PDA

View Full Version : Atkinsova dijeta

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

boletus satanas
20.03.2008., 19:33
hej
čitam po forumima i stranica o mensoj dijeti
osim što ju jedni hvale drugi kude, nisam nigdje pronašla 2 odgovora
doručak i večera

dakle što se jede za doručak(samo povrće, isto povrće+meso...) te večera
da li se jede samo meso ili je dozvoljeno i povrće

hvala

vanili
20.03.2008., 19:41
Osobno mislim da su sve te dijete bezvezne.
Nema tu velike filozofije, jedeš previše- zdebljaš se, ne stigneš baš jesti puno-smršaviš!

To je to

boletus satanas
20.03.2008., 19:44
baš i ne
manjkom unusoa hrane organizam svaki daljni minimalni unos shvaća kao nešto što ne smije propustiti i time i min hrnae se sprema kao mast jer dolaze teška vremena
dakle dijeta u klasinčnom smislu borjanja zalogaja je teška glupost

na ovoj se smije jesti

ali en znam što smijem za doručak

vanili
21.03.2008., 05:38
Ma ne mislim ja da ti gladuješ.
Ono što mislim je da pojedeš manje nego što potrošiš i to u smislu raznovrsne hrane, a još ako je zdrava tim bolje.
Znači ja sam na temelju vlastitog iskustva došla do tog zaključka:
kad sam u nekoj žurbi,jedva da stignem nešto pojesti (ali stignem) i to manje puta dnevno, onda vidim da sam smršavila. A kad se želiš zdebljati onda je obrnuto, treba jesti više puta dnevno (što nekom tko te sretne izgleda stalno) , raznovrsno i kile će doći.
Mislim da su te dijete za mršavljenje glupost.
Hrana ipak ulazi na usta.:)

boletus satanas
21.03.2008., 10:12
to da

ajd zar nitko nije bio na mesnoj dijeti
zar vam je tak teško natipkati kratki odgovor

pliiiiz help

nigdje ne mogu izgooglati što se smije jesti za doručak

Jchi
21.03.2008., 10:16
hej

moja mama je na mesnoj dijeti...
pitat ću je kad dođem doma s posla pa ti napišem...

ja sam na un dijeti i zadovoljna sam :)

Atalante
21.03.2008., 10:17
Ja ti isto mogu reći da je mesna dijeta nezdrava, istina je da se u početku lako gube kile, ali ne unosiš ni izdaleka dovoljno hranjivih tvari i vitamina, jer ograničava unos voća i povrća, a dozvoljava previše masti - možeš si sje**ti bubrege, a izgubljene kile će ti se vratiti čim počneš normalno jesti.

That said, kolko ja znam, za doručak možeš jesti jaja, nareske, tunu, ali ne voće, povrće ili kruh. Googlaj "Atkins diet" i naći ćeš detaljnije odgovore.

boletus satanas
21.03.2008., 10:24
puno hvala

ma vidi ja sam pokušala u 3 navrata biti na un-dijeti i ne mogu
preloša mi je

čitala sam za mesnu da je loša za bubrege ali se trebaju piti vitamini, tak da ću ja ujtro i navečer po 1 centravit,a ni samu dijetu neću držati mjesec dana već samo 2-3 tjedna

kako sam već godinu dana stalno na neki dijetama, koje svaki dan kršim, kontam da mi neće biti teško nastaviti bez kruha jer ga iovako već jako malo jedem

većinom se sad hranim kuhanim povrćem i juhama koje obožavam, te mesom. naravno kolači me dotuku.... a u saltate obavezno stavljam klice koje obožavam

a sad za vraćanje kila... hmmmmm. sve koje znam da su bili na mesnoj, kunu se da im se kilr nisu vratile

ja više ne mogu ovako... dosadilo mi je
od ponedjeljka krećem na mesnu....
ipak si moram dozvoliti malo kolača u nedjelju

dakle koliko sam googlala

zabranjeno:kruh, brašno, kukuruz, mliječni proizvodi i voće, juha
-miješanje namirnica(tipa cijeli dan jedem 1 vrstu mesa, ili jaja, ne sad šniccla za ručak, jaja za večeru)

dozvoljeno: povrće-kuhano, salate, meso svih vrsta, riba

.... bit će mi teško zbog juhe i voća koje ne smijem te sira koje jako volim, ali odlučih nema da pokleknem izazovu. moram i ja jednom oitći u trgovinu i moć si kupiti hlače

Atalante
21.03.2008., 10:37
Ma pa svi mi kršimo dijete baš zato kaj su previše restriktivne. Ja isto sad skidam 5-6 kila koje sam natukla zimus: izbacila sam kruh i tjesteninu, jedem puno povrća i onako odokativno brojim kalorije. Ali bilo bi mi teško da ne smijem ni taknuti sir, staviti mlijeko u kavu ili pojesti malo čokolade kad mi je kriza, ili bar jabuku :mig: Dva-tri tjedna mesne dijete je vjerojatno OK, pogotovo ako ti izgubljene kile daju poticaj, ali nemoj dulje. Pročitaj si onaj topic "kako smanjiti trbuščić", tamo ćeš naći puno dobrih savjeta o zdravoj niskokaloričnoj prehrani koje se možeš pridržavati bez puno odricanja i izgubiti kilice....

boletus satanas
21.03.2008., 10:40
sad ga baš čitam
ja bi napravila neki "šok" da skinem barem par kila. tako radim stalno. skidam pa sam opet kao u normali. nikad se ne držims trihtno dijete. samo sam 1 uspijela izdržati baš cijeli dan na voću.....

kruh iovako više ne želim jesti...

bumo vidjeli
ali izvješće o mesnoj dijeti ćete dobiti.... čak razmišljam da možda vodim on-line dnevnik svaki dan.... da vidite koliko se može izgubiti ili dobiti :)

ako ste za??

macka
21.03.2008., 11:27
kad sam u nekoj žurbi,jedva da stignem nešto pojesti (ali stignem) i to manje puta dnevno, onda vidim da sam smršavila. A kad se želiš zdebljati onda je obrnuto, treba jesti više puta dnevno (što nekom tko te sretne izgleda stalno) , raznovrsno i kile će doći.
erm... ja bih rekla da si jedenjem manje puta dnevno usporila metabolizam i izgubila vodu i misice, koje si onda vratila jedenjem vise puta dnevno... pa ti se zato cini da mrsavljenje i debljanje funkcionira na ovom principu :mig:

naime, iako zvuci malo paradoksalno, ali mrsavi se bas - jedenjem... i to vise puta dnevno... u manjim kolicinama, narafski, ali na taj nacin se metabolizam drzi aktivnim i ne dolazi do 'skladistenja' namirnica, te se takodjer odrzava razina secera u krvi pa ne dolazi do napadaja gladi pri kojima utrpamo sve i svasta u sebe...

jope narafski, vazno je da se radi o zdravoj hrani (ako zderemo svako par sati junk food, efekt bas nece biti najbolji :zubo: ) i da se ne natrpa zeludac :)
a uz sve to bi trebalo dodati neku aktivnost koja se ne sastoji samo od odlaska od kauca do frizidera :D

Atalante
21.03.2008., 14:09
Točno, gladovanjem se usporava metabolizam i gube mišići, a za kvalitetno i zdravo mršavljenje treba jesti često (ali ne puno, naravno) :top:

Boletus, na netu ima stranica gdje možeš svaki dan bilježiti što si pojela, a oni ti izračunavaju kalorijske vrijednosti. Ja sam malo lijena za to, ali ideja nije loša. Jedan takav sajt ti je http://www.fitday.com/ pa ti vidi dal' ti se sviđa....

Cutthroat Bitch
21.03.2008., 14:51
hej!
ovako, prvo ti želim reći da je mesna dijeta poprilično nezdrava...:) kao što je već netko napisao, štetna je za bubrege, može ti se povisiti kolesterol, općenito ti se povećava kiselost u organizmu... ali ako misliš da baš moraš biti na toj dijeti, preporučila bih ti da osim vitamina uzimaš i dodatne količine kalcija (kako bi spriječila da ti organizam koristi kalcij iz kostiju za neutralizaciju kiselina), jedi češće, manje obroke, obavezno doručkuj! i nadam se da ćeš uspjeti :top:

ivanea1
21.03.2008., 22:14
Ja sam prije dvije-tri godine bila na mesnoj dijeti i zspjela sam izdržati 9 dana i to zadnja dva dana na Voltarenima. Naime, moja sestrična često prakticira tu dijetu i njoj to super ide pa sam i ja htjela pokušati skinuti 3-4 kile viška.

Prvih par dana je bilo ok, al onda su me počele bolit kosti, mišići, ma sve i to svakim danom sve gore. Baš se sjećam da sam se taj 9-i dan jedva popela na 3. kat jer sam osjećala užasnu slabost i malaksalost u nogama. Nikad više!:bonk:

Zato ako se odlučiš za mesnu dijetu kontroliraj si krvnu sliku i ako osjetiš bilo kakve nuspojave (bolove, malaksalost), rađe odma prestani jer će ti bit samo gore.

Agata1979
22.03.2008., 00:20
Moj tata je prije par godina bio na mesnoj dijeti i u 6 mj je izgubio 50 kg. Redovito je išao na preglede kod doktora i uz dijetu se piju vitamini (neznam točno koji B i AD kapi)-sve pod nadzorom doktora.Uglavnom osjećao se super.
Što se tiče doručka mogu se jesti hrenovke, sir (trapist) i zbilja se nemrem sjetiti šta još jer je to bilo prije 8-9 god, ali znam da nije jeo kruh i kolače, šećer, mlijeko.

boletus satanas
22.03.2008., 07:35
hm
jedni su za jedni jako protiv ove dijete
više ni sama ne znam što da radim
mislim da ću ipak ostati i probati....

pit ću centravit i kupim si kalcij... držite mi fige

p.s. atlante hvala na stranici

snowbunny
22.03.2008., 10:33
Ja sam nekoliko puta bila na toj mesnoj dijeti. Tijelu navodno treba 48 sati da se "ocisti" od uglikohidrata (tako sam barem procitala) i nakon toga se kao topi salo.
Bila sam tri puta na toj dijeti i najvise sam izdrzala 11 dana zaredom. Koncentracija mi je pala, osjecala sam slabost u nogama i cesto sam sam se osjecala bez snage i kao da imam temperaturu. Napominjem da inace jako brzo hodam i tih dana jednostavno sam imala osjecaj kao da me noge ne slusaju... zelim brzo hodati ali nemogu...da ne pricam o nervozi i glavobolji.
Ta dijeta definitivno nije zdrava jer je to sok za organizam i ono sto izgubis ces brzo vratiti.
Cula sam i za blazu verziju UN dijete:
Imas 4 obroka u toku dana kao 4 dana u UN dijeti. Ujutro samo uglikohidrati, oko 13:00 samo proteini, oko 17:00 povrce i navecer voce.
(redosljed sam napisala kako bi meni odgovaralo)
Ovu nisam jos probala ali mogla bi brzo. :D

Mantis Religiosa
23.03.2008., 09:17
izbaci kruh, slatko jedni 4-5 manjih obroka, navecer bjelancevine.....pij vode i trci, vjezbaj skaci
joj zene i dijete :cerek:
ma bez trosenja vam nema dugorocno nista:rofl:, kupi role i u akciju i mrdni lijeno dupe, nema ti tu neke mudrosti, trosis vise nego unosis, budes doslijedna, pazi se cijli zivot i to ti je to :top:

Rudolfa
23.03.2008., 21:16
Ja nikako ne bi preporučila mesnu djetu ,doduše skinula sam u 4 tjedna 17 kg,
pila vitamine i to kontrolirane,išla sam i u teretanu,u poćetku sam se dobro osjećala a poslije sve gore,kada sam išla kontrolirati krvnu sliku iskreno sam se uplašila,željezo je strahovito palo,imala sam jaka krvarenja,tlak mi je bio prenizak,
trebalo mi je više mjeseci da dođem sebi.
To je moje iskustvo i nebi željela nikom isto takvo.
Ništa drastično,polako ali sigurno,moj izbor djete je- fit for life.

kiki-ri
24.03.2008., 08:44
to je jedina dijeta na kojoj nikad nisam bila. Mislim da je jako nezdrava. Prepuna je bjelančevina. A bjelančevine u velikoj količini opterećuju bubrege, a čitala sam da se od te dijete mogu dobiti i žučni kamenci. Radije se odluči za neku drugu dijetu.

boletus satanas
24.03.2008., 09:35
a fuck
danas sam krenula na nju
a sad
hmmmm
ne trebam puno kila skinuti

visoka sam 1,68 i imam 69 kila
tako da kontam da bi nekih 5-7 bilo sasvim ok

pit ću
centravit(kompleks vitamin) te calcium600(d+k)

ako skontam neki od poremećaja gricnut ću malo kruha... ili nešto

ne mogu ja više biti na un dijeti, probala sam sve, ali kile dođu do neke čarobne brojke i ne miču se

snowbunny
24.03.2008., 14:33
a fuck
danas sam krenula na nju

Danas je dan kada bi skoro svi trebali krenuti na nekakvu dijetu... :D
Gle, ja sam cula da su neki stvarno izgubili kile na mesnoj dijeti i nije im nista bilo a ima onih koji su se fakat uzasno osjecali.
Ja jesam izgubila kile, uzasno sam se osjecala i brzo sam ih vratila.
U svakom slucaju sretno, uzimaj dodatne vitamine i minerale i prekini ako se lose osjecas.

Stefani
24.03.2008., 17:50
Na mesnoj dijeti možes jesti sta god hoćeš i kad god hoćeš od propisane hrane, ali ne bi ti je preporučila. To je najgora dijeta na kojoj sam ikad bila. Nezdrava, a nakon nje sam se udebljala vise nego ikad u vrlo kratkom vremenskom periodu.
Ta dijete je varka, prvo sam mislila necu biti gladna, tako su mi rekli, ali već nakon 10 dana dijete toliko mi se zgadilo meso, kuhano povrće, :rigo: da sam jedva jela i počela gladovat jer mi je to bilo bolje nego ta hrana. Izgubila sam mjesečnicu, ali hvala bogu nakon dijete se vratila.
Na dijeti sam rekla sama sebi da se više nikad neću udebljat i preživljavat te muke. Kad sam napokon postigla željenu težinu, izgubila 8 kg., počela normalno jesti kile su se vratile nekontrolisano, preko noći. Svaka ta mrvica kruha se primila na mene.

Stefani
24.03.2008., 17:56
I da, zaboravih reći da su me na toj dijeti bubrezi boljeli. Prvo sam mislila da sam se nahladila, jer nisam mogla vjerovati da mom tako jakom sportskom organizmu može naškodit neka dijeta. Ali kasnije sam se uvjerila da je bas od mesne dijete.

snowbunny
24.03.2008., 18:02
Ta dijete je varka, prvo sam mislila necu biti gladna, tako su mi rekli, ali već nakon 10 dana dijete toliko mi se zgadilo meso, kuhano povrće, :rigo: da sam jedva jela i počela gladovat jer mi je to bilo bolje nego ta hrana.

To se i meni desilo. Svaku vrstu mesa sam mogla samo jednom pojesti i onda mi se zgadilo. Isto je bilo sa povrcem i na kraju mi je bilo lakse ne jesti nista....
Fuj.. kada se sjetim...
Jos se uvijek nemogu natjerati da pojedem tunu :bljak:

boletus satanas
24.03.2008., 18:15
joooj
kako je mene sad strah
evo prvi dan nisam ništa prekršila
popila sam samo sok

p.s. piše da sportaši i ljudi koji su ovisni o kruhu teže podnose tu dijetu

joujou
24.03.2008., 18:15
kako vam uopce padne na pamet da takva nekakva dijeta funkcionira?

koliko uopce mislis izdrzati? sto kad prestanes s tom dijetom? sto tocno mislis da ce se dogoditi? ili mislis do kraja zivota se tako hraniti? :rolleyes:

umjerenost je jedino dugorocno rjesenje... dijetu ne mozes drzati konstantno i cim prekines kile ce ti se vratiti u vecem broju nego sto si ih izgubila

uostalom... evo sto plivazdravlje misli o mesnoj dijeti:

Znanstveno je dokazano da prehrana s izrazito visokim sadržajem proteina (ili tzv. 'mesna dijeta', 'Zona', 'Atkinsova dijeta') povećava opasnost pojave bolesti srca, dijabetesa, bolesti bubrega i drugih ozbiljnih zdravstvenih tegoba.
Biokemijska pozadina ovakve dijete zaista nije blistava. Smanjenjem unosa ugljikohidrata uskraćujemo organizmu brzo raspoloživi izvor energije. Tijelo se tada okreće drugim izvorima energije, te poseže za mastima. Ketonska tijela su spojevi koji nastaju kada je tijelo prisiljeno na razgradnju masti kako bi proizvelo potrebnu energiju, a može rezultirati stanjem ketoacidoze. Ketoacidoza je stanje koje nastaje zbog akumulacije ketonskih tijela u krvi što izaziva pojačanu kiselost krvi. Budući da je za eliminaciju ketonskih tijela iz organizma potrebno eliminirati i veliku količinu vode, nerijetko dolazi do dehidracije. Mnoge od spomenutih visokoproteinskih dijeta ne uključuju dovoljno voća, povrća, cjelovitih žitarica i vlakana, te se često javlja i konstipacija.

jedino i rekla da su pogrijesili sto su tu uvrstili i 'dijetu u zoni'... to u principu i nije dijeta i nema veze s ostatkom teksta

Kualjanin
24.03.2008., 18:25
ne mogu ja više biti na un dijeti, probala sam sve, ali kile dođu do neke čarobne brojke i ne miču se

A ta čarobna brojka je kad ti se izjednaci dnevni unos kalorija s potrošnjom (bazalni metabolizam+dnevna aktivnost).
Na UN djeti brzo dolazi do gubitka mišićne mase. Ne jedes dovoljno proteina i smanjis unos kalorija. A organizmu treba za normalni rad odredjena kolicina proteina koju on onda nadoknadjuje razgradnjom misica. Nakon sto izgubis misicnu masu koja je najveci potrosac kalorija, smanji ti se bazalni metabolizam i organizam ti trosi manji broj kalorija. Tako da na kraju jedes maje a ne mrsavis.
Da bi izgubila 1kg sala trebaš izgorit 7000kcal (pod uvjetom da je sva energija dosla iz sala) a za 1 kg misica 1250kcal . Tako da prvih dana djeta dolazi do velikog gubitka kilograma, a uzrok je gubitak misicne mase, vode i nesto malo sala.

boletus satanas
24.03.2008., 18:46
isuseeeeeek
više ništa nije pametno
probala sam surfati i tražiti neke stranice o zdravoj prehrani
ima ih puno ali ništa konkretno
nisam uspijela naći neku o tome koje se namirnice smiju, a koje ne smiju miješati

sad više stvarno ne znam što da radim

snowbunny
24.03.2008., 18:51
Da bi izgubila 1kg sala trebaš izgorit 7000kcal (pod uvjetom da je sva energija dosla iz sala) a za 1 kg misica 1250kcal.

Mozes ovo malo pojasniti? Znam da treba potrositi 7000 kcal za gubitak 1 kg sala ali sta znaci "za 1 kg misica 1250 kcal"?
Znam da je offtopic.. i sorry....

snowbunny
24.03.2008., 18:53
sad više stvarno ne znam što da radim

Dali vjezbas ili se bavis mozda sportom?
Ako ne, mozda bi ti to bilo dovoljno.
I neces se onda samo isusiti nego se lijepo isklesati... :D

Kualjanin
24.03.2008., 18:55
Mozes ovo malo pojasniti? Znam da treba potrositi 7000 kcal za gubitak 1 kg sala ali sta znaci "za 1 kg misica 1250 kcal"?
Znam da je offtopic.. i sorry....

Pa da od 1kg misica mozes dobit toliko energije kad se on razgradi. Zato se i gubi puno vise misica nego sala.

boletus satanas
24.03.2008., 18:56
Program prehrane sastoji se od 4 stupnja: induktivni traje 14 dana, a usmjeren je prema zaokretu metabolizma; drugi (priprema za fazu održavanja) podrazumijeva gubitak tjelesne mase potrošnjom masnih zaliha s tim da je dopušten dnevni unos od svega 15 - 40 grama ugljikohidrata dnevno; u trećem se postupno uvode ugljikohidrati, i to 40 - 60 grama dnevno; četvrti je održavanje postojeće smanjene tjelesne mase.

dakle kontma da nakon 14 dana treba počet uzimat ugljikohidrate

boletus satanas
24.03.2008., 18:58
I neces se onda samo isusiti nego se lijepo isklesati... :D

ma ja ne znam kojim sportom da se bavim
mislila sams e rolati
ali ne mogu zbog spuštenih stopala
zatim bicikl kao nije baš nešto(ne topi brzo salo)
zatim trčanje-ajd to je o.k. ali odu zglobovi, a kako nisam u formi jako mi je dosadno

zadnje što mi je palo na um je da kupim pedometar jer sam gledala u opri da dnevno trebamo napraviti 10 000 koraka i da je to kao mršavljenje
ma ne znam ni sama što da radim

snowbunny
24.03.2008., 19:03
Gle, stvarno ti nebi preporucila mesnu dijetu jer sam sama bila na skoro svim dijetama koje postoje i mesna mi je ostala u najgorem sjecanju.
Ja sam krenula na aerobic prije 20-ak dana i vec vidim razliku. Idem sest puta tjedno ali vrijedi!

Poslat cu ti pp.

snowbunny
24.03.2008., 19:09
Boletus satanas,
molim da ispraznis postanski... :D

boletus satanas
24.03.2008., 19:13
Ova dijeta potice iz Amerike i vrlo je efektivna. Ja sam za 7 nedelja
skinula 15 kg i vrlo sam zadovoljna. Nikad do sada nisam nasla dijetu koja
je toliko efektivna kao ova. Probajte ! Necete se razocarati, ja vam
obecajem .

Ova dijeta se sastoji u tome da iskljucimo unos ugljikohidrata u nas
organizam, kako bi pomogli organizmu da se ocisti od naslage sala, tj. da se
pocnu topiti nase masne naslage sala. Nemojte se prepasti - sto je
najvaznije sa ovom dijetom necete biti gladni, nemorate jesti samo tri puta
na dan, netrebate hranu vagati i posebno spremati obroke.

KAKO DJELUJE : Sa potpunim iskljucivanjem unosenja ugljikohidrata u nas
organizam, nase vlastite naslage sala jednostavno se pocinju topiti.

Sa dijetom poceti u ponedeljak. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki slijedeci
dan laksi ste za jedan kilogram. Svako jutro 1 kg manje. Za 24 dana mozete
izkubiti do 20 kg 100 %.

ALI OPREZ - AKO SAMO JEDAN DAN SAMO JEDNOM POJEDETE KOMADIC KRUHA VELICINE
NIKTA ILI BILO KAKVU SITNICU KOJA SADRZI UGLJIKOHIDRAT - ( od one hrane koja
je navedena da se nesmije jesti ) PREKIDA SE TOPLJENJE VASIH MASNIH NASLAGA.
TO ZNACI DA JE ORGANIZAM OD TOGA KOMADICA HRANE IZVUKAO UGLJIKOHIDRAT I
AUTOMATSKI BLOKIRAO TOPLJENJE SALA.

SVA OSTALA HRANA KOJA OVDJE NIJE NAPISANA SE NESMIJE JESTI !

HRANA KOJU SMIJEM JESTI :
SVE VRSTE MESA : junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina,
guska, patka, puretina, sve vrste jetrica, divljac. Na sve nacine OSIM
POHANOG. Znaci, sme se jesti kuhano, peceno, rostilj, suseno meso, kobasice,
sve vrste narezaka, OSIM HRENOVKI.

SVE VRSTE RIBA : morske ribe, slatkovodne ribe i sve vrste ribljih konzervi.

SVE VRSTE SALATA : svijeza zelena, paprike svijeze ili pecene, paradajz,
krastavci, svijezi ili kiseli kupus, cikla, salata od morskih plodova,
salata od luka, zeleni i crveni radic, spinat svijezi na salatu, sve salate
zaciniti uljem, octom, soli, paprom, ajvar - kako zelite i mozete jesti jaja
na sve nacine.

SVE VRSTE POVRCA : karfiol, blitva, spinat, poriluk, kelj, kupus kiseli ili
slatki, sparoge, bljusti, articok, patlidzan, korabica, mrkva, persun,
celer, kisela repa, prokulica

MOZETE PITI : mineralnu vodu, tonik, voda, crna kafa i sve vrste cajeva bez
secera.
OBAVEZNO DA UZMETE NATREN ILI SAHARIN, pola litre bijelog vina ili litra
gemista dozvoljena samo nakon sestog dana od pocetka dijete, limunada i
limun je dozvoljen.

BIT DIJETE JE : npr. skuhate povrce koje najvise volite, stavite u to meso
koje najvise volite, sve zacine ( sol, pepar, vegeta, beli luk i ostalo
sitno povrce, malo ulja ) i skuhate malo vecu kolicinu za cijeli dan. Kad
ste gladni mozete jesti gotovo stalno, tj. sve dok se ne osecate siti. Tako
kreirate obrok za svaki dan od hrane koja je navedena da se smije jesti.

NESMIJE SE JESTI HRANA KOJA SADRZI UGLJIKOHIDRAT !

ZABRANJENO :
- kruh, krumpir, brasno, riza, leca, grah, grasak, mrvice - prezli, pohano
meso, tjestenina, kikiriki, mandule, ljesnjak, hrenovke. Nema zaprske ni na
jedno jelo.
NITI JEDNA VRSTA MLIJECNIH PROIZVODA - mlijeko, maslac, kiselo ili slatko
vrhnje, jogurt, kefir, razni mlijecni i vocni pudinzi, margarin, slag, niti
jedna vrsta kolaca, slastica, secer, cokolada, razne grickalice slatke ili
slane, sladoled. Niti jednu vrstu sireva i niti jednu vrstu voca. NISTA STO
SE ZOVE VOCE.

VAZNO !
Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom, potrebno je da OBAVEZNO
uzimate vitamine, i to odmah sa pocetnim danom dijete.

VITAMIN C
VITAMIN D
CALCIUM, MAGNEZIUM, ZINC

Ovu dijetu mozete drzati onoliko dana koliko kilograma zelite izgubiti. Kad
postignete zeljenu tezinu treba vam 2 godine da opet pocnete dobivati na
kilazi.
Zar nije to sjajno !

ZNACI : Nije opasna po zdravlje i sve dok se drzite datih uputa, vec korisna
za zdravlje da se organizam ocisti naslaga sala.

Zelim vam uspeh i nemojte razocarati sami sebe. Najteze je prvih 6 dana. Ako
izdrzite, dalje je sve lagano, jer se zeludac svakim danom stisce i potreba
za hranom je sve manja i manja.

SRECNO !

boletus satanas
24.03.2008., 19:15
upppps
sorrry

zato i nisam dobivala odgovore na pm-ove koje sam slala

Mantis Religiosa
24.03.2008., 19:16
a fuck
danas sam krenula na nju
a sad
hmmmm
ne trebam puno kila skinuti

visoka sam 1,68 i imam 69 kila
tako da kontam da bi nekih 5-7 bilo sasvim ok

pit ću
centravit(kompleks vitamin) te calcium600(d+k)

ako skontam neki od poremećaja gricnut ću malo kruha... ili nešto

daj boletus ti mozes te kile istopiti za mjesec, sva bez mesne dijeti, samo izbaci, kruh slatko i vjezbaj savaki dan sat vremena, nema neke mudrosti. Te kilice niu vrijedne tvog zdravlja

snowbunny
24.03.2008., 21:08
Pa da od 1kg misica mozes dobit toliko energije kad se on razgradi. Zato se i gubi puno vise misica nego sala.
Tu nema ama bas nikakve pravde. Toliko se moras truditi da dobijes koji misic a salo se skuplja skoro samo od sebe.
Nema tu pravde. :(

snowbunny
24.03.2008., 21:27
Procitala sam opet upute za dijetu i hmmm... mozda ne bi bilo lose da i ja krenem ali da si svaki dan napravim juhu sa puno povrca i kuhanim mesom...
Inace znam da su neki na mesnoj grickali spek i cvarke navecer.... :bljak:
Mislim da bi to bilo zdravo i pametno nakon ovih uskrsnih zderacina.
Recimo nekih tjedan dana....
Naravno bez pecenog mesa, kobasica i slicnih sranje - samo juha.
Bemti sto sam prevrtljiva.

boletus satanas
25.03.2008., 20:12
ma bilo koja dijeta je učinkovita ko je se pridržavaš

joujou
25.03.2008., 20:28
ma bilo koja dijeta je učinkovita ko je se pridržavaš

naravno.. ali na biti jednoj dijeti ne mozes biti zauvijek :mig:

cim se sines sa dijete, organizam krece u oporavak i rekordnom brzinom pocinje skladistiti masne zalihe za slucaj iduce dijete i nedostatka hrane

stvarno mi je tesko povjerovati da jos ima ljudi koji se pouzdaju u dijete :ne zna:

boletus satanas
25.03.2008., 20:34
to nam je zadnja slamka spasa

ANUŠKA
26.03.2008., 07:14
naravno.. ali na biti jednoj dijeti ne mozes biti zauvijek :mig:

cim se sines sa dijete, organizam krece u oporavak i rekordnom brzinom pocinje skladistiti masne zalihe za slucaj iduce dijete i nedostatka hrane

stvarno mi je tesko povjerovati da jos ima ljudi koji se pouzdaju u dijete :ne zna:

Al kaj onda napraviti? Kad si na dijetama , debljaš se jer organizam nadoknađuje dane gladovanja , a kad nisi na dijetama debljaš se jer puno jedeš.Znam , zdravi način života , kaj ne? Al ko to stvarno moe postići?

kachunchica
26.03.2008., 09:46
to da

ajd zar nitko nije bio na mesnoj dijeti
zar vam je tak teško natipkati kratki odgovor

pliiiiz help

nigdje ne mogu izgooglati što se smije jesti za doručak

Bila je moja frendica...dijeta je tako "dobra" da je bila toliko troma i umorna od tog mesa da je jedva hodala. :rolleyes:

Bolje idi na neku drugu...promjene u nachinu prehrane bi trebale da nas ucine poletnijima, laganijima i da se sveukupno osjecamo bolje, a ne da skapavamo ili se gushimo u tromosti.

joujou
26.03.2008., 10:18
Al kaj onda napraviti? Kad si na dijetama , debljaš se jer organizam nadoknađuje dane gladovanja , a kad nisi na dijetama debljaš se jer puno jedeš.Znam , zdravi način života , kaj ne? Al ko to stvarno moe postići?

kad nisi na dijetama, pocni raznoliko i uravnotezeno jesti
naprosto nista drugo ne pali na duge staze

kretanje i fizicke aktivnosti sigurno nisu naodmet

boletus satanas
26.03.2008., 18:42
da li se na mesnoj dijeti za večeru smije jesti povrće
-evo ja sam od pon na dijeti, ali svkai dan požderem nešto slatko i navodno sam skinula 1 kg

Drito Konj
26.03.2008., 18:53
kad nisi na dijetama, pocni raznoliko i uravnotezeno jesti
naprosto nista drugo ne pali na duge staze

kretanje i fizicke aktivnosti sigurno nisu naodmet

Pa to stoji, ali atkins je recimo dobar prvi push, jer će se odmah vidjet rezultati, što ljudima daje volje i motiva da nakon tih mjesec i pol (koliko znam, dulje se ne smije bit na atkinsu) krenu sa zdravom i uravnoteženom prehranom.

Drito Konj
26.03.2008., 18:56
da li se na mesnoj dijeti za večeru smije jesti povrće
-evo ja sam od pon na dijeti, ali svkai dan požderem nešto slatko i navodno sam skinula 1 kg

Ne, ako jedeš slatko, nisi na dijeti. Srećica, tebi neće pomoć niti jedna dijeta ako nemaš discipline pratit upute. I da, upravo takvi se nakon dijete udebljaju duplo.

Znam i sam. Bio sam na mesnoj već 2x i prvi put sam skinuo 13 kila u mjesec i pol, ne bi li ih u naredna 2 mjeseca samo tako vratio jer sam krenuo samo tako žderat. Drugi put je bilo ok, samo kaj sam opet nabio kile kroz idućih par godina.

Dakle, želiš li smršavit, prvo se drži SVIH uputa koje tamo pišu, dakle nema slatkog, a nakon toga moš isto tako zaboravit na prežderavanje i random jedenje slatkog. Organizam je ko bilo koja mašina, ima svoj optimum unosa energije. Pretjeraš li, skladišti.

I ne, u bilo kojem režimu prehrane (ne govorim o dijetama tu) se ne preporučuje jesti ugljikohidrate navečer. Dakle ne povrće.

boletus satanas
26.03.2008., 18:59
ajmo sad odgovoriti na jedno pitanje KOLIKO SE SMIJE BITI NA ATKINSU

jedni kažu 3 tjedna, drugi mejsec dana, ti sad mjesec i pol????

kontma da su ove nuspojave tukle one koji nisu pili vitamine
ja se njima kljukam

evo već 3 dan bez kruha(slatkišima ne mogu odoliti-ostali kolači od uskrsa i milka :( )
i uopće mi ne fali
napominjem da kolače tamanim navečer

e sad možda je stvar u tome što sam ja sebe sa un-om ispraksirala da mi ne treb akruh
tako da sma i prije same atkinsonove znala po cijeli dan ne jesti kruha
i kad nisam bila na dijeti izbjegavala sam ga

te DA LI SE SMIJE VEČERAT POVRĆE

boletus satanas
26.03.2008., 19:02
ok
onda ovako
ako nisam na mesnoj ilitiga atkinsonovoj što smijem jesti za večeru
što je uravnotežena prehrana

npr. gledala sam doktoricu u dobro jutro hrvatska koja je rekal da se želja za slatkim poslije ručka može smanjiti jedući ujtro pecivo(kao neka fora oko inzulina) i uglavnom probala sam i stvarno je djelovalo

boletus satanas
26.03.2008., 19:05
Atkinsova prehrana se bazira na visokom unosu proteina, a niskom unosu ugljikohidrata, i ubraja se u tzv. dijete za mršavljenje.

Prehrana je podijeljena u tri faze: uvod, provođenje dijete i gubitak tjelesne mase, faza održavanje tjelesne mase. Tijekom uvodne faze (prvih 14 dana dijete), unos ugljikohidrata je limitiran na ne više od 20 g dnevno. Nije dozvoljeno voće, kruh, žitarice, povrće bogato škrobom, mliječni proizvodi (izuzev sira, vrhnja i maslaca). Tijekom faze u kojoj masa počinje opadati, vrši se eksperimentiranje različitim vrstama ugljikohidrata dok se ne ustanovi koje su «najliberalnije» doze koje se mogu unositi, a da se i dalje gubi na tjelesnoj masi. Tijekom posljednje faze utvrđuje se količina ugljikohidrata koju osoba može konzumirati, a da pri tome uspije zadržati svoju tjelesnu masu. Kada se nakon završnih faza odredi optimalna količina ugljikohidrata, nerijetko se osobama koje su provodile ovu dijetu sugerira da ostatak života unose tu, optimalnu, količinu ugljikohidrata, nikako veću.

Prema dr. Atkinsu, većina osoba mora limitirati unos ugljikohidrata na ne više od 60 g dnevno kako bi uspijeli održati tjelesnu masu.

S obzirom na restrikcije koje ova prehrana zahtijeva, dr. Atkins preporuča redovitu tjelovježbu i unos suplemenata u prehrani (multivitaminsko mineralne pripravke)

Napomena: Preporuke o adekvatnom unosu ugljikohidrata formirane i prihvaćene od strane različitih renomiranih organizacija potiču dnevni unos otprilike 300 g ugljikohidrata.

Tko provodi ovu dijetu?

Atkinsova dijeta privlačna je osobama koje su bezuspiješno pokušavale izgubiti tjelesnu masu uz pomoć niskokaloričnih bezmasnih dijeta. Osobe koje provode ovaj tip dijete mogu unositi koliko žele kilikalorija, samo je bitno da te kilokalorije ne potječu iz ugljikohidrata.

Što kažu pristalice?

Osnovna premisa ove dijete je da povišen unos ugljikohidrata uzrokuje porast tjelesne mase, koji vodi ka pretilosti. Prehrana bogata ugljikohidratima povećava proizvodnju inzulina. Kada je razina inzulina povećana, hrana koju jedemo brzo i lako se konvertira u masti, i skladišti u našim stanicama. S druge strane, u nedostatku ugljikohidrata, tijelo je, da bi dobilo potrebnu energiju, prisiljeno sagorijevati masti.

Dr. Atkins sa svojim kolegama ovom vrstom prehrane tretira pretile osobe, osobe oboljele od dijabetesa tipa 2, osobe sa visokim kolesterolom i trigliceridimau krvi te osobe sa povišenim krvnim tlakom.

Što kažu kritičari?

Mnogi nutricionisti ne slažu se niti preporučaju Atkinsovu dijetu jer smatraju da je povišen unos kilokalorija, bez obzira otkud one potječu, te nedostatak tjelovježbe glavni unos pretilosti.
Kritičare zabrinjava utjeca Atkinsove dijete na zdravlje osobe koje je prakticiraju. Naime prehrana koja može sadržavati velike količine zasićenih masnoća i kolesterola izlaže osobe riziku od srčanih bolesti. Nedavno objavljena istraživanja pokazuju da prehrana bogata proteinima može ubrzati razvoj ateroskleroze, glavnog uzroka srčanog udara, povećati rizik od osteoporoze te poremetiti rad bubrega.

S druge strane, namirnice koje dr. Atkins u svojoj prehrani izbacuje, voće, povrće, sjemenke..., dokazano štite od srčanih oboljenja.

joujou
26.03.2008., 20:05

te DA LI SE SMIJE VEČERAT POVRĆE

salis se, jel' da? :D

bez problema tamanis kolace, ali te brine da bi se mogla udebljati od povrca? :zubo:

Drito Konj
26.03.2008., 20:21
evo već 3 dan bez kruha(slatkišima ne mogu odoliti-ostali kolači od uskrsa i milka :( )
i uopće mi ne fali

DA LI SE SMIJE VEČERAT POVRĆE

:rofl: :rofl:

Tebi curica, ne treba dijeta. Treba ti tečaj iz logike. :D

boletus satanas
26.03.2008., 20:30
o kej
sam ismijavajte
ali ja sam pojela 1 štangicu čokolade danas
i jučer pola kolača

ok

dakle to nije prežderavanje kolačima

a za povrće pitam jer nigdje nemaju neka konkretna pravila već je sve ofrlje

snowbunny
26.03.2008., 21:00
Smijes pojesti salatu navecer ili meso. Nista drugo...
Ja bi preporucila salatu iz ocitih razloga... :D
Drugo, nemoj jesti NIKAKVE uglikohidrate. Znaci nema keksa, kolaca, cokolade ili bilo sto slicno... nema tijesta, kruha, rize, krumpira, graska, mahune, mrkve...
Od povrca mozes uglavnom lisnato povrce i rajcice.
Mesna dijeta se bazira na to da ne unosis nikakve uglikohidrate i nakon 2 dana se navodno pocinje topiti salo.
Dijeta je stroga i zato nisam mogla dugo izdrzati.... i bila mi je jednostavno gadna...
Vise mi se svida jusna varijanta te dijete. Skuhaj si recimo pilecu juhi sa karfiolom ili keljem i udri po njoj. Kada ti dojadi onda mlati po salati...
I nista drugo...

Drito Konj
26.03.2008., 21:08
o kej
sam ismijavajte
ali ja sam pojela 1 štangicu čokolade danas
i jučer pola kolača

ok

dakle to nije prežderavanje kolačima

a za povrće pitam jer nigdje nemaju neka konkretna pravila već je sve ofrlje

U kontekstu DIJETE, to je prežderavanje kolačima. Ako je strogo pravilo dijete da ne smiješ jest ugljikohidrate, a ti ih jedeš i još k tome briješ da "nije to ništa", za tebe dijeta očito nije. Jednostavno. Zakaj te opće zanimaju pravila ako ih se ne namjeravaš držat i briješ kak ti znaš bolje?

Ne, navečer ne bi trebala ni povrće. Prvih tjedan dana dijete opće ne bi trebala povrće. Imaš apsolutno sve upute o dijeti na netu, posjeduješ google kao i svatko od nas, ne razumijem čemu ovo.

Drito Konj
26.03.2008., 21:11
Smijes pojesti salatu navecer ili meso. Nista drugo...
Ja bi preporucila salatu iz ocitih razloga... :D

Želi li smršavit, pametnije je da jede meso nego povrće, jer povrće sadrži ugljikohidrate, a meso ne. Vrlo jednostavno.
Prvih tjedan dana se ne smije jesti NIŠTA povrća. NULA. Ništa. Da, to bi bilo - ništa.
Drugih tjedan dana se smije 20g ugljikohidrata dnevno, ako se ne varam. Ili 10. Uglavnom, treba se držat tih pravila, inače je "bivanje na dijeti" samozavaravanje i deblji bulšit. :)

snowbunny
26.03.2008., 21:25
Želi li smršavit, pametnije je da jede meso nego povrće, jer povrće sadrži ugljikohidrate, a meso ne. Vrlo jednostavno.
Prvih tjedan dana se ne smije jesti NIŠTA povrća. NULA. Ništa. Da, to bi bilo - ništa.
Drugih tjedan dana se smije 20g ugljikohidrata dnevno, ako se ne varam. Ili 10. Uglavnom, treba se držat tih pravila, inače je "bivanje na dijeti" samozavaravanje i deblji bulšit. :)

Koliko ja znam, lisnato povrce ima uglikohidrate samo u tragovima. Sada sam jednu tabelu pogledala i recimo masline ih nemaju. Ja sam samo pazila da povrce ima najvise 6 grama uglikohidrate na 100 grama i sve je bilo uredu.
Mozda ima vise varijante te mesne dijete, ja sam pratila tu gdje se moglo jesti meso i lisnato povrce u neogranicenim kolicinama. Kile su isle... istina da sam se uzasno osjecala i kile su se na kraju vratile ali to sam samo ja bila kriva... :D

Drito Konj
26.03.2008., 22:12
Koliko ja znam, lisnato povrce ima uglikohidrate samo u tragovima. Sada sam jednu tabelu pogledala i recimo masline ih nemaju. Ja sam samo pazila da povrce ima najvise 6 grama uglikohidrate na 100 grama i sve je bilo uredu.
Mozda ima vise varijante te mesne dijete, ja sam pratila tu gdje se moglo jesti meso i lisnato povrce u neogranicenim kolicinama. Kile su isle... istina da sam se uzasno osjecala i kile su se na kraju vratile ali to sam samo ja bila kriva... :D

Nema ni luk :D I da, sve ovo stoji, ali prvih tjedan dana opće ne bi trebalo jesti povrće, da se organizam brže navikne na ideju.

snowbunny
27.03.2008., 10:35
Nema ni luk :D I da, sve ovo stoji, ali prvih tjedan dana opće ne bi trebalo jesti povrće, da se organizam brže navikne na ideju.

Eto sada sam cula za najgadniju dijetu na svijetu...
Fuj! :D

joujou
27.03.2008., 12:23
bolje bi joj bilo da jede samo povrce a meso ne :ne zna:

Zli Mali Medo
27.03.2008., 13:33
bolje bi joj bilo da jede samo povrce a meso ne :ne zna:

Ne. Meso, pogotovo perad i ribu. Inace, godinama je vec poznato da samo keto-dijeta jebeno funkcionira. Vrlo mali unos UH, dosta proteina i dobrih masti.

Drito Konj
27.03.2008., 22:13
Eto sada sam cula za najgadniju dijetu na svijetu...
Fuj! :D

Opće nije ak imaš svaki dan love za neko miješano meso na nekom dobrom mjestu + živaca za doma radit klopu. :D

Stefani
28.03.2008., 08:46
Na mesnoj dijeti se moras držati pravila inace nece upalit. Ali jos jednom napominjem da je stvarno nezdrava i da nema ucinka na duge staze, jer se kile vrate.
A i cula sam da je Atkins umro od svoje dijete.

Stefani
28.03.2008., 08:50
Opće nije ak imaš svaki dan love za neko miješano meso na nekom dobrom mjestu + živaca za doma radit klopu. :D

Zavisi kako za koga. Svaki dan sam kuhala na toj dijeti, smisljala nove specijalitete, ali nakon određenog vremena toliko mi se zgadila, da sam skoro plakala za stolom.

The Whale
28.03.2008., 09:59
Treba si kupiti trakice za indikaciju ketona. Ima u ljekarni za kupiti. Popišaš se na nju i onda lijepo vidiš jer proces mršavljenja počeo. Dakle, kada se u tijelu počnu nakupljati abnormalne količine ketona, to znači da jetra počinje prerađivati salo u energiju, u nedostatku ugljikohidrata. Ketoni su nusprodukt metabolitičkog procesa kojim se lipidi pretvaraju u energiju.
Nadalje, potrebno je paziti da tijelu ne nedostaje vode, jer se ketoni izlučuju preko mokraće, dakle njihova povećana koncentracija šteti bubrezima u slučaju nedovoljnog unosa vode u organizam.

Kod Atkinsa je preporučljivo ići u teretanu. Proteini povećavaju mišićnu masu koja još više troši lipida.
Al sumnjam da itko ovo sve zna tko ide na Atkinsa. :rofl:

joujou
28.03.2008., 10:33
Treba si kupiti trakice za indikaciju ketona. Ima u ljekarni za kupiti. Popišaš se na nju i onda lijepo vidiš jer proces mršavljenja počeo. Dakle, kada se u tijelu počnu nakupljati abnormalne količine ketona, to znači da jetra počinje prerađivati salo u energiju, u nedostatku ugljikohidrata. Ketoni su nusprodukt metabolitičkog procesa kojim se lipidi pretvaraju u energiju.
Nadalje, potrebno je paziti da tijelu ne nedostaje vode, jer se ketoni izlučuju preko mokraće, dakle njihova povećana koncentracija šteti bubrezima u slučaju nedovoljnog unosa vode u organizam.

Kod Atkinsa je preporučljivo ići u teretanu. Proteini povećavaju mišićnu masu koja još više troši lipida.
Al sumnjam da itko ovo sve zna tko ide na Atkinsa. :rofl:

posto ocito prilicno znas o mesnoj dijeti i stetnosti.... pisi jos :D

mafri
28.03.2008., 12:01
sad ga baš čitam
ja bi napravila neki "šok" da skinem barem par kila. tako radim stalno. skidam pa sam opet kao u normali. nikad se ne držims trihtno dijete. samo sam 1 uspijela izdržati baš cijeli dan na voću.....

kruh iovako više ne želim jesti...

bumo vidjeli
ali izvješće o mesnoj dijeti ćete dobiti.... čak razmišljam da možda vodim on-line dnevnik svaki dan.... da vidite koliko se može izgubiti ili dobiti :)

ako ste za??

Mene isto zanima sve u vezi mesne dijete!Bilo bi super kad bi vodila taj dnevnik,pa da ljepo vidimo sve sta i kako se jede i kada.I onda ti se pridruzimo sa komentarima i pitanjima.:top:

snowbunny
28.03.2008., 13:14
Ja bi isto opet na mesnu, ali samo jusna varijanta. :D
Onako - da se malo proljepsam :cerek:
Iako sada vidim da to nije prava mesna - ali nema veze. Bitno da je "dijeta" u pitanju.

mafri
28.03.2008., 15:10
Ja bi isto opet na mesnu, ali samo jusna varijanta. :D
Onako - da se malo proljepsam :cerek:
Iako sada vidim da to nije prava mesna - ali nema veze. Bitno da je "dijeta" u pitanju.

Kako jusna?Ajde mi pojasni

snowbunny
28.03.2008., 16:16
Kako jusna?Ajde mi pojasni
Juha sa povrcem i mesom.
Ali samo lisnato povrce, karfiol i brokula...
I salate!!! Puno salate!
Bila sam vec na mesnoj i gube se kile ali i snaga i zivci...
Mislim da bi mesna-jusna bila vise zdrava i fina... a posto se iste stvari jedu samo na drugi nacin, pretpostavljam da se moze racunati na gubitak tezine.

boletus satanas
28.03.2008., 21:46
hej
ja sad sebi vodim neki dnevnik
tak da mogu objaviti

vodit ću i o nuspojavama ako ih bude bilo....

mafri
28.03.2008., 22:18
hej
ja sad sebi vodim neki dnevnik
tak da mogu objaviti

vodit ću i o nuspojavama ako ih bude bilo....

Uf,nadam se da nece bit nuspojava!?:mig:

mafri
28.03.2008., 22:20
Juha sa povrcem i mesom.
Ali samo lisnato povrce, karfiol i brokula...
I salate!!! Puno salate!
Bila sam vec na mesnoj i gube se kile ali i snaga i zivci...
Mislim da bi mesna-jusna bila vise zdrava i fina... a posto se iste stvari jedu samo na drugi nacin, pretpostavljam da se moze racunati na gubitak tezine.

Joj znam da i snaga i zivci se gube i da treba imat volju!E meni te volje fali puno.:ne zna::(
E a bas kad nesmijem nesto jesti onda mi se bas to jede do bola!

boletus satanas
28.03.2008., 22:34
meni samo fali voće
danas mi se uopće nije večeralo, ali sam se prisilila je jer i 3 obroka dnevno malo, ne stignem radi posla više

boletus satanas
28.03.2008., 22:35
Uf,nadam se da nece bit nuspojava!?:mig:
kljukam se vitaminima

jučer me samo malo boljela glava navečer ali kontma od ludog vrmena :ne zna:

danas sve o.k.
nisam u ničemu prekršila dijetu

mafri
28.03.2008., 22:36
E i to mi se nesvidja sto se voce nejede!Mislim,ja moram nesto slatko pojest u toku dana i ako nepojedem pukne me drhtavica i znoj-ko ovisnika!Uzas!I makar to voce da se moze to bi bilo ok!

snowbunny
28.03.2008., 22:36
Meni je najvise falilo mlijeko i jogurt da maknem taj vjeciti osjecaj masnog iz grla...
Znam da kada sam odlucila prestati sa dijetom skoro sam se otrovala sa jogurtom.
I to vocnim sa secerom... mmmmm...
Jest bilo gadno.

mafri
28.03.2008., 22:37
Mene glava pocne bolit kad sam na dijeti od gladi.Ili mozda ja to umislim?!Nemam pojma,al i bol u glavi i drhtavica,uzas!

snowbunny
28.03.2008., 22:38
E i to mi se nesvidja sto se voce nejede!Mislim,ja moram nesto slatko pojest u toku dana i ako nepojedem pukne me drhtavica i znoj-ko ovisnika!Uzas!I makar to voce da se moze to bi bilo ok!
Ja sam isto takva. Daj mi nesto slatko i ne grizem.
Imala sam jednu nezdravu foru, znam da nije dobro inace a kamoli za nekakvu dijetu.... coca cola zero.
Znam, znam... cisti otrov ali pomagalo je u kriznim situacijama.
I litre kave.

mafri
28.03.2008., 22:38
Da i jogurti mi fale!Ma u biti ,meni fali sve ono sto nesmijem pojest :)

mafri
28.03.2008., 22:40
Joj,coca cola zero mi je jedno vrijeme bila opsesija!Stalno sam je lokala,sad je zato nemogu bas nesto.
A kave mogu litre!Al ja pijem sa sladilom,pa mi se nekad i ona zgadi.

snowbunny
28.03.2008., 22:41
Nista, odluka je pala.
Sutra kupujem pileca prsa, karfiol i brokule i spremam juhu. Juhuuu!
Samo to i salate jedem, majke mi.
I to ce trajati najvise 10 dana.
Javim strahove, bolove, traume i rezultate ako ima zainteresiranih.

mafri
28.03.2008., 22:47
Javi sve obavezno!A javljaj se svaki dan da vidimo imal kriza!
Ah mene!Naravno da ima kriza!Da nema bile bi ko violine mrsave.
E a sta ces uz to jesti jos?I koliko se mrsavi?Ja sam tako nekako i zamisljala tu mesnu dijetu,kuvala bi ko juhicu od povrca sa mesom

snowbunny
28.03.2008., 22:53
Jedem samo tu juhu i salate (kupus, zelenu salatu - jedino to volim).
U salate samo ulje, sol i ocat.
Nista drugo. Ajme meni...
Iz iskustva znam da cu osjetiti razliku vec nakon 2-3 dana, ali znam da je to uglavnom voda. Kako ce ici dalje, a bit cu optimisticna!
Jedino me muci vjezbanje - ako necu imati snage za vjezbanje prekidam dijetu.
Ako funkcionira mogla bi tako odvojiti jedan tjedan svaki mjesec ali za to treba imati volju a ja je nemam previse...:(

Miss Piggy
29.03.2008., 15:07
Curke, a da se vi pridružite nama na zdravoj prehrani i vježbanju? :mig: Može se jesti jogurta, pašte, a i mlijeka, ponekad čak i slatko... :eek: A tko bi tek odolio posnom siru? :rofl: Sve u svemu, mesna dijeta može slobodno na policu, a zdravi lifestyle u praksu! :top:

Mantis Religiosa
29.03.2008., 15:33
a da probate varijantu mesne, jedete posni sir ili zrnati, lisnato povrce i tunjevinu ili piletinu..... mislim da recimo bjelancevine s malo masnoca bi bile jako efikasne, nisi gladan..... pijete biljnoga caja nezasladjenoga i kavu nezasladjenu. Mislim da cu i ja tako nesto probati prije ljeta. :rofl:
alo kao sto miss pigy kaze, zdrava prehrana vam je puno bolja varijanta, mozete jesti sve ako to i potrosite i umjereno koristite :top:

snowbunny
29.03.2008., 15:55
Sve ste dobro rekli... i kada bi to bilo lako..:(
Nego, ja sam se vec pridruzila vjezbacima i namjeravam ostati.
Ako tu i tamo malo sokiram tijelo sa zdravom i umjerenom prehranom, a sta cu? :ne zna: Mislim da jusna-mesna nije tako losa ideja za kratke periode, na kraju krajeva, ako postoji vocni i cajni post, zasto ne bi bio juha sa povrcem i mesom post? :D
Meni je najveci problem disciplina. Ja namjeravam zdravo i pametno jesti i na kraju sama sebe muljam tipa "ma samo malo ovoga nece skoditi... a hebi ga ako sam tako malo mogu jos vise..." I tako se ja redovito pokopam :D
Meni treba nesto strogo tako da mogu samo jesti 2-3 stvari i onda sam ko bubica dok mi ne postane zlo.
Znam da nije zdravo (ali svaku dijetu prekidam ako mi ne odgovara) i sve se nadam da cu jednog dana jednostavno SHVATITI i drzati se toga da treba paziti sto se jede i da nije pun zeludac naljepsa stvar na svijetu.

Miss Piggy
29.03.2008., 18:26
@snowbunny: Znaš što, možda nikad ne shvatiš da puni želudac nije najljepša stvar na svijetu! :rofl: Ali to je ok! Mislim da pravi (zdravi) život započinje kad čovjek shvati da mu se neće dogoditi neki nepovratni klik u glavi nakon kojeg će sve biti super - odjednom će ti sve biti jasno, nećeš više htjeti jesti previše, ravnodušno ćeš prolaziti pored slastičarne... NE! Treba se svaki dan truditi... i treba prihvatiti činjenicu da će taj trud možda trebati ulagati CIJELI život... Što je, tu je!
Ono što sigurno znam je da ako 10 puta odeš na neku dijetu (bilo koju) i onda se 'uvjeriš' da smiješ 'varati' pa polako odustaneš, zapravo gubiš povjerenje u samu sebe i svoje sposobnosti. 11. put će biti kao sa onim dečkom koji je vikao VUK!

boletus satanas
29.03.2008., 18:26
Curke, a da se vi pridružite nama na zdravoj prehrani i vježbanju? :mig: Može se jesti jogurta, pašte, a i mlijeka, ponekad čak i slatko... :eek: A tko bi tek odolio posnom siru? :rofl: Sve u svemu, mesna dijeta može slobodno na policu, a zdravi lifestyle u praksu! :top:

e vidiš
1. vježbat ne stignem jer sam jako uposlena u firmi
2. zdrava prehrana
to već pomalo prakticiram
sad sam odlučila skinuti kile
i ne nastaviti sa starim
već proučavam neke kombinacije

jednostavno ova naša domaća kuhinja je formirana za ljude koji rae teške fizičke poslove

btw pon69,1 sub 66,2

ali ne vidim razliku u hlačama ili nečem drugom

pijem puno vode

a listiće za mjerenje ketona ne mogu naći. nema toga u ljekarni. samo neke kombinirane za dijabetičare i dođu 80kn
tooo much

p.s. ja sam 2 tjedna na mesnoj dijeti(ali varijanta sa povrćem, dakle ne stroga)
nakon toga krećem svaki dan ubacivati nešto lagano poput malo sira, 1 jogurt... itd....

boletus satanas
29.03.2008., 18:30
A tko bi tek odolio posnom siru?
ne mogu shvatiti ljude koji ne vole povrće
ja bez problema, prije dijete, izdržim cijeli dan na kuhanom karfiolu(ili brokule) koji je prepečen na tavici

ili da se za ručak najedem domaćeg sira i kajmaka+ malo kruha

Mantis Religiosa
29.03.2008., 22:54
@ Boletus, Boletus crna Boletus :rolleyes:, nemoj kenjati da nemas 1. sat vremena dnevno za vjezbanje, jel gledas tv?!! preskaci uze dok ti traje serija, ili se digni pola sata ranije i vjezbaj, na posao idi pjesice i vjezbaj vikendima.... ili se digni ranije pa idi trcati. Daj, molim te svatko ima sat vremena za vjezbanje ako zeli imati :rofl: A nema ti mrsavljenja dogorocnoga bez fizickoga trosenja. Najgore sto si mozes napraviti u zivotu je kada dodjes krepana doma od cijelodnevnog sjedenja je da spavas ili da gledas tv- treba ti fizickoga trosenja, biti ces odmornija, imati vise energije.
A ne bih se slozila da ja bas sva nasa prehrana domaca samo za ljude koji rade u polju :eek: Izbaci kruh ako si sklona debljanju i one cuspajze jedi bez kruha, puno salata, vode, caja, svjezeg voca, posnoga sira, piletine,tunjevine..... i uspijeh zagarantiran uz 45 minuta vjezbanja svaki dan. Nabavi si sobni bicikl ili orbitrek i pedaliraj uz tv.:top: i kuhaj si hranu sto je vise moguce jedi kuhano.I problem nije skinuti, zapamti. Problem je zadrzati to za cijeli zivot jel to znaci mijenjanje svoga zivota i navika.

mafri
30.03.2008., 09:36
Naravno da bi bilo super jesti zdravo a ne bit na mesnoj dijeti.Al tesko je to!Mogla bi jedino da mi svaki dan neko slaze jelovnik sav,to bi upalilo.
Bilo bi mrak da imamo nekog nutricionistu na forumu(otvori svoj topic) i ljepo nas savjetuje!?
A sad odo do vjezbacica da im se prikljucim!Ako me prime

joujou
30.03.2008., 12:55
Naravno da bi bilo super jesti zdravo a ne bit na mesnoj dijeti.Al tesko je to!Mogla bi jedino da mi svaki dan neko slaze jelovnik sav,to bi upalilo.
Bilo bi mrak da imamo nekog nutricionistu na forumu(otvori svoj topic) i ljepo nas savjetuje!?
A sad odo do vjezbacica da im se prikljucim!Ako me prime

ima ih koliko hoces... ali tesko je tipkati i traziti, a mozda se nema vremena niti za to :rofl:

mala garava
30.03.2008., 13:06
moze mi netko,molim vas,napisat kako ide ta dijeta.procitala san ovdje sve ali opet ne kuzim sta treba za dorucak,sta za rucak,sta za veceru. vidim da vas ima tu koji su na toj dijeti pa molim vas napisite mi kako to ide. thx

snowbunny
30.03.2008., 13:21
moze mi netko,molim vas,napisat kako ide ta dijeta.procitala san ovdje sve ali opet ne kuzim sta treba za dorucak,sta za rucak,sta za veceru. vidim da vas ima tu koji su na toj dijeti pa molim vas napisite mi kako to ide. thx

Jedes meso i lisnato povrce koliko i kada hoces. Bitno je da ne jedes nikakve uglikohidrate.
Ja sam si naprimjer skuhala loncinu pilece juhe sa mesom i karfiolom. Uz tu cu zelje na salatu.
Kada i ako pojedem juhu do kraja, krecem sa juhom sa teletinom i brokulom.
Jelovnik je ogranicen i od mesa nemoj jesti hrenovke a ni kobasice (jer tko zna sta sve ima u njima). Drzi se kuhanog svjezeg mesa.

mala garava
30.03.2008., 14:14
Jedes meso i lisnato povrce koliko i kada hoces. Bitno je da ne jedes nikakve uglikohidrate.
Ja sam si naprimjer skuhala loncinu pilece juhe sa mesom i karfiolom. Uz tu cu zelje na salatu.
Kada i ako pojedem juhu do kraja, krecem sa juhom sa teletinom i brokulom.
Jelovnik je ogranicen i od mesa nemoj jesti hrenovke a ni kobasice (jer tko zna sta sve ima u njima). Drzi se kuhanog svjezeg mesa.

hvala ti puno. molim te samo mi jos objasni ovo za prvi tjedan,jel se smije jest povrće prvi tjedan??

boletus satanas
30.03.2008., 16:14
ako jedeš povrće prvi tjedan dijeta ide sporije
p.s. ja jedem i ne pada mi napamet tjedan dana samo na mesu

doručak meso ili jaja
sve piše na ovom topicu
jer ja sve što nađem priljepim ovdje

mantiosa.... joj srećo... radim 2 posla
uglavnom 1 forumašica mi je poslala link sa nekim vježbama za kod kuće
sad to meni frend skida i s time počinjem čim dobijem dvd

ne zaboravi vodu i vitamine

boletus satanas
02.04.2008., 19:58
još 1 pitanje
jel' se stvarno en smije na dijeti biti više od 3 tjedna ili može dok se ne skinu kile

evo mene tjedan i pol i da kucnem o drvo nema nuspojava....

snježana0301
02.04.2008., 20:16
još 1 pitanje
jel' se stvarno en smije na dijeti biti više od 3 tjedna ili može dok se ne skinu kile

evo mene tjedan i pol i da kucnem o drvo nema nuspojava....
Ja sam prije dvije i pol godine krenula na tu dijetu. Odmah da napišem, mesna dijeta je zapravo Atkinsova dijeta. U knjižnici ima izvanredna knjiga dr.Atkinsa "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa". Svatko tko hoće na tu dijetu trebao bi ju pročitati jer ona objašnjava baš sve. Ne piše samo što treba jesti, a što ne, nego i sa znanstvenog stajališta objašnjava šta se događa u tijelu tijekom te dijete što je vrlo bitno, jer vidim da se tu spominju i ketoni i trakice za mjerenje ketona. Ja sam knjigu pročitala nekoliko puta, sve mi je jasno. Kad sam prije dvije i pol godine krenula na tu dijetu, najprije sam napravila laboratorijske testove krvi. Imala sam povišeni kolesterol i trigliceride, šećer blizu gornje granice. Bila sam na toj dijeti dvije pune godine, ali sam u međuvremenu radile prekide od otprilike tri dana, pa nekad su ti prekidi i potrajali tri tjedna, ali ne više. Za to vrijeme kile bi opet išle gore, nezaustavljivo. Ali, polako, mic po mic, išla sam sistemom četiri koraka naprijed, jedan nazad i skinula sam 23 kg. Onda mi je nešto u meni puklo i počela sam sve opet jesti i bilo mi je teško zaustaviti se. U pola godine natukla sam natrag 15 kg. I eto me opet, već sam 5 dana ponovno na toj dijeti, jer vidim da mi ona najbolje funkcionira. I da, nakon one dvije godine provedene na dijeti s povremenim prekidima, opet sam napravila testove krvi i kolesterol i trigliceridi i šećer vratili su se u granice normale. Nisam imala nikakve probleme, nakon što sam prebrodila početnu krizu osjećala sam se dobro. Imala sam snage i energije i što je najvažnije, nisam više osjećala glad. Ostala mi je samo u mozgu želja za nedozvoljenom hranom, ali i ona se prebrodi snagom volje. Ne bih tu željela raspravljati s nikim koliko je ta dijeta štetna a koliko korisna, jer o tome će uvijek biti različitih mišljenja. Kada se ni medicinska struka ne može složiti po pitanju te dijete, naravno da ima i među nama različitih mišljenja. Ja sam tu samo iznijela svoje pozitivno iskustvo s tom dijetom, nikoga ne želim niti nagovarati na tu dijetu, niti ga odgovarati od nje. Svatko treba sam odlučiti kako hoće. Ja bih tu samo htjela naći podršku, možda izmijeniti iskustva sa dijetalcima koji su na toj istoj dijeti, pa da razmjenjujemo iskustva.

snowbunny
02.04.2008., 20:40
Ja sam danas peti dan na dijeti i svaki dan idem na aerobic ili callanetics.
Za sada imam samo veliku zelju pojesti masnu lepinju, nalit se jogurta i progutati jednu konkretnu veliku turbo troduplu cokoladu.
Ali inace se fizicki dobro osjecam. :D
Kao sto sam ranije rekla, drzim se puno povrca i juhe sa mesom. Pomalo mi se vec gadi ta juha (piletina i karfiol) ali sutra radim telecu sa rajcicom.
Jos nisam stala na vagu jer mi uskoro dolazi mjesecna bestija i uvijek dobijem oko 2 kile tada. Vaga sada nije moj prijatelj a kada konacno stanem na nju, odmah javim.
Prije tjedan dana:78 kg :(

boletus satanas
02.04.2008., 20:45
hm ovakoc
sad znamd a ću dobiti po nosu
ali svakih nekoliko dana 2-3 gricen nešto slatko
dakle kockicu čokolade

jaaaaako mi fale jogurt ili sir
te voće
ali nekako i za to nemam više potrebe

evo od prolog pon 69,1 do danas 65,0

e sad to stagnira 2 dana jer sam malo kršila dijetu
pijem kavu s mlijekom
već mi se zgadila ona čista turska

ali sam zadovoljna

meni kile ne znače puno već metar
struk sam smanjila za 1cm
guzu za otprilike 2cm

joujou
02.04.2008., 21:31
4 kg si smrsavila u tjedan i pol? :eek: wow

snowbunny
02.04.2008., 21:34
Ta dijeta stvarno daje brze rezultate ali nazalost treba koristiti mozak kada se prekine.
Nadam se da cu ovaj put koristi sive stanice...

snježana0301
02.04.2008., 22:34
hm ovakoc
sad znamd a ću dobiti po nosu
ali svakih nekoliko dana 2-3 gricen nešto slatko
dakle kockicu čokolade

jaaaaako mi fale jogurt ili sir
te voće
ali nekako i za to nemam više potrebe

evo od prolog pon 69,1 do danas 65,0

e sad to stagnira 2 dana jer sam malo kršila dijetu
pijem kavu s mlijekom
već mi se zgadila ona čista turska

Šta se tiče kave, ako ti je bez veze piti čistu, ja ti savjetujem kupi ono vrhnje za šlag Dukatovo. Sipaj unutra nekoliko kapi tekućeg Natreena, izmiksaj ga i to bez problema možeš staviti u kavu. Meni je kava na taj način super. Od kad sam na dijeti, radujem joj se kao malo dijete, jer ju doživljavam kao poslasticu. To vrhnje za šlag možeš i jesti, jer ne sadrži previše UH, sadrži više masnoća, a kao što znate, masti na toj dijeti nisu zabranjene, već samo UH. A sir smiješ jesti na toj dijeti. Ove kupovne, gaudu, trapist, tilzit, ma sve. Isto tako možeš jesti sir i vrhnje (ako voliš). A ako baš ne možeš bez čokolade, imaš one za dijabetičare, Milkine su baš fine, naravno ne možeš smazati cijelu, ali jedan red smiješ. Piše ti na paketiću količina UH u sto grama čokolade, pa ti to podijeli i izračunaj koliko smiješ pojesti da ti dnevna doza ne prijeđe 20 g UH.

snowbunny
03.04.2008., 08:59
A sir smiješ jesti na toj dijeti. Ove kupovne, gaudu, trapist, tilzit, ma sve. Isto tako možeš jesti sir i vrhnje (ako voliš). A ako baš ne možeš bez čokolade, imaš one za dijabetičare,.... da ti dnevna doza ne prijeđe 20 g UH.

Sir se smije jesti? Zasto se ja onda patim? :mad:
Ja sam procitala da se mlijecni proizvodi ne jedu na mesnoj dijeti...
A jogurt onda isto moze, jel tako?

mafri
03.04.2008., 09:19
Moze se jesti al u granicama!Ima koliko je dozvoljeno UH na dan unijeti u organizam!Mislim da cu i ja na tu dijetu!Sad vise nemogu jer pojela sam 3 plazme keksa sa eurokremom pa je danas gotovo.Al sutra idem!Ionako mi muz radi do navece i nista nekuham pa necu padat u iskusenje.Jaja isto mogu jelda?
al mene muci slatko.Kako cu bez slatkog joj!?

macka
03.04.2008., 09:36
Bila sam na toj dijeti dvije pune godine, ali sam u međuvremenu radile prekide od otprilike tri dana, pa nekad su ti prekidi i potrajali tri tjedna, ali ne više. Za to vrijeme kile bi opet išle gore, nezaustavljivo.

Ali, polako, mic po mic, išla sam sistemom četiri koraka naprijed, jedan nazad i skinula sam 23 kg. Onda mi je nešto u meni puklo i počela sam sve opet jesti i bilo mi je teško zaustaviti se. U pola godine natukla sam natrag 15 kg.

I eto me opet, već sam 5 dana ponovno na toj dijeti, jer vidim da mi ona najbolje funkcionira.
jedno pitanje - ne mislis da ce ti opet kile krenuti gore kad krenes normalno jesti?

s obzirom da na dulje staze primjenjujes ovu dijetu, dakle ne radi se o kratkorocnom skidanju par kila, ne mislis da bi mozda bilo bolje da se okanis ovih stresova za organizam (velike oscilacije u tezini) i pocnes se, kahm, zdravo hraniti i zdravo zivjeti?

je da na taj nacin dulje treba da se izgube kilogrami, ali se zato ne vracaju tako lako... jos ubacis i rekreaciju i organizam ce ti biti zahvalan...

da se razumijemo - ne popujem, samo pokusavam shvatiti :mig:

boletus satanas
03.04.2008., 10:36
hm
zar nije zdravije jesti čokoladu za kuhanje
ona je bolja za srce???

sir i jogurt??? prvi put čujem da se ovo smije jesti na mensoj dijeti

ja sam odlučila 3 tjedna ajmo kao biti na striktnoj dijeti, onda malo kršiti, da ne bi dovela organizam u šok. to kršenje podrazumijeva svaki 2-3 dan za doručak pojesti jogurt i malo mekinja(bez onih dodataka suhog voća itd jer to jaaaako ne volim)

ja sam za sada zadovoljna rezultatima
kao što sam napisala stalno pomalo kršim dijetu i kile idu dolje

i da, do sada nisam niti zalogaj kruha pojela jer mi uopće ne treba. sa drugim dijetama na kojima sam već godinu dana sam navikla organizam da ne traži previše kruha

evo rezultata za sada
24.3
kile 69,1
opseg struka 76,5
opseg trbuha 101
opseg guze 103,5

3.4
65,0
struk 75
trbuh 100
guza 100,5

i da ne stignem se baviti vježbama
sad čekam da mi frend donese jedne vježbe koje mi je poslala forumašica(tnx :-*) i da mi frendica sprži vježbe od camen elektre
to je jedini način bavljena sporta kod mene....

e sad već sam nekoliko dana na 65,0, ali i jela sam sva ta 3 dana slatkoga

joujou
03.04.2008., 10:46
ne kuzim razliku izmedju opseg struka i opseg trbuha...
gdje ti tocno mjeris taj trbuh?

boletus satanas
03.04.2008., 11:11
struk je struk
a trbuh ajmo reći predio gdje su gaćice-gornji rub

joujou
03.04.2008., 11:17
struk je struk
a trbuh ajmo reći predio gdje su gaćice-gornji rub

aha... zapravo mjeris najuzi dio (struk) i najsiri (trbuh)
kuzim :top:

boletus satanas
03.04.2008., 11:34
da
uzimam 3 "mjerne točke" jer su to dijelovi koji me najviše pate

imam naglašen struk i šire bokove

snježana0301
03.04.2008., 11:40
jedno pitanje - ne mislis da ce ti opet kile krenuti gore kad krenes normalno jesti?

s obzirom da na dulje staze primjenjujes ovu dijetu, dakle ne radi se o kratkorocnom skidanju par kila, ne mislis da bi mozda bilo bolje da se okanis ovih stresova za organizam (velike oscilacije u tezini) i pocnes se, kahm, zdravo hraniti i zdravo zivjeti?

je da na taj nacin dulje treba da se izgube kilogrami, ali se zato ne vracaju tako lako... jos ubacis i rekreaciju i organizam ce ti biti zahvalan...

da se razumijemo - ne popujem, samo pokusavam shvatiti :mig:
Kužim ja tebe potpuno šta hoćeš reći, hvala ti na dobronamjernom savjetu, ali ja ti to znam. Kod mene ti je još jedan problem. Naime, ja ti već sedam godina imam problema sa štitnjačom, hipotireoza, redovito se kontroliram, trošim hormone štitnjače i s tim je OK, ali sam zbog toga sklonija debljanju nego zdrav čovjek i teže mi je smršaviti nego zdravom čovjeku. Ne smatram to nekom teškom bolešću, ali ne mogu izbjeći neke popratne simptome a jedan od njih je i debljanje. Razgovarala sam s doktoricom kod koje se kontroliram o tome i ona je rekla da je debljanje česti popratni simptom hipotireoze i da moram paziti na prehranu više nego zdravi ljudi. Znači, ja ne mogu jesti kao zdravi ljudi i biti vitka. Netko će jesti istu količinu (govorim o zdravoj prehrani koju ti spominješ) hrane i neće se debljati, a ja sigurno hoću. U tom je moj problem. I ono, kad sam ja prekinula dijetu, nisam se prežderavala, ali pojela sam i malo kruha integralnog (obožavam ga) i jednostavno mi kile samo idu gore. Savjetovala sam se i s doktoricom o dijeti i o svemu ovome kako se hranim, rekla mi je da je OK, pošto su mi se svi nalazi popravili i da ako tako mogu izdržati neka tako nastavim. Isto tako rekla mi je da je i dobro da radim prekide na toj dijeti, baš zbog bubrega, pošto se na toj dijeti izlučuju ketonski spojevi iz organizma naravno putem mokraće kroz bubrege, da onda nema opasnosti da će mi bubrezi stradati ako sam dulje na toj dijeti. Ultrazvuk buburega isto rađen nakon dijete, sve super. Curi koja pita da li smije jesti jogurt odgovaram neka na čašici pročita koliko taj jogurt sadrži UH, koliko bjelančevina. Jogurt sadrži više UH nego bjelančevina i nije ga pametno jesti, ali ako ta jedna čašica sadrži manje od 20 g UH pojedi ga ili pojedi pola, ovisi o tome koliko si već UH taj dan pojela. Oni se zbrajaju u jednom danu i ne bi smjeli prijeći 20 g, barem ne u prvoj fazi te dijete. I ja ti savjetujem da onda radije pojedeš kiselo vrhnje, ono iz čašice iz dućana, a možeš i s placa sir i vrhnje.

boletus satanas
03.04.2008., 11:43
hvala na savjetu
juhuuu
odoh po jogurt

snowbunny
03.04.2008., 11:51
hvala na savjetu
juhuuu
odoh po jogurt

Da, hvala!
Ja svoj vec popila i odmah mi je lakse :D
Ukupno 15 grama UH.
(ali necu vise danas, stvarno)

boletus satanas
03.04.2008., 12:05
ej ja sad vrtim u rukama kiselo vrhnje zbregov 12%m.m., 200g
(jedino to imam u kući)
i uopće ne piše sastav

kako da ja sad znam koliko ima UH

i ima li netko nekakv link sa tablicom koliko UH sadrže pojedine namirnice

tnx

mafri
03.04.2008., 13:12
boletus satanas imas pp

macka
03.04.2008., 13:19
Kužim ja tebe potpuno šta hoćeš reći, hvala ti na dobronamjernom savjetu, ali ja ti to znam. Kod mene ti je još jedan problem. Naime, ja ti već sedam godina imam problema sa štitnjačom, hipotireoza,
uhhh... zao mi je sto imas taj problem, znam da je stitnjaca gadna stvar... meni sestra ima hipertireozu, dakle suprotno od tebe, ali se bas vidi kako i njoj znatno utjece na organizam... nije zabavno :(

u svakom slucaju, drago mi je da se konzultiras s doktoricom, da nisi tako dugo na ovoj dijeti na svoju ruku i bez kontrola... i zelim ti uspjeh :top:

boletus satanas
03.04.2008., 13:22
evo što sam još našla zahvaljujući mafri ;)
ZABRANJENO:

* HLEB, KROMPIR, BRAŠNO, PIRINAČ, SOJA, GRAŠAK, PREZLE, POHOVANO MESO, TESTENINE, KIKIRIKI, MUSMULE, LEŠNIK, VIRŠLE, ZAPRŠKA...
* margarin, šlag, šećer, čokolada, razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, ništa od voća.

OGRANIČENO:

* MLEČNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt

snježana0301
03.04.2008., 15:08
Macka, hvala ti na lijepim željama. Drage moje cure na dijeti, opet savjetujem pročitati knjigu Dr.Atkins "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa", ima je u knjižnici. Unutra je između ostaloga i tablica ugljikohidratnih vrijednosti za neke namirnice, možete si fotokopirati pa ćete imati. Ja imam, ali mi je sad malo previše da vam to sve pišem, ali rado ću odgovoriti za poneku namirnicu. Naravno, nema baš sve na popisu. Osim toga, donosim vam iz te knjige str. 70, 71, 72. i 73. popis dopuštene i nedopuštene hrane da više nemate s tim problema: Dopuštena hrana: sve vrste mesa, sve vrste ribe i sve vrste peradi, sve vrste plodova mora, sva jaja na sve načine (uključujući i omlete sa dodacima, sirom, šunkom, šampinjonima). Skoro sve vrste sireva uključujući tofu (sojin sir), osim proizvoda baziranih na imitaciji sira. Ostala dopuštena hrana: Od povrća za salatu: zelena salata, puterica, eskarola, arugula, endivija, radič, cikorija, kiselica, matovilac, vlasac, peršin, krastavac, rotkvice, anis, celer, paprike, gljive, smrčak, masline. Ostalo povrće koje se može jesti ali kontrolirano, u manjim količinama: šparoge, mahune ili grah, kelj, lišće repe, cvjetača, ljutika, patlidžan, crveni kupus, koraba, rajčica, luk, rabarbara, poriluk, špinat, ljetna mješavina povrća, tikvice, bamije, bundeva, repa, avokado, bambusovi izdanci, klice graha, grašak, kiseli kupus, kupus lisnati, lišće maslačka, kesten, brokule, povrće za crveni umak, korijen celera, prokulice, srca artičoki, srca palmi. Razni dodaci za salate koji se preporučuju; usitnjena hruskava slanina, ribani sir, mljeveni tvrdo kuhani žumanjci, kiselo vrhnje, mljevene pirjena gljive. Mogu se koristiti svi začini koji ne sadrže šećer. Pića: voda, izvorska voda, soda, mineralna voda, kava bez šećera, biljni čajevi, čista juha (bez tjestenine), vrhnje (obratiti pažnju na količinu UH), dijetna gazirana pića (čitaj etiketu - tipa Coca Cola zero, Deit), ledeni čaj s umjetnim zaslađivačem, sok od limuna (sadrži 2,8 UH na 50 g, voćni sokovi u prahu bez ugljikohidrata, umjetno zaslađeni. Napici od žitarica nisu dozvoljeni kao ni alkohol. Maslac je dozvoljen, margarin nije. Majoneza dozvoljena u ograničenim količinama (čitaj etiketu). Umjetni zaslađivači dozvoljeni: saharin, sukraloza, ciklamat, acesulfam-K, aspartam (manje od 9 tbl.dnevno jer inače može usporiti proces mršavljenja ali samo kod ponekih ljudi). Zaslađivači poput sorbitola, manitola i dr.heksitola nisu dozvoljeni, kao ni bilo kakvi prirodni zaslađivači koji završavaju na -oza, poput maltoze, fruktoze itd. Od mliječnih proizvoda preporuča se samo sir, vrhnje i maslac u neograničenim količinama, a s jogurtom oprez, kao što je već gore utvrđeno u postovima. Ostala hrana - zabranjena. Priznajem da za neke vrste povrća ovdje navedenih nisam nikad čula. U kasnijoj fazi, kad malo ublažite dijetu, možete i prijeći dnevno tih dozvoljenih 20 g UH, neki si mogu dozvoliti i do 60 g dnevno, ali to ćete morati svaka za sebe sama utvrditi. Jednostavno, vodite računa koliko ste UH pojele taj dan i ako sutra kilaža poraste, znači da je trebalo manje. Ja recimo u kasnijoj fazi dopuštam si trešnje (jedna šalica ima 20.4 g UH), marelice svježe (3 kom ima otprilike 13.7 g UH), kupine (jedna šalica ima 18,6 UH), borovnica (jedna šalica = 22,2 UH), malina (jedna šalica = 21 UH), jagoda (jedna šalica = 12,5 UH), grapeftuit (ružičasti 1 komad = 10,3 UH) itd. Posebno preporučam finu poslasticu malo nasjeckanih svježih jagoda umiješam u Dukatovo vrhnje za šlag izmiksano sa malo tekućeg Natreena. Prefino.

snowbunny
03.04.2008., 17:15
fala snjezana! :D

snježana0301
03.04.2008., 17:35
fala snjezana! :D
Nema na čemu, drago mi je da sam nekome pomogla. Samo naprijed, hrabro. Pobijedit ćemo mi te kile :top:

mafri
03.04.2008., 19:00
Ja cu sutra pocet sa tom dijetom!Valjda cu uspjet obzirom da se slatkog tesko odricem!UF!!

snježana0301
03.04.2008., 19:15
Ja cu sutra pocet sa tom dijetom!Valjda cu uspjet obzirom da se slatkog tesko odricem!UF!!
Prvi dan će ti biti jako teško, drugi možda još teže, treći dan bi već trebalo biti lakše, jer nakon dva dana nastupa ketoza, topljenje masnih naslaga, a izlučivanje ketona djeluje na smanjenje apetita. Želudac više neće tražiti hranu, ali mozak hoće, teško je iz mozga izbiti sjećanje na hranu koja nam je fina. :bonk: To je već malo teže. Najgore je gledati nekoga kad jede zabranjenu hranu, treba se maknuti. A slatkiše i ja obožavam, čokolada i sladoled, to mi je najfinije, pa vrući klipići... Ali nema :cry:

boletus satanas
03.04.2008., 21:53
hvalaaaaa

boletus satanas
03.04.2008., 21:54
to je i meni bilo čudno što ne osjećam glad

a jedem samo zato jer stalno čitma kako treba imati milijun malih pbrpka dnevno

snježana0301
03.04.2008., 23:17
Da, bolje je imati više malih obroka dnevno, naravno sastavljenih od dozvoljenih namirnica, ali meni ti to ne ide. Ja sam se znala prisiljavati da jedem i onda mi se diže želudac. Tek navečer nešto pojedem od dozvoljenog. Cijeli dan mi ne treba ništa. No, rado bih ja nešto pojela, ali od onoga što ne smijem, pa radije ne jedem ništa kad već ne mogu ono što hoću. Onako, iz protesta.

mafri
04.04.2008., 10:01
Evo me!Pocinjem danas sa mesnom dijetom!
Al popila sam kavu sa mljekom i zasladjivacem?!Jel to ok?A mljeko je ono za kavu ko prasak(pise bjelilo za kavu)!Ajde recite da je ok sve to!?

snježana0301
04.04.2008., 12:28
Evo me!Pocinjem danas sa mesnom dijetom!
Al popila sam kavu sa mljekom i zasladjivacem?!Jel to ok?A mljeko je ono za kavu ko prasak(pise bjelilo za kavu)!Ajde recite da je ok sve to!?
Ja ti nemam iskustva sa tim mlijekom za kavu u prahu, nisam to koristila, kao što sam napisala, ja si kavu "obogaćujem" onim izmiksanim Dukatovim vrhnjem za šlag, tako da za to ne znam. A piše šta na kutijici/vrećici? Ono sastav: bjelančevina - ?, UH - ?, ako piše, ravnaj se po tome, ako ne piše ništa, pa ne možeš znati, ja ipak mislim da ga nisi baš ono stavila u kavu ne znam koliko pa da bi moglo biti previše ako i ima UH ili šećera. A koji zaslađivač koristiš? Hajde se javi navečer pa napiši kako ti je prošao današnji dan?

boletus satanas
04.04.2008., 14:47
jasad pazim da od zabranjenog-jogurt+mlijeko(kava) ili sok ne prijeđem 20 UH na dan
dakle 1 sok iz bočice

boletus satanas
04.04.2008., 14:55
Prehrana je podijeljena u tri faze: uvod, provođenje dijete i gubitak tjelesne mase, faza održavanje tjelesne mase. Tijekom uvodne faze (prvih 14 dana dijete), unos ugljikohidrata je limitiran na ne više od 20 g dnevno. Nije dozvoljeno voće, kruh, žitarice, povrće bogato škrobom, mliječni proizvodi (izuzev sira, vrhnja i maslaca). Tijekom faze u kojoj masa počinje opadati, vrši se eksperimentiranje različitim vrstama ugljikohidrata dok se ne ustanovi koje su «najliberalnije» doze koje se mogu unositi, a da se i dalje gubi na tjelesnoj masi. Tijekom posljednje faze utvrđuje se količina ugljikohidrata koju osoba može konzumirati, a da pri tome uspije zadržati svoju tjelesnu masu. Kada se nakon završnih faza odredi optimalna količina ugljikohidrata, nerijetko se osobama koje su provodile ovu dijetu sugerira da ostatak života unose tu, optimalnu, količinu ugljikohidrata, nikako veću.

Prema dr. Atkinsu, većina osoba mora limitirati unos ugljikohidrata na ne više od 60 g dnevno kako bi uspijeli održati tjelesnu masu.

snježana0301
04.04.2008., 15:08

:top:Sve što si napisala je točno tako. Jesi možda knjigu nabavila? I da, postoji jedna okrutna istina, a to je da će težina početi rasti čim se prijeđe dozvoljena razina UH. Znači, kad se skinemo s dijete, kile idu opet gore, ili se treba strogo držati onog limita UH dnevno. Ja opet za to imam svoj recept, kako sam već napisala u prvom postu na toj temi. Kad dostignem željenu težinu, onda ću nekoliko dana jesti sve što hoću, znam, za to vrijeme ću nakupiti 2-3 kg., ali onda ću opet nekoliko dana biti na Atkinsu. Ja za sada nemam drugo rješenje, jer ma kako mi svi imali volju smršavit, vjerujte mi, jednom ćemo "puknuti". Meni se to dogodilo i nisam se više mogla zaustaviti, pa sad evo me opet na toj dijeti. I još usput, ako hoćete reći, ako nećete, nema veze, vi koje ste tu na toj dijeti, zanima me koja vam je težina cilj koji želite doseći? S kojom biste težinom bile zadovoljne? Naravno, bilo bi dobro kad biste napisale koliko ste visoke, jer to je bitno za usporediti kile. Neću nikoga pitati koliko sad ima kila, jer iz iskustva znam da ja, kad se udebljam, onda neću nikome reći koliko imam kila, a kad smršavim, onda svima pričam koliko sam smršavila, pa možda tako ni vi nećete pričati o sadašnjim kilogramima, ali o željama - to možemo. Eto, ja ću prva. Visina oko 167 cm, zadovoljna sam sa sobom kad dođem na 59 kg. Mislite li da je to premalo? Jesu li godine isto bitne? Ja vam već odavno nisam tinejdžerka, bliže sam 40-toj nego 30-toj.

snowbunny
04.04.2008., 16:38
Visina oko 167 cm, zadovoljna sam sa sobom kad dođem na 59 kg. Mislite li da je to premalo? Jesu li godine isto bitne? Ja vam već odavno nisam tinejdžerka, bliže sam 40-toj nego 30-toj.
Tocno kao i ja! :D
Ja sam vec rekla koliko imam kila, pa se necu sada ponavljati...:(
Danas je 6. od kada sam na dijeti i danas je nastupila prava kriza. Stan mi je pun fine hrane jer kuham "normalne" stvari za muza i djecu. Svako malo pogledam prema frizideru...
Za 2-3 dana cu stati na vagu da vidim promjenu. Nesto jesam sigurno izgubila jer osjecam na hlacama.
Ne znam za ostale, ali uglikohidrati nikada nisu dobro djelovale na mene. Ako pojedem recimo pecivo, dobijem jaku zelju za slatko i obrnuto.
Ako pojedem normalan dorucak (znaci sa UH) u 13:00 sam vec gladna kao vuk. Ako zaboravim dorucak i samo popijem kavu sa mlijekom, cesto ne primjetim da je vrijeme rucka.
Istina je da nisam gladna na ovoj dijeti, to mi je uvijek bilo nevjerojatno....
Pojedem tanjur juhe i nemogu vise jesti....

snježana0301
04.04.2008., 17:07
I meni je danas bilo teško, jer sam namirisala svježe pečene, još vruće lazanje. Kćer ih dovukla doma od bake. Bila je na ručku tamo, pa si je donijela doma da ima i za večeru. A ja, nisam znala šta je na tanjuru pod folijom, mislila sam, možda mi je mama poslala komad mesa da ga mlatnem, kad ono, maknem foliju... Kad me zapahnuo taj miris... Ma, došlo mi je da smažem puni tanjur, ali bila sam jača. Maknula sam se i bjež' na kompjutor. Sad tu pišem, a pred očima mi lebdi slika svježih lazanja. Inače, obožavam tjesteninu, peciva... Ja se inače važem svako jutro, eto već tri jutra za redom, svaki dan vaga mi pokazuje po 0,60 kg manje. Mislim da dobro napredujem. Zadovoljna sam.

snowbunny
04.04.2008., 17:21
Ma, došlo mi je da smažem puni tanjur, ali bila sam jača. Maknula sam se i bjež' na kompjutor. Sad tu pišem, a pred očima mi lebdi slika svježih lazanja.

Joj sada je i meni teze :D
Pokusam se drzati toga da kada vidim da sam na granici ludila - popijem gutljaj kave i kazem si "strpi se 10 minuta".
Nakon 10 minuta shvatim da ne zelim 6 zadnjih dana baciti u smece i nekako sam jaca. :mirko:

snježana0301
04.04.2008., 17:58
Ma najgore je kad vidiš ili mirišeš nedozvoljenu hranu. Inače, me ne dira ništa, uopće nisam gladna, cijeli dan mogu ništa ne jesti, ali kad vidim ili omirišem nešto zabranjeno, onda mi se javi želja... To je ono u mozgu, kao što sam i napisala, želudac ne radi problema na toj dijeti, nego je teško zaboraviti kako nam je nešto fino. A vidim, snowbunny, tu smo negdje slično, godine, visina, želje, a gdje se tebi skuplja višak kila? Meni vrlo malo na trbuhu, ali sve mi se skuplja na guzi i bedrima.

snowbunny
04.04.2008., 18:03
Meni vrlo malo na trbuhu, ali sve mi se skuplja na guzi i bedrima.

Ovo je vec jezovito.
I meni isto. :D

snježana0301
04.04.2008., 19:19
Ovo je vec jezovito.:D
:lol: Mene je kriza prošla. Pojela sam iz Mc Donald'sa Big Mac... Ali bez peciva. Samo sam izvadila van ono meso s majonezom, krastavčić, ono sitno lukića i sjeckanu salatu. To sam pojela i sad sam OK, mada se prisjećam nekih lazanja... Mislim da mi je to za danas sve. Nadam se da će i sutra biti minus nekoliko dekagrama.

mafri
05.04.2008., 10:02
Evo me!Pojela sam juce milk snite:(
Ja sam visoka 172 cm i mislim da imam 85 kg(to mislim kazem jer nezelim trenutno vise da se vazem do daljnjeg)
Moj prvi cilj je 75 kg,a inace prije trudnoce sam imala 67 kg,ali idealna tezina mi je 64-65 kg

snježana0301
05.04.2008., 12:13
Evo me!Pojela sam juce milk snite:(
Ja sam visoka 172 cm i mislim da imam 85 kg(to mislim kazem jer nezelim trenutno vise da se vazem do daljnjeg)
Moj prvi cilj je 75 kg,a inace prije trudnoce sam imala 67 kg,ali idealna tezina mi je 64-65 kg
Ah, marfi, baš mi je žao da nisi izdržala, ali razumijem te potpuno. Tebi je jučer trebao biti prvi dan dijete ili sam nešto krivo skužila? Nisi napravila puno štete ako ti je trebao biti prvi dan, gore bi bilo da si to pojela kasnije kad si već na dijeti. Onda bi zaustavila proces topljenja masnoće i onda bi ti opet trebala dva dana dijete da on započne. Malo bi si upropastila dijetu, ali i to se ponekad mora. Ako danas skupiš dovoljno snage i volje, hoćeš pokušati opet ili odustaješ definitivno od te dijete? Ja sam ti jučer skoro poklekla pred vrućim lazanjama, ali sam pobjegla od njih. Je da su mi još jedno vrijeme bile pred očima, ali izdržala sam. A mogu si misliti kako su ti bile fine Milkšnite. I ja ih obožavam.

boletus satanas
05.04.2008., 14:43
hm
mene je strah te fore da se kile vraćaju
npr. moja pedikerka je rekla da nema šanse da se vrate kile

ja sam sad već toliko navikla na dijetu da bez problema navečer derem kobasice i mladi luk ili za doručak samo pečena jaja
evo već 2 tjedna nisam okusila kruh, osim u utr kad je maa pravila kuglof
ali privuklis u me kolači
ne kruh

tak da :-/
ne znam

mislim da neću imati problema s time da će mi faliti kruh

btw ja pokušavam naučiti pravilo se hraniti tj kombinirati namirnice

npr mliječni proizvodi i meso su zabranjeni u kombinaciji itd

mislim da je meni od velike pomoći što već godinu dana prakticiram un-dijetu sa malim prekidima
jer na un smo ajmo reći odviknuti od kruha
kao smiješ 1 šnitu
ali kad pojedem tu 1 onda dobijem želju za 2
tako da sam ja samo na UH danu jela tijesto
i onda napravim pizzu pa se ubijem u njoj....

samo em malo jučer privukla želja za kruhom uz slaninu... ali ni sada to n fermama
ono kombinacija za 5
slanina+zelena salata+klice plave lucerne
juhuuu

bojim se jedino maminim buhtli ili pogače

boletus satanas
05.04.2008., 15:04
eh da
sad si svaki dan priuštim 1 jogurt sa malo žitarica

mala garava
05.04.2008., 15:15
a jel se u toj dijeti moze jest npr. jedan dan meso,drugi sir i tak...???

mafri
05.04.2008., 15:46
[QUOTE=boletus satanas;13418471]
slanina+zelena salata+klice plave lucerne

Sta je to klice plave lucerne i di to kupis?:)

snježana0301
05.04.2008., 16:40
a jel se u toj dijeti moze jest npr. jedan dan meso,drugi sir i tak...???
Može i tako, a možeš i jesti kad hoćeš i šta hoćeš i koliko hoćeš od dozvoljenih namirnica. Znači, smiješ i miješati, jesti skupa meso i sir (meni je omiljena kombinacija pljeskavica, onako dobro začinjena ljuta na roštilju i onda gore rastopim gomilu sira onog kupovnog gauda, trapist, tilzit, svejedno). Uz to uzmem malo graška iz konzerve i bacim ga na rastopljeni maslac. To mi je super za najesti se. Uz to kiseli krastavci i ja sam sretna. Na Atkinsovoj dijeti se smiju jesti kombinacije namirnica, ali kombiniraju se namirnice samo iz grupe bjelančevina, dok se na UN dijeti, kada je dan bjelančevina, a to je onaj prvi u nizu od četiri koji se ponavljaju, tada se ne smiju kombinirati bjelančevine. Znači, na UN-u ako na dan bjelančevina jedeš meso, ne smiješ s njim jesti sir, ili jaja, ako jedeš jaja, nesmiješ ništa drugo taj dan iz grupe bjelančevina. Na Atkinsovoj dijeti smiju se jesti sve vrste bjelančevina, ima popis u jednom od prijašnjih postova i kombinirati ih kako god kome odgovara. U Atkinsovoj knjizi postoji mnogo finih recepata baš od kombinacije namirnica. Ili npr. na Atkinsu smiješ jesti omlet sa sirom, šunkom, dok na UN-u ako jedeš jaja, to moraju biti samo jaja. Neki ljudi brkaju te dvije dijete, pa evo da se zna.

boletus satanas
05.04.2008., 17:34
Sta je to klice plave lucerne i di to kupis?:)

pa kao plava lucerna je najkvalitetnija za klice
imaš mnogo vrsta
kupiš sjemenje i sama uklijavaš
imaš u trgovinama zdravom prehranom i u većim shoping centrima kao npr billa

snowbunny
05.04.2008., 19:13
Meni u svemu ovome nesto nije jasno.
Kada sam prvi put krenula na mesnu dijetu, bilo je zabranjeno (to sam procitala negdje na netu) jesti bilo kakve mljecne proizvode.
Shvacam dio da se moze dnevno do 20 g UH, i to me jako veseli :cerek:,
Ali ako se moze sir jesti u neogranicenim kolicinama, onda zasto to ne vazi za mlijeko i jogurt. Jucer sam vidjela da kiselo vrhnje ima skoro isto UH kao i jogurt, a vrhnje se smije? Sta nema i sir UH pa bi se moralo paziti koliko se jede?
Ajde i mi koji smo na toj dijeti neka napisemo kako se rijesavamo krize... sta se gricka, sta se pije..
Meni na primjer pomaze coca cola zero. Pijem ju u malim kolicinama kada mi stvarno treba. Za cudo jedno pomaze mi kada imam veliku zelju za slatkim ili nakon obroka kada ludujem jer mi "nesto" fali. Pijem do 2 kave sa malo mlijeka i to mi pomaze. Sto se tice grickanje, uvijek imam zelene salate i tunu sa malo majoneze u frizideru pa to uzimam u manjim kolicima kada sam jednostavno GLADNA a ne zelim nista posebno pripremati.
Danas sam isla kod roditelja. Mama je rekla da ce pripremiti sarmu i rekla sam joj da samo jedem meso i povrce.
Pripremila mi je malo mesa i grasak i kukuruz - i to samo za mene dok su svi drugi jelu sarmu. Nisam imala srca joj reci da nemogu jesti grasak ni kukuruz i pojela sam :(. Neznam koliko je to odmoglo, ali dosla sam doma i pokusavam se praviti da to nisam pojela.

snježana0301
05.04.2008., 20:22
Kada sam prvi put krenula na mesnu dijetu, bilo je zabranjeno (to sam procitala negdje na netu) jesti bilo kakve mljecne proizvode.
Ali ako se moze sir jesti u neogranicenim kolicinama, onda zasto to ne vazi za mlijeko i jogurt. Jucer sam vidjela da kiselo vrhnje ima skoro isto UH kao i jogurt, a vrhnje se smije? Sta nema i sir UH pa bi se moralo paziti koliko se jede?
Ajde i mi koji smo na toj dijeti neka napisemo kako se rijesavamo krize... sta se gricka, sta se pije..
Meni na primjer pomaze coca cola zero. Pijem ju u malim kolicinama kada mi stvarno treba. Za cudo jedno pomaze mi kada imam veliku zelju za slatkim ili nakon obroka kada ludujem jer mi "nesto" fali. Pijem do 2 kave sa malo mlijeka i to mi pomaze. Sto se tice grickanje, uvijek imam zelene salate i tunu sa malo majoneze u frizideru pa to uzimam u manjim kolicima kada sam jednostavno GLADNA a ne zelim nista posebno pripremati.
Danas sam isla kod roditelja. Mama je rekla da ce pripremiti sarmu i rekla sam joj da samo jedem meso i povrce.
Pripremila mi je malo mesa i grasak i kukuruz - i to samo za mene dok su svi drugi jelu sarmu. Nisam imala srca joj reci da nemogu jesti grasak ni kukuruz i pojela sam :(. Neznam koliko je to odmoglo, ali dosla sam doma i pokusavam se praviti da to nisam pojela.
Čuj, ljudi pišu svašta, ne mora značiti da sve što netko napiše da je točno. Treba se informirati na pravom mjestu. Ja opet ponavljam da je najbolje pročitati onu knjigu. Onaj popis koji sam navela u jednom od prijašnjih postova je prijepis iz te knjige, navela sam i stranice i tako je kako tamo piše. Jedna od bitnih razlika između Atkinsove dijete i ostalih je ta da Atkins dopušta masnoće, a ostale dijete ne. Jednostavno ako se jedu masnoće u kombinaciji samo sa bjelančevinama, one ne debljaju, dok da jedeš masnoće u kombinaciji sa UH, debljaš se. Otud ide i teza da je vrhnje dopušteno jesti, a jogurt nije. Vrhnje je masnije, ima više masnoća i bjelančevina nego UH, dok jogurt ima više UH nego bjelančevina, zato ga nije dobro jesti puno. Sir je pun bjelančevina, ovisi od vrste do vrste, ali nema puno UH, pa se oko sira uopće ne treba brinuti. Maslac je isto čista masnoća i on je dopušten, dok margarin nije. Coca cola zero je meni omiljena poslastica (nazovimo je tako) dok sam na dijeti, napuni mi želudac a i utaži želju za slatkim. I deit je isto dobar, a ima ih raznih okusa, samo čini mi se, jedna vrsta, nisam sad sigurna ima malo previše UH (čitaj etiketu), čak mi se čini da je to onaj negazirani, ali nisam 100% sigurna. Ja pijem ovaj normalni gazirani od limuna ili od naranče i to je OK. Na ručku kod mame si mogla bez problema pojesti šakicu graška kao prilog mesu, aline i kukuruz. Još ako grašak staviš na maslac ili ga preliješ rastopljenim maslacem dobiješ fini prilog mesu, a i bolje te zasiti, jer masnoće, a maslac je masnoća - zasićuju. A s familijom ćeš morati porazgovarati i iz ponuđenog birati ono što smiješ,obitelj te mora shvatiti da ti želiš smršaviti i nitko se ne bi trebao ljutiti na tebe što nećeš neku hranu jesti. I ja ćesto idem k mami na ručak i mi smo to riješile. Ona taj dan skuha šta god hoće. Ako od toga ima nešto za mene, ja to pojedem, ako nema, ona uvijek ima u frižideru dvije čašice vrhnja za mene i ja se time zadovoljim ili s malo sira ili na kraju krajeva jajima. I jako mi je teško gledati kad moji oko mene jedu nešto što je meni prefino, ali kad se sjetim da me je to sve što mi je fino dovelo do toga da nisam više mogla zakopčati gumb na trapericama i kad se samo sjetim kakve krasne garderobe imam u ormaru, a u koju trenutno ne stanem - onda mi je lakše oduprijeti se iskušenju. Što, naravno, ne znači da neću koji dan ili nekoliko napraviti pauzu, ali nikad više ne tako dugu kao sad ovo posljednje što mi se dogodilo da više nisam mogla stati jesti i vratiti se na dijetu. Kad si uzmeš pauzu, čim dulje ona trajala, to će ti biti teže vratiti se natrag na dijetu. Vjeruj mi.

snowbunny
05.04.2008., 21:16
Hvala snjezana na iscrpan odgovor! :D
Ma sva sam sumljiva jer kada sam prvi put bila na mesnoj, bilo mi je lose i nisam mogla izdrzati dugo. Ovaj put sam pocela sa juhom, i to mi je definitivno pomoglo. Kada si rekla da mogu malo jogurta i vrhnja, ajme meni! I sada mogu sir jesti... mmmmmm...
Uglavnom, stala sam na vagu danas ujutro i 3 kile manje za tjedan dana! Dobro se osjecam, pijem razne vitamine i minerale, uvijek pazim da imam one male zalogaje koje spasavaju, i sada kada mi se jelovnik konkretno dopunio imam jacu zelju da nastavim. Glad skoro ne osjecam vise i kako vrijeme prolazi to mi je i tezi prekinuti sa dijetom jer vidim da ima rezultata. :D
Znam da ako prekinem, necu se brzo opet vratiti. To znam iz iskustva!
Jos jednom hvala sto si mi uljepsala dijetu i dan. :cerek:

snježana0301
05.04.2008., 21:33
Hvala snjezana na iscrpan odgovor! :D
Ma sva sam sumljiva jer kada sam prvi put bila na mesnoj, bilo mi je lose i nisam mogla izdrzati dugo. Ovaj put sam pocela sa juhom, i to mi je definitivno pomoglo. Kada si rekla da mogu malo jogurta i vrhnja, ajme meni! I sada mogu sir jesti... mmmmmm...
Uglavnom, stala sam na vagu danas ujutro i 3 kile manje za tjedan dana! Dobro se osjecam, pijem razne vitamine i minerale, uvijek pazim da imam one male zalogaje koje spasavaju, i sada kada mi se jelovnik konkretno dopunio imam jacu zelju da nastavim. Glad skoro ne osjecam vise i kako vrijeme prolazi to mi je i tezi prekinuti sa dijetom jer vidim da ima rezultata. :D
Znam da ako prekinem, necu se brzo opet vratiti. To znam iz iskustva!
Jos jednom hvala sto si mi uljepsala dijetu i dan. :cerek:
Tri kile u tjedan dana je super. Moguće je da ćeš i u drugom tjednu skinuti još tri, a moguće je i samo jednu. To je neki prosjek da ljudi obično u prva dva tjedna na toj dijeti skidaju 4-6 kg, a kasnije to ide malo sporije, ali još uvijek brže nego na svim drugim dijetama. Te dodatne vitamine i minerale koje piješ, nadam se da čitaš sastav, jer mnogi od njih sadrže UH, pa pripazi malo... Vrhnja možeš jesti puno više nego jogurta. Ja pojedem i po dvije čašice vrhnja na dan i sve je OK, drugi dan kile idu dolje. Ja se inače važem svako jutro. Drago mi je da si našla poticaj da nastaviš, lakše je tako. Hajde, držim ti palčeve da se riješiš viška, drži i ti meni. Kad se riješimo viška, onda ćemo razmišljati kako opet natrag ne vratiti kile. Idemo korak po korak. Sretna sam da imam supatnicu (ako se to može tako nazvati) na dijeti.

snowbunny
05.04.2008., 21:46
Naravno da ti drzim fige!
Uskoro cemo morati potrositi bogatstvo na novu garderobu a boze moj, kada se mora onda se mora. :D
Nadam se da necu biti naporna ako imam jos koje pitanje. Naime sada nemam, ali kada krenem filozofirati svasta mi pada na pamet! Probat cu i nabaviti knjigu...
boletus satanas se izgleda jos uvijek dobro drzi :top:
a mafri ce citati kako je nama lijepo i uspijet ce i ona! :D

mafri
05.04.2008., 22:35

Koliko si ti smrsala za koliko vremena?Ja sam danas zeznula stvar,al ljudi,PMS me ubija vec danima!Tako da od ponedjeljka pocinjem jer PMS je na odlasku!:s
Trpala sam sta sam stigla u sebe i to u ludim kombinacijama!
Inace kad god sam drzala djetu drzala sam je odma nakon menge i mogu bez problema!

mafri
05.04.2008., 22:40
Ma drago je meni zbog vas:cerek:!Uspjecu i ja ali ovo nije bio dobar odabir kad pocet sa dijetom!
Osjecam se ko da imam 150 kg ovih zadnjih 10tak dana!

mala garava
06.04.2008., 10:15
Može i tako, a možeš i jesti kad hoćeš i šta hoćeš i koliko hoćeš od dozvoljenih namirnica. Znači, smiješ i miješati, jesti skupa meso i sir (meni je omiljena kombinacija pljeskavica, onako dobro začinjena ljuta na roštilju i onda gore rastopim gomilu sira onog kupovnog gauda, trapist, tilzit, svejedno). Uz to uzmem malo graška iz konzerve i bacim ga na rastopljeni maslac. To mi je super za najesti se. Uz to kiseli krastavci i ja sam sretna. Na Atkinsovoj dijeti se smiju jesti kombinacije namirnica, ali kombiniraju se namirnice samo iz grupe bjelančevina, dok se na UN dijeti, kada je dan bjelančevina, a to je onaj prvi u nizu od četiri koji se ponavljaju, tada se ne smiju kombinirati bjelančevine. Znači, na UN-u ako na dan bjelančevina jedeš meso, ne smiješ s njim jesti sir, ili jaja, ako jedeš jaja, nesmiješ ništa drugo taj dan iz grupe bjelančevina. Na Atkinsovoj dijeti smiju se jesti sve vrste bjelančevina, ima popis u jednom od prijašnjih postova i kombinirati ih kako god kome odgovara. U Atkinsovoj knjizi postoji mnogo finih recepata baš od kombinacije namirnica. Ili npr. na Atkinsu smiješ jesti omlet sa sirom, šunkom, dok na UN-u ako jedeš jaja, to moraju biti samo jaja. Neki ljudi brkaju te dvije dijete, pa evo da se zna.

hvala ti...ja sam bila dugo na unki,pa mi je sad ovo sve malo pomjesano... izgubila sam dosta kila,ali trebala bi do kraja 5 jos dosta pa cu sad prec na ovo da brze izgubim...

mala garava
06.04.2008., 10:16
curke,koliko ste vi kg izgubile za 2 tjedna???

snowbunny
06.04.2008., 10:26
Koliko si ti smrsala za koliko vremena?Ja sam danas zeznula stvar,al ljudi,PMS me ubija vec danima!Tako da od ponedjeljka pocinjem jer PMS je na odlasku!:s
Trpala sam sta sam stigla u sebe i to u ludim kombinacijama!
Inace kad god sam drzala djetu drzala sam je odma nakon menge i mogu bez problema!

Danas je osmi dan i palo je jos pola kile (3,5 za 8 dana). Meni je ovaj put PMS prosao bez vecih problema jer sam pocela sa dijetom nekoliko dana prije. Kako je snjezana rekla, bitno je prezivjeti ta prva 2 dana i nakon toga je lakse.

mafri
06.04.2008., 21:49
Danas je osmi dan i palo je jos pola kile (3,5 za 8 dana). Meni je ovaj put PMS prosao bez vecih problema jer sam pocela sa dijetom nekoliko dana prije. Kako je snjezana rekla, bitno je prezivjeti ta prva 2 dana i nakon toga je lakse.

Pa super!!!Ide ti bas dobro:cheer:
Ja sutra pocinjem!Evo danas vec netrpam skoro pa nist u usta,nit mi se trazi,fala Bogu:s:s:s

snježana0301
06.04.2008., 22:52
Meni otišle 4 kile u 9 dana. Ravnih 4, jer se važem na dekagrame. Zadovoljna sam i sve je dobro dok ne vidim zabranjenu hranu. Danas sam pojela pečenu s roštilja pljeskavicu, na njoj gomila rastopljenog sira i šakica graška iz konzerve ugrijanog na malo maslaca. Salata od svježih krastavac uz to. I to mi je to za danas. Sutra ću valjda sir i vrhnje od kumice s placa. Osjećam se dobro. Cure koje ste na toj dijeti, znate da se može dogoditi da u prvo vrijeme imate problema s opstipacijom? Ja nemam, ali piše u knjizi da je moguće. Ne trebate se oko toga brinuti, sve će se samo srediti nakon nekog vremena i treba piti puno vode, budući da i mokrenje pospješuje izlučivanje otopljene masnoće (našeg viška kojeg smo skupile) iz organizma. Znate da meso koje jedete ne mora biti samo kuhano? Bitno je samo da nije pohano (naravno, zbog brašna i krušnih mrvica). I hrenovke ne, kobasice da. Špek i čvarci mogu se jesti, ako to možete jesti bez kruha. Ja špek ne mogu, ali čvarke, ako su onako dobro stisnuti, ako su onako ko listići, onda su mi super, dođu mi kao grickalica.

mafri
06.04.2008., 23:11
Pijte donat mg svako jutro na gladan stomak najmanje 2 dl,po mogucnosti da je sto topliji i ima da opstpacija nestane ko rukom odnesena!

snowbunny
07.04.2008., 13:22
Cetvrta kila pala! :cheer:
Jedino sto sam TAKO umorna danas... malo me i glava boli i neznam dali je to zbog dijete, vremena ili jednostavno sto je ponedjeljak :mad:
Za sada sam samo jela sir, a konkretnije me ceka doma.
Pitanje: ako recimo napravim neki jako fini kolac (cokolada, slag...svasta), i priblizim ga nosu i JAKO udahnem, onako stvarno jako... i to nekoliko puta za redom, jer to steti dijeti?:D

Mafri, kako se drzis?

snježana0301
07.04.2008., 13:29
Cetvrta kila pala! :cheer:
Jedino sto sam TAKO umorna danas... malo me i glava boli i neznam dali je to zbog dijete, vremena ili jednostavno sto je ponedjeljak :mad:
Za sada sam samo jela sir, a konkretnije me ceka doma.
Pitanje: ako recimo napravim neki jako fini kolac (cokolada, slag...svasta), i priblizim ga nosu i JAKO udahnem, onako stvarno jako... i to nekoliko puta za redom, jer to steti dijeti?:D

Mafri, kako se drzis?
Ma, ti se zezaš? :lol:Kako bi ti štetilo dijeti ako kolač samo mirišiš? Jedino ako tako JAKO udahneš, pa ga usisaš, pa ti kroz nos otiđe u želudac...:eek: (to je već znanstvena fantastika), e onda ti šteti. Ali, bolje ti je da niti ne mirišeš ono što ti je fino, a ne smiješ. Meni su to najgora iskušenja, kad nešto vidim ili namirišem, a ne smijem. Kad ne vidim i ne mirišem, svejedno mi je. A umor te sigurno drži zbog vremena, ja sam inače meteoropat i meni danas nije baš najbolje.

mafri
07.04.2008., 13:34
Bok curke!Evo mene!Dobro je zasad!Drzim se i danas mi se nejede sve zivo sto vidim i od jutros samo kuhano jaje i voda.
Bebacu sam kupila fornete i nisu mi zamirisali kao sto je bio slucaj u zadnjih 10tak dana!
Ma zasad je dobro!

snowbunny
07.04.2008., 13:34
:rofl: Zezam se naravno..
To sam napravila jucer navecer i mogu ti reci da mi je bilo bolje nego samo gledanje... nesto izmedu toga kada samo gledas kolac ili ga pojedes.
Bolje bi bilo popatati ali :nono:
Mislim da cu si odmah napraviti kavu kada dodem doma i popiti tabletu. Ovakvo tmurno i depresivno stanje kod mene cesto zavrsi sa prekidom dijete pa moram paziti. Cijelo vrijeme si moram govoriti da sam izgubila 4 kile!! Ljudi moji! :D

snowbunny
07.04.2008., 13:38
fornete

:klopa:
:nono:
:mama:

Bravo Mafri!

mafri
07.04.2008., 13:39
Ovdje jugo puse uzas-oci mi suze od vjetra!Sva sam neka uf,najradije bi zaspala!Al sunce vani pa mi zao

mafri
07.04.2008., 13:41
Da,da fornete!A obozavam ih al odolila sam,hebemu,jesam!Oni su me i doveli do ovde!

snježana0301
07.04.2008., 14:14
Da,da fornete!A obozavam ih al odolila sam,hebemu,jesam!Oni su me i doveli do ovde!
Gle, sad još spominju i fornete. :mig: Obožavam ih. Najviše one s pizzom, za drugima baš i nisam luda. Ali, hajmo mi na naše teme. Ja sam danas uspjela zakopčati svoje omiljene traperice i nisu mi oči iskočile prilikom zakopčavanja.:eek: I dišem normalno.:D A je, danas je i kod mene vrijeme ludo. Južina puše ko blesava, sve raznosi, mene to vrijeme ubija.

snowbunny
07.04.2008., 19:49
hehe..
meni hlace plesu a prije tjedan dana su bile skoro popucale :D
Susjeda me danas pita jel sam smrsavila a ja onako vazno "pa neznam bas, mozda..."
Joj!
Snjezana - vrhnje za kuhanje: yes ili no?

mafri
07.04.2008., 20:22
Evo mene da se prijavam da cu izgleda izdrzat!
Sad zvacem zvaku ko sumanuta!

polly
07.04.2008., 20:58

za njega i kuhari kažu da ga je bolje izbjegavati jer sadrži svašta ... i škrob
nemogu se sad kladit u tu tvrdnju (a mrzime ić gledat u frižider :zubo: ) ali tako sam čula više puta
bolje uzmi obično slatko (ono za kolače) ili kiselo vrhnje

snježana0301
07.04.2008., 23:53
Zašto ne? Vrhnje je vrhnje, bitno da ne sadrži dodane šećere. (čitaj etiketu). Ja koristim i vrhnje za šlag, ali pazi neka od njih sadrže već dodani šećer. Ta se ne smiju. Dukatovo i z'bregov pouzdano znam da ne sadrže dodane šećere. Kao što sam već pisala, ja ga zasladim tekućim Natreenom, izmiksam i imam finu poslasticu, a stavljam ga i u kavu.

bucmasta_sekica
08.04.2008., 13:02
ja sam isto na mesnoj dijeti ali nikako kod nas nema nikakve literature o tome....ima li netko možda DR.Atkins knjigu na kompu da mi pošalje??? hvala

bucmasta_sekica
08.04.2008., 13:04
ja sam ćula da se ne smije vrhnje i ja ga ne konzumiram..isključivo meso ali ne pohano,povrče(ali ne mahunarke,grah i grašak) i jaja...to su jedini proizvodi koji se smiju jesti...

snježana0301
08.04.2008., 14:51
ja sam ćula da se ne smije vrhnje i ja ga ne konzumiram..isključivo meso ali ne pohano,povrče(ali ne mahunarke,grah i grašak) i jaja...to su jedini proizvodi koji se smiju jesti...
Na ovoj temi postoji moj post br.123, u njemu sam dala prijepis iz te knjige koju ti tražiš. Knjiga se zove "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa". Tu je PREPISANO IZ TE KNJIGE popis namirnica koje se SMIJU jesti (navela sam i broj stranica s kojih sam uzela te podatke). U njoj stoji da se vrhnje SMIJE jesti, ja ga skroz jedem na toj dijeti i to puno i kile idu dolje. Od koga si ti čula da se ne smije, ne znam i ne ulazim u to, ali u knjizi stoji da se smije. Ja ipak više vjerujem ono što pročitam od stručnjaka - tvorca te dijete, nego onome šta sam čula od nekoga koji je to opet čuo od nekoga drugoga, a taj opet od nekog drugog,... itd. Pa daj si zamisli, tko bi mogao izdržati na toj dijeti da se zaista mogu jesti samo meso i jaja?:rigo: Daj ti nabavi knjigu i pročitaj... Ima je po knjižnicama. Inače, dobrodošla u klub dijetalaca, javi kako ti ide.:top:

vilma01
08.04.2008., 17:48
I meni je danas bilo teško, jer sam namirisala svježe pečene, još vruće lazanje. Kćer ih dovukla doma od bake. Bila je na ručku tamo, pa si je donijela doma da ima i za večeru. A ja, nisam znala šta je na tanjuru pod folijom, mislila sam, možda mi je mama poslala komad mesa da ga mlatnem, kad ono, maknem foliju... Kad me zapahnuo taj miris... Ma, došlo mi je da smažem puni tanjur, ali bila sam jača. Maknula sam se i bjež' na kompjutor. Sad tu pišem, a pred očima mi lebdi slika svježih lazanja. Inače, obožavam tjesteninu, peciva... Ja se inače važem svako jutro, eto već tri jutra za redom, svaki dan vaga mi pokazuje po 0,60 kg manje. Mislim da dobro napredujem. Zadovoljna sam.

Pozdrav! Pitanje- jedeš li samo meso ili i povrće? ja sam na dijeti 2 dana, jedem meso, tikvice, papriku, patliđan, mrkvu, juhu...i sad, čitajući postove, tu i tamo pročitam da ne bih smjela povrće, osim lisnatog... kaj sad, smijem ili ne,a samo meso stvarno ne mogu...

snježana0301
08.04.2008., 18:23
Pozdrav! Pitanje- jedeš li samo meso ili i povrće? ja sam na dijeti 2 dana, jedem meso, tikvice, papriku, patliđan, mrkvu, juhu...i sad, čitajući postove, tu i tamo pročitam da ne bih smjela povrće, osim lisnatog... kaj sad, smijem ili ne,a samo meso stvarno ne mogu...
Vilma, moj post br.123 na toj temi prijepis je iz knjige "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa". Tamo piše šta se sve SMIJE jesti i ja se toga držim. Naravno, ono što od toga ne volim, to ne jedem. Od toga šta si ti nabrojila, ne smiješ jedino mrkvu, ostalo može, a ima i još puno toga što možeš. Vidi moj post br.123. Ja zapravo najviše jedem sira i vrhnja, jer nisam baš neki mesoljubac. Tako mi nekako trenutno odgovara, svakih nekoliko dana pojedem neki komad mesa, ovako više sam na siru i vrhnju svih vrsta. Znači, sir iz dućana, onaj koji stavljamo u sendviče, bilo koji trapist, gauda, tilzit... svejedno, a jedem i svježi kravlji sir s placa skupa s vrhnjem. Jedem i vrhnje iz dućana, ono iz čašice. A ideja za obrok koji glumi pizzu (ja to jedem pa sanjam da jedem pravu pizzu). Na tanjur stavim nekoliko kriški šunke u ovitku (one kupljene u dućanu koja se reže za sendviče), gore poslažem gomilu sira gaude. Na to MALO ketchupa (naglašavam malo), jer on sadrži dodane šećere, ali u maloj količini ne može premašiti dnevno dozvoljenih 20 g UH) i onda to pospem origanom. Zapečem u pečnici i to je to. Tko voli, mogu i šampinjoni gore.

boletus satanas
08.04.2008., 18:24
hej
evo ja uzela čitait knjigu

prva zabluda kja mi je riješena

kad se jedu jaja smije se jesti i meso
jer je netko napisao da ako jedeš jaja taj dan nema mesa

a dr. savjetuje da se npr za doručak jede omlet sa šunkom

tak da mene sutra čeka fina krckava slanina sa jajima
mljac

2. one tablete što pijem... pijem pastile tj cuclam zink+c, u dm-u 5,90kn... to mi je kao da jedem bonbon svaki dan... tak se počastim 1 dnevno

3. umjesto jogurta sad ću jesti samo vrhnje

4. na početku dijete dozvoljeno je samo 20 UH, ali se koliko kontam to kasnije povećava

5. nažalost do kraja ivota se trebaju izbjegavati UH, ali otom potom kad pročitam do kraja

snježana0301
08.04.2008., 18:28
hej
evo ja uzela čitait knjigu

prva zabluda kja mi je riješena

kad se jedu jaja smije se jesti i meso
jer je netko napisao da ako jedeš jaja taj dan nema mesa

To ti ljudi brkaju Atkinsovu dijetu i UN dijetom. Baš mi je drago da si nabavila knjigu. Ona će ti sigurno dati još više snage da ustraješ na dijeti. A šta ti meni nisi vjerovala kad sam napisala da smiješ jesti i jaja sa šunkom i da možeš miješati bjelančevine kako hoćeš? Kako napreduješ sa skidanjem kila?

vilma01
08.04.2008., 18:29
[QUOTE=snježana0301;13510504]Vilma, moj post br.123 na toj temi prijepis je iz knjige "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa". Tamo piše šta se sve SMIJE jesti i ja se toga držim. Naravno, ono što od toga ne volim, to ne jedem. Od toga šta si ti nabrojila, ne smiješ jedino mrkvu, ostalo može, a ima i još puno toga što možeš. Vidi moj post br.123. Ja zapravo najviše jedem sira i vrhnja, jer nisam baš neki mesoljubac. Tako mi nekako trenutno odgovara, svakih nekoliko dana pojedem neki komad mesa, ovako više sam na siru i vrhnju svih vrsta....

I hočeš reči da toliko gubiš sa sirom i vrhnjem?! ja OBOŽAVAM sireve i vrhnje!
Lijena sam čitati prethodne postove, cijeli dan sam na posli za kompom pa me več oči peku...Ok, znači da mrkvu mogu dat mami nek kuha juhice...

vilma01
08.04.2008., 18:31
Ugl., krenuh jučer sa 86 kila na 167cm, pa da vidimo...

snježana0301
08.04.2008., 18:31
[QUOTE=snježana0301;13510504]Vilma, moj post br.123 na toj temi prijepis je iz knjige "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa". Tamo piše šta se sve SMIJE jesti i ja se toga držim. Naravno, ono što od toga ne volim, to ne jedem. Od toga šta si ti nabrojila, ne smiješ jedino mrkvu, ostalo može, a ima i još puno toga što možeš. Vidi moj post br.123. Ja zapravo najviše jedem sira i vrhnja, jer nisam baš neki mesoljubac. Tako mi nekako trenutno odgovara, svakih nekoliko dana pojedem neki komad mesa, ovako više sam na siru i vrhnju svih vrsta....

I hočeš reči da toliko gubiš sa sirom i vrhnjem?! ja OBOŽAVAM sireve i vrhnje!
Lijena sam čitati prethodne postove, cijeli dan sam na posli za kompom pa me več oči peku...Ok, znači da mrkvu mogu dat mami nek kuha juhice...Da, daj mrkvu mami nek kuha juhicu, a ako je ta juha s mesom, ti lijepo popapaj to meso van iz juhe, a možeš pojesti i juhu, ali bez tjestenine.:top:

vilma01
08.04.2008., 18:38
[QUOTE=vilma01;13510623]Da, daj mrkvu mami nek kuha juhicu, a ako je ta juha s mesom, ti lijepo popapaj to meso van iz juhe, a možeš pojesti i juhu, ali bez tjestenine.:top:

Sad sam baš jako sretna! Sir s vrhnjem, mmmmmmmmmmmm!!!!
Znam za tjestenine, ne smijem,a i one su moja velika ljubav...
Inače, bila sam do sad na UNki, i kad sam počela DOBIVAT kile umjesto gubiti, puknul mi film... Pa rekoh- ajmo probati s mesnjakom. I tonik- schweppes tonik, jupi! smijem ga piti!

snježana0301
08.04.2008., 18:49
[QUOTE=snježana0301;13510669]

Sad sam baš jako sretna! Sir s vrhnjem, mmmmmmmmmmmm!!!!
Znam za tjestenine, ne smijem,a i one su moja velika ljubav...
Inače, bila sam do sad na UNki, i kad sam počela DOBIVAT kile umjesto gubiti, puknul mi film... Pa rekoh- ajmo probati s mesnjakom. I tonik- schweppes tonik, jupi! smijem ga piti!
Sorry, ali ovo ne kužim. Koji to tonik - schweppes tonik smiješ piti? Koliko je meni poznato svi ti tonici i schwepsevi imaju dodani šećer, pa ga stoga NE SMIJEŠ piti. Osim, ako se pojavio neki novi na tržištu bez šećera, ja za to ne znam, ali ako jest, reci nam koji je to, pa da ga i mi ostale na toj dijeti pijemo. Inače, za sada, koliko je meni poznato, jedino ti Coca-cola zero i Deit nemaju dodani šećer, pa njih smiješ piti, za ovo što ti pišeš zbilja nisam čula. Daj provjeri na etiketi flaše šta piše, ono šećeri i UH.

snowbunny
08.04.2008., 18:53
I tonik- schweppes tonik, jupi! smijem ga piti!

Schweppes tonik nema secera? (napisano prije reakcije od snjezane)
btw, moj kilaza je ista kao jucer! Mislim koji je to ocaj kada vidim da nisam izgubila pola kile u jednom danu kao inace...
snjezana, znam da si rekla da kilaza moze malo brze ici i onda usporiti ali nemoj to ponavljati... :D....molim te. Neka zivim malo u zabludi.
Ocekujem razliku sutra ujutro.

snježana0301
08.04.2008., 19:05
Schweppes tonik nema secera? (napisano prije reakcije od snjezane)
btw, moj kilaza je ista kao jucer! Mislim koji je to ocaj kada vidim da nisam izgubila pola kile u jednom danu kao inace...
snjezana, znam da si rekla da kilaza moze malo brze ici i onda usporiti ali nemoj to ponavljati... :D....molim te. Neka zivim malo u zabludi.
Ocekujem razliku sutra ujutro.
OK, neću ponavljati... ali tako je.:mig: Meni se sad u ovih zadnjih par dana isto dogodilo da je bio jedan dan ono ni plus ni minus. Drugi će dan krenuti. Razmisli samo ako nisi nešto nedozvoljeno pojela? Inače, normalno je to. To je tzv.plato efekt, prije ili poslije svatko na toj dijeti susrest će se s tim. I neće kile stajati samo jedan dan, nego mogu i dva-tri tjedna. To je kritičan trenutak u kojem mnogi na toj dijeti, obeshrabreni, odustaju. Ali treba ustrajati, poslije toga, opet sve ide dolje. Mi ćemo si tu pružati podršku jedne drugima i bit će lakše. I točno znam kako ti je, ali ne brini, sve će biti OK.

snowbunny
08.04.2008., 19:17
OK, neću ponavljati... ali tako je.:mig: Meni se sad u ovih zadnjih par dana isto dogodilo da je bio jedan dan ono ni plus ni minus. Drugi će dan krenuti. Razmisli samo ako nisi nešto nedozvoljeno pojela? Inače, normalno je to. To je tzv.plato efekt, prije ili poslije svatko na toj dijeti susrest će se s tim. I neće kile stajati samo jedan dan, nego mogu i dva-tri tjedna. To je kritičan trenutak u kojem mnogi na toj dijeti, obeshrabreni, odustaju. Ali treba ustrajati, poslije toga, opet sve ide dolje. Mi ćemo si tu pružati podršku jedne drugima i bit će lakše. I točno znam kako ti je, ali ne brini, sve će biti OK.

:mad:
:D
Ja sam se isto pitala dali sam nesto krivo pojela ali nisam. Par listova zelene salate, tunu, malo kave sa jako malo mlijeka, tiramisu (zezam se)...Jucer sam u biti JAKO malo jela iz nedostatka ponude pa sam se natjerala da pojedem nesto ujutro, nakon sto mi je vaga opalila samar. A bez brige, jako sam optimisticna osoba i znam da cu se sutra ugodno iznenaditi.
btw, sada sam prvi put pojela kiselo vrhnje iz case bez icega. Do sada sam mislila da ce mi biti previse masno a bas je dobro leglo! Mogu iskreno reci da sam zadovoljna zena. :cerek:

vilma01
08.04.2008., 19:33
[QUOTE=snježana0301;13510999][QUOTE=vilma01;13510806]
Sorry, ali ovo ne kužim. Koji to tonik - schweppes tonik smiješ ....

oops, pomiješala sam postove, jedna od cura je napisala da se smije pit tonik, al ništa- držat ću se knjige!

snježana0301
08.04.2008., 19:47
:mad:
tiramisu (zezam se)
:eek::lol: Dobra fora. Šta se tiče vrhnja, sigurno znaš da ih ima s različitim postotkom masnoće. Ja jedem ono Vindijino Z'bregov s 12% mliječne masnoće, ono s plavim poklopcem. Ima i masnijih, ali meni je taj najbolji. Još ga prije jedenja dobro promućkam, pa se malo razvodni od mućkanja tako da imam manji osjećaj da je masno.

snowbunny
08.04.2008., 19:57
Ja isto inace trosim taj plavi i dobar je! Ja ga necu promuckati jer ovako imam osjecaj da jedem nesto konkretno.
Ja cu sutra najvjerojatnije kupiti svjezi sir od kumice na placu ali ne zelim ga jesti sa vrhnjem nego onako seljacki sa prstima bez icega. To mi je super!
Jel se moze taj sir bez vrhnja? I to u neogranicenim kolicinama ili bi ipak trebala malo pripaziti? Kako ti?

snježana0301
08.04.2008., 20:22
Jel se moze taj sir bez vrhnja? I to u neogranicenim kolicinama ili bi ipak trebala malo pripaziti? Kako ti?
Ma samo jedi koliko god možeš, sir bez vrhnja, sir s vrhnjem i vrhnje bez sira, kako god hoćeš, dok god ti ne dojadi ili ti dođe da :rigo: Uz to i nešto suhoga, špekeca ili domaća kobasica, ako voliš. Ali čisto sumnjam da ćeš moći puno toga pojesti, jer to dosta zasićuje.

boletus satanas
08.04.2008., 21:13
nemojte pretjerivati s kavom koja ima kofeina, jer kofein djeluje u tijelu kao šećer....

kaže dr. atkins :)

snowbunny
09.04.2008., 06:39
Taj Atkins ponekad malo zeza...:D
ja pijem 2 kave dnevno i danas ujutro je
PETA KILA PALA!!
Ok, malo, malo manje od pet a tu smo negdje

mafri
09.04.2008., 08:39
Imam kilu manje!!!!Ovo jutro:jumping:

snowbunny
09.04.2008., 08:57
Imam kilu manje!!!!Ovo jutro:jumping:

:trio:
:jumping:
:cheer::cheer:
:tulum:

snježana0301
09.04.2008., 12:56
Taj Atkins ponekad malo zeza...:D
ja pijem 2 kave dnevno i danas ujutro je
PETA KILA PALA!!
Ok, malo, malo manje od pet a tu smo negdje
To s kavom je relativno. Ovisi od osobe do osobe i manje je ljudi kod kojih se to događa. Radi se zapravo o pojavi kad organizam pod utjecajem kofeina stimulira lučenje inzulina (kao i šećer) i onda zaustavlja mršavljenje. To se događa kod rijetkih ljudi, ali moralo je biti spomenuto u knjizi baš zbog takvih ljudi da ne bi imali problema. Isto tako, ti ljudi ne smiju niti piti čaj koji sadrži tein. Ja se "naljevam" s kavama, dvije (ali one prave, bar deci i pola) dnevno su mi normala i to mi nikad nije bio problem. A pijem onu Franckovu Minasicu, nikakve filter iz aparata i sl. Radujem se s tobom što je opet krenulo. Isto tako, čestitam Mafri.:top: Meni danas vaga pokazuje minus 0,60 u odnosu na jučer. Je li kako je lijepo dok odjeća ne steže?:cerek:

DaemonZG
09.04.2008., 13:02
Ajde da pitam pametnije od sebe!
Prije par godina bila sam na mesnoj dijeti i uspjela u par mjeseci skinut oko 17kg... Imala sam 67 na 1.60m..
Dijeta nije išla prebrzo jer sam ja imala malo blaži režim s povremenim grijesima poput mlijeka, pokoja kocka čokolade itd...

Mene sad zanima, kako se ta dijeta može ubrzati? Ima li ikakvog rezultata ako jedem isključivo meso bez povrća?? i ono važno, imate li problema sa probavom tj. začepljenjem kao što sam i ja imala??

snježana0301
09.04.2008., 13:12
Ajde da pitam pametnije od sebe!
Prije par godina bila sam na mesnoj dijeti i uspjela u par mjeseci skinut oko 17kg... Imala sam 67 na 1.60m..
Dijeta nije išla prebrzo jer sam ja imala malo blaži režim s povremenim grijesima poput mlijeka, pokoja kocka čokolade itd...

Mene sad zanima, kako se ta dijeta može ubrzati? Ima li ikakvog rezultata ako jedem isključivo meso bez povrća?? i ono važno, imate li problema sa probavom tj. začepljenjem kao što sam i ja imala??
Dijetu ne možeš ubrzati jer je ona već sama po sebi brža od svih ostalih. Možeš jesti samo ono što je dopušteno i bit ćeš zadovoljna brzinom skidanja kilograma, što nećeš postići niti jednom drugom dijetom. I sama si napisala da ti dijeta nije išla prebrzo jer si povremeno "griješila". Sada nemoj griješiti i ići će još brže. I pazi koje povrće jedeš i u kojoj količini. I da, normalno je da u početku dijete imaš problema s probavom - opstipacijom, ali to se s vremenom sredi samo od sebe, a imaš i alternativu, neka je cura tu u nekoliko postova prije spomenula Donat Mg. Ja osobno ga ne koristim, ali vjerujem da pomaže, jer koliko sam upoznata, Donat Mg rješava između ostalih problema i taj. I nismo ti mi ništa pametnije od tebe, kao što pišeš - da pitaš pametnije od sebe - mi smo ti samo malo bolje informirane. :mig: I ti ćeš uskoro sve znati, ako se odlučiš pridružiti nam. Tu smo da si pomažemo, budemo si podrška i da razmjenjujemo iskustva. Dobrodošla.

DaemonZG
09.04.2008., 17:08
hvala! eto ušla sam danas u vašu zajednicu i počinjem njupati meso!! hvala Bogu volim meso pa mi nije problem! koliko se prvih tjedan dana izgubi otprilike kg?

snježana0301
09.04.2008., 18:01
hvala! eto ušla sam danas u vašu zajednicu i počinjem njupati meso!! hvala Bogu volim meso pa mi nije problem! koliko se prvih tjedan dana izgubi otprilike kg?
U prvih tjedan dana zapravo se gubi najviše, ali u početku mršavljenja je to samo voda koja se izbacuje iz organizma. Nema podataka za prvi tjedan, sve je to individualno, ali u prva dva tjedna gubi se od 4-6 kg, ovisi od čovjeka do čovjeka. Prvi dan moguće je odmah izgubiti 1 kg, pa čak i koji dag više, ali kasnije to više ne ide tako brzo, ali još uvijek ide brže nego na drugim dijetama. Samo hrabro!

boletus satanas
09.04.2008., 22:24
hm
vrhnje
meni dođe kao poslastica i jedva čekam da ga smažem

koliko ja kontam smijem pojesti samo pola čašice vrhnja s 12%mm

snježana0301
09.04.2008., 23:48
koliko ja kontam smijem pojesti samo pola čašice vrhnja s 12%mm
Ma ja ti jedem dnevno dvije čašice tog vrhnja i pun tanjur sira i vrhnja s placa i mršavim. Vrhnje je puno masti i bjelančevina i nema toliko puno UH da to ne bi mogla. A one tablice u knjizi (imaš knjigu, ne?) nisu baš prilagođene našim namirnicama. Unutra stoji neka glupa vrijednost UH za vrhnje ovakvo, pa onakvo, ali treba računati s tim da je Atkins pisao tu knjigu za američko tržište. Vrijednosti su prilagođene njihovim namirnicama i mi to moramo malo prihvatiti sa zadrškom. Ne znam kako tebi, ali ja moram priznati da meni neke od tamo navedenih namirnica uopće nisu poznate i nemam pojma šta su, a Amerikanci to valjda jedu. Vjeruj mi sira i vrhnja možeš jesti koliko hoćeš. Kad probaš, a ti vidi drugi dan, ako kile idu dolje, znači da smiješ. Meni su sir i vrhnje osnovna hrana na toj dijeti, klopam vrhnja ono ko luda, jer nisam baš luda za mesom. Za sada to još mogu, samo ne znam kad mi se zgadi, šta ću onda jesti. Jaja su mi se već zgadila, ali izdržat ću. Jel ti idu kile dolje? Eto, ja danas brojim opet -0,60 kg. Zadovoljna sam. A pogodi šta sam danas jela? Da, opet... Pun tanjur sira i vrhnja i dvije ogromne crne kave s mnogo izmiksanog vrhnja za šlag. To mi je sve za danas. Valjda ću i sutra tako.

boletus satanas
10.04.2008., 20:19
uffff
ja opet danas pojela malo slatkiša

aaaaaaaa
teška sam budala

novosti:
1... ako se jedu slatkiši moguće je mršavljenje, ali jako sporije

2... osobe koje nisu napravile krven pretrage prije dijete moraju nakon2 tjedna provođenja dijete naprviti pauzu od 4 dana u kojoj će jesti sve kao i prije dijete

3 ... ako se kile tope prebrzo, a to nije dobro, zbog mogućih nuspojava, mora se ubaciti dodatan obrok od povrća da bi se usporio tijek mršavljenja (mislim da je previše sv eiznad 0,5kg/dan)

4... obavezno se mora jesti vrhnje(jogurt zabranjen jer nema dovoljno masti), sir i gljive

.............................................
e sa slijede moja pitanja
također se spominej umor... ja ga osjećam u poslijpodnevnim satima
nekad je grozna

i glavobolje... da li ih imate... kontala sam da ih čak možda imam onih dana kad ne jedem vrhnje??? moguć

boletus satanas
10.04.2008., 20:37
p.s. za neupućene ovo što pišem pronalzim u knjizi koju sad čitam
i zapisujem sve što je na netu zabluda i što nije točno

boletus satanas
10.04.2008., 20:39
trikovi.... već spomenuti pastil zinka i c vitmaina te vrhnjeeee
mljac

snježana??? kad jedeš sir i vrhnje
dakle zajedno s mesom
ili nekoliko sati nakon obroka sir+vrhnje

ili potpuno odvojeno sir i vrhnje.....

ja sam sad večerala prepržene salmae + nalupano jaje+ sir??? kontma da to nije ok

negdje sam pročitala da se meso i mliječni proizvodi ne smijeu miješati

snježana0301
10.04.2008., 21:01
trikovi.... već spomenuti pastil zinka i c vitmaina te vrhnjeeee
mljac

snježana??? kad jedeš sir i vrhnje
dakle zajedno s mesom
ili nekoliko sati nakon obroka sir+vrhnje

ili potpuno odvojeno sir i vrhnje.....

ja sam sad večerala prepržene salmae + nalupano jaje+ sir??? kontma da to nije ok

negdje sam pročitala da se meso i mliječni proizvodi ne smijeu miješati
Ja ti uopće ne jedem po nekim obrocima. Jedem kad hoću i šta hoću (naravno od dozvoljene hrane). I uopće nema veze kad što jedeš i koliko. Jedna od specifičnosti te dijete je i to da smiješ količinski jesti zbilja koliko god hoćeš. I vjeruj mi, smiješ miješati sve što hoćeš, naravno u okvirima dozvoljene hrane. Možeš miješati sve sa čime god hoćeš. OK je to što si pojela. Ako ti sutra neće pasti težina to će biti zbog slatkiša što si pojela. Ako si gladna, možeš doslovce cijeli dan jesti (ako možeš), naravno, samo bjelančevine. Tu nema ograničenja. Pogledaj otraga u knjizi recepte, vidjet ćeš da su u njima različiti sastojci i da su izmiješane namirnice. Na UN dijeti se ne smiju miješati meso i jaja, niti meso i sir, niti jaja i sir itd. Na Atkinsu se smije. Ja najviše volim na pečenom odresku još rastopiti sir i tako pojesti, a jaja su mi se već zgadila, tako da ih sada nekako još mogu pojesti tako da napravim omlet sa sirom. Miješam namirnice i kile idu dolje. Znači, jedi kako god, šta god od bjelančevina i koliko god želiš. Bitno je da ne jedeš UH, a slatkiši ih imaju, naravno. Moram priznati da i ja obožavam slatkiše, čokolade, sladoled .... uh, ma šta to uopće spominjem. A gdje su nam naše supatnice na dijeti? Nisu valjda odustale? Mene danas vaga baš nije previše usrećila, ali ipak je gubitak - minus 0,20. I to je bolje nego da ide u plus. A ja sam danas pojela četiri šnite Vajdine šunke u ovitku, poslagala sam je po tanjuru, gore sam stavila gomilu sira, mrvicu ketchupa i malo origana. To sam malo zapekla u mikrovalnoj na grillu i onda jedem .... i sanjam da jedem pravu pizzu.

boletus satanas
10.04.2008., 21:06
ej am mene ubijus tarci
dobra cijeli dan
dođem kući nakon posal
i na stolu me dočekaju kolači i bonboni i tortilja
aaaaaaaaa

a ja sanjam o pizza kolaču
to ti je tijesto kao za pizzu samo of kors mekše i onda se na to nabaca voće i sjeckani orasi
i zapeče kao pizza
aaaaaaaa

joj kad mi dođu ona 4 dana

snježana0301
10.04.2008., 21:10
Hajde, malo snage, malo volje, sjeti se kako će ti lijepo stajati odjeća kad skineš višak, a kako će se svi diviti tvojoj ustrajnosti kojom si postigla da smršaviš. Treba za to puno volje, snage, odricanja, ali isplati se...

boletus satanas
10.04.2008., 21:16
znam to em drži
od sutra ma nema šanse da prekršim

mafri
10.04.2008., 22:28
Bok cure!
Evo mene!Prodje i danasnji dan!Nisam se stigla prije javit.
Danas sam jela carsko meso sa rostilja i raznog povrca!(prokulice,brokule,mrkva)

snježana0301
10.04.2008., 23:04
Bok cure!
Evo mene!Prodje i danasnji dan!Nisam se stigla prije javit.
Danas sam jela carsko meso sa rostilja i raznog povrca!(prokulice,brokule,mrkva)
Mafri, NE mrkvu. Nadam se da je nisi pojela puno, pa ti možda neće ugroziti mršavljenje. Malo mrkve si možeš dopustiti kasnije kada pređeš u drugu fazu dijete, tada se počinje uvoditi više UH u vidu povrća, ali to ćeš morati sama otkriti koliko ćeš tada UH smjeti pojesti. Otprilike između 20 g i 60 g dnevno.

snježana0301
10.04.2008., 23:05
znam to em drži
od sutra ma nema šanse da prekršim
Hajde sutra kad te uhvati kriza dođi tu na forum i pričaj s nama. Bit će ti lakše.

snowbunny
11.04.2008., 06:51
Evo i mene!
Od pete kile nista nije otislo. Danas ujutro ista kilaza kao prije 3 ili 4 dana.
Jucer umor, gadan umor...
Jucer sam jela meso, sir sa vrnjem i malo zelene salate i nadala sam se promjeni na vagi ali nista. Nisam uopce varala od kada sam pocela sa dijetom... jedino sam pojela 1 jogurt prije 7 dana i od tada samo kiselo vrhnje.
Naravno da mi je zao sto sam zapela sa kilazom, ali motivacija je jos tu jer me svi pitaju dali sam smrsavila! Neke hlace mi previse padaju tako da uskoro idu u smece.
Nisam ocekivala ovakav "zastoj" ali ovo je prvi put da sam tako dugo na dijeti. Vise neznam sta cu jesti jer imam osjecaj da sam sve ideje potrosila - a inace nemogu jesti nista masno bez kruha tako da sam fakat smanjila unos kalorija.
A hebem mu... idemo dalje! Sutra je novi dan. :D
:(

DaemonZG
11.04.2008., 08:53
Evo jučer navečer vaga pokazala 56kg i skupila sam snage te započela sa strožim režimom! Ujutro sam,umjesto svoje omiljene kave s mlijekom, popila običnu crnu s natrenom:rolleyes:. Čekam pauzu da odem po malo dimceka. Ujutro natašte popila sam prvu kapsulu jabučnog octa a danas idem i po vitamine. Jel pametno uzeti neke multivitamine?

snježana0301
11.04.2008., 10:40
Evo jučer navečer vaga pokazala 56kg i skupila sam snage te započela sa strožim režimom! Ujutro sam,umjesto svoje omiljene kave s mlijekom, popila običnu crnu s natrenom:rolleyes:. Čekam pauzu da odem po malo dimceka. Ujutro natašte popila sam prvu kapsulu jabučnog octa a danas idem i po vitamine. Jel pametno uzeti neke multivitamine?
Pametno je uzimati multivitamine, ali čitaj etiketu, neki od njih sadrže UH, pa vidi koje smiješ. Nego, jesam li ja to dobro pročitala? Ti imaš 56 kg? Pa zašto mršaviš? Koliko ti je godina i koliko si visoka? (mislim, znam da je to malo osobno pitanje, ne moraš odgovoriti na njega, ako nećeš), ali mislim da tebi ne treba dijeta ako imaš 56 kg, jedino ako si malo niža? Koliko bi ti kg željela imati?

snježana0301
11.04.2008., 10:45
Evo i mene!
Od pete kile nista nije otislo. Danas ujutro ista kilaza kao prije 3 ili 4 dana.
Jucer umor, gadan umor...
Jucer sam jela meso, sir sa vrnjem i malo zelene salate i nadala sam se promjeni na vagi ali nista. Nisam uopce varala od kada sam pocela sa dijetom... jedino sam pojela 1 jogurt prije 7 dana i od tada samo kiselo vrhnje.
Naravno da mi je zao sto sam zapela sa kilazom, ali motivacija je jos tu jer me svi pitaju dali sam smrsavila! Neke hlace mi previse padaju tako da uskoro idu u smece.
Nisam ocekivala ovakav "zastoj" ali ovo je prvi put da sam tako dugo na dijeti. Vise neznam sta cu jesti jer imam osjecaj da sam sve ideje potrosila - a inace nemogu jesti nista masno bez kruha tako da sam fakat smanjila unos kalorija.
A hebem mu... idemo dalje! Sutra je novi dan. :D
:(
Kao što sam i napisala u nekom od prehodnih postova, ti zastoji su za očekivati i sasvim su normalni. To treba izdržati snagom volje i jakom motivacijom (koja tebi, čini mi se, zasada, ne nedostaje), pa će vaga opet krenuti prema dolje. I nemoj se opterećivati da si negdje pogriješila u prehrani. Ako znaš da nisi, onda nije tvoja krivnja da se vaga malo zaustavila. To je normalan proces u toj dijeti, a čuj ne može uvijek sve biti naj, naj... Dijeta je već sama po sebi brzinska, pa još da nema tih zastoja, možda bi to ipak bilo prebrzo za organizam. Drži se!

DaemonZG
11.04.2008., 14:26
Da, 56KG na 1,58 visine... Mlohava sam i preko zime sam dobila 5-6kg.Bila sam zadovoljna s 50kg.. Dakle onda ću pazit da nema ugljikohidrata.. Nego, kako to da se ne smije mlijeko, a sir i vrhnje smije?? kava mi je odvratna bez mlijeka:rolleyes:

Uspjela sam odoljeti Fornettima danas iako je malo teško bilo.
Kako se boriti sa vrtoglavicom kad mi padne razina šećera u krvi?

snježana0301
11.04.2008., 17:31
Da, 56KG na 1,58 visine... Mlohava sam i preko zime sam dobila 5-6kg.Bila sam zadovoljna s 50kg.. Dakle onda ću pazit da nema ugljikohidrata.. Nego, kako to da se ne smije mlijeko, a sir i vrhnje smije?? kava mi je odvratna bez mlijeka:rolleyes:

Uspjela sam odoljeti Fornettima danas iako je malo teško bilo.
Kako se boriti sa vrtoglavicom kad mi padne razina šećera u krvi?
Gle, ako pročitaš etiketu na mlijeku, vidjet ćeš da sadrži više UH (ugljikohidrata) nego B (bjelančevina). Zato se ne smije. Kod sira i vrhnja taj omjer je u korist B i masti, pa se zato smiju. Za "obogaćivanje" mlijeka imaš dobar recept u jednom od mojih prijašnjih postova na toj temi. Stvarno, kava je s tim prava poslastica, a i zasićuje. Ako si na Atkinsovoj dijeti, nećeš imati vrtoglavice. Pokušat ću ti to laički objasniti. Kad si na Atkinsovoj dijeti, u organizmu se događa cijeli niz procesa koji se ne događa kad nisi na toj dijeti. Znači, kad se hraniš s UH, nakon što pojedeš obrok sastavljen između ostalog i od UH namirnica, u tvojoj krvi šećer će naglo porasti i zatim će polako padati. Kad padne, ti počinješ drhtati, osjećati vrtoglavicu i glad. To je zato što ti je prije toga šećer JAKO porastao (jer si jela UH) i sada je opet JAKO pao. Kad jedeš obrok sastavljen od B, bez UH, šećer ti poslije takvog obroka ne poraste puno, pa stoga puno niti ne pada. Znači, bitne su te oscilacije šećera u krvi. Kako šećer puno ne padne, nećeš ni imati vrtoglavice. Jednostavno. Nakon obroka UH, šećer jako poraste i jako pada, nakon obroka B, šećer ne raste jako i ne može niti jako pasti. Nema osjećaja vrtoglavice, drhtanja, a nakon par dana dijete ni osjećaja gladi. A što se tiče forneta...:klopa:njam, baš si ih morala spomenuti? Obožavam ih... One od pizze...

boletus satanas
11.04.2008., 19:02

1 jedan ti spadaš sad već malo u anne
kao 1 nemoj piti jabučni ocat2. na svkaoj dijeti su vitamini obavezni+puno vodee

boletus satanas
11.04.2008., 19:11
dozvoljeno
sir, tofu i vrhnje

strogo zabranjeno mlijeko i jogurt... nemaju dovoljno masti

a sad ... zaskađivači.... samo umjetni.. to me malo brine
ja kad odem u kafić uzmem si sa sobom i 1 vrećicu smeđeg tak da njega korsitm ali jako malo samo da ubije gorčinu
i od kada sma počela čitati knjiug
obavezno pijem kavu s šlagom ili kapučino iz automata

snježana0301
11.04.2008., 19:22
dozvoljeno
sir, tofu i vrhnje

strogo zabranjeno mlijeko i jogurt... nemaju dovoljno masti

a sad ... zaskađivači.... samo umjetni.. to me malo brine
ja kad odem u kafić uzmem si sa sobom i 1 vrećicu smeđeg tak da njega korsitm ali jako malo samo da ubije gorčinu
i od kada sma počela čitati knjiug
obavezno pijem kavu s šlagom ili kapučino iz automata
Smeđi šećer ti je isto ŠEĆER - dakle UH. On se ne ubraja u umjetne zaslađivače. Koristi Natreen, Saharin, Nutra Sweet... Trebaju se koristiti umjetni zaslađivači. Knjiga "Nova dijetna revolucija dr.Atkinsa" str.73. Moja iskustva su najbolja sa Natreenom, koristim tabletice za kavu, čaj i sl. i tekući Natreen koji stavim u vrhnje za šlag, pa to sve izmiksam. Natreen meni ima najbolji okus, onako najmanje "umjetni", najviše me okusom podsjeća na "pravi" šećer.

boletus satanas
11.04.2008., 19:24
a vidi ja npr imam onu 1 vrećicu od čini mis e 5grama nekoliko dana
dakle ne koristim puno

snježana0301
11.04.2008., 19:29
Kako hoćeš. Ako koristiš vrlo vrlo vrlo malo, ne bi trebalo biti previše, ali ako ti Natreen nema ništa UH, znači nula UH, onda ti je ipak bolje koristiti njega, a njime si možeš zasladiti koliko ti odgovara po tvom ukusu.

boletus satanas
11.04.2008., 19:34
znam samo mene je strah nartena
imam susret s dijabetičarima
i kao natren je jako nezdrav u zdravom tijelu u kojem inzulin radi kako treba
zato me strah
a vrećicu imam za jedno 5kava

snježana0301
11.04.2008., 22:15
I moja mama je dijabetičarka već više od deset godina. Liječnica endokrinologica joj je preporučila Natreen. Ja osobno ga koristim isto već godinama. I kad nisam na dijeti, ja kavu i čaj zaslađujem isključivo Natreenom. No, nismo tu da raspravljamo o štetnosti Natreena. Ja s njim nemam loša iskustva, a ti ako ga se bojiš, nemoj ga koristiti. Tvoja odluka. U svakom slučaju, ako koristiš zbilja tako malo šećera kao što si napisala, ne može ti baš upropastiti dijetu. Jedino ako ti kile prestanu padati, onda ćeš morati izbaciti i to malo šećera. Šta ćeš, život ponekad mora biti i gorak. Kako napreduje skidanje kila? Koliko brojiš u minusu?

mafri
12.04.2008., 09:03
Znaci nesmijem mrkvicu?Ojoj!!!Al nisam je puno jela!

snježana0301
12.04.2008., 10:18
Znaci nesmijem mrkvicu?Ojoj!!!Al nisam je puno jela!
Ako je nisi puuuuno pojela, ne bi trebalo biti problema. A šta je vaga rekla drugi dan? Jesu krenule kile prema dolje? Meni je jučer ujutro bilo minus 0,20. Nije nešto, ali bitno je da ide prema dolje.

snowbunny
12.04.2008., 10:36
Meni se vaga malo pomaknula, ali nebitno.
Drzim se dalje a evo jos jedno pitanje:
Ja sam ocito stala na kilazi na kojoj jesam. Dali mogu ocekivati da se to opet ubrza ili ce to tako sporo ici dalje?
Inace vise ne pijem coca colu zero jer nemam uopce vise zelju za slatkim a mirisi od raznih jela koje ne smijem jesti me tjese... :D... ne padam u ocaj (barem ne kao prije).
Vjerujem da mi se zeludac stisnuo, jer se moram tjerati da jedem... a obrok od recimo 2 male snite mesa i malo salate me napuni tako da nemogu disati.

snježana0301
12.04.2008., 12:05
Meni se vaga malo pomaknula, ali nebitno.
Drzim se dalje a evo jos jedno pitanje:
Ja sam ocito stala na kilazi na kojoj jesam. Dali mogu ocekivati da se to opet ubrza ili ce to tako sporo ici dalje?
Inace vise ne pijem coca colu zero jer nemam uopce vise zelju za slatkim a mirisi od raznih jela koje ne smijem jesti me tjese... :D... ne padam u ocaj (barem ne kao prije).
Vjerujem da mi se zeludac stisnuo, jer se moram tjerati da jedem... a obrok od recimo 2 male snite mesa i malo salate me napuni tako da nemogu disati.
Reci mi, da li se važeš na onoj običnoj vagi ili na digitalnoj? Pomak od kojih 0,20 kg na običnoj nećeš ni primijetiti dok će ti digitalna pokazati točno. I to ti je važno. Ako imaš običnu, može ti se dogoditi da misliš da nisi ništa skinula, a možda jesi kojih 0,20-0,30 kg. Nakon prva dva tjedna brzinsko mršavljenje se usporava. Neće više ići tom brzinom kao u početku, ali to je normalno i tako je i na svim drugim dijetama, samo što je na ovoj opet sve brže. U početku mršavljenja se gubi suvišna voda iz organizma i zato to ide tako na brzinu. Sada počinje "pravo" topljenje masnoće (sala) i to će ići MALO sporije, ali još uvijek brže nego na drugim dijetama. Eto, meni danas vaga stoji na nuli. :mad:Od jučer ništa, a naravno, nisam kršila dijetu. Važem se na digitalnoj. Šta se tiče apetita, meni je isto kao i tebi i to je normalno, a i tu ti je učinak ketoze koji "ubija" osjećaj gladi. I to je na toj dijeti jako dobro, jer zamisli si da si na bilo kojoj drugoj dijeti, sigurno ne bi mogla izdržati cijeli dan s tolikom količinom hrane (mislim pritom na hranu koja sadrži UH). Sada ti se malo usporilo gubljenje kila, kao i meni. Jesmo li mi otprilike u isto vrijeme krenule s dijetom? Ne sjećam se više. Koji je tebi danas dan dijete? Piješ li puno vode? Svakako pij puno vode. Čim primijetiš da više mokriš, to je znak da se više masnoće otapa u tijelu i izlazi mokraćom van (to bi ti najbolje pokazali ketoni u mokraći, ako napraviš test). Ja ga više ne radim, u protekle dvije godine koliko sam živjela na toj dijeti (sa prekidima), radila sam, ali sad sam tako dobro upoznala svoje tijelo, kako funkcionira na toj dijeti, kužim prehranu, znam sve što se događa i zašto, tako da mi više nema smisla ni potrebe raditi te testove. Ne posustaj, najveća prednost te dijete je što ne osjećamo glad i lakše je izdržati dijetni režim. Na bilo kojoj drugoj dijeti, čovjek gladuje, drhti, pada mu šećer, živčan je, a gubi manje nego na ovoj. Ja ću danas pojesti malo pečene piletine, šakicu graška na maslacu i salatu belčicu (matovilac). I naravno, moja poslastica: ogromna kava sa gomilom izmiksanog vrhnja za šlag (koliko god stane u šalicu), dva puta na dan, najmanje.:mig:

snowbunny
12.04.2008., 12:12
Nemam digitalnu vagu nego obicnu... mislim da bi trebala vise piti i tjeram se ali to je isto kao sa hranom.. malo i onda nemogu vise.
E sada cu se stvarno tjerati!

Edit: Sutra mi je dva tjedna :)

boletus satanas
12.04.2008., 15:37
hm
ja se više ne važem jer mislim da mi ej vaga nešto zdrmana mada smo ju nosili na baždarenje... digitalna je...

uglavnom ja sad korstim metar kao pokazatelj skidanja centimetara

rezovi će biti sutra

zabranila sam si mjere od više od jedamput tjedno

boletus satanas
12.04.2008., 15:38
eh da
danas sams i kupila domaće vrhnje
i puno je bolje njeg ajesti nego ono iz trgovine... kupovnog mogu bez problema pojest 2 čašice na dan
a domaće ufff bude mi teško nakon jedne šalice za kavu :)

boletus satanas
12.04.2008., 22:16
kmeeeeee kmeeeeeeeeee kmeeeeeeeeeeeeeeee
neki dan sam bila na službenom putu i jedino što sam u firmi imala za jesti su bile špagete
i sad sam stala na kilaži

tak da sam od jučer krenila iz početka

ok
ali ni grama nisam skinula

bojim se d aje to jer jedem vrhnje... podosta.....

tak da kontma sad i to prekinuti...

p.s. jel' se smije jesti grašak u prvom dijelu dijete

snježana0301
12.04.2008., 23:02
Grašak se smije, ali ne puno, znači oko jednu šakicu. I shvati, ne može ti vrhnje škoditi, ako u Atkinsovoj knjizi piše da ga možeš jesti. Pa valjda čovjek zna, ako je on i izmislio tu dijetu. I nije ti stalo gubljenje kilograma zbog vrhnja, nego zbog špageta, pa oni su čisti UH.

snowbunny
13.04.2008., 11:39
Ja sam na rubu ocaja... opet nista ujutro. Vaga stoji kao i zadnjih 5 dana. Cak sam ju i ruzno pogledala i opsovala i dalje nista. :(
Danas nastavljam ali stvarno neznam koliko cu ovako izdrzati.
Daj me Snjezana utjesi! Reci mi da ce opet krenuti a ne da cu dalje gubiti pola kile do kile tjedno...
Previse se mucim za fucking kilu tjedno.:mad:

:D

vilma01
13.04.2008., 13:55
djevojke, pozdrav! pitanje- dobila sam pravi slavonski kulen. smijem ge jest il ga moram gledat dok ga ne odnesem starcima?

boletus satanas
13.04.2008., 15:32
smiješ jesti kulen, kobasice itd... sam da znaš što je u njima
ne smiješ hrenovke

dakle domaće, bez dodatkaa soje je ok

joj snow
i ja suosjećams tobom
danas sam spavla poslijepodne i sanjala da jedem tanjur graška i nakon toga king
čim sam se digla udarila sam po vrhnju

joj ne znam zašto, ali ni meni vaga od četvrtka ne ide dolje....
jedino što sam prekršila do sada je bilo što sam jučer na kavi popila 1 tonic. a to je koliko mis e čini snježana napisala da je ok za piti

a pretprošli tjedan(čitaj prije ručka u firmi -- špagete) sam i uz tamanjenje slatkog askidala kile

aaaaaaa

evo mog izvješća o guvitku centimetara
-moja vaga je digitalna i mnogo glupa. ujtro i navečer mi pokaže istu kilažu...

66,3 kile
obujam ispod grudi skinula sam 3cm
struk 0,5cm dolje
kaos tomak 1,5 cm sam dobila
a guza je ostlaa ista

sad je to sve malo nerealno

snowbunny
13.04.2008., 15:39
Mislim da ne bi trebala piti tonik osim ako ne pise da je bez secera...
ajoj sta da kazem...
pojela sam za sada kiselo vrhnje i nisam gladna. Imam sta za jesti kasnije ali odugovlacim i na kraju cu se morati natjerati.
Danas sam za obitelj napravila strukle... kazu da su najbolje do sada...:(
Jucer muz donio hrpu kolaca doma... bio je na krizmi od necakinje...:(
Ja sam hrpa tuge i zalosti.
Posto nada umire zadnja, sutra ujutro me opet ceka vaga i nadam se pomaku.

boletus satanas
13.04.2008., 15:59
meni sam sad mama prvi kolače od višanja
neću ih ni probati
jer ono pravilo 1 kolač za mene ne vrijedi ako probma jedan onda ću i druge

sad sam najustrajnija u svojoj dijeti

a večernju krizi preboljevam jedući domaće kobasice... ujkec je finu napravio sa puno češnjaka... a ja ajaaaako volim začinjenu hranu

sad sam lagano izspraksirlaa starce da kad kupe slatko pojedu dok mene nema doma i onda sakriju... čak imaju i nova skrovišta

snježana0301
13.04.2008., 23:14
jedino što sam prekršila do sada je bilo što sam jučer na kavi popila 1 tonic. a to je koliko mis e čini snježana napisala da je ok za piti

Netko je tu nešto krivo shvatio. Snježana tj. ja ti nije napisala da se tonik smije piti, jer ja jako dobro znam da se NE SMIJE. Napisao je to netko drugi u jednom od prijašnjih postova, a ja sam ju odmah ispravila da ne smije. Pa jesi li pročitala etiketu na tom toniku? Vidjela bi da ima šećer, jer ja ne znam da postoji tonik bez dodanog šećera. I meni vaga danas nikud da se pomakne, ali znam da je to normalno. Nemojte odmah odustajati. Kad nakon mjesec dana zbrojite svoje rezultate, sveukupno, vidjet ćete da toliko kg niste mogle niti na jednoj dijeti izgubiti u tom vremenskom roku. A i u čemu je problem ako ne osjećate glad? Ostala je želja za zabranjenom hranom u glavi. Kužim ja to i to je najteže pobijediti, ali sad imate priliku da same sebi pokažete da nešto možete postići kad to hoćete, da ste uporne. Prepreke treba preskakati, a ne stati pred njima. Nakon izgubljenog svog viška kg, bit ćete ponosne same na sebe, a da ne govorim kako ćete si biti lijepe (a i drugima). I jedna ispravka. Soja u kobasicama ne smeta. Smeta ako su unutra dodani šećeri što je čest slučaj sa industrijskim kobasicama. Soja i sojini proizvodi smiju se jesti na Atkinsu, naravno uz količinska ograničenja. Treba čitati etiketu, ali poznato je da je soja puna bjelančevina, a ne UH.

boletus satanas
13.04.2008., 23:43
hm
sory na krivom tumačenju

ima li netko nekakav link sa time od čega se pojedine namirnice sastoje...

ono ovo je protein, u ovome ima bjelančevina itd... ovo tijelo razlae na ovaj-onaj način.. ovo en smije u kobinaciju s ovim itd...

boletus satanas
13.04.2008., 23:44
p.s. sok koji sam ja iskopala a ima jaaako malo ugljikohidrata je juicy-multivitamin
ostala sam iznenađena

sad me uhvaitla manija provjeravanja UH na svim proizvodima

snježana0301
13.04.2008., 23:56
p.s. sok koji sam ja iskopala a ima jaaako malo ugljikohidrata je juicy-multivitamin
ostala sam iznenađena

sad me uhvaitla manija provjeravanja UH na svim proizvodima
Ma, to ti je i najbolje raditi. Čitaš etiketu i to je to. Pazi, na sokovima obrati pažnju na šećer, fruktozu i UH. Sve se to zbraja i zabranjeno je.

vilma01
14.04.2008., 13:41
Evo, nakon tjedan dana 2 kg manje. Nije baš da sam najzadovoljnija, al kaj je tu je... tješim se da je možda zbog menge poremećeno stvarno stanje, al bez obzira- ovaj tjedan jedem samo ribe i zelenu salatu. I juhu, možda jedan dan i sir s vrhnjem. I ja mahnito čitam etikete na proizvodima, tete u dućanu me več čudno gledaju. 84kg, još 15 pa bum sama sebi najljepša... Misliš da bi to do polovice 6tog mjeseca moglo bit izvedeno, pitanje za našu Snježanu, čije postove čeka nas bar 97%.

snježana0301
14.04.2008., 14:15
Evo, nakon tjedan dana 2 kg manje. Nije baš da sam najzadovoljnija, al kaj je tu je... tješim se da je možda zbog menge poremećeno stvarno stanje, al bez obzira- ovaj tjedan jedem samo ribe i zelenu salatu. I juhu, možda jedan dan i sir s vrhnjem. I ja mahnito čitam etikete na proizvodima, tete u dućanu me več čudno gledaju. 84kg, još 15 pa bum sama sebi najljepša... Misliš da bi to do polovice 6tog mjeseca moglo bit izvedeno, pitanje za našu Snježanu, čije postove čeka nas bar 97%.
Ako ti je ovo bio prvi tjedan na toj dijeti, 2 kg manje, je malo premalo, jer obično se u prvom tjednu skida najviše, da bi se onda usporilo, pa stalo, pa opet krenulo, ali više ne tom brzinom kao u prvom tjednu. Ako si sigurna da nisi niti jednom prekršila pravila dijete, bit će da je to zbog nadolazeće menge, jer normalno je da se u danima pred mengu u organizmu zadržava više vode, a ona ima i svoju težinu i to je to. Sa mnom je isto takav slučaj, eto zato i danas meni vaga stoji na nuli, već treći dan, ali sutra bi trebalo krenuti dolje. Budući da za postizanje svog cilja u skidanju 15 kg imaš još puna dva mjeseca to je sasvim realno ostvarivo. U prvih mjesec dana moguće je skinuti 11 kg, ali naravno bez kršenja dijete. I samo jedan zalogaj kruha, riže, tjestenine, zeznut će stvar, vjeruj mi. Ako ustraješ, vjerujem da ćeš postići svoj cilj. U prva dva tjedna neki prosjek gubljenja težine je između 4 i 6 kg, tako da si i ti u svom prvom tjednu sa izgubljena 2 kg još uvijek u tom prosjeku, ako još sad u idućem tjednu izgubiš još 2 kg. Meni obično u prvom tjednu ode najviše, u drugom manje, čak pred kraj drugog tjedna dolazi do stagniranja težine u trajanju od nekoliko dana. Upravo sam sad u toj fazi, koje je nadam se, uskoro pri kraju. A šta se tiče dućana, moja ti kupovina kad sam na dijeti traje dugo i predugo. Isto luđački čitam sve etikete, računam (pošto je sadržaj UH, bjelančevina i dr.naveden na namirnicama najčešće u količini od 100 g,), pa onda ja računam koliko sad taj proizvod koji teži npr. 150 g ima sveukupno UH, koliko ga mogu pojesti,... ma ludnica, ali isplati se.

mafri
14.04.2008., 14:49
Pola kile manje jutros jeeeeeeeeee

snježana0301
14.04.2008., 15:05
Pola kile manje jutros jeeeeeeeeee
:klap: :klap: :klap: A koji ti je danas dan dijete?

mafri
14.04.2008., 15:28
[QUOTE=snježana0301;13600812A koji ti je danas dan dijete?[/QUOTE]

UF:eek: nemam pojma:ne zna::D
Stvarno koji je dan1?Mozda sedmi!?Ma aj nije vazno,vazno je da idu dole!:cerek:
Al mislim da je sedmi:D
E danas mi se desilo to da sam kupila kruh i posijala ga negdje usput!A 100% sam ubjedjena da sam ga zakacila na dj kolica i disam ga posijala pitaj ti Boga!:ne zna:
E nekad me ova zaboravnost zabrinjava totalno:bonk: i to se desava otkad sam rodila prije 18 mjeseci!Neki dan sam kupila praska i ostavila ga na blagajni tek kad sam doma dosla vidla da ga nema!I ima masu stvari koje sam pogubila na putu do kuce!