PDA

View Full Version : Lažni trudovi

Parallel Universe
28.02.2008., 14:49
Već kojih desetak dana imam te tzv. lažnjake. Rekao doktor da se maternica sprema za pravu akciju.
Zanimaju me vaša iskustva, ima koja trudnica s lažnjacima?
Inače pojavljuju se kao grčevi koji krenu s donje strane kičme, pa u noge, pa u donji dio trbuha, a cijelo vrijeme mi je trbuh u jednom grču. I da, pomaže mi kada pravilno dišem.
Tješim se da mi je to dobra vježba za porod, ali nije ugodno jer imam osjećaj kao da osjetim kako bebina glavica pritišće stidnu kost. Inače, nekoliko dana me ubijala bol u stidnoj kosti, a onda su mi rekli da je sve to ok., da se tijelo priprema. Samo malo je nezgodno na ulici dok hodaš, a to te primi, pa nemreš ni makac dalje.
Uglavnom, da ne duljim, molim vaša iskustva...

lopticica
28.02.2008., 15:14
Mene cope najvise kada legnem. Zgrci se trbuh i bol u donjem dijelu mi je kao menstrualna. Kaze gin da su laznjaci. Prepone me isto jako bole.

Parallel Universe
28.02.2008., 15:37
Mene cope najvise kada legnem. Zgrci se trbuh i bol u donjem dijelu mi je kao menstrualna. Kaze gin da su laznjaci. Prepone me isto jako bole.

I mene bole prepone. Ja sam sada na kraju 37. tjedna, počelo u 36. Tješim se samo da su pravi trudovi kao ovi samo deset puta jači, pa mi je nekako lakše jer si mislim da možda znam što me čeka.:ne zna: Najčešće mi se javljaju navečer kada legnem spavati. E onda je pravi rusvaj, manje se javljaju preko dana. Mada mi je danas baš koma. Već su mi se javili u dva navrata.

lopticica
28.02.2008., 17:00
I mene bole prepone. Ja sam sada na kraju 37. tjedna, počelo u 36. Tješim se samo da su pravi trudovi kao ovi samo deset puta jači, pa mi je nekako lakše jer si mislim da možda znam što me čeka.:ne zna: Najčešće mi se javljaju navečer kada legnem spavati. E onda je pravi rusvaj, manje se javljaju preko dana. Mada mi je danas baš koma. Već su mi se javili u dva navrata.

Tocno to, i cim se pocnem kretat mi je lakse (bar vecinom). Cim se misici opuste pocne bol. Rekla sam da necu ni skuzit ako me cope trudovi po noci, mislit cu da su laznjaci koliko god da ni bili jaki.

micikamikic
28.02.2008., 18:03
Ja sam u 29. tjednu završila u Petrovoj radi lažnjaka. Cijeli dan me grčilo u donjem dijelu trbuha i radi paničara oko sebe morala sam u hitnu anbulantu. Uglavnom sve je bilo ok, lažna uzbuna

tomka
28.02.2008., 18:11

mene je sinoć prvi put uhvatilo, ja se ponadala ali ono ništa...

Parallel Universe
29.02.2008., 15:10
Danas bila na pregledu, još sam se malo otvorila, pa si sve mislim da ovi lažnjaci ipak nešto odrađuju i da će mi kada dođe dan D biti lakše. Imam još 20 dana, ali voljela bih roditi prije (mada je sve to od 38. tjedna u terminu po njima), nego da prenesem.
Tješi me što ipak nisam jedina trudnica s lažnjacima jer kod mojih u familiji nitko to nije imao, pa su mi već govorili da si umišljam. A nijedna mi prijateljica nije rodila, tak da ništa ni od tih iskustava.

lopticica
29.02.2008., 15:14
Ma mene zezaju ti laznjaci. A zatvorena sam ko da je netko cementa natrpao. :) Za par dana je termin ali nadam se porodu sto prije. :)

Zaraa
06.05.2010., 09:14
Evo da malo podignem temu, uglavnom sada sam 33+4; od početka bebicu nosim nisko i dosta rano su mi počele kontrakcije za koje pijem magnezij.
Doktor naredio mirovanje u zadnja 3 tjedna i u početku sam se držala toga da bi se jučer definitivno preforsirala obilaskom dućana i šetnjom.....
rezultat -
navečer me uhvatili lažnjaci :eek::eek:
nisam mogla vjerovati, bol kao menstrualna u donjem dijelu trbuha.....nisu bili pravilni pa nisam dizala paniku, a i osjećala sam bebicu.

I cilo vrime mi je bilo u glavi da danas moram na depilaciju i kako ću ako budem morala u bolnicu s ovim uzgojenim dlakama za depilaciju :lol:

Šalu na stranu, stvarno sam se prepala ali sam se pokušala umiriti i vježbati disanje i naći najudobniji položaj.........koji je gle čuda bio poluležeći sa dignutim nogama :rofl: ono čisto push :rofl: i cilo vrime sam mantrala bebici da još neko vrijeme mora ostati u buši.....

Sada evo cilo jutro ležim i ne mrdam, još me tu i tamo malo zaboli u donjem dijelu trbuha.
Ima li tko iskustva s ovako ranim lažnjacima??

Zaraa
06.05.2010., 11:38
Anyone :misli: :ceka: ??

kangaroooo
06.05.2010., 13:37
Anyone :misli: :ceka: ??

eto ja, kontrakcije imam od 12 tjedna i glupog hematoma i one su bile potpuno bezbolne, evo me baš sad jedna frče...a ovo drugo za što pretpostavljam da su lažnjaci, jer ne vidim što bi drugo bilo ako svi kažu da su BH kontrakcije bezbolne, za sada me ščepalo 3 puta. 32+4 sam i sve je čvrsto zatvoreno što mi je za sada jedino važno. mene ulove po noći, probudi me bol i onda to traje neki satak i sve prestane...glupa sam sama sebi, kao kakvi lažnjaci tako rano, ali kaj bi to drugo moglo biti:ne zna:

puka
06.05.2010., 13:51
Zaraa, ja sam 33+5, i baš danas imam neke čudne "bolove" koje nisam prije osjetila pa ne znam da li su to lažnjaci ili nešto uzrokovano bebačovom aktivnošću:ne zna:
Uglavnom, kao što u prvom postu piše, nekako je neugodan osjećaj, kao da mi bebica pritišće nešto unutra dolje, kičmu ili ne znam ni ja šta, traje samo par sekundi i ne boli nego je više neugodan neki feeling:rolleyes:
Inače, u pon sam bila kod ginića, sve ok, nisam se počela otvarati, i bebač se redovno javlja:cerek:
I ja inače cijelu trudnoću nosim nisko, pa eto, valjda sam ti pomogla:mig:

Zaraa
06.05.2010., 21:35
Yeeeeeee doživio me netko :D

Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću znati na čemu smo......nekako mi je još rano za te lažne trudove, nisam čula ni jednu curu/ženu tu da se žali na to, čak ni ove koje su u kasnijim tjednima, pa sam malo zbunjena.....
Ali nema što drugo biti - kontrakciju su ipak bezbolne, a ovo se ipak osjeti....

Nolatilus
06.05.2010., 21:58

Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću znati na čemu smo......nekako mi je još rano za te lažne trudove, nisam čula ni jednu curu/ženu tu da se žali na to, čak ni ove koje su u kasnijim tjednima, pa sam malo zbunjena.....
Ali nema što drugo biti - kontrakciju su ipak bezbolne, a ovo se ipak osjeti....

mene su počeli ti trudovi oko 33/34 tjedna i bolilo me ne jako al onak da se osjeti... prvo me počelo u križima onda mi se lagano stezao trbuh i počela lagana bol u donjem dijelu trbuha... eto kak tjedni prolaze sve jače bole i sve duze traju sad se nadam da će više napokon krenuti oni pravi :top:

extreme
06.05.2010., 23:06
kak uopće kužite da su to lažnjaci??

mislim, šta vas spriječava da ne odletite u bolnicu misleći stvarno da JE vrijeme??

kako znati??

the redCat
06.05.2010., 23:59

mislim, šta vas spriječava da ne odletite u bolnicu misleći stvarno da JE vrijeme??

kako znati??

:rofl:Mene su lažnjaci ulovili tako da me JAKO bolilo ali bez prestanka....kao jedan veeeeliki trud koji neprestano traje 20 min. Još si mislim da to sigurno nije to jer to ne bi smjelo toliko trajati:D Pa se skuliraš i čekaš kad će opet, pa onda sve stane:s
Ne znam da li znate ali korisna info: razmak između trudova (u minutama) se računa od početka truda do kad počne sljedeći trud. A ne od kraja prethodnog do početka sljedećeg tj. i bol je dio minutaže

Zaraa
07.05.2010., 16:57

Evo bila, kaže doc. da je to normalno i da se nemam što brinuti.....da nije prerano s obzirom da nisko nosim....zatvorena skroz, sve 5 na pregledu :top:

Zaraa
07.05.2010., 16:59
razmak između trudova[/B] (u minutama) se računa od početka truda do kad počne sljedeći trud. A ne od kraja prethodnog do početka sljedećeg tj. i bol je dio minutaže

:eek: ovo nisam znala, nekako mi je bilo logično da je to razmak između dva truda, hvala na informaciji....

Zaraa
07.05.2010., 17:02
kako znati??

Tako što nemaju pravilan razmak...tipa uhvati pa boli 10 minuta pa ništa 5 sati, pa 2 puta u uru vrimena po 5 minuta, vrlo nepravilno....a uostalom kažu da prave trudove ne moš faliti :rofl:

kangaroooo
07.05.2010., 17:10
Evo bila, kaže doc. da je to normalno i da se nemam što brinuti.....da nije prerano s obzirom da nisko nosim....zatvorena skroz, sve 5 na pregledu :top:

i ja danas bila kod doktorice, ali se moja sva uspaničarila i rekla da bi me najradije poslala u bolnicu, umalo nisam ja nju krenula smirivati. mislila sam da bi bilo bolje da joj ništa nisam govorila...isto sve zatvoreno, ništa smekšano ili skraćeno pa mi je to za sada dovoljno.

Jules76
09.05.2010., 13:52
evo mene danas copilo u ducanu. nacisto sam se zabrinula (plus mali milijun vrecica s mesnim i mlijecnim proizvodima, jagode i sl. za maknut sa sunca). dosla doma, mjerim i skuzim da su nepravilne. pa mi lakse. ufatilo me u dnu trbuha, u prvi cas nisam ni skuzila sto je, onda kad je preslo na kriza i kad sam legla i smirila se sam bila ziher. jos nije proslo. disem pa mi lakse.

Zaraa
15.05.2010., 21:18
Cili dan me boli na refule :( i prošlu cilu noć......pa neće valjda tako biti svih preostalih 5 tjedana?? :(

Sada sam se već lagano navikla....klasična početna menstrualna bol....malo jača nego prije (u biti da je "normalna" menga sada bi već bila na ibuprofenima :()

marinella
11.08.2010., 08:40
Zanima me jesu ovo lažni trudovi: noćas me bolio stomak ko pred mengu,ne zam koliko dugo to je bilo između buđenja ,kasnije me probudila oštra ne prejaka bol oko pupka koja je nestala kroz neko vrijeme.znam da pravi udaraju u leđa ovi kao u stomak al nekom započne i ovako.mogu reć da mi nije bilo svejedno juče puno na nogama a uloživa i omekšan cerviks.
uostalom šta ti lažnjaci znače da se primaklo ono pravo il?tek sam 30 tj
thanks

danila
11.08.2010., 10:10
meni je tako zadnjih dan dva, nadam se da je to normalno jer je i meni malo rano. uz to su mi dosta učestale bh kontrakcije.

bebo je dosta aktivan zadnjih par dana pa me to tješi.

miana2
11.08.2010., 11:49
ako nemam lažnjake znači li da ću prenjeti? a ja se veselim 8mj----nebi 9mj

Bad Robot
11.08.2010., 12:25
Hmmm.... :misli: ja sam u 28. tjednu i jutros me probudila (jutrom me inače teško što budi :D) odvratna bol. K'o da mi je netko zabio šipku u donji dio kičme. Istovremeno sam osjetila i bebu. Uplašila sam se, nisam od bolova mogla promijeniti položaj.... ostala tako ležati očiju otvorenih ko zeko :eek: ..... stavila naočale, buljim u sat..... prošlo 10 minuta, ono ista bol......... čim je malo popustilo panično odem do wc-a.... skuliram se i bilo mi puno lakše kad sam izašla do dućana, prošetala psa..... više me nije probolo na isti način, ali cijeli dan osjećam neku laganu bol i nelagodu u donjem dijelu leđa.....

Prva rekacija mi je bila da su lažnjaci, ali obzirom da još nisam ni do 30. tjedna došla nisam se još ufuravala u to što me čeka, pa nemam pojma :ne zna:

Što vi mislite :confused: ?

kika78
11.08.2010., 12:34
Hmmm.... :misli: ja sam u 28. tjednu i jutros me probudila (jutrom me inače teško što budi :D) odvratna bol. K'o da mi je netko zabio šipku u donji dio kičme. Istovremeno sam osjetila i bebu. Uplašila sam se, nisam od bolova mogla promijeniti položaj.... ostala tako ležati očiju otvorenih ko zeko :eek: ..... stavila naočale, buljim u sat..... prošlo 10 minuta, ono ista bol......... čim je malo popustilo panično odem do wc-a.... skuliram se i bilo mi puno lakše kad sam izašla do dućana, prošetala psa..... više me nije probolo na isti način, ali cijeli dan osjećam neku laganu bol i nelagodu u donjem dijelu leđa.....

Prva rekacija mi je bila da su lažnjaci, ali obzirom da još nisam ni do 30. tjedna došla nisam se još ufuravala u to što me čeka, pa nemam pojma :ne zna:

Što vi mislite :confused: ?

Možda te čopio živac ili ti bebač priklještio nešto :ne zna:
Bitno da je prošlo...
Ak će se ponavljati onda obrati pozornost :mig:

Bad Robot
11.08.2010., 12:46
Tnx....
Sutra idem na redovnu kontrolu pa ću ginu spomenuti i nemilu situaciju od jutros :mig:....... Nadam se da se neće ponoviti......

BUBEK
11.08.2010., 13:37
Možda te čopio živac ili ti bebač priklještio nešto :ne zna:

i ja mislim da vam je to to!

Amrićak
17.11.2010., 17:58
:confused:
Prošlog mjeseca su me "šorale" tako jake kontrakcije!u predjelu maternice imala sam intenzivne i česte grčeve,nije bolilo ali je bilo neugodno.I tako je bilo iz dana u dan,iz sata u sat....sad je to potpuno stalo...bila na pregledu u petak,sve ok...ja zatvorena...i od vikenda registriram da kad sam u ležećem položaju da se javlja bol,ista kao menstrualna ali ne u predjelu trbuha,već u donjem djelu leđa....boli me kao kad mengu dobijem....i registrirala sam da to osjećam samo kad ležim :confused:
jesu to lažni trudovi???????????? :ne zna:

mmujic
17.11.2010., 21:15
:confused:
Prošlog mjeseca su me "šorale" tako jake kontrakcije!u predjelu maternice imala sam intenzivne i česte grčeve,nije bolilo ali je bilo neugodno.I tako je bilo iz dana u dan,iz sata u sat....sad je to potpuno stalo...bila na pregledu u petak,sve ok...ja zatvorena...i od vikenda registriram da kad sam u ležećem položaju da se javlja bol,ista kao menstrualna ali ne u predjelu trbuha,već u donjem djelu leđa....boli me kao kad mengu dobijem....i registrirala sam da to osjećam samo kad ležim :confused:
jesu to lažni trudovi???????????? :ne zna:

Je, to je to :mig:
Tak su i meni uvijek dolazili kad sam legla navečer.

mafri
17.11.2010., 21:41
Ja sam u subotu prvi put osjetila dok sam sjedila u autu ,kao menstruacijska bol...Bolio me stomak i ledja i kao da mi se kaalo a nije....I to tako jedno pol sata....Pojma nemam jesul to trudovi

Amrićak
17.11.2010., 21:45
Je, to je to :mig:
Tak su i meni uvijek dolazili kad sam legla navečer.

znala sam ja tko će znati :cerek:
čak sam sinoć i kroz san osjetila...
reci mi dali to može ili nemora išta značiti...biti recimo pokazatelj da bi mogla ranije roditi...

Amrićak
17.11.2010., 21:45
Ja sam u subotu prvi put osjetila dok sam sjedila u autu ,kao menstruacijska bol...Bolio me stomak i ledja i kao da mi se kaalo a nije....I to tako jedno pol sata....Pojma nemam jesul to trudovi

pa jesu valjda,ako je kao menstrualna bol.

mafri
17.11.2010., 22:19
reci mi dali to može ili nemora išta značiti...biti recimo pokazatelj da bi mogla ranije roditi...

A bil ti ranije a!?:kava:
:p

mafri
17.11.2010., 22:20
pa jesu valjda,ako je kao menstrualna bol.

Je bas ko menstrualna bol...I to onako bas ona jaca i neugodna....
I bas se vozimo i ja muzu govorim da imam trudove a on se ziv sasro...:eek::rofl::lol:

Soon Li
17.11.2010., 22:26
A bil ti ranije a!?:kava:
:p

i ja bi :mama: :mama:

mmujic
17.11.2010., 22:27

A gle, ja sam ih prošli put imala od 30-tog tjedna svako malo i rodila sam s 41+1. Ne mora ti to niš značit.

mmujic
17.11.2010., 22:29

I mene su u autu čopili neki dan. Al bila sam sama pa nisam imala koga plašit s tim:rofl:

mafri
17.11.2010., 22:30
i ja bi :mama: :mama:

A ti ces svakako prije nas :rofl:

mafri
17.11.2010., 22:31
I mene su u autu čopili neki dan. Al bila sam sama pa nisam imala koga plašit s tim:rofl:

A znas kako je cool ga tak presjec... :rofl:
A on sav probljedi i pita me "jbte sta cu sad?!" :horor: :lol:

Soon Li
17.11.2010., 22:32
A ti ces svakako prije nas :rofl:

da...ali to je još daaalekooo :rolleyes:

mmujic
17.11.2010., 22:39
A znas kako je cool ga tak presjec... :rofl:
A on sav probljedi i pita me "jbte sta cu sad?!" :horor: :lol:

Znam, tak sam ja svog zezala prošli put. Onda kad su krenuli pravi već je toliko oguglao na moje "imam trudove" da mi nije vjerovao dok mu nisam rekla da ide mamu budit :rofl:

Amrićak
18.11.2010., 07:38
baš mi je nevjerovatno,da smo nas četri sve u isto vrijeme u tome...sve četiri su cure :top: a nas tri smo termin do termina...ludilo :cerek:

http://www.pic4ever.com/images/grouphug.gif

gmiz
18.11.2010., 13:33
uh!!!
mene zna zaboliti u vagini ko da me neko iglom bode,ali iznutra, pa kosti, pa mi nse maternica uhvati grčiti, a ne znam jel to bh ili se beba namješta....hm nisam znala da je trudnoća tako bolna....
ali nije meni baš bed što boli, nego što me uhvati nemila panika!!!!što ako rodim sad a 31 tj!i onda se nikako smiriti....ubija me ta panika jaaaako....a nisam dovoljno jaka da je se rješim, pa trčim na wc vidjeti jel mi curi pl voda....skroz sam makla više....

OOOOOOO
18.11.2010., 16:46
uh!!!
mene zna zaboliti u vagini ko da me neko iglom bode,ali iznutra, pa kosti, pa mi nse maternica uhvati grčiti, a ne znam jel to bh ili se beba namješta....hm nisam znala da je trudnoća tako bolna....
ali nije meni baš bed što boli, nego što me uhvati nemila panika!!!!što ako rodim sad a 31 tj!i onda se nikako smiriti....ubija me ta panika jaaaako....a nisam dovoljno jaka da je se rješim, pa trčim na wc vidjeti jel mi curi pl voda....skroz sam makla više....

joj tako i ja,isto sam 31tj,kad me pocne nabijat,rezat dolje kazem ajme da me nebi ranije urodilo,nebi bilo dobro da sad toliko ranije rodim,odmah panika.trcim vidje tda nisam prokrvarila slucajno,a ono iscjedak samo obilniji,pa mislim isto da nije pocela plodna voda curkat.ma uzas....sami stresovi!

gmiz
18.11.2010., 23:00
da znam kako ti je :)
kad rodimo, opet će doći nešto drugo i tako u krug.....
hm, a nije mi sve jedno ni kad se sjetim poroda :) i tu panika igra ulogu....
ali što me zdjelične kosti rasturaju....uh....točno osjetim kako se šireeee....
pa se maleni zna tako "naprčiti" da mislim kako će mi trbuh puknuti...pa iz tog sveg sljedi da sam ko i invalid...po kući oslove obavljam jedva, šoping duuuugi i lagani mi je nemouća misija....možda 30 min i gotovo!!!bol, pa paaaanika, pa brzo kući.....pa i 2 mg normića, jer bolje i to nego bebu strašiti svojim glupostima :) :)
a neke trudnice su tako lagane i mogu sve....hm kako li je sve to različito...

zbog ovog straha od prijevremenog, nebi se čudila da rodimo 01.02 nakraju ;)

nedoumica
18.11.2010., 23:09
Bok žene!

Evo mene stežu neke kvazi BH već par sati, na jedno 15 minuta razmaka... skroz na dnu mi se stisne trbuh, ne boli me, samo se zgrči, tako stoji neko vrijeme i onda prođe. Termin za tjedan dana, i baš su kao BH.

Ali me kopka - što ako su pravi?
Kako da ih prepoznam? :confused:
Mislim, ja sad kanim ić ćorit, a frka me dal da spavam ili ne? :confused:

Tummy
18.11.2010., 23:46
Bok žene!

Evo mene stežu neke kvazi BH već par sati, na jedno 15 minuta razmaka... skroz na dnu mi se stisne trbuh, ne boli me, samo se zgrči, tako stoji neko vrijeme i onda prođe. Termin za tjedan dana, i baš su kao BH.

Dapače, i preporučuju da odeš spavati, ne boj se, porod nećeš odhrkati :D, navodno ćeš ih prepoznati po tome što će postati jači, učestaliji i pravilniji! Btw. je li i tebi termin 26.?

Amrićak
19.11.2010., 07:40
Bok žene!

bez brige :D
pravi nisu bezbolni,bole ko sam vrag :zubo: sve jače i jače....:rofl:
tu bol nemožeš prespavati i ne primjetiti :mig:
Btw. kontrakcije i trudovi nisu isto...
I da meni se tu i tamo jave lažnjaci...bol kao pred mengu...ako znaš kako menga boli,u većini slučajeva trudovi ti bole isto,pa onda 2 puta jače,pa 4 puta jače,pa 6 puta jače i takooooo daljeeeee :D

mybabyborn
19.11.2010., 10:05
Bok žene!

Pravi ti (najcesce) krecu iz kriza, ledja, prema naprijed, a kad postanu jaci idu dolje prema nogama, itd. Kontrakcije tipa "stisne ti se trbuh pa pusti" su BH kontrakcije, jerbo prave trudove nemres fulat - pojacavaju se i bole. Opet kazem najcesce.
Samo ti spavaj i odmaraj, kad krene znat ces:mig:

nedoumica
19.11.2010., 14:46
Hvala narode!

Bili lažnjaci, odspavala sam ko klada :cerek:

Drago mi je čuti da smijem ići spavati ako me bude stezalo. Vjerojatno blesavo zvuči svakome tko je već rodio, ali mene je stvarno bilo frka da ću prespavati i krenuti previše kasno, pa se poroditi u taksiju :zubo::D
Prvorotka, šta ćeš :D

@Tummy, je, i meni je 26 :)

OOOOOOO
20.11.2010., 15:29
nisam ni znala da par tj iza poroda isto imas trudove:ne zna: to su nam rekli na tecaju

_Candy Candy_
20.11.2010., 16:50
nisam ni znala da par tj iza poroda isto imas trudove:ne zna: to su nam rekli na tecaju

Nakon poroda (u mom slučaju 3-4 dana) se javljaju kontrakcije, odnosno stezanja maternice koje podsjećaju na prave trudove. Maternica se smanjuje i vraća u prijašnje stanje. Posebno se osjeti tijekom dojenja jer se otpušta oksitocin.

mafri
20.11.2010., 17:08
bez brige :D
pravi nisu bezbolni,bole ko sam vrag :zubo: sve jače i jače....:rofl:
tu bol nemožeš prespavati i ne primjetiti :mig:
Btw. kontrakcije i trudovi nisu isto...
I da meni se tu i tamo jave lažnjaci...bol kao pred mengu...ako znaš kako menga boli,u većini slučajeva trudovi ti bole isto,pa onda 2 puta jače,pa 4 puta jače,pa 6 puta jače i takooooo daljeeeee :D

Ja nemam kontrakcije,ja imam trudove...
Cope me ledja i onda sa ledja predje bol u stomak ,isto ko menga...
Po par puta na dan me drma....

Amrićak
20.11.2010., 18:20
Ja nemam kontrakcije,ja imam trudove...
Cope me ledja i onda sa ledja predje bol u stomak ,isto ko menga...
Po par puta na dan me drma....

oooo daaa,
nemam niti ja više kontrakcije...
već samo lažnjake....kod mene je isto kao kod tebe,samo što mi bol ne prelazi u trbuh još...ali u leđima osjećam dosta

mafri
20.11.2010., 19:11
oooo daaa,
nemam niti ja više kontrakcije...
već samo lažnjake....kod mene je isto kao kod tebe,samo što mi bol ne prelazi u trbuh još...ali u leđima osjećam dosta

Uf,mene sastavi posteno ko menga jaca....

OOOOOOO
20.11.2010., 20:06
Nakon poroda (u mom slučaju 3-4 dana) se javljaju kontrakcije, odnosno stezanja maternice koje podsjećaju na prave trudove. Maternica se smanjuje i vraća u prijašnje stanje. Posebno se osjeti tijekom dojenja jer se otpušta oksitocin.

e to da,tako su nam nesto pricali na tecaju.znaci boli ko glavni trudovi,pa koliko to traje?

_Candy Candy_
20.11.2010., 20:28
e to da,tako su nam nesto pricali na tecaju.znaci boli ko glavni trudovi,pa koliko to traje?

Boli ipak manje od pravih trudova. Sva sreća. :D
Bolnije je sa svakim sljedećim porodom. Netko npr. nakon 1. poroda ni ne osjeti ta stezanja.

Meni je trajalo 3-4 dana svaki put kad bi dojila, a koji put i neovisno o tome.

U svakom slučaju, možeš tražiti brufene. :o

Amrićak
20.11.2010., 21:52
Boli ipak manje od pravih trudova. Sva sreća. :D
Bolnije je sa svakim sljedećim porodom. Netko npr. nakon 1. poroda ni ne osjeti ta stezanja.

Meni je trajalo 3-4 dana svaki put kad bi dojila, a koji put i neovisno o tome.

U svakom slučaju, možeš tražiti brufene. :o

ajme sjećam se te boli :(
naravno ni blizu boli sa poroda,ali svejedno boli....
nije mi jasno zašto je sa svakim sljedećim porodom bolnije???kaj maternici duže treba da se vrati u prvobitno stanje???

mafri
20.11.2010., 21:59
Ja se isto sjecam tih bolova...Gadni su bili i to kad god je sisao bili su ajme majko.....

eva7
20.11.2010., 22:22
Ja se isto sjecam tih bolova...Gadni su bili i to kad god je sisao bili su ajme majko.....
ajme, sad sam se i ja sitila. nije toliko bolno koliko neugodno. a tek žeđ kad pčnem s podojem...

nedoumica
21.11.2010., 11:12

Pa ovo je za pop*****.
Trudovi i nakon poroda.
Da vjerujem u inteligentni dizajn, sad bih imala riječ-dvije uputiti dotičnom dizajneru :cerek:

Tummy
21.11.2010., 11:48
Pa ovo je za pop*****.
Trudovi i nakon poroda.
Da vjerujem u inteligentni dizajn, sad bih imala riječ-dvije uputiti dotičnom dizajneru :cerek:
:lol::lol:ti mene redovito zabaviš svojim britkim humorom :top:
E, da, čula sam i ja za te postporođajne, da nisu baš mačji kašalj, ponesite koji lekadol, možda malo ublaži...

mafri
21.11.2010., 11:49
ajme, sad sam se i ja sitila. nije toliko bolno koliko neugodno. a tek žeđ kad pčnem s podojem...

Da,da...nije bolno koliko nekako blesavo neugodno...:ne zna:

Amrićak
21.11.2010., 12:47
Da,da...nije bolno koliko nekako blesavo neugodno...:ne zna:

meni je baš bilo bolno,posebice prilikom dojenja.nimalo neugodno....jer dojenje potiče skupljanje maternice....sjećam se,sina dojim a dolje se grčim nogama od boli...i sad kažete sa drugim još bolnije ,ma milina :rofl:

mafri
21.11.2010., 13:44
meni je baš bilo bolno,posebice prilikom dojenja.nimalo neugodno....jer dojenje potiče skupljanje maternice....sjećam se,sina dojim a dolje se grčim nogama od boli...i sad kažete sa drugim još bolnije ,ma milina :rofl:

Joj jest i ja ga dojim i nogama struzem od krevet...Bolan i neugodan osjecaj..
Ko kaze da je sa drugim jos bolnije? :eek:
Issseee!

danci1980
21.11.2010., 14:19
mene bolilo kroz 24 sata nakon poroda..osjećala sam koda opet proživljavam da beba izlazi...a lažnjake nisam imala samo kontrakcije

sara0103
21.11.2010., 14:36
jaoo necu ja vas vise citati ne ne :eek:

ela
16.12.2010., 19:53
Trebam savjet. Još od jučer me piče lažni trudovi, traju par sekundi pa prestanu, nepravilno, po danu sam ih imala par, sad su postali češči. Sluzavi čep mi je otišao, sinoć sam bila na Sv. Duhu i rekli su mi da dođem ili kad mi pukne vodenjak ili kad budem imala jače trudove koji traju bar 4 min, uloživa sam za prst. E, sad, boli ko sam vrag, imate li neki savjet kaj da uzmem protiv bolova?

mmujic
16.12.2010., 20:02
Trebam savjet. Još od jučer me piče lažni trudovi, traju par sekundi pa prestanu, nepravilno, po danu sam ih imala par, sad su postali češči. Sluzavi čep mi je otišao, sinoć sam bila na Sv. Duhu i rekli su mi da dođem ili kad mi pukne vodenjak ili kad budem imala jače trudove koji traju bar 4 min, uloživa sam za prst. E, sad, boli ko sam vrag, imate li neki savjet kaj da uzmem protiv bolova?

Misliš, koji imaju razmak bar 4 minute?
Uzmeš si apaurin ili normabel ak imaš doma. To će smirit trudove ak su lažnjaci, a pojačat ak su pravi.
Protiv bolova možeš paracetamol. Npr lupocet. 2 komada

mambi
16.12.2010., 22:09
Uzmeš si apaurin ili normabel ak imaš doma. To će smirit trudove ak su lažnjaci, a pojačat ak su pravi.

mmujicka daj pojasni ovo boldano...kak može pojačat :confused:

mmujic
16.12.2010., 22:16
mmujicka daj pojasni ovo boldano...kak može pojačat :confused:

A kak da se drukčije izrazim? Ubrza ih lagano. Ne stanu kao kad su lažnjaci. Djeluje kao neki blagi drip recimo. Ne znam kak drukčije objasnit:ne zna:

mambi
16.12.2010., 22:19
A kak da se drukčije izrazim? Ubrza ih lagano. Ne stanu kao kad su lažnjaci. Djeluje kao neki blagi drip recimo. Ne znam kak drukčije objasnit:ne zna:

koliko miligrama se može piti 2 ili 5,jel znaš...

mmujic
16.12.2010., 22:25
koliko miligrama se može piti 2 ili 5,jel znaš...

E to ti ne znam jer nikad nisam to pila. Uzmeš si dozu koju ti je gin prepisao za kontrakcije ili šta već.

mafri
17.12.2010., 07:36
A sto ona moja tuka od ginicke kad sam je pitala za normabele pogledala me ko da sam psiho i mrtvo ladno rekla da mi netrebaju ....
A stalno imam trudice...jos me prije pol mjeseca bolilo za poludit i ona mi rekla da popijem kamilicu,jebla je kamilica...Kome kamilica uopce moze pomoc za ista....
Juce i danas boli zesce....

ela
17.12.2010., 09:01

fala! pomazu normabel i spasmex u kombinaciji. nisam imala spazmex pa sam uzela normabel i lekadol. od ponoci me drmaju pravi trudovi, razliciti su od ovih jer oni su boljeli samo dole, a sad me stegne cijeli trbuh. al hebiga svakih sat vremena po jedan, jos cu se ja namucit...

ela
17.12.2010., 11:29
prosli moji trudovi :ne zna: imala sam ih cijelu noc i dobar dio jutra, sad ih vise nema.

mafri
17.12.2010., 12:32
dajte posaljite mi koji normabel ....

Dandelion_seed
17.12.2010., 16:13
Samo citat iz upute prilozene doticnom Normabelu:

Trudnoća
Ne preporučuje se primjena NORMABELA tijekom trudnoće, naročito u prvom i posljednjem tromjesečju.
Ako je liječnik odlučio da Vam propiše NORMABEL krajem trudnoće ili tijekom poroda, može se dogoditi da novorođenče ima smanjen mišićni tonus, smanjenu tjelesnu temperaturu, da slabije siše ili otežano diše, osobito ako je riječ o nedonoščetu.
U slučaju da ste redovito primjenjivali NORMABEL u posljednjem razdoblju trudnoće, u Vašeg se novorođenčeta nakon poroda mogu pojaviti simptomi ustezanja.
Dojenje
Ako ste dojilja, nemojte primjenjivati NORMABEL jer se on izlučuje u majčino mlijeko i može imati štetne učinke za dojenče.

mandy
17.12.2010., 16:17
nemoj uzimat tablete, probaj sa tuširanjem...tijelo se priprema za porod.....diši kako treba u tom prvom stadiju, opusti se tokom truda..:)
ja ih imala 3 tj prije poroda i to većinom navečer oko 1-2 ..trajali bi par sati na 10 min i onda ništa...

frupy
17.12.2010., 18:01
A jel svaka zena obavezno ima te laznjake?:confused:
Jer ja sam otvorena od 31.tj., lezala u bolnici na tokolizi, strogo mirovala, sad smo vec u 38.tj., skoro ce i 39.tj. a ne dogadja se apsolutno nista.:ne zna:
Nemam nikakve grceve, cep nije ispao, nikakvih bolova na vidiku...:ne zna:

mafri
17.12.2010., 18:25
Ma nema...Ja u prvoj nisam imala laznjake,ako i jesam to bilo malo nesto...ne ko sad...A cep nisam uopce vidla kako izgleda.....
Samo me zabolilo osla u bolnicu i rodila za 2 sata....
A sad majke ti od 35tog tjedna me zajebavaju laznjaci i cep curi....
Meni rekla ginicka danas da u pon ak nerodim do tad dodjem u bolnicu na ctg i pregled i ak budem otvorena jos koji prst da ce me ostavit i porodit....sad prek subote i nedelje odo trcat okolo....

frupy
17.12.2010., 18:30
Ajde fala bogu. Vec sam pomislila da bi mogla i prenijeti, nakon sto sam skoro rodila negdje tamo u 32.tj.
Sad stvarno nema nikakve naznake da bi ista moglo krenuti.:ne zna:

mybabyborn
17.12.2010., 20:22
fala! pomazu normabel i spasmex u kombinaciji. nisam imala spazmex pa sam uzela normabel i lekadol. od ponoci me drmaju pravi trudovi, razliciti su od ovih jer oni su boljeli samo dole, a sad me stegne cijeli trbuh. al hebiga svakih sat vremena po jedan, jos cu se ja namucit...

I za spasmex preporucam da prvo provjeris s ginicem..Kad sam imala urinoinfekciju u drugom tromjesecju trudnoce i imala jake bolove, pitala sam doktora bas za spasmex i nije mi dao da ga pijem.

Ja sam imala "laznjake" iliti u mom slucaju pripremne trudove puna 3 dana i 3 noci prije nego sto mi je nakraju puknuo vodenjak i napokon otisla rodit. Bili su na 10 pa na 7 pa na 5 minuta, sa lijepom uzlaznom krivuljom..ma sve isto kao kod pravih trudova. Radije bi na tvom mjestu prodisavala trudove, tijelo ti se priprema za porod..mozda ce te cak i otvorit kao sto su i mene- dosla u bolnicu vec 4 prsta otvorena. Ja bi radije tako nego pila tablete..
Sretno :mig:

ela
17.12.2010., 21:54
smislila sam odličan način - kleknem na jastuk pored kreveta i gornjim dijelom tijela legnem na krevet. Kad počne lažnjak pokušam opustiti baš taj dio trbuha i baš tamo prodisavati., lakše je.

Sretno :mig:
tnx :)

OOOOOOO
17.12.2010., 21:56
kako se u biti ti laznjaci osjete uopce?

ela
17.12.2010., 22:44
kao nekakva kratkotrajna bol u donjem dijelu trbuha. otkako sam u ovom klececem polozaju skoro da je u potpunosti nestala.

mafri
18.12.2010., 07:59
Pa bom meni nije nekad kratkotrajna i traje po dobrih 20 min i tak po cjelo popodne...A bol ko menga rasturajuca...Bas me juce pucalo i sva sam bila bljakava od tih bolova....Kad prestanu to mi je tak super olaksanje :s

niriana
18.12.2010., 08:00
Pa bom meni nije nekad kratkotrajna i traje po dobrih 20 min i tak po cjelo popodne...A bol ko menga rasturajuca...Bas me juce pucalo i sva sam bila bljakava od tih bolova....Kad prestanu to mi je tak super olaksanje :s

ovako je identično i kod mene...:top:

mambi
18.12.2010., 08:33

slažem se i kod mene je tako.prošla prave pa znam da između pravih postoji sve pravilniji razmak i intenzitet boli koji raste...a ovo sam rastura,u komadu bez pauze,jedino ak promijenim položaj stanu...baš kao menstrualna bol...

mafri
18.12.2010., 08:37
slažem se i kod mene je tako.prošla prave pa znam da između pravih postoji sve pravilniji razmak i intenzitet boli koji raste...a ovo sam rastura,u komadu bez pauze,jedino ak promijenim položaj stanu...baš kao menstrualna bol...

:lol:
Prosla sam i ja prave i mos me hebat ak znam razliku ....:rofl:

mambi
18.12.2010., 08:43
Prosla sam i ja prave i mos me hebat ak znam razliku ....:rofl:

kak ne znaš...ovo je od bolova piz... dim da prostiš :kava:
a onoo :eek: kad imaš osjećaj da ti se od bolova kosti razdvajaju,što je i istina :rofl:

lizianthus
18.12.2010., 08:53
ma jeste vi sigurne da to sve tak boli?
mislim...mene sad niš ne boli i ja si nekad zabrijem da ću možda ja bit prva koja će rodit bez ikakvih bolova...

:rofl:
to obično kad si popijem malo više brezinog čaja :lol:

mafri
18.12.2010., 08:54
ma jeste vi sigurne da to sve tak boli?
mislim...mene sad niš ne boli i ja si nekad zabrijem da ću možda ja bit prva koja će rodit bez ikakvih bolova...

to obično kad si popijem malo više brezinog čaja :lol:

Ja popila vec jednu kutiju,juce isla po novu :rofl:
Mozda ima drogi kakih u brezi a da ni neznamo...:lol:

mafri
18.12.2010., 08:56
kak ne znaš...ovo je od bolova piz... dim da prostiš :kava:
a onoo :eek: kad imaš osjećaj da ti se od bolova kosti razdvajaju,što je i istina :rofl:

Ma joj,mene u prvoj kad zabolilo ovako ko jaca menga i pocela sukrvica nisam nist ni razmisljala otisla u bolnicu...
A sad tito dragi mogla sam vec u 35tom tjednu vec u bolnicu komotno...

lizianthus
18.12.2010., 08:57
:ne zna:
a ne znam...

al sad kad čitam, ovak dok me ništ ne boli, u glavi znaaaam da će me bolit al ono...ne boli me pa si zamislim, ma možda mene ni neće bolit.
a možda sam samo previše udisala otrove sa svojih abc kolica

mafri
18.12.2010., 09:05
a ne znam...

:lol: i ja mislim....:rofl:

Dadaika
18.12.2010., 15:36

isto i kod mene.

mafri
18.12.2010., 15:42
Evo danas vec treci put i svaki put mi je duze da me boli nekako cudno u ledjima....
Pocne od lopatica pa onako ko probadanje sve do donjih ledja,ko da me neko nozem drma u ledja,neka ostra bol....
Evo sad prije 5 min me toliko copilo da sam jedva disala...
Sta je to :ne zna:
Jel iko tako osjetio...To nije bol menge ni blizu...Vrlo cudna bol...Evo je opet sad... :(

frupy
18.12.2010., 16:45
Joj, i ja si zelim te laznjake... :)
Ovako imam dojam da necu roditi jos par mjeseci, a ulazim u 39.tj.

cezar5
18.12.2010., 16:51
već par dana imam oko tri lažna truda dnevno!
trbuh mi se stvrdne sav i boli me u donjem dijelu trbuha i leđa kao da imam menstruaciju. traju oko 5 minuta!
gin mi je rekao da se obavezno javim u bolnicu ako ih budem imala više od pet dnevno.
ušće maternice mi je skraćeno, imam već i te lažnjake pa se nadam da ću barem tjedan dana prije termina, jer mi je već dosta :D

mafri
18.12.2010., 17:10
Joj, i ja si zelim te laznjake... :)
Ovako imam dojam da necu roditi jos par mjeseci, a ulazim u 39.tj.

Joj nist to neznaci....Ja sutra u 39ti ulazim i nist nema naznaka da sam makar otvorena vise,osim sto vec mjesec dana boli i curi mi cep :(
Ma nist to nije vjeruj mi...
U prvoj me samo zabolilo u 39+1 i osla i rodila brzo...:top:

frupy
18.12.2010., 17:13
Joj nist to neznaci....Ja sutra u 39ti ulazim i nist nema naznaka da sam makar otvorena vise,osim sto vec mjesec dana boli i curi mi cep :(
Ma nist to nije vjeruj mi...
U prvoj me samo zabolilo u 39+1 i osla i rodila brzo...:top:

Ajme, kad bi bar i ja tako...:moli::moli::moli:

mambi
18.12.2010., 17:21
slažem se sa Mafri,ja bila sva vesela jer isto za razliku od prve kad nije bilo nikakvih naznaka i simptoma da bi išta moglo krenuti,ovaj put sve suprotno...ali sam se razočarala,jer samo boli,grči,reže,a niš se ne dešava....

mafri
18.12.2010., 18:21
slažem se sa Mafri,ja bila sva vesela jer isto za razliku od prve kad nije bilo nikakvih naznaka i simptoma da bi išta moglo krenuti,ovaj put sve suprotno...ali sam se razočarala,jer samo boli,grči,reže,a niš se ne dešava....

Da samo iscrpljuje

OOOOOOO
18.12.2010., 18:21
onda kod mene to ni nisu laznjaci,zna me bolit kao pred stvari ali ne svaki dan i dugo,vise me deru kontrakcije,svaki dan mi se grci trbuh,stegne i cudno ritanje bebe tada osjetim...

mandy
18.12.2010., 19:32
A jel svaka zena obavezno ima te laznjake?:confused:
Jer ja sam otvorena od 31.tj., lezala u bolnici na tokolizi, strogo mirovala, sad smo vec u 38.tj., skoro ce i 39.tj. a ne dogadja se apsolutno nista.:ne zna:
Nemam nikakve grceve, cep nije ispao, nikakvih bolova na vidiku...:ne zna:

ne..ja sa prvim nisam imala ni jedan lažni ni jednu BH kontrakciju, rodila 12-13 sati od prvog truda, a u prva 3 sata sam mislila da su crijeva :D) ...sa 2. bezbroj BH, 3 tj lažnih trudova..pukao vodenjak u 6.30 rodila u 9.00

mandy
18.12.2010., 19:33
kako se u biti ti laznjaci osjete uopce?

bole kao pravi poečtni (oni skroz lagani trudovi)..

Postoji fora sa kadom punom vode (voda bi trebala biti temperature tijela)...uroniti cijelo tijelo (da samo glava viri)...ako trudovi prestanu lažni su..

JJa sam prve 2 noći sva euforična jer je krenulo čekala budna, gledala na sat...poslje prestala, nastavila spavat misleći akosu pravi već će me probuditi :D

mandy
18.12.2010., 19:35
a ne znam...

al sad kad čitam, ovak dok me ništ ne boli, u glavi znaaaam da će me bolit al ono...ne boli me pa si zamislim, ma možda mene ni neće bolit.

Ovisi kolika je tolerancija na bol :D

Mene moji trudiovi ni pod dripom nisu bili strašni...poslje poroda sam bila friška i odmorna jer sma spavala između i nisu me ni izmorili niti mi je to bilo nešto wow...a možda je i stvar što sam ja stalno očekivala nešto gore :zubo:

koja je fora sa brezinim čajem?

mafri
18.12.2010., 20:13
[QUOTE=mandy;30627820

l

koja je fora sa brezinim čajem?[/QUOTE]
Izmokravanje pa otecenost splasne :s

mambi
18.12.2010., 20:48
ne..ja sa prvim nisam imala ni jedan lažni ni jednu BH kontrakciju, rodila 12-13 sati od prvog truda, a u prva 3 sata sam mislila da su crijeva :D) ...sa 2. bezbroj BH, 3 tj lažnih trudova..pukao vodenjak u 6.30 rodila u 9.00

prvi porod sličan tvom,eh da barem i drugi bude kao tvoj jer ovo pred drugi porod nam je također isto :)

mambi
18.12.2010., 20:49

ja nisam natečena niti malo,ja sam jednostavno debela :rofl:

mandy
18.12.2010., 22:37

eh što ovo nisam vidjela prije 8 mjeseci :zubo:

imala sam 10L vode u sebi...poslje poroda sam valjda 20 puta išla na wc :D

mambi sretno...držim fige da bude brzo i lako :)

mafri
18.12.2010., 23:48
eh što ovo nisam vidjela prije 8 mjeseci :zubo:

imala sam 10L vode u sebi...poslje poroda sam valjda 20 puta išla na wc :D

mambi sretno...držim fige da bude brzo i lako :)

Ajme taj caj je spas....SPAS!!!!!

mafri
18.12.2010., 23:49
Meni je prvi porod bio super!Nadam se da ce i ovaj sad jos brzi bit...Al eto strah me brate kad citam svasta....svasta se dogadja i nervozna sam zbog tog...

ivana0906
19.12.2010., 00:19
Ni ne znam imam li lažnjake... :ne zna: Cili dan me boli u kičmi i osjećam menstrualnu bol u trbuhu...

Torba još nije spremna. :rolleyes: Sutra!!!

mambi
19.12.2010., 07:39
cijelu noć me rasturali lažnjaci....okrenem se na lijevi bok,imam osjećaj da se budem porodila,da je krenulo kako boli....okrenem se na desni sve stane....
a nemrem samo biti na desnom,sva se ukoči....uglavnom....eto zbilja da nije svaki put stalo na desnom ja bi pomislila da je krenulo....

mafri
19.12.2010., 07:40
Ni ne znam imam li lažnjake... :ne zna: Cili dan me boli u kičmi i osjećam menstrualnu bol u trbuhu...

Torba još nije spremna. :rolleyes: Sutra!!!

a to je valjda to i normalno je....:rolleyes:
i ja sam to pocela osjecat sa 35 thedana...i evo jos osjecam...:rolleyes::kava:

mambi
19.12.2010., 07:45
a to je valjda to i normalno je....:rolleyes:
i ja sam to pocela osjecat sa 35 thedana...i evo jos osjecam...:rolleyes::kava:

:rolleyes::rolleyes:ista stvar....katastrofa

mafri
19.12.2010., 08:14
Je i nikakog pomaka...da sam otvorena vise neg sto sam bila u pocetku trudnoce...Ma sranje brate mili.....

cezar5
08.01.2011., 07:59
već tri dana trpim ove užasne lažne trudove...
bogami su bolni i dolaze u svakakvim razmacima, znaju trajati i do 10 minuta...
ali mi se ne smiruju kada promijenim položaj, tako da više ništa ne kužim! čak se i pojačaju

dali bi to moglo više krenuti zapravo??

mambi
08.01.2011., 10:36
ali mi se ne smiruju kada promijenim položaj, tako da više ništa ne kužim! čak se i pojačaju

pa ukoliko ti se ne smiruju kad promijeniš položaj,već se pojačavaju lako moguće da su to oni pripremni trudovi

cezar5
08.01.2011., 11:20
pa ukoliko ti se ne smiruju kad promijeniš položaj,već se pojačavaju lako moguće da su to oni pripremni trudovi

uopće se ne smiruju... nadam se da jesu, ako ih budem imala i danas cijeli dan, ću nazvati hitnu

cezar5
09.01.2011., 08:46

evo da se nadovežem, možda nekome budem od pomoći:
sinoć sam išla na pregled, trudovi su naravno lažni, otvorena sam za jedan prst.
valjda će krenut sada!

mafri
09.01.2011., 09:47
Ja bila otvorena prst cjelu trudnocu...Zadnjih 5 tjedana koliko sam imala laznjake i tih 5 tjedana mi je cep curio nista se vise nisam bila otvorila....
Cak i onaj dan kad sam dosla rodit trudovi stali i nista se nisam otvarala....vec sam mislila da cu se napatit ko Isus s obzirom da su mi vodenjak probili a ni t od trudova nije bilo....
A onda sam odjedanput se stala otvarat i u pol sata se otvorila cak 6 prstiju...nisu mogli vjerovat.... :s

Uglavnom onda kad vidis da vise nemozes nist zivo radit ni stojat ni sjedit ni hodat....to su trudovi....
Ja sam noc prije poroda sjedila u autu i cekala muza ispred shoping centra dok je on kupovao jer se nisam mogla pomaket.... :rofl:

mafri
09.01.2011., 09:48

I da!Znam kako ti je.... :(
I najgore sto vise ni sama nisi pametna jel to -TO ili su lazni...

KIKA5
16.08.2012., 10:07
evo da malo "osvježim" temu :)

znači jučer me od 9 ujutro do 9 navečer frkalo kao pred mengu-lažnjaci budući da su prestali sve do jutra dok se nisam pokrenula,a sad opet (iako ne tako jako kao jučer popodne).ali imam osjećaj da mi se sve nekako spustilo,kako da se izrazim,u međunožje :D.ajd sutra sam u trudničkoj na pregledu pa ćemo vidjeti šta se događa...

mislim si sad koliko to tako može dugo i da li je to priprema za porod...danas sam 37+3

Aileenn
20.08.2012., 17:10
......
ajd sutra sam u trudničkoj na pregledu pa ćemo vidjeti šta se događa...

mislim si sad koliko to tako može dugo i da li je to priprema za porod...danas sam 37+3

Šta su ti rekli na kontroli?

Ja imam lažne trudove svaki dan, nažalost nisam ni blizu 37 tj. Kažu ako dobiješ prave trudove odmah dođi, ali nitko da mi točno objasni kako da ih razlikujem :ne zna:

KIKA5
20.08.2012., 19:13

Ja imam lažne trudove svaki dan, nažalost nisam ni blizu 37 tj. Kažu ako dobiješ prave trudove odmah dođi, ali nitko da mi točno objasni kako da ih razlikujem :ne zna:

cerviks 1 čl sasvim smekšan i prst otvorena...za kontrakcije je dr rekao super što ih imam...imala sam ih 4,5 dana i evo danas ništa :ne zna:

mandy
21.08.2012., 20:21

Lažni mogu biti u minutu točni.
Ako prestanu dok se krećeš ili kad legneš u kadu sa toplom vodom ili nakon nekog vremena prestanu sami radi se o lažnim trudovima.

Ako se vrijeme između trudova postepeno smanjuje a trudovi postaju jači radi se o pravim trudovima.

Jessy3
23.08.2012., 19:42
Pozdrav!
Evo da se i ja javim s laznim trudovima.
Sad sam tocno 38tj. i vec par dana me peru laznjaci.Naime, ovo mi je 2. trudnoća, a u prvoj sam ih takoder imala i to od 37 tj.
Nego, po opisu laznih i pravih trudova, moram priznati da sam skroz zbunjena..:ne zna: (prave nisam dozivjela jer sam morala na carski).
Ovi laznjaci su vrlo jaki, vecinu vremena tocni, traju cijeli dan i naglo prestanu..i onda dodem na pregled i dr. mi kaze da sam dolje zacementirana :mad:
..pa koja korist od tih laznih?:rolleyes:

KIKA5
24.08.2012., 19:48
to se i ja pitam -danas na pregledu ista situacija kao i prije tjedan dana :503:

Tarsis
25.08.2012., 15:23
Joj znam kak vam je...mene su prali lažnjaci dosta dugo, i svaki put panika, jel to to ili nije, kad ići u bolnicu, kaj ak odem uzalud pa mi se budu smijali...ono, paranoja već :D

Na kraju sam sve to izbjegla jer sam dan prije termina naručena na indukciju. :D

Al sad nakon kaj sam doživjela i prave trudove, mogu vam samo reći - znat ćete. Neusporedivo jača bol. I naravno, sve manji razmaci između trudova. E da, i ono famozno, kaj je stvarno na kraju istina - svaki trud ima svoj početak, vrhunac i kraj. :mig:

Maja083
28.08.2012., 11:09
Meni je već danima tvrd i napek trbuh ko da će se raspuknut, a i težak je pa jedva hodam :(. Nakon i malog napora tipa kuhanja ručka ili laganog spremanja boli me dolje ispod trbuha ali nemam stezanja. Zna se desit da me probode oštra bol u obliku nekog čudnog grča samo jednom i onda ništa. Ovaj tjedan punim 36 tt, danas sam 35+4. U petak imam kontrolu u TA u petrovoj pa ću vidjet. Uz taj tvrdi i težak trbuh boli me i u križima.

Prvu trudnoću sam doslovno preležala zadnje mjesece, a sada ne mogu jer imam dijete koje traži svoje.

I :cice: su mi zadnja 2 dana odjednom postale tvrđe....nadam se da neću brzo jer mi je još rano.

Zadnji predgled u 33 tjednu, zatvoren cerviks sve 5. Jedino kaj konstantno vučem dosadne gljivice i ništa od terapije ne pomaže... na dijeti sam jer imam povišenu glukozu i nije mi jasno jer uopće ne unosim šećer, a škrob kontrolirano... Možda su ti bolovi i probadanja od gljivica :confused::confused: