PDA

View Full Version : Krvarenje u trudnoći

stranice : 1 2 [3] 4

malo čudo Lara
28.09.2011., 18:21
cure, hvala na pažnji i solidarnosti!
evo, nakon 2 dana beta 340... (bila 319), ali ja bi trebala bit u 6.tt....
stvarno ne znam što misiliti....:(

jesi li zvala ginekologa i rekla kolika ti je beta? On ti jedini može reći šta to znači i šta dalje...

J&B
29.09.2011., 09:01
jesi li zvala ginekologa i rekla kolika ti je beta? On ti jedini može reći šta to znači i šta dalje...

očito vanmatern. trudnoća... :(

malo čudo Lara
29.09.2011., 09:13
očito vanmatern. trudnoća... :(

Jako mi je žao ako je tako...Al znaš kako kažu, to je dobar znak da možeš ostati trudna!!!Moja je frendica imala vanmaterničnu prošle godine u 11.mjesecu,a ove je godine u 2.opet ostala trudna...i za mjesec i pol će roditi!!!!!DRŽ SE!!!:):):)

J&B
29.09.2011., 10:17
Jako mi je žao ako je tako...Al znaš kako kažu, to je dobar znak da možeš ostati trudna!!!Moja je frendica imala vanmaterničnu prošle godine u 11.mjesecu,a ove je godine u 2.opet ostala trudna...i za mjesec i pol će roditi!!!!!DRŽ SE!!!:):):)

evo, najiskrenije hvala!
na dam da padnem duhom, jer su problemi tu da se riješvaju, jel tako? :)
samo želim nakon sutrašnje nove bete da mi potvrde bilo što, samo da znam nešto i da to riješimo.
hvala!

mmz<3
29.09.2011., 10:25
evo, najiskrenije hvala!
na dam da padnem duhom, jer su problemi tu da se riješvaju, jel tako? :)
samo želim nakon sutrašnje nove bete da mi potvrde bilo što, samo da znam nešto i da to riješimo.
hvala!

Ja se iskreno divim tvojoj pozitivnosti :mig:

Neznam sto ce ti rec, beta stvarno za varirat ali ja sam u 6. tjednu imala betu 37000 i nesto sitno tako da mislim da je tvoja vrijednost stvarno premala...
Ali to sto kazes samo glavu gore i naprijed u nove pobjede! Drzim fige da bebica dode cim prije!

J&B
29.09.2011., 12:28
Ja se iskreno divim tvojoj pozitivnosti :mig:

Neznam sto ce ti rec, beta stvarno za varirat ali ja sam u 6. tjednu imala betu 37000 i nesto sitno tako da mislim da je tvoja vrijednost stvarno premala...
Ali to sto kazes samo glavu gore i naprijed u nove pobjede! Drzim fige da bebica dode cim prije!

hvala puno,
ispalo je da ja tješim druge (ne mislim na forumu) ;)

Pika225
30.09.2011., 11:50
Na žalost i ja se pridružujem ovoj temi... Sad sam 7+4, jučer sam bila na UZV i dalje se vidi samo gestacijski mjehur (koji se vidio i kad sam bila na 6+1) i relativno je mali, te hematom koji je dosta velik. Dobila sam Duphastone i mirovanje. Prekjučer sam primjetila smeđu sukrvicu na papiru, jučer ujutro se vidjela i na gaćicama, a popodne (nakon UZV) je krvarilo dosta jače. Jutros opet samo sukrvica na papiru. Gin me poslala vaditi betu i ona je jutros bila 2100, i sad ne znam je li to OK za ove tjedne. Gin kaže da je dosta visoka beta za gestacijski mjehur i da nastavim s terapijom. Strah me zato što nismo čuli srce. Rekla mi je da dođem za tjedan dana, no namjeravam odmah u ponedjeljak ponovo vaditi betu.
Već sam imala jedan spontani, prva trudnoća, odmah na početku, u 7.tj. Počela sam krvariti i srećom nisam trebala kiretažu. Već sam se pomirila da ću i sad imati spontani pa me ovaj nalaz jako zbunio i počela sam se ponovo nadati... Ne znam što da mislim. Imam curicu od 2.5 godine i to mi daje snagu.

lopticica
30.09.2011., 12:08
Pika i J&B sretno :grli:

enigmatic
30.09.2011., 12:40
cure držite se,mislim na vas:kiss:
šaljem puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ja sam sa prvim prokrvarila u 6om tj. prvo malo pa onda jače+bolovi,otišla na hitnu,na uzv,srčeko još nije kucalo.dobila utrogestan i mirovanje,nakon par dana na uzv se vidio hematom i kucalo je srčeko.mirovala mjesec dana i hematom otišao.strogo sam mirovala.

Pika225
01.10.2011., 11:22
Jučer do popodneva krvarenje sve jače i jače, do večeri strašni bolovi, završila na hitnoj. Spontani je bio u tijeku, napravili su mi kiretažu koja je bila strašno bolna i dugo trajala. Još su rekli da ću možda trebati još jednu, ali zaista se nadam da neću jer ne znam kako bi to izdržala. Osjećam se tako umorno i prazno...

PeggyB
01.10.2011., 11:35
Pika :(

:grli:

Ana 7
01.10.2011., 18:08
Pozdrav drage žene!
Ja imam neke nedoumice oko trudnoće, pa se nadam da netko ima slična iskustva.Tijekom plodnih dana se nisam pazila jer sam željela ostati trudna, ali sam mjesečnicu redovno dobila i nije bila slaba nego normalna kao i inače.Od tih plodnih dana je prošlo mjesec dana, a ja zaista imam sve simptome trudnoće, jer imam već dvoje djece, pa ne mogu vjerovati da umišljam simptome ili nešto slično.U prvoj trudnoći sam malo prokrvarila dan prije nego što mi je ginekolog otkrio da sam trudna, mirovala sam i pila dabroston i bilo je kasnije sve uredu.Ovo sada mi je baš čudno. nisam mislila da sam trudna dok mi simptomi nisu postali sve jači, u ponedjeljak ću kupiti test, a nadam se da će mi se do tada javiti netko sa sličnim iskustvom.

enigmatic
03.10.2011., 12:53
Pika jako mi je žao,drži se:grli:

Pika225
04.10.2011., 13:26
Pika jako mi je žao,drži se:grli:

Hvala ti draga :kiss:
Strah me da se ne ponovi. Slat će me na pretrage za trombofiliju.

J&B
10.10.2011., 10:51
2 tjedna nakon krvarenja (trajalo 8 dana) tj. spontanog,
počinjem opet krvariti (danas 3.dan).
jel moguće da je menstr.?
prije 5 dana mi je beta bila 205....?

što je sada ovo??
help!

lopticica
11.10.2011., 14:13
Danas sam prokrvarila, ne znaju zbog cega. Dobila utrogestan i strogo mirovanje. Beba je dobro.
Jeli se ikome dogodilo da bas jace prokrvari, svjeza krv a da se ne vidi.uzrok?

Tarsis
15.10.2011., 12:16
Ja sam imala lagano krvarenje prije nekih 3 tjedna...al nije bila svježa krv, nije bilo obilno i trajalo je samo jednu večer. Drugi dan sam otišla kod dr., rekla je da nema rzloga za brigu, to je sve normalno, radilo se o hematomu koji je polako iscurio. Dobila sam duphaston, nisam trebala strogo mirovati.
Još mi se to jednom dogodilo tjedan nakon toga, isto samo 1 večer, i još oskudnije nego prvi put. Tamnosmeđe, ne svježa krv.

Otad ništa. Prošli tjedan sam bila na uzv, sve super, hematom se više ne vidi. I ja sva hepi do jučer. Pojavio mi se neki svjetlosmđi iscjedak, čak više vuče na boju bijele kave, cappuccina :zubo: i neam pojma kaj je sad to...ne sliči mi ni najmanje na sukrvicu, al opet, čim nije bijeli, brine me.

Sljedeći pregled mi je tek 3.11.

nana1710
15.10.2011., 16:27
Jučer do popodneva krvarenje sve jače i jače, do večeri strašni bolovi, završila na hitnoj. Spontani je bio u tijeku, napravili su mi kiretažu koja je bila strašno bolna i dugo trajala. Još su rekli da ću možda trebati još jednu, ali zaista se nadam da neću jer ne znam kako bi to izdržala. Osjećam se tako umorno i prazno...

Pika draga :cry:

Riječima ti ne mogu opisati koliko mi je žao čuti ...

Budi jaka, šaljem ti veliki i topli :grli:

J&B
17.10.2011., 08:21
krvarenje je trajalo 7 dana (u vrijeme spontanog). nakon 5 dana opet krvarenje koje sad traje već 9. dan.
da li bi to mogla biti mentruacija? tako brzo?
da li ju je moguće dobiti, ako je beta još pozitivna....?

mnogo zbunjena
03.02.2012., 04:39
Pozdrav svima trudnicama, majkama i njihovim bebicama,

Citam evo ovaj forum vec 2 dana, i zeljela bih da vidim da li je neko bio u mojoj situaciji, i da li moze da mi pomogne savetom.

Naime, trudna sam vec 5 nedelja. Prije 5 dana primjetila sam neku smedjkastu sluz par puta na vesu, ali to me nije alarmiralo. Prije tri dana to se pretvorilo u svjezu krv. Isla sam na ultrazvuk, i naravno nisu mi nista rekli jer je trudnoca previse mala. Nisu videli ni bebu, niti culi otkucaje srca.

Ginekolog me je uputio da vadim krv prije 2 dana i danas, i da ga vidim u ponedjeljak.

U medjuvremenu krv je malo usporila, ali je i dalje svjeza crvena.

Ja sam sad naravno nenormalno zbunjena, ovo mi je treca trudnoca, prve dve nisam imala nikakvih problema. Stomak me malo boli svih 5 nedelja, nista nepodnosljivo.

Krv mi nije toliko jako isla, ali je definitivno svjeze crvene boje, i ponekad se vidio i neki mali ugrusak. Tih ugrusaka vise nema danas.

Zbunjena sam, jer ako je ovo spontani, nije mi jasno, pa zar to ne boli jako? Zar ta krv treba da lije iz nas, ili se spontani moze imati tako bezbolno???

Uvijek sam to zamisljala kao nesto izuzetno bolno. Prije 3 dana sam bila ubijedjena da sam izgubila bebicu, ali posto se sad smanjila krv, bez nekih vecih bolova, jel postoji sansa sa mozda nisam pobacila???

Molim vas, posavjetujte me jer ja cu da izludim naredna 3 dana dok ne vidim doktora :(

rossi79
03.02.2012., 06:28

Citam evo ovaj forum vec 2 dana, i zeljela bih da vidim da li je neko bio u mojoj situaciji, i da li moze da mi pomogne savetom.

Naime, trudna sam vec 5 nedelja. Prije 5 dana primjetila sam neku smedjkastu sluz par puta na vesu, ali to me nije alarmiralo. Prije tri dana to se pretvorilo u svjezu krv. Isla sam na ultrazvuk, i naravno nisu mi nista rekli jer je trudnoca previse mala. Nisu videli ni bebu, niti culi otkucaje srca.

Ginekolog me je uputio da vadim krv prije 2 dana i danas, i da ga vidim u ponedjeljak.

Ja sam sad naravno nenormalno zbunjena, ovo mi je treca trudnoca, prve dve nisam imala nikakvih problema. Stomak me malo boli svih 5 nedelja, nista nepodnosljivo.

Krv mi nije toliko jako isla, ali je definitivno svjeze crvene boje, i ponekad se vidio i neki mali ugrusak. Tih ugrusaka vise nema danas.

Zbunjena sam, jer ako je ovo spontani, nije mi jasno, pa zar to ne boli jako? Zar ta krv treba da lije iz nas, ili se spontani moze imati tako bezbolno???

Uvijek sam to zamisljala kao nesto izuzetno bolno. Prije 3 dana sam bila ubijedjena da sam izgubila bebicu, ali posto se sad smanjila krv, bez nekih vecih bolova, jel postoji sansa sa mozda nisam pobacila???

Molim vas, posavjetujte me jer ja cu da izludim naredna 3 dana dok ne vidim doktora :(

da se meni ovo dogodilo ja bih otišla na hitnu. i idući dan i dan nakon toga... krvarenje u trudnoći je ozbiljna stvar. jesi li dobila barem progesteronski nadomjestak tipa utrogestana ili duphostone tableta??? jel te gin poslao na vađenje bete svaki drugi dan? beta je najbolji pokazatelj razvija li se trudnoća dobro ili ne. ako ništa od toga nije mislim da se tvoj gin jako zeza i ostavlja stvar slučaju. a ako je to tako ja bih mijenjala gina podhitno.

dada007
03.02.2012., 06:39

Ja sam u početku obje trudnoće krvarila tako kako ti opisuješ i sve je bilo u redu, neki hematomi su bili u pianju.
Imala sam i spontani pobačaj tako da mogu usporediti da je kod spontanog krvarenje stvarno jako i bolovi su jaki, par dana sam konstantno osjećala bolove i grčeve. Da je to spontani mislim da bi već osjetila jače bolove i veće krvarenje.
Ali sad ti je najbitnije da ne paničariš jer ćeš tek tako možda zakomplicirati stvari

rossi79
03.02.2012., 06:46
Ja sam u početku obje trudnoće krvarila tako kako ti opisuješ i sve je bilo u redu, neki hematomi su bili u pianju.
Imala sam i spontani pobačaj tako da mogu usporediti da je kod spontanog krvarenje stvarno jako i bolovi su jaki, par dana sam konstantno osjećala bolove i grčeve. Da je to spontani mislim da bi već osjetila jače bolove i veće krvarenje.
Ali sad ti je najbitnije da ne paničariš jer ćeš tek tako možda zakomplicirati stvari

a jesi li dobila bar utrogestan???

dada007
03.02.2012., 06:52
a jesi li dobila bar utrogestan???

Duphaston sam pila u ove dvije uspješne trudnoće i pratilo me se malo češće ali kod spontanog se odmah vidjelo što se događa.

rossi79
03.02.2012., 06:56
Duphaston sam pila u ove dvije uspješne trudnoće i pratilo me se malo češće ali kod spontanog se odmah vidjelo što se događa.

zato sam i rekla curi da je definitivno trebala dobiti barem progesteronski dodatak (utrogestan ili duphaston svejdeno). progesteron je tzv. čuvar trudnoće. ako joj gin to nije dao čini mi se da nije ordinirao sve što je mogao.

dada007
03.02.2012., 07:00
zato sam i rekla curi da je definitivno trebala dobiti barem progesteronski dodatak (utrogestan ili duphaston svejdeno). progesteron je tzv. čuvar trudnoće. ako joj gin to nije dao čini mi se da nije ordinirao sve što je mogao.

Slažem se.
A vidim sad da piše da je 5tj trudna i da na uzv nisu vidjeli ni otkucaje ni bebu, postoji mogućnost da nije trudna!?

LI LU
05.02.2012., 10:11
Ovako trebala mi pomoć ukoliko je jedna od vas imala sličnu situaciju., druga mi je trudnoća, neočekivana..u srijedu(6tj) dobila sam krvarenje i otišla naravno na hitnu, gdje je vidila gestacijsku ali bez otkucaja., dobila duphastone., e sad vidila je također 0,5mm polip na cervikalnom ušću., jel moguće od njega krvarenje?jel neka imala isro polip i krvarenjeŽ?

Pet cat
24.03.2012., 06:42
Pozdrav, trudna sam oko 5 tjedana i nakon stolice malo prokrvarim(kap dvije samo na papiru), prvi dan je bilo svjetlo rozkasto, drugi smeđkasto stara krv,a jučer mi je pak malo više kapalo tamna neka krv ko kod stvari,ali samo nakon stolice. Gin mi je rekao da je sve u redu(gestacijska se za duplo povećala u roku 2 dana) da je to usred naprezanja i da samo mirujem. idući ultrazvuk mi je u utorak. Nemam baš nikakvih bolova. Zanima me dali se ikome dešavalo ovako nešto?

Dina78
02.04.2012., 17:50
Pozdrav svima, nova sam ovdje imam sličnu situaciju ... trudna sam 6 sedmica a čekala sam 8 god. ali pojavio mi se smeđkasti iscjedak sinoć sam bila u hitnoj pregledali su me i rekli kao da je to normalno dali su mi inekcije za čuvanje trudnoće... ali danas mi se pojavio crveni iscjedak kao da je menstruacija i imam bolove blage u donjem dijelu stomaka ne znam dal da idem ponovo ... može li mi neko pomoći ... pozz :)

Roly
02.04.2012., 18:35
Pozdrav svima, nova sam ovdje imam sličnu situaciju ... trudna sam 6 sedmica a čekala sam 8 god. ali pojavio mi se smeđkasti iscjedak sinoć sam bila u hitnoj pregledali su me i rekli kao da je to normalno dali su mi inekcije za čuvanje trudnoće... ali danas mi se pojavio crveni iscjedak kao da je menstruacija i imam bolove blage u donjem dijelu stomaka ne znam dal da idem ponovo ... može li mi neko pomoći ... pozz :)

ako si prvo imala samo smeđi iscjedak, a danas imaš crveni s bolovima trk u bolnicu.

lianne
17.04.2012., 17:36
curke help :moli:
u 10 tjednu sam i evo sad sam primjetila mrvu sluzi(velicine graha)izmjesanu lagano sa smedkastim..nema nikakve svijeze krvi ni slicno,ali uhvatio me strah..najgore sto me sad pere paranoja i cini mi se da imam kao neke grcice(ali mislim da umisljam)..dole je sve suho..
dal da panicarim i tcim ginekologu ili sacekam pa vidim?
u cet.sam bila na uzv i sve je bilo uredno :ne zna:
ovo mi je druga trudnoca,prva je bila uredna i zato mi je panika jer mi se ovo nije desilo(do otapanja sluznog cepa..cak ovo pomalo lici na mali dio cepa) :503:

KIKA5
17.04.2012., 17:58
u 10 tjednu sam i evo sad sam primjetila mrvu sluzi(velicine graha)izmjesanu lagano sa smedkastim..nema nikakve svijeze krvi ni slicno,ali uhvatio me strah..najgore sto me sad pere paranoja i cini mi se da imam kao neke grcice(ali mislim da umisljam)..dole je sve suho..
ovo mi je druga trudnoca,prva je bila uredna i zato mi je panika jer mi se ovo nije desilo(do otapanja sluznog cepa..cak ovo pomalo lici na mali dio cepa) :503:

to se i meni desilo pa sam otišla odmah drugi dan giniću-vidio je minijaturni hematom i rekao da se on najvjerovatnije čisti i dao mi terapiju Duphrastona (valjda sam dobro napisala).nije se više ponovilo,i meni je prva t bila uredna...
ja bi otišla sigurno odmah sutra na pregled,da se umiriš...

blacksabbath
17.04.2012., 23:10

Meni se slično dogodilo 2-3x dosad, trenutno sam u 21. tjednu.
Bila na pregledu, svaki put sve bilo u redu. Samo mi je rekla da više mirujem i dala mi Utrogestan. Dakle, ne mora biti ništa opasno, ali dobro je napomenuti ginekologu, za svaki slučaj. :mig:

leptir7
17.04.2012., 23:36

Meni je to bilo i u prvoj i u drugoj tt...u prvoj sam isla u bolnicu tjedan dana,a sad kad mi se pojavila ta sluzava smeda stvar nisam isla nidi...utrogestane koristila jos od prije i nastavila...na karaju se usppostavilo da imam polip na ulazu u maternicu...nisam uopce mirovala nesto strogo...znalo mi je biti tano smede do bezkasto i tako nekih mjesec i pol dana svaki dan...i evo sad cekam da cura odabere dan kad ce van...:cerek:

Jelena1985
18.04.2012., 01:51
moja frendica je prva tri mjeseca imala sasvim normalan ciklus i nije imala pojma da je trudna :rofl:
curica se rodila krasna, velika, punacka, prava beba :cerek:

lianne
18.04.2012., 09:30
cure hvala na odgovorima :cerek:
mali mi se razbolio,tako da ne mogu danas do ginica,ali prvi slobodan dan cu otici..dolje je i dalje sve suho,a ako tapnem vaticom vidi se da je sluz lagano lagano kremkasto-smedkasta..javim cim odem :)

lianne
19.04.2012., 20:46
Danas se iscjedak malo pojacao i potamnio..prepala se..otrcala na pregled..bebica je ok..ja mirovanje plus duphaston..nadam se najboljem :moli:

nata2907
27.04.2012., 21:53
U 20.sam tj., sve je bilo u redu i nakon pregleda kojih 2sata kasnije primjetim smeckastu krv na ulosku, sva se prepala i doktorica nije znala od cega ta stara krv i samo mi je naredila mirovanje. Jel ima koja takva iskustva? Baš me strah svaki put kad idem na wc:-(

lezem
05.05.2012., 18:04
pozdrav!
taman kad sam ponosno htjela objavit plusić, moram se prvo malo zadržati na ovoj temi. nadam se ne dugo.

dakle, zm 26.3., iduća očekivana 22.-23.4.
28.4. i 1.5. test pozitivan (blijeda crta)
2.5. beta 2706
3.5. popodne krvavi iscjedak, svježa krv. panika. idem privatnoj gin.
po zm trudna sam 5tj i 3d, a po uzv 4tj i 6d. vjerojatno kasnija ovulacija/oplodnja. to me ne brine, nije veliko odstupanje.

ali, u uterusu vidljiva gv=0,88 cm s tek početnim odjekom žv. za sada bez vidljivog eo. dakle, gestacijska je tu, ploda nema. i gv je nepravilnog oblika. to me samo informirala, ne znam šta to treba značit, nije ništa posebno objašnjavala.
dala mi utrogestan 3x2 tbl, i mg 375.
i ponovno vadjenje bete.

jučer beta 4942, manja od očekivane (5412). :(
dobila i gin. nalaz, zove me i kaže, tj ništa mi pametno ne kaže, terapija ostaje ista, kontrola slj.četvrtak, mirovanje.

jučer i danas samo ležim. jučer ujutro i dopodne tamnija i oskudnija krv, popodne još malo svježa i jača, navečer i danas dopodne opet tamnija i oskudnija, i evo sad već neko vrijeme, fala bogu, ništa nema. osim laganih grčeva i bolova u stomaku.

i sad treba dočekat taj četvrtak :503:

tilzit
21.06.2012., 18:06
Pozdrav svim curama..
moja sestra je trudna 6 tjedana i danas je bila na pregledu radili su joj papa test i ultrazvuk (to je prvi pregled tj danas joj je ginic potvrdio da je trudna) ,i sad nekoliko sati nakon pregleda pocela je krvarit ,jel to normalno ili da se zabrine za djete? sto vi mislite i ima li netko takvih iskustava? help plz :/

mala230
22.06.2012., 11:42
Nova sam ovdje,pa me zanimaju iskustva onih cura koje su trudne,ili koje su to bile.. Malo sam u dilemi.. zadnju mengu sam dobila 26.5. ciklusi su mi uvijek 28-30 dana,nikad krace ni duze. Radili smo na bebi i 8 dana nakon odnosa i 4 dana prije ocekivane menge pocela sam lagano krvarit i najvise primjetim kad idem na wc,ovaku na ulosku slabo. prvi dan roze boje,a sad je tamno crvene-smeđe. danas bi trebala dobiti,a nemam nikakve promjene u krvarenju koje sad traje 4 dana. Zanima me jeli neka od vas imala imlantacijsko krvarenje i kako je to izgledalo. simptome trudnoće nemam,jedino me sise bole. i znali netko mogu li napraviti test,ako krvarim ili moram cekati da stane? ispricavam se na malo duzem postu.. Hvala

anita 25
22.06.2012., 19:58
napravi test,ako je plus,odmah kod ginica,to ti najsigurnije!!!

škorpionka_
05.07.2012., 14:15
Trudna sam 11 tjedana. Noćas sam imala krvarenje, svježa, crvena krv. Istuširala se, stavila uložak, krvarenje prestalo. Znalo se još par puta javiti roskasti iscjedak na papiru, ali uložak je potpuno čist. Nzvala ginekologa ujutro. Budući da je krvarenje prestalo, on ne bi čačkao ništa, da ga ne bi opet izazvao. Danas i noćas ako se opet pojavi krvarenje da mu ujutro dođem bez najave. Kužim ja, ak je slučajno krenuo spontani, ne može on to spriječiti. Ak se ne bude pojavilo krvarenje onda dolazim na normalan pregled u srijedu! Mirovanje... Frka me, naravno...

brita
05.07.2012., 14:23
Trudna sam 11 tjedana. Noćas sam imala krvarenje, svježa, crvena krv. Istuširala se, stavila uložak, krvarenje prestalo. Znalo se još par puta javiti roskasti iscjedak na papiru, ali uložak je potpuno čist. Nzvala ginekologa ujutro. Budući da je krvarenje prestalo, on ne bi čačkao ništa, da ga ne bi opet izazvao. Danas i noćas ako se opet pojavi krvarenje da mu ujutro dođem bez najave. Kužim ja, ak je slučajno krenuo spontani, ne može on to spriječiti. Ak se ne bude pojavilo krvarenje onda dolazim na normalan pregled u srijedu! Mirovanje... Frka me, naravno...

ja sam isčitala stranice i stranice foruma što domaćih što stranih o krvarenju u trudnoći jer mi se negdje oko 10 tjedna pojavio smečkasti iscjedak..
moja je doktoricia to shvatila ozbiljno... i odmah me naručila na pregled iako sam po forumima čitala da dok nije svježa krv - nije tako strašno. No, niti svježa krv ne mora odmah značiti najgore.
Ono što bi ja na tvom mjestu napravila- tražila bi raniji pregled, sutra po mogućnosti da vidiš da li je sve ok, da li srčeko kuca i da li je plod vitalan.. jer ovako.. srijeda je daleko . a do tada će ti tisuću misli proći kroz glavu i nećeš biti mirna..
:ne zna:
u svakom slučaju, nadam se da se više neće pojavljivati krv.. i da je sve ok :grli:

Wonder Woman
05.07.2012., 14:37
Ja sam u osmom tjednu prokrvarila svježu krv. Nisam se javljala ginekologu nego pravac hitna. Dok sam došla do bolnice krvarenje se smanjilo, zapravo gotovo prestalo. Srećom, sve je bilo ok. Ipak, ne bih izdržala ni jedan dan da ne odem na pregled, kamoli tjedan dana. :ne zna:
Ja sam tada uzimala utrogestane, ne znam uzimaš li ti išta?
I da, mirovanje, nemoj se naprezati, ništa teško dizati i ne dugo stajati.

Još nešto, svako krvarenje u trudnoći bilo ono smećkasto ili crveno smatra se prijetećim pobačajem i treba djelovati na odgovarajući način.

škorpionka_
05.07.2012., 14:43
Mogla bih izdržati do srijede, ali samo ako više nijednom dotad ne vidim svježu krv.

škorpionka_
05.07.2012., 14:43
Ništa ne pijem osim Prenatala. Sad cijeli dan mirujem i nema krvi od noćas.

Wonder Woman
05.07.2012., 14:55
Ništa ne pijem osim Prenatala. Sad cijeli dan mirujem i nema krvi od noćas.

Utrogestan i duphaston obično propisuju kada postoji krvarenje, zato sam te pitala.
Ajde, samo ti miruj i ne napreži se. :grli:

Cigi
05.07.2012., 15:01
ja bi nakon svakog krvarenja, a pogotovo ako je u pitanju svježa krv u ranoj trudnoći, letila na hitnu

Lalea
06.07.2012., 10:32
Mogla bih izdržati do srijede, ali samo ako više nijednom dotad ne vidim svježu krv.

brita ti je dobro savjetovala... i isto bi otišla na pregled prije srijede jer ipak je bila svježa krv

meni se sa 6+4 pojavio smečkasti iscjedak ujutro i odmah sam išla kod svoje gin, slijedeći dan mi se pojavila svježa krv i od tada mi je nekih 4-5 dana bilo svježe krvi... gin je sve to ozbiljno shvatila, stavila me na utrogestane, pregledi svako malo i mirovanje, do 8 tj se smirilo ali je hematom ostao prisutan i utrogestani su još uvijek mi u funkciji

Mangica
07.07.2012., 06:45
Drage cure, evo da se i ja malo pojadam.
Trudna sam 11+3 tjedna, a od 8. Tjedna krvarim svakih 7-10 dana. To uvijek bude svjeza, crvena krv, bez bolova. Zanimljivo je to sto se krvarenje pojavi nakon svakog, minimalnog napora (ako odem do ducana npr.). Koristim utrogestane, a buduci da nema hematoma i da je beba vesela i zivahna (fiju!):cerek: nikad mi nije preporuceno mirovanje. Na zadnjem pregledu dr mi je rekao da krvari jedno od mjesta gdje se hvata posteljica. E sad sam potpuno zbunjena i uplasena jer ne znam sto bi to tocno moglo znaciti za moju trudnocu (insuficijentnu posteljicu??).
Ako netko ima slicnih iskustava pls ubacite mi malo pozitive jer mi je vec lagano muka! :ne zna:

blacksabbath
08.07.2012., 02:52
Insuficijencija posteljice je inače neodgovarajuća opskrba krvlju putem posteljice, dakle posteljica ne opskrbi bebu odgovarajućom količinom krvi i samim time hranjivim tvarima i kisikom.
Moja poznanica je imala taj problem i dosta se mučila oko toga, sve je završilo dobro samo što je beba imala manju težinu zbog tog manjka hanjivih tvari, slabije je napredovala.
Ako tebi ginekolog nije ništa posebno napominjao, onda je vjerojatno sve ok. Nemoj se previše plašiti iako shvaćam da brineš. Samo se drži uputa i kod svakog krvarenja otiđi doktoru, zlu ne tebalo.

Ja sam imala problem sa spuštenom posteljicom i isto sam par puta imala krvarenje. Trudnoću vodim privatno, a kad sam jednom otišla po uputnicu svom soc. ginekologu on kad je to vidio u nalazu počeo je kako su kod takve posteljice češći spontani i uplašio me totalno. Onda sam porazgovarala sa svojom doktoricom, posložila si sve u glavi i obećala da uopće neću o tome razmišljati dokle god sve ide kako treba i dok je beba dobro. :)

Mangica
08.07.2012., 07:16
Puno ti hvala!!!
Ma pozitivna sam i nadam se najboljem ali u ovoj trudnoci imam osjecaj da se sve nekako slaze jedno na drugo (prva bila savrsena).
A i nije lako iskljuciti mozak kad doma mirujes :).

blacksabbath
08.07.2012., 14:40
Potpuno te razumijem, ja sam isto kod mirovanja razmišljala o svemu, još kad mi je ovaj doktor tako lijepo poručio da pobačaj ne bi bio ništa čudno, doma sam plakala i odmah zvala svoju ginekologinju jer mi je trebalo da odem tamo i da mi kaže da je sve ok.
Nakon što sam se umirila stvarno sam si obećala da više neću misliti o bilo kakvom lošem ishodu. Meni je to prva beba. :)
Ja ti stvarno želim da sve protekne u redu, dobro je što si pozitivna, kako za tebe samu tako i za bebu, samo se drži svih uputa koje dobiješ i hrabro naprijed. :)

Mangica
08.07.2012., 17:05
Blacksabbath, koliko si ti trudna?

Bas sam se cula s ginicem, kaze nema pametan savijet, ne moze predvidjeti sto ce secdogoditi, dok je stanje mirno nema potrebe za dodatnim kontrolama. A ja u sto pitanja. I, naravno, svakih 5 min gledam u gace ;).
Dakle, kontrola 1.8. Do tad nista od mrdanja iz Zg.

blacksabbath
08.07.2012., 17:19
Sad sam 33. tjedan. :)
Da, to je najgore kaj ni on ne može znati, preostaje gurati dalje, nadajmo se bez većih problema.
Meni se sva 4 puta krvarenje pojavilo nakon mokrenja, na papiru bi vidjela krv, samo što je u mom slučaju bila poprilično svijetla.
U strahu sam išla na wc i molila Boga da je prestalo ili da barem nije gore nego što je bilo.

Mangica
09.07.2012., 07:51
Oooo, pa super si izgurala jos malo digni noge u zrak i u terminu si :).
I dalje ti je posteljica nize? A kad si zadnji put krvarila? Ja se samo nadam da necu morati mirovati cijelo vrijeme jer je to jos 28 tjedana!!!! Uh, uh!

blacksabbath
09.07.2012., 14:17
Zadnji put prije jedno 3 tjedna.
I dalje je niže, ali popravilo se stanje tako da se nadam da će sad polako to sve doći na svoje! :D
Sad se čini daleko, ali vrijeme brzo prođe. Meni je još uvijek nejvjerojatno da imam mjesec dana do kraja, a kao da sam jučer bila na početku. :D

Mangica
10.07.2012., 08:05
Cijelo vrijeme lezis?
Meni je do sad izmedu dva krvarenja proslo najvise 10 dana. Za 2 tjedna bi trebali na more, pa ako se nista ne pojavi idemo da nam curka (21mj) nije u Zg cijelo ljeto. Jedino sto mi je neka utjeha je da smo u Sibeniku i da je bolnica tamo ok (tako kaze moja sveki).
Nadam se da se necu morati uvjeravati u njene rijeci :)

blacksabbath
10.07.2012., 19:59
Sad više ne mirujem toliko, sve ovisi kako se osjećam.
Između krvarenja mi je uvijek prošlo barem mjesec dana, nekad i više.
I mi smo bili na moru, doktorica dala zeleno svjetlo i malo me bilo strah, ali srećom nikakvih problema nije bilo, nadam se da nećeš imati susrete s bolnicom i da ćeš se barem malo opustiti od briga. :)

Mangica
12.07.2012., 12:48
Hvala! Tebi sreca do kraja!
Naravno, cujemo se ;)

Mangica
13.07.2012., 08:03
Jutros opet krv, malo ali sigurno! Ljudi, je li itko toliko krvario? Cesto a pomalo. Sad sam 12+2, na uzv i vise. Ocajna!!!!

aniano
13.07.2012., 09:05
Jutros opet krv, malo ali sigurno! Ljudi, je li itko toliko krvario? Cesto a pomalo. Sad sam 12+2, na uzv i vise. Ocajna!!!!

nisam skuzila iz tvojih posotva, imas li ti tzv placenta praevia? imas li nekakve bolove? ja bi se na tvom mjestu javila doktoru, ili cak potrazila drugo misljenje.

Lalea
13.07.2012., 10:04

jel ti gin dao kakav progesteron (utrogestane ili duphastone)? ako je skroz friška krv javi se gin obavezno... ja sam krvarila na samom početku i to dosta, ali se oko 8tj smirilo

elisabeth
13.07.2012., 10:26
Pozdrav svima! Ja sam evo peti put trudna. Prvi put sam imala inducirani porod u 21. tjednu zbog Pottera, drugi put sam pobacila u 6. tjednu nakon krvarenja, 3 i 4 put sam rodila dvoje predivne dječice koji su sad stari 3,4 god i 23 mjeseca. Sad sam 5/5 tj trudna i opet sam počela krvariti i imam smeđi iscjedak. Jučer sam bila na pregledu, dobila sam duphastone 2x1 dnevno.(u 3. trudnoći sam bila na utrogestanima do 20. tjedna, u 4. na duphastonima do 20.tj). Danas sam jutros opet krvarila i prisutan je taj smeđi iscjedak. Tako je bilo i u zadnje dvije trudnoće. Ali teško je mirovati sa dvoje male djece u stanu, s tim da jedno ima vodene kozice. Gin. mi je rekla da dođem za 2 tjedna na pregle i UZV da vidi kakva je situacija. Također mi je rekla, još u 3. trudnoći da ja bez duphastona ili utrogestana ne mogu iznijeti trudnoću do kraja jer mi organizam ne proizvodi dovoljno žutog tijela da bi se beba mogla razvijati. Inače bolujem od atireoze (rođena sam bez štitnjače) i pijem Euthyroxe, tako da i zbog toga imam povećanu mogućnost pobačaja. A prije 3 mjeseca su mi našli oko 20 žučnih kamenaca koje sam sad trebala operirati (laparoskopski) ali sad ništa ni od toga. Moram jako paziti što jedem. Iako znam da sam krvarila i zadnje dvije trudnoće i da je sve prošlo OK, nekako se ne mogu smiriti sada. Samo gledam jel jače krvarim i samo se živciram što uopće ne pomaže. Pokušavam ne dizati djecu, ali ponekad jednostavno moram.

Mangica
13.07.2012., 15:12
Kaze gin da je sve u redu. Posteljica ok, usce zatvoreno, da neke zene jednostavno krvare i da se smirim. Inace uzimam utrogestane, 3x2. I tako cu do daljnjega. Nisam za drugo misljenje jer svom ginicu stvarno 100% vjerujem.
Samo me svaki put to krvarenje izbaci iz takta...

Mangica
13.07.2012., 15:14
nisam skuzila iz tvojih posotva, imas li ti tzv placenta praevia? imas li nekakve bolove? ja bi se na tvom mjestu javila doktoru, ili cak potrazila drugo misljenje.

Nemam nikad ni bolove ni nista, zato stalno manicno provjeravam gacice...

pikica_24
13.07.2012., 15:48
Čitam sad sve ovo i sve mi je jasnije da se krvarenje svodi pod ništa neobično, dok ja sama nakon pobačaja ne mislim tako. Štoviše znam da ću sljedeći puta kad ostanem trudna na jednu kap krvi dići histeriju a i sama ću se više paziti i ležati (makar to vjerojatno nije bio uzrok pobačaja). Svejedno, kad sam rekla teti koja je rodila prije 20 godina da mi je ginekologinja rekla da je krvarenje normalno tj. uobičajeno rekla je da to u njeno doba nije bilo pod normalna pojava. Da li su se razmišljanja liječnika promijenila zato što toga sve više ima a često nemog pronaći uzrok i trudnoće mogu normalno završiti?

Wonder Woman
13.07.2012., 15:53
Moja ginekologica mi je rekla da svi ginekolozi krvarenje (i smeđe i crveno) tretiraju kao prijeteći pobačaj (to govorim za prvo tromjesečje), zato me takve izjave, da je to normalno, čude :confused:
Možda je mislio reći da je uobičajeno, tj. da je često :ne zna:

blacksabbath
13.07.2012., 16:05
Tako sam i ja, jurila doktorici na svako krvarenje makar je svaki put sve bilo ok.
Vjerojatno je to što ti kažeš, danas ima toliko toga, a neke od tih stvari nisu isključivo prijetnja od pobačaja pa se počelo smatrati pod normalno.
Naravno, ne smatraju u svakom periodu pod normalno, uglavnom je tako na samom početku trudnoće dok alarmantnim smatraju u kasnijoj trudnoći.
Meni je prvo bilo poprilično rano i pregledom se ustanovilo da je riječ o implantacijskom krvarenju koje se često događa. Kasnije je uzrok bio spuštena posteljica i tu sam morala mirovati.
No, ipak je problem upravo u tome što su doktori to počeli gledati normalnom pojavom, nazoveš, kažeš u čemu je stvar i oni kažu da je to sasvim uobičajeno i tu je priči kraj. Tako je napravio moj soc.ginekolog što meni nije bila dovoljna utjeha, ja sam htjela pregled koji je on smatrao nepotrebnim. Tu sam odlučila trudnoću voditi privatno i doktorica se stvarno svaki puta trudila i radila detaljan pregled.

pikica_24
13.07.2012., 16:10
Da, ubičajeno, često, ništa neobično, neću imenovati privatnu ginekologinju, nije ni potrebno jer me stvarno detaljno pregledala. Samo je meni bilo nekak čudno, mislila sam ak krvarim znaci da sam dobila m i nisam trudna, pa se sve spomiješalo....

Pixie777
13.07.2012., 17:05
Moja gin je u samom startu rekla - ukoliko primjetim kakvo krvarenje odmah da se javim njoj ili idem na hitnu.

E sad, kad je propisana terapija, i dolazi do krvarenja, ne bih rekla da je to za odmahnuti rukom iako naravno ne mora sve loše završiti. Smatram da nekog mirovanja mora biti i da to nije nešto što, eto, sve trudnice prolaze. :ne zna:

Mislim da na krvarenja u prvih 12 tt gledaju onako, kroz prste, jer je u tom periodu ipak nešto više riječ o lutriji. Barem su meni tako u bolnici objašnjavali.

njaaa90
14.07.2012., 07:21
Bok curE!
Evo nadam se da mi neke od vas mogu pomoci savjetom ako koja ima iskustva s tim.
Evo u 12.tjednu mi je našla hematome u posteljici 14mm i 13 mm, prepisana terapija mi je utrogestan 2x3 na dan i mirovanje.
Nakon 2 tjedna sam ponovo došla na UZV i hemtomi su još tu, sad su 12mm i 9,5mm, gin. mi je i dalje prepisala urogestan ista terpapija te mi rekla da izbjegavam sunce pošto proširuje krvne žile. Sad sam u 15-tom tjednu, nisam imala nikakvo krvarenje i na moru sam, odmaram i nejdem na sunce prije 4 pa me zanima , dali je netko imao slični slučaj sa hematomima? i dali ih maternica sama apsorbira ili puknu? pokušavam se ne brinuti zbog bebice:ne zna:

Wonder Woman
14.07.2012., 07:33
Ja sam imala hematom, ali mi se do 16. tjedna povukao.
U 12. tjednu je još bio tu i imala sam terapiju kao i ti, ali mi je doktorica rekla da nije opasno jer je na ušću i ne smeta bebi, a i tada je bio puno manji od bebe pa nije bilo neke opasnosti.
Pretpostavljam da se apsorbirao u tkivo jer nisam primijetila nikakav obojeni iscjedak, pa valjda nije iskrvario :ne zna:
Dijete ti raste, a hematomi se smanjuju, nemoj brinuti ali se pridržavaj uputa.
:grli:

elisabeth
14.07.2012., 09:23
Danas sam zvala privatnu ginekologicu kojoj sam prije išla, i rekla mi je da slobodno pijem 2x2 duphastona ako mi krvarenje i smeđkasti iscjedak nije stalo od sadašnje terapije 2x1 tabletu, pa sam uzela jutros 2 tablete. Baš sam na iglama, i stalno gledam gaće da vidim jel se što smanjilo ali još ništa. Mirovati baš ne mogu, mala ima 23 mjeseca a mali 3,5 god i ima vodene kozice pa je nervozan jer mora biti u kući i ima temperaturu, tako da je ludnica, a ne mirovanje

ZARA1402
14.07.2012., 09:39
Ja sam par puta bila na hitnoj zbog svježe krvi i to obilnije i rekli su da je sve ok, samo moram strogo mirovat i pit duphastone, da se to često zna dogoditi a da sve bude ok i ne zna se uzrok. Ja sam nakraju imala spontani, ali meni trudnoća nije bila uredna otpočetka

Mangica
14.07.2012., 10:20
Pozdrav svima! Ja sam evo peti put trudna. Prvi put sam imala inducirani porod u 21. tjednu zbog Pottera, drugi put sam pobacila u 6. tjednu nakon krvarenja, 3 i 4 put sam rodila dvoje predivne dječice koji su sad stari 3,4 god i 23 mjeseca. Sad sam 5/5 tj trudna i opet sam počela krvariti i imam smeđi iscjedak. Jučer sam bila na pregledu, dobila sam duphastone 2x1 dnevno.(u 3. trudnoći sam bila na utrogestanima do 20. tjedna, u 4. na duphastonima do 20.tj). Danas sam jutros opet krvarila i prisutan je taj smeđi iscjedak. Tako je bilo i u zadnje dvije trudnoće. Ali teško je mirovati sa dvoje male djece u stanu, s tim da jedno ima vodene kozice. Gin. mi je rekla da dođem za 2 tjedna na pregle i UZV da vidi kakva je situacija. Također mi je rekla, još u 3. trudnoći da ja bez duphastona ili utrogestana ne mogu iznijeti trudnoću do kraja jer mi organizam ne proizvodi dovoljno žutog tijela da bi se beba mogla razvijati. Inače bolujem od atireoze (rođena sam bez štitnjače) i pijem Euthyroxe, tako da i zbog toga imam povećanu mogućnost pobačaja. A prije 3 mjeseca su mi našli oko 20 žučnih kamenaca koje sam sad trebala operirati (laparoskopski) ali sad ništa ni od toga. Moram jako paziti što jedem. Iako znam da sam krvarila i zadnje dvije trudnoće i da je sve prošlo OK, nekako se ne mogu smiriti sada. Samo gledam jel jače krvarim i samo se živciram što uopće ne pomaže. Pokušavam ne dizati djecu, ali ponekad jednostavno moram.

Razumijem da je tesko mirovati s njih dvoje, i ja imam doma jednu od 21 mjesec. Ja bih ti savjetovala da pokusas maksumalno umiriti, prebacis poslove oko kuce na obitelj i najvaznije, slusas doktore - od ginekologa preko ostalih specijalista.
Meni je super sto se tu mozemo pojadati, utjesiti i podijeliti srecu i brige. Svi se razumijemo!!! A strucnost ostavljam struci ;)

Mangica
14.07.2012., 10:25
Ma nije moj ginic rekao da je to savrsena trudnoca i sve pet, nego samo da ako se i pojavi sukrvica ne mora biti najceniji scenarij. Buduci da sam ja do sad krvarila 5 puta i to pomalo svjeze krvi on kaze da je puno veci problem panika koja se stvara. Naravno, ako se krvarenje pojaca ili potraje ili ako osjetim bolove da jurnem u bolnicu. Naravno, mirujem, uzimam Utrogestane i drzim fige na rukama i nogama :)

beky777
16.07.2012., 15:18
evo samo da vas ja pitam.
mene vec ovo 5 dan, boli me dole jako da je to nepodnosljivo, i jutros sam vidjela na gacicam 2 tockice krvi. sad me i ono dole pocelo bolit isto jako i neznam sta da radim.

Mangica
16.07.2012., 18:42
evo samo da vas ja pitam.
mene vec ovo 5 dan, boli me dole jako da je to nepodnosljivo, i jutros sam vidjela na gacicam 2 tockice krvi. sad me i ono dole pocelo bolit isto jako i neznam sta da radim.

Koliko si trudna? Odi na hitnu, nek te pogledaju, ne moze skodit!

beky777
16.07.2012., 18:51
8. tjedan, sad sam primijetila prije tuširanja jako rijetki bijeli iscjedak :504:

Wonder Woman
16.07.2012., 19:46
Bijeli iscjedak je ok. Smeđi ili crveni nije.

beky777
16.07.2012., 20:13
ujutro sam vidjela te 2 jako crvene točkice i danas cijeli dan me grči jako dole. neželim izazivati vraga, ali jeli to može bit da je prijeteći pobačaj? sutra idem na hitnu i na ultrazvuk da utvrdimo... :(:eek:

ivancica14
16.07.2012., 20:15
ujutro sam vidjela te 2 jako crvene točkice i danas cijeli dan me grči jako dole. neželim izazivati vraga, ali jeli to može bit da je prijeteći pobačaj? sutra idem na hitnu i na ultrazvuk da utvrdimo... :(:eek:

zašto odmah nisi pošla na hitnu? ili zvala doktora?

beky777
16.07.2012., 20:55
bila sam prekjucer i dobila tablete i mislila sam da ce proc, opet cu sutra ici.

blacksabbath
16.07.2012., 21:03
Draga, za svako krvarenje zovi doktora, pa makar i pola sata prije bila kod njega. Istina da nekada na kraju ipak zna biti sve ok, ali opreza nikad dosta!

Mangica
17.07.2012., 10:10
Draga, za svako krvarenje zovi doktora, pa makar i pola sata prije bila kod njega. Istina da nekada na kraju ipak zna biti sve ok, ali opreza nikad dosta!

Istina! Ja svojima vec idem na zivce :). Ali pogotovo zovi ako imas uz to i bolove.
Meni se danas UZASNO vrti u glavi!!!! Od lezanja??

blacksabbath
17.07.2012., 12:21
Moguće, pogotovo ako si na leđima bila duže vrijeme.
Maternica u tom položaju pritišće venu koja tjera krv iz donjeg dijela tijela do srca. Tu ti onda može doći do vrtoglavice itd.
Meni se to na UZV dogodilo, najednom sam se preznojila, vrtilo mi se pa sam brže bolje promijenila položaj, na bok.

beky777
19.07.2012., 11:39
evo samo da javim, bila sam kod doktora, počela sam dobivat ogromne količine smeđeg iscjedak, koja je prelazila u krv, bila sam u bolnici i dali su mi dabroston da pijem i pod strogim mirovanjem ali kažu da ne znaju da li će opstati, ali da vrijedi pokušati. :503:

Mangica
19.07.2012., 16:32
Bas sam se pitala kako si! Drzim fige da sve dobro prode!!!!

blacksabbath
19.07.2012., 21:29
beky, baš mi je žao što to moraš prolaziti. Stvarno se nadam da će biti ok, čuvaj se! :grli:

beky777
20.07.2012., 18:47
ne znam da li meni ove tablete pomažu, kad se dignem mi se vrti, prije pola sam gaćice promijenila i opet ta debela smeđa crta, prsa me bole, kao da će eksplodirat, a trbuh da ne spominjem. ako mi se nešto desi, ići ću ošamarit onu zamjensku ginekologicu koja me uopće na ništa nije informirala ni ništa. prije me bilo strah, ali znam da ću uspjet ovo podnijeti tako da me više nije strah, malo ću potrpit i sve će biti okej. ( malo optimizma )*
blacksabbath i Mangica hvala vam na potpori :grli::grli:

škorpionka_
20.07.2012., 21:00
Ja sam u 10. tjednu imala krvarenje, svježa krv, koje je prestalo odmah nakon mog tuširanja. Kad sam došla na preged, gin nije vidio ništa neobično. Samo živa beba u maternici. Sad sam u 13. tjednu i non stop me prati sluzava sukrvica smeđe boje, najčešće ujutro, nakon prvog uriniranja. Nisam dobila nikakvu terapiju. Danas sam išla na pregled kod drugog gin, ni on nije pridavao veliku pažnju tome. S bebom sve ok, u maternici nema ni hematoma niti ičega što bi uzrokovalo krvarenje ili smeđi iscjedak... Totalno sam zbunjena! :ne zna:

Mangica
21.07.2012., 13:04
Skorpionka, ni ja nemam ni hematoma ni nista, a krvarim svjeze crveno svakih 7-10 dana. Na zadnjem pregledu mi je dr rekao da ne treba ici u bolnicu za svaku novu sukrvicu, jedino ako se pojaca ili ako se pojave bolovi. Isto sam 13 tjedana, ali sam na turbo terapiji utrogestanima 3x2.
Sad sam 8 dana bez krvi jupiiii!!!!!!!

beky777
09.08.2012., 13:52
evo da se javim opet ja. naime od kada sam popila one sve silne tablete i od onog mirovanja sve je proslo odlicno. no jucer sam primjetila kad sam bila u wc-u da mi krv "visila" dole. naime ja, pametna, uzela komadić papira i ta krv se rastezala kao sir i oko bila dugačka kao i papir. ali čudno mi je to jer je bila krv kao ravna crta, a oko krvi je bilo nešto isto rastezljivo ali prozirno. 11tjedan sam, uskoro će biti 12 ( ove subote ) :)

Mangica
09.08.2012., 15:18
Hm? Imas rastezljivu krv :).
Vazno da je na UZV bilo sve ok, orocitala sam da ako je s bebom na uzv sve dobro, 90% da ce s trudnocom biti sve ok.
Sta si napravila nakon rastezljivca? Isla dr?

beky777
09.08.2012., 15:32
nisam još, ja mislim ako opet budem išla kod doktorice da će me poslat u pm :P ne znam kako da objasnim, nasla sam sliku jednu na internetu koja je približno slična tomu.

blacksabbath
09.08.2012., 16:04
Beky, već sam se pitala gdje si tako dugo i da li je sve ok. :)
Drago mi je da ti i bebica i dalje gurate, bit će to dobro.
Što se ove krvi tiče, rastezalo se vj zato što je na sluzi.
Samo ti gnjavi doktoricu, nema te što špotat nego radit svoj posao! :mig:

mala-kate
09.08.2012., 16:34
Jucer u 11 navecer sam i ja posjetila hitnu zbog krvarenja (nosim blizance, 10+5 danas), al je na ultrazvuku bilo sve super i nije ni bilo vise krvi dok sam dosla do bolnice (unutar pola sata od pocetka krvarenja), a danas imam samo blagu sukrvicu. Dali mi duphastone i poslali kuci.
Nego, ono sto mi je tek po noci palo na pamet, a sto vise razmisljam o tome, mi sve vise i ima smisla - da mi se to desilo zbog dojenja, jer sam podojila malu, i 5 min nakon toga prokrvarila. Ima li tko mozda slicna iskustva?

mali_vrh
09.08.2012., 18:45
Jucer u 11 navecer sam i ja posjetila hitnu zbog krvarenja (nosim blizance, 10+5 danas), al je na ultrazvuku bilo sve super i nije ni bilo vise krvi dok sam dosla do bolnice (unutar pola sata od pocetka krvarenja), a danas imam samo blagu sukrvicu. Dali mi duphastone i poslali kuci.
Nego, ono sto mi je tek po noci palo na pamet, a sto vise razmisljam o tome, mi sve vise i ima smisla - da mi se to desilo zbog dojenja, jer sam podojila malu, i 5 min nakon toga prokrvarila. Ima li tko mozda slicna iskustva?

nemam iskustva, ali sam u nekoliko navrata pročitala da treba prestati s dojenjem prilikom nove trudnoće. Neznam detalje, ali s obzirom da ti nitko nije odgovorio ja bih na tvojem mjestu pitala gin u vezi dojenja. Nisu te pitali dal dojiš na hitni ili tvoj gin na prvom pregledu?

beky777
09.08.2012., 19:10
okej, ovo mi sada stvarno postaje čudno.. na gaćicama evo upravo sada našla krv dužine nokta i malo deblje od vlasi kose. i nije krv onako da se može razljevat nego kao da je živac ili nešto i sada nosila sam uložak da vidim točnije boje i oko toga sve ima puuuuuno sluzi, nije bijela nego malo tamnije tipa bijele kave, malo tamnije kao da imam proljev. :503::503::503:

Mangica
09.08.2012., 20:40
Odi ti beky lijepo dr! Ja sam isla svaki put i moj gin me gleda kao da bi me u top strpao, ali to je stvarno njihov posao, i na kraju dana, "gnjavit" ces ih max jos 7mj :) ;) :)

pistacija
11.08.2012., 11:09
Trudnice, Rodilje, Mame PLIZ HELP HELP !

Razlog mog javljanja je trudnoća:) danas točno 11 tjedana. Prije 11 dana sam radila UZV, bebač ok, i od tada do danas se čini sve ok. Nisam na sreću osjetljiva trudnica, nemam neke velike mučnine i probleme, radim laganini , više jedem neo inače m, spavam, piškim i ostalo što sve ide kad si trudna:) E da, imam i valunge vrućina stalno:D Pijem od početka utrogestan 3 x1 i folic plus. I sve je ok OSIM.... Naime od početka trudnoće zna mi se desiti da imam 2 dana bijeli iscjedak recimo 2-3 sata dnevno koji ide u žutu boju i onda četvrti dan recimo pređe u nježno smeđu boju. Iscjedak zatim nestane i nema ga 10 dana i onda opet par dana traje bijel-žut-smeđ i opet nestane. Iscjedak nikada nije bio crven ili roz boje . Uvijek isti redoslijed: bijel , žut nježno smeđ bez mirisa i sl. Ginekolog mi je radio papu i pregled te ustanovio da je sve u redu i da je iscjedak "normalna pojava". Nemam bakterija, gljivica, upala....

Zabrinuta sam jer jučer, pored isccjedka koji je bio smeđe boje (cijeli dan , nije ga bilo puno al ga je bilo...) imala sam od sredine dana i bolove u predjelu donjeg dijela trbuha prepone i desnog jajnika a imala sam i bol iznad trtične kosti , iznad guze .... U Jednom trenu pomislih i da ću dobiti mengu :rolleyes: Danas za sada nema iscjedka , nema boli u stomaku i evo ležim (za svaki slučaj). Donji dio leđa još malo boli. Mene zanima jel su to normalne pojave? ili sam se zaležala ili sam nazebla, obzirom da i u ovim hladnijim ljetnim noćima zaspim skoro pa gola jer mi je vruće ili....?

Ginić mi je na godišnjem al ne bih ga zvala jer ga ionako mislim promjeniti obzirom da mi do sada nije radio niti jednom mjerenje težine, tlaka, niti ikakva druga testiranja osim UZV i pregleda.

Ima razloga panici ili? Tnx!

blacksabbath
11.08.2012., 11:41
Što se tiče uobičajenog isjetka, on je u trudnoći normalan i normalno je da bude pojačan. Smeđi - sama sam ga imala svega 2-3x i svaki put sam zvala doktoricu jer sam ja između ostalog prije toga imala i krvarenje tako da sam na sve reagirala. Većinom sve bude u redu, ali bolje provjeriti. U ranoj trudnoći se također mogu pojaviti bolovi slični onima kao kad trebaš dobiti mengu, ali ta bol ne bi smjela dugo trajati. Ukoliko ćeš imati neke jače bolove i da pritom dugo traju, svakako zovi doktora, a ja bi mu napomenula i za iscjedak, bez obzira što je dosad sve bilo u redu.
I podržavam tvoju odluku da ga promijeniš jer je bolje kad imaš doktora koji je detaljan kad su pregledi u pitanju, a ne površan. :mig:

nuklea500
11.08.2012., 11:43
Trudnice, Rodilje, Mame PLIZ HELP HELP !

Razlog mog javljanja je trudnoća:) danas točno 11 tjedana. Prije 11 dana sam radila UZV, bebač ok, i od tada do danas se čini sve ok. Nisam na sreću osjetljiva trudnica, nemam neke velike mučnine i probleme, radim laganini , više jedem neo inače m, spavam, piškim i ostalo što sve ide kad si trudna:) E da, imam i valunge vrućina stalno:D Pijem od početka utrogestan 3 x1 i folic plus. I sve je ok OSIM.... Naime od početka trudnoće zna mi se desiti da imam 2 dana bijeli iscjedak recimo 2-3 sata dnevno koji ide u žutu boju i onda četvrti dan recimo pređe u nježno smeđu boju. Iscjedak zatim nestane i nema ga 10 dana i onda opet par dana traje bijel-žut-smeđ i opet nestane. Iscjedak nikada nije bio crven ili roz boje . Uvijek isti redoslijed: bijel , žut nježno smeđ bez mirisa i sl. Ginekolog mi je radio papu i pregled te ustanovio da je sve u redu i da je iscjedak "normalna pojava". Nemam bakterija, gljivica, upala....

Zabrinuta sam jer jučer, pored isccjedka koji je bio smeđe boje (cijeli dan , nije ga bilo puno al ga je bilo...) imala sam od sredine dana i bolove u predjelu donjeg dijela trbuha prepone i desnog jajnika a imala sam i bol iznad trtične kosti , iznad guze .... U Jednom trenu pomislih i da ću dobiti mengu :rolleyes: Danas za sada nema iscjedka , nema boli u stomaku i evo ležim (za svaki slučaj). Donji dio leđa još malo boli. Mene zanima jel su to normalne pojave? ili sam se zaležala ili sam nazebla, obzirom da i u ovim hladnijim ljetnim noćima zaspim skoro pa gola jer mi je vruće ili....?

Ginić mi je na godišnjem al ne bih ga zvala jer ga ionako mislim promjeniti obzirom da mi do sada nije radio niti jednom mjerenje težine, tlaka, niti ikakva druga testiranja osim UZV i pregleda.

Ima razloga panici ili? Tnx!

Nema. Briseve si radila, sve je OK, a iscjedak u trudnoći je normalan. Bitno je da nije krvav. Bol u stomaku je takošer normalna, sad si 11. tt i maternica ti se udvostručila, a taj proces je bolan. Trtica je i mene jako boljela do neki dan (12+4 tt), kosti se šire, pripremaju se za novo stanje i porod.

Čekaj, sad vidim da nisi radila briseve, već samo Papu. Uradi obavezno briseve. Meni su pokazali da imam candidu, ali to je kod mene skoro pa neizlječivo. Imala sam je stalno i prije trudnoće, a pomagala mi je samo stroga dijeta na kojoj sada ne smijem biti. Ali mi je ginekologinja rekla da candida nije opasna za bebu.

pistacija
11.08.2012., 11:53
Jaoo curke sad mi je malo lakše, hvala puno puno :grli:

Radila sam ja i briseve i sve ok...

Kažem zabrinuh se radi bolova u donjem dijelu leđa, desnog jajnika i prepone i jačeg smeđijeg iscjedka. Evo danas nema ništa :)
Prije 11 dana doktor mi je rekao (bez vađenja krvi mokraće i sl.) da u 11 tjednu prestanem piti utrogestan i dans bi onda po njegovom trebala prestati piti al neću do ponedjeljka, evo naručih se u ponedjeljak kod drugog ginekologa pa ću vidjeti onda šta ću... Hvala još jednom.

blacksabbath
11.08.2012., 12:02
Utrogestan sam i ja uzimala, čak i dulje nego mi je rečeno. Ne može ti škoditi, upravo suprotno. :mig:

pistacija
11.08.2012., 12:12
Utrogestan sam i ja uzimala, čak i dulje nego mi je rečeno. Ne može ti škoditi, upravo suprotno. :mig:

A da? nisam znala, mislila sam da se može uzimati samo prva 3 mj.
To pijem od prvog dana iako je sa trudnoćom (po njegovom) sve ok al "za svaki slučaj". Inače bio je ravnatelj jedne bolnice u zg i šef ginekologije al svejedno valjda kako mu je to sve rutina i "uobičajno" ne bavi se detaljima a ja radoznala svašta nešto bi pitala:) Tko zna možda ga izadržim al paralelno ću za svaki slučaj imati još dodatnog ginića ;)
još jedno pitanje, ako sam UZV radila 01.08. smijem još jedan u poned. 13.08.? Najradije bih bebu gledala svaki dan, naročito sad kad se vide ručice, nožice...:)

mala-kate
11.08.2012., 12:39
To pijem od prvog dana iako je sa trudnoćom (po njegovom) sve ok al "za svaki slučaj". Inače bio je ravnatelj jedne bolnice u zg i šef ginekologije al svejedno valjda kako mu je to sve rutina i "uobičajno" ne bavi se detaljima a ja radoznala svašta nešto bi pitala:) Tko zna možda ga izadržim al paralelno ću za svaki slučaj imati još dodatnog ginića ;)
još jedno pitanje, ako sam UZV radila 01.08. smijem još jedan u poned. 13.08.? Najradije bih bebu gledala svaki dan, naročito sad kad se vide ručice, nožice...:)

A radje nemoj tako cesto sad u pocetku dok su ti jos vaginalni. :ne zna:

blacksabbath
11.08.2012., 12:49

Ma ja sam ga kao trebala uzimati samo 2 tjedna, ali sam si malo produžila, valjda zbog straha od ponovnog krvarenja, a inače je Utrogestan dobar za samo čuvanje trudnoće. Kasnije sam opet imala problema i opet sam ga uzimala, na savjet doktorice. Ti ga možeš komotno uzimati do kraja 3. mj, a kasnije ako bude potrebe. :mig:

beky777
17.08.2012., 16:21
cure molim vas za pomoć hitno!!
sinoć pri mokrenju sam osjetila da nešto izlazilo iz mene i kada sam pogledala u wc školjku sam vidjela lopticu, malo veće nego špigula i bila je svijetlo crvena krvlju a iznutra tamno crvena. šta se to sad desilo??

happy mommy
17.08.2012., 16:36
sinoć pri mokrenju sam osjetila da nešto izlazilo iz mene i kada sam pogledala u wc školjku sam vidjela lopticu, malo veće nego špigula i bila je svijetlo crvena krvlju a iznutra tamno crvena. šta se to sad desilo??

Nitko ovdje nije ginekolog da ti može reči što se desilo... zašto nisi otišla na hitan pregled u bolnicu?

mali_vrh
17.08.2012., 17:59

koliko si trudna?

svakako si danas trebala barem nazvati doktora :ne zna:

beky777
17.08.2012., 21:27
Nitko ovdje nije ginekolog da ti može reči što se desilo... zašto nisi otišla na hitan pregled u bolnicu?

nisam ni mislila da je tu itko ginekolog, pitala sam da li ima netko iskustva.

mali_vrh - 13 tjedana sam.

mali_vrh
17.08.2012., 21:49

mene inače jako živcira ovaj forum, jer nesmiješ ništa pitati odma se nađe neko ko ti je u najgorem trenutku u životu spreman spustiti onak ko balavici kak se kaže :503:

jesi zvala u međuvremenu doktora?

happy mommy
17.08.2012., 22:01

nigdje ne vidim da pitaš da li netko ima iskustva...pitala si što se to desilo, a to ti može reči jedino stručna osoba... najbolje je da ideš što prije ginekologu...može biti svašta, a može biti i ništa... Što nećeš saznati bez pregleda..

Wonder Woman
18.08.2012., 12:29
mene inače jako živcira ovaj forum, jer nesmiješ ništa pitati odma se nađe neko ko ti je u najgorem trenutku u životu spreman spustiti onak ko balavici kak se kaže :503:

Kad se netko postavi kao balavica, drugačije niti ne možeš reagirati :confused:
Da je iz mene ispao komadić sinoć, sigurno danas poslije podne ne bih na forumu pitala zna li netko što je to, nego bih ili zvala doktora ili bih išla na hitnu.
Takva pitanja su mi u rangu onih jesam li trudna :rolleyes:

beky777
18.08.2012., 12:38

jesi zvala u međuvremenu doktora?

jesam bila kod ginekologice i nista mi ne kaze samo opet dala uputnicu za uzv.

wonder_woman - da si čitala moje bivše postove bi razumijela o čemu se radi, jer meni ginekologica ništa ne govori samo daje uputnice. nisu svi kod iste ginekologice da su super i to :504:

Wonder Woman
18.08.2012., 12:50
Ako nisi zadovoljna liječnikom, promijeni ga! :ne zna:

Mangica
18.08.2012., 15:04
Najbolje mjesto za prepucavanje i prozivanje je forum na ovakve i sl. teme. Ne kuzim jako vas nije sram napadati curu, jos joj samo to treba! Znam po sebi, iako odem dr (naravno) imam potrebu svoju bol i brigu podijeliti i ovdje! Beky, ne slusaj i samo otvori dusu, pa zato ovakve stranice i postoje!

buhtla_os
18.08.2012., 15:07
kod mene opet krvarenje 16+2 danas i na strogom mirovanju sam...užas...to je kažu zbog posteljice koja je nisko...ne znam više ni sama šta bi, kažu da je to normalno a mene pucaju filmovi da ne daj bože nije nešto drugo...molim se bogu i čekam 3.9.

Mangica
18.08.2012., 15:10
kod mene opet krvarenje 16+2 danas i na strogom mirovanju sam...užas...to je kažu zbog posteljice koja je nisko...ne znam više ni sama šta bi, kažu da je to normalno a mene pucaju filmovi da ne daj bože nije nešto drugo...molim se bogu i čekam 3.9.

Kazu da je normalno kod nize posteljice, ali sigurno nije ugodno! Ja svaki put kad vidim krv poludim od brige! Drzim figice da je "samo" to!

carrie23
18.08.2012., 20:55
evo i mene na ovoj temi :(
jučer na 5+1 sam imala svježe krvi na wc papiru poslije piškenja. nije se ponavljalo. prije toga me dosta bolio trbuh oko cca sat vremena. nisam odmah otišla na hitnu pošto se nije ponavljalo, a i bili smo na moru, večeras sam otišla do hitne čim smo došli doma. dr nije vidio nikakve tekućine ni krvarenja. nije vidio plod ofkors, prerano je, samo gest.mjehurić.
ima ko slično iskustvo?

pistacija
25.08.2012., 22:20
Ma ja sam ga kao trebala uzimati samo 2 tjedna, ali sam si malo produžila, valjda zbog straha od ponovnog krvarenja, a inače je Utrogestan dobar za samo čuvanje trudnoće. Kasnije sam opet imala problema i opet sam ga uzimala, na savjet doktorice. Ti ga možeš komotno uzimati do kraja 3. mj, a kasnije ako bude potrebe. :mig:

Evo nas, kupali se, sunčali sa ručnikom preko trbuha i... tako;)

Išla sam prije 2 tjedna novoj ginićki i zbilja dala mi odgovore koji su me zanimali, bebač narastao , težina normalna, al ležao je nije bio raspoložen za snimanje (predzadnji put baš se bebač namjestio za slikanje, sjedio je):cerek: Pregledala je i iscjedak i rekla da nema razloga panici.
Od iscjedka poslije ni "i".

Rekla mi je da utriće ne smijem naglo prestati piti jer dolazi (ponekad) do krvarenja. Morala sam postepeno. Uglavnom evo 4 dana ih ne pijem i osjećam se predivno. I da, 4 dana imam ili bijeli ili blijedo žuti iscjedak, al jako malo, ah valjda se na njega trebam naviknuti :mad:
Ali ajde sad ide tjedan testiranja krvi, nuhalni i ostalo što dolazi pa ću biti pametnija i mirnija...
Uglavnom hvala još jednom , držite se :grli:

Mangica
07.09.2012., 13:29
Hej mamice!!! Jeste dobro???

pikica_24
09.09.2012., 07:11
Evo da ja prijavim da kod mene do sada u novoj trudnoći nije bilo ni kapi krvi, čak ni tamnijeg iscjetka ali sam dobila duphastone od socijalnog da ipak spriječimo bilo kakvo krvarenje!

bingulina
15.09.2012., 07:07
Pozdrav!
Ako ima tko sličnih iskustava neka pomogne..trudna sam 6 tjedana, prije dva dana mi se pojavilo smećkasto krvarenje, odmah sam otišla na hitnu, tamo su rukli da se beba gnjezdi, vidi se gestacijska vrećica:), ali od jučer je počelo krvarenje nalik menstrualnom, moj ginić kaže da je to normalno u početku, idem sad i njemu na pregled!
mene muči, do kad je to normalno??! Koliko to smije tako biti??? Jel imao tko sličnu sitaciju???

pikica_24
15.09.2012., 08:26
Evo i mene. Jedan obrisak kao svježa krv, i dalje ništa. Malo sukrvice. Terapija duphastone i mirovanje. 6 tjedana sam trudna, hematoma nema, rekao je socijalni da je moguće da je od urinarnog trakta. Nadam se da će biti što rjeđe, ne radim apsolutno ništa, samo ležanje i brojanje dana i tjedana...

buhtla_os
15.09.2012., 08:56
Pozdrav!
Ako ima tko sličnih iskustava neka pomogne..trudna sam 6 tjedana, prije dva dana mi se pojavilo smećkasto krvarenje, odmah sam otišla na hitnu, tamo su rukli da se beba gnjezdi, vidi se gestacijska vrećica:), ali od jučer je počelo krvarenje nalik menstrualnom, moj ginić kaže da je to normalno u početku, idem sad i njemu na pregled!
mene muči, do kad je to normalno??! Koliko to smije tako biti??? Jel imao tko sličnu sitaciju???

do kad? to ti vjerovatno neće niko znat reći, ja sam 20tj trudna i zadnji iscjedak sam imala u 19tj, znači to ti je sve individualno...ja već mislim da mi se to pojavljuje svaki mj kad mi je trebao bit ciklus, jer je sve savršeno uredu i samnom i s bebom :ne zna:
jesu ti dali kakve tablete za čuvanje ploda?

pikica_24
15.09.2012., 09:36
Ja mislim da se kod mene pojavljuje u vrijeme ovulacije...:503:

bingulina
15.09.2012., 09:37
Nije mi ništa dao dr. na hitnoj, rekao je mirovati kao i moj ginekolog, drugi tjedan idem opet na pregled pa ćemo vidjeti!
Baš me to muči, ovo mi je druga trudnoća, prvi puta nije bilo ni kapi krvi, zato me jako brine. Nadam se najboljem.
Hvala na odgovoru

bingulina
17.09.2012., 06:23
Danas je 4. dan krvarenja..kaj je to još uvijek "normalno"???.. već pomišljam da nije trudnoća iako sam vidjela svoju kuglicu na uzv-u..:( :confused::confused:

pikica_24
17.09.2012., 08:58
Ne znam, meni se to događa samo jako malo, ono, doslovno jedan obrisak. Možda da ponovno odeš do hitne ili ginekologa?

bingulina
17.09.2012., 12:24
sutra imam pregled....((

carrie23
17.09.2012., 12:30
Danas je 4. dan krvarenja..kaj je to još uvijek "normalno"???.. već pomišljam da nije trudnoća iako sam vidjela svoju kuglicu na uzv-u..:( :confused::confused:

a gle... nije to baš normalno :(, jako jako me čudi da ti gin nije dao neki progesteron npr utriće.
ja sam prokrvarila jednokratno, više se nije ponavljalo, al ginićka mi je dala utriće kad sam bila 5tt, i da ih stavljam sve do 12tt.

bingulina
17.09.2012., 14:35
Dr. na hitnoj mi je rekao da je to sad borba, hoće li opstati plod ili ne..da odem svom giniću tek za 7 dana a ako se pogorša njima na kiretažu, ma užas, ljudskosti ni traga... ona mi je moj dr. rekao mirovati do pregleda koji je sutra.. mene ništa ne boli, malo leđa osjetim, ali tak je od početka, jel to dobar znak??!!

pikica_24
18.09.2012., 16:07
Ne znam koliko je to "borba", je li pogledao da li imaš neki hematom? Ja recimo nemam hematom, a opet mi se događalo da malo prokrvarim. Uzrok može biti i manjak progesterona (pa se zato i ne dogodi trudnoća ili se teže dogodi). U svakom slučaju i uz krvarenje se može daleko dogurati, u svakom slučaju najbolje pomaže mirovanje. Ne znam kako bi te oni kiretirali a plod je živ? Valjda bi prvo ustanovili da li srce kuca ili ne...

bingulina
18.09.2012., 19:17
ne kuca srce, sutra moram u bolnicu na kiretažu:( imala sam osjećaj da nešto nije dobro, kaže dr. da je beba prestala rasti..

pikica_24
19.09.2012., 13:22
Žao mi je!

anpi
24.11.2012., 20:43
curke, ima li među aktualnim trudilicama onih sa smeđom sukrvicom da se međusobno tješimo?
ja sam ušla u 8 tj. iako mi u petrovooj na hitnoj napisali 6+4 kad am išla zbog svježe krvi. moja sukrvica je, kako oni govore, oskudna. iako je meni svaka kap - previše.
srčeko se čuje, pijem dufastone i normabel i strogo mirujem.. dani mi sporo prolaze...

buhtla_os
25.11.2012., 11:49
ja sam imala smđei iscjedak do nekog 19tjedna...pila duphastone i mirovala...uzrok saznala nisam :/
po njihovom je sve bilo ok, ni bakterija, ni hematoma, sve normalno a kravarila...
najbolje je kad se uplašiš otić na hitnu da ti kažu da je sve ok s bebicom jer ako sjediš kod kuće samo se živciraš...

anpi
25.11.2012., 14:11
tako je i meni, jedino što ja vidim i ljuskice i sluz uz smeđi iscjedak.
nisu mi rekli uzrok, nitko do sada na uzv nije vidio hematom. idući mi je službeni pregled tek za mjesec dana, ali ako ću imati svježu krv, bolove ili se to pojača svakako ću hitno u petrovu ići...

buhtla_os
26.11.2012., 12:45
tako je i meni, jedino što ja vidim i ljuskice i sluz uz smeđi iscjedak.
nisu mi rekli uzrok, nitko do sada na uzv nije vidio hematom. idući mi je službeni pregled tek za mjesec dana, ali ako ću imati svježu krv, bolove ili se to pojača svakako ću hitno u petrovu ići...

ja sam za svaku iznenadnu krv ili bilo šta bila na hitnoj...budeš mirnija...

anpi
26.11.2012., 13:06
joj draga, ja bih onda svaki dan trebala ići u petrovu jer već tri tjedna svaki dan imam sukrvicu ili svježu krv. nikad puno (iako je meni i 1 kap previše) nego, oni to zovu oskudno, recimo kao prvi dan menge, ako ti ne kreće odmah udarno od prvog dana, nego ide gradacija... i tako već puna tri tjedna...

rekli su mi da dođem ako se pojača krv ili ako počnu bolovi, budući mene ništa ne boli, osim onih redovnih sitnih zatezanja i sl.

carrie23
22.12.2012., 22:11
meni se pojavilo lagano krvarenje i sukrvica prije 3 dana na 23tt. skroz lagano, dakle na wc papiru. otišla sam odmah kod gin, sve je super, i beba, posteljica nije nisko, cerviks je u redu. uzela mi je briseve.
dva dana bilo ok, sve čisto i noćas se ponovilo. opet par puta na papiru, poslije cijeli dan ništa. koji se k dešava? ima tko slično iskustvo?
e da, niš me ne boli, beba normalno lupka...

u ovoj t sam već dva puta tako krvaruckala, prvo u 5 tt pa sa 12tt, poludit ću više :503:

pikica_24
23.12.2012., 08:55
Eto, ja sam u prvoj uz krvaruckanje dogurala do 16 tjedna, u drugoj samo do šestog. Ali neke žene i uz krvarenje prođu cijelu trudnoću i rode zdravo dijete. Mislim da tu nema pravila, niti da krvarenje mora biti znak da nešto nije u redu. Ako je kod tebe sve ok, onda nemaš razloga za brigu. No ako nisi sigurna, odi na hitnu - tj. po drugo mišljenje, pa da vidiš šta će reći. Mislim da uvijek treba tražiti mišljenje više liječnika.

anpi
23.12.2012., 18:49
Pikica,
pročitala sam što ti se dogodilo s drugom trudnoćom, ali nisam znala za prvu... što ti se tada dogodilo da si izgubila bebu u 16 tjednu?

pikica_24
23.12.2012., 19:32
Pikica,
pročitala sam što ti se dogodilo s drugom trudnoćom, ali nisam znala za prvu... što ti se tada dogodilo da si izgubila bebu u 16 tjednu?

Mislim da ovo nije tema, ali phd je pokazala upalu plodovih ovoja. S bebom sve u najboljem redu, taj dan bila na pregledu ujutro (zbog krvavog iscjetka), a istu večer pukao vodenjak i dobila trudove i u biti rodila. Nažalost.

anpi
23.12.2012., 20:01
hvala za info i žao mi je zbog toga.. ne slažem se s tobom da nije tema budući kažeš da si cijelo to vrijeme krvaruckala, ali nećemo dalje širiti tu temu. pitala sam to jer su me iznenadili tjedni, nekako sam mislila da krvarenje prestaje puno ranije...

pikica_24
24.12.2012., 06:20
Meni je osobno jako čudno bilo, i bit će, kad liječnici kažu "nemojte se brinut, to je normalno, događa se, ništa ne mora značiti". Mislim da to baš ne spada pod normalne trudničke tegobe, ali isto tako puno puta stvarno ništa ne znači, niti se nađe uzrok tom krvavom iscjetku (valjda stvarno pucaju neke kapilare...)

carrie23
24.12.2012., 09:13
pikica, pošteno sam sad zabrinuta :(, bolje da nisam išla guglat :(
jedva čekam faking nalaze briseva, i :moli: da i ove vaginalete koje stavljam pomognu u slučaju da krvarenje je od infekcije...

pikica_24
24.12.2012., 16:39
pikica, pošteno sam sad zabrinuta :(, bolje da nisam išla guglat :(
jedva čekam faking nalaze briseva, i :moli: da i ove vaginalete koje stavljam pomognu u slučaju da krvarenje je od infekcije...

Gle, ne znam iz kojeg si grada, ali ako tvoj-a gin smatra da je to sasvim ok, kao što sam rekla, ne ustručavaj se otići do hitne po još neko drugo mišljenje. Ja nekako nemam više povjerenja u privatne ginekologe kod kojih je "sve to u redu", jer nekako još nisam preboljela to što isto jutro nisam otišla ravno na hitnu. Ali svaki slučaj je drugačiji, to stvarno ne mora ništa značiti, nekada žene prokrvare nakon pregleda...

pikica_24
02.01.2013., 11:51
Pročitala sam i na drugoj temi, drago mi je da si ipak otišla po drugo mišljenje! Sretno!

carrie23
02.01.2013., 15:34
hvala :)

frfljavi
09.01.2013., 19:47
Zene da li je koja imala iskustva sa krvarenjem u kasnijim tjednima? Ja sam sada 31 tjedan danas pocela krvariti odmah kod gina, nema nikakvih bolova, zatvorena, srce super, dovoljno plodne vode, posteljica nije dolje, rekao neka pijem 2 puta dnevno magnezij od 300 mg i neka odmaram. Od 25 tjedna imam bas obilan vodenasti iscjedak kada se vise krecem vise i curi, brisevi uredni. Sto bi sada to moglo biti? Ako je pukla neka zilica koliko dugo krvarenje traje?

Roly
10.01.2013., 08:26
vodenkasti iscjedak sam i ja imala mislim isto tako negdje kad i ti, osobito kad bi se kretala. mislila sam da je plodna voda, ali nije, nego je kao bilo do hormona.
možda je krvarenje od vaginalnog pregleda ako si ga imala?
najbolje ti je da nazoveš svog ginekologa i kažeš mu o čemu je riječ ili ako te baš brine odi u bolnicu ili ih nazovi, budeš mirnija.

frfljavi
10.01.2013., 11:31
ma ta krv je pocela prije pregleda, zato sam i isla kod svoga gina, napravio mi je vaginalni pregled, vaginalni uzv i uzv preko trbuha sve ok, ali eto ima ga i danas. A koliko ti je trajao taj vodenasti iscjedak?

Roly
10.01.2013., 12:19
ma ta krv je pocela prije pregleda, zato sam i isla kod svoga gina, napravio mi je vaginalni pregled, vaginalni uzv i uzv preko trbuha sve ok, ali eto ima ga i danas. A koliko ti je trajao taj vodenasti iscjedak?

ne sjećam se više, možda oko mjesec dana, i to najviše kad sam se kretala. onda je prestao sam od sebe. čak sam si stavila gazu među noge i tako bila cijeli dan da vidim jel se moči da ipak nije plodna voda. uzv je pokazao da je sve ok, i da plodne vode ima sasvim dovoljno.
ne znam koliko krvariš, i ne znam što bi to moglo biti jer u trudnoći sve što nije normalno je normalno, bar je neko moje iskustvo takvo, velim ako se brineš odi do hitne u bolnicu ili nazovi i traži nekog od doktora u bolnici pa mu ispričaj o čemu je problem, čisto radi drugog mišljenja i tvog mira. :)

frfljavi
10.01.2013., 13:26
Ma nije to puno ni cesto promjenim 2 uloska dnevno, u biti kada krene taj iscjedak krene i ta kao krv skroz svjetla kao pred kraj menge. Meni je ovo 3 trudnoca, 2 carska su iza mene, a u prve dvije nisam imala takvih problema pa mi u biti sve novo. Bebicu dosta cesto osjetim, nemam nikakvih bolova pa se pokusavam ne zabrinjavati previse ali ne nailazim na netu bas nesto o tome u kasnijoj trudnoci.

carrie23
10.01.2013., 14:47
Zene da li je koja imala iskustva sa krvarenjem u kasnijim tjednima? Ja sam sada 31 tjedan danas pocela krvariti odmah kod gina, nema nikakvih bolova, zatvorena, srce super, dovoljno plodne vode, posteljica nije dolje, rekao neka pijem 2 puta dnevno magnezij od 300 mg i neka odmaram. Od 25 tjedna imam bas obilan vodenasti iscjedak kada se vise krecem vise i curi, brisevi uredni. Sto bi sada to moglo biti? Ako je pukla neka zilica koliko dugo krvarenje traje?

identična stvar je kod mene bila ali u 23tt, trajalo do 24tt kad sam otišla po drugo mišljenje.
po mojoj gin je apsolutno sve bilo u redu, gledala je i vaginalnim uzv i abdominalnim, jedino cervix smekšan i malo uloživ, al nije zbog tog krvarenje. posteljica visoko, ma sve super.
pa mi je drugi doktor rekao da vidi veliki pritisak na ovoje, da mi je ? stanjeno i da odem doma strogo mirovat. ležim već dva tjedna, idem samo do wc-a, i pojedem nabrzinu za stolom, i otad je sve u redu, ni jedne jedine kapljice krvi ni rozo iscjetka.
ovo mi je druga trudnoća, prvo dijete sam rodila na carski. možda nešto s unutarnjim rezom nije ok, možda iz njega curka :ne zna:
u svakom slučaju, savjetovala bi ti da legneš i da se ne mičeš. krvaruckanje ni obojani iscjedak nikako nisu ok :(

frfljavi
11.01.2013., 19:49
Ok, hvala, sljedeci tjedan idem kod privatnika pa cu vidjeti sto ce reci.
Evo mirujem koliko je to moguce, iscjedak je i dalje tu kao da ga je manje ali ne toliko krvav vise kao razrjedena krv

Magdica8
17.01.2013., 10:05
Ovako, mi smo u 7 tjednu trudnoće i prije 4 dana sam imala krvarenje, prvo svježa krv , a zatim neka smeđa,kao stara. Brzo sam otišla na hitnu i ginićka mi je rekla da je sve u redu, da je plod vitalan i da je krvarenje u maternici oskudno! Znači srčeko mojega bebača kuca! Prepisala mi je jednu kutiju Utrogestana 3x2 oralno,i mirovanje , evo sad je krvarenje prestalo, hvala Bogu, a ja te tablete moram pit još danas i sutra! One kad se piju oralno imaju strašno djelovanje, osječam se ko da sam popila neki sedativ, vrti mi se i spava mi se jako! Ima netka mama sa sličnim iskustvom?

aniano
17.01.2013., 10:08
Ovako, mi smo u 7 tjednu trudnoće i prije 4 dana sam imala krvarenje, prvo svježa krv , a zatim neka smeđa,kao stara. Brzo sam otišla na hitnu i ginićka mi je rekla da je sve u redu, da je plod vitalan i da je krvarenje u maternici oskudno! Znači srčeko mojega bebača kuca! Prepisala mi je jednu kutiju Utrogestana 3x2 oralno,i mirovanje , evo sad je krvarenje prestalo, hvala Bogu, a ja te tablete moram pit još danas i sutra! One kad se piju oralno imaju strašno djelovanje, osječam se ko da sam popila neki sedativ, vrti mi se i spava mi se jako! Ima netka mama sa sličnim iskustvom?

nazovi gin i pitaj jel ih mozes stvaljat vaginalno, to je puno lakse za podnijet

hanisa
19.01.2013., 11:33
Cure,zene ;-) ako je koja prisutna,pliz help! Stvari su mi kasnile 2 i nesto tjedna,sasvim sigurna u trudnocu,ipak napravim test,naravno pozitivan...pise 2-3 tjedna...odem u ginicke,i taman sta cu uc,pocnem krvarit...tj skroz malo i nesto izmedu crvene ismede boje...pregledalate,kaze plod se jako slabo vidi...posalje me na hitnu vadit betu,a beta kazu niska,1000...prepisali su mi duphaston...ima li koja iskustva s tim lijekom? Jako me strah,ne zelim izgubit bebicu :'(

jelena mia
19.01.2013., 11:46
Cure,zene ;-) ako je koja prisutna,pliz help! Stvari su mi kasnile 2 i nesto tjedna,sasvim sigurna u trudnocu,ipak napravim test,naravno pozitivan...pise 2-3 tjedna...odem u ginicke,i taman sta cu uc,pocnem krvarit...tj skroz malo i nesto izmedu crvene ismede boje...pregledalate,kaze plod se jako slabo vidi...posalje me na hitnu vadit betu,a beta kazu niska,1000...prepisali su mi duphaston...ima li koja iskustva s tim lijekom? Jako me strah,ne zelim izgubit bebicu :'(

Evo mene...ja prokrvarila u 7 tj.i krvarila ravno 3 tjedna svakodnevno-smeda krv ali s bebom sve ok.Ne mogu ti opisati strah koji sam prolazila i jos uvijek prolazim.
Sad sam 11+5 i jos uvijek pijem Duphaston 2x dnevno i rekla mi je da ga mogu piti do 20 tt.Bila sam na utz i beba je savrsena-ima ruke,noge,kraljesnicu,nos,ma sve je savrseno.Ja vise uopce ne krvarim ali i dalje imam lagani bezbojan iscjedak-kaze to je normalno.
Rekli mi strogo mirovanje i bez sexa.
Sve ce biti ok.:mig:

Beta je ipak nesto niza nego sto bi trebala biti ali to nista ne mora znaciti,vjeruj mi.Ja poznajem danas zdrave bebice koje su nekad bile jako niske bete....

tarra_zg
19.01.2013., 11:54
za betu je bitno dal se pravilno dupla, zato se vadi svaka 2 dana, kada si ju vadila prvi put? i ne razumijem kako se to plod slabo vidi- pa kod bete od 1000 prerano je da se i vidi. dal jos krvaris? duphaston ti treba pomoc da prestanes krvarit :)

Borova Iglica
19.01.2013., 18:42
Krvarila sam u 8. tjednu trudnoće zbog hematoma na maternici. Pila sam duphastone dva puta dnevno do 20. tjedna, a onda jednom dnevno do 24.og tjedna. Mislim da taj hormon čuva trudnoću i pomaže da se plod drži dobro za maternicu, tako su barem meni objasnili. Što da ti kažem, bila sam otvorena 2 cm od 25.og tjedna trudnoće, a na kraju sam skoro prenijela :).
Tako da, pij duphastone, puuuno odmaraj (čitaj lezi, a nikako sjedi) i budi optimistična (vjerujmi, ovo je jače od duphastona). Puno sreće ti želim i jednog veselog bebača na dan termina!

hanisa
19.01.2013., 19:02
Test je pokazao da sam trudna 2-3 tjedna...gin kaze da bi prema zadnjoj menstruaciji trebala bit trudna 6 tjedana i da bi se plod vec trebao dobro vidit...a iskreno,ne zelim dovodit u pitanje njeno znanje,al mislim da grijesi...ne bi trebala bit trudna duze od 3 tjedna,i tao maximalno...
betu sam vadila sinoc na hitnom ginekoloskom...malo mi je sve cudno i novo pa sam htjela jos jedno misljenje...i oni su mi dali duphaston...u pon idem opet vadit betu...nadam se da ce narast :-S

hanisa
19.01.2013., 19:09
Krvarila sam u 8. tjednu trudnoće zbog hematoma na maternici. Pila sam duphastone dva puta dnevno do 20. tjedna, a onda jednom dnevno do 24.og tjedna. Mislim da taj hormon čuva trudnoću i pomaže da se plod drži dobro za maternicu, tako su barem meni objasnili. Što da ti kažem, bila sam otvorena 2 cm od 25.og tjedna trudnoće, a na kraju sam skoro prenijela :).
Tako da, pij duphastone, puuuno odmaraj (čitaj lezi, a nikako sjedi) i budi optimistična (vjerujmi, ovo je jače od duphastona). Puno sreće ti želim i jednog veselog bebača na dan termina!

Hvalaaaa...smirile ste me...tek mi je 20 i stalno sam slusala krive informacije,da krvarenje u trudnoci znaci skoro siguran pobacaj..ili vanmaternicnu trudmi je uzasnije za pomislitnocu..a od toga dvoje ne znam sta mi je groznije :ne zna:

Arienrhod
19.01.2013., 19:31
Test je pokazao da sam trudna 2-3 tjedna...gin kaze da bi prema zadnjoj menstruaciji trebala bit trudna 6 tjedana i da bi se plod vec trebao dobro vidit...a iskreno,ne zelim dovodit u pitanje njeno znanje,al mislim da grijesi...ne bi trebala bit trudna duze od 3 tjedna,i tao maximalno...
betu sam vadila sinoc na hitnom ginekoloskom...malo mi je sve cudno i novo pa sam htjela jos jedno misljenje...i oni su mi dali duphaston...u pon idem opet vadit betu...nadam se da ce narast :-S

Trudnoca se racuna od prvog dana zadnje menstruacije, nadam se da je sad jasnije zasto ti je gin rekla 6tj. :mig: Da si trudna 3tj, ne bi nikakvim testom mogla potvrditi trudnocu.

jelena mia
19.01.2013., 23:19
Hanisa-ja razumjem da ti racunas trudnocu 2-3 tjedna a gin.racuna od zadnje M.pa je to ustvari isto samo sto je po njoj 6 tj.i vjeruj mi da se sa 6 tj treba vidjeti barem gestacijska.Izvadi ponovno betu i trebala bi biti dupla i nek ti ponove utz.mozda si ipak imala kasniju ovulaciju pa ce trebati vise vremena da se gestacijska pokaze.:)

tarra_zg
20.01.2013., 10:10
hanisa- puno toga ti ovisi o tome kada je bila ovulacija. ako ti nije skolski 14.dan onda se treba pregledom odrediti kada ti je bila. meni se u 6. tjednu vidio plod, ali to je bilo korigirano po mojoj ovulaciji koja je bila 19.dan ciklusa, po mengi je to vec bio skoro pa 7. tjedan. ako ti sutra beta poraste, znaci da se plod razvija. kravarenje ne znaci pobacaj, jedino ako je izrazito jako i crveno kao menga (a i tada to ne mora znacit pobacaj). drzimo fige za betu!

hanisa
20.01.2013., 11:55
Hvala,drage moje...smirile ste me...uvik je dobro potrazit jos koje misljenje,savjet i iskustvo,i drago mi je da sam vam se obratila...:)

khalisi
21.01.2013., 01:35
Pozdrav svima,
Procitala sam ovu temu od prve stranice i nigdje nisam naisla na situaciju koja se meni dogodila pa vas molim za vase misljenje. Prije tjedan dana u 10-om tjednu trudnoce sam usred lagane setnje gradom dobila grozne grceve recimo skroz dolje u sredini trbuha. Mogla sam napipati maternicu kako se spustila i zgrcila. jedva sam ostala na nogama i dovukla se do auta. Grcevi su popustili nakon desetak min. i otisla sam doma da brzo zovem svog ginekologa. Kada sam stigla kuci, prokrvarila sam svjezu crvenu krv, npr. kruzic promjera 2cm. Od tada vise nisam krvarila. Na kontroli je sve bilo ok, bebi kuca srce a krvarenju ni traga ali me doktor salje u bolnicu na 3 dana zbog prijeteceg spontanog. Tamo sam primala infuziju (magnezij i nesto protiv krvarenja) i pocela sa utrogestanom 3x2 koji i dalje uzimam. Nakon 2 dana su me pustili na mirovanje (koliko to uspjem sa klincem od 4 god i dragim kojeg nema po 5 dana doma + zivimo u inostranstvu bez familije da nam pomogne). Eto, od onda ni grceva ni krvi, ja i dalje mirujem.. Kontrola je za desetak dana kada prodje 12tt. Doktor kaze da ne zna odakle ta krv? A mene vise brinu ti uzasni grcevi i zasto se maternica bila tako spustila i zgrcila? :ne zna:

isabellle
21.01.2013., 09:01
Pozdrav svima,
Procitala sam ovu temu od prve stranice i nigdje nisam naisla na situaciju koja se meni dogodila pa vas molim za vase misljenje. Prije tjedan dana u 10-om tjednu trudnoce sam usred lagane setnje gradom dobila grozne grceve recimo skroz dolje u sredini trbuha. Mogla sam napipati maternicu kako se spustila i zgrcila. jedva sam ostala na nogama i dovukla se do auta. Grcevi su popustili nakon desetak min. i otisla sam doma da brzo zovem svog ginekologa. Kada sam stigla kuci, prokrvarila sam svjezu crvenu krv, npr. kruzic promjera 2cm. Od tada vise nisam krvarila. Na kontroli je sve bilo ok, bebi kuca srce a krvarenju ni traga ali me doktor salje u bolnicu na 3 dana zbog prijeteceg spontanog. Tamo sam primala infuziju (magnezij i nesto protiv krvarenja) i pocela sa utrogestanom 3x2 koji i dalje uzimam. Nakon 2 dana su me pustili na mirovanje (koliko to uspjem sa klincem od 4 god i dragim kojeg nema po 5 dana doma + zivimo u inostranstvu bez familije da nam pomogne). Eto, od onda ni grceva ni krvi, ja i dalje mirujem.. Kontrola je za desetak dana kada prodje 12tt. Doktor kaze da ne zna odakle ta krv? A mene vise brinu ti uzasni grcevi i zasto se maternica bila tako spustila i zgrcila? :ne zna:

ja sam isto imala kombinaciju krvarenja i užasno jakih grčeva. toliko me zgrčilo da sam pala na pod od bolova... pila sam duphastone nekih 2 tjedna, strogo mirovala nekih 2 mjeseca (doslovno wc-krevet) i onda nastavila mirovati... isto sam počela uzimati magnezij i još ga uzimam. isto sam završila na hitnoj, bebica bila super, dobila infuziju. nakon toga sam još jednom imala manje krvarenje ali više nikada takve grčeve... nikada mi nisu otkrili uzrok krvarenja :ne zna:

khalisi
21.01.2013., 15:41
Hvala ti Isabellle. Utjesila si me malo :) Zao mi je zbog toga sto ti se dogodilo ali super je sto je na kraju ispalo sve super. Nadam se da ce i ovo moje brzo proci i da cu moci uzivati u trudnoci.

isabellle
21.01.2013., 15:59
Hvala ti Isabellle. Utjesila si me malo :) Zao mi je zbog toga sto ti se dogodilo ali super je sto je na kraju ispalo sve super. Nadam se da ce i ovo moje brzo proci i da cu moci uzivati u trudnoci.

ma nema problema, ako šta trebaš samo se javi...
držim fige da i tvoja mrvica bude borac :cerek::cerek::cerek:

natalicro
21.01.2013., 21:53
evo da podijelim s vama svoj problem,trudna sam 4 tjedna,gin.ne vidi gestacijsku,beta mi je povišena,pojavilo mi se svijetlo krvarenje prije 2 dana,danas su mi se pojavili sluzavi ugrušci dosta veliki,smeđe boje,nemam nikakve bolove,sutra idem vaditi opet betu,e da pijem i duphaston.

puffko
21.01.2013., 23:15
evo da podijelim s vama svoj problem,trudna sam 4 tjedna,gin.ne vidi gestacijsku,beta mi je povišena,pojavilo mi se svijetlo krvarenje prije 2 dana,danas su mi se pojavili sluzavi ugrušci dosta veliki,smeđe boje,nemam nikakve bolove,sutra idem vaditi opet betu,e da pijem i duphaston.

U tako ranoj trudnoci ne mozes bas nista napraviti.
Vidjet ces kakva je beta sutra.

natalicro
22.01.2013., 09:59
nažalost beta pala drastično,spontani :( nadam se da će slijedeći put biti bolje

isabellle
22.01.2013., 10:09
nažalost beta pala drastično,spontani :( nadam se da će slijedeći put biti bolje

žao mi je :(

nymphadoratonks
27.01.2013., 09:23
Pozdrav!

Prošli ciklus sam prokrvarila na 25 dc. odmah sam posumnjala da nije menstruacija i nakon što se nastavilo oskudno sa grčevima u maternici otišla sam u gina.

Bila sam t 4+4 tj. Doktor je na uzv se vidilo malu točkicu. i test je bio itkako pozitivan.
Krvarenje je samo stalo dan prije pregleda ali mi je prepisao utrogestan ( i prije sam imala manjak progosterona vjerovatno sam radi toga krvarila). Rekao mi je da se puno ne naprežem, tako i radim.
Sljedeći pregled će mi biti za tjedan dana na 6+4. Ja ne mogu dočekat pregled. Kroz glavu mi prolaze sve najgore moguće opcije. KOlika je opasnost od spontanog pobačaja imajući u vidu ovo krvarenje(nema ga više niti malo)?
I da li mi se na sljedećem pregledu treba čut srce? Ako se ne bude čulo ja mislim da ću ja poludit od brige. I ovako sam na rubu...

Roly
27.01.2013., 10:13
krvarenje može i ne mora značiti da će trudnoća završiti spontanim. nažalost, ako beba nije "ispravna" tijelo samo odbaci plod, i tu ti nitko ne može pomoći. sorry ako sam predirektna, ali to je nažalost tako.
sa 6+4 bi se moglo vidjeti kucanje srca, ali i ne mora, što opet ništa ne mora značiti, zavisi kakvi su ti ciklusi, kad si ovulirala, nekome se srćeko vidi kasnije.
zato nemoj brinuti, znam da si na rubu i znam kako ti je, uzimaj terapiju i miruj, to je jedino što za sada možeš napraviti.
ono što još možeš napraviti je da te doktor pošalje vaditi betu, pa da vidite kako raste.

nymphadoratonks
27.01.2013., 15:22
krvarenje može i ne mora značiti da će trudnoća završiti spontanim. nažalost, ako beba nije "ispravna" tijelo samo odbaci plod, i tu ti nitko ne može pomoći. sorry ako sam predirektna, ali to je nažalost tako.
sa 6+4 bi se moglo vidjeti kucanje srca, ali i ne mora, što opet ništa ne mora značiti, zavisi kakvi su ti ciklusi, kad si ovulirala, nekome se srćeko vidi kasnije.
zato nemoj brinuti, znam da si na rubu i znam kako ti je, uzimaj terapiju i miruj, to je jedino što za sada možeš napraviti.
ono što još možeš napraviti je da te doktor pošalje vaditi betu, pa da vidite kako raste.

Hvala ti na odgovoru... znam da je spontani u biti prirodna selekcija samo se pitam je li mogu išta poduzet a znam da u biti ne mogu...
Ne znam koliko je moje krvarnje bilo opasno nema ga više, sad je sve normalno...
Ali pregled ne mogu dočekat... jedva čekam da završi prvo tromjesečje...stalno sam u nekom strahu! A još nije ni 6.tj! ufff poludit ću od brige

Ćufta
27.01.2013., 15:32
Ja sam krvarila jedan dan na početku trudnoće, tada sam bila 6+4, nakon toga prva 3 mj na utrićima. Sve je prošlo bez problema, čak niti mirovanje mi nije preporučeno.

Otkucaji srca se kod mog gina nisu vidjeli, u bolnici jesu (isti dan sam završila na hitnoj baš zbog krvarenja).

nymphadoratonks
27.01.2013., 16:32
ako se ne budu čuli otkucaji odo ja u privatnika svog pa nek me on pregleda jer znam da ću poludit ako soc.gin kaže došite za tjedan dana na kontrolu...i mislim da bi mi netko trebao propisati normabel jer manja je šteta od njega nego od ovog mog nerviranja!

Roly
27.01.2013., 21:51
ja sam otišla u ovoj trudnoći kod privatnika na jedan pošteni uzv. željela sam se poštedjeti šokova od prvi put. također nisam htjela da mi se prčka po trudnoći i naručuje svako malo, jer kod ovako rane trudnoće ako nije suđeno, malo se toga nažalost može napraviti, ustvari više može biti štete.
normabeli ti ne trebaju, znam da je lako reći nemoj se nervirati, ali probaj tako, bolje je za bebu. :)
uzmi u obzir da jako puno žena krvari i leži u bolnici, pa na kraju sve ispadne dobro.

danijela28
28.01.2013., 21:28
Nemoj se toliko nervirati. Krvarenje u ranoj trudnoći je često, a kad je tako slabo, uglavnom ne znači ništa loše. I ja sam ga imala na početku trudnoće, umrla sam od straha, jer sam imala prije toga spontani. Ali, moj bebo je došao živ i zdrav! Ne brini, dragaj bušu i bit će sve ok! :mig:

sleepy
28.01.2013., 22:07
draga nemoj se nervirati ako je krvarenje prestalo. Ja sam malo krvarila na pocetku obe trudnoce, i mirovala mozda tjedan dva nakon toga. Koliko sam shvatila to je normalna pojava prilikom ugnjezdjivanja ploda u maternicu. Evo nas zivi i zdravi i brojimo sitno :)

hanisa
29.01.2013., 01:44
Ja sam u 4.tjednu prokrvarila,2 dana nakon sam imala spontani...ne mora nista znacit,ja sam mislila najpozitivnije,al sam bila sprem:(na i na najgore...eto,a sto cemo,takav je zivot...

nymphadoratonks
29.01.2013., 09:46
malo sam se smirila... jutros su mi počele mučnine.. pa mi je to dobar znak :) hvala vam :mig:

nymphadoratonks
04.02.2013., 15:33
evo malo nade svima :)

Danas 6+5 srce kuca ko veliko! Krvarenja ni na vidiku :cerek:

Ćufta
04.02.2013., 17:19
evo malo nade svima : )

Danas 6+5 srce kuca ko veliko! Krvarenja ni na vidiku : cerek:

:cerek:

Ako nema mučnine, to ne znači da nešto ne štima, ja ju niti sekunde nisam imala u cijeloj trudnoći :mig:

Sretno!

nymphadoratonks
04.02.2013., 17:22
:cerek:

Ako nema mučnine, to ne znači da nešto ne štima, ja ju niti sekunde nisam imala u cijeloj trudnoći :mig:

Sretno!

znam, ali mi je bilo s njom lakše dočekat prvi pregled., Uvjetno rečeno lakše, umirem od gladi a ništa ne mogu jest!:(

tonchica24
30.03.2013., 18:17
Zdravo svima. Nova sam ovdje pa vas sve lijepo pozdravljam. Nedavno sam se udala i poželjela odmah bebicu. I evo, sad sam trudna 6 tjedana i 5 dana :) Pijem Dabroston, naravno po receptu. Ali danas sam osjetila bolove u trbuhu kao prije menstruacije, samo dosta blaže. Uz to, prije sat vremena sam imala i smeđi iscjedak.
Zanima me je li to normalno ili se trebam zabrinuti. Čitala sam o tome da se događa, maternica se širi i tako...ali opet se malo plašim. Voljela bih čuti od iskusnijih mama.
Hvala od srca.

Amelie12
30.03.2013., 19:39
Zdravo svima. Nova sam ovdje pa vas sve lijepo pozdravljam. Nedavno sam se udala i poželjela odmah bebicu. I evo, sad sam trudna 6 tjedana i 5 dana :) Pijem Dabroston, naravno po receptu. Ali danas sam osjetila bolove u trbuhu kao prije menstruacije, samo dosta blaže. Uz to, prije sat vremena sam imala i smeđi iscjedak.
Zanima me je li to normalno ili se trebam zabrinuti. Čitala sam o tome da se događa, maternica se širi i tako...ali opet se malo plašim. Voljela bih čuti od iskusnijih mama.
Hvala od srca.

Ja sam u prvoj trudnoći imala u 6-7 tjednu krvarenje,a da nisam ni znala da sam trudna. Trbuh me je trgao od boli nekih 4-5 dana, jače nego pred mengu al ipak mi nešto tu nije štimalo, napravila sam test i saznala da sam trudna. Gin. mi je dao dufastone, pila 3 mjeseca, više preventivno, i sve bilo ok.Nisam čak morala mi posebno miravati, već se malo se pripaziti u početku. Bebica danas 14 mjeseci, super zdrava, i čekamo drugu već. Ne moraš se brinuti, no svakako se malo poštedi, i savjetuj se sa lječnikom. Moj socijalni gin.i nije baš nešto i nema dobru opremu pa sam ja išla privatniku, koji me je potpuno umirio, ali to stvarno nije neophodno..

tonchica24
31.03.2013., 08:37
Amelie12, hvala.
Malo sam mirnija. Pazim se možda i previše, pazim šta jedem, šta pijem. A tebi čestitam na bebici, nek je sa srećom.
Ja danas nemam bolove, ali imam malo krvarenje (5-6 kapi) svjetlocrvene boje. :-/

kaduljica
31.03.2013., 09:48
Amelie12, hvala.
Malo sam mirnija. Pazim se možda i previše, pazim šta jedem, šta pijem. A tebi čestitam na bebici, nek je sa srećom.
Ja danas nemam bolove, ali imam malo krvarenje (5-6 kapi) svjetlocrvene boje. :-/

ja ti najtoplije preporucujem da odes kod doktora sto prije, a ne da doma cekas i postavljas si raznorazna pitanja. ako mozes, odi odmah.

tonchica24
31.03.2013., 13:47
ja ti najtoplije preporucujem da odes kod doktora sto prije, a ne da doma cekas i postavljas si raznorazna pitanja. ako mozes, odi odmah.

Bila sam u četvrtak, i idem opet u utorak. Zvala sam ga danas, kaže samo da odmaram i da ne brinem puno ako nemam grčeve jer je to valjda normalno u 6-7 tjednu, dok se maternica "priprema".
Ali opet, htjela sam vidjeti je li se ikome još to dogodilo. Tražila sam po forumu tu temu, ali nisam uspjela naći.
Sad su mi opet počeli mini bolovi, kao pred menstruaciju...
:504: Do utorka... i da, pijem taj Dabroston za učvršćivanje ploda, pa ne znam je li moguće i od toga :-/

sara2222
31.03.2013., 16:51
dobar dam...trebao bi mi savjet..u 4 tjednu trudnoce sam i prije par dana sam imala nekakvo krvarenje...nakon toga su mi nestali svi simptomi trudnoce....da li netko zna o cemu je rijec

tonchica24
31.03.2013., 18:16
dobar dam...trebao bi mi savjet..u 4 tjednu trudnoce sam i prije par dana sam imala nekakvo krvarenje...nakon toga su mi nestali svi simptomi trudnoce....da li netko zna o cemu je rijec

Draga Sara... Ja ti samo mogu reći da sam, evo, u skoro 7tt i da imam nekako smeđe krvarenje, nije ni krv a nije ni iscjedak... sluzavo je, i ne znam šta je. Zvala sam danas ginića i on je rekao da je to normalno jer se maternica privikava na sve ove nove pojave u njoj. Kako si saznala za trudnoću već u 4tjednu? Ja sam saznala u 5tjednu, preko testića iako se plod nije vidio na uzv (otišla sam na uzv isti dan) Simptome nisam imala do prije tri dana, glavobolja, grudi me bole, mučnine, učestalo mokrenje. A evo, sada, od jučer pomalo krvarim, ali opet kažem, ne mogu to nazvati krvarenjem, jer je smeđe i sluzavo.
Posjeti ginića što prije, mene je moj naručio u utorak, kaže da nije žurba, iako se ja zaista žurim. Prva mi je trudnoća.

pikica_24
31.03.2013., 18:23
Draga Sara... Ja ti samo mogu reći da sam, evo, u skoro 7tt i da imam nekako smeđe krvarenje, nije ni krv a nije ni iscjedak... sluzavo je, i ne znam šta je. Zvala sam danas ginića i on je rekao da je to normalno jer se maternica privikava na sve ove nove pojave u njoj. Kako si saznala za trudnoću već u 4tjednu? Ja sam saznala u 5tjednu, preko testića iako se plod nije vidio na uzv (otišla sam na uzv isti dan) Simptome nisam imala do prije tri dana, glavobolja, grudi me bole, mučnine, učestalo mokrenje. A evo, sada, od jučer pomalo krvarim, ali opet kažem, ne mogu to nazvati krvarenjem, jer je smeđe i sluzavo.
Posjeti ginića što prije, mene je moj naručio u utorak, kaže da nije žurba, iako se ja zaista žurim. Prva mi je trudnoća.

Pa ako ti je žurno, uvijek možeš otići na hitnu. Ne znam otkuda si, ali svaka bolnica ima i hitnu ginekološku ambulantu. Ne moraš čekati termin dogovoren kod doktora.

tonchica24
31.03.2013., 18:28
Pa ako ti je žurno, uvijek možeš otići na hitnu. Ne znam otkuda si, ali svaka bolnica ima i hitnu ginekološku ambulantu. Ne moraš čekati termin dogovoren kod doktora.

Moj ginić radi u hitnoj i privatno, ja idem privatno. A eto, zvala sam ga, i on uporno tvrdi da nije ništa strašno. Odmirovat ću večeras, a ujutro idem ravno u Dom zdravlja njemu, jer mi se ne čeka utorak.
Sad nemam nikakve bolove, ali me jednostavno plaši sve ovo.

Liana-
31.03.2013., 19:21
Cure, imate opise slicnih problema pod temom iscjedak u trudnoci pa mozda vam pomogne.

tonchica24
01.04.2013., 17:21
Drage moje,
ja sam danas otišla giniću da bi mi on tako hladnokrvno rekao da od moje trudnoće nema ništa, ali da sutra izvadim b-hcg. trebam pomoć jer mi je prva trudnoća. Srce se ne čuje a danas je 6tt-6 dana. Koliko sam ja shvatila, srce se čuje tek nakon 8tt ili? Rekao je da je moja trudnoća od samog početka "nestabilna". Nije mi rekao ni da li je plod još tu ili ne. ima li slična tema na ovu da se barem malo informiram ili da vidim je li se ikome isto dogodilo. :-/

jeenny
01.04.2013., 17:29
Drage moje,
ja sam danas otišla giniću da bi mi on tako hladnokrvno rekao da od moje trudnoće nema ništa, ali da sutra izvadim b-hcg. trebam pomoć jer mi je prva trudnoća. Srce se ne čuje a danas je 6tt-6 dana. Koliko sam ja shvatila, srce se čuje tek nakon 8tt ili? Rekao je da je moja trudnoća od samog početka "nestabilna". Nije mi rekao ni da li je plod još tu ili ne. ima li slična tema na ovu da se barem malo informiram ili da vidim je li se ikome isto dogodilo. :-/

probaj se smiriti koliko god je to moguce...

ne znam , koliko je to tvoje krvarenje? ginic ti je isto tako jako bezobziran, pogotovo jer ides privatno i placas mu uslugu...

ne kuzim zasto te poslao vadit betu , ako ne vidi nista od trudnoce...

sto se tice otkucaja srca to je sve individualno, meni se osobno culo vec u 6 tjednu, a znam cure koje su morale cekat 8 tjedan...mislim da to ima samo veze kad si zatrudnila...

ja sam ti u 2 trudnoci vadila betu, isto sam jako rano prokravila, mozda 3 dana nakon sto sam test napravila...beta mi je bila 26.000...

tako da ne znam sto pametno ti napisat..

imenka
01.04.2013., 18:55
svakako odi izvaditi betu, a ako treba i da ti daju potrebnu hormonalnu terapiju. smeđi iscjedak može biti normalan kroz cijelu trudnoću.

Sretno!

tonchica24
01.04.2013., 21:59
držite fige da moja mala bebica izdrži i bude jaka. Vadim sutra betu u privatnika i onda će mi isti dan biti gotov nalaz. Nadam se još uvijek!
hvala vam :)

tonchica24
02.04.2013., 13:43
svakako odi izvaditi betu, a ako treba i da ti daju potrebnu hormonalnu terapiju. smeđi iscjedak može biti normalan kroz cijelu trudnoću.

Sretno!

beta izvađena. Bebe nema. Sad, kako dalje, nemam pojma.

Amelie12
02.04.2013., 14:20
beta izvađena. Bebe nema. Sad, kako dalje, nemam pojma.
A joj, baš mi je žao. Al uvijek ponavljam, ako se tako što mora desiti ,bolje što ranije, nego u kasnoj trudnoći...ili ne da bože još kasnije

sara2222
04.04.2013., 14:17
ovako ja sam bila nazvala svoju ginicku i ona mi je rekla da to kao krvarenje nije opasno...i jucer sam bila na ultrazvuku i rekla je da je bebe swe u redu

tara 27
12.06.2013., 20:03
bok cure,,evo upravo sam se registrirala na forum jer me zanima ova tema krvarenja u trudnoći...imam 27 godina i nedavno sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da sam možda trudna nakon šta sam mu opisala simptome a to su da mi je mensrtuacija došla 10-ak dana ranije prvo kao smeđi iscjedak a zatim kao krv ,trajala mi je dobrih 10-15 dana zatim je prestala pa sad svaki put nakon mokrenja kad se obrišem vidim krv ili smeđi isjedak,

molim Vas ako netko ima slične simtome ili isustva da mi odgovori.hvala

puffko
12.06.2013., 22:07
bok cure,,evo upravo sam se registrirala na forum jer me zanima ova tema krvarenja u trudnoći...imam 27 godina i nedavno sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da sam možda trudna nakon šta sam mu opisala simptome a to su da mi je mensrtuacija došla 10-ak dana ranije prvo kao smeđi iscjedak a zatim kao krv ,trajala mi je dobrih 10-15 dana zatim je prestala pa sad svaki put nakon mokrenja kad se obrišem vidim krv ili smeđi isjedak,

molim Vas ako netko ima slične simtome ili isustva da mi odgovori.hvala

Pa jesi se testirala, doma ili u ordinaciji?

tara 27
12.06.2013., 22:23
nisam se uopće testirala,,to mi je moj ginekolog navea kao mogučnost i reka mi da dođem sljedeći tjedan al sam nestrpljiva:)nisam nikad bila trudna al sam znala imat problema s menstruacijom...samo šta mi je u zadnje vrime uglavnom kasnila a i ne štitim se u sexu,,pa sam išla tu na forum i svašta pročitala pa me sad malo to brine

puffko
12.06.2013., 23:12
nisam se uopće testirala,,to mi je moj ginekolog navea kao mogučnost i reka mi da dođem sljedeći tjedan al sam nestrpljiva:)nisam nikad bila trudna al sam znala imat problema s menstruacijom...samo šta mi je u zadnje vrime uglavnom kasnila a i ne štitim se u sexu,,pa sam išla tu na forum i svašta pročitala pa me sad malo to brine

Pa odi u ljekarnu i kupi test, to ti je prva stvar!

tara 27
13.06.2013., 09:14
znači test može pokazat iako je to možda početak trudnoće?

nymphadoratonks
13.06.2013., 09:30
znači test može pokazat iako je to možda početak trudnoće?

koji datum ti je bila zadnja m? ne ova u sredini ciklusa nego ona normalna zadnja?

tara 27
13.06.2013., 09:34
ne znam točno ali otprilike krajem 4.mj

nymphadoratonks
13.06.2013., 10:01
onda bi ti svakako test trebao pokazat plus. on pokazuje plus 13 dana nakon ovulacije. napravi test.

Roly
13.06.2013., 10:56
...imam 27 godina i nedavno sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da sam možda trudna nakon šta sam mu opisala simptome...

super je ginekolog. :rolleyes:
možda da se sjetio poslati te vaditi krv, pa da budete sigurni.

tara 27
13.06.2013., 18:47
rekla mi je da mirujem,,pa da će mi sljedeći tjedan napravit detaljnu pretragu..a sad nisam razumila šta bi to mirovanje trebalo podrazumjevati jer ja radim ne previše fizički ali svejedno,,,a tko zna možda mi je opet poremečen ciklus kao šta mi se i prije znalo događat samo šta se tad nisam sex. bez zaštite:)

nymphadoratonks
13.06.2013., 18:52
rekla mi je da mirujem,,pa da će mi sljedeći tjedan napravit detaljnu pretragu..a sad nisam razumila šta bi to mirovanje trebalo podrazumjevati jer ja radim ne previše fizički ali svejedno,,,a tko zna možda mi je opet poremečen ciklus kao šta mi se i prije znalo događat samo šta se tad nisam sex. bez zaštite:)

u svakom slučaju bi na tvom mistu napravila test...pa bože bolje je znati...svašta

tara 27
13.06.2013., 19:00
imate pravo:)napravit ću ga

davegahan
29.06.2013., 18:55
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo...
trudna sam 7 tjedana, u 6 tj. sam prokrvarila svježe crveno možda krug promjera 3-4 cm i više nisam krvarila...samo mali smeđi iscjedak par dana što je kao u redu... na prvom pregledu je odmah gin. vidjela hematom skoro 5 cm supracervikalno što je dosta rizično mjesto..srce je u redu kucalo...dala mi je duphaston 3x1 i rekla da umjereno mirujem te da čak mogu ići raditi...naravski,ja sam automatski uzela bolovanje pa godišnji jer ne želim riskirati ništa....nije da doma ležim, ali nije ni da divljam..više ne obavljam kućanske poslove tipa usisavanje, vješanje veša i sl...skroz laganini....jel netko imao slično iskustvo?
...tek idem 12.7. na dr. pregled...

spin sugar
05.07.2013., 11:21
Evo da se i ja pridružim.. Prije tri dana sam saznala da sam trudna, skroz friško, sutra počinje 6. tjedan i već tri dana imam blagi smeđi iscjedak, onako žućkasto smeđi bez sluzi. Danas nazovem doktoricu radi pregleda, sestra mi kaže da to možda i nije trudnoća, meni su 2 testa pozitivna i kaže da pregled rade tek od 8. tjedna. Problem je što one sad skoro idu na godišnji i ako dočekam uopće prvi pregled, to će biti već 12. tjedan. Jel to nije malo prekasno? I što da radim s tim iscjetkom? Jel to normalno? Da odem privatno kod gin?

skajp
05.07.2013., 11:42
nemojte s eljutiti cure, ali ta pitanja gdje da odem...:503: trudna si, imas bespl. osiguranje, predvecer idi na hitnu. tako sam ja.
nemas se sto misliti, trudna jesi i tamo ce ti sve obaviti, vjerojatno je rijec o hematomu. ja sam imala nalaz od privatne vidjela se samo gestacijska vrecica i m jesto gdje bi mogao biti plod. socijalna je rekla ploda nema, ja sam taj dan imala smedji iscjedak i odmah na hitnu . sretno !!!!!!! ne ides iz nekog hira, ides zbog svoje bebice:)

Darkbrown
05.07.2013., 11:46
Evo da se i ja pridružim.. Prije tri dana sam saznala da sam trudna, skroz friško, sutra počinje 6. tjedan i već tri dana imam blagi smeđi iscjedak, onako žućkasto smeđi bez sluzi. Danas nazovem doktoricu radi pregleda, sestra mi kaže da to možda i nije trudnoća, meni su 2 testa pozitivna i kaže da pregled rade tek od 8. tjedna. Problem je što one sad skoro idu na godišnji i ako dočekam uopće prvi pregled, to će biti već 12. tjedan. Jel to nije malo prekasno? I što da radim s tim iscjetkom? Jel to normalno? Da odem privatno kod gin?

Kao prvo čestitam:mig:
Ako si iz Zg odi popodne na hitnu u Vinogradsku, napravit će ti pregled i ako nije ništa barem ćeš imati miran vikend i nečeš se uzrujavati do prvog pregleda
ja sam tako uvijek išla i kad sam bila trudna i poslije
jako su ljubazni

spin sugar
05.07.2013., 11:57
Nisam iz Zg, a ova moja doktorica je izgleda toliko prebukirana da ništa ne doživljava. Glupo mi je sve to, nema smisla da idem na hitnu kad moja doktorica radi, a jadno mi je od nje da ne mogu doći na pregled makar da mi da dabrostone, pošto se to masivno prepisuje i u biti ne može škoditi, ni ne očekujem da će sada vidjeti išta na uzv-u... Ma ako i sutra bude bilo što, idem na hitnu...

skajp
05.07.2013., 12:25
ja bih svakako isla na hitnu , gdje god da jesi, i cak ne bih isla u vrijeme kad moja dr ne radi, nego bas suprotno, na hitnoj bih rekla kako me nije htjela primiti. oni bi ti tamo napisali recept za utrogestan i onda ga za 40 kn mozes kupiti u apoteci. ili odes do te svoje i trazis recept, dat ce ti ga ako pise da ih moras uzimati. zasto si je uopce zvala, trebala si se tamo nacrtati, reci da si teudna i da krvaris. koje glupace:503:

iscjedak smedji ili svjeze krvi nije za saliti, niti cekati. ako vec neces danas ici, onda miruj i ne mrdaj :durica jer ako se radi o hematomu koji je recimo iznad bebe, nije za salu. sve mi je bilo kao i tebi, 6 tjedan ..ali nisam mogla cekati, samo bih bila nervozna i uplasena. idi, bit ce sve ok :mig:

danijela28
09.07.2013., 20:46
Pozdrav! Ja sam friška trudnica. Prokrvarila sam lagano, svježa krv, pred 3 dana (11dpo) i to samo jednom i gotovo. Kad sam vidjela da je trajalo tako kratko posumnjala sam na implantaciju i dr.dan napravila test, koji je bio pozitivan. Dan nakon sam opet prokrvarila, ali ovaj put tamna krv, smeđa i opet samo kratko i više ništa. Dr.me stavila na duphastone, ali mi je rekla da na pregled dođem tek krajem mj. jer je sada prerano da išta vidi. Danas mi je tek 3+4, imala sam rano O.
Nadam se da će ipak proći sve ok. Htjela sam pitat: moram li mirovati? Jer ona mi ništa nije spomenula, ni bolovanje ni ništa. A ja zaboravila pitati. U prošloj uspješnoj T isto sam krvarila na početku i onda mi je rekla da mirujem. Nakon te uspješne T, pred 2 mj..imala sam spontani. Pa me sad svega strah.
Naravno da ne mogu strogo mirovati, jer imam dijete od 2,3 god. Mislim se malo pripaziti, neću usisavati ni dizati ništa teško...

nymphadoratonks
10.07.2013., 07:57
Pozdrav! Ja sam friška trudnica. Prokrvarila sam lagano, svježa krv, pred 3 dana (11dpo) i to samo jednom i gotovo. Kad sam vidjela da je trajalo tako kratko posumnjala sam na implantaciju i dr.dan napravila test, koji je bio pozitivan. Dan nakon sam opet prokrvarila, ali ovaj put tamna krv, smeđa i opet samo kratko i više ništa. Dr.me stavila na duphastone, ali mi je rekla da na pregled dođem tek krajem mj. jer je sada prerano da išta vidi. Danas mi je tek 3+4, imala sam rano O.
Nadam se da će ipak proći sve ok. Htjela sam pitat: moram li mirovati? Jer ona mi ništa nije spomenula, ni bolovanje ni ništa. A ja zaboravila pitati. U prošloj uspješnoj T isto sam krvarila na početku i onda mi je rekla da mirujem. Nakon te uspješne T, pred 2 mj..imala sam spontani. Pa me sad svega strah.
Naravno da ne mogu strogo mirovati, jer imam dijete od 2,3 god. Mislim se malo pripaziti, neću usisavati ni dizati ništa teško...

ja sam isto krvarila na početku kao i ti(i kasnije ali to je bilo do hematoma) i nisam mirovala strogo, samo nisam dizala ni usisavala.

danijela28
10.07.2013., 12:00
Tako i ja planiram. Hvala Bogu, maleni je odmah razumio da je teta doktorica rekla mami da ne smije nosit ništa pa tako ni njega. Iako mi ga bude žao, ali šta da radim.. Moram mislit i na ovo maleno u buši.

anpi
14.07.2013., 22:09
Željela bih utješiti sve cure koje će čitati ovu temu, kao što sam ju ja zimus čitala u strahu od ishoda. Krvarila sam, i to jako, hematomi, hospitalizirana... kasnije bebica bila nisko i kad sam u 20 tt prestala napokon krvariti rekli mi da moram i dlaje mirovati da ne izgubim bebicu prijevremenim porodom.

Eto nas danas u 40+2!
Mala se na kraju ne da van!:D

beba0503
17.07.2013., 19:19
bok cure..ovako ,ja sam nova na forumu i nadam se da cete mi znati pomoči... :)Trudna sam 7 tjedana...jako rana trudnoča...i prije nekoliko dana sam primjetila smečkasti sukrvicu s nekakvim smečkastim mrvicama(ajmo to tako nazvati).HITNO sam otišla na ginekološku hitnu..međutim doktorica je rekla da je sve u redu,da je vjerojatno pukla neka žilica,jer se plod jos uvijek smješta u maternici .....i zbog toga se to desilo....i danas sam opet primjetila to isto ali malo jače ...dali je netko od vas imao to isto iskustvo i što je vaša ginekologica rekla.....jako se brinem jer mi je to prva i jako željena trudnoča...:)

nymphadoratonks
17.07.2013., 20:10
bok cure..ovako ,ja sam nova na forumu i nadam se da cete mi znati pomoči... :)Trudna sam 7 tjedana...jako rana trudnoča...i prije nekoliko dana sam primjetila smečkasti sukrvicu s nekakvim smečkastim mrvicama(ajmo to tako nazvati).HITNO sam otišla na ginekološku hitnu..međutim doktorica je rekla da je sve u redu,da je vjerojatno pukla neka žilica,jer se plod jos uvijek smješta u maternici .....i zbog toga se to desilo....i danas sam opet primjetila to isto ali malo jače ...dali je netko od vas imao to isto iskustvo i što je vaša ginekologica rekla.....jako se brinem jer mi je to prva i jako željena trudnoča...:)

jel piješ ili stavljaš utrogestan? meni je moj gin to dao, ja sam skroz na počektu krvarila, od implantacije pa mi je to dao. do 12 tt. pa sam svejedno prokrvarila od hematoma, ali jbg na to se nije moglo utjecat

beba0503
17.07.2013., 21:20
Ne za sada nisam ništa dobila...sutra idem svojoj doktorici..pa ču vidjeti šta če mi reči i dal či išta dobiti...hvala u svakom slučaju ..:)da li si ti išta plačala od tih lijekova ..i nakon kolko si dobila trudničku knjižicu jer ja još nisam ništa dobila i sve plačam...

beba0503
17.07.2013., 21:23
za sta su uopče ti lijekovi????????:rolleyes:

nymphadoratonks
17.07.2013., 22:46
za sta su uopče ti lijekovi????????:rolleyes:

utrogestan je hormon progosteron koji se daje do 16 tt ako tijelo ne luči dovoljno tog hormona(poslije ga luči posteljica) on pomaže da se plod ugnijezdi amo tako reć. uglavnom on se nadoplaćuje nešto bez obzira na trudnoću. knjižicu sam dobila na drugom pregledu sa 6+4 čula sam da je ginekolozi ne daju do 10 tt valjda dok nije sigurno da je to to.

Snow Fairy
18.07.2013., 06:43
Ja utrogestan ništa ne doplaćujem :misli: Nikad ni nisam.

I nije potrebno do 16tt, uglavnom svi daju do 12tt kada posteljica počne lučiti hormone. Neki doktori produže, a neki skrate, ovisno o situaciji

nymphadoratonks
18.07.2013., 08:36
Ja utrogestan ništa ne doplaćujem :misli: Nikad ni nisam.

I nije potrebno do 16tt, uglavnom svi daju do 12tt kada posteljica počne lučiti hormone. Neki doktori produže, a neki skrate, ovisno o situaciji

bome ovde oko mene svi plaćaju :ne zna:

Snow Fairy
18.07.2013., 09:55
Prosli tjedan sam isto uzimala, recept ginicke i samo mi dali 2 kutije.
Duphastone jesam placala, utrice nikad

skajp
18.07.2013., 10:26
bome ovde oko mene svi plaćaju :ne zna:

??? imas li dopunsko ?? uvijek je socijalna doktorica meni napisala recept, tj u kompjutor, i samo bih u ljekarni podignula sa zdravstvenom i dopuns. karticom dvije, tri kutije utrogestana. platila sam kad mi je privatna dr napisala recept, bilomi je hitno, a moja nije radila, platila sam tad 40ak kuna

nymphadoratonks
18.07.2013., 10:32
??? imas li dopunsko ?? uvijek je socijalna doktorica meni napisala recept, tj u kompjutor, i samo bih u ljekarni podignula sa zdravstvenom i dopuns. karticom dvije, tri kutije utrogestana. platila sam kad mi je privatna dr napisala recept, bilomi je hitno, a moja nije radila, platila sam tad 40ak kuna

ma imam dopunsko...ptorošila sam na taj utrogestan sigurno 300 kn. gadovi farmaceutski. zamisli. ali ode kod nas svi plaćaju, meni je frendica isto platila

skajp
18.07.2013., 11:02
ej pa napisi dopis hzzou ili nazovi njihov tel za prituzbe, bijeli telefon, imas na stranicama. to nije okej, ja bih trazila da mi se sve refundira, pa pravila za lijekove vrijede isto za cijelu hrvatsku, a ne po zupanijama, sad sam bas ljuta:503:

Maaj
18.07.2013., 12:27
Ja nemam dopunsko..pa utrogestan nikad nisam nista platila!

nymphadoratonks
18.07.2013., 12:40
:confused:

nikad mi se nije desilo da je mene neko ovako nasamario...nije mi jasno!!

a mm bi uredno išao sa dopunskom iskaznicom u ljekarnu i svaka kutija je bilo oko 30ak kn...a koristila sam ga od 4 do 20 tt

skajp
18.07.2013., 13:24
nista ne vrijedi ako ide s tvojim dokumentima, a dr nije napisala recept, tj. sad je sve preko kompjutora, meni je rekla: recept je napisan, podignite u bilo kojoj ljekarni...cim bih izasla iz ordinacije u ljekarni do ambulante preuzela bih utrogestan.

ako je tebi tvoja socijalna govorila da ti teba utrogestan, a nije pisala recept, idi do nje, prijavi je hzzou, ma ja bih odmah digla paniku. mozda su ti u bolnici pripisali, ali svejedno s tim nalazom ides socijalnoj i ona napise recept

znaci recept od privatnog doktora - placa se
recept od socijalnog - ne placas nista, i ako si imala to pravo digni frku

nymphadoratonks
18.07.2013., 14:18
nista ne vrijedi ako ide s tvojim dokumentima, a dr nije napisala recept, tj. sad je sve preko kompjutora, meni je rekla: recept je napisan, podignite u bilo kojoj ljekarni...cim bih izasla iz ordinacije u ljekarni do ambulante preuzela bih utrogestan.

ako je tebi tvoja socijalna govorila da ti teba utrogestan, a nije pisala recept, idi do nje, prijavi je hzzou, ma ja bih odmah digla paniku. mozda su ti u bolnici pripisali, ali svejedno s tim nalazom ides socijalnoj i ona napise recept

znaci recept od privatnog doktora - placa se
recept od socijalnog - ne placas nista, i ako si imala to pravo digni frku

ma naravno da je bio recept, ali morala bi odnit knjižicu da vidi taj recept u kompu....znaš šta sad bi išla do ljekarne te i pitala ih. ali recimo ja sam i na hitnom prijemu jednom dobila recpet za utrogestan i oni su mi u dežrunoj apoteci uredno naplatili...

Eysann
18.07.2013., 14:56
Ja od pocetka trudnoce pijem duphastone i redovito ga placam. Imam dopunsko

palchy
18.07.2013., 15:05
Ja sam na početku, preventivno, dobila utrogestan, i nikad lipe nisam dala za njega...na recept mi dala socka