PDA

View Full Version : Navijački filmovi, knjige i sl.

stranice : [1] 2

Rik Mayall
15.09.2005., 18:34
Ne znam di bi stavio ovaj topic. Na film ili nogomet, ali mi se čini da će ovdje bit više zainteresiranih usera.

Koji je najbolji navijački film koji ste gledali? Di se mogu nabavit?

Ja ih nisam puno gleda, ali se sjećam jednog i ne mogu ga nigdje nabavit, a to je češki film "Zašto" o navijačima Sparte na putu na gostovanje vlakom (bacanje konduktera iz vlaka itd.) Pa ako ga netko slučajno ima doma ili zna gdje se može nabavit neka mi pm. Zahvaljujem.

A drugi je s onim malim Englezom iz "Full Monty" i "Trainspottinga". ne znam kako se zove on i film, a govori o skinsima, navijačima jednog engleskog kluba (ne znam kojeg) pa ako nešto i o tom filmu nešto zna...

Molim moderatore da budu tolerantni pa ostave topic otvoren bar par dana i ako budu mislili da mu tu nije mjesto.

F.C.B.
15.09.2005., 20:20
The football factory..
Legendaran film.. Prati 3 tjedna zivota navijaca Chelsea tj Headhunter-a. Završna šora sa Millwall-ovim ultrasima rulz:s :s ... Vrijedi pogledati

Pea
15.09.2005., 20:37
"nogometna groznica". biografski film, meni jedan od omiljenih.

pera_detlic
21.09.2005., 00:51
Rik Mayall kaže:
A drugi je s onim malim Englezom iz "Full Monty" i "Trainspottinga". ne znam kako se zove on i film, a govori o skinsima, navijačima jednog engleskog kluba (ne znam kojeg) pa ako nešto i o tom filmu nešto zna...

Verovatno misliš na ID. Ne glumi Robert Carlyle (Trainspotting, Hitler-Rise of evil, Full Monty nisam gledao). Imaginarni klub je Shadville. Odličan je...

Drums In The Deep
21.09.2005., 14:19
football factory je ne baš dobar film.knjiga je puno bolja.
ona šora sa millwallovima je sranje teže.
najbolji dio su početak protiv tottenhama i put u liverpool.
cijeli film je odlična modna revija,nemam zamjerki.

ima i film u kojem glumi robert carlyle,ustvari je dio serije psihološki pristup kad on ubija murju iz osvete zbog sheffielda i 96 poginulih liverpoolovih navijača.nije pravi navijački,ali nije ni loš.

Drums In The Deep
21.09.2005., 14:54
ustavri,ne sjećam se kak su preveli kod nas tu seriju,u orginalu je "cracker" sa robiem coltranem kao glavnim likom.

michael_jackass
21.09.2005., 16:01
Drums In The Deep kaže:
ustavri,ne sjećam se kak su preveli kod nas tu seriju,u orginalu je "cracker" sa robiem coltranem kao glavnim likom.

psihološki pristup.

ima i onaj filmek the firm o kojem sam čuo lijepe stvari.

Ferus Mustafov
21.09.2005., 16:57
Psihološki pristup.

Zakon scena u kojoj manijakalni navijač Liverpoola u policijskoj sobi odbija razgovarati s murjom i samo mantra pjesmicu: Come on yooouu reds...Come on yooouu reds!

Coltrane ga gleda sa strane i nakon par sekundi mu se ubacuje u pjesmu sa : Ceeeltic! Ceeltic!

Privukao mu je pozornost :D

Drums In The Deep
22.09.2005., 08:35
Ferus Mustafov kaže:
Psihološki pristup.

Zakon scena u kojoj manijakalni navijač Liverpoola u policijskoj sobi odbija razgovarati s murjom i samo mantra pjesmicu: Come on yooouu reds...Come on yooouu reds!

Coltrane ga gleda sa strane i nakon par sekundi mu se ubacuje u pjesmu sa : Ceeeltic! Ceeltic!

Privukao mu je pozornost :D

i ona scena u sobi za ispitivanje kad carlyle pjeva na melodiju jesus christ superstar:
l - i - v e-r-p double o-l liverpool fc!
[el-aj-vi i-ar-pi dabl ou - el liverpool efsi]

off topic,i bad blue boysi su imali pjesmu na tu melodiju,meni je krivo ko pesu kaj se više ne pjeva
i love you
we love you
we are fans of dinamo

daz
22.09.2005., 08:52
prvih 15 minuta "2001 Odiseje u svemiru" ;)

*sakriven iza kauča*

Drums In The Deep
22.09.2005., 09:47
daz kaže:
prvih 15 minuta "2001 Odiseje u svemiru" ;)

*sakriven iza kauča*

dobra:D

*ostani tamo i skriven*

Baklja
22.09.2005., 23:32
Drums In The Deep kaže:

ima i film u kojem glumi robert carlyle,ustvari je dio serije psihološki pristup kad on ubija murju iz osvete zbog sheffielda i 96 poginulih liverpoolovih navijača.nije pravi navijački,ali nije ni loš.

Ima i film o samoj tragidiji, "Hillsborough" (http://www.imdb.com/title/tt0116533/) iz 1996., u nas preveden kao "Istraga".

mali_boro
22.09.2005., 23:34
Drums In The Deep kaže:

ima i film u kojem glumi robert carlyle,ustvari je dio serije psihološki pristup kad on ubija murju iz osvete zbog sheffielda i 96 poginulih liverpoolovih navijača.nije pravi navijački,ali nije ni loš. kako se zove onaj kojeg sam ti ja dao? :misli:

mali_boro
22.09.2005., 23:36
Baklja kaže:
Ima i film o samoj tragidiji, "Hillsborough" iz 1996., u nas preveden kao "Istraga". To je onaj dokumentarni? Bio je na programu prije nekih godinu dana.

Baklja
22.09.2005., 23:47
mali_boro kaže:
To je onaj dokumentarni? Bio je na programu prije nekih godinu dana.

Nije dokumentarac.. Igrani film s pravim glumcima. Film se nakon uvodnog dijela i same tragedije fokusira na sudski postupak u kojem obitelji poginulih traže pravdu. Mislim da je bio na HRT-u prije nekih 3-4 godine..

http://www.screenonline.org.uk/tv/id/1052988/

mali_boro
22.09.2005., 23:50
Baklja kaže:
Nije dokumentarac.. Igrani film s pravim glumcima. Film se nakon uvodnog dijela i same tragedije fokusira na sudski postupak u kojem obitelji poginulih traže pravdu. Mislim da je bio na HRT-u prije nekih 3-4 godine..

http://www.screenonline.org.uk/tv/id/1052988/ na taj sam mislio. već je 3-4 godine prošlo? :misli:

Baklja
23.09.2005., 00:14
mali_boro kaže:
na taj sam mislio. već je 3-4 godine prošlo? :misli:

Prema osobnoj procjeni.. :o
Znam da sam ga snimao još dok se nisam bio preselio, a to je bilo prije minimalno 2 i pol godine..

mali_boro
23.09.2005., 00:15
Baklja kaže:
Prema osobnoj procjeni.. :o
Znam da sam ga snimao još dok se nisam bio preselio, a to je bilo prije minimalno 2 i pol godine.. aha. onda dobro. :jumping:

Sinnovac
15.10.2005., 11:50
Izađel je Green Street sa Elijahom Woodom... Mislim neznam kad bu u kina al kruži po Zagrebu... Radi se o West Hamu...

ka plus trajno mliko
15.10.2005., 13:33
U kinima je i onaj "Goal". Nije o navijačima i djeluje prekomercijalno, al mislim da ću se zaletit do Cinestara pogledat ga. Gledao sam kako je sniman i neke scene su odlične. Jel ima netko da je pogledao? Kakav je film?

s3v3n
15.10.2005., 17:40
ka plus trajno mliko kaže:
U kinima je i onaj "Goal". Nije o navijačima i djeluje prekomercijalno, al mislim da ću se zaletit do Cinestara pogledat ga. Gledao sam kako je sniman i neke scene su odlične. Jel ima netko da je pogledao? Kakav je film?

:rigo:

forumash
16.10.2005., 21:09
F.C.B. kaže:
Millwall-ovim ultrasima rulz

millwallovi ultrasi hihihihi :D

ko?
06.03.2008., 22:18
Manchester - Roma, utakmica za kakvom gladuje nogometni puk, Scholes, Ronaldo, Giggs... kao da su izašli iz nogometnog udžbenika. Ovi ne smiju u Pakao, to je nogomet. Samo gutaš i šutiš, opijen blještavilom, glamurom, svjetlima reflektora i onom lakoćom igre. Nije ni čudo da ne vidiš, zavede te nogometna bajka; crvene tribine ispunjene gledateljima. Pogledaš bolje; gledateljima, ej. "Vragovi" trpaju, Talijani jedu travu od muke, a na tribini, arapski šeik zamotan u bijelu plahtu, veselo cupka i plješće svojim ljubimcima. Dvadesetak sekundi kasnije, sjeda natrag u udobnu crvenu fotelju s izvezenim grbom kluba i domahuje hostesi; žedan je. Ne razumiješ prijatelju moj. I ne krivim te.
Ne znaš ti da preko puta u pubu sjedi čovjek s pivom u ruci i krvavih očiju dere se na televizor, urla, navija; i ne shvaća kako se nakon 20 godina našao s pogrešne strane stadiona. Nema "spektakla" za takve, nikad više. Ostali su mu treninzi i rezerve; i TV. Ukrao si mu mjesto prijatelju, sa svojom udobnom crvenom foteljom s izvezenim grbom, gdje se on nekada smrzavao na betonu, poliven pivom uz pjesmu cijelog stadiona. A opet nikad sretniji. Delirij na 0:3, 0:4, nije bitno, van pameti, kontra svake logike. Sve si mu to ukrao, prijatelju, tu atmosferu i poznata lica, drugi dom, ili prvi, subotu popodne, i onaj osjećaj...kad grotlo podivlja. Osjećaj za uspomene, i ništa više. Drugo je vrijeme, vrijeme debelih džepova na rezerviranim sjedalima, sramežljivog pljeska i velike obmane. NBA. Fuj.

Cirkus...to se traži...

A opet, svi su zadovoljni, presretni, u deliriju. Svi osim navijača. Ukrali ste im nogomet, zamotali ga u šareni papir, prebacili sa stadiona u silikonske kutije i ponudili dolarskim bogovima kao predjelo, ku**u za dvosatnu zabavu. Od ljubavi se ne živi, jel? Lawrie Sanchez, zvuči poznato? Sumnjam, možda onim zagriženijima. A bio je blizu...tako prokleto blizu. Slave, moći, i da, navijačke ljubavi, one "uličarske". Vodio je Sjevernu Irsku u kvalifikacijama za EUro 2008., i to kako ih je vodio. Nikada nisu otišli do kraja, među velike dečke - a sada, Švedska, Španjolska, Danska, Latvija, svi ispod. S nevjerojatnom šansom, i brdo teških utakmica pred sobom; ali šansom za besmrtnost. I onda klizeći - drzak, s leđa, gattusovski. Mohammed al Fayed je namignuo, Sanchez se slomio i završio u Fulhamu, među elitom i gospodom. Dobio je sve, izgubio samo - poštovanje i obraz. Mala cijena za nekoliko nula...
I što nam se sprema ove srijede? Ušminkana predstava i - propast nogometa. Onog pravog, šmekerskog, igranog u doba kada su zime bile zime, a ljeta ljeta. Na betonskim hramovima bez GMO travnjaka, s desnim i lijevim krilom, pivom u ruci, tribinom stajanje, bez pokretnih krovova i LCD semafora. Izgubili smo se prijatelju u svemu tome, zagrabili ipak predaleko, za novčanicom previše. I ne mislimo stati. 30.000 stolica ove će srijede ostati na milost i nemilost sponzorima; bez ikakvog srama. Za klijente, ljubavnice, predsjednike i poduzetnike; ljude kojima klub znači koliko i meni finale Eurosonga. Klonirane Fani Stipković pitat će se zašto nema Beckhama i zašto ovi tamo pjevaju kad gube; i to će biti to. Kraj s prvim sučevim zviždukom. Tragedija uživo u vašem domu; uz osmijeh i kokice.
I tih par umjetnika, nogoloptačkih grofova i driblerskih oaza, sutra će se izgubiti u "taktičkim zadaćama", "pokrivanju i osvajanju prostora", "pozicioniranju" i sličnim ljigavim frazama. Kaka - 10.568 pretrčanih metara. Jeste li vi normalni? To je statistika? A koliko tunela, škarica, bicikala, driblinga? Nisam ni mislio. Tužna fešta presretnog prvaka, prskalice i konfeti za majstora taktike; nažalost i sutra na meniju. Uzalud tinte i vremena; ne razumiješ ti to, prijatelju moj, kako se voli nogomet...na sreću nikad nit' nećeš...

to je to frende
http://files.splinder.com/65aedec59f8bf4f41640a4cd778e2036.jpeg

ko?
06.03.2008., 22:22
Pogled iza gola
Stadion. Mjesto puno emocija. Dok jedni tuguju, drugi se vesele. I tako već više od stotinu godina. Stadion je mjesto gdje se nađu i bogati i siromašni, i visoki i niski, i crni i bijeli, i mladi i stari… sve ih veže jedno, mnogim ljudima teško shvatljivo: ljubav prema svom klubu, svom gradu… Ja sam svake subote na stadionu. Ali ja nisam samo gledatelj. Ja ne sjedim na grijanom sjedalu, ne promatram utakmicu uz sok i čips. Ja sam navijač, onaj koji gleda utakmicu sa najlošijeg mjesta na stadionu. Jedan sam od onih koje će se prve proglasiti problemom u ovoj našoj državi. Jer, kada dođe do navijačke tučnjave, nisu više važni ostali problemi. Koga je tada briga za nezaposlenost, za branitelje na ulici, za pedofile u vrtićima, za pijane luđake na cestama? Nikoga, tada je stadion prva vijest. A baš taj stadion, meni je drugi dom. I mnogima je teško shvatiti koji je užitak pjevati i bodriti svoj klub po kiši i po snijegu. Mnogima je teško shvatiti zašto se na tribinama pale baklje, jer ih oni vide samo kao huliganizam. Ali jedna upaljena baklja mnogo je više. U njoj gore sve želje i sve nade ljudi koji se neće prestrašiti, već će časno braniti ime svog kluba, i ime grada koji im je sve podario.
U današnjem svijetu, gdje se sve vrti oko novca, teško se mogu razaznati vrijednosti koje u navijačkom svijetu još uvijek postoje. Vrijednosti koje su danas zaboravljene. Nešto kao čast, ponos, vjera. Onima koji nisu navijači teško je to opisati, ne može se riječima izraziti osjećaj kada pjevam sa tisućama ljudi od kojih mnoge ni ne poznajem, ali znam da srce svakoga od njih kuca kao moje. Neke su ljubavi vječne, besmrtne. Iako ih ne poznajem, znam da će me svaki od njih braniti, i znam da bih ja dao ruku u vatru za svakog od njih. Na tribini, svi smo jedno. Kasnije, kada pjesma utihne, a reflektori se ugase, početi će priče. I opet ćemo nekome zasmetati, opet ćemo biti državni neprijatelji. Uvijek isto, poput nekog beskrajnog dana, koji se stalno ponavlja. I svaki put budi se onaj plamičak vjere duboko u srcu, budi se nada da će doći pravda. Ali neće…Opet će pera novinara zaiskriti. Po nalogu nekoga gore, opet će riječi poput metaka pucati po nama. I možda oni to ni ne znaju, ali svaka ta riječ nekad boli više od pendreka. I dok svaka udara sve jače i jače, u meni se ponovo budi onaj prkos, i onaj ponos. Pa nakon svega, časno mogu reći: ponosan sam što sam navijač, jer to mi je u krvi…

ko?
06.03.2008., 22:23
Milwall
No one like us, boli nas k....
«Njega vole samo njegovi navijači. Ostalima nije niti simpatičan, naprotiv mrze ga i to najviše zahvaljujući onima koji ga vole…» Tako bi se ukratko mogla ispričati povijest Millwalla, kluba iz južnog Londona. Davne 1885.osnovali su ga radnici lokalnih tvornica te je u svojim počecima klub igrao na terenu koji je radnicima koristio za trčanje, kriket i tenis. Deset godina kasnije Millwall dobija prvu ozbiljnu konkurenciju u svom kraju. Naime, tada se osniva u istočnom dijelu grada osniva West Ham, a lučki radnici dijele se na "lavove" ili "čekičare". Taj rivalitet traje i danas. Godine 1910.lavovi grade svoj prvi stadion The Den(jazbina),a popularnost kluba nezaustavljivo se širi.Već na prvoj utakmici protiv Brightona okupilo se preko 25.000 navijača. Millwall je ubrzo postao miljenik južnog Londona. Većina tih ljudi bili su siromašni radnici koji su živjeli na rubu egzistencije pa im je odlazak na utakmice predstavljao jedine trenutke kada su se mogli opustiti i proveseliti. Za one koji ne znaju, navijači lavova poznatiji su kao Bushwackersi. Budući da im klub kako kroz povijest tako i danas, nije davao previše razloga za slavlje, navijači su se zabavljali na malo drugačiji način. Zauzimanjem tribina s protivničkim navijačima. Naravno, da bi došli do cilja gazili su sve pred sobom. Policiju, suce, protivničke igrače…Gospodi iz Engleskog nogometnog saveza to se nije sviđalo pa je Millwall davne 1920. godine zbog učestalih nereda navijača morao igrati nekoliko predpraznim tribinama. Ista kazna zbog istih problema Millwallu je izricana u još nekoliko navrata 1934, 1947, 1950, 1978... Danas, iako im se klub bori za opstanak u ligi koju je gotovo nemoguće pronaći na internetu, huligani iz južnog Londona povremeno dogovaraju prijateljske tučnjave s Headhuntersima (Chelsea), Inter City Firm(West Ham), Yiddos (Tottenham)… i ostalim dečkima iz Londona i okolice. Da dragi Markoviću, i u Londonu postoji huliganizam. Međutim, nije nam to jedino isto. I u engleskoj ima podobnih i nepodobnih klubova pa su tako 1994. markovićeve kolege iz Engleskog nogometnog saveza poslali najbolje suce i delegate na kvalifikacije za ulazak u Premier ligu. Millwall nije imao nikakve šanse i Derby County je ušao u odabrano društvo. Nakon poraza od Derbya, navijači su divljali dva dana, a policija je imala pune ruke posla. Broj uhapšenih i povrijeđenih mjerio se stotinama. Iduće sezone Millwall je ispao u Division 2 (treću ligu), a novijoj povijesti klupski neuspjesi ostat će zapamćeni jednako kao i neredi navijača na Stamford Bridgu kada su se Millwallovi huligani sukobili sa policijom i navijačima Chelsea nakon utakmice FA kupa. I za kraj: "No one likes us, we dont care".

ko?
06.03.2008., 22:25
Navijačka pirotehnika

Pirotehnika je jedan od najvažnijih segmenata djelovanja u navijačkoj subkulturi. Prvenstveno se koristi među navijačima koji spadaju u ultras grupe, mada nije rijetkost da je koriste i drugi navijači. Pirotehnika se prvi put na stadionima pojavljuje u prvim desetljećima XX. stoljeća u zemljama Južne Amerike, brodske signalne baklje palili su navijači Argentine koji su putovali preko La Plate s jedne strane obale iz Buenos Airesa na drugu stranu u Montevideo. Preko 30.000 navijača iz Argentine je krenulo brodovima na suprotnu obalu La Plate, ali su mnogi zbog magle promašili put i propustili utakmicu. Stadion je bio pun već ujutro u 8 sati sa 90.000 gledatelja. Do početka susreta su argentinski navijači upali u teren i tek su vojnici sa bajonetama uspostavili red. Domaćini su poveli već u 12.minuti preko Dorada. Međutim do poluvremena Argentina radi preokret preko Pekula i Stabilea. Urugvaj je u nastavak krenuo svim svoji snagama i potpuno je zagospodario terenom. Chea je izjednačio u 57.minuti, Irate je doveo domaćine u vodstvo u 68.minuti a točku na i je stavio Chea u zadnjoj minuti.
Urugvaj je zasluženo pobijedio sa 4-2, a najistaknutiji pojedinci kod njih su bili sjajni srednjaci Andrade, Fernandez i Gestido, napadači Keron i Chea te komandant obrane Nasazi. Poslije utakmice je uslijedilo veliko slavlje, a poseban su show priredili Argentinci koji su rušili sve pred sobom. U Buenos Ariesu su demolirane prostorije konzulata Urugvaja, što je dovelo i do prekida diplomatskih odnosa između te dvije zemlje!
U 40-tim i 50-tim godinama u brazilskim gradovima uz more Santos i Rio de Janeiro navijači su ne organizirano unosili brodsku signalizaciju na stadione i pritom stvarali paklenu atmosferu. Uz rakete i petarde koje su bile sastavni dio karnevalskog ugođaja, navijači su koristili i brodske baklje. Te prve baklje su bile nezgrapne i opasne, i navijači su ih koristili tako što su nosili zaštitne azbestne rukavice s kojima su se štitili od ozbiljnih opeklina i ozljeda.
U Europi su pirotehniku na stadionu prvi počeli koristiti navijači iz mediteranskih gradova i jakih pomorskih luka (Genova, Split, Tesaloniki, Pirei, Porto, Napoli). Prve organizirane bakljade su stvarane u Italiji početkom 70-tih godina prošlog stoljeća na stadionima u Genovi, Torinu, Milanu, Firenci kasnije i u Rimu, Veroni i drugim gradovima.
Kada bi pirotehniku kao savršeni vizualno-praktičan segment u navijačkoj subkulturi željeli podijeliti po materijalima, najbolje je nazvati ih profesionalni , polu-profesionalni i amaterski navijački pirotehnički arsenal.

Profesionalni navijački pirotehnički materijal;

Tu ponajprije ulazi pirotehnički materijal namijenjen primarno vojno-policijskoj uporabi i profesionalna brodska signalizacija koja nosi etiketu SOLAS ("Safety of Life at Sea"), a služi prvenstveno za spašavanje ljudskih života na moru. Takvi artikli moraju imati dozvolu za stavljanje u promet MUP-a RH, te suglasnost Hrvatskog registra za brodove da su proizvodi proizvedeni po SOLAS-u (međunarodni standard za spašavanje ljudskih života na moru). S njime se garantira vrhunska kvaliteta pirotehničkog materijala.

Profesionalna ručna baklja:

To su baklje u ovitku metalnog materijala. Aktiviraju se povlačenjem uzice koja se nalazi ispod čepa na vrhu baklje. Gore jačinom od 15.000 – 20.000 candela i dužinom trajanja plamena oko jednu minutu. Neke od njih imaju i dršku koja se pomiče prema dolje za rukohvat. Prilikom aktiviranja plamen je dosta visok i širok i manja je mogućnost da će se oštetiti odjeća jer ne frca kao komercijalne baklje u ovitku od plastičnog materijala. Ima ih u crvenoj, zelenoj, bijeloj boji, minusi ovakvih baklji su većinom sljedeći. Vrlo je lako moguće da se krivo potegne uzica i ošteti kresivo, time trenutno onesposobi za uporabu na samoj tribini. Još se mora naglasiti da su takve baklje nakon više godišnje ne-uporabe beskorisne i velika je vjerojatnost da se ne aktiviraju. Pošto su čvrstog ovitka, teže se kamufliraju i njihova veličina zna biti i preko 20 cm dužine. Najpoznatije marke koje proizvode baklje SOLAS su PainsWessex, Orion, Comet, Lalizas. i dr. Cijena im varira od 5 do 20 eura.

Profesionalna signalna padobran-raketa:

Signalne rakete su istoga oblika kao i baklje, njihova je duljina između 20 i 30 cm. Sastav signalne Solas rakete od vrha prema dnu je sljedeći; zaštitna opna, padobran-vezica koja je pričvršćena žičanom oprugom za uložak-baklju i mehanički sustav za aktivaciju s inicijalnom iglom. Aktiviraju se pomoću aluminijske vezice na dnu rakete.One lete od 200 do 350 metara u zrak. Crvene signalke gore 40 sekundi i svijetle jačinom od 30.000 do 40.000 candela, a bijele gore kraće 30 sekundi i svijetle fantastičnih 100.000 candela. Njihova vidljivost po vedroj noći može biti i do 15-tak kilometara, a težina im je 30-40 dkg. Lijepe su za gledati s padobranom koji im daje punoću u zraku. Neki iskusniji navijači ih vole rastavljati tako da režu srednji dio brodske rakete, zatim izvade uložak i zapale ga kao baklju. Pozitivno kod uložak-baklje je to što jače svijetle kada gore nego same ručne Solas baklje, njihova jačina je 30.000 candela za razliku od 17.000 candela kod baklji. Najpoznatije su marke njemačke Comet, švedske Hansson i Orionke.
Moram naglasiti veoma važnu stvar, a to je opasnost koja prijeti aktiviranjem signalne rakete. Nama navijačima na sramotu neki pojedinci iz navijačke subkulture svjesno aktiviraju rakete u samoobrani ili napadu, a time izravno znaju gađati suprotnu tribinu ili još gore na ulici ciljaju u pravcu suparničke grupe navijača pored koje mogu prolaziti slučajni prolaznici ili navijači-simpatizeri. Zato osobno apeliram da se ne koriste signalne rakete u napadu na samog čovjeka jer je od toga poginulo ili je teško ozlijeđeno relativno puno navijača. Zadnji primjer kod nas u Hrvatskoj je bio u Splitu kad je jedan navijač-kreten aktivirao raketu misleći da je valjda bengalka, a s ispaljenom raketom (uloškom) pogodio je najbližeg navijača do sebe na tribini i s time ga teže ozlijedio, osoba je morala imati višetjednu intenzivnu bolničku njegu. Zato budite oprezni s brodskim signalnim raketama u navijačkoj uporabi.

Profesionalna dimna kutija:

Dimne kutije Solas su u metalnom ovitku (popularni važevi). Visina im je od 15 do 20 cm, a širina od 8 do 10 cm. Aktiviraju se potezanjem gumene ili aluminijske uzice ispod zaštitnog čepa. Gore od 3 do 4 minute intenzivnom standardnom narančastom bojom , mada ih ima i žutih ili crvenih. Cijena im se kreće između 30 i 45 eura. Veoma se teško u zadnje vrijeme unose na naše tribine, za njih je potrebna dobra snalažljivost ili spontana "organizirana" improvizacija. Najpoznatije marke koje proizvode dimne kutije SOLAS na europskim tribinama su PainsWessex, Orion, Comet, i meni osobno najdraže skandinavske marke Ikaros-Hansson.

Vojni dimni uložak:
Dobre stare dimne iz bivše yu vojske, to mi je bila prva pirotehnika s kojom sam se susreo osobno. Onako omalene nalik na paštetu su privlačile više nego tada popularni Gringo-prašak od Kolinske. Bile su obložene metalnim ovitkom, na vrhu su imale zaštitni crni gumeni čep. Kroz omalenu rupicu aktivirala se smjesa sa zapaljenim jointom ili cigaretom. Znale su dimiti i do 2 minute. Bilo ih je u desetke boja, na našim stadionima najviše ih je bilo u razdoblju od 87. do 91. i od 93. do 97. godine. U zadnje vrijeme moram priznat da ih ima sve manje, a ove noviji dimni ulošci iz Njemačke i Italije su po meni preveliki. U bivšoj vojci pirotehničke smjese kao što je dimni uložak koristili su za signalno, obilježavajuće, inicijalno i omamljivajuće djelovanje.

Vojni suzavac:

Vojni suzavac iz bivše JNA je sivo-maslinaste boje s osiguračem s bočne strane za aktivizaciju. Dok ima i suvremenijih koji se koriste u policiji s srebrno-metalnog ovitka, duguljastog oblika poput penkale, oni se aktiviraju pritiskom na gumb ili povlačenjem zaštitne opne.
Kod vojnog suzavca aktivne komponente su kemikalije koje iritiraju oči i dišni sustav. Dvije su osnovne vrste aktivnih komponenti: suzavac (CN i CS) i pepper (OC). Aktivne komponente se mogu koristiti pojedinačno ili u kombinaciji.
Suzavci su zajedničko ime za tvari koje, u niskim koncentracijama, uzrokuju bol u očima, suzenje i nemogućnost držanja otvorenih očiju. Suzavci se koriste uglavnom u vojnim vježbama i policijskim akcijama, ali su također korišteni i kao sredstva za vojno ratovanje. Iritirajući plinovi su bili korišteni i u pradavna vremena (antičkim ratovima), ali se tek nakon Drugog svjetskog rata sustavno istražuju. Tri najvažnije vrste suzavaca su: kloroacetofenon (CN), orto-klorobenziliden-malononitril (CS) i dibenz (b,f)-1, 4-oksazepine (CR). Izrazito su učinkoviti, a rizičnost po zdravlje je relativno niska.
Kako CN tako i CS izazivaju "pečenje" i suzenje očiju i osjećaj žarenja i peckanja vlažnih područja kože. CS također izaziva kašalj i stezanje u prsima.
Suprotno od onoga na što bi engleski naziv (tear gas) mogao upućivati, suzavac nije plin već bijeli fraktalno-kristalni prah. Kako bi se suzavac brzo žirio po okolini, on se aktiviran raspršuje se u obliku aerosolnog oblaka dima fino usitnjenih čestica.
CN kristali se rastvaraju brže od CS kristala, i stoga se prije uklanjaju iz odjeće i s kože nego je to slučaj s CS-om.

Topovski udar:

To je sredstvo za imitaciju pucnja, na našim tribinama najpopularnija je zvučna granata M94 (popularni topovski udar), koji svoje porijeklo vuče još iz bivše vojske. Veličine je 15-tak centimetra i vrlo je razornog i duboko-zaglušnog zvuka. M94 je sivo-maslinaste boje s osiguračem s bočne strane za aktivizaciju.

ko?
06.03.2008., 22:26
Polu-profesionalni navijački pirotehnički materijal:

Ovdje ulazi pirotehnički materijal koji je svojom ograničenom kvalitetom namijenjen komercijalnoj uporabi:

Komercijalne ručne baklje:

To su baklje u ovitku plastičnog ili kartonskog (papirnog) materijala. Aktiviraju se trljanjem donjeg čepa o stijenj na vrhu baklje. Gore jačinom od 10.000 – 15.000 candela i dužinom trajanja plamena oko 40 sekundi. Prilikom aktiviranja plamen je manji i uži za razliku od signalnih "Solas" baklji, i vrlo je velika mogućnost da će te oštetiti svoju i tuđu odjeću u blizini gdje se aktivira. Naime prilikom sagorijevanja plastični ovitak frca na sve strane i time postoji opasnost da se opečete ili da oštetite odjeću. Ima ih u raznim bojama, osim minusa ove baklje u praktičnom smislu imaju i svoje navijačke pluseve. Mogu se kratiti jer jedan dio baklje je isprazan, pa se može kratiti-rezati i lakše kamuflirati uz to je malo lakša nego "Solas" baklje. Na našim stadionima popularne su Comet komercijalke iz Njemačke i talijanke Torcia Illuminate – Fans shop. Kod nas u Zagrebu možete takve baklje po cijeni od 55 kuna nabaviti u ulici Kralja Zvonimira 70. Trgovina se nalazi 10-tak metara od križanja s Heinzelovom.
Uz njih valja spomenuti i "oldschool" kartonske baklje, one su cilindrične i rade se od magnezijuma. Aktiviraju se paljenjem fitilja na vrhu baklje i gore u zelenkasto-bijeloj boji. Njihovo ime je Bengal po istoimenoj regiji u Indiji, po njima su i druge baklje dobile svoj popularni navijački naziv «bengalke», ima ih raznih, neke gore 3, 7, i 10 minuta. Veoma rijetko se danas koriste na stadionima.

Komercijalne signalne rakete:

Većinom su manje nego Solas signalne rakete, veoma je upitna njihova kvaliteta jer znaju često zakazivati pogotovo one starije. Izgledom nalikuju penn-markerima i u zraku se gase već nakon 10-15 sekundi, njihova vidljivost je mala za razliku od brodskih signalnih raketa, nekih 20.000 candela i vide se u krugu od 3 do 5 kilometra.

Komercijalne dimne kutije i ulošci:

Ovakve dimne se od Solas dimni razlikuju po materijalu, trajanju i intenzitetu samog dima. Na našim stadionima dosta su prisutne plastične dimne s talijanskog tržišta, neke izgledaju kao komercijalne baklje i aktiviraju se trljanjem, također imate i druge koje su bolje za kamuflažu u malom okruglastom plastičnom obliku . Njihov intenzitet dimljenja je između 60 do 90 sekundi.

Komercijalne petarde:

Ovdje spadaju razne piratice, mege, kobre, magnumke, mali plastični topovski udari. Preporučljivo je koristiti kvalitetnije marke poput Orion ili Comet.

Komercijalne rakete:

U ovu skupinu ulaze razne vatromet rakete, one se vrlo rijetko koriste kod samih Ultras-navijača jer su više nazovimo tako za svečanije prigodne utakmice. Kad se obilježavaju godišnjice kluba ili same skupine. U zadnjih 10 godine učestalo se pojavljuju i tkz. Vulkani i ostala sitna pirotehnička galanterija.

Komercijalni priručni suzavac u spreju:

Neki navijači ga koriste u fightovima s policijom. Pošto ih i sama policija u zemljama Europske zajednice koristi u borbama s raznim demonstrantima, isto tako ih znaju primjenjivati i u sukobima s hooliganskim ekipama u zapadnoj Europi. Vrlo rijetko navijači ih koriste međusobno jer to ne spada u navijački "Code of Conduct", znači samo u obračunu s interventnom policijom. Kod nas je najpopularniji sprej Defenol, koriste ga većinom cure za samoobranu i košta do 50 kuna. Sadrži kemijsku tvar CS i veoma je brz, učinkovit i aktivira se kratkim pritiskom na gumb spreja. Sadržaj u bočici od 50 ml je dostatan za pet 1-sekundnih izbačaja dometa 4 metra. Osoba koja je prskana sa kemijskom tvari CS osjetit će nepodnošljivo "pečenje" očiju i kože, očni kapci će mu se skroz zatvoriti, teško će doći do zraka i jedino preostaje da čeka prestanak iritacije. Ovisno o trajanju prskanja djeluje i do 1 sat.
U Hrvatskoj se dozvoljava slobodna prodaja i korištenje svih takvih i sličnih sprejeva isključivo za samoobranu, e pa kad vas interventna napadne imate po hrvatskom zakonu pravo na samoobranu.

Amaterski navijački pirotehnički materijal:

U takav materijal možemo svrstati sve nekvalitetne pirotehničke materijale i improvizirane uredke domaće proizvodnje.

- Jedan od najdražih kemijskih materijala navijačima koji improviziraju s pirotehnikom je celuloid, koji se može miješati sa sastavom samih baklji ili dimni, a može se koristiti i samostalno. Navijači celuloid stavljaju u unutrašnjost raznih limenki ili aluminijskih kutija s time da se alu-folija stavlja prije nego što se celuloid prospe u limenku, radi boljeg i kvalitetnijeg sagorijevanja elementa. Postoje još razne varijacije slične jačim petardama koje se kombiniraju s manjom količinom praškastog bakelita. Bakelit je čvrsta plastična masa koja se dobiva kondenzacijom formaldehida i fenola. Osobno ne preporučam takve stvari jer je vrlo velika mogućnost da osoba koja nije stručna s takvim stvarima ozljedi sebe i druge osobe na samoj navijačkoj tribini.

US marines
07.03.2008., 09:50
dobre su to stvari ko?, ali mislim da bi bilo ok da navedeš izvor(e) tekstova.. ;)

ko?
07.03.2008., 22:00
ma nemam pojma koji su izvori to imam na kompu spremljeno...fakat neznam otkud je skinuto...dio je sa sportneta, mislim da je otam ovo sa Roma -Manchester al fakat neznam...:ne zna:

a ovo ostalo je s navijačkih foruma...skidano s rapidshare i tim stvarima...

Peckham
09.03.2008., 09:42
Ukoliko neko nije gledao ...dokumentarci o huliganima sirom svijeta.
Pravio ih je Danny Dyer (glavni lik iz filma Football Factory).

Episode One - Turkey

http://rapidshare.com/files/33365028/trffi01turkey.part1.rar
http://rapidshare.com/files/33375892/trffi01turkey.part2.rar
http://rapidshare.com/files/33386162/trffi01turkey.part3.rar
http://rapidshare.com/files/33395502/trffi01turkey.part4.rar
http://rapidshare.com/files/33403356/trffi01turkey.part5.rar
http://rapidshare.com/files/33407645/trffi01turkey.part6.rar

Episode 2 - Argentina

http://rapidshare.com/files/34927949/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part1.rar
http://rapidshare.com/files/34932773/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part2.rar
http://rapidshare.com/files/34937201/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part3.rar
http://rapidshare.com/files/34941743/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part4.rar
http://rapidshare.com/files/34957063/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part5.rar
http://rapidshare.com/files/34961018/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_2_of_8_-_Argentina.part6.rar

Episode 3 - Italy

http://rapidshare.com/files/35841153/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part1.rar
http://rapidshare.com/files/35850191/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part2.rar
http://rapidshare.com/files/35857642/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part3.rar
http://rapidshare.com/files/35864125/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part4.rar
http://rapidshare.com/files/35870329/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part5.rar
http://rapidshare.com/files/35873282/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_3_of_8_-_Italy.part6.rar

Episode 4 - Balkans

http://rapidshare.com/files/37295974/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part1.rar
http://rapidshare.com/files/37300741/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part2.rar
http://rapidshare.com/files/37305672/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part3.rar
http://rapidshare.com/files/37310481/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part4.rar
http://rapidshare.com/files/37316133/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part5.rar
http://rapidshare.com/files/37317742/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_4_of_8_-_The_Balkans.part6.rar

Episode 5 - Netherlands

http://rapidshare.com/files/38418299/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_5_of_8_-_The_Netherlands.part1.rar
http://rapidshare.com/files/38423540/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_5_of_8_-_The_Netherlands.part2.rar
http://rapidshare.com/files/38428316/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_5_of_8_-_The_Netherlands.part3.rar
http://rapidshare.com/files/38430990/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_5_of_8_-_The_Netherlands.part4.rar

Episode 6-Brazil

http://rapidshare.com/files/39854729/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part1.rar
http://rapidshare.com/files/39848744/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part2.rar
http://rapidshare.com/files/39846270/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part3.rar
http://rapidshare.com/files/39842944/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part4.rar
http://rapidshare.com/files/39840637/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part5.rar
http://rapidshare.com/files/39838135/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_6_of_8_-_Brazil.part6.rar

Episode7-Poland

http://rapidshare.com/files/41073358/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part1.rar
http://rapidshare.com/files/41070340/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part2.rar
http://rapidshare.com/files/41068053/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part3.rar
http://rapidshare.com/files/41066091/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part4.rar
http://rapidshare.com/files/41064287/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part5.rar
http://rapidshare.com/files/41062226/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_7_of_8_-_Poland.part6.rar

Episode 8 of 8 - Russia

http://rapidshare.com/files/42278507/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part1.rar
http://rapidshare.com/files/42278665/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part2.rar
http://rapidshare.com/files/42278816/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part3.rar
http://rapidshare.com/files/42278805/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part4.rar
http://rapidshare.com/files/42295868/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part5.rar
http://rapidshare.com/files/42273875/The_Real_Football_Factories_International_-_Episode_8_of_8_-_Russia.part6.rar

B52
09.03.2008., 11:59
Ono u Brazilu nema veze s navijanjem i navijačkim svijetom... al' ni malo :kava:

ko?
09.03.2008., 12:03
Zašto?:ne zna:

B52
09.03.2008., 12:50
Zašto?:ne zna:
Propucavanja autobusa??? Šta je slijedeće - minobacači?? :ne zna:

Peckham
09.03.2008., 12:56
Propucavanja autobusa??? Šta je slijedeće - minobacači?? :ne zna:

:lol::lol::lol::lol:

WHUFC
09.03.2008., 13:03
Ono u Brazilu nema veze s navijanjem i navijačkim svijetom... al' ni malo :kava:

vise mi to ima veze s navijacima nego livade

ST!
09.03.2008., 13:48
meni su rusi bili preludi sa onim organitiranim tucama

Peckham
09.03.2008., 15:04
http://www.PetitionOnline.com/qd3g1243/petition.html

PETICIJA ZA SMJENIVANJE NATCH SA MJESTA MODERATORA NA MUSKOM KUTKU !!

Greener
16.03.2008., 11:49
Prvi stavljeni je od jednog mladog kolumnista na sportnet.hr-u neznam sad točnno kak se zove a "Pogled iza gola" je stvar od lika kojeg znam s tim je išao na Lidrano.

wallace
18.03.2008., 23:06
sorry, al meni je to predebilno... sve treba bit spontano, a ne ko mafija...

edge79
19.03.2008., 07:37

Ma ono je katastrofa, onak se nemreš tuć jebate, je da izgleda pošteno al ove u prvim redovima ovi otraga nabijaju napred tak da nemreš niš. :D

ST!
19.03.2008., 10:21
sorry, al meni je to predebilno... sve treba bit spontano, a ne ko mafija...

Ma ono je katastrofa, onak se nemreš tuć jebate, je da izgleda pošteno al ove u prvim redovima ovi otraga nabijaju napred tak da nemreš niš. :D

sta nije bolje tako svako malo da se poubijamo bez boksera i sranja u ravnopravnom omjeru :ne zna:
al ajd u pravu ste zabavnije je kad je spontano :cerek:

ascon
18.10.2008., 14:52
tražim filmove vezane uz navijačku tematiku
konkretno zanima me:
Ultra Roma
Arrivederci Millwall
The story of the Kop

Može i neki drugi filmovi koji nisu umjetno proizvedeni poput GSE.

Eto pa ako netko ima ove filmove i voljan ih je podjeliti nek stavi na net i da linkove ovdje ili na privatnu poruku ako se ne smije ovdje stavljati linkove.

WHUFC
18.10.2008., 15:43
konkretno zanima me:
Ultra Roma
Arrivederci Millwall
The story of the Kop

Eto pa ako netko ima ove filmove i voljan ih je podjeliti nek stavi na net i da linkove ovdje ili na privatnu poruku ako se ne smije ovdje stavljati linkove.
kaj su ovi navedeni dokumentarci ili igrani filmovi?
na imbd sam nasao samo arivederci millwall,film iz 1990.
ovijh ostalih nema,mozda si pogrijesio naslove.
probaj pretrazit torrente.vjerojatno negdje ima .

_ZULE_
18.10.2008., 16:07
The Firm...oke film

ascon
18.10.2008., 16:10
nema na torrentima nažalost.
nekad prije dok je postojao armadin forum su bili linkovi za rapidshare
naslovi su sigurno ispravni
http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B00004CONG/ref=dp_image_0/275-9254028-6996357?ie=UTF8&n=573398&s=video

soulcrew
18.10.2008., 16:16
jel ima netko torrent tog filma THE FIRM, ja downloadam, ali sv nekaj stoto, te neka zika, te neki program, te neka kompanija :rolleyes:

Eightyeight
18.10.2008., 17:04
Titlove za Ultra' ima li itko ?

smeker,brate
18.10.2008., 18:11
Na koju je semu radjen "Arrivederci Millwall" ?

Boreia Proasteia
18.10.2008., 21:34
konkretno zanima me:
Ultra Roma
Arrivederci Millwall
The story of the Kop

http://www.youtube.com/watch?v=XNboU_PbZMY

:s:s

The story of the Kop to nigdje nisam ni vidio ni našao bar dio, pa ako itko ima ili zna di se može nać, bio bih zahvalan?

ascon
19.10.2008., 10:03
Nažalost ne znam na koju je shemu zato bi i htio ga pogledati. Koliko sam skužio na nekim forumima to bi trebao film o navijačima Millwall-a na gostovanju u Španjolskoj 82.g. na SP

WHUFC
19.10.2008., 14:30
jel ima netko torrent tog filma THE FIRM, ja downloadam, ali sv nekaj stoto, te neka zika, te neki program, te neka kompanija :rolleyes:

http://www.torrentz.com/0ff9d5e05cfeb388b901d0ec228fa34f8b6bbab1

btw,jel gledo neko "Cass",vidim na ypoutubeu trailere,igra u kinima dobrih 3-4 mjesecs,al na torrentima nista

olimpijci1995
28.11.2008., 13:50
odlican dokumentarac,ako netko jos nije gledao

http://video.google.com/videoplay?docid=4338590526134139185&q=riot&pl=true

narugrim78
28.11.2008., 15:17
ja sma pronašao neki krlji torrent za cass i čekam seedere,al ništa

1990
29.11.2008., 11:38
konkretno zanima me:
Ultra Roma
Arrivederci Millwall
The story of the Kop

Mogu te ja spojit sa likom iz varaždina koji ima preko 450 naslova različitih navijačkih skupina....ništa umjetno.
Naravno ako imaš nekaj za izmjenit jer nedaje free.:mig:

1990
29.11.2008., 12:32
Mogu te ja spojit sa likom iz varaždina koji ima preko 450 naslova navijačkih skupina....ništa umjetno.
Naravno ako imaš nekaj za izmjenit jer nedaje free.:mig:[/QUOTE]

Ovo ti je dio liste

> Argentina Mix 1,2,3
> Crazy Argentina
> River - Boca 04/05
> LA 12 Boca Juniors
> Argentinos Juniors - Independiente 05.11.2004.
> The Real Football Factories International 2 - Argentina
> Platense - Aragon 04/05

> Ultras Rapid - Erfullung Unserer Traume 1,2
> Ultras Salzburg
> Ultras Austria Wien 04/05

> Belgium hoolmix 1,2 + Hearts-Standard
> Italy 1990 - Hell Side

> Frontline Football, Bosnia - Serbia
> Horde Zla - Sarajevo
> Norway - Bosnia 06/07
> BULGARIA
> Levski Sofia - Schalke 2006
> CSKA Sofia-C.H. Varna 24.V.2006 Bulgarian cup
> Levski Sofia – Chelsea 27.IX.2006
> CSKA Sofia - Levski Sofia 07.04.2007.

> Ultras/Hooligans Tschechien

> Dinamo - Red star 1990- fights +bonus
> Bulgaria-Croatia and Croatia-Bulgaria 2005
> Rijeka - Hajduk ´05 - cup finale
> Armada : Rijeka - Osijek and Rijeka - Genclebirligi
> Torcida Split 03/04
> Rijeka - Hajduk 18.2.2006.
> Croatian Ultras 90tis - VHS rip
> Croatian Ultras 90tis 2 - VHS rip
> Croatia - Sweden 2005
> Latinica - Croatian Fans,Kranj Watterball + Ex YU mix
> Auxxerre - Dinamo,BBB mix - VHS rip
> Croatia-England 11.10.2006.
> Croatia-Australia ,Sttutgart 22.06.2006 WC
> Kohorta Osijek 2005/06
> Torcida hoolmix from TV, Hajduk-Šibenik,Hajduk-Dinamo...
> Croatia-Brazil ,Berlin WC '06
> Croatians in France WC 98´
> Red Roosters Koprivnica
> Ultras Vinkovci
> Torcida 04/05 1,2
> Hajduk - Dinamo & Dinamo - Hajduk 03/04
> Torcida Split 90-tis mix 1,2
> Dinamo - Hajduk 13.05.2006.
> Torcida mix
> Croatia Supporters mix 98/99
> Armada Rijeka
> Tornado Zadar
> Bad Blue Boys mix
> Dinamo - Arsenal 08.08.2006.
> Arsenal - Dinamo 23.08.2006.
> Hajduk - Dinamo 06/07
> Dinamo - Hajduk 24.02.2007.
> Rijeka - Hajduk 06/07
> The Real Football Factories International 2 - Balkan

> Suburdan Hools - Danemark

> Tigris Mystic PSG 1993-2003
> PSG Hooligans 1
> PSG Hooligans 2
> O. Marseille - PSG `05
> Ultras Lyon 10 years
> Magic Fans St. Etienne 1991-2001
> French hoolmix
> French Ultras 03/04
> O.Marseille-Auxerre 03/04
> CVS Bordeaux 95/96 - VHS rip
> Nucleo Ultra Lyon 02-03
> Ultras Toulouse 2001-2003
> Ultra Marines 96/97
> Mix Hools France 2
> Mix Hools France 3
> Strasbourg
> Magic Fans 03/04
> PSG - Bordeaux 03/04 & Croatia - Serbia 03´
> Barbarians Le Havre - part 1
> Barbarians Le Havre - part 2
> Tigers Lens 2005
> Brigade Loire Nantes 03/04
> France Hooligans-best

> Germany Hooligans -arengend fights
> Germany Hooligans 90tis
> Hooligan & Thugs-German part
> Germany Hooligans 90tis,part 2
> BFC Dynamo 2004/2005
> Rot-Weiss Essen Hooligans
> Hooligans/Ultras Best of Ostdeutschland 1994-2000
> Ultras Dynamo Dresden 2004/2005
> Ultras Hannover 2001/2002
> Ultras Karlsruhe 2002/2003
> BFC Dynamo 1999/2000
> Brutal Fans Dynamo Dresden
> Green Hell - Union Berlin Fans 1990
> Union Berlin 05/06
> Magdeburg - Dynamo Berlin 00/01 from TV -VHS rip
> Northern Ireland - Germany
> Dynamo Dresden-Hertha & Hertha Am.-Dynamo Dresden
> Ultras Dynamo Dresden 03/04
> Dynamo Berlin Hooligans doku 1991-1998 divx
> Inferno Lokomotiv Leipzig 1 divx
> Germany Hooligans report
> Dresden Hooligans mix 1,2
> Germany Riots mix & Russia WC 2002 Riots
> Chastage in Hannover
> Ultras Aue 00/01
> HSV - Werder
> Essen - Frankfurt 04/05
> East Germany - privat videos 00/01 part 1
> East Germany - privat videos 00/01 part 2
> Ultras Chemnitz 3

> Paok-Aris cup final
> Greek hoolmix 89-91
> Greek hoolmix 92-94
> Greek hoolmix 95/96
> Ultras Greek mix 03/04
> GATE 13 04/05
> Original 21 - AEK Athen 04/05
> Greek private videos
> Ofi - Olympiakos 97/8
> Greek hoolmix 94-95 + December 99
> Paok-Olympiakos 26/10/02 / Fener-Panathinaikos 31/10/02
> Aris-Panathinaikos 02/03
> Paok-Iraklis 03/04
> Olympiakos private videos 2003
> Aris-Paok 27/2/05
> Aris-Servette 16/9/99 / Aris-Paok 28/11/99
> Paok Ultras Gate 4
> Olympiakos - Panathinaikos 04/05 Basket
> Panathinaikos in Tel Aviv 1994
> Panathinaikos glory days 95/96
> Olympiakos - Panathinaikos 03/04
> Panathinaikos hoolmix + 95/96
> Aris - Perugia & Perugia - Aris 04/05
> Olympiakos 80-tis & 90-tis hoolmix
> Greek hoolmix 1998 - part 1
> Greek hoolmix 1998 - part 2
> Greek hoolmix 04/05
> Greek Hooligan Reports & hoolmix 2002
> Panathinaikos - Olympiakos 24.03.2002.
> PAOK - Aris 99/00 & Euro 2000
> Greek Hooligans 2002
> Greek Hooligans 2003
> Greek Hooligans 2004
> Greek Hooligans-best

> Feyenoord Hooligans
> Orange Violence
> Croningen 2002
> North Side Roda 01/02
> NEC Nijmegen East Side on tour
> De Harde Kern - Holland
> Holland Hoolmix 99/00
> Hooligans Vak R,S en T
> Feyenoord - Ajax 94´ & Holland - England 93´
> Feyenoord hoolmix 96-98
> Croningen - PSV 03´ & Anger in the Stadium
> Holland hools & ATS Soccer Riots
> Ajax hoolmix
> Feyenoord hoolmix + European hoolmix
>
> HUNGARY
> Hungary Ultras 95/96
> Hungary hoolmix
> Diosgyor mix 06/07
> Ultras Ujpest 05/06 part II.
> Green Monsters - Ferencvaros 1
> Green Monsters - Ferencvaros 2
> Diosgyor mix 05/06
> The Battle of Budapest

> Italian Ultras fights 1,2,3,4
> CUCB Napoli Hooligans :Fiorentina-Napoli,Foggia-Napoli…
> Nomadi Atalanta - VHS rip
> Roma-Lazio 3-docus of the derby
> Derby Italia - Milano,Torino,Genoa and Roma
> Scontri Ultras
> Inter - Milan 04/05 CL
> Ultras Napoli CUCB ´91 - VHS rip
> Mix Fiorentina 90-92 - VHS rip
> Settembre Bianconeri Ascoli
> Storica Curva Sud Roma
> Napoli - Lazio
> Lazio - Chelsea 03/04
> Brescia
> Italian Ultras 02/03
> Ultras Roma mix 1
> Ultras Roma mix 2
> "Estranes alla Massa" Ultras Napoli
> One Team One City - Napoli
> Ultras Napoli 25 years
> Irriducibili Lazio hoolmix
> Vicenza-Napoli 02/03
> Irriducibili Lazio mix
> Roma - Lazio 05/06
> Romanisti 04/05
> Siena-Napoli 02/03 divx
> Venezia – Napoli
> Brescia – Verona
> Milan - Roma 00/01 police video
> Cup Finale, Roma - Inter & Inter - Roma 04/05
> Milan - Roma 00/01 police video 2
> ACAB Roma 1
> ACAB Roma 2
> ACAB Roma 3
> Roma - Lazio & Napoli - Verona 98/99
> Italian hooli horror
> Gradinata Nord - Genoa
> Italian Sundays
> Brigate Gialloblu Verona
> The Real Football Factories International 2 - Italy
> Italy Ultras compilation 04/05
> Italy passions 1 & 2
> Chieti - Napoli 04/05

> Majmuni Prilep
> Komiti Skopje

> Klatka Polish Hooligans
> Poland Hools 02/03
> Poland Ultras 04/05 - part 1
> Poland Ultras 04/05 - part 2
> Poland Ultras 04/05 - part 3
> Poland Ultras 04/05 - part 4
> Poland mix 9
> LKS Lodz-Widzew Lodz
> Polish hoolmix 1997 - 2000
> Polish hoolmix 1998 - 2002
> Polish hooli Horor
> Polish hoolmix 03/04
> Rzezsow - Resovia 03/04

> Portugal mix
> Portugal hoolmix
> Porto - Benfica 06/07

> Ultras Romania ´05

> Spartak Moscow Hooligans 1998-2000
> Mix Russia 2 ( mix CSKA Moscou + mix CSKA Sofia )
> Russia Hooligans
> Russia Secret files - Hooligan docu.
> Cska & Dynamo Moscow mix
> Russian Hooligans best
> Fans Collection 3 - Russia hooligans
> Fans Collection 4 - Russia hooligans
> Fanatics Zenit - St. Petersburg 2004
> Red - Blue Story CSKA Moscow
> Lokomotiv Moscow - hooligans 1
> Lokomotiv Moscow - hooligans 2
> Ren TV - Football Fights
> Blue - White Dynamite - Dynamo Moscow

> South America mix
> Forca Jovem Vasco
> Montevideo - Penarol
> Torcidas Brazil

> Spanish hoolmix
> Mix Espana-Yomus Valencia 98´ Ultra Boys Gijon 94´ - VHS rip
> Symmachiarii – Real Oviedo 1994 – 2004 Part 1
> Symmachiarii – Real Oviedo 1994 – 2004 Part 2
> Frente Atletico Madrid

> Zurich – Basel 2003/04

> Galatasaray - Fenerbahce
> The Real Football Factories International 1 - Turkey

> British Hooligan Mix 5
> British Hooligan Mix 1
> British Hooligan Mix 6
> Fucking Hooligans
> Swansea Jacks mix
> Wrexham frontline mix
> The Football Factory
> British Hooligan Mix 9
> No on likes us
> Undercover
> Scottish Mobs
> Burnly Riots-Streetfights in England
> Stoke City N40 Hooligans
> Stoke City-Cardiff City -VHS rip
> Wolves Subway Army
> British Hooligan Mix 8
> Portsmouth 6.57 & Bristol
> Blackburn Rovers Firm
> Trouble on Terraces
> Burnley Suicide Squad
> The Old Firm Derby : Celtic - Rangers
> Blade Bussines Crew
> Hooligan ´96
> Everton - 24 hours with Joey´s Army
> BBC World Report - Cardiff City Soul Crew
> The Firm
> I.D. Undercover
> The English are coming
> Midlesbourgh - Tottenham 2005
> Green Street Hooligans
> The Real Footbal Factory - English parts
> English Hooligans world cup 2006
> Leeds Service Crew
> The History of ICF
> Everton - Manchester, the Battle of the Vally
> Scotland Secret Shame
> Millwall Hooligans
> British Hooligan Mix 10
> Cardiff - Barnsley 2003
> Zulu Wariorrs - Birmingam City
> Cardiff City - Soul Crew - VHS rip
> British Hooligan Mix 2
> BBC Hooligan reports - VHS rip
> England in action
> Rule Britania
> Hooligans & Thugs - England
> Arivederci Millwall 1982
> British Hooligan Mix 11

> Derbys : Saraj-Želje,Betis-Sevilla,Juve-Roma,Fioren-Livor.
> Hooligans 2
> Bloody Balls
> Hooligans at play
> Firm Violence
> Foreign Fields
> Hools Italia and France
> Hooli Horror comes to Sweden
> Ultras Italia+France ´04
> Ultras Italia+France ´05
> England - Croatia 2004,Portugal - England & Boavista - Celtic
> Ex YU mix - VHS rip
> Mix Fights
> Europa mix 7
> Ebola Hools Worldwide + Chelsea
> Poland/Italy hoolmix
> Italian/Holland hoolmix
> France/Holland hoolmix
> Hooligans at play 2 divx
> Milan - Chelsea 99´ & Euro 2000
> Savage Soccer
> Vandalizem & Victimes
> European hoolmix 1
> European hoolmix 2
> Lyon-Bord,Atal-Bresc,Toro-Juve,Frank-Mainz,Karls-Koln

G13
30.11.2008., 19:10
a koliko bi koštalo kad bi sve namontirao na DVD?

reg. ovisnik
02.12.2008., 12:34
sićan se maglovito jednog filma koji san gleda ka mulac u 80-tim.....češki čini mi se jer mi se čini da je posli tog filma nastala izreka "češki huligani".....
uglavnom ekipa putuje vlakom na gostovanje(Sparta?,Slavija?)
crno-bijeli je koliko se sićam,igrani,ali su ubačeni i dokumentarni djelovi.....
mislin da se zove "Zašto?"
e pa sića li se ko od starijih na ovom forumu tog filma pa da me prosvjetli

ŽUJA.je.zakon.
25.01.2009., 19:50
Mogu te ja spojit sa likom iz varaždina koji ima preko 450 naslova navijačkih skupina....ništa umjetno.
Može li se kako do toga lika doći,je li me možeš ti spojiti?

gomsZG
28.01.2009., 11:28
http://www.torrentz.com/0ff9d5e05cfeb388b901d0ec228fa34f8b6bbab1

btw,jel gledo neko "Cass",vidim na ypoutubeu trailere,igra u kinima dobrih 3-4 mjesecs,al na torrentima nista

gledao, po mom ukusu neloš film...

MOLTO BENE
28.01.2009., 14:59
sićan se maglovito jednog filma koji san gleda ka mulac u 80-tim.....češki čini mi se jer mi se čini da je posli tog filma nastala izreka "češki huligani".....
crno-bijeli je koliko se sićam,igrani,ali su ubačeni i dokumentarni djelovi.....

LET'S GO SPARTA,LET'S GO :)

sneijder
29.01.2009., 10:17
gledao cass, vrlo dobar film
evo jedna oke stranica, http://video.fanat1k.ru/
dosta toga je na ruskom, al ima i na engleskom, pa eto, mozda ima nekaj za vas

native
12.02.2009., 17:53
samo da vam skrenem pažnju na dvd koji možete kupit u Udruzi "Devedesete- borba za ime". konačno sam ga danas gledao i video najbolji uvjerljivo od svih izdanih, ima stvarno razno razne tematike, dosta govora sa nekim bitnim ljudima (među kojima je i Spitka dao značajan obol), uglavnom govori se o samoj biti navijanja za Dinamo i samom pokretu BBB, te stalnom uplitanju politike. stvarno se jako isplati gledat to, preporuka svima :top:

dino1989
12.02.2009., 22:54
gledao cass, vrlo dobar film
evo jedna oke stranica, http://video.fanat1k.ru/
dosta toga je na ruskom, al ima i na engleskom, pa eto, mozda ima nekaj za vas

gledao sam cass...dobra film,imas radnju,sore itd....za pogledat:top:

pera_djetlic
22.02.2009., 15:58
Seks, pice i krvoprolice (http://vinovo.magnify.net/playlist/Hrvatski-Filmovi-i-Serije)
Cijeli film za pogledati (u 3 dijela)
Uz Ajmo Zuti jedini nas film koji govori o navijacima

ko?
23.02.2009., 11:12
katastrofa mi je sex piče krvoproliće...
pogledajte ak niste the Firm:top:

jägermeister
25.02.2009., 10:59
po meni jedan od boljih, talijanski "ULTRA"....

http://www.amazon.de/Ultra-Blutiger-Sonntag-Claudio-Amendola/dp/B000FPYNJ4

pobunjenik
25.02.2009., 11:30

mislis na ovo?
http://www.imdb.com/title/tt0093786/

reg. ovisnik
26.02.2009., 09:07
je, to je taj film...
Naveo ga je i ovaj momak koji je otvorio temu (teme su se spajale, nije ga bilo kad sam pisao post koji citiraš...)

Gledao sam ga odavno i ostao mi je u pamćenju kao dobar film...Sad, ne znam je li stvarno tako jer onda nisam imao više od 10 godina...
Koliko mi se čini, HRT ga nikad nije prikazao u zadnjih 15-tak godina, a ako je stvarno mi je žao što sam ga propustio...

Dok sam još studirao u ZG, čak sam i otišao do češkog doma u Šubićevoj, laprdao sam nešto da mi triba za fakultet za neku radnju i tako...nešto su mi obećavali da će mi ga nabavit ali nikad nije bilo ništa od toga...

Jeli to neko gleda u zadnje vrijeme(ti?) i je li taj film čemu?
Gdje bi se mogao nabavit?

pobunjenik
26.02.2009., 09:43
ja sam to gledao prije par godina i iskreno da ti velim ne sjecam se skoro nikaj,posto nisam imao prijevod vise sam gledao onak povrsno,bas trazim da vidim imam li ga u kolekciji...

Michael Collins
26.02.2009., 17:29
Britanski dokumentarac od BBB i Torcidi
http://www.youtube.com/watch?v=XpmfSnOsdwc

O samome derbiju

Peterpunk
26.02.2009., 17:40
Britanski dokumentarac od BBB i Torcidi

O samome derbiju

Ti nas zajebavas ili si taj dokumentarac stvarno tek sada otkrio :confused:

Michael Collins
26.02.2009., 17:54
Ti nas zajebavas ili si taj dokumentarac stvarno tek sada otkrio :confused:

Ma fakat sam gledao Poljake,Wisla i Cracovia, nisam nikad ovaj,čuo sam dakako za njega, a nisam se sjetio dok nisam naišao na youtubeu...

nk1986dz
26.02.2009., 19:57

Ovo ti je dio liste

> Argentina Mix 1,2,3
> Crazy Argentina
> River - Boca 04/05
> LA 12 Boca Juniors
> Argentinos Juniors - Independiente 05.11.2004.
> The Real Football Factories International 2 - Argentina
> Platense - Aragon 04/05

> Ultras Rapid - Erfullung Unserer Traume 1,2
> Ultras Salzburg
> Ultras Austria Wien 04/05

> Belgium hoolmix 1,2 + Hearts-Standard
> Italy 1990 - Hell Side

> Frontline Football, Bosnia - Serbia
> Horde Zla - Sarajevo
> Norway - Bosnia 06/07
> BULGARIA
> Levski Sofia - Schalke 2006
> CSKA Sofia-C.H. Varna 24.V.2006 Bulgarian cup
> Levski Sofia – Chelsea 27.IX.2006
> CSKA Sofia - Levski Sofia 07.04.2007.

> Ultras/Hooligans Tschechien

> Dinamo - Red star 1990- fights +bonus
> Bulgaria-Croatia and Croatia-Bulgaria 2005
> Rijeka - Hajduk ´05 - cup finale
> Armada : Rijeka - Osijek and Rijeka - Genclebirligi
> Torcida Split 03/04
> Rijeka - Hajduk 18.2.2006.
> Croatian Ultras 90tis - VHS rip
> Croatian Ultras 90tis 2 - VHS rip
> Croatia - Sweden 2005
> Latinica - Croatian Fans,Kranj Watterball + Ex YU mix
> Auxxerre - Dinamo,BBB mix - VHS rip
> Croatia-England 11.10.2006.
> Croatia-Australia ,Sttutgart 22.06.2006 WC
> Kohorta Osijek 2005/06
> Torcida hoolmix from TV, Hajduk-Šibenik,Hajduk-Dinamo...
> Croatia-Brazil ,Berlin WC '06
> Croatians in France WC 98´
> Red Roosters Koprivnica
> Ultras Vinkovci
> Torcida 04/05 1,2
> Hajduk - Dinamo & Dinamo - Hajduk 03/04
> Torcida Split 90-tis mix 1,2
> Dinamo - Hajduk 13.05.2006.
> Torcida mix
> Croatia Supporters mix 98/99
> Armada Rijeka
> Tornado Zadar
> Bad Blue Boys mix
> Dinamo - Arsenal 08.08.2006.
> Arsenal - Dinamo 23.08.2006.
> Hajduk - Dinamo 06/07
> Dinamo - Hajduk 24.02.2007.
> Rijeka - Hajduk 06/07
> The Real Football Factories International 2 - Balkan

> Suburdan Hools - Danemark

> Tigris Mystic PSG 1993-2003
> PSG Hooligans 1
> PSG Hooligans 2
> O. Marseille - PSG `05
> Ultras Lyon 10 years
> Magic Fans St. Etienne 1991-2001
> French hoolmix
> French Ultras 03/04
> O.Marseille-Auxerre 03/04
> CVS Bordeaux 95/96 - VHS rip
> Nucleo Ultra Lyon 02-03
> Ultras Toulouse 2001-2003
> Ultra Marines 96/97
> Mix Hools France 2
> Mix Hools France 3
> Strasbourg
> Magic Fans 03/04
> PSG - Bordeaux 03/04 & Croatia - Serbia 03´
> Barbarians Le Havre - part 1
> Barbarians Le Havre - part 2
> Tigers Lens 2005
> Brigade Loire Nantes 03/04
> France Hooligans-best

> Germany Hooligans -arengend fights
> Germany Hooligans 90tis
> Hooligan & Thugs-German part
> Germany Hooligans 90tis,part 2
> BFC Dynamo 2004/2005
> Rot-Weiss Essen Hooligans
> Hooligans/Ultras Best of Ostdeutschland 1994-2000
> Ultras Dynamo Dresden 2004/2005
> Ultras Hannover 2001/2002
> Ultras Karlsruhe 2002/2003
> BFC Dynamo 1999/2000
> Brutal Fans Dynamo Dresden
> Green Hell - Union Berlin Fans 1990
> Union Berlin 05/06
> Magdeburg - Dynamo Berlin 00/01 from TV -VHS rip
> Northern Ireland - Germany
> Dynamo Dresden-Hertha & Hertha Am.-Dynamo Dresden
> Ultras Dynamo Dresden 03/04
> Dynamo Berlin Hooligans doku 1991-1998 divx
> Inferno Lokomotiv Leipzig 1 divx
> Germany Hooligans report
> Dresden Hooligans mix 1,2
> Germany Riots mix & Russia WC 2002 Riots
> Chastage in Hannover
> Ultras Aue 00/01
> HSV - Werder
> Essen - Frankfurt 04/05
> East Germany - privat videos 00/01 part 1
> East Germany - privat videos 00/01 part 2
> Ultras Chemnitz 3

> Paok-Aris cup final
> Greek hoolmix 89-91
> Greek hoolmix 92-94
> Greek hoolmix 95/96
> Ultras Greek mix 03/04
> GATE 13 04/05
> Original 21 - AEK Athen 04/05
> Greek private videos
> Ofi - Olympiakos 97/8
> Greek hoolmix 94-95 + December 99
> Paok-Olympiakos 26/10/02 / Fener-Panathinaikos 31/10/02
> Aris-Panathinaikos 02/03
> Paok-Iraklis 03/04
> Olympiakos private videos 2003
> Aris-Paok 27/2/05
> Aris-Servette 16/9/99 / Aris-Paok 28/11/99
> Paok Ultras Gate 4
> Olympiakos - Panathinaikos 04/05 Basket
> Panathinaikos in Tel Aviv 1994
> Panathinaikos glory days 95/96
> Olympiakos - Panathinaikos 03/04
> Panathinaikos hoolmix + 95/96
> Aris - Perugia & Perugia - Aris 04/05
> Olympiakos 80-tis & 90-tis hoolmix
> Greek hoolmix 1998 - part 1
> Greek hoolmix 1998 - part 2
> Greek hoolmix 04/05
> Greek Hooligan Reports & hoolmix 2002
> Panathinaikos - Olympiakos 24.03.2002.
> PAOK - Aris 99/00 & Euro 2000
> Greek Hooligans 2002
> Greek Hooligans 2003
> Greek Hooligans 2004
> Greek Hooligans-best

> Feyenoord Hooligans
> Orange Violence
> Croningen 2002
> North Side Roda 01/02
> NEC Nijmegen East Side on tour
> De Harde Kern - Holland
> Holland Hoolmix 99/00
> Hooligans Vak R,S en T
> Feyenoord - Ajax 94´ & Holland - England 93´
> Feyenoord hoolmix 96-98
> Croningen - PSV 03´ & Anger in the Stadium
> Holland hools & ATS Soccer Riots
> Ajax hoolmix
> Feyenoord hoolmix + European hoolmix
>
> HUNGARY
> Hungary Ultras 95/96
> Hungary hoolmix
> Diosgyor mix 06/07
> Ultras Ujpest 05/06 part II.
> Green Monsters - Ferencvaros 1
> Green Monsters - Ferencvaros 2
> Diosgyor mix 05/06
> The Battle of Budapest

> Italian Ultras fights 1,2,3,4
> CUCB Napoli Hooligans :Fiorentina-Napoli,Foggia-Napoli…
> Nomadi Atalanta - VHS rip
> Roma-Lazio 3-docus of the derby
> Derby Italia - Milano,Torino,Genoa and Roma
> Scontri Ultras
> Inter - Milan 04/05 CL
> Ultras Napoli CUCB ´91 - VHS rip
> Mix Fiorentina 90-92 - VHS rip
> Settembre Bianconeri Ascoli
> Storica Curva Sud Roma
> Napoli - Lazio
> Lazio - Chelsea 03/04
> Brescia
> Italian Ultras 02/03
> Ultras Roma mix 1
> Ultras Roma mix 2
> "Estranes alla Massa" Ultras Napoli
> One Team One City - Napoli
> Ultras Napoli 25 years
> Irriducibili Lazio hoolmix
> Vicenza-Napoli 02/03
> Irriducibili Lazio mix
> Roma - Lazio 05/06
> Romanisti 04/05
> Siena-Napoli 02/03 divx
> Venezia – Napoli
> Brescia – Verona
> Milan - Roma 00/01 police video
> Cup Finale, Roma - Inter & Inter - Roma 04/05
> Milan - Roma 00/01 police video 2
> ACAB Roma 1
> ACAB Roma 2
> ACAB Roma 3
> Roma - Lazio & Napoli - Verona 98/99
> Italian hooli horror
> Gradinata Nord - Genoa
> Italian Sundays
> Brigate Gialloblu Verona
> The Real Football Factories International 2 - Italy
> Italy Ultras compilation 04/05
> Italy passions 1 & 2
> Chieti - Napoli 04/05

> Majmuni Prilep
> Komiti Skopje

> Klatka Polish Hooligans
> Poland Hools 02/03
> Poland Ultras 04/05 - part 1
> Poland Ultras 04/05 - part 2
> Poland Ultras 04/05 - part 3
> Poland Ultras 04/05 - part 4
> Poland mix 9
> LKS Lodz-Widzew Lodz
> Polish hoolmix 1997 - 2000
> Polish hoolmix 1998 - 2002
> Polish hooli Horor
> Polish hoolmix 03/04
> Rzezsow - Resovia 03/04

> Portugal mix
> Portugal hoolmix
> Porto - Benfica 06/07

> Ultras Romania ´05

> Spartak Moscow Hooligans 1998-2000
> Mix Russia 2 ( mix CSKA Moscou + mix CSKA Sofia )
> Russia Hooligans
> Russia Secret files - Hooligan docu.
> Cska & Dynamo Moscow mix
> Russian Hooligans best
> Fans Collection 3 - Russia hooligans
> Fans Collection 4 - Russia hooligans
> Fanatics Zenit - St. Petersburg 2004
> Red - Blue Story CSKA Moscow
> Lokomotiv Moscow - hooligans 1
> Lokomotiv Moscow - hooligans 2
> Ren TV - Football Fights
> Blue - White Dynamite - Dynamo Moscow

> South America mix
> Forca Jovem Vasco
> Montevideo - Penarol
> Torcidas Brazil

> Spanish hoolmix
> Mix Espana-Yomus Valencia 98´ Ultra Boys Gijon 94´ - VHS rip
> Symmachiarii – Real Oviedo 1994 – 2004 Part 1
> Symmachiarii – Real Oviedo 1994 – 2004 Part 2
> Frente Atletico Madrid

> Zurich – Basel 2003/04

> Galatasaray - Fenerbahce
> The Real Football Factories International 1 - Turkey

> British Hooligan Mix 5
> British Hooligan Mix 1
> British Hooligan Mix 6
> Fucking Hooligans
> Swansea Jacks mix
> Wrexham frontline mix
> The Football Factory
> British Hooligan Mix 9
> No on likes us
> Undercover
> Scottish Mobs
> Burnly Riots-Streetfights in England
> Stoke City N40 Hooligans
> Stoke City-Cardiff City -VHS rip
> Wolves Subway Army
> British Hooligan Mix 8
> Portsmouth 6.57 & Bristol
> Blackburn Rovers Firm
> Trouble on Terraces
> Burnley Suicide Squad
> The Old Firm Derby : Celtic - Rangers
> Blade Bussines Crew
> Hooligan ´96
> Everton - 24 hours with Joey´s Army
> BBC World Report - Cardiff City Soul Crew
> The Firm
> I.D. Undercover
> The English are coming
> Midlesbourgh - Tottenham 2005
> Green Street Hooligans
> The Real Footbal Factory - English parts
> English Hooligans world cup 2006
> Leeds Service Crew
> The History of ICF
> Everton - Manchester, the Battle of the Vally
> Scotland Secret Shame
> Millwall Hooligans
> British Hooligan Mix 10
> Cardiff - Barnsley 2003
> Zulu Wariorrs - Birmingam City
> Cardiff City - Soul Crew - VHS rip
> British Hooligan Mix 2
> BBC Hooligan reports - VHS rip
> England in action
> Rule Britania
> Hooligans & Thugs - England
> Arivederci Millwall 1982
> British Hooligan Mix 11

> Derbys : Saraj-Želje,Betis-Sevilla,Juve-Roma,Fioren-Livor.
> Hooligans 2
> Bloody Balls
> Hooligans at play
> Firm Violence
> Foreign Fields
> Hools Italia and France
> Hooli Horror comes to Sweden
> Ultras Italia+France ´04
> Ultras Italia+France ´05
> England - Croatia 2004,Portugal - England & Boavista - Celtic
> Ex YU mix - VHS rip
> Mix Fights
> Europa mix 7
> Ebola Hools Worldwide + Chelsea
> Poland/Italy hoolmix
> Italian/Holland hoolmix
> France/Holland hoolmix
> Hooligans at play 2 divx
> Milan - Chelsea 99´ & Euro 2000
> Savage Soccer
> Vandalizem & Victimes
> European hoolmix 1
> European hoolmix 2
> Lyon-Bord,Atal-Bresc,Toro-Juve,Frank-Mainz,Karls-Koln[/QUOTE]

pitaj ga koliko bi kostalo sve to otprilike?

1990
26.02.2009., 21:05
Pa ovisno o dvd-u,nisu sve cijene iste..orginali su skuplji ofkors.Javi mi na PM kaj te zanima pa se dogovorimo.

Pljačkam Invalide
04.03.2009., 01:22
nije baš navijački,al meni jeben film,baš sam ga nedavno ponovno pogledo...

Wanderers...klasik

http://www.youtube.com/watch?v=YmxT3fuqGpQ

pobunjenik
04.03.2009., 09:58
je li tko gledao ovaj film? kao napisan od navijaca i eto mislio bit ce vise o zgodama i nezgodama s tekmi,ali eto...

Rise of the Footsoldier
http://www.imdb.com/title/tt0901507/

WHUFC
04.03.2009., 11:46
je li tko gledao ovaj film? kao napisan od navijaca i eto mislio bit ce vise o zgodama i nezgodama s tekmi,ali eto...

Rise of the Footsoldier
http://www.imdb.com/title/tt0901507/

Meni je film ok, baziran je na istinitim događajima (cak su se mogle vidjet televizijske snimke poslije nemilog događaja) i solidno je napravljen. Inace lik kojeg tumaci glavni glumac se pojavljuje u filmu nekoliko puta( na pocetku u tucnjavi, u teretani....).

Buki-Fiume
06.03.2009., 21:44
Da, film Rise Of The Footsoldier mi je najbolji od svih filmova o navijačima, makar u ovom filmu je riječ o navijačima samo u prvih pola sata. Ali općenito cijeli film je odličan. Nego tko je taj lik koji se pojavljuje par puta u filmu kojeg glumi glavni lik?

P.S.Film Ultra o navijačima Rome ima za skinut preko torrenta...:)
(ali zanima me dali postoji prijevod za taj film?)

Također, još neki filmovi o navijačima:

Green Street Hooligans
Green Street Hooligans 2
Football Factory
Cass
I.D.
The Firm

I također me zanima dali postoji prijevod za dokumentarce The Real Football Factories International? Hvala unaprijed...:)

Sibencan!
06.03.2009., 21:46
pa ako ti ne razumiš talijanski moj fjume stvarno šta reći...

Buki-Fiume
06.03.2009., 21:47
Pa ne razumijem...

Eightyeight
17.03.2009., 10:34
jel ko gledo Awaydays, ima li ga negdje po netu ?

casillas
29.03.2009., 16:16
Green Street Hooligans

ovo je moj daleko najdraži navijački film, mislim film je savršenstvo

Zgmarac
29.03.2009., 16:44
Da savršenstvo:rofl::s:rofl::s

nevolja
29.03.2009., 20:28
Da savršenstvo:rofl::s:rofl::s

bas sam neki dan gleda gsh 2.
dobar je film samo nema veze s navijacima

-Projektant-
29.03.2009., 21:11
bas sam neki dan gleda gsh 2.
dobar je film samo nema veze s navijacima

Ja zabrijao ovo neka zajebancija s gsh2...a vidim na netu ima i trailer :eek: :rofl::rofl:

nevolja
29.03.2009., 21:16
Ja zabrijao ovo neka zajebancija s gsh2...a vidim na netu ima i trailer :eek: :rofl::rofl:

ma film je ludilo,krvi do kolina a navijaca niti u tragovima:rofl:

Đelato
30.03.2009., 09:43
sinja san taj green street. glumi oni frodo s velikin nogama. odma san sinja da je zajebancija. nemogu englezi bit navijači. jebate panduri in jaše konje. da to ovde naprave izilo bi konja, lega bi u lepinju.

i(ST)ok
30.03.2009., 14:22
ma sinja san ga i ja, bija je flim na televiziji, ima dosta znanstvene fantastike, njih 5 na 200 manu ovih navijača, ka neki supremeni, ma biži ća, jebate, ka oni lete.
a ima oni brimson šta je diga lipu lovu,ka on bivši uligan. jebiga komrecijala majka.

Michael Collins
31.03.2009., 18:58
Gledam sada HRT i reklamiraju film koji opisuje "stvaran život navijača i BBB-a"...

Kada ono ćelavi lik mlati, likovi razbijaju, drogiraju se, dilaju...

Koliko posto navijača je takvih?

Ovo je sto post snimljeno za publiku sa Index.hr, koji se eto mogu s visoka govortii-"vidite kakvi divljaci",kao što npr. to Englezi rade s Balkanom...

Film nisma gledao,planiram, možda je i dobra, ali sigurno na vrlo zlonamjeran način prikazuje navijače....

Playlife_
31.03.2009., 19:04
Gledam sada HRT i reklamiraju film koji opisuje "stvaran život navijača i BBB-a"...

Ovo je sto post snimljeno za publiku sa Index.hr, koji se eto mogu s visoka govortii-"vidite kakvi divljaci",kao što npr. to Englezi rade s Balkanom...

Film nisma gledao,planiram, možda je i dobra, ali sigurno na vrlo zlonamjeran način prikazuje navijače....

Sam si reka - "Stvaran život navijača i BBB", pa će vjerojatno prikazati navijače na stvaran način, a ne zlonamjeran..:)

zvonzi
31.03.2009., 19:07
Ja sam upravo pročitao knjigu po kojoj je film snimljen (ako mislim na isto, "Metastaze"). Također mislim da autor pretjeruje. Nekako sumnjam da je on pokušao prikazati sve navijače kao takve, a ako je, onda nema veze s realnošću i onaj tko to popuši je glup. Uostalom, nekog navijanja i priče o BBB-ima i nema. Evenutalno, taj neki Krpa je teški navijač, a ima čak par stranica (od 250) posvećeno navijanju i utakmici.
Al' glavni likovi su stvarno margine društva. 2 narkomana koji se pokušavaju skinut s horsa, 1 branitelj i ubojica, koji zlostavlja ženu, a jedan alkoholičar koji neće doživjeti 30-tu zbog alkohola.

Zgmarac
31.03.2009., 19:08
Pa tako su rekli u Dnevniku:"stvaran život navijača i BBB-a" i ne znam ćemu takav odgovor čovjek...
Nitko od navijača nije takav,naravno ima npr. pojedinaca koji se npr. drogiraju ali ima ih i među doktorima pa se doktori ne prikazuju ko drogiraši...

zvonzi
31.03.2009., 19:18
Pa tako su rekli u Dnevniku:"stvaran život navijača i BBB-a" i ne znam ćemu takav odgovor čovjek...
Nitko od navijača nije takav,naravno ima npr. pojedinaca koji se npr. drogiraju ali ima ih i među doktorima pa se doktori ne prikazuju ko drogiraši...

Meni odgovaraš? :D
Ne kužim šta hoćeš reći.

Derby
31.03.2009., 19:19

Film je napravljen prema istoimenoj knjizi. U knjizi se podjednako prati 4-5 likova koji su iz istog kvarta. Jednog je sjebao alkohol, drugog heroin, treci je sam po sebi sjeban i tak dalje. Zapravo se uopće ne radi o navijačima. Ima par događaja koji imaju neke veze sa bbb i skinsima.

Gledao sam i predstavu, tamo su čak i ti događaji izbačeni...

Film još nisam pogledao, ali ak su u filmu probali objasniti stvaran život navijača, onda su sjebali stvar...

zvonzi
31.03.2009., 19:20
Film je napravljen prema istoimenoj knjizi. U knjizi se podjednako prati 4-5 likova koji su iz istog kvarta. Jednog je sjebao alkohol, drugog heroin, treci je sam po sebi sjeban i tak dalje. Zapravo se uopće ne radi o navijačima. Ima par događaja koji imaju neke veze sa bbb i skinsima.

Gledao sam i predstavu, tamo su čak i ti događaji izbačeni...

Film još nisam pogledao, ali ak su u filmu probali objasniti stvaran život navijača, onda su sjebali stvar...

To i ja kažem. Nisam stručnjak, ali prije je to neka nekakva socijalna drama, ili štaveć, nego stvaran prikaz navijača.

Michael Collins
31.03.2009., 20:00
Gledajte dečki ne znam,nisam čitao knjigu,a nitko nije gledao film,hoću samo reći da su na HRT-u predstavili "kao pravi život navijača"...

jacko89
31.03.2009., 20:04
Za pravi film o navijacima treba duboko uroniti u tu temu da bi se priblizno realno prikazale odredjene stvari.

Ovaj film koliko sam skuzio ima veze s navijacima kao i ja sa kriketom.

The Godfather
31.03.2009., 20:25
I kakav je film, jeli ga ko gleda?

sr-bistabil
31.03.2009., 20:33
Bljuf, vidio sam trailer na jutubu i ona scena na tribini sa za dom spremni mi je do toliko do zla Boga glupa, isforsirana, nerealna i overall kretenska da sam izgubio volju gledat film... Plus kaj u traileru ima i Bosanac koji priča da je Zagreb Europa, kultura pa se to miješa sa nekakvim scenama nasilja, ono... totalna patetika... kao, naivan i u srcu drag starac hvali Zagreb na sva usta, a kad tamo u Zagrebu zapravo živi ksenofobični, šovinistički ljudski otpad, narkomani, lopovi, bitange, dno dna koje treba lopatom potaracat... Ma užas...

Inox 18/10
31.03.2009., 20:48
Dal je uopce moguce prikazat stvarni zivot navijaca ? Navijaca nekog kluba xy npr ima oko 50 tisuca pa nemoes generalizirat ovaj uzorak od par njih sa svim navijacima , svako ima neke svoje probleme :kava:

dino1989
31.03.2009., 21:52
film je glup i nema veze sa navijacim i samo nas se zeli ocrniti...ali je problem to kaj je tek izasao u javnost a vec ima veliki bum i medijski prstor

alone69
31.03.2009., 21:52
ne nije moguće,hm................

alone69
31.03.2009., 21:53
al ga svjedno ideš gledat..........

ascon
31.03.2009., 22:14
koliko sam čuo statisti u filmu su i sami bbb pa me čudi da su pristali da ih se sve kolektivno prikaže na način kako je to zasada u traileru viđeno.nacisti, skinsi, propalice i slično.takvi filmovi nam uopće ne idu u prilog i samim time mi je nelogično sudjelovanje bbb u njemu umjesto da su jasno rekli da ne žele sudjelovati u takvom prikazu jednog navijača.

skvoter
31.03.2009., 22:16
koliko sam čuo statisti u filmu su i sami bbb pa me čudi da su pristali da ih se sve kolektivno prikaže na način kako je to zasada u traileru viđeno.nacisti, skinsi, propalice i slično.takvi filmovi nam uopće ne idu u prilog i samim time mi je nelogično sudjelovanje bbb u njemu umjesto da su jasno rekli da ne žele sudjelovati u takvom prikazu jednog navijača.

slažem se

Veliki vladar
31.03.2009., 22:23
Ljudi prije nego saspemo salve optuzbi mozda bi bilo dobro da nesto kazu osobe koju su zaista i vidile film ili barem nesto vise od trailera :ne zna:

Naime - bila je reportaza o filmu na pocetku njegovog snimanja,a posto sam procita knjigu upala mi je u oko-tada je receno da pisac knjige inzistira na sto vecoj autenticnosti svoga djela,a ako je tako o navijacima u filmu nece biti niti 5 % :ne zna:

Ovo mi se trenutno cini samo ka dobar PR filma koji koristi aktualne teme u drustvu za podignuti popularnost i price oko istog :ne zna:

Barem dok me neko ne uvjeri u suprotno :kava:

Delvecchio
31.03.2009., 23:14
Knjigu sam čitao, odlična je, al nema nikakve veze s navijačima. Osim što je jedan od 5 likova navijač, ali defitivno se ne radi o navijačkoj problematici i kulturi nego jednostavno o 5 sjebanih likova posljeratnoj Hrvatskoj koji životare.

lambo
31.03.2009., 23:16
To je onaj film s Bitorajcom?

simpatizer
31.03.2009., 23:30
knjigu san pročita, nije nešto posebnu, miljun puta ispričana priča. i knjiga stvarno nema veze sa navijačima, tako da ja neznan zašto je ovi kreteni reklamiraju ka neki navijački film, osin možda da privuču ka nešto publike. i još jedna stvar, lik Kiza ili Kazo je u knjizi zapravo žensko, jeli tako? a u filmu je prikazan ka neki bradati lik. neznan zašto su to prominili. pa svi znamo da su bbb pičke metribaju to skrivat:D

fairline
31.03.2009., 23:51
knjigu san pročita, nije nešto posebnu, miljun puta ispričana priča. i knjiga stvarno nema veze sa navijačima, tako da ja neznan zašto je ovi kreteni reklamiraju ka neki navijački film, osin možda da privuču ka nešto publike. i još jedna stvar, lik Kiza ili Kazo je u knjizi zapravo žensko, jeli tako? a u filmu je prikazan ka neki bradati lik. neznan zašto su to prominili. pa svi znamo da su bbb pičke metribaju to skrivat:D
nije kiza ni kazo,vec kizo..kvartovski kroner..
knjiga je dobra,al film sumnjam da cu pogledat,s obzirom na ovih par inserata...:confused::confused::kava:

hsp1861
01.04.2009., 03:08
Knjigu sam čitao, odlična je, al nema nikakve veze s navijačima. Osim što je jedan od 5 likova navijač, ali defitivno se ne radi o navijačkoj problematici i kulturi nego jednostavno o 5 sjebanih likova posljeratnoj Hrvatskoj koji životare.
treba to objasnit novinarima :D
Bitorajac je SH ZG :lol:

SerbusZGD
01.04.2009., 03:24
prema najavama kaj sam vidio...(mislim na ovaj film za bitorajcem)

u filmu su BBB prikazali kao skinse i to po meni unaprijed nije dobar film samo zbog toga...
taj redatelj je mislio samo kak ce ocrniti BBB i ljudi(koji ne znaju ni malo o navijackom svijetu) ce misliti da je tako i u stvarnom zivotu...

ali nisam pogledao film, moze biti da je dobar, ipak je ovo misljenje na prvi pogled..

štancer
01.04.2009., 06:57
To je bio i jedan od mojih pointova u "BBB" temi, rad na vlastitoj šteti, fascinantno. Kako starkelja Schmidt vidi navijače nije nevažno, ne samo zato što će film biti hit. Nego to pokazuje i kako ih doživljavaju svi slični starkelje, javnost, političari. Pogotovo kada bi BBB ili navijači htjeli (a mislim da bi za promjenu trebali, jer nažalost nema niti jednog drugog organiziranog vida navijaštva da se bavi pitanjima poput Mamića ili sl.) biti neki ozbiljni faktor čije se mišljenje uvažava.
Sami akteri filma, režiser i novinarska bulumenta se hvastaju kako su u tom filmiću koji nadobudno hoće kroz jednu priču nagurati svo hebeno zlo u društvu - pokazali stvarni lifestyle navijača.
Ljudi prije nego saspemo salve optuzbi mozda bi bilo dobro da nesto kazu osobe koju su zaista i vidile film ili barem nesto vise od trailera
Gle, nije čak ni previše bitno ako film govori zapravo o nečemu drugom, jer kada ga putem novinara, ali i izjava samih stvaratelja filma percipira javnost, nametne se reklama da je film o tome i tome. Pijanim nazi zombijima koji šoraju sve redom, žene, djecu i pljačkaju kladionice, svako malo povikavši "Dinamo". To se forsira kada se reklamira taj film ili govori o njemu. O čemu god on pričao, kužite?
A svi trube i nasjeli su na priču (uključujući i autora ove teme, ne bi je pokrenuo) da je to film (i) o navijačima. I to "stvarno i surovo". To će prosječna kućanica, ali i svaka prosječna Đurđa koja odlučuje te pogotovo novinari koji stvaraju javno mišljenje, shvatiti iz cijele pompe i filma.
Mislim da je dobrovoljno sudjelovanje dijela navijača u toj "za dom spremni" farsi, kako se to tobože radi iz dubokog nazi uvjerenja, u pauzi između dva šuta droge, čisto pišanje po sebi samima. U javnosti.

Spitka
01.04.2009., 10:05
Kog boli kurac kaj neka domaćica, poštar, dimnjačar ili taj neki ginekolog misli o navijačima? Nama je i cilj da budemo loši, zajebani, opasni, zato se i zovem Bad Blue Boys, a ne Nice Little Fagets. :mig:

Naravno da ovakav prikaz navijača s realnošću nema nikakve veze, ali nek se raja veseli i ima oči na leđima drugi put kad vidi tri klinca sa šalom. Ipak je to fikcija, mogao je Bitorajac onog lika u birtiji rasporit i svjetlosnim mačem. Kaj sad?

Meni je bitno da su u RL praktički svi BBB u tridesetima koje ja znam, zapravo sušta suprotnost svojim ekvivaletnima u tom filmiću. Uspješni poslovni ljudi, intelektualci, menadžeri, inženjeri koji žive skoro pa malograđanskim životima, imaju kuću ili četverosobni stan i dva auta, zlatnog ritrivera i dvoje prekrasne djece. Vikendom malo popizde, napiju se i izdivljaju i to bi bilo to. Al ponavljam, nek raja uživa u filmu, ipak smo narod odrastao na Neretvi i Sutjesci, nek se ponekad i malo pretjeruje. :kava:

d42 idu kolektivno gledat film, zapalit ćemo bengalku, i posrat se ispod sjedala u kinu i obavezno bacit onu foru iz Smogovaca "Doktore, kako vam se sviđa film!?". :D:lol:

Spitka
01.04.2009., 10:08

Ima BBB koji su stvarno skloni kriminalu, bilo ih je i na igli, sad puno manje, ali oni su u velikoj manjini.

Zapravo je prije svega riječ o neki povremenim, kvartovskim klošarima, koji se samo furaju da su BBB, a s njima nemaju nikakve veze, osim što dva put godišnje odu na sjever. Znači to je neki osamnaesti ešalon Boysa, pozeri i klošari...

Ovo, da su BBB u tridesetima takvi je totalna fikcija, ali ponavljam, nije da me to previše dira.

Veliki vladar
01.04.2009., 10:31
Gledaj uopce sumnjam da ce film imalo utjecati na neku promjenu percepcije kod svekolikog puka :ne zna:

Barem ne kod iole normalnog :kava:

Prvi cu jaukati kada se navijace lose predstavlja u nekim relevatnim emisijama, mozda bi i kod dokumentarca se zalia,ali ljudi ovo je film-fikcija i siguran sam da vecina koja gleda filmove je toga i svjesna :ne zna:
Najgore sta se moze dogoditi je da neka bakica uplati misu za nekog od likova da se skine s droge,a to su iste one koje su uplacivale misu i za esmeraldu :rolleyes:

Ljudi vecinom percipiraju ostale subkulture po nekoj jedinki koju poznaju :ne zna:

Tako da sam siguran uz ono sta sam i napisa vec na ovoj temi (to da sumnjam da je film uopce takve tematike) takode i da pojedinci malo previse panicare,vjerovatno isti oni kojima je GSH filmcina :rolleyes:

borik
01.04.2009., 10:43
je li može ko link staviti?

Veko32
01.04.2009., 10:50
Film kao film je možda i dobar, ne znam. Poanta s jedne strane je da je to film i kao takav nije usko povezan sa stvarnosti, ali ovaj će se itekako povezati sa stvarnosti, govorim o populaciji iznad 40 godina i opet će bit jasno da smo problem broj jedan.

No, sve mi se čini kako je to još jedan produkt bacanja sjene na navijače, jer kao što smo se ranije uvjerili, navijači su glavni problem našeg društva. Veći od cijene goriva, otkaza, recesija, nezaposlenosti...Ovaj film će to i potvrditi, likovi iz filma, slikovito nazvanog Metastaze su metastaze hrvatskog društva..Četiri lika s problemima od kojih je jedan BBB. Alo, to nisu metastaze društva:rolleyes:

Na stranu što će ga mlađa ekipa sigurno popušiti kao odličnog, film će sigurno navijača i lokalnu "budalu" prikazati u negativnom kontekstu. Cilj je dodatno zgaditi takve ljude, ovima koji svakodnevno puše medije tipa index.yu prema kojima su navijači ubili Pukanića i prouzročili ostale probleme u državi....

Sigurno da je plasiran u pravo vrijeme, sad će bakice moći jedna drugoj govoriti Viš jesam ti rekla,vse su to hulgani... i zanimacija će preći na navijače kao najveći problem države, a za to vrijeme Slovenci nam mogu uzeti i pola obale, ko ga jebe, idemo u London po Zakon o navijačima :s :s :s

Ne sumnjam da će film kao film bit gledljiv i fora, ali sigurno neće navijaču donjeti ništa pozitivnoga.

Veko32
01.04.2009., 10:50
Kog boli kurac kaj neka domaćica, poštar, dimnjačar ili taj neki ginekolog misli o navijačima? Nama je i cilj da budemo loši, zajebani, opasni, zato se i zovem Bad Blue Boys, a ne Nice Little Fagets. :mig:

:rofl::rofl:

Crni_Bombarder
01.04.2009., 10:56
Pa proslu nedelju je Bitorajac gostovao kod Stankovica i govorilo se o tom filmu, emitirali su i par isjecaka iz filma, onako Rene u svom klasicnom preseravanju (ko prati glumacki put ovog lika, a nemoguce je ne pratiti jer iskace iz pastete, vec moze pretpostaviti sta i kako glumi, zestoki decko iz Dubrave :zvrko: ) a film je i po mom misljenju, a bas i nemam neko pozitivno misljenje o navijackoj kulturi, prepun generalizacija.

Navijaci su prikazani kao narkosi, pijandure, bezvrijedne kreature kojima je smisao postojanja ici na tekme, tuci se sa policijom, napadati zene po parkovima, urlati ljudima pod prozorima (evo da se kladimo da ce se veliki broj onih sto ovo procitaju, sloziti sa ovom generalizacijom, sto je i poanta svega), i uz sve to su i "domoljubni fasisti", sto je cijenim i ponukalo Stankovica da uradi zadnju emisiju (pa nije slucajno emitirao bas one isjecke sa nadrogiranim navijacima koji se deru za Dom spremni, iza ledja nacisticka zastava u zraku, Gebels se nebi posramio takve propagande)

Rene je dobar dio emisije proveo (moj dojam) u dokazivanju da on privatno nije takav.

Da se izbljujes, ukratko. Bar na ideolosku pozadinu cijelog projekta.

A film kao film, mozda ce nekome i biti zanimljiv. Ko se lozi na Wariorse i slicne fantazije.

Veko32
01.04.2009., 11:01
Wariors, Romper Stomper i takvi...Bar mi tak djeluje po foršpanu, a sad, vidjet ćemo kakav je.

Crni_Bombarder
01.04.2009., 11:14
Da, Wariors, Romper Stomper, pa mozda i This is England. Ili American history X.

Otprilike je taj zanr, ili mjesavina, ali tesko je reci prije nego se film pogleda. Ali po onome sto su rekli o filmu, to je to.

Klinci ce se vjerujem nakon gledanja filma napaliti, poistovjetiti sa nekim likovima, kako to vec bude nakon gledanja filmova o zestokim deckima (u moje vrijeme takav ucinak su imali filmovi o Bruce Lee-u) a u principu mi sve djeluje kao zestoka generalizacija.
Mada, jebiga, ako snimis film o navijacima koji nakon tekme idu doma zeni i djeci, ne tuku se sa policijom, vec vole svoj klub, nisu tetovirani po cijelom tijelu pa ih ni ona kamera na stadionu, u momentima kad se na terenu nista specijalno ne desava, ne zumira (vec bas onog tetoviranog, grlatog, sto izgleda kao da ce sam sebe ispaliti iz svog grla) taj ti film onda niko nece gledati.

Trazi se socioloski potresna prica, drustvene anomalije sa detaljima tragedije. I obavezno na kraju filma neko od pozitivaca pogine na bizaran nacin pa se negativac u moru suza pita "sta je meni ovo trebalo".

Isto kao i rat, dodju kamere sa zapada i snimaju rusevine, traze krvave scene, po mogucnosti sto vise leseva, nikoga ne zanimaju "dosadni detalji".

Spitka
01.04.2009., 11:40
Pa proslu nedelju je Bitorajac gostovao kod Stankovica i govorilo se o tom filmu, emitirali su i par isjecaka iz filma, onako Rene u svom klasicnom preseravanju (ko prati glumacki put ovog lika, a nemoguce je ne pratiti jer iskace iz pastete, vec moze pretpostaviti sta i kako glumi, zestoki decko iz Dubrave :zvrko: ) a film je i po mom misljenju, a bas i nemam neko pozitivno misljenje o navijackoj kulturi, prepun generalizacija.

Navijaci su prikazani kao narkosi, pijandure, bezvrijedne kreature kojima je smisao postojanja ici na tekme, tuci se sa policijom, napadati zene po parkovima, urlati ljudima pod prozorima (evo da se kladimo da ce se veliki broj onih sto ovo procitaju, sloziti sa ovom generalizacijom, sto je i poanta svega), i uz sve to su i "domoljubni fasisti", sto je cijenim i ponukalo Stankovica da uradi zadnju emisiju (pa nije slucajno emitirao bas one isjecke sa nadrogiranim navijacima koji se deru za Dom spremni, iza ledja nacisticka zastava u zraku, Gebels se nebi posramio takve propagande)

Rene je dobar dio emisije proveo (moj dojam) u dokazivanju da on privatno nije takav.

Da se izbljujes, ukratko. Bar na ideolosku pozadinu cijelog projekta.

A film kao film, mozda ce nekome i biti zanimljiv. Ko se lozi na Wariorse i slicne fantazije.

Da, jedino mi je žao što će sad Zoran Jovanović - Šprajc, Lepi Aca i slični mediokriteti to iskoristit za napad sa svojih političkih pozicija.

Što se tiče Bitorajca, tipična hrvatska priča, lik koji je nasilan do bola, koji je teleskopom slomio ruku čuvaru parkirališta, vječito se mlatio po Opatovini, jednom sam osobno bio svjedokom, glumi ovčicu i licemjerno upire prstom u te zločeste BBB. A on je dobar dečko, on to nikad ne bi. :rigo:

štancer
01.04.2009., 11:58
Ma uživaj buraz, tko sam ja da ti prigovaram kad budeš s guštom gledao i palio baklje u kinu na to kako vas javno (i na zadovoljstvo svih) panjka jedan teški ostarjeli režiserski mediokritet Schmidt (Vukovar se fucking vraća kući, Božić u Beču, Srce nije modi i sl. remek djela hrvatskog filma) koji o tome svemu nema blage dume, ali mu dobro zgleda kada se hihihi riga, psuje, mlati žene i drogira. I kritičarima i novinarima i ostatku "tko ih sve skup jebe" javnosti.
I zapali baklju za nove šlagvorte o tome kaj je to problem broj 1 u društvu, što ti je i Veko reko (čak se i rimuje..usput, Veko, koliko sam skužio, barem 3 od njih 4 u filmu idu na tekme i figuriraju kao tobožnji BBB).
Pa poslije očekuj istu podršku javnosti kod peticija ili nekih akcija ili čega suvislog. Ne da će je i inače biti ili da je neka velika šteta od filma, ali da je fakat da se sprda, pojednostavnjuje stvari i blati u džuture (te da ste si medvjeđu uslugu napravili poslušno služeći Schmidtu u filmu kao nazi zbor) - jest. I to je sve skup faggotizam.

Michael Collins
01.04.2009., 12:13
Wariors, Romper Stomper i takvi...Bar mi tak djeluje po foršpanu, a sad, vidjet ćemo kakav je.

Nadam se da će film opravdati tvoje svetogrđe usoredbe sa Wariorsima,koji su meni još uvijek najdraži film...

Veko32
01.04.2009., 12:15
Neće. Samo kažem koji tip filma će biti. Pretpostavka, jer sam gledao samo foršpan. I ne u toj kvaliteti, nego taj tip "kulta" za domaću publiku..Kužiš kaj oću reć?

Spitka
01.04.2009., 12:31
Ma uživaj buraz, tko sam ja da ti prigovaram kad budeš s guštom gledao i palio baklje u kinu na to kako vas javno (i na zadovoljstvo svih) panjka jedan teški ostarjeli režiserski mediokritet Schmidt (Vukovar se fucking vraća kući, Božić u Beču, Srce nije modi i sl. remek djela hrvatskog filma) koji o tome svemu nema blage dume, ali mu dobro zgleda kada se hihihi riga, psuje, mlati žene i drogira. I kritičarima i novinarima i ostatku "tko ih sve skup jebe" javnosti.
I zapali baklju za nove šlagvorte o tome kaj je to problem broj 1 u društvu, što ti je i Veko reko (čak se i rimuje..usput, Veko, koliko sam skužio, barem 3 od njih 4 u filmu idu na tekme i figuriraju kao tobožnji BBB).
Pa poslije očekuj istu podršku javnosti kod peticija ili nekih akcija ili čega suvislog. Ne da će je i inače biti ili da je neka velika šteta od filma, ali da je fakat da se sprda, pojednostavnjuje stvari i blati u džuture (te da ste si medvjeđu uslugu napravili poslušno služeći Schmidtu u filmu kao nazi zbor) - jest. I to je sve skup faggotizam.

Kakvu mrklu podršku javnosti? :ne zna:

Mi smo sad uvelike dobili bitku oko Zakona, a imamo još par aduta kako je dobiti do kraja, a da uopće nismo pikirali na podršku javnosti.

Hrvatskom, ali i većinom svjetskih zemalja ne vlada javnost, nego centri moći. Napadni suvislim argumentima i organiziraj se i dobit ćeš bitku. To što o nama misli javnost je potpuno, ali potpuno irelevantno. Pa nismo mi nekakva politička stranka ili korporacija. Nek se samo zgražavaju. Još bolje.

Istina je da se klinci nisu trebali baš onako masovno odazvat na snimanje, ali lovu su dali mami mrtvog Despića, to im je bio motiv, i za to kapa dole. :s

mike-pesnica
01.04.2009., 12:36
film je jeben i nis ne ocrnjuje, zavisi kako se uzme, scena na stadionu traje nekih 30-sak sekundi a ovo ostalo prikazuje svakodnevnicu kvartovskih ljudi, generacije koja je mladost provela u ratu! droga alkohol pizdarije
vrijedi pogledat !

Michael Collins
01.04.2009., 16:36
Istina je da se klinci nisu trebali baš onako masovno odazvat na snimanje, ali lovu su dali mami mrtvog Despića, to im je bio motiv, i za to kapa dole. :s

Svaka čast :top:

Michael Collins
01.04.2009., 21:54
Kako se zvao onaj film sa undercower policajcem u navijačima Engleskog drugoligaša,na kraju ostane bez obitelji,posla,i skroz popizdi?

supermirko
01.04.2009., 22:56
I.D.

asr crew
02.04.2009., 23:34
Nije baš vezan uz navijače, ali vrijedi pogledati 'Mean Machine' s legendarnim Vinnijeom Jonesom...:mig:

Što se tiče navijačke tematike, mislim da je jedan od najboljih dokumentaraca onaj Rossa Kempa (novinar BBC-a), koji inače radi reportaže o raznim bandama po svijetu, a u Poljskoj se konkretno bavio navijačima, tj. skinsima i nacistima na poljskoj navijačkoj sceni... definitivno se isplati odvojiti sat vremena, nema nikakve cenzure, a čovjek se u dva,tri navrata doslovce usrao ko' pi***...

http://fr.truveo.com/documentary-Ross-Kemp-on-gangs-in-Poland-2006/id/2989768309:top:

loretijan
16.04.2009., 18:33
prodaja , zamjena koga zanima

http://dinamo4ever.fotopic.net/dvd

zagrebcity_boy
18.04.2009., 14:27
Awaydays - film baziran po istoimenom romanu Kevina Sampsona. Old school casualci
http://www.youtube.com/watch?v=sPDoOVW1gXs

Meni izgleda dobro, samo se nadam da nebu bio ko ff i gs......

papirlova
19.04.2009., 19:30
jel se ovaj naš film o navijačima ima di skinuti?

narugrim78
19.04.2009., 20:00
Awaydays - film baziran po istoimenom romanu Kevina Sampsona. Old school casualci
http://www.youtube.com/watch?v=sPDoOVW1gXs

Meni izgleda dobro, samo se nadam da nebu bio ko ff i gs......

predobar soundtrack: )

dirtysanchez
20.04.2009., 08:58
Rise of the Footsoldier, o Carltonu Leachu. Dosta tipična prična i slijed stvari.

The Specials
06.05.2009., 08:52
Neznam jel netko spomenuo Hooligan dokumentarac o ICF-u...

http://www.youtube.com/watch?v=fhOshs5i_7w&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=nJzKJ-vGi8s&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=uR1iDuYJ4_s&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=ogQOhkAtT0k&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=KbqhQu-igpc&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=jfEP7Bw5m_8

+ BBC hooligans dokumentarac o Millwallu,Cardiffu i Engleskoj na Euru 2000
http://www.clipser.com/watch_video/29393

http://www.clipser.com/watch_video/29394

ima i treci dio al mi nije zabavan jer su boca juniorsi tam kolko se sjecam ;)...ak nekog zanima treci dio dokumentarca tog se zove foreign fields tak da.... ;)

asr crew
06.05.2009., 09:57
ima i treci dio al mi nije zabavan jer su boca juniorsi tam kolko se sjecam ;)...ak nekog zanima treci dio dokumentarca tog se zove foreign fields tak da.... ;)

Boca - River, Lazio - Roma. Jako dobar dokumentarac.:kava:

New Blue Power
06.05.2009., 10:41
Metastaze(2009)
http://rapidshare.com/files/228141319/Metastaze__2009_DVDRip.part1.rar
http://rapidshare.com/files/228143498/Metastaze__2009_DVDRip.part2.rar
http://rapidshare.com/files/228145699/Metastaze__2009_DVDRip.part3.rar
http://rapidshare.com/files/228147832/Metastaze__2009_DVDRip.part4.rar
http://rapidshare.com/files/228149968/Metastaze__2009_DVDRip.part5.rar
http://rapidshare.com/files/228152173/Metastaze__2009_DVDRip.part6.rar
http://rapidshare.com/files/228154343/Metastaze__2009_DVDRip.part7.rar
http://rapidshare.com/files/228154983/Metastaze__2009_DVDRip.part8.rar

The Specials
07.05.2009., 08:08
na jesen izlazi novi film...The Firm 84 ("remake" filma The Firm ak se ne varam)...
http://www.thefirm84.com/

saku helle
07.05.2009., 08:46
...ovo već postaje nakaradno...

torca94
04.06.2009., 20:17
danas ima filmova i kojekakvih clipova na bacanje,po meni osobno je cijela
navijačka subkultura krenula od onog famoznog i svima znanog filma WARRIORS,to je film koji se može pogledat desetke puta..

neonero
21.06.2009., 14:28
Filmovi koje sam ja gledao sa prijevodom: Vidim da nitko ne spominje The Crew, malo je izvan teme ali je odličan film, prevod nađete na titlovi.eu.

Onda Rise.of.the.Footsoldier odličan film također. I.D. - 1995 također super za pogledat. Pa Cass 2008 primamljivo.

This.Is.England[2006] dobro za pogledat. Green.Street.Hooligans 1 bolji nego nastavak. Green.Street.Hooligans.2

Football Factory dobar. The Warriors- neponovljiv odličan film. The Firm dobar, čujem da izlazi nova verzija.

Sad sam zahvaljujuči LORIJETANU pronašao još par filmova kojima sam našao prevod ( A_Very_British_Gangster_2007, Made in Britain (1982) -mislim da sam ga već gledao, Essex.Boys.2000,) pa ću uživat gledajuči ih).

A gledao sam večinu dokumentaraca, od kojih rijetko koji ima prevod...

asr crew
21.06.2009., 15:27
Filmovi koje sam ja gledao sa prijevodom: Vidim da nitko ne spominje The Crew, malo je izvan teme ali je odličan film, prevod nađete na titlovi.eu.

Onda Rise.of.the.Footsoldier odličan film također. I.D. - 1995 također super za pogledat. Pa Cass 2008 primamljivo.

This.Is.England[2006] dobro za pogledat. Green.Street.Hooligans 1 bolji nego nastavak. Green.Street.Hooligans.2

Football Factory dobar. The Warriors- neponovljiv odličan film. The Firm dobar, čujem da izlazi nova verzija.

Sad sam zahvaljujuči LORIJETANU pronašao još par filmova kojima sam našao prevod ( A_Very_British_Gangster_2007, Made in Britain (1982) -mislim da sam ga već gledao, Essex.Boys.2000,) pa ću uživat gledajuči ih).

A gledao sam večinu dokumentaraca, od kojih rijetko koji ima prevod...

Rise.of.the.Footsoldier praktički nema veze s navijačima, osim prvih 15-20 minuta, kad se prikazuju mlađi dani glavnog lika, u kojima je on bio huligan i živio za fajt. No, u svakom slučaju, odličan film.:s

Ovo što sam boldao i podcrtao, mislim da bi to trebao biti svojevrsni nastavak tog Rise.of.the.Footsoldier, odnosno film sa sličnom temom, jer Essex Boys su bili ti momci iz Rise.of.the.Footsoldier, a taj slučaj ubijene trojke, koja je držala narko podzemlje Essexa i šire je u Engleskoj i dan-danas aktualan, zbog velikog broja misterija. Čak sam naišao na tekst iz Guardiana, star godinu dana, gdje se još raspravlja o tom famoznom smaknuću u Roveru u šumi usred zime, a i cijeli jutub je prepun videa na tu temu.

Frank Miller
21.06.2009., 15:43
Najbolji filmovi su The Firm i I.D. Green street hooligans je katastrofa, vidi se da Amerikanci imaju prste u tome, oni ne shvaćaju europsku zaluđenost nogometom i klubovima, a kamoli navijačko nasilje, pa onda rade takve mizerne drame. Metastaze tak nitko nije ni shvatio ozbiljno.

asr crew
21.06.2009., 15:45
Najbolji su ipak dokumentarci.

Frank Miller
21.06.2009., 16:08
Ma ja govorim za igrane filmove, normalno da su dokumentarci najbolji, recimo Hooligan, o I.C.F.-u iz 1985., to je baš klasik, u tom filmu su likovi sve rekli kaj je bitno.
Ti igrani filmovi nikad neće prestat, a zapravo se vrte u krug, mislim nije to neka tema za radit nastavke, remakeove i sl.

Bolji od tebe
25.06.2009., 23:18
par recenzija navijačkih ifilmova

http://www.zuti-titl.com/arhiva/2.html

neonero
26.06.2009., 00:08
Dali iko zna di se može nać titl za dokumentarac od ICF, isto tako i za druge navijačke dokumentarce....

Pljačkam Invalide
16.07.2009., 20:16
trailer za Firm

http://www.youtube.com/watch?v=eCVms8xFnbw

...izgleda da su Englezi poludili sa snimanjem tih huliganskih filmova:rolleyes:

The Specials
17.07.2009., 11:35
http://www.youtube.com/watch?v=WsL0CA8O45I&translated=1

L'ultimo ultras neki talijanski film nis posebno bar po traileru mislim

asr crew
18.07.2009., 01:54
http://www.youtube.com/watch?v=WsL0CA8O45I&translated=1

L'ultimo ultras neki talijanski film nis posebno bar po traileru mislim

U ovih minutu i pol ne mogu procijeniti je li film kvalitetan ili ne, no bitna je njegova namjera. Naime, režirao ga je Stefano Calvagna, prijatelj pokojnog Sandrija, koji je kazao kako je ovaj film upravo Gabrieleu u čast i kako će dati sve od sebe da ovim filmom pokaže javnosti kroz što sve ultrasi prolaze, ne bi li tako razbio razne stereotipe i predrasude.:s

Bolji od tebe
18.07.2009., 10:50
http://www.javno.com/hr-scena/rene-bitorajac--metastaze-ne-podrzavaju-nasilje_246849

The Specials
17.08.2009., 18:14
Awaydays (ko oce gledat)
http://stagevu.com/video/fmbktmvhpubk

dino95
17.08.2009., 23:57
Awaydays (ko oce gledat)

fala care:s:top:

tomostv
18.08.2009., 00:44
Awaydays (ko oce gledat)

jel ima prijevod negdje?

Na torrentima ima i dokumentarni film kohorte. preporucam pogledati :s

http://www.mininova.org/tor/2727719

http://i42.tinypic.com/2jaccwl.jpg

Balkanstyle
19.08.2009., 12:24
Jel zna netko gdje se u Hr.mogu nabaviti knjige poput "Millwall-nikoga se ne bojimo","Ispod čekića","Born City,live City,hate Utd.","England away"...?Jel uopće postoje prijevodi istih?Ukoliko ne,onda na eng.

adidassler
19.08.2009., 13:27
Jel zna netko gdje se u Hr.mogu nabaviti knjige poput "Millwall-nikoga se ne bojimo","Ispod čekića","Born City,live City,hate Utd.","England away"...?Jel uopće postoje prijevodi istih?Ukoliko ne,onda na eng.

Koliko mi je poznato, na hrvatski su prevedene samo neke knjige braće Brimson i Johna Kinga..

Osobno imam na engleskom Soul Crew, (Hull) City Psychos, Casuals...

Ali mislim da postoje neki srpski prijevodi, od ICF-a nešto koliko se sjećam...

BAU
19.08.2009., 15:05

U Hr. nemožeš mislim ni jednu od tih. Ali imaš srpski prijevod i prodavale su se nekada na www.mods69.com ili .net uglavnom na toj stranici mods. I mislim da niti nije bila neka velika cijena ali onda nisu imali dostavu u HR.

Balkanstyle
19.08.2009., 18:04
U Hr. nemožeš mislim ni jednu od tih. Ali imaš srpski prijevod i prodavale su se nekada na www.mods69.com ili .net uglavnom na toj stranici mods. I mislim da niti nije bila neka velika cijena ali onda nisu imali dostavu u HR.

Ma znam da u Srbiji ima toga za nabavit.Misilo sam da možda ima i kod nas.A ništa,onda u Bg u shopping.:rofl:

neonero
19.08.2009., 18:10
Dal netko zna tgdje mogu skinit prijevod za film "Awaydays"??'

panglu
21.08.2009., 21:59
imaš bosanski prijevod, nije toliko loš. al meni je film užasan, ma bolje reć odvratan!!!

Zgmarac
21.08.2009., 22:01
Po traileru mi više zgleda ko reklama za Addidas nego navijački film...

19hnkcv19
26.08.2009., 10:42
Da li zna možda netko gdje ima za skinuti film pošto nisam pogledao na tv-u?
Hvala unaprijed...

19hnkcv19
26.08.2009., 12:40
našao sam na youtubeu,je u 3 dijela ali nema veze...

zcb covik
26.08.2009., 13:30
našao sam na youtubeu,je u 3 dijela ali nema veze...

super

Sibencan
26.08.2009., 13:39
zadnje šta san gleda je "cass" o vođi west hamovih.film me razočara jer najmanje ima scena koje mi svi želimo gledati a više se bavi njegovim klasičnim životom.ima skinit na torrentu.sićan se davno san gleda ultra, o romanistima, on mi je bija masu dobar iako nisan skužija ništa talijanskoga al je radnja ona prava navijačka, vlakom u torinu,još je to scena sa početka 90ih..

kolekcionar
26.08.2009., 14:28

Pa Adidas je "sponzorirao" taj film..pa ono :D

casual_firm
26.08.2009., 14:47
ajd sutra nemoj tražit gole tete po net-u jer nas ne zanima.

The Specials
26.08.2009., 20:42

Adidas je obiljezje Casual scene pa ne kuzim sto je tu lose...a film je po meni jedini dobar film koji pokazuje kako to izgleda na otoku...Cass bi se mogo mjerit al je ti vise zivotna prica nego navijacki film...

kolekcionar
27.08.2009., 07:29
Adidas je obiljezje Casual scene pa ne kuzim sto je tu lose...a film je po meni jedini dobar film koji pokazuje kako to izgleda na otoku...Cass bi se mogo mjerit al je ti vise zivotna prica nego navijacki film...

slazem se da je film dobar,ali su ga malo prepederasto za moj ukus napravili..

uskoro treba remake The Firma izaci..to bi trebalo biti dobro

Iader
27.08.2009., 07:33
slazem se da je film dobar,ali su ga malo prepederasto za moj ukus napravili..

uskoro treba remake The Firma izaci..to bi trebalo biti dobro
Jedini film o engleskoj casual kulturi kojeg nisan moga pogledat, nego sam ugasija usrid filma. Limunada od filma, dosadan.

Sibencan
27.08.2009., 14:14
awaydays pravo smeće,niti navijački niti alternativni,bezvezni film bez prave teme.sve nešto usput a i onih par scena tuče ovi sve sami balavci osim vođe kojeg je onaj mali rasika isto gaze suparnike ono +30, 40 godina...bezveze,film bez prave radnje i smisla.

dino1989.
27.08.2009., 15:20
awaydays pravo smeće,niti navijački niti alternativni,bezvezni film bez prave teme.sve nešto usput a i onih par scena tuče ovi sve sami balavci osim vođe kojeg je onaj mali rasika isto gaze suparnike ono +30, 40 godina...bezveze,film bez prave radnje i smisla.

evo jcuer sam ga skinul i pogledal i potpisujem ovo kaj velis...ekipa njih 15-ak svi ispod 20 godina osim ovog glavnog a sa druge strane ekipa podjednaka brojka samo nitko ispod 20 godina i ovi klinci ih nasamaraju ko picke zadnje...nerealno :flop:

BAU
27.08.2009., 15:29
A jel zna netko da li postoji negdje prijevod za češki "zašto"?

phisboro
28.08.2009., 11:04
Evo popis i kraci osvrt na 70 najtiraznijih i najpoznatijih knjiga(makar fale neke puno puno bolje knjige od ovih koje su na popisu) koje se bave hooliganizmom na otoku,velikoj vecini ili bolje receno skoro svim knjigama su autori ex hooligani. http://www.listal.com/list/football-hooligans

Procitao sam podosta od ovih knjiga i uvjerljivo su mi naj knjige TOP BOYS(Cass Pennant) i TERRACE LEGEND(Cass Pennant i Martin King).Knjige su prilicno jednostavno napisane tj. u tim knjigama autor/i vode interwiew sa 30ak ex i aktivnih hooligana raznih klubova(uglavnom otocni + Ajax,Feyenoord,Fortuna Dusseldorf,CSKA Moskva) i stvarno se moze saznati punoo zanimljivih stvari.Osim standarnih pitanja o fightevima,kad i gdje je grupa isla sa najjacom postavom,gdje je bilo najgadnije,koga najvise cjene i sl. prica se sta misle o koalicijama grupa,kad i gdje su isli sa drugim klubovima,sta im je vaznije klub ili reprezentacija(zasto?),o modernom nogometu,politici(rasizmu),glazbi,odjeci i obuci(podosta hrv. navijaca misli da su englezi casual stil uveli iskljucivo da bi bili manje upadljivi i da nebi odskakali od okoline te da bi se samim tim lakse obracunali sa suparnickom grupom sto je u pocetku mozda i bilo tako ali nakon nekog vremena taj casual stil(citaj:tko je bolje obucen) je postao skoro jednako vazan kao i poraziti suparnika na ulici.Kad vec pisem o casual stylu samo da spomenem knjigu CASUALS(Phil Thornton) da se neko nebi zjbo i kupio je ko ja(osim ako ga bas zanima ta tematika),ljepa naslovnica,privlacan naziv ali nakon sto sam poceo citati knjigu razocaranje-289 stranica o odjeci i obuci :rolleyes:

Knjge koje svakako treba izbjeci su SCALLY: CONFESSIONS OF A CATEGORY C FOOTBALL HOOLIGAN (Andy Nicholls),AMONG THE THUGS(Bill Buford) i HOOLIGANS A-L(Nick Lowles,Andy Nicholls) osim ako se nezelite dobro dobroo nasmijati,npr. u ovoj zadnjoj fulhamovi su dobili 2-3 stranice i od toga trecina im otpada na utakmicu u Splitu gdje ih je bilo 70-80 HC i gdje su rastjerali lokalce nakon njihovog napada po okolnim ulicama :kava: takodjer u toj zadnjoj knjizi u jednom opisu od Brightona(ako se nevaram) stoji otprilike ovako "bjezali smo i dosli smo do kraja sljepe ulice,nemamo vise gdje ali kad su napali nitko od nas nije bjezao" :D .Takodjer nikako nebi preporucio knjigu(stovise) KICKING OFF(Dougie Brimson) koja je pisana od dobrog autora(dok je bio mladji) ali totalno njesra,anti hooliganska i vise ko neka socijoloska studija i jedino je zanimljivo da spominje hrvatske navijace na par mjesta(ukratko) i u kratkim crticama navodi da je "malobrojna" fulhamova ekspedicija nastradala u Splitu :mig: Od doticnog autora bi preporucio knjige koje je napisao zajedno sa svojim bratom(Eddy Brimson) ENGLAND, MY ENGLAND i EVERYWHERE WE GO.

Ima podosta dobrih tj. zanimljivih knjiga koje se bave naj grupama npr. CONGRATULATIONS YOU HAVE JUST MET THE ICF(Cass Pennant) ili HOOLIFAN(Martin King) ali to je nesto ko da Volim ZMa, End ZG i Spitka sa foruma napisu knjigu o BBB,mislim da vam je sve jasno...Podosta knjiga su i odgovor na drugu knjigu...Totalni ludjaci...Zanimljivo je da i medju pripadnicima iste grupe se vodi prepucavanje preko knjiga i filmova,najpoznatiji primjer je Cass Penant vs Carlton Leach ...

kolekcionar
28.08.2009., 11:06
http://www.youtube.com/watch?v=fqqeZ9PeaNc

da vidimo kako ce i ovo ispasti

lik_sa_strane
03.09.2009., 21:09
http://www.supporter-films.com/supporterfilms/suchergebniss.php?keywords=bbb&ojid=7183fccf2da9fee6bfb789b3022380cd&x=0&y=0

Ima li netko nešto od ovog

ako ima :s:s:s

saku helle
04.09.2009., 07:59
http://www.supporter-films.com/supporterfilms/suchergebniss.php?keywords=bbb&ojid=7183fccf2da9fee6bfb789b3022380cd&x=0&y=0

pogledaj u zadruzi, ovaj prvi dvd imaju sigurno..

saku helle
08.09.2009., 07:27
Nije baš navijački...al jebački opisuje atmosferu u engleskoj u razdoblju 67-74´ god. radnja se vrti oko Leeds utd-a, u tom razdoblju najjačeg engleskog kluba, i dva legendarna trenera Brian Clougha i Don Reviea.
Dinamovcima će biti zanimljiv jer opisuje ekipu koju je Dinamo pobjedio u finalu kupa 1967 god. baš kada su bili najjači pod ledgendom Donom Reviem, koji poslije Leedsa postaje trener Engelske repke...
dakle, "The Damned United"
http://www.imdb.com/title/tt1226271/

http://www.aceshowbiz.com/images/still/the_damned_united08.jpg

Kid A
08.09.2009., 11:45
http://www.youtube.com/watch?v=WsL0CA8O45I

L'Ultimo ultras. Ovako na prvi pogled izgleda ko nekakav šund..

baja3000
08.09.2009., 14:05
Najbolji mi je definitivno Green street hooligans, a i football factories nije loš ako se to može nazvati filmom jer neznam jeli ima film ili samo onako nastavci na youtube-u. :)

New Blue Power
09.09.2009., 13:01
Najbolji mi je definitivno Green street hooligans, a i football factories nije loš ako se to može nazvati filmom jer neznam jeli ima film ili samo onako nastavci na youtube-u. :)

Glavno da si ti BAJA1000000...:facepalm:

Reeqwertz
11.09.2009., 19:19

:s:tulum:

borik
12.09.2009., 20:01
Glavno da si ti BAJA1000000...:facepalm:

nije aj što se rugaš glavno da je ''lacoste'' :lol::lol:

pretorian
12.09.2009., 21:13
Evo popis i kraci osvrt na 70 najtiraznijih i najpoznatijih knjiga(makar fale neke puno puno bolje knjige od ovih koje su na popisu) koje se bave hooliganizmom na otoku,velikoj vecini ili bolje receno skoro svim knjigama su autori ex hooligani. http://www.listal.com/list/football-hooligans

Procitao sam podosta od ovih knjiga i uvjerljivo su mi naj knjige TOP BOYS(Cass Pennant) i TERRACE LEGEND(Cass Pennant i Martin King).Knjige su prilicno jednostavno napisane tj. u tim knjigama autor/i vode interwiew sa 30ak ex i aktivnih hooligana raznih klubova(uglavnom otocni + Ajax,Feyenoord,Fortuna Dusseldorf,CSKA Moskva) i stvarno se moze saznati punoo zanimljivih stvari.Osim standarnih pitanja o fightevima,kad i gdje je grupa isla sa najjacom postavom,gdje je bilo najgadnije,koga najvise cjene i sl. prica se sta misle o koalicijama grupa,kad i gdje su isli sa drugim klubovima,sta im je vaznije klub ili reprezentacija(zasto?),o modernom nogometu,politici(rasizmu),glazbi,odjeci i obuci(podosta hrv. navijaca misli da su englezi casual stil uveli iskljucivo da bi bili manje upadljivi i da nebi odskakali od okoline te da bi se samim tim lakse obracunali sa suparnickom grupom sto je u pocetku mozda i bilo tako ali nakon nekog vremena taj casual stil(citaj:tko je bolje obucen) je postao skoro jednako vazan kao i poraziti suparnika na ulici.Kad vec pisem o casual stylu samo da spomenem knjigu CASUALS(Phil Thornton) da se neko nebi zjbo i kupio je ko ja(osim ako ga bas zanima ta tematika),ljepa naslovnica,privlacan naziv ali nakon sto sam poceo citati knjigu razocaranje-289 stranica o odjeci i obuci :rolleyes:

Knjge koje svakako treba izbjeci su SCALLY: CONFESSIONS OF A CATEGORY C FOOTBALL HOOLIGAN (Andy Nicholls),AMONG THE THUGS(Bill Buford) i HOOLIGANS A-L(Nick Lowles,Andy Nicholls) osim ako se nezelite dobro dobroo nasmijati,npr. u ovoj zadnjoj fulhamovi su dobili 2-3 stranice i od toga trecina im otpada na utakmicu u Splitu gdje ih je bilo 70-80 HC i gdje su rastjerali lokalce nakon njihovog napada po okolnim ulicama :kava: takodjer u toj zadnjoj knjizi u jednom opisu od Brightona(ako se nevaram) stoji otprilike ovako "bjezali smo i dosli smo do kraja sljepe ulice,nemamo vise gdje ali kad su napali nitko od nas nije bjezao" :D .Takodjer nikako nebi preporucio knjigu(stovise) KICKING OFF(Dougie Brimson) koja je pisana od dobrog autora(dok je bio mladji) ali totalno njesra,anti hooliganska i vise ko neka socijoloska studija i jedino je zanimljivo da spominje hrvatske navijace na par mjesta(ukratko) i u kratkim crticama navodi da je "malobrojna" fulhamova ekspedicija nastradala u Splitu :mig: Od doticnog autora bi preporucio knjige koje je napisao zajedno sa svojim bratom(Eddy Brimson) ENGLAND, MY ENGLAND i EVERYWHERE WE GO.

Ima podosta dobrih tj. zanimljivih knjiga koje se bave naj grupama npr. CONGRATULATIONS YOU HAVE JUST MET THE ICF(Cass Pennant) ili HOOLIFAN(Martin King) ali to je nesto ko da Volim ZMa, End ZG i Spitka sa foruma napisu knjigu o BBB,mislim da vam je sve jasno...Podosta knjiga su i odgovor na drugu knjigu...Totalni ludjaci...Zanimljivo je da i medju pripadnicima iste grupe se vodi prepucavanje preko knjiga i filmova,najpoznatiji primjer je Cass Penant vs Carlton Leach ...

shit pronounced shajt. if youre thought they had gone away think again

pretorian
12.09.2009., 21:40
Nije baš navijački...al jebački opisuje atmosferu u engleskoj u razdoblju 67-74´ god. radnja se vrti oko Leeds utd-a, u tom razdoblju najjačeg engleskog kluba, i dva legendarna trenera Brian Clougha i Don Reviea.
Dinamovcima će biti zanimljiv jer opisuje ekipu koju je Dinamo pobjedio u finalu kupa 1967 god. baš kada su bili najjači pod ledgendom Donom Reviem, koji poslije Leedsa postaje trener Engelske repke...
dakle, "The Damned United"
http://www.imdb.com/title/tt1226271/

http://www.aceshowbiz.com/images/still/the_damned_united08.jpg

seat smashers:D

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=seat%20smasher

životjelijep
17.09.2009., 10:51
SUTRA IZLAZI

http://riotonline.com/blog/2009/09/the-firm-1984-4-new-clips/
http://www.thefirm84.com/

PatriotSLO
18.09.2009., 11:23
Meni je najbolji I.D.

http://www.imdb.com/title/tt0113375/

Foodball factory je isto dobar

Onda još jedan italijanski, dobar, naslov je Ultra, mislim, da je to taj film:

http://www.imdb.com/title/tt0100835/

zg_north
20.12.2009., 22:24
jel zna neko neki dobar site za skidanje filmova tipa ultra, ili novi remake firm-a???

navijač
20.12.2009., 23:36
zna li netko kaj je na kraju bilo sa onim srpskim filmom o navijacima rad-a?

zg_north
21.12.2009., 12:21
Ima na youtubu Insajder, dokumentarni film u tri dijela koji se bavi navijacima zvezde,partizana i rada tj. kriminalcima unutar tih grupa, i ultra-desnicarskim skupinama u srbiji. Dosta dobri isječci šora i riot-a ....vrijedi pogledat

navijač
21.12.2009., 17:40
Ima na youtubu Insajder, dokumentarni film u tri dijela koji se bavi navijacima zvezde,partizana i rada tj. kriminalcima unutar tih grupa, i ultra-desnicarskim skupinama u srbiji. Dosta dobri isječci šora i riot-a ....vrijedi pogledat

gledao sam prvi i drugi dio tog insajdera.ima dobrih kadrova,no ovaj na koji ja mislim je bas film,nesto tipa awaydays ili cass. milim cak da se zove sisanje ali nigdje ne mogu nac link za skinut

Vilaja
21.12.2009., 21:17
gledao sam prvi i drugi dio tog insajdera.ima dobrih kadrova,no ovaj na koji ja mislim je bas film,nesto tipa awaydays ili cass. milim cak da se zove sisanje ali nigdje ne mogu nac link za skinut

Spominja mi je jedan prijatelj taj film danas, i kaze kako je cuja da je prolongiran za dogodine, jer je navodno neki glumac zavrsija u zatvoru.:ne zna:

Identity
21.12.2009., 22:52

Meni je nekako najači film o navijačkoj tematici I.D. Football factory je ok ali knjiga je deset puta bolja. Po meni najjača knjiga o ovoj tematici ikad napisana. Pogađa u bit.

Nagual98
22.12.2009., 00:37

Vidi se ko se promoviše po evropi :D

SL72
22.12.2009., 13:05
http://win.sportpeople.net/loghi%20e%20immagini/videoatalantinipicc.gif
http://www.dailymotion.com/video/xvatb_farebbero-tutti-silenzio_sport

against u€fa
23.12.2009., 14:07
zadnja tri navijack fima koja san gleda su metastaze,cass,i awayday!
misljenja san da ono nema veze sa nicim,katastrofa
Sta se tice metastaza ako ono opisuje navijace,onda je mene SRAM sta san navijac
Sta se tice cassa,onaj glavni glumac mi je skroz promasen,a sta se tice awaydaya osta san izbezumjen,cila prica je katastrofa,neke balonje pribili pola navijacke scene bez popusenih batina,totalno nerealno,onda vodu imubije neki mulac iz grupe,i to je to,niko nikome,nastavlja ta firma normalno sa navijanjem...a neznam sta bi reka,neka samoubojstva,navijaci opisani negativno da negativnije ni nemogu bit,pa ovo pa ono,ma sve u svemu zalosno!

Ako ima ko nekakav pametan film za preporucit,volija bi da mi ga preporuci,volija bi pogledat ultra-roma,ali nenalazin ga po torentima

SL72
24.12.2009., 09:30
http://thepiratebay.org/torrent/5178476/UltrA_A__(DvdRip_ITA)

SL72
24.12.2009., 09:31
zadnja tri navijack fima koja san gleda su metastaze,cass,i awayday!
misljenja san da ono nema veze sa nicim,katastrofa
Sta se tice metastaza ako ono opisuje navijace,onda je mene SRAM sta san navijac
Sta se tice cassa,onaj glavni glumac mi je skroz promasen,a sta se tice awaydaya osta san izbezumjen,cila prica je katastrofa,neke balonje pribili pola navijacke scene bez popusenih batina,totalno nerealno,onda vodu imubije neki mulac iz grupe,i to je to,niko nikome,nastavlja ta firma normalno sa navijanjem...a neznam sta bi reka,neka samoubojstva,navijaci opisani negativno da negativnije ni nemogu bit,pa ovo pa ono,ma sve u svemu zalosno!

Ako ima ko nekakav pametan film za preporucit,volija bi da mi ga preporuci,volija bi pogledat ultra-roma,ali nenalazin ga po torentima

ŽUTI MRAVI
24.12.2009., 18:13
gomorra

http://thepiratebay.org/torrent/4469753/Gomorra.2008.iTALiAN.DVDRip.XviD-SVD_ENGLISH_SUBTITLES

dobar film vridi pogledat

ŽUTI MRAVI
29.12.2009., 12:47
green street elite 2

http://www.youtube.com/watch?v=faUTe0a0MMw&feature=related

Uvijek istok
29.12.2009., 13:04
green street elite 2

http://www.youtube.com/watch?v=faUTe0a0MMw&feature=related

Idiotizam od filma, za Gomoru se slažem da je odlična

ŽUTI MRAVI
29.12.2009., 13:11
Idiotizam od filma, za Gomoru se slažem da je odlična

nisan gleda uopce samo trailer evo vidin sad na drugom klipu lik ima mobitel na setnji:facepalm:

WHUFC
29.12.2009., 14:55

jel ima negdje titlova kakvih? moze i engleski.

_Cardiff_
02.01.2010., 01:48
Dali tko možda prodaje ovdje ili bi me možda mogo spojiti s nekim tko ima starije emisije,odnosno sažetke utakmica hnl-a 98/99 pa nadalje!

A pogotovo me zanima ima li tko latinicu s htv-a iz 2003 kad su bila sranja u kranju na vaterpolu? hvala

štabulja
06.01.2010., 00:29
LA HAINE!! na onaj tv1000 gleda ga 2 puta u tri dana.
a prije toga ga gleda prije 10-15 godina i nije mi se bas svidia :eek:
cisti navijacki film o 1 danu 3 tipicna navijaca, samo sta nema utakmica.
split, zagreb, beograd, napoli, pariz, london, marseille sve je to ista prica...

http://condrenj.files.wordpress.com/2009/04/la-haine.jpg

http://www.lib.washington.edu/media/criterion/images/Lahaine.jpg

http://qag.qld.gov.au/__data/assets/image/0019/43633/varieties/Thumbnail.jpg

gmaz88
06.01.2010., 00:34
to je to:s
http://www.youtube.com/watch?v=1gFenEV9N2U

gmaz88
06.01.2010., 00:42
evo jos jedan film na temu ulice pravi americki getto a ne ona smeca sa MTV-a
http://www.youtube.com/watch?v=8S0G1IJeSuc
i LONDON o klincima..
http://www.youtube.com/watch?v=mdoKD4gTQ2c
:top:

štabulja
06.01.2010., 01:08
nisan to gleda. a dobar je i KIDS isto americki samo sta je prica vise za mladje tipa polpetari, splitska dica i sl. isto tipicni dan svakoga kad je ima 17 godina. al ovaj LA HAINE je europski pa je malo blizi. jebote isti debili, luđaci i price ko kod izades najobicniji dan u kvart ili štab. nema razlike nikakve, moš jedino jedino jos gore face i price nac :D triba nac nekoga ko zna radit filmove, odvest ga 3 dana vanka da posli napravi film i dignit kesu :top:
sta bi reka S. panonski "mi zivimo samo dok smo mladi, srca nasa ostarjet nece..." :frajer:

http://www.crunchgear.com/wp-content/uploads/2009/04/kids-movie-poster1.jpg

Vilaja
06.01.2010., 01:41
nisan to gleda. a dobar je i KIDS isto americki samo sta je prica vise za mladje tipa polpetari, splitska dica i sl. isto tipicni dan svakoga kad je ima 17 godina. al ovaj LA HAINE je europski pa je malo blizi. jebote isti debili, luđaci i price ko kod izades najobicniji dan u kvart ili štab. nema razlike nikakve, moš jedino jedino jos gore face i price nac :D triba nac nekoga ko zna radit filmove, odvest ga 3 dana vanka da posli napravi film i dignit kesu :top:
sta bi reka S. panonski "mi zivimo samo dok smo mladi, srca nasa ostarjet nece..." :frajer:

http://www.crunchgear.com/wp-content/uploads/2009/04/kids-movie-poster1.jpg

Gleda san Kids prije 10-tak godina, bolescina od filma.:D

saku helle
06.01.2010., 12:38
la haine istina nema veze sa navijačima, al taj put koji oni prelaze slično kao i u warriorsima ima taj osječaj kad si na nepoznatom teritoriju i misliš da te sranje čeka iza svakog ugla...neprocjenjivo :top:

kids mi je odličan film! najjače je kaj u filmu nema pravih glumaca nego je redatelj skupljao ekipu sa ulice, večinom skejtera...sličan film je snimio nešto kasnije "ken park", preporučam!

Pljačkam Invalide
06.01.2010., 12:45
la haine istina nema veze sa navijačima, al taj put koji oni prelaze slično kao i u warriorsima ima taj osječaj kad si na nepoznatom teritoriju i misliš da te sranje čeka iza svakog ugla...neprocjenjivo :top:

kids mi je odličan film! najjače je kaj u filmu nema pravih glumaca nego je redatelj skupljao ekipu sa ulice, večinom skejtera...sličan film je snimio nešto kasnije "ken park", preporučam!

"Kids" je super,ali "Ken Park" nema veze s vezom,igranje na kartu šoka-hardcore seks,drkanje,klanje roditelja...-baš morbidan i čak bizaran film,bez neke priče:ne zna:

Meni se osobno nije svidio,prečudan mi je

saku helle
06.01.2010., 12:58
znam da je velika večina pogledala football factory, al postoje još dva filma koja bi mogla biti povezana kronološki i radnjom uz factory...nema direktne veze sa navijačima, već o ekipi u engleskoj od 80-tih do 2000...u svima glumi danny dyer...:mig:

"the buisness" 80-te godine, kombinacije sa drogom, švercom i engleskom pod margaret tatcher:
http://ruszona.ru/uploads/posts/2008-06/1213557392_the-business.jpg

"human traffic" 90-te klupska scena, konzumacija svega i svačeg kaj su ufurali ovi iz filma iznad :D :
http://s5.tinypic.com/30b2v5t.jpg

i "football factory" 00 - pa nadalje:
http://www.zml.com/content/covers/110336_3.jpg

Zgmarac
06.01.2010., 14:17
I jel valjaju ta dva filma?

Gradele
06.01.2010., 14:26
I jel valjaju ta dva filma?

ovaj biznis je meni ludilo film, vridi pogledat:top:

carrera_verde
07.01.2010., 22:14
ako itko može nabaviti link za dvd dokumentarac 20 anos Los de abajo, riječ je o dvd-u navijača Universidad de chille iz Čilea. Odlična grupa, tišična južnoamerička, a film je dobra produkcija. pretražio sam sve, ne mogu naći link.

may 68
08.01.2010., 18:59
Ko voli business volit će i Sexy beast

http://www.youtube.com/watch?v=H9-kEQ9wQZg

asr crew
08.01.2010., 21:24
Ima tko titlove za L'ultimo ultras? Bar engleske?:ne zna:

carrera_verde
18.01.2010., 22:02
ako itko ima link za dokumentarac 20 anos los de abajo, o navijačima univesidad de chile... bio bi jako zahvalan! sve sam preturio i ne mogu naći!

zg_north
21.01.2010., 11:23
Jel zna netko di ima za kupit (nema ni u algoritmu ni u profil bookstore-u) ili ako kojim slucajem prodaje knjigu Sport i nasilje u europi???

TheNam
25.01.2010., 20:48
jel zna netko di ima titlova za ovaj talijanski "Ultra' "

WHUFC
28.01.2010., 17:58
jel zna netko di ima titlova za ovaj talijanski "Ultra' "

nema ih nigdje. Al na nekim torrentima(KG) uz film idu i engleski titlovi.

Btw, pojavio se kvalitetan rip za The Firm (http://us.vdc.imdb.com/title/tt1313113/)

TheNam
28.01.2010., 21:27
ma ok su i engleski, samo jel mozes linkat di ima sa titlovima?
e i skidam si the firm, www.partis.si, samo se morate registrirat... velika su ocekivanja

WHUFC
29.01.2010., 08:38
mogu, al ne znam kak ce ti to pomoc :zubo:
http://www.karagarga.net/login.php

makaron
29.01.2010., 12:18
I , na šta vam liči taj novi firm ? ajd nek neko izbaci naše titlove ako ima ...

navijač
29.01.2010., 13:18
nema nasih tilova.ja sam si bubnul engleske i ko bog.film je ok,nikaj posebno,ajmo rec realniji kaj se tice fighta od hreen streeta,samo kaj mali popije u glavu jednom i vec je u jezgri ekipe,ali - da se pogledat

poputpsa
29.01.2010., 17:16
http://stagevu.com/video/hcfayjcvcktq

the firm (2009)

kara-zd
01.02.2010., 21:08
za 20-ak dana izlazi knjiga ZADNJI TRZAJ

http://knjiga-zadnji-trzaj.blog.hr

nekima će se svidjeti, nekima neće al što je tu je

mrziN ageNte
01.02.2010., 21:21

To prodaji nekom drugom,jad i bijedo:eek:

Balkanstyle
02.02.2010., 08:43
To prodaji nekom drugom,jad i bijedo:eek:

Pazi ti još ovu samopromociju!Koliko ono ti imaš godina Jurice,24?Umirovljeni navijač,bajkopisac?Pa o čemu ti kao pripadnik Tornada pišeš?Do prije 2 sezone na nogomet niste išli,tako da posjeti psihijatra dok još nije kasno.Mozak ti je pred raspadom!

Pljačkam Invalide
02.02.2010., 11:08

Knjiga "ZADNJI TRZAJ"se bavi sa zbivanjima na hrvatskoj navijačkoj sceni te prenosi sve moje stavove i mišljenja o krivim stvarima koje nam se događaju, o temama koje izbjegavamo. Moji stavovi o krivom navijaštvu, o krivom odgajanju mladih navijača, o tome kako ne reagiramo kvalitetno na represiju nego samo dajemo povoda za istu. Knjiga o lošem odgoju navijača u njihovoj mladosti i krivom navijačkom putu novih navijača. Knjiga o tome da grupu od prosječnih 15% navijačke populacije bilo koje skupine ne pokreće navijanje i ljubav prema gradu i klubu nego neke druge stvari i drugi ideali... Knjiga o raspadu zajedništva na reprezentaciji. Knjigu o odnosima, životu, idealima, rivalima. Knjiga o svemu krivom što nam navijačku scenu vodi u propast jer prvo ćemo mi istisnuti ljude sa stadiona, nakon toga će represija i zakon učiniti svoje te istisnuti nas sa stadiona koji će ostati prazni a mi ćemo se pitati gdje smo pogriješili. Knjiga koja bi nas trebala potaknuti da uvidimo svoje greške dok je vrijeme i spasimo scenu kojoj prijeti kolaps i raspad jer u budućnosti stanje gdje će skupine brojati po 70-ak ljudi uz masovnije BBB i Torcidu nećemo ni moći zvati "Navijačka scena..."

:rolleyes:

Ovo kao da su naručili HNS i murija da mogu na nekom skupu i okruglom stolu s navijačima imati nekog s navijačke strane koji će potvrditi da zapravo treba čvrsta ruka i metla prema navijačima jer kao i među navijačima ima onih koji priznaju da je stanje tragično.ma daj nemoj me jebat.Koliko pretjerivanja i patetike prestrašno.ako ti je do masovnosti i želje da se ljudi vrate na stadion raskrinkaj nogometnu mafiju,uprave klubova,mutne menadžere i robovlasnički odnos prema igračima,korupciju i slična tragična sranja u hrvatskom sportu.ali ti se baš primiš pisanja knjige koja će javnosti objasniti sranje i crnu stranu hrvatskih navijača:s

Pljačkam Invalide
02.02.2010., 12:30
Knjiga koja bi nas trebala potaknuti da uvidimo svoje greške dok je vrijeme i spasimo scenu kojoj prijeti kolaps i raspad jer u budućnosti stanje gdje će skupine brojati po 70-ak ljudi uz masovnije BBB i Torcidu nećemo ni moći zvati "Navijačka scena..."

Samo da se još i na ovo osvrnem.Ukoliko me sjećanje ne vara Tornado nikada ni nije bila grupa koja ima neku konstantu od preko 100njak ljudi na gostovanjima,iznimke su nekakve napete završnice s Cibonom,finala ili nešto slično vezano za uspjeh kluba.Ista stvar s drugim manjim grupama.Razlog zašto je brojnost mizerna na hrvatskim stadionima(ali i dvoranama i sportu općenito) je katastrofalno stanje u nogometu(mafija,kriminal,jadna infrastruktura i oronuli stadioni),nedostatak navijačke i nogometne tradicije i loš standard u društvu koji potiče razmišljanje zdravim razumom da se ne troše novci na odlazak na takva događanja i okreću se TV spektaklu.To je prvi razlog zašto ljudi ne idu toliko na utakmice.jednostavno nogomet nema neke draži i privlačnosti.A kaj se tiče navijačkih skupina,većina ljudi i krene brijat po gostovanjima iz ne-nogometnog đira zapravo većini je prioritet dobro se zajebavat,proputovat,družit,doživiti nekakvo emotivno uzbuđenje(sportsko,avanturističko,nasilničko i sl) i onda kad odrastaju lagano izlaze iz tog đira.Rok trajanja 5 godina maksimalno.Zato nikada nisam pušio te ljubavne izljeve,patetiku i davanje na važnosti samima sebi.Dečko kaj je napisao tu knjigu bi bio korisniji i svojoj grupi i cijeloj navijačkoj sceni kada bi povukao za rukav svoje vršnjake i okupio jezgru od 50-100njak ljudi od 25 i više godina oko sebe i zadržao konstantu Tornada bez smjene generacija i dominacije klinaca.Isto vrijedi i za sve druge skupine starijih koji kukaju,a zapravo je prava istina da im se neda biti okružen tinejdžerima i osjećaju se prestari.Zato su mi Englezi uvijek bili pojam navijaštva.I u vrijeme najvećeg huliganizma stadioni krcati od prve do treće lige i u današnje vrijeme opet se traži karta više.I dalje nema kluba koji dofura manje od četveroznamenkastog broja gostujućih navijača,samo kaj danas to nisu divlji,nezaposleni klinci od 18 godina,nego odrasli ljudi od 40ak godina sa ženom,djecom,poslom i obavezama.Ali nisu prestali ići svo ovo vrijeme jer vole taj hobi.:s
A nigdje nema samopromocije,slikanja,davanja na važnosti samima sebi,polugolog poziranja i teretane,plakanja protiv modernog nogometa i jer im igrači nisu mahnuli,upadanja na treninge i prijetnje igračima.Ljudi vole to što vole,druženje,pivo,galama,zajebancija,dobra muzika,dobra obleka,kvalitetan smisao za humor.Neće se nikada promjeniti i face su.I sigurno neće pisati ovakve knjige nego će otići na utakmicu i uživati u nogometu.Usput rečeno mlatili su se i oni međusobno na utakmicama reprezentacije pa nikom niš.Bilo pa prošlo.Jebeš to kukanje o svemu i mlaćenje prazne slame.To je pravi hrvatski mentalitet-puno seri i ništa ne napravi

Johnny Quid
02.02.2010., 12:41
I , na šta vam liči taj novi firm ?

:facepalm:

Boreia Proasteia
02.02.2010., 16:44
Pogledao neki dan Awaydays, wtf je to?! :rolleyes:

Lik ružan ko noć...ima sve trebe...vidio je jednu šoru i odmah poželi biti dio toga te je nakon dva dana odmah neki super huligan...frend koji ga je uveo u to je neki gej koji hoće u jebeni Berlin...ni to mi nije jasno...Ako živiš u nekoj engleskoj vukojebini tada ideš u London ili Pariz...ili Amsterdam, a ovaj idiot kao brije na Berlin, a niti tijekom cijelog filma ne navedu razloge zašto tamo hoće...onda one kakti huliganske scene di djeca od 12-20 godina izbiju bez problema dvadeset godina starije likove...i još onaj baja crnjo kao vođa nekakav, u šore ide sa šalicom kave...kakva komedija od filma kad se sve zbroji...:lol:

mrziN ageNte
03.02.2010., 12:55
Knjiga "ZADNJI TRZAJ"se bavi sa zbivanjima na hrvatskoj navijačkoj sceni te prenosi sve moje stavove i mišljenja o krivim stvarima koje nam se događaju, o temama koje izbjegavamo. Moji stavovi o krivom navijaštvu, o krivom odgajanju mladih navijača, o tome kako ne reagiramo kvalitetno na represiju nego samo dajemo povoda za istu. Knjiga o lošem odgoju navijača u njihovoj mladosti i krivom navijačkom putu novih navijača. Knjiga o tome da grupu od prosječnih 15% navijačke populacije bilo koje skupine ne pokreće navijanje i ljubav prema gradu i klubu nego neke druge stvari i drugi ideali... Knjiga o raspadu zajedništva na reprezentaciji. Knjigu o odnosima, životu, idealima, rivalima. Knjiga o svemu krivom što nam navijačku scenu vodi u propast jer prvo ćemo mi istisnuti ljude sa stadiona, nakon toga će represija i zakon učiniti svoje te istisnuti nas sa stadiona koji će ostati prazni a mi ćemo se pitati gdje smo pogriješili. Knjiga koja bi nas trebala potaknuti da uvidimo svoje greške dok je vrijeme i spasimo scenu kojoj prijeti kolaps i raspad jer u budućnosti stanje gdje će skupine brojati po 70-ak ljudi uz masovnije BBB i Torcidu nećemo ni moći zvati "Navijačka scena..."

Ovo kao da su naručili HNS i murija da mogu na nekom skupu i okruglom stolu s navijačima imati nekog s navijačke strane koji će potvrditi da zapravo treba čvrsta ruka i metla prema navijačima jer kao i među navijačima ima onih koji priznaju da je stanje tragično.ma daj nemoj me jebat.Koliko pretjerivanja i patetike prestrašno.ako ti je do masovnosti i želje da se ljudi vrate na stadion raskrinkaj nogometnu mafiju,uprave klubova,mutne menadžere i robovlasnički odnos prema igračima,korupciju i slična tragična sranja u hrvatskom sportu.ali ti se baš primiš pisanja knjige koja će javnosti objasniti sranje i crnu stranu hrvatskih navijača:s

A kladim se da je svo to vrime marljivo pisa ispod sanka nase price dok bi se ture okretale u njegovom kaficu ,pogotovo kad bi igra Zadar-Hajduk,di bi se nasle obe grupe..majko moja..
e sad skupija materijala pa nesta iz tornada i koliko znam caffe je zatvoren

Spitka
03.02.2010., 13:01

Sudeći po dizajnu, knjiga je tiskana u nečijoj garaži. Slutim i kvalitetu proporcionalnu tome. :mig:

Spitka
03.02.2010., 13:05
"Knjiga o tome da grupu od prosječnih 15% navijačke populacije bilo koje skupine ne pokreće navijanje i ljubav prema gradu i klubu nego neke druge stvari i drugi ideali..."

Po ovome isto vidiš da je riječ o štivu ispod razine maturalne radnje. Kada u ozbiljnoj publicistici spominješ nekakve postotke, iza njih mora stajati neki izvor (znanstveni rad, istraživanje, publikacija), a ne proizvoljna procjena autora. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Neozbiljno. :top:

Nadam se samo da autor nije previše srao kako je on navijač, opet ćemo ispast nepismeno krdo. :mig:

mrziN ageNte
03.02.2010., 13:07
Po ovome isto vidiš da je riječ o štivu ispod razine maturalne radnje. Kada u ozbiljnoj publicistici spominješ nekakve postotke, iza njih mora stajati neki izvor (znanstveni rad, istraživanje, publikacija), a ne proizvoljna procjena autora. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Neozbiljno. :top:

Nadam se samo da autor nije previše srao kako je on navijač, opet ćemo ispast nepismeno krdo. :mig:

Bojim se toga,on je guzicar tezi

kara-zd
04.02.2010., 15:34
Bojim se toga,on je guzicar tezi

i ne samo guzicar, on radi za mafiju, on je plaćenik vlade, tajni agent mosada, upljuvak iz EU, osobni batler đurđe adlešić, na lokalnoj razini jači od sinovčića, suvlasnik robne kuće, vlasnih franšize za budući HILTON u Zadru. U tornadu je prao lovu, dilao kokain, prodavao teleskope, ima organiziranu mrežu među svim skupinama, agente, ima svoga vozača kojega plaća država, ima dionice podravke, imao je kafić preko kojega je oprana lova od privatizacije uljanika, sada je u pregovorima sa izvanzemaljcim da ugosti jednoga u svojoj kući, inače živi na boriku gdje ima 2 vile, jednu za sebe a drugu onako, i da ne zaboravim TEŠKI JE MUKTAROŠ I GUZIČAR

mrziN ageNte
04.02.2010., 16:00
i ne samo guzicar, on radi za mafiju, on je plaćenik vlade, tajni agent mosada, upljuvak iz EU, osobni batler đurđe adlešić, na lokalnoj razini jači od sinovčića, suvlasnik robne kuće, vlasnih franšize za budući HILTON u Zadru. U tornadu je prao lovu, dilao kokain, prodavao teleskope, ima organiziranu mrežu među svim skupinama, agente, ima svoga vozača kojega plaća država, ima dionice podravke, imao je kafić preko kojega je oprana lova od privatizacije uljanika, sada je u pregovorima sa izvanzemaljcim da ugosti jednoga u svojoj kući, inače živi na boriku gdje ima 2 vile, jednu za sebe a drugu onako, i da ne zaboravim TEŠKI JE MUKTAROŠ I GUZIČAR

Stari samo ti muti vodu,znas ko sam i di me mos naci,jer ja tebe nemogu,jel jasno?
odi se jebi sa tom knjigom i amen.sve je receno,samo me zanima sto ti tvoja donedavna skupina ima za rec,mudro sute:rolleyes:

Đulbastiya
05.02.2010., 00:19
http://www.youtube.com/watch?v=A6VSm3D0DJY&feature=related a sta je sa SHISHANJEM gdje je to zapelo ?

zg_north
05.02.2010., 09:34
Kolko sam procito na netu, i neko je jos tu od forumasa izjavio, drotovi su uhapsili jednog ili vise glumaca, nisam siguran kolko, za vrijeme snimanja tak da je film otkazan do daljnjeg

may 68
05.02.2010., 13:34
Pogledao neki dan Awaydays, wtf je to?! :rolleyes:

Lik ružan ko noć...ima sve trebe...vidio je jednu šoru i odmah poželi biti dio toga te je nakon dva dana odmah neki super huligan...frend koji ga je uveo u to je neki gej koji hoće u jebeni Berlin...ni to mi nije jasno...Ako živiš u nekoj engleskoj vukojebini tada ideš u London ili Pariz...ili Amsterdam, a ovaj idiot kao brije na Berlin, a niti tijekom cijelog filma ne navedu razloge zašto tamo hoće...onda one kakti huliganske scene di djeca od 12-20 godina izbiju bez problema dvadeset godina starije likove...i još onaj baja crnjo kao vođa nekakav, u šore ide sa šalicom kave...kakva komedija od filma kad se sve zbroji...:lol:

Malo se informiraj prije nego šta napišeš ovakvu gomilu pizdarija.
Većina navijača je s filmon Awaydays očekivala nešto tipa Football factory, znači film nabijen akcijon tučanjavama i tako al jednostavno ni film ni knjiga po kojoj napisan nisu takvi.
Prije svega to je film o post-punk sceni s kraja 70-ih i ka takav da je jedan od najboljih filmskih soundtrackova koje san ikad čua. Ta muzika bila je u jednoj mjeri povezana s utakmicama i posebnin imiđon i zbog toga je tebi taj lik nekakav ružni gej( informiraj se perry boys knjiga i phil thornton "casuals").
Drugo radnja se ne događa u nekoj "vukojebini" nego u Birkenheadu iz kojega se u Liverpool može pješke a ni Manchester nije daleko.
Treće ako ne možeš skužit zašto je neko 78. tia u Berlin onda očito taj film nije za tebe jer nemaš dovoljno predznanja. Pa jebeni Bowie(koji je tad bia glavna ikona) je tad živia u Berlinu a ne u Parizu ili Londonu kako kažeš...
Awaydays je s filmske i umjetničke strane najbolji film od svih tih "navijačkih" filmova i ka takav uopće ne spada u tu kategoriju i svak koji ga gleda ne bi ga uopće triba gledat kroz tu prizmu.
I da...tih godina u Londonu nije bilo baš zanimljivo, Punk je već umra a na sjeveru(di se radnja filma događa) su stasavali neki novi klinci...

adidassler
05.02.2010., 13:55
Kada vidite da je film snimljen po knjizi, uvijek pročitajte knjigu! A onda, možda, pogledajte film da vidite koliko je pogođena bit.

Awaydays nije primarno navijački film, već samo prikazuje duh tog vremena gdje je to bilo dio odrastanja velikog broja tinejdžera.

Inače, svi ti novi navijački filmovi britansko-hollywoodske produkcije potpuno promašuju bit, duh, ritual navijača kako ondašnjeg, tako i današnjeg vremena. 'Danny Dyer' filmovi.

may 68
05.02.2010., 14:45
Baš to..West Ham, MIlwall ICF i onaj najseljačkiji oblik engleskog jezika kojeg fura gorespomenuti...Ono kako Danny Dyer priča može se usporedit sa Željkon Kerumon ako se prenese na ovo podneblje. Tj. glumac je ko oni brkati Filip Radoš koji glumi seljačinu iz dalmacije u svakon filmu

Pljačkam Invalide
06.02.2010., 11:17
Malo se informiraj prije nego šta napišeš ovakvu gomilu pizdarija.
Većina navijača je s filmon Awaydays očekivala nešto tipa Football factory, znači film nabijen akcijon tučanjavama i tako al jednostavno ni film ni knjiga po kojoj napisan nisu takvi.
Prije svega to je film o post-punk sceni s kraja 70-ih i ka takav da je jedan od najboljih filmskih soundtrackova koje san ikad čua. Ta muzika bila je u jednoj mjeri povezana s utakmicama i posebnin imiđon i zbog toga je tebi taj lik nekakav ružni gej( informiraj se perry boys knjiga i phil thornton "casuals").
Drugo radnja se ne događa u nekoj "vukojebini" nego u Birkenheadu iz kojega se u Liverpool može pješke a ni Manchester nije daleko.
Treće ako ne možeš skužit zašto je neko 78. tia u Berlin onda očito taj film nije za tebe jer nemaš dovoljno predznanja. Pa jebeni Bowie(koji je tad bia glavna ikona) je tad živia u Berlinu a ne u Parizu ili Londonu kako kažeš...
Awaydays je s filmske i umjetničke strane najbolji film od svih tih "navijačkih" filmova i ka takav uopće ne spada u tu kategoriju i svak koji ga gleda ne bi ga uopće triba gledat kroz tu prizmu.
I da...tih godina u Londonu nije bilo baš zanimljivo, Punk je već umra a na sjeveru(di se radnja filma događa) su stasavali neki novi klinci...

Film je teža limunada,ne znam kakva je knjiga možda i nešto valja,ali ovaj film je teže smeće.i većina engleskih kritičara ga je isto tako popljuvala.Ne znam zakaj stavljaš vukojebinu pod navodnike,kad Birkenhead zaista i je vukojebina,isto kao što su Manchester i Liverpool zapravo vukojebine.Svi ti "northern" gradovi su provincijski industrijski gradovi gdje većinu stanovništva čine tvornički šljakeri i predmet su sprdnje na razvijenom jugu.Zato i jesu toliko strastveni oko muzike(tu se mora priznat da je Manchester fenomen kao grad) i nogometa jer drugo ništa vrijedno spomena gore ni ne postoji.Ako si gledao Lock,stock and two smoking barrels ima jedna scena koja dobro oslikava socijalnu podjelu sjevera i juga Engleske-ono kad se prepucavaju sjevernjaci i londončani pa ih ovi zovu northern monkeys(majmuni sa sjevera),a ovi southern fairies(južnjačke tetkice) jer je percepcija fizičkih radnika(a takvi su većina na sjeveru) da su ljudi koji obavljaju neki intelektualni rad ili imaju naočale(a takvi su uglavnom u Londonu) pičkice i ne-muževni.Jedino s čim se slažem je da je muzika odlična u filmu,sve ovo drugo,a pogotovo ti neki "duboki" razgovori su kurčina teža:flop:

may 68
06.02.2010., 13:52
Ako si ikad bia u jednom od tih gradova zna bi da to i nije baš tako jedno 25 godina

Boreia Proasteia
06.02.2010., 16:09
Fim je s navijačke strane pizdarija žešća, a sa te druge post punk strane ne bi želio davati mišljenja jer neznam, a i ne jebem te punk old-new kakve god šeme...

I to selo, Birkenhead, je vukojebina nego šta, ko je ovdje čuo ikad za to?