PDA

View Full Version : Ricinusovo ulje

stranice : [1] 2 3 4

njetočkanezvanova
09.03.2008., 09:53
Rekle su neke cure ovdje da je ricinusovo ulje jako dobro za kosu, pa me zanima kako se nanosi, prije pranja ili poslije pranja? Koliko često? Gdje se može kupiti u Zagrebu?

ovchica
09.03.2008., 18:02
Ja ga kupujem u Kemigu u Bauerovoj 5. 150ml je oko 15 kn. Ja to nekad nasaftam prije pranja a nekad lagano namažem poslije. Mješavinom ricinusovog i maslinovog ulja skidam šminku i mažem nokte i zanoktice.

plavuša u duši
10.03.2008., 16:35
Kupiti se može vjerojatno u svakoj ljekarni, ali nemoj u Gradskoj jer je puno skuplje nego drugdje ( oko 11 Kn ako ne i više za 30Ml ako me sjećanje još služi). Ja sam prije pet godina stavljala svaku večer prije spavanja i prala kosu ujutro prije posla i jako mi se popravila gustoća i kvaliteta kose ( onda sam imala vrlo kratku kosu koju nije trebalo sušiti fenom). Sada ga koristim prije pranja kada se sjetim, najmanje dvadesetak minuta, ponekad zamiješam i žutanjak unutra. Odlično je i za trepavice i obrve ( kao što Ovchica kaže, za skidanje sminke nema boljeg).

ovchica
10.03.2008., 22:57
Je, to je ulje sa sto primjena. Koristi se i kao laksativ, ali nikad ga nisam tako uzimala pa ne znam jel dobro ili ne.

Zbunjevita :)
11.03.2008., 22:16
Rekle su neke cure ovdje da je ricinusovo ulje jako dobro za kosu, pa me zanima kako se nanosi, prije pranja ili poslije pranja? Koliko često? Gdje se može kupiti u Zagrebu?

Najbolje je da ga popiješ na ex :rofl::rofl:

*minii*
19.03.2008., 15:11
ja ga koristim samo za trepavice i obrve....

Treba ga stavit na kosu prije pranja jer kad ga stavis poslije, kosa ti izgleda

nenormalno masna.....

Tufnica
20.03.2008., 11:01
Cime ga nanosite na trepavice?Ima li ikakvog ucinka na njih?:)

simple mind
21.03.2008., 19:04
Cime ga nanosite na trepavice?Ima li ikakvog ucinka na njih?:)

Ja ga mažem onim štapićem s vatom (koji su inače za uši), a može se očistiti nekakva četkica od maskare pa mazati njome... meni se čini da djeluje, tj. da mi manje otpadaju trepavice kad čistim šminku. Kao da su mi čvršće...:)

bedacha
23.03.2008., 13:11
Jučer sam stavila ricinusovo ulje prije pranja kose i mogu reći da mi kosa super izgleda... mekša je, ne petlja se kao inače i puno lakše sam se isfenirala... ostali proizvodi su bili koje i inače koristim tak da tu promjenu pripisujem ulju...

° wild child °
23.03.2008., 14:57
a za koju namjenu stavljati ih na obrve? :D

simply_black
23.03.2008., 17:59
Ricinusovo ulje koje sam ja kupila mi izgleda gušće nego bilo drugo obično ulje (bademovo, recimo), je li to normalno? Ja ulje držim u očišćenoj staroj bočici od maskare, nanosim četkicom par puta dnevno. Zamagli mi vid :)
Ali primjećujem promjenu na trepavicama. Nisu se progušćale, ali su kao ojačale.

chimavizza
23.03.2008., 22:42
a za koju namjenu stavljati ih na obrve? :D

da potaknu rast obrva,i eventualno da ih malo ojačaju

chichita
29.05.2008., 20:07
nakon koliko vremene se vide rezultati ricinusovog ulja na trepavicama?

_Maya_
19.01.2009., 13:26
imam rijetke obrve, a htjela bi imati gušće i deblje,dal bi mi u tom slučaju ricinusovo ulje pomoglo?

Luciferia
18.02.2009., 20:51
se može koristiti tako da se stavi na suhu kosu, drži 20 min i onda da se opere kosa?? :moli:

ovchica
18.02.2009., 22:28
se može koristiti tako da se stavi na suhu kosu, drži 20 min i onda da se opere kosa?? :moli:

Da, zakaj ne?

Meni je za obrve odlično jer su mi nakon nekih 2 mjeseca kaj sam ga mazala 1 put dnevno narasle obrve tam di već godinama nisu.

Luciferia
19.02.2009., 07:24
Da, zakaj ne?

Meni je za obrve odlično jer su mi nakon nekih 2 mjeseca kaj sam ga mazala 1 put dnevno narasle obrve tam di već godinama nisu.

stavila sam jučer ricinusovo ulje na kosu, i predobro je :s
baš mi je kosa bila mekana :cerek:

stavila sam ga i na obrve :cerek:

missm
19.02.2009., 13:21
Već godinama koristim ricinusovo ulje za skidanje šminke s očiju.
Nema mi boljeg...
Obavezno navlažim vodom vaticu i samo par kapi ulja stavim, ne treba više.
Tako ujedno trepavice ostanu namazane uljem i vjerujte stvarno su trepke ljepše - gušće, ne padaju, duže...
A djeluje i na okoloočne borice...

Stavljala sam svojevremeno i na kosu, no nekako zaboravim, no maska je bila sasvim OK.

Bea
25.02.2009., 23:02
gdje kupiti ricinusovo ulje? gledala sam u dm-a i kozma, nema :ne zna:
u ljekarnama?

anell
26.02.2009., 08:03
u svakoj ljekarni

LittleBeast
26.02.2009., 09:42
Ricinusovo ulje je prava stvar! :-)
Ja ga koristim za kosu i mogu reći da mi je gušća.... zadovoljna sam....

Merlina
26.02.2009., 10:15
I ja ga koristim u pakunzima za kosu zajedno sa nekim drugim biljnim uljima npr. avokadom, sezamom, shea maslacem i to tako da umasiram u vlasište i cijelu kosu i ostavim preko noći. No, najučinkovitije bi zapravo bilo grijati pola sata takvu mješavinu pod haubom koju za sada nemam ali namjeravam nabaviti. Ulja su :s za kosu, samo treba redovito stavljati :).

anell
26.02.2009., 10:29
jel se nakon uljnog pakunga šamponira jednom ili dva puta? meni nekad kosa nakon ulja ostane nekako žalosna, kao da ju i nisam oprala.. vjerovatno kad pretjeram sa količinom ulja... a nekad bude ok. trebala bih pogodit pravu mjeru valjda... koliko recimo otprilike stavljate ulja na kosu za pakung?

Merlina
26.02.2009., 10:48
:)Ja ti stavim obično navečer toliko da umasiram u cijelo vlasište i po dužini kose. Sad nije baš da kapa sa mene ali masno je. Šamponiram obavezno 2 puta (tako i inače) i kosa mi je super od takvog tretmana. Možeš povremeno, ukoliko ti to ne bi isušilo previše (to moraš sama probati) dodati u šampon i malo gline jer ona izvrsno skida sve naslage sa kose. A ima i recepata za one maskice sa glinom, ovodje negdje pa eto 1 x mjesečno bilo bi dobro i to napraviti.

anell
26.02.2009., 11:02
probat ću onda 2x šamponirati pa vidit jel mi paše.
a negdje sam si već zabilježila to oko gline i kose, kao neki pakunzi, ali još nisam stigla napravit..
probala sam miješat šampon sa sodom bikarbonom i to mi je bilo skroz ok, fino mi je bila kosa svilenkasta:cerek:

LittleBeast
26.02.2009., 14:54
nisam se upuštala u kombinacije sa sodom bikarbonom... i kakav učinak ima na kosu? Samo ju ubaciš u šampon i to je to?

anell
27.02.2009., 09:05
ubacim šampon u plastičnu čašicu (kao i inače kad perem kosu) dodam žlicu sobe bikarbone, pomiješam i onda dodam vodu (kao i inače da razblažim šampon) pa to lagano polijem po cijeloj kosi, kosu operem, isperem, regenarator i to je to.

ovchica
07.03.2009., 14:41
Ima li koja plavuša da potvrdi ili opovrgne ono kaj pričaju da ricinusovo ulje potamni plavu kosu?

tinika22
08.03.2009., 10:51
Ja sam ricinusovo ulje koristila za trepavice pa sam bila odustala jer mi toliko smetalo sto mi zamagli pogled i ujtro sam imala osjecaj da sam sva masna, no mislim da cu opet probati hmmm....a za kosu? Samo se utrlja u tjeme?

Merlina
08.03.2009., 11:54
Ima li koja plavuša da potvrdi ili opovrgne ono kaj pričaju da ricinusovo ulje potamni plavu kosu?

Ja ga koristim zajedno sa avokadom (koji je usput tamno zeleni) i nisam imala takvih problema. Ricinus ti je prozirno ulje, ne kužim kako bi nešto što nema nikakve boje niti pigmenta moglo potamniti kosu :confused:

black marla
09.03.2009., 08:05
Ja sam ricinusovo ulje koristila za trepavice pa sam bila odustala jer mi toliko smetalo sto mi zamagli pogled i ujtro sam imala osjecaj da sam sva masna, no mislim da cu opet probati hmmm....a za kosu? Samo se utrlja u tjeme?

probaj očistiti bočicu stare maskare od crne mase (teži dio) i operi njenu četkicu, te kad to uspiješ ulij malo smjese od 75%suncokretovog i 25% ricinusovog ulja. maži prije spavanja kao da nanosiš maskaru jedan-dva premaza i ne bi ti se trebalo nista magliti. (meni se isto maglilo kada sam nanosila prstom čisto ricinusovo ulje)

black marla
09.03.2009., 08:13
čisto ricinusovo na kosu... mislim da bi bilo bolje da ga razrijediš sa drugim baznim uljima koja su pogodna za kosu, čisto ulje je vjerojatno pregusto za uljni pakung samo.

Savitri
09.03.2009., 12:48

• U vanjskoj uporabi kod tretmana kože i kožnih tegoba liječenje ne smije trajati vise od 15 dana.

Ne bih željela pametovati, ali sručnjak za ljekovito i otrvno bilje kaže;

Zašto;Ljekoviti sadržaj. Ricin -toksalbumin -fitotoksin, fitotoksalbumin, protein, lecitin, masno ulje - triglicerid ricinolske kiseline, alkaloid piridin, vitamin E.
Toksičnost. Ricin se ubraja medu jače otrove, i usporeduje s otrovom kobre, te aconitumom, otrovnim bacilom difterije. Trovanje sjemenkama ricinu-sa može izazvati smrt djeteta ako pojede samo jednu sjemenku, a odrasli čovjek može umrijeti ako pojede osam sjemenki. Otrov izaziva sljepljivanje eritrocita emboliju tj. začepljenje žila u plućima, razgrađuje bjelančevine i uništava ribosome, tj. krvna tjelešca.
Otrovni dijelovi biljke. Cijela biljka je otrovna, a osobito zgnječena sjemenka.
Simptomi trovanja. Mučnina, povračanje, bol želuca, krvavi proljev, depresija, drhtanje, znojenje, grčevi, prestanak rada jetre, bubrega, koma.
Alergije. Kontakt sa zgnječenim sjemenkom izaziva alergijsku reakciju na koži.
Ljekovito djelovanje. U pučkoj medicini ricinus je, odnosno ricinusovo ulje, tradicionaino sredstvo u liječenju zatvora i tegoba s crijevima, hemoroida, analnih fistula, polipa u crijevima, katara želuca i crijeva, te protiv crijevnih nametnika.
Koristi se takoder u klizmi koja se daje u liječenju raznih bolesti, prije ill poslije opreacija.
Koristi se, zatim, u liječenju:
• kožnih bolesti i kožnih nedstoća, te bora na licu i bradavica
• za njegu kose i protiv peruti.
Ako vas baš zanimaju lj. biljke u kozmetici najtoplije preporučam da proučite djelovanje nevena, kod kojeg nema nus pojava ili preosjetljivosti.
Ali opet pazite ako kupujete preparate da to ne bude u sastavu sama kemija sa 2% udjela et, ulja nevena pa to onda kaktiga nazovu "Nevenova" šta već.
Pozdrav vama i pozdrav inicijativi za prirodnu kozmetiku.

phyto
09.03.2009., 17:19
Ricinusovo ulje NE sadrži ricin, alergijske reakcije su vrlo rijetke i posve je sigurno za dugotrajnu upotrebu.

Luciferia
10.03.2009., 20:03
Ricinusovo ulje NE sadrži ricin, alergijske reakcije su vrlo rijetke i posve je sigurno za dugotrajnu upotrebu.

kako sam sretna što sam ovo pročitala. već mi se digla kosa na glavi na onaj post o tome da je ricinusovo ulje otrovno :eek: :D

catwomen
12.03.2009., 21:45
dal se to ulje stavlja na mokru kosu il ..moze mi ko postupak objasnit pocetni dio, kako ga je najbolje koristit sto se tice kose. pusa

Starleta
12.03.2009., 22:08
ja stavljam pakung inače na suhu (prije nego ju idem prati) kosu i držim 1-2h, može i dulje....
zatim isperem, operem kosu i kosa prekrasna
samo ja nikada nisam koristila ricinus, ali mislim da je isti postupak, osm što bi ricinus vjerojatno trebalo pomješati sa još nekim uljem jer je dosta viskozan...
za kosu je dobro maslinovo, avokadovo, kokos:cerek:, a jojoba mi je prekrasna na suhu kosu ( čistu) kao serum za vrhove, onako lijepo zagladi:cerek:,a ako dodam par kapi ylang ylanga prekrasno mriši i to skroz do slijedečeg pranja:top:

Luciferia
13.03.2009., 13:49
dal se to ulje stavlja na mokru kosu il ..moze mi ko postupak objasnit pocetni dio, kako ga je najbolje koristit sto se tice kose. pusa

ja ga stavim na suhu kosu, držim 20 min i onda normalno operem kosu u šamponu, stavim regenerator ili masku :mig:
a i moram si kupit neko rjeđe ulje pa ga pomiješat sa ricinusovim, jer je ono dosta gusto

tamara_bc
31.03.2009., 19:18
Zanima me koje dejstvo ima kada se stavi na obrve?

Luciferia
05.04.2009., 07:58
Zanima me koje dejstvo ima kada se stavi na obrve?

pogusti ih malo i manje ispadaju. ali naravno redovitom uporabom :)

sarah...
05.04.2009., 11:26
jel zna itko za neki proizvod za puno brzi rast kose? i za vecu gustocu kose? imala sam dugu kosu pa sam ju morala osisat-ispucani vrhovi,pa me sad zanima kako da sto brze naraste...ako netko zna,neka javi...:mig:hvala

narnia
05.04.2009., 11:34
za ricinusovo ulje već sigurno znaš,a rast ubrzava i biotin.
prebaci se na temu kako do duge kose,tamo ćeš više saznati:mig:

jorgovan
08.04.2009., 19:52
pantenol rastvor, provjereno ubrzava :)

picture
17.04.2009., 19:26
pantenol rastvor - što je to, gdje se kupi?

jorgovan
17.04.2009., 22:28
pise da se u organizmu transformise u vitamin B, a ima ga u apotekama... u uputstvu takodjer pise da je pored ubrzanja rasta dobar i za oporavak ostecene kose i sprjecavanje cvjetanja vrhova

Lorna
18.04.2009., 08:55
jel zna itko za neki proizvod za puno brzi rast kose? i za vecu gustocu kose? imala sam dugu kosu pa sam ju morala osisat-ispucani vrhovi,pa me sad zanima kako da sto brze naraste...ako netko zna,neka javi...:mig:hvala

Ja sam isto morala šišati kosu zbog vrhova i plakala sam nad hrpom nikad prežaljene kose na podu salona :(

To je bilo prije 3 mj. i narasla mi je dobrih 5 cm za to vrijeme. Radila sam šampone i pakunge sa veeelikim udjelom et. ulja ružmarin cineola. On potiče cirkulaciju vlasišta, pa samim time i ubzava rast kose :)

picture
18.04.2009., 14:55
meni za 5 cm treba 8 mjeseci...imam eu ružmarin cineol, jučer nabavila, pa ako možeš napisati točno kako si radila šampon i pakung, ako nije nešto prekomplicirano....

Ana-bella
24.04.2009., 20:45
evo da se pohvalim da su mi od ricinusovog ulja trepavice narasle :cerek: i postale gušće :s

missm
28.04.2009., 11:43
evo da se pohvalim da su mi od ricinusovog ulja trepavice narasle :cerek: i postale gušće :s

To sam ja pisala već negdje... Šminku skidam sa vlažnom vaticom i nekoliko kapi ricinusovog ulja. Nikad mi ne ispadne niti jedna trepavica, a stalno rastu nove :cerek:. Čak su mi narasle onako u dva reda, samo je donji dio još dosta kraći od gornjeg pa je malo teže nanjeti maskaru, no neka one samo rastu.
Nikad nisam imala tako guste i velike trepavice. Sigurna sam da je to od ricinusa.
Probajte svakako.
Blagotvorno djeluje i na područje oko očiju, tj.protiv bora.

Barbie.
12.05.2009., 21:45
gdje u ri ima za kupit to ricinusovo ulje? i koliko dođe?
hvala unaprijed :)

edit: i šta je to pantenol rastvor, koliko dođe, i gdje se kupuje?

a.i.c.
12.05.2009., 22:14
gdje u ri ima za kupit to ricinusovo ulje? i koliko dođe?
hvala unaprijed :)

edit: i šta je to pantenol rastvor, koliko dođe, i gdje se kupuje?

ricinusovo ulje mozes kupit u ljekarni melisa tako nesta se zove(vidic ces velika zelena slova) preko puta hambia :)...dojde ti 12 kn 100 mil. a u ljekarni na korzu dojde 20tak kn...

Barbie.
13.05.2009., 13:17
hvala :) idem uzet danas, nadam se da je djelotvorno..

KuiperBelt
15.05.2009., 13:17
• U vanjskoj uporabi kod tretmana kože i kožnih tegoba liječenje ne smije trajati vise od 15 dana.

Ne bih željela pametovati, ali sručnjak za ljekovito i otrvno bilje kaže;

Ljekoviti sadržaj. Ricin -toksalbumin -fitotoksin, fitotoksalbumin, protein, lecitin, masno ulje - triglicerid ricinolske kiseline, alkaloid piridin, vitamin E.
Toksičnost. Ricin se ubraja medu jače otrove, i usporeduje s otrovom kobre, te aconitumom, otrovnim bacilom difterije. Trovanje sjemenkama ricinu-sa može izazvati smrt djeteta ako pojede samo jednu sjemenku, a odrasli čovjek može umrijeti ako pojede osam sjemenki. Otrov izaziva sljepljivanje eritrocita emboliju tj. začepljenje žila u plućima, razgrađuje bjelančevine i uništava ribosome, tj. krvna tjelešca.
Otrovni dijelovi biljke. Cijela biljka je otrovna, a osobito zgnječena sjemenka.
Simptomi trovanja. Mučnina, povračanje, bol želuca, krvavi proljev, depresija, drhtanje, znojenje, grčevi, prestanak rada jetre, bubrega, koma.
Alergije. Kontakt sa zgnječenim sjemenkom izaziva alergijsku reakciju na koži.
Ljekovito djelovanje. U pučkoj medicini ricinus je, odnosno ricinusovo ulje, tradicionaino sredstvo u liječenju zatvora i tegoba s crijevima, hemoroida, analnih fistula, polipa u crijevima, katara želuca i crijeva, te protiv crijevnih nametnika.
Koristi se takoder u klizmi koja se daje u liječenju raznih bolesti, prije ill poslije opreacija.
Koristi se, zatim, u liječenju:
• kožnih bolesti i kožnih nedstoća, te bora na licu i bradavica
• za njegu kose i protiv peruti.

Zašto;
Ako vas baš zanimaju lj. biljke u kozmetici najtoplije preporučam da proučite djelovanje nevena, kod kojeg nema nus pojava ili preosjetljivosti.
Ali opet pazite ako kupujete preparate da to ne bude u sastavu sama kemija sa 2% udjela et, ulja nevena pa to onda kaktiga nazovu "Nevenova" šta već.
Pozdrav vama i pozdrav inicijativi za prirodnu kozmetiku.

pa baš sam se i ja malo uplašila kad sam pročitala ovo, pa reko idem proguglat..

i kaže chemie.de (http://www.chemie.de/lexikon/d/Rizinus%C3%B6l/)

"... Die Samen enthalten das hochgiftige Ricin und das Pyridin-Alkaloid Ricinin. Ricin ist ein Polypeptid, nicht öllöslich und hitzeempfindlich. Beide Gifte verbleiben während des Herstellungsprozesses im Presskuchen und sind in Rizinusöl nicht enthalten..."

tj. Sjemenke sadrže visoko toksičan ricin i pyridin-alkaloid ricinin. Ricin je polypeptid, koje se ne rastvara u ulju i nije osjetljiv na vrućinu. Oba otrova ostaju za vrijeme proizvodnog procesa u preši i NISU sadržana u ricinosovom ulju.

extreme
21.06.2009., 14:26
koliko dugo treba trepavice mazati ricinusovim uljem da se vidi neki napredak?

andjelaaaaa
22.06.2009., 19:45
ja sam prve rezultate primijetila vec nakon nekih desetak dana.. nije to bilo neko drasticno poboljsanje, ali ja sam primijetila.

inace, super mi je ricinusovo, trepavice mi nikad nisu bile ovako duge i guste, i bas osjecam kako su jace :) koristim ga vec mjesec dana, namazem ih uvece pred spavanje a nekad i preko dana kad ne idem nigdje..

extreme
22.06.2009., 20:10
ja sam prve rezultate primijetila vec nakon nekih desetak dana.. nije to bilo neko drasticno poboljsanje, ali ja sam primijetila.

inace, super mi je ricinusovo, trepavice mi nikad nisu bile ovako duge i guste, i bas osjecam kako su jace :) koristim ga vec mjesec dana, namazem ih uvece pred spavanje a nekad i preko dana kad ne idem nigdje..

joj, baš me veseli ovo što pišeš.. ja sam ga jučer kupila, i kako sam danas cijeli dan doma, svako toliko si ga starom četkicom od maskare nanesem na trepavice.. nadam se da će uskoro bit i neki rezultati...:moli:

Klara22
22.06.2009., 21:00
Meni su isto dolje na jednom dijelu ispale trepavice pa si moram kupiti to ulje, zanima me samo jel dovoljno jednom dnevno stavljat i jel ima kakvih stetnih posljedica jer su mi malo osjetljivije oci ako slucajno upadne u oko ili tako nesto?

extreme
22.06.2009., 21:32
Meni su isto dolje na jednom dijelu ispale trepavice pa si moram kupiti to ulje, zanima me samo jel dovoljno jednom dnevno stavljat i jel ima kakvih stetnih posljedica jer su mi malo osjetljivije oci ako slucajno upadne u oko ili tako nesto?

ako pažljivo stavljaš, neće ti upasti u oko. ja sam si oprala jednu staru maskaru i napunila je ovim uljem, tako da samo umočim četkicom u tubicu i namažem trepavice. niš ne upada u oči.
ja sam počela jučer stavljati, a kako danas nisam nikud išla, svako toliko kad se sjetim -namažem trepavice novim slojem..

Lapulapu
22.06.2009., 21:35
Ali kako mazanje samih trepavica, dakle DLAKA, može ojačati/produžiti/pogustiti :confused: Ajd da se utrljava u korijen - što je neizvedivo, jer pakleno peče, ne savjetujem probati :o, al ovako :ne zna:

Merlina
24.06.2009., 09:51
Dovoljno je ricinusovog na očima već ako se njime čisti maskara. Jer, i kad se umije nakon toga nešto ulja, sasvim dovoljno, ostane. Ne treba ga još dodatno utrljavati.

ovchica
24.06.2009., 12:01
Meni je ricinusovo ulje najdraže ulje. Mažem ga već jedno 2 mjeseca po trepavicama i izrasel mi je cijeli novi red dlaka. Produljile su se do te mjere da su, kad stavim tamne naočale, skroz do stakla. Inače nemam neke specijalno super trepavice al od ovog ulja sve dlake rastu ko lude. Ja sam ga često znala namazat po cijelom licu prije spavanja no, dogodilo mi se to da su moji brčići :) koje dugo godina čupam počeli rast jači tak da ću morat taj dio lica izostaviti.
Od tog ulja pravim kreme, pakunge za kosu, balzame za ćube i utrljavam ga u nokte.
Inače, kad mi dođe u oko, opće me ne peče i pomogne mi ako su mi oči suhe od suhog zraka (ili prejakog buljenja).

ljubaznagospodja
24.06.2009., 12:11
kako radiš pakung za kosu - samo ricinus + eterična ili je kompliciranije?

ovchica
24.06.2009., 12:19
Nije opće komplicirano, ne da se meni nešto komplicirati :)
Pomiješam ricinusovo, maslinovo ulje i tinkturu od koprive u omjeru 1:1:1 i to namuljam na kosu i utrljam u vlasište. Stavim vrećicu plastičnu preko i to je to. Ne volim jajca metati jer mi jako smrde. Posle šampon, regenerator i gotovo. Tinkturu od korijena koprive radim sama.

extreme
24.06.2009., 16:42
Nije opće komplicirano, ne da se meni nešto komplicirati :)
Pomiješam ricinusovo, maslinovo ulje i tinkturu od koprive u omjeru 1:1:1 i to namuljam na kosu i utrljam u vlasište. Stavim vrećicu plastičnu preko i to je to. Ne volim jajca metati jer mi jako smrde. Posle šampon, regenerator i gotovo. Tinkturu od korijena koprive radim sama.

kako radiš tinkturu od koprive? ja ju baš imam punu vrećicu osušene a ne znam šta da radim s njom. za piti mi se ne sviđa!

ovchica
24.06.2009., 17:18
Stavim koprivu u teglu (recimo 2/3 tegle), prelijem alkoholom skoro da napunim teglu do kraja (alkohol obični iz apoteke razrijeđen 1:1 s destiliranom vodom a može i obična jeftina votka ili rakija, samo onda ne treba razrijediti niš). Zatvorim teglu, malo protresem i pustim stajati na tamnom mjestu 2-3 tjedna. Svakih par dana protresem malo teglu. Poslije procijedim kroz cjediljku i gotovo.

extreme
24.06.2009., 18:11
Stavim koprivu u teglu (recimo 2/3 tegle), prelijem alkoholom skoro da napunim teglu do kraja (alkohol obični iz apoteke razrijeđen 1:1 s destiliranom vodom a može i obična jeftina votka ili rakija, samo onda ne treba razrijediti niš). Zatvorim teglu, malo protresem i pustim stajati na tamnom mjestu 2-3 tjedna. Svakih par dana protresem malo teglu. Poslije procijedim kroz cjediljku i gotovo.

super:top:
taman imam pet litara rakije (dugo stoji, bit će da je prvoklasna:D)- a ne znam šta ću s njom...
sad ću napraviti tinkture od sveg bilja koje mi dođe pod ruku...:D
nego - ti praviš sa rakijom ili med. alkoholom? jel to poslije na kosi smrdi ili smrad ode sa pranjem? ne bi bilo zgodno da hodam uokolo i bazdim ko da sam tog trena izašla iz lokalne birtije....

ovchica
24.06.2009., 20:43
Ja sam radila i od jednog i od drugog i rakija se maaalo osjeti ali to kad natrljaš na vlasište ti nekako ukruti kosu pa sam ja to najčešće koristila smiješano s uljima prije pranja. Ne ostane nikakav miris nakon pranja.
Inače tinkture možeš raditi od svega. Ovo od koprive je inače izvrsno i za vlasište sa seborejom.
Jako fina bude i tinktura od kamilice a možeš miješati i više biljaka istovremeno npr. kamilicu, hrastovu koru i neven pa to zaliti s alkoholom. Poslije možeš razrijediti s destiliranom da bude oko 10% alkohola pa koristiti za dezinfekciju nakon tiskanja prišteva ili depilacije.

chichita
15.09.2009., 14:28
koliko dođe pantenol rastvor?

violet_
07.10.2009., 22:55
koliko dođe pantenol rastvor?

19 kuna. Ja sam ga kupila a sad me jos zanima utrljava se u vlasiste ili cijelu kosu? I sprjecava li ispadanje ili potice rast nove kose? Na papiricu pise da se koristi kod promjena na vlasistu.

pic
08.10.2009., 00:03
cek to list koprive il korijen? suseni il svjezi?

..Enja..
08.10.2009., 23:54
Gdje kupujete ricinusovo ulje? Da li ga ima u ljekarnama?

extreme
09.10.2009., 07:55
Gdje kupujete ricinusovo ulje? Da li ga ima u ljekarnama?

imaš ga u svakoj ljekarni... 100 ml se uglavnom vrti oko 20-22 kune

<Lady in Black>
09.10.2009., 14:00
ajme, ja bi tako rado koristila ricinusovo ulje za trepavice, ali me strah, ito masu, jer su mi kapci užasno osjetljivi, tj. korjeni trepavica, jer često mi izbijaju oni ječmenci koji traju maaaasu vrimena.........pa me zanima, ako itko zna, je li ricinus malo agresivan, tj postoji li utemeljeni strah za mogućnošću iritiranja korjena trepavice???
+ šta mi nakon svakog ječmena trepavice znatno oslabe na tom području... :(:tuzni::cry:

lee.loo.
09.10.2009., 15:00
totalno ste me zakačile!!sutra idem po ricinusovo ulje!!:s
javim se kad bum imala duge, lijepe i guste trepaviceee:cerek:kiss

extreme
10.10.2009., 07:46
ajme, ja bi tako rado koristila ricinusovo ulje za trepavice, ali me strah, ito masu, jer su mi kapci užasno osjetljivi, tj. korjeni trepavica, jer često mi izbijaju oni ječmenci koji traju maaaasu vrimena.........pa me zanima, ako itko zna, je li ricinus malo agresivan, tj postoji li utemeljeni strah za mogućnošću iritiranja korjena trepavice???
+ šta mi nakon svakog ječmena trepavice znatno oslabe na tom području... :(:tuzni::cry:

sumnjam da ti ricinusovo ulje može štetiti... meni se on uopće ne čini agresivan, i niš me ne smeta i ne peče, a stavljam ga svaku večer...:ne zna:

ječmence (znači, zamjeraš se trudnicama, a? :D) riješavaj oblozima od kamilice- čim izbiju, brže će proći...

<Lady in Black>
10.10.2009., 08:57
hvala ti draga na savjetu!! :cerek:
ma provat ću ja to....
a šta se njih tiče, ajme, ja imam neku posebnu vrstu, šta god sam ja stavljala (od kamilice, masti, kapi, itd...) samo bi se upalija ali se nebi maka, jedino mi more koliko-toliko smanjuje upalu... jadne trudnice oko mene :D

m@non
26.10.2009., 10:57
Ja sam kupila ricinusovo ulje u Aromatici, 100ml 42 kn, počela sam ga stavljati na kosu, javim rezultate...

..Enja..
26.10.2009., 22:46
I ja sam kupila ricinusovo ulje :D
Samo što sam ga jedva pronašla u Splitu. A kad sam ga našla, teta u apoteci mi tvrdi da je on za oralnu primjenu za crijeva.haha
Ja reko, ma ja ću to utrljavat u vlasište, a ona me u čudu stala gledat. Pih..nemaju pojma ništa ti apotekari

30 ml sam platila oko 20 kn i već vidim da će mi malo trajat :(
Umasirala sam ga par puta dan prije parnja kose i držala ga preko noći. Jako se teško utrljava u vlasište, jer je baš gusto. KOsa bude dosta sljepljena i stvrdnuta od njega, tako da ne preporučam stavljat na glavu prije izlaska van :D

Sharon Tate
27.10.2009., 14:59
I ja sam kupila ricinusovo ulje :D
Samo što sam ga jedva pronašla u Splitu. A kad sam ga našla, teta u apoteci mi tvrdi da je on za oralnu primjenu za crijeva.haha
Ja reko, ma ja ću to utrljavat u vlasište, a ona me u čudu stala gledat. Pih..nemaju pojma ništa ti apotekari

30 ml sam platila oko 20 kn i već vidim da će mi malo trajat :(
Umasirala sam ga par puta dan prije parnja kose i držala ga preko noći. Jako se teško utrljava u vlasište, jer je baš gusto. KOsa bude dosta sljepljena i stvrdnuta od njega, tako da ne preporučam stavljat na glavu prije izlaska van :D

Da se jedna apotekarka nadoveže na ovo boldano i podcrtano. Ne radi se o tome, da apotekarke nemaju pojma (možda ta na koju si ti naišla zaista nema), pa zato nemoj tako generalizirati. Radi se naprosto o tome da se u ljekarnama ricinusovo ulje primarno potražuje zbog svog laksativnog djelovanja...

BTW Stvarno puno plaćate ulje koje je vrlo jeftino i nema razloga da košta 40- ak kn 100 ml (Aromatica :confused:), obzirom da su sjemenke jako bogate uljem i proces tiještenja nije kompliciran.

Ja ga kupujem u ZG- u za 10 kn (100 ml):)

renataša
27.10.2009., 17:56
Da se jedna apotekarka nadoveže na ovo boldano i podcrtano. Ne radi se o tome, da apotekarke nemaju pojma (možda ta na koju si ti naišla zaista nema), pa zato nemoj tako generalizirati. Radi se naprosto o tome da se u ljekarnama ricinusovo ulje primarno potražuje zbog svog laksativnog djelovanja...

BTW Stvarno puno plaćate ulje koje je vrlo jeftino i nema razloga da košta 40- ak kn 100 ml (Aromatica :confused:), obzirom da su sjemenke jako bogate uljem i proces tiještenja nije kompliciran.

Ja ga kupujem u ZG- u za 10 kn (100 ml):)

Pozdrav!
Možeš li mi reći di si to kupila, ja bi išla sutra kupiti :D

ovchica
27.10.2009., 22:59
Imaš u ljekarni Pablo kod Dolca (kad prođeš kroz harmicu pa na desno) i u Kemigu u Baureovoj 5.

ovchica
27.10.2009., 23:00
cek to list koprive il korijen? suseni il svjezi?

Možeš i list i korijen. Sušeni.

zuzzyca
27.10.2009., 23:07
meni to ricinusovo sad tak zvuči super al sam isto skeptična s tim uljem u oko..i ja imam često ječmence a i imala sam problema s konjuktivitisom par godina(fala Bogu sad nisam već dugo, odmah kucam u drvo jer je to noćna mora) i tako da na očesa svoja pazim. i ne šminkam se često, sam za petke i subote vanka i mrzim kad onda moram tu šminku u 5 ujutro ribat s kapaka jer šta god sam probala ne skida potpuno. ovo s uljima, ricinusovo i maslinovo, super zvuči ak tako dobro rastapa i još ako njeguje trepavice koje obavezno odpadaju pri "ribanju" al opet mi je malo bed ulje u oko. koje maslinovo uzmete, ekstra djevičansko neko domaće il? pa to pomiješate s ricinusovim onda? ako ništa definitvno ću probat za kosu to ricinusovo utrljavat u tjeme jer mi kosa opada nenormalno a nisam tak stara :)

renataša
28.10.2009., 14:13
Imaš u ljekarni Pablo kod Dolca (kad prođeš kroz harmicu pa na desno) i u Kemigu u Baureovoj 5.

ej, hvala na odgovoru, kupila sam danas u kemigu, 200 ml- 17 kn :D jedva čekam da probam....

Ginger jam
05.01.2010., 09:19
ja sam mazala trepavice ricinusovim ali nikad nisam vidjela nikakvu promjenu...
mozda nisam bila dovoljno uporna..??
koliko vremena treba da se vide promjene?
inace su mi trepavice dosta ispadale..

Merlina
05.01.2010., 09:54
Ricinusovo ulje samo po sebi je pregusto za skidanje šminke, maslinovo prejako za taj dio lica.
Preporuka je skidati šminku sa nekim lakšim uljem npr. bademovo.
Trepavice, obrve kao i kosu može se njegovati ricinusovim i to tako da ga se, ako se radi o trepavicama, vrlo malo utrlja u korijen trepavica sa vanjske strane kapka (pod vrlo malo mislim na pola jedne kapi pa čak i manje):).

legallly blond
05.01.2010., 17:02
Meni je ricinusovo ulje za kosu presavršeno :cerek:
Inače mi je rijetka, šiške mi se razdvoje, ali otkad sam pročitala ovaj forum i počela ga utrljavati u kosu prije pranja, prezadovoljna sam ...
Ricinusovo ulje :s

Ginger jam
05.01.2010., 20:45
jel istina da potice rast kose??

.:Gala:.
05.01.2010., 22:33
Ja sam risinusovo ulje stavljala na trepavice prije spavanja..i bas sam bila zadovoljna..nekako su mi izgledale jake :cerek:

I tu i tamo ga sad stavim na kosu prije pranja..i drzim 10 min..kosa mi bude bas nekako mekana..

ovo za rast kose nisam cula..

Klara22
06.01.2010., 11:18
Ja sam ricinisuovim uljem i malo vode stavljala na vaticu i skidala sminku i nije mi smetalo a trepavice su mi bas bile lijepe

legallly blond
09.01.2010., 17:00
Ne koristim ga baš dugo da bi primjetila da potiče rast kose, ali definitivno djeluje na gustoću i mekoću.

djevojka-broj-8
09.01.2010., 18:32
citam da je dobro i za bradavice. ja imam jednu pod trepavicama i jednu na drugom oku izmedju trepavica pa jel stvarno ima efekta i sto se toga tice. spalit mi to ne mogu a strah me ic to na neki drugi nacin odstranit. to su one sitne bradavice i jedva se vide ali meni jako smetaju:mad::mad:

legallly blond
09.01.2010., 19:54
E, vidiš, to nisam znala. Imam i ja ispod obrve i oka pa ću probat, nadam se da će bit uspješno ;)

LadyMA
12.01.2010., 09:31
Već sam ovo pitanje postavila na drugoj temi, ali nema reakcije pa ću tu probati :)

Jel bi učinak za kosu bio jači kad bih ricinus kombinirala s čičkovim uljem i sve smućkala u špricu pa špricala po tjemenu i kosi prije pranja? Jel postoji uopće šprica za ulja?
Hvalaaa

Vorkosiganova
23.02.2010., 14:45
pa, uzmi onu običnu, ali veću u apoteci. špricu, mislim. možeš i sa kapaljkom. meni odgovara i kad dobijem ulje u apotecu u onoj maloj plastičnoj bočici sa tuljkom na vrhu (onim što sužava-ne znam kak da to sad pametnije napišem)-to mi je mrak i za ulje i tinkturu za kosu.

i ja sam već 4 mjeseca na skidanju ostataka šminke sa ricinusovim (pa višak ostavim da se safta po noći) i mogu reći da nisam primjetila nešto drastično sa ovim uljem iz apoteke koje nije hladno prešano. sad sam kupila hladno prešano, pa ćemo vidjeti. sa ovim iz apoteke mi jedino trepke nisu ispadale i bile su malo jaše, ali nisu bile niti gušće niti ih je bilo više.. možda sad bude...

tinktura za kosu od koprive je zakon!! poslije kure mi odmah podmladak strši! i da ne kažem da me riješi svih oblika peruti, a spasio me jednoć od gadnog seborej. dermatitisa... mrak stavr. već sam miljon puta pisala recept na forumu, ali je ovo prvi put da vidim da to netko drugi ekčuli koristi - JEEEE ovchica!!

ovchica
24.02.2010., 07:49
Baš mi je drago da se još neko slaže sa mnom! :) Starinski recept ali jako dobar!

Stupid Cupid
25.02.2010., 17:52
Pozdrav! :)
Kupila sam ricinusovo ulje (od Kemiga). Mažem si trepavice njime. Ali tek dva dana tako da naravno da nema još rezultata.
Htjela bih ga staviti i na kosu. Nemam je baš puno, možda mi malo naraste s ricinom. :mig:
Obzirom a sam potpuni laik, uzdam se u vašu pomoć i savjete. :)

Imam nekoliko pitanja:

1. Ricinusovo je dosta gusto, skoro kao med. Trebam li ga razdrijediti (s maslinovim) ili ga mogu i ovako čistog na kosu staviti?

2. Treba li kosa biti mokra ili suha? Ja sam si mislila ipak malo ovlažiti kosu da mi bude lakše staviti ulje.

3. Koliko dugo treba držati? 15 minuta, 30 min.,sat vremena-dva? :ne zna:

Puno hvala. :)

mrnja
26.02.2010., 17:34
stupid cupid, kak si ti izvadila to ricinusovo ulje iz bočice? toliko je gusto da mi uopće nije htjelo curiti van kroz onaj standardni otvor na čepu, nego sam taj čep morala skinuti i onda mi je previše ulja iscurilo van...

Stupid Cupid
26.02.2010., 17:56
stupid cupid, kak si ti izvadila to ricinusovo ulje iz bočice? toliko je gusto da mi uopće nije htjelo curiti van kroz onaj standardni otvor na čepu, nego sam taj čep morala skinuti i onda mi je previše ulja iscurilo van...

Ovo moje je gusto, ali ipak nije toliko gusto da ne curi. Nagnem bočicu i curi mi skroz normalno kroz otvor. :ne zna:
Stavim ga malo na prst i premažem trepavice njime.
Na kosu još nisam stavljala.

mrnja
26.02.2010., 18:29
moje je ricinusovo ulje isto iz Kemiga i ne želi izići van kroz onu malu rupicu na onom prozirno-bijelom čepu, nego moram tej čep skinuti da bi curilo...:ne zna:
mislim da ću ga miješati inače sa čičkovim uljem- to ću koristiti onda kao masku za kosu, a za skidanje šminke s očiju ću ga pomiješati s bademovim ili suncokretovim uljem.

šećerna vata
26.02.2010., 18:52
Jesu kome počele brže rasti obrve od ricinusovog ulja? ja mažem već jedno vrijeme al mi se niš ne vidi, jedno 2 tjedna već mažem 1x dnevno svaki dan.. a shit, baš sam se ponadala...:tuzni:

Stupid Cupid
26.02.2010., 18:53
Ja sam svoje kupila u Rijeci,ali na bočici piše da je proizvođač Kemig. Za sada sasvim normalno izlazi kroz ono plastično.:ne zna:

Jel djeluje to ulje što? Ima kakvih rezultata? :zubo:

TULIPANKAa
26.02.2010., 18:55
bila je tema BRŽI RAST KOSE na forumu do koje sad nikako ne mogu doći, ne znam zašto, upišem u google naziv, a kad kliknem na to , ništa se ne prikaže.

uglavnom, na toj temi je recept za šampon za brži rast kose i svašta nešto, vjerojatno ste ga vidjele, možda i koristile.

Problem je što u ovoj selendri gdje živim nemaju pojma šta je pantenol i sad ne znam gdje da ga nabavim?? kako se kaže na naš pantenol rastvor?
kupila sam samo šampon od koprive, ricinusovo ulje, ampula vitamina B6, ampula vitamina B12, još mi treba pantenol, AD kapi koje se više i ne proizvode i kapi od koprive??

Jel znatze gdje to mogu nabavit?

Stupid Cupid
26.02.2010., 18:59
Jesu kome počele brže rasti obrve od ricinusovog ulja? ja mažem već jedno vrijeme al mi se niš ne vidi, jedno 2 tjedna već mažem 1x dnevno svaki dan.. a shit, baš sam se ponadala...:tuzni:

Meni za obrve ne treba. Dapače. :zubo: Već sam i ovako skoro ka Stipe M. :rofl:

A trepavice su mi lijepe, ali ne od ulja, nego mi priroda podarila. :o Ljudi me znaju pitati ako imam umjetne. :o Ajde, bar nešto da je dobro na meni, kad sve drugo ne valja. Jer se ne šminkam često, uvijeke skinem šminku prije spavanja, mazala sam ih i bademovim uljem.
Mislim da su malo čvršće od ricinusovog ulja.

Mene zanima za kosu.
Kosa mi je jadna. Ne bi škodilo da je gušća malo. I da je vlas deblja.

Inače se kaniram. Nadam se da neće biti nekih nuspojava u kombinaciji kana-ricin. :D

Stupid Cupid
26.02.2010., 19:04
bila je tema BRŽI RAST KOSE na forumu do koje sad nikako ne mogu doći, ne znam zašto, upišem u google naziv, a kad kliknem na to , ništa se ne prikaže.

uglavnom, na toj temi je recept za šampon za brži rast kose i svašta nešto, vjerojatno ste ga vidjele, možda i koristile.

Problem je što u ovoj selendri gdje živim nemaju pojma šta je pantenol i sad ne znam gdje da ga nabavim?? kako se kaže na naš pantenol rastvor?
kupila sam samo šampon od koprive, ricinusovo ulje, ampula vitamina B6, ampula vitamina B12, još mi treba pantenol, AD kapi koje se više i ne proizvode i kapi od koprive??

Jel znatze gdje to mogu nabavit?

Jesi li se ti danas već negdje požalila na ovo isto? Jesi iz Rijeke?
(ma nismo takva selendra, daj)
Ja sam iz Rijeke. Pitala sam u ljekarnama za ta ulja (ricin, badem, orah, čičak) i blijedo su me gledali. A još kad sam ih išla pitati koji je sastav (je li čisto ili ima nekih dodataka), gledali su me kao da sam luda.
Valjda ljudi kod nas ne kupuju to često,pa zato.
Za pantenol ne znam. Pa što si bila u svim ljekarnama? Ma moraju znati.

torrey
26.02.2010., 19:37
Ja sam svoje kupila u Rijeci,ali na bočici piše da je proizvođač Kemig. Za sada sasvim normalno izlazi kroz ono plastično.:ne zna:

Jel djeluje to ulje što? Ima kakvih rezultata? :zubo:

možeš li napisati kamo si ga u rijeci kupila?:moli::)

Stupid Cupid
26.02.2010., 19:52
možeš li napisati kamo si ga u rijeci kupila?:moli::)

U ljekarni Melissa. 100 ml je 13 kn. (drugdje je 50 ml 20 kn)

black chocolate
26.02.2010., 20:14
cure bila bi vam jaaako zahvalna na odgovoru.
imam kovrčavu kosu pa sam se znala koji put speglati i uništila si kosu :( i prije 2 dana sam ošišala dosta kose...
sad bi željela da mi kosa brže naraste i čula sam da je ricinusovo ulje dobro za to pa sam ga kupila i stavila na korijen kose, a na dužinu cijele kose maslinovo ulje. Isprala sam kosu nakon par sati sa Annyer šamponom s koprivom. zanima jel je taj postupak dobar?????? ili da stavim još nešto sa ricinusovim uljem pošto je jako gust pa se teško nanosi???? možda pantenol ili kapi od koprive????
HELP:mig:

goldilocks
26.02.2010., 20:33
cure bila bi vam jaaako zahvalna na odgovoru.
imam kovrčavu kosu pa sam se znala koji put speglati i uništila si kosu :( i prije 2 dana sam ošišala dosta kose...
sad bi željela da mi kosa brže naraste i čula sam da je ricinusovo ulje dobro za to pa sam ga kupila i stavila na korijen kose, a na dužinu cijele kose maslinovo ulje. Isprala sam kosu nakon par sati sa Annyer šamponom s koprivom. zanima jel je taj postupak dobar?????? ili da stavim još nešto sa ricinusovim uljem pošto je jako gust pa se teško nanosi???? možda pantenol ili kapi od koprive????
HELP:mig:

U istoj smo situaciji... i ja imam kovrcavu kosu i zelim da mi sto brze raste! sve sto si rekla dobro je... i ja koristim ricinusovo ulje, nanesem ga na tjeme, ostavim pola sata da stoji, operem kosu sa samponom od koprive i isperem sa cajem od koprive... cula sam da djeluje! tek sam ga nedavno pocela koristit pa cemo vidit rezultate... za sad mi je kosa mekana i njezna :rofl:
dobro ti je stavit i kapi od koprive i pantenol... a mozes i oboje, hehe
sretno :top:

black chocolate
26.02.2010., 20:41
U istoj smo situaciji... i ja imam kovrcavu kosu i zelim da mi sto brze raste! sve sto si rekla dobro je... i ja koristim ricinusovo ulje, nanesem ga na tjeme, ostavim pola sata da stoji, operem kosu sa samponom od koprive i isperem sa cajem od koprive... cula sam da djeluje! tek sam ga nedavno pocela koristit pa cemo vidit rezultate... za sad mi je kosa mekana i njezna :rofl:
dobro ti je stavit i kapi od koprive i pantenol... a mozes i oboje, hehe
sretno :top:

ajme puno hvala...probat ću pantenol i kapi od koprive! čula sam da je dobro staviti i čaj od kamilice s čajem od koprive za ispiranje, ali samo ako imaš plavu kosu
javi rezultate!

TULIPANKAa
26.02.2010., 22:32
nisam se žalila još nijednom :)

iz vinkovaca sam.... i ne znaju šta je pantenol, nemaju kapi od koprive i kažu da se AD kapi više ne proizvode....
usko idem u zg pa bi bilo poželjno da mi netko kaže gdje je točno ove sastojke kupio

Stupid Cupid
26.02.2010., 23:15
nisam se žalila još nijednom :)

iz vinkovaca sam.... i ne znaju šta je pantenol, nemaju kapi od koprive i kažu da se AD kapi više ne proizvode....
usko idem u zg pa bi bilo poželjno da mi netko kaže gdje je točno ove sastojke kupio

Oprosti! :) :mig:
Nisam mislila ništa loše. Netko se baš danas požalio da ne može naći pantenol u Rijeci. :rofl:
Nadam se da će te netko iz Zagreba uputiti. :mig:

torrey
27.02.2010., 07:52
U ljekarni Melissa. 100 ml je 13 kn. (drugdje je 50 ml 20 kn)

hvala ti!

black chocolate
27.02.2010., 08:27
imaš to sve za kupit u Zagrebu u ljekarni Pablo (Dolac), kad prođeš harmicu na desno...:mig:

nofčica
02.03.2010., 14:06
Pozdrav! :)
Kupila sam ricinusovo ulje (od Kemiga). Mažem si trepavice njime. Ali tek dva dana tako da naravno da nema još rezultata.
Htjela bih ga staviti i na kosu. Nemam je baš puno, možda mi malo naraste s ricinom. :mig:
Obzirom a sam potpuni laik, uzdam se u vašu pomoć i savjete. :)

Imam nekoliko pitanja:

1. Ricinusovo je dosta gusto, skoro kao med. Trebam li ga razdrijediti (s maslinovim) ili ga mogu i ovako čistog na kosu staviti?

2. Treba li kosa biti mokra ili suha? Ja sam si mislila ipak malo ovlažiti kosu da mi bude lakše staviti ulje.

3. Koliko dugo treba držati? 15 minuta, 30 min.,sat vremena-dva? :ne zna:

Puno hvala. :)

pliz, pliiiz odgovore na ova pitanjca.

gracias!!
pozz

Starleta
02.03.2010., 14:13
Možeš ga razrijediti sa maslinovim uljem, a možeš ga i samog...
Ja nanosim pakunge na suhu kosu (prije pranja) i držim ih 1-2h, može i duže...
Ali minimalno 30min.
Poslije operem kosu!

Ako je tebi lakše možeš ga i na mokru nanijeti!

black chocolate
02.03.2010., 15:02
imam pitanje:D:
bila sam danas u centru cerdus(preko pute vinceka u haustoru) gdje prodaju razna ulja itd..... uglavnom, pitala sam kao jel mi mogu kak pomoć da mi kosa brže naraste i da mi nije suha i preporučili su mi hladno prešano ricinusovo ulje i jojobino ulje...i to trebam miješati i stavljati na kosu pol sata prije pranja...e sad jel mi to pomaže da mi kosa brže naraste ili da mi ne bude suha???????? i jel se može hladno prešano ricinusovo ulje stavljat na obrve i trepavice???????
HELP

LadyMA
03.03.2010., 08:40
Ricinus je super za prorijediti suhu maskaru! Samo dvije kapljice sam stavila i već je super! A odmah vam je na trepavicama, kome treba jačanje. ;)

Elektra
05.03.2010., 22:44
Koliki mu je rok trajanja od otvaranja?

Aruena
05.03.2010., 23:58
Odavno koristim blagodeti ricinusova ulja za kosu i trepavice,te za skidanje sminke oko ociju i prezadovoljna sam.

E,sad...

Hocu li bit luda mater ako ga povremano pocnem stavljat i kceri na kosu?

Njoj su 4 i pol godine :brukica: ali bih da joj malo ojacam i proguscam kosicu...

leptirica020
07.03.2010., 16:43
ojača kosa od tog ulja??

ovchica
10.03.2010., 09:54
Koliki mu je rok trajanja od otvaranja?

Jako jako dugo. Ricinusu treba puno da se pokvari, godina dvije ziher.

Elektra
12.03.2010., 00:24
Jako jako dugo. Ricinusu treba puno da se pokvari, godina dvije ziher.

Hvala :)

...Luciferka...
14.03.2010., 13:29
Zanima me kak se čita 'Ricinus'?

mrnja
14.03.2010., 15:50
pa mislim da se čita baš tako kako se i piše ....Ricinus.

sunčica_zg
22.03.2010., 12:12
Meni dragi kaže da se čita rici nusovo, s naglaskom na "nusovo", što po meni nema baš smisla ..moram reći da sam se osjećala ko debil kad sam ušla u ljekarnu i tako izgovorila :facepalm:, a i mislim da to vjerojatno moja sveki zviznula jer sve izvrće pa je i on to tako pokupio od nje ..
U svakom slučaju, i mene zanima pravilan izgovor :D
Ja mislim da se izgovara normalno s naglaskom na "rici" ..:rofl:

Uglavnom, htijela sam samo reći da ga koristim za kosu i perfektan mi je ..Umasiram ga u suhu kosu i operem za 45 min. normalno ko inače i kosa je fakat full mekana.Inače se blajham već par godina pa mi kosa i nije baš hidratizirana.I kakve god maske stavljala, ovo mi se pokazalo najboljim :top:
Jeli stavlja to netko možda na vrhove?Ono, jel se smije to tako da se ne ispere?

Inače, stavljala sam ga i na trepke(čitaj:OTPALE) i narasle su!Dobro, bila je mješavina vazelina, maslinovog i ricinusovog ulja, no svejedno, pomaže :s

Btw, neki dan sam čitala kako se curke na nekim temama ismijavaju tome što mi baš i nije ok, s obzirom da su iskustva drugačija :flop:

ovchica
25.03.2010., 11:01
Meni dragi kaže da se čita rici nusovo, s naglaskom na "nusovo", što po meni nema baš smisla ..moram reći da sam se osjećala ko debil kad sam ušla u ljekarnu i tako izgovorila :facepalm:, a i mislim da to vjerojatno moja sveki zviznula jer sve izvrće pa je i on to tako pokupio od nje ..
U svakom slučaju, i mene zanima pravilan izgovor :D
Ja mislim da se izgovara normalno s naglaskom na "rici" ..:rofl:

Uglavnom, htijela sam samo reći da ga koristim za kosu i perfektan mi je ..Umasiram ga u suhu kosu i operem za 45 min. normalno ko inače i kosa je fakat full mekana.Inače se blajham već par godina pa mi kosa i nije baš hidratizirana.I kakve god maske stavljala, ovo mi se pokazalo najboljim :top:
Jeli stavlja to netko možda na vrhove?Ono, jel se smije to tako da se ne ispere?

Inače, stavljala sam ga i na trepke(čitaj:OTPALE) i narasle su!Dobro, bila je mješavina vazelina, maslinovog i ricinusovog ulja, no svejedno, pomaže :s

Btw, neki dan sam čitala kako se curke na nekim temama ismijavaju tome što mi baš i nije ok, s obzirom da su iskustva drugačija :flop:

Kaj te briga, nek se smiju :kava:

Leucistic Lucy
26.03.2010., 13:24
imaš to sve za kupit u Zagrebu u ljekarni Pablo (Dolac), kad prođeš harmicu na desno...:mig:

Samo u toj ljekarni mogu kupiti ulje? Nema nigdje drugdje u Zagrebu?

Starleta
26.03.2010., 14:41
U ljekarnama je pretežno rafinirano ulje!
Probaj u kemigu (bauerova) tamo imjau bdo stvari za kozmetiku i naravno ulja!

Leucistic Lucy
26.03.2010., 14:54
Budem, hvala :) Mislila sam da mogu u svakoj ljekarni kupiti :)

Dotty
06.04.2010., 15:42
Jej, stara mi nasla Riciunosovo ulje u ljekarni. Prilično skupo ali ga ima dosta u bočici. Imam neku prozirnu maskaru od Essence-a, bi li mogla unutra ubaciti i smiješati s tim?:zubo: Rekli su joj "pazi na oči"a nisu ni znali za što ga namjeravam upotrijebiti. :rofl:

Zla majkee
06.04.2010., 19:43
Jej, stara mi nasla Riciunosovo ulje u ljekarni. Prilično skupo ali ga ima dosta u bočici. Imam neku prozirnu maskaru od Essence-a, bi li mogla unutra ubaciti i smiješati s tim?:zubo: Rekli su joj "pazi na oči"a nisu ni znali za što ga namjeravam upotrijebiti. :rofl:

kolko love?

Dotty
06.04.2010., 19:52
kolko love?

Oko 20 kn mislim, koliko sam skužila svi ovdje su ga uzeli za jeftinije.

Zla majkee
06.04.2010., 22:47
Oko 20 kn mislim, koliko sam skužila svi ovdje su ga uzeli za jeftinije.

a dobro, ja mislila više :)

meni tak lijeno uči u ljekarne, to je strašno...

Dotty
07.04.2010., 02:04
Ok, sigurna sam da sam pažljivo nanijela, i sad par sati poslje valjda sam trljala oči ušlo mi je unutra ili nešto, ali stalno me bocka ko da su mi trepavice upale. Što je s ovim komentarima o sljepoći, nije valjda?:o

Torresita
07.04.2010., 07:19
Ja sam si kupila jučer u ljekarni ricinus i skidala sam si maskaru (onaj princip sa namočenom vaticom i kap ricinusa) i iako mi je ušlo malo u oči, nije me peckalo, ali sam primjetila da mi je nekoliko trepavica ostalo na vatici, iako sam bila ultra nježna. Kad skidam make up sa Babyface nikad mi niti jedna trepavica nije opala. Sad sam malo zbunjena :confused:

LadyMA
08.04.2010., 09:58
Tako i ja. Dok ga stavim na kosu, poispada mi milijarda vlasi. I još dok se to safta, sigurno mi ispadne i još. Tak da u pranju poslije ricinusa bude puno više kose u kadi, baš zbog te masti i poljepljivanja. Ali, rekla mi je frizerka da imam puno mlade kose. Ja ga i dalje stavljam, ali skroz pažljivo.

Starleta
08.04.2010., 10:13
cure pomješajte ricinus sa nekim drugim uljem!
Naprimjer sa lješnjakom, kantarionom, makadamijom...
tako će biti amlo rijeđe i neće vam čupati trepavice ili kosu!

Torresita
08.04.2010., 10:45
Može li bademovo za skidanje maskare ili E ulje od Natural Wealtha? Njih imam doma.

Starleta
08.04.2010., 11:12
Pa možeš ga pomješati sa bademom, naravno!

defined1062
09.04.2010., 23:40
Meni taj ricinus genijalan :cerek:
Nakon mjesec dana stavljanja na trepavice i obrve super izgledaju, par cura je pitalo što radim s trepkama :D
Morate bit uporne cure, pratite si korijen i vidjet ćete razliku. Meni se se sve praznine među trepkama popunile, što znači da rastu tamo di ih nije bilo :D
Sad kad skinem šminku izgledam kao da imam povućenu liniju svijetlo smeđim tušem :D
A na kosu sam stavila prvo samo i bilo je ok, a onda sam stavila miješano sa suncokretovim kako se ovdje pisalo i kosa mi je bila masna dva tjedna :horor:

Dotty
10.04.2010., 07:25
Ricinusovo ulje mi se razmalo i dobila sam PRIŠTIĆE, na onoj tankoj koži ispod očiju. :eek:

Torresita
12.04.2010., 09:05
Pa možeš ga pomješati sa bademom, naravno!

Da li se sva bazna ulja smiju mješati?

Starleta
12.04.2010., 09:14
Kako misliš da li se smiju mješati?

Uglavnom se u prirodnoj kozmetici koriste uljne mješavine, rijetko kada se korisit
samo jedna vrsta ulja!

Torresita
12.04.2010., 09:25
Kako misliš da li se smiju mješati?

Uglavnom se u prirodnoj kozmetici koriste uljne mješavine, rijetko kada se korisit
samo jedna vrsta ulja!

Znam, ali me zanima da li se sva bazna ulja smiju miješati ili to nema veze sa uljima nego isključivo sa tipom kože?

Prebacit ću se na offtopic da tu ne budem off.

Starleta
12.04.2010., 09:35
Misliš da li jedno ulje možda poništava djelovanje drugog
ili da zajedno čine neku štetnu kombinaciju?

Ako to pitaš koliko znam ne,
imaju neka eterična ulja sa kojima se treba paziti, ali koliko
znam biljna u pravilu ne!

Torresita
12.04.2010., 09:57
Misliš da li jedno ulje možda poništava djelovanje drugog
ili da zajedno čine neku štetnu kombinaciju?

Ako to pitaš koliko znam ne,
imaju neka eterična ulja sa kojima se treba paziti, ali koliko
znam biljna u pravilu ne!

E, točno to sam mislila, ali nikako se pravilno izrazit. :rofl: Znam da se neka eterična ne smiju kombinirat (davno sam završila školu pa mi je isparilo).

Hvala ti! Puno si mi pomogla. :top:

lamija
12.04.2010., 10:09
Cure koje koristite ricinusovo ulje za kosu: jel ste primjetile dali vam brže raste kosa od njega?
Ja imam puno kose i nije mi potrebna gustoća,nego bi da brže raste..

zizi top
14.04.2010., 14:54
pitanjce jedno...ako tko zna da mi kaze di se moze kupiti taj PANTENOL RASTVOR u Zagrebu...za ricinusovo ulje sam saznala da ima u svim ljekarnama pablo ua 15 kn...hvala

Vrazhica_69
14.04.2010., 15:37
Kupila sam si ricinusovo ulje i platila ga 28 kn :rolleyes:
I nisam ga s nikakvim uljem mješala,sam sam oprala kosu i užassss :eek::eek:
...kosa mi je tolko masna da me je sve sram,moram stalno imat kosu u repu...sad si namjeravam kupiti čičkovo i bademovo ulje da pomješam...ugl. u čemu vi mješate ta ulja???posuda,flašica...??? i jel ima ko iskustva,jel raste brže kosa???:mig:

SekaSis
14.04.2010., 15:43
Kupila sam si ricinusovo ulje i platila ga 28 kn :rolleyes:
I nisam ga s nikakvim uljem mješala,sam sam oprala kosu i užassss :eek::eek:
...kosa mi je tolko masna da me je sve sram,moram stalno imat kosu u repu...sad si namjeravam kupiti čičkovo i bademovo ulje da pomješam...ugl. u čemu vi mješate ta ulja???posuda,flašica...??? i jel ima ko iskustva,jel raste brže kosa???:mig:

Gdje si ga kupila ? Cijena varira od mjesta do mjesta, ali negdje stvarno bezobrazno pretjeraju s njom. Stavila si ga prije pranja pa onda oprala kosu ili nakon pranja ?

Vrazhica_69
14.04.2010., 19:56
Gdje si ga kupila ? Cijena varira od mjesta do mjesta, ali negdje stvarno bezobrazno pretjeraju s njom. Stavila si ga prije pranja pa onda oprala kosu ili nakon pranja ?

Prije pranja,stavila sam ulje i držala nekih 15 minuta i isprala...al očito da nisam dobro isprala..ja sam ga počela koristiti da mi brže raste kosa,nadam se da bude učinaka!!

mala.malisanka
19.04.2010., 15:33
Cure moje nemojte kupovati ni slucajno cickovo ulje jos pogotovo ako imate masnu kosu...KATASTROFA... ja sam jednom oprala kosu i stavila sam jako malo i bila mi je masna iducih mj dana nema veze koliko je prala... tak da. :S....

e curke, imam pitanjce... kako potaknuti obrve da rastu? u biti, prije podosta godina pocupala sam dosta obrve i sad mi vise na nekim dijelvima ne rastu, sto napraviti?

Lolita22
19.04.2010., 17:57
Cure moje nemojte kupovati ni slucajno cickovo ulje jos pogotovo ako imate masnu kosu...KATASTROFA... ja sam jednom oprala kosu i stavila sam jako malo i bila mi je masna iducih mj dana nema veze koliko je prala... tak da. :S....

e curke, imam pitanjce... kako potaknuti obrve da rastu? u biti, prije podosta godina pocupala sam dosta obrve i sad mi vise na nekim dijelvima ne rastu, sto napraviti?

Probaj mjesavinom ricinusovog i maslinovog,mozes ga nanositi pomocu stare cetkice od maskare. Bitno ti je samo da ulja nisu rafinirana,jer ako jesu nema nikakve svrhe uopce stavljati. I naravno,samo budi strpljiva jer nista nece preko noci ;) SRETNO! :top:

debra
19.04.2010., 18:08
Ja isto koristim r.ulje.
U potrošenu na pola maskaru, bezbojne boje stavila sam ulje i sad mažem trepavice njome, a malo zagrijano ulje utrljavam u korijen.
To mi je jeftinije od kupljenih proizvoda, a učinak je isti, možda i bolji :top:

mala.malisanka
19.04.2010., 18:29
Probaj mjesavinom ricinusovog i maslinovog,mozes ga nanositi pomocu stare cetkice od maskare. Bitno ti je samo da ulja nisu rafinirana,jer ako jesu nema nikakve svrhe uopce stavljati. I naravno,samo budi strpljiva jer nista nece preko noci ;) SRETNO! :top:

Kupila sam u ljekarni bocicu od 50 ml i malo sam je platila, cca 10 kn... bila sam namazala i ostavila 30 min, da li je to puno, malo, sto mislite?

Lolita22
19.04.2010., 19:30
Kupila sam u ljekarni bocicu od 50 ml i malo sam je platila, cca 10 kn... bila sam namazala i ostavila 30 min, da li je to puno, malo, sto mislite?

Stavljaj to svaku vecer prije spavanja,i ujutro samo isperes ako ti je sta ulja ostalo. I to je to.

mala.malisanka
19.04.2010., 20:55
Stavljaj to svaku vecer prije spavanja,i ujutro samo isperes ako ti je sta ulja ostalo. I to je to.

i stvarno mislis da ce mi poceti rasti obrve na mjestima gdje su prestale rasti?

Zla majkee
19.04.2010., 22:35

ja koristim čičkovo ulje od olivala već mjesecima i ništa mi kosa nije masna. al stavljam jednu kap samo i ne na tjeme. to stavim na mokru kosu, protrljam ju cijelu rukama, onak ko ručnikom i posušim. :top:

Lolita22
20.04.2010., 21:07
i stvarno mislis da ce mi poceti rasti obrve na mjestima gdje su prestale rasti?

Trebalo bi,ne mozes nista izgubiti ako probas. Samo naravno budi strpljiva,nista se ne moze promijenit preko noci. Jos jednom sretno :) :top:

¤amélie¤
10.05.2010., 19:37
Evo upravo sam kupila ulje i ženska me u apoteci gledala ko da sam kupila ne znam kaj. Pitala sam je u jednom trenu, dok si je u bradu pricala da si danas svatko ziv kupuje razna ulja i koja je to glupost i tako jos nesto, da u cemu je problem i da li ja njoj to kupujem. Tako se brecnula i zbunila i pocela mucati da ne da ona nis nije lose mislila bla bla bla. Neka mlada friško sa faxa valjda.

Uglavnom :cerek: veceras cu se pocet trepke trackat s time. Ali htjela sam vas pitati kaj mislite o tome da za kosu to ulje pomijesam sa gospinom travom? MIslim to mi je jedino ulje koje imam doma a da nije etericno :D Pa da ne kupujem neka nova. Ako ne, s čime vi mjesate ricinusovo kada ga stavljate na kosu?

replayme
17.05.2010., 09:19
da, i mene zanima s čime sve mješte, lješnjak mi se ne sviđa, kokos, čičak također... :rofl:
možda onda najbolje bademovo ili avokadao mada mi je avokado više za kožu nego maska za kosu....?

Merlina
17.05.2010., 10:23
Naravno da ga možeš pomiješati sa gospinom travom kao i sa drugim biljnim uljima. U ovoj kombinaciji za trepavice ja bih ga miješala sa bademom, a sa avokadom za kosu.

Što se tiče ženske u apoteci i drugih takovih osoba koje se prave važne i arogantne a pojma nemaju, jednostavno ih zanemari :flop:.
Najbitnije je da Ti znaš što ti treba i to tražiš (gdje god bila) bez prevelikog raspravljanja, ja im jednostavno niti ne dajem šansu da mi upadnu u sistem :D.

Yoela
18.05.2010., 20:59
Našla sam na nekoj stranici recept za ispucalu kosu i bez sjaja;
10 kapi ricinusovog ulja, maslinovog i bademovog, žlicu ružinog...to ostaviti preko noći i ujutro isprati neutralnim šamponom.
Valjalo bi probati, samo mi se čini to sve premasno... da li se uljna mješavina stavlja i na vlasište, meni je kosa masna, a vrhovi suhi pa ne znam da li da stavim i na vlasište :ne zna:

Merlina
19.05.2010., 09:51
Ako želiš poticati rast kose onda mješavinu utrljaj i u vlasište. Ukoliko ti je namjera malo nahraniti kosu, a vlasište ti je kao što kažeš masno za razliku od vrhova, onda ulje ne trljaj u vlasište.

Yoela
19.05.2010., 10:54
Ako želiš poticati rast kose onda mješavinu utrljaj i u vlasište. Ukoliko ti je namjera malo nahraniti kosu, a vlasište ti je kao što kažeš masno za razliku od vrhova, onda ulje ne trljaj u vlasište.
Hvala:mig:
Nije previše da držim cijelu moć, mogu li staviti pola sata pa onda ići oprati kosu? Mogu samo pomiješati ova tri ulja po 5 kapi, bez ružinog(koja je njegova uloga u mješavini)?

Merlina
19.05.2010., 17:18
Ma možeš kako god ti paše :) nije to sveto pismo.

don01
26.05.2010., 14:44
Ja sam radila i od jednog i od drugog i rakija se maaalo osjeti ali to kad natrljaš na vlasište ti nekako ukruti kosu pa sam ja to najčešće koristila smiješano s uljima prije pranja. Ne ostane nikakav miris nakon pranja.
Inače tinkture možeš raditi od svega. Ovo od koprive je inače izvrsno i za vlasište sa seborejom.
Jako fina bude i tinktura od kamilice a možeš miješati i više biljaka istovremeno npr. kamilicu, hrastovu koru i neven pa to zaliti s alkoholom. Poslije možeš razrijediti s destiliranom da bude oko 10% alkohola pa koristiti za dezinfekciju nakon tiskanja prišteva ili depilacije.Pozdrav jel mozes napisati koliko puta sedmicno si koristila tu tinktura od koprive....

0merta
29.05.2010., 14:00
Ja mažem obrve tim uljem i mislim da djeluje. :)

Dotty
29.05.2010., 18:20
Meni Ricinusovo ne djeluje na trepavice. Mislim da se vama to čini da su vam dulje kad su stalno masne. :rofl:

sunčica_zg
01.06.2010., 21:57
Dotty, koliko dugo ih trackaš?

Ja ga ne miješam s ničim, samo stavim na kosu(ne na korjen jer sumnjam u brži rast a i ko' zna, možda je baš radi toga nekima kosa poslije toga masna 2 tjedna)

Dotty
01.06.2010., 22:20
Na kosu sam stavila samo jednom kad sam mješala s maslinovim itd, i da, utrljala sam u tjeme i kosa mi se nije mastila poslje, zapravo je izgledala super. Na trepavice sam stavljala par tjedana, nekad jednom nekad dva puta na dan, ali sam odustala kad sam skužila da neke promjene nema, a još mi na koži ispod i iznad oka izađu prištići ako se razmaže, te mi se zamuti vid. Ne isplati se.:ne zna:

sunčica_zg
01.06.2010., 22:54
Ok, tebi očito ne paše čim dobivaš prištiće ..Ja sam inače mazala oko dva mjeseca kada sam uočila promjene, zato te pitam.Meni su inače trepavice ful poispadale, a sada nakon 6 mjeseci su već fakat narasle!I mislila bih da su počele same od sebe al nisu jer nije bilo traga niti jednoj dok ih nisam počela mazat ..tak da je meni ok i za kosu i za trepavice :ne zna: ..Al opet,ok, sve je to individualno, nekome paše, nekome ne.

Dotty
01.06.2010., 23:07
Ljekarnica mi je rekla staroj da ulje ne smije doći u kontakt s očima, tako da me uopće ne čudi takva reakcija. Ricinus je očito "žestoka"biljka. Kad sam stavila na glavu/kosu nisam imala takav problem, ali a)nije bilo čisto ulje, b)kasnije sam normalno oprala kosu. S ricinusovim na trepavicama bi prespavala. :ne zna: To što je curama više stalo da imaju duže trepavice nego do vida je druga stvar. Kad sam spomenula sljepoću kao navodnu nuspojavu koja se spominje po netu, nitko mi nije odgovorio. Ono bmk, samo nek trepavice rastu. :kava: Možda uzmem i bademovo ulje pa ih pomiješam u maskari.

ovchica
02.06.2010., 06:18
Ljekarnica mi je rekla staroj da ulje ne smije doći u kontakt s očima, tako da me uopće ne čudi takva reakcija. Ricinus je očito "žestoka"biljka. Kad sam stavila na glavu/kosu nisam imala takav problem, ali a)nije bilo čisto ulje, b)kasnije sam normalno oprala kosu. S ricinusovim na trepavicama bi prespavala. :ne zna: To što je curama više stalo da imaju duže trepavice nego do vida je druga stvar. Kad sam spomenula sljepoću kao navodnu nuspojavu koja se spominje po netu, nitko mi nije odgovorio. Ono bmk, samo nek trepavice rastu. :kava: Možda uzmem i bademovo ulje pa ih pomiješam u maskari.

Pustimo sad kaj je ljekarnica rekla, nađi mi jedan link u kojem se dokazuje da ricinusovo ulje uzrokuje sljepoću. To kaj je tebi premasno za oko očiju to je druga stvar a radi čega tu melješ gluposti to samo Bog zna... :kava:

Dotty
02.06.2010., 06:23
Gle, to je ono što sam pročitala. Ne kužim što se odmah pjeniš?Ne vjerujem ni jednima ni drugima već vlastitom iskustvu, a meni se vid zamuti ako mi mala količina(dakle ako rukom recimo protrljam)dođe u oko. Ako se tebi da testirati s većim količinama, samo daj. Ja samo kažem kako je meni. Zato sam i rekla da bi ga miješala sa bademovim, ovako čisto mi je premasno za sve. :ne zna:

-edit-

Još bi ga s maramicom brisala prije spavanja, tj. ne bi prespavala s njim na trepavicama.

Castor oil has also been used to draw out styes in the eye by pouring a small amount into the eye and allowing it to circulate around the inside of the eyelid. Note that most bottles of castor oil indicate the oil is to be kept away from the eyes.

Ricin (pronounced /ˈraɪsɨn/) is a protein that is extracted from the castor bean (Ricinus communis). Ricin may cause allergic reactions, and is toxic, though the severity depends on the route of exposure.

ovchica
02.06.2010., 06:41
Ma ne pjenim se nego evo o čemu se radi: ricinus podmazuje trepavica tako da se ne isušuju i pucaju od maskare. Rastu duže i čvršće. Nažalost, broj folikula iz kojih dlaka raste ne možemo promijeniti. Za obrve je druga stvar - tu se radi o korijenu koji je uslijed čupanja oslabio i tu mu ricinus može pomoći da bude opet zdrav. Znači ak nemaš baš oštećene trepke ne mreš očekivati sad neke lude rezultate.
Ricinusovo ulje se inače preporuča za starije ljude kojima prijeti mrena jer podmazuje oko a nije agresivno.

Dotty
02.06.2010., 06:52
ricinus podmazuje trepavica tako da se ne isušuju i pucaju od maskare

Ovo je točno. Baš bude nekako lako nanijeti maskaru, klizi(čak i nakon što se umiješ)pa trepavice izgledaju duže. Ukratko, hidratizira ih. Sad, možda su mi stvarno duže a ja sam stvarno oćoravila pa ne primjećujem. :rofl:

Za obrve je druga stvar - tu se radi o korijenu koji je uslijed čupanja oslabio i tu mu ricinus može pomoći da bude opet zdrav.
Što se obrva tiče najradije bi da nikad više ne narastu(i to sam čula od nekih, da ti obrve nakon stalnog čupanja eventualno prestanu rasti...da barem), pa ih neću dirati.

Ricinusovo ulje se inače preporuča za starije ljude kojima prijeti mrena jer podmazuje oko a nije agresivno.

Pomiješala sam sa onom prozirnom maskarom od Essence-a, znači ipak nije bilo čisto ulje, pa me odmah oči počnu bockati ko da su upale trepavice unutra. Da se izdržati, ali je nelagodan osjećaj.

Vama kojima je pomoglo :top:Ja ću pokušati mixat sa bademovim, pa ćemo vidjeti.

ovchica
02.06.2010., 07:51
A možda te ta maskara od essence-a smetala? Mada nije dobro ni nekaj stalno kapati u zdravo oko jer se navodno navikne pa se ne podmazuje dovoljno.
Kaj ne voliš si nekad pblik obrva malo promijeniti? ja volim ali mi na početku,na onom dijelu ispod obrve više opće ne rastu... Ipak je to 17 godina čupanja u igri jbg.

dianna
02.06.2010., 08:08
Jel se može na kosu stavljati i suncokretovo ulje ??

extreme
02.06.2010., 08:19
Jel se može na kosu stavljati i suncokretovo ulje ??

nerafinirano može.iako mislim da je bolje za kožu.
nadam se da nisi mislila na ulje za kuhanje?

dianna
02.06.2010., 08:25
nerafinirano može.iako mislim da je bolje za kožu.
nadam se da nisi mislila na ulje za kuhanje?

a što bi falilo tom ulju za kuhanje ??? nebi sigurno naštetilo kosi...:confused:

extreme
02.06.2010., 08:37
a što bi falilo tom ulju za kuhanje ??? nebi sigurno naštetilo kosi...:confused:

a ne bi baš ni koristilo. osim što bi dobro zamastila kosu i teško to poslije isprala.

Dotty
02.06.2010., 08:43
A možda te ta maskara od essence-a smetala?

Nije, nju sam stavljala prije i nikakve nuspojave nisam imala.

Kaj ne voliš si nekad pblik obrva malo promijeniti? ja volim ali mi na početku,na onom dijelu ispod obrve više opće ne rastu... Ipak je to 17 godina čupanja u igri jbg.

Volim, zato i imam samo pola obrva :rofl:, ostatak si docrtam olovkom kako želim. Samo početak raste donekle normalno, a ostatak ne bih nazvala obrvom već raštrkanim dlakama pa sam to sve počupala ali kako to radim više od 10 godina one rastu posvuda - šire se prema ostatku lica. :( Zato bi ja najradije da ih nema uopće.

pinkday
02.06.2010., 11:21
molim pomoć
ako sam dobro shvatila, da bi ricinusovo ulje djelovalo povoljno na rast i njegu kose, obrva, trepavica, potrebno je da je to ulje nerafinirano
u svim ljekarnama u kojima sam tražila nerafinirano ulje čudno su me gledali i rekli da oni prodaju samo rafinirano i da ne znaju gdje mogu kupiti nerafinirano

dakle, pitanje je kako da dođem do nerafiniranog ulja?

FASHION GIRL
03.06.2010., 13:07
Sa ricinusovim uljem imam samo pozitivna iskustva. Na jednom dijelu obrva nikako mi nisu htjele rasti dlačice i to je trajalo tako dugo godina. Onda sam tu na forumu našla da ricinusovo ulje pospješuje rast i probala. Nakon samo 3 tjedna taj dio obrva se lijepo popunio i sad je super.:s

A koristim ga i za skidanje maskare, tako da blazinicu malo navlažim toplom vodom i onda stavim malo ulja koje se tada lijepo razmaže inače mi pregusto.
Ja prezadovoljna i nastavljam koristiti.:top:

sunčica_zg
03.06.2010., 15:28
Nije, nju sam stavljala prije i nikakve nuspojave nisam imala.

Da, i ja sam je koristila dosta dugo i onda su mi odjednom samo počele ispadati ..bila je to točnije multi actionka :kava:

simple mind
03.06.2010., 16:13
Ricin (pronounced /ˈraɪsɨn/) is a protein that is extracted from the castor bean (Ricinus communis). Ricin may cause allergic reactions, and is toxic, though the severity depends on the route of exposure.[/I]

u ricinusovom ulju nema ricina, ne moraš se bojati.

Dotty
04.06.2010., 01:18
u ricinusovom ulju nema ricina, ne moraš se bojati.

Da, pretpostavila sam. Samo tu me doveo link sa Wikipedije, i spominjalo se ono kako se koristi za"čišćenje"i to. :o

Tourniquet_
23.06.2010., 17:24
cure odlučila sam probat ovo ulje za rast trepavica pa me zanima gdje ga mogu kupiti? I kako ga točno nanesem na trepavice, prstima? hvala :)

AnAngel
23.06.2010., 19:39
u ljekarni, oko 15 kn max :)
nanosis ga prstima ili onom četkicom koja se nalazi u maskari!

odeta
23.06.2010., 19:46
ja sam ga nanosila onim stapicima za uvo.

Tourniquet_
25.06.2010., 20:34
oke puno fala cure, probat ću:)

lida
04.07.2010., 15:15
Najbolje je navlažiti blaznicu i staviti ppar kapi ulja i tako namazati trepuše............

MoonSparkle
04.07.2010., 19:05
Štapićem za uho , i pazite da vam ne kapne u oko
Zamagli vid , a jako ga je teško isprati , kao i sva ulja

domokun
05.07.2010., 12:55
Pozdrav!
Citam vec par dana o tom ricinusovom ulju, i frendica mi je neki dan rekla kak je ona to koristila za kosu i da joj je brzo narasla i da joj vrhovi vise nisu ispucani.
Tak da sam danas odlucila otic u ljekarnu i kupit ga, 100 ml platila 9,50 kn.
Uzmem to i pita me zenska u ljekarni kak to mislim koristit, jel cu mijesat s necim.
Sad mene zanima moze li se to ulje moze stavljat na kosu samo, znaci bez ikakvih dodatnih ulja, etericnih ili bilo kakvih?

Hvala! :)

powerball
11.07.2010., 12:11
ricinusovo ulje mozes koristiti ko pakung prije pranja kose i samo bez mjesanja s drugim uljima.inace ga mjesaju jer je dosta gusto.ja stavljam cisto ricinusovo a nekad pomjesam s maslinovim.bas ga i sad imam na kosi..:))

marija82
11.07.2010., 12:17
ja sam primijetila da otkad koristim ricinusovo ulje, a ima tome već par mjeseci, trepavice mi skoro uopće ne otpadaju. zapravo sam ga i kupila da mi proba riješit taj problem. :top: nisu mi nešto posebno duže ni gušće, al više ne otpadaju. :s

nerve_LuLu
11.07.2010., 14:42
ja sam primijetila da otkad koristim ricinusovo ulje, a ima tome već par mjeseci, trepavice mi skoro uopće ne otpadaju. zapravo sam ga i kupila da mi proba riješit taj problem. :top: nisu mi nešto posebno duže ni gušće, al više ne otpadaju. :s

čisto ga stavljaš na trepavice ili ga miješaš s maslinovim uljem?

marija82
11.07.2010., 20:14
skidam šminku s njim i bademovim uljem, stavim malo ricinusovog, malo bademovog na vlažnu blazinicu i s time skinem šminku. samog ga ne mažem, ne da mi se, i ovo mi je čisto dovoljno.

nerve_LuLu
11.07.2010., 20:18
skidam šminku s njim i bademovim uljem, stavim malo ricinusovog, malo bademovog na vlažnu blazinicu i s time skinem šminku. samog ga ne mažem, ne da mi se, i ovo mi je čisto dovoljno.

thx. :)

nerve_LuLu
12.07.2010., 21:51

zahvaljujem. :D

arubi
18.09.2010., 14:16
Kupila sam neki dan ricinusovo ulje i prvo sam ga natrackala po obrvama:rofl:
a onda i po trepavicama, pomoću štapića za uši,
interesira me, dali stavite od korijena ulje ili na vrhove samo?
strah me staviti od korijena (mislim da ce mi uci u oko), pogotovo jer to radim stapicem za usi pa sam mislila s maskarom, imam ih puno suhih pa bih valjda trebala oprati bocicu i tek onda se posluziti r.u., mislim da bih na taj nacin mogla i od korijena potegnuti...

...Luciferka...
20.09.2010., 19:38
Stavljam na kosu mjesavinu ricinusovog ulja i ulja avokada..
Zanima me da li nakon pranja i susenja kose smijem ispeglat kosu?

adriann
20.09.2010., 21:10
Kako ricinusovo ulje stavljate na kosu? Stavljate li na mokru kosu ili na suhu prije pranja?Mislila sam namočiti kosu, malo prosušiti ručnikom i onda natrackati ricinus.Kako ga vi stavljate:ne zna:?

ajetam
20.09.2010., 21:25
ja stavljam prije pranja,drzim neko vrijeme pa onda operem...

...Luciferka...
20.09.2010., 21:26
Na suhu, ali ga treba razrijedit jer je jako gusto. razrijedi ga sa avokadom, jojobom, kokosom....

Anita2507
21.09.2010., 10:26
Znači između dlanova malo pomješamo ta 2 ulja, i prođemo kroz kosu, i onda nakon nekog vremena normalno operemo kosu.

...Luciferka...
21.09.2010., 11:20
Ja sebi to pomjesam u posudicu zato kaj imam puno kose pa mi treba dosta ulja, drzim to na glavi pol sata i normalno operem kosu

ik37
25.09.2010., 13:27
hmm, pitanje.. gdje vi kupujete ova druga bazna ulja? isto u ljekarni? koliko otprilike dodju?

arubi
25.09.2010., 16:08
Kako ricinusovo ulje stavljate na kosu? Stavljate li na mokru kosu ili na suhu prije pranja?Mislila sam namočiti kosu, malo prosušiti ručnikom i onda natrackati ricinus.Kako ga vi stavljate:ne zna:?

Ja nakon sampona stavim ricinusovog ulja, da odstoji, kako kada vremenski, i onda isprem i to je to.

xXxTiNaxXx
26.09.2010., 13:45
. upravo me je puklo u glavu da pogledam po netu jer se uopce moze nekako 'pomoci' trepavicama koje se mi sve rijede i rijede zbog skidanja maskare :rolleyes: i naletila ovdje na temu .
ima dosta forumima na kojima su korisnici pre pre zadovovoljni ovim ricinusovim uljem ako sam dobro napisala uopce :D pa me zanima iako je pitanje glupo kako da ja to trazim u ljekarni.. stvarno sam zainteresirana i odmah sutra cu skoknut do ljekarne ali neznam kako da trazim i jer to uopce ricinusovo ili ričinusovo ulje . ako kuzite :confused: :D

ovchica
26.09.2010., 14:26
Dođeš u ljekarnu i pitaš: "Imate ricinusovo ulje?", onda ti teta da ulje, ti njoj novce i odeš dalje. Negdi je jeftinije, negdi skuplje ali u prosjeku oko 10-15 kuna.

xXxTiNaxXx
26.09.2010., 14:49
Dođeš u ljekarnu i pitaš: "Imate ricinusovo ulje?", onda ti teta da ulje, ti njoj novce i odeš dalje. Negdi je jeftinije, negdi skuplje ali u prosjeku oko 10-15 kuna.

:lol: :rofl:

hvalaaa :) :rofl:

divazg
27.09.2010., 13:54
hmm, pitanje.. gdje vi kupujete ova druga bazna ulja? isto u ljekarni? koliko otprilike dodju?

pa imaš ih u kemigu u bauerovoj ak si iz zg. a dođu ti od 15 do 100kn i više. ovisi koje ulje i koja količina.
imaš ih i u ljekarnama, ali ta budu rafinirana pa su ti ova bolja iz kemiga.
možeš ih i naručiti preko neta, samo guglaj koje ulje želiš i izbacit će ti neki web shop.

ik37
27.09.2010., 18:28
pa imaš ih u kemigu u bauerovoj ak si iz zg. a dođu ti od 15 do 100kn i više. ovisi koje ulje i koja količina.
imaš ih i u ljekarnama, ali ta budu rafinirana pa su ti ova bolja iz kemiga.
možeš ih i naručiti preko neta, samo guglaj koje ulje želiš i izbacit će ti neki web shop.

a nisam iz zg.. hmm. kakav je to ducan? gdje drugdje mogu onda potrazit ova nerafinirana?

divazg
27.09.2010., 21:07
a nisam iz zg.. hmm. kakav je to ducan? gdje drugdje mogu onda potrazit ova nerafinirana?

pa znam za kemig u zg. oni ti bazna ulja, eterična, hidrolate. drže i neku prirodnu kozmetiku, itd. al imaš temu trgovine prirodne kozmetike u RH pa pogledaj tamo. takva ulja ti znaju držati i neke bio trgovine.

ik37
27.09.2010., 21:23
pa znam za kemig u zg. oni ti bazna ulja, eterična, hidrolate. drže i neku prirodnu kozmetiku, itd. al imaš temu trgovine prirodne kozmetike u RH pa pogledaj tamo. takva ulja ti znaju držati i neke bio trgovine.

ok hvala

xXxTiNaxXx
02.10.2010., 13:16
jer mi mozete samo rec kad otprilike bi se trebali primjetit rezultati . jer je potrebno vise od 3 tjedna ? :ne zna:

divazg
06.10.2010., 19:24
jer mi mozete samo rec kad otprilike bi se trebali primjetit rezultati . jer je potrebno vise od 3 tjedna ? :ne zna:

ja sam na trepavicama skužila kako je korijen gušći nakon negdje dva tjedna.

xXxTiNaxXx
08.10.2010., 20:58
ja sam na trepavicama skužila kako je korijen gušći nakon negdje dva tjedna.

hvala . sad cu ih ja proucavat svaki dan :D :)

Dotty
08.10.2010., 21:02
Ja ustrajem u tom mazanju svaki dan, i dalje ne vidim nikakve razlike.

AnAngel
09.10.2010., 11:52
Ja ustrajem u tom mazanju svaki dan, i dalje ne vidim nikakve razlike.

hm.. a jesi kupila pravo ricinusovo ulje?
oni u ljekarnama su provjerena..
ja sam vec nakon tjedan dana vidjela rezultate, nekako ko da su mi trepuše bile deblje pri korjenu tj čvršće, a obrve su pocele bolje rasti :)

Dotty
09.10.2010., 14:05
hm.. a jesi kupila pravo ricinusovo ulje?
oni u ljekarnama su provjerena..
ja sam vec nakon tjedan dana vidjela rezultate, nekako ko da su mi trepuše bile deblje pri korjenu tj čvršće, a obrve su pocele bolje rasti :)

Jesam, iz ljekarne. :(

Sad sam ispraznila cijelu maskaru i želim opet napraviti smjesu. Koje ulje da smiješam sa Ricinusovim?

simple mind
09.10.2010., 17:00
ja sam u ricinusovo dodala malo argana i malo e-vitamina. čini mi se bolje od samog ricinusa, a i lakše se maže, nije jako viskozno.

NeoNoir
09.10.2010., 17:19
meni stvarno nije jasno kako vi uspjevate skidat šminku s tim uljem? ja se uvijek sva različim, namackam, zamastim i sebe i sve oko sebe, i svejedno mi ostane maskara na očima :rofl: jučer isto išla probat, ostavila čak da kojih 15 min 'odstoji' na očima, i onda s onim baby maramicama išla skidat (blazinice mi se sve razljepe i budem puna vate :D) i ništ :D tolko trljala i skidala da mi se na kraju koža oko očiju toliko iziritirala da sam izgledala ko da imam šljive na očima
možda ja radim nešto krivo? mješam 1:1 s maslinovim uljem
stvarno mi je inače super ricinusovo ulje za trepavice, dok sam redovito mazala s njime trepavice, bile su super, al zaboravi, ne da mi se... pa bi mi ovo bila super solucija, al me zeza :(

Dotty
09.10.2010., 17:31
LOL Neo, razumijem te. Meni trepavice otpadaju od čistog ulja i bockaju me oči. :zvrko: Ne bih mogla s tim skidati šminku. Sad si mislim koje ulje da kupim i da smiksam to + ricinusovo. Bi li maslinovo moglo ili bi bilo preteško?:misli:

simple mind
09.10.2010., 19:54
LOL Neo, razumijem te. Meni trepavice otpadaju od čistog ulja i bockaju me oči. :zvrko: Ne bih mogla s tim skidati šminku. Sad si mislim koje ulje da kupim i da smiksam to + ricinusovo. Bi li maslinovo moglo ili bi bilo preteško?:misli:

za skidanje šminke meni je najbolja jojoba. ricinusom ih samo mažem.

antonela8
12.10.2010., 02:30
Bok svima.

Procitala sam cijelu temu :s, i koliko sam skuzila, treba kupiti NErafinirano ricinusovo ulje, te bi ga trebalo mijesati s drugim baznim uljima jer je samo po sebi pregusto.
Planiram ga korisiti i na trepavicama, i obrvama, i kosi. Zanima me koje je ulje kao dodatak ricinusovim najbolje za određeni dio tijela, u kojem omjeru, i da li je negdje moguce koristiti cisto ricinusovo ulje bez iritacije, problema nanosenja i ostalog?
Inace imam dugu, masnu, tanku kosu, ali uz sjaj i volumen, voljela bi da mi i brze raste. Oci su mi osjetljive.
Kako da mjesam i nanosim s obzirom na sve to? :confused:

E, i ona ulja s kojima se mjesa, isto se kupi u ljekarni, ili?
I ako ga mijesam s naprimjer maslinovim ili suncokretovim uljem, da li je u redu korisiti one kojih ima u kucanstvu (ako da, koja vrsta), ili se to treba posebno kupiti?

Puno hvala unaprijed!

secret_agent♀
30.10.2010., 12:44
evo bas sam oprala i osusila kosu. Natrackala sam ju jucer popodne s ricinusovim uljem i tako je diiiiivna:cerek::cerek:.. Mekana, pada u jednom slapu, inace se peglam, al sad vidim da ni nemam potrebe peglat..savrseno (stavljala sam cisto ricinusovo ulje na kosu, omotala vrecicu i topli rucnik):top:

Anita2507
30.10.2010., 13:52
Koliko dugo si prije pranja držala to na kosi, i gdje si kupila ulje?

secret_agent♀
30.10.2010., 16:37
Koliko dugo si prije pranja držala to na kosi, i gdje si kupila ulje?

stavila sam jucer oko 6 navecer,spavala s uljem na kosi i isprala danas oko pola 12, ostavila sam tako dugo jer mi je kosa strasno bila dehidrirana od peglanja, prvi puta kad sam imala na glavi drzala sam negdje 2 sata, tak nes...
kupila sam u ljekarni na Kvatriću, Charm mislim da se zove, i platila sam 11 i pol kuna:mig:

Anita2507
30.10.2010., 17:50
Koliko je to ml, gdje je točno ta ljekarna na Kvatriću?

secret_agent♀
30.10.2010., 22:40
Koliko je to ml, gdje je točno ta ljekarna na Kvatriću?

100 ml je bočica
to ti je..joooj..jel znas di je ona optika Exacta, ide konzum na ćošku, pa ta optika na Kvatriću? ima i dm odmah. mislim da je izmedu optike i dm-a ta ljekarna
Ili, prek puta stanice di tramvaj vozi prema dubravi..
jesi me skuzila? :rofl::rofl:

arubi
31.10.2010., 10:31
Evo trackam trepavice s uljem od kad sam postala, a sad i sama vidim datum tocan, 25.9.. ne znam jel ima razlike... ne mazem svaki dan, ali u prosjeku to bude svaki drugi dan. Nekad vidim razliku, nekad ne vidim, pa si svasta umislim i tak...Valjda pomaze:ne zna:

Anita2507
31.10.2010., 12:42
100 ml je bočica
to ti je..joooj..jel znas di je ona optika Exacta, ide konzum na ćošku, pa ta optika na Kvatriću? ima i dm odmah. mislim da je izmedu optike i dm-a ta ljekarna
Ili, prek puta stanice di tramvaj vozi prema dubravi..
jesi me skuzila? :rofl::rofl:

Znam, znam. Hvala.

elenni
09.11.2010., 22:37

svezu ili moze i suva?

ovchica
09.11.2010., 23:48
svezu ili moze i suva?

Ja samo suhu koristim, koprivu nisam vidla već 100 godina u Zg

Sarajka_Mazza
13.11.2010., 20:39
ja sam mazala svaku noc dva mjeseca i nisam vidjela nikakve rezultate i prestala :ne zna:

Tamelie
14.11.2010., 00:57
Bok svima.

Procitala sam cijelu temu :s, i koliko sam skuzila, treba kupiti NErafinirano ricinusovo ulje, te bi ga trebalo mijesati s drugim baznim uljima jer je samo po sebi pregusto.
Planiram ga korisiti i na trepavicama, i obrvama, i kosi. Zanima me koje je ulje kao dodatak ricinusovim najbolje za određeni dio tijela, u kojem omjeru, i da li je negdje moguce koristiti cisto ricinusovo ulje bez iritacije, problema nanosenja i ostalog?
Inace imam dugu, masnu, tanku kosu, ali uz sjaj i volumen, voljela bi da mi i brze raste. Oci su mi osjetljive.
Kako da mjesam i nanosim s obzirom na sve to? :confused:

E, i ona ulja s kojima se mjesa, isto se kupi u ljekarni, ili?
I ako ga mijesam s naprimjer maslinovim ili suncokretovim uljem, da li je u redu korisiti one kojih ima u kucanstvu (ako da, koja vrsta), ili se to treba posebno kupiti?

Puno hvala unaprijed!

Evo, i ja sam kao antonela8 pročitala sve ovo, danas već bila u ljekarni i kupila ulje. Budem ga vjerojatno sutra već stavljala nekako, planiram na vrhove, na suhu kosu, držat ga kojih 15ak minuta. Nadam se da će to bit okej.
Ali isto me zanima ovo s miješanjem? Jel se može s maslinovim uljem kojeg u kuhinji imam ili bi to bili iznimno glupo(tipa zamastila bih si kosu u narednih godinu dana)? :)
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru :D

gugolina
19.11.2010., 12:45
[QUOTE=NeoNoir;29404087]meni stvarno nije jasno kako vi uspjevate skidat šminku s tim uljem? ja se uvijek sva različim, namackam, zamastim i sebe i sve oko sebeQUOTE]

Zato najprije namoči blazinicu vodom i onda na nju stavi ulje, razmažii po njoj i tako briši maskaru :mig:

kukulele110
23.11.2010., 18:30
prijavljujem da sam isprobala ricinusovo na kosi, i to je zaista nešto predivno kako kosa nakon toga izgleda. kosa mi nije tako izgledala od osnovne škole - mekano, lepršavo i sjajno.
zasad mi je to najbolji proizvod za njegu kose. držala sam na kosi cca 2 sata.

mili22
27.11.2010., 00:48
kupila sam i ja ricinusovo ulje. za sad ga koristim na trepavicama, ne vidi se neka razlika, ali ima vremena :) tek 3 dana ga koristim.
posto mi ni kosa nije neka bajna:(, planiram ga i na njoj koristiti. e sad, ulje je jako gusto-treba ga mijesati s jos nekim uljem? maslinovo je ok? u kojem omjeru? utrljam ulje samo u tjeme ili na cijelu duzinu kose? koliko otprilike ulja mi treba za jednu kuru?

kukulele110
27.11.2010., 16:53
kupila sam i ja ricinusovo ulje. za sad ga koristim na trepavicama, ne vidi se neka razlika, ali ima vremena :) tek 3 dana ga koristim.
posto mi ni kosa nije neka bajna:(, planiram ga i na njoj koristiti. e sad, ulje je jako gusto-treba ga mijesati s jos nekim uljem? maslinovo je ok? u kojem omjeru? utrljam ulje samo u tjeme ili na cijelu duzinu kose? koliko otprilike ulja mi treba za jednu kuru?

ja sam stavila čisto ricinusovo, nisam miješala s nekim drugim. potrošila sam pola one plastične bočice kakvu kupiš u apoteci (imam kosu do ramena). stavila sam i na tjeme i po cijeloj dužini kose.

SSDM
22.12.2010., 18:35

I ja sam danas evo kupila svoj ricinus jer mi kosa od pocetka jesenin nenormalno opada.
Isto tako sam primjetila da je ulje prilicno gusto, pa sam bocicu drzala par minuta u toploj vodi i postalo je malo tecnije. Nanijela sam ga izmedju dlanova i umasirala u sam korjen kose a onda rascesljala gustim cesljem.
Jedva cekam da vidim hoce li imati efekta.
Kao sto rekoh kosa mi se u zadnje vrijeme uzasno pokvarila, prorijedila se a na krajevima je veoma suha. Citam na netu da je ovo ulje dobro i kod pojave peruti.

Snowblack
02.01.2011., 21:46
Počela sam i ja s ricinusovim prije 2 dana. Danas ga drugi puta stavljam na kosu. Nadam se da će djelovati i da će mi početi rasti. Jedino mi baš i ne sjaji poslije.
Budem kupila još neko ulje pa ću kombinirano stavljati na kosu.

Jel znate da li može štetiti kosi (zbog čestih pranja..itd) kad bi se stavljalo svaki dan? Možda bi brže počela rasti?

Tajda
03.01.2011., 10:50
Da li Centar Cedrus drži nerafinirano ricinusovo ulje? Sad gledam na njihovoj stranici i ne piše :(.
http://www.centarcedrus.com/detaljiProizvoda.aspx?c=4&p=825

Imate li još kakvu preporuku za online kupnju neraf.ric.ulja?

Lilivanili
03.01.2011., 11:34
Drži, ja kupila kod njih.
Imaš ovdje ali je hm... rafinirano:

http://www.terra-organica.hr/ricinus-communis-ricinusovo-biljno-ulje-ricinusa-1.html

Tajda
04.01.2011., 22:16
Hvala ti :), mislim da ću uzet Cedrusovo.

Lilivanili
04.01.2011., 22:25
Čini mi se da je to isto ulje, tj H. Lamotte koje pakira Kemig?
Razlika je samo u mililitraži i samim time cijeni.