PDA

View Full Version : Atkinsova dijeta

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46

micici
28.01.2010., 10:29
Ma ni ja ranije nisam bila mesozder,jela sam meso mozda 2 puta mesecno,i sto ti kazes-sve bih radije nego meso... Ali sad sam se navikla,i nije mi lose uopste hehe :) cak i kad uhvatim sebe da imam neke prohteve za hranom,to je sada uglavnom neka veeelika,socna pljeskavica,a ne UH :D
A obozavam i omlet na 101 nacin,i bas mi pase Atkins...ranije sam ugl pravila 1 zumance i 2 belanca na 2 kapi ulja,i onda ga onako struzem sa tiganja,ma jadno... Sad fino k'o covek stavim dovoljno ulja,maslaca ili masti,i oni onako fino narastu,mljac.... Jedino mislim da me mlecno usporava,tako da sam odlucila jesti ga nedelju dana,ovih prvih,i onda pauza 2-3 nedelje bez mlecnog,pa opet nedelju dana... I majonez trpam u sve zivo hehe,posto sam ranije jela sve low fat,tako da nisam ni znala kakvog je ukusa majonez hehe,bar 10god ga nisam ni okusala,i sad mi se osladilo :P
Snjezana,ima puno recepata na Atkins sajtu,ne znam da li si gledala,jedino treba sve to prevesti i premeriti one njihove mere...
Obecavam cim budem imala vremena postaviti neke! I planiram uskoro kupiti neki proteinski sejk,to piju vezbaci,ne znam tacno ali ima jako malo UH,moze se sa vodom praviti,ja probala od jagode i vanile,i bas su fini,ukusni...a ukusa ima bas,bas svih! I onda se oni mogu dodati raznim varijantama sladoleda ili sta ti ja znam,a i dobro dodju kao zaseban obrok kad vas mrzi kuvati,a i malo promene nije na odmet... Sta znam,mozete probati...

lajko
28.01.2010., 10:47
A ti mladiću, kad ćeš ti s nama na održavanje? :mig:
Koliko si blizu svom cilju?
Ima li kriza?

Daleko sam ja od mladica,po godinama daleko a po ponasanju sam u teskom pubertetu,barem je to misljenje moje cijenjene supruge.Odrzavanje ce jos jedno vrijeme sacekati.Cilj je skinuti jos 25 kila ako bod da srice bice do Bozica a onda cemo viditi.Krize dodju prodju ali su nekako sve slabije sto sam duze na dijeti.Muci me jedino taj zastoj.Danas idem kod doktora na pregled da vidimo ima li kakve stete od ovakve prehrana.

micici
28.01.2010., 11:43
25kg do Bozica? Mislis jos 11 meseci? Ne znam koliko si dugo na dijeti i koliko si skinuo do sada,ali ja mislim da ces se ti tih 25kg resiti za 4-5 meseci,uz malo srece i volje ;)
Ako imas zastoj,zaista probaj odreci se mlecnog,majoneza i sl na nedelju dana,ako se pokrene,znaci da si intolerantan na mlecne proizvode pa ih gledaj izbaciti na neko vreme! Javi nam kakvi su rezultati!

ps. muskarci su vecita deca! :D

petarom
28.01.2010., 12:10
zanima me koje salame jedete ja sam na dosta striktnoj meso jaja samo al me doručak zeza koje imaju najmanje uh tnx

micici
28.01.2010., 12:49
Pa to ces morati da procitas na deklaraciji,ali recimo domace kobasice,cvarci,prsute,slanina su ugl bez aditiva i naravno bez secera,ali pod uslovom da su zaista domaci... Sve ovo sto se prodaje po marketima je ugl preradjeno,ja sam videla cak da i slanina ima secera,tako da je najbolje ako nadjes na nekoj pijaci prave,domace,seljacke proizvode :)

Ivana_1104
28.01.2010., 17:03
:WJooj, mene glava rastura zadnja 2 dana, a na dijeti sam 4 :rolleyes:
Danas sam za dorucak: :kava:, rucak: pecena svinjetina sa malo ajvara i salata (izbacila sam acetto balsamico, i sad udaram po vinskom octu)
uzina: slanina sa jajima i sirom (1uh) i 2 hrenovke (pise na paketu da 2 hrenovke imaju 2uh) sa malo senfa.. jos cu neku salatu veceras.. (izgrickala sam i jednu mrkvu sirovu)
Ovo sve smijem jel'? :ne zna:
Znam da hrenovke inace nebi smjele, ali na paketu pise da 1 hrenovka ima 50 grama, i 2uh na 100 g..
Senf i ajvar :confused: sta kazete?
Pijem 2-3 litre vode dnevno.. vi?
Inace, odlucila sam 90 dana izbjegavati ugljikohidrate, na pocetku malo stroze a kasnije i ne toliko.
Znaci jos sam 86 dana dana sigurno s vama

micici
28.01.2010., 17:27
Ivana,ajvar smes pod uslovom da nema secera,mnogi kupovni ga imaju,tako da ja samo bakin jedem :)
Hrenovke i jedem neke domace za koje sigurno znam da ne sadrze secer,soju i slicno... A senf mislim da sadrzi jako malo UH,posebno sto sigurno ne pojedes vise od 10-20gr,tako da slobodno jedi... Mrkva se ne preporucuje za prvu fazu dijete jer sadrzi 7-8 gr UH na 100gr,ali dobro,ta jedna te nece upropastiti...
Ja sam danas udarala po siru i majonezu samo tako,jer od sutra jedem samo meso,ribu,jaja i povrce u neogranicenim kolicinama :)
To mi je do sada davalo najbolje rezultate,ali bas nista drugo nisam jela osim toga,ni majonez,ni senf,ni sunku,ni zacine koji sadrze secer...
I ja jednu limunadu dnevno sa zasladjivacem obavezno popijem,to mi je svetla tacka dana :D A vode,sto kaze moj tata,pijem k'o kamila,i to trogrba :P
Izmedju 3 i 5 litara dnevno,kako kad....

micici
28.01.2010., 17:33
Ivana,procice glava...svi mi imamo na pocetku neke simptome koji nam smetaju,ja sam licno jako zivcana i spava mi se non stop,ali posle se naviknes,organizam prihvati da vise nema UH i to je to....Izdrzi nedelju-2,i sve ce biti mnogo lakse,prosto se sazivis sa dijetom,vise i ne razmisljas o tome,jednostavno udje ti u naviku...

micici
28.01.2010., 17:41
Pa koliko nas je dakle trenutno u prvoj fazi?? Ja,Ivana,Lajko... Jos neko??

vnanav
28.01.2010., 18:40
bok svima! vratila sam se ja atkinsu, ne jedem nista osim mesa i jaja,pa ce mozda biti bolji rezultati... :)
malo sam razmisljala postoji li desert kojeg bi Atkins odobrio i sinulo mi je ovo :
http://www.cyberbulevar.com/kuhar-recepti/dezert/shne-nokle/157/

meni su shne nokle bolje od bilo kakvog kolaca ili sladoleda,a sto se tice recepta na ovom linku-od kada znam za sebe moja baka slaze shne nokle i nikada nije stavila brasno, a umijesto secera moze natren. a ja, ako stavim litru mlijeka,nas 4-5 se dobro najede (mlijeko 4,7uh).

snježana0301
28.01.2010., 18:57
:WJooj, mene glava rastura zadnja 2 dana, a na dijeti sam 4 :rolleyes:
Danas sam za dorucak: :kava:, rucak: pecena svinjetina sa malo ajvara i salata (izbacila sam acetto balsamico, i sad udaram po vinskom octu)
uzina: slanina sa jajima i sirom (1uh) i 2 hrenovke (pise na paketu da 2 hrenovke imaju 2uh) sa malo senfa.. jos cu neku salatu veceras.. (izgrickala sam i jednu mrkvu sirovu)
Ovo sve smijem jel'? :ne zna:
Znam da hrenovke inace nebi smjele, ali na paketu pise da 1 hrenovka ima 50 grama, i 2uh na 100 g..
Senf i ajvar :confused: sta kazete?
Pijem 2-3 litre vode dnevno.. vi?
Inace, odlucila sam 90 dana izbjegavati ugljikohidrate, na pocetku malo stroze a kasnije i ne toliko.
Znaci jos sam 86 dana dana sigurno s vama
I ja sam uvijek prvih nekoliko dana imala glavobolje, zato se preporuča magnezij, ali priznajem, ja ga ne uzimam.
Senf i ajvar, kupovni ja jedem, ne znam koliko je to UH, znam i da imaju dodani šećer, ali ne jedem ga puno i ne vjerujem da tog šećera u tim namirnicama ima puno jer već i sam okus ne vuče na slatko, nego na ljuto a i dosad mi to nikad nije smetalo u mršavljenju.
Osim toga, u Atkinsovoj knjizi, među namirnicama koje su navedene kao prijedlog jelovnika za prvu fazu, između ostaloga stoji i senf.
Ja ne pijem toliko puno vode, mislim da sam negdje na litru i pol najviše, baš nisam previše žedna, uvijek moram sama sebe podsjećati da pijem.

snježana0301
28.01.2010., 19:00
Daleko sam ja od mladica,po godinama daleko a po ponasanju sam u teskom pubertetu,barem je to misljenje moje cijenjene supruge.Odrzavanje ce jos jedno vrijeme sacekati.Cilj je skinuti jos 25 kila ako bod da srice bice do Bozica a onda cemo viditi.Krize dodju prodju ali su nekako sve slabije sto sam duze na dijeti.Muci me jedino taj zastoj.Danas idem kod doktora na pregled da vidimo ima li kakve stete od ovakve prehrana.
Obavezno javi nalaze. :)
Vidjela sam te....:cerek:. još uvijek možeš proći kao "mladić". :mig:

snježana0301
28.01.2010., 19:03
Snjezana,ima puno recepata na Atkins sajtu,ne znam da li si gledala,jedino treba sve to prevesti i premeriti one njihove mere...

Jesam, gledala sam.... samo gledala.
Kao što si napisala, treba to prevesti i premjeriti one njihove mjere.
Nekako mi se to ne da.:D

snježana0301
28.01.2010., 19:05
Pa to ces morati da procitas na deklaraciji,ali recimo domace kobasice,cvarci,prsute,slanina su ugl bez aditiva i naravno bez secera,ali pod uslovom da su zaista domaci... Sve ovo sto se prodaje po marketima je ugl preradjeno,ja sam videla cak da i slanina ima secera,tako da je najbolje ako nadjes na nekoj pijaci prave,domace,seljacke proizvode :)
Ili ih sam doma napraviš. :mig:

lajko
28.01.2010., 19:14
25kg do Bozica? Mislis jos 11 meseci? Ne znam koliko si dugo na dijeti i koliko si skinuo do sada,ali ja mislim da ces se ti tih 25kg resiti za 4-5 meseci,uz malo srece i volje ;)
Ako imas zastoj,zaista probaj odreci se mlecnog,majoneza i sl na nedelju dana,ako se pokrene,znaci da si intolerantan na mlecne proizvode pa ih gledaj izbaciti na neko vreme! Javi nam kakvi su rezultati!

ps. muskarci su vecita deca! :D

Ja sam na dijeti vec vise od dva mjeseca(20 gr UH dnevno) s tim da sam brljao za bozic dva dana i za docek dva dana.Do sada je palo 13 kg i ne bih se trebao zaliti.Upravo sam se vratio od doktora i sve ali apsolutno sve je u redu.Toliko o stetnosti Atkins dijete.Cak mi je i doktorica rekla da slobodno nastavim.Kolesterol kao u djeteta,ma milina.Sad cu sacekati jos par dana i ako se zastoj nastavi poslusacu micici pa kud puklo da puklo.Sir obozavam ali vec cu se nekako snaci bez njega.Mozda stekaju tablete za spavanje jer pise da sadrze neki secer ali ne vjerujem da to moze sadrzavati toliko UH.

Ivana_1104
28.01.2010., 19:16
I ja sam uvijek prvih nekoliko dana imala glavobolje, zato se preporuča magnezij, ali priznajem, ja ga ne uzimam.
Senf i ajvar, kupovni ja jedem, ne znam koliko je to UH, znam i da imaju dodani šećer, ali ne jedem ga puno i ne vjerujem da tog šećera u tim namirnicama ima puno jer već i sam okus ne vuče na slatko, nego na ljuto a i dosad mi to nikad nije smetalo u mršavljenju.
Osim toga, u Atkinsovoj knjizi, među namirnicama koje su navedene kao prijedlog jelovnika za prvu fazu, između ostaloga stoji i senf.
Ja ne pijem toliko puno vode, mislim da sam negdje na litru i pol najviše, baš nisam previše žedna, uvijek moram sama sebe podsjećati da pijem.
Super, imam paket magnezija jos od trudnoce :top:A sta kazes na mrkvu kao slatkis? Ja sam danas 2 pojela, ne mislim vise. Na 100 g mrkve ima 4g uh, a kolko' mogu imati 2 mrkve, niti 100 g?

Ivana_1104
28.01.2010., 19:18
Ja sam na dijeti vec vise od dva mjeseca(20 gr UH dnevno) s tim da sam brljao za bozic dva dana i za docek dva dana.Do sada je palo 13 kg i ne bih se trebao zaliti.Upravo sam se vratio od doktora i sve ali apsolutno sve je u redu.Toliko o stetnosti Atkins dijete.Cak mi je i doktorica rekla da slobodno nastavim.Kolesterol kao u djeteta,ma milina.Sad cu sacekati jos par dana i ako se zastoj nastavi poslusacu micici pa kud puklo da puklo.Sir obozavam ali vec cu se nekako snaci bez njega.Mozda stekaju tablete za spavanje jer pise da sadrze neki secer ali ne vjerujem da to moze sadrzavati toliko UH.
A mozda da pojedes komad cokoladne torte i krenes dalje :p

micici
28.01.2010., 19:30
E pa Lajko,ponekad i lekovi znaju kociti...Mozes da napravis experiment i da probas da ne pijes lekove nedelju dana,naravno ako smes,pa da vidis da li ce krenuti... A sir ce i meni jako,jako nedostajati smrc smrc,ali sam duplo vise kila skidala samo sa mesom,jajima i povrcem... Pa probaj tako nedelju dana,ili odredi jedan dan u 10ak dana kada ces jesti sir,majonez i slicno....

micici
28.01.2010., 19:35
Mmmmm,snenokle...ali ipak je jos rano,mleko ima puno UH,mislim-ko ce se zaustaviti na 100ml?!
Ne znam da li ste primetili da je u poslednje vreme low-carb ishrana jako popularna,a sve su to u sustini varijacije Atkinsa... I po knjizarama sam videla milijon low carb kuvara,i planiram ovih dana kupiti neki pa vam javljam ako nadjem nesto interesantno :)
Lajko,drzi se ti dalje od te cokoladne torte,nisi ovoliko presao da sad odustanes! Svaka cas,13kg za 2 meseca je odlican rezultat! Jos ako me poslusas i probas izbaciti sve osim ribe,mesa,jaja i vlaknastog povrca,mislim da ce rezultat biti jos bolji! I drago mi je da su ti nalazi odlicni,to ti sigurno daje podstrek da nastavis sa Atkinsom,koji je,kao sto se pokazalo,visestruko koristan!!!

micici
28.01.2010., 19:38
Ili ih sam doma napraviš. :mig:

Jos malo pa cemo i sami poceti da koljemo prasice da ih slucajno ne zasecere!:rofl:

lajko
28.01.2010., 20:04
Mmmmm,snenokle...ali ipak je jos rano,mleko ima puno UH,mislim-ko ce se zaustaviti na 100ml?!
Ne znam da li ste primetili da je u poslednje vreme low-carb ishrana jako popularna,a sve su to u sustini varijacije Atkinsa... I po knjizarama sam videla milijon low carb kuvara,i planiram ovih dana kupiti neki pa vam javljam ako nadjem nesto interesantno :)
Lajko,drzi se ti dalje od te cokoladne torte,nisi ovoliko presao da sad odustanes! Svaka cas,13kg za 2 meseca je odlican rezultat! Jos ako me poslusas i probas izbaciti sve osim ribe,mesa,jaja i vlaknastog povrca,mislim da ce rezultat biti jos bolji! I drago mi je da su ti nalazi odlicni,to ti sigurno daje podstrek da nastavis sa Atkinsom,koji je,kao sto se pokazalo,visestruko koristan!!!

Hvala na podrsci i pitanje sto podrazumijevas pod vlaknasta povrca,jer moram priznati da mi povrce u zadnje vrime sve vise nedostaje.Ako moze savjet sto i koliko.

snježana0301
28.01.2010., 20:26
Baš mi je drago da su nalazi u redu. :)
I moja je liječnica endokrinologica upoznata s mojim načinom prehrane i rekla mi je da super, ako mogu tako jesti, samo nek' nastavim, da mi ne može škoditi.
Ovo tvoje vrijeme provedeno na dijeti i jako dobri rezultati pokazali su da tebi ova dijeta paše i da ti organizam dobro reagira na nju. Čisto sumnjam da se sad nešto promijenilo pa da ti više ne bi odgovarala, nego mislim da te je baš opasno dohvatio zastoj i jednostavno moraš to prebroditi, ma kako to psihički i demotivacijski bilo.
Isto tako, ako ti nije žao sad prekinuti dijetu, jedan dan UH, neće napraviti puno štete, a možda napravi kontraefekt pa krene opet.
U svakom slučaju, ne odustaj, pokazalo se da ti je ova dijeta uspješna, štaviše nemaš niti nikakvih zdravstvenih problema, samo budi jak i strpljiv, krenut će opet i ne odustaj prije cilja. :top:
Sve što si do sad jeo pokazalo se kao dobar izbor i pošto si tako uspješno mršavio, pokazuje da ne moraš ništa od tih namirnica sad izbacivati iz prehrane. Ako si do sad mršavio jedući tako, možeš i nastaviti, znači da ti ništa od toga ne smeta i nema potrebe sad nešto od toga izbacivati.
Jednostavno si u zastoju, pretrpi malo, krenut će opet. :top:
I ja mislim da te tablete ne bi trebale biti uzrok zastoja zbog svog sadržaja šećera. Koliko šećera može sadržavati mala tabletica? Jedino bi problem mogao biti ako te tablete uzrokuju zadržavanje vode u tijelu, a to bi trebalo pisati u nuspojavama.

snježana0301
28.01.2010., 20:33
Super, imam paket magnezija jos od trudnoce :top:A sta kazes na mrkvu kao slatkis? Ja sam danas 2 pojela, ne mislim vise. Na 100 g mrkve ima 4g uh, a kolko' mogu imati 2 mrkve, niti 100 g?
Opet se ne poklapaju vrijednosti UH u nekim tabelama. :rolleyes:
U Plivinoj tablici u reviji Zdravlje stoji da 100 g mrkve ima 7 g UH, 1 g B, 35 kalorija....
U Atkinsovoj tablici stoji da mrkva veličine 18 cm :rolleyes: (ne piše koliko debela :D) ima 7 g UH.
Zato - s mrkvom oprez. Osobno, izbjegavam ju jer ja se ravnam po ovome da ima 7 g UH.

lajko
28.01.2010., 20:37
[QUOTE=snježana0301;24768485]Baš mi je drago da su nalazi u redu. :)
I moja je liječnica endokrinologica upoznata s mojim načinom prehrane i rekla mi je da super, ako mogu tako jesti, samo nek' nastavim, da mi ne može škoditi.
Ovo tvoje vrijeme provedeno na dijeti i jako dobri rezultati pokazali su da tebi ova dijeta paše i da ti organizam dobro reagira na nju. Čisto sumnjam da se sad nešto promijenilo pa da ti više ne bi odgovarala, nego mislim da te je baš opasno dohvatio zastoj i jednostavno moraš to prebroditi, ma kako to psihički i demotivacijski bilo.

I ja mislim da si u pravu.Proci ce to.

snježana0301
28.01.2010., 20:50
:rofl: :klopa: Slažem se s ovim. :D
Ne znam da li ste primetili da je u poslednje vreme low-carb ishrana jako popularna,a sve su to u sustini varijacije Atkinsa... I po knjizarama sam videla milijon low carb kuvara,
Primijetila sam i ja i skužila istu stvar.
A najbolje je u tome to što mnogi izmišljaju neke svoje dijete, nazivaju ih nekim "svojim" imenima, a zapravo su mnoge od njih kopije Atkinsa. :rolleyes:

snježana0301
28.01.2010., 21:00
Hvala na podrsci i pitanje sto podrazumijevas pod vlaknasta povrca,jer moram priznati da mi povrce u zadnje vrime sve vise nedostaje.Ako moze savjet sto i koliko.
Preporučam najviše zelene salate, samo 2 g UH u 100 g, krastavci i špinat isto 2 g UH.
Šparoga, ako voliš samo 2,2 UH na četiri stapke.
Za matovilac i radič nemam podatak o UH, ali Atkins ih preporuča u uvodnoj dijeti, a super su na salatu.

helena2010
28.01.2010., 22:31
Pa koliko nas je dakle trenutno u prvoj fazi?? Ja,Ivana,Lajko... Jos neko??

i hiljaditi put po redu.......... s vama sam ja

micici
28.01.2010., 22:31
Pa Lajko,tvoje je da odlucis,kao sto Snjezana rece-do sad si mrsavio i ovako,tako da ti mlecno ne smeta... Ali,zastoj je opasna stvar,u smislu da je jako deprimirajuce kad nema rezultata posle npr nedelju dana,tada ljudi i odustaju... Ja sam samo predlozila bez mlecnog i sl,jer ja sam za manje od mesec dana bez toga smrsala 7kg,dok kad sam jela mlecne,majonez itd smrsala sam samo 3.3kg za mesec dana... Dakle,vise nego duplo brze mi je islo!
I ja licno kada sam se tako hranila nisam brojala gr UH u tom povrcu,jer kako god,ne moze premasiti 20gr UH,sigurno da neces pojesti 2kg kupusa :P
A ja sam jela skoro sve,osim krompira,rize,mrkve,kukuruza,graska,boranije....
Znaci slobodno jedi: zelenu salatu,articoke,brokoli,kupus,kelj,paprika,paradaj z,krastavac,luk,spanac,karfiol,blitva,praziluk,bun deva,celer,rotkvice,pecurke,spargle...
Uf,valjda je to sve,a ti slobodno pitaj ako sam nesto izostavila.... Naravno,sve salate mozes zaciniti uljem,maslacem,sircetom i svim zacinima,ali gledaj da ne sadrze secer jer ih ima u mnogim zacinima... I jednu limunadu dnevno sam pila,tu i tamo neki sumeci vitamin kao sokic....
Probaj,nista te ne kosta,ja sam kile gubila kao luda dok sam se tako hranila,i jeste mi mrsko ali od sutra nema sira i majoneza! Smrc... :P
i da znate da je Atkins ogranicio unos sira na 100gr dnevno,i to samo onih punomasnih,dakle koji sadrze od 1 do 3 gr UH na 100gr otprilike,i to se naravno zbraja u ukupni dnevni zbir UH.... Tako da ne preterujte sa sirevima!

micici
28.01.2010., 22:32
Dobro dosla Helena! :)
Idemo,prolece se blizi,punom parom :)) Koliko kila za skidanje ti je ostalo?

micici
28.01.2010., 22:45
ZASTOJ (skraceno iz Atkinsove knjige) je kada kilaza ne pada mesec dana. Najpre se zapitajte da nije bilo skrivenih UH u nekim gotovim jelima,ili ako jedete u restoranu (brasno na mesu,ili raznim sosevima,secer se cesto dodaje salatama i sl...). Moze pomoci da vise vezbate!
Ako imate probleme sa stitastom zlezdom,to moze usporavati mrsavljenje,kao i mnogobrojni lekovi ciji je spisak jako dug! Npr ako uzimate hormone,antidepresive,diuretike,beta-blokatore,lekove za artitis,lekove za povisen krvni pritisak.... I ono sto ja pisem ovde kao luda je da gljivica Candida,koja je normalan deo nase crevne flore,moze i da se razmnozi preko mere,i onda to moze da bude problem. Neki od simptoma su:gasovi,nadutost,proliv,gorusica,stomacni grcvi,cesto zapusen nos i mnogi drugi,a resenje u tom slucaju je privremeno iz ishrane izbaciti: secer,sir (sem mocarele),sirce,soja sos,pecurke,kiseli kupus,dimljene namirnice i slicno,i sve sto sadrzi kvasac,ali peciva smo vec eliminisali...

micici
28.01.2010., 22:54
Eto Vlajko,zbog toga sam ti pricala da pokusas pa da vidis da li ti odgovara,a ako kazes da ti nedostaje povrce,sigurno ce ti prijati...
I kazem ti da se ja time uopste nisam opterecivala,pojela bih jednu manju ciniju salate,nekad bih pojela 3,nekad pola,nista to ne skodi...
I cesto sam znala sa sobom da ponesem krastavac pa da grickam kad sam vani (krisom,naravno,da ne pomisle da sam luda :D ),a pecenu bundevu sam non stop jela,to mi je bio izvrstan slatkis,ma isto kao pita bundevara,ni ne primetis da ti fale kore :P Negde sam citala da 100gr bundeve ima 7gr UH,a negde pise 3... Bilo kako bilo,meni nije smetalo i to mi je bio slatkis nad slatkisima...
Cesto sam pravila i pire tako sto bih skuvala cvetove karfiola,ispasirala ih viljuskom,dodala komad maslaca i npr belog luka u prahu,ma milina!
Samo treba biti kreativan,ako imas i malo vremena,Atkins ne mora uopste biti jednolican...

helena2010
29.01.2010., 00:19
Ako imate probleme sa stitastom zlezdom,to moze usporavati mrsavljenje,kao i mnogobrojni lekovi ciji je spisak jako dug! Npr ako uzimate hormone,antidepresive,diuretike,beta-blokatore,lekove za artitis,lekove za povisen krvni pritisak.... ...

Ne ide mi nikako, a mislim da je ovaj put stitna kriva, ne samo ja..........

helena2010
29.01.2010., 00:20
Dobro dosla Helena! :)
Idemo,prolece se blizi,punom parom :)) Koliko kila za skidanje ti je ostalo?

Jednostavno sam na dijeti, a nikako bas nikako tijelo ne reaguje, kao da nisam usla u ketozu, eto kako ide, nikako :(:(

micici
29.01.2010., 11:51
Pa koliko kila ti je ostalo za skidanje Helena? Sta jedes??

eh da sam....
29.01.2010., 12:45
POZDRAV
evo mene u sedmici odluke :)
opet atkins nakon jednog dana punjenja-grozno kao da sam jela kamenje a ne ug jos mi se organizam oporavlja od soka.......znaci od jutros riba, meso i jaja, mislila sam i kafu izbaciti al jednastavno nemogu, nikao da dodjem sebi ujutro, al zato sam smanjila soljicu i svela je na jednu dnevno, caj skroz izbacijem .............ako se za 7 dana nista nedogodi morat cu traziti neko drugo rjesenje........drzite mi fige da se vaga pokrene tokom 7 dana jer mi se svidja atkins prehrana......i da novima zelim dobrodoslicu :)

Ivana_1104
29.01.2010., 12:59
POZDRAV
opet atkins nakon jednog dana punjenja-grozno kao da sam jela kamenje a ne ug jos mi se organizam oporavlja od soka.......znaci od jutros riba, meso i jaja, mislila sam i kafu izbaciti al jednastavno nemogu, nikao da dodjem sebi ujutro, al zato sam smanjila soljicu i svela je na jednu dnevno, caj skroz izbacijem .............ako se za 7 dana nista nedogodi morat cu traziti neko drugo rjesenje........drzite mi fige da se vaga pokrene tokom 7 dana jer mi se svidja atkins prehrana......i da novima zelim dobrodoslicu :)
Hello
probaj sa produzenim espressom i natrenom, a doma crna kava i natren, prvi put je gnjusno, ali vec nakon par dana :top:
.. ja sam rucala zelenu salatu, kineski kupus, tunu, jaje, zlicica majoneze i zlicica vrhnja, malo maslinovog i malo vinskog octa.. samo pola zdjelice, mislim da su mi se jaja zgadila, ne znam sta cu.. pocelo mi se povracati, a inace to obozavam :ne zna:
Moji su jeli sarmu.. njam, njam :rofl:

lajko
29.01.2010., 13:51
POZDRAV

Probaj izdrzati sa tim rezimom prehrane barem dvije sedmice pa onda odluci.Mislim da ti jedna sedmica nije dovoljno.

snježana0301
29.01.2010., 16:41
Hello
probaj sa produzenim espressom i natrenom, a doma crna kava i natren, prvi put je gnjusno, ali vec nakon par dana :top:

Zašto gnjusno? :ne zna:
Ja tako pijem vani kavu - produženi espresso s natreenom,
a doma kuham tursku Franckovu, pijem ju bez natreena, s tučenim vrhnjem, a kad ga nemam, onda i bez njega. I to mi je baš super. A, valjda sam se ja navikla na to.
Istina, nema mi kave do Nessice strong 3 u 1, ali to se ne uklapa u Atkinsa :no no:
A i Nessica instant, znači one granulice (bez dodanog mlijeka i šećera), konkretno Nessica Gold mi isto paše i to isto pijem bez Natreena.

snježana0301
29.01.2010., 16:43
Jednostavno sam na dijeti, a nikako bas nikako tijelo ne reaguje, kao da nisam usla u ketozu, eto kako ide, nikako :(:(
A jesi li provjeravala s keto štapićima jesi li uopće ušla u ketozu?
Možda ti nešto smeta pa uopće i ne ulaziš u ketozu? :misli:

snježana0301
29.01.2010., 16:50
a pecenu bundevu sam non stop jela,to mi je bio izvrstan slatkis,ma isto kao pita bundevara,ni ne primetis da ti fale kore :P Negde sam citala da 100gr bundeve ima 7gr UH,a negde pise 3... Bilo kako bilo,meni nije smetalo i to mi je bio slatkis nad slatkisima...
Kako to spremaš, nisam to nikad jela? I kakvu to bundevu kupiš?
Cesto sam pravila i pire tako sto bih skuvala cvetove karfiola,ispasirala ih viljuskom,dodala komad maslaca i npr belog luka u prahu,ma milina!
I ja si to nekad napravim, samo bez bijelog luka, on mi nije fini.
Samo treba biti kreativan,ako imas i malo vremena,Atkins ne mora uopste biti jednolican...
Točno tako ;) , samo ne znam, meni nešto u zadnje vrijeme nedostaje inspiracije i nekako sam postala lijena za isprobavanje novih jela pa se uvijek "vrtim" oko nekoliko isprobanih jela i samo to jedem. Već sam sama sebi dosadna. :rolleyes: Ma, mislim da me opet uhvatilo neko loše depresivno raspoloženje, nemam volje ni za šta, pa tako ni za jelo.
"Guštam" si napraviti one sarmice, ono što je Lajko dao recept, ali mi se jednostavno ne da. Da mi ih netko spremi, onda bih ih jela. :D
Ubija me ova zima, valjda.

snježana0301
29.01.2010., 16:51
Probaj izdrzati sa tim rezimom prehrane barem dvije sedmice pa onda odluci.Mislim da ti jedna sedmica nije dovoljno.
I ja tako mislim. :)

micici
29.01.2010., 17:04
Snjezana,jednostavno odes na trznicu i kupis krisku bundeve,to kod nas tako prodaju,kao lubenica... Ima raznih vrsta,a ja licno preporucujem onu narandzasto-crvene boje,ima i zutih ali mi one nikako nisu ukusne... A ova crvena je slatka,vise ima ukus kao neka vockica nego povrce :)
Jednostavno je operes i stavis u nauljen pleh sa sve korom,i opet prelijes uljem onako po malo sa svih strana,to joj daje neku socnost.. i mozes je nakon nekog vremena samo probosti na par mesta nozem da svuda bude mekana... I stavis u rernu na 200 stepeni C,oko 50-60min,treba da krene malo da dobija tamniju bolju po povrsini! MLJAC! ;) Ovo obavezno probajte! Mozete i rastopiti 2 tablete natrena u malo vode,pa kad je gotova i vruca da je isprobadate viljuskom i prelijete tom vodom da bude jos sladja,ili da dodate cimet,orascic i sl... Ma,kao bundevara! Javi obavezno kako ti se svidja!

snježana0301
29.01.2010., 17:37
Snjezana,jednostavno odes na trznicu i kupis krisku bundeve,to kod nas tako prodaju,kao lubenica... Ima raznih vrsta,a ja licno preporucujem onu narandzasto-crvene boje,ima i zutih ali mi one nikako nisu ukusne... A ova crvena je slatka,vise ima ukus kao neka vockica nego povrce :)
Jednostavno je operes i stavis u nauljen pleh sa sve korom,i opet prelijes uljem onako po malo sa svih strana,to joj daje neku socnost.. i mozes je nakon nekog vremena samo probosti na par mesta nozem da svuda bude mekana... I stavis u rernu na 200 stepeni C,oko 50-60min,treba da krene malo da dobija tamniju bolju po povrsini! MLJAC! ;) Ovo obavezno probajte! Mozete i rastopiti 2 tablete natrena u malo vode,pa kad je gotova i vruca da je isprobadate viljuskom i prelijete tom vodom da bude jos sladja,ili da dodate cimet,orascic i sl... Ma,kao bundevara! Javi obavezno kako ti se svidja!
Hvala. :)
Nisam nikad jela niti spremala ništa od tikve i ne znam kako to ide, jedino što sam jela su one bučine koštice, pržene, slane, to mi je njami...
Nemam nikakva iskustva s tikvama... :cerek:
I kako se to onda jede? :ne zna:

eh da sam....
29.01.2010., 18:25
I ja tako mislim. :)

pa nadam se da ce mi se vaga pojeriti u prvoj sedmici tako da imam motiva za dalje, ako se pomjeri bit ce to puno vise od dvije sedmice, ma vidjet ce mo

hvala

micici
29.01.2010., 22:02
Pa Snjezana jedes kasicicom,kako drugacije hehe... Salim se,ja to jedem samostalno,kao dezert... Ma to ti je jeftino,probaj,nista te ne kosta...

Ako ti se svidi,mozes je ukomponovati i u druge recepte.... Mnogi prave corbu od bundeve,mada ne znam recept...
Ima jos jedan recept za nazovimo kompot-iseckas bundevu na kocke i kuvas pola sata,kad bude onako bas meka... Neka ti ostane malo vode,otprilike 200ml na 200-300gr bundeve i u to mozes dodati zasladjivac,sok od limuna,cimet... Ma,samo maste nam fali,ne mozemo da se zalimo na nasu ishranu koja realno ni u cemu ne oskudeva... Bolje je od svih drugih dijeta!
Eto,prodje meni prvi dan bez mlecnog,i nista mi ne fali :P

snježana0301
29.01.2010., 22:35
Pa Snjezana jedes kasicicom,kako drugacije hehe... Salim se,ja to jedem samostalno,kao dezert... Ma to ti je jeftino,probaj,nista te ne kosta...
:rofl: Pa, mislila sam toplo ili hladno ili još s nečim onako da se dopuni :D okus...
Znači, kao desert... :klopa:
U nedjelju ću natjerati muža na plac po tikvu, pa ću probati. :mig:
Nadam se da će mi se svidjeti jer stvarno nemam pojma kakav okus ima buča.
Ako je fina kao i bučine koštice, onda super.

Princes krofna
29.01.2010., 23:40
E a dal se smije pit guarana? na kutiji piše da sadrži jedino guaranu..
ja sam prekinula naravno i sad opet počela, sad mi je 5 dan..al kile stoje iako mi se smanjio malo stomak tek toliko da se ne osjećam napuhano.. sad uvijek mi krenu brzo kile a sad stoje :( ?? jel moguće da je to zato što sam krenula na pilates i areobik pa da je od toga? ili prije jer jedem kasno navečer pošto ovaj tjedan idem poslijepodne pa dođem kući ili oko 9 ili oko pola 11? kad je vama zadnji obrok? i ne osjećam se kao u ketozi, jer ovaj put sam non stop gladna, i nemam onaj neki čudan osjećaj u ustima..a jedem samo meso, krastavce,rajčicu,gljive, malo vrhnja ili sira..i da pijem zeleni čaj..litre i litre zelenog čaja.. u čem je problem? ili treba vremena proć? ne koristim natren

lajko
30.01.2010., 11:07
Jucer je bio gadan dan.Slabina,bezvoljnost ali ono-do krajnih granica.Zena mi je par puta napomenula da sam zut kao limun(iako ja to nisam primjetio).Tokom cijelo jucerasnjeg dana sam u sebe strpao solju kave(naravno bez secera) za rucak otprilike 300 gr pecene svinjetine + malo zelene salate a vecera 1 konzerva filea od lokarde.I rezultat je tu.Napokon je opet krenulo.Jos sam nekako u strahu pa necu tvrditi da je zastoj prosao ali ipak.....
I prije sam primjetio da nakon takvih napada malaksalosti kilaza ide na dolje,tako da sam po reakciji tijela jos sinoc pretpostavio da ce se danas nesto desiti i eto bio sam u pravu.Dokaz da sam s vremeno poceo upoznavati svoj organizam.I cini mi se da me je ketoza drmnula svom snagom.Ne samo da nemam apetita nego sam sinoc morao na silu sebe natjerati da nesto pojedem.Obicno ujutro imam neki lagani ojecej gladi ali jucer i danas apsolutno nista.Cak mi se pomisao na hranu gadi.Koliko je to dobro pokazace vrijeme a danas cu uzivati u novom napretku.Vec sada hodam po kuci kao da sam superman.

micici
30.01.2010., 11:55
Odlicno Lajko sto ti je opet krenulo! Obavezno nas izvestavaj o rezultatima....
Ja sam se inace odlucila ne meriti sve dok ne prodju 2 nedelje,prva 2-3 dana mi je kilaza isla gore dole,sto me je nerviralo,ja kad vidim da nemam manje nego juce ceo dan samo o tome mislim... Tako da imam jos 10ak dana do prvog merenja....

snježana0301
30.01.2010., 13:37
Jucer je bio gadan dan.Slabina,bezvoljnost ali ono-do krajnih granica.Zena mi je par puta napomenula da sam zut kao limun(iako ja to nisam primjetio).Tokom cijelo jucerasnjeg dana sam u sebe strpao solju kave(naravno bez secera) za rucak otprilike 300 gr pecene svinjetine + malo zelene salate a vecera 1 konzerva filea od lokarde.I rezultat je tu.Napokon je opet krenulo.Jos sam nekako u strahu pa necu tvrditi da je zastoj prosao ali ipak.....
I prije sam primjetio da nakon takvih napada malaksalosti kilaza ide na dolje,tako da sam po reakciji tijela jos sinoc pretpostavio da ce se danas nesto desiti i eto bio sam u pravu.Dokaz da sam s vremeno poceo upoznavati svoj organizam.I cini mi se da me je ketoza drmnula svom snagom.Ne samo da nemam apetita nego sam sinoc morao na silu sebe natjerati da nesto pojedem.Obicno ujutro imam neki lagani ojecej gladi ali jucer i danas apsolutno nista.Cak mi se pomisao na hranu gadi.Koliko je to dobro pokazace vrijeme a danas cu uzivati u novom napretku.Vec sada hodam po kuci kao da sam superman.
Bravo Supermane :cerek:, baš mi je drago da je krenulo opet.
Očito si u jaaaako DUBOKOJ ketozi, vidim da si drastično smanjio unos UH.
S vremenom lagano povećavaj unos UH, smanjit će se taj osjećaj gađenja prema hrani ali pazi da ne pretjeraš jer će se onda natrag pojaviti i osjećaj gladi.
Znači, idealno je kad uspijemo postići neku ravnotežu tako da nestane osjećaj gađenja prema hrani, ali se i ne pojavi osjećaj gladi.
To je taj balans koji treba skužiti i postići i onda se krasno može živjeti na toj dijeti.
Onda je nama Atkinsovcima super. :)

Ivana_1104
30.01.2010., 13:50
Hello ljudi,
ja sam danas imala super rucak.. dinstala sam kupus i papriku (male kolicine) bacila na to jedno jaje (ispalo kao palacinka) na to slozila sir i sunku i onda gore jos jedno jaje, malo zagrijala u mikrovalnoj i prelila sa zlicom jogurta, jer nisam imala kiselo vrhnje. To sve moze sta ne?
Uglavnom odlicno je bilo.. malo me boli glava, ali probat cu sad sa magnezijem i to rijesiti!!

rotkvica40
31.01.2010., 13:03
Lijepo vas sve pozdravljam, ovo je moj prvi post i na temi i na forumu opcenito. Tek sam se registrirala ali ne prije nego sto sam procitala sve postove na ovu temu, jos od 'boletus satanas' pa sve do kraja. Obecala sam sebi da cu se javiti tek kad sve proucim i kad 'odradim' svoj prvi tjedan Atkinsa. Tjedan istice (kao i vecina - pocinjem uvijek 'od ponedjeljka' :-)) pa se odlucih javiti i upitati primate li me u drustvo.

micici
31.01.2010., 13:10
Nema nikog... Nadam se da ne gresite zato sto je vikend! ;)
Snjezana,jesi li probala bundevu?? I reci mi,posto si ti jedina koja misli na nas a da je vec dostigla svoju zeljenu kilazu,koji je tvoj kriticni prag UH?? I kako si ga odredila,koliko dugo? Koliko si dodavala grama UH i u kom vremenskom razmaku? I kojim redosledom si dodavala namirnice?? Hvala! :)

micici
31.01.2010., 13:11
Pa rotkvice,welcome! :*
Kazes da si vec 7 dana na Atkinsu,pa kako ide za ovo vreme?? Koliko si kg skinula? Visina?Sadasnja tezina?Zeljena tezina??

snježana0301
31.01.2010., 13:14
Lijepo vas sve pozdravljam, ovo je moj prvi post i na temi i na forumu opcenito. Tek sam se registrirala ali ne prije nego sto sam procitala sve postove na ovu temu, jos od 'boletus satanas' pa sve do kraja. Obecala sam sebi da cu se javiti tek kad sve proucim i kad 'odradim' svoj prvi tjedan Atkinsa. Tjedan istice (kao i vecina - pocinjem uvijek 'od ponedjeljka' :-)) pa se odlucih javiti i upitati primate li me u drustvo.
Pa šta uopće pitaš? :mig:
Što nas je više - to bolje, želim ti srdačnu dobrodošlicu i veselim se novoj "supatnici" za druženje.
Znači, ti si odradila prvi tjedan dijete, na pola si puta uvodne dijete?
I kako ti ide?
Jesi li prvi put na ovoj dijeti?
Koliko želiš skinuti?
Jesi li prije ove dijete, probala i neke druge?

snježana0301
31.01.2010., 13:15
Pa rotkvice,welcome! :*
Kazes da si vec 7 dana na Atkinsu,pa kako ide za ovo vreme?? Koliko si kg skinula? Visina?Sadasnja tezina?Zeljena tezina??
Ajme, Micici :mig:, uplašile budemo curu, kako smo navalile s pitanjima. :D

micici
31.01.2010., 13:17
Haha,pa moramo mi sve da znamo :PP Kako si ti danas Snjezana??
Evo rotkvice,i meni je danas 7.dan...

snježana0301
31.01.2010., 13:28
Nema nikog... Nadam se da ne gresite zato sto je vikend! ;)
Snjezana,jesi li probala bundevu?? I reci mi,posto si ti jedina koja misli na nas a da je vec dostigla svoju zeljenu kilazu,koji je tvoj kriticni prag UH?? I kako si ga odredila,koliko dugo? Koliko si dodavala grama UH i u kom vremenskom razmaku? I kojim redosledom si dodavala namirnice?? Hvala! :)
Moj ti je mužić danas išao na tržnicu i dobio je spisak šta treba kupiti :D, na tom spisku bila je i bundeva.
Međutim, on se vratio doma, ja ga nisam stigla ništa pitati, već je opet negdje otišao :rolleyes: (ah, ti muški), a ja ga nisam stigla niti pitati gdje je bundeva jer ju nigdje ne vidim.
Nije valjda da mu je u autu ostala pa ju sad vozi sobom okolo. :cerek:
Kad se vrati :tuctuc: :D:
Moj KRUG ti je 55 g UH, nažalost, nije više, ali dobro, srećom nije niti manje.
A trebalo mi je prilično dugo dok sam to uspjela skužiti.
Ne može se u jednom danu to skužiti, pošto vidiš i sama da nekima od nas (zapravo svima ponekad) događaju se zastoji i dok su strogo na ispod 20 g UH, pa kad npr. povisiš UH na 35 g a drugi dan se vaga ne pomakne, to zapravo ne mora značiti da ti je to previše UH, nego da je možda čisto opet neki bezvezni zastoj.
Tako da svaki put kad povisiš količinu UH na toj količini treba ostati par dana dok se stvarno ne vidi da li više uopće težina ne pada ili će možda pasti za nekih par dana. Ako se to dogodi, znači ako nakon par dana vaga padne, znači da se može opet povisiti količina UH i opet onda treba par dana biti na toj količini i vidjeti šta se događa.
Ako niti nakon par dana, tjedan - dva koliko god, vaga i dalje stoji, težina niti ne pada, niti ne raste - to je znači tvoj KRUG.
Jedino ako drugi dan težina poraste, pa probaš još idući dan istu tu količinu UH, pa opet poraste, onda se tu više nema šta isprobavati - znači da je to ipak previše UH, pa ih onda treba smanjiti.
Znači, da skratim:
Jedan dan povisiti UH za nekih 5 g.
Ako se drugi dan vaga pomakne prema gore, znači težina poraste, probati još jedan dan s istom količinom UH. Ako i idući dan težina poraste - znači da je to previše UH i onda isprobavati s manjom količinom.
Ili drugi slučaj. Povisiš jedan dan UH za 5 g, a vaga idući dan stoji. To još ne znači da je to tvoj KRUG. Trebaš istu količinu UH jesti i idući dan i opet vidjeti šta se događa s vagom. Ako težina i dalje stoji, ostaneš na toj količini UH još nekoliko dana jer se može dogoditi da težina padne nakon nekoliko dana, a što onda znači da ti ta količina UH nije gornja granica, nego da možeš dodati još. A ako nekih tjedan-dva vaga samo stoji i stoji, to onda ipak znači da je to tvoj KRUG i da ne smiješ više dodavati UH.
Možda sam malo komplicirano napisala, ako sam nešto "spetljala" pitaj, pokušat ću ti opet objasniti.
Znam da je to dugi posao i zahtijeva puno bavljenja sobom, zapisivanja ako treba, ali kad se to jednom skuži, onda je to stvarno velika prednost.
Jako je važno dobro upoznati svoje tijelo i njegove reakcije na toj dijeti onda je i tu dijetu lakše držati.

snježana0301
31.01.2010., 13:33
Evo, vidiš Micici, pobjegla nam je Rotkvica, uplašile smo ju... :D: A tek je došla...:(

micici
31.01.2010., 13:34
Ma dobro,imam ja jos puno fore do odrzavanja,ja sam tako planirala da ipak budem na 20gr UH sve dok ne dodjem do svojih divnih 48 kg i onda polako da dodajem,recimo 5gr na 10ak dana... A reci mi samo koliko novih namirnica si ti dodavala? Posto u knjizi mi je malo nejasno,ispada kao da npr u jednoj nedelji trebamo dodati npr samo mrkvu...

micici
31.01.2010., 13:35
Haha,ma vratice se Rotkvica,ko jednom proba Atkinsa ostaje zauvek :D

rotkvica40
31.01.2010., 13:41
Pa curke, snjezana i micici, najljepsa vam hvala na tako toploj dobrodoslici! Nekako imam dojam da je nekad ovdje bilo vise aktivne ekipice, cini li se tako i vama? Tako je to valjda uvijek kad zima stisne i skrivamo se pod slojevima odjece, al cim prve zrake sunca se ukazu - bit ce nas sve vise. Neki od vas su vrlo prisutni i vrijedni u podrsci svake vrste, i takvima se posebno divim, a cesto se pitam za neke koje su me se posebno dojmili - gdje su, kako napreduju i zasto se ne javljaju (pada mi na pamet npr. Ficfiric, ili sama boletus kao utemeljiteljica teme :-))
Stricek Atkins je moj stari znanac i druzimo se godinama. Ovaj sam put krenula s 55,5 a a cilj mi je 50. Visoka sam 165. Jutros je moja nou-nejm digitalka pokazala 52,9 i ja sam jako zadovoljna. Ma Atkins i ja smo se uvijek dobro razumjeli :-)
Snjezana, on je covjek i mog zivota, ajmo si obecati da se necemo ti i ja pocupati zbog tog muskarca :-)))

snježana0301
31.01.2010., 13:44
Ma dobro,imam ja jos puno fore do odrzavanja,ja sam tako planirala da ipak budem na 20gr UH sve dok ne dodjem do svojih divnih 48 kg i onda polako da dodajem,recimo 5gr na 10ak dana... A reci mi samo koliko novih namirnica si ti dodavala? Posto u knjizi mi je malo nejasno,ispada kao da npr u jednoj nedelji trebamo dodati npr samo mrkvu...
Pa ja nisam skužila tako da u jednom tjednu treba dodavati samo jednu vrstu namirnice, jer zapravo nemam šta dodavati.
I na održavanju jedem isto što sam jela i u prvoj fazi, samo sad više toga.
Znači, jedem više povrća, no jedino su sjemenke (orasi, bademi, lješnjaci, bučine koštice, suncokretove sjemenke...) dodani, to su namirnice koje prije nisam jela. I poneko voće, npr. pola jabuke, dvije-tri marelice, maline, to isto nisam jela prije, a na održavanju sam dodala, ali pazim naravno na količinu UH, jer s voćem se lako "zanijeti" pa pojesti previše.
I nisam dodavala po jednu namirnicu tjedno, uopće mi nije bilo bitno koja je namirnica, samo sam gledala na količinu UH.
Ako sam npr. jedan dan uvela pola jabuke, naravno računaš sve, drugi dan sam ostala na toj istoj količini UH, ali to ne znači da sam drugi dan isto pojela pola jabuke. Mogu to biti marelice, ili veća količina povrća, bilo šta, samo mi je bilo važna ukupna količina UH, a ne iz koje će se namirnice namiriti. Da je i čokolada u pitanju - ista stvar, kao i sa npr. sladoledom.
Na taj način sam mogla i kruh uvesti, ali šta će mi to? Ima previše UH, premalo bih ga mogla pojesti da bi me to nešto previše zasitilo, pa onda radije niti neću. Šta će mi da dnevno pojedem jednu tanku šniticu kruha i onda mogu pojesti puno manje hrane koja sadrži manje UH a bolje zasićuje?

snježana0301
31.01.2010., 13:46
Haha,ma vratice se Rotkvica,ko jednom proba Atkinsa ostaje zauvek :D
:lol: Da, svakako će ostati zauvijek, samo ako sad na početku, kad je najteže uspije izdržati i prebroditi krize. Kasnije je sve lakše.
A, evo je natrag .. :) :trio:

micici
31.01.2010., 13:47
Pa rotkvice,to je fantasticno! Znaci jos samo 3kg,pa ti ces se s nama druziti jos najvise 2 nedelje... Reci mi ukratko kako si se hranila ovih 7 dana,posto je to zaista odlican rezultat...

micici
31.01.2010., 13:50
Pa da,u pravu si to za kruh,kome on jos treba kad za te 'pare' mozes pojesti npr kilo sampinjona :P
Pa eto,meni samo voce nedostaje,i mlecno,to planiram uvesti... A jedes li skrobno povrce-grasak,boraniju,socivo...??

snježana0301
31.01.2010., 13:51
Pa curke, snjezana i micici, najljepsa vam hvala na tako toploj dobrodoslici! Nekako imam dojam da je nekad ovdje bilo vise aktivne ekipice, cini li se tako i vama? Tako je to valjda uvijek kad zima stisne i skrivamo se pod slojevima odjece, al cim prve zrake sunca se ukazu - bit ce nas sve vise. Neki od vas su vrlo prisutni i vrijedni u podrsci svake vrste, i takvima se posebno divim, a cesto se pitam za neke koje su me se posebno dojmili - gdje su, kako napreduju i zasto se ne javljaju (pada mi na pamet npr. Ficfiric, ili sama boletus kao utemeljiteljica teme :-))
Stricek Atkins je moj stari znanac i druzimo se godinama. Ovaj sam put krenula s 55,5 a a cilj mi je 50. Visoka sam 165. Jutros je moja nou-nejm digitalka pokazala 52,9 i ja sam jako zadovoljna. Ma Atkins i ja smo se uvijek dobro razumjeli :-)
Snjezana, on je covjek i mog zivota, ajmo si obecati da se necemo ti i ja pocupati zbog tog muskarca :-)))
Znači, imaš iskustva s Atkinsom, super. :s
Ti taj svoj mali višak skineš začas. Ma, mislim da nećeš niti uvodnu trebati odraditi do kraja. I onda ćeš i ti otići s teme....:(
A čuj, ima puno cura koje isprobavaju, pa kad vide da im ne ide, odustanu, pa i odu s teme. :ne zna:
A primijetila sam i neke da "lete" s teme na temu, s dijete na dijetu.
Isprobavaju šta im je najbolje i to je u redu, svatko treba isprobati šta mu najviše paše, ali je šteta što neke odustaju prerano dok još nisu isprobale blagodati ketoze i gubitka apetita.
Znamo da je na početku najteže i da to treba prebroditi i da je kasnije sve lakše, ali eto, neki to ne mogu izdržati i to je isto tako normalno.

snježana0301
31.01.2010., 13:54
Pa da,u pravu si to za kruh,kome on jos treba kad za te 'pare' mozes pojesti npr kilo sampinjona :P
Pa eto,meni samo voce nedostaje,i mlecno,to planiram uvesti... A jedes li skrobno povrce-grasak,boraniju,socivo...??
Jedem grašak i mahune od tog škroba. Kuhano, pa na maslacu ili zapečem s vrhnjem za kuhanje. Tu dodam još i brokulu, cvjetaču i kelj pupčar.
To mi je odličan prilog k mesu.
Sve skupa skuham, ocijedim, prelijem s vrhnjem za kuhanje pa zapečem. Dodam vegetu, naravno. Kad se jede, fino je posipati s parmezanom, tko već voli.
Šta su boranija i sočivo? :ne zna:

micici
31.01.2010., 13:57
Pa dobro,svako ima pravo sto kazes naci najbolje resenje za sebe... I ja sam isprobala 100 dijete,i na kraju se vratila Atkinsu,ovog puta za stalno!
A krivo mi je sto nema puno ljudi koji i nakon zavrsetka dijete ne pisu o tome kako im ide odrzavanje i daju nam neke korisne savete,jer to je i bitnije od toga kako samo doci do zeljene kilaze,mnogo je teze odrzati postignuti uspeh... Pretpostavljam da se i vecina ljudi nakon nekog vremena vrati svojim starim,losim navikama i povrati sve izgubljene kg i za to kasnije krive Atkinsa...
Bilo bi lepo da svako ko postigne zeljenu kilazu nastavi da pise kako mu ide sa odrzavanjem... Snjezana,svi su nas zaboravili osim tebe :P

snježana0301
31.01.2010., 14:12
Pa dobro,svako ima pravo sto kazes naci najbolje resenje za sebe... I ja sam isprobala 100 dijete,i na kraju se vratila Atkinsu,ovog puta za stalno!
A krivo mi je sto nema puno ljudi koji i nakon zavrsetka dijete ne pisu o tome kako im ide odrzavanje i daju nam neke korisne savete,jer to je i bitnije od toga kako samo doci do zeljene kilaze,mnogo je teze odrzati postignuti uspeh... Pretpostavljam da se i vecina ljudi nakon nekog vremena vrati svojim starim,losim navikama i povrati sve izgubljene kg i za to kasnije krive Atkinsa...
Bilo bi lepo da svako ko postigne zeljenu kilazu nastavi da pise kako mu ide sa odrzavanjem... Snjezana,svi su nas zaboravili osim tebe :P
Da, slažem se, velika većina ljudi kad smršavi (bez obzira kojom dijetom), vrati se starim lošim navikama u prehrani, naravno, brzo natuku natrag sve kile i onda im je dijeta kriva.:rolleyes: I od tuda i to famozno spominjanje jo-jo efekta.
Pa svaka dijeta ima jo-jo efekt ako čovjek krivo razmišlja i shvaća dijetu kao neko "privremeno" stanje, nužno zlo koje treba "odraditi" i kad smršavi do te željene težine misli da onda opet može jesti sve po starom. I naivno misle da se neće natrag udebljati.
Normalno da će se sve kile natrag vratiti i nema te dijete s kojom će se smršaviti, poslije nje jesti natrag sve šta se poželi, a da se natrag ne udeblja.
Dijeta je način prehrane za cijeli život.
Svatko treba sam za sebe otkriti šta mu najviše paše i toga se držati.
Dijeta nije "vlak u kojeg s uskoči" i iskoči iz njega kad se stigne na cilj.
Treba se dalje "nastaviti voziti u tom vlakiću", onako lijepo, polako i sigurno.:)
A to što sam ti ja tako dugo na toj temi.... iskreno, pa nije to samo zbog drugih, nego i zbog sebe same :D (moramo biti malo sebični, ne:mig:).
Volim razmjenjivati iskustva s drugima koji su u istoj situaciji, volim čuti tuđa iskustva, a uz to nije mi problem pomoći kome to treba jer se sjećam sebe od prije, bilo bi mi puno lakše da sam i ja na početku imala podršku, razumijevanje, da sam imala mogućnosti razmjenjivati iskustva sa sebi sličnima. Ali nisam,....
Bila sam sama s Atkinsom :cerek: u tome, na samom početku kad sam kretala i tek isprobavala Atkinsa.
A bilo bi mi puno lakše da sam mogla s nekim podijeliti iskustvo, dobiti pokoji savjet, par riječi podrške, mislim da je ona zapravo i najvažnija u takvim situacijama.

rotkvica40
31.01.2010., 14:12
Micici, pitala si sto jedem u prvom tjednu...ma nisam ti ja neki primjer za slijediti - meni pase kod atkinsa 'vojnicka disciplina' ali ja onda stegnem jos vise. Npr. uopce ne moram brojati ugljice jer ih gotovo i ne trosim, eventualno maslina-dvije dnevno, ili komadic sira, ili malo hrena ili senfa uz mesinu bez koje bih, inace, mogla dozivotno zivjeti, toliko ga 'ljubim', ali ona je temelj ove atkinsove cudesne inovacije pa prihvacam i te okuse bez kojig inace mogu vrlo lako.

Znam da nije za hvaliti se, ali povrce nikad ne uvodim prije 2.tjedna a i tad se drzim iskljucivo zelene salate. Eto, to je za mene (nakon puno razlicitih pokusaja) dobitna kombinacija jer sam od onih kojima pocetni dobar rezultat daje vjetar u ledja i ogromnu motivaciju. Al svatko za sebe treba naci najbolji model.
Snjezo, necu ja nikamo otici, ja se malo-malo atkinsu vracam jer mi ne uspijeva ostati npr. u 4.fazi i tako zivjeti, na tome ti cestitam i mozes nam svima biti i uzor i utjeha. Ja zapravo nikad nisam maknula dalje od indukcije, trajala ona 2, 3 ili vise tjedana. Ali tko zna, sa svakim novim ciklusom saznajem sve vise (i o dijeti ali i o sebi :-)) pa mozda ovaj put bude drugacije.

snježana0301
31.01.2010., 14:26
Micici, pitala si sto jedem u prvom tjednu...ma nisam ti ja neki primjer za slijediti - meni pase kod atkinsa 'vojnicka disciplina' ali ja onda stegnem jos vise. Npr. uopce ne moram brojati ugljice jer ih gotovo i ne trosim, eventualno maslina-dvije dnevno, ili komadic sira, ili malo hrena ili senfa uz mesinu bez koje bih, inace, mogla dozivotno zivjeti, toliko ga 'ljubim', ali ona je temelj ove atkinsove cudesne inovacije pa prihvacam i te okuse bez kojig inace mogu vrlo lako.

Znam da nije za hvaliti se, ali povrce nikad ne uvodim prije 2.tjedna a i tad se drzim iskljucivo zelene salate. Eto, to je za mene (nakon puno razlicitih pokusaja) dobitna kombinacija jer sam od onih kojima pocetni dobar rezultat daje vjetar u ledja i ogromnu motivaciju. Al svatko za sebe treba naci najbolji model.
Snjezo, necu ja nikamo otici, ja se malo-malo atkinsu vracam jer mi ne uspijeva ostati npr. u 4.fazi i tako zivjeti, na tome ti cestitam i mozes nam svima biti i uzor i utjeha. Ja zapravo nikad nisam maknula dalje od indukcije, trajala ona 2, 3 ili vise tjedana. Ali tko zna, sa svakim novim ciklusom saznajem sve vise (i o dijeti ali i o sebi :-)) pa mozda ovaj put bude drugacije.
Ovo "vojnička disciplina" - kao što si napisala, to i meni najviše paše kod Atkinsa. Već sam i pisala o tome. Kod mene je "sve ili ništa" i više se volim strogo držati nekog pravila, nego se hraniti po onome "malo ovoga, malo onoga".
Ovo što pišeš da ostaješ duže u indukciji, to je isto dobra stvar, zapravo je to i najbrži način da se skine sav višak. Čim se pređe u drugu fazu, mršavljenje se usporava. Ja sam isto bila dugo u indukciji, nisam se nikad strogo držala Atkinsovih pravila četiri faze dok nisam maknula sav višak, pa počela isprobavati koji mi je KRUG.
A često sam i "skakala" iz prve u drugu pa natrag u prvu i tako.... malo bih si koji dan dopustila više UH, ali idući dan opet natrag u indukcijsku.
Ma to samo čovjek treba skužiti, vidim da si ti to za sebe super skužila i baš mi je drago da imaš toliko iskustva s tom dijetom, pa da i ja "pokupim" neki dobar savjet od tebe.
Slažem se (ma dosad se slažem sa svime šta si napisala :s ), ali posebno s ovim šta si napisala da sa svakim novim ciklusom dijete saznaješ sve više....
Naravno, što duže se provede na ovoj dijeti, više se upoznaje svoje tijelo i njegove reakcije, sve se više "ulazi u štos" ove dijete i sve je jasnije... i sve je lakše - što je zapravo najvažnije i zato je ova dijeta tako dobra...

rotkvica40
31.01.2010., 14:47
Ovo "vojnička disciplina" - kao što si napisala, to i meni najviše paše kod Atkinsa. Već sam i pisala o tome. Kod mene je "sve ili ništa" i više se volim strogo držati nekog pravila, nego se hraniti po onome "malo ovoga, malo onoga".
Ovo što pišeš da ostaješ duže u indukciji, to je isto dobra stvar, zapravo je to i najbrži način da se skine sav višak. Čim se pređe u drugu fazu, mršavljenje se usporava. Ja sam isto bila dugo u indukciji, nisam se nikad strogo držala Atkinsovih pravila četiri faze dok nisam maknula sav višak, pa počela isprobavati koji mi je KRUG.
A često sam i "skakala" iz prve u drugu pa natrag u prvu i tako.... malo bih si koji dan dopustila više UH, ali idući dan opet natrag u indukcijsku.
Ma to samo čovjek treba skužiti, vidim da si ti to za sebe super skužila i baš mi je drago da imaš toliko iskustva s tom dijetom, pa da i ja "pokupim" neki dobar savjet od tebe.
Slažem se (ma dosad se slažem sa svime šta si napisala :s ), ali posebno s ovim šta si napisala da sa svakim novim ciklusom dijete saznaješ sve više....
Naravno, što duže se provede na ovoj dijeti, više se upoznaje svoje tijelo i njegove reakcije, sve se više "ulazi u štos" ove dijete i sve je jasnije... i sve je lakše - što je zapravo najvažnije i zato je ova dijeta tako dobra...

Bas tako, sve vise ulazimo u stos, i tu vrijedi isto sto i s bilo cime drugim cime se bavimo, sve je u 'kilometrima', u broju ponavljanja i iskustvu koje sticemo tokom tih putovanja, pa makar uvijek putovali istom rutom i imali isti cilj... Znas, kako sam godinama s atkinsom, usput su me znale slijediti neke frendice i mnoge poznanice ali nijedna nije, kao sto ti kazes, izdrzala dovoljno dugo da bi osjetila blagodati ketoze. Ustrajan je ostao samo jedan (muski :-))) koji je bukvalno od ruznog paceta procvao u labuda, i dan-danas se cudim kakvo je on (fizicki) zgodno stvorenjce. Tako ce i nas lajko, kako vidim...ma ima u deckima necega sto nama curama cesto nedostaje, da sad ne nabrajam :-)))
Nego, osim ketoze, atkins je za mene dozivotno jedan i jedini iz jos jednog razloga: on ne samo da rastapa godina talozene mascobe i jastucice, on doslovno mijenja figuru, preoblikuje tijelo.
tako se meni cini. Cure, jeste li i vi primijetile taj fenomen?

eh da sam....
31.01.2010., 19:54
nema vise stapica :( al mislim da sam napokon opet u ketozi, hrana=fuj :) ma nejede mi se nista, jedva sam se natjerala danas da jedem da se nesrusim gdje usput.......znaci od ujutro vaganje i nastavak jaja, mesa i ribe pa da vidimo da li ce se sta dogoditi...................i da od sutra uz vaganje pisem i tacno sta sam jela-da vama mogu prenjeti pa da mi kazete da li grijesim

pozz

rotkvica40
31.01.2010., 22:14
nema vise stapica :( al mislim da sam napokon opet u ketozi, hrana=fuj :) ma nejede mi se nista, jedva sam se natjerala danas da jedem da se nesrusim gdje usput.......znaci od ujutro vaganje i nastavak jaja, mesa i ribe pa da vidimo da li ce se sta dogoditi...................i da od sutra uz vaganje pisem i tacno sta sam jela-da vama mogu prenjeti pa da mi kazete da li grijesim

pozz

To je to, ketoza! Bravo za tebe probaj ne posustati ako se javi poneka glavobolja ili kratkotrajna slabost, malo mucnine, sve je to prolazno a rezultati znaju biti impresivni i vrijedni pokoje sitne nelagode. A ovo sto planiras pisati tocno sto si jela, mislim da je to uvijek dobro. Cesto nesvjesno pogrijesimo, a u dubokom smo uvjerenju da sve cinimo ispravno.
Evo ti moj primjer - ja sam s atkinsom vec 8 godina (ne kontinuirano kako to snjeza uspijeva, nego mu se vracam onda kad zagusti - klackam uvijek izmedju 52 i 57 pa kad zagusti, eto mene opet atkinsu u zagrljaj... i naravno, mislila sam da vec znam puno o njemu i gle cuda - pogrijesim nesvjerno. i to s orbit zvakama! Prije su mi zvake bile manje-vise nepoznanica, ali sam se u trudnoci prije par godina totalno "navukla" na orbit. Ta ovisnost je potrajala i dugo nakon poroda i smatrala sam, s obzirom na deklaraciju i nepunih 1 UH po zvaki, da se sasvim lijepo uklapaju u atkinsa...i tako ja zvakala, paketic na dan, i mislil si - ne unosim nista drugo od ugljica pa ne moze skoditi, paketic orbita je daleko ispod dozvoljenih 20...i nakon 5 dana, ja koja sam uvijek osjecala ketozu vec nakon nepuna 2 dana, skuzim da je ovaj put nesto cudno, i dalje sam gladna, i dalje osjecam zelju za slancima, klipicima, lisnatim, kojekakvim pitama :-))) i nakon 5 dana umocim trakicu (koristim Ketodiastix) kad ono ni traga ketonima! Nista! Eto, ne znam je li do aspartama, ili ja imam osobitu intoleranciju prema njima kad sam u atkins fazi - meni su se zvake pokazale ogromnom kocnicom, a sigurno su on u pitanju jer taj put nista drugo u prehrani nisam mijenjala. Sad si lijepo napravim 1,5 litru caja od mente pa to na poslu natacem, i zbog gadastog okusa u ustima i iz respekta prema kolegama oko mene :-)))
Zato ti savjetujem - pisi, samo pisi i podijeli s nama s cime se sladis svaki dan. Ima ovdje puno vrijednih iskustava i pojedinacnih spoznaja pa ti nesto od toga mozda bude od pomoci. Kao sto i ti mozes pomoci nama svojim iskustvom :-)

eh da sam....
01.02.2010., 06:24
joj rotkvice hvala
ja sam se isto davno odrekla zvaki-kad sam preracunala koliko ima ona jedna mala zvaka i koliko ja recimo mogu pojesti salate za tu jednu zvaku :)
i ja sam neko vrijeme na atkinsu al bez pretjerano dobri rezultata, u mjesec dana 2 kg :) :) pa zato cu dvije semice (danas 4 dan) jesti bez ug tj potruditi se maximalno pa vam napisem tacno sta sam koji dan jela da vidim da li grijesim a ako nebude pomaka morat cu neku drugu dijetu primjeniti- znam da cu se vratiti atkinsu al ipak :)

eh da sam....
01.02.2010., 07:12
KAFAAAA-KAVAAAA-KAHVAA je moj najveci problem trudim se da je nepijem, al neuspjevam moram ujutro popiti soljicu jednostavno moram, pijem nes clasic s natrenom, kako da se odviknem?????

lajko
01.02.2010., 07:55
KAFAAAA-KAVAAAA-KAHVAA je moj najveci problem trudim se da je nepijem, al neuspjevam moram ujutro popiti soljicu jednostavno moram, pijem nes clasic s natrenom, kako da se odviknem?????
A zasto bi je se odrekla?Koliko je meni poznato kava je dozvoljena a neki je cak i preporucuju.

eh da sam....
01.02.2010., 08:02
A zasto bi je se odrekla?Koliko je meni poznato kava je dozvoljena a neki je cak i preporucuju.

pa citala sam da je bas ona kod neki krivac za usporeno mrsavljenje, pa sam mislila da je izbacim u ove dvije sedmice, al neide :kava: kad je jednostavno volim :cerek:

rotkvica40
01.02.2010., 08:36
Jutro svim upornima, i onim manje upornima :-)
Eh da sam (jako me zanima kako si odabrala ovaj nick), u pravu si, kofein moze predstavljati problem ali atkins to navodi vise kao iznimku nego pravilo, rijetko kome radi probleme. Nekako laicki zakljucujem, da si ti jedna od takvih, onda ne bi niti usla u ketozu za koju kazes da ju vec osjecas. No, ako ipak sumnjas na kavu probaj s bezkofeinskom, bas sam ju nedavno probala kod svekrve po prvi put u zivotu jer nije bilo alternative. i mogu ti reci - jako sam se iznenadila, imala sam predrasude prema toj kavi ali je zapravo vrlo okej. A vjeruj mi, meni je kava prva stvar u zivotu, ona me ujutro dize iz kreveta, njome slavim svaki mali zavrseni dnevni posao, i moj je vjerni pratilac, bit ce da su to moji bosanski geni u pitanju :-)))
Lajko, kako tebi ide? Jos uvijek galopiras prema cilju? Ja sam jutros procitala 52,9, ista brojka vec treci dan ali me to ne zabrinjava. To kako izgledam jutros u odnosu na prekjucer - razlika je drasticna bez obzira na to sto nevaljalica vaga kaze, a to je jedino bitno. Idemo dalje.
Ostali decki i cure, gdje ste?

eh da sam....
01.02.2010., 08:48
rotkvice nick je nastao zahvaljujuci ovoj temi :) kad sam procitale sve postove (trajalo je par dana) registrovala sam se- trebalo je pisati eh da se rijesim svojih problema pomocu atkinsa al naravno predugacko pa skraceno eh da sam... posto sam ti i ja napola bosanac bez kafe nemogu-mislim da mi ona nesmeta jer ja bez problema udjem u ketozu i kad jedem ug i budem dugo u njoj (dokaz stapici) al se vaga nemice, pa pokusavam sve izbaciti..... na karaju cu ja napraviti novu verziju atkinsa: jedno jaje snagu daje ,a kafa spasava stvar :)

19_____86
01.02.2010., 09:58
Evo mene ponovo...nisam se bio javljo jer sam prestao sa dijetom...
Danas opet krecem ali neznam koliko cu izdrzat....nemam one zelje kao prosle godine...sve mi se nekako na silu cini...:rolleyes: neznam vidit cemo:)

rotkvica40
01.02.2010., 10:27
Evo mene ponovo...nisam se bio javljo jer sam prestao sa dijetom...
Danas opet krecem ali neznam koliko cu izdrzat....nemam one zelje kao prosle godine...sve mi se nekako na silu cini...:rolleyes: neznam vidit cemo:)

Ajoj, ne bih ti htjela rusiti motivaciju ali ovo sto si ti opisao meni nikad nije dobro zavrsilo, mislim na te 'napola, pocetke. Uvijek bih brzo odustajala, a pratece frustracije nije manjkalo. Zato sam to prestala raditi. Dok ne osjetim onaj poznati 'klik' i ne osjetim u sebi stav da nesto ne jedem ne zato sto ne smijem, nego zato sto ne zelim. No tko zna, mozda ti taj klik dozivis usput, nakon par dana, ja ti svakako zelim uspjeh.

Eh da sam, tako sam i ja jucer spontano odabrala nick. Mislim si sto da upisem, gledam po sobi i vidim u kutu sobe na podu jednu rotkvicu (imam dvogodisnjaka koji je u fazi bacanja stvari :-)) a brojke u nicku su moje godine. Da da, nisam cvjetic vec odavno ali se nikako ne dam, bas im prkosim :-)
Idem sad navaliti na kuhano jaje i prsut. Jami jami :-))

sanjuska87
01.02.2010., 13:55
curei decki....
ja sam uspjela s tom dijetom za mjesec i pol skinuti 12, 5 kg...
no vratila sam 8 od toga nakon godinu dana...iako sam pazila narocito prvih 2,3 mjeseca da ne unosim previse UH.

Molim vas da pokusate razumno sagledati situaciju...dijeta uopce nije zdrava...
imunitet ce vam oslabiti, na ustrb par kilograma koje zelite na brzinu skinuti...

dugorocno rjesenje je:
smanjite porcije i ne grickajte okolo sve sto se nadje na stolu, ili dok kuhate.
pa mjesecno po kilogram to je za godinu dana 12 kg...a bicete zdravi, i veseli i zadovoljni sobom

lajko
01.02.2010., 21:19
Nije vrag da vas je sanjuska 87 uplasila.Ja ne odustajem.Dok ne postignem cilj (75 kg ) ne prestajem.Ljudi znaju pricati o stetnosti Atkinsa a ne razmisljaju o stetnosti pretilnosti.Nalazi su mi dobri i zasto ne bih vjerovao svojoj doktorici.Snjezani sa Atkinsom ide sasvim dobro zasto ne bi i nama.Pustite te rekla kazala,obratite se doktoru,neka vas pregleda te onda donosite odluke.Sanjuska 87,hvala na savjetu i brizi,ali ako tebi nije uspjelo ili ti dijeta nije pasala ne znaci da je sa svima tako.Meni za sada ide sasvim dobro a kad (namjerno ne pisem"ako" ) postignem cilj onda cu razmisljati kako odrzati tezinu.

rotkvica40
01.02.2010., 22:35
A vidis Lajko, meni je bas zanimljiv sanjuskin post, iako ni sama ne volim generaliziranjestvari...ali bi. Bilo draze da smo od nje culi konkretna iskustva i sto ju je u njenom iskustvu s atkinsom navelo na ovaj zakljucak, i to toliko jako da nam se odlucila javiti... Ja bih iz njenog posta jedino zakljucila da treba povremeno kontrolirati stanje, to je stvarno dobro. Ja to isto radim povremeno, u pravilu mi u pocetku poraste vrijednost ureje u krvi ali se onda i urea normalizira. Benefit atkinsa je sada idealno zeljezo u krvi, a odmalena sam patila od teske anemije, doslovno mi je manjkalo energije za izgurati dan. S atkinsom mi je zeljezo s uobicajenih 3 naraslo na stabilnih 22 (za zene je ref.vrijednost 8-30), i za sebe mogu reci da mi je ova dijeta definitivno poboljsala kvalitetu zivota. Meni je dijeta isto kao i bilo koji drugi lijek - nekog ozdravljuje dok drugoga cini bolesnim. Svatko za sebe treba pronaci ono sto njemu, njegovom organizmu, navikama i afinitetima najbolje odgovara.
Lajko, jesi li jos tu? Napredujes?

lajko
02.02.2010., 05:31
Jesam rotkvice tu sam.Od kako je zastoj prosao smrsavio sam jos 1,5 kg.Sad je to ukupno skoro 15 kg od kako sam poceja.Ma ludilo.

lajko
02.02.2010., 05:37
Uspio sam ispuniti prvi cilj sa dva dana zakasnjenja.Idemo dalje.Novi cilj jos 3 kg do 01.03,jos bolje razbiti granicu od 90 (a ispod devedeset nisam bio ima preko 10 godina) do 01.04.

eh da sam....
02.02.2010., 06:20
joj sanjuskin post je suvisan, svi smo mi ovdje svjesni stetnosti atkinsa al svi smo vec probavali razne dijete meni iskreno ova najbolje pase, a rezultati idu jako sporo al ide, al i dalje nerazumijem zasto ljudi koji su recim uvjereni da atkins nije dobar uopste dodju na takvu temu i citaju je i jos na to sve kao dodaju komentar.......samo na ovom forumu ima 1000 stvari koje meni nepasu al ih i ne citam..... al moja vaga pokazuje male ali bitne napredke.....u petak vam posaljem svoj sedmodnevi izvjestaj pa da vidimo

i da dobro jutro od mene i moje kafice-drage, najdraze ;)

nadalina80
02.02.2010., 14:34
Šmrc,evo i mene opet kvama.Kaj da radim,čim metnem kruh u usta nemrem se suzdrzat,nazderem se ko zivotinja.Danas na vagi 54,0.Probala sam kruh samo u doručku ali neda mi mira,pa me trazi cijeli dan,A i u pms-u sam pa bi i sebe pojela od muke.Sad cekam ketozu pa sve ispocetka...Probala bih vjezbat,ali ne preporucuju nista drugo nego brzo hodanje,jel bi mi pojelo mišiće...Ajd cure držte se....Idem :kava:.

snježana0301
02.02.2010., 17:15
Šmrc,evo i mene opet kvama.Kaj da radim,čim metnem kruh u usta nemrem se suzdrzat,nazderem se ko zivotinja.Danas na vagi 54,0.Probala sam kruh samo u doručku ali neda mi mira,pa me trazi cijeli dan,A i u pms-u sam pa bi i sebe pojela od muke.Sad cekam ketozu pa sve ispocetka...Probala bih vjezbat,ali ne preporucuju nista drugo nego brzo hodanje,jel bi mi pojelo mišiće...Ajd cure držte se....Idem :kava:.
Ne šmrcaj...:grli: sve je u redu.
Normalno je da ne ide uvijek i da svi imamo žutih minuta kad bismo potrpali u sebe sve nedozvoljeno.
Ako je baš takva strašna kriza, priušti si sve što ti organizam traži, daj si malo oduška, a onda probaj pomalo "uhvatiti zalet" i krenuti, tj. vratiti se natrag.
Možda to "hvatanje zaleta" potraje i po par dana, ali krenut će jednom.
Bitno je da skupiš dovoljno snage i krenut će.
Mislim i da faza PMS-a nije baš dobra za ponovno kretanje na dijetu.

rotkvica40
02.02.2010., 19:40
Nadalina, potpisujem sve sto ti je snjezana napisala. Nemoj brinuti, krenut ce vec, ovaj ili neki sljedeci put, nemoj se zalostiti. Svi ponekad prodjemo kroz te pokusaje i odustajanja ali kad-tad se dogodi prava stvar i pravi start...
Snjezana, kako ti za svakoga uvijek nadjes pravu rijec i utjehu. i uvijek si vrlo takticna, imas puno dara za komunikaciju i iskreno ti se divim na tome.
No, pa gdje ste sad svi? Nekako se mimoilazim sa svima jucer i danas, mozda bar za vikend bude vise susreta :-)
Lajko, tvoj rezultat me fascinira, ti mora da radis nesto fenomenalno, tempo nesvakidasnji a znam kako to motivira. i rijetkost je vidjeti da si netko postavlja tako skromne ciljeve, 3 kg u mjesec dana, ti nikako ne mozes ostati razocaran, samo mozda iznenadjen jos boljim rezultatom. Samo tako dalje!
Eh da sam, a sto mislis da nam svaki dan napises sto si taj dan (ili jucer) grickala, a ne na kraju tjedna? Mozda bi tako bilo efikasnije, sto mislis?
Meni se vaga konacno pokrenula pa me danas razveselila s 52,5. Znaci, ravno 3 kilice u 8 dana. Ja sretna :-)

Ivana_1104
02.02.2010., 19:51
Hello ljudi,
evo da se javim. Proslo je 8 dana i 4 kilice dolje, jos samo 14 (nadam se da ce to trajati manje od 82 dana :s:s)
Razmisljala sam puno o kasnijem odrzavanju tezine, mada sam daleko od toga :rofl: ali eto sestra mi je predlozila herbalife, tj. kupit ce mi za rodjendan 2 paketa sejka pa cemo vidjeti. Sta mislite o tome, za odrzavanje tezine? Skupo je znam, a djelotvorno :ne zna: bit ce poklonjeno :cerek: pa cu pokusati..
Sta ima kod Vas??

Ivana_1104
02.02.2010., 19:55
[zakasnjenja.Idemo dalje.Novi cilj jos 3 kg do 01.03,jos bolje razbiti granicu od 90 (a ispod devedeset nisam bio ima preko 10 godina) do 01.04.[/QUOTE]

:top::top: braaaavo!!
Ja namjeravam prvi mjesec barem 8 kila, posto na pocetku to i ide malo brze, a kasnije slijedeca 2 po 4 kile i to bi bilo 16 u 3 mjeseca i onda bi jos imala 2 za izgubiti :rolleyes:

rotkvica40
02.02.2010., 21:13
4 u 8? Pa Ivana, izvrsno! Moze li opce bolje od toga? Ti bi mogla probiti onaj atkinsov prosjek za prva dva tjedna.
A herbalife za odrzavanje? Moram priznati, prvi put cujem za tako nesto. Jesam li te dobro razumjela, tvoj plan je zivjeti s herbalajfom nakon sto dosegnes zeljenu kilazu?

eh da sam....
03.02.2010., 06:16
jutro svima

wooow ivana 4 kg za 8 dana ja toliko skidam vec 2 mjeseca :(

rotkvice probala sam ja i tako da svaki dan pisem i svi mi kazu da nisam presla 20 ug taj dan al moja vaga vodi bitku protiv mene :) ev sad kontam, imala sam prije uspjeha s onom medicinskom dijetom (vraca se sve) a i kad pogledam nema ona toliko ug samo, onaj grejp i dvopek, razmisljam da odradim jedan ciklus nje i da samo produzim na atkinsa moram nekako prodrmati organizam, a u svakom slucaju moram se rijesiti kg....nije lako :(

odoh sad da radim-nema zabusavanja
pozzz

tatjana8888
03.02.2010., 08:38
bok ljudi, čitam postove na preskokce i sve me više privlači to da se pridružim vama. Snježana svaka ti čast na odgovorima, savjetima. Interesira me s koliko si kg krenula i kad i koliko imaš sad kila? Ja sam trenutno 3. dan na bolničkoj dijeti. Krenula sam znači 1.2. s 85,1 kg (visoka sam 170) i danas imam 83,6 kg. Htjela bi imati 65 kg, al ok idem polako pa do cilja sretno:) Bune me ti UH kako ću znati koliko pojedem u toku dana, kak to mjerite. Da li sam dobro shvatila??? Evo npr. vidim da Kplus vrhnje u 100 g ima 4.5 g UH. Znači ako pojedem ta 2 vrhnja došla sam do dozvoljene granice dnevnog unosa UH? Jedno jaje 1 g UH, povrće kako koje 4-7 g UH i već je previše. Hmmmm, da li imate neki svoj popis namirnica (točne robne marke) koje jedete da ste sami pisali koje imaju najmanje UH? Baš se veselim ovom forumu. Dobila sam od bake (inače je dijabetičar) trakice pa ću kontrolirati s time da li sam u ketozi. Sretno svima s gubljenjem kila.

anovi23
03.02.2010., 11:38
Hy evo da vam se i ja pridružim. Na dijeti sam već 7 dana i izgubila sam 3kg, naravno to je samo voda ali 3 kg je 3 kg. Jučer sam malo posustala jer je bio svekru rođendan i nisam mogla odoliti krempitama....:cerek:
moj cil je minimalno 15 kg manje do 5 mj. Od danas počinjem ponovo.
Pričala sam s jednom ženom koja je skinila masu kg na ovoj dijeti iako je svaki dan za večeru pila litru mlijeka...
Držite mi fige... I narevno svima nama puno sreće i što više kilica dolje.... :cerek:

petarom
03.02.2010., 12:51
je mogu jest ono hola vrhnje za šlag

snježana0301
03.02.2010., 17:09
bok ljudi, čitam postove na preskokce i sve me više privlači to da se pridružim vama. Snježana svaka ti čast na odgovorima, savjetima. Interesira me s koliko si kg krenula i kad i koliko imaš sad kila? Ja sam trenutno 3. dan na bolničkoj dijeti. Krenula sam znači 1.2. s 85,1 kg (visoka sam 170) i danas imam 83,6 kg. Htjela bi imati 65 kg, al ok idem polako pa do cilja sretno:) Bune me ti UH kako ću znati koliko pojedem u toku dana, kak to mjerite. Da li sam dobro shvatila??? Evo npr. vidim da Kplus vrhnje u 100 g ima 4.5 g UH. Znači ako pojedem ta 2 vrhnja došla sam do dozvoljene granice dnevnog unosa UH? Jedno jaje 1 g UH, povrće kako koje 4-7 g UH i već je previše. Hmmmm, da li imate neki svoj popis namirnica (točne robne marke) koje jedete da ste sami pisali koje imaju najmanje UH? Baš se veselim ovom forumu. Dobila sam od bake (inače je dijabetičar) trakice pa ću kontrolirati s time da li sam u ketozi. Sretno svima s gubljenjem kila.
Dobro nam došla. :)
Imaš puno pitanja, pa krenimo redom.
Prvi put sam krenula s Atkinsovom dijetom prije četiri godine, imala sam tada nešto više od 83 kg na visinu 167-168 cm. Nakupilo se a da toga nisam bila niti svjesna. Odjednom kao da sam progledala i ostala :eek:.
Nakon isprobavanja različitih režima prehrane i dijete pokazalo se da je za mene Atkins dobitna kombinacija.
Kad sam krenula, od početka proljeća do ljeta te godine došla sam na 68 kg, što mi je i bio cilj. Onda sam jedno vrijeme bila na održavanju tih 68 kila (u četvrtoj fazi), bilo je malih skakanja gore-dolje od po neka 2 kg, kad bih si koji dan dopustila jedenje svega zabranjenog, ali tu sam se vrtjela neko vrijeme.
Onda su mi "apetiti" porasli, pa sam odlučila doći do 60 kg i krenula ponovno sa strožim režimom, vratila se u indukcijsku fazu.
I krenulo je, ali u tom međuvremenu svašta se događalo, bilo je velikih kriza u mom životu, problema koji su se nizali jedni za drugim pa sam povremeno prestajala s dijetom, jer psihički nisam mogla izdržati. Kad sam tužna, jadna i sl. onda su mi kolači i čokolada jedina utjeha...
No, srećom, uvijek sam dobivala po nekoliko kila i nakon nekog vremena ih opet skidala, pa uz to i još koju više skinula. Tako sam došla i do 60, u međuvremenu mi se dogodilo i nešto strašno u životu kad sam godinu dana bila na antidepresivima, nisam znala za sebe, niti za dijetu i par kila se vratilo. Srećom, ne puno, jer sam u tih godinu dana bila na lijekovima, pa nisam niti puno jela. Međutim, ipak se nešto vratilo. Ipak, ostala sam ispod 68, dakle, ispod svog "prvog cilja".
A onda sam "došla k sebi" i krenula opet k svom drugom cilju - 60 kilograma i brzo sam ga postigla.
A onda su mi opet "apetiti" porasli pa sam odlučila vidjeti kako ću si izgledati s 55 i došla sam relativno brzo i do toga.
Sve se to odvijalo u tih 4 godine unatrag, znači nisam bila skroz te četiri godine na dijeti, nego, kao što sam napisala, bilo je tu svega - i uspona i padova, a sve iz razloga što su me snašli veliki problemi i nisam imala snage skroz biti na dijeti. Uvijek kad bi iskrsnuo novi problem, ja bih se skinula s dijete i neko vrijeme pronalazila utjehu u hrani, naravno u lošim UH, a kad bih skupila snagu, vraćala se natrag na dijetu. I tako, nekoliko puta.
Kad sam napokon došla do željenih 55, odlučila sam balansirati između 56 i 58, tako se najbolje osjećam i to sad već više od godinu dana održavam, hraneći se po pravilima četvrte Atkinsove faze.
Tu i tamo imam koji dan, pa i dva, svejedenja, kad si priuštim sve zabranjeno, ali drugi dan opet se vraćam u strogu indukcijsku fazu dok ne izgubim to što se odmah primilo u taj dan-dva i nakon toga natrag na održavanje.
Funkcioniram tako i dobro mi je tako. Sve je stvar navike, a što si duže na toj dijeti, na tom načinu prehrane, sve je lakše.
U vezi UH - dobro si shvatila ovo s vrhnjem što si pisala, tako je i sa svim ostalim.
Jedna ispravka, jedno jaje je 0 UH, znači jaja možeš dnevno pojesti koliko god hoćeš/možeš. I mesa isto tako. Ostalo treba računati, zbrajati, u početku će ti se možda to činiti komplicirano, ali vjeruj mi, kad se uhodaš, već ćeš napamet znati koliko čega možeš pojesti, bez nekih velikih preračunavanja.
I imamo tablice vrijednosti UH kojima se služimo. Ima ih po netu puno, davali su tu na ovom topicu ljudi linkove. Molim one koji ih imaju da pomognu i da ih ponovno navedu, ja trenutno nemam popis kod sebe.
Znači, imaš tablice i onda računaš koliko čega smiješ pojesti, onako kako si to napisala za ono vrhnje i u tom jednom danu zbrajaš sve pojedene UH. I ne prelazi 20 g dnevno, prva dva tjedna dok si u indukcijskoj najstrožoj fazi, a možeš ju produžiti u nedogled, već prema želji kako brzo želiš mršaviti.
Najbrže se mršavi u toj prvoj fazi, pa ako želiš brže mršaviti, ostat ćeš što duže u toj prvoj fazi, dakle ne jedući više od 20 g UH dnevno.
Ja se inače služim tablicama vrijednosti UH iz Atkinsove knjige, prepisala sam ih na ovom topicu.
Imaš na str. 15. post 578. i na str. 17. postovi 655., 658. i 660.
Ono što nećeš uspjeti pronaći, slobodno pitaj, uvijek ćemo ti tu pomoći.
I ne brini, nije baš svo povrće iznad 4 g UH. :mig:
Npr. krastavci, špinat, zelena salata imaju ti u 100 g samo 2 g UH, a ta "zelenjava" ti je i najpreporučljivija za jesti u prvoj fazi jer je možeš puno pojesti, odlično napuni želudac a pogoduje i probavi s kojom zna nekad na početku ove dijete biti problema (opstipacija). No, s vremenom, sve se stabilizira, sve se vraća u normalu.
Pa onda, rajčica, šparoga, šampinjoni su ti samo 3 g UH.
Brokula, cvjetača, kupus su samo 4 g UH itd.
Samo pažljivo računaj i kombiniraj.
Inače, u prvoj fazi Atkins, od povrća dozvoljava, između ostalog i zelenu salatu, putericu, endiviju, radič, matovilac, vlasac, peršin, krastavac, rotkvice, paprike, gljive, masline....
Ostatak popisa možeš pronaći u mom postu br. 123. na ovom topicu.
Tu su ti osnovna pravila ove dijete.
Nije bitno koja robna marka se jede, samo gledaj i računaj količinu UH i jedi šta hoćeš.
Odlično je što imaš trakice za mjerenje ketoze. U našem slučaju najpreporučljivije je mjeriti ketozu navečer jer je tada koncentracija ketona u urinu najveća.
Nakon 24 sata provedenih na ovoj dijeti, trebala bi ući u ketozu.
I najblaže roza boja na keto štapiću znak je ketoze, a što je boja više ljubičasta, znak je da si dublje u ketozi i da si na pravom putu.
Taj "dokaz", ta promjena boje na keto štapiću, spoznaja da se "nešto događa" i da to "nešto" prouzrokuje mršavljenje, ulijeva veliko samopouzdanje i odlična je daljnja motivacija za nastavak dijete, osobito na početku dijete.
Želim ti sreću s dijetom, pitaj sve šta ti nije jasno, rado ćemo ti tu pomoći, a ti samo budi jaka, odupri se krizama koje će te povremeno dohvatiti, ali vjeruj mi, svaka kriza prođe za nekih desetak minuta. Misli samo na to da će idući dan vaga pokazati manju brojku, a za to se isplati izdržati.
A kad jednom uđeš duboko u ketozu i kad ti posve nestane apetit, onda si "na konju" i zbog toga je ovu dijetu lakše izdržati nego neke druge na kojima vječito osjećaš glad.
Sretno!

snježana0301
03.02.2010., 17:55
Ne znam za Hole vrhnje za šlag koliko sadrži UH, pa stoga niti ne znam da li se može koristiti. Ako nema napisano na ambalaži onda pod sastojcima pročitaj da li sadrži dodani šećer, pa ako sadrži, znači da ga ne smiješ.
Dosta tih vrhnja za šlag imaju dodani šećer, ali provjereno je da Dukatovo vrhnje za šlag i Vindijino Z'bregov ne sadrži dodani šećer, znači ono ti je sigurno dozvoljeno.
Sadrže samo prirodan mliječni šećer, nikakav drugi šećer nije dodan.
Z'bregov ima 2 g UH na 100 g.

Ivana_1104
03.02.2010., 18:02
4 u 8? Pa Ivana, izvrsno! Moze li opce bolje od toga? Ti bi mogla probiti onaj atkinsov prosjek za prva dva tjedna.
A herbalife za odrzavanje? Moram priznati, prvi put cujem za tako nesto. Jesam li te dobro razumjela, tvoj plan je zivjeti s herbalajfom nakon sto dosegnes zeljenu kilazu?
Ma da :rofl: jedva zivimo i bez herbalajfa :lol: mislila sam neko vrijeme, da bas ne nabacim odmah kilice.. mjesec, dva i onda malo paziti nakon toga :ne zna:

tatjana8888
03.02.2010., 18:24
Tenks, Snježana na trudu pisanja. Cijeli dan proučavam Atkinsa čitajući ovaj forum. Cure svaka vam čast. Nebrojeno puta sam bila na dijeti, nema kaj nisam isprobala. Uvijek me bilo strah Atkinsa jer uvijek netko ima nešto loše o tome reći. Kao kad nastupi, sad znam :D, ketoza onda su bubrezi preopterećeni toksinima i to kao može ostaviti gadne posljedice na organizam. A opet kad tak čitam, bitno je piti dosta tekućine da se to čim bolje izlučuje iz organizma. Sutra ću još biti na ovoj bolničkoj dijeti jer sam kupila hrpu naranči pa da to potrošim, a onda to prekidam i pridružujem se vašoj grupi. Nemam vam kaj drugo reći nego RESPECT. Svaka čast još jednom. Nadam se da ću i ja uspjeti držati se svega. Malo mi se čini zbrkano, ali probat ću i naravno kaj mi ne bude jasno, pitat ću.

Baš sam gledala za šampinjone, oni umaju svega 0,6 UH, a ne 3 UH. To sam išla provjerit jer sam mislila to smazat prvi dan. Smislila sam recept: šampinjone okrenuti tako da dobijemo kapicu i unutra staviti po komadić sira i šunke i to onda zapeći. Moglo bi se i zaliti s vrhnjem i onda zelena salatica uz to ... mljac. U petak javim koja je startna kilaža. Pozdrav ;)

snježana0301
03.02.2010., 19:12
Baš sam gledala za šampinjone, oni umaju svega 0,6 UH, a ne 3 UH. To sam išla provjerit jer sam mislila to smazat prvi dan. Smislila sam recept: šampinjone okrenuti tako da dobijemo kapicu i unutra staviti po komadić sira i šunke i to onda zapeći. Moglo bi se i zaliti s vrhnjem i onda zelena salatica uz to ... mljac. U petak javim koja je startna kilaža. Pozdrav ;)
Gdje imaš taj podatak za vrijednost šampinjona?
U tablici vrijednosti Plive objavljenoj u reviji Zdravlje stoji da šampinjoni u 100 g imaju 3 g UH, 3 g bjelančevina, 0 g masti, 24 kalorije.
U Atkinsovoj tablici ne stoji posebno za šampinjone, ali stoji za gljive i to u jednoj šalici da ima 3,1 g UH.
I ovdje
http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx
isto stoji da je 3 g UH.
Sviđa mi se tvoj recept, nisam to još probala.

tatjana8888
03.02.2010., 19:29
http://www.teretana.ba/namirnice/povrce/gljive.php

Danas cijeli dan sam u klopi, na internetu naravno. I moram priznat da sam SAD gladna.

Pročitala sam da u Atkinsu imamo 3 glavna obroka i 2 međuobroka. U koje se vrijeme jede? Da li treba jesti u približno isto vrijeme svaki dan ili to nema veze? Kad mora biti zadnji obrok? DA li mogu jesti kad god mi dođe želja za jelom? Ono kaj pričate da nemate potrebu za jelom, to mi je za nepovjerovat. Nisam ja te sreće :( Ja UVIJEK mogu jesti.

snježana0301
03.02.2010., 19:36
No, evo i sad se ti ravnaj po tablicama, a u svakoj stoji drukčije. :rolleyes:.
Ja ću si ipak računati da je 3 g UH, za svaki slučaj da ne pretjeram ako budem računala da je manje. :mig:
Uopće nema veze koliko ćeš imati obroka i kad će oni biti. Kad osjetiš potrebu za jelom - jedi. Ja nemam nikad više od dva obroka, a nekad i samo jedan, jednostavno nemam potrebu za jelom.
I ja, kad nisam na Atkinsu mogu jesti praktički cijeli dan (ne, nisam non-stop gladna, ali mogu se pretrpavati slatkišima i guštati :D), ali ketoza ubija osjećaj gladi i to je najbolje na ovoj dijeti.
I zapravo, ova dijeta jako efikasno rješava problem ovisnosti o lošim UH. Naravno, treba na početku i malo pretrpjeti krize i dočekati da dođe do tog osjećaja gubitka apetita, ali isplati se....

tatjana8888
03.02.2010., 19:39
A jel mogu krenuti od ručka s Atkinsom, mama mi je sutra ujutro doma, došla u posjetu, pa moram ujutro pojesti one naranče. Kaj misliš?

snježana0301
03.02.2010., 19:40
Nadalina, potpisujem sve sto ti je snjezana napisala. Nemoj brinuti, krenut ce vec, ovaj ili neki sljedeci put, nemoj se zalostiti. Svi ponekad prodjemo kroz te pokusaje i odustajanja ali kad-tad se dogodi prava stvar i pravi start...
Snjezana, kako ti za svakoga uvijek nadjes pravu rijec i utjehu. i uvijek si vrlo takticna, imas puno dara za komunikaciju i iskreno ti se divim na tome.
No, pa gdje ste sad svi? Nekako se mimoilazim sa svima jucer i danas, mozda bar za vikend bude vise susreta :-)
Lajko, tvoj rezultat me fascinira, ti mora da radis nesto fenomenalno, tempo nesvakidasnji a znam kako to motivira. i rijetkost je vidjeti da si netko postavlja tako skromne ciljeve, 3 kg u mjesec dana, ti nikako ne mozes ostati razocaran, samo mozda iznenadjen jos boljim rezultatom. Samo tako dalje!
Eh da sam, a sto mislis da nam svaki dan napises sto si taj dan (ili jucer) grickala, a ne na kraju tjedna? Mozda bi tako bilo efikasnije, sto mislis?
Meni se vaga konacno pokrenula pa me danas razveselila s 52,5. Znaci, ravno 3 kilice u 8 dana. Ja sretna :-)
Mužić mi nije kupio buču u nedjelju. :tuctuc:
Ma, kaže da nije bilo. :rolleyes:
Tako da čekam iduću nedjelju, tržnicu, buču, probavanje tvojeg recepta....:mig:

snježana0301
03.02.2010., 19:45
A jel mogu krenuti od ručka s Atkinsom, mama mi je sutra ujutro doma, došla u posjetu, pa moram ujutro pojesti one naranče. Kaj misliš?
:lol: Šteta bi bilo ostaviti fine naranče. :klopa: Ma, možeš krenuti kad hoćeš zašto ne?:mig:
Nije bitno doba dana.
Ketoza nastupa 48 sati nakon što počneš jesti po Atkinsu.
Inače, nekako mi se čini najprikladnije, zapravo najlakše i najjednostavnije započeti dijetu od jutra, barem ja tako uvijek započinjem, ono strogo - probudim se i kažem - to je to - krećem od danas i gotovo. Ovako, da ujutro pojedem nešto fino, znači nešto UH, ne znam kako bih cijeli dan onda izdržala da ne nastavim tako :D.
Ali, sve je OK i u ovom tvom načinu, kako hoćeš.
Nema veze, jutro, podne, večer - kreneš i nakon 48 sati si u ketozi.

rotkvica40
03.02.2010., 19:53
Pozdrav curke (i decki u sjeni :-))!
Pa ne mogu vjerovati da sam nekoga zatekla ovdje u isto vrijeme, bas mi je jako drago. Malo sam uranila veceras jer je maleni djecak zaspao ranije, prvi put smo zajedno otisli u pravu pravcatu setnju sa nasim psom pa je micek klonuo od dojmova...
Curama novim srdacna dobrodoslica! Mislim, i ja sam totalno nova ovdje ali sam dugo s atkinsom pa cemo se svi medjusobno poticati, bodriti i tjesiti, vaditi jedni druge iz kriza i slaviti uspjehe. The more - the merrier :-)

tatjana8888
03.02.2010., 19:56
e super, onda ću tak. Upravo sam prekršila bolničku dijetu, pojela sam tunu i kisele krastavce :( ...... e da sam na Atkinsu, to bi moglo proći, ovak nula bodova. Sutra će biti više na vagi :(

lajko
03.02.2010., 20:15
Vecera-Spinat,jaja,gorgonzola i slanina pa sve u sorbulu.Jooooooj sto volim Atkins dijetu.

snježana0301
03.02.2010., 20:22
Vecera-Spinat,jaja,gorgonzola i slanina pa sve u sorbulu.Jooooooj sto volim Atkins dijetu.
:lol::top:
Moj jelovnik danas:
1. obrok: velika turska kava s dvije velike jušne žlice tučenog vrhnja (oko 14,30 sati), :D
2. obrok: velika turska kava s dvije velike jušne šlice tučenog vrhnja (oko 16,00 sati), :D
3. obrok: dva Oopsića, na svakome šnita Gaude i dvije šnite salame (oko 20,30 sati).
Nisam uopće gladna i nemam apetita :top: i ovaj 3. obrok je bio na silu, zato što sam svjesna da nešto ipak moram pojesti.

Ivana_1104
03.02.2010., 20:59
Ja mislim da mozes slatko vrhnje ali mozda par zlicica tek toliko da zasladis, u kasnijoj fazi. Mislim da to nema puno uh!! :cerek:

rotkvica40
03.02.2010., 21:45
Ja mislim da mozes slatko vrhnje ali mozda par zlicica tek toliko da zasladis, u kasnijoj fazi. Mislim da to nema puno uh!! :cerek:

Hole uvijek imam u frizu, za becke kocke koje m muzic obozava. Bas sam trknula pogledati deklaraciju i - ajme!
To je vrhnje na bazi biljnih masnoca a sadrzi 11% dodanog secera. Bjelancevina ima manje od 1g a uh (pazi sad!) cak 13g! Za zakljuciti - treba ga izbjeci, atkins ga ne voli (osim u malim kolicinama).
Ali toliko ima bolje alternative, ja koristim vindijino jer kao prava streberica u fazi atkinsa kupujem samo one proizvode koji imaju naznacene nutritivne vrijednosti (vindijino plavo, 'z bregov sadrzi svega 2g na 100 ml).
Petarom, mislim da onda nije tesko odabrati :-)

rotkvica40
03.02.2010., 21:55

A sto ti je to 'u sorbulu'?
Evo gruntam pa ne mogu dokuciti je li to neka zdjela, ili umak, ili zacin...hehe, bogu fala na raznolikom i lijepom nam jeziku.
Nego, vidim da ti totalno uzivas! Ja isto danas uzivala, sir i vrhnje (pise na vindijinom da ima samo 2 uh, to je ona posudica u kojo su zajedno sir i vrhnje), tako da nisam sparala, uz to kuhano jaje i neki superfini prefini mesnati spek - tako sam sretna da sam ga 'otkrila' u ducanu jer sam se totalno navukla na njega i veselim mu se kao malo dijete!
A ovo sto si ti smuckao, moram priznati, turbo kreativna kombinacija. Meni je vec pomalo usfalilo invencije.

rotkvica40
03.02.2010., 22:06
Mužić mi nije kupio buču u nedjelju. :tuctuc:
Ma, kaže da nije bilo. :rolleyes:
Tako da čekam iduću nedjelju, tržnicu, buču, probavanje tvojeg recepta....:mig:

Hej snjezo, rado bih potpisala recept ali nazalost nije moj :-)))
Ako se dobro sjecam, autorica je micici (btw, micici, gdje nam se skrivas :-)).
Al eto, slucajno, znam o cemu prica jer pamtim taj fiiiini slatkis iz djetinjstva, tata ga je cesto znao raditi. Ne mogu jedino pomoci tvom muzicu u odabiru prave buce, ima i tih tikvi bas raznih :-) a nije svaka dobra za ovaj recept. No, sjecam se da je buca bila onako zarko narancasta do crvena, a kad se ispece dobije lagao smeckasti stih. Ma znas sto, sigurno ce znati kumice, samo nek pita koja je buca dobra za peci, ali ne u strudli nego onak, solo. Mislim da ti se to ne moze ne svidjeti, jako fino.

helena2010
03.02.2010., 22:14
:lol::top:
Moj jelovnik danas:
1. obrok: velika turska kava s dvije velike jušne žlice tučenog vrhnja (oko 14,30 sati), :D
2. obrok: velika turska kava s dvije velike jušne šlice tučenog vrhnja (oko 16,00 sati), :D
3. obrok: dva Oopsića, na svakome šnita Gaude i dvije šnite salame (oko 20,30 sati).
Nisam uopće gladna i nemam apetita :top: i ovaj 3. obrok je bio na silu, zato što sam svjesna da nešto ipak moram pojesti.

Jesi ti Snjezo, uvijek u ketozi?

snježana0301
03.02.2010., 22:38
Hej snjezo, rado bih potpisala recept ali nazalost nije moj :-)))
Ako se dobro sjecam, autorica je micici (btw, micici, gdje nam se skrivas :-)).
Al eto, slucajno, znam o cemu prica jer pamtim taj fiiiini slatkis iz djetinjstva, tata ga je cesto znao raditi. Ne mogu jedino pomoci tvom muzicu u odabiru prave buce, ima i tih tikvi bas raznih :-) a nije svaka dobra za ovaj recept. No, sjecam se da je buca bila onako zarko narancasta do crvena, a kad se ispece dobije lagao smeckasti stih. Ma znas sto, sigurno ce znati kumice, samo nek pita koja je buca dobra za peci, ali ne u strudli nego onak, solo. Mislim da ti se to ne moze ne svidjeti, jako fino.
:bonk: :lol: Yes, pobrkala sam, Micici mi je dala taj recept. :cerek:
Ma, mojem mužiću ti nitko ne može pomoći u odabiru tikve :D, tko zna gdje ju je uopće i tražio. Ne bi me čudilo da je bio negdje u kafiću s društvom, a ne na placu po tikvu. :D
Šaljem ga opet ovu nedjelju, pa valjda bude jednom i donio.
Da, gdje nam je Micici? :ne zna:

snježana0301
03.02.2010., 22:44
Jesi ti Snjezo, uvijek u ketozi?
Ne, uvijek.
Dok kršim dijetu - onda nisam. :D
Šalu na stranu... :)
Inače, na održavanju sam na 55 g UH i to me ne izbacuje iz ketoze.
Međutim, kao što se danas dogodilo, često u jednom danu ne ispunim tu kvotu od 55 g, pa budem i na manje UH, dok nemam baš apetita.
Iznad tih 55 g UH, me izbacuje iz ketoze, tako da na to pazim i to je to.
Inače, po Atkinsu svatko ulazi u ketozu ako dnevno pojede manje od 20 g UH, a svatko izlazi iz ketoze iznad 60 g UH dnevno.
Svi smo tu negdje između, a svatko za sebe mora sam odrediti koja je to brojka.
Zato je indukcijska faza tako stroga, ispod 20 g UH, tako da svatko uđe u ketozu, a poslije se povećava broj UH i eksperimentira dokle se može ići s brojem UH, jer je nemoguće odrediti jednu jedinstvenu brojku za sve ljude. Kod svakog je to drukčije.

lajko
04.02.2010., 05:59
A sto ti je to 'u sorbulu'?
Evo gruntam pa ne mogu dokuciti je li to neka zdjela, ili umak, ili zacin...hehe, bogu fala na raznolikom i lijepom nam jeziku.
Nego, vidim da ti totalno uzivas! Ja isto danas uzivala, sir i vrhnje (pise na vindijinom da ima samo 2 uh, to je ona posudica u kojo su zajedno sir i vrhnje), tako da nisam sparala, uz to kuhano jaje i neki superfini prefini mesnati spek - tako sam sretna da sam ga 'otkrila' u ducanu jer sam se totalno navukla na njega i veselim mu se kao malo dijete!
A ovo sto si ti smuckao, moram priznati, turbo kreativna kombinacija. Meni je vec pomalo usfalilo invencije.

To je na dalmatinskom nesto ala kajgana.Slaninu malo proprzis,spinat skuhas onako uobicajeno pa isjeckas i dodas u jaja i gorgonzolu.Zatim to fino izmjesas i dodac na onu slaninu 1-2 minute.Prste lizati a mozes jesti koliko hoces.

eh da sam....
04.02.2010., 06:28
o ljudi moji moj izvjestaj
1 dan 78,9- rio ramre+mala kaskica majoneze+ svinjski kotlet+jaje
2 dan 78,9- jaja+meso+riba
3 dan 78,8- kafa+ riba+ meso+jaje
4 dan 78,9- kafa+meso
5 dan 78,8- kafa+ rio mare+ jaja
6 dan 78,8- kafa+ jaja+ meso
7 dan 78,8- kafa + meso

evo mojih dana, kilaze i namjernica koje sam pojela u toku dana, ja mislim da ja nisam grijesila, probala sam prva dva dana bez kafe i neideee, cak ni kolicinski nisam jela puno i birala sam onako prosarano meso da unesem malo vise masnoca i vaga stoji :( :( :( nece, nece i nece........ev od jutros sam na bolnickoj dijetu koju sam maksimalno prilagodila atkinsu tj smanjila sam na pola one dvopeke i zamjenila ih crnim kruhom s punim sjemenkama jer imaju manje ug, jeste kad sam sve sabrala da mi se dnevni unos ug svede izmedju 60 i 100 ug al moram probati......ova dijeta traje 10 dana a ja sam odlucila i ako nebude reuzultata (nadam se bar 2-3kg) ja se vracam na atkinsam pa makar skidala kilu u mjesec dana za godinu dana cu doci do nekih rezultata :) al se u svakom slucaju necu vise udebljati sto je najvaznije...........ljudi drzite mi fige i nedajte se

odoh sad da radim
pozzz

tatjana8888
04.02.2010., 07:10
eh da sam .... malo me zabrinula, nadam se da će meni ići skidanje kila s Atikinsom :)

nadalina80
04.02.2010., 07:47
o ljudi moji moj izvjestaj
1 dan 78,9- rio ramre+mala kaskica majoneze+ svinjski kotlet+jaje
2 dan 78,9- jaja+meso+riba
3 dan 78,8- kafa+ riba+ meso+jaje
4 dan 78,9- kafa+meso
5 dan 78,8- kafa+ rio mare+ jaja
6 dan 78,8- kafa+ jaja+ meso
7 dan 78,8- kafa + meso

evo mojih dana, kilaze i namjernica koje sam pojela u toku dana, ja mislim da ja nisam grijesila, probala sam prva dva dana bez kafe i neideee, cak ni kolicinski nisam jela puno i birala sam onako prosarano meso da unesem malo vise masnoca i vaga stoji :( :( :( nece, nece i nece........ev od jutros sam na bolnickoj dijetu koju sam maksimalno prilagodila atkinsu tj smanjila sam na pola one dvopeke i zamjenila ih crnim kruhom s punim sjemenkama jer imaju manje ug, jeste kad sam sve sabrala da mi se dnevni unos ug svede izmedju 60 i 100 ug al moram probati......ova dijeta traje 10 dana a ja sam odlucila i ako nebude reuzultata (nadam se bar 2-3kg) ja se vracam na atkinsam pa makar skidala kilu u mjesec dana za godinu dana cu doci do nekih rezultata :) al se u svakom slucaju necu vise udebljati sto je najvaznije...........ljudi drzite mi fige i nedajte se

odoh sad da radim
pozzz

Fakat ne kužim zakaj ti se ništa ne dešava,pa da je barem otišla kila.Ja pijem dvije kave dnevno sa pola deci do deci mlijeka svaki dan pa ide.
Draga ti si fenomen:cerek:

gorak
04.02.2010., 07:48
eh da sam....;24880952]o ljudi moji moj izvjestaj

stvarno čudno ako je ovo što si napisala sve od hrane što si jela, a nisi ništa skinula :ne zna:
ako si krenula na medicinsku djetu onda se drži toga što je preporučeno da se jede.vjerojatno ima razloga zašto dvopek, a ne kruh itd....

eh da sam....
04.02.2010., 08:10
ja mislim da mom organizmu previse odgovara atkins jer ja se osjecam bolje nego kad jedem "normalno" pa nema potrebu da trosi zalihe, al to je moje laicko misljenje.....i stvarno sam se drzala ovih najernica jer sam seh tjela uvjeriti da li mi povrce i sir smetaju al nije izgleda to

o nadalina znam da sam fenomen ne samo po atkinsu vec u svemu :)

gorak znam da se trebam drzati tacno dijete, to i cinim samo sam umjesto obicnog bijelog dvopeka uzela integralni s punim sjemenkama-citala sam da se to preporucuje al ga u bolnicama nedaju jer je puno skuplji-recesija hahahah

joj neznam sta bi vise smislila da ova moja vaga se pomjeri-jedino da prestanem mjesec dana jesti :) :)

gorak
04.02.2010., 08:15
ja mislim da mom organizmu previse odgovara atkins jer ja se osjecam bolje nego kad jedem "normalno" pa nema potrebu da trosi zalihe, al to je moje laicko misljenje.....i stvarno sam se drzala ovih najernica jer sam seh tjela uvjeriti da li mi povrce i sir smetaju al nije izgleda to

o nadalina znam da sam fenomen ne samo po atkinsu vec u svemu :)

gorak znam da se trebam drzati tacno dijete, to i cinim samo sam umjesto obicnog bijelog dvopeka uzela integralni s punim sjemenkama-citala sam da se to preporucuje al ga u bolnicama nedaju jer je puno skuplji-recesija hahahah

joj neznam sta bi vise smislila da ova moja vaga se pomjeri-jedino da prestanem mjesec dana jesti :) :)

aha...nije mi to palo na pamet :lol:

eh da sam....
04.02.2010., 08:46
eh da sam .... malo me zabrinula, nadam se da će meni ići skidanje kila s Atikinsom :)

ma nebrini se ti ici ce ti :D ovo je do mene ja sam ti izrod- ja sam jedina kojoj se ovo desava, neznam zasto al.... :ne zna::ne zna:

tatjana8888
04.02.2010., 09:26
da li netko od vas piše u wordu recepte?

Slavicaaa
04.02.2010., 17:01
Pozdrav svima - posebno novim ljudima!
Nije me dugo bilo, bila je ludnica od kad sam se zadnji put javila.
U mjesec i 10 dana mi se ženio brat i ja se udala :)
Kako neki od vas znaju, ja sam bila na Atkins dijeti 3 mjeseca i uspjela skinuti 15kg što mi je i bio cilj.
Prestala sam s dijetom negdje početkom 11.mjeseca i od tada ima svašta.
Cijeli 11 mjesec i pola 12.-tog sam pazila da ne unosim previše loših UH (unosila sam ih dosta, ali ipak ne previše) i to se pokazalo super - vaga je varirala u 2 kg gore-dolje.
Od polovice 12. mjeseca zbilja nisam pazila ni na što i naravno da se nešto kg vratilo, sva sreća ne baš previše (5 kg - sad kad sam to napisala ipak ne znam jel previše, sad imam 81kg :))
Od ponedjeljka opet krećem s dijetom i planiram skinuti minimalno 6 kg - 8kg jer sama sebi najbolje izgledam kad sam između 73-75kg i kad to postignem tu se planiram vrtiti s unosom loših UH :)
Snježana, može jedno pitanje?
Ja i moj muž želimo dijete i ovih dana smo krenuli na neke pretrage da vidimo jel sve OK obzirom da već nekih godinu dana radimo na bebi. Molila bih te savjet - da li da idem na dijetu ili ne, koliko ona utječe ili ne utječe?
Svima - samo izdržite, zbilja se isplati - ja sam nakon dosta godina opet nosila traperice :)

tatjana8888
04.02.2010., 17:30
Prijavljujem da od sutra krećem s Atkinsom. Kupila mama jogurte i radila rizibizi pa da to ne propadne ;) Eto Sandra, čestitam na udaji. Nadam se da kad skinem kile da ću tak bit lijepa da ću si odmah naći dečka hehe :cerek:

Malo me strah sutrašnjeg starta ali vjerujem da će biti ok. :D

Ne znam da li ste radili već negdje neke popise recepata i proizvoda koji imaju najmanje UH pa na više UH. Moram priznat da to nisam vidjela, ali bilo bi svima od velike koristi. Eto, npr. vidjela sam da Poli salama ima 1 g UH, a recimo nju obožavam. Onda Kplus vrhnje za kuhanje ima 3 g UH, dok ono Vindijino ili Dukat ima 3,8 UH tak nekak.

Ajde baš mi javite kak vam se sviđa ta ideja i kak bi to mogli nadopunjavat. :top::top::top:

tatjana8888
04.02.2010., 17:32
E pa super, može se kliknuti na quote i dobije se stari post od nekog pa se onda samo unutra nadopiše. Mislim da je to ok:ne zna:

rotkvica40
04.02.2010., 18:43
:bonk: :lol: Yes, pobrkala sam, Micici mi je dala taj recept. :cerek:
Ma, mojem mužiću ti nitko ne može pomoći u odabiru tikve :D, tko zna gdje ju je uopće i tražio. Ne bi me čudilo da je bio negdje u kafiću s društvom, a ne na placu po tikvu. :D
Šaljem ga opet ovu nedjelju, pa valjda bude jednom i donio.
Da, gdje nam je Micici? :ne zna:

A ti onda fino u nedjelju muzica pod ruku a onda najprije u lov na tikve a onda skupa u birc na kavicu :-)

rotkvica40
04.02.2010., 18:48
To je na dalmatinskom nesto ala kajgana.Slaninu malo proprzis,spinat skuhas onako uobicajeno pa isjeckas i dodas u jaja i gorgonzolu.Zatim to fino izmjesas i dodac na onu slaninu 1-2 minute.Prste lizati a mozes jesti koliko hoces.

O pa ti si dao i cijeli recept i jos si mi otkrio jedovi izraz za omlet, fala! Ovo mi zvuci fino, mogla bih isprobati za vikend da si malo scarobiram i zakamufliram jaja koja vise ne mogu nikako osim kuhana.

rotkvica40
04.02.2010., 18:59
E pa super, može se kliknuti na quote i dobije se stari post od nekog pa se onda samo unutra nadopiše. Mislim da je to ok:ne zna:

i ja mislim da je ok, posebno zbog onih koji tekpocinju druzenje s atkinskom pa I'm treba konkretnih informacija. Tatjana, super ideja.
Evo, ja krecem s onim sto je meni najvaznije:
Vrhnje za slag 'z bregov, plavo, malo neugodno pakiranje, 2g uh
Sir i vrhnje 'z bregov, bijela kupijica s plasticnim proizirnim poklopcem, 2 g uh

Pregledala sam sve deklaracije koje sam pronasla po ducanima i nisam naslani vrhnje za slag, a ni sir i vrhnje s manje ugljica...ako je vjerovati deklaracijama :-)))

rotkvica40
04.02.2010., 19:18
Sorry svima na masi tipfelera, ne kuckam na racunalu nego po jednoj cudesnoj minijaturnoj spravici pa jedva da i vidim sto sam napisala

rotkvica40
04.02.2010., 20:01
Kako neki od vas znaju, ja sam bila na Atkins dijeti 3 mjeseca i uspjela skinuti 15kg što mi je i bio cilj.
Cijeli 11 mjesec i pola 12.-tog sam pazila da ne unosim previše loših UH (unosila sam ih dosta, ali ipak ne previše) i to se pokazalo super - vaga je varirala u 2 kg gore-dolje.
Od polovice 12. mjeseca zbilja nisam pazila ni na što i naravno da se nešto kg vratilo, sva sreća ne baš previše (5 kg - sad kad sam to napisala ipak ne znam jel previše, sad imam 81kg :))
Od ponedjeljka opet krećem s dijetom i planiram skinuti minimalno 6 kg - 8kg jer sama sebi najbolje izgledam kad sam između 73-75kg i kad to postignem tu se planiram vrtiti s unosom loših UH :)
Ja i moj muž želimo dijete i ovih dana smo krenuli na neke pretrage da vidimo jel sve OK obzirom da već nekih godinu dana radimo na bebi. Molila bih te savjet - da li da idem na dijetu ili ne, koliko ona utječe ili ne utječe?
Svima - samo izdržite, zbilja se isplati - ja sam nakon dosta godina opet nosila traperice :)

Slavice, pa koliko sretnih vijesti u samo jednom postu! Od srca ti cestitam.
Koliko mi je poznato, atkins vezano za trudnocu i dojenje spominje samo zadnju fazu, fazu odrzavanja. Nije mi nazalost poznato kako bi dijeta mogla utjecati na samu sposobnost zaceca, ali nekako prostom logikom dolazim do zakljucka da atkins, mislim na indukciju i 2.fazu, nisu mas spojivi jedno s drugim. S druge strane, znam nekoliko slucajeva gdje se ispostavilo da je pretjerana tjelesna tezina bila smetnja zacecu (ne kazem da ti, slavice, imas takvu tezinu nego samo navodim kao primjer). i kad su te frendice/poznanice svele kilice na nizu razinu - dogodila se i trudnoca. Tu je sigurno bilo prisutno i puno drugih faktora, ali je i smanjenje tezine bio jedan od njih. Ali, mislim da u vrijeme dok radite pretrage ti ne bi trebala biti u ketozi, da ona i ostali njeni produkti u tijelu ne bi dali pogresnu sliku i naveli na sasvim pogresne zakljucke. Ne znam, ja bih mozda malo obrnula redoslijed. Najprije na atkinsa, dovesti tezinu (a s njom i puno toga drugog) u red, a onda uravnotezena prehrana, pretrage i usput i slatki radovi na bebici :-)
Eto, to je samo moje razmisljanje, moguce je da sam negje i fulala, snjezana ce ti sigurno dati kompletniji odgovor.

škorpijica
04.02.2010., 22:00
izmislila sam super rješenje za slatko sjezi sir izmiksati sa tekućim natrenom i žličicom kakaoa može malo vrhnja za šlag ,kremasto ,slatko,čokoladno i malo UH probajte baš me zanima vaše mišljenje

tatjana8888
04.02.2010., 22:14
Sutra ujutro počinjem juhuhuhu .... držite mi fige :D

snježana0301
04.02.2010., 23:05
A ti onda fino u nedjelju muzica pod ruku a onda najprije u lov na tikve a onda skupa u birc na kavicu :-)
:nono: . Nema šanse.
Ja volim duže odspavati, a moj mužić ne može spavati, pa da mu ne bude dosadno, pustim ga :D u nedjelju ujutro u grad i usput na plac, ako šta treba kupiti, a on ima i nedjeljom ujutro mali ritual - sastanak s frendovima u kafiću. :Pivo:
Za to vrijeme ja si mirno odspavam, a on je sretan jer se malo "otrgnuo s lanca". :D

snježana0301
04.02.2010., 23:17
E, draga Slavice, sjećam te se... :)
Dobro nam došla natrag i čestitam ti na vjenčanju.
Nažalost, nisam stručna da ti dajem savjete u vezi trudnoće i Atkinsa, nisam se nikad oko toga niti previše interesirala, jer sam ja svoju trudnoću "odradila" već puno prije :D nego što sam se bacila na Atkinsa.
Mogu ti samo reći svoje skromno mišljenje, a to je da mislim isto kao i Rotkvica.
Ako želiš smršaviti, možda bi to bilo najbolje napraviti prije pretraga i prije svega, pa onda kad ćeš već planirati trudnoću, skinuti se s Atkinsa, baciti se na neku uravnoteženu prehranu, znači od svega pomalo - trudnoća je stanje u kojem tvoj i bebin organizam treba sve hranjive tvari, mislim da se u tom stanju ne bi trebalo ničega odricati, već se samo lijepo zdravo hraniti. Isto tako, u periodu u kojem ćeš pokušavati zatrudnjeti isto mislim da nije dobro ničega se odricati....
Ali, to je samo moje mišljenje, možda bi ti liječnik/ca ginekolog mogao dati najbolji savjet.
Kako god bilo, sretno ti bilo, želim ti da ubrzo zatrudniš i ako nikako drukčije, a onda nam se vrati poslije trudnoće. Uvijek imaš vremena skinuti višak kila.

snježana0301
04.02.2010., 23:29
Sutra ujutro počinjem juhuhuhu .... držite mi fige :D
Držimo :top: , a ako te tijekom dana ulovi kriza, dođi tu i piši, bit će ti lakše.
Piši šta si jela tijekom dana i kako se osjećaš.
Ne zaboravi piti puno vode,bit će ti lakše.
Nadam se da će ti već prekosutra vaga pokazati barem kilu manje. :)

tatjana8888
05.02.2010., 08:20
Dobro jutro svima :) ....... evo, prijavljujem START 84 kg, visoka sam 170 cm. Upravo pojela: 2 jaja (2 UH), 9 dkg dimceka (5 UH) i 4 dkg goude i 5 dkg kiselih krastavaca i kao desert 10 dkg milerama hehehe, to je ukupno 12 UH. Ne mogu vjerovati da sam se tak zeznula s tim dimcekom!!!!! Shit, mogla sam kobasicu i bilo bi = 0 UH. Jao, jao, već sam zeznula, potrošila 12 UH, još imam samo 8 UH za potrošit. Biram sad samo namirnice s 0 i 1 UH!!!!!!!!!!!!!

Poštena_odiva
05.02.2010., 08:28
ja je konzumirah, pa oćelavih na dva tri mjesta..daleko bilo..a da sam smršala jesam, za 31 dan 19 kg, vjerovali ili ne!

eh da sam....
05.02.2010., 09:20
ja je konzumirah, pa oćelavih na dva tri mjesta..daleko bilo..a da sam smršala jesam, za 31 dan 19 kg, vjerovali ili ne!

joj ja bi obrijala glavu da za mjesec dana skinem 19 kg...........ja za mjesec dana jedva nekako 2 kg skinula

tatjana8888
05.02.2010., 11:17
Gdje ste ljudiiiiiii??? Za ručak sam ispekla 3 mala krmića i 100 g zelene salate. Znači ukupno 13 UH do sad. Kuham si crnu kavu bez šećera (takvu inače obožavam) :kava: i 2 dcl cole zero. Popila sam do sad cca 8 dcl vode. Kupila sam šumeće tablete multivitamin od Hermesa. To je ok? Još ću i kroz tu tabletu popiti 2 dcl vode, što je super. Inače dosta slabo pijem vodu, ali tjeram se piti što više.

Nakon INDUKCIJSKE faze smijem staviti vrhnje vindija u kavu?

Našla sam podatak da Kerniger zrnati sir ima 1UH, a posebna salama PIvka 0,3 UH. Jel tko provjeravao to? Ja još nisam stigla. Planiram ići sutra u Lidl pa malo pronjuškati, možda nađem nekaj zanimljivo.

A di ste svi?? :mama:

snježana0301
05.02.2010., 11:57
Gdje ste ljudiiiiiii??? Za ručak sam ispekla 3 mala krmića i 100 g zelene salate. Znači ukupno 13 UH do sad. Kuham si crnu kavu bez šećera (takvu inače obožavam) :kava: i 2 dcl cole zero. Popila sam do sad cca 8 dcl vode. Kupila sam šumeće tablete multivitamin od Hermesa. To je ok? Još ću i kroz tu tabletu popiti 2 dcl vode, što je super. Inače dosta slabo pijem vodu, ali tjeram se piti što više.

Nakon INDUKCIJSKE faze smijem staviti vrhnje vindija u kavu?

Našla sam podatak da Kerniger zrnati sir ima 1UH, a posebna salama PIvka 0,3 UH. Jel tko provjeravao to? Ja još nisam stigla. Planiram ići sutra u Lidl pa malo pronjuškati, možda nađem nekaj zanimljivo.

A di ste svi?? :mama:
Smiješ to vrhnje za kavu staviti i odmah sad, samo, naravno, sve preračunaj i zbrajaj. Jedino, ako si odlučila da nećeš u indukcijskoj fazi ništa mliječno, ako možda misliš ili znaš da tebe mliječno koči, onda nemoj.
U Lidlu pogledaj Dulano safalade, vakuumirane, ukusne su, jedino im je koža živa plastika :cerek:, pa ju treba guliti. Dobro je da su navedene nutritivne vrijednosti pa nema problema.
A i njihove tamne čokolade, one s više od 81% kakaoa isto imaju malo UH, kad preračunaš koliko ima jedna kockica, ispada da je jedna kockica takve čokolade između 1 i 2 g UH, ovisi koju uzmeš. Ja to uvijek imam doma, baš kad me uhvati onako neka glupa želja za slatkim (PMS i sl. :rolleyes:), jednu kockicu onako polako rastopim u ustima. Meni je najbolja ta iz Lidla, pakirana je u prozirnom najlonskom pakiranju i unutra su tri štapića te čokolade svaki posebno zapakiran u papir. Sadrži 81% kakaoa, piše na njoj Arriba Superieur Edelcacao. Ta mi je najbolja, inače ne volim te gorke čokolade, ali ova je nešto posebno.

Ivana_1104
05.02.2010., 18:05
Fakat ne kužim zakaj ti se ništa ne dešava,pa da je barem otišla kila.Ja pijem dvije kave dnevno sa pola deci do deci mlijeka svaki dan pa ide.
Draga ti si fenomen:cerek:
Meni se cini da je to zbog premale kolicine hrane koju unosi pa je metabolizam spor!!
Sve je to super ali treba vise jesti, barem ja tako mislim, kad vise jedem i kilice idu brze, ali naravno samo dozvoljenu hranu! :ne zna:

Ivana_1104
05.02.2010., 18:14
Kod mene stalo na -4 kile, 12 dana proslo od pocetka, jooj.. tako brzo zastoj..

snježana0301
05.02.2010., 19:10
Kod mene stalo na -4 kile, 12 dana proslo od pocetka, jooj.. tako brzo zastoj..
Da, nije baš lijepo tako rano ući u zastoj, ali.... pa koliko dana ti traje taj zastoj?
Tek ako ti to potraje dva do četiri tjedna, onda ti je to pravi zastoj.
Inače, nemoj očekivati da će ti svaki dan vaga pokazati manje. Zastoj je kad se zaista dugo vaga ne pomakne. Ako vaga stoji dva-tri dana, to nije ništa zabrinjavajuće, to je normalno i to nije zastoj.
Inače, već si skinula četiri kile u 12 dana, što je jako dobar rezultat.
Vjerojatno znaš, ali da podsjetim - u prva dva tjedna dijete Atkins obećaje gubitak od 4-6 kg. Tako da i ako više ništa ne skineš u ova dva dana (koliko ti treba da budu dva tjedna), ti si opet ušla u taj "famozni Atkinsov prosjek", što pak znači da ti tijelo dobro reagira na Atkinsa.

tatjana8888
05.02.2010., 22:09
Bok ljudovi, eto prošao 1. dan. Moram iskreno reći da mi uopće nije teško bilo, UH sam pojela 13. Dosta sam pojela PIK suhe salame, nešto kao čajna ili srijemska. Jel se uopće smiju jesti takve salame? Kulenovi i sl.

E da, i kad bi po prilici bio zadnji obrok. Pojela sam tu salamu prije nekih 20 min. Znači skoro oko 23 sata.

Idem spavat, javim se sutra. Laku noć.

helena2010
05.02.2010., 22:42

Mislim da nije preporucljivo biti na Atkinsu uoci trudnoce zbog kiselosti organizma koji se ketozom dobije

ima nesto o tome i OVDJE (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=184&Tekst2ID=185&Show=809)

tatjana8888
06.02.2010., 07:46
Jutro ekipa. Ne mogu vjerovati koliko mi znači ovaj forum. Stvarno je super kad mogu s nekim podijeliti svoje stanje, postaviti pitanja koja me zanimaju. Jedino kaj vi niste često tu ... al podrška ste stvarno, to se mora priznati:s

Prijavljujem da sam doručkovala, i pojela 7 UH :p

Provjerila sam stanje na vagi 100 grama više, al ok :rolleyes:

Nisam skužila baš s trakicama za provjeru ketoze. Meni je na četvrtoj kockici, obzirom da se još nisam pomakla na vagi, to znači da nisam u ketozi. Mora biti ona najljubičastija kockica (6. po redu) da budem u ketozi, jel da? :ne zna:

Pijem sad kavicu, pa pravac Lidl :D:D:D:D:D

rotkvica40
06.02.2010., 08:17
Jutro ekipa. Ne mogu vjerovati koliko mi znači ovaj forum. Stvarno je super kad mogu s nekim podijeliti svoje stanje, postaviti pitanja koja me zanimaju. Jedino kaj vi niste često tu ... al podrška ste stvarno, to se mora priznati:s

Prijavljujem da sam doručkovala, i pojela 7 UH :p

Provjerila sam stanje na vagi 100 grama više, al ok :rolleyes:

Nisam skužila baš s trakicama za provjeru ketoze. Meni je na četvrtoj kockici, obzirom da se još nisam pomakla na vagi, to znači da nisam u ketozi. Mora biti ona najljubičastija kockica (6. po redu) da budem u ketozi, jel da? :ne zna:

Pijem sad kavicu, pa pravac Lidl :D:D:D:D:D

Tatjana, ako ja dobro brojim, tebi je danas 2.dan a vec si u solidnoj ketozi! Rekorderka :-)Cim je boja na stapicu promijenjena, znaci da si u ketozi, a boja pokazuje samo koliko je ketoza intenzivna odnosno koliko se ketonskih tijela oslobadja. Ti si, draga, u ketozi a sto je boja intenzivnija znaci da se osloodila veca kolicina ketona sto istovremeno znaci da je i topljenje masnoca intenzivnije. Pusti vagu, ona ce vec pokleknuti, i bez vage ces u roku odmah osjetiti razliku, vec ce ti odjeca poceti plesati sve vise i vise. Sretno!

tatjana8888
06.02.2010., 08:25
Ej roktvica, ma da. U ketozi sam!!!! Jupiiiii ..... Nisam dobila odgovor za multivitamine, jesu li od Hermesa šumeće tablete dovoljne za organizam kad smo na Atkinsu?

Guštam si kupit vindijino vrhnje plavo za šlag, pa si složim kavu, zamisli ICE CAFFE .... mmmmmljac

rotkvica40
06.02.2010., 08:45
Ej roktvica, ma da. U ketozi sam!!!! Jupiiiii ..... Nisam dobila odgovor za multivitamine, jesu li od Hermesa šumeće tablete dovoljne za organizam kad smo na Atkinsu?

Guštam si kupit vindijino vrhnje plavo za šlag, pa si složim kavu, zamisli ICE CAFFE .... mmmmmljac

E ja isto biram uvijek to vrhnje jer pisu uh na pakiranju :-) Ma samo daj, meni je isto ta kava spas, cupa me iz kriza, isto kao i ovaj forum :-)
Nego, ne znam ti za te vitaminceke, ja ne uzimam nikakve jer me nekako umrtvljuju, al vec ce neka od cura znati (ili decki).
Mi se isto spremamo po speceraj, tjednu zalihu svega po atkinsu.

lajko
06.02.2010., 09:56

Ne znam za te vitamine ali obicno nije to to.Ja bih ti radije preporucio da odes u apoteku i kupis paket svih vitamina.Mislim,to je isto multivitamin ali jedna tableta sadrzi dnevnu potrebu svih potrebnih vitamina(cini mi se 13).Problem sa sumecim tabletama je da neke od njih sadrze previse vitamina C a prekomjerna dnevna doza C vitamina dovodi do proljeva i bolova u donjem dijelu trbuha.

lajko
06.02.2010., 09:59
Ne znam za te vitamine ali obicno nije to to.Ja bih ti radije preporucio da odes u apoteku i kupis paket svih vitamina.Mislim,to je isto multivitamin ali jedna tableta sadrzi dnevnu potrebu svih potrebnih vitamina(cini mi se 13).Problem sa sumecim tabletama je da neke od njih sadrze previse vitamina C a prekomjerna dnevna doza C vitamina dovodi do proljeva i bolova u donjem dijelu trbuha.

E,da zaboravio sam.Obavezno uzimaj magnezij i kalcij.Tu su sumece tablete u redu.I navodno pomaze extrakt bijelog luka,ali ja to ne uzimam.

eh da sam....
06.02.2010., 11:17
e ljudi da vas pozdravim i samo da znate da vas i dalje citam i jedva cekam da odradim jos ovih 12 dana pa da se vratim atkisnsu.......... jos neznam ima li s ovom dijetom napredka necu da se vazem, posto je 3 x po 5 dana odlucila sam da cu se vagati samo 5-i dan- nadam se bar malom pomaku na vagi...............vama svima sretno i nedajte se

rotkvica40
06.02.2010., 17:07
Hej, pa bas lijepo od tebe sto si nam se javila 's druge dijete'. Ajde sretno ti bilo, nemoj samo nista mijenjati od pravila, postoje razlozi zasto se tad i tad jede bas to i to, pa vjerujem da kod tebe uspjeh nece izostati. Drzi se i javi kako ti ide.

orrange
07.02.2010., 00:49
dragi moji. nije me bilo poduze, upala sam u neko ludo vreme i previse obaveza... ma uhvatila me uz sve to i lenjost... pa sam pocela ici na stomacne...

na atkinsu sam tri meseca, u zadnjem mesecu brljam pomalo ali kg i dalje idu, samo sporije.
uspela sam u tri meseca izgubiti 22-23 kg. obecala sam da cu postaviti sliku pre i posle kada udem postigla svoj cilj.
cilj je na otprilike 2 meseca od mene :)
svima saljem puno pozdrava i zelim da izdrzite do cilja jer se usput puno toga promeni u nama i na nama.
kao sto sam obecala evo slicica...

tatjana8888
07.02.2010., 07:48
jutro, predzadnja kockica na trakici, vaga kaže 83,8 kg .... 200 g manje :)

snježana0301
07.02.2010., 14:18
dragi moji. nije me bilo poduze, upala sam u neko ludo vreme i previse obaveza... ma uhvatila me uz sve to i lenjost... pa sam pocela ici na stomacne...

na atkinsu sam tri meseca, u zadnjem mesecu brljam pomalo ali kg i dalje idu, samo sporije.
uspela sam u tri meseca izgubiti 22-23 kg. obecala sam da cu postaviti sliku pre i posle kada udem postigla svoj cilj.
cilj je na otprilike 2 meseca od mene :)
svima saljem puno pozdrava i zelim da izdrzite do cilja jer se usput puno toga promeni u nama i na nama.
kao sto sam obecala evo slicica...
:s
Ma, bravo za tebe što si uspjela i rezultati su ti fantastični. Svaka ti čast na upornosti i ustrajnosti, a ove slikice pokazuju da se trud isplatio.
Sigurno ti sad nije žao što si se nečega odricala.
Nego, kažeš da imaš otprilike još 2 mjeseca do cilja. Konkretno, koliko kila još želiš skinuti?
Pišeš da u zadnjih mjesec dana pomalo brljaviš, da li to znači da više sad nisi na Atkinsu ili si prešla u zadnju fazu?
I kakav si režim imala prva dva mjeseca, jesi li ta dva mjeseca bila skroz u indukcijskoj fazi ili si se prebacila u drugu-treću i jesi li povremeno griješila i u ta prva dva mjeseca?

snježana0301
07.02.2010., 14:18
jutro, predzadnja kockica na trakici, vaga kaže 83,8 kg .... 200 g manje :)
Super, znači krenulo je...:):top:

snježana0301
07.02.2010., 14:23
e ljudi da vas pozdravim i samo da znate da vas i dalje citam i jedva cekam da odradim jos ovih 12 dana pa da se vratim atkisnsu.......... jos neznam ima li s ovom dijetom napredka necu da se vazem, posto je 3 x po 5 dana odlucila sam da cu se vagati samo 5-i dan- nadam se bar malom pomaku na vagi...............vama svima sretno i nedajte se
I ja ti od sveg srca želim sreću i da ti ova dijeta pokaže dobre rezultate.

Ivana_1104
07.02.2010., 17:55
Mislim da nije preporucljivo biti na Atkinsu uoci trudnoce zbog kiselosti organizma koji se ketozom dobije

ima nesto o tome i OVDJE (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=184&Tekst2ID=185&Show=809)
Ja sam 2008. pazila jako na unos ugljikohidrata i kad sam se vratila na normalnu prehranu boom beba :cerek:

Ivana_1104
07.02.2010., 18:08
Rucak: svinjsko meso i salata od kupusa
Vecera: kupus salata, tuna i pecena paprika..
that's all for today, gdje ste svi, dajte neke receptice, presusili mi izvori..
2 tjedna su prosla, ja sam na -4,5 kg, nista mi ne fali (osim ness vanilije) nisam bas gladna nesto, ali nemam ni ideja sto jesti..
Ne znam da li bi u prvoj fazi smjela toliko povrca, ali mislim da ne prelazim 20uh, a to je najbitnije??

tatjana8888
07.02.2010., 18:59
Ja sam tu :) ....... moram reći da puno više ja od vas jedem, ali koliko znam nije to neki problem, ili je??? Vidjet ćemo. Jel bi svaki dan trebalo pasti nešto dkg na vagi?

Ivana_1104
07.02.2010., 22:41
Ja sam tu :) ....... moram reći da puno više ja od vas jedem, ali koliko znam nije to neki problem, ili je??? Vidjet ćemo. Jel bi svaki dan trebalo pasti nešto dkg na vagi?
Ma ja cu sada jos jedno jaje i hrenovku, nije bitno kolicinski koliko jedes, samo da ne predjes 20 g uh.. pojela ti 10 jaja ili jedno.. glavno je izbjegavati zabranjenu hranu.. inace kod mene je sto vise jedem metabolizam brzi.. i ne padam svaki dan ne, ali izbjegavam se vagati svaki dan :rolleyes:

rotkvica40
07.02.2010., 23:33
Ma ja cu sada jos jedno jaje i hrenovku, nije bitno kolicinski koliko jedes, samo da ne predjes 20 g uh.. pojela ti 10 jaja ili jedno.. glavno je izbjegavati zabranjenu hranu.. inace kod mene je sto vise jedem metabolizam brzi.. i ne padam svaki dan ne, ali izbjegavam se vagati svaki dan :rolleyes:

Ivana, slazem se s tobom. I ja sam primijetila da cesci unos hrane zaista znaci i brzi metabolizam pa i brze topljenje jastucica. Ono sto je mnogima tesko prihvatiti jer je u suprotnosti s vecinom drugih dijeta - kalorijski unos nema nikakvog utjecaja. Ne brojimo kalorije, samo ugljikohidrate. Zato Tatjana, jedi kad god imas potrebu i koliko imas potrebu, sad na pocetku prati uspjeh trakicama jer te boje mogu samo dodatno motivirati, a kad udjes u stos vise ti ni one nece trebati, vec ces znati koliko cega smijes. Ja isto ne brinem o kalorijama i jedem kad mi se jede, ne brinem ni o uobicajenom ritmu obroka tipa dorucak, rucak, vecera, i ne brinem cak niti o tome jedem li prekasno (upravo sam strpala sunku i krastavcic), i to mi je kod atkinsa najbolje. Nema onoga - jedes u toliko sati toliko grama toga i toga...ja sa takvim dijetama nikad nisam uspjela, zato je atkins ko stvoren za mene. Cure sretno!

tatjana8888
08.02.2010., 08:23
E pa da Rotkvica, i meni je zato super Atkins jer ak me ulovi šiza, mogu pojesti nekaj od naših namirnica. I to mi je najprivlačnije kod Atkinsa. Danas vagica stoji 83,8 kg i sretna sam jer jedem, a kile ne idu gore.

Mislim si nekaj, ono vrhnje za šlag, pa rastopiti onu Sandrinu čokoladu i umiješati u vrhnje i onda sve to zalediti u zamrzivaču u male kalupiće i eto sladoleda. Jel bi to bilo ok? Pretpostavljam da se vrhnje isto može stvrdnut, baš ću probat pa ću vam javiti. A imam baš ful zgodne plastične kalupiće za sladoled iz ikea-e :D
Danas krećem i s vježbanjem u teretani. Bez obzira kaj ste pisale da mišići ojačaju pa možda i kile porastu na vagi, ali izmjerila sam se pa ću kontrolirati i po metriću :top::top::top:

Sad popijem kavicu :kava: i na treningić .... :mig:

nadalina80
08.02.2010., 10:31
E pa da Rotkvica, i meni je zato super Atkins jer ak me ulovi šiza, mogu pojesti nekaj od naših namirnica. I to mi je najprivlačnije kod Atkinsa. Danas vagica stoji 83,8 kg i sretna sam jer jedem, a kile ne idu gore.

Mislim si nekaj, ono vrhnje za šlag, pa rastopiti onu Sandrinu čokoladu i umiješati u vrhnje i onda sve to zalediti u zamrzivaču u male kalupiće i eto sladoleda. Jel bi to bilo ok? Pretpostavljam da se vrhnje isto može stvrdnut, baš ću probat pa ću vam javiti. A imam baš ful zgodne plastične kalupiće za sladoled iz ikea-e :D
Danas krećem i s vježbanjem u teretani. Bez obzira kaj ste pisale da mišići ojačaju pa možda i kile porastu na vagi, ali izmjerila sam se pa ću kontrolirati i po metriću :top::top::top:

Ja sam procitala da nije dobro pretjerivati sa vjezbanjem jer ces ostati bez mišica,bas zbog tog smanjenog unosa UH.najviše se preporucuje hodanje(brzo hodanje ili lagane šetnjice svaki dan).Mozda da preko tjedna imaš lagano hodanje svaki dan,i onda recimo imaš punjenje za vikend i onda udri jaci trening..Neces imati niti energije za neko tesko vjezbanje.Nemaju ga ni bodybuilderi kad su na keto dijeti..

snježana0301
08.02.2010., 11:32
Ivana, slazem se s tobom. I ja sam primijetila da cesci unos hrane zaista znaci i brzi metabolizam pa i brze topljenje jastucica. Ono sto je mnogima tesko prihvatiti jer je u suprotnosti s vecinom drugih dijeta - kalorijski unos nema nikakvog utjecaja. Ne brojimo kalorije, samo ugljikohidrate. Zato Tatjana, jedi kad god imas potrebu i koliko imas potrebu, sad na pocetku prati uspjeh trakicama jer te boje mogu samo dodatno motivirati, a kad udjes u stos vise ti ni one nece trebati, vec ces znati koliko cega smijes. Ja isto ne brinem o kalorijama i jedem kad mi se jede, ne brinem ni o uobicajenom ritmu obroka tipa dorucak, rucak, vecera, i ne brinem cak niti o tome jedem li prekasno (upravo sam strpala sunku i krastavcic), i to mi je kod atkinsa najbolje. Nema onoga - jedes u toliko sati toliko grama toga i toga...ja sa takvim dijetama nikad nisam uspjela, zato je atkins ko stvoren za mene. Cure sretno!
S ovim se potpuno slažem - od riječi do riječi. :) Atkins :s:top:

tatjana8888
08.02.2010., 11:48
Ja sam procitala da nije dobro pretjerivati sa vjezbanjem jer ces ostati bez mišica,bas zbog tog smanjenog unosa UH.najviše se preporucuje hodanje(brzo hodanje ili lagane šetnjice svaki dan).Mozda da preko tjedna imaš lagano hodanje svaki dan,i onda recimo imaš punjenje za vikend i onda udri jaci trening..Neces imati niti energije za neko tesko vjezbanje.Nemaju ga ni bodybuilderi kad su na keto dijeti..

Tenks. Sigurno si u pravu. Najviše koristim traku za hodanje, i to stavim intervalni trening jer imam ogromnu guzu i noge. Voljela bi da taj špek ode.

Upravo sam bila u dućanu i onaj KERNIGER zrnati sir ima 1 g UH u 100 g. To je super. I onda u to 50 g milerama to je ukupno 3,5 g Uh i mrakkkkkk

tatjana8888
08.02.2010., 11:49
Sandra, ne kužim baš onaj dio da isprobavam koliko mogu UH pojest i da sam dalje u ketozi. Kaj ako se izbacim slučajno probavajući iz ketoze?

lajko
08.02.2010., 12:33
Sandra, ne kužim baš onaj dio da isprobavam koliko mogu UH pojest i da sam dalje u ketozi. Kaj ako se izbacim slučajno probavajući iz ketoze?

Nista strasno.Jednostavno se vratis na onih 20 gr UH i za par dana(otprilike 48 sati) si opet u ketozi

tatjana8888
08.02.2010., 12:51
jao ljudi, nešto sam SAVRŠENO otkrila. Izmiksala vrhnje za šlag i rastopila samo 2 kockice tamne čokolade i znate koji okus je ispao .... STRAČATELAAAAAAAAAAAAAAAA ........... MLJACCCCCCCCC ..... stavila sam kalupiće u škrinju, javim vam kak je kad bude smrznuto.

rotkvica40
08.02.2010., 15:57
jao ljudi, nešto sam SAVRŠENO otkrila. Izmiksala vrhnje za šlag i rastopila samo 2 kockice tamne čokolade i znate koji okus je ispao .... STRAČATELAAAAAAAAAAAAAAAA ........... MLJACCCCCCCCC ..... stavila sam kalupiće u škrinju, javim vam kak je kad bude smrznuto.

jesu li se stisli sladoledići? jesu li? Jesu li?:klopa:

tatjana8888
08.02.2010., 16:19
JESUUUUUUUUU ....... ošli svi heheehehhe ....... fino je, ali je onak zmiksano do bola dobro ......... :D :D:D:D:D:D:D:D:D

gorak
08.02.2010., 16:40
oću i ja malo tih sladoledića :cerek:

tatjana8888
08.02.2010., 16:43
hehehe ....... a sad maloprije sam ispekla svinjske jetrice i šampinjone i to sve pomiješala s mileramom ........ mmmmmljaccccccccccc:jumping:

lajko
08.02.2010., 18:03
[QUOTE=lajko;24956742]Ja sam malo izmjenio tatjanin recept i odlicno je.Slag za vrhnje sam izmiksao,dodao marscapone sir,tekuce sladilo i kakao prah i jos malo izmiksao.Sveukupno cc 19gr UH na 450 gr dobivene smjese.

rotkvica40
08.02.2010., 18:54
Auuuuu ljudi, kako vi znate uzivati! Za mene nema sladoleda. Nema kod mene malo po malo, imam onaj 'sve ili nista' problem. Ja ne bih stala dok ne bih svih 450g smazala, a kak cu onda sir i vrhnje, i slag za kavu, i krastavcice ili salatu, kad bih vec smazala 19 od 20 dopustenih. Zato ja na atkinsu nastojim zaboraviti na te slatke fine okuse jer nemam vam ja ljudi mjere :-)

rotkvica40
08.02.2010., 18:59
Snjezoooooo :-)
Bi mi htjela nesto pogledati u svojoj knjizi? Spominju li se i u knjizi, za fazu indukcije, tzv. 'neto ugljikohidrati'?

tatjana8888
08.02.2010., 19:08
kaj su to neto ugljikohidrati????

tatjana8888
08.02.2010., 19:14
ej ljudi, pa di ste svi? Dajte malo pišite koliko ste na Atkinsu, kojom dinamikom vam idu kile dole ili stoje? Recepte, kaj ste jeli i tak ..

lajko
08.02.2010., 19:57

Evo probaj saznati na ovom limku.Zvuci zanimljivo samo ja i nisam uspio bas sve razumijeti.
http://easysafediet.info/hr/vegetables-in-a-high-protein-low-carb-diet/

eh da sam....
08.02.2010., 19:59
o ljudi moji samo da vam se pohvalim dostigla sam svoj drugi cilj.......sad sam ispod 75kg tacije 74.3......................jeeee........jos 4.3 pa se vracam svom dragom atkisu
vidim vi ste u ljetnom raspolozenju sladoledi se prave....samo tako nastavite smislite sto vise fini recepata da imam sta kuhati kad se vratim k vama

pozzz

Ivana_1104
08.02.2010., 20:24

Ja sam na Atkinsu zadnji put svaki dan pojela 2 zlice sladoleda.. obicno vaniliju sa nekim preljevom i kile su isle dole, jako mi je falilo nesto slatko, a i pila sam ness.. ali 2 zlice sladoleda nisu puno uh.. a mislim da i onaj ledeni slag nema puno uh.. nije da preporucam, samo kazem.. ovaj put sam bez sladoleda za svaki slucaj :p

Ivana_1104
08.02.2010., 21:52
.. sad sam izdinstala pecenu papriku, tikvicu i narezani parizer i napravila kajganu od 3 jaja s time, na to par snitica ementalera, jedva pola pojela :rofl:

rotkvica40
08.02.2010., 22:02

Ne znam spominju li se i u hrvatskom prijevodu, ali na sluzbenim web stranicama atkins kaze otprilike ovako za i fazu, fazu indukcije: dnevno se smije uzeti do 20g neto ugljica. Neto ugljikohidrate dobijemo tako da od ukupnog broja UH oduzmemo vlakna. Drugim rijecima, zapravo uzimamo vise od 20g dnevno ukupnih UH ali do 20g cistih UH, dakle bez vlakana.
Ako znamo da su vlakna zapravo neprobavljivi UH, ovo ima smisla, samo nisam ovdje na forumu nikad vidjela da netko spominje neto UH.
Ako nisam u krivu, vlakna su sadrzana u povrcu, najvise u onom lisnatom, pa bi trebalo pronaci neke detaljnije tablice nutritivnih vrijednosti, gdje su osim ukupnih UH naznacene i vrijednosti za vlakna.
E sad me zanima je li netko vec cuo za ovo. Zato sam i pitala snjezanu, kao naseg najveceg eksperta. Bas me zanima pise li i knjiga nesto o tome.

rotkvica40
08.02.2010., 22:11
.. sad sam izdinstala pecenu papriku, tikvicu i narezani parizer i napravila kajganu od 3 jaja s time, na to par snitica ementalera, jedva pola pojela :rofl:

Ohoho ivana, pa ovo je prava ponocna gozba! U usporedbi s tvojom, moja vecerica je vise nego sirotinjska. Al ja jako volim moju juhicu sirotanovicku. Lijepo stavim neki fini komad junetine da se kuha par sati i fino raskuha, izrezem meso na kockice, dodam 2 kocke govedje juhe (one podravkine instant), i jos na kraju izlomim 2-3 brokulice u cvjetice, tak da jos nesto pliva u juhici osim mesa. Jos si to fino dobro popaprim i - voila! Tko voli juhice neka proba, meni prefina.

tatjana8888
09.02.2010., 09:04
Hellou, evo meni je danas 5. dan i još uvijek sam na 83,8 kg, od početka samo 200 g. Jel to normalno? Stvarno se držim tih 20 UH, čak pojedem i manje UH.

Slavicaaa
09.02.2010., 12:53
Drage moje cure, zahvaljujem od srca na savjetima :)
Tek od jučer sam ponovno na dijeti, a sve početne pretrage sam obavila prije. Skontala sam da ću biti na Atkinsu dok mi ne stignu nalazi (znate da to kod nas traje i traje i traje...). Doktor mi je rekao da ćemo znati više i znati da li uopće trebamo druge pretrage tek kad stignu ovi početni nalazi.
Kontam u tih 20-tak dana skinuti samo nekoliko kg, pa onda na uravnoteženu prehranu (zadnju fazu Atkinsa) gdje ću jesti svega pomalo, al ne pretjerivati. Mislim da je ovo OK, al vidjet ćemo svakako ovisno o nalazima.
Još jednom hvala, pa vam se javim dali sam s vama prije ili poslje trudnoće :)

rotkvica40
09.02.2010., 19:12
Draga slavice, mislim da ti je plan odlican! Jedino mislim da ces u 20 dana skinuti puno vise od tih planiranih 'par kilica', vidjet ces. A gubitak od par ili vise kilica zna djelovati kao pravi pravcati afrodizijak, pazi se :-)))
Zelim tebi i tvom muzu svu srecu, i da ove pretrage koje ste vec napravili budu jedine koje je trebalo napraviti.
Drzim fige a ti javi kako ti ide, i s atkinsom i s ostalim :-)

tatjana8888
09.02.2010., 19:14
Rotkvica, kaj misliš nakon koliko bi dana trebale kile ići dolje. Danas mi je 5. dan, i izgubila sam samo 200 g i to odmah 2. dan? Jedem sve po propisu.

rotkvica40
09.02.2010., 19:18
Hellou, evo meni je danas 5. dan i još uvijek sam na 83,8 kg, od početka samo 200 g. Jel to normalno? Stvarno se držim tih 20 UH, čak pojedem i manje UH.

Cuj, je li ti ovo prvi put? Ja nikad necu zaboraviti svoj prvi atkinsov tjedan, prije 8 godina. Dan po dan, dan po dan, ne osjetim nikakvu promjenu ni po odjeci (tad nisam imala vagu), ali 7.dan, u nedjelju ujutro, probudim se odjednom mrsava. Bas tako je bilo, bez pretjerivanja! Razlika drasticna. Mozda ce tako i s tobom biti u nedjelju.
A cini mi se da sve radis kako treba, a i trakica pokazuje predzadnji kvadratic, ma mora biti sve kako valja.

tatjana8888
09.02.2010., 19:29
Trakica stvarno pokazuje predzadnju kockicu. Ali ja nikako dolje na vagi. Ajde baš me zanima 7. dan. Joj da bar krene. Bilo bi mi više motivirajuće. Iako mi je drago kaj vas imam za podršku. Tenks.

rotkvica40
09.02.2010., 19:41
Ma vjerujem da znam kako ti je. Vjeruj mi, i ja sam taj prvi put skoro odustala ali sam si rekla - ajde, pa mozes valjda izdrzati 10 dana a onda ces vec vidjeti sto ces. A nakon tog 7.dana je krenulo padati i padati, ne znam kako je bilo s kilama, ali centimetri i opcenito promjena figure, gradje tijela, promjena je bila vise nego ocita. Otisla sam si 8.dan kupiti prekrasne broj manje trapke koje u ducanu nisam jos mogla navuci preko bokova, i zazeljela si da ih glatko navucem za 2-3 tjedna. To se dogodilo vec sljedeci vikend...
Nemoj da te demotiviraju razlicite price i iskustva. Ocito svatko od nas ima neki svoj zadani ritam i dinamiku, svaki je metabolizam drugaciji. A i mijenja se, znas. Eto, sad reagiram na atkinsa sasvim drugacije, dogodi se da u 8 dana skinem 3 kile a onda status quo, i tako danima stoji i stoji. Bas sad stojim :-)
Daj samo vremena sebi i svom tijelu da ti pokaze za sto su sposobni, a cinis mi se bas jako jako disciplinirana i odlucna, bas si pravi 'kandidat' za ovakav rezim. Zato, ni govora o odustajanju :-)

lora_22
09.02.2010., 21:05
Večer svima! Ja sam nova na forumu, ali ne i nova s dijetama....stalno ja nešta krečem, odustajem, na ovaoj dijeti još nisam bila, informirala sam se i prije ali nikako krenuti....Hladnjak je opskrbljen mesom, vitamini su kupljeni i ja od sutra krečem....U zadna dva mj. sam se udebljala dosta, nemam šta za obući, šmrc, šmrc :( Omršavila sam bila 14 kg prije par mj. i naravno počela nenormalno jesti tako da mi se pola vratilo, strah me stati na vagu.... Naoružala sam se voljom, hladnjak je spreman još mi samo treba vaša potpora i do 10.3 sam :) :) Upisala sam fit boks...Joj stalno odugovlačim s tim kretanjem,ajde od sutra, od sutra....čokolade jedem u nenormalnim količinama...na šta čokolade sve, ko termit sve ispraznim, ja to pripisujem ispitima i učenju, kao i svi....ali od sutra stvarno krečem :) Danas sam se dobro napapala, izvagat ču se sutra ujutro i tek nakon 15 dana dijete jer mi to vaganje uvijek ubije volju....Pusa svima!!!

rotkvica40
09.02.2010., 21:26
Pa Lora, dobro nam dosla! Svaka ti svaka cast da si s dijetom odlucila krenuti u srijedu a ne kao obicni smrtnici (ja, na primjer) od ponedjeljka.
i vidim, super si sve isplanirala, opskrbila se zalihama dopustene hrane i imas jasan cilj. Super pocetak! Vidjet ces, od 3.dana ce ti cokolada znaciti sve manje i manje a rezultati ce te tjerati da ustrajes.
Evo, ja sam cijeli dan bila na svakakvim dijetama, a kad sam otkrila atkinsa vec nisam bila klinka, i bila sam uvjerena da kod mene nijedna dijeta ne funkcionira i da sam predodredjena zauvijek nositi tih prokletih 5,6,7,8 kila viska. A onda se u mom zivotu pojavio on! i eto mene u roku odmah na idealnoj tezini, za sto sam mislila da je nemoguce...
Vjerujem da si dobro proucila pravila, ako imas nedoumica procitaj snjezanin post 123 koji ce ti sigurno rijesiti neke osnovne nedoumice ako ih imas, i ako ti bilo gdje zapne - samo dodji, pitaj sto ti nije jasno, ili dodji samo po malo snage, podrske i utjehe. Ne pisemo bas cesto ali svaki dan vec naleti netko tko ce biti sretan da ti olaksa pocetke i s tobom proslavi dobre rezultate.
Sretno!

lora_22
09.02.2010., 21:30
Večer svima....Ja sam nova na forumu,ali ne i s dijetama, na ovoj još nisam bila, nadam se da čete me primiti u važe društvo :)....od sutra počinjem s ovom dijetom, hladnjak sam opskrbila mesom, vitamine sma kupila, voljom sam se naoružala, trebam još vašu potporu jer inače lako odustajem, krenem pa odustanem pa opet.....Hm upisala sam boks i on mi počinje od sutra, a čitala sam da za vrijeme dijete baš netreba previše vježbati....hm meni je fit boks 3xtijedno, ma valjda izdržim, treninzi su dosta naporni....Prije ovoga sam bila na dijeti, sama sam si ju kreirala i išla sam u teretanu 6X tijedno i u 2 mj sam omršavila 14kg, ali nakon toga sam se počela obžderavati u nenormalnim količinama, nemam više šta za obući, mislim da mi se pola vratilo ja to pripisujem stresu i ispitima kao i svi, strah me stati na vagu....sutra ujutro ću se izvagati....
P.S. Taman sam vam napisala post i nestalo je struje i naravno komp mi se ugasio, hm tko zna jel to neki dobar znak ili loši....ma kakav je da je nedam se ja do 10.3 ima da budem lakša 5 kg :) Pusa svima

rotkvica40
09.02.2010., 21:39
Lora, a ja ti vec odgovorila na post za koji si mislila da nije prosao. Jos jedanput - dobro nam dosla, tu smo da te bodrimo :-)

tatjana8888
09.02.2010., 21:39
Draga Rotkvica, ma kakvo odustajanje. Nema šanse, ostajem pri Atkinsu jer me baš zanima kak će mi sve to skupa ići. Disciplinirana recimo da mogu biti, do neke granice. Ali sam zato jako nestrpljiva. Htjela bi naravno kao i većina promjene preko noći, ali ne, ne, tako to ne ide u životu. Sve što je dobro, mora se čekati, ostajati, da bude dobro. Nadam se samo da će fakat nakon tog 7. ili eto 10. dana bit neke promjene. Jer ako ne bude, onda ćemo stvarno morati u opaku raspravu da vidim gdje griješim. Ok?

rotkvica40
09.02.2010., 21:46
Tatjana, ok, deal :-)
Iako, slutim da necemo stici ni zapoceti opake rasprave jer ce rezultati doci prije toga :-)

tatjana8888
09.02.2010., 21:51
Joj nadam se. Znaš, zaljubljena sam u jednog dečka, pa bi htjela da izgledam wow kad me vidi:B:love:

rotkvica40
09.02.2010., 22:17
Joj nadam se. Znaš, zaljubljena sam u jednog dečka, pa bi htjela da izgledam wow kad me vidi:B:love:

Ma ti se salis! Pa tak je i kod mene bilo! Hihihi :-)))
Samo, kad sam ga dobila natra, nekako ga vise nisam htjela...a onda, ubrzo nakon toga je stigao bas onaj pravi 'najpraviji', moj sadasnji muzic...a ovaj bivsi je jos dugo dugo cvilio, pa i dan danas mi zna poslati sladunjavi sms, obicno kad su neki blagdani, tad se bas opak rascmolji...
Samo naprijed, kud ces bolje motivacije :-)

eh da sam....
10.02.2010., 06:25
joj znam da trenutno nisam na atkinsu, al vas redovno citam-svaki dan i sad moram dati komentar na postove tatjane i rotkvice.....................ja sam vam u jako slicnom problemu.........vec godinama mene naganja jeda jako jako fini decko i nesmetaju mu ni moji viskovi ni manjkovi al ja nikad nisam bila s njim (neznam zasto) imala sam decke-dolazili i prolazili a on je tu, jedan moj sms je dovoljan da bude moj, al ja sam vam donijela odluku: necu ni momka ni nikoga dok sebe nedovedem u red, tako je moj cilj pri skidanju kg postao taj decko.......ako on moze toliko godina biti uporan (kad me vidi vani i ako je u druztvu koje ja nepoznajem on mene prestavlja kao curu koja nije htjela biti njegova djevojka :) ) mogu i ja............kad dodjem na famozni 65 kg zovem ma van pa sta bude

evo i ja vam svasta napisa :) ma morala sam
pozdrav i sretno svima

tatjana8888
10.02.2010., 06:35
Vagica kaže 83,5 kg. Ukupno pol kile. DAN šesti :)

tatjana8888
10.02.2010., 06:38
Gdje nam je Snježana??? ......... Prema Atkinsu u 2 tjedna bi trebala izgubit 4-6 kg. Hmmm za sad s ovih pola kile, izgledi baš i nisu neki ...... vidjet ćemo .... byeeee

snježana0301
10.02.2010., 13:53
Tu je Snježana..... čitam vas svaki dan :kava:, ali.... kad nemam ništa pametno (a ni bedasto :cerek:) za reći, onda šutim.... i samo čitam....
Ma, neko bezvezno vrijeme je, uhvatila me neka lijenost, neda mi se niti tipkati.....
Želim srdačnu dobrodošlicu Lori22, nadam se da ćemo se uspješno družiti na topicu i da ćeš postići svoje ciljeve. Neće uvijek biti lako kako se možda čini, ali s vremenom postat će lakše nego s bilo kojom drugom dijetom....

snježana0301
10.02.2010., 13:58
Ne znam spominju li se i u hrvatskom prijevodu, ali na sluzbenim web stranicama atkins kaze otprilike ovako za i fazu, fazu indukcije: dnevno se smije uzeti do 20g neto ugljica. Neto ugljikohidrate dobijemo tako da od ukupnog broja UH oduzmemo vlakna. Drugim rijecima, zapravo uzimamo vise od 20g dnevno ukupnih UH ali do 20g cistih UH, dakle bez vlakana.
Ako znamo da su vlakna zapravo neprobavljivi UH, ovo ima smisla, samo nisam ovdje na forumu nikad vidjela da netko spominje neto UH.
Ako nisam u krivu, vlakna su sadrzana u povrcu, najvise u onom lisnatom, pa bi trebalo pronaci neke detaljnije tablice nutritivnih vrijednosti, gdje su osim ukupnih UH naznacene i vrijednosti za vlakna.
E sad me zanima je li netko vec cuo za ovo. Zato sam i pitala snjezanu, kao naseg najveceg eksperta. Bas me zanima pise li i knjiga nesto o tome.
Ima smisla to što pišeš, međutim, u mojoj knjizi Atkins ništa o tome ne piše.
U knjizi postoji i tablica vrijednosti UH, a da bi se mogli računati ti netto UH koje spominješ trebala bi onda postojati i tablica vrijednosti vlakna, a toga nema.
Možda je to kasnije neko dopunjeno izdanje knjige :ne zna: ili je to netko poslije "izmislio", nemam pojma.

Ivana_1104
10.02.2010., 14:21
Ima smisla to što pišeš, međutim, u mojoj knjizi Atkins ništa o tome ne piše.
U knjizi postoji i tablica vrijednosti UH, a da bi se mogli računati ti netto UH koje spominješ trebala bi onda postojati i tablica vrijednosti vlakna, a toga nema.
Možda je to kasnije neko dopunjeno izdanje knjige :ne zna: ili je to netko poslije "izmislio", nemam pojma.
To bi znacilo da mi jedemo i manje uh nego sto mislimo, jer ako od uh oduzmemo vlakna, dodje jos manje, ali po meni su to gluposti :ne zna:

Ivana_1104
10.02.2010., 14:24
Eto, sad reagiram na atkinsa sasvim drugacije, dogodi se da u 8 dana skinem 3 kile a onda status quo, i tako danima stoji i stoji. Bas sad stojim :-)
Daj samo vremena sebi i svom tijelu da ti pokaze za sto su sposobni, a cinis mi se bas jako jako disciplinirana i odlucna, bas si pravi 'kandidat' za ovakav rezim. Zato, ni govora o odustajanju :-)
I ja stojim vec par dana na 68 kg, ali nije to nista :mig: krenut ce dalje, mora :top:

snježana0301
10.02.2010., 15:06
To bi znacilo da mi jedemo i manje uh nego sto mislimo, jer ako od uh oduzmemo vlakna, dodje jos manje, ali po meni su to gluposti :ne zna:
Da, to bi onda značilo to - kao što si i napisala.
Ne znam jesu li gluposti ili nisu (nešto novo jeste - očito, kad toga nema u originalnoj knjizi), ali kao što sam napisala, u mojoj knjizi koje se ja "držim kao pijan plota" :D toga nema, niti sam ikad do sad čula za nešto takvo.

rotkvica40
10.02.2010., 19:59

Ma nekako mi je olako reci da se radi o glupostima, s obzirom na izvor - sluzbenu atkinsovu stranicu www.atkins.com
Al znas, ne razbijam ni ja puno time glavu i drzim se naseg 'tradicionalnog' nacina racunanja, znaci do 20g, bilo s vlaknima ili bez njih :-)
Ali evo, kopiram sa sajta, u slucaju da netko zeli saznati malo vise:
HOW TO DO INDUCTION RIGHT
Are you ready to reach your goals once and for all? Ready to lose weight, feel fantastic and really enjoy life? Well, let’s get going.   NET CARBS DURING THIS PHASE: 20 GRAMS A DAY
Remember, by reducing your carb intake and eating the right foods –protein, leafy greens other vegetables, healthy fats and sweet Atkins snacks, you’ll supercharge your metabolism and turn your body into a fat-burning machine. To understand how Net Carbs differ from total carbs see - What Are Net Carbs?

What are Net Carbs?
When you follow the Atkins Nutrition Approach, you actually count Net Carbs, which means the total carbohydrate content of the food minus the fiber content.  The Net Carb number reflects the grams of carbohydrate that significantly impact your blood sugar level.  These are the only carbs you need to count when you do Atkins.  Foods that are low in Net Carbs are foods like nutrient-dense vegetables and fruits that don’t have a significant impact on blood sugar and therefore don’t cause you to gain weight. You can calculate the approximate Net Carbs yourself by looking at the information provided on a food label (grams of total carbohydrates minus grams of fiber). For foods that don’t have a label, like fruits and vegetables, you can use the Atkins Carb Counter.

rotkvica40
10.02.2010., 20:02
I ja stojim vec par dana na 68 kg, ali nije to nista :mig: krenut ce dalje, mora :top:

E, ovako i ja sebe bodrim. Vec danima vaga ne mrda ali se osjecam sve bolje i bolje. A pokleknut ce nevaljalica za koji dan :-)

tatjana8888
10.02.2010., 20:02
Nije mi sad ništa jasno. Čitam na nekom stranom forumu da je dnevno dopušteno jesti 100 g tvrdog sira, i 4 žlice vrhnja. Ja sam mislila da je samo stvar u brojanju UH. Zato valjda i ne idu kile dole kod mene.

Jel ima netko popis namirnica koje smijem jesti u prvom, drugom tjednu i to KOLIČNISKI.

Sad sam stvarno razočarana jer mi je 6. dan i očito da krivo radim kad kile ne idu dolje.

I kažu da se striktno mora jesti ili 3 velika obroka ili 5 manjih.

Pa ja uvijek tu i tamo nekaj gricnem od "dozvoljenih" namirnica.

E stvarno sam tužna.

Ajde molim vas vi iskusne, dajte mi smjernice. Što više čitam, sve mi je manje jasno.

Bilo bi mi lakše da znam dnevni količinski unos dopuštene hrane, pa si onda raspodijelim to po obrocima.

Tenks.

rotkvica40
10.02.2010., 20:07
Tu je Snježana..... čitam vas svaki dan :kava:, ali.... kad nemam ništa pametno (a ni bedasto :cerek:) za reći, onda šutim.... i samo čitam....

Ajoj snjezo, ma kakve bedastoce, pa ti barem uvijek mudro zboris :-)
Al kuzim te, ja se isto ulijenila cim je vani ovakvo vrijeme, totalni sam meteoropat i najradije bih preskocila zimu ili je zbrisala iz kalendara zauvijek :-)

Uranella
10.02.2010., 21:59
Pozdrav, ekipa,
sutra će biti pun tjedan dana da sam na Atkinsovoj dijeti...
Ne znam kako sam se odlučila , ali eto, sad smo tu di smo...
Nemam nikakvih smetnji ali imam puno pitanja...

previše se natipkalo od početka topika da bi sve pratila a nisam često na forumu jer nemam vremena pa bih , ako može da mi netko strpljiv i upoznat s materijom pomogne u nekim pitanjima.

Od početka sam na samom mesu tj ribi, ali sam prvi dan ne planirajući dijetu popila prvu kavu normalno kuhanu sa šećerom. Ok, drugi sam dan to pripazila ali sam pojela u jenom obroku kajganu s lukom....Skoro svaki dan napravim neku grešku iz neznanja, a danas sam u juhu totalno bistru pileću umiješala mljevene lanene sjemenke i dobila odličnu juhicu...
Ne znam koliko su sjemenke dopuštene i jesu li uopće...(lanene, suncokret, bučine..)
Kad prelazim na drugu fazu, poslije drugog tjedna ili mogu već za koji dan...?

Imam 20kg viška a bila bih zadovoljna da u pola godine skinem petnaest, jer sam do sad pokušavala s rekreacijom, onim zdravim propisanim dijetama kontroliranog unosa namirnica pa nisam uspjela maknuti se s mrtve točke, štoviše, dobijala sam na kilaži od sekiracije...
Dakle, ne pomaže mi ni jutarnja vožnja sobnog bicikla ni šetnja, a ni zobene i posni...na uši mi izlazi...
Nemam neka očekivanja jer sam inače razočarana ali ova mi se dijeta sviđa usprkos što sam je godinama odbijala jer mi se činila totalno opasna . Sviđa mi se jer sam u mogućnosti jesti ono što volim bez grižnje savjesti... (meso i riba su mi draže od tjestenine i krumpira koje ionako ne jedem) Jedino mi teže pada što ne smijem voće i jogurt. zanima me do kada? Dok ne izgubim sve viška ili još koji tjedan...bar jabuku da smijem :moli:

Kad sam krenula na dijetu nisam se vagala, nego večeras:89 :o kad da se slijedeći put važem?

Oprostite na previše pitanja...jedva sam se usudila ovo napisati....

tatjana8888
11.02.2010., 07:32
POZIV U POMOĆ!!!!!!!

Snježana, molim te pomozi. Ne znam kaj da radim. 83,7 kaže vaga. DIGLA SE KILAŽA!!!! Nije mi jasno. Štapić je ljubičast.

Hitno ljudi odgovarajte, pliz, pliz.

nadalina80
11.02.2010., 08:58
POZIV U POMOĆ!!!!!!!

Snježana, molim te pomozi. Ne znam kaj da radim. 83,7 kaže vaga. DIGLA SE KILAŽA!!!! Nije mi jasno. Štapić je ljubičast.

To ti je normalno.Mozda si jela nesto slano pa ti je voda.Nemojte se vagati non-stop.Jednom tjedno ujutro je dovoljno.Bitno je da si u ketozi.Krenut ce.I meni sad idu sporije kile dolje,pola kile tjedno,bitno mi je da je ispod 55 :).....Vikendom se pocastim,pretezno to bude subota,pa u nedjelju opet ponovno..

lajko
11.02.2010., 08:59
POZIV U POMOĆ!!!!!!!

I ja prolazim u zadnje vrijeme kroz takvu fazu.Malo padne,pa se kilaza opet digne.Ne boj se,nema brige.To je normalno i svima se prije ili kasnije to desava.Proci ce.Drzi se samo uporno onih 20 gr UH i u prosjeku ces sa vremenom vise gubiti kilazu nego dobivati.Djeluje demoralizirajuce ali ne daj se.To je jedna od zamki Atkinsa.Na pocetku kilaza pada jako brzo i ljudi ocekuju cuda od dijete,ali.....
Kasnije kad se mrsavljenje uspori ljudi se razocaraju i puno ih odustane.

tatjana8888
11.02.2010., 09:02
ma da Lajko, ali ja sam izgubila za 7 dana samo 300 grama.

Koliko ti imaš obroka dnevno? Daj opiši svoj dan. Optprilike što si u kojim KOLIČINAMA jeo u indukcijskoj fazi. Pliz.

tatjana8888
11.02.2010., 09:04
nadalina možeš napisati kak ti stojiš s obrocima. Koliko si uopće dugo na atkinsu? Jel vi jedete suhe kobasice? Tipa slavonska kobasica. Ako ne, koju salamu eto najneslaniju jedete, da ne zadržavate vodu.

lajko
11.02.2010., 09:25
ma da Lajko, ali ja sam izgubila za 7 dana samo 300 grama.

Koliko ti imaš obroka dnevno? Daj opiši svoj dan. Optprilike što si u kojim KOLIČINAMA jeo u indukcijskoj fazi. Pliz.

Svaki organizam je drukciji,tako da ono sto meni odgovara ne mora znaciti da ce i tebi odgovarati.Ja jedem iskljucivo meso,ribu(malo rjedje) i riblje konzerve(i ne bacati ulje) i jaja u bezgranicnim kolicinama.Znaci ne pazim ni kad ni koliko.Ponekad se zalomi neko povrce i onda brojim UH.Primjetio sam da me sir i caj usporavaju.Kobasice i opcenito sve suhomesnate proizvode izbjegavaj ako nisi sigurna koliko UH imaju na 100 gr.To isto tako vazi i za domace.Ima ljudi koji koriste secer za ubrzavanje procesa sazrijevanja slanine i prsuta ili ubace secer za poboljsanje ukusa kobasica(pogotovo krvavice i divenice).Kad primjetis da se kilaza digla opali odmah najstrozu dijetu sto mozes,mislim,ja tako radim i uspjeh se primjeti.

nadalina80
11.02.2010., 09:35
nadalina možeš napisati kak ti stojiš s obrocima. Koliko si uopće dugo na atkinsu? Jel vi jedete suhe kobasice? Tipa slavonska kobasica. Ako ne, koju salamu eto najneslaniju jedete, da ne zadržavate vodu.

Kobasice ti ja normalno jedem,sušene,pa malo svježeg sira.Ja kad uđem u ketozu nemogu jesti pa se vise silim nego kaj sam gladna.Zbog toga mi se uspori metabolizam.Kad krenem s atkinsom onda imam 5 obroka,a kad dođe ketoza jedva 3-4.Ujutro obavezno doruckijem:ili sir,salame,kuhana jaja,ili kajganu pa pomiješam malo svj.sira unutra.Pećem si opsiće redovito pa nekad i s njima napravim sendvice.Nekad mi se desi da mi je zastoj od kuhanih domacih kobasica,vjerojatno jer su jako slane i ljute.I OBAVEZNO pijem do 3 litre vode na dan,to mi je vec navika duže.Ali zato za vikend napravim neki kolac pa se pocastim i naravno bude mi zlo,jer mi se zeludac stisnuo pa nemoze primiti veliku kolicinu hrane kao i prije dijete.
Ja sam počela sa Atkinsom prosle godine(60 kila) u 4 mjesecu,skinula 5 kila,pa sam bila stala,i nisam dobila nista natrag,vjerojatno jer je doslo ljeto pa sam jela puno voća.E onda se popelo na 57 pa sam opet krenula,pa skinula na 55.Uglavnom ja sam ti se vrtila na 55.Sad mi je cilj 50,mada sam neki dan se vagala imala sam 51.5.Cijeli 1 mj.sam bila na atkinsu sa punjenjem svaki vikend i drzala sam se na 53 kilograma.Tad sam upala u gadnu ketozu da nisam mogla jesti nista,sve mi se gadilo.pa sam se malo prepala..

No dobro dosta sad o meni....

tatjana8888
11.02.2010., 10:25
Hvala Lajko, hvala Nadalina. Baš mi je fora proučavati Atkinsa, zato mi se to i sviđa jer koliko god nam se čini da nema izbora, ipak ima. Ali samo dok pronađem sva pravila. Uh, uh. .... Upravo sam bila u knjižnici (poslušala Snježanin savjet :) ... ) i našla samo knjigu od Atkinsa VITA-HRANJIVA. One revolucionarne kažu nema, postoji samo JEDNA i to u knjižnici koja je sad zatvorena radi preuređenja i na engleskom je. Više bi voljela na hrvatskom da baš shvatim kak funkcionira stvar.

tatjana8888
11.02.2010., 10:26
Lajko, ja pijem čaj od phepermint ili tak nekak piše. Kaj misliš da bi me on mogao štopati????

lajko
11.02.2010., 10:34
Lajko, ja pijem čaj od phepermint ili tak nekak piše. Kaj misliš da bi me on mogao štopati????

Sa sigurnoscu ti to ne mogu potvrditi ali navodno caj zadrzava vodu u organizmu.Ja sam istodobno prekinuo konzumirati i sir i caj,tako da ne mogu 100% biti siguran sto me je kocilo.

Uranella
11.02.2010., 11:53
:confused:
Jel vi to namjerno?

:misli: Moram li neku inicijaciju u klub prvo proći ili ...?

:facepalm:

milkaskeksom
11.02.2010., 13:01
Pozdrav, ekipa,
sutra će biti pun tjedan dana da sam na Atkinsovoj dijeti...
Ne znam kako sam se odlučila , ali eto, sad smo tu di smo...
Nemam nikakvih smetnji ali imam puno pitanja...

previše se natipkalo od početka topika da bi sve pratila a nisam često na forumu jer nemam vremena pa bih , ako može da mi netko strpljiv i upoznat s materijom pomogne u nekim pitanjima.

Od početka sam na samom mesu tj ribi, ali sam prvi dan ne planirajući dijetu popila prvu kavu normalno kuhanu sa šećerom. Ok, drugi sam dan to pripazila ali sam pojela u jenom obroku kajganu s lukom....Skoro svaki dan napravim neku grešku iz neznanja, a danas sam u juhu totalno bistru pileću umiješala mljevene lanene sjemenke i dobila odličnu juhicu...
Ne znam koliko su sjemenke dopuštene i jesu li uopće...(lanene, suncokret, bučine..)
Kad prelazim na drugu fazu, poslije drugog tjedna ili mogu već za koji dan...?

Imam 20kg viška a bila bih zadovoljna da u pola godine skinem petnaest, jer sam do sad pokušavala s rekreacijom, onim zdravim propisanim dijetama kontroliranog unosa namirnica pa nisam uspjela maknuti se s mrtve točke, štoviše, dobijala sam na kilaži od sekiracije...
Dakle, ne pomaže mi ni jutarnja vožnja sobnog bicikla ni šetnja, a ni zobene i posni...na uši mi izlazi...
Nemam neka očekivanja jer sam inače razočarana ali ova mi se dijeta sviđa usprkos što sam je godinama odbijala jer mi se činila totalno opasna . Sviđa mi se jer sam u mogućnosti jesti ono što volim bez grižnje savjesti... (meso i riba su mi draže od tjestenine i krumpira koje ionako ne jedem) Jedino mi teže pada što ne smijem voće i jogurt. zanima me do kada? Dok ne izgubim sve viška ili još koji tjedan...bar jabuku da smijem :moli:

Kad sam krenula na dijetu nisam se vagala, nego večeras:89 :o kad da se slijedeći put važem?

Oprostite na previše pitanja...jedva sam se usudila ovo napisati....

probat ću ti ja odgovoriti... atkins se provodi u fazama:
1.faza-do 20 g ugljikohidrata dnevno
preporučam ti da odradiš prvu fazu dva il tri tjedna, a onda kreni na 2.fazu. u drugoj fazi tjedno povećavaš broj ugljikohidrata za 5g po tjednu do one brojke kada još gubiš kile, npr prvi tjedan slobodno jednom dnevno pojedeš uz sve ostalo neku manju jabuku, tek tolko da znaš da si ju pojela...

a onda će te dalje voditi ostali.... nadam se da ti bude pomoglo nekaj.
i nemoj se bojati pisati, samo piši, neko će već odgovoriti.

Ivana_1104
11.02.2010., 18:46
18 dana i ukupno 5 kila, ali tako mi stoji od 10-og dana.. zadnjih 9 dana nema pomaka u cm.. niti na vagi.. pa se sada glupiram, slusam neku aerobic muziku i picim po sobi, a beba me prati :cerek: u hodalici :rofl:
P.S. jos sam u prvoj fazi
Redovito jedem pecenu papriku, paradajiz i zelenu salatu sa maslinovim uljem i vinskim octom, mozda je to previse?? Pisite..

rotkvica40
11.02.2010., 19:50
Ivana, super ti je bebica, pa ti vec imas partnera za fitness, blago tebi :-)
Nije mi lako odgovoriti na tvoje pitanje jer ne znam koliko je to povrca u gramima, odnosno koliko grama ugljica, ali razmisljam ovako - ako si sve to uzimala i u ono vrijeme dok si tako fantasticno gubila kilice, onda nema greske. A tvojih 5 u 18 je odlicno. Meni je cilj bio pasti s 55,5 na 50, dosla do 51 i ne mrdam vec stvarno dugo dugo. Ali, ne uzrujavam se, osjecam se zapravo jako dobro, samo da se jos kakva zraka sunca pojavi - bit cu ko na krilima.

rotkvica40
11.02.2010., 20:04
:confused:
Jel vi to namjerno?

:misli: Moram li neku inicijaciju u klub prvo proći ili ...?

:facepalm:

Oprosti oprosti, nije namjerno, mi ti se ovdje jako veselimo svakoj novoj curki (a tek deckima :-))...
Dobro nam dosla i puno ti uspjeha zelim! Milka ti je dala super odgovor. meni izgleda da ni u cemu ne grijesis, osim sto si vrlo rigorozna u odabiru hrane, ako sam dobro shvatila - drzis se ribe, jaja i mesa, gotovo cistih proteina. To nije pogresno u smislu da ometa sam proces ove dijete, jedino je na ovaj nacin dosta tesko izdrzati je na duze staze. Nema nikakvog razloga da si malo ne obogatis jelovnik, sad vec smijes dodavati i nesto povrca, nesto punomasnog sira i vrhnja, gljive ako ih volis, krastavce, paprike..., jer ako se hranis iskljucivo proteinima, moglo bi ti ubrzo dosaditi, misli, ne mora s tobom biti tako ali zaista je moguce i na ovoj dijeti uzivati u raznolikim (dopustenim) okusima.
Evo, da jos malo pripomognem, na ovom pdf-u imas tamo negdje na pocetku post br. 123, napisala ga je nasa snjezana i tamo imas pregrst informacija, a sazetih u samo jedan post, pa si pliz to procitaj (snjezo, ne zamjeri na reklami :-))
Na webu isto tako imas puno drugih tablica s vrijednostima UH za pojedine namirnice, samo u google upises 'nutritivne vrijednosti namirnica', izbacit ce ti masu toga.

i pisi ovdje, puno pisi, svi smo mi u istom sosu pa se nastojimo medjusobno potpomagati i ohrabrivati.
Sretno!

rotkvica40
11.02.2010., 20:17

Draga, ja jedem sve meso, i salame i prsut i spek, uz uvjet da na deklaraciji ne spominje nikakve secere. Skuzila sam isto da neki proizvodjaci zakamufliraju secer pod kategoriju 'zacini', pa izbjegavam i takve. Znaci, jedem ono sto sadrzi cisto meso, sol i konzervans, uglavnom kupujem one vakumirane paketice od cca 100g. Imas npr. u mercatoru jedan super prsut, zove se "Kmecki prsut" u pakiranju od 100 g, i taj je jako meki i fini, nije prezacinjen a sadrzi 0 uh. -mas i neke purece hrenovke s navodno samo 1g uh, od Perutnine Ptuj... Samo citaj deklaracije, pa neces pogrijesiti, ja sam im odlucila vjerovati :-)

tatjana8888
11.02.2010., 20:56
Ljudi, ja sam se tak jako prehladila da ću morati pauzirati jer moram uzimati sva ona medasta čuda. Javim se čim ozdravim, pa opet na počatak indukcijske faze. Probat ću za to vrijeme osmislit kaj jesti dok sam na indukcijskoj. Pozdrav.

rotkvica40
11.02.2010., 21:29
Samo polako, najvaznije je da ozdravis, a znas da ce te atkins cekati, i mi skupa s njim, kad god budes spremna. i javi kako se oporavljas.

petarom
12.02.2010., 03:38
18 dana i ukupno 5 kila, ali tako mi stoji od 10-og dana.. zadnjih 9 dana nema pomaka u cm.. niti na vagi.. pa se sada glupiram, slusam neku aerobic muziku i picim po sobi, a beba me prati :cerek: u hodalici :rofl:
P.S. jos sam u prvoj fazi
Redovito jedem pecenu papriku, paradajiz i zelenu salatu sa maslinovim uljem i vinskim octom, mozda je to previse?? Pisite..

bravo za 5 kg a beba:cerek: ja brljam cijeli tjedan ne da brljam nego tamanim :rolleyes: al još do nedjelje do karnevala pa od sljedceg tjedna nadam se za ozbiljno ah ja i taj moj karakter mrzim ga:mad:

Uranella
12.02.2010., 07:27
Hvala na odgovorima.
Za naputke se služim raznim stranicama s neta, ali nema baš toliko detalja kojih se ja sjetim...;)
Dakle, jučer sam bila negdje na druženju i bilo je brdo kolača od kojih je svaki bio bolji od drugog a ja sam se čvrsto držala i samo saM ( :o) uzela kikiriki, a koliko vidim na netu , nisu dopušteni nuts ( naši preveli lješnjak, a pretpostavljam da su svi orašasti plodovi zabranjeni).
Kaže da ako se samo malo UH uzme, zaustavlja se proces gubljenja kilograma. Dakle , danas opet počimam ispočetka . I vidim da sam griješila jer sam za salatu jela kupus ( mladi, zeleni) a ne bi trebalo....
Vaga kaže da sam izgubila 2kg u tjedan dana što je za mene uspjeh....
Opskrbila sam se sardinama, tunjevinom, jajima i pilećim prsima za doručke i nestrpljive trenutke... znate što mislim...
Ručak mi ne predstavlja problem jer se to sprema zajednički za sve osim što oni imaju razne priloge i salatu a ja samo salatu...
Večera mi nije uopće problem, uvijek smijem štipnuti nešto od onih namirnica od ručka ili doručka...
Mene zapravo nikad ne muči glad nego užitak u okusima hrane....
Ova mi je dijeta do sada nije nimalo dosadna za razliku od svih ostalih osim Sout Beach koja mi se isto svidjela i nije bila naporna, ali je isto malo sporija....
Umeđuvremnu sam se navikla i na gorki nes, tursku sam prestala piti.
Pijem dosta biljnih čajeva ( od domaćih trava: lipa, neven, stolisnik, bazga, borovica, glog...) i vode....
Čak sam počela i izlaziti iz kuće skoro svaki dan i opalim bržu šetnju , ne uzimam auto.....
Jutros vaga pokazuje 88, a vagala sam se samo da znam prepoznati za koji dan je li me onaj kikiriki od jučer zblokirao...

PItanje iskusnima: smijemo li uzimati sjemenke lana i suncokreta i koliko sam zbrljala s tim kikirikijem ???

Yupiyaya
12.02.2010., 09:28
Pozdrav svima, evo konačno sam se odlučila na registraciju, a čitam vas već duže. Inače sam stara poznanica s Atkinsom. prvi put probala prije jedno 5-6 godina i tada sam se najstrože držala pravila i najbolje mi je išlo. Skužila sam da je to za mene idealna dijeta zbog toga što zapravo nisam gladna. No to sve već znate.
Trenutno sam na Atkinsu jedno 4 tjedna i toliko kilica je i otišlo, a htjela bih još 5, tada bi bila prava Miss Twigy! (Mislim da ako skinem još tri bit će super). Krenula sam sa (168/69), a sada sam u nekoj fazi između prve i druge :)
Htjela bih komentirati Uranellu gore u vezi kikirikija: ja ga jedem svaki dan skoro, a pogotovo ne vidim šta ima loše u svježem kupusu na salatu.

lajko
12.02.2010., 09:33
Hvala na odgovorima.
Za naputke se služim raznim stranicama s neta, ali nema baš toliko detalja kojih se ja sjetim...;)
Dakle, jučer sam bila negdje na druženju i bilo je brdo kolača od kojih je svaki bio bolji od drugog a ja sam se čvrsto držala i samo saM ( :o) uzela kikiriki, a koliko vidim na netu , nisu dopušteni nuts ( naši preveli lješnjak, a pretpostavljam da su svi orašasti plodovi zabranjeni).
Kaže da ako se samo malo UH uzme, zaustavlja se proces gubljenja kilograma. Dakle , danas opet počimam ispočetka . I vidim da sam griješila jer sam za salatu jela kupus ( mladi, zeleni) a ne bi trebalo....
Opskrbila sam se sardinama, tunjevinom, jajima i pilećim prsima za doručke i nestrpljive trenutke... znate što mislim...
Ručak mi ne predstavlja problem jer se to sprema zajednički za sve osim što oni imaju razne priloge i salatu a ja samo salatu...
Večera mi nije uopće problem, uvijek smijem štipnuti nešto od onih namirnica od ručka ili doručka...
Ova mi je dijeta do sada nije nimalo dosadna za razliku od svih ostalih osim Sout Beach koja mi se isto svidjela i nije bila naporna, ali je isto malo sporija....
Pijem dosta biljnih čajeva ( od domaćih trava: lipa, neven, stolisnik, bazga, borovica, glog...) i vode....
Čak sam počela i izlaziti iz kuće skoro svaki dan i opalim bržu šetnju , ne uzimam auto.....
Jutros vaga pokazuje 88, a vagala sam se samo da znam prepoznati za koji dan je li me onaj kikiriki od jučer zblokirao...

PItanje iskusnima: smijemo li uzimati sjemenke lana i suncokreta i koliko sam zbrljala s tim kikirikijem ???

Sa kikirikijem oprezno-8,6 gr UH.Vocne cajeve izbaci a mene osobno i biljni cajevi usporavaju ali to ne mora obavezno i kod tebe tako biti.NIje istina da i najmanji unos UH steti.U prvoj fazi smijes konzumirati do 20 gr UH dnevno.Salata je recimo preporucena a ona ima 2 gr UH na 100 gr.Obavezno uzmi neki multivitaminski preparat(izbjegavaj sumece tablete)magnezij i kalcij.Ako ne jedes salatu,radi nadoknade biljnih vlakana uzmi koncetrat bijelog luka.Pazi na unos C vitamina jer ako ga je previse(recimo vise od 3-4 potrebne dnevne doze) moze doci do proljeva,Magnezij pomaze i kod glavobolja koje su cesta pojava.Brza setnja je najbolje sto mozes napraviti.Neki zahtjevnjiji sportovi bas i ne pasu uz ovu dijetu.

nadalina80
12.02.2010., 10:52
A zakaj nesmijemo vitamine u šumečim?Pa oni brze dođu u organizam.

lajko
12.02.2010., 11:31
A zakaj nesmijemo vitamine u šumečim?Pa oni brze dođu u organizam.

Problem sa sumecim tabletama je sto imaju previse vitamina C.Preparati iz apoteke su ipak strozije kontrolirani i prolaze rigoroznije pretrage.

milkaskeksom
12.02.2010., 11:32
Hvala na odgovorima.

ej, smiješ jesti i kupus salatu... 100g ti ima 4g ugljikohidrata, nije to puno, budući da ne pojedeš tonu salate. istina je da je najbolje jesti zelenu salatu,al samo zato jer ima 2 g ugljikohidrata na 100g.
nisi pogriješila s kikirikijem ako ga nisi previše pojela. također, nisu zabranjeni orašasti plodovi, npr možeš pojesti 30g oraha-to ti je negdje 4 g uh(provjeri na atklinsovoj strani- www.atkins.com -tak nekak :confused: )....
orasi su bogati mastioma, a npr kad sam ja bila na atkinsu kad sam ih jela, onda mi je probava bolje radila :rofl::rofl::rofl:
što se tiče lanenih sjemenki, isto sam ih bila koristila i to za večeru, znala sams taviti žlicu lanenih u kajganu-isto za probavu. na početku je pomagalo, kasnije ne....

eh da sam....
12.02.2010., 12:30
ljudi moji ja se sutra opskrbljujem namjernicama :) prvo cu odraditi ovu dijetu do kraja pa opet se vraćam k vama.......a moje pitanje je: koje trakice za ketozu koristite,koja marka-naziv??? koje smatrate naj boljima? ja sam do sad kupovala neke keto-svicarki proizvod i nemaih vise u ljekarni...........zanima koje vi koristite-koliko kostaju???

hvalaaa

Yupiyaya
12.02.2010., 12:58
Vidim da se povela priča o poteškoćama u probavi. To nikad prije nije bio problem, a bila sam na atkinsu već sigurno pet puta. (Svaki put kad malo natučem mi se opet družimo :D obično prije ljeta, al ove godine sam počela na vrijeme!)

Uglavnom ovaj put sam u problemima, probala i lanene i razne čajeve, ali nikako da se regulira kako spada.

Inače fina večera koja uključuje sjemenčice: zelena salata, rotkvice, šunka, malo majoneze i lanene sjemenke, sve pomješano kao salata. Ili varijanta s feta sirom i maslinovim uljem.
Ili sve zajedno!!! živio Atkins

Imate li vi kakvih ideja za bolju probavu?

Uranella
12.02.2010., 13:24
OK, ljudi , hvala...prilično ste mi olakšali dijetu , a sama sam prema sebi vrlo stroga....:top:

snježana0301
12.02.2010., 16:04
Lijep pozdrav starim Atkinsovcima, a posebno novima Yupiyaya i Uranella - dobro nam došle. :)
Bliži se proljeće, bit će nas sve više.... ;)
Za probavu - najjdnostavnije je piti Donag Mg. S vremenom, na Atkinsu i probava se stabilizira i više nema potrebe za dodatnim pomoćnim sredstvima :D. Organizam i crijeva se naviknu na drukčiju prehranu pa i probava ponovno počne normalno funkcionirati. Sve je stvar navike.

snježana0301
12.02.2010., 16:11
Pozdrav svima, evo konačno sam se odlučila na registraciju, a čitam vas već duže. Inače sam stara poznanica s Atkinsom. prvi put probala prije jedno 5-6 godina i tada sam se najstrože držala pravila i najbolje mi je išlo. Skužila sam da je to za mene idealna dijeta zbog toga što zapravo nisam gladna. No to sve već znate.
Trenutno sam na Atkinsu jedno 4 tjedna i toliko kilica je i otišlo, a htjela bih još 5, tada bi bila prava Miss Twigy! (Mislim da ako skinem još tri bit će super). Krenula sam sa (168/69), a sada sam u nekoj fazi između prve i druge :)
Htjela bih komentirati Uranellu gore u vezi kikirikija: ja ga jedem svaki dan skoro, a pogotovo ne vidim šta ima loše u svježem kupusu na salatu.
Da, svježi kupus na salatu je dozvoljen i nema previše UH, a kikiriki je dozvoljen samo treba paziti koliko se pojede. Atkins ga ne preporučuje u prvoj fazi, ali ako se pazi na količinu koja se pojede, ne vidim razlog zašto ga se ne bi moglo jesti i u prvoj fazi iako ih Atkins preporučuje u kasnijim fazama.
Masnoće iz orašastih plodova je preporučljivo jesti na Atkinsu. Ja skoro pa svaki dan jedem nešto od sjemenki (orahe, slane, pržene bučine koštice, suncokretove sjemenke, lješnjake, bademe, kikiriki, pistacio...).:)
Sezamom si redovito posipam Oopsiće kad ih pečem.