PDA

View Full Version : Obilne mjesečnice, pa kako do trudnoće?!

zg81
21.03.2008., 21:33
Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite. :)
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka :)) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet. :( :( :(
Unaprijed hvala! :)

pink5
21.03.2008., 21:42
Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite. :)
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka :)) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet. :( :( :(

Nema veze količina krvarenja sa trudnoćom,ja sam imala jaaako obilne pa sam ostala trudna:mig:

zg81
21.03.2008., 21:50
Nema veze količina krvarenja sa trudnoćom,ja sam imala jaaako obilne pa sam ostala trudna:mig:

Znaci imala si otprilike obilne mjesecnice kao ja sto sam opisala?
Koliko ti je trebalo da zatrudnis?

cvijetić
21.03.2008., 21:57
nemaš razloga za brigu, obilna mjesečnica nema veze s tim da li ćeš ostati trudna ili ne...

iva1608
21.03.2008., 21:59
i ja sam imala takve mjesečnice, prvi dan čak popraćene užasnim mučninama nesvjesticama i povraćanjem....

draga termin mi je za 2 tjedna :cerek::cerek:

nema veze obilnost mjesečnice sa začećem,jedino ako ginekolog na pregledu ustanovi neke probleme. meni je jednostavno rekao da je sve ok al da neke žene te dane u mjesecu jednostavno imaju tako obilna krvarenja.

sretno i niš ne brini :)

mateeaa=)
eeii...ja isto mislim da kolicina krvarenja nema veze s trudnoćom...
ja sam imala isto jako obilne mjesecnice,bas kao sto si opisala...svako malo bi mjenjala ulozak, ugrusci,bile su jakoo bolne...
a zatrudnila sam...tako da,ne vjerujem da je to razlog...:mig:

pink5
Imala sam užasno obilne po šest dana i jako bolne,zatrudnila sam poslije par mjeseci i to zato što nismo baš hvatali ovulacije:mig:

gogiva
21.03.2008., 22:04

Menzis ko menzis on nema veze sa trudnocom .Koliko god da je obilan i to sto traje i do 7 dana ne utjece na zatrudnjivanje.
Ja osobno sam ne svaki mjesec (otp.svaka dva do tri )imala jako obilna prva dva dana s tim da sam prvi dan malte ne doslovno znala na wc-u prosjediti koliko je flusalo sto u ugruscima sto kroz trkucinu,jednom sam cak zavsila na infiziji i transfuziji koliko sam krvi izgubila u 2 dana.
Moj savjet ti je ako imas dobrog ginica da se s njom posavjetujes oko toga jer znam da hormonalne tablete jako dobro reguliraju menzis i smanjuju kolicinu istjecanja krvi.
A s obzirom da radite na bebi zamoli ju da ti bar dva mjeseca uzastopno nakon menzisa prati na UZV sta se desava sa maternicom,da li dolazi do ovulacije i tu mozes saznati kada je vrijeme.Proces je malo zeznut s obzirom da se mora svaki dan ici na UZV od nekog 10 do 20 dana ciklusa,ali se isplati.

I ne placite nad svakom menstruacijom jer cete si zivce poderati.:cerek:

zg81
21.03.2008., 22:16
Menzis ko menzis on nema veze sa trudnocom .Koliko god da je obilan i to sto traje i do 7 dana ne utjece na zatrudnjivanje.
Ja osobno sam ne svaki mjesec (otp.svaka dva do tri )imala jako obilna prva dva dana s tim da sam prvi dan malte ne doslovno znala na wc-u prosjediti koliko je flusalo sto u ugruscima sto kroz trkucinu,jednom sam cak zavsila na infiziji i transfuziji koliko sam krvi izgubila u 2 dana.
Moj savjet ti je ako imas dobrog ginica da se s njom posavjetujes oko toga jer znam da hormonalne tablete jako dobro reguliraju menzis i smanjuju kolicinu istjecanja krvi.
A s obzirom da radite na bebi zamoli ju da ti bar dva mjeseca uzastopno nakon menzisa prati na UZV sta se desava sa maternicom,da li dolazi do ovulacije i tu mozes saznati kada je vrijeme.Proces je malo zeznut s obzirom da se mora svaki dan ici na UZV od nekog 10 do 20 dana ciklusa,ali se isplati.

I ne placite nad svakom menstruacijom jer cete si zivce poderati.:cerek:

Ja sam inace protiv ikakvih tableta, jer ne volim nikakve hormone piti, a inace mi je menstruacija regularna. Da li se te tablete trebaju prestati piti par mjeseci prije nego zelis ostati trudan ili istovremeno pijes i pokusavas?
Sto se tice ovulacije, poprilicno dosta imam sluzi kad imam ovulaciju ali sad vise ne znam da li ima jajasca u tom iscjetku ili ne?!
Vec smo ih lagano i poderali vjeruj mi. :(

gogiva
21.03.2008., 22:18
Ja sam inace protiv ikakvih tableta, jer ne volim nikakve hormone piti, a inace mi je menstruacija regularna. Da li se te tablete trebaju prestati piti par mjeseci prije nego zelis ostati trudan ili istovremeno pijes i pokusavas?
Sto se tice ovulacije, poprilicno dosta imam sluzi kad imam ovulaciju ali sad vise ne znam da li ima jajasca u tom iscjetku ili ne?!
Vec smo ih lagano i poderali vjeruj mi. :(

Ajmo od pocetka .......koliko dugo pokusavate?

zg81
21.03.2008., 22:19
Koliko vam je u prosjeku trebalo da zatrudnite i nakon koliko vremena pokusavanja se smatra da mozda nesto nije u redu i da se treba krenut na ozbiljnije pretrage?

zg81
21.03.2008., 22:21
Ajmo od pocetka .......koliko dugo pokusavate?

Skoro pola godine.

mateeaa=)
21.03.2008., 22:22
Koliko vam je u prosjeku trebalo da zatrudnite i nakon koliko vremena pokusavanja se smatra da mozda nesto nije u redu i da se treba krenut na ozbiljnije pretrage?

mi smo poseban slucaj :rofl::rofl:...salim se,...nego trudnoca nije bila planirana...
koliko sam cula da je dobro da se ode na pretrage (i ti i dragi) nakon 9 mj pokusavanja...a mozes i prije...bolje ranije nego kasnije...
a koliko vi vec pokusavate???

mateeaa=)
21.03.2008., 22:24
Skoro pola godine.

kasno palim...
ako te to brine,odite na pretrage...ja se nadam da je sve ok...:top:

Lake
21.03.2008., 22:25
Skoro pola godine.

Rekla si gore da nisi bila u gina otkako pokušavaš zatrudnit. Možda bi trebala otić da ti uzme briseve na klamidiju i ureaplazmu, mikroplazmu i to sve šta ide u paketu a izaziva neplodnost ili spontani pobačaj...sorry što sam upala ovako naglo :mig:

gogiva
21.03.2008., 22:29
Skoro pola godine.

U prosjeku ti svaki doc. govori da parovi koji su krenuli na bebu bi trebali nakon godine dana ako nista ne desava otici na pretrage.
Sto se mene tice ti mozes da smiris sebe i dragog krenuti sada.
Za pocetak nije nis strasno...on ide na spermiograme ti vadis kolicinu hormona .
Jedne vadis 5 dan od kad dobijes menzis a jedne 21 dan od pocetka menzisa.
To ti je za pocetak i po tome se vec moze sve znati za dalje.
Ako vam je sve u redu onda nema barijere osim da se uhvati kad se njmu hoce .
S druge strane ako imas kao sto sam rekal dobrog ginica jako ti moze pomoci sa tim da vidis kada se desavaju ovulacije i da li je izbaceno zrelo jajasce.
Sto se tice tableta nemoj ih se bojati jer ne skode osim sto dodaju koju kilicu gore:D.
Ali ako lucis dovolju kolicinu hormona one ti nisu potrebne.

gogiva
21.03.2008., 22:31
P.S.

Obavezan papa-test prije svega i ostali brisevi ...to ona ko ginic zna sto treba uzeti.

zg81
21.03.2008., 22:35
U prosjeku ti svaki doc. govori da parovi koji su krenuli na bebu bi trebali nakon godine dana ako nista ne desava otici na pretrage.
Sto se mene tice ti mozes da smiris sebe i dragog krenuti sada.
Za pocetak nije nis strasno...on ide na spermiograme ti vadis kolicinu hormona .
Jedne vadis 5 dan od kad dobijes menzis a jedne 21 dan od pocetka menzisa.
To ti je za pocetak i po tome se vec moze sve znati za dalje.
Ako vam je sve u redu onda nema barijere osim da se uhvati kad se njmu hoce .
S druge strane ako imas kao sto sam rekal dobrog ginica jako ti moze pomoci sa tim da vidis kada se desavaju ovulacije i da li je izbaceno zrelo jajasce.
Sto se tice tableta nemoj ih se bojati jer ne skode osim sto dodaju koju kilicu gore:D.
Ali ako lucis dovolju kolicinu hormona one ti nisu potrebne.

Hvala puno na savjetu! Mislim da cemo poceti ranije prije nego kasnije jer smo vec poludili. Uvijek sam se cuvala trudnoca kad smo jos bili premladi vjerujuci da ce nam se desiti iz prve, a sad kad hocemo ne ide. :(
By the way, procitala sam tvoju pricu. Prekrasna je!!! Cestitam! :cerek:

gogiva
21.03.2008., 22:42
Hvala puno na savjetu! Mislim da cemo poceti ranije prije nego kasnije jer smo vec poludili. Uvijek sam se cuvala trudnoca kad smo jos bili premladi vjerujuci da ce nam se desiti iz prve, a sad kad hocemo ne ide. :(
By the way, procitala sam tvoju pricu. Prekrasna je!!! Cestitam! :cerek:

Nema sse na cemu zahvaljivati,mozes samo obecati da ces prestati panicariti prije nego bilo sta saznas .

I jedna jako bitna stvar ustraj u dobivanj uputnica za pretrage jer se nasi divni doktori znaju naci uvrijedjeni ako ih trazis nesto cega se oni nisu sjetili.U pitanju je tvoje tijelo i tvoja zelja za bebom.Nedaj se smesti i zbuniti.
Ako ti pocne fantazirati mjenjaj odma ginica.

Hvala na cestitkama i navrati po bilo kakav odgovor koji te znima ,uvjek je tu neko ko zna i ko je proso neku kalvariju i uvjek ce ti neko pomoci.:cerek:

zg81
21.03.2008., 22:45
Thank you ladies! :)
Malo ste me smirile. Bar znam da ova luda mjesecnica (koju sam dobila jucer by the way :() ne moze biti razlog sto jos nisam trudna.

gogiva
21.03.2008., 22:48
Thank you ladies! :)
Malo ste me smirile. Bar znam da ova luda mjesecnica (koju sam dobila jucer by the way :() ne moze biti razlog sto jos nisam trudna.

Nema na cemu ....imas tamo temu WANNABE i tmao se moz zabavljati kad god ti se prohtje i plakati kad ti se place ...samo nemoj biti sama:cerek:

Girasole
22.03.2008., 07:37
Slažem sa sa gogivom da ustraješ na traženju uputnica za sve potrebne preglede.
Kada smo ja i MM odlučili stvoriti ovo naše malo čudo najprije sam otišla u ginekologa da mi napravi sve potrebne preglede.
Iako sam ja tražila papa test i briseve ginekologica kod koje sam tada išla mi je napravila samo papa test i rekla da je to dovoljno jer ako su rezultati papa testa uredni sve je OK.
Rezultati su stigli, sve uredno, ja još uvijek tražim briseve, a ona me još uvijek uvjerava da mi ne trebaju i da možemo slobodno ići na bebu.
Skoro se posvađamo i na kraju ipak mi napravi briseve i na brisevima nađu ureaplasmu, micoplasmu i ešerihiju :eek:
Svo troje izaziva pobačaj :eek:
Prošla turu antibiotika i vaginaleta i bila mirna od početka trudnoće, a moglo mi se ne daj Bože dogoditi da zbog njene tvrdoglavosti ostanem bez svoje bebe u samom početku trudnoće i da tek tada pokušavaju naći što je tome uzrok.

Nefertiti111
22.03.2008., 15:19

Draga Zg81 ja sam mjesec prije nego sam zatrudnila imala mjesečnicu koja je trajala čitav mjesec - da,užas,a prije toga sam znala imat i obilne i bolne mjesečnice često popraćene tim ugrušcima,doduše ne uvijek,ali događalo se. I opet sam ostala trudna,potpuno prirodno i neplanirano. Ali ti ipak radi svojeg mira otiđi i napravi pretrage,svaki slučaj je za sebe :)

zg81
29.07.2008., 02:55
Evo mene opet...i OPET sam dobila menzis i to danas, pa me depra puca.
Dragi i ja jos pokusavamo, ali nista. :cry: Njegovi vojnici ok, a i moj papa je u redu.
Citala sam o endometrijozi na google-u (opet ja sa svojim obilnim mjesecnicama), al sad me totalno panika uhvatila. Navodno to moze biti razlog neplodnosti. Jel zna itko nesto vise o tome, i da li je ijedna od vas bila dijagnozirana s tim?
Eto koliko sam luda, jos sam si i bolesti pocela pripisivati. :(

larazg
29.07.2008., 05:20
Evo mene opet...i OPET sam dobila menzis i to danas, pa me depra puca.
Dragi i ja jos pokusavamo, ali nista. :cry: Njegovi vojnici ok, a i moj papa je u redu.
Citala sam o endometrijozi na google-u (opet ja sa svojim obilnim mjesecnicama), al sad me totalno panika uhvatila. Navodno to moze biti razlog neplodnosti. Jel zna itko nesto vise o tome, i da li je ijedna od vas bila dijagnozirana s tim?
Eto koliko sam luda, jos sam si i bolesti pocela pripisivati. :(

a da promjeniš ginekologa???

crnarupa
29.07.2008., 09:14
zg81, ja sam također pokušavala zatrudniti pola godine, sada sam 35+4 :)
Svašta su mi govorili, čak mi je gin rekao da mi ne dolazi do ovulacije, međutim zbog dužeg ciklusa moja ovulacija je malo kasnila (mjesečnice su mi iste kao kod tebe). Uglavnom razlog što nisam mogla zatrudniti bio je infekcija E.coli. Možda je imaš a da to i ne znaš jer ja sam je jedva otkrila nisam baš imala neke simptome. Kad sam je se rješila zatrudnila sam iako je opet imam:(
A možda je i sve i "u glavi" jer kad sam se najmanje nadala mjesečnica je izostala, a prije sam jako bila opterećena, i ja i MM.
Znam da nije lako ali probajte nekako ne biti opterećeni tim.
Moja prijateljica je godinu i pol pokušavala, sve je bilo OK, ali zbog opterećenosti nije mogla. Kada su je zadesili neki drugi problemi taj mjesec je zatrudnila.

zg81
30.07.2008., 13:40
a da promjeniš ginekologa???

Ma ne znam da li da mijenjam ili ne. Non stop mi govori da sam jos mlada i da sam totalna paranoja i da treba vremena. Al isto tako testovi govore sami za sebe. Ma ne znam sta da radim, al dragi i ja smo u komi. :(

zg81
30.07.2008., 13:43
zg81, ja sam također pokušavala zatrudniti pola godine, sada sam 35+4 :)
Svašta su mi govorili, čak mi je gin rekao da mi ne dolazi do ovulacije, međutim zbog dužeg ciklusa moja ovulacija je malo kasnila (mjesečnice su mi iste kao kod tebe). Uglavnom razlog što nisam mogla zatrudniti bio je infekcija E.coli. Možda je imaš a da to i ne znaš jer ja sam je jedva otkrila nisam baš imala neke simptome. Kad sam je se rješila zatrudnila sam iako je opet imam:(
A možda je i sve i "u glavi" jer kad sam se najmanje nadala mjesečnica je izostala, a prije sam jako bila opterećena, i ja i MM.
Znam da nije lako ali probajte nekako ne biti opterećeni tim.
Moja prijateljica je godinu i pol pokušavala, sve je bilo OK, ali zbog opterećenosti nije mogla. Kada su je zadesili neki drugi problemi taj mjesec je zatrudnila.

Dosta zena ovdje pise o tim infekcijama bakterijama. Kako se to uopce dobiva i zasto ne dopusta oplodnju?

crnarupa
30.07.2008., 14:08
Dobiješ je kada ti padne imunitet (najčešće stres, prehlada i što ti ja znam..). Ona ti živi kod svakoga u debelom crijevu, to ti je njeno normalno stanište i onda prilikom pada imuniteta se lijepo došeta u mokračni mjehur i pravi probleme.
A zašto ne dopušta oplodnju nisam sigurna, samo znam da liječnici kažu da ona ne utječe na oplodnju, ali iz svog iskustva i iskustva još nekih žena znam 100% da utječe.
Možeš tražiti običnu pretragu urina da ti naprave, pa ako što pokaže onda će ti dati uputnicu za urinokulturu.

Muškarci je također mogu imati pa bi dobro bilo da i on to napravi.

Sretno ti i javi ako što poduzmeš po tom pitanju.

zg81
31.07.2008., 00:50
Dobiješ je kada ti padne imunitet (najčešće stres, prehlada i što ti ja znam..). Ona ti živi kod svakoga u debelom crijevu, to ti je njeno normalno stanište i onda prilikom pada imuniteta se lijepo došeta u mokračni mjehur i pravi probleme.
A zašto ne dopušta oplodnju nisam sigurna, samo znam da liječnici kažu da ona ne utječe na oplodnju, ali iz svog iskustva i iskustva još nekih žena znam 100% da utječe.
Možeš tražiti običnu pretragu urina da ti naprave, pa ako što pokaže onda će ti dati uputnicu za urinokulturu.

Hvala ti puno na odgovoru i definitivno javim sta se desava! :kiss:

larazg
31.07.2008., 05:27
Ma ne znam da li da mijenjam ili ne. Non stop mi govori da sam jos mlada i da sam totalna paranoja i da treba vremena. Al isto tako testovi govore sami za sebe. Ma ne znam sta da radim, al dragi i ja smo u komi. :(

ma pusti priče mlada si? pa ok jesi mlada ali to ne znači da ne potražiš drugog ginekologa. Odi privatniku. Privatnik će se ili prikloniti mišljenju tvog doktora ili reći nešto za tebe novo.

Bitan ti je mir koji osjećaš te da imaš povjerenje u doktora. Ovako, i gubiš povjerenje a mira uopće nemaš

kinki
31.07.2008., 05:29

Draga moja E.coli se ne prošeta iz crijeva u mjehur kad ti padne imunitet kao prvo, prošeta se ona i prije toga al počne radit probleme kad imunitet padne. Ako ti nisi zbog nje mogla zatrudnit onda si je vjerovatno imala vaginalno a nadam se da ti nije muž dao tu teoriju o prošetavanju... Vaginalno se dobije ili putem seksa, ili ako se nakon velike nužde brišeš u krivom smjeru, ili ako sjedneš na nečistu wc školjku ili ako nosiš tange a ne pereš se redovno.... Ako ti se vrača to znači da se začahurila i javlja se kod svakog pada imuniteta, ili ti je i muž ima a nije izliječio pa ti je on prenosi...Ako je imaš vaginalno neće se u urinu pokazati ni tebi ni mužu, več treba radit briseve.

Mislim da ova cura koja ima duge menge nema zašto brinuti btw, bolje da ih ima nego da ih nema. Briseve ti nije na odmet za napraviti ali prerano ti je da se brineš, pogotovo ako ti je spermiogram uredan. odi na UZV sredinom ciklusa, na folikulometriju, nek ti gin prati razvoj folikula pa imajte ciljani odnos. Ili nabavi ovulacijske trakice. Što se tiče endometrioze, pitat ću baš svoju priju koja je ima kakvi su simptomi pa ti javim, al mislim da se ne trebaš brinuti samo zbog duge menge. Ja imam iznimno kratku pa nikako da zatrudnim več 4 godine.

crnarupa
31.07.2008., 05:41
Slušaj nemoj meni ovdje pametovati, OK?
Curi sam to opisala na jednostavni način koji je lako za razumjeti bez korištenja stručnih termina koje bi onda trebala tražiti po internetu.
No zašto bi jednostavno kad može komplicirano. I za tvoju informaciju nisam je uopće imala vaginalno, niti mi je muž imao stoga ne pametuj.
A što se tiče E.coli i stručnosti dovoljno podataka o njoj ima na internetu.
I kakav je to zaključak da mi je muž dao tu teoriju, što ti misliš da sam ja neka neuka budala pa si me ti sad prosvjetlila ili što?

larazg
31.07.2008., 05:52
crnarupa...ja zaista nikada nisam čula da e.coliii u mjehuru radi probleme za začeće.

koliko ja znam ona stvara bolne upale mjehura te neliječena može izazvati upalu bubrega... ali sa začećem...mislim da nema nikakve veze

crnarupa
31.07.2008., 05:58
Ima, ima itekako. Moje upale nikada nisu bile bolne čak ni kada mi je bila 10^7. Ja sam dala svoje mišljenje a curi je najmanji problem napraviti pretragu urina, zar ne? Pa neka pokuša. Ovdje smo da joj pomognemo svojim iskustvima pa sam ja rekla svoje. Njena je stvar hoće li nas poslušati ili ne.

larazg
31.07.2008., 06:00
naravno... ja sam ju imala 10 na 6 prije mjesec dana. Popila tri kutije Cefalina, sad idem na Nolicin, pijem Cran actin, naručile specijalan čaj samo za e.colii i dezinfekciju mjehura..

Po meni bi ona trebala ići vaditi spolne hormone..iskontrolirati to.

larazg
31.07.2008., 06:02
vidiš...kažeš da imaš jako puno ugrušaka... da li su oni veliki ili maleni???
da li ispadaju obilno iz tebe.?

ugrušci kako meni moj ginekolog rekao mogu ukazivati na moguće probleme.

kinki
31.07.2008., 16:05
Curi sam to opisala na jednostavni način koji je lako za razumjeti bez korištenja stručnih termina koje bi onda trebala tražiti po internetu.
No zašto bi jednostavno kad može komplicirano. I za tvoju informaciju nisam je uopće imala vaginalno, niti mi je muž imao stoga ne pametuj.
I kakav je to zaključak da mi je muž dao tu teoriju, što ti misliš da sam ja neka neuka budala pa si me ti sad prosvjetlila ili što?

:lol::lol::lol:
A daj molim te reci ti meni koju sam ja to stručnu riječ upotrebila? Da nije tange? To su ti one mudante koje ti se uvuku u guzicu, jel ti sad jasnije???Vidim ja da si ti pametna cura i ne treba ti prosvjetljenje, vjerovatno si u PMS-u pa ćemo lipo zaboravit ovo i idemo dalje...

tvitica
31.07.2008., 17:13

koji si vrag dosla trazit savjet ili nesto na netu ,ako ne znas poslusat ono sto ti netko kaze , jebote ako ti ne pase na jedno uho cujes a na drugo van :cerek:

larazg
31.07.2008., 17:14
vi ste sve lude :lol:

kinki
31.07.2008., 17:27
koji si vrag dosla trazit savjet ili nesto na netu ,ako ne znas poslusat ono sto ti netko kaze , jebote ako ti ne pase na jedno uho cujes a na drugo van :cerek:

A nije ona tražila savjet nego ga je davala, sad sam vidila da žena ima rodit uskoro i nemojte je uznemiravat! Sve 5, moja greška šta previše serem. U biti sam ja u PMS-u, sorry crna rupo:mig:!

kinki
vi ste sve lude :lol:

i ti skupa s nama:lol::lol::lol:

martha
uvik se nešto zakomplicira...

ajmo pomoć curi, ne se svađat

martha
31.07.2008., 17:29
A nije ona tražila savjet nego ga je davala, sad sam vidila da žena ima rodit uskoro i nemojte je uznemiravat! Sve 5, moja greška šta previše serem. U biti sam ja u PMS-u, sorry crna rupo:mig:!

znaš kako kaže arijana čulina-mi žene uvik nešto- sad nam je pms, pa ms, pa opet pms (post), a onda sve lipo ode u PM!!:lol:

kinki
31.07.2008., 17:32
znaš kako kaže arijana čulina-mi žene uvik nešto- sad nam je pms, pa ms, pa opet pms (post), a onda sve lipo ode u PM!!:lol:

Kaže moj muž da sam ja samo 5 dana u misecu normalna:lol::lol::lol:

martha
31.07.2008., 17:37
Kaže moj muž da sam ja samo 5 dana u misecu normalna:lol::lol::lol:

a kad sam ja u pms-u on samo viče-PROCURI, MOLIM TE!!!:lol:

kinki
31.07.2008., 17:43
a kad sam ja u pms-u on samo viče-PROCURI, MOLIM TE!!!:lol:

Moj jadan jedva čeka da zatrudnim a ne zna šta ga tek onda čeka:lol::lol::lol:

Odoh ja sad kod mame da je malo tješim, bidna sva je izgubljena zbog tate i zbog mene i svega što nam se dešava... A valjda će svanit i nama jednog dana...

martha
31.07.2008., 17:44
Moj jadan jedva čeka da zatrudnim a ne zna šta ga tek onda čeka:lol::lol::lol:

Odoh ja sad kod mame da je malo tješim, bidna sva je izgubljena zbog tate i zbog mene i svega što nam se dešava... A valjda će svanit i nama jednog dana...

posli kiše UVIK dolazi sunce!!!

Aeon+
31.07.2008., 19:26
za utjehu ovoj što je pitala,ako imaš ovulacije i sve ostalo štima,nema zapreke trudnoći.moji su ciklusi u prosjeku 50 dana(znaju do 70 biti), menge obilne sa jaaaako puno ugruška,traju 8 punih dana i trudna sam.

zg81
01.08.2008., 03:21
Mislim da ova cura koja ima duge menge nema zašto brinuti btw, bolje da ih ima nego da ih nema. Briseve ti nije na odmet za napraviti ali prerano ti je da se brineš, pogotovo ako ti je spermiogram uredan. odi na UZV sredinom ciklusa, na folikulometriju, nek ti gin prati razvoj folikula pa imajte ciljani odnos. Ili nabavi ovulacijske trakice. Što se tiče endometrioze, pitat ću baš svoju priju koja je ima kakvi su simptomi pa ti javim, al mislim da se ne trebaš brinuti samo zbog duge menge. Ja imam iznimno kratku pa nikako da zatrudnim več 4 godine.

Hvala na odgovoru! Ne znam da li mi je rano da idem na daljnje pretrage jer ce skoro biti godina dana a nista. :( Uzasno mi je i svaku mengu proplacemo i dragi i ja.
Please javi simptome endometrijoze i da li se ikako s tim moze ostat trudan?

zg81
01.08.2008., 03:23
vidiš...kažeš da imaš jako puno ugrušaka... da li su oni veliki ili maleni???
da li ispadaju obilno iz tebe.?

ugrušci kako meni moj ginekolog rekao mogu ukazivati na moguće probleme.

I veliki i mali. Ja sam se uvijek ranije zajebavala da mi jetrica ispadaju, al sad vise nije smijesno kad vidim da moze biti problem. Kakve tocno probleme ti je tvoj ginic objasnio da mogu ugrusci izazvati?

zg81
01.08.2008., 03:28
za utjehu ovoj što je pitala,ako imaš ovulacije i sve ostalo štima,nema zapreke trudnoći.moji su ciklusi u prosjeku 50 dana(znaju do 70 biti), menge obilne sa jaaaako puno ugruška,traju 8 punih dana i trudna sam.

Moji ciklusi su 30 dana i menga mi traje 5-6 dana, al prva 2 dana ja krvarim ko luda. Maltene svakih sat i pol moram mijenjat ulozak (tih 2 dana nema sanse da tampone nosim), a ugrusci su dosta veliki. Tipa da ih osjetim kad se polako spustaju niz mene (oprostite na gadljivom opisu). Koliko dugo ti je trebalo da zatrudnis?

zg81
01.08.2008., 03:30
Ja ne znam zasto je svima uvijek bitnije napraviti spermiogram, a ja uvijek mislim da je u vecini slucajeva kod zena problem. :confused: Ne znam, mislim da trebam ici na vise pretraga da mi srce bude na mjestu. U jednu ruku se bojim jer se bojim rezultata i odgovora, a opet znam da moram da bi se izlijecila ako mi je fakat nesto. :(

I please nemojte se svadati. Sve smo tu radi ovog ili onog razloga. :kiss:

Aeon+
01.08.2008., 06:10
Moji ciklusi su 30 dana i menga mi traje 5-6 dana, al prva 2 dana ja krvarim ko luda. Maltene svakih sat i pol moram mijenjat ulozak (tih 2 dana nema sanse da tampone nosim), a ugrusci su dosta veliki. Tipa da ih osjetim kad se polako spustaju niz mene (oprostite na gadljivom opisu). Koliko dugo ti je trebalo da zatrudnis?

osjetim i ja to "ispadanje" ugrušaka,a tampon bih mogla staviti 8 dan menge,inače bih ga mijenjala svakih sat vremena. dakle,vrrrrrloooo obilne menge.nije trebalo puno.sretno!

kinki
01.08.2008., 06:16
Hvala na odgovoru! Ne znam da li mi je rano da idem na daljnje pretrage jer ce skoro biti godina dana a nista. :( Uzasno mi je i svaku mengu proplacemo i dragi i ja.
Please javi simptome endometrijoze i da li se ikako s tim moze ostat trudan?

Moze se ostat trudan, rekla mi prija, danas ću ti javit simptome svakako. Nije ti rano ako je več prošlo godinu dana, samo će ti gin reč da je rano. Možda da mu kažeš da radite na bebi 2 godine, cilj opravdava sredstvo:mig:!

kinki
01.08.2008., 06:25
Ja ne znam zasto je svima uvijek bitnije napraviti spermiogram, a ja uvijek mislim da je u vecini slucajeva kod zena problem. :confused: Ne znam, mislim da trebam ici na vise pretraga da mi srce bude na mjestu. U jednu ruku se bojim jer se bojim rezultata i odgovora, a opet znam da moram da bi se izlijecila ako mi je fakat nesto. :(

I please nemojte se svadati. Sve smo tu radi ovog ili onog razloga. :kiss:

Spermiogram je najbitniji jer ako je spermiogram 0 bodova, ništa dalje nema smisla. To je nerješivo. Kod žene je sve rješivo, ako ovulira-a čak i ako ne ovulira možda se može lijekovima potaknut ovulaciju. Ukoliko je spermiogram loš al ipak ima pokoji dobar spermić-ide se na umjetnu oplodnju... ponekad i inseminacija upali u tom slučaju. Nije istina da je češće u ženi problem, najčešće je kombinirano, draga nemoj se toliko brinuti jer je psiha jako bitan faktor u svemu tome. Ja sam najbolji primjer. Neću ti govorit da se opustiš jer znam da je to nemoguće, napravi sve što je u tvojoj moći, sve pretrage, i pokušaj prihvačat stvari kako dolaze. Beba dođe kad ona hoće i bog! Mi jedino možemo radit na tome da joj pripremimo teren :rofl:!

zg81
01.08.2008., 13:27
osjetim i ja to "ispadanje" ugrušaka,a tampon bih mogla staviti 8 dan menge,inače bih ga mijenjala svakih sat vremena. dakle,vrrrrrloooo obilne menge.nije trebalo puno.sretno!

Hvala na odgovoru! Ja sam uvijek mislila da i ako mi se plod primi, sa tim "odronjavanjem" maternice ode van s mengom.

zg81
01.08.2008., 13:30
Spermiogram je najbitniji jer ako je spermiogram 0 bodova, ništa dalje nema smisla. To je nerješivo. Kod žene je sve rješivo, ako ovulira-a čak i ako ne ovulira možda se može lijekovima potaknut ovulaciju. Ukoliko je spermiogram loš al ipak ima pokoji dobar spermić-ide se na umjetnu oplodnju... ponekad i inseminacija upali u tom slučaju. Nije istina da je češće u ženi problem, najčešće je kombinirano, draga nemoj se toliko brinuti jer je psiha jako bitan faktor u svemu tome. Ja sam najbolji primjer. Neću ti govorit da se opustiš jer znam da je to nemoguće, napravi sve što je u tvojoj moći, sve pretrage, i pokušaj prihvačat stvari kako dolaze. Beba dođe kad ona hoće i bog! Mi jedino možemo radit na tome da joj pripremimo teren :rofl:!

Znam da je spermiogram jako bitan jer ako, nema spermica nema nista. Al kad me opali trazenje po internetu, pa citam kako su nekim zenama fallopian tubes zacepljene, pa je druga neplodna radi ko zna cega, poludim kad vidim da ima milijun stvari koje mogu kod zene sprijecavati trudnocu.