PDA

View Full Version : Hranilice, stolice i stolići za hranjenje

stranice : [1] 2 3 4 5 6

cvijetić
04.03.2008., 10:51
morala bih pod hitno po hranilicu pa trebam vaša iskustva, preporuke, cijene....
hvala

Agata1979
04.03.2008., 11:16
http://www.turbolimac.com/Products/TurboLimac/PID-97600101.aspx

Mi imamo takvu i jako sam zadovoljna s njom, a i cijena je pristupačna, naša je čak bila i malo jeftinija, oko 390,00 kn. Najbolje kod nje je to što su stol i stolica zasebno, a daska odnosno poslužavnik se miče, pa moj klinjo sad kad je veći ima svoj stol i stolicu-znači i dalje služi svrsi.A kad jede s nama za stolom samo staviš stolicu natrag na stol i volia.

chiara
04.03.2008., 11:42
mi imamo ovu (http://media-commerce.com.hr/proizvod.php?id=2&id1=81&id2=626#) i jako smo zadovoljni.
bila je oko 700 kn u baby media centru u mercatoneu

jedina zamjerka je što je dosta duboka pa je bio nervozan jer mu je pladanj bio previsoko, ali ja mu stavim jastučić pod guzu i sve 5 :top:

Hello_Kitty
04.03.2008., 11:51
Koliko ti je dijete staro? Za pocetak su u biti najbolje klasicne hranilice ali po meni to dijete jako brzo preraste i predje u "stolicu". Hranilica je kod mene bila u upotrebi ne vise od 6-7 mjeseci a onda sam uzela stokke stolicu i odusevili smo se. Stokke stolica raste s djetetom i u biti se moze koristiti od kad dijete pocne sjediti pa do.....
Ako trazis nesto jako moderno, meni je ovo:
http://www.busi.si/shop/index.php?page=3&skupina=22&podskupina=0&artikel=277
vrhunska stolica ali je u Slo "malo" skupa, ista dodje u Austriji cca 100 eura manje a u Italiji jos manje

cvijetić
04.03.2008., 12:07
mi imamo ovu (http://http://media-commerce.com.hr/proizvod.php?id=2&id1=81&id2=626#) i jako smo zadovoljni.
bila je oko 700 kn u baby media centru u mercatoneu

jedina zamjerka je što je dosta duboka pa je bio nervozan jer mu je pladanj bio previsoko, ali ja mu stavim jastučić pod guzu i sve 5 :top:

ne mogu otvoriti link:(

cvijetić
04.03.2008., 12:10
Ako trazis nesto jako moderno, meni je ovo:
http://www.busi.si/shop/index.php?page=3&skupina=22&podskupina=0&artikel=277
vrhunska stolica ali je u Slo "malo" skupa, ista dodje u Austriji cca 100 eura manje a u Italiji jos manje

prekrasna je ali cijena mi je neprihvatljiva...pa dodje kao kolica!

zeze
04.03.2008., 16:41
morala bih pod hitno po hranilicu pa trebam vaša iskustva, preporuke, cijene....
hvala

Mi imiamo hranilicu iz Ikee. Obična,bijela, plastična. Nije bog zna šta al služi svrsi. _Dobili je na poklon, mislim da je oko 30 eura.

blond lady
04.03.2008., 17:37
ja sam kupila ovu hranilicu na akciji za 80 eura u sloveniji + povrat porezna
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=156226

jako sam zadovoljna, moći će jako dugo koristiti jer poslje može sjediti za stol u toj hranilici...ima 3 različita položaja za leđa i za visinu....

cvijetić
04.03.2008., 17:45
ja sam kupila ovu hranilicu na akciji za 80 eura u sloveniji + povrat porezna
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=156226

jako sam zadovoljna, moći će jako dugo koristiti jer poslje može sjediti za stol u toj hranilici...ima 3 različita položaja za leđa i za visinu....

kad je bila akcija? mogu li na njihovoj stranici pronaći akcije?

blond lady
04.03.2008., 17:47
kad je bila akcija? mogu li na njihovoj stranici pronaći akcije?

sad sam gledala na njihovu stranicu i prošla je akcija..ja sam kupila prije 3 tjedna tu hranilicu ...

cvijetić
04.03.2008., 17:48
sad sam gledala na njihovu stranicu i prošla je akcija..ja sam kupila prije 3 tjedna tu hranilicu ...

gdje na stranici vidiš akcije?

blond lady
04.03.2008., 17:48
http://b2c.baby-center.si/webclassification.asp?ClassID=33&ParentClassID=33

evo ti linka sa svim hranilicama koje imaju ali trenutno nemaju ništa na akciji

možda bude za koji tjedan opet neka akcija

cvijetić
04.03.2008., 17:53
http://b2c.baby-center.si/webclassification.asp?ClassID=33&ParentClassID=33

evo ti linka sa svim hranilicama koje imaju ali trenutno nemaju ništa na akciji

možda bude za koji tjedan opet neka akcija

thanks, došla sam do tod djela nego sam mislila da baš možda imaju stranicu što im je na akciji... da je sad neka stolica na akciji da li bi naznačili uz cijenu?

"kaya"
04.03.2008., 18:24
mi imamo stokke trip trap http://www.stokke.com/ttproduct.asp?p=TrippTrapp&la=EN&na=HR&div=C
prezadovoljni:top:

Tashi
04.03.2008., 18:50
crvenu stokke trip trap stolicu za hranjenje - mi imamo kao stolac za kompjuter :lol: :lol:
a inače jan ima cam mini plus hranilicu (mm mrzi sve što je cam-ovo:mig: jer su nas na kolicima zeznuli:o) i ja sam zadovoljna. da je ja radim - jedino bih kotačiće ugradila jer mjesta ima - s obzirom da ima "kopita":rofl: za stajanje
tražila sam neki link ali nigdje je nema u gro planu
koštala je nekih 650 kuna

blond lady
04.03.2008., 19:20
thanks, došla sam do tod djela nego sam mislila da baš možda imaju stranicu što im je na akciji... da je sad neka stolica na akciji da li bi naznačili uz cijenu?

da, označili bi uz cijenu da je nešto na akciji

mandy
04.03.2008., 19:36
mi imamo chicco happy snack http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=3571,Fani_109934

košta 699 kn ima 3 položaja naslona i 3 razine za tacnu (tj miče se napriejd ili nazad po potrebi), za noge se ne miče al nama ni ne treba kad on jedva izdrži cijeli obrok da pojede u njoj...o spavanju nema govora...
ima i košaru za igračke i raznorazne stvari...mi skroz zadovoljni

ksenija_2
04.03.2008., 20:15
mi imamo stokke trip trap http://www.stokke.com/ttproduct.asp?p=TrippTrapp&la=EN&na=HR&div=C
prezadovoljni:top:

Koliko košta i gdje se može nabaviti?

mandy
04.03.2008., 20:23
ima je u Kiki i Sloveniji (Baby centar)...oko 1300 kn...

cvijetić
04.03.2008., 21:30
mi imamo chicco happy snack http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=3571,Fani_109934

košta 699 kn ima 3 položaja naslona i 3 razine za tacnu (tj miče se napriejd ili nazad po potrebi), za noge se ne miče al nama ni ne treba kad on jedva izdrži cijeli obrok da pojede u njoj...o spavanju nema govora...

gdje ste ju kupili?

cvijetić
04.03.2008., 21:52
Koliko košta i gdje se može nabaviti?

navodno je u kiki preko 1700 kn.

Agata1979
04.03.2008., 22:05
Mislim stolica izgleda lijepo, ali 1700,00 kn, pa jel ta kuha.Stvarno pretjeruju s cijenama.

"kaya"
05.03.2008., 08:12
Mislim stolica izgleda lijepo, ali 1700,00 kn, pa jel ta kuha.Stvarno pretjeruju s cijenama.

ma kod nas je to sve skuplje...mi smo je kupili vani....i nije koštala toliko....mislim da je bila oko 1300 kn...
inače ta stolica kasnije može biti i stolica za komp:cerek:kao što je kod tashi slučaj....

mandy
05.03.2008., 10:06
gdje ste ju kupili?

u Mercatoru i Chicco dućanu a ima ihi u svim Tintilinić dućanima...

Tripp trapp je meni super jer mogu i odrasli sjedit na njoj pa imaš zapravo stolicu extra al nismo imali love pa uzeli ovu...

Tija
05.03.2008., 10:13
navodno je u kiki preko 1700 kn.

u Kiki je trip trap 1190. Ne navodno nego sigurno:D

Kines
05.03.2008., 11:52
mi imamo Bubu hranilicu-250kn.obična...

milkica
05.03.2008., 11:56
Mi posudili peg perego prima pappa dondolino i SAVRŠENA je!!! Ima i muziku i ljuljanje na baterije ( nažalost,trenutno ne radi treba spojit neke žičice ) ,4 položaja naslona,5 po visini i svašta još. Moje dijete koje preko dana uopće ne želi nigdje spavati,u ovoj hranilici odrapi i po sat vremena! Upalim mu baby tv,spustim naslon u najniži položaj i on spava.
Svaka preporuka. koštala je oko 1500 kn prije 2 godine,još je kao nova.

zeze
05.03.2008., 12:08
Mi posudili peg perego prima pappa dondolino i SAVRŠENA je!!! Ima i muziku i ljuljanje na baterije ( nažalost,trenutno ne radi treba spojit neke žičice ) ,4 položaja naslona,5 po visini i svašta još. Moje dijete koje preko dana uopće ne želi nigdje spavati,u ovoj hranilici odrapi i po sat vremena! Upalim mu baby tv,spustim naslon u najniži položaj i on spava.

Eh taj baby tv!!!!:cerek:
U kombinaciji sa tako dobrom hranilicom....mraaak

cvijetić
05.03.2008., 12:41
u Kiki je trip trap 1190. Ne navodno nego sigurno:D

da, možda osnovna stolica, koju koristi malo veće dijete,a za bebu trebaš dodatke pa ti se nakupi preko 1800 kn!
ako ne vjeruješ provjeri.

Tinkili
05.03.2008., 13:39
mi imamo Bubu hranilicu-250kn.obična...

Također, još smo jednu kupili i stoji kod djeda i bake. Iskreno, previše mi je za komadić namještaja koji služi sjedanju prilikom ručavanja dati više od nekoliko kn. Ova služi više nego dobro, a čisti se vrlo jednostavno.

Moje pohvale!

Zmijica
05.03.2008., 13:57
Mi dobili Cam stolicu koja je ista kao Bubu, samo malo kvalitetnija - evo dura vec 8 godina i 3 dijete :)
Na Starcima sam napisala svojedobno post o hranilicama, kad su mi bile in, al se vise nemrem sjetit...

U biti, hranilice su u 3 kategorije, i isto kao s autima - koliko para, toliko (dodatne) opreme :D
- jeftinjaci tipa Bubu i osnovni modeli "velikih" firmi tipa Cam, Bebe Comfort, Graco... Pojasevi samo oko struka (ne preko ramena), jednostruka tacna... Sluze svrsi.
- srednjaci - obicno imaju ili duplu tacnu, ili su kompaktne, ili imaju pojaseve... nikad sve odjednom.
- skup(lj)i modeli - imaju sve prije navedeno, a cesto jos i fore sto ih je Milkica nabrojala...
Unutar skupina su razlike minijaturne, nekad imam feeling da su sve iz iste kineske tvornice, samo drugacija boja presvlaka.

Iz sadasnje perspektive - jedino bi meni bilo korisno od skupljih hranilica je dupla tacna, tako da onu uprljanu klopom mogu maknut, njemu dat komad kruha i u miru zavrsit rucak. Ovako imam pauzu usred rucka sa peri-brisi maramicama.
Tockici mi ne trebaju, po iskustvu s kreveticem su cak kontraproduktivni, nikad se ne daju zakocit kak treba.

Sto se tice Stokkea, meni su se jako svidjale, volim drvene hranilice.
Ali sam nasla komentare roditelja negdje na engleskom sajtu da su im se klinci odgurnuli nogom od stola i flop na zatiljak skupa sa stolicama :eek:
A na rodi info da su puno prakticnije one drvene kao slovo A, slovenske.
Svidjela mi se i Mandyna Chicco, cisto estetski.
Onda smo dobili ovu i nisam vise trazila.

Moj vec voli sjedit na obicnoj stolici. Napravi facu i sav si je vazan :cerek:
Naravno, to je jos uvijek vise stos nego korisno, ali uz pomoc jos 1 osobe moze i tako jesti.

cvijetić
05.03.2008., 13:58
Također, još smo jednu kupili i stoji kod djeda i bake. Iskreno, previše mi je za komadić namještaja koji služi sjedanju prilikom ručavanja dati više od nekoliko kn. Ova služi više nego dobro, a čisti se vrlo jednostavno.

Moje pohvale!

samo me zanima jel dovoljno stabilna... moja beba baš nije mirna

cvijetić
05.03.2008., 14:02
U biti, hranilice su u 3 kategorije, i isto kao s autima - koliko para, toliko (dodatne) opreme :D
- jeftinjaci tipa Bubu i osnovni modeli "velikih" firmi tipa Cam, Bebe Comfort, Graco... Pojasevi samo oko struka (ne preko ramena), jednostruka tacna... Sluze svrsi.
- srednjaci - obicno imaju ili duplu tacnu, ili su kompaktne, ili imaju pojaseve... nikad sve odjednom.
- skup(lj)i modeli - imaju sve prije navedeno, a cesto jos i fore sto ih je Milkica nabrojala...?.

zmijice a što je iz tvoje perspektive najbitnije kod tih srednjaka? pojas, kompaktnost,tacna?
kakve su to drvene slovenske, gdje ih mogu naći?

Zmijica
05.03.2008., 14:15
Pa, moj se nikad nije pokusao dic iz hranilice. Cim bi postao nemiran, ja bih ga vadila van. Voli jesti i voli svoju stolicu :)
Tako da su meni pojasevi nepotrebni, a tebi bi 5 tocaka moglo bit vazno.
Za tacnu sam rekla da bi meni dobro dosla. A opet, ide nam nekako i bez toga :mig:
Kompaktnost - ja svoju ne slazem, nije mi prakticno. Stoji tako uza zid dnevne (spojene su nam dnevna i kuhinja).
Ako kuburis s mjestom, lagano sklapanje bi ti moglo nesto znacit.

Koliko tvoja ima, 8 mj? Najbolje ti je stavit je u svaku od tih hranilica i vidjet koja ce joj se svidjeti. I tebi :)

Drevene su u Baby centru u Brezicama, a ima ih i u Kiki. Mislim da su oko 400-700 kn, ima raznih sorti. Naravno, posebno je jastucic i dodaci.

cvijetić
05.03.2008., 14:20
Pa, moj se nikad nije pokusao dic iz hranilice. Cim bi postao nemiran, ja bih ga vadila van. Voli jesti i voli svoju stolicu :)
Tako da su meni pojasevi nepotrebni, a tebi bi 5 tocaka moglo bit vazno.
Za tacnu sam rekla da bi meni dobro dosla. A opet, ide nam nekako i bez toga :mig:
Kompaktnost - ja svoju ne slazem, nije mi prakticno. Stoji tako uza zid dnevne (spojene su nam dnevna i kuhinja).
Ako kuburis s mjestom, lagano sklapanje bi ti moglo nesto znacit.

Koliko tvoja ima, 8 mj? Najbolje ti je stavit je u svaku od tih hranilica i vidjet koja ce joj se svidjeti. I tebi :)

Drevene su u Baby centru u Brezicama, a ima ih i u Kiki. Mislim da su oko 400-700 kn, ima raznih sorti. Naravno, posebno je jastucic i dodaci.

da danas ima 8 mjeseci:cerek:
ne kuburimo s mjestom pa ju ne mislim sklapati... gledala sam stranicu baby centra u brežicama ali nisam vidjela ništa drveno...otići ću do kike

cvijetić
05.03.2008., 14:49

jel ima pojas ?

Tija
05.03.2008., 15:22
ima i muziku i ljuljanje na baterije ( nažalost,trenutno ne radi treba spojit neke žičice ) ,4 položaja naslona,5 po visini i svašta još. Moje dijete koje preko dana uopće ne želi nigdje spavati,u ovoj hranilici odrapi i po sat vremena! Upalim mu baby tv,spustim naslon u najniži položaj i on spava.

meni je ovo grozno:rofl: Ali ono...grozno!
Upaliti muziku, tv, ljuljati, pjevati, cirkusirati da bi dijete - jelo :confused:
Čemu? Zašto? Hranjenje je osnovna životna potreba i dijete treba naučiti da jednostavno jede. Bez ikakvih ceremonija. Ako dijete ne želi jesti bez da mu jedan pleše fanki ćiken:D a drugi izigrava avion sa žlicom, krivi su roditelji a ne dite!
Ista stvar mi je i ona tuta koja svira :horor:, aj pokakaj se i svirat će pačja himna. Đizs:rofl:

Zmijica
05.03.2008., 16:32
Tija, ti si meni zakon :rofl:

Al mislim da Milkica nije mislila palit te cirkusarije za jelo, neg za spavanje.
Njen je nespavac k'o i moj, pa ak oce i na podu spavat - a samo ti daj sine :tulum:

Je, je u pravu si, i spavanje je osnovna zivotna potreba, al tu sam nekako zajebala :D

zeze
05.03.2008., 18:24
meni je ovo grozno:rofl: Ali ono...grozno!
Upaliti muziku, tv, ljuljati, pjevati, cirkusirati da bi dijete - jelo :confused:
Čemu? Zašto? Hranjenje je osnovna životna potreba i dijete treba naučiti da jednostavno jede. Bez ikakvih ceremonija. Ako dijete ne želi jesti bez da mu jedan pleše fanki ćiken:D a drugi izigrava avion sa žlicom, krivi su roditelji a ne dite!
Ista stvar mi je i ona tuta koja svira :horor:, aj pokakaj se i svirat će pačja himna. Đizs:rofl:

Ma milkica je mislila na spavanje, a ne na hranjenje. Mislim da si krivo skužila!:D

Tija
05.03.2008., 18:37
Ma milkica je mislila na spavanje, a ne na hranjenje. Mislim da si krivo skužila!:D

ma ista stvar:D, neki rade cirkus i od spavanja. Ja prva:rofl:, da ne bude zabune, ja govorim iz iskustva nije da popujem nekome:D
Prvo je bila vožnja u kolicima, onda vožnja uz treskanje, konačno je dospio u krevet a onda zibaj guzu, pa češkaj leđa, vrhunac je bio kad je rekao 'češkaj ruku'. Ma češnem li te ja:D
Zato sam s drugim djetetom bila pametnija: lezi i spavaj:D
da rodim treće, samo bi se odgajalo:rofl:

maja m
05.03.2008., 20:16
Mi ti cvijetićka imamo super srednjak, samo nemrem naći link. Bertonne, preslatka, fotkam ti ako hoćeš, 3 pozicije naslona, 3 po visini i 3 položaja tacne, dupla tacna, kotači s kočnicom i stabilizatori, pojasevi oko struka i oko ramena(trupa), ali ja ih ni ne vežem zasad jer je skroz zarobljen kad se stavi tacna, stabilna ful-N.skače u njoj cijelo vrijeme, ni da se mrdne. U biti sam se zaljubila čim sam je vidla, mislila sam da je i skuplja. U Adax baby centru 650kn :mig:

cvijetić
05.03.2008., 20:19
Mi ti cvijetićka imamo super srednjak, samo nemrem naći link. Bertonne, preslatka, fotkam ti ako hoćeš, 3 pozicije naslona, 3 po visini i 3 položaja tacne, dupla tacna, kotači s kočnicom i stabilizatori, pojasevi oko struka i oko ramena(trupa), ali ja ih ni ne vežem zasad jer je skroz zarobljen kad se stavi tacna, stabilna ful-N.skače u njoj cijelo vrijeme, ni da se mrdne. U biti sam se zaljubila čim sam je vidla, mislila sam da je i skuplja. U Adax baby centru 650kn :mig:

ajd pliz fotkaj. adax ima bertonne?
shvatila sam nakon zmijičinog posta da moram uzeti stabilnu s remenjem u 5 točaka.

cvijetić
05.03.2008., 20:27
http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=52&t=6115&st=0&sk=t&sd=a&start=75
Majo, jel ovakva bertonne?

milkica
05.03.2008., 20:47
9 mjeseci mi dijete nije spavalo preko dana više od 15 min u komadu,tako da je meni ova hranilica ZAKON!!! Ali samo za spavanje,kad se jede ne gleda tv,a ljuljanje nam ionak ne radi!

mandy
05.03.2008., 20:58
jel ima pojas ?

ima :cerek: kao AS u 5 točaka...nema duplu tacnu al ovu oju ima skida se...ja je nikad ne skidam, dovoljno ju je pobrisat krpom..

ova je stvarno mala cijena a dobiješ sve...jamalca ne vežem jer se on tak i tak izvuče iz svega...a i dok sjedi i jede znači da je gladan kad krene van znači da ne želi jest više :)

ima i straga kotače sa kočnicom....

Utpala
05.03.2008., 21:35
Ja imam ovu Bertonne sa slike par postova više i zadovoljna sam. Pojaseve ne koristim, nije baš da je tak spretna da se može iskobeljati ispod tacne. Dobra mi je za održavanje, tapecirung skinem i operem pod vodom. Tacna je dupla i jednostavno se skida... Ma sve pet. Možda malo više mjesta zauzima...

arenx
05.03.2008., 22:51
Ja sam hranilicu izbacila i stavila onu malu stolicu šta se montira na stol,najbolje mi je to.

maja m
06.03.2008., 07:33
http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=52&t=6115&st=0&sk=t&sd=a&start=75
Majo, jel ovakva bertonne?

E to je ta :top: !
Mi imamo svijetlo zelenu

*Lubenica*
06.03.2008., 07:58
chicco polly 2u1, sedam nivoa, tri naslona-poze :D, dupl tacna, držač za čaše, dupla navlaka za leđa, kotačići... svašta nešto

Kumica
06.03.2008., 08:08
Cam Smarty, montira se na običnu kuhinjsku stolicu, visina je podesiva, lako se sklapa i rasklapa, a kada se sklopi stane u vrečicu. Košta oko 400 kn. Kupljena u Baby Media Shopu u Mercatoneu.

Zmijica
06.03.2008., 08:34
A koliko su sigurne te stolice sto se montiraju za stol? I do koje tezine bebe?

I jel zna netko dal postoji neki kao booster za "obicnu" stolicu, da se veze za nju? Iskustva?

Rosa
06.03.2008., 09:24
.........

Te stolice su super za djecu koja dobro sjede. Lako su prenosive - kad ideš kod bake/na izlet/ na godišnji. Zauzimaju malo mjesta.

Što se tiče sigurnosti - moraš imati dobar, čvrst stol. Stavi ju na stol, pa se nasloni na nju svojom težinom - ak ne prevrneš stol sigurno ga neće ni malac prevrnuti. Jedino je zeznuto što nedu baš na sve stolove. Ak imaš stol koji se razvlači onda na tom kraju vjerojatno nećeš moći montirati stolicu.
Stvar je u biti jako jednostavna ali ju moraš vidjeti "u prirodi" i onda će ti biti sve jasno.

maja m
06.03.2008., 09:40
Istina, zauzimaju malo mjesta. Ali kilaža je ograničena, mislim do 15kg, mislim, treba provjeriti. Imamo i nju i nama nije dobra jer kako god je zašerafiš beba nije točno nasuprot tebe kao u hranilici nego bočno, i onda kad uzme zalogaj i okrene glavu na drugu stranu nemrem do njega, a hrana ispada iz usta po podu i tak...A i ne voli bit u njoj, a u hranilici obožava

Rosa
06.03.2008., 09:48
.......... Imamo i nju i nama nije dobra jer kako god je zašerafiš beba nije točno nasuprot tebe kao u hranilici nego bočno, i onda kad uzme zalogaj i okrene glavu na drugu stranu nemrem do njega, a hrana ispada iz usta po podu i tak...

Mi smo ju stavljali na čelo stola, a i cure su bile nježne građe, pa nam max. težina nije bila problem. A na moru bi nas spasila........

Kumica
06.03.2008., 10:19

I jel zna netko dal postoji neki kao booster za "obicnu" stolicu, da se veze za nju? Iskustva?

E pa ova Cam Smarty se veže za običnu stolicu. Veže se za zaslon i ispod stolice. Beba se veže oko struka i još staviš stolić. Sve skupa jako zategneš i super stoji.
Mi smo to kupili nećakinji koja sad ima 15 mjeseci, a izgleda kao da ima 2 godine i uredno u to stane. Bez problema nosiš sa sobom kamo god ideš.
Gledali smo i ove koje se šarafe za stol, ali stol ti ne smije imati nikakav rub ispod ploče, što je vrlo rijetko. Stolice su jako male i za sasvim male bebe. Naša sigurno ne bi stala u to. :ne zna:
U biti gledali smo neku u adaxu u izlogu i nismo se mogli načudit kako je mala bila. Čak sam pitala prodavačicu da im to nije maketa proizvoda ili sl. :eek:

Ovako izgleda Cam Smarty:
http://www.productreview.com.au/itemimage/86590

ksenija_2
06.03.2008., 10:36
E pa ova Cam Smarty se veže za običnu stolicu. Veže se za zaslon i ispod stolice. Beba se veže oko struka i još staviš stolić. Sve skupa jako zategneš i super stoji.
Mi smo to kupili nećakinji koja sad ima 15 mjeseci, a izgleda kao da ima 2 godine i uredno u to stane. Bez problema nosiš sa sobom kamo god ideš.
...

E, ovo mi se sviđa, nekako mi izgleda dosta praktično, a koliko vidim, nije ni preskupo.

chiara
06.03.2008., 12:05
ne mogu otvoriti link:(

sorry, nadam se da sada radi

link (http://www.media-commerce.com.hr/proizvod.php?id=2&id1=81&id2=626)

cvijetić
06.03.2008., 12:11
bertonne i chicco happy snack( inače u chicco trgovinama ih nema:(, pronašla samo u dva tintilinića i to froggy boju) ušli u uži izbor.
ići ćemo s malenom isprobati.:)

Čokolada07
06.03.2008., 13:09
Cure a koliko su potrebni kotačići na hranilicama...

milkica
06.03.2008., 13:29
ja bez njih ne bi mogla jer jede u kuhinji, a u dnevnoj gleda tv a ponekad ga ujutro otfuram i u dedinu sobu pa gledaju ratkajeve:D

Hello_Kitty
06.03.2008., 14:47
Ovaj booster, ali po meni jos bolji jer nema ove nogice, imas za kupiti u Prenatalu u Ilici i mislim da dodje nekih cca.250kn.
To je super stvar i mi tu stolicu imamo stalno u autu, za kod bake i dede, za restorane, za na more..., ma nema stolice na koju ne ide osim one bez naslona;)

Jessica
06.03.2008., 16:25

Evo jedne interesantne za djecu iznad 12 mjeseci. Prikladna i za restorane, jer se veze za obicnu stolicu.

http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=87108&Do=87267&_SSL=0&pArtikel=333772&pPosition=11

blond lady
06.03.2008., 17:28
Gledali smo i ove koje se šarafe za stol, ali stol ti ne smije imati nikakav rub ispod ploče, što je vrlo rijetko. Stolice su jako male i za sasvim male bebe. Naša sigurno ne bi stala u to. :ne zna:
U biti gledali smo neku u adaxu u izlogu i nismo se mogli načudit kako je mala bila. Čak sam pitala prodavačicu da im to nije maketa proizvoda ili sl. :eek:

to je jako praktično ali tek za stariju djecu i trebaš imati vjerovatno dosta stabilnu stolicu koja se neće prevrnuti

Jessica
06.03.2008., 19:09
Evo jedne interesantne za djecu iznad 12 mjeseci. Prikladna i za restorane, jer se veze za obicnu stolicu.

http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=87108&Do=87267&_SSL=0&pArtikel=333772&pPosition=11

Tek sada vidim da mi link ne otvara ono sto sam htjela pokazati.
Evo, probat cu staviti sliku.

kika80
06.03.2008., 20:06
Mi imamo Betronne sjedalicu i jako smo zadovoljni s njom.Super je,Ima dva pladnja ,3 polozaja ,moze se povisiti i spustiti

cvijetić
06.03.2008., 21:23
odabrali smo ipak bertonne. pobijedila je nad chiccom.
može se povisti, sniziti što chicco ne može i ima 2 pladnja

kod chicca je jedino bolji pojas.

uzeli smo svijetlo zelenu kao MajaM

Wedding
06.03.2008., 21:53
chicco polly 2u1, sedam nivoa, tri naslona-poze :D, dupl tacna, držač za čaše, dupla navlaka za leđa, kotačići... svašta nešto

mi imamo tu hranilicu i nebi ju mjenjali za nista na svijetu:cerek:, lijepi dezeni, lako se sklapa i barata njome, lako s odrzava... ma super:top:

mandy
06.03.2008., 22:06
postoji sack´n´seat ....navuče se na stolicu i bebo sjedi na stolici a ne može nikud...

Wedding
06.03.2008., 22:37
postoji sack´n´seat ....navuče se na stolicu i bebo sjedi na stolici a ne može nikud...

i ima veliku manu... neije za stolice sa visokim naslonom... mi smo ga kupili i odusevio me ali ga mogu koristit jedino kod prabake:(

arenx
06.03.2008., 23:13

Moja je do 20 kg, ako je dobar stol potpuno je sigurna, a sviđa mi se to što smo svi za stolom zajedno. Moji vole tu stolicu, a bome i meni je super, mrzila sam čistiti hranilicu, sad samo obrišem stol.

mandy
06.03.2008., 23:58
da to mu je problem al nije problem sašit za visoku stolicu...i ja imam visoke

cvijetić
07.03.2008., 10:23
i ima veliku manu... neije za stolice sa visokim naslonom... mi smo ga kupili i odusevio me ali ga mogu koristit jedino kod prabake:(

vidiš... a meni isto izgledao super...mislila sam ga kupiti za more

šiljo
07.03.2008., 10:35

mandy možeš li staviti slikicu baš me zanima kako izgleda

cvijetić
07.03.2008., 11:51
http://www.thenaturalbabyresource.com/store/product_info.php?products_id=825&osCsid=faf54ed8d835684b24e325dc44c9d497

http://www.mamaibeba.hr/katalog.php?KID=22

šiljo, evo ti linkova

šiljo
07.03.2008., 13:56
cvjetić puno hvala
sviđa mi se

cvijetić
07.03.2008., 14:00
i meni izgleda super ali me sad brine to s visinom stolca...
da li netko zna da li ih mogu vidjeti u živo negdje u zg?

ksenija_2
07.03.2008., 14:12

Ja sam ga u živo vidjela samo na sajmu za bebe, na štandu sling by mama. tamo su mi rekli da se bebi pod guzu može staviti npr. jastuk ako je naslon viši, al nisam ga kupovala pa ne mogu reći iz iskustva.

mali kico
07.03.2008., 16:50

E, ovo mi se svidja!
Jel to ista stvar sto u Prenatalu ima za kupit?

Teuta
07.03.2008., 17:16
Ja sam koristila stolac koji se natakne na stol, vrlo praktičan, lagan i sklopiv tako da smo ga nosili sa sobom kada smo išli van jesti. Jako mi se sviđalo to što je dijete jelo sa nama za istim stolom, bez igračaka, tako su obje kćerke naučile lijepo jesti i uživati u hrani. kada su bile stare oko 2,5 godine prešli smo na trip-trap, eno ga još danas je koristan jer mu se prilagođava visina sjedišta i police za noge. Nedavno sam išla tražiti poklon za jednu bebu i vidjela sto čuda, ima zaista apsurdnih stolica za hranjenje, zauzimaju puno mjesta, hranjenje u njima mi se čini da mora biti neprirodno teatralno a o cijenama da ne govorim!

ksenija_2
07.03.2008., 21:10
Otišli danas u Baby Media Shop da pogledamo Cam Smarty i rekoše nam da je to namjenjeno za djecu od 18, a na netu kad gledam na stranim web siteovima piše da je za 6-48 mj. pa mi nije jasno :confused:
I kaže žena da je za do 36kg iako su testiranja pokazala da je izdržala i do 45kg, a izgleda jako sitno. Baš mi se svidjela, jer se lako prenosi: kad se sklopi je malecka, a mi stalno nekud idemo pa mi se čini zgodnom, jedino me sad to smelo kad je rekla za od 18mj...

Inače imaju i nešto slično ovome što je Jessica pokazala, oko 390kn. Al meni je bolja Cam Smarty čisto iz razloga što ju je lakše nosit negdje jer se sklapa.

Hello_Kitty
07.03.2008., 21:20
Ova u prenatal je plasticna i da se sklopiti. MIslim da je cvrsca od ove koja je gore na slici platnena.
Meni se isto svidjao ovaj sack'n'seat ali nemam stolicu na koju pase a ne moze se namontirati niti na stolice sa ruckama kakve su u vecini restorana...

Utpala
07.03.2008., 21:58
Cure a koliko su potrebni kotačići na hranilicama...

jako

Wedding
07.03.2008., 22:00

dodji kod nas na kavu pa ces ga vidjet:mig::rofl:

Zmijica
07.03.2008., 22:05
Inače imaju i nešto slično ovome što je Jessica pokazala, oko 390kn. Al meni je bolja Cam Smarty čisto iz razloga što ju je lakše nosit negdje jer se sklapa.
Sad si me zbunila.
Pa ovo s Jessicine slike se skroz sklopi i izgleda kao veca torbica za CD-e.

Ma pusti prodavacice, one uglavnom blage veze nemaju.

Meni osobno ta Cam stolicica izgleda kao da je za bebu koja se moze samostalno uspravit, a cvrsto sjedenje je vec odavno savladala. A to moze bit sa 10 ili sa 12. mj, ovisi o djetetu. Moj je motoricki napredan, al ga sa 6. mj ne bih u to stavljala.
Kad uzicam nekog frenda s tutacem idemo vidit :)
To je King Cross, jel?

ksenija_2
08.03.2008., 06:59
Sad si me zbunila.
Pa ovo s Jessicine slike se skroz sklopi i izgleda kao veca torbica za CD-e.

Ma pusti prodavacice, one uglavnom blage veze nemaju.

Meni osobno ta Cam stolicica izgleda kao da je za bebu koja se moze samostalno uspravit, a cvrsto sjedenje je vec odavno savladala. A to moze bit sa 10 ili sa 12. mj, ovisi o djetetu. Moj je motoricki napredan, al ga sa 6. mj ne bih u to stavljala.
Kad uzicam nekog frenda s tutacem idemo vidit :)
To je King Cross, jel?

Je, King Cross.

Ja vidjela onu malu sliku koju je Jessica poslala, mislila sam da se ne sklapa :ne zna: (mislim da mi trebaju naočale:D).

ksenija_2
08.03.2008., 07:08
Aha, sad vidim :zubo: (http://www.baby-walz.com/bilderneu/788/wh500q80/639583_1.jpg)

Ovo baš dobro izgleda... Nisam ni skužila na onoj manjoj slici.
E, Zmijo, onda ono što sam ja vidjela u BMedia Shopu nije kao ovo. Ono se ne sklapa, bar nisam vidjela da se može sklopit, izgledalo je kao monovolumen :D

ksenija_2
08.03.2008., 07:10
Tek sada vidim da mi link ne otvara ono sto sam htjela pokazati.
Evo, probat cu staviti sliku.

Jess, znaš li gdje bi se to moglo kupiti u Zagrebu?

ksenija_2
08.03.2008., 07:22
Aha, sad vidim :zubo: (http://www.baby-walz.com/bilderneu/788/wh500q80/639583_1.jpg)

Opet sam zbunjena, na istoj stranici ima ta povisilica-sjedalica za od 6mj (košta oko 22 eura) i jedna za od 12mj (33 eura). Ja baš i ne vidim razliku među njima... :confused:

Jessica
08.03.2008., 08:00
Jess, znaš li gdje bi se to moglo kupiti u Zagrebu?

Neznam. Nisam iz Zagreba.

Jessica
08.03.2008., 08:04
Vidis da je prakticna kad se sklopi

http://www.baby-walz.com/bilderneu/741/sortiment/wh500q80/603180_2.jpg

kao mala torbica.

maja m
08.03.2008., 08:12

jelda je preslatka? :)
nama bi se u stan puno bolje uklopila plava, al zelena je bombon :top:

Wedding
09.03.2008., 23:04

:confused: kaj se ne moze povisiti???

mandy
09.03.2008., 23:51
chicco se ne može povisit al to mi dosad nije ni zatrebalo...tacna hranilice dođe taman iznad površine stola tak da zapravo zajedno jedemo..

Wedding
09.03.2008., 23:55
chicco se ne može povisit al to mi dosad nije ni zatrebalo...tacna hranilice dođe taman iznad površine stola tak da zapravo zajedno jedemo..

ne kuzim? kako se newmoze povuisit, pa sjedalo se povisuje u nekoliko stupnjeva ( ne znam napamet), evo nama je upravo na najdoljnjoj razini jer sam B hrabila sjedecki na podu:D

mandy
10.03.2008., 00:07
chicco happy snack?

Wedding
10.03.2008., 00:08
chicco happy snack?

a joj:bonk: tuka ja, krivo, ja mislila da se prica o chiggo Polly:lol:... joj idem spavat:lol:, sorry:D

cvijetić
10.03.2008., 10:07
:confused: kaj se ne moze povisiti???

chicco happy snack ima samo 1 visinu!

cvijetić
10.03.2008., 10:09
jelda je preslatka? :)
nama bi se u stan puno bolje uklopila plava, al zelena je bombon :top:

nama bi isto u stan uklopila bolje plava, ali uklapa se i zelena, koja mi je draža, a i da nije baš plava za curku:mig:
baš sam zadovoljna da smo se za nju odlučili:)

ksenija_2
14.03.2008., 12:07
Onaj drugi booster koji sam spomenula da imaju u Baby media shopu je nešto ovako (http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/babyant_1993_32936663) (ne sjećam se je li ista firma ili ne), bila je bijelo-ljubičasta varijanta izložena.

ksenija_2
14.03.2008., 14:06
Ovaj booster, ali po meni jos bolji jer nema ove nogice, imas za kupiti u Prenatalu u Ilici i mislim da dodje nekih cca.250kn.
To je super stvar i mi tu stolicu imamo stalno u autu, za kod bake i dede, za restorane, za na more..., ma nema stolice na koju ne ide osim one bez naslona;)

Jel ima neka fotografija dotičnog boostera?

Wedding
17.03.2008., 15:11
chicco happy snack ima samo 1 visinu!

????odavno je rjesena misterija!

Leonee
11.05.2008., 16:04
Na sajmu mama I beba sam snimila pregenijalnu stolicu za hranjenje :s
Zove se Slex, od Brevia. Moze se koristiti za malene, malo vece I starce.. Tj, kao pomocna stolica. Drugacija je od one drvene, jer onaj dio za sjedenje je stvarno velik, tj.stane svacije dupe na njega :zubo:
Mrak je to sto se sva sklapa pa se moze ponjet na viksu, bakama I sl. Dodje 1.145 kn.. I ako stignete jos danas do velesajma, uzmite letak (trgovina Sunceko u Dubravi) I imate 10% popusta do 01.09.... Daklem hranilica bi dosla 1.000kn..
Znam da se dosta kasno javljam sa ovom info, al bolje ikad,...

Ja cu je ubost :cerek: :lux:

Lali Puna
11.05.2008., 16:19
bila je na štandu baby media shopa jedna na tu foru, ali još bolja i ljepša, ne znam čija, mislim mutsy
može bit hranilica, stolica s onim između nogu, bez toga i stoličica normalna

edit: evo ova (http://www.liapela.com/images/easygrow%20green%20-%20perspRGB.jpg), ide i ovak (http://www.healthchecksystems.com/images/mutsy_easy_grow_orange.jpg) i još par načina

Leonee
11.05.2008., 16:27
Evo linka za slex http://www.brevi.eu/prodotti-prima-infanzia/la-pappa/slex.html
Moze se jos dokupiti tacna (100ak kn) I jastucic za obloziti stolicu (isto oko 100 kn)

Leonee
11.05.2008., 16:31
Lali, vidila sam I tu no nije me se dojmila jer nemoze biti stolica, ako I moze.. Premala je. A I boje su mi bzv.. Neznam ima li za nju kupiti I jastucic.. Moze li vise razina.. Ugl, nije mi bas nesto :ne zna:
Slex mi je :s :s :s.. Malo sam citala po forumima uk I hvale ju.. Pa mora onda bit dobra :D

Čokolada07
11.05.2008., 17:04
Fora mi je dizajn i na jednoj i na drugoj al to meni izgleda tako neudobno.. :flop: Nije da dijete sjedi u njoj jako kratko... pogotovo neko djete koje sporo jede pa prije će nažuljat guzicu nego se najest...:D

Leonee
11.05.2008., 17:20
Zato postoji jastuk koji se moze kupit :mig:

šiljo
11.05.2008., 17:58
ajme ova brevi je fanta...:top:
a mi smo tako daleko od sajma....:mad:

Lali Puna
11.05.2008., 19:05
Lali, vidila sam I tu no nije me se dojmila jer nemoze biti stolica, ako I moze.. Premala je. A I boje su mi bzv.. Neznam ima li za nju kupiti I jastucic.. Moze li vise razina.. Ugl, nije mi bas nesto :ne zna:
Slex mi je :s :s :s.. Malo sam citala po forumima uk I hvale ju.. Pa mora onda bit dobra :D

ma, vjerojatno, nemam pojma, ja nisam proučavala tu mutsy, mene samo oduševio dizajn. predivna je, što jest-jest.

mandy
11.05.2008., 19:46
ova od brevie je slična trip trapu, cijena je malo jeftinija...al svejedno previše love s obzirom koliko se upotrebljava..

Leonee
11.05.2008., 21:29
Da, slicna je trip trapu I nije. Slex ima veci prostor za guzicu :D, ima jastucic, ljepsa mi je,...
I naravski dosta jeftinija od trip trapa.

A sto se tice cijene.. Gledala sam od chicco-a hranilice, pa od PP.. Cijene su preko 1.000kn.. One losije verzije su ispod.
Za 1.000kn ja dobijem ovu hranilicu, koja je moderna, lijepa, iskoristiva poslije dok mi ne dopizdi :zubo:.. I vrlo lako se sklopi u manje djelove pa je bez problema mogu odfurat na viksu, bakama,...

Pretpostavila sam da se opet dosta ljudi nece sloziti samnom u izboru hranilice, no :ne zna: nisu ni za hrpu ostalih stvari. Samo sam vas htjela informirati o novoj i meni ludilo hranilici za relativno malo para za novi dizajn,.. Pa ko voli..
Neda mi se drzati stranu te hranilice I ponavljati njene prednosti, tj.nedostatke standardnih (kao sto sam o kadicama I TT)... Samo eto ..info ;)

Leonee
11.05.2008., 21:32
ma, vjerojatno, nemam pojma, ja nisam proučavala tu mutsy, mene samo oduševio dizajn. predivna je, što jest-jest.

Meni nije :ne zna:

tete
11.05.2008., 22:30
http://http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://click4you.com/zagreb/prod/customer/1173277640047/version2/images/products/1196842978351_s.jpg&imgrefurl=http://click4you.com/zagreb/main.do%3Flang%3Dhr%26link%3D4%26sublink%3D308%26a dvancedMenu%3Dtrue%26customerId%3D1173277640047&h=170&w=130&sz=10&hl=hr&start=1&tbnid=OdFEhXBFE34fbM:&tbnh=99&tbnw=76&prev=/images%3Fq%3Drossi%2Bhranilice%26gbv%3D2%26hl%3Dhr %26sa%3DG
Mi imamo ovu na kravicu, isto je mala stalno s nama za stolom. Ili stavim postolje pa sjedi uz nas ili ga skinem, ostane šipka koja u nižem položaju dođe točno ispod stola tako da jede s a stola baš kao i mi.

tete
11.05.2008., 22:37
http://click4you.com/zagreb/main.do?lang=hr&link=4&sublink=308&advancedMenu=true&customerId=1173277640047
Ova druga, nadam se da se sada vidi

Leonee
11.05.2008., 22:59
http://www.testberichte.de/testsieger/level3_babymoebel_kindermoebel_kinderhochstuehle_2 53.html
..ako znate svapski..

Njihovi rezultati testiranja hranilica (tip koji mozda neznate:sto je manja ocijena, to je hranilica sigurnija, bolja)

mafri
12.05.2008., 09:03
Iskreno da vam kazem meni ta hranilica sluzi samo da je stavim pred perilicu sudja jer mali stalno hoce dirat tipke na njoj pa nam ja to ko zastita!Da mi iz tih razloga netreba vrlo rado bi je poklonila jer mi zaista nije potrebna!On sjedi sa nama za stolom(kad sjedi)!I meni hranilica samo smeta!
Sjedio je dok je bio manji al sad kad ga stavim nece da jede u njoj neg oce ko i mi da sjedi za stolom!

cvijetić
12.05.2008., 09:21
A sto se tice cijene.. Gledala sam od chicco-a hranilice, pa od PP.. Cijene su preko 1.000kn.. One losije verzije su ispod.

ja sam zahvaljujući curama na forumu saznala za bertonne stolicu od 600 kn i meni je to bio max za to koliko se koristi. stolica ne zaostaje za nekim boljim markama što se tiče funkcionalnosti a neke kerefeke poput ljuljačke i tv mi nisu trebale. radije ću djetetu kupit nešto drugo za razliku u cijeni.

Leonee
12.05.2008., 09:47
Slazem se. I ja cu za razliku u cijeni kupiti nesto drugo, poput dati za slex koja moze biti obicna stolica za blagavaonu (bas ce mi pasati :cerek:) ili radni stol. I meni se cini 1000kn (a bome I 600kn) previse za hranilicu. :top:
:D..

mandy
12.05.2008., 10:08
Da, slicna je trip trapu I nije. Slex ima veci prostor za guzicu :D, ima jastucic, ljepsa mi je,...
I naravski dosta jeftinija od trip trapa.

ima i trap jastučić..:)...i dovoljno mjesta za guzu :)

Za 1.000kn ja dobijem ovu hranilicu, koja je moderna, lijepa, iskoristiva poslije dok mi ne dopizdi :zubo:.. I vrlo lako se sklopi u manje djelove pa je bez problema mogu odfurat na viksu, bakama,...

mi imamo Chiccovu jeftiniju 699 kn...koja je ista kao i ona skuplja (po kvaliteti) al nema 2 tacne ne miče se naslon za noge...što je meni nepotrebno..a u pola jeftinija..

ma sve ok...svatko ima svoje želje , ukus, potrebe....

Čokolada07
12.05.2008., 13:01
Ovo će biti naša hranilica... (http://www.turbolimac.com/Products/TurboLimac/PID-95630243.aspx) Samo u plavo zelenoj boji...

prije toga ću kupiti AS tako da kad budemo kupovali hranilicu dobit ćemo je po cca 200 kn manjoj cjeni...

Uspoređivala sam ovu i takav tip Brevi hranilice i Brevi je potpuno ista...osim dizajna i natpisa Brevi a ova je jeftinija 300 kn tj meni će biti 500kn....

ksenija_2
12.05.2008., 16:39
Baš razmišljam: Kad ste počele stavljati svoje bebe u hranilicu? Dohrana počne sa 6 mjeseci (neki i ranije), ali moja je beba npr. počela samostalno sjediti tek sa 8.5 mjeseci.

ksenija_2
12.05.2008., 16:43
Inače, mi smo kupili na kraju booster (http://www.minimee.com.au/epages/whitelabel5.sf/en_AU/?ObjectPath=/Shops/minimee/Products/2-VAL-N92100) koji se postavi na običnu stolicu i lako ga nosimo kad idemo kod baka.

Zmijica
12.05.2008., 20:29
bila je na štandu baby media shopa jedna na tu foru, ali još bolja i ljepša, ne znam čija, mislim mutsy

Meni je divna na drugoj slici narancasta, super bi nam isla u kuhinju :)
Al citala sam za Trip-trap da se lako prevrne, a ova je na istu foru. Tako sam i odustala od Trip-trapa.

Leone, meni je ta malo preplasticna... Ne znam, nekak glomazno i od jeftinjak plastike mi izgleda :ne zna:
Morala bih vidjet uzivo.

Mi smo svoju dobili, a da nismo... ni ne znam vise sto sam htjela kupit :rofl:
Znam da sam se palila na drvene, a poslije mi je bilod rago do neba sto je plasticna jer bi tekstilni jastucic svaka 3 dana bio na pranju. Koma je koliko sipaju kad su ful mali.
Ak ne prospu oni, prospes ti jer si fulala usta, a on upravo zamahnuo rukicom :D

EDIT: Ksenija, ak hranilica ima polozaje onda od pocetka dohrane. Ak nema, hranis ga u viperu ili krilu dok ne moze cvrsto sjediti. Nije nuzno da se sam posjeda, nego da ostaje sjedit.
S tim da neke bebe mrze hranilice... frendica ima jednu takvu. Krilo ili nis.

mandy
12.05.2008., 22:13
Miha sjedio od 6 mj u hranilici al on je već sjedio tad...a naša ima i 3 položaja pa bi ga stavila u najniži dok ne počne sjedit.

PiaLolla
13.05.2008., 19:38
Mi jedemo sjedechi u maloj stolici sa ruchkama.....pocheli jesti u sjedalici (sa 6,5mj).....pa kad je pochela samostalno sjedit, pochela je sjediti u toj maloj stolici sasvim mirno, otvarajuchi usta, ne okrechuchi se......ma ruchkala zena ko velika :cerek:

Sad josh uvijek sjedimo na toj maloj stolici (ja sjednem na pod ispred nje)......sad se malo vishe okrechemo, ali sve pojedemo i ovo funkcionira presavrsheno.........toliko da sam zaboravila da che uskoro sama jesti i da che nam trebati hranilica (nabavili je, al je koristimo samo za glupiranje) :rofl:

Lali Puna
26.06.2008., 14:53
dakle, nemam stol, imam šank :D
kakvu hranilicu da kupim?
mislim, nije da ju sutra idem kupovat, al zaljubila sam se u tripp trapp prije koju minutu pa sam se došla tu raspitat.
dakle, jel mi se može dijete našankat u hranilicama?

mandy
26.06.2008., 14:55
ovisi koliko je šank visok...al mislim da većina ide za standardnu visinu stola..

i meni sad žao što nismo kupili Trip trap...skuplja je al imaš stolicu i za poslje...a ova će na tavan do druge bebe..

Lali Puna
26.06.2008., 15:08
čitala sam komentare za tripp trapp i svi uglavnom kažu da je super, ali da nije baš idealna za početak dohrane. da su za tak male beijanere bolje one klasične, kojma se mogu spustiti nasloni i sl.
a kupila bih tripp trapp. al uz to mi se ne kupuje još jedna. i, evo, koji post prije zmija napisala da se prevrću

Zmijica
26.06.2008., 15:12
Lali, neam pojma koja ide uz sank... Morat cete uzet skuplje modele koji se po visini mogu podesavat.

Trip-trap meni zvuci super za vecu djecu, dakle od 8-9 mj pa do skole :mig:
Moj hahar od prije tjedan dana nece u svoju stolicu, oce na obicnoj sjediti.
I da imamo triptrap, mogao bi na to. OVak ide hranilica u ropotarnicu povijesti :D
E sad, ne znam kak rijesit pocetak dohrane s Trip-trapom, tj. dok ne pocnu cvrsto sjedit.
Meni se on cinio jako neudobnim za 6 mj bebicu.

EDIT: Istovremeno smo postale :D
Ja sam taj podatak o prevrtanju nasla na nekom britanskom siteu. Google, triptrap, review...

"kaya"
26.06.2008., 15:13
jel imaš viper?
ja sam svoga dječaka u početku hranila u viperu, a kada je počeo samostalno sjediti stavili ga u trip trap :top:
uvijek sjedi s nama za stolom i istina i bog da češće mjenjam stoljnjak (jer nemamo klasičnu tacnu) ali to meni ne smeta
i nije neudobna vjerujte mi.....ima ona za kupiti navlaku (jastučiće) koji omekšaju sjedenje...
a što se tiče prevrtanja....nije zgodno da stoji, recimo na rubu tepiha....tada mogućnost postoji....
i ta sjedalica nije visoka....ona je taman da dijete može fino sjediti za stolom...

Lali Puna
26.06.2008., 15:39
imam viper. nije loša ideja.
pa zar nijedna ne ide uz šank?
ajoooj!

Lali Puna
27.06.2008., 12:49
ja se taman definitivno odlučim za tripp trapp i onda ispadne da je preniska. ima li itko ovdje da ima samo šank, a ne stol?
panikaaaaaaaaaa! postoji li uopće hranlica koja je dovoljno visoka za šank?
mislim, mogu ja nju hraniti i u nekoj koja nije, al bi da se dijete lijepo nauči jesti i da se ne osjeća isključeno

pink5
27.06.2008., 14:03
e jbg,prvelike prohtjeve imaš,al opet da ima negdje kupiti tako visoku hranilicu,mene bi bilo malo strah,da ne daj bože iskoprca se i padne iz nje.A da brobate kupiti stol?:ne zna: Mi smo naslijedili od sister brevi hranilicu,ide u tri položaja,može se spuštati i dizati,na kotače, ma ko bog!

mandy
27.06.2008., 14:16
najbolje da uz hranilicu kupiš i stol :mig: :D

pa nema veze...tak ćeš je u početku ti hranit...možeš sjedit za šankom ona ispred/kraj tebe i hraniš...a poslje ćeš morat nešto smislit..ili da ti netko (stolar) napravi stolicu za šank za bebe :)

Zmijica
27.06.2008., 14:47
Fakat Lali, Mandy ti dobro veli.
Do sudjelovanja za stolom ima ohoho... to tek poslije 1 rodjendana polako postaje bitno.
A dotad vam fakat stolar moze napravit stolicu.

Pink, a tako ti je svejedno... oce beba past sa 100 ili 120 cm.
Pametni znaju cemu sluzi pojas :D

Ma kenjam, ja svog nikad nisam vezala. Cim se pocne vrpoljit i prckat po jelu, a ti sine van, dosta je bilo.

šiljo
27.06.2008., 14:51
Cim se pocne vrpoljit i prckat po jelu, a ti sine van, dosta je bilo.

hm iz vlastitog iskustva :cerek:točna tvrdnja inače hrane sssvvuuuugdjjeeeee......

mislim isto kao i mandy da nijedna stolica nije za šank jednia mogućnost
ti je stolar

Lali Puna
27.06.2008., 14:54
najbolje da uz hranilicu kupiš i stol :mig: :D

pa nema veze...tak ćeš je u početku ti hranit...možeš sjedit za šankom ona ispred/kraj tebe i hraniš...a poslje ćeš morat nešto smislit..ili da ti netko (stolar) napravi stolicu za šank za bebe :)

nemam stol gdje staviti trenutno :D
zato i imamo samo šank
a za negdje godinu dana počinjemo s konačnim uređenjem novog stana pa će, ovisno o tom kad to bude gotovo, milostiva s negdje godinu i pol sjedit fino za stolom. nije mi bed za poslije.

zapravo da, onda ću kupit tripp trapp pa se snalazit dok se ne preselimo (ionak ju neću odmah u tu stolicu staviti)

kak se ne dam odgovoriti od tripp trappa :rofl:

ksenija_2
27.06.2008., 15:02
nemam stol gdje staviti trenutno :D
zato i imamo samo šank

Lali, pogledaj Stolicu Optimu (http://www.adax.hr/proizvodi.php?kateg=7&sub=6), možda to možeš montirati na šank :ne zna:

Lali Puna
27.06.2008., 15:11
sviđa mi se. koliko to košta cca?
al hoću i tripp trapp :D :D
ne odustajem!

prelijepa mi je. nek se nitko ne uvrijedi, ali one plastične s onim pvc 'tapecirungom' su mi oduvijek bile ružne.

pink5
27.06.2008., 15:12
Lali, pogledaj Stolicu Optimu (http://www.adax.hr/proizvodi.php?kateg=7&sub=6), možda to možeš montirati na šank :ne zna:

:eek:meni ovo izgleda tako nesigurno,ali vjerojatno nije,ja to ne bi nikad kupila

Zmijica
27.06.2008., 16:13
Lali, i ja sam se bila odusevila trip-trapom na papiru, a uzivo mi je turboneudoban...
Imas ih u Kiki + jos pet-sest modela drvenih.
Meni se Recaro najvise svidio... ova: http://www.recaro.com/index.php?id=567&L=2
Al na kraju smo je dobili pa nisam mogla tracit novce :mama: :D

Isto nisam fan tih sto se montiraju na stol... Prenesigurno mi izgledaju (vidjela u Adaxu uzivo).
S druge strane, mi smo tek prije 5 dana kupili stol :rofl:
Inace i mi imamo sank, ali niski kao stol, samo je oblika sanka (e jesam ga zapetljala).

pink5
27.06.2008., 16:37
krivo smo se razumjeli,ne mislim da različito ako beba padne s metra ili metra i po,nego mi se čini da se viša hranilica lakše prevrne,mada to u praksi vjerojatno nije moguće

*Mistique*
27.06.2008., 21:13
Mi smo pre,pre zadovoljni hranilicom Peg-Perego,em ima podesivu visinu,čvrste noge i 2 pladnja(kad jedan zaprlja ispod se nalazi drugi),gumeni naslon i naravno sigurnosni pojas i na kotačiče je stražnji dio a prednji stoji čvrsto fiksiran!

mandy
27.06.2008., 21:41
u principu što je viša stolica to je veći razmak nogu ..naravno može se prevrnut ako krene izlazit iz nje sam ko Miha..samo ustane i noga van a ti mama lovi po zraku...:rolleyes:

ista stvar čim počne brljat i dizat se gotovo jelo..

ksenija_2
27.06.2008., 21:55
:eek:meni ovo izgleda tako nesigurno,ali vjerojatno nije,ja to ne bi nikad kupila

Ja dotičnu nemam, ali to joj je opcija za šank ako baš želi da dijete bude "ravnopravno" za stolom. Meni ova izgleda puno bolje nego neke od tih za stol koje sam vidjela, ali to treba pogledati uživo. Dosta toga ovisi i o tome kakvo je dijete. Ako je vražićak, definitivno ne bih ovo koristila.

ksenija_2
27.06.2008., 21:59
sviđa mi se. koliko to košta cca?

Njemam pojma :ne zna: Prije par mjeseci sam pitala za onu ispod, koja se montira na stolicu (Jané Move) i bila je oko 450kn.

ksenija_2
27.06.2008., 22:06
2 pladnja(kad jedan zaprlja ispod se nalazi drugi)

...sad sam se sjetila kako sam kod frendice hranila svog malog u hranilici njenog sina i ostala žena paf. nismo zaprljali apsolutno ništa, ni portikl...samo smo malo usta zamusali. a kad je njen sin došao na red... :D Ma dobro, prljamo i mi kad imamo kruh ili sl. u rukama ili kad je neka juha u pitanju, al ja onda odmah prebrišem pladanj... da imam dva pladnja, mislim da bi stalno oba bila zaprljana :D

Elem, mi smo se hranili u rukama dok smo još bili mirno čeljade koje se još nije samo posjelo, al kad smo se posjeli, kupili smo booster koji se namontira na stolicu vulgaris i koji nosimo kod baka, na more... Mi smo to odabrali zbog malog životnog prostora koji nas okružuje :D

zrnce soli
28.06.2008., 11:34
Da se pohvalimo,napokon i mi imamo svoju hranilicu!! :)
Jučer smo kupili PP Prima Pappa, prekrasna mi je, siva sa crvenim kružićima, prostrana, mekana, Roko je oduševljeno sjeo u nju (doduše, veselo je sjeo i u druge u koje sam ga stavila,ali nema veze...:) ). U Toweru uz 10%popusta dođe 1070 kn. Oduševljena sam!
Kako imam jako dobra iskustva sa PP kolicima, dala sam prednost i PP hranilici, ali vidit ćemo. Nadam se da će biti i dalje super!

Dora K
30.06.2008., 00:39
Lali, neam pojma koja ide uz sank... Morat cete uzet skuplje modele koji se po visini mogu podesavat.

Trip-trap meni zvuci super za vecu djecu, dakle od 8-9 mj pa do skole :mig:
Moj hahar od prije tjedan dana nece u svoju stolicu, oce na obicnoj sjediti.
I da imamo triptrap, mogao bi na to. OVak ide hranilica u ropotarnicu povijesti :D
E sad, ne znam kak rijesit pocetak dohrane s Trip-trapom, tj. dok ne pocnu cvrsto sjedit.
Meni se on cinio jako neudobnim za 6 mj bebicu.

EDIT: Istovremeno smo postale :D
Ja sam taj podatak o prevrtanju nasla na nekom britanskom siteu. Google, triptrap, review...

Meni je stokke bio preskup i kao stolac u buducnosti, ne uklapa mi se u koncept nicega, pardoniram, ali eto....

Mislila sam da je stokke turbokvaliteta, a onoooo..... :eek: Moja se sama penje i silazi s hranilice..... ma ima tome ohoho, valjda od nekih godinu dana ....ova moja cini mi se full stabilna, idem sad googlat recenzije, moza se i moja prevrce, a teska je u tri mrkvice

NelaZg
30.06.2008., 08:26
ksenija_2 mozes mi dat link na to sta imate? Naime, mi smo dobili hranilicu ali ne mogu je nosat amo tamo buduci da su moji udaljeni 4 sata a cesto cemo ic gori tako da bi nan to sta vi imate bilo odlicno. To se stavi na obicnu stolicu?

charlyse
23.07.2008., 15:54
Jel netko išao u italiju po hranilicu?
Mi smo tamo kupili pp kolica i prošli puuuuuno jeftinije neg ovdje

trapava
23.07.2008., 16:31
http://www.toysrus.com/family/index.jsp?categoryId=2256184

mozda vam link pomogne

Čokolada07
23.07.2008., 16:34
Mi smo jučer uzeli ovu (http://www.turbolimac.com/Products/TurboLimac/PID-95630243.aspx) i došla me je samo 430kn jer sam prije toga uzela AS pa sam imala popust.... dugo sam razmišljala i razmišljala al ova mi se učinila super je nudi dosta toga (kao i skuplje hranilice) a za manju lovu... i čini mi se kvalitetna i moj malac već uživa u njoj...

charlyse
23.07.2008., 17:13
Trapava hvala na linku, ali čini mi se da su peg peregove skuplje neg kod nas:rolleyes:

Čokolada di ste kupili tu hranilicu u Trstu ili?

Čokolada07
23.07.2008., 17:49
U Turbo limaču...

Leonee
23.07.2008., 18:52
a di vi onda drzite poslije te hranilice? ..koliko vidim i kada (i ako) se sklope zauzimaju dosta mjesta..
ne podjebavam, stvarno me zanima.. recimo da jos mislite imati jedno dijete, a hranilica sluzi jedan period i onda smeta.. a nemozete ju pokloniti, bacit..
i zar se kod tih pvc-krpastih (neznam kako da opisem tu sjedalicu :zubo:) ne zavuce hrana.. ono.. u savove? kako to ocistite? i da li uopce uspijete to ocistiti?

Zmijica
23.07.2008., 19:18
Leonee, u podrum umotana u najlon.
Imamo dost veliki podrum i samo trpamo, strava je sto sve ima dole :kava:

Hrana u savovima? :misli:
Ne znam, moja je full jednostavna, a kako je izdrzala 7 godina onaj dio pod guzom se odvojio od dijela za ledja.
Sad je nezavisan, kao jastucic. Tak da ja to nad sudoper i ribaj, nema majci da stogod prezivi :usama: :D

ksenija_2
23.07.2008., 19:22
ksenija_2 mozes mi dat link na to sta imate? Naime, mi smo dobili hranilicu ali ne mogu je nosat amo tamo buduci da su moji udaljeni 4 sata a cesto cemo ic gori tako da bi nan to sta vi imate bilo odlicno. To se stavi na obicnu stolicu?

Oprosti, nisam bila dugo online pa tek sad ovo vidim. Kupili smo ovo (http://www.minimee.com.au/epages/whitelabel5.sf/en_AU/?ObjectPath=/Shops/minimee/Products/2-VAL-N92100), samo sto je kod nas zuto-plava kombinacija, nema zelene. Osobno bih radije druge boje i dizajn, al eto. Kupili u Prenatalu u ZG za nekih 260-270kn prije 3-4 mjeseca. Sluzi svrsi, ali ne bih rekla da su boosteri bas za jako zivu djecu. al mi s hranjenjem inace nemamo puno problema, tj. relativno brzo popapamo i ne zasvinjimo se previse. stoji nam stalno na jednoj stolici, a ako mi smeta, sklopim (http://www.icbaby.com/_product_images/kids_kit_booster_seat.jpg) i sklonim.

mandy
23.07.2008., 19:25
naša će na tavan :s....

ačistim je takošto je posisam svaki dan kad usisavam kuću a poslje svakog hranjenja ppobrišem mokrom truleksicom i posušim..ko nova je...

da ponovo kupujem definitivnobi kupila Trip trap...može i za male i za velike pa imaš dodatnu stolicu...ovak u ovu može samo malac (iako sam i ja neki dan sjedila u njoj :cerek:)

mandy
23.07.2008., 19:27
Oprosti, nisam bila dugo online pa tek sad ovo vidim. Kupili smo ovo (http://www.minimee.com.au/epages/whitelabel5.sf/en_AU/?ObjectPath=/Shops/minimee/Products/2-VAL-N92100), samo sto je kod nas zuto-plava kombinacija, nema zelene. Osobno bih radije druge boje i dizajn, al eto. Kupili u Prenatalu u ZG za nekih 260-270kn prije 3-4 mjeseca. Sluzi svrsi, ali ne bih rekla da su boosteri bas za jako zivu djecu. al mi s hranjenjem inace nemamo puno problema, tj. relativno brzo popapamo i ne zasvinjimo se previse. stoji nam stalno na jednoj stolici, a ako mi smeta, sklopim (http://www.icbaby.com/_product_images/kids_kit_booster_seat.jpg) i sklonim.

ovo mi dobro izgleda....kak to staviš na bilo koju stolicu :misli:

trapava
23.07.2008., 20:40
Trapava hvala na linku, ali čini mi se da su peg peregove skuplje neg kod nas:rolleyes:

np:) Link sam stavila samo zbog ideja, da pogledate pa potrazite negdje u Hrvatskoj::)
Upravo sam se vratila iz tog ducana sto sam vam dala link, cijene su katastrofa:eek::eek::eek:

ksenija_2
24.07.2008., 08:55
ovo mi dobro izgleda....kak to staviš na bilo koju stolicu :misli:

Ima remen s kopčom koji ide ispod stolice i jedan koji ide iza naslona (vidi se na drugoj sličici koju sam stavila). Mi na remenu napravimo još i čvor da ne olabavi. Ja je koristim kod kuće svaki dan, jer hranilicu nemamo i dobar nam je. No, vjerujem da ovisi i o tome kakvo je dijete.

Btw, bila je i Prenatalova stolica-booster poput one Cam Smarty (http://www.pakostnik.com/en/pics/s_1021329977.jpg), oko 300kn (nisam sigurna, ali se sjećam da je jeftinija od Cam Smarty bila), ako nekoga zanima.

Judy
25.07.2008., 23:41
Mi imamo bertonne hranilicu i jako smo zadovoljni s njom a nije ni jako skupa (mislim oko 600 kn). Jedino što sada po ljeti malome stavim gazu na naslon jer se dosta znoji oko glavice od tog materijala. Nisam gledala od kakvog su materijala druge stolice,pa me zanima da li se vama bebači znoje u hranilici?

Lali Puna
06.08.2008., 23:02
mi danas išli gledat hranilice i majko mila, pa ja nisam ni znala da su te hranilice toooliko ružne! ne znam jel se taj predmet može ikako napraviti ljepšim, al ovo sve što sam vidjela k'o da su dizajnirali najveći ljubitelji kiča. mislim na klasične plastične s pvc sjedalima - ružni su mi ne samo uzorci i boje sjedala nego i cijeli dizajn tih stolica..te noge, tacne, pa kominacija plastike i pvc-a..meni je to katastrofa...

budući da iz gomile praktičnih razloga ipak nećemo kupiti tripp trapp (predivan i neprežaljeni), našli smo peg perego prima pappa (1290 kuna) jednobojnu i chicco happy snack (699 kuna) iole oku ugodnu. dvoumim se treba li mi tih 7 položaja visine stolice (žene, čemu to služi ak je ionak najviša visina u razini stola), a i s jednom tacnom bi se snašla. vjerujem da bih mogla proć i jeftinije il da bi za te novcemožda mogla dobit više, al ono što sam vidjela u tl-u i baby media shopu je atak na moje oči, toliko su mi odbojno izgledale da nisam ni pitala za performanse.

još idem vidjet u adax što nudi jane, njihove mi se na webu čine malo ljepše.

jesam to samo ja il su još nekom te hranilice ružne?

Tija
06.08.2008., 23:27
al hoću i tripp trapp :D :D
ne odustajem!

:D:D:D

meni je tripp trapp genijalan izum, ali stvarno genijalan :cerek:, da sam barem znala za njeno postojanje prije devet godina kad je došlo prvo dite.
Oduševljava me i to što klinci znaju što im paše, kod nas nekad nastane žestoka svađa ko će sjedit na tripp trappu kad imamo goste sa djecom:D a moja mala grčevito drži stolicu i viče 'moooojeeee' :rofl:
Super stolica, stvarno preporučam:top:, doduše ne znam kakva je za malu bebicu jer smo je mi kupili kad je ljubimica imala 4 god. :cerek:

Čokolada07
06.08.2008., 23:48
Meni su položaji na hranilici dobri zato jer mi je mali još mali i ne jede za stolom nego ja hranim... i onda spustim hranilicu na najniže i onda je u mojoj razini kad sjedim.. ne moram uzimat ljestve da bi mu došla žlicom do usta...

A o ljepoti hranilica neću jer ukusi su različiti i o njima se naravno ne raspravlja :D meni je npr. tripp trapp preružna i ne bi ju da mi ju netko pokloni... al to sam ja... :D

Leonee
07.08.2008., 08:24
prosvjetlite me :zubeki:
ne kuzim tu odusevljenost/zaludjenost/svrsavanje nad tripp trappom :confused: (di god pogledam te hranilice svi svrsavaju na taj preskupi tripp trapp.. mozda zato sto je tolko skup? :zubo:)
stvarno sam se potrudila da mi se ta hranilica svidi... ono.. svima zivima se svidja.. no, uz sav trud..:D meni je ta stolica :ne zna: ..tak,.. nis extra..
malo ljepse izgleda nego ove ..plasticne (klasika) hranilice.. ali da je toliko jeeeebeno dobra..
ok. moze se sjediti na njoj i poslije.. ali mi izgleda pretanko (ta sperploca) i preslabo.. tako da stvarno ne kuzim razliku izmedju nje i npr ikeine drvene stolice.
mi imamo od brevija slex.. isto moze sluziti poslije.. i razlika je sto je plasticna, a ne drvena. nama ona predobro odgovara uz sav namjestaj.. :cerek:
ali da sam rezala zile i svrsavala nad njom.. pa i nisam :)..
bilo mi je bitno da tu stolicu mogu i kasnije koristiti, da mi ne zauzima puno mjesta, da dijete moze s nama sjediti za stolom (kako princ raste, tako da se stolica prilagodjava njegovim potrebama, kad je mali slex ima tacnu, kada je veci.. moze za stolom) i da se uklopi u ostatak namjestaja.. one plasticnjare nismo gledali (iako bi da nije slexa morali koju takvu kupiti..).. no bome tripp trapp nije dolazio u obzir.. imam osjecaj da bi se strgala kad bi moj muz (100kilas) ju samo i pogledao.. :rofl:.. a kamoli sjeo.. dok na slexu sjedi i igra se sa princom..
tako da stvarno ne kuzim sto je toliko ocaravajuce u (preskupom) tripp trappu :ne zna: :D

Lali Puna
07.08.2008., 09:15
o ukusima se...na tripp trappu je očaravajuće isto ono što si ti napisala da ti je super na slexu - ne zauzima puno mjesta, prilagođava se djetetu kako raste, može se i kasnije koristiti i lako se (meni čak i lakše nego hrpa plastike) uklopi u ostali namještaj
samo što je tebi lijep slex, nekima tripp trapp, to je stvar ukusa
meni je trappica lijepa, da je sad urnebesno prekrasna nije, ali mi je bez konkurencije najljepša od svih hranilica
meni je jednostavno hrpa plastike ružna, valjda

razlika između tripp trappa i obične ikeine stolice je što ti ikeina stolica ne služi i kao hranilica za bebu
al na kraju ću morat kupit nešto klasično plastično, a kasnije beštijici ikeinu stolicu

ali postoji i prekrasna i multifunkcionalna hranilica - ja sam se raspametila kad vidjela ovo (http://www.bloombaby.com/collection/main.php?sID=19), al jebat ga, ne sklapa se (jer je zamišljena kao komad namještaja koji nećeš gurat u kut kad ne koristiš nego koji će ti bit ukras doma) i prevelika je za moj mali stan :(

sunce moje
07.08.2008., 09:48
uf ovo je fakat lijep komad namještaja. Ni kuhinjski stolci mi nisu ni upola tak lijepi

tincica31
07.08.2008., 10:09
Bome je superička, al toga nema kod nas, kaj ne? A mislim da je i ima da bi se onesvijestila od cijene!!!!!!:eek::mig:

Leonee
07.08.2008., 10:23
Ta stolica bi bila savrsena u mom stanu (vec sam ju vidila prije.. Mislim da se moze bkupiti u slo I skupa je uzasno).. No nemoze rasti sa djetetom I nemoze se sklopiti.. :ne zna:.. Inace je stvarno lijepa.. I neusporediva sa tripp trappom.. :D

Lali Puna
07.08.2008., 11:15
Mislim da se moze bkupiti u slo I skupa je uzasno)..

ma nije skupa užasno, barem meni nije bila
je, skupa je, al nije užasno, ja sam ju skoro naručila
400 dolara je, što je tek nešto više od trappice sa svom opremom
a služi i kao viper i kao hranilica i kao stolica

koliko košta taj slex, gdje si ga kupila i jel zauzima puno mjesta sklopljen?

Leonee
07.08.2008., 11:38
400 dolara je previse dati za hranilicu.. :raspa:
ja sam slex platila 1000kn i kad se sklopi ne zauzima puno mjesta..

Lavica
07.08.2008., 12:30
E ja ju sigurno kupujem čim se vratim sa mora.
Preeekrasna je!
Fala Lali!

foresst
07.08.2008., 14:02
Inglesina isto ima hranilicu čistih linija, meni je divna.. Inglesina Zuma
http://www.mhome.it/eng/main.htm
ima i mali video prikaz, što se sve može

Lali Puna
07.08.2008., 14:50
e,da! vidjela sam i tu juler u kiki, ta je ok isto
na kraju sam ju :bonk: zaboravila detaljnije pogledati jer me iznervirala prodavačica koju sam prvo ja morala dozivati, a onda je na moje pitanj e' možete mi pomoći oko hranilica' odgovorila 'aa, ne znam, mogu probat, al nisam sigurna...')
jel znaš koliko košta, možda?

mandy
07.08.2008., 17:02
Lali mi immao Happy snack...nama hranilica služi isključivo za hranjenje..ja ga uvijek hranim sa stolice pa mi ne treba x položaja..ona je u upotrebi 20-30 min dnevno..jedna tacna čisto dovoljna....
ovisi i o djetetu, neki zaspu u njoj i vole spavat..nama se to nikad nije deslilo...

al za te pare je odlična, lagana, lako se čisti (nema puno materijala, utora)....

Lali Puna
07.08.2008., 17:07
tko uvozi inglesinu i gdje je još ima?

foresst
07.08.2008., 19:25
tko uvozi inglesinu i gdje je još ima?

Tintilinić

šiljo
07.08.2008., 22:37
leonee ajde daj malo info o toj slex...ima koja slikica ?

Leonee
08.08.2008., 05:50
Ima na www.google.com :), a I par stranica prije sam pisala o njoj..;)

šiljo
08.08.2008., 13:34
eto hvala :mig:

Lali Puna
10.08.2008., 13:32
Inglesina isto ima hranilicu čistih linija, meni je divna.. Inglesina Zuma
http://www.mhome.it/eng/main.htm
ima i mali video prikaz, što se sve može

forrest, hvala ti puno, kupit ćemo zumu

mandy
10.08.2008., 14:50
Zuma super izgleda..koliko košta?

foresst
10.08.2008., 15:15
eh.. gledala sam neki dan uživo Zumu i nisam više sigurna da bi to bio moj izbor. je lijepa, stvarno je odmak od ovih standardno šarenih bebastih, ali mislim da nije baš praktična, osim ako imaš bebu kao s reklame - mirnu, pristojnu i s finim manirima.. ona tacna je dosta uska, za širinu tanjurića otprilike, i samo je naprijed (ne ide bočno, bebi ispod rukica), tako da mislim da dosta papice završi sa strane na podu.
nekako mi se čini da kad beba počne sama jesti, da je skroz važna površina te tacne, da ima di razmazivati i brljati, da ne moram stalno hvatati leteću papicu, a kod Zume je stvarno mala tacnica i dosta daleko stoji od bebinih prsa (dio klope završi sigurno i u krilu). istina, ima dupli podložak koji se lako vadi i sve to super izgleda, posebno je mrak onaj jajasti oblik sjedalice, plastika je super, a jastučići pod leđima su (čini mi se) od tkanine..
ja se samo sjetim malog od bratića i njegovog jedenja i poželim jajastu hranilicu, ali da ima jajastu kupolu kojom zatvoriš cijelu hranilicu..
ne bih volila malu stalno opominjati i sputavati i obuzdavati, a mislim da bi s tolikom tacnicom to morala.. osim ako ne ispadne mirna ko bubica, a nikakvih naznaka za to nema.

košta 1600 kn

eto, to je moje mišljenje - predivna, ali..
najbolje pogledaj sama uživo

Lali Puna
10.08.2008., 17:59
to je mala tacna?!?! a ja baš pomislila kako ima super prostranu, dovoljno veliku tacnu (ok, chicco polly ima veliku tacnu, ali meni to izgleda pomalo groteskno. i ne stane u suđericu :D)

košta 1500 u kiki, al zvat ću još tintilinić, u kiki su hranilice za 200-tinjak kuna skuplje nego kod uvoznika (barem je tak s turbo limačem)

mandy
10.08.2008., 20:38
pa što nije tripp trapp jeftiniji :D il si odustala?

Zmijica
10.08.2008., 20:47
Cure, necu vam nis rec ak vam se daju tolike pare, al... nije vrijedno, vjerujte.

Da sad kupujem, uzela bih jeftinjacu Bubu i to zato sto je najniza od svih, i najmanje mjesta zauzme.
Naime, moj frajer se sad sam penje u hranilicu i tacna opce ne rula (tucemo po njoj da otpadne! :D) neg hranilica mora bit uz stol.
A puno radije sjedi u stolici obicnoj.

Dakle, hranilicu je koristio od 8 mjeseci do cca 15 mjeseci. I nije nesto...

Leonee
10.08.2008., 20:54
Lali ti si stvarno nevjerojatna.. Kada sam ja kupila Slex rekla si da ti je uzas jer je plasticna.. I hvalila si tripp trapp

Na kraju se odlucis za (plasticnu!) Zumu, koja je jos I skuplja od tripp trappa.. Od kojeg si odustala jer je preskup.. :confused:

:rofl:...

Eto,.. Da nisam prokomentirala, progovorila bi na guzicu.. :frajer:

Leonee
10.08.2008., 21:00
Ae zato treba gledat hranilicu koju ces koristiti poslije, ako vec dajes pare.. A ako ti ne treba jos jedna stolica.. Najbolja je onda neka jeftinjaca..

Meni je moja pre:cerek:.. I super mi je sto princ moze s nama sjediti za stolom.. A bit ce poslije za njegovu sobu..

No eto.. Sto ljudi, dvjesto sisa :cerek:

Lali Puna
10.08.2008., 21:09
pa što nije tripp trapp jeftiniji :D il si odustala?

trappica je 1800 sa svom opremom, ali koliko god se ja trudila nikako nam ne paše (treba nam tacna, a trappica ju nema i slično)

zmijice, zuma postaje stolica za manje dijete kad prestaje bit hranilica
da uzimam nešto što je samo hranilica, zadržala bih se na cjenovnom rangu 500-600 kuna (iako, čak sam spremna platit više samo da ne moram nešto grozomorno ružno gledat doma)

ne zaboravite da ja nemam stol niti ću ga imati još nekih godinu-godinu i pol, tako da ću toliko sigurno koristiti hranilicu..htjela-ne htjela, beštijica bu jela iz nje jer na barskoj stolici sigurno ne bude

Lali Puna
10.08.2008., 21:15
Lali ti si stvarno nevjerojatna.. Kada sam ja kupila Slex rekla si da ti je uzas jer je plasticna.. I hvalila si tripp trapp

ne znam jesam li rekla da mi se ne sviđa jer je plastičan, ali ako jesam onda je (i jopet :D) misandrstending - kad kažem plastična ne mislim doslovce na materijal od kojeg je napravljena nego mislim na one klasične plastika + pvc hranilice. ali, ipak, slex mi izgleda prilično plastično (sjetih se, komentar da je preplastičan dala je zmijica..čini mi se)
čak mi se čini da slex uopće nisam komentirala jer su mi tad hranilice bile kvantna fizika.
dakle, nisam mislila da mi hranilica nužno mora bit drvena već da ne izgleda plastično. zuma ne izgleda plastično.

Na kraju se odlucis za (plasticnu!) Zumu, koja je jos I skuplja od tripp trappa.. Od kojeg si odustala jer je preskup..

nisam odustala od tripp trappa jer je preskup, odakle ti to :confused:
pa znam koristiti www.google.com :D i pronaći koliko košta, znala sam to otpočetka
odustala sam od njega zbog specifične kuhinjsko-hranidbene situacije, u koju se nije nikako uklapala trappica, koliko god ja nastojala (a čak sam se raspitivala kod stolara bi li se dao kakav podest za nju napraviti da se povisi)

Čokolada07
10.08.2008., 21:19
Pa šta ti onda stolar ne napravi hranilicu po želji.... iskombiniraš si od svake koja ti se sviđa nešto i napraviš savršenu hranilicu... bar neće bit plastična...

Lali Puna
10.08.2008., 21:24
Pa šta ti onda stolar ne napravi hranilicu po želji.... iskombiniraš si od svake koja ti se sviđa nešto i napraviš savršenu hranilicu... bar neće bit plastična...

to zahtijeva poznavanje više fizike/statike/čegaveć no što ja imam, a sigurnost i stabilnost bebe ne bih baš prepustila stolaru koji će sklepat nešto od slikica raznih hranilica koje mu ja donesem
a i teško da bi se sklapala, a maliii stan

uostalom, pustite me da kupim hranilicu koju hoću, što se ja imam opravdavat?
ak bum pila, pila bum za svoje novce :D :D :D

Zmijica
10.08.2008., 21:32
Pa ajd onda :zivili: :D

Nemoj bit tak sigurna da bu ti bestijica jela iz hranilice... mi smo novi stol kupili samo za mr. Kicu :rofl:
Oke, oke, ionak nam je trebao, al handrasti kakvi jesmo cekali bi jos koju godinu...

I ne furaj se na "jao to ce bit funkcionalna mala stolicica kad beba poraste".
Znas sto moj radi sa slatkim malim stolicicama?
Sutne ih nogom :kava:
A onda ih gura po cijeloj sobi...
Aktivna beba je aktivna beba, nes od toga pobjec.

Al kao sto rekoh, ne odgovaram te :D

Leonee
10.08.2008., 21:35
Kupi koju oces jebemise.. Samo sam morala napraviti kratki osvrt na tvoje stavove do sad..
Ok, nisi mozda rekla da je preplasticna.. Al si rekla nesto u stilu da je plastika.. I da je drvo ljepse..

Meni je ta tvoja zuma ruzna dozlaboga, al sta cu ti ja.. Ti ces dijete drzati u njoj, ne ja :D

Lali Puna
10.08.2008., 21:38
Nemoj bit tak sigurna da bu ti bestijica jela iz hranilice... mi smo novi stol kupili samo za mr. Kicu :rofl:

e, pa jebatga, nemam di stavit stol...da imam, lakše bi mi bilo sad kupit stol i običnu hranilicu nego se jebavat s tim kak ću hranit dijete za šankom

Čokolada07
10.08.2008., 21:39
to zahtijeva poznavanje više fizike/statike/čegaveć no što ja imam, a sigurnost i stabilnost bebe ne bih baš prepustila stolaru koji će sklepat nešto od slikica raznih hranilica koje mu ja donesem
a i teško da bi se sklapala, a maliii stan

uostalom, pustite me da kupim hranilicu koju hoću, što se ja imam opravdavat?
ak bum pila, pila bum za svoje novce :D :D :D

Ma sve ok... :mig: Al vidim da si se sva pogubila u hranilicama.. kao i ja prije mj dana i na kraju sam kupila baš tu "plastičnu" u TL.. koju sam i prvu vidjela.... i baš zato jer je plastična je i praktična jer kad moj zvrk jede hrane ima i pod guzicom i po kosi.. svuda i samo ju prebrišem vlažnom maramicom i gotovo... a znam i kako je tkaninom.. viper bi mogla svaki dan prat a u njemu baš i ne jede.... :rolleyes:

Ti si sad nešto zacrtala šta želiš al da ne bi poslije lupala glavom u zid jer nije onako kako si ti zamislila da će bit... baš iz tog razloga ja nisam htjela dat puno za hranilicu.. 700 kn plafon...

Lali Puna
15.08.2008., 15:06
e, a u čemu su nas hranili starci? ja se ne sjećam da sam imala ikakvu hranilicu...

Leonee
15.08.2008., 15:17
Ja jesam. :raspa:
Drvena, visa.. Slicna ikeinoj.. Sa nacrtanim (mislim :misli:) patkom na naslonu :zubo:

šiljo
15.08.2008., 17:09
moja prinčipessa ima 19 m i hranilica je prošlost ...
čim vidi da mama servira stol hopla na stolicu koju je odma zapikirala
i to je "njeno" mjesto i fino čeka ručak...:cerek:

NikaZg
15.08.2008., 20:38
Mi imamo ovu http://www.recaro.com/index.php?id=567&region=5&L=2
Bebi se sviđa a i skužila je brzo da se tu fino papa; i začudo, ne divlja (previše) kad tu sjedi.
Inače nema mira sekundu jednu; posebno otkako je propuzala - propeler u guzici, vratolomije, akrobacije, konstantno u pokretu...

Nego, htjedoh reć - kad sam bila beba, imala sam jako sličnu hranilicu, samo s nacrtanim Pinokiom na naslonu :).

disident
15.08.2008., 21:50
evo ja pročitala postove na ovom pdf-u, ali nisam bila nešto pametnija, samo neodlučnija:ne zna:ono što sam zaključila je da ne želim dati hrpu novaca za hranilicu, da mi je bitna stabilnost i pojasevi preko ramena i oko struka jer je i moje dijete jedno od aktivnih:Dna kraju smo se odlučili za točno ovakvu:
http://www.media-commerce.com.hr/proizvod.php?id=14&id1=31&id2=276#
konstrukcija je metalna, dolje su plastike, bebonja je odmah prvi dan upirao nogama o stol ali nije se ni pomakla:mig:naslon je prostran, ima mjesta za sjedenje,pojaseve,ali valjda mu je zanimljivo, dosta mirno sjedi u njoj... a tacna je velika i podesiva - bliže bebi u nekoliko položaja...naslon je isto podesiv, ali to ni nije toliko bitno.. mi imamo i njihova kolica, tako da smo prvo išli tamo gledati...eto ako će nekoga usmjeriti k rješenju super:top:

Zmijica
19.08.2008., 12:15
e, a u čemu su nas hranili starci? ja se ne sjećam da sam imala ikakvu hranilicu...
Nemres se ni sjecat kad se to koristi uvrhglave do 2. godine :D

Nego, ni ja je nisam imala.
Kao malumalu, baka me hranila u narucju.
A sa godinu dana su me stavili sjedit u obicnu stolicu.
(ni ja se ne sjecam, al imam slike)

mafri
20.08.2008., 12:41
Mi imamo ovu http://www.recaro.com/index.php?id=567&region=5&L=2
Bebi se sviđa a i skužila je brzo da se tu fino papa; i začudo, ne divlja (previše) kad tu sjedi.
Inače nema mira sekundu jednu; posebno otkako je propuzala - propeler u guzici, vratolomije, akrobacije, konstantno u pokretu...

Nego, htjedoh reć - kad sam bila beba, imala sam jako sličnu hranilicu, samo s nacrtanim Pinokiom na naslonu :).

Gdje si kupila ovu hranilicu?I koliko je kostala?
Ja sam imala takvu ko dijete :cerek:

foresst
22.08.2008., 00:21
i? kakva je Zuma?
kupio itko?

Lali Puna
22.08.2008., 08:58
i? kakva je Zuma?
kupio itko?

najljeeeeepša!
kad sam ju dovukla doma, pročitala sam tvoje kritike i nisam joj našla toliko nedostataka.
tacna je stvarno dovoljno velika, a prilično je dobro konstruirana da minimizira padanje hrane po njoj i po podu. ne kažem da potpuno onemogućava, ali nije joj to nedostatak.
sve u svemu, ovak na prvi, drugi i deseti pogled, zadovoljna sam
jedini objektivni nedostatak zume je što postoji prazan prostor između bebe i tacne dok je bebe još mala. no, eto, odlučila sam to zaštitit krpama il tetrama dok bude mala i zažmirit na taj nedostatak.

stoji sklopljena u kutu i čeka da počnemo papati...
i, kad sam već na ovoj temi da pitam - jeste vi odmah stavljali bebu u hranilicu?
ja bih počela u viperu (jer mi nije još za stavljat u sjedeći položaj, koliko god se stolica naginjala), ali bih što prije u hranilicu, nek se navikava.
da mi se ne bi dogodilo k'o šogi s AS (mali se prva 3 mjeseca vozio u košari u autu, sad urla u autosjedalici) ili njezinoj frendici s hranilicom (hranila je bebu prva 2 mjeseca u kolicima, pa beba poslije nije htjela čut za hranilicu. nakon pol godine kolica su bila tol'ko flekava da je morala kupit nova :D)

pink5
22.08.2008., 09:06
lali,prdonju još hranim u viperu,iako se naslon može spuštiti u poluležeći nekako mi nezgodno izgleda u njoj. Podigne se sam pa sjedne,al se ljulja ko pijanac pa je još ne koristimo. Svako dijete je drugačije,mom se za probu svidjelo u hranilici,tako da nema pravila,al a se bar neću lupat po glavi ako je ne prihvati,ionako smo je dobili,a ti si dala veliku paru pa će biti griota ako se beštijici ne svidi

Lali Puna
22.08.2008., 09:16
prdonju

:rofl::rofl:

(ne voliš ga! mora bit princ, zlato il anđeo! :D)

a ti si dala veliku paru pa će biti griota ako se beštijici ne svidi
zato ti ja njoj ne volim dat izbora oko svega što mislim da joj se ne bi moglo svidjet (AS, vreća za spavanje i sl...od prvog dana, pa ni ne zna za drugo...)

foresst
22.08.2008., 12:41
imaš Zumu!!! :Slin:
crvenu ili crnu?
kmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Lali Puna
22.08.2008., 12:50
tirkiznu :cerek:
eat your heart out! :p

edit: upravo pročitakla da je gwen stefani rodila sina koji će se zvat zuma :D :D

mandy
22.08.2008., 18:10
MIha je od početka u hranilici jer je sa 6 već sjedio...al je svejedno bio u 3 položaju jedno vrijeme...

foresst
22.08.2008., 20:04
tirkiznu :cerek:
eat your heart out! :p

edit: upravo pročitakla da je gwen stefani rodila sina koji će se zvat zuma :D :D

oh! sigurno je čitala nas što tu pišemo!!
il je ljubomorna na tvoju tirkiznu plastičnu stolicu, jer joj je puno dat tolko para :D

NikaZg
22.08.2008., 22:38
Gdje si kupila ovu hranilicu?I koliko je kostala?
Ja sam imala takvu ko dijete :cerek:

Kika, čini mi se 950 kn.
Za sad nam je OK; zadovoljni.

Cijena je malo too much, al s druge strane, poslije se rastavlja u malu stolicu i stol, pa će valjda poslužit kao dio bebine sobe (a uskoro selimo i prestajemo bit podstanari, jeeeeeeee, i beba će dobit svoju sobu (u kojoj garant neće htjet boravit i spavat, al ajde...)).

UMOR
23.10.2008., 12:12
http://slike.hr/vidi.php?z=img07440.jpg

Evo naše hranilice. Sve preporuke odlična je. A ako kojim slučajem neće u hranilicu niste bacili lovu jer će te ju poslje kad malo porastu moći koristiri kao stolac i stol.

mandy
23.10.2008., 12:35
super izgleda...:)
tko je proizvođać? ne mogu isčitat sa slike...
gdje ste to kupili?

pink5
23.10.2008., 13:03
nedavno sam vidjel zumu uživo,baš je mala i tacna i stolica,dizajn je prelijep ali je premala

Parallel Universe
23.10.2008., 13:07
nedavno sam vidjel zumu uživo,baš je mala i tacna i stolica,dizajn je prelijep ali je premala

Mi smo je gledali, ali mi je djelovala malo za mog velikog dečka, a i tražili smo bez klina između nogu. Odabrali Chicco Polly i super smo zadovoljni s njom. Velika, funkcionalna, ogromna tacna, ma ima sve što treba, ali najvažnije da malac obožava papati u njoj. Kod nas dođe 1300kn, a mi je u Sloveniji (Baby centar) platili 145 EUR-20%davek. Došla nas je 120EUR, znači oko 850kn, što je znatna ušteda.

Lali Puna
23.10.2008., 13:30

nama je super zuma, moram reć da sam i s hranilicom, kao i s kolicima - prstom pa u govno :D
kupila sam ju najviše zbog dizajna, a ostala svojstva su mi se činila više-manje k'o i kod svih modela u tom rangu (spuštanje po visini, spuštanje sjedalice-naslona, dupla tacna). eto, zbog dizajna je zuma 200 kuna skuplja od chicca, peg perega i sličnih u tom rangu.

ali, ispalo je da i po funkcionalnosti nisam mogla kupit bolju hranilicu!
naime, živimo u malom stanu u kojem se, zezamo se mi, osjeti i kad kupimo jumbo pakiranje pelena umjesto običnog!
zuma mi ne stoji rasklopljena cijelo vrijeme u stanu (voljela bih, nemrem si to priuštiti zbog prostora), nego ju rastavljam i sklapam dvaput dnevno.
a to napravim doslovno u 3 poteza i super jednostavno :s:s
a kad je sklopljena zauzima puno manje mjesta nego klasične hranilice (ima šogi PP prima pappa pa sam usporedila) i jedva da kužimo da nam je u stanu!:s

moram priznat da nisam dosad primijetila da je tacna nešto premala (te grozomorne velike tacne su dijelom razlog što mi se koncencionalne ne sviđaju), a i imam pristojnu papalicu pa je zuma i po tom pitanju ipak pogodak!

e, a i imam majušnu bebu pa nam nije ni približno premala, imam osjećaj da bude do škole stala u nju! :D

a i super će mi pasat u novi stan!

uglavnom, tko ima mali stan, a nije mu teško dat više novaca za hranilicu - preporučam!

Lali Puna
23.10.2008., 13:31
http://slike.hr/vidi.php?z=img07440.jpg

Evo naše hranilice. Sve preporuke odlična je. A ako kojim slučajem neće u hranilicu niste bacili lovu jer će te ju poslje kad malo porastu moći koristiri kao stolac i stol.

to je jane, jel da?
mejni se ne sviđa, a i preprevelika je

Lali Puna
23.10.2008., 15:30
Mi smo je gledali, ali mi je djelovala malo za mog velikog dečka, a i tražili smo bez klina između nogu.

razmišljala sam o ovome, ali nije palo na pamet zašto je bitno da hranilica nema klin između nogu

kate17
23.10.2008., 20:11
Ja sam svojoj djevojčici kupila "chicco"-vu . kao i sve ostalo ( kolica, hodalicu, koristim njegove bočice, stelizator - uglavnom ono što sam mogla i da kupim u Hrvatskoj, npr. vidila sam tu ogradicu i nigdje ju još u Hr nisam otkrila za kupiti )
Ova hranilica je super. lako je za upravljati s njom, sigurna je - to mi se sviđa kod "chicca" što se vi kod kupnje njegovih stvari nemorate misliti niti za funkcionalnost niti za sigurnost dijeteta - za svaku stvar koju ima u ponudi - ja sam jednostavno oduševljena s njegovim stvarima.
što se tiče cijena - sve su one jedna uz drugu , a za dijete ipak najbolje.

mandy
24.10.2008., 07:51
mi smo htjeli klin (i ovak izlazi iz nje pokraj klina :rolleyes: i nismo htjeli veliku tacnu, naša nije baš ni mala al im ai većih...nema potrebe..

cvijetić
24.10.2008., 08:33
moja prinčipessa ima 19 m i hranilica je prošlost ...
čim vidi da mama servira stol hopla na stolicu koju je odma zapikirala
i to je "njeno" mjesto i fino čeka ručak...:cerek:

mi simamo 15 mjeseci i isto jako rijetko koristimo hranilicu. obično se popne na stolicu gdje sjedi tata:D i tamo jede...
a ja toliko birala hranilicu. sreća pa nismo skuplju kupili....:D

cvijetić
24.10.2008., 08:36
mi smo htjeli klin (i ovak izlazi iz nje pokraj klina :rolleyes: i nismo htjeli veliku tacnu, naša nije baš ni mala al im ai većih...nema potrebe..

ista stvar i kod nas i ne mogu zamisliti kako bi bilo da smo kupili bez klina..

UMOR
24.10.2008., 12:04
mandy.
Da to je jane activa, kupljena u adaxu oko 1100 kn.

Lali Puna:
Ništa puno veća od ostalih.

Lali Puna
24.10.2008., 12:34
ne bih se prepirala, ali ja sam doista dobro pregledala ponudu hranilica i activa mi se činila veća. ok, možda ne puno veća, ali veća da. a za moj mali stan je to jako bitno, zato sam i obraćala pažnju. a i ne sklapa se.
a i iskreno meni je ružna - izgleda baš k'o sjedalica nakalamljena na preokrenuti stolić.

ali, ak je tebi super i odgovara tvojim potrebama - odlično da si našla nešto multifunkcionalno. multufunkcionalni proizvodi su zakon ;)

kate17
25.10.2008., 15:49
Pozdrav mame.
Htijela bih vas zamoliti da mi kažete da li ste igdje u Hrvatskoj naišli(ili još bolje - već sami imate) vrtić iliti ogradicu od "chicca" Lulaby LX
JAko mi je važno jer nikako nigdi da nađem:)

moonyena
27.10.2008., 00:09
Ne mogu a da se malo ne pohvalim. Ima preko pola godine otkad smo kupili Peg Perego Prima Papa freestyle mint. Tata je jurio jednu večer u Sesvete po zadnji primjerak te boje u Zg i okolici. :cerek:

Ali isplatilo se. Izdržava sve napade zlovolje, udaranja, ritanja i opiranja o pedalu, i stabilna je. Tacna ogromna, foteljica udobna...

http://babymeadows.com.sg/images/detailed_images/DinerMint--sx-07.jpg

Našla sam ovaj link, a ako ga je već netko stavio -od viška glava ne boli, valjda.

http://www.highchairs.com/?sNav=2

Manch
27.10.2008., 08:32
Dobili smo chicco hranilicu. U chicco-u su joj mogli ukinuti jedno 20-tak potpuno bespotrebnih funkcija pa da bude jeftinija :D Ne znam kome služi ležeći položaj u hranilici (valjda ono: i pas legne dok se ručak slegne), funkcija podizanja sjedišta po visini, pomicanje naslonjača za ruke i štajaznamštasvejoš.
Ustvari meni hranilica uopšte ne služi jer mi bebac neće u nju :)

kate17
28.10.2008., 00:28
drage mame , već sam vam pisala ali vidim malo ste me preskočile:-(
Tražim dječiji vrtić ili ogradicu, ovisi kako tko kaže, od "chicca". Raspitala sam se u dosta dućana od istoga u Splitu ali ništa. Dobila sam informaciju da se nedavno otvorija novi , veliki , dućan u Zadru od istoga pa bi zamolila mame koje su u mogućnosti biti tamo da mi pogledaj. Bila bih Vam jako , jako zahvalna.
E-mail adresa na kojoj možete i vidjeti to šta tržim je:
http://w.w.w.chiccousa.com/gear/playards/lullaby-lx/lullaby-lx-race.aspx

nightfall
28.10.2008., 07:15
Mi imamo hranilicu od Graca (vjerna sma toj marki, imamo i njihova kolica :D) i zadovoljna sam. Nema nekih ekstra funkcija (ok, regulira se naslon i podešava po visini, ima dvostruku tacnu ali ne svira, pjeva i tako to :)), hranilica je funkcionalna, lako se zatvara, ima kotačiće (zgrebat će mi laminat al je..ga :rolleyes:), jedino kaj me brine je kad se rasklopi imam osjećaj da se nije nešto učvrstilo, lagano se daju noge pomicat simo-tamo :confused:.

Sad ne znam jel to tako kod ostalih hranilica ili mi nismo nešto dobro učvrstili (nema se tu kaj puno slagat, tak da to nije u pitanju). Pomiču li se vaše hranilice tako?

kate17
28.10.2008., 11:25
Mi imamo hranilicu od Graca (vjerna sma toj marki, imamo i njihova kolica :D) i zadovoljna sam. Nema nekih ekstra funkcija (ok, regulira se naslon i podešava po visini, ima dvostruku tacnu ali ne svira, pjeva i tako to :)), hranilica je funkcionalna, lako se zatvara, ima kotačiće (zgrebat će mi laminat al je..ga :rolleyes:), jedino kaj me brine je kad se rasklopi imam osjećaj da se nije nešto učvrstilo, lagano se daju noge pomicat simo-tamo :confused:.

Sad ne znam jel to tako kod ostalih hranilica ili mi nismo nešto dobro učvrstili (nema se tu kaj puno slagat, tak da to nije u pitanju). Pomiču li se vaše hranilice tako?

Mislim da se i ne trebaš brinuti, ja sam nedavno kupila "chicco"-vu hranilicu "poli" , i baš se to isto dešava .
Baš kako si i sama rekla-nema se tu više šta namiještati, a i ja sam se pitala čemu to. Očiti ima neku svrhu:ne zna::)
Evo ovim putem molim sve mame da nam se jave ako se to isto događa i kod njih, čisto da znam da je to ipak tako - tvornički :):):):)

pikacu
19.11.2008., 21:12
Jel ima netko od vas iskustav s ovom stolicom za hranjenje?
http://www.stokke-highchair.com/hr-hr/
Naveliko je hvale zbog praktičnosti,pa me interesira jel je ima netko od vas i kakva su vam iskustva?
Najbolje je što je beba a ksnije i dijete cijelo vrijeme sa ostalim ukućanima za stolom u vrijeme jela a ne negdje sa strane - ova naša ionako samo gleda šta mi jedemo,pa mi se ovo čini kao idealna solucija

disident
19.11.2008., 21:18
nisam sad sve ponovno čitala, ali mislim da su,kad je meni to bilo aktualno,neke mame spominjele istu i hvalile je-možda pomogne:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=318121

"kaya"
19.11.2008., 22:33
Jel ima netko od vas iskustav s ovom stolicom za hranjenje?
http://www.stokke-highchair.com/hr-hr/
Naveliko je hvale zbog praktičnosti,pa me interesira jel je ima netko od vas i kakva su vam iskustva?
Najbolje je što je beba a ksnije i dijete cijelo vrijeme sa ostalim ukućanima za stolom u vrijeme jela a ne negdje sa strane - ova naša ionako samo gleda šta mi jedemo,pa mi se ovo čini kao idealna solucija

imamo je mi i toplo ti je preporučam :top:

Cattleya
19.11.2008., 23:10
Ja sam kupila klasičan stolac od brevija i tako smo proveli ljeto. Bio je koristan za malo zavaliti princezu dok još nije sjedila, ali se siroče naznojila na toj plastici katastrofa pa sam odlučila se za trip-trapicu koju imamo zadnjih 10-tak dana. Trebalo nam je par dana uhodavanja 'kako ugurati bebu unutra', no uspjeli smo i zadovoljna sam. Isprva se princeza bojala stolca, ali se navikla :s. Lako se čisti ( što mi je jako važno), mala uživa za stolom, jedino se još uvijek boji ( valjda da ne padne) kad ju odmaknem od stola. Jedino jest da ju moram vezati remenima jer ipak nekako uspije stati u stolcu i bojim se da ne padne. Uzeli smo svu dodatnu opremu, ali mislim da jastuke, bar za sada neću koristiti. Možda kasnije kad bude veća i kad bude bez pelena.

pikacu
20.11.2008., 07:18
gdje ste je kupile?
znam da ih ima Kika i da je tamo cijena cca 1700 kn sa svim dodacima? - jesam li u pravu?

Lavica
20.11.2008., 07:50
I ja cu kupiti trapicu! Da u Kiki je 1700kn a vidjela sam je jucer u baby media shopu u King Krossu tamo je 1800 kn sa svim dodatcima.

Cattleya
20.11.2008., 08:10
Da, ja sam kupila u Kiki i cijena je oko 1700 kn, a može beskamatno na rate na amex, mislim do 12 rata.

Lali Puna
20.11.2008., 09:32
I ja cu kupiti trapicu!

ipak nisi uzela bloom? :(

Lavica
20.11.2008., 09:52
Pa zapravo jesam na americkom e-bayu (balkowitch tako nesto store). I to me doslo sa shippingom 600 dolara da bi mi oni javili da se zbog velicine ne moze poslati normalnom postom (USPS) vec samo DHL-om koji je dosao skuplje od same stolice.
Vratili su mi lovu i cak sam mislila ici u Ljubljanu po tu stolicu ali ne da mi se i ipak cu kupiti trapicu.

pikacu
20.11.2008., 10:04
Da, ja sam kupila u Kiki i cijena je oko 1700 kn, a može beskamatno na rate na amex, mislim do 12 rata.

E to se traži :top:
Baš mi je super kako kikaći sjede ko veliki sa starcima za stolom - još me više na to ponukala jučerašnja situacija kad je mm jeo za stolom a ona meni u rukama i gleda u njega pa u tanjur pa u usta - točno se vidjelo da bi i ona - iako je već smazala obrok dohrane dam ja njoj banane i pukne ona pola,a mi :eek:
Baš je htjela sudjelovati u jelu i tako uz tatu je smazala neplanski tu polovicu banane
Baš zato ću je otići kupiti jer je stvarno praktična
Sa,o me još nešto zanima - jel imaju oni tamo sve boje i uzorke kao i one što se nude na službenoj stranici?
Ja bi zelenu ili crvenu

Lali Puna
20.11.2008., 10:36
samo, pikacu, dok beba ne sjedi samostalno ne smije u trapicu

Cattleya
20.11.2008., 11:02
E to se traži :top:
Baš mi je super kako kikaći sjede ko veliki sa starcima za stolom - još me više na to ponukala jučerašnja situacija kad je mm jeo za stolom a ona meni u rukama i gleda u njega pa u tanjur pa u usta - točno se vidjelo da bi i ona - iako je već smazala obrok dohrane dam ja njoj banane i pukne ona pola,a mi :eek:
Baš je htjela sudjelovati u jelu i tako uz tatu je smazala neplanski tu polovicu banane
Baš zato ću je otići kupiti jer je stvarno praktična
Sa,o me još nešto zanima - jel imaju oni tamo sve boje i uzorke kao i one što se nude na službenoj stranici?
Ja bi zelenu ili crvenu

Imali su sve boje. Nove boje su skuplje pa je takav stolac bez dodataka 1245 kn, ako se ne varam. Stare boje su mislim 100 kn jeftinije. Mi smo uzeli bijelu jer imamo bijele stolce i savršeno se uklopila. Išla sam s idejom da će kasnije radije sjediti na stolcu sličnom maminom i tatinom nego na potpuno različitom od našeg.

Precious X
20.11.2008., 13:31
da, možda osnovna stolica, koju koristi malo veće dijete,a za bebu trebaš dodatke pa ti se nakupi preko 1800 kn!
ako ne vjeruješ provjeri.
tripp trapp eh, da.. mi je kupili u Sloveniji, sa tim svim baby dodatcima bila je skoro 300 eura, ali sjećam se da u vrijeme kad sam kupovala bila je jeftinija tamo nego u KIki, Zg. Kako je sad, ne znam, anyway pošto je nama iz Ri Ljubljana bliža bila nego Zg, em, jeftinija, em povrat ddv-a, kupili je tamo... koliko nas je na kraju došlo više nemam pojma, prošlo je dosta mjeseci...
I, da, nisam neka bogatašica, ali VRIJEDI SVAKE LIPE. :top::top:

morfin@
20.11.2008., 17:37
U šta mogu staviti bebača dok još ne sjedi?

Imat će za 6 dana 6 mjeseci.

Stavljam ga u viper- polusjedeći položaj ali je sad otkrio da se s ustima punim kašice može sjesti i "jesti" igračke na njemu. :p
I pokušava sjesti pa se bojim da mi se ne prevrne, znam da je stabilno ali on se stalno ima potrebu okretati da vidi šta ima iza leđa, ko je ušao... :rofl:

Šogorica ima stolicu ali ju nismo još dofurali pa nemam pojma kakva je. Kad može u stolicu i da li ima neka s položajem u koji mogu staviti mog bebača ili da pričekam da samostalno sjedne pa ga stavim u ovu koju imamo?

mandy
20.11.2008., 17:53
dok ne prosjedi možeš ga hrani u viperu....a i večina hranilica ima više položaja među kojima je i jedan sličan viperovom, beba skoro pa leži :)
Miha još nekad zna jest u tom položaju...ako gleda uz to crtić..:)

Parallel Universe
21.11.2008., 21:53
Mi imamo Chicco Polli i prezadovoljni smo njome. Budući da moj još ne sjedi samostalno hranim ga u poluležećem položaju (najnižem). Ima ih tri sveukupno. Uglavnom, on obožava biti u njoj, i zato nam se isplatila svake lipe. Mislim da sam već negdje napisala, u SLO je dosta jeftinija.

Pia B.
21.11.2008., 22:04
Vidim da nitko ne spominje da ima brevijevu hranilicu - mi smo je dobili i jako smo zadovoljni