagati registracijske ispite koji nisu teski ako znas engleski prije ulaska u zemlju. vise informacija na webu.

www.amc.org.au

4. Ako imate specijalnost koja se trazi (deficitarna, sto su vecina osim oka i kirurgije) i voljni ste raditi bilo gdje u australiji (bilo kuda kiki svuda), moze se uci na "area of needs vizu" koju vam mora isposlovati bolnica kad vam ponudi posao sto znaci da vas hoce (trebaju vas vidjeti na intervjuu). To je obicno za one koji su vec dosli kod nekoga u posjetu i imaju gdje prebivati. vise info na gore navedenoj adresi.

Ako netko ima pitanje neka se javi.

PS.
Lakse je trenutno uci u UK jer upravo imaju specijalne vize za doktore/"proffesionals visa program" (strasno ih trebaju) i ako imate iskustva nema problema sa poslom/vizom. Program traje dok ne popune kvotu.

Sretno
bronco

sada na info za Dentista:

NE PREVADJAM zurim se u Nedjeljnju voznju :cerek:

http://www.immi.gov.au/asri/occupations/d/dentist-2381-11.htm

Australian Skills Recognition Information (ASRI)
Dentist 2381-11
On this page
• Job description
• Skill level
• Skilled occupation information
• Skills assessment authority
• Licensing or registration requirements
• Additional training
• Industry association memberships

Australian Dental Council (ADC)
The Australian Dental Council (ADC) is the organisation responsible for assessing overseas trained dentists to enable them to obtain registration in Australia.

There are three ways in which overseas qualified dentists can enter the profession in Australia: by enrolling at an Australian dental school where you may be granted some credit for previous study, by immediate recognition of your existing qualifications, or by successfully completing the Australian Dental Council (ADC) examinations.

Dentists with a Bachelor degree obtained from the United Kingdom or Ireland may have qualifications which may be acceptable to Dental Registration Boards for immediate registration.

Australian Dental Council
Level 2, 112 Wellington Parade
EAST MELBOURNE Vic 3002
AUSTRALIA
Telephone: 61 3 9415 1638
Fax: 61 3 9415 1669
Email: info@dentalcouncil.net.au
Website: http://www.dentalcouncil.net.au

After you have successfully completed the examination process, you will be issued with a Certificate and may then apply for registration with the relevant State/Territory Dental Registration Board. See below.

Srdacan pozdrav iz Adelaida...(supruga zove mora se slusati):lol::rofl:

.

Vilko
13.09.2009., 14:20
Idemo dalje:

Sobzirom da najveci broj zainteresovanih osoba ima sposobnosti citanja i razumijevanja Engleskog jezika,misljenja sam da bi se analizom Odluka sa Imigracijskog Tribunala moglo doci do dosta korisnih informacija o nacinu procesiranja aplikacija za useljenje u Australiju.

Link: http://www.austlii.edu.au/au/cases/cth/MRTA/

Ugodan Dan!

Link je :Australasian Legal Information Institute ....nikakvi proces Immigracijskoga Tribunala.

http://www.austlii.edu.au/

ALI JE : Migration Review Tribunal of Australia

za osobe koje ne ispunjuju pravila i zakone immigracije i koji se zale na rijesenje ili koji su prekrsili visu i slicno...ili komplicirani slucajevi,koji niti u kojemu slucaju trebaju buducim emigrantima iz Hrvatske ili koje druge zemlje za podatke i sta trebaju znati o skill emigration ili sponsered.

Primjer:

http://www.austlii.edu.au/au/cases/cth/MRTA/toc-X.html

sami hrvati :lol::rofl:
.

ilovik
13.09.2009., 14:40
sami hrvati :lol::rofl:

XXIst.-stoljeće Kine :D

Kad se samo sjetim kako su nam u Rijeci kineski mornari dijelili crvene knjižice Citati Predsjednika Mao Ce Tunga...:lol:

mnml_mala
13.09.2009., 20:56
Cekam na odgovor !!!!!!

Ja imam svoj pripremljen...ALI mislim da ce k.livingstone vjerojatno imati vise informacije i bolje odgovore:top:

.

e a da se okanite vise covjeka i prepucavnja? sigurna sam da bas zbog vas nece vise pisat na ovoj temi kao i dosta ljudi, medu njima i ja..

pozdrav svima

ispricavam se moderatoru na off-u, al vidite i sami da ne prestaje napadti jadnoga covjeka..

Vilko
14.09.2009., 05:00
e a da se okanite vise covjeka i prepucavnja? sigurna sam da bas zbog vas nece vise pisat na ovoj temi kao i dosta ljudi, medu njima i ja..

pozdrav svima

ispricavam se moderatoru na off-u, al vidite i sami da ne prestaje napadti jadnoga covjeka..

O poslusacu...."vide se slijepe osobe'....sta je k.livingstone doprineo ovoj temi?....samo treba procitati post #666,koji je on sam napisao...kaze sve o covjeku.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=22518993&postcount=666

isto tako i Vi?

A da ljudi nece pisati i citati molim ne izmisljajte gluposti.

Kraj "price k. livingstone" :rolleyes:

.

Het
14.09.2009., 09:13
Kolegica je upozoravala, ja sam upozoravala a nitko se neobazire pa ce ovo sad lijepo pod kljuc do daljnjeg.Zalbe me uopce ne zanimaju jer nisam nicija budala da tu upozoravam/brisem postove i molim ljude da budu kulturni a nitko se ne obazire na to.