PDA

View Full Version : Kako se ljepše oblačiti?

Collien
28.03.2008., 08:25
Mislim da ovakva tema nije bila, a možda može pomoći meni i durgim curama koje muče isti problemi.

Dakle ovako, nije da se ja ružno oblačim, ali sve se na kraju svede na to da je ta moja oblekica jako obična... :ne zna:
Zanima me kako se ženstvenije oblačiti, gdje kupovati, kako birati?
Recimo, vidim da bi si trebala kupiti nekoliko majčica, odem u shoping, kupim si navodno lijepe stvari, ali na kraju ispadne da su to onako totalno svakodnevne, nimalo seksi krpice.
Svakodnevno sam u tenisicama i trapericama jer se u njima najugodnije osjećam. Dobro, mislim da to nije neki problem jer vidim puno cura u tenisicama, a da super izgledaju. Kupih nove balerinke pa kad još malo zatopli možda bi mogla od toga krenuti i izvući se iz tenisica.
Kao što sam već negdje napisala imam neke glupe fiks ideje da čim nešto ljepše obućem sam presređena. :bonk: Recimo, meni je sređenost već vesta/tunika na tajice i čizme. :eek: Kad to vidim na drugome uopće mi to nije neka sređenost, ali kad to na sebe stavim već sam si totalno presređena tako da na kraju predivnu vesticu koju sam si kupila ni ne nosim jer mi je za svaki dan kao previše, a navečer za van opet nije to dobro. :rolleyes:
Onda na red dođu izlasci, e to je posebna drama. Svaki put kad treba negdje ići ja nemam šta za obući. I stvarno nemam, jer svaki put kad odem u shoping ja si opet kupim nešto totalno bezveze. Znala sam otići u kupovinu neke majice baš za van i u većini slučajeva nisam ništa našla ili sam kupila nešto što je na kraju opet bilo nešto totalno bezveze. :rolleyes:

Ne znam uopće na koji način mislim da mi vi možete pomoći, ali eto, moram probati jer se baš loše osjećam zbog toga. Onako stanem pred ogledalo, nisam zadovoljna, pa sam sva frustrirana zbog toga jer si nisam lijepa, a ne znam kako si pomoći. Možda jednostavno nemam stila, a za to ste vi ovdje na uskočite. :) Imate neki savjet za mene smotanu?
Znam da bi možda najbolje bilo da postavim koju slikicu, ali khm, imam filing da će me onda još i prepoznati. :rofl: Budem još vidjela. :)

E da, još nešto. Možda ja jednostavno ne znam nositi te krpice, možda je sve stvar samopouzdanja. Jer evo konkretnog primjera. Igrom slučaja još jedna cura sa faksa i ja imamo istu majicu, onako ništa posebna, ali slatka. Obje ju obučemo na traperica i tenisice. Ona izgleda stvarno super, ono, da se svako okrene, ja sam ista ko da trenirku imam na sebi.
Da, ovako kad se čitam zvučim si pomalo ludom, ali vjerujte ovo zna baš frustrirati. Jer nisam jedna od onih koja fura neki klošarski stil, dapače, jako pazim na izgled, patim na to, a totalno fulavam. Nisam više neka tinejđerka koja se traži, već bi trebala malo ženstevnije izgledati, ali ovako kad me netko vidi kak izgledam da mi redovito max 17 godina. :lol: Ja bi da se to promijeni. :)

Ispričavam se zbog ogormnog posta.

kem
28.03.2008., 08:46
E da, još nešto. Možda ja jednostavno ne znam nositi te krpice, možda je sve stvar samopouzdanja. Jer evo konkretnog primjera. Igrom slučaja još jedna cura sa faksa i ja imamo istu majicu, onako ništa posebna, ali slatka. Obje ju obučemo na traperica i tenisice. Ona izgleda stvarno super, ono, da se svako okrene, ja sam ista ko da trenirku imam na sebi.

nije problem u odjeći, nego u tebi. poradi malo na samopouzdanju, onda neće odjeća određivati kako se osjećaš. :mig:
bit će ti dobro i u trenirci i u "večernjem" izdanju.

Eleonora Bow
28.03.2008., 16:16
Za početak, nemoj slušati previše savjete na ovom podforumu! :rofl:
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš. :)

xavierkat
28.03.2008., 17:27
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš.

...ma ovo je suludo! :)
...nosi sto hoces i kako hoces :) eksperimentiraj - stvari koje su ti jos jucer bzvz izgledale zajedno mozda ti danas bas budu lijepe; ako se bojis da ces pogrijesiti s bojama i njihovim kombiniranjem, probaj se prvo igrati jednom bojom (promjerice, kombiniraj crvene komade koje imas - slicne nijanse, nemoj pretjerati s nijansiranjem, jer to cesto ispadne kao vise boja) i detaljima u drugoj (bros, sal, sesiric...) dok se malo ne oslobodis :) pokloni si s vremena na vrijeme neki komad odjece koji ti je bas ono, jako lijep i za koji mozes zamisliti s cim bi ga nosila, pa oko toga gradi kombinacije - ne mora to biti nesto extraneobicno ili extraskupo, vazno je da je tebi lijepo i da ti se svidja kako ti stoji - neke se cure najugodnije osjecaju i najljepse izgledaju u obicnim bijelim majicama :)
...takodjer, ako ti sad nedostaje samopouzdanja, nemoj ocekivati da ces jednom biti supersamopouzdana i da ces, kada dodje taj trenutak, poceti nositi super odjecu u kojoj ces se super osjecati, jer taj trenutak vjerojatno nikad nece doci - believe me :) neke ce stvari uvijek 'izgledati bolje' na drugim curama - ali to ne znaci da i na tebi ne izgledaju lijepo :) cak i kad si nezadovoljna sobom i svojim stilom odijevanja, odoli iskusenju da na sebe nabacis prvo sto vidis jer ces se, kad izadjes iz kuce, osjecati bezveze - slozi si u glavi par odjevnih kombinacija koje su ti lijepe i u kojima se osjecas lijepa, pa kad bas ne znas sto bi, posegni za nekom od njih ;)

...konacno, nemoj se bojati da ces u nekim stvarima izgledati bzvz - kao sto svi imamo bad hair days, imamo i bad clothes days :) uostalom, nikad se tvoj stil nece svima svidjati :)

Školjka
28.03.2008., 17:45
Joj, teško pitanje!
Slažem se da to ima dosta veze s tobom i tvojim samopouzdanjem. Jer mi nosimo odjeću, a ne ona nas. Mi joj dajemo neki svoj osobni "final touch", zato isti odjevni predmet može izgledati potpuno drugačije na različitim osobama.
Mogu ti reći samo - IGRAJ SE! Pokušavaj kombinirati, poigrati se bojama i kombinacijama. Listaj časopise, Internet, Forum (zašto ne?), da bi dobila ideju, a onda je prilagodi sebi. Bitno je da ne odjeneš nešto na silu, u čemu se ne osjećaš lijepo i udobno, jer ćeš onda samo imati kontraefekt.
Ali ako se vratimo na početak, tj. na samopouzdanje, kada njega malo nabildaš, onda ćeš "zračiti" i u običnim trapericama i tenisicama, sigurno.
Jer, nema ništa loše u tome da se oblačiš jednostavno, tako kao što se sada oblačiš, ali samo ako si ti s tim zadovoljna....

Fraxinus
28.03.2008., 21:21
Vjerujem da se to može poboljšati, ima nade. Uzmi si dovoljno vremena, duže vremensko razdoblje, kreni malim koracima. Nekada sitni detalj podigne cijelu kombinaciju. Obične traperice i majica izgledaju puno ženstvenije uz neke lijepe cipele s petom. Meni je jako ženstveno kada cure nose tunike s tajicama i čižme. Ženstvenosti mogu pridonijeti i čarape s nekim uzorkom ili mrežaste ili u nekoj lijepoj boji, koje diskretno proviruju ispod npr. traperica. Topim se, kada curi ispod majice viri naramenica crvenog ili roza grudnjaka. To su sve sitni detalji, a mogu povećati ženstvenost. Bitan je i hod. Hodaj smireno, polako, bez žurbe, opušteno. Možda ćeš se osjećati ženstveno, ako ispod odjeće obučeš neko sexy donje rublje, drugi neće za to znati, a ti ćeš možda zbog toga zračiti.

Collien
28.03.2008., 21:24
Ma ne birnite da cu iskombinirati previše boja. :lol: Max mog šarenila su traperice plus majica u nekoj boji i evenutalno vestica u istoj takvoj. :rofl: Rekoh, ja sam skroz dosadna.

sweet caramel
28.03.2008., 21:33
ja isto ne mogu postici onaj nabrijani izgled;
nemam velike sise, mrsave noge ni speglanu dugu kosu,ne nosim traperice ni kozne jakne i vecina stvari koje nose takve cure na meni izgledaju ... hm ... prilicno lose :ne zna:
zato ih ne nosim
imam svoje puno bolje kombinacije :zubeki:

Fraxinus
28.03.2008., 21:35
ja isto ne mogu postici onaj nabrijani izgled;
nemam velike sise, mrsave noge ni speglanu dugu kosu,ne nosim traperice ni kozne jakne i vecina stvari koje nose takve cure na meni izgledaju ... hm ... prilicno lose :ne zna:
zato ih ne nosim
imam svoje puno bolje kombinacije :zubeki:

koje imaš kombinacije? možda pomogne Coleen

Fraxinus
28.03.2008., 21:40
Naše ponašanje puno ovisi o tome kako razmišljamo. Kada bi ti razmišljala o sebi, da si zanimljiva, da imaš dobar ukus i stil, tako bi se počela i oblačiti.

Collien
28.03.2008., 21:40
Ja imam ok noge, prosjecne sise i nosim traperice pa nemam dobre kombinacije. :ne zna:

Fraxinus
28.03.2008., 21:47
Onda si u dobroj poziciji. Možda imaš neku prijateljicu, koja ima dobre kombinacije pa ti ona može pomoći. Nemoj se predati, uspjet ćeš.

Collien
28.03.2008., 21:50
Onda si u dobroj poziciji. Možda imaš neku prijateljicu, koja ima dobre kombinacije pa ti ona može pomoći. Nemoj se predati, uspjet ćeš.

Pa ne baš. Našlo se nas par nesposobnih... :D

sweet caramel
28.03.2008., 21:54
koje imaš kombinacije? možda pomogne Coleen
npr. nosim svijetloplavi kaputic, volim plavu i u njemu se super osjecam
cesto nosim tuniku i tajice s remenom u struku, mislim da skoro svaka cura u tome izgleda super jer je tunika neka vrsta kratke haljine.
ne nosim traperice jer imam osjecaj da uniste svaku moju kombinaciju, zato nosim uske mrkva hlace
malo mi je glupo ovako navoditi, mozda da pofotkam?:D

Fraxinus
28.03.2008., 21:59
Pa ne baš. Našlo se nas par nesposobnih... :D

:D Pitaj Natch ili Veky s foruma, one bi lako i rado mogle pomoći.

Fraxinus
28.03.2008., 22:03
npr. nosim svijetloplavi kaputic, volim plavu i u njemu se super osjecam
cesto nosim tuniku i tajice s remenom u struku, mislim da skoro svaka cura u tome izgleda super jer je tunika neka vrsta kratke haljine.
ne nosim traperice jer imam osjecaj da uniste svaku moju kombinaciju, zato nosim uske mrkva hlace
malo mi je glupo ovako navoditi, mozda da pofotkam?:D

Može, ali imam osjećaj, da se samo šališ u vezi fotki :D

Aurelié
28.03.2008., 23:06
well, ja inspiraciju nalazim u fotografijama na internetu , raznim stilovima na raznim blogovima , spremam na photobucket kombinacije koje mi se sviđaju.
imam svoj neki ritual koji ide otprilike ovako: skupljene slike za sezonu (ako je nadolazeca ljetna, onda ljetne fotografije znaci kratki rukavi...) pogledam sve i zapisem 10 stvari koje se najvise ponavljaju na svima njima i koje mi se najvise svidjaju , odem u šoping i striktno se držim popisa, nema onoga ako mi se svidi majica.. Negdje sam jednom pročitala da prave šopingholičarke često idu u kupnju a ništa ne kupe već samo gledaju izbor po dućanima i na kraju kupe najbolji komad odjece.
Što sam shvatila jest da je za lijepi, cool izgled vrlo važan karakter, samopouzdanje, frizura i accessories.
Ti određuješ odjeću, ne ona tebe. Recimo ako imaš dugu kosu pomalo ''dosadnu'' mislim da više moraš dati odjecom. Accessories je meni jako važan i upotpunjava tvoj izgled. Danas bar ima izbora i previše. Evo ako ti je lakše, imam par primjera:

http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/020320081447143617.jpg

Teta na slici izgleda kul, moderno i fantasticno. Da je ''raskomadamo'' kako ja kažen:D :
Ima običnu prugastu majicu koja je vjerojatno kratkih rukava, ta majica bi izgledala skroz obično na traperice i tenisice zar ne? Ima običan sako koji ima gotovo svaka odraslija žena i hlače. Sad, hlače nisu jeans, ali u njima je stvar njihov oblik, u modi su one koje se šire na dnu, ali vjerujem da bi i tamne traperice isto odlično izgledale. Torba je najobičnija crna (koliko vidim iz ove perspektive). Ono što dodaje ono nešto na kombinaciju su šal, lančić i kapa.
Zaključak: šalovi/marame se fantastično slažu sa dugim lančićima. Jednostavna kombinacija ožiivi uz pomoć malo accessorizea.

Primjer 2:

http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/2000428741013578409_rs.jpg

Po meni također jedna kul teta. Šta ima na sebi? Crne skinny hlače, kosulju, crnu torbu i štikle. NEma baš previše filozofije ha? Ono što je ovdje važno je kosulja i štikle.
Zaključak: uvijek biraj zanimljiv gornji dio, a ne donji. Neke stvari koje su ti možda ružne i ne sviđaju ti se, sada mogu izgledati čudesno. Kombinacija je bolja što su cipele bolje, to je moj neki zakljucak iz svega. Ova kombinacija nije trebala štikle, tu su slobodno mogle doci modre baletanke , sive ili ljubičaste.

Pr. 3:
http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/strollinWestVillageinNewYorkCity16_.jpg

Obična majica, obične traperice, obične baletanke. Ali ona svejedno izgleda kul.. Zašto? Ima dobre naočale i ima maramu. A i vintage torbu. Zanemarimo torbu, ovdje outfit upotpunjuju marama i naočale. Ja osobno kad biram naočale, biram što luđe, što veće i u nekoj boji, naravno imam i crne.
Zaključak:
Sunčane naočale su must have, njih možeš uz malo sreće naći i na snizenjima ogromnim. Marama opet kao accessories i to skroz obična crvena jer ide uz žutu majicu. Ako želiš ženstvenost, nabaci dugu lepršavu maramu, uzmi clutch (pismo torbica) koji i po danu možeš nositi . Evo jedna moja kombo dnevna sa clutchem, naizgled uopce ne ide s jaknicom, ali meni izgleda just fajn. na nogama obične crne baletanke .
http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/glo.jpg

Ugl, iz svega ovoga što ti u biti savjetujem? Kupi dobar outerwear (mislim jaknicu proljetnu, preporucam neki sako jer se sad nose, a ako hoces jaknicu, budi slobodna pa uzmi s uzorkom, u neobicnoj boji, jer ionako ugl imas traperice?), kupi dobre suncane naocale, kupi puno acessorajza u raznim bojama, oblicima, slobodno i dalje kupuj obične majice jer ih ucinim neobicnima acesorajsom , maramama...e da, kupi svakakvih lakova za nokte;) daj mašti na volju i ne brini se što drugi misle :)

girly-girl
28.03.2008., 23:27
šta ja znam meni je glupo da sama ne možeš izabrati što ti se sviđa nego da gledaš po drugima i onda kupuješ točno tako.. ko da nemaš svoje ja nego je bitno da budeš u trendu..
eto to je samo moje mišljenje

Aurelié
28.03.2008., 23:31
šta ja znam meni je glupo da sama ne možeš izabrati što ti se sviđa nego da gledaš po drugima i onda kupuješ točno tako.. ko da nemaš svoje ja nego je bitno da budeš u trendu..
eto to je samo moje mišljenje

ma daleko od toga da kopiraš druge, ni slucajno. meni je lakse napravit pametnu listu stvari kad gledam slike jednostavno, ne da kopiram. ja znam sto bih ja htjela naravno, al da ne gledam te slike na listu bi doslo sve i svasta a ne stvari koje mi trebaju :) meni su osobno fotografije samo i iskljucivo inspiracija a ne izvor kopiracije.

girly-girl
28.03.2008., 23:32
onda ok :top:

Christina
29.03.2008., 00:09
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš. :)

:rolleyes:

Christina
29.03.2008., 00:10
Vjerujem da se to može poboljšati, ima nade. Uzmi si dovoljno vremena, duže vremensko razdoblje, kreni malim koracima. Nekada sitni detalj podigne cijelu kombinaciju. Obične traperice i majica izgledaju puno ženstvenije uz neke lijepe cipele s petom. Meni je jako ženstveno kada cure nose tunike s tajicama i čižme. Ženstvenosti mogu pridonijeti i čarape s nekim uzorkom ili mrežaste ili u nekoj lijepoj boji, koje diskretno proviruju ispod npr. traperica. Topim se, kada curi ispod majice viri naramenica crvenog ili roza grudnjaka. To su sve sitni detalji, a mogu povećati ženstvenost. Bitan je i hod. Hodaj smireno, polako, bez žurbe, opušteno. Možda ćeš se osjećati ženstveno, ako ispod odjeće obučeš neko sexy donje rublje, drugi neće za to znati, a ti ćeš možda zbog toga zračiti.

meni ovo sve :horor: :ne zna:

girly-girl
29.03.2008., 00:20
i meni :D

ashley
29.03.2008., 10:47
aurelie, svaka cast na trudu! Stvarno si to odlicno docarala! :s:top::s

me in honey
29.03.2008., 11:27

potpis, odličan post :cerek:

strawberry
29.03.2008., 11:49
@Aurelié - wow, koji post.. svaka čast!! :top:

Fuck.Off
29.03.2008., 13:36
Pa evo, za mene su moje curke rekle da imam stila :) Pokušat ću ti dati kakav savjet...

Evo, ja kupujem po dva glavna kriterija - da pristaje mojem tijelu i da mi pristaje boja. Ovo prvo zato jer hoću u tome lijepo izgledati, naravno, a ne smiješno, a drugo zato jer određene boje naglašavaju ljepotu. Npr. ako si tamnokosa i tamnoputa definitivno moraš probati sa bijelom bojom, a ako si svijetlokosa super će ti pristajati crna. Općenito tamnokosim curama bolje pašu svijetle boje (bijela, crvena, žuta, narančasta, ružičasta...), a svijetlokosim tamne (crna, smeđa, maslinastozelena...). Naravno, netrebaš sad to uzet kao pravilo, možeš odlučiti po svoje feelingu...
Al ja recimo izbjegavam crnu, jer sam tamna, pa mi crna ubije nekako sjaj, štajaznam....

Pričala si o ''običnim'' kombinacijama... Traperice i majica jesu obične, ali neće biti ako dodaš neki dodatak...pokušaj s remenom, ogrlicama, narukvicama... bilošto... To je ''touch'' tvojeg stila...

I pazi na frizuru :) Kosa uvijek mora bit lijepa.

Collien
29.03.2008., 14:37
Aurelie, puno hvala. :) Di ti nalaziš te svoje sličice?

Ima u svemu ovome nešto. Ja recimo te dodatke uopće ne nosim, dapače ne posjedujem ih. Prije sam nosila barem neke lude naušnice, ali sam dobila alergiju na bižuteriju tako da sad imam samo obične male naušnice koje se ni ne vide. Ali da, ne smeta mi bižuterija oko vrata pa bi mogla ubrati pokoji lanac negdje, kakvu narukvicu...
Vidim ja to na drugima, mislim si da super izgleda, ali sebi nikad niš takvog ne kupim jer se nekak blesavo osjećam sa tim. Isto ko i u štiklama. :lol: I uvijek mi se čini da ću loše odabrati. Mislim da ću se morati prisliliti par puta pa će mi možda to postati normalno. :ne zna:

Fraxinus
29.03.2008., 21:43
meni ovo sve :horor: :ne zna:

Vidi se, da nismo istoga spola :cerek:

Christina
29.03.2008., 22:04
Vidi se, da nismo istoga spola :cerek:

:lol: vidi fakat, pa ti si musko:D

kem
30.03.2008., 11:23

i ja potpisujem. :D odlično sročeno.

Durga
30.03.2008., 13:15

Ima u svemu ovome nešto. Ja recimo te dodatke uopće ne nosim, dapače ne posjedujem ih. Prije sam nosila barem neke lude naušnice, ali sam dobila alergiju na bižuteriju tako da sad imam samo obične male naušnice koje se ni ne vide. Ali da, ne smeta mi bižuterija oko vrata pa bi mogla ubrati pokoji lanac negdje, kakvu narukvicu...
Vidim ja to na drugima, mislim si da super izgleda, ali sebi nikad niš takvog ne kupim jer se nekak blesavo osjećam sa tim. Isto ko i u štiklama. :lol: I uvijek mi se čini da ću loše odabrati. Mislim da ću se morati prisliliti par puta pa će mi možda to postati normalno. :ne zna:

Bez brige, ja sam isto na "vi" s dodacima. Imam strašno puno nakita, šalova, čak i pokoju maramu, a najčešće nosim jednu jedinu stvar od svih tih silnih "dodataka". I, iako mi na drugim curama super izgleda kada na sebi imaju milijardu stvari, ja se u tome osjećam užasno neudobno i imam osjećaj da cijelu večer moram na sebi nešto "popravljati".
Tako da se moje kombinacije za izlaske svode isključivo na uske traperice (iako ipak najčešće minicu :D), obavezno visoke pete i gore neka majica ili košulja, eventualno narukvica ili ogrlica koju najčešće skinem u toku večeri jer mi ide na živce :D I ne mislim da imam neki ludi stil od kojeg ljudi padaju u nesvijest, ali se osjećam dobro i dobivam dobre kritike (sad bih tu nadodala: pogotovo od muškog roda, ali neću :D iako već jesam :D).
Ako nisi u stanju isfurati stil u kojem ima puno aksesorajza (kao što ni ja nisam), ne forsiraj. Iako mnogi kažu da stil čine dodaci, to ti ništa ne znači ako se ti s time ne osjećaš ugodno i imaš feeling da na sebi nosiš oklop a ne, primjerice, šal. Iako je aurelie zaista napisala odličan post, ipak mislim da postoji nada i za nas koji za aksesoariranje nemaju ni živaca ni potrebe.
Then again, možda se varam i totalni sam seljo-beljo :D

tessaa
30.03.2008., 15:35
Mislim da je bolje kombinirati po principu "manje je više".
Ponekad, kad mi je negdje jaako dosadno, zabavljam se time da promatram (i u sebi komentiram) kako je netko odjeven... pri tome mi nije važna marka, potpis, cijena... smatram da se i za malo novaca može dobro obući.
Mislim da je dobro npr. kombinirati skuplje i jeftinije stvari. Npr. kupiti dobre traperice i kombinirati ih s onim majčicama od po 30,40...kn...
Ljudi najviše griješe s torbom i/ili cipelama. Ne moraju biti u istoj boji, naravno, ali kako znati da se neće pogriješiti? Kombinirajte boju torbe/cipela s nekim dijelom odjeće/modnog detalja. Npr. torba+remen, cipele+košulja... i bolje da su "udaljeni", a ne npr. hlače+cipele...:)
Ako nosite nakit, odlučite se za max.2 od navedenog: naušnice, ogrlica, narukvica! 3 je u pravilu previše (koliko god vam se sviđa, čak i kad je svo troje u kompletu - u pravilu je uvijek previše!)
Nakit kombinirati s jednobojnim košuljama, sakoima... u protivnom će rijetko ispasti ok.
Minica(posebno uska) + crne salonke s visokom petom rijetko kome dobro stoje. Ako nosite minice, nosite ih sa čizmama.
Isto tako kapri-hlače(svih duljina:6/8, 7/8...) s cipelama na visoku petu izgledaju grozno. Nosite ih s japankama ili čizmama, tako ćete najmanje pogriješiti.
Ne nosite više od 3 boje na sebi, a boju modnih dodataka uskladite s odjećom i obućom.
Trenirke nositi samo kad idete na trčanje, u teretanu i sl. Za kavu je najbolja provjerena kombinacija: traperice + majica (+jakna, ovisno o godišnjem dobu). Ta kombinacija najbolje podnosi "lude" remene, ogrlice, naočale i torbe...
:)
Slobodno me ispravite ako mislite da griješim ili ako imate bolji savjet. Nisam nikakav stilist :)

tessaa
30.03.2008., 15:38
Pa evo, za mene su moje curke rekle da imam stila :) Pokušat ću ti dati kakav savjet...

Pričala si o ''običnim'' kombinacijama... Traperice i majica jesu obične, ali neće biti ako dodaš neki dodatak...pokušaj s remenom, ogrlicama, narukvicama... bilošto... To je ''touch'' tvojeg stila...

I pazi na frizuru :) Kosa uvijek mora bit lijepa.

Slažem se. I dobra frizura, šminka... puno znače. Ako ne izgledate savršeno (ili to mislite :)) velike sunčane naočale su zakon!:top:

kem
30.03.2008., 16:02
blabla trućtruć
ti nemaš šta tražit na ovoj temi. :p s takvim izgledom mo'š i u vreći hodat okolo i dobro bi izgledala.

Fuck.Off
30.03.2008., 16:44
Ponekad, kad mi je negdje jaako dosadno, zabavljam se time da promatram (i u sebi komentiram) kako je netko odjeven... pri tome mi nije važna marka, potpis, cijena... smatram da se i za malo novaca može dobro obući.
Mislim da je dobro npr. kombinirati skuplje i jeftinije stvari. Npr. kupiti dobre traperice i kombinirati ih s onim majčicama od po 30,40...kn...
Ljudi najviše griješe s torbom i/ili cipelama. Ne moraju biti u istoj boji, naravno, ali kako znati da se neće pogriješiti? Kombinirajte boju torbe/cipela s nekim dijelom odjeće/modnog detalja. Npr. torba+remen, cipele+košulja... i bolje da su "udaljeni", a ne npr. hlače+cipele...:)
Ako nosite nakit, odlučite se za max.2 od navedenog: naušnice, ogrlica, narukvica! 3 je u pravilu previše (koliko god vam se sviđa, čak i kad je svo troje u kompletu - u pravilu je uvijek previše!)
Nakit kombinirati s jednobojnim košuljama, sakoima... u protivnom će rijetko ispasti ok.
Minica(posebno uska) + crne salonke s visokom petom rijetko kome dobro stoje. Ako nosite minice, nosite ih sa čizmama.
Isto tako kapri-hlače(svih duljina:6/8, 7/8...) s cipelama na visoku petu izgledaju grozno. Nosite ih s japankama ili čizmama, tako ćete najmanje pogriješiti.
Ne nosite više od 3 boje na sebi, a boju modnih dodataka uskladite s odjećom i obućom.
Trenirke nositi samo kad idete na trčanje, u teretanu i sl. Za kavu je najbolja provjerena kombinacija: traperice + majica (+jakna, ovisno o godišnjem dobu). Ta kombinacija najbolje podnosi "lude" remene, ogrlice, naočale i torbe...
Slobodno me ispravite ako mislite da griješim ili ako imate bolji savjet. Nisam nikakav stilist :)

OK, ne slažem se s nekim stvarima (i to jako), pa ću prokomentirati.

Minice sa čizmama? Meni je to recimo koma... Pogotovo sad kad vrijeme ide na toplije. Ja sam sve svoje čizme pospremila i ne namjeravam ih vaditi do jedanaestog mjeseca.

Dalje, kapri hlače s petama? Naravno da ako uzmeš neke obične kapri trapke da bude bezveze, ali ja furam svoje full šminkerske trapke na petu i izgleda super. I nosim ih i na punu petu i tanku petu, pa i na japanke i sve (osim čizama, to je grozno) i uvijek izgleda dobro. Sve ovisi o stilu trapka. Šminkerske traperice možeš kupiti u Phardu, imaju fakat lijepih modela.

I još za trenirke... Iako ja trenirke nosim samo po doma i na trčanje, zašto se nebi nosile i po gradu? Meni je to ono baš cool... šta, ideš do Mc Donaldsa, pa nećeš se valjda nakitit s neznam čim. Samo obučeš neku lijepu trenirku i idemo!

Imati stila ne znači biti od jutra do mraka na petama od 10cm. Zapravo, to mi je seljački, kad netko pokušava uvijek biti sređen ko da ide neznam kamo. Meni je ukus kad netko u svakoj situaciji izgleda lijepo i primjereno obučen.

Aurelié
30.03.2008., 17:30
jao hvala zene :D enivej, collien, slicice ti je najbolje uzimat sa ovdje teme streetstyle a imas i puno webova, al to uglavnom cure skupe s tih webova pa stave na temu. ja sam shvatila da ja kad kupujen akcesoar previse mislim ide li mi na što. recimo nedavno san kupila ogroman leptir prsten i mislila sam ajme kako ce ovo izgledat ,a sad mi anonimni ljudi prilaze na ulici i pitaju odakle mi :D nekad jednostavno riskiras, naravno kupis ono sto je tvoj stil ali opusti se i kupi ono sto ti se svidja. moras postat na ''ti'' s akseosorajom:D evo ja recimo imam mjerila koliko dajem za odredjeni komad posto mi budžet nije velik. recimo na ovom zadnjem snizenju sam kupila 4 lančiča u tally weijla svaki 9 kn, snizeni sa otprilike 45 kn. moj ogromni prsten leptir snizen na 17 kn, bija isto oko 50, šalove mozes naci u accessorize ducanu na snizenju po pola cijene znaci za 50 kn stvarno se nadje vrhunskih stvari. moj savjet ti je da ides cesto u soping ali bez da kupujes ista.
enivej, ne znam sto da ti kazem nego da se jednostavno moras oslobodit jer vjerujem da iznutra imas ''stil'' koji čuči i čeka da se ti oslobodis. ja se recimo osjecam previse sredjeno ako stavljam puder i jaci make up, ali onda pogledam oko sebe, pa bar danas mozes vidit modnih katastrofa i onda se zamisli, ako se ona ne srami tako izac, zasto bih ja u nekoj dobroj kombinaciji? free your mind ;)

:::lana:::
30.03.2008., 17:41

:eek:
whatever, anyway, boring :kava:

girly-girl
30.03.2008., 17:56
trenirke nositi samo doma, daj molim te :kava:
kaj nisam žensko ako nosim trenirku..

Hana_
30.03.2008., 19:07
danas je bio bas lezeran dan

izasla setati u trenirci i tenisicama, a zavrsila spontano u kavani gdje su svi bili sredjeni povodom nekog koncerta na koji nisam isla , bas je bilo oke, ne patim na to, imala sam opranu sjajnu kosu kao i svaki dan te jos malo rumenila i korektora

Školjka
30.03.2008., 20:51
Minice sa čizmama? Meni je to recimo koma...

Ja obožavam minice s čizmama.
Trenirke, recimo, ne volim i čak u lijepoj trenirci se ne osjećam baš naj osim ako idem na sport, na put isl. Za ležerne situacije ima i drugih ležernih odjevnih predmeta, ne mora biti trenirka. U trenirci si jednostavno ja nisam ja.
Što opet potvrđuje da je sve preindividualno i da je za odijevanje teško davati savjete.

gogilivanili
02.04.2008., 00:04
:eek:
whatever, anyway, boring :kava:

:tuctuc:

anya
02.04.2008., 07:32

Nisam ni ja "luda" za svim modnim dodacima ali volim remene i imam ih stvarno dosta, šalova i marama manje. Nakit na posao uopće ne nosim (jer mi smeta), samo nekad nešto diskretno (ljeti), a za van jako rijetko.
Za posao mi nije problem skombinirati nešto (u dućanima u kojim obično kupujem uzmem kataloge, a ima puno slika i na netu i sve to mi služi kao inspiracija.)
U slobodno vrijeme nemam baš uvijek volje za neko sređivanje (kad moram nešto brzinski obaviti pa su to obično traperice i niže cipele jer volim hodati) i ne smatram se osobom koja ima puno stila, ali mi znaju reći dosta puta da dobro izgledam (a to podrazumijeva dobra frizura, disretna šminka...) i to mi je dosta bitno...

tessaa
02.04.2008., 09:18
trenirke nositi samo doma, daj molim te :kava:
kaj nisam žensko ako nosim trenirku..

Ne samo doma. Možeš je nositi u bilo kojoj "sportskoj prigodi", uključujući i šetnju po parku. Ali poznam žene koje misle da djeluju "ležerno i sportski" ako su gotovo uvijek u trenirci (ili nekoj nemogućoj kombinaciji "trenirka+još nešto")... što na kraju djeluje, ne znam... ako se netko za neobavezni izlazak na kavu s prijateljicom obuče kao da se sprema doma radit generalno čišćenje, to smatram kao potcjenjivanje prijateljice... ne moramo se stalno sredit tip-top, ali pretjerati s tom nekom nazovi ležernošću nije baš ok... :)

tessaa
02.04.2008., 09:22
.

I
Imati stila ne znači biti od jutra do mraka na petama od 10cm. Zapravo, to mi je seljački, kad netko pokušava uvijek biti sređen ko da ide neznam kamo. Meni je ukus kad netko u svakoj situaciji izgleda lijepo i primjereno obučen.

Tako je. Lijepo i primjereno obučen... :)
Potpuno se slažem. Postoje kombinacije za različite prilike: za posao, kavu, izlazak, šetnju... nešto može biti čak i univerzalno (npr. traperice), ali uvijek treba imati neku "mjeru",....:)

girly-girl
02.04.2008., 11:09
ajme pa ti se možda uvijek sređuješ ali ja recimo obožavam trenirke i u tome mi je super.. nikako ne podcjenjujem prijateljicu ili slično, oblačim jer mi je lijepo i udobno..
i zamisli ne nosim ih u sportskim prigodama, jer trenirke nisu samo za sportske prigode, izlete itd.. ti nosi kada želiš, ali čini se da ti podcjenjuješ trenirke.. ja nosim kada mi se nosi a ne kada imam sportski događaj ili nešto :D

girly-girl
02.04.2008., 11:10
da, ali svi imamo različite mjere ;)

kem
02.04.2008., 11:38
Ne samo doma. Možeš je nositi u bilo kojoj "sportskoj prigodi", uključujući i šetnju po parku. Ali poznam žene koje misle da djeluju "ležerno i sportski" ako su gotovo uvijek u trenirci (ili nekoj nemogućoj kombinaciji "trenirka+još nešto")...

slažem se s ovim dijelom. :) meni trenirka služi za raskomotit se doma ili za sport. eventualno do dućana u ulazu do. :ne zna:
glupo mi je vidjet našminkanu i namirisanu curu u trenirci, tenisicama i s torbicom, naročito navečer. naravno, drugima se to sviđa i sve pet, ali i dalje mi je glupo. il' se obuci za izlazak, il' sjedi doma. ne ide oboje. :ne zna:

02.04.2008., 17:07
:tuctuc:

whatever, anyway, boring:kava:

Electra8472
02.04.2008., 17:19
slažem se s ovim dijelom. :) meni trenirka služi za raskomotit se doma ili za sport. eventualno do dućana u ulazu do. :ne zna:
glupo mi je vidjet našminkanu i namirisanu curu u trenirci, tenisicama i s torbicom, naročito navečer. naravno, drugima se to sviđa i sve pet, ali i dalje mi je glupo. il' se obuci za izlazak, il' sjedi doma. ne ide oboje. :ne zna:

da. ali ja trenirke nosim samo po kuci i ne posjedujem tenisice, pa nisam mjerodavna da govorim o tome. :D

gogilivanili
02.04.2008., 18:46
:hebemu:

whatever, anyway, boring:kava:

:klap:

gogilivanili
02.04.2008., 19:08
Ja se nesto puno slazem sa svima na forumu,svaka druga tema kao da sam je sama napisala,stalno kao sebi obecavam da cu se vise trudit oko toga kako se oblacim,a opet stalno sam u necemu bezveznom...Dobro ne bas stalno,ali ja kao da nisam tipicno zensko,moj ormar je poluprazan,a ja kao jos i znam sivati :lol:
Mozda sam malo offtopic ali ima li koja prijedlog koja obuca bi isla sada na sve ove proljetne haljinice?nesto da izgleda lijepoa opet nesto za svaki dan...
hvala

02.04.2008., 19:52
mislim ne razumijemn u cemu je problem ako se netko "dosadno" oblaci... ak se u tom osjeca je.eno... samo naprijed... odjecu nosi osoba, individua, a ne suprotno, prema tome... :top:
evo, i da pojasnim zasto whatever, anyway, boring...
mrzim banalna pravila, granice...
moda je umjetnost, a umjetnost nema granica...
prema tome... kombiniraj milijun boja ako te to veseli... ako te veseli bit u jednom tonu, samo daj...
ako vam fali inspiracije, pa vidi slikiza ovdje na forumu... potrazi inspiraciju... imas slobodan dan? izvadi sve iz ormara i kombiniraj sve sa svime i svacime...
neka igre zapocnu...

koja obuca? pa ovisi kojem stilu naginjes... i kakve su haljinice...
za svaki dan balerinkice? starke? wedges?

02.04.2008., 20:36
evo da ne kazete da nisam vrijedna... skinula i pospajala par stranica s top shop str. na brzinu kao primjere koji su mi kjut

http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10G01SJDE_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/11V15SOAT_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/42M33SBRN_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/18907750_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/19S25SCOR_thumb.jpg

02.04.2008., 20:40
http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10N07SNAV_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/55843163_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/allstarpink3gbth-1.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/24C12SPNK_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/22X09SWHT_thumb.jpg

02.04.2008., 20:45
http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10D03RBLK_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/32W13SGRN_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/18908544_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/11934486_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/11809610_thumb.jpg

02.04.2008., 20:47
http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/23X35SNAV_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/23C29SOAT_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/42V08SGRY_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/24N14SPNK_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/11809610_thumb.jpg

Durga
02.04.2008., 20:58
@::lana:: - stvarno si si dala truda, ali ja, primjerice, nikad ne bi ovako kombinirala te stvari :D

Primjerice, meni bi bilo prava šteta ovu haljinu

http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10N07SNAV_thumb.jpg

prekriti ovim bolerom

http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/55843163_thumb.jpg

Mislim da je to stvar onog dodatkiranja o kojem sam pričala prije koju stranu, ali meni je to destrukcija dobrog dekoltea :D I definitivno ne bi starke dolje, takva haljina je (meni) stvorena za wedges :cerek: U biti, meni su sve haljine za na visoku petu, but then again, that's just me :D

NoWa
02.04.2008., 21:04
Ma ne birnite da cu iskombinirati previše boja. :lol: Max mog šarenila su traperice plus majica u nekoj boji i evenutalno vestica u istoj takvoj. :rofl: Rekoh, ja sam skroz dosadna.
uf, traperice i veste su same po sebi "obični" odjevni predmeti aka dosadni, pa kombinacija to dvoje je nimalo vesela.

ono što si rekla, da ti je vesta+tajica+čizme presređenost, e jebiga..meni je to nešto za svaki dan skoro..stvar navike I guess:mig:

al dosadnu odjecu uspješno razbijaju dobri detalji> remen, oveća ogrlica, čudna ogrlica..a sve to samo po sebi može biti obično, no spoj boja zna učiniti čudo:cerek:

i stvari od lane tu..khm..boring:D osim ovih naočala na srca:cerek:

opet, stvar ukusa:ne zna::mig:

Christina
02.04.2008., 21:06
samo da dodam da se slazem sa kolegicom durgom :zubo:

02.04.2008., 21:12
ma kombinirala sam da bude sve stilski razlicito, jer je pitanje bilo sto od obuce na haljinice... i na brzinu... svaka od haljina se moze na milijun nacina...

ta haljina je mrak jer je po danu mozes tako nekako na neke starke i detalja tonu, navecer npr, neke crne lak cipele i lak torba, fuksija ili crveni noktici i usta... ili...zute cipele ili torba ili ma joj skacu mi idejice po glavi ... ma milijun kombinacija... multifunkcionalna je... a i bolero mi je kjut na to jer je i on dekoltiran tako da ne pokriva dekolte nego ovo naborano na haljini kao treba ic malo preko rubova bolerica, pa se dobije dojam marame... i jos bi neki kjut rajfic... o joj...

Collien
02.04.2008., 21:32
Eh, vidite, ovako dok gledam ne izgleda tako loše, ali ja ovo nikad nebi kupila. Ne znam zašto, nije mi ružno, daleko od toga. Ali ja jako puno stvari eliminiram već na prvi pogled, niti ne probam, a onda vidim na nekom drugom i lupam se po glavi šta nisam kupila jer mi je predivno. :ne zna:

02.04.2008., 21:44
uvijek probam jer postoje stvari koje mi nisu tak lijepe na prvi pogled, ali su mi kad ih obuces :cerek:
A i kad kupujem uvijek kombiniram u glavi, sta imam doma od torbi, cipela, sa cim sve mogu kombinirati... ili kupim nesto kompulzivno sta nemam s cim kombinirat, pa sam "jadna prisiljena" :raspa: kupit odgovarajucu torbu, cipele, detaljcice... :rofl:

gogilivanili
02.04.2008., 22:59
http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10G01SJDE_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/11V15SOAT_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/42M33SBRN_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/18907750_thumb.jpg+http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/19S25SCOR_thumb.jpg

wau,evo da nekopiram sve mogu samo reci svaka cast....:top:
da bar ja imam takvu sposobnost kombiniranja:mad:
ja naznam kombinirati :cry:

gogilivanili
02.04.2008., 23:42
http://hotimg8.fotki.com/a/78_0/23_126/helja3.jpg

:cerek:evo da dodam i ja nesto(128,nadam se da se ne ljutis ato sam ti posudila slikicu)
CIPELICE!!!samo sto ih ja zamisljam u crnoj boji sa odgovarajucim carapicama...:cerek:

Electra8472
03.04.2008., 08:44
@::lana:: - stvarno si si dala truda, ali ja, primjerice, nikad ne bi ovako kombinirala te stvari :D

Primjerice, meni bi bilo prava šteta ovu haljinu

http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/10N07SNAV_thumb.jpg

prekriti ovim bolerom

http://i52.photobucket.com/albums/g15/beat_blocker/55843163_thumb.jpg

Mislim da je to stvar onog dodatkiranja o kojem sam pričala prije koju stranu, ali meni je to destrukcija dobrog dekoltea :D I definitivno ne bi starke dolje, takva haljina je (meni) stvorena za wedges :cerek: U biti, meni su sve haljine za na visoku petu, but then again, that's just me :D

po meni, starke ne idu na haljine uopce. balerinke, stikle ili wedges. al ova gore haljina i bolero :s prekrasno nesto.

bes-control
03.04.2008., 09:12
sve su to glupost....oblaci se kako ti se najvise svida!glupo je da se oblacis po drugima jer bas ta odjeca govori o tvojoj osobnosti.
ne moras se oblaciti zenstveno kako bi tako izgledala....male sitnice napravit c te takvom...npr.tus za oci!!!

dropdead_gorgeous
05.04.2008., 11:00
donekle sam proučila ovu temu,pa ne zamjerite ako malo zastranim...:)moj problem je donekle sličan tvojem...ja naime imam dovoljno lijepih,ženstvenih,seksi krpica iako mi u ormaru ipak prevladavaju obične majice,one na cif,traperice...uglavnom stvari u kojima sam svakodnevno na faksu. Ponekad se sredim kad idem van,ali samo tad...Htjela bi i u svakodnevnici iskočiti iz tog sivila,crnila,bezličnih krojeva,ali problem mi je moja figura...Pročitala sam da neke navode prosječne ili manje grudi kao razlog zbog koje je teže izgledati sređeno,senzacionalno i sl...ne slažem se,nego baš suprotno,mislim da je to mnogo lakše sa manjim grudima. ja nosim 5icu,nisam debela,više onako...pupasta,imam oblina posvuda i kad se sredim...izgledam ko da tražim k---c:rofl: u nekakvom seksi looku jednostavno (sebi)izgledam vulgarno.Da ne spominjem da sam meta svakoj pijanduri,kondukteru,bauštelcima:mad: Naravno,mogu se srediti i bez dekoltea,preuskih majica itd.,na primjer nekakve suknje,haljine,šta-ja-znam,ali onda si pak izgledam malo prestaro:rolleyes: A u onim modernim krojevima,tipa topshop-široke zvonolike majice-izgledam trudno :confused: moguće da je problem i mojoj glavi,ali neznam...eto,nadam se da sam razuvjerila sretne vlasnice manjih grudi i da nisam previše fulala temu:w pusaaa

Aurelié
05.04.2008., 11:06
sve su to glupost....oblaci se kako ti se najvise svida!glupo je da se oblacis po drugima jer bas ta odjeca govori o tvojoj osobnosti.
ne moras se oblaciti zenstveno kako bi tako izgledala....male sitnice napravit c te takvom...npr.tus za oci!!!

a ja stvarno mislim da ako se cura oblaci kako kaze dosadno (:D) da nece bit toliko hrabra pa natandrcit amy winehouse tus za oci. je istina da je sitnice mogu ucinit zenstvenom , al on je pitala za promjenu i pomoc jer joj je njena odjeca, tj njeno kombiniranje dosadno.

ugl,da ne duljim previse, ajde na polyvore.com . tamo daj masti na volju.
p.s. ne mozes naravno ocekivat da ces sad bit kao nova nakon par dana pa uletit u ducan i kupit neku oci-mi-ispadaju kombinaciju ;) to i sama znas;) na polyvore daj masti na volju i kombiniraj i vidi kamo ce te to odvest, tj koji je tvoj stil. recimo posto san ja vrlo vrlo mlađahna djevojka jos uvijek se ne oblacim kako bi ja bas htjela jer mi svakodnevno hodanje od sata vremena ne dopusta stikle i ugl ne mogu nosit jos svakakve kombinacije a ni budzet mi nije bog zna kakav. tako da san svoji istinski stil (kako ovo zvuci :D) amo rec prilagodila godinama i mogucnostima. ok, opet duljim, pa eto samo odi tam na polyvore i pusti mastu na pasu :D

Aurelié
05.04.2008., 11:12
donekle sam proučila ovu temu,pa ne zamjerite ako malo zastranim...:)moj problem je donekle sličan tvojem...ja naime imam dovoljno lijepih,ženstvenih,seksi krpica iako mi u ormaru ipak prevladavaju obične majice,one na cif,traperice...uglavnom stvari u kojima sam svakodnevno na faksu. Ponekad se sredim kad idem van,ali samo tad...Htjela bi i u svakodnevnici iskočiti iz tog sivila,crnila,bezličnih krojeva,ali problem mi je moja figura...Pročitala sam da neke navode prosječne ili manje grudi kao razlog zbog koje je teže izgledati sređeno,senzacionalno i sl...ne slažem se,nego baš suprotno,mislim da je to mnogo lakše sa manjim grudima. ja nosim 5icu,nisam debela,više onako...pupasta,imam oblina posvuda i kad se sredim...izgledam ko da tražim k---c:rofl: u nekakvom seksi looku jednostavno (sebi)izgledam vulgarno.Da ne spominjem da sam meta svakoj pijanduri,kondukteru,bauštelcima:mad: Naravno,mogu se srediti i bez dekoltea,preuskih majica itd.,na primjer nekakve suknje,haljine,šta-ja-znam,ali onda si pak izgledam malo prestaro:rolleyes: A u onim modernim krojevima,tipa topshop-široke zvonolike majice-izgledam trudno :confused: moguće da je problem i mojoj glavi,ali neznam...eto,nadam se da sam razuvjerila sretne vlasnice manjih grudi i da nisam previše fulala temu:w pusaaa

ženo znan kako ti je :D puno je teze s vecim grudima,puno. recimo ja nikad necu moc nosit velicinu small zbog istih, mislim nije da zudim za vel s, nosim ja m. znam, kad nosis dekolte imas osjecaj da svi bulje a na kraju i bulje :rolleyes: ono, kao svi kazu da cure s velikim grudima mogu nosit ono lijepe haljine s dekolteom, da blago im se i to, a ja se stvarno osjecan vulgarno kad obucen haljinu s dekolteom ili majicu, al onda se mislim, ma boli me briga, to je moje tijelo i triban bit sritna. al opet, danas je toliko tesko nac normalnu jaketicu, haljinu za prolice i sl jer su sve tih topshopastih krojeva, a ja u njima izgledan ka da iman blizance. isto tako da se razumimo, nisan ni ja debela, nosim tamo negdje 38/40 kako sto, al ugl hlace uvijek manje od donjeg dijela. al utjese me dobre noge :D

gogilivanili
05.04.2008., 14:59
ugl,da ne duljim previse, ajde na polyvore.com . tamo daj masti na volju.
u :D

ok otisla ja tamo,traze me da se registriram...i u biti koja je funkcija te stranice?sta ja samo pobacam stvari na sredinu koje mi se svidjaju ili sta vec:ne zna: ja neznam,jer to je u biti tako dosadno...ili sam nesto predvidjela??i opet ko da ja bas sad imam milijun cipela,halinica,torbica i ostalih modnih dodataka da sve to taako lijepo ukomponiram kao tamo
sta sam predvidjela?

Aurelié
05.04.2008., 15:09
ok otisla ja tamo,traze me da se registriram...i u biti koja je funkcija te stranice?sta ja samo pobacam stvari na sredinu koje mi se svidjaju ili sta vec:ne zna: ja neznam,jer to je u biti tako dosadno...ili sam nesto predvidjela??i opet ko da ja bas sad imam milijun cipela,halinica,torbica i ostalih modnih dodataka da sve to taako lijepo ukomponiram kao tamo
sta sam predvidjela?

pa recimo ja se volin zabavljat na toj stranici, ima slicnih stvari kao moja odjeca pa eto zabavljam se i otkrivam nove kombinacije koje mi mozda ne bi pale na pamet. a et, kako kome:)

gogilivanili
05.04.2008., 22:50
pa recimo ja se volin zabavljat na toj stranici, ima slicnih stvari kao moja odjeca pa eto zabavljam se i otkrivam nove kombinacije koje mi mozda ne bi pale na pamet. a et, kako kome:)

Uvidjela i ja da nije dosadno...stvarno se navuces kad krenes slagat sve one kombinacije...i sve one cipelice...Mogla bi se i navuc:)

OrDiNaRy_GiRl
01.01.2009., 22:15
1.Nemoj pratiti trendove.Nešto što dobro stoji manekenkama i ostalim celebima ne mora dobro stajati i nama.Svatko je drukčije građen.
Prošetaj po gradu i po dućanima ćeš vidjet puuuuno zakon stvari koje ćeš jednostavno morati kupiti,a kad kupiš tu stvar na pamet će ti doći puno različitih kombinacija.

2.Prokopaj po maminom ili bakinom ormaru i pronaći ćeš puuuno zanimljivih retro stvari koje možeš dobro iskombinirati s balerinkama i trapericama.Svaki detalj koji nađeš može upotpuniti neku kombinaciju koja na prvi pogled izgleda dosadno.

3.Ali i taj tvoj kako ti kažeš "dosadan" stil je tvoj stil.Da netko nosi samo crveno ili samo crno,isto ima svoj neki stil.Tako i ti imaš jednostavan stil koji će se tijekom godina upotpuniti i mijenjati još puno puta.Sad nosiš hlače i tenisice,možda ćeš za nekoliko godina nositi haljine i štikle ili što već.

BUBLICA14
29.06.2009., 19:46
Evo...znam da se ova tema nije dugo upotrebljavala ali imam par problema...
Kad otvorim ormar Mrak mi padne na oči..Imam 14 a sve stvari su mi tako bebaste...Sve su tako prešarene...dječije...ružne!!! Ima samo par stvari koje mi se svidjaju. Kad idem kupovat najčešće idem kupovat s sestrom (15) i mamom. Sestra mi kupi puno cool stvari a ja sve neke jadne jer se bojim sta ce drugi misliti o meni ako ih obucem. Dosta prijateljica iz mog razreda se vec oblac moderno. Najfrendica mi se objači sportski i otvoreno mi kaže kad kupim nešto novo da joj se nesviđa a meni to odmah zvuci koda je htijela reci da sam se ruzno obukla. Htijela bih promjeniti stil oblacenja ali ne naglo nego postepeno...ako shvacate sta zelim reci...Nezelim vise tako ruznu odjecu koja mi nestoji..Danas sam kupila ljubicaste balerinke s kosturskim glavama a kad sam dosla doma shvatila sam da ih nemam uz sta obuci..Pleassssssssseeeee hellp!
p.s. Visoka sam i imam duge noge...zbog toga nosim uski kroj hlaca za koji mi svi govore da mi dobro stoje..I obavezno mi majce moraju biti ispod straznjice i rukavi mi moraju prekrivati pola šake....:rofl:

kem
29.06.2009., 20:03
Ima samo par stvari koje mi se svidjaju.

p.s. Visoka sam i imam duge noge...zbog toga nosim uski kroj hlaca za koji mi svi govore da mi dobro stoje..I obavezno mi majce moraju biti ispod straznjice i rukavi mi moraju prekrivati pola šake....:rofl:

sunce malo :cerek:

imaš tu na Modi temu "Kako kombiniramo...polyvore.com" i na njoj ćeš naći sve što ti treba.
ima tu mladih cura koje slažu lijepe kombinacije, pa pregledaj njihove setove.
uzmi tih par stvari iz ormara i pokušaj ih kombinirati sa nekim koje su ti malo manje drage. iznenadit ćeš se. :mig:

(šteta što nemam kćer tvojih godina :D )

BUBLICA14
29.06.2009., 20:16
PUNO HVALA KEM.....Pogledat cu obavezno pod drugim temama....No te stvari koje mi se ne svidjaju su totalno ruzne...nema sanse da idu uz nesto...Mama mi je prije par mjeseci kupila majcu s rozim sidrima :visi: .:tuzni: ...O-D-V-R-A-T-N-O-!
A zao mi je da bezveze kupuje odjecu pa je nosim....:rofl:

kem
29.06.2009., 20:20
Mama mi je prije par mjeseci kupila majcu s rozim sidrima

:ne zna: a šta fali sidrima? osim ako nisi darkerica u nastanku pa ne voliš boje. :D
mlada si, naučit ćeš kupovati stvari koje možeš kombinirati na sto načina, a treba ti i vremena da izgradiš svoj stil. nemoj biti nestrpljiva. :mig:
(kad se sjetim sebe u tim godinama, još sam dobro i ispala. :rofl: )

BUBLICA14
29.06.2009., 20:37
Ma nije problem u jednoj majci...Ima ih PUNO....
Ima ih s jabukama, cvjeticima, prugicama,....i sve su bas kroj koji ja nevolim...uske su i imaju nekakvu gumu na rukavim...kao da su spojeni..Nevolim kad idem negdije s prijateljicama i one su moderno obucene, jos jednoj tata radi kao privatni inzinjer ili tako nesto i ima bdo para pa svaki tjedan ide u soping a mene ispituje zasto ja neidem...To me zivcira....Ima 7 pari starki (ja imam 1 a meni je to dovoljno) i pun kutni ormar nove i cool odjece....:rofl:

`bubica`
29.06.2009., 20:49
Ma nije problem u jednoj majci...Ima ih PUNO....
Ima ih s jabukama, cvjeticima, prugicama,....i sve su bas kroj koji ja nevolim...uske su i imaju nekakvu gumu na rukavim...kao da su spojeni..Nevolim kad idem negdije s prijateljicama i one su moderno obucene, jos jednoj tata radi kao privatni inzinjer ili tako nesto i ima bdo para pa svaki tjedan ide u soping a mene ispituje zasto ja neidem...To me zivcira....Ima 7 pari starki (ja imam 1 a meni je to dovoljno) i pun kutni ormar nove i cool odjece....:rofl:

Ja imam 20 godina pa nemam baš neki velik izbor krpica.. Cure ovdje na forumu imaju stvarno jako puno robe.. Ja u shopping idem možda 2-3 puta godišnje.. Ak mi neš baš treba il naletim na neš ful lijepo pokušam si to priuštit.. no ponekad je nemoguće.. Jbg trebaš imat par lijepih komada i to je dovoljno.. bar dok ne počneš sama zarađivat..
Što ti misliš da su mene roditelji vodili svaki tjedan u shopping.. ma dobila bi jedne tenisice godišnje, jedne traperice..

BUBLICA14
29.06.2009., 20:56
Ma nebi htijela da me vode u šoping svaki tjedan...samo sam napisala kako mi dize zivce ta cura...nekad si i nezna izkombinirati odjecu...
Nebi ni htijela imati brdo odjeca tako da mi trebaju 3-4 ormara....Samo bi htijela nesto moderno, sto mi se svidja i sto mi dobro stoji....:mig:
Imam ja svoje ustedjevine ali cuvam jer bi u 8. mjesecu trebala ici u bec pa da imam barem nesto para....:)

lunatic_panda
29.06.2009., 21:05
aaaw bublica :cerek: kako kaze kem pogledaj po ostalim temama a za nabavku odjece i bolji ormar predlazem sljedece: popricaj s mamom i objasni joj da ti vise sama ne kupuje odjecu jer bi htjela izgraditi svoj stil i poceti sama nabavljati odjecu za njega pa da umjesto da ti sama kupi povede tebe u kupovinu da skupa birate :)

ne znam jesi iz zg ali ako jesi avenue mall ti je super za sve pregledati na jednom mjestu, city centar i sl...recimo tamo imas new yorker, to je shop s modernom odjecom za mladje cure kako si ti, a i stalno je nesto na snizenju tako da se moze super proci...(i sigurno ima stvari za kombinirati s tim balerinkicama i imas i tenisice kao starke ali jeftinije i tak neke sad moderne stvari...emo kako bi ja rekla :D)...od drugih shopova koji su mi super su i terranova, tally weijl, zara...

uglavnom kada rijesis da mama prestane kupovati za tebe i da sama biras stvari ce moci krenuti u zeljenom smjeru :) (trebat ce vremena da se mama navikne na to ali ja sam svoju istrenirala pa mozes i ti :D)

iduca stvar koju napravis je da dobro promislis kakav stil zelis nositi, kakve ti se stvari svidjaju i kako bi htjela da to izgleda u buducnosti pa si onda napravis popis svih stvarcica koje bi voljela imati i koje su tvoj stil...mozes si podijeliti popis recimo na gornji dio (majice, veste), donji dio (hlace, suknje), ostalo (haljine, jakne..), cipele, torbe, dodatke (nakit i ukrasi za kosu, carape itd.)...razmisli sto bi ti za pocetak ti najvise trebalo i kako u malo stvari vec ostvariti neki stil. ovo planiranje je bas vazno da bi u tome uspjela jer kupovanje na pamet cesto zavrsi sa stvarima koje se nemaju s cim kombinirati a novaca vise nema za jos nesto. i kad planiras planiraj za pocetak s nekim osnovnim stvarima koje ce se sve moci medjusobno kombinirati (pa ces moci imati vise kombinacija sa manje stvari)....

recimo za pocetak mozes si zapisati: 2 para hlaca/traperica(sto je vec tvoj stil), 4 majice kratki rukavi/top (sad su snizenja po trgovinama pa se isplati pogledati), 1 ili 2 majice s dugim rukavima koje ce se nositi na ove majice s kratkim rukavima (recimo ona s kapuljacom i ciferslusom, ili vesta...koji ti je vec stil ali glavno je da se moze nositi na majice koje si isto isplanirala, a da se vide kad je majica otkopcana, tako imas vise kombinacija)...zatim 1 tenisice (recimo starke - cak ne moraju biti original, imas u deichmannu super tenki sto izgledaju skroz ko starke a 80-90 kn su ti...i dobra je kvaliteta), 1 torba (da ide na sve drugo sto si odabrala i zamislila kao svoj stil u buducnosti).....te onda jos alternativno nakit i sl. dodaci....

jos jedna stvar koja ti moze pomoci u toj pocetnoj nabavci garderobe kad se ne moze puno tog nabaviti a zeli se poceti nositi sto prije - odredi si najdraze boje i drzi ih se..ili ako kupujes kupuj boje koje idu s tim bojama....npr. najdraza boja ti je ljubicasta...uz ljubicastu mozes kupovati i pretezito crne stvari najvise...a uz to jos ponekad ubaciti jos neki crveni detalj ako tu boju isto volis ili nesto drugo sto bi bilo u skladu...no vecinu stvari nabavljas u temeljnoj boji - crnoj, plus omiljena boja.

sorry na dugom postu ali htjela sam pomoci jer znam kako je tesko izgraditi garderobu iz nicega :) nadam se da ce savjeti biti korisni

p.s. ovo kaj ti mama kupuje zvuci idealno :cerek: ajd prodaj meni te kjutaste sidraste, rozaste stvari pa ces imati para za modernu robicu :D :o :zubo:

`bubica`
29.06.2009., 21:06
Ma nebi htijela da me vode u šoping svaki tjedan...samo sam napisala kako mi dize zivce ta cura...nekad si i nezna izkombinirati odjecu...
Nebi ni htijela imati brdo odjeca tako da mi trebaju 3-4 ormara....Samo bi htijela nesto moderno, sto mi se svidja i sto mi dobro stoji....:mig:
Imam ja svoje ustedjevine ali cuvam jer bi u 8. mjesecu trebala ici u bec pa da imam barem nesto para....:)

Zašto ti ne ideš s mamom i sestrom u shopping i izabereš si neš kaj ti se sviđa?

kem
29.06.2009., 21:09
sorry na dugom postu ali htjela sam pomoci jer znam kako je tesko izgraditi garderobu iz nicega :) nadam se da ce savjeti biti korisni

kak si ti lijepo napisala sve što se meni nije dalo. :) :cerek:

lunatic_panda
29.06.2009., 21:24
kak si ti lijepo napisala sve što se meni nije dalo. :) :cerek:

imam previse vremena u zivotu :zubo:

i bublica sad sam se jos neceg sjetila :) sto se tice majici dugih rukava mozes kupiti i najobicniju crnu pamucnu majicu, dugi rukavi, onako uz tijelo, klasika (takve sam vidjela u new yorkeru svih boja za stvarno sitnu lovu)...i onda gore na njoj jos mozes nositi bilo koju majicu s kratkim rukavima ili bez rukava :) (dakle sve one majice koje bi sad kupila)...tak da ti je to jos jedna mogucnost visestrukog kombiniranja.

BUBLICA14
29.06.2009., 21:43
lunatic_panda puno, puno hvala....dosta si mi pomogla...inace mi je najdraza boja plava i to u svim mogucim nijansama a odmah iza toga ljubicasta, i to ne presvijetla vise tamna....za pocetak cu vidjeti sta mogu iskombinirati od odjece koju trenutno imam a poslije dokupiti...hvala i tebi kem na super savjetima......stavit cu sliku majce s sidrima da vidite ako hocete...=) kupljena je u turbo sportu....
p.s. idem i s mamom i sestrom u soping....:)

Herbert West
29.06.2009., 23:48
Kad idem kupovat najčešće idem kupovat s sestrom (15) i mamom. Sestra mi kupi puno cool stvari a ja sve neke jadne jer se bojim sta ce drugi misliti o meni ako ih obucem.

konkretno, šta misliš da će ljudi mislit o tebi ako obučeš takve kul stvari kakve nosi tvoja seka? :)

BUBLICA14
30.06.2009., 09:08
konkretno, šta misliš da će ljudi mislit o tebi ako obučeš takve kul stvari kakve nosi tvoja seka? :)

Pa kao prvo imam najfrendicu kojoj sve iskreno govorim kao i ona meni...U zadnje vrijeme par cura iz razreda je promjenilo stil oblacenja, a slicno bi se i ja oblacola, ona ih ogovara kako se ružno oblače i kako to uopce nije fora (taj fora puno upotrebljuje). Ne želim da se tako ponaša i prema meni...Zato želim postepeno i polako promjeniti stil oblacenja..

`bubica`
30.06.2009., 09:26
Pa kao prvo imam najfrendicu kojoj sve iskreno govorim kao i ona meni...U zadnje vrijeme par cura iz razreda je promjenilo stil oblacenja, a slicno bi se i ja oblacola, ona ih ogovara kako se ružno oblače i kako to uopce nije fora (taj fora puno upotrebljuje). Ne želim da se tako ponaša i prema meni...Zato želim postepeno i polako promjeniti stil oblacenja..

A kako se to oblače? Sve u crno.. metalke? emo? A tvoja frendica je šminkerica?

BUBLICA14
30.06.2009., 14:37
Ma ta moja frendica se oblači tako obicno....Nekako malo muskobanjasto po meni, neide bas u ducane samo za cure i nema bas puno odjece za koje mozes reci da je samo zenska..
A moje ostale prijateljice se dobro oblace, te koje ona kritizira..
Jedna je mala i bucmasta i oblaci se pretezito u crno, ali ne ko emo, nego ima modernu crnu odjecu
druga koju sam vec spomenula da ima brdo odjece i para se oblaci u jake boje, ali nekako ih uspije iskombinirati, nosi suknje i taice, i tako neke stvari.
Treca se isto moderno oblaci ali pretezito u sivo i onda uz to dodaje boju koju zeli...
Ima ih jos takvih ali mi se neda nabrajati....

Peek-a-Boo!
30.06.2009., 16:25

Bolje promijeni frendicu :mig:

Collien
30.06.2009., 18:18
Znas kako bi ja opisala tvoju prijateljicu? kao ljubomornu i ogorcenu. :(

Christina
30.06.2009., 18:47
Znas kako bi ja opisala tvoju prijateljicu? kao ljubomornu i ogorcenu. :(

isuse kako neko moze bit ogorcen sa 14 :rolleyes:

Herbert West
30.06.2009., 18:48
gle, tvojoj frendici će vjerojatno smetat svaki ženstveniji/drugačiji detalj na tebi dok god se ONA ne promijeni, a čak i tada ne mora značit da će se promijenit na način koji će tebi savršeno odgovarat.
dok god je dobra prema tebi, zaslužuje ti bit frendica. skužiš li da te osuđuje zbog tako banalne stvari kao što je stil odijevanja - riješi je se, naravno.:)

a u koji razred ideš? po godinama pretpostavljam osmi osnovne, najesen prvi srednje?
prijelaz u srednju ti je idealna prilika da se isfuraš nešto drugačije, bez da ti kokoške iz osnovne puno prigovaraju :mig:

uostalom, nastavi li se tvoja frendica tako ponašat i dalje - nać ćeš već bolju :mig: (a u srednjoj ćeš ih sasvim sigurno nać dosta, jednako kao što ćeš kroz život nailazit na ljude koji će te poprijeko gledat zbog totalnih gluposti...takve ljude izbjegavaš, ne podilaziš im :) )

glede krpica, panda je sve fino napisala.. new yorker je idealno mjesto za šoping curama tvojih godina, da se nać prekrasnih stvarčica za male novce.
i svakako čekiraj zarin TRF odjel (tamo su sportskije i mladenačkije stvari) :mig:

Herbert West
30.06.2009., 18:50
to se postane tek sa 16 :o:rofl::cerek:

Collien
30.06.2009., 18:54

Lijepo. znas sta sam htjela rec, sta se hvatas za rijec? Frendica joj je kako ona sam kaze muskobanjasta i sad kad su se ove ostale fino pocele oblaciti ona je blago ljubomorna i ogorcena (nazovi to kako hoces) sta i ona nije takva. zasto se i ona tako ne pocne oblaciti ne znam, neki bunt mozda ili nesto. al uglavnom, aj nemoj cjepidlaciti jer mislim da kuzis na sta ciljam. logicno je da cure u tim godina pocinju nositi malo moderniju i zenstveniju odjacu ,a ova govori da joj je to ruzno i glupo i u neku ruku njoj govori da ne bude takva jer ce i za nju to misliti. :rolleyes: ne bi li prijatelji trebali jedne druge podrzavati, a ne ovako potkopavati?

Christina
30.06.2009., 19:02
Lijepo. znas sta sam htjela rec, sta se hvatas za rijec? Frendica joj je kako ona sam kaze muskobanjasta i sad kad su se ove ostale fino pocele oblaciti ona je blago ljubomorna i ogorcena (nazovi to kako hoces) sta i ona nije takva. zasto se i ona tako ne pocne oblaciti ne znam, neki bunt mozda ili nesto. al uglavnom, aj nemoj cjepidlaciti jer mislim da kuzis na sta ciljam. logicno je da cure u tim godina pocinju nositi malo moderniju i zenstveniju odjacu ,a ova govori da joj je to ruzno i glupo i u neku ruku njoj govori da ne bude takva jer ce i za nju to misliti. :rolleyes: ne bi li prijatelji trebali jedne druge podrzavati, a ne ovako potkopavati?

:kava: i ti si malo ogorcena a? :kava:

to su klinci od 14 godina, o kakvom podrzavanju ti pricas? pa oni ne znaju gdje im je glava a gdje dupe,:rolleyes:

BUBLICA14
30.06.2009., 19:04
Ma nije ona loša prijateljica, samo sve što joj se nesviđa ona komentira..
Sad se pocela oblacit malo ženstvenije. Prije par mjeseci je po prvi put bila u terranovi. Inace kupuje u sportskim ducanima. Ona nosi odjecu koju mogu i muskarci i zene. Neki dan je došla u novim hlačama, ja sam prvo mislila da su muške jer su tamno zelene, i njoj se ni nesviđa stil oblacenja kod ostalih cura jer se one ne oblace sportski nego moderno i cool. I ona bi mogla i to bi joj dobro stajalo samo ne želi..:rolleyes:

Jinx2107
30.06.2009., 19:07
Ajd da ja napisem posto sam u nekom poludepresivnom raspolozenju i umjesto da ucim za prijemni ionak visim tu :S
Ugl otkud pocet. Mislim da nitko tko je u srednjoj ili mozda cak i radi nema neogranicenu kolicinu para da bi si kupio sve sto zelis. Dakle moras se prilagodit mogucnostima :)
Ja nemam bas neki ogroman budzet i zapravo mi je besmisleno dat ogromne pare za nesto kada se to moze nac puno jeftine. Primjerice traperice.
Ne moras kupit one za 1000 ili vise kuna,cist ok su i one za 300(a na snizenjima i manje). Meni se dogodilo da sam zimus u inozmstvu nasla odlicne traperice za 10 eura,uzela odma dva komada i niti se razvlace,mos ih nosit ak os tjedan dana i super su :))
Sto se tice majci ako mi se neka bas jako svida kupim si ju odmah,ali najcesce pricekam snizenja i onda si odma uzmem jos nesta jer sam ustedila para :))
Imam mladu seku i moram primjetit da se dosta ugleda na mene. Naravno neke stvari nisu za nju ali recimo uzme moju neku obicnu majicu kupljenu za nesto malo para i onda ju kombinira sa starkama i raznim maramama(ima i palestinki ili uzme neku moju).
Sto se tice cipele skuzila sam da se u dajhmanu u avenue mallu moze nac odlicnih stvari za malo para. Kako je netko vec gore spomenuo starke za manje od 100 kuna,sandale za 150 kuna :)) I super su,tako da ih mozes bez problema nosit cijelu sezonu.
Prije par mjeseci sam si uzela prekrasnu crnu torbu i nju furam uz sve zivo pogotovo kad je malo hladnije jer onda imam i crnu jaknu. Dakle crna jakna,crna torba i ostalo kako me pukne :))
Ne mogu ja rec da mi se uvijek da spremat,nekad nebi iz trenirke izasla ali onda kad se sredim je stvarno dobar osjecaj :))
E da i jos jedna sitnica koju ja seki pokusavam stalno utuvit u glavu. Kupuj jaknu,torbu i patike i tako tu jednobojne ili makar u istoj nijansi. I ja to uvijek uzmem crno. A onda mogu i zutu i ljubicastu majicu,ili crnu pa maramu. Milijun kombinacija :))
Eto odoh sada nazad ucit :))
Da imam malo vise vremena i poslikala bi kombinacija al obzirom da je prijemni skoro bolje da se bacim na to :))

kem
30.06.2009., 19:12
Sad se pocela oblacit malo ženstvenije. Prije par mjeseci je po prvi put bila u terranovi. Inace kupuje u sportskim ducanima. Ona nosi odjecu koju mogu i muskarci i zene. Neki dan je došla u novim hlačama, ja sam prvo mislila da su muške jer su tamno zelene, i njoj se ni nesviđa stil oblacenja kod ostalih cura jer se one ne oblace sportski nego moderno i cool. I ona bi mogla i to bi joj dobro stajalo samo ne želi..:rolleyes:

gle, tebi je to možda svjetsko čudo, ali to je normalna faza u odrastanju. ako misliš da su joj komentari preoštri, reci joj.
obje ćete isprobati razne stilove dok ne nađete nešto "svoje". ili ne nađete. odjeća ne čini čovjeka (inače bi mafijaši bili najveća gospoda). odjeća je način da pokažemo svoju kreativnost, ili raspoloženje, ili količinu novca kojom raspolažemo. lijepa odjeća ne čini te uspješnom ili dobrom osobom.
a ovdje se sigurno tri cure ne bi složile oko defincije lijepe odjeće. :zubo:

p.s. i ja nosim tamnozelene hlače. :zmaj:

Herbert West
30.06.2009., 19:25

ja sam ti imala takvu jednu u školi, nosala je samo muške majice i traperice, dok su joj ženskaste krasote što su joj starci donosili trulile u ormaru...meni sline curile a ona niš :D
da je viš sad :cerek:
manikure, frizeri, markice, štiklice... nisam je vidla dve godine bar al načula sam da su u medjuvremenu pali i silikoni i natjecanje za miss :rofl: (ovaj zadnji dio me uvijek dokrajči)
ko zna šta tu bude ispalo :mig:

sweet caramel
30.06.2009., 19:32
gle, tebi je to možda svjetsko čudo, ali to je normalna faza u odrastanju. ako misliš da su joj komentari preoštri, reci joj.
obje ćete isprobati razne stilove dok ne nađete nešto "svoje". ili ne nađete. odjeća ne čini čovjeka (inače bi mafijaši bili najveća gospoda). odjeća je način da pokažemo svoju kreativnost, ili raspoloženje, ili količinu novca kojom raspolažemo. lijepa odjeća ne čini te uspješnom ili dobrom osobom.
a ovdje se sigurno tri cure ne bi složile oko defincije lijepe odjeće. :zubo:

apsolutno se slazem:top:

bublice, ako ti je frendica tako iskrena prema tebi, vjerojatno ocekuje da i ti budes iskrena prema njoj
uostalom kakve veze ima dal ces popljuvat ili pohvalit neciji stil?? kako to moze utjecat na prijateljstvo:confused:

morgana le fay
30.06.2009., 19:35
:kava: i ti si malo ogorcena a? :kava:

to su klinci od 14 godina, o kakvom podrzavanju ti pricas? pa oni ne znaju gdje im je glava a gdje dupe,:rolleyes:
vjeruj mi, savršeno doba za podbadanje, ogovaranje i izdaju... u osnovnoj školi sam okusila više ženske zlobe, ljubomore i gluposti nego ikad kasnije u životu ;)

BUBLICA14: ona smije reći da joj se takav stil ne sviđa, ali tu njezino pravo staje. kao da se meni sviđa sve što moje prijateljice stave na sebe? a i one za mene ponekad kažu "joj fora i super ti stoji, ali ja se ne bih usudila tako nešto staviti na sebe..." - ljudi su različiti. počnite se navikavati na to.

BUBLICA14
30.06.2009., 21:16

Ma te su hlace na prvi pogled ružne radi boje, jer nije ljepa zelena nego govnasta. Nekažem ja da na njol loše stoje. Imaju par rozih crta u koje se moraš zagledati da bi vidio da su tu....Inace je kroj ljep, druga prijateljica ima iste samo crne s ljubicastim i puno su ljepše....Nemam ja ništa protiv zelenih hlaca:p

No ipak mi je nja frendica, vjerovatno ce se promjeniti s vremenom kao i vecina cura....:mig:

Audrey Bell
01.07.2009., 10:27
i ja imam problem, imam hrpu odjeće, imam hrpu aksesorajza i raznoraznih đinđa, ali to jednostavno ne znam skombinirat i onda uvijek izgledam dosadno i obično :ne zna:

Forumas-zg
01.07.2009., 11:38
Sviđa mi se da je pokrenuta ova tema! Naime, doista bi se naše današnje cure trebale više zamisliti nad ovim pitanjem! :mig: Eto, prolazim ja tako gradom i doista se užasavam: eto čak i sad po ovom ljetnom vremenu prevladavaju cure u trapericama! :eek: Lijepo oblačenje i ženstvenost su gotovo posve iščezli, doista je postala rijetkost vidjeti neku curu/ženu obučenu u lijepoj suknji/haljini! Stvarno ne znam zašto je tomu tako i jako mi je drago da ste neke od vas ipak uvidjele ovaj problem, te da se trudite da ipak ne budete dio ove totalno bezlične mase oko nas...! Takvima poput vas dajem punu podršku i nadam se da će vas biti sve VIŠE! :top:

Inanna
01.07.2009., 11:50
Draga Bublica14, vjeruj mi, znam kako ti je. Svojedobno sam i ja vodila tu "borbu za vlastiti stil2 sa mamom i sama sa sobom. I mene je mama oblačila i stalno mi kupovala odjeću koju sam počela odbacivati u potrazi za vlastitim stilom. Moj je ormar bio pun ružičastih/bijelih/žutih haljinica, majica, odjeće sa razno-raznim djetinjastim aplikacijama i općenito se radilo o stvarima za koje sam smatrala da sam ih prerasla. Ne znam, možda naše majke sa takvom odjećom žele sebi i nama dokazati da smo još njihove curice, iako mi znamo ili barem osjećamo da to više nismo.
U tim godinama ne tražiš samo svoj stil odjevanja, već i svoj identitet i spremna si postati kompletna osoba, ili barem započeti taj životni put. Neću sada previše filozofirati, ali moj savjet je (kao što su ti već rekle druge cure) da porazgovaraš sa mamom i da joj objasniš tu svoju želju za identitetom. Objasni joj svoju želju da i ti budeš dio društva mladih koji te okružuje i da se želiš oblačiti moderno poput njih. Neka se samo ona sjeti da je vjerojatno i ona to htjela u tvojim godinama :mig:.
Sjećam se kada sam mami bila rekla da, umjesto jezivih lakiranih cipelica i šarenih haljinica želim vojničke čizme i kožnjak :D. Na početku je to njoj bilo neshvatljivo, mislila je da je odjeća koju mi kupuje dražesna, no onda sam ju upitala kako je njoj bilo kada je poželjela svoje prve trapez-traperice i platforme. Skužila je što hoću reći i dopustila mi da sama počnem birati (iako nikada nije odustala od nevinih prijedloga tipa "Ona roza majica je baš lijepa, što kažeš?", na što bi ja samo rekla da ne volim takve stvari.
Cure su ti predložile da ideš u New Yorker, pa to me mogu samo dodati da povedeš i mamu. Tako će i ona ona vidjeti kako se želiš odjevati i vjerojatno će ti i pomagati pri izboru.
Što se tiče frendice, ne brini. Doživjet će i ona svoju fazu pretvorbe i potrage za vlastitim stilom, kad tad. Mislim, može ona reći da joj se nešto ne sviđa, ali bitno je da poštuje taj tvoj izbor.

Audrey Bell, kreni od najjednostavnije kombinacije, od odjeće koju najviše voliš nositi. Šta ja znam, omiljena majica, omiljene traperice i onda podigni kombinaciju sa nekim detaljem - remenom, lančićem ili maramom. Ako treba, vježbaj na Polyvore :mig:. Najbitnije je da se ti dobro osjećaš u tome što nosiš :top:.

Forumas-ZG - a što ćeš, ako nose traperice, vjerojatno im je tako najudobnije :mig: Volim suknje i haljinice, no moram priznati da mi je ponekada neugodno odjenuti nešto tako zbog idiota koji se osjećaju pozvanima da komentiraju taj izbor (tu prvenstveno mislim na kretene koji misle da su zviždanje i izrazi tipa "Dobra pi***" kompliment - možda nekome jesu, ali meni nisu, stoga u dvoumici neka zadrže to za sebe).
Iako su traperice zbilja komotan i praktičan odjevni predmet, kad ga zaprži IMO nema mi boljeg izbora od suknjice ili haljinice :cerek:
Ali što ćeš, nismo svi isti. Bitno da je ljudima dobro u tome što nose. Meni frendica uvijek kaže kako bi se ona na 12 cm pete strmopizdila čim bi zakoraknula, meni je s druge strane nezamislivo da obujem balerinke. Uostalom, ako znaš nositi odjeću i najobičnija majica i trapke mogu biti dobitna kombinacija.

calmy
01.07.2009., 12:55
Forumas-ZG - a što ćeš, ako nose traperice, vjerojatno im je tako najudobnije :mig: Volim suknje i haljinice, no moram priznati da mi je ponekada neugodno odjenuti nešto tako zbog idiota koji se osjećaju pozvanima da komentiraju taj izbor (tu prvenstveno mislim na kretene koji misle da su zviždanje i izrazi tipa "Dobra pi***" kompliment - možda nekome jesu, ali meni nisu, stoga u dvoumici neka zadrže to za sebe).

evo upravo ovo je razlog zašto ja najčešće ne nosim haljinice, prije koji tjedan obukla sam nekakvu običnu crnu haljinicu do koljena, i jedan odvratni pedofil me čitavo vrijeme odmjeravao, i ne samo on, primjetila sam još 1o takvih :flop:
kad idem van nikad mi nije palo napamet obuć suknjicu jer imam osjećaj da će mi neka budala uletit i podić ju, znam paranoična sam :rofl:

a što se tiče ljepšeg oblačenja..ja u ormaru volim imat par dobrih stvari koje mogu kombinirati sa svim i svačim (jedne dobre traperice koje mi stoje u nekakvoj boji koju mogu kombinirati, također dobre sandale/patike/čizme/votever u nekakvoj neutralnoj boji da ide na sve, bar basic majčica, nekakvu vestu..dakle ništa posebno)..ali onda kupim nekakvu šarenu torbu, par narukvica, prsten, posebno volim šalove, duge ogrlice itd., đinđe uglavnom :D
i ko što je netko već prije rekao naoćale dosta podignu kombinaciju, ne moraju bit ni marka niti skupe, bitno da stoje, sad ih barem ima svugdi nać i za 5o-ak kn.
e i ono što jako volim su vestice ispod kojih obučem nekakvu običnu bijelu majicu, dodam šal, par đinđa i eto. nije to toliko posebno nešto al opet nije ni sama majica. kombinirajte, stavljajte detalje, pogledajte i kako se druge cure po gradu oblače (tako često dobijem i sama ideju), isprobavajte čak i one stvari za koje mislite da nisu baš nešto, al eto često se ispostavi da dobro stoje... :mig:

Bootylicious
01.07.2009., 13:03
QUOTE]

Ja imam mladu sestru tvojih godina koja je nedavno bila u istim problemima.
Lunatic panda ti je dala odlicne savjete. Kad budes razgovarala s mamom, onda razgovaraj mirno, budi razumna, nemoj se derat, svadat, durit jer ces postic samo kontraefekt (koliko god ti to bilo tesko :D). Onda razmisli sta zelis, sta ti treba, napravi neki popis, po internetu trazi slike tih komada da dobijes otprilike dojam sta trazis. Ako ti se svida nesto od prijateljica pitaj ih gdje su to kupile pa prosvrljaj i po tim ducanima. Uglavnom, new yorker je broj jedan za cure tvojih godina, dobar je tally weijl, terranova, urban republic cure su jos spomenile deichmann za cipele. Ili shoe be do (ne znam koliko ti mama placa npr jedne patike, tu su skuplje nego u deichmana) i zara (trf odjel), u onim raznim kineskim ducanima imas dodataka npr. obruci stvarno jeftino. Sad su snizenja, a za koji tjedan i zadnje rasprodaje pa mozes kupit stvari za jako malo novaca.
Uvijek ce ti dobro doc par osnovnih stvari i mogu se kombinirat uz sve: dobre rebe, u kojima se osjecas super i dobro ti stoje, patike/cipele u kojima si svaki dan, obicne pamucne majice npr. crna i bijela, ili plava koju najvise volis. Kupuj stvari koje mozes nosit i u skolu i vanka, npr neku majicu s printom, a ne iskljucivo za jedno pa nemas za drugo. :)
Spomenila si i da imas sestru od 15 godina koja kupuje jako fora stvari. A zasto ne posudis od nje nesto sta ti se svida? Naravno, uz njen pristanak, NE BEZ PITANJA i kradomice jer ce te otkrit i nece ti vise htjet nista posudit, vjeruj mi :D. Ja sa sestrom koja je od mene starija 2 godine imam puno zajednickih stvari, ako nemate iste mjere onda mozes uzet bar torbu/maramu/kajis, to je univerzalno. Ili kad idete u soping pitaj nju da ti pomogne izabrat tako fora stvari. Ili ako se njoj nesto vise ne svida a tebi da, neka ti da. Ne obaziri se puno na misljenja tih prijateljica, sad kreces u srednju i kreces ispocetka sa skroz novim ljudima. A toj curi lipo reci da se tebi taj stil jako svida i da ne vidis nista lose u tome, svak ima svoj ukus. Ne daj da te obeshrabri, nosi sta ti se svida. Kad jednom se ohrabris i kupis par tih fora stvari kasnije ce ti to postat normalno. Samo polako, ne triba ti odmah cila hrpe robe, malo po malo skupit ce se :mig:
Napravi skupa s mamom pregled ormara, izvadi sve i ono sta ti je najgore i nikako ti se ne svida izbaci da ti ne sakriva ostatak. Ostavi ono sta ti je najlipse i ono sta ti je tako-tako pa nekad mozes to za promjenu obuc.
Na te balerinke sta si kupila idu sve vrste reba, tamnijih hlaca i kratkih i dugih, i majice npr. crna, bijela, siva, crvena, ljubicasta, zuta, zelena, svasta :mig:
I ja san se raspisala :o al nadam se da san pomogla :)

[QUOTE=Christina;21315406] i ti si malo ogorcena a?

o to ti mislis :zubo: znaju oni svasta sta ne bi tribali :D

BUBLICA14
01.07.2009., 15:47
JOJ hvala svima......i nisam prvi srednje, tek sam nedavno imala rođendan tako da idem u 8. sad.....
Sestra mi je jucer dala hrpu majici koje su njoj male ili joj se vise ne nose..:)
Mami cu valjda lako objasniti, ali mozda i necu morati...
Mojoj sestri je pocela kupovati modernu odjecu za koju je mislila dace joj se svidjeti kad je pocela mijenjati stil oblacenja...
Sutra bi trebala s prijateljicom u grad da kupim par stvari pa cu nju pitat misljenje...
Odlucila sam se za pretezito ljubicastu, crnu i sivu odjecu, ali imam i nesto rozo crne i takvih kombinacija od sestre...
A majicu s sidrima necu bacati, mozda mi jednog dana bude trebala neka slatka majica za obuc pa neka stoji u ormaru....:)

BUBLICA14
01.07.2009., 15:49
Jel netko zna gidije ima slicnih majici ko ova a da nije new yorker jer sam iz rijeke a tamo ga nema.....

http://www.greenthinkers.org/blog/images/hmorganic_photos.jpg

calmy
01.07.2009., 16:04
pogledaj u UR, oni ti imaju majica na tu foru, tj. barem su imali :D

lunatic_panda
01.07.2009., 19:27
JOJ hvala svima......i nisam prvi srednje, tek sam nedavno imala rođendan tako da idem u 8. sad.....
Sestra mi je jucer dala hrpu majici koje su njoj male ili joj se vise ne nose..:)
Mami cu valjda lako objasniti, ali mozda i necu morati...
Mojoj sestri je pocela kupovati modernu odjecu za koju je mislila dace joj se svidjeti kad je pocela mijenjati stil oblacenja...
Sutra bi trebala s prijateljicom u grad da kupim par stvari pa cu nju pitat misljenje...
Odlucila sam se za pretezito ljubicastu, crnu i sivu odjecu, ali imam i nesto rozo crne i takvih kombinacija od sestre...
A majicu s sidrima necu bacati, mozda mi jednog dana bude trebala neka slatka majica za obuc pa neka stoji u ormaru....:)

bravo bublica! drzim ti fige za nabavku puno lijepih stvari i jako sam vesela radi tebe :cerek: sretno!

BUBLICA14
01.07.2009., 20:37
Puno hvala svima, ako neko ima još savjeta neka kaže, ustvari apiše, stvarno ste mi pomogli svi....:mig:
Nadam se da će ovi savjeti pomoči još mnogim curama.......

Corlitabonita
03.07.2009., 17:15
nemoj nista od majica bacati, malo ih razsjeci s skarama! napravi koju rupicu!!! :D ... volim rezat... i okani se tupih i ogranicenih komentara... zivi svoj zivot i razmilsljaj o tome da u 90% slucaja te ljude neces imati dugo u zivotu! i slusaj ove cure i izprobavaj... najvaznije je da se tebi stvari svidjaju a ne drugima. drugi ti ih ni ne kupuju, nit te oblace niti ista....i ne boj se!!!

Lilit
03.07.2009., 21:19
dobar topic svidja mi se :) aurelie odlican post na pocetku :D

evo da pridonesem i ja sa dva pitanja koja nisu bas problem ko postavljacice topica ali imaju veze s tim...
jedno sam pitala na "kako ste danas obuceni" ali cu sad tu... znaci ja imam masu super robe i znam kupit ljepih stvari ali mi se cesto to ne da oblacit za kvartovsku kavu, do decka ili do ducana, za fax, neku kavu van svoje ulice, kino, izlazak sve to se sredim u stilu "kako ste danas obuceni" i "hrabrih" topica ali za ovako neke sta ja kazem bzvz odlaske negdje necu jer mi se ne da i jer me nece niko ni vidit (sta zapravo ne bi ni trebalo bit bitno - znam ali kako ne nosim recimo haljinu obucenu taj tjedan vise vjerojatno nikad taj mjesec a ne samo taj tjedan onda mi zao obuc za bzvz odlazak :lol: ) ugl moje prvo kvescn je sredjujete li se vi uvijek tip top gdje god isle ili ne? jel ja grijesim time sta ja ne i necu li radi toga nikad postat dostojna bloga :rofl: ugl salu na stranu kvescn broj dva ja smatram da nemam svoj stil a nemam ga jer se nemogu/ne zelim odlucit jer ima toliko predivne robe i predivnih stilova, zaljubljena sam u kosulju i vestu preko sta je kao nesto onako ozbiljnije, zenstveno a raspametim se i na neki funky alternativni look i jednostavno se nemogu prislit da budem samo jedno i imam dosta nesparive robe koju onda nosim kako mi je koji dan i di idem... mislite da ipak treba imat jedan stil?

lunatic_panda
03.07.2009., 22:27
pa kao prvo mislim da je ispravno jedino ono sto osobu samu cini sretnom, tj. treba raditi sto se zeli i kako se osjeca :) (za ona pitanja "mislite li da treba")

a sad za ostalo evo kako je to kod mene :D

ne, ne sredjujem se kamo god isla i ne vidim smisao u tome ako mi se ne da, imam los dan ili idem samo na brzaka do trgovine po nesto. i sve situacije koje si i sama nabrojala. ili radim nesto di se ne zelim isticati, npr. na ispit kod nekog tko mi se ne cini toliko otvoren ili u neku drzavnu instituciju nekaj obaviti. skroz obican i nesredjen izgled u takvim slucajevima mi pogoduje da brze obavim neke stvari, jednostavno je prakticnije a i nisam od onih kaj ne mogu iz kuce izaci bez kilu i pol pudera i sredjeni tip top. ak mi se ne da nema te sile kaj ce me natjerati :D i mislim da je to skroz oke i nema to veze s nikakvim greskama itd. ja obozavam odjecu i izrazavanje stilom ali ono, nemam potrebu da to bude bas svaki trenutak svog zivota i da ne znam kaj dokazujem s tim, ko da se bojim kaj ak ce me netko vidjeti vani drugaciju od toga. ima ljudi kaj me vide i tak skroz obicnu ili svaki put drugacije buduci da nosim razne stilove (kaj god mi se svidja), pa onda misle da sam "fejk" ali za njih me zaboli ko i za sve druge. odjecu treba nositi radi sebe i skroz je normalno da postoje razne situacije kada se osjecamo na odredjen nacin i kada nam neke stvari nisu prakticne (npr. ak nosim lolita stil onda cu se i srediti da to nekak zgleda...a na to mi nema smisla trositi vrijeme ak moram skoknuti do ducana).

a druga stvar - joj nemas blage koliko te kuzim :D ja obozavam hrpu stilova plus mijesanje svega toga, kada sam bila mladja sam to i pokusavala ali sve je rezultiralo time da sam imala gomilu garderobe a nista se nije medjusobno slagalo i uvijek bi nesto falilo za ikakvu malo bolju kombinaciju. naprosto nemam toliko love da bi mogla to sto mi se svidja isfurati kak spada jer ne uspjevam kupiti toliko odjece a ne volim nesto polovicno nositi. ili ce bit kak spada i vise od toga, ono prejebeno ili nece biti nikak :zubo: nikakve kombinacije si ostavljam za gore navedene odlaske u trgovinu i kvartovske kave lol, a za sve ostalo ocu da to bude savrseno. zato sam se s vremenom odlucila za orijentiranje samo prema par stilova koji su mi najdrazi i jako puno planiram u nabavci robe kako bi to sto kupujem definitivno bilo nesto sto je prisutno i u drugim stilovima koje nosim (znaci neke generalne karakteristike mog ukusa najvise nabavljam u svim svojim stilovima: rozo, leopard, karirano...) a opet gledam da sve te stvari medjusobno mogu pomijesati opet u nekakvom vlastitom buckurisu svih tih stilova. ono, vecinu stvari koje imam koristiti na mnoge nacine...i super to trenutno ide i stvarno koristim 90% ormara jako uspjesno...zna mi doci da mi bude zao kaj ne mogu isfurati i nekaj drugo ali sad sam i to pocela rijesavati tako da opet usporedim sa sadasnjim stilovima i izmislim nesto sto bi opet bilo najblize njima i s njima se moze kombinirati, a opet da sve vecom nabavkom idem sve kvalitetnije prema tocno tome sto mi se svidjelo.

khm raspisala sam se ali da :D ovo drugo i mene zna muciti jer imam siroki ukus ali ovo gore napisano je nacin kako sam si to rijesila. zahtjeva dosta strpljenja i planiranja i naravno dijelom dobivam nesto (savrseniji izgled stilova koji nosim) i gubim nesto (ne mogu odma nositi nesto drugo :zubo:) ali funkcionira to nekako sad i moram reci da sam zadovoljna s tim i smjerom u kojemu se moje razvijanje stila krece... (no naravno brijem da moja glad za odjecom i raznim stilovima nikad nece biti u potpunosti zadovoljena :rofl: cak ni kad vise kroz kucu necemo moci prolaziti od mojih silnih cipela i krpica na sve strane...)

Lilit
03.07.2009., 22:49
dobro si rekla da ovo moje "Mislite li..." je glupo ali nisam znala kako drukcije forumulirat post :o
ugl ovo sa stilovima... mislim da su moji nespojivi u stilu da nosim tu odjecu zajedno ali onda sam jedan dan u jednom drugi u drugome, a ovisi i di idem, za sad mi to kako tako uspjeva jer imam brdo robe :brukica: pa sparajuem sta se sparit da ali opet nije to bas to... ja mislim da je dobro imat svoj stil i furat jedno, ne mislim tu sad jedno striktno kao jedno te isto nego u necemu se nac, cesto mi se zna desit da mi ljudi kazu da imam dobar/poseban/super/nesto trece pozitivno stil ali zapravo ja mislim da nemam stil nego nosim sve i sva kako koji dan pa mi je to malo smjesno... neznam jel cure koje postaju ovdje prate kako ste danas obuceni ili hrabre ali cure koje tamo cesto postaju nose jedan stil, barem ja to tako dozivljam - ko jedan stil
i jos sam nesto htjela rec ali nemam vise pojma sta... aha da... jako mi se svidja kako je aureli (ja mislim) rekla da kupuje planski, odlicna stvar, morat cu i ja tako pocet jer ja kupujem tako da idem u ducan igledam sta mi se svidja i to kupim onda dodjem doma pa nemam s cim sparit pa idem kupit nesto za sparit s time :lol: sreca da ne kupujem skupe krpice pa si mogu nakupovat toliko toga :lol:

lunatic_panda
03.07.2009., 23:08
nisam rekla da je ono glupo uopce :) samo da stvarno nije bitno ako tebi tako pase i da se ne brines.

a ovo sto si rekla da cure koje postaju cesto imaju jedan stil - to je bas zato sto je najlakse kupovati za jedan stil, tj. ne mora to biti nesto odredjeno da ima svoj naziv ali svatko vec zna sto mu se najvise svidja i na taj nacin se stil definira. ici van toga je jako financijski zahtjevno i nema puno ljudi koji to mogu. meni je osim para problem i nedostatak prostora :zubo: sanjam o nekoj posebnoj prostoriji kao citavom ormaru hahaha.

a ovo planski...mozda si na mene mislila? ja jako cesto to govorim ovdje jer fakat bolesno planski kupujem i vec imam u glavi tocno unaprijed za godinu dvije i vise (ili opcenito buducnost svog stila) pojam sto moram kupiti i u kom smjeru ici...bolesno je koliko sam se istrenirala u tome ali to sam napravila upravo zato sto sam kao i ti prije tako kupovala sve sto bi mi se svidjelo no kako se meni previse toga svidja znala bi kupiti svasta bez da bi imala ista za skombinirati i to nije nikako islo :rofl: planiranje je zeznuto jedino sto treba vjezbati samokontrolu u shoppingu ali je stvarno dugorocno isplativo.

Christina
03.07.2009., 23:21
dobar topic svidja mi se :) aurelie odlican post na pocetku :D
ugl moje prvo kvescn je sredjujete li se vi uvijek tip top gdje god isle ili ne? j mislite da ipak treba imat jedan stil?

e ovako prvo pitanje,da, uvijek se sredjujem, i cak to ne smatram sredjivanjem nego mi je normalno:ne zna: i kad idem do benzinske po cigare u stiklama sam,haljini,ne znam klac,masna na glavu, ne pravim uopste razliku izmedju prigoda.
normalno necu na fax otic u sljokicastoj haljini, ali isto tako trebala bi imat dokumentovanu dijagnozu neke prihicke bolesti da odem na fax u nekoj bezveze robi,u ravnom il nesto trece:o

ne vidim zasto bi trebala bit sredjena za izlazak a za kvartovsku kafu i za odlazak decku ne:confused:

sto se tice drugog pitanja, mislim da bi trebalo imat neki okviran stil,npr ja nikad ne nosim t shirt i farmerice, i znam vidjet zensku na kojoj mi to dobro izgleda, al to ne znaci da cu se ja tako obuci:o
smatram da imam manje vise izgradjen stil, svako malo mi neki drugi detalji zaokupe paznju,al promjene su manje vise minimalne:mig:

Nesi
04.07.2009., 15:38
Ja definitivno nisam osoba od mode, sa puno dobrih savjeta, obicno mi se na cesti nista ne svidi sto vidim da hoda :)
I da, nemam nekih pametnih vlastitih prihoda, studentica sam, tako da pare dolaze od roditelja. Hocu reci, u slicnoj smo situaciji, s tom razlikom da mene majka ne gleda svaki dan, ali ovisimo o roditeljima.

Anyway, najbitnije, ali uistinu NAJBITNIJE - je da se ti dobro osjecas u onome u cemu si :)

Ako nisi sigurna da se usudis u necemu izaci van - nemoj, skini to, izmijeni!
Frendica ako se osjeca nesigurno - stavi sminku ili ogrlicu. Ja cu se presvuci. Imam sigurno nesto u cemu se uvijek osjecam udobno. Trenutacno su to plisane hlace na gumicu, neka majcica i tenisice. If all else fails, jel. ;)
I uopce me ne tangira kamo trebam ici. Ako se nekome ne svidja kako izgledam - neka me ne gleda :D

Kad obuces/obujes nesto prvi puta, vrlo cesto zelis iskreno misljenje najdrazih, i podrsku. Kad jednom odes van kuce u tako necemu - novom, sve nakon toga je trivijalno :)
Trust me, prica osoba koja je prvi puta stala na visoku petu prije 3 mjeseca LOL
Osjecala sam se grozno, bojala sam se tone spoticanja - a za jedno 2 tjedna sam trcala u cizmama na visoku petu.
Nije stikla, vec puna debela peta, ali svejedno - do tada sam bila dijete tenisica. Vec sama kupovima je bila svojevrsni shok. A onda to obuti. Pa se malo ceris na sto to licis. Pa izadjes van kuce i mislis da te SVI zivi sad gledaju LOL A ono, nitko ni da baci pogled :)

U osnovnoj nisam imala stil, nisam ljubitelj kupovanja robe/obuce i dan danas.
Sad mi je stil 'nosim ono u cemu se osjecam ugodno' :D
Bile su tam neke tamne nijanse, par fishbone, par wgw majci (ako su te firme danas uopce zive LOL)
Onda je dosla srednja, zakljucila sam da mi se crna boja svidja i zavrsila sam u tome i ostala do dana danasnjeg.

Uistinu, ono sto imamo na sebi - ako se u tome osjecamo udobno, nam pomaze prezivjeti dan.
Ono, uz sve gluposti s kojima se mozemo susresti (poznanici u skoli, zli jezici, razne 'in i moderne' cure i mi koji nismo dio njih, problematicni ljudi po gradu.... ) - ne trebamo si jos otezavati boreci se sa samima sobom 'joj, kako mi ovo stoji, joj jel mi sisa ispala, joj jel mi se vidi dupe' hihi
Meni valjda od 'in i modernih' stvari mozda 1-2 godisnje bude ok - sve ostalo mi je 'ja to ne bih nikad obukla' hehe

Osobno, stvari nosim da se u njima osjecam udobno i sigurno - pod ovo drugo ubrajam i raznja 'dizanja' obleke - uvijek imam nesto ispod, ili na neki drugi nacin 'osiguranje' od neugodnih situacija (tipa, dovoljno je dugacno/usko)
Ali i pazim na zdravlje - ne, necu obuci nesto u cemu cu se uznojiti, ne moci se posusiti brzo i zavrsiti na propuhu i sa teskim bolovima.

U srednjoj i pocetku faxa sam bila u crnim ala vojnickim hlacama, crnim majcama na bend ili obicnim, lancima...
I nisam imala problema - ni doma, ni u skoli. Ni na faxu. Osim zaglavljivanja u stolce :D
Majka je bila super - isle bi skupa, ona bi provjeravala kvalitetu, a ja birala sto hocu. Da, znala je naci nesto u boji i pitati jel hocu, ja bih rekla, ne, i vozi dalje. Ako bih rekla za nesto u boji ili 'malo svecanije' da ja to bih, platila je valjda prije nego bih ja to probala LOL

Suknje i slicno nema sanse da bi me se pod razno natjeralo u tome. U najlonkama sam se bukvalno ugusila tamo za pricest kad su me stjerali u to LOL Strava

Anyway, prije jedno 2 godine, je sunce TAKO przilo da sam zicala majku da jel moze doc do grada da uzmem suknju do poda. Zena je dosla valjda za 15 minuta LOL

Sad me se, ovisno o mom raspolozenju, moze vidjeti na petama od 10+ cm i suknji do ispod koljena, suknji do poda, pravom oklop-korzetu, u hlacama, u cizmama na platformu.... u japankama, u tenisicama.... marte su se raspale - u kosuljama, majcama bez rukava, sa rukavima, sa nakitom, bez nakita.... kad kazem nakit - mislim na srebro ili alchemy gothic stuff... komad plastike/druge bizuterije nisam nikad stavila oko vrata i do sada nisam nasla nijedan koji bi bio kandidat....

Ali uvijek, UVIJEK nosim ono u cemu se taj dan osjecam ugodno!
Da, imam i majci u boji, da covjek ne povjeruje - najdraze su mi male majcice od udruge pasa vodica slijepih - sa onim shapicama :D

I sto se tice duge majce pa preko majca kratkih rukava - to ODLICNO grije - ja sam zimogrozna i prije svega pazim na to da mi bude toplo a ne da 'dobro' izgledam! (sto god to znacilo, jel)

I ne, uistinu me nije briga sto tamo neki misle. Bitno mi je (na razini samopouzdanja) sto misle partneri, a u roditeljima sam uvijek imala podrsku.

I, vidim da to nije 'in', ali ja sam masu svoje robe kupila na placu.
Znala sam vidjeti isti artikl na placu za 50 i u izlozima 'fancy' ducana za 3-4 puta vecu cifru....
Da, sad ce netko pricati o kvaliteti.... vidjeh srota i po 'fancy' ducanima i po placevima, a vidjeh i dobrih stvari....
A trenutacno najvise kupujem na aukcijama, second hand robu. I nasla sam si tako dobrih stvari (aka ja se u njima odlicno osjecam i bas mi super izgledaju) da nisam mogla vjerovati.
Nuspojava je da cu 'obnicni' odjevni predmet smatrati preskupim ako prelazi 80 kn LOL

Ali bitno je da polako sama zakljucis u cemu se osjecas udobno. Kad pozelis experimentirati - samo daj!
Samo nemoj u svaki experiment srljati (tipa, ako se radi o totalno necem drugacijem i skupo je - tipa preko 400 kn ili sto ti vec je skupo) - promisli, odvazi s cime to mozes nositi, PROBAJ pa i par puta ako treba, dodji par dana ako treba u ducan probati. Sve je to normalno, i dobro je da smo u pocetku neodlucni - tako razvijamo kriticko razmisljanje zasto zelimo neku odluku a ne neku drugu. I ucimo sto nam se uistinu svidja i sto nam pase, a sto ne. Nema smisla natrpati ormar 'sa simpa stvarima' koje necemo obuci, jel. Zdravo je procijeniti kad mozemo nesto nositi.
Da, svatko od nas zariba, i imamo stvari koje su nam drage, ali ih bas i ne nosimo. Al to nije razlog da se ne trudimo ne gomilati te stvari ubuduce.

Sretno :D

Lilit
04.07.2009., 16:39
kiki - zakljucila sam da su dva razloga zasto ne obucem za na benzinsku sta ti kazes jednako ko za van, prvo i manje bitno ne da mi se a drugo i vise bitno nemam toliko predivne robe da bi mogla za svakamo nosit predivnu robu, npr ako imam sedam haljina i obucem jednu od njih za na benzinsku nemogu ju obuc sljedecih par tjedana i onda radje obucem majicu+traperice a haljinu "cuvam" za van/kavu/nesto, zapravo to mi je priznajem problem :brukica: sta stvari koje obozavam umjesto da stalno nosim ja nosim rjedje i kao cuvam da im se nesto ne desi :lol:

nickthestripper
04.07.2009., 17:12
sta stvari koje obozavam umjesto da stalno nosim ja nosim rjedje i kao cuvam da im se nesto ne desi :lol:

Ista stvar :rofl:

Imam jednu majicu, najlljepši kroj na svijetu, čuvam je paaa desetak godina :rofl: i sada se počela rastezat i ja sam sva jadna i nesretna kao nikada neću naći nešto tako savršenog kroja :cerek:

Ugl, čeka me očito skidanje kroja i šivanje :rofl:

Što hoću reći - to je feler šta sam naslijedila od mojih pacijentastih ženskih predaka - čuvam robu ko luđakinja (zato imam puna 3 ormara :rofl:) i ne mogu baciti nit poderane stvari jer jel već ću nešto smislit šta ću s tim...

Fakat mi treba psihološka pomoć :D

Cura šta je otvorila topic - ne znam, u osnovnoj sam imala najfrendicu koja je bila šminkerica al ono šminkerica, dok sam ja bila u vrećema i kariranim košuljama (opsjednuta suicidom i grungeom :rofl:) pa su često mislili da smo momak i cura (toliko o mojoj ljepoti :top:) al ni jednu ni drugu te krpice nisu sprečavale da si budemo jedine posebne i naj na svijetu :ne zna:

Mer girl
05.07.2009., 08:13
kiki - zakljucila sam da su dva razloga zasto ne obucem za na benzinsku sta ti kazes jednako ko za van, prvo i manje bitno ne da mi se a drugo i vise bitno nemam toliko predivne robe da bi mogla za svakamo nosit predivnu robu, npr ako imam sedam haljina i obucem jednu od njih za na benzinsku nemogu ju obuc sljedecih par tjedana i onda radje obucem majicu+traperice a haljinu "cuvam" za van/kavu/nesto, zapravo to mi je priznajem problem :brukica: sta stvari koje obozavam umjesto da stalno nosim ja nosim rjedje i kao cuvam da im se nesto ne desi :lol:

ako sam nešto naučila, to je da NIKAD NIŠTA ne čuvaš! naravno da nećeš svaki vikend biti u istom, ali možeš svaki četvrti :)
ovo sad je malo offtopic, ali u srednjoj sam ful dugo skupljala za jedan parfem i kad sam ga dobila koristila sam ga samo u "posebnim prilikama". nakon 2 godine ostalo ga je pola i prestao mi se sviđat i završio je u smeću. od tad ništa ne štedim.

ja sam npr. puno predivne robe skupila upravo na eBayu. da ne naručujem od tamo pola toga ne bih imala. cijene su 80% manje, ali doslovno. Topshop haljina koja je u dućanu 500 kn može se naći za 100 kn. naravno ne svaka, ali da se ulovit :D, a u najgorem slučaju platit ćeš je 200 što je opet 60% manje.
ako nekome treba više inf o tome, na pm :p

kerry m
05.07.2009., 08:48
Zasto svaki dan ne bi bio poseban?
Ne kazem da cu nositi svecanu haljinu kad idem u trgovinu po kruh...ali ne stedim nista za posebne prilike! Kad mi se nesto nosi, ja to i obucem, i bas me briga za druge! A navikla sam da mi cesto kazu da sam se presredila. :lol::lol::lol:
U iscekivanju nekih posebnih prilika ljudi propuste druge posebne prilike.

Frenky08
05.07.2009., 12:19
Kupila sam plave sandale Tierry Rabotin, onako baby plava,platforme. Plan je nositi ih na bijele lanene hlače. E sad zanima me na koje boje mogu kombinirati te sandale? nemam sliku, nisam pronašla na netu, sandale su kupljene u dućanu Bilbao u Importane Galeriji, pa ako ih je netko vidio uživo znati će o kojoj se boji radi. please help...

Nesi
05.07.2009., 13:07
Meni nekako izgleda da sa tamnijim i jacim nijansama plave neces fulati :)
Recimo, mislim da bi bas kul izgledalo da stavis kosulju, onak, sa jednim-dva gumba otkopcana za lijepi dekolte :)
Mozda cak i bijela kosulja, a onda neku maramu jarke plave boje :) (vidim, marame su se preporucale, i mislim da su to fakat lijepi detalji)

A ne znam, mozda bi i mornarska polo majca lijepo izgledala na to :)

Vjerojatno i neka tunika

Osobno bih isla na jacu boju, ne na kopiju baby blue boje, jer mi ta zvuci nekako uzasno blago i svijetlo + bijele hlace.... mislim da je super mogucnost za okinuti kontrast :)

Nesi
05.07.2009., 13:24
Btw, nabasah na textic o bojama u dizajnu, pa mozda nekome bude inspiracija.... (slike, skenirano, cca 500 kb svaka)
krug boja (http://i235.photobucket.com/albums/ee280/nesi666/boje/kombiniranje_boja-krug.png)
kombiniranje (http://i235.photobucket.com/albums/ee280/nesi666/boje/kombiniranje_boja.png)

Jabuka_Ja
13.07.2009., 18:05
Mene muči isti problem :D
Nije da se baš trudim nešta pri kupovini odjeće. Glavno da mi se u dućanu svidi... Nikako da nađem stil odjevanja koji bih htjela furati... Stalno mjenjam a ni to ne izgleda baš divno :D

Kako ste vi izgradile svoj stil? Jel se to stekne rođenjem ? :D Ono tipa rodiš se, i odlučiš "Furat ću glam" :D

Nesi
14.07.2009., 00:37
LOL :) mislim da ne :)
mislim da vidis negdje da ti se nesto svidi, i onda razmotris koji elementi toga bi ti bili ugodni za nositi (da se u njima osjecas dobro)
onda gledas sto mozes kombinirati s cime i punis ormar :)

mislim, neki mozda sve gledaju 'ah, moram biti atraktivna zbog toga i toga', al te onda neka se oglase.... ja nosim odjecu u kojoj se dobro osjecam i biram ju po onome da cu se dobro osjecati u njoj....
tu i tamo me puhne da idem malo probati nesto novo... pa ako se i u tome osjecam dobro - gradim dalje, ako ne - zaboravim do daljnjega....

al ono, ide mi na jetra kad mi netko uleti sa 'a, kako da to nosis, to nije tvoj stil' - ma je li, a ti to znas zasto? jer si TI nesto umislio sto JA nosim i zasto.... pih :)
no, nedaj da te takvi komentari obeshrabre u trenucima kad experimentiras :)
trazi ljude koji ce ti iskreno reci jel ti nesto dobro stoji - npr - cuj, ovdje ti se vidi pola dupeta, jesi sigurna da to zelis? i takvi, potencijalno korisni komentari, a ne samo 'joj duso, ovo ti je diiivno' :rolleyes:

Nesi
14.07.2009., 00:38
btw, da, uistinu mozes preko noci zakljuciti - zelim 'to i to' - i onda raditi na izmjeni :)
skroz normalan nacin izmjene izgleda....

ali ne bih rekla da nam bas rodjenje odredjuje stil izgleda :)

Jabuka_Ja
14.07.2009., 18:25
U potpunosti se slažem Nesi ! :)
Isto me ponekad živcira kad se ljudi čude mom neću reći stilu :D ali recimo mom načinu oblačenja :)
Uistinu se oblačim fakat normalno, nosim ono što mi je udobno i u čemu se osijećam dobro, e sad ... htjela bih to malo promjeniti !
Ali mi je glupo kad su ljudi skloni kategoriziranju :)
Zašto moram furat samo 1 stil ?! Zašto je čudno ako obučem nešto što ne nosim inače ?! Zašto uopće moram imati jednu omiljenu boju ?! Zar mi se nemože sviđati cijela paleta :)

Živjela različitost ! :D (Sad sam već off topic :D)

No dobro, znači tajna je u eksperimentiranju :)

Imat ću to na umu pri sljedećem šopingu :)

Nesi
14.07.2009., 19:08
E, jedan 'savjet' :) (navodnici jer je nekima mozda ocito, ali bolje napisati kad se vec sjetih)

Ako te zaintrigira nesto 'totalno novo' a nisi 100% ziher da ces se dobro osjecati (ili uopce znati to nositi) - uzmi prvo neki jeftini model i isprobaj doma. (Mozes uzeti i skupi ako si 100% ziher da to ZELIS nositi, ali npr ne znas - npr visoka peta - onda vjezbas :D)

Npr, razmisljas da obuces minicu, al te frka iz kojekakvih razloga (ne svidjaju ti se vlastite noge, ne zelis da ti se vidi dupe a ne znas kako to izgleda, etc) - kupi neku za 20-30 kuna koja ti je onak, simpaticna (pogledas na onom topicu s odjecom, ili na aukcijama - ima uistinu odlicnih i vrlo jeftinih primjeraka) - kad dodje, probaj ju po doma.... pa ako ti je nelagodno na golu nogu, probaj s carapama/tajicama.... probaj na japanke, cipele, cizme.... vidi u cemu se osjecas najugodnije i to neka bude tvoja prva kombinacija za van - za probiti led.... :) i odaberi to u nekom dobrom drustvu u kojem ti se i inace dobro osjecas - ne ici u nesto nepoznato :)

Ili recimo, 'svrbi te' kako je to nositi stikle od 10 cm.... Odi npr u Pitarello (ili opet, ovo na netu) i nadji neki jeftini model koji ti se svidja, probaj, kupi ga ako je dobar, i malo setuckaj po stanu :) Ako treba tjedan dana seci po stanu :)

I tako mozes polagani uvod uvesti za sve ono sto ti je iz nekog razloga zanimljivo (sto ne mora biti samo 'meni je to kul' npr, htjela bi razveseliti decka al imas uzasan strah) - nije da se MORAS preko noci izmijeniti :)

Najbitnije je u sebi imati osjecaj da se osjecas uistinu ugodno. Onda nema tog pogleda kojeg ne mozes otsikanirati ako te netko onak 'prijeko pogleda' :D
Ako to znaci da moras mjesec dana u stanu presetavati u tome - pa seci brate :D

Jabuka_Ja
15.07.2009., 17:56
E tak sam i mislila :D
Negdje sam čitala da baš "attitude" iznosi najviše ... Mislim kada "zračimo" :D jer smo jako jako zadovoljni kako nam nešto stoji :)
Tak da će nekoj osobi super stajat i lanena vreća ako fakat zrači samopouzdanjem i ako si misli : "Ala jesam divna" :cerek:

Nego, mene zanima jesi ti odjednom zauzela tako pozitivno stajalište o svome odjevanju ? :) Mislim to je fakat pohvalno !

Dok ja recimo, mene i najmanja primjedba drugih može izbacit iz takta :D Samo što ne pitam " Ša je? Oš se tuć ?" :D
Šalim se, naravno da ne :)

Ali dobivam dojam da ti je imunitet što se toga tiče na vrlo viskoj razini ? :)

Otkri nam svoju tajnu, Nesi ! :D

Nesi
15.07.2009., 23:48
Zapravo ovaj 'sta je, os se tuc' je bio pocetak :D
u smislu - tko si ti da me imas pravo osudjivati po tome kako izgledam - ako trebas moje sposobnosti - onda ocijeni to, a ne moj izgled, ako si mi prijatelj - cijeni me po tome, a ne po izgledu, ako si netko sa strane - tko si ti da bi tvoje misljenje bilo iole bitno....

Nastojim ignorirati opaske drugih, ako me i pogode, konstatiram da su to budale cije mi misljenje NIJE vazno, i vozim dalje
Hoce biti naporno, ali se isplati. S vremenom sve manje toga te pogodi.

Mislim da je glavnu ulogu imalo to sto mi roditelji uvijek pruzaju podrsku, nekad je to znalo biti 'ok, ovo je nekonvencionalno, ajde pripazi gdje hodas da te netko ne mlatne' :) I nikad nije bilo 'ne moze u tome van' ili 'evo ti ovo, obuci to, ja ti kazem da ti bas dobro stoji'
Mojoj mami je bilo blesavo kad su pricali 'ona je curica, uzmi joj nesto rozo' dok sam bila mala...

A i za partnere biram one koji mi mentalno odgovaraju pa posljedica bude da podrzavaju eventualne experimente i ono kakva sam

Ovog trena, da, rekla bih da mi je samopouzdanje na toliko visokoj razini da mogu obuci nesto totalno away od mog uobicajenog izgleda i osjecati se dobro (uz to da sam prosla gorenavedeni test da se osjecam ugodno doma u tome - onda mogu i van u tome, kamo god trebalo)
Cinjenica je da zapravo, imam u nekim ljudima uporiste, a oni koji seru - njih zanemarim :)

Ne smatram da je moje oblacenje za zgrazanje, pa ako se netko ima potrebu zgrazati - nek ide spat :)

Tipa, jednom sam nosila pokazati cloak (crni plish, crveni saten, sa kapuljacom, onak, wicca stil) do roditelja od dragog.... otac nije trzao (taj na nis ne trza hihi), majka je komentirala da je bas neobicno al da joj se svidja kombinacija boja i da imam li to u planu nositi negdje van, a bila neka zenska u gostima i skomentirala 'isuse boze' sto mi je diglo tlak na onoj razini - nije da te netko PITAO za misljenje
no onda je bilo - ok, glupa je, vozi dalje.... ono, imala bih ja prilicno komentara na to kako ta zena nema ukusa, pa sutim...

Ali da je tesko ignorirati tudje recenice kojima si ljudi uzimaju za pravo suditi.... je, al vjezbas :)

Ako ti kazem da sam do prije 2 godine bila iskljucivo u dugim hlacama, i tu i tamo majcama na bretele/tregere ali u pravilu sirokim XXL majcama (inace, stanem i u XS ovisno o modelu :lol:), i sve crno i sa kosom vecinom svezanom u pundju (ima je preko 80 cm)
Da bi mi onda jedno popodne prije cca dvije godine bilo prevruce i zavrsih u suknji (dugoj do poda, doduse) i prezivjeh.... :lol:
Da bi ovo ljeto zavrsila u sandalama na petu od 10-12 cm (sa totalno novim pogledom na svijet - s visine :rofl:), suknjama iznad koljena (u kojima sam se prije osjecala totalno nesigurno) i uskim majcicama.... i s ponesto detalja u boji :eek:
Upravo sam u fazi nabavljanja kojekakvih kosulja....
Reklo bi se da je sigurnost definitivno porasla.

Minica mi je trenutacno jos uvijek creepy jer ne zelim svoje dupe izloziti svijetu, no u razmatranju je za pokoji put u kontroliranim uvjetima :)

Jabuka_Ja
17.07.2009., 17:21
Evo ja jučer bila u spontanom šopingu i naravno pokušala sve savjete dosljedno provesti :)
Kupila sam samo dvije stvarčice, nije puno ali uisitnu su nešto novoga iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nešto što mi se jako jako jako svidjelo kad sam na to nabasala u dućanu :D
Kao prvo jedan topić boje breskve sa mašnom oko vrata koja pada dolje (mislim da mi boja dobro stoji, jer sam inače tamnoputa pa ako još nešto tamnoga stavim na sebe to će me zatvorit totalno) i bijele hlače do malo iznad koljena :) Dakako ne hot pants, jer mi se to čini ipak lošim odabirom (no, tko voli nek izvoli, i kome stoji naravno :))
A još više me se dojmila i cijena svega, jer je očito da nemoraš imati milijarde kuna da se lijepo obučeš, dovoljno je da malo potražiš i kombiniraš :)
Moj zaključak : Novac ne uvjetuje stil ! :D no to već svi znamo, hihi

E sad, jučer je ispred mene na blagajni stajala cura i planom "kombinezonu" neznam kak da to drugačije nazovem, uglavnom nije mi se svidjelo to jer joj je bilo premalo pa je izgledalo kao da će svaki tren početi po šavovima pucati :eek: Bilo je i preprekratko ...

No dobro, ako se njoj sviđa neka ! Ipak je to najvažnije !

Eto, nadam se da ću nastavit tako dalje kupovat robu po gore navedenoj shemi a ne opet za koji dan pitat " Curke kaj da radim?????" :)

Annie Lou
17.07.2009., 21:44
Collien, ja sam isto tako :)
moja je sreća da mi je cimerica spaljena ko šlapa i ima 7 bilijardi tona šminke i nakita svih oblika, veličina i boja...
Mislim da nikada ne bi počela sama kupovati marame i cvjetiće za kosu i razne dodatke,
da me ona u početku nije ukrašavala svojim nakitom.
A sada, bez asesorajza ko da idem gola u grad. Moj se stil nije puno promijenio, samo se "izgradio" do kraja :)

Maza_
18.07.2009., 08:21
Ako se hoćete lijepo oblačiti, onda nemojte slušati mišljenja i ''dobronamjerne savjete'' drugih cura :D (To mi je prvi savjet koji mi je pao na pamet).
Curama ćete biti lijepe samo ako imate 45kg, tri tone asesorajza na sebi i odjeću ko iz Top Shopa (što je meni pfuj)...
A dečkima ćete biti lijepe ako imate veliko dupe i velike sise i oblačite se tako da se vidi njihov lijep okruglasti oblik :zubo:

Ovo pišem jer imam dojam da se neki jako brinu o tome što će drugi ljudi o njima misliti... Npr. izbjegavanje neke odjeće zato jer ''ne stoji''... A tko određuje dal ti nešto stoji ili ne? Ja sam recimo sebi bezveze samo u dugim haljinama koje izgledaju ko vreće, di se totalno izgubi oblik tijela... I ne volim one debele čarape dolje kod zglobova, kako se već zovu, jer se gubi oblik noge... ni minice baš ne volim, jer si u tome izgledam ko kurva :zubo: A o tome što drugi misle ne namjeravam si razbijati glavu! Curama bi moje noge vjerojatno bile debele, dok su mi dečki rekli da im se sviđaju :rolleyes: Shvatila sam da je totalna glupost ''što druge cure misle'', jer će one kojima se ne sviđaš uvijek naći razlog zašto im se ne sviđaš...

Kod izbora odjeće ne treba previše razmišljati, samo eventualno paziti da imaš kupljeno nositi s nečim što imaš ili namjeravaš kupiti, jer u protivnome bi mogao imati brdo bačenog novca.
Što se tiće konkretno boja, krojeva... Super je ako dobro poznaješ oblik svojeg tijela i ako znaš kako bi željela izgledati otprilike - dal više voliš usku odjeću, široku, baby doll majčice ili sexy, možda sportski stil... Po meni baš svaki stil može biti super (a ne samo šminkerski)... Boje možeš birati ili po tome što misliš koje ti najviše pašu (meni je recimo jako sexy na preplanulom tijelu vidjeti bijelu ili narančastu boju, pogotovo ako je i kosa tamna) ili po tome koje boje su ti omiljene (zašto ne?)... Ja oduvijek imam nešto za boje poput narančaste, crvene i žute, pa redovito imam i takve majice, dok npr. nikad ne nosim zelenu ili plavu...
Što se tiće modnih dodataka, kod mene je obavezan samo remen, inače mi svake hlače padaju... al nosim i svašta drugo, po želji. I tu kupujem po tome što mi se najviše sviđa, što nosi poruku koja odražava moje razmišljanje, simbole koje volim, omiljene uzorke... pa mi onda nakit bude kao dio mene, ima mi neku vrijednost!

Sve u svemu, nebi se trebalo previše opterećivati tuđim mišljenjima, jer ćeš onda ti sama doći do izražaja... i brijem da će dobro ispasti! Jer kad slušaš tuđa mišljenja, gubi se nešto posebno... I ti prestaneš nositi neki komad ''jer se drugima ne sviđa'', a uz neki zamjenski komad to više nije to.

Jabuka_Ja
18.07.2009., 08:49
Živjela Maza ! :D

marcy darcy
18.07.2009., 09:00
Nda, revolucionarno :kava:

lunatic_panda
18.07.2009., 10:48
Maza - :s :D slazem se skroz...ako sam ista primjetila zadnjih godina gdje stalno slusam tudja misljenja o svom stilu je da fakat ne znam di bi dosla da slusam tudja misljenja i savjete. pa toliko su kontradiktorna i razlicita, ne znam kaj bi sad od mene nastalo da ih slusam haha. i ovo sto stoji o dobronamjernim savjetima, sto stoji na kakvom tijelu i sto ne - stvarno presubjektivna stvar (i cesto implicira da jedino mrsavi i lijepi ljudi imaju pravo na ikakav stil, a mi ostali nemamo pravo na to) plus nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su toliko nabrijani da nekog pouce sto mu stoji i jos su uvrijedjeni ako netko nije obucen kako oni misle da bi ljudi trebali. mislim to je moja odjeca, na meni, dio mog stila, nitko ne kaze da i oni to trebaju nositi, dapace svatko bi trebao imati slobodu u biranju svog stila i pri tom postivati istu slobodu kod drugih ljudi. bas su mi cudni neki pojedinci u tim nabrijanim ljutnjama i gadjenju na tudji stil....radi svega ovoga jedino smisleno u svom stilu mi je da se ne slusa druge ljude i da se stvarno slusa jedino vlastito misljenje i ukus. jer druge nikad ne mozes zadovoljiti sto god obukao. neki ce te pljuvati, neki ce te obozavati, tak je to, pa bolje da te pljuju radi tvog stila nego necijeg tudjeg.

Nesi
18.07.2009., 12:21
Hmda, mozda samo ga naglasim - ja kad slusam one koji imaju savjete i kritike da li mi nesto stoji - u to spadaju aktualni partneri i najbolji prijatelji.
Ponekad roditelji moji/od partnera. Ovisno sto kazu. :D

Hocu reci - ostale smatram laprdalima cije mi misljenje nista ne znaci. A komentare uzimam u obzir ako su 'cuj, ovdje ti lijeva sisa ispada van kad se nagnes' - u smislu dakle, informacija o tome kako to fizicki stoji na meni.

Do sada su mi partneri bili osobe koje su u stanju odijeliti 'meni se svidja' - u smislu ja bi to na sebi, 'svidja mi se' - u smislu ti mi se svidjas u tome i navodjenju konkretnih mana i prednosti nekog odjevnog/obuvnog predmeta. Oni koji to nisu u stanju odijeliti - spadaju u kategoriju onih cije mi misljenje ama bas nista ne znaci. Osobno nastojim jednako tako razlucivati. Ima stvari koje ja ne bi stavila na sebe, no to ne znaci da su te stvari same po sebi lose ili da na nekom meni dragom lose stoje. Pa nismo svi iste konstitucije :)

Ne, random stvora, poznanika, i familiju ne slusam ni po cemu. Ne smatram njihovo misljenje imalo bitnim. Uostalom, takvi mi niti nece reci da mi je lijeva sisa ispala van, vec ce se zgrazati or smth.

I naravno da mi je prvo vazno MOJE misljenje, ova preostala misljenja sluze za steci sigurnost, provjeriti jel sve ok, jel mozda nesto izgleda kao 'saka u oko'.

Od nakita nosim alchemy gothic nakit, svarovski srca, LOTR ogrlicu ala Legolas, prsten sa crveno-prozirnim cirkonima, i mozda ponesto srebra. Od toga je samo srebro nabavljeno u hrvatskoj.
Ali definitivno podrzavam gradjenje SVOG stila bazirano na SVOM ukusu.

Uistinu NE MORAS otici u ducan sa dragulijama (kako god da se svi ti silni na 'a' zovu) i kupiti tonu istih da vise s tebe da bi bila zgodna. Mozes uci i kupiti jedan jedini item koji ti se svidja, a mozes i ne uci ili uci i ne kupiti nista.

Ako ti se kao jedini ukras svidja marama oko ruke - pa nosi ju :D Ako ne zelis ukrase - nemoj ih nositi.

Meni je trenutacno rotfl izjava 'ovo mi odudara od tvog stila', jer je moj sti 'ono sto mi se svidja i u cemu se osjecam ugodno'. Razumijem da su neki moglo doci do kojekakvih zakljucaka. E sta cu im ja - nek ih mijenjaju :)

Meni osobno ce biti antipaticno ako overweight osoba inzistira na oblacenju uskog i prekratkog koje uzrokuje stiskanje tkiva, ispadanje pojedinih dijelova izvan linije kroja. Overweight je po meni osoba koja je visoka x cm, a tezina joj nije u rasponu (x-120, x-90), za x izmedju 160 i 190, ovi nizi mislim da ne bi trebali ici ispod 40tak kila, za sve preko 14 god starosti, just IMO. Naravno uz sve ove brojeve mora vrijediti i to da raspored tezine nije ravnomjeran - TEK tada mi je osoba overweight.

Npr 170 cm visine, a tezina oko 90 kg mi, ovisno o rasporedu te tezine, moze biti overweight (ako je npr sve otislo u trbuh, trbuh ispada van, ali se inzistira na hlacama koje se urezuju i tkivo prelijeva) a moze biti ok, ako je osoba jednostavno jaka i razvijena. Govorim za zene.

Point - ima puno cura koje su bas simpaticne i lijepe, a da su debelo preko 50 kila :) Sve ovisi i kako osoba nosi tezinu, svoje opsege, i svoju odjecu :D

Maza_
18.07.2009., 13:50
Maza - :s :D slazem se skroz...ako sam ista primjetila zadnjih godina gdje stalno slusam tudja misljenja o svom stilu je da fakat ne znam di bi dosla da slusam tudja misljenja i savjete. pa toliko su kontradiktorna i razlicita, ne znam kaj bi sad od mene nastalo da ih slusam haha. i ovo sto stoji o dobronamjernim savjetima, sto stoji na kakvom tijelu i sto ne - stvarno presubjektivna stvar (i cesto implicira da jedino mrsavi i lijepi ljudi imaju pravo na ikakav stil, a mi ostali nemamo pravo na to) plus nikad mi nisu bili jasni ljudi koji su toliko nabrijani da nekog pouce sto mu stoji i jos su uvrijedjeni ako netko nije obucen kako oni misle da bi ljudi trebali. mislim to je moja odjeca, na meni, dio mog stila, nitko ne kaze da i oni to trebaju nositi, dapace svatko bi trebao imati slobodu u biranju svog stila i pri tom postivati istu slobodu kod drugih ljudi. bas su mi cudni neki pojedinci u tim nabrijanim ljutnjama i gadjenju na tudji stil....radi svega ovoga jedino smisleno u svom stilu mi je da se ne slusa druge ljude i da se stvarno slusa jedino vlastito misljenje i ukus. jer druge nikad ne mozes zadovoljiti sto god obukao. neki ce te pljuvati, neki ce te obozavati, tak je to, pa bolje da te pljuju radi tvog stila nego necijeg tudjeg.

Pa da, dobro si to rekla, ... kao, samo ljudi savršenog tijela smiju imat neki stil... Pa zar bi se jedna prosječna cura između 55 i 65kg trebala sramiti svojeg tijela?

Nesi
18.07.2009., 18:18
hijao.... NIKAD :D mislim da se nitko ne treba sramiti svoga tijela.... smije biti nezadovoljan i raditi na sebi (pozitivni rad - vjezba, paziti na prehranu etc, NE izgladnjivanje!), ali sramiti se? no nono

cure 55-65 su po meni u najboljim gabaritima :) nekima cak super stoji i do 75kg, ako su vislje :)
to za neki uobicajeni dobni raspon 20-35 (ocekujem da ipak starije zene imaju nesto vise kila - nakupi se toga s godinama, jel - sto ih ne smije nimalo sprecavati da razviju svoj stil u kojem se osjecaju ugodno!)

ŽutiKaputich
31.08.2009., 18:41
ja sam davno prestala obraćati pozornost na druge (a isto imam 14 i pol godina :) )
ja furam svoje starke, trapke i najnormalnije majice 7 dana u tjednu, i nitko se ne čudi niti pita, navikli ljudi da je to moj stil i gotovo. znam se ja srediti- i izgledam predobro :) ali mi se jednostavno ne da. mislim da izgledam ok u onom što nosim i nosit ću to. :)

electric_barbarella
01.09.2009., 11:59
meni je kljuc stila stvarno svladati ona dva pravila:
oblaciti se u skladu sa svojim tijelom
oblaciti se u skladu sa svojim godinama

zvuci uzasno jednostavno a uzasno je tesko, kao i nauciti plie u plesu; it's the first thing you learn and absolutely the last thing you master

uvijek izgledati uredno, cisto i bezbrizno je sav styling, sve ostalo su nijanse
i dobar nakit, salovi i torbe ce uvijek podici naizgled obicnu kombinaciju

i ne zaboravite da moda prolazi, ali stil uvijek ostaje isti :mig:

Nesi
01.09.2009., 12:45
s ovim prvim se slazem, no s ovim drugim i ne :D

sa tijelom se mogu uskladiti - jer to se ja uskladjujem sama sa sobom

no uskladjivanje s godinama zapravo u sebi skriva - uskladi se sa svima koji imaju godina kao i ti.... sto znaci - prosjek, tipicno, 'ono sto vole mladi' etc.... s time se ne slazem i mislim da komotno mogu reci da se i necu nikad slagati :D

osim ako si mislila na nesto drugo?

Makar
01.09.2009., 19:06
J a sam jedna od onih s viškom kg,i do prije neku godinu sam nosila sve vrićasto,majice od muža isl.Onda sam u jednom momentu života smršavila 12 kg(teškom mukom),i odlučila se uvući u užu robu,strukirano,malo pete isl.Trenutno sam opet vratila 10 kg,ali se nisam vratila u vriće,već i dalje nosim užu(ne preusku)robu,i osjećam se super!Nikad više se neću uvući u one široke majice,vrećaste hlače isl.Toliko o tome-sad o kombiniranju istilu:imam neki svoj stil koji se može nazvati sportsko-elegantnim,ovisi o prilici i raspoloženju,i sve moje prijateljice u dućanu obično kažu:ovo je za tebe!znajući da bi se to moglo uklopiti u moj ormar.Nosim i suknje i hlače,ljeti se ne izvlačim iz bermuda i topića(mrzim kad mi je vruće),a ako nisam sigurna u neku kombinaciju,radije to neću obući nego izaći vanka nesigurna u sebe.Tako je i s nakitom-imam dosta đinđa i fine bižuterije,ali ako mi se čini da ni jedna od mojih ogrlica ne ide na outfit za taj dan,radije ne stavim ništa nego nešto bez veze.Volim i narukvice,naročito liti,i uvik nosim najmanje dvi na ruci,a ponekad i više,ovisi o robi.
Od svega mi je najgore šta imam skup ukus,pa mi se sviđaju stvari koje baš i ne mogu uvik sebi priuštit,ali kombiniram s no name robom i to zna vrlo dobro ispasti.
Moj savjet svima je da je najvažnije da se u svemu osjećaju udobno i ugodno,te (više-manje)sukladno prilici i svojoj figuri,pa je sve drugo manje važno.

Lilit
01.09.2009., 19:59
ja osobno mislim da vrecaste stvari deblje ljude samo rade jos debljima
naravno da ne treba obuc majicu do pupka pa da trbuh ispada van (ispao bi i meni) ali ne treba se ni uvlacit u tri broja preveliko, preveliko ne stoji nikome isto kao ni premalo :)

Makar
02.09.2009., 09:11
ja osobno mislim da vrecaste stvari deblje ljude samo rade jos debljima
naravno da ne treba obuc majicu do pupka pa da trbuh ispada van (ispao bi i meni) ali ne treba se ni uvlacit u tri broja preveliko, preveliko ne stoji nikome isto kao ni premalo :)

I ja se slažem s tim!:top:

emma de cotti
14.09.2009., 15:16
nije problem u odjeći, nego u tebi. poradi malo na samopouzdanju, onda neće odjeća određivati kako se osjećaš. :mig:
bit će ti dobro i u trenirci i u "večernjem" izdanju.

točno tako.
meni frend kaže da mi je najveća vrlina da u svemu mogu izgledat seksi, a isto tako u svemu mogu izgledat ležerno.
Ovisi o tebi. opusti se. misli da si posebna:D

emma de cotti
14.09.2009., 15:18

ja ne nosim boje.
ja nosim sivu.bež.boju konjaka.crna(čista rijetkost).
i s tim radim šta oću i kako oću i obožavam ne-boje.:D

Teeja
01.10.2009., 15:45
meni je kljuc stila stvarno svladati ona dva pravila:
oblaciti se u skladu sa svojim tijelom
oblaciti se u skladu sa svojim godinama

Recimo da sam konačno počela kupovat onu robu koja je više za moje godine nego šta je za teen cure na koje sam prije slinila. U ormaru i dalje imam hoodie majice, slipsice i palestinke šta bi bolje stajalo i trebalo pripadati curi koja je tek upisala 2. srednje :D

Nekad je žalosno kad me pitaju sa moje skoro 24 godine da im pokažem osobnu jer ne vjeruju da imam preko 18 :D Ali u tome se osjećam najbolje u gadnim danima, dok mi je nekad gušt se obuć u košulje, rimljanke/starke i suknje do koljena.

Ne volim sudit osobu prema odjeći, ali se vrlo često zna potrefit da mnogo onih koji furaju "moj" stil imaju karakter sličan mom i u mnogo čemu imamo zajedničkog nego sa onom osobom koja fura drukčiji, privlačniji ili neprivlačniji stil :)

više ni sama ne znam šta sam napisala odi, ali sve u svemu, ono gornje pravilo treba vrijediti, ali treba i bit samopouzdan i znat nosit običnu odjeću kao da je neka spešl prigoda :mig:

shikibu
14.12.2009., 17:47
http://i45.tinypic.com/2saxm5u.jpg

evo ovaj mi se look jako sviđa, pa pokušavam nešto slično iskombinirati!

sidora
15.12.2009., 20:45
a zakaj se prvo ne pitaš u čemu se ti osjećaš seksi? odnosno polako počneš učiti u kojem kroju haljine/suknje/hlača ili majica se osjećaš dobro i moćno. mislim da je to ključ. iako, žene obično kada uđu u 30tu shvate kaj im pristaje a kaj ne. tak da ne brini, nisi jedina koja ima sličnih problema u svojim godinama.
pokušaj prvo krenuti s krojevima. dakle da li voliš i osjećaš se dobro u majicama kratkih rukava, dugih rukava, dolčevitki, košulja ili običnih t-shirtica. jako je bitno shvatiti da li ti bolje pristaju suknje ili hlače. iako sam ja godinama bježala od suknji, prihvatila sam da im odlično pristaju, puno bolje od traperica koje obožavam, ali u njima se osjećam seksi, kul i moćno. a niti jedna od tih suknji nije minica, baj d vej.
seksi izgled i seksi stil moraš sama pronaći a jedino kaj igra ulogu u svemu tome je tvoj stav i kak se osjećaš. ja recimo obučem, običnu majicu dugu, tatin sako kojem podfrknem rukave i tajice i osjećam se super. ali to pristaje meni. to ne znači da ćeš ti u tome izgledati vau.
i nemoj se bojati kombinirati. znaš kaj napravi kad udješ u neki dućan? uzmi probati stvari u garderobu koje ne bi ni u snu pogledala. mi nažalost nemamo stiliste u trgovinama, kaj je vani sasvim normalna stvar, ali uzmi sa sobom neku frendicu čiji ti se stil sviđa i misliš da se kuži u odjevanje.
važne su i boje. možeš imati nemam pojima kak dobru haljinu ili maramu ali ako to nije tvoja boja - 0 bodova. to sam najbolje shvatila kada sam ju parizu kupila predivnu i preskupu crvenu pashminu, no kad sam je stavila na sebe izgledala sam očajno. mrkva crveno mi naime uopće ne pristaje. dala sam je sister, plavuši s više rozim tonom kože i ona u tome izgleda kao avion. tak da probaj proguglat na netu mislim da ima koje boje pristaju određenom tipu osobe. ali nemoj se ni s tim zamarati. znaš kak ti neka boja dobro stoji? jednostavno sjajiš u njoj. vrlo jednostavno.
eto, nadam se da sam ti barem donekle pomogla, a sama činjenica kak su trenutno u modi harem hlače ili ovo ili ono ne treba te previše zamarati. nosi ono kaj TEBI dobro stoji, i vjeruj mi, izgradit ćeš vrlo brzo svoj stil koji će mnoge curke htjeti kopirati.
kiss

Christina
18.12.2009., 00:29
post ti zvuci kao da je jedino bitno izgledati sexy :rolleyes:

lunatic_panda
18.12.2009., 01:23
to je smisao svih nas zena i nasa zivotna zadaca :raspa: ali salu na stranu, mozda se cura samo krivo izrazila jer za nju je dobar izgled seksi pa je to na taj nacin i postavila..ali mozda je opcenito mislila samo na stvari u kojima se osjecamo dobro:

osjećaš dobro i moćno

Lali Puna
18.12.2009., 11:07
eto mene nakon sto godina na modi, valjda mi neće prebacit il zatvorit temu, znam da sad neka stroga pravila vladaju

dakle, šta nosite kad je ovako užasno hladno? ja nosim štrample+traperice dolje, gore nosim potkošulju + majicu pamučnu + vestu. i izgledam obično i svaki dan sam u sličnim kombinacijama, al što mogu kad mi je najbitnije da mi je toplo.

još ajde kužim one koje idu na posao/faks autom, tu ipak ima manevarskog prostora, al jučer vidim neku curu na tramvajskoj stanici u debelim najlonkama, kaputu, a ispod svega neka tanka haljinica :horor:..displej na stanici pokazuje -9, ja se smrzla čim sam ju vidjela...

kak da mi bude toplo, a da ljepše izgledam? mislim da šos neću obuć do proljeća. niti neke hlače koje nisu traperice ili samterice

<Lady in Black>
18.12.2009., 13:09
jesi to mene vidila??? :rofl::rofl:

pa ja sam jako zimogrozna i imam užasnu cirkulaciju..........
obožavam se natrpat robom i ugodno šetuckat vani po hladnoj buri.
ono šta ja prakticiram:

- zimi najviše ulažem u kapute, čizme i torbice zato jer se ispod kaputa možeš nakrcat robom (ja osobno kad je baš hladno nosim donju majicu, dugu majicu i dva duga džemperića) a ispod njega ti se - kad si vani - baš i ne vidi šta imaš ispod. možeš ih minjat da ne budeš "stalno u istom". torbicom uvijek osvježiš look (zimi mi je naglasak na torbice jer ih lipo staviš priko sebe i ruke su ti slobodne za džepove), kao i šalom, pašminom, kapicom, rukavicama, obručima i špangicama za kosu... a čizma glavu čuva!! :rofl: (znaš da svaka cipela/čizma ako je lijepa i kvalitetna podigne komb skoro za duplo)

- a kada treba skinuti taj kaput :rofl: (kad se triba malo dokazat :D) možeš izgledat vrlo lijepo bez obzira šta si natrpana, naravno, uvijek dobro dođe malo "optičkih varki" da ne izgleda sve tako natrpano. ja npr nosim i haljinice, baš sam jučer nosila jednu - imala sam donju majicu, majicu dugih rukava, haljinicu i kardigan poviše, a ispod dvoje hulahopke, dokoljenke i tajice i kad me mater vidila (naravno, +kaput i sve popratne sadržaje)........tila me ubit jer se njoj činilo to preproljetnim...dok sam se ja lagano kuvala...
osim toga, po meni je bolje kad imaš više slojeva tanje robe, nego komad debele jer stječem dojam da bolje grije, a i manje si bublast, a i lakše ti se skinit kad dođeš negdi di je grijanje na +30 (joker :rolleyes:)
vrlo je bitno i da imaš neku kapicu na glavi (šteta šta meni ne stoje) ali je dokazano da 60% tjelesne topline zapravo "izlazi" kroz glavu.

...ma ugl. moja teorija je da se baziram na oklopne dijelove, a za unutarnje zimi preferiram klasiku, slojevitost i "optičke varke"...

a sigurno će ti još neko dat pametniji savjet od mene :D:mig:

Lali Puna
18.12.2009., 13:16
meni je -10 već debelo prehladno za kaput. to je za pernatu jaknu :D

kem
18.12.2009., 13:39
kak da mi bude toplo, a da ljepše izgledam?

nikako. *zimogrozna*
mene zimi estetika uopće ne zanima. obučem tri veste i troje čarape, samo nek je toplo. (naime, ured u kojem radim je tako šugavo izveden da puše na sve strane, a imam i škrtog šefa koji štedi na grijanju. prošle zime sam dvaput bila prehlađena. :rolleyes: )
imam jaknu koja mi je prošle zime bila ok, ali sad mi je hladno u njoj, tako da danas/sutra idem po pernatu jaknu do koljena, tzv. poplun. :D

kad idem nekud van, onda se upristojim - kaput, finije čizme, ako sam taj dan hrabra, onda i haljina ili hlače+nešto gore. ali tad ne koristim javni prijevoz, nego auto, pa je lakše.

mierda
18.12.2009., 14:01
Ukolio je stvarno hladno,a ovih dana je i ovdje kod nas minus,ne oblacim se nesto posebno drugacije nego inace,utoplim se dobrim cizmama,rukavicama,salom,a odjeca je manje vise kao i uvijek,jedino sto se obucem slojevito,nabacam vise stvari na sebe...i opet izgleda jednako dobro,a toplo...i to je to...:)

Electra8472
18.12.2009., 14:17
ja sam isto zimogrozna.
Inace nosim donja majica + majica dugih rukava + dzemper, a dolje trapke i termo carape. Izbjegavam hulahopke ili tajice ispod hlaca.
Jedino ako haljine nosim, onda obucem dvoje tajice + carape ili tajice + grilonke i cizme do koljena. Ispod haljine nosim donju majicu + majicu dugih rukava. Ako idem vani, onda obucem donja majica + dugi rukavi + kratki rukavi, jer mi bude prevruce.
Obavezna oprema su mi jakna do koljena (kaput mi je pretanak, jedino ako idem autom negdi), te kapica, rukavice i sal.
Izgleda da ima ovde i zimogroznijih od mene. :D

Lali Puna
18.12.2009., 14:28
iako, slažem se s lady in black za slojevito oblačenje, a i sviđa mi se zapravo cijeli pristup
međutim, ne mogu zamisliti kako bi izgledala da toliko odjeće natovarim na sebe :ne zna:...i ja valjda nemam nijednu haljinu ispod koje bih mogla nositi majicu kratkih i dugih rukava, a da to na nešto liči..dajte mi neke slike il linkove kakve su to haljine :ne zna:
(iako, nema tih majica i troduplih tajica il štrampli koje bi me natjerale da na -10 ne nosim hlače. nema)

Nesi
18.12.2009., 15:40
Joj, bas mi je fora ovo citati :D
Ja sam naime zimogrozna. I to tako da se na 15 vec pocinjem toplije oblaciti (toplije jakne, potkosulja+majica dugih+majica kratkih preko toga), a ljetne majice koje ne pokrivaju bubrege niti ne nosim jer mi je prehladno. Da, more mi nije nikad dovoljno toplo pa se u pravilu ne kupam. Ovo je cisto za ilustraciju :) (Meni treba cca 25 za normalno funkcioniranje)

Anyway, prosli tjedan sam par puta isla van, bilo je hladno, oko 0.
2 tajice + 3 suknje pa bude fora pufasto i lijepo grije (sve pamucne, duge do poda, unutrasnja tanja, druge dvije identicne, jednostavne).
Cizme do malo ispod koljena, kozne, debelo mucaste iznutra sa dodatnim uloskom koji grije.
Carape debele sportske, do sredine listova, 2 para.
2 potkosulje, srednje debela majica dugih rukava, vunasta majica dugih razrezanih rukava, tanji 'medek' tj. majica dugih rukava na cif (zna ih biti i poliesternih, ovaj je pamucni i tanji, imam poliesternih i debljih i TO grije :D)
Jednom klasicni kaput (dugi do koljena), ostalo jakna punjena nekom sintetikom do negdje pola bedara
+ rukavice, uha i sal
do kape jos nisam stigla

uha to je ono sto prekrije bioloska uha, ima medeka maci i slicnog, ja nosim obicna ovalna
problem je sto nisu heavy duty, pa ih godisnje bar 2 razduzim.... :/

Brine me, ako to nosim na 0, -1, sto cu morati potrpati na sebe na vecoj negativi.... al mogu se tjesiti da vjerojatno necu morati van jos neko vrijeme :D (zavrsila fax, trenutacno nezaposlena)

Anyway, na ovo nisam fizicki mogla obuci hlace. :lol:
Ehda, inace sam mrsava (lol, BMI mi je na granici izmedju pothranjenog i normalnog), pa si mogu dozvoliti natrpavanje slojeva bez ikakvog problema, a da ne postanem loptasta.

Ali inace, bitno je kvalitetnije slojevito se obuci, nego imati 1-2 sloja. Jer grije nas i zrak izmedju slojeva, pa nam obujam u konacnici moze ispasti manji nego s 2 debela sloja :)

I ako zelite FUL grijanje - stavite na vrh nesto sinteticko. Do kozhe ipak nastojte drzati prirodna vlakna. Ali sintetika grije, sta jes' jes' :mig:

Tramvaji su problem jer pregijavaju (tj. ok je ili u njima ili u vani, ali jos se nisam obukla tako da mi je ok na oba mjesta) - zato volim imati stvari koje mogu otkopcati i skinuti sa sebe, jakne u pravilu ne zakopcavam osim ako pushe ili je ful ledeno. Ono, termoregulacija mahanjem stranama jakne :D

I da, sve nabrojano je pamuk ili mjesavina pamuka i elastina (tajice), osim jakne. Za one kojima ne smeta sintetika, mogu smanjiti broj slojeva, naravno.
I osim drugih 'medeka' koje jos imam koji su jos deblji, ali i manje fensi :)

E, kad kisha pada - nosim gumene cizme s mucastom podstavom. I random hlace ili tako nesto koje idu u cizme. I ne tangira me da li se nekome 'svidjam' ili ne :lol:

<Lady in Black>
18.12.2009., 15:41
...:rofl::rofl:...
stavit ću ti sliku za koji dan na modne kritike za hrabre forumašice - upravo ta sa haljinicom :mig:

ugl. ja uvijek biram onako da mi nisu neke uske ali da ipak donekle daju dojam elegancije - npr neki blago strukirani krojevi - jer mislim da kad bi bilo usko da bi se naziralo ili bi me debljalo zbog slojeva ispod, a kad je široko i "nedefinirano" onda obavezno imam tajice ili uske rebe da ne izgledan ka bačva.
i ispod haljinica obučem znači normalnu majicu i donju majicu (uži krojevi) a poviše kardigan ili nešto slično da zakamufliran jer su mi sve haljinice kratkih rukava.
tako i sa jaketama i kaputima (šta se tiče krojeva), i posebno šta u širokom luku izbjegavan su one jakete/toperice šta ih ja zoven kobasice, one 500 puta stisnute i napumpane, tj prošivene. ili nedaj bože (sad samo zbog kroja) one mini kobasaste jaketice šta ne prekrivaju ni bubrege, a tako očajno stoje, čast iznimkama.

...i nisan ti više pametna šta reć...:D
eh, da..........mrzim hladnoću!!!

Lali Puna
18.12.2009., 15:48
:rolleyes: moja tema nije ni slična ovoj gdje je premještena, ali ajd dobro...

e, to me zanimalo, kakve rukave imaju haljine ispod kojih može ić majica kratkih i dugih rukava, a da su opet zimske

kem
18.12.2009., 17:20
međutim, ne mogu zamisliti kako bi izgledala da toliko odjeće natovarim na sebe :ne zna:..

lako za izgled, danas sam se jedva micala. :rofl:

(idem na posao vlakom, u kojem se skuham i preznojim, onda opet šetnjica do ureda, pa moram paziti da izbjegnem preznojavanje)

dakle, potkošulja, uska dolčevita kratkih rukava, majica dugih rukava, dugi kardigan od viskoze, kratka debela vesta i duga debela vesta s kapuljačom. ispod jakne naravno. debele veste skinem u uredu da ipak ličim na nešto. :rofl: ako m ise previše prešetavaju pa mi bude hladno, obučem jednu vestu.
na nogama traperice, grilonke i debele sokne (imam dobre bakandže podstavljene štofom, ali mi je na ovom ledu nekako hladno, pa sam dodala sokne).
noge su mi se smrzle, a nisam još nabavila tople tajice. :ne zna:
oko vrata šal (al ne pomaže grijanju lica jer se smoči nakon tri izdisaja), traka za uši, rukavice. ako baš puše kao jučer, nataknem obje kapuljače (vunenu od veste i preko od jakne).
naočale mi malo zalede lice oko očiju, ali tu nema pomoći.

u vlaku skinem jaknu i prvu vestu, jer je prevruće. u povratku s posla kratka vesta mi ne treba jer je nekako toplije nego ujutro.
jedva čekam proljeće. :(

nickthestripper
18.12.2009., 17:29
Vunene suknje, najbolji izum ikad :D

Plus kvalitetne čizme = ne prokišnjavaju i ne puštaju buru :D plus rukavice do lakta, šal od pola metra, kapetina i kaput, onda ispod mogu i u topiću biti nema problema.

Skužila sam na boravku u ZeGeu da je ustvari trik utopliti stopala ruke i glavu, ostatak tijela onda misli da mu je toplo :D

Nesi
18.12.2009., 18:00
Ima jos jedan super nacin varanja organizma (ok, bude ti actually toplije). One sportske narukvice, znojnici - ful dobro griju, samo se ne smiju uzeti preuske da zaustave cirkulaciju. Ono, ja (prethodno opisano kako ja reagiram na zimu) - uz to mogu ako je hitno istrcati iz stana u majici kratkih rukava i jakne preko do npr postanskog sanducica, baciti smece i slicno.
Ili biti u prostoriji na 20tak stupnjeva bez slojeva 'medeka' na sebi :)

A generalno pomazu za tipkajuce poslove - stol ne hladi ruke :D

Hehe, kad smo kod tipkanja, ja ispod tastature imam mini dekicu od flisa (4 sloja, al to zato jer mi je bilo zao rezati materijal) kroz cijelu godinu i zglobovi su uvijek naslonjeni na toplo, a ne na hladnu plohu stola. Pogotovo preporucam ako imate stol sa metalnim okvirom prema vama. I mish mi je na tome.

pure evil
18.12.2009., 18:09
meni nikad nije bilo jasno kak se cure usude nosit haljine ili suknje a vani je minus :(
kolko god da su debele čarape,hlače su hlače... :D

Ruralna
18.12.2009., 18:22
Vunene suknje, najbolji izum ikad :D

Plus kvalitetne čizme = ne prokišnjavaju i ne puštaju buru :D plus rukavice do lakta, šal od pola metra, kapetina i kaput, onda ispod mogu i u topiću biti nema problema.

Skužila sam na boravku u ZeGeu da je ustvari trik utopliti stopala ruke i glavu, ostatak tijela onda misli da mu je toplo :D

Ja sam došla do sitog zaključka:rofl:

Naime, izašla sam van u tankim crnim hlačama (od ljeta neke) , dobrim čizmama i debeloj jakni i bilo mi je super kako mi uopće nije hladno bez obzira na te pretanke hlače. Inače mrzim nositi bilo šta ispod hlača tipa tajce, hulahopke, pa uvijek tražim načine da to zaobiđem.:D

lunatic_panda
18.12.2009., 18:22
meni nikad nije bilo jasno kak se cure usude nosit haljine ili suknje a vani je minus :(
kolko god da su debele čarape,hlače su hlače... :D

pa buduci da pitas a stalno nosim haljine :D

deblja haljina je jako dobra stvar + hulahopke grilonke + debele pamucne natkoljenke ili jos vise od toga ili pamucne hulahopke (takva dva sloja su toplija nego da hlace nosim)....uz to cizmice i debeli kaput, sal, earmuffs, rukavice obavezno. a inace ispod haljina/suknji jos nosim podgace koje daju dodatnu toplinu plus i podsuknja ima dosta slojeva...ispod same haljine je jedna bluza sa dugim rukavima (ispod nje jos potkosulja) i jos na haljinu i bluzu kardigan vuneni...nema hladnoce za mene bez obzira na haljine :cerek: cak mi je toplije u haljini nego u hlacama, ne kuzim kako netko moze nositi traperice zimi brrr :eek:

kem
18.12.2009., 18:37
ne kuzim kako netko moze nositi traperice zimi brrr :eek:

traperice jesu hladne, istina. imala sam ja i samterice i hlače od štofa, isti vrag. mislim da bi jedino skijaške hlače pomogle. vidiš, mogla bih pogledati ima li štogod zgodno ovaj vikend.
a radim na takvom mjestu gdje su traperice najpraktičnije. rekla sam, kad promijenim posao, neću se skidati iz haljina i sukanja. i štikli koje sam skupila dosad.

Nesi
18.12.2009., 18:40
actually, ako imas suknju sa puno podsuknji imas medju nogama bitno vise materijala, medjuprostora, a time i topline
hlace su reltivno usko uz noge i hladan zrak samo struji oko njih.... i nemas nista sto zadrzava toplinu....

ono, ja ove godine probala to sa puno suknji i bas me odusevilo :)
morat cu naci/napraviti jos koju da bude vise puf :D

fdvjevka
18.12.2009., 23:53
cak mi je toplije u haljini nego u hlacama

Potpisujem ovo.
Neki dan sam šetala okolo u suknji (2 para grilonki na nogama) i svi su me gledali ko da sam s Marsa pala. Nije baš bilo ni bogzna kako hladno, oko 1-2 stupnja. Vic je bio u tome da su se oni smrzavali (u svojim skafanderima, samtenim hlačama i ne znam čemu sve ne), vidjelo im se po držanju i cupkanju, a meni bilo ok. Nije mi bilo toplo, ali daleko od toga da sam se smrzavala. A i ne volim se baš previše utopliti, malo hladnog zraka me razbudi.
Sve ovisi od osobe do osobe. :ne zna:

Mada ovog vikenda kod mene najavljuju nekakve dvoznamenkaste negativne temperature, mislim da ćem se smrznuti što god stavila na sebe. :cerek:

<Lady in Black>
19.12.2009., 00:01
e, to me zanimalo, kakve rukave imaju haljine ispod kojih može ić majica kratkih i dugih rukava, a da su opet zimske

hmmmm..... ja ti mogu reć samo ono šta meni pari ok...... meni mogu bit svakakvi, al šta jednostavniji to bolje, da se manje grišpa ispod džemperića. po meni je važniji izrez, tj. dekolte. preferiram zatvoreniji tip jer se manje vidi donja slojevitost, ili pak košćice šta mi nije lipo po zimulji vidit baš...
a rukave ionako prekriješ drugim odjevnim predmetom, tako da može haljinica bit i bez rukava, pa i na špaline, pa još da to bolje zakamufliraš staviš neki fini tkaninasti šal...i tako, da se svašta, samo je bit u tome šta ti se sviđa i koliko si lukava :D:mig:

Školjka
19.12.2009., 11:34
Slažem se s curama za suknje - meni u debljoj suknji ili haljini s dobrim girlonkama (možda čak duplim) i čizmama do koljena nije ništa hladnije nego u hlačama. Meni je u biti zimi najbitnije imati dugu jaknu tipa popluna, da me sve lijepo obuhvati i utopli, a da ne igleda pregrubo i ružno. Ove godine sam kupila u DiCapriju takvu, duga je, predobro grije, a i lijepo izgleda. Tako da ispod nje bez problema mogu obući i suknju i haljinu.
Premda se slažem s Kem, estetika nije toliko bitna, bitno je dobro se zabundati.

Palladone
19.12.2009., 16:03
Ja volim zimu, men to super, moje vrijeme in fact počinje ujesen sa slojevima i lijepo se nastavi u zimu kad jaknicu zamijenim kaputom, nabijem kapu a šalovi postaju vuneniji, deblji i topliji. Ništa ekstra mi ne treba za utopljavanje.
Danas sam nonšalantno hodala okolo u vunenom sivom šosiću, sivom dimnjačarskom kaputu i Emuicama. Crvene grilonke i rukavice da ne bude dosadno i super :cerek: Od zime ni Z.

pure evil
19.12.2009., 16:59
fala na odgovorima curke ;)
moram si i ja dosta grilonki nabavit :cerek:
i počet nosit haljine i suknje :D to već pričam odavno pa nikak da počnem :D

Ruralna
19.12.2009., 18:11
fala na odgovorima curke ;)
moram si i ja dosta grilonki nabavit :cerek:
i počet nosit haljine i suknje :D to već pričam odavno pa nikak da počnem :D

Evo i ja se pridružujem u nošenju suknjica od večeras:cerek:
Jedino još nisam sigurna dal da idem u jednim gustim čarapama ili obučem dupli par (s obzirom da je padao snijeg popodne:D )

Oblivion1337
19.12.2009., 18:22
isuse bože ja bum danas van u gležnjačama na tanku petu, dva para najlonki u boji kože i jedne crne s točkama i natom, također prozirne, kratku satensku haljinicu bez naramenica :facepalm: nisam normalna :facepalm: :lol:
naravno prek toga kaput do koljena ispod kojeg bum 3 kardigana s dugim rukavima :rofl:

inače se oblačim jako puno slojevito i nosim ravne kožne čizme, pogotovo uz ovaj snijeg, hlače rijetko nosim ali zato nosim uvijek grilonke+pamučne debele tajice+2 para termo čarapa, i preko 100 slojeva suknji, haljini, dugih majica i kardigana :rofl: ^^

Ruralna
19.12.2009., 18:28
isuse bože ja bum danas van u gležnjačama na tanku petu, dva para najlonki u boji kože i jedne crne s točkama i natom, također prozirne, kratku satensku haljinicu bez naramenica :facepalm: nisam normalna :facepalm: :lol:
naravno prek toga kaput do koljena ispod kojeg bum 3 kardigana s dugim rukavima :rofl:

inače se oblačim jako puno slojevito i nosim ravne kožne čizme, pogotovo uz ovaj snijeg, hlače rijetko nosim ali zato nosim uvijek grilonke+pamučne debele tajice+2 para termo čarapa, i preko 100 slojeva suknji, haljini, dugih majica i kardigana :rofl: ^^

Kako ideš piškiti u toliko pari robe na sebi:rofl:
Mislim vani u kafiću, pa jedne čarape, druge, tajice...:rofl:
Ma zezam se se malo. Stvarno je dobro zahladilo,treba se dobro i toplo obuć.:top:

Oblivion1337
19.12.2009., 18:49
Kako ideš piškiti u toliko pari robe na sebi:rofl:
Mislim vani u kafiću, pa jedne čarape, druge, tajice...:rofl:
Ma zezam se se malo. Stvarno je dobro zahladilo,treba se dobro i toplo obuć.:top:
a eto nekako :rofl::rofl:
treba mi 5 minuta da potrpam to sve natrag na sebe, pa cure koje čekaju na wc malo pizde al boli me kuki :zubo:

Ruralna
19.12.2009., 19:14
a eto nekako :rofl::rofl:
treba mi 5 minuta da potrpam to sve natrag na sebe, pa cure koje čekaju na wc malo pizde al boli me kuki :zubo:
:rofl:
A dakle ti si jedna od onih kojima se ja čudim što kojeg boga toliko dugo stoje u kabini :zubo::rofl:
Ne bi mi nikada pao na pamet problem sa višestrukim čarapama:D

Oblivion1337
19.12.2009., 19:22
:rofl:
A dakle ti si jedna od onih kojima se ja čudim što kojeg boga toliko dugo stoje u kabini :zubo::rofl:
Ne bi mi nikada pao na pamet problem sa višestrukim čarapama:D

hahaha:rofl: da nezgodno je to, još treba sve potkošulje potrpat unutra a da ne bude onak nagruvano pa da izgleda ko da imam izbočine po dupetu i trbuhu :rofl:

Nikita Durango
19.12.2009., 22:19
a radim na takvom mjestu gdje su traperice najpraktičnije. rekla sam, kad promijenim posao, neću se skidati iz haljina i sukanja. i štikli koje sam skupila dosad.

:lol::lol::lol:Zvucis kao i ja:lol::lol:
I ja cekam promjenu radnog mjesta da napokon izgledam kao zensko i da sva divna odjeca umom ormaru dobije svoju priliku:lol::lol:

Lali Puna
20.12.2009., 21:29
Slažem se s curama za suknje - meni u debljoj suknji ili haljini s dobrim girlonkama (možda čak duplim) i čizmama do koljena nije ništa hladnije nego u hlačama.

meni je. možda je stvarno subjektivno, možda je ta hladnoća u glavi.
mda, duple čarape, ili grilonke+ tajice moš mislit - pa ja i ispod hlača obučem duple čarape. ne dam se uvjetir da mi je u duplim grilonkama i suknji toplije nego u duplim grilonkama i hlačama!
jedino, nisam probala još vunene ili one debele štofaste suknje, moram to probat, možda stvarno grije. nisam se ja zgrozila onoj curi na stanici zbog haljine kao takve nego je to bila neka haljina kombine tipa, majketi, neki tanki staenić s čipkastim rubom se vidio - ne može ti u tom bit toplo da 5 pari grilonki obučeš!

u petak sam išla van. i to na koncert, dakle znala sam da će mi unutra biti vruće u svemu osim u kr. rukavima. dolje čizme, štrample+dokoljenke i traperice. gore košuljica kr. rukava, tanja vestica dugih rukava + debela plišana jaknica na cif s kapuljačom. šal, kapa, rukavice, jakna popun tipa.
smrzla sam se k'o pičkica, a unutra nije bilo garderobe pa sam sve te silne veste i majice i jaknetinu teglila okolo :rolleyes::rolleyes:

jesam spomenula da mrzim zimu? :D

MAKY<3
30.08.2010., 18:23
ee curke .. evo vidim da se ovdje raspravlja kak ljepse oblacit pa svi pricaju kao kombiniraj boje nezz i te stvari..

pa bi ja da malo napisete vase kombinacije odjece..

prm.

1. niske tenisice, rifle dugacke onak ravne, da nisu bas mrkva, onda gore obicna majica kratkih rukava i crni onak mal deblji prsluk.. i nzn kad se to ljepo skombiniraju boje mslm da je sasvim uredu kombinacija? (il sam opet fuljala :( )

pa ak mozete napisati vase neke dobre kombinacije,.. al probajte koristiti svakakvu odjecu,.. idite u detalje cak i na glavu sta stavljate.. ak stavite recimo dok je zima.. umjesto kape stavite ono kao velike slusalice :cerek:

Ruralna
30.08.2010., 20:28
ee curke .. evo vidim da se ovdje raspravlja kak ljepse oblacit pa svi pricaju kao kombiniraj boje nezz i te stvari..

pa bi ja da malo napisete vase kombinacije odjece..

Prvi korak je da nađeš svoje boje, pa onda krojeve koji "rade" za tebe, treći da si napraviš neki okvirni popis stvari koji ti trebaju i onda se igraš :cerek:

kaktus_pu
06.11.2010., 20:38
Da...i ja imam isti problem....i mogu se jakooo fokusirati na ono "sto je na nekome super uobicajeno, na meni je presvecano"...Tako razmisljam i za fax,i za kino i za kavu i za grad...jednostavno mislim da i u najbobicnijm trapericama, smedoj majici i ispod bjela kosuljica, smeda torba i smeda jakna izgledam rpesvecano za kino npr, i onda dodem u kino...vidim nekoga isto tako u crnoj i pojedem se. Od uvijek sam bila uvijek u trapericama, ali sam super torbama...i dan danas kupim super torbu, jer mi je to no.1, ali ljudi moji ja uzmem jednu kombinaciju i ne sidam se iz nje. Npr kombinacija sa salom i nekom jaknom i ja cijelu zimu mogu tako rpovest obucena...ni ne skuzim da je zima prosla dok ne zatopli da se skinem u kratke rukave. Imam dosta majica...koje uopce ne nosim, uvijek mjenjam isto. I sada sam u problemu, volejla bih si kupiti nove stvari a nemam para, niti moji imaju da mi daju. Sada cete reci da zaradim tako sto prodam stare - probala sam i neide, i na internetu i caspisi i forum pod starim nickom i nitko nista. Zaviri kod mame i bake u ormar - nista od toga, moja mama je bas totalno elegantan stil jer joj je takav posao a i da kod bake zavirim sta se tice nakita, marama il tako nes...isto nista od toga, jer nema tako toga. Po meni majica moze biti super ako je i obicna uz neki modni dodatak...al jbg najobicnije debele crne narukvice u nasim assesorizima su 50,60 kn a ja az te pare kupim majicu! U RI stvarno nema ducan sa jeftinim nakitom...niti robom...torbe uvijek nadem jeftine. Must have za dobar izgled su mi kao dobre cipele(cizme), torba, jakna..sada trenutno imam jaknu...cizme ispod 300 kn necu nac, a torbu recimo 150-200, ali ja nemam ni toliko i sto da radim sada? Kako da se dobro obuce netko tko nema financija za to? Sta da radim sa starim nakitom posto imam masu visecih nausnica koje nisu za svaki dan a ja ih vise uopce nesmijem nosit? Majica imam puno ali su bzvz, hlace takoder? Prekrojit...nisam bas tako dobra sa svojim rukama. A i sada bih vise nesto smede, sivo, crno, boje pjeska...a to bi sada svi pa je sve to skuplje :)
Eto...molim pomoc :D

ninjaa
08.11.2010., 09:26
sigurno imas robe koju bi mogla iskoristit - probaj, kombiniraj.
mozda neka kombinacija koja ti nije na prvu kul, kasnije se pokaze odlicna.
al to ne znas dok ne izneses takvu kombinaciju.
ako odes u toj kombinaciji u kino, i to se pokaze lose, nebus to vise nikad nosila u kino i to je to. idemo dalje :D
a sto se tice obnove garderobe predlazem frendice, ti njima das svoj komad robe koji ne nosis, one tebi svoj itd.

sweetpea
08.11.2010., 10:53
čula sam jedan odličan savjet vezan uz ovu temu, a to je- ukoliko se osjećaš smiješno ili nelagodno u onome što si obukao, tada znaš da to nebi trebao ni nositi..