PDA

View Full Version : Krvarenje u trudnoći

stranice : [1] 2 3 4

Brlja
05.07.2007., 10:00
Bok svima!
Naime u 12.sam tjednu trudnoce, i prije par dana iznenada sam imala jako krvarenje dolje, nicim izazvano. Radila sam naime nekakve lagane vjezbice, i krv je pocela ljevat. Otisla sam u bolnicu, za sat, dva krvarenje je stalo, zadrzali me u bolnici, slijedeca dva dana krvarenje je bilo skoro pa nikakvo, oni kazu da je to bila stara krv. E sad nikom nije jasno sta je to bilo, krv je potpuno stala, pri krvarenju nisam imala nikakve grceve ni bolove. Beban je skroz ok, dijagnoza jest prijeteci pobacaj al ja si mislim da je mogla puknut nekakva zilica dolje i da je to bilo to. Jel imao netko slicna iskustva?
Pozdrav svim curama!:)

cukerino77
05.07.2007., 10:02
dobrodosla na forum, draga...nemoj se nista brinuti, oni su ti sigurno napravili sve moguce nalaze dok si bila tamo, ako nisi imala trudove u 12, tj, nije spontani, a uostalom vidjeli bi oni na uzv....samo ti odmaraj, lezi, nek te svi doma dvore, zaboravi kucanske poslove i nadji si nesto opustajuce za radit u lezecem polozaju, vidjet ces da ce sve bit ok, velika pusa:kiss:

Brlja
05.07.2007., 10:08
dobrodosla na forum, draga...nemoj se nista brinuti, oni su ti sigurno napravili sve moguce nalaze dok si bila tamo, ako nisi imala trudove u 12, tj, nije spontani, a uostalom vidjeli bi oni na uzv....samo ti odmaraj, lezi, nek te svi doma dvore, zaboravi kucanske poslove i nadji si nesto opustajuce za radit u lezecem polozaju, vidjet ces da ce sve bit ok, velika pusa:kiss:

Thanks:) I ja se nadam da je nesto opasnije bilo, da bi se to vidjelo, a ekipa u bolnici je bila mrtva hladna;). Sto se tice odmaranja, tu sam carica:), pocela sam se prenemagat i zazivat od prvog pogleda na plavu crticu. Kucanski poslovi mi nikad nisu bili mili ionako. Nije lose bit trudnica, a odgadjala sam to godinama. Sad cu ja dvoje, troje nastancat i uzivat:) .

Brlja
06.07.2007., 08:56
Hvala hvala:kiss: Evo proslo je tjedan dana bez ikakvog krvarenja, al evo jutros opet, malkice:confused: . Ne kuzim ja to nist. Dobra stvar je sto u 12h imam date sa ginicem pa cu ga izgnjavit. Losa stvar je sto sam svjeze u Njemackoj i sto je moj Njemacki jos nesavrsen, a dr. Helmut:zubo: jedva natuca engleski, pa nase seanse traju duze neg normalne,lol. Al besh, borimo se rukama i nogama:)

cukerino77
06.07.2007., 09:22
brlja,javi nam obavezno poslije pregleda da li je sve ok, mislim ,bit ce sigurno, nazalost su ta krvarenja dosta cesta i uobicajena, al ipak ti nama javi....ne znam koliko si trudna, ako je oko 3 mj, tada se pocinje stvarati posteljica, pa krvarenje moze biti i od toga....pusa:kiss:

Brlja
06.07.2007., 09:38
Javim se popodne kad dodjem doma. U 12. sam tjednu, kraj je treceg mjeseca sad, moze bit da je to to. Cukerino, ti si super, djelujes ko tableta za smirenje:) Placam avionsku kartu i bit ces sa mnom na porodu:cerek:

Brlja
06.07.2007., 13:31
Evo vratih se, sve je ok, beban zivo, zdravo mase rukicama i nogicama:) . Uzeo je doc sample krvi pa ce vidjet sta je uzrok. Slijedeci tjedan imam next date:) Nadam se da je sve ok;). Hvala na podrsci:kiss:

Mai
06.07.2007., 13:33
Evo vratih se, sve je ok, beban zivo, zdravo mase rukicama i nogicama:) . Uzeo je doc sample krvi pa ce vidjet sta je uzrok. Slijedeci tjedan imam next date:) Nadam se da je sve ok;). Hvala na podrsci:kiss:

odlično-baš mi je drago:kiss: vidiš da je sve ockej:cerek:

ojla
13.07.2007., 09:26
pozdrav :kiss:

htjela bih vas upitati je li netko imao par dana prije prije nadolazeće menstruacije lagani iscjedak, onako, kao stara krv, smeđkast?

naime, meni se to događa, popraćeno je s grčevima, bolom u prsima i do jučer me rasturao lijevi jajnik. čitala sam da to može biti od ugnježdavanja ploda, ali ne vjerujem teoriji...

voljela bih ako bi mi netko mogao reći je li to iskusio ili netko blizak vama...

hvala :)

Brlja
13.07.2007., 18:24
Nope. Ja ti imam iscjedak nekakav smeckasti zadnjih tjedan dana, nemam nikakve bolove, bila kod ginica, on veli da je meni to od hormona. Naime moram uzimat utrogest vec tri mjeseca i jos dva tjedna bi trebala. nadam se da ce onda to stat. Ne kuzim poveznicu krvarenja i hormona al ako je doc to rekao vjerovat cemo mu. I ja sam mislila da je to zbog ugnjezdjavanja i sl. al doc rece da ne. I sta je najvaznije rece da se ne moram zabrinjavat nista, da je sve to normalno i nikakva mirovanja mi nije preporucio. I slijedeci tjedan uz njegov blagoslov odoh ja na more, plivat i pokazivat busu, koje jos doduse nema:(
Mislim da nemas razloga za brigu, al najbolje ce te umirit posjet tvom doktoru.
Pusa!

uciteljica
15.07.2007., 19:11
Bok svima. Imam velikih problema, a kod liječnika mogu tek sutra, pa ako netko ima sličaj slučaj da me utješi, pomagajte. Naime, po testu sam trudna, otišla kod liječnika koji mi je rekao da ne vidi ništa nego samo nakupinu sluzi, poslao me izvaditi krv, nalazi pokazali da sam trudna i to dobrih 6. tjedana. Noćas sam počela krvariti, ništa više nego i obično. Ništa mi više nije jasno, ništa mi više nije logično, ne znam čemu se nadati sutra kod liječnika. Da li je neka od vas imala sličaj slučaj ili barem za ovakovo nešto čula?

Sanja29
15.07.2007., 19:18
uciteljica ... odi u bolnicu .... pa da te tamo pregledaju :-)

ojla
15.07.2007., 20:45
Nope. Ja ti imam iscjedak nekakav smeckasti zadnjih tjedan dana, nemam nikakve bolove, bila kod ginica, on veli da je meni to od hormona. Naime moram uzimat utrogest vec tri mjeseca i jos dva tjedna bi trebala. nadam se da ce onda to stat. Ne kuzim poveznicu krvarenja i hormona al ako je doc to rekao vjerovat cemo mu. I ja sam mislila da je to zbog ugnjezdjavanja i sl. al doc rece da ne. I sta je najvaznije rece da se ne moram zabrinjavat nista, da je sve to normalno i nikakva mirovanja mi nije preporucio. I slijedeci tjedan uz njegov blagoslov odoh ja na more, plivat i pokazivat busu, koje jos doduse nema:(
Mislim da nemas razloga za brigu, al najbolje ce te umirit posjet tvom doktoru.
Pusa!

hvala ti, brlja.:kiss:

test je pozitivan, a krvarenje prestalo, zajedno s grčevima. ići ću idući tjedan do ginaća da mi kaže kakvo je stanje. nadam se najboljem... hvala ti još jednom..

učiteljice, svakako kod doktora... držim fige da sve bude dobro. :kiss:

mare83
16.07.2007., 07:21
što se tiče krvarenja, tribaš što više mirovat, pogotovo jer si rekla da ti se krv počela ljevat. Meni je u prvoj trudnoći počela krv ići, i otišla sam brzo kod ginekologa, muž mi je tada bio na poslu. Onda me je pregledao na ultrazvuku, koji sam čekala uru vrimena, možete mislit kako mi je bilo. Znala sam odprije da sam trudna ali nikako nisam išla kod ginekologa dok nisam počela krvarit. On je na to poludio, ali ništa nije reka. Reka mi da postoji mogućnost za spontani i zato tribam što više ležat, nema pranja suđa, čišćenja po kući ništa. Ni tuširanja, samo se malo oprat, eto tek toliko da održim higijenu. Znači nikakav dodir s vodom. I još sam pila dabroston i normabel. Kad je prošlo krvarenje, ja i suprug smo vodili ljubav, i to polako, jer smo se bojali da ne bi opet počela krvarit. Ošla sam na wc, kad ono sukrvica. Spremili smo se, otišli malo prošetat i onda kod mojih roditelja. Kad sam ošla na wc, uložak cili krvav kao da imam menzis. Brzo sam otišla kod ginekologa i odma u bolnicu, cila sam se tresla i plakala, užas. Nisam mogla doći sebi, u bolnici sam svakih pet minuta trčala na wc gledat jel stalo krvarenje. Hvala Bogu sve je super prošlo. I s drugim sam imala krvarenje, ali sasvim malo, za tjedan dana prošlo.

cukerino77
16.07.2007., 09:23
ja sam imala istu terapiju ko mare al se nazalost plod nije odrzao...svaki mali iscjedak treba provjerit kod doktora....uciteljice, javi nam se cim dodjes s pregleda da znamo kako si!Drzimo ti fige da je sve u najboljem redu!

Brlja
16.07.2007., 10:49
A meni opet nije jasno, jel doktor na pregledu moze skuzit da je krvarenje uzrokovano mogucim spontanim? Meni ovaj moj rece da se ne brinem nista, nije mi rekao da mirujem, al nije mi rekao konkretan uzrok. On nagadja da je to od tih hormona koje uzimat moram. I ja cijelo vrijeme pomalo imam taj iscjedak, jedan dan vise, jedan manje al skroz je tu damn it!:mad:
I jos jedno pitanje, kolko to krvarenje moze trajat prije neg se spontani dogodi?
Nadam se iskreno da je moj doktor u pravu, zadnja tri tjedna idem svaki tjedan na ultrazvuk, sto redovni pregled, sto onaj double test za down, i beban je ok. Al svejedno me malo strah. Za par dana idem na more na tri tjedna, doktor i za to rece, uzivajte i sretan vam put:) Nekako mi je on previse cool, il sam ja previse paranoicna:confused:

Ojla, sretno:kiss: !

mare83
16.07.2007., 11:42
neznam koliko ti je pametno ići na more, bar do 3 miseca trudnoće, jer i zbog tog može doć do spontanog, od mora i sunca, tako je meni ginekolog reka, a sad neznam kako oni mogu vidit jel od krvarenja može doći do spontanog. ja bi isto na tvom mistu pripazila, a i potražila mišljenje drugog ginekologa, ovaj ionako nema šta znati, jer slučajno ako odeš drugom a ovaj sazna odma dignu nos, znam po svom. kad sam u drugoj trudnoći počela malo krvarit, a moj gin nije radio otišla sam kod drugog, i ovaj je sazna, ja sam mu rekla i odma je počeo: zašto nisam došla kod njega, bla bla bla

Brlja
16.07.2007., 12:09
Ja sam u 4. mjesecu trudnoce, sad je 14. tjedan. Nemoj me plasit molim te. Ocu moooreeee! I idem. Vise cu se odmarat lezec u hladovini borovine,lol, nego doma bivajuc paranoikom. Ja sam u Njemackoj, imam feeling da se oni tu brinu za pacijente malkice s vise zara nego kod nas, i ak zeznu stvari poslijedice su malo zesce, pa imam nekak povjerenja i u ovog svog. Al ne znam, doktori su doktori, ne volim ih ma gdje bili.

mare83
16.07.2007., 12:25
onda nemoraš brinut, jer kako je meni moj ginekolog reka, do 3 miseca trudnoće se triba dosta pazit zbog spontanih. ti si u 4 misecu pa nemoraš brinut. Jedna moja frendica je bila trudna, 5 tjedana, išla je na kupanje s drugom prijateljicom. nikom nije rekla da je trudna. kupala se i sunčala i odjednom počela krvarit, zvali su hitnu, dok je hitna došla i odvezla u bolnicu ona je već pobacila. oću ti reći da se za nešto što želiš u životu moraš i žrtvovat, a ne oču ovo, oču ono. ja 3 godine nisam išla na plažu, a živim na moru, morala sam obje trudnoće čuvat, važnije mi je to bilo nego more i kupanje itd. aj da više ne pametujem, sad se isjećam ki da imam 70 god., uživaj i sve će bit u redu:kiss:

Brlja
16.07.2007., 12:43
Hvala ti Mare:) Vazan je meni ovaj mali unutar mene i pazit cu se, cuvat cu se na moru;) Btw, idem u Sibenske krajeve. nadam se da nece sva suma izgorit dok ja dodjem, pa da se nadje neke hladovine za izlezavanje,:D :cool:

cukerino77
16.07.2007., 12:53
ja sam imala spontani u 13.tj.brlja. ne bih te htjela plasit, jer to sta je meni bilo tako ne mora znacit apsolutno da ce i tebi, al i ja sam razmisljala ko i ti...ok, sad ulazim u 13. tj. i eto ti ga na odjednom...s ovim sam samo htjela reci da pripazis. Ako ti je gin reko da mozes ici, otidji, on najbolje zna, ako se sta i desi, pa i tamo postoje u blizini i bolnice i doktori. Nemoj biti previse na suncu, cisto jer inace sunce nije zdravo, pogotovo od 11-15 h. Nikad nisam cula da je nijednoj trudnici more naskodilo, ono je krcato minerala, koji hrane, dezinficiraju, u moru plivas pa ti je to lagana tjelovjezba, mislim da ti samo moze dobro doci, opusti se i odi, al i pripazi...nemoj dizati tesko, radit kucanske poslove i tako to jos neko vrijeme nego se samo izlezavaj i pomalo plivaj i bit ce ti sigurno sve ok :kiss:

Brlja
16.07.2007., 13:17
Cukerino, jedno pitanje, negdje sam naisla da si napisala da si ti krvarila 7 dana prije spontanog. Jesi imala kakve bolove dolje pri tom i kad se spontani dogodio, kak je to izgledalo, extra jako krvarenje, neki bolovi slicni trudovima(mada ne znam kako trudovi bole:) ) ili? Nadam se da necu to iskusit i probat cu se opustit, al ja sam od onih sto pusu i na hladno. Sorry sto gnjavim, vec sam i sebi dosadna. Pusa:kiss:

tockica
24.07.2007., 18:13
curke,

jel vam se ikada dogodilo da nakon vaginalnog ultrazvuka (trudna sam 5+3) vidite blago krvavi trag na donjem vešu? :eek:

to mi se znalo dešavati inače nakon pape ili noramlnog pregleda, ali na ovom je bio samo ultrazvuk, bez onog ostalog železinja :flop:

help!

zrnce soli
24.07.2007., 18:18
curke,

jel vam se ikada dogodilo da nakon vaginalnog ultrazvuka (trudna sam 5+3) vidite blago krvavi trag na donjem vešu? :eek:

to mi se znalo dešavati inače nakon pape ili noramlnog pregleda, ali na ovom je bio samo ultrazvuk, bez onog ostalog železinja :flop:

help!

Meni se nije desilo, ali me je ginić upozorio da se to može desit. Kod svake manipulacije u rodnici (uključivši seks) može doći do blagog oštećenja sluznice grlića maternice i blagog krvarenja. Samo mirno, prati dešavanja. Vjerujem da to nije ništa strašno.:kiss:

EllaH
24.07.2007., 18:25
Meni se to dogodilo za vrijeme uzv-a i to ne samo trag nego saam baš prokrvarila da me doktorica odmah morala vratiti na pregled.. poslala me odmah u bolnicu po još jedno mišljenje i s uputnicom za ostanak..
nasreću se do pregleda u bolnici već smirilo i ispostavilo se da mi u rodnici neka kapilara puca na sami dodir, dobila dabroston za svaki slučaj i mirovanje dva tjedna, ali mi se dogodilo još na jednom pregledu (ne uzv) da sam opet krvarila pola sata kasnije.. i naravno od tada nema seksa ni pod razno..

cukerino77
24.07.2007., 18:31
ja sam imala iscjedke...nisam nikad krvarila nakon uzv, jedino mi je napomenula ( a to mi se desilo) da bih mogla prokrvarit nakon uzimanja briseva...bilo je samo mala flekica svjeze krvi unutar 24 sata, odmah prestalo, cini mi se da uzv nije tako invazivan kao uzimanje briseva, al evo,kako su ti napisale cure gore, ne brini....pusa

mandy
24.07.2007., 20:24
ja nisam imala.....ako ne prestaneš krvarit odi ginu....može se krvarit od grubljih pregleda al to se događa na kraju trudnoće kad gledaju otvorenost, plodnu vodu i sl....sad od pregleda ne bi smjela...

EllaH
24.07.2007., 20:28
ja nisam imala.....ako ne prestaneš krvarit odi ginu....može se krvarit od grubljih pregleda al to se događa na kraju trudnoće kad gledaju otvorenost, plodnu vodu i sl....sad od pregleda ne bi smjela...

ja sam imala jako nježne preglede i dogodilo mi se s nekih 12 tjedana.. jednostavno kapilara koja se malo bunila.. ali mi nisu npr. krvarile desne..

charlyse
24.07.2007., 21:35
curke,

help!

NIŠTA SE NE BRINI !!!! :kiss:

Jučer sam bila na pregledu, trudna točno 2 mjeseca, gin je rekao da možda budem imala malo krvarenje zbog ultrazvuka ali da se ne zabrinjavam jer to krvarenje nije iz maternice!! :kiss:

mandy
24.07.2007., 21:58
ja sam imala jako nježne preglede i dogodilo mi se s nekih 12 tjedana.. jednostavno kapilara koja se malo bunila.. ali mi nisu npr. krvarile desne..

da može bit i ovo....al ti aparati su obli i nemaju rubova pa zato ne bi smjeli oštetit ništa....na to sam mislila...a dok može i rukom zapet za nešto unutra pa da prokrvariš...

EllaH
24.07.2007., 22:54
da može bit i ovo....al ti aparati su obli i nemaju rubova pa zato ne bi smjeli oštetit ništa....na to sam mislila...a dok može i rukom zapet za nešto unutra pa da prokrvariš...
ma meni se dogodilo da sam prokrvarila od tog oblog uzv-a koji nema gdje zapeti i onda u roku sat vremena imala dva pregleda od dva različita doktora i to uz spekulum kod oba pa nije bilo krvarenja iako su oba vidjela tu ranicu.. ali taj prvi dodir bilo prsta ili uzv-a mi je bio dovoljan.. poslije možeš sa mnom radit što hoćeš.. kao da se na tom mjestu ispod površine nakupljalo malo krvi koja je morala otići

tockica
25.07.2007., 08:22
drage moje :kiss: :kiss: :kiss:

ma, ja sam sva u jednom grču od cijele te trudnoće jer je prva ružno završila :flop: vjewrojatno su mi zato jučer mjerili tlak prije pregleda koji je bio :eek: i onda još nakon :rolleyes: da vide jel sam se smirila...

totalno sam skrenula kad sam došla doma i vidjela to nekaj roza :flop:

daj mi recite, koliko je trajalo to krvarenje? meni je još nešto malo danas... onak... ne jako, ali se nazire da nije prozirno tj. da je nekog krvarenja bilo...

i hvala vam svima, na svemu! jako,jako,puno,puno fala :cerek:

Cattleya
25.07.2007., 08:44
Bokić svima!

Točkica, ja nisam imala takvih nezgoda sa UZV-om, ali mislim da bi ti bilo najbolje da im se vratiš i pogledaju te u spekulima i tako ćeš biti mirna tim više ako si već imala problema i, ako treba, da dobiješ možda neke lijekove. Uzroci mogu biti razni- sve kak su cure napisale ili može se raditi i o polipu.

Ako ti je to što danas vidiš smeđkasto do skoro crne boje to je vrlo vjerojatno starija krv i to će proći, no i dalje je to samo nagađanje.
Zovi ginekologa, nemoj se ustručavati.

iva1608
25.07.2007., 08:57
Točkica znam kako ti je pogotovo zbog prvog ružnog iskustva al vjeruj da će sada sve biti ok!! ako ti se krvarenje nastavi odmah otiđi na hitnu al ako je tako blijedo i malo vjerojatno je od pregleda i nemaš razloga za brigu.... sve će bit ok :):):)

palachinkica
05.11.2007., 08:09
Pozdrav svima... čitam vas redovito i možda je ova tema već bila ali ja sam trenutno jako zbunjena i nemam ju živaca tražiti :(

Naime trudna sam 8 tjedana i do sada je sve prolazilo bez ikakvih problema... bez nekih bolova, iscjedaka itd. Danas ujutro sam na toaletnom papiru primjetila svježu krv (ne puno ali ipak je krv). Trbuh me i dalje ne boli ali sam turbo prestrašena :( Bojim se spontanog.

Molim savjet onih koje su prošle sličnu situaciju. Čitala sam nešto o tome... ali žene obično spominju neku sukrvicu :ne zna:

Možda bi bilo najpametnije zvati doktora i to ću napraviti kroz nekih pola sata a do tada molim neku utjehu :(

Hvala.

mala tirkizna
05.11.2007., 08:17
Draga hrpa cura tu je imala takve krvave iscjetke! I evo većina dogurala već do polovice!

Samo se nemoj preveć živcirati nego odi kod ginića da vidi o čemu se radi!

Možda ćeš samo dobiti neku tableticu da se sve smiri..a možda će bit potrebno i mirovanje.. ali ništa neće bit teško za tvoje malo sunčeko!

Samo se ne nervirat preveć jer ti to može štetit! Držim fige ručnonožne da sve bude ok! Javi nam!

-leona
05.11.2007., 08:18
Pozdrav svima... čitam vas redovito i možda je ova tema već bila ali ja sam trenutno jako zbunjena i nemam ju živaca tražiti :(

Naime trudna sam 8 tjedana i do sada je sve prolazilo bez ikakvih problema... bez nekih bolova, iscjedaka itd. Danas ujutro sam na toaletnom papiru primjetila svježu krv (ne puno ali ipak je krv). Trbuh me i dalje ne boli ali sam turbo prestrašena :( Bojim se spontanog.

Molim savjet onih koje su prošle sličnu situaciju. Čitala sam nešto o tome... ali žene obično spominju neku sukrvicu :ne zna:

Možda bi bilo najpametnije zvati doktora i to ću napraviti kroz nekih pola sata a do tada molim neku utjehu :(

Hvala.

mozda je sve ok pa dobijes samo dabrostone i mirovanje.. ali cim vidis svjezu krv odi odmah kod doktora za svaki slucaj.. drzim ti fige da je sve ok

cukerino77
05.11.2007., 08:22
evo i ja sam prokrvarila u 7 tj al na srecu samo taj dan, dobila dabrostone i mirovanje i od tada je sve u redu, dosli smo skoro do pola!svakako odi doktoru, al vidjet ces da ce bit sve u redu, znaju cure krvarit ko menzis i imat bolove pa se trudnoca odrzi, pusa i sretno!

nyn@
05.11.2007., 08:34
zovi doka dok nije kasno.. :grli:
šaljem ti vibrice da sve bude ok..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

da te utješim.. krvarenja nisu tako neuobičajena u ranoj trudnoći..
al zovi gina iz ovih stopa.. :kiss:

palachinkica
05.11.2007., 09:14
evo zvala sam doktora... i naravno... rekao mi je da je to normalno i da se krvarenje obično hoće pojaviti u vrijeme kad bi trebala doći menstruacija.

Savjet je da pratim stanje do srijede ( :eek: ) i da mirujem... a ako se stanje do srijede ne smiri da mu se javim dolaskom.

Hvala vam svima koje su mi odgovorile :)

cukerino77
05.11.2007., 09:24
ovako:nemoj se plasiti, al ovo je prvi put da cujem da nekom nisu dali dabrostone ili utrogestane za vag.krvarenje....od toga se uglavnom ne zavrsava u bolnici i najcesce bude sve ok, al jedino sto ti sad moze pomoci je strogo mirovanje i dabrostoni i cini mi se neodgovorno od doktora da ti ih nije dao i da te nije zvao na pregled i uzv....ja bi ga na tvom mjestu nazvala i inzistirala na tome...sretno

palachinkica
05.11.2007., 09:29
eto ga na sad!!!!! a taman sam se malo smirila :( Možda me nije pozvao na pregled jer sam napomenula da me trbuh ne boli. A sad mi nema druge nego vidjeti još kako će se razvijati situacija tokom dana pa u kranjem slučaju popodne otići do privatnika pošto je moj dr danas ujutro.

iva1608
05.11.2007., 10:25
palačinkice ja da sam na tvom mjestu niš nebi čekala do srijede.... odi kod privatnika ako te tvoj gin ne može primiti.

tomka
05.11.2007., 10:47

Hvala.

Ja sam imalo maleno krvarenje u 10 tjednu, u panici odletila do ginekologa, uglavnom to su bili ugrušci krvi koji su ostali od zadnjih stvari a koje organizam nije apsorbirao...
Ja ti savjetujem da ipak odeš malo do doktora, za svaki slučaj... al bez panike

Rosa
05.11.2007., 10:51
Ja bi na tvom mjestu odmah odjurila do ginekologa. Može ti biti hematom, pa će ti dati dabrostone i mirovanje, a može ti biti i početak spontanog. U svakom slučaju bolje je odmah znati na čemu si, nego razbijati glavu do srijede. Držim fige da bude sve ok

putnica
05.11.2007., 12:17
evo, palacinkice, spojila sam s postojecim i da vidis da ima dosta curki kojima se to dogadjalo

drzi se :kiss:

MalaLola
05.11.2007., 18:33
A možda ti je krvarenje kao i meni izazvala neka bakterija, tipa ureaplazme... traži briseve i ja bi za svaki slučaj otišla kod privatnika, jer iako nema nekog velikog razloga za paniku, možda bi trebala dobiti utrogesane ko što cure kažu, ja sam ih do neki dan stavljala, jer sam i na početku imala smeđi iscjedak...
Bitno je da te ne boli jako (ono ko kad imaš M) i da miruješ:mig:

cukerino77
06.11.2007., 09:40
palacinkice, javi nam novosti, nadam se da je sve ok, mislimo na tebe....

MomoDani
05.01.2008., 17:23
Pozdrav svim buducim mamama!!:mig:
I sama imam slicnih problema sa iscjedkom,pojavio mi se isto oko 7.tjedna.
Ne zivimo u Hr.a kad sam isla k doktoru rekao mi je samo mirovanje i nije mi dao nikakve tablete,kao sto je vecina vas dobila.Za par dana sam isla kod drugog doktora koji mi je rekao da nema neke carobne tablete koja ce mi pomoci i ni on mi nije dao nikakve tablete.Isto je rekao strogo mirovanje.
Da li ima neka od vas koja nije koristila hormone?
Da li vam je sa uzimanjem hormona,prestalo pojavljivanje iscjedka?
Veeeliki poljubac svim mamama i bebama!:kiss:

zaria...!
06.01.2008., 13:16
ja sam prokrvarila u 6. tjednu... uzimala dabroston do 8. tjedna i mirovala, kasnije mi je doktor rekao da ih više ne moram uzimati jer da on misli da ce biti sve u redu...
u 10. tjednu sam primjetila smedji iscjedak,sukrvica, pa krv...
Bebi je prestalo srce kucat...
Mislim da sam i dalje nastavila uzimat dabroston da mi ne bi pomogao jer prije ili poslije priroda bi napravila isto...:angel:

Momodani savjetujem ti da mirujes i drzim ti figice da sve bude super i da do kraja trudnoce nemas nikakvih problema nego da uzivas u svojoj bebici... :cerek: :cerek:

MomoDani
06.01.2008., 15:51
Hvala ti puno!!:mig:
Zao mi je zbog toga sto si prosla.Ovdje isto tako doktori misle da nije potrebna nikakva hormonska terapija,ako ce sve biti ok.
A ako nas organizam odbaci plod,znaci samo da plod nije bio ok.
Trudim se da mirujem,pa se nadam da ce nasa beba biti ok.Ima dosta zena koje su cijelu trudnocu krvarile,pa opet sve bilo ok.
Pusa svima!

kayah
22.01.2008., 08:30
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? :ne zna: Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću? :confused:

-leona
22.01.2008., 08:56
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? :ne zna: Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću? :confused:

ja sam krvarila od 5. tjedna svakih 2 tjedna, stalno neki iscjedci i sukrvice, zadnji put sam prokrvarila u 11. tjednu, tada su mi dali utragestan i onda je prestalo... tek prije par dana sam prestala stavljat utragestan, za sada je sve ok...ali jos uvijek svaki put kad idem na wc cekam dal ce bit krvi...sad sam 15. tjedan..mirovala sam do 12. tjedna, a od onda sve normalno kao prije..
meni jedino niuje jasno zasto se daju ti normabeli.. tpo je za smirenje? ja to ne bi sigurno pila..

Thai
22.01.2008., 09:28
meni jedino niuje jasno zasto se daju ti normabeli.. tpo je za smirenje? ja to ne bi sigurno pila..

Daju se da bi se smanjile kontrakcije maternice-hematom je strano tijelo i maternica ga može pokušati izbaciti a time može otići i plod.

-leona
22.01.2008., 09:34
Daju se da bi se smanjile kontrakcije maternice-hematom je strano tijelo i maternica ga može pokušati izbaciti a time može otići i plod.

aaaaaa to pojma nisam imala:ne zna:

Thai
22.01.2008., 09:35
Pozdrav svima!

Ja krvarim od 5-og tjedna-danas mi je punih 16 i trenutačno sam opet u bolnici-treći put-ali hvala Bogu sve je o.k. Ja sam imala i lagani iscjedak i izljev krvi i vjerojatno ću morati mirovat do kraja trudnoće jer postoji mogućnost da se počnem ranije otvarati. Imala sam 2 hematoma, s tim da je prvi bio veći od bebe i iznad nje i kad je pukao skoro je povukao posteljicu. stvar je samo u disciplini-miruj i sve bude o.k. :kiss:

vanjaa
22.01.2008., 09:59
Kayah, ja sam bila isti slučaj kao ti ,evo me sad u 35.tjednu.Mislim da se ne trebaš brinuti, ovi ljekovi puno pomažu, samo meni su rekli normabel po potrebi, mislim da je 3 dnevno ipak malo previše, jesi ti uopće budna ? :)

kayah
22.01.2008., 10:00
:kiss:Hvala na odgovorima!
Shvatila sam da je to mirovanje ful bitno, iako mi je doktor rekao da se smijem prošetati i otići na kavu ali ne u shopping od 3 sata. E sad, dal da ga slušam ili da rađe preležim...fakat nisam pametna.
Žao mi je radi vas cure i kaj vas muče te stvari, pogotovo tebe thai koja moraš do kraja mirovati...ne znam šta da ti kažem za utjehu osim da ti od srca želim da sve bude ok, kao i tebi leona i vanjaa

kayah
22.01.2008., 10:02
Kayah, ja sam bila isti slučaj kao ti ,evo me sad u 35.tjednu.Mislim da se ne trebaš brinuti, ovi ljekovi puno pomažu, samo meni su rekli normabel po potrebi, mislim da je 3 dnevno ipak malo previše, jesi ti uopće budna ? :)

Razvaljena sam totalno, prvih par dana mi je bilo ok ai sad više i ne funkcioniram normalno, ne mogu se baš skoncentrirati :(

Thai
22.01.2008., 10:51
:kiss:Hvala na odgovorima!
Shvatila sam da je to mirovanje ful bitno, iako mi je doktor rekao da se smijem prošetati i otići na kavu ali ne u shopping od 3 sata. E sad, dal da ga slušam ili da rađe preležim...fakat nisam pametna.
Žao mi je radi vas cure i kaj vas muče te stvari, pogotovo tebe thai koja moraš do kraja mirovati...ne znam šta da ti kažem za utjehu osim da ti od srca želim da sve bude ok, kao i tebi leona i vanjaa

ma bit će to sve o.k. ja sam veliki optimist od početka. ti nam se lipo pridruži na zboru i tako će ti brzo proći ti dani mirovanja :)

Thai
22.01.2008., 10:51
Razvaljena sam totalno, prvih par dana mi je bilo ok ai sad više i ne funkcioniram normalno, ne mogu se baš skoncentrirati :(

meni je normabel zakon! :rofl:

Zaljubljena i sretna
22.01.2008., 16:42
Pozdrav cure a Kayah posebno tebi!
Moja situacija je isto kao i tvoja,zavrsila sam bila na hitnoj jer mi se iscjedak u pocetku pretvorio u svijetlu krv.Vidjeli su isto ugrusak i kao sto Thai kaze,rekli su da je opasnost da povuce sa sobom i plod.
Ovdje(Njem.) doktori ne daju nikakve tablete,osim magnezija za opustanje maternice.Predlozili su mirovanje ili u bolnici ili kuci,ali bas mirovanje,bez ikakvih izlazaka i setnji.Uzas mi je bio lezati,pogotovo sto sam osoba koja nema mira.
Sreca u nesreci je bila sto su bozicni i novogodisnji praznici bili,pa mi je muz sve radio po kuci.Mislila sam da cu izluditi i sto ti kazes,samo sam osluskivala jel me sto ziga,bolucka i trcala na wc gledati ima li sto.Doktor mi je rekao da ako ce doci do pobacaja,krv mora doslovno liti iz nas,a ne kad se popiskimo,pa pogledamo razredjenu krv,mi panicarimo.
Sad,hvala Bogu,sve je prestalo.Juce smo bili na kontrolici i sve je ok.Samo se pokusaj sto manje nervirati,kako nam je Bog odredio,tako ce biti.
Sad smijem setati,iako pazim da ne bude predugo.Kucne poslove radim polagano,a brisanje i veliko ciscenje preuzeo je muz.:cerek:Samo se nemoj sekirati,ko zna zasto je dobro da odmorimo od posla i spremimo se fizicki i psihicki za nase bebe.Toliko smo im duzne.Zato uzivaj u svakom danu sa svojom bebom,pruzi joj samo najbolje i za koju godinu,vidjeces kako ce ti to znati vratiti.Poljubac tebi i svim buducim mamama i one koje to vec jesu:kiss:

kayah
23.01.2008., 09:32
Pozdrav cure a Kayah posebno tebi!
Moja situacija je isto kao i tvoja,zavrsila sam bila na hitnoj jer mi se iscjedak u pocetku pretvorio u svijetlu krv.Vidjeli su isto ugrusak i kao sto Thai kaze,rekli su da je opasnost da povuce sa sobom i plod.
Ovdje(Njem.) doktori ne daju nikakve tablete,osim magnezija za opustanje maternice.Predlozili su mirovanje ili u bolnici ili kuci,ali bas mirovanje,bez ikakvih izlazaka i setnji.Uzas mi je bio lezati,pogotovo sto sam osoba koja nema mira.
Sreca u nesreci je bila sto su bozicni i novogodisnji praznici bili,pa mi je muz sve radio po kuci.Mislila sam da cu izluditi i sto ti kazes,samo sam osluskivala jel me sto ziga,bolucka i trcala na wc gledati ima li sto.Doktor mi je rekao da ako ce doci do pobacaja,krv mora doslovno liti iz nas,a ne kad se popiskimo,pa pogledamo razredjenu krv,mi panicarimo.
Sad,hvala Bogu,sve je prestalo.Juce smo bili na kontrolici i sve je ok.Samo se pokusaj sto manje nervirati,kako nam je Bog odredio,tako ce biti.
Sad smijem setati,iako pazim da ne bude predugo.Kucne poslove radim polagano,a brisanje i veliko ciscenje preuzeo je muz.:cerek:Samo se nemoj sekirati,ko zna zasto je dobro da odmorimo od posla i spremimo se fizicki i psihicki za nase bebe.Toliko smo im duzne.Zato uzivaj u svakom danu sa svojom bebom,pruzi joj samo najbolje i za koju godinu,vidjeces kako ce ti to znati vratiti.Poljubac tebi i svim buducim mamama i one koje to vec jesu:kiss:

Drago mi je da je sada sve ok!! I divim ti se kako si izdržala, pogotovo ako si takve naravi...danas sam bila kod privatne gin. i rekla mi je da ne trebam ležati ali da se ne smijem penjati po stepenicama, raditi ikakve teške poslove, imati odose :( , ali da slobodo odem u kratku šetnju ili na kavu s frendicama.
I rekla mi je da je to tako do 12 tjedna dok se pold ne smjesti kako treba - znači li to da su te mjere opreza manje ili da i dalje treba ful paziti? pitam jer ti si sada u 12 tj pa pretpostavljam da znaš. Iako me jako čudi da se preporuke i terapije liječnika toliko razlikuju od zemlje do zemlje...:confused:

Happily
23.01.2008., 14:35
Draga kayah!!!
Nemoj se bojati!!!
Ja sam ti isto imala hematom koji se pojavio u šestom tjednu (ko i tebi) i bio prisutan do 10.-og tjedna..i jednostavno - nestao! Sada sam u 12.-tom tjednu, doktor je rekao da moram mirovati do 16.-tog tjedna.
Iako ti nije rekao strogo mirovanje, ja bi na tvojem mjestu zaista mirovala jer je to jedini način da hematom ode, svakim naprezanjem postoji mogućnost širenja..
Ako piješ Ultrogestan ili Dabroston, samo nastavi, to ti je "čuvar bebe" :), a to volimo, jelda?
Znam da ti je gadno i da se bojiš, ali što budeš ti više opuštenija, lakše bude sve prošlo..i meni su to sve pisali u početku, ali ja sam isto bila panična, no sada sam se već opustila :)
Samo se drži i čuvaj bebicu - i ja bi ti stvarno preporučila da ležiš, jer tako zaista ne možeš naškoditi bebici!!! Sretno!

Zaljubljena i sretna
24.01.2008., 10:43
Kayah,pozdrav tebi i ostalim curama!
Na kontroli nekidan mi je doktor rekao da mogu sad sve po malo,ali najvise da pokusam da se opustim i bez stresa.Jedino sam zaboravila pitati da li sad smijemo imati odnose:D,nekako me malo strah.A odmah u pocetku sam prestala raditi,ipak mi je beba najvaznija!Iako imam nekad kratku fazu sto sam kod kuce i cini mi se beskorisna.Ali srecom,prodje me brzo.A sad i ja odem prosetati i na sokic(posto kavu ne mogu vise piti).Ne znam kako je vama,s kavom,nekidan sam gledala na tv novo istrazivanje,koje je pokazalo da vise od 2 soljice kave mogu izazvati pobacaj.
I poslove po kuci,sad uglavnom sve radim,samo malo pripazim,peglam na sjedeci i sl.A podove brise moje zlato:cerek:
Jedino mi je rekao da pokusam izbjegavati preginjanje,saginjanje i slicno.
Bice i kod tebe sve ok:top:
Samo se opusti,uzivaj u sebi i bebici:)

ppd
03.04.2008., 19:44
Drage moje zene!

molim vas pomoc!
prvi put sam trudna. prvo vas molim objasnjenje brojeva koji oznacavaju gestacijsku dob koja je kod mene 1.4. bila 5+1/7, jer sam se ja pogubila u racunanju - da li od prvog dana zadnje menstruacije ili od ovulacije (za koju nisam sigurna kad je bila), i onda kad je dr izbacila ovu brojcanu oznaku ja ostala sa velikim upitnikom iznad glave!!!
bila sam jednom na vaginalnom uzv-u i dijagnoza je bila - gestacijska vrecica (vidi se lijepo "prazno" malo polje 5mm ali prazno) , za sad bez evidentnog embrionalnog odjeka. jel to uobicajeno za taj tjedan trudnoce? imate li iskustva? na netu puno oprecnih objasnjenja...
danas primjetila tamni iscjedak slican zadnjim danima menstrualnog krvarenja, ali malo..jel to cudno?
citam ovdje da svi dr vise-manje preporucuju cuvanje, mirovanje, a ja pitala da li smijem na aerobic i ona rekla da mogu, da se ponasam normalno kao i prije nego sam saznala da sam trudna ?!! da ako ce gestacijska vrecica ostati prazna, plod ako se ne razvije, da za to nece biti krivo moje vjezbanje!!!
ja sam sad sva totalno zbunjena!!!

Mznatizeljna
04.04.2008., 16:25
Draga, gestacijska dob se racuna od zadnje menstruacije - kako nisi sigurna kad ti je bila zadnja menstruacija, doktorica ti je vjerovatno ultrazvukom i velicinom gestacijske vrece odredila da si trudna 5 tjedana i 1 dan. To sto se jos ne vidi embrionalni odjek ne znaci nista jer je ionako prerano - tek krajem 5-og tjedna ili jos sigurnije tamo u 6 tjednu se ultrazvukom moze utvrditi embrionalni odjek. Zato ne panicari, opusti se i uzivaj u svojoj trudnoci. Stoa se iscjetka tice, moze i ne mora znaciti nista - ja bi da sam na tvom mjestu ipak nazvala doktoricu ako se nastavi i rekla joj, iako dok god nije svjeza krv nema rzloga za paniku. Imas dosta o tome na ovom forumu. Ako trudnoca nije rizicna doktori ti nece zabranit sportske aktivnosti ako si ih prakticirala i prije trudnoce, ali ja ti savjetujem da smanjis intezitet - ipak si trudna i najbitniji tjedni su pred tobom, a tijelo sad treba i vise odmora. Eto nadam se da sam te barem malo smirila:)

ppd
04.04.2008., 19:02
Mznatizeljna puno hvala na objasnjenjima! malo sam mirnija, danas jos imam taj tamni (smeckast) iscjedak, iako je manje nego jucer. necu vise vjezbati, vaznija mi je trudnoca, bez obzira sto dr kaze.
ja sam control freak i sad sam izgubljena u moru novih informacija o kojima ne znam puno i stoga panicarim!!!!!
puse i nadam se najboljem!! :)

sleepy
04.04.2008., 21:20
evo i moje iskustvo na ovu temu. Taj vraziji iscjedak me gnjavi već skoro tri tjedna. Prvo je bio tamno smeđi i doc mi je dao dobrostone i vaginalete al ni riječi o mirovanju sto mi je bilo jako čudno zbog svih sličnih iskustava a kako sam shvatila uvijek ide mirovanje uz to. Prošli tjedan je iscjedak postao crven i uz njega neka roza prozirna tekućina. Već me počela panika lovit. Doduše to je trajalo dan il dva pa se nastavilo sa smeđom bojom. Zadnja dva dana je skroz proziran iscjedak rijetko zućkast a danas sam bila doca i rekao mi je da je to sve normalno zbog hormona. Da nastavim koristiti vaginalete i tablete. Objasnio mi je da bi bilo opasno kada bi se iscjedak širio više unutra prema plodu. A oni valjda vide na pregledu koliko je on duboko prisutan pa od tuda i različite preporuke o mirovanju. Nije pominjao nikakav hematom. Pitala sam ga za pilates , rekao je slobodno , samo ne trbusnjake i ne rusiti vlastite rekorde tj ne se pre jako naprezati. Srčeko nam radi ko singerica a na slici nam se vec vide rucice i nozice. :cerek::cerek::cerek:

ppd
06.04.2008., 11:33
ja jos uvijek imam isti glupi smedji iscjedak (4 dan). stalno je isti, smeckast, kao stara zgrusana krv u vrlo sitnim komadicima u sluzi...stalno idem gledati jel prestao, pojačao se, ne daj boze da li je svijeza krv..... sutra zovem dr i trazit cu da me pregleda! jer ja vec umirem od straha!!!!! napuhnuta sam, muce me plinovi (a ne jedem nista sto bi ih izazvalo), malo mi je jutros bilo zlo. sve u svemu malo sam shity lately ;)

kayah
06.04.2008., 15:48
ja jos uvijek imam isti glupi smedji iscjedak (4 dan). stalno je isti, smeckast, kao stara zgrusana krv u vrlo sitnim komadicima u sluzi...stalno idem gledati jel prestao, pojačao se, ne daj boze da li je svijeza krv..... sutra zovem dr i trazit cu da me pregleda! jer ja vec umirem od straha!!!!! napuhnuta sam, muce me plinovi (a ne jedem nista sto bi ih izazvalo), malo mi je jutros bilo zlo. sve u svemu malo sam shity lately ;)

Iskreno, mišljenja se stvarno razlikuju od doktora do doktora...ja sam imala gotovo indentičnu situaciju (opisana je par posotova iznad tvojega) i zbog jednog krvarenja koje je bilo stvarno oskudno zadržali su me u bolnici tjedan dana a po povratku kući sam trebala mirovati. tebi su rekli da možeš vježbati. ne znam kaj da ti kažem, ako još krvariš obavezno idi doktoru... nama je srčeko prokucalo pred kraj 6 tj, jer su mi ciklusi dosta dugački pa je to u biti bio 5.tj a ne 6. Možda ti sad ovo zvuči zbunjujuće ali teško je točno izračunati točan dan oplodnje pa se kao početak trudnoće uzima prvi dan zadnje menstruacije.

ppd
06.04.2008., 17:48
Pozdrav svima!

Kayah nasla tvoj post :top:
i ja stalno osjecam lagani pritisak u lijevom donjem dijelu trbuha :(
danas mirujem cijeli dan, malo na kaucu, pa na krevetu i tako ukrug...
stalno se osjecam umorno i pospano..
zovem dr sutra ujutro odmah!!!! jesu sve trudnice tako paranoicne na pocetku???

crnarupa
07.04.2008., 13:44
Evo moje iskustvo, ako vas ne daj Bože snađe.

Ja sam u 20.tjednu i nakon mokrenja sam ugledala smeđkasti iscjedak, a potom i krv. Nazvala sam ginekologa koji me isprepadao i rekao da hitno idem u bolnicu. Uglavnom s bebom je sve ok i krv nije bila iz vagine nego mokraćovoda, a uzrok je moja stalna pratilja E.coli.. Što se tiče bolova imam ih od početka trudnoće u donjem dijelu trbuha i znaju biti ubitačni.
Želim vam reći da postoji i ta mogućnost da krv uzrokuju neke bakterije,... et pozdrav svima!!

kayah
07.04.2008., 18:51
jesu sve trudnice tako paranoicne na pocetku???

Ja sam paranoična još i dan danas i tako će vjerovatno biti dok ne rodim i dok me ne krenu brinuti druge brige:mig:

ppd
08.04.2008., 07:31
ja jucer bila kod dr. pregledala me i na uzv je sve ok. gestacijska vrecica, zumanjcana vrecica, plod, i vrlo mali otkucaji ali ipak jesu!! :cerek:
nema hematoma, ili cega drugog sto bi zabrinjavalo...
rekla dr da to ne treba nista znaciti (moze biti samo ciscenje maternice) ali da moze biti i pocetak pobacaja :( . cvrsto se nadam ovom prvom, buduci da mi je mama rekla da je tako bilo i njoj!
i da, dr naredila strogo mirovanje (ipak!!!!) i 3x2 utrogestan, i kontrolu za tjedan dana.
malcice sam mirnija....

kayah
09.04.2008., 09:21
ja jucer bila kod dr. pregledala me i na uzv je sve ok. gestacijska vrecica, zumanjcana vrecica, plod, i vrlo mali otkucaji ali ipak jesu!! :cerek:
nema hematoma, ili cega drugog sto bi zabrinjavalo...
rekla dr da to ne treba nista znaciti (moze biti samo ciscenje maternice) ali da moze biti i pocetak pobacaja :( . cvrsto se nadam ovom prvom, buduci da mi je mama rekla da je tako bilo i njoj!
i da, dr naredila strogo mirovanje (ipak!!!!) i 3x2 utrogestan, i kontrolu za tjedan dana.
malcice sam mirnija....

drago mi je da je sve ok, a ovo mirovaje stvarno shvati ozbiljno...znam da se čini kao cijela vječnost ali isplati se...držim fige za dalje!:top:

ppd
09.04.2008., 20:30
hvala kayah na podrsci! mirovat cu, ova bebica mi je najvaznija:cerek:

Lola_05
21.05.2008., 08:25
Cao svima!

Imala sam krvarenje prije par dana, bez bola u stomaku i cak sam osjetila neki mali ugrusak da je izasao.
Vaginalni ultrazvuk je pokazao da su dvojke i da je jedna opna (ili kako se vec zove) normalne velicine dok je druga malo manja. Rekli su mi da misle da se nesto mozda desilo sa jednim, ali srce kuca u obadva i sve izgleda ok, osim te velicine opni.
Takodje su rekli, posto sam tek 8. nedelja da je moguce da se nesto opet desi s ovim jednim ali ne mora znaciti.
Da dodam jos da je doktor rekao da su jednojajcani, sto vjerovatno komplikuje ovo sve.

Zanima me da li je neko od vas imao slicno iskustvo i znate li nesto vise o ovome?

Hvala!

sophieanna
22.05.2008., 09:17
:ne zna:bok. mislim da sam na pravom mjestu za razgovor o krvarenju u trudnoći. ovo sve mi je novo pa mi treba malo da se uhodam. po mojoj slobodnoj procjeni i testu trebala bih biti trudna između 3 i 4 tjedna. dva puta sam radila clearblue i svaki puta su se crtice za plusić samo nazirale, baš bi morala dobro pogledati da ih vidim. ostale simptome imam. jučer sam prokrvarila i neopisivo me bolio donji dio trbuha, danas sa napravila test (gore navedeni drugi put)i vidjela supertanku crticu. sestra od ginića mi je rekla da dodjem tek idući tjedan.

larazg
22.05.2008., 09:39
:ne zna:bok. mislim da sam na pravom mjestu za razgovor o krvarenju u trudnoći. ovo sve mi je novo pa mi treba malo da se uhodam. po mojoj slobodnoj procjeni i testu trebala bih biti trudna između 3 i 4 tjedna. dva puta sam radila clearblue i svaki puta su se crtice za plusić samo nazirale, baš bi morala dobro pogledati da ih vidim. ostale simptome imam. jučer sam prokrvarila i neopisivo me bolio donji dio trbuha, danas sa napravila test (gore navedeni drugi put)i vidjela supertanku crticu. sestra od ginića mi je rekla da dodjem tek idući tjedan.

odi ti draga moja sutra giniću... moj ti je savjet

baby boy
22.05.2008., 22:11
Kao prvo sve vas pozdravljam jer sam novi na forumu, pa pisem sad umjesto cure koja trenutno nije uz mene a ona je takodjer trudna.
Stvar je ovakva, ona je sad vec skoro il vec je u 3mj trudnoce,a prije 2-3 tjedna smo se krenuli sexat pa je ona pocela krvariti za vrijeme toga,
otisli smo kod ginekologa i on joj je dao te neke tabletice sto si mora stavljat i kaze da nesmijemo vise imat spolne odnose, i sad je vec proslo koji tjedan
kak to vise nestavlja i sad joj je sve uredu, bila na ultrazvuku i sa bebom je sve uredu tj. sve normalno. Sad nas zanima dali mi mozemo dalje normalno imat
spolne odnose il ne, jer zaboravila je pitat doktora, jer meni se cini da doktor bas i nema pojma jer joj je prva dva puta reko da ima miom velicine sake a u biti
ga uopce nema nit ga je imala. Sad nas to zanima jel smijemo jer malo nas strah da nebi opet pocela krvarit, da nebi nest bilo sa bebom itd?
Hvala

mateeaa=)
22.05.2008., 22:19
heii...moj savjet je da pricekate dok joj doktor ne odobri...ja ne bi riskirala...mislim da vam je bebica sad najvaznija... :mig:

baby boy
22.05.2008., 22:26
a znam, samo sam htio vidjeti vase misljenje sta bi trebali i kak bi trebali dalje, vidim da vi imate vise iskustva a mi smo novi u tome :P a doktor mi se i cini da nema pojma ko sto sam i reko pa bolje ovak nekog pitat ko je to vec prosao

Natch
23.05.2008., 19:36
Bok svima!
Naime u 12.sam tjednu trudnoce, i prije par dana iznenada sam imala jako krvarenje dolje, nicim izazvano. Radila sam naime nekakve lagane vjezbice, i krv je pocela ljevat. Otisla sam u bolnicu, za sat, dva krvarenje je stalo, zadrzali me u bolnici, slijedeca dva dana krvarenje je bilo skoro pa nikakvo, oni kazu da je to bila stara krv. E sad nikom nije jasno sta je to bilo, krv je potpuno stala, pri krvarenju nisam imala nikakve grceve ni bolove. Beban je skroz ok, dijagnoza jest prijeteci pobacaj al ja si mislim da je mogla puknut nekakva zilica dolje i da je to bilo to. Jel imao netko slicna iskustva?
Pozdrav svim curama!:)

identicna stvar se dogodila i meni, u 9. tjednu i uzasno sam se prepala. u bolnici su mi dali dabroston 3x2, a moj mi je ginekolog dao utrogestan (to je cisti progesteron, za razliku od dabrostona koji je sinteticki) 3x2. sad fora mi je bila sto se kao uzima vaginalno, al ja sam rekla da me strah da ponovo ne prokrvarim pa mi je rekao da moze i oralno. jel to ok?
sad sam 11. i molim boga da izdrzim jos 2 tjedna bez krvarenja dok ne prodju ta prva tri mjeseca. cijeli tjedan mi vec curka ta stara krv, prvo mi je bila panika, sad sam se vec navikla. jedino sto me muci je sto imam fakin miome, a najveci mi je vec duplo narastao i sad je 12 cm, prava kvrgica dolje desno. progesteron bi trebao zaustaviti njegov rast i nekako ga olabaviti pa da se prilagodi rastu maternice, inace ode sve u p.m. :ne zna:
nadam se da ce sve bit ok.
jedini mi je bed sto mi nisu dali od pocetka trudnoce taj progesteron, jer on osim sto cuva trudnocu i uravnotezuje djelovanje estrogena, od kojega rastu miomi.
u medjuvremenu, moram lezat i molit boga.

e da, i ako netko ima neki savjet, kako si olaksati toliko lezanje, u kojem je polozaju najbolje lezati, sta ste jos uzimale da smanjite rizik od krvarenja, sta ste jele i slicno :top:

i nije mi jasna ta zabrana kupanja. ja si moram oprati kosu svaka tri dana jer inace podivljam. kako to rjesavate???

Natch
23.05.2008., 19:50
molim samo da mi netko kaze jel ok utrogestan uzimati oralno?
i vidim da su neke dobile normabel, meni je moj doktor rekao da ne treba drogirati bebu :confused:
kako ga uzimate?
i taj magnezij, u kojem obliku i koliko?

Tatsha
23.05.2008., 19:59
pridružujem se krvarećima, u 2.mjesecu ove godine imala sam spontani u 6 i po tjednu, lagano prokrvarila, otišla dr, i slijedeći dan izljev i sve gotovo, bez obzira na mirovanje i utrogestan, po preporuci pauza od 2-3 ciklusa-meni prošla tri i ponovno akcija, iznanađujuće, al odmah sam zatrudnila, prije dva dana, jaki grčevi i krvarenje puno jače od menstrualnog, mogla sam cca 10ak big tampona napuniti tijekom popodneva (već sam se pomirila da je to to)- naveče se potpuno prestalo, jučer isto niti kapi, danas bila kod dr, ne vidi uzrok krvarenju, trudnoća 6+1, srce kuca, po izgledu uredna trudnoća, dala mi utriće, bolovanje i danas i u pon vađenje hcg-a

e da i mučnina za popizdit, moš mislit jutarnja, moje jutro još trajeeee

ps. meni pod mirovanje nije spominjano ne kupanje, samo ne čišćenje kuće, niti šetnje i odlasci u shoping, ručak si smijem kuhati, popizdila bi da niti toliko ne smijem jer uz ove mučnine, stvano mi je problem naći pravu klopu

Tatsha
23.05.2008., 20:16
molim samo da mi netko kaze jel ok utrogestan uzimati oralno?
i vidim da su neke dobile normabel, meni je moj doktor rekao da ne treba drogirati bebu :confused:
kako ga uzimate?
i taj magnezij, u kojem obliku i koliko?

ok je i oralno, al ja sam imala nuspojave, tipa mučnine i glavobolje, pa bolje vaginalno

Thai
23.05.2008., 21:01
Bok cure,
ja sam koristila utrogestan negdi do 15tj, isto 3X2. Može se uzimati i oralno i vaginalno-međutim meni su preporučili dok god krvarim da ga uzimam oralno (u krvarenje ubrajam i smeđi iscjedak). Nuspojave su mi bile užasne-mučnine po cili dan, pospanost i općenito slabost-užas!

Što se mirovanja tiče, savjetujem da to shvatite ozbiljno. Ja sam krvarila od 6og do 16og tjedna-i to od smeđeg iscjetka preko par kapljica krvi do doslovno izljeva. Mjesec dana sam i u bolnici provela. Najbolje je ležati na livom boku. Tuširanje i pranje kose svesti na minimum i po mogućnosti se ne tuširati s vrućom vodom jer se mogu izazvati kontrakcije.

Žao mi je svih koji to moraju proživljavati jer mi je to bilo najgorih 10 tjedana u životu. Dane sam kratla čitanjem, TVom i naravno Forumom. Ja sam imala strogo mirovanje tako da nisam smila nikakvu aktivnost osim krevet-wc.
Držim svima fige da sve prođe o.k. :mig:

Ako vas još bilo što zanima slobodno pitajte :top:

Inače sad sam 33 tjedna puna i još se moram pazit i još mi je sex zabranjen :( tako da vam želim više sreće nego sebi :)

baby boy
29.05.2008., 11:53
Pitanje jos jedno, ona je sad trudna 3mj i negdje 2 tjedna, dali mi smijemo u 7. mjesecu ici na more ili sad kad je trudna nesmijemo posto je bilo to malo problema sto je malo krvarila?

winnerica
29.05.2008., 13:00
Pitanje jos jedno, ona je sad trudna 3mj i negdje 2 tjedna, dali mi smijemo u 7. mjesecu ici na more ili sad kad je trudna nesmijemo posto je bilo to malo problema sto je malo krvarila?

Ja mislim da je najvažnija sad beba, a ne kupanje i odlazak na godišnji. A obzirom na krvarenje ona bi trebala mirovati do kraja trudnoće, a ne cupkati po plaži i pržiti se... A do 7. mj. budete još vidjeli. ...

I inače, za sve trudnice koje imaju krvarenje: :top: i držite mi se!!!

I ja sam tak u prvoj trudnoći jako i dosta dugo krvarila, ali hvala Bogu - to je sad dečko 13 g. zdrav i prav... :cerek: Budite strpljive i mirujte :zzz::hekla:

ENA29
12.07.2008., 17:43
Hm, što ne volim ovu temu, ali, nažalost, moram je podignuti:rolleyes:

Eto ovako:
prošle mi se srijede po treći puta javio smećkasti iscjedak ( u zadnjih mjesec i pol dana ). Prva dva puta je gin rekao da ne vidi nikakav konkretan razlog tome i samo rekao nek mirujem. Oba puta je iscjedak trajao svega 2-3 dana, pa se zbog toga nisam pretjerano uznemiravala.
Međutim, ovaj put iscjedak nikako da prođe. Gin kaže da OPET ne vidi konkretan razlog tom iscjetku, ali da sam ovaj put za prst otvorena. Naravno, rekao je strogo mirovanje i to je to. Dao mi geonistin i u utorak moram na kontrolu. Kako ne može sve teći kako treba, jutros se ustanem, odem piškiti, obrišem se s papirom ( oprostite na opisu:mig: ) kad ono, sluzi koliko ti srce želi, u svim bojama ( mislim, ja sam vidjela sve boje: tamno žuto, smećkasto, prozirno... ). Naravno, uhvatila me užasna panika jer ovako obilnog iscjetka nikad nisam imala. Normalno, kamo da odem u subotu ujutro???? Dolazi u obzir samo bolnica ( a najbliža je u Puli ili Rijeci - 2 sata vožnje ). Ne budi ljena, zovem privatnog gina u Pulu koji mi je radio 3D UZV zbog spine bifide i kaže čovjek: krenite, vidimo se oko 13. Nije bilo druge nego sjest u auto i brzo za Pulu.
E sada; pregledava on mene, a od iscjetka ni "I"!!! Koliko me čačkao, osim smrvljene vaginalete, ništa iz pi... nije izašlo. I što je najgore/najbolje, kaže on: pa vi uopće niste otvoreni. Zatvoreni ste ko čep. I pokaže nam na UZV cerviks i sve što ide uz to.
Tko je tu lud, a tko pametan??? Kaže on da je to sasvim uredna trudnoća; maternica ok, posteljica isto tako, beba super... Nikakvo posebno mirovanje; dapače, kaže on obavezno šetnja ujutro i navečer, odlazak na more, plivanje 15-20 min i miran san!
Dođem ja doma, malo mirnija, ali svejedno u čudu; odem na wc i eto ti opet tog fu...iscjetka! Pa bem mu miša: što je to sa mnom???
Idući ću tjedan otići do još jednog gina po 3. mišljenje, ali meni je sve manje jasno što se to zbiva.
Inče, ušla sam u 30.tjedan.
Oprostite na tako dugom postu, ali morala sam negdje to napisati jer mi svi govore da previše paničarim i imam osjećaj da me nitko ne shvaća ozbiljno.
Ako slučajno netko ima slično iskustvo, nek se javi. Hvala!

Taja.st
12.07.2008., 17:57
Hm, što ne volim ovu temu, ali, nažalost, moram je podignuti:rolleyes:

Eto ovako:
prošle mi se srijede po treći puta javio smećkasti iscjedak ( u zadnjih mjesec i pol dana ). Prva dva puta je gin rekao da ne vidi nikakav konkretan razlog tome i samo rekao nek mirujem. Oba puta je iscjedak trajao svega 2-3 dana, pa se zbog toga nisam pretjerano uznemiravala.
Međutim, ovaj put iscjedak nikako da prođe. Gin kaže da OPET ne vidi konkretan razlog tom iscjetku, ali da sam ovaj put za prst otvorena. Naravno, rekao je strogo mirovanje i to je to. Dao mi geonistin i u utorak moram na kontrolu. Kako ne može sve teći kako treba, jutros se ustanem, odem piškiti, obrišem se s papirom ( oprostite na opisu:mig: ) kad ono, sluzi koliko ti srce želi, u svim bojama ( mislim, ja sam vidjela sve boje: tamno žuto, smećkasto, prozirno... ). Naravno, uhvatila me užasna panika jer ovako obilnog iscjetka nikad nisam imala. Normalno, kamo da odem u subotu ujutro???? Dolazi u obzir samo bolnica ( a najbliža je u Puli ili Rijeci - 2 sata vožnje ). Ne budi ljena, zovem privatnog gina u Pulu koji mi je radio 3D UZV zbog spine bifide i kaže čovjek: krenite, vidimo se oko 13. Nije bilo druge nego sjest u auto i brzo za Pulu.
E sada; pregledava on mene, a od iscjetka ni "I"!!! Koliko me čačkao, osim smrvljene vaginalete, ništa iz pi... nije izašlo. I što je najgore/najbolje, kaže on: pa vi uopće niste otvoreni. Zatvoreni ste ko čep. I pokaže nam na UZV cerviks i sve što ide uz to.
Tko je tu lud, a tko pametan??? Kaže on da je to sasvim uredna trudnoća; maternica ok, posteljica isto tako, beba super... Nikakvo posebno mirovanje; dapače, kaže on obavezno šetnja ujutro i navečer, odlazak na more, plivanje 15-20 min i miran san!
Dođem ja doma, malo mirnija, ali svejedno u čudu; odem na wc i eto ti opet tog fu...iscjetka! Pa bem mu miša: što je to sa mnom???
Idući ću tjedan otići do još jednog gina po 3. mišljenje, ali meni je sve manje jasno što se to zbiva.
Inče, ušla sam u 30.tjedan.
Oprostite na tako dugom postu, ali morala sam negdje to napisati jer mi svi govore da previše paničarim i imam osjećaj da me nitko ne shvaća ozbiljno.
Ako slučajno netko ima slično iskustvo, nek se javi. Hvala!

Promjeni ginekologa.......ako si u mogućnosti vodi trudnoću privatno a socijalni ginić nek ti služi za uputnice recepte i slično...kad platiš svi te shvaćaju i možeš postavit milijun pitanja jer ima vremena za tebe....bit ćeš mirnija,...ako je radi tvog mira otidji po treće mišljenje,ako se ti tako osjećaš učini to....Ja sam isto ali nakon komplikacija prešla u privatnog iako sam bila zadovoljna ginićkom..dođem u privatnog pregleda me , sve mi objasni svaki put,ja postavim milijun pitanja , napravi mi uzv sve mi opet objasni, sjednemo još malo za stol i popričamo....uvik se zadržim 20 min do pola sata....prezadovoljna sam...

ENA29
12.07.2008., 18:03
Promjeni ginekologa.......ako si u mogućnosti vodi trudnoću privatno a socijalni ginić nek ti služi za uputnice recepte i slično...kad platiš svi te shvaćaju i možeš postavit milijun pitanja jer ima vremena za tebe....bit ćeš mirnija,...ako je radi tvog mira otidji po treće mišljenje,ako se ti tako osjećaš učini to....Ja sam isto ali nakon komplikacija prešla u privatnog iako sam bila zadovoljna ginićkom..dođem u privatnog pregleda me , sve mi objasni svaki put,ja postavim milijun pitanja , napravi mi uzv sve mi opet objasni, sjednemo još malo za stol i popričamo....uvik se zadržim 20 min do pola sata....prezadovoljna sam...

Ma i soc gin nije loš, ali brate, vidi se da ima krdo pacijentica i da mi se ne stigne posvetiti koliko treba. Kod njega budem u vrh glave, 10 min u odinaciji. Ali znaš kako je, kada je sve u redu, ne obraćaš pažnju.
Ovaj me gin danas pregledavao 45 min min ( i to dvaput me čačkao rukama da vidi situaciju - ajme što sam razrađena:D )... Ma, ne znam što da mislim više. Evo, mali me toliko lupka da me doslovno cijeli stomak boli pa si ja umišljam da sigurno nešto nije u redu ( ko da me noktima reže po trbuhu:D ). Niš, vidjet ću što će dalje biti, ali najviše me plaši što je vikend, a ja nemam kamo ići ako se što dogodi ( naravno, osim Rijeke ili Pule ). Bemti moju selendaru!!!!

Taja.st
12.07.2008., 18:12
Ma i soc gin nije loš, ali brate, vidi se da ima krdo pacijentica i da mi se ne stigne posvetiti koliko treba. Kod njega budem u vrh glave, 10 min u odinaciji. Ali znaš kako je, kada je sve u redu, ne obraćaš pažnju.
Ovaj me gin danas pregledavao 45 min min ( i to dvaput me čačkao rukama da vidi situaciju - ajme što sam razrađena:D )... Ma, ne znam što da mislim više. Evo, mali me toliko lupka da me doslovno cijeli stomak boli pa si ja umišljam da sigurno nešto nije u redu ( ko da me noktima reže po trbuhu:D ). Niš, vidjet ću što će dalje biti, ali najviše me plaši što je vikend, a ja nemam kamo ići ako se što dogodi ( naravno, osim Rijeke ili Pule ). Bemti moju selendaru!!!!

Slušaj dogurala si do 30.tjedna...još malo al neka bebe još unutra...to što skače NEKA SKAČE....nemoj se uopće mislit...ja sam od 27.tjedna u privatnika ..ginekologa koji radi u bolnici pa se nadam da će mi i to pomoć...samo molim boga da izdržim još dva tjedna kad će mi skidat šavove,imam serklažu..e onda mogu odma rodit....išla sam prvo svako 3 tjedna sad sam na svako 2 i idem u ponedjeljak i platim 400 kuna i mirno spavam....ajde još sutra pa u ponedjeljak telefon u ruke i pitaj koga da ti preporuči kojeg privatnika...ako te je tako dobro isprčko nemoj se prepast ako bude iscjedak i malo sukrvice ...to ti zna biti od pregleda...cerviks nije više tako čvrst pa je na sve osjetljiv...ne boj se,....još samo malooooo....

ENA29
12.07.2008., 18:22
Slušaj dogurala si do 30.tjedna...još malo al neka bebe još unutra...to što skače NEKA SKAČE....nemoj se uopće mislit...ja sam od 27.tjedna u privatnika ..ginekologa koji radi u bolnici pa se nadam da će mi i to pomoć...samo molim boga da izdržim još dva tjedna kad će mi skidat šavove,imam serklažu..e onda mogu odma rodit....išla sam prvo svako 3 tjedna sad sam na svako 2 i idem u ponedjeljak i platim 400 kuna i mirno spavam....ajde još sutra pa u ponedjeljak telefon u ruke i pitaj koga da ti preporuči kojeg privatnika...ako te je tako dobro isprčko nemoj se prepast ako bude iscjedak i malo sukrvice ...to ti zna biti od pregleda...cerviks nije više tako čvrst pa je na sve osjetljiv...ne boj se,....još samo malooooo....

Bemti, stvarno mi je još malo ostalo:eek: Tek sada sam skužila koliko sam dogurala:rofl: A ja još uvijek ne vjerujem da sam trudna:lol:
I sama sam na početku trudnoću vodila kod privatnika u bolnici u Sloveniji. Međutim, kako je sve bilo u redu, a moraš trudničku otvoriti kod nas, nastavila sam s pregledima kod mog soc ginića. Ali sve si mislim da u pon budem nazvala Izolu i naručila se kod njega. Ne može škoditi...
Dobro kažeš, prošlo je već toliko, strpit ćemo se još malo, a onda udri malog po guzi za sve što mi je priredio:rofl: Šala mala!
Joj, tak i meni seka bila šivana jer se rano otvorila i na kraju maloga prenjela 15 dana...Držim fige da sve bude u redu kod tebe i da budeš barem malo šetajuća trudnica:top:

Taja.st
12.07.2008., 18:29
...Ne može škoditi...
Dobro kažeš, prošlo je već toliko, strpit ćemo se još malo, a onda udri malog po guzi za sve što mi je priredio:rofl: Šala mala!
Joj, tak i meni seka bila šivana jer se rano otvorila i na kraju maloga prenjela 15 dana...Držim fige da sve bude u redu kod tebe i da budeš barem malo šetajuća trudnica:top:

Normalno da ne može škoditi....ja sam rekla da ću svoju malu plesnit po guzi kad je vidim jer sam cilu trudnoću u nekom šoku i strahu...te e.coli, te teška anemija pa od željeza mi bila probava ajme majko....pa onda se otvorila u 25.tjednu....pa bila u bolnici....reko i meni doktor da mogu i prebacit...jooojjj...ne znam bi li to poželila hahahah.......al ja sumnjam da ću prebacit jer mi je velika beba i jako jako nisko...kaže dr. čini mi se da glavicu samo šav drži hahah....samo se opusti i odi u Izolu...uzmi si usput koju Skušu s povrćem ....onu konzerviranu IZOLE BRAND hahaahahah.....

ENA29
12.07.2008., 18:33
Normalno da ne može škoditi....ja sam rekla da ću svoju malu plesnit po guzi kad je vidim jer sam cilu trudnoću u nekom šoku i strahu...te e.coli, te teška anemija pa od željeza mi bila probava ajme majko....pa onda se otvorila u 25.tjednu....pa bila u bolnici....reko i meni doktor da mogu i prebacit...jooojjj...ne znam bi li to poželila hahahah.......al ja sumnjam da ću prebacit jer mi je velika beba i jako jako nisko...kaže dr. čini mi se da glavicu samo šav drži hahah....samo se opusti i odi u Izolu...uzmi si usput koju Skušu s povrćem ....onu konzerviranu IZOLE BRAND hahaahahah.....

:lol::lol::lol:

Ma samo nek oni izađu zdravi, vidjet će oni svog Boga tak i tak!!!

vita 24
05.08.2008., 09:13
Drage moje...meni je lakše ovo ležanje prebroditi uz vas koje imate slične probleme.Moji su problemi počeli nakon prvog pregleda u 6tj+6d.Vidjeli su se otkucaji i vitalan plod 8.1mm i gestacijska vrećica 14mm.Ginicka mi je rekla da mi je premala ta vrećica u odnosu na plod...omjer da mora biti 3 prema 1 u korist vreće i da to upucuje da trudnoca nije dobra.....Naravno mojim suzama nije bilo kraja.Dva dana poslije krece smedji oskudni iscjedak,bez bolova.Dr. me telefonski stavlja na Dabrostone 3x1 i mirovanje.Nakon dva dana tog smedjeg iscjetka, jedno jutro obrisem se s papirom i svježa krv....Odmah na hitnu.;Plod je u redu,krvarim iz maternice,nesto dalje od ploda,nema hematoma.Prijeteci spontani...i dalje mirovanje te da dodjem ako pocnu ici komadi van.Vise nisam krvarila ali mi je izaslo u jednom trenutku gusta smedja tvar.Sutradan je izasao i komad nečega,kao jetrica.Mislila sam da je to sada to cak sam ga i nosila u salveti da pokazem dr.Sve je bilo u redu...to neki stari ugrušak a beba u tih 6 dana narasla 6mm.Kad sam je pitala za premalu gestcijsku vrećicu smo je odmahnula rukom da su to gluposti.Po njoj je to uredna trudnoca i da mirujem iz opreza,da je mogući razlog krvarenja stvaranje posteljice.Kakvi šokovi u 7 dana!!!!Jucer sam i samoinicijativno vadila betahcg...11400.Možda odem i nakon 48h da vidim ako se poduplava.A ovo mirovanje i ležanija u krevetu me ubija jer vani sija sunce i toliko sam se veselila suncu i moru.

Tatsha
05.08.2008., 09:21
ma samo pozitiva, nemoj ići nakon 48 sati, pričekaj 96, jer kad se popne iznad 6000 onda se vrijeme poduplavanja produžuje-to ti pišem iz iskuštva jer je meni beta nakon 48 sati samo bila povećana, a ne poduplana, pa sam se uplašila, a tek nakon 96 sati poduplana

c/p

Vrijednost

HCG-a (mIU/ml)
očekivano vrijeme «dupliranja» u satima

< 1200
48-72

1200-6000
72-96

>6000
>96

vita 24
06.08.2008., 11:06
Da li biste mi mogle reći dimenzije svojih gestacijskih vrećica u 6. i 7. tjednu trudnoće jer mi se na prvom pregledu dr nije činila previše optimistična sa mojih 14mm u 6tj.+6dana (beba je tada imala 8mm).Rekla je da to upućuje na neke kromosomske anomalije ploda.Negdje na forumu sam čak pronašla da pak prevelika gestacijska vrećica može značiti Downov sindrom...Strah me da to nije povezano s mojim krvarenjem.

MariaDelMar
06.08.2008., 11:10
vita, evo sad sam uzela soj nalaz sa pregleda 5+5, nemam mjere gestacijske vrećice, samo CRL ploda: 3 mm (CRL je dužina od tjemena do trtice)

Tatsha
06.08.2008., 11:14
ja isto imam samo crl na točno 6tj-0,47cm

vita 24
06.08.2008., 11:25
A na slikama ultrazvuka,kako vam se čini???Kod mene je maleni ovalni krug koji okružuje bebu.Onako,ima malo mjesta još slobodno ali nije mi baš 3x veća od bebe....Puno vam hvala na brzim odgovorima...baš ste super!

Tatsha
06.08.2008., 11:37
1,6x0,9 izmjerila sam bebu ravnalom i vidjela da je mjerilo 1:1, pa je ovo najveća dužina i širina

ja sam čula da je problem premala gast. vrećica :ne zna:

vita 24
06.08.2008., 11:49
Zanima me šta si to čula?Zar čak i kad plod uredno raste,prema tabelici????

Tatsha
06.08.2008., 11:58
evo ovo sam čitala tu na forumu: klik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=273877)

MariaDelMar
06.08.2008., 12:17
eh, kad ja ne kužim di je točno rub gestacijske vrećice.
gle, da se smiriš, budi malo lukava, nazovi pol. vili (oni su super ljubazni!) i reci da bi ti došla na pregled jer misliš da ti je gestacijska takva i takva, pa ti možda oni već na telefon pomognu i riješe te dilema - naravno, ti se kao raspituješ da bi došla na pregled.

ili stvarno i odi na pregled - ja ne volim da se po meni prečesto prčka, ali da mi je neka frka, išla bih p drugo mišljenje.
bitno je da si ti mirna :)

vita 24
09.08.2008., 10:16
Evo cure...samo da se oprostim od vas.Moja je prica jucer zavrsena...spontanim pobacajem u cekaonici poliklinike.Ujutro su mi poceli bolovi,prvo slabi i onda sve jači i jači.Dok sam došla do bolnice skoro sam se onesvijestila.Kad me sestra napokon uvela unutra na ultrazvuk...na ulošku sam imala šta i vidjeti....gestacijski mjehur,embrio...Sestra ga je stavila u čašu sa formalinom,a mene odveli na kiretažu.To ništa barem nije bolilo,lijepo su me uspavali...ali uslijedila je duga neprospavana noć.No to mi je bila zadnja....idemo dalje hrabro!
Pozdrav svima i nadam se da nećete doživjeti moju sudbinu!

Tatsha
09.08.2008., 10:23
drži se, a što se sudbine tiče, većina nas isto nije uspjela iz prve, tako da samo hrabro naprijed

Nova0303
09.08.2008., 10:25
žao mi...na žalost i ja sam jedna od mnogih...
ali kao što si rekla idemo dalje...evo me sad u 13-om tjednu...
želim i tebi isto što prije...

MariaDelMar
09.08.2008., 16:23
vita, žao mi je :grli:
želim ti što prije da vidiš srce svoje bebe kako kuca i školski primjer gestacijske vrećice :grli:

plagra
09.08.2008., 18:09
Vita,jako mi je žao..kod mene je isto bebica otišla sama od sebe..idemo dalje,kao što i sve cure kažu...bit će bolje..

larazg
09.08.2008., 18:14
vita...žao mi je :grli:

drž se... i kreni ponovno na novu bebicu....

Atica
11.08.2008., 12:04
drage moje,da vas pitam,naime već tjedan dana imam smeđkasti iscjedak,čas sluzav a čas kao ostaci krvi,posebno nakon nekog fizičkog posla,zvala sam privatnika i on kaže da ako ne boli da se ne bojim već da ležim i mirujem.U petak odem do gina i on me pregleda beba u redu,raste,srce kuca al mi nije dao tablete već ležanje,ležanje.Sad ne znam šta da radim,da odem po treće mišljenje il...

Tatsha
11.08.2008., 16:28
treće mišljenje i progesteron obavezno-utrogestan ili dabroston :mig:

enigmatic
11.08.2008., 16:37
drage moje,da vas pitam,naime već tjedan dana imam smeđkasti iscjedak,čas sluzav a čas kao ostaci krvi,posebno nakon nekog fizičkog posla,zvala sam privatnika i on kaže da ako ne boli da se ne bojim već da ležim i mirujem.U petak odem do gina i on me pregleda beba u redu,raste,srce kuca al mi nije dao tablete već ležanje,ležanje.Sad ne znam šta da radim,da odem po treće mišljenje il...
ja bi otišla po treće mišljenje.ja sam imala prvo oskudno krvarenje,otišla na hitnu i dobila utrogestan,kasnije se pojavio hematom i imala sam iscjedak. Uglavnom mirovanje i utrogestan su mi pomogli.Tko zna zašto imaš iscjedak,zato odi po treće mišljenje i radi svog mira.
Sretno i javi nam šta je bilo.

Atica
11.08.2008., 19:15
hvala cure,sutra idem opet,javim vam se,pusa!

Tatsha
11.08.2008., 19:27
obavezno miruj do sutra :mig:

Atica
12.08.2008., 11:48
zvala sam i soc.gin.i on kaže da pošto sam bila na uzv u petak i tada je sve bilo u redu s bebom,da mi ne preporuča opet uzv,tako da nisam išla,mirujem i skoro pa da nema iscjetka od jučer.kaže da sam vjerojatno preforsirala(išla posjetit svoje u dalmaciju) pa se sad ne mičem nigdi.uglavnom 3 mišljenja i sva ista,neću više mislit o najgorem i to je to.

enigmatic
12.08.2008., 11:52
zvala sam i soc.gin.i on kaže da pošto sam bila na uzv u petak i tada je sve bilo u redu s bebom,da mi ne preporuča opet uzv,tako da nisam išla,mirujem i skoro pa da nema iscjetka od jučer.kaže da sam vjerojatno preforsirala(išla posjetit svoje u dalmaciju) pa se sad ne mičem nigdi.uglavnom 3 mišljenja i sva ista,neću više mislit o najgorem i to je to.
Samo ti čuvaj sebe i bebicu.Miruj,misli pozitivno i biti ć sve ok.A kada imaš zakazan idući pregled?

Atica
12.08.2008., 13:05
idući pregled mi je tek 2.9,a neću paničarit,tri gina sam pitala,očito je to normalno njima pa nek bude i meni.hvala na savjetima,zlatne ste!

Krikic
12.08.2008., 18:41
Bok Atica i naravno curke! Evo napokon se i ja uključih u forum. Ja sam u 14 tjednu trudnoće i imala sam istih problema sa krvarenjem, odnosno smečkasti iscjedak. Meni je krvarenje počelo u 6 tjednu i ginekolog mi je rekao da moram strogo mirovati, da se ne smijem ni kretati, ni ništa radit. Dao mi je terapiju sa dabrostonima i poslao me na komplikacije. U početku sam malo raduckala po kući ali sam ubrzo prestala jer bi svaki put nakon toga bila još više krvarila. I odlučila sam da ću poslušati doktora.. Nisam izlazila van iz kuće mjesec i pol dana pošto sam se bojala da se nešta ne desi bebici, mirovala sam kako mi je propisano, nisam se naprezala i radila kućanske poslove, i hvala bogu krvarenje je prestalo u 12 tjednu. Doktor kaže da je sad sve u redu al svejedno i dalje moram mirovati, mjere opreza. Nadam se Atica da će i kod tebe biti sve u redu, samo se nemoj naprezati i miruj. Ako radiš, traži bolovanje jer ja da sam nastavila raditi sada ne bi imala malu bebicu u sebi. :mig:
Ako mogu kako pomoći samo pitaj...pozzz

lorena3242
12.08.2008., 19:10

Lezi,lezi,lezi!!!Samo ti to može pomoć!Ostavi se bilo kakvog posla po kući,odlazaka u dućan is sl.To te može previše koštat!

Atica
12.08.2008., 19:10
Bok Atica i naravno curke! Evo napokon se i ja uključih u forum. Ja sam u 14 tjednu trudnoće i imala sam istih problema sa krvarenjem, odnosno smečkasti iscjedak. Meni je krvarenje počelo u 6 tjednu i ginekolog mi je rekao da moram strogo mirovati, da se ne smijem ni kretati, ni ništa radit. Dao mi je terapiju sa dabrostonima i poslao me na komplikacije. U početku sam malo raduckala po kući ali sam ubrzo prestala jer bi svaki put nakon toga bila još više krvarila. I odlučila sam da ću poslušati doktora.. Nisam izlazila van iz kuće mjesec i pol dana pošto sam se bojala da se nešta ne desi bebici, mirovala sam kako mi je propisano, nisam se naprezala i radila kućanske poslove, i hvala bogu krvarenje je prestalo u 12 tjednu. Doktor kaže da je sad sve u redu al svejedno i dalje moram mirovati, mjere opreza. Nadam se Atica da će i kod tebe biti sve u redu, samo se nemoj naprezati i miruj. Ako radiš, traži bolovanje jer ja da sam nastavila raditi sada ne bi imala malu bebicu u sebi. :mig:
Ako mogu kako pomoći samo pitaj...pozzz

hvala ti draga,eto nažalost ima nas još s istim strahovima,ja sam već bila luda.drago mi je da je kod tebe sve ok,ako meni prođe brzo dođem ti oprat suđe!

Atica
12.08.2008., 19:13
Lezi,lezi,lezi!!!Samo ti to može pomoć!Ostavi se bilo kakvog posla po kući,odlazaka u dućan is sl.To te može previše koštat!

jesi i ti imala tih problema?danas sam malo čistila i odem u wc kad opet i to jako.odustajem od svih poslova,mada mi je jako nezgodno jer sam se tek udala i doselila u zg,mama je daleko al muž će morat počet čistit:rofl:

enigmatic
13.08.2008., 08:27
jesi i ti imala tih problema?danas sam malo čistila i odem u wc kad opet i to jako.odustajem od svih poslova,mada mi je jako nezgodno jer sam se tek udala i doselila u zg,mama je daleko al muž će morat počet čistit:rofl:

Draga nemoj da moram vikati na tebe:mad:
Nema kućanskih poslova,nema ničega,strogo mirovati,i meni je bilo grozno samo ležati,ustati samo na wc i jesti,ali izdržala sam.neke moraju i kroz cijelu trudnoću ležati.sada ti je najvažnija bebica,čuvaj sebe i nju:cerek:
A šta se tiće čišćenja,ne brini oko toga,sve ćete organizirati,neka te muž mazi i pazi.

Atica
13.08.2008., 10:04
Draga nemoj da moram vikati na tebe:mad:
Nema kućanskih poslova,nema ničega,strogo mirovati,i meni je bilo grozno samo ležati,ustati samo na wc i jesti,ali izdržala sam.neke moraju i kroz cijelu trudnoću ležati.sada ti je najvažnija bebica,čuvaj sebe i nju:cerek:
A šta se tiće čišćenja,ne brini oko toga,sve ćete organizirati,neka te muž mazi i pazi.

dobro šefice,u pravu si.:top:

Krikic
13.08.2008., 10:11

Pokušaj razgovarati s njim, znam da će mu biti teško al morat će se priviknut barem do 4mj. Moj muž se toliko boji za nas dvoje da mi ne da ništa da radim. Sve je on preuzeo, od kućanskih poslova,odlazaka u trgovine i kuhanja, i naravno još usto i radi na svom poslu. U početku sam se osjećala tako beskorisnom i pala sam u depresiju ali sad sam malo bolje i privikavam se. Bolje mi je i to neg da su me smjestili u bolnicu na mirovanje. Zaboravila sam ti reci da ne dižeš ništa teško, meni su rekli da ne smijem ništa dići što je teže od kilogram. Uglavnom pomaže samo mirovanje, al strogo. Tako da ti držim fige da izdržiš i da sve bude u redu :mig:

Atica
13.08.2008., 10:18
ma muž je super,čak previše al njega nema nekad po cijele dane radi posla a ja mrzim nered,al očito ću se morat naviknut.i stvarno otkad mirujem nema skoro nikako krvarenja.cijeli prošli tjedan sam bila u dalmacij,otišla posjetit svoje,i tada je sve počelo,al nema više vozanja.ne mogu vjerovat koliko trudnica ima s problemima,nažalost.

Krikic
13.08.2008., 10:38
Nažalost ćeš se morat naviknut na nered i na neoprano suđe dok ga nema. Mog nema po tri dana u tjednu jer je na terenu, pa sam ludila, i okretala glavu da to ne vidim dok bi isla samo na wc. Nemoj više ni putovati nigdje, od putovanja i hodanja ti se pojačava krvarenje. Ja sam samo hodala i putovala busom na preglede pa sam dolazila plačući kući jer mi se svaki put pojačavalo. Nisam ni ja mogla vjerovati da trudnica može imati toliko problema. Toliko sam se radovala kad sam ostala trudna i mislila kako ću uživati cijelo vrijeme al u jednom danu se sve preokrenulo. Jel si ti dobila kakve tablete od svog doktora?

Atica
13.08.2008., 10:45
a u tom je stvar,ja ništa ne pijem a bojim se da bi možda trebala.zvala i privatnika i soc.gin.i kažu da ako ne boli i nema prave krvi da se ne zabrinjavam,da je to il od putovanja,ili vaginaleta koje sam koristila.ja opet nisam mogla izdržat i odem kod rođaka ginekologa(u tom trenu mi nije bilo važno čak ni to što mi je ko brat) i on me pregledao i reka da je s bebom sve super,da taj iscjedak može bit od sto stvari i da je moje da samo odmaram dok se sve ne smjesti.pošto sam bila na uzv u petak ne mogu opet,nije ni to dobro.

Krikic
13.08.2008., 11:30
Ne znam baš da je to dovoljno, jer dabroston se pije ako je prijeteči pobačaj i neki daju radi preventive dok ne završi prvo tromjesečje. Meni je bebica bila svaki put u redu, i išla sam na ultrazvuk svakih pet dana, ali svejedno mi je dao dabroston. Isto mi je rekao da može biti svašta a može biti ništa, da se bolje ne zezat. A ništa, lezi i miruj do pregleda pa ćeš vidjeti šta će ti onda reći.

MariaDelMar
13.08.2008., 12:01
a u tom je stvar,ja ništa ne pijem a bojim se da bi možda trebala.zvala i privatnika i soc.gin.i kažu da ako ne boli i nema prave krvi da se ne zabrinjavam,

ja sam i prije prvog krvarenja dobila utrogestan od moje privatne gin :s
i 4 dana nakon tog prvog pregleda, u 6.-tom tjednu - blago prokrvarila, 2x u istom danu.
nazvala ginićku - kaže ona tri dana strogog mirovanja - ja sam strogo odmirovala 7, moji su odmah došli, čašu vode su mi dodavali.

to se smirilo, nakon par tjedana opet krvarenje - ovaj put ne samo par kapi nego veliko kao npr. pola kutije cigara, ali ne čista krv nego pomiješano s jako puno prozirne sluzi.
zvala vinogrdsku (bio vikend), tamo su mi rekli da ako hoću mogu doći kod njih, ili ostat doma i strogo mirovati.
u ponedjeljak moja gin. mi na tel. opet rekla strogo mirovanje krevet-wc do kontorle koja je bila za tri tjedna.

sad "samo mirujem" - nije strogo, smijem prošetati pola sata na dan.
kućanske poslove ništa ne radim, osim što si skuham (zapravo samo vadim iz zamrzivača šta mi je mama nakuhala) ili mi tata od bebe donosi ručkove skuhane.

sad sam u 16.-tom tjednu, od 12.-tog mi je smanjena terapija utrogestana sa 3x2 na 1x2, vaginalno.

plagra
13.08.2008., 12:11
Sad kada vas čitam se pitam zašto meni gin.na Sv.Duhu nije dao utrogestan..možda bi bebe i dalje bilo..

Nova0303
13.08.2008., 12:13
Sad kada vas čitam se pitam zašto meni gin.na Sv.Duhu nije dao utrogestan..možda bi bebe i dalje bilo..

ja sam ga koristila u prvoj trudnoći pa je svejedno otišla... :ne zna::(

MariaDelMar
13.08.2008., 12:15
@ piagra - koji gin ti je bio na sv. duhu?

plagra
13.08.2008., 12:27
Dr.Bauman..ma znam da nema pravila ali će mi uvijek biti ono što ako u zraku...

MariaDelMar
13.08.2008., 12:31
hvala na odgovoru :)
jer ako ću rađati u zg, mislila sam na sv. duh, ali čitam tamo o horor iskustvima, pa ni sama ne znam...

ne kužim ni ja zašto ti nisu dali utrogestan, jer on, navodno, uopće nema štetnih nuspojava po bebu.
ja sam ga dobila na prvom pregledu jer mi endometrijska sluznica nije bila homogena. dr. pametno skužila da bi moglo biti problema :s

plagra
13.08.2008., 12:36
Ma nema na čemu-da je horor tamo je,kad sam došla u čekaonu-ma prestrašno...Ni ja ne znam nakon svega gdje bi rodila da sam trudna nakon svega što sam vidjela a i pročitala..

Eto vidiš,meni nije dao ništa a nisam ni krvarila u pon.samo smeđi iscjedak sam imala.I sad će mi to stalno visiti što ako..ali on je gin.i valjda zna najbolje...

plagra
13.08.2008., 12:37
Nadam se da ćeš ugledati svoje malo sunce i da će biti sve ok!!!

MariaDelMar
13.08.2008., 12:40
hvala piagra :)
tebi želim što prije plusić :)

enigmatic
13.08.2008., 12:40
Ni meni nije jasno zašto atica nije dobila utrogestan,mislim nisam ja doktor,ali zovu ga čuvarom trudnoće.
Cure koje morate mirovati,samo ležite i mirujte,čuvajte se,sve je to za vaše male bebače i naravno budite jako pozitivne.

plagra
13.08.2008., 12:41
hvala piagra :)
tebi želim što prije plusić :)

Hvala ti:grli:

MariaDelMar
e da, htjela sam još reći - moja mama je nakon mene imala spontani - ništa je nije zabolilo, samo je čučnula i sve je izašlo.
nakon toga je ostala opet trudna i rodila moju sestru :cerek:

enigmatic
Plagra žao mi je,nadam se da će brzo stići tvoj +.

plagra
13.08.2008., 12:44
Tako se i ja nadam da će sve biti ok sa drugom trudnoćom..ali psihički me to jako pogodilo-prva trudnoća,ali život ide dalje!!!Dobro je ali zasada još ne planiramo bebu...a i rekao mi je gin.da pričekam 2-3 ciklusa ako mislimo na bebu...to je sve život...ti samo lijepo miruj i neka sve prođe najbolje za vas dvoje!!!

plagra
13.08.2008., 12:45
Plagra žao mi je,nadam se da će brzo stići tvoj +.

Hvala ti:)Život ide dalje samo sam se iznenadila jer mi ništa nije dao..

Nova0303
13.08.2008., 12:46
normalno je d ase brineš...ja sam sad u 13-om tjednu
i još uvijek svaki put kad idem na wc pogledam da li
ima traga krvi na papiru... a dva put sam već skoro
umrla od straha jer sam prokrvarila...ali nadam se najboljem
i nastojim potisnuti strah...

Tatsha
13.08.2008., 17:07
nova 0303, pa ti onda na mojem mjestu ne bi bila niti živa, ja sam krvarila svaki tjedan od 6-10 i to prvi put je bio izljev da sam mislila ponovo spontani i onda sad od 15-17 i još imam spoting, samo misliti pozitivno, smanjiti aktivnosti ( ili strogo mirovati-ovisno o dijagnozi- ja sam se 5 tjedana izležavala, ali sam kuhala ručak, pošto nisam osoba da živim na suhoj hrani, a niti ne volim da mi drugi kuhaju), uglavnom poanta je da smo mi samo promatrači u trudnoći, možemo malo pripomoći, a niti nije dokazano da naše mirovanje pomaže, ali eto to je ono što možemo učiniti, pa to činimo.

meni je dr i sad kad nema opasnosti za bebu rekla- možeš hodati 100m, pa odmor, pa sam ju ja čudno pogledala, pa nakon što je vidjela da sam zatvorena, je rekla- po svojem osjećaju se ponašaj- i to mi je najbolje, pošto ak se umorim, stati ću, ali 100m nema smisla, pa dvorište mi je 50m dužine, a toliko sam se kretala kad sam bila na mirovanju i samo mi je bilo još lošije, tako da slušajte svoje tijelo, a ako ste na bolovanju, bar imate vremena za osluškivanje napretek

MariaDelMar
13.08.2008., 17:37
nova 0303, pa ti onda na mojem mjestu ne bi bila niti živa, ja sam krvarila svaki tjedan od 6-10 i to prvi put je bio izljev da sam mislila ponovo spontani i onda sad od 15-17 i još imam spoting, samo misliti pozitivno, smanjiti aktivnosti ( ili strogo mirovati-ovisno o dijagnozi- ja sam se 5 tjedana izležavala, ali sam kuhala ručak, pošto nisam osoba da živim na suhoj hrani, a niti ne volim da mi drugi kuhaju),

oprosti tatsha, a nije ti palo možda na pamet da sada imaš spotting jer, eto, nisi mirovala kako ti je bilo propisano nego si kuhala i šetala po dvorištu?

mislim da kome je dr. propisao mirovanje treba mirovati - naravno, ako želi održati trudnoću, kao što se treba pridržavati i svih ostalih liječničkih uputa.

uglavnom poanta je da smo mi samo promatrači u trudnoći, možemo malo pripomoći, a niti nije dokazano da naše mirovanje pomaže, ali eto to je ono što možemo učiniti, pa to činimo.

možeš li malo pojasniti ovo boldano?
jer ako mirovanje ne pomaže, što je, po tebi, razlog da ga liječnici svima nama propisuju?
i to što kažeš da je "to ono što možemo učiniti, pa to činimo" - pa nije baš tako, jer isto tako možeš učiniti i 30 trbušnjaka i nakon toga prionuti na pranje prozora, ali to vjerovatno ne bi pomoglo održavanju trudnoće.

Tatsha
13.08.2008., 17:45
nije mi palo jer sam pod stalnim kontrolama i dr mi je najavila da ću krvariti, jer sam sad u tim tj kad beba mora izgurati moj hematom obzirom na njegov položaj i da bila samu pon na kontroli i više ga nema, tekući je i mora se još to malo što ima očistiti, malo pročitaj što mi se sve ranije događalo, a nemoj napadati ovaj post :mig:

što se mirovanja tiče, isto sam se informirala na 100 strana, jer mi je hematom bio na jaaako nezgodnom mjestu i nitko ti ne može garantirati da će biti sve ok ako ležiš i praviš se mrtva, jer nitko ne zna što sve može pokrenuti hematom, evo ti banalan primjer- jel moš garantirati da napinjanje kod stolice neće uzrokovati pucanje hematoma, tako da jedino što nam se (nažalost) može preporučiti je mirovanje i progesteron i rezultat neće opet nažalost uvijek biti pozitivan

MariaDelMar
13.08.2008., 18:04
ne referiram na ostale tvoje postove nego na ovaj od maloprije, pa zato ne bih čitala tvoje prijašnje postove ;)

naravno da nema garancije da ti prilikom napinjanja kod stolice neće pući hemotom, samo što stolicu ne možeš izbjeći, a šetanje i kuhanje možeš, u tome je jako bitna razlika.

btw. imam i ja hematom. ispod bebe je, na svu sreću. i rečeno mi je isto da je sada beba 6x veća od hematoma i da je ne može ugroziti, ali mi je isto preporučena polusatna šetnja s pauzama i ostatak dana mirovanje i toga se i držim.

ako nešto krene po zlu, bar znam da sam dala sve od sebe.
to što "nema garancije" meni osobno nije izlika za neodgovorno ponašanje.

Tatsha
13.08.2008., 18:15
uf, naravno da nisam mislila, ajmo trčati, ali kad ti dr kaže da nema više opasnosti- meni je to bilo poslije 12 tjedna, onda se treba početi gibati jer našim negibanjem sve ostalo pati, a do tada sam se ja ponašala kako mi je dr rekla- oko 23 sata sam bila ležeća a oko 1 h rascjepkano sam kuhala, naravno jednostavnije i brže stvari( hvala ti bože na zepteru- ne moraš stajati kraj njega dok se kuha), a kuhati sam si morala jer sam ispunjavala želje koje bi osjetila da mogu pojesti obzirom na mučninu i napravila krug po dvorištu, č. udahnula svježi zrak

Atica
14.08.2008., 13:45
evo cure,ja upravo s hitne u petrovoj.naime danas prokrvarila pavu krv i trka tamo,beba je u redu(hvala Bogu) a kod mene nikakav razlog,to se očito dešava,doktorica kaže da 25 % trudnica krvari bez razloga.Dobila sam napokon utrogestan i sad mi je puno lakše.

nyn@
14.08.2008., 14:00
ja bih preporučila svima koje su dobile mirovanje iz bilo kojih razloga da ga se pridržavaju..
a osjećaj može varati.. :kiss:
ne kažem da nije bitan.. al nemora biti točan..

Tatsha
14.08.2008., 14:03
evo cure,ja upravo s hitne u petrovoj.naime danas prokrvarila pavu krv i trka tamo,beba je u redu(hvala Bogu) a kod mene nikakav razlog,to se očito dešava,doktorica kaže da 25 % trudnica krvari bez razloga.Dobila sam napokon utrogestan i sad mi je puno lakše.

pripazi na dizanja stvari, odnosno ne diži ništa najbolje- prvo moje krvarenje je bio izljev nakon što sam na poslu neka dva računala premještala :mig:

i da, nije to krvarenje bez razloga, uvijek postoji razlog, samo ga dr ne mogu uvijek detektirati

Tatsha
14.08.2008., 14:07
ja bih preporučila svima koje su dobile mirovanje iz bilo kojih razloga da ga se pridržavaju..
a osjećaj može varati.. :kiss:
ne kažem da nije bitan.. al nemora biti točan..

jako ti je važno kakva je koja osoba, meni biti aktivan i recimo mojoj boljoj polovici je to sasvim druga stvar, ja sam kompjuteraš i nikad se nisam bavila nikakvim sportom, a on obrnuto- nakon posla piči na trening, tako da meni mirovanje i nekome drugome ne znači isto i ako neku aktivnost koju inače radim 10-20 puta dnevno svedem na 1-2, onda je to u mojoj glavi mirovanje- zar ne!?

ps. zato sam ja dok je hematom ugrožavao bebu svaki put pitala dr nakon što mi je pp strogo mirovanje- a što to znači za vas? :D

nyn@
14.08.2008., 14:16
Tasha..
ja nisam imala krvarenja.. zato se zapravo i nisam javljala na ovaj topic..
ali u 27. tj sam dobila fluorescentno zelenkasti iscjedak.. samo 1. put..
i moja super uredna trudnoća se zakomplicirala ful..
dobila sam strogo mirovanje.. utragestane.. (koji se baš i nedaju olako iza 12.tjedna..)
to stogo mirovanje je kasnije prešlo u ne micanje.. čak ni sjedenje..
meni je to bila smrtna presuda jer sam uvijek bila jako aktivna.. joga, rolanje, planinarenje, plivanje, klizanje i još energije za neke druge hobije..
da stvar bude gora ja se nisam osječala ništa drugačije nego prije tog 27.tjedna..
nisam imala nikakvih bolova.. mogla sam hodati, nisam se umara, nisam imala apsolutni nikakav iscjedak, itd..
da skratim... da se nisam pridržavala onoga što mi je teta gin rekla.. vjerojatno bi moja bebe došla na svijet krajem 7.mj a ne u 38+1..
al dobro.. nemora to kod svakog biti tako.. :grli:

edit.. dakle ja ne pričam o minutu ili 2.. ja govorim.. jučer si imao aktivan dan.. a danas ležiš..
i tako ležiš do kraja..
i nije stvar u glavi.. ja u glavi realno nisam vidla razlog zašto bi mirovala, jer moje tijelo nije detektiralo da je išta krivo..
iako je bilo puno toga..
ok.. možda ima cura koje to mogu.. al ja osobno se nevolim igrat rulet sa tuđim životom..

nyn@
14.08.2008., 14:23
osim toga.. meni je teta gin rekla ovako..
ima malo trudnoća (gledajući u postocima.. ) koje su na stvarnom mirovanju od početka do kraja..
večinom se treba mirovati (ako treba..) u nekom periodu od .. do..
jer recimo.. ono kaj nije ok za neznam 12 tjedan.. možda je ok za 14..

a za krvarenja sam čula da su relativno česta na početku trudnoće..
što ne znači da trudnoća kasnije neće biti sasvim uredna..
:kiss:

Tatsha
14.08.2008., 14:30
i ja sam "strogo mirovala" 5 tjedana i to je bilo 23 sata ležanja, a recimo 1 sat mrdanja- kuhanje ručka, wc i šetnja po dvorištu od 1-2min i mogu reći da mi je to dosta ubijalo psihu jer mi nitko nije mogao garantirati da će sve biti ok, pošto sam i prvi put mirovala, pa svejedeno imala spontani, s tim da tad se hematom nije niti vidio niti išta, a sad je bio oko bebe

strogo mirovanje u kasnijim stupnjevima trudnoće je još strože i da, svodi se na nemicanje jer je poanta njega dočekati termin ili mu se što više približiti

Tatsha
14.08.2008., 14:33
osim toga.. meni je teta gin rekla ovako..
ima malo trudnoća (gledajući u postocima.. ) koje su na stvarnom mirovanju od početka do kraja..
večinom se treba mirovati (ako treba..) u nekom periodu od .. do..
jer recimo.. ono kaj nije ok za neznam 12 tjedan.. možda je ok za 14..

a za krvarenja sam čula da su relativno česta na početku trudnoće..
što ne znači da trudnoća kasnije neće biti sasvim uredna..
:kiss:

da, tome se ja iskreno nadam, pošto sam imala hematom donedavno i sad se on čisti, a sve ostalo se zasad čini ok, da je to dovoljno za jednu trudnoću i da kad se ovo očisti moći ću se "normalno" ponašati iako to normalno ne znači da ću se vratiti na 100%- kao prije trudnoće, jer će mi kočnica u glavi sigurno ostati, a i postoje stvari u trudnoći koje niti uredne trudnice ne bi smjele raditi

Suncica_B
14.08.2008., 14:38
ja bih svim curama preporucila da miruju ako im je tako receno..
ipak treba sve pokusati...
ja sam bila na strogom mirovanju rad krvarenja oko mjesec dana.. jos mjesec dana sam imala zabranu na sex i puno kretanja, bla, bla...
pila sam dabroston 3x1 mjesec dana , pa onda 2x1 i dobivala injekcije progesterona... tad mi je nestao hematom i sve se smirilo...

taman kad sam planirala more, dobila sam kontrakcije i opet na mirovanje, blaze.. sreca sve je ok, ali od sexa opet nema nista...
kako je, tako je...

plagra, zao mi je zbog tvoje bebe! drz' se! :grli:
vita, i tebi zelim puno srece dalje... :kiss::grli:
nadam se da cete ubrzo opet imati svoje bebice u sebi...

plagra
14.08.2008., 15:23
ja bih svim curama preporucila da miruju ako im je tako receno..
ipak treba sve pokusati...
ja sam bila na strogom mirovanju rad krvarenja oko mjesec dana.. jos mjesec dana sam imala zabranu na sex i puno kretanja, bla, bla...
pila sam dabroston 3x1 mjesec dana , pa onda 2x1 i dobivala injekcije progesterona... tad mi je nestao hematom i sve se smirilo...

taman kad sam planirala more, dobila sam kontrakcije i opet na mirovanje, blaze.. sreca sve je ok, ali od sexa opet nema nista...
kako je, tako je...

plagra, zao mi je zbog tvoje bebe! drz' se! :grli:
vita, i tebi zelim puno srece dalje... :kiss::grli:
nadam se da cete ubrzo opet imati svoje bebice u sebi...

Hvala ti od srca:grli:

enigmatic
14.08.2008., 16:06

Drago mi je da je sve ok.Samo se čuvaj i miruj.I obavezno javljaj na zbor da znamo da je sve ok.:top::)

MariaDelMar
14.08.2008., 16:43
@ tatsha - strogo mirovanje znači krevet-wc, a ne filozofiranje: a što to vama znači. better safe then sorry.
i ja sam tako mirovala jednom 7 dana, drugi put tri tjedna.
mama mi je čašu vode svaki put dodavala.

strogo mirovanje ne uključuje niti sat vremena kuhanja, jer ti se ne jede što ti drugi skuha (umjesto da si zahvalna što uopće imaš nekoga tko ti može skuhati). mislim, ideš - a šta bi bilo da zbog tog kuhanja završiš u bolnici na bolničkoj hrani?

sada, kada nisam na strogom nego samo na mirovanju, imam pun zamrzivač što mi je mama nakuhala ili tata bebe kupi u restoranu i donese mi. opere on meni i kupine i sl. ali kad vidim da ih ostavi nazad u plastičnoj posudi u kojoj su i kupljene - onda ih ja još jednom operem i stojim to vrijeme za sudoperom, ali da mi je mama tu i da mi ih ona opere, ne bih ni toliko stajala.

inače sam jako aktivna osoba, rolala sam svaki dan po sat vremena, svaki vikend zimi skijanje, ljeti more (skijenje na vodi uključivo).
ove godine ne idem na more jer je bebin tata na zadnjem pregledu pitao da li smijem autom putovati sat-dva, odgovorila je: bolje ne - i ja zato ne idem. a odrasla sam na moru i fali mi, no to nije razlog da svjesno ugrožavam svoju trudnoću.

pitala sam dr. smijem li pola sata u šetnju - smijem. sat vremena već ne.
u međuvremenu sjedim na lođi i dišem svježi zrak.

čovjek treba znati svoje prioritete.

Tatsha
14.08.2008., 16:51
strogo mirovanje ne uključuje niti sat vremena kuhanja, jer ti se ne jede što ti drugi skuha (umjesto da si zahvalna što uopće imaš nekoga tko ti može skuhati). mislim, ideš - a šta bi bilo da zbog tog kuhanja završiš u bolnici na bolničkoj hrani?

ja radim u bolnici i navikla sam na bolničku hranu :mig:

a nema mi tko kuhati spremati, mama je daleko,a svekar mije bio i još je jako bolestan, pa se svekrva brine za njega, dakle kuhati bi mi morao dečko, a pošto on ne zna kuhati niš od toga, dakle eventualno bi mi morao neko nakuhati za duže vrijeme, što bi opet značilo ustajanje i podgrijavanje- da ima ljudi koji nemaju svu njegu svijeta oko sebe :mig:

a ne filozofiranje: a što to vama znači
pitala sam dr. smijem li pola sata u šetnju - smijem. sat vremena već ne.
u međuvremenu sjedim na lođi i dišem svježi zrak.

tako sam i ja pitala za vrijeme strogog mirovanja, pa mi je rekla- malo smiješ i onda-koliko - odgovor 100m, pa kome je to šetnja??
pa sad opet možeš šetati, nema opasnosti, samo čekaj briseve, opet pitam koliko-100m, pa nije 100m odgovor na sva stanja??

Suncica_B
14.08.2008., 16:56
Maria Del Mar, mislim da malo pretjerujes s tim da neko nece da jede sta mu se stavi... ja zivim sama s muzem... sestra mi samo ponekad dodje i kad je ona tu, napravi mi nesto...
meni dragi sve i da zna da kuha, ne bude kuci po cijeli dan.. radi od 8 do 6, nekad i kasnije dodje... i sta bih trebala da jedem?

Ni ja ko ni tatsha nemam nikog da mi skuha.. i sta trebam.. da jedem svaki dan gotovu hranu po restoranima , pizze i sl. , da trujem bebu? ili da jedem podgrijano...
vidis , ja radije nista necu podgrijavati... to mi zvuci opasnije nego da u sjedecem polozaju ocistim ribu i stavim je da se pece...

Tatsha
14.08.2008., 16:59
uglavnom poanta je da su mi danas stigli i brisevi, još samo nije klamidija i sve je zasad negativno, jer je ograničenje šetnje sad bilo zbog krvarenja, a kako dr nije našla hematom htjela je isključiti za svaki slučaj i bakterije koje mogu uzrokovati krvarenja

Suncica_B
14.08.2008., 17:00
uglavnom poanta je da su mi danas stigli i brisevi, još samo nije klamidija i sve je zasad negativno, jer je ograničenje šetnje sad bilo zbog krvarenja, a kako dr nije našla hematom htjela je isključiti za svaki slučaj i bakterije koje mogu uzrokovati krvarenja

pa cek, draga, zar ti nemas ono hematom ? :confused::ne zna:

Tatsha
14.08.2008., 17:01
Maria Del Mar, mislim da malo pretjerujes s tim da neko nece da jede sta mu se stavi... ja zivim sama s muzem... sestra mi samo ponekad dodje i kad je ona tu, napravi mi nesto...
meni dragi sve i da zna da kuha, ne bude kuci po cijeli dan.. radi od 8 do 6, nekad i kasnije dodje... i sta bih trebala da jedem?

Ni ja ko ni tatsha nemam nikog da mi skuha.. i sta trebam.. da jedem svaki dan gotovu hranu po restoranima , pizze i sl. , da trujem bebu? ili da jedem podgrijano...
vidis , ja radije nista necu podgrijavati... to mi zvuci opasnije nego da u sjedecem polozaju ocistim ribu i stavim je da se pece...

meni je isto smiješno kad čujem da netko misli da je zdravije i sigurnije praviti se mrtav i jesti sendviče i pizdarije nego ustati i u pol sata nešto skuhati, a stvarno je moguće brdo hrane nabrzinu napraviti

edit i da naglasim- ne mislim na stanja u kasnijoj trudnoći, nego na ova stanja u ranijoj za koja nam kažu da smo samo promatrači i da nemamo puno utjecaja na njih

Tatsha
14.08.2008., 17:03
pa cek, draga, zar ti nemas ono hematom ? :confused::ne zna:
nema ga više :cerek:, dakle tekući je , curka mi još van, pa me dr poslala za svaki slučaj i briseve da provjerimo

Suncica_B
14.08.2008., 17:33
meni je isto smiješno kad čujem da netko misli da je zdravije i sigurnije praviti se mrtav i jesti sendviče i pizdarije nego ustati i u pol sata nešto skuhati, a stvarno je moguće brdo hrane nabrzinu napraviti

edit i da naglasim- ne mislim na stanja u kasnijoj trudnoći, nego na ova stanja u ranijoj za koja nam kažu da smo samo promatrači i da nemamo puno utjecaja na njih

pa to i ja kazem...
ja sam jucer sebi spravila lignje .. uz njih sam pekla crvene paprike i skuhala one ledine brokule.. sve bilo gotovo za pola sata... zar je to stvarno frka...

ej, bas mi je drago da ga vise nema..:lux::lux:
to su extra vijesti!!!
mozda je krvarenje jos od povlacenja.. vibram da je to u pitanju , da nije nikakva bestija i da ti to sprije stane!!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MariaDelMar
14.08.2008., 17:52
@ sunčica b moja primjedba o kuhanju jer je potekla iz ovog tatshinog posta:

smanjiti aktivnosti ( ili strogo mirovati-ovisno o dijagnozi- ja sam se 5 tjedana izležavala, ali sam kuhala ručak, pošto nisam osoba da živim na suhoj hrani, a niti ne volim da mi drugi kuhaju), uglavnom poanta je da smo mi samo promatrači u trudnoći, možemo malo pripomoći, a niti nije dokazano da naše mirovanje pomaže, ali eto to je ono što možemo učiniti, pa to činimo.

meni je dr i sad kad nema opasnosti za bebu rekla- možeš hodati 100m, pa odmor, pa sam ju ja čudno pogledala, pa nakon što je vidjela da sam zatvorena, je rekla- po svojem osjećaju se ponašaj- i to mi je najbolje, pošto ak se umorim, stati ću, ali 100m nema smisla, pa dvorište mi je 50m dužine, a toliko sam se kretala kad sam bila na mirovanju i samo mi je bilo još lošije, tako da slušajte svoje tijelo, a ako ste na bolovanju, bar imate vremena za osluškivanje napretek

kad nisam bila trudna kuhala sam samoj sebi svaki dan, vrlo se zdrvao hranim i svaki dan jedem kuhano :)

kad sam završila na strogom mirovanju, došla mi je moja mama koja inače živi 170 km daleko i nakuhala mi, da ne moram ja u periodu u kojem sam sada - a to je mirovanje (ne više strogo).
bebin tata isto ne kuha.

i ostatak mog posta se odnosi na tatshu i njeno negiranje potrebe mirovanja, jer i to mirovanje u dva navrata naziva "praviti se mrtva" i sl. ako pročitaš zadnje 2-3 strane biti će ti jasno, ne da mi se sad sve tražiti i citirati.
ona je tek maloprije napisala: nema mi tko skuhati - a prije toga je napisala ovo gore boldano. to, kaem, plus "glumljenje mrtvaca" , izjednačavanje naprezanja prilikom stolice i šetnjom i sl. je razlog mog prijašnjeg posta.
nadam se da ti je sad jasnije :)

Tatsha
14.08.2008., 17:59
niti ne volim da mi drugi kuhaju se odnosilo na restorane, ali nisam naglasila, pa si se ti toga uhvatila kao pijan plota

maria
ti ženo uopće nisi shvatila moje postove, niti poantu, ja šumom, a ti onako kako sebi to utuviš u glavu da sam ja mislila i uopće mi se ne da natezati više s tobom, a ovo je upravo natezanje :kava:

završavam s ovom temom, pozz

ps. nigdje nikome nisam rekla, šetaj, kuhaj ručak, spremaj kuću, nego miruj, a kako sam ja postupala to je moje, postupala sam u dogovoru s liječnicom i još par osoba sa strane (doktora- da ne bi mislila teta s pijace)

MariaDelMar
14.08.2008., 19:12
@ tatsha - ja formiram svoje mišljenje o tovme postu na osnovi onoga što si napisala (i to ne jednom (!)), a ne onoga što si ti mislila.
u više navrata si se nipodaštavajući izrazila o mirovanju - nije riječ samo o jednom postu, pa ajd' da kažem: nisam čitala s razumijevanjem.

u svakom slučaju, svako dobro ti želim, kršila ti liječnčke upute ili ne :)

Atica
17.08.2008., 07:41
moje bebe više nema....jučer je otišla...ni tablete ni mirovanje ni molitve nisu pomogli.

kirshna
17.08.2008., 07:43
Atice http://www.freesmileys.org/smileys/sad006.gif (http://www.freesmileys.org)

Užasno mi je žao!

Drži se, uz tebe smo!

tincica31
17.08.2008., 07:43
jako mi je žao...:( drži nam se...(znam lako je meni reči)

enigmatic
17.08.2008., 08:08
Draga Atica jako mi je žao,drži se,svi mislimo na tebe...:grli:

plagra
17.08.2008., 11:26
Atica,jako mi je žao:(Čuvaj se...

ivy007
20.08.2008., 07:33
Atica stvarno mi je žao... :(

Naime mene sada opet nešto muči. Prošli mjesec imala sam spontani (biokemijska) i evo opet mjesec dana kasnije opet sam ugledala plusić. Kako prošli mjesec nisam išla na kiretražu i sve je samo od sebe otišlo, nismo se nešto posebno pazili. Prekjučer i jučer imala sam neki smećkasti iscjedak (baš kada trebam dobiti) i opet pritisak u donjem dijelu trbuha i sve mi je to nekako poznato zvučalo. Napravim ja jučer test, kada sam došla s posla, i u roku od par sekundi pojavio se plusić. U šoku sam.... :eek: I ne znam što sada..

Ne znam sada da li je neka od vas imala slično iskustvo da je imala spontani i kako joj je bilo sa slijedećom trudnoćom? Jer mene sada zabrinjava ovaj iscjedak i taj pritisak u donjem dijelu trbuha, pogotovo na kraju radnoga dana od silnog sjedenja za kompom, ali vidjet ću kako će danas biti. Jer prošli put sam isto imala iscjedak dva dana (kada sam trebala dobiti) ali je bio roskaste boje i taj pritisak (i nakon tjedan dana sam full prokrvarila). Čitala sam da su neke cure pile tablete za očuvanje trudnoće, pa ne znam da li bi i meni sada to bilo pametno (jer prošli put nisam ništa pila). I uopće kakva je procedura jer koliko znam sada spadam u rizičnu skupinu zbog prošlog puta i trebam li mirovati ili šta ja znam??? Stvarno ne znam što sad i ne bi htjela da mi se ista stvar ponovi dva puta.... :confused: Help... I bi htjela napraviti sve što je u mojoj moći a onda je ostatak u Božijim rukama.

Tatsha
20.08.2008., 07:57
ako možeš odi na bolovanje, miruj, nemoj se naprezati, od tableta- ima samo progesteron- dakle sintetički je dabroston- oralna primjena, a prirodni je utrogestan- oralna i vaginalna primjena, ja sam ga stavljala isključivo vaginalno jer imam sve školske nuspojave na bilo kakve hormone

nisi rizična ako je bio "samo" jedan pobačaj, a i ako si možda malo prebrzo ostala trudna nakon biokemijske mislim da ti to nema veze, jer je tijelo očito bilo ponovno spremno

uglavnom bilo bi dobro da odležiš dok iscjedak ne prestane

ivy007
20.08.2008., 08:37
Pa i meni se čini da možda nije prerano jer upravo to sam si mislila; kada će tijelo biti spremno dogodit će se... I eto dogodilo se odmah...

Što se tiče iscjedka danas ga nema, barem za sada a znam da je još rano.. Malo mi je pritisak u donjem dijelu trbuha ali trudim se sjediti u što ležernijem položaju da smanjim pritisak (moram sjedit, na poslu sam :D)....

Planiram danas kod doktora.. Znam da se još ništa ne može vidjeti jer imala sam 22.7. zadnju m, što znači da je prošlo tek 4 tjedna ali čisto da porazgovaram s njim. Pa se nadam da će mi nešto pametno reći..
Što se tiče bolovanja, išla bi ali malo mi je bed jer htjela bi da barem prođe toliko da se nešto na ultrazvuku vidi... Mada nisam više pametna.. Trudim se biti pozitivna i samo si ponavljam ovaj put će sve biti ok (ali malo mi je teško otjerati ovaj strah koji osjećam :()..

Tatsha
20.08.2008., 08:51
nitko ti ne može garantirati da će sve biti ok radila ti ili mirovala, tako ako misliš da manje razmišljaš kad si na poslu- radi, ali najbolje se posavjetuj sa svojim ginekologom, on vjerojatno najbolje zna što ti preporučiti

Atica
20.08.2008., 09:52
cure hvala svima, a ivy ti odi do ginekologa,on će ti vidit šta,kako,odi što prije i miruj što više mada danas ništa nije garancija da će se plod zadržat ali mi možemo učinit sve što je u našoj moći.

ivy007
20.08.2008., 10:21
Znam da mi ništa nije garancija, ali baš to, htjela bi napraviti sve što je u mojoj moći. Danas popodne idem kod ginekologa pa ćemo vidjeti...

enigmatic
20.08.2008., 10:24
Znam da mi ništa nije garancija, ali baš to, htjela bi napraviti sve što je u mojoj moći. Danas popodne idem kod ginekologa pa ćemo vidjeti...

ivy sretno,nadam se da će sve biti ok.javi nam šta ti je gin rekao.

ivy007
20.08.2008., 21:31
Eto bila sam danas kod ginekologa, rekao mi je da sutra idem izvadit betu i dao mi je dabroston koje od sutra počinjem piti.. U petak mu se trebam javiti sa nalazima bete (da potvrdimo trudnoću i da vidimo koja je razina).... Imala sam danas opet smećkasti iscjedak, ali vrlo malo i ovaj me pritisak u donjem dijelu trubuha užasava. :confused: I zanima me može li se to kako ublažiti?

Tatsha
21.08.2008., 07:42
ovaj me pritisak u donjem dijelu trubuha užasava. :confused: I zanima me može li se to kako ublažiti?
ako želiš bit trudna- navikni se na njega :mig:, maternica raste, pritišće ostalo u zdjelici, uključujući mjehur, kasnije prođe- maternica se oko 12-14 tjedna počne dizati i onda stišće ostale organe, tako da pritisak je nešto čega se nemoš riješiti, evo mene je noćas probudilo nešto čudno- lagano probadanje pupka i ujutro kad sam se ustala- pupak je opet presložen, kao da imam aliena u sebi :D

Suncica_B
21.08.2008., 08:11
Atice, draga, strasno mi je zao..:(

Drz' se! :grli:

Ivy, zelim ti puno srece s ovom trudnocom!!!
Lagano na miroavnje i uz Boziju pomoc, budes ti nama mamica...!!! :grli:

tužna ja
21.08.2008., 10:35
pozdrav svima, nova san ovdi i prvi put pišen. Trudna san 8+4, a po ultrazvuku 6+4, prije 8 dana san počela krvariti, bila na hitnoj i dobila dabroston i mirovanje, nakon 4 dana se malo pojačalo pa san opet bila na hitnoj, beba ok, srce kuca, nastaviti piti dabroston i mirovati, danas 8 dana još uvik krvarin, ne znan što ću? Panika me vata, a gin mi je reka da ne iden često na preglede jer da to može loše utjecati na trudnoču, da se strpin, smirin i mirujen. Ali to krvarenje nikako da stane!!!!!

tužna ja
21.08.2008., 10:51
Molim vas da mi neko odgovori da li je moguće da krvarenje tako dugo traje, a da bude sve ok sa bebom????

blackstar
21.08.2008., 11:27
Tužna ne znam koliko je jako krvarenje. Ja sam lagano s prekidima krvarila sigurno 2-3 tjedna i onda je stalo. Meni se činilo da nikad neće stati. Gin mi je dala utrogestan i mirovanje(10 ddana strogo a posli je rekla da ne moram samo ležat). Uz mirovanje nema ni mora ni seksa...al dobro preživila sam.....Bit će to sve ok...samo slušaj doktore....oni znaju šta rade..... Drži se!!!!!!

ivy007
21.08.2008., 11:35
Tatsha naravno da želim biti trudna... :) Zato me i plaši taj pritisak jer stalno mislim da ću prokrvarit. Ali kako veliš očito ću se morati naviknuti na to. Mada moram priznati da je danas (hvala Bogu) za sada ok. Išla sam danas vadit krv i počela sam sa dabrostonom pa ćemo vidjeti. Čini mi se kao da se i iscjedak popravio... I općenito se trudim biti pozitivna.. :top:

Sunčica puno hvala! :) I ja se nadam da ću slijedeće godine u 4mj postati mama. :cerek:

MariaDelMar
21.08.2008., 11:54
Molim vas da mi neko odgovori da li je moguće da krvarenje tako dugo traje, a da bude sve ok sa bebom????

sve je moguće u trudnoći - i da imaš krvarenja poput menstrualnih i da na kraju rodiš super bebu :) kao i da uopće ne krvariš i pobaciš (desilo se mojoj mami).

ti miruj kako su ti rekli, daj maksimum od sebe, da ti bude savjest čista u slučaju bilo kakvog ishoda, iako mislim da će biti sve ok :)

lijepo ti doktor kaže: smiri se i strpi se :) znam da nije lako, ali misli da to da tvoja panika samo odmaže bebi da se ugnijezdi - ti budi koliko god možeš opuštena u glavi - to opušta sve mišiće, uključujući i maternicu, pa će se beba udobnije smjestiti :)
čitaj neko veselo štivo koje će te zabaviti i opustiti.
sve će biti ok :)

MariaDelMar
21.08.2008., 12:01
i ja sam krarila 3x i imala hematom - i eto, sad u 17.-tom tjednu se hematom apsorbirao u tkivo (nije čak niti iskrvario van) i ne moram više mirovati, a do sasd sam morala mirovati od 6 tjedna do sada, od toga 3 i pol tjedna strogo mirovanje - samo krevet-wc, ni po vodu nisam ustajala.
miruj ako moraš, pa neće to trajati vječno - to ti je vrijeme koje te priroda želi da posvetiš sebi i bebi koja raste u tebi :)

samo smireno i opušteno :)

tužna ja
21.08.2008., 12:28
Hvala vam na brzim odgovorima!!!! Blackstar- krvarenje mi nije jako, ko zadnjih dana menstruacije, ali ipak već8 dana traje!!!! To mi je čudno, nikako da se smiri!!! Nadam se da će biti sve ok ali ponekad me počne hvatati panika...

blackstar
21.08.2008., 12:43
Samo se ti smiri...bit će sve ok..... Drži se.....Sve će to proći...vidit ćeš..... :)

Tatsha
21.08.2008., 13:32
Tatsha naravno da želim biti trudna... :) Zato me i plaši taj pritisak jer stalno mislim da ću prokrvarit. Ali kako veliš očito ću se morati naviknuti na to. Mada moram priznati da je danas (hvala Bogu) za sada ok. Išla sam danas vadit krv i počela sam sa dabrostonom pa ćemo vidjeti. Čini mi se kao da se i iscjedak popravio... I općenito se trudim biti pozitivna.. :top:

ta rečenica je i bila zato, jer se ne smiješ plašiti tog pritiska, već ga shvatiti kao normalnog i mozak na pašu, strah i uzrujavanje ne pomažu :mig:

kjava
21.08.2008., 13:40
Atica,žao mi je zbog bebe... nažalost,puno nas ima koje smo morale to proživjeti...
ne daj bože nikome više.... ali imat ćemo mi bebu!!!!

Atica
21.08.2008., 14:58
Atica,žao mi je zbog bebe... nažalost,puno nas ima koje smo morale to proživjeti...
ne daj bože nikome više.... ali imat ćemo mi bebu!!!!

znači i ti isto,a jbg!ne znam šta je ovo,stalno nekome,dođe mi da vrištim koliko sam ljuta!!! kad se tebi to desilo,jel radiš na bebi?

tužna ja
21.08.2008., 16:05
Još jedno pitanje-da li su nekome uz krvarenje bili i oni mali komadići kao u menstruaciji????

ivy007
21.08.2008., 16:10
ta rečenica je i bila zato, jer se ne smiješ plašiti tog pritiska, već ga shvatiti kao normalnog i mozak na pašu, strah i uzrujavanje ne pomažu :mig:

Ma sve ja to znam... Problem je u tome što mi je tako bilo i prošli put i onda nekako taj pritisak u maternici vežem uz to da je zbog toga i došlo do spontanog.. Mogu ja prihvatiti pritisak ali kako znati koja je jačina normalna?
Ma znam da ne smijem toliko razmišljati... :D

Tatsha
21.08.2008., 16:25
nema univerzalne jačine, nemamo mi niti sve isti osjet boli, a alarm nek ti je svježa krv i grčevi, te bol koja duže vrijeme ne prestaje- recimo ak boli cijeli dan konstantno isto mjesto, a probadanja, pritisak, rastezanje je normalno od prvog dana trudnoće, mene boli zdjelica od kad sam napravila test- naravno ne konstantno, ali uvijek nešto probode, zapeče,...

Velvet_Dreams
21.08.2008., 16:36
Jedno pitanje...
Kako razlikovat mengu od krvarenja?
Mnoge cure to ne razlikuju...

kjava
21.08.2008., 17:15
znači i ti isto,a jbg!ne znam šta je ovo,stalno nekome,dođe mi da vrištim koliko sam ljuta!!! kad se tebi to desilo,jel radiš na bebi?

meni je danas točno mjesec dana od spontanog... budeš ljuta,budeš tužna,ali ne možeš vječito...jednostavno,gledaš naprijed i ne osvrčeš se na te ružne dane.
čekam mengu da dođe,poslije toga idem na sve briseve i pretrage i onda u nove borbe! to i tebi savjetujem.
glavu gore!!!!

Atica
21.08.2008., 17:19
meni je danas točno mjesec dana od spontanog... budeš ljuta,budeš tužna,ali ne možeš vječito...jednostavno,gledaš naprijed i ne osvrčeš se na te ružne dane.
čekam mengu da dođe,poslije toga idem na sve briseve i pretrage i onda u nove borbe! to i tebi savjetujem.
glavu gore!!!!

tako je,ma vidjet ćeš za koji mjesec ćemo bit na trudnice-zbor!:mig:

ivy007
21.08.2008., 17:31
Tatsha pa u principu koliko pratim zadnjih par dana (ipak je tek 3 dana prošlo od testa :rolleyes:) ne traje cijeli dan... Ali skužila sam da mi je koma na kraju radnog dana i još onda putovanje doma to me ubije.... Ma živo me zanima sutra nalazi bete i što će mi doc reći...

tužna ja
21.08.2008., 18:14
Da li se osjete kakvi bolovi kad se hematom raspada?? Da li uz krvarenje izlaze i mali komadići kao kod menstruacije??? Molim vas odgovorite mi

kjava
21.08.2008., 18:15
ne znam odgovor na to pitanje,tužna!

tužna ja
21.08.2008., 18:17
Ima li itko tko mi može odgovoriti na ta pitanja??

Tatsha
21.08.2008., 18:23
Ima li itko tko mi može odgovoriti na ta pitanja??
ne znam stvarno što da ti odgovorim, nisi niti rekla da imaš hematom???
nema šanse da bi se hematom stvorio/ raspao u par dana ako si mirovala.

kjava
21.08.2008., 18:29
tužna, da li imaš jake bolove?
lezi i miruj,ako te bude bolilo idi na hitnu... a sad se smiri i bježi od kompa u krevet! ozbiljno ti kažem,strogo miruj!

ivy007
22.08.2008., 15:15
Curke, evo samo da javim.. Beta 781 UI/L (prošli put svega 79) i kod doktora na ultrazvuku točkica 1,8 mm...:cerek: Budući da je još rano (tek mi kasni 3-4 dana) mislio je da se ništa još ne vidi ali točkica je tu... Dabroston i dalje i kontrola za tjedan dana..
Ali iz iskustva ne dozvoljavam si još da se veselim..

Imali tko kakvih iskustava sa trudnoćom nakon spontanog (pogotovo ovako brzo kao ja, već slijedeći mjesec)? Jer strah me da se to ne ponovi...:(

Tatsha
22.08.2008., 15:45
Curke, evo samo da javim.. Beta 781 UI/L (prošli put svega 79) i kod doktora na ultrazvuku točkica 1,8 mm...:cerek: Budući da je još rano (tek mi kasni 3-4 dana) mislio je da se ništa još ne vidi ali točkica je tu... Dabroston i dalje i kontrola za tjedan dana..
Ali iz iskustva ne dozvoljavam si još da se veselim..

Imali tko kakvih iskustava sa trudnoćom nakon spontanog (pogotovo ovako brzo kao ja, već slijedeći mjesec)? Jer strah me da se to ne ponovi...:(

:cerek:

sve nas je strah ponavljanja i nikako si to ne možeš izbiti iz glave najvjerojatnije cijelu trudnoću, ali što manje misli i budi pozitivna

ivy007
22.08.2008., 16:03
Ma znam da trebam što manje misliti mada nekad je to stvarno teško ali morat će se potruditi... :mig:

Imaš li kakvih savjeta čega se moram posebno paziti?

kjv
22.08.2008., 16:23
Drag moja tužna!Evo sam se tek danas prijavila na forum samo da ti mogu predočit koliko pesimizam/optimizam može utjecat na trudnoću.U prvom mjesecu trudnoće prokrvarila sam kao prvi dan menz.,pošla na hitni ginekološki prijem gdje su mi dali utrogestan tablete i upute za strogo mirovanje.tada sam imala tek 20 godina al sam to vrlo ozbiljno shvatila kao upozorenje od mogućeg abortusa.U 4.mj. počelo me užasno bolit u donjem dijelu trbuha pa sam eto opet završila u bolnici gdje mi je rečeno da su to trudovi i da sam već otvorena.Sedam dana su mi preparom venozno smirivali trudove i sedmi dan uputili me na serklaž.Sve to prošlo ok.Nedugo zatim opet bolovi koji su opet izazvali trudove ali ovog puta je glavni razlog bio u bubrežnim kolikama.I taman kad sam sve to prošla,dan prije nego sam ušla u deveti mjesec-opet trudovi koji su na kraju rezultirali prijevremenim porodom.Sad je hvala Bogu dečko super.Poanta svega je da imaš povjerenja u svog ginekologa i da se nikad ne predaješ,ne razmišljaš o negativnim stvarima,jer i stanje psihe ti uvelike može utjecat na razvoj trudnoće.
Miruj i uživaj u blaženom stanju

Tatsha
22.08.2008., 17:02
Ma znam da trebam što manje misliti mada nekad je to stvarno teško ali morat će se potruditi... :mig:

Imaš li kakvih savjeta čega se moram posebno paziti?

ma ništa, izbjegavaj saginjanje, preginjanje, dizanje, nemoj raditi kućne poslove te vrste, dizati/nositi ne više od 5 kg, i paziti se stresa, misliti pozitivno, kako, ja ti ne znam, ali evo ja sam pozitivna od početka, a zbog mojeg hematoma, od početka krvarim i sad kad se raspao, opet nije još sve iscurilo, pa zaje, već 3-4 tjedna, ali kad osjetim malca (kao sad) da me šuta znam da je sve u redu

ivy007
23.08.2008., 11:42
Tatsha moram reći kako već dva dana nemam sukrvice malo mi je lakše i puno sam pozitivnija i znam da će sve biti ok. Mada još koji tjedan želim biti malo opreznija. Morat ću pripaziti na to dizanje jer imam malog nećaka od dvije godine i obožavam ga nositi i mazit se s njim.

Kako mi je to slatko čuti da te mali (dečko je?) šuta.. Jedva čekam da i ja to osjetim... :cerek:

Tatsha
23.08.2008., 12:04
Tatsha moram reći kako već dva dana nemam sukrvice malo mi je lakše i puno sam pozitivnija i znam da će sve biti ok. Mada još koji tjedan želim biti malo opreznija. Morat ću pripaziti na to dizanje jer imam malog nećaka od dvije godine i obožavam ga nositi i mazit se s njim.

Kako mi je to slatko čuti da te mali (dečko je?) šuta.. Jedva čekam da i ja to osjetim... :cerek:
ne znam što je :rofl:, pa malo pišem u muškom (ovaj bebać), a malo u ženskom rodu (ova beba) :mig:

nyn@
23.08.2008., 13:03
jooj.. cure.. stvarno mi je žao kaj niste uspjele zadržati bebe usprkos trudu.. :kiss:
to je uvijek jako tužno.. :cry:

:kiss: vam šaljem i znajte da vas negdje čeka ona jedna bebe koja je izabrala baš vas..

curama koje se još bore.. šaljem :kiss: :kiss: i znajte da se na kraju sve isplati..

leptirica 2
13.09.2008., 12:47
pozdrav :kiss:

htjela bih vas upitati je li netko imao par dana prije prije nadolazeće menstruacije lagani iscjedak, onako, kao stara krv, smeđkast?

naime, meni se to događa, popraćeno je s grčevima, bolom u prsima i do jučer me rasturao lijevi jajnik. čitala sam da to može biti od ugnježdavanja ploda, ali ne vjerujem teoriji...

voljela bih ako bi mi netko mogao reći je li to iskusio ili netko blizak vama...

hvala :) ja sam nova,bok.Ja sam imala iscjedak ali malo vidljiv roskaste boje,par dana pred mengu i sta mi se desi...dobijem je na vrijeme al trajala je samo 2 i pol dana,to je bilo 30.08. a ovaj mjesec plodne dane nisam primjetila,prepoznam ih inace svaki mjesec,a sada mi povremeno i dode mucnina,a jos dojim malog od 2.godine pa bi moglo biti svasta,i od dojenja i od trudnoce...inace,peckanja,stipkanja i dr,stvari prije menge par dana meni su uobicajena pojava.

punch
27.09.2008., 16:16
Pozdrav!
zanima me da li se netko našao u sličnoj situaciji. Trenutno sam u 25+4 tjednu trudnoće i do sada mi je sve bilo uredno. jutros kada sam otišla na wc sam primjetila neku sukrvicu i normalno da sam se jako prestrašila i završila na hitnoj. nakon svih silnih pregleda gin. mi kaže da je moguće da mi se to krvarenje dogodilo radi vođenja ljubavi od prije 1,5 dana, ali da mi nema nikakvih tragova krvi u rodnici i da je sve ok i sa bebom i samnom. sada sam kući bebac mi skače po trbuhu i lupa na sve strane, meni je kao da se ništa nije dogodilo. :ne zna::confused:

BUBEK
27.09.2008., 18:00
super, znaci da je sve ok!!!! čuvaj se!!

NelaZg
27.09.2008., 18:35
Moze bit od sexa. Ja san imala opasnost od krvarenja pa nan je sex bia zabranjen po uputi ginekologa od 2.mj.trudnoce. Tribas se konzultirat sa svojin ginekologom.

Suncica_B
28.09.2008., 20:33
meni je od sexa pukao hematom u 8 / 9 tj.
nismo ni znali da ga imam...

kirshna
29.09.2008., 14:47
Ja sam krvarila (ujutro 5 kapi, u toku prije podneva još par kapi) i kažu da je od kontrakcija maternice...

moonyena
30.09.2008., 09:40
U prvoj trudnoći uopće nisam krvarila, a sad u drugoj vrlo malo sukrvice -par kapi -se pojavljivalo između 8. do 9. tjedna.

anchibananchi
30.09.2008., 09:55
Ja prokrvarila u nedjelju i jučer popodne je stalo. Ginićka me poslala vadit betu i ona je 6,1 pa je ginićka rekla da nije pobačaj a nije ni trudnoća. Na ultrazvuku nije niš vidjela i poslala me vadit betu pet i hormone štitnjače a u petak opet idem njoj ujutro da mi uzme neke briseve. Po mome trudna sam 3-5 tjedana a najveći je misterij što su pred 2 tjedna 3 testa na trudnoću pokazala + !!!!!
Ne znam....u očekivanju sam petka i rezultata....

danijela28
30.09.2008., 10:42
Hm... skroz čudno. Nemoj se brinut. :kiss: Sačekaj petak, pa ćeš vidjeti. Samo hrabro. :top:

mare83
30.09.2008., 10:45
ja sam u prvoj trudnoći počela lagano krvarit, a kasnije je bilo puno više, čak sam tjedan dana ležala u bolnici na ginekologiji dok krvarenje nije skroz prestalo, i pila sam i doma i u bolnici dabroston i normabel, u drugoj trudnoći malo sam krvarila i opet su mi to propisali. Morala sam što više ležat i odmarat da ne bi došlo do spontanog, prvi put mi je bilo noćna mora, a drugi put kad sam počela krvarit, bila sam mirnija i već sam znala šta i kako tako da nisam puno brinula i sve super ispalo

Tina M
14.11.2008., 11:52
Cao svima!
Ja sam u petoj nedelji trudnoce i pre dva dana mi se pojavio braonkast iscedak. Primila sam amp. progesterona i sad je iscedak zuckaste boje. Osecam neprijatnost u donjem delu stomaka kao kada dobijem menstruaciju. Zabrinuta sam...

Atica
14.11.2008., 11:55
Cao svima!
Ja sam u petoj nedelji trudnoce i pre dva dana mi se pojavio braonkast iscedak. Primila sam amp. progesterona i sad je iscedak zuckaste boje. Osecam neprijatnost u donjem delu stomaka kao kada dobijem menstruaciju. Zabrinuta sam...

idi u doktora,moj savjet! držim fige da sve prođe ok!

Tina M
14.11.2008., 12:05
Nova sam ovde i malopre sam procitala sta si pisala...jako mi je zao! Nisam bila svesna sta sve moze da se izdesava u trudnoci,a vidim da su ceste pojave. Inace bih trebala da dobijem u ovom periodu posto mi je ciklus bio pomeren na oko 40-ti dan. Sve se nadam da je do toga. Lekar mi je odsutan do ponedeljka...tako da mi do tada ostaje samo da nagadjam...

Tina M
14.11.2008., 12:06
Inace,brat od strica mi je ginekolog i on mi je posavetovao da primim progesteron i da mirujem.

MalaLola
14.11.2008., 12:09
Ja sam za te kontrakcije, ono ko pred mengu (imala sam ih par dana) pila magnezij od dietpharma.. Mg inače opušta mišiće, pa bi mi poslije njega to prestalo:ne zna:

amfibija
15.11.2008., 09:54
Cao svima!

U ranoj trudnoći je normalan lagan smećkast iscjedak, ja sam to imala u 4. tjednu par dana, može biti od puknute kapilare. Naravo, ako potraje ili je obilniji, onda je to nešto drugo...

stipanovic
24.11.2008., 15:39
Ne znam što bi prije rekla ili pitala, trudna sam 5 tjedana, sve je bilo ok, no u srijedu nevečer je iz mene krenula kao sukrržvica, evo danas je već 5 kana kako lagano krvarim, bila sam kod liječnika i kaže da nezna što, otišla sam i kod drugog liječnika koji je rekao da nisam trudna ali da unutra imam nekakav mjehurić ali da nije siguran dali je to trudnoća. Evo danas sam izvadila b hcg nalazkrvi pa čekam rezultate, sutra idem zartažiti treće mišljenje kod liječnika. Dali je koja od vas imala sličnih problema, što da radim???? Savjetujte me jer ću izluditi dome ležajuće i neznajući što mi je...

pira
15.12.2008., 19:44
ja sam u 10.tj jako prokrvarila, otišla sam na hitnu i beba je ok. strogo mirovanje, utrići i normabel. krvrenje se smiruje ali me muće grčevi. napominjem da je ovo ivf trudnoća. u čet. imam pregled kod mpo doktora. u kojem je položaju najbolje ležat
jako me strah

IG_1210
23.12.2008., 16:40
Pozdrav svima!
Upravo sam se registrirala kako bih potražila savjet i pojadala se nekome,naime danas sam dobila menstruaciju, točnu kao i uvijek, ali strašno obilnu, grčeve i bolove imam cijeli dan, a sada sam primjetila i da mi krv nije kao obično tamna, već svijetla, svježa.
Malo sam progooglala i sve vodi nekoj trudnoći...
da li je itko imao slično iskustvo?
Dodatno sam paranoična jer sam noćas (pazite noćas!) sanjala da sam trudna...
help?

BlackLotus
28.12.2008., 22:21
sada je već dosta kasno ali... da odeš ginekologu ako nisi?

mislim da nije trudnoća, ne bi bilo tako obilno... ja sam krvarila na dan kad sam trebala dobit tu mengu i mislila sam da je menga, al nije bilo puno krvi... prestalo je do idućeg dana...

Amric
04.02.2009., 19:40
Molila bi za pomoć...p.s. MalaLola,ako postoji slična tema molim te da je spojiš!
Kako nevolja nikada ne dolazi sama,od mm-a sestra je u 26-oj sedmici,jutros je prokrvarila,pravu crvenu krv-čak joj je su joj na ulošku ostajali oni komadi,kao kad dobijemo M...
Bila je kod doktora,propisao joj je strogo mirovanje,neke antibiotike,šumeći Kalcij i nešto za učvršćivanje ploda...takođe joj je rekao da se na jednom mjestu maternica kao malo krenula da"odvali"...:(...uglavnom-poslali su je kući i rekli da ako krvarenje ne stane za pet dana:confused: da se ponovo javi!!!
Molim vas,kakve posljedice mogu biti od ovog krvarenja i da li su potrebne neke dodatne pretrage???

Angel34
20.03.2009., 08:52
Pozdrav, budućim mamama i onima koje to već jesu...
Trudna sam 5/+6, pootvrđeno od ginekologa, sve je bilo ok, al neki dan sam imala smeđi isjedak (koji izgleda ko zadnj dan menge), u panici zvala gin. dobila terapiju utrogestan 2x2 vaginalno, mirovanje i kontrola kroz 2 tjedna...malo mi je čudno što mi nije rekla da dođem na pregled????
.........JEL IMAO NETKO SLIČNU SITUACIJU......
ne paničarim, mirna sam, iscjedak se povlači ali mi ipak nije svejedno, s obzirom da mi je to prva trudnoća a i imam 34 god.

zaručena
20.03.2009., 09:47
da, evo ja. imala sam iscjedak (smeđi) u kombinaciji s pravom krvi u 3 navrata. da nije bilo krvarenja ne bi ni ja išla svaki tjedan na preglede. dobila si ok terapiju, drži je se i dobila si svu pomoć koju današnja medicina može dati. ako je sve u redu s plodom utrogestan će mu pomoći da se održi i bolje zalijepi. ako se ne bude dobro razvijao, nema te terapije koja će mu pomoći. dakle, ako je plod zdrav, s ovom terapijom povećane su mu šanse da se zalijepi i sve bude ok. smiri se jer stres negativno utječe na trudnoću.

Angel34
20.03.2009., 11:11
Hvala na odgovor, koliko si ti trudna jel ti sad sve ok....
malo me zbunjuje to mirovanje, nisam taj tip, al se trudim, rado bi se malo prošetala, barem do dućana...sad je treći da i iscjedka skorom i nema ..

-leona
20.03.2009., 12:22
ja sam krvarila prva 2 mjeseca stalno, lezala i pila utragestane, smirilo se u 12 tjednu i rodila zdravu curicu..:cerek:

zaručena
20.03.2009., 12:44
13 tjedana danas točno. a iscjedak mi je počeo i prije nego sam znala da sam trudna i trajao 3-5 tjedana s dolaženjem i odlaženjem. svaki put kad mi je dosadilo mirovanje i nešto sam uzela radit - prokrvarila sam. zato se bolje drži mirovanja. meni je sad već puno bolje. unazad tjedan dana mogu i pješke par stotina km, mogu po stanu, mogu skuhati i sve. prije ništa od toga nisam smjela jer bi se isjedak pojačavao i čak tri puta došlo do crvene prave krvi. ako ti se to dogodi - svakako idi na hitnu.

aina_mo
20.03.2009., 14:22
13 tjedana danas točno. a iscjedak mi je počeo i prije nego sam znala da sam trudna i trajao 3-5 tjedana s dolaženjem i odlaženjem. svaki put kad mi je dosadilo mirovanje i nešto sam uzela radit - prokrvarila sam. zato se bolje drži mirovanja. meni je sad već puno bolje. unazad tjedan dana mogu i pješke par stotina km, mogu po stanu, mogu skuhati i sve. prije ništa od toga nisam smjela jer bi se isjedak pojačavao i čak tri puta došlo do crvene prave krvi. ako ti se to dogodi - svakako idi na hitnu.

:eek:
da ti nije slovo pobjeglo??

Angel34
20.03.2009., 14:31
To mi je i doktorica rekla, nadam se da do toga neće doći. :D
Kada su vam počele mučnine, meni se do sada nije ništa jelo sad sam dobila apetit.:top:

takomlada
20.03.2009., 14:46
samo miruj što više možeš

kao što ti je zaručena već rekla od doktora si dobila ono što medicina pruža, sad je na tebi da pomogneš, odnosno ležiš, a dragi bog će dati da sve bude u redu na kraju!

ja nisam imala apetit, čak sam i smršavila na mirovanju, valjda od podsvjesnog živciranja i stalne neizvjesnosti, ali me počela mučnina hvatati svaki dan oko 14 h, nisam povraćala.