PDA

View Full Version : Petrova - vaša iskustva

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

traxdata
23.05.2010., 15:59
jednom sam sam bila u petrovoj, pa nisam kompetentna niš komentirati, ići ću pred kraj na preglede, ak sve bude u redu.
ono što mi se nije svidjelo je, što im je pregled i uzv na drugim krajevima. na duhu je sve bilo na jednom mjestu, tak da se nisi morao šetati, bilo je jednostavnije. ali to je sitnica..

Mireille
23.05.2010., 17:25
jednom sam sam bila u petrovoj, pa nisam kompetentna niš komentirati, ići ću pred kraj na preglede, ak sve bude u redu.
ono što mi se nije svidjelo je, što im je pregled i uzv na drugim krajevima. na duhu je sve bilo na jednom mjestu, tak da se nisi morao šetati, bilo je jednostavnije. ali to je sitnica..

ima i u petrovoj UZV na odjelu (pricam o PT1) al na njega salju samo ove curke sta se NE smiju setati... mi ostali se secemo... :)

m arta
25.05.2010., 09:30
pozz...

naručena sam 08.06. kod dr Šprem, pa sam htjela pitati jel ima još nekog ko ide kod nje?

primjetila sam da je Lepa26 njen pacijent, a vidim i da je ona otišla roditi svog bebača :) , pa me zanima jel ima na forumu još nekog od njenih pacijenata.

yellowzg
25.05.2010., 11:01
pozz...

naručena sam 08.06. kod dr Šprem, pa sam htjela pitati jel ima još nekog ko ide kod nje?

primjetila sam da je Lepa26 njen pacijent, a vidim i da je ona otišla roditi svog bebača :) , pa me zanima jel ima na forumu još nekog od njenih pacijenata.

ja sam bila kod nje kada nije bilo moje dr tijekom trudnoće, a i kada sam ležala na cef-u. ok je doktorica i dobro se brine za svoje trudnice :mig:

m arta
25.05.2010., 11:25
yellowzg, hvala :)

kad sam se naručivala m.sestra mi ju je preporučila, jer sam rekla da ne znam kod koga bi se naručila.
mislim, znam da na bolnici rade mnoga poznata imena, i zaista je teško se odlučiti za koga, pa onda možda kasnije ne bit zadovoljan.
U Osk sam se bila odlučila za poznatijeg dr, na kraju se ispostavilo da je onaj drugi bolji i da većina forumašica ide kod tog drugog.
pod bolji ne mislim na njegovu stručnost, već na pristup i odnos sa pacijentom.
al dobro, šta je bilo bilo je, idemo dalje u nove pobjede. :)

uf, što sam se raspisala. :)

kukuc
25.05.2010., 13:09
a jel zna tko kad je Starčević u ambulanti, ja bi htjela njega isčekirat kad krenem na te bolničke preglede s obzirom da sad idem sam privatno.

Čekaj, jel se za te preglede u Petrovoj kad krenem cca mjesec prije termina treba isto naručit kod određenog doktora il sam dođeš???

mybabyborn
25.05.2010., 17:38
Bok cure, pitanjce: u ponedjeljak moram na prvi CTG kod dr. Vrčića u Petrovu, dosad sam isla k njemu privatno..Zna li netko gdje on ordinira u bolnici, jel tamo na CEF-u?
Hvala:)

cvijetić
25.05.2010., 17:43
na CEFu. nadješ tamo sestru pa pitaj di je sobica sa Ctg.
probat ću ti objasnit, dakle CEf je lijevi hodnik od lifta kad udješ u Petrovu pa dođeš u aulu gdje imaš hodnik ravno za CEf i hodnik na desno za CEf. u ovom hodniku ravno je bila soba s ctg-om , ako nisu sad premjestili...
najbolje zato da poptražiš sestru na šalteru pa pitaj...

danila
25.05.2010., 20:39
a jel zna tko kad je Starčević u ambulanti, ja bi htjela njega isčekirat kad krenem na te bolničke preglede s obzirom da sad idem sam privatno.

Čekaj, jel se za te preglede u Petrovoj kad krenem cca mjesec prije termina treba isto naručit kod određenog doktora il sam dođeš???

Zadnje sto sam cula je da je utorkom Herman do 11, a Starcevic od 11. Mozda da nazoves trudnicku na 4604-713, to se cesto mijenja.

Ne moras se narucivat, samo dodjes.

Mireille
25.05.2010., 22:23

Zadnje sto sam cula je da je utorkom Herman do 11, a Starcevic od 11. Mozda da nazoves trudnicku na 4604-713, to se cesto mijenja.

Ne moras se narucivat, samo dodjes.

ja kad sam isla a isla sam uvijek utorkom zbog Starcevica, uvijek sam bila poslje 11 i koji put je bio on a koji put Herman, nema pravila, kak im zapadne da su slobodni...
i da, tocno je da nema narucivanja, samo dodes na salter i predas papire, knjizicu i uputnicu...

kukuc
25.05.2010., 22:30
Hvala cure, jel vam ok bio starcevic, kak vam se cini?

mikica_zg
26.05.2010., 10:52

Meni je vodio cijelu trudnoću, i imam samo riječi hvale:top:

Mireille
26.05.2010., 11:42

pa meni je ok toliko koliko ga vidim... malo djeluje inertan, al mislim da je slucaj da je koji put samo vise zaokupljen svojim mislima pa djeluje odsutan... :rofl: al svi ga hvale, meni je bio ok tih par puta kaj me pregledao (vise me pregledava Ivanisevicka) nije bio grub ni bezobrazan, tako da ja happy... hehehe... :lol:

ančica2
26.05.2010., 19:18

meni je vodio trudnoću u trudničkoj, i porodio me sa trećom bebom, samo pohvale!:top:

Sanja29
26.05.2010., 19:30
cure jel tko ima informacije kakva je situacija u Petrovoj sada kada je počelo preuređenje ?

tina04
28.05.2010., 18:13
Evo novih vijesti...
Ja rodila u Petrovoj 07.05. curku Leu, u subotu 15. smo išle doma, a u ponedjeljak 24.05. ujutro poslije vizite preselili su rodilje.
Dakle preuredjenje je počelo i svim srcem želim da završi prije nego budete morale ići roditi.
Jedan dio su preselili u prizemlje (rodilje sa većim bebama) a jedan dio (sa sitnijim bebama) na stražnji dio 2 kata

cvijetić
29.05.2010., 07:16
Jedan dio su preselili u prizemlje (rodilje sa većim bebama) a jedan dio (sa sitnijim bebama) na stražnji dio 2 kata

kažeš da su sitnije bebe na 2 katu, a Lepa je čini mi se rekla da su bebe do 3 kg na CEF-u a CEF je u prizemlju...:confused:

mybabyborn
29.05.2010., 11:15
na CEFu. nadješ tamo sestru pa pitaj di je sobica sa Ctg.
probat ću ti objasnit, dakle CEf je lijevi hodnik od lifta kad udješ u Petrovu pa dođeš u aulu gdje imaš hodnik ravno za CEf i hodnik na desno za CEf. u ovom hodniku ravno je bila soba s ctg-om , ako nisu sad premjestili...
najbolje zato da poptražiš sestru na šalteru pa pitaj...

Hvala Cvjeticu na informaciji :mig: idem u ponedjeljak na prvi CTG u Petrovu..
Ja isto shvatila da su bebe do 3kg na CEF-u sad kad se preuredjuje, a vece na ginekologiji..Moj ce bit veci, ja bi voljela da je ovo tocno,CEF mi je ljepsi :)

inoxica
29.05.2010., 12:50
Bila sam prošli tjedan kod dr.Zlopija na pregledu i rekao je da će biti manje sobe (koliko sam ja skužila po 4 žene u sobi),svaka soba će imati svoj wc i da će biti odjel super...kaže da je ono bilo katastrofa i ne humano prema ženama koje su rodile

Mireille
30.05.2010., 23:44
cure, dajte mi recite jel se u petrovoj dobije kakav popis stvari za mamu i bebu koje treba donjeti u bolnicu na porod?
ako daju popis, jel moze nekoja stavit popis gore, cure koje su rodile sad ove godine, tj. da je popis novijeg datuma...

riba26
31.05.2010., 00:44
cure, dajte mi recite jel se u petrovoj dobije kakav popis stvari za mamu i bebu koje treba donjeti u bolnicu na porod?
ako daju popis, jel moze nekoja stavit popis gore, cure koje su rodile sad ove godine, tj. da je popis novijeg datuma...

ako ces ici na tecaj, dobijes u onoj knjizici popis stvari za bolnicu i popis stvari koje ce ti trebati opcenito za bebu.
manje vise iste stvari koje imas na netu - na rodinom sajtu i tu po forumu, itd. osim standardnih stvari, u petrovoj ti treba vlastita spavacica i oprema za tatu ako ce bit prisutan u rađaoni.

kukuc
31.05.2010., 06:54
Kaj u petrovoj radjam u vlastitoj spavacici?? Ne u njihovoj?

cvijetić
31.05.2010., 07:44
radjaš u svojoj spavaćici

Mireille
31.05.2010., 10:08
ako ces ici na tecaj, dobijes u onoj knjizici popis stvari za bolnicu i popis stvari koje ce ti trebati opcenito za bebu.
manje vise iste stvari koje imas na netu - na rodinom sajtu i tu po forumu, itd. osim standardnih stvari, u petrovoj ti treba vlastita spavacica i oprema za tatu ako ce bit prisutan u rađaoni.

necu ici na tecaj jer postoje velike sanse da cu na carski zbog dijabetesa (jos nisam s profesoricom pricala o tome, sad cu 8.6. kad cu na checkup :))
+ nemam trenutno 400 kn za odvojit za to i dragi mi nema trenutno vremena za tecaj koji traje par tjedana (sad mu je sezona u poslu, a treba nam svaka lipa ak me kuzis).
a i brijem da je neka curka napisala da je sad ovaj tecaj od 1.6. zadnji prije mog tremina jer da 7. i 8. mjesec ne rade tecajeve zbog GO.
tak da kad uzmes u obzir sve navedeno, zakljucak je nejdem na tecaj :rolleyes: pa ne znam jel budem dobila popis...

a ovo drugo kaj si napisla, manje vise isto kaj pise i na rodinom saitu... sve je to manje vise isto, al ja bi bas voljela da netko prepise te stvari s popisa sta dobiju cure na tecaju u Petrovoj pa da imamo TOCNO sto se treba donjeti, da se ne zamaram s nekom gluposti sto ju nisam donjela, ili da ne nosim vise nego kaj mi treba... bila bi zahvalna kad bi se nekome dalo to utipkati... :s:cerek:

ddd100
31.05.2010., 10:18
Kakav je dr. Vrčić? Postoji li mogućnost da će nam biti na porodu ako idemo kod njega privatno?

yellowzg
31.05.2010., 10:26
ja sam rodila na carski 28.4. u petrovoj..
trebati će ti ove stvari:
3-4 spavačice, par paketa uložaka (vir 80 ili tak nešto), stvari za higijenu, papuče, par tetra pelena (meni su dobro došle za bebu a i kada mi je došlo mlijeko), grudnjak za dojenje, jastučići za grudnjak ua dojenje, mokre maramice, jednokratne gačice, čarape, ručnik (veliki i mali), lagani kućni ogrtač, kremu za bradavice. to je sve kaj je meni trebalo... i naravno odjeća za tebe i bebu za izlazak iz bolnice..
u knjižici s tečaja ne piše kaj treba ponjeti, nego samo općenito kaj ti treba za bebu.. u bolnici ti za bebu ne treba ništa (osim koje tetra pelene)

mybabyborn
31.05.2010., 12:22
dr. Vrčić? meni je super, vodim kod njega trudnocu privatno i odavno idem k njemu. Dogovorili smo se da ce mi bit na porodu, naravno, ako covjek u tom trenu fizicki bude mogao doc. Ali buduci da mi je termin za 2 tjedna kada ce on biti cijelo vrijeme u Petrovoj i ako beba ne pozuri, trebao bi me zaista i porodit. Nadam se :) Mojoj je sestri bio na oba poroda i ona kao i ja, imamo samo rijeci pohvale :)

cvijetić
31.05.2010., 12:33
kako misliš za 2 tjedna bi trebao biti cijelo vrijeme u petrovoj?
ja znam da on dodje ako može, ali se ne obavezuje da će doći jer može biti 100 raznih razloga, može bit na operacij, može biti u privatnoj klinici, može biti na putu i svašta i to mi je ok da ne obećava....
i ja sam godinama kod njeg i jako se lijepo pobrinuo za mene, ali nije bio na porodu što mu ni ne zamjeram.

mybabyborn
31.05.2010., 13:29
kako misliš za 2 tjedna bi trebao biti cijelo vrijeme u petrovoj?
ja znam da on dodje ako može, ali se ne obavezuje da će doći jer može biti 100 raznih razloga, može bit na operacij, može biti u privatnoj klinici, može biti na putu i svašta i to mi je ok da ne obećava....
i ja sam godinama kod njeg i jako se lijepo pobrinuo za mene, ali nije bio na porodu što mu ni ne zamjeram.

Tako mi je rekao, sta mu znaci tocno cijelo vrijeme, pojma nemam, ne znam kakav im je raspored tamo. Naravno da se ne moze obvezati da ce doci, ma nije da cu sizit ni ako ne bude, a ako se potrefi da bude - jos bolje.

cvijetić
31.05.2010., 13:58
e pa to je ok, ako može doći-doći će a ako ne može, neća. zato se ni ne obavezuje niti obećava

ne brini! jako dobro brine o svojim pacijenticama!

kukuc
31.05.2010., 14:11
radjaš u svojoj spavaćici

ma daj ne zezaj... pa jel moguće da oni to odrede tko će rađat u svojoj a tko u bolničkoj kak im puhne... sad sam zbvala dvije frendice kaj su rodile tam u zadnjih godinu dana i vele da su bile u bolničkima rađale:ne zna:

mislim, ak postoji opcija da ću rađat u vlastitoj onda bum si kupila neku bapsku na placu koju bum hitila poslije..

cvijetić
31.05.2010., 14:31
kukuc, nikad od nikog koga poznam, a ni tu na forumu nisam čula da su u Petrovoj rodile u njihovim spavaćicama. čak i na njihovom tečaju kažu da trebaš ponjeti svoju...

kukuc
31.05.2010., 14:36
ja na tečaj tek trebam krenut, ali kažem vam sad sam zvala cure i obje rađale u onim bolničkim haljama u kojima ti pol guzice vani:ne zna:

al dobro, idem na plac za svaki slučaj :)

cvijetić
31.05.2010., 14:39
i ja sam svoju digla do ispod cica, jer ti prikopčaju ctg .. i imala sam dvije i još mi je mama donjela treću kad sam prvu dala u pranje...
5 dana sam tamo bila

evo pričekajmo da se jave cure koje su friško rodile...

nego da te tvoje nisu slučajno došle bez spavaćice?

kukuc
31.05.2010., 14:44
i ja sam svoju digla do ispod cica, jer ti prikopčaju ctg .. i imala sam dvije i još mi je mama donjela treću kad sam prvu dala u pranje...
5 dana sam tamo bila

evo pričekajmo da se jave cure koje su friško rodile...

nego da te tvoje nisu slučajno došle bez spavaćice?

jbg ne znam... jedna nije ziher bila bez svoje al je išla na carski pa možda zato, idem zvat drugu!

larazg
31.05.2010., 14:47
ma u svojoj rađaš..
sjećam se DOA kada je poslala sliku sebe u predrađaoni.. u crnoj spavaćici :lol: i znam da je pisala da joj je doktorica komentirala outfit

cvijetić
31.05.2010., 14:47
jbg ne znam... jedna nije ziher bila bez svoje al je išla na carski pa možda zato, idem zvat drugu!

e kako funkcionira na carskom ne znam....

larazg
31.05.2010., 14:50
e kako funkcionira na carskom ne znam....

znam ja. imaš svoju spavaćicu.

kukuc
31.05.2010., 14:51
veli druga da nije donijela spavaćicu...:rolleyes::rolleyes:

i sad sam pitala i treću, ona je u svojoj kak vi velite, dakle ovo su iznimke:D

Cetripenula
31.05.2010., 15:47
Imam pitanjce vezano uz Petrovu. Ginić me poslao u Petrovu na slijedeći pregled koji trebam obaviti, onda ću biti 30 tjedana. E sad, da li netko zna da li se u trudničku ambulantu samo dođe ujutro ili se mora naručiti? Kako hoda stvar s uzv, imam uputnicu za oboje, a koliko sam shvatila, ako ideš na pregled u trudničku, isti dan ti naprave i uzv? Ispravite me ako griješim i hvala na svakoj informaciji :)

inoxica
31.05.2010., 15:54
meni su dali njihovu spavačiicu jer su moje bili u torbi u autu,a nisu mi dali da sama teglim torbu pa m je mm donjeo kad je došao u petrovu...a na carskom nemaš ništa...golotinja :mig:

tina04
31.05.2010., 17:14
kažeš da su sitnije bebe na 2 katu, a Lepa je čini mi se rekla da su bebe do 3 kg na CEF-u a CEF je u prizemlju...:confused:

Meni su tako sestre sa odjela rekle, možda ni one još nisu znale...
Sorry ako je info krivi, ja sam napisala kako su mi rekli..

Mireille
31.05.2010., 17:15
ja sam rodila na carski 28.4. u petrovoj..
trebati će ti ove stvari:
3-4 spavačice, par paketa uložaka (vir 80 ili tak nešto), stvari za higijenu, papuče, par tetra pelena (meni su dobro došle za bebu a i kada mi je došlo mlijeko), grudnjak za dojenje, jastučići za grudnjak ua dojenje, mokre maramice, jednokratne gačice, čarape, ručnik (veliki i mali), lagani kućni ogrtač, kremu za bradavice. to je sve kaj je meni trebalo... i naravno odjeća za tebe i bebu za izlazak iz bolnice..
u knjižici s tečaja ne piše kaj treba ponjeti, nego samo općenito kaj ti treba za bebu.. u bolnici ti za bebu ne treba ništa (osim koje tetra pelene)

super, hvala ti... :top:
a daj mi samo reci kaj fakat za bebicu ne trebam nikakvu robu nositi, bodic koji, kombinezoncic, kremu, jednokratne pelene i tome slicno? (izuzev onog u cemu cu ju doma furat, i tih par tetra pelena za mene i nju)

a sto se carskog tice, kak se sad osjecas? koliko si bila u bonici? ako smijem pitat, zasto si isla na carski? bio je dogovoren zbog nekog zdravstvenog razloga ili beba nije htjela van? pitam jer sam ja "slatka" pa mi je 50/50 da cu i ja na carski...

jel ima kaj pametno u toj knjizici s tecaja? da li ju ima di za nabavit osim na tecaju na koji nebum isla nazalost?

i za kraj cestitam na prinovi!!!!:cerek:

Mireille
31.05.2010., 17:37
za trudnicku ambulantu se ne trebate narucivati, samo se pojavite s uputnicom i prijavite na salter, a za UZV vam nisam sigurna jer ga ja radim svaki put kad lezim na odjelu (a to je svaki mjesec), al kazu cure da je za UZV u petrovoj UZASNA guzva, a ovo za isti dan s pregledom i UZV, velim, ne znam, nisam cula za to... nek neko jos proba na to odgovoriti...

KIKA5
31.05.2010., 17:43
ja imam još 1 pregled kod svog ginića za 3,4 tjedna i onda ide na godišnji tako da neću gdje drugdje ni imati napraviti uzv i pregled (a ne daju mi se pare privatno,treba mi svaka kuna za bebu)...

Mireille
31.05.2010., 17:46
ja imam još 1 pregled kod svog ginića za 3,4 tjedna i onda ide na godišnji tako da neću gdje drugdje ni imati napraviti uzv i pregled (a ne daju mi se pare privatno,treba mi svaka kuna za bebu)...

obavezno onda vec SAD zovi za narucit se na UZV, cim prije to bolje, izracunaj si kad ti treba UZV i naruci se unapred 2 mj ako treba...
velim, kazu cure da je takva guzva da narucuju onak za 6 tjedana, ja reko, da super, rodim do onda...
ZOVI odmah sutra, saznaj, informiraj se, pa javi ovdje da i druge curke znaju kak stoje stvari... :)

KIKA5
31.05.2010., 17:48
samo mi treba broj i zovem odmah ujutro... :mig:

edit: google is our friend :) 4604-682?

riba26
31.05.2010., 17:56
evo mireille samo za tebe popis stvari za rodiliste iz knjizice koju tiska ministarstvo a dijeli petrova na tecaju.. (mozda mozes pokupiti primjerak kod sestre vesne koja tam radi predbiljezbe za tecaj - sigurno ce ti izaci u susret).

- papuče i sokne (ovisno o god. dobu) te papuče za tuširanje
- ogrtač, pamučna spavačica kratkih ili dugih rukava
- ručnik, veliki i mali
- nekoliko gaćica, mogu i za jednokratnu primjenu, oko 3 paketa higijenskih uložaka od prirodnog materijala - ne vatu
- toaletnu torbicu; sredstvo za pranje ili sapun, pasta za zube, dezodorans, kreme, make-up, češalj i papirnate ili osjevžavajuće maramice
- olovku i papir, mobitel
- jedan limun (narezan) za osvježenje usana u rađaonici, napitak koji volite, te kekse ili bombone za vrijeme nakon porođaja
- poželjna je i knjiga u razdobljima odmora ili brošure za majku i dijete ili nešto slično
- mali radio sa slušalicama (jer niste sami u sobi)

eto to ti je popis stvari, s tim da su na tecaju rekli da mozes uzeti sto god samo da ne zauzima previse mjesta jer kad te furaju u sobu torbu stave pored tebe lol, pa ne bi bilo zgodno da je ogromna / teska.

Mireille
31.05.2010., 20:10

ne znam ti tocno, al znam da svi KBC-i imaju internet stranicu pa tamo provjeri...
ak nista drugo nadi broj od centrale, reci da si trudnica i da trebas trudnicki UZV i da ti daju direktni broj (ne da te spoje, nego da ti daju broj, pa da i njega podjelis online :s )
:mig:

KIKA5
31.05.2010., 20:17
valjda je to to uzv (http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_zavodi/klinika%20za%20zenske%20bolesti%20i%20porode/centar%20za%20ultrazvucnu%20dijagnostiku) kako bilo zovem sutra pa ćemo vidjeti...

Mireille
31.05.2010., 20:19
evo mireille samo za tebe popis stvari za rodiliste iz knjizice koju tiska ministarstvo a dijeli petrova na tecaju.. (mozda mozes pokupiti primjerak kod sestre vesne koja tam radi predbiljezbe za tecaj - sigurno ce ti izaci u susret).

- papuče i sokne (ovisno o god. dobu) te papuče za tuširanje
- ogrtač, pamučna spavačica kratkih ili dugih rukava
- ručnik, veliki i mali
- nekoliko gaćica, mogu i za jednokratnu primjenu, oko 3 paketa higijenskih uložaka od prirodnog materijala - ne vatu
- toaletnu torbicu; sredstvo za pranje ili sapun, pasta za zube, dezodorans, kreme, make-up, češalj i papirnate ili osjevžavajuće maramice
- olovku i papir, mobitel
- jedan limun (narezan) za osvježenje usana u rađaonici, napitak koji volite, te kekse ili bombone za vrijeme nakon porođaja
- poželjna je i knjiga u razdobljima odmora ili brošure za majku i dijete ili nešto slično
- mali radio sa slušalicama (jer niste sami u sobi)

eto to ti je popis stvari, s tim da su na tecaju rekli da mozes uzeti sto god samo da ne zauzima previse mjesta jer kad te furaju u sobu torbu stave pored tebe lol, pa ne bi bilo zgodno da je ogromna / teska.

thx ribica26... to se cjeni... :top:
a to da torba nebu ogromna ili preteska, hahahahaaa... da da, mos si mislit, pa kad pomecem samo te osnovne stvari sve koje hocu na hrpi, vec dobim pozamasnu kolicinu i volumenom i kilazom... :lol:
ja ne znam kak bi oni da to bude lagano...
pokusat cu ostavit neke stvari u autu spakirane u vrecicama, pa da mi dragi nosi malo po malo, kak ce mi kaj trebat, eventualno tak...
al jedan ruksak sa osnovnim ide sa mnom kud puklo da puklo... :kava:

riba26
31.05.2010., 22:08
thx ribica26... to se cjeni... :top:
a to da torba nebu ogromna ili preteska, hahahahaaa... da da, mos si mislit, pa kad pomecem samo te osnovne stvari sve koje hocu na hrpi, vec dobim pozamasnu kolicinu i volumenom i kilazom... :lol:
ja ne znam kak bi oni da to bude lagano...
pokusat cu ostavit neke stvari u autu spakirane u vrecicama, pa da mi dragi nosi malo po malo, kak ce mi kaj trebat, eventualno tak...
al jedan ruksak sa osnovnim ide sa mnom kud puklo da puklo... :kava:

ma joj i ja sam se prosli tjedan spakirala i torba je pozamasna lol... sam ogrtac i ta 3 pakovanja ulozaka zauzima pol mjesta!
al skuzila sam da mozda nije losa ideja imati ono sto ce ti trebati pri porodu i ono za kasnije u sobi odvojeno.. tipa nekakvu malecku torbicu ili ceker sa spavacicom, carapama, papirnatima, labelom itd itd. a ove ogrtace, rucnike, grudnjake za dojenje, jastucice i koje sta u 'glavnoj', vecoj torbi. koja je s muzem :D

Mireille
31.05.2010., 22:25
ma joj i ja sam se prosli tjedan spakirala i torba je pozamasna lol... sam ogrtac i ta 3 pakovanja ulozaka zauzima pol mjesta!
al skuzila sam da mozda nije losa ideja imati ono sto ce ti trebati pri porodu i ono za kasnije u sobi odvojeno.. tipa nekakvu malecku torbicu ili ceker sa spavacicom, carapama, papirnatima, labelom itd itd. a ove ogrtace, rucnike, grudnjake za dojenje, jastucice i koje sta u 'glavnoj', vecoj torbi. koja je s muzem :D

je je, evo bas sam se primila izrade svog popisa... vec sam odjelila listu na dve torbe - vecu koju ce dragi donjeti di ce trebati, a ja cu imat ruksak koji ce sa mnom di cu i ja... :top:

kukuc
01.06.2010., 06:48
hm... a jel mislite da bi me čudno gledale da dođem već u spavaćici u kojoj mislim rodit, mislim, čini mi se lakše tak nego da se moram presvlačit pa mm nosit doma... ionak idem u bolnicu u šlapama za tam pa onda valjda nije problem da dođem i u spavaćici... ha?:ne zna:

Bonkec
01.06.2010., 07:00
je je, evo bas sam se primila izrade svog popisa... vec sam odjelila listu na dve torbe - vecu koju ce dragi donjeti di ce trebati, a ja cu imat ruksak koji ce sa mnom di cu i ja... :top:

Nemoj da te brine taj trudnicki tecaj i njihov popis stvari. ja na tecaj nebi isla nikad, nem aapsolutno potrebe. Sve kaj trebas znat ti kazu oni i ovak i onak , jedino ak te srbi tih 400 kn u dzepu pa ajde onda... Cisto bacanje love. S obziromd a Svako od nas ima neke svoje potrebe, nemoj se ni po tom popisu stvari ravnat.Najbolje ti je proucit tu po forumu i vidjet kaj bi ti moglo trebat.. Ja sam ti rodila pred mjesec dana, i proucavala sam po forumima sta treba za bolnicu. I evo ti moj savjet. OBAVEZNO br.1 , bar ce meni tako bit kod sljedeceg poroda je VODA!!! Ja sam nosila 2 male Jane i bilo mi je taman. Sve ovisi o porodu ali vjeruj kad si zedan a nemas kaj za pit jakoooo bed!!Lako i bza vlazne maramice i za uloske i za sve, to ce ti neko u sobi dat ili posudit. Al kad te stisne zed u radaoni, pa dode ti da kroz prozor van skocis. :) Isto tako obavezno neke cokoladice, jel meni je nakon poroda pozlilo falilo mi nekaj slatko, i onda su me infuzijom sopali, a mogla sam to i pametnije rijesit. I naravno jako jako bitno ulosci. Ja sam imala Lola Lady Sensitiv, roze i ti su mi bili najmeksi, Vir mi nije tak. S time da kupi 10 paketa. Potrosit ces ih i jos vise... A dovoljno ti je da u torbu stavis jedan paket jel sve drugo ti tvoji mogu donjet kad dodu , a ove stvari sta nosis u radaonu, budes morala sama teglit i onda ti ih stave na kolica, i komplicirano je ako je torba jao teska i velika. Ja sam rodila u svojoj spavacici, njihovu dobijes u izvanrednim prilikama tipa kad svoju zaboravis. I to je bolje jelone njihove su katastrofa. Na porodu spavacicu dignes i nema problema. Nemoras kupovat sad neku novu koju ces poslje bacit. Ja svoju i danas nosim , ne da nije bila od niceg zaflekana nego se nisam ni uznojila. Nakon poroda se nebudes tusirala, jel se dizes iz kreveta kad ti oni kazu i kad te puste. Ja sam se 3 puta onesvjestila pa se taj dan nisamni tusirala. Moram ti priznat da ti je tak svejedno.... Nakon kaj to sve obavis tus mi je bio zadnji na pameti. Kosu nisam tamo niti htjela prat , jel mi je bila bas zmazana i nisam htjela u tusu da ta zmazanoca curi po meni. Tak da od kozmetike ti treba osnovno. Bitne su ti te natikace ili japanke za tus, ja sam imala Crocks-ice i to sam nosila ovak i za u tus. Ja sam ti imala samo jednu spavacicu u kojoj sam rodila, ostalo sam imala pidame, jel njih inace nosim i ugodnije mi je bilo u njima, nekak samse osjecala da mi bolje drze te gace i uloske. E da obavezno si uzmi uloske tipa Always neke one nocne velike , jel njih stavis ispod obicnih, to su me sestre odmah pitale. I jednokratne gace su zakon.. Ja bi jos preporucila izdajalicu , ja sam nakraju dobila mastitis tako da bez nje nikad vise u rodiliste. E da i si obzirom da si u sobi sa nekoliko zena OBAVEZNO uzmi cepice za usi, ja ih nikad nisam koristila ali to kaj se tamo moze cut!!! Majko moja... vjeruj mi trebat ce ti.
Za bebicu apsolutno nis, osim stvari u cem ce ici doma i pelene. I to nek ti tvoji donesu kad idete doma, nema potrebe da to nosis ranije. Uglavnom ovo su neke stvari bez kojih ja nebi ni usla u Petrovu vise... e da i uzmi si carape.. bez obzira ako je ljeto kad moras rodit... Rekla bi moja baka vene su vene treba to cuvat... Nadam se da samti bar malo olaksala..

Bonkec
01.06.2010., 07:05
hm... a jel mislite da bi me čudno gledale da dođem već u spavaćici u kojoj mislim rodit, mislim, čini mi se lakše tak nego da se moram presvlačit pa mm nosit doma... ionak idem u bolnicu u šlapama za tam pa onda valjda nije problem da dođem i u spavaćici... ha?:ne zna:

Haha bas sam se nasmijala :) to bi bilo bas simpaticno... AL nas kaj sam ja napravila. Ja sam dosla u trenirci, usla unutra skinula trenirku obukla spavacicu, tenke i trenirku stavila u vrecicu i odnjela decku van. On je to uzeo doma, a ja ni brige ni pameti ni dodatnih stvari :)

kukuc
01.06.2010., 07:31
ma joj, pa ne da mi se opće presvlačit... kaj ima veze sam došla u jednoj pamučnoj vreći pa se presvukla u drugu tam. :lol:

To mi sve isto, a ja ionak nemam spavaćice nego sam uzela tri tunike kaj mi glume spavaćice jer nisam našla normalnu spavaćicu s obzirom da ih inače ne nosim:p

a s obzirom da ja idem na tečaj jer hoćem da mi je mm na porodu bum ih tam pitala pa nek se i oni malo smiju:D

cvijetić
01.06.2010., 09:05
Nemoj da te brine taj trudnicki tecaj i njihov popis stvari. ja na tecaj nebi isla nikad, nem aapsolutno potrebe. Sve kaj trebas znat ti kazu oni i ovak i onak , jedino ak te srbi tih 400 kn u dzepu pa ajde onda... Cisto bacanje love.

men je tečaj bio i više nego zanimljiv i korisan i nije mi žao 400 kn, pogotovo jer mi ta potvrda vrijedi i za ovaj porod i da muž bude samnom, a saznala sam hrpu korisnih informacija.
mnoge cure će to potvrditi...

Mireille
01.06.2010., 09:11
... Nadam se da samti bar malo olaksala..

Bonkec, hvala ti na iscrpnom postu, cjenim svaku pomoc... :top:

al glavni razlog ne odlaska na tecaj su bas tih 400kn i to da mi dragi nemre ici jer radi non-stop (dok ne rodim) jer mu je sad sezona... :D

popis koji sam krenula raditi nije prema "njihovim" uputama, nego prema mojim potrebama i misljenju, tak da si bez brige, samo me zanima sta traze da se donese, ovak informativno...

voda i nekaj za gricnut uz zdravstvenu i ostale papire, mi je bilo prvo na popisu... :top:

novi spavacicu moram kupit kak god da okrenes jer ne posjedujem ni jednu, spavam u gacama inace, a u bolnici kad lezim budem u trenirci, a kad idem spavat sam pokrivena i isto u gacama...

prat kosu cu samo ako ostanem duze od 7 dana jer imam kratku kosu koja moze izdrzat bez pranja, nisam luda jos se i stime zamarat... moj jedni problem je taj sto volim imati sve sta bi mi moglo zatrebat, jer me izluduje kad skuzim da sam nekaj zaboravila, a reko ovo je trenutak u mom zivotu kad ne zelim da me nesto drugo zamara, pa ako mogu sprijeciti, onda budem... :rofl:

uloske jos moram odabrati koje cu, al su na popisu zajedno s jednokratnim gacama, izdajalica isto, makar mi mozda i ne zatreba, al isto kao i ti nebi voljela da mi se upale cice i da si stetu napravim... :s

cepici su mi osnovni alat s obzirom da se bavim muzikom (glasnom), pa su sa mnom zapravo uvijek... bilo bi stvarno tragi-komicno da od svih stvari zaboravim BAS TO... :lol:

ovo za bebaca mi je jedino ful neprirodno, jer cijelu trudnocu radis stvari koje trebaju za bebu, uredujes kucu, kupujes opremu i td. i onda radis popis za bolnicu i trebaju ti 2 pelene, jedna oblekica i nosiljka... kaj nije neobicno?! :cerek:

Mireille
01.06.2010., 09:27
men je tečaj bio i više nego zanimljiv i korisan i nije mi žao 400 kn, pogotovo jer mi ta potvrda vrijedi i za ovaj porod i da muž bude samnom, a saznala sam hrpu korisnih informacija.
mnoge cure će to potvrditi...

nemoj misliti da umanjujem vrijednost tecaja niti cure koje idu na njega, nego eto, stvarno nemam 400 kn za odvojit za to momentalno, i tak mi se potrefilo da nisam u stanju ici ni ja ni dragi pogotovo... voljela bi ga odslusati samo eto tako jer me interesira inace sve, al nebudem, pa sam se informirala na sve druge moguce nacine i nadam se da ce mi biti dovoljno...

inace dragi ima vec jedno dijete staro 9 godina rodeno i petrovoj i imao je cast biti na prvom predavanju kad su ih uveli u petrovu i bio je na prvom porodu...
sad mene zanima jel ima koja slicno iskustvo?
ja bi da on bude sa mnom, al ko ce naci papir od prije 9 godina, nemrem naci ni papir od prije 9 dana trenutno u rusvaju doma...
kaj mislite dal bi mu dozvolili biti sa mnom?

yellowzg
01.06.2010., 10:00
super, hvala ti... :top:
a daj mi samo reci kaj fakat za bebicu ne trebam nikakvu robu nositi, bodic koji, kombinezoncic, kremu, jednokratne pelene i tome slicno? (izuzev onog u cemu cu ju doma furat, i tih par tetra pelena za mene i nju)

a sto se carskog tice, kak se sad osjecas? koliko si bila u bonici? ako smijem pitat, zasto si isla na carski? bio je dogovoren zbog nekog zdravstvenog razloga ili beba nije htjela van? pitam jer sam ja "slatka" pa mi je 50/50 da cu i ja na carski...

jel ima kaj pametno u toj knjizici s tecaja? da li ju ima di za nabavit osim na tecaju na koji nebum isla nazalost?

i za kraj cestitam na prinovi!!!!:cerek:

ne trebaš niš za bebicu, oni je tamo obuku u benkicu, pelene i nogice zamotaju sa tetrom.

što se tiče carskog, sada sam relativno ok, ali nisam još baš sasvim svoja. još sam ponekada slaba. rana je ok, kada smo došle doma malo je curkala ali prošlo je. završile smo na hitnom carskom nakon pokušaja poroda. iako sam se skroz otvorila, bebica je zapela glavicom. bile smo u bolnici šest dana, tj sedam.oni ti računaju da je dan kada rodiš nulti, a šesti te puštaju doma. ako želiš i ako je sve u redu s tobom i bebicom možeš ići doma i peti dan, ali idući dan moraš doći na vađenje konaca. odjel za babinjače s carskog ti nije loš, najvuiše vas je po tri u sobi i bebice su s vama skoro cijeli dan: ujutro od 6 do pol 7, onda od 10 do 16 i od 18 do 22. naravno, ne odmah od prvog dana nego nakon post intenzivne na kojoj si dva dana. na post intenzivnoj ti ju donesu par puta dnevno po cca pol sata na dojenje.
meni je ta knjižica super, ali mislim da je ne možeš nigdje nabaviti osim ak ideš na tečaj.
...i da, hvala na čestitkama.

Mireille
01.06.2010., 11:23
ne trebaš niš za bebicu, oni je tamo obuku u benkicu, pelene i nogice zamotaju sa tetrom.

što se tiče carskog, sada sam relativno ok, ali nisam još baš sasvim svoja. još sam ponekada slaba. rana je ok, kada smo došle doma malo je curkala ali prošlo je. završile smo na hitnom carskom nakon pokušaja poroda. iako sam se skroz otvorila, bebica je zapela glavicom. bile smo u bolnici šest dana, tj sedam.oni ti računaju da je dan kada rodiš nulti, a šesti te puštaju doma. ako želiš i ako je sve u redu s tobom i bebicom možeš ići doma i peti dan, ali idući dan moraš doći na vađenje konaca. odjel za babinjače s carskog ti nije loš, najvuiše vas je po tri u sobi i bebice su s vama skoro cijeli dan: ujutro od 6 do pol 7, onda od 10 do 16 i od 18 do 22. naravno, ne odmah od prvog dana nego nakon post intenzivne na kojoj si dva dana. na post intenzivnoj ti ju donesu par puta dnevno po cca pol sata na dojenje.
meni je ta knjižica super, ali mislim da je ne možeš nigdje nabaviti osim ak ideš na tečaj.
...i da, hvala na čestitkama.

ici cu sad 8.6. na checkup u bolnicu pa cu probat tamo sestre uzicat knjizicu, da ju bar prolistam dok lezim tamo... :D

kak ti je bilo s dojenjem ta prva dva dana dok je beba samo na kratko tebi dolazila..? su ti sestre pomagale? jesi imala izdajalicu?

~Scarlet~
01.06.2010., 12:14
kukuc, nikad od nikog koga poznam, a ni tu na forumu nisam čula da su u Petrovoj rodile u njihovim spavaćicama. čak i na njihovom tečaju kažu da trebaš ponjeti svoju...

Ja, npr. Bila sam u boksu u svojoj spavačici, ali mi je pukao vodenjak i sva sam bila mokra. Da li su mi njihovu, makar sam imala rezervnu svoju, ali su mi rekli da ju obučem nakon poroda.

cvijetić
01.06.2010., 12:25
nemoj misliti da umanjujem vrijednost tecaja niti cure koje idu na njega, nego eto, stvarno nemam 400 kn za odvojit za to momentalno, i tak mi se potrefilo da nisam u stanju ici ni ja ni dragi pogotovo... voljela bi ga odslusati samo eto tako jer me interesira inace sve, al nebudem, pa sam se informirala na sve druge moguce nacine i nadam se da ce mi biti dovoljno...

inace dragi ima vec jedno dijete staro 9 godina rodeno i petrovoj i imao je cast biti na prvom predavanju kad su ih uveli u petrovu i bio je na prvom porodu...
sad mene zanima jel ima koja slicno iskustvo?
ja bi da on bude sa mnom, al ko ce naci papir od prije 9 godina, nemrem naci ni papir od prije 9 dana trenutno u rusvaju doma...
kaj mislite dal bi mu dozvolili biti sa mnom?

mireille, ma nisam ni mislila da umanjuješ vrijednost tečaja, znam da 400 nije malo...nego Bonkec kaže da od tečaja nikake koristi što nije točno.

ako je muž bio na tečaju prije 9 godina može se javiti sestri koja vodi te tečaje( mislim da je netko naveo broj par str. prije) i reći neki period i godinu kad je bio. ona provjeri u knjigama i izda mu novu potvrdu...

KIKA5
01.06.2010., 12:48

ovaj broj je konstantno zauzet... :ne zna:
ima li netko neki drugi broj na koji se može dobiti trudnički uzv?

yellowzg
01.06.2010., 13:01
ici cu sad 8.6. na checkup u bolnicu pa cu probat tamo sestre uzicat knjizicu, da ju bar prolistam dok lezim tamo... :D

kak ti je bilo s dojenjem ta prva dva dana dok je beba samo na kratko tebi dolazila..? su ti sestre pomagale? jesi imala izdajalicu?

prvi dan je nisam vidjela jer je bila na intenzivnoj, a drugi dan su mi je donjeli na dojenje. išlo je super, odmah je počela cicati bez problema. mala buca:cerek:
izdajalica ti najvjerojatnije neće trebati. ja sam isto šizila s tom izdajalicom i nosila sam je u bolnicu, ali kad ti dođe mlijeko najbolje se ručno izdajati i masirati. pogotovo ako će te bebica na početku malo krivo uhvatiti pa dobiješ regade, ne buš se ni mogla izdajati sa izdajalicom. ja ju nisam koristila.
prepoučam ti da se odmah poslije poroda počneš masirati i ručno izdajati i pij puno tekućine( onaj njihov čaj od šipka ti paše kao ne znam kaj, prefin ti je jer poslije operacije ne smiješ ništa jesti ni piti dva dana osim tog čaja i vode). uostalom, sestre će ti sve pokazati. stvarno su susretljive.

Knjižničarka
01.06.2010., 15:30

zvrcni između 12 i 14 sati na 4604 724! :top:

Mireille
01.06.2010., 21:51
mireille, ma nisam ni mislila da umanjuješ vrijednost tečaja, znam da 400 nije malo...nego Bonkec kaže da od tečaja nikake koristi što nije točno.

ako je muž bio na tečaju prije 9 godina može se javiti sestri koja vodi te tečaje( mislim da je netko naveo broj par str. prije) i reći neki period i godinu kad je bio. ona provjeri u knjigama i izda mu novu potvrdu...

htjela sam samo napomenut da ne umanjujem, da me se krivo ne shvati. :)
bumo probali tak kak si rekla, mozda upali...

prvi dan je nisam vidjela jer je bila na intenzivnoj, a drugi dan su mi je donjeli na dojenje. išlo je super, odmah je počela cicati bez problema. mala buca:cerek:
izdajalica ti najvjerojatnije neće trebati. ja sam isto šizila s tom izdajalicom i nosila sam je u bolnicu, ali kad ti dođe mlijeko najbolje se ručno izdajati i masirati. pogotovo ako će te bebica na početku malo krivo uhvatiti pa dobiješ regade, ne buš se ni mogla izdajati sa izdajalicom. ja ju nisam koristila.
prepoučam ti da se odmah poslije poroda počneš masirati i ručno izdajati i pij puno tekućine( onaj njihov čaj od šipka ti paše kao ne znam kaj, prefin ti je jer poslije operacije ne smiješ ništa jesti ni piti dva dana osim tog čaja i vode). uostalom, sestre će ti sve pokazati. stvarno su susretljive.

joj thx na info-u...
ja bum ponjela tu izdajalicu sa sobom pa kud puklo puklo... :rofl:
to za masiranje su mi vec rekli, a ja imam povece podrucje za masirati, nadam se da mi nece biti problem... :lol:

KIKA, jel bilo uspjeha? si ih uspjela na kraju dobit?

KIKA5
02.06.2010., 06:35
ma kakvi,zvala sam 10 puta i stalno je bilo zauzeto...probat ću na broj koji je dala Knjižničarka,možda tamo netko i radi,a ne spava na telefonu :D

Cetripenula
08.06.2010., 16:35
Bok ženske. Da li možda netko od vas zna kojim danom ima ambulantu dr. Jozo Blajić?

KIKA5
08.06.2010., 17:32
Bok ženske. Da li možda netko od vas zna kojim danom ima ambulantu dr. Jozo Blajić?

po ovom rasporedu (http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_zavodi/klinika%20za%20zenske%20bolesti%20i%20porode/zavod%20za%20perinatalnu%20medicinu) bi trebao biti srijedom...ne znam jeli ovo važeći raspored budući da im se neki podaci na stranici nisu mijenjali od 2008.

traxdata
08.06.2010., 18:04

ja sam ti bila jednu srijedu i bio je dr. blajić..

Cetripenula
08.06.2010., 18:37
Puno vam hvala na odgovorima :)

lizianthus
15.06.2010., 12:05
aktualne Petrovke, da vas priupitam...dal je ili nije još i da li će bit i kad ak se zna (priča li se) preuređivani odjeli babinjača?

~Scarlet~
15.06.2010., 12:28
aktualne Petrovke, da vas priupitam...dal je ili nije još i da li će bit i kad ak se zna (priča li se) preuređivani odjeli babinjača?

Adaptacija babinjača je u tijeku i trebala bi biti gotova do kraja ljeta.

lizianthus
15.06.2010., 13:27
Adaptacija babinjača je u tijeku i trebala bi biti gotova do kraja ljeta.

pa to je super :cerek:

eladebela
19.06.2010., 22:27
kad te stisne nemreš baš birati je li dan ili noć i koji je dan u tjednu, zar ne??? :D

Janđel je porodio moju kumu u 11 mj. i ona je prezadovoljna njime!!! kaže da je bio super i na porodu i kasnije ih je obilazio da vide kako su...

dr Janđel je anđeo :angel: s neba koji me čuvao i trpio!!!! zato mu šaljem najveći :kiss:

Cetripenula
23.06.2010., 11:45
Moram se negdje ispucati, a ovo je najbolja tema za to. Danas sam bila na prvom pregledu u trudničkoj ambulanti, mislim, kaj je - je, čekala sam dvije i pol čuke, ali stolice su mi tak udobne da sam maltene zaspala u njoj. Moram reći da su i sestre i dr. Herman bili super susretljivi i ugodni. Nakon dr. Hermana me je pregledala i mlada doktorica na specijalizaciji i nasmješila mi se i rekla "hvala", na kaj sam ja naravno odvratila sa "molim" (mislim, kuda ovaj svijet ide kad je meni opća kultura postala histerična). E da ne bi sve tak ljepo završilo, odem se naručiti na uzv iz trudničke, a kad tamo :horor: sestra. Što vi trebate, ultrazvuk za tri tjedna? Doktor je na godišnjem, snađite se. I to je taj dio koji me izbacio iz takta. Koja nekultura i kaj znači to doktor je na godišnjem, pa kaj tamo jedan doktor obavlja uzv preglede :confused: Najviše sam ljuta na sebe zato kaj me to uspjelo tak ra*ebati da sam počela tuliti. Ma mrš :mad:

KIKA5
23.06.2010., 12:23
mislim žalosno ali nakon svih priča ova nekultura me uopće ne iznenađuje-ni meni nije jasno-šta samo jedan doktor radi ultrazvuk? on ode na godišnji i čitav sistem staje dok se ne vrati? ne razumijem... znači prije odlaska tamo (što će biti kroz koja 2,3 tjedna) da si dobro pripremim živce :mad: žao mi je što su te uspjeli tako razj... :grli: ,to je sigurno bio šok poslije onako finih doktora

Cetripenula
23.06.2010., 12:29
Ma još mi nije jasno to sa uvz :ne zna: A vidim da smo istotjednice, valjda ne buju doktori na godišnjem kad krenemo rađati, da ne bi jedna drugu porađale :lol:

KIKA5
23.06.2010., 12:41
Ma još mi nije jasno to sa uvz :ne zna: A vidim da smo istotjednice, valjda ne buju doktori na godišnjem kad krenemo rađati, da ne bi jedna drugu porađale :lol:

pa kak je krenulo-em godišnji em preuređenje sve je moguće :D
ne znam jel bilo kakve koristi pa dići neku frku tamo kad kažu da nitko ne radi ultrazvuk-kad sam u takvom raspoloženju onda mi to dobro ide...jest da je to rijetko i uglavnom gutam pizdarije,ali možda se potrefi :D

Cetripenula
23.06.2010., 13:01
pa kak je krenulo-em godišnji em preuređenje sve je moguće :D
ne znam jel bilo kakve koristi pa dići neku frku tamo kad kažu da nitko ne radi ultrazvuk-kad sam u takvom raspoloženju onda mi to dobro ide...jest da je to rijetko i uglavnom gutam pizdarije,ali možda se potrefi :D

A ja se nadubudno vratila u trudničku, mislim si, idem sada tam pitati ko je ovdje lud. Ali nije bilo nikoga na šalteru duže vrijeme, mene prošla volja za pičkaranjem, okrenula se na peti i otišla.

KIKA5
23.06.2010., 14:08
A ja se nadubudno vratila u trudničku, mislim si, idem sada tam pitati ko je ovdje lud. Ali nije bilo nikoga na šalteru duže vrijeme, mene prošla volja za pičkaranjem, okrenula se na peti i otišla.

stvarno za ne povjerovati...mislim SIGURNO netko od doktora odrađuje ultrazvuk,ali mi nije jasno dali moraš biti bahat ili uporan ili nešto treće da te prime... naše zdravstvo je stvarno horor...

groficaaa
23.06.2010., 14:38
probaj centralu pa će te oni spojiti...ja tako dobila... ali me gospođa Bezobrazna otkantala da kaj si ja umišljam, da kakvo naručivanje, da oni više ne naručuju, jer kao do 1.7. su puni, a onda su godišnji pa neznam ni sama tko će raditi, pa me ni nemože naručiti.... i kaže mi da idem u neku drugu bolnicu ( kad sam rekla da planiram roditi tamo rekla je da to nema apsolutno nikakve veze, da odem negdje drugdje). Sve to je bilo prije mjesec i pol dana... Nadam se da ćeš imati više sreće! :)

~Scarlet~
23.06.2010., 15:00
Baš čitam ovo o uzv i grozno je:eek:. Ja sam vodila trudnoću od prvog dana u Petrovoj, svaki mjesec dolazila s uputnicama za pregled i uzv. Nakon pregleda dokica se spustila sa mnom u podrum i napravila uzv. Pojma nisam imala da je inače tak teško dobiti termin.

KIKA5
23.06.2010., 15:17
pa logično mi je ako dođeš tamo na kontrolu da to uključuje i uzv,pogotovo ako doktor koji te primio u ambulanti to zahtijeva... ja moram u bolnicu na kontrole koja 3 tj ranije samo zato jer moj doktor ide na godišnji-šta to znači da mi tamo neće htjeti napraviti uzv iako mi u ambulanti to izričito traže?

najmanja
24.06.2010., 10:32

To je sramotno, ali istinito. Danas više ne možeš doći u bolnicu na pregled iako se naplaćaš zdravstvenog za 10 života (pa skidaju s plaće, pa dopunsko i sl.). U ovoj državi ako nemaš love za privatno, nikoga nije briga.
U ovo vrijeme jučer dok ste vi lovile doktore po trudničkoj u Petrovi, bila sam u jednoj od privatnih poliklinika u kojoj su istovremeno radili čak 4 doktora iz Petrove. Samo tamo taj isti pregled (+uzv) košta 600 kn, pa ima smisla raditi.
Ja sam se davno pomirila s tim da ću potrošit silne novce na ovu trudnoću, ali nakon ovoga će mi trebat par godina financijskog oporavka kako bi prikupila dovoljnu sumu za iduću trudnoću:mad:
A zamisli samo imati 3-4 djece, pa bankrotirala bi prije njihova rođenja:flop:

KIKA5
26.06.2010., 19:55
dakle spremam se za 3 tjedna na pregled u Petrovu pa me zanima dali se mora naručiti za pregled ili se samo pojavim tamo kako hoću?

Alka Zagreb
26.06.2010., 22:11
Nema naručivanja u trudničku ambulantu, samo dođeš i javiš se na prijamni šalter!

KIKA5
26.06.2010., 22:31
Nema naručivanja u trudničku ambulantu, samo dođeš i javiš se na prijamni šalter!

super,hvala ti...
samo se ne mogu odlučiti kojim danom da odem tj. kojem doktoru... imate kakve svježe preporuke?

Helly7
26.06.2010., 23:02
ja sam išla srijedom kod dr.Blajića, a dosta cura "voli" dr.Zlopašu petkom. I kod njega sam jednom bila i stavrno je super!:cerek:

Cetripenula
26.06.2010., 23:08
ja sam išla srijedom kod dr.Blajića, a dosta cura "voli" dr.Zlopašu petkom. I kod njega sam jednom bila i stavrno je super!:cerek:

Ja sam išla u srijedu i bio je dr. Herman.

Alka Zagreb
26.06.2010., 23:34
Ja sam išla u srijedu i bio je dr. Herman.

Herman :cerek::cerek::cerek:
On je meni radio carski!

KIKA5
27.06.2010., 11:26
probat ćemo onda sa srijedom pa kud puklo... :)
iako sad počinju godišnji pa tko zna na koga ću naletiti...

KIKA5
27.06.2010., 16:56
i još nešto sam zaboravila...jel je potrebno nositi još nešto osim trudničke knjižice (budući da je tamo sve zapisano) ?

ančica2
27.06.2010., 17:58
i još nešto sam zaboravila...jel je potrebno nositi još nešto osim trudničke knjižice (budući da je tamo sve zapisano) ?

moraš imati uputnicu i trudničku.
meni je četvrtkom bila Gašparovićka, isto predivna žena, čak i ponedjeljkom,:) iako je na rasporedu bila Škrablin( ona je navodno katastrofa):eek:
da, još nešto, naoružaj se strpljenjem, vodom i možeš slobodno gablec ponijeti

Cetripenula
27.06.2010., 18:04
moraš imati uputnicu i trudničku.
meni je četvrtkom bila Gašparovićka, isto predivna žena, čak i ponedjeljkom,:) iako je na rasporedu bila Škrablin( ona je navodno katastrofa):eek:
da, još nešto, naoružaj se strpljenjem, vodom i možeš slobodno gablec ponijeti

Joj, Škrablin. Prije dva tjedna je obiteljska prijateljica imala jako neugodno iskustvo s njom i samo strepim da me ne dopadne nekad :( A ovo s vodom i gablecom nije zeka, ja da nisam imala vodu i kiflice plazila bi po podu.

ančica2
27.06.2010., 18:43
Joj, Škrablin. Prije dva tjedna je obiteljska prijateljica imala jako neugodno iskustvo s njom i samo strepim da me ne dopadne nekad :( A ovo s vodom i gablecom nije zeka, ja da nisam imala vodu i kiflice plazila bi po podu.

čula sam da je koma, jako gruba i neljubazna. Ja sam došla četvrtkom u nadi da će biti Starčević jer me on treći put porodio, i tip je super, ali je bila Gašparovićka i ona me naručivala četvrtkom kad je ona, i jednom ponedjeljkom kad je ona isto bila tamo.
tako da nikad nisam ni vidjela tu Škrablin, falim te Bože:s

KIKA5
27.06.2010., 21:50
a za hranu vodu i nešto za čitati sam upozorena sa više strana pa sad i ovdje :mig:
a dotičnu Škrablin ćemo onda probati izbjeći,prije nego što dam uputnicu ću priupitati tko je dežuran...ak je ona dolazim drugi dan,nije mi daleko tako da to nije problem

lizianthus
28.06.2010., 11:26
zakaj vam se Škrablin zamjerila?

traxdata
28.06.2010., 13:09
ima li neki od njih, tko ne špota za kile????????:o da idem kod njega/nje:D
sve mi je neugodno, sam čekam kad će me špotati..

inoxica
28.06.2010., 13:16
trax,mene je dr.Zlo špotao za kile pa sam mu reakla da sam ja slavonka i da mi je hrana u krvi i nasmiijao se i više nije špotao:rofl:

Cetripenula
28.06.2010., 13:16

Pa meni nisu ništ rekli za kile sad kad sam bila, a imam ih troznamenkasti broj :brukica: Al najveći bed je kaj te u trudničkoj važu sa još 5 žena u sobi i onda na glas govori kile, a to sestra kod mog doktora ne radi, veli da razumije da je nekim trudnicama neugodno :) Uglavnom, kad izvikne tu magičnu cifru, a ti propadneš u zemlju, onda te pita koliko si ukupno dobila. Uostalom, nek špotaju, kaj te briga, fučkaj si nekaj veseloga i brzo bu prošlo :mig:

~Scarlet~
28.06.2010., 14:13

Ja sam nekak stekla dojam da u Petrovoj svi jako špotaju za kile. Meni je trudnoća vođena od prvog dana u Petrovoj i na prvoj kontroli sam dobila upute o prehrani i da treba paziti na kile.
I na svakoj kontroli upute da treba paziti na kile:rolleyes:. Slali me i na ogtt. A dobila 9 kg, od muke, jer sam pazila, a cijelu trudnoću sam bila gladna.:(

traxdata
29.06.2010., 08:24
hvala cure, to mi je noćna mora:D
prvi put sam rodila na duhu, na kontrole išla kod dr. habeka i bio mi je genijalan. dobila sam 22 kile, sestra se križala i govorila mi kak ću ja roditi, jer sam dobila toliko kila, a dr je samo rekao da ću roditi kao i svaka druga:)

kisicnosic
29.06.2010., 12:01
Rodila sam 2001.god. u Petrovoj i imam samo rijeći hvale za doktore.
2007. sam tamo čuvala drugu trudnoću (koja je završila pobačajem ),
Provela sam cc dva tjedna na odjelu IVF-a kod profesora Šimunića i kod doc. Kasuma, profesor je super , stručan jedino što zafrkava za kile, a ja sam imala 000, docent Kasum je fenomenalan, za ultrazvuk je bio zadužen dr. Trutina - jako ljubazan.
2008. sam laparaskopski micala ciste kr. Kalafatić - sve pohvale.
Sestre znaju bit malo čangrizave, ali uz dobre doktore sve je lakše.
Inaće trudnoću nisam vodila kod njih već kod privatnog ginekologa.

marta26
29.06.2010., 13:25
vjerovatno spotaju curke koje u startu imaju veci visak kg, pa zato, cisto zdravlja radi

marta26
29.06.2010., 13:43
enego, jel ima kakvih noviteta kad bu gotovi radovi? nesto sam nacula tek na jesen? mozda me potrefi prije poroda da bu gotovo

~Scarlet~
29.06.2010., 15:18
čim sam saznala da sam trudna sam prestala pušiti, dakle na prvoj kontroli s 10 tj. sam zato dobila 2 kg. Tu sam dobila špotanciju da u prvom trimestru žene u pravilu ne dobiju na kilaži, čak i smršave radi rigoleta, a ja već natukla 2 kile. Onda sam dobila upute o prehrani.
Na svim drugim kontrolama nije bila prava špotancija nego u stilu "pazite na kg i dalje, dobivate optimalno obzirom na tjelesnu konstituciju, bla bla...". Dakle preventiva, ali dovoljno da budem psihički jadna i opeterećena prehranom i zbrajam kalorije (što nikad nisam prije radila u cijelom životu).
A fakat sam imala apetit, da se nisam kontrolirala, brijem da bi natukla duplo.

takomlada
29.06.2010., 15:34
evo mene sa izleta iz Petrove - biila na uzv i pregledu
do sada sam samo jednom čula dr kko špota trudnicu zbog kila, ali ta je natukla 26, a imala je još do kraja
enego, jel ima kakvih noviteta kad bu gotovi radovi? nesto sam nacula tek na jesen? mozda me potrefi prije poroda da bu gotovo

do nove godine treba biti gotovo, a ne do jeseni

traxdata
29.06.2010., 16:08
jesi se naručila prije na uzv ili si samo došla tamo u podrum?
joj cure, hvala vam:D
ah, kad ćemo roditi, da se ne moramo bojati špotanja, više nego poroda:D

takomlada
29.06.2010., 16:33
jesi se naručila prije na uzv ili si samo došla tamo u podrum?

na zadnjem pregledu mi je dr zapisao uzv za dva tjedna i danas sam došla s tim papirom i uputnicom - znači nisam se naručila nego me dr na indirektan način naručio

doubleeć
29.06.2010., 21:12
Ma ja sam isto u startu dobila najvise :) meni nije bilo zlo jedino kad sam jela - zgodno jel da? :)

Takomlada jel ti isto cekas 2bebice il sam krivo povezala??

Inox thanx na komplimentu (hihi a ja na +20 bila :)) al i ti si meni bas zgodnic trudnica bila! Posebno su mi cizmice bile drage :)

mybabyborn
30.06.2010., 09:54

Ja rodila tamo prije 2 tjedna pa da pomognem: za radove pojma nemaju kada ce zavrsiti, ali tesko da ce do 09.mjeseca. Trenutno su zene rasporedjene sa 02.kata na CEF-u, na 01.katu su one koje su bile na carskom i jos mislim da je dio dolje po prizemlju. Dosta je zgodno lezat na 01.katu dok sa drugog kata bacaju zbuku, cigle i sta vec...:rofl: da ne kazem da ne mozes prozor otvorit zbog prasine. I ne znam jel to bila praksa i prije, ali nama su bebe donosili od 06 - 06.30 ujutro pa onda od 9 ujutro - 16 sati s tim da te pitaju zelis li da ju odnesu dok traje rucak oko 12h. I onda jos od 18 h - 22h je beba s tobom. Ne znam jel to zbog manjka prostora zbog preuredjenja, ali me iznenadilo i bilo je bas lijepo :cerek:

Knjižničarka
30.06.2010., 14:41
nama su bebe donosili od 06 - 06.30 ujutro pa onda od 9 ujutro - 16 sati s tim da te pitaju zelis li da ju odnesu dok traje rucak oko 12h. I onda jos od 18 h - 22h je beba s tobom. Ne znam jel to zbog manjka prostora zbog preuredjenja, ali me iznenadilo i bilo je bas lijepo :cerek:

super :cerek:

kak je s posjetama? s obzirom da su bebe puno s nama?

mybabyborn
30.06.2010., 18:22
super :cerek:

kak je s posjetama? s obzirom da su bebe puno s nama?

Posjete su sluzbeno od 16-17h svaki dan, u 17h je vecera pa ako ne zelis jesti, ostanes i duze. U 18h bebe ponovno dolaze mamama. Ionako nitko ne provjerava sta svi oni ljudi rade po hodnicima i u dvoristu tako da taj tajming posjeta nije nesto fixan. Ja sam svaki dan izlazila u 16h, taman kad mi odnesu bebu i vracala se nesto prije 18 h. SLuzbeno takodjer, posjete su dozvoljene ocevima, ali toga se nitko ne drzi pa ponekad izgleda kao da su svatovi dolje u prizemlju :lol:
Najbolje je ne zadrzavati se previse tijekom posjeta na hodnicima odjela nego odite dolje u prizemlje ili van jer se inace sestre ljute. I s pravom, ja lezala na intenzivnoj gdje ne smije nitko ni prismrdit, a ipak nam je jedan tata na neku foru smio uci u sobu intenzivne..

kisicnosic
01.07.2010., 07:07
nitko ne provjerava sta svi oni ljudi rade po hodnicima i u dvoristu tako da taj tajming posjeta nije nesto fixan.

Tako je mislim da su u Petrovoj najfleksibilniji što se tiće posjeta.
Prolaz kroz dvorište funkcionira godinama, pa tako doje kod uzv i kioska uvijek ima ljudi do navečer dok se ne zaključaju vrata.
Možete ući i na glavni ulaz, baš ne pitaju puno, ako vi samo prođete pored porte, meni je frendica dolazila svaku većer dok sam bila na čuvanju trudnoće.

kkiri10
04.07.2010., 11:33
Moja šogorica sad leži u Petrovoj. Nije mi se svidjelo što joj tamo ne žele sterilizirati izdajalicu, a mlijeko koje izdoji sestre joj proliju jer izdajalica nije sterilizirana. Rekli su joj da oni više ne prakticiraju sterilizirat izdajalice i da je pošalje doma prokuhat, NISAM MOGLA VJEROVAT!!! Rodila sam u Vinogradskoj i najnormalnija im je bila stvar sterilizirati mi izdajalicu a i dopustili su da beba na bočicu siše moje mlijeko - jer nije još uspijevala cicat.

inoxica
04.07.2010., 11:48
Moja šogorica sad leži u Petrovoj. Nije mi se svidjelo što joj tamo ne žele sterilizirati izdajalicu, a mlijeko koje izdoji sestre joj proliju jer izdajalica nije sterilizirana. Rekli su joj da oni više ne prakticiraju sterilizirat izdajalice i da je pošalje doma prokuhat, NISAM MOGLA VJEROVAT!!! Rodila sam u Vinogradskoj i najnormalnija im je bila stvar sterilizirati mi izdajalicu a i dopustili su da beba na bočicu siše moje mlijeko - jer nije još uspijevala cicat.

ja kad sam rodila u petrovoj,bilo je žena koje su imale mliijeka na bacanje i izdajale su se,ručno,u plastične čaše i sestre su dva puta dnevno išle s bocom i to izdojeno mlijeko pretalake u tu bocu

mamac
05.07.2010., 11:34
ja kad sam rodila u petrovoj,bilo je žena koje su imale mliijeka na bacanje i izdajale su se,ručno,u plastične čaše i sestre su dva puta dnevno išle s bocom i to izdojeno mlijeko pretalake u tu bocu

Istina. Ja sam rodila u Petrovoj i mame su se izdajale u plastične čaše.

machkala
05.07.2010., 11:39

:eek::eek:

Ja kad sam rodila prije dvije godine meni su sestre uredno sterilizirale izdajalicu i flašice...

umjesto da se po bolnicama neke stvari poboljšaju ono bude samo gore :rolleyes::rolleyes:

yellowzg
05.07.2010., 12:29
istina, ne steriliziraju niš, a mlijeko se baca. barem je tak bilo prije dva mjeseca kada sam ja rodila. jedino kaj hoće streilizirati su oni nastavci za bradavice.

~Scarlet~
05.07.2010., 12:31
Nama su na predavanjima rekli da skupljaju izdojeno mlijeko i stavljaju u sterilizator i time hrane bebe.:ne zna:

yellowzg
05.07.2010., 15:19
navodno da su to prestale raditi. baš sam i ja to pitala sestru na odjelu, ali rekla je da to više ne rade.. svoje izdojeno mlijeko sam bacala.

~Scarlet~
05.07.2010., 17:19
navodno da su to prestale raditi. baš sam i ja to pitala sestru na odjelu, ali rekla je da to više ne rade.. svoje izdojeno mlijeko sam bacala.

Moguće, sigurno dobivaju donaciju AD-a pa im je jedostavnije.:kava:

Sanja29
05.07.2010., 18:14
Ja kada sam rodila prije dvije godine . nikad od mene nisu tražii da dam svoje izdojeno mlijeko ....

machkala
05.07.2010., 18:17
Ja kada sam rodila prije dvije godine . nikad od mene nisu tražii da dam svoje izdojeno mlijeko ....

zato što su to skupljali na odjelu babinjača , nikad na intezivnoj di smo nas dve rodile...žišku :cerek:

Sanja29
05.07.2010., 18:23
zato što su to skupljali na odjelu babinjača , nikad na intezivnoj di smo nas dve rodile...žišku :cerek:

a ha :mig::cerek: meni je prvo strašno smetalo kada su rekli na tečaju da će bebe po noći jesti mlijeko svih rodilja i sterilizirano .. ali ti moram reći da kada sam rodila da tih 5,6 dana nisam o tome puno razmišljala moram priznati

machkala
05.07.2010., 18:26
a ha :mig::cerek: meni je prvo strašno smetalo kada su rekli na tečaju da će bebe po noći jesti mlijeko svih rodilja i sterilizirano .. ali ti moram reći da kada sam rodila da tih 5,6 dana nisam o tome puno razmišljala moram priznati

a kad pogledaš oni su djecu bar na našem odjelu hranili bebimilom..

inoxica
05.07.2010., 21:01
a kad pogledaš oni su djecu bar na našem odjelu hranili bebimilom..

kad sam ja rodila,priije 4 mjeseca,hranili su djecu sa Nanom...a na babinjačama sa izdojenim

ančica2
05.07.2010., 21:33
meni je frendica kaj radi u sobi sa bebama na babinjačama rekla da ih hrane sa bebimilom, a naše izdojeno mlijeko se skuplja , sterilizira i ide mališanima na intenzivnoj:)

ja sam uvijek bila happy kaj imam tak puno za izdojiti:)

Bek23
05.07.2010., 22:17
Ja sam rodila 16.03.2010. u Petrovoj i nama su svako veće dolazile sestre po izdojeno mlijeko koje smo skupljale u plastične čaše.

Ponosna mama male Elle.

KIKA5
11.07.2010., 19:09
pitanje za sve vas koje ste pohodile trudničku ambulantu srijedom (budući da se tamo spremam sljedeći tjedan)-dali ste ako je bilo potrebno mogle odmah napraviti ultrazvuk? pitam zato što na njihovoj stranici u rasporedu piše da nitko od doktora nije srijedom dežuran na uzv pa sam malo zbunjena (a mislim da ću ga trebati napraviti).radi se o ovom rasporedu : link (http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_zavodi/klinika%20za%20zenske%20bolesti%20i%20porode/zavod%20za%20perinatalnu%20medicinu)

machkala
11.07.2010., 19:18
u trudničkoj ne možeš napraviti uzv...to te doktor posebno naruči :mig:

KIKA5
11.07.2010., 20:07
u trudničkoj ne možeš napraviti uzv...to te doktor posebno naruči :mig:

ma znam da je to razdvojeno :) -znači ne može se isti dan napraviti i pregled i uzv? npr. doktor meni kaže odite napraviti uzv i vratite se ovdje (nisam baš spretna u objašnjavanju :D )

ančica2
11.07.2010., 20:47
ma znam da je to razdvojeno :) -znači ne može se isti dan napraviti i pregled i uzv? npr. doktor meni kaže odite napraviti uzv i vratite se ovdje (nisam baš spretna u objašnjavanju :D )

meni je npr. Gašparovićka rekla dođite mi opet idući tjedan sa nalazom ultrazvuka, pa sam odmah išla u podrum gdje je UZV, i tamo na pultu ženi pokažeš kad ti je sljedeća kontrola, onda te ona naruči isti taj dan.
s tim da moraš donijeti uputnicu za uzv. i onda taj dan dođeš ujutro na uzv i s nalazom ravno u trudničku :)

Cetripenula
11.07.2010., 21:56
E ovak, već sam tu pisala o tome, ali bum spomenula ponovno. Ja idem drugi tjedan na kontrolu u trudničku i na uzv su mi rekli da taj tjedan nema uzv, jer je doktor na godišnjem. Pa sad, ko je tu lud i ako rade, tetka na šalteru ovo je za vas :buum:

doubleeć
12.07.2010., 09:06
Ja b rade dq su mi bebu Bebimilom hranili! Posebno nakon sto mi je susjeda rodila! Zenska zakljucila da nju ra a jednostavno previse boli- trpala je u sebe svakakve tablete pa i one koje su joj rekli da dojilje ne smiju!!! A strrilizator mislim da tu ne moze nista! Ja ne bi da moja beba njeno mlijeko dobije!

mamyy
12.07.2010., 12:29
Bok svima

Ja sutra idem na prvi pregled u trudnicku i zanima me dali je cekaona klimatizirana,jer mi ove vrucine tesko padaju?

Cetripenula
12.07.2010., 12:34
Bok svima

Ja sutra idem na prvi pregled u trudnicku i zanima me dali je cekaona klimatizirana,jer mi ove vrucine tesko padaju?

Ugodno je, nemaš brige. A i stolci su udobni, ko foteljice. Ali ponesi zanimaciju za čitanje, gablanje i napitak.

lizianthus
12.07.2010., 14:00
:eek:
mislim, koje je ovo stoljeće? pa nismo u ratno doba pa da djeca gladuju pa jedna žena dojilja prehranjuje pol sela.
ja ne želim da mi bebu hrane tuđim mlijekom. radije Bebimil.

btw, kaj je tak i u drugim bolnicama praksa il samo u Petrovoj?

Cetripenula
12.07.2010., 19:46
platila sam si danas uzv, doslovno zadnje novce sam dala. Al ne buju me više *ebali, pa nisam ja mami iz pi*ke na beton opala (sad bum pobrala karton ili nekaj). U četvrtak idem na kontrolu i ak mi opet veli da se naručim na uzv pitala bum doktora da mi ga on plati il nek mi sredi nekaj prek veze da me tam u bolnici pregledaju, jerbo meni smrtnici to ne polazi za rukom :hebemu:

Traburatorica
14.07.2010., 11:57
Evo i mene su raspizdili za ultrazvuk, doktor je na godišnjem, meni je sestra rekla do kraja mjeseca i nek se snađem. Baš divno.

nangaparbat
14.07.2010., 12:00
Curke koje idete u bolnicu na pregled jel vam uputnicu daje ginekolog ili lijecnik opce prakse? Ja sam inace isla privatno, a od iduceg tjedna me salju u Petrovu. Znaci nista od UZV tamo, bas su bezobrazni....

Cetripenula
14.07.2010., 12:02
Curke koje idete u bolnicu na pregled jel vam uputnicu daje ginekolog ili lijecnik opce prakse? Ja sam inace isla privatno, a od iduceg tjedna me salju u Petrovu. Znaci nista od UZV tamo, bas su bezobrazni....

Uputnicu ti piše ginekolog :mig:

KIKA5
14.07.2010., 12:08
evo i od mene izvješće od danas:

sljedeći pregled i uzv za 3 tjedna,ja silazim naručit se za uzv međutim sestra kaže da je doktor koji radi uzv na godišnjem do 10.8. (da jadan) i ga mjenjaju specijalizanti i to samo ako je jako jako hitno-kaže snađite se :mad: ...dolazi gospođa iza mene (nije trudna) da ju je dr. poslao da hitno napravi uzv jer krvari već mjesec dana,ali i njoj kaže snađite se :confused: ...ko tu koga j...

nangaparbat uputnicu ti piše tvoj ginekolog...

Traburatorica
14.07.2010., 12:16
Eto, baš je divno biti trudnica za vrijeme godišnjeg odmora. Ajd, snaći ću se za taj prokleti uzv, ali cijela vjecnost mi je trebala da dođem do tamo po ovoj vrućini. Da sam znala da je takva situacija, ne bih ni išla tamo, ovako sam mislila sve na jednom mjestu obaviti.
I za koji K se plaća zdravstveno???

Cetripenula
14.07.2010., 12:20
evo i od mene izvješće od danas:

sljedeći pregled i uzv za 3 tjedna,ja silazim naručit se za uzv međutim sestra kaže da je doktor koji radi uzv na godišnjem do 10.8. (da jadan) i ga mjenjaju specijalizanti i to samo ako je jako jako hitno-kaže snađite se :mad: ...dolazi gospođa iza mene (nije trudna) da ju je dr. poslao da hitno napravi uzv jer krvari već mjesec dana,ali i njoj kaže snađite se :confused: ...ko tu koga j...

nangaparbat uputnicu ti piše tvoj ginekolog...

I kaj ti sad ne dođe da napišeš mail Ministarstvu zdravstva, da se onak pošteno ne ispucaš. Ja sam pred par tjedana imala u jednoj drugoj zagrebačkoj bolnici "slučaj", nisam mogla doći do kardiološke ambulante, bla, bla i napisala upit kako je to moguće. Za tjedan dana sam dobila mail iz ravnateljstva bolnice da se ispričavaju, ali sam isto tako dobila poluprivatan i krajnje neugodan poziv od osobe koje je najebala zbog te situacije. I nije mi žao, pa brate mili i ja kad radim, korektno odradim svoj posao.

KIKA5
14.07.2010., 12:41
Eto, baš je divno biti trudnica za vrijeme godišnjeg odmora. Ajd, snaći ću se za taj prokleti uzv, ali cijela vjecnost mi je trebala da dođem do tamo po ovoj vrućini. Da sam znala da je takva situacija, ne bih ni išla tamo, ovako sam mislila sve na jednom mjestu obaviti.
I za koji K se plaća zdravstveno???

ma pričaj mi...čekala sam 3.5 sata za pola minute pregleda i onda me još odkantaju dolje...i onda još po onoj vrućini u podne doma (na svu sreću nisam tak daleko)

I kaj ti sad ne dođe da napišeš mail Ministarstvu zdravstva, da se onak pošteno ne ispucaš. Ja sam pred par tjedana imala u jednoj drugoj zagrebačkoj bolnici "slučaj", nisam mogla doći do kardiološke ambulante, bla, bla i napisala upit kako je to moguće. Za tjedan dana sam dobila mail iz ravnateljstva bolnice da se ispričavaju, ali sam isto tako dobila poluprivatan i krajnje neugodan poziv od osobe koje je najebala zbog te situacije. I nije mi žao, pa brate mili i ja kad radim, korektno odradim svoj posao.

i dobro si napravila,pa nije ljudima njihovo zdravlje zajebancija...

Traburatorica
14.07.2010., 12:47
Budući da smo blizu nekako sa terminima, trebamo se dogovoriti koja će od nas koju porađati :lol:
Dođemo li u bolnicu sa trudovima, lako nam se može dogoditi da nam kažu da se snađemo same.
A mail cu nekome sigurno danas poslati!!

279
14.07.2010., 12:47
a kaj je jadan čovjek kriv da koristi pravo na svoj godišnji? valjda smije nekad otić na g.o.
kaj se tiče nedostatka kadra to je stvar uprave kojoj je jednostavnije nikog ne primit i uštedit lovu na osoblju, a nije stvar na prebukiranima koji su ostali radit.
znam puno slučajeva gdi je broj liječnika ostao isti, a otišli u na specke, subspecke, porodiljne, a poso osto koliki je i bio.. i ko će to odradit - ??? i fizički kako?
da se pita upravu i ministarstvo nitko nikad ne bi otišo na g.o. radili bi po 24 sata mukte prekovremeno kaj svi radimo...a oni bi uštedili.

ollie25
14.07.2010., 12:51
a kaj je jadan čovjek kriv da koristi pravo na svoj godišnji? valjda smije nekad otić na g.o.
kaj se tiče nedostatka kadra to je stvar uprave kojoj je jednostavnije nikog ne primit i uštedit lovu na osoblju, a nije stvar na prebukiranima koji su ostali radit.
znam puno slučajeva gdi je broj liječnika ostao isti, a otišli u na specke, subspecke, porodiljne, a poso osto koliki je i bio.. i ko će to odradit - ??? i fizički kako?
da se pita upravu i ministarstvo nitko nikad ne bi otišo na g.o. radili bi po 24 sata mukte prekovremeno kaj svi radimo...a oni bi uštedili.

sve je to ok svi imaju pravo na godišnji i slobodan dan ali da ti kažu snađi se-katastrofa
ja bi isto poslala mail i žalila se
nek se oni snađu

KIKA5
14.07.2010., 12:52

nitko nije ništa rekao za njegov godišnji-problem je u tome što mu nisu osigurali adekvatnu zamjenu-tko je tome kriv ne znam i ne zanima me...

Traburatorica
14.07.2010., 12:57

Pa nitko se ne ljuti na čovjeka koji je otišao na godišnji, to me uopće ne zanima, ali zar svijet treba stati zato jer njega nema?
Pa kako je moguće da si jedna takva ustanova može dozvoliti da mjesec dana nema stručne osobe koja bi obavila uzv?

279
14.07.2010., 12:59
ma to je problem, ljutimo se uvijek na krive...krivi su oni koji upravljaju..a kaj da ti veli? nema kaj reći - nema nema.. nisu osigurali - nisu... puno toga sustav ne organizira i uglavnom nikom ništ jer je to tak i jer se to kod nas tak smije...
problem je sustava... pojedinci koji u njemu rade su žrtve, kao i oni koje sustav ne zadovoljava.
svako ko radi u nekom organiziranom sustavu zna da ak ga nema da to netko mora odradti mjesto njega i da se to treba posložit..
istina je da prek ljeta svi zatvore butigu i sori... ali kaj rade primarni ginići ? zakaj kod njih ne bi obavile taj UZV? ili se ti zadnji obave svakak tamo?
(ja sam hodala priv. do kraja k prof. iz petrove pa ne znam kakva je uobičajena politika)

lizianthus
14.07.2010., 13:18
ma to je problem, ljutimo se uvijek na krive...krivi su oni koji upravljaju..a kaj da ti veli? nema kaj reći - nema nema.. nisu osigurali - nisu... puno toga sustav ne organizira i uglavnom nikom ništ jer je to tak i jer se to kod nas tak smije...
problem je sustava... pojedinci koji u njemu rade su žrtve, kao i oni koje sustav ne zadovoljava.
svako ko radi u nekom organiziranom sustavu zna da ak ga nema da to netko mora odradti mjesto njega i da se to treba posložit..
istina je da prek ljeta svi zatvore butigu i sori... ali kaj rade primarni ginići ? zakaj kod njih ne bi obavile taj UZV? ili se ti zadnji obave svakak tamo?
(ja sam hodala priv. do kraja k prof. iz petrove pa ne znam kakva je uobičajena politika)

primarni ginići većinom nemaju aparat za uzv a da si jedna Petrova niti bilo koja bolnica može dopustiti da nema zamjenu za dr. na godišnjem...katastrofa :flop:

kaj da je to hitna?
čovjek umire, a oni mu kažu- umirite ak možete iza 10.08. tad će nam doć dr s godišnjeg da vam pruži pomoć :rolleyes:

Cetripenula
14.07.2010., 13:25
Pa nitko se ne ljuti na čovjeka koji je otišao na godišnji, to me uopće ne zanima, ali zar svijet treba stati zato jer njega nema?
Pa kako je moguće da si jedna takva ustanova može dozvoliti da mjesec dana nema stručne osobe koja bi obavila uzv?

Upravo to, pa neka je čovjek na godišnjem, ali to je bolnica za ženske bolesti i porode, a ne ambulanta u nekom zaselku pa sad nema doktora. Pa i moj soc. ginić je na godišnjem, pa ima zamjenu.

Gle, rado bi ja obavila svoje uzv privatno, bez čekanja i sličnoga, ali nisam u mogućnosti to pokriti financijski, a s obzirom na zdravstveno stanje (srčani bolesnik), moj ginekolog i kardiologinja su inzistirali da mi se tamo prati trudnoća. Uostalom, pa svi mi plačamo zdravstveno osiguranje, plus kaj još uplaćujem i dopunsko. Još jedna stvar, sestra na šalteru bez imalo ljudskosti te otkanta tom toliko puta ponovljenom rečenicom, snađite se. Pa kaj je teško reći, slušajte, situacija je takva, žao mi je. Jel to taaakooo teško?

279
14.07.2010., 13:28
slažem se da si to ne može dopustiti, ali to stvar ljudi koji tamo rade, pa i oni imaju svoja prava (da ne velim kolko prekovremenih smo svi poklonili ne znam kome i kolko godišnjeg i slobodnih dana jer kao drukčije nije išlo)to je sustav koji neda lovu i nije organiziran.
da ti ne pričam za kaj sve nema zamjene, jer nitko neće platit i kaj se sve ne radi... ali to je naša odvratna stvarnost
glavno da su bjelovar i gospić (pazi gospić) dobili magnet...to nas bude sve spasilo...
ma ima u petrovoj doktora koji bi teoretski mogli napravit uzv, ali su oni na drugim radilištima koja bi opet ostala prazna da nisu tam pa ih se ne može povući.. i svi koji dežuraju u petrovoj (specijalisti) rade uzv..tak da se radi o hitnom stanju ideš u hitnu ambulantu dežurnima i naprave kaj misle sve da treba.. problem je hladni pogon.. tj zdravi koje nema ko kontrolirati..
a to zakaj primarni ginići nemaju uzv i o tome bi se dalo....mislim kaj možeš napravit bez uzv?

KIKA5
14.07.2010., 16:01
sve u svemu zdravstvo nam je u kukiju,ali to već svi znamo...osobno mislim da je ovo krivnja ustanove i nikog drugog...
malo da skočim na drugu temu-moram pohvaliti sestre iz trudničke,stvarno su sve strpljive i ljubazne i to vrijeme dok sam čekala tamo nisam ni jednu čula da je povisila glas ili bila otresita :top: ja se pripremila na najgore pa me ovo ugodno iznenadilo :D

takomlada
14.07.2010., 16:12
ko je radio danas u ambulanti?

najmanja
14.07.2010., 16:16
Za ovakav tretman je isključivo kriv naš dragi ministar Milinović, kojeg ne da samo treba otjerat iz politike već iz cijelog zdravstvenog sustava. Davno sam shvatila da po njima mogu crknut, a uzimaju mi lijepu svotu s plaće+dopunsko.
Samo na ovu trudnoću sam potrošila 6000-7000 kuna zasad, a naravno da bi i ja išla kod bolničkih i državnih gin. da itko od njih obavlja svoj posao kako treba ukoliko im sa strane ne daješ lovu:flop:

miana2
14.07.2010., 16:27
kad sve ovo čitam sretna sam što ne uzimam(ne moram) dopunsko
kao nije im dovoljno mjesečno 1400kn s moje plaće...lopovi

KIKA5
14.07.2010., 16:57
ko je radio danas u ambulanti?

Jozo Blajić je dežuran srijedom-svaka mu čast,tako me fino pregledao da uopće nisam prokrvarila (kod ginića svaki put prokrvarim kod pregleda u trudnoći).

ja ne mogu ništa reći za svog socijalnog ginića,idem kod njega godinama i zadovoljna sam i nikada mu nikakve novce nisam davala...

miana2
14.07.2010., 17:01
Jozo Blajić je dežuran srijedom-svaka mu čast,tako me fino pregledao da uopće nisam prokrvarila (kod ginića svaki put prokrvarim kod pregleda u trudnoći).

ja ne mogu ništa reći za svog socijalnog ginića,idem kod njega godinama i zadovoljna sam i nikada mu nikakve novce nisam davala...

ja sam baš kod njega svaki put prokrvarila kad mi je uzimao papu (u vrijeme kad nisam bila trudna)

KIKA5
14.07.2010., 17:08
ja sam baš kod njega svaki put prokrvarila kad mi je uzimao papu (u vrijeme kad nisam bila trudna)

ma ja i kod uzimanja pape svaki put prokrvarim...iznenadilo me što je nakon toliko pregledanih žena još uvijek pažljiv (ili je samo imao dobar dan)

takomlada
14.07.2010., 17:14
ma ja i kod uzimanja pape svaki put prokrvarim...iznenadilo me što je nakon toliko pregledanih žena još uvijek pažljiv (ili je samo imao dobar dan)

ne, to je njegov stil - pravi se fin, a na kraju te sjebe

KIKA5
14.07.2010., 17:20
ne, to je njegov stil - pravi se fin, a na kraju te sjebe

loše iskustvo? reci mi baš me zanima...ma nisam znala kod koga da idem u ambulantu,a frendica ga je nahvalila pa sam otišla kod njega...ne mislim nikakve pare nikome gurati tak da me tu ne može sjebati

machkala
14.07.2010., 18:55
loše iskustvo? reci mi baš me zanima...ma nisam znala kod koga da idem u ambulantu,a frendica ga je nahvalila pa sam otišla kod njega...ne mislim nikakve pare nikome gurati tak da me tu ne može sjebati

Ako pričamo o Blajiću on je meni živa katastrofa...sad sam rekla Zlopaši da ne želim da me taj doktor ikad više takne...

U prošloj trudnoći sam pred kraj trudnoće bila kod njega u trudničkoj , tijekom pregleda plodne vode je bio tako nježan da je iz mene izletila doslovno lokva krvi...njegov komentar je doslvno bio: au pičku materinu , ja ti probušio vodenjak...poslao me van i poslao tu tekućinu na anallizu...ispostavilo se da nije bio vodenjak..od tog momenta do subote nisam prestala biti u bolovima , a krvarila sam kao da imam mengu...

miana2
14.07.2010., 20:08
Ako pričamo o Blajiću on je meni živa katastrofa...sad sam rekla Zlopaši da ne želim da me taj doktor ikad više takne...

U prošloj trudnoći sam pred kraj trudnoće bila kod njega u trudničkoj , tijekom pregleda plodne vode je bio tako nježan da je iz mene izletila doslovno lokva krvi...njegov komentar je doslvno bio: au pičku materinu , ja ti probušio vodenjak...poslao me van i poslao tu tekućinu na anallizu...ispostavilo se da nije bio vodenjak..od tog momenta do subote nisam prestala biti u bolovima , a krvarila sam kao da imam mengu...

:eek::eek:
i on je meni koma
a moju je frendicu isto zeznuo al ne nehotice već iz žurbe

KIKA5
14.07.2010., 20:16

:horor: ovo mi ne zvuči ko isti doktor...čovjek me tak fino pregledao da sam ostala paf...za njega čujem ili super komentare ili katastrofalne,nema između...al sad mi baš nije svejedno...mislim lako ja odem drugi dan u trudničku,ali :eek:

miana2
14.07.2010., 20:18
mi pričamo o dalmatincu blajiću,naočale,razmak između zubiju...jel taj? ima i privatnu blizu bolnice(tak sam čula)

KIKA5
15.07.2010., 08:16
mi pričamo o dalmatincu blajiću,naočale,razmak između zubiju...jel taj? ima i privatnu blizu bolnice(tak sam čula)

je je to je taj...

Cetripenula
15.07.2010., 10:59
Eto, ja bila danas u trudničkoj, dr. Ivanišević je bila u ambulanti. Zabrinuta je za moj visoki tlak 130/80, pa u ponedjeljak ponovno k njoj. Napisali su mi eventualna hospitalizacija. Moram pohvaliti sestre u trudničkoj, zaista su divne :)

KIKA5
15.07.2010., 11:09
Eto, ja bila danas u trudničkoj, dr. Ivanišević je bila u ambulanti. Zabrinuta je za moj visoki tlak 130/80, pa u ponedjeljak ponovno k njoj. Napisali su mi eventualna hospitalizacija. Moram pohvaliti sestre u trudničkoj, zaista su divne :)

jelda da jesu :) ?

ali kako je to visok tlak,pa ja cijelu trudnoću imam 120/70 i 120/80 isvi mi govore da je to super :confused:

machkala
15.07.2010., 11:24
:confused:Ni meni nije jasno ovo visok tlak ?

130/ 80 uopće nije visok tlak :ne zna:

ja sam u prošloj trudnoći znala imati i 160/90 , nikad nitko nije ni pomislio da bi me hospitalizirao,ali sam pila lijekove za tlak.

a kad sam išla u trudničku , imala sam tlak cca 140 / 90 , to im je bilo skroz ok , čak su me skinuli sa terapije lijekova...

nego da pitam , slijed-čet bi trebala ići kod dr.Gašparević? je li netko zna nešto o njoj?

Cetripenula
15.07.2010., 11:35
I moj ginič veli da to nije visoko, ali valjda svaki doktor ima neko svoje poimanje "visokotlakaštva". Al nekak si mislim, bolje da ja to izmjerim i dostavim im podatke u ponedjeljak, mislim, meni nije problem ak se radi o dobrobiti djeteta. Samo mi nije jasno kaj mi treba opet uputnica sad za ponedjeljak, nisam pitala, tuka :bonk:

KIKA5
15.07.2010., 11:40
mislim da treba...

Cetripenula
15.07.2010., 11:41
mislim da treba...

A misla sam se, kilnula bum se, sutra znači i giniču i doktoru opće prakse :facepalm:

Cetripenula
15.07.2010., 14:32

ja sam u prošloj trudnoći znala imati i 160/90 , nikad nitko nije ni pomislio da bi me hospitalizirao,ali sam pila lijekove za tlak.

a kad sam išla u trudničku , imala sam tlak cca 140 / 90 , to im je bilo skroz ok , čak su me skinuli sa terapije lijekova...

nego da pitam , slijed-čet bi trebala ići kod dr.Gašparević? je li netko zna nešto o njoj?

Koja sam ja tuka, napisala sam da je danas bila dr. Ivanišević i sad uzmem papire i pročitam dr. Gašparović. Zaista mi je vručina udarila u glavu. No uglavnom, ja mogu ukratko reći da je bila nježna pri pregledu i ok u komunikaciji, samo malo tiho priča pa sam svako malo govorila "molim?" Ne znam kaj bi ti više pametnoga napisala :ne zna:

KIKA5
15.07.2010., 14:40
Koja sam ja tuka, napisala sam da je danas bila dr. Ivanišević i sad uzmem papire i pročitam dr. Gašparović. Zaista mi je vručina udarila u glavu. No uglavnom, ja mogu ukratko reći da je bila nježna pri pregledu i ok u komunikaciji, samo malo tiho priča pa sam svako malo govorila "molim?" Ne znam kaj bi ti više pametnoga napisala :ne zna:

hihi...ko i ona niska plava sestra na šalteru-tri puta mi je nešto rekla i niš je nisam čula dok doslovno nisam gurnula glavu kroz ono staklo...a teta kaže:broj mobitela vas molim :rofl:

Cetripenula
16.07.2010., 08:23
Zna li netko da li je Petrova klimatizirana u slučaju da se odluče ostaviti me tamo drugi tjedan?

mybabyborn
16.07.2010., 10:34
zavisi di bi lezala, buduci da se preuredjuje 02.kat. Prizemlje koje je novo obnovljeno vec ranije je klimatizirano i super izgleda. CEF je isto ok, ali nije klimatiziran, ali je u prizemlju pa nije neki bed s vrucinama. 01.kat nema klimu.
Boxovi su radjaoni imaju klimu, meni je bas bilo ok.:top:

KIKA5
16.07.2010., 11:19
kakva je situacija sa tatama koji neće biti na porodu-dali oni mogu negdje pričekati u čekaoni i jel moguće da mm vidi mene i bebu odmah poslije poroda?

ančica2
16.07.2010., 12:28

meni je vodila sad četvrtu trudnoću, i samo za preporučiti:mig:
ništa ne brini, extremno je nježna, i voli pričati sa ženicom, jako je draga
samo je istina da je malo tiha, ali jako stručna i ljubazna:top:

mybabyborn
16.07.2010., 16:41
kakva je situacija sa tatama koji neće biti na porodu-dali oni mogu negdje pričekati u čekaoni i jel moguće da mm vidi mene i bebu odmah poslije poroda?

Tate koji ne idu u radjaonu najcesce cekaju gore na 01.katu ispred radjaone, tamo nemas cekaone nego hodaju gore-dolje po hodniku :D
A to da li ce te tm moci vidjeti odmah najcesce ovisi o tvom stanju i volji sestara, ali i guzvi. Bit ces oko 2 sata odmah pokraj boxova na promatranju, a onda ides na odjel pa ako budes ok, trebala bi tad moc vidjet muza. Sto se djeteta tice, u pravilu u Petrovoj ne moze nitko vidjeti bebu nakon poroda i dok ste u bolnici, ali opet, mozda ce vam sestre htjeti pokazati na sekundicu.

najmanja
16.07.2010., 16:50
Zna li netko da li je PT1 klimatiziran (njega vodi dr. Đelmiš), znam da je obnovljen prije par godina. I sobe gdje su trenutno rodilje, da li su klimatizirane? Pošto je preuređenje u tijeku, vjerojatno je kritična situacija s prostorom:ne zna:

takomlada
16.07.2010., 17:01
Zna li netko da li je PT1 klimatiziran (njega vodi dr. Đelmiš), znam da je obnovljen prije par godina. I sobe gdje su trenutno rodilje, da li su klimatizirane? Pošto je preuređenje u tijeku, vjerojatno je kritična situacija s prostorom:ne zna:

svaka soba na PT1 ima klimu

Lijenchina
17.07.2010., 22:09
Petrova ima vrhunske strucnjake. Nitko od vas koje se zalite, ne razmisljate kako je tim doktorima, oni su ipak na kraju samo od krvi i mesa!
I njima je ponekad greska dopustena. Naravno, takav posao pun odgovornosti je tezak i stresan, ali, postavite se sve u njihovu ulogu.
Vi zenske rodite jedan dan, a njima je to svaki dan!

Ne opravdam nikoga, imajte respekta prema svima njima, jer danasnje greske su svedene na minimum minimuma i kad radjate, postujte doktore i njihov teski posao.
:top:

yellowzg
18.07.2010., 12:57
Petrova ima vrhunske strucnjake. Nitko od vas koje se zalite, ne razmisljate kako je tim doktorima, oni su ipak na kraju samo od krvi i mesa!
I njima je ponekad greska dopustena. Naravno, takav posao pun odgovornosti je tezak i stresan, ali, postavite se sve u njihovu ulogu.

Ne opravdam nikoga, imajte respekta prema svima njima, jer danasnje greske su svedene na minimum minimuma i kad radjate, postujte doktore i njihov teski posao.

da, imaju vrhunske stručnjake, to je istina. no, ne znam kaj ti briješ.
oni porađaju svaki dan a ne rađaju.
ja sam bila u trudovima 20 sati, kasnije i na dripu. najgore je bilo tijekom noći kada je u cijeloj rađaoni bio jedan stažist. nigdje doktora. procjenio je moju bebu na 3 kg, rekao mala beba, forsirao porod na dripu 120, na kraju skužio da baš i ne ide... inače, došao me pogledati par puta tijekom noći dok sam ja umirala od bolova.. on je siroti spavao. je, baš mu je teško. na kraju je odlučio čekati starije doktore koji su me poslali na hitan carski. ne znam zakaj on to nije napravio... moja beba je rođena sa skoro 4 kile, a ne tri kako je gospodin procjenio, imala je apgar 6/8 koliko ju je izmučio. toliko o tome..

Cetripenula
18.07.2010., 13:41

Ne, doktorima greške NISU DOPUŠTENE! :ban:

ančica2
18.07.2010., 14:43

:eek: ne mogu vjerovati!!! kak te nije sram to uopće napisati?:facepalm:

da, naročiti respekt zaslužuje dr. Strelec zbog izuzetne stručnosti i profesionalnosti koju je pokazao u svom poslu:clint:

ali kaj ti uopće imaš tu za napisati, kad već u naslovu piše "nisam žensko, ali", osim ako nisi ti jedan od tih koje trebamo poštivati dok rađamo

Cetripenula
19.07.2010., 15:27
Ma mislim, ja svaki put kad se vratim iz trudničke imam nekaj za reći. Ali ovo danas im je bio vrh. Prvo mi izmjere tlak 130/80 i komentar je, ajme, pa super vam je tlak. A u četvrtak je bio maltene za hospitalizaciju?!? :confused: No dobro. I pregleda mene doktorica (ne bi joj sad tu ime spominjala) i pitam ju s kim se dogovaram za carski na kojem moja kardiologinja inzistira i ona meni kaže da kakav carski, kaj su to neke pomodarije sada, vi bute normalno rađali. Pa WTF?!??!?!?!? Ako kardiologinja inzistira, prati moje zdravlje već 20 godina, čak je bila skeptična da li bum i trudnoću izdržala, kaj da ja sad radim? Nitko nikad nije ništa rekao da bi osporio njeno mišljenje, pripremila sam se da bu to tak. Pa ako ništa, išla bi s mužem na tečaj da može biti sa mnom u rađaoni. Užasno sam ljuta i uplašena sada i potrgala bi nekaj z golim rukama valjda :clint:

KIKA5
19.07.2010., 15:34
Ma mislim, ja svaki put kad se vratim iz trudničke imam nekaj za reći. Ali ovo danas im je bio vrh. Prvo mi izmjere tlak 130/80 i komentar je, ajme, pa super vam je tlak. A u četvrtak je bio maltene za hospitalizaciju?!? :confused: No dobro. I pregleda mene doktorica (ne bi joj sad tu ime spominjala) i pitam ju s kim se dogovaram za carski na kojem moja kardiologinja inzistira i ona meni kaže da kakav carski, kaj su to neke pomodarije sada, vi bute normalno rađali. Pa WTF?!??!?!?!? Ako kardiologinja inzistira, prati moje zdravlje već 20 godina, čak je bila skeptična da li bum i trudnoću izdržala, kaj da ja sad radim? Nitko nikad nije ništa rekao da bi osporio njeno mišljenje, pripremila sam se da bu to tak. Pa ako ništa, išla bi s mužem na tečaj da može biti sa mnom u rađaoni. Užasno sam ljuta i uplašena sada i potrgala bi nekaj z golim rukama valjda :clint:

mislim da znam koja je-pretpostavljam ona sa kojom većina nije zadovoljna...ne znam,ja bi inzistirala na carskom-možda da vidiš sa kardiologinjom dali ona može što iskombinirati,napisati nešto,nazvati nekoga?
ah moram se pohvaliti da sam se uspjela "snaći" :rolleyes: za uzv,primit će me doktor iz mog dz,ali iz druge smjene-kad sam njegovoj sestri ispričala zašto žicam da mi napravi uzv žena nije mogla vjerovati...

Cetripenula
19.07.2010., 15:42
Ma oni su svi tamo tako jeboludzbunjenog, zaista me je strah kaj bu kad dođe "taj dan". Strah me za dijete, strah me za sebe. Ne bojim se boli, ali se bojim da nešto ne pođe po zlu. Da bar dotična ode na godišnji do moje slijedeće kontrole pa da pokušam s nekim drugim pričati.

Kika, drago mi je da si se snašla za uzv :)

KIKA5
19.07.2010., 15:46
Ma oni su svi tamo tako jeboludzbunjenog, zaista me je strah kaj bu kad dođe "taj dan". Strah me za dijete, strah me za sebe. Ne bojim se boli, ali se bojim da nešto ne pođe po zlu. Da bar dotična ode na godišnji do moje slijedeće kontrole pa da pokušam s nekim drugim pričati.

pa probaj doći u trudničku drugi dan,kad je drugi doktor dežuran-možda uspiješ...a i trebela si joj odbrusit nešto,pa ako ti je jako loša dijagnoza trebala si ju pitati jel bi ona htjela da se nešto desi? stvarno ne vjerujem

Cetripenula
19.07.2010., 15:55
pa probaj doći u trudničku drugi dan,kad je drugi doktor dežuran-možda uspiješ...a i trebela si joj odbrusit nešto,pa ako ti je jako loša dijagnoza trebala si ju pitati jel bi ona htjela da se nešto desi? stvarno ne vjerujem

Ma htjela sam ju pitati dal ona zna bolje od kardiologa, al mantrala sam i šutila. A da stvar bude "komičnija", moja kardiologinja ju je preporučila :lol: I da znaš da bum baš došla za tri tjedna kad mi je rečeno i prvo bum pitala tko je od doktora dežuran. Ak je ona, samo bum se okrenula i došla sutra.

traxdata
19.07.2010., 16:04
uf, ja se onda držim blajića:ne zna:
bila samo jednom u trudničkoj, jednu srijedu, pa naletila na njega. a sad mi je ginić rekao da ću još jednom doći na pregled kod njega, pa me onda šalje na preglede u petrovu, tj. tam di mislim roditi.
za uzv sam se već psihički pripremila da bu me odhebali, da ću morati ići privatno do kraja:ne zna:
ma fuj, na sv duhu mi se čini bolja organizacija, majke mi. rodila sam prije 4.5 godina i obavila sam sve na jednom mjestu i nikad nikog nisu odj.....

najmanja
19.07.2010., 16:15

Sličan problem (samo ne srčani) radi kojeg me dr. uopće i šalje u Petrovu jer su tamo "najbolji za problematične slučajeve". Cijelu trudnoću mi je govorio da idem 100% na carski i to obvezno i samo u Petrovu. Sad pred kraj idem kod nekih dr. iz Petrove (doduše u privatnoj praksi) koji kažu da nema razloga da prirodno ne rodim. Ni mi nismo bili na tečaju, al bez muža ne idem u rađaonu. Stvarno neznam kome vjerovati jer sve su to stvarno najbolji doktori koje mogu pronaći:ne zna:
Samo da radi svega ovoga ne krene nešto krivo, jer ovo mi je već treći pokušaj:s

KIKA5
19.07.2010., 16:27
Ma htjela sam ju pitati dal ona zna bolje od kardiologa, al mantrala sam i šutila. A da stvar bude "komičnija", moja kardiologinja ju je preporučila :lol: I da znaš da bum baš došla za tri tjedna kad mi je rečeno i prvo bum pitala tko je od doktora dežuran. Ak je ona, samo bum se okrenula i došla sutra.

ja ti idem za 2 tjedna i 2 dana pa ću ti izviditi situaciju i saznati raspored :mig:
samo mi kažeš za koji dan

machkala
20.07.2010., 20:01
Je li netko radio UZV skoro? koji doktori uglavnom to rade ?

mamyy
21.07.2010., 10:23
Please ak netko zna nek mi kaze kako se narucuje na uzv u petrovoj???I jel netko ima broj????

KIKA5
21.07.2010., 10:30
Please ak netko zna nek mi kaze kako se narucuje na uzv u petrovoj???I jel netko ima broj????

ako se ne varam mora se doći osobno...a uzv se ne može napraviti do 10.8. jer je dr na godišnjem i tada se vraća :rolleyes:

Cetripenula
21.07.2010., 10:38
ja ti idem za 2 tjedna i 2 dana pa ću ti izviditi situaciju i saznati raspored :mig:
samo mi kažeš za koji dan

Hvala :) Saznala sam raspored i ako ga se pridržavaju, preskačem preglede ponedjeljkom.

Je li netko radio UZV skoro? koji doktori uglavnom to rade ?

UZV se trenutačno ne radi jer su doktori na godišnjem, a broj imaš tu par stranica prije, pisali smo ga.

Cetripenula
21.07.2010., 10:40
ako se ne varam mora se doći osobno...a uzv se ne može napraviti do 10.8. jer je dr na godišnjem i tada se vraća :rolleyes:

Ja sam uspjela jednom telefonski se naručiti samo postoji neko određeno vrijeme kad se mora zvati, al se ne sječam točno koje :ne zna: Znam da je moj dragi zapisal, sad sam ga zvala, al naravno da je obrisao :azdaja:

KIKA5
21.07.2010., 10:53
Hvala :) Saznala sam raspored i ako ga se pridržavaju, preskačem preglede ponedjeljkom.

prebaci se na srijedu pa odi kad i ja da si radimo društvo :mig: umrla sam od dosade zadnji put sama 3,5 sata čamit tamo...

Cetripenula
21.07.2010., 11:14
prebaci se na srijedu pa odi kad i ja da si radimo društvo :mig: umrla sam od dosade zadnji put sama 3,5 sata čamit tamo...

Ak bum išla u srijedu, javim ti :mig: A kad počnemo hodočastiti svaki drugi dan na ctg, ajme, to bu onda bilo čamile smo čekajući :rofl:

KIKA5
21.07.2010., 11:37
a ja se nadam da ću to izbjeći,po uzv mi je termin 11 dana ranije :)

Traburatorica
21.07.2010., 14:04
ah moram se pohvaliti da sam se uspjela "snaći" :rolleyes: za uzv,primit će me doktor iz mog dz,ali iz druge smjene-kad sam njegovoj sestri ispričala zašto žicam da mi napravi uzv žena nije mogla vjerovati...

Tako sam i ja isto, moja je na godisnjem pa me primila ova iz druge smjene. Samo sto moj DZ nema uzv, nego su ga dvije doktorice kupile pa naplacuju..
Ali nema veze, mirnija sam kad sam to obavila.
Iako me je sva u cudu pitala tko me to poslao na uzv u tako visokoj trudnoći?

Moze se osobno, a telefonom i mailom od 12-14.

Traburatorica
21.07.2010., 14:56
Eh da, danas me pregledao Blajić, i bio je dosta grub, sad vidim ima i krvi :(
Ja cu ipak izbjegavati srijedu.
Simpa mi je i na sva pitanja mi je lijepo odgovorio ali jako me bolio pregled, to mi se prvi put dogodilo otkad idem ginekolozima..

KIKA5
21.07.2010., 17:03
Eh da, danas me pregledao Blajić, i bio je dosta grub, sad vidim ima i krvi :(
Ja cu ipak izbjegavati srijedu.
Simpa mi je i na sva pitanja mi je lijepo odgovorio ali jako me bolio pregled, to mi se prvi put dogodilo otkad idem ginekolozima..

ja sam izgleda oda imala sreće s njim :ne zna:

takomlada
23.07.2010., 11:31
sad sam zvala uzv - do daljnjeg nema "poštenog" dr na uzv samo specijalizanti sa hitne :rolleyes:

rekla teta nek si bolje nađem nekog u domu zdravlja ili privatno

KIKA5
23.07.2010., 19:29
sad sam zvala uzv - do daljnjeg nema "poštenog" dr na uzv samo specijalizanti sa hitne :rolleyes:

rekla teta nek si bolje nađem nekog u domu zdravlja ili privatno

meni je rekla da se dr. vraća 10.8. i da me tada može naručiti :rolleyes: možda zato što sam došla gore iz ambulante sa povijesti bolesti u ruci

takomlada
24.07.2010., 19:41
nije mi jasno zašto dr koji inače budu na uzv sad ne mogu biti dok su godišnji npr Starčević, Herman...?

mislim sramotno je da u jednoj takvoj bolnici ne možeš obaviti uzv!!!

KIKA5
29.07.2010., 11:09
ide li koja od vas teta u trudničku u srijedu? neda mi se tamo samoj čamiti satima pa si tražim društvo :mig:

Cetripenula
29.07.2010., 11:30
ide li koja od vas teta u trudničku u srijedu? neda mi se tamo samoj čamiti satima pa si tražim društvo :mig:

Ja bi ti rado pravila društvo, ali idem tek tjedan iza tebe. No, možda bude još prilike :mig:

Traburatorica
29.07.2010., 11:43

Ja sam mislila ici u utorak, a ako se ne probudim , onda ću u srijedu, javit ću ti se svakako. A sad kad mogu imati društvo u srijedu, vjerojatno cu tad
Iako bih htjela izbjeći Blajića..ali sad mi je tako svejedno, nek me pregleda bilo tko :)

Pitanje - kakva je procedura kad se dolazi roditi? Ono, to je to, pukao vodenjak, ili trudovi i sad ja idem u bolnicu, dođem na glavni ulaz i što onda?

~Scarlet~
29.07.2010., 12:26
Ja sam došla drito u rodilište, primili su me, al me sestra "oprala" da se po protokolu ide prvo u njihovu hitnu ambulantu.

mamyy
29.07.2010., 12:45
Ja idem u utorak 10.08. pa se "prijavljujem" da bi i ja voljela imat drustvance :D

KIKA5
30.07.2010., 06:34
Ja sam mislila ici u utorak, a ako se ne probudim , onda ću u srijedu, javit ću ti se svakako. A sad kad mogu imati društvo u srijedu, vjerojatno cu tad
Iako bih htjela izbjeći Blajića..ali sad mi je tako svejedno, nek me pregleda bilo tko :)

Pitanje - kakva je procedura kad se dolazi roditi? Ono, to je to, pukao vodenjak, ili trudovi i sad ja idem u bolnicu, dođem na glavni ulaz i što onda?

ma daaaaaaaaajjjjj odi u srijedu ,mene je tak krasno pregledao zadnji put :D

Traburatorica
30.07.2010., 06:58
ma daaaaaaaaajjjjj odi u srijedu ,mene je tak krasno pregledao zadnji put :D

Ići ću u srijedu, vremenske atmosferlije su iste i u uto i sri pa mi je svejedno.
Pa se vidimo :D

KIKA5
30.07.2010., 07:19
Ići ću u srijedu, vremenske atmosferlije su iste i u uto i sri pa mi je svejedno.
Pa se vidimo :D

jeeeiiiii :cheer: broj bum ti poslala prije srijede na pm (da se ne fulamo :D )

KIKA5
30.07.2010., 07:22
Ja bi ti rado pravila društvo, ali idem tek tjedan iza tebe. No, možda bude još prilike :mig:

ma sad ćemo ići češće pa ćemo naletiti jedna na drugu :mig: ...ne znam kako će me sad poslije ovog pregleda naručiti,bit ću skoro 37. tj. -jel za tjedan ili 2?

Traburatorica
30.07.2010., 07:37
Mene je sa -37 tj naručio za 2 tjedna, (cerviks tvrd, teško za prst uloživ, inače sve u redu) da je drugačije možda bi me za tjedan :ne zna:
Mi se dogovorimo na pp :)

danica221
30.07.2010., 17:01

ja došla u tri ujutro,trudovi svakih par minuta, i prvo ideš na hitnu gdje ti uzmu milijon informacija,ako si u trudovima to je baš zanimljivo:rofl:,onda te ta sestra odprati u rađaonu i ako si za porod ostaješ ako ne domeka čekat dalje:kava:.
a što se tiče grubljeg pregleda ,zbilja ti zadnji pregledi znaju boljet,naročito ako nisi otvorena,mislim da to ne ovisi o doktoru,jer moj Đelmiš mi je vodio trudnoću i pred kraj mi je rekao da mu sada vjerojatno u sebi psujem sve po spisku ali da to tako mora da bi došao do glavice i plodovih ovoja:confused:
sretno i petrova je super:)!

Kruno_Hybrid
04.08.2010., 15:42
Ja sa Petrovom imam takvo gadno iskustvo,što se tiče svega!Imala sam urednu trudnoću i sve je bilo ok,a onda su me ostavili u rađaoni 18 sati...rezultat-Fran ...dijagnoza...oštećenje mozga,mjeseci vježbanja..Goljak...Individualizirani program u školi...šok i jad za cijeli život!Drage moje bez dobre špage ništa!Sretno svima!

KIKA5
04.08.2010., 15:53
Ja sa Petrovom imam takvo gadno iskustvo,što se tiče svega!Imala sam urednu trudnoću i sve je bilo ok,a onda su me ostavili u rađaoni 18 sati...rezultat-Fran ...dijagnoza...oštećenje mozga,mjeseci vježbanja..Goljak...Individualizirani program u školi...šok i jad za cijeli život!Drage moje bez dobre špage ništa!Sretno svima!

žao mi je na tvom lošem iskustvu i što je bebica nastradala :( -tko te porađao?
ja sam mišljenja da se tako nešto na žalost može dogoditi u svakoj bolnici u Hrvatskoj,o kojoj god bolnici sam čitala svugdje se može naći i dobrih i loših iskustava...

mamyy
04.08.2010., 16:00

I ja sam prvom trudnocom imam lose iskustvo sa petrovom,15 sati u radjaoni,na kraju zavrsila na hitnom carskom,beba ziva i zdrava hvala Bogu.Ali sad opet idem tamo.Zasto?Zato jer smatram da je bolnica najbolje opremljena,a komplikacije su uvijek moguce,na svakom porodu,u svakoj bolnici..Eh,da i u svakoj forsiraju taj prirodni porod do samog kraja,tak da :ne zna:

Kruno_Hybrid
04.08.2010., 16:09
A eto tako valjda mora biti,glavno da je moj Fran tu kraj mene a ostalo prođe...Porod je obavljen carskim rezom,jer su nakon toliko vremena shvatili da se nisam otvorila niti milimetar i nakon dvije flaše dripa!Sljedeci carski obavljen za 45 min i sve ok!Naravno sve sa vezom jer je postojao prevelik strah.Pa eto carski vam košta 5 tisuća kuna,to i nije neka tajna!Stanje je u Petrovoj istina kao i svagdje u našim bolnicama,ali kad dođe taj čas nije bitno rađala na podu,jela ili pila bitno je da moje djetešce bude dobro sve prođe...ali nažalost nečiji nemar obilježi taj mali život zauvjek!Nemam namjeru nikoga plašiti,jer sve prolazi sa jednim predivnim smješkom moje dječice!!!

mamyy
04.08.2010., 16:14
A eto tako valjda mora biti,glavno da je moj Fran tu kraj mene a ostalo prođe...Porod je obavljen carskim rezom,jer su nakon toliko vremena shvatili da se nisam otvorila niti milimetar i nakon dvije flaše dripa!Sljedeci carski obavljen za 45 min i sve ok!Naravno sve sa vezom jer je postojao prevelik strah.Pa eto carski vam košta 5 tisuća kuna,to i nije neka tajna!Stanje je u Petrovoj istina kao i svagdje u našim bolnicama,ali kad dođe taj čas nije bitno rađala na podu,jela ili pila bitno je da moje djetešce bude dobro sve prođe...ali nažalost nečiji nemar obilježi taj mali život zauvjek!Nemam namjeru nikoga plašiti,jer sve prolazi sa jednim predivnim smješkom moje dječice!!!

:top: na pozitivnom stavu nakon svega!
Meni je receno da opet idem pokusati prirodno,ali i kod mene je strah prevelik od rupture i sl jer sam imala carski...I kak da ja sad nekome diskretno ponudim novce za carski??Kako se to radi?Ja stvarno :ne zna:

KIKA5
04.08.2010., 16:17
Meni je receno da opet idem pokusati prirodno,ali i kod mene je strah prevelik od rupture i sl jer sam imala carski...I kak da ja sad nekome diskretno ponudim novce za carski??Kako se to radi?Ja stvarno :ne zna:

ja nebi ništa diskretno-rekla bi doktoru da želim carski iz tog i tog razloga i koliko se to plaća? ako njima nije neugodno uzimat novce za nešto što se nebi trebalo plaćati nema razloga da bude neugodno onome koji plaća

mamyy
04.08.2010., 16:20
ja nebi ništa diskretno-rekla bi doktoru da želim carski iz tog i tog razloga i koliko se to plaća? ako njima nije neugodno uzimat novce za nešto što se nebi trebalo plaćati nema razloga da bude neugodno onome koji plaća

Mislis?Ma brijem da bi propala u zemlju od srama.Ja stvarno ne kuzim zasto se mora placati nesto sto se podrazumijeva?Kad zena ima prvi carski,logicno je da zbog mogucih komplikacija opet treba na carski,kaj ne?

~Scarlet~
04.08.2010., 16:24

Kad si na samo sa svojim liječnikom, reci da je carski po tebi jedina opcija i neka ti kaže šta je potrebno da ga dobiješ.
Ili će ti reći ili preporučiti svojem kolegi.

Kruno_Hybrid
04.08.2010., 16:28
Meni su mjerili zdjelicu i nema šanse da bi se porodila prirodno!To za plaćanje se treba dogovoriti sa svojim ginekologom,jer ako i on ustanovi da ima bilo kakve smetnje za prirodni porod,onda odeš u bolnicu 10 dana prije termina i to je to tak je bilo a sad neznam!Mislim da imamo pravo birati najbolji put za svoje zravlje a i naše dječice!Cure svima Vama koje ste trudne i koje ćete biti želim samo zdravlje,a ostalo će doći samo...i tiskajteeeeeeeeee!!!

Helly7
04.08.2010., 22:00
Kruno a kaj si ti muško ili žensko? U profilu ti piše muško i na orhidejama pišeš u muškom rodu. Zakaj sad tu plašiš buduće mamice?
Problema ima u svakom rodilištu. Naše zdravstvo je takvo kakvo je. I ipak velika većina ipak "dobro prođe". Hvala Bogu, spadam u takve, a bila sam u Petrovoj i nisam platila carski, i nisam imala niti jedan trud nego zbog disproporcije su tako odlučili stručni doktori.

Knjižničarka
07.08.2010., 18:18
curke, zna li netko-trebamo li u bolnicu nositi nekaj za bebu (pelene,...) ili samo stvari za sebe?

Traburatorica
07.08.2010., 18:31
curke, zna li netko-trebamo li u bolnicu nositi nekaj za bebu (pelene,...) ili samo stvari za sebe?

Samo za sebe, a kad izlaziš iz bolnice onda onaj tko dolazi po tebe donosi robicu i pelene.

Ja ću uzeti dvije tetre, kad je beba samnom da ju ne stavljam na svoju plahtu nego na čisto.

KIKA5
07.08.2010., 19:05
Samo za sebe, a kad izlaziš iz bolnice onda onaj tko dolazi po tebe donosi robicu i pelene.

Ja ću uzeti dvije tetre, kad je beba samnom da ju ne stavljam na svoju plahtu nego na čisto.

vidiš na to sam skroz zaboravila-znači fale mi čepići za uši,tetre,čokoladice i voda :)

nikmi
07.08.2010., 19:14
Kruno a kaj si ti muško ili žensko? U profilu ti piše muško i na orhidejama pišeš u muškom rodu. Zakaj sad tu plašiš buduće mamice?
Problema ima u svakom rodilištu. Naše zdravstvo je takvo kakvo je. I ipak velika većina ipak "dobro prođe". Hvala Bogu, spadam u takve, a bila sam u Petrovoj i nisam platila carski, i nisam imala niti jedan trud nego zbog disproporcije su tako odlučili stručni doktori.

meni je nekoliko prijateljica rodilo carskim i nikad nisam čula da je neka platila za to. ako ima indicija za carski, pošalju te na carski...tak da sam stvarno skeptična prema tim pričama o plaćanju...

nikmi
07.08.2010., 19:34
da li se u petrovoj treba naručiti za pregled? i ako treba, koliko ranije?

KIKA5
07.08.2010., 19:38
ne treba,samo dođeš sa uputnicom i čekaš...dugo čekaš...

~Scarlet~
07.08.2010., 20:16
meni je nekoliko prijateljica rodilo carskim i nikad nisam čula da je neka platila za to. ako ima indicija za carski, pošalju te na carski...tak da sam stvarno skeptična prema tim pričama o plaćanju...

Pa u slučajevima ako nema indikacije, onda ili debela štela ili money money.

KIKA5
07.08.2010., 20:26
Pa u slučajevima ako nema indikacije, onda ili debela štela ili money money.

pa ja baš nebi htjela roditi na carski-naravno ako nebi morala...

~Scarlet~
07.08.2010., 20:55
pa ja baš nebi htjela roditi na carski-naravno ako nebi morala...

Tak sam i ja mislila. Nakon 17 sati trudova, gelova i dripova sam završila na hitnom carskom i mogu samo reći da je carski :s.
Ne planiram više djece, ali da ostanem trudna, isključivo carski dolazi u obzir.

Inače, rodila jesam u Petrovoj, a tam vole forsirati vaginalne porode.:mad:

Helly7
08.08.2010., 09:40
Tak sam i ja mislila. Nakon 17 sati trudova, gelova i dripova sam završila na hitnom carskom i mogu samo reći da je carski :s.
Ne planiram više djece, ali da ostanem trudna, isključivo carski dolazi u obzir.

Inače, rodila jesam u Petrovoj, a tam vole forsirati vaginalne porode.:mad:

Gle, kolko sam ja uspjela vidjet, svugdje "vole forst" prirodne, al zato jer je tako bolje za trudnicu i bebu. A u slučaju da je preveliki rizik onda idu ovak ko kod mene na hladno. Meni su čekali do 41+3 i niš nije smo krenulo, pa odoh na carski, plus disproporcija. Bila sam 3 dana prije carskog u bolnici i cimerica veli moli Boga da prirodno krene, bolje nego da ideš na carski. Ja sam si mislila, pa zakaj, ak su procjenili da treba, onda treba. Voljela bi da je išlo prirodno, ali nije, jer je bila prevelka beba za mene. Malena danas ima 6 mjeseci, a ja svaku promjenu vremena itekako osjetim u kičmi, točnije di mi je bio ubod od spinalne, pa gore dolje lijevo i desno od toga. :rolleyes:

Kruno_Hybrid
08.08.2010., 14:46
Problema ima u svakom rodilištu. Naše zdravstvo je takvo kakvo je. I ipak velika većina ipak "dobro prođe". Hvala Bogu, spadam u takve, a bila sam u Petrovoj i nisam platila carski, i nisam imala niti jedan trud nego zbog disproporcije su tako odlučili stručni doktori. Ja sam musko a teta mi je na forumu =))

nikmi
08.08.2010., 17:53
a da li netko zna, ako se mora ležati u petrovoj prije poroda, da li se smije imati laptop?

nangaparbat
08.08.2010., 18:59
a da li netko zna, ako se mora ležati u petrovoj prije poroda, da li se smije imati laptop?

Evo ja ga imam...

marta26
08.08.2010., 20:09
hej nanga, kaj si na cekanju? kaj ce ti radit carski? sretnooooo!!!

najmanja
08.08.2010., 21:58
Evo ja ga imam...

pa da se raspitamo iz prve ruke:mig:.
I kakvo je stanje u Petrovoj s obzirom na broj doktora i osoblja koji su na godišnjem?
Da li radovi dosta smetaju?
Trebala bi za par dana na pt1, ako opet ne odgode ili rodim u međuvremenu, a u Petrovoj nikad nisam bila pa da se znam psihički pripremiti:rofl:

baju
12.08.2010., 09:10
Bog cure!

Ide li netko sutra na pregled kod Zlopaše?
Meni je to prvi put da idem na pregled u bolnicu (30.tjedan) pa me zanima može li muž sa mnom unutra (kao kod privatnika) i kaDA je najbolje doći.

Hvala na odgovorima!:D