PDA

View Full Version : Kako se skuterom dići na stražnji kotač?

krilevak
26.03.2008., 07:28
Bok.
Žensko sam i fakat bih ovo htjela naučiti.
Ne probati i pasti, već vozikati se na desetak metara na stražnjem.
Eh, kako se dići? Kako držati balans? Kako paziti na rupe koje onda ne vidiš na cesti?
Imam toliko pitanja, pa molim one kojima to ide da pomognu.

Žbla
26.03.2008., 07:39
Samo ti je praksa bitna, ja ti ne mogu ovako opisati kak trebaš, i koji je postupak, već sama trebaš znati kad skuter ima najbolji šuz da ga možeš lagano dić na zadnji, a ostalo sve ti je ravnoteža.. Prvo dok se ne uhodaš malo ćeš probavati tjedan dana dok ne skužiš da možeš još više dići na zadnji i da je tek onda u ravnoteži skuter i da je najlakši tada, e kad to skužiš onda nećeš više imati straha, i onda samo praksa... Ja sam probavao jedno tjedan dana i onda sam skužio da u biti premalo podižem prednji kraj i da mi je prednji kraj samo u zraku radi gasa. Onda sam skužio da ga trebam višlje dići, a do tada sam naravno imao strah da ne padnem na leđa.. Kad je tog straha nestalo onda sam vježbao ravnotežu. I sada fino ide...

Najbitnije je da lijevu ruku imaš uvijek na kočnici, bar jedan prst.. I kad osjetiš da ideš previše nazad odmah stisneš kočnicu i baci te naprijed... :top:

SRETNO!

Dario378
26.03.2008., 08:27
huh ako na rupu naides najvjerotnije ce te spustit na pod ili past na leda. samo slabo zadnji kocnicu stisni ako osjecas da ides previse nazad to je to

krilevak
26.03.2008., 10:24
kak se dignem? samo potegnem?
mislim da će me držati fobija pada na leđa. :cry:

Dario378
26.03.2008., 11:16
sjedni malo vise iza na zicu naglo gas i istovremeno cukni to je to :D

igor.sb
26.03.2008., 11:47
i ne potezat rukama, nego tijelom..leđima

za pocetak noge na pod i polako, ruka na zadnju kocnicu i gass

ryder on the storm
26.03.2008., 20:58
Bok.
Eh, kako se dići? Kako držati balans? Kako paziti na rupe koje onda ne vidiš na cesti?
Imam toliko pitanja, pa molim one kojima to ide da pomognu.
koji scoot imaš?
najlakše je naučiti na 180 sp-u, jer se diže na gas

Jandro
26.03.2008., 22:11
praksa i puno km na skuteru

mene bilo strah sve i onda jedno popodne zapeo na to, otišo na prazan parking i nacukivo ga dva sata i naučio se i sad ga već solidno vozim na zadnjem

Žbla
27.03.2008., 06:24
Uh uh, ja sam žuljeve imao po cijelim dlanovima dok nisam naučio kak treba... Uh kad se tog sjetim, al sad se vidi sav taj trud koji sam uložio...

Ide bez problema sad kak oću na zadnji... Sve serijsko 50 ccm...

@ cura- rekao sam u prvom postu, kad osjetiš da ti najjače skuter povuče, u tom trenutku, sec. prije moraš cimnit tijelom prema nazad, i onda kad skuter malo povuče na zadnji, sam ide gore... E sad, kad si došla u poziciju do najvišlje točke gdje skuter stoji u ravnoteži pustiš gas i lagano ga pumpaš da održavaš ravnotežu... Al dosta prakse je potrebno da se navikneš na tu točku gdje je on u ravnoteži i da možeš voziti na zadnjem...

Praksom do savršenstva hehehe

Žbla
27.03.2008., 06:26

To baš i nije najbolja opcija, jer ako osjeti da ide prema nazad automatski će spustit noge i eto ti zla... Najbolje ostati u prirodnom sjedećem položaju na skuteru i kad cima malo nazad sjest i to je to...

Dario378
27.03.2008., 09:04

tak ja na automaticu :rofl:

krilevak
28.03.2008., 06:17
koji scoot imaš?
najlakše je naučiti na 180 sp-u, jer se diže na gas

Apriliu SR 50.
Probala sam dići prednji kraj rukama. Pa ja ga uopće nemogu dići dok sjedim na skutu, a skuter ugašen.
Jel je u voznji lakse?

Dario378
28.03.2008., 09:51
da :kava:
prvo nauci na bajsu pa onda na scootu
:rofl:

robi_7
30.03.2008., 18:14
da :kava:
prvo nauci na bajsu pa onda na scootu
:rofl:

potpis:top:
prvo na bajs radi ravnoteze:ne zna:

speedfight1
02.04.2008., 20:49
ja imam peugeot speedfight 50 i dižem ga na zadnji: gle samo se stani na zadnje nogare i stisni amortizer dole i daj gas a istovremeno cukni motor iza tak ja radim i ide mi izvrsno a uopće ne vježbam puno a imam 13 god tak da to uopće nije nekaj teškoga samo opušteno i nemoj se bojat da ne opadneš na leđa imaš zadnju kočnicu ja to radi bez zadnje koćnice pa me nije strah tak da nema ni tebe kaj bit strah!!!!!!!!!!!!!!!!

VXR 200
02.04.2008., 21:07
ja imam peugeot speedfight 50 i dižem ga na zadnji: gle samo se stani na zadnje nogare i stisni amortizer dole i daj gas a istovremeno cukni motor iza tak ja radim i ide mi izvrsno a uopće ne vježbam puno a imam 13 god tak da to uopće nije nekaj teškoga samo opušteno i nemoj se bojat da ne opadneš na leđa imaš zadnju kočnicu ja to radi bez zadnje koćnice pa me nije strah tak da nema ni tebe kaj bit strah!!!!!!!!!!!!!!!!

seljacino i vozis se 2 metra.ne seri.nema bez zadnje kocnice

krilevak
03.04.2008., 08:53
zadnji kraj je još teži nek prednji, kaj ne?

a kaj mislite da si sjednem što više iza na sicu, pa dignem prednji dio?
onda imam manje snage, ali moglo bi biti nešto s toga...metar po metar.

ryder on the storm
04.04.2008., 17:48
zadnji kraj je još teži nek prednji, kaj ne?

a kaj mislite da si sjednem što više iza na sicu, pa dignem prednji dio?
onda imam manje snage, ali moglo bi biti nešto s toga...metar po metar.

koliko god imaš?

Aaron McLoughlin
04.04.2008., 18:10
Isuse kriste ,,, najbolje bi bilo da pokažeš nekome doma ovaj topik.
Pa ko je vama dao skutere .... :rolleyes:

Nego , da ja ne budem bad guy...
Odi na biciklu!!
I nauči se to na jebenoj bicikli , princip je isti , kad naučiš na bajsi znat ćeš i na skuteru.
Samo kad se na basji skucaš šteta je 2k kuna , i eventalno ogrebotine , a na skuteru 15k kuna i koja polomljena noga :top:

Dario378
05.04.2008., 09:43
http://www.youtube.com/watch?v=vjoti-xkTXU :kava:

Ghoul
05.04.2008., 11:10

izgleda puno jednostavnije nego zapravo je...jos te skutice sa "normalnim" prednjim krajem mos dic bez beda, ali jeboga ja svog Runnera mogu jedino kad mi je prazan tank! :D ponekad je dovoljno samo se malo jace odrazit na startu s nogama od poda i oderes komotno 5-8 metara power wheelie...neda mi se zajebavat sa vagom jer nemam bas volje za popravljanjem skuta... :kava:

DIO$
07.04.2008., 23:43

Odi s nogama na pod pa ces ovako zavrsiti....
http://www.youtube.com/watch?v=acD-SRBHxk0
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

commando9
08.04.2008., 12:51
Bok.
Imam toliko pitanja, pa molim one kojima to ide da pomognu.A trebaš učit i to je to, motociklizam je samostalan sport, evo pogledaj kaj ja radim sa svojih 14 godina
: http://www.youtube.com/watch?v=t-lEhAbkLf8

kraljica_brzine
09.04.2008., 00:29

Sorry ljudi, ne mogu si pomoć... Ma koji kurac izvodite?! Drž'te se vi bicikala, ove akrobacije izgledaju stvarno debilno NA SKUTERU!!! :bonk:
Ovo (http://www.youtube.com/watch?v=KzOxuEXboHk&feature=related) je prava stvar!

:s :s :s :s

igor.sb
09.04.2008., 02:04
A trebaš učit i to je to, motociklizam je samostalan sport, evo pogledaj kaj ja radim sa svojih 14 godina
: http://www.youtube.com/watch?v=t-lEhAbkLf8

wtf??

exfreerider
10.04.2008., 11:27
nažalost da bi naučila moraš i pasti pa ako ti nije žao skutera samo naprijed...lijepo je to i sve ali ode prednja vilica stražnji saleni i dr

krilevak
10.04.2008., 11:50
a još ga nisam niti registrirala.
no, iz svega ovoga: ovo ljeto će biti zabavno! :horor::vidiga::klap::nono::B:bicedobro::headbang:

Dario378
10.04.2008., 13:03
Sorry ljudi, ne mogu si pomoć... Ma koji kurac izvodite?! Drž'te se vi bicikala, ove akrobacije izgledaju stvarno debilno NA SKUTERU!!! :bonk:
Ovo (http://www.youtube.com/watch?v=KzOxuEXboHk&feature=related) je prava stvar!

:s :s :s :s

My YamaHonda burnout ovo mi nije trebalo u zivotu

commando9
11.04.2008., 13:07
A jbg., malo sam to debilno izveo (vi drugi to ne smijete reč), al sam najbolji u svojem društvu u klasi "na zadnji"

Dario378
11.04.2008., 14:17
hmm kaj 5 m oni 4 m :kava:

kraljica_brzine
11.04.2008., 20:05
A jbg., malo sam to debilno izveo (vi drugi to ne smijete reč), al sam najbolji u svojem društvu u klasi "na zadnji"

Nisan ja tebe osobno prozivala, sorry ako san te uvridila, samo oću reć da to NIKAKO ne može dobro izgledat na skuteru.
A nisi ti to debilno izveo, samo to isto napravi na nekom jačem sportskom bajku i bit će super :top:

commando9
12.04.2008., 14:41
Nisan ja tebe osobno prozivala, sorry ako san te uvridila, samo oću reć da to NIKAKO ne može dobro izgledat na skuteru.
A nisi ti to debilno izveo, samo to isto napravi na nekom jačem sportskom bajku i bit će super :top: Oke, samo jedno pitanje jer mi nitko neće u mojoj temi odgovorit: Jel bolja Yamaha YBR125 ili kinez Qingqi QM125 - 10V ? Hvala !!!

kraljica_brzine
12.04.2008., 19:34
Oke, samo jedno pitanje jer mi nitko neće u mojoj temi odgovorit: Jel bolja Yamaha YBR125 ili kinez Qingqi QM125 - 10V ? Hvala !!!

A ne znan šta bi ti rekla, dosta su slični, po pitanju cijene i performansi. Ma ipak malu prednost dajem Yamahi jer Qingqi motori nisu baš popularni :ne zna:

exfreerider
13.04.2008., 11:36
yamaha je yamaha hebemu sunce

commando9
13.04.2008., 19:44
Evo, još samo 1 pitanje : ako itko zna kolko Yamaha YBR 125 može ić uzbrijeg, npr. na Sljeme, jel bi izdržo, jel trom ko Bljuvotian ili ide ?

kraljica_brzine
14.04.2008., 07:36
Max. brzina mu je 95 km/h, sad ne znam koliko može uzbrdo, al ne računaj na to da će glatko jurit uz planinu. To ti je više motor za probijanje kroz gradsku gužvu

commando9
14.04.2008., 11:30
Max. brzina mu je 95 km/h, sad ne znam koliko može uzbrdo, al ne računaj na to da će glatko jurit uz planinu. To ti je više motor za probijanje kroz gradsku gužvu Onda to i nije biser ko kak sam ja zamišljo pa bi si radije uzeo Zongshena il tak neš, da je malo jače od te Yamahe, da brže ide itd.