PDA

View Full Version : Problemi s perilicom rublja

stranice : [1] 2 3

Heg
20.03.2008., 22:11
Prije nekog vremena perilica kod susjede je počela ludovati.Kad se ukljući bilo koji koji program pranja počinje uzimati vodu,a onda programator poćne šetnju u krug i uredno pali sve programe bez obzira što prethodni traje svega sekundu do dvije.Kako je bila pod garancijom došao majstor iz servisa i zamjenio grijač koji je bio izgorio.Nakon toga radi normalno???Sad se pojavio isti kvar,naravno nakon isteka garancije.Provjerio sam grijač i on je ispravan.Termostat u hladnom stanju nema prolaz napona.Da li je moguće da je kvar u programatoru,a majstor je iz torbe izvukao stari grijač.Koliko sam upoznat s radom perilice,ako se voda ne ugrije termostat ne može dati nalog programatoru za nastavak rada.
Nakon što se restatira može se ukljućiti ispiranje i daj dio odradi korektno.
Radi se o Indesit perilici,ne znam tip,s punjenjem odozgo.
Molio bi nekoga ako zna u ćemu može biti problem.
Hvala.

zacky
21.03.2008., 19:06
Joj,ak je zajeb...
Izgleda da je trebal programator zamjenit, a on uvalio stari grijač kamenac free

mariob
23.03.2008., 13:20
Pusti je da vrti tako 24h... Meni proradi posle duze pauze :rolleyes:

zacky
23.03.2008., 15:59
Moguće je.
Moguće je i da imaš problema sa kamencem.

Heg
23.03.2008., 22:19
Pusti je da vrti tako 24h... Meni proradi posle duze pauze :rolleyes:

Nije moja perilica,kod susjedaje i ne znam kako da im objasnim to s radom 24 sata.Što znaći da proradi poslije pauze?Znaš li možda uzrok tom kvaru?

Heg
23.03.2008., 22:21
Moguće je.
Moguće je i da imaš problema sa kamencem.

a svaki slučaj izvadio sam grijač,bilo je nešto kamenca,tanki sloj i to sam očistio,ali svejedno se isto ponašala kao i prije.

zacky
24.03.2008., 00:03
Možda je neki kontakt popustio.
Žica ili žice koje vode do grijača,pa on malo radi,a malo ne.

Sad za termostat neznam,ali šta on ne bi trebao vodit struju u hladnom stanju,a prekidat
u toplom.

mariob
24.03.2008., 11:48
Pazi... Takav probl sam imao sa masinom za vesh kada stoji mesec dana... Pumpa za vodu zeza i onda poludi... izvrti sve programe i nista ne uradi. Posle nekoliko uzastopnih ciklusa pranja proradi :S
U pitanju je candy. Definitivno sam siguran da je pumpa za izbacivanje vode a to su mi rekli i iz servisa.

Na mashini za sudje imam slican problem isto kad odstoji posto sam leti u lijepoj nashoj :)

Uzima i izbacuje vodu bez prestanka... Uzme pa odmah izbaci... Posle nekoliko sati bezveznog rada masine i mog pomeranja programatora rukom proradi i radi najnormalnije bez ikakvih problema. Tu tipujem na programator ali nemam potrebu da intervenisem jer je jako stara i ne bih nasao deo. U pitanju je Bosh.

Tvoju mogu da zeke i nivometri za vodu... Svashta nesto ali sa danasnjim cenama u marketima... U smece pa novu ali ovaj put neku ozbiljnu marku a ne one matrix, qvadro, vivax...

Heg
24.03.2008., 21:02
U drugom postu(slučajno otišlo dva puta) Nedst mi je spomenio da je u pitanju serijski kvar.Perilica nije moja i morati ću prepustiti stvar servisu ili na milost vlasnicima.
U svakom lučaju hvala svima na odgovorima.

Sasa Tovernic
25.10.2009., 19:39
Stroj radi normalno ali slabije vrti kod centrifuge te veš nije ocijeđen u potpunosti. Da li je u pitanju motor.

sfar
26.10.2009., 09:37
Pogledaj ulazni RSO filter da nije možda puknuo ili ima slabiji kontakt.

gnovos27
02.01.2010., 18:02
Prije nekog vremena perilica kod susjede je počela ludovati.Kad se ukljući bilo koji koji program pranja počinje uzimati vodu,a onda programator poćne šetnju u krug i uredno pali sve programe bez obzira što prethodni traje svega sekundu do dvije.Kako je bila pod garancijom došao majstor iz servisa i zamjenio grijač koji je bio izgorio.Nakon toga radi normalno???Sad se pojavio isti kvar,naravno nakon isteka garancije.Provjerio sam grijač i on je ispravan.Termostat u hladnom stanju nema prolaz napona.Da li je moguće da je kvar u programatoru,a majstor je iz torbe izvukao stari grijač.Koliko sam upoznat s radom perilice,ako se voda ne ugrije termostat ne može dati nalog programatoru za nastavak rada.
Nakon što se restatira može se ukljućiti ispiranje i daj dio odradi korektno.
Radi se o Indesit perilici,ne znam tip,s punjenjem odozgo.
Molio bi nekoga ako zna u ćemu može biti problem.
Hvala. neznam zašto ali i meni je otišao grijač t.j ne ugrije dovoljno vodu i termostat ne daje prolaz za daljni rad, nakon 3 ponovljena starta grijač ugrije dovoljno vodu i tada termostat daje prolaz za nastavak pranja.

Chocofan
06.05.2010., 12:05
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim

koka36
06.05.2010., 14:05
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim

Provjeri da ti nije ispala remenica ili remen s bubnja. Pa ti motor vrti ali se bubanj ne vrti. Upravo sam sličan kvar popravljao prije kojih mjesec dana (otpustila se remenica i otpala s osovine bubnja)...

Spade1
06.05.2010., 15:56
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar:)

koka36
06.05.2010., 17:24
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar:)

vjerovatno je probio grijač.

majstor52
06.05.2010., 19:34

Grijać

d2267
06.05.2010., 19:44
RSO filter

didac
06.05.2010., 21:12
Ako imaš volje i znanja otvori je...Uglavnom negdje je protekla ili probija na grijač
Možeš je uključiti ,samo centrifugu pa ako radi mogao bi biti grijač .Malo se igraj ili zovi servis!

d2267
07.05.2010., 05:19
ljudi čvijek kaže da izbacuje sklopku ćim ukljući mašinu,ako pri tome misli na trenutak kad ušteka perilicu,gotovo sigurno je probio RSO filter.Grijać tada još ni nije pod naponom pa bi njega za sad iskljućio kao kandidata.

Chocofan
07.05.2010., 08:19
koka 36 - puno hvala na pomoći

Spade1
07.05.2010., 12:13

Grijač je ispravan ima 24 oma između polova i 350k oma prema masi što je točno po tablici.Kada se termostat od temperature stavi na 0 sve radi samo sa hladnom vodom. Čim se termostat u radu okrene na više od nule fidova sklopka izbacuje. Sve ukazuje na termostat bimetal ali može bit i RSO zna li tko više o tome??

koka36
07.05.2010., 14:09
koka 36 - puno hvala na pomoći

šta je bilo, otpala remenica ili remen, baš me zanima jer se remenica inače dosta teško otpušta pa mi je bilo stvarno čudno kad sam vidio da se sama otpustila i otpala.

koka36
07.05.2010., 14:13
Grijač je ispravan ima 24 oma između polova i 350k oma prema masi što je točno po tablici.Kada se termostat od temperature stavi na 0 sve radi samo sa hladnom vodom. Čim se termostat u radu okrene na više od nule fidova sklopka izbacuje. Sve ukazuje na termostat bimetal ali može bit i RSO zna li tko više o tome??

Grijač ti je probio, on je omski ispravan ali mu je otišao omotač oko zavojnice i u njega ulazi voda.

expressivo
08.05.2010., 19:52
Imam problem sa perilicom Gorenje WA 982. Nakon pranja rublja, vrata od perilice se jednostavno više ne daju otvoriti. Mislio sam da će popustiti nakon 5 minuta, pa nakon 10 i evo prošlo je više od 2 sata, a ona se i dalje ne otvaraju :ne zna: Jel netko zna u čemu je problem? :D

koka36
08.05.2010., 20:12
Imam problem sa perilicom Gorenje WA 982. Nakon pranja rublja, vrata od perilice se jednostavno više ne daju otvoriti. Mislio sam da će popustiti nakon 5 minuta, pa nakon 10 i evo prošlo je više od 2 sata, a ona se i dalje ne otvaraju :ne zna: Jel netko zna u čemu je problem? :D

otišla bravica

expressivo
08.05.2010., 20:17
otišla bravica

Hvala na odgovoru. :D

koka36
08.05.2010., 20:21
Hvala na odgovoru. :D

skini gornji poklopac i skini bravicu, možda je samo zaštekala.

expressivo
08.05.2010., 20:43
skini gornji poklopac i skini bravicu, možda je samo zaštekala.

Hmm da, kako to skinuti? :D

koka36
08.05.2010., 21:39
Hmm da, kako to skinuti? :D

Gornji poklopac lako, iza imaš vjerovatno dva vijka koji drže poklopac a možda koji i sastrane, lako skužiš gdje se još drži....
Bravicu buš več malo teže skinuo jer baš nije na pristupačnom mjestu.
Nekaj moraš i sam skužiti ...

Chocofan
10.05.2010., 12:18
šta je bilo, otpala remenica ili remen, baš me zanima jer se remenica inače dosta teško otpušta pa mi je bilo stvarno čudno kad sam vidio da se sama otpustila i otpala.

puknuo je remen.....što sam mogla odmah uočiti čim sam otvorila vešmašinu :rolleyes: ,al eto....
uglavnom stari remen više nije nimalo elastičan, i sav se (kako da to kažem) skrutnuo - plastificirao, kao guma kad dugo stoji na suncu...

brkabr
10.05.2010., 21:35
Gornji poklopac lako, iza imaš vjerovatno dva vijka koji drže poklopac a možda koji i sastrane, lako skužiš gdje se još drži....
Bravicu buš več malo teže skinuo jer baš nije na pristupačnom mjestu.
Nekaj moraš i sam skužiti ...

-ak te ne ubije struja imaš puuuuuno sreće:top: možda bi se sa time trebao poigrati netko stručniji:)???????

koka36
10.05.2010., 22:01
-ak te ne ubije struja imaš puuuuuno sreće:top: možda bi se sa time trebao poigrati netko stručniji:)???????

A čuj ja sam optimista pa repostavljam da ljudima netreba svaki put govoriti da prvo izvade utikač iz utičnice

*jezebel*
10.08.2010., 15:42
skripi i cvili. :ceka: najjace kad centrifugira, ali cuje se i kad lagano vrti, i kad bubanj zavrtim rukom. treba li nesto podmazati, zvati majstora, sto? koncar ms 800 superdry.

unaprijed hvala! :D

klinci4
10.08.2010., 16:52
-jezebel-otišli su ti ležajevi na bubnju tako je meni nedavno bilo pa sam zamijenio oba dva sa semeringom nego imam i ja pitanje mašina propiša ali samo kad je na odkuhavanju. Mislio sam da su crijeva loša pa se grijanjem rašire ali nisu a i ne mogu toliko puno izbaciti odjednom

matekk
10.08.2010., 18:30
bok svima! nadam se da nisam fulal forum pošto je u pitanju veš mašina. evo neki dan mi se prao veš bijeli na 90 stupnjeva i mašina nije stala nego je počela iznova vrtiti programe i bila je jako topla. a jučer mi je isto to učinila plus šareni veš mi je prokuhala makar sam stavil na 50 stupnjeva. u pitanju je starija gorenje wa 606 x perilica,a pošto sam podstanar i lova je vječiti problem ima ko kakav savjet kaj pogledati? volim prčkati a i mehaničar sam po struki pa da vidim možda mogu sam otkloniti kvar uz vašu asistenciju,hvala:top:!

Armstrong
11.08.2010., 08:40
Srry matek ja ti nemogu pomoći, morao bih nazvati starog, pa šta on kaže, ali nije doma. Zapravo sam htio reći da bi se ova tema trebala zvati ODLIKE GORENJA :top: . Ako ste primijetili svi imaju probleme sa gorenjem :flop: , nekada najboljom firmom, dns sinonim za jebadu

jurica2.
11.08.2010., 10:23
bok svima! nadam se da nisam fulal forum pošto je u pitanju veš mašina. evo neki dan mi se prao veš bijeli na 90 stupnjeva i mašina nije stala nego je počela iznova vrtiti programe i bila je jako topla. a jučer mi je isto to učinila plus šareni veš mi je prokuhala makar sam stavil na 50 stupnjeva. u pitanju je starija gorenje wa 606 x perilica,a pošto sam podstanar i lova je vječiti problem ima ko kakav savjet kaj pogledati? volim prčkati a i mehaničar sam po struki pa da vidim možda mogu sam otkloniti kvar uz vašu asistenciju,hvala:top:!

mogućše je da vam je termostat termostat upitanju ako ima kamenca pa nemoze reagovati ili da on nije u šlusu:top:

vugi-0001
22.08.2010., 08:42
imam problem s gorenje perilicom rublja.
kad se uključi uzme vodu i kad se pokrene motor odradi jedan krug i stane.
pokazuje kvar

koka36
22.08.2010., 11:20
imam problem s gorenje perilicom rublja.
kad se uključi uzme vodu i kad se pokrene motor odradi jedan krug i stane.
pokazuje kvar

A taj krug jel odradi kako treba ili se muči????
Pokazuje kvar? to je neka s elektronskim programatorom?
Mogao bi biti problem s vratima pa probaj vrata stisnuti ili sa presostatom jer pretežno kod prvog okreta mašina uzme još vode....

vugi-0001
22.08.2010., 13:26
ne on počne normalno vrtiti i naglo stane kao da se dogodi prekid dovoda struje a sve sam pregledao kablove i svi su čvrsti i na mjestu
perilica ima elektronski programator pa iskreno se bojim da me on iznevjerio :rolleyes:

sfar
22.08.2010., 13:46
Ajd reci jel izbacuje vodu.

vugi-0001
23.08.2010., 07:04
Ajd reci jel izbacuje vodu.

neki put da neki put ne
kad ga upalim na centrifugu onda izbaci vodu i kad krene motor okrene krug i stane, a kad mu dam izbacivanje vode onda izbaci
a kad je na pranju onda ne izbaci, voda ostane

vugi-0001
24.08.2010., 07:43
evo zena mi je rekla ili ja ili ona :ne zna:
ovako se događa:
normalno zaključa vrata, uzme vodu , počne okretati i stane.
nakon minute ponovo počne okretati pa stane
nakon minutu ponovo počne okretati i onda stane i izbaci vodu
grijač ohmski ispravan:rolleyes:

majstor52
24.08.2010., 17:50
evo zena mi je rekla ili ja ili ona :ne zna:
ovako se događa:
normalno zaključa vrata, uzme vodu , počne okretati i stane.
nakon minute ponovo počne okretati pa stane
nakon minutu ponovo počne okretati i onda stane i izbaci vodu
grijač ohmski ispravan:rolleyes:

Pogledaj u kakovom je stanjuu remen i remenica??

vugi-0001
25.08.2010., 08:36
a remen doduše stoji nekako više u jednu stranu a remenice na motoru nema nego ide preko osovine ali mislim da nebi trebalo biti do toga jer nije pretjerano a i kad sam probao bez remena isto se događalo

vugi-0001
26.08.2010., 14:24
Hvala lijepo svima problem je riješen
450 kn novi programator i problem riješen
eto sam sam ga ugradio i uštedio dodatnih 250 kuna za "ovlaštenog servisera"
znači kvar je bio na programatoru jer je došla koja kap vode na motor i zblesiralo mu elektroniku.
eto tako da nekome olakšamo muke:mig:
:s evo draga moja suprugo mašina radi sad sam ponovo slobodan čovijek:kava:

Nimeria
29.08.2010., 12:29
Molim, kako montirati ručkicu na perilici za rublje Gorenje. Kako staviti onu oprugicu? Hvala.

sfar
29.08.2010., 19:28
Molim, kako montirati ručkicu na perilici za rublje Gorenje. Kako staviti onu oprugicu? Hvala.

o kojoj se ručkici radi ili bolje kojoj mašini. ručkica se inače ne raskapa ona mora ić kakva je u kompletu .Neke stare mašine su imale da je trebalo raskopati ručicu do temelja,.

Nimeria
29.08.2010., 21:41
o kojoj se ručkici radi ili bolje kojoj mašini. ručkica se inače ne raskapa ona mora ić kakva je u kompletu .Neke stare mašine su imale da je trebalo raskopati ručicu do temelja,.

Mašina je Gorenje WA 904 X. Kupila sam novi okvir za vrata i staklo, to mogu montirati, ali ručkica kojom se otvaraju vrata mi je problem. Ručkicu imam staru, ali nisam si nacrtala kako je stajala. Uz nju je opruga, pločica sa dva vijka i jedna metalna tiplica.

sfar
31.08.2010., 08:28
Staviš bravicu prepelješ metalnu tiplu kroz nju u ležište i oprugu okreneš prema vanjskom dijelu vrata staviš na nju pločicu i stegneš sa ona dva vijka. Pokušat ću slikat danas pa će bit jasnije ako već nije napravljeno.

sfar
31.08.2010., 11:32
pokušaj preko fotke ]http://i33.tinypic.com/120o4yf.jpg[/IMG],http://i35.tinypic.com/2n9koyh.jpg

sfar
31.08.2010., 11:36
http://i33.tinypic.com/120o4yf.jpg

brkabr
20.11.2010., 07:17
ako slučajno netko ima ispravan programator za ovu perilicu :)

sony77
07.12.2010., 23:51
perilica rublja gorenje wa442
problem
pocelo pucati iz nje kao petarde
iskljucio na prekidacu
ali nije stalo dok nisam iskljucio iz uticnice
nije iskocio osigurac a filter je bio pun vode
podigao sam poklopac onaj rso filter ne izgleda pregoreno

Klek
08.12.2010., 12:01
Skini RSO filter pa probaj da li onda puca. Vjerujem da je ipak on krivac.

sfar
08.12.2010., 15:50
Jednostavno makni RSO filter i stvar riješena . On je tu da priguši smetnje na radiu ili tv, no sad RSo imaju i ti aparati tako da neće bit nekih većih smetnji. RSO zna puknut i radi vlage u prostoru .

svijet27
22.12.2010., 18:18
pozdrav..imam problem sa perilicom, kada okrenem programator na 90 stupnjeva ona pere veš duplo krače nego inače i cijelo vrijeme tokom pranja uzima i izbacuje vodu...probali smo okrenuti programator na drugu opciju pranja rublja, ali se pojavljuje isti problem, na koji god program pranja da okrenemo ona neprestano uzima i izbacuje vodu.....nažalost sve se ovo dešava nakon što nam je danas bio majstor i zamjenio nam je nekakvu sondu, zato jer nam mašina nije dobro prala veš na 60 i 90 stupnjeva, bila je skroz hladna i uopče nije grijala vodu, pa smo pozvali majstora i onda je on zamjenio tu nekakvu sondu, i od tada je mašina podivljala.

koka36
23.12.2010., 18:42
pozdrav..imam problem sa perilicom, kada okrenem programator na 90 stupnjeva ona pere veš duplo krače nego inače i cijelo vrijeme tokom pranja uzima i izbacuje vodu...probali smo okrenuti programator na drugu opciju pranja rublja, ali se pojavljuje isti problem, na koji god program pranja da okrenemo ona neprestano uzima i izbacuje vodu.....nažalost sve se ovo dešava nakon što nam je danas bio majstor i zamjenio nam je nekakvu sondu, zato jer nam mašina nije dobro prala veš na 60 i 90 stupnjeva, bila je skroz hladna i uopče nije grijala vodu, pa smo pozvali majstora i onda je on zamjenio tu nekakvu sondu, i od tada je mašina podivljala.

Pa zovi ponovno majstora da to popravi, jer vjerovatno nije nešto dobro spoio..

Elvisssio
26.12.2010., 19:34
Problem:
Gorenje WA 446, prima vodu, koju kasnije jednostavno ispusti ispod sebe, ne okreće bubanj, osim kad joj ručne prebacim na centrifugu.

Vulpo
14.01.2011., 23:17
Ja imam jedan problem iako nije baš riječ o perilici. Problem je u dovodnoj cijevi i to na ulaznoj strani, ispod umivaonika imam ventil i tamo stalno nešto vlaži pomalo. Ali nikad čudniji problem nisam imao, jer 7 ili 10 dana je sve u redu, potpuno suho i onda na holenderu počne kapat, ali sasvim malo. No i to je bilo dovoljno da mi poplavi kupaonicu (nemam sifon) kad nikog nije bilo par dana.
Pa sam zavrnuo jače i bilo je dobro, ali kratko vrijeme. Pa sam pomislio da sam presilio pa sve rastavio, vidim gumica je u redu, sve štima, stavim natrag, sve 5, perilica radi i ne curi ništ 10 dana i onda opet krene. Odlučio sam sutra do feroterma i kupit neku kvalitetniju cijev i nadam se da će biti bolje. Nisam majstor ali ovo su jednostavne stvari pa ak netko može napisat što bi moglo biti uzrok :ne zna:

Moje pitanje je i za ovo, ali i općenito - koliko je isplativo uzet kvalitetniju (skuplju) cijev za dovod vode u perilicu ili sudoper npr. U čemu je ta kvaliteta, jel samo u savitljivoj cijevi ili su i ti holenderi bolji, gumice i sl.?
Jednom sam srećom bio doma kad je pukla baš ta cijev na sudoperu, kao da se rasporila, da me nije bilo pola sata već bi bilo veselo...

Hvala.

P.S. Ventil za dovod vode je uvijek otvoren, no to ne bi trebalo imati utjecaja..

sfar
15.01.2011., 11:15
kad zatežeš crijevo na pipu nedaj da ti se zavije cijev .ako se zavije cijev tokom pranja se sama odvije.Znači kad zavrčeš cijev na pipu samo zavrči glavu a cijev drži i ne daj da se zakrene pogtoovo na rkaju kad treba jače zategnuti

majstor52
15.01.2011., 11:26
Ja imam jedan problem iako nije baš riječ o perilici. Problem je u dovodnoj cijevi i
Moje pitanje je i za ovo, ali i općenito - koliko je isplativo uzet kvalitetniju (skuplju) cijev za dovod vode u perilicu ili sudoper npr. U čemu je ta kvaliteta, jel samo u savitljivoj cijevi ili su i ti holenderi bolji, gumice i sl.?
Jednom sam srećom bio doma kad je pukla baš ta cijev na sudoperu, kao da se rasporila, da me nije bilo pola sata već bi bilo veselo...

Hvala.

P.S. Ventil za dovod vode je uvijek otvoren, no to ne bi trebalo imati utjecaja..

Pravilo broj 1. pipa za veš mašinu uvijek mora biti zatvorena kada se ne koristi

Pravilo broj 2. pipa za veš mašinu uvijek mora biti zatvorena kada se koristi.

Pravilo broj 3. sve vrijedi i za suđericu!!!!!!!

Mislim da si shvatio. Pipa mora biti otvorena samo dok mašina radi, a nakon pranja se mora obavezno ZATVORITI!!!!!!!
I jedna utješna…. Na žalost, to nitko ne radi, ili to rade samo rijetki.

Spojne cijevi za spajanje mašina za suđe i za veš su gotovo sve iste i imaju one metalne ( Saluminske ) holendere 3/4, koji nakon dužeg vremena vrlo rado pucaju. Neke cijevi opet imaju plastićne holendere,ali jedne i druge znaju puštati . Pomoći se možeš tako da povremeno zamijeniš gumene brtve na cijevima, a ako treba i same cijevi

Vulpo
15.01.2011., 13:02
E hvala vam na odgovorima dečki! :top:
Pazio sam dosta, par puta ponovno montirao, gumica je u redu, sve je u biti novo.. Ovo da sam možda zavrnuo i cijev mi jedino još "drži vodu" (:D). Mada kažem, s velikom pažnjom sam sve radio.

To nažalost nije u stanu u kojem živim pa da se mogu malo zabavljati s tim i pratiti kak se ponaša sve u raznim situacijama. Vidjet ću sad kak se bude sve odigravalo. Ako ništa onda ću potražiti cijev s metalnim holenderom, te mi se nekako čine malo kvalitetnije.

A što se tiče zatvaranja sigurnosne pipe... hm.. ne znam, nekako uvijek mislim da će se i ta pipa brzo razmrdati od toga. Vešmašina radi svaki drugi dan. Ne znam baš što bi bilo pametnije, sigurnije i isplativije.

sfar
15.01.2011., 13:16
majstore baš mi broj 2 ne drži vodu. Kako će mašina radit kad je voda zatvoerna:top:

majstor52
15.01.2011., 16:56
majstore baš mi broj 2 ne drži vodu. Kako će mašina radit kad je voda zatvoerna:top:

Hvala, videl sam i ja lapsus, ali već je bilo kasno.

Dokaz da se ipak sve čita.

Mali_Mirko
20.02.2011., 09:32
Pozdrav svima,

Treba mi jedan savjet. Riječ je o perilici za robu Gorenje WA 442. Imam je već deset godina i nisam imao neke zamjerke na nju. Međutim već neko vrijeme imamo problema sa centifugom. Naime, kad je isprobam bez robe, sve je ok bubanj se vrti mirno bez ikakvih vibracija, međutim kada isprobam centrifugu sa rubom u mašini bubanj se pretvori u razjarenog jarca koji želi iskočiti iz kućišta perilice. Cijela perilica poskoči i počne se micati po kupatilu.

Ovo opalio sam i tri slike unutrašnjosti.

http://piczasso.com/i/thumbs/2x86c.jpg (http://piczasso.com/i/2x86c.jpg)http://piczasso.com/i/thumbs/ilk36.jpg (http://piczasso.com/i/ilk36.jpg)http://piczasso.com/i/thumbs/dgsrr.jpg (http://piczasso.com/i/dgsrr.jpg)

Iskreno kad sam pogledao unutra ostao sam iznenađen jer kad sam prije ovog slučaja popravljao perilice (neku staru maminu) bubanj je visio na oprugama, a sada vidim da cijeli bubanj AFAIK stoji na dva amortizera, a pomak nepred natrag se ograničava sa dvije tanke oprugice (sve se vidi na slikama). Što mi je kao samsvojmajstor amateru činiti (osim zvanja servisera)? Što je uzrok takvom skakanju (po meni jedino amortizeri?) i da li se mogu zamijeniti bez vožjne u servis?

sfar
21.02.2011., 11:01
Da moguće je amortizere promijeniti bez vožnje u servis. kupi orginal amotrizere i potrbeno je zamijeniti oba bez razlike je li jedan dobar , a drugi pokvaren. Kad se mijenjaju mijenjaju se oba.

majstor52
21.02.2011., 11:50
Da moguće je amortizere promijeniti bez vožnje u servis. kupi orginal amotrizere i potrbeno je zamijeniti oba bez razlike je li jedan dobar , a drugi pokvaren. Kad se mijenjaju mijenjaju se oba.

Sigurno samo amortizeri !

Armstrong
21.02.2011., 14:06
Sigurno samo amortizeri !

Nije!!

Kod toga treba mjenjati sve!! Semeringe, i sve moguće lagere, samo amortizeri neće riješiti situaciju. Ja sam imao takvu ali WA 1541 super silence, koja je totalno smeće. Nakon mjesec dana sve se već moralo mjenjati, od lager, amortizera,itd. Tako sam se je riješio nakon 5mjeseci korištenja. Još me počela hebat kad je znao u toku pranja cijeli programator okrenuti se za 360 stupnja :bonk: i onda mi je rekao serviser da sam ja malo čuknuti, da je to definitvno nemoguće, od tada sam raskrstio s gorenjem. Zamislite na njoj još piše super tiha. Kad je radila u cijeloj se kući čula buka. Čak mi je i glazura od njezinog postolja popucala- koja je inače perfektno napravljena.

P.S ako ćete stavljati sve novo pozovite servisera (ako neznate sami) i usput pošteno će vas oderati <400kn- za mene puno :flop: .

sfar
21.02.2011., 15:08
Za WA442 nije potrebno mijenjati lagere ako mašina skače . potrebno je pogledati da se nisu vijci na protuutegu
(ono betonsko) odšarafili , gornje i donje pregledati.
Lageri se inače mijenjaju kad bubanj unutar mašine šeće i jako zuji ili zvoni, no radi toga mašina ne skače . Amortizere je dosta jednostavno promijeniti .

Fantasia
21.02.2011., 16:39
Pozdrav!

Vidim da se kužite u vešmašine, a meni moja u zadnje vrijeme zadala previše muka (Gorenje WA61131, niti 5 god. stara - pukla kada, protuuteg, posuda za deterdžent, grijač otišao... i sve to u roku par dana, s time da je mašina cijelo vrijeme na jednom te istom mjestu, nikad premještana), nema ju smisla popravljati, pa sada gledam koju bih uzela...

Pitanje je zapravo - što mislite o Boschu? Naišla sam na neke na akciji, čine mi se ok, ali ne znam nikoga tko je imao Bosch. I jesu dijelovi jako skupi (za "nedaj bože")?

Puno hvala!

Armstrong
21.02.2011., 16:58
Pozdrav!

Vidim da se kužite u vešmašine, a meni moja u zadnje vrijeme zadala previše muka (Gorenje WA61131, niti 5 god. stara - pukla kada, protuuteg, posuda za deterdžent, grijač otišao... i sve to u roku par dana, s time da je mašina cijelo vrijeme na jednom te istom mjestu, nikad premještana), nema ju smisla popravljati, pa sada gledam koju bih uzela...

Pitanje je zapravo - što mislite o Boschu? Naišla sam na neke na akciji, čine mi se ok, ali ne znam nikoga tko je imao Bosch. I jesu dijelovi jako skupi (za "nedaj bože")?

Puno hvala!

To pitanje postavite na:forum-interijeri, perilice rublja. Tamo već postoji tema.
P.S za bosch su skupi dijelovi

Fantasia
21.02.2011., 17:16
To pitanje postavite na:forum-interijeri, perilice rublja. Tamo već postoji tema.
P.S za bosch su skupi dijelovi

Thnx :top:

Odoh na interijere :)

sfar
21.02.2011., 17:57
tako je tamo postavi pitanje i mali grizli odgovara

smeđa
03.03.2011., 14:17
pozdrav
trebam pomoć
danas mi je perilica prestala raditi
dakle imam ariston perilicu susilicu koja je jednostavno stala danas
oprala je jednu masinu vesa i drugu je pocela i samo stala
dakle ne reagira uopce
prihvati program ali nista dalje ni ne pokusava zavrtiti bubanj
inace kad bi se zastopala bi barem vrtila programator u nedogled a sad nista samo stoji i to je to
pokusala sam ugasiti i uspjela pa ponovno upaliti i staviti na drugi program i ona klikne da je kao prihvatila program i nista dalje
sta bi to moglo biti????
inace vec je na njoj mjenjan i grijac i lezajevi i sto cuda?

Armstrong
03.03.2011., 18:40
pozdrav
trebam pomoć
danas mi je perilica prestala raditi
dakle imam ariston perilicu susilicu koja je jednostavno stala danas
oprala je jednu masinu vesa i drugu je pocela i samo stala
dakle ne reagira uopce
prihvati program ali nista dalje ni ne pokusava zavrtiti bubanj
inace kad bi se zastopala bi barem vrtila programator u nedogled a sad nista samo stoji i to je to
pokusala sam ugasiti i uspjela pa ponovno upaliti i staviti na drugi program i ona klikne da je kao prihvatila program i nista dalje
sta bi to moglo biti????
inace vec je na njoj mjenjan i grijac i lezajevi i sto cuda?

Znaci, moguče da je motor pregorio, ili neka žica eventualno ne dobiva kontakt. Možde biti dosta toga.
Znači rekli ste da napravi klik, ali ne započinje s procesom-motor ne vrti.
Druge mogučnosti: ne dobiva vodu- možda je cijev presavinuta ili pipa zatvorena.
-programator je zaštekao- ne radi.

Neznam što bih vam rekao, najbolje da pozovete majstora.
ili ako je to nemoguće onda se treba malo igrati, otvoriti gornji poklopac, vidjeti jesu li kontkti na mjestu, ima li motor struje itd.

Sretno u otkrivanju kvara :top: i s malom cijenom popravka (jer je održavanje 2u1 mašina skupi sport)

smeđa
03.03.2011., 20:10
ne prima vodu nazalost
voda je otvorena, sve pregledanoi sve zice na mjestu ali ona nece primiti vodu uopce?

Johnny B.
03.03.2011., 20:32
Najvjerojatnije je problem u elektromagnetskom ventilu koji otvara vodu. Ili ne dobiva struju (u najboljem slučaju problem kontakta, u najgorem, programator) ili je krepao, pa ne otvara.

expressivo
05.03.2011., 11:36
Pozdrav, evo imam opet jedan problem, doduše malo čudan. Ovako, namjesti se sve prije nego se ide prat rublje, upalimo perilicu i ona ne krene raditi, znači samo stoji, a prekjučer je sasvim normalno radila. Sad u čemu je problem, možda s bravicom ili nekaj treće? :ne zna:
Inače Gorenje WA982 perilica

koka36
05.03.2011., 18:00
Pozdrav, evo imam opet jedan problem, doduše malo čudan. Ovako, namjesti se sve prije nego se ide prat rublje, upalimo perilicu i ona ne krene raditi, znači samo stoji, a prekjučer je sasvim normalno radila. Sad u čemu je problem, možda s bravicom ili nekaj treće? :ne zna:

Bravica najčešče

expressivo
05.03.2011., 18:17
Bravica najčešče
Hm, znači to probat promijeniti. Samo nadam se da nije preskupa ta bravica... :)

koka36
05.03.2011., 18:35
Hm, znači to probat promijeniti. Samo nadam se da nije preskupa ta bravica... :)

Treba prvo biti siguran da je to...
Kad neče krenuti porobaš jače stisnuti vrata ili prodrmati, ako to pomogne onda je bravica a to je popravak od stotinjak kuna (ili brikat bravicu besplatno)...

expressivo
05.03.2011., 18:40
Kad neče krenuti porobaš jače stisnuti vrata ili prodrmati, ako to pomogne onda je bravica a to je popravak od stotinjak kuna (ili brikat bravicu besplatno)...
Pa na taj način je i radila donedavno, malo jače stisnut vrata i onda radi. Pošto više neće, onda je očito bravica otišla...

in@
05.03.2011., 18:56

Kod ovoga boldanoga je besplatno samo brikanje, a naknadno se plaća sjedanje uz perilicu i čekanje da završi sa pranjem. Kod "brikanja" bravica već jako puno godina programatori neznaju stati i voze do u beskonačnost.

Kod WA 982 jedan od najčešćih kvarova je mikroprekidač za 1/0. Lako je provjeriti dali je on u pitanju jer su kontakti lako dostupni.

Skinuti poklopac i običnim ispitivačem napona ispitati dali prekidač ima preko sebe prolaz (dakle kod uključene perilice dva kontakta "svijetle", zatim okrenuti utikač u utičnici pa ponoviti postupak i tada bi preostala dva trebala "svijetliti")

Ako je to prošlo kako treba onda je gotovo sigurno vremenska bravica (cca 30 kn).

expressivo
05.03.2011., 19:42
Kod ovoga boldanoga je besplatno samo brikanje, a naknadno se plaća sjedanje uz perilicu i čekanje da završi sa pranjem. Kod "brikanja" bravica već jako puno godina programatori neznaju stati i voze do u beskonačnost.

Kod WA 982 jedan od najčešćih kvarova je mikroprekidač za 1/0. Lako je provjeriti dali je on u pitanju jer su kontakti lako dostupni.

Skinuti poklopac i običnim ispitivačem napona ispitati dali prekidač ima preko sebe prolaz (dakle kod uključene perilice dva kontakta "svijetle", zatim okrenuti utikač u utičnici pa ponoviti postupak i tada bi preostala dva trebala "svijetliti")

Ako je to prošlo kako treba onda je gotovo sigurno vremenska bravica (cca 30 kn).
Uf sad se treba igrati sa strujom. :rofl: Ali svejedno, kupit ću i novu bravicu za svaki slučaj, te provjeriti ovo kaj si savjetovao. :mig:

Armstrong
08.03.2011., 19:47

Bravica, 100%. Treba ju zamijeniti

flocki
09.03.2011., 21:49
Lijep pozdrav svima!

Uselila sam se u stan u kojem postoji mašina Gorenje WA 931 S. Nisam uspjela na netu naći uputstva za upotrebu, ali nekako sam uspjela skužiti kako se pokreće. Međutim, mislim da nešto ne valja s njom, pa idemo redom.

1) voda izlazi van iz cijevi samo ako je položena vrlo nisko (moram ju staviti u nekakvu kantu, dežurati u kupaonici i onda prazniti kantu u kadu). Ako pokušam staviti u lavandin, voda jednostavno ne ide van iz mašine. Pumpa?

2) Kada je na programu za ispiranje, i omekšavanje + žmikanje voda ulazi u onaj dio gdje se stavlja detergent, i istovremeno izlazi iz cijevi čista voda. To traje jako dugo i jako puno vode izađe van (nekoliko puta praznim kantu), tako da isključim mašinu i prebacim na slijedeću točku programa.

3) za vrijeme centrifuge na staklu se pojavljuje pjenica i nekakva prljavština, kada izvadim robu iz mašine na nekoj odjeći su gusti tragovi prljavštine

4) voda koja izlazi iz mašine često ima nekakve komadiće kamenca u sebi

Pokušala sam otvoriti filter (ako je to ono na donjem lijevom kraju). Uspjela sam izvaditi samo neki crni šuplji plastični valjak u kojem nema ništa. Dalje ne ide, uopće ne razumijem gdje se nalazi taj filter! :(

5) čemu služi desni kolut i prve dvije tipke slijeva?

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184250_10150203081468747_773113746_8875855_3412945 _n.jpg

Puno hvala na potencijalnim odgovorima! Dakle, zanima me što sama mogu napraviti prije nego zovem majstora / bacim mašinu u smeće.

koka36
10.03.2011., 16:08
Lijep pozdrav svima!

Uselila sam se u stan u kojem postoji mašina Gorenje WA 931 S. Nisam uspjela na netu naći uputstva za upotrebu, ali nekako sam uspjela skužiti kako se pokreće. Međutim, mislim da nešto ne valja s njom, pa idemo redom.

1) voda izlazi van iz cijevi samo ako je položena vrlo nisko (moram ju staviti u nekakvu kantu, dežurati u kupaonici i onda prazniti kantu u kadu). Ako pokušam staviti u lavandin, voda jednostavno ne ide van iz mašine. Pumpa?

2) Kada je na programu za ispiranje, i omekšavanje + žmikanje voda ulazi u onaj dio gdje se stavlja detergent, i istovremeno izlazi iz cijevi čista voda. To traje jako dugo i jako puno vode izađe van (nekoliko puta praznim kantu), tako da isključim mašinu i prebacim na slijedeću točku programa.

3) za vrijeme centrifuge na staklu se pojavljuje pjenica i nekakva prljavština, kada izvadim robu iz mašine na nekoj odjeći su gusti tragovi prljavštine

4) voda koja izlazi iz mašine često ima nekakve komadiće kamenca u sebi

Pokušala sam otvoriti filter (ako je to ono na donjem lijevom kraju). Uspjela sam izvaditi samo neki crni šuplji plastični valjak u kojem nema ništa. Dalje ne ide, uopće ne razumijem gdje se nalazi taj filter! :(

5) čemu služi desni kolut i prve dvije tipke slijeva?

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184250_10150203081468747_773113746_8875855_3412945 _n.jpg

Puno hvala na potencijalnim odgovorima! Dakle, zanima me što sama mogu napraviti prije nego zovem majstora / bacim mašinu u smeće.

Prvo i osnovno ne radi ti pumpa, sad da je izgorila ili je samo zaglavljena od stajanja teško je reči....
Kad spustiš crijevo voda ti jednostavno sistemom spojenih posuda iscuri van i ne obavlja nikakvu funkciju u mašini i zato ti se veš ni ne opere....
Dakle majstor i popravak ili zamjena pumpe i problem riješen, ovako samo bacaš vodu bez učinka....

flocki
10.03.2011., 21:15
koka36 - puno hvala na konkretnom odgovoru!

medolikus
20.03.2011., 17:43
Dečki trebam malu pomoć.Mašini jednostavno neće da vrti bubanj,naime programator uredno odradi sve funkcije i kad dođe na vrtnju ili centrifugu čuje se zvuk vrtnje a bubanj stoji.E sad bubanj se rukom lagano okrene.Remen iza je zategnut i uredno vrši prenos a kad je mašina uključena(na prazno) i kad programator dođe na poziciju za vrtnju,rukom kada okrenem bubanj(pod normalnim radom) on tada vrti savim normalno.Ima li prijedloga koji vrag je otišao?
Majstor bio kao ustanovit kvar i rekao da može bit da je otišao programator ili motor(mislim da mu baš dijagnoza ne drži vodu).Jel može pomoć u vezi toga? unaprijed zahvaljujem:

takomlada
08.04.2011., 16:46
imam mali problem sa vešmašinom candy....situacija se događa kad je puna vode.....motor ne radi pod opterećenjem, a centrifuga radi normalno...remen ne proklizava.....jel problem u motoru ili nečem drugom....ako je ekom jasno, molim pomoć

koka36
08.04.2011., 19:50
imam mali problem sa vešmašinom candy....situacija se događa kad je puna vode.....motor ne radi pod opterećenjem, a centrifuga radi normalno...remen ne proklizava.....jel problem u motoru ili nečem drugom....ako je ekom jasno, molim pomoć

Kondezator, zamjeniti

Bili Cvitak
16.04.2011., 13:56
help!!

mašina mi pušta vodu ispod ladice gdje se stavlja prašak i omekšivač i sve se slijeva samo kad centrifugira!! u čem je problem?? da zovem majstora ili probam sama nešto ako se da??

sfar
16.04.2011., 17:47
Izvuci kadicu van malo jače je povuci prema van , ima u dnu jedan zubić . očisti je odbro i vrati nazad. unutarnji dio koji ostaje na mašini očisti starom četkicom za zube.

zacky
25.04.2011., 22:00
Treba li ta perilica izbacivat vruću vodu kada pere na 95 °C?

koka36
25.04.2011., 22:49
Treba li ta perilica izbacivat vruću vodu kada pere na 95 °C?

Prvu da, kasnije ne

zacky
26.04.2011., 00:21
Prvu da, kasnije ne

Hvala!

majstorfantaz
05.08.2011., 21:19
Motor na perilici mi je "slab". Kada je perilica prazna, program se normanlo odradi. Kada unutra stavim stvari (ne previše, normalno ju napunim) motor može okrenuti bubanj dok se stvari još nisu jako namočile. Kad se do kraja namoče, onda više nemože (veš se "njiše" lijevo desno u perilici, a ne radi krugove).

Otvorio sam je i remen se čini da dobro drži. Nakon što se uspješno odradi centrifugiranje, perilica prilikom zaustavljanja par puta zaškripi. Bubanj relativno lagano okrenem s rukom (iako, ne znam koliko lagano bi se točno trebao okretati bubanj).

Perilica je samsung swf-6004. Specifikacija perilice je na :

http://ecsamsung.en.ecplaza.net/1.asp

Stara je cca 10 god, možda malo manje.

Ako netko ima savjet što bi mogao biti problem, bio bih jako zahvalan.

zacky
06.08.2011., 13:13
Možda ima jadne kontakte kabela sa motorom.
Kada sam ja popravljao prekinutu žicu koja vodi na motor otkrio sam kako je to vrlo slabo spojeno,žice su utaknute na prorez stopica koje se zatim nataknu na priključne kontakte motora.
Radi se o Electrolux.Iako je to dobra perilica,to rješenje mi izgleda slabo.
Ja sam taj spoj rješio lemljenjem i imam dojam da motor bolje radi!
E sad,to bi možda mogao biti i tvoj problem.
Motor zbog takve sitnice ne dobiva dovoljno struje!
Sa vremenom ionako slabo rješenje oslabi i eto manjka!

Klek
07.08.2011., 16:41
Motor na perilici mi je "slab". Kada je perilica prazna, program se normanlo odradi. Kada unutra stavim stvari (ne previše, normalno ju napunim) motor može okrenuti bubanj dok se stvari još nisu jako namočile. Kad se do kraja namoče, onda više nemože (veš se "njiše" lijevo desno u perilici, a ne radi krugove).

Otvorio sam je i remen se čini da dobro drži. Nakon što se uspješno odradi centrifugiranje, perilica prilikom zaustavljanja par puta zaškripi. Bubanj relativno lagano okrenem s rukom (iako, ne znam koliko lagano bi se točno trebao okretati bubanj).

Perilica je samsung swf-6004. Specifikacija perilice je na :

http://ecsamsung.en.ecplaza.net/1.asp

Stara je cca 10 god, možda malo manje.

Ako netko ima savjet što bi mogao biti problem, bio bih jako zahvalan.

Zamjeni kondenzator :top:

RTL Car
07.08.2011., 19:32
Ovako, pocnimo s problemima, kad sam vec saznao za ovaj PDF :D
Stara perilica (cisto me zanima, a mozda bi mogao sam poparviti pa koristiti i nju):
U toku pranja (90°) pocela je pucati. Probao sam opet samo na ispiranje, opet je pucala. Radila i pucala svakih 2-3 min. Treci put kad sam probao mi je izbacilo osigurac prvi put prilikom pucnja, a drugi put nije pucalo u tih 1-2 min, a dalje nisam imao muda probat. Susjed je rekao da je vidio neki crni lem na motoru pa da je mozda do toga. ''lem'', jer nije znao sto je to. Inace ona je gorenje, stara 6-7 god. (ovako sve radi osim sto puca i NEKAD baci osigurac, al vecinu puta ne) (kazem jer sam probao opet danas, sve se normalno upalilo ali je opet puknulo, doduse, dosta slabije, ali pucanje je tu makar se slabo osjetilo (A vjerovatno ce se i pojacat, predpostavljam) ) Ne usudim se vise probavati jer neznam sto bi moglo biti... Recite mi sto joj je pa da probamo ;)
---
Nova perilica (da znam sto joj je, radi ali... :D):
Dok radi, cuje se cviljenje, vise zujanje. Dok slabo ide onda se cuje, dok ide centrifuga isto se cuje. Vjerovatno su lageri, pitanje, jel moze masina dugo raditi sa tim (makar i rostala ko sam vrag). Jos jedna zanimljivost -> cviljenje se jace osjeti dok vrti krugove jer je zvuk motora manji. Kad je centrifuga malo se to manje osjeti jer se uz to cuje zvuk motora, bubnja... U vaser vagi je sve...
Pitam jesu to lezajevi, i ako jesu jel moze raditi sa zujanjem bez nekog velikog straha da ce, npr. bubanj iskocit na motor pa motor explodira, ili da nesto podere kablove... itd. (nema veze ako se dosta pojaca) jos 2-3 mjeseca. Perilica je koncar stara oko 2 god valjda.
----
Hvala,
RTL Car

zacky
07.08.2011., 20:16
Što se tiće pucanja i izbacivanja osigurača,negdje je nastaje kratki spoj,što bi trebalo dovesti u red!

DUNKO
07.08.2011., 22:24
pogledaj rso filter, pričvrčen ti je na lijevu stranicu ili grijač... oboje izbacuju kad se uključi grijanje...

a na novoj posljušaj malo bolje, možda ti i guma dere pa je namaži sapunom

RTL Car
08.08.2011., 08:46
Nije do gume... Lezajevi su vjerovatno.
Ja pitam dali bi mogao prati tako da ''cvili'' jos 2-3 mjeseca, svakih 2-3 dana 1 pranje. Nek se smrda, samo pitam dal ce radit.
A za staru, nema iskre (bar ju ne vidim) sve normalno, ni 1 lampica ne zmiga, sve imaju pune kontakte, centrifuga sve ok, motor brzo vrti, ne muci se..

RTL Car
09.08.2011., 14:38
HELP! POSEBNO ZA NOVU! THX =D

nenocutlas
13.08.2011., 21:18
zanussi fjs904cv jetsystem problem je da nešto buči,ruži pri pranju, s tim da nije bubanj ni motor, nit pumpa kad izbacuje vodu. zvuk mi dolazi (kad skinem poklopac odozgora, iza nema nažalost ) neka četvrtasta kutija ispod bubnja sa zadnje strane, nemogu odozgora baš vidjet čemu služi:ne zna: možda nešto vezano za taj jetsystem?

RTL Car
17.08.2011., 17:42
HELP! POSEBNO ZA NOVU! THX =D

Help :-((((

koka36
18.08.2011., 15:38
s prozujalim ležajem može raditi i 100 godina i sutra crknuti ako ležaj zablokira... zamjena ležaja sat posla i stotinjak kuna i u čemu je problem??????????

pluma
19.08.2011., 02:19
Molim pomoć, hitno je.

Otišla sam na ljetovanje i zove me ukućanin da perilica ne funkcionira. Vratim se i ustanovim da utičnica u zidu ne radi pa uključim perilicu u produžni kabel iz druge sobe, radi. Kasnije prilikom pranja ispadne da se bubanj napunio vodom koju ne izbacuje pa provjerim filter i očistim ga, nema pomaka. Ispraznim bubanj od vode i stavim rublje na centrifugu, to je prošlo u redu. Otvorim ormarić sa sklopkama i vidim da su tri sklopke izbačene. Jedna se automatski izbacuje čim je uključim, a druge dvije ostaju uključene. Pretpostavljam da je jedna od ove dvije posljednje (ili obje) FID sklopka jer ima dodatnu tipku za test, kažem pretpostavljam jer se ne razumijem u elektriku.
Zatim provjerim utičnicu u kupaonici koja do malo prije nije radila i funkcionira. Perilicu otvorim, zatvorim, provjerim cijev i sad radi normalno na temperaturama do 60 stupnjeva, ali nisam ju se usudila prikopčati na spomenutu utičnicu. Napominjem da je perilica Gorenje, poprilično stara. Sad me kopka ova sklopka koja konstantno izbacuje, iako je utičnica u kupaonici ponovno u funkciji. Nemam pojma kako su sklopka, utičnica i perilica rublja povezane te ima li dotična sklopka ikakve veze s perilicom. U čemu je problem?

Boki_boo
19.08.2011., 11:52
Obično mi se tako dešava kod objašnjavanja kvara. Ništa ne razumijem i nikakve veze. Ako vodu ne izbacuje a očišćen je filter onda je riknula pumpa i tada zna izbaciti osigurač! Centrifuga ti je odradila kad si ispraznio mašinu ili je sama izbacila vodu i onda centrifugirala? Ako si ispraznio i onda odradila centrifugu onda je voda ostala u bubnju. Ali je ima malo pa je ne vidiš!
Po ovome drugome ukazuje na termostat koji uključuje grijač i isključuje kad postigne temp. Ujedno i programator stoji na jednom mjestu dok se ne zagrije i bude spremna slijedeća operacija. No, sada se sjećam da su stare mašine imali dva grijača u jednom! Njega pregledaj.
Što će reči:
1.Grijač - iza ga je najlakše ispitati
2.Pumpa
3.termostat
Ja imam kabel koji ima stopice pa spojim direkt.

Pegaz
19.08.2011., 12:12
Kratko pitanjce, kupil sam zamjenski grijač, no orginalni je 2000w a ovaj zamjenski 1850w, da li to smeta? Ovaj zamjenski ima obrnuto one klapnice (zelenu i plavu)

koka36
19.08.2011., 15:30
Kratko pitanjce, kupil sam zamjenski grijač, no orginalni je 2000w a ovaj zamjenski 1850w, da li to smeta? Ovaj zamjenski ima obrnuto one klapnice (zelenu i plavu)

Svejedno je, ovaj bu malo sporije grijao i ništa drugo...

koka36
19.08.2011., 15:33
Molim pomoć, hitno je.

Otišla sam na ljetovanje i zove me ukućanin da perilica ne funkcionira. Vratim se i ustanovim da utičnica u zidu ne radi pa uključim perilicu u produžni kabel iz druge sobe, radi. Kasnije prilikom pranja ispadne da se bubanj napunio vodom koju ne izbacuje pa provjerim filter i očistim ga, nema pomaka. Ispraznim bubanj od vode i stavim rublje na centrifugu, to je prošlo u redu. Otvorim ormarić sa sklopkama i vidim da su tri sklopke izbačene. Jedna se automatski izbacuje čim je uključim, a druge dvije ostaju uključene. Pretpostavljam da je jedna od ove dvije posljednje (ili obje) FID sklopka jer ima dodatnu tipku za test, kažem pretpostavljam jer se ne razumijem u elektriku.
Zatim provjerim utičnicu u kupaonici koja do malo prije nije radila i funkcionira. Perilicu otvorim, zatvorim, provjerim cijev i sad radi normalno na temperaturama do 60 stupnjeva, ali nisam ju se usudila prikopčati na spomenutu utičnicu. Napominjem da je perilica Gorenje, poprilično stara. Sad me kopka ova sklopka koja konstantno izbacuje, iako je utičnica u kupaonici ponovno u funkciji. Nemam pojma kako su sklopka, utičnica i perilica rublja povezane te ima li dotična sklopka ikakve veze s perilicom. U čemu je problem?

Svašta si ti tu napričal, osigurači vjerovatno nemaju veze s mašinom, ako izbacuje fidovka nebi imala struje u cjeloj kuči ili kupaoni ako imaš dvije i tako dalje...
Pa se baziraj na jednom i objasni kaj te u stvari muči...

DUNKO
19.08.2011., 16:16

Naravno da ima... duže će grijat... Bez brige :zvrko:

Pegaz
19.08.2011., 16:40
Jel bu se to jako osjetilo?

DUNKO
19.08.2011., 16:52
ma jok

RTL Car
20.08.2011., 14:09
s prozujalim ležajem može raditi i 100 godina i sutra crknuti ako ležaj zablokira... zamjena ležaja sat posla i stotinjak kuna i u čemu je problem??????????

Kako mislis ako zablokira
I ako zablokira, sto ce se dogoditi?

koka36
20.08.2011., 16:22
Kako mislis ako zablokira
I ako zablokira, sto ce se dogoditi?

Pa ležaj koji zuji pretežno izgubi mazivo u sebi i usljed trenja dolazi do zujanja...
Kako nema podmazivanja tako dolazi do sve većeg trenja metala o metal što može dovesti do blokiranja ležaja...
Ako blokira ležaj ne okreče se ni bubanj a motor dobijer napon da vrti i šta misliš šta se može dogoditi. Izgori ti motor ili nekaj drugo...
Ležaj svakako moraš prije ili kasnije promjeniti i ne kužim čemu odugovlaćiti s time pogotovo jer to nije skupi popravak a može se obaviti u vlastitom agažmanu.....

RTL Car
22.08.2011., 10:41
Jel moze, u najgorem slucjau, motor explodirati, zapaliti se?

koka36
22.08.2011., 15:49
Jel moze, u najgorem slucjau, motor explodirati, zapaliti se?

Eksplodirati ne, zapaliti teško izgoriti da (malo zasmrdi izgorjeli lak ko meni danas jedan 8,5 kilowatni )...
Samo ti peri nebu se niš dogodilo ako samo zuji... Kad počme zvuk koda se nešto melje onda je frka...

RTL Car
23.08.2011., 09:12
Sry sto pitam, al ocu bit upucen.
Kad pocne to meljenje, da iskljucim odma iako je pranje u tijeku?

ognjeni_zmaj
23.08.2011., 10:48
Baš ako si čvrsto rešio da tražiš šejtana i čekaš da se ležajevi zdrobe,namesti jednu stolicu ispred pa dežuraj i spremi prst da islkjučiš kad počne karambol...

RTL Car
23.08.2011., 11:42
Haha zmaj...
Ja to pitam zato sto ukljucim ponoci i otidjem spavat. Kazem, sad cu malo bolje pazit...
Al, ono, jel nebi trebalo izbacit osigurac ako zapnu lezajevi, jer ako ce izbacit, ja dalje mogu mirno spavat.

ognjeni_zmaj
23.08.2011., 11:54
Zaboga,kako možeš mirno spavati blizu mašine na kojoj drobe ležajevi ha ha...

RTL Car
23.08.2011., 12:39
Ne drobe nista. Samo se cuje cvilez.
Ako znam ako lezajevi zastekaju da ce se FID sklopka ili osigurac izbaciti, mirno cu spavati, pa i pokraj nje.
Mozda se to moze i home - made promjeniti? Inace masina je koncar... vidjet cu model kasnije...

*jezebel*
23.08.2011., 15:00
o cemu se ovdje moze raditi? neka rupica koja ne bi smjela postojati, ili...? curi lagano, odnosno kaplje, ali toga se dosta skupi. primjecujem da je najvise mokro otraga, ali nisam uspjela skuziti odakle tocno voda dolazi. inace, to se desava kad u vesmasini imam premalo stvari, ali jbg, moram je svako malo dobro oprati s izbjeljivacem ili octom, a to radim tako da je pustim da vrti samo s par krpa. s punom masinom mi se to uglavnom ne dogadja, vrlo vrlo rijetko primijetim nesto malo vode, ali s praznom mi se slijeva po kupaonici i onda moram dezurati i brisati.

unaprijed hvala!

koka36
23.08.2011., 16:19
o cemu se ovdje moze raditi? neka rupica koja ne bi smjela postojati, ili...? curi lagano, odnosno kaplje, ali toga se dosta skupi. primjecujem da je najvise mokro otraga, ali nisam uspjela skuziti odakle tocno voda dolazi. inace, to se desava kad u vesmasini imam premalo stvari, ali jbg, moram je svako malo dobro oprati s izbjeljivacem ili octom, a to radim tako da je pustim da vrti samo s par krpa. s punom masinom mi se to uglavnom ne dogadja, vrlo vrlo rijetko primijetim nesto malo vode, ali s praznom mi se slijeva po kupaonici i onda moram dezurati i brisati.

unaprijed hvala!

Vjerovatno ti curi na nekom crijevu na vrhu bubnja pa kad je prazna mašina dolazi do pljuskanja vode i do curenja.
I zakaj pereš mašinu octom, još jedna koja vjeruje u reklame....

gadze
23.08.2011., 18:19
Sry sto pitam, al ocu bit upucen.
Kad pocne to meljenje, da iskljucim odma iako je pranje u tijeku?

ma neces niti znati da ti melje lezajeve. komadi metala ce unistiti semering, i onecistiti kadu u kojoj se pere ves, te ce se vidjeti otisak rupica bubnja na opranom vesu. a ako ti te tocke po rublju ne smetaju, mozes prati jos i dalje, doduse, samo malo dalje .. :D

RTL Car
23.08.2011., 18:42
Nije smjesno -.-
Pitam oce li izbaciti osigurac il nece(ak ne izbaci, sranje, snac cu se), jer nemam para za nove lezajeve/novu masinu.

Boki_boo
23.08.2011., 19:33
Novi ležaji ne više od 50kn + nešto sitno za semering! Svoje ruke-neprocjenjivo

RTL Car
24.08.2011., 10:19
znam ja sve to.
Ali, ja pitam, jel mogu mirno spavat pokraj toga, oce li kad to zapne izbaciti osigurac il ne?
DA/NE

pluma
24.08.2011., 15:50
Previše informacija za jedan post :D

Ne znam ni sama što se točno dogodilo jer nisam bila prisutna kad je sve riknulo, ali znam da sad perilica normalno radi (očistila sam filter i otvorila ju sa stražnje strane da napipam crnu cijev). Kako dugo, nemam pojma, ali nadam se da će ostati tako :)

June
25.08.2011., 15:14
Imamo već kojih 10 godina Gorenje mašinu koja je do sad sasvim dobro služila svrsi. Al primjećujem da u zadnje vrijeme ne iscentrifugira veš. Ponekad bude dobro,a ponekad samo pumpa radi pa s veša curi voda kad ga vadim van. Inače, sve drugo dobro funkcionira, i zagrijava, i uzima/izbacuje vodu...:ne zna:
Probali smo zasad pogeldat filter (čist je) i odvodno crijevo za koje mislim da je isto ok, jer voda iz pranja normalno izlazi van.
Ima netko kakvu ideju kaj napraviti prije nego zovemo majstora?:top:

Boki_boo
25.08.2011., 15:42
A jel radi centrifuga?

June
25.08.2011., 18:07
A jel radi centrifuga?

Dobro pitanje. :mig:
Praznu mašinu centrifugira bez problema. Čak i ak je recimo 1/3 rublja, isto iz prve napravi. Jedino kad je više od pol mašine veša, onda zafrkava.

Boki_boo
25.08.2011., 21:46
Ako dobro vrti kad normalno pere onda ti je dobio motor. Ako ni na normalno ne može da vrti onda kondenzator.

June
26.08.2011., 07:29
Ako dobro vrti kad normalno pere onda ti je dobio motor. Ako ni na normalno ne može da vrti onda kondenzator.

Hmm, bit će da je motor onda.
Gledam jučer, vrti dobro kad pere, sve normalno... jedino kad ide centrifugirat, prvo malo pumpa van i onda kad treba zamahnut bubanj da krene vrtit, bubanj dođe na pola i vrati se natrag, ko da nema snage.
Niš, zvali budemo drugi tjedan majstora, da vidi konkretno kaj se može napravit.
Thanx na savjetima. :top:

terra_zg
02.09.2011., 20:48
Nakon 5 godina korištenja bez ikakvog problema, primjetila sam kako u mojoj Whirlpoolovoj perilici/sušilici nakon kratkog centrifugiranja u programu za šareni veš ili centrifugiranja na manjem broju okretaja, na dnu kadice ispod bubnja ostaje određena količina vode (1/2 litre i više) koja očito ne može ishlapiti kroz otvorena vrata od mašine, već je moram izbaciti - bilo još jednom, najdužom i najbržom centrifugom ili otvaranjem filtera.

Inače filter je posve čist, kao i mašina općenito - nema kamneca niti plijesni niti bilo kakve druge vidljive prljavštine.

E sad, ne bi to mene inače smetalo, no pred par mjeseci mi je veš počeo neougodno mirisati poslije pranja i nakon što sam isprobala sve savjete na tu temu (na žalost, sve samo s kratkotrajnim uspjehom :503: ) ...
metodom eliminacije zaključila sam kako krivac može biti još samo ta zaostala voda (ili neka paranormalna pojava :rofl:)

Pa sad prije nego pozovem majstora i istrošim se na novu pumpu ili slično, zanima me jel' to normalno?

Nije mi jasno - kako ta voda, ako je s mašinom sve u redu, proteklih 5 godina nije stvarala smrad, a sad je odjednom počela? Ili, ako s mašinom nešto nije u redu, zašto ne zaostaje nakon duge centrifuge? :ne zna:

ognjeni_zmaj
02.09.2011., 22:51
Može bit da je mašina "progutala"neku krpu(čarapu npr) koja u međuprostoru ili u donjem crevu blokira delimično izbacivanje vode.Otuda verovatno i "miomirisi",bakterije natenane razlažu vlažnu krpu...

terra_zg
05.09.2011., 08:53
Da, pala mi je na pamet ta mogućnost ali sam je više-manje eliminirala. Naime, voda sasvim normalno istječe, pa ne bih rekla da je bilo što blokira. A da se nešto raspada unutra, u filteru bi trebalo biti tragova, a nema ničeg.
I mašina bi trebala smrdjeti iznutra nakon pranja (barem kad se to nešto što se raspada namoči), a ne smrdi. :ne zna:
Ako sam u krivu, onda ionako moram zvati majstora jer se ne bih usudila sama rastavljati mašinu.

pipić
07.10.2011., 13:46
Bok svima!
Imam problem s perilicom. Nece centrifugirat kad je roba u njoj, ali centrifugira kad je prazna. Kad odvrnem onaj plasticni nesto, nema filtera, nego je odma unutra pumpa. Ne vidi se da je ista zapelo. Sad ja ne znam jel se taj propeler mora skroz lagano sam okretat ili ne, ali moj ko da malo zapinje. Sad mi se to drugi put desilo s tom perilicom, i oba puta sam prala bijeli na 90. Samo sta je prvi put ispalo da sam pretrpala masinu, i uspjela sam iscentrifugirat na 2 puta ves. I sad je proslo neka 2 mjeseca, opet nece. Ali sad nece ocentrifugirat ni 2 krpe kad stavim. Koliko sam citala postove, zakljucila sam da bi problem trebao bit u pumpi, i ako je, sta da radim s njom? Ili ako je nesta drugo? Molim za savjet.

siman
23.10.2011., 15:15
Bok svima!
Imam problem s perilicom.

Elementi koji mogu biti neispravni pa da mašina ne centrifugira: Prekidač za uključenje-isključenje centrifuge, Elektromotor (velika brzina), Programator i kondenzator motora. A može biti i najbezazleniji kvar: popusti remen preko koga motor pokreće bubanj. Ovo se obično dogodi kada je bubanj pretrpan. Skini onaj lim odozada mašine uključi centrifugu sa punom mašinom pa posmatraj da li ti radi motori da li pokreće bubanj, ili remen proklizuje.

pingveros
04.12.2011., 20:07
Bok svima!

Imam problem sa perilicom rublja Candy C 420. Mašina je prestala radit (izbacilo osigurać), vodu je uzimala i vrtila bubanj. Ispostavilo se da je otišo grijać. Kad sam promjenio grijać, programator radi normalno, kad se treba uključit grijać stane ko da zagrijava vodu, ali voda se ne zagrije (iako je na grijaću bilo struje) i nakon nekog vremena (cca 5 min) mašina krene dalje po programu.

Dali je problem u termostatu?

Hvala!

siman
04.12.2011., 21:20
Provjeri da li se to događa na svim programima, ako ne onda sumnja može ići na termostat (ako si utvrdio da je programator uredan). Provjeri i prekidač za odloženi start, sobzirom da mašina nakon izvjesnog vremena krene u normalan rad i vjerovatno program završi do kraja.

dalija-os
13.12.2011., 20:02
perilica je whirpool sa gornjim punjenjem... onaj mali "pipak" (ne znam bolju riječ za to :D ) iz kojeg izlazi voda bi trebao ovisno u kojem je stadiju pranje pomicati se sa lijeva (gdje je dozator za deterdžent pa ga taj mlaz izbaci u bubanj) na desno gdje je omekšivač. on to ne radi. kaže mi majstor preko telefona da je to najvjerojatnije zato sto sam programator puno puta grubo okrenula cijeli krug ( kriva sam :) ) .. e sad, mozda bi majstor i uspio nesto riješiti, al problem je što sam se ja igrala majstora i pokušala to kao očistit, i u biti sam jedan taj mali plasticni dio skinula (bas taj pipak) i on mi je ispao u perilicu u vanjski dio bubnja i to je nestalo negdje... nema ga ni u filteru, kotam da je oslo kroz cijev u kanalizaciju... jel itko ima ideju gdje bi mogla kupiti taj cijeli dio (to je nesto bijelo plasticno).. ili neku drugu ideju.. ps student sam, nema para, tražim jeftine ideje hahha pps. perilica i sad može prati ali ako stavim direktno u bubanj deterđent, pa mora cijeli program proci (jer se neda zaustaviti...) pa onda opet sa omeksivacem..

lorelai75
16.12.2011., 21:35
Molim pomoć,ako je nekome jasno jer meni nije ništa...
Perilica ne ispire dobro.Koji god deterdžent koristila,ostaje na rublju,naravno najviše se vidi na crnom.Ali i na bijelom,kod iskuhavanja,ostaju nekakve sitne,masne grudice...Pa onda većinu veša moram dodatno ispirati na ruke!:503:
U čemu bi mogao biti problem i koliko bi taj problem mogao koštati?

siman
16.12.2011., 22:16
Ako je 100% isključen uticaj kvaliteta deterdženta, onda mašina nedovoljno otkuhava. A onda ti za to treba majstor, jer treba pogledati ispravnost: blokirnog releja (ne blokira dovoljno dugo napredovanje programatora i time smanjuje vrijeme rada grijača, tj. grijanja vode); termostata i programatora. Biće mi drago ako sam pomogao.
Javi nam šta je bio kvar.

ognjeni_zmaj
16.12.2011., 22:56
Za Gorenje 543.Proverite da li mašina izbacuje vodu na svim mestima predviđenim za to ili još bolje da li u crevu između bubnja i filtera možda nije zarobljen metalni novčić koji povremeno blokira isticanje prljave vode što se odrazi na kvalitet ispiranja...

lorelai75
17.12.2011., 11:09
Hvala na odgovorima,idem zasukati rukave :).
Nadam se da neću morati zvati majstora,ne znam ni koliko se to isplati kod perilice stare 11 godina...
U svakom slučaju,kad otkrijem,javit ću.

Lozimka
20.12.2011., 14:43
Nama je perilica podivljala i odskočila poprilično. Dobro da nije isčupala kabel za struju iz zida ili crijevo za vodu. Pa sada, vrijedi li staviti neke letvice pod mašinu da se drmusanje eliminira? Vidjela sam da je tako postavljeno kod moje mame, a ja sam dečku predložila da isto učini.

siman
20.12.2011., 15:57
Mislim da vaša mašina ima dotrajale amortizere.

Lozimka
21.12.2011., 18:57
Mislim da vaša mašina ima dotrajale amortizere.

Koliko koštaju novi i može li ih obična, nestručna ruka zamijeniti (uz neke upute naravno)?
Daskice ne bi pomogle kao zamjena za amortizer?
Perilica je gorenje, ne znam sada model napamet, ali ono koje vidim u svakoj - drugoj kući. Neka serija koju su ljudi masovno kupovali, čini mi se. Ako je bitno - skočim pa pogledam. :D

ozy bull
21.12.2011., 20:45
Hvala na odgovorima,idem zasukati rukave :).
Nadam se da neću morati zvati majstora,ne znam ni koliko se to isplati kod perilice stare 11 godina...
U svakom slučaju,kad otkrijem,javit ću.

vidi na toj masini ti je zacepljen odvod sto znaci da vodu ne izbaci do kraja i uvjek ostaje prljava voda u bubnju i naravno ne ispere kako treba
vidi filter in ti je dole ispod poklopca i ako je on cist onda okrenut masinu i crevo koje ide u taj filter iz kade skinuti i izvaditi predmet koji stopa (notcic zica od grudnjaka ...) vratiti sve na mjesto i to je druga masina 100 posto

siman
22.12.2011., 15:39
Koliko koštaju novi i može li ih obična, nestručna ruka zamijeniti

Ne znam cijene, mislim da nisu skupi, a što se tiče stručnosti, mislim da ne treba velika stručnost za odviti četiri matice: dvije koje amortizer vežu za kadu i dvije koje iste vežu za dno mašine.

siman
22.12.2011., 15:49
Koliko koštaju novi i može li ih obična, nestručna ruka zamijeniti

Ne znam cijene, mislim da nisu skupi, a što se tiče stručnosti, mislim da ne treba velika stručnost za odviti četiri matice: dvije koje amortizer vežu za kadu i dvije koje iste vežu za dno mašine.

sfar
22.12.2011., 15:52
nije problem zamijeniti amortizere več treba paziti da se uzmu amortizeri od tog tipa mašine , jer ima ih različitih.

Lozimka
23.12.2011., 16:23
Hvala ljudi, ako znate možda još i koliko amortizeri izdrže nakon ugradnje (u prosjeku) i uzrokuje li curenje vode iz perilice upravo taj kvar amortizera ili je to priča za sebe? :)

nije problem zamijeniti amortizere več treba paziti da se uzmu amortizeri od tog tipa mašine , jer ima ih različitih.

siman
23.12.2011., 16:52
...koliko amortizeri izdrže nakon ugradnje (u prosjeku) i uzrokuje li curenje vode iz perilice upravo taj kvar amortizera ili je to priča za sebe? :)
Sve zavisi koji kvalitet amortizera kupite.
A što se tiče curenja vode iz mašine, ja ću samo pretpostaviti da je
moglo doći do oštećenja neke od guma, zbog nekontrolisane "šetnje" kade (i bubnja), prilikom centrifugiranja. Najčešće se odlijepi guma koja od dozirne posude za vodu vodi do kade mašine. Skini gornji poklopac pa ćeš to odmah vidjeti, a pogledaj i gumu koja iz kade vodi na pumpu-skroz dole. Pogledaj da se nije otkačila koja opruga koja drži kadu bubanja, jer mašina može i zbog toga "šetati".

Lozimka
24.12.2011., 11:35
Hvala siman! :)

Human1
02.01.2012., 11:10
Problem s perilicom rublja Quadro, WM-1042

Simptomi su sljedeći:
Kad se uključi, počne normalno raditi, no nakon nekoliko minuta (5-15 min, kako kad) prestane i blinkaju dvije žaruljice. Tad je ugasim, ponovo podesim program i pokrenem i opet radi tako, 5-15 min (s time da prvo ispusti vodu od prethodnog rada).
Centrifuga radi normalno, pa sumnjam na grijač ili termostat.

Što bi moglo biti uzrok tome? Jel bi bilo to na što sunjam ili može biti i nešto drugo? Mogu li sam nešto probati ili da zovem (i skupo platim) servisera?

Makar, do sad nemam nikakvog iskustva s popravkom perilica za rublje. Nisam nikad do sada otvarao ni jednu.

Edit:
Sad sam je probao otvoriti i skužio da se otvara s gornje strane. Ne mogu prepoznati gdje bi se nalazio taj grijač.

sfar
02.01.2012., 14:47
grijač se nalazi sa zadnje strane bubnja .
nije mi jasna konstatacija ovo sa skupim serviserima . ( sve ima neku svoju cijenu i meni je kruh skup u trgovini , i struja mi je doma skupa i voda i plin -- ima li nešto jeftino a da je dobro ). kad nekom napraviš za đabe opet nije u redu jer pita se ,,, u kako me je zaj... bo .nije dobro kad je jeftino onda majstor ne drži do sebe i do posla , nije dobro kad je skupo , nije dobro kad je za đabe , a nije dobro popravljat ovako preko neta .

Human1
02.01.2012., 15:18
grijač se nalazi sa zadnje strane bubnja .
nije mi jasna konstatacija ovo sa skupim serviserima . ( sve ima neku svoju cijenu i meni je kruh skup u trgovini , i struja mi je doma skupa i voda i plin -- ima li nešto jeftino a da je dobro ). kad nekom napraviš za đabe opet nije u redu jer pita se ,,, u kako me je zaj... bo .nije dobro kad je jeftino onda majstor ne drži do sebe i do posla , nije dobro kad je skupo , nije dobro kad je za đabe , a nije dobro popravljat ovako preko neta .

Kod ovog modela nije sa zadnje strane. Išao sam poslije pogledati i nalazi se od ispod. Položio sam perilicu bočno na pod. Grijač se nalazi ispod bubnja. Izgleda kao da se "izvlači" u smjeru prednje stranice perilice, a čini mi se da nema dovoljno mjesta za izvaditi ga ako se ne otvori i prednja stranica. Ili se to radi nekako drugačije, a ja ne znam kako.

Ono o skupim serviserima.. Nisam mislio podcjenjivati ničiji rad. Na primjer ja se vrlo dobro razumijem u popravak računala. Otvorio sam ih stotine, ako ne i više. Godinama sam to radio.
Meni čini besramno nekome uzeti recimo 300 kuna za promjenu pregorene grafičke kartice (ako ne računam cijenu same grafičke kartice), jer znam jako dobro da je to trivijalni posao. Tristotinjak kuna za promijeniti grafičku karticu jednostavno je pljačka. Mene bi bilo sram nekome uzeti 300 kn za izmjenu grafičke kartice i to samo zato jer jadan čovjek nema pojma o komponentama računala.
Nadam se da nisam jedini koji to tako vidi. Nadam se da nisam jedini kojeg bi bilo sram uzeti toliko novca za to. A možda i jesam. Možda se pljačka ipak toliko udomaćila kod nas da se treba sprdati s onima koje je sram opljačkati nekog.

Isto tako znam da si ljudi (koji znaju, naravno) ponekad sami mijenjaju te grijače na perilicama. Jer to je sličan trivijalni posao, za one koji ga znaju napraviti.

Zato sam pitao za savjet. Jer dati 300-400 kuna za izmjenu grijača (uz poštovanje tuđeg rada) mi se čini kao pljačka. Jednako kao i dati stotine kuna za izmjenu grafičke kartice.

Ako se neki serviser perilica osjetio uvrijeđenim ili povrijeđenim mojim postom, ispričavam se.

sfar
02.01.2012., 15:43
ok ali postoje poslovi koji su tehnički zahtjevniji i treba više vramena za neke stvari ono fizički za odradit . Možda zamjena grafičke i ne treba neki napor i slažem se možda je puno , no zamjena grijača u svakom slučaju ne košta ništa više od 350kn sa grijačem . smatram da to nije puno , ustvari istina nekom je to puno .
Zamjena grijača ti ne bi trebao biti problem , no morat ćeš skinut prednju stranicu i paziti kako vadiš grijač - o tom je bilo ovdje na forumu sve u detalje opisano

Human1
02.01.2012., 15:59
ok ali postoje poslovi koji su tehnički zahtjevniji i treba više vramena za neke stvari ono fizički za odradit . Možda zamjena grafičke i ne treba neki napor i slažem se možda je puno , no zamjena grijača u svakom slučaju ne košta ništa više od 350kn sa grijačem . smatram da to nije puno , ustvari istina nekom je to puno .
Zamjena grijača ti ne bi trebao biti problem , no morat ćeš skinut prednju stranicu i paziti kako vadiš grijač - o tom je bilo ovdje na forumu sve u detalje opisano

Jasno..
Ali gle, nekome tko nije nikad otvorio računalo, izuzetno je teško i tehnički zahtjevno izmjeniti grafičku karticu.Vjeruj mi, stvarno je tako. Netko ne zna ni otvoriti kućište. (Kao što ja ne znam otvoriti perilicu)

Dok nekome tko je to radio, to je trivijalni posao od 10 minuta.

Tako je meni teško promijeniti grijač jer ne znam ni odakle bih došao do njega. Niti sam znao di je, niti kako izgleda (dok nisam našao online). Tražio sam sve okolo mašine gdje se otvara, sve dok nisam skužio da od iza ima šarafe koji drže GORNJU PLOČU.
Nakon što sam skinuo gornju ploču opet ništa ne vidim ni ne prepoznajem gdje bi mogao biti grijač.
Da bi mi na kraju palo na pamet ići pogledati odozdola. I vidim tamo grijač ISPOD bubnja. Ali izgleda da nekako treba maknuti i prednju ploču za koju nisam skužio kako se miče. Ne znam jel ima samo nekakve držače pa se izvuče ili ima negdje nekakve šarafe koje treba odšarafiti.

Vidiš, tako netko tko ne zna o računalima isto gleda računalo sa svih strana i pokušava skužiti kako se otvara. Treba li mu zato uzeto 300 kuna za izmjenu grafičke? Mene bi bilo sram. No neki to uzimaju. Čak štoviše, ODNESU računalo na servis, tako da ovaj ne vidi koliko je to trivijalni posao. Tako da lakše naplate, jer, eto, čak je i na servis moralo ići računalo!

Možda taj nesretni grijač treba skinuti tako da se odšarafe dva šarafa na prednjoj ploči negdje, odvrnu dvije matice na njemu i izvuče se.. Posao od možda 15 minuta. Ako ga se zna.

Zato sam pitao, jer možda netko zna za taj model perilice kako se to radi. Ako ne zna, onda mi ništa ni ne preostaje nego pozvati nekog tko to zna. Servisera, naravno.

sfar
02.01.2012., 16:09
ma promijenit ćeš ti to sigurno, no ni majstor ga neće promijenit za 15 min pogotovo ako mora skidat prednju stranu perilice . neke prednje strane se skidaju lako no na nekima treba skidat i dugme programatora . Ne znam kako je u tvom slučaju jer Quadro ne radim . Ima kolega koji o tome zna više a mislim da mu je nick : mali grizli pa ga pokušaj na pv.

siman
02.01.2012., 16:20
Problem s perilicom rublja Quadro, WM-1042

Simptomi su sljedeći:
Kad se uključi, počne normalno raditi, no nakon nekoliko minuta (5-15 min, kako kad) prestane.

Prvo sa sigurnošću utvrdi koji dio je otišao pa ga onda skidaj. S obzirom da se baviš čim se baviš vjerovatno imaš om-metar. Drugo, važno je znati i kakvu vodu ti izbaci. Ako je topla onda nebi trebao biti grijač.
Imao sam skoro sličan problem na drugoj vrsti mašine...sve ispravno a kada dođe do grijanja mašina stane. Uzrok: kabal koji dolazi na griječ se držao samo na možda jednoj licni i kad sam ga dodirnuo, odvojio se. Svima uvijek savjetujem: prvo pogledati ispravnost kablovskih kontakata, pa onda ići dalje...

Što se tiče problema skupo, nije skupo, mogu reći: "Najskuplji je loš majstor".

p.s: biće mi drago ako sam ti pomogao, a još draže ako nam javiš šta je bio kvar i kako si ga otklonio, jer sa žaljenjem moram konstatovati da ima dosta korisnika naših (besplatnih) usluga koji ne nađu za shodno ni da nam se zahvale. To je "cijena" moje usluge koja me zadovoljava.

Human1
02.01.2012., 19:24
Prvo sa sigurnošću utvrdi koji dio je otišao pa ga onda skidaj. S obzirom da se baviš čim se baviš vjerovatno imaš om-metar. Drugo, važno je znati i kakvu vodu ti izbaci. Ako je topla onda nebi trebao biti grijač.
Imao sam skoro sličan problem na drugoj vrsti mašine...sve ispravno a kada dođe do grijanja mašina stane. Uzrok: kabal koji dolazi na griječ se držao samo na možda jednoj licni i kad sam ga dodirnuo, odvojio se. Svima uvijek savjetujem: prvo pogledati ispravnost kablovskih kontakata, pa onda ići dalje...

Što se tiče problema skupo, nije skupo, mogu reći: "Najskuplji je loš majstor".

p.s: biće mi drago ako sam ti pomogao, a još draže ako nam javiš šta je bio kvar i kako si ga otklonio, jer sa žaljenjem moram konstatovati da ima dosta korisnika naših (besplatnih) usluga koji ne nađu za shodno ni da nam se zahvale. To je "cijena" moje usluge koja me zadovoljava.

Moram s posla donijeti unimer. Nemam ga kod kuće.
Voda koju izbacuje je hladna, tako da je vjerojatno ili grijač ili termostat. Bar je takvo moje laičko razmišljanje.

Nego, ako se nitko ne javi s nekim prijedlozima kako (elegantno) skinuti ili doći do grijača na tom modelu vešmašine, vjerojatno ću vam javiti da sam pozvao servisera. ;)

Hvala na prijedlozima.

lush
03.01.2012., 22:54
Zanussijeva perilica-sušilica ne vuče vodu ...krene pa stane ...čuje se neko mumljanje ali se niš ne događa :ne zna:

filter je očišćen...ima netko prijedlog ili da zovem majstora ?

Human1
04.01.2012., 09:55

Kažeš, 350 kn zajedno sa grijačem? Da, baš..
Znaš li koliko je rekao čovjek u servisu? Kaže 550 kn plus rezervni dio, ako je manji kvar!

Znači, ako će se morati "pomučiti" s otvaranjem prednje ploče (skidanje i namještanje vrata ili već nešto, ne znam...), tada će biti i više?

Što sam ono pričao o pljački?
Jeli tebi puno dati 700 kn za izmjenu grijača? Ima li nekog kome to nije puno? Meni je to jako puno.

Eto toliko o serviserima i 350 kn zajedno sa grijačem..
Sad samo moram naći nekakvog jadnika da mu naplatim izmjenu pregorene grafičke kartice na kompu 500 kn, da imam od kud platiti ovo.

Edit:
Još me čovjek iz servisa (s kojim sam telefonski razgovarao) nakon što mi je rekao cijenu pita ovim riječima: hoćete si još razmisliti ili da vam otvorim radni nalog?

sfar
04.01.2012., 10:57
eto vidiš ja sam reko da 350 nije skupo i nije naspram ove cifre o kojoj govoriš . prije 15g sam i ja radio mašine no više ne. razlog je taj što se onda moglo raditi sve vrste mašina da ne nabrajam firme . danas za to postoje samo ovlašteni servisi i zato su usluge tako skupe . Evo konkretno sam tražio Quadro da potpišemo ugovor o ovlaštenom servisu i odbili su me s obrazloženjem da je destinacija u kojoj živim premala sredina za ovlašteni servis. kao neovlašteni teško dolaziš do servisne dokumentacije i rezervnih dijelova . često se dogodi da dio moraš kupiti preko nekog servisa on nabije svoju maržu i normalno kad ja izračunam svoj rad i dio onda to ispada skupo.
No ako je ovo što si gore napisao od ovlaštenog servisa onda je zbilja skupo i tu se slažem. Tako se odbijaju kupci za slijedeću kupnju nove mašine .

Human1
04.01.2012., 11:17
eto vidiš ja sam reko da 350 nije skupo i nije naspram ove cifre o kojoj govoriš . prije 15g sam i ja radio mašine no više ne. razlog je taj što se onda moglo raditi sve vrste mašina da ne nabrajam firme . danas za to postoje samo ovlašteni servisi i zato su usluge tako skupe . Evo konkretno sam tražio Quadro da potpišemo ugovor o ovlaštenom servisu i odbili su me s obrazloženjem da je destinacija u kojoj živim premala sredina za ovlašteni servis. kao neovlašteni teško dolaziš do servisne dokumentacije i rezervnih dijelova . često se dogodi da dio moraš kupiti preko nekog servisa on nabije svoju maržu i normalno kad ja izračunam svoj rad i dio onda to ispada skupo.
No ako je ovo što si gore napisao od ovlaštenog servisa onda je zbilja skupo i tu se slažem. Tako se odbijaju kupci za slijedeću kupnju nove mašine .

Da, ovlašteni servis.
To su ovi ovdje:
http://www.inem.hr/servis

Zvao sam broj naveden na toj stranici.

Human1
04.01.2012., 11:23
Zanussijeva perilica-sušilica ne vuče vodu ...krene pa stane ...čuje se neko mumljanje ali se niš ne događa :ne zna:

Vjerojatno nije to, ali ipak da spomenem.. jer meni se dogodilo jednom davno. ;)

S obzirom da mi je perilica bila (i još je) spojena na posebnu pipu ispod umivaonika, uvijek je zatvaram nakon pranja.

Jednom sam tu pipu prije pranja zaboravio otvoriti, pa perilica "nije vukla vodu".
Isto sam se napatio, što bi moglo biti, dok mi nije sinulo da pogledam to.

sfar
04.01.2012., 12:39
human da slažem se grozno ,skupo i neprofesionalno

Human1
05.01.2012., 17:10
...

Evo ovakva je situacija..
S obzirom da su me u ovlaštenom servisu tražili 550 kn da samo dođu vidjeti što je kvar, a onda na to još idu dijelovi koji su "otišli", u trenutku prosvjetljenja došlo mi je do mozga da mogu i nekog drugog (neovlaštenog) pitati koliko bi koštao dolazak i utvrđivanje točnog kvara.

Tako sam otkazao ovog ovlaštenog i za 150 kn pozvao drugog majstora. On kaže, nakon što je ispitao i grijač i senzor (sondu, jer ovaj model nema termostat), da je s obzirom na simptome koje pokazuje, otišla elektronika. Kaže da je elektronika za tu vrstu mašine od 800 kn na više. Nije točno siguran, morao bi provjeriti. Plus naravno izmjena. Nije znao točno reći, ali kaže da vjerojatno ispod 1000 kn (sve zajedno) neće biti.

Naravno, ne mislim davati za popravak elektronike na vešmašini koja je 4 godine stara 1000 kn. Mislim da ću rađe kupiti novu, a do tad veš prati kod neke susjede. ;)

Usput, da nema tko pokvarenu Quadro vešmašinu model WM-1042, a da je pokvareno nešto drugo osim elektronike? Recimo, motor ili bubanj ili nešto?

Kupujem polovnu elektroniku za taj model, ako netko ima ili zna nekog da ima. Zbilja nemam sad novaca za novu mašinu.

Pa ako netko ima ili zna nekog da ima, bio bih vrlo zahvalan. Za neku razumnu cijenu se možemo dogovoriti.

Lijepi pozdrav!

DUNKO
07.01.2012., 16:12
Baci u smeće i kupi gorenje... Pet godina ti je garancija a kad istekne za 1000 kuna promjeniš pola mašine... npr. elektonika za običnu mašinu košta 317 kuna

siman
07.01.2012., 17:55

Prvo pregledaj dovodno crijevo za vodu: znaju se zaprljati one sitke.
Drugo prekontroliši ispravnost elektro-ventila jer on može biti isto zaprljan, a možda mu je otišao i kalem,
Treće pregledaj ispravnost nivostata. Ako je nivostat prerano dao signal programatoru da je mašina dovoljno napunjena vodom, programator će napredovati, a elektroventili će izgubiti napon, tj. zatvoriće dovod vode.

Svašta može biti... ovo su nagađanja mogućih kvarova. Treba sve detaljno pregledati.

satanelle
07.01.2012., 20:15
Kako se otvara i čisti odvodni filter za perilicu Gorenje Ardo?

Mašina ne centrifugira i prepuna je vode. Predloženo mi je da očistim taj filter, ali kad otvorim vratašca i odvrnem onaj okrugli poklopac, nema mogućnosti da dođem do bilo kakvog filtera.

siman
08.01.2012., 09:39
Mašina ne centrifugira i prepuna je vode.

Nisam siguran da je ovdje riječ o filteru. Prije bih rekao da se ovdje radi o pumpi, jer centrifugirati ne može dok ne izbaci vodu, a vodu ne može izbaciti ako je pumpa neispravna.(Pumpa može biti u kvaru, a njen rad može onemogućiti neko tijelo koje je uletilo u propeler(neki novčić i sl).Provjeri da li centrifuga radi na prazno.

Mig 29
08.01.2012., 09:53
Imam problem sa perilicom za suđe,Gorenje GVI 553.
Nakon što uključim perilicu na najjači režim,izvrši tuširanje ali ne sapere kompletan sadržaj,tj. da li je moguće kako je grijač pregorio?
Kada perilicu uključim na slabiji režim,(onaj za čaše-do 30 stupnjeva),situacija je ista???
Ima li ko ideju kako da riješim navedeni problem?

sfar
08.01.2012., 16:35
Kako se otvara i čisti odvodni filter za perilicu Gorenje Ardo?

Mašina ne centrifugira i prepuna je vode. Predloženo mi je da očistim taj filter, ali kad otvorim vratašca i odvrnem onaj okrugli poklopac, nema mogućnosti da dođem do bilo kakvog filtera.
Odvrnuo si filter i ostao ti je u ruci samo okrugli dio , to se zna dogoditi .uzmi kliješta i povuci filter van i pogledaj da nije možda nešto upalo u crijevo koje ide od bubnja do pumpe .

sfar
08.01.2012., 16:37
pa pogledaj da li grije vodu , više će se onda znat.

jationmivioni
08.01.2012., 20:44
Kako se zove trgovina djelovima kučanskih aparata u medarskoj ulici?

jationmivioni
09.01.2012., 15:51
znam ,nije medarska nego oranice

sfar
09.01.2012., 16:08
imaš u zagorskoj 17 - batis .ima www.

Boki_boo
09.01.2012., 16:48
Prije nekog vremena mašina (Gorenje sa PG701-02)probijala. Kolega zamijenio rso filter. Spajao žice po starom ali izbacivao osigurač. Onda spojio nekako da ne izbaciva, ,mašina radila za kratko vrijeme otišao programator. Ja ga zamijenio no sada se dešava da zagrijava vodu i pred 4 stane.Samo jedan pomak i radi. Kad ne radi premostim žice na termostatu i radi. Termostat stavljen drugi i opet isto. Probao spojiti kratko RSO- boja na boju (plava i smeđa) ali osigurač izbaci. Programator nov,termostat nov. Nekako mi vuče na grijač da probije kad se zagrije, jer zagrije vodu, sad na koliko C ne znam. Mišljenje?

sfar
09.01.2012., 18:03
kod zamjene programatora treba paziti na brike jer na novim programatorima brika nema . rso spajati dvije koje dolaze sa priključnog kabla spajati sa dvije koje odlaze na mašinu. znači paziti da nisi spojio dvije dolazne to je automacki kratki spoji ili šlus . da li si stavio isti programator tjst istih oznaka . i provjeri da li radi pumpa za izbacovanje vode.

siman
09.01.2012., 19:03
Najbolje je kod zamjene programatora: kad jednu žicu skineš sa starog odmah je stavi na istu oznaku kod novog programatora.(To je preporučivo činiti i kod zamjene svih elktričnih dijelova-sklopova). Tako je manja vjerovatnoća da ćeš pogriješiti.
Što se tiče izbacivanja osigurača sigurno nije do RSO filtra, jer ti se to događa i kad umjesto RSO napraviš direktan spoj. Pitanje je: da li ti odmah nakon uključivanja mašine izbije osigurač i drugo, provjeri da li ti na oklopu mašine ima struje. Ako osigurač izbija odmah nakon uključenja mašine, onda je logično kvar tražiti na ulaznim elemntima, a ako izbija na nekom dijelu programa, onda kvar tražiti na elemntu koji bi trebao biti uključen na tome dijelu programa. Recimo, kako je @sfar rekao: provjeri pumpu... (Provjeri i kondenzator motora).

Boki_boo
09.01.2012., 19:03
Isti programator,prebrikan po starome.Sve radi samo stane na četvorci.Sutra ću probati drugi grijač da stari slučajno pri zagrijavanju ne odvaja pa ne grije.Spajao sam na filteru boju na boju jer mi je logično da je plava 0 ,a smeđa faza.Bilo je kasno pa ću sutra provjeriti točno koje su dolazne.

kova_sb
10.01.2012., 14:21
Pozdrav svima.

Radi se o perilici rublja Matrix, problem je što baca ili curi dole voda, čim se upali voda curi i tako i kada radi tokom cijelog ciklusa rada kupaonica pliva, šta može biti uzrok kvaru??

siman
10.01.2012., 16:33
Pozdrav svima.

Radi se o perilici rublja Matrix, problem je što baca ili curi dole voda, čim se upali voda curi i tako i kada radi tokom cijelog ciklusa rada kupaonica pliva, šta može biti uzrok kvaru??

Treba pogledati gumu na vratima, moguće da negdje ima rupica, zatim može biti guma koja spaja kadu i pumpu za vodu, a može biti i guma koja dovodi vodu iz dozirne posude u kadu.

kova_sb
11.01.2012., 10:38
Guma na vratim je ok jer ne curi na vratima, kao da na perilici ima neka rupa i curi voda, što se tiće popravka dali je popravak skup ili se jednostavno ne može popraviti....

edit:

Malo sam zafirio u perilicu i otišla je guma od dozirne posude u kadu.

Boki_boo
13.01.2012., 21:11
Isti programator,prebrikan po starome.Sve radi samo stane na četvorci.Sutra ću probati drugi grijač da stari slučajno pri zagrijavanju ne odvaja pa ne grije.Spajao sam na filteru boju na boju jer mi je logično da je plava 0 ,a smeđa faza.Bilo je kasno pa ću sutra provjeriti točno koje su dolazne.

Ako nekome bude valjalo nek se zna da kod promjene PG 701-02 na PG 701-02 type 900 treba kratko spojiti vezu 21 na 27. Stare su mašine ali eto ako nekom pomogne. To nas je zezalo. Žice na RSO filteru idu smeđe na plavu. Nije boja na boju.

siman
13.01.2012., 22:03
Ako nekome bude valjalo nek se zna da kod promjene PG 701-02 na PG 701-02 type 900 treba kratko spojiti vezu 21 na 27. Stare su mašine ali eto ako nekom pomogne. To nas je zezalo. Žice na RSO filteru idu smeđe na plavu. Nije boja na boju.

Da li ti je u funkciji prekidač za prekid rada pumpe za izbacivanje vode (kada ne želiš da ti mašina izbaci vodu)? Čini mi se da bi on trebao biti povezan sa programatorom na kontaktima 21 i 27. Ovo važi za programator PG 701, a pošto on može zamijeniti PG 701-02??? Ali ako ti mašina funkcioniše ostavi tako.

sfar
14.01.2012., 12:53
a šta sam ja gore u postu pitao ha.....

allman
15.01.2012., 20:44
Molim savjet,dijagnozu :rolleyes:
Prije nekoliko mjeseci kupili smo perilicu rublja Quadro i radi bez problema. Međutim prije desetak dana supruga je uočila udubjenje (20x20cm)sa lijeve vanjske gornje strane metalnog kućišta perilice.Napominjem da udubljenje nije nastalo nikakvim mehaničkim djelovanjem na kućište izvana. Definitivno je taj lim kućišta tanak ali da li bi se od temperature isti iskrivio?
Da li je netko imao slična iskustva?

Boki_boo
15.01.2012., 23:43
a šta sam ja gore u postu pitao ha.....

Majstore:s

sfar
16.01.2012., 15:41
:Pivo:haha

Boki_boo
16.01.2012., 21:49
Molim savjet,dijagnozu :rolleyes:
Prije nekoliko mjeseci kupili smo perilicu rublja Quadro i radi bez problema. Međutim prije desetak dana supruga je uočila udubjenje (20x20cm)sa lijeve vanjske gornje strane metalnog kućišta perilice.Napominjem da udubljenje nije nastalo nikakvim mehaničkim djelovanjem na kućište izvana. Definitivno je taj lim kućišta tanak ali da li bi se od temperature isti iskrivio?
Da li je netko imao slična iskustva?

Na mojoj Quadro perilici u tijeku 3 godine garancije promjenili sve osim motora i bubnja. Grijač 2x, brava vrata, ležaji, pumpa,programator, ventil primanja vode. 2.x nisu priznali grijač u garanciji zbog više sile zvane kamenac. Izuzetno loš proizvod ali meni je u vrijeme kupnje bio bitan kapacitet (9kg). Na dalje popravljati znam sam ali onom tko nezna-želim sreću.

Falcon punch
18.01.2012., 15:11
Pozdrav,
Mašina bi mi se zaustavila na grijanju vode i stala, došao je majstor i dijagosticirao da je grijač pregorio, zamijenio grijač uzeo pare i klisnuo za minutu. Sad mašina na prvom pranju grije vodu (40 stupnjeva) već skoro 2 sata i ne mrda.
Što je moglo krepati i koliko bi to još koštalo?
lp

sfar
18.01.2012., 15:59
sve ovisi koji tip mašine , kakav programator ima i da li ima termostat ili preko elektronike .

siman
18.01.2012., 15:59
Najlogičnije je da ponovo zovnete istoga "majstora", jer je uzeo novac a nije izvršio popravku. Da ste ovo pitanje postavili prije dolaska "majstora" neko bi vam dao neke smjernice.

sfar
18.01.2012., 16:06
:bonk:slažem se u potpunosti.

SakiOS
22.01.2012., 20:59
Može pomoć?
Na perilici Gorenje WA 982 motor ne kreće.Nešto je gorilo oko triaka (btb15)na pločici za kontrolu motora,pločica je potpuno crna.Imate li iskustva s ovim modelom,da li odlaze triaci i što mi je činiti.
Puno hvala...svima :)

DUNKO
23.01.2012., 17:58
Može pomoć?
Na perilici Gorenje WA 982 motor ne kreće.Nešto je gorilo oko triaka (btb15)na pločici za kontrolu motora,pločica je potpuno crna.Imate li iskustva s ovim modelom,da li odlaze triaci i što mi je činiti.
Puno hvala...svima :)

Pločica služi za reg. okretaja motora... Crna- jer matična ploča(struja) privlači grafit od četkica... Problem potraži na motoru (četkice) ili progratamoru.

SakiOS
25.01.2012., 15:11
Četkice su u pitanju !
Puno hvala.

forumasd
28.01.2012., 12:48
Kupio sam novu LG1292ND (direct drive,etc) i mašina je "mrak". Jedimo se kada uzima vodu javlja nekakav zvuk za koji ne mogu odrediti dali dolazi iz mašine ili cjevovoda. Napominjnem da sam samo maknuo staru i stavio novu mašinu. Dali ima netko nekakvu ideju ?

siman
28.01.2012., 14:54
Kupio sam novu LG1292ND (direct drive,etc) i mašina je "mrak". Jedimo se kada uzima vodu javlja nekakav zvuk za koji ne mogu odrediti dali dolazi iz mašine ili cjevovoda. Napominjnem da sam samo maknuo staru i stavio novu mašinu. Dali ima netko nekakvu ideju ?

Ako je mašina nova, moraš prvo detaljno pročitati uputstvo...a ako ni to ne pomaže, s obzirom da je pod garancijom, obrati se prodavcu ili ovlaštenom serviseru. Ako budeš sam nešto radio, serviser ti neće prihvatiti garanciju.

forumasd
28.01.2012., 19:14
Ako je mašina nova, moraš prvo detaljno pročitati uputstvo...a ako ni to ne pomaže, s obzirom da je pod garancijom, obrati se prodavcu ili ovlaštenom serviseru. Ako budeš sam nešto radio, serviser ti neće prihvatiti garanciju.

Zahvaljujem na javljanju. Rijesio sam problem. U cijevi za dovod vode sa strane ventila nalazi se mrežica koja je vibrirala i te vibracije su se preko ventila prenosile na cijevi. Samo sam stavio gumicu bez mrezice i sve je OK!

siman
28.01.2012., 19:32
Samo sam stavio gumicu bez mrezice i sve je OK!

Zasada je možda OK. Pošto je zadaća mrežice da ne propusti pijesak i drugu prljavštinu u ventile, nije preporučivo da je se uklanja. A neznam zašto bi ona vibrirala??? Samo moja opaska, ako si ti zadovoljan i ja sam.
Lijep pozdrav.

Humana dolina
29.01.2012., 09:45
Imam problem sa perilicom rublja Haier.
Ona pere, ali se zna pojaviti nekakva lokva vode ispred mašine ili sa strane!
Nisu u pitanju dovod i odvod!
Šta bi ja trebao uraditi po tom pitanju?

siman
29.01.2012., 17:43
Ako je to sve što si reko uredno, onda pogledaj gumu na vratima da
nema koju rupicu.

siman
30.01.2012., 20:23
Imam problem sa perilicom rublja Haier.
Ona pere, ali se zna pojaviti nekakva lokva vode ispred mašine ili sa strane!
Nisu u pitanju dovod i odvod!
Šta bi ja trebao uraditi po tom pitanju?

Ono što bi uvijek trebao uraditi (a što svi forumaši očekuju a pogotovo oni koji pokušaju da riješe tvoj problem) jeste da "javiš", ako si riješio problem i kako si to izveo da i drugi znaju i, ako hoćeš, da se zahvališ onima koji su ti pomogli.

Humana dolina
31.01.2012., 09:28
Sorry, ma nažalost nije ta guma, sve dihta.
Ima dole onaj filter, ali ga je teško odvrnuti, probat ću sa kombinirkama i vidjet šta se tu dešava, iako idem na slijepo i neznam uopće šta bi trebao dalje raditi...

siman
31.01.2012., 15:47
Jednostavno kada mašina završi rad, isključi je sa izvora struje, nagni je da odozdo možeš pristupiti i pogledaš ili pipanjem rukom utvrdiš koji dio mašine je mokar. Može biti i da je otišao semering na vodopumpi i da ti tu curi voda.

Humana dolina
04.02.2012., 13:51
Rezime: Odvrnuo sam čep od filtera i mislim da je to riješenje mog problema.
Čep je imao neke tvrde naslage od praška po onim gumicama što dihtaju pa sam ih očistio i sad je to riješeno.
Vidjet ću da li će flisat i dalje.
Eto hvala vam na trudu.
Sad idem rješit perilicu suđa, ali nju će majstor morati!
Inače, problem je što ne grije vodu i stane u pola programa.

Nika-K
14.02.2012., 21:24
Molim pomoć!
Imam mašinu sa punjenjem odozgo i s njom sam super zadovoljna...jucer stavila prat robu i nakon 15-tak minuta na displeju se pojavio error...ponovno sam je pokusala upalit ali mi se ucinilo kao da se motor "muči"...kad sam je otvorila skuzila sam da je bubanj blokirao i da ne moze ni naprijed ni nazad...da li je moguce da su se u pranju otvorila vrata od bubnja i kako se to riješava? ili sta bi jos moglo bit? :ne zna:
hvala unaprijed!

siman
16.02.2012., 17:25
Ako je bubanj zablokirao, mogu biti slijedeći uzroci: Zalutao nekakv ekser ili slično, npr. iz radnog odijela pa se provuče kroz rupicu na bubnju i zapinje za grijač ili sl. Zatim blokiraju ležaji bubnja.
Skini onaj poklopac (lim) sa zadnje strane mašine, zatim skini remen i pokušaj rukom okretati remenicu bubnja, pa ako se bubanj ne okreće ručno, može biti jedan od navedenih razloga, a može biti i da je otpustio vijak na remenici bubnja, pa se bubanj malo "izvukao" iz ležaja. Naravno, nagađam u želji da pomognem.

missxxxx
19.02.2012., 00:27
trebam pomoć.. imam perilicu zanussi zm (tako nesto, ne znam tocno) i prala je na 90. inace ju palim navecer i cujem jer signalizira kad zavrsi. danas se dogodilo da je sve odradila, ali mi se ucinilo da nije centrifugirala, tj. ves je bio jaaako mokar. Izvadim sve iz perilice i probam ju upaliti samo na centrifugu, čuje se zvuk kao i inace kad centrifugira, ali se bubanj ne vrti. Pobala sam ju uplatiti i na 30, primi vodu i sve kao i inace samo sto ne vrti bubanj. Sto bi to moglo biti i koliki trošak?
Hvala unaprijed

siman
19.02.2012., 09:57
Najeftiniji kvar koji se mogao dogoditi je- spao remen. Iskopčaj kabal iz utičnice, skini onaj lim odozada mašine, pa pogledaj: da li je remen spao ili da nije olabavio;uključi mašinu i podesi da radi centrifuga pa posmatraj šta se događa sa motorom, remenom i bubnjem.

Kolacic78
24.02.2012., 11:03
Bok društo električarsko...

Imam jedan problem odnosno bolje reči nedoumicu..
Neki dan mi je počela rondati perilica za veš... Zovnem majstora i kaže da je nešt zapelo za bubanj i riba se o grijač... reko mu ja : "Izvadi"... on počeo rastavljati pa neide.. kaže, mora izvaditi grijač da može priči... izvadi grijač kad ono izgoren... na jenom dijelu i rascvjetan...
I kaže: "Pa vama je grijač otišao, izvitoperio se i to riba bubanj"... promjenio mi je grijač i onak me upita: " Jel vam nije izbijao osigurač?" ..
Osigurač nije izbijao..
Ja još imam onaj odprijeratni sistem "nulovanja" u cijeloj kuči... provjerili smo skupa utučnicu u koju je utaknuta perilica i ta je uredno nulovana...
Napominjem da iz te utičnice izlazi metaripo dugačak kabal u koju je uštekana perilica, fen, pregla za kosu i sl...

E sad pitanje! Da li je osigurač kod gore opisanog kvara MORAO izbaciti van ili ne?
Da li je neka greska u "strujnom sistemu"? dal me treba biti "strah"?

Unaprijed hvala na smislenom objašnjenju...

sfar
24.02.2012., 12:18
nema potrebe isto pitanje postavljat na tri teme , ionako oni koji prate tehniku pregledavaju sve slične posteve . Odgovorio ti je champ .

gabrie
25.02.2012., 15:17
imam problem sa perilicom posuđa.nakon prvog pranja mi se pali lampica za sol iako sam je punu asupo?

DUNKO
26.02.2012., 13:27
Prvo pranje? Očito nova - znači imaš garanciju, nazovi ovlašteni servis

noahtali
04.03.2012., 22:59
Pozdrav!

Perilica je stara 3 godine, taman izasla garancija i evo
problema :D nece da centrifugira :503:...
Pere normalno i kad treba da ukljuci centrifugu ubrza
i polako stane, tako cijeli ciklus pranja.

Skinuo sam programator i istekao sve kablove, isto sam
ucinio i na dnu, tj.motoru i sve vratio i gle cuda pocela
centrifugirati ali samo jedno pranje :confused:

tomyk
05.03.2012., 10:53
Pozdrav!

Perilica je stara 3 godine, taman izasla garancija i evo
problema :D nece da centrifugira :503:...
Pere normalno i kad treba da ukljuci centrifugu ubrza
i polako stane, tako cijeli ciklus pranja.

Skinuo sam programator i istekao sve kablove, isto sam
ucinio i na dnu, tj.motoru i sve vratio i gle cuda pocela
centrifugirati ali samo jedno pranje :confused:

četkice,odvod,odvodna pumpa?

tomyk
05.03.2012., 10:54
imam problem sa perilicom posuđa.nakon prvog pranja mi se pali lampica za sol iako sam je punu asupo?

elektroventil za sol na posudi za sol?

noahtali
05.03.2012., 11:29
četkice,odvod,odvodna pumpa?

Odvod nije, pumpa nije ako izbacuje vodu van, cetkice neznam
ni gdje se nalaze! moze pomoc kako da njih istestiram?

koka36
05.03.2012., 15:09
Odvod nije, pumpa nije ako izbacuje vodu van, cetkice neznam
ni gdje se nalaze! moze pomoc kako da njih istestiram?

Jesi siguran da nije pumpa ili odvod vode. Ukoliko veš ima previše vode centrifuga ti se nebu uključila, okrenula bu par puta i stala...
Provjeri filter prije svega...

sfar
05.03.2012., 17:14
ako imaš zidni simfon onaj koji ne vraća miris nazad moguće je i on zaštopan . probaj odvod stavit negdje gdje ćeš vidjet kako i koliko izbacuje vodu.

noahtali
05.03.2012., 19:33
Jesi siguran da nije pumpa ili odvod vode. Ukoliko veš ima previše vode centrifuga ti se nebu uključila, okrenula bu par puta i stala...
Provjeri filter prije svega...

Filer nije zastopan, provjeravan nekoliko puta. centrifuga se ukljuci, ubrza
i polako staje bubanj. tako odradi do kraja pranja. kao da nema snage povuci

ako imaš zidni simfon onaj koji ne vraća miris nazad moguće je i on zaštopan . probaj odvod stavit negdje gdje ćeš vidjet kako i koliko izbacuje vodu.

crijevo od perilice sam stavio u umivaonik i vodu normalno izbaci van, svu.
nije odvod.

gledao sam dolje kod motora kondezator pa ga ne vidim. jel se mozda nalazi
u motoru? jel on problem?
dolje na limu i jackovima sto ulaze na motor ima kao malo cađe!! jel su mozda
cetkice istrosene?

htio bi sam otkloniti ovaj kvar uz vasu pomoc

ttivanov
07.03.2012., 11:48
Što određuje ima li vode u kadi ili nema, tj što signalizira programatoru da u kadi nema vode te da može započeti centrifuga?? Naime ostaje mi uvijek malo vode u kadi, i bojim se da mi centrifuga zbog toga ne radi?????

missxxxx
08.03.2012., 19:46
Bok, već dva puta mi je na perilici rublja Zanussi ZWF 1000M pao remen i sada se to dogodilo i treći put. Prva dva puta je bilo kada je perilica radila na 90 stupnjeva, a sada je bilo na 30. Motor radi ok kao i ostale funkcije (prima i pušta vodu). Sad me zanima u čemu može biti problem? Jel se vijak koji povezuje remenicu i bubanj, tj. navoj vijka može izlizati te se svaki put remenica malo klima kada se to dogodi? Također me zanima kolika je cijena tih remena, moguće da mi se i rastegnuo pa pada! Hvala unaprijed
LP

koka36
09.03.2012., 19:04
Bok, već dva puta mi je na perilici rublja Zanussi ZWF 1000M pao remen i sada se to dogodilo i treći put. Prva dva puta je bilo kada je perilica radila na 90 stupnjeva, a sada je bilo na 30. Motor radi ok kao i ostale funkcije (prima i pušta vodu). Sad me zanima u čemu može biti problem? Jel se vijak koji povezuje remenicu i bubanj, tj. navoj vijka može izlizati te se svaki put remenica malo klima kada se to dogodi? Također me zanima kolika je cijena tih remena, moguće da mi se i rastegnuo pa pada! Hvala unaprijed
LP

Remen ti je manje od sto kuna, bagatela..
Ako je remen predug na motoru postoji mogučnost natezanja istog...

DUNKO
09.03.2012., 20:19
Što određuje ima li vode u kadi ili nema, tj što signalizira programatoru da u kadi nema vode te da može započeti centrifuga?? Naime ostaje mi uvijek malo vode u kadi, i bojim se da mi centrifuga zbog toga ne radi?????

problem u odvodu vode... Presostat određuje al nije ti u njemu problem...

Josip4
09.03.2012., 21:31
Ako nekom treba remen, pokoje crijevo i sl. poklonit ću vam to ukoliko imam isti doma. Bavim se odvozom uređaja bijele tehnike pa prilikom rastavljanja mi ostanu remeni, crijeva i sl.

perinjo
02.04.2012., 11:02
Pozdrav svima, imamo problem s perilicom, možda netko ima i rješenje: radi se o perilici Gorenje, stara je već 20 godina. Evo u čemu je problem: perilica vuče vodu, tu nema problema, ali bubanj se uopće ne okreće. Mijenjali smo ga početkom ove godine i kad se perilica isprazni, on se okreće normalno. Mislim da je problem u programatoru jer namjesti ga se, ali on uopće ne reagira, ne radi. Perilica radi, vuče vodu, ali uopće se ne okreće. Neki prijedlog? Hvala svima!

koka36
02.04.2012., 15:26
Pozdrav svima, imamo problem s perilicom, možda netko ima i rješenje: radi se o perilici Gorenje, stara je već 20 godina. Evo u čemu je problem: perilica vuče vodu, tu nema problema, ali bubanj se uopće ne okreće. Mijenjali smo ga početkom ove godine i kad se perilica isprazni, on se okreće normalno. Mislim da je problem u programatoru jer namjesti ga se, ali on uopće ne reagira, ne radi. Perilica radi, vuče vodu, ali uopće se ne okreće. Neki prijedlog? Hvala svima!

Kad je perilica prazna bubanj okreče motor ili ga ručno okrečeš....
Ako praznog motor okreče a punog ne onda lako moguče da je problem u kondezatoru ili motoru....
A i opis ti je malo zbrkan jer tvrdiš da programator ne radi a kasnije tvrdiš da sve radi osim motora...
Dakle krenimo od početka....
Kad uključiš mašinu ona počme uzimati vodu i šta se kasnije događa????

perinjo
02.04.2012., 15:33
Kad je perilica prazna bubanj okreče motor ili ga ručno okrečeš....
Ako praznog motor okreče a punog ne onda lako moguče da je problem u kondezatoru ili motoru....
A i opis ti je malo zbrkan jer tvrdiš da programator ne radi a kasnije tvrdiš da sve radi osim motora...
Dakle krenimo od početka....
Kad uključiš mašinu ona počme uzimati vodu i šta se kasnije događa????

I samo uzima vodu i ništa se ne događa.

sfar
02.04.2012., 16:12
OK koka lijepo pita šta se događa dalje .I samo uzima vodu i ništa se ne događa . daj onda kaži mašina uzme vodu koliko mora i onda stane .(ovako ispada da stalno uzima vodu ) i odmah je konstatacija kvara drukčija . Znači ako uzme vodu i stane sad bi trebala grijati vodu (ovisi o programu i koji puta okrenuti bubanj). krenimo od te pozicije , ako je tako.

koka36
02.04.2012., 16:38
I samo uzima vodu i ništa se ne događa.

Uzme vodu i stane ili stalno uzima vodu???
Dali programator kucka, zuji ili bilo šta drugo radi...
Da li zagrije vodu?
Ako ručno okrečeš programator da li izbaci vodu.....

perinjo
02.04.2012., 19:07
Uzme vodu i stane ili stalno uzima vodu???
Dali programator kucka, zuji ili bilo šta drugo radi...
Da li zagrije vodu?
Ako ručno okrečeš programator da li izbaci vodu.....

Stalno uzima vodu.
Programator ništa ne radi.
Ne znam zagrije li vodu.
Izbacuje vodu kad ga se ručno okrene.

sfar
03.04.2012., 08:07
ako stalno uzima vodu treba pogledat el ventile vode , i presostat (hidrostat ) . znači tebi mašina uzima vodu stalno i napunila bi punu kadu vode da ju ne zagasiš.
opet nisi jasan u davanju kvara .
1. Mašina stalno uzima vodu i napunila bi punu kadu da je ne zagasim ili iskopčam iz struje . (mislim da bi ta konstatacija trebala tako zvučat.) - ako je tako onda treba odraditi ono što je gore navedeno .
Hidrostat isprobat na način da se skine cijevčica sa njega i puhne sa donje strane u presostat i mora napravit klik klak ili još bolje kad je mašina uključena u struju probat puhnut u njega sa donje strane i voda bi trebala stat.
Ako nisi u to siguran ne poduzimaj ništa radi prisustva napona . Bolje pozvat majstora , no ako si vičan radu sa strujom probaj ispitat , el ventil vode ili presostat. (neke mašine imaju dva presostata i duple ventile ovisi o tipu ).

chaba
20.04.2012., 17:41
Pozdrav ekipo.

Imam problemček sa starom perilicom rublja GORENJE WA 412 ( 13 g ). ( služi samo za pranje radne odjeće i sl. , a noviju koristimo za ostalo )

Usred pranja samo je stala i sad ne možeš ništa . Ni pokrenut ni vrata otvorit,..... Prvo me interesira kako mogu otvorit vrata da izvadim rublje , a onda ak se kaj da da probam pogledat.

Otvorio sam poklopac i vidio da idu žice na bravicu bijela tanja , ljubičasta koja dolazi od prekidača te crna koja ide na programator ).

Ako tko zna i ima volju , molim pomoć.

chaba
21.04.2012., 13:45
RIJEŠENO!!!!

alexandra_zg
02.05.2012., 16:54
Molim hitno savjet! :(
Imam perilicu rublja Whirlpool AWE 8727 i jučer mi je riknula nakon pranja tetra pelena.. Pelene su se u prošlom pranju obojile i kupila sam neko sredstvo za odstranjivanje mrlja od boje nastale u pranju (Heitmann Power entfarber extra stark) i od tada ne radi više.. :ne zna: Zašto? Zna li netko? Od tada kad ju pokušavam pokrenuti pokazuje zeleni prozorčić kod znaka lokot i nakon 10-ak sekundi počinje blinkati lampica kod znaka start/pauza i to je to. Ne vuče vodu, ne proizvodi nikakve zvukove, samo se naizmjence uključe te dvije lampice.. Pred dva mjeseca mi je majstor pokupilo lovu za ništa, samo da mi kaže da u njoj ne perem otirače jer kao takve mašine obično ruže kad ih se puni s otiračima.. :503::504::504: nadam se da ga neću morati ponovno zvati i možda opet doživjeti istu sudbinu.. :kava:

siman
03.05.2012., 10:17
Stalno uzima vodu.
Programator ništa ne radi.
Ne znam zagrije li vodu.
Izbacuje vodu kad ga se ručno okrene.

Pogledaj ono tanko crijevo koje ide od presostata u kadu: ili je negdje probuseno, ili krajevi na presostatu ili kadi ne brtve dobro pa prima zrak.

antisa89
03.05.2012., 19:53
pozdrav svima
imam problem sa perilicom rublja marke gorenje model wa906x
perilica uzme vodu i stane znaci ne desava se apsolutno nista probo sam sa drugim presostatrom probo sam sa ciscenjem crjeva cak i sa drugim programatorom tako da to nije...
nadam se da netko ovdje ima odgovor

koka36
03.05.2012., 20:13
pozdrav svima
imam problem sa perilicom rublja marke gorenje model wa906x
perilica uzme vodu i stane znaci ne desava se apsolutno nista probo sam sa drugim presostatrom probo sam sa ciscenjem crjeva cak i sa drugim programatorom tako da to nije...
nadam se da netko ovdje ima odgovor

Vrata????????

antisa89
03.05.2012., 20:51
Vrata????????

mislis bravica? nova je i funkcionira..