PDA

View Full Version : Rodilište Sv. Duh - iskustva

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

tiki81
29.06.2009., 13:45
pa nisam znala tek su prošli mjesec počeli odbijati trudnice koje ne pripadaju tamo...

Wedding
29.06.2009., 13:48
pa nisam znala tek su prošli mjesec počeli odbijati trudnice koje ne pripadaju tamo...

da ali opcenito pravilo glasi da se trudnica mora prijavit u bolnicu na pregled izmedju 32 i 34 tjedna kako bi obavila barem 1 pregled i 1 uzv:mig: i to pravilo mi je ok jer ipak je u redu da imaju nalaze koje su oni ucinili kako bi bili sigurni da je sve ok a tako se i ogradjuju od mogucih komplikacija sto je sasvim realno:mig:

tiki81
29.06.2009., 14:06
nisam znala meni je tek sad dao gin za te preglede...

ma u banani su svi jesam ti rekla...

Wedding
29.06.2009., 14:08
nisam znala meni je tek sad dao gin za te preglede...

ma u banani su svi jesam ti rekla...

ma da je sve u banani to je istina:lol: - ali moram priznat da je i tvog gin u banani jer on jako dobro mora znati kada trudnica mora na prvi pregled u bolnicu:mig:

tiki81
29.06.2009., 14:14
ma da je sve u banani to je istina:lol: - ali moram priznat da je i tvog gin u banani jer on jako dobro mora znati kada trudnica mora na prvi pregled u bolnicu:mig:

ma neznam kaj da ti kažem idem skakati po lopti da se smirim malo...:mig:

Death-of-Art
29.06.2009., 14:14
da ali opcenito pravilo glasi da se trudnica mora prijavit u bolnicu na pregled izmedju 32 i 34 tjedna kako bi obavila barem 1 pregled i 1 uzv:mig: i to pravilo mi je ok jer ipak je u redu da imaju nalaze koje su oni ucinili kako bi bili sigurni da je sve ok a tako se i ogradjuju od mogucih komplikacija sto je sasvim realno:mig:

ha?....
pa nije to pravilo...to je tek sad otkad su im pre-gužve po bolnicama.
ali poznanica je u petrovu išla na sve preglede od 30og tjedna nadalje... ultrazvuk i vaginalni. a rodila je na svetom duhu.

Wedding
29.06.2009., 14:33
ha?....
pa nije to pravilo...to je tek sad otkad su im pre-gužve po bolnicama.
ali poznanica je u petrovu išla na sve preglede od 30og tjedna nadalje... ultrazvuk i vaginalni. a rodila je na svetom duhu.

pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je bilo i prije vise od dvije godine i uvijek ali su ginekolozi ti koji seru...mojoj frendici ginekolog rekao da to nije istina i dosla je u Petrovu tek u 39 tjednu jer ju je on tako poslao:eek: i tamo je dobila jezikovu juhu od doktora (i spada u Petrovu) jer bit pregleda u bolnici jest taj da su doktori upoznati sa medicinskom dokumentacijom i da prate zadnje tjedne trudnoce a ne da im ti dodjes zdravo na gotovo i da se porodis:mig: ili neddao Bog neke komplikacije da ti doktori u zadnji cas prekopavaju tvoje nalaze i gledaju, sta , zasto i kako:mig:

A ti ako zelis mozes i cijelu trudnocu vodit u rodilistu ali to opet ovosi o tvom soc. ginekologu dal ce ti dat uputnice sto bi po ptavilu trebao ali ima ih raznih...evo meni moj tj. ovaj na zamjeni (jer je moja gin na godisnjem) sere zbog uputnica jer sam svaki drugi dan na ctg-u i pregledu i jos mi sestra u bolnici izlazi u susret i prizna mi jednu uputnicu za dva pregleda ali njemu je i to previse i govori mi da sta oni rade da cemu svaki drugi dan kontrola, jebote a ja prenjela punih 7 dana - eto sta rec o tom ginekologu

Death-of-Art
29.06.2009., 14:41
pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je bilo i prije vise od dvije godine i uvijek ali su ginekolozi ti koji seru...mojoj frendici ginekolog rekao da to nije istina i dosla je u Petrovu tek u 39 tjednu jer ju je on tako poslao:eek: i tamo je dobila jezikovu juhu od doktora (i spada u Petrovu) jer bit pregleda u bolnici jest taj da su doktori upoznati sa medicinskom dokumentacijom i da prate zadnje tjedne trudnoce a ne da im ti dodjes zdravo na gotovo i da se porodis:mig: ili neddao Bog neke komplikacije da ti doktori u zadnji cas prekopavaju tvoje nalaze i gledaju, sta , zasto i kako:mig:

A ti ako zelis mozes i cijelu trudnocu vodit u rodilistu ali to opet ovosi o tvom soc. ginekologu dal ce ti dat uputnice sto bi po ptavilu trebao ali ima ih raznih...evo meni moj tj. ovaj na zamjeni (jer je moja gin na godisnjem) sere zbog uputnica jer sam svaki drugi dan na ctg-u i pregledu i jos mi sestra u bolnici izlazi u susret i prizna mi jednu uputnicu za dva pregleda ali njemu je i to previse i govori mi da sta oni rade da cemu svaki drugi dan kontrola, jebote a ja prenjela punih 7 dana - eto sta rec o tom ginekologu

pa to čak niti u rodilištu ne rade medicinske sestre.
kak su glupe. pa mene su tak u 30om tjednu negdje htjele potjerati iz petrove. ja im rekoh:"pa ja ću tu roditi. moram napraviti pregled"
a ona meni:"pa ako ćete tu roditi dođite u 37om tjednu i obavite zadnja tri pregleda ovdje."

a to s tvojim ginekologom....je, istina da ih ima što škrtare na tim uputnicama ne bi da će im dlaka s pi... otpast.
aj hvala bogu da ja od ove svoje sve mogu izvuć bilo kad.

Wedding
29.06.2009., 15:27
pa to čak niti u rodilištu ne rade medicinske sestre.
kak su glupe. pa mene su tak u 30om tjednu negdje htjele potjerati iz petrove. ja im rekoh:"pa ja ću tu roditi. moram napraviti pregled"
a ona meni:"pa ako ćete tu roditi dođite u 37om tjednu i obavite zadnja tri pregleda ovdje."

a to s tvojim ginekologom....je, istina da ih ima što škrtare na tim uputnicama ne bi da će im dlaka s pi... otpast.
aj hvala bogu da ja od ove svoje sve mogu izvuć bilo kad.

ma i ova moja je super ali ovaj kreten koji joj je zamjena je nesto prestrasno:eek: ali staje najbolje on meni nema pravo srat jer je zamjena ali eto, mora on nesto rec - rekla mi je moja ginicka da onaj doktor koji odradjuje zamjenu nema pravo prigovora i mora postovat nalaze iz bolnice ali ovaj bi i na guzicu progovorio...ma samo cekam sutra ujutro da se muz digne na lijevu nogu pa da mu jos nabije i saku u glavu ako ce nesto rec:lol: jer je vec i on jadnik nabrijas sto na njega sto od tih silnih provodjenja sa mnom u cekaoni:rofl:

eruditio
29.06.2009., 16:09
pravilo je da se trudnice moraju javit u bolnicu bilo po mjesu stanovanja ili ne gdje ce rodit u 32-34 tjednu i to trudnicama mora naglasit svaki ginekolog a to nazalost vecina ne radi..tako je

Meni je gin. u DZ rekla za to pravilo i poslala me u bolnicu na prvi pregled u 32.tj., a onda su me doktori u bolnici pitali da zakaj me poslala tak rano.....:confused: Ma super mi je kad svatko brije svoju briju

Wedding
29.06.2009., 18:45
Meni je gin. u DZ rekla za to pravilo i poslala me u bolnicu na prvi pregled u 32.tj., a onda su me doktori u bolnici pitali da zakaj me poslala tak rano.....:confused: Ma super mi je kad svatko brije svoju briju

a kod nas je to ocito tako:ne zna:, svatko brije svoju politiku i ti ga sad znaj...isto je i sa onim glupim komplikacijama i komisijom gdje svaki tim na komisiji tjera vodu po svom mlinu:rolleyes:, ocito kod nas netko zestoko ne provodi ni zakon ni reformu kako treba pa sve to ispastamo upravo mi:( aoni samo operu ruke:flop:..... meni je i moja privatnica i soc. ginekologica upozorila na to a to je i obicaj na SD-u...cak mi je rekla i ginicka da ako zelim mogu cjelu trudnocu vodit u bolnici ali nisam htjela jer mi se stavrno ne ceka u cekani po najmanje 2 sata:mig:

hany
29.06.2009., 20:14
kerner zgodan :),

zgodan ti je ha? :cerek:...dosta ih kaže da je...:cerek:

on isto ima troje klinaca , čini mi se...kažem, gore svi navalili..

bilo je jednom o njemu riječi na trudnice zbor i sad se jedna cura žali kako je imala problema sa cicama i da ju je on pregledavao dolje ali i grudi zbog tih problema, da ju je dosta bolilo, a pita druga -uu zgodan je,kaj je to bilo u isto vrijeme ili ? :rofl:

maza1
30.06.2009., 11:45
zgodan ti je ha? :cerek:...dosta ih kaže da je...:cerek:

on isto ima troje klinaca , čini mi se...kažem, gore svi navalili..

bilo je jednom o njemu riječi na trudnice zbor i sad se jedna cura žali kako je imala problema sa cicama i da ju je on pregledavao dolje ali i grudi zbog tih problema, da ju je dosta bolilo, a pita druga -uu zgodan je,kaj je to bilo u isto vrijeme ili ? :rofl:

mene primio za ruku i rekao bit će sve ok. namazao me heparinom jer sam imala grozan hematom nakon carskog. ja se rastopila i fakat je brzo hematom otišao

Wedding
30.06.2009., 12:04
ecvo za sve pone koji su u nedoumici oko posjeta na odjelu babinjaca i kako to ide prepisat cu obavjest koja stoji u cekaoni a koju sa poslikala jer tko bi zapamtio taj text:lol:

Posjete po sobama odnose se samo na pacijentice koje se ne mogu i ne smiju ustati iz odredjenih razloga (pacijentice porodjene carskim rezom (nulti i prvi dan), pacijentice kod kojih je porodjaj vođen u epiduralnoj analgeziji, pacijentice na parenteralnoj terapiji, pacijentice loseg općeg stanja)

maza1
01.07.2009., 08:24
ecvo za sve pone koji su u nedoumici oko posjeta na odjelu babinjaca i kako to ide prepisat cu obavjest koja stoji u cekaoni a koju sa poslikala jer tko bi zapamtio taj text:lol:

Posjete po sobama odnose se samo na pacijentice koje se ne mogu i ne smiju ustati iz odredjenih razloga (pacijentice porodjene carskim rezom (nulti i prvi dan), pacijentice kod kojih je porodjaj vođen u epiduralnoj analgeziji, pacijentice na parenteralnoj terapiji, pacijentice loseg općeg stanja)

ja sam rodila na carski i muž i mama su mi prvi dan došli u sobu, drugi dan cure s patologije, pustili ih nakratko inače sam izlazila van na hodnik.

zarinja
01.07.2009., 11:02
iskustvo sa SD mi je ostalo u fenomenalnom sječanju svi su bili super ..a ja rodila u predrađaoni :lol:

Picek21
01.07.2009., 12:25
samo obavijest, na sv.duhu je trenutno ludnica, jucer rodilo samo ujutro preko 17 zena, problem je u tome sto se merkur preureduje i ne primaju nikog, a vinogradska prima samo po mjestu stanovanja, pa ih salju ili sv.duh ili petrova. tako da se opet rada di se stigne, babinjace su svuda po bolnici di god ima mjesta i naravno, bebice nisu s njima. sad ne znam kad ce se stanje popravit, nadam se da mozda vec je, al samo da se cure kojima je sad termin pripreme na ludnicu...

Death-of-Art
01.07.2009., 12:42
samo obavijest, na sv.duhu je trenutno ludnica, jucer rodilo samo ujutro preko 17 zena, problem je u tome sto se merkur preureduje i ne primaju nikog, a vinogradska prima samo po mjestu stanovanja, pa ih salju ili sv.duh ili petrova. tako da se opet rada di se stigne, babinjace su svuda po bolnici di god ima mjesta i naravno, bebice nisu s njima. sad ne znam kad ce se stanje popravit, nadam se da mozda vec je, al samo da se cure kojima je sad termin pripreme na ludnicu...

ma kak ne primaju u zajčevu?
radovi jesu. ali primaju.

SummerNight
01.07.2009., 12:54

A sta nisu cure poslje carskog na intenzivnoj? :confused:

Wedding
01.07.2009., 14:36

-u Merkur se i dalje prima ali prema mjestu stanovanja:mig: kao i Vinogradska i SD (BTW: SD ne prima vise trudnice koji ne pipradaju njima po adresi - ima cura ovdje na forumu koje upravo zbog toga idu u Merkur zbog prebivalista)
A zene na SD-u nisu posvuda nego ako nema mjesta na babinjacama onda su na ginekologiji III iliti patologiji trudnoce a to je sve isti kat i bebe su sa njima u sobi:mig: (kod frendice koja upravo lezi tamo na patologiji je jedna babinjaca i bebica je sa njom u sobi)

A sto se tice broja poroda....a hebiga, bio je pritisak i nista cudno pa i u vinogradskoj je neki dan rodilo 37 zena:)

Wedding
01.07.2009., 14:37
A sta nisu cure poslje carskog na intenzivnoj? :confused:

SD nema poseban odjel intenzivnog za babinjace:mig: ali njih u pravilu stavljaju u sobe koje zovu apartmani tj. to su dvije dobe za po 2 zene u kojia je u pravilu samo jedna tako da imaju mir (te sobe inace sluze i kao izolacija po potrebi)

agni
01.07.2009., 16:06
-u Merkur se i dalje prima ali prema mjestu stanovanja:mig: kao i Vinogradska i SD (BTW: SD ne prima vise trudnice koji ne pipradaju njima po adresi - ima cura ovdje na forumu koje upravo zbog toga idu u Merkur zbog prebivalista)

Imam jedno pitanje ako zna netko, ja bih na SD, a živim u Velikoj Gorici. Mi nemamo rodilište, a znači li to da možemo birati ili sve moramo ići u neku određenu bolnicu?

enigmatic
01.07.2009., 16:21
Imam jedno pitanje ako zna netko, ja bih na SD, a živim u Velikoj Gorici. Mi nemamo rodilište, a znači li to da možemo birati ili sve moramo ići u neku određenu bolnicu?

mislim da velika gorica spada pod petrovu,ali nisam sigurna,ako sam u krivu ispravite me.

Leptiricazg
01.07.2009., 16:24

Moja frendica iz VG je rodila 2 X u Vinogradskoj, ali nisam sigurna jel tamo pripada. Piše na zadnjoj strani večernjaka pa pogledaj tamo.

Death-of-Art
01.07.2009., 17:16
jel još puše u wc-ima svetog duha?

znam da je netko pušio u tom wc-u koji je u to vrijeme baš bio blizu sobe s bebama i bacio opušak u onaj koš za smeće.... i naravno..zapalilo se.

e to moraš biti glupača težeg kalibra.

8472
01.07.2009., 20:00

znam da je netko pušio u tom wc-u koji je u to vrijeme baš bio blizu sobe s bebama i bacio opušak u onaj koš za smeće.... i naravno..zapalilo se.

Ovo spada u urbane legende. :kava:
Nemoguće je izvest, wc-i na babinjačama nemaju prozore! :D
Onaj na G3, je visoko i isto nemoguće izvest.

Picek21
01.07.2009., 20:03
Znam sta su pricale sestre i doktori u radaoni za zajcevu jucer ujutro, a babinjace su bile i na ginekologiji 1, u hodniku, tj, prolazu, gdje su dobile bebe na 35 sekundi i odmah su ih odnijeli (naravno,jer ne mogu bit tamo zbog koncentracije ljudi koja tamo prode u 1 min). al dobro, ak neko ima druge informacije, ok, ja bila jucer gore jer mi sestra rodila, pa znam sta su mi rekli.

Death-of-Art
01.07.2009., 20:54

to nije urbana legenda.
to se dogodilo prije kojih 7-8 godina.

Wedding
01.07.2009., 21:13

ako je pusila to je onda jedino mogla bit koja od babinjala ali cisto sumljam jer bi smrdio cijeli kat:mig:

BTW: wc-i nisu ni priblizno sobe sa bebama:mig:

to je neka prica koja je ne izmisljena nego niti nema logike:ne zna:

Wedding
01.07.2009., 21:15
Znam sta su pricale sestre i doktori u radaoni za zajcevu jucer ujutro, a babinjace su bile i na ginekologiji 1, u hodniku, tj, prolazu, gdje su dobile bebe na 35 sekundi i odmah su ih odnijeli (naravno,jer ne mogu bit tamo zbog koncentracije ljudi koja tamo prode u 1 min). al dobro, ak neko ima druge informacije, ok, ja bila jucer gore jer mi sestra rodila, pa znam sta su mi rekli.

a pobogu kak ozene mogu bit na ginekologiji 1 kada je to sasvim drugi kraj bolnice:rolleyes:..netko je malo pobrkao loncice:mig:

Picek21
02.07.2009., 11:34
pa bas i nije na drugom kraju bolnice, od lifta za radaonu ides ravno do stepenica (pored aparata za kavu i sokove), lijevo i dodes do vrata na kojima pise ginekologija 1. kad ides po tim stepenicama na 1.katu je patologija i prozorcic za gledanje beba, a na 2. je ravno kirurgija a lijevo radaona... tak da mislim da su loncici na mjestu. al sad cu jos jednom provjeriti pa javim, makar to nije ni bitno, ugl. bila im je ludnica, izgleda se malo smirilo. eto, u najboljoj namjeri sam javila samo da se cure ne iznenade, a na kraju dobila jezikovu juhu...

Death-of-Art
02.07.2009., 15:11
e, ako ja na kraju ne završim u petrovoj... nego na svetom duhu...
a tamo je na svetom duhu gužva.... jel to znači da mogu odmah isti dan doma ako je sa mnom i bebom sve u redu?

ja vama ne mogu opisati taj osjećaj...uvijek se osjećam ko teret i napor nekome... i sad kad čujem da su gužve po rodilištima ja ne znam kako ću ja od srama tamo otić...u stilu... kad me pogledaju onak "joj evo još jedna hoće rodit... :rolleyes: "

baš mi je neugodno i baš me je sram. u petrovoj imam svog ginekologa ali se bojim da će na datum mog poroda apartman biti zauzet i zato se dvoumim jer bez apartmana ništa ne dolazi u obzir.

sveti duh je već ok jer je beba cijelo vrijeme s vama... a što ako nema slobodnih kreveta? mogu li ja ići doma odmah s bebom?

Death-of-Art
02.07.2009., 15:17
i da.....imaju li boce s kisikom na svetom duhu tamo u rađaoni?

larazg
02.07.2009., 15:18
i da.....imaju li boce s kisikom na svetom duhu tamo u rađaoni?

a jebote pa ne ideš u veterinarnicu.. naravno da imaju :) pa sveti duh je sređena bolnica

Death-of-Art
02.07.2009., 15:20
a jebote pa ne ideš u veterinarnicu.. naravno da imaju :) pa sveti duh je sređena bolnica

ma briga me..neka me porode na brzinu , daju mi da se malo nasnifam kisika s vremena na vrijeme i fno me odjebu doma... :rofl:

hany
02.07.2009., 16:31
a šta će ti kisik,(mislim da ćeš ga imati dovoljno bez obzira) dahćeš u svakom trudu ko pesek, suočavaš se sa trudom, i sve prođe , imaš kisika tako dosta, pošpricaš se svako malo s vodom, kišno je vrijeme, ima i klima, prozor može biti i otvoren pa sve do izgona da bude topla prostorija za bebu...

sve imaš , njima je to posao i ne gledaju oni to joj teret nam je ova ili nije...
meni je to isto nevjerojatno da rade na tako stresnom mjestu za takvu plaču, al te sestre znaju da će sve mama zaboraviti kad dobije svoje dijete, s tim idu unaprijed jer imaju svijest o tome unaprijed za razliku od prvo rodilja ...

nevjerojatno mi je to , ponavljam , kako uspiju odvojit emocije i razumski to sve fino odradit..kad sam bila u hodniku, oni u svojoj sobi ujutro pričaju o vremenu, o tome kak nije noćas imala krizu da bi joj se prispavalo, i slično skroz obične stvari, a ja u šoku mislim pa kak bi ti se na takvom mjestu moglo pomislit da li ti se spava ili ne, al to je normalan posao njima ko da rade u uredu...mislim pažljive su sestre i sve, al ja to ne bi tako mogla odvojit, neznam...moraš biti rođen za to...

daju ti glukoze i krv odmah na pregled, tako da te na odjel pošalju nafilanu sa svim kaj ti fali

death kad ti je termin?

larazg
02.07.2009., 16:33
Death.. tvoja astma jel ona ono kronična.. koliko često ti se javlja??? Da li koristiš pumpicu ili kako ju držiš pod kontrolom?

Death-of-Art
02.07.2009., 16:41
a šta će ti kisik,(mislim da ćeš ga imati dovoljno bez obzira) dahćeš u svakom trudu ko pesek, suočavaš se sa trudom, i sve prođe , imaš kisika tako dosta, pošpricaš se svako malo s vodom, kišno je vrijeme, ima i klima, prozor može biti i otvoren pa sve do izgona da bude topla prostorija za bebu...

sve imaš , njima je to posao i ne gledaju oni to joj teret nam je ova ili nije...
meni je to isto nevjerojatno da rade na tako stresnom mjestu za takvu plaču, al te sestre znaju da će sve mama zaboraviti kad dobije svoje dijete, s tim idu unaprijed jer imaju svijest o tome unaprijed za razliku od prvo rodilja ...

nevjerojatno mi je to , ponavljam , kako uspiju odvojit emocije i razumski to sve fino odradit..kad sam bila u hodniku, oni u svojoj sobi ujutro pričaju o vremenu, o tome kak nije noćas imala krizu da bi joj se prispavalo, i slično skroz obične stvari, a ja u šoku mislim pa kak bi ti se na takvom mjestu moglo pomislit da li ti se spava ili ne, al to je normalan posao njima ko da rade u uredu...mislim pažljive su sestre i sve, al ja to ne bi tako mogla odvojit, neznam...moraš biti rođen za to...

daju ti glukoze i krv odmah na pregled, tako da te na odjel pošalju nafilanu sa svim kaj ti fali

death kad ti je termin?

kisik mi je zbog paničnog napadaja i zbog astme. termin 21.7.

Death.. tvoja astma jel ona ono kronična.. koliko često ti se javlja??? Da li koristiš pumpicu ili kako ju držiš pod kontrolom?

izbjegavam pumpicu u trudnoći jer ventolin....koliko se sjećam sadrži kortikosteroide... ili nešto drugo što nije poželjno...

hany
02.07.2009., 16:59
da da kužim, al kažem, sve će to biti ok...ako dobro kužim misliš da bi se mogla počet gušit iz tih razloga? nemoj ništa brinut

Death-of-Art
02.07.2009., 17:18
da da kužim, al kažem, sve će to biti ok...ako dobro kužim misliš da bi se mogla počet gušit iz tih razloga? nemoj ništa brinut

ma niš me ne pitaj.imala sam ja već par paničnih u trudnoći to je grozna stvar, muž me drži, smiruje a ja padam na pod od grčenja i gušenja ma katastrofa.... jadno dijete mi se ne bi više micalo niti bi udarao čitav taj dan kad bih to doživjela, jadno moje malo... :(

a nedaj bože da mi se to na porodu dogodi. ma ne znam ništa sva sam u banani ne znam više gdje ću ni šta ću niti kako objasniti ikojem doktoru o čemu se radi... imam osjećaj da svi to doživljavaju ko sprdačinu i zabrijavaju da si ja to sama radim.
pobogu..zašto bih to radila svom djetetu i sebi???

tako me je mama prije par mjeseci izbacila iz takta s nekom pričom preko mobitela... i onda je brat vikao na nju da šta mi to sad ima govoriti dok sam trudna da nije normalna.
valjda je on jedan od rijetkih koji shvaća da imam problema a ne da se glupiram.

al kako ćeš ti to objasnit u rodilištu?

freya7
02.07.2009., 17:30
izbjegavam pumpicu u trudnoći jer ventolin....koliko se sjećam sadrži kortikosteroide... ili nešto drugo što nije poželjno...

ventolin ne sadrži kortikosteroid...
nije da je idealan za trudnoću....
a ako imaš kroničnu astmu zar ne bi stalno trebala koristiti neke lijekove??

snowbunny
02.07.2009., 20:11
Ja cu uskoro roditi u SD po treci put. Moram reci da sam bila na cuvanju druge trudnoce tamo 2 tjedna i posto sam rodila nedonoscad, ostali smo tamo jos mjesec dana. Nikakvih problema. Istina je da me hormoni nisu unistili, ali stvarno su svi bili (manje/vise) uredu.

Imam pitanje za novije rodilje.. :D... mene su rezali oba puta i oba puta sam bila u velikim bolovima i prakticno nepokretna nekih 10-ak dana poslije poroda :mad:. To me sada vise brine nego sam porod. Kakvih su sada sto se toga tice? Idu odmah po skare ili se to radi po "potrebi"?... Stvarno bi htjela to izbjeci ovaj put ako je ikako moguce...

lopticica
02.07.2009., 20:15
Mene su rezali jer su morali. Ovako je zapinjao kako kazu. :/

hany
02.07.2009., 20:50
death neznam šta da ti kažem, ja imam svog doktora i to mi puno znači, s tom idejom sam i startala cijelu trudnoću, tako da bi svima , a ne samo tebi to preporučila bilo gdje, bitno je , jer nikad neznaš gdje može nešto , nedaj Bože, zapeti...
i opet govorim u svoje ime, a naročito ako mi druga beba bude veća kao i prva, carski nastupa...to je to

svakom po njegovoj volji naravno, al tako je kod mene...

Leonee
03.07.2009., 06:58
Da pitam vas koje ste kod dr.matijevica.. Da li vam na redovnoj kontroli zadnji mjesec I prstice gura? Ili samo pogleda na uzv?
Navodno on izbjegava guranje prstica.. A meni je svaki put.. I nije bas bilo nesto ugodno :)

Ovaj put sam mislila kod dr.Ujevica.. Ne zato sto je Matijevic los, dapace,.. Samo ovo je vise kao neka veza..
Kakav je dr.Ujevic? Tko je bio kod njega?

Picek21
03.07.2009., 10:08
Leonee, ujevic je ok, simpa skroz, al ti bas nista ne kaze. radi samo uzv, i samo mu je bitno jel se beba mice. niti radi procjenu tezine, plodnu vodu cisto reda radi provjeri i gotova si s pregledom za minutu ako se on zaprica...:lol:
sto se tice pustanja doma, pustaju 3. dan od poroda, bez obzira jel guzva... jedino je problem u guzvi sto beba nije s vama, ako to bas zelite... al bar se stignete malo odmorit :mig:
a kod rezanja su malo popustili, sestra rodila u pon, kod izgona taman naiso blagaic, sa svojom poznatom: ''ajmo rezat'' al je babica rekla da se priceka malo i na kraju dobila samo 3 sava, bez rezanja... mislim da su je rezali, da bi puno gore prosla...

RazmaŽena
03.07.2009., 10:09
može li mi netko reći kojim danom je koji doktor u trudničkoj ambulanti, kakav je koji, koliko se unaprijed treba naručiti i na koji broj telefona????

lucifer25
03.07.2009., 10:27
Leonee, ujevic je ok, simpa skroz, al ti bas nista ne kaze. radi samo uzv, i samo mu je bitno jel se beba mice. niti radi procjenu tezine, plodnu vodu cisto reda radi provjeri i gotova si s pregledom za minutu ako se on zaprica...:lol:
sto se tice pustanja doma, pustaju 3. dan od poroda, bez obzira jel guzva... jedino je problem u guzvi sto beba nije s vama, ako to bas zelite... al bar se stignete malo odmorit :mig:
a kod rezanja su malo popustili, sestra rodila u pon, kod izgona taman naiso blagaic, sa svojom poznatom: ''ajmo rezat'' al je babica rekla da se priceka malo i na kraju dobila samo 3 sava, bez rezanja... mislim da su je rezali, da bi puno gore prosla...

Kolko znam za blagaića nije poznato baš "ajmo rezat", mene je na oba poroda spasio od rezanja, babica je bila ta koja je htjela rezat!

Picek21
03.07.2009., 10:59
a ja sam cula bas suprotno, a i sad je htio rezat, tak da stvarno ne znam... znam i da forsira prirodan porod (sto je super stvar), al ak se mucis 20 sati bez otvaranja na dripu, ja bi molila boga da ne dobijem njega... ugl, meni on vodio trudnocu i bio super, al sam rodila u ned pa nije bio dezuran, tak da stvarno ne znam kakav je na porodu... znam samo sto sam cula na patologiji i u predradaoni, tak da...

Death-of-Art
03.07.2009., 11:18
kolko sam ja skužila sobe imaju wc-e?...
a ima li neki wc na hodniku onako malo izoliran da se moš otić pokakit bez straha da će te netko ... čuti... :cerek:

maza1
03.07.2009., 11:52
kolko sam ja skužila sobe imaju wc-e?...
a ima li neki wc na hodniku onako malo izoliran da se moš otić pokakit bez straha da će te netko ... čuti... :cerek:

svi su wc-i uz sobe, ali kak bebe plaču stalno niš se ne čuje. a i sumnjam da ćeš kakati. rodila na carski i išla kakati tek 5 dan. a kod prirodnog ideš 3 dan doma. pitaju da li si kakala a ako nisi svejedno puste doma uz napomenu da se vratiš ak ne kakaš par dana,
daju purisan tabletu koju otopiš u vodu, meni niš nije pomoglo, muž kupio dulcolax čepići ay ja obavila prije nego ih donio.

Death-of-Art
03.07.2009., 11:54
svi su wc-i uz sobe, ali kak bebe plaču stalno niš se ne čuje. a i sumnjam da ćeš kakati. rodila na carski i išla kakati tek 5 dan. a kod prirodnog ideš 3 dan doma. pitaju da li si kakala a ako nisi svejedno puste doma uz napomenu da se vratiš ak ne kakaš par dana,
daju purisan tabletu koju otopiš u vodu, meni niš nije pomoglo, muž kupio dulcolax čepići ay ja obavila prije nego ih donio.
a dobro...al recimo ak budem kakala i prdnem... i kaj ako cimerice to čuju?

maza1
03.07.2009., 12:02
a dobro...al recimo ak budem kakala i prdnem... i kaj ako cimerice to čuju?

ma daj svi prde. a velim ti niš se ne čuje bebe se deru ko lude. prdila sam 3 dana dok se nisam pokakala baš me briga

RazmaŽena
03.07.2009., 12:24
može li mi netko reći kojim danom je koji doktor u trudničkoj ambulanti, kakav je koji, koliko se unaprijed treba naručiti i na koji broj telefona????

ja sam si kupila dulcolax čepiće
mislim kako ću ja nakon poroda izgubiti svaki osjećaj srana i da će me biti briga gdje ću i kako kakiti :ne zna:

Death-of-Art
03.07.2009., 12:31

ja sam si kupila dulcolax čepiće
mislim kako ću ja nakon poroda izgubiti svaki osjećaj srana i da će me biti briga gdje ću i kako kakiti :ne zna:

ne znam ni ja broj.
dajte jel itko čuje razmaženu??????? morala bih se i ja naručit ako bog da :rofl:

eh da... kakanje... ja se sjećam kad sam tek počela s ovim svojim dragim živjeti... a mamin je savjet bio:"nemoj prditi pred njim.tvoj otac nikad nije prdio u stanu. uvijek bi otišao na balkon."
i ja jadna sva prestrašena...počeli mi živjeti zajedno...pa kako ću prdit kako ću srat...ajme meni apokalipsa!!!...
i nije prošlo par dana već sam kenjala dok su vrata wc-a bila otvorena a dragi se prošetkavao okolo i pitao:"jel kakaš? bravo!" :rofl:

tak da se nadam da ne bum ni na svetom duhu ... sramežljiva guza... :rofl:

ema1
03.07.2009., 12:37
Doa - dali zbog tih napadaja postoji indikacija za dogovoreni carski (naravno, ukoliko želiš)?
Meni to ( totalno neupućena), stoji kao stavka koja nije zanemariva. Ako misliš da će tako proći manje traumatično---

ema1
03.07.2009., 12:39
Meni je moja kolegica dala sasvim dobar savjet oko kakanja :D
Draga Ema - vježbaj kakanje bez naprezanja :rofl:
(opet ja po ovom pdf-u :rolleyes:)

hany
03.07.2009., 21:05

potpuno si u pravu!!!! :cerek:

nakon što sam s ručnikom među nogama, polugola bila cijelo vrijeme u rađaoni i predrađaoni, ničeg me više nije bilo sram...a dole na odjelu kad dođe vizita, pa sve redom skidaju gaće i dižu spavačice ...nema srama ni da hoćeš :cerek:

wc je malo odvojen od sobe...

madmamma
03.07.2009., 21:22
a doktori? samo slušam komentare za habeka , hafnera ...

kakva su vam iskustva s ostalima? kakvi su vam ujević, kerner, matijević (ako se tako zove)...[/QUOTE]
Ja sam prije 7 mjeseci na sv. duhu rodila curicu. Trudnoću mi je vodio dr. blagaić i svakome bi ga preporučila. Bio je genijalan. Njemu me je preporučila doktorica koju spominjete ivana erceg ivkošić. Prekrasna žena - svaka pohvala:top: drago mi je da će dobiti još jedno dijete.
Tikvica je možda simpatična ali je meni napravila veliko sranje. Na jednom rutinskom pregledu, pripremajući se za svoju svadbu i tračajući sa prijateljicom, dok je mene uvz pregledavala odlučila je da je moje dijete premaleno i poslala me na patologiju trudnoće. Toliko sam se uplašila da uopče nisam skužila da je krivo izračunala moju trudnoću i primijenila kriva mjerenja. Sljedeći doktor je odmah skužio međutim u papirima mi je ostalo patologija trudnoće. TRI MJESECA SA DVA PUTA TJEDNO MORALA IĆI NA UZV I MJERENJE NA SV. DUH. Rodila sam curicu 3300 g i 52 cm. Glupača:bonk:

Death-of-Art
03.07.2009., 21:24
Doa - dali zbog tih napadaja postoji indikacija za dogovoreni carski (naravno, ukoliko želiš)?
Meni to ( totalno neupućena), stoji kao stavka koja nije zanemariva. Ako misliš da će tako proći manje traumatično---

sumnjam da je to indikacija za carski. ne znam. budem se raspitala ali ja bi radije prirodni porod.

inače...na sveti duh... furam svu svoju opremu za bebu? pelene, prašak za pupak, rukavice i to sve...?
koliko pelena da uzmem? cijeli paket? :misli:

lucifer25
03.07.2009., 21:32
ako rodiš vaginalno tj. ako ostaješ 3 dana 10 -15 pelena uvrh glave, sa tim da sam ja još i cimericama posuđivala! Vlažne maramice su ti bitne!

Death-of-Art
03.07.2009., 21:49
ako rodiš vaginalno tj. ako ostaješ 3 dana 10 -15 pelena uvrh glave, sa tim da sam ja još i cimericama posuđivala! Vlažne maramice su ti bitne!

da uzmem pampers sensitive vlažne maramice? neće mu kožu nadražiti?

lucifer25
03.07.2009., 21:56
da uzmem pampers sensitive vlažne maramice? neće mu kožu nadražiti?

svejedno je. ja ti osobno preporučam niveine proizvode.

Johnonsove proizvode ne preporučam jer sam zbog njih završila kod dermatologa, toliko ih reklamiraju, a privatni dermatolozi trljaju ruke od posla!

Ciklama
04.07.2009., 01:31

Ovo sa maramicama me zbunjuje...nama patronažna rekla nek se mi prvo probamo brisati s njima pa nek onda odlučimo hoćemo li bebu jer navodno nijedne nisu alchocol free i sve peku bebice...preporučila bebi ulje i pamučnu vatu umjesto njih , i naravno običnu vodu i gazu....:ne zna:

Ciklama
04.07.2009., 01:36

Ne znam kad je koji na rasporedu, al znam da kad se narucujes te prvo sestra pita gdje stanujes...i trebala bi se ti naruciti sto prije :mig: da ti ne rade probleme a i imaju veliku guzvu. A broj ima na stranicama Sv. Duha.

Leonee
04.07.2009., 07:43
Srijedom je dr.Matijevic (:top:). Mislim I dr.Ujevic.. Nisam za njega ziher..

lucifer25
04.07.2009., 08:55
Ovo sa maramicama me zbunjuje...nama patronažna rekla nek se mi prvo probamo brisati s njima pa nek onda odlučimo hoćemo li bebu jer navodno nijedne nisu alchocol free i sve peku bebice...preporučila bebi ulje i pamučnu vatu umjesto njih , i naravno običnu vodu i gazu....:ne zna:

Da, doma prvih mjesec dana sa vaticom i vodom, al u bolnici ti trebaju maramice, pa i sestre kad ti dođu motat bebicu, traže te maramice! Di ćeš ti nabavit prokuhanu vodu...? A vlažne maramice ti uvijek trebaju, pa kad negdi ideš, opet od kud ti voda?

Death-of-Art
04.07.2009., 08:57
Da, doma prvih mjesec dana sa vaticom i vodom, al u bolnici ti trebaju maramice, pa i sestre kad ti dođu motat bebicu, traže te maramice! Di ćeš ti nabavit prokuhanu vodu...? A vlažne maramice ti uvijek trebaju, pa kad negdi ideš, opet od kud ti voda?

da, istina. ni meni ne pada na pamet nikakva druga solucija u rodilištu osim vlažnih maramica.

nego, zašto ti je nick lucifer? :misli: :lol:

lucifer25
04.07.2009., 09:01
neznam, to mi je prvo palo na pamet (a bilo slobodno), a i valjda kak iz milja zovem kćer! Zašto?

hany
04.07.2009., 09:29
ja fakat neznam kako bi praktičnije prala osim sa ovim krpicama koje ima u apotekama http://images.baby-center.si/07/0018/0001/imgArticle_164687.jpg (veličine su ko vlažne maramice) namočenim u malo vode :ne zna:

Death-of-Art
04.07.2009., 09:33
@lucifer-ma fora mi je nick. :)

@hany-aha.... pa kužim... možeš mu Janom prati guzu, kaj ne?
pa u rodilištu imaš bocu Jane i natopiš te maramice njome i super. kaj ne?

lucifer25
04.07.2009., 09:40

ne treba komplicirati di netreba! Ništa se neće desiti ako maramicama obrišete guzu! Nećete biti praktično janom prati guzu u bolnici, vidjet ćete i same!

lucifer25
04.07.2009., 09:42
ja sam curki brisala guzu vodom i vaticom, a sinu od prvog dana maramicama (rodila prije 2 mjeseca) i ništa se nije desilo, ni osip ni ništa drugo, stavim kremicu poslije i to je to!

RazmaŽena
04.07.2009., 09:46
Srijedom je dr.Matijevic (:top:). Mislim I dr.Ujevic.. Nisam za njega ziher..

znači ti si njima zadovoljna?
jel dovoljno da se naručujem tjedan dana unaprijed, ako pripadam sv duhu po prebivalištu i ako se naručujem za pregled u 38 tjednu?

Leonee
04.07.2009., 10:19
Mislim da sam se ja narucivala 2 tjedna prije.. Sve ovisi o guzvi.
Prvi puta se naruci dosta prije, a poslije kako ces dolaziti tamo, tako odmah dogovoris sa sestrom za slijedeci put.

Dr. (Tj.docent) Matijevic je super. Topla preporuka..
Kod dr.Ujevica cu ici ovaj put I to samo radi neke spage.. Inace bi ponovo kod dr.Matijevica :)

Mi smo se prva 2-3mj cistili sa mokrim maramicama I vaticom I vodom.
Sada cu samo mokrim maramicama.. Bezveze sam se zezala prosli put toliko s tim..
I kakve su to gluposti o prokuhanoj vodi, jani I sl.. :rolleyes: pa ne dajes mu tu vodu da pije, vec mu brises guzicu od govana!..

RazmaŽena
04.07.2009., 10:28
stvar je u tome što je sada prekasno da se naručim 2 tjedna prije, jer sam već idući tjedan 37 tjedan...

Leonee
04.07.2009., 11:25
Probaj se naruciti sada.. Ako zelis kod dr.matijevica, slazi da si vec bila kod njega ;)

hany
04.07.2009., 20:40

iskreno u rodilištu su ga presvlačili tri puta (možda i više) i ja ga tamo ni nisam presvlačila nego sam samo dala vlažne maramice svaki put...

doma sam ga s ovim baby soft krpicama, a danas ga najčešće s vlažnim maramicama, najobičnijim iz dm-a i pavlovićeva krema uvijek

evo mog popisa za sv.duh pregledanog prethodno od patronažne..a i ostale stvari usput-higijena i to

(POPIS KOZM. I HIG.STVARI ZA MAMU I BEBU općenito za kupiti bez robice:

-gaze za brisanje sline (40x40-20-ak, 20x40-20-ak), tetra pelene 20-30 kom, švedske pelene 5 kom, jednokratne pelene (piše na popisu sa tečaja 4 (2 po patronažnoj) platnene pamučne pelene za bolnicu i 1 pelena Pampers)-patronažna kaže Babylove, prašak za veš-DREFT, lanolinska mast-pavlovićeva krema, dječje ulje, prirodno, bebi sapun.. ili najbolje prati samo vodom sa malo masl.ulja?, češalj-četkica za kosu, škarice sa tupim vrhom, vlažne maramice …one za bebu: ne za doma, nego kad ideš negdje, dude, vata, ručnik i 2 trljačice za kupanje

-izdajalica..običan toplomjer…nepropusna plahta… čepići za sniženje temperature (lupocet ili plicet)… termometar za vodu…bebi štapići..

-silikonska žličica-za D vitamin..sisaljka za nos-NUK- pumpica za odčepljivanje nosa da može disati…kapaljka- ako je nos začepljen kupiti korjen bijelog sljeza i 1 žličicu staviti u 1 dcl vode da stoji 2 h .Poslije malo zagrijati i nakapati u nosić

njega pupka: sterilne komprese 2x10 kom,alkohol, bivacin prašak, mrežica za pupak

za mamu: higijenski ulošci (vir 80), jastučići za grudnjak, toaletni pribor, grudnjaci za dojenje, jednokr.gaćice, pumpica za vodu koju koristite u rađaoni (uz limun) kao i melem za suha usta, eventualno steznik i tablete, vlažne maramice za lice i intimu, maramice za dezinfekciju, mast za bradavice, 2 papuče (jedne papuče-japanke za tuširanje, druge obične))

Ponijeti u rodilište:

-medicinsku dokumentaciju, toaletni papir, papirnate maramice, vlazne maramice za lice, za intimnu njegu sebe i bebe, maramice za dezinfekciju, pavlovićeva krema, nekoliko pelena (sa tečaja: 4 platnene pelene i 1 Pampers), mast za bradavice, cesalj, mali i veliki rucnik, spavacicu-nisam koristila svoju, cetkica i pasta za zube, gel za tusiranje, obicne uloske, ulosci ( VIR 80 )-milijon, gace za jednokratnu upotrebu-milijon, grudnjak za dojenje, pumpica, kucni ogrtac, carape, jednokratni jastucici za dojenje (10kom), sapun, deo, nesto sitne gotovine, vrecica za spremanje prljavog rublja , punjac za mobitel negaziranu vodu, fotoaparat, gumica za kosu, gumene natikace za tusiranje, labello, carape, mobitel, nešto za jesti, tablete, steznik-isto kupila u hospitaliji tek doma nosila, pumpica za vodu –termalna voda u spreju-špricalica za rađaonu za osvježiti se, ima u apotekama, pl.čaše, izdajalica, male rukavice za bebu,

-ako beba ima problema u podr.genitalija-pavlovićeva krema sa peruanskim balzamom..

Picek21
04.07.2009., 22:59
ujevic je srijedom... i petkom je super doktorica (ona na m), za nju sam cula samo dobre stvari ( u usporedbi s ujevicem).
sto se tice kakanja, bas nista se ne cuje u sobe, prvo su vrata od sobe, pa vrata od wc-a, tak da stvarno nije bed... a ja sam kakila vec drugo jutro :) rodila u 8 navecer, a bila na wc-u u 10 ujutro... al ja imam takvu probavu, idem 15.puta dnevno na wc, pa to nije cudno...
a za trudnicku su meni rekli min 14 dana prije... a sad im je stvarno guzva, opasno plodan mjesec :)

Leonee
05.07.2009., 11:14
ujevic je srijedom... i petkom je super doktorica (ona na m), za nju sam cula samo dobre stvari ( u usporedbi s ujevicem).

a sto si cula za ujevica?

Picek21
05.07.2009., 12:08
ma nista lose, al jako kratko traje pregled i ne kaze bas puno... simpa je on skroz al nekako tajanstven... samo mu je vazno da se beba mice i to je to...

RazmaŽena
06.07.2009., 12:38
Ne znam je li to nešto novo, ali danas su mi rekli da narudžbe primaju na telefon između 12 i 13 h i naravno odmah pitaju za prebivalište!

tko radi četvrtkom? postoji li neki dr dujić? možda je zapravo rekla ujević...:ne zna:

Death-of-Art
06.07.2009., 12:45
Ne znam je li to nešto novo, ali danas su mi rekli da narudžbe primaju na telefon između 12 i 13 h i naravno odmah pitaju za prebivalište!

tko radi četvrtkom? postoji li neki dr dujić? možda je zapravo rekla ujević...:ne zna:

i jesi ih opet nazvala? kad su te naručili? u četvrtak?

RazmaŽena
06.07.2009., 12:49
jesam. u idući četvrtak u 9. morala sam napomenuti da sam tada već 38 tjedan i prvo što me je pitala bilo je: gdje živiš...
oćeš ti zvati?

Death-of-Art
06.07.2009., 12:55
jesam. u idući četvrtak u 9. morala sam napomenuti da sam tada već 38 tjedan i prvo što me je pitala bilo je: gdje živiš...
oćeš ti zvati?

zvat ću onda sutra, prošlo je 13h... dobro da si mi rekla da poklapa slušalicu da se mogu unaprijed pripremiti :rofl:

RazmaŽena
06.07.2009., 12:58
zvat ću onda sutra, prošlo je 13h... dobro da si mi rekla da poklapa slušalicu da se mogu unaprijed pripremiti :rofl:
a ne, sada se javila neka druga, malo je zbunjena i čini se ok :mig:

tiki81
06.07.2009., 13:24

pa jel te tvoj gin poslao na pregled u bolnicu...

meni je iskreno žao što sam išla jer je to mučenje ...

čekaš dugo pa te dolje gledaju neugodno je...

to je samo da se bolnica ogradi kao da ima svoje mišljenje a ako ti ne radi uzv

to mi je onda fakat bezveze...

lucifer25
06.07.2009., 13:25

radi ti doktor vladimir dukić gore, a dal ima ambulantu neznam, trebaš provjerit!

Death-of-Art
06.07.2009., 14:08
pa jel te tvoj gin poslao na pregled u bolnicu...

meni je iskreno žao što sam išla jer je to mučenje ...

čekaš dugo pa te dolje gledaju neugodno je...

to je samo da se bolnica ogradi kao da ima svoje mišljenje a ako ti ne radi uzv

to mi je onda fakat bezveze...
nije me nitko poslao :rofl:
nego...moram napravit barem jedan pregled ako ću rodit tamo kaj ne?
po adresi prebivališta spadam na sv duh.

tiki81
06.07.2009., 14:32
nije me nitko poslao :rofl:
nego...moram napravit barem jedan pregled ako ću rodit tamo kaj ne?
po adresi prebivališta spadam na sv duh.

pa trebalo bi ali ti nitko neće ništa reći kad dođeš roditi...

kažem ti to jer je fakat mučenje za nas koje smo pri kraju ja nikad

nisam imala problema sa tlakom jedino kad sam bila na pregledu

pokazao mi se niski tlak...

koma je ovo naše zdravstvo:flop:

RazmaŽena
07.07.2009., 18:15
Ne znam je li sad već kasno, ali evo sa službene stranice bolnice :
Trudnička ambulanta
radno vrijeme:
ponedjeljak-četvrtak od 08.00 do 20.00 sati
petkom od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712196 (od 12.00 do 13.00 sati).

Death-of-Art
08.07.2009., 07:22
a ima li iti jedno rodilište di gužva nije??? :(:(:(
razmažena..kaj je to bilo s frendicom koja je tam rodila?
kolko ih je u sobi bilo? a di su djecu stavili tu noć?

jel zna netko koji su mi uvjeti na svetom duhu da isti dan idem doma s djetetom? pretpostavljam da je najbitniji taj pregled pedijatra i da ja mogu stajat na nogama i to je to, kaj ne?

moranam
08.07.2009., 09:00

jel zna netko koji su mi uvjeti na svetom duhu da isti dan idem doma s djetetom? pretpostavljam da je najbitniji taj pregled pedijatra i da ja mogu stajat na nogama i to je to, kaj ne?

death, sumnjam da će te netko pustiti doma baš isti dan....možda za dva dana kao Lotus, ali oni trebaju malo pratiti i dijete u slučaju žutice i ostalih mogućih komplikacija....sumnjam da ćeš baš isti dan moći ići kući...

Death-of-Art
08.07.2009., 09:19
death, sumnjam da će te netko pustiti doma baš isti dan....možda za dva dana kao Lotus, ali oni trebaju malo pratiti i dijete u slučaju žutice i ostalih mogućih komplikacija....sumnjam da ćeš baš isti dan moći ići kući...

pa kaj ak ću na hodniku spavat???
onda sam sigurnija doma bože mili nego na hodniku bolnice.

moranam
08.07.2009., 09:22
pa kaj ak ću na hodniku spavat???
onda sam sigurnija doma bože mili nego na hodniku bolnice.

a ne znam, ali nekak mi se čini sumanutim da idete isti dan doma....velim, možda ne tzoliko zbog tebe (iako i to), koliko zbog bebice...

mandy
08.07.2009., 09:46
susjeda oja inače živi u Njemačkoj i radi kao sestra kod ginekologa kaže da su kod njih najnormalniji ambulantni porodi, nakon poroda tamo se ostaje 4 sata i onda rodilja i beba mogu doma..patronažna ili babica (zaboravila sam) dolazi još par dana da vidi jel sve u redu sa bebom...

jel se može kod nas u rodilištu tražit otpust (i mene i bebe) ranije sa potpisivanjem da idem na vlastitu odgovornost?

Death-of-Art
08.07.2009., 10:35
susjeda oja inače živi u Njemačkoj i radi kao sestra kod ginekologa kaže da su kod njih najnormalniji ambulantni porodi, nakon poroda tamo se ostaje 4 sata i onda rodilja i beba mogu doma..patronažna ili babica (zaboravila sam) dolazi još par dana da vidi jel sve u redu sa bebom...

jel se može kod nas u rodilištu tražit otpust (i mene i bebe) ranije sa potpisivanjem da idem na vlastitu odgovornost?

a to se i ja non stop raspitujem al nitko mi nikad nije dao konkretan odgovor. :ne zna:

čitala sam na rodi da su neke žene tako napravile.
a sad..najbolje bi bilo pitati ginekologa koji radi u bolnici ili šefa odjela...

RazmaŽena
08.07.2009., 10:59
Može mi li netko hitno reći kako ide naručivanje za uzv na sv duhu??? naručuje li se posebno za pregled,a posebno za uzv?

edit: saznala sam, naručuje se posebno na br:01/3712247 i gužva je, sad naručuju za kolovoz...

RazmaŽena
08.07.2009., 15:22

mislim da u petrovoj nije tolika gužva :D:mig:

ne znam detalje, to mi je poznanica, samo znam da prvu noć, odmah nakon poroda ,beba nije bila s njom, jer je bila gužva, pa nisu imali onaj krevetić za bebu :ne zna:
muž joj je jako bio zadovoljan s babicom i dr na porodu kojem je i sam prisustvovao. i znam da je nakon poroda još neko vrijeme bio s njom, a bebu su joj odmah stavili i na prsa, iako na kratko, jer je išla na pregled pedijatru

Ciklama
08.07.2009., 18:49
Ja danas bila na Sv.Duhu na pregledu....gužva je totalna i stvarno su prebukirani em u ambulanti, em guzva za uzv. Na uzv znam samo (jer danas bilo slučajeva) da ideš odmah ako te doktor hitno pošalje, inače se naručuje normalnom procedurom posebno.

Picek21
09.07.2009., 09:56
tesko da ce pustit isti dan doma, a i mislim da bolje da su mama i beba neko vrijeme u bolnici, cisto ako dode (ne daj boze) do komplikacija, da se stigne odmah reagirat... a ako nema mjesta na babinjacama,smjestaju na druge odjele (ili u najgorem slucaju u predradaonu ak ima mjesta), ne spava se na hodnicima :mig:

Death-of-Art
09.07.2009., 15:53
a kak na svetom duhu funkcionira ako rodiš navečer?
jel onda čekaš do jutra da dođe pedijatar da pregleda dijete ili imaju nekog dežurnog tamo koji ga odmah pregleda? :misli:

m@m@
09.07.2009., 16:22
a kak na svetom duhu funkcionira ako rodiš navečer?
jel onda čekaš do jutra da dođe pedijatar da pregleda dijete ili imaju nekog dežurnog tamo koji ga odmah pregleda? :misli:

ja sam rodila navečer.....pregledaju dijete..al ne znam tko.pa valjda pedijatar hm?! tko drugi.nemam pojma.viš koje pitanje:)

kod mene je ovako bilo - - ja rodila, kraj mene u boksu ju izvagali, izmjerili....dali je meni na prsa....bili tako skupa 2 sata....onda je odveli na pregled....i za par sati opet donijeli u sobu.

Death-of-Art
09.07.2009., 16:25
ja sam rodila navečer.....pregledaju dijete..al ne znam tko.pa valjda pedijatar hm?! tko drugi.nemam pojma.viš koje pitanje:)

kod mene je ovako bilo - - ja rodila, kraj mene u boksu ju izvagali, izmjerili....dali je meni na prsa....bili tako skupa 2 sata....onda je odveli na pregled....i za par sati opet donijeli u sobu.

2 sata ste bili skupa????? ma daj me ne zezaaaj? pa zar je to moguće? :)

ma kad je to bilo? nedavno ili ?

Death-of-Art
09.07.2009., 16:39
al ja imam neki dobar predosjećaj u vezi svetog duha ne znam zašto al baš se ne osjećam tamo toliko ugroženo koliko u petrovoj.

možda sam luda ili bokte pitaj šta... al da me ubiješ ne mogu ja u petrovu, pa ja plačem tamo ko budala čim uđem u tu bolnicu... ma to iz zidova pršti neka negativna energija. ja sam hipersenzibilna pa ju osjećam... :rofl: ....
ma ja sam prorok. u tom je stvar :rofl::rofl::rofl:

a mislim da je bitno da ideš roditi tamo di se osjećaš sigurnije.
jer ne vidim na koji bi se način uopće mogla poroditi ako si u nekom je**** strahu i napetosti ko ja naprimjer kad uđem u petrovu... :misli:

ma sveti duh mi je suđen čini mi se.
svi putevi su vodili na sveti duh, a ja sam uporno ganjala petrovu.
u petrovoj su me svaki put odjebali na šalteru, a na svetom duhu su me odmah naručili... i još mi je teta kad sam se naručivala rekla "a zlato onda idući tjedan..." rekla mi je "zlato" ...
:cerek:

m@m@
09.07.2009., 17:23
2 sata ste bili skupa????? ma daj me ne zezaaaj? pa zar je to moguće? :)

ma kad je to bilo? nedavno ili ?

stvarno. . . bilo je super:cerek::cerek::cerek: i cijelo to vrijeme je mm mogao biti sa nama.
a ima već godina i pol kako sam rodila:mig:

m@m@
09.07.2009., 17:26
jer ne vidim na koji bi se način uopće mogla poroditi ako si u nekom je**** strahu i napetosti ko ja naprimjer kad uđem u petrovu... :misli:

i još mi je teta kad sam se naručivala rekla "a zlato onda idući tjedan..." rekla mi je "zlato" ...
:cerek:

ovo boldano potpisujem..time se i ja vodim...istina, nisam znala kaj me tamo čeka, ali sam prije poroda puno puta bila na pregledau.....upoznala neke doktore..bolnicu.ono stekla uvid kako to sve tamo izgleda pa sam bila mirnija.

najviše bi voljela i drugo dijete tamo roditi baš zato što sam već jednom kroz tu bolnicu prošla.....osjećam se dobro pri pomisli da bi i drugo tamo rodila...ali budući da mi je daleko....( nisam iz zg) ne znam jel bi stigla hehe jer ipak drugi porod ide brže kažu svi:mig::mig:

al otom potom...kad dođe vrijeme za to....vidjet ćemo:cerek:

ovo za "zlato" je baš slatko.i ja padam na to:)

m@rty
10.07.2009., 09:01
cure, kak funkcionira presvlačenje pelena na sv. duhu u roomingu kad su bebe s vama cijelo vrijeme???

freya7
10.07.2009., 09:09
al ja imam neki dobar predosjećaj u vezi svetog duha ne znam zašto al baš se ne osjećam tamo toliko ugroženo koliko u petrovoj.

ili merkuru :lol:

ponavljam ili merkuru:lol:

hany
10.07.2009., 09:26
pelene oni presvlače tri puta, bar koliko ja znam, a možda i više kad je kod njih na kupanju i sl.

da, beba je kod vas nakon poroda, odnosno meni je bruno bio na meni (tražila sam i da odrežu pupčanu vrpcu dok odpulsira da sve hranjive tvari odu u bebu...i to u zadnja dva truda se sjetila tražit ih :cerek:) cca 40 minuta, prvu su ga odmah stavili dok vrpc a odpulsira ,za par minuta ga vagnuli kraj mene i sve i onda na mene 40 minuta,i onda smo se još slikali s njim itd. znači minimalno sat vremena...

to je kao kontakt koža na kožu koji je jako bitan i ja mislim jedan od uvjeta koji se mora poštivati pri statusu prijetelj djece koji oni imaju...

tako je otvorenih okica s obje šakice u ustima, mokar , bez mirisa, i ega, čist čist ležao na meni,ne smežuran, prava prava bebica....
ajme što sam mu se natepala :cerek:...

m@rty
10.07.2009., 09:32
samo tri pelene presvlače dnevno? a kaj sa ostalima, ubiti zanima me jel to mamesame rade u sobi ili???

m@m@
10.07.2009., 10:52
samo tri pelene presvlače dnevno? a kaj sa ostalima, ubiti zanima me jel to mamesame rade u sobi ili???

da.... u sobi na krevetu svom presvučeš bebu ako želiš sama.
ne moraš ako nećeš ali možeš......:mig:

pa mislim da je tri pelene dovoljno....? hm..
tako male bebe tek rođene ni ne piške puno a ni ne kakaju.moja je tamo pokakala samo mekonij, a pravo kakanje je bilo tek 5-6 dana kasnije.....

Picek21
10.07.2009., 11:45
ja sam isto s bebom bila sat vremena u boxu, a sto se tice presvlacenja, ja sam svoju 2. dan presvlacila valjda 4 puta za redom (presvucem, osjetim smrdi, popiskila se, odmotam ju jedva iz te kukuljice od pelena i jastuka, presvucem, zamotam, pokaka se... i tak jedno sat vremena pa je valjda gospodicna nakon toga sve izbacila i bila mirna do doma :) ) i ipak je uspjela doc doma s osipom ( i to poprilicnim), tak da ovisi o bebi...

marpet
13.07.2009., 10:03
Drage mame i buduće mame,

ja sam jedna buduća mama, uskoro u 31-om tjednu. Još uvijek se nisam odlučila da li će bebica biti sa mnom u sobi ili ne. Strah me da se nećemo snaći u svemu tome novome za nas. Da li sestre hoće uskočit ako vide da vam ne ide, ako ima problema? Da ne zaboravim pitati, da li se na Sv. Duhu inzistira na njihovim spavaćicama ili mame mogu imati svoje?

m@m@
13.07.2009., 11:29
Da ne zaboravim pitati, da li se na Sv. Duhu inzistira na njihovim spavaćicama ili mame mogu imati svoje?

možeš imati svoju.... :cerek: bar je tako bilo kad sam ja rodila 2007. . . .ma sigurno je i sada tako....:cerek:

Leonee
13.07.2009., 12:16
Marpet, ako zelis roditi na sv.duhu, beba je stalno s tobom.
Sestre uskoce u smislu ako ti treba nesto pomoci, pokazati I u principu ne drze bebe kod sebe.
Ja sam jednom zatrazila da ga uzmu I nahrane jer meni jos mlijeko nije doslo, a on je jadan glaaadaaan.. I uzele su ga na par sati. Kasnije je dobio zuticu pa su ga uzimale na suncanje po par sati, tako da sam se uspjela odmoriti, spavati.
Spavacice mozes imati svoje. Ja sam ponjela, no obukla samo jednu prije posjeta (zapravo, pidjamu), inace sam bila u njihovima. Zao mi je bilo svoje mazati :zubo:

A sto se tice prematanja. Jednom sa ga probala premotati I to je bilo ocajno :brukica: :D.. Nije bio dobio osip pa mu je valjda bilo dovoljno njihovo 3xdnevno presvlacenje.

skarambela
16.07.2009., 16:20
Bok cure!
Da li netko ima iskustva sa dr.Jakovčićem sa SD?
Bila sam kod njega prvi put na pregled prije 2 dana,a termin mi je za tri tjedna.
Al prije termina idem još jednom kod njega na pregled.
Hvala unaprijed na odgovorima.

Death-of-Art
16.07.2009., 20:44
Bok cure!
Da li netko ima iskustva sa dr.Jakovčićem sa SD?
Bila sam kod njega prvi put na pregled prije 2 dana,a termin mi je za tri tjedna.
Al prije termina idem još jednom kod njega na pregled.
Hvala unaprijed na odgovorima.

pa ako si bila na pregledu onda i ti imaš iskustvo :misli: :rofl:

ja sam kod njega bila.
činio mi se u početku nekako ... hm...mislila sam da će biti zločest :rofl:
ali je zbilja jako fin čovjek. i otvoren je za komunikaciju.

mene je na pregledu boljelo pa sam se malo meškoljila a on mi je samo lijepo rekao:
"a mora malo boljeti ako želimo dobro provjeriti stanje dolje."

i uz to mi se čini nekako jako pedantan i uredan.
onako, nije traljav i ne radi posao preko k**** nego imam osjećaj da je baš predan svom poslu.

kakvo je tvoje iskustvo?

Death-of-Art
16.07.2009., 20:49
eh, da. moje iskustvo sa svetog duha.
sjećate se kako sam rekla da imam dobar predosjećaj u vezi svetog duha.
e, pa čini se da sam bila u pravu :rofl:

u ambulanti jest bila gužva ali meni je bila tak nekak tamo opuštena atmosfera.
ma fenomenalno. ko u dječjem vrtiću. :rofl:
trudnice se guzaju, sestre se zajebavaju.
baš je bilo slatko i nije bio neki bed čekati par sati za ctg.

pa ovo je mila majka za razliku od petrove i zajčeve.
jooooooooooooooj :cerek:

al vidjet ćemo kak će bit na porodu.

a ona sestra s kratkom kosom je luda :rofl::rofl::rofl:
ja sam ju samo slušala i smijala se :lol:

skarambela
16.07.2009., 20:52
pa ako si bila na pregledu onda i ti imaš iskustvo :misli: :rofl:
.....
i uz to mi se čini nekako jako pedantan i uredan.
onako, nije traljav i ne radi posao preko k**** nego imam osjećaj da je baš predan svom poslu.

kakvo je tvoje iskustvo?

Meni je bio ok.:)Ljubazan.Nije previše pričao.Pitao ona uobičajena pitanja (krvna grupa,težina,bolesti u obitelji...ukratko anamnezu).Nije me ništa boljelo.Palpatorno je rekao da sve štima (cerviks mekan) i da se vidimo za dva tjedna na pregledu i ultrazvuku.Tada ću već biti pred porodom (nadam se)tj.u 39.-om tjednu pa... Rekao je da ne bi u međuvremenu trebala imati nikakvih problema.
Mislila sam da će se zderati na mene jer sam u trudnoći do sada dobila samo 6kg.Nije da ne jedem,ali...nikako da se primi. :ne zna:
Vidjet ću kakav će biti na drugom pregledu.

skarambela
16.07.2009., 20:55
a ona sestra s kratkom kosom je luda :rofl::rofl::rofl:
ja sam ju samo slušala i smijala se :lol:

Misliš na onu tamno crvenokosu?Mislim da se zove Mira.
Žena je tako glasna e.Čuje ju se do hitnog prijema. :lol:
Ta zabavlja svih sa svojim komentarima. :lol:
Kad ti je termin?

Death-of-Art
16.07.2009., 21:56
Misliš na onu tamno crvenokosu?Mislim da se zove Mira.
Žena je tako glasna e.Čuje ju se do hitnog prijema. :lol:
Ta zabavlja svih sa svojim komentarima. :lol:
Kad ti je termin?

21.7 :cerek:

m@m@
17.07.2009., 14:42
torba svuda ide s tobom....u predrađaoni ti je kraj kreveta, i u rađaoni također. sestra ti ju nosi za tobom ..a ti ko grofica samo se prešetavaš....iz sobe u sobu.....
kao ne preporuča se jesti i piti, ALI ja sam 12 sati ležala tamo..taj dan niš jela nisam....pa sam morala gricnut čokolade malo da se ne skljokam.

želim ti da imaš super porod i da ti na sv.duhu bude super, i da ti svi budu super...babice..doktori i sve.. :cerek:
eto malo off , neće me bit dugo na forumu jer ode na more pa sad koristim priliku da ti to napišem...neću imat prilike visit na kompu i čekat jesi rodila

marpet
13.08.2009., 18:13
Molim vas da mi kažete što je potrebno ponijeti za bebu u rodilište i da li je uopće potrebno išta. Pritom mislim na jednokratne pelene, nekakve vlažne maramice, gazice i sl. I još jedno pitanje. Da li se beba koja se stavi u jastučić ili kako se to već službeno zove može u tome staviti i u AS ili se mora iz njega izvaditi.

RazmaŽena
13.08.2009., 19:31
ako ne želiš sama prematati bebu onda ponesi samo vlažne maramice premda i bez toga možeš.

pikacu
13.08.2009., 20:23
Molim vas da mi kažete što je potrebno ponijeti za bebu u rodilište i da li je uopće potrebno išta. Pritom mislim na jednokratne pelene, nekakve vlažne maramice, gazice i sl. I još jedno pitanje. Da li se beba koja se stavi u jastučić ili kako se to već službeno zove može u tome staviti i u AS ili se mora iz njega izvaditi.

moraš ju izvaditi - o pravilu beba treba biti obučena bez dodatnih slojeva (jakni i sl.) kad ju stavljaš
taj jastuk ti je samo dodatni trošak a ničemu ne služi
ja sam nosila paketić pelena,maramice (ne moraš vlažne ima u DM-u blaznica ko za šminku samo malo veće za bebe i to fino namočiš pod vodu i to je to - vlažne znaju izazvati osip)

LI LU
14.08.2009., 07:57
Ja bih s obzirom na mjesto preb. trebala u merkur ali hvala bogu primla me dr.Turudić na SD,kod nje smo išli jer nismo mogli imati djece ali eto čuda se dešavaju..uglavnom rodit ću na SD.Jel ima netko iskustva sa Turudićkom,i da li baš rade epizitomiju pod mus....?I još jedno pitanje, mora li dijete ići u AS ili samo u jastuk pa u auto(ja bi bila do njega)????

freya7
14.08.2009., 08:53
dijete mora u AS, barem će moje ići....

Picek21
14.08.2009., 11:41
na tebi je da odlucis, iz rodilista pustaju (barem jesu) kako god su roditelji odlucili, al moj savjet je as ili u najgorem slucaju kosara sa kolica (ako je kolica imaju)... postoje i one mekane nosiljke, al meni osim as nije nista 100% sigurno... ja sam svoju curicu vozila u kosari, i iz bolnice i prva 2 mjeseca, al sad cu drugu bebu definitivno odmah u as...

SummerNight
14.08.2009., 11:58
na tebi je da odlucis, iz rodilista pustaju (barem jesu) kako god su roditelji odlucili, al moj savjet je as ili u najgorem slucaju kosara sa kolica (ako je kolica imaju)... postoje i one mekane nosiljke, al meni osim as nije nista 100% sigurno... ja sam svoju curicu vozila u kosari, i iz bolnice i prva 2 mjeseca, al sad cu drugu bebu definitivno odmah u as...

Pa nije bas na njoj da odluci, zakonodavac je odlucio kako se bebe voze. :cerek:

RazmaŽena
14.08.2009., 12:10
Pa nije bas na njoj da odluci, zakonodavac je odlucio kako se bebe voze. :cerek:
da, ali puno njih smatra taj zakon običnim pretjerivanjem, što je meni šokantno. ljudi su stvarno bedasti, sebi će staviti pojas, ali bebu voze bez AS.:(
mi smo iz SD izašli u AS, mm donio u rodilište, medicinska sestra je posjela malog u nju i doviđenja. zašto komplicirati, pa prvo stavljati bebu u jastuk ili košaru, pa je u autu prebacivati u AS, kad je ovo puno jednostavnije i manje stresno za bebu?

Picek21
14.08.2009., 21:35
da, slazem se, samo smo mi bili jedni od onih lakovjernih pa smo slusali glupe savjete da beba ne smije u as prije 3 mjeseca zbog sjedeceg polozaja (znam, sve mi je jasno, 40 stupnjeva, fetus polozaj, najsigurnije-zato sad druga beba ide odmah u as), pa smo je vozili u kosari u autu, pricvrscenu remenima i stabiliziranu, al nikad dovoljno stabilnu i sigurnu kao u as... i ljuta sam na sebe, jer nisam jedna od onih koja slusa savjete drugih, pogotovo ako imam dokaze za suprotno, ali eto.... hvala bogu sve je proslo ok..
a znam da su neke mame bile sigurnije ako su bebu stavili u jastuk ili onu mekanu kosaru pa je drzali u krilu, u stilu da je one mogu bolje zastiti od sjedalice:horor:, meni je to koma i ne mogu to shvatit, al ok, svatko zna (ocito) sto je najbolje za njegovu bebu...

Leonee
14.08.2009., 21:58
Mora proci jos dosta vremena da se ljudi osvjeste sto je as I koliko znaci.
Recimo, moja sogorica ce bebana iznjeti u jastuku (jer ce mu biti tako najudobije) I ne zeli jednostavno o tome dvojiti. A as ima I to nekakvu koju je kupila zajedno sa kolicima u konzumu za 700kn.. Sto reci na to.. mogla je kvalitetniju kupiti preko oglasnika kad vec skrtari. As je kupila jer je zgodna kao nosiljka, ne zanimaju ju ni crash testovi ni to sto danas promet nije isti kao I prije 30god, kada je njena mama nju nosila, vozala na rukama, u jastuku,..

Trebalo bi malo vise javnost informirati I povecati kazne.. Ma da povecati kazne.. Trebala bi policija poostriti pracenje tko kako vozi dijete!

2xmama
17.08.2009., 11:00
ja sam ratovala sa svekrom i svekrvom oko stolice dokle god su imali auto! Ne samo da nisu priznavali stolicu, nego ni pojas nisu iza imali!!!!!!! Da šta ja maltretiram dijete!!
I onda nos do neba kad nisam dala da se klinac vozi u njihovom autu!
Sva sreća, već dugo ne voze :-)
S prvim smo iz rodilišta išli u "ajmpideklu" i košari, katastrofa! Mala košara i veliki jastuk, ali ipak se rola u svakom zavoju. To je bila prva i jedina vožnja bez AS.
Drugi je iz rodilišta išao u stolici, a i za trećeg je već spremna ;-)
Zakon je jasan, a i da ga nema stvarno je glupo riskirati bilo što! A i bebama je UDOBNIJE u tom položaju, a za kralježnicu puuuuunoooo zdravije.
Osim toga i komotnije su, ne ovisiš ni o kome ako s bebom poželiš nekuda otići. Staviš ju u stolicu, namjestiš na sjedalo, prikopčaš pojasom i kud god želiš:-)
Mame, ne dvoumite se, stolice su udobne i uštede vam brdo brige i razbijanja glabvom u zid ako se ne daj Bože što dogodi....

2xmama
17.08.2009., 11:54

prije tjedan dana ležala na SD na gin III (patologija) i PUŠE!!!!!!!!
Prozore imaju, ali se otvaraju samo na oberliht i jako su visoki. Ali to nikoga ne sprečava. :-(
Po danu, dok je otključano, gibaju van, a noću u wc....
A tako i na babinjačama

freya7
31.08.2009., 20:34
vodim trudnoću privatno, sad sa 33 tjedna i pretpostavljam da će me oko 36tj poslati u bolnicu....e sada....
kaj rade na pregledima u bolnici???

samo pregled ili i uzv?
da li ti to radi zajedno ili moram posebno na uzv, posebno čekati na pregled.....

kad ide ctg?
čula sam da se čeka po nekoliko sati na ctg?

molim iskustva :)

edita29
31.08.2009., 20:40
vodim trudnoću privatno, sad sa 33 tjedna i pretpostavljam da će me oko 36tj poslati u bolnicu....e sada....
kaj rade na pregledima u bolnici???

samo pregled ili i uzv?
da li ti to radi zajedno ili moram posebno na uzv, posebno čekati na pregled.....

kad ide ctg?
čula sam da se čeka po nekoliko sati na ctg?

molim iskustva :)

ej....evo ja sam ti 38 tjedan.....pregled i uzv ti idu posebno.....

pregledava te ko i tvoja doktorica.....nista posebno, sjedneš raširiš im noge doktor ili doktorica vidi kako stoje stvari kaže ti šta ima i to je to....nisi unutra ni 15 minuta.....

za ctg se čeka dosta da, čak i po nekoliko sati, a ctg ti prvi put rade u 39 tjednu......ja idem u petak pa ti javim kako je bilo... :mig:

LI LU
31.08.2009., 20:59

pregledava te ko i tvoja doktorica.....nista posebno, sjedneš raširiš im noge doktor ili doktorica vidi kako stoje stvari kaže ti šta ima i to je to....nisi unutra ni 15 minuta.....

za ctg se čeka dosta da, čak i po nekoliko sati, a ctg ti prvi put rade u 39 tjednu......ja idem u petak pa ti javim kako je bilo... :mig:

vidim da ideš na sd..jel treba nešto posebno nositi za bebača, ili oni sve imaju?
i jel torbe idu u rađaonu ili šta s njim?

freya7
31.08.2009., 21:08

hvala na info!!
a koliko se čeka na uzv?
javi nakon ctg kako je prošlo....

da li znaš da li mogu ići privatno na ctg pa donijeti nalaz ili baš mora biti kod njih?

edita29
31.08.2009., 21:11
vidim da ideš na sd..jel treba nešto posebno nositi za bebača, ili oni sve imaju?
i jel torbe idu u rađaonu ili šta s njim?

aha idem na sveti duh......za bebacha znam da se mora nositi krema za guzu, pelene, i vlažne maramice....možeš i dudu varalicu......za bebu samo to.....

a s torbama ti ni ja sama ne znam šta.....ja cu torbu uzet sa sobom, pa ako će ić u rađaonu uzet ju, ako ne onda će ju vani sačuvat neko....:ne zna:

a možda nam odgovori koja forumašica koja je rodila na Sv. Duhu

edita29
31.08.2009., 21:14
hvala na info!!
a koliko se čeka na uzv?
javi nakon ctg kako je prošlo....

da li znaš da li mogu ići privatno na ctg pa donijeti nalaz ili baš mora biti kod njih?

a za uzv ako si naručen čekaš kojih sat, sat i pol.....kad sam išla u 36 tjednu bila sam naručena u 9 došla na red u pola 11, a sad u 38 tjednu sam došla i nakon kojih 45 minuta već bila unutra, sve ovisi kakav je dan doktorima...ak im se ljenčari onda se načekaš, a ako im se radi onda je ok.....nije strašno....

za ctg javim, naravno ako budem 2u1 do petka......

a ovo za privatnika, ne znam.....otiđi il kod finalistica ili na trugnice zbor možda tamo koja cura zna....:mig:

lizzzy
31.08.2009., 22:25
a s torbama ti ni ja sama ne znam šta.....ja cu torbu uzet sa sobom, pa ako će ić u rađaonu uzet ju, ako ne onda će ju vani sačuvat neko....:ne zna:

Cure,torbe su cijelo vrijeme s vama.I u predrađaoni,i u rađaoni i kasnije s vama idu u sobu.[/QUOTE]

Ja sam rodila prošle godine u 3 mjesecu i imala sam torbu i u predrađaoni i odnijeli su je u box kad sam išla rodit.

Sad sam prije 2 tj. ležala u predrađaoni i ista je procedura, možeš imati torbu i u predrađaoni i u rađaoni ali ne torbu da ti stane pola stana u nju....ono granice normale....

marpet
01.09.2009., 13:30
Zanima me kakve tj. kolike torbe/kofere namjeravate nositi u rodilište. Ja sam zasad potrpala stvari u kofer srednje veličine, ali mislim da ću sve prebaciti u torbu. Stalno mislim da mi je prevelik u odnosu na njihova očekivanja, makar mi je taman sve u njega stalo. Kofer im zauzima više mjesta, a torbu kad izvadiš stvari (pretpostavljam da imaju nekakvi ormarići u koje poslažeš svoje stvarčice) smotaš na malo spremiš da nikom ne smeta.

suzach
01.09.2009., 15:45
aha idem na sveti duh......za bebacha znam da se mora nositi krema za guzu, pelene, i vlažne maramice....možeš i dudu varalicu......za bebu samo to.....

ja sam rodila na duhu i opet ću....ali prije 5 godina za bebu nisam trebala apsolutno ništa nositi ...to je sad nešto novo? :confused:
ja kad sam skinula pelenu svom sinu da ga presvučem,dojurila je sestra i oprala me pred svima....da kaj si ja dozvoljavam :rolleyes:

Picek21
01.09.2009., 16:30
da, sad smijes prematat bebu, oni ih premataju 3 puta, a ako mislis da treba vise, slobodno sama je premotas...ak trebas pomoc, dode ti sestra, stoji pored tebe, ti sve radis a ona nadgleda... da negdje ne zapnes (ne znam tocno gdje, al ok).. tako je bar bilo prije god dana...

m@m@
01.09.2009., 20:54

torba ide svuda s vama:mig:
i u predrađaonu i rađaonu..sestre ju nose za vama..tak da ne brinete:mig::cerek:

agni
03.09.2009., 09:35
Možda je nekome čudno, ali to pitanje mi je bitno jer ne jedem meso. Zanima me hoće li biti problem da mi mm donosi hranu popodne i hoće li netko mrgodit zbog toga?
Znam da u Petrovoj imaju vegetarijanski meni, ako netko zna kakva je situacija na Duhu bila bih zahvalna...Ne bih htjela još ta tri dana u bolnici imam i probavne smetnje :rolleyes:

freya7
03.09.2009., 19:53
kakvi su SD što se tiče epiduralne?

da li treba imati veze da dobiješ ako tražiš??

koje su med. indikacije za dobit epiduralnu

maza1
03.09.2009., 21:25
Možda je nekome čudno, ali to pitanje mi je bitno jer ne jedem meso. Zanima me hoće li biti problem da mi mm donosi hranu popodne i hoće li netko mrgodit zbog toga?
Znam da u Petrovoj imaju vegetarijanski meni, ako netko zna kakva je situacija na Duhu bila bih zahvalna...Ne bih htjela još ta tri dana u bolnici imam i probavne smetnje :rolleyes:

hrana je za sve ista, nema vegetarijanskog menija, hrana napravljena izvana se ne smije nositi, eventualno ti je mogu prešvercati, ali mogu ti donijeti svježe voće, povrće, kekse, grickalice.

maza1
03.09.2009., 21:30
kakvi su SD što se tiče epiduralne?

da li treba imati veze da dobiješ ako tražiš??

koje su med. indikacije za dobit epiduralnu

ako imaš dr.kod kojeg ideš probaj se s njim dogovoriti. jedino je problem ako ti taj dr.neće biti na porodu. epiduralnu daju uglavnom ženama koje idu na indukciju koja dugo traje i uvjet je da žena bude otvorena minimalno 4 prsta. ali čula sam priče da govore da nema anesteziologa samo da ju ne bi dali. većina cura koje su imale epiduralnu su išle kod dr.privat i dale novce.

Death-of-Art
03.09.2009., 22:51
ne kužim to s epiduralnom i 4 prsta?
meni su je dali s 2 prsta. :ne zna:
ali to je bilo u Petrovoj.

a na svetom duhu-istina je to kaj veliš, da kažu kako nema anesteziologa samo da nebi dali epiduralnu.
kad su mene s onog dolje ctg-a na svetom duhu poslali gore u rađaonu na ctg... slušala sam kak žena zapomaže... i kako govori "ne mogu više dajte mi epiduralnu."
a doktor joj govori kao :"ne mogu vam ja dati epiduralnu. to vam mora dati anesteziolog."
a ona njemu:"pa zovite ga."
a on njoj:"pa jesam vam rekao da ga nema."

onak..nema anesteziologa u bolnici...wtf? :misli:

m@m@
04.09.2009., 07:50
onak..nema anesteziologa u bolnici...wtf? :misli:

ni meni to nije jasno.

nema ga inače ili ga nema "samo ovaj put" :ne zna:

jer kad sam ja rodila u 12mj 2007. bila je u sobi trudnica koja je išla na carski i sve..i znam da ju je par puta u sobi posjetio anesteziolog jer joj nije bilo dobro ...
sjećam se jer je bio zgodan:cerek::D

freeMe
04.09.2009., 07:56
ne kužim zašto nedaju tu glupu epiduralnu ak ti hoćeš? kolko sam ja čula normalno rodiš s njom kao i bez nje ili?? :confused:
znam da je svaka anestezija štetna za organizam, ali kaj to nebi trebala biti naša odluka?

mom2be
04.09.2009., 08:15
ne kužim zašto nedaju tu glupu epiduralnu ak ti hoćeš? kolko sam ja čula normalno rodiš s njom kao i bez nje ili?? :confused:
znam da je svaka anestezija štetna za organizam, ali kaj to nebi trebala biti naša odluka?

zato sto im HZZO propisuje (i placa) "normu" od x epiduralnih dnevno
na koji nacin ih u kojim bolnicama "dijele" ne znam

moja sestra ju je dobila na sv.duhu bez da je trazila, bez da je ikome ista platila ili se s bilo kim dogovarala - imala je indikaciju za epiduralnu i ginic ju je sam pitao da li hoce ili ne

RazmaŽena
04.09.2009., 10:31
mislim da se na SD dogovara epid na pregledima prije poroda, ali nisam sigurna, jer je u predrađoni sestra nudila ženi epiduralnu, čak ju je nagovarala... :ne zna:
ja sam bila na dripu i tražila sam epiduralnu i rekli su mi kako moram čekati da se otvorim 4-5 cm (kako je to duuugo trajalo :rofl:) i tako je i bilo...
bojala sam se kako anesteziolog neće biti dostupan, jer se to događa i zato što njih nema puno u jednoj smjeni, a ima više žena, pa još carski rezovi, inducirani itd...

zapravo vam treba sreća i/ili veza :D

freya7
04.09.2009., 13:28
ako imaš dr.kod kojeg ideš probaj se s njim dogovoriti. jedino je problem ako ti taj dr.neće biti na porodu. epiduralnu daju uglavnom ženama koje idu na indukciju koja dugo traje i uvjet je da žena bude otvorena minimalno 4 prsta. ali čula sam priče da govore da nema anesteziologa samo da ju ne bi dali. većina cura koje su imale epiduralnu su išle kod dr.privat i dale novce.

naravo da za sve trebaš imati vezu....

e toliko para dajem za zdravstveno od plaće....da sam si mogla umjesto toga za pol godine mogla plati privatan porod i da me palminom granom sam podobnik hladi....

išla privatno...valjda na račun hzzo vadila 1 krv i 2 put ogtt

nisam potrošila ni 1 % od onog što sam uplatila i onda kad ću rađat još ću morati moliti....

ma nek sve ide u pm:mad::mad::mad:

LI LU
04.09.2009., 17:39
misli da epiduralna je živo sranje, svaka moja poznanica koja je rodila na epicu ima posljedice koje su vidljive nakon 1-2 godine.Mislim da vani je to drukčije uređeno, naše zdravstvo je još u kamenom dobu.Možemo se samo nadati da kad nas uhvate trudovi,na porodu bude babica koja će se potruditi oko tebe i doktor koji odmah ne trpa drip i ne škara picu jer to naši ginići samo znaju.Evo mala drip i daj mi škare da ti je sjeckam!

freya7
04.09.2009., 19:28
misli da epiduralna je živo sranje, svaka moja poznanica koja je rodila na epicu ima posljedice koje su vidljive nakon 1-2 godine.Mislim da vani je to drukčije uređeno, naše zdravstvo je još u kamenom dobu.Možemo se samo nadati da kad nas uhvate trudovi,na porodu bude babica koja će se potruditi oko tebe i doktor koji odmah ne trpa drip i ne škara picu jer to naši ginići samo znaju.Evo mala drip i daj mi škare da ti je sjeckam!

ma to i ja mislim..nisam za epiduralnu 100%, ali ako mi uvale drip...onda hoću i da me tako luđački ne boli....

ja bi najrađe prirodno se otvorila i rodila...bez dripa, bez epiduralne i bez rezanja....

ali želje su jedno....

mom2be
04.09.2009., 19:36
moja sestra je dobila epiduralnu - bez ikakvih posljedica za nju i bebu

dosta ovisi i o anesteziologu, ona je imala srece da je tip pogodio od prve, da je dobro dozirao itd :ne zna:

RazmaŽena
05.09.2009., 09:15
misli da epiduralna je živo sranje, svaka moja poznanica koja je rodila na epicu ima posljedice koje su vidljive nakon 1-2 godine.

Ajde molim te navedi koje su to točno posljedice i na temelju čega možeš sa sigurnošću tvrditi kako su uzrokovane epiduralnom

mene je cimerica na SD pokušala uvjeriti kako je dijete od njezine prijateljice hiperaktivno baš zato što ga je mama rodila pod epiduralnom! :rolleyes::rofl:

LI LU
05.09.2009., 10:22
Ajde molim te navedi koje su to točno posljedice i na temelju čega možeš sa sigurnošću tvrditi kako su uzrokovane epiduralnom

mene je cimerica na SD pokušala uvjeriti kako je dijete od njezine prijateljice hiperaktivno baš zato što ga je mama rodila pod epiduralnom! :rolleyes::rofl:

kad sam rekla posljedice mislila sam na poljedice koje trudnica osjeća nakon dobivene epiduralne.Bolovi u kičmi, išijas, ukočenost mišića donjeg dijela tijela a u u ekstremnim slučajevima povremena oduzetost ruke ili noge , što često predvodi oštečenosti neurona tj. živaca.Posljedice završavaju operacijama vrlo često Možda bi se i ja odlučila za epiduralnu ali znajući da u našim bolnicama je zaista lutrija dobiti dobrog anesteziologa koji zna svoj posao i kojem je već rutina davanje epiduralne injekcije, odlučila sa se na prirodni ma koliko on bolio.I nije mi svejedno ko ni nijednoj pod vas.Jednostavno naše zdravstvo je u kur..! eto Od nji deset koje su dobile epiduralnu, njih osam nakon nekog vremena osjeća tegobe koje nisu uzrokovane porođajem već nestručnim davanjem injekcije...Nažalost je to tako u protivnom i ja bi bi bez bolova, tko ne bi!!!

RazmaŽena
05.09.2009., 10:35
pa bolovi u kičmi, išijas i ukočenost mišića ne moraju biti od epiduralne! mogu, ali ne moraju. a ti si baš 100 % sigurna da su to posljedice epiduralne?

Death-of-Art
05.09.2009., 10:40

dobro kažeš.

Li Lu-posljedice epiduralne trebale bi biti vidljive unutar par tjedana poslije poroda..a ne godinu-dvije...onak...lol..nakon dvije godine od poroda te zabole leđa i odmah ćeš reć da je to epiduralna :lol: a nije možda PMS ili jednostavno promjena vremena koja utječe na 90% populacije.

mislim, sory...ali fkt je glupo za neke stvari kriviti epiduralnu osobito za stvari koje su tako preučestale..kao glavobolje, križobolje i slično...

ja nisam primjetila nikakvu promjenu nakon epiduralne. al dobro...što se tiče medikamenata ja sam unazad par godina onak "daj šta daš samo da drogira" :lol:
a od mog brata žena kaže da je imala godinu dana jake glavobolje...

RazmaŽena
05.09.2009., 10:45
dokazano je da epidur može uzrokovati gadne nuspojave, npr. migrenu, ali teško ću prihvatiti da je nešto što se pojavilo nakon 1-2 godine posljedica epiduralne i to još tako uobičajene stvari kao štosu bolovi u leđima i ukočeni mišići. evo mene sve boli, ali ne od epodur već od nosanja bebe...

blablica
05.09.2009., 11:08

npr. mogu ti probit moždanu ovojnicu pa se ne možeš deset dana pomaknut iz kreveta, ne iz kreveta, već mi je samo pomicanje očiju bilo neopisivo bolno. posljedice probijanja moždane ovojnice su glavobolje i migrene. do kad traju? ne zna se. ne pričam iz druge ruke, već samo to, nažalost, iskusila na vlastitoj koži.

kad sam rekla posljedice mislila sam na poljedice koje trudnica osjeća nakon dobivene epiduralne.Bolovi u kičmi, išijas, ukočenost mišića donjeg dijela tijela a u u ekstremnim slučajevima povremena oduzetost ruke ili noge , što često predvodi oštečenosti neurona tj. živaca.Posljedice završavaju operacijama vrlo često Možda bi se i ja odlučila za epiduralnu ali znajući da u našim bolnicama je zaista lutrija dobiti dobrog anesteziologa koji zna svoj posao i kojem je već rutina davanje epiduralne injekcije, odlučila sa se na prirodni ma koliko on bolio.I nije mi svejedno ko ni nijednoj pod vas.Jednostavno naše zdravstvo je u kur..! eto Od nji deset koje su dobile epiduralnu, njih osam nakon nekog vremena osjeća tegobe koje nisu uzrokovane porođajem već nestručnim davanjem injekcije...Nažalost je to tako u protivnom i ja bi bi bez bolova, tko ne bi!!!

i ovo je istina. u ekstremnim slučajevima.
također, završila na operaciji, pa znam o čemu pričam.

i ja sam se odlučila na totalno priridni, bez ikakvih kemija, ali zbog sporog otvaranja, mogla sam birati - carski ili epiduralna s dripom? (ali nisam rodila u hr, da ne ispalo da se samo u hr može dogodit pogreška :p )

ali bitno je naglasiti da se to ne događa kod svake epiduralne. i da se vrlo vjerojatno neće ni dogodit. ali postoji ta minimalna mogućnost.

mislim, sory...ali fkt je glupo za neke stvari kriviti epiduralnu osobito za stvari koje su tako preučestale..kao glavobolje, križobolje i slično...

čuj, mene je prije epiduralne glava bolila tolko puta da mogu na prste jedne ruke nabrojat. nakon poroda me bolila skoro svaki dan, pa se prorijedilo, i sad me zna često uhvatit.:ne zna:
i sama doktorica mi je nakon operacije rekla da će mi migrene biti česta pojava, a do kad će trajat - tko zna.
prije mjesec dana sam se čula s njom, jer sam primjetila da me glava onak trenutno zaboli čim auto naglo prikoči ili ulazi u više zavoja zaredom. onako, ko da ti igle ulaze u glavu i promrdaju je. ista stvar i kod vožnje liftom ili u parkiću na vrtuljku.
upravo ovih dana ću na ct glave da vidi o čemu se radi i kakve veze to ima s epiduralnom i operacijom nakon nje.

ali ponavljam, ovo su ekstremni slučajevi, dogode se u 1% slučajeva. ali se dogode.

blablica
05.09.2009., 11:14
dokazano je da epidur može uzrokovati gadne nuspojave, npr. migrenu, ali teško ću prihvatiti da je nešto što se pojavilo nakon 1-2 godine posljedica epiduralne i to još tako uobičajene stvari kao štosu bolovi u leđima i ukočeni mišići. evo mene sve boli, ali ne od epidur već od nosanja bebe...

velim, meni su glavobolje konstanta od kad sam rodila a prošlo je godinu dana. ali konstantno. dakle, nije mi se pojavilo samo od sebe nakon godinu dana, u što čisto sumnjam da može bit posljedica epiduralne.

RazmaŽena
05.09.2009., 11:15
blablice ja sam se osvrnila samo na one posljedice koje se prema li lu pojavljuju nakon 1-2 god. pročitaj opet moje postove! znam ja da su moguće gadne posljedice od epidur!

Ciklama
05.09.2009., 15:18
da ima sigurno posljedica, meni su je na SD.u nudili i nisam ju uzel (o kako sam se grdno prevarila) jel me nije boljelo tako strasno. I nije boljelo dok se beba nije pocela spustati i kad sam bila otvorena skroz. Dobila sam za bolove dolotamin koji trenutno olaksava bolove. I da bila sam na dripu.

E sad posljedice spinalne (to je slično epiduralnoj ako ne i isto samo je intenzitet jači kod spinalne ako se ne varam :msli:) su druga stvar koju sam iskusila jer nazalost beba nije mogla izaci unatoc brzom otvaranju (trtični kraljezak mi bio iskrivljen i smetao bebi tj. zapinjala je) pa su me na carski poslali nakon 3,5 sata u boxu pod luđačkim trudovima. Od spinalne sam imala drugi dan uzasne glavobolje tako da kad lezim na ravnom je super čim se ustanem glava puca i tjeme i išla sam na "zakrpu". Rupica od spinalne se ne zatvori dovoljno i uzrokuje glavobolju i onda anesteziolog vasom krvi to zakrpa u isto mjesto di su vas pikli i nakon dva sata nema vise glavobolja. Ali iza to ne bih znala da mi dvije cimerice nisu to rekle da su i one imale.

freya7
05.09.2009., 21:42
naručila sam se kod dr. Hafnera 21.9., pa me zanima kakav je dr.?

ima li netko iskustva?

maza1
06.09.2009., 23:13

ima li netko iskustva?

hafner glavni na odjelu patologije, dobar doktor i dijagnostičar. nije bio moj dr.ali sam ga svako jutro viđala na viziti, btw ležala sam na sd mjesec dana.
sa svakom svojom pacijenticom popriča, objasni sve što je potrebno i uvijek naruči potrebne preglede. dosta je zauzet pa ćeš morati čekati na pregled

suzach
07.09.2009., 07:10

ima li netko iskustva?

imam ja :cerek:
jedan od boljih doktora po svemu....i objašnjava i strpljiv je i nježan kod pregleda,detaljan u svemu... meni je vodio prvu trudnoću i uvijek ga preporučim svakoj trudnici :top:

freya7
07.09.2009., 18:41
hvala curke na info :)

ovo dugo čekanje?

po nekoliko sati??

maza1
07.09.2009., 18:53
hvala curke na info :)

ovo dugo čekanje?

po nekoliko sati??

zna se dogoditi da ima porod ili carski pa se često čeka sat, dva. sestrična prošli tj.čekala 3 sata

LI LU
08.09.2009., 13:08
ŽENE NISAM ZNALA DA ĆE TE OVAKO POPIZDITI...
svatko ima svoj izbor, dao bog da svima bude sve ok i da vas sve malo boli,...što se tiče epice rekla sam na temelju nekakvih dokaza, čak je i ginić potvrdio neke teze , velim sve vam to ovisi tko vam je daje...i jesam razmišljal o njoj, ...svatko ima svoj izbor,,,jel tako...svima pozdrav i bez ljutnje...

RazmaŽena
08.09.2009., 14:41
ŽENE NISAM ZNALA DA ĆE TE OVAKO POPIZDITI...
svatko ima svoj izbor, dao bog da svima bude sve ok i da vas sve malo boli,...što se tiče epice rekla sam na temelju nekakvih dokaza, čak je i ginić potvrdio neke teze , velim sve vam to ovisi tko vam je daje...i jesam razmišljal o njoj, ...svatko ima svoj izbor,,,jel tako...svima pozdrav i bez ljutnje...

ako si možda mislila na mene onda si u krivu, jer ja nisam popizdila :rofl:, samo sumnjam u tvoju tvrdnju o pojavi nekih negativnih posljedica od epiduralne nakon 1-2 godine. znam da se mogu javiti posljedice, ali nisam do sada čula da se javljaju toliko kasnije i to mi je malo čudno :ne zna:, ali sam spremna povjerovati u tu tvoju tvrdnju ako navedeš te nekakve dokaze koje sada spominješ (naravno, ako mi budu uvjerljivi :mig:).

mislim, to me zanima i zato što sam primila epiduralnu pa da znam što mogu očekivati!:mig:

LI LU
08.09.2009., 18:06
ako si možda mislila na mene onda si u krivu, jer ja nisam popizdila :rofl:, samo sumnjam u tvoju tvrdnju o pojavi nekih negativnih posljedica od epiduralne nakon 1-2 godine. znam da se mogu javiti posljedice, ali nisam do sada čula da se javljaju toliko kasnije i to mi je malo čudno :ne zna:, ali sam spremna povjerovati u tu tvoju tvrdnju ako navedeš te nekakve dokaze koje sada spominješ (naravno, ako mi budu uvjerljivi :mig:).

mislim, to me zanima i zato što sam primila epiduralnu pa da znam što mogu očekivati!:mig:

kao što sam rekla svatko ima pravo na izbor a dokazi su mi prijateljice koje žestoko tvrde da idući porod će im biti bez epiduralne ali u tvo slučaju vidim da si zadovoljna i super...ne znam ako hoćeš neke istraživačke radove ili sl. tu ti stvarno ne mogu izaći u susret,,,!ja osobno sam iskazala svoje mišljenje isto kao i ti i mislim da nema potrebe za raspravom u bilo kojem smislu uostalom ovo je forum i svatko može reći svoje mišljenje jel tako????a što se tiče znastvenih dookaza pitaj ginekologa bilo kojeg pa zbroji odgovore... eto

LI LU
08.09.2009., 18:10
nego da mi pričamo o SD, što je i tema.Danas sam bila natrudničkomtečaju i veli žena da na duhu traže pelene i kozmetiku za bebe , kao friške informacije... Znam da dosad to nije trebalo jel ima koja od vas nekakvih informacija?

freya7
08.09.2009., 20:34
da li tečaj iz dz zapad, vrapče -vrijedi za SD, da muž može na porod

maza1
08.09.2009., 21:26
nego da mi pričamo o SD, što je i tema.Danas sam bila natrudničkomtečaju i veli žena da na duhu traže pelene i kozmetiku za bebe , kao friške informacije... Znam da dosad to nije trebalo jel ima koja od vas nekakvih informacija?

bebe presvlače 3 puta u danu, a ti možeš između da ne bude dugo upišana ili ukakana. i da moraš imati i svojih pelena i obavezno vlažne maramice.

Picek21
09.09.2009., 10:52
da, moze bilo koji tecaj... nas prvi put nisu pustili bez potvrde, al mozda se to promjenilo u zadnjih god dana :)

freya7
09.09.2009., 15:26
ide i muž, mora :)

da ne bi bilo zabune......ne idem roditi bez njega...hahaha

mandy
10.09.2009., 11:20
što nije za SD poseban tečaj koji se plaća 400 kn?
a tečajevi u DZ-ima su besplatni (bar su bili prije 3 godine) :misli:

maza1
10.09.2009., 12:21

da ali nije obavezno da se ima taj njihov tečaj.

Leonee
10.09.2009., 13:28
nas nitko nije trazio potvrdu o tecaju..
kako se moze doci do njihovog apartnama? tj.. do sobe br4 sa dva kreveta? :)

maza1
10.09.2009., 23:15
nas nitko nije trazio potvrdu o tecaju..
kako se moze doci do njihovog apartnama? tj.. do sobe br4 sa dva kreveta? :)

koliko znam može se dobiti samo ako je slobodan, ne može se rezervirati, jedino ako si dobra sa glavnom sestrom na babinjačama, a i nije to baš neki apartman.

Leonee
11.09.2009., 04:28
Ma znam da nije, ali u svakom slucaju je bolja od jedinice u kojoj vise ne zelim biti.. :zubeki:

Ok, imal ko kakvu vezu gore? :zubo:

nosorog
11.09.2009., 12:02

400kn?!?!
ja sam ih zvala prije dva tjedna, dobila termin za tecaj u 10 mjesecu. i zena je rekla da je njihov tecaj besplatan...doduse, prije "rezervacije", pitala me koji sam kvart, tj dal spadam k njima, al opet, to ne bi trebalo imati veze sa cijenom....

Death-of-Art
11.09.2009., 20:22

400kn?!?!
ja sam ih zvala prije dva tjedna, dobila termin za tecaj u 10 mjesecu. i zena je rekla da je njihov tecaj besplatan...doduse, prije "rezervacije", pitala me koji sam kvart, tj dal spadam k njima, al opet, to ne bi trebalo imati veze sa cijenom....

ma ne. to je za Petrovu.

m@rty
12.09.2009., 14:19
cure, jel još uvijek vrijede one stroge podjele-da rađaš u bolnici u koju spadaš po adresi??? neko mi je rekao da to traje samo u vrijeme go-a.. jel netko pitao sad zadnjih par dana? ja po adresi spadam u petrovu, a išla bi roditi na sv. duh... čak sam se i prijavila na trudnički tečaj na sv. duh sad u 10 mj....nisu me niš pitali... iskustva, savjeti???

Ciklama
13.09.2009., 09:00
ako im je guzva vrijedi. Ja ne spadam na sv.duh pa sam isla tamo roditi i dozivjela da se doktorica dere na mene zakaj nisam isla u petrovu ali sva sreca znala babicu koja je radila tamo i doktorica zvala babicu i onda je bilo okej inace mislim da bi me sprasila nazad. I cula sam da ak nemas neku vezu pouzdanu tipa doktora ili nekog da te mogu poslati u bolnicu u koju pripadas. uglavnom pripremi se na sve :mig:

m@rty
13.09.2009., 09:19
ako im je guzva vrijedi. Ja ne spadam na sv.duh pa sam isla tamo roditi i dozivjela da se doktorica dere na mene zakaj nisam isla u petrovu ali sva sreca znala babicu koja je radila tamo i doktorica zvala babicu i onda je bilo okej inace mislim da bi me sprasila nazad. I cula sam da ak nemas neku vezu pouzdanu tipa doktora ili nekog da te mogu poslati u bolnicu u koju pripadas. uglavnom pripremi se na sve :mig:

pa ti si išla roditi dok su go-i... a sad u jesen i zimu?

takomlada
13.09.2009., 10:16
Koliko mi se čini u petrovu sve i da hoćeš ne možeš trenutni ili ju žene samo zaobilaze u širokom luku trenutno zbog zaraze koja vlada

imam svježu info od prije tri dana da je na sv duhu gužva (a vjetojatno je i u drugim bolnicama) velika baš zbog zaraze u petrovoj

MammaMiia
17.09.2009., 12:18
ja sam bila 14. al na ultrazvuku i čak sam brzo dosla na red. U 11.00 sam predala papire i u 11.40 već izlazila iz bolnice. Ono kaj mi se zamjerilo maximalno (al sam sama za to kriva jer nisam uoće reagirala) je to da mi je glupa žena napravila vaginalni ultrazvuk BEZ KONDOMA!!!! :azdaja: Glupača glupa...FUUJJJ!!! A i ja isto...nisam se uopće snašla! U 27.tj sam i dr je reko da napravim vaginalni da provjere grlić maternice obzirom da sam mu rekla da mi se grči maternica. I kad sam došla tamo samo sam čekala da mi kaže da je sve ok i tolko bila van sebe da nisam uopće izreagirala kad sam vidjela da nije stavila kondom. I čim sam izlazila iz bolnice došlo mi u glavi totalni bed. Sad sam tolko paranoična da nemam pojma kaj da radim! Za tjedan i pol imam kontrolu kod dr i reći ću mu šta je glupača napravila! Ako sam nešto pokupila...e neće se ona dobro provest :clint: Al ne mogu vjerovat da nisam reagirala...osječam se ko totalni debil! Bilo mi je samo bitno da je sve ok što je na kraju i bilo..al eto sad možda neće bit ok neke druge stvari! Ma strašno... I još ju pitam na kraju kolko je beba dugačka a ona meni kaže da oni to ne mjere!!! :confused: Jel to moguće??? Ta težinu mjere a dužine ne?!

Picek21
17.09.2009., 16:51
da, ne mjere duzinu, bitna im je samo tezina... meni s prvom bebom nikad nisu rekli na sv.duhu kolko je dugacka...a kod koje doktorice si bila? (da ju znam zaobici u sirokom luku)!!

MammaMiia
17.09.2009., 23:35
da, ne mjere duzinu, bitna im je samo tezina... meni s prvom bebom nikad nisu rekli na sv.duhu kolko je dugacka...a kod koje doktorice si bila? (da ju znam zaobici u sirokom luku)!!

Trudnoću mi vodi dr. Mišković ali taj ultrazvuk mi je radila ta k.... Lea Rukavina-inače doktorica opće medicine,kako piše na pečatu. Zašto mi ga ona radila...nemam pojma!! Pitat ću Miškovića kad ću ić na pregled!

LI LU
18.09.2009., 14:48
curke ja vam idem kod dr.Turudić, tamo gdje ste dolazile na preglede a sad ste mislim u prizemlju ili podrumu,,,ja sam brzo gotova , jedino sam prošli put čekala sat vremena jer je imala hitan slučaj...Inaće to je klinika za neplodnost, nisam zatrudnila in vitro , prirodno imala sma sreće ali ona prima i ove koje su prirodno.Prema meni je stvarno ok,,,imala li koja s njom iskustva' u pon. idem opet pa ako koja ide isto nek se javi...mislim da mineće raditi ctg, valjda se radi u 39tj.

freeMe
18.09.2009., 15:23
jel netko možda zna kojim danom se može doći do dr. Habek u ambulanti (sv.duh)?
i dali netko kod njega vodi trudnoću i kakva je procedura u ambulantama općenito? dali se naručuje telefonski za termin ili samo dođem pa čekam?? :p

Picek21
18.09.2009., 18:30
za habeka ti osobno ne znam, navodno samo rijeci pohvale za njega, a koliko ja znam ambulanta funkcionira tako da nazoves, kazes kod kojeg hoces doktora pa te naruce za otprilike 2 tjedna... e, sad, ako sam nesto krivo rekla, ispricavam se, al to su informacije koje sam zadnje dobila....

Norma Jeane
18.09.2009., 19:50
evo mene nova na forumu... inace prije par mjeseci sam rodila na s.d. i nisam bas odusevljena bila, kao prvo nije bilo tople vode na odjelu za babinjace tako da sam tus tek osjetila kad sam dosla doma do tad su vlazne bile u igri.. osoblje je bilo dosta nepristupacno, pogotovo sestra u trudnickoj ambulanti, nisam se s njom jednom porjeckala... rooming in je lijepa stvar al nakon teskog poroda kojeg sam imala samo mi je sna trebalo, kad sam dosla u sobu vec su bila dvije bebe koje su danonocno plakala ukljucujuci moju i zene skup s njima, tako da sam u tri dana imala samo 3 sata sna i blizila se blagom nervnom slomu. kad smo moja bebe i ja dosle doma spavale smo 12 sati u komadu jer smo bile iscrpljene :flop: tako da bih sljedeci porod u sirom luku zaobisla s.d, oni mozda jesu bolnica prijatelji djece ali nisu prijatelji majkih

Leonee
18.09.2009., 21:19
Ja sam bila kod dr.Turudic I ok je :top:

Na sd je u zadnje vrijeme velika guzvetina, a cula sam da ce biti skoro jos gore..:).. Dakle, biti ce spavanja po hodnicima.. :)

Sto se tice babinjaca i rooming ina.. Ja sam imala ok iskustvo sa tim sestrama.. Ovisi kako se postavis.
I mislim da je ok se uvijek dobro raspitati sto je rooming-in prije nego se odluci otici na sd! ;)
Meni je recimo rooming in isto bio izuzetno naporan, ali zahvaljujuci tome nespavanju, ta 3 dana (I kasnije doma bar 1-2-3 mjeseci :zubo:), malca sam dojila dok god nisam ponovo ostala trudna ;)
Moje 2 frendice su rodile u vinogradskoj I niti jedna ne doji.. Jer "nemaju mlijeka".. I vjeujem da na kraju ni nemaju..
Petrova mislim da isto ima rooming-in?

freya7
19.09.2009., 07:30
Na sd je u zadnje vrijeme velika guzvetina, a cula sam da ce biti skoro jos gore..:).. Dakle, biti ce spavanja po hodnicima.. :)

baš krasno..meni je ovo za plakanje....pa da poludiš...

iritira me što neke bolnice primaju sve, a neke se drže protokola ko pijan plota kao npr. vinogradska....

nek se usaglase ili svi sve, ili svaka samo svoje pacijente....jer ovako sve što neće primiti vinogradska ide na SD i onda se na SD stvaraju ogromne gužve....

ne dajem ogromne pare za zdravstveno da bi spavala na hodnikju...očaj živi...

Picek21
19.09.2009., 11:06
DA, KATASTROFA... pogotovo ako zelis dojit, dijete ti donesu mozda drugi dan, do tad ga hrane adaptiranim, pa ti doji ak ces uspijet... ma meni ne bi smetalo spavanje na hodnicima samo da beba moze bit samnom... ovak je koma, nikad ne znas kad ces je vidjet...

nosorog
19.09.2009., 11:12

kak si ti cula da ce jos biti gore?
jel ima negdje nekakva statistika, di se mogu vidjeti podaci koliko zena ce ici roditi tijekom recimo 11 mjeseca?!
ili su to nagadjanja?

MammaMiia
19.09.2009., 11:18
Ja nekak imam dobar filing za sd i tamo idem! Zašto? :ne zna: Nemam pojma...
Sad kaj bu,bu... Vidjet ćemo,al nekak se nadam da će sve bit kolko tolko ok. Rodile mi 3 frendice tamo nedavno i sve zadovoljne! Ja samo moljim Boga da sve porod prođe ok i da mi sve bude dobro s bebuškom a ostalo kako bude bude...nekako ćemo preživjet!

nosorog
19.09.2009., 11:24
baš krasno..meni je ovo za plakanje....pa da poludiš...

iritira me što neke bolnice primaju sve, a neke se drže protokola ko pijan plota kao npr. vinogradska....

nek se usaglase ili svi sve, ili svaka samo svoje pacijente....jer ovako sve što neće primiti vinogradska ide na SD i onda se na SD stvaraju ogromne gužve....

ne dajem ogromne pare za zdravstveno da bi spavala na hodnikju...očaj živi...

to i mene iritira, iako je sasvim jasno da te u svakoj bolnici moraju primiti jer imas pravo izabrati, a lijecnici ne smiju odbiti hitne slucajeve...i bas to, dajem ogromne pare za zdravstvo i ne bih bas htjela spavat na hodniku

mene je SD odbijao bas zbog guzvi, no kako sam ja zagovornik, idi di ti je blize, bila sam na sto muka....
onak sam gledala, ak se ide prema mjestu stanovanja
na SD spada -Vrapce - imam osjecaj da je cijelo RIsivo naselje (cca 700stanova) zapravo naselje trudnica :D, spansko i malesnica su isto prepuni mladih stanara, pa onda tu jos dodje iz zapresic :ne zna:
al za vinogradsku dolazi isto....jarun, vrabani,tresnjevka, samobor :ne zna:
i kaj mi ostaje?
merkur i petrova su predaleko...a merkur se jos i renovira, tak da je sigurno manje kapaciteta (koji onda icito odlazi u ove dve bolnice)
Petrova je prakticki za cijelu hrvatsku, za komplikacije, a bome i novi zagreb i velika gorica povecavaju natalitet, tak da brijem da su guzve svugdje, ak se stvarno potrefi da beba hoce van kad i jos neke druge bebe :rolleyes:

a dal bi se nesto promijenilo da striktno uvedi prema mjestu stanovanja :ne zna:
osim kaj bi se povecao broj "veza"....

Leonee
19.09.2009., 14:38
Nosorog, cula sam razgovor sestara, kako im je jedan gin.spec.javio da salje 450 trudnica na SD.. Da se pripreme.. Pa su komentirale ko ce ih sve obraditi, di ce se sve smjestiti I da ce opet biti guzvetine uzasne.. Da je sada guzva, a tek dolazi navala..

Kada sam ja rodila prvorodjenca (prije 1,5god) u razgovoru sa babicom u rodilistu. Sam doznala da vecina zena iz novog zagreba dolazi na sd.. Da nitko nece u petrovu..
A u medjuvremenu su poceli odbijajati sve koje nisu njihovo podrucje.. :ne zna:

Norma Jeane
19.09.2009., 15:51
Mene su htjeli poslat doma u 23h navecer vecer prije otpustanja jer nisu imali mjesta, nakraju nisu jer sam prije otpustanja trebala na ultrazvuk, mada bi pristala da idem samo da se naspavam. neke su otisle tu vecer. guzva je velika tamo i nervoza. rooming in je dobar kad si ti sam u sobi sa djetetom a kad vas je puno meni je bilo muka, nitko se ne odmori

LI LU
19.09.2009., 16:20
baš super je ovo sa brojkom od 450 trudnica, a ja trebam roditi za 15 dana, juhuhuhuuuuu

sugarfree30
19.09.2009., 17:35
A otkud dolaze tih 450 trudnica? :eek:

nosorog
19.09.2009., 18:30
Nosorog, cula sam razgovor sestara, kako im je jedan gin.spec.javio da salje 450 trudnica na SD.. Da se pripreme.. Pa su komentirale ko ce ih sve obraditi, di ce se sve smjestiti I da ce opet biti guzvetine uzasne.. Da je sada guzva, a tek dolazi navala..

ma daj, pretjeruju!
ja vjerujem da im salju, ima nekoliko privatnika koji bas preporucuju SD, al kaj 450 odjednom?! kak taj ginekolog to upce moze obraditi? cak i da je, ta brojka se odnosi na nekoliko mjeseci...
iako meni ta brojka zvuci kao kada ja kazem da sam do sada u trudnoci dobila 50kg (a zapravo je 5x manje) :D
ili se ja to tjesim?

Leonee
19.09.2009., 20:14
:confused:.. Ne razumijem..

Napisah sto sam cula. Ne znam ni ko je taj I od kuda ih salje..
I jos su prokomentirale da sve prenasamo pa po doktoru ispada svaki dan po cca 25 pregleda, a trebali bi ih imati 15.
Najgore od svega je kada je guzva onda nemaju vremena posvetiti ti se. Babice jure od jedne do druge dok se poradjaju.. Porodi su u predradjaoni jer su boksevi puni, a na babinjacama je jos vece ludilo.. Kada vise nemaju mjesta po sobama, mame su na krevetima u hodnicima (frendica mi tako lezala :( uzas..).

nosorog
19.09.2009., 20:26
imaju 25 pregleda dnevno jer traze da se dolazi od 35 tjedna...ak se ne varam to je jos na snazi?
meni je iskreno to malo rano, osim sto je psiholoski ok da se postepeno upoznas sa bolnicom i osobljem, al ne znam kolko se uopce mozes upoznat ak su takve guzve i kolko te onda kvalitetno pregledavaju, tak da ja i ak krenem na te preglede, jos cu nastavit kod privatnika, iako ne bih da me pregledavaju dvaput (ili te narucuju tak rano, racunajuci da ak vidis da je guzva da se predomislis i odes u drugu bolnicu? :ne zna:)

sugarfree30
19.09.2009., 20:46
Mene soc gin pregledava sve do termina, jer je rekao da je dobio takva uputstva, a ja nemam nista protiv, bas iz razloga da na pregled ne cekam po 4-5 h sto je slucaj. Ako presisam termin koji mi je za 2 tjedna, onda me salje u trudnicku ambulantu.

Sto se guzve tice, tamo je na zalost uvijek tako...:rolleyes:

Leonee
19.09.2009., 21:04
Ja sam dosla prvi put (I prvi puta kada sam bila trudna I sada drugi put kako sam trudna) u 38 tjednu.

Da, uzasno se dugo ceka.. Dok sam cekala (samo) na ctg pitala sam sestru da li mogu skociti do konzuma po nesto za pojesti I popiti, jer se nisam pripremila da cu tolko cekati (trebala sam ponjeti torbu za piknik!). Pa je rekla da nikuda nejdem I da pricekam jos malo!.. Mislim si, ako vam se srusim ovdje, nadrapali ste..:zubo:..
Od tad nosim sa sobom nesto za gricnuti I bar litru vode.. :mig: :)

freya7
19.09.2009., 21:30
pa da poludiš ovo sa SD
ja sam u pon naručena u 13h kod Hafnera, prije toga idem raditi ctg kod dr. Kosa....da ne b slučajno čekala na ctg milion godina....

nosim si lunch paket hahaha....

freeMe
21.09.2009., 09:01
za habeka ti osobno ne znam, navodno samo rijeci pohvale za njega, a koliko ja znam ambulanta funkcionira tako da nazoves, kazes kod kojeg hoces doktora pa te naruce za otprilike 2 tjedna... e, sad, ako sam nesto krivo rekla, ispricavam se, al to su informacije koje sam zadnje dobila....

hvala ti picek :rofl: nazvat ću pa ću vidjeti... ja se inače kontroliram kod njega gore u ambulanti za visokorizičnu (gdje imaju samo ultrazvuk) ali bi htjela da pogleda i situaciju "dole".. i moram reći da je čovjek stvarno MRAK!!

imaju 25 pregleda dnevno jer traze da se dolazi od 35 tjedna...ak se ne varam to je jos na snazi?
meni je iskreno to malo rano, osim sto je psiholoski ok da se postepeno upoznas sa bolnicom i osobljem, al ne znam kolko se uopce mozes upoznat ak su takve guzve i kolko te onda kvalitetno pregledavaju, tak da ja i ak krenem na te preglede, jos cu nastavit kod privatnika, iako ne bih da me pregledavaju dvaput (ili te narucuju tak rano, racunajuci da ak vidis da je guzva da se predomislis i odes u drugu bolnicu? )

s obzirom da mi je ovo prva trudnoća... zanima me ovo za dolazak k njima od 35 tjedna jer sam neki dan pričala s jednom poznanicom (koja je inače sestra gore na ginekologiji) i rekla mi je da se nemoram nigdje javljati prije... kad me stisne rodit.. samo dođem na hitnu i bok :confused: malo me zbunila s tim :ne zna:

Picek21
21.09.2009., 10:42
da, ja isto s prvom bebom nisam bila u trudnickoj, istina, vodio mi je blagaic (kao) trudnocu, pa su mi radili ctg svakih 4 dana zbog prijeteceg prijevremenog poroda, al gore u radaoni, nisu me pogledali uzv ni otvaranje valjda 6.tjedana, od 31. tjedna do 2 dana prije poroda, tako da sam dosla gore samo rodit... nisam trudnicku ni vidjela... a sad se nadam da me nece poslat u vinogradsku (posto tamo spadam) jer sam vec rodila jednu bebu gore,pa da me nece maltretirat s tim... a za trudnicku cu se narucit tamo negdje krajem 35.tjedna, pa se nadam da cu samo jednom morat prije poroda gore kampirat...
makar ne znam da dodes u radaonu s trudovima na 5 min da bi te odbili jer nisi niti jednom bila u trudnickoj :ne zna:
mozda se varam, ne znam, pa cu ja za svaki slucaj bar jedan pregled gore obavit... samo bi nasla nekog doktora kod kojeg se ne ceka satima, tak sa 35+2 idem jos kod dr.kosa,pa mi nije bitno bas kakav je doktor sam da obavim taj pregled da me ne hebu gore...

freeMe
21.09.2009., 11:27
a u biti sam htjela da mi sve vodi jedan doktor (a s Habekom smo bili oduševljeni pa sam se mislila prebaciti kod njega) a ne ovako.. trudnoća mi se vodi u Suncu, kod svog soc moram po sve uputnice, kod Habeka jer mi je radio CVS, na rebro kod Malčića jer nam prati srčeko.. naslikali su mi bebicu već sto puta... ali ipak mi je sve to jednostavnije od čekanja par sati... ovak bar dođem odmah na red :)
u trudničku ću onda ko i ti sa nekih 35 tjedana da nebi bilo...
a mislim, da im bilo tko dođe gore s trudovima bez da je prije bio na kontroli... kaj ti mogu?? otjerati te doma?? u drugu bolnicu? :eek: :ne zna:

hany
21.09.2009., 12:45
evo mene nova na forumu... inace prije par mjeseci sam rodila na s.d. i nisam bas odusevljena bila, kao prvo nije bilo tople vode na odjelu za babinjace tako da sam tus tek osjetila kad sam dosla doma do tad su vlazne bile u igri.. osoblje je bilo dosta nepristupacno, pogotovo sestra u trudnickoj ambulanti, nisam se s njom jednom porjeckala... rooming in je lijepa stvar al nakon teskog poroda kojeg sam imala samo mi je sna trebalo, kad sam dosla u sobu vec su bila dvije bebe koje su danonocno plakala ukljucujuci moju i zene skup s njima, tako da sam u tri dana imala samo 3 sata sna i blizila se blagom nervnom slomu. kad smo moja bebe i ja dosle doma spavale smo 12 sati u komadu jer smo bile iscrpljene :flop: tako da bih sljedeci porod u sirom luku zaobisla s.d, oni mozda jesu bolnica prijatelji djece ali nisu prijatelji majkih

slažem se ...i samoj mi je takav doživljaj bio tamo...ipak, ja sam uspijela odspavati malo više, sve skupa 5 sati :)

al meni je i adrenalin tu napravio svoje, fakat je bio visoko

nosorog
21.09.2009., 13:43
a mislim, da im bilo tko dođe gore s trudovima bez da je prije bio na kontroli... kaj ti mogu?? otjerati te doma?? u drugu bolnicu? :eek: :ne zna:

po zakonu te moraju primiti...
al razmisljam ako imaju kapacite od 32 kreveta, plus 28 kreveta na patologiji trudnoce (to je sa njihove stranice) i ak su SVI zauzeti, kaj oni mogu? jedan dio trudnica mogu drzati neko vrijeme na hodniku, sigurno imaju neki broj dodatnih lezaja, al sto da se u jednom danu pojavi 25 trudnica, a sve ovo ostalo je zauzeto? oni moraju, u cilju zasite i majke i djeteta, al i svoje djelatnosti, te zene negdje drugdje smjestiti....imaju naravno i opciju one koje vec leze poslati doma, al isto tak mogu i odbiti novopristigle :ne zna:
a ocito je da jedan jedini kriterij, osim ak zena ne pocne radjati pred njima, je mjestostanovanja, pa onda ovo nije nikad bila kod njih....:ne zna:

mene je strah te guzve....i iskreno, mogu prezivjet spavanje na hodniku (spavala sam po svugdje i ne brijem na komfor), al ne bih htjela da doktori i babice nesto zeznu zato kaj je guzva, nemaju dovoljno osoblja, i sve zato kaj, uz one koje spadaju pod SD (mali je broj onih koji spadaju pod SD pa odu drugdje, ili je to moj dojam?), tu dolaze i zene koje zele "rooming in" a spadaju pod vinogradsku ili petrovu (u guzvi nece biti rooming in-a), one koje ne zele merkur jer su tamo ko grozni doktori, jer ako se svi sjate na SD, i tu ce svi postati grozni i bolnica neca biti nista bolja od ovih iskustva koje pisu zene za Merkur....:(:mad::(

Picek21
21.09.2009., 14:36
da, ma ja spadam pod vinogradsku, barem mislim, al sam imala takvo lose iskustvo sa tom bolnicom da sam rekla da ce me vidjet jedino u lijesu ak me tam dofuraju... rade bi se onda doma porodila nego tamo isla... a posto imam vec dosje na sd i bebu rodenu tamo, ja se nadam da me nece sterat negdje drugdje... btw, do sd imam autom jedno 5 min, ak je guzva, a sve ostale bolnice su mi dalje, tako da mi je i to jedna od prednosti... nadam se :)

freya7
21.09.2009., 19:12
pa da poludiš ovo sa SD
ja sam u pon naručena u 13h kod Hafnera, prije toga idem raditi ctg kod dr. Kosa....da ne b slučajno čekala na ctg milion godina....

nosim si lunch paket hahaha....

kakvo ugodno iskustvo....:)

došla danas, prva bila na redu kod dr.Hafnera, doktor je preodličan..popričao sa mnom, sve super....uopće nije pokazivao da je u žurbi....super super super :top:

bila gotova oko 13.15 jer sam čekala 15 min na uzv

preodlično :s:top:

skarambela
21.09.2009., 21:47
Joj drage moje,ne znam dal da vam savjetujem da idete na SD ili ne.
Ja sam tamo počela odlaziti negdje u 35.tjednu na preglede.Bez obzira kada ste naručene na UZ ili CTG ili pregled,čekate do besvijesti ili ako Vam se možda posreći jednom,dvaput pa odradite sve u sat vremena.Istina je da im je non-stop gužva (tako je bilo od početka sedmog mjeseca do kada sam ja rodila,a i sada je po mojim saznanjima).
Moj porod baš i nije glatko prošao.28 sati sam imala trudove,ali sam se jako sporo otvarala i u porod su krenuli kad sam bila 6,5cm otvorena jer se više nije imalo što čekati. Trudovi su bili stalni na svake dvije minute kad sam došla u predrađaonicu,dobila kremu nakon 16 sati trudova i otvorenosti 2 cm,a vodenjak puknuo,drip koji je sporo curio nakon 22 sata trudova,dvije epiduralne,epiziotomija....uglavnom,ne baš lijepo iskustvo.
Ali sve je bilo u trenu zaboravljeno kad sam dobila svoje zlato na prsa.
Nakon poroda sam ležala 3 sata na hodniku pred rađaonicom jer nije bilo mjesta na nijednom odjelu.Onda sam završila na ginekologiji I,nekih 9 sati,onda su me prebacili na Patologiju trudnoće gdje sam dobila svoju bebicu kod sebe u sobu.
Sestre u rađaonici i predrađaonici su mi bile super,dok ove na odjelu su KATASTROFA,posebno mlade nučnice koje su se ponašale kao da su popile svu pamet svijeta.Jedna od njih mi je stavila bebačicu na prsa i rekla tako dojite.Toliko od edukaciji dojenja.Više nijednom u 4 dana koliko sam ležala tamo nisu došle pitati trebamo li pomoć ili pogledat nam bradavice.Uglavnom,meni je bebačica tako uništila bradavice da i dan danas,mjesec dana nakon poroda, imam upaljene,crvene i užasno BOLNE bradavice.Moram odmarati bradavice pa preskačem dojenja i izdajam se tako da bebica ipak dobije moje mlijeko.
Većsam se preveć raspisala.
Uglavnom,mislim da je rooming-in sjajna stvar,ali kad nemaju gužvu i kad nemate težak porod kao ja.Ovako je to mučenje i za mamu i za bebu.
Nadam se da će se stvari u budućnosti popraviti i da će konačno odjel babinjača u svim bolnicama dobiti zaslužen "komfor" (mislim na prostor i spremnost osoblja za pomoć bez obzira dal su se ustali na lijevu nogu ili im je gužva ili...) ako se u bolnici išta može nazvat komforom.
Cure koje trebate roditi...želim Vam brz i lagan porod za koju god se bolnicu odlučile.

m@m@
22.09.2009., 19:54
cure a jel ima sad i Petrova rooming-in ili nema?

Norma Jeane
22.09.2009., 20:07
vidim da vise manje sve cure sta su rodile u zadnjih par mjeseci imaju slicno iskustvo kao skarambela a i ja,kad sam dosla u predradjaonu tamo su cure spavale jer nije bilo mjesta na odjelu i nisu bile sa svojim bebicama, a to sta se tice dojenja tako je i meni bilo dodje sestra stavi ti bebu i kaze tako se doji poslje te vise nitko ne sljivi ni kad trazis pomoc oko dojenja. a da ne kazem da sam par sati sama u radjaoni bila i nitko nije dolazio provjeriti kako sam dok nisam pocela vristat od boli pa mi se jedna babica smilovala i dosla i malo samnom disala. zene koje su bile samnom u sobi su plakale kad sam dosla iz radjaone i govorile da to tamo nije normalno sto sam i sama bila ubrzo vidjela...

freya7
22.09.2009., 20:26
sad navodno više ne primaju na SD ako ne spadaš tamo....pa možda su manje gužve

Norma Jeane
22.09.2009., 20:32
ovisi neke privatne poliklinike imaju ugovor sa s.d. pa i tako zene dodju gore ja nisam spadala pod s.d. pa sam rodila tamo

freya7
22.09.2009., 20:41
kakav ugovor??
mislim da to nije ništa na papiru....

vjerovatno Vili, ja tamo vodim trudnoću, ali i spadam na SD....mene je dr. pitao gdje idem roditi, ja rekla na SD jer tamo spadam pa mi preporučio dr.Hafnera..., ali sama sam se naručivala..bez ikakvih intervencija

Norma Jeane
22.09.2009., 21:33
da vili obicno od tamo salju hafneru ako zelis, opet ako zelis roditi po mjestu stanovanja i to mozes ako nisi na s.d, ugovor-dogovor ne znam sta tocno al vecina iz vilia ide na s.d

larazg
22.09.2009., 21:48
cure a jel ima sad i Petrova rooming-in ili nema?

ma yok bre :D

ja bih prva pobjegla iz te bolnice koja ima roming in

m@m@
22.09.2009., 21:51
ma yok bre :D

ja bih prva pobjegla iz te bolnice koja ima roming in

oke bre:mig::D
a vidiš ja baš tražim takvu :D
u biti, tražit ću kad mi zatreba..sad ne treba ....pitala sam onak informativno:cerek:

larazg
22.09.2009., 21:55
oke bre:mig::D
a vidiš ja baš tražim takvu :D
u biti, tražit ću kad mi zatreba..sad ne treba ....pitala sam onak informativno:cerek:

nema ti nijedna osim svetog duha i nešto pričaju za zajčevu...
čuj ja rađam na carski a to je smrt za roming in...
hoću se naspavati, hoću se odmoriti.. po meni dijete ako što ne treba u prvim danima života to je živčanu i nenaspavanu i umornu majku

tako ja nekako razmišljam..

ovako na gumb pozovem na gumb tražim da mi ju odnesu

LI LU
22.09.2009., 22:14
ja idem na SD, ma svejedno vam je gdje ćete roditi... svaka bolnica ima neke mane , od vinogradske-nekima je super neke su je proklele tako je sa i svetim duhom, ne bedirajte se, roditi morate negdje ovako ili onako, smatram da sve imamo sreće , zamislite da čekate u redu za umjetnu oplodnju, vidila bih vas onnda...

mom2be
23.09.2009., 06:46
ja bi na sv. duh ali ne spadam tamo :(
nadam se da je vracanje nepripadajucih trudnica bilo samo preko ljeta, ako tko ima svjezije informacije neka podijeli

btw predbiljezila sam se za trudnicki tecaj i nitko me nije pitao gdje zivim

freya7
23.09.2009., 07:09
ja idem na SD, ma svejedno vam je gdje ćete roditi... svaka bolnica ima neke mane , od vinogradske-nekima je super neke su je proklele tako je sa i svetim duhom, ne bedirajte se, roditi morate negdje ovako ili onako, smatram da sve imamo sreće , zamislite da čekate u redu za umjetnu oplodnju, vidila bih vas onnda...

ma naravno, ja idem tamo di spadam....i ne razbijam glavu previše....

da svi idu di spadaju ili da sve bolnice primaju sve i da je u svim bolnicama super.....haha :lol: i da ne živimo u banana državi:rofl:, a ne da vinogradska ne prima , a SD prima..ne bi se dešavalo da se rađa u predrađaoni i leži na hodniku....
i birale bi hoćeš rooming in ili nećeš....

mom2be
ma neće te vratiti sigurno...

m@m@
23.09.2009., 07:16
čuj ja rađam na carski a to je smrt za roming in...
hoću se naspavati, hoću se odmoriti.. po meni dijete ako što ne treba u prvim danima života to je živčanu i nenaspavanu i umornu majku

tako ja nekako razmišljam..

ovako na gumb pozovem na gumb tražim da mi ju odnesu

sve u redu,,razumijem te:mig:
svatko ima neke svoje razloge zašto hoće nešto ili neće.

mandy
23.09.2009., 07:48
i Zajčeva ima rooming inn ...

mom2be
23.09.2009., 08:05
mom2be
ma neće te vratiti sigurno...

od kolege zenu prije par tjedana vratili :( :ne zna:

freya7
23.09.2009., 08:31
od kolege zenu prije par tjedana vratili :( :ne zna:

joj pa ne vjerujem:eek:
valjda nije bila kritična, moja prijateljica spada pod vinogradsku, a vodila na SD i došla pa ju htjeli vratiti, ali je bila otvorena pa ju ostavili..ali to je bilo 15.7. i bila je ogromna gužva, tako da je rodila u predrađaoni...
reci da nemaš auto da si došla busom ili pješice, i da nemaš više para za taxi :mig:

nosorog
23.09.2009., 08:54
valjda nije bila kritična, moja prijateljica spada pod vinogradsku, a vodila na SD i došla pa ju htjeli vratiti, ali je bila otvorena pa ju ostavili..ali to je bilo 15.7. i bila je ogromna gužva, tako da je rodila u predrađaoni...
reci da nemaš auto da si došla busom ili pješice, i da nemaš više para za taxi :mig:

ja mislim da ak te zele poslat u drugu bolnicu, da ti ONI moraju i osigurat prevoz
osim kaj po zakonu covjek sam moze birati bolnicu, doktori su duzni prihvatiti svakog pacjenta, inace snose odgovornost, ili sam ja to zabrijala?!

nosorog
23.09.2009., 09:00

inace, veli mi mama da je neka njena poznanica iz Zagorja rodila u 8.mjesecu na SD, a spada pod Zabok....i da je guzva bila ogromna, da su na prijemu poslali 2 zene u Vinogradsku (di i spadaju), a nju kao nisu jer je vinogradska na 5 min, a Zabok na 45 pa se valjda nisu usudili?
i da su sestre komentirale da ne mogu oni primati sve bolnice u Zagrebu (jer je u Petrovoj bila neka zaraza, zajceva se renovirala, a vinogradska je odbijala ak ne spadas pod njih), a Vinogradska samo Vinogradsku...tak da moguce da su odbijali samo VInogradsku? (tu je valjda odgovornost minimalna, jer su bolnice na par minuta voznje?)

nosorog
23.09.2009., 09:11
ja bi na sv. duh ali ne spadam tamo :(
nadam se da je vracanje nepripadajucih trudnica bilo samo preko ljeta, ako tko ima svjezije informacije neka podijeli

btw predbiljezila sam se za trudnicki tecaj i nitko me nije pitao gdje zivim

ja sam za tecaj zvala negdje oko 20.08. i htjela sam tecaj u 9.mj, no vise nije bilo mjesta, pa mi je zena rekla da kod njih vrijedi i tecaj u DZ. Rekla sam da mi nije bitan tecaj u DZ, da bi bas njihov i da bih htjela malo i vidjet bolnicu i to, pa me je pitala da koji sam kvart, jer da kod njih mogu roditi samo ako spadam kod njih:ne zna:
kad sam joj rekla da spadam kod njih, pitala me za termin i rekla mi da stizem na tecaj u 10.mj
u medjuvremenu mi frendica rekla da ti bolnicu pokazu na slikama :D

m@rty
23.09.2009., 09:15
ja ne spadam na SD, ali želim tamo roditi. i kad sam zvala tel da se predbilježim (sad u 9 mj) nije me nitko niš pitao gdje stanujem i spadam li u njihovu bolnicu!? sad sam baš i na "trudnički tečajevi" postavila pitanje za tečaj...kaj se vidi i čuje tamo.. jer krećemo sad 13.10... po zakonu te nitko ne može uvjetovatu u RH u koju ćeš bolnicu..

mom2be
23.09.2009., 11:42
znam da mi po zakonu ne mogu uvjetovati bolnicu ali ne znam koliko mi se u situaciji u kojoj beba i ja potpuno ovisimo o njima pametno natezati oko toga :ne zna:

inace spadam u vinogradsku (koliko vidim sve "vracene" su bile iz vinogradske :()

kako se radi o prvoj bebi vjerojatno cemo doci prerano :zubo:

freya7
23.09.2009., 18:45
po zakonu te nitko ne može uvjetovatu u RH u koju ćeš bolnicu..

ne može, ali s obzirom da je stanje u zg takvo da vinogradska odbija..ne može ni SD sve primiti, kaj ne??

koliko sam ja dobila dojam SD i vinogradska se preferiraju, merkur se izbjegava, a po nekima i petrova....i onda svi kaj neće u merkur i petrovu idu SD

kakvi su to onda uvjeti za rodilje, ako ih je previše..rađaju u predrađaoni, dobivaju dripove jer se doktorima žuri da se porode....

premalo osoblja, spavanje na hodniku....gdje je tu humanost prema majci onda...

m@m@
23.09.2009., 19:50
sva sreća pa sam ja uspjela 2007.g. roditi na SD ..a nisam čak ni Zagrebačka županija..
vjerujem dqa bi me sad samo tako sprašili doma kad bi vidli onkale sam došla :D:D:D:D

m@m@
23.09.2009., 19:51
sva sreća pa sam ja uspjela 2007.g. roditi na SD ..a nisam čak ni Zagrebačka županija..
vjerujem da bi me sad samo tako sprašili doma kad bi vidli onkale sam došla baš na SD rodit :D:D:D:D

nosorog
23.09.2009., 20:08
kakvi su to onda uvjeti za rodilje, ako ih je previše..rađaju u predrađaoni, dobivaju dripove jer se doktorima žuri da se porode....

premalo osoblja, spavanje na hodniku....gdje je tu humanost prema majci onda...

a vecina rodilja i bira SD jer kao SD ima super opremljenu predradjaonu i radjaonu, najvise su skloni prirodnom porodu, sve vrvi od preporuka.....i jer imaju rooming in
i onda od svega toga nema nista jer dodje previse zena, i to najcesce zena koje sve to zele i bas su zbog toga izabrale SD :( :( :(

a ono kaj je najgluplje - zene koje ne zele rooming in, a spadaju na SD, posalju iz Vinogradske jer oni ko ne primaju ak nisu iz njihovog kvarta...

nosorog
23.09.2009., 20:12
vjerujem da bi me sad samo tako sprašili doma kad bi vidli onkale sam došla baš na SD rodit :D:D:D:D

tebe ne bi nigdje sprasili...jer te nemaju kud (ne znam odakle si, al zenu iz zagorske zupanije nisu poslali u zabok jer ne bi stigla do tamo i to su joj rekli na prijemu, tj komentirali pred njom)

al zato bi sprasili one iz zagreba....

ja sam si cak danas i razmisljala, mogu li oni mene, pod uvjetom da je fakat guzva poslat u neku drugu bolnicu? bez obzira kaj spadam kod njih?
mislim da mi kazu da idem negdje drugdje, ja bih im sigruno rekla nek me oni voze jer ja nejdem nigdje i nemam cime? :ne zna:

freya7
23.09.2009., 20:27
a vecina rodilja i bira SD jer kao SD ima super opremljenu predradjaonu i radjaonu, najvise su skloni prirodnom porodu, sve vrvi od preporuka.....i jer imaju rooming in
i onda od svega toga nema nista jer dodje previse zena, i to najcesce zena koje sve to zele i bas su zbog toga izabrale SD :( :( :(

a ono kaj je najgluplje - zene koje ne zele rooming in, a spadaju na SD, posalju iz Vinogradske jer oni ko ne primaju ak nisu iz njihovog kvarta...

na kraju je užas na SD, a sad ima i merkur rooming in...pa eto tko voli može i tam....samo da meni ne bude gužva na SD da se ne porodim u hodniku

ma sve je koma je rkao postoji pravilo tko bi di trebao, a ništa nije zakonski 100% pa na prijemu svatko glumi ustavnog suca....itd....bilo bi super da su sve bolnice super i da možeš u svakoj birati rooming in ili ne....i da inda ideš tsmo di spadaš....