PDA

View Full Version : Popravci, dorade, farbanje i sl. odjevnih predmeta i dodataka

stranice : 1 [2] 3

mishonja
05.04.2010., 13:59
hm, kupila bih jedne cipele al mi se en svidja njihova boja.. onako su lakirane, i isla bi iz svijetlije u tamniju, jel to moguce, i ako da,s cim ? :) hvala

itko ista? :ne zna:

Aksiominka
05.04.2010., 17:07
Zna li netko kako bi se mogle prikaciti zakovice na kozne cizmice (tanka koza, brusena)? Ako da, zna li netko gdje se kupe zakovice? Postoje li mozda neke sto se zalijepe?

casual88
14.04.2010., 14:42
ovako imam jednu sivu na britele,ali je zajeb oko toga sto imam smede mrlje na njoj koje se ne daju oprati,te takoder imam jos jednu koja je plavkasta majca s nekim "mrljama" koju ne bi obukao.ne znam gdje mi je bila pamet kad sam je kupovao:(

e sad me zanima gdje ima za kupiti crnu boju da ofarbam te dvije majce,cijena tih boja?

jos jedno pitanje,kad bih isao farbati polo majcu,kako bih mogao napraviti da zastitim "marku" majce da je boja ne prekrije (šivan je znak) a da ofarbam sve ostalo?

RabidXPanic
15.04.2010., 07:32
ovako imam jednu sivu na britele,ali je zajeb oko toga sto imam smede mrlje na njoj koje se ne daju oprati,te takoder imam jos jednu koja je plavkasta majca s nekim "mrljama" koju ne bi obukao.ne znam gdje mi je bila pamet kad sam je kupovao:(

e sad me zanima gdje ima za kupiti crnu boju da ofarbam te dvije majce,cijena tih boja?

jos jedno pitanje,kad bih isao farbati polo majcu,kako bih mogao napraviti da zastitim "marku" majce da je boja ne prekrije (šivan je znak) a da ofarbam sve ostalo?

obična boja u vrećici u bojama i lakovima košta oko 5-6 kn, u hobi dućanima ima i onih skupljih koje idu u vešmašinu (mislim da oko 30ak, nisam sigurna). a možeš odnijeti i u kemijsku čistionicu koja se bavi i bojanjem odjeće (ja sam jednom farbala traper jaknu, koštalo me 40 kn i odlično je ispalo).

konci kojima je šivan znak su sintetički pa ih boja neće uhvatit. :mig:

Cvrčak i Mrav
15.04.2010., 08:13
je li ikome pomoglo ono širenje cipela omekšivačem? ili rakijom? trebala bih ih malčice proširiti, malo me nabijaju

Aksiominka
15.04.2010., 09:46
je li ikome pomoglo ono širenje cipela omekšivačem? ili rakijom? trebala bih ih malčice proširiti, malo me nabijaju

Odnesi ih kod postolara, to ti kosta 20ak kn.

casual88
15.04.2010., 11:15
obična boja u vrećici u bojama i lakovima košta oko 5-6 kn, u hobi dućanima ima i onih skupljih koje idu u vešmašinu (mislim da oko 30ak, nisam sigurna). a možeš odnijeti i u kemijsku čistionicu koja se bavi i bojanjem odjeće (ja sam jednom farbala traper jaknu, koštalo me 40 kn i odlično je ispalo).

konci kojima je šivan znak su sintetički pa ih boja neće uhvatit. :mig:

HVALA NA ODG.

daj mi jos reci ako bih farbao te majce,kolika je sigurnost da ce boja ostati (ako farbam ovim bojama za 5kn)?

i dal je moguce npr. ofarbati nesto izmedu tamno i svijetlo plave u zutu boju?

i kolika je sigurnost da ce ta boja ostati,da se nece isprati,izblijediti,da je nece znoj pojesti?

JBV
15.04.2010., 12:17

Kupi sprej za tu namjenu, ima ih u gotovo svakom dućanu obuće.

Cvrčak i Mrav
15.04.2010., 12:58
ma znam i ja, ali nemam blizu nijedan dućan koji to drži, postolar mi je isto daleko, a i nisam baš s vremenom pa da se zaletim prije idućeg tjedna. pa sam mislila sama nešto probati

Cvrčak i Mrav
15.04.2010., 13:02
Zna li netko kako bi se mogle prikaciti zakovice na kozne cizmice (tanka koza, brusena)? Ako da, zna li netko gdje se kupe zakovice? Postoje li mozda neke sto se zalijepe?

imaš u neckermannu, kliješta za zakovice, nešto skroz povoljno

samo odi na stranicu neckermann hr i pod pretraga upiši "trostruka kliješta", mislim da se tako zovu

type-r
15.04.2010., 21:33
cura mi ima trenerki i dolje pri kraju joj je otpalo pola nike znaka.
onako nekako plasticno,najlonsko je to.
jel postoji kakva shema za uklanjanje toga,pegla ili nesto da makne sve jer je ruzno ovako?
hvala

RabidXPanic
16.04.2010., 00:43
HVALA NA ODG.

daj mi jos reci ako bih farbao te majce,kolika je sigurnost da ce boja ostati (ako farbam ovim bojama za 5kn)?

i dal je moguce npr. ofarbati nesto izmedu tamno i svijetlo plave u zutu boju?

i kolika je sigurnost da ce ta boja ostati,da se nece isprati,izblijediti,da je nece znoj pojesti?

ove za pet kuna ti i nisu nešto dugotrajne, bar u mom slučaju. ako imaš neku skuplju majicu (mislim na ove polo kaj si spominjao) radije odnesi u kemijsku čistionicu, njihove boje su trajne.

teško da ćeš uspjet ofarbat iz tamnije u svjetliju boju, trebao bi prvo izbijelit varikinom ili domestosom pa onda farbati u žuto, al' nekako sumnjam u dobar ishod (mogao bi i ostat bez majice, ovisno o materijalu, tak je meni jednom pojeo domestos majicu :D)

SuperMare
22.04.2010., 20:48
Bok !
Trebala bih obojati suknju u tamno crveno. Znate li možda neku kem. čistionicu da to radi ?! Bila sam u njih par i sve bojaju u bazične,crnu,smeđu i plavu..

dabio
25.04.2010., 13:49
Drage moje recite mi dal šta valja boja za odjeću iz dm-a? Kupila sam crnu, jer zapravo želim dobiti sivu nijansu (stavit ću više robe u mašinu). Tnx!

fly91
25.04.2010., 13:56
mislim da ce stavljanjem vise robe u masinu postici konta efekt,roba nece biti siva,nego ce bit crna a na mjestima ce ostat svjetlije...tak je meni jednom...iako mi je boja inace ok...

dabio
25.04.2010., 14:25
mislim da ce stavljanjem vise robe u masinu postici konta efekt,roba nece biti siva,nego ce bit crna a na mjestima ce ostat svjetlije...tak je meni jednom...iako mi je boja inace ok...
:) hvala ti na savjetu, imat ću to na umu!

mishonja
25.04.2010., 20:14
kupila sam cipelice koje su od ripsa :/ :confused: mama je rekla da se tako zove taj materijal. sad, nije da mi boja savrseno odgovara pa bi ih prebojala. znate li mozda cim? one su svijetlosive a isla bi u bez, a ako ne moze to, u tamno smedju.. samo me zanima s cim.. imate ideje? :)

Freakette
25.04.2010., 20:22
U tamno smeđu možeš, u bež sumnjam. Ako su od ripsa, a kolko mi je poznato to je neka vrsta platna (jel je? :D), mislim da možeš to i doma u vešmašini pofarbat. Uostalom, daj ih slikni i stavi sliku, najbolje ćemo ti znat reć.

mishonja
26.04.2010., 15:21
http://i40.tinypic.com/34s048p.jpg
hm evo valjda san uspila :)
ne vidi se dobro :(
imas jos koju ideju? nemogu ih stavit u masinu jer je ovaj donji dio od pluta, a ne bi tila to opiturat.. :(

SmallG
26.04.2010., 15:44
Mishonja, imaš boje za tekstil u teglici i s kistom farbaš a poslije fiksiraš peglom. A postoje i boje u spreju, evo ovdje recimo
http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=62#

Nisam s tim probala bojat al pošto je u spreju trebalo bi se ravnomjerno rasporedit, bez vidljivih tragova, valjda :)
Samo zaštitiš potplat i špricaš :)

Freakette
26.04.2010., 17:16
Ma ja sam zabrijala da su balerinke, uopće ne znam zakaj. Da, ovo ne možeš u mašinu, probaj uzet te boje za tekstil, to bi trebalo bit ok.

SuperMare
26.04.2010., 18:56
Nitko ne zna ?!:S

Freakette
26.04.2010., 19:47
Koje ti je boje suknja sad?

SuperMare
26.04.2010., 19:51
A neke prljavo roze ..do svijetlo ljubičaste..čudna neka boja :)

gljivek
26.04.2010., 20:00
imam svijetle trapke koje bih htjela da su sada taamno plave..koliko se isplati dati ih na farbanje i kako postupati iza farbanja kod pranja??

Sunčiaa
02.05.2010., 20:03
ajme cure pomoć!Da li ima nade za spasit hilfiger sandale,naime pas mi je izgrizo mali dio one slame na sandalama,tj.pojeo..da li postolar ima te slame,pluta il sta to već točno je da zaljepi natrag il su slobodno za smeće.. :(

hrčkica
02.05.2010., 23:47
curke, kako da izblijedim traperice u kućnoj izradi? :D
nije da nemam love za kupit takve, nego ne znam šta bi od sebe, nemam posla :D

brbtch
03.05.2010., 00:26
varikina :mig: pisale su cure na prethodnim stranicama o tome pa pogledaj malo

nicegirl
03.05.2010., 11:50
Zna li netko kako očistiti fleke od voska na pamučnoj majici.
Oprala sam majicu ne znajući da je na njoj bilo tragova voska od svijeće(inače bi ga bila skinula papirom i peglom) pa su sada na njoj ostale
tamne fleke. Majica je svijetla, tirkizna, pamučna, ali s nekim dodacima od skaja pa je ne mogu prati u mašini.

hrčkica
03.05.2010., 11:56
varikina :mig: pisale su cure na prethodnim stranicama o tome pa pogledaj malo
:kiss: hvala :mig:

vanchaaa
03.05.2010., 12:39
ajme cure pomoć!Da li ima nade za spasit hilfiger sandale,naime pas mi je izgrizo mali dio one slame na sandalama,tj.pojeo..da li postolar ima te slame,pluta il sta to već točno je da zaljepi natrag il su slobodno za smeće.. :(

:cerek: a srceko.
poznati problemi s psom, ako je mlad, vjerojatno mu rastu zubici pa grize sve zivo i nezivo. :cerek:

ako su sandale od pluta, sigurno mozes odnjet postolaru, vjerojatno ce ti skrojit i zamijenit citav potplat, a mozda ti i samo nadoda, ako pas nije preveliku rupu ikopao :rofl: :mig: trosak 50ak kn.
ako su spagerice, nisam sigurna, ali oni ti uglavnom sve rade. mislim da u principu mogu i spagu zamijeniti...

meni pas (dok je jos bio mlad i rasli su mu zubi) na novim novcatim martensicama 14 rupa visokim, izgrizao citav unutarnji jezik. :rolleyes: zamijenila bez problema.
bezbroj japanki raspareno. tatine najdraze ljetne kozne sandale (preko soma kuna kostale) jos moram popraviti prije ljeta :rolleyes: i tako u nedogled...
sve je to normalno kad imas psa. postanes dobar s postolarima, oni imaju posla a tebi ne moze bit dosadno :p

Sunčiaa
03.05.2010., 15:31
jesu špagerice,al sam uočila na vrijeme i sam je uspio malu rupu na onom plutu napravit,koliko sam vidjela to je ljepljena slama na model od plastike,prema tome samo bi te slame trabalo nadoštukat,nosim popodne postolaru i molim se da ih spasi,samo su jednom obučene :(

visualkei
11.05.2010., 17:38
Pozdrav svima koji čitaju ovaj post! :jumping:
Već duže vrijeme imam u planu prebojati jedne salonke koje već neko vrijeme skupljaju prašinu - od lakirane kože su, svijetlo-prljavoroze boje.
Odlučila sam ih obojati u ružičastu, boju fuksije pa me zanimalo kakva su vaša iskustva s akrilnom bojom (nju bih koristila pri bojanju, iz Lumosa).

Na ovom i sl. topicima sam shvatila da postolari i ini stručnjaci bojaju kožne predmete (nelakirane) jedino u klasičnije boje, pa bojanje ovih mojih cipela preostaje, na veliko zadovoljstvo, samo meni. :)

Tionio
30.05.2010., 12:32
evo ovako...moja draga mamica mi je kupila kratke hlace za trening..200kn - NIKE...medjutim..ja sam ih isti dan obukao i isao snjima van..i naravno, PODERAO IH na lijevoj nogavici!! sad mi je bed ic staroj pred oci s njima :( ..pa bi vas molio ako biste mi pomogli kako da ih zakrpam? sta mi je radit? sta trebam kupit? sam proces krpanja cu prepustit baki! :) evo i slikica da vidite hlace i rupu!
http://img84.imageshack.us/img84/8442/dscf6532.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/8843/dscf6522t.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/4333/dscf6523g.jpg
http://img9.imageshack.us/img9/8000/dscf6527h.jpg

hvala unaprijed!

Charlie3
30.05.2010., 12:56
igla i konac što sličniji hlačama :( uvijek će se primjetiti da je malo zakrpano, ali barem se te rupice neće još više proširiti

Freakette
30.05.2010., 13:31
Ili da odnese na umjetno štopanje, možda bi se manje vidjelo.

Tionio
30.05.2010., 13:58
Ili da odnese na umjetno štopanje, možda bi se manje vidjelo.

a koliko bi to kostalo?

Freakette
30.05.2010., 14:08
E to ne znam, nisam nikad radila... Najbolje bi bilo da nazoveš pa pitaš, malo proguglaj di se to može napravit.

Tionio
30.05.2010., 14:27
E to ne znam, nisam nikad radila... Najbolje bi bilo da nazoveš pa pitaš, malo proguglaj di se to može napravit.

ovoj drzavi hitno treba decentralizacija!! :mad: pa samo u zagrebu ima tog umjetnog štopanja!! ni u rijeci! a kamoli na Krku??

Freakette
30.05.2010., 15:56
A ima ful puno radnji koje nemaju stranice na netu... Al onda ne znam kak doć do njih :D Pa daj pitaj mamu, neće te pojest, možda ona zna di se to može napravit.

Kornelia
30.05.2010., 17:04
Plizzzzz ako netko zna di u Varaždinu ili Čakovcu ima za kupiti crna boja za tkaninu, ali ona pakirana u maloj papirnatoj vrećici s kojom se sa octom kuha tkanina u loncu (ne ona iz DM-a za perilicu)? Prije sam to stalno kupovala ali više ne mogu nigdje naći :( Ova iz DM-a mi nikako nije praktična.

mishonja
28.06.2010., 13:42
mislim da je ovo najblize za obu temu.. trebalo bi mi u jedan remen (od torbe ) umetnit kopcu.. u splitu, di bi to mogla napravit, znate li mejbi? :) tnx!

_kleo_
28.06.2010., 14:35
To ti rade postolari :mig:

mishonja
28.06.2010., 23:37
i pretpostavila san.. al ja uvik nosin u ovog jednog u kvartu koji mi nabije ajme cijenu.. za prominit samo onaj "takk" tj cepic, naplari mi 70kn.. pa me zanimalo ima li koji da je dobar a pristojne cijene :D

Galadrijel
03.07.2010., 18:47
Pomagajte....dakle bila sam kod frizerke na pramenovima u novoj tuniki (tamnoplavoj) i boja je nekako probila kroz onu zaštitnu pregaču pa je izbjeljena na 10 mjesta...sad su te fleke naranđaste.....jel zna netko dali se to da prefarbati u postoječu boju? :s:s:s:s:s

Mrs.Morphine
18.07.2010., 15:29
Imam platnenu crnu torbu koja mi je jako draga, no ona je izblijedila i sada je smeđa. Zanima me gdje se može odnijeti na farbanje i kolika bi bila cijena?! Torba inace ima bijelu podstavu i ne bih htjela da ona promjeni boju.Hvala :)

Rozmeri
20.07.2010., 10:58
Pomagajte....dakle bila sam kod frizerke na pramenovima u novoj tuniki (tamnoplavoj) i boja je nekako probila kroz onu zaštitnu pregaču pa je izbjeljena na 10 mjesta...sad su te fleke naranđaste.....jel zna netko dali se to da prefarbati u postoječu boju? :s:s:s:s:s

Ajoj. Znaci, u pitanju je blans?
Da je u pitanju samo farba, ne bi bilo problema, ja uvek uspem da operem ono sto izmrljam. Ako reagujem hitro.
Probaj da kupis boju za tkaninu, mozda najbolje onu koja se nanosi cetkicom. Probaj da nadjes nijansu koja najvise lici na tvoju rolku. Nanesi na te izbledele delove, pa vidi sta ce biti.

To mi jedino pada na pamet.

Rozmeri
20.07.2010., 11:19
Imam problem sa belim platnenim patikama koje sam skoro kupila.
Naime, jednom su mi ostale na terasi jer su se susile od pranja (samo sam ih ribala cetkom) i pokisle su. Iz nekog razloga su na terasi bile par dana.
I sad vise nisu bele. Sad su skoro krem, prljavo bele, kao da je ta boja skroz usla u njih. Ne znam, mozda je lepak u pitanju.
Svejedno, ribala sam ih sa Acem i nista.
Da li da probam sa varikinom?
Mislila sma mozda da kupim belu farbu za tkaninu pa da ih ofarbam u belo. Sta mislite, jel to moze da uspe?

Freakette
20.07.2010., 11:36
Možda bolje da probaš sa izbjeljivačem.

_kleo_
20.07.2010., 13:10
Mislim da je varikina skroz dovoljna! :top:

lee lee
21.07.2010., 16:55
preletila sam cijelu temu, ali nisam nigdje vidjela pa pitam- da li netko zna dal je moguće i kako.
naime, kupila sam si neki dan nove traperice koje su mi taman jedino me u struku malko stežu. u biti, broj veće su mi bile preširoke a u ovima mi ispadne šlaufić sa strane :rolleyes:

dakle, dal je netko nekad to radio i kako? :ne zna: :ne zna:

žuži_jelinek
21.07.2010., 17:52
jel zna netko gdje se može kupiti blajh za farbanje odjeće?
tražio sam na netu kako izbijeliti traperice i spominju samo izbjeljivanje uz pomoć tog blajha.
znate li možda neki drugi način kako to napraviti?

lee lee
21.07.2010., 17:58
vjerojatno varikinom

Freakette
21.07.2010., 18:10
preletila sam cijelu temu, ali nisam nigdje vidjela pa pitam- da li netko zna dal je moguće i kako.
naime, kupila sam si neki dan nove traperice koje su mi taman jedino me u struku malko stežu. u biti, broj veće su mi bile preširoke a u ovima mi ispadne šlaufić sa strane :rolleyes:

dakle, dal je netko nekad to radio i kako? :ne zna: :ne zna:

Moja frendica ima često taj problem i ona pasicu zareže sa škarama negdje od iza i više ju ne stišću :zubo:

Smekica
21.07.2010., 18:31
jel zna netko gdje se može kupiti blajh za farbanje odjeće?
tražio sam na netu kako izbijeliti traperice i spominju samo izbjeljivanje uz pomoć tog blajha.
znate li možda neki drugi način kako to napraviti?

E ja sam svoje hlače koje su bile tamnoplave dovela to predobrog svijetlog teksasa, domestosom! Ja sam ih u lavor stavila prvo smocila i onda dobro premazala domestosom i nekoliko puta provjeravala i dodavala ga još, i na kraju su dramaaaaaa ispale !! :cerek::cerek::cerek:
al da znaš kasnije ih moraš dobro isprati da se smraad uništi !!:)

žuži_jelinek
21.07.2010., 18:34
E ja sam svoje hlače koje su bile tamnoplave dovela to predobrog svijetlog teksasa, domestosom! Ja sam ih u lavor stavila prvo smocila i onda dobro premazala domestosom i nekoliko puta provjeravala i dodavala ga još, i na kraju su dramaaaaaa ispale !! :cerek::cerek::cerek:
al da znaš kasnije ih moraš dobro isprati da se smraad uništi !!:)

taman sam razmišljao, sigurno se može time to napravit.

hvala :top:

(e da, samo, dodaš u vodu domestos ili ih izvadiš iz vode pa staviš na njih i tako stalno?)

lee lee
21.07.2010., 19:01
Moja frendica ima često taj problem i ona pasicu zareže sa škarama negdje od iza i više ju ne stišću :zubo:

hehe, koja slatka ideja :cerek:

a ček, jel joj se onda to ne nastavi parat? da ne bi dobila procijep uzduž cijele nogavice :D

Smekica
21.07.2010., 20:10
taman sam razmišljao, sigurno se može time to napravit.

hvala :top:

(e da, samo, dodaš u vodu domestos ili ih izvadiš iz vode pa staviš na njih i tako stalno?)

hlače prvo smočiš i malo iscjediš i onda dobro u njih svugdje utrljaš domestos! i pogledaš nakon 15 min možeš i više i ako treba još dodaš!:)

žuži_jelinek
21.07.2010., 21:55
hlače prvo smočiš i malo iscjediš i onda dobro u njih svugdje utrljaš domestos! i pogledaš nakon 15 min možeš i više i ako treba još dodaš!:)

aha. tnx ;)

Freakette
21.07.2010., 22:31
hehe, koja slatka ideja :cerek:

a ček, jel joj se onda to ne nastavi parat? da ne bi dobila procijep uzduž cijele nogavice :D

Ne ne, samo nemoj radit predubok rez, taman da prerežeš pasicu i ne ide nikud :)

lee lee
22.07.2010., 08:54
ok, hvala ti, pa ako bude drž-ne daj ih odnesem do krojačice :mig:
:w

Smekica
22.07.2010., 10:24
aha. tnx ;)

niš i drugi put !:cerek:

Mrs.Morphine
26.07.2010., 19:15
Molim da mi netko pomogne...crna torba je izblijedila i voljela bih je prefarbati no ne znam gdje se to moze :ne zna::ne zna:...hvala na pomoci:s

lectra
27.07.2010., 21:01
imam problem, kupila sam crne traperice i maaasno ih platila i nakon prvog pranja pojavile su se bijele crte duz nogavica? imate li kakvu ideju kako da se toga rijesim?

nickthestripper
28.07.2010., 11:33
Auuu to mi smrdi na oštećenje prilikom pranja... Meni su neke tamne tako dobile pruge jednom - prala sa ih sa prave strane čini mi se i na prejaku centrifugu :(

Ako si se pridržavala uputa na etiketi, ja bi ih odnijela u trgovinu i pitala za savijet (zamijenu traperica hint-hint ;D)

Iskreno mi je pada na pamet kako se riješiti tih pruga, jedino bojanjem, a to se za nove i skupe traperice ne isplati, radje ih probat mijenjati.

Rale69
08.08.2010., 23:27
Ukratko zanima me gdje u području Slavonije ima trgovina ili krojački salon kod kojeg mogu odnijet svoju kožnu jaknu na strukiranje. Naručio sam je preko neta uglavnom sam zadovoljan s njom, samo da je uža kod struka bila bi odlična.

mishonja
09.08.2010., 20:59
[QUOTE=mishonja;26340070]http://i40.tinypic.com/34s048p.jpg
zanima me mogu li ove cipele opiturat u tamniju boju..tj crnu.. one su svijetlo sive, bez... tj zanima me kako ih opiturat! kupila sma boje za tkaninu al njih triba stavit u lonac, a cipele nemogu jer ce im se i pluteno dno opiturat a to ne bi tila.. imate kakav savjet? :(

mariposa13
09.08.2010., 21:18
[QUOTE=mishonja;26340070]http://i40.tinypic.com/34s048p.jpg
zanima me mogu li ove cipele opiturat u tamniju boju..tj crnu.. one su svijetlo sive, bez... tj zanima me kako ih opiturat! kupila sma boje za tkaninu al njih triba stavit u lonac, a cipele nemogu jer ce im se i pluteno dno opiturat a to ne bi tila.. imate kakav savjet? :(

boje za tkaninu kupi u hobby artu ili slicnoj trgovini ali onu u maloj bocici od nekih 50ml pakiranje.. tako sam ja ofarbala svoje narandzaste u crno, i uzela spuzvicu za sudje i odrezala komadic, umakala u tu boju i tapkala po sandalama,, rubove sam kisticem obojala i to je to, ostavila preko noci da se osusi i gotovo... crne ko noc su... evo boja mislim da je ovakva bila, samo crna naravno, i dodje oko 20-ak kn http://img80.imageshack.us/img80/2810/textilplus50ml.jpg (http://img80.imageshack.us/i/textilplus50ml.jpg/)

mishonja
09.08.2010., 21:20
[QUOTE=mishonja;28240584]

boje za tkaninu kupi u hobby artu ili slicnoj trgovini ali onu u maloj bocici od nekih 50ml pakiranje.. tako sam ja ofarbala svoje narandzaste u crno, i uzela spuzvicu za sudje i odrezala komadic, umakala u tu boju i tapkala po sandalama,, rubove sam kisticem obojala i to je to, ostavila preko noci da se osusi i gotovo... crne ko noc su...

bemti... znala sam da sma krivu kupila..a ovu nemogu nikako iskoristit jel? nije mi toliko zaj bacit koliko sam to tila vcrs napravit :( :)

ebelinn
10.08.2010., 11:36
Pozz, imam malu torbicu crnu, koja ima lanac, e sad bi ja taj lanac maknula i stavila nesto da mi ide torba oko pojasa, ili bi mozda i lanac ostavila, ali neznam sta napravit na onom dijelu gdje cu je zakopcat, sta tamo stavit? evo nesto ovako bi
http://www.tportal.hr/moda/moda/70153/Rihanna-u-modu-vraca-torbicu-oko-pojasa.html

Freakette
10.08.2010., 12:24
Dobila sam od bake crnu vintage torbicu koju su nosile 3 generacije žena :D i pošto je ona kožna, koža je malo oštečena, nema sjaj, a uz rub otvora je metalni dio koji je nekad bio crn, al se boja sad na većem djelu ogulila, pa me zanima postoji li neki torbar ili netko ko bi mi mogao dovest tu torbicu u red, u Zagrebu? Tnx :)

ČoksaRules
20.08.2010., 07:57
bok svima!
pliz i need help! imam prekrasnu bijelu lakiranu torbu, kupila sam je prošlo ljeto, prek zime ostavila u ormaru u vrećici.. kad sam je izvadila iz ormara prije nekih mjesec dana, torba je imala neku žućkasto bijelu boju uglavnom nije više bijela kao prije.. može li se ikako vratiti na staro nekim sredstvom za čišćenje?

Freakette
27.08.2010., 10:39
Ah, dugo mi je trebalo da se primim DIY uradaka na novim cipelama :D Znači, zanima me jel bi se ovakva boja dala prefarbat u crvenu, al da ne ispadne neka bordo nego baš lijepa, živa crvena boja? I kojim sprejem/bojom bi se to dalo napravit? Hvala :)

http://img828.imageshack.us/img828/7460/1005997pp.jpg (http://img828.imageshack.us/i/1005997pp.jpg/)

gasolina
20.09.2010., 13:59
Imam jednu ručnu torbu na kojoj mi je strgan ciferšlus i trebala bih ga dat negdje popraviti, a ne znam gdje, jer u onim salonima gdje odjeću popravljaju mislim da ne nude to :ne zna: zna li netko gdje u gradu mogu dat da mi to srede? i ispričavam se ako sam fulala temu, ali ne znam gdje pitati...

Gooooose
20.09.2010., 21:32
čime bih mogla prebojati onaj startas znak na crnoj strartasici i gdje toga u zgu ima za kupiti?

SmallG
20.09.2010., 23:00
Imam jednu ručnu torbu na kojoj mi je strgan ciferšlus i trebala bih ga dat negdje popraviti, a ne znam gdje, jer u onim salonima gdje odjeću popravljaju mislim da ne nude to :ne zna: zna li netko gdje u gradu mogu dat da mi to srede? i ispričavam se ako sam fulala temu, ali ne znam gdje pitati...

Kod postolara, mislim da će ti to svaki napravit :mig:

katun
28.09.2010., 19:10
Moljac mi popapao novi kaput.Da li je netko od vas cuo za neki prasak koji je kao ljepilo za robu i sa novim komadicem da se moze zalijepiti?

Freakette
28.09.2010., 19:15
Jel velika rupa? Možda da odneseš na umjetno štopanje... :ne zna:

katun
03.10.2010., 10:40
PItala sam nitko nezna kako to popravit.Ako netko zna kakav dobar krojacki salon u rijeci javite molim vas:top:

gasolina
04.10.2010., 12:33
Kod postolara, mislim da će ti to svaki napravit :mig:

postolar popraviti torbu?! :eek:
zar nema neka radnja di baš takve stvari rade..?

SmallG
04.10.2010., 13:09
postolar popraviti torbu?! :eek:
zar nema neka radnja di baš takve stvari rade..?

Mislim postoje torbari ali ja ne znam za nijednog :ne zna: (ok dao bi se proguglat)

Ako postolar može napravit cipelu, zamijenit cif na čizmi što ne bi mogao popravit cif na torbi. Bar on ima mašinu koja šiva te materijale.

Ja nisam nikad mjenjala cif na torbi ali bi mi postolar bio prvo odredište. :)
Uostalom mislim da su cure već pisale da su nosile torbe na popravak ;)

thermaltake
26.10.2010., 20:42
Ovako nisam znao di bi ovo stavio pa sam odlucio ovdije..

Trebo bi crne hlače malo pofarbat sa bijelim sprejom ili autolakom pa dali imate iskustva sa time?! Danas sam isprobo sa nekim jeftinim sprejom i hlace su to samo upile nije bilo nikakvog efekta.

Pokusavam izvuč pruge jer pravim kostim bubimira pa.. svaka pomoč bi dobro dosla

TheEmpress
26.10.2010., 20:51
Akrilne boje ili boje za tekstil, ima ih i u spreju. Kakav auto lak. :rolleyes:

ivanovna
06.11.2010., 00:18
Bi li mi postolar mogao proširiti malo martensice koje su za pola broja (nešto manje od toga) premale u dužini?

Pada mi na pamet pokušati i ovo http://www.youtube.com/watch?v=qf5mJ7aR2t8
znam da su kod nje sandale u pitanju, ali moje marte nemaju kapicu pa bi se možda i mogle produljiti...

Freakette
06.11.2010., 16:16
Mislim da ti postolar može riješit širinu, a ne dužinu, al javit će se netko iskusniji :)

Lilit
06.11.2010., 23:37
meni je postolar prosirio u duzinu balerinke a trenutno su mi na sirenju i salonke
ni jedno ni drugo nije prava koza pa moze malo prosirit tj produzit, da je prava koza mogo bi jos vise tako da moguce je :)

mare581
14.12.2010., 20:37
Jel mi može netko reč otprilike koliko dođe smanjivanje prstena???? :)

ceeky_m@nkey
28.12.2010., 18:06
Ja uvijek imam problem sa trapericama, svake koje su mi dobro stoje na bokovima odmah su mi preširoke na gornjem dijelu nogu, dakle na gornjem dijelu nogavica. sad me zanima dal bi neka krojačica mogla suziti traperice u gornjem dijelu nogavica a da se traperice na deformiraju?

LLme
30.12.2010., 17:56
Kupila sam ove cizme, pa me interesuje postoji li nacin da se necim prefarba ovaj bijeli konac, koji je na lakiranom dijelu?:ne zna:
http://i52.tinypic.com/2wdpr91.jpg

Mani83
01.01.2011., 20:44
Jel velika rupa? Možda da odneseš na umjetno štopanje... :ne zna:

a sta je to? :misli: ja imam jednu haljinu sa jako malom rupicom (netko mi je progorio cigarom) :mad: di se to inace radi,u kojim radnjama? da pitam po splitu....

Špranja
02.01.2011., 00:56
Kupila sam ove cizme, pa me interesuje postoji li nacin da se necim prefarba ovaj bijeli konac, koji je na lakiranom dijelu?:ne zna:

Vodootporan flomaster (permanent).

wanna be
02.01.2011., 19:07
htjela bi gumene cizme sa motivima ali sve koje sam gledala ne svidjaju mi se pa sam mislila uzeti jednobojne i sama iscrtati. s kojim se to bojama moze a da se ne rastope na prvoj kisi? :zubo:

Lilit
02.01.2011., 21:08
kako i s cime prati kozne rukavice? prolila sam kuhano vino po njima :( crne su. hvala.

Ereshkigal
07.01.2011., 10:27
Nije ni ovo popravak, ali ni ja ne znam gdje pitati...da li netko zna hoće li se uništiti kožne tenisice ako ih operem u veš mašini? Da li ih vi tako perete? Na koliko stupnjeva? Da li da ih stavim u neku zaštitu?
Hvala:)

Freakette
07.01.2011., 20:51
Ja uvijek imam problem sa trapericama, svake koje su mi dobro stoje na bokovima odmah su mi preširoke na gornjem dijelu nogu, dakle na gornjem dijelu nogavica. sad me zanima dal bi neka krojačica mogla suziti traperice u gornjem dijelu nogavica a da se traperice na deformiraju?

Naravno. Ja imam taj problem, ono što mi je dobro u bokovima, široko mi je u struku i redovito svake hlače nosim na sužavanje.

a sta je to? :misli: ja imam jednu haljinu sa jako malom rupicom (netko mi je progorio cigarom) :mad: di se to inace radi,u kojim radnjama? da pitam po splitu....

A to ti je nekaj tipa da se izvlače niti iz materijala i onda se pomoću njih kamuflira rupica, navodno da se najmanje vidi prepravak ako se radi tom tehnikom... Ja sam jednom radila umjetno štopanje na nečemu, više se ne sjećam na čemu, al nije baš da se nije vidjelo da je šivano...

Zip3
10.01.2011., 18:56
Dali je moguce zakrpati rupe na martama? mislim da ljudi koji nose znaju o cem pricam :)

Ereshkigal
12.01.2011., 10:53
Dali je moguce zakrpati rupe na martama? mislim da ljudi koji nose znaju o cem pricam :)

Meni je postolar to zašio bez problema (i to za neku sitnu lovu). Ali neće ti svi to napravit, moraš neći nekoga od volje da se time pozabavi. :mig:

alette01
12.01.2011., 12:30
Imam jednu haljinu iz New yorkera za koju pretpostavljam da je veći dio poliester a manji pamuk (odrezala sam etikete) pa me zanima kako je prefarbati?Boja je tamno zelena a ja bih u crnu!anyone?
:)

Lara 21
22.01.2011., 18:58
Cure, jel moguće suzit trapke u struku? Da krojačica napravi neki ušitak odozada? Ja to nisam nikad radila pa ne znam..

mateja122
22.01.2011., 21:09
Cure, jel moguće suzit trapke u struku? Da krojačica napravi neki ušitak odozada? Ja to nisam nikad radila pa ne znam..

Moguće je. meni je moja krojacica vec par puta suzavala trapke u struku:mig:

ChoksaRules
14.03.2011., 20:31
bok svima!
zanima me sljedeće - počela bih sama izrađivati majice po svom guštu - uz šivanje, pisala bih i neke natpise po njima. e sad me zanima kojim bojama to mogu, dakle da se ne operu na recimo 40C. znate di takve boje mogu nabaviti? mogu li to biti neke boje u olovci namijenjena baš u tu svrhu?
puno hvala na pomoći:)

DoT
14.03.2011., 21:14
kako i s cime prati kozne rukavice? prolila sam kuhano vino po njima :( crne su. hvala.

Ne preporučava se prati ih u perilici nego je najbolje kupiti specijalan prašak za kožu i malo ga razrijedit u mlakoj vodi i onda navući rukavice na ruke i blago trljat. Poslije ih dobro isprat i blago iscijedit (ali bez uvrtanja) i stavit na ručnik da se osuše (ne na radijator ili sl. jer postoji opasnost da se koža osuši i da počne pucat) i povremeno ih navući na ruke jer tako koža omekša.

DoT
14.03.2011., 21:21
Imam jednu haljinu iz New yorkera za koju pretpostavljam da je veći dio poliester a manji pamuk (odrezala sam etikete) pa me zanima kako je prefarbati?Boja je tamno zelena a ja bih u crnu!anyone?
:)

Za poliester ti treba neko disperzno bojilo. Imaš ih tu (http://www.chromos-orb.hr/o8.html).

DoT
14.03.2011., 21:46
htjela bi gumene cizme sa motivima ali sve koje sam gledala ne svidjaju mi se pa sam mislila uzeti jednobojne i sama iscrtati. s kojim se to bojama moze a da se ne rastope na prvoj kisi? :zubo:

Treba ti neka boja u spreju koja se može nanosit na gumu. Jedna od boljih je Krylon. Ako ne možeš naći Krylon onda neka druga al samo pripazi da na limenci bude navedeno da može bojat gumu. S obzirom da je boja u spreju trebat ćeš zalijepit trake za izradu uzoraka po čizmama. Nanesi nekoliko tankih slojeva boje ali nakon svakog sloja pusti da se boja skroz osuši prije nego naneseš novi ili će se cijedit. Ovisi o boji koliko ti slojeva treba. Za svijetlije boje 4-5 slojeva a za tamnije 2-3. Nakon zadnjeg sloja ostavi čizme najmanje 12 sati da se osuše prije nego skineš trake. Bude li boja ljepljiva - treba se još sušit.

DoT
14.03.2011., 21:54
bok svima!
zanima me sljedeće - počela bih sama izrađivati majice po svom guštu - uz šivanje, pisala bih i neke natpise po njima. e sad me zanima kojim bojama to mogu, dakle da se ne operu na recimo 40C. znate di takve boje mogu nabaviti? mogu li to biti neke boje u olovci namijenjena baš u tu svrhu?
puno hvala na pomoći:)

Akrilne boje sa medijem za oslikavanje tekstila.
Evo npr. ove boje (http://www.perlica.hr/component/page,shop.browse/category_id,59/option,com_virtuemart/Itemid,2/) i ovaj medij (http://www.perlica.hr/component/page,shop.product_details/category_id,71/flypage,flypage.tpl/product_id,3159/option,com_virtuemart/Itemid,2/vmcchk,1/).

DoT
14.03.2011., 22:02
Nije ni ovo popravak, ali ni ja ne znam gdje pitati...da li netko zna hoće li se uništiti kožne tenisice ako ih operem u veš mašini? Da li ih vi tako perete? Na koliko stupnjeva? Da li da ih stavim u neku zaštitu?
Hvala:)

Ništa im neće biti, možeš ih oprati na 40 sa malo deterdženta i bez omekšivača. Izvadi tabanice ako se mogu izvaditi.
Al najbolje je ručno sa deterdžentom, četkicom i vodom.

Rozmeri
15.03.2011., 19:07
Tražila sam ovu temu pre neki dan, pa je nisam našla, te sam na nekoj drugoj postavila pitanje na koje mi niko nije dao odgovor, pa se sad nadam da će me neko ovde čuti :D

Dakle, šta mislite, da li postoji način da se peap toe-ice pretvore u cipele sa zatvorenim prstima?(kod dobrog, cipelara, naravno)

Naime, našla sam kod bake neke jako udobne cipele, dosta classy i specifične. Zapravo se graniče sa gadnim, ali na dobar način.

I jedini razlog zbog kojih ih ne bih nosila je taj bezvezan prorez kod prstiju. Ja zapravo imam male prste, pa se u cipelama oni ni ne vide, što znači da to nema ni funkciju, sem da bude ružno.

Evo ovako to izgleda: http://i51.tinypic.com/nbzpqr.jpg

Gear
15.03.2011., 19:16
Pozdrav!
Zna li netko gdje mogu kupiti crnu boju za farbanje torbe? Materijal torbe: 50% pamuk, 40% poliester, 10% polyurethane :zubo:

fala ;)

RabidXPanic
16.03.2011., 09:07
Ništa im neće biti, možeš ih oprati na 40 sa malo deterdženta i bez omekšivača. Izvadi tabanice ako se mogu izvaditi.
Al najbolje je ručno sa deterdžentom, četkicom i vodom.

ja ih uvijek perem na 40, stavim ih u neku vrećicu (tipa one za grudnjake). i izvučem vezice van obavezno.

Amimanera
16.03.2011., 17:46
Za poliester ti treba neko disperzno bojilo. Imaš ih tu (http://www.chromos-orb.hr/o8.html).

A gdje ovog ima za kupiti? Samo na žitnjaku ili ima i još negdje tih boja za poliester?

dvorac.w
16.03.2011., 19:55
super tema..pomoc...gdje u zagrebu odnijeti koznu jaknu na farbanje..dio jakne na suncu izbljedio..hvala unaprijed

Mojne_me
18.03.2011., 13:45

Ništa jednostavnije. Dva ušitka i to je to.

Mojne_me
18.03.2011., 13:51
ja ih uvijek perem na 40, stavim ih u neku vrećicu (tipa one za grudnjake). i izvučem vezice van obavezno.

:rofl: Moj ex. je mislio da ja keficom i ručno perem njegove svete Adidasice. Jednog dana je došao kući i čuje kako veš-mašina ronda.
Naravno da ronda kad su unutra 2 para tenisica! Adidas, naravno. :p
Na 40 stupnjeva i nikad im ništa nije bilo :lol:
Prema tome, provjereno, sigurno možeš.

apollo11
25.03.2011., 14:03
Zna li netko gdje se mogu napraviti 'metalne' rupe na kožnom remenu, nešto poput ovoga:

http://img232.imageshack.us/img232/7140/torbaj.jpg (http://img232.imageshack.us/i/torbaj.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Trebaju mi takve dodatne rupe na remenu od torbe.. Rade li to oni koji izrađuju kožnu galanteriju?! :misli:
Preporuke...?!! :)

I gdje se mogu izbušiti obične rupice na remenu?!

Reny02
03.04.2011., 18:33
kupila sam crne uske hlače i zanima me kako mogu na njima napraviti bijele crte ili šare, onako rokerski stil :mig:
neki kažu da pošpricam domestosom. koliko je to sigurno i ima li i neki drugi način ?
hvala ;)

Abbey Lee
03.04.2011., 19:47
zna li netko gdje u zagrebu mogu kupiti crnu boju za bojanje tkanine a da nije ona dm-ova za bojanje u mašini?

dakle one praškaste, u vrećicama, s kojima se boja u loncu?

malcreada
04.04.2011., 12:27
Palo mi je par perlica s ogrlice,pa znate li gdje bih to mogla odnesti na popravak?

Amimanera
15.04.2011., 11:58
zna li netko gdje u zagrebu mogu kupiti crnu boju za bojanje tkanine a da nije ona dm-ova za bojanje u mašini?

dakle one praškaste, u vrećicama, s kojima se boja u loncu?

u chemacu na vukovarskoj

menni
08.05.2011., 08:51
kupila sam crne uske hlače i zanima me kako mogu na njima napraviti bijele crte ili šare, onako rokerski stil :mig:
neki kažu da pošpricam domestosom. koliko je to sigurno i ima li i neki drugi način ?
hvala ;)

pa kupi još jedne hlače sa bijelim crtama :kava:

nego, meni je sa nekoliko komada nakita ispalo po nekoliko onih bling-bling kamenčića pa sad to ružno i nenosivo izgleda. gdje to mogu popraviti? ili kupiti zamjenske pa ću sama zalijepiti? tipa ovoga, samo mi ispade par ovih kamenčića.. i baš sam :(

http://images.shopgoodwill.com/5/2-11-2011/sa5010796211-wn.JPG

maja bobinac
09.05.2011., 09:45
Zanima me da li postoji mogućost, npr. produljenja rukava na kožnoj jakni :)?
I da li zna netko koja je cijena takvog zahvata, ili ima neku preporuku gdje otići to napraviti?

Hvala ;)

E ovako, ja sam bila potrgala jaknu na rukavu, jakna mi je bila draga pa sam je svakako htjela popraviti. Preko poznanika sam došla do izvrsnog majstora (radi godinama u Parizu) koji je jaknu savršeno popravio, ništa se nije primijetilo, i čak nije skup a radi sve vrste popravaka a čak šiva po mjeri prema tvom crtežu ili slici nekog modela, stvarno savršeno. imam njegov telefon 0xxxxxxxx.
sretno

Abbey Lee
09.05.2011., 20:17
u chemacu na vukovarskoj

ajme hvala ti do neba, nisam dugo provjeravala jel mi netko odgovorio, prestala sam nakon desetak dana...i sad slučajno odem i vidim!
idem odmah sutra vidit, hvala ti!:cerek:

hercegovka18
22.05.2011., 10:21
Pozdrav ljudi...zanima me mogu li ista uciniti sa svojim hiršnim plavim cipelama na kojima su se s unutarnje strane pojavile fleke, cipele izgledaju kao da su na tim mjestima spaljene, tako da ne znam sta mi je ciniti s njima jer su mi jako drage :(...one izgledaju ovako: http://www.wholesale-dress.net/fashion-suede-high-heel-shoes-blue-g1245375.html

magjar07
24.05.2011., 08:00
pitanje
žulje me nova tenisica na zadnjem gornjem dijelu (ahilove tetive).. kak da to rešim.. i to samo leva

Zla_Patuljčica
24.05.2011., 20:56
pitanje
žulje me nova tenisica na zadnjem gornjem dijelu (ahilove tetive).. kak da to rešim.. i to samo leva

Flaster. :rofl:

Kelj
24.05.2011., 21:36
ili onaj silikonski umetak za šuzu,ako će ti se držat.najbolje kombinacija tog dvoje :)

Ushminkane Pepe
25.05.2011., 12:04
Bok svima!
Imam jedno pitanjce....
Znate kako izgledaju Startasice.. e, pa mene zanima da li je moguće i kakvim bojama prefarbati onaj njihov gumeni rub na koji je zalijepljena tkanina....
tj. kojim bojama se može farbati uopće takva guma, za džonove i sl., a da boja se zadrži i ne zguli prvom kišom i sl.
Zahvaljujem!

Lucka102
01.06.2011., 20:06
Ljudi pomagajte! U ponedjeljak imam maturalnu veceru i upravo sam otkrila da ne mogu plesat i zavrtit se u stiklama jer je na djelu potplate guma koja zapinje o pod. Potplate su plasticne. Zanima me jel netko zna ima li postolara koji popravljaju plasticne potplate (jer znam da inace popravljaju il gumene potplate il lijepe gumu za plasticne). I da, guma se ne moze odljepit jer su stikle radene tako da je guma ispod plastike pa su zagrebali malo plastiku da dodu do te gume. Ili ako neko zna moze li se to s necim premazat ili slicno da budu skliske :confused:

radio33
09.06.2011., 19:56
starke, koje su izvana bijele, a iznutra zelene su pustile boju i sad su mi starke zelenkaste. ima li tko kakav savijet kako da izbjelim starke opet?

lik iz bajke
09.06.2011., 19:58
baci ih u varikinu na kratko :D:o

peachwoman
21.08.2011., 10:52
ja tražim torbara ili već nekoga ko bi mi promijenio postavu na torbi?:)

Zna netko nekoga za preporučiti?:top:

i am disturbed
28.08.2011., 00:40
Pozdrav svima!
Na satu imam male ogrebotinice te me jako živciraju.
Mislim ic kod urara pa ako neko ima iskustava s tim, kolko to dođe i ako je uopce moguce.

http://i56.tinypic.com/33dzgiw.jpg

Lily_
28.08.2011., 00:49
Ako si u Zagrebu, odi onom uraru u Tomićevoj (ulica ispod Uspinjače), na desno gledajući iz Ilice, zove se Dražen Siladi (mislim da je tako nekako prezime). Jako je ljubazan, a i odličan urar i majstor, i inače je poznat kao dobar za takva nekakva poliranja kućišta, kad se nešto ogrebe i sl. tako da pretpostavljam da može ispolirat i staklo. To ti nije ništa skupo.

P.S: Sad sam proguglala: točna adresa Tomićeva 4, da, dobro sam zapamtila prezime. :) Javi je li ti to mogao ispolirati i srediti, ja mislim da može.

i am disturbed
28.08.2011., 02:24
puno hvala na odgovoru, no nisam u zagrebu. u osijeku sam, zaboravih to napisat -.-. drago mi je čuti što to ne bi trebalo bit skupo! :D

balerina9
29.08.2011., 14:22
Pozdrav!
Dali mozda netko zna gdje bi u Zagrebu mogla dati prefarbati koznu torbu (iz svijetle u narancastu), ili kako se to moze doma?
Hvala!

štrudlica
09.09.2011., 17:25
Imam jedne crne čizme koje na peti imaju zakovice, nešto tipa ovoga samo što su moje cizme visoke do koljena
( http://www.google.hr/imgres?q=cizme+sa+zakovicama+iza&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:hr:official&biw=1366&bih=660&tbm=isch&tbnid=cdv13OEimrf-kM:&imgrefurl=http://www.forum.hr/showthread.php%3Ft%3D461652%26page%3D9&docid=76pPb8KaGxZ4SM&w=400&h=400&ei=aj1qTqjaGo3HtAb8rLHBBA&zoom=1&iact=hc&vpx=889&vpy=269&dur=818&hovh=225&hovw=225&tx=92&ty=135&page=2&tbnh=158&tbnw=158&start=32&ndsp=18&ved=1t:429,r:10,s:32 )

Da li to postolar može maknut nekako ??

Lauren
10.09.2011., 09:47
Imam dva krasna kardija iz miss selfridge, međutim, ostavljaju mucice posvuda:rolleyes:
Kak da to sredim?

Kalliste
14.09.2011., 22:34
Može mišljenje, šta mislite bi li ovakva haljina pink svijetle boje mogla kod bojanja u kemijskim čistionicama ispasti neke koraljne boje... Neznam još točan sastav, čekam da mi odgovore, a ne bi je htjela kupovat ako nemogu bojat... Kakvog bi sastava uopće bilo najbolje da je, da mi naum uspije...
http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20100129/Sophie-dress-49-99-bullett-stud-cuff-16-99-River-Island-184011_L.jpg

pigl
26.09.2011., 20:55
Je li moguće kod postolara skratiti (odrezati) saru čizme? Našla sam jednog postolara koji na sajtu nudi tu uslugu, ali zanima me je li to tko radio i je li mu to ugrozilo izgled čizme :)

elle16
28.09.2011., 22:06
bok :) kupila sam prije par mj bijele kožne platforme koja sam imala vani nekoliko puta i malo su mi se izgulile i baš se jako vidi na bijelom :S pa me zanima dal bi se mogla na to naljepiti čipka ili tako nešto,da se to ne vidi? ima netko iskustva s time? možda zvuči glupo,ali u mojoj glavi mi se čini baš oke ideja za spasiti cipele :D ovakve su moje,samo što je koža bijela i glatka,ne ovako naborana http://bellemel.com/wp-content/uploads/2009/05/bcbgirlsdaltonsandal.jpg hvala unaprijed :)

žalfija
28.09.2011., 23:35
Imam jedne crne čizme koje na peti imaju zakovice...
Da li to postolar može maknut nekako ??

ne vjerujem, ostati će rupice, a da ih prefarbaš crnim lakom za nokte npr, ako ti tako smetaju? :ne zna:

Je li moguće kod postolara skratiti (odrezati) saru čizme? Našla sam jednog postolara koji na sajtu nudi tu uslugu, ali zanima me je li to tko radio i je li mu to ugrozilo izgled čizme :)

Moguće je zašto ne, ja sam već svašta radila sa cipelama i čizmama, pa i kratila saru.:D
Odrezao, prošio rub kako je i bilo, namjestio i skratio patent, kao da se ništa nije dogodilo.
Mislim da sam to platila 150 kn prošle zime.

MiaMao
02.10.2011., 22:08
pozdrav cure :)

imam visoke marte,crne boje i htjela bi ih prefarbati.
svidja mi se bas ona nijansa koju sam vidjela prije koju god u ducanu (nisam sigurna da li ih jos ima), crvene - bordo,ali onako kao isprane,ako kuzite sta mislim..

zanima me kako je curama koje su probale opcenito ispalo farbanje marti?
mislim ih onesti potolaru,ne na svoju ruku. :)

edit,nasla primjer boje :)
http://img522.imageshack.us/img522/2193/originalslika4942031.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/522/originalslika4942031.jpg/)

štrudlica
09.10.2011., 15:46
ne vjerujem, ostati će rupice, a da ih prefarbaš crnim lakom za nokte npr, ako ti tako smetaju? :ne zna:

To s lakom sam već napravila, al ipak sam morala pitati ako eventualno posotji kakav način :)

E sad, drugi problem, imam jedan crni kaput, malo iznad koljena, koji bi htjela skratit, to se vjerojatno može, no zanima me druga stvar, dali bi se mogao ofarbat u tamno plavu boju? (mislim da nema smisla da pitam za neku svjetliju boju jel?) I ako se može kojim bojama i gdje ih kupiti, jel koliko znam u mojoj okolici nitko ne radi to bojanje odjevnih predmeta.

Lilit
12.10.2011., 20:57
sta se moze napravit, s kakvima ih zamjenit da ne lupkaju toliko prilikom hodanja :503:
pretpostvljam da ce se uvijek cut ali kako da budu najtise moguce?

Zla majkee
12.10.2011., 21:15
Odnesi postolaru da stavi gumu ispod. Postaneš nečujna :)

Lilit
12.10.2011., 21:19
stavi gumu na postojece petice? ili zamjeni petice s gumenima? samo na petice stavim ili i na cijeli dzon? neuka sam :o ne nosim pete za dan jer me zivcira to lupkanja a vidim (cujem) da ne lupkaju sve zene :zubo:

mopsica
13.10.2011., 13:35
gdje mogu popraviti remen na torbi (umjetna koža), skroz je puknuo, trebao ponovno zašiti
već 2. put, 1. put su mi popravili u Ilici (malo iza Name), za 70 kn :rolleyes::rolleyes: (a torba iz TN na nekom zadnjem sniženju za 50kn :rofl: ) i ponovno je puknulo :(

Zla majkee
13.10.2011., 19:35
stavi gumu na postojece petice? ili zamjeni petice s gumenima? samo na petice stavim ili i na cijeli dzon? neuka sam :o ne nosim pete za dan jer me zivcira to lupkanja a vidim (cujem) da ne lupkaju sve zene :zubo:

Mislim da stavi gumu na pete, ali nemoj me držati za riječ. Ja ne nosim kukckave stvari, to je moja stara prije uvijek mijenjala :)
Ali mislim da postolari znaju kaj treba. Ono, odeš, veliš u čemu je problem i to je to. Sorry, nisam baš od neke pomoći. :(

Lilit
13.10.2011., 19:37
ma jesi kako ne :) odnijet cu jedne pa cemo vidjet, ako postanu necujne nosim sve :top:

opium
14.10.2011., 13:29
Ovako imam nekoliko pitanja.
1. gdje se u zg mogu nabaviti taovice (piramidice)
2. koje je dobro ljepil za tekstil? naime htjela bi zaljepiti tanke trakice od umjetne kože na majcu
3. koji krojač bi mogao od starh pemalih hlača napraviti suknju, tj može li tu suknju proširit istim materijalom. Hlače su duge a ja bi minicu.
4. Koje boje se mou koristiti za farbanje sintetičke odječe
Zahvaljujem

Elöise
31.10.2011., 10:03
Trebaju mi cipele za kišu i ružno vrijeme. Nađoh jedne prekrasne, sive, brušena koža. Nisam kupila jer ne znam da li bi izdržale kišu, iako mi je prodavačica napomenula kako se to riješi sprejem za impregnaciju, da su onda i nepropusne za kišu i ne ostaju mrlje od iste. Sad, nisam sigurna govori li to samo da ih kupim (a bome, nisu jeftine) ili mogu bez straha gacati po kiši bez da ih uništim prvom prilikom?
Help, please!! :moli:

RIB
31.10.2011., 17:39
Trebam zamijeniti dio na prefinoj koznoj jaknii to tocno dio na ramenima. Kome u zagrebu da to odnesem? Koza je tanka, divna I taj dio ce trebati po savovima najprije otparati pa ga zamijeniti novim? Kome? Jakna je bila skupa pa se bojim da mi ju neki "mesar" unisti!

Iva_na
01.11.2011., 15:39
Cure, help!

Radi se o haljini sa srebrnim šljokicama, evo bas ovoj: http://www.google.hr/imgres?q=river+island+sequin+dress&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:hr:official&biw=1280&bih=607&tbm=isch&tbnid=wp9Vr4dwjBSdVM:&imgrefurl=http://www.styleinsider.riverisland.com/%3Fp%3Dblog%26post%3Dspotted-kelly-rowland-in-river-island&docid=dM4Gemp99HrtsM&imgurl=http://www.styleinsider.riverisland.com/img/blogposts/cctj4xg9t8mg700.jpg&w=700&h=661&ei=hBKwTrnwDcfWsgb_y51c&zoom=1&iact=hc&vpx=386&vpy=135&dur=1151&hovh=218&hovw=231&tx=111&ty=139&sig=107857907755600706050&page=1&tbnh=130&tbnw=138&start=0&ndsp=27&ved=1t:429,r:2,s:0

e sad cime bi (tj da li bi uopce mogla) obojati/prelakirati te šljokice da budu zlatne? :moli:

rocketCandy
01.11.2011., 18:26
Da li je izvedivo nešto pamučno što je tamno, tamno modro ofarbati u crno?

m@non
01.11.2011., 21:01
Ako je čisti pamuk, bez problema...ako ima u sebi sintetike, onda možda i ne....

Imam pitanje...Rub na crnoj pamučnoj tunici je ukrašen sitnim cirkončićima koji su počeli otpadati. To jako ružno izgleda, a tunika je predivna i nošena doslovno 2 puta....Mislim da bi počupala ostatak cirkončića, ali ostat će ružni tragovi od ljepila....Ima netko iskustva kak to rješiti?

RIB
02.11.2011., 10:19
a da kupiš paketić cikronića i ljepilo za tkaninu? vjerojatno će i to s vremenom otpasti, ali...

mislim da kristaliće (i ljepilo) drži interspar uz školski pribor, moguće mUeller, kod dječjih igračaka za ručni rad. sigurno ih ima chemaco u zagrebu, oni primaju i online narudžbe.

Anson
02.11.2011., 14:34
i mene zanima kako maknuti ljepilo od cirkona?

i jel zna netko nekog tko prepravlja kožne stvari?

m@non
03.11.2011., 08:05
a da kupiš paketić cikronića i ljepilo za tkaninu? vjerojatno će i to s vremenom otpasti, ali...

mislim da kristaliće (i ljepilo) drži interspar uz školski pribor, moguće mUeller, kod dječjih igračaka za ručni rad. sigurno ih ima chemaco u zagrebu, oni primaju i online narudžbe.

Ma ja se želim otarasiti tih šljokica...nisam baš prevelik fan šljokave odjeće, ali mi je tunika prelijepog kroja....

Suzi MiOko
03.11.2011., 08:49
Imam pitanje...Rub na crnoj pamučnoj tunici je ukrašen sitnim cirkončićima koji su počeli otpadati. To jako ružno izgleda, a tunika je predivna i nošena doslovno 2 puta....Mislim da bi počupala ostatak cirkončića, ali ostat će ružni tragovi od ljepila....Ima netko iskustva kak to rješiti?

ja sam to rjesavala markerom (onim obicnim vodootpornim za CDe, ali imaju hobby shopovi markere s tekstilnom bojom) u boji odjece, samo bi presla njime preko ljepila (i tu se pokazalo plusom sto volim crnu odjecu, ne znam di bi stigla da trazim vodootporni marker tocno odredene nijanse neke boje :p).
ista tehnika je efikasna ako se print neke majice slucajno od peglanja razlije, to razliveno se samo prefarba markerom i stvarno se ne kuzi kad je stvar nosena, samo na par cm blizine i to kad ti netko ukaze sto da trazis :mig:

Suzi MiOko
03.11.2011., 09:27
Trebaju mi cipele za kišu i ružno vrijeme. Nađoh jedne prekrasne, sive, brušena koža. Nisam kupila jer ne znam da li bi izdržale kišu, iako mi je prodavačica napomenula kako se to riješi sprejem za impregnaciju, da su onda i nepropusne za kišu i ne ostaju mrlje od iste. Sad, nisam sigurna govori li to samo da ih kupim (a bome, nisu jeftine) ili mogu bez straha gacati po kiši bez da ih uništim prvom prilikom?
Help, please!! :moli:

moja iskustva s brusenom kozom su da sprej za impregnaciju pomogne, ali nije svemoguc i svakako ne stiti od mrlja. ne znam koja nijansa sive je u pitanju, ali ako ih bilo gdje oceses ili zaglibis u neku prasinu ili blato, izvuci to van je sizifov posao. brusena koza s vremenom ili gubi boju ili poprimi boju svih necistoca kojima je bila izlozena.
cinjenica je da se brusena koza vlazenjem i s duzim nosenjem deformira pa je
moj savjet da ne kupujes brusenu kozu ako trazis cipele za kisu i ruzno vrijeme.

Elöise
03.11.2011., 10:19
O, napokon netko s konkretnim iskustvom! Hvala na odgovoru... Nisam ih kupila, još sam u potrazi za nekim primjerenijim.

Suzi MiOko
03.11.2011., 10:43
O, napokon netko s konkretnim iskustvom! Hvala na odgovoru... Nisam ih kupila, još sam u potrazi za nekim primjerenijim.

nema na cemu, nadam se da ces naci ubrzo nesto primjereno :mig:

nathalie823
07.11.2011., 12:31
Trebam pomoć. Dobila sam divnu vunenu haljinu koju bih htjela skratiti. Gdje to mogu napraviti u Zagrebu? Nekako mislim da se vuna teško skraćuje??

Santorina007
08.11.2011., 16:21
Trebam pomoc u vezi jedne crne haljinice sa sljokicama. Vec sam je vise puta prala, ali i dalje sljokice opadaju ko lude. Stalno ih svuda nalazim, a i lijepe se na odjecu drugih ljudi koji su blizu mene. Kako da se toga rijesim? Hvala :)

Oblivion1337
08.11.2011., 16:56
Isprike ako je već netko napisao ali...
jel ima igdje u zagrebu za kupiti sprejevi (u bojama) za farbanje tkanine?? (u chemacu nemaju)
pliz hitno je :(

MM237
15.11.2011., 16:37
Pozz..imam problem...evo mama mi je nove ( 2 put nošene) crne trapke oprala u vešmašini, nije ih stavila na opačke, NIJE PAZILA :503:, pa su mi izbjeljele...:durica
Naravno kak su se zgužvale imaju izbjeljene crtice po sebi, rubovi su svijetliji...
Izgledaju ko da su prastare...:504:
Kak da to popravim?
Trapke su iz Manga, i trebale bi biti pamučne...
Da kupim crnu boju pa u vešmašinu sa njima ili kaj?
Help, help, help...a stvarno su mi drage!!

titica
15.11.2011., 18:38
Pozz..imam problem...evo mama mi je nove ( 2 put nošene) crne trapke oprala u vešmašini, nije ih stavila na opačke, NIJE PAZILA :503:, pa su mi izbjeljele...:durica
Naravno kak su se zgužvale imaju izbjeljene crtice po sebi, rubovi su svijetliji...
Kak da to popravim?

i meni se to dogodilo sa jednima, pa san ih piturala 3-4 puta, i onda to prvi dan izgleda dobro, osin sto boja pusti i po nogama i gacicama :rolleyes: i onda kad se opet operu - gotovo. onda san ih ja lipo uvalila u klor i sad su maslinasto - bez - bilo i neman vise problema s njima:D

peachwoman
15.11.2011., 23:58
Trebam torbara da mi promijeni podstavu od torbe, uspjela sam razliti ljepilo po noj!Zna netko dobrog?:rolleyes:

m@non
16.11.2011., 08:56
Kak da to popravim?

Ja uvijek bojim crne trapke, ne puštaju poslije boju, ali ja ih ne bojim u mašini nego u velikom loncu, iskuhaju se s bojom pa je puno bolji rezultat nego nakon bojanja u mašini a i primjetila sam da mi boja puno dulje traje....ja ih nakon kuhanja u boji još jednom isperem u mašini i onda fiksiram boju u zakiseljenoj boji....

ellzilla
16.11.2011., 13:49
Imam jednu pariško plavu satensku haljinu staru par godina i sviđa mi se kroj al boja i materijal su mi too much:D pa bi ja to htjela prefarbat u crno (crni saten mi je prihvatljiv)?
Jel moguće saten ofarbat?

Bili Cvitak
17.11.2011., 15:13
ne znam gdje postaviti ovo pitanje, ako sam na krivom mjestu uputite me na dobro.
prije 2 mjeseca sam dala u kemijsku čistionu kaput koji je crn, sjajne boje (bio). kad sam ga gledala u kemijskoj bilo je sve super. ali kad sam ga prvi put stavila na sebe ovih (hladnih) dana i došla van, zamalo mi suze krenule. on je posivio, izgleda ko da je izgreben i znam kakav je bio prije i mogu reć da je uništen. sad, kako je to bilo prije nekih 2 mjeseca glupo mi je samo tak otić u kemijsku i čitat im bukvicu pa me zanima je li se koja od vas našla sa sličnim problemom i postoji li nešto što bi mom kaputu vratilo sjaj kakav je imao prije kemijske? hvala!

shef Sale
29.11.2011., 09:29
Pozdrav!
Prvi put pišem na ovom podforumu, ali eto, potreba je :zubo:

Dakle, radi se o ženskom kožnom remenu koji ima elipsaste rupice.
Potrebno je napraviti još nekoliko njih jer je definitivno preširok, ali 2-3 obućara/remenara koji su pitani, nitko to ne može napraviti (samo okrugle, klasične)
Da li se netko susreo sa sličnim problemom i možda zna, da li se negdje u Zagrebu, kod nekog takvog obrtnika može napraviti nešto slično?

Hvala unaprijed! :)

KraljicaSparoga
29.11.2011., 13:26
Inace se remen krati sa druge strane, ne tamo di su rupice nego di je kopča. Ispod kopče bi se trebala nalazit mala vidica koja se odvida i onda odrežeš taj dio remena.Kužiš?

shef Sale
29.11.2011., 14:29
Da, vidiš stvarno :bonk:
Nije mi (ni vlasnici remena :D) uopće palo na pamet takvo što (a sad kad mi veliš, znam i sam da se to tako radi) :zubo:

Hvala! :)

Kornelia
30.11.2011., 12:44
Kreativke moje - trebam savjet! Imam jedne čizme koje su mi se počele odozgora "listati" a nisam ih još niti pošteno počela nositi- đon je ko nov, a fora su mi i zato bih pokušala nešto izmisliti staviti na to izlistano da im produžim bar još malo vijek trajanja, razmišljala sam u nekoj širokoj satenskoj traci jer gore imaju kao kožne špagice pa se vežu i to bi isto promijenila u satensko ili tako nešt.. ali htjela bih čuti i vaše ideje, hvala :)

To su ove čizme - vidi se gdje su se počele "listati":
http://i673.photobucket.com/albums/vv98/Koka_86/Obuca/P1010002.jpg

Ili možda neku traku pa preko tog zakovice?

InfiX
30.12.2011., 14:56
Pozdrav ljudi....

Imam jednu crnu kosulju koja mi je bila za svirke i na njoj je ime benda na kragni, pa me sad posto vise s njima ne sviram ak netko zna kako uklonit natpis a da ne ostetim kosulju?

Razmisljo sam sa razrjedivacem al mislim da je to malo prejako?

heybaby
30.12.2011., 15:34
ne razređivač će ti najvjerojatnije i farlu skinut.... crni marker ?:ne zna: nabaci fotku da vidimo ako nije bad

pupetta.maresca
30.12.2011., 16:20
vjerovatno je bijelo na crno... sto znači dva sloja bijele boje.
a da jednostavno kupiš novu?

Naime, današnji tisak, pa i onaj u nekom kisku koristi boje sa jakim vezivima, tako da svaka intervencija će uništiti i košulju.
Jer da bi skinuo tisak moraš koristiti sredstva i košulja će se uništiti, ili u najboljem slučaju izgrist će boju.

InfiX
30.12.2011., 16:22
Evo slike:
http://imageshack.us/g/194/dsc00820op.jpg/

InfiX
30.12.2011., 16:25
vjerovatno je bijelo na crno... sto znači dva sloja bijele boje.
a da jednostavno kupiš novu?

Naime, današnji tisak, pa i onaj u nekom kisku koristi boje sa jakim vezivima, tako da svaka intervencija će uništiti i košulju.
Jer da bi skinuo tisak moraš koristiti sredstva i košulja će se uništiti, ili u najboljem slučaju izgrist će boju.

ah steta mi kosulje jer mi super pase i taman mi je pa mi je zal da stoji u ormaru :rolleyes:

heybaby
30.12.2011., 17:25
probaj nekako izguliti print ako ide... sretno!

InfiX
31.12.2011., 08:16
ide sa skalperom al mora se jako oprezno radit da ne ostetim kosulji i neopisivo sporo ide :503:

Mannu
01.01.2012., 14:15
Prepaljen mi je novi sisley kaput na rukavu, nije skroz već do bijele postave. Ima li nekih načina da to saniram ili negdje odnesem tko ga može pokrpati?

Mannu
01.01.2012., 14:50
Prepaljen mi je novi sisley kaput na rukavu, nije skroz već do bijele postave. Ima li nekih načina da to saniram ili negdje odnesem tko ga može pokrpati?

Ribaa
03.01.2012., 08:00
Imam jedno, možda neobično, pitanje. Sve koje sam pitala kažu da se to nemože, pa nek mi tu netko odgovori, pliz..

Naime, kupila sam ski odijelo prije prošlog Božića, svega dvaput sam ga nosila do ove zime jer nismo išli na skijanje u 2011. i sad smršavila sam od onda, ne sad 20 kila ali dovoljno da mi odijelo bude prepreveliko. Znam da je skijaško odijelo u pravilu 'loose' ali fakat mi glava izgleda ko točkica kad se obučem u njega. Kad obučem hlače i stavim tregere, na trbuhu mi se rupa napravi, mogu 2 šake gurnut oko pasa.

Glupo mi je sad kupovat novo, jer je to bacanje love, ali da li se može ovo suziti?

hsfi
04.01.2012., 08:22

Meni su preporučili umjetno štopanje u Miškecovom prolazu, Zgb, i stvarno su se potrudili, ali razlika se ipak vidi tako da sako više nisam mogla nositi. Nije baš bilo ni jeftino tako da se meni nije isplatilo.

Marija_Kt
09.01.2012., 18:49
ne znam jel tema prava za pitanje, al evo...
kupila sam danas kožne čizme u Guliveru, imaju drvenu petu. nakon sat vremena nošenja, peta se već malo izlizala pa me zanima dali se to kako može zaštitit, odnosno da se više ne izlizuje?? jel postolari rade tak nešt? :neupućena:

_oja_
09.01.2012., 20:35
zna li itko kako mogu ofarbati svilenu košulju?

black_woman88
09.01.2012., 21:42
hej cure, ako neka zna s cim bi mogla pofarbati ove cipele da budu crne, bila bi jaaako zahvalna :) !!

http://i44.tinypic.com/duvc8.jpg

RabidXPanic
11.01.2012., 09:10
hej cure, ako neka zna s cim bi mogla pofarbati ove cipele da budu crne, bila bi jaaako zahvalna :) !!

http://i44.tinypic.com/duvc8.jpg

Bojom za kožu ili bojom za tekstil, ovisi o materijalu. Desetak kuna bočica.

zna li itko kako mogu ofarbati svilenu košulju?

Bojama za svilu, ista je cijena. Ovisi što želiš postići.

pinkdot
11.01.2012., 13:37
Zna li netko gdje bih uspješno i kvalitetno mogla obojati jaknu u Zagrebu? Dobila sam prekrasnu Nautica jaknu, ali je boje kanarinca i meni nenosiva. U sastavu materijala stoji da je od izvana 60% pamuk, 40% najlon, podstava je 100% poliester, a i punjenje iznutra je 100% poliester. Nekako mi se cini da bi možda zbog te žute mogla ispasti najbolje u smeđoj, ali ne znam, materijal me brine. Ne čini mi se kao nešto lako bojivo.

žile
20.01.2012., 13:48
gdje kupiti boju za farbanje kože,ako netko zna??

lik iz bajke
20.01.2012., 20:43
Zna li netko gdje bih uspješno i kvalitetno mogla obojati jaknu u Zagrebu? Dobila sam prekrasnu Nautica jaknu, ali je boje kanarinca i meni nenosiva. U sastavu materijala stoji da je od izvana 60% pamuk, 40% najlon, podstava je 100% poliester, a i punjenje iznutra je 100% poliester. Nekako mi se cini da bi možda zbog te žute mogla ispasti najbolje u smeđoj, ali ne znam, materijal me brine. Ne čini mi se kao nešto lako bojivo.

ne znam dal ce ti to itko htjet primit. meni su u jednoj kemijskoj cistionici, gdje sam prije bojala neke hlace, rekli da primaju samo pamuk i lan. frendici nisu htjeli primiti pamucni baloner zato sto je podstava bila poliester. :ne zna:

6ftunder
20.01.2012., 23:42
ne zele to primiti jer se boja ne hvata na polyester. ja sam bezbroj puta sama kod kuce farbala stvari i najcesce su konci ostali u staroj boji jer su sinteticki.

KraljicaSparoga
22.01.2012., 01:19
Pa dibro, zuto smeđa kombinacija boja je ok.
Iako bi ja tu jaknu ostavila u zutoj boji ili ju prodala i kupila drugu. Preskupa jakna da bi se sad s njom radili eksperimenti.

Ela24
15.02.2012., 10:14
Bok, imam pitanjce jedno....
Htjela bih mužu za rođendan dati posrebriti dječije narukvice iz rodilišta...da li itko ima informacija o tome gdje bi to mogla napraviti...da li to rade zlatari ili prodavači srebra??????

LLme
07.03.2012., 15:00
Je li zna neko kako mogu crvene starke ofarbati u bijele? Je li radio to neko?

DBys
07.03.2012., 15:22
Je li zna neko kako mogu crvene starke ofarbati u bijele? Je li radio to neko?

a da jednostavno probas sa izbjeljivacem :ne zna:

LLme
07.03.2012., 15:44
To mi je i prvo palo na pamet, ali..
Strah me da ih nece potpuno izbijeliti, vec da ce ostati crvene fleke.
A onda ne znam ni kako da koristim izbjeljivac, da ih cijele potopim ili kako? Da li ce to ostetiti djon i ostalo?
:ne zna:

DBys
07.03.2012., 15:56
evo ovdje (http://www.ehow.com/how_7426380_make-plain-white-shoes.html) ti je sve okej objasnjeno...

DarkGirl
07.03.2012., 17:12
evo ovdje (http://www.ehow.com/how_7426380_make-plain-white-shoes.html) ti je sve okej objasnjeno...

Na ovaj post sam odlucila bacit svoje stare svijetlo zelene starke u kantu vode s varikinom pa javim kak je ispalo. Nebu mi zao ak se unište, tak i onak ih vise ne nosim.. Ali me ulovilo uređivanje starki pa sam sa spuzvicom ocistila gumu na najdražima :cerek:

Ove zelene ak lijepo pobijele cu furat s crnim znirancima (koje moram kupit :rofl:) i puknut cu zakovice na njih :cerek:

DBys
07.03.2012., 18:16
Ove zelene ak lijepo pobijele cu furat s crnim znirancima (koje moram kupit :rofl:) i puknut cu zakovice na njih :cerek:

:top:
i ne zaboravi postati u 'napravi sama' topicu :)

DarkGirl
07.03.2012., 18:22
Naravno, ali zakovice i zniranci ce ic gore kad dodu iz Kine :zubo:

Ali malo me brine, stavila sam znirance koji su bili samo "prljavi" od onih metalnih krugova, tj. pocrnili su na mjestima, u cistu varikinu i to crno nije otislo.. Starke lijepo izbljeđuju ali ni s njih ne odlazi to crno po jeziku i oko rupica :ne zna:

Kaj da s tim radim ak ne ode? :mama:

vanjaac
07.03.2012., 18:33
bok cure, može pomoć? za vikend su mi propalili sako na leđima, malo veći krug , otprilike veličine nokta :D molim vas recite mi kako da to riješim da se ne kuži? tamnoplave je boje a neznam kako da prešijem ? jedino ako krojačica ima identičan materijal što sumnjam?

LLme
07.03.2012., 18:59
Naravno, ali zakovice i zniranci ce ic gore kad dodu iz Kine :zubo:

Ali malo me brine, stavila sam znirance koji su bili samo "prljavi" od onih metalnih krugova, tj. pocrnili su na mjestima, u cistu varikinu i to crno nije otislo.. Starke lijepo izbljeđuju ali ni s njih ne odlazi to crno po jeziku i oko rupica :ne zna:

Kaj da s tim radim ak ne ode? :mama:

DarkGirl, u koliko vode si nasula koliko varikine? I koliko si ih drzala unutra?
Je li ostetilo djon i ostalo?

DarkGirl
07.03.2012., 19:04
Odgovorit cu ti kad pobijele :zubo:

Uzela sam lavor, nalila sam odprilike vode da pokrije tenisice, i nalijala sam varikinu. Odokativno.

DarkGirl
08.03.2012., 12:26
Evo ovako, konci su ostali zeleni, ali nisam ni ocekivala da boja ode.. ALI starke nisu cisto bijele, neke bež s prevlakom smeckastog su.. :ne znam:

Kaj sad? :s

DBys
08.03.2012., 13:42
od cega sada smeckasto? mislis kao pozutjele su? hm,da bilo je za ocekivati da nece odmah sva boja izaci van - moras ponoviti varikinaciju - kako ovo doktorski zvuci :D

LLme
08.03.2012., 13:46
A da probas jos jednom i stavis vise varikine? :ne zna:
Ja to hocu da ti sve isprobas, da ja ne moram na mojima da eksperimentisem :D

DarkGirl
08.03.2012., 14:12
Zaboravi :zubo:

Ne budem ih vise metala u varikinu jer ce se raspast. Nisu pozutjele nego su smeckaste, nisam daltonist :rofl:

DBys
08.03.2012., 23:36
sad ih mozes prefarbati bijelom akrilnom bojom :ne zna:

AnaOS
20.03.2012., 17:39
pozzzzz
dal ste ikad kratili visoke starke i pretvarali ih u niske ?? dal to rade obućari ?? šta mislite kak bi to ispalo?

Dejzi.U2
21.03.2012., 08:55
Došle su mi jedne štikle naručene s interneta i peta ide nekako u krivo kad se gledaju štikle iz profila, mislim da bi peta trebala biti duža.
Je li moguće kod postolara produljiti ili zamijeniti petu na štiklama i koliko bi otprilike to koštalo?

daria25
25.03.2012., 21:12
Kupit cu ove Aldove wedgesice (ne da mi ubacit sliku, saljem link),

http://2.bp.blogspot.com/-UrSW9VD5LIA/Ti76uP1urGI/AAAAAAAAAdg/d1ZJuoMiDW8/s1600/26_calcagni_91_6_%2528fds1%2529.jpg

medutim kao i uvijek imam problem s cipelama da mi ispadaju na peti. Ono sto je dobro kod ovih je da ima ovu "kukicu" na vrhu kroz koju se moze provuci neka vezica/trakica/gumica oko gleznja da drzi nogu. Sto mi preporucate, koji materijal bi najbolje pristao crnoj brusenoj kozi? A da izgleda skladno i pretpostavlja "uradi sam" tehniku?

Hazel Silk
27.03.2012., 18:01
kupila sam ovo http://www.globaltextiles.com/html/images/upload/tradeleads/422/421639.jpg

i sad me zanima može li se ikako đon prefarbati i gdje se u zagrebu (ili na ebayu) mogu kupiti boje za gumu ili što već treba
hvala :)

cloudvk
04.04.2012., 22:47
Dragi moji imam puno obuće koja se malo odljepila ,sad me zanima kojim ljepilom bi bilo dobro zaljepiti da to bude trajnije.Probala sam sekundarnim uhu patex isl ,obično bi držalo dok se ne prošetam ,stoga molim preporuku za ljepilo poz

SevenUp
13.04.2012., 20:13
bok, zanima me da li mogu negdje prebojati haljinu sa srebrnim šljokicama u zlatne ili roze i dali to uopće gdje postoji???...hvala puno :)

Gear
16.04.2012., 17:03
Jel zna netko da li se kožna (prava koža), uska suknja može razvući pola broja ili broj? Mala mi je pa me zanima da li ima neko sredstvo za rastezanje :D

Aualida
16.04.2012., 17:20
Ako je kožna, pretpostavljam da je krojena kvadratima. Ne znam baš želiš li to napraviti :D Meni se par vintiđastih što ih imam, usljed oscilacija od 2-3 kg koji odu isključivo u bokove :D rasteglo. Ne izgleda dobro.

A ako baš hoćeš, probaj mazati kremom i nositi ju, ne pada mi ništa drugo napamet. Znam da je postojala nekakva tekućina za širenje kožnih cipela, mislim da je to sve višemanje alkohol i/ili vazelin...

Više detalja: http://www.buzzle.com/articles/how-to-stretch-leather.html

lolobrigita23
16.04.2012., 18:54
Pozdrav curke! ne znam kud bih stavila ovo pitanjce, pa ću ga ugurat ovdje, vidim da vi imate puno iskustva, pa mi možda netko može pomoći
ovako, radi se o jednoj torbi koju sam kupila za jeftine pare preko e-baya, ali torba nema remen.. i sad sam ja mislila kupit kožu u takvoj boji (nemam pojima gdje?) i zašit si remen.. dali je to izvedivo? može meni to npr. napravit onaj striček koji radi n trgovini za popravke torba?? torba mi je predivna, dugo sam tražila baš u toj boji, ali ne mogu je nosit onak kao clutch torbicu, meni treba baš remen, da ju stvaim preko ramena.. pomagajte žene!!

Aualida
16.04.2012., 21:09
A da kupiš remen? Ne znam gdje si, ali valjda u svakom gradu postoji trgovina u kojoj se može kupiti remenje za male novce :)

lolobrigita23
17.04.2012., 07:14
ojla! gracias na savjetu, e vidiš to mi nije palo na pamet.. al isto tako nisam ni čula da se to može kuput negdje posebno.. mislila sam da uvijek dolazi cijela torba u kompletu, a da možeš posebno kupovat djelove, nemam pojima:ne zna:inače sam iz Vž-a, al idme u zg često, pa mogu kupit tamo, ako znate neku trgovinu gdje se to može kuputi?:)

micek-jerry
23.04.2012., 22:44
Sa nove jakne ispao mi je druker. Rekli mi u jednoj krojačkoj radnji da ću teško naći tko stavlja drukere jer su ti aparati jako skupi. Pa molim ak netko zna gdje bih to mogla napraviti?
Iz Dugog Sela sam, dolazi u obzir i Zagreb, naravno. :mig:

magjar07
24.04.2012., 08:59
hmmm mislim da sam pogodio temu....

jer netko zna dali se može skinuti krzno sa kapuljače koje je ušiveno....

radi se o ovakvoj jakni (neš slično) http://www.ebay.com/itm/Abercrombie-Fitch-Lewey-Mountain-Fur-Trim-Hoodie-Coat-Jacket-NAVY-NEW-L-Mens-/261009228973?pt=US_Mens_Sweats_Hoodies&hash=item3cc55cc4ad

Andie19
24.04.2012., 21:31
Ima netko ideju kako da zalijepim gumene čizme, čime? predrage su mi da bi ih bacila :tuzni:

LedenaKocka
24.04.2012., 21:40
Vec sam postala na "Uradi sama" ali vidjeh sad da je ovaj topic prikladniji.

Imam jedan mali problem, tj. dilemu i nadam se da sam na dobroj temi

Naime, nasla sam genijalnu koznu torbu na ebayu, ali ima zlatne okove
postoji li nacin da se to zamijeni i gdje to mogu napraviti?

Lilit
24.04.2012., 21:54
moze li se suknja visokog struka prekrojit u nizi struk?
materijal je onako kao od odijela, cvrsci sa podstavom
kopcanje je na patent na boku

micek-jerry
02.05.2012., 10:10
Sa nove jakne ispao mi je druker. Rekli mi u jednoj krojačkoj radnji da ću teško naći tko stavlja drukere jer su ti aparati jako skupi. Pa molim ak netko zna gdje bih to mogla napraviti?
Iz Dugog Sela sam, dolazi u obzir i Zagreb, naravno. :mig:

Sniffy
08.07.2012., 23:37
dajte cure help help pliiiz :moli:

na novoj haljini obučenoj jednom mi se izvukla nit i sad šugavo izgleda :(

ne mogu haljinu vratiti više naravno, a ne mogu je više niti nositi jer je to izvučeno naprijed i vidi se.

ima li šanse da se ta nit nekako uvuče nazad pa da se ne kuži toliko ili nešto?

stvarno ju ne želim baciti jer mi je jako lijepa

heeelp :mama:

TheProvense
09.07.2012., 10:49
moze li se suknja visokog struka prekrojit u nizi struk?
materijal je onako kao od odijela, cvrsci sa podstavom
kopcanje je na patent na boku

može..

TheProvense
09.07.2012., 10:49
dajte cure help help pliiiz :moli:

na novoj haljini obučenoj jednom mi se izvukla nit i sad šugavo izgleda :(

ne mogu haljinu vratiti više naravno, a ne mogu je više niti nositi jer je to izvučeno naprijed i vidi se.

ima li šanse da se ta nit nekako uvuče nazad pa da se ne kuži toliko ili nešto?

stvarno ju ne želim baciti jer mi je jako lijepa

heeelp :mama:

kad se nit jednom izvuče i nastane kaos- jako jako teško (zamalo nemoguće) je ispraviti stanje i vratiti ga na prvobitno..
desilo mi se isto na suknji..našila sam preko tog dijela svilenu traku, dužinom cijele suknje, ispao je jako dobar makeover suknje..
pretpostavljam da tebi tako nešto na haljinu ne bi odgovaralo, ali ako je problem u gornjem dijelu- da možda našiješ neki detalj preko?
ili od istog/slilčnog materijala napraviš neki cvijet, nešto, zakeljiš na broš pa time prekriješ..:ne zna:
ili ako je u donjem dijelu problem, uvijek možeš odrezati i sačuvati gornji dio pa nositi kao majicu..
nadam se da ćeš ipak uspjeti pronaći način kako nit vratiti, ali evo, to su neki moji prijedlozi..

Sniffy
09.07.2012., 11:45
kad se nit jednom izvuče i nastane kaos- jako jako teško (zamalo nemoguće) je ispraviti stanje i vratiti ga na prvobitno..
desilo mi se isto na suknji..našila sam preko tog dijela svilenu traku, dužinom cijele suknje, ispao je jako dobar makeover suknje..
pretpostavljam da tebi tako nešto na haljinu ne bi odgovaralo, ali ako je problem u gornjem dijelu- da možda našiješ neki detalj preko?
ili od istog/slilčnog materijala napraviš neki cvijet, nešto, zakeljiš na broš pa time prekriješ..:ne zna:
ili ako je u donjem dijelu problem, uvijek možeš odrezati i sačuvati gornji dio pa nositi kao majicu..
nadam se da ćeš ipak uspjeti pronaći način kako nit vratiti, ali evo, to su neki moji prijedlozi..

ma kakvi :mama:

taman donji dio par cm iznad ruba, a ako skratim bit će dopičnjak a to ne želim....

nikakva traka ne dolazi u obzir jer je nabrana haljina boje lososa :(

plače mi se :(

TheProvense
09.07.2012., 12:58
ma kakvi :mama:
taman donji dio par cm iznad ruba, a ako skratim bit će dopičnjak a to ne želim....
nikakva traka ne dolazi u obzir jer je nabrana haljina boje lososa :(
plače mi se :(

ajoj..
a da uzmeš sličnu boju lososa i kroz haljinu na par mjesta zašiješ par manjih krugića tog materijala..tek toliko, ne nabacano, da ispadne kao da je to i bila zamisao da haljina tako izgleda..da uspiješ prekriti ovaj dio koji zahebava..
ili da posegneš za nekih perlama..ne znam na koji način i u kolikoj mjeri je nabrana i koliko bi djelovalo napadno..
pa taj donji dio obrubiš perlama..

Sniffy
09.07.2012., 15:49
ajoj..
a da uzmeš sličnu boju lososa i kroz haljinu na par mjesta zašiješ par manjih krugića tog materijala..tek toliko, ne nabacano, da ispadne kao da je to i bila zamisao da haljina tako izgleda..da uspiješ prekriti ovaj dio koji zahebava..
ili da posegneš za nekih perlama..ne znam na koji način i u kolikoj mjeri je nabrana i koliko bi djelovalo napadno..
pa taj donji dio obrubiš perlama..

zgodna ideja...

ako ju ne uspijems pasiti onda ćemo morati tako nešto

malo sam bolje volje sad... :)

imaš još kakvu ideju? :*

TheProvense
09.07.2012., 16:30
bilo bi dobro kad bi stavila sliku..nje ili haljine slične njoj..modela radi..
na jednoj svojoj sam stavljala perle..lančić mi potegao dok sam ga stavljala i zašila sam gore perle, kao kragnu, da ju uspijem spasiti, ništa drugo mi nije preostalo..i izgleda odlično..
kao da je tako i zamišljena..
išla sam za ovime: http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=331&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=Z18SVL5nfDu2VM:&imgrefurl=http://www.dhgate.com/fashion-soft-maternity-wear-clothes-dress/p-ff8080813610cc7e013635cd3b7d3d22.html&docid=1BlvyYSOKGoWNM&itg=1&imgurl=http://image.dhgate.com/albu_233559032_00/1.0x0.jpg&w=736&h=533&ei=Kfj6T5mGBcbOswahkuXOBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=843&vpy=320&dur=625&hovh=191&hovw=264&tx=128&ty=89&sig=107588267597538695854&page=13&tbnh=141&tbnw=213&ndsp=27&ved=1t:429,r:11,s:331,i:218&biw=1280&bih=697
ako je par cm od ruba, jest da je posao, ali opet je najvažnije da ju spasiš, pa se malo igraš :)
obrubiš ju cijelu (malo teži posao) ili krugiće ili što već hoćeš i nabaciš po haljini (lakši posao)..
pretpostavljam da je ljetna, fino bi to izgledalo..malo svjetlucavog..
evo malo kombinacija:
http://www.google.hr/imgres?q=haljine+perle&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid=gzHWESYvT-c96M:&imgrefurl=http://dalje.com/foto.php%3Fid%3D9%26rbr%3D1136&docid=5Al7SuZ17WiVXM&imgurl=http://dalje.com/slike/slike_3/r1/g2007/m04/x76138308188030525.jpg&w=468&h=640&ei=Ofb6T-vcBOuK4gT8tLyKBw&zoom=1&iact=rc&dur=331&sig=107588267597538695854&page=2&tbnh=148&tbnw=108&start=23&ndsp=26&ved=1t:429,r:21,s:23,i:208&tx=41&ty=93
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=8dTqyNnVSFSLnM:&imgrefurl=http://www.viecouture.com/victorias-secret-presents-a-girl-with-pearl-dress/&docid=IUwr7EjH_2-8CM&imgurl=http://www.viecouture.com/wp-content/uploads/2010/10/victorias-secret-pearl-dress.jpg&w=400&h=541&ei=rPf6T7vbA4vEsgb5m5DMCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=1046&vpy=261&dur=907&hovh=261&hovw=193&tx=166&ty=134&sig=107588267597538695854&page=2&tbnh=153&tbnw=121&start=23&ndsp=30&ved=1t:429,r:29,s:23,i:232&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=EQEnuaHeH6OJxM:&imgrefurl=https://marketplace.secondlife.com/p/Sona-Hezabel-slim-formal-dress-Pearl/3492988&docid=FKziags_5f0ZBM&itg=1&imgurl=https://d1ij7zv8zivhs3.cloudfront.net/assets/5536121/view_large/box%252520hezabel%252520pearl.jpg%253F1336408731&w=345&h=345&ei=rPf6T7vbA4vEsgb5m5DMCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=356&vpy=311&dur=1602&hovh=225&hovw=225&tx=108&ty=126&sig=107588267597538695854&page=3&tbnh=155&tbnw=150&start=53&ndsp=28&ved=1t:429,r:8,s:53,i:262&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=167&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=aR_afGIHSRiZfM:&imgrefurl=http://www.fashionfame.com/2011/09/kate-bosworth-pearl-dress-another-happy-day-premiere/&docid=amcsEhMd1AyAZM&imgurl=http://www.fashionfame.com/wp-content/uploads/2011/09/kate-bosworth-pearl-dress.jpeg&w=590&h=756&ei=v_f6T4eIBsmxtAb1sYXiBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=459&vpy=147&dur=3045&hovh=254&hovw=198&tx=121&ty=155&sig=107588267597538695854&page=7&tbnh=152&tbnw=122&ndsp=28&ved=1t:429,r:23,s:167,i:351&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=275&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=wQ1TOPecPxpbsM:&imgrefurl=http://fashtrend.com/dresses/black-long-gown-by-zuhair-murad-2012/attachment/halter-black-pearl-gown-2012/&docid=KLxK4Tap2ECNtM&imgurl=http://fashtrend.com/wp-content/uploads/2011/06/red-prom-dresses-20111.jpg&w=1065&h=591&ei=Kfj6T5mGBcbOswahkuXOBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=533&vpy=349&dur=3460&hovh=167&hovw=302&tx=110&ty=71&sig=107588267597538695854&page=11&tbnh=115&tbnw=208&ndsp=28&ved=1t:429,r:3,s:275,i:15&biw=1280&bih=697
naravno, neke ne pašu na nabranu haljinu ali čisto da vidiš da se perlama može stvar spasiti i čak haljina još više podići..

ajde, baš mi je drago da si bolje volje :)

Sniffy
09.07.2012., 19:36
bilo bi dobro kad bi stavila sliku..nje ili haljine slične njoj..modela radi..
na jednoj svojoj sam stavljala perle..lančić mi potegao dok sam ga stavljala i zašila sam gore perle, kao kragnu, da ju uspijem spasiti, ništa drugo mi nije preostalo..i izgleda odlično..
kao da je tako i zamišljena..
išla sam za ovime: http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=331&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=Z18SVL5nfDu2VM:&imgrefurl=http://www.dhgate.com/fashion-soft-maternity-wear-clothes-dress/p-ff8080813610cc7e013635cd3b7d3d22.html&docid=1BlvyYSOKGoWNM&itg=1&imgurl=http://image.dhgate.com/albu_233559032_00/1.0x0.jpg&w=736&h=533&ei=Kfj6T5mGBcbOswahkuXOBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=843&vpy=320&dur=625&hovh=191&hovw=264&tx=128&ty=89&sig=107588267597538695854&page=13&tbnh=141&tbnw=213&ndsp=27&ved=1t:429,r:11,s:331,i:218&biw=1280&bih=697
ako je par cm od ruba, jest da je posao, ali opet je najvažnije da ju spasiš, pa se malo igraš :)
obrubiš ju cijelu (malo teži posao) ili krugiće ili što već hoćeš i nabaciš po haljini (lakši posao)..
pretpostavljam da je ljetna, fino bi to izgledalo..malo svjetlucavog..
evo malo kombinacija:
http://www.google.hr/imgres?q=haljine+perle&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid=gzHWESYvT-c96M:&imgrefurl=http://dalje.com/foto.php%3Fid%3D9%26rbr%3D1136&docid=5Al7SuZ17WiVXM&imgurl=http://dalje.com/slike/slike_3/r1/g2007/m04/x76138308188030525.jpg&w=468&h=640&ei=Ofb6T-vcBOuK4gT8tLyKBw&zoom=1&iact=rc&dur=331&sig=107588267597538695854&page=2&tbnh=148&tbnw=108&start=23&ndsp=26&ved=1t:429,r:21,s:23,i:208&tx=41&ty=93
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=8dTqyNnVSFSLnM:&imgrefurl=http://www.viecouture.com/victorias-secret-presents-a-girl-with-pearl-dress/&docid=IUwr7EjH_2-8CM&imgurl=http://www.viecouture.com/wp-content/uploads/2010/10/victorias-secret-pearl-dress.jpg&w=400&h=541&ei=rPf6T7vbA4vEsgb5m5DMCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=1046&vpy=261&dur=907&hovh=261&hovw=193&tx=166&ty=134&sig=107588267597538695854&page=2&tbnh=153&tbnw=121&start=23&ndsp=30&ved=1t:429,r:29,s:23,i:232&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=EQEnuaHeH6OJxM:&imgrefurl=https://marketplace.secondlife.com/p/Sona-Hezabel-slim-formal-dress-Pearl/3492988&docid=FKziags_5f0ZBM&itg=1&imgurl=https://d1ij7zv8zivhs3.cloudfront.net/assets/5536121/view_large/box%252520hezabel%252520pearl.jpg%253F1336408731&w=345&h=345&ei=rPf6T7vbA4vEsgb5m5DMCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=356&vpy=311&dur=1602&hovh=225&hovw=225&tx=108&ty=126&sig=107588267597538695854&page=3&tbnh=155&tbnw=150&start=53&ndsp=28&ved=1t:429,r:8,s:53,i:262&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=167&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=aR_afGIHSRiZfM:&imgrefurl=http://www.fashionfame.com/2011/09/kate-bosworth-pearl-dress-another-happy-day-premiere/&docid=amcsEhMd1AyAZM&imgurl=http://www.fashionfame.com/wp-content/uploads/2011/09/kate-bosworth-pearl-dress.jpeg&w=590&h=756&ei=v_f6T4eIBsmxtAb1sYXiBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=459&vpy=147&dur=3045&hovh=254&hovw=198&tx=121&ty=155&sig=107588267597538695854&page=7&tbnh=152&tbnw=122&ndsp=28&ved=1t:429,r:23,s:167,i:351&biw=1280&bih=697
http://www.google.hr/imgres?q=dress+pearl&start=275&um=1&hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&noj=1&tbm=isch&tbnid=wQ1TOPecPxpbsM:&imgrefurl=http://fashtrend.com/dresses/black-long-gown-by-zuhair-murad-2012/attachment/halter-black-pearl-gown-2012/&docid=KLxK4Tap2ECNtM&imgurl=http://fashtrend.com/wp-content/uploads/2011/06/red-prom-dresses-20111.jpg&w=1065&h=591&ei=Kfj6T5mGBcbOswahkuXOBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=533&vpy=349&dur=3460&hovh=167&hovw=302&tx=110&ty=71&sig=107588267597538695854&page=11&tbnh=115&tbnw=208&ndsp=28&ved=1t:429,r:3,s:275,i:15&biw=1280&bih=697
naravno, neke ne pašu na nabranu haljinu ali čisto da vidiš da se perlama može stvar spasiti i čak haljina još više podići..

ajde, baš mi je drago da si bolje volje :)

jedna forumašica je kupila istu haljinu kao i ja

to bi bilo ovo

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40165160&postcount=1850

par cm od ruba gore naprijed se izvukla očica :(

boja je losos .. na slici izgleda narančasta

TheProvense
09.07.2012., 20:39
uf, pa nije to toliko nabrano kako sam na prvu mislila da je..
ova haljina ti ostavlja itekako izbora za manevriranje..
možeš ju ili obrubiti ili stavljati raznorazne blage ornamente pri dnu haljine, u ovom dijelu koji nije naboran, da se penju prema gore..kako već odlučiš..onu prvobitnu zamisao sa materijalom bi prekrižila i išla bi na perle boje lososa..
mislim da će ti haljina izgledati još bolje nakon toga :) biti će življa..
i da ti neće biti žao što se uništila..izgledati će to super :top:

TheProvense
09.07.2012., 20:53
neke od verzija..naravno, za ovu haljinu blaža verzija, ali čisto da vidiš:
http://www.google.hr/imgres?q=ornamenti&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid=OQSuzy1zQsz5dM:&imgrefurl=http://www.vettorialigratis.it/2010/01/ornamenti-floreali-floreal-ornaments/&docid=9WXY2IM8e1LU0M&imgurl=http://www.vettorialigratis.it/wp-content/uploads/2010/01/ornamenti-floreali-floreal-ornaments.jpg&w=411&h=361&ei=HDT7T9KXL8_44QSPgdmOBw&zoom=1&iact=hc&vpx=724&vpy=162&dur=432&hovh=140&hovw=159&tx=122&ty=112&sig=107588267597538695854&page=1&tbnh=140&tbnw=159&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:9,s:0,i:110
http://www.google.hr/imgres?q=ornamenti&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid=QWGFWalKjpfi5M:&imgrefurl=http://it.freepik.com/vettori-gratuito/ornamenti-e-fiorisce_335210.htm&docid=R_AtVO3RBi2AWM&imgurl=http://static.freepik.com/foto-gratuito/ornamenti-e-fiorisce_7197.jpg&w=626&h=396&ei=HDT7T9KXL8_44QSPgdmOBw&zoom=1&iact=hc&vpx=658&vpy=380&dur=2398&hovh=178&hovw=282&tx=100&ty=131&sig=107588267597538695854&page=3&tbnh=136&tbnw=215&start=43&ndsp=24&ved=1t:429,r:9,s:43,i:249
http://www.google.hr/imgres?q=ornamenti&start=323&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&addh=36&tbm=isch&tbnid=mEMmiACfzHBzJM:&imgrefurl=http://www.fotolia.com/id/22381517&docid=l8un3OFz3h0OeM&imgurl=http://t2.ftcdn.net/jpg/00/22/38/15/400_F_22381517_hC9ymJlb8lobMomekEfgLsY7n7ZRutDS.jp g&w=400&h=280&ei=3jT7T4bCE6Xh4QSRpIHNBg&zoom=1&iact=hc&vpx=754&vpy=89&dur=10713&hovh=188&hovw=268&tx=124&ty=134&sig=107588267597538695854&page=15&tbnh=125&tbnw=178&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:323,i:157
http://www.google.hr/imgres?q=ornamenti&start=347&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1280&bih=697&addh=36&tbm=isch&tbnid=VIgQQraEPqPN7M:&imgrefurl=http://www.fanforum.com/f108/good-wife-board-thread-index-spoilers-thread-portal-62971677/&docid=0s8XI7cz2Z-qQM&imgurl=http://i181.photobucket.com/albums/x165/adama_71/ornamenti-floreali-floreal-ornaments.jpg&w=150&h=55&ei=3jT7T4bCE6Xh4QSRpIHNBg&zoom=1&iact=rc&dur=290&sig=107588267597538695854&page=16&tbnh=47&tbnw=129&ndsp=23&ved=1t:429,r:0,s:347,i:225&tx=33&ty=28

Sniffy
09.07.2012., 22:10
samo me frka da ne ispadne cajkasto obzirom da je haljina malo drečava :(

a i da me dodatno ne proširi u bokovima taj uzorak neki :503:

Bailar ~
29.08.2012., 14:40
Zna li netko kako i čime izbijeliti traper jaknicu i upuštati li se u to uopće? Ako itko ima iskustva molim vas pomagajte :moli:

Almost Rosey
09.09.2012., 09:27
Kome bih u Zagrebu mogla odnijeti na popravak kožnu clutch torbicu s lakiranim dijelom koji se oštetio (lak je ispucao)? Koštaju li puno takvi popravci? Radi se o površini 3x28cm.

gasolina
28.01.2013., 22:13
je li se mogu hlače, kao što se mogu dati suziti, dati i proširiti? npr. traperice koje su nam uske u struku?

Heather
29.01.2013., 09:30
je li se mogu hlače, kao što se mogu dati suziti, dati i proširiti? npr. traperice koje su nam uske u struku?

Možeš, ja sam to radila. Krojačica je u pasicu hlača umetnula dodatni komad materijala i ispalo je skroz dobro

gasolina
29.01.2013., 10:37
Možeš, ja sam to radila. Krojačica je u pasicu hlača umetnula dodatni komad materijala i ispalo je skroz dobro

jel skupo?

Ki-Ki
31.01.2013., 21:31
Kako bi mogla srebrni patent na čizmama ofarbati u crno?

Bili Cvitak
08.02.2013., 18:59
uspjela sam na novom predivnom džemperu vješalicom izvući nit. i išla sam popravljati i napravila još veću štetu :( sad je tu velika rupa. jel se to da popraviti? i gdje da idem? u zg...

gasolina
08.02.2013., 21:54
uspjela sam na novom predivnom džemperu vješalicom izvući nit. i išla sam popravljati i napravila još veću štetu :( sad je tu velika rupa. jel se to da popraviti? i gdje da idem? u zg...

probaj miškecov prolaz, ne ona krojačka radnja cik cak, već one za umjetno štopanje ;)

Bili Cvitak
09.02.2013., 16:36
probaj miškecov prolaz, ne ona krojačka radnja cik cak, već one za umjetno štopanje ;)

to sam svakako mislila ići u ponedjeljak pitati.:)

lolobrigita23
17.02.2013., 14:07
Pozdrav curke!
Izlizala mi se metalna kopča na torbici, dali znate dali se to može prefarbati sa nečim? Kopča je kao "zlatna".. Torbica mi je divna i htjela bih je spasit nekako:)

Mrs. T
17.02.2013., 18:25
cure koliko košta farbanje cipela kod postolara?

luda sam nove novcate svjetlo smeđe (kao kožne) cipele mi je tip vani zalio s bambusom i nema šanse da operem to, probala sam sa vlažnom maramicom za bebe i izgulilo mi se još više :facepalm:

Ani2306
17.02.2013., 20:50
Kako bi mogla srebrni patent na čizmama ofarbati u crno?

ne znam za farbanje, ali cif na čizmama možeš zamjeniti za neki druge boje, kod postolara