PDA

View Full Version : Problemi s kožom tijela - svrbež, crvenilo, lišajevi, plikovi...

Rinna
27.10.2005., 10:52
valjda spada u ovaj podforum...

imala sam gips do polovice tijela i sad nakon skidanja koza mi se uzasno susi i peruta. ako netko moze preporuciti kremu ili mlijeko za tijelo koje bi bilo extra hranjivo a da opet ne izgledam masna kao riba bila bi mu zahvalna :)

kokakoka
27.10.2005., 11:51
ajoj :(
pa zar ti nisu liječnici dali neki savjet?
znam da se bepanthen koristi za bržu regeneraciju kože, i preporuča ga se stavljati na friške tetovaže, a ja sam ga koristila kad sam imala sranje s guljenjem iziritirane kože i to mi je pomoglo.
tebi bi vjerojatno dobro došle i neke kupke dok se koža en vrati u normalu... a baš mi je žao da ti ne znam ništa pametno reći.

Rinna
27.10.2005., 12:03
kokakoka kaže:
ajoj :(
pa zar ti nisu liječnici dali neki savjet?
znam da se bepanthen koristi za bržu regeneraciju kože, i preporuča ga se stavljati na friške tetovaže, a ja sam ga koristila kad sam imala sranje s guljenjem iziritirane kože i to mi je pomoglo.
tebi bi vjerojatno dobro došle i neke kupke dok se koža en vrati u normalu... a baš mi je žao da ti ne znam ništa pametno reći. moram priznati da na to nisam ni pomisljala, najvaznije mi je bilo osposobiti ruku. tek poslije nekih 4,5 dana je to pocelo, pogotovo saka, moram ju mazati kremom doslovno svakih 5min jer je potpuno suha

znam da je bepanthen za iziritiranu kozu ali meni je to na cijelom gornjem dijelu, znaci trebala bi nesto sto bi se moglo dobro razmazati i sto ne bi bio problem razmazati (jebiga single sam pa dodje na ono snadji se kako umijes :D )

ima mozda taj famozni lush nekakvu stvar za kupku?

Riječanka
29.10.2005., 23:41
Normalno je da se ispod gipsa izumrle stanice epidermisa ne sitgnu odljuštiti kao sa slobodnih dijelova tijela pa se talože u obliku ljuski. Treba napraviti svaki dan blagi peeling (najbolje onaj Jonhnson's peeling za lice koristiti), a poslije staviti nešto što ubrzava epitelizaciju, tipa nevenove masti. Mnogi pacijenti koriste zagrebački melem, kažu da im je ok...

Karmela
30.10.2005., 02:23
Riječanka kaže:
Normalno je da se ispod gipsa izumrle stanice epidermisa ne sitgnu odljuštiti kao sa slobodnih dijelova tijela pa se talože u obliku ljuski. Treba napraviti svaki dan blagi peeling (najbolje onaj Jonhnson's peeling za lice koristiti), a poslije staviti nešto što ubrzava epitelizaciju, tipa nevenove masti. Mnogi pacijenti koriste zagrebački melem, kažu da im je ok...

e to sam i ja isto mislila napisati. :top:

club delicious
30.10.2005., 09:26
Iznenadila me nevjerojatna moć hidratizacije i hranjivosti novog garnierovog mlijeka za tijelu za ekstra suhu kožu (crveno pakovanje). Piše da ima ekstrakt javorovog sirupa i da je namjenjeno za jako suhu kožu i da hrani i sprečava "grubost" kože. meni je ok. A i Melem koristim, to jedino spašava moje ispucane usne.

Ulje od kantariona (možda je to neven? ne znam), kažu da je super za oštećenja kože, kao npr. opekotine i sl. Možda bi pomoglo.

Lola
30.10.2005., 19:52
predlazem eucerinov losion za suhu kozu sa ureom. medicinski i dobro. melem je ipak nemoguce razmazati po cijelom tijelu

Lali Puna
30.10.2005., 20:59
Rinna kaže:
ima mozda taj famozni lush nekakvu stvar za kupku?

probaj dream cream http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=350, za tuširanje ovo http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=170 , a kupka je ova http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=272

nisam koristila ništa od toga budući da nemam osjetljivu kožu, ali sam čula da djeluje
iz iskustva znam da svi lushevi proizvodi rade ono što obećavaju

Riječanka
30.10.2005., 21:43
club delicious kaže:
Ulje od kantariona (možda je to neven? ne znam), kažu da je super za oštećenja kože, kao npr. opekotine i sl. Možda bi pomoglo.

Kantarion je gospina trava.
Neven je Calendula, englezi i njemci ga zovu marigold, odnosno Ringelblume :)

ja obično u prvoj fazi epitelizacije ožiljka preporučam nevenovo ulje ili mast, a kantarion u fazi retrakcije, za omekšavanje ožiljka...

Rinna
31.10.2005., 22:09
hvala svima na odgovorima :top: imam tu neku nevenovu kremu/mast/sto vec pa cu probati :)

Eviene
07.01.2007., 12:38
jel zna netko kako ublaziti masnice i sto uciniti da prije nestanu?

Lela
07.01.2007., 13:04
Ja ti znam prirodan recept. U 10 ml bademovog ulja se nakapa 5 kapi eteričnog ulja lavande i s tim se uljem područje modrice lagano masira. S time će nestajanje modrice biti ubrzano.

darkNess(ie)
07.01.2007., 13:43
e imam i ja jednu na ramenu.. dosta veliku.. kolko treba cca vremena da nestane?

Lela
07.01.2007., 13:51
A kako kome! Meni recimo treba par dana dok mojoj sestri treba nešto duže. Probaj pa ćeš vidjeti ali opet upozoravam (već sam sama sebi dosadna) da si kupite samo kvalitetna bazna i eterična ulja.

Ava Adore
07.01.2007., 13:56
Imaš i heparin u apoteci

Lilit
07.01.2007., 20:58
a mozes i prijavit muza policiji :zubo:

Bat Kol
08.01.2007., 01:51
mozes ugrist i ti njega

darkNess(ie)
08.01.2007., 01:58
a evo.. ja sam grizla nekog.. al osveta nije bas neka kad njemu brzo nestane :(

Eviene
08.01.2007., 08:35
ili mu se ne vidi uopce

Ava Adore
08.01.2007., 09:44
a evo.. ja sam grizla nekog.. al osveta nije bas neka kad njemu brzo nestane :(
trebala si još jače zagrist, da se podlije krv :D

Noemi
08.01.2007., 13:38
krema protiv celulita, brzo i efikasno uklanja;)

a dalje je pitanje prevencije

darkNess(ie)
08.01.2007., 19:57
kad neda da ga jako... vristi :lol: hehehe

PERLA_
09.01.2007., 11:42
kad neda da ga jako... vristi :lol: hehehe
Istina..i moj:lol:

Merlina
09.01.2007., 23:27
SMILJE je najbolje eterično ulje za tretiranje modrica. Prilično je skupo, ali učinkovito (naravno isključivo Primavera ili Oshadhi) par kapi ulja stavi se direktno na modricu. :top:

Patagonija
10.01.2007., 00:10
Imaš i heparin u apoteci

Taj Heparin je obični placebo :zubo:

Jel' tebi to radi kaj? :confused: :D

Annabel Lee
12.01.2007., 01:51

Jel' tebi to radi kaj? :confused: :D

Meni je pomogao par puta. Razbije ugrušak, masnica stvarno brže prođe.

Ava Adore
12.01.2007., 02:22

Jel' tebi to radi kaj? :confused: :DStoji mi na polici, uopće ga ne koristim :D Sjetim ga se povremeno i kao budem pa zaboravim :D

cezi
08.11.2007., 17:49
već dvije zime imam problem s nogama ustvari listovima...čim dođe zima i kad se počme nositi zimska obuća i odjeća ja navečer kad legnem od svaba ne mogu živiti ,izgrebem listove do krvi ....preko dana ništa ali kad legnem to postane neizdržljivo...nemam pojma od čega je to i kako ću to riješiti...pomozite ...

-anna-
09.11.2007., 00:21
Ajme, to se i meni događa :( neki dan sam se grebala s plastičnim čepom od boce... :o :o to mi je bilo prvo pri ruci... jer pored kreveta uvijek imam bocicu Jane :D

i ja bih molila za pomoć :o :D

cezi
09.11.2007., 14:39
meni se čini anna da taj problem nema baš mnogo ljudi ...ja sam mislila da to ima možda veze sa suhom kožom pa da će mi netko preporučiti koju kremu

-anna-
09.11.2007., 15:08
ja sam isto mislila da ima veze sa suhom kožom... možda i ima :) imam osjećaj od kada koristim epilator da me više svrbi... prije sam se depilirala skoro svaki dan i nije me toliko svrbilo... možda je i to ejdan od razloga :ne zna:

chimavizza
09.11.2007., 15:52
meni svrbi poslije tuširanja užasss, nevenova mast mi pomaže

cezi
09.11.2007., 16:03
ne znam ja sam imala sreće u životu pa nikad se nisam depilirala jer nemam uopće dlaka ...dvi tri nađem i onda ja to pincetom riješim pa zato ne mislim da je to razlog ...nekad mislim da to može biti i problem sa cirkulacijom ...da me netko vidi navečer kad legnem kako ja to lipo grebem reka bi ova je malo makla .. mog dragoga to dovede do ludila pa mi zabranjuje dok ne zaspe onda ja nastupam ...nije neki problem veliki ali jednostavno živcira

Lilit
09.11.2007., 16:14
vjerojatno je do suhe koze... a jel vam ostanu ranice, flekice, crvenilo, nesto poslje ili nista, sve normalno? jel cese bas koza ili neke tockice na kozi?

SunnySky
11.11.2007., 07:23
Meni je neki dan savršeno pomoglo ulje nevena :top:

littlefoot78
11.11.2007., 12:50
I meni se to dešava po zimi, ali uvijek sam mislila da je to zbog sintetike usko pripijene uz kožu. Naime, strašno sam zimogrozna i uvijek ispod hlaća nosim bar najlonke, ako ne i nešto deblje. ;) Uglavnom mi pomogne mlijeko za tijelo ili neki dobar body butter. još jedan izgovor da ih nabavim bar 150. ;)

patientia
11.11.2007., 16:04
Mene koza uzasno svrbi od vune. Jednom mi je mama kupila vunene strample, skoro sam ih skinula nasred Importannea.

papa štrumf
11.11.2007., 19:48
Tablete Claritin pomažu, uopće ne svrbi poslije, ublažavaju alergiju i to.

-ana-
12.11.2007., 21:05
to se i meni dogadja i bas kako kazes - cim navecer legnem u krevet. ne znam u cemu je problem. :ne zna:

Lilit
12.11.2007., 21:55
claritin je za alergije a neznm bas dal to treba pit ako nismo sigurni da je uzrok alergija

littlefoot78
14.11.2007., 21:25
claritin je za alergije a neznm bas dal to treba pit ako nismo sigurni da je uzrok alergija

Da, meni je to isto malo previše... Inače izbjegavam pit lijekove kad baš nije nužno.

cezi
15.11.2007., 10:38
kupila sam nevenovu mast i već dva dana je koristim i vidit ću da li će pomoć ... claritin ne bi baš pila sama na svoju ruku ....hvala cure na savjetima

dushica
21.11.2007., 22:34
Imam identican problem koji se ponavlja svake zime. to nije samo suva nego i jako osetljiva koza. preporucujem nivein losion za osetljivu kozu (belo-zelena ambalaza). nikako mleka za suvu kozu jer su preagresivna, jos ce samo pogorsati svrab.

reader
22.11.2007., 09:06
Meni se to događa isto zimi i mislim da mi je reakcija na hula-hopke. No pomaže mi bilo šta šta namažem, samo da ih "zamastim" jer kao da mi te h.hopke isušuju noge!

hrčkica
22.11.2007., 09:14
meni plava nivea pomaže. cijelu zimu mažem noge s njom, a ostatak tijela s mlijekom za tijelo.

raverica
22.11.2007., 18:07
već dvije zime imam problem s nogama ustvari listovima...čim dođe zima i kad se počme nositi zimska obuća i odjeća ja navečer kad legnem od svaba ne mogu živiti ,izgrebem listove do krvi ....preko dana ništa ali kad legnem to postane neizdržljivo...nemam pojma od čega je to i kako ću to riješiti...pomozite ...

od riječi do riječi potpisujem.. jest da me po zimi jače svrbi, ali zna i tijekom cijele godine. jedno vrijeme sam imala ožiljke i fleke po listovima od toliko grebanja... grozno je izgledalo. sada se nekak suzdržavam ali kada svrbi isto uzimam sve što mi je pri ruci :D

meni se nekako čini da bi to možda moglo biti i od cirkulacije, jer su meni noge-stopala uvijek hladna. tata ima problema s time isto kao i ja.

ovchica
22.11.2007., 20:21
Mislim da se zimi nije dobro svaki dan prati sa sapunom ili gelom. Svaki drugi dan je meni čisto dosta. Inače se operem samo s vodom i s nekom grubljom rukavicom.

dark_star
05.12.2007., 20:41
ljeti nakon povratka s plaže, ili nakon dužeg pješačenja koža na preponama mi je znala biti crvena i iziritirana:( , a problem se zna javiti i danas. mislim da je riječ o nekakvom kontaktnom dermatitisu, a kod liječnika nisam bila jer oni za te slučajeve, kako čujem, prepisuju kreme sa kortiko-steroidima, što je navodno vrlo agresivna terapija:( . povremeno stavim baby puder što znatno ublaži simptome(crvenilo i peckanje), no oni ne nestanu u potpunosti. ima li netko iskustva s ovim problemom i kakav dobar savjet/prozivod koji bi mi mogao pomoći???:( hvala...

Lilit
10.12.2007., 17:32
mozda se oznojis pa zato?
meni se to desavalo kad sam bila mala na unutarnjoj strani koljena

patientia
10.12.2007., 17:38
Joj, meni se to ljeti desava nakon depilacije kad nosim suknju.

dark_star
14.12.2007., 22:32
mozda se oznojis pa zato?
meni se to desavalo kad sam bila mala na unutarnjoj strani koljena

da, to jest bilo od znojenja, sigurno, pri povratku s plaže ljeti znalo mi se to dogoditi nakon dužeg pješačenja, ali to područje na koži mi je i dalje iziritirano-nije crveno, ali koža je na tim mjestima malo potamnila..pokušala sam s termalnom avene, pa se povuklo, ali ne skroz, što me jaaako nervira:rolleyes: :( ..povremeno zna peckati. mislim, jasno mi je od čega je to, ali živcira me što skroz ne ode:( ..u doktora nisam bila jer mi se ne da mazati s tim nekim kortikosteroidima, a od termalne mi je puno bolje:p ..ima li tko kakav savjet, da zna od čega to sigurno prolazi:p :) ?

Snjeguljica*
21.02.2008., 01:45
evo dizem topic-i ja imam taj problem po zimi. legnem u krevet i listovi me jako svrbe i ne mogu zaspat. mislila sam da mi je to od depiliranja, al vidim kazete da nije. koza mi nije suha. mozda je stvarno od carapa? inace prosle zime smo i frendica i ja to imale i nikako nam nije bilo jasno sta je to, cak smo se zezale da imamo svrab:D i imale razne teorije o omeksivacu za ves itd

reader
22.02.2008., 09:36
Mene svrbe od hulahopki!
Ali zato uveče mažem butterom i bude ok sutradan. Ako preskočim mazanje - svrab!

frutabel
22.02.2008., 10:22
meni isto pomaže mazanje kremom prije spavanja i trudim se izbjegavati najlonke ili ako baš moram, obučem čarape onda najlonke ili tajice umjesto najlonki, al to vrijedi samo kad imam čizme.

Melian
25.02.2008., 14:30
Ja imam isto problem. Prije spavanja (zimi) me noge toliko svrbe da ih ogrebem do krvi. I na kraji imam suhu kozu puno ranica. :(
Ne nosim hulahopke cesto tako da one ne mogu biti krivac...

Nedavno sam kupila mlijeko Bepanthenol u ljekarni i stvarno pomaze. Bilo bi pozeljno ako uz to i izbjegavamo duga kupanja/tusiranja (osobito u vrucoj vodi). Rekli su mi da sam si unistila povrsinski sloj koze. :ne zna:

mladac
25.02.2008., 19:14
Mene svrbe od hulahopki!
Ali zato uveče mažem butterom i bude ok sutradan. Ako preskočim mazanje - svrab!

mene također, mada mi se nekad dogodi da i kad ih ne nosim svrbe, možda tad od uskih traperica... al ima perioda kad imam noge ko da sam kroz bodljikavo grmlje prošla

Tinach
28.02.2008., 11:01
ja sam razvila umjetnost grebanja plastičnim i kartonskim karticama..al mi je -anna- otvorila nove vidike čepom od jane :D
no, šalu na stranu...ne znam u čemu je problem, ali sam primjetila da nestaje čim a moje noge padne traćak sunca..
bilo kakva krema mi ne pomogne :tuzni:

kissTHEsky
28.02.2008., 11:10
mene su tako ruke znale svrbit, tako jako da sam otisla doktoru. Opipala me i rekla da imam JAKO suhu kozu na tom dijelu i da nema razlog tome ugl. dala mi je jedne tablete da to tad smiri jer nisam mogla spavat kolko me svrbilo i preporucila Eucerin ulje za tusiranje i nakon jednog dana tableti i tusiranja :top:(tablete sam dovrsila dozu da ne shvatite krivo da sam uzimala tablete samo jedan dan) Vise me ne svrbi niti malo. mozda da to probate? to ulje ca tusiranje dode oko 60 kuna ak se dobro sjecam.

AHSATAN GNUS
29.02.2008., 12:05
Eh eh obozavam teme o svrabovima. Ja ih imam na izvoz. :rolleyes:
Suha i napeta koza a prava dijagnoza - dermatografizam. To je lijepo kad povuces jednu crtu (recimo noktom po kozi) pa malo pricekas a to se mjesto zacrveni kao da ga je netko maznuo bicem. Nakon minutu-dvije pocne svrbjeti a sto vise ceses vise svrbi i siri se nadrazaj i crvenilo do te mjere da bi najradje nacesao cijelo tijelo... pomaze recimo Dimidril ili Letizen, Claretin... jedna prije spavanja.

Moze biti i kontaktna alergija na neke carape, recimo elastan tj. lycra...

AHSATAN GNUS
29.02.2008., 12:08
ja sam razvila umjetnost grebanja plastičnim i kartonskim karticama..al mi je -anna- otvorila nove vidike čepom od jane :D
no, šalu na stranu...ne znam u čemu je problem, ali sam primjetila da nestaje čim a moje noge padne traćak sunca..
bilo kakva krema mi ne pomogne :tuzni:

Kupi kupku i mlijeko za tijelo Exomega A-derma za atopicnu kozu u ljekarni i prestani s pranjem samponima jedno vrijeme. Moralo bi pomoci.:top:

irenko007
11.03.2008., 15:55
sigurno ima još ovakvih tema,ali htjela sam posebno naglasiti što se meni događa u posljednje vrijeme..
naime,već jedno mjesec dana imam lišajeve po rukama..
prvo je bio jedan,a onda su se proširili.to su izolirane točke promjera 1cm,tu je koža onako ispupčena,kao mali sitni vodenasti prištići,koji svrbe i ljušte se,crveno je..
sad prije tjedan dana su me počela svrbiti i leđa i tjeme..
a nisam baš imala vremena otići kod dermatologa..no vidim da ću morati!
je li moguće da je to od ove zagrebačke vode?
u posljednje vrijeme sam često ovdje,pa to povezujem možda s vodom..
kod kuće me koža manje svrbi,u rodnom gradu:cerek:
:ne zna:

ovchica
11.03.2008., 19:23
Možda ti je to seboreja - meni to tak nekak zvuči. Teško je ovak napamet reći a nisam ni doktor. Odi svakako se pregledati jer se s tim nije za igrati. Ak je seboreja, ona se zna pojačati od stresa, loše prehrane itd. i neizlječiva je. Može se samo kontrolirati i držati na nekoj prihatljivoj razini. Tih dermatofita i gljivica ima milijardu vrsta i sve se nekako slično manifestiraju. Odmah k doktoru!

cia80
20.03.2008., 15:01
Citam ovo i pomalo sam se nasla u simptomima,ali mislim da ja znam uzrok svoje nesnosne svrbezi nogu...Mene noge ne svrbe iskljucivo zimi nego nakon depilacije el.depilatorom!!Recimo,7-10 dana nakon depilacije mi se pojave na nogama mali vodeni pristici (samo na par mjesta,ne po cijelim nogama),ali to kad pocne svrbiti mislim da cu izluditi od muke.Ne pomazu ni hladni oblozi,ni aloa vera,nikakve kreme...

Ne shvacam jel to svrbi zato sto dlacica ponovo pocinje rasti iz korijena,pa da je to nesto...ili dode do neke infekcije,ili koji vrag???Probala sam raditi piling odmah nakon depilacije,spricati raznim tekucinama protiv urastanja (iako mi nista ne urasta,ali ajd da probam i to:D).Ma nema sta nisam probala,ali nista mi ne pomaze...Mislim da nemam suhu kozu,vec je problem pod kozom.

Ako itko ima neki pametni savjet,neka podjeli samnom,bila bi zahvalna.:s

Vespers
20.03.2008., 17:16
Kupi kupku i mlijeko za tijelo Exomega A-derma za atopicnu kozu u ljekarni i prestani s pranjem samponima jedno vrijeme. Moralo bi pomoci.:top:

potpisujem i + a-derma Exomega mlijeko od zobi. Smrdi za krepat ali šljaka!

Lilit
20.03.2008., 21:36
kakva je ta kupka od exomege (a-derma) jel se moze samo u kadi koristis ili i kod tusiranja?

-Maja-
21.03.2008., 11:12
Cure, ja se čitav život borim s problemom svraba nakon tuširanja, pogotovo u jesen i zimu.
I odlučila sam se prošle godine otići doktoru, jednoj vrlo cijenjenoj dermatologici i objašnjenje je sljedeće:

U ljeti sunčeve zrake stvaraju čvršći sloj naše kože, znači crnimi i koža nam zadebljava bi to tako rekla. I krajem ljeta ili u jesen, znači kada se više ne izlažemo suncu, koža se počne lagano ljuštiti i naš sloj kože je sve tanji i zato vrlo burno (svrab) reagira na sve vanjske utjecaje.I to traje još kroz čitavu zimu Preporučila mi je čitavu kolekciju A-derma, a u slučaju da ne pomogne da počnem piti lijekove protiv alergije i to Xyzal, pola sata prije tuširanja. Iako su to dosta skupi lijekovi i kaj se tiče alergija najdjelotvorniji na tržištu, tako da možda i nisu najnužniji, možda neki blaži.

Ali moj je minus bio i taj šta sam tu i tamo išla u solarij koji je smrt za nas s tankom kožom. Ove zime prvi put nisam išla u solarij i sve je bilo OK (isključujući jesen kada sam se ljuštila i onda me sve svrbilo za popizdit) i sad sam dva puta otišla na solarij i odmah ljuštenje, svrbež itd...

E da i njezin je savjet izbjegavati sunce kako bi se što manje koža tako ljuštila i stanjivala. Te da ublažim svrab mi je savjetovala tuširanje svaki drugi dan i parcijalna pranja, znači ne polijevati se vodom. jer da je naša voda dosta tvrda i da nam zato koža tako reagira...

Ja se za sad koristim Garnier crvenu (kanadska formula) kremu (ne mlijeko) i zadovoljna sam..iako se i dalje ljuštim.... :-(

Vespers
21.03.2008., 14:22
kakva je ta kupka od exomege (a-derma) jel se moze samo u kadi koristis ili i kod tusiranja?

To je kao gel za tuširanje, samo mislim da je bez sapuna. ja s tim npr. umivam lice a ponekad kad me zna svrbit koža se s tim istuširam i miris je ful blag. Dok takvo mlijeko za tijelo (ja kupim obiteljsko pakiranje od 400ml) smrdi za krepat, ali djeluje. Trenutno pruža olakšanje.

Lilit
21.03.2008., 15:03
imala ja kremu exomega ali nisam znala da ima gel za tusiranje... koliko kosta? jel ima parfema i iritansa?

Vespers
21.03.2008., 17:39
imala ja kremu exomega ali nisam znala da ima gel za tusiranje... koliko kosta? jel ima parfema i iritansa?

Gel košta 66kn 200ml, a krema je oko 140kn za 400ml, ono manje pakiranje je oko 70kn, možda.

Gel ima neki jako jako blagi miris, ali to je nezamjetno. Krema ima "iritirajući smrad" jer je od zobi, zato ti svakako preporučam da najprije uzmeš tester (velikodušni su na testeru, mislim da ima 10ml mlijeko) jer sam se ja zamalo ispovraćala kad sam je prvi put stavila. U prvi sam mah pomislila da je pokvarena, ali nije. Ona je bez parfema.

Lilit
21.03.2008., 22:16
ma imala sam kremu za tijelo exomega i znam taj miris zobi.. krema dodje isto nesto preko 100kn...

a sta za tusiranje postoji i gel i krema ili mi ti to govoris o kremi za tijelo? :confused:

Vespers
22.03.2008., 14:30
ma imala sam kremu za tijelo exomega i znam taj miris zobi.. krema dodje isto nesto preko 100kn...

a sta za tusiranje postoji i gel i krema ili mi ti to govoris o kremi za tijelo? :confused:

ne, gel je gel a krema je krema za mazanje a ima i mlijeko u boci od 400ml.

Lilit
22.03.2008., 18:39
oke znaci ja imam kremu a treba mi gel :mig: potrazit cu, thx

Nikka
22.03.2008., 19:07
Ajme, to se i meni događa :( neki dan sam se grebala s plastičnim čepom od boce... :o :o to mi je bilo prvo pri ruci... jer pored kreveta uvijek imam bocicu Jane :D

i ja bih molila za pomoć :o :D

:D :D

Jedna moja pacijentica uzme dvije tri casice konjaka, za zimski svrbez po noci. Kazem joj: po zimi nas svrbe noge, jer je koza suhlja (sto zbog grijanja, sto zbog suhog zraka, sto zbog sintetike i vune koju po zimi cesce nosimo...), zasto ne probate stavit mlijeko za tijelo? Ona kaze: ne volim bit masna. A konjak mi ne smeta... A ne smeta ju niti cinjenica da su joj jetrene probe povisene (zbog dvije tri cascice konjaka dnevno).

Dakle: zimi koristiti nesto sto ce pomoci kozi odrzati vlagu. Bilo sto vam pase: mlijeko ili losion za tijelo, ulje, lagani sprej, krema za tijelo...
Paziti da se od odjece koriste prirorodni, meki materijali direktno na kozi. Ako problem ne prodje, dobro je porazgovarat sa svojim lijecnikom.

AHSATAN GNUS
25.03.2008., 13:55
oke znaci ja imam kremu a treba mi gel :mig: potrazit cu, thx

Postoji i "sapun" A-Derma onako u kocki ali bez sapuna tj. deterdzenta. Isto nema nikakvog mirisa i meni je OK. Dok to nisam skuzila naprosto se nisam imala cime posteno oprati.

vikica
25.03.2008., 14:26
Suha i napeta koza a prava dijagnoza - dermatografizam. To je lijepo kad povuces jednu crtu (recimo noktom po kozi) pa malo pricekas a to se mjesto zacrveni kao da ga je netko maznuo bicem. Nakon minutu-dvije pocne svrbjeti a sto vise ceses vise svrbi i siri se nadrazaj i crvenilo do te mjere da bi najradje nacesao cijelo tijelo... pomaze recimo Dimidril ili Letizen, Claretin... jedna prije spavanja.

Moze biti i kontaktna alergija na neke carape, recimo elastan tj. lycra...

To je to!
meni je nesnoso. Neko sam vrijeme koristila johnson ulje, ali samo bi trenutno pomoglo smanjivši napetost kože. simptomi se nisu povuki. Štoviše, sve mi je gore. sad me i leđa i ruke svrbe užasno! :(
Baš sam danas pomislial uzeti tab za alergiju, jer je očito alergijska reakcija (zbog tanke , ispucale, suhe kože).
Ali prije toga ću probati sa ovom a-dermom!
Znači: ulje za tuširanje i za poslije tuširanja djeluju?

AHSATAN GNUS
26.03.2008., 14:52
To je to!
meni je nesnoso. Neko sam vrijeme koristila johnson ulje, ali samo bi trenutno pomoglo smanjivši napetost kože. simptomi se nisu povuki. Štoviše, sve mi je gore. sad me i leđa i ruke svrbe užasno! :(
Baš sam danas pomislial uzeti tab za alergiju, jer je očito alergijska reakcija (zbog tanke , ispucale, suhe kože).
Ali prije toga ću probati sa ovom a-dermom!
Znači: ulje za tuširanje i za poslije tuširanja djeluju?

Uzmi u ljekarni A-Derma pjenusavi gel. Ima ugodan blag miris i s tim se mozes lagano istusirati. Nakon tusiranja nemoj trljati rucnikom tijelo neko onako lagano poberi kapljice vise tapkajuci po tijelu da ne iziritiras kozu. Nakon toga mozes namazati mlijeko za tijelo isto A-Derma Exomega i to nanosi najmanje 2x dnevno. Kozu cijelog tijela moras vlaziti sto vise jer je napeta. Ako ti se ne poboljsa stanje za par dana kreni na tablete, jednu dnevno navecer prije spavanja. Naravno pozeljno je izbaciti sinteticku robu (jer i stvaranje elektriciteta na kozi isto djeluje nadrazajno). Znaci na tijelo - pamucne majice, gacice. Mozes se mazati pomalo i prirodnim maslinovim uljem (naravno ako podnosis miris). Ovo bi ti trebalo pomoci tj. ublaziti nesnosan svrab.

kleica_ri
31.03.2008., 10:34
vjerojatno je do suhe koze... a jel vam ostanu ranice, flekice, crvenilo, nesto poslje ili nista, sve normalno? jel cese bas koza ili neke tockice na kozi?

pocme me cesati tockica, a onda se ja tooooliko izgrebem da nastane flekica i vec sam luuuuda. ali nije sam po nogama. di stignem izgrebem. al mislim da je to od suhe koze jer sam primjetila da i nakon umivanja ako se ne namazem ne mogu ni zijevnuti (skoro) koliko me faca zateze

katastrofa

AHSATAN GNUS
31.03.2008., 14:18
pocme me cesati tockica, a onda se ja tooooliko izgrebem da nastane flekica i vec sam luuuuda. ali nije sam po nogama. di stignem izgrebem. al mislim da je to od suhe koze jer sam primjetila da i nakon umivanja ako se ne namazem ne mogu ni zijevnuti (skoro) koliko me faca zateze

katastrofa

Suha i napeta koza sigurno. Ako nemas kakvih alergija, vlazi kozu sto vise kremama i mlijekom za tijelo narocito nakon tusiranja.

kleica_ri
31.03.2008., 15:32
kupila sam si od nivea mlijeko za suhu i vrlo suhu kozu. malo je bolje otkad to stavljam, ali ima dana kad se sva iscesem.

bebać
13.04.2008., 14:01
Mene su dosta svrbile noge i trbuh, najviše kad bi bila bura:), navodno zbog suhe kože. Od nedavno sam počela koristiti Balea šampon za tuširanje i mlijeko za tijelo za suhu kožu i više me ne svrbi:cerek:

Ali porije me jako svrbilo, toliko da mi je koža bila hrapava od toga što sam se stalno češkala svim i svačim.

nephthys
20.04.2008., 10:04
primijetila sam u zadnje vrijeme da mi je koža pazuha potamnila, i to prilično. baš je vidljivo. inače koristim lushov aromacreme kao dezić već godinama, i nikad prije nisam imala problema, a brijem se baleinim gelom za brijanje i mijenjam britvice redovito, i sto godinama.
stvarno neam pojma koji bi mi se vrag mogao dogoditi. nisam ništa promijenila u zadnje vrijeme...i nije mi jasno.
ima tko kakva iskustva?

nudistica
21.04.2008., 01:23
Do najcesce dolazi od dezica, narocito ako sadrzi alkohol!
Ako imas hrabrosti, depiliraj (cupanjem :horor:), pa neces morati stalno brijati i time iritirati kozu. Dezic samo pred izlazak, ne bi ga stavljala automatski nakon tusiranja!

nephthys
21.04.2008., 06:18
dezić je lushev, tako da sigurno ne sadrži alkohol, a smijem ga stavljati samo na suhu i čistu kožu- što bi reklo poslije tuširanja. a ionako ga stavljam samo jednom dnevno- ujutro poslije tuširanja.
i meni je to palo na pamet, mislim da ću ga malo promijeniti, pa ću vijeti.
a čupanje ni na nogama ne mogu izdržati jer nisam baš dlakava a i koža mi je tanka i osjetljiva...tako da :horor:

hvala :mig:

Rock Star
21.04.2008., 06:41
Hm, meni je koža na pazuhu isto tamnija, a do sada nisam o tome ni razmišljala. :) Uvijek sam mislila kak je to od čestog brijanja, isto kak muškarci imaju tamniju kožu lica na mjestima gdje im rastu dlake. :confused:

Ima li tome uopće lijeka?

zuzi666
21.04.2008., 14:01
dezić je lushev, tako da sigurno ne sadrži alkohol

da li si 100 % sigurna u to?!
jer prodavači u Lushu lažu kad kažu da njihove stvari ne sadrže alkohol. ako želiš dokaz, skeniram sadržaj (na engleskom a ne hrvatskom) s peelinga iz lusha.
lushevi proizvodi su proizvodi koji se ne testiraju na životinjama i to je ono "prirodno" kod njih a ne laži da ne sadrže "otrove"!

nudistica
21.04.2008., 16:14
U tome i jeste problem ako stavis dezic direktno nakon tusiranja. Ako ne izlazis van neposredno nakon toga, onda se ne isplati! Pred sam izlazak se malo plaknes ispod pazuha pa tek onda dezic!
I meni je koza izuzetno osjetljiva, ali kako se secerna pasta ne lijepi za kozu vec samo za dlacice, onda nije veliki problem! Kada sam probala epilator ispod pazuha, ne samo da je boljelo :horor:, vec je oko svake (bivse ;)) dlacice bilo crveno; kada se sve pocupa odjednom, sasvim je drugi rezultat! (Mislim, jos se malo crveni, ali kada brzo ohladis, brzo se i smiri; od epilacije mi se nije smirilo 3-4 dana!)

nikky55
21.04.2008., 17:51
I meni je koza izuzetno osjetljiva, ali kako se secerna pasta ne lijepi za kozu vec samo za dlacice, onda nije veliki problem! Kada sam probala epilator ispod pazuha, ne samo da je boljelo :horor:, vec je oko svake (bivse ;)) dlacice bilo crveno; kada se sve pocupa odjednom, sasvim je drugi rezultat! (Mislim, jos se malo crveni, ali kada brzo ohladis, brzo se i smiri; od epilacije mi se nije smirilo 3-4 dana!)[/QUOTE]

ja nikada necu zaboraviti svoje prvo cupanje. stvarno ne znam kako mi vrag nije dao mira.. ali to sam napravila sa weet trakama.. i vjeruj te mi pazusi su me boljeli ko sam vrag.. a crvenilo se stravicno..
medutim, sve je stvar tipa koze.. mislim da je tesko odrediti kome ce biti kako.. recimo meni se ne tamni pod pazuhom.. dok recimo sestra koja apsolutno sve brije od nogu pa do pazuha.. ima stravicno tamni pazuh.. tako da mislim da je to mozda cak od brijanja..

nephthys
21.04.2008., 18:28
@ zuzi- ohladi malo, nisam to rekla na taj način da pokušavam nekome lagati, nego samo nemam osjećaj da ga sadrže jer ja nisam baš dobro podnosila deziće s alkoholima, i peklo me, a ovo već godinama koristim i ništa mi se slično nije dogodilo.

@nudistica- ali ja idem van direktno nakon tuša :D navikla sam se na to još u domu dok sam bila, i e mijenjam rutinu, radije imam pazuha tamnija :cerek:
i ja sam pokušavala čupati dlačice na nogama šećernom pastom i mazala sam nakon toga ko luda noge jer su mi se skroz osule, pekle su me par sati nakon toga, i sva sam se ljuštila kako su suhe bile i osjetljive...ali hvala na savjetu :mig:

@nikky- i ja imam osjećaj da je to od brijanja...i da će tako i ostati dulje. ha dobro, šta je tu je...

hvala svima što ste me zapazile i odgovorile :cerek:

nikky55
21.04.2008., 19:27
nema frke.. najbolje da radis kako tebi najbolje pase.. i da se dobro osjecas... eto ja sam puno puta misla da mi neke stvari nece pasati.. pa sam se i dugo dvoumila.. dok nisam odlucila...
ako te ne smeta to tamno nemoj se onda sa time ni zamarati.. :)

zuzi666
21.04.2008., 20:50
...nisam to rekla na taj način da pokušavam nekome lagati...

nisam ja tebe optužila za laži, nego sam rekla da prodavačice u Lushu "lažu" ili ne čitaju englesku deklaraciju. a dobro si provijeri da dezić koji koristiš stvarno nema alkohola!

nudistica
23.04.2008., 12:23
Na zalost, koza nam se svima vrlo individualno "ponasa", pa mozemo samo govoriti o svojim iskustvima u nadi da bi to i nekome drugome moglo pomoci i dati neku ideju. Sveopceg recepta nema :(
Ali vrijedi malo i eksperimentirati za ljepotu, zar ne? :)

nikky55
23.04.2008., 12:44
Na zalost, koza nam se svima vrlo individualno "ponasa", pa mozemo samo govoriti o svojim iskustvima u nadi da bi to i nekome drugome moglo pomoci i dati neku ideju. Sveopceg recepta nema :(
Ali vrijedi malo i eksperimentirati za ljepotu, zar ne? :)

a tu se slazem.. kako ces shvatiti sto ti najbolje odgovara ako ne probas vise toga.. ali je uvijek dobro se prije raspitati sto je blaze, sto je sigurnije da ce ti manje naskoditi..

nudistica
23.04.2008., 13:37
Apsolutno! Zato smo tu! :)

minnie
25.04.2008., 16:34
meni je isto koza ispod pazuha tamna...kao da imam neke plavice, i to je zbog brijanja. jedino to podnosim tako da tome nema pomoci. ima mozda neka kremica(koju bi preporucili) da smanji tu iritaciju ili plavilo?

macka
25.04.2008., 17:08
meni je isto koza ispod pazuha tamna...kao da imam neke plavice, i to je zbog brijanja. jedino to podnosim tako da tome nema pomoci. ima mozda neka kremica(koju bi preporucili) da smanji tu iritaciju ili plavilo?

muske britvice :D
s tim da se ne salim... otkako sam pocela dragom krasti britvicu, preporodila sam se :cerek:

nudistica
25.04.2008., 17:50
muske britvice :D
s tim da se ne salim... otkako sam pocela dragom krasti britvicu, preporodila sam se :cerek:
Ako bas moras britvice, onda zbilja preporucujem muske (npr. Mach3), razlika je nevjerojatna! :top:
Ali ipak preporucam egipatsku... :s

macka
02.05.2008., 11:15
Ako bas moras britvice, onda zbilja preporucujem muske (npr. Mach3), razlika je nevjerojatna! :top:
jel'da? ja se s onim Venus svaki put porezem i koza mi bude uzasno iziritirana... a otkako sam jednom 'posudila' od dragog jer sam bila u nestasici :angeleye: skuzila sam koja je nevjerojatna razlika! :eek:
njegove su gilette blue2 excel... ili kakoliseveczovu... ma tako nesto slicno... zakon! :D

nudistica
02.05.2008., 20:58
jel'da? ja se s onim Venus svaki put porezem i koza mi bude uzasno iziritirana... a otkako sam jednom 'posudila' od dragog jer sam bila u nestasici :angeleye: skuzila sam koja je nevjerojatna razlika! :eek:
njegove su gilette blue2 excel... ili kakoliseveczovu... ma tako nesto slicno... zakon! :D
Kao da je one zenske britvice pravio neko ko ne voli zene :ne zna:

Biberlee
02.06.2008., 23:56
hvala vam. ja sam se vec pobojala da imam sugu :s

definitivno cu poslusati neke od vasih savjeta ;)

vikica
04.06.2008., 17:03
...za tijelo isto A-Derma Exomega ...
Thanx na svim savjetima! :s
A-derma je pomogla 100%. Dok sam je koristila (3-4 puta tjedno) nije me nista zatezalo niti svrbilo. To mi je sad must-have u toaletnom ormariću :mig: . Zbilja je skupa krema, ali nije mala bočica (kao npr ona krema od nevena dr. Theiss), pa nije toliki bad.

Maddie
16.07.2008., 22:33
evo imam pitanje mene uzasno svrbe noge i zimi i ljetii sva sam već puna fleka,al to sve ispod koljena,tako sam flekava da me lik pito di komarci tako grizu?
mislim nemogu se u kratko obuci,isla sam kod svih doktora savi nalazi u redu a meni to ne prolazi,neznam sta da radi vise,cim da se mažem
mazala sam se jodom nekim pa bephantenom i još svašta nest,ali nikakvog pomaka
te fleke od krasdti ne prolaze i stalnoi nove dolaze
fleke mi ostaju godinama na kozi i to me zivcira

Merlina
16.07.2008., 23:09
U baby tuš kupku dodajte 2 male žlice nekog kvalitetnog (hladno prešanog, nerafiniranog) baznog ulja npr. maslinovog, bademovog, plod d. ruže ..... Zatim poslije tuširanja namažite još mokro tijelo opet nekim kvalitetnim baznim uljem npr. bademovim. Garantiram da će vam se isušena koza konzervansima, naftnim derivatima i kemijom (iz kozmetike koju vidim iz gornjih postova - koristite) oporaviti i to vrlo brzo - za mjesec dana (svakodnevnog korištenja). I onda po mogućnosti nastavite s tom njegom :) klonite se kemije, mineralnih ulja, konzervansa jer vam to neće donijeti ništa dobrog.

bubili mali
24.07.2008., 13:07
ili se klonite epilatora. dok sam ga koristila znala sam si krastice pop nogama napraviti od češanja. onda sam ga šviknula u smeće i sad se depiliram voskom. i za tijelo je super Eucerinov losion ph 5. koža baš bude mekana i dobro hidratizirana.
sad zvučim kao da sam iz neke reklame ispala :rofl:

Beta ženka
05.08.2008., 12:08
Meni se taj problem pojavio u zadnjih godinu dana, vjerojatno zbog maltretiranja depilatorom, trakama s voskom i raznoraznim dezodoransima.
Poprilično se smanjilo češćim nanošenjem talka (ne samo nakon depilacije), mazanjem kreme-gela od aloe vera i jojobe (nakon nanošenja tako miriše da mi dezodorans ne treba još nekoliko sati) te Niveom.

ovchica
05.08.2008., 13:02
Meni su isto pazusi potamnili od Lushovih dezića i iskočili su mi limfni čvorovi, ma katastrofa... Prestala sam ih koristiti i sve se dost brzo vratilo u normalu

Blue Cat
13.10.2008., 08:24
Pozdrav svima!
Eto, stiže jesen i počinju svrabovi, češkanje, nervoza i sl. :mad:
Dugi niz godina imam problem sa suhom kožom, u zimskim danima pogotovo užasan svrab listova a čak i perutanje kože.
Dakle, svi koji još nisu pronašli način kako to riješiti, možda im ovo pomogne.
-Uzimati C vitamin svaki dan. To i nije neki problem a strahovito je poželjno zbog imuniteta općenito.
-Pokušavala sam sa svim mogućim uljima za kupanje, mazanje poslije kupanja ali sve je to bilo tako-tako. Onda sam naišla na ULJE ZA KUPANJE od fenjala i fantastično je!Istina, nije baš najjeftinije (45-50kn 2dcl) ali mene je riješilo svih češkanja. Neznam samo šta preporučiti muškom rodu jer ovo ima lijep ženstveni miris vanilije...?
-Idući korak je da postoji problem nedostatka D-vitamina u zimskim mjesecima i to bi se trebali ipak konzultirat sa svojim dr. opće praxe. (svrab i ljuštenje kože-osnovni simptomi).
Eto, nadam se da će ovo nekome pomoći!:top:

jagodica_bobica
13.10.2008., 15:20
ja sam koristila zbog preosjetljivosti kože sito te A derma proizvode..ulje za tuširanje mi je ok,ali za mlijeko poslije tuširanja sam našla puno bolji proizvod.. to je excipial lipolosion s urejom..puno je jeftiniji od a derme,a meni puno bolji..lakše se razmazuje po koži,a i osjećaj vlažnosti na koži je puno dugotrajniji..svakako preporučujem..

big girl
08.03.2009., 13:27
meni već dvije godine nakon tuširanja ili kupanja u moru na tijelu izađu crvene flekice i svrbe me. već me sram ić na plažu. i to samo po gornjem dijelu tijela, noge ništa. prvo mi je to imala frendica, a sljedeću godinu sam ja dobila i još uvijek traje. jel zna netko šta je to i šta bi moglo pomoć?

llollipop
10.03.2009., 09:47
tako je i meni...samo što meni izađu nakon tuširanja i to po gornjem dijelu ruka... bila sam kod doktorice opće medicine pa mi je rekla da koristim neka mlijeka za tuširanje koje su jako hidratantna.... kao npr... dove ili nivea... baš ću danas otić malo pogledat i kupit nešto od toga!
ali ako mi netko može predložiti proizvod, bila bih mi mu zahvalna... jako:top:

*soul*mate*
10.03.2009., 19:27
Ne znam jesam li pronašla topic gdje da postavim ovo pitanje (bila sam pitala u onoj temi gdje se spominje IPL, laseri i dr. no zeznula sam se jer je tamo riječ o trajnoj depilaciji), pa ako postoji neka bolja tema, molim vas da tamo ovo premjestiti. hvala unaprijed!

E sad, što me muči:
jel ima tko na ovom topicu da je išao na IPL (da je tretirao pigmentacijske mrlje od akni i krastica), a da je bilo učinka?

Ja idem na tretmane IPLom kod privatnog dermatologa i sada sam bila 4. put (tretira mi ramena, ruke i dekolte), taman sam na pola jer treba ići 8 puta, i nisam sigurna jel ima učinka. Kada samu sebe gledam čini mi se kao da je moja koža kao uvijek... Dermatolog i medicinska sestra vide poboljšanje (tako su mi rekli, bez da sam ja uopće izrekla svoje sumnje na glas), no opet se bojim da su pristrani. Jedina osoba koja zna kakva mi je koža bila prije je mama, no ona nije u hrvatskoj... sada se bojim da je sve bilo uzalud.
Pa ako ima nekoga kome je IPL potpuno izbljedio mrlje, jako bi mi puno značilo da mi to kaže jer sve se bojim da kod mene neće biti bolje :(

nemojdanas
19.06.2009., 13:10
evo ovako...moje ruke..tocnije nadlaktice,vanjska strana pune su crvenih tockica,kao malene suhe bubuljice...ima li tko prijedlog-sta da radim,ikakav preparat??? thnx

GothicRomance
19.06.2009., 13:47
imas vec temu o purecoj kozi pa potrazi jer ti tamo sve pise.

krinka
28.06.2009., 15:47
evo ovako...moje ruke..tocnije nadlaktice,vanjska strana pune su crvenih tockica,kao malene suhe bubuljice...ima li tko prijedlog-sta da radim,ikakav preparat??? thnx

obavezno moras radit peeling. ja sam imala problema stim i rijesila sam ih sa lush-ovim peelingom AQUA MIRABILIS i kremom DREAM CREAM::):) SRETNO

kikica8888
28.06.2009., 18:46
Ja imam ovakav problem...Depiliram noge električnim epilatorom i zadovoljna sam učinkom,nemam problema sa urastanjem dlačica ili sl.,ali nakon nekih 7 do 10 dana (kada dlačice počnu rasti) pojave mi se na par mjesta male crvene točkice (gotovo neprimjetne),ali svrbeeeeeeeeeeeeee za izludit!!I onda se češem par dana,pa svrbež prođe sama od sebe!Ali tih par dana izludim!!!!

Ne znam više kako bi to spriječila...Probala sam nakon depiliranja ne namazat ništa,pa dječji puder,aloa veru,avene cicalfate ili tako nešto slično,ali baš ništa ne pomaže...A i kad se svrbež pojavi,opet ništa ne pomaže da ga ublažim!Jednostavno moram pretrpjet tih par dana!:hebemu:

Brijanje ne dolazi u obzir,jer nemam živaca za to,pogotovo sad preko ljeta.A depilaciju u salonu nisam probala,ali to mi je preskupo...Ako netko ima savjet,bila bi zahvalna...

mala_zg23
29.06.2009., 14:26
a što napraviti sa sitnim prištićima najviše na čelu?imam mješovitu kožu jel ima netko kakvu kremu za preporučiti ili što npraviti?

anchica
03.07.2009., 18:56
imam veliki problem...na području nogu onak do koljena imam vec 2mj izrazene bubuljice crvene i neke su velike a neke manje ugl niti to svrbi niti pece samo ne nestaje...mazala sam Bepantholom i Bivacynom ali nista :(((( vec ludim...ljeto je i vruce a ne mogu otic na depilaciju zbog njih niti obuci kratke hlacice i ako itko zna ikakav savjet nek javi vec sam poludila zbog toga :((( pomagajte ljudi!!! svi savjeti su dobro dosli :) thanks

midsummer
17.08.2009., 18:40
smeža mi je koža ispod pazuha, i cesto me zna svrbit, prije sma imala alergiju od rexonina dezića, crveni osip, mazala sam to sa kremom i preoslo mi je, i dalje me zna svrbit ali nema nikakvih osipa, zna li itko zasto mi je tako tamna koza ispod pazuha?:p

ssanjich
20.08.2009., 23:07
meni je isto tamnija....i nemam pojma zašto :eek: i živcira me to :mad: izgleda kao da je prljavo :mad:

ssanjich
21.08.2009., 01:04
Kako posvijetliti tamne krugove ispod pazuha

Ljeto je na vratima i vjerojatno ste već započeli sa raznim tretmanima za uljepšavanje kože koju ćete uskoro sve više otkrivati. Posjetili ste kozmetičarku, pedikera, otišli na depilaciju i polako prestajete nalikovati na medvjeda koji je prespavao zimu. No što je sa onim tamnim mrljama ispod vašeg pazuha?

Tamne krugove ispod pazuha uzrokuje brijanje dlaka čiji se korijen vidi ispod kože, znojenje koje tijekom vremena potamnjuje kožu, antiperspiranti i dezodoransi te nakupljene mrtve stanice kože. Uzroci su zaista brojni, ali to ne znači da možemo samo slijegati ramenima i truditi se ne dizati ruke na plaži. Vrijeme je za hvatanje u koštac sa izdajničkim mrljama.

Prije svega, bitno je da se prestanete brijati i počnete koristiti vosak. Bit će bolno, ali će se na kraju svakako isplatiti. Voskom se uklanja korijen stoga ispod kože više neće biti dlaka koje će je potamnjivati.

Ukoliko problem nije u dlakama, tamni krugovi možda su uzrokovani čestom uporabom nekih dezodoransa ili antiperspiranta, stoga pokušajte promijeniti proizvođača jer je možda riječ o određenom sastojku proizvoda koji koristite.

Tamne krugove može uzrokovati i kiselina u znoju koja se zadržava na dlačicama, stoga je vrlo bitno da ih redovito uklanjate. Mrtve stanice kože još su jedan uzročnik izdajničkih mrlja stoga ih uklonite pilingom.
Ukoliko ništa od navedenog ne pomogne, možete se odlučiti i na proizvode za izbjeljivanje kože, no prije upotrebe, svakako se konzultirajte sa dermatologom. Prije toga, kao recept iz kućne radinosti može vam poslužiti i limunov sok koji osim izbjeljivanja služi i kao prirodni dezodorans.

midsummer
21.08.2009., 15:46
brrr, mozda probam sa voskom, al to je osjetljivo podrucje pa mi je malo bedara, njezna koza huh

ssanjich
23.08.2009., 23:13
ja sam par puta s voskom... prvo sam uzimala one veet trake...dok nisam skužila da mi je čupko puno bolji :cerek:

baš sam neki dan povukla...tako je fino glatko sad :cerek: malo zaboli kad povuces...ali nije strašno :mig:

midsummer
01.09.2009., 21:25
koji vosak za cupkanje, cupko koristite, ili su bolje te veet trake ja nebi htjela da mi nastanu pod ljevi i modrice pri korjenu dlake. i cime da nakon namazem baby puder + gel od aloe vere, koji?

Pafulja
22.09.2009., 13:10
sad sam napisala na mljekima za tijela i buterima...
imam folikulitis na rukama dole i pureću kožu na rukama gore i nakon par mazanja mi koža nikad bolje nije izgledala i mekana je ko duša.
kupila sam u rinfuzi bademovo u apoteci (3 dcl) i u njega dobro špricnula domaćeg kantarionovog ulja i tu mješavinu obilno nanesem na mokru kožu dok se još tuširam. samo nježno potapkam kapljice s ručnikom kad izađem vani. najtoplije preporučam jer mi se koža u par mazanja preporodila.a i fino miriši.

Ana.m.
06.03.2010., 13:24
ispricavam se ako je tema u krivom podforumu(nesnalazim se jos)
imam problem:
noge su mi punee mitesera
koji su ogromni i crni(izgledaju kao mali crni mladeži)
inace imam užasno suhe noge tamna koljenja i blago purecu kožu i uz to te ogromne mitesere :(:eek:
najveci su na sraznjem dijelu nogu tamo gdje e koža naj"mlohavija"(Ajme koje obašnjenje :lol:)
radim piling jednom tijedno
i redovito mackam noge mlijekom za tijelo ali nista nepomaze :(:(
imam jos jedno pitanje da sada neotvaram novu temu
lijevi lakat(na kojeg se cesto naslanjam) mi ima višak kože
kada ispravim ruku na njemu ima cijeli jedan krug te zadebljane kože i nemogu se toga nikako rijesita izgleda odvratno

ako je bitno imam 15 godina

molim savjete! :confused:

FASHION GIRL
06.03.2010., 14:47
Još nisam čula za mitesere po nogama :eek:
Možda su ti te male točkice koje nastaju zbog depilacije ili urastanja dlaka
Inače :ne zna: šta bi drugo moglo biti

Exclusive
06.03.2010., 15:42
mislim da si već odavno prije trebala posjetit dermatologa, i to čim si uočila promjene na koži:o
hitro doktoru, on će ti najbolje pomoć-ne slušaj kojekakve savjete tu na forumu:mig:

Ana.m.
06.03.2010., 15:43
:) nedepiliram se
imam jos uviek kratke i skroz tanke dlake
koje su jedva vidljive
mislim da ce mi od depiliranja samo ojacati i zadebljati se

stvarno neznam od cega je to:confused:
ponekad se znaju kao upaliti pa pocrvene i izgledaju kao mali crveni pristici:( :mad:

edit:
inace mami mi se isto koji put zna tako koja tockica pojavit na nogama ali samo 2-3
primjetila sam da mi ih ima puno vise odkada cesce mazem noge mlijekom za tijelo :rolleyes:a noge unatoc mlijeku suhe :eek:

sklona sam miteserima pun mi ih je nos a imam ih i nekoliko na usnoj skoljci
ocito imam jako problematicnu kožu :o

zekica21
06.03.2010., 16:40
Evo samo da ti kažem da to nije ništa čudno.. Svi manje više imamo mitesere.
Ja isto imam po listovima, ali sam skužila da su to u biti sitne dlačice koje mi se zatvore pod kožu i to nema toliko veze s depilacijom..
Također imam na nadlakticama i na leđima isti problem, sitne dlačice se zatvore i onda imam te male sitne točkice, nekad sam ih stiskala pa sam dobivala ožiljke od toga, sad ih više ne diram, navikla sam na njih.
Iznad usne isto imam dva tri mitsera, ali ne skuži se toliko.
Nisam bila kod dermatologa, ali jedino što radim je peeling, i to mi pomaže kratkoročno..

Ana.m.
06.03.2010., 19:14
imam ja i to :(
ali ovo je bas nesto kao veliki miteser
samo je povrsinski veliko,nije duboko lako se istisne ali za 2-3 dana opet su tu :eek:
noge su mi :eek:
od tih crnih tockica sto mitesera sto tih dlacica
pa crvenih tockica,purece kože,užasno tamnih koljena
horor :eek: :(
koža mi je toliko suha da je moram minimalno svaki dan mazat velikim kolicinama mlijeka za tijelo inace bude doslono sivkaste boje
sad moguce da mi to mlijeko za tijelo neuspjeva se "razgradit" pa nastaju ti miteseri :rolleyes:

tijesim se da cu na ljeto uhvatit boju(neki ljudi su me pitali jesam li mulatkinja kako sam crna ljeti) pa ce se manje vidjet
a i sunce pomaze kod raznih necistoca na koži

ima tko ideju oko zadebljane kože na laktu kako je se riješiti
mazanjem raznim kremicama se omekša ali nece se stanjit :confused:

hvala :)

edit:
radim i ja piling i to dosta grubi
najcesce sol
poslije me noge sigurno sat vermena nenormalno svrbe
ali tockice jos uvijek tu
mitesere sa lica sam skidala i sa onim nivea flasterima nepomaze bas

Skura
06.03.2010., 22:06
Ana, koje mlijeko za tijelo koristiš?

Ovo mi se čini kao da ti je koža toliko suha a pošto su ti dlake tanke - ne uspiju izrasti i zato ti se stvaraju te točkice.

I čini mi se da ti mlijeko nije dovoljno dobro. Pokušaj sa Alverde body butter Macadamia.

I pokušaj istisnuti jedan i pogledaj dobro jeli dlaka u njemu. Trebala bi biti kao pužić zavijena ;).

I ne se više pilingirati sa soli :azdaja: Ona te dodatno isušuje. Ako ćeš domaći piling onda zamuti maslinovo ulje, med i palentu pa pokušaj s tim. Sol više nikako!

A za laktove - maslinovim uljem ih maži i redovno pilingiraj, poslije tuširanja namaži dobro sa body butterom pa malo iza sa maslinovim uljem... Nakon nekog vremena će se višak kože povući ;)

Samo ulje nije dovoljno da ti kožu dovede u normalno i treba će ti puno vremena.

Skura
06.03.2010., 22:08
I sad sam vidjela da su ti koljena tamna.

To je to - tvoja je koža jako, jako suha. Trebaš je dobro njegovati.

I moja je bila takva kad sam imala 15. Rezultiralo je strijama po bedrima - jer suha koža nije elastična.

Pokušaj ovo što sam rekla ;)

žalfija
06.03.2010., 22:11
Ne znam ništa o ovom problemu, samo bi htjela reći da ako već radiš domaći piling onda ne solju nego - šećerom!:)

Ja radim piling šećerom već godinama i koža je nakon toga mekana i glatka, nikako isušena.

Linda Hathor
06.03.2010., 22:26
Ne znam ništa o ovom problemu, samo bi htjela reći da ako već radiš domaći piling onda ne solju nego - šećerom!:)

Ja radim piling šećerom već godinama i koža je nakon toga mekana i glatka, nikako isušena.

kako, šećer pomiješaš s još nečim ili obično utrljavanje šećera na vlažnu kožu?

ja b' to probala.

žalfija
06.03.2010., 23:50
Najobičnije utrljavanje šećera na vlažnu kožu.:)

Obično koristim smeđi šećer, ali nema baš neke veze, on ima malo veća zrnca jedino. Na licu možeš malo i pustiti ako imaš živaca, stvarno bude premekano, meni niti jedan drugi kupovni piling za lice nije tako dobar kao šećer.

btw.To sam prije 15-tak godina pročitala u "Milli" (ako se sjeća tko? :rofl:) i od tada drljam. :zubo:

zekica21
07.03.2010., 01:15
Napisala sam joj privatno poruku, ali evo da napišem i tu jer možda netko bude imao sličan problemčić pa da se nađe i tu.
Dakle, imala sam sličan problem, i meni je rezultiralo i strijama, i tim urastanjima dlačica kao mitserima...
Sol nagriza ionako vrlo osjetljivu kožu. To nikako.. Za ovakvu kožu i šećer može bit pregrez. Meni je dosta pomogao piling tijela običnim malim ručnikom koji mi samo tome služi i njega nakon korištenja lijepo otkuham na 90, koristim dječija sredstva za kupanje jer su blaga. Mažem se prirodnim uljima na tako vlažnu kožu, jer mi više odgovaraju od mlijeka..Lice isto tako, samo lagani peeling i ne očekivat da će bestraga nestati miteseri..

Linda Hathor
07.03.2010., 01:35
Najobičnije utrljavanje šećera na vlažnu kožu.:)

Obično koristim smeđi šećer, ali nema baš neke veze, on ima malo veća zrnca jedino. Na licu možeš malo i pustiti ako imaš živaca, stvarno bude premekano, meni niti jedan drugi kupovni piling za lice nije tako dobar kao šećer.

btw.To sam prije 15-tak godina pročitala u "Milli" (ako se sjeća tko? :rofl:) i od tada drljam. :zubo:

ajme, Mila. :cerek:

thnx.

Ana.m.
07.03.2010., 09:35
koristim neutrogena mlijeko za jako suhu kožu
sad sam ga postrosila pa zadnjih 2 dana mamino afrodita sa bademom
imam od balee body butter onaj od narance pa i njega koji put stavim

i nisu to dlake
bas su veliki miteseri
imam ja i tih dlakica ali njih ni neistiskujem
ovi miteseri kada se istisnu izgledau jednako kao ovi sa lica
samo sto su ogromni i nisu duboko
mozda pretjeruem sa mlijekom pa nastaju od ostataka mlijeka? :confused: :ne zna:

zekica21
07.03.2010., 09:43
teško je to malo ovako preko foruma, a da nismo ni vidile kako to izgleda znat...možemo samo nagađat..
Odi ti ipak dermatologu da to pogleda, i nemoj više sol na sebe ni u snu..

dr_Psiho
08.03.2010., 04:50
(88.god)Ljudi ovo mi se dešava već godinama, i strah me otić kod doktora...::rolleyes:kad radim neki fizički posao...kad se nerviram...kad izadjem iz toplog u hladno...pocrvenim po cijelom (cijelommmmmmm tijelu 10-15min) i to izaziva užasan svrbež:mad: i to me strašno živcira...uzrok tome sigurno nije higijena jer se tusiram skoro svaki dan:cerek:...neznam jel to ima veze sa cigaretama...ovisan sam pušač već 5 godina...a prije 10 godina sam bio na testovima alergije...gdje su utvrdili da sam alergičan na DUHAN:kava:,kukuruzovinu, perje:ne zna:.sad neznam jel to ima kakve veze sa tim mojim crvenilom koje mi se u tjednu desi jedno 8 puta...ili sa nekom bolesti kože...pls...pomagajte:s

deya
11.03.2010., 21:16
Ako si alergičan na duhan - a pušiš - toooo bi moglo biti.
E, sad, možda i od hladnoće...
ali, najbolje je da se zaputiš k liječniku.

šećerna vata
11.03.2010., 22:24
Cure, žene:D pomagajte..! nakon svakog brijanja pazuha sa britvicom, cijelo to područje mi se upali i pojave mi se prištići koji ružno izgledaju a neki me znaju i boliti..:( jel se to još nekom događa i kako to mogu riješiti,.. nekim preparatom, ili možda neka prirodna ulja?? sad još nije tak strašno ali na ljeto će se sve to vidjeti...:ne zna:

mala_zg23
25.04.2010., 17:44
jel mi može netko pomoć? imam sitne sitne prištiće i crvenilo od njih po dekolteu i ne znam što napraviti. kad se stisnu peckaju ili kasnije svrbi. mislila sam da je možda od znoja i sve probala ali ništa ne pomaže.

Merryn
27.04.2010., 01:20
jel mi može netko pomoć? imam sitne sitne prištiće i crvenilo od njih po dekolteu i ne znam što napraviti. kad se stisnu peckaju ili kasnije svrbi. mislila sam da je možda od znoja i sve probala ali ništa ne pomaže.

To ti može biti i alergija. Ja sam jednom prije dosta godina imala alergiju na sunce, koja je baš tako izgledala (baš na dekolteu i SAMO na dekolteu :confused: - na ostalim dijelovima tijela ne, iako su, naravno, i oni bili izloženi suncu).

Na sreću, nije se ponovilo, tako da je možda bilo uzrokovano nekim sredstvom za sunčanje ili njegu koje sam to ljeto koristila.

To što te pecka i svrbi kad stisneš više mi liči na neku urtikariju ili alergiju nego na "obične" prištiće. Točno se sjećam da je tako bilo i meni.

lollipop45
28.04.2010., 20:05
eto, meni se već tri godine svako ljeto pojavljuju na području obraza. Još malo pa ljeto, pa mi se na da opet ih imat :o.Jel znate nešto, bilo šta sa čime ih mogu spriječit/smanjit? :confused:

Butcher77
04.02.2011., 11:22
Bok svima, i ja sam imao iste probleme svake zime, preko dana sve ok a kada bih legao u krevet pocelo bi od listova pa dot rbuha, uzasan svrab, cesto bih se budio nocu i poceo manijakalno cesanje koje bi me dovodilo do ludila i slucajno sam nabasao na lijek, ali kada kazem lijek, zaista mislim tako...
Prvo se otusirajte sa vodom, bez sampona i slicnih kemijskih preparata, a nakon toga se namazite djevicanskim maslinovim uljem ( vrlo brzo upija i koza ostane meka i glatka ) po mokroj kozi i sacekajte da se osusite ( bez brisanja rucnikom )i tako mjesec dana, svaki dan, mozete i vlasiste namazati jer je maslinovo ulje vrlo zdravo za vlasiste i kosu a nakon toga isperite laganim samponom koji vas ne nadrazuje i sve ce biti ok !!!
Preporucam svako jutro nataste popiti jednu jusnu zlicu istog maslinovog ulja i garantiram da ce sve tegobe proci, naime moderna medicina ima za naviku kljukati ljude raznim ljekovima ali zapamtite da isti imaju i negativne posljedice stoga pocnite sa terapijom sa maslinovim uljem i sami cete vidjeti rezultat, ne samo da cete zaboraviti svrab nego cete usput i zaobici i mnoge druge zdravstvene tegobe, osobito zelucane itd, sretno !!!

Minnie Mouse 16
16.02.2012., 23:10
Nadam se da pišem na pravo mjesto.
Naime, od rođenja imam na tjemenu crveni krugić promjera 3 cm, skrivam ga kosom, ali na tom mjestu i nema kose, ne primjećuje se toliko. Jako je osjetljiv i često boli, posebice kad je promjena vremena i sl. S češljom moramo jako pažljivo proći na tom mjestu. Doktor je rekao, već pri rođenju da nije ništa opasno i da će nestati, ali nije, no ni sam ne zna što je. Nije ''rodin ugriz'', potvrđeno je! Zanima me ima li itko nešto slično tomu, zna li netko o čemu se radi?!?!?!
Zahvaljujem unaprijed na svakoj informaciji!
(:

nemke_
05.03.2013., 18:46
POZZ svima od prilike nekih vec par mjeseci imam lisajeve na ruci i uzasno me nervira malo je pocelo i da me pecka dali neko zna kakvu kremu,za prvi put da probam..!!??

Pawich
14.03.2013., 22:44
pozz ljudovi, malo je kasno, a krenuo sam čitait temu ne bi li naišao na odgovor, pa sam odusto i idem jednostavno prijeći na stvar...

u zadnjih par dana po tijelu mi s pojavljuju male crvene točkice koje me zasvrbe. to je u biti prvi znak da se neka nova pojavila.

načas me zasvrbi, onda ja pogledam, kad ono malecko crveno. kad počešem malo je više vidljiva. danas ima nekih koje duže svrbe, a ostale se tu i tamo jave. nema nekog pravila, nisu ni ugnojene, ni jaaako vidljive, niti nabrekle. jednistavno je mala točkica. imam ih na leđima, prsima, područje trbuha, ponekad me zasvrbi iza uha i na vratu, ima ih nekoliko iznad penisa, čak i na rukama....tuširanje ne pomaže, presvuko sam posteljinu......

pitam se i nadam se se da je to zbog suhe kože koja je uzokovana zimom i dužim svakodnevnim tuširanjem možda pretoplom vodom (jer je u kupaoni malo hladnije) te jačim trljanjem ručnika......tak sam negdje pročitao. a ono čemu se ne nadam da je to zbog problema sa jetrom (jer mi to sa ne treba) ili nekim drugim unutarnjim organom. stres mogu odbaciti.

ima u kuči i psa, ali imam kučnog ljubimca zadnjih 16 godina i ništa se nije promjenilo u njegovom prisustvu uz mene.....koj je vrag sad, ne znam, jer sad u zadnje vrijeme se čak i više brinem u vezi svoje higijene nego prije i po tom bi treblo biti još više sve u redu.

molim vaše mišljenje i savjet, a do onda budem probao sa nekim uljem ili tak nečim da se mažem posje tuširanja hladnijom vodom.

hvala i pozdrav..

*tearsinheaven
15.03.2013., 08:28
Za lišajeve bih svima preporučila Apisan Žutu kremu, meni je stvarno pomogla :top: - http://www.zdravestvari.hr/proizvod/apisan-zuta-krema-30ml

Za suhu kožu mi je najboljom pokazala mast od gaveza, a dobra je i za lišajeve i plikove :) - http://www.biofarm.hr/index.php?str=biofarm-detalji&id=54

EDIT:
Eh da, mislim da je bitno da dok traje iritacija po tijelu koristite jako blage gelove za tuširanje, poput Babylove gela (http://i48.tinypic.com/2cx6l4n.png).
Imaju i dobru kremu za lice i losion.
Ja sam par puta dobila lišajeve od gelova za tuširanje, pogotovo od Dovea koji mi nikako ne paše :)

yogalove
15.03.2013., 15:56
u zadnje vrijeme nakon tusiranja (bez obzira na to koji gel za tusiranje koristim) na trbuhu i na ruci me nesto zasvrbi i onda primjetim na tom mjestu nesto slicno kao kod uboda komarca, dosta me svrbi i okolo bude sve crveno ali nakon nekog vremena se povuce i nestane. tako u zadnjih mj dana svaki put nakon tusiranja. kaj bit to moglo biti? :ne zna:
znaci nije tipa pristic ili lisaj ili plik nego bas kao da me nesto ubolo. sumnjam da je bas komarac jer bi to znacilo da ga nosim sa sobom gdje god idem jer mi se ista stvar dogodi i kad se tusiram doma ili kod decka ili u teretani :rofl:

DBys
16.03.2013., 09:39
u zadnje vrijeme nakon tusiranja (bez obzira na to koji gel za tusiranje koristim) na trbuhu i na ruci me nesto zasvrbi i onda primjetim na tom mjestu nesto slicno kao kod uboda komarca, dosta me svrbi i okolo bude sve crveno ali nakon nekog vremena se povuce i nestane. tako u zadnjih mj dana svaki put nakon tusiranja. kaj bit to moglo biti? :ne zna:
znaci nije tipa pristic ili lisaj ili plik nego bas kao da me nesto ubolo. sumnjam da je bas komarac jer bi to znacilo da ga nosim sa sobom gdje god idem jer mi se ista stvar dogodi i kad se tusiram doma ili kod decka ili u teretani :rofl:

i mene zanima komentar na ovo...

btw, ako netko slucajno zna, je li moguce dobiti urtikariju kao reakciju na odredjene sastojke proizvoda - u smislu da je poznato da npr. osobe osjetljivije koze moraju izbjegavati odredjeni spoj ili odredjenu tvar ili da je poznato da odredjena supstanca zna biti agresivnija na osjetljivoj kozi - ovdje ne mislim na opcenito vec na konkretne elemente (uj, nadam se da ga nisam previse zakomplicirala :D)

*tearsinheaven
16.03.2013., 09:47
Mislim da ima veze sa sastavom proizvoda, možda vam SLS (http://www.natural-health-information-centre.com/sls-health-implications.html) smeta? :misli:
Ne znam, ja bih na vašem mjestu probala tjedan dana koristiti neki blagi baby gel za tuširanje (Babylove mi je najdraži recimo), pa ćete vidjeti reakciju kože.
Ako nećete imati nikakvih reakcije, onda je do sls-a.

yogalove
16.03.2013., 14:05
Mislim da ima veze sa sastavom proizvoda, možda vam SLS (http://www.natural-health-information-centre.com/sls-health-implications.html) smeta? :misli:
Ne znam, ja bih na vašem mjestu probala tjedan dana koristiti neki blagi baby gel za tuširanje (Babylove mi je najdraži recimo), pa ćete vidjeti reakciju kože.
Ako nećete imati nikakvih reakcije, onda je do sls-a.

izmedu ostalog koristim i babylove od glave do pete tusiralicu i ista stvar :ne zna:

DBys
18.03.2013., 09:21
da, i ja mislim da ni kod mene sls, a i npr. znam da kad koristim neki proizvod za extra suhu kozu da instant dobijem plikove - tako sam ranije brijala da mi to smeta glicerin, a sad koliko je to moguce :ne zna:

anela
09.04.2013., 08:50
Mene je sram reći ali ja imam pelenski osip :(
Naravno ne od pelena već od higijenskih uložaka...koristim pamučne prirodne bez ikakve plastike ali svejedno dobijen taj užasni osip i dođe mi da se isčešem do krvi!!

problem je šta mi menzes traje jako dugo punih 7-8 dana i jako je obilan i moran koristit uloške.

stvar je u tome šta taman kad završe stvari lječim taj osip i kad ga nestane evo opet stvari :504:

U ljekarnama sam kupovala one kremice za bebe i pelenski osip ali ne pomažu mi..čak se odma prvi dan namažem tom kremom idući logikom kako mame mažu bebe kad stavljaju pelene al šipak osip je tu.

JEl imate neki savjet ili preporuku za neku kremicu?

u svoje doktorice sam bila, u nadi da će mi dat neku kremu na recept ali rekla je drži se samo tih bebi kremi. a ginekologinja je u principu protiv tih nekih kremica koje se stavljaju na intimno područje...jer da ima krema na bazi kortikosteroida koje bi instant pomogle ali mi ih ne želi prepisat zbgo štetnosti.

djevojka-broj-8
10.04.2013., 13:42
i ja imam taj problem da mi se javljaju kozni problemi zbog ulozaka
obicno mi se koza smeksa pa puca jer ju najlon iritira (koristim uloske iz dm-a ovisi kako koji dan, 7 dana obicno
jedino cime mazem je bepanthen mast. i to namazem nakon svakog tusiranja neovisno imam li menstruaciju ili ne

yogalove
11.04.2013., 06:49
Mene je sram reći ali ja imam pelenski osip :(
Naravno ne od pelena već od higijenskih uložaka...koristim pamučne prirodne bez ikakve plastike ali svejedno dobijen taj užasni osip i dođe mi da se isčešem do krvi!!

problem je šta mi menzes traje jako dugo punih 7-8 dana i jako je obilan i moran koristit uloške.

stvar je u tome šta taman kad završe stvari lječim taj osip i kad ga nestane evo opet stvari :504:

U ljekarnama sam kupovala one kremice za bebe i pelenski osip ali ne pomažu mi..čak se odma prvi dan namažem tom kremom idući logikom kako mame mažu bebe kad stavljaju pelene al šipak osip je tu.

JEl imate neki savjet ili preporuku za neku kremicu?

u svoje doktorice sam bila, u nadi da će mi dat neku kremu na recept ali rekla je drži se samo tih bebi kremi. a ginekologinja je u principu protiv tih nekih kremica koje se stavljaju na intimno područje...jer da ima krema na bazi kortikosteroida koje bi instant pomogle ali mi ih ne želi prepisat zbgo štetnosti.

to se i meni dogada i skuzila sam da dobijem osip od alwayas ulozaka jer to vise nema veza sa nikakvim prirodnim materijalom nego me doslovno zuljaju i iritiraju kozu. preporodila sam se odkad kupujem jessove uloske u lidlu, tako su mekani i prirodni :cerek:

runolistSA
12.04.2013., 19:57

imala sam isti problem nekad. uzrok je bila pretjerana upotreba gela za tusiranje jer iz dana u dan mi se koza isusivala. kako sam promijenila nacin tusiranja tako se koza smirila. sad stavim samo kap na spuzvu i time se lagano prebrisem. naravno nakon toga ide ispiranje vodom.

June
13.11.2013., 19:40
POdižem prastaru temu, al stvarno ne znam što napraviti. :504:
Imam problema s crvenilom na licu koje se javlja često nakon doticanja lica ili umivanja/stavljanja kreme. Čak i ako se samo počešem jer me zasvrbjela kosa na čelu, nakon par sekundi osjetim vrućinu na tom mjestu i imam crveni trag kao da me vukodlak počešao. Pretpostavljam da je okidač za sve to stres i ne vjerujem da je povezano s nekom kremom jer imam istu rutinu održavanja kože već godinama i osjetljivost na neki preparat mi se uvijek drugačije manifestirala. To crvenilo prođe nakon par minuta i bude mir do nekog sljedećeg random puta kad taknem lice. Obično mi se javlja par put dnevno i u sasvim drugačijim situacijama tako da ne mogu skužiti od čega i zašto se to događa.
Znači, zanima me, je li netko imao takvih iskustva? Ili mi barem preporučite nešto za smirenje kože ako mislite da bi pomagalo....:)
Nemojte me slati dermatologu, jer trenutno sam u prilici ići samo soc.dermatologici koja je u mom slučaju ispala promotor skupih krema ( bez dijagnoze, naravno) koje se do sad nisu pokazale nimalo učinkovitima za one probleme koje sam ja imala.
Nadam se da nisam to opisala previše čudno i da ćete uspjeti shvatiti otprilike o čem se radi.:D

PharmM
13.11.2013., 22:32
POdižem prastaru temu, al stvarno ne znam što napraviti. :504:
Imam problema s crvenilom na licu koje se javlja često nakon doticanja lica ili umivanja/stavljanja kreme. Čak i ako se samo počešem jer me zasvrbjela kosa na čelu, nakon par sekundi osjetim vrućinu na tom mjestu i imam crveni trag kao da me vukodlak počešao. Pretpostavljam da je okidač za sve to stres i ne vjerujem da je povezano s nekom kremom jer imam istu rutinu održavanja kože već godinama i osjetljivost na neki preparat mi se uvijek drugačije manifestirala. To crvenilo prođe nakon par minuta i bude mir do nekog sljedećeg random puta kad taknem lice. Obično mi se javlja par put dnevno i u sasvim drugačijim situacijama tako da ne mogu skužiti od čega i zašto se to događa.
Znači, zanima me, je li netko imao takvih iskustva? Ili mi barem preporučite nešto za smirenje kože ako mislite da bi pomagalo....:)
Nemojte me slati dermatologu, jer trenutno sam u prilici ići samo soc.dermatologici koja je u mom slučaju ispala promotor skupih krema ( bez dijagnoze, naravno) koje se do sad nisu pokazale nimalo učinkovitima za one probleme koje sam ja imala.
Nadam se da nisam to opisala previše čudno i da ćete uspjeti shvatiti otprilike o čem se radi.:D

probajte s d pantenol masti imate je u gradskim ljekarnama kosta oko 25 kn 40 g ili ako vam je masna koza sklona aknama imate takoder i u obliku otopine. O pantenolu si procitajte malo na internetu ako vas zanima možda će vam pomoć da se smiri koža i ne reagira tako burno.

nemojte se jako namastit kremom vec lagano utapkajte s rukama po licu kroz tjedan dana. mozda vam je koza i suha mozda se njegujete preagresivno sapunima i slicno... moze biti mnogo razloga....a ova mast se pokazala u mojoj praksi jako korisna....i jeftina zamjena poznatoj bepanten masti/kremi za koju ste sigurno culi.

yogalove
14.11.2013., 05:15
potpisujem,
meni panthenol mast dosta pomaze jer mi momentalno umiri osjecaj zarenja i svrbez na licu. inace mi je lice jako osjetljivo ali danima kad je za ne izdrzat namazem na cijelo lice.
nisam primjetila da cepi pore ali opet strah me stavljat svakodnevno (osim na predjelu oko nosa i usta) zbog teksture. makar provjeravala sam sastav i nebi trebala biti komedogena. imam verziju iz dm-a.

Orithyia
14.11.2013., 11:23
potpisujem,
meni panthenol mast dosta pomaze jer mi momentalno umiri osjecaj zarenja i svrbez na licu. inace mi je lice jako osjetljivo ali danima kad je za ne izdrzat namazem na cijelo lice.
nisam primjetila da cepi pore ali opet strah me stavljat svakodnevno (osim na predjelu oko nosa i usta) zbog teksture. makar provjeravala sam sastav i nebi trebala biti komedogena. imam verziju iz dm-a.

Može slika? Koliko košta?

yogalove
14.11.2013., 16:14
Može slika? Koliko košta?

evo to ti je ova, mislim da je 15ak kuna, stoji tamo di i svi das gesunde proizvodi :mig:
http://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/36438/data/bild-das-gesunde-plus-panthenol-schutz-und-pflegesalbe-data.png?v=1342708832000

Orithyia
14.11.2013., 17:49
Hvala. :) Možeš li je usporediti s Bepanthenom, ako si koristila? Ima li razlike u teksturi? Meni paše Bepanthenova masnjikavost :D, posebno na krasticama i perutavoj koži, ali rado bih našla jeftiniju verziju.

yogalove
15.11.2013., 05:18
Hvala. :) Možeš li je usporediti s Bepanthenom, ako si koristila? Ima li razlike u teksturi? Meni paše Bepanthenova masnjikavost :D, posebno na krasticama i perutavoj koži, ali rado bih našla jeftiniju verziju.

nisam koristila bepanthen zbog sastava jer je dosta komedogen pa mi nije za lice jer mi odma zacepi pore.
ovaj je isto jako masnjikav(ali meni pase) i odlican za perutavu kozu :mig:

Orithyia
15.11.2013., 17:28
Hvala. :)

June
16.11.2013., 10:08
I ja sam jučer kupila Pantexol (JGL) mast u ljekarni, rekla mi žena da se to sad tak zove. Mažem 2 dana, još uvijek me žari sve što stavim na licu (uključujući i umivanje vodom :rolleyes:). Inače ne koristim pretjerano agresivne proizvode, koža mi je suha (zapravo, možda više dehidrirana), ali sklona prištićima i proširenih pora tako da koristim sve za osjetljivu i suhu kožu, navečer operem lice losionom i stavim noćnu kremu. Kroz dan većinom pustim da koža diše, možda 1-2x tjedno stavljam BB kremu, a zimi tekući puder.
Nadam se da će ova krema pomoći. U ljekarni dođe 35 kn, tako da molim iskustva s ovom DM-ovom. Jel dobra?:)

Anarniel
07.01.2014., 18:24
Cure, trebam pomoć!

Znači doslovno preko noći mi je lice postalo strašno hrapavo. :mama: Izbacilo se milijun nekakvih sitnih sitnih prištića, ne ko pravi prištići, nego su toliko sitni da se iz normalne udaljenosti uopće ne vide, samo se pod prstima osjeti jako gruba koža. Vide se skroz iz bliza, mala mala ispupčenja, nisu crveni ni ništa, u boji normalne kože. I pošto inače imam skroz glatku i zdravu kožu, kuži se kako se lomi svjetlost preko tih prištića da nešto nije u redu s njom, kao da je onako dull i blotchy, ne sjaji se kao kad je glatka i normalna. Najviše je creepy na podočnjacima koji su sami po sebi jako tanki, na njima se baš primjeti. :( Pojma nemam šta je to, bila bih zahvalna ako itko ima uopće ideju, prije nego odem doktoru. Osip, alerigija? :ne zna: Nisam uvodila nikakve nove proizvode u njegu lica, nisam jela ništa što inače ne jedem... Jedina razlika u rutini je što sam bolesna pa pijem kojih tjedan dana antibiotike, ali opet, te iste sam već više puta pila i nikad nikakvih problema, ne znam može li biti neka reakcija na tablete. Ako je itko imao nešto takvo, bila bih zahvalna za bilo kakav feedback. :)

Solitary cat
08.01.2014., 12:31
Anarniel, da, to ti može biti reakcija na lijekove, neka vrsta alergije.

Uzimaš li možda još neke suplemente uz antibiotike?

Anarniel
08.01.2014., 15:29
Anarniel, da, to ti može biti reakcija na lijekove, neka vrsta alergije.

Uzimaš li možda još neke suplemente uz antibiotike?

Pa ništa šta nisam već uzimala. :( Pholcodine za kašalj, i paracetamol tu i tamo (Max Flu). :ne zna: :mama:

Solitary cat
08.01.2014., 15:55
Pa ništa šta nisam već uzimala. :( Pholcodine za kašalj, i paracetamol tu i tamo (Max Flu). :ne zna: :mama:
Znam ljude (uključujući mene i moju mamu) koji su imali slične reakcije na lijekove ili neku komponentu iz suplemenata. To ti je tako nešto, proći će ti za par dana, vidjet ćeš. Kad prestaneš te lijekove uzimati i kad se u organizmu malo "raščisti" od bolesti i od lijekova.

phazing
08.01.2014., 19:42

Nema veze što si već uzimala to. Ja sam kao klinka bila dosta jaki alergičar, znala sam biti pokrivena u crvenim plikovima od glave do pete. Na sto alergotestova uvijek se pokazalo nešto drugo kao okidač. Nikad ne znaš, sto puta nećeš na nešto reagirati, ali sto i prvi hoćeš na istu tu stvar. Mislim da će ti to proći čim završiš s antibiotikom i kako je Solitary cat rekla, kad ti se organizam očisti. :) drži se! :)