PDA

View Full Version : Kontracepcija poslije poroda

stranice : 1 2 3 [4] 5

SummerNight
03.08.2010., 20:36
ne bih baš rekla, zašto je onda preporuka ginekologa napraviti pauzu minimum 6 mjeseci prije trudnoće? Meni je moja ginićka to objasnila upravo na taj način, ti hormoni se neće izlučiti iz tijela prvi dan ne uzimanja tablete. A meni to nekak i logično! Ja sam zbog straha prestala piti tablete godinu dana prije trudnoće :rofl:
To vec godinama nije preporuka, s novim tabletama se moze zatrudniti vec sliejdeci mejsec jer su kolicino hormona minimalne.

ina22
03.08.2010., 20:42
To vec godinama nije preporuka, s novim tabletama se moze zatrudniti vec sliejdeci mejsec jer su kolicino hormona minimalne.

da, čula sam, meni moja svejedno preporučila pauzu :ne zna: a kažem, i mene frka bilo :) nekak nemrem vjerovat da to tak brzo može 'otići'

SummerNight
03.08.2010., 20:47
da, čula sam, meni moja svejedno preporučila pauzu :ne zna: a kažem, i mene frka bilo :) nekak nemrem vjerovat da to tak brzo može 'otići'

Ali to su normalni ljudski hormoni, vec i tako prisutni u tvom tijelu. Dok pijes pilule svaki dan umjetno dizes razinu jednog hormona i ako ne popijes tabletu taj dan vec zastita nije 100%, isto tako, ako ne popijes 3 dana za redom tabletu dolazi menstruacija sto znaci da je razina hormona pala na normalu.
Sljedeca ovulacija ako se dogodi znaci da nema dignutog hormona i da je sve ok.

ina22
03.08.2010., 20:53
a zašto su onda te 'starije' tablete bile 'lošije', imale su drugačiji sastav? Ma gle, nije ni bitno, ušla sam u neku raspravu bez veze jer razumijem ustvari što vi meni želite reći :mig: ali, eto, slučajno imam isti stav kao i moja ginićka pa sam to tu rekla. Znam da žena može ostati trudna i za vrijeme zaštite kontracepcijskim pilulama, ili zaboravi popiti pa se desi- i rode normalno, zdravo dijete.

Wedding
03.08.2010., 21:42

Preporuka za pauzu tj. da se priceka sa zacecem nakon kontracepcije tabletama ne lezi u kolicini hormona nego u broju jajnih stanica koje ce jajnik luciti nakon sto se prestane pit kontracepcija - stvar je u tome da ce jajnik nakon prestanka uzimanja kontracepcije u iducih 3-6 mjeseci izbacit sve one jajne stanice koje nije izbacio je rje bio blokiran od hormona tj. zbog kontracepcije:mig:, a ista stvar se desava i nakon poroda (meni jajnici toliko luduju da imam ovulacije neperiodicno)

Eto ako netko zeli blizance, trojke i ostale povece brojcice neka ne radi pauzu:D

Wedding
03.08.2010., 21:45
Koliko kosta mirena i ugradnja?

od cca 900 pa sve do 1300 kuna ovisno o ljekarni tj. kako tko nabija marzu a ugradnja je privatno 300-600 kuna a preko socijala kod nekih besplatno a kod nekih se placa po 100, 200 kuna:D

~Scarlet~
04.08.2010., 07:42
Pitanje za curke koje su kontrolirale mirenu privatno, koliko to kosta?
Moja ginicka me ne stigne prije mora pogledat. :rolleyes::rolleyes:

Pretpostavljam da misliš na pregled 3 mj. nakon ugradnje?
Dakle rade ti uzv. Pa kolika je cijena uzv kod privatnika, toliko računaj. Ja sam isto sad trebala ići na uzv, dokica iz Petrove mi je isto na g.o., čule smo se i rekla mi je ako se subjektivno osjećam ok i menga se relativno izregulirala, da ćemo uzv u rujnu jer jedan mjesec ne igra ulogu. Druga stvar je naravno ako još uvijek krvariš ili imaš miome, bolove... onda treba ići.

Inače ja sam prije trudnoće 7 g. pila Logest bez pauze i u Petrovoj su mi rekli da ne trebam raditi nikakvu pauzu prije nego mislim ostati trudna, da nije povećana mogučnost višeplodnih trudnoća(tj. da to ne ovisi o pilulama, već o drugim faktorima, najviše genetika i dob) niti nekih malformacija ploda...

Zeko55
04.08.2010., 17:03
ne bih baš rekla, zašto je onda preporuka ginekologa napraviti pauzu minimum 6 mjeseci prije trudnoće? Meni je moja ginićka to objasnila upravo na taj način, ti hormoni se neće izlučiti iz tijela prvi dan ne uzimanja tablete. A meni to nekak i logično! Ja sam zbog straha prestala piti tablete godinu dana prije trudnoće :rofl:

Meni je moja rekla suprotno - da se hormoni izlučuju sporo, ne bi trebalo popiti pilulu svaka 24 sata. A, ove preporuke da se napravi pauza od 6 mjeseci su zaostaci nekih davnih vremena...

Mme Pipi
04.08.2010., 18:57

Mislim da je to bila preporuka prije , dok su u tabletama bile veće koncentracije hormona. Štoviše, meni je moj gin rekao da je u prvom periodu nakon prestanka uzimanja tableta žena iznimno plodna. Što se kod mene i potvrdilo jer nam se bebica "uhvatila" odmah nakon prvog ciklusa bez tableta :cerek: , a pila sam ih preko 10 godina (s prekidom u prvoj trudnoći).
Da budem ontopic, sad se ipak mislim da sam dovoljno tih tableta popila u životu , a i još dojim pa ih ne smijem piti, tako da sad durex rules :rofl: , ali planiram uskoro ugraditi spiralu pa da budem mirna.

zlatna ivkica
05.08.2010., 08:08
Imam pitanjce: mojoj frendici je ginić rekao da je mirena za starije žene :ne zna: , a tu vidim da sve imate više manje mirenu.. niste valjda toliko stare :rofl: ? zezam se.. ja se još nisam odlučila za kontracepciju, trenutno smo na kondomima, i vjerojatno cu si i ja stavit aspiralu, al ovo me totalno začudilo..

~Scarlet~
05.08.2010., 14:49
Imam pitanjce: mojoj frendici je ginić rekao da je mirena za starije žene :ne zna: , a tu vidim da sve imate više manje mirenu.. niste valjda toliko stare :rofl: ? zezam se.. ja se još nisam odlučila za kontracepciju, trenutno smo na kondomima, i vjerojatno cu si i ja stavit aspiralu, al ovo me totalno začudilo..

Taj ginić trkelja gluposti. Mirenu može imati i djevojka koja nikad nije rodila...

Mme Pipi
05.08.2010., 15:10

A sad ovisi što tebi znači starije :rofl: Zezam se. Ja sam se s ginekologom konzultirala oko spirale, htjela sam mirenu ali mi je on odmah rekao da to nije za mene, da će mi atrofirati endometrij, i da ako hoću spiralu puno bolje za mene je obična :ne zna:

~Scarlet~
05.08.2010., 15:13
A sad ovisi što tebi znači starije :rofl: Zezam se. Ja sam se s ginekologom konzultirala oko spirale, htjela sam mirenu ali mi je on odmah rekao da to nije za mene, da će mi atrofirati endometrij, i da ako hoću spiralu puno bolje za mene je obična :ne zna:

Pa atrofirati će ti endometrij dok god ju imaš, pa to je Mirenin modus djelovanja kao solo progesteronske naprave.(a ovuliraš)
Isto kao dok piješ tablete nemaš ovulaciju. (a imaš endometrij)

Gerta
05.08.2010., 18:42
Baš kao što je Scarlet napisala, endometrij s Mirenom i treba atrofirati, čim je izvadiš neometan je utjecaj estrogena na endometrij i opet će normalno zadebljati.

A Mirena se baš i preporučuje mlađim ženama jer je pouzdanija i smanji menstrualni gubitak krvi.

Ja sam ju stavila mjesec i pol nakon prve bebe (sa 27 godina), izvadila ju 2 godine kasnije, i ostala trudna nakon 3 mjeseca (nažalost završilo spontanim pobačajem sa 5 tjedana), a 3 tjedana nakon spontanog opet bila trudna.

Nova Mirena me je već kupljena, samo čekam slijedeću menstruaciju da ju opet stavim :)

zlatna ivkica
05.08.2010., 21:29
Ok, ma to mi je bilo tako blesavo dok sam čula! mislim si da cu si i ja stavit mirenu, samo dok malo saberem love za nju.. inace prije trudnoče sam pila 3god diane i 3god yasmin i odma po prvom mjesecu prestanka pijenja tableta ostala trudna, tako da tablete rules! samo što mi je sad dovoljno kemije pa bih ipak spiralu, pa sam mirna.. a postotak zastite je jednak..

~Scarlet~
06.08.2010., 11:00
Ok, ma to mi je bilo tako blesavo dok sam čula! mislim si da cu si i ja stavit mirenu, samo dok malo saberem love za nju.. inace prije trudnoče sam pila 3god diane i 3god yasmin i odma po prvom mjesecu prestanka pijenja tableta ostala trudna, tako da tablete rules! samo što mi je sad dovoljno kemije pa bih ipak spiralu, pa sam mirna.. a postotak zastite je jednak..

Pa i Mirena je kemija.:mig:
Jedino ak misliš na spiralu vulgaris.

zlatna ivkica
06.08.2010., 11:04
ma znam, ali dovoljno mi je tableta, godinama sam ih pila, i jednostavno više ne želim..

Nespavalica
06.08.2010., 11:17
Ma ne mora se čekati 10 mj, nego sam ja mengu dobila tek kad je mali bio 6, 7 mj pa sam malo pričekala da se ustabili pa mislim da bi mi sad bilo ok početi opet. I mene više boli stomak, ima više krvi nego prije dok sam ih pila, pa jedva čekam opet početi. A o pms u da ne pričam:rofl:

~Scarlet~
08.09.2010., 18:43
Evo bila danas na uzv, cca 4 mj nakon ugradnje Mirene. Mirena je na mjestu, u fundusu maternice (nije ispala:cheer:). Inače već 35 dana nemam mengu.:s

Picek21
08.09.2010., 21:43
Evo bila danas na uzv, cca 4 mj nakon ugradnje Mirene. Mirena je na mjestu, u fundusu maternice (nije ispala:cheer:). Inače već 35 dana nemam mengu.:s

35?! sretnica.
ja imam svakih 30, al mi zato traje izmedu 10 i 15 dana (prvih para dana slabo krvarenje, jedno 6-8 dana izljeva i ostalo slabo). dobro, zadnja mi je bila samo 9 dana, od toga sam samo 2 dana jako krvarila. sad cekam ovu. i nadam se da mi nije ispala (i nadam se da je ispala, da bi nekako skuzila, jer kam cu s 3. djetetom :horor:)

mops0807
08.09.2010., 21:50
35?! sretnica.
ja imam svakih 30, al mi zato traje izmedu 10 i 15 dana (prvih para dana slabo krvarenje, jedno 6-8 dana izljeva i ostalo slabo). dobro, zadnja mi je bila samo 9 dana, od toga sam samo 2 dana jako krvarila. sad cekam ovu. i nadam se da mi nije ispala (i nadam se da je ispala, da bi nekako skuzila, jer kam cu s 3. djetetom :horor:)

ja sam je stavila pocetak 5mj.sada mi traju 7dana,ali ne koristim vise uopce tampone i uloske-samo dnevne:cerek::cerek:

Wedding
08.09.2010., 22:37

Mirena je dobra spirala, dapace vecina ginekologa je hvali ali ako nemas indikacije za nju (vrlo bolne menstruacije, obilne menstruacije itd.) onda mozes stavit i obicnu.
Ja sam rekla sama sebi da u mene hormoni vise nece ulazit osim ako ce mi bit prijekopotrebni pa sam se zato odlucila za obicnu bakrenu koja sam i ugradila prije 2 mjeseca(NovaT) i otada sam imala jednu menstruaciju koja je usljedila odmah po ugradnji i drugu tek sada nakon puna 2 mjeseca:D, mengu nisam ni osjetila da ce doc, bolova nikakvih a ulozak koji koristim je onaj dnevni:s

Picek21
09.09.2010., 08:19
ja sam je stavila pocetak 5mj.sada mi traju 7dana,ali ne koristim vise uopce tampone i uloske-samo dnevne:cerek::cerek:

ja sam je stavila 16.4. imam osjecaj da nije jos sve sjelo na svoje mjesto... kazu do 6 mjeseci nakon ugradnje, tak da ima fore jos mjesec dana... al bolje mi je nego sto je bilo... nemam vise bolova, niti za vrijeme M niti u sredini ciklusa... tak da ce bit dobro, valjda... :ne zna:

Lalea
09.09.2010., 13:38
ja sam je stavila 16.4. imam osjecaj da nije jos sve sjelo na svoje mjesto... kazu do 6 mjeseci nakon ugradnje, tak da ima fore jos mjesec dana... al bolje mi je nego sto je bilo... nemam vise bolova, niti za vrijeme M niti u sredini ciklusa... tak da ce bit dobro, valjda... :ne zna:

šta točno pod time misliš? da prestanu skroz krvarenja ili?

ja sam stavila krajem 5.mj, mengu imam ali onako slabu tako da mogu proći s dnevnim ulošcima, ali ovaj mjesec više nisam sigurna kad sam imala jer svako malo nađem malo krvi na wc papiru... izluđuje me to više

Picek21
09.09.2010., 16:01
šta točno pod time misliš? da prestanu skroz krvarenja ili?

ja sam stavila krajem 5.mj, mengu imam ali onako slabu tako da mogu proći s dnevnim ulošcima, ali ovaj mjesec više nisam sigurna kad sam imala jer svako malo nađem malo krvi na wc papiru... izluđuje me to više

pa mislim na sve nuspojave, ne bas na krvarenje (mengu). mislim na tockasta krvarenja (kojih ja nemam), produzeni ciklusi (9-14 dana), jace krvarenje, imala sam i neke cudne bolove prije (sad je vec 2.mjesec ok), bila sam napuhnuta, bolove u ledima... sad mi jos traju produljena krvarenja i jace mi curi.

zlatna ivkica
09.09.2010., 17:44
e sad me stvarno plašite, a bas sam naumila za iduču mengu stavit spiralu..

Picek21
09.09.2010., 18:44
e sad me stvarno plašite, a bas sam naumila za iduču mengu stavit spiralu..

moj savjet, stavi. meni je lakse (unatoc tome sto pise u prethodnim postovima:lol:), nemam bolne menstracije, u velikom djelu trajanja M je puno, puno slabija (ali to ti je kod mirene, ja ne znam kak je s obicnim spirala, navodno moze doci do jacih krvarenja s bolovima, ali :ne zna: sigurno, pa da ti ne kazem nesto krivo), i ne moram se brinut oko kontracepcije :s:s:s:s:s:s

zlatna ivkica
09.09.2010., 19:50
Ma zato i bi, kroz dogledno vrijeme mi se svakako otplati, al sad sam sva u kaosu..

stihaa
10.09.2010., 07:59
Ja sam stavila negdje mislim u 6 mjesecu (ili petom), uglavnom krvarila sam 2 negdje mjeseca a sada se menstruacija svela na par dana smećkastog iscjedka. Ja zadovoljna.

madreleona
10.09.2010., 09:04
evo samo kratko o mojim iskustvima s mirenom,prezadovolja ja i suprug.nema više ciklusa,glavobolja,povećana želja za sexom,nema pms niti post ms:).imam ju više od 1,5 godine i zista ju preporučam iako nažalost nije kod svih žena ista reakcija na nju:(..........ivkica zlatna sory nisam sve pročitala ali onako kroz tekst nisam vidjela koliko imaš god a htjela bi ju stavit? inače kod priv košta 1600 kuna ugradnja i prvi pregled da je ona unutra nakon mjesec dana a koliko znam žene iznad 35 mogu je dobit puno jeftinije(kod soc ginić) samo bi ginić trebao napisat pravu dijagnozu tipa.....zbog učinkovitog i učestalog krvarenja bla bla bla i to pali.Sory curke kaj upadam......:s

zlatna ivkica
10.09.2010., 09:11
imam uskoro 24, ma lova nije problem (otplatit ce se), odlučila sam se za nju, i iduči mj se javim dok ju stavim.. pa kak mi bog da :rofl:

Zenabr1
10.09.2010., 09:16
ja već godinama koristim bakrenu spiralu cijena joj je 400kn,i prezadovoljna sam.mijenja se svakih 5g,i nemam nikakvih problema sa njom.stavila sam ju 1x 3mj.nakon rođenja sina,isto tako i nakon kćeri.
neznam zašto ste tako protiv spirale,puno je bolja nego kondomi,pilule-njih zaboraviš popiti-ovako ste i ti i suprug zadovoljniji i idete do kraja nema stanice prije.moj savjet je da je slobodno koristite naravno ako vam organizam podnosi:top:

mandy
10.09.2010., 09:46
Bakrena spirala ne može kod dojenja koliko se sjećam?
Jel treba dobiti prvu M prije spirale?

Gerta
10.09.2010., 09:57

Možeš bakrenu za vrijeme dojenja, to apsolutno nije prepreka.
Teoretski bi veći problem bio s Mirenom, ali s obzirom da je količina hormona koja završi u sistemnoj cirkulaciji premala ne smeta za dojenje.

Za stavljanje spirale nakon poroda moraš pričekati da lohije skroz prestanu i da dobiješ menstruaciju.
U pravilu se spirala stavlja za pred kraj menstruacijskog krvarenja, dok je još grlić maternice djelomice otvoren radi lakšeg stavljanja.
Iznimno se može staviti i izvan perioda krvarenja, ali se onda grlić mora širiti što je puno bolnije, i veća je vjerojatnost eventualnih ozljeda pa se baš i ne prakticira.

mandy
10.09.2010., 10:00
Neznam otkud meni da ne može bakrena...:ne zna:
Čekat ću M..nisam još dobila 84 mj od poroda je prošlo)

Gerta
10.09.2010., 10:05
Neznam otkud meni da ne može bakrena...:ne zna:
Čekat ću M..nisam još dobila 84 mj od poroda je prošlo)

Ja sam s prvim djetetom dobila nakon 6 tjedana i odmah stavila Mirenu, s drugim sam dobila tek nakon 9 mjeseci, stavila Mirenu prije mjesec dana.
Dojila oboje.

Zenabr1
10.09.2010., 10:24

5dan od menge ideš da ti stavi spiralu,ne boli ništa ,možda ti se u toku dana pojavi mala bol kao kad moraš dobiti mengu ali to traje 2h i poslije kao da ništa nije bilo:top:

Wedding
13.09.2010., 12:12
Možeš bakrenu za vrijeme dojenja, to apsolutno nije prepreka.
Teoretski bi veći problem bio s Mirenom, ali s obzirom da je količina hormona koja završi u sistemnoj cirkulaciji premala ne smeta za dojenje.

Za stavljanje spirale nakon poroda moraš pričekati da lohije skroz prestanu i da dobiješ menstruaciju.
U pravilu se spirala stavlja za pred kraj menstruacijskog krvarenja, dok je još grlić maternice djelomice otvoren radi lakšeg stavljanja.
Iznimno se može staviti i izvan perioda krvarenja, ali se onda grlić mora širiti što je puno bolnije, i veća je vjerojatnost eventualnih ozljeda pa se baš i ne prakticira.

Ovo je individualno i sve ovisi o samo zeni tj. o konstituciji spolnog trakta, evo ja sam svoju bakrenu (NovaT) ugrađivala izvan ciklusa i nisam osijetila apsolutno nista:top:. A ozljeđivanje ovisi ponajvise o strucnosti ginekologa:mig:

Velandra
13.09.2010., 13:19
cure,jel koja od vas uzela vikelu (prva prava pilula za dan poslije) ?

meni i mm sinoć puko kondom, danas kod gina i taman mi sinoć il jutros bila ovulacija :eek: ono šok teški, mala mi nema ni godinu dana :eek:

ona mi prepisala vikelu i sad čekam....i na iglama sam :( sigurna u 98% slučajeva, al u mojoj glavi je to da dvije od 100 žena ipak ostanu trudne :(

btw. jedina pilula za dan poslije, koja ide s dojenjem, tj. ne smiješ 6 sati nakon uzimanja dojit, a poslije je ok....

čim mi stigne papa test, stavljam spiralu al bakrenu, nema više šugavih kretenskih kondoma i njihove "sigurnosti" :rolleyes:

~Scarlet~
15.09.2010., 14:25
Nemam m već 45 dana. :o
Napravila sam jutros beta hcg.:o
I sad štrikam.:hekla:
Ak sam trudna, tužiti ću Bayer.:clint:

Velandra
15.09.2010., 17:12

uf, uf....znam kako ti je :D ja sam isto na iglama :( još čekam mengu.....valjda je pilula djelovala :kava:

mandy
15.09.2010., 21:32
Ja sam s prvim djetetom dobila nakon 6 tjedana i odmah stavila Mirenu, s drugim sam dobila tek nakon 9 mjeseci, stavila Mirenu prije mjesec dana.
Dojila oboje.

ali MIrena nije isto što i bakrena...meni je gin rekla da Mirenu mogu al da mi ne preporučuje s obzirom na moje M

pzulic
16.09.2010., 07:00

ista situacija kod mene. samo još nisam ništa radila ni betu ni test, nekako se nadam da će doći.

BUBAMARA22
16.09.2010., 16:10
ja sam između prvog i drugog poroda imala bakrenu,a sad nakon drugog mirenu
mirenu imam već nekih 6.mjeseci još se nisam saživila s njom,nisam imala bolne menge sad uvjek osjetim kad će mi doć i obavezno me boli prvi dan
živira me što mi dulje curi nekad i 7.dana, prije mi bilo 4.dana sa obilna tri dana, sad mi nekad curka i između ciklusa
uglavnom čini mi se da sam bolje podnosila onu vulgaris,samo ona valjda baš i nije pouzdana,ostala sam trudna s njom
e sad ti budi pametan,da ju izvadim,ode mi u vjetar 1500kn,a šta ću onda,ja nisam za pilule, malom se moram prisjetit dat vitamin d a kamoli popit tabletu,o mm on nebi kondome jer s njima nije isto...kako god okreneš nije dobro

rtg1
18.09.2010., 11:24
Cure, moze malo info o Erazette pilulama, kada se pocinju i kako piti, gdje ih kupiti i koliko kostaju??KAkva su iskustva?

nemam pojma
19.09.2010., 08:46
ja sam između prvog i drugog poroda imala bakrenu,a sad nakon drugog mirenu
mirenu imam već nekih 6.mjeseci još se nisam saživila s njom,nisam imala bolne menge sad uvjek osjetim kad će mi doć i obavezno me boli prvi dan
živira me što mi dulje curi nekad i 7.dana, prije mi bilo 4.dana sa obilna tri dana, sad mi nekad curka i između ciklusa
uglavnom čini mi se da sam bolje podnosila onu vulgaris,samo ona valjda baš i nije pouzdana,ostala sam trudna s njom
e sad ti budi pametan,da ju izvadim,ode mi u vjetar 1500kn,a šta ću onda,ja nisam za pilule, malom se moram prisjetit dat vitamin d a kamoli popit tabletu,o mm on nebi kondome jer s njima nije isto...kako god okreneš nije dobro

I meni je trebalo preko 6 mjeseci da se naviknem i da počne fercerati kako treba. Pričekaj još malo :mig:

ashley
19.09.2010., 14:37
Nakon koliko od poroda se mogu poceti uzimeti kontracepcijske pilule? Ja cu pocet cim prije samo me zanima kad mogu? (Naravno, prvo kod gina i pregled)!

Enid
19.09.2010., 18:26
Cure, koji je filing imat Mirenu? ono, ja imam komad plastike u obliku slova T u svojoj maternici.
Ja mislim da će me ta činjenica proganjat (stavljam ju za 2 mj.)
nadam se da kužite pitanje

Gerta
19.09.2010., 19:29
Cure, koji je filing imat Mirenu? ono, ja imam komad plastike u obliku slova T u svojoj maternici.

Najiskrenije, uopće ne znaš da ju imaš. Ne osjeti se ništa :top:

pzulic
21.09.2010., 06:29

i ja sam se bojala da ću to stalno imati na umu, ali ništa, zaboravim da je imam. ni u sexu nemam nikakvih problema, ni MM ni ja je ne osjetimo.

Judy
21.09.2010., 08:13
ja sam stavila Mirenu prije nekih 2 i pol tjedna,iskreno totalno zaboravim da je imam uopće
mrvicu sam krvarila samo na dan ugradnje i to je to, od tada ništa
ja zasad prezadovoljna :s

mandy
21.09.2010., 10:33
Nakon koliko od poroda se mogu poceti uzimeti kontracepcijske pilule? Ja cu pocet cim prije samo me zanima kad mogu? (Naravno, prvo kod gina i pregled)!

Mislim da ide nakon prve menstruacije (tj dan prve M je dan kada počinješ piti pilulu), al ako dojiš ne možeš uzimati pilule, bar u RH nema pilula koje mogu uz dojenje.

ashley
21.09.2010., 10:57
Mislim da ide nakon prve menstruacije (tj dan prve M je dan kada počinješ piti pilulu), al ako dojiš ne možeš uzimati pilule, bar u RH nema pilula koje mogu uz dojenje.

Da, da znam da ne mogu. Ne dojim, ali izdajam. Ali samo me zanimalo kad mogu jer uz ovakvo zahtjevno dijete...

SummerNight
21.09.2010., 12:27
Da, da znam da ne mogu. Ne dojim, ali izdajam. Ali samo me zanimalo kad mogu jer uz ovakvo zahtjevno dijete...
:confused:
nema veze jel dojis ili izdajas, ako dijete pije mlijeko tvoje ne mozes pilule piti.

Žabica
21.09.2010., 14:46
Ali samo me zanimalo kad mogu jer uz ovakvo zahtjevno dijete...

kao da čitam sebe pred par mjeseci...
samo da te utješim, s vremenom postaje lakše :grli:

ashley
21.09.2010., 15:08
:confused:
nema veze jel dojis ili izdajas, ako dijete pije mlijeko tvoje ne mozes pilule piti.

A ma znam da je isto i naravno da necu piti. Nisam se mozda jasno izrazila! :mig:

kao da čitam sebe pred par mjeseci...
samo da te utješim, s vremenom postaje lakše :grli:

Nadam se! :)

kirshna
21.10.2010., 21:22
I ja ću Mirenu...

lotus_flower
21.10.2010., 21:33
i tako mi 7mj nakon rođenja malene i dalje na kondomima i ja i dalje nisam ništa pametnija...
spiralu neću, u planu je druga beba za cca godinu dana pa mi se to ne isplati a i nekako se ježim da nešto bakreno trajno u sebi imam, nemam pojma...

nego ima li netko s ovim pilulama iskustva ili je barem nešto čuo: Qlaira (http://www.cybermed.hr/vijesti/prva_kontracepcijska_pilula_bazirana_na_prirodnom_ estradiolu_napokon_i_u_hrvatskoj)

marina.k.
21.10.2010., 22:00
i tako mi 7mj nakon rođenja malene i dalje na kondomima i ja i dalje nisam ništa pametnija...
spiralu neću, u planu je druga beba za cca godinu dana pa mi se to ne isplati a i nekako se ježim da nešto bakreno trajno u sebi imam, nemam pojma...

nego ima li netko s ovim pilulama iskustva ili je barem nešto čuo: Qlaira (http://www.cybermed.hr/vijesti/prva_kontracepcijska_pilula_bazirana_na_prirodnom_ estradiolu_napokon_i_u_hrvatskoj)

-ovo kao da sam ja pisala!!! :eek:
-mada ja ni te tablete nebi baš radi druge trudnoće,ali u glavnom ne znam i nisam pametna šta i kako baš ko i ti :ne zna:

lotus_flower
21.10.2010., 22:23
-ovo kao da sam ja pisala!!! :eek:
-mada ja ni te tablete nebi baš radi druge trudnoće,ali u glavnom ne znam i nisam pametna šta i kako baš ko i ti :ne zna:

ni ja ne bi pilule jer sam bila na njima i bilo mi je koma. možda jednostavno nisam pogodila prave ali svejedno, ne volim inače ništa umjetno u sebe trpati, pa tako ni hormone. ove nove su mi ono, kao, manje zlo (mo'š mislit :rolleyes:)
a ne znam-znam samo da nisam pametna što koristiti jer mi je kondoma na vrh glave već :ne zna:

marina.k.
21.10.2010., 22:30
ni ja ne bi pilule jer sam bila na njima i bilo mi je koma. možda jednostavno nisam pogodila prave ali svejedno, ne volim inače ništa umjetno u sebe trpati, pa tako ni hormone. ove nove su mi ono, kao, manje zlo (mo'š mislit :rolleyes:)
a ne znam-znam samo da nisam pametna što koristiti jer mi je kondoma na vrh glave već :ne zna:

-ovo boldano.....i kondomi su umjetni :lol::lol: pa ti je možda zato dosta :rofl:
-ma mi smo se pomirili s njima kao manje zlo jbg.
-sva sreća da se ne sexamo svaki dan :vidiga: -to bi bio ozbiljan udarac na naš buđet...............jao koja sam prasica:facepalm:

mandy
21.10.2010., 22:36
MIha u dućanu vječito nosi kutijicu i viče "ja bi ove žvake" :lol:

lotus_flower
21.10.2010., 22:37
ne volim inače ništa umjetno u sebe trpat:

ahahah šta sam napisala :lol::lol::lol::lol:

Magg
21.10.2010., 22:42
uff, teska tema....... trentuno kondomi i pilule :rofl: idemo na ziher i opet sam svaki mjesec koma dok ne dobijem - trenutno me strah opet zatrudnit iako sve po propisu radimo kod nase srece ce sljedeci put biti trojke i to STVARNO nebi prezivjela :rofl:
razmisljala sam o mireni i gyn mi je to preporucio jer od pilula dobijem migrenu ali me strah, jer su 3 moje frendice imale koma iskustva i morale su je vadit nakon 2 tjedna, jedna od njih hitnim zahtjevom a druga "normalno" a ova treca je doduse u drugoj rundi imala tek problema.. prva joj je bila dobra i kad je mjenjala komplikacije......

damafia25
21.10.2010., 22:43
mi imali jednu smješnu situaciju s kondomima: Bili u kauflandu i čekamo u redu za blagajnu, kad ispred nas stoje majka i kćer i sad ode mama nazad u dućan da nešto pogleda ili donese , neznam već i kćer brže bolje uzme kondome da mama ne vidi kao dat će blagajnici da skenira i tutnut će ih u torbu, no međutim siroče jedno umjesto jedne kutijice povukla ona skoro cijelu policu sa sobom:lol::lol::lol:Svud oko nas kondomi ,a ona jadna u zemlju bi propala od srama! I naravno mm joj uskače u pomoć i počne skupljati kondome po podu i po traci za robu i viče iz sveg glasa: " to nisam ja razbacao pa vidite moju ženu!" i pokazuje na mene , a ja u 8 mj trudnoće!:rofl:

marina.k.
21.10.2010., 22:45
MIha u dućanu vječito nosi kutijicu i viče "ja bi ove žvake" :lol:

:lol::lol::lol:
-mislim stvarno :),a čuj možda mu se sviđa pakiranje...ima ih sa autom sigurno bi mu ta kutijica bila fora :rofl:

-lotus-
-ma baš si to fino napisala,eto sad imam neizbrisivu sliku u glavi....no ok to je već neka druga tema :B

mandy
21.10.2010., 23:37
sviđaju mu se šarene kutije koje su taman u razini dječjih očiju u dućanima :D

pzulic
22.10.2010., 07:35
znam da nije tema ali moram ispričati. kad sam prije 4 godine radila na kiosku, dođe mlada baka sa unukom (cca 5 god), baka kupila malome neke smokiće i slično i govori jedan zeleni durex. ja joj dam durex a mali kaže: i ja bi to. a ona njemu, to su posebne žvake samo za djeda, a mali i dalje navaljuje. da mi nije bilo neugodno, počela bim se smijati. mislim da je žena htjela propasti u zemlju od srama.

anse22
22.10.2010., 08:14
hahahhaha tema postaje provaljivanje bisera :lol::lol::lol: p.s. i ja trazim neko dobro rijesenje,a zapela sam gdje i sve ocito-mirenu ne bi,pilule jos ne mogu jer dojim,glupi kondomi :mad:

SummerNight
22.10.2010., 08:18
hahahhaha tema postaje provaljivanje bisera :lol::lol::lol: p.s. i ja trazim neko dobro rijesenje,a zapela sam gdje i sve ocito-mirenu ne bi,pilule jos ne mogu jer dojim,glupi kondomi :mad:

tako sam i ja bila dok nisam poludila i stavila mirenu. :D

anse22
22.10.2010., 08:24
tako sam i ja bila dok nisam poludila i stavila mirenu. :D

pa da,ali ginekolog mi rekao da mi ne preporuca mirenu jer sam mlada kao i to je ipak spirala iako pricaju da je bolja nego bakrena jos uvijek kao vuce infekcije i sve drugo sto ide sa spiralom:rolleyes:

SummerNight
22.10.2010., 08:30
pa da,ali ginekolog mi rekao da mi ne preporuca mirenu jer sam mlada kao i to je ipak spirala iako pricaju da je bolja nego bakrena jos uvijek kao vuce infekcije i sve drugo sto ide sa spiralom:rolleyes:

a gle, meni su u 6. osnovne rekli da nesmijem mekane lece dobiti jer sam premala da se brinem za njih. Pa sam izasla s mekanim lecama. :zubo:

A moja ginicka nema nista protiv mirene, niti sam ja igdje ista lose procitala na netu osim pojedinacnih misljenja nekih ginekologa, koja nisu potkrijepljena dokazima. :ne zna:

rtg1
22.10.2010., 09:03
Mogu li se erezette kupiti u italiji

osvojena
22.10.2010., 10:43
Uf,ja bi bilo što:)...bojim se nove trudnoće ko samog vraga...a ne smijem ništa...dojim pa ne mogu pilule...a ne mogu ih ni dok god pijem terapiju za visok tlak...spiralu mi ne da jer sam mlada(za njega)...ostaju kondomi,a oni su mi totalno nepouzani...fraka me za poludit...tako da sam za sada zaključala butigu dok ne smislim rješenje...najgore što još nemam stvari,a gin kaže da ih ni neću još dobiti...ima li tko još kakvo kotracepcijsko rješenje?

anse22
22.10.2010., 10:47
Uf,ja bi bilo što:)...bojim se nove trudnoće ko samog vraga...a ne smijem ništa...dojim pa ne mogu pilule...a ne mogu ih ni dok god pijem terapiju za visok tlak...spiralu mi ne da jer sam mlada(za njega)...ostaju kondomi,a oni su mi totalno nepouzani...fraka me za poludit...tako da sam za sada zaključala butigu dok ne smislim rješenje...najgore što još nemam stvari,a gin kaže da ih ni neću još dobiti...ima li tko još kakvo kotracepcijsko rješenje?

mali ima vec skoro 6,5 miseci a ja jos nisam dobila tako da ono :rolleyes:

SummerNight
22.10.2010., 10:51
mali ima vec skoro 6,5 miseci a ja jos nisam dobila tako da ono :rolleyes:

cuj, meni je bilo ok tih prvih par mejseci, isla sam ginicki da mi pogleda endometrij pa sam bila mirna mjesec dva.
problem mi je bio od kad sam dobila, od tada do mirene smo poludili oboje.
I moam priznati d ane kuzim to da ti doktor neda, mislim kaj, on je to da ti da savjet a ne da ti nesto zabranjuje. :ne zna:
Ako ja hocu on ima da mi da, ne trazim nista protuzakonito.

dijana128
22.10.2010., 11:08

Meni prije 2 tjedna ginekologica rekla da u 11.mjesecu na nase trziste dolaze kont.tablete koje mogu uz dojenje.
Eh,sad,posto sam 8 godina bila na Dianama 35,i to bi je bila jedina kontracepcija,nemoram ni rec koliko mi je sad kondom odvratan,tako da ni ja neznam sta bi. Nisam bas za te tablete,nekako ne vjerujem nikakvim tabletama uz dojenja,:ne zna::confused:

SummerNight
22.10.2010., 11:16
Meni prije 2 tjedna ginekologica rekla da u 11.mjesecu na nase trziste dolaze kont.tablete koje mogu uz dojenje.
Eh,sad,posto sam 8 godina bila na Dianama 35,i to bi je bila jedina kontracepcija,nemoram ni rec koliko mi je sad kondom odvratan,tako da ni ja neznam sta bi. Nisam bas za te tablete,nekako ne vjerujem nikakvim tabletama uz dojenja,:ne zna::confused:

procitaj malo, ja sam htjela te tablete ali ih nije bilo. S njima je problem sto se moraju zbilja u isto vrijeme uzimati, nije dovoljno "navecer" ili "ujutro". Sadrze samo estrogen (cini mi se) pa nije nikakav bed za dojenje.

ina22
22.10.2010., 11:19
ja neki dan išla na papa test pa sam uzela yasmin opet. Htjela mi je dat neke druge nove (mislim da se yaz zovu ali stvarno ne znam) al sam s ovima bila baš zadovoljna i nisam nikakvih problema imala, doktorica rekla da su to baš dobre tablete i ja ih uzela opet. A koliko ih budem pila, budemo vidli :) Lako prestanem kad počnemo razmišljati o drugoj bebi :)

toka13
22.10.2010., 13:52
joj i mene trudnoće strah ko samog vraga:rofl:
i napokon uspjela obavit pretrage za pilule, i čekam da dođe gospođa m. kako imama neredovite, išćekivanje je za poludit...i sad dobila kao u subotu počela pit,pila 3 dana, i prestala jel krvarenje očito nije bilo pravo, čudno, malonikakvo.
danas dobila pravu i sad ne znam kaj s pilulama, popit ove do kraja bez te tri, ne da mi se čekat nova m, da pčnem iz početka. a i ovako valjda nema smisla.. uh...luda kuća!!!

Žabica
22.10.2010., 15:13

uuuu, zanimljivo....
pila sam cilest godinama i bio mi je ajd OK, jedino što mi je znao ubijati želju za sexom, a pijem ih da se mogu sexat:rolleyes:

al radije sam trpila tablete nego kondom.
ako koja proba ove nove tablete neka napiše dojmove :moli:

pzulic
22.10.2010., 16:56

ja sam mirenu stavila nakon druge trudnoće,tada sam imala 23ipo. imam je skoro pa godinu i po u sebi i zadovoljna sam.

Picek21
22.10.2010., 18:44
ja sam je isto stavila nakon druge trudnoce, imala sam 22,5 tad. i zezala me malo na pocetku, sad je ne bi dala ni za sto na ovom svijetu van!! ni brige ni pameti s njom :)

lotus_flower
22.10.2010., 18:46
A moja ginicka nema nista protiv mirene, niti sam ja igdje ista lose procitala na netu osim pojedinacnih misljenja nekih ginekologa, koja nisu potkrijepljena dokazima. :ne zna:

vidiš, moj gin koji je godinama radio na Merkuru mi je rekao da je imao dva slučaja infekcija zbog spirale pa sam se usrala. Rekao mi da on to preporučuje jedino ženama koje deklarativno više nikad ne žele djecu i imaju ih barem dvoje.
ne znam, nakon toga, strah me. iako znam da ima jako jako puno dobrih iskustava i da je on ipak radio na mjestu gdje se susreće s patologijama i najtežim slučajevima ali ono... :( :ne zna:

uuuu, zanimljivo....
pila sam cilest godinama i bio mi je ajd OK, jedino što mi je znao ubijati želju za sexom, a pijem ih da se mogu sexat:rolleyes:

al radije sam trpila tablete nego kondom.
ako koja proba ove nove tablete neka napiše dojmove :moli:

pridružujem se molbi :moli:

Sephray
22.10.2010., 19:04

Ja ih dobila...u iščekivanju sam menge pa ću ih tek onda početi piti.
Javim iskustva :top:

Do prije trudnoće 4 godine sam bila na Yasminu te su mi bile odlične - nikakvih nuspojava osim što su mi cice bile malo punije i čvršće (sad nakon dojenja, to mi je extremno poželjno :D)
A ove sadrže prirodne estrogene i još manje progesterona...tak da očekujem i za njih da će biti :top:

Edit - i u ovima je promjenjiva koncentracija hormona tako da do sada najbolje imitiraju "savršeni" ciklus u trajanju od 28 dana

lotus_flower
22.10.2010., 19:06
Ja ih dobila...u iščekivanju sam menge pa ću ih tek onda početi piti.
Javim iskustva :top:

Do prije trudnoće 4 godine sam bila na Yasminu te su mi bile odlične - nikakvih nuspojava osim što su mi cice bile malo punije i čvršće (sad nakon dojenja, to mi je extremno poželjno :D)
A ove sadrže prirodne estrogene i još manje progesterona...tak da očekujem i za njih da će biti :top:

o odlično!!
obavezno javi!! :top::top:

Technogirl
23.10.2010., 09:56
Nisam uspjela shvatiti jel mogu zatrudniti dok još nisam dobila prvu mengu nakon poroda?
Prošlo je 5tjedana od poroda, dojim i danas je pao prvi :Sex:.

Jel se trebam brinuti već?

lotus_flower
23.10.2010., 09:59
Nisam uspjela shvatiti jel mogu zatrudniti dok još nisam dobila prvu mengu nakon poroda?

naravno da možeš, nema ti menga ni dojenje tu puno veze.

blablica
23.10.2010., 10:10
Mogu li se erezette kupiti u italiji

cerazette se zovu :mig: vjerojatno se i mogu kupit, ali sumnjam da će ti dat bez recepta :ne zna:

blablica
23.10.2010., 10:15
procitaj malo, ja sam htjela te tablete ali ih nije bilo. S njima je problem sto se moraju zbilja u isto vrijeme uzimati, nije dovoljno "navecer" ili "ujutro". Sadrze samo estrogen (cini mi se) pa nije nikakav bed za dojenje.

pa piju se ko i svake tablete. mislim, ja sam pila i yasmin u isto vrijeme. :ne zna:
ja pijem cerazette svaku večer u 9 (jer je njih bolje navečer uzimat ), uredno mi zvoni alarm na mobu i sve ok.

Technogirl
23.10.2010., 10:15
naravno da možeš, nema ti menga ni dojenje tu puno veze.

aaaaaaaaaaa....sad me panika počela hvatati !!!

Ma zašto onda svuda pišu da je kao dojenje donekle štiti?

rtg1
23.10.2010., 10:31
cerazette se zovu :mig: vjerojatno se i mogu kupit, ali sumnjam da će ti dat bez recepta :ne zna:

Imas iskustva s njima???

blablica
23.10.2010., 10:42
Imas iskustva s njima???

da, ja ih pijem nekih 9 mjeseci. meni su ok, ko normalne pilule samo što imaju samo estrogen, nemam nikakvih nuspojava.

SummerNight
23.10.2010., 12:40
pa piju se ko i svake tablete. mislim, ja sam pila i yasmin u isto vrijeme. :ne zna:
ja pijem cerazette svaku večer u 9 (jer je njih bolje navečer uzimat ), uredno mi zvoni alarm na mobu i sve ok.

za obicne pilule je svejedno jesi li popila u 19, u 22 ili u ponoc. Cak im ne pada drasticno zastita ni ako popijes jednu ujutro a drugu navecer. Ove tablete se trebaju piti zbilja u isto vrijeme, citala sam unutar sat vremena. Mozda je pretjerivanje ali tako sam na par mjesta procitala. :ne zna:

Xen@
23.10.2010., 13:05
Vi koje ste stavljale mirenu, jeste je kupovale u "slobodnoj prodaji" ili ste je uzeli u ginekološkoj ordinaciji gdje ste je stavljali? ima kakva razlika u cijeni? kod moje doktorice stavljanje i mirena su 1500 kn, kolko ste vi svoju platile?:ne zna:

SummerNight
23.10.2010., 13:07
Vi koje ste stavljale mirenu, jeste je kupovale u "slobodnoj prodaji" ili ste je uzeli u ginekološkoj ordinaciji gdje ste je stavljali? ima kakva razlika u cijeni? kod moje doktorice stavljanje i mirena su 1500 kn, kolko ste vi svoju platile?:ne zna:

900 kn u apoteci, postavljanje besplatno.

SummerNight
23.10.2010., 13:12

pa dojenje stiti donekle jer puno cura nema menstruaciju pogotovo prvih par mjeseci dok je dojenje intenzivno.
ALI, nitko ne moze znati kad ces dobiti prvu menstruaciju, a prije prve menstruacije ide prva ovulacija.
Tako se puno ljudi zeznulo, procitaj malo temu pa ces vidjeti primjere.

blablica
23.10.2010., 13:25
za obicne pilule je svejedno jesi li popila u 19, u 22 ili u ponoc. Cak im ne pada drasticno zastita ni ako popijes jednu ujutro a drugu navecer. Ove tablete se trebaju piti zbilja u isto vrijeme, citala sam unutar sat vremena. Mozda je pretjerivanje ali tako sam na par mjesta procitala. :ne zna:

najbolje ih je piti unutar sat vremena, ali se tolerira i do 12 sati. ali mislim da nekom tko se odlučio za tu vrstu pilula to ne predstavlja nikakav problem.

SummerNight
23.10.2010., 13:30
najbolje ih je piti unutar sat vremena, ali se tolerira i do 12 sati. ali mislim da nekom tko se odlučio za tu vrstu pilula to ne predstavlja nikakav problem.

pa dobro, meni predstavlja. :ne zna: svakako bi se odlucila za njih da ih je bilo, ali to bi mi bio veliki problem. Isto kao sto mi je s mirenom problem to sto nikad ne znam kad cu i ocu li dobiti menstruaciju.
Ja sam godinama navikla imati kontrolu nad svojom mengom i ovo me potpuno izludjuje.

blablica
23.10.2010., 13:43
pa dobro, meni predstavlja. :ne zna: svakako bi se odlucila za njih da ih je bilo, ali to bi mi bio veliki problem. Isto kao sto mi je s mirenom problem to sto nikad ne znam kad cu i ocu li dobiti menstruaciju.
Ja sam godinama navikla imati kontrolu nad svojom mengom i ovo me potpuno izludjuje.

pa onda bi se odlučila na neki drugi oblik kontracepcije, ako bi ti to predstavljalo problem.
meni je to super, jer su mi se krvarenja smanjila, i menga traje par dana, i što duže uzimaš te pilule, krvarenja su sve manja i kraća dok potpuno ne prestanu, što jedva čekam, jer ih ne mogu smislit od kad imam mengu.
a stavit alarm na mobu da zvoni svaki dan u isto vrijeme, mi ne predstavlja nikakv problem. ali, svi smo različiti.

rtg1
23.10.2010., 13:47
pa onda bi se odlučila na neki drugi oblik kontracepcije, ako bi ti to predstavljalo problem.
meni je to super, jer su mi se krvarenja smanjila, i menga traje par dana, i što duže uzimaš te pilule, krvarenja su sve manja i kraća dok potpuno ne prestanu, što jedva čekam, jer ih ne mogu smislit od kad imam mengu.
a stavit alarm na mobu da zvoni svaki dan u isto vrijeme, mi ne predstavlja nikakv problem. ali, svi smo različiti.
koliko kosta paket i dal imas pauzu u uzimanju izmedu kutija?

blablica
23.10.2010., 13:50
koliko kosta paket i dal imas pauzu u uzimanju izmedu kutija?

ne, nema pauze, ja uzmem odmah tri kutije, 30 eura. znači jedna kutija 10 eura.

toka13
23.10.2010., 15:16

zato što se za vrijeme dojenja luči hormon prolaktin, koja zapravo omogućuje pojavu mlijeka. a kad su visoke razine prolaktina u organizmu, onda on utječe na ovulaciju, tj nema je, i zato nema menge. ali to je individualno jer neko ko doji dobije mengu brzo, a neko ne.

paprenjak
23.10.2010., 15:57
ne, nema pauze, ja uzmem odmah tri kutije, 30 eura. znači jedna kutija 10 eura.

Kupuješ ih na recept? I gdje? Uz njih se.pretpostavljam,može dojiti?
Koje epretrage treba napraviti prije uzimanja?

mops0807
23.10.2010., 18:28

meni ju je ginicka uzela i mirena +stavljanje-1050kn

Xen@
23.10.2010., 20:42
900 kn u apoteci, postavljanje besplatno.

disi išla na postavljanje?

meni ju je ginicka uzela i mirena +stavljanje-1050kn

zašto je kod moje tak skupo?:rolleyes:

SummerNight
23.10.2010., 20:48

kod moje ginicke, socijalne, u runjaninovoj u domu zdravlja.

blablica
23.10.2010., 20:59
Kupuješ ih na recept? I gdje? Uz njih se.pretpostavljam,može dojiti?
Koje epretrage treba napraviti prije uzimanja?

da, ali ja živim vani, tak da ti baš tu ne mogu pomoć. jedino znam da je moja frendica/poznanica dobila recept od privatnog ginrkologa i da je kupila u onoj ljekarni na trgu (u zg), odnosno oni su joj naručili.

za pretrage ti ne znam, jer sam ja nekih mjesec dana prije toga radila pretrage za nešto sasvim deseto, tak da mi za te pilule nije radila.

mops0807
23.10.2010., 22:29

cula sam kod vecine socijalnih ako naplate naplate 100kn,a 1500 dode vecinom kod privatnika

pajana
27.10.2010., 09:50
ja sam čitala da su 2% šanse da se zatrudni bez zaštite uz dojenje

damafia25
27.10.2010., 09:52

onda je moja frendica u ta 2%!:rofl: ostala je trudna tri mj nakon poroda, jer je dojila i nije imala mengu!:kava: Ja ipak ne bi riskirala!:rofl:

Picek21
27.10.2010., 10:05
razlika izmedu djece mi je 15,5 mjeseci, s tim da sam stariju dojila 12 mjeseci. mislim da ti je jasno koliko je dojenje pouzdana zastita!!!

mama24h
27.10.2010., 10:51

i ja pripadam u tih 2% :rofl:
dojila sam i nisam imala mengu i ostala trudna 4 mj nakon poroda:eek:
(imala sam neki kao iscjedak i to je gin zaključio da se radilo o ovulaciji iak je menga izostala)

poslije drugog poroda stavila MIRENU i sad sam mirna već godinu i pol (ja sam ju uzela u ljekarni - mislim oko 940kn, a kod gin besplatna "ugradnja")

SummerNight
27.10.2010., 12:00

ne, sansa je 50:50 onaj zadnji mjesec prije menge. a ti ne mozes zanti kad ce taj zadnji mjesec biti. :wink:

kiki008
27.10.2010., 12:32
Jel ste morali čekati prvu mengu poslje poroda za stavljanje mirene?

mandy
27.10.2010., 12:34

Naravno da možeš, sad su najveće šanse..baš zato što nemaš mengu, neznaš ni kad ovuliraš (može biti odma, može biti tek za godinu dana)..

Wedding
27.10.2010., 14:07

totalna neistina:kava:

mops0807
27.10.2010., 15:08
totalna neistina:kava:

:s

pzulic
27.10.2010., 16:56
razlika izmedu djece mi je 15,5 mjeseci, s tim da sam stariju dojila 12 mjeseci. mislim da ti je jasno koliko je dojenje pouzdana zastita!!!

i kod mene isti takav slučaj.

mandy
27.10.2010., 22:34

Jel ti to ozbiljno?

Enid
28.10.2010., 16:17
Jučer stavila Mirenu, dakle, to bohoooolii :eek:! Već me sad strah vađenja. A čak sam i anesteziju dobila pa zbilja ne kužim na koju foru.
Da li ima netko tko ju je vadio? Jel boli i tada?

Gerta
28.10.2010., 16:31
Jučer stavila Mirenu, dakle, to bohoooolii :eek:! Već me sad strah vađenja. A čak sam i anesteziju dobila pa zbilja ne kužim na koju foru.

Kad vadiš ne boli uopće (osim onog standardnog zbog stavljanja spekuluma)

Xen@
28.10.2010., 17:08

mene moja ginička uvjerava da stavljanje ne boli:eek::rolleyes:

Enid
28.10.2010., 18:34
mene moja ginička uvjerava da stavljanje ne boli:eek::rolleyes:

I mene su uvjeravali. Al zbilja, možda me je tim više boljelo što svi tvrde da ne boli. Ne znam.
Ne želim sad nikog zaplašit, i da sam znala prije opet bih jer šta je par minuta boli naspram komocije koju sad očekujem :top:

I nedajte da vam ju stavljaju bez anestezije, jer da ju nisam dobila ne želim ni zamišljat kak bi bilo...

kontra
29.10.2010., 21:10
meni je gin stavia bez anestezije i ni osjetla nisam. on se diga sa stolice i krenia prema svome stolu, a ja mislila da triba jos nesto uzest. uopce nisam skuzila da je gotov :ne zna:

Picek21
30.10.2010., 07:09
ni mene nije nista jako bolilo. malo sam osjetila, al nista pretjerano strasno! nakon 2 poroda to mi je bilo piece of cake!! zato me bolilo poslije,dok se nije namjestila i dok mi ju tijelo nije prihvatilo...

miss daisy
30.10.2010., 08:28
vidiš, moj gin koji je godinama radio na Merkuru mi je rekao da je imao dva slučaja infekcija zbog spirale pa sam se usrala. Rekao mi da on to preporučuje jedino ženama koje deklarativno više nikad ne žele djecu i imaju ih barem dvoje.

infekcije zbog spirale općenito, ili zbog mirene?

sad me skroz zbunilo ovo s neimanjem djece nakon. moja je stara stavila nakon mene bakrenu, pa makla prije sestre, i onda opet vratila, nije bilo problema.
nisam ni znala da može doći do tako ozbiljnih upala :neinformirana:

a moj ginekolog spada u protivnike mirene, njemu se nikako ne sviđa princip rada i to što nema krvarenja. pa preporuča običnu spiralu, tu neku s kojom on u 30 godina rada ima najviše dobrih iskustava blabla.

meni više muka od svega, prije sam godinama pila pilule, najmanje loše su mi bile jasmin, ali nekako mi se ne da ni njima vraćati.

Wedding
30.10.2010., 15:49
Da li ima netko tko ju je vadio? Jel boli i tada? na zalost ti ocito spadas u onu skupinu kojima je to bolno (pricala mi ginicka da su se neke zene cak i rusile pri ugradnji i pri vadjenju). Ja sam umetala bakrenu al sve je to isti komad stranog tijela i nisam osijetila apsolutno nista pa cak ni kada mi je pincet skarama zakvacila grlic da lakse namjesti spiralu (ocito mi unutrasnjost odrvenila nakon dva poroda hahaha)

~Scarlet~
30.10.2010., 18:55
Ja sam imala carski, pa mi ugradnja Mirene nije bila nešto previše bolna.
Kao papa sam kaj traje malo dulje.:ne zna:
Inače ne znam kako je moguće da dođe do infekcije pošto su svi djelovi Mirene sterilni. Kad mi je odrezala končić je procijenila da bi ga trebalo ipak još malo skaratiti i sestra joj je morala donjeti nove sterilne škare.
Tako da je mogučnost infekcije skoro nikakva. Ipak mi je dala recept za antibiotik ukoliko primjetim smrdljivi zeleni iscjedak. Što se naravno nije desilo.
Meni je ginićka rekla da su te infekcije bile češće kod bakenih spirala koja nije bila sterilna.

Gerta
30.10.2010., 20:09
Osim standardne boli zbog stavljanja spekuluma i hvatanja grlića maternice hvataljkom, kod stavljanja Mirene bolnost dosta ovisi o tome koji dan krvarenja se stavlja.

Trebala bi se stavljati krajem menstruacijskog krvarenja, ali dok je još uvijek cervikalni kanal otvoren.
A opet ne smiju stavljati ako je krvarenje prejako da maternica ne bi izbacila spiralu van.
Ako se cerviks već zatvorio moraju ga proširivati što i nije baš ugodno, a i potraje.:rolleyes:

Ja sam prvi put stavljala 2 mj nakon poroda, nikakva posebna bol, jedino me rasturalo još cijeli tjedan nakon stavljanja.
Drugi put su mi morali širiti cerviks što mi je bilo :eek:, ali me već sutradan nije ništa boljelo.

Što se upala tiče, veća je vjerojatnost nastanka upalne bolesti zdjelice kod svake spirale, to nastane eventualno kasnije i nema veze sa sterilnošću tijekom postavljanja.

Enid
30.10.2010., 21:12
na zalost ti ocito spadas u onu skupinu kojima je to bolno (pricala mi ginicka da su se neke zene cak i rusile pri ugradnji i pri vadjenju).

I pri vađenju?:eek: ma krasno :kava:
Zbilja ne pretjerujem, oblio me hladan znoj i osjetila sam nesvjesticu.
Mislim da anesteziju dobije svatko samo ne skužiš, osjeti se samo neka toplina unutra, ja ne bi ni znala da mi ju daje da mi nije sestra još prije rekla da ću ju dobit.
Inače, kak ju je stavio poslje nikakvih bolova, evo imam ju 4. dan.

Gerta
30.10.2010., 21:17
Mislim da anesteziju dobije svatko samo ne skužiš, osjeti se samo neka toplina unutra, ja ne bi ni znala da mi ju daje da mi nije sestra još prije rekla da ću ju dobit.

Ja ju nisam dobila 100%.
A nisam nikada ni čula da se koristi, niti mi ju je ginićka ponudila (a kolegica mi je stavljala):ne zna:

SummerNight
30.10.2010., 21:20
nisam ni ja dobila anesteziju i ne kuzim kakva je to anestezija pri kojoj boli.
jel mozda naplacena? :raspa:

Wedding
02.11.2010., 12:48

kakva anestezija:confused:
anestezija se ne stavlja pri rutinskoj aplikaciji intrauterinog uloska tj spirale :mig: ali ako netko zatrazi uvijek je moze dobit ali to se bome i krasno naplati:kava:

mama24h
02.11.2010., 17:21
kod mene isto nije bilo anestezije, a što se tiče boli slažem se da je osjećaj malo neugodan kao kod PAPE al ne bolan (meni je stavljana 5 mj nakon poroda ali do tad još nisam prokrvarila)
što se tiče trudnoće nakon vađenja spirale - oko mene veliki broj sasvim normalnih trudnoća i poroda nakon MIRENE

~Scarlet~
02.11.2010., 17:47
Analgeziju prilikom umetanja Mirene sam čula da na zahtjev davaju samo privatnici (tipa Harni)
Pretpostavljam da je to samo lokalna, pa normalno da se osjeti bol jer ne pokrije cijeli "perimetar".

Enid
02.11.2010., 17:56
kakva anestezija:confused:
anestezija se ne stavlja pri rutinskoj aplikaciji intrauterinog uloska tj spirale :mig: ali ako netko zatrazi uvijek je moze dobit ali to se bome i krasno naplati:kava:

Eto vidiš da se daje, ja ju nisam tražila jer nisam ni bila svjesna da će boljeti. Stavljao ju je socijalni gin. :mig:

Nego, danas sam opet počela krvariti što me malo prepalo. danas ju imam 6. dan. Jeli to normalno?

Wedding
02.11.2010., 18:07
Eto vidiš da se daje, ja ju nisam tražila jer nisam ni bila svjesna da će boljeti. Stavljao ju je socijalni gin. :mig:
to je full cudno jer se ne daje inace jer to nije praksa ma tko god kaze da je taj laze a tvoj gin ocito smatra da imas vrlo malen prag boli pa ti je zato dao anesteziju ali to opet nije ok jer te prije trebao upozorit i ili pitat. Ja niti sam dobila anesteziju niti mi je trebala a opet nisu svi ginekolozi podjednako mirne ruke i podjednako spretni ;)

~Scarlet~
02.11.2010., 18:11

Nego, danas sam opet počela krvariti što me malo prepalo. danas ju imam 6. dan. Jeli to normalno?

Ja sam poslije umetanja krvarila skoro 1.5 mj.:eek:
Već sam ju mislila ići vaditi, ali je prestalo. Sad više uopće nemam mengu.:tulum:
Inače ginićka koja mi ju je postavljala (u Petrovoj) je rekla da prilagodba može trajati i do 6 mj.

mama24h
02.11.2010., 18:41
Ja sam poslije umetanja krvarila skoro 1.5 mj.:eek:
Već sam ju mislila ići vaditi, ali je prestalo. Sad više uopće nemam mengu.:tulum:
Inače ginićka koja mi ju je postavljala (u Petrovoj) je rekla da prilagodba može trajati i do 6 mj.

identična situacija i kod mene

Picek21
02.11.2010., 18:41
meni prilagodba trajala skoro 6 mjeseci. 5, ajde dobro. al sad uzivam:Sex:
i nisam dobila anesteziju, niti su mi ju nudili (ocito su vidli na meni da mi je prijeko potrebna i da zelim da ju stavi posto-poto, pa se nije ni trudila)...
i sve ti je normalno dok nije krvarenje + jaki bolovi

Sephray
27.11.2010., 10:45
o odlično!!
obavezno javi!! :top::top:

Evo, već načela drugi paketić :cerek:

Nuspojave - 0 bodova :top:

Menga - trajala 4 dana, obilnost - smećkaste flekice, jedan dan je bilo na tamponu i malo svježe krvi, bolnost - 0 bodova :s:s:s

Ali ono što mi je užasno diglo živce - imam uredno ispunjen privatni recept za Qlairu, ne fale žigovi, potpisi, moji podacil. I dođem po 2.kutiju u Gradsku ljekarnu i kaže mi žena da će mi zaplijeniti recept jer na njemu ne piše koliko puta se može koristiti.
Kažem ja njoj
- Pa svaki privatni recept vrijedi godinu dana
- Da, ali vaš ginekolog mora napisati na njemu točno koliko puta ga vi smijete koristiti
- Dakle, može napisati na njemu 365x i ja lijepo svaki dan cijelu godinu mogu kupovati Qlairu?
- Nije to tako, to je novi pravilnik unazad dva tjedna...
- Gospođo, nisam došla po Heptanone nego po uredno propisane kontracepcijske tablete :mad:
- Nemojte biti bezobrazni, ja vama sad moram zaplijeniti nepropisno ispunjen privatni recept...
Uglavnom, otela sam joj svoj recept i u privatnoj ljekarni uredno kupila Qlairu. Žena je prepisala moje podatke i ime ginekologa isto kao i kad sam prije trudnoće kupovala Yasmin.

Googlala sam 2 puna dana al nisam našla novi pravilnik o izdavanju lijekova na privatni recept a Narodne Novine u kojima se mora svaki pravilnik/zakon/izmjena istog objaviti, stavljaju sva svoja izdanja on-line

mandy
27.11.2010., 20:07
ajd ove qlaira mi se malo više sviđaju :D
al pretpostavljam da ni one ne mogu tokom dojenja..

Sephray
28.11.2010., 07:24
ajd ove qlaira mi se malo više sviđaju :D
al pretpostavljam da ni one ne mogu tokom dojenja..

Ne mogu...

Daisity
02.12.2010., 22:35
Cure koje ste stavljale mirenu kod privatnika; koliko košta sama ugradnja? Čula sam različite cifre, od 200 do 650 kn, što nije mala razlika. Koje su prosječne cijene?

Wedding
03.12.2010., 10:03
Cure koje ste stavljale mirenu kod privatnika; koliko košta sama ugradnja? Čula sam različite cifre, od 200 do 650 kn, što nije mala razlika. Koje su prosječne cijene?

nije bitno koj se spirala ugraduje jer je princip isti ali neka najcesce cijena je 400 i 500 kuna:mig:

v3eka
04.12.2010., 10:33
ja sam također razgovarala sa svojim gin-om o mireni
meni je rečeno cijena: 1300 spirala + 300 sam postupak umetanja spirale...
gin je inače privatnik ali ja sam kod njega upisana preko hzzo-a!

SummerNight
04.12.2010., 13:05
ja sam također razgovarala sa svojim gin-om o mireni
meni je rečeno cijena: 1300 spirala + 300 sam postupak umetanja spirale...
gin je inače privatnik ali ja sam kod njega upisana preko hzzo-a!

:eek::eek:
reci mi da ces mu ti dofurati mirenu pa ju kupi u apoteci za 900 kn.

~Scarlet~
04.12.2010., 14:44

Koje lopine. A on ju još kupi po nabavnoj cijeni, mislim nekih 600-700 kn. Računa ju duplo.:rolleyes:

Maca TZ
04.12.2010., 21:15
Dva mjeseca nakon oba poroda sam ugrađivala spiralu.
U 20 godina ova je četvrta,u prosjeku mi bude oko 5 godina,sa pauzama od par mjeseci.
Kad se pojavila Mirena,ginekolog mi je savjetovao da je ugradim,ali nisam htjela.
kod nas košta oko 300km.(BiH).
Prvi put sam ugradila sa 19g,uvijek bakarna,extra sam zadovoljna,nikad nije bilo problema,hvala bogu.
Jako sam plašljiva,ali nije neka bol,strpim se,nekako mi je gore bilo vađenje tri puta,ne boli ali osjetim kroz cijelu utrobu kad je povuče.
Najgore je što se vadi i ugrađuje za vrijeme menzesa,ovdje je ugradnja sa mojom spiralom 50km, a vađenje 20.
Godišnje redovno na kontrolu,Papa,kolposkopija i UZ,a kad je ugrade,obavezno urade UZ,za tu cijenu.
Imam prijateljice kojima su ispadale spirale,jednoj treći dan,jednoj za pola godine.
Još da napomenem,da imam poderan grlić,ali nikad nisam imala infekcije,pojačan sekret,i sl.

v3eka
06.12.2010., 09:55
:eek: dakle, mogu je i ja sama kupiti?!!! bez recepta?!!!
:bonk: nisam znala!!!

Koje lopine. A on ju još kupi po nabavnoj cijeni, mislim nekih 600-700 kn. Računa ju duplo.:rolleyes:

:flop: izgleda da je tako:flop:

Nina2910
06.12.2010., 10:02
Jedno pitanje uvezi kontzracepcije.... Ja sam u životu koristila samo kondome a sa suprugom nisam ni to i ostala sam trudna oba dva puta jer smo to planirali ali budući da se mislim zaustaviti na dvoje djece zanima me dali je istina da antibebi pilule debljaju... mislim... namučila sam se skinuti kg viška od trudnoće pa nebi voljela da, ako se opredjelim za njih, te kile dobijem nazad...:D I da, kondome nebi jer me dosta iritiraju...

rtg1
06.12.2010., 10:14
Jedno pitanje uvezi kontzracepcije.... Ja sam u životu koristila samo kondome a sa suprugom nisam ni to i ostala sam trudna oba dva puta jer smo to planirali ali budući da se mislim zaustaviti na dvoje djece zanima me dali je istina da antibebi pilule debljaju... mislim... namučila sam se skinuti kg viška od trudnoće pa nebi voljela da, ako se opredjelim za njih, te kile dobijem nazad...:D I da, kondome nebi jer me dosta iritiraju...
Pila cilest, logest, yasmine i ne debljaju ni jedne.. eventualno na pocetli dode do zadrzavanja vode al nakon par kutija prode...

Nina2910
06.12.2010., 10:57
Pila cilest, logest, yasmine i ne debljaju ni jedne.. eventualno na pocetli dode do zadrzavanja vode al nakon par kutija prode...

Yasmine? Nakon svih onih priča??? A šta te antibebi idu preko recepta ili?

SummerNight
06.12.2010., 11:05

naravno da da. i kad idu preko recepta i nakon pretraga i kad se pridrzava osnovnih pravila onda ni jasmin nije problem.

Wedding
06.12.2010., 11:06

nema odgovora dal je istina ili ne nego to ovisi o tvom organizmu a jedna od silnih nuspojava koje se mogu dogodit je i debljanje a dal ce te ta nuspojava pogodit to ti nitko ne moze rec:mig:...ja sma pila cilest, zdebljala sam se 3 kile sto je meni tada bilo super jer mi je trebalo ali sam tada prvi puta u zivotu dobila i strije, narasle su mi i sise (i ovo mi je trebalo:rofl: ijako ih sada nakon 2 djece uopce vise nemam:o)

Uglavnom ja ti preporucam spiralu, a koju tj dal hormonsku ili bakrenu to ovisi o tvom zdravstvenom stanju i zelji (recimo ja nisma zeljela Mirenu upravo zbog hormona jerijako ona ispusta vrlo malo hormona u mene ona nece uci)

Nina2910
06.12.2010., 11:10
nema odgovora dal je istina ili ne nego to ovisi o tvom organizmu a jedna od silnih nuspojava koje se mogu dogodit je i debljanje a dal ce te ta nuspojava pogodit to ti nitko ne moze rec:mig:...ja sma pila cilest, zdebljala sam se 3 kile sto je meni tada bilo super jer mi je trebalo ali sam tada prvi puta u zivotu dobila i strije, narasle su mi i sise (i ovo mi je trebalo:rofl: ijako ih sada nakon 2 djece uopce vise nemam:o)

Uglavnom ja ti preporucam spiralu, a koju tj dal hormonsku ili bakrenu to ovisi o tvom zdravstvenom stanju i zelji (recimo ja nisma zeljela Mirenu upravo zbog hormona jerijako ona ispusta vrlo malo hormona u mene ona nece uci)

Ne, spiralu nikako jer znam dosta njih kojima je to samo stvaralo probleme... rađe bi antibebi... a po kojem kriteriju se prepisuju pilule? Rade se pretrage neke ili?

Wedding
06.12.2010., 11:15
Ne, spiralu nikako jer znam dosta njih kojima je to samo stvaralo probleme... rađe bi antibebi... a po kojem kriteriju se prepisuju pilule? Rade se pretrage neke ili?

definitivno moras napravit kompletnu krvnu sliku + jetrene testove i bez toga ne pihvacaj prepisane tablete jer to nisu bomboni

E sad tablete se propisuju po tome kako ti pasu, dal su date u svrhu smao kontracepcije ili kontracepcija + terapija itd...

Ja sma koristila Cilest i rekal sam sama sebi da hormoni u mene vise ne idu :mad: jer sam i poslije pijenja istih odlagavila ko magare:flop: (ovo sam zaboravila prvi puta napisat)

Nina2910
06.12.2010., 11:17
definitivno moras napravit kompletnu krvnu sliku + jetrene testove i bez toga ne pihvacaj prepisane tablete jer to nisu bomboni

E sad tablete se propisuju po tome kako ti pasu, dal su date u svrhu smao kontracepcije ili kontracepcija + terapija itd...

Ja sma koristila Cilest i rekal sam sama sebi da hormoni u mene vise ne idu :mad: jer sam i poslije pijenja istih odlagavila ko magare:flop: (ovo sam zaboravila prvi puta napisat)

Pa nadam se da će mi gin. reć sama da napravim tu krvnu sliku ili ću je morat molit?

Wedding
06.12.2010., 11:21
Pa nadam se da će mi gin. reć sama da napravim tu krvnu sliku ili ću je morat molit?

pa ako je iole normalna treala bi ti ona sama prepisat te pretrage:mig:

Nina2910
06.12.2010., 11:24
pa ako je iole normalna treala bi ti ona sama prepisat te pretrage:mig:

Dobro, vidjet čemo.... Nisam još nikad razgovarala s njom o pilulama... samo me pitala dali me zanimaju pilule i spirale... ja sam onda rekla da ne i to je to....:D

SummerNight
06.12.2010., 11:34
Nina, interesiraj se za prsten kontraceptivni, Nuvaring. :mig: manje hormona od tableta uz sve pozitivne strane.

Nina2910
06.12.2010., 11:40
Nina, interesiraj se za prsten kontraceptivni, Nuvaring. :mig: manje hormona od tableta uz sve pozitivne strane.

Kako to funcionira? Šta je to?

Wedding
06.12.2010., 11:49
Kako to funcionira? Šta je to?

presten koju ubacujes u rodnicu (ajmo rec poput dijafragme), a rabi se cca poput tableta tj. ubaci se u rdnicu i tamo stoji 3 tjedna a zatime se vadi i radi pauza od tjedan dana:mig:

kirshna
06.12.2010., 11:54
Dali mi je prerano 2,5mj nakon poroda staviti Mirenu?
Dobila sam prvu menstruaciju nakon poroda nakon nepunja 2mj. i sad si razmišljam staviti odmah Mirenu ili ne?!?
Kad sam razgovarala sa sestrom kod gin. rekla mi je da ne valja ju staviti pre rano jer ako se nije sve vratilo na svoje mjesto i ako se maternica nije do kraja skupila da zna ispasti...kao nedavno im se to dogodilo

Kakva iskustva imate?
I kada ste stavili Mirenu (oni koji jesu, naravno)?

Nina2910
06.12.2010., 11:59
presten koju ubacujes u rodnicu (ajmo rec poput dijafragme), a rabi se cca poput tableta tj. ubaci se u rdnicu i tamo stoji 3 tjedna a zatime se vadi i radi pauza od tjedan dana:mig:

a to se kupi u apoteci ili? Koliko košta?

SummerNight
06.12.2010., 12:11
a to se kupi u apoteci ili? Koliko košta?

moras na recept isto kao i pilule, i iste su pretrage potrebne. ako se ne varam oko 80-90 kn kosta.

Wedding
06.12.2010., 12:34
Dali mi je prerano 2,5mj nakon poroda staviti Mirenu?
Dobila sam prvu menstruaciju nakon poroda nakon nepunja 2mj. i sad si razmišljam staviti odmah Mirenu ili ne?!?
Kad sam razgovarala sa sestrom kod gin. rekla mi je da ne valja ju staviti pre rano jer ako se nije sve vratilo na svoje mjesto i ako se maternica nije do kraja skupila da zna ispasti...kao nedavno im se to dogodilo

Kakva iskustva imate?
I kada ste stavili Mirenu (oni koji jesu, naravno)?

bilo koja spirala da je u ptanju stavlja se tek tada kada je ginekolog potvrdio da se sve vratilo u stanje od prije poroda:mig:

Nina2910
06.12.2010., 12:35
moras na recept isto kao i pilule, i iste su pretrage potrebne. ako se ne varam oko 80-90 kn kosta.
A koliko za pilule plačaš?

SummerNight
06.12.2010., 12:44
A koliko za pilule plačaš?

pa zavisi koje pilule, cijene se krecu od 50tak do 100+ :ne zna:

rtg1
06.12.2010., 13:02

Kojih prica...
To sto su umrle dvije osobe, jedna bivsa narkomanka a druga je pila pilule bez kontrole..
Antibaby pilule su jedne od najispitivanijih pilula na trzistu, postoji niz pretraga koje moras napraviti prije, postoje kontraindikacije, redovite kontrole,...
A yasmin je najprodavanije antibaby pilula...
Kad covjek pogleda pitanja samo na ovom topicu, vidi se zapanjujuca kolicina neznanja iz osnovica intimnog zdravlja,a upravo to neznanje jer rezultat niza bolesti, pobacaja i teskih oboljenja...puuuno vece nego yasmin
I da ti odg:antivavy pilule idu i mogu se izdavati samo na recept-privatni koji vrijedi 6 mj.-time te obavezuje da odes na kontrolu...

mandy
13.12.2010., 18:05
Bila na pregledu kod gin danas i kaže da su stigle kod nas Cerazete (neznam kako se točno piše)..mogu uzimati dojilje, ona ima iskustva sa njima od prije i kaže da su ok...dala mi uputnicu za krvne pretrage prije nego mi da pilule...

M bi mogla doć za 2-3 tj :cool:

Kaže da mi jajnici rade....reko što rade :rofl:....kaže pa možete zatrudniti :zubo:

blablica
13.12.2010., 18:17
Bila na pregledu kod gin danas i kaže da su stigle kod nas Cerazete (neznam kako se točno piše)..mogu uzimati dojilje, ona ima iskustva sa njima od prije i kaže da su ok...dala mi uputnicu za krvne pretrage prije nego mi da pilule...

M bi mogla doć za 2-3 tj :cool:

Kaže da mi jajnici rade....reko što rade :rofl:....kaže pa možete zatrudniti :zubo:

Cerazette :mig:
a super je stvar da ih mogu uzimat i nedojilje, ofkors. ja sam prestala dojit prije skoro 2 mjeseca, i dalje ih uzimam, odlične su!

meow
13.12.2010., 18:38
E, ja dobila od dr. recept za Cerazette dok sam jos pokusavala dojiti i na kraju ih nisam nikad kupila... znaci mogu i nedojilje? Jel su one bolje od uobicajenih pilula? Pomagajte, 100 godina nisam nis uzimala i fakat nemam pojma :brukica: :rofl: Mislim da su se zadnje zvale Stediril M ili tako nesto :misli:

mandy
13.12.2010., 20:47
Cerazette :mig:
a super je stvar da ih mogu uzimat i nedojilje, ofkors. ja sam prestala dojit prije skoro 2 mjeseca, i dalje ih uzimam, odlične su!

Jesi imala kakvih nuspojava? Ili su poboljšale nešto?

Ja se ne kužim previše u pilule..nekad davno pila Cileste..

Jesu bolje od ostalih s obzirom da nemaju estrogena (za one koje ne doje i nije im taj faktor bitan)?

blablica
13.12.2010., 21:08
Jesi imala kakvih nuspojava? Ili su poboljšale nešto?

Ja se ne kužim previše u pilule..nekad davno pila Cileste..

Jesu bolje od ostalih s obzirom da nemaju estrogena (za one koje ne doje i nije im taj faktor bitan)?

evo pogledaj tu
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-09-01-21.pdf

meni je jedina nuspojava da nemam mengu tj, krvarenja, ali meni je to suuuuper jer mrzim mengu :D
u početku su mi se krvarenja smanjivala dok postupno nisu prestala.
piju se bez pauze, baš zato jer nema estrogena.
ja sam super zadovoljna :top:

kirshna
24.02.2011., 08:06
Mirena????

Stavila sam Mirenu 31.01 i još uvijek krvarim. Krvarenje je smeđe boje i nije obilno ali dovoljno da moram imati extra long dnevni uložak.

Do kada će?

Nespavalica
24.02.2011., 08:27
Ja odustajem od pilula, barem na neko vrijeme. Prije trudnoće sam pila Triqilar i sada opet počela s njima. Ljuta sam sama na sebe jer ih uopće nepijem redovito, ono trebam navečer ja uzmem ujutro i tako. A razlog tome je nekakva neobjašnjiva gadljivost prema njima:ne zna: Neznam kako bi to objasnila kao da uzimam otrov a ne zaštitu. Pila sam ih oko 5 mj i sada prestala. Nuspojave ništa spešl.
Uzela bi neke druge, zapravo ne bi uopće tablete, a ne bi ni spiralu, a ne bi ni svaki mjesec paničarila:lol:

mandy
24.02.2011., 10:02
Nespavalice i ja tražim što i ti....samo što ja još nisam dobila M pa mi je baš veselo :D

SummerNight
24.02.2011., 10:05
a necete tablete ili uopce hormone?
ako je smo u tabletama stvar ima Nuvaring, a ako necete hormone onda je spirala ili dijafragma jedino rjesenje. s dijafragmom se ipak malo manje cvika na kraju mjeseca valjda :ne zna:

ashley
24.02.2011., 10:06
I ja sam na tabletama. Prije trudnoce bila sam na Yasmin i super su mi bile. Sad mi je gin dao nekakve Yaz i pijem ih 3 mj i nisam zadovoljna. Sva 3 mj ja procurim sa laganim iscjedkom 4 dana prije nego zavrsim turu pa pnda kad ju zavrsim dobijem normalno mengu. :rolleyes: Ono curim 10 dana od 30, bas mi je super. Zvala gina kaze on moguce jos da je prilagodba prva 3 mj pa da ako se ponovi i 4 mj onda da mu se javim. Uzela sam sad jos 1 kutiju i vidjet cu. Ni meni se to ne da, ali ne zelim kasnjenje menge ni pod razno! :D Spiralu ne bi hvala, a kondomi mi bas nisu najpouzdaniji. aH! :p

mandy
24.02.2011., 10:07
ja najradije ne bi ništa :D

mislim da ću nakon što prestanem dojiti staviti bakrenu spiralu..al nekako mi je i sama pomisao na nju :horor:

Nespavalica
24.02.2011., 10:10
I ja najradije ne bi ništa:D Ne znam zašto, na pomisao spirale :horor:, a kondome ne volim. I onda me zadovolji:p

SummerNight
24.02.2011., 10:27
ne znam, ja obozavam pilule. stavila sma mirenu samo radi dojenja jer kondomi nama ne doalze u obzir. i ne svidja mi se, uopce. ajde, isplativa je i vjerojatno ju necu vaditi ranije jer nije tako strasno ali mrzim sto nemam kontrolu nad menstruacjom i sto nikad ne znam kad ce doci i oce li doci.
blazene pilule, fino si narihtas kad ti pase a i ako ne rihtas barem znas u sat kada ce doci.

v3eka
24.02.2011., 10:29
Što više čitam o Cerazette pilulama sve mi se više sviđaju....:top:
sad me zanima kolika je cijena u ljekarnama?!!
Imate li info o tome?!!

Nespavalica
24.02.2011., 10:35
Summer
koje ti pilule piješ?

miss daisy
24.02.2011., 10:38
mislim da ću nakon što prestanem dojiti staviti bakrenu spiralu..al nekako mi je i sama pomisao na nju :horor:

zašto nakon prestanka dojenja?

ja sam dobila menstruaciju i zvala odmah ginekologa, rekao da je mogu staviti i da nema veze što dojim.

i da se stavlja par dana nakon prestanka menstruacije (ja mislila tijekom, valjda sam negdje tako pročitala).

SummerNight
24.02.2011., 10:40
Summer
koje ti pilule piješ?

ne pijem, mirenu sam stavila radi dojenja.

annaaa
24.02.2011., 10:40
meni je jedina nuspojava da nemam mengu tj, krvarenja, ali meni je to suuuuper jer mrzim mengu :D
u početku su mi se krvarenja smanjivala dok postupno nisu prestala.
piju se bez pauze, baš zato jer nema estrogena.
ja sam super zadovoljna :top:

ja pijem qlaire
i ista je shema, nema pauze, male količine hormona dozirane u svakoj piluli drugačije, skroz mala krvarenja, ono, za dnevni uložak. jedina nuspojava koju ja imam su vrtoglavice ali to mi se događalo i prije kad bi pila pilule navečer. moram se prešaltat ujutro pa se nadam da će proć. isto mogu i dojilje

Nespavalica
24.02.2011., 10:45
ne pijem, mirenu sam stavila radi dojenja.

ah da sad sam čitala ponovno tvoj post gore pa vidim točno.

Jules76
24.02.2011., 10:55
momentalno ne pijem nista, 'stitimo' se plodnim danima i prekinutim snosajem :D, ako ostanem trudna necu plakat (i pijem folnu kiselinu :D).
planiram uskoro i drugo dijete obzirom da fakat nemam kaj cekat, a i pitanje je da li cu se imat gdje vratit na posao pa mozda bolje da odgodim trazenje posla do 2013, mozda bude lakse naci :rolleyes:

Manch
24.02.2011., 12:07
a necete tablete ili uopce hormone?
ako je smo u tabletama stvar ima Nuvaring, a ako necete hormone onda je spirala ili dijafragma jedino rjesenje. s dijafragmom se ipak malo manje cvika na kraju mjeseca valjda :ne zna:

Ja koristim tvoj metod :D Naručila trakice i pišam redovno. Samo možda da mi pojasniš, kad se konačno pojavi ovulacija i pozitivan test koliko sam plodna?

Ginekolog me odgovorio od spirale: morao bi mi raditi kiretažu, možda se nikad ne bih navikla na nju, može zaparati matericu, može svaki mjesec doći do oplodnje (kome je bitno) a da se plod ne ugradi u zid materice, može pojačati krvarenje, može doći do vanmaterične...

osvojena
24.02.2011., 12:17

Ja ne smijem pilule zbog visokog tlaka,pa me sad zanima (proguglat ću ja još),da li možda znaš da li je to prepreka za taj prsten?Meni ga gin nije ni spomenuo,a spiralu mi ne želi staviti...

osvojena
24.02.2011., 12:18
Ja koristim tvoj metod :D Naručila trakice i pišam redovno. Samo možda da mi pojasniš, kad se konačno pojavi ovulacija i pozitivan test koliko sam plodna?

Ginekolog me odgovorio od spirale: morao bi mi raditi kiretažu, možda se nikad ne bih navikla na nju, može zaparati matericu, može svaki mjesec doći do oplodnje (kome je bitno) a da se plod ne ugradi u zid materice, može pojačati krvarenje, može doći do vanmaterične...

Kakve su to točno trakice(naziv)?Kako to funkcionira?

mandy
24.02.2011., 12:32
zašto nakon prestanka dojenja?

ja sam dobila menstruaciju i zvala odmah ginekologa, rekao da je mogu staviti i da nema veze što dojim.

i da se stavlja par dana nakon prestanka menstruacije (ja mislila tijekom, valjda sam negdje tako pročitala).

ja sam onda vjerojatno krivo skužila svoju gin...rekla mi je dok dojim ili MIrena ili odjelca :D
a i ako može uz dojenje, još nisam dobila M pa i to otpada do daljnjega što mi i paše jer sve se nadam da ću lakše odlučit kasnije :D

Manch
24.02.2011., 12:34
Ja ne smijem pilule zbog visokog tlaka,pa me sad zanima (proguglat ću ja još),da li možda znaš da li je to prepreka za taj prsten?Meni ga gin nije ni spomenuo,a spiralu mi ne želi staviti...

Onda ne smiješ ni ovo, prsten sadrži hormone kao i pilule, mislila sam ga nabaviti kad prestanem dojiti, kaže ginekolog da je puno bolje ako se hormoni ne absorbuju kroz probavu nego vaginalno. Jedino što im je mana je da su skupi.

Kakve su to točno trakice(naziv)?Kako to funkcionira?

LH trakice, pa ganjaš kad ti je ovulacija.

Lalea
24.02.2011., 13:38
Mirena????

Stavila sam Mirenu 31.01 i još uvijek krvarim. Krvarenje je smeđe boje i nije obilno ali dovoljno da moram imati extra long dnevni uložak.

Do kada će?

jel baš krvarenje ili više kao iscjedak?

meni je nakon stavljanja par dana bio mir i onda je krenuo taj kao iscjedak i trajao oko mjesec, gin rekla da je to normalno, nakon što je stalo napravila uzv da vidi jel na mjestu i sve ok...

Jules76
24.02.2011., 14:17
e sad mene zanima dal je netko ovdje imao kakvih negativnih iskustava s mirenom? naime kad rodim drugo razmisljam o tome (znam, znam, al moram imat petogodisnji plan za sve, takva sam...:rolleyes:)

leptirica 2
24.02.2011., 16:39
ja sam onda vjerojatno krivo skužila svoju gin...rekla mi je dok dojim ili MIrena ili odjelca :D
a i ako može uz dojenje, još nisam dobila M pa i to otpada do daljnjega što mi i paše jer sve se nadam da ću lakše odlučit kasnije :D
Nisam znala da moze Mirena dok se doji:D
Al opet mi je glupo je stavljat sta ja znam jer u biti dodje do oplodnje ali se jajasce ne ugnjezdi unutra pa mi je to malo glupo..sta cu:ne zna:
A kondom ne fala..smanjuje osjetljivost:rofl:
A pilule..i njih me strah nekon ovih afera sa Yasmin...embolije pluca,pa rastu dlake,debljas se..moras ih svaki dna piti...a mozda hormonska injekcija:misli:
Ima li tkva da djeluje 3 mj i koja joj je cijena..ili to nije zazivjelo na podrucju cijele RH?:ne zna:

mladenka:))
24.02.2011., 17:03
nema kontracepcije :cerek: igramo rulet :rofl:

~Scarlet~
24.02.2011., 17:12
Cerazette su vam solo progesteronske pilule, dakle kao Mirena.

Manch
24.02.2011., 22:02
Moj ginekolog je apsolutno protiv hormonskih injekcija, previše hormona...

pljucpljuc
24.02.2011., 22:13
mene nekako baš strah spirale, strah me vanmaternične
a tako sam zadovoljna sadašnjim stanjem hormona, napokon sam ona stara, pa mi se tako neda nastavit potragu za pilulama koje mi pašu, jer i sa namjanjom koncentracijom hormona se počnem osjećat čudno i imam nuspojave :rolleyes:

Zaraa
24.02.2011., 22:34
a tako sam zadovoljna sadašnjim stanjem hormona, napokon sam ona stara, pa mi se tako neda nastavit potragu za pilulama koje mi pašu, jer i sa namjanjom koncentracijom hormona se počnem osjećat čudno i imam nuspojave :rolleyes:

Potpis. Nema šanse da ikada više pijem pilule. Jednostavno nisi sav svoj. Kada sam ih prestala piti osjećala sam se kao da sam se probudila iz nekog dugog sna i da više osjećam svijet oko sebe :ne zna:
Pila sam ih cca. 5-6 godina.

Trenutno koristimo metodu rikverc :D

I jedva čekam za koju godinu da opet idemo na dite jer iskreno nikada se nisam tako dobro sexala kao kada smo pravili bebu :cerek:, bez ikakavih kondoma, pilula, rikverca, straha .......

SummerNight
25.02.2011., 08:06

mislim da si me pomjesala :D ja ti nisam za te metode, mirena mi je drugi izbor a pilule prvi :zubo:

Jules76
25.02.2011., 10:52
Nisam znala da moze Mirena dok se doji:D
Al opet mi je glupo je stavljat sta ja znam jer u biti dodje do oplodnje ali se jajasce ne ugnjezdi unutra pa mi je to malo glupo..sta cu:ne zna:
A kondom ne fala..smanjuje osjetljivost:rofl:
A pilule..i njih me strah nekon ovih afera sa Yasmin...embolije pluca,pa rastu dlake,debljas se..moras ih svaki dna piti...a mozda hormonska injekcija:misli:
Ima li tkva da djeluje 3 mj i koja joj je cijena..ili to nije zazivjelo na podrucju cijele RH?:ne zna:

ovaj, moram ti rec da su Yasmin manje rizicne od vecine pilula na trzistu jer imaju manje hormona. sto se embolije tice, svaka hormonalna pilula ima rizik od tromba kod ljudi koji imaju problema s trombofilijom, vene itd. samo pogledaj bilo koju uputu o lijeku bilo koje pilule, pas vidit. sto se doticne 'afere' tice, ona je iskljucivo napuhana od strane medija, i lijecnici su utvrdili da apsolutno nije imalo veze s pilulama, al je eto majka umrle izjavila da je od pilula pa naravno da ce glupi novinari radije vjerovat babi s osnovnom skolom nego lijecnicima, kaj oni znaju :rolleyes:

SummerNight
25.02.2011., 10:55
ako je i imalo veze s pilulama cure se u svakom slucaju nije pridrzavala uputa niti je napravila pretrage prije pocetka uzimanja.

Jules76
25.02.2011., 10:57
mene nekako baš strah spirale, strah me vanmaternične

moja stara (teta u vrticu) je imala u grupi klinku koja se rodila sa spiralom uraslom u, ne sjecam se jel bio trbuh il ruka u pitanju. navodno se uspjelo jajasce ugnijezdit ipak, pa kako je rasla... sad ne sjecam se price tocno, al znam da je stara samo zbog toga protiv spirale.
osobno su mi hormoni nekak najprihvatljiviji, i to ovi lokalno primjenjivi tipa mirena. doduse kad gledam uputu, ispada da je rizik isti ko pillule. a nisam pametna...

vis kak je to individualno s pilulom, ja sam se s njima preporodila - em sam se super osjecala, em prvi put u zivotu nisam padala u nesvijest od bolova kad bi dobila m...i uvijek sam u sat znala kad ce doci.

Manch
25.02.2011., 13:47
mislim da si me pomjesala :D ja ti nisam za te metode, mirena mi je drugi izbor a pilule prvi :zubo:

Ipak sam te pomiješala, savjetovala me prošle godine Ema1 :D

blablica
25.02.2011., 18:18

a kaj nisi meni pričala za cerazette da je to komplicirano :zubo: ?

SummerNight
25.02.2011., 18:36
a kaj nisi meni pričala za cerazette da je to komplicirano :zubo: ?

pa je, to je komplicirano jer moras u isto vrijeme piti, ja sam pilule pila preko 12 godina i mi je mi bilo komplicirano popiti ih svaki dan. :D

blablica
25.02.2011., 18:40
pa je, to je komplicirano jer moras u isto vrijeme piti, ja sam pilule pila preko 12 godina i mi je mi bilo komplicirano popiti ih svaki dan. :D

pa s kolko razmaka si ih pila? mislim, ja sam i "obične" pilule pila u isto vrijeme :ne zna:

SummerNight
25.02.2011., 18:49
pa s kolko razmaka si ih pila? mislim, ja sam i "obične" pilule pila u isto vrijeme :ne zna:

pa nekad popodne, nekad u 8 a nekad u ponoc, zavisi kad bi lece skidala :D

leptirica 2
26.02.2011., 07:08
ovaj, moram ti rec da su Yasmin manje rizicne od vecine pilula na trzistu jer imaju manje hormona. sto se embolije tice, svaka hormonalna pilula ima rizik od tromba kod ljudi koji imaju problema s trombofilijom, vene itd. samo pogledaj bilo koju uputu o lijeku bilo koje pilule, pas vidit. sto se doticne 'afere' tice, ona je iskljucivo napuhana od strane medija, i lijecnici su utvrdili da apsolutno nije imalo veze s pilulama, al je eto majka umrle izjavila da je od pilula pa naravno da ce glupi novinari radije vjerovat babi s osnovnom skolom nego lijecnicima, kaj oni znaju :rolleyes:
Ako je tako onda mi je malo lakse..ali svejdeno sam jos skepticna:zubo:
I to pijenje u isti cas svaki dan me ubija:rofl:
Mozda Mirena nije losa stvar za mene jer ima hormona u sebi da zapravo neko vrijeme ni ne dolazi do ovulacije..a poslje kada horomoni popuste onda ostaje zastita spirale..za vrijeme dok hormoni djeluju jos je dupla..sto nije lose..

E sad mene zanima koliko dugo ti horomoni u spirali djeluju?Dali 5 god.ko sama mirena ili (cini mi se da sam cula nesto manje):misli:

kirshna
27.02.2011., 14:57
Što ako mi suprug osjeti Mirenu tijekom seksa?

Kakva su vam iskustva?

Manch
27.02.2011., 19:11

Kakva su vam iskustva?

Problem može biti jedino u tome ako je ti osjetiš, ja se za muža ne bih sikirala :D

pikacu
27.02.2011., 21:21
Meni Mireno nikako ne paše - i mislim da će ići van - evo sad je već imam 10 mj i nikako na zelenu granu - prvo me dobra 4 mj mučilo krvarenje svako malo,sad je to stalo,al kad dođe ne odlazi tako lako - zadnji puta kad sam dobila M imala sam je 13 dana :eek:
Osim toga dobivam na kilaži iako se kontroliram i to sve u području trbuha - nikada nisam imala špek oko trbuha,sad imam - štitnjača mi se usporila,živčanija sam...
Uglavnom sve ovo je nastalo nakon ugradnje Mirene - i da,kad god se iznerviram jače prokrvarim - to ne može biti normalno da me *ebeš
Čitala sam po stranim forumima malo o svemu tome i jako puno žena sa istim problemima se javilo - kažu da su se preporodile kad su je izvadile
Iskreno šteta para

pikacu
27.02.2011., 22:15
http://www.thepetitionsite.com/2/mirena-awareness-part-ii/#show%20more%20content

Evo pročitajte ovo sve dole - iskustva žena sa Mirenom

miss daisy
28.02.2011., 07:42

Kakva su vam iskustva?

kako misliš ako osjeti? :confused:

ako kurcem uđe u maternicu i unutra nabasa na spiralu? :confused:

SummerNight
28.02.2011., 07:47
kako misliš ako osjeti? :confused:

ako kurcem uđe u maternicu i unutra nabasa na spiralu? :confused:

spirala je u grlicu a ne u maternici. i mm ju je dva puta osjetio i nije nam jasno zasto samo dva puta, jedino nam pada na pamet da je razlika u danu ciklusa.

miss daisy
28.02.2011., 07:54
spirala je u grlicu a ne u maternici. i mm ju je dva puta osjetio i nije nam jasno zasto samo dva puta, jedino nam pada na pamet da je razlika u danu ciklusa.

nisam znala.

svugdje gdje sam čitala piše da je u maternici :ne zna:

edit: ti si zadovoljna mirenom? jel imaš još uvijek krvarenja?

SummerNight
28.02.2011., 08:00
nisam znala.

svugdje gdje sam čitala piše da je u maternici :ne zna:

edit: ti si zadovoljna mirenom? jel imaš još uvijek krvarenja?

pa je dijelom u maternici, ali je u grlicu cijela duzina.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www4.slikomat.com/09/0731/s-mirena.gif&imgrefurl=http://www.ringeraja.rs/forum/Mirena_(hormonska)_spirala/m_72908/tm.htm&usg=__u8FpQ-vgAHbVVRm3Iuf45-RKR8Y=&h=184&w=320&sz=16&hl=hr&start=0&sig2=19yu56vo8oymbrdxs_LpGQ&zoom=1&tbnid=uSnTEno9R3hWfM:&tbnh=116&tbnw=201&ei=NFVrTfa7N83bsgazl8GFBA&prev=/images%3Fq%3Dmirena%2Bspirala%26um%3D1%26hl%3Dhr%2 6sa%3DN%26biw%3D1071%26bih%3D858%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=492&vpy=249&dur=57&hovh=147&hovw=256&tx=148&ty=85&oei=NFVrTfa7N83bsgazl8GFBA&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:7,s:0

a jesam li zadovoljna.... odusevljena nisam ali buduci da je momentalno jedina moguca metoda koja mi omogucava siguran i normalan sex onda sam zadovoljna.
mengu dobim ili ne dobim, nikakvog reda ni pravila, traje mi duze nego prije cak i do 10 dana ali zato nema uopce pravog krvarenja, samo kao inace zadnji dan menge.
drugih nekih problema ili nuspojava nemam, ali ja sam pila pilule godinama bez nuspojava pa mozda nisam najbolji primjer.:D

mandy
28.02.2011., 08:07
Imam ja priču o mužu i spirali...žena otišla ginekologu nakon 5-og djeteta i stavila spiralu...muž se stalno žali kako ga nešto bode :D, žena ode ginekologu i kaže da je izvadi jer mužu smeta, gin kaže samo odi kući i reci da si izvadila....otad mužu ništa nije smetalo a spirala i dalje stoji na mjestu :D

SummerNight
28.02.2011., 08:09
Imam ja priču o mužu i spirali...žena otišla ginekologu nakon 5-og djeteta i stavila spiralu...muž se stalno žali kako ga nešto bode :D, žena ode ginekologu i kaže da je izvadi jer mužu smeta, gin kaže samo odi kući i reci da si izvadila....otad mužu ništa nije smetalo a spirala i dalje stoji na mjestu :D

:lol::lol::lol:
ali mog je zbilja samo dva puta piknula, nije jadan umislio :rofl:

stihaa
28.02.2011., 08:10
Meni Mireno nikako ne paše - i mislim da će ići van - evo sad je već imam 10 mj i nikako na zelenu granu - prvo me dobra 4 mj mučilo krvarenje svako malo,sad je to stalo,al kad dođe ne odlazi tako lako - zadnji puta kad sam dobila M imala sam je 13 dana :eek:
Osim toga dobivam na kilaži iako se kontroliram i to sve u području trbuha - nikada nisam imala špek oko trbuha,sad imam - štitnjača mi se usporila,živčanija sam...
Uglavnom sve ovo je nastalo nakon ugradnje Mirene - i da,kad god se iznerviram jače prokrvarim - to ne može biti normalno da me *ebeš
Čitala sam po stranim forumima malo o svemu tome i jako puno žena sa istim problemima se javilo - kažu da su se preporodile kad su je izvadile
Iskreno šteta para

I moja bi mogla van. Jebote, ako stalno krvarim ni ne stignem se sexati, što će mi uopće onda zaštita. A dr. kaže da se tijelo još nije prilagodilo, možda, (stavila sam je 01.05.2010.). I tako sam odlučila čekati do 01.05.2011. i ako se krvarenja ne prorijede ide van. A žao mi je, nisam za pilule, zaboravna.

Ma vidjeti ću još.

SummerNight
28.02.2011., 08:15
I moja bi mogla van. Jebote, ako stalno krvarim ni ne stignem se sexati, što će mi uopće onda zaštita. A dr. kaže da se tijelo još nije prilagodilo, možda, (stavila sam je 01.05.2010.). I tako sam odlučila čekati do 01.05.2011. i ako se krvarenja ne prorijede ide van. A žao mi je, nisam za pilule, zaboravna.

Ma vidjeti ću još.

a sta stalno krvaris?
meni je to krvarenje trajalo cca 4 mjeseca, to da svaki cas nekaj malo curne.
ali mene neopisivo nervira to sto nikad ne znam kad cu dobiti niti koliko ce trajati. Mozda sma cudna ali nakon toliko godina pilula uzasno mi se tesko prilagoditi tome da nemam kontrolu niti nadzor nad mengom

Jules76
28.02.2011., 10:20
Ako je tako onda mi je malo lakse..ali svejdeno sam jos skepticna:zubo:
I to pijenje u isti cas svaki dan me ubija:rofl:
Mozda Mirena nije losa stvar za mene jer ima hormona u sebi da zapravo neko vrijeme ni ne dolazi do ovulacije..a poslje kada horomoni popuste onda ostaje zastita spirale..za vrijeme dok hormoni djeluju jos je dupla..sto nije lose..

E sad mene zanima koliko dugo ti horomoni u spirali djeluju?Dali 5 god.ko sama mirena ili (cini mi se da sam cula nesto manje):misli:

moram priznat uopce ne razumijem tvoje pitanje. mirena nije spirala. spirala je zica, mehanicka zastita i ne sadrzi hormone. mirena je plasticni umetak u obliku slova T koji se umetne u grlic maternice i otpusta hormone lokalno. jesam ja nesto krivo razumjela u ovom postu? :confused::ne zna:
e, a o kakvom pijenju u isti cas se radi? :confused:

stihaa
28.02.2011., 10:57
a sta stalno krvaris?
meni je to krvarenje trajalo cca 4 mjeseca, to da svaki cas nekaj malo curne.
ali mene neopisivo nervira to sto nikad ne znam kad cu dobiti niti koliko ce trajati. Mozda sma cudna ali nakon toliko godina pilula uzasno mi se tesko prilagoditi tome da nemam kontrolu niti nadzor nad mengom

pa neka 4 mjeseca sam krvarila učestalo to je bilo negdje do kraja 9, onda je bilo u slijedećih tri mjeseca 2 menstruacije da bi nakon toga u dva mjeseca imala 3 menstruacije. Sve mi traju oko 8 dana samo nije obilno. A u ova 2mjeseca tri menstruacije računaj još plus smećkasta u međuvremenu po par dana. ma sranje.

mandy
28.02.2011., 11:01
moram priznat uopce ne razumijem tvoje pitanje. mirena nije spirala. spirala je zica, mehanicka zastita i ne sadrzi hormone. mirena je plasticni umetak u obliku slova T koji se umetne u grlic maternice i otpusta hormone lokalno. jesam ja nesto krivo razumjela u ovom postu? :confused::ne zna:

na pijenje misli na pilule jer se trebaju piti u isto vrijeme..

a MIrenu često zovu spirala :D

kirshna
28.02.2011., 11:55

Mislim ja da njega pika končić od Mirene...
Koliko sam ja uspjela opipati to je dosta debeli končić i onak...nije kao normalan konac nego kao tvrdi konad, ko onaj zubni :D

Ovih dana ću na kontrolu pa ću joj reći neka skrati taj končić, pa ćemo onda vidjeti.

Bem ti Mirenu, da sam znala da bu sve ovako (stalno krvarenje i to pikanje) nebi ju ni stavila...

Inače,kad sam ju stavila prvih 2 tjedna imala sam par puta dnevno užasne bolove, kao probadanja u jajnicima.
Krvarim još uvijek, većinom tamno smeđe...

kirshna
28.02.2011., 11:57

ja sam pila pilule 4 godine i uvijek sam ih držala u novčaniku i uvijek mi je mobitel zvonio da me podsjeti.
mislim da sam samo jednm zaboravila i to kad mi je crko mobitel :D

SummerNight
28.02.2011., 12:02
Mislim ja da njega pika končić od Mirene...
Koliko sam ja uspjela opipati to je dosta debeli končić i onak...nije kao normalan konac nego kao tvrdi konad, ko onaj zubni :D

Ovih dana ću na kontrolu pa ću joj reći neka skrati taj končić, pa ćemo onda vidjeti.

Bem ti Mirenu, da sam znala da bu sve ovako (stalno krvarenje i to pikanje) nebi ju ni stavila...

Inače,kad sam ju stavila prvih 2 tjedna imala sam par puta dnevno užasne bolove, kao probadanja u jajnicima.
Krvarim još uvijek, većinom tamno smeđe...
ja sam isla pa gincka nista nije nasla da bi virilo, gledala je i s ultrazvukom i pipala :rofl:
i kazem, samo dva puta u skoro godinu dana je osjetio. razmisljali smo i jedino nam pad n apamet da je do dana ciklusa, nekaj desava s grlicem/maternicom sto uzrokuje da se pocne osjecati mirena :ne zna:
ja sam pila pilule 4 godine i uvijek sam ih držala u novčaniku i uvijek mi je mobitel zvonio da me podsjeti.
mislim da sam samo jednm zaboravila i to kad mi je crko mobitel :D
u cca 13 godina pilula ne znam da li sam i jednom pazila da ih pijem u isto vrijeme, pazila sam da bude "navecer" ali i ako sam popila popodne nisam se zamarala :ne zna:
unutar 12 sati je za pilule normalne sve ok.

kirshna
28.02.2011., 12:06
ja sam jučer napipala taj končić, mislim čak da je dosta dugačak da bi ga i oko prsta mogla namotati...
možda se nešto pomaklo...

kad mi je stavljala Mirenu još je sestru tražila škare da ona skrati taj končić...i meni kaže kao da neke žene vole osjetiti da je končić tu jer znaju da je onda sve ok s Mirenom...
nisam joj niš rekla, ni da ga ostavi ni da ga skrati,al vidim da će ipak morat na skraćivanje

Jules76
28.02.2011., 12:09

ma znam, zato mi se i cini da je ona nekaj pobrkala. a za pilule, ja sam skuzila da nekaj treba piti u isto vrijeme kad i nesto drugo, pa mi nije bilo jasno... :lol:
pa to nije problem, lijepo stavis alarm na mobu i fino popijes. ja sam ih godinama pila u 7 navecer, kad sam znala da cu vec doc s posla a jos necu bit na treningu.

plava_mala84
28.02.2011., 12:14
Nisam nigdje našla ovakvu temu,samo na ljesu,a tamo baš i ne pripada. Ovako,rodila sam prije dva mj,dojim,dobila sam menstruaciju i s njom ovulaciju. Na pregledu kod ginekologa sam pitala za kontracepciju,nadajući se da će mi predložiti spiralu,međutim one me odbio s izlikom da dojim. Mislim da se jedino spirala i može koristiti dok žena doji,rekao je da ne mogu ništa koristiti osim kondoma,a njih mrzim.Baš sam uzela brošuru mirene u kojoj piše da je i između ostalog pogodna za dojilje. Što da radim?

Vidim da se puno vas muči s kontracepcijom, pilulama, flasterima, spiralama, mirenama...
Osobno ne bih se nikad kljukala hormonima samo radi sexa, a ni ugrađivala nešto u tijelo...
Ja koristim ovulacijske trakice, naručila sam ih preko ebaya, dođu cca 1,80 kn po komadu, a po ciklusu ih iskoristim samo par...:mig:
Sigurne su 99,9 % jednako kao i najbolje pilule jer funkcioniraju na principu hormona, a jednostavne su za primjenu, popiškiš se i za 10 minuta provjeriš rezultat...:top:
Evo za sve kojima se ne da trovati svoje tijelo hormonima i stavljati kondome jednostavno rješenje, vidite odmah jesu li vam plodni dani ili ne...
P.S.Trakice su super i za one koji planiraju bebu, nama je s njima uspjelo iz druge...:mig:

SummerNight
28.02.2011., 12:25
Vidim da se puno vas muči s kontracepcijom, pilulama, flasterima, spiralama, mirenama...
Osobno ne bih se nikad kljukala hormonima samo radi sexa, a ni ugrađivala nešto u tijelo...
Ja koristim ovulacijske trakice, naručila sam ih preko ebaya, dođu cca 1,80 kn po komadu, a po ciklusu ih iskoristim samo par...:mig:
Sigurne su 99,9 % jednako kao i najbolje pilule jer funkcioniraju na principu hormona, a jednostavne su za primjenu, popiškiš se i za 10 minuta provjeriš rezultat...:top:
Evo za sve kojima se ne da trovati svoje tijelo hormonima i stavljati kondome jednostavno rješenje, vidite odmah jesu li vam plodni dani ili ne...
P.S.Trakice su super i za one koji planiraju bebu, nama je s njima uspjelo iz druge...:mig:

znaci, prvo kad mi se sexa moram ici pisati da vidim jel se mogu sexat ili ne? :lol::lol:
i kaj ond akad ti se sexa a plodni su ti dani? :confused:

leptirica 2
28.02.2011., 12:31
Ni ja se ne mogu odluciti sta bi bilo prikladno za mene..oko 1000 kn plus ugradnja ne bi mi bilo bas jeftino dati,a da mi poslje ne pase,pricam za Mirenu:ne zna:
Jer sad kada citam da taj konac bocka,pa rizik od krvarenja,pa moze bit da moj organizam ne prihvaca to...:ne zna:
I neznam koliko djeluju ti hormoni u Mireni:ne zna:

leptirica 2
28.02.2011., 12:33
Ma mislila sam koliko dugo ta mirena otpusta horomne?Koliko traje kada je se stavi?
Ja sam mislila da je to 2.spirala..ono-spirala sa horomonima:ne zna:

kirshna
28.02.2011., 12:34
Ni ja se ne mogu odluciti sta bi bilo prikladno za mene..oko 1000 kn plus ugradnja ne bi mi bilo bas jeftino dati,a da mi poslje ne pase,pricam za Mirenu:ne zna:
Jer sad kada citam da taj konac bocka,pa rizik od krvarenja,pa moze bit da moj organizam ne prihvaca to...:ne zna:
I neznam koliko djeluju ti hormoni u Mireni:ne zna:

i nije tak strašno ako razmisliš da su najjeftinije kontracepcijske sada između 80-100kn... i tako svaki mjesec

mirenu staviš jednom, riskiraš i miran si 5 godina

tako sam barem ja razmišljala...

a sad ak ne paše...bože pomozi...tko ne riskira ni ne profitira :D

leptirica 2
28.02.2011., 12:44
i nije tak strašno ako razmisliš da su najjeftinije kontracepcijske sada između 80-100kn... i tako svaki mjesec

mirenu staviš jednom, riskiraš i miran si 5 godina

tako sam barem ja razmišljala...

a sad ak ne paše...bože pomozi...tko ne riskira ni ne profitira :D

hebiga izgleda da je tako:zubo:

Ali imas kontracepcijskih tableta koje se ne placaju,samo su starije generacije,a i tlaka je misliti jesam li popila..

Ja cekam da dobijem prvu mengu pa cu onda kod gin na razgovor o kontracepciji..sad dojim jos:kava:

ema1
28.02.2011., 12:54
znaci, prvo kad mi se sexa moram ici pisati da vidim jel se mogu sexat ili ne? :lol::lol:
i kaj ond akad ti se sexa a plodni su ti dani? :confused:

To me pitala i moja prijateljica.
Inače... ne piškiš nikada poslijepodne? Nikada prije sexa... Neš ti problema.
Test je gotov otprilike koliko ti treba da opereš i obrišeš ruke. Ne vidim problema u tome :ne zna:
Kad mi se seksa u plodnim danima, koristimo kondom.
Prije problema sa dijabetesom i štitnjačom, koristila sam pilule. I da, jesu jednostavne za upotrebu i nemjerljivo si slobodniji, mozak na pašu, osim što trebaš jednom dnevno sjetiti se popiti pilulu (što bi zamjenilo pišanje za trakicu).
Spirala i Mirena još manje problema.
Ko voli, nek izvoli.

kirshna
28.02.2011., 12:55
[/B]

hebiga izgleda da je tako:zubo:

Ali imas kontracepcijskih tableta koje se ne placaju,samo su starije generacije,a i tlaka je misliti jesam li popila..

Ja cekam da dobijem prvu mengu pa cu onda kod gin na razgovor o kontracepciji..sad dojim jos:kava:

Ako misliš na Diane kontr.pilule-čula sam da ih ginekolozi vrlo,vrlo rijetko prepisuju jer one kao ne služe za kontracepciju nego za probleme s kožom i šta ti ja znam :kava:

agni
28.02.2011., 13:00
Evo samo da se požalim...

pila cerazette dva ciklusa od kojih sam drugi cijeli ciklus krvarila i to ne malo. Dr. mi rekla da se probam strpiti do treceg ciklusa da se samo smiri, ali su mi noge počele oticati i to jako, pa sam definitivno prestala.
A sad jedino te idu uz dojenje, a hormone moram piti ne radi kontracepcije nego radi endometioze, a dojenje mi žao prekinuti :-(

plava_mala84
28.02.2011., 13:43
Test je gotov otprilike koliko ti treba da opereš i obrišeš ruke. Ne vidim problema u tome :ne zna:
Prije problema sa dijabetesom i štitnjačom, koristila sam pilule. I da, jesu jednostavne za upotrebu i nemjerljivo si slobodniji, mozak na pašu, osim što trebaš jednom dnevno sjetiti se popiti pilulu (što bi zamjenilo pišanje za trakicu).
Ko voli, nek izvoli.

Upravo tako, test je gotov za maksimalno 5 minuta, a popiškiti se ideš svakih 2,3 sata, nikakav problem...
Kada su plodni dani koristite kondom tih 5 dana...:top:

pikacu
28.02.2011., 13:57

Ma vidjeti ću još.

Ma da je to samo krvarenje (zbog kojeg se nisam prošle godine nijednom u 2 tjedna okupala na moru), nego što je meni ona poremetila rad inače savršene štitnjače - još da bude bolja stvar nitko me nije doživljavao jer su hormoni štitnjače super (a ja sam i dalje osjećala sve simptome od gušenja do hladnoće...),pa sam obavila privatno uzv i otkriveno je da je povećana i strukturno promijenjena i da me zato guši - mislila sam ajd bar znam šta mi je i onda sam pročitala jako da puno žena je imala istu situaciju - nikada problema sa štitnjačom i onda kad su je ugradile slom i svima nam je zajedničko da je povećana sa istom razinom hormona - to se tretira ko svojvrsna upala - eto šta sam ja sama sebi u životu nakalemila:s

SummerNight
28.02.2011., 13:57
Upravo tako, test je gotov za maksimalno 5 minuta, a popiškiti se ideš svakih 2,3 sata, nikakav problem...
Kada su plodni dani koristite kondom tih 5 dana...:top:

da mi se koristi kondom vjerojatno bi ga i inace koristila :D
svako ima svoje, meni su pilule :s:s:s i da ne dojim opet bi se na njih vratila:cerek:

pikacu
28.02.2011., 14:03
Ko voli, nek izvoli.

A zar te nije strah jer spermići ne ugibaju odmah - šta ako koji preživi a tebi nastupi ovulacija pa se jajna stanica oplodi?
Mene ovo u biti interesira jer nikada nisam koristila trakice,pa nemam ni iskustva s njima aMirenu ću vaditi 1.prilikom

ema1
28.02.2011., 14:29
A zar te nije strah jer spermići ne ugibaju odmah - šta ako koji preživi a tebi nastupi ovulacija pa se jajna stanica oplodi?
Mene ovo u biti interesira jer nikada nisam koristila trakice,pa nemam ni iskustva s njima aMirenu ću vaditi 1.prilikom

Ne, zato što testovi postepeno pokazuju dolazak ovulacije (seljački rečeno).
Dakle, tek kada je testna crtica jednaka ili tamnija od kontrolne, ovulacija dolazi najranije za 24 h (svakome drugačije, ali meni se počne javljati testna crtica cca 2-3 dana prije nego što potamni- postane pozitivna).
Ja sam trakice otkrila kada sam htjela ostati trudna, jer sam "ganjala" ovulaciju, koja mi se uredno šetala... tako da imam par godina iskustva :zubo:

Jules76
28.02.2011., 15:51

hm, ali to je problem jer spermici prezive 2 dana ili vise i kaj onda ako ovulacija dodje nakon kaj si se seksala?

Manch
28.02.2011., 15:51
O, ema1, kolegice po kontracepciji :D Pa kad ginekologu odem s trbuhom...
Dok dojim ne bih uzimala nikakve hormone viška, kad prestanem biće vjerovatno Nuva ring, kod mog ginekologa dvije žene ga koriste i u potpunosti su zadovoljne, dok spiralu često vade...