PDA

View Full Version : Redovna "mjesečnica" u trudnoći - iskustva?

Splenda
20.04.2007., 13:37
kako je razlikovati od prave? koliko mjeseci zaredom se može dogoditi da se ona pojavi i da samim time žena ne zna da je trudna.
kakva su vaša iskustva s tim?

Tashi
21.04.2007., 07:43
kumi moje frizerke dolazila je 5 mj. jest da krvarenje nije bilo tako obilno - ali ona je imala drugih problema pa se nije zamarala s tim. obično nam druge stvari sklone pažnju s one na koju bi trebale obratiti pažnju. no, bez obzira na obilnost ili neobilnost mjesečnice, postoje i drugi simptomi...svoje trudno tj drugo stanje zaobić će samo onaj tko ga really želi zaobić..i zašto razbijati glavu - kad postoje ginekolozi, gastroenterolozi, psiholozi,...svi ti oni mogu odmaglit tvoju sumnju...a neš valjda čekat 6 mj. lažne mjesečnice pa ići ginekologu..
ne kažem da se i liječnici ne mogu zabunit (o i te kako)..poslije svih tegoba sa mnom, liječnici su mojoj mami zabranili daljnje trudnoće..i kad je ostala sa sestrom trudna, bolnički ginekolog nije želio ni pojmit mogućnost da je ona poslije svih iskustava ostala trudna..poslao je gastroenterologu i kardiologu u zgb na opsežne preglede, koji su se križali i govorili - gđo, pa vi ste trudni..nema sumnje..i onda je u bolnici preležala ostatak trudnoće..

Splenda
21.04.2007., 11:08
sad sam još više zabrinuta. 5 mjeseci lažne menge.....
najbolje da nakon svake menge test na trudnoću napravim da vidim dal je bila prava ili lažna. :p

Adonia
21.04.2007., 11:37
kako je razlikovati od prave? koliko mjeseci zaredom se može dogoditi da se ona pojavi i da samim time žena ne zna da je trudna.
kakva su vaša iskustva s tim?

velim ti, ja sam imala dvije menge.. i trenutno imam jednu za koju nisam ziher

_malicka_
21.04.2007., 16:15
Mene vise zanima nesto drugo. Prilikom te "lazne" menge zene vode normalan zivot. Ok, ne mislim pritom da se u trudnoci sve mora izvrnuti naglavacke, ali na neke stvari ipak treba paziti, izbaciti alkohol, cigarete... I sad se ja pitam mogu li tako zeznuti bebu, da se nesto ne dogodi u razvoju, fuckas lazne menge.

Tashi
21.04.2007., 16:17
zato - "malu" pod ruku, pa ginekologu...

Splenda
21.04.2007., 21:11
zato - "malu" pod ruku, pa ginekologu...

ja se još ne ševim, tak da nemam bojazni....nego pripremam se na sve moguće situacije koji bi mi se mogle dogoditi jednog dana.... :cerek:

donedi
21.04.2007., 22:00
ja sam imala jednu lažnu,normalu,al mi je bilo sumnjivo kad sam bila stalno gladna.otišla sam gin.vidio na ultrazvuku da sam dva mj.trudna.

Splenda
22.04.2007., 19:11
baš priroda zajebava nas žene. :(

nakon kolko tjedana su vam se pojavili prvi simptomi trudnoće, dal tek nakon te lažne menge?
zanima me dal se oni pojave ak je došla lažna menga, ili je organizam zbunjen pa ne pokazuje simptome trudnoće.

Adonia
22.04.2007., 21:47
gle.. ja sam imala dvije menge, skuzila trudnocu tek 3.mj.
i to nebi ni skuzila nego mis e zgadila cokolada za koju bi inace dala zivot :cerek:
sise su mi narasle od 2.mj. trudnoce al smo to pripisali tome sto sam drasticno pocela jesti puno banane. kilu dnevno. doslovno.
ali banane sam ocito jela iz drugih razloga.. dakle, konkretan odgovor- ne nisam imala simptome tada.

Splenda
22.04.2007., 23:10
ajme, katastrofa. nikad se neću seksat!!! preveliki rizik! :cry:

Adonia
23.04.2007., 16:01
da,da.. :kava:

Splenda
23.04.2007., 22:22
da,da.. :kava:

hehe, to svi kažu dok ne isprobaju njegovo veličanstvo K. :zubo:

cukerino77
25.04.2007., 08:03
Splenda, adona, da li je (nadam se da je) bilo sve ok s vasim trudnocama, s obzirom na lazne menge?Ja sam imala spontani, pa bi me utjesilo da znam da s takvim krvarenjima zna na kraju sve ispasti ok....zlu ne trebalo za drugi put...ako slijedeci put budem vidjela da opet krvarim, bit ce odmah panika jer cu pretpostavit da mi se desava isto sta i s prvom trudnocom...bemti....zasto ne radjaju muski?!:o

Splenda
25.04.2007., 14:59
splenda se panično boji trudnoće i porođaja, i nipošto ne želi zatrudniti. pitanje je postavila s ciljem raspoznavanja lažne i prave menge, nadala se da će dobit više odgovora da bi znala prepoznati ako joj se dogodi lažna , i da na vrijeme može poduzeti određene mjere ako zatrudni a ne da nehotice svisi preko zakonskog roka za (neće imenovati što jer je na podforumu trudnice).

cukerino, nadam se da će ti iduća trudnoće proći bez problema. nedaj se obeshrabriti. :)
slažem se, priroda nije bila fer prema ženama. :(

Autosjedalica
25.04.2007., 15:12
A Splenda nikad nije čula za čudesan izum zvan hormonska kontracepcija?

Adonia
25.04.2007., 16:10
Splenda, adona, da li je (nadam se da je) bilo sve ok s vasim trudnocama, s obzirom na lazne menge?Ja sam imala spontani, pa bi me utjesilo da znam da s takvim krvarenjima zna na kraju sve ispasti ok....zlu ne trebalo za drugi put...ako slijedeci put budem vidjela da opet krvarim, bit ce odmah panika jer cu pretpostavit da mi se desava isto sta i s prvom trudnocom...bemti....zasto ne radjaju muski?!:o

gle.. meni je bilo sve samo ne ok. cijela trudnoca rizicna, porod uzasan, mali ostao bez kisika, ja se jos uvijek oporavljam, mali morao na vjezbe..

ali to nema nikakve veze s tim krvarenjem.
imala sam neki hematom iznad maternice pa sam do 3.mj morala piti pilule da odrzim trudnocu, jedino to. to je bilo ono, ili ce ostati ili nece. tako da...

Adonia
25.04.2007., 16:12
splenda se panično boji trudnoće i porođaja, i nipošto ne želi zatrudniti. pitanje je postavila s ciljem raspoznavanja lažne i prave menge, nadala se da će dobit više odgovora da bi znala prepoznati ako joj se dogodi lažna , i da na vrijeme može poduzeti određene mjere ako zatrudni a ne da nehotice svisi preko zakonskog roka za (neće imenovati što jer je na podforumu trudnice)

1.) ja nisam razlikovala te menge, tako da sam saznala da sam trudna tek u 3. mj. trudnoce.

2.) priroda je bila fer. nama je dala mozak.

Splenda
25.04.2007., 22:50
A Splenda nikad nije čula za čudesan izum zvan hormonska kontracepcija?

splenda je vrlo dobro informirana o metodama kontracepcije.
ali, po prirodi je pesismist i uvjek očekuje nemoguće i najgore....pa eto, postavlja si pitanje, što ako kontracepcija zakaže. to i nije toliko nemoguće koliko možda zvuči.:E

Splenda
25.04.2007., 22:58
1.) ja nisam razlikovala te menge, tako da sam saznala da sam trudna tek u 3. mj. trudnoce.

.

eto, toga se pribojavam. :cry:
morat ću pitat ginića kak je to moguće, protivi se svakoj logici, ako se zametak ugnijezdio u maternicu onda se maternica ne bi smjela ljuštiti kao kod prave menge jer bi došlo do spontanog, kao zaključak mi se nameće: lažna menga mora biti ak ništa drugo bar slabija od prave. malo sam :confused: neznam zakaj nas o tome nisu učili u školi, nije bilo ni spomena o lažnoj mengi :zubo:

Adonia
25.04.2007., 23:10
da ponovim pricu koju sam pricala ovdje prije godinu dana- dakle, bila sam na svadbi od sestricne sa deckom. i velim ja njemu:
"zamisli, ona nije ni znala da je trudna, imala je tri menge"
na sto on odgovori
"pa mozda si onda i ti trudna"

sto je najsmjesnije, bila sam..

a moja stara tvrdi da je i ona imala nekoliko. gle, ja sam primalja po struci i nema nikakve logike, kao sto nema ni logike da sam ostala trudna a spavali smo dva dana nakon menge..

iva1608
26.04.2007., 07:19
a moja stara tvrdi da je i ona imala nekoliko. gle, ja sam primalja po struci i nema nikakve logike, kao sto nema ni logike da sam ostala trudna a spavali smo dva dana nakon menge..

ovo je i meni totalno nelogično i meni se desilo.... trudnoća 2 dana nakon menge a ciklusi mi traju oko 28-30 dana što je gotovo nemoguće da je ovulacija bila tako brzo nakon menge. doduše,bio je blighted ovum... al opet mi je blesavo da sam u to vrijeme ostala trudna.

cukerino77
26.04.2007., 07:48
adonia, ja sam isto imala hematom , al nisam krvarila, imala sam samo slabi smedjkasti iscjedak...isto, th.strogo mirovanje i dabrostoni, jedna frendica je isto imala hematom i nije imala cak ni iscjedak, skuzili su joj ga na uzv....kad sam nakon mj.dana pocela krvarit, to je bio spontani...

Adonia
26.04.2007., 09:11
a ne znam, svatko je valjda drugaciji..

zao mi je zbog spontanog. :kiss:

Autosjedalica
26.04.2007., 13:35
splenda je vrlo dobro informirana o metodama kontracepcije.
ali, po prirodi je pesismist i uvjek očekuje nemoguće i najgore....pa eto, postavlja si pitanje, što ako kontracepcija zakaže. to i nije toliko nemoguće koliko možda zvuči.:E
:rofl:

Gle ovak, ako ostaneš trudna unatoč redovitom uzimanju hormonske kontracepcije, u trudnoći redovito nastaviš krvariti u vrijeme očekivanog menstrualnog krvarenja čak tri mjeseca za redom i onda se ta trudnoća održi unatoč daljem uzimanju antibebi pilula (a uzimala si ih i dalje ne znajući da si trudna jer si imala menstruaciju) i tako dođeš do četvrtog mjeseca, razmisli, možda ti Bog/priroda ili netko već poručuje da tu bebu trebaš roditi.

Splenda
26.04.2007., 15:51
:rofl:

Gle ovak, ako ostaneš trudna unatoč redovitom uzimanju hormonske kontracepcije, u trudnoći redovito nastaviš krvariti u vrijeme očekivanog menstrualnog krvarenja čak tri mjeseca za redom i onda se ta trudnoća održi unatoč daljem uzimanju antibebi pilula (a uzimala si ih i dalje ne znajući da si trudna jer si imala menstruaciju) i tako dođeš do četvrtog mjeseca, razmisli, možda ti Bog/priroda ili netko već poručuje da tu bebu trebaš roditi.

kužim kaj hoćeš reći, ali kod mene to nebi tako prošlo.:cerek:
ne vjerujem u sudbinu, znakove s neba, božje poruke i slično....

ali do toga neće doći, jer postavljam pitanja na forumu i educiram se posvuda uokolo tako da pravovremeno mogu reagirati. :D

hormonske pilule mi nikad baš nisu bile simpatične,iz više razloga, znam i curu koja ja bila na njima i zatrudnila, a tak i onak mora se koristiti kondom zbog boleština...pa kondom+ spermicid+ maybe baby za računanje neplodnih dana mi se čine sretniji izbor nego samo pijenje pilula :) :)

Autosjedalica
26.04.2007., 16:03
Pa mogla si odmah reći da ne želiš hormonsku kontracepciju, okej.

Maybe baby ne služi za računanje plodnih dana, nego za određivanje istih pregledom sline ili cervikalnog iscjetka. Kondom pak nećeš koristiti s mužem (ili možda hoćeš ako vam to bude jedina u tom trenutku dostupna metoda za sprečavanje začeća, dakle ne stalno), a ekstra spermicid (jer jednim slojem je već premazan kondom u originalnom pakiranju)... razina njegove pouzdanosti nije tolika da opravda stalnu uporabu, plus ako ga bude tako puno u tebi, kako ćeš ga razlikovati od cervikalne sluzi koja ti treba za maybe baby. U svakom slučaju, preporučam ti apstinenciju do daljnjeg, ako baš imaš toliko nepovjerenje u kontracepciju, kao i problem s prihvaćanjem neželjenih posljedica seksualnih odnosa.

Splenda
26.04.2007., 16:24
Pa mogla si odmah reći da ne želiš hormonsku kontracepciju, okej.

Maybe baby ne služi za računanje plodnih dana, nego za određivanje istih pregledom sline ili cervikalnog iscjetka. Kondom pak nećeš koristiti s mužem (ili možda hoćeš ako vam to bude jedina u tom trenutku dostupna metoda za sprečavanje začeća, dakle ne stalno), a ekstra spermicid (jer jednim slojem je već premazan kondom u originalnom pakiranju)... razina njegove pouzdanosti nije tolika da opravda stalnu uporabu, plus ako ga bude tako puno u tebi, kako ćeš ga razlikovati od cervikalne sluzi koja ti treba za maybe baby. U svakom slučaju, preporučam ti apstinenciju do daljnjeg, ako baš imaš toliko nepovjerenje u kontracepciju, kao i problem s prihvaćanjem neželjenih posljedica seksualnih odnosa.

krivo se izrazih, znam da maybe baby služi za određivanje plodnih dana. :D

apstinirat ću dok mi se jaaaako ne prijebe(s oproštenjem) ili dok ne naiđem na "pravog " za prvi put :p

nemam problema sa prihvaćanjem neželjenih posljedica, znam što bi napravila da dođe do toga....

_malicka_
26.04.2007., 18:29
Nemoj ovo krivo shavtiti, ali mislim da stvarno malo previse panicaris. Strah od nezeljene trudnoce, briga o vlastitom tijelu/zdravlju te informiranje o kontracepciji je za svaku pohvalu, ali mislim da ipak pretjerujes. Kondom+pilule+spermicidno sredstvo. Iskreno, ne zanam ko bi sve to zajedno koristio. Ponavljam, vjerojatnosta da ces tako ostati trudna je nikakva, sto ti i zelis, ali ovo zvuci ko oblacenje bunde usred ljeta zbog mogucnosti da naglo zahladi. :D

Splenda
26.04.2007., 19:52
Nemoj ovo krivo shavtiti, ali mislim da stvarno malo previse panicaris. Strah od nezeljene trudnoce, briga o vlastitom tijelu/zdravlju te informiranje o kontracepciji je za svaku pohvalu, ali mislim da ipak pretjerujes. Kondom+pilule+spermicidno sredstvo. Iskreno, ne zanam ko bi sve to zajedno koristio. Ponavljam, vjerojatnosta da ces tako ostati trudna je nikakva, sto ti i zelis, ali ovo zvuci ko oblacenje bunde usred ljeta zbog mogucnosti da naglo zahladi. :D

pilule si krivo ubacila, njih ne želim. :p
znam da paničarim, htijela bi biti poput onih koji misle da je prekinut snošaj dovoljna metoda kontracepcije. kaj je najbolje, takve nikad ne zatrudne. tko nema pameti ima sreće očito. :zubo:

Wedding
27.04.2007., 07:47
krivo se izrazih, znam da maybe baby služi za određivanje plodnih dana. :D

apstinirat ću dok mi se jaaaako ne prijebe(s oproštenjem) ili dok ne naiđem na "pravog " za prvi put :p

nemam problema sa prihvaćanjem neželjenih posljedica, znam što bi napravila da dođe do toga....

Samo da dodam da je maybe baby meni bio super i svaki puta je prikazao tocne rezultate:D ( tj. dal jesu plodni dani ili ne i tako sam i znala da sam ostala trudna:rofl: ) - ako se pridrzavas pravila koristenja po uputstvu ( ne jesti, piti , pusiti 2 sata prije pregleda sline) mora biti tocan;) ........ ja sam se pomocu njega stitila godinu i pol:top:

diana11
09.05.2007., 06:22
beta 176

--------------------------------------------------------------------------------

bila jucer u rijeci kod ginekologa, ali bojim se veseliti jer se kod mene javlja sukrvica bojim se spontanog, bila na ginekologiji kod vlastelica jucer narucio me ponovno za 7 dana vaditi betu i kontrola, dali ste vi imale prvvi mjesec sukrvicu nesto poput lazne menge, i kod mene je moja tockica u maternici

cukerino77
09.05.2007., 09:34
ma ako je dok rekao da je za sad sve ok, nema smisla da se brines unaprijed..od straha ce ti doci lose...ako je samo smedjkasti iscjedak nije bed, ako primjetis svjeze krvi za svaki slucaj odi odmah doktoru, ali znaj da neke zene po par mjeseci imaju ko normalni menzis dok su trudne pa ne mora odmah znacit ono najgore...moj savjet je da se maknes s foruma gdje ces procitat sto problema, lijepo se opusti, radi, citaj, gledaj filmove ili sto god da te opusta i bit ce sve ok...sretno i velika pusa i tebi:kiss:

diana11
09.05.2007., 11:26
kod mene se postepeno javlja nije obilno, primjetim na toalet papiru i nije uvjek na par navrata u jednom danu nista me ne boli i osjecam se ok to mi traje od petka

diana11
09.05.2007., 13:12
ovakav je moj slucaj
evo ovako zadnja menga 16.03. inace dobivam ju svakih 27 dana, danas napravila test i pozitivan, posto nisam vjerovala otisla ginekologici ona mi je rekla da nista ne vidi i po njoj da nema trudnoce i neka dodem drugi tjedan, nakon zavrsenog pregleda odoh opet u apoteku i kupim test on pozitivan ...da cujem sta vi mislite dali da vjerujem testovima ili doktorici....help i treci test napravila 28.04 isto pzitivan

stvari stoje ovako u subotu mi se pojavila mala sukrvica, i otisla sam na ginekologiju u rijeku , doktor je rekao da to nije opasno, i poslo me vaditi betu koju idem sutra izvaditi, na ultra je vidio malu crnu tockicu za koju misli da je to pocetak pocetka trudnoce, ali da ce beta sve reci, joj bojim se jutos napravila i 6 ili 7 test takoder je pozitivan

kod mene se postepeno javlja sukrvica nije obilno, primjetim na toalet papiru i nije uvjek na par navrata u jednom danu nista me ne boli i osjecam se ok to mi traje od petka, u utorak ponovo vadim betu , jucer je bila 176 i uspjela se viditi mala crna tockica u maternici

ita
14.07.2007., 10:33
zanima me koja je od vas, i nakon što je ostala trudna, i dalje imala redovite menstruacije i koliko dugo?

mici123
14.07.2007., 10:58
mislim da nije moguće imati menstruacije u trudnoći.

ja sam u vrijeme kad mi je trebala doći menga počela krvariti, ali to je bilo puno slabijeg intenziteta nego menzes. krvarila sam 20 dana. dobila terapiju + strogo mirovanje.

ako krvaris u trudnoći, trk do doktora

Magg
14.07.2007., 10:59
ima zena koje imaju mens u trudnoci.. po par mjeseci cak... nema tu nikakvog pravila...

ita
14.07.2007., 11:09
pitam jer prijateljica je skoro kroz cijelu trudnoću imala redovite menstruacije, pa me zanima koliko je to učestalo?

i jel ta menstruacija slabija, jednaka, i sl..?

cukerino77
14.07.2007., 13:17
ja sam pocela krvariti srednje slabo, jako tamno i nakon 7 dana je nastao spontani...svako krvarenje treba pratiti, cak i vodenasto smedji, jedva vidljiv iscjedak moze oznacavat prijeteci spontani....cesto ispadne ok, al treba se obavezno cim prije javiti doktoru u takvim situacijama

uciteljica
15.07.2007., 19:02
po prvi puta sam ovdje sa vama i svima upućujem lijep pozdrav. Imam velikih problema, koji su slični onima koje ste vi opisale. Po testu sam trudna, liječnik mi je pak rekao da on ne vidi ništa doli nakupine sluzi, poslao me vaditi krv i nalazi su pokazali 10 779 H IU/L, dakle trudnoću, po tabeli priloženoj uz naleze 6. tjedan. Već tjedan dana imam povremene jake bolove u području trbuha i jučer sam počela krvariti i to onako kako i obično. Kod liječnika ću tek sutra i to mi se čini taaaaaako daleko, pa me zanima, da li je netko imao takav sličan slučaj i kako je sve završilo? Meni više ništa nije jasno i za ništa više ne mogu naći logično objašnjenje.

Čokolada07
16.07.2007., 21:36
Ja sam prva dva mjeseca imala menstruaciju i to dosta slabu, inače mi je bila obilna pa ne znam da li to nazvati menstruacijom. Treći mjesec nisam dobila, napravila test, pokazao je dvije crte. Otišla isti dan kod ginića i kaže on meni: Čestitam, imate već veliku bebu, u 15 tjednu ste. I to je to. Sad sam u 20 tjednu i sve je super, nikakvih problema nisam zbog toga imala. Ali to sam ja, svi smo mi različiti.

nestrpljiva
17.07.2007., 14:19
Ja sam prva dva mjeseca imala menstruaciju i to dosta slabu, inače mi je bila obilna pa ne znam da li to nazvati menstruacijom. Treći mjesec nisam dobila, napravila test, pokazao je dvije crte. Otišla isti dan kod ginića i kaže on meni: Čestitam, imate već veliku bebu, u 15 tjednu ste. I to je to. Sad sam u 20 tjednu i sve je super, nikakvih problema nisam zbog toga imala. Ali to sam ja, svi smo mi različiti.

Hi!

Jesi imala kakvih trudničkih simptoma dok si imala mengu (prva 2 mjeseca)?
Bolne cice, jutarnje mučnine, ili sl?

Čokolada07
17.07.2007., 19:44
Hi!

Jesi imala kakvih trudničkih simptoma dok si imala mengu (prva 2 mjeseca)?
Bolne cice, jutarnje mučnine, ili sl?

Mučnine uopće nisam imala, cice su me bolile al sam ja to pripisivala mengi jer me uvijek bole dok ju imam. I to je to, drugo ništa.

EllaH
26.07.2007., 18:53
poznajem jednu ženu koja je u trudnoći imala uredno menstruaciju prva tri mjeseca.. otišla na redovan gin.pregled i on joj veli: čestitam, trudni ste tri mjeseca :D.. dakle moguće je

kittycat
05.03.2008., 12:26
Djevojke koliko znate o "laznoj menstruaciji"to je menstruacija koja se pojavljuje i ako je trudnoca vec tu.Da li imate iskustava?osobine takvih menstruacija...Primjecujem da to ipak nije bas rijetkost....:kava:

lopticica
05.03.2008., 13:49
Nije mi bila bolna-inace je, trajala je kao i obicno 7dana ali ju ujutro nebi imala a popodne da. I to je to.

Čokolada07
05.03.2008., 17:21
Imala ju.. normalno je trajala (7 dana).. samo je bila manje obilna... i kad je nestala ja 3 i pol mj trudna...

kittycat
06.03.2008., 07:19
ja imam neki cudan osjecaj,i simptome trudnoce,i naravno sex bez zastite,dobila sam tocno na vrijeme ali je drugacije obilnije i trajala je samo 3 dana a inace isto oko 7,nis me ne boli:ne zna:Mozda sam sve umislila jer zelim bebaca:cerek:

misiz S
06.03.2008., 07:56
Obično je lažna manje obilna i kraće traje (ovo ne mora), al uglavnom ne teče iz tebe.
Jesi napravila test?
I da, ako ima komadića tkiva - nažalost al to znači da nema trudnoće :kiss:

petra593
06.03.2008., 11:31
Znam za slučaj da je žena prokrvarila u 8. tjednu trudnoće, pošto je znala da je trudna (kućni test) mislila je da je to lažna menga. Kada je otišla kod gina na prvi pregled (još je uvijek krvarila) on joj je rekao da je zanijela blizance i da je jedno "otišlo" a drugo se "usadilo" i da to nije tako rijedak slučaj kako zvuči, jer izgubljeni embrio nije bio fiziološki ispravan pa ga je tijelo samo odbacilo kao takvog. Trudnoću je iznijela normalno.

Milushka
07.03.2008., 18:45
Djevojke koliko znate o "laznoj menstruaciji"to je menstruacija koja se pojavljuje i ako je trudnoca vec tu.Da li imate iskustava?osobine takvih menstruacija...Primjecujem da to ipak nije bas rijetkost....:kava:

kasnila je, trajala 1 dan i nije bila bolna niti obilna... mislila sam da su to posljedice stresa i nisam sumnjala na trudnoću. Trudna 26. tjedana :)

m-vedrana
09.10.2008., 19:33
nova sam ovdje nadam se da sam na dobrom mjestu,
ukratko o mom problemu
imam redovne menstruacije a u zadnja 5 dana osjecam kretnje djeteta,po prijašnjim trudnočama ,ako osjetim pokrete djeteta trudna sam bar16-18 tjedana
a i dalje imam menstruaciju. zakazano kod svog ginekologa imam tek u ponedjeljak.zato me zanima dali neko imao takva iskustva i dali zna nešto o tome
po tome znači da sam tek sad saznala da sam trudna.
molim hitan odgovor
unaprijed hvala!

Leptiric
09.10.2008., 19:44
a kakav odgovor ocekujes?
da neka od nas izvadi carobnu kuglu?! :confused:

trešnjica.14
09.10.2008., 19:53
otiđi u ginekologa i pitaj :kava:

MalaLola
09.10.2008., 20:00
A na test nisi ni pomislila:rolleyes:
Tu nitko nema vidovnjačke moći da ti odgovori na to pitanje.
Kupi test, odi sutra kod privatnika.
Slučajevi postoje, rijetki su, ali postoje!
Nemoj samo molim te očekivati da ćeš tu dobiti odgovor jesi li trudna.
KUPI TEST umoći ga ujutro u urin i vidjet ćeš jesi li trudna 10000%, jer ako si tako dugo trudna, test je nepogrešiv.

m-vedrana
10.10.2008., 14:04
A na test nisi ni pomislila:rolleyes:
Tu nitko nema vidovnjačke moći da ti odgovori na to pitanje.
Kupi test, odi sutra kod privatnika.
Slučajevi postoje, rijetki su, ali postoje!
Nemoj samo molim te očekivati da ćeš tu dobiti odgovor jesi li trudna.
KUPI TEST umoći ga ujutro u urin i vidjet ćeš jesi li trudna 10000%, jer ako si tako dugo trudna, test je nepogrešiv.

netreba mi test znam da sam trudna samo pitam dali je nekom bilo tako ko meni da je trudan a ima menstruaciju koda pišam francuski

MariaDelMar
10.10.2008., 16:13
čitam i ne vjerujem - koje neki ljudi imaju sreće, doguraju do 18.-tog tjedna, a da ni ne znaju da su trudni.
ja sam do tada već bila na 3-4 kontrole, krvarila, strogo mirovala, razbijala glavu s eventualnom amniocentezom, doznala da imam stretokok i ureaplazmu...

a šta reći... tko je sretan, ni u hali nije gladan...

Tatsha
10.10.2008., 18:34
nemoš imati menstruaciju i bit trudna, ali možeš krvariti iz preko nekoliko razloga i biti trudna.

larazg
10.10.2008., 18:37
čitam i ne vjerujem - koje neki ljudi imaju sreće, doguraju do 18.-tog tjedna, a da ni ne znaju da su trudni.
ja sam do tada već bila na 3-4 kontrole, krvarila, strogo mirovala, razbijala glavu s eventualnom amniocentezom, doznala da imam stretokok i ureaplazmu...

a šta reći... tko je sretan, ni u hali nije gladan...

ja sam dogurala skoro do 8 tjedna a da nisam znala da sam trudna..

eto ima nas svakakvih...

ja sam nemajka onda :confused:?

m-vedrana
10.10.2008., 19:14
nemoš imati menstruaciju i bit trudna, ali možeš krvariti iz preko nekoliko razloga i biti trudna.

e pa drage moje upravo sam se vratila iz zagreba od ginekologa jesam pukla 500kn za pregled ,ultrazvuk,i neku analizu al sad točno znam trudna sam 17tjedana i imam menstruaciju ,a vi se sprdajte i dalje.
ja na to gledam ovako nagradio me bog jer sam se namučila sa prethodne dvije
trudnoče do boli. u prvoj trudnoči sam sa 5 mj bila otvorena 3 prsta gutala pre-par,od kojeg ti lupa srce,tresu noge nemoš spavat itd jedva ušla u 9 mjesec i rodila sad sin ima 17 god.hvala bogu. onda nisam mogla ostat trudna pa drž nedaj i takva sranja ,pa još dobim anksiozni poremečaj i i opet rodim sina ima sad 3 god.a sad bar pola trudnoče prošlo bez komplikacija.
za one koje zanima javit ču se opet da čujete kako napreduje.
sretno

škorpionka_
10.10.2008., 22:18
Ajme, 17 tjedana!!!??? Super!!!

Tatsha
11.10.2008., 10:28
e pa drage moje upravo sam se vratila iz zagreba od ginekologa jesam pukla 500kn za pregled ,ultrazvuk,i neku analizu al sad točno znam trudna sam 17tjedana i imam menstruaciju ,a vi se sprdajte i dalje.
ja na to gledam ovako nagradio me bog jer sam se namučila sa prethodne dvije
trudnoče do boli. u prvoj trudnoči sam sa 5 mj bila otvorena 3 prsta gutala pre-par,od kojeg ti lupa srce,tresu noge nemoš spavat itd jedva ušla u 9 mjesec i rodila sad sin ima 17 god.hvala bogu. onda nisam mogla ostat trudna pa drž nedaj i takva sranja ,pa još dobim anksiozni poremečaj i i opet rodim sina ima sad 3 god.a sad bar pola trudnoče prošlo bez komplikacija.
za one koje zanima javit ču se opet da čujete kako napreduje.
sretno

drago mi je što si trudna, ali svejedno ne vjerujem da je to menstruacija, pošto je iz nekoliko tehničkih razloga nemoguća u trudnoći

MaraSlavonska
11.10.2008., 10:52
nije nemoguce, ja sam sa obadva decka imala menstruaciju, jednu... jedina razlika je bila sto je trajala dan krace, a kolicina malo, malo napominjem bila smanjena, izgled je bio isti.. dok sa curom nisam imala nis..
a sad je cudno vjerovatno posto mi se maternica rastezala tri puta:cerek: dva dana prije no sto cu dobit osjecam micanje kao micanje djeteta, pitala gina i rece on meni da su to lagane kontrakcije posto poslje tri poroda je sve osjetljivije:cerek:
u svakom slucaju kupi test je moja preporuka, oni od 12kn su meni uvjek dali istinit rezultat:cerek:

Tatsha
11.10.2008., 10:58
ajte vi moje cure pročitajte što je menstruacija, jer očito ne znate, a da ne kažem da je sramota što to još ne znate :mig: menstruacija (http://www.medicina.hr/clanci/menstruacija.htm)

MaraSlavonska
11.10.2008., 11:03
ajte vi moje cure pročitajte što je menstruacija, jer očito ne znate, a da ne kažem da je sramota što to još ne znate

dobro, onda krvarenje nepoznatog uzroka, sad ok:mig: meni osobno je izgledalo kao menstruacija, tehnicke podatke nisam znala:cerek:
bitno je da mi je ginekolog rekao da se to dogadja i da nemam razlog za brigu, a termin mi je racunao po mjerama ploda... i nije pogrijesio:)

Tatsha
11.10.2008., 11:12
o tome stalno tupim, i ja sam krvarila i puno cura ovdje, nije bilo nepoznatog uzroka, pukla mi je neka žila, nakon toga nastao hematom, pogotovo što ako si trudna i krvariš, to baš i nije nešto "normalno" nego zahtjeva posjet doktoru. zato me ljuti kad netko olako napiše da ima menstruaciju u trudnoći kao nešto usputno, normalno, ko da je svako krvarenje odozdo menstruacija :rolleyes:

MaraSlavonska
11.10.2008., 11:21
o tome stalno tupim, i ja sam krvarila i puno cura ovdje, nije bilo nepoznatog uzroka, pukla mi je neka žila, nakon toga nastao hematom, pogotovo što ako si trudna i krvariš, to baš i nije nešto "normalno" nego zahtjeva posjet doktoru. zato me ljuti kad netko olako napiše da ima menstruaciju u trudnoći kao nešto usputno, normalno, ko da je svako krvarenje odozdo menstruacija :rolleyes:

cuj ja ti pisem svoje iskustvo, i ono sto mi je ginekolog rekao, a to je da nije nista ozbiljno.. to mi se desilo x2, i nikakav poseban tretman nisam imala, pogledao uvz i sve super, ljekove ni ujednoj trudnoci nisam pila:mig:
svaka koja je to i izjavila je bila naravno kod ginekologa:)
ja sam to olako napisala jos jednom ponavljam zato sto mi je to gin rekao da nije nist:) svatko zna kako je njemu, ginekolog zna jos bolje:cerek:

-Maja-
13.10.2008., 07:46
Ja još nisam trudna, već 6 neuspjelih pokušaja, tako da ne mogu govoriti podatke iz vlastitog iskustva, ali na ultrazvuku i redovnom pregledu kod ginekologa pred negdje godinu dana mi je doktor rekao da imam maternicu položena straga (a do onda mi to prošla ginekologica nikad nije rekla) i da ću iz tog razloga imati krvarenja prva 3 mjeseca trudnoće. Da nije ništa opasno, ali da je dobro da znam da se ne iznenadim...

Moja prijateljica je rodila nedavno sina...imala je krvarenja 3 mjeseca trudnoće i saznala je tek u 5 mjesecu da je trudna. Jer prva 3mj nije ni posumnjala s obzirom na krvarenja, a u 4mj je test bio negativan i tek u 5 mjesecu je otišla ginekologu i ono već u 5 mj! Nevjerojatno! I tek se onda počela debljati....Uglavnom isti razlog, maternica položena straga!

zubi
13.10.2008., 09:03
Bok!
Evo još jedne s istim iskustvom! Naime, i ja imam zabačenu maternicu i kod prve trudnoće, kćer, imala sam krvarenja prva 2 mjeseca (smanjena, ali su bila), kod druge, sin, ništa.
Dakle, nije nemoguće, ali nije ni uobičajeno.

..donata..
13.10.2008., 14:32
Cure, čitam i ne vjerujem...znači dok vi niste imale pojma da ste trudne ja sam bila na nekoliko pregleda, briseva, urina, beta....jedva dočekala da prođu prva 3 mjeseca, prestala pušiti, počela paziti na hranu ( i unatoč tome natukla kile), jedva dočekala prve pokrete bebe, pročitala toliko lijepih i ružnih iskustava u trudnoći (i dalje strahujem hoće li sve biti ok)....Stvarno svaka vam čast. Da nisi propoznala da se beba miče, mogla si završiti u rađaoni, a da nemaš pojma da si 9. mj. bila trudna.

I da, i ja imam zabačenu maternicu, pa nisam te sreće.

zubi
13.10.2008., 14:42
donata, :ne zna:
Prva trudnoća, prva godina faxa, u sred ispitnih rokova.... Bilo mi bitno da je menga. Ali kad sam saznala za trudnoću i odvrtila film unatrag, skužila sam da su mi i cice bile povećane, i da su me leđa bolila, i da mi se jela pojedina hrana... Ali eto, sve sam pripisala stresu od prvih ispita.
I da, sve strahove koje si ti preživljavala tijekom 3 mjeseca, ja sam preživjela u nekoliko dana, jer sam postala svjesna toga što se moglo desiti.
Eto, bez obzira na zabačenu maternicu, druga trudnoća školska - klasičan izostanak mjesečnice, test, plusek i veeelika sreća.:mig:

MariaDelMar
13.10.2008., 14:51
ja sam dogurala skoro do 8 tjedna a da nisam znala da sam trudna..

razlika između 8 i 18 tjedana je preko 100%, molim uočiti razliku.

eto ima nas svakakvih...

yup, upravo to sam i ja napisala.

ja sam nemajka onda :confused:?

niti sam rekla da je pokretačica topica nemajka, a kamo li ti, tako da - nemoj sve uzimati osobno :)

MariaDelMar
13.10.2008., 15:01
kod mene je bilo jako stresno razdoblje prije i za vrijeme izostale mjesečcnice:
pon-čet, cca 20-ti dan ciklusa - jako jako naporan seminar u italiji (let avionom tamo i nazad s presjedanjima)
čet-sub - nastavak u minhenu (pojela tartar od tune i popila 2 čaše vina, ne znajući da sam trudna :( ), povratak kući u subotu kasno na večer, avionom.

u srijedu nakon toga, 26.-ti dan ciklusa, ja kao, dobivam mengu, nešto malo curi, ja se pakiram za put u bg - ja vozila sama do tamo.
pola kofera spakirala uloške raznih veličina, došla tamo, "menga" stala, ja dobila u petak i subotu dobila temperaturu, popila mislim eferalgam s vit. c, 2 kom - ne znajući da sam trudna.
u subotu na večer mi pada temperatura, vidim da niš ne curi, ali mislim: ok, puno sam putovala prošli i ovaj tjedan, pa temperatura...
dolazim nekako u nedjelju doma, iscrpljena i od puta i od toga jer skoro ništa nisam jela (najviše me bilo strah hoću li se uspjet sama dovest od bg do zg).

nedjelja na večer ja doma u zg, tuširam se i primjećujem da su mi grudi fuuuul čudne, ne kao u pms-u, nego nekao okruglastije.
u ponedjeljak zovem bebinog tatu da mi kupi test za trudnoću koji je pokazao plus :cerek:
na prvom pregledu sam bila sa 5+5 i vidjela srce kako kuca :cerek: i zaljubila se u njega :cerek::cerek::cerek:

lotus_flower
13.10.2008., 18:14
Drage moje, evo što sam iskopala na netu, možda pomogne razjasniti neke stvari...

Na engleskom je, nisam prevodila...ali ako netko baš ne zna, rado i to napravim...

Can You Have a Period When You Are Pregnant?

Although you may have heard of women that had “periods” during pregnancy, the truth is you cannot be pregnant and be having periods at the same time. Once a woman conceives her body starts producing hCG and her menstrual cycle stops. This is not to say that a woman cannot have bleeding that resembles a period when she is pregnant, but the bleeding is not actually a period. This can be confusing for some and this is why you may know someone that claims to have had a period while she was pregnant.

What can cause bleeding (or a mistaken period) during pregnancy?

During early pregnancy, it is not uncommon for a woman to have bleeding or spotting. This bleeding can sometimes be mistaken for a period. Twenty to twenty-five percent of women have bleeding or spotting during pregnancy. The bleeding is generally not as heavy a regular period. However, if a woman did not know that she was pregnant, she may assume the bleeding was just a light period. Often early pregnancy bleeding occurs around the same time a woman anticipates having her period so this can add to the confusion.

Some causes of bleeding during pregnancy include:

Implantation bleeding or spotting - Implantation bleeding happens when the fertilized egg attaches to the lining of the uterus. As the egg burrows into the lining, it sometimes causes some of the lining to shed. A woman might notice light bleeding a week to a few days before her period is due. Implantation bleeding is usually light brown, pink, or red spotting but can be as heavy as a light period. It could conceivably be confused with a light period or an early period.

Bleeding after birth control - Women sometimes have irregular cycles after taking the pill. If you have recently stopped taking the pill and are pregnant, you may have some spotting off and on due to hormonal changes. Getting pregnant shortly after stopping taking birth control can make it more difficult to differentiate intermittent bleeding from an actual period. You may be unclear when your last period was or you could be pregnant and continue to have some irregular bleeding.

Ectopic pregnancy - The symptoms of ectopic pregnancy include vaginal bleeding. An ectopic pregnancy may cause vaginal bleeding that is similar to a period. Other symptoms include abdominal pain (usually on one side), rectal pressure, nausea, dizziness and shoulder pain.

Miscarriage - About 20-30% of pregnancies end in miscarriage. Bleeding or spotting can be an early sign of miscarriage. Bleeding or spotting during pregnancy does not always mean that the woman will not go on to have a healthy pregnancy but it is reason for concern. A miscarriage often starts with light spotting that turns to heavy bleeding. If you are having bleeding and are pregnant you should consult your doctor.

These are some of the reasons why a woman might have bleeding that resembles a period during pregnancy. Bleeding that occurs during pregnancy is not, however, having a period.

lotus_flower
13.10.2008., 18:28
Inače, što me potaklo da pišem na ovoj temi...
Ne znam tko je pratio na wannabe (gdje doduše rijetko svratim - obično kad trebam dobiti ili slično :rofl:) ali uglavnom, priča ide ovako...
Ja i mm pokušavamo nekih 8mj napraviti bebača i ne ide pa ne ide....Ja bila kod ginekologa na pregledima, on na spermiogramu, sve 1/1, 100% u redu...no ništa se ne događa mjesecima...
Od pretprošlog ciklusa počinjem pratiti bazalnu temperaturu jer nisam baš sluzava pa ne znam točno odrediti kad mi je ovulacija i shvatim da mi je ovulacija, školski, po sredini ciklusa koji traje 25-26 dana.
Ovog ciklusa, taman 12-og dana, spotting. Taman, gotovo crn sluzav spotting. Ja u šoku, progooglam: ovulacijsko krvarenje?? Bacamo se ja i mm na posao i ne preostaje ništa nego čekanje...
Tjedan dana prije očekivane menge, mene uhvati baš gadan PMS. Bila sam u stanju ubijati oko sebe zubima, toliko gadan :D Prođe i to, rekoh, super, ništa od bebača ni ovaj mjesec. E, sad, čekam ja mengu. Počne mene prekjučer kao nešto malo boliti, ali zanemarivo. Pa spotting. Opet. Boli malo ali ništa kako zna. Ajd sad ću ja valjda prokrvariti više i završiti i s tom pričom...međutim, meni je sve ostalo na spottingu. Stavila sam uložak, a na njemu možda dvadesetak kapi - ali opet vrlo tamne krvi...
Kad se nakon piškenja idem obrisati i papirom uđem malo dublje ima naznaka normalne krvi, ali jako, jako malo.
Ima li itko iskustva s ovim? Jel kojoj bilo tako a da je bila trudna zapravo?
Naručila sam se kod ginekologa prekosutra a test neću raditi iz revolta, jer iskreno, ne da mi se i sve mi ovo više ide na jetra. :D

m-vedrana
13.10.2008., 19:09
Inače, što me potaklo da pišem na ovoj temi...
Ne znam tko je pratio na wannabe (gdje doduše rijetko svratim - obično kad trebam dobiti ili slično :rofl:) ali uglavnom, priča ide ovako...

Ima li itko iskustva s ovim? Jel kojoj bilo tako a da je bila trudna zapravo?
Naručila sam se kod ginekologa prekosutra a test neću raditi iz revolta, jer iskreno, ne da mi se i sve mi ovo više ide na jetra. :D

ej gle ,nemoj misliti da pametujem al smatram da si opterečena sa time da ostaneš trudna.ljepo se opusti ,dok vodite ljubav nemoj razmišljati o tome da ostaneš trudna,toga možda i nisi svjesna ali ti je to u podsvjesti, meni je treča trudnoča do sad nisam ni znala tu su me naplljuvali kao nemoguče,ipak je,ima još slučajeva ko moji nisam prva.između prvog i drugog djeteta mi je razlika14 godina i kad sam se pomirila sa tim da kao ništa od trudnoče,dogodilo se,..
zapravo ti hoču reči zdrava si bila si na pretragama ne opterečuj se to ti nije dobro ,ostat češ trudna ,možda ti muž ima manji broj spermija ili se sporije kreču od normalnog,pa vam treba baš potrefit dan.želim ti da što prije uspijete
sretno!

m-vedrana
13.10.2008., 19:17
...nisam ja neka balavica,niti mi je prva trudnoča,več imam dvoje djece od 17 i 3 god.točno svakih 28 dana imam najnormalnije krvarenje ko menstuaciju i sve je uredu trudna sam 17+5 ,pokreti djeteta su uredu,plodna voda također,a ti zovi to krvarenje kako hočeš i rekla mi je profesorica Latin da je to tako moguče do kraja trudnoče
je i meni čudno al bože moj nisam prva kojoj je tako
a tebi sretno!

lotus_flower
13.10.2008., 19:31
ej gle ,nemoj misliti da pametujem al smatram da si opterečena sa time da ostaneš trudna.ljepo se opusti ,dok vodite ljubav nemoj razmišljati o tome da ostaneš trudna,toga možda i nisi svjesna ali ti je to u podsvjesti, meni je treča trudnoča do sad nisam ni znala tu su me naplljuvali kao nemoguče,ipak je,ima još slučajeva ko moji nisam prva.između prvog i drugog djeteta mi je razlika14 godina i kad sam se pomirila sa tim da kao ništa od trudnoče,dogodilo se,..
zapravo ti hoču reči zdrava si bila si na pretragama ne opterečuj se to ti nije dobro ,ostat češ trudna ,možda ti muž ima manji broj spermija ili se sporije kreču od normalnog,pa vam treba baš potrefit dan.želim ti da što prije uspijete
sretno!

hvala na dobronamjernom postu.
lagala bih kad bi rekla da često tijekom ciklusa ne razmišljam o plodnim danima i svemu - pa kvragu, ipak pokušavamo postati roditelji. Ali da je sve podređeno tome - nije. Seksamo se jer se volimo. Naravno da imamo tempirane odnose jer pokušavamo napraviti bebu. A još najbolje da ne. To me sad podsjetilo na onaj vic kad se škot žali da nije dobio na lutriji - a nije ni listić uplatio jer je preškrt. :rofl:
S muževim spermićima je sve pet.
U početku sam se bila nabrijala jer mi je sve to bilo novo, uzbudljivo...kad sam shvatila da sam se počela opterećivati svime, prestala sam primjerice dolaziti na ovaj forum jer sam shvatila da nije dobro za mene da svaki simptom, bolest i plus isčitavam i brijem po tome.
da mislim na to i radim na tome da ostvarim želju - da, naravno. ali bez sekirancije i živciranja.

Ali sad stvarno nešto ne štima - ovakav ciklus baš i nije normalan a da o ovoj - nazovimo je - mengi da ne govorim.
Ali kao što rekoh, u četvrtak idem kod ginekologa pa ću biti pametnija.

styria
13.10.2008., 21:24
Neznam ni sama sta da kazem na ovu temu.
Kad sam prije skoro 9 god. rodila svoje drugo dijete samnom je lezala zenska koju su u noci doveli na hitnu sa bolovima u trbuhu.
Zenska je dosla roditi,a kao nije imala pojma da je trudna jer je devet mjeseci imala menstruaciju.
Ona uopce nije primjetila da je trudna,a deckic je imao 3 i pol kile.Neznam dal je ona luda il ja al ovo sa mengom vjerojatno postoji.Ili?
Ja jednostavno nemogu vjerovati kad cujem takve price.Bila sam tri puta trudna i da ne primjetim do 5-tog mjeseca trudnoce da sam trudna.Hallo?

zubi
14.10.2008., 08:35
lotus flower, tako nekako su izgledale moje prve dvije "mjesečnice" u prvoj trudnoći. Jedino, nešto svježe krvi bilo je i na ulošku.
Točno se sjećam kad sam došla ginekologu nakon što mi je prvi put izostala mjesečnica i nakon što mi je rekao da sam pri kraju prvog trimestra. Ja sva zbunjena govorim kako nije moguće, ja sam imala uredne mjesečnice...
On meni - ajd se sad lijepo smirite i razmislite jeste li imali krvarenje da se bar jedan uložak napuni.
I tek onda sam vratila film u natrag i našla cijelo brdo znakova da moje tijelo nije bilo kao inače, da sam itekako mogla znati da sam trudna.
Stoga, ove priče o lupanju bebe ili dolasku na porod, a da ne znam da sam trudna neću uopće komentirati.:rolleyes:

..donata..
14.10.2008., 09:20
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????

Inica
14.10.2008., 09:56
To i meni zvuci nevjerojatno. Ja znam za par slucajeva gdje su zene krvarile prvih par mjeseci, pa nisu znale da su trudne, ali cijelu trudnocu?!? :eek:
Ja sam znala prije nego sto mi je uopce trebala doci menga, sve se bilo okrenulo....:D

gica
14.10.2008., 14:31

...pa naravno da svako krvarenje nije menstruacija...kad se kaže menstruacija onda se misli na redovno krvarenje u određenim razmacima...
...ja sam provela 2 mjeseca u bolnici tijekom trudnoće i velika većina žena sa mnom u sobi je bila hospitalizirana zbog krvarenja tijekom trudnoće...iz različitih razloga naravno...ali nijednoj to krvarenje nije bilo redovito u određenim razmacima,niti je ličilo na menstrualno krvarenje ( znalo se raditi i o većim količinama krvi, ugrušcima,trajalo bi dan dva pa se opet pojavilo nakon par dana, pa se sljedeća 2 mjeseca ne bi nikako pojavilo,neke su konstantno krvarile...) dakle, sigurno nisu okolo govorile da imaju menstruaciju...

Tatsha
14.10.2008., 14:46
da, ali neke "cure" i dalje tepu da imaju menstruaciju, a trudne su

meni o krvarenjima ne moraš pisati baš ništa jer sam i sama krvarila od 5-10tj zbog hematoma, pa opet od 15-20tj kad je on pukao i čistio se

gica
14.10.2008., 14:57
...ma kužim ja šta ti hoćeš reći, ali ne možeš uspoređivat takva krvarenja sa menstrualnim krvarenjem...pretpostavljam da većina žena bile obrazovane, informirane ili ne, znaju kako inače izgleda njihovo redovito krvarenje odnosno menstruacija, i ako se tako nastavi kako bi znalae da su trudne dok se ne dese neki drugi simptomi...
...krvarenja zbog hematoma, abrupcije itd. definitivno ne izgledaju kao menstrualna krvarenja :ne zna:

Leptiric
14.10.2008., 14:57
Ja mogu razumjeti da netko ima krvarenje koje može izgledati kao menstruacija prva dva tri mjeseca i da mu nije ni na kraj pameti da može biti trudnoća u pitanju.
Ali ljudi moji kasnije i trbuh počne rasti...U 18. tjednu sigurno moraš to primjetiti.Zar je moguće da da žena dođe roditi dijete od 3 i pol kile, a nema trbuha????

ovo je i meni nevjerojatno...
moj trbuh se vec odavno ne moze ne vidjeti, a 'tek' sam u petom mjesecu...

gica
14.10.2008., 15:00
...čuj, sve smo različite...ja trebam rodit za mjesec dana, pa mi je trbuh malecki, ko da sam tek u drugom tromjesečju...

m-vedrana
17.10.2008., 16:07

gle pred god dana imala sam 53kg,pred 5mjeseci isti a sada 53,5kg a inače mi menstuacije nisu neke da lipti na sve strane ko nekima ,od simptoma trudnoče baš 0 pa ti znaj:ne zna:,da nisam osjetila da se djete miče, nebi ni sad znala,apsolutno nema nikakve razlike. naravno i meni je čudno a kaj ja tu sad mogu. a u prve dve trudnoče dobila 9kg a drugoj 6,5kg a djeca 3,100 i 2,700:) a trbuh pred sam porod ko manja lopta,nisu sve trudnoče iste a kamoli trudnice.

valneahana
18.10.2008., 21:04

ja sam trubuh imala kao kad bi se bolje najela(znači ništa posebno ) i tako do 6 mjeseca kad sam tek dobila prvu kilu-do tad od kila ništa

mila26
19.10.2008., 15:22
Bok, ja sam ovdje nova i imam pitanje za sve vas koje ste imale iskustva sa krvarenjem u trudnoći, da li ste uz krvarenja imale i grčeve ili kakve bolove?

maria_19
31.03.2009., 14:10
Citajuci vasa iskustva ja sam sjela i zapitala se da li je sa mnom sve u redu!?
Decko i ja smo imali odnos u januaru kada je meni bio prakticno i zadnji dan mece.Desilo se da nam je pukao kondom,ali ne tako da se tecnost naprosto prosula tamo gdje ne treba,vec sa strane.Tih dana sam strahovala od onog najgoreg,jer sam jos mlada,ali srecom sledeca meca je dosla ''right on time'' i to me je ohrabrilo.Poslije nje i sledeca,a sada za 20-ak dana ocekujem i trecu.
Prvu menstruaciju sam dobila kao relativno mlada djevojcica,tacnije sa 11 godina.I od tada sve do danas ona se nije ustalila,tacnije dobijam na svakih 30-40 dana.
Naravno,test nisam radila,smatrajuci da za to nemam potrebe,jer sam dobila vec 2 menstruacije od tada,i to na vrijeme.S tim da su obe trajale prosjecno 6-7 dana,kao i inace,bez ikakvih promjena u boji i gustoci.
Nikakve simptome nemam,kao sto su jutarnja mucnina,niti mucnina tokom cijelog dana,kao ni gadjenje prema hrani,niti ucestalo mokrenje,ali sad se ipak pomalo bojim procitavsi vasa iskustva.Da li je neko mozda rad da me malo ohrabri,jer sumnjam da postajem hipohondar-a to je genetski nasljedno =)..
Unapred Vam hvala!

pukita
31.03.2009., 14:45
Ma gle opusti se! Naravno da nisi trudna, ma nema šanse! Ma ne ostaje se samo tako trudan! Odi čitat nešto drugo! Ne bediraj se nepotrebno, a ako te to jako muči odi si kupi testić i provjeri, al mislim da ćeš bezveze bacat novce!:mig:

maria_19
02.04.2009., 12:08
:cerek: ...e hvala ti puno..Vjerovala,ili ne,mnogo si me ohrabrila i pomogla mi.Nekad je dobro cuti i drugo misljenje u ovakvim situacijama..Jos jednom hvala!!

m m m
18.10.2009., 10:07
bok ženske.

imam pitanje i molim pomoć.
prije tjedan i pol sam dobila mjesčnicu.bolovi prva 3dana obilno krvarenje,a onda sljedeća 3 tek tolko da sam na ulosku vidla da ju još imam.dali se to može povezavi s trudnoćom?????

nordea
18.10.2009., 11:52
bok ženske.

prije tjedan i pol sam dobila mjesčnicu.bolovi prva 3dana obilno krvarenje,a onda sljedeća 3 tek tolko da sam na ulosku vidla da ju još imam.dali se to može povezavi s trudnoćom?????

Najbrze ces saznati ako kupis test. Do sad bi ti trebao biti pozitivan ako si trudna.

annaaa
18.10.2009., 12:02
bok ženske.

meni to zvuči kao obična mjesečnica, ali uvijek možeš provjerit testom.

mala_curka 1314
22.10.2009., 21:53
Imama pitanje. Nakon (prvog jeli moguce da je zbog toga kasnila) odnosa vjestica mi je kasnila 5 dana nismo koristili zastitu ali nije ejakulirao u mene, inace mi je bila sasvim redovna u sat kako se kaze (jeli moguce da je zbog toga kasnila) nakon toga sam dobila ali mi nije trajala inace 5 dana nego 3 dana. Hvala

zabrinuta21
05.11.2009., 22:44
Drage curke,

imam jedno pitanje,na netu sam pronašla dosta toga o "menstruacijama u trudnoći" koja zapravo nisu menstruacije nego krvarenja jer se razlikuju po boji,trajanju itd. Budući da sam isprepadana jer takve stvari sam tek sad saznala,i naravno primjenila na sebi! Odmah sam uočila simptome trudnoće (psiha,znam) ali imam pitanje! Prije tjedan dana sam bila na gin. pregledu i bila sam u fazi ovulacije,pa s toga moje pitanje slijedi-dali postoji ovulacija u trudnoći? oprostite ako je glup post i ako je moje pitanje glupo,ali eto,zanima me!

ema hv
07.11.2009., 14:51
Drage curke,

imam jedno pitanje,na netu sam pronašla dosta toga o "menstruacijama u trudnoći" koja zapravo nisu menstruacije nego krvarenja jer se razlikuju po boji,trajanju itd. Budući da sam isprepadana jer takve stvari sam tek sad saznala,i naravno primjenila na sebi! Odmah sam uočila simptome trudnoće (psiha,znam) ali imam pitanje! Prije tjedan dana sam bila na gin. pregledu i bila sam u fazi ovulacije,pa s toga moje pitanje slijedi-dali postoji ovulacija u trudnoći? oprostite ako je glup post i ako je moje pitanje glupo,ali eto,zanima me!

krvarenje da ali ovulacija.... ne, ne...

nordea
07.11.2009., 17:32
Drage curke,

Ovulacija ne. Sama oplodnja, odnosno pocetak trudnoce, prekida ovulacije. A ni to sto nazivas menstruacijom, nije menstruacija, vec hormonalni disbalans koji se javlja u vrijeme kad si trebala dobiti. ukratko, sistem trudnoce jos nije usao "u fazon".

zabrinuta21
07.11.2009., 23:13
Ovulacija ne. Sama oplodnja, odnosno pocetak trudnoce, prekida ovulacije. A ni to sto nazivas menstruacijom, nije menstruacija, vec hormonalni disbalans koji se javlja u vrijeme kad si trebala dobiti. ukratko, sistem trudnoce jos nije usao "u fazon".

znači ako mi je ginić na vaginalnom ultrazvuku utvrdio da sam u fazi ovulacije ne mogu biti trudna?

nordea
08.11.2009., 12:15
znači ako mi je ginić na vaginalnom ultrazvuku utvrdio da sam u fazi ovulacije ne mogu biti trudna?

Ne, ako je odredio da je ovulacija. TAD, medjutim, mozes zatrudniti...:D ....dakle, u vrijeme ovulacije.

Revita
30.11.2009., 10:13
Molim Vas pomoc, u mojoj glavi je kaos od zivota i novonastale situacije.
I ono sto sam znala, vise ne znam, a sto vise citam, zbunjenija sam pa sam se odlucila pitati pametnije.
Danas cu do ginica poslije posla a do tad ludim.

Naime juce (29.11.) osjetim da sam totalno neopravdano pospana (inace sam rijetko pospana i imam s tim problem) i pomislim da nisi trudna, onako vise iz zeze.
Pa si onda kazem nema sanse, uredne su ti mjesecnice.
Ne dade vrag mira, ja kupim test i on je POZITIVAN.
Niš ne kuzim.

Zadnje mjesecnice:

23.09.
21.10.
15.11.

Sve mjesecnice kao i uvijek, apsolutno isto sve, uvijek bile redovne, kao sat, jedino je ova u 11. mjesecu poranila tri dana, dakle moji ciklusi su tocni vec 22 godine. Nikad prije nisam ostala trudna.
Eh sad:( sto se desava.
Sexa je bilo 25. i 26. 09., zatim 08.10. (ovaj odnos mi je sumnjiv).
Partner je bio neko samo za sex.
Zatim pocinjem vezu sa deckom od 18.10.
Sex krece od 27.10. uvečer.
Taj isti dan, 27.10 sam bila kod ginica na redovnom pregledu, UZ nije gledao,vec sam radila redovni papa test i pregled.
Dan ranije sam uradila kucni test na trudnocu (zbog odnosa s nekim s kim kasnije nisam ostala , da budem sigurna) i bio je negativan.

Ja ne znam sto da mislim, sve mi je uzburkano, jer prakticno ne znam kad sam ostala trudna, jer sam mjesecnice imala redovno.
Vise ne vjerujem ni u test, mozda su jedan ili drugi lazno pokazali.
Dok ne odem danas na pregled, izludicu.
Koliko ginic moze vidjeti i odrediti starost ploda.
Molim Vas

Ne smijem ni reci koliko zelim dijete, ali sam zeljela to planirati, srediti navike zivota. Period zadnjih par mjeseci mi je toliko bio stresan, sto privatno, sto poslovno, da sam se nerodovno i nezdravo hranila, jako puno pusila, pila i jako cesto pila dijazepame.
Ma sve kako ne treba:(

alicecat
08.05.2010., 14:22
Neke su imale mengu do 5.mj???

Oh, god, sad se opet brinem...
Ali opet, kako mogu biti trudna s 5 mengi, dva negativna testa (korištena u razmaku od mjesec i pol), ovulacijama (mada više nisam sigurna jesu to ovulacije, ali uvijek sredinom mjeseca je onako ljepljiva sluz, mora biti ovulacija :eek:), a još nije ni pravog seksa bilo, mislim, nije ušlo, jedino se bojim da nije svršio vani pa prstima uvukao :eek:
ali onda ne bi imala menge i negativne testove, zar ne? :eek:
jedini je problem što sam se zdebljala u trbuhu, jedino što je više salastko nego... a činjenica je da jedem puno. i nisam imala mučnine. :ne zna::ne zna:
a i trbuh mi je mekan. da sam trudna, bila bih već trudna 4 mj. i valjda bi se na trbuhu osjetilo da je tvđe. i ne bih imala 5 mengi. i 2 neg. testa. :eek::eek:

sad sam opet zbunjena i zabrinuta! a ginekologu sam trebala ići prije 2 tj., ali dobih mengu i odgodili me za sljedeći slobodan termin koji je tek krajem 6. mj... a ne mogu im opet reći da me hitno prime jer kad bi im rekla što mi je, gledali bi me kao da sampala s marsa, jer fakat, tko je uspio zatrudniti, a da seksa okusio nije :rolleyes:

Dianae
10.05.2010., 21:35
hm hm procitavsi sad ove postove poprilicno sam se isprepadala :S
Naime moje zadnje dvije menstruacije nisu bile toliko obilne, ali dosle su zajedno sa (meni tipičnim) pms-om: dakle povremena razdrazljivost, zudnja za slatkisia, uzasni grcevi prvi dan i s time 'probavne smetnje' -.- Prva dva dana bila je 'obilna' sa komadicima tkiva, a potom se postupno smanjivala. Trajale su 5-6 dana. Inace su mi ciklusi poprilicno dugacaki: 35-40 dana :/

Zanima me da li je mozda i dijeta uzrok malo slabijeg krvarenja? Naime vec sam skoro 3 i pol mjeseca na strozoj dijeti (izuzev par dana tokom menge :P) i zanima me da li se intezitet krvarenja moze promijeniti smanjenim unosom 'lose' hrane npr. rafiniranih secera i ugljikohidrata?

znam da je mozda nekima ovo glupo pitanje, ali me zanima jer mi je test na trudnocu bio negativan :/

Maja-1987
14.06.2010., 19:03
menstruacija mi je kasnila 4 dana, i nisam imala bolove u grudima, što inače uvijek imam... javilo mi je oskudnije krvarenje, a inače mi je oblino.... nisam imala rizične sexualne odnose , bar ne protekli mjesec dana. uz menstruaciju imam i krvne ugruške... pretpostavljam da se radi o endometriju... uz te ugruške, da li je moguće da sam ipak trudna?

leptirica 2
14.06.2010., 19:07
Dok ode na pregled mogla bi biti 6 mjeseci trudna :kava:

:lol:

DajanaYellow
07.07.2010., 08:53
ajte vi moje cure pročitajte što je menstruacija, jer očito ne znate, a da ne kažem da je sramota što to još ne znate :mig: menstruacija (http://www.medicina.hr/clanci/menstruacija.htm)

mozda sad i ja ispadnem tupava, al ako to nije menstruacija, znaci da ovulacija u trudnoci nije moguca? mislim, meni malo bas i nije logicno da postoji ovulacija u trudnoci...

politgirl
31.08.2010., 01:06
Bok cure!

Malo sam čitala vaše postove i ta prepucavanja da li je menga moguća za vrijeme trudnoće ili nije, ali i da li je moguće ovulacija??...

E pa odgovor na oba pitanja je pozitivan...samo ne toliko često. Zar ste zaboravile da postoje žene koje imaju dvije maternice..I slučajeve gdje su žene rodile blizance začete u različitim mjesecima..I sl.

Sve je moguće, vjerojatno rijetko, ali moguće.. :)

derridalje
05.01.2011., 13:05
Drage moje,

čitala sam nekoliko članaka o ženama koje nisu znale da su trudne jer su redovito krvarile u trudnoći.

Kako je moguće to ne znati? Čitam redovito ovdje o različtim simptomima koje trudnice imaju i baš me zanima - zar se ništa od tih simptoma nije i tim ženama pojavilo? Tamne bradavice, mučnine, štogod već naše trudnice ovdje spominju... :)

Zar su one koje nisu znale da su trudne imale svaki mjesec normalan pms (ili plms :D) ili jednostavno nisu obraćale pažnju na svoje tijelo i nisu primjećivale da je nešto drukčije?

Ima li neka od vas slično iskustvo?

(ne, nisam si umislila da sam trudna iako imam redovite menstruacije*.
Samo me stvarno zanima kako je to moguće nekoliko mjeseci ne znati da si trudna!
*-to ću si umisliti tek kad pročitam vaše odgovore :D)

eruditio
05.01.2011., 17:17
Meni se kod takvih prica uvijek cini da te zene nisu htjele trudnocu pa da je zato "nisu primjetile". Recite mi kako je inace moguce ne primjetiti veliki trbuh i bebine pokrete? A druge simptome da ne spominjemo

Zrinn
05.01.2011., 18:06
...ma dobro, na stranu pokreti, oni se osjete tek oko 18-og tjedna trudnoće, znači negdje u 4-5 mjesecu trudnoće, ali sigurno te menge nisu bile obilne kao ostale.. :p
..iako, imam u svojoj blizini dva takva slučaja: jedna legica je saznala da je trudna u 7-om mjesecu trudnoće, a druga u 5-om...i tvrde da nisu ništa znale :rolleyes:, da su normalno curile, a mučninu tu i tamo pripisivale su nedoručkovanju i tako tome:D..dakle, moguće da iako su možda i uočavale promjene nisu htjele same sebi priznati trudnoću, a krvarenje im je bilo nekakva utjeha da možda ipak nije..jel..bebač..obje su bile vrlo mlade, jedna nogirana, a druga u neodređenoj vezi..danas je jedna samohrana majka, a druga udana iako taj brak izgleda kao dječja igra, a malu odgajaju njeni roditelji :raspa:

derridalje
07.01.2011., 19:45
http://www.vecernji.hr/zivot/buduca-majka-trudovi-ne-ne-nemoguce-nisam-trudna-clanak-84130

Nisam ništa pametnija nakon čitanja ovog članka, ali budući da se nadovezuje na temu... :)

ciganche
07.01.2011., 22:59
ja sam prokrvarila u 6. tjednu, rekao ginekolog da neke žene znaju prokrvariti u vrijeme kad je trebala doći menstruacija, a naravno da to nije menstruacija nego krvarenje koje treba čim prije zbrinuti tabletama i mirovati, nažalost ja nisam uspjela i nakon 2 tjedna imala missed.

isto tako da nisam napravila test pomislila bi da je zakašnjela menstruacija, stavila uložak i naravno pobacila. Koliko se tako trudnoća izgubi da žene ni ne znaju, strašno...

WandaTheFamous
08.01.2011., 11:47
http://www.vecernji.hr/zivot/buduca-majka-trudovi-ne-ne-nemoguce-nisam-trudna-clanak-84130

Nisam ništa pametnija nakon čitanja ovog članka, ali budući da se nadovezuje na temu... :)

Sad su popularne serije tog tipa "I didn't know I was pregnant"

Evo pa čačkajte ovdje (http://www.google.hr/#q=i+didn%27t+know+i+was+pregnant&hl=hr&biw=1280&bih=800&prmd=ivns&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=T04oTeqQJ8i48gObpfSnAg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCUQqwQwAA&fp=3856ed5c88186c0a).

Ima bisera i bisera... :rolleyes:

derridalje
08.01.2011., 12:10
isto tako da nisam napravila test pomislila bi da je zakašnjela menstruacija, stavila uložak i naravno pobacila. Koliko se tako trudnoća izgubi da žene ni ne znaju, strašno...

Žao mi je zbog tvog gubitka, iako se s ovim citiranim dijelom ne bih složila... Ako se plod ne razvija normalno i ne prihvati se kako treba, onda je bolje da žene niti ne znaju da su bile trudne. Ja bih više voljela misliti da mi je zakasnila menstruacija nego znati da sam bila trudna, makar i par tjedana...

pikova mama
09.01.2011., 07:26
Ja sam u prvoj trudnoći imala dva puta slabo krvarenje, koje je trajalo 2-3 dana, međutim sve se dogodilo u prvih sedam, osam tjedana trudnoće plus užasne mučnine i zbog njih sam išla napraviti test. A inače, tada sam imala vrlo neredovite i anovulativne cikluse, menga bi mi kasnila i po tri mjeseca i mislila sam da nema šanse da zatrudnim bez npr. klomifena. Ipak, kad sam imala nezaštićeni odnos, znala sam nakon dužeg kašnjenja menge napraviti test da znam na čemu sam.

Papirka
09.01.2011., 11:16
Kako je moguće to ne znati?
Ne znam, to se i ja pitam.

Meni se kod takvih prica uvijek cini da te zene nisu htjele trudnocu pa da je zato "nisu primjetile".
Nisam ni ja svoju željela pa sam je primjetila.

Kod moje mame na poslu prije 2-3 godine jedna, inače malo deblja žena, je samo jednog dana ne došla na posao, jer je rodila??! :confused:
Ne kuzim ja to, ajde, oni oko nje nisu skuzili jer je i inace bila debela, ali cisto sumnjam da ona sama nije znala. Ne vjerujem.

anđeo-s-rogićima
09.01.2011., 19:38
ja ovo ne vjerujem.. al ajd.. kod ludih da ne kažem glupih amerikanaca i amerikanki se može svašta očekivati pa čak i ovo nisam znala da sam trudna. to su glupostiii.. mislim nisam još bila trudna.. ali stalno vidim trudne žene...

jednom sam čak vidjela djevojku koja je kretala samnom na faks al drugi smjer da je trudna 8 mjeseci ali gotovo da nije imala trbuha :eek: al je znala da je trudna.. i na kraju rodila dečkića od 3150 tak neš.. al opet kažem znala je da trudna :rolleyes:

Orleanska I.
09.01.2011., 19:42
Wanda, sinoć sam gledala na nekom programu emisiju I didn't know I was pregnant... Uglavnom, meni je jasno da se može ne skužiti prva dva-tri mjeseca, ali kasnije... Kako mogu ne osjetiti da se beba miče u stomaku???

Papirka
09.01.2011., 19:57
ajde 2 mjeseca, misliš kasni ti menstruacija, ili dobiješ tu lažnu. ali meni je to nevjerojatno. kao: "malo me bolio trbuh. mislilla dam da moram na wc. kad li ono gle čuda - beba." ha ha, daj molim te :lol:

anđeo-s-rogićima
09.01.2011., 20:46
ajde 2 mjeseca, misliš kasni ti menstruacija, ili dobiješ tu lažnu. ali meni je to nevjerojatno. kao: "malo me bolio trbuh. mislilla dam da moram na wc. kad li ono gle čuda - beba." ha ha, daj molim te :lol:

baš me vrag tjerao da to na jubitou gledam i sva sam se naživcirala!!! :rofl:

sajra
28.02.2011., 13:47
Evo za razliku od ovih sto imaju M u trudnoci a nezele to,ja zelim trudnocu i pokusavam ostat u drugom stanju al vec 3 mjeseca nista.Prosli mjesec sam trebala da dobijem 06.01 i kasnilo mi je 3 dana s tim da me prije na 20 dana poceo boliti stomaki leda,grudi,zlijezde su mi upaljene,osjecala sam i mucninu da skratim imala sam sve simptome trudnoce sto postoje. Dobila sam 09.01 i imala sam samo 3 dana i to samo kad idem u wc,posle bol u stomaku mi je prestao al bol u grudima se samo povecala,sad jos osjecam umor,nesvjesticu ,sirim se u kukovima itd.Isla sam na pregled i rekla mi je da nisam trudna a ja jos sumnjam jer ni ultra zvuk nije bio vaginalni pa mislim da se na ovom i nevidi najboljea i proslu trudnocu isti lekar mi je rekao da imam miom na materici svi ostali su rekli da nemam i nakon 5g i on posto me se neseca rekao je da mi je sve uredu.Voljela bi ako ima neko ko je imao nesto slicno da mi odgovori na ovo,totalno me izluduje hehe:):):)

cherry84
10.11.2011., 18:07
Zanima me kako izgleda menstruacija ako postoji mogućnost da sam trudna? Dobila sam menstruaciju ali mi je kasnila 2 dana,a dva tjedna prije imala sam nezastićeni spolni odnos sa dečkom nekoliko puta i sad mi se pojavila jako tamna i vrlo malo je ima kao pred kraj ciklusa,a prvi dan je izašlo nešto kao opna što me je uplašilo! Da li se netko možda bolje razumije ili je čuo za sličan slučaj?

pikova mama
11.11.2011., 11:04
napravi test i znat ćeš za minutu! ovo što si opisala se desilo i meni na početku prve trudnoće.

lopticica
11.11.2011., 11:07
Meni je bila jednostavno drugacija. Nije bila bolna inace je uzasno, ujutro je nebi bilo a navecer bi i krv je bila puno svjetlija. Bila je nekih 6 dana :misli:

Zora Evenei
11.11.2011., 12:50
http://en.wikipedia.org/wiki/Superfetation

Evo te extra menstruacije. Izgleda da služi da majka dvaput zatrudni tijekom iste trudnoće.

Ima par sumlja za ovaj članak, ali izgleda imaju barem 2 linka što potvrđuju ove sumlje.

http://www.dailymail.co.uk/money/investing/article-1697720/Fund-focus-MFM-Slater-Growth.html

http://www.medindia.net/news/Mother-Deliveries-Babies-Minutes-Apart-but-They-are-Not-Twins-27229-1.htm

Zora Evenei
11.11.2011., 18:44
http://en.wikipedia.org/wiki/Superfetation

Evo te extra menstruacije. Izgleda da služi da majka dvaput zatrudni tijekom iste trudnoće.

Ima par sumlja za ovaj članak, ali izgleda imaju barem 2 linka što potvrđuju ove sumlje.

http://www.dailymail.co.uk/money/investing/article-1697720/Fund-focus-MFM-Slater-Growth.html

http://www.medindia.net/news/Mother-Deliveries-Babies-Minutes-Apart-but-They-are-Not-Twins-27229-1.htm

Ne kužim zašto ijedan čovjek ovo ignorira. Imam osječaj da mi se ne vjeruje, iako imam tri linka koji ovo potvrđuju, plus u prvom ima dodatnih linkova za ovu temu. :confused:

Zora Evenei
24.11.2011., 17:02
Drugi link u prvom i drugom postu je neka pogreška. Nema veze, imam ukupno 4 druga linka koja to potvrđuju.

Evo još jedan link:

http://abcnews.go.com/Health/ReproductiveHealth/pregnant-woman-pregnant-julia-grovenburg-conceives-consecutively/story?id=8656369#.Ts533lYaufc

Još jedan:
http://www.webcitation.org/62sURRryk

Stvarno ne lažem. Pogledajte samo linkove. Stvarni su.

Zora Evenei
24.11.2011., 17:34
Osječam se kao luđakinja koju svi ignoriraju. :mama:

lopticica
24.11.2011., 18:27
Pa nitko ne kaze da lazes, bilo je slucajeva da zena dvaput zatrudni cak i nedavno jedan.
Osobno nakon te "menstruacije" nisam imala nikakvih problema srecom, a u ovoj trudnoci nisam imala menstruaciju kao takvu. Znam zenu koja je u dvije trudnoce imala tu kao prvu mengu.:ne zna:

TEKO
29.11.2011., 17:41
drage moje ženske, please help, malo sam zbunjena...
dakle situacija je slijedeća..... tri godine sam pila LOGEST bez pauze i odlučila sam napraviti pauzu i zadnju sam popila 10.10.2011. godine, od tada moj dečko svakodnevno svršava u mene i nadamo se bebi, ali ništa..
znači 10.10. popila zadnju, 14.10. dobila mengu ko i svaki puta poslije zadnje popijene tablete, zatim opet dobila 04.11. i danas---- tako sam se razočarala danas nevjerojatno.... zašto?? (zbilja smo svaki dan i ništa) jer mi ože netko dat neki odgovor, help!!
to nam je zbilja želja, planiramo svatove uskoro..

Zora Evenei
29.11.2011., 18:06
drage moje ženske, please help, malo sam zbunjena...
dakle situacija je slijedeća..... tri godine sam pila LOGEST bez pauze i odlučila sam napraviti pauzu i zadnju sam popila 10.10.2011. godine, od tada moj dečko svakodnevno svršava u mene i nadamo se bebi, ali ništa..
znači 10.10. popila zadnju, 14.10. dobila mengu ko i svaki puta poslije zadnje popijene tablete, zatim opet dobila 04.11. i danas---- tako sam se razočarala danas nevjerojatno.... zašto?? (zbilja smo svaki dan i ništa) jer mi ože netko dat neki odgovor, help!!
to nam je zbilja želja, planiramo svatove uskoro..

:facepalm: Otvorila sam Pandorinu kutiju.

To ti je rijetko, draga. I mislim da moraš pitati stručnjaka.

Ako ti je došla napravi test. Netko se cereka dok ovo čita.
Ali ako ne želiš da ti se ginekolog smije, prvo napravi test. Trebala bi se pouzdati u rezultat.

Sigurna
29.11.2011., 18:35
Svima koje vjeruju u "lažnu menstruaciju" bi prvo preporučila da krenu od nekih osnova. Počevši od toga što je menstruacija, pa nadalje....zatim, tako dugo dok ne utvrdite gradivo, bilo bi dobro da apstinirate od sexa, jer za njega očito niste spremne. Kad čovjek nespreman radi nešto, događaju se nezgode, nekad ti i obilježe cijeli život. E, onda kad ste sve to savladale, odite giniću....pa počnite kombinirati dvije metode zaštite. Ako vam se to čini previše - vratite se na korak prvi, što je menstruacija.....dakle, ako ćete se pridržavati ovoga, neće te nikad morati pitati jeste li trudne ili ne - jer nećete biti. I jedna zaštita rijetko zakaže - to se događa onima koji ju ne znaju koristiti, barem u 90% slučajeva, 10% je možda neki drugi razlog. A dvije zaštite nisam čula da su ikome zakazale - nadam se da ne moram objašnjavati da pod tim ne mislim na dva kondoma...ustvari, sigurno sam trebala to napisati, očekuje previše od forumaša...

E, a one koje žele biti trudne, pa su prokrvarile, imate testove, laboratorije, giniće, sumnje se možete odmah riješiti.

A bapske priče o tome kako je netko par mjeseci krvario pa rodio....su samo to, bapske priče. Joj Sigurna, evo, ujan moje ujen je krvarila 5 mjeseci, nije uopće znala da je trudna...baba moje susjede isto....a da? Možda su i zatrudnile po duhu svetome, tko zna....Ne postoji žena koja je iznijela trudnoću i rodila zdravo dijete, a da je imala normalnu menstruaciju. Ali da ne pišem dalje, kao što sam rekla - početi od definicije menstruacije, pa razlike menstruacije od krvarenja....pa kad sve savladate, onda sex. To vrijedi za sve koje vjeruju u lažne menstruacije, čak i ako su ju već doživjele ili ako imaju djecu. Onda pogotovo. Neznanje nije nikad bilo "in", znate? I nemojte negdje pričati to kak ste imale lažnu menstruaciju, da se ljudi ne zgražaju i da se ne sramotite, oke?

lopticica
29.11.2011., 18:40
Ok :rolleyes: :rolleyes: Ja sam glupa i mutava jer jesam imala krvarenje u trudnoci zeljenoj ako je to bitno, bilo je drugacije da to je al je trajalo 6 dana cca. Ok to nije prava menstruacija, al dosla je na dan prave i bilo je krvarenje od par dana. Ili sam toliko neuka da nemam pojma i krvarenje sam si zabrijala. :rolleyes: Aj molim te... I da, malac ima skoro 4 godine.

Ok nije prava menga to je jasno, al izgleda ko ona zato se i zove lazna ;)

lopticica
29.11.2011., 20:40
Ok ovo da nisu znale mjesecima mi je too much, pricam za tu prvu laznu (znaci samo nalik pravoj).

kikica55
19.01.2012., 21:42
Ženske,ajmo još jednom udružite grla (tipkovnice) i pomagajte!

Preć ću odma na stvar - već 5 dana imam mučnine, ne podnosim nikakvu hranu, sve šta probam pojest mi se vrati, i tako bude najintenzivnije ujutro i popodne, navečer ajmo reć da je malo lakše. ne podnosim dim cigarete a strastveni sam pušač i nemogu bit kavu koju inače obožavam! imam blago povišenu temperaturu, 37.3 je zadnja i stalnooo se znojim jako. dalje imam i jake grčeve u jajnicima i bol u donjem dijelu leđa. sve bi me to upućivalo na trudnoću ALI jučer sam dobila mengu i izgleda kao i uvijek,mislim. a vidim da su neke imale krvarenje ali jako svijetlo i malo,a meni je normalno. da li uopće mogu obavit kućni test ako krvarim,hoće li mi unatoč krvarenju pokazat ako sam trudna? spolni odnos sa ful ispuštanjem spermića unutra sam imala prije 2 tjedna, a zadnja menga oko polovine 12.mj.

Hell Blonde
20.01.2012., 07:44
vidim da su neke imale krvarenje ali jako svijetlo i malo,a meni je normalno. da li uopće mogu obavit kućni test ako krvarim,hoće li mi unatoč krvarenju pokazat ako sam trudna? spolni odnos sa ful ispuštanjem spermića unutra sam imala prije 2 tjedna, a zadnja menga oko polovine 12.mj.

Hoće. Kupi test. Ja sam imala 2 mjeseca mengu i nije bila baš slaba (mada ti sad ne mogu točno reć jer inače koristim tampone, a na njima je malo teže vidjeti koliko je obilno krvarenje). Ali nije bilo baš malo ni svijetlo. Bila je prava krv i trajalo je 5-6 dana kao obična mjesečnica. Napravi test (iako vjerovatno nisi trudna, slučajevi kao moj nisu baš prečesti) i sretno! ;)

kikica55
21.01.2012., 21:23
Hoće. Kupi test. Ja sam imala 2 mjeseca mengu i nije bila baš slaba (mada ti sad ne mogu točno reć jer inače koristim tampone, a na njima je malo teže vidjeti koliko je obilno krvarenje). Ali nije bilo baš malo ni svijetlo. Bila je prava krv i trajalo je 5-6 dana kao obična mjesečnica. Napravi test (iako vjerovatno nisi trudna, slučajevi kao moj nisu baš prečesti) i sretno! ;)

Hvala na savjetu. Pogledat ću koja ljekarna sutra radi i onda prekosutra radim odmah test. počeli su mi neki grčevi, zvukovi iz predjela jajnika, ali me ne bole. neznam sad šta je to...možda ništa. u svakom slučaju - puno hvala na odgovoru :D

livija0502
23.01.2012., 00:10
bok cure, zene i majke. pratim ovaj forum vec duze vrime. naime vec vise od godinu dana ja i MM pokusavam napraviti bebu. toliko napravljenih testova, kalkulacija... ova zadnja dva miseca nisam vise ni razmisljala jer se osjecam nemocno.
ali evo,negdi jos od Bozica osjecam neke promjene. prvo me hvatala zed, koliko god popila, konstantno sam bila zedna, potom mi se apetit poveca, nikako da se zasitim.
naime, sad sam imala ''menzis'' 04.01., trajalo 3 dana. od kad je zavrsilo do danas konstantno imam bolove u donjem dijelu stomaka, kicma me u krizima ubija. nikad nisam marendivala, sad cim se probudim, gladna sam i lose mi je ako nesto ne pojedem. pocela sam jesti voce, iako ga nemam naviku bas nesto jesti. prosli vikend sam popila dvi pive i tako se ispovracala da mi se sada gade kad ih i vidim. ne znam, mozda se ovo sve samo poklopilo, ali sam naisla na ovu temu o ''laznim menstruacijama'' pa me, eto, cisto zanima sto vi mislite, jeste li male takva iskustva u ranoj trudnoci.
test se ne usudim raditi, jer se uvik iznova razocaram.
sutra idem po nalaze spermiograma pa cu do ginekologinje da vidim sto ce mi ona reci. a tako bi volila plusic...

kikica55
24.01.2012., 14:35
eto, cisto zanima sto vi mislite, jeste li male takva iskustva u ranoj trudnoci.
test se ne usudim raditi, jer se uvik iznova razocaram.
sutra idem po nalaze spermiograma pa cu do ginekologinje da vidim sto ce mi ona reci. a tako bi volila plusic...

Nisam ni ja znala za lažne menge...nema baš puno govora o tome na nekim formalnijim stranicama. Uglavnom,kolko sam ja skontala, neke žene dobiju krvarenje dok su trudne, nekima je svjetlije,nekima manje obilno,nekima isto kao i inače,nekima tamnije...nema pravila. najčešće vidim da žene takve pojave slične mengi imaju prva 2 do 3 mjeseca,dok neke cijelu trudnoću. Izgleda da je sve moguće! :D :ne zna: moj test je bio negativan, a taman sam se počela navikavat na tu činjenicu da sam mooooožda tjudna. c est la vie!

heybaby
26.01.2012., 09:52
ovaj topic baš bedira :(

za vas koje ste krvarile, ( imale m) a bile trudne da li je bila samo krv ili i oni ugrušci?

Hell Blonde
27.01.2012., 07:26
ovaj topic baš bedira :(

za vas koje ste krvarile, ( imale m) a bile trudne da li je bila samo krv ili i oni ugrušci?

Meni je bila samo krv, malo tamnija i gušća nego inače.

volim_puding
21.02.2012., 12:14
Da i ja potrazim vasu pomoc, savjet ili barem neku slicnu pricu.
M sam dobila 17.02., dva dana ranije, ciklusi mi inace traju 30 dana. Vece prije nego sam dobila imala sam jake bolove. I inace imam jake bolove, ali ovo je bas drugacije bilo jer su me boljela ledja, ondnosno donji dio ledja. Toliko me bolilo da sam se jako tesko uspravila. Inace mi traje do 7 dana, 5 dana bas krvarenja i dva dana ono sta zovem ciscenje, vise smedji iscjedak nego krv. Sad sam smao krvarila taj prvi dan i to ne kao inace prvi dan nego mnogo manje. Drugi dan (subota) mi je jako malo islo, dok je uvece potpuno prestalo i imam samo smedji iscjedak i on jos traje. Znaci, dan i pol mi je trajalo. Meni i inace nisu obilne, ali ovo je bas previse manje i prekratko traje. Jutros sam napravila test i negativan je. :ne zna:
Moja pitanja: Da li sam trebala sacekati sa testom posto imam jos taj iscjedak? Da li postoji ikakva mogucnost trudnoce iako je test negativan?
Imam ja tu jos popratnih simptoma. Nervozna sam vec 15 dana, imam zelju za jelima koje prije nikad nisam jela, popijem casu vina i dva dana ne mogu doci k sebi. U jednom periodu me muci nesanica dok u drugom spavam nenormalno.
Znam da mi vi ne mozete reci jesam li trudna, nego cisto trazim ako je netko imao slicno iskustvo. Ja cu svakako otici kod doktora, moram vidjeti sta mi je jer je zivot samnom posato nemoguc. :504:

rokas
02.03.2012., 10:58
Ajd sad i ja .. :)

Uvijek dobivam 28dc, ovaj mjesec bila na folikulometriji, sve ok, ovulacija bila, kućna radinost.. Inače, pravimo bebu već 3 i pol godine, bili na 3 ICSI-ja.. 24dc dobivam kao nešto smeđe (10 dana poslije O), tu noć me boli stomak kao normalna M, ali ne ide ništa, onako slbo, koja kap.. To je trajalao nekih 4 dana.. Jučer sam trebala dobiti no ništa, ono smeđe je potpuno nestalo, ništa me ne boli, test jučer popodne negativan.. Ali sam prije njega popila jedno 2,5 litre tekućine i piškila 100 puta, a nisam se mogla suzdržati... Da se nadam da je krivo pokazao? Idući tjedan opet piškim test,a u utorak idem dr.. :) Nadam se, nakon 3,5 godine .... Bilo bi vrijeme...

lala_dream
02.03.2012., 16:58
Ajd sad i ja .. :)

Uvijek dobivam 28dc, ovaj mjesec bila na folikulometriji, sve ok, ovulacija bila, kućna radinost.. Inače, pravimo bebu već 3 i pol godine, bili na 3 ICSI-ja.. 24dc dobivam kao nešto smeđe (10 dana poslije O), tu noć me boli stomak kao normalna M, ali ne ide ništa, onako slbo, koja kap.. To je trajalao nekih 4 dana.. Jučer sam trebala dobiti no ništa, ono smeđe je potpuno nestalo, ništa me ne boli, test jučer popodne negativan.. Ali sam prije njega popila jedno 2,5 litre tekućine i piškila 100 puta, a nisam se mogla suzdržati... Da se nadam da je krivo pokazao? Idući tjedan opet piškim test,a u utorak idem dr.. :) Nadam se, nakon 3,5 godine .... Bilo bi vrijeme...

Ja sam imala implantacijsko krvarenje koje je isto bilo par dana prije nego što sam trebala dobiti, trajalo 3 dana.
Tak se negdje implantacija i događa, 7-10 dpo, pa je možda i to.
Opet s druge strane, ako je već bila implantacija, beta već raste, pa bi test već trebao pokazati +, osim ako nije bio dovoljno osjetljiv.
Ponovi test za 2-3 dana ako ne dobiješ, onda će već morati svaki pokazati.
Sretno!

rokas
04.03.2012., 19:04
Ma kontam i ja da bi pokazao bez obzira na unos tekucine prije, ali nekako se tjesim... Bio je test za 15kn :-)..... Ponavljam u utorak ujutro.
Hvala draga!

mala oma
04.04.2012., 08:17
trebala bih vaš savjet.....imala sam mjesečnicu koja je trajala samo tri dana,prije nje sam imala mučnine,žgaravicu,nemogu se nikako naspavat....brzo se umorim...dali je moguće ako je mjesečnica tako kratko trajala da sam trudna? :grli:

brežanka
04.04.2012., 11:02
Ovisi kakva ti je bila ta M od tri dana, meni se isto zna dogoditi mjesec sa oskudnijom M koja traje puno kraće nego inaće, ali je ipak M. Koliko sam ja upoznata s tim, ako je riječ o trudnoći ta lažna menga nije svježa krv već onak smeđa ustajala...sad, ako stvarno sumnjaš na T, napravi test i riješit češ se svih dilema:mig:

mala oma
04.04.2012., 18:47
m je bila smeđe boje a inače je uvjek crvena....zato sam vam se obratila za savjet i sad je još imam ali jako malo curim......

brežanka
04.04.2012., 19:21
ako ti je neobično, i ne izgleda kao inaće moguće je da si trudna... neznam kako bi ti još pomogla, sve je moguće a opet ne mora biti, već sam ti napisala da ti je najlakše kupiti test pa će ti biti lakše jer češ znati na čemu si:)

mala oma
05.04.2012., 09:23
hvala na pomoći .....javit ču vam se uskoro s rezultatom:jumping:

brežanka
05.04.2012., 11:13
ma neznam kolko sam ti baš bila od pomoći ali svejedno nema na čemu:mig: naravno javi nam rezultate i sretno ma što si želiš:grli:

mala oma
20.04.2012., 07:36
dobar dan evo da vam javim da nisam trudna nego su mi otkrili cistu na ljevom jajniku 4cm..... imam jedno pitanje kako ju najbolje lječit! :( :(

brežanka
20.04.2012., 10:24
dobar dan evo da vam javim da nisam trudna nego su mi otkrili cistu na ljevom jajniku 4cm..... imam jedno pitanje kako ju najbolje lječit! :( :(

a jesu ti rekli o kakvoj se cisti radi?

mala oma
25.04.2012., 08:28
nisu mi htjeli reć o kakvoj se cisti radi,ja svaki puta kada sam pitala uvjek su započimali neku drugu temu....nisu mi htjeli odgovorit. prepisali su mi samo terapiju pomoću tableta duphaston....a sad već 7 dana krvarim a nezz dali je to cita pukla ili sam dobila M..... mrzim neizvjesnost :503: :503: :503:

brežanka
25.04.2012., 10:19
nisu mi htjeli reć o kakvoj se cisti radi,ja svaki puta kada sam pitala uvjek su započimali neku drugu temu....nisu mi htjeli odgovorit. prepisali su mi samo terapiju pomoću tableta duphaston....a sad već 7 dana krvarim a nezz dali je to cita pukla ili sam dobila M..... mrzim neizvjesnost :503: :503: :503:

pa ne kužim te doktore, čemu takva tajnovitost:ne zna: da li si očekivala M ovih dana? ako ti je bila vodena cista moguće da je pukla, jer ove većinom odu s menstruacijom.

mala oma
03.05.2012., 09:23
pa ne kužim te doktore, čemu takva tajnovitost:ne zna: da li si očekivala M ovih dana? ako ti je bila vodena cista moguće da je pukla, jer ove većinom odu s menstruacijom.

nezz čemu ali mi to ide na jetra,nisam ni trebala dobit još....da to me sad brine jer nezz dali je ošla ili ne .......a kada sam bila na pregled išla nije me htjela pregledat.......:503::503::503::503:

Orlit
20.06.2012., 07:40
Jako me zbunjuje citava paleta simptoma kojima ne znam uzrok.. Prije otprilike 1.5-2 mj. grudi su mi pocele izrazito bolne i napete (kao pred menstruaciju ali neovisno o ciklusu tj. osjecala bih se tako tijekom citavog mjeseca), pojavila mi se nadutost trbuha koji je veci no inace (nije u pitanju masno tkivo vec je sve tvrdo i napuhnuto), menstruacije su mi se pojavile u uobicajenom trajanju i intenzitetu ali uz mnogo jace bolove.
Primjetila sam averziju prema svojoj omiljenoj hrani i to me jako zacudilo, uz osjecaj mucnine i slabosti na dnevnoj bazi.
Za mene je vrlo vjerojatno da nisam trudna, iako se ovi simptomi mogu prepoznati slicnima znacima trudnoce. Medjutim, kod mene nije izostala menstruacija i to sam mogucnost gotovo odbacila.
Namjeravam otici na pregled jer definitivno 'nesto' nije u redu.
Zanima me ima li tko slicno iskustvo i moze li podijeliti svoje misljenje. Hvala..

tina
24.06.2012., 17:36
evo i mene tu.. imala sam mengu 10.03. pa 08.04. (iznenadjujuce tocno s obzirom da su mi inace ciklusi toliko zbrckani da dolazi svakih dvadesetak do cetrdesetak dana, iliti kad se sjeti). tako nisam znala za prvu trudnocu prva dva mjeseca, a eto ni za ovu :D.
uskoro je pocelo sumnjivo ponasanje - intenzivna glad ujutro (a nikad ne jedem dorucak), cice mi nabubrile, sljedeca menga ne dolazi ni nakon 50 dana.. test je pokazao plusic, ali sam otisla odmah privatno na ultrazvuk iz straha da nesto nije u redu (jer znam kad sam ostala trudna, a to je bilo prije zadnjeg krvarenja). na pregledu mi je dr rekla da sam 11 tjedana trudna, a to krvarenje da je sigurno bilo ugnjezdjenje, i da je sve u redu :)
i sad cekamo bozic..... :cerek:

HerMajesty
27.06.2012., 08:28
Jako me zbunjuje citava paleta simptoma kojima ne znam uzrok.. Prije otprilike 1.5-2 mj. grudi su mi pocele izrazito bolne i napete (kao pred menstruaciju ali neovisno o ciklusu tj. osjecala bih se tako tijekom citavog mjeseca), pojavila mi se nadutost trbuha koji je veci no inace (nije u pitanju masno tkivo vec je sve tvrdo i napuhnuto), menstruacije su mi se pojavile u uobicajenom trajanju i intenzitetu ali uz mnogo jace bolove.
Primjetila sam averziju prema svojoj omiljenoj hrani i to me jako zacudilo, uz osjecaj mucnine i slabosti na dnevnoj bazi.
Za mene je vrlo vjerojatno da nisam trudna, iako se ovi simptomi mogu prepoznati slicnima znacima trudnoce. Medjutim, kod mene nije izostala menstruacija i to sam mogucnost gotovo odbacila.
Namjeravam otici na pregled jer definitivno 'nesto' nije u redu.
Zanima me ima li tko slicno iskustvo i moze li podijeliti svoje misljenje. Hvala..

Proživljavam to iskustvo i ide mi na nerve. Ne znam da li su ti simptomi izazvani tolikom željom za djetetom ili što. Tzv mengu sam dobila 19. a trebala sam ju 23. čudno jer je do sada dolazila normalno, točna u dan. Taj prvi dan krvarenja mi je bio čudan jedva da je išlo, a normalan prvi dan u moje menstruacije krvari ko da nije normalan :D. Drugi dan je išlo pusti me da vrištim uz popratne bolove u trbuhu, glavobolje, vrtoglavice i mučnine. E sad ta moja kvazi menstruacija je trajala do 24. Znači 5 dana, 3 dana tog nekog nikakvog krvarenja i ta 2 dana čiščenja što meni ne ide u glavu jer moje menstruacije traju 7 dana i tek onda onaj smeđi iscjedak koji je tek toliko da me iznervira i da mi uprlja veš tako da moram nosit uložak. Niti ja nisam sigurna da li je to trudnoća ili što je. Možda bi bilo najbolje da napraviš test ili još bolje odeš doktoru, ja ne znam što ću za test para nemam a kod ginića moram otvorit karton jer sam kod nekog novog ili to ili platit mu 100 kuna a ponavljam para nemam. Bar ne trenutno, ali ne mogu jednostavno izdržati i pokušat ću saznat na svaki mogući način :D.

mala230
28.06.2012., 21:10
Proživljavam to iskustvo i ide mi na nerve. Ne znam da li su ti simptomi izazvani tolikom željom za djetetom ili što. Tzv mengu sam dobila 19. a trebala sam ju 23. čudno jer je do sada dolazila normalno, točna u dan. Taj prvi dan krvarenja mi je bio čudan jedva da je išlo, a normalan prvi dan u moje menstruacije krvari ko da nije normalan :D. Drugi dan je išlo pusti me da vrištim uz popratne bolove u trbuhu, glavobolje, vrtoglavice i mučnine. E sad ta moja kvazi menstruacija je trajala do 24. Znači 5 dana, 3 dana tog nekog nikakvog krvarenja i ta 2 dana čiščenja što meni ne ide u glavu jer moje menstruacije traju 7 dana i tek onda onaj smeđi iscjedak koji je tek toliko da me iznervira i da mi uprlja veš tako da moram nosit uložak. Niti ja nisam sigurna da li je to trudnoća ili što je. Možda bi bilo najbolje da napraviš test ili još bolje odeš doktoru, ja ne znam što ću za test para nemam a kod ginića moram otvorit karton jer sam kod nekog novog ili to ili platit mu 100 kuna a ponavljam para nemam. Bar ne trenutno, ali ne mogu jednostavno izdržati i pokušat ću saznat na svaki mogući način :D.

tako je i kod mene.. trebala sam dobiti 22. a dobila sam 19. meni nikad ne dolazi prije. uvijek onako skolski 28.do 30.dan. trajala je nekih 6 dana s tim da sam primjetila krv samo kad sam isla na wc a uložak stalno skoro pa cist.nisam imala apsolutno nikakve bolove. ja idem sutra po testić pa ćemo vidjeti! :)

HerMajesty
29.06.2012., 06:58
tako je i kod mene.. trebala sam dobiti 22. a dobila sam 19. meni nikad ne dolazi prije. uvijek onako skolski 28.do 30.dan. trajala je nekih 6 dana s tim da sam primjetila krv samo kad sam isla na wc a uložak stalno skoro pa cist.nisam imala apsolutno nikakve bolove. ja idem sutra po testić pa ćemo vidjeti! :)

uh želim ti svu sreću da vidiš plusić, mi smo za svaki slučaj počeli raditi još na bebi ako je nismo uspjeli napraviti, drži mi fige :D mogla bih i ja kupiti test ali me strah potrošit crkavicu na negativan test :S

Orlit
29.06.2012., 08:22
Eto, i ja odbijam napraviti bilo kakav kucni test. Jednostavno, ne zelim buljiti u negativan rezulatat. Kad bih bila '100 %' sigurna u pozitivan ishod, napravila bih ga. Ovako, u ponedjeljak idem ginekologinji pa cu valjda doznati o cemu je rijec..

Orlit
29.06.2012., 08:24
[QUOTE=HerMajesty;40209091]uh želim ti svu sreću da vidiš plusić, mi smo za svaki slučaj počeli raditi još na bebi ako je nismo uspjeli napraviti, drži mi fige :D

I ja ti drzim fige. :)

HerMajesty
29.06.2012., 10:10
Eto, i ja odbijam napraviti bilo kakav kucni test. Jednostavno, ne zelim buljiti u negativan rezulatat. Kad bih bila '100 %' sigurna u pozitivan ishod, napravila bih ga. Ovako, u ponedjeljak idem ginekologinji pa cu valjda doznati o cemu je rijec..

pa tako i ja ne ću dati pare jer ne želim gledat negativan test. bolje ću malo pričekati još. hvala šta mi držiš fige, držim ih i ja tebi :D

pikica_24
29.06.2012., 10:26
Da sam na vrijeme napravila test, vjerojatno bi reagirala puno prije i trudnoća bi se možda drukčije završila (ovako je završila trudovima u 4 mjesecu i pobačajem). Krvarenje se pojavljivalo redovito u vrijeme kad je trebala biti menstruacija, a ginekologinja je utvrdila i da redovito imam ovulacije.
Prošlo je 6 mjeseci, a s obzirom da imamo normalne odnose :cerek: povremeno napravim test pa makar bio i negativan. Kupim 2 najjeftinija pa šta bude :D

HerMajesty
29.06.2012., 11:00
Ah najeftiniji je 50 kuna i još da se suočim sa negativnim testom, ne znam kako bi mogla to.

Voriana
29.06.2012., 13:27
Ah najeftiniji je 50 kuna i još da se suočim sa negativnim testom, ne znam kako bi mogla to.

ja sam prije 2 mj kupila Clearblue c. za nekih 29kn, a postoje i jeftiniji -oko 22kn

Orlit
29.06.2012., 13:45
[QUOTE=pikica_24;40211577]Da sam na vrijeme napravila test, vjerojatno bi reagirala puno prije i trudnoća bi se možda drukčije završila (ovako je završila trudovima u 4 mjesecu i pobačajem). Krvarenje se pojavljivalo redovito u vrijeme kad je trebala biti menstruacija, a ginekologinja je utvrdila i da redovito imam ovulacije.

Wow, zaista nisam znala da je i to moguce.. menstruacije s ovulacijama za vrijeme trudnoce. Hvala sto si podijelila to iskustvo. Zao mi je sto je tako zavrsilo s tvojom trudnocom i zelim ti puno srece za dalje .. :)

pikica_24
29.06.2012., 14:48
To su bila krvarenja nebih to nazvala menstruacijom samo što toga tada nisam bila svjesna. Ona je ultrazvukom utvrdila da moji jajnici i dalje ovuliraju, bez obzira na trudnoću. Ni ja nisam očekivala da će mi se nešto takvo dogodit, nikad nisam imala nikakve probleme sa ciklusima, i kao svaka zena ocekivala bi da mi izostane menstruacija u potpunosti.

mala oma
18.07.2012., 09:01

bila sam kod ginekologa i rekla je da je bila vodena cista i da je otišla ali mi je rekla da može vratiti. ........ :):jumping:

Kakadu
19.07.2012., 09:48
ja sam dobila "mengu" točno na dan kad sam je trebala dobiti (ciklusi su mi i inače bili nešto kraći) i trajala mi je 5 dana. ali bila je vrlo oskudna pa sam (srećom) napravila test.:D

HerMajesty
20.07.2012., 08:22
Došao sada taj drugi mjesec, pošto u prošlom mjesecu menga došla 19.6. sada isčekujem da ne dobijem ovaj mjesec zbog napornog rada :D. tako da cure držite mi fige da ne dođe zla vještica :D

neznam111
03.08.2012., 12:08
bok svima..dobila mengu na vrijeme, standardni bolovi u trbuhu,bole cice..no menga mi je jako slaba.. (još nije tako do sada)..sa deckom imala odnos bez zastite.zar je moguće da je riječ o trudnoci i lažnoj menstr,???

puprple
27.07.2013., 19:03
bok svima, jeli postoji mogucnost da sam trudna ako sam dobila mjesecnicu (kasnila je 15-ak dana) u veoma maloj kolicini u trajanju nekih 6 dana. Prva 2-3 su bile same tockice a i kasnije je bilo manje nego inace. Nakon 6 dana je prestala te se pojavila opet nakon 2 dana. Inace pokusavam ostati trudna nekih 6 mjeseci i ne ide bas:confused:

nymphadoratonks
27.07.2013., 20:10
bok svima, jeli postoji mogucnost da sam trudna ako sam dobila mjesecnicu (kasnila je 15-ak dana) u veoma maloj kolicini u trajanju nekih 6 dana. Prva 2-3 su bile same tockice a i kasnije je bilo manje nego inace. Nakon 6 dana je prestala te se pojavila opet nakon 2 dana. Inace pokusavam ostati trudna nekih 6 mjeseci i ne ide bas:confused:

moguće je. kupi test.

Ivancica 26
30.07.2013., 18:53
Radim na bebi već mjesecima,i 100 puta sam do sada bila sigurna da sam trudna jer mi je kasnila i po desetak dana,nažalost čim bi napravila test menga bi došla :( .Sada sam ju dobila 21 dan od zadnje menge,i niti je oskudna a niti obilna.Nikad u životu mi nije došla ranije,postoji li mogućnost da je ovaj put ipak trudnoća u pitanju? Jer bojim se da je opet lažna nada,i da bi test po ne znam koji put bio negativan:cry:

mimi25
02.08.2013., 13:17
Pozz...
Moguce je biti trudan i imati normalnu mengu.Ja sam 4 od 5 puta imala redovne M,nazalost sve su zavrsile pobacajem sto i nemora biti slucaj.
Moja mama i sestra isto su imale M svaku trudnocu,neke i po 3 mj stime da su ostale 2 M bile dosta oskudnije.

Ivancica 26 sacekaj jos malo,meni su plodni dani 24-25 DC a ciklus 28-30 i napravim test ako posumljam na T 10 dana iza M i uvijek mi bude +
Nista nebrini biti ce kako Bog da i opusteno :*

nymphadoratonks
02.08.2013., 17:01
mislim moguće je krvariti u vrijeme očekivane m i biti trudan, nije moguće imati menstruaciju

Tarsis
19.08.2013., 23:22
Pozdrav!

Malo sam zbunjena. Dakle u petak sam napravila test jer mi je kasnila 7-8 dana i pokazale se dvije crtice i to vrlo jasno. Već idučeg jutra dobila sam mengu. Bar tako izgleda, iako koliko čitam a i znam nemoguće je imati pravu mengu u trudnoći. Ali krvarenje je istog intenziteta i bolovi su bili isti kao i kod menstruacije inače. Danas mi je treći dan te "menge". Bio je taman vikend pa s enisam naručivala na pregled.

Prva reakcija mi je bila da je gotovo, to što je bilo, otišlo je s krvarenjem, rani spontani. Al na ovoj temi sam pročitala i drugačija isksutva i sad opet ništa ne znam. Postoji li šansa da je trudnoća i dalje tu? Mislim, na pregled ću otići, ali kod svoje ginićke nekad čekam i do mjesec dana na red. Što do tada napraviti, možda ponoviti test kad krvarenje završi, ili?

::Lost::
20.08.2013., 00:35
Tarsis, mislim da te ni jedan ginekolog neće naručiti za mjesec dana ukoliko kod naručivanja kažeš da sumnjaš na trudnoću, a imala si krvarenje.
Nazovi, objasni situaciju i vjerujem da ćete primiti u vrlo, vrlo kratkom roku. Kod mog "socijalnog" ginekologa se isto čeka po mjesec i više dana na redovan pregled, no kad sam imala situaciju kao ti - test pokazao trudnoću, a meni se javilo krvarenje (doduše, slabije nego menstrualno), rekao mi je da dođem isti dan. Tada mi je napravljen ultrazvuk, i poslao me vaditi beta HCG jer se plod još nije vidio na ultrazvuku.
Tako da bih ja na tvom mjestu odmah sutra nazvala ginekologa, i dogovorila s njim/njom što dalje. A možeš i ponoviti test kad krvarenje prestane ili da ne moraš čekati kraj krvarenja - privatno otići u neki laboratorij izvaditi bHCG iz krvi. U svakom slučaju - sretno!

MissyColl
17.09.2013., 11:59
POZ ovako zanima me dali je moguce u tim 'mengama' u trudnoci imati i PMS? prije tocno mj dana sam imala odnose (1.put) i odma 2.dan su me cice pocele boljet (PMS?) i par dana nakon su mi se pojavile zile po njima. 9 dana nakon sto su me pocele boljet dobila sam mengu, normalno je trajala i kad je zavrsila cice su mi se vratile u normalu, postale su meke i prestale boljet, ali su te zile ostale i jos uvjek su tu. i evo sad me o5 pocinju boljet (PMS ne?) ali brinu me te zile i mj dana cudan osjecaj u trbuhu.

conny
06.12.2013., 15:18
Prije svega pozz svima. ispricavam se jer sam vec pisala ovaj post na temi simpromi trudoce, nisam prije naisla na ovau temu... dakle...
Prosli mjesec m je dosla 7.11. bila je dosta oskudnija nego inace, trajala je 3 dana i 4 dan zadnji smeđe.
Sada je trebala doći 4.12. ili 5.12. (dodje svako 4 tjedna, uvijek točno nikad ne kasni nikad ne dodje ranije) ali je dosla 2.12. dakle ponedjeljak, cijeli dan dovoljan dnevni uložak, više roskasti iscjedan nego krv, utorak ujutro je bila toliko jaka da mi je do pidzame proslo tokom noci. i samo taj jedan dan obilna, u srijedu opet dovoljan dnevni uložak.
Planiramo bebu, nezasticeni odnos je bio 17.11. (jedino tada u vrijeme kada je trebala biti O). Zbunjena sam jer ne znam dali bi mogla biti T, buduci da mi menga nikada ne urani, uvijek traje obilno 4 dana i jos 2 dana ciscenja. ne znam dali da radim test?
simptoma i nemam nekih, osim zatvora, i nekada mi bude mučno navečer.
svaki savjet je dobrodošao

barsana
09.12.2013., 10:51
Imala sam jednu M nakon što sam ostala trudna, došla mi je malo ranije nego što je trebala i to je bio razlog zašto uopće nisam posumnjala da sam trudna. Doduše, bila je oskudna i nije bilo svježe, crvene krvi. Moj ti je savjet da napraviš test na trudnoću, jedino ćeš tako znati.