PDA

View Full Version : Članstvo u HAK-u

stranice : [1] 2

ela
11.03.2008., 18:47
Mene zanima je li netko od vas član HAK-a, jeste li i kako koristili neke njihove usluge, kakva su iskustva, jel vam se članstvo isplatilo?

ship-shop
11.03.2008., 18:55
Meni se isplatilo debelo. Par put šlepao, popust 15% na kasko za auto...
Izračunaj da bi me samo šlepa došla preko tisuću kuna, ovako me došlo besplatno

panthera_leo
12.03.2008., 08:32
200 kn godišnje stvarno nije cifra oko koje bi se trebalo razmišljati, a ono što možeš dobiti neusporedivo je više. Ako tokom godine ne budeš imao nikakve potrebe za HAKom, uvijek možeš kod njih napraviti preventivni pregled vozila

tomislav10
12.03.2008., 10:12
Za dodatnih 25 kn uzao sam HAK-Diners karticu, pa peglaj do mile volje :):D

aircanada
12.03.2008., 10:23
Meni se i vise nego isplatilo. Niti ne razmisljam, 200kn nije uopce cijena za razbijat glavu.

Innocent
12.03.2008., 11:38
Zna tko vrijedi li ona prva članska od HAKa, nakon položenog vozačkog, isto kao i normalna?

ela
12.03.2008., 12:25
Zanimaju me konkretna iskustva jer ovi članovi koje ja poznajem nisu iskoristili nikakvu uslugu, samo primaju časopis.

AmADin_gospo
12.03.2008., 12:33
kad sam plačao BIHAMK (BH ato moto klub) uzeo sam najskuplje članstvo "Premium" i ti nakon jedne jednostavne rečenice direktora BiHAMK-a
"60 maraka nije ni velika cifra, popiješ 100 maraka za jedno veče u kafani, a za 60 KM si kupio sigurnost, neka ti se šta desi, jedno šlepanje ti je več otplatilo članarinu, a da ne govorimo o ostatku pogodnosti, a neka ti se ništa i nedesi, još bolje" :D

tako da zadnje 3 godine na "Premium" članstvu, i samo jednom su mi je trebala šlepa, ali gdje god krnem, nesekiram se "šta ako mi stane auto, šta ako ovo il šta ako ono"

HAK/BIHAMK :top:

izgubljena dusa
12.03.2008., 12:39
clan sam HAK-a vec drugu godinu, s time da mi se u prvoj godini isplatilo vec dva puta slepanje. prvi put mi je otiso filter goriva a time i pumpa goriva, a drugi put mi je otisla sajla kvacila.
ja ko zensko necu riskirat, radije cu placat clanarinu nego da ko neka plavusa moram nekog zaustavljat na cesti da mi se u slucaju kvara pomogne.
malo morgen :kava:

ela
12.03.2008., 13:13
:rofl: ja ko prava plavuša kad mi nešto treba odmah angažiram pol slučajnih prolaznika. skupi se njih 5-6 i svi gledaju u moj auto. auto mi je jednom odšelapao brat kad mi je otišla bobina. :ne zna: nekako mi šlepanje zvuči ko najmanji problem, uvijek možeš naći neku dobru dušu. :D

ship-shop
12.03.2008., 13:35
a što nije šlepanje zabranjeno?

Laki 001
12.03.2008., 14:00
nije

Tomo Yoda
12.03.2008., 20:47
Zna tko vrijedi li ona prva članska od HAKa, nakon položenog vozačkog, isto kao i normalna?

na žalost ne vrijedi (osim ako si veliki fan auto časopisa)

moraš platit 200 čuna i to je to :zubo:

spyker22
12.03.2008., 21:05

Članak 94.

(1) Vozilom se smije vući drugo vozilo, osim priključnih vozila, samo ako se ono zbog neispravnosti ne može samo kretati.
(2) Vozilom se ne smije vući motocikl bez bočne prikolice ili drugo slično vozilo na dva kotača.
(3) Vučenim se vozilom ne smiju prevoziti osobe.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

U Njemačkoj se to ne smi.

spyker22
12.03.2008., 21:14
Jel još vridi HAKova odredba da vlasnici auta starijih od 10 (ili više, ne znam točno) godina ne mogu koristiti sve temeljne članske pogodnosti? Bilo je nekih restrikcija prema starijim autima...

ship-shop
12.03.2008., 23:45
Ja šlepao prije koji mjesec fiestu staru 14 god

ormuz
13.03.2008., 10:09
gradsko šlepanje 100% pali, ta drugo neznam

Innocent
13.03.2008., 12:58
na žalost ne vrijedi (osim ako si veliki fan auto časopisa)

moraš platit 200 čuna i to je to :zubo:

thnx, pozz :)

Tomo Yoda
14.03.2008., 08:36

Nadopuna:
jučer sam zvao HAK

kažu da ona kartica koju dobiješ kad položiš vozački je poklon od cca 70 kn. U to ulazi onaj časopis i još neke stvari: 5 lp po litri na tifonovim crpkama, 15% na auto kasko itd.

Netko je ovdje postavio pitanje i za aute starije od 10 godina: rekla mi je žena da starost vozila ne igra ulogu.
Hm, možda sam je trebao pitati: "A kaj ak imam oldtimera?" :mig:

Tomo Yoda

Frish
14.03.2008., 11:27

A kaj misliš kak bi pomaknuli porazbijene aute sa ceste? Ostavili ih tamo i izasfaltirali zaobliaznicu? Zabranjeno je svima osim vučnim službama.

Innocent
14.03.2008., 12:11
Nadopuna:
jučer sam zvao HAK

kažu da ona kartica koju dobiješ kad položiš vozački je poklon od cca 70 kn. U to ulazi onaj časopis i još neke stvari: 5 lp po litri na tifonovim crpkama, 15% na auto kasko itd.

Netko je ovdje postavio pitanje i za aute starije od 10 godina: rekla mi je žena da starost vozila ne igra ulogu.

Tomo Yoda
Potrudio si se, svaka ti dala :D

izgubljena dusa
14.03.2008., 12:11

:lol::lol::lol:

mislim da vrijedi i za oldtimere :rofl:

CDRW
14.03.2008., 12:49
A kaj misliš kak bi pomaknuli porazbijene aute sa ceste? Ostavili ih tamo i izasfaltirali zaobliaznicu? Zabranjeno je svima osim vučnim službama.

A otkud ti ovo molim te? Na autocesti jedino (iako sam 100 puta naletio na "bisere" koji se šlepaju)

gatto
14.03.2008., 12:56
nakon jedne jednostavne rečenice direktora BiHAMK-a
"60 maraka nije ni velika cifra, popiješ 100 maraka za jedno veče u kafani, a za 60 KM si kupio sigurnost, neka ti se šta desi, jedno šlepanje ti je več otplatilo članarinu, a da ne govorimo o ostatku pogodnosti, a neka ti se ništa i nedesi, još bolje" :D
A jesi me nasmijao s ovim argumentom o kafani sjor Amadine. :top: :rofl: :rofl:

I wonder
14.03.2008., 14:23
A otkud ti ovo molim te? Na autocesti jedino (iako sam 100 puta naletio na "bisere" koji se šlepaju)

na autocesti je isto dozvoljeno, ali samo do prvog izlaza.
u ostalim uvjetima, samo po danu. znači, po noći, njet-njet.

i dajte ljudi, zna se kak se obilježavaju vozila za šlepanja.
TROKUTOM na vidnom mjestu (pod šajbom).
prednji od naprijed a stražnjem da se vidi odostraga.

i onda će i žmigavci imati smisla, a ne ko sada. svi imaju 4 žmigavca, pa si ti misli jel se šlepaju (pa voze), jel pokvaren (pa stoji) ili je samo lokalni šerif "skoknuo" na kavu ili po cigarete i ostavio auto na cesti.

freelancer
21.03.2008., 13:16
Mene zanima je li netko od vas član HAK-a, jeste li i kako koristili neke njihove usluge, kakva su iskustva, jel vam se članstvo isplatilo?

Čkan već 5-6 godina.
Samo 15% popusta preko HAK-a na moj kasko je 3x više nego koliko košta sama članarina HAK-a!
Adio... :top:

kerbi
21.03.2008., 16:10
Član već 10 godina (s vozačkom mi Stari poklonio prvu članarinu u Haku) . Do sad koristio par puta popuste na dijelove u nekim dućanima, popuste u autokampovima, jednom su mi poštelavali svjetla u Sigetu, jednom provjeravali ekotest na autu i svake godine skoknem da mi piknu antifriz i ulje u kočnicama (to u Sigetu rade bez pitanja za uslugu). I naravno 15% popusta na kasko. KAd sam imao totalku na autu u ogulincu (između VG i Siska) došlli su u roku 20 minuta (badnjak, popodne) i od šlepali auto bez pitanja do Petrinje.
U biti, sad ste saznali kud ode love od članarina članova koji ništa ne koriste :)

soks
01.05.2009., 07:53
Meni se jučer u vožnji upalila crvena lampica za akumulator, pa sam stala i zvala ove iz HAK-a, jer ja se u to niš ne kužim. Došao je čovjek, provjerio napon i rekao da je najvjerojatnije otišla neka dioda, i da mi se akumulator previše puni, te da trebam uključiti sve potrošače, svjetla, radio, cirkulaciju zraka i da trebam to popraviti. I eto kad sam ukljujčila sve potrošače prestala mi je gorjeti lampica, ali svejedno moram autoelektričaru. Iako sam mislila da kao član HAK-a imam pravo na nekav manji popravak.

drakic
01.05.2009., 07:55
Meni se jučer u vožnji upalila crvena lampica za akumulator, pa sam stala i zvala ove iz HAK-a, jer ja se u to niš ne kužim. Došao je čovjek, provjerio napon i rekao da je najvjerojatnije otišla neka dioda, i da mi se akumulator previše puni, te da trebam uključiti sve potrošače, svjetla, radio, cirkulaciju zraka i da trebam to popraviti. I eto kad sam ukljujčila sve potrošače prestala mi je gorjeti lampica, ali svejedno moram autoelektričaru. Iako sam mislila da kao član HAK-a imam pravo na nekav manji popravak.

tema stara godinu dana, LOL...

soks
01.05.2009., 08:08
tema stara godinu dana, LOL...
so what...? htjela sam podijeliti svoje jučerašnje iskustvo s HAK-om i ne vidim zašto bih otvarala novu temu kad postoji stara? :kava:

Killer Death
01.05.2009., 08:44
Kolko dobijem besplatnih šlepanja ako sam član HAK-a?

stef_zg
01.05.2009., 09:19
1x besplatno (do vrijednosti 2500kn) tijekom jednog obračunskog razdoblja članarine, te neograničeni broj puta sa 20% popusta:
http://www.hak.hr/clanstvo/temeljne-clanske-pogodnosti-za-clanove-hrvatskog-autokluba.aspx

Killer Death
01.05.2009., 09:25
Al tamo piše: "jedna usluga besplatnog prijevoza vozila oštećenog u prometnoj nesreći..." , a što ako se meni auto pokvario, a nije oštećen u prometnoj nesreći, to bi značilo da me neće šlepati ili su to samo tako napisali?

stef_zg
01.05.2009., 09:27
E, to neka pojasne oni koji su imali iskustva :). Šlepat će te svakako, samo je pitanje dal moraš platiti. A možda to ide po "usluge pomoći na cesti".

soks
02.05.2009., 01:53
Al tamo piše: "jedna usluga besplatnog prijevoza vozila oštećenog u prometnoj nesreći..." , a što ako se meni auto pokvario, a nije oštećen u prometnoj nesreći, to bi značilo da me neće šlepati ili su to samo tako napisali?

Može i ako ti auto neće upaliti na parkiralištu možeš ih slobodno pozvati, tak je meni rekao tip na njihovom info telefonu.

ice41000
04.05.2009., 09:56

Zar je toliki problem pročitati sve što piše?

* Dobivanje članskog glasila REVIJA HAK na kućnu adresu (OSIM OBITELJSKOG ČLANA),
* PET ITINERERA za putovanje na području Europe,
* Jednokratna NOVČANA POMOĆ u slučaju smrti ili invalidnosti člana kao posljedice prometne nesreće do najviše 20.000 kuna,
* PRAVNI SAVJET vezan uz cestovni promet i vozilo,
* Popust u korištenju TURISTIČKIH ARANŽMANA Hrvatskog autokluba,
* POPUST NA USLUGU u sustavu "HAK preporučuje" i sustavu "Show your Card!"
* USLUGE POMOĆI NA CESTI do 1.500 kuna,
* JEDNA USLUGA BESPLATNOG PRIJEVOZA VOZILA OŠTEĆENOG U PROMETNOJ NESREĆI na teritoriju Republike Hrvatske OD MJESTA NESREĆE DO MJESTA PREBIAVLIŠTA ČLANA ili DO PRVOG SPECIJALIZIRANOG SERVISA U REPUBLICI HRVATSKOJ do 2.500 kuna,
* Neograničen broj PRIJEVOZA vozila u kvaru ili oštećenog u prometnoj nesreći uz 20 % POPUSTA,
* Popust na PREMIJU KASKO OSIGURANJA vozila od najmanje 15% u osiguravajućim društavima koja su s Hrvatskim autoklubom zaključila ugovor,
* Popust na PREMIJU OSIGURANJA OSOBA U VOZILU od najmanje 15%, u osiguravajućim društavima koja su s Hrvatskim autoklubom zaključila ugovor,
* Jedan KONTROLNI PREGLED VOZILA u autoklubu,
* POPUST NA GORIVO NA BENZINSKIM POSTAJAMA NAFTNE KOMPANIJE S KOJOM HRVATSKI AUTOKLUB IMA ZAKLJUČEN UGOVOR
* POPUST NA NAJAM VOZILA ( rent a car)

logicar
04.05.2009., 10:02
Meni se isplatilo debelo. Par put šlepao, popust 15% na kasko za auto...
Izračunaj da bi me samo šlepa došla preko tisuću kuna, ovako me došlo besplatno

koji auto vozis da takav nekupujem :)

soks
04.05.2009., 10:38
* JEDNA USLUGA BESPLATNOG PRIJEVOZA VOZILA OŠTEĆENOG U PROMETNOJ NESREĆI na teritoriju Republike Hrvatske OD MJESTA NESREĆE DO MJESTA PREBIAVLIŠTA ČLANA ili DO PRVOG SPECIJALIZIRANOG SERVISA U REPUBLICI HRVATSKOJ do 2.500 kuna,
[

Koje bi sad to bile usluge pomoći na cesti do 1500 kn? Očito se ne radi samo o šlepanju. Mislim, ako je riječ samo o tome da lik dođe na poziv, detektira problem na vozilu i pokupi se, onda baš i nije neka usluga. :ne zna:

sprint1
04.05.2009., 10:49
Quote>>>
* Popust na PREMIJU KASKO OSIGURANJA vozila od najmanje 15% u osiguravajućim društavima koja su s Hrvatskim autoklubom zaključila ugovor,
* Popust na PREMIJU OSIGURANJA OSOBA U VOZILU od najmanje 15%, u osiguravajućim društavima koja su s Hrvatskim autoklubom zaključila ugovor,[/I]
End of Quote<<

15% popusta na kasko! Prema ovome se onda članstvo u HAk-u stvarno isplati?

bluebox
04.05.2009., 10:55

15% popusta na kasko! Prema ovome se onda članstvo u HAk-u stvarno isplati?
Koja su osiguravajuća društva sklopila s HAK-om ugovor? :zubo:

Jel se može tih 15% naknadno skinuti s kasko police, tj. promijeniti ugovor ili se mogu slikat do sljedeće godine? :zubo:

H-K
04.05.2009., 11:12

Jel se može tih 15% naknadno skinuti s kasko police, tj. promijeniti ugovor ili se mogu slikat do sljedeće godine? :zubo:

ako je polica već sklopljena bez popusta za HAK, onda ništa....tek slijedeće godine :ne zna:

bimmer525
04.05.2009., 20:09

A da ne bi zatražila povrat premije i za 2007? možda bi prošlo:rofl:

testdriver
04.05.2009., 20:23
bome meni je prije par dana hak kartica došla super, nedaleko komina sam imao mali problem sa automobilom, alternator me nešto zajebavao a taman smo se vraćali sa koncerta od beyonce, oko 2 sata noću sam nazvao hak i bez problema su mi natovarili terenca i otpelali u varaždin, bez ikakvih problema, ljubazno i kulturno, bar neka institucija koja u hrvatskoj radi kak spada

ice41000
05.05.2009., 08:47
Koje bi sad to bile usluge pomoći na cesti do 1500 kn? Očito se ne radi samo o šlepanju. Mislim, ako je riječ samo o tome da lik dođe na poziv, detektira problem na vozilu i pokupi se, onda baš i nije neka usluga. :ne zna:

To znači popravak vozila na licu mjesta u vrijednosti do 1500 kn. Naravno, ako je moguće.

Ja imam samo pozitivna iskustva s njima.

Killer Death
05.05.2009., 11:12
Zar je toliki problem pročitati sve što piše?

* Dobivanje članskog glasila REVIJA HAK na kućnu adresu (OSIM OBITELJSKOG ČLANA),
* PET ITINERERA za putovanje na području Europe,
* Jednokratna NOVČANA POMOĆ u slučaju smrti ili invalidnosti člana kao posljedice prometne nesreće do najviše 20.000 kuna,
* PRAVNI SAVJET vezan uz cestovni promet i vozilo,
* Popust u korištenju TURISTIČKIH ARANŽMANA Hrvatskog autokluba,
* POPUST NA USLUGU u sustavu "HAK preporučuje" i sustavu "Show your Card!"
* Neograničen broj PRIJEVOZA vozila u kvaru ili oštećenog u prometnoj nesreći uz 20 % POPUSTA,
* Popust na PREMIJU OSIGURANJA OSOBA U VOZILU od najmanje 15%, u osiguravajućim društavima koja su s Hrvatskim autoklubom zaključila ugovor,
* Jedan KONTROLNI PREGLED VOZILA u autoklubu,
* POPUST NA GORIVO NA BENZINSKIM POSTAJAMA NAFTNE KOMPANIJE S KOJOM HRVATSKI AUTOKLUB IMA ZAKLJUČEN UGOVOR
* POPUST NA NAJAM VOZILA ( rent a car)

Pročitao sam, ali nisam znao znao li je u tu pomoć na cesti uključeno i šlepanje.

ice41000
05.05.2009., 11:45
Pročitao sam, ali nisam znao znao li je u tu pomoć na cesti uključeno i šlepanje.

Nekada je bilo, ali danas možda više nije - mislim da u 1500 kn ulaze popravci (ruke) na licu mjesta, a da u slučaju kvara šlepanje plaćaš ali imaš popust 20%, a u slučaju sudara je šlepanje besplatno.

Može se provjeriti na 987

kerbi
05.05.2009., 13:44
Ma ne. Sad su ti spojili ono šlepanje u slučaju kvara i u slučaju nezgode, tako da sad imaš pravo na jedno šlepanje u slučaju kvara ili nezgode.

ice41000
05.05.2009., 14:04
Ma ne. Sad su ti spojili ono šlepanje u slučaju kvara i u slučaju nezgode, tako da sad imaš pravo na jedno šlepanje u slučaju kvara ili nezgode.

Zbilja? Jesi siguran?

Na njihovoj stranici piše ono što sam kopirao - besplatno šlepanje u slučaju sudara ili šlepanje s popustom u slučaju kvara.

Billi
05.05.2009., 14:17
meni su slepali auto od popovca (prema sv. heleni) do pred jasku. nista nisam platila. iako mi je lik rekao da obicno voze samo do mjesta stanovanja. ali meni to ne bi puno pomoglo jer mi je pukao remen u motoru.

i jos me lik vratio doma u zagreb :)

kerbi
05.05.2009., 21:01
Zbilja? Jesi siguran?

Na njihovoj stranici piše ono što sam kopirao - besplatno šlepanje u slučaju sudara ili šlepanje s popustom u slučaju kvara.

Jesam, šlepali sestrin auto kad mu pukla sajla od kvačila.

ice41000
06.05.2009., 20:21
Provjerio sam danas u HAK-u - onih 1500 kn se mogu iskoristiti za popravak na cesti ili za prijevoz pokvarenog vozila do kuće ili servisa na udaljenosti do 150 km.
Slupane aute šlepaju do iznosa od 2500 kn tj. 300 km.

Članstvo u HAK-u je apsolutno najbolje uloženih 200 kn za koje znam.

Očito ne ažuriraju stranicu onako često kako bi trebali (istina, imaju letak).

gogili
08.05.2009., 20:28
Pozdrav,da li netko zna koliki se dobiva popust na gorivo na tifonu sa hak karticom

kerbi
08.05.2009., 21:31
5 lipa po litri goriva. Ne zafrkavam se.

profax
09.05.2009., 08:56
5 lipa po litri goriva. Ne zafrkavam se.

Bilo je 5 lipa .Sad je 3 lipe.

kerbi
09.05.2009., 18:24
Bilo je 5 lipa .Sad je 3 lipe.

:rofl:Ne točim već dugo na Tifonu. Idu mi na k... djelatnici u Buzinu koje moraš čekati 100 godina da se netko dovuče do plina. Radije sad ili stanem u Vukovini ili skrenem kraj Auto-tima ili Novaka. Bar sad ima plina na svakom ćošku.

concept
09.05.2009., 18:59
3 lipe je od kad su Mađari kupili tiffon

Što se HAK članstva tiče:

Mnogi ne znaju da kad uzmeš paket obiteljski član, drugi član dobiva članstvo za 140 kn.

Znači prvi plati 200 kn, drugi i svaki sljedeći 140 kn, a jedina je razlika da drugi član ne dobiva reviju na kućnu adresu, ali je možeš pročitati na HAK-ovim stranicama nakon što se registriraš.

Naravno, za ovih 140 kn imaš šlepanje kao da si platio 200 kn.

moj.hak.hr

Killer Death
10.05.2009., 11:54
Provjerio sam danas u HAK-u - onih 1500 kn se mogu iskoristiti za popravak na cesti ili za prijevoz pokvarenog vozila do kuće ili servisa na udaljenosti do 150 km.
Slupane aute šlepaju do iznosa od 2500 kn tj. 300 km.

Članstvo u HAK-u je apsolutno najbolje uloženih 200 kn za koje znam.

Očito ne ažuriraju stranicu onako često kako bi trebali (istina, imaju letak).

U taj popravak na cesti do 1500 kuna spadaju samo ruke, a dijelove moraš platiti, jel tako?

concept
10.05.2009., 19:57
Pa gle, neće ti mijenjati lamelu na cesti...

Mehanicari su obučeni ako je moguće da ti osposobi auto bar do servisa u slučaju većeg kvara, ako ne ide onda na šlep.

Naplaćuju ruke, odnosno svoj rad koji je određen satnicom - nešto slično kao u servisu.

Ali, recimo ako ti je puklo crijevo i on ga ima kod sebe onda će ti to crijevo zamijeniti i naplatiti dio + ruke.

pearl01
20.07.2009., 21:17
samo da javim...
godišnja članarina 200,00 kn.. danas imala kvar-rasklimana klema akumulatora- čovjek došao za 30 min učvrstio klemu i trošak 218,00 kn...
ja sama neznam to otkloniti, a dok bi "moj super korektni majstor" došao do mene i otklonio mi isto, realna cijena dolazak + satnica, bi bilo puno više.
možda se članstvo ne isplati onima koji znaju nešto o automobilima, ali nama plavušama OBAVEZNO PREPORUČUJUEM

lee_chan
26.06.2010., 18:34
ako se ja učlanim u HAK, onda mogu koristiti njihove usluge samo kad se ja nalazim u autu?

npr.žena ode na put i auto joj se pokvari, auto je na mene a ja sam član HAK-a i nisam s njom, jel ih mogu zvati da ju odšlepaju ?

Josip4
26.06.2010., 18:59
ako se ja učlanim u HAK, onda mogu koristiti njihove usluge samo kad se ja nalazim u autu?

npr.žena ode na put i auto joj se pokvari, auto je na mene a ja sam član HAK-a i nisam s njom, jel ih mogu zvati da ju odšlepaju ?

Pravo na korištenje može imati i tvoj prijatelj, ako se ti nalaziš sa njim u autu, bez obzira kaj auto nije tvoj, ali nisam siguran dali bi ženi priznali na tvoju karticu, ako je susretljiv djelatnik možda i bi.:ne zna:

anab789
26.06.2010., 19:04
Ne vrijedi. Dobiva se samo časopis na kućnu adresu.

bond007
27.06.2010., 12:38
kak su tu karticu od HAK-a svi dobili kaj su položili vozački? Ja dok sam polagala nisu mi ništa spominjali niti nikad o toj kartici, a kamoli da su nas nudili????

Jel tko zna kak se to preko interneta na stranici učlani? Kaj napišem ime i prezime, adresu, i onda nakon par dana dobijem uplatnicu da uplatim članarinu ,pa kad uplatim pošalju mi karticu, ili kaj? Ak netko zna nek objasni,hvala

anab789
27.06.2010., 12:42
kak su tu karticu od HAK-a svi dobili kaj su položili vozački? Ja dok sam polagala nisu mi ništa spominjali niti nikad o toj kartici, a kamoli da su nas nudili????

Ma dobije se nekakva modro plava kartica koja zapravo nije prava kartica od HAKa, služi samo za dobivanje njihov časopis na kućnu adresu (raspitala sam kod tajnice HAK kluba).

anab789
27.06.2010., 12:44
Ma dobije se nekakva modro plava kartica koja zapravo nije prava kartica od HAKa, služi samo za dobivanje njihov časopis na kućnu adresu (raspitala sam kod tajnice HAK kluba).
Bolje se odi učlaniti direktno u HAK ili u stanicu za tehnički pregled od HAKa jer preko neta dobivanje kartice traje cijelu viječnost (barem je tako bilo kod brata). Ja sam se učlanila kod registriranja vozila i kroz nekoliko dana stigla mi je kartica na kućnu adresu.

BMWE30
27.06.2010., 12:44

Dozvoljeno je šlepanje i na Autocesti zaustavnim trakom do prvog izlaza!

bond007
27.06.2010., 12:59
Bolje se odi učlaniti direktno u HAK ili u stanicu za tehnički pregled od HAKa jer preko neta dobivanje kartice traje cijelu viječnost (barem je tako bilo kod brata). Ja sam se učlanila kod registriranja vozila i kroz nekoliko dana stigla mi je kartica na kućnu adresu.

Gdje se to sve može učlaniti? Tražim na njihovoj stranici, i ne piše nigdje popis tih HAK prodajnih mjesta?????? Nema nikakvih informacija

E da, jel to isto vrijedi ak mi se auto ispred kuće pokvari? Jel onda isto mogu pozvat da se odšlepa?

moses
27.06.2010., 13:54
klikni na "pristupnica" (http://www.hak.hr/uclani-se.aspx)

ispuniš, pošalju ti uplatnicu, kad platiš poštom dođe kartica. :mig:

p177
27.06.2010., 14:14

Meni nakon što sam položio ispitivač gurnuo pod nos da ispunim, nije bilo hoćeš/nećeš. Ja u tom trenutku samo ispunjavao i potpisivao nije mi uopće palo na pamet da bi se to moglo naplaćivat. Na sreću je besplatno, a puno članstvo ću tražit kad uzmem auto.

creator8690
27.06.2010., 15:32
Meni nakon što sam položio ispitivač gurnuo pod nos da ispunim, nije bilo hoćeš/nećeš. Ja u tom trenutku samo ispunjavao i potpisivao nije mi uopće palo na pamet da bi se to moglo naplaćivat. Na sreću je besplatno, a puno članstvo ću tražit kad uzmem auto.

Tako je i meni bilo isto,kad sam položio,dobio sam besplatno članstvo u HAK-u na godinu dana i poslije kad mi je istekla ta kartica,poslali su mi uplatnicu na 200 kn,ako hoću i dalje biti član i naravno,ja sam je produžio,iako nisam imao(da pokucam o drvo) nikakvih nezgoda sa autima,ali mislim da je to super stvar.

kerbi
27.06.2010., 19:14
Ja sam ju koristio jednom al zbilja bi me kostalo da nisam clan. Radije se pouzdam u Hak nego u kojekakva mobilna jamstva. Em su pouzdaniji, em su brzi em su jeftiniji.

jam01
27.06.2010., 19:44
nisam imao do sada, srecom nije mi trebalo. Ali sad cu se uclaniti, kažete clanarina 200,00kn godišnje + popust na tifonu + popust na kasko, slepanje i još mnogo toga?

Bono_
27.06.2010., 19:45
Sta vam nije bolja opcija AMC?
Isto kosta 200kn, ali se vise toga dobije.

jam01
27.06.2010., 19:56
Sta vam nije bolja opcija AMC?
Isto kosta 200kn, ali se vise toga dobije.

može malo više informacija? :)

Bono_
27.06.2010., 20:10
može malo više informacija? :)

http://www2.autoportal.hr/images/stories/novosti/2010_godina/svibanj_2010/20100507/AMC_ASISTENCIJA_6.jpg

kerbi
27.06.2010., 22:11
http://www2.autoportal.hr/images/stories/novosti/2010_godina/svibanj_2010/20100507/AMC_ASISTENCIJA_6.jpg

Šta ima na tom linku?

Bono_
27.06.2010., 22:14
Šta ima na tom linku?

AMC asistencija cjenik?

kerbi
27.06.2010., 22:14
A to ono od zubaka. Pa ako je ko njegovi servisi ili ko mobilno jamstvu u njegovom PZ. autu, hvala lijepa držim se provjerenoga.

kerbi
27.06.2010., 22:15
AMC asistencija cjenik?

Nevalja ti link, kad ti već moram crtat.

Bono_
27.06.2010., 22:20
Nevalja ti link, kad ti već moram crtat.

Neznam meni radi.

kerbi
27.06.2010., 22:22
Mene baca na početnu od autoportala.

Bono_
27.06.2010., 22:27
Mene baca na početnu od autoportala.

Hmm firefox ima stvarno dugi cache.

Evo cijena:
http://www.asistencija.hr/hr/cijeneclanarina/

tj1
28.06.2010., 18:44
stvarno mi je teško vjerovat da nekom pada napamet da se učlanjuje u hak! :rolleyes:
čemu uopće služi hak osim ubiranju "članarine"? :flop:

kerbi
28.06.2010., 19:43
Pa meni se vec isplati 15% popusta na Kasko. Pa su mi gratis sredili svjetla (kak ja uvijek uspijem krivo namjestiti zarulju to je vec fenomen). Pa mi dali 5% popusta u kampu. Et dao 200 a ustedio puno vise.

Adaminfo
28.06.2010., 19:46
stvarno mi je teško vjerovat da nekom pada napamet da se učlanjuje u hak! :rolleyes:

:facepalm:

home edition
28.06.2010., 19:54

baš ničem... osim pravnoj pomoći pri, nedaj Bože, sudarom sa vozilom iz druge zemlje/diplomatom/posebnim vozilom, pomoći na cesti, šlepanju do 1500kn, 15% popusta na kasko osiguranju...

Dambo
29.06.2010., 06:18

Čovjek se šali. Šta ga odmah napadate. Nitko nije toliko lud da ozbiljno to misli. :kava:
Mene su vozili poslije sudara od Metkovića do Zagreba za badave (prije par godina nije bilo ovog ograničenja). Tu sam ušparao za 15-20g plačanja članarine.

Adaminfo
29.06.2010., 06:38
Ako se čovjek šali moja duboka isprika a ako ne onda ...

home edition
29.06.2010., 07:55
Ako se čovjek šali moja duboka isprika a ako ne onda ...

potpisujem.

meni je neki dan došla uplatnica za novu članarinu, automobilist misilm da se zove - uglavnom 200kn. Samo mi nisu jasni, kažu uplatite i poslat ćemo vam člansku iskaznicu...samo na kasku ću ušparat tih 200kn.

štenac
29.06.2010., 08:05
potpisujem.

meni je neki dan došla uplatnica za novu članarinu, automobilist misilm da se zove - uglavnom 200kn. Samo mi nisu jasni, kažu uplatite i poslat ćemo vam člansku iskaznicu...samo na kasku ću ušparat tih 200kn.

meni su jedne godine zaboravili poslati iskaznicu. zato čuvaj potvrdu od uplatnice - vrijedi kao dokaz članstva dok ne dobiješ iskaznicu.

home edition
29.06.2010., 08:09
meni su jedne godine zaboravili poslati iskaznicu. zato čuvaj potvrdu od uplatnice - vrijedi kao dokaz članstva dok ne dobiješ iskaznicu.

znam, već sam se opekao par puta pa sam naučio na teži način :D :s

kerbi
29.06.2010., 14:32
potpisujem.

Meni uredno svake godine uplatnica stigne u roku tjedan-dva. A ako hočeš biti siguran odi u svoj auto-klub pa plati kod njih na blagajni.

bond007
16.07.2010., 11:34
Evo i ja dobila karticu. Prošli tjedan se prijavila na HAK stranici, neki dan dobila uplatnicu,uplatila, danas već stigla kartica.
Nego to za popust na Tifonu, samo se pokaže kartica i to je to???

Adaminfo
16.07.2010., 11:59
Sada si mirna u Senju,Sinju,Slunju:mig:

Kada dođeš na blagajnu priredi karticu i reci prije nego majstor stisne enter.

bond007
16.07.2010., 18:46
Sada si mirna u Senju,Sinju,Slunju:mig:

Kada dođeš na blagajnu priredi karticu i reci prije nego majstor stisne enter.

:):):)
Hvala na brzom odgovoru:top:

Josip4
16.07.2010., 21:18
Imate u Triglavu R, odnosno F kombinaciju, R komb. košta cca. 360 kn. i nemate nikakvog ograničenja na šlep, gdje god se nalazili, a F je ista kombinacija, samo kaj još uključuje i besplatan prijevoz svih putnika u autu, ili smještaj istima.
Jedino gdje imate ograničenje jest popravak vozila, ako ga popravite na cesti vračaju vam samo 150 kn, kao jedan sat rada mehaničara.

Naravno uvjet je da imate osnovnu policu osiguranja, ili kaska kod njih i da nemate stariji auto od 10 godina.

I jedini problem jest u tome da vi plaćate šlep sa svojim novcem, a oni Vam kroz par dana refundiraju troškove, naravno uz predočen originalan račun.

deri valdez
17.07.2010., 01:34
necu kvarit onda

Adaminfo
17.07.2010., 13:57
Imate u Triglavu R, odnosno F kombinaciju, R komb. košta cca. 360 kn. i nemate nikakvog ograničenja na šlep, gdje god se nalazili, a F je ista kombinacija, samo kaj još uključuje i besplatan prijevoz svih putnika u autu, ili smještaj istima.
Jedino gdje imate ograničenje jest popravak vozila, ako ga popravite na cesti vračaju vam samo 150 kn, kao jedan sat rada mehaničara.

Naravno uvjet je da imate osnovnu policu osiguranja, ili kaska kod njih i da nemate stariji auto od 10 godina.

I jedini problem jest u tome da vi plaćate šlep sa svojim novcem, a oni Vam kroz par dana refundiraju troškove, naravno uz predočen originalan račun.

Da li je u Triglavu ta kombinacija vezana na jedan auto ili ju možeš koristiti za bilo koje vozilo kao u HAK-u?Ja imam dva auta i zato mi je HAK-ova mogućnost korištenja za bilo koji auto povoljnija.

karlos100
17.07.2010., 16:51
Sa članstvo u HAK-u može se i ostvariti popust kod kupovine dijelova u Auto Kreši.:top:

bond007
17.07.2010., 20:59

Koliko znam HAK nema ograničenje kod starosti auta ili se varam? Barem nigdje nije pisalo.

Josip4
24.07.2010., 18:51
Da li je u Triglavu ta kombinacija vezana na jedan auto ili ju možeš koristiti za bilo koje vozilo kao u HAK-u?Ja imam dva auta i zato mi je HAK-ova mogućnost korištenja za bilo koji auto povoljnija.

Vezana je samo za jedan auto, odnosno onaj na koji glasi polica osiguranja, a kao što sam rekao jedina mana je kaj ti moraš prvo platiti, a onda ti oni vračaju novac.

Gledam baš nešto sad po Hak-u, imaju i neka jamstvena pisma za članove, recimo auto ti se pokvari u inozemstvu i onda ti inozemni autoklub dovuće auto, a HAK ti kroz par dana pošalje račun na kućnu adresu, to bi meni odgovaralo ako je to tako jer bi kroz par dana dobio i novac od svojeg osiguranja.

Nije mi jasna ova članarina, znači šlepa te ako si ukvaru za 1500 kn., odnosno 150 km. ti bokca za 1500 kn. samo 150 km???

Dok AMC nudi 2500 kn.- bar tako piše na njihovim stranicama, pa se sad dvoumim koji da uzmem HAK ili AMC?

Josip4
24.07.2010., 18:51
Koliko znam HAK nema ograničenje kod starosti auta ili se varam? Barem nigdje nije pisalo.

Da on nema, ali ovi iz osiguranja imaju, samo za vozila do 10 g. starosti.

Bilobrkster
24.07.2010., 19:59
evo učlanio se ja u HAK jučer. uzeo ono osnovno članstvo te još dodatno HAK+ pošto idem sad na malo duži put u inozemstvo s autom (nekih 2500km sve skupa) a u narednih godinu dana imam još 2-3 putovanja vani s autom.

za HAK+ sam dobio onaj blokić i to mi je valjda dokaz da sam član dok ne dođe iskaznica, ali za ovaj osnovni imam samo "odrezak" uplatnice. jel to dovoljno dok ne dođe iskaznica?

Josip4
24.07.2010., 20:29
evo učlanio se ja u HAK jučer. uzeo ono osnovno članstvo te još dodatno HAK+ pošto idem sad na malo duži put u inozemstvo s autom (nekih 2500km sve skupa) a u narednih godinu dana imam još 2-3 putovanja vani s autom.

za HAK+ sam dobio onaj blokić i to mi je valjda dokaz da sam član dok ne dođe iskaznica, ali za ovaj osnovni imam samo "odrezak" uplatnice. jel to dovoljno dok ne dođe iskaznica?

Znači platio si sve skupa 450 kn???

I mene zanima taj HAK+, ali ako sam ja dobro svatio plaćam osnovno članstvo 200 kn, pa još onda 250 za HAK+ paket???

E i da u ovom HAK+ imaš neko kao kreditno pismo i recimo ako ti auto rikne u Francuskoj, Francuski auto klub te dofura auto u HR, Hak ti pokriva cifru do 650€, a razlika ti dođe na kućnu adresu za par dana, pa ako ideš van HR uzmi si i dodatnu R ili F kombinaciju na kasko u Triglavu jer ti oni vračaju sav trošak šlepa kroz par dana, a od HAK-a ti isto dođe i račun kroz par dana i i ti opće ne moraš dati svoju lovu, a npr za šlep od 1000 km. bi bila cifra od cca. 1000€

Bilobrkster
24.07.2010., 20:39
da, 450kn.

kasko na punta iz 95'? :D

Josip4
24.07.2010., 20:51
da, 450kn.

kasko na punta iz 95'? :D

A joj, onda ništa, nisam znao da se radi o starijem autu. Inače šlep u Triglavu se može platiti samo za aute do 10 g. starosti.

IVAN115
24.07.2010., 20:58
http://www.asistencija.hr/

Razmotrite i AMC asistenciju :mig::mig:

pearl01
24.07.2010., 21:03
Nažalost kao i uvijek u životu sve je idilično kada se učlanjuješ, medjutim moje jučerašnje iskustvo u Šibeniku baš i nije takvo kako ti kažu u Hak-u ( ili ja nešto nisam razumjela kako treba ).???
Nakon 13 dana što je auto (CLIO II ) stajao parkiran u Šibeniku, ispraznio mi se akumulator,pokušali ga napuniti sa frendicinog auta, ali ništa od toga, napunio se, motor vergla, ali pumpa goriva koja je mijenjana neposredno prije puta nije davala znakove života. Zovem HAK, dolazi meštar, pokuša par stvari, detektira neki kratki spoj , navodno otišli osigurači pumpe, i bez konzultacije sa mnom zove šlep službu za prijevoz do Renaultovog ovlaštenog servisa, koji radi tek drugi dan ujutro.Ispostavlja fakturu od 221,40 kn koju će na sreču platiti HAK, a ne ja, i odlazi. U medjuvremenu poznanik iz Šibenika odlazi svojim autom po autoelektričara da pokušamo detektirati i otkloniti kvar, a istovremeno dolazi i šlep služba. Nakon razgovora sa šlep službom koja je izašla na teren, naplaćuje mi se paušal u iznosu 297,00 kn, na sreču na račun HAK-a, a električar utvrdi da je došlo do blokade koda ključa, a rezervni mi je naravno u ZG. U pet popodne ti ne možeš naći majstora koji bi pomogao i odlučujem se za povratak u zg sa frendicom, a auto ostaje u Šibeniku. Znači potrošili smo preko 500 kn od mojih 1500,00 godišnjeg limita a nismo riješili ništa.?!!!

Josip4
24.07.2010., 21:05

Razmotrite i AMC asistenciju :mig::mig:

Ma ima tema i o tome, kunu je jeftiniji šlep u AMC-u nego u HAK-u, i AMC nudi 2500 kn. šlepa, a HAK 1500 kn.

E sada ostaje pitanje dali AMC isto dođe brzo na intervenciju kao HAK ili ne.

Za sada nisam naišao na nikog ko je koristio šlep AMC asistencije, pa da veli kako je zadovoljan sa uslugom, a za zubaka i nisu baš pozitivni komentari.

I ja se dvoumim uzeti HAK ili AMC, ali čekam da vidim malo iskustva sa nekim koji su koristili AMC jer barem preko slova AMC nudi više za 200 kn, nego HAK.

Adaminfo
24.07.2010., 21:05
Sroči pismo sa povratnicom pa u HAK.

Josip4
24.07.2010., 21:08
Nažalost kao i uvijek u životu sve je idilično kada se učlanjuješ, medjutim moje jučerašnje iskustvo u Šibeniku baš i nije takvo kako ti kažu u Hak-u ( ili ja nešto nisam razumjela kako treba ).???
Nakon 13 dana što je auto (CLIO II ) stajao parkiran u Šibeniku, ispraznio mi se akumulator,pokušali ga napuniti sa frendicinog auta, ali ništa od toga, napunio se, motor vergla, ali pumpa goriva koja je mijenjana neposredno prije puta nije davala znakove života. Zovem HAK, dolazi meštar, pokuša par stvari, detektira neki kratki spoj , navodno otišli osigurači pumpe, i bez konzultacije sa mnom zove šlep službu za prijevoz do Renaultovog ovlaštenog servisa, koji radi tek drugi dan ujutro.Ispostavlja fakturu od 221,40 kn koju će na sreču platiti HAK, a ne ja, i odlazi. U medjuvremenu poznanik iz Šibenika odlazi svojim autom po autoelektričara da pokušamo detektirati i otkloniti kvar, a istovremeno dolazi i šlep služba. Nakon razgovora sa šlep službom koja je izašla na teren, naplaćuje mi se paušal u iznosu 297,00 kn, na sreču na račun HAK-a, a električar utvrdi da je došlo do blokade koda ključa, a rezervni mi je naravno u ZG. U pet popodne ti ne možeš naći majstora koji bi pomogao i odlučujem se za povratak u zg sa frendicom, a auto ostaje u Šibeniku. Znači potrošili smo preko 500 kn od mojih 1500,00 godišnjeg limita a nismo riješili ništa.?!!!

Pa kaj nema HAK neke dežeurne mehaničare, kaj ako mi se auto pokvari u Nedjelju ujutro, di ću ja, pa oni bi trebali imati neku službu koja radi 24 sata dnevno, sedam dana u tjednu, svi ovi bi se trebali ugledati na Njemački ADAC.

pearl01
24.07.2010., 21:44
ALI TO NIJE SVEE....
U prvoj godini moga članstva na autoputu 2km prije izlaza Ivanja Reka u vožnji sam čula neki prasak, a nakon toga lupanje u motoru.. Obzirom da sam žena (i još prirodno plava -:) )zaustavljam automobil i zovem HAK,po naputku stojim u zaustavnoj traci i čekam hakovce koji dolaze nakon sat vremena i kako to biva pokrenemo auto i više ništa ne lupa... Dovezemo se do izlaza i nakon što su ponovno pogledali auto koji i dalje mirno radi jer je i mala brzina, čovjek me uvjeri da to lupa ANTENA na krovu koju u praoni nisu vratili u dobar polažaj. Ispisuje obrazac, kad ono cijena usluge 771,00 kn, jer su navodno došli iz Novske.Obzirom da sam korisnik DINERS HAK kartice i da mi je to bila prva njihova intervencija, dolazim na posao sva u panici jer sam se bojala da ću to ja morati platiti, ali su me kolege uvjerile da se to skida sa mog bonusa. Iako su moji kolege bili u pravu, mislim da je cifra bila stvarno pretjerana....Srečom te godine ih više nisam trebala...a prasak je izazvao raspad katalizatora što smo ustanovili mjesec dva kasnije.

Da ne bi bilo sve crno, godinu dana kasnije dolazim na parking, stanem, ugasim motor i najednom nema struje... Zovem HAK, dolazi majstor ustanovi da mi se rasklimao onaj vijak (mislim +) na akumulatoru, promjeni, učvrti, napiše fakturu na 218 kuna i sve super...sada sam vidjela svoj post od prije godinu dana kada sam ih vezano uz ovaj slučaj pohvalila

bond007
24.07.2010., 21:46
A joj, onda ništa, nisam znao da se radi o starijem autu. Inače šlep u Triglavu se može platiti samo za aute do 10 g. starosti.

Kužim.
Ima i Zagrebačka banka ako se uzima onaj paket za korištenje računa, kartica i ostalog, imaš besplatnu vuču u cijeloj Europi za tih 10 kn mjesečno, ALI samo ako je auto do 10 g star .
Ali s tim da tu vuču moraš zvati na neki broj iz Austrije, ono...barem je tak bilo dok smo mi podizali te bankovne kartice.
Ali koliko to u stvarnosti funkcionira , neznam.....
Ja sam si uzela HAK sada jer kao prvo AMC tek su počeli, ne vjerujem da imaju baš partnerskih vučnih službi po Hrvatskoj kao HAK, jer HAK ima u svakom kutku Hrvatske partnera, čisto radi sigurnosti,ali se nadam da mi neće zatrebati nakon onih patnji kaj sam prošla s autom

Josip4
24.07.2010., 23:24
Kužim.
Ima i Zagrebačka banka ako se uzima onaj paket za korištenje računa, kartica i ostalog, imaš besplatnu vuču u cijeloj Europi za tih 10 kn mjesečno, ALI samo ako je auto do 10 g star .
Ali s tim da tu vuču moraš zvati na neki broj iz Austrije, ono...barem je tak bilo dok smo mi podizali te bankovne kartice.
Ali koliko to u stvarnosti funkcionira , neznam.....
Ja sam si uzela HAK sada jer kao prvo AMC tek su počeli, ne vjerujem da imaju baš partnerskih vučnih službi po Hrvatskoj kao HAK, jer HAK ima u svakom kutku Hrvatske partnera, čisto radi sigurnosti,ali se nadam da mi neće zatrebati nakon onih patnji kaj sam prošla s autom

A da, to i mene zabrinjava, ja još ni jednom na cesti nisam vidio AMC-ovo vozilo, pa pošto ni ovdje niko nema neku adekvatnu informaciju o AMC-u nisam siguran oću li kod njih uzeti članstvo, mada na papiru izgledaju dosta povoljniji od HAK-a.

Kiborgz
10.08.2010., 17:43
Sumnjam da AMC može biti isplativiji od HAK-a. Ipak je HAK udruga koja postoji već jako dugo vremena i cilj joj nije zaraditi na ljudima (iz povjerljivih izvora znam da su na nekim članskim povlasticama svaki mjesec u gubitku).
Zubak ima određenu reputaciju, a gledajući sajt od AMC-a dobio sam osjećaj da se cimaju za svaku kunu... :(

HAK je zakon! :top:

Joško
10.08.2010., 17:50
haku nije cilj zaraditi na ljudima... LOL LOL LOL poceti cu u jedan word dokument pisati sve bisere foruma:rofl::rofl:

tomislav10
10.08.2010., 20:45
Automehaničari koji rade za HAK u biti ni ne mogu popraviti neki ozbiljniji kvar već te odšlepaju gdje ti hoćeš, ali do iznosa od 1500,00kn, preko toga sam plaćaš.

kerbi
10.08.2010., 20:52
A AC moze? Prosla su vremena kad su se ficeki popravljali uz magistralu na velebitu.

dally
10.08.2010., 21:00
Ja sam već tri godine član i do sada nisam iskoristio ni jednu njihovu beneficiju. Jebes 200 kn gledajući kad neko da na cigare tjedno i 300 kn. Ove godine namjeravam kupiti navigaciju i gledao sam na njihovom web shopu imaju stvarno solidan izbor i s tim ako si član dobijes jos jeftinije. Tako da ću ove godine vjerovatno prvi puta iskoristiti njihovo članstvo za kupovinu povoljnije navigacije. Ali naj bitnije od svega mi je da mi se zivo je.. kad idem na putovanje. Ako auto negdje krepa znam samo da trebam okreniti broj 1987 i HAK-ovci će me pokupiti. Znam dobro cime se sve ljudi bave (privatne šlep službe) i koliko deru narod za prijevoz pokvarenog vozila svega par km. Tako da mi se desi da auto krepa na autoputu već prvom intervencijom i prijevozom HAK-a meni će se isplatiti ove 3 god. A da ne spominjem psihičko opterećenje u putovanju kad se vozis i razmisljas sta da se nesto desi. Preporucio bih svakom da se uclani jer stvarno ne znas nikad kad ce ti zatrebati (ne daj bože nikad) ali uvijek ima ono zasto bas meni - e pa zato sto nekom mora, a možda si bas to ti !

kerbi
10.08.2010., 21:24
E bas nebihnjihov webshop za navigacije. Pogledaj malo cijene po shoping centrima. Vecinom su nize koju stotku kuna. A o tome zasto sam clan sam objasnjavao.

Aviss
30.08.2010., 13:34
Molim pomoć od onih koji su internetom zatražili članstvo u HAK-u...

Moram li pod "ODABERITE AUTOKULUB" izabrati s liste onaj koji je meni najbliži ili ostavim "HAK neposredno" ?

Hvala!

kerbi
30.08.2010., 13:49
Ma možeš izabrati šta hočeš. Ja sam recimo član Sigeta a živim u Petrinji iako postoji nekakv autoklub u Petrinji. I tako već 13 godina.

bond007
30.08.2010., 18:17
Molim pomoć od onih koji su internetom zatražili članstvo u HAK-u...

Moram li pod "ODABERITE AUTOKULUB" izabrati s liste onaj koji je meni najbliži ili ostavim "HAK neposredno" ?

Hvala!

Staviš na HAK samo, tako sam barem ja stavljala.....

tj1
08.09.2010., 14:11
prvi put kad hak kao javna institucija , koju djelomično financiraju i građani i članovi, koja bi se trebala baviti prometnom problematikom,u javnim medijima upozori na opasne ili loše ceste, ili kad spomene da je hrpi automobila radi loših cesta riknulo nešto vezano za ovjes, ili kad spomenu da se radi loše ceste i šahtova koji su 5-10 cm ispod razine ceste dogodila prometna nezgoda, sa nedajbože stradalim osobama, ja ću ih pohvalit, a i vi bi trebali razmislit o tome. :top:
to kaj nekima treba šlep služba je greška u odabiru vozila ili servisu, a ako se radi o šlepanju zbog nezgode, jbg, dogodi se, al i za to se može nazvat direkt šleper i odšlepat. platio ovako ili onako. :mig:

umjesto da upozore na neke krive regulacije prometa, oni "upozoravaju" da su kolnici mokri kad pada kiša i da je gužva na trajektnom pristaništu...... lol

bond007
08.09.2010., 18:22
prvi put kad hak kao javna institucija , koju djelomično financiraju i građani i članovi, koja bi se trebala baviti prometnom problematikom,u javnim medijima upozori na opasne ili loše ceste, ili kad spomene da je hrpi automobila radi loših cesta riknulo nešto vezano za ovjes, ili kad spomenu da se radi loše ceste i šahtova koji su 5-10 cm ispod razine ceste dogodila prometna nezgoda, sa nedajbože stradalim osobama, ja ću ih pohvalit, a i vi bi trebali razmislit o tome. :top:
to kaj nekima treba šlep služba je greška u odabiru vozila ili servisu, a ako se radi o šlepanju zbog nezgode, jbg, dogodi se, al i za to se može nazvat direkt šleper i odšlepat. platio ovako ili onako. :mig:

umjesto da upozore na neke krive regulacije prometa, oni "upozoravaju" da su kolnici mokri kad pada kiša i da je gužva na trajektnom pristaništu...... lol
Baš je svejedno dali ću platiti 200 kn i dobiti besplatno šlepanje u slučaju kvara, ili neću platiti HAK, pa ću zapeti negdje u Senju, Slunju, Sinju, i platiti za vuču 1000 kn i više do Zagreba, iako je kraj mjeseca,a ja nemam više ni kune?
Osim ak imaš nekog tko bi te mogao odvući,ali takvih nema, nitko nebi povezao ni 2 km,a kamoli još vukao auto.....

kerbi
08.09.2010., 21:08
Za 30 km ode 1000kn za slepu i to radnim danom.

online4
18.11.2010., 11:26
HAK je objavio nove članske pakete
nekako me najviše zaintrigirao ovaj paket "Europa" gdje se pomoć širi i na druge europske države
prije koju godinu, frend je vani morao platiti više od 100 eura dolazak ADAC-a, te još 100 eura za popravak auta (a samo se ispraznio akumulator)
stoga razmišljam o učlanjenju u hak upravo zbog toga paketa "Europa"
imate li iskustva sa pomoći na cesti u drugim europskim državama? postoji li jeftinija opcija od ove nove hak-ove, gdje godišnja članarina košta 500 kn?
samo za usporedbu, slovenci (amzs) npr. za jeftiniju članarinu koja košta 58 eura, daju besplatnu pomoć širom Europe. dok hak za 500 kn daje pomoč u visini 2500 kn...

Dingo_HR
18.11.2010., 11:46
Ja iako sam nekad bio član HAK-a sa kupnjom novog auta razmišljam novčano poduprijeti konkurenciju.

banderas
18.11.2010., 11:52
Koju konkurenciju?

gentor
18.11.2010., 12:05
Ja iako sam nekad bio član HAK-a sa kupnjom novog auta razmišljam novčano poduprijeti konkurenciju.

Kad imas novi auto to ti ne treba..iako nemaju svi jednako razvijeno Evropsku asistenciju svui imaju nesto.Npr Chevroletov popis zemalja mobilnog jamstva u prvih 3 godine garancije je ogroman.

Ispravak: Treba ako je ne daj bože nesreća...Inace imam taj EURO+, dobio badava kod prve registracije novog ševija.Samo nisam bas detaljnoi citao što nudi...

Dingo_HR
18.11.2010., 12:06
Koju konkurenciju?

http://www.allianz.hr/auto-osiguranje-euro+.aspx

Dingo_HR
18.11.2010., 12:13
Kad imas novi auto to ti ne treba..iako nemaju svi jednako razvijeno Evropsku asistenciju svui imaju nesto.Npr Chevroletov popis zemalja mobilnog jamstva u prvih 3 godine garancije je ogroman.

Ispravak: Treba ako je ne daj bože nesreća...Inace imam taj EURO+, dobio badava kod prve registracije novog ševija.Samo nisam bas detaljnoi citao što nudi...

Znam imam to za Peugeot, ali ipak osigurao bih se i za sigurnosnu opciju ako što krene na gore.

Josip4
18.11.2010., 13:31
http://www.allianz.hr/auto-osiguranje-euro+.aspx

Znaš li nešto više o Alianz+?

Na linku koji sam stavio nisam nigdje našao cijenu i ostoji li ograničenje usluge i novčanom iznosu, znači samo da pokriva šlep do 3000 kn isl.

Trenutno imam u Triglavu njihovu R kombinaciju na kasko osiguranju, platio sam je oko 380 kn. i imam neograničeno šlepanje bilo gdje u EU. jedino kaj šlep moram platiti sam a onda kod njih donesem račun i dobijem svoj novac natrag.

Sa Triglavom sam zadovoljan, ali ću krajem osiguranja u Siječnju prijaviti 3 štete, pa tako više sljedeće godine neću moći biti u Triglavu zbog gubitka bonusa, a ovo od Alianza mi zvuči dobro.

HAK i AMC asistencija se baš ne isplati zbog slabe usluge, znači za nekih 200 km. šlepa računaju cca. 1900 kn. a ako mi auto i rikne 200 km. od kuće rađe će me frend do šlepati doma, mene brine kad sam ja i po 1000 km od kuće ili u stranoj zemlji gdje popravak stoji ko suho zlato.

I još mi jedna stvar nije jasna kaj se HAK-a tiče, tamo na njihovim stranicama piše da HAK šlepa auto do najbližeg servisera za vaše vozilo, a nigdje nisam pročitao da po želji moj auto mogu odpeljati i skroz do moje kuće u slučaju kvara.

kerbi
18.11.2010., 14:32
Ma peljaju gdje hočeš. Prije mjesec dana mom starom puklo crijevo od hidraulike na kuplungu toćno u podvožnjaku kod vjesnika. Ovi iz HAK-a ga uredno pitali kud da voze i bez pogovora ga vozili u Veliku goricu kod Štarkelja iako su imali ovlaštenog Rocu pod nosom. Sve u krugu 20 km je gratis.

Josip4
18.11.2010., 14:43
Ma peljaju gdje hočeš. Prije mjesec dana mom starom puklo crijevo od hidraulike na kuplungu toćno u podvožnjaku kod vjesnika. Ovi iz HAK-a ga uredno pitali kud da voze i bez pogovora ga vozili u Veliku goricu kod Štarkelja iako su imali ovlaštenog Rocu pod nosom. Sve u krugu 20 km je gratis.

Da ali to je sve bilo u Zagrebu, ali recimo sad da meni auto rikne u Rijeci i ja želim da mi ga oni voze doma pred moju kuću, neznam jel bi to HAK napravio ili ne.

Na HAK-ovoj stranici piše da po želji na kućnu adresu voze ako je auto bio ukraden ili u prometnoj nesreći, a u slučaju kvara se ništa ne spominje.

Neznam ko im je to sastavljal ali loše je napisano do bola, gledaj ovo:

Članske pogodnosti u sustavu „START“

19. Član ima pravo koristiti sljedeće pogodnosti:
- Besplatne usluge Pomoći na cesti ukupnog iznosa do 1.500 kn (s PDV-om)- Jedna besplatna usluga Prijevoza vozila u slučaju krađe ili prometne nezgode od mjesta nezgode do prebivališta člana ili do ovlaštene specijalizirane radionice, ukupno do najviše 2.500 kn (s PDV-om).- Neograničen broj usluga Pomoći na cesti i Prijevoza vozila uz 20% popusta, a prema Pregledu naknada za usluge tehničke pomoći za članove.
- Jedan kontrolni pregled vozila.
- Besplatno čuvanje oštećenoga vozila, do najviše 2 dana.
- Jednokratnu novčanu pomoć u slučaju smrti ili trajnog invaliditeta kao posljedice prometne nezgode, do maksimalnog iznosa od 20.000 kn (s PDV-om).
- Neograničeni broj pravnih savjeta o cestovnom prometu i vozilu.
- Besplatno primanje HAK revije (u tiskanom ili elektroničkom obliku - prema odabiru člana).
- Korištenje popusta u programu „HAK preporučuje“ i Show Your Card!
- Sudjelovanje u HAK-ovu programu vjernosti.

Znači nije definirano šta se računa pod pomoć na cesti od 1500 kn.???

A za ovo drugo boldano od 2500 kn. piše u slučaju krađe ili P. nesreće, znači u tim uvjetim nigdje ne nalazim da je šlep u slučaju kvara u pitanju i da bi po mojoj želji odveli auto tamo gdje član želi.

kerbi
18.11.2010., 14:46
U pravilu te vozaći voze kud hočeš. Njima bitno samo da je unutar zadane kilometraže.
I od kad je Velika Gorica u Zagrebu?

Josip4
18.11.2010., 15:50
U pravilu te vozaći voze kud hočeš. Njima bitno samo da je unutar zadane kilometraže.
I od kad je Velika Gorica u Zagrebu?

Ma nije u ZG ali spada pod istu županiju, kužiš u krugu je 20 km. što pokriva i paušal.

Mene zanima zna li netko recimo da sam član HAK-a i da mi se auto pokvari u Rijeci, bili me šlepali doma u Zagreb iz Rijeke besplatno.

bond007
18.11.2010., 17:40
A jel vrijedi to članstvo samo ako kad se voziš pokvari auto ili ako ti se auto pokvari ispred kuće?ak neće upalit i slično.
Dali onda isto imaš pravo za besplatno šlepanje do servisa?
To nisam nigdje našla da je navedeno

kerbi
18.11.2010., 18:38
Pa od zagreba do rijeke ne. Nikad ni nisu vozili neograniceno u slucaju kvara. Prije su imali neograniceno u slucaju nezgode no to je ukinuto kad su ukinuli bonove. Sad je isto za kvar i nezgodu.

Josip4
18.11.2010., 19:20
Pa od zagreba do rijeke ne. Nikad ni nisu vozili neograniceno u slucaju kvara. Prije su imali neograniceno u slucaju nezgode no to je ukinuto kad su ukinuli bonove. Sad je isto za kvar i nezgodu.

E to me zanimalo, onda čemu opće i taj HAK, bolje onda uzeti preko nekog osiguranja.

Jer pazi sad ovo, recimo dođem u Makarsku, pokvari mi se auto, najbliži servis mi recimo u ST. al je popravak 5000 kn. i ja sad nemam tih 5000 kn. i kaj sad, a oni mi nebi odveli auto doma, to mi skroz glupo.

Prije par godina mi frend ostal u kvaru u koprivnici, pame nazvao i šljpo sam ga sa svojim autom više od 100 km. a da je zval HAK oprali bi ga ko mladog majmuna, a znači čak da je bil i član nebi iz KC htjeli odvesti u KR. glupo da gluplje ne može biti.

HAK i AMC bi se trebali ugledati na ADAC, kuma jednom vučna dovela sa Austrijske granice u HR, a jednom je na Astri zaboravio ugasiti svijetla nazvao ADAC hrvatska i ADAC je stigel u zagorje za cca 45 min. upalili mu auto i bok.

Gle da je članarina i 100€ za neograničenu uslugu bilo bi ok. za onog tko putuje u udaljene EU zemlje.

Zato po meni bolje uzet pakete preko osiguravajućih kuća pa imati neograničenu uslugu, nego ovaj HAK.

tomislav10
18.11.2010., 20:12
A čuj kaj bi ti htel za 200 kunića? Koliko para toliko muzike. Mislim da HAK ima fer ponudu u koju sam se uvjerio više puta (na žalost)...

gentor
18.11.2010., 20:37
Znaš li nešto više o Alianz+?

Imas ovdje...http://www.allianzdirect.hr/download/pdf/uvjeti_za_osiguranje_zastitnim_pismom.pdf

online4
18.11.2010., 21:06
Gle da je članarina i 100€ za neograničenu uslugu bilo bi ok. za onog tko putuje u udaljene EU zemlje.
Zato po meni bolje uzet pakete preko osiguravajućih kuća pa imati neograničenu uslugu, nego ovaj HAK.

To je ono što bi mi trebalo.
Znate li koju osiguravajuću kuću koja ima takve pakete, sa neograničenom uslugom za inozemstvo?

Josip4
18.11.2010., 22:06
To je ono što bi mi trebalo.
Znate li koju osiguravajuću kuću koja ima takve pakete, sa neograničenom uslugom za inozemstvo?

Kolko ja znam to jedini za sada ima Triglav (neograničeno), ima i Alianz+ (imaš link gore koji je stavio kolega) ali kolko sam ja letimično prošao preko toga mislim da su oni ograničeni na 150€ što je smiješna cifra.

Ako kod Triglava imaš na kasko osiguranje dodatnu R kombinaciju, platiš oko 380 kn.a ako nemaš kasko kod njih neznam kolko se onda opće plaća i jeli moguće.

Ovo kaj ja sada imam na Triglavu mi pokriva do cijene vozila, znači šlep nesmije biti skuplji od auta, a to isto vrijedi i za štete, a ovo kaj nudi HAK ili AMC je presmiješno, kome jest problem 100 ili 200€ problem je kad cifra iznosi puno više, recimo ako se desi neki veliki kvar na autu koji je jako skup, a ti ga recimo želiš iz pariza dovest doma, e onda je problem jer takav šlep košta cca. 8000 kn., a ako nemaš neko osiguranje hebeš ježa.

Ashman
02.02.2011., 16:46
Ma nije u ZG ali spada pod istu županiju, kužiš u krugu je 20 km. što pokriva i paušal.

Mene zanima zna li netko recimo da sam član HAK-a i da mi se auto pokvari u Rijeci, bili me šlepali doma u Zagreb iz Rijeke besplatno.

Samo gradski paušal do 20 km ili najdalje do prvog ovlaštenog servisa do bonusa koji imaš na kartici! Provjereno:top:

Ashman
02.02.2011., 16:49
A jel vrijedi to članstvo samo ako kad se voziš pokvari auto ili ako ti se auto pokvari ispred kuće?ak neće upalit i slično.
Dali onda isto imaš pravo za besplatno šlepanje do servisa?
To nisam nigdje našla da je navedeno

Vrijedi i na kućnoj adresi, recimo promjena žaruljice, zamjena akumulatora (s time da moraš imati svoj)...itd. za 200kn, mislim da nema boljeg osiguranja za pomoć na cesti!:top:

Ashman
02.02.2011., 16:54
Kolko ja znam to jedini za sada ima Triglav (neograničeno), ima i Alianz+ (imaš link gore koji je stavio kolega) ali kolko sam ja letimično prošao preko toga mislim da su oni ograničeni na 150€ što je smiješna cifra.

Ako kod Triglava imaš na kasko osiguranje dodatnu R kombinaciju, platiš oko 380 kn.a ako nemaš kasko kod njih neznam kolko se onda opće plaća i jeli moguće.

Ovo kaj ja sada imam na Triglavu mi pokriva do cijene vozila, znači šlep nesmije biti skuplji od auta, a to isto vrijedi i za štete, a ovo kaj nudi HAK ili AMC je presmiješno, kome jest problem 100 ili 200€ problem je kad cifra iznosi puno više, recimo ako se desi neki veliki kvar na autu koji je jako skup, a ti ga recimo želiš iz pariza dovest doma, e onda je problem jer takav šlep košta cca. 8000 kn., a ako nemaš neko osiguranje hebeš ježa.

Poanta HAK članstva je da te ne budu ostavili na cesti, znaći ili popravak na cesti ili šlep do najbliže radione koja može otkloniti kvar ili ako je teži kvar ili oštečenje vozila prijevoz na kućnu adresu do max bonusa koji imaš na kartici...dok mislim da banke i osiguravajuće kuće prodaju maglu, a neki ti pokucaju na vrata nakon šlepanja od recimo 450km, pa ti kažu "e sad plati"...:s

CDRW
02.02.2011., 17:31
A jesi tu došao reklamirat tu nakupinu budalaša i starih isluženih foteljaša ....

Jel i međunarodnu dozvolu da izvadim o istom trošku :bonk:

Ashman
02.02.2011., 17:41
A jesi tu došao reklamirat tu nakupinu budalaša i starih isluženih foteljaša ....

Jel i međunarodnu dozvolu da izvadim o istom trošku :bonk:

:top: ne pokušavam reklamirati,već pojasniti, ali se slažem s tobom u vezi budalaša i foteljaša! :top:

Opaki
02.02.2011., 17:49
Samo jedna stvar me zanima, da provjerim jel, naime onih 15% posto na kasko što imaju članovi haka šta to zapravo znači?, naime zvao sam jednog voditelja poslovnice "jednog" osiguravajućeg društva, pa on kaže meni da to zapravo nije nikakvih 15% popusta, nego mi je objasnio da kasko koji sam ja uzeo kod njega košta 2600 kn al nemam tu opciju šlepa, jer u protivnom bi koštalo iljadu kuna više, a hak to nudi za 200 kn u članstvu, pa od tuda zapravo proizlazli nekih 800 kn uštede opcije šlepa a koju zapravo uopće nemoraš uzimat, tj tih 15% postua na kasko je zapravo relativan pojam. Ispravite me ako griješim iako sam najpametniji. hahahah

Joško
02.02.2011., 17:55
Samo jedna stvar me zanima, da provjerim jel, naime onih 15% posto na kasko što imaju članovi haka šta to zapravo znači?, naime zvao sam jednog voditelja poslovnice "jednog" osiguravajućeg društva, pa on kaže meni da to zapravo nije nikakvih 15% popusta, nego mi je objasnio da kasko koji sam ja uzeo kod njega košta 2600 kn al nemam tu opciju šlepa, jer u protivnom bi koštalo iljadu kuna više, a hak to nudi za 200 kn u članstvu, pa od tuda zapravo proizlali nekih 800 kn uštede opcije šlepa a koju zapravo uopće nemoraš uzimat, tj tih 15% postua na kasko je zapravo relativan pojam. Ispravite me ako griješim iako sam najpametniji. hahahah

grijesis, bar sto se tice euroherca:top: kod njih je popust stvaran, ide logikom ako se desi nezgoda ako nisi uzeo popust preko haka onda njima doneses racun slepe i dobijes lovu, ako si uzeo popust rjesavas to preko haka:kava:

Josip4
02.02.2011., 18:26
Ja sam sad uplatio kasko i osnovno u croatiji i dobio sam jos dodatan popust od 15%, ali kod Co. Morate paziti da vam sa hakom ne ukinu njihovu F kombinaciju jer se to dvoje neda kombinirati, ali ako inzistirate sve se rijesi

Neuson
02.02.2011., 19:38
Zašto bi (barem teoretski) platio i članstvo hak-u i f kombinaciju kada u biti pokrivaju isto?

Josip4
03.02.2011., 08:38
Zašto bi (barem teoretski) platio i članstvo hak-u i f kombinaciju kada u biti pokrivaju isto?
Zato kaj te u tom slucaju HAK ispadne besplatno
zbog 15% popusta, a i kod F kombinacije ti prvo moras platiti uslugu svojim novcem da bi ga tek kasnije dobil natrag.

Ako te kasko kosta 3000 kn sa hak-om ce te kostati 2550 kn.

Ashman
03.02.2011., 10:02
Članak 94.

(1) Vozilom se smije vući drugo vozilo, osim priključnih vozila, samo ako se ono zbog neispravnosti ne može samo kretati.
(2) Vozilom se ne smije vući motocikl bez bočne prikolice ili drugo slično vozilo na dva kotača.
(3) Vučenim se vozilom ne smiju prevoziti osobe.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

U Njemačkoj se to ne smi.

...a kaj ako na autocesti ostaneš u kvaru? Naša policija to sigurno ne bu tolerirala!

Opaki
03.02.2011., 10:06
...a kaj ako na autocesti ostaneš u kvaru? Naša policija to sigurno ne bu tolerirala!

o čemu ti sad pričaš, koja je poanta sada ovog tvoga posta, jel ciljaš na hak ili šta koje sljepanje, koga?

Matesonik
03.02.2011., 10:11

Smije se slepati i po AC. Citaj zakon bolje.

Ashman
03.02.2011., 10:33

Probaj, pa buš vidio,ako naletiš na murju.Da ne pričam ako se ne daj bože netko zaleti u tebe, automatski si kriv.

Šlepanje je dozvoljeno samo u slučajevima kada je na autu koji se šlepa ispravna signalizacija, kočnice i sustav za upravljanje. Plus toga, osoba koja sjedi u šlepanom autu mora imati vozačku dozvolu za upravljanje tom kategorijom (šlepanog) vozila. Šlepano vozilo ne mora biti registrirano.

No, tu je caka. Svi današnji automobili imaju servo kočnice, a većina njih i servo volan. Kad ne radi motor, kočenje je vrlo otežano, kao i upravljanje i takvo stanje bez problema se može smatrati neispravnim. Također, ako ne radi motor akumulator se od rada 4 žmigavca brzo isprazni i onda više nemaš ni signalizaciju. Dakle, smjelo bi se šlepati samo auto koji za to vrijeme ima uključen motor. A koliki je postotak kvarova takav da se auto mora šlepati, a motor mu radi? Samo ako je otišlo kvačilo ili mjenjač.

Drugo je bilo nekad kad smo šlepali fićeke i stojadine koji nisu imali te moderne uređaje. Danas je šlepanje auta i objektivno veliki rizik jer ako ovaj ispred tebe zakoči a ti nisi navikao da kočnicu bez serva moraš stiskati s dvije noge svom snagom, nađeš mu se u guzici istog trena. Nešto bolja situacija je ako šlepaš pomoću čvrste veze (rude), ali ni to ne pomaže kad se volan također teško okreće.

Na autocesti i cesti za motorna vozila (tzv. "poluautocesta" ili "brza cesta") bilo kakvo šlepanje najstrože je zabranjeno, čak ni do prvog izlaza. A i da nije, moraš zbilja biti umno poremećen da na autocesti ideš raditi tako nešto.:amen:

Ashman
03.02.2011., 10:35
o čemu ti sad pričaš, koja je poanta sada ovog tvoga posta, jel ciljaš na hak ili šta koje sljepanje, koga?

Radi sigurnosti na cesti poželjno je da te šlepa kamion (znaći auto na platformi kamiona)... AMC, HAK, frend koji ima kamion, svejedno

CDRW
03.02.2011., 12:00

Smije do prvog izlaza (što je po meni notorna glupost ali nije jedina u ZOSPC-u)

Đunđi Bunđi
03.02.2011., 12:12
Na autocesti i cesti za motorna vozila (tzv. "poluautocesta" ili "brza cesta") bilo kakvo šlepanje najstrože je zabranjeno, čak ni do prvog izlaza.

Nije zabranjeno.

Smije do prvog izlaza (što je po meni notorna glupost ali nije jedina u ZOSPC-u)

Nije tocno.
Toga (do prvog izlaza) ni nema u zspc.

Opaki
03.02.2011., 12:17
Nekuzim zašto toliko spominjete šlepanje i HAK, pa je nedodju oni sa labudicom onom i natovare ti auto gore? Nekužim kakvo stalno šlepanje, šlepamo se mi ljudi a ne službenici HAK-a ne?

CDRW
03.02.2011., 12:22
Nije tocno.
Toga (do prvog izlaza) ni nema u zspc.

Odlično, sad sam i ja nešto naučio (da je zakon još gluplji nego sam mislio).
Hvala Laki.

Corvin
03.02.2011., 12:57
Članak 141.

(1) Na autocestu ne smije se uključiti motorno vozilo koje vuče drugo vozilo, a koje se zbog neispravnosti ili nedostataka pojedinih dijelova ne može samo kretati.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, vuča vozila dopuštena je autocestom ako je razlog za vuču nastao za vrijeme kretanja vozila po autocesti, ali samo krajnjom desnom prometnom trakom do prve priključne ceste kojom se vučeno vozilo može isključiti iz prometa na autocesti.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

CDRW
03.02.2011., 13:25
Ups ..... LAKI!!!!!

kerbi
03.02.2011., 13:50
Nekuzim zašto toliko spominjete šlepanje i HAK, pa je nedodju oni sa labudicom onom i natovare ti auto gore? Nekužim kakvo stalno šlepanje, šlepamo se mi ljudi a ne službenici HAK-a ne?

Zbilja kakve to veze ima s HAK-om. Pa oni dođu s onim labudicama s onim žutim rotirkama i svim ostalim đinđama, natovare vozilo na prikolicu i bok. Čak imaju i labudice za kamione.

I wonder
03.02.2011., 14:55
Probaj, pa buš vidio,ako naletiš na murju.Da ne pričam ako se ne daj bože netko zaleti u tebe, automatski si kriv.

uuu, ali si ga nadrobil.
ako su oba auta u šlepanju PRAVILNO označeni i ako dođe do naleta trećeg auta odostraga, nema nikakve šanse da će šlep auti biti krivi.

PRAVILNO označeni auti: trokut naprijed, trokut otraga, propisani razmak između auta. 4 žmigavca NISU pravilno označeni auti u šlepanju.
Šlepanje je dozvoljeno samo u slučajevima kada je na autu koji se šlepa ispravna signalizacija, kočnice i sustav za upravljanje.
:top:
Plus toga, osoba koja sjedi u šlepanom autu mora imati vozačku dozvolu za upravljanje tom kategorijom (šlepanog) vozila. Šlepano vozilo ne mora biti registrirano
a na autocestu ga je dopeljal tko?
No, tu je caka. Svi današnji automobili imaju servo kočnice, a većina njih i servo volan. Kad ne radi motor, kočenje je vrlo otežano, kao i upravljanje i takvo stanje bez problema se može smatrati neispravnim. Također, ako ne radi motor akumulator se od rada 4 žmigavca brzo isprazni i onda više nemaš ni signalizaciju. Dakle, smjelo bi se šlepati samo auto koji za to vrijeme ima uključen motor. A koliki je postotak kvarova takav da se auto mora šlepati, a motor mu radi? Samo ako je otišlo kvačilo ili mjenjač.
nije istina.
auto kojem motor ne radi se može šlepati. volan i kočnice su ispravni, samo bez potpore.
uostalom, i brzina šlepanja je ograničena zbog toga.

Na autocesti i cesti za motorna vozila (tzv. "poluautocesta" ili "brza cesta") bilo kakvo šlepanje najstrože je zabranjeno, čak ni do prvog izlaza. A i da nije, moraš zbilja biti umno poremećen da na autocesti ideš raditi tako nešto.:amen:
:lol::lol:

a to si pročital u prošlogodišnjoj kuharici?

bond007
03.02.2011., 19:51
Vrijedi i na kućnoj adresi, recimo promjena žaruljice, zamjena akumulatora (s time da moraš imati svoj)...itd. za 200kn, mislim da nema boljeg osiguranja za pomoć na cesti!:top:
Hvala, to me zanimalo jer sam mislila ak mi se doma pokvari da ne vrijedi HAK.
Npr. da mi neće upalit il nekaj slično.
Ma sad sam bez brige, idem gdje god hoću, i ne brinem se ,ak se nešto dogodi ,imam tu karticu i sve super.

deri valdez
03.02.2011., 22:07
kao vlasnik slep sluzbe(nisam hak)recimo da sam relevantan a i procito sam zakon preko nekoliko puta
-da bi se slepalo oba vozila moraju bit registrirana i spravni sustavi za upravljanje zaustavljanje i signalizacija
-najcesca greska je paljenje sva 4 zmigavca zakon kaze na vucno vozilo trokut naprijed na vuceno vozilo trokut iza i signalizacija normalno
-kako je neko lijepo napisao na autocesti se smije slepat samo do prvog izlaza ali to vas ne sprecava da se slepate od dubrovnika do vukovara starom cestom ako ispunjavate ostale uvjete i imate znanja i iskustva.
-vise puta sam vidio da vozila granicu prelaze na spagi problema nema ako se vracas u domicilnu drzavu

sto se slepanja tice najtoplije preporucam neiskusnim osobama da se okane toga.ili nazovite nekog ko se zna slepat ili slep sluzbu.imo sam primjer kak se zeni pokvario auto muz doso po nju da je otslepa sajla pukla i razbila goslodji sajbu

kaj se haka i kartice za dvjesto kuna tice morate znat slijedece.slepanje je samo u slucaju sudara ako je kvar placa se.kartica pokriva dolazak sos vozila i dijagnostiku kvara eventualni popravak ako je nesto jednostavnije

jedino kaj nisam skuzio visesrtukim citanjem zakona je slepanje ovjesenjem ili tzv pesekom u zakonu se spominje ali murja nije ni najbanje blagonaklona prema tome

atlantis
03.02.2011., 22:16
Poanta HAK članstva je da te ne budu ostavili na cesti, znaći ili popravak na cesti ili šlep do najbliže radione koja može otkloniti kvar ili ako je teži kvar ili oštečenje vozila prijevoz na kućnu adresu do max bonusa koji imaš na kartici...dok mislim da banke i osiguravajuće kuće prodaju maglu, a neki ti pokucaju na vrata nakon šlepanja od recimo 450km, pa ti kažu "e sad plati"...:s

čak ni ako je dragi član a meni se auto pokvari?

kerbi
04.02.2011., 06:51
To jednostavno nije istina. Hak šlepa i u slučaju kvara. Pa mog starog su prije jedno dva mjeseca šlepali iz podvožnjaka kod vjesnika do Štarkelja u Velikoj gorici kad mu je puknulo crevo od kuplunga.

Opaki
04.02.2011., 10:41
To jednostavno nije istina. Hak šlepa i u slučaju kvara. Pa mog starog su prije jedno dva mjeseca šlepali iz podvožnjaka kod vjesnika do Štarkelja u Velikoj gorici kad mu je puknulo crevo od kuplunga.

pa koliko sam shvatio čovijek je i rekao da šlepaju u slučaju kvara ali ne đabe:top:
jel to istina može netko potvrdit tko zna a ne netko tko je na plotu pričitao?

iommy
04.02.2011., 11:41
Molim da li netko zna da li vrijedi hak-ova iskaznica i za motoriste. Da li kad vozim motor mogu iskoristiti Hak-ovu iskaznicu??

Josip4
04.02.2011., 12:54
Molim da li netko zna da li vrijedi hak-ova iskaznica i za motoriste. Da li kad vozim motor mogu iskoristiti Hak-ovu iskaznicu??

Da, mozes koristiti hak za skuter, motocikl, sve kaj je regano i ne prelazi 3500 kg. Ukupne mase.

Hak slepa besplatno i u slucaju kvara do iznosa koji je ugovoren paketom kojeg ste uzeli ili do najblizeg servisa.

kerbi
04.02.2011., 12:57
pa koliko sam shvatio čovijek je i rekao da šlepaju u slučaju kvara ali ne đabe:top:
jel to istina može netko potvrdit tko zna a ne netko tko je na plotu pričitao?

Ama đabe su ga šlepali od Vjesnika do Velike gorice. Digli ga u podhodniku, povezli sa sobom u kamionu i iskipali kod Štarkelja. Lijepo potpisao papire da su ga šlepali i pozdravio se sa čovjekom. Đabe, besplatno, gratis, bez lipe, ni kavu nije htjeo popit.

Opaki
04.02.2011., 13:20
Ama đabe su ga šlepali od Vjesnika do Velike gorice. Digli ga u podhodniku, povezli sa sobom u kamionu i iskipali kod Štarkelja. Lijepo potpisao papire da su ga šlepali i pozdravio se sa čovjekom. Đabe, besplatno, gratis, bez lipe, ni kavu nije htjeo popit.

izgleda da unutarnji neprijatelj širi dezinformacije:rofl:

deri valdez
05.02.2011., 00:14
.....

Ashman
08.02.2011., 10:46
kaj se haka i kartice za dvjesto kuna tice morate znat slijedece.slepanje je samo u slucaju sudara ako je kvar placa se.kartica pokriva dolazak sos vozila i dijagnostiku kvara eventualni popravak ako je nesto jednostavnije

jedino kaj nisam skuzio visesrtukim citanjem zakona je slepanje ovjesenjem ili tzv pesekom u zakonu se spominje ali murja nije ni najbanje blagonaklona prema tome

Nije istina što se tiće plačanja za kvar! a evo i odgovor!
http://www.hak.hr/clanstvo

Ashman
08.02.2011., 10:50
čak ni ako je dragi član a meni se auto pokvari?

Tako je,ali caka je da je član u trenutku nastanka kvara ili oštečenja vozila bio u vozilu!
Tj. u prijevodu članska prava ne glase na vozilo, već na osobu, znaći isto kak ti ne možeš sa bankovnom karticom svog dragog doći lijepo u banku i podignuti njegov novac, tako ne možeš koristiti njegova članska prava ukoliko on nije tamo.Uostalom imaš za 50 kn ili nešto slično opciju da oboje imate kartice, ali koristite isti članski bonus.Mislim da je to super opcija. Vidi sa službom za korisnike HAK 0800 9987.

Ashman
08.02.2011., 10:56
auto kojem motor ne radi se može šlepati. volan i kočnice su ispravni, samo bez potpore.
uostalom, i brzina šlepanja je ograničena zbog toga.

A tko bu stiskal kočnicu?? Jesi se ikad šlepal? :W
Slažem se da se može šlepati, ali radi sigurnosti cestovnog prometa nije preporučljivo.

I wonder
08.02.2011., 21:39
više nema tko te nije ispravio u svim netočnostima.
da ovaj forum ima čistačicu, i ona bi ti imala što za reći:D

jer, auto kojem motor ne radi se NE smatra neispravnim autom.
i kao takav se može šlepati.
opasnost uvijek postoji kod šlepanja, čak i kad se šlepa na štangu.

Ashman
11.02.2011., 10:10
Odeš fino na tehnički, pa vidiš kaj ti oni kažu ako ti na autu ne radi motor, da li je ispravan ili neispravan...:rofl:

No da se vratim na temu...u svakom slučaju se isplati imati bilo kakav oblik osiguranja pomoći na cesti, bio to TRIGLAV, AMC, HAK, ADAC...

Ja sam član HAK-a i imam samo pozitivna iskustva...over & out

treo
11.02.2011., 12:17
Tako je,ali caka je da je član u trenutku nastanka kvara ili oštečenja vozila bio u vozilu!
]

ne treba biti ni u vozilu..bitno je da bude tamo vlasnik iskaznice u trenutku kada dođe netko iz HAK-a i to su mi rekli na telefonu od HAK-a..onako neslužbeno...(dakle ako ti se dragoj pokvari auto, ona nek nazove HAK a ti u međuvremenu odšetaš do nje :mig: )

I wonder
11.02.2011., 13:19
Odeš fino na tehnički, pa vidiš kaj ti oni kažu ako ti na autu ne radi motor, da li je ispravan ili neispravan...:rofl:

za šlepanje.
ZA ŠLEPANJE je sigurno ispravan ako mu motor ne radi.
i nijedan policajac ti nemože naplatiti kaznu ako šlepaš auto sa neispravnim motorom.

Josip4
11.02.2011., 15:30
Da pitam vas koji ste članovi HAK-a, naime pred više od dva tjedna sam uplatio HAK (paket optima) i dobio sam samo uplatnicu i do dana današnjeg još nisam dobio karticu, zna li netko kolko se čeka ta članska iskaznica HAK-a?

Neuson
11.02.2011., 15:55
Meni je ova nova stigla za 12 dana ( no i to je preivše jer im je po njihovim Općim uvjetima rok 7 radnih dana ). Zovi 01 6611-912 (službu za članove) i poskidaj im par svetaca.

Josip4
11.02.2011., 16:21
Meni je ova nova stigla za 12 dana ( no i to je preivše jer im je po njihovim Općim uvjetima rok 7 radnih dana ). Zovi 01 6611-912 (službu za članove) i poskidaj im par svetaca.

Sad se nitko ne javlja na taj broj, vjerojatno rade samo 8 sati dnevno od pon.-pet.:ne zna:

Zvat ću ja njih u ponedjeljak.:top:

atlantis
14.02.2011., 12:13
ne treba biti ni u vozilu..bitno je da bude tamo vlasnik iskaznice u trenutku kada dođe netko iz HAK-a i to su mi rekli na telefonu od HAK-a..onako neslužbeno...(dakle ako ti se dragoj pokvari auto, ona nek nazove HAK a ti u međuvremenu odšetaš do nje :mig: )

čak i ako je draga parsto kilometara od tebe :D

glupost na petstotu :rolleyes: zato ni nismo članovi, a htjeli smo za novi auto uzeti i hak

bond007
14.02.2011., 15:01
Da pitam vas koji ste članovi HAK-a, naime pred više od dva tjedna sam uplatio HAK (paket optima) i dobio sam samo uplatnicu i do dana današnjeg još nisam dobio karticu, zna li netko kolko se čeka ta članska iskaznica HAK-a?

Ja sam čekala tu karticu jedno 2 tjedna.
Mislim da nemaš razloga za brigu, doći će ti sigurno kartica

Josip4
14.02.2011., 19:27
Ja sam čekala tu karticu jedno 2 tjedna.
Mislim da nemaš razloga za brigu, doći će ti sigurno kartica

Došla baš danas, nakon 2 i pol tjedna čekanja, a u uvjetima piše max. 7 dana.:cerek:

Nego ima li tko još iskustva sa ovim, ja sam uzeo HAK optima (300 kn.) i recimo da u 12 mj. ove godine poželim HAK europa (500 kn) bili ja morao doplatiti 200 kn. i čalnstvo bi mi i dalje vrijedilo do istog datuma ili bih morao uplatiti manje od 200 kn, znači samo onu razliku do kraja isteka starog paketa?:ne zna:

Ashman
22.02.2011., 12:20
Nego ima li tko još iskustva sa ovim, ja sam uzeo HAK optima (300 kn.) i recimo da u 12 mj. ove godine poželim HAK europa (500 kn) bili ja morao doplatiti 200 kn. i čalnstvo bi mi i dalje vrijedilo do istog datuma ili bih morao uplatiti manje od 200 kn, znači samo onu razliku do kraja isteka starog paketa?:ne zna:

Zvrcneš fino 0800 9987 i sve će ti objasniti. Meni rekli da se članska prava mogu koristiti i sa uplatnicom, tak da nije bed kaj se čeka kartica, al nije u redu!

sremica
08.04.2011., 09:11
Suprug je član godinama!Auto nam se pokidao i trebam šlepanje do servisa udaljenog 15km.Moram platoti nekakvih 300kn samo zato što je iskaznica na suprugovo ime,a njega trenutno nema.(radi vani)To mi je malo glupo:ne zna:Po takvom ja zaključujem ako nas je u kući 4 vozača,posjedujemo jedan auto po njihovom moramo imati i 4 članske iskaznice,a najniža članarina je 200kn.Jedino tako možemo ostvariti pravo na besplatno šlepanje!!!!!!!!!

Fosna
08.04.2011., 10:32
Kao prvo, na krivom mjestu si temu otvorila, lijepo piše u naslovu "Poruke, žalbe, komentari Vaše primjedbe, ideje,žalbe, komentari. Kako da Forum bude bolji i uljudniji." Imaš podforum o Automobilima za takve stvari.

Kao drugo, svaki član HAK-a može aktivirati dodatnog člana za 66 kn godišnje, to što vi to niste napravili, godinama, je vaš problem.

stvarna-mishka
08.04.2011., 10:44
Suprug je član godinama!Auto nam se pokidao i trebam šlepanje do servisa udaljenog 15km.Moram platoti nekakvih 300kn samo zato što je iskaznica na suprugovo ime,a njega trenutno nema.(radi vani)To mi je malo glupo:ne zna:Po takvom ja zaključujem ako nas je u kući 4 vozača,posjedujemo jedan auto po njihovom moramo imati i 4 članske iskaznice,a najniža članarina je 200kn.Jedino tako možemo ostvariti pravo na besplatno šlepanje!!!!!!!!!

aj nemoj zajebavat:eek:

Ja i imam samo tuđe iskaznice od tuđih auta. Kontam bitno je samo da je odgovarajuća iskaznica pripada odgovarajućem autu.

A ništa, imam riješenje, od sada nosim i osobne iskaznice, pozovem fak, ostavim u autu ključeve, iskaznicu i osobnu, a sakrijem se negdje iza obližnjeg drveta da me ne vide.

CDRW
08.04.2011., 12:16
Kao prvo, na krivom mjestu si temu otvorila, lijepo piše u naslovu "Poruke, žalbe, komentari Vaše primjedbe, ideje,žalbe, komentari. Kako da Forum bude bolji i uljudniji." Imaš podforum o Automobilima za takve stvari.

Kao drugo, svaki član HAK-a može aktivirati dodatnog člana za 66 kn godišnje, to što vi to niste napravili, godinama, je vaš problem.

Ma jaaaaaako pametno (opravdavat te pijavice zvane HAK) - pa jel kupuje životno osiguranje ili pomoć na cesti za AUTO???

Kao što smo utvrdili - HAK je porez na budale. Primjer pokretača teme je samo jedan dokaz istog ....

palj
08.04.2011., 12:18
A vampirov "imate li rezervni set kvačila u portapaku?" primjer :s :rofl...e to je tek vrhunac!

Henry Miller
08.04.2011., 12:46
Mislim da su ga pitali jel ima rezervnu getribu u autu.. :eek: :eek: :eek:

F10EXX
08.04.2011., 13:14
Koliko ja znam, clanstvo u HAKu je clanstvo osobe, a ne automobila, tako da je cijela rasprava o ovoj temi bespotrebna. Dakle, nije bitno jel si u svojem autu ili tudjem, jel si vozac ili putnik, ako zapnes autom na cesti, HAK ti pomaze. Pomoc na cesti nije za auto, nego za tebe, da dodjes gdje trebas, ne spavas ispod mosta itd.

Barem je nesto tako uredjeno. Jos da uvedu i da se i osiguranje od odgovornosti placa za vozaca, koji radi stetu, a ne vozilo...

Vampir Svetozar
08.04.2011., 13:35
Mislim da su ga pitali jel ima rezervnu getribu u autu.. :eek: :eek: :eek:

kuplung set.
Nedavno, kad sam taj događaj prepričavao greškom sam napisao da me pitalo za getribu. Poslije mi se nije dalo ispravljat.

Konkretno pitanje je bilo : "da li imate rezervni kuplung set u autu"
Zato me i zbunilo, jer to je netko ko zna da kuplung ide u setu, i svejedno očekuje rezervni u autu.

F10EXX
08.04.2011., 13:37
kuplung set.
Nedavno, kad sam taj događaj prepričavao greškom sam napisao da me pitalo za getribu. Poslije mi se nije dalo ispravljat.

Konkretno pitanje je bilo : "da li imate rezervni kuplung set u autu"
Zato me i zbunilo, jer to je netko ko zna da kuplung ide u setu, i svejedno očekuje rezervni u autu.

Ha cuj, zamisli da je krenuo slepat, a ispostavi se da si imao u gepeku? Ovak pita pa je siguran.

hcerinski
08.04.2011., 14:05
Da fakat zamisli da te išao šlepati a ti imaš rezervni set spojke u gepeku....

Zamisli odgovor IMAM, onda on lijepo sve moguće alate getribu dolje, set gore, getriba gore i na cesti si da niti ne stigneš popiti kavu u birtiji di se to dogodilo....

goran79
08.04.2011., 14:16
Koliko ja znam, clanstvo u HAKu je clanstvo osobe, a ne automobila, tako da je cijela rasprava o ovoj temi bespotrebna. Dakle, nije bitno jel si u svojem autu ili tudjem, jel si vozac ili putnik, ako zapnes autom na cesti, HAK ti pomaze. Pomoc na cesti nije za auto, nego za tebe, da dodjes gdje trebas, ne spavas ispod mosta itd.

Barem je nesto tako uredjeno. Jos da uvedu i da se i osiguranje od odgovornosti placa za vozaca, koji radi stetu, a ne vozilo...

upravo tako.samo sto ljudi ne citaju propise.totalno je svejedno ciji je auto,samo vlasnik clanstva mora biti na mjestu dogadjaja

CDRW
08.04.2011., 14:28
upravo tako.samo sto ljudi ne citaju propise.totalno je svejedno ciji je auto,samo vlasnik clanstva mora biti na mjestu dogadjaja

Jako zanimljivo - ako ja uzmem tvoj auto i skršim nekoga - šteta se naplaćuje sa tvoje police
Ali ako ja uzmem tvoj auto i on krepa onda mi HAK neće pomoći jer si TI a ne AUTO osigurani.
U isto vrijeme ako ti uzmeš moj auto i govno ti krepa, mobilno jamstvo će te uredno odšlepati.

Meni je to nakaradno.

F10EXX
08.04.2011., 18:14
Jako zanimljivo - ako ja uzmem tvoj auto i skršim nekoga - šteta se naplaćuje sa tvoje police
Ali ako ja uzmem tvoj auto i on krepa onda mi HAK neće pomoći jer si TI a ne AUTO osigurani.
U isto vrijeme ako ti uzmeš moj auto i govno ti krepa, mobilno jamstvo će te uredno odšlepati.

Meni je to nakaradno.

U ovom prvom i je problem. Po meni je to nakaradno.. Od odgovornosti bi se trebao osiguravati vozac, jer vozac uzrokuje nesrecu, a ne automobil.

CDRW
08.04.2011., 18:43
U ovom prvom i je problem. Po meni je to nakaradno.. Od odgovornosti bi se trebao osiguravati vozac, jer vozac uzrokuje nesrecu, a ne automobil.

Pa da - sve je naopako - vozi čovjek, dakle on svojom akcijom može izazvati nesreću - što je tu jadni auto kriv ako ga genije zabije u zid/ogradu/auto/pjašaka..... ali ne - mi osiguravamo AUTO.

Kod osiguranja od kvara (HAK) - mi osiguravamo ČOVJEKA - pa neće se čovjek pokvarit i ostat na cesti (mislim može, ali onda obično zovemo hitnu a ne Štefa sa šlep-službom), umjesto da je osiguran AUTO.

Možda ja nešto naopako gledam ali meni ova osiguranja nisu logična.

deri valdez
08.04.2011., 22:56
ima neke logike ovo kaj vi pricate samo je utopija.evo ja doma imam auto koj vozimo ja i zena i kaj da platimo osiguranje i ona i ja:eek:

F10EXX
09.04.2011., 05:50
ima neke logike ovo kaj vi pricate samo je utopija.evo ja doma imam auto koj vozimo ja i zena i kaj da platimo osiguranje i ona i ja:eek:

Pa da. Zasto bi ja platio za tri auta tri osiguranja? Jel mogu vozit sva tri?
Kako god bilo, nesrece uzrokuje covjek, i bio bi red da je on osiguran.

A kod HAKa osiguravamo covjeka. Jer ce covjek ostat na cesti. Covjek nece stic na sastanak. Covjek ce mozda u stranom gradu htjet negdje prespavat. (ne znam sto sve spada u to, znam da neki ti osiguravaju smjestaj i to). Auto je tu samo sredstvo.

Josip4
14.04.2011., 20:00
Kaj velite na ovu novu HAK-ovu reklamu...:rofl:

leo4
14.04.2011., 22:26
Kaj velite na ovu novu HAK-ovu reklamu...:rofl:

Gdje si ju vidio?:ne zna:

Josip4
14.04.2011., 22:32
Gdje si ju vidio?:ne zna:

Pa na TV-u se reklamira.

Voze se u Corsi, corsa stane, vozač pita suvozača i šta ćemo sad, suvozač izlazi zajedno sa vozačem pa suvozač sa nekim predmetom lupa po motoru i pogleda vozača. Vozač tada pita i šta sad, suvozač veli sad pali auto, vozač okrene ključ u autu i eksplodira motor i pita suvozača, a šta sad, a ovaj e sad zovi HAK.:lol:

CroMan132
15.04.2011., 06:11
Pa to je stara reklama, vrti se odavno.

Goran2@
12.06.2011., 14:07
Koje je jebeni broj žiro računa HAK-a?

Ne mogu ga nigdje naći :ne zna:

bugy_AB
12.06.2011., 17:01
to je broj računa primatelja jel ?

eo : 2340009-1100160085

Goran2@
12.06.2011., 18:44
Da...broj računa primatelja...pa gdje si ga samo našao? :D

hvala :top:

bugy_AB
12.06.2011., 20:06
Da...broj računa primatelja...pa gdje si ga samo našao? :D

hvala :top:

ma imam uplatnice, stalno me nagovaraju da se ponovo učlanim pošto mi je isteklo članstvo :)

bond007
11.07.2011., 11:57
Trebam produžiti članstvo,pa me zanima jel tko zna jel se to može osobno tamo doć,platit i predat pristupnicu,ili se mora baš poštom?
Imam ovu potvrdu za popust,al neznam dal će mi priznati,pa mi je glupo slati, trebat će tjednima da se to riješi.

I što sa ovim odabirom autokluba? Koji je na području mog grada?
Zašto se mora to birati?
Jel se tamo možda može srediti to članstvo il se mora baš u HAK u utrinama?

Unaprijed zahvaljujem

kerbi
11.07.2011., 20:46
Možeš i osobno u klubu u kojem se želiš učlaniti.

exception
11.07.2011., 21:23
Dobio sam besplatno clansto u HAK-u prvu godinu kao mladi clan, nakon sto sam polozio vozacki ispunio sam pristupnicu i trebali bi mi poslati clansku iskaznicu. Kakve ja "pogodnosti" imam kao mladi clan? Jel imam npr besplatno slepanje ako ostanem na cesti?

Gilach
11.07.2011., 23:39
Trebam produžiti članstvo,pa me zanima jel tko zna jel se to može osobno tamo doć,platit i predat pristupnicu,ili se mora baš poštom?
Imam ovu potvrdu za popust,al neznam dal će mi priznati,pa mi je glupo slati, trebat će tjednima da se to riješi.

I što sa ovim odabirom autokluba? Koji je na području mog grada?
Zašto se mora to birati?
Jel se tamo možda može srediti to članstvo il se mora baš u HAK u utrinama?

Unaprijed zahvaljujem

Može se osobno doć i produžit, a za to ne moraš ići u Utrine nego možeš to obaviti i na ostalim mjestima gdje imaju podružnice (npr. u stanicama za tehnički toga ima, barem u onoj auto kluba Siget, ali valjda je i drugdje tako).

Gilach
11.07.2011., 23:42
Dobio sam besplatno clansto u HAK-u prvu godinu kao mladi clan, nakon sto sam polozio vozacki ispunio sam pristupnicu i trebali bi mi poslati clansku iskaznicu. Kakve ja "pogodnosti" imam kao mladi clan? Jel imam npr besplatno slepanje ako ostanem na cesti?

Pročitaj u papirima koje si dobio s tim, tamo ti sve piše koja su ti prava.

domino kocka
12.07.2011., 04:03
]Sumnjam da AMC može biti isplativiji od HAK-a. Ipak je HAK udruga koja postoji već jako dugo vremena i cilj joj nije zaraditi na ljudima (iz povjerljivih izvora znam da su na nekim članskim povlasticama svaki mjesec u gubitku).
Zubak ima određenu reputaciju, a gledajući sajt od AMC-a dobio sam osjećaj da se cimaju za svaku kunu... :(

HAK je zakon! :top:

Najači post ikad!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

funkomatic
12.07.2011., 07:09
:rofl::lol:

SCHNITZER
12.07.2011., 10:20
:lol: Ratko Maček jesil to ti???:lol::lol:

Kuzerica
13.07.2011., 09:56
Samo da podijelim iskustvo od neki dan

Ostala frendica bez goriva na rijeckoj zaobilaznici (da usred tunela u zavoju :D ) i pozvala ona tako Hak jer nismo imali kog
dosao frajer s kanticom benze i kako ona nije clan Hak-a sve ukupno to naplatio oko 4oo i nesto kn

Ona mu dala 100 za benzu i potjerala ga :hihi
napisala da nema para i aj bok

tako da znate Vi neclanovi spomenutog udruzenja :D

sinisa_7
13.07.2011., 10:14

Ostala frendica bez goriva na rijeckoj zaobilaznici (da usred tunela u zavoju :D ) i pozvala ona tako Hak jer nismo imali kog
dosao frajer s kanticom benze i kako ona nije clan Hak-a sve ukupno to naplatio oko 4oo i nesto kn

Eh, kad joj dođe doma uplatnica. Tj. onome na koga je vozilo registrirano :D

Josip4
13.07.2011., 10:30

Eh ima se i ta čime pohvalit, ostat bez goriva, a i sa rezervom ima za više od 100 km.

Mislim da je paušal u HAK-u450 kn. Znači ta se cifra plaća bez obzira jel bilo posla minutu, jel te šlapal 1 km ili 45 km.

Kuzerica
13.07.2011., 11:17
Eh ima se i ta čime pohvalit, ostat bez goriva, a i sa rezervom ima za više od 100 km.

Mislim da je paušal u HAK-u450 kn. Znači ta se cifra plaća bez obzira jel bilo posla minutu, jel te šlapal 1 km ili 45 km.

A vozila je od Krka na rezervi i totalno zaboravila stat :zene:

Ja sam probljedila kad me na pocetku zaobize pitala di je ovdi pumpa

nije nas slepo ni metra,samo donio kanticu i bok
dosao je tip sa malim kombicem ne onaj sa slepom:D

Josip4
13.07.2011., 11:52
A vozila je od Krka na rezervi i totalno zaboravila stat :zene:

Ja sam probljedila kad me na pocetku zaobize pitala di je ovdi pumpa

nije nas slepo ni metra,samo donio kanticu i bok
dosao je tip sa malim kombicem ne onaj sa slepom:D

Nema to veze kaj je donio, paušal se plaća 450 kn. i ispod toga ne dolazi.

Nihi
13.07.2011., 11:55

Ima srecu da ju netko nije pomeo, a ja mislio da ovi pricaju gluposti kada su rekli zasto stavljaju ogranicenje od 60km/h na rijecku zaobilaznicu na dionici Skurinje-Trsat.

Kuzerica
13.07.2011., 12:13
Nema to veze kaj je donio, paušal se plaća 450 kn. i ispod toga ne dolazi.

Ma da shvatila sam sto zelis reci

Ima srecu da ju netko nije pomeo, a ja mislio da ovi pricaju gluposti kada su rekli zasto stavljaju ogranicenje od 60km/h na rijecku zaobilaznicu na dionici Skurinje-Trsat.

bio je obrnuti smjer Trsat-Skurinje:D

Al da izletili smo iz auta ko mutavi i nigdje u blizini neko ulegnuce da malo poguras

Al dobro s druge strane koji kurac legnes na trubu kad vidis sva 4 upaljena pa znas da nije birao di ce stat i da nesto ne valja :mad:

Gilach
13.07.2011., 12:27
Ovo nije zajebancija, stat u zavoju tunela ! Lako kada se vozi normalno, no uz puno divljaka koji i u tunelu potegnu 200, moglo je bit velikih sranja !

A i voziti toliko sa lampicom i na rezervi i to još u zoni gdje ima više benzinskih nije simpatična greška nego izraz gluposti. :facepalm:

treo
13.07.2011., 12:31
dobro šta sad, desilo se jbga..valjda je pokušala inercijom još izgurat što dalje iz zavoja..nije valjda još stisla kočnicu da se ne bi nešto dodatno pokvarilo :D i valjda je stavila trokut 100+ m iza jer ako nije onda :mad:

Kuzerica
13.07.2011., 12:32
Pa da rekla sam joj da je glupa :cool:

a i ona je to potvrdila

Kaze jednostavno sam zaboravila
A sto reci

Kuzerica
13.07.2011., 12:35
dobro šta sad, desilo se jbga..valjda je pokušala inercijom još izgurat što dalje iz zavoja..nije valjda još stisla kočnicu da se ne bi nešto dodatno pokvarilo :D i valjda je stavila trokut 100+ m iza jer ako nije onda :mad:

Samo da ti kazem da nisu zene sto su nekad bile:D

Trokut nije nasla

treo
13.07.2011., 12:35
dobra da nije završila glupa i mrtva... i ti sa njom.jbte bolje mi je sjesti s pijancem u auto, ovi koje znam barem voze polako i oprezno kad su pijani :lol:

Nihi
13.07.2011., 13:25
bio je obrnuti smjer Trsat-Skurinje:D

Al da izletili smo iz auta ko mutavi i nigdje u blizini neko ulegnuce da malo poguras
Al dobro s druge strane koji kurac legnes na trubu kad vidis sva 4 upaljena pa znas da nije birao di ce stat i da nesto ne valja :mad:

Pa zato sam i rekao da ste imale srece da vas netko nije pokupio,tunel, zavoj, nema zaustavne trake, vozi se prosjecno 90km/h, a vi stojite autom na voznoj traci,mogla si zbog nemara i ljenosti svoje prijateljice zavrsiti na hitnoj, pogotovo jos si napisla da se od Krka vozila na rezervi,dakle nista drugo nego obican nemar s njezine strane(jer ima DVIJE pumpe od mosta pa sve do sv. Kuzma di je mogla bez problema stati)

Kuzerica
13.07.2011., 13:38
Pa zato sam i rekao da ste imale srece da vas netko nije pokupio,tunel, zavoj, nema zaustavne trake, vozi se prosjecno 90km/h, a vi stojite autom na voznoj traci,mogla si zbog nemara i ljenosti svoje prijateljice zavrsiti na hitnoj, pogotovo jos si napisla da se od Krka vozila na rezervi,dakle nista drugo nego obican nemar s njezine strane(jer ima DVIJE pumpe od mosta pa sve do sv. Kuzma di je mogla bez problema stati)

Da dvije,pih
mene je pokupila na Krimeji imala jos 3 pumpe (onu kod Towera,kod Orjentovog i jednu na gornjoj Vegi)
A štaš

Da,zaboravila sam napomenut da je i dijete bilo s nama u autu iako nije bitno za ovu temu al da malo docaram situaciju :D

Henry Miller
13.07.2011., 13:53
A krvitiisusove.... :facepalm:

exception
13.07.2011., 14:20
Da dvije,pih
mene je pokupila na Krimeji imala jos 3 pumpe (onu kod Towera,kod Orjentovog i jednu na gornjoj Vegi)
A štaš

Da,zaboravila sam napomenut da je i dijete bilo s nama u autu iako nije bitno za ovu temu al da malo docaram situaciju :D

:rofl: Imale ste vise srece nego pameti (mislim ona)

Josip4
19.07.2012., 16:35
Eto danas sam prvi puta trebao HAK i ostao razočaran. Puko mi lajtung od kočnica na kombiju, bio sam oko 50 km od svojeg mehaničara, pa reko da zovem HAK da dođe po mene, ja im objasnim gdje sam i kud treba odvesti vozilo, a oni mi vele samo do najbližeg servisa, koji je 200 m bio od mene, a ono najgore je kaj je taj još k tome ovlašteni za moju marku, tako da ta solucije nije dolazila u obzir, pa sam sam na kraju kombi odveo bez HAK-a

Još bi razumio da sam daleko od kuće, pa da ne mogu, ali da ne mogu odvesti 50-60 km, strašno.

lee_chan
19.07.2012., 18:36
Još bi razumio da sam daleko od kuće, pa da ne mogu, ali da ne mogu odvesti 50-60 km, strašno.

jbg sad, kak bi to izgledalo kada bi svtako birao di hoće da ga se vozi???

CDRW
19.07.2012., 20:14
Joža - sitna slova čitat!!! Ak nejde, bolje cvikere si nabavi.

MMachéte
19.07.2012., 20:19
Bome Joza fakat, pa nije 50-60km malo.To je kao da ti auto crkne u sesvetama, a ti zahtjevas od čiče u haku da te vozi u Karlovac.

Ja ne placam te hakove, ako i kad (nedajboze) mi rikne auto na putu , zvat cu "svog" slepera, mislim poznanika par koje imam. Meni isto treba auto doslepat do mog majstora, ne do nekog jebivjetra najblizeg.

Josip4
19.07.2012., 20:47
Joža - sitna slova čitat!!! Ak nejde, bolje cvikere si nabavi.

Pročitao sam ja ta slova, ali su kod uplate rekli ili do iznosa mojeg paketa pokrivaju šlep ili do prvog servisa.

Ono kaj je najgore mi vele da ga vozim u Hyundai koji je najbliži, pa bi me tamo upelješili ko magarca, tom logikom je isplativije platiti nekom iz oglasnika za šlep, al eto, meni dobro dođe kod popusta na gorivo, naočale..., tako da će biti paket 200 kn reda radi.

Oni te vjerojatno vode u takve servise kao što su meni rekli da mi treba reparirati bosh pumpu, a trebalo samo očistiti potenciometar gasa. Uglavnom u ovoj državi ništa ne štima, kum u A ostao u kvaru i ADAC mu doveo auto u HR, samo jbg. mi rvati ne možemo do ADACA.

MaliZeleni10
19.07.2012., 20:59
Zar ti nisi kupio onog "peseka"?? :ne zna: :ne zna:

Mogao si sam sebe odslepati a ti zoves hak, e moj Jozo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Josip4
19.07.2012., 23:26
Zar ti nisi kupio onog "peseka"?? :ne zna: :ne zna:

Mogao si sam sebe odslepati a ti zoves hak, e moj Jozo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D

treo
20.07.2012., 07:10
probaj s oryxom, tamo koliko vidim ne piše takvo ograničenje oko šlepanja, samo do vrijednosti 2500kn :ne zna:

Herp
20.07.2012., 11:32
Nedavno me kanta ostavila na cesti, o'šo dihtung glave motora.
Dečko je bio sa mnom, (on je član, ja nisam) nazvali smo HAK, došao tip s nekim Caddyem, malo pročačakao i rekao da se mora šlepati u servis. Napisao nam račun na nekih 200 i nešto kuna, dao nam kopiju al' nije ništa naplatio. Onda je otišao.
Mi smo zatim zvali frenda koji ima šlep-službu i tako rješili taj problem.
E sad, meni nije jasan taj račun koji nam je napisao, hoće li nam to prije ili poslije stići na nekakvu naplatu, budući da auto glasi na mene a ne na njega? Prošlo je već mjesec dana od toga. A sve si razmišljam da me učlani kao dodatnog...

Brazil
20.07.2012., 12:03
budući da auto glasi na mene a ne na njega? Prošlo je već mjesec dana od toga. A sve si razmišljam da me učlani kao dodatnog...

Čini mi se da nije bitno na koga auto glasi nego da se član HAK-a nalazi u vozilu.

CDRW
20.07.2012., 12:03
A da pitaš onog ko je ispostavio račun?