PDA

View Full Version : Torcida!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93

valsimot53
18.03.2009., 09:55
Dbk=dubrovnik
lazes da je ekipa platila svojin parama,kad su to dobro poznati mamicevci,,i zna se koja je ekipa bila tamo
Znam na koju ekipu si aludirao , samo sam napisao da nije bila samo ta ekipa nego mjesana. A o kakvom Dbk govoris nije mi jasno, u Dubrovniku sam bio par puta pocetkom devedesetih na dinamovim prvenstvenim tekmama i od tada ne.Da te ne nazivam lazljivcem reci cu da si malo pobrkao loncice

Boxs
18.03.2009., 10:08
Znam na koju ekipu si aludirao , samo sam napisao da nije bila samo ta ekipa nego mjesana. A o kakvom Dbk govoris nije mi jasno, u Dubrovniku sam bio par puta pocetkom devedesetih na dinamovim prvenstvenim tekmama i od tada ne.Da te ne nazivam lazljivcem reci cu da si malo pobrkao loncice

govorim o ovome dubrovniku zadnjem,,,GOŠK-DINAMO ovo ljeto,,ocito nisi bio i ocito sam ja krivo cuo,,moje isprike

valsimot53
18.03.2009., 10:15
govorim o ovome dubrovniku zadnjem,,,GOŠK-DINAMO ovo ljeto,,ocito nisi bio i ocito sam ja krivo cuo,,moje isprike
Isprike prihvacene, ne vjeruj nikada u ono sto cujes nego samo u ono sto vidis ili napravis. Svaka, ama bas svaka prica nakon dvije, tri ruke vise nije autenticna jer uvijek netko nesto doda ili izostavi pa se sve promjeni za 180.
Pusti price o kojekakvim agenturama, ekipa koje ti nazivas agentima je i mene kad sam izasao iz udruge tako nazivala, onda ste takodjer vjerovali u te price. Kada su opet ovi izlazili onda su njih sadasnji tako nazivali, sadasnje ce neki slijedeci i tako unedogled. Situacija se tako i kod Vas mjenjala zadnjih desetak godina i spike su bile identicne.

soulcrew
18.03.2009., 10:53
Isprike prihvacene, ne vjeruj nikada u ono sto cujes nego samo u ono sto vidis ili napravis. Svaka, ama bas svaka prica nakon dvije, tri ruke vise nije autenticna jer uvijek netko nesto doda ili izostavi pa se sve promjeni za 180.
Pusti price o kojekakvim agenturama, ekipa koje ti nazivas agentima je i mene kad sam izasao iz udruge tako nazivala, onda ste takodjer vjerovali u te price. Kada su opet ovi izlazili onda su njih sadasnji tako nazivali, sadasnje ce neki slijedeci i tako unedogled. Situacija se tako i kod Vas mjenjala zadnjih desetak godina i spike su bile identicne.

ajde ako možeš iz svoje perspektive prokomentiraj situaciju gdje su oni protiv vrijeđanja mamića

amsterdam_11
18.03.2009., 18:21
Dbk=dubrovnik
lazes da je ekipa platila svojin parama,kad su to dobro poznati mamicevci,,i zna se koja je ekipa bila tamo

nisu samo mamicevci bili tamo....

gmaz88
18.03.2009., 18:50
bia je bus,dva tri auta i mozda jedan kombi ali nisan siguran jeste to vi bili:mig:
a sad ko je placenik ko je u jednoj udrugi ko u drugoj ko je ima havajsku košulju a ko bile patike mi nije ni vazno svi ste bojsovi.valjda

popup
18.03.2009., 20:18
alo judi glasujte za glasaj za http://www.worldsings.com/videos/id_821/title_hajducko-srce-tvoja-jubav/ nova pisma o HAJDUKU i DALMACIJI pisma je ludilo a treba nam glasova NAPRID BILI!!!

http://www.youtube.com/watch?v=H9BDQvHAsH8

prof. Ivanković
18.03.2009., 20:24
:rofl::rofl::rofl:

gmaz88
18.03.2009., 20:29
sta se smijes,ajde priznaj da si i ti glasa:D:rofl:

prof. Ivanković
18.03.2009., 20:31
sta se smijes,ajde priznaj da si i ti glasa:D:rofl:

Al jaka je pjesma u vražju mater:rofl::s

A video, vrte se grbovi i svako malo Jebem te Dinamo:rofl:

Ovo je gore od Montena i Ćire u pičku:rofl:

odbij seal
18.03.2009., 20:43
alo judi glasujte za glasaj za http://www.worldsings.com/videos/id_821/title_hajducko-srce-tvoja-jubav/ nova pisma o HAJDUKU i DALMACIJI pisma je ludilo a treba nam glasova NAPRID BILI!!!

http://www.youtube.com/watch?v=H9BDQvHAsH8

pisma mi je totalno sranje (bar meni) totalni klišej :rigo: bla bla bla ,more dalmacija ,hajduk ,ali zato mi je čovjeće ne ljuti se totalno cool :D ,navijačka pisma triba bit u stilu grdovičevog dalmatinaca ,koja stvarno kad se zaori poljudom zvuči možda i bolje od liverpoolovog "you will never walk alone" ,ili kao ona od tutti frutti dalmacijoooooo ,to je teško nadmašit ,ali sve jedno ova je za purgere remek djelo ,jer oni samo znaju urlat: dynamo zagreb ,pa onda dynamo zagreb ale ale ale ,a ostatak onih njihovih pjevnijih pisama su pobrali od grobara "zeko lopove" oliti: oooo ale ale ja te volym dynamooo ,eh da ,viju se naše zastave i naši šalovi to su pokrali od torcide tužno...:gitara::mama:

south86
18.03.2009., 20:46
ali sve jedno ova je za purgere remek djelo ,jer oni samo znaju urlat: dynamo zagreb ,pa onda dynamo zagreb ale ale ale ,a ostatak onih njihovih pjevnijih pisama su pobrali od grobara "zeko lopove" oliti: oooo ale ale ja te volym dynamooo ,eh da ,viju se naše zastave i naši šalovi to su pokrali od torcide tužno...:gitara::mama:

Svasta li i vama pricaju :)

odbij seal
18.03.2009., 21:23
Svasta li i vama pricaju :)
,ne prićaju nego ZNAM obožavam HAJDUK ,a kao mulcu mi je prva utakmica bila na starom placu protiv cz 1978. ima sam onda 12 godina i pivalo se upravo ovako:
"viju se naše zastave
i naši šalovi
torcida je uz tebe znaj nikad nečeš propasti"
sljedeće godine se sagradija poljud
od staroga placa i dan danas živim 500 m.
inače vi niti ste ikad bili klub vrijedni poštovanja ,ni trošenja rići na isti ,za nas ste samo nabrijane pizdurine željne pažnje ,a BBB su nastali u kinu Baćvice gledajuči film bad boys ,pa smo vam se smilovali i pokazali kako se to navija ,a vi ste to toliko iskarikirali da di god dođete u europu sramotite prvenstveno RH ,pa tek onda sami sebe :zubo: toliko 'o vašem domoljublju ,svetinji ,i ostalim preseravanjima na nivou filozofskog fakulteta (naravno u zg-u) :bicedobro:

south86
18.03.2009., 21:43
,ne prićaju nego ZNAM obožavam HAJDUK ,a kao mulcu mi je prva utakmica bila na starom placu protiv cz 1978. ima sam onda 12 godina i pivalo se upravo ovako:
"viju se naše zastave
i naši šalovi
inače vi niti ste ikad bili klub vrijedni poštovanja ,ni trošenja rići na isti ,za nas ste samo nabrijane pizdurine željne pažnje ,a BBB su nastali u kinu Baćvice gledajuči film bad boys ,pa smo vam se smilovali i pokazali kako se to navija ,a vi ste to toliko iskarikirali da di god dođete u europu sramotite prvenstveno RH ,pa tek onda sami sebe :zubo: toliko 'o vašem domoljublju ,svetinji ,i ostalim preseravanjima na nivou filozofskog fakulteta (naravno u zg-u) :bicedobro:

Gle ti ces meni rec da nam pjesme nisu pjevne ja cu tebi da vi pjevate pederske i di je tomu kraj? Vi cete dignut salove otpjevat dalmatinca, mi cemo skinut majice i neartikulirano urlat i sta sad? (primjer samo... nemojte da bude "ja san skinija maju u vinkovcima") Dva svijeta i nitko nije u pravu...
Iskreno nije mi ni vazno sta smo mi vama.
Nismo klub vrijedan postovanja? Blago tebi kad to mozes izjavit... Pokusaj argumentirat.
Jebiga dogodi se sranje... Vi bi vjerojatno pustili da vam privedu ljude (Prag npr.) mi to ne damo. Imamo respekt za kojega bi ti dao jedno jaje... Opet rekoh... Dva svijeta... Srecom.

skvoter
18.03.2009., 21:51
"viju se naše zastave
i naši šalovi

daj malo oladi brate
metropola je jedna jedina
i znam da te to boli
a dite svoje slobodno pošalji gore da nešto pametno i nauči

WOODOO CHILE
18.03.2009., 21:52
Gle ti ces meni rec da nam pjesme nisu pjevne ja cu tebi da vi pjevate pederske i di je tomu kraj? Vi cete dignut salove otpjevat dalmatinca, mi cemo skinut majice i neartikulirano urlat i sta sad? (primjer samo... nemojte da bude "ja san skinija maju u vinkovcima") Dva svijeta i nitko nije u pravu...
Iskreno nije mi ni vazno sta smo mi vama.
Nismo klub vrijedan postovanja? Blago tebi kad to mozes izjavit... Pokusaj argumentirat.
Jebiga dogodi se sranje... Vi bi vjerojatno pustili da vam privedu ljude (Prag npr.) mi to ne damo. Imamo respekt za kojega bi ti dao jedno jaje... Opet rekoh... Dva svijeta... Srecom.
Poanta je samo u tome da previše isfuravate nešto,daj malo spontanosti...i svaku priču okrenete samo kako vama paše...
A Torcida ima respekt,za to ne trebaš brinuti...a to se ne zaslužuje samo agresijom,često se pitam da li vi uopće navijate za klub ili ste sami sebi svrha...
Za kraj,današnji Vinkovci solidni,očekivao sam možda ipak nešto više od Ultrasa s obzirom na prijetnje iznešene na ovom forumu,i s obzirom da nas nije bilo previše,ali eto ništa...

šjorbepo
18.03.2009., 22:06
znaš zašto smo dva razlićta svijeta? zato šta se mi probudimo,otvorimo ponistru,vanka sunce,pićke, otiđen na matejušku popit par pivi udrit joint,napravin đir po suncu,otiđen se okupat i nepada mi napamet tražit nekog da bi mu skaka po glavi,i lomija rebra,,sinko vi se probudite u tom smradu,SMOGU i SVEMu:p,pada kiša nemaš šta pametnog i gledaš kako uvatit tovara koji studira medicinu i izbit mu par zubiju,i onda ćeš bit ćunka u kvartu,e ono buraz jebote...ostavite se tog hoolicooli đira,ljudi van u zatvorU radi ćega??nabijate sebi i svima tešku represiju s opravdanjem da se borite za svoje ideale..NIŠTA KVALITETA SAMO ETIKETA1986:kava::cerek:

skvoter
18.03.2009., 22:23
znaš zašto smo dva razlićta svijeta? zato šta se mi probudimo,otvorimo ponistru,vanka sunce,pićke, otiđen na matejušku popit par pivi udrit joint,napravin đir po suncu,otiđen se okupat i nepada mi napamet tražit nekog da bi mu skaka po glavi,i lomija rebra,,sinko vi se probudite u tom smradu,SMOGU i SVEMu:p,pada kiša nemaš šta pametnog i gledaš kako uvatit tovara koji studira medicinu i izbit mu par zubiju,i onda ćeš bit ćunka u kvartu,e ono buraz jebote...ostavite se tog hoolicooli đira,ljudi van u zatvorU radi ćega??nabijate sebi i svima tešku represiju s opravdanjem da se borite za svoje ideale..NIŠTA KVALITETA SAMO ETIKETA1986:kava::cerek:

pa da ujutro se probudim i odma susjeda antu udarim u glavu , 10 poena
odem na posao ,steram u k. šefa antu,dobijem otkaz al šta sad glavno da je tovar,20 bodova,
dođem maloj doma ,ona nervozna sunce joj fali ,steram je doma i odem se sanjkati :-)

i tako sat za sat za satom dok ne napunim 100 bodova

Sjeveroistok
18.03.2009., 22:28
pa da ujutro se probudim i odma susjeda antu udarim u glavu , 10 poena
odem na posao ,steram u k. šefa antu,dobijem otkaz al šta sad glavno da je tovar,20 bodova,
dođem maloj doma ,ona nervozna sunce joj fali ,steram je doma i odem se sanjkati :-)

i tako sat za sat za satom dok ne napunim 100 bodova
Isuse.....:bicedobro:

Uvijek istok
18.03.2009., 23:00

Jbt ako zanemarim studenta medicine(budućeg stomatologa:D) bez zubiju ispalo je da vi živite na Azurnoj obali, a mi u Donjecku

simpatizer
18.03.2009., 23:01
Hvala Bogu da ste ponosno pokazivali salove jer vas inace ne bi mogli prepoznati. Ovako ste nam samo olaksali posao. Kao sto sam prije napisao, nas je bilo stvarno malo , ali sasvim dosta da Vam unatoc Vasoj brojnosti limitiramo setnje. E sada , gdje je onda zapelo pa Vam je iz godine u godinu rapidno padao broj, zar ste se bojali te sacice jadnika?

Vas je tAda u splitu bilo malo, ali u zagrebu bi vas uvik bija pun jug.

Sinusiproblem
18.03.2009., 23:12
Ehhh...dugo me ni bilo i vidim nakotilo se navijaca kojima povijest navijanja pocinje u kolovozu 2008. godine...

-netko je od tovara spomenuo 1994,moja prva tekma,jug,ehhh...i covjek istinu napisao, tovari se secu malte ne slobodno po cijelom maksimiru...oprezno,al slobodno...i kapa do poda....

-no nakon toga,nakon krvavog derbija,vecinu fightova dobivaju BBB-i,ma gdje god da se odigraju susreti te vrste...majka svih tucnjava tovara i purgera je bjelopolje, susret dvije podjednake ekipe s gostovanja, dakle i kvantiteta i kvaliteta otprilike ista,i bijeg tovara...za nas trica :D

-naravno,vjerujem da su te sve godine dovele i do nekog respekta prema nama, a sto sam se osobno osvjedocio na zadnjem derbiju u Splitu, nas 9(ni vise niti manje)upada na OMW bengu, ona zadnja pred St i ono laganini tociona goriva, a u i oko benge sve torcida,maskare,karusel,ono brale ludilo,cca 30-40 ljudi min, rege ZD,RI,ŠI,ST...i odjednom tisina,nisu vjerovali svojim ocima,ono mi laganini tenkiranje,placanje,a tovari kao da cekaju ko ce od njih prvi nesto potegnuti,ona fora, drz me da ne ja :D:D i tako je jedan napokon skupio hrabrosti i pride blize i nest dobaci, na sto mu je na isti nacin vraceno,i tada jos veci muk i tako nakon cca 3,4 minute dolazi nama pojacanje, kombi 10 ljudi iz Pule, i naravno pocinje nasa pjesma i tad najljepsa scena..tovara barem,ali barem duplo vise i laganini pol ekipe sjeda u aute i bris s benge, u to evo interventne i bla,bla...

nakon toga nasa ekipa od 9 ljudi i spomenuta ekipa iz kombija Pula koja je za cca pol sata pala, i to svi osim vozaca i suvozaca, zlostavlja tovare na autoputu do Prgometa, uzimanje salova u voznji i natezanje, zaustavljanje vozila i zakljucavanje u aute...i na kraju scena prejebena za pamcenje jer smo ostali doslovce sami na autocesti, posto su tovari na svim trakama stali i vise nisu htjeli prema nama voziti,eh da je to bilo snimiti,tad su nas i cinkali telefonom murji...uh,i sad se najezim....VELIKI POZDRAV EKIPI IZ PULE I AK TKO CITA OVO NEK SE JAVI NA PRIVATE....

ajmo bili
18.03.2009., 23:16
Against modern supporters. Ima ona parola protiv modernog nogometa tako bi tribalo napravit i protiv modernih navijača.
Moderni navijač piva 90 minuta bez obzira kako klub igra.
Moderni navijač je obučen u robu od 2 tisuće kuna.
Moderni navijač na you tube prati najmanje 2 strane scene a ponekad i do 10 scena.
Moderni navijač obavezno je član bar jednog navijačkog foruma i aktivan je.
Kad je na utakmici moderni navijač obavezno prati koliko ko maše zastavom, koliko je baklji, dimnih upaljeno uz sebe obavezno ima mobitel i foto aparat za slikat ili snimit bakljadu ili koregrofiju.
Moderni navijač upotrebljava vrlo često riči indijanci, korteo, kop itd.
Moderni navijač nesmi poznavat nogometna pravila.
Moderni navijač nesmi gledat utakmicu nego zbivanje na tribinama.
Moderni navijač obavezno mora znat nabrojat barem 5 stranih navijačkih skupina.

gmaz88
18.03.2009., 23:16
Ehhh...dugo me ni bilo i vidim nakotilo se navijaca kojima povijest navijanja pocinje u kolovozu 2008. godine...

-netko je od tovara spomenuo 1994,moja prva tekma,jug,ehhh...i covjek istinu napisao, tovari se secu malte ne slobodno po cijelom maksimiru...oprezno,al slobodno...i kapa do poda....

-no nakon toga,nakon krvavog derbija,vecinu fightova dobivaju BBB-i,ma gdje god da se odigraju susreti te vrste...majka svih tucnjava tovara i purgera je bjelopolje, susret dvije podjednake ekipe s gostovanja, dakle i kvantiteta i kvaliteta otprilike ista,i bijeg tovara...za nas trica :D

-naravno,vjerujem da su te sve godine dovele i do nekog respekta prema nama, a sto sam se osobno osvjedocio na zadnjem derbiju u Splitu, nas 9(ni vise niti manje)upada na OMW bengu, ona zadnja pred St i ono laganini tociona goriva, a u i oko benge sve torcida,maskare,karusel,ono brale ludilo,cca 30-40 ljudi min, rege ZD,RI,ŠI,ST...i odjednom tisina,nisu vjerovali svojim ocima,ono mi laganini tenkiranje,placanje,a tovari kao da cekaju ko ce od njih prvi nesto potegnuti,ona fora, drz me da ne ja :D:D i tako je jedan napokon skupio hrabrosti i pride blize i nest dobaci, na sto mu je na isti nacin vraceno,i tada jos veci muk i tako nakon cca 3,4 minute dolazi nama pojacanje, kombi 10 ljudi iz Pule, i naravno pocinje nasa pjesma i tad najljepsa scena..tovara barem,ali barem duplo vise i laganini pol ekipe sjeda u aute i bris s benge, u to evo interventne i bla,bla...

nakon toga nasa ekipa od 9 ljudi i spomenuta ekipa iz kombija Pula koja je za cca pol sata pala, i to svi osim vozaca i suvozaca, zlostavlja tovare na autoputu do Prgometa, uzimanje salova u voznji i natezanje, zaustavljanje vozila i zakljucavanje u aute...i na kraju scena prejebena za pamcenje jer smo ostali doslovce sami na autocesti, posto su tovari na svim trakama stali i vise nisu htjeli prema nama voziti,eh da je to bilo snimiti,tad su nas i cinkali telefonom murji...uh,i sad se najezim....VELIKI POZDRAV EKIPI IZ PULE I AK TKO CITA OVO NEK SE JAVI NA PRIVATE....
alo samir kobra 11 sta ti pričaš.

Sjeveroistok
18.03.2009., 23:23

Isuse x 2

ajmo bili
18.03.2009., 23:28
Ja nisam nikad bija za nerede i huliganizam ali kad već toliko o tome polemizirate.Šta se tiče nereda nigdi do 1990 bbb nakon toga kad je cila zapadna europa stala s neredima jer je taj đir proša u 70esetima i osamdesetima u zapadnoj Europi. Uvik ima nereda na stadionima i okolo ali nemože se to usporedit sa ondašnjim vremenima. A gdje počinje 1990 huliganizam u Rusiji, Poljskoj, Mađarskoj i ostalim istočnim zemljama jer u kominzmu u tim zemljama nisu znali šta je to navijanje u pravom smislu navijanja i ko se još pridruživa tim Rusima, Poljacima, Mađarima, naravno bbb jer ih nije bilo nigdi do 1990 godine.Kasnite puno puno kasnite.

dioxiborg
18.03.2009., 23:32
te piće možeš prićat mulariji.možda je čak noris bija sa vama na BENGI(vi svi fifićete ka fićfirići).glupane obićni.nas 9 rambo i čak noris:-)

simpatizer
18.03.2009., 23:50

-naravno,vjerujem da su te sve godine dovele i do nekog respekta prema
nama, a sto sam se osobno osvjedocio na zadnjem derbiju u Splitu, nas 9(ni vise niti manje)upada na OMW bengu, ona zadnja pred St i ono laganini tociona goriva, a u i oko benge sve torcida,maskare,karusel,ono brale ludilo,cca 30-40 ljudi min, rege ZD,RI,ŠI,ST...i odjednom tisina,nisu vjerovali svojim ocima,ono mi laganini tenkiranje,placanje,a tovari kao da cekaju ko ce od njih prvi nesto potegnuti,ona fora, drz me da ne ja :D:D i tako je jedan napokon skupio hrabrosti i pride blize i nest dobaci, na sto mu je na isti nacin vraceno,i tada jos veci muk i tako nakon cca 3,4 minute dolazi nama pojacanje, kombi 10 ljudi iz Pule, i naravno pocinje nasa pjesma i tad najljepsa scena..tovara barem,ali barem duplo vise i laganini pol ekipe sjeda u aute i bris s benge, u to evo interventne i bla,bla...

nakon toga nasa ekipa od 9 ljudi i spomenuta ekipa iz kombija Pula koja je za cca pol sata pala, i to svi osim vozaca i suvozaca, zlostavlja tovare na autoputu do Prgometa, uzimanje salova u voznji i natezanje, zaustavljanje vozila i zakljucavanje u aute...i na kraju scena prejebena za pamcenje jer smo ostali doslovce sami na autocesti, posto su tovari na svim trakama stali i vise nisu htjeli prema nama voziti,eh da je to bilo snimiti,tad su nas i cinkali telefonom murji...uh,i sad se najezim....VELIKI POZDRAV EKIPI IZ PULE I AK
TKO CITA OVO NEK SE JAVI NA PRIVATE....

Vau koja priča, neznaš ko se više usra ovi naši ili vi. jebale vas te priče više, na benzinskoj, u fast foodu, na trafici, takvih priča ima na svakom gostovanju, ko da je svim ljudima za tuć se...

Nego kad smo kod 90-tih. Realno torcida sve tamo do 97 praktički nije imala konkurenciju, jednostavno u st niko nije dolazija( u većem broju), boysi možda jednom i to je to, a bez konkurencije nema napretka, navijači hajduka su redovito do 97 punili jug maksimira i istok kantride. Sve bitnije stvari šta se tiće nereda su se dešavali na hajdukovim gostovanjima. Nažalost navijači hajduka su u većini slučajeva dobijali batine, čisto iz neorganiziranosti ili možda bahatosti, jebiga tako je bilo vrime, evo ja neznan nikog iz splita, ali doslovno nikog ko nije bija u zagrebu ali totalno neorganizirano, tipa dvoje ljudi stopon, buson, vlakon...
danas je to skoro pa isčezlo, ali tako je bilo onda u splitu, jer vas u ono vrime niko nije smatra nešto posebno... nemojte me napadat ali tako je bilo. Svi veličaju onu vašu generaciju iz 90-tih, ali ja mislin da je vaša generacija 2000 puno bolja.

Šta se tiče nereda u zg, istina je da su naši više dobijali, jebiga dolazilo se kako se dolazilo, bili smo lak plijen a vi ste bili ko gladni pasi jer van je bilo više pun kurac prošetavanja po gradu, ali bilo je itekako obrnutih slučajeva, kad su se doslovno tramvaji praznili ka šta je već neko napisa itd...

Jebiga nakon 97 stvari se okreču,preuzimate primat, vi ste jebeno ojačali, mi tonili, sve tamo do 2001 kad se počinjemo dizat a od 2003 smo tu negdi, jedno sezonu vi jednu mi...

Tužno je to šta se vrijednost jedne grupe miri bjelopoljem, čakovcem, a ne stvarima koje u biti čine jednu navijačku skupinu. Primjer je ovih zadnjih par strana, jebate torcida odradi gostovanje od 1500 ljudi u vinkovce a svi raspravljaju ( a eto i ja) o upatma torcide 90-ti i purgera prije 5 godina.

zovi čovika
18.03.2009., 23:55
odličan upis. jea.

simpatizer
19.03.2009., 00:24
Eto kad smo već kod upada. Torcida kako je upadala 90-tih u sve gradove u hr, nije bilo idealno, možda više glupo i bahato, ali tada je torcida upadala u grad sa razlogon da se zajebaje i pije po gradu,i to mi je nekako luđe i više ima smisla od današnjeg upadanja u gradove, jer mi to više izgleda na odrađivanje tog segmenta navijaštva i ništa drugo, jer drukčije nemogu objasnit razlog i namjere upada purgera zadnja dva puta(u svakom slučaju svaka čast na hrabrostii), kad su pali za 20 minuta, zašto ste došli neorganizirano u grad, pit zajebavat se potuć se, stvarno bi molija nekog boysa ako mi može objasnit smisao onakvog dolaska u st.

valsimot53
19.03.2009., 06:04
Eto kad smo već kod upada. Torcida kako je upadala 90-tih u sve gradove u hr, nije bilo idealno, možda više glupo i bahato, ali tada je torcida upadala u grad sa razlogon da se zajebaje i pije po gradu,i to mi je nekako luđe i više ima smisla od današnjeg upadanja u gradove, jer mi to više izgleda na odrađivanje tog segmenta navijaštva i ništa drugo, jer drukčije nemogu objasnit razlog i namjere upada purgera zadnja dva puta(u svakom slučaju svaka čast na hrabrostii), kad su pali za 20 minuta, zašto ste došli neorganizirano u grad, pit zajebavat se potuć se, stvarno bi molija nekog boysa ako mi može objasnit smisao onakvog dolaska u st.

Mislim da nema sanse da ijedna brojnija ekipa udje u Split u neko normalno(da nije noc ili rano jutro) vrijeme i da se seta sat vremena a da ne padne na muriju.

valsimot53
19.03.2009., 06:15
Vas je tAda u splitu bilo malo, ali u zagrebu bi vas uvik bija pun jug.

Jug je uvijek bio pun ali nas nije bas previse bilo koji smo lunjali jos dan ranije po centru grada. a i bili smo u nezavidnoj poziciji jer smo po starosti bili skoro uvijek inferiorni u odnosu na vas. To je bio krug otprilike dvadesetak stalnih ljudi, tada starih izmedju 16-20 godina a u vecini slucajeva smo napadali barem nekoliko godina a cesto i duplo stariju ekipu. naravno da smo znali biti i znatno brojniji ali nas je bilo prilicno malo koji smo danonocno cesljali centar grada.

Veko32
19.03.2009., 07:13
Against modern supporters. Ima ona parola protiv modernog nogometa tako bi tribalo napravit i protiv modernih navijača.
Moderni navijač na you tube prati najmanje 2 strane scene a ponekad i do 10 scena.
Kad je na utakmici moderni navijač obavezno prati koliko ko maše zastavom, koliko je baklji, dimnih upaljeno uz sebe obavezno ima mobitel i foto aparat za slikat ili snimit bakljadu ili koregrofiju.
:rofl:

Boxs
19.03.2009., 07:20
Moderni navijač ne govori gepek nego portapak

Veglia88
19.03.2009., 07:54
Samo da kažem,bio 2 puta u Vinkovcima u 3 dana,nisam vidio ultrasa svojim očima(osim na tribini,al to ne uvažavam)...stvarno sam vas resprekirao ko ekipu,al nakon ovoga ste mi jako pali u očima...a kad se sjetim onih prijetnji po forumima...jedino neka akcija na pumpi,al ni to nije bilo bogzna što...i pozdrav momku(ultrasu) koji je jučer "slučajno zalutao" kod nas,al ekipa postupila fer i samo su mu skinuli dres od hajduka i pustili ga ća uz "ovo je vaše"!

likpikpik
19.03.2009., 08:09
Samo da kažem,bio 2 puta u Vinkovcima u 3 dana,nisam vidio ultrasa svojim očima(osim na tribini,al to ne uvažavam)...stvarno sam vas resprekirao ko ekipu,al nakon ovoga ste mi jako pali u očima...a kad se sjetim onih prijetnji po forumima...jedino neka akcija na pumpi,al ni to nije bilo bogzna što...i pozdrav momku(ultrasu) koji je jučer "slučajno zalutao" kod nas,al ekipa postupila fer i samo su mu skinuli dres od hajduka i pustili ga ća uz "ovo je vaše"!

izgleda da mi nismo bili u istom gradu, pišeš gluposti,
taj momak nije zalutao kod vas nego stvarno navija za hajduk, ustvari ne zna ni on sam za koga navija, nekad je bio s nama sad kao voli hajduk, jebeš budalu.....

WOODOO CHILE
19.03.2009., 09:03
taj momak nije zalutao kod vas nego stvarno navija za hajduk, ustvari ne zna ni on sam za koga navija, nekad je bio s nama sad kao voli hajduk, jebeš budalu.....

Stvarno neki ljudi nemaju obraza...kako te nije sram ovako lagati,poslali ste malog na tribinu(nije vam prvi put),i brzo je primjećen...vjerojatno bi u obrnutoj situaciji vi bacili nekog sa tribine,ali mi smo drugi svijet...zaključno,dečko je Ultras,a drugi put šaljite nekoga koga neće prepoznati pola tribine...

Wert 88
19.03.2009., 09:10
Stvarno neki ljudi nemaju obraza...kako te nije sram ovako lagati,poslali ste malog na tribinu(nije vam prvi put),i brzo je primjećen...vjerojatno bi u obrnutoj situaciji vi bacili nekog sa tribine,ali mi smo drugi svijet...zaključno,dečko je Ultras,a drugi put šaljite nekoga koga neće prepoznati pola tribine...
Kao prvo debil je vas !
Kao drugo prije je bio s nama dok nije presao u Uvijek vjerne..tu njegova "karijera" prestaje i okrece se vama.:rolleyes:
Debil bio debil ostao..

likpikpik
19.03.2009., 09:13
ja sam rekao istinu, nitko ga nije poslao i nitko nije znao da je tamo, da li je otišao navijati za hajduk ili pokušati ukrasti nešto nemam pojma
o obrazu nam samo vi nemojte ništa govoriti....

WOODOO CHILE
19.03.2009., 09:13
Kao prvo debil je vas !
Kao drugo prije je bio s nama dok nije presao u Uvijek vjerne..tu njegova "karijera" prestaje i okrece se vama.:rolleyes:
Debil bio debil ostao..

Poprimate obilježja jedne poznate navijačke grupe(najveći huligani u Europi),teško je priznati i jednu ovako smiješnu stvar...stvarno ste postali karikature od navijača

Wert 88
19.03.2009., 09:17
.stvarno ste postali karikature od navijača
Koji vas redovno nabijaju u vinkulji..:cerek:

zovi čovika
19.03.2009., 09:25

toliko je puna bolnica bila u vinkovcima da je dio ozljeđenih mora u osječku.:D

WOODOO CHILE
19.03.2009., 09:27

Joj nemoj,u Vinkulji sam bio valjda 20 puta,nikada nisam doživio ni pokušaj napada,pa tako ni jučer kada ste imali priliku,na izlasku iz grada nije bilo više murije,mogli ste svratiti na čobanac:)
A kada jednom u životu svratite u Split neorganizirano možemo pričati o tučama,ovako nema smisla,jer vi ste nabili nekog huligana iz Donjeg Miholjca ili Cerne,jer je imao Hajdukov šal...smiješno je to...

likpikpik
19.03.2009., 09:30
Poprimate obilježja jedne poznate navijačke grupe(najveći huligani u Europi),teško je priznati i jednu ovako smiješnu stvar...stvarno ste postali karikature od navijača
šta ti sad hoćeš dokazati, lijepo ti se objasnilo a ti i dalje uporno tupiš nešto što nije, uostalom boli me k hoćeš vjerovati ili nećeš

neonero
19.03.2009., 09:32

hahaha...na utakmici u nedelju, nas 15ak u kombiju bižimo iz kolone baš blizu stadiona oko 17 i 30, prošli smo veliki dio vinkulje dok nismo našli put za Vukovar, nitko ništa nije dobacia a kamoli nešto drugo. I onda u Vukovaru čujemo kako je napalo neki naš kombi, šteta šta mi nismo naletili na taj napad, bar bi otpor kako treba pružili....

likpikpik
19.03.2009., 09:33
Joj nemoj,u Vinkulji sam bio valjda 20 puta,nikada nisam doživio ni pokušaj napada,pa tako ni jučer kada ste imali priliku,na izlasku iz grada nije bilo više murije,mogli ste svratiti na čobanac:)
A kada jednom u životu svratite u Split neorganizirano možemo pričati o tučama,ovako nema smisla,jer vi ste nabili nekog huligana iz Donjeg Miholjca ili Cerne,jer je imao Hajdukov šal...smiješno je to...
ma ti si iskompleksirani kreten, vidim da nemaš pojma o ničemu, pa tako ni o tučama između torce i ultrasa i u splitu i u vinkovcima, pitaj nekog od navijača nek ti ispričaju

WOODOO CHILE
19.03.2009., 09:34
šta ti sad hoćeš dokazati, lijepo ti se objasnilo a ti i dalje uporno tupiš nešto što nije, uostalom boli me k hoćeš vjerovati ili nećeš

Ma dobro,i da nije,nema veze...samo ove gluposti da vi nabijate Torcidu,to čak nije ni smiješno,to je degutantno...od 2.000 ljudi koji dolaze sa svih strana Hrvatske,nabijete par lokalnih simpatizera(uz junački napad na kombi iz Stobreča),uz to i jedno dijete...ponavljam,jučer smo vas očekivali u malo žeščem izdanju...nadam se da ćete doći uskoro na more,onako huliganski,sa par auta i koji kombi,zajebite bus i muriju:top:

Spitka
19.03.2009., 09:38
Vau koja priča, neznaš ko se više usra ovi naši ili vi. jebale vas te priče više, na benzinskoj, u fast foodu, na trafici, takvih priča ima na svakom gostovanju, ko da je svim ljudima za tuć se...

Nego kad smo kod 90-tih. Realno torcida sve tamo do 97 praktički nije imala konkurenciju, jednostavno u st niko nije dolazija( u većem broju), boysi možda jednom i to je to, a bez konkurencije nema napretka, navijači hajduka su redovito do 97 punili jug maksimira i istok kantride. Sve bitnije stvari šta se tiće nereda su se dešavali na hajdukovim gostovanjima. Nažalost navijači hajduka su u većini slučajeva dobijali batine, čisto iz neorganiziranosti ili možda bahatosti, jebiga tako je bilo vrime, evo ja neznan nikog iz splita, ali doslovno nikog ko nije bija u zagrebu ali totalno neorganizirano, tipa dvoje ljudi stopon, buson, vlakon...
danas je to skoro pa isčezlo, ali tako je bilo onda u splitu, jer vas u ono vrime niko nije smatra nešto posebno... nemojte me napadat ali tako je bilo. Svi veličaju onu vašu generaciju iz 90-tih, ali ja mislin da je vaša generacija 2000 puno bolja.

Šta se tiče nereda u zg, istina je da su naši više dobijali, jebiga dolazilo se kako se dolazilo, bili smo lak plijen a vi ste bili ko gladni pasi jer van je bilo više pun kurac prošetavanja po gradu, ali bilo je itekako obrnutih slučajeva, kad su se doslovno tramvaji praznili ka šta je već neko napisa itd...

Jebiga nakon 97 stvari se okreču,preuzimate primat, vi ste jebeno ojačali, mi tonili, sve tamo do 2001 kad se počinjemo dizat a od 2003 smo tu negdi, jedno sezonu vi jednu mi...

Tužno je to šta se vrijednost jedne grupe miri bjelopoljem, čakovcem, a ne stvarima koje u biti čine jednu navijačku skupinu. Primjer je ovih zadnjih par strana, jebate torcida odradi gostovanje od 1500 ljudi u vinkovce a svi raspravljaju ( a eto i ja) o upatma torcide 90-ti i purgera prije 5 godina.

Okej post, ajmo tako i nastavit. :top:

Molim da se na javljaju casual prištavci, niti itko rođen iza 1975. :mig:

Ja ću govorit iz vizure moje generacije Boysa, znači imam 36 godina. Na tekme Dinama sam krenuo 1985. i naš osnovni problem tih godina je bila veća popularnost Cibone nego Dinama. Okej, danas to nekom izgleda nevjerojatno, ali malo stariji će se sjetiti koliko je košarka bila popularna u Jugi. Vrlo, vrlo blizu nogometa, a povremeno i popularnija od njega.

Išlo se u Atenu, Budimpeštu, moje prvo gostovanje je 1987. i finale Kupa pobjednika kupova u Novom Sadu, svugdje je išlo po 4, 5 tisuća ljudi. To je za ono vrijeme bilo nevjerojatno. Znam da vi niste pratili Jugoplastiku, pa vas je zato bilo malo na finalima, ali par godina kasnije je Partizan igrao finale i išlo ih je 200, 300...

Znači u vrijeme kad je Torcida po meni na povijesnom vrhuncu, 1987., 1988., mi smo u vakuumu između Dinama i Cibone, navijalo se za Dinamo, ali zbog lošijih rezultata, a sjajnih Cibone, ona je odnosila veću pažnju. Sjećam se tog ožujka 1987. kao danas, igrali smo s vama (bilo je 3:3 na Maksimiru), vi ste bili svemirski brod za nas! Nešto prejako!!! Spitke, baklje, duga kosa, baš ste sjajno izgledali. Vrhunac vaše grupe, kome niste poslije nikad prišli niti blizu su oni neredi na Kantridi 1988. Iako je i Armada tada bila jebena. Nikad ništa kasnije iz Splita za mene nije bilo jače, urbanije, jebenije. Kasnije, tih 90-tih, za mene ste izgledali kao seljaci. Kao da se nešto nevjerojatno promijenilo u vašem gradu. Od urbane navijačke avangarde, postali ste mi masa čobana. Bez ljutnje, to je moj subjektivni dojam, ali je tako.

A mi? Jebiga, Zagreb je bio predvodnik mnogih drugih trendova, od Novog vala, preko darkera, pankera, rokabilija, ne samo u Hrvatskoj, nego i u Jugi, ali navijačka subkultura je krenula kasnije nego u Splitu i Beogradu.

Ipak, vrlo brzo se u Zagrebu stvara dobra ekipa, generacije '69., '70, '71, su bile predobre, imamo Zagreb 80, Zapruđance, Sopot na čelu s pokojnim Panom, onda malo kasnije dolazi moja ekipa - Mališani, pa Blue Madness... Ta ekipa opasno diže grupu i osim engleskog stila, kreće se i s pirotehnikom na jednom jebenom nivou, organiziranim gostovanjima, neredima na sve strane, prvi od svih imamo sjajno europsko gostovanje - Bergamo, osniva se i Fan Club sa Ćosom i starijom ekipom...

Mi smo krenuli u dijametralno suprotnom smjeru od vas. Od neorganizirane mase čobana, simpatizera, koja je tih godina pratila uglavnom Cibonu, ali i Dinamo, počeli smo se profilirati kao manja, ali kompaktna i jaka skupina.

I ono što je vrhunac te generacije je šora u Splitu kod kineskog zida. U međuvremenu ste vi što zbog heroina, što zbog smjene generacija, postali slabiji, a mi jači. Tamo smo vas pomeli. Što god vaši stariji danas tvrdili, kakva god opravdanja nalazili, to je bio najjači sukob koji si možeš zamisliti. Nas 70-80 protiv u početku podjednako tovara, a kasnije valjda 10 puta više.

Na kraju, nakon skoro sat vremena šore 100 metara od Poljuda, mi se pred masom povlačimo na tribinu, ali ostavljamo itekako zastrašujuć prizor, i respekt kod vaše ekipe. Tada je svatko od nas imao po nekoliko frendova sličnog godišta u Torcidi s kojima se redovito čuo telefonom, i svi današnji uporni demantiji ne mogu promijenit ono čeg se mi vrlo dobro sjećamo, a to je da su svi oni iskazali jebeni respekt.

Da opet ne počnete srat kako Bauer pretjeruje, ovdje je Valsimot, pa neka on kaže nešto. Iako se njega od tada ne sjećam, nego samo brata...

Znači ova priča kako vi 90-tih nas niste shvaćali ozbiljno nikako ne stoji. Taj kineski zid je vidjelo pola vaše tribine, i upravo to je događaj koji je vama po prvi put utjerao strah u kosti od nas.

Što se tiče 90-tih, vi stalno naglašavate kako ste se vi šetali po Zagrebu, a mi nismo po Splitu. A to je totalna zamjena teza i gledanje iz vizure današnjih vremena na ona prošla. Mi se NIKAD nismo niti kurčili kako ćemo se šetat po Splitu, a vi ste se tih prvih godina HNL-a ITEKAKO kurčili kako ćete se šetat Zagrebom kako vam volja. A to je vrlo brzo i efikasno spriječeno! I to je naša pobjeda iz 90-tih. :mig:

Kaj se nas tiče, tada nikome od nas nije padalo na pamet ići u Split i šetat gradom! Nije bilo interneta, nisu se slikale i snimale akcije i prepričavale već drugi dan. Koji bi motiv bio nekom da ode dole neorganizirano? Valsimot je rekao, bilo je i toga, ali zašto bi netko išao u Split dan ranije, autom, kombijem, redovnom linijom. Kažem, tada su navijači još uvijek bili old school, išao si navijat za svoj klub, a ne kao danas, radit akcije.:rolleyes:

Osim toga, i da si došao dole kaj bi ja radio u Splitu? Niti imam dolje rodbinu, niti me taj grad zanimao, bio je u ratnom stanju, bez struje, meni je i danas ić u Split isto kao ići u Buenos Aires. Jedine ljude koje dolje poznam su ljudi iz Torcide. A oni sumnjam da bi me lijepo ugostili na dan tekme. :D

Vi ste i tada i danas svatko imali po 3, 4 rođaka, jaku podružnicu ovdje, curu u studentskom domu, prijatelja iz razreda u drugom domu, ja u Splitu doslovce poznam jedino ljude iz Torcide i nikog drugog. Koji kurac bi ja radio u Splitu? :ne zna:

Nije istina da do '97 mi nismo dolazili masovnije. Bilo je par slabijih posjeta, i to su uglavnom bili neki kupovi, ali se dolazilo sa 4, 5 buseva prave ekipe recimo 1994. pa do vlaka i mase buseva 1996. kada nas je bilo preko 2350.

Slično je vas dolazilo organizirano iz Splita, ali jebiga, uz to su ljudi dolazili rodbini na vikend, dolazila je masa vaših podružnica s kontinenta i okolice, svako selo je imalo svoju Torcidu, cijeli studentski domovi bi se preselili na Maksimir, posebni tramvaj je vozio sa Save na Maksimir i natrag, Torcida Zagreb je tada bila strašno jaka - Hajduk je 1994. igrao LP i bio na vrhuncu popularnosti, svi Hajdukovci su bili aktivni, cijeli busevi su iz Zagreba išli na tekme u Split...

Pobjeda BBB je da danas vi u Zagreb dolazite isto kao i mi u Split. Kužiš?

likpikpik
19.03.2009., 09:42
hahaha...na utakmici u nedelju, nas 15ak u kombiju bižimo iz kolone baš blizu stadiona oko 17 i 30, prošli smo veliki dio vinkulje dok nismo našli put za Vukovar, nitko ništa nije dobacia a kamoli nešto drugo. I onda u Vukovaru čujemo kako je napalo neki naš kombi, šteta šta mi nismo naletili na taj napad, bar bi otpor kako treba pružili....
da da sad je sve šteta, bilo bi ovo bilo bi ono
sa boysima bar znaš na čemu si, ljudi redovno dolaze, nekad dobiju oni nekad mi, i u tom smislu niste im ni do koljena, a vi sad nastavite uvjeravati sami sebe da ste najjači, najbolji, najstariji.....

WOODOO CHILE
19.03.2009., 09:46
Okej post, ajmo tako i nastavit. :top:

Molim da se na javljaju casual prištavci, niti itko rođen iza 1975. :mig:

Ja ću govorit iz vizure moje generacije Boysa, znači imam 36 godina. Na tekme Dinama sam krenuo 1985. i naš osnovni problem tih godina je bila veća popularnost Cibone nego Dinama. Okej, danas to nekom izgleda nevjerojatno, ali malo stariji će se sjetiti koliko je košarka bila popularna u Jugi. Vrlo, vrlo blizu nogometa, a povremeno i popularnija od njega.

Išlo se u Atenu, Budimpeštu, moje prvo gostovanje je 1987. i finale Kupa pobjednika kupova u Novom Sadu, svugdje je išlo po 4, 5 tisuća ljudi. To je za ono vrijeme bilo nevjerojatno. Znam da vi niste pratili Jugoplastiku, pa vas je zato bilo malo na finalima, ali par godina kasnije je Partizan igrao finale i išlo ih je 200, 300...

Znači u vrijeme kad je Torcida po meni na povijesnom vrhuncu, 1987., 1988., mi smo u vakuumu između Dinama i Cibone, navijalo se za Dinamo, ali zbog lošijih rezultata, a sjajnih Cibone, ona je odnosila veću pažnju. Sjećam se tog ožujka 1987. kao danasa, igrali smo s vama (bilo je 3:3 na Maksimiru), vi ste bili svemirski brod za nas! Nešto prejako!!! Spitke, baklje, duga kosa, baš ste sjajno izgledali. Vrhunac vaše grupe, kome niste poslije nikad prišli niti blizu su oni neredi na Kantridi 1988. Iako je i Armada tada bila jebena. Nikad ništa kasnije iz Splita za mene nije bilo jače, urbanije, jebenije. Kasnije, tih 90-tih, za mene ste izgledali kao seljaci. Kao da se nešto nevjerojatno promijenilo u vašem gradu. Od urbane navijačke avangarde, postali ste mi masa čobana. Bez ljutnje, ali je tako.

A mi? Jebiga, Zagreb je bio predvodnik mnogih drugih trendova, od Novog vala, preko darkera, pankera, rokabilija, ne samo u Hrvatskoj, nego i u Jugi, ali navijačka subkultura je krenula kasnije nego u Splitu i Beogradu.

Ipak, vrlo brzo se u Zagrebu stvara dobra ekipa, generacije '69., '70, '71, su bile predobre, imamo Zagreb 80, Zapruđance, Sopot na čelu s pokojnim Panom, onda malo kasnije dolazi moja ekipa - Mališani, pa Blue Madness... Ta ekipa opasno diže grupu i osim engleskog stila, kreće se i s pirotehnikom na jednom jebenom nivou, organiziranim gostovanjima, neredima na sve strane, prvi od svih imamo sjajno europsko gostovanje - Bergamo, osniva se i Fan Club sa Ćosom i starijom ekipom...

Mi smo krenuli u dijametralno suprotnom smjeru od vas. Od neorganizirane mase čobana, simpatizera, koja je tih godina pratila uglavnom Cibonu, ali i Dinamo, počeli smo se profilirati kao manja, ali kompaktna i jaka skupina.

I ono što je vrhunac te generacije je šora u Splitu kod kineskog zida. U međuvremenu ste vi što zbog heroina, što zbog smjene generacija, postali slabiji, a mi jači. Tamo smo vas pomeli. Što god vaši stariji danas tvrdili, kakva god opravdanja nalazili, to je bio najjači sukob koji si možeš zamisliti. Nas 70-80 protiv u početku podjednako tovara, a kasnije valjda 10 puta više.

Na kraju, nakon skoro sat vremena šore 100 metara od Poljuda, mi se pred masom povlačimo na tribinu, ali ostavljamo itekako zastrašujuć prizor, i respekt kod vaše ekipe. Tada je svatko od nas imao po nekoliko frendova sličnog godišta u Torcidi s kojima se redovito čuo telefonom, i svi današnji uporni demantiji ne mogu promijenit ono čeg se mi vrlo dobro sjećamo, a to je da su svi oni iskazali jebeni respekt.

Da opet ne počnete srat kako Bauer pretjeruje, ovdje je Valsimot, pa neka on kaže nešto. Iako se njega od tada ne sjećam, nego samo brata...

Znači ova priča kako vi 90-tih nas niste shvaćali ozbiljno nikako ne stoji. Taj kineski zid je vidjelo pola vaše tribine, i upravo to je događaj koji je vama utjerao strah u kosti.

Što se tiče 90-tih, vi stalno naglašavate kako ste se vi šetali po Zagrebu, a mi nismo po Splitu. A to je totalna zamjena teza i gledanje iz vizure današnjih vremena na ona prošla. Mi se NIKAD nismo niti kurčili kako ćemo se šetat po Splitu, a vi ste se tih prvih godina HNL-a ITEKAKO kurčili kako ćete se šetat Zagrebom kako vam volja. A to je vrlo brzo i efikasno spriječeno! I to je naša pobjeda iz 90-tih. :mig:

Kaj se nas tiče, tada nikome od nas nije padalo na pamet ići u Split i šetat gradom! Nije bilo interneta, nisu se slikale i snimale akcije i prepričavale već drugi dan. Koji bi motiv bio nekom da ode dole neorganizirano? Valsimot je rekao, bilo je i toga, ali zašto bi netko išao u Split dan ranije, autom, kombijem, redovnom linijom. Kažem, tada su navijači još uvijek bili old school, išao si navijat za svoj klub, a ne kao danas, radit akcije.:rolleyes:

Osim toga, i da si došao dole kaj bi ja radio u Splitu? Niti imam dolje rodbinu, niti me taj grad zanimao, bio je u ratnom stanju, bez struje, meni je i danas ić u Split isto kao ići u Buenos Aires. Jedine ljude koje dolje poznam su ljudi iz Torcide. A oni sumnjam da bi me lijepo ugostili na dan tekme. :D

Vi ste i tada i danas svatko imali po 3, 4 rođaka, jaku podružnicu ovdje, curu u studentskom domu, prijatelja iz razreda u drugom domu, ja u Splitu doslovce poznam jedino ljude iz Torcide i nikog drugog. Koji kurac bi ja radio u Splitu? :ne zna:

Nije istina da do '97 mi nismo dolazili masovnije. Bilo je par slabijih posjeta, i to su uglavnom bili neki kupovi, ali se dolazilo sa 4, 5 buseva prave ekipe recimo 1994. pa do vlaka i mase buseva 1996. kada nas je bilo preko 2350.

Slično je vas dolazilo organizirano iz Splita, ali jebiga, uz to su ljudi dolazili rodbini na vikend, dolazila je masa vaših podružnica s kontinenta i okolice, svako selo je imalo svoju Torcidu, cijeli studentski domovi bi se preselili na Maksimir, posebni tramvaj je vozio sa Save na Maksimir i natrag, Torcida Zagreb je tada bila strašno jaka - Hajduk je 1994. igrao LP i bio na vrhuncu popularnosti, svi Hajdukovci su bili aktivni, cijeli busevi su iz Zagreba išli na tekme u Split...

Pobjeda BBB je da danas vi u Zagreb dolazite isto kao i mi u Split. Kužiš?

Dobar post,čak se i slažem u nekim stvarima...u prvom redu da ste stvarno imali jebenu ekipu 90ih,koju ću uvijek cijeniti,makar sramotan napad na Morisonna ne mogu oprostiti...mi smo istih tih godina dotaknuli dno,ali kako ti tvrdiš da ste stekli respekt kod kineskog zida,tako i ja znam da smo i mi vratili respekt zadnje 3 godine,koliko god neki baljezgali svoje istine,najviše na internetu...
Svi mi imamo prijatelje na suprotnoj strani,pa se zna kako ekipa diše...vi uporno spominjete Bjelopolje i Tursku,prešučujući neke stvari koje niti ja neću spominjati na ovom mjestu,ali sve se zna....
Makar,moj stil navijanja i života ipak je bliži onom vremenu koje si spomenuo u svom komentaru...pozdrav...

zovi čovika
19.03.2009., 10:02
tebi je spitka jasno šta se torci dogodilo, dio ekipe je odnija heroin, a dio je odnija rat. ostala je vrhuška koja više nije bila ultras đir i mi (dio) mlađi koji nismo tili imat ništa s njima, pričan o 93-oj pa dalje. 2001. dolazi do čišćenja kn i sad smo tu di jesmo. Mislin da odlično guramo. a ovo za kineski i gostovanja po zagrebu možemo divanit, dio se slažen, a dio ne. ja ka neki prosječni navijač iman sa vama sigurno 10-ak finih sukoba u zagrebu, a nijedan ozbiljni u st-u, dok je kod vas obratno. to isto nešto govori, jeli tako. Neman sad ni vrimena ni volje, drugi put.

Spitka
19.03.2009., 10:02
Dobar post,čak se i slažem u nekim stvarima...u prvom redu da ste stvarno imali jebenu ekipu 90ih,koju ću uvijek cijeniti,makar sramotan napad na Morisonna ne mogu oprostiti...mi smo istih tih godina dotaknuli dno,ali kako ti tvrdiš da ste stekli respekt kod kineskog zida,tako i ja znam da smo i mi vratili respekt zadnje 3 godine,koliko god neki baljezgali svoje istine,najviše na internetu...
Svi mi imamo prijatelje na suprotnoj strani,pa se zna kako ekipa diše...vi uporno spominjete Bjelopolje i Tursku,prešučujući neke stvari koje niti ja neću spominjati na ovom mjestu,ali sve se zna....
Makar,moj stil navijanja i života ipak je bliži onom vremenu koje si spomenuo u svom komentaru...pozdrav...

Istina. Vi ste zadnjih par godina opet jaki. Ja sam prvi ovdje priznao da ste ove godine jači od nas, i s tim nemam nikakav problem. Ne mislim po šori, nego ukupno. Šore niti mene ne zanimaju previše. To je sve internet preseravanje, malo vađenja masti protivniku i bok...

Sve te šore u zadnjih 7, 8 godina su smiješne svakom tko je na tekme išao prije 20 ili 25 godina...

valsimot53
19.03.2009., 10:14
tebi je spitka jasno šta se torci dogodilo, dio ekipe je odnija heroin, a dio je odnija rat. ostala je vrhuška koja više nije bila ultras đir i mi (dio) mlađi koji nismo tili imat ništa s njima, pričan o 93-oj pa dalje. 2001. dolazi do čišćenja kn i sad smo tu di jesmo. Mislin da odlično guramo. a ovo za kineski i gostovanja po zagrebu možemo divanit, dio se slažen, a dio ne. ja ka neki prosječni navijač iman sa vama sigurno 10-ak finih sukoba u zagrebu, a nijedan ozbiljni u st-u, dok je kod vas obratno. to isto nešto govori, jeli tako. Neman sad ni vrimena ni volje, drugi put.

Kineski je bio 91.-e pa mozda ne znas sto se dogadjalo. Kako kaze Spitka nas stotinjak je stajalo na crti prvo ravnopravnom broju vasih. Sora je trajala barem sat vremena i posto je bilo negdje sat prije tekme i masa ljudi je bila van stadiona tako je broj torcidasa rastao i narastao na barem soma ljudi koji su nas potpuno okruzili i napadali sa svih strana. Naravno da smo na kraju bili osudjeni na batine(veci postotak nasih je dobio po lampi ali i brojcano puno veci broj vasih) ali smo se na kraju sorom probijali do nase tribine i ako nista drugo , bili smo moralni pobjednici. Nikad slicne tuce nije bilo ni prije ni kasnije, niti po broju ljudi, niti po zestini a pogotovo po trajanju.

zovi čovika
19.03.2009., 10:18
Kineski je bio 91.-e pa mozda ne znas sto se dogadjalo. Kako kaze Spitka nas stotinjak je stajalo na crti prvo ravnopravnom broju vasih. Sora je trajala barem sat vremena i posto je bilo negdje sat prije tekme i masa ljudi je bila van stadiona tako je broj torcidasa rastao i narastao na barem soma ljudi koji su nas potpuno okruzili i napadali sa svih strana. Naravno da smo na kraju bili osudjeni na batine ali smo se na kraju sorom probijali do nase tribine i ako nista drugo , bili smo moralni pobjednici. Nikad slicne tuce nije bilo ni prije ni kasnije, niti po broju ljudi, niti po zestini a pogotovo po trajanju.

bija san mulac na početku srednje, bija, vidija, baca bovane:D, bilo je odlično moran priznat, a vi morate priznat da se kroz dobar dio svega toga događala i svađa među torcom. Nije da je to baš bilo eno ih ajmo itd.

Spitka
19.03.2009., 10:25
Kineski je bio 91.-e pa mozda ne znas sto se dogadjalo. Kako kaze Spitka nas stotinjak je stajalo na crti prvo ravnopravnom broju vasih. Sora je trajala barem sat vremena i posto je bilo negdje sat prije tekme i masa ljudi je bila van stadiona tako je broj torcidasa rastao i narastao na barem soma ljudi koji su nas potpuno okruzili i napadali sa svih strana. Naravno da smo na kraju bili osudjeni na batine ali smo se na kraju sorom probijali do nase tribine i ako nista drugo , bili smo moralni pobjednici. Nikad slicne tuce nije bilo ni prije ni kasnije, niti po broju ljudi, niti po zestini a pogotovo po trajanju.

Ti si novi na internetu, pa da ti objasnim priču. :D

Zadnjih 7, 8 godina, taj događaj nitko od Torcide na internetu nikad nije priznao. Ignoriraju ga, kao da se nije dogodio, ili ga umanjuju, ili imaju neka opravdanja. Mene proglašavaju lažljivcem. :flop:

A činjenica je da je to najjači navijački sukob u hrvatskoj povijesti. Da živimo 250 godina, tako nešto se neće doživjet. :top:

I bilo nas je manje od 100, od naša dva busa nisu bili svi, a ostatak je zapeo u Kninu gdje su ih tukli Martićevci. Ali nebitno.

Spitka
19.03.2009., 10:29
bija san mulac na početku srednje, bija, vidija, baca bovane:D, bilo je odlično moran priznat, a vi morate priznat da se kroz dobar dio svega toga događala i svađa među torcom. Nije da je to baš bilo eno ih ajmo itd.

Vi ste prvi izazvali sranje, neka ekipa, baš ono na heroinu, je izašla iz gradskog busa i počela nešto srat. Onda su oni dobili batina i krenulo je.

Istina je da su Bosna i još dvojica, trojica u jednom trenutku, nakon možda pola sata, pokušala smirit situaciju, ali ste skoro i njih kamenovali. Prije i poslije toga je bio totalno otvoren sukob, jako, jako nabrijan. Naravno, druga priča je to nego danas, mržnja je bila prije svega prema Srbima, ali da je bilo krvavo, bilo je.

šarafciger
19.03.2009., 10:30
Ti si novi na internetu, pa da ti objasnim priču. :D

Zadnjih 7, 8 godina, taj događaj nitko od Torcide na internetu nikad nije priznao. Ignoriraju ga, kao da se nije dogodio, ili ga umanjuju, ili imaju neka opravdanja. Mene proglašavaju lažljivcem. :flop:

A činjenica je da je to najjači navijački sukob u hrvatskoj povijesti. Da živimo 250 godina, tako nešto se neće doživjet. :top:

I bilo nas je manje od 100, od naša dva busa nisu bili svi, a ostatak je zapeo u Kninu gdje su ih tukli Martićevci. Ali nebitno.

ajd prepričaj ponovo dio o miši "lancu":D meni za dušu, molim te!
ne zajebavam te!!!
baš me zanima rasprava iza toga:)

valsimot53
19.03.2009., 10:38
Vi ste prvi izazvali sranje, neka ekipa, baš ono na heroinu, je izašla iz gradskog busa i počela nešto srat. Onda su oni dobili batina i krenulo je.

Istina je da su Bosna i još dvojica, trojica u jednom trenutku, nakon možda pola sata, pokušala smirit situaciju, ali ste skoro i njih kamenovali. Prije i poslije toga je bio totalno otvoren sukob, jako, jako nabrijan. Naravno, druga priča je to nego danas, mržnja je bila prije svega prema Srbima, ali da je bilo krvavo, bilo je.

cinjenica je da se ocekivao napad pa smo bili spremni i moze se reci naoruzani. bilo je provokacija i dovikivanja ali je jedina sora bila kod kineskog zida. vasi su kod stadiona napali i svi potjerani niz nasip prema onim kioscima.
istina je da je tuca bila nakon pola sata prekinuta i tu su pregovarali bosna i mek(domagoj iz petrinje). pregovori nisu uspjeli zbog previse usijanih glava i sve je nastavljeno

zovi čovika
19.03.2009., 10:44
cinjenica je da se ocekivao napad pa smo bili spremni i moze se reci naoruzani. bilo je peovokacija i dovikivanja ali je jedina sora bila kod kineskog zida. vasi su kod stadiona napali i svi potjerani niz nasip prema onim kioscima.
istina je da je tuca bila nakon pola sata prekinuta i tu su pregovarali bosna i mek(domagoj iz petrinje). pregovori nisu uspjeli zbog previse usijanih glava i sve je nastavljeno

glede Bosne, to je ono šta ste vi vidili, a niste vidili da dobar dio starije ekipe nije bija za sukob i bilo je velikih razmirica gori prema cesti te se oni i nisu umišali, ipak je prevladala mladost ludost:) pa se nastavilo. Inače moran priznat da je mene sukob totalno iznenadija, nismo ni razmišljali o njemu prije utakmice. Mislin na moju ekipu, za ostale ne znan.

Spitka
19.03.2009., 10:45
ajd prepričaj ponovo dio o miši "lancu":D meni za dušu, molim te!
ne zajebavam te!!!
baš me zanima rasprava iza toga:)

Koji debilizam, da ja sam ne samo izmislio cijelu priču, nego i glavne aktere. :rolleyes:
Javi mi se kad dođeš u Zagreb, pa ću te osobno upoznat s čovjekom. :mig:
Nevjerojatno je koliko ste vi na internetu daleko išli s vašim splitskim cinizmom. Ali ajmo ovaj put za ozbiljno... :kava:

Nek Valsimot priča, ja sam vam svoje rekao.

Tomo, tvoj brat je tada dobio gadne batine, možda i najviše od svih nas. Osim K. iz Travnog koji je skoro oko izgubio kamenom, i dan, danas ima ožiljak na licu.

Aj malo detaljnije, za dečke... :top:

valsimot53
19.03.2009., 10:51
Koji debilizam, da ja sam ne samo izmislio cijelu priču, nego i glavne aktere. :rolleyes:
Javi mi se kad dođeš u Zagreb, pa ću te osobno upoznat s čovjekom. :mig:
Nevjerojatno je koliko ste vi na internetu daleko išli s vašim splitskim cinizmom. Ali ajmo ovaj put za ozbiljno... :kava:

Nek Valsimot priča, ja sam vam svoje rekao.

Tomo, tvoj brat je tada dobio gadne batine, možda i najviše od svih nas. Osim K. iz Travnog koji je skoro oko izgubio kamenom, i dan, danas ima ožiljak na licu.

Aj malo detaljnije, za dečke... :top:
Buraz je bio na kraju kolone i prvi je bio na udaru na pocetku frke tako da je i bio prvi koji je kablom razbio glavu prvom napadacu. batina je dobio na kraju sore kad ga je par ljudi cipelarilo u haustoru kineskog zida a spasili ga kiki, peki i ekipa. na sljaci sam pa bas ne mogu opsirno ali poslije 4 cu biti detaljniji ako bude kakvih pitanja i nedoumica

Veglia88
19.03.2009., 10:52

Ja sam bio u Vinkovcima...a ti si možda bio u Đeletovcima!?! nula bodova s vaše strane,možeš se opravdavat kome god hoćeš,a prije tjedan dana ste najavljivali osvetu preko raznih foruma! Bez pratnje u grad,murija nas je sakupila tek kod onog grafita "Ultras Slavia"(jer smo došli iz smjera Vukovara)...razočarali ste me!!! Više me bilo strah kad sam išao na "Colorado Boat" u Gardalandu...

p.s.da sad kao "jebeš budalu,navija za hajduk"...ma nek ti bude,ako te to čini zadovoljnim!

neonero
19.03.2009., 11:01
Ja sam bio u Vinkovcima...a ti si možda bio u Đeletovcima!?! nula bodova s vaše strane,možeš se opravdavat kome god hoćeš,a prije tjedan dana ste najavljivali osvetu preko raznih foruma! Bez pratnje u grad,murija nas je sakupila tek kod onog grafita "Ultras Slavia"(jer smo došli iz smjera Vukovara)...razočarali ste me!!! Više me bilo strah kad sam išao na "Colorado Boat" u Gardalandu...

p.s.da sad kao "jebeš budalu,navija za hajduk"...ma nek ti bude,ako te to čini zadovoljnim!

ISTINA...

likpikpik
19.03.2009., 11:01

prijo sve si u pravu, samo nastavi živjeti u svom Gardalandu

Veglia88
19.03.2009., 11:39
prijo sve si u pravu, samo nastavi živjeti u svom Gardalandu

šteta šta nemate smisla za neke druge aktivnosti,kao što imate za humor...

popup
19.03.2009., 11:40
[QUOTE=oilseal;19468994]pisma mi je totalno sranje (bar meni) totalni klišej

pa, majketi da je piva neko drugi bila bi ti odlična Manemoj pisma je odlična a trebaš je poslušat više puta da ti legne u uvo paš vidit daš i ti pivat SVI SMO MI HAJDUKOVCI!!!

Sinusiproblem
19.03.2009., 12:32
te piće možeš prićat mulariji.možda je čak noris bija sa vama na BENGI(vi svi fifićete ka fićfirići).glupane obićni.nas 9 rambo i čak noris:-)

jelda cobane kako nerealno zvuci....pa upravo zato je i bio takav gust za dozivjeti,ono kako se kaze "osjecaj do jaja".... i tko ne dozivi moze samo da pljuje po akciji dozivajuci Isusa i ostale svece...NAJJACI STE I NAJOPAKIJI NA INTERNETU...

zovi čovika
19.03.2009., 12:34
jelda cobane kako nerealno zvuci....pa upravo zato je i bio takav gust za dozivjeti,ono kako se kaze "osjecaj do jaja".... i tko ne dozivi moze samo da pljuje po akciji dozivajuci Isusa i ostale svece...NAJJACI STE I NAJOPAKIJI NA INTERNETU...

jesi ti svjestan koliko se simpatizera sretne putem za zg kad je derbi? šta bi sad tribalo i o tome par stranica?

gmaz88
19.03.2009., 14:34
http://www.flickr.com/photos/torcidaorg/sets/72157615499766189/show/

wob
19.03.2009., 14:56
Mislim pišeš toliko pretencijozno da mi se povraca od tvog opravdavanje zašto vi niste dolazili u split u vecem broju od 70 ljudi. Vi nemate bake, mame, djedove.. Ma kao da to nas boli tuki šta vi niste dolazili jer nemate spavanje ovdje kao što ga navodno smo mi imali pa nas je dolazilo po 2 do 3 soma. napisao si post kilometarski , sve sama opravdavanja i pokušaj izvrcanja istine.

Naravno da smo na kraju bili osudjeni na batine(veci postotak nasih je dobio po lampi ali i brojcano puno veci broj vasih) ali smo se na kraju sorom probijali do nase tribine i ako nista drugo , bili smo moralni pobjednici..

A da se dogovorite vas dvojica ? Jeste nas pomeli ili ste dobili po lampi ?
Ajde vas dva na pm . pa onda se javite sa usuglasenom pricom jer je ovo degutantno pricat a pogotovo sto nema nasih starijih.. Ali sreca da neznate lagat ! :D

valsimot53
19.03.2009., 15:06
Mislim pišeš toliko pretencijozno da mi se povraca od tvog opravdavanje zašto vi niste dolazili u split u vecem broju od 70 ljudi. Vi nemate bake, mame, djedove.. Ma kao da to nas boli tuki šta vi niste dolazili jer nemate spavanje ovdje kao što ga navodno smo mi imali pa nas je dolazilo po 2 do 3 soma. napisao si post kilometarski , sve sama opravdavanja i pokušaj izvrcanja istine.

Ajde vas dva na pm . pa onda se javite sa usuglasenom pricom jer je ovo degutantno pricat a pogotovo sto nema nasih starijih.. Ali sreca da neznate lagat ! :D
I ja sam napisao da smo vas u prvom naletu pomeli ali naravno da kasnije nismo mogli pregaziti desetorostruko brojne protivnike. Ti si uzeo po par rijeci iz svakog posta i njih si nasao usporedjivati, djecja posla. Mogao si primjetiti kako ljudi iz tvoje grupe koji su bili prisutni ne osporavaju nase vidjenje dogadjaja pa onda ni ti ne bi trebao pametovati.

Spitka
19.03.2009., 15:07

Da sam sebe citiram:

Da, povukli smo se na tribinu, ne pobjegli bezglavo, još usput vaših masu polomili, ali su i naši pojedinci dobili batine, neki i gadne, kao što sam i rekao. Kad kvoutaš, onda kvoutaj fer, nemoj bit pizda, može? :mig:

Što se tiče baka, djedova i spavanja po Zagrebu, poanta mog posta je bila da vi u Zagreb danas dolazite kao i mi u Split, i da je to bio i naš cilj 90-tih, jel možeš ti to skužit?

Spitka
19.03.2009., 15:09
I ja sam napisao da smo vas u prvom naletu pomeli ali naravno da kasnije nismo mogli pregaziti desetorostruko brojne protivnike. Ti si uzeo po par rijeci iz svakog posta i njih si nasao usporedjivati, djecja posla. Mogao si primjetiti kako ljudi iz tvoje grupe koji su bili prisutni ne osporavaju nase vidjenje dogadjaja pa onda ni ti ne bi trebao pametovati.

Tomo daj prepričaj opširnije šoru. Obećao si. :D

wob
19.03.2009., 15:15
Da sam sebe citiram:

Da, povukli smo se na tribinu, ne pobjegli bezglavo, još usput vaših masu polomili, ali su i naši pojedinci dobili batine, neki i gadne, kao što sam i rekao. Kad kvoutaš, onda kvoutaj fer, nemoj bit pizda, može? :mig:

Što se tiče baka, djedova i spavanja po Zagrebu, poanta mog posta je bila da vi u Zagreb danas dolazite kao i mi u Split, i da je to bio i naš cilj 90-tih, jel možeš ti to skužit?

Ma ne jebi zid. onaj dio gdje ste nas TOTALNO POMELI si izostavio iz svog quotanja , ali da ne ispadne da ste bezglavo bjezali , ljepse zvuci da ste se strateski povlacili.. Onako u zoni kao u vojsci.. ??

Šta se tice baka i djedova.
Ne , vi niste dolazili jer ste kroz devedesete bili obicne pič..tine za otic na gostujuci teren , osim petrinjaca i hercegovaca koji su redovito dolazili .
Možeš ti sad ispravljat krive drine 2009 godine koliko hoces.

Vša cilj bio da mi u Zg dolazima kao i vi u split ?
Zar to nije posljedica policijske represije i navijacke svijesti ? Ili ti i to prepisujes vama ? ocito da prepisujes..
Onda je i Armadio bio taj cilj i pobjednici su i oni.. Vjerovatno i osijecani.. Vinkovcani.. Svi bi mogli tu pobjedu svojatat kao svoju !?

valsimot53
19.03.2009., 15:19
Mislim da je u par danasnji postova dovoljno napisano da se dobije objektivan i prilicno cjelovit uvid u razvoj te sore. "Stariji" torcidasi ce vjerovatno to potvrditi a za ove kojoj je svaka nasa prica bajka o supermenima i chak norrisima, jednostavno me zaboli...., to je iskljucivo njihov problem.

wob
19.03.2009., 15:19

Mislim da te je @radunica i još par njih poprilicno pobilo sa tom pricom na srpskoj tribini .. A sad si dosao ovdje na forum . hr opet povlacit tu pricu jer si skuzio da su svi vise manje od 20 do 30 godina.. :top:

valsimot53
19.03.2009., 15:25
Ma ne jebi zid. onaj dio gdje ste nas TOTALNO POMELI si izostavio iz svog quotanja , ali da ne ispadne da ste bezglavo bjezali , ljepse zvuci da ste se strateski povlacili.. Onako u zoni kao u vojsci.. ??

Ne , vi niste dolazili jer ste kroz devedesete bili obicne pič..tine za otic na gostujuci teren , osim petrinjaca i hercegovaca koji su redovito dolazili .

Zar to nije posljedica policijske represije i navijacke svijesti ? Ili ti i to prepisujes vama ? ocito da prepisujes..
Onda je i Armadio bio taj cilj i pobjednici su i oni.. Vjerovatno i osijecani.. Vinkovcani.. Svi bi mogli tu pobjedu svojatat kao svoju !?
Cuj. Nismo mogli nigdje bezglavo bjezati jer smo bili potpuno okruzeni. Najobjektivnije je reci da smo se probijali i za isto vrijeme sorali. Ona druga stvar koju nisi shvatio je bila da je postotak tadasnjih nasih ljudi koji su dobili batina veci od torcidinih ali posto je torcida bila neuporedivo brojnija brojcano ih je dobilo vise po glavi. Valjda kuzis matematiku dovoljno da ti bude jasno.

WOODOO CHILE
19.03.2009., 15:33
Ja sam o tome samo slušao,na utakmice sam krenuo dvije godine poslije,i znam da su svi hvalili boyse,to moram priznati...druga je stvar što mislim da nema potrebe nakon toliko vremena o tome pisati memoare...ionako su druga vremena,takve ekipe se više nikada nigdje neće skupiti,to je jedina istina na kraju priče.

Spitka
19.03.2009., 15:34

Totalno smo vas pomeli. Svaki navijač koji ide na utakmice zna što znači tuč se sat vremena na 100 metara od protivničkog stadiona i pri tom vas više puta potisnut da ste bezglavo bježali nizbrdo prema stadionu. Usporedba s ratištem ti je dobra, jer je zaista masu ljudi ležalo po podu. Više vaših, ali i neki naši...

Da, nismo bezglavo bježali, to sam i rekao i pri tom stojim.

Kao što rekoh, i vi i mi smo dolazili organizirano, samo je vama uz tu organiziranu ekipu dolazila masa ekipe neorganizirano, spavat po domovima, kod rođaka, malo brijat po gradu i onda na tekmu. Mi smo u početku to čak i donekle tolerirali dok nisu počela vaša preseravanja i verbalne provokacije kako nam se šećete po gradu. Onda ste vrlo brzo istrebljeni s ulica. Danas više nije tako i to je naša pobjeda. :mig:

Tih 90-tih sam bio student i ovako je otprilike padao broj studenata koje sam poznavao i koji su išli na Dinamo - Hajduk u Maksimir: Prve godine 10, pa su trojica dobili batine, pa onda 7, pa su dvojica dobili batine, pa onda 3, pa na kraju niti jedan.
U principu to nisu bili nikakvi Hajdukovci, nitko od njih nije bio redovan na Poljudu, samo su voljeli ić u Maksimir i podjebavat, kurčit se. Niste s time ništa izgubili. Danas dolaze samo ljudi koji su stvarno Hajdukovci i koji su spremni pretrpit malo straha.

Represija? Hoćeš reć da netko vaš više ne dolazi spavat kod cure u dom na Savu i ne ide na jug Maksimira tramvajem zbog policijske represije ili zato jer bi putem izgubio zube? Ne budi smiješan. :kava:

Mene osobno nije strah ničeg, niti me ikad bilo. Kad si čista srca i plemenite duše, onda strah ne poznaješ. :mig:

wob
19.03.2009., 15:39
Koja je poanta ove teme od prije 18 godina?Pokušavam shvatiti ali ne mogu.

Pa gle.. Poanta JE u tome da oni imaju sad potrebu objasnit svima da oni nisu zapravo tolike Pic..tine kao sto su ih svi smatrali u Yugi. Jer oni su tad imali english styling . I brijali su u pocetku na Cibonu dok su svi drugi šetali se po zagrebu kao po glavnom kolodvoru.

zatim na pocetku 90 -tih su imali "šoru " kod kineskog zida gdje su svi naši stariji umislili u svoju glavu da su ih nabili ali sada 2009 godine se javlja ekipa i tvrdi da su oni zapravo ti koji su naše totalno pomeli.

I poanta je jos ta da se dokaze svima da oni kroz 90-te nisu dolazili u split na dinama jer ovdje nisu imali rodbine i cure po domovima kao sta smo to mi imali i automatski bi usput ostali pogledat hajduka..

Grlo , dlan , fight i diname ! :D

Spitka
19.03.2009., 15:41
Mislim da te je @radunica i još par njih poprilicno pobilo sa tom pricom na srpskoj tribini .. A sad si dosao ovdje na forum . hr opet povlacit tu pricu jer si skuzio da su svi vise manje od 20 do 30 godina.. :top:

Evo, Tomo je sad tu kao živi svjedok, a tvrdi isto. Radunica? Iako ga osobno poznam i odličan je dečko, bubreg bi mu dao, ali odavno nije aktivni navijač, a zna ga nasrat da je to nevjerojatno. One njegove priče gdje kad ne zna šta će, pa nabroji da ste imali Wessex i Jupiter baklje i da to nije imao nitko i da ste zato bili najjači. :rolleyes:
Uostalom, ako ne vjeruješ meni, vjeruj Tomi, on nije internet huligan. Ovo je prvi put da ga vidim da piše bilo gdje, baš zato sam i potegnuo to pitanje kineskog zida. ;)

Mogu samo reći da ste s tim internet lažima samo pali mojoj generaciji u očima, jer negirat tako nešto je otprilike tvrdit da niste dobili batine u Bjelopolju, ili mi u toj šori kod Šibenika. Preočito je. :mig:

Spitka
19.03.2009., 15:42
Koja je poanta ove teme od prije 18 godina?Pokušavam shvatiti ali ne mogu.

Pa vi ste poveli priču o 90-tima, i to su 90-te, kaj ne?

WOODOO CHILE
19.03.2009., 15:43
Totalno smo vas pomeli. Svaki navijač koji ide na utakmice zna što znači tuč se sat vremena na 100 metara od protivničkog stadiona i pri tom vas više puta potisnut da ste bezglavo bježali nizbrdo prema stadionu. Usporedba s ratištem ti je dobra, jer je zaista masu ljudi ležalo po podu. Više vaših, ali i neki naši...

Kao što rekoh, i vi i mi smo dolazili organizirano, samo je vama uz tu organiziranu ekipu dolazila masa ekipe neorganizirano, spavat po domovima, kod rođaka, malo brijat po gradu i onda na tekmu. Mi smo u početku to čak i donekle tolerirali dok nisu počela vaša preseravanja i verbalne provokacije kako nam se šećete po gradu. Onda ste vrlo brzo istrebljeni s ulica. Danas više nije tako i to je naša pobjeda. :mig:

Tih 90-tih sam bio student i ovako je otprilike padao broj studenata koje sam poznavao i koji su išli na Dinamo - Hajduk u Maksimir: Prve godine 10, pa su trojica dobili batine, pa onda 7, pa su dvojica dobili batine, pa onda 3, pa na kraju niti jedan.
U principu to nisu bili nikakvi Hajdukovci, nitko od njih nije bio redovan na Poljudu, samo su voljeli ić u Maksimir i podjebavat, kurčit se. Niste s time ništa izgubili. Danas dolaze samo ljudi koji su stvarno Hajdukovci i koji su spremni pretrpit malo straha.

Represija? Hoćeš reć da netko vaš više ne dolazi spavat kod cure u dom na Savu i ne ide na jug Maksimira tramvajem zbog policijske represije ili zato jer bi putem izgubio zube? Ne budi smiješan. :kava:

Mene osobno nije strah ničeg, niti me ikad bilo. Kad si čista srca i plemenite duše, onda strah ne poznaješ. :mig:
Vidiš,a 90ih,kada je sjever u Maksimiru bio redovito barem solidno ispunjen Torcidom,srali ste da su to većinom studenti....sada ste ih istrijebili,a tovara opet redovito pun kurac na jugu...zanima me kako to objašnjavaš...
I kada čitam tvoj osvrt na Kineski zid ispada da ste pobili pola grada od batina,samo malo smanji te dojmove pa ću možda i povjerovati...napisao sam da sam čuo iz priča da ste ispali jebeno dobri tada,ali malo spuštanja na zemlju ne bi škodilo...

wob
19.03.2009., 15:46
samo pali mojoj generaciji u očima

Ahaaaaa... U tom grmu leži zec.
Pa sta ne kazes pravi razlog vasg ne dolaska u split.
Znaci , pad u ocima te jebene generacije iz kraja 80-tih i pocetak 90 -tih ? :D

wob
19.03.2009., 15:48
Vidiš,a 90ih,kada je sjever u Maksimiru bio redovito barem solidno ispunjen Torcidom,srali ste da su to većinom studenti....sada ste ih istrijebili,a tovara opet redovito pun kurac na jugu...zanima me kako to objašnjavaš...
I kada čitam tvoj osvrt na Kineski zid ispada da ste pobili pola grada od batina,samo malo smanji te dojmove pa ću možda i povjerovati...napisao sam da sam čuo iz priča da ste ispali jebeno dobri tada,ali malo spuštanja na zemlju ne bi škodilo...

Naravno da si cuo pricu da su ispali dobri jer nitko od tada starijih nije ocekivo da ce oni pruzit otpor . Kad ih se gledalo ko miševe. I onda odjednom, pruze otpor..

A danas kad se napuni jug . Vise ga ne pune studenti nego ga puni torcida-podružnice. kako si to zaboravio ? :mig:

Spitka
19.03.2009., 15:52

Ne, sad, zadnjih 7, 8 godina varira vaš broj ljudi na jugu. Znate prilično podbacit brojem u Zagrebu, baš kao i mi 90-tih u Splitu. Kužiš poantu? ;)
Vi više u Zagreb ne dolazite kako vam se prohtje, a mi se nikad tokom 90-tih nismo niti kurčili da ćemo u Split dolazili kako nam se prohtje. Zašto i bi?

I sad dolazi studenata i masu ljudi iz kontinentalne Hrvatske, ali ipak puno manje nego onda. Dolaze ljudi koji su stvarno navijači i spremni su riskirat da nekako dođu do juga, a onda je dolazio svaki debil koji nije išao na Hajduk na Poljud, ali se dolaskom na studij u Zagreb u njemu probudio strašan Hajdukovac. :rolleyes:

Što se broja ljudi na kineskom zidu tiče, nas je bilo oko 80, vas je bilo u početko podjednako, na kraju vas je bilo koliko već bude domaćih navijača pred stadionom pola sata, ili sat prije tekme. Sam izračunaj.

Tog se jedino ne sjećam, koliko pred tekmu je bio kraj tih sranja. Ali nije bilo puno, brzo je počela.

Spitka
19.03.2009., 15:55
Naravno da si cuo pricu da su ispali dobri jer nitko od tada starijih nije ocekivo da ce oni pruzit otpor . Kad ih se gledalo ko miševe. I onda odjednom, pruze otpor..

Pruže otpor i sat vremena ganjaju domaće pred stadionom. 100 metara od ulaza na sjever. :mig:

wob
19.03.2009., 15:58
Represija? Hoćeš reć da netko vaš više [B]ne dolazi spavat kod cure u dom na Savu i ne ide na jug Maksimira tramvajem zbog policijske represije ili zato jer bi putem izgubio zube? Ne budi smiješan. :kava:

:

NE !

Hocu rec da nitko vise sa salovima ne hoda jer se naprosto vise sa Šalom Hajduka ne moze proc Karlovac.
Auto sa Splitskim tablicama ne moze uc u zagreb na dan utakmice bez pratnje !

Veca skupina od 5 ljudi se legitimira od strane policije odmah i u najboljem slucaju se odvodi na stadion ako ne i zabrana !

A između ostalog i zbog straha od batina.

Znaci ima vise cimbenika a ne samo jedan kojeg ti zelis prikazat kao vazni faktor u organiziranim putovanjima

wob
19.03.2009., 16:02
Ne, sad, zadnjih 7, 8 godina varira vaš broj ljudi na jugu. Znate prilično podbacit brojem u Zagrebu, baš kao i mi 90-tih u Splitu. Kužiš poantu? ;)
.

Nase podbacivanje u Zagrebu je kad nas dođe 500 do 1000 , kad je hajduk 30 bodova izad dinama. I to je doslovno jednom ili dva puta u 5 godina da nas dode oko 500-tinjak.

Dok vas i sada u split dolazi od 500 do 700. Eventualno vas se zna zalomit 1500 ko zadnji put ili ono kad je kisa padala 2000 ljudi.

A kroz devedesete vas je dolazilo izmedu 70 ljudi i 150 kako kad.
A to ja ne zovem podbacit...

zovi čovika
19.03.2009., 16:04
Pruže otpor i sat vremena ganjaju domaće pred stadionom. 100 metara od ulaza na sjever. :mig:

aj molin te nemoj pretjerivat, aj pliz. 80 ljudi naoružanih mora pružit više nego dobar otpor ljudima koji naleću stihijski, u refulima. U početku su naši bili debelo goloruki + ono šta san reka prije. daj budi realan i pošten, podjebaji na pm.:mig:

Spitka
19.03.2009., 16:05
NE !

Hocu rec da nitko vise sa salovima ne hoda jer se naprosto vise sa Šalom Hajduka ne moze proc Karlovac.
Auto sa Splitskim tablicama ne moze uc u zagreb na dan utakmice bez pratnje !

Veca skupina od 5 ljudi se legitimira od strane policije odmah i u najboljem slucaju se odvodi na stadion ako ne i zabrana !

A između ostalog i zbog straha od batina.

Znaci ima vise cimbenika a ne samo jedan kojeg ti zelis prikazat kao vazni faktor u organiziranim putovanjima

Pa dobro, dođeš dan ranije autom kod rođaka, sestre, frenda, cure. Spavaš u domu. Dođeš malo onjušit Zagreb...

Vas je do recimo 1996. na stotine dolazilo dan ranije, bio vas je pun grad noć ranije, onda su krenule batine, i danas više ne dolazite. Mislim da je strah od batina ipak puno jači nego strah od murije. Pa neće murija dva dana pred utakmicu spriječavat ulazak u Zagreb. Osim toga nije Zagreb Dicmo, velik je to grad. :mig:

Zašto stalno pokušavaš dokazat nedokazivo?

valsimot53
19.03.2009., 16:08
Nase podbacivanje u Zagrebu je kad nas dođe 500 do 1000 , kad je hajduk 30 bodova izad dinama. I to je doslovno jednom ili dva puta u 5 godina da nas dode oko 500-tinjak.

Dok vas i sada u split dolazi od 500 do 700. Eventualno vas se zna zalomit 1500 ko zadnji put ili ono kad je kisa padala 2000 ljudi.

Toliko o realnosti- trpas citave devedesete u isti kos, ispada da nas je kroz citave devedesete samo jedan put bilo vise od 150 na poljudu. Barem 6,7 puta je vas na masksimiru bilo izmedju 7(citaj sedam) i 300-injak . Naravno da ste imali puno brojnija izdanja kod nas nego mi kod vas, to nikada nitko nije negirao, ali jebeno pretjerujes

WOODOO CHILE
19.03.2009., 16:10
Pa dobro, dođeš dan ranije autom kod rođaka, sestre, frenda, cure. Spavaš u domu. Dođeš malo onjušit Zagreb...

Vas je do recimo 1996. na stotine dolazilo dan ranije, bio vas je pun grad noć ranije, onda su krenule batine, i danas više ne dolazite. Mislim da je strah od batina ipak puno jači nego strah od murije. Pa neće murija dva dana pred utakmicu spriječavat ulazak u Zagreb. Osim toga nije Zagreb Dicmo, velik je to grad. :mig:

Ja bi skrenuo sa teme,ali lagano...zanimljivo kako nitko od vas boysa ne spominje da vi imate jedno jedino gostovanje godišnje gdje se treba malo duže voziti(Split),a Torcidi je gotovo svako gostovanje preko 400km u jednom pravcu...pa bilo je ljudi(i to dosta) koji su sada za Vinkovce u tri dana prevalili skoro 3000km,hoćete i to osporiti?

Spitka
19.03.2009., 16:13
aj molin te nemoj pretjerivat, aj pliz. 80 ljudi naoružanih mora pružit više nego dobar otpor ljudima koji naleću stihijski, u refulima. U početku su naši bili debelo goloruki + ono šta san reka prije. daj budi realan i pošten, podjebaji na pm.:mig:

Realan sam. Naoružani? Tomo je spominjao neke pendreke, ja znam da nisam imao ništa, niti itko iz moje uže ekipe. Mišo Lanac je imao Lanac kao što sam i rekao heheh, ali zna se da je glavno oružje na vašem kršu - stina, bovan, kako hoćeš. Kamenje je po nama padalo kao kiša pred kraj, zato smo se morali i povući. Zamisli stajat, a par stotina ljudi baca kamenje po tebi te sekunde.

Držali smo se jako, jako dobro. Zato mi je i pederski da netko to osporava. Bili su s nama tada i 3 Zlodijeva Engleza, BBC Sheffield United, jedan od jačih firmova u Engleskoj, a oni su u njemu bili jebene face. I danas su.

Svatko tko je čitao Brimsona i druge autore zna što su ti ljudi mogli preživjeti u Engleskoj 80-tih, pa opet, i oni su rekli da im je ta šora bila nešto nevjerojatno. Imali su primjedbu na višak kamenja, ali im je bilo nezamislivo da tako nešto traje sat vremena. I zato me živcira da netko tko je odrastao puno kasnije i nije vidio kurca od pravih nereda, negira taj kineski zid.

Tebi i ostalim objektivnim dečkima iz Torce svaka čast. Ne kažem da nam se morate kljanjat, ali malo prepucavanja nas neće ubit. heheh...

WOODOO CHILE
19.03.2009., 16:13
Toliko o realnosti- trpas citave devedesete u isti kos, ispada da nas je kroz citave devedesete samo jedan put bilo vise od 150 na poljudu. Barem 6,7 puta je vas na masksimiru bilo izmedju 7(citaj sedam) i 300-injak . Naravno da ste imali puno brojnija izdanja kod nas nego mi kod vas, to nikada nitko nije negirao, ali jebeno pretjerujes
Eto,sada sam te ulovio u laži,pošto sam bio na svim derbijima u Zagrebu 0d 1991.,tako da nas 7 nije bilo čak niti na prijateljskoj za LIONS klub prije dvije godine,dok je vas bilo 15,recimo na finalu kupa 1993...Zaista nema potrebe izmišljati...je,bilo nas je i 200-300,ali ukupno gledajući ne bi se trebali kurčiti po vašim dolascima u ST...ako znate što je to realnost.

Spitka
19.03.2009., 16:14

Dečko, ti si skroz neozbiljan... :rolleyes:

Kaj je tebi droga mozak spržila?

valsimot53
19.03.2009., 16:14
Ja bi skrenuo sa teme,ali lagano...zanimljivo kako nitko od vas boysa ne spominje da vi imate jedno jedino gostovanje godišnje gdje se treba malo duže voziti(Split),a Torcidi je gotovo svako gostovanje preko 400km u jednom pravcu...pa bilo je ljudi(i to dosta) koji su sada za Vinkovce u tri dana prevalili skoro 3000km,hoćete i to osporiti?

tko vam je kriv kad ste komotni i imate para za ici autoputem a ne daleko jeftinijim i kracim putem preko bosne

valsimot53
19.03.2009., 16:16
Eto,sada sam te ulovio u laži,pošto sam bio na svim derbijima u Zagrebu 0d 1991.,tako da nas 7 nije bilo čak niti na prijateljskoj za LIONS klub prije dvije godine,dok je vas bilo 15,recimo na finalu kupa 1993...Zaista nema potrebe izmišljati...je,bilo nas je i 200-300,ali ukupno gledajući ne bi se trebali kurčiti po vašim dolascima u ST...ako znate što je to realnost.

Zaboravio si uzvrat finala kupa poslije prekida na poljudu. E sad , mozda sam pretjerao pa vas je bilo 9 , znam da je bio neparan broj

Spitka
19.03.2009., 16:19

Pa svaka čast.

Nas ode masovno na svako europsko gostovanje, u tom nas ima malo europskih grupa. Sumnjam da nam je udaljenost neki problem kad ode 300 ljudi u Belfast na pretpretpretkolo Lige prvaka ili 150 na Ekranas u Litvu... To ne može niti jedna europska grupa. :kava:

Što se domaćih gostovanja tiče, vi više varirate, nekad ode više ljudi kao sad kad je euforija, ali mislim da udaljenost nije jedini odlučujući faktor.

valsimot53
19.03.2009., 16:20
Moram reci Spitki da sere. Kaze da su ovo moji prvi postovi a mogao je barem usporediti svoj i moj broj postova. Neozbiljan covjek ,nema sta.

Boxs
19.03.2009., 16:20

To ti mislis da se danas ne dolazi,,vidi se da nisi dugo u toku

WOODOO CHILE
19.03.2009., 16:22
Zaboravio si uzvrat finala kupa poslije prekida na poljudu. E sad , mozda sam pretjerao pa vas je bilo 9 , znam da je bio neparan broj

Ne znam zašto izmišljaš,onda ovaj forum stvarno nema smisla...a ovo što si napisao za Bosnu,nadam se da si se samo šalio...pa valjda znaš šta za navijače znači prelaziti granice,uz to tradicionalne bosanske ceste gdje na svakom koraku vreba murija koja poboljšava kućni budget na taj način...i ne mogu vjerovati da čak i takva putovanja osporavaš,uskoro bi mogao napisati da od ST do ZG zapravo ima 150km

Spitka
19.03.2009., 16:23

9, pa 0 u Kranjči, pa 0 u Jaski na Vinogradaru...

Vidiš kao su se stvari okrenule. :mig:

Ali ponavljam, mi 90-tih nismo niti srali da ćemo se šetat po Splitu. Niti nam je to padalo na pamet. Koji bi ja kurac radio dan ranije u Splitu, i to 90-tih kad je to bio pust grad, rat ga totalno ubio. Di da spavam? Da si platim hotel? :ne zna:

Spitka
19.03.2009., 16:24
To ti mislis da se danas ne dolazi,,vidi se da nisi dugo u toku

Dolazi se, ali u puno manjem broju i na malo drugačiji način. :mig:

Spitka
19.03.2009., 16:25
Moram reci Spitki da sere. Kaze da su ovo moji prvi postovi a mogao je barem usporediti svoj i moj broj postova. Neozbiljan covjek ,nema sta.

Nisam prije skužio da si to ti.

valsimot53
19.03.2009., 16:26
Ne znam zašto izmišljaš,onda ovaj forum stvarno nema smisla...a ovo što si napisao za Bosnu,nadam se da si se samo šalio...pa valjda znaš šta za navijače znači prelaziti granice,uz to tradicionalne bosanske ceste gdje na svakom koraku vreba murija koja poboljšava kućni budget na taj način...i ne mogu vjerovati da čak i takva putovanja osporavaš,uskoro bi mogao napisati da od ST do ZG zapravo ima 150km

To sto nisam stavio smajlica ne znaci da se ne zajebavam. Ajde vrijeme je da se napetost snizi i da damo ovoj raspravi malo humora:mig:

WOODOO CHILE
19.03.2009., 16:27
Pa svaka čast.

Nas ode masovno na svako europsko gostovanje, u tom nas ima malo europskih grupa. Sumnjam da nam je udaljenost neki problem kad ode 300 ljudi u Belfast na pretpretpretkolo Lige prvaka ili 150 na Ekranas u Litvu... To ne može niti jedna europska grupa. :kava:

Što se domaćih gostovanja tiče, vi više varirate, nekad ode više ljudi kao sad kad je euforija, ali mislim da udaljenost nije jedini odlučujući faktor.

Spitka,budi ozbiljan...kao prvo,u Belfast se išlo avionom,kao da ja serem da sam do Malte prevalio ne znam koliko kilometara...Uostalom,to je splićanima skoro svako gostovanje takvo...
I moram ti napomenuti da je Torcida po brojnosti imala nekoliko jebenih gostovanja,samo u zadnje 3-4 godine npr. Podgoricu,Rim,Genovu,davnih godina Bari...i za razliku od vas,bili smo i u Bukureštu 1994.,a to vjeruj mi nije bilo jednostavno tada...moram ići,pozdrav...

Boxs
19.03.2009., 16:28

Da,i ovdje se varas,nemas pojma koliko,,,ali eto,uzele godine danak

valsimot53
19.03.2009., 16:31
Hoce netko demantirati onaj broj - 9?

WOODOO CHILE
19.03.2009., 16:33
Hoce netko demantirati onaj broj - 9?Pa ja sam ga demantirao,i šteta je da takve izmišljotine pišeš.

valsimot53
19.03.2009., 16:39
Pa ja sam ga demantirao,i šteta je da takve izmišljotine pišeš.
Na koji si ga nacin demantirao? Rekao da to nije istina? Valjda znas na koju tekmu mislim , stvarno vas je bila mizerna brojka, uostalom postavi fotke pa cemo provjeriti.
Da ne ispadne da se sprdam, i nas je bilo 92.-e nekih petnaestak, nije to sramota.U dubrovniku nas je 92.-e i 93.-e bilo po trojica,stobrec petorica, a mogao bi jos nabrajati. Ja sam ponosniji kada nas negdje dodje u tako malom broju nego kada krene soma ljudi-tako je lako ici na gostovanja.

crna osmica
19.03.2009., 19:04
evo jedna slikica za malo nostalgije

http://img5.imageshack.us/img5/5061/torcidavsbbbkineskizid1.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=torcidavsbbbkineskizid1.jpg)

neonero
19.03.2009., 19:50

A ko je tebi pametnome reka da se više nedolazi u zagreb neorganizirano, dan,dva tri prije??? Pa prošle sezone smo vam dva derbija dva puta na iblerovom trgu ispijali tomislav pivo, nas 10ak. Do juga smo došli bolje da ti i negovorim kako :),naša tajna,naš uspjeh. Nismo ti prvi put došli ni s autima,ni taksijem ni kombijem, već tranvajem, hehe, al na neke druge načine...Drugi put smo autima došli na jug,ali smo isto i na dan, i dan prije bili po zagrebu,a o štacijama, lako kad se sretnemo srest ćemo se. U dubravi smo se jednom s vašima sreli, nisu dobro prošli, nažalost krpu nisu imali, palo je par šalova, mrcvarilo ih se nije, a od njih 6-7 pola ih je dalo petama vjetra,dok smo polovicu povatali i oteli rekvizite, gazilo ih se nije jer su bili trostruko slabiji šta se ljudi tiće. I to je bilo prije 3 sezone, a ima takvih i sličnih slučajeva još, neprovociram ovdje ovim postom, samo ti dajem na znanje da smo dolazili u zagreb kako smo tili, da dolazimo u zagreb kako očemo (bar oni koji se znaju snać), i da ćemo dolazit u zagreb bez pratnje i u budučnosti. Nije ti uredu iznosit neke stvari tu,a tako kako ti kažeš nemože bit istina.bez uvrede.

1950
19.03.2009., 20:07
tko vam je kriv kad ste komotni i imate para za ici autoputem a ne daleko jeftinijim i kracim putem preko bosne

A jos da nema granice preko bosne pa se ne treba peglat pun kurac. Mi smo stali 2 ure sad kad smo isli u vinkovce na ligu...

sibenik@poludi
19.03.2009., 20:09
Molim ispravak netocnog navoda.

Nije boca , neg stap od metle !
Prosim lepo i nek uđe u zapisnik.

Žacko -- > aktivan?
Hm..
Prvo gostovanje , ako se to moze tako nazvat . Sibenik 2-2 murici dao gol u 85 minuti pod raslje. Torca upala u teren pokupila funcutima sve krpe sa ograde , a oni nama veliki torcida-rotterdam. Godina ? Mislim 92.
Ali tad sam bio klinac.. Mislim 5-6 osnovne..

Ali ajmo rec aktivan na gostovanjim aod 95-96.. Jako jako mlad krenio :-)
Izbacilo me magarca iz 2 skole, .. Itd.. :-)
Sad uspio cak i faks zavrsit. :-))
Ja Rasi,Buva smo van uzeli torcida roterdam,prosli ste s njin po europe,ali ne i Sibenik.Ako od tade ides na utakmice znaci imas 28godina

WOODOO CHILE
19.03.2009., 20:12
Ja Rasi,Buva smo van uzeli torcida roterdam,prosli ste s njin po europe,ali ne i Sibenik.Ako od tade ides na utakmice znaci imas 28godina
Sve stoji,ali ajde ovo po europe zajebi...kakvi po Europe,gdje to točno je bio taj trans?

torca st
19.03.2009., 20:13
samo bih se vratija na ovu priču kineski zid.tih godina nije bilo sukoba bbb i torcide.boysi su tada bili šetali po rivi plakali kako ih je napalo u kninu i tada su svi bili nabrijani na srbe.na kraju dana tj.sat vremena prije početka utakmice "hrabri"boysi napadaju sa kamenjem s ceste ljude koji su se tada tu zatekli.u tom momentu to je bio veliki faktor iznenađenja za veliku večinu ljudi i dosta ih je tada dobilo u glavu,neki šta su tili od nas odmah fizički obračunat također su dobili batine.tada kad su svi shvatili šta se događa krenili smo na boyse koji su počeli bježat put južne tribine a oni šta nisu uspjeli uteć uvik če im ostat to u sječanju,a ovi šta pričaju da je to trajalo sat vremena mogu pričat u vrtiću.to je jedna od većih"akcija"boysa koji su i tada pokazali da su "najjači".:flop:

neonero
19.03.2009., 20:34
samo bih se vratija na ovu priču kineski zid.tih godina nije bilo sukoba bbb i torcide.boysi su tada bili šetali po rivi plakali kako ih je napalo u kninu i tada su svi bili nabrijani na srbe.na kraju dana tj.sat vremena prije početka utakmice "hrabri"boysi napadaju sa kamenjem s ceste ljude koji su se tada tu zatekli.u tom momentu to je bio veliki faktor iznenađenja za veliku večinu ljudi i dosta ih je tada dobilo u glavu,neki šta su tili od nas odmah fizički obračunat također su dobili batine.tada kad su svi shvatili šta se događa krenili smo na boyse koji su počeli bježat put južne tribine a oni šta nisu uspjeli uteć uvik če im ostat to u sječanju,a ovi šta pričaju da je to trajalo sat vremena mogu pričat u vrtiću.to je jedna od većih"akcija"boysa koji su i tada pokazali da su "najjači".:flop:

Ako je to istina zašto onda svi pišu drugačije, tj.Da su naši njih prvi napali...itd

Nisam bia ni blizu tome bija san mulac od 8 godina tada, ali san čuja o tome svakakve priće i s ulice i na forumu, ovu priću što je Torca ST napisao sam također slušao od starijih torcidaša koji su upučeni u to, a neki su i sudjelovali u toj famoznoj tučnjavi s bbb-sima. Dakle iskreno me zanima jeli istina ta da su bbb-si prvi napali naše simpatizere koji su se zatekli tamo tada? Interesira me jer sam čuo već tu priču,a nekako večinom u ovoj verziji od Torca St najviše je ljudi tako nekako to pričalo, ali ponavljam čuo sam i drukčije,tj.da su naši prvi krenili....

saku helle
19.03.2009., 20:41

to je bilo finale kupa poslje nereda u splitu, i stvarno vas je tada bilo za nabrojat na prste jedne ruke...sječam se da je sljedeći dan u novinama bio naslov "majke i bake nisu dopustile odlazak u zagreb", ako ga nađem negdje u svojoj kupusari, skeniram pa stavim ovdje...vjerojatno je na taj broj utjecao i sljedeći vikend kada ste igrali u varaždinu za prvaka?

samo bih se vratija na ovu priču kineski zid.tih godina nije bilo sukoba bbb i torcide.boysi su tada bili šetali po rivi plakali kako ih je napalo u kninu

nebi puno o ovoj temi pošto nisam bio prisutan, al kaj se to nije desilo poslje slučaja šimić, kad stvari i nisu bile baš u najboljem redu između nas?

WOODOO CHILE
19.03.2009., 20:46
to je bilo finale kupa poslje nereda u splitu, i stvarno vas je tada bilo za nabrojat na prste jedne ruke...sječam se da je sljedeći dan u novinama bio naslov "majke i bake nisu dopustile odlazak u zagreb", ako ga nađem negdje u svojoj kupusari, skeniram pa stavim ovdje...vjerojatno je na taj broj utjecao i sljedeći vikend kada ste igrali u varaždinu za prvaka?
NIKADA nas nije bilo tako malo,to je jedina istina...a ti imaš slike svega i svačega,baš mi je čudno da tu nećeš naći...te godine kada su bili neredi na finalu kupa Hajduk nije igrao u Varaždinu za prvaka.

nebi puno o ovoj temi pošto nisam bio prisutan, al kaj se to nije desilo poslje slučaja šimić, kad stvari i nisu bile baš u najboljem redu između nas?Točno,Šimić je nastradao 1990.g.

Mikhail Bakunin
19.03.2009., 20:47
to je bilo finale kupa poslje nereda u splitu, i stvarno vas je tada bilo za nabrojat na prste jedne ruke...?

zar tada nije bila zabrana gostovanja od strane pandurije i nog.saveza? :ne zna:

ako se dobro sićan neki kombiji i/ili busevi su vraćeni u st.

ps. da ne bude zabune, ja govorin o sezoni 99/00, hajduk-dinamo 2:0, prekid u 88.min

WOODOO CHILE
19.03.2009., 20:48
[QUOTE=saku helle;19491496]to je bilo finale kupa poslje nereda u splitu, i stvarno vas je tada bilo za nabrojat na prste jedne ruke...sječam se da je sljedeći dan u novinama bio naslov "majke i bake nisu dopustile odlazak u zagreb", ako ga nađem negdje u svojoj kupusari, skeniram pa stavim ovdje...vjerojatno je na taj broj utjecao i sljedeći vikend kada ste igrali u varaždinu za prvaka? Sve što si napisao ne odgovara istini.Nikada nećeš naći tu sliku jer nas nikada nije bilo 9 u Maksimiru.Vrlo jednostavno,i ne znam čemu takva izmišljanja,to ničemu ne vodi.

saku helle
19.03.2009., 20:52
zar tada nije bila zabrana gostovanja od strane pandurije i nog.saveza? :ne zna:

ako se dobro sićan neki kombiji i/ili busevi su vraćeni u st.

ps. da ne bude zabune, ja govorin o sezoni 99/00, hajduk-dinamo 2:0, prekid u 88.min

23.5.2001 :mig:

saku helle
19.03.2009., 21:06
evo ga ljudi dragi, makar su vam vaši novinari navukli na brojku od 50 ljudi...
znači ovo je finale kupa!

"Koliko je Hajduku stalo do ovogodišnjeg kupa sugerirao je i jedan detalj na tribinama, odnosno "najezda" Torcide. Svega 50-ak ljudi okupilo se na južnoj tribini maksimirskog stadiona (iza tri transparenta) da bi susret promatralo — bez glasa. Vjerojatno su i Hajdukovi navijači, baš kao i svi u Maksimiru, samoinicijativnu odluku Zorana Vulića da odmori većinu standardnih prvotimaca doživjeli kao sprdnju s Kupom, ali i Dinamom."

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010524/sport.htm

godine 2000 ste osvojili kup, i to u maksimiru, al i tu vam je brojka bila loša 200- ljudi..

"Na južnoj tribini našlo se tek dvije ili tri stotine torcidaša, više nego u subotu, ali svejedno nevjerojatno malo u odnosu na ranije derbije u Maksimiru. "Situacija" je, očito, učinila svoje, a tih tri stotine najhrabrijih nosilo se s brojnijim dinamovcima koliko su im god glasnice dopuštale. Cijeli jug su okitili transparentima privrženosti Hajduku. Mnogo natpisa, Sućurac, Makarska, Šepurine, Nuštar, Čepin, Duga Resa, Pula, Labin, Koprivnica, Jadranovo, Rab, Osijek, Crikvenica, Đurđevac, Duće, Buzet, Đakovo, Zagreb, te nekolicina gradskih i prigradskih splitskih predjela, kao Baterijelo, Sućidar i Šine.
BBB na suprotnoj strani bili su u golemoj premoći, grleni, a "istaknuli" su se što su ritualno spalili prije utakmice dva Hajdukova transparenta, Torcide iz Novske i Nove Gradiške skandirajući oko baklje "Ovo je vaše, ovo je vaše"."

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000517/sport.htm

Mikhail Bakunin
19.03.2009., 21:06
23.5.2001 :mig:

ok, nisan zna o kojin neredima pričaš :mig:

Mikhail Bakunin
19.03.2009., 21:12
godine 2000 ste osvojili kup, i to u maksimiru, al i tu vam je brojka bila loša 200- ljudi..

to je bila respektabilna brojka s obzirom na sitauciju... (+još je bar 50-100 ljudi vraćeno)

WOODOO CHILE
19.03.2009., 21:19
evo ga ljudi dragi, makar su vam vaši novinari navukli na brojku od 50 ljudi...
znači ovo je finale kupa!

"Koliko je Hajduku stalo do ovogodišnjeg kupa sugerirao je i jedan detalj na tribinama, odnosno "najezda" Torcide. Svega 50-ak ljudi okupilo se na južnoj tribini maksimirskog stadiona (iza tri transparenta) da bi susret promatralo — bez glasa. Vjerojatno su i Hajdukovi navijači, baš kao i svi u Maksimiru, samoinicijativnu odluku Zorana Vulića da odmori većinu standardnih prvotimaca doživjeli kao sprdnju s Kupom, ali i Dinamom."

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010524/sport.htm

"Na južnoj tribini našlo se tek dvije ili tri stotine torcidaša, više nego u subotu, ali svejedno nevjerojatno malo u odnosu na ranije derbije u Maksimiru. "Situacija" je, očito, učinila svoje, a tih tri stotine najhrabrijih nosilo se s brojnijim dinamovcima koliko su im god glasnice dopuštale. Cijeli jug su okitili transparentima privrženosti Hajduku. Mnogo natpisa, Sućurac, Makarska, Šepurine, Nuštar, Čepin, Duga Resa, Pula, Labin, Koprivnica, Jadranovo, Rab, Osijek, Crikvenica, Đurđevac, Duće, Buzet, Đakovo, Zagreb, te nekolicina gradskih i prigradskih splitskih predjela, kao Baterijelo, Sućidar i Šine.
BBB na suprotnoj strani bili su u golemoj premoći, grleni, a "istaknuli" su se što su ritualno spalili prije utakmice dva Hajdukova transparenta, Torcide iz Novske i Nove Gradiške skandirajući oko baklje "Ovo je vaše, ovo je vaše"."

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000517/sport.htmEto,koliko ja znam broj 9 i 50 nikako nisu isto.Znači,rekord drže boysi sa finalom kupa 1993. i brojkom od točno 15 ljudi na jugu,Petrinjci i hercegovci.

saku helle
19.03.2009., 21:26
Eto,koliko ja znam broj 9 i 50 nikako nisu isto.Znači,rekord drže boysi sa finalom kupa 1993. i brojkom od točno 15 ljudi na jugu,Petrinjci i hercegovci.

50 je brojka koju su navukli novinari slobodne dalmacije, a nije vas bilo ni upola toliko...
negdje imam isječak iz večernjaka sa fotkom čini mi se, budem potražio...
a kaj se tiče 13 ljudi na jugu za vrijeme rata mogu samo reći :top:

ko?
19.03.2009., 22:23

:top:

WOODOO CHILE
19.03.2009., 23:20
50 je brojka koju su navukli novinari slobodne dalmacije, a nije vas bilo ni upola toliko...
negdje imam isječak iz večernjaka sa fotkom čini mi se, budem potražio...
a kaj se tiče 13 ljudi na jugu za vrijeme rata mogu samo reći :top:A Torca iz Dalmacije nije putovala istim putem prema Zagrebu za vrijeme rata?Ili si mislio na služenje Domovini?Mislim da je u oba slučaja situacija ista za sve...ali mene zanima možete li bar u jednoj stvari priznati da je tako?Pa šta ste vi superljudi,koji kurac???

samo za tebe!
19.03.2009., 23:41
Pratim vaše derbije iz ugla navijača već desetak godina, i uvek se nekako razočaram kad vidim gostujuću ekipu sa bilo koje strane. Pogotovo bbb u Splitu. Mislim da bi vam kop trebao biti dosta veći na strani sa obzirom na rivalitet, ako se ne varamo te cifre ne prelaze preko 500-1000?
I jbg nemojte ovo shvatiti kao provokaciju tamo nekog četnika :D

cialtrone
20.03.2009., 06:13
u tuči kod kineskog zida san sudjelova , kako je počela nisan vidija jer san bija negdi okolo neman pojma. po priči naših vi ste prvi napali bovanima , žašto neznan govorilo se zbog Šimića. tuča je bila jako dobra i ja ne pamtim sličnu ali to da ste vi nas pomeli i ostavili krš za sobom i spaljenu zemlju je pizdarija totalna , istina je da ste stali i pokušavali držat crtu dok se moglo ali je crta jako brzo pukla i vi ste pobigli doli na jug. razbijenih glava je bilo sa obe strane . jebi ga posli se dolazilo sa svih strana naletat na vas i jedini način da se to okonča je bija vaš bijeg ili ako ti je draže pročitat povlačenje na jug. ekipa je bila iznenađena tučom jer ste uru prije kukali na rivi kako vas jebu srbi po kninu i šta ja znan , kako je počelo sve još ni danas neznan.

Manges
20.03.2009., 06:46
u tuči kod kineskog zida san sudjelova , kako je počela nisan vidija jer san bija negdi okolo neman pojma. po priči naših vi ste prvi napali bovanima , žašto neznan govorilo se zbog Šimića. tuča je bila jako dobra i ja ne pamtim sličnu ali to da ste vi nas pomeli i ostavili krš za sobom i spaljenu zemlju je pizdarija totalna , istina je da ste stali i pokušavali držat crtu dok se moglo ali je crta jako brzo pukla i vi ste pobigli doli na jug. razbijenih glava je bilo sa obe strane . jebi ga posli se dolazilo sa svih strana naletat na vas i jedini način da se to okonča je bija vaš bijeg ili ako ti je draže pročitat povlačenje na jug. ekipa je bila iznenađena tučom jer ste uru prije kukali na rivi kako vas jebu srbi po kninu i šta ja znan , kako je počelo sve još ni danas neznan.

Najistinitiji post u cijeloj ovoj prici o kineskom
Iako ce sada poznati filozof Spitka opet pocet objasnjavat svoju pricu

saku helle
20.03.2009., 07:57
A Torca iz Dalmacije nije putovala istim putem prema Zagrebu za vrijeme rata?Ili si mislio na služenje Domovini?Mislim da je u oba slučaja situacija ista za sve...ali mene zanima možete li bar u jednoj stvari priznati da je tako?Pa šta ste vi superljudi,koji kurac???

ne, mislio sam na to da je jako puno ljudi bježeći od rata došlo u zagreb, ne mislim ovo u negativnom smislu...
a to da nas je znalo biti malo ti je rekao t. na stranici prije, i to nije nikakva sramota.
isto tako je i vas znalo biti malo a nećete priznat. ako si napisao da si bio na svakom derbiju od 91, onda reci brojku koliko vas je bilo na tom finalu kupa, 2001! pa da usporedimo brojku kada dođe fotka.

valsimot53
20.03.2009., 07:59

Bio sam tri metra udaljen od mjesta gdje je pao prvi udarac.
Evo mog vidjenja dogadjaja:
...zna se da je vlak taj dan prvi put nakon vise mjeseci isao za split, to je u zadnji cas saznalo nekih 400-500 ljudi i oni su imali pravu kalvariju jer su ih u kninu mrcvarili naoruzani marticevci tako da je do splita dosla polovica od ukupnog broja koji je krenuo za split. par dana prije vijesti o deblokadi pruge , preko Fan cluba su organizirana dva busa koja su isla preko bosne i stigla nekih 3,4 sata prije tekme. Zbog raznoraznih prica da cemo biti napadnuti ,prilican broj ljudi je imalo kakvo naoruzanje-kablovi, male palice(crven bijeli plavi za gravurom bbb)...

valsimot53
20.03.2009., 08:09
..dobar dio od tih stotinjak ljudi se drzao skupa. pili smo kod neke trgovine na smjeru od rive prema poljudu i vise grupa torcidasa koje su prolazile kraj nas su provocirali raznim pjesmuljcima tipa "..purgeri jabuke vam gorke....". nekih sat i pol prije tekme smo u koloni krenuli prema stadionu i tu je od jedne vase grupe koja je isla ispred nas bacena i jedna ili dvije baklje. sa one glavne ulice koja vodi do poljuda smo skrenuli kod kineskog zida lijevo prema poljudu i tada se na kraj kolone zaletila ekipa od strane onih kucica za kupovanje karata . prvi u tom napadu je bio jedan decko obrijane glave(pamtim dobro jer je takva frizura kod torcidasa onda stvarno bila rijetkost) i njega je kablom preko glave potegao moj buraz . tada je od strane mase ljudi koja je bila oko kucica i pred stadionom 150-200 krenulo na nas i mi smo ih uspjeli par puta potjerat niz nasip. ...

valsimot53
20.03.2009., 08:19
...kako je torcidasa bilo sve vise i vise mi smo se preko ceste povukli na parking ispod kineskog zida gdje je bilo dosta kamenja koja su bila pogodna za drzati liniju. nakon 15,20 minuta dotrcava bosna koji sa jednim nasim "starijim" pokusava smiriti stvar ali ne uspjeva jer su zaletavanja i kamenovanja trajala i za vrijeme pregovora. 3,4 puta je medju masu uletavalo po auto ili dva pandura ali su brzo skuzili da ne mogu nista napraviti i joz brze su hvatali maglu. sora je trajala stvarno dugo i doslo je do toga da se linija nije mogla vise drzati pa se krenulo kroz vas obruc u proboj prema jugoistoku. nije to bila bezglava bjezanija kako neki vasi sugeriraju jer se zbog potpune okruzenosti nije ni moglo bjezati. naravno da je u toj sori dosta nasih dobilo dobre batine ali se batina i dalo. ponavljam, radi brojcanog nesrazmjera bi ipak nas proglasio relativnim ili moralnim pobjednikom te u povijesti sigurno najbrojnije i najdugotrajnije frke

valsimot53
20.03.2009., 08:29
Točno,Šimić je nastradao 1990.g.

Unatoc simicu , na jesen 90.-e nije u zagrebu bilo znacajnijih problema , niti se njega islo osvecivati. Uostalom , simic nije bio jedini koji je te 90.-e stradao. par sati poslije tekme kada je glavnina od tada ogromnog broja(desetak soma minimalno) navijaca dinama vec napustila split, napadane su manje skupine nasih a zadnja veca grupa koja je cekala poslijednji vlak(koliko se sjecam oko ponoci je isao preko sarajeva) je bila pri ulasku na vlak kamenovana.

Spitka
20.03.2009., 08:47
..dobar dio od tih stotinjak ljudi se drzao skupa. pili smo kod neke trgovine na smjeru od rive prema poljudu i vise grupa torcidasa koje su prolazile kraj nas su provocirali raznim pjesmuljcima tipa "..purgeri jabuke vam gorke....". nekih sat i pol prije tekme smo u koloni krenuli prema stadionu i tu je od jedne vase grupe koja je isla ispred nas bacena i jedna ili dvije baklje. sa one glavne ulice koja vodi do poljuda smo skrenuli kod kineskog zida lijevo prema poljudu i tada se na kraj kolone zaletila ekipa od strane onih kucica za kupovanje karata . prvi u tom napadu je bio jedan decko obrijane glave(pamtim dobro jer je takva frizura kod torcidasa onda stvarno bila rijetkost) i njega je kablom preko glave potegao moj buraz . tada je od strane mase ljudi koja je bila oko kucica i pred stadionom 150-200 krenulo na nas i mi smo ih uspjeli par puta potjerat niz nasip. ...

Ja se sjećam i neke ekipe koja je prolazila gradskim busem i dobacivala nešto pogrdno. Mislim da su oni izazvali sranje. S njima je krenulo naguravanje, jer su nakon izlaska iz busa krenuli ka nama, a onda su krenuli i ostali.

Niz nasip su bježali nekoliko puta. Bile su i slike pred koju godinu, ima ih V.

Istina je da smo mi ovaj put išli spremni u Split jer se gostovanje prije desio Šimić.

Spitka
20.03.2009., 08:49
A ko je tebi pametnome reka da se više nedolazi u zagreb neorganizirano, dan,dva tri prije??? Pa prošle sezone smo vam dva derbija dva puta na iblerovom trgu ispijali tomislav pivo, nas 10ak. Do juga smo došli bolje da ti i negovorim kako :),naša tajna,naš uspjeh. Nismo ti prvi put došli ni s autima,ni taksijem ni kombijem, već tranvajem, hehe, al na neke druge načine...Drugi put smo autima došli na jug,ali smo isto i na dan, i dan prije bili po zagrebu,a o štacijama, lako kad se sretnemo srest ćemo se. U dubravi smo se jednom s vašima sreli, nisu dobro prošli, nažalost krpu nisu imali, palo je par šalova, mrcvarilo ih se nije, a od njih 6-7 pola ih je dalo petama vjetra,dok smo polovicu povatali i oteli rekvizite, gazilo ih se nije jer su bili trostruko slabiji šta se ljudi tiće. I to je bilo prije 3 sezone, a ima takvih i sličnih slučajeva još, neprovociram ovdje ovim postom, samo ti dajem na znanje da smo dolazili u zagreb kako smo tili, da dolazimo u zagreb kako očemo (bar oni koji se znaju snać), i da ćemo dolazit u zagreb bez pratnje i u budučnosti. Nije ti uredu iznosit neke stvari tu,a tako kako ti kažeš nemože bit istina.bez uvrede.

Naravno, ali kao što sam dečku prije tebe rekao, to je danas puno rjeđe nego prije.

Misliš da mi u Split ne dolazimo na taj način? Nemoj bit smiješan. Jedina je razlika što je u Zagreb kudikamo lakše uć i puno lakše za izgubit se. :mig:

prof. Ivanković
20.03.2009., 09:09
A ko je tebi pametnome reka da se više nedolazi u zagreb neorganizirano, dan,dva tri prije??? Pa prošle sezone smo vam dva derbija dva puta na iblerovom trgu ispijali tomislav pivo, nas 10ak.
Dođite opet na isto mjesto:D

Do juga smo došli bolje da ti i negovorim kako :),naša tajna,naš uspjeh. Nismo ti prvi put došli ni s autima,ni taksijem ni kombijem, već tranvajem, hehe, al na neke druge načine...Drugi put smo autima došli na jug,ali smo isto i na dan, i dan prije bili po zagrebu,a o štacijama, lako kad se sretnemo srest ćemo se.

Frende ključna riječ je tajna, jer ste tamo morali doć ili skrivajuć se ili sakrivajuć obilježja.

To je dio koji ili ne razumijete il ne želite shvatit, ono kaj je spitka rekao o tome da više ne dolazite u Zagreb kao devedestih ti je upravo ovo o čemu ti pričaš.

Pazi 90ih ste u ZG dolazili ko magarad, nije bilo tajni , pamtim jedan slučaj, 94 mislim (ne pamtim te godine da me jebeš:D) skupina vaših 20ak ljudi dolazi iz smjera Dubrave pješice po Maksimirskoj i nosi trans Torcida, frende pješice po maksimirskoj, tu su ispred stadiona napudnuti od nas s istoka i od drugog dijela ljudi iz maksimirske šume, dobili su po lampi, murja je brzo došla pa i nije bilo pregadno. Al to uopće nije bitno, bitno je da su došli na ideju tak doć do stadiona, neko im je rekao da je to ok i da se to može.
Aj ti probaj danas tako nešto izvest.:mig:

I to je ono kaj vam Spitka govori pa serete po njemu, tako više u ZG ne dolazite od krvavog derbija,i to isključivo zato jer vam je konačno dano do znanja da se tako Zagrebom više ne možete šetat, al jebiga i to je teško priznat pa je sad priča da ne dolazite zbog represije:rolleyes:

Jebiga ako meni nije problem napisat da ste tako šetali do stadiona, onda zbilja ne vidim razlog da negirate ono kaj se negirat ne može.

Činjenica je da je ranih 90ih grad "branio" manji broj ljudi, ostali su polako sazrijevali i to možemo nazvat dječjim bolestima grupe, koja je sazrijevala tih godina.

Ali i kad pričamo o tim vašim neorganiziranim dolascima u Zagreb opet se vraćamo na priču da ste i tu uglavnom jako loše prolazili, rekao bih 80-20 a tako je rekao i još neko s vaše strane, pa nek napiše ak mu nije bed.:)

Jebiga činjenica je da je vama mnogima Zagreb bio prvo gostovanje, nmogima i jedino gostovanje.

Spitka
20.03.2009., 09:16

Ne! Naša ekipa koja je bila u toj šori nije išla preko Knina nego smo išli s dva busa preko Bosne! Veći dio ljudi je predosjećao sukob, ali ipak dio se uputio kod frendova koje su imali u Torcidi, tako da nas je ostalo 80-tak. Prvo smo pili tamo blizu vaše današnjeg KN, a onda smo krenuli put stadiona.

Putem su krenule vaše provokacije, pjesmice, a mi smo rekli da se ovaj put neće dopustit novi Šimić i čekali da nas netko i fizički napadne, pa da ga zgazimo. Pred stadionom, na onom križanju su nas sprijeda napali neki narkomani, baš klošari, koji su prije toga iz busa nešto dobacivali i krenula je šora, iste sekunde su se zaletili ovi s kućica...

1. postoji slika nas kako idemo prema stadionu gdje se jasno vidi broj naših ljudi.
2. postoji slika gdje se vidi vaša masa koja je pobjegla nizbrdo prema Poljudu. (mogu ih stavit, samo da ih nađem)
3. trajalo je to podosta, a i da je trajalo 5 minuta, opet bi bio podvig s obzirom na mjesto i vrijeme.
4. što se tiče vašeg broja ozlijeđenih, najbolja mi je anegdota mog kuma L. koji je drugi dan telefonom razgovarao s jednim vašim koji odavno više nije aktivan, ime mu je R. i ovaj mu je rekao kako je samo iz njegove ulice ozlijeđeno nekoliko ljudi. To mi je baš ostalo u sjećanju. Iako, naravno, i naših je masu stradalo.
5. Pod broj 4. govori i o držanju crte. Vi praktički niste napadali šakama i oružjem, nego ste uglavnom bacali kamenje sa sigurne udaljenosti, a to može i desetogodišnji klinac. Naravno da nije lako bit u šori u kojoj na tebe konstantno baca kamenje na stotine ljudi. Ali ako se itko ikad dobro držao u šori, onda smo se mi tada. Većina naših ozljeda potiče od kamenja.
6. Što se bijega tiče, mi čak nismo niti pobjegli direktno na jug, nego smo se povukli između onog nebodera i kineskog zida i onda okolo prema jugu. Na tom parkiralištu je bilo gadnih okršaja. Tamo je zapravo stradala većina vaših jer su naivno krenuli prema nama. Mi smo tada između tog nebodera i zgrade grunuli vojni suzavac, tako da je dio vaših pobjegao natrag, a ovaj dio koji se probio je dobrio gadne batine jer smo vas presijekli.
7. Tada kreće vaša masa, ono, ko indijanci iz kaubojskih filmova, jednostavno više nismo mogli, broj je bio nevjerojatan.
8. Oko kineskog zida u manjim grupicama pružamo otpor, tu pada i masu naših, ali i vaši, jer smo se branili ko zvjeri, ljudi su dobivali pogodke kamenom u glavu s pola metra i tako...
9. Sve u svemu jedno zabavno poslijepodne. :D

10. Ovo pod 9 je najvažnije. :)
Danas i oko sukoba di sudjeluje 5 ljudi imaš različite verzije, ove naše se manje više podudaraju, iako ima na stotine, pa i na tisuće svjedoka. I naravno da je uvijek bitan rakurs iz kojeg gledaš na stvari. Istu stvar dvije osobe mogu vidjet sasvim različito. Ali kažem, to su nijanse.

Bitno da razgovaramo kao ljudi, ovo je neutralan forum i nema pičkaranja i uvreda, i to mi se sviđa. :top:

Što se mene tiče dosta o kineskom zidu.

Boxs
20.03.2009., 09:50
Dođite opet na isto mjesto:D

Frende ključna riječ je tajna, jer ste tamo morali doć ili skrivajuć se ili sakrivajuć obilježja.

To je dio koji ili ne razumijete il ne želite shvatit, ono kaj je spitka rekao o tome da više ne dolazite u Zagreb kao devedestih ti je upravo ovo o čemu ti pričaš.

Pazi 90ih ste u ZG dolazili ko magarad, nije bilo tajni , pamtim jedan slučaj, 94 mislim (ne pamtim te godine da me jebeš:D) skupina vaših 20ak ljudi dolazi iz smjera Dubrave pješice po Maksimirskoj i nosi trans Torcida, frende pješice po maksimirskoj, tu su ispred stadiona napudnuti od nas s istoka i od drugog dijela ljudi iz maksimirske šume, dobili su po lampi, murja je brzo došla pa i nije bilo pregadno. Al to uopće nije bitno, bitno je da su došli na ideju tak doć do stadiona, neko im je rekao da je to ok i da se to može.
Aj ti probaj danas tako nešto izvest.:mig:

I to je ono kaj vam Spitka govori pa serete po njemu, tako više u ZG ne dolazite od krvavog derbija,i to isključivo zato jer vam je konačno dano do znanja da se tako Zagrebom više ne možete šetat, al jebiga i to je teško priznat pa je sad priča da ne dolazite zbog represije:rolleyes:

Jebiga ako meni nije problem napisat da ste tako šetali do stadiona, onda zbilja ne vidim razlog da negirate ono kaj se negirat ne može.

Činjenica je da je ranih 90ih grad "branio" manji broj ljudi, ostali su polako sazrijevali i to možemo nazvat dječjim bolestima grupe, koja je sazrijevala tih godina.

Ali i kad pričamo o tim vašim neorganiziranim dolascima u Zagreb opet se vraćamo na priču da ste i tu uglavnom jako loše prolazili, rekao bih 80-20 a tako je rekao i još neko s vaše strane, pa nek napiše ak mu nije bed.:)

Jebiga činjenica je da je vama mnogima Zagreb bio prvo gostovanje, nmogima i jedino gostovanje.

Gledajte..nitko nije osporio niti u jednom postu da se ne dolazi kao devedesetih,,,ne dolazi,tako je,tako i mora bit i gotovo,,,pa reci da nije malo smijesno da navijacka grupa iz grada od 300 000 seta sa svojim obiljezjima po gradu od 1 000 000..
To je kad tad moralo prestat i prestalo je,,sad jeli to neki uspjeh posebni,nebi ulazio u to,,jednostvano tako je moralo bit,,pa danas se ni po Osijeku recimo ne seta kao prije 10 godina,kuzisku??drugo vrijeme,druga pravila
i naravno da u tome svemu neki ljudi imaju svoje zasluge,u ovome slucaju ta ekipa BBB,u kojoj su bili medu ostalim i neki ode forumasi,,
ali tako je jednostvano moralo bit,da nije bila te ekipa BBB,stvorila bi se neka druga,pa nece ljudi iz milijusnkog grada cijeli zivot gledat kako pijani dalmatinci in se deru i zajebavaju po gradu koda su doma,,i to je cila prica u svezi dogadanja torce i zg 90-tih

wob
20.03.2009., 09:53
Evo koliko vas pratim , price se poprilicno podudaraju ali opet kao sto @spitka kaze svak ima svoj kut gledanja. Do sada dok se nisu javili i neki naši akteri price si zapravo skoro i uvjerio ove klince od 16 godina da ste nas TOTALNO POMELI ... Kako je prica tekla dalje , tako se bojno polje suzavalo i sad vec niste pomeli nego ste dobili po lampi ALI .. ipak ste vi moralni pobjednici. Ali dozvolit ces da izvucem iz dva vaša posta jednu veoma zanimljivost. Ne znam dali su drugi primjetili ...

Zbog raznoraznih prica da cemo biti napadnuti ,prilican broj ljudi je imalo kakvo naoruzanje-kablovi, male palice(crven bijeli plavi za gravurom bbb)...

Pod broj 4. govori i o držanju crte. Vi praktički niste napadali šakama i oružjem, nego ste uglavnom bacali kamenje sa sigurne udaljenosti, a to može i desetogodišnji klinac.

Dobro jesi ti normalan ? Ovdje nas u svom postu gadis i pljucas jer smo kao "indijanci " bacali kamenje sa pristojne udaljenosti . Nego sta je trebalo , zaletit se glavon na crveno plavi buzdovan na kojemu pise bbb ?? Ili mozda namjestit obraz da ga udrete kabelom po glavi ??

Budi objektivan brate kad vec tezis tome pa reci.. Da , bili smo naoruzani do zubiju i Torca se nije mogla priblizit nama pa su bacali kamenje.. Svak tko bi nam se priblizio bio bi odvaljen buzdovanom po glavurdi..

inace.. Sve 5 za raspravu ! :-)

Sinusiproblem
20.03.2009., 10:04
Pratim vaše derbije iz ugla navijača već desetak godina, i uvek se nekako razočaram kad vidim gostujuću ekipu sa bilo koje strane. Pogotovo bbb u Splitu. Mislim da bi vam kop trebao biti dosta veći na strani sa obzirom na rivalitet, ako se ne varamo te cifre ne prelaze preko 500-1000?
I jbg nemojte ovo shvatiti kao provokaciju tamo nekog četnika :D

Cedomire tvoj post nije provokacija, vec puca od neznanja:ne zna:, naime u ovome stoljecu su tovari imali 3 il 4 veca gostovanja u Zg., al koja gostovanja nisu niti trecina brojke njihovih davnih standarda u Zg...nasa gostovanja u ovome stoljecu su 3 ili 4 puta ispod brojke od 1000...dakle otklonimo tvoju dilemu na kraju upisa varas se il ne-varas se :D,a i imas net, pa daj si truda, nadi slike...

Spitka
20.03.2009., 10:13
Evo koliko vas pratim , price se poprilicno podudaraju ali opet kao sto @spitka kaze svak ima svoj kut gledanja. Do sada dok se nisu javili i neki naši akteri price si zapravo skoro i uvjerio ove klince od 16 godina da ste nas TOTALNO POMELI ... Kako je prica tekla dalje , tako se bojno polje suzavalo i sad vec niste pomeli nego ste dobili po lampi ALI .. ipak ste vi moralni pobjednici. Ali dozvolit ces da izvucem iz dva vaša posta jednu veoma zanimljivost. Ne znam dali su drugi primjetili ...

Dobro jesi ti normalan ? Ovdje nas u svom postu gadis i pljucas jer smo kao "indijanci " bacali kamenje sa pristojne udaljenosti . Nego sta je trebalo , zaletit se glavon na crveno plavi buzdovan na kojemu pise bbb ?? Ili mozda namjestit obraz da ga udrete kabelom po glavi ??

Budi objektivan brate kad vec tezis tome pa reci.. Da , bili smo naoruzani do zubiju i Torca se nije mogla priblizit nama pa su bacali kamenje.. Svak tko bi nam se priblizio bio bi odvaljen buzdovanom po glavurdi..

Opet selektivno citiraš. Lijepo sam 5 puta rekao da je dio naših bio naoružan, to se nikad nije niti tajilo, pa Mišo Lanac nije lanac našao na podu, donio ga je sa sobom, ali rekao bih manji dio, ali se bogme i Torcida itekako naoružala motkama i flašama i ciglama... A kamenje je letilo u stotinama.

Ti pišeš kao da je moju mamu netko ulogirao na forum, zna se da se oduvijek i zauvijek u balkanskim navijačkim sukobima koristilo sve i svašta... :rolleyes:

Skroz si neozbiljan, kaj se imam s tobom više raspravljat koji imaš nevjerojatne izjave da nas cijele devedesete nije došlo više od 100 u Split. :rigo:

Boxs
20.03.2009., 10:24
Cedomire tvoj post nije provokacija, vec puca od neznanja:ne zna:, naime u ovome stoljecu su tovari imali 3 il 4 veca gostovanja u Zg., al koja gostovanja nisu niti trecina brojke njihovih davnih standarda u Zg...nasa gostovanja u ovome stoljecu su 3 ili 4 puta ispod brojke od 1000...dakle otklonimo tvoju dilemu na kraju upisa varas se il ne-varas se :D,a i imas net, pa daj si truda, nadi slike...

Opet laz,,,mogo bi i ti potrazit slike,,,hajduk je zadnje 4 godine nikad losiji u svojoj povijesti,a imamo sigurno vecu prosjecnu brojnost na maximiru nego vi na poljudu,,,recimo zadnje nase gostovanje nas je bilo 2000,a nitko nije dizao taj broj u nebesa,,dok je to vama plafon a nama je tek 50 %
ako ti je tolko stalo,stavit cemo slike svakog gostovanja pojedinacno pa cemo vidit

valsimot53
20.03.2009., 10:27

Poprilican broj koji sam ja naveo ne znaci da su svi nesto imali . Evo bit cu iskren i reci da je u mom busu(nisam bio sa spitkom u istom) cca dvadesetak ljudi imalo kojekakvih prirucnih sredstava. Ta "orudja" nisu nosena da bi se nekoga napalo nego da bi se moglo obraniti od, kako sam par puta ponovilo, prilicno jasnih najavljenih napada.Da smo imali plan nekoga napadati, pa valjda bi napali neke manje skupine torcidasa po gradu a ne napali masu ljudi koja je sat, sat i pol prije tekme bila pred stadionom.

WOODOO CHILE
20.03.2009., 10:29
ne, mislio sam na to da je jako puno ljudi bježeći od rata došlo u zagreb, ne mislim ovo u negativnom smislu...
a to da nas je znalo biti malo ti je rekao t. na stranici prije, i to nije nikakva sramota.
isto tako je i vas znalo biti malo a nećete priznat. ako si napisao da si bio na svakom derbiju od 91, onda reci brojku koliko vas je bilo na tom finalu kupa, 2001! pa da usporedimo brojku kada dođe fotka.Pa ja niti ne kažem da smo bezgrješni,ja sam svjestan svih Torcinih vrlina i mana...tada nas je bilo najviše 50,a ja sam rekao da nas nikada nije bilo 9,to je poanta...po pričama svih boysa koje znam,ispada da ste najveće njuške na svijetu...a koliko god vas cijenio(do 2000.),imate i vi dosta toga što nije za pohvalu,ali to modro prešućujete...
Evo primjer,frend mi se vraća iz Marseilla i priča kako je njegov bus dobio jebeno po pički...ali vi spominjete samo upad pred klub navijača,makar svi mi znamo da tamo nije bilo nikoga kada ste došli...ja skidam kapu za akciju,ali vaša propaganda je od toga napravila mit.Dobri ste,ali letite previsoko.

valsimot53
20.03.2009., 10:31
Opet laz,,,mogo bi i ti potrazit slike,,,hajduk je zadnje 4 godine nikad losiji u svojoj povijesti,a imamo sigurno vecu prosjecnu brojnost na maximiru nego vi na poljudu,,,recimo zadnje nase gostovanje nas je bilo 2000,a nitko nije dizao taj broj u nebesa,,dok je to vama plafon a nama je tek 50 %
ako ti je tolko stalo,stavit cemo slike svakog gostovanja pojedinacno pa cemo vidit
Stari ti si nenadjebiv. Covjek je jasno rekao da su vasa danasnja gostovanja malobrojnija od takodjer vasih gostovanja iz davnina, pa prije dvadesetak i vise godina vas je bilo znatno vise nego danas a ti ga nazivas lascem.Prvo pazljivo prouci post pa ga onda komentiraj.

Boxs
20.03.2009., 10:34
Stari ti si nenadjebiv. Covjek je jasno rekao da su vasa danasnja gostovanja malobrojnija od takodjer vasih gostovanja iz davnina, pa prije dvadesetak i vise godina vas je bilo znatno vise nego danas a ti ga nazivas lascem.Prvo pazljivo prouci post pa ga onda komentiraj.

Mozda sam se prevario,ali eto,zna se na sta je aludirao,,pa svaka budala zna da nasa gostovanja nisu kao 90-tih

ZGBd
20.03.2009., 10:37
,recimo zadnje nase gostovanje nas je bilo 2000,a nitko nije dizao taj broj u nebesa,,dok je to vama plafon a nama je tek 50 %

znači ovaj zadnji derbi u poljudu je bio naš plafon....

valsimot53
20.03.2009., 10:38
Pa ja niti ne kažem da smo bezgrješni,ja sam svjestan svih Torcinih vrlina i mana...tada nas je bilo najviše 50,a ja sam rekao da nas nikada nije bilo 9,to je poanta...po pričama svih boysa koje znam,ispada da ste najveće njuške na svijetu...a koliko god vas cijenio(do 2000.),imate i vi dosta toga što nije za pohvalu,ali to modro prešućujete...
Evo primjer,frend mi se vraća iz Marseilla i priča kako je njegov bus dobio jebeno po pički...ali vi spominjete samo upad pred klub navijača,makar svi mi znamo da tamo nije bilo nikoga kada ste došli...ja skidam kapu za akciju,ali vaša propaganda je od toga napravila mit.Dobri ste,ali letite previsoko.

Pricas gluposti. U Marseille je islo dva busa. Jedan je dosao dan ranije i spavali smo u Toulonu. Na dan tekme smo nekih par sati prije tekme dosli u grad i pjeske presli pol grada trazeci njihove Fan clubove cije smo adrese saznali . Nekih tri sata prije tekme dosli smo pred njihove prostorije(200 m od stadiona) , njih je desetak izletilo van sa palicama i vidjevsi da su malobrojniji brisu unutra. Usli smo unutra, uzeli dva tri suvenira i osim dva -tri samara nista se nije dogodilo jer sam rekao ekipi da se udaljimo stotinjak metara dalje i sacekamo da se organiziraju...

valsimot53
20.03.2009., 10:43
... oni su odmah izvadili mobitele i bili smo uvjereni da ce se stvarno brzo skupiti . Kako se sat vremena nista nije dogodilo, krecemo prema prostoriji, svi ovi bjeze vam i stavljaju lokot na vrata nestaju u vidu magle. Porazbijali smo im stakla i na istom mjestu cekali jos sat vremena i opet se nitko nije pojavio. Dva sata prije tekme nas murija tjera prema stadionu i tek nesto prije tekme stize drugi bus, njih tridesetak koji nisu bili za razliku od nas niti spremni niti naoruzani i oni stvarno dobivaju batine.

valsimot53
20.03.2009., 10:47
Mozda sam se prevario,ali eto,zna se na sta je aludirao,,pa svaka budala zna da nasa gostovanja nisu kao 90-tih

Sigurno si se prevario jer on na nista nije aludirao nego jasno rekao da su vasa gostovanja u danasnje vrijeme malobrojnija od takodjer VASIH gostovanja iz davnina.

WOODOO CHILE
20.03.2009., 10:51
... oni su odmah izvadili mobitele i bili smo uvjereni da ce se stvarno brzo skupiti . Kako se sat vremena nista nije dogodilo, krecemo prema prostoriji, svi ovi bjeze vam i stavljaju lokot na vrata nestaju u vidu magle. Porazbijali smo im stakla i na istom mjestu cekali jos sat vremena i opet se nitko nije pojavio. Dva sata prije tekme nas murija tjera prema stadionu i tek nesto prije tekme stize drugi bus, njih tridesetak koji nisu bili za razliku od nas niti spremni niti naoruzani i oni stvarno dobivaju batine.
Eto,upravo ono o čemu sam pričao...taj dio nikada ne spominjete,a opet ću ti dati obrnuti primjer,u svezi Torcide...u Krakow dolazimo nas 50,cijeli dan tražimo i zovemo njihove huligane na obračun,ništa,i onda kombi zaluta pred njihovu tribinu i neki budu izbodeni i odma kreće priča kako je Torcida dobila u Poljskoj...ili Rim,kada smo zauzeli cijeli grad,a žabari zapale aute u poluvremenu i u Split ih dodje 8,a opet priče kako smo dobili u Rimu...to je ta vaša propaganda o kojoj pričam...da ste vi napravili gostovanje poput Podgorice,dan danas bi pričali o tome...niste najači i najbolji,i najglasniji i sve ostalo.

native
20.03.2009., 10:52
http://img16.imageshack.us/img16/2628/marseilleispredfancluba.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=marseilleispredfancluba.jpg)
bilo je tu još nekih PSG spika i sl. grafitića...

samo za tebe!
20.03.2009., 11:02

Ako dobro pročitaš rekao sam "poslednjih deset godina", a priznao ti ili ne razlika između 500-1000-1500 ili čak 2000 nije neka cifra za takav rivalitet. Ili se ja varam koliki je rivalitet možda? Nama su Grobari blizu pa ispunimo maltene uvek onaj njihov mali prostor od 7000 ili koliko nam već puste karata u prodaju. Uveravam te da su na 300km da bi nas došlo barem 80% od te cifre.
Npr. što je teško torci da krene u korteu od tridesetak autobusa + privatna kola jedna za drugim. Em bi to bila fešta, em bi bezbednost vam bila na nivou, ko bi vam šta smeo? I obrnuto...
pozdrav.

WOODOO CHILE
20.03.2009., 11:05
Ako dobro pročitaš rekao sam "poslednjih deset godina", a priznao ti ili ne razlika između 500-1000-1500 ili čak 2000 nije neka cifra za takav rivalitet. Ili se ja varam koliki je rivalitet možda? Nama su Grobari blizu pa ispunimo maltene uvek onaj njihov mali prostor od 7000 ili koliko nam već puste karata u prodaju. Uveravam te da su na 300km da bi nas došlo barem 80% od te cifre.
Npr. što je teško torci da krene u korteu od tridesetak autobusa + privatna kola jedna za drugim. Em bi to bila fešta, em bi bezbednost vam bila na nivou, ko bi vam šta smeo? I obrnuto...
pozdrav.Taj korteo već na izlazu iz Splita dobija pratnju i zabranu stajanja na pumpama,uz ostala policijska mrcvarenja...bilo je nešto tako čini mi se 2003.,mislim da nas je bilo na jugu 3.500-4.000,pun kurac auta,kombija i buseva išlo je prema ZG...al to je danas nemoguće...

valsimot53
20.03.2009., 11:12
Eto,upravo ono o čemu sam pričao...taj dio nikada ne spominjete,a opet ću ti dati obrnuti primjer,u svezi Torcide...u Krakow dolazimo nas 50,cijeli dan tražimo i zovemo njihove huligane na obračun,ništa,i onda kombi zaluta pred njihovu tribinu i neki budu izbodeni i odma kreće priča kako je Torcida dobila u Poljskoj...ili Rim,kada smo zauzeli cijeli grad,a žabari zapale aute u poluvremenu i u Split ih dodje 8,a opet priče kako smo dobili u Rimu...to je ta vaša propaganda o kojoj pričam...da ste vi napravili gostovanje poput Podgorice,dan danas bi pričali o tome...niste najači i najbolji,i najglasniji i sve ostalo.

Kako ne priznajemo kad sam ti lijepo sve priznao i napisao.
Do krivih informacija dolazi kad o necemu pisu ljudi koji nisu odredjenom dogadjaju prisustvovali pa seru o onome sto su culi od nekoga, a taj netko je cuo od poznanika koji je cuo od sestre nekoga tko je tamo bio. Naravno da nema smisla govoriti tko je najbolji, najjaci.... kad svatko ima uspone i padove, kad se sretnu tko zna kakve ekipe, kad puno toga ovisi o inspiraciji ili ludosti jedne osobe koja povuce druge itd itd

WOODOO CHILE
20.03.2009., 11:16
Kako ne priznajemo kad sam ti lijepo sve priznao i napisao.
Do krivih informacija dolazi kad o necemu pisu ljudi koji nisu odredjenom dogadjaju prisustvovali pa seru o onome sto su culi od nekoga, a taj netko je cuo od poznanika koji je cuo od sestre nekoga tko je tamo bio. Naravno da nema smisla govoriti tko je najbolji, najjaci.... kad svatko ima uspone i padove, kad se sretnu tko zna kakve ekipe, kad puno toga ovisi o inspiraciji ili ludosti jedne osobe koja povuce druge itd itdTu se konačno slažem sa tobom u potpunosti...

Spitka
20.03.2009., 11:20
pozdrav.

Jazavče srpski, pa vas u jedan Novi Sad ne ide preko 500 iz Beograda. :rolleyes:

Nas ide par tisuća na gostovanja i u Split, i u Rijeku, i u Vinkovce, i u Varaždin, i na daaaleka europska gostovanja, a vas iz Beograda ne može otić preko 500 u obližnji Novi Sad. To mi je rekao jedan viđeniji cigan, žaleći se što niste kao mi. Sad reci da je to laž!

A drugi je par rukava što imate jake podružnice po cijeloj Srbiji pa pola Novog Sada navija za Zvezdu. Mi BBB to baš i nemamo, nama je uvijek ogromna većina iz Zagreba i okolice.

Banirajte ovog kretena srpskog, samo provocira, očito je neki debil koji je bio na tri utakmice.

valsimot53
20.03.2009., 11:22
Tu se konačno slažem sa tobom u potpunosti...
vjerujem da bi se slozili oko puno toga ali se cesto govori o kruskama i jabukama i usporedjuju se neusporedive stvari pa dolazi do neslaganja.
ljudi seru o necemu sto ne znaju iz prve ruke pa nesvjesno lazu. kada bi svi pisali o necemu u cemu su bili izravno involvirani - bilo bi manje informacija ali bi informacije bile tocnije(ne nuzno tocne jer je prirodno da ljudi preuvelicavaju)

nevolja
20.03.2009., 11:25
Jazavče srpski, pa vas u jedan Novi Sad ne ide preko 500 iz Beograda. :rolleyes:

Nas ide par tisuća na gostovanja i u Split, i u Rijeku, i u Vinkovce, i u Varaždin, i na daaaleka europska gostovanja, a vas iz Beograda ne može otić preko 500 u obližnji Novi Sad. To mi je rekao jedan viđeniji cigan, žaleći se što niste kao mi. Sad reci da je to laž!

A drugi je par rukava što imate jake podružnice po cijeloj Srbiji pa pola Novog Sada navija za Zvezdu. Mi BBB to baš i nemamo, nama je uvijek ogromna većina iz Zagreba i okolice.

Banirajte ovog kretena srpskog, samo provocira, očito je neki debil koji je bio na tri utakmice.
ili 5 ljudi u sevilli:rolleyes:

Spitka
20.03.2009., 11:27

Nije to baš tako, ja bih rekao da je obrnuto. Mi nikad nemamo problem priznat da smo dobili po pički, vi imate, a neprijeporni je fakt da ste vi po Europi dobili neusporedivo više batina od nas. Ovo u Marseilleu je apsolutna pobjeda BBB, kakve veze ima što su oni nabili mini bus, naši su im upali u Fan Club i dali im dva sata da se skupe. Ej! Kaj su više trebali napravit? Mini bus je nebitan.

Ja kad sam na vašem forumu prije 6, 7 godina opisao sranje koje je bilo u Madridu na Athleticu, popljuvali ste me da lažem, kao što ste me popljuvali i za kineski zid. S druge strane, ja bih trebao bit fer i priznat vama da ste se u Pešti dobro držali, ali ste na kraju ipak popili neke noževe. To mogu tebi priznat jer si okej diskutant. No jebeš inernet. Ali opet, zašto nas nitko u Pešti nije napao, a bili smo 3 puta? Pardon, kasnije smo saznali da nas je tamo Red Firm razbio. :rofl:

Jebiga, dal je stvar u sreći ili nečem drugom, ne znam, ali vi ste puno više puta izvukli deblji kraj u Europi od nas.

Za Krakow znam što je bilo, pričali su mi dečki iz Torcide Zagreb. To za vas nije nikakva sramota, lako je njima nabit jedan kombi. Ali za Rim ste i sami priznali da ste se mogli bolji pokazat. Zato ste u Genovi bili pametniji... :top:

samo za tebe!
20.03.2009., 11:29

Navedi mi jednu provokaciju? Nas u NS dođe između 1500-2000 koliki je kapacitet, da ne kačim sad slike, a naše pridružnice su jedinstveni deo navijačke grupe. U čemu je problem?
Što se tiče gostovanja to je posebna tema, nije frka mogu i o njoj.
Nisam bio na tri tekme bio sam na jednoj i to me otac pustio jer je bila u prepodnevnom terminu.
"Ponekad istina zvuči kao uvreda"....reče jedan bend.

samo za tebe!
20.03.2009., 11:30
ili 5 ljudi u sevilli:rolleyes:

Kakve veze mi imamo sa 5 ljudi u Sevilji, pogrešna adresa.

nevolja
20.03.2009., 11:34

meni ste svi isti

Spitka
20.03.2009., 11:52
Navedi mi jednu provokaciju? Nas u NS dođe između 1500-2000 koliki je kapacitet, da ne kačim sad slike, a naše pridružnice su jedinstveni deo navijačke grupe. U čemu je problem?
Što se tiče gostovanja to je posebna tema, nije frka mogu i o njoj.
Nisam bio na tri tekme bio sam na jednoj i to me otac pustio jer je bila u prepodnevnom terminu.
"Ponekad istina zvuči kao uvreda"....reče jedan bend.

Klaunu, ovo je topic Torcida, za vas iz kartonskog naselja ispod Gazele imaš topic Istočna Europa. Ako želiš veličat svoju agenturu od grupe, stavi par slika koreografija i bok.

Vas iz Beograda u jedan Novi Sad koji je udaljen 75 kilometara ne može otić preko 500, o čem mi pričamo? To vam je najjače gostovanje izvan Beograda. :ne zna:

Spitka
20.03.2009., 11:53

Vas bi bilo 7, osim ako Džaja ne potrpa više ljudi u avion. :mig:

skvoter
20.03.2009., 11:54
[QUOTE=ZGD;19500799]znači ovaj zadnji derbi u poljudu je bio naš plafon....[/QUOTE
proširite taj plafon pa ćemo vidjeti

gmaz88
20.03.2009., 12:51
znači ovaj zadnji derbi u poljudu je bio naš plafon....
plafon nam je 4000 koliko ima i mista da ima vise mista plafon bi bia veci.

gmaz88
20.03.2009., 13:00
Jebiga, dal je stvar u sreći ili nečem drugom, ne znam, ali vi ste puno više puta izvukli deblji kraj u Europi od nas.

nebi reka da je ovo istina ako je neki i dobia dobili su pojedinci jer su mantali okolo,da ti opisem
stavit cu jedan post sa org-a.

"jedan bi isa po hamburger i potuka se sa gazdom jer mu je stavija majonezu, ovi bi tamo kuva neku ruznu babu, ovi jedan bi isa u kafic posrat se, dva bi isla uplatit tiket, druga dva bi isla u drugi kafic jer je upaljen teletekst, jedan bi se potuka sa slucajnim prolaznikom, ovi jedan bi odjeba tu semu, isa rjesit dima, jedan ima curu tu sta je upozna ovo lito u vodicama pa ce on kod nje, prika sa njim"

dok bi reka da je u vas malo drugacija situacija pogotovo ako ste u manjem broju,drzite se zajedno a to van i spasi glavu u dosta slucajeva.

al jebiga TORCIDA je zakon!!:mig::mig::D:D

simpatizer
20.03.2009., 13:12

Srbina neču komentirat.

Jedno pitanje za spitku, uvik pričate da gostovanja hajduka di god bilo pune domaći hajdukovci(hvala bogu na našin podružnicama), dok vi tvrdite da većina ljudi odnosno skoro svi dolaze iz zagreba. Pitanje glasi, šta je sa navijačima van zagreba kojih ima više manje isto ka i hajdukovih navijača van splita, zašto oni ne dolaze na utakmice, recimo kad dinamo igra u osjeku.

Ili kad vas dođe 1500 u st pa uvik govorite da je bar 1000 iz zg, a di su ostali?

Spitka
20.03.2009., 13:27
nebi reka da je ovo istina ako je neki i dobia dobili su pojedinci jer su mantali okolo,da ti opisem
stavit cu jedan post sa org-a.

"jedan bi isa po hamburger i potuka se sa gazdom jer mu je stavija majonezu, ovi bi tamo kuva neku ruznu babu, ovi jedan bi isa u kafic posrat se, dva bi isla uplatit tiket, druga dva bi isla u drugi kafic jer je upaljen teletekst, jedan bi se potuka sa slucajnim prolaznikom, ovi jedan bi odjeba tu semu, isa rjesit dima, jedan ima curu tu sta je upozna ovo lito u vodicama pa ce on kod nje, prika sa njim"

dok bi reka da je u vas malo drugacija situacija pogotovo ako ste u manjem broju,drzite se zajedno a to van i spasi glavu u dosta slucajeva.

al jebiga TORCIDA je zakon!!:mig::mig::D:D

Da odeš na jedno gostovanje sa mnom, mislim da bi brzo promijenio mišljenje o tome kako se mi ponašamo na gostovanjima, pogotovo europskim. :mig:

Mislim da je tajna u našoj "dužoj klupi", recimo sad u Pragu je nas 50 prošlo pokraj njihove tribine, i nitko od tih 50 nije niti blizu današnje prve ekipe, ali Česi su svejedno gledali u pod. A neću ni pričat kaj im je napravila prva ekipa.

ZGBd
20.03.2009., 13:32
dok vi tvrdite da većina ljudi odnosno skoro svi dolaze iz zagreba.

ŽIVA ISTINA
...
priča o našem plafonu bila bi malo drukčija da je kapacitet za goste u poljudu veći.
zadnji derbi većina ljudi je ušla bez da je uopće ikome pokazala kartu, samo se ulazilo, iako su svi imali kartu. u kavezu jr bilo sigurno 2 tisuće ljudi (iako je kapacitet 1500), ekipa između redova doslovce svakog reda!
e sad da je bilo još karata bilo bi sigurno i puno više ljudi od 2000, sigurno.

Spitka
20.03.2009., 13:36
Srbina neču komentirat.

Jedno pitanje za spitku, uvik pričate da gostovanja hajduka di god bilo pune domaći hajdukovci(hvala bogu na našin podružnicama), dok vi tvrdite da većina ljudi odnosno skoro svi dolaze iz zagreba. Pitanje glasi, šta je sa navijačima van zagreba kojih ima više manje isto ka i hajdukovih navijača van splita, zašto oni ne dolaze na utakmice, recimo kad dinamo igra u osjeku.

Ili kad vas dođe 1500 u st pa uvik govorite da je bar 1000 iz zg, a di su ostali?

Uvijek je nama ogromna večina iz Zagreba i okolice. To je činjenica.

Zašto je to tako? Mogao bih pisati do sutra.

Boxs
20.03.2009., 13:39
Pa cekaj,ja stvarno neznam,,,sta ako nisi iz splita nisi torcida,ili ako nisi iz zagreba nisi BBB,sta??Glupe su mi te price kolko vas ima iz Splita,gleda se ukupno kolko nas ima,,,torcida je iz osijeka,splita ili Dubrovnika,,sve je to jedna torcida

Boxs
20.03.2009., 13:40
Uvijek je nama ogromna večina iz Zagreba i okolice. To je činjenica.

Zašto je to tako? Mogao bih pisati do sutra.

I sta van je to kao neki plus u nekim opcenitim okvirima,,znam ja da je bolje da ste iz istog grada organizacija i to,,ali zasto bi ja ili itko vas vise cijenio ako ste na gostovanja vecina iz Zg

Spitka
20.03.2009., 13:45
I sta van je to kao neki plus u nekim opcenitim okvirima,,znam ja da je bolje da ste iz istog grada organizacija i to,,ali zasto bi ja ili itko vas vise cijenio ako ste na gostovanja vecina iz Zg

Ne, Torcidaš iz Zagreba ili BBB iz Slavonskog Broda nisu ništa manje vrijedni, dapače!

Ali pogledaj gdje je počela rasprava. S cigančetom koji se kurči kako bi njih milijardu išlo na gostovanje, a ne može ih 500 otić od Beograda do Novog Sada.

S te strane je bitno tko je od kud. Koliko je vama nesplićana u Zagrebu na tekmi, a koliko nama nezagrepčana u Splitu?

Ajde budite fer pa recite...

likpikpik
20.03.2009., 13:46
Pa cekaj,ja stvarno neznam,,,sta ako nisi iz splita nisi torcida,ili ako nisi iz zagreba nisi BBB,sta??Glupe su mi te price kolko vas ima iz Splita,gleda se ukupno kolko nas ima,,,torcida je iz osijeka,splita ili Dubrovnika,,sve je to jedna torcida

pa eto ne tiče me se ali tako bi trebalo biti uvijek, a ne kad vas bude 2,3, ili 5 tisuća na gostovanju onda se kaže bilo je toliko torcide, a kad netko od te iste torcide, odakle god bio, dobije po tamburi onda je taj aleština, nije iz ekipe i tako to, znači on je torcida samo kad vama odgovara, pomalo licemjerno, ne provociram nego eto to je moj neki subjektivni dojam da je tako

ZGBd
20.03.2009., 13:52
a ne kad vas bude 2,3, ili 5 tisuća na gostovanju onda se kaže bilo je toliko torcide, a kad netko od te iste torcide, odakle god bio, dobije po tamburi onda je taj aleština, nije iz ekipe i tako to, znači on je torcida samo kad vama odgovara

istina.
još kad bi neki imalo navijački razmišljali i nebi se uzdizali u nebesa.
nema ništa loše u ekipama koje dođu na gostovanje koje im je blizu, samo ne treba onda od tog radit epski pothvat neviđenog gostovanja ikada...
jer pola tih ekipa dođe samo kad je klubu naletu i kad ga ide.

Boxs
20.03.2009., 13:57
istina.
još kad bi neki imalo navijački razmišljali i nebi se uzdizali u nebesa.
nema ništa loše u ekipama koje dođu na gostovanje koje im je blizu, samo ne treba onda od tog radit epski pothvat neviđenog gostovanja ikada...
jer pola tih ekipa dođe samo kad je klubu naletu i kad ga ide.

Gledaj ZGD ti apsolutno nemas pojma,,govorio si da Vinkovcima nam je bilo pola seljaka i takve stvari,,normalno da kad klubu ide da ic vise ljudi,vise alestine ali i vise pravih navijaca

Sta se tice ovoga posta prije tvoga,,mislin da je donekle u redu i da si u pravu sta se tice toga,,ali eto to je tako,,isto kao sta i mi i BBB npr.na derbiju kad napunimo sjever kazemo bilo nas je pun sjever,a zapravo je tu bilo pola nenavijača,tako to ide,,,i stvarno mislim kad primi ekipa batine lipo se kaze primljeno i gotovo,i mislin da smo dosta realni sta se tice toga,ali eto,svako ima svoju tocku gledista

Spitka
20.03.2009., 13:58
pa eto ne tiče me se ali tako bi trebalo biti uvijek, a ne kad vas bude 2,3, ili 5 tisuća na gostovanju onda se kaže bilo je toliko torcide, a kad netko od te iste torcide, odakle god bio, dobije po tamburi onda je taj aleština, nije iz ekipe i tako to, znači on je torcida samo kad vama odgovara, pomalo licemjerno, ne provociram nego eto to je moj neki subjektivni dojam da je tako

A dobro, isprike svi uvijek traže, nije to nikakva Torcidina posebnost.

Boxs
20.03.2009., 13:59
Ne, Torcidaš iz Zagreba ili BBB iz Slavonskog Broda nisu ništa manje vrijedni, dapače!

Ali pogledaj gdje je počela rasprava. S cigančetom koji se kurči kako bi njih milijardu išlo na gostovanje, a ne može ih 500 otić od Beograda do Novog Sada.

S te strane je bitno tko je od kud. Koliko je vama nesplićana u Zagrebu na tekmi, a koliko nama nezagrepčana u Splitu?

Pa opet ne razumin zasto je bitno,,opet me pitas pitanje a kazes da to nije bitno,,ne razumin??isto kao sta nas zna bit po dosta iz zg,znamo napunit po 5 buseva iz Dbk koji imaju do Splita skoro kao Splicani do Zg,pa?

Marijan
20.03.2009., 14:05

Radeći ove usporedbe treba imati na umu da polazimo od drugačijih osnova.
Prvo.
Hajduk=Split=Dalmacija
Drugo
Hajduk je osnovan 1911 i to je tradicija koja je od Dalmacije učinila da kad Hajduk igra onda su svi dalmatinci splićani. I pape i dida bili su torcida. Ovaj slogan može objasnit neke stvari.
Treće
Ako ćemo uspoređivat samo gradove onda u usporedbu ubacite "zanemariv" podatak da Split po popisu iz 2001 ima oko 185000 stanovnika a Zagreb oko 700000. Što se tiče Bg-a pretpostavljam da je brojka oko 1200000. Mislim da i taj podatak dovoljno govori o Torcidi. Volio bi nać sličan grad (po veličini) u Evropi sa grupom kao što je Torca a pogotovo što datiramo još od 50-ih.

BAU
20.03.2009., 14:09
Evo ti odmah Bergamo;)

Spitka
20.03.2009., 14:12
Radeći ove usporedbe treba imati na umu da polazimo od drugačijih osnova.
Prvo.
Hajduk=Split=Dalmacija
Drugo
Hajduk je osnovan 1911 i to je tradicija koja je od Dalmacije učinila da kad Hajduk igra onda su svi dalmatinci splićani. I pape i dida bili su torcida. Ovaj slogan može objasnit neke stvari.
Treće
Ako ćemo uspoređivat samo gradove onda u usporedbu ubacite "zanemariv" podatak da Split po popisu iz 2001 ima oko 185000 stanovnika a Zagreb oko 700000. Što se tiče Bg-a pretpostavljam da je brojka oko 1200000. Mislim da i taj podatak dovoljno govori o Torcidi. Volio bi nać sličan grad (po veličini) u Evropi sa grupom kao što je Torca a pogotovo što datiramo još od 50-ih.

Pa ako već tvrdiš da je cijela Dalmacija Hajduk, onda valjda treba uzet u obzir broj stanovnika cijele Dalmacije, a to je onda nekih 850.000.

Daj se odluči. :kava:

gmaz88
20.03.2009., 14:19
Pa ako već tvrdiš da je cijela Dalmacija Hajduk, onda valjda treba uzet u obzir broj stanovnika cijele Dalmacije, a to je onda nekih 850.000.

pa ako cemo tako onda je i vasa sira okolica dinamo,reka bi milijun ipo ljudi.:o
glupe su te price:o

i(ST)ok
20.03.2009., 14:31
po meni to nema veze,svaki navijac je jednako vrijedan, bija iz st-a ili dubrovnika. sad koliko ide je druga stvar.
za mene svak onaj koji je doša tu rad bijelih je dobrodoša. ima debila šta tkz.alšetinu su maltretirali poslin debrecena i slićno.

Marijan
20.03.2009., 14:33

Nije mi namjera bila isključivost. Ali ako za Hajduka možemo reć da je Dalmacija iza njega isto tako (iako na drugi način) okolica Zagreba je za Dinama pa ako pribrojimo broju zagrepčana karlovčane, varaždince, sisčane,...

Moja usporedba je temeljena na pretpostavci da gledamo samo veličinu gradova.

Uglanom nije ovo nešto na čemu bi previše inzistira jer je ka u svemu kvaliteta bitnija od kvantiteta.

i(ST)ok
20.03.2009., 14:42
tu se ubrajaju tetkice i bakice...a joj...gledajte prosjek na stadionima nije bitno odakle je ko...

koje gluposti s brojkama...

Spitka
20.03.2009., 14:43
Nije mi namjera bila isključivost. Ali ako za Hajduka možemo reć da je Dalmacija iza njega isto tako (iako na drugi način) okolica Zagreba je za Dinama pa ako pribrojimo broju zagrepčana karlovčane, varaždince, sisčane,...

Moja usporedba je temeljena na pretpostavci da gledamo samo veličinu gradova.

Uglanom nije ovo nešto na čemu bi previše inzistira jer je ka u svemu kvaliteta bitnija od kvantiteta.

Pa ti si rekao da cijela Dalmacija živi za Hajduka, a ne samo Split.

Ja nisam rekao da cijela okolica Zagreba živi za Dinamo, a glupo bi bilo reć i da Zagreb živi za Dinamo, a još manje Sisak, Karlovac, a najmanje Varaždin. :rolleyes:

simpatizer
20.03.2009., 14:46
Mene je samo zanimalo zašto navijači dinama kojih je izvan zagreba negdi oko milijun neidu sa dinamon na gostovanja. Molia bi nekog ko zna razlog da mi rastumači. Hvala unaprid

fairline
20.03.2009., 14:47
realno,torcide iz splita npr. u osijek zna otić 40-50,u rijeku 80-100,a da na tribini bude i po 300-400 ljudi...ili onaj maximir kad je bia pun jug od prije 2 god.,od 4000 mislin da preko 1500 nije bilo iz st...
stoga zašto je problem priznat da je osnovna snaga torce po gost. podružnice,i lokalni navijači...
više novaca i oduzetog vremena su dobri argumenti za ispričat manju brojnost st ekipe na gost.,al kad se već vole kitit kako su najluđi brale,samo u splitu je ovo moguće,najfanatičniji navijači i sl. epiteti,onda bi i trebali opravdat to žrtvovanjem,a ne da npr. u vk bude 15-20 ljudi iz st a 150 hajdukovih navijača na tribini..
i onda se ide rugat armadi što ih dođe 100-150 u st,a za rijeku ne navija nitko u hr osim u rijeci,a i rijeka nije čist grad navijački kao split npr..
bio sam jedno vrijeme aktivan dosta na gost. pa znam kakva je situacija..
nisam navijač,nego ovako sa strane realan pogled..
pozdrav navijačima koji su na većini gost. voljenog kluba,ostali bez neke ljutnje molim.

UltraGudra
20.03.2009., 14:57
stari cinjenica je da Zagreb i okolica ne "disu" ni priblizno toliko za Dinamo koliko Dalmacija za Hajduk...vasa malte ne najaca ekipa je iz ZG a jel ima iko da ide iz Splita gledati Dinamo??sumnjam,ako i ide na prste jedne ruke se moze nabroojati...no misljenja sam da Dinamo ima vise navijaca/simpatizera u Slavoniji i Hercegovini nego Hajduk,no opet nije to neka prevelika razlika al je razlika..sve u svemu broja dinamovaca i hajdukovaca u hrv je otprilike tu negdje...Iz Broda sam pa eto neko moje skromno misljenjesto se tice te teme...a ove podjele su mi do jaja,indijanci sabani alealestine ili kako vec,pitanje sada jedno ako ja odem godisnje na recimo 20 25 utakmica Dinama i u zg i na gostovanja(znaci svaka utakmica minimum nekih u prosjeku 200km, jesam ja indijanac za recimo nekog ko je na 95% posto utakmica godisnje(a na 70% ide tramvajem) i jeli neko ko ode na 10 utakmica indijanac za mene???debilane,idem kad god mogu i amen...kad nemogu gledam na tv...

The Godfather
20.03.2009., 14:58
Ne želim ulazit u ovu raspravu ali ću samo reći, da su Hajduk i Dinamo hrvatski klubovi, u tom smislu da večina Hrvata navijaju za njih.Kao npr. Juve i Milan u Italiji i Zvezda i Partizan u Srbiji.Kako Dalmacija stoji iza Hajduka tako i zagrebačka okolica(Zaprešić,Sesvete,Velika Gorica) i ostatak sjeverne Hrvatske stoji iza Dinama.
Ako je sudit po ovom istraživnju, onda nije velika razlika između postotka navijača Dinama u Zagrebu i u ostatku sjeverne Hrvatske.
* Zagreb i okolica: 55% ispitanika navija za Dinamo
* Sjeverna Hrvatska: 42% ispitanika navija za Dinamo
To je s wikipedijine stranice, pouzdanije ne mogu nać.

WOODOO CHILE
20.03.2009., 15:08
Nije to baš tako, ja bih rekao da je obrnuto. Mi nikad nemamo problem priznat da smo dobili po pički, vi imate, a neprijeporni je fakt da ste vi po Europi dobili neusporedivo više batina od nas. Ovo u Marseilleu je apsolutna pobjeda BBB, kakve veze ima što su oni nabili mini bus, naši su im upali u Fan Club i dali im dva sata da se skupe. Ej! Kaj su više trebali napravit? Mini bus je nebitan.

Ja kad sam na vašem forumu prije 6, 7 godina opisao sranje koje je bilo u Madridu na Athleticu, popljuvali ste me da lažem, kao što ste me popljuvali i za kineski zid. S druge strane, ja bih trebao bit fer i priznat vama da ste se u Pešti dobro držali, ali ste na kraju ipak popili neke noževe. To mogu tebi priznat jer si okej diskutant. No jebeš inernet. Ali opet, zašto nas nitko u Pešti nije napao, a bili smo 3 puta? Pardon, kasnije smo saznali da nas je tamo Red Firm razbio. :rofl:

Za Krakow znam što je bilo, pričali su mi dečki iz Torcide Zagreb. To za vas nije nikakva sramota, lako je njima nabit jedan kombi. Ali za Rim ste i sami priznali da ste se mogli bolji pokazat. Zato ste u Genovi bili pametniji... :top:
Naš vjekovni problem je narod koji se skupi,posebno npr. u Budimpešti,pa onako u Torcinom klošarskom stilu lagana šetnjica po gradu,pa dobiju batine...vi ste oduvijek po tom pitanju bili u prednosti,više ste da tako kažem vojnički ustrojeni,a mi malo opušteniji...ali nije problem priznati batine,to samo internet huligani ne priznaju...Rim smo odradili dobro,posebno na stadionu,a u Krakowu se dogodilo isto što i vama u Francuskoj...i moram priznati da ne znam di smo mi to dobili batina po Europi...npr. nitko ne spominje da smo godinama u Mariboru imali show,od toga smo jednom baš ponizili Viole...a takvih primjera ima koliko hoćeš...

phisboro
20.03.2009., 15:08
ŽIVA ISTINA
...
priča o našem plafonu bila bi malo drukčija da je kapacitet za goste u poljudu veći.
zadnji derbi većina ljudi je ušla bez da je uopće ikome pokazala kartu, samo se ulazilo, iako su svi imali kartu. u kavezu jr bilo sigurno 2 tisuće ljudi (iako je kapacitet 1500), ekipa između redova doslovce svakog reda!
e sad da je bilo još karata bilo bi sigurno i puno više ljudi od 2000, sigurno.

U kavezu je po meni bilo sigurno 2 tisuce ako ne i vise BBB!Kad vas je policija stisnula na pola juga stajalo vas je po cetvoro na stolici :mig:

WOODOO CHILE
20.03.2009., 15:14
realno,torcide iz splita npr. u osijek zna otić 40-50,u rijeku 80-100,a da na tribini bude i po 300-400 ljudi...ili onaj maximir kad je bia pun jug od prije 2 god.,od 4000 mislin da preko 1500 nije bilo iz st...
stoga zašto je problem priznat da je osnovna snaga torce po gost. podružnice,i lokalni navijači...
više novaca i oduzetog vremena su dobri argumenti za ispričat manju brojnost st ekipe na gost.,al kad se već vole kitit kako su najluđi brale,samo u splitu je ovo moguće,najfanatičniji navijači i sl. epiteti,onda bi i trebali opravdat to žrtvovanjem,a ne da npr. u vk bude 15-20 ljudi iz st a 150 hajdukovih navijača na tribini..
i onda se ide rugat armadi što ih dođe 100-150 u st,a za rijeku ne navija nitko u hr osim u rijeci,a i rijeka nije čist grad navijački kao split npr..
bio sam jedno vrijeme aktivan dosta na gost. pa znam kakva je situacija..
nisam navijač,nego ovako sa strane realan pogled..
pozdrav navijačima koji su na većini gost. voljenog kluba,ostali bez neke ljutnje molim.
Jer možeš priznati splićanima da im je svako gostavanje udaljenije od bilo koje druge grupe???I zadnjih godina se ST ekipa vratila na stare staze,i puno više ljudi ide svuda,nikakvih 50,niti 100.Prema tome,ne seri.

Spitka
20.03.2009., 15:19
Naš vjekovni problem je narod koji se skupi,posebno npr. u Budimpešti,pa onako u Torcinom klošarskom stilu lagana šetnjica po gradu,pa dobiju batine...vi ste oduvijek po tom pitanju bili u prednosti,više ste da tako kažem vojnički ustrojeni,a mi malo opušteniji...ali nije problem priznati batine,to samo internet huligani ne priznaju...Rim smo odradili dobro,posebno na stadionu,a u Krakowu se dogodilo isto što i vama u Francuskoj...i moram priznati da ne znam di smo mi to dobili batina po Europi...npr. nitko ne spominje da smo godinama u Mariboru imali show,od toga smo jednom baš ponizili Viole...a takvih primjera ima koliko hoćeš...

Ne bih baš rekao da je vaš Krakow kao naš Marseille. :mig:

Spitka
20.03.2009., 15:25
U kavezu je po meni bilo sigurno 2 tisuce ako ne i vise BBB!Kad vas je policija stisnula na pola juga stajalo vas je po cetvoro na stolici :mig:

Čuj, 1500 karata je planulo u sekundi, dva tjedna prije tekme. Još smo dobili 50 karata za zapad. I još je masu ljudi ušlo na razne navijačke načine. Pametni znaju o čemu pričam...

Vjeruj mi da sam u jednom trenutku ja bio bez karte, a neki iz moje ekipe su do zadnjeg trenutka cvikali, a prilično smo poznate face s tribina.

Valsimot će ti znat reć točno koji kaos je bio oko karata.

Tako da zasigurno lažemo kad kažemo da nas je bilo oko 2000. I ne kužim u čemu je problem?

Inače, 1996. kad nas je bilo masu, je u SN izašao podatak da je za jugozapad kupljeno 2350 karata. Vjerojatno on toliko realno prima, sad ste smanjili kapacitet da bi nas bilo manje...

fairline
20.03.2009., 15:30
woodoo pročitaj pažljivije,rekao sam da su dobri argumenti udaljenost i trošak,mogu shvatit ljude od 25 +,posa,obitelj,al mlade torcidaše u srednjoj školi i faksu i ne baš,ako sad neće...
ovo za brojke koje sam naveo u prijašnjem postu,stojim iza toga,jer sam bio prisutan..ovo sezone ima dosta ljudi na gost. hajduka,pa se vjerojatno i povećao nešto broj ljudi iz st..
bez nervoze,samo polako:)

Boxs
20.03.2009., 15:37
Ne bih baš rekao da je vaš Krakow kao naš Marseille. :mig:

nebi ja ni rekao da je isto poljaci ili arapski njuferi

WOODOO CHILE
20.03.2009., 15:39
Čuj, 1500 karata je planulo u sekundi, dva tjedna prije tekme. Još smo dobili 50 karata za zapad. I još je masu ljudi ušlo na razne navijačke načine. Pametni znaju o čemu pričam...

Vjeruj mi da sam u jednom trenutku ja bio bez karte, a neki iz moje ekipe su do zadnjeg trenutka cvikali, a prilično smo poznate face s tribina.

Valsimot će ti znat reć točno koji kaos je bio oko karata.

Tako da zasigurno lažemo kad kažemo da nas je bilo oko 2000. I ne kužim u čemu je problem?

Inače, 1996. kad nas je bilo masu, je u SN izašao podatak da je za jugozapad kupljeno 2350 karata. Vjerojatno on toliko realno prima, sad ste smanjili kapacitet da bi nas bilo manje...Tada nije bilo stolica pa je bio veći kapacitet...inače,ja vjerujem da vas je bilo vas 2 soma,i zaista ne znam zašto neki to osporavaju...

WOODOO CHILE
20.03.2009., 15:40
woodoo pročitaj pažljivije,rekao sam da su dobri argumenti udaljenost i trošak,mogu shvatit ljude od 25 +,posa,obitelj,al mlade torcidaše u srednjoj školi i faksu i ne baš,ako sad neće...
ovo za brojke koje sam naveo u prijašnjem postu,stojim iza toga,jer sam bio prisutan..ovo sezone ima dosta ljudi na gost. hajduka,pa se vjerojatno i povećao nešto broj ljudi iz st..
bez nervoze,samo polako:)Sve 5,ja znam o čemu pričaš,ali znam i ja,i s obzirom kako je bilo 90ih...sada ST ekipe na gostovanjima ima puno,i jako su dobro organizirani...

Sinusiproblem
20.03.2009., 23:30
pozdrav.

Pa ostavite cedomira, stvarno nikog nije uvrijedio, a da ne zna-ne zna,a i jel moramo biti idioti ko oni njihovi,cim im netko krene golim cinjenicama-zvizz...dakle cedo pusti ti svoje subjektivne hipoteze,po meni smo taj derbi i mi i tovari odradili u okvirima kako nas svrstava i cijela europa - visoko u top 10....a sto se tice nasih gostovanja, e kud ces u rijetku nasu svijetlu tocku danas, vidis, pa mozete i vi i grobari zajedno u kolo,i nadodati jos tovare, pa mozda tako skupa i odradite europu onako kako smo je mi odradili svaki put...a kako od tog udruzenja nema nista,gledaj hrt i dogodine:mig:

cialtrone
21.03.2009., 05:58
kažeš da mi možemo sa srbima u kolo i da još uvijek imate bolja euro gostovanja od nas ? ajde pustimo srbe sa strane pa se uhvatimo samo nas domačih. mi u zadnjih par godina imamo roma, titograd, la coruna, malta, genova, debrecen , irska... neznam jesam li šta priskočija . di je broj naših bija mali ili bezvezan ? ili još možda bolje : di ste vi imali svemirsko izdanje ?
mislin da tvoj problem nije samo u sinusima.
i nerealan si također. :kava:

đurđa adlešić
21.03.2009., 09:01
pozdrav svima!tio bi se samo nadovezat na ovog momka sinusa.nemoj upisivat takve smijurije oko torcidinog broja u europi jer ti se ne smijemo samo mi već i tvoje kolege iz grupe.imaš fotke tribina s naših gostovanja po europi,sve je crno na bijelo i nema mista za takve gluposti koje pišeš.možemo izmišljat i srat o nečemu di nismo bili i di nema nikakvih dokaza,al ovdje je sve jasno.

valsimot53
21.03.2009., 10:49
pozdrav svima!tio bi se samo nadovezat na ovog momka sinusa.nemoj upisivat takve smijurije oko torcidinog broja u europi jer ti se ne smijemo samo mi već i tvoje kolege iz grupe.imaš fotke tribina s naših gostovanja po europi,sve je crno na bijelo i nema mista za takve gluposti koje pišeš.možemo izmišljat i srat o nečemu di nismo bili i di nema nikakvih dokaza,al ovdje je sve jasno.
I sad ste vi face sto ste prvi poceli sa crno-bijelim fotkama?

đurđa adlešić
21.03.2009., 12:59
I sad ste vi face sto ste prvi poceli sa crno-bijelim fotkama?pa da,kad je kod nas počelo organizirano navijanje i bakljade još nije bilo fotki u boji.ne kažem da smo face,al smo:top:

skvoter
21.03.2009., 13:24
Evo jedno pitanje;
tko je imao najbrojnije gostovanje u tekmama dinama i hajduka?

pobunjenik
21.03.2009., 17:02
murja,svaki put ih je sve vise i vise :D

samo za tebe!
21.03.2009., 20:16
Ovo je tako dobra fotka, pozdrav za ove likove:

http://img87.imageshack.us/img87/2941/torcida.jpg

Ivanzg
21.03.2009., 21:06
murja,svaki put ih je sve vise i vise :D

kad decki vole nogomet a nemaju za kartu pa idu masovno na tekme :):)

nevolja
21.03.2009., 21:53
Ovo je tako dobra fotka, pozdrav za ove likove:

http://img87.imageshack.us/img87/2941/torcida.jpg

nebi mu se ja gori popea za tisuce eura.........jebote koliko papira ubojica:lol:

Kid A
21.03.2009., 22:23
ovo je oni šta se ispiša po zapadu. vidi mu se olakšanje na licu.

cialtrone
22.03.2009., 05:42
on je odavde piša po istoku , čovik trpija nije više moga i pustija, šta će ?
mlaz je bija nošen buron i papirima i eto .....sva srića da se dobacija priko terena da nije popiša kovača ili butinu ili nedaj bože mamića. dobili bi zabranu gledateljima koji se nisu popišali prije utakmice isprid stadiona. :ne zna:

ja san baca papire na čini mi se waregema 80 i neke, i nebi više nikad hvala sasra san se u gače i od tada redovno sanjan padobrance.

Kohni Kol
23.03.2009., 09:32
http://torcida.org/site/2009-03-22-hajduk-zagreb-20/

Mikhail Bakunin
23.03.2009., 09:56
hajduk - zagreb, 22.03.'09 ;)

http://img42.imagevenue.com/loc1032/th_02416_haj-zag_00009617_122_1032lo.jpg (http://img42.imagevenue.com/img.php?image=02416_haj-zag_00009617_122_1032lo.jpg) http://img246.imagevenue.com/loc517/th_02424_haj-zag_00015516_122_517lo.jpg (http://img246.imagevenue.com/img.php?image=02424_haj-zag_00015516_122_517lo.jpg) http://img233.imagevenue.com/loc98/th_02425_haj-zag_00024310_122_98lo.jpg (http://img233.imagevenue.com/img.php?image=02425_haj-zag_00024310_122_98lo.jpg) http://img224.imagevenue.com/loc248/th_02448_haj-zag_00028411_122_248lo.jpg (http://img224.imagevenue.com/img.php?image=02448_haj-zag_00028411_122_248lo.jpg) http://img155.imagevenue.com/loc489/th_02455_haj-zag_00032013_122_489lo.jpg (http://img155.imagevenue.com/img.php?image=02455_haj-zag_00032013_122_489lo.jpg)

http://www.hnkhajduk.com/index.php?option=com_wrapper&Itemid=85

WOODOO CHILE
23.03.2009., 12:50
Moram napisati par komentara u vezi jučerašnjeg navijanja na Poljudu...brojnost,izgled kopa,bakljada,poruka,ograda-MRAK...ali navijanje je bilo jedno od gorih u zadnjih 15 godina,i tu ne mislim da pretjerujem...koliko god se Lekić trudio,i jezgra oko njega,jučer je puno previše ljudi ili šutilo ili sramežljivo navijalo.Nije mi jasno...sve ostalo bilo je na vrhunskom nivou.

samo za tebe!
23.03.2009., 13:57
Lepo izdanje sinoć, inače koliko staje ljudi na Torcinu tribinu?

šjorbepo
23.03.2009., 14:05
kop?šta je to isusati?koji je to jezik

WOODOO CHILE
23.03.2009., 14:09
kop?šta je to isusati?koji je to jezikTako mi koji nismo iz Dalmacije,a idemo sa Hajdukom na sva gostovanja i za razliku od nekih navijamo na tribini,nazivamo mjesto gdje se okupljamo za vrijeme utakmice.Zadovoljan?

zgan
23.03.2009., 14:11

upravo to..koji je to k..ac u zadnje vrijeme?

kop, strobovi, duksovi, kačketi..

pa pi.ka mu materina..jel mi imamo svoje riječi za isto? tribina..što nedostaje toj riječi?

a sve veliki hrvati..nacionalisti štoviše..

Kohni Kol
23.03.2009., 14:14

http://www.lfccro.com/index.php?topic=1355.0

Sve ti je objašnjeno...:mig:

šjorbepo
23.03.2009., 14:22
aha hvala,da mi nisi sad reka nikad nebi sazna..hvala još jednom..živija kop

zgan
23.03.2009., 14:26
http://www.lfccro.com/index.php?topic=1355.0

Sve ti je objašnjeno...:mig:

sve to stoji..

i fudbal je engleska riječ..pa mi kažemo nogomet..

možda baš zato što 'komšije' govore fudbal..tako je i s kopom...

a ja sam, kao i svi drugi navijači, svjedok da se tako do prije par godina nije govorilo..kakav ku.čev kop..

ali pojavom interneta i odlaskom na tribinu.co.yu, udomaćile se i neke riječi..

zcb covik
23.03.2009., 14:36
sve to stoji..

a ja sam, kao i svi drugi navijači, svjedok da se tako do prije par godina nije govorilo..kakav ku.čev kop..

varas se... govori se vec punih 20 godina..:kava:

zgan
23.03.2009., 14:44
varas se... govori se vec punih 20 godina..:kava:

ne znam kako nisam čuo na skoro troznamenkastom broju gostovanja i bezbroj domaćih utakmica..niti pročitao ni na jednom našem forumu do unazad godinu-dvije dana....morat ću uši i oči pregledati...

WOODOO CHILE
23.03.2009., 14:50
ne znam kako nisam čuo na skoro troznamenkastom broju gostovanja i bezbroj domaćih utakmica..niti pročitao ni na jednom našem forumu do unazad godinu-dvije dana....morat ću uši i oči pregledati...Ja sam apsolutni protivnik stranih riječi u našem lijepom jeziki,ali kop mi baš super zvuči i mislim da se nitko ne bi morao uzbudjivati zbog toga...svu tu silnu energiju treba usmjeriti da se onakvo navijačko izdanje Torce kao jučer više ne ponavlja...a pošto sam odavno stigao do troznamenkaste brojke gostovanja sa voljenim Hajdukom,znam o čemu pričam...:kava:

zcb covik
23.03.2009., 14:53
ne znam kako nisam čuo na skoro troznamenkastom broju gostovanja i bezbroj domaćih utakmica..niti pročitao ni na jednom našem forumu do unazad godinu-dvije dana....morat ću uši i oči pregledati...

neki grafiti po splitu i okolnim mjestima stoje vec vise od 20 god..

i(ST)ok
23.03.2009., 14:58
Ja sam apsolutni protivnik stranih riječi u našem lijepom jeziki,ali kop mi baš super zvuči i mislim da se nitko ne bi morao uzbudjivati zbog toga...svu tu silnu energiju treba usmjeriti da se onakvo navijačko izdanje Torce kao jučer više ne ponavlja...a pošto sam odavno stigao do troznamenkaste brojke gostovanja sa voljenim Hajdukom,znam o čemu pričam...:kava:

navijanje jućer je bilo onako, malo ok malo loše.
ne može s megafon se vodit navijanje 5000 ljudi.nisan stručnjak al tako mislin.
tako mi je parilo,al samo parilo s istoka....:mig:
istok je isto bija letargićan,

sad je stanka,lipo vrime za crta grafite,ima par ovih po st :cerek:

ustalom jućer su falile zastave,zašto ih nije bilo :flop:
bakljada :top:

zgan
23.03.2009., 14:58

ma naravno da je tu i tamo znao netko upotrijebiti..pogotovo prije 90e...kada su se kupile sve engleske riječi povezane s navijačima..

ali poslije toga nema..pa znaš i sam..vrlo, vrlo rijetko..

i unazad dvije godine počinje..strobovi, kop...

mi istina nemamo pravu riječ za jezgru tribine..središte tribine..

ali ne sviđa mi se ni taj 'kop'..jer sam to uvijek čitao/slušao od srba i njihovih grupa..i para mi uši..

Veliki vladar
23.03.2009., 15:00

Neki su ocito cijepljeni protiv sarkazma :ne zna:

Ili od rodenja tako da sve ozbiljno shvacas :misli:

zcb covik
23.03.2009., 15:02

???:confused::ne zna::confused:???

i(ST)ok
23.03.2009., 15:05

ti si ka neki uncut ili funcut :cerek:

Veliki vladar
23.03.2009., 15:24
???:confused::ne zna::confused:???

Ma sve pet stari,nego post san pisa prije nego ti je covik odgovoria,pa je malo glupo ispalo :ne zna:

Mislin kada neko ko toliko godina ide na utakmice kaze da nije cua da se govori kop - to cu shvatiti ka sarkazam :ne zna:

A i on je naknadno navea svoje osobne stavove protiv te rici,kao i da zna da su se upotrebljavale i ranije :kava:

Pozdrav

WOODOO CHILE
23.03.2009., 15:54
navijanje jućer je bilo onako, malo ok malo loše.
ne može s megafon se vodit navijanje 5000 ljudi.nisan stručnjak al tako mislin.
tako mi je parilo,al samo parilo s istoka....:mig:
istok je isto bija letargićan,

sad je stanka,lipo vrime za crta grafite,ima par ovih po st :cerek:

ustalom jućer su falile zastave,zašto ih nije bilo :flop:
bakljada :top:Možda si u pravu za megafon,makar tko je želio čuti i navijati,mogao je...al ne treba previše crnila,jer sve ostalo bilo je za 5...
A istok je definitivno zakazao,a meni osobno nema boljeg momenta od trenutka kada istok sam krene,spontano...

šjorbepo
23.03.2009., 16:03
dobra kvaliteta baklji,hvala zloćestim plavim dećkima..:mig:

Andro-KNIN
23.03.2009., 18:35
Ovako 25.03.2009 u 15:00 odrzava se prijateljska utakmnica izmedu NK Dinara - HNK Hajduk u KNINU.Zamolia bi sve Torcidaše da dodu.:)

PotpunoNormalan
23.03.2009., 18:38
jel se i u runovićima igra ? zna li neko ?

Kohni Kol
23.03.2009., 19:40
sve to stoji..

:misli::nono: Teško da je tribina.co.yu nešto puno utjecala.Ma koliko to nekima čudno zvučalo orginalnost je vrlo vrlo rijetka pojava kod navijača na balkanu.

Više manje sve smo preuzeli od drugih navijačkih grupa, bilo južnoameričkih (ime), bilo talijanskih i engleskih (pisme i ostalo).

A šta se tiče tuđica u našem jeziku.Bilo ih je i prije interneta:mig:
Ne da mi se sad o tome:mig:

pobunjenik
23.03.2009., 20:30
dobra kvaliteta baklji,hvala zloćestim plavim dećkima..:mig:

velis podgrupa redari su vam udarna ekipa :mig:

WOODOO CHILE
23.03.2009., 22:45
velis podgrupa redari su vam udarna ekipa :mig:Nevjerojatno je kako vi apsolutno za sve imate neke svoje istine,pa ljudi bi pomislili da ste pojam savršenstva.Baklje ste lijepo pripremili,bravo,iste su nadjene i sada ih mi koristimo,u čemu je problem??Čak i da su ih redari našli i dali nama...

pobunjenik
24.03.2009., 06:33
Nevjerojatno je kako vi apsolutno za sve imate neke svoje istine,pa ljudi bi pomislili da ste pojam savršenstva.Baklje ste lijepo pripremili,bravo,iste su nadjene i sada ih mi koristimo,u čemu je problem??Čak i da su ih redari našli i dali nama...

a ti "vi" su? :mig:
pa uzmimo u obzir kako govoris istinu, te da su vam redari dali baklje to bi isto bilo jako pohvalno,eto isto tako mozda redari pocnu skidati transove pa ce vam i to ponuditi...kad ste tako dobri s redari kaj se onda vas par hrabrih ne probije do kaveza kad su BBB ili drugi tamo?

UltraGudra
24.03.2009., 07:15
strah ih da nisu ovi iz zapresica slucajno tamo ;) :)

nervozni1982
24.03.2009., 13:53
ne strah nas je vas jer ipak ste vi purgeri najjači ste najjači!!!

UltraGudra
24.03.2009., 14:24
tebe je strah shvatiti malo zajebancije cini se,pa normalno da ste pouzimali sta ste pronasli...malo vise zajebancije i kod jednih i drugih nebi skodilo...zapalite,popijte pivkana...al kad pogledas jos smo mi i dobri naspram nasih uprava hehe svaki dan neko da istup u novine,tv...

zcb covik
24.03.2009., 14:42
tebe je strah shvatiti malo zajebancije cini se,pa normalno da ste pouzimali sta ste pronasli...malo vise zajebancije i kod jednih i drugih nebi skodilo...zapalite,popijte pivkana...al kad pogledas jos smo mi i dobri naspram nasih uprava hehe svaki dan neko da istup u novine,tv...

gudra, tebe smeta nasa zajebancija u "vasoj" temi i kao, precesto nas ima, a ti kod nas svaki drugi post i jos pizdis da ne shvacamo tvoju zajebanciju...
mislim..:ne zna: