PDA

View Full Version : Plazma ili LCD?

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

illegale
24.09.2006., 20:44
Obavijest moderatora(12/2009): obzirom da je ova tema već odavno izrasla iz pitanja koji TV kupiti u debatu o plazma i LCD tehnologijama općenito, u ovu temu se sada pišu isključivo takvi postovi. Dakle, plazma vs LCD, prednosti i mane jedne i druge tehnologije, osobna iskustva i činjenice, linkovi na edukativne tekstove o navedenim tehnologijama kao i budućnost istih.

Sva pitanje u vezi kupnje TV-a postavljate na top temu Pomoć i pitanja vezana za kupnju novog TV-a (http://forum.hr/showthread.php?t=460412). Pitanja o kupnju TV-a postavljena u Plazma ili LCD temu se brišu, a tema će biti strože moderirana od ostatka foruma, obzirom da je već jednom zatvorena zbog prepucavanja i vrijeđanja forumaša.

Dakle, ako nemate ništa pametno i vrijedno napisat, radje ne pišite ništa.

Zahvaljujem!

Za 7000-8000 kuna?

Prostor u sobi je tako rasporedjen da je udaljenost od TVa 5 metara. Tako se valjda stvar svodi na kvaliteta ili dimenzije ekrana.

Imate li mozda neke preporuke? Ne bismo htjeli poslje kukat, nakon sto padne shoping. A culi smo par oprecnih misljenja, pa je zuja velika.

STINGer
24.09.2006., 21:02
LCD, ali ti je malo novaca...

Ja bih uzeo Sony 32" U2000. Ima ugrađen i digitalni receiver, slika odlična, no cijena mu je 8700 kn. Još bolja solucija jest S2000, no on je 10000kn. Koliko para, toliko muzike... s obzirom da ne kupuješ TV svaki dan, isplati se dati koju kunu više.

http://svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=2&IDProizvod=6038&name=LCD_TV

lampion
25.09.2006., 07:42
evo za sonya, nisu bez veze ovaj prvi stavili 8.000kn (i još sa digit. tunerom) a drugi 10.000, a da ne govorim o onima koji su iznad 12.000kn.
Govori li to što???:confused:

mrzm smglsnk
25.09.2006., 07:51
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
I žena i ja smo razmišljali o kupnji plazme/LCDa! Skužili smo da ispod 15ak tisuća kunića ne vrijedi nikaj kupovati!

happydayhr
25.09.2006., 08:54
Udaljenost 5m, treba ti ekran od 50", takvih Lcd-a nema, znači samo plazma, ali nemaš niti blizu novaca...

illegale
25.09.2006., 10:02
Hvala svima. Izgleda da 8 000 i nije neka cifra. :(

Nu, malo smo razgovarali i dalo bi se dici stvar na 10 000 - 11 000, ali vise fakat ne. Jel se tu stvar ista mijenja? Jel LCD za 5m udaljenost ulazi u obzir?

Isto tako, jesu li se plazme sta poboljsale u kvaliteti? Ima li netko sa plazmom da je sada zadovoljan sa slikom?

STINGer
25.09.2006., 10:30
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=2&IDProizvod=5791&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.

illegale
25.09.2006., 12:43
:top:

jed2i
25.09.2006., 18:24
sony lcd :flop:
phillips lcd :top:
sharp lcd :top:
to su samo neki primjeri

STINGer
25.09.2006., 19:41
Na osnovu čega dižeš i spuštaš palac? I koliko si to lcd-ova usporedio do sada?

Ovo mi je isto kao kad na auto forumu bane mulac i onda argumentirano popljuca neki automobil rečenicom "XY je zadnje smeće" :D

mrzm smglsnk
25.09.2006., 20:38
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=2&IDProizvod=5791&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.

Hej, nemoj se pjeniti! :)
Ja sam napisao da sam tako cuo... I ja sam u nekoj dilemi da kupim plazmu ili LCD do 15ak tisuća kuna, ali jos uvijek ne znam kaj! Kada sam to spomenuo društvu i kad sam spomenuo da razmišljam o Sonyju jer mi je ta marka broj 1, takve su bile reakcije, kužiš!?

STINGer
25.09.2006., 21:35
Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine :D

HITNA
26.09.2006., 19:35
Imam plazmu panasonic 42pv-60e sa slikom sa prezadovoljan........:kiss:

mrzm smglsnk
26.09.2006., 19:42
Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine :D

Pa no, i ti si meni preporučivao Sonyja kad sam ti rekao da sam imao problema s CRT Panasonicom i Samsungom, ne!? Jedina solucija mi je ostao onaj Sony od 3 i nešto tisuća kuna - za to još moram razmisliti! Ali za ove skuplje stvari (plazma/LCD) čuo sam da Sony ne valja!
To je problem foruma - i ovog i svih ostalih! Sto ljudi, sto ćudi! Svatko ima drugačije mišljenje ili iskustva i onda čovjek ne zna što da kupi! Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Preporučujem tebi, illegale, da odeš u par trgovina, razgovaraš s prodavačima, pitaš ih sve što te zanima, što si čuo (i dobre i loše stvari) i što ti peporučuju! Ne se zadržavati u jednoj trgovini nego ih obići više... Meni su u svakoj trgovini govorili da kupim Panasonica (pa čak i tamo gdje su prodavali Sonyja, Samsunga ili nekaj drugo) - kupio sam Panasonica i jedfva sam dobio natrag novce za njega - slika smeće! To može potvrditi i cyth koji je kupio taj Panasonic: http://www.forum.hr/showthread.php?t=164442 !
Ja sam još u fazi kupnje - CRT, plazma, LCD ili možda čekati OLED!?!?!?

refugee
26.09.2006., 20:03
Ovako, novi sony lcd-i su odlicni. Bravia 32v2000 ima sliku od koje je tesko bolji i philips od 23000kn.
A kosta samo 11500.
Ne moras mene slusat, procitaj malo recenzije na netu, po stranim forumima od ljudi koji ga imaju, i vidjet ces da je zbilja najbolji 32" lcd televizor koji je dosta uspio smanjiti razliku kvalitete izmedju plazme i lcd-a.
Uputi se u ducan i pogledaj telku, ne samo sd sliku preko ugradjenog digitalnog tunera, nego stavi neki bolji dvd, pa ces vidjet.
Nazalost, u ducanima je slika cesto lose nastelana, pa ce najvjerojatnije tv slika izgledat lose, ali imas na netu i odlicne upute kako nastelati koju opciju na telki.

Inace, da, ovdje ljudi dosta ne vole Sony, pretpostavljam zbog toga sto su postali preglomazni, kao i zbog dosta losih poslovnih poteza tipa guranje bete, minidisca, sad memory sticka, itd.
I vode se misljenjem da firma koja radi stvari prakticki od igle do lokomotive ne moze biti dobra u svemu.

U nacelu to i stoji, i nije svaki sonyev telkac dobar, niti svaki fotic, ali skoro u svakom segmentu ponude ipak imaju proizvod koji se moze mjeriti sa najboljima u klasi ili cak biti najbolji. - Bravia, receiver STR DB790, fotic H5, kucno kino DZ810...

Eto...

mrzm smglsnk
26.09.2006., 20:22
Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku! Kažeš da lik proba s malo boljim DVDom! Slika s DVDom će biti pa "gotovo savršena" na svakoj CRT telki, a kamoli na LCDu ili plazmi! Treba upaliti HRTove, RTL i Novu jer će, pretpostavljam, 80% vremena gledati antenski program, a ne DVDove! Kužiš, moraš to uzeti u obzir!

refugee
26.09.2006., 21:44
Mislim da sam spomenuo i jednu i drugu sliku.

I nisam rekao da usporedjuje te dvije slike, nego da usporedi dvd na bravii i na ostalima, pa kasnije tv na bravii i ostalima.

U nacelu, lcd se i kupuje vecinom zbog filmova, crt je ipak jos uvijek najbolji za televizijski signal.
Naravno, dok ne dodje HD.

mrzm smglsnk
26.09.2006., 21:51
Mislim da to za neke nisu mali novci pa da LCD kupi radi filmova, CRT radi Dnevnika itd... Takve stvari neki kupuju da im slika bude najbolja u svim pogledima - ali to je na onome tko kupuje!
I ja bih veliki ekran (LCD ili plazmu), ali mi se jos uvijek slika na HRT, RTL... ne svidja! Ipak, program preko antene gledam najviše!

refugee
26.09.2006., 22:15
Slazem se. Nisam ni sugerirao da nabavi 2 telkaca.

Samo sam htio naglasiti da su crt televizori i dalje najbolji za tv signal. Iako ne puno. Ali svejedno to treba priznati.

Ali svejedno, ako kupuje novi telkac, koji bi bio donekle futureproof, onda definitivno gorenavedena bravia.

I velim, procitaj si jos malo, i ako mozes nastelaj tv sliku kak je jedan lik napisao upute (ak hoces, posaljem ti link), pa da vidis.

mrzm smglsnk
26.09.2006., 22:26
Meni slobodno možeš polati link da vidim o ćemu se radi!

Manuel Rui Costa
26.09.2006., 23:25
To je problem foruma - i ovog i svih ostalih! Sto ljudi, sto ćudi! Svatko ima drugačije mišljenje ili iskustva i onda čovjek ne zna što da kupi! Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?

Zato lijepo odes na Google i trazis review-e proizvoda kojeg zelis kupit :)

STINGer
27.09.2006., 04:25
P Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Jesam brate, preporučio sam, ali nisam pljucao po ostatku ponude, jel' da?

Preporučujem tebi, illegale, da odeš u par trgovina, razgovaraš s prodavačima, pitaš ih sve što te zanima, što si čuo (i dobre i loše stvari) i što ti peporučuju! Ne se zadržavati u jednoj trgovini nego ih obići više... Meni su u svakoj trgovini govorili da kupim Panasonica (pa čak i tamo gdje su prodavali Sonyja, Samsunga ili nekaj drugo)
Jednu stvar nikada, ali baš jebeno NIKADA nemojte raditi, a to je pitati nazovi prodavača za savjet... oni kurca veze nemaju o tome što prodavaju. Ako ne vjerujete, malo prolurkajte po netu o dotičnom modelu uređaju koji vas zanima i kao slučajno tokom konverzacije spomenite prodavaču neki zanimljiv dio toga što ste naučili s neta, ovaj će padati s marsa :rofl:

Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku!

Što se tiče slike, navedeni primjer se može usporediti... ovaj sony lcd ima digitalni receiver i slika je jako blizu dvd-a (btv. htv nas je "blagodario" sa digitalnim signalom ;))

Thurgood
27.09.2006., 07:56
baš trgovcima vjerovat :rofl: kao jedan koji me prije godinu dana uvjeravao da je Sony fotić smeće a BenQ svjetlosnim godinama napredniji :zubo:

nego, Sony ima čist ok do odličnih proizvoda, a ne samo one low(est)-end "kućna kina" i ostale najslabije modele iz ponude kakvi se mogu naći npr. kod Peveca, što bi se reklo za široke mase. da se ponovim po 100-ti put: u 'rvackoj se stručnost "dokazuje" pljuvanjem po Sonyju :kava:

nego, LCD telkač ionako nema smisla bez DVB-T tunera, ak se mene pita. bio ugrađen, set-top, PC varijanta, štogod

maks
27.09.2006., 08:46
Sony je donedavno dosta zaostajao u svezi LCD TV-a, ali V serija ih vraća blizu vrha ili na sami vrh http://www.sony.hr/view/ShowArticle.action?section=hr_HR_Products&article=1154694498310&productcategory=%2FTV+Projector&site=odw_hr_HR
ja sam uzeo 32V2000 za 10500 sa PDV, slika preko DVB-T je savršena
X serija bi mogla pomesti konkurenciju, rezolucija 1920x1080, nakon Philipsa uveli su isto i pozadinsko osvjetljenje

Juraj2
27.09.2006., 08:49
Samo da se ubacim malo :D
Nemam bas puno iskustva ali vidio sam kod frendova zgodnu LG plazmu 107cm reza 1280x1024 s hrpom raznih ulaza cijene ispod 10k kn. Izgleda jako, jako dobro i obican tv signal i dvd i slika s racunala spojena preko obicnog VGA porta.
Malo mi je velika ali sam u prilicnom iskusenju da si to kupim kao bozicni poklon :)

Feuerfuchs
27.09.2006., 09:10
LCD, ali ti je malo novaca...

Ja bih uzeo Sony 32" U2000. Ima ugrađen i digitalni receiver, slika odlična, no cijena mu je 8700 kn. Još bolja solucija jest S2000, no on je 10000kn. Koliko para, toliko muzike... s obzirom da ne kupuješ TV svaki dan, isplati se dati koju kunu više.

http://svijet-medija.hr/product_show.asp?lang=hr&IDType=2&IDProizvod=6038&name=LCD_TV

Kaj ce telku gledati s dalekozorom:D , 32" je premali ekran za tu udaljenost, cak i 40", od LCD-a bi tek 46" odgovarala ali za takvo sto treba izbrojiti preko 20 000 kn.

lampion
27.09.2006., 10:33
:confused: Samo da se ubacim malo :D
Nemam bas puno iskustva ali vidio sam kod frendova zgodnu LG plazmu 107cm reza 1280x1024 s hrpom raznih ulaza cijene ispod 10k kn. Izgleda jako, jako dobro i obican tv signal i dvd i slika s racunala spojena preko obicnog VGA porta.
Malo mi je velika ali sam u prilicnom iskusenju da si to kupim kao bozicni poklon :)

Jesi siguran da je reza baš ta koju si napisao..???

Feuerfuchs
27.09.2006., 11:08
:confused:

A nemoj sada cjepidlaciti.:D Vjerojatno je rijec o 1024x768.

lampion
27.09.2006., 11:39
Nije svejedno i s takvim podacima se ne treba zbunjivati. Ko da mi je reko da ima Mercedes za kupiti i to u AMG izvedbi za 15.000€!!

A vrlo vjerojatno da je stvarna reza na toj plazmi SAMO 840x480 pixela...:zubo:

Feuerfuchs
27.09.2006., 11:57
Nije svejedno i s takvim podacima se ne treba zbunjivati. Ko da mi je reko da ima Mercedes za kupiti i to u AMG izvedbi za 15.000€!!

A vrlo vjerojatno da je stvarna reza na toj plazmi SAMO 840x480 pixela...:zubo:
852x480 ;)
I ja sam tog misljenja, poglavito tu kod nas, tesko je pronaci plazmu pa i od LG-a za manje od 10 000 kn s rezolucijom koja je veca od 852x480. Vani da ali kod nas uglavnom uvaljuju staru tehnologiju koju nisu uspjeli prodati u Zap. Europi.:)
Naravno ima i pravih stvari ali je onda cijena i dvostruko veca nego vani.
Recimo Samsungov LCD LE40M61B kod nas dodje 24 000 kn a vani 1700 Eura.

refugee
27.09.2006., 20:02
Evo, za mrzm smglsnk i mozda koga jos zanima.

bravia (http://www.lyris-lite.net/kdl32v2000_review.html)

Tamo je link nadalje za preradjen taj review i stelanje slike i sve.

Juraj2
28.09.2006., 09:48
:confused:

Frend probao s piceka direktno vga<->vga. Nekakav soft koji trazi visoke reze (ETKA). Da li monitor/tv radi interno nekakvu interpolaciju ne bih ulazio. Cekam da mi javi koji je tocno model pa bum napisao. Kupljeno u Mercatoneu na akciji uoci svj. prvenstva u nogometu.

mystik4l
28.09.2006., 10:55
a koja je razlika izmedju LCD-a i Plazme?Osim da LCD koristi kristale za prikaz slike, a plazma..to neki plin ili sta?

FANCY
28.09.2006., 21:58
Svaka plasma ispod 10 000 15 000 kuna nevalja, pa nek kaže šta tko želi.
Prijatelj mi ima plasmu koju je platio 1200 CHF manje a kupili smo TV-e otprilike u isto vrijeme i on je ustedjeo a ja izgubo.
Naravno istina je nešto drugo, on se svaki put jede kad sjedne pred Tv kako mu je TV običan bla bla bla i nekoliko puta mi je rekao pa zašto nekupi nekakv bolji a sad ću morati opet dati lovu za još jedan.

Klase.

Pioneer
Panasonic
Philips ove tri se stalno mjenjaju od 1 do 3 mjesta ovisno koji model izbace.
Samsung
LG
Sony
JVC
Grunding
Fujitsu-Siemns
Hunday
Daewoo
tddd postoje i neke extra klase ali njih neracunam jer one nisu dostupne običnim smrtnicima.
Prije nego kupiš tv odi pogldaj sliku i to neka bude mjerilo i povedi nekoa tko se malo azumije u te stvari.

lampion
29.09.2006., 07:30
OK ti si iz Švice pa moza tamo imate drugačija mjerila. Npr, da je taj popis sastavljao netko iz Nemčije, stavio bi Sony (naravno) na prvo mjesto pa onda Grundiga a korajance na zadnje...
Svatko će napisati drugačije.
U Engleskim testovima uvijek je Philips prvi a onda Toshiba ili Panasonic ili Samsung, dok im je JVC uvijek zadnji a Sony u donjem dijelu liste ...

Feuerfuchs
29.09.2006., 07:43
Nije bitno od kuda je tko, treba pogledati sliku i vec ce puno toga biti jasnije,
Za dobru plazmu teba dati oko 2000 eura za LCD koji euro manje. Za nesto vise od dobrog treba dati vise novaca.
Treba pogledati osnovne karakteristike: rezolucija, jacinu rasvjete, kontrast, prikljucke koje nudi TV.
Opcenito kod plazmi je Pioneer referenca, kod LCD-a je malo neizvjesnije tu su rekao bih Philips, Sony, Samsung pa i Toshiba gotovo na jednakom nivou. Moje simpatije idu Samsungu zbog odlicnog dizajna. Naravno potrebno je usporediti uredjaje iz iste klase a ne samo s istom velicinom ekrana.

lampion
29.09.2006., 08:25
No ljudi uglavnom sude po onome što kupe ili po nekoj "tajnoj vezi" za odr. markama. Rijtko ko ima priliku usporedit više istih slika na istom mjestu više puta.

lucija02
29.09.2006., 13:34
Svaka plasma ispod 10 000 15 000 kuna nevalja, pa nek kaže šta tko želi.
Prijatelj mi ima plasmu koju je platio 1200 CHF manje a kupili smo TV-e otprilike u isto vrijeme i on je ustedjeo a ja izgubo.
Naravno istina je nešto drugo, on se svaki put jede kad sjedne pred Tv kako mu je TV običan bla bla bla i nekoliko puta mi je rekao pa zašto nekupi nekakv bolji a sad ću morati opet dati lovu za još jedan.

Klase.

Pioneer
Panasonic
Philips ove tri se stalno mjenjaju od 1 do 3 mjesta ovisno koji model izbace.
Samsung
LG
Sony
JVC
Grunding
Fujitsu-Siemns
Hunday
Daewoo
tddd postoje i neke extra klase ali njih neracunam jer one nisu dostupne običnim smrtnicima.
Prije nego kupiš tv odi pogldaj sliku i to neka bude mjerilo i povedi nekoa tko se malo azumije u te stvari.
Koliko je meni poznato Sony više niti ne radi plazme :D

FANCY
29.09.2006., 16:48
Koliko je meni poznato Sony više niti ne radi plazme :D
To mi nije poznato, ali ako je istina, mora da su kupci bili odusevljeni ako je odustao od proizvodnje istih.:zubo:

lampion svicarci nemaju nijedne postene novine koje se bave Hi-FI, TV-Video, DVD tehnologiom, ovo jest sve iz Njemacke. Svicarka marka plasme je CPTEC:zubo: u prevodu sacuvaj me boze slia necistih.
Ipak na kraju je koliko love toliko muzike.

refugee
29.09.2006., 20:17
Odustali su od plazmi jer im se ne isplati.
Ulozili su pun q para u izradu lcdova.
I isplatilo im se.
Postali su najbolji na trzistu.

refugee
29.09.2006., 20:20
U Engleskim testovima uvijek je Philips prvi a onda Toshiba ili Panasonic ili Samsung, dok im je JVC uvijek zadnji a Sony u donjem dijelu liste ...

Ili ne?
Sony definitivno u engleskim testovima nije u donjem dijelu liste.

I opet se nebi upustao u to da se prica o cijeloj marci, nego o odredjenim modelima.

Ako testiraju S ili U seriju bravie sa kvalitetnijim proizvodima, naravno da ce bit lose rangirani, a ako uzmu V seriju onda se svi kunu da je daleko najbolja kvaliteta prikaza slike na lcdu dosad.

Ako ovako nastave, nova generacija ce biti bolja i od plazmi.

Ali da, u nacelu, Philips ima neke zaista fantasticne modele.

FANCY
29.09.2006., 21:41
Ili ne?
Sony definitivno u engleskim testovima nije u donjem dijelu liste.

I opet se nebi upustao u to da se prica o cijeloj marci, nego o odredjenim modelima.

Ako testiraju S ili U seriju bravie sa kvalitetnijim proizvodima, naravno da ce bit lose rangirani, a ako uzmu V seriju onda se svi kunu da je daleko najbolja kvaliteta prikaza slike na lcdu dosad.

Ako ovako nastave, nova generacija ce biti bolja i od plazmi.

Ali da, u nacelu, Philips ima neke zaista fantasticne modele.
Da stvarno je LCD napredovao u zadnje dvije godine za nevijerovat, ali mene fascinira LED LCD tehnologija, ako je tek na pomolu, obecava vise i od danasnjeg LCD-a i Oleda, ali vidjet cemo.
samo u www.google.de ili com dajte led tv. Ima i slikica..

lijencina
29.09.2006., 22:16
ma tesko je uopce naci plazmu za bilo koju cijenu koja bi bila bolja od ovoga
LCD Sony 46" BRAVIA™ XBR® LCD Flat Panel HDTVKDL-46XBR2:

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start;sid=v_fGsvzC2pDHYbnfNbnMubPTmP2Mhtr1Clo=?Pro ductSKU=KDL46XBR2&INT=sstyle-televisions-tophero-46_bravia&INT=sstyle-televisions-tophero-46inch_bravia

Full HD 1080p
1920x1080 Panel Resolution
WCG-CCFL backlight
High Contrast
HDMI

tesko da uopce ima puno mjesta za daljnja poboljsanja kvalitete slike bez obzira na tehnologiju. rezolucija je izvrsna, kvaliteta boja, kontrast, slike na plazmama obicno izgledaju isprane u usporedbi sa ovim sony.

refugee
30.09.2006., 00:05
:top:

mystik4l
30.09.2006., 12:43
a koja je razlika izmedju LCD-a i Plazme?Osim da LCD koristi kristale za prikaz slike, a plazma..to neki plin ili sta?

khm..:)

mystik4l
30.09.2006., 18:08
Plazma ili LCD, za što se odlučiti?
U svijetu tankih TV prijamnika za prevlast se bore dvije tehnologije - plazma i LCD. Svaka od njih ima svoje prednosti i mane, a namjeravate li u skorije vrijeme opremiti svoj dnevni boravak jednim od ovih uređaja, nadamo se da će vam čitanje ovog teksta pomoći u odluci za što se odlučiti
Prvi monokromatski plazma ekran napravljen je još 1964, no tek 1995. izumljena je tehnologija koja omogućuje izradu plazma ekrana u boji. Povijest LCD zaslona seže jednako daleko u prošlost - prvi eksperimenti s ekranima od tekućih kristala počeli su 1960, a 1968. napravljen je prvi funkcionalni LCD zaslon.

Plazma ekrani sastoje se od stotina tisuća minijaturnih ćelija ispunjenih plemenitim plinovima (ksenon i neon), zatvorenih između dvije staklene ploče. Između staklenih ploča nalaze se i elektrode koje ioniziraju plin u ćelijama i na taj način stvaraju sliku. Kada se kroz elektrode pusti struja, dolazi do brzog kretanja nabijenih čestica u ćelijama koje stimuliraju atome plemenitih plinova na ispuštanje UV zraka. UV zrake tada osvjetljuju fosfor koji emitira crvenu, zelenu ili plavu svjetlost. Naime, svaki piksel plazma TV prijamnika sastoji se od tri subpiksela (crvenog, plavog i zelenog), što mu omogućuje emitiranje cijelog vidljivog spektra boja.

To je ptica, to je avion... To je savršena slika na mom LCD ili plazma televizijskom ekranu

LCD ekrani umjesto plinova za generiranje slike koriste tekuće kristale. Budući da kristali sami po sebi ne proizvode dovoljno svjetlosti za jasnu sliku, LCD ekranima potreban je dodatan izvor svjetlosti za osvjetljavanje piksela. I kod LCD zaslona svaki se piksel sastoji od tri subpiksela (crvenog, plavog i zelenog) pomoću kojih se emitiraju različite boje.

Kao što smo već rekli, svaka od ovih tehnologija ima svoje prednosti i mane, a za koju se odlučiti pri kupovini luksuznog TV prijamnika najviše ovisi o osobnim sklonostima.

Veličina
Premda se gotovo svaki dan može pročitati priča o još jednom LCD zaslonu rekordne veličine, plazma TV prijamnici još uvijek dominiraju na ovom polju. Ponuda velikih plazma ekrana još uvijek puno bogatija od onih zasnovanih na LCD tehnologiji, u što ćete se i sami uvjeriti odlučite li se na kupovinu ove vrste uređaja.

Kut gledanja

Televizori s ekranima od tekućih kristala sve su češći izbor filmofila i ostalih zaljubljenika u televizijske programe

LCD ekrani pate od problema s uskim kutom gledanja, no u novim generacijama uređaja ovaj je problem sve manje izražen. Što ovo konkretno znači? Dok plazma TV prijamnik možete gledati praktički iz bilo kojeg kuta sobe bez problema s kvalitetom slike, gledanje LCD televizije pod kutom većim od 170 stupnjeva kvaliteta slike naglo se pogoršava. Vjerojatno ste i sami iskusili taj problem kad ste pokušali vidjeti što se događa na ekranu laptopa nekoga tko sjedi pored vas, što vam vjerojatno nije uspjelo sve dok se niste postavili u položaj iz kojeg gledate zaslon pod manjim kutom.

Memorijski efekt
Premda se ne radi o velikom problemu, spominjemo ga jer od njega pate samo plazma ekrani. Naime, kada se ovakvom ekranu duže vrijeme prikazuje statična slika, pikseli imaju tendenciju ovo 'zapamtiti', tako da obrisi iste slike ostaju na ekranu. Noviji plazma TV prijamnici imaju 'white flash' funkciju koja ispravlja ovaj problem.

Jedan od najvećih plazma televizora na svijetu – 102 inča = 259,08 centimetara

Pokretne slike
LCD ekrani nešto su tromiji i imaju problema s prikazivanjem brzih promjena slike. Prilikom brzih pokreta, na slici dolazi do efekta 'ghostinga', tj. obrisa predmeta koji se brzo miče. U novim modelima ovaj je problem sve manje izražen.

Mrtvi pikseli
Plazma i LCD ekrani pate od problema s mrtvim pikselima. Mrtvi pikseli ne mijenjaju boju kada im elektronika TV prijamnika to naloži, već cijelo vrijeme emitiraju istu boju, zbog čega izgledaju kao sitne točke na zaslonu. Kupite li uređaj poznatije marke, veća je vjerojatnost da nećete imati problema s mrtvim pikselima.

LCD ili plazma ekrani? Što se kompaktnosti tiče obje tehnologije se odlično uklapaju u svaki dnevni boravak

Kvaliteta slike
LCD ekrani imaju oštru sliku i žive boje, dok su na plazmi boje nešto vjernije. U veoma svijetlim prostorima kvaliteta slike na LCD ekranima bit će nešto bolja od one na plazmi. Crna boja na LCD ekranima više podsjeća na tamnosivu, dok je plazma u stanju prikazati 'pravu' crnu. Na kraju, kontrast na plazma ekranu bolji je od onog koji se može postići na LCD-u.

Životni vijek
Unatoč uvriježenom mišljenju da plazma TV prijamnici imaju kratak životni vijek, ovo baš nije potpuna istina. Jeftiniji modeli deklarirani su na 30.000 sati rada (gledate li TV svaki dan 10 sati, ovaj uređaj potrajat će vam osam godina), dok oni skuplji i kvalitetniji mogu raditi 60.000 sati. Sličan životni vijek imaju i LCD zasloni.

Cijene i isplativost
Premda na tržištu trenutno postoji veći izbor plazma TV prijamnika, uređaji zasnovani na LCD tehnologiji vrlo brzo ih dostižu (pa i prestižu), kako po veličinama, tako i po cijeni. LCD televizore dalekoistočnih proizvođača dijagonale 30 inča moguće je nabaviti po cijeni manjoj od 1.000 eura. Cijena 42-inčnog plazma televizora uglavnom se kreće oko 1.500 eura.

PREUZETO SA:http://www.tportal.hr/tehnologija/mixer/fset.html

lijencina
30.09.2006., 22:53
...
PREUZETO SA:http://www.tportal.hr/tehnologija/mixer/fset.html

cini mi se da je taj tekst koju godinu zastario. novi LCD-i, kao onaj sony koji sam gore naveo, su jako dobro rijesili sve navedene probleme. jedino je velicina ekrana do 52'' dok su plazme jos uvijek vece.

Feuerfuchs
02.10.2006., 07:51
Prilicno stari tekst.

Feuerfuchs
02.10.2006., 08:39
ma tesko je uopce naci plazmu za bilo koju cijenu koja bi bila bolja od ovoga
LCD Sony 46" BRAVIA™ XBR® LCD Flat Panel HDTVKDL-46XBR2:

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start;sid=v_fGsvzC2pDHYbnfNbnMubPTmP2Mhtr1Clo=?Pro ductSKU=KDL46XBR2&INT=sstyle-televisions-tophero-46_bravia&INT=sstyle-televisions-tophero-46inch_bravia

Full HD 1080p
1920x1080 Panel Resolution
WCG-CCFL backlight
High Contrast
HDMI

tesko da uopce ima puno mjesta za daljnja poboljsanja kvalitete slike bez obzira na tehnologiju. rezolucija je izvrsna, kvaliteta boja, kontrast, slike na plazmama obicno izgledaju isprane u usporedbi sa ovim sony.

LCD tehnologoja je jos u djecijim kolicima ima tu jos itekako prostora za napredak. :)
Sony nudi kontrast 1:1300 (1:7000), jacinu rasvjete 450cd/m2, Samsung na svom modelu LE40M91 ima rezoluciju 1:10 000, vijek trajanja 100 000 sati i LED tehnologiju koja je vjerojatno tehnologija buducnosti, jacinu rasvjete 500 cd/m2, prosireni spektar boja (145% PAL norme), mislim da je kod ovog Sony-a oko 130%.
Trenutno bi idealan TV bio kombinacija 46" s Full HD i ovog Samsungovog modela.

lijencina
02.10.2006., 09:36
LCD tehnologoja je jos u djecijim kolicima ima tu jos itekako prostora za napredak. :)
Sony nudi kontrast 1:1300 (1:7000), jacinu rasvjete 450cd/m2, Samsung na svom modelu LE40M91 ima rezoluciju 1:10 000, vijek trajanja 100 000 sati i LED tehnologiju koja je vjerojatno tehnologija buducnosti, jacinu rasvjete 500 cd/m2, prosireni spektar boja (145% PAL norme), mislim da je kod ovog Sony-a oko 130%.
Trenutno bi idealan TV bio kombinacija 46" s Full HD i ovog Samsungovog modela.

a sta ti vrijedi taj napredak kad su i ovi novi lcd-i vec tako dobri da ces taj napredak tesko moci vidjeti. cak i da neko napravi tv sa 1:100000000 tesko da ces vidjeti razliku izmedju takovog tv i 1:10000 tv-a gledajuci film ili utakmicu. to ti kazem, da su danasnji kvalitetni lcd-i vec toliko dobri da ce biti sve teze i teze naci vidljivu razliku izmedju njih i potencijalnih buducih modela.

Feuerfuchs
02.10.2006., 09:43
a sta ti vrijedi taj napredak kad su i ovi novi lcd-i vec tako dobri da ces taj napredak tesko moci vidjeti. cak i da neko napravi tv sa 1:100000000 tesko da ces vidjeti razliku izmedju takovog tv i 1:10000 tv-a gledajuci film ili utakmicu. to ti kazem, da su danasnji kvalitetni lcd-i vec toliko dobri da ce biti sve teze i teze naci vidljivu razliku izmedju njih i potencijalnih buducih modela.
Nitko ne veli da su losi, vec sada ima krasnih LCD-a za relativno povoljne novce (do 2000 eura), govorim o 40", naravno ta cijena vrijedi za EU. Danasnji LCD-i u usporedbi so modelima od prije 2-3 godine su neusporedivi.Ogroman napredak i ovo jos nije ni priblizno kraj svih mogucnosti LCD tehnologije.

STINGer
02.10.2006., 16:57
Mislim da ću ja odustati od V2000 i uzeti ovo http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_164_10_176&products_id=20686

lampion
02.10.2006., 17:14
Kad to vide ljubitelji (pacijetni) na Sonya, bolje spavaj se jednim okom otvorenim...:zubo:

STINGer
02.10.2006., 17:26
I ja sam bio (i ostajem, da ne bi bilo zabune) ljubitelj Sony-a, no prije neki dan sam vidio na djelu ovu mrcinu LINK! (http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_164_10_176&products_id=20837), pa sam se malo zainteresirao za LG i našao prije spomenutog. Doduše uzeo bih rado ovoga s HD-om, ali mi je prevelik.

lampion
02.10.2006., 17:29
Još uvijek ima vremena da se razočaraš u Sonija...

STINGer
02.10.2006., 18:24
Koji ono uređaj ti imaš?

lijencina
03.10.2006., 01:23
I ja sam bio (i ostajem, da ne bi bilo zabune) ljubitelj Sony-a, no prije neki dan sam vidio na djelu ovu mrcinu LINK! (http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_164_10_176&products_id=20837), pa sam se malo zainteresirao za LG i našao prije spomenutog. Doduše uzeo bih rado ovoga s HD-om, ali mi je prevelik.

mislim da sad uopce nije pravo vrijeme za davati previse novca za tv. placas za 2-tuner PIP i HD sa Time Shift a sta ce biti za par godina kad u europi i na satelitima pocnu emitirati u HD formatu? takodjer, ja bih volio isprobati te HDMI ulaze da znam dali ce raditi kako treba sa buducim HD DVD-ima. uvijek neki problemi sa tim konektorima.

100%
03.10.2006., 02:21
Plazma ili LCD?
LCD!

Plazma je smeće.

Thurgood
03.10.2006., 07:09
Koji ono uređaj ti imaš?

navikni se, on stalno podjebava :kava:

happydayhr
03.10.2006., 07:42
LCD!

Plazma je smeće.
hi hi hi hi :zubo:

omni
06.10.2006., 13:32
LCD ili plasma ili CRT je pitanje toliko vec isfurano po casopisima i forumima, a smislenog odgovora još nisam našao. Tko ima para neka si kupi najbolje što može, slika je na svim ovim televizorima jednako dobra ili loša. Ja osobno imam Philips LCD, kritiziram raširenost slike u odnosu na klasicni CRT, nepostojanje audio out (o.k. ima scart) i VGA in (o.k imam 2 hdmi). Opet, nakon vremena navikavanja sve je super, slika cista i svijetla, ja prezadovoljan. Dok radi. Sto se tice novih tehnologija (HDTV, BLU RAY i ostalih vrhunskih izvora) dok one dodu ja cu vec mijenjati tv. Ako budem mogao to financijski podnijeti naravno.
Isto tako usporedivanje slike po nasim trgovinama tipa Technomax je bezsmisleno, jer sto uređaja na jednom kabelu ne jamči vrhunsku kvalitetu usporedbe. Tko voli oštriju sliku sa masu podešenja i konektivnosti SONY V i SHARP, tko voli malu mekšu sliku PHILIPS, PANASONIC,LG ma svejedno....

smoothjazz
07.10.2006., 19:40
Ne znam zašto nitko ne spominje problem korištenja LCD-a sa slikom drugačije rezolucije od one za koju je napravljen.

Svi LCD-i koje sam do sada vidio imaju katastofalno lošu sliku sa običnim TV signalom. Slika sa DVD-a ovisno o modelu... ništa naručito. Ne mislim na boje i kontrast, nego problemi LCD-a da prikaže sliku drugačije rezolucije.

Da kupujem, kupio bih sigurno plazmu. Iako tek najskuplji modeli (npr. Pioneer PDP506) imaju solidnu sliku. LCD u svijetu računala je definitivno najbolji i ne zamjenjiv, ali izvan toga svijeta za sada... ne upotrebljiv.

Stojim kraj ljudi koji bulje u tu lošu sliku, i nakon toga kupuju... a kraj njega CRT, 72, puno bolja slika (i sa DVD-a), trećina cjene. Jednostavno, to je sada u modi... pa ajmo po LCD.

Ljudi čitaju razne časopise i ne žele vjerovati svojim očima. Kad sam jednom otišao u trgovinu s prijateljem koji je čvrto odlučio kupiti LCD, i stali ispred LCD-a i plazme side by side, iste cjene, na kojima se vrtio DVD film. I kad sam ga nakon 5 min pitao što sad kaže kad je sve vidio, a očito je bilo da je slika na plazmi neusporedivo bolja... on je i dalje ostao pri svome, jer eto pročitao je to i to, i LCD je bolji.

Inače, prodavači imaju običaj puštati demo DVD-e koji dolaze uz uredjaje i koji su prema uređaju jako prijateljski rapoloženi, pa je pri kupovini najbolje ponijeti nekakav DVD iz kućne kolekcije.

smoothjazz
07.10.2006., 19:50
Isto tako usporedivanje slike po nasim trgovinama tipa Technomax je bezsmisleno, jer sto uređaja na jednom kabelu ne jamči vrhunsku kvalitetu usporedbe.

To je jedini način usporedbe, i nije bezsmislen, ako znaš za neki drugi reci. Isto tako ako to ima loš utjecaj na uređaje, onda ima na sve jednako loš utjecaj, tako da usporedba i dalje ima smisla.

omni
09.10.2006., 10:49
Nije mi u interesu nekakvo prepiranje, ali jedan primjer protiv ove zadnje tvrdnje. Brat miima Philips CRT monitor od 22", pro mrcina. ja imam Samsunga CRT od 17". Kad sam ga prvi put spojio na moj komp sa nekom nvidiom i usporedio sa svojim razlika je bila drasticna. Philips mutan i nestabilan pri jednakoj rezoluciji (multisync pa rezolucija ne igra). Kada smo ga prebacili na ATI pri jednakoj rezoluciji vidjelo se zasto je Philips 4000 kn. Hocemo li govoriti o zvucnicima na jadnom pojacalu, lošim kablovima... Itekako ima smisla usporedivati komponente u uvjetima za koje su napravljene. Za plazmu se s tobom slažem, slika je bolja, ali te plazme su u rangu 30000 kn.
Reci da je slika na LCD-u katastrofalna je u najmanju ruku pretjerano. Ja recimo poludim kad vidim treperenje svih onih monitora koje ljudi drže na 60 Hz, ali to njima ni najmanje ne smeta. Ako je tebi slika tako loša onda si zbilja osjetljiv, ali to nije razlog zasto netko drugi sa tom istom slikom bio zadovoljan.

Thurgood
09.10.2006., 11:27
kao što smoothjazz reče, jedan od razloga zašto se plazma proziva boljom gledanje običnog analognog TV programa koji je u jadnoj PAL rezoluciji - na puno višoj rezoluciji LCD ekrana, dok je plazma po rezoluciji puno bliža izvoru. TRENUTNO slika izgleda bolje na običnim keranima, sve dok se ne investira u kvalitetnije izvore tipa DVB-T i ostatak ekipe. a i o tom-potom, HD je još vrlo daleko a do tada su ovo sve samo skupe igračke za veliku djecu :)

mislim da su obe tehnologije kod nas aktualne više zbog pomodarstva nego potrebe :kava:

smoothjazz
09.10.2006., 18:24
Nije mi u interesu nekakvo prepiranje, ali jedan primjer protiv ove zadnje tvrdnje. Brat miima Philips CRT monitor od 22", pro mrcina. ja imam Samsunga CRT od 17". Kad sam ga prvi put spojio na moj komp sa nekom nvidiom i usporedio sa svojim razlika je bila drasticna. Philips mutan i nestabilan pri jednakoj rezoluciji (multisync pa rezolucija ne igra). Kada smo ga prebacili na ATI pri jednakoj rezoluciji vidjelo se zasto je Philips 4000 kn. Hocemo li govoriti o zvucnicima na jadnom pojacalu, lošim kablovima... Itekako ima smisla usporedivati komponente u uvjetima za koje su napravljene. Za plazmu se s tobom slažem, slika je bolja, ali te plazme su u rangu 30000 kn.
Reci da je slika na LCD-u katastrofalna je u najmanju ruku pretjerano. Ja recimo poludim kad vidim treperenje svih onih monitora koje ljudi drže na 60 Hz, ali to njima ni najmanje ne smeta. Ako je tebi slika tako loša onda si zbilja osjetljiv, ali to nije razlog zasto netko drugi sa tom istom slikom bio zadovoljan.

Tvoj primjer je dobar, ali on spada u svijet računala. Ne vidim baš preveliku vezu između spajanja različitih monitora na različite grafičke kartice, i spajanja različitih TV uređaja na isti izvor (TV program/DVD film). Radi se o drugačijoj vrsti uređaja.

O zvučnicima nećemo.

Uvijek uspoređujem uređaje iste cijene (jedini fer način), i dalje tvrdim da je LCD jako loš pri gledanju običnog TV programa, lošiji od plazme i CRT-a. Isto mišljenje (nešto blaže) imam u vezi LCD-a pri gledanju DVD filmova. Ako je nekome LCD super, uživa gledajući TV program na njemu, nemam ništa protiv.

STINGer
09.10.2006., 18:26
Ima li netko iskustva sa Lobox lcd-ima?

http://www.bossiz.hr/data/lobox_6.htm

smoothjazz
09.10.2006., 18:58
...HD je još vrlo daleko a do tada su ovo sve samo skupe igračke za veliku djecu :)
mislim da su obe tehnologije kod nas aktualne više zbog pomodarstva nego potrebe :kava:

O HD-u imam mišljenje isto kao o "Designed for Microsoft Windows Vista" naljepnici koja bi se uskoro trebala pojaviti na računalima (ako već nije). Neka mi netko objasni kakve bi konkretne koristi imao običan čovijek u dnevnom boravku od HD tehnologije.

Moći ću gledati Big Brother ili sapunice u 3x većoj rezoluciji, naravno i reklame sa 5.1 zvukom, i prijem signala će biti savršen?

Ili se može pogledati i nekakav film koji će proći tegoban put kroz audio/video miksete studijskih stručnjaka koji se puno bolje snalaze u pečenju kolača i takav invalidni signal doći do moje HD ljepotice?

Industrija je donijela CD i DVD standarde, svaki sa niz mana (i prednosti).

Naravno, teško im pada što je neki klinac razbio alogoritme, pa sad Štefica može presnimiti svoj omiljeni DVD film za 2k. Naravno da oni gube samo 98% zarade jer eto čak 2% ide ljudima koji su film stvorili. Uskoro će dvostranim DVD medijima cijena ići dolje... tako da im se loše piše.

Da postoji potreba za medijem većeg kapaciteta u računalnoj primjeni, definitivno postoji. Ali izvan te priče veliki igrači žele progurati novi standard kako bi im se pružila prilika da ovaj put bolje zaštite "svoja" autorska djela, posao koji su prošli put (sa DVD-om) odradili traljavo.

Da će na kraju priče najviše profitirati običan čovijek koji si je složio kućno kino, čak sa HD podrškom... čisto sumnjam.

Inače, prije par godina slična stvar se dogodila i u audio svijetu. Dva nova audio formata HDCD i SACD trebala su nasljediti starog CD djedicu. Završili su prije nego što su počeli. Donijeli su sve osim onoga što su obećali... boljeg zvuka.

HD će sigurno zaživjeti, ali nadam se ne tako skoro.

lijencina
10.10.2006., 00:24
...

u americi i japanu HDTV preko odasiljaca, kabla i satelita nije buducnost nego cinjenica. tako ce vjerojetno biti i u europi za 5 godina. a sto se tice HD-DVD playera, prvi su se pojavili ove godine. ima i nekih 100 filmova koje mozes kupiti na HD-DVD, a to ce se vjerojatno i po europi jako brzo prosiriti jer za to ne moras cekati da televizije pocnu emitirati HD. a gledati HD-DVD film u rezoluciji 1920X1080 je ipak puno bolje nego u starom formatu.

HITNA
10.10.2006., 08:46
Iskustvo

Isprobana plazma panasonic 42pv-60e HD sa sat resiverom Euro1080/HD1 HDTV-SAT-Receiver Quali-TV QS1080IR ... slika je padneš na .......oatao bez teksta a sada mi se ostali kanali negledaju kad znam kakva može biti slika usporedbe radi kao filim na dvd pirat sniman u kinu i original...

Thurgood
10.10.2006., 09:56
Moći ću gledati Big Brother ili sapunice u 3x većoj rezoluciji, naravno i reklame sa 5.1 zvukom, i prijem signala će biti savršen?

a jesi naveo 2 sranja kao primjer. svaka serija ili film ima u originalu barem 2x veću rezoluciju (na DVB-T se i sad vidi razlika i na kvalitetnijem CRT-u), wide format slike i bolji zvuk, ako ne 5.1 onda barem digitalni stereo iz kojeg Pro-logic može bolji posao napraviti. i da, sa DVB-T tehnologijom bi signal trebao biti savršen, bez usmjeravanja antena bi mogao odjednom loviti sa svih odašiljača kojima si u dometu. teoretski. možda i zaživi jednog dana...

HITNA
10.10.2006., 10:02
Razliku smo uvidjeli na HD kanalima jer je uporedo bio skopčan i drembox 7025 nisam mislio na obične......

HITNA
10.10.2006., 10:04
MIslio sam napr. astra HD demo preko dreamboxa 7025 je super slika
ali preko QUALIA HD RESIVERA je opet puno bolja

smoothjazz
12.10.2006., 04:49
a jesi naveo 2 sranja kao primjer. svaka serija ili film ima u originalu barem 2x veću rezoluciju (na DVB-T se i sad vidi razlika i na kvalitetnijem CRT-u), wide format slike i bolji zvuk, ako ne 5.1 onda barem digitalni stereo iz kojeg Pro-logic može bolji posao napraviti. i da, sa DVB-T tehnologijom bi signal trebao biti savršen, bez usmjeravanja antena bi mogao odjednom loviti sa svih odašiljača kojima si u dometu. teoretski. možda i zaživi jednog dana...

Ako govorimo o TV programu, nabroji mi emisije koje se emitiraju na našim televizijama, a trebale bi u budućnosti profitirati od novog formata.

Ako govorimo o filmovima koji danas dolaze na DVD mediju i i istoj stvari koja će u budućnosti dolaziti na HD DVD mediju, radi se i u jednom i u drugom slučaju o MPEG2 slici sa AC3 zvukom, naravno medij je puno većeg formata pa mogu povećati rezoluciju. Ne vidim tragove ničeg revolucionarnog. Više me brine to što neću moći za sebe napraviti kopiju filma kojeg sam masno platio.

Normalna stvar je da će slika 1920x1080 poslana na plazma/LCD ekran iste rezolucije izgledati savršeno.

Radi se o velikoj količini podataka, pa nisam baš siguran da će sustav odašiljač/prijemnik raditi savršeno bez ikakvih problema. Trebat će to masno platit.

ziginjo
12.10.2006., 11:57
Moze mi neko dali u hr postoji hdtv koji ima 1080p koliko sam sazno to je rez 1900x1080?? Ja sam naso samo hdtv sa rez 1366x768 :eek: :eek: :eek:

Thurgood
12.10.2006., 14:27
nije revolucija nego evolucija. potrajat će da dođe do nivoa na kojem će prednosti biti osjetne ali doći će kad tad. zato i kažem da je danas HD LCD ili plazma TV više pomodarstvo. za HD *trenutno* nema neke potrebe, ali mali korak do DVB-T tehnologije donosi dosta veselja za one koji vide razliku. za one koji ne vide je ionako dovoljno dobar najjeftiniji telkač iz Peveca :kava:

lijencina
13.10.2006., 00:55
Moze mi neko dali u hr postoji hdtv koji ima 1080p koliko sam sazno to je rez 1900x1080?? Ja sam naso samo hdtv sa rez 1366x768 :eek: :eek: :eek:

rezolucija je 1920X1080

sony KDL-46X2000
http://www.sony.hr/view/ShowProduct.action?product=KDL-46X2000&site=odw_hr_HR&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

vidio sam prije par dana samsung Blu-Ray DVD player sa Blu-Ray DVD snimljenim u 1920X1080 spojen preko HDMI konektora na sony 1920X1080 LCD tv. slika je bila fantasticna. ;)

smoothjazz
13.10.2006., 07:35

Razlika između 720p i 1080i je u tome što se kod prvog radi o progresivnom prikazu slike rezolucije 1280x720, a kod drugog 1920x1080 u interlaced modu. Kod oba TV standarda radi se frekvenciji 50Hz (Evropa) ili 60Hz (USA).

lijencina
13.10.2006., 08:16
Razlika između 720p i 1080i je u tome što se kod prvog radi o progresivnom prikazu slike rezolucije 1280x720, a kod drugog 1920x1080 u interlaced modu. Kod oba TV standarda radi se frekvenciji 50Hz (Evropa) ili 60Hz (USA).

nije pitao za 1080i nego 1080p

ziginjo
13.10.2006., 08:31
Naso sam i ja taj tv i mislim da je to jedini koji podrzava fullhd 1080p,a zato i toliko dodje :)

lijencina
13.10.2006., 08:56
mislim da i samsung i sharp imaju nesto slicno za nesto manju cijenu. treba sacekati da hd-dvd postane popularniji, pa kad se i drugi proizvodjaci ukljuce cijene ce pasti.

ziginjo
13.10.2006., 09:00
ma znam uvijek je tako,uvijek se nesto ceka,tako i ja cekam ps3,pa da si kupim lcdtv i uzivam :)

Feuerfuchs
13.10.2006., 11:08
Popis svih LCD-a s rez 1920x1080 na njemackom trzistu:

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/4012F271068.html?param.resultlist.order=desc&param.resultlist.sortKey=minPrice

Rijec je o online shopovima pa je cijena znatno niza nego u ducanima.

ziginjo
13.10.2006., 15:45
Ak moze neko ko se kuzi u lcd tv da mi kaze,dali je bolje kad je svjetlina sto veca ili??Znaci bolje 500cd/m2 ili 600cd/m2? Kut gledanja??Dali je vilika razlika u 170 i 178 stupnjeva?? I kontrast bolje 1000:1 ili 5000:1??Hvala na pomoci..Ako ko pomogne... :) I da vrijeme odziva,8ms,16ms??Koje je bolje??

kokolo
13.10.2006., 17:16
po meni se to još ne isplati kupit (ni plazmu ni LCD). Za 2 god. će bit popriličan broj HD programa na satelitima dok ih je sad ipak premalo. Tada će i cijena bit prihvatljivija i televizije bolje. Zato ću sačekat još malo i uzet nešto sa full HD ali ipak važnije od kvalitete slike mi je kvalitet programa. U kombinaciji sa Dreamboxom I CS-om to će bit super, jedva čekam utakmice u HD rezoluciji

Srkyline
15.10.2006., 15:58
LCD

happydayhr
15.10.2006., 20:06
LCD
PLAZMA :kiss:

Feuerfuchs
16.10.2006., 10:49
Ak moze neko ko se kuzi u lcd tv da mi kaze,dali je bolje kad je svjetlina sto veca ili??Znaci bolje 500cd/m2 ili 600cd/m2? Kut gledanja??Dali je vilika razlika u 170 i 178 stupnjeva?? I kontrast bolje 1000:1 ili 5000:1??Hvala na pomoci..Ako ko pomogne... :) I da vrijeme odziva,8ms,16ms??Koje je bolje??
Kao i u svemu, sto je vece to je bolje.:D
Naravno izuzetak je vrijeme odziva, tu je bolje da je sto krace.

dinsdale
16.10.2006., 11:29
PLAZMA :kiss:

DLP RP :five:

principus
28.10.2006., 18:46
Kut gledanja je meni najveći problem. Kupujem telku, ne bih htio da moramo svi sjedit jedni na drugima jer se od tamo ''baš ne vidi'', pa sam trenutno više za plazmu. Imam laptop rezolucije 1680x1050 i pretpostavljam da je tahnologija slična između mog monitora i lcd tv-a (il sam fulo?) i čim se maknem metar u neku stranu, to nije to. Našao sam neku LG plazmu, 106'', 12.000, dva tunera, 80 giga harda, radi u dućanu i sasvim se dobro vidi. Ima neko pametan?

ziginjo
28.10.2006., 19:03
Kut gledanja je meni najveći problem. Kupujem telku, ne bih htio da moramo svi sjedit jedni na drugima jer se od tamo ''baš ne vidi'', pa sam trenutno više za plazmu. Imam laptop rezolucije 1680x1050 i pretpostavljam da je tahnologija slična između mog monitora i lcd tv-a (il sam fulo?) i čim se maknem metar u neku stranu, to nije to. Našao sam neku LG plazmu, 106'', 12.000, dva tunera, 80 giga harda, radi u dućanu i sasvim se dobro vidi. Ima neko pametan?
Principus da to nije modza LG MZ-42PC1RR??Lcd ti imaju najcescu rez WXGA 1366 x 768,koliko ja znam tehnologija je slicna...:E

principus
28.10.2006., 19:22
Možda i je, u ecosu kod king crossa, ima ih par, taj je jedan od boljih, redovita cijena 15000 al tamo imaju neke bijesne popuste po 26,7%, 32,3%... jel valja taj išta?

ziginjo
28.10.2006., 20:29
Možda i je, u ecosu kod king crossa, ima ih par, taj je jedan od boljih, redovita cijena 15000 al tamo imaju neke bijesne popuste po 26,7%, 32,3%... jel valja taj išta?
Valja,valja samo ne mogu naci puno karak... o njemu ali ono sto sam naso cini mi se jako dobrim..

jacuzzy
30.10.2006., 17:06
Prije par mjeseci preko oglasa kupio sam crt sony kv36 fs70 za 5000kn star dvije i pol godine kojeg je tip kupio kao novog za 22000kn. Hitno mu je trebala lova(malo smo se cijenkali oko cijene) i gotovo da se rasplakao kad sam ga odnio doma. Mogu stvarno reći da sam se na prvu zaljubio u taj tv(usprkos njegovih 100kg) i ne pada mi na pamet da baram za sada kupim neku plasmu ili lcd. Slika svih naših tv programa je preko topfielda 4000(kojeg sam nedavno kupio za 750kn) jednostavno savršena i nevjerojatno predobra i bolja od svake plasme ili lcd-a više srednje klase.Digitalni satelitski prijem je fenomenalan kao i dvd reprodukcija i ps2. Jednom riječju ovaj tv ne bih mijenjao za ništa. Svi frendovi koji imaju plasmu ili lcd jednostavno nisu mogli vjerovati kad su vidli sliku sa mog ljubimca.

smoothjazz
30.10.2006., 18:45
Prije par mjeseci preko oglasa kupio sam crt sony kv36 fs70 za 5000kn star dvije i pol godine kojeg je tip kupio kao novog za 22000kn. Hitno mu je trebala lova(malo smo se cijenkali oko cijene) i gotovo da se rasplakao kad sam ga odnio doma. Mogu stvarno reći da sam se na prvu zaljubio u taj tv(usprkos njegovih 100kg) i ne pada mi na pamet da baram za sada kupim neku plasmu ili lcd. Slika svih naših tv programa je preko topfielda 4000(kojeg sam nedavno kupio za 750kn) jednostavno savršena i nevjerojatno predobra i bolja od svake plasme ili lcd-a više srednje klase.Digitalni satelitski prijem je fenomenalan kao i dvd reprodukcija i ps2. Jednom riječju ovaj tv ne bih mijenjao za ništa. Svi frendovi koji imaju plasmu ili lcd jednostavno nisu mogli vjerovati kad su vidli sliku sa mog ljubimca.

Meni je slika na CRT-u puno bolja nego na plazmi/LCD, a razliku u cijeni da ne spominjem.

by_the_way
31.10.2006., 09:12
Meni je slika na CRT-u puno bolja nego na plazmi/LCD, a razliku u cijeni da ne spominjem.

Slazem se u potpunosti, radim sa tehnikom i svaki dan buljim u CRT, LCD... slika na CRT-u mi je puno prirodnija i ljepsa nego na LCD-u!
Vjerovatno ima ljudi koji imaju visak para pa iste zele da potrose...

Frankie
31.10.2006., 10:11
je ali CRT ne možeš objesit na zid ka sliku :)

jacuzzy
31.10.2006., 11:49
je ali CRT ne možeš objesit na zid ka sliku :)

Ak je tebi bitno samo da ti tv visi na zidu ok. Meni je puno bitnija kvaliteta slike i razumna best buy cijena uređaja bilo da se radi o plasmi, lcd-u ili crt-u. Ustvari kad sam se odlučio na kupnju nove tv "igračke" dvoumio sam se oko plasme i lcd-a(do max 12000kn) kao i mnogi drugi i na kraju nakon višetjednog surfanja po internetu i proučavanju tih tehnologija odlučio lijepo i plasmu i lcd poslati barem za sada u jedno "lijepo mjesto" i kupiti hi-end crt sonyevu 36 inčnu mrcinu bezvremenskog dizajna od 100kg koju sam sasvim slučajno vidio u oglasniku. I vjerujte mi nisam ni trenutka zažalio (našao sam puno tekstova u vezi tog tv-a na internetu i svi su odreda ocijenjeni čistom peticom). U isto vrijeme frend je kupio lg plasmu 106cm za 12000kn i kad je vidio sliku kod mene samo se zbedirao.Smatram da treba još malo pričekati i onda vidjeti u kojem smjeru će otići te tehnologije jer ak danas kupim neku bolju plasmu ili lcd od cca 15000kn za godinu dana će to već biti "out". Iako moram priznati da jedino kaj me trenutno onak malo "rajca" su pioneerive nove plasme u rangu cca 17-20k. kuna. Mislim da ću definitivno još malo pričekati da padnu cijene pa onda ubosti "pravu stvar" na duže vrijeme.

sick_boy
31.10.2006., 13:13
Onima koji većinom gledaju običan televizijski program, slika na CRT-u je još uvijek zakon. No, sa DVD-a slika na plazmama i pogotovo LCD-ovima već postaje znatno bolja. Na kraju, kad jednom vidiš HD materijal, slika na CRT-u postane smiješna.

Ja imam LCD, volim gledati filmove, a polako skupljam HD materijal koji gledam preko kompa (DVI konekcija). Na kraju sam se toliko navikao da mi i TV program na običnom CRT televizoru izgleda nekako isprano i titravo do boli (makar bio i 100Hz). Plazme normalnog cjenovnog razreda imaju nisku rezoluciju i razmuljane boje (što pomaže kod interpolacije TV signala, ali sliku s kompa, pa i DVD-a čine katastrofalno lošom), a dobre plazme su preskupe.

Moj savjet svima koji žele kupiti novi TV - ako baš ne morate, nemojte još. Kroz godinu-dvije situacija će morati biti značajno drugačija - niže cjene i bolja kvaliteta LCD-a je sigurna budućnost (plazme će sasvim sigurno izumrijeti i općenito ih smatram najgorim izborom). Ako baš morate, izbor je LCD ili ne preskupi CRT (tek toliko da izdrži par godina), jer je glupo uložiti 5K+ kuna u tehnologiju koja je (hvala bogu) mrtva.

jacuzzy
31.10.2006., 17:04
Sony lcd kdl 40x 2000(cca 23000kn) ili Pioneer plasma pdp 4270xd(cca 17000kn)? Jel ovih 5000kn razlike vrijedi platiti?

smoothjazz
31.10.2006., 17:28
Onima koji većinom gledaju običan televizijski program, slika na CRT-u je još uvijek zakon. No, sa DVD-a slika na plazmama i pogotovo LCD-ovima već postaje znatno bolja. Na kraju, kad jednom vidiš HD materijal, slika na CRT-u postane smiješna.

Ja imam LCD, volim gledati filmove, a polako skupljam HD materijal koji gledam preko kompa (DVI konekcija). Na kraju sam se toliko navikao da mi i TV program na običnom CRT televizoru izgleda nekako isprano i titravo do boli (makar bio i 100Hz). Plazme normalnog cjenovnog razreda imaju nisku rezoluciju i razmuljane boje (što pomaže kod interpolacije TV signala, ali sliku s kompa, pa i DVD-a čine katastrofalno lošom), a dobre plazme su preskupe.

Moj savjet svima koji žele kupiti novi TV - ako baš ne morate, nemojte još. Kroz godinu-dvije situacija će morati biti značajno drugačija - niže cjene i bolja kvaliteta LCD-a je sigurna budućnost (plazme će sasvim sigurno izumrijeti i općenito ih smatram najgorim izborom). Ako baš morate, izbor je LCD ili ne preskupi CRT (tek toliko da izdrži par godina), jer je glupo uložiti 5K+ kuna u tehnologiju koja je (hvala bogu) mrtva.

Ukusi se razlikuju, tako da meni ne samo TV program, nego i DVD film na CRT-u izglada bolje nego na plazmi/LCD-u. Ako uspoređujem sliku na plazmi i LCD-u, iste cjene, plazma ima puno bolju sliku. Dobra stvar je da će pod pritiskom plazma/LCD-a cijene CRT-a otići skroz dolje.

FANCY
31.10.2006., 19:02
Ukusi se razlikuju, tako da meni ne samo TV program, nego i DVD film na CRT-u izglada bolje nego na plazmi/LCD-u. Ako uspoređujem sliku na plazmi i LCD-u, iste cjene, plazma ima puno bolju sliku. Dobra stvar je da će pod pritiskom plazma/LCD-a cijene CRT-a otići skroz dolje.
O ukusima se ne raspravlja, li bojim se da si uspoređivao sliku na pogrešnoj plazmi.
Fićo je auto, Stojadin je auto, Yugo je auto, BMW je auto, Porsche je auto, Mercedes je auto a sad uspoređuj. Svi se zovu auti, ali usporedba stojadina i BMW-a ili Yuga i Porsche-a je smješna, a tako i TV-a, klasa i klasa se uspoređuje, a to znači prvo odabrati klase pa uspoređivati a za to ipak treba više od pogleda u izlog gdje stoje TV-i.

smoothjazz
31.10.2006., 19:14
O ukusima se ne raspravlja, li bojim se da si uspoređivao sliku na pogrešnoj plazmi.
Fićo je auto, Stojadin je auto, Yugo je auto, BMW je auto, Porsche je auto, Mercedes je auto a sad uspoređuj. Svi se zovu auti, ali usporedba stojadina i BMW-a ili Yuga i Porsche-a je smješna, a tako i TV-a, klasa i klasa se uspoređuje, a to znači prvo odabrati klase pa uspoređivati a za to ipak treba više od pogleda u izlog gdje stoje TV-i.

Kao što sam naveo, uvijek uspoređujem plazmu/LCD iste cjene, tako da nema govora o uspordbi stojadina i BMW-a ili Yuga i Porsche-a. Ista klasa, jedan uređaj pored drugog. Do sada kod takve usporedbe nisam naišao na LCD koji bi imao sliku bolju od plazme.

FANCY
31.10.2006., 20:32
Kao što sam naveo, uvijek uspoređujem plazmu/LCD iste cjene, tako da nema govora o uspordbi stojadina i BMW-a ili Yuga i Porsche-a. Ista klasa, jedan uređaj pored drugog. Do sada kod takve usporedbe nisam naišao na LCD koji bi imao sliku bolju od plazme.
Možda smo se pogrešno razumjeli, ja sam mislio na usporedbu Plasme ili LCD-a sa CRT-om.
Jer Plasma ili LCD se nemogu usporedit sa CRT-om.
Postoje top klase CRT-A od nekih 2000 euro koji imaju izvanrednu sliku, ali ta slika je neusporedivo muljavija spram neke dobre plasme ili lcd-a. Naravno ovisi i od materijala koji se gleda ali ipak boje, kontrast, design su neusporedivo bolji i na strani Plasme ili LCD-a.
Dakako opet kazem ukusi su različiti.;)

happydayhr
01.11.2006., 07:33
Možda smo se pogrešno razumjeli, ja sam mislio na usporedbu Plasme ili LCD-a sa CRT-om.
Jer Plasma ili LCD se nemogu usporedit sa CRT-om.
Postoje top klase CRT-A od nekih 2000 euro koji imaju izvanrednu sliku, ali ta slika je neusporedivo muljavija spram neke dobre plasme ili lcd-a. Naravno ovisi i od materijala koji se gleda ali ipak boje, kontrast, design su neusporedivo bolji i na strani Plasme ili LCD-a.
Dakako opet kazem ukusi su različiti.;)
Postoji i top klasa CRT-a cca 550 € gdje je slika usporediva sa plazmom/LCD :top:

FANCY
01.11.2006., 09:56
Postoji i top klasa CRT-a cca 550 € gdje je slika usporediva sa plazmom/LCD :top:
Te usporedme me je vec strah:rofl:

jacuzzy
02.11.2006., 11:03

Kao što sam već prethodno napomenuo moj "stokilaš" sony kv 36 fs 76 je bez ikakve sumnje top klasa u rangu crt tv.a od 2500eura (tolko je koštao prije dvije-tri godine) i definitivno mu je slika u rangu plasmi i lcd-a ak ne i bolja kad se gleda preko dvb-t . Slika i preko dvd-a je fenomenalna. Do nedavno imao sam novog crt panasonica od cca 550eura i to se uopće ne može usporediti.

happydayhr
02.11.2006., 11:19
Nitko ne govori o sony stokilašu već o philisima pixel plus cca 550€

lampion
03.11.2006., 10:46
: Kao što sam već prethodno napomenuo moj "stokilaš" sony kv 36 fs 76 je bez ikakve sumnje top klasa u rangu crt tv.a od 2500eura (tolko je koštao prije dvije-tri godine) i definitivno mu je slika u rangu plasmi i lcd-a ak ne i bolja kad se gleda preko dvb-t . Slika i preko dvd-a je fenomenalna. Do nedavno imao sam novog crt panasonica od cca 550eura i to se uopće ne može usporediti.

ma pilana, nema šta! :kava:

jao tebi kad to "happyaday" pročita! :D

Ajcoola
03.11.2006., 12:40
Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku! Kažeš da lik proba s malo boljim DVDom! Slika s DVDom će biti pa "gotovo savršena" na svakoj CRT telki, a kamoli na LCDu ili plazmi! Treba upaliti HRTove, RTL i Novu jer će, pretpostavljam, 80% vremena gledati antenski program, a ne DVDove! Kužiš, moraš to uzeti u obzir!

Upravo me to i killa u pojam. Sorry, znam već, sada ćete vrisnut`: di si bio do sada ....mune?
Ma, tu sam ja cijelo vrijeme, :zubo: sve sam pažljivo proučio i pročitao i ništa pametniji nisam. Odlučio sam kupiti 32˝ LCD, a trenutno i imam lovu (neću dugo, izgleda da ću je popit`); obilazim dućane već dva tjedna i polako ludim: " hm možda je tu mrvicu bolja i oštrija slika, ili možda nije?" - sistem. Da skratim, a da ne odužim, u svim dućanima imaju neke "svoje" antene, vrte DVD-e, nitko nema kablovsku kao ja doma i već sam očajan. Ne bih htio baciti lovu na nekaj kaj će me, uz onu moju :cerek: doma svakodnevno podsjećati na lošu kupnju. Svi me plaše da je slika na LCD-u sa signalom kablovske blaga jeza, a DVD-i su mi dobri i na mom starom CRT-u. Help me pls !!! Anybody? :s

P.S. Kakvo vam je mišljenje o LG LCD 32LX2R? Slika je prilično truba, poput
ostalih, ali bar ne košta previše. (7.400 kn - propero)

robybaggio
03.11.2006., 23:23
Recimo da raspolažem budžetom od oko 5000 kuna s tendencijom prema gore (tj. ide do 8000 kuna). Recimo da želim novi TV za prosječno veliku sobu. Recimo da želim 16:9 i ravan ekran. Da si uzmem neki LCD od oko 8000 kuna ili CRT od recimo 82 cm za 4000 kuna (Samsung, Grundig, Sony...), a ostatak novca dam za nešto drugo?

mlade_n
04.11.2006., 08:25
Udaljenost 5m, treba ti ekran od 50", takvih Lcd-a nema, znači samo plazma, ali nemaš niti blizu novaca...

ne treba. 42" je čisto dosta, a možda i 37".
Ja imam 32" LCD na 3,5 metara i zahvaljujem bogu što nismo kupili veči, jer veče od ovoga nam nikako ne treba. Morao bi micati glavu da poloviš sve po ekranu.

A što se teme tiče, preporučio bih LCD. Imam Phillipsa kojih pola godine, živim u području koje nije pokriveno digitalnim signalom i zadovoljan sam. Treba par dana privikavanja na sliku, ali onda ti je super.

mlade_n
04.11.2006., 08:31
Samo bih još upozorio da vam uz LCD HD treba i DVD player koji ima "dizanje" rezolucije na HD, jer su DVD-i snimani u PAL-u (800 x 600 ili tako nešto)
Ja sam tako naivno spojio staro Sony kućno kino na novi LCD HD. Slika užas. Sad je ispod TV-a Marantz player sa "milijun" čipova koji diže rezoluciju i slika fantastična.

robybaggio
04.11.2006., 13:26
Philips 32PW9551/12, navodno CRT HD-ready, ima HDMI, power pixel i što već sve ima. 4800 kuna. Is is good or is it bad?

happydayhr
04.11.2006., 15:14
ne treba. 42" je čisto dosta, a možda i 37".
Ja imam 32" LCD na 3,5 metara i zahvaljujem bogu što nismo kupili veči, jer veče od ovoga nam nikako ne treba. Morao bi micati glavu da poloviš sve po ekranu.

Ni govora, definitivno sam odlucio za 3m udaljenosti kupiti plasmu 42".
Ne zelim poslije plakati...
Postoje 2 načina određivanja udaljenosti:
1. 3-4 veličine dijagonale (za hdtv materijal 2-2.5puta) ili
2. Nikad nije velik ekran :zubo:
p.s.Prije nekoliko dana gledao sam u prijatelja 50" plazmu sa 3m udaljenosti, moze proci

He Man
04.11.2006., 19:30
Malo sam pratio ovu cjelokupnu raspravu i ne bih htio pametovati,ali ipak moram dati neko svoje mišljenje,pa evo...

Kod audio-video tehnologije se već duže vrijeme suprostavljaju dvije filozofije:digitalna i analogna,a zaključak je gotovo uvijek da je analogno na koncu bolje od digitalnog.Da se razumijemo,svaka od tih tehnologija ima prednosti i mane,no koliko god digitalija bila napredna i donosila mnoge dobre stvari,analogija je uvijek prirodnija.

Primjeri:

-vrhunski CD player nije ni do koljena vrhunskom gramofonu
-tranzistorsko gitarsko pojačalo nikad ne može imati jednako dobar zvuk kao klasično cjevaško(tube) gitarsko pojačalo

Primjera ima još masu,no poanta je da se ovaj zaključak da je analogija bolja može iz audio okruženja prenijeti i na video okruženje,u ovom slučaju na odnos Plazme/lcd-a prema klasičnim CRT televizorima.Moje osobno mišljenje je da je slika na jednom kvalitetnom CRT-u koji koristi katodnu cijev,puno mekša i prirodnija od slike na nekoj plazmi ili lcd-u koji koriste plinove,tekuće kristale ili neke druge "cutting edge" tehnologije.Mislim da još ljudi razmišlja ovako ali su ipak preveliki freakovi za tehnologiju pa na kraju opet kupe Lcd/Plasmu što mogu donekle razumijeti,ali su mi još gori oni šminkeri kojih tehnologija uopće ne zanima nego kupuju Plasme jer je to "in",jer je to nešto što se sada mora imat u kući da visi na zidu kao slika i da se svi gosti dive tom čudu kada uđu u dnevni boravak i zato što su to vidjeli na MTV Cribs.
Moj prijedlog forumašu koji je započeo temu i koji se dvoumi između kupnje Plasme ili lcd-a,bi bio da kupi jedan kvalitetni CRT televizor i da uživa,a kod plasmi i lcd-a ionako ne može iskoristiti njihov puni potencijal jer će to biti moguće tek u bliskoj budućnosti,a novac koji je uštedio kupnjom CRT-a neka uloži u dionice INE.

lijencina
04.11.2006., 23:36
vrhunski gramafon nije ni do koljena boljem CD playeru.

vrhunski lcd danas je ili superioran u odnosu na crt ili je razlika prakticno nezamijetljiva (osim kontrasta ali je i tu vidljiva razlika vec jako mala)

vecina video materijala danas je ionako digitalizirana. to sta ti to primas preko analogne antene ti ne vrijedi jer je vec bilo digitalizirano u studiju pa je kod emitiranja ponovno prebaceno na u analogno. tako da ta neka (nepostojeca) prednost analogije ionako pada u vodu.

tv nikad niti nije bila potpuno analogna. tv ima linije i slike u sekundi sto je isto sto i sampliranje kod cd-a (625x25 linija na tv, 44.1k uzorka na cd)

robybaggio
05.11.2006., 00:14
vrhunski gramafon nije ni do koljena boljem CD playeru.

vrhunski lcd danas je ili superioran u odnosu na crt ili je razlika prakticno nezamijetljiva (osim kontrasta ali je i tu vidljiva razlika vec jako mala)

vecina video materijala danas je ionako digitalizirana. to sta ti to primas preko analogne antene ti ne vrijedi jer je vec bilo digitalizirano u studiju pa je kod emitiranja ponovno prebaceno na u analogno. tako da ta neka (nepostojeca) prednost analogije ionako pada u vodu.

tv nikad niti nije bila potpuno analogna. tv ima linije i slike u sekundi sto je isto sto i sampliranje kod cd-a (625x25 linija na tv, 44.1k uzorka na cd)
Gle, kako god bilo, kada se uzme u obzir platežna moć bilo koga (kod nas ili vani) te interes za "savršenom slikom" (što god to bilo), kod 95% ljudi jedina prednost tankih televizora ostaje to što su baš to - tanki i lagani. Smiješno je pričati o tome kako je CRT mrtav zato jer se za 20 tisuća kuna na LCD-u ili plazmi dobije neusporedivo bolja slika. I to sa par tisuća kuna vrijednim tunerima ili sat. prijamnicima. Da li LCD i plazma imaju veći potencijal i svjetliju budućnost? Da. Da li trenutno svaki kupac televizora ima priliku i mogućnosti to zaista iskusiti? Ne. Ja trenutno važem između jeftinijeg LCD-a i CRT-a za duplo manje para. Ključ odluke ne može i nije samo neka potencijalna kvaliteta. Da je drugačije, nitko ne bio vozio Škode ili FIAT-e.

lijencina
05.11.2006., 02:24
Gle, kako god bilo, kada se uzme u obzir platežna moć bilo koga (kod nas ili vani) te interes za "savršenom slikom" (što god to bilo), kod 95% ljudi jedina prednost tankih televizora ostaje to što su baš to - tanki i lagani. Smiješno je pričati o tome kako je CRT mrtav zato jer se za 20 tisuća kuna na LCD-u ili plazmi dobije neusporedivo bolja slika. I to sa par tisuća kuna vrijednim tunerima ili sat. prijamnicima. Da li LCD i plazma imaju veći potencijal i svjetliju budućnost? Da. Da li trenutno svaki kupac televizora ima priliku i mogućnosti to zaista iskusiti? Ne. Ja trenutno važem između jeftinijeg LCD-a i CRT-a za duplo manje para. Ključ odluke ne može i nije samo neka potencijalna kvaliteta. Da je drugačije, nitko ne bio vozio Škode ili FIAT-e.

krivo si shvatoi o cemu se raspravlja.
on tvrdi da ce "analogni" tv uvijek biti bolji jer po njemu analogni signal ima neka superiorna svojstva koja digitalni ne moze postici. sto nije tocno.

Brankovac
05.11.2006., 12:52
Plasma je bezveze,jer je nakon par godina potrosiva,LCD je vjecan,a i danas vec imate LCD-ove cak bolje kvalitete od plasme.Ja sam nedavano kupio SHARP-ov LCD televizor 32 incha za dnevnog boravka,prezadovoljan sam kvalitetom slike.Jednostavno oci ubija od ostrine i kvaliteta slike,posebno kad gledam Ligu Prvaka :) .
Ovaj sto sam kupio je jedan od najboljih i najkvalitetnijih Sharpovih produkata.Ima i HD(visoka rezolucija) podrsku,kao i DVB(digitalni video signal) podrsku!Jos sam na njeg prikljucio LG kucno kino i Humax digitalni satelitski resiver,prava drama.Iako nije tema mogu reci da sam nezadovoljan LG kucnim kinima,jer slabo citaju DVD-ove,posebno pirate,uvijek stopaju,najbolji su iskreno po meni ROADSTAR-ovi DVD playeri jer stvarni citaju sve zivo :)

robybaggio
05.11.2006., 13:06
krivo si shvatoi o cemu se raspravlja.
on tvrdi da ce "analogni" tv uvijek biti bolji jer po njemu analogni signal ima neka superiorna svojstva koja digitalni ne moze postici. sto nije tocno.
To je točno. Pravi analogni video zapravo i ne postoji jer se radi o xy sličica/frameova po sekundi. Analogni zvuk je kontinuirani zvuk i to je uspoređivanje krušaka i jabuka.

B_stard
05.11.2006., 15:07
jel netko probao ovo cudo... bas me zanima kakva je slika.

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=3905&catid=232

Naziv:
BENQ 37'' LCD TV
Šifra:
DV3750
Cijena:
13.949,00 kn

• tip: LCD TV 37"
• rezolucija: 1920 x 1080
• svjetlina: 550 cd/m2
• kontrast: 800:1
• kut gledanja: 176°/176°
• odziv: 8ms
• zvučnici: 2 x 15W
• ulazi/izlazi: Composite AV, S-video, SCART, D-Sub, DVI, Component, Audio Out, serial
• potrošnja struje: 270W
• dimenzije: 1025 x 661.5 x 220mm
• težina: 23kg
• jamstvo: 24 mjeseca
• specifičnosti:
- SRS TruSurround XT
- Virtual Dolby Surround Prologic II
- Subwoofer izlaz

ziginjo
05.11.2006., 19:12
jel netko probao ovo cudo... bas me zanima kakva je slika.

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=3905&catid=232

Naziv:
BENQ 37'' LCD TV
Šifra:
DV3750
Cijena:
13.949,00 kn

• tip: LCD TV 37"
• rezolucija: 1920 x 1080
• svjetlina: 550 cd/m2
• kontrast: 800:1
• kut gledanja: 176°/176°
• odziv: 8ms
• zvučnici: 2 x 15W
• ulazi/izlazi: Composite AV, S-video, SCART, D-Sub, DVI, Component, Audio Out, serial
• potrošnja struje: 270W
• dimenzije: 1025 x 661.5 x 220mm
• težina: 23kg
• jamstvo: 24 mjeseca
• specifičnosti:
- SRS TruSurround XT
- Virtual Dolby Surround Prologic II
- Subwoofer izlaz
Sve je dobro samo sto ga prvo moras narucit tako da ne mozes znat kakva je njegova slika i nema HDMI sto je definitivno najveci minus....

Feuerfuchs
05.11.2006., 20:13
Na nekakvim testovima u Njemackoj je solidno prosao.
Nedostatak HDMI-a nije veliki problem buduci da se za sitne novce mogu nabaviti pretvaraci DVI-a u HDMI-signal.
Ono sto se meni ne svidja je da ovaj model u Njemackoj dodje 1100 Eura, druga mana je sto uredjaj ne podrzava Full HD ( 1080p) nego samo 1080i iako ima max. potrebnu rezoluciju.
Jos jedna stvar, prema mom a i iskustvu puno ljudi u strucnom tisku odnosno na specijaliziranim forumima, visoka rezolucija daje uocljive rezultate tek na ekranima iznad 46", na manjim ekranima je gotovo nemoguce uociti bolju kvalitetu slike u odnosu na rezoluciju: 1366x768.
Ne isplati dati vise novaca samo zato sto LCD ima vecu rezoluciju u odnosu na konkurenciju ako mu je ekran ispod 42".:)

STINGer
05.11.2006., 20:34
Recimo da raspolažem budžetom od oko 5000 kuna s tendencijom prema gore (tj. ide do 8000 kuna). Recimo da želim novi TV za prosječno veliku sobu. Recimo da želim 16:9 i ravan ekran. Da si uzmem neki LCD od oko 8000 kuna ili CRT od recimo 82 cm za 4000 kuna (Samsung, Grundig, Sony...), a ostatak novca dam za nešto drugo?

Robika, uzmi lcd. Ne kupuješ tv svaki dan, pa sad ćeš uzeti neki jeftiniji, a kasnije nešto drugo. Next-gen ionako traži lcd, kupiš tv s digitalnim tunerom i imaš super sliku.

www.propero.hr pogledaj LG, imaš ih za sve potrebe. Ja pikiram na http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_164_10_176&products_id=20686 koji ima sve što treba. Imaš i jeftinijih modela

He Man
05.11.2006., 22:49
Lijenčina,krivo si me protumačio,uvažavam i cijenim svačije mišljenje pa tako i tvoje,ali krivo si protumačio moj post.

Kao prvo,nisam mislio da "analogni signal ima neka superiorna svojstva koja digitalni ne moze postici",ja sam samo rekao da analogija ima nekakve svoje prednosti,prvenstveno u audio svijetu,a što se tiče televizora,iznio sam svoje mišljenje,a to je da ja osobno preferiram sliku na CRT televizoru koja je za mene prirodnija i toplija od slike na Plazmi/lcd-u koja je preoštra i nekako previše sterilna.
Drugo,nisam rekao "da ce analogni tv uvijek biti bolji" od plazmi/lcd-a,već da je u ovom trenutku CRT još uvijek bolji izbor s obzirom na to da potencijal plazmi i lcd-ova nije još maksimalno iskorišten.Isto tako smatram da će za možda 5-6 godina plasme i LCd-ovi ipak biti bolji izbor od CRT-a,jer će moći iskoristiti prednosti HDTV-a,isto tako će im u tih 5-6 godina kvaliteta slike porasti,a cijene će biti dosta prihvatljivije od ovih danas.
Ukratko,ne želim se svađati,samo mislim da si me krivo protumačio.

P.S. "vrhunski gramafon nije ni do koljena boljem CD playeru" -to definitivno ne stoji,jer CD teoretski ne može imati kvalitetu zvuka gramofonske ploče,s obzirom na to da je zvuk na gram.ploču snimljen linearno tj. neprekidno
te je kao takav prirodan i ima maksimalnu gustoću,dok je na CD-u isjeckan na komadiće tj. samplove i njegova gustoća je 44100 Hz što je daleko manje od gustoće prirodnog zvuka.

lijencina
06.11.2006., 01:00
Na nekakvim testovima u Njemackoj je solidno prosao.
Nedostatak HDMI-a nije veliki problem buduci da se za sitne novce mogu nabaviti pretvaraci DVI-a u HDMI-signal.
Ono sto se meni ne svidja je da ovaj model u Njemackoj dodje 1100 Eura, druga mana je sto uredjaj ne podrzava Full HD ( 1080p) nego samo 1080i iako ima max. potrebnu rezoluciju.
Jos jedna stvar, prema mom a i iskustvu puno ljudi u strucnom tisku odnosno na specijaliziranim forumima, visoka rezolucija daje uocljive rezultate tek na ekranima iznad 46", na manjim ekranima je gotovo nemoguce uociti bolju kvalitetu slike u odnosu na rezoluciju: 1366x768.
Ne isplati dati vise novaca samo zato sto LCD ima vecu rezoluciju u odnosu na konkurenciju ako mu je ekran ispod 42".:)

nije problem sta nema HDMI nego sta nema HDCP. sto znaci da nece moci primati signal pune rezolucije sa npr novih bluray ili hddvd playera ili satelitskih/kablovskih dekodera ako je signal zasticen od kopiranja. u tom slucaju rezolucija ce biti ogranicena (u najboljem slucaju) na nekih 900x500 piksela. a za HDCP ti nikakav pretvarac nece pomoci.

lijencina
06.11.2006., 01:20
Drugo,nisam rekao "da ce analogni tv uvijek biti bolji" od plazmi/lcd-a,već da je u ovom trenutku CRT još uvijek bolji izbor s obzirom na to da potencijal plazmi i lcd-ova nije još maksimalno iskorišten.Isto tako smatram da će za možda 5-6 godina plasme i LCd-ovi ipak biti bolji izbor od CRT-a,jer će moći iskoristiti prednosti HDTV-a,isto tako će im u tih 5-6 godina kvaliteta slike porasti,a cijene će biti dosta prihvatljivije od ovih danas.

stvar je u tome sto kad vi kazete da je crt bolji vi nikad ne navedete o kojoj se cijeni radi. ako se radi o par tisuca eura vec danas su lcd i plazma bolji po skoro svim karakteristikama (lcd je jedino neznatno slabiji u kontrastu)

-geometrija slike-(crt uvijek ima malo iskrivljenu sliku, crte nisu potpun ravne)
-fokus-(crt skoro uvijek nije u fokusu npr u rubovima ekrana)
-kvaliteta boje-"color gamut" odnosno sirina spektra boja koje ekran moze pokazati je puno bolja na novim lcd
-tromost-jedna slika traje 1/25 sekundu a tromost danasnjih lcd je 6-8 ms sto je puno brze a i fosfor na crt ekranu takodjer ima tromost tako da tu ne vidim niciju prednost
-kontrast-tu je crt bolji ali sada je razlika mala

lijencina
06.11.2006., 01:29
P.S. "vrhunski gramafon nije ni do koljena boljem CD playeru" -to definitivno ne stoji,jer CD teoretski ne može imati kvalitetu zvuka gramofonske ploče,s obzirom na to da je zvuk na gram.ploču snimljen linearno tj. neprekidno
te je kao takav prirodan i ima maksimalnu gustoću,dok je na CD-u isjeckan na komadiće tj. samplove i njegova gustoća je 44100 Hz što je daleko manje od gustoće prirodnog zvuka.

to je netocno. ako je signal ogranicen na 20000Hz taj se signal u potpunosti i savrseno moze zapisati sa samo 40000 uzoraka u sekundi. To objasnjava Nyquistov teorem:

"The theorem states that exact reconstruction of a continuous-time baseband signal from its samples is possible if the signal is bandlimited and the sampling frequency is greater than twice the signal bandwidth."
http://en.wikipedia.org/wiki/Nyquist-Shannon_sampling_theorem

to je razog zasto je CD i teoretski a pogotovo prakticno bolji od bilo kojeg analognog sistema zapisivanja zvuka.

Ajcoola
06.11.2006., 09:58
Odlučio sam kupiti 32˝ LCD, a trenutno i imam lovu (neću dugo, izgleda da ću je popit`); obilazim dućane već dva tjedna i polako ludim: " hm možda je tu mrvicu bolja i oštrija slika, ili možda nije?" - sistem. Da skratim, a da ne odužim, u svim dućanima imaju neke "svoje" antene, vrte DVD-e, nitko nema kablovsku kao ja doma i već sam očajan. Ne bih htio baciti lovu na nekaj kaj će me, uz onu moju :cerek: doma svakodnevno podsjećati na lošu kupnju. Svi me plaše da je slika na LCD-u sa signalom kablovske blaga jeza, a DVD-i su mi dobri i na mom starom CRT-u. Help me pls !!! Anybody? :s

P.S. Kakvo vam je mišljenje o LG LCD 32LX2R? Slika je prilično truba, poput
ostalih, ali bar ne košta previše. (7.400 kn - propero)

Ljudi, vrijeme mi ide, a love je sve manje... :zubo:
Neki savjet molim! Hitno!

Feuerfuchs
06.11.2006., 10:47
nije problem sta nema HDMI nego sta nema HDCP. sto znaci da nece moci primati signal pune rezolucije sa npr novih bluray ili hddvd playera ili satelitskih/kablovskih dekodera ako je signal zasticen od kopiranja. u tom slucaju rezolucija ce biti ogranicena (u najboljem slucaju) na nekih 900x500 piksela. a za HDCP ti nikakav pretvarac nece pomoci.
Koliko znam prema zakonu od 2003 svi proizvodjaci su duzni da imaju DVi ili HDMi ulaz sa HDCP.;)
Bas vidim na netu da ovaj Benq model ima DVI sa HDCP zastitom od kopiranja.

No i dalje tvrdim da je glavni problem sto je cijena uredjaju dignuta iskljucivo zbog visoke rezolucije od koje nema bas nikakve koristi, prvo sto ne podrzava Full HD mapiranje(1080p) a drugo 37" je definitivno premalo da bi se kvalitetno iskoristila rezolucija 1900x1080.

Frankie
06.11.2006., 13:37
Ljudi, vrijeme mi ide, a love je sve manje... :zubo:
Neki savjet molim! Hitno!

baš sam neki dan u Vemilu gledao HTV program na LCD televizorima. Definitivno najbolju sliku je imao onaj Sony 32" V2000. Ako se ne varam, taj model je proglašen za LCD TV godine pa tu ne možeš pogriješiti. Jedino što košta malo više od 10k kn ..

Ajcoola
07.11.2006., 11:33
baš sam neki dan u Vemilu gledao HTV program na LCD televizorima. Definitivno najbolju sliku je imao onaj Sony 32" V2000. Ako se ne varam, taj model je proglašen za LCD TV godine pa tu ne možeš pogriješiti. Jedino što košta malo više od 10k kn ..

Thanks na savjetu. Vidjeh ja i taj Sony, slika je poprilično oštra, ali mi je
nekako umjetna i plastična. Btw u Merkuru ga ima na akciji po 8.499,00 kn.
Kod LG boje su mi nekako toplije, slika realnija, mada nešt´ mutnija...
A onda opet, nisam siguran za fu...ng signal s kabelske.
Ne bih da mi slika bude koma za tol`ku lovu.

Thanks again. :zubo:

niqueclyde
07.11.2006., 14:46
:) Thanks na savjetu. Vidjeh ja i taj Sony, slika je poprilično oštra, ali mi je

Evo jedan rooki da se umješa i malo pomogne. Koliko mi je poznato ekrane rade 3 ili četiri firme. Dok TV marki ima brdo. Tako, osim ako se ne pališ na "imam sonia" ili "pijonira" možeš naći na ok primjerke nekih no name proizvođača. Baš nedavno, mislim u subotu neko mi je uvalio letak na trgu nekog recisvima.com dućana. Na papriu piše jeftina cijena za micro SD kartice pa sam otišao provjeriti. Jedva sam ih našao ( Ilica 30 i neki broj preko puta Strugara). Imali su izložen i primjerak Yakumo 32"Lcda. Slika je izvrsna cijena ispod 7000 kn. Dečko u dućanu mi je rekao da 37" može nabaviti za 8500, a 42 (sa Full HD) za 10500 kn. Malo sam prčkao po netu i skužio da pod markom Yakumo se kamufliraju Njemci. Skužili su ljudi da se mnogi pale na Japanske marke pa su se preobratili:) . Nadam se da sam bar malo pomogao.

happydayhr
07.11.2006., 20:26
Bez obzira da li ekrane proizvode 3 ili 4 firme bitna je elektronika koja se ugrađuje. I Mazda ugrađuje fordove motore, ali stavlja svoju elektroniku.

lampion
08.11.2006., 08:56
Bez obzira da li ekrane proizvode 3 ili 4 firme bitna je elektronika koja se ugrađuje. I Mazda ugrađuje fordove motore, ali stavlja svoju elektroniku.

...i onda mi stavimo INA pogonska goriva....:zubo:

Thurgood
08.11.2006., 10:05
bullseye :top:

ziginjo
09.11.2006., 17:17
:)

Evo jedan rooki da se umješa i malo pomogne. Koliko mi je poznato ekrane rade 3 ili četiri firme. Dok TV marki ima brdo. Tako, osim ako se ne pališ na "imam sonia" ili "pijonira" možeš naći na ok primjerke nekih no name proizvođača. Baš nedavno, mislim u subotu neko mi je uvalio letak na trgu nekog recisvima.com dućana. Na papriu piše jeftina cijena za micro SD kartice pa sam otišao provjeriti. Jedva sam ih našao ( Ilica 30 i neki broj preko puta Strugara). Imali su izložen i primjerak Yakumo 32"Lcda. Slika je izvrsna cijena ispod 7000 kn. Dečko u dućanu mi je rekao da 37" može nabaviti za 8500, a 42 (sa Full HD) za 10500 kn. Malo sam prčkao po netu i skužio da pod markom Yakumo se kamufliraju Njemci. Skužili su ljudi da se mnogi pale na Japanske marke pa su se preobratili:) . Nadam se da sam bar malo pomogao. Informirao sam se malo o tom yakumo lcd-u i cijela serija tih modela sa full hd je rasprodana u dva mjeseca... :top: :top: :top:

niqueclyde
10.11.2006., 11:19
Informirao sam se malo o tom yakumo lcd-u i cijela serija tih modela sa full hd je rasprodana u dva mjeseca... :top: :top: :top:

Da trazio sam po netu i Više je niti jedan net shop nema u ponudi. Ili su ih rasprodali ili su im Veliki pripjetili da ne prodaju dobre telke tak jeftino. Sony 42 full hd prodaje za 4000 eura a ovi su svoj prodavali za 1200 do 1500. Pa ti budi pametan. Uvijek postoji neka alternativa a i Yakumo možda opet naiđe.

PRLE 35
10.11.2006., 15:29
Thanks na savjetu. Vidjeh ja i taj Sony, slika je poprilično oštra, ali mi je

imate li iskustva s LCD-om Lobox 37"? Posebno me zanima ako je netko pokusao spojiti na max tv

armix
10.11.2006., 15:58
aj ljudi pomozite mi da izaberem izmedju ova dva LCD-a i ako tko ima kakih iskustava vezane za iste,ili zna nesto sto ja neznam molim da napise . :)

Sony KDL-40U2000
http://productimages.sony-europe.com/kdl-40u2000_headonhd_im.jpg

Sony KLV-S40A10E
http://productimages.sony-europe.com/kdl-s32a10_right_im.jpg

http://www.sony.hr/product/CompareProducts.action?site=odw_hr_HR&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.a ction%3Fsectiontype%3DProduct%26site%3Dodw_hr_HR%2 6modelName%3DKLV-S32A10E&models=KDL-40U2000&models=KLV-S32A10E
ovdje sam nasao usporedbe ,ali se ne razumjem cudo ...

STINGer
10.11.2006., 16:57
S40A10 je stari model koji se više ne proizvodi, njegov nasljednik je 40S2000. Ova U serija se tek nedavno pojavila, no iz podataka se ne može puno saznati kad se usporedi sa S serijom. Iz cijene je vidljivo da je U serija lošija od S serije.

Na tvom mjestu ne bih uzeo ni jedan model, već bih izabrao jedan od LG modela s ove stranice http://www.propero.hr/index.php?cPath=387_164_10_176&sort=2a&page=2

Moja preporuka su RR modeli koji imaju ugrađen i hard disk, no svi modeli imaju PiP, PoP, 2 tunera i sve priključke koji ti ikad mogu zatrebati.

ziginjo
10.11.2006., 16:59
Stinger vidim da pratis lcd tv-e, pogotovo lg,a jesi gledo onaj svoj lg???Kakva mu je slika???:E

Bisko
11.11.2006., 10:29
Pozdrav svima , da skratim stvar na minimum : kupujem Plasmu , u izboru su slijedeci modeli pa mi dajte Vase misljenje , komentar , linkove , testove ..... sve sto mi moze pomoci da odaberem onoga kojega cu kupiti .
Dakle : Plasma televizor Philips 42 PF 9631D,HD,TV,DVB-T,Pixel Plus 2HD ( 19.999,00Kn ) ,
Plasma televizor Pioneer PDP-427XD 2 tunera, PiP, 2x HDMI ( 18.900,00Kn ) ,
Plasma televizor Panasonic TH-42PV500 ili Panasonic plasma televizor TH-42PV600E ( trenutno prvog nema na properu i avr-u ali bio je oko 21 000,00Kn ) ...............

Molim Vas za sto opsirniji komentar i posto nisam bas upucen previse u HD podrsku ..... kakva je situacija s tim u ovim modelima ...... hvala i pozdrav

niqueclyde
11.11.2006., 10:35
Pozdrav svima , da skratim stvar na minimum : kupujem Plasmu , u izboru su slijedeci modeli pa mi dajte Vase misljenje , komentar , linkove , testove ..... sve sto mi moze pomoci da odaberem onoga kojega cu kupiti .
Dakle : Plasma televizor Philips 42 PF 9631D,HD,TV,DVB-T,Pixel Plus 2HD ( 19.999,00Kn ) ,
Plasma televizor Panasonic TH-42PV500 ili Panasonic plasma televizor TH-42PV600E ( trenutno prvog nema na properu i avr-u ali bio je oko 21 000,00Kn ) ...............

Molim Vas za sto opsirniji komentar i posto nisam bas upucen previse u HD podrsku ..... kakva je situacija s tim u ovim modelima ...... hvala i pozdrav

Cuj mozda, ak se poklope neke stvari ti mogu reći gdje ćeš kupiti 50inčni Pionir po cijeni 42"

niqueclyde
11.11.2006., 10:36
aj ljudi pomozite mi da izaberem izmedju ova dva LCD-a i ako tko ima kakih iskustava vezane za iste,ili zna nesto sto ja neznam molim da napise . :)

Sony KDL-40U2000
http://productimages.sony-europe.com/kdl-40u2000_headonhd_im.jpg

Sony KLV-S40A10E
http://productimages.sony-europe.com/kdl-s32a10_right_im.jpg

http://www.sony.hr/product/CompareProducts.action?site=odw_hr_HR&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.a ction%3Fsectiontype%3DProduct%26site%3Dodw_hr_HR%2 6modelName%3DKLV-S32A10E&models=KDL-40U2000&models=KLV-S32A10E
ovdje sam nasao usporedbe ,ali se ne razumjem cudo ...

Ako kupuješ Sony onda su oni serije X jedini pravi izbor, sve ostalo je zastarjelo smeće:flop:

Bisko
11.11.2006., 10:48
Cuj mozda, ak se poklope neke stvari ti mogu reći gdje ćeš kupiti 50inčni Pionir po cijeni 42"

hvala na dobroj ponudi :s ali bih isao bas na 42" ...... molim za preporuku

armix
11.11.2006., 10:51
joj covjece sto je tezak izbor ovih modernih televizora.na jednom mjestu naidjem da hvale taj sony (S40A10E) sad ti kazes obrnuto ....stvarno neznam sta cu od sebe....

STINGer
11.11.2006., 15:03
Stinger vidim da pratis lcd tv-e, pogotovo lg,a jesi gledo onaj svoj lg???Kakva mu je slika???:E

Jesam... ja prezadovoljan

STINGer
11.11.2006., 15:10
joj covjece sto je tezak izbor ovih modernih televizora.na jednom mjestu naidjem da hvale taj sony (S40A10E) sad ti kazes obrnuto ....stvarno neznam sta cu od sebe....

Ma pazi, nije loš tv, daleko od toga... no, činjenica je da se više ne proizvodi i da je Sony izbacio novi model. A kad pogledaš da za iste novce možeš uzeti puno bolje opremljeniji LG koji nema ništa lošiju sliku onda ipak trebaš razmisliti što ćeš kupiti.

Ja sam također htio uzeti Sony, model V2000 i bio sam uvjeren kako je Sony najbolji dok nisam kod jednog poznanika vidio sliku na LG-u. Zatim sam malo prošvrljao po netu i usporedio što tko nudi i definitivno se odlučio za LG.

Kad LG-a mi se svidjela još jedna stvar, ima puno bolje riješene menije od Sony-a koji je cijeli zbrčkan

Feuerfuchs
15.11.2006., 14:06

Tople preporuke za Pioneer 427XD, apsolutni broj jedan po kriteriju cijena/kvaliteta.:top:

S ovom plazmom si dobro naoruzan i za buducnost.

TiM_Company
15.11.2006., 18:43
Stinger, sto kazes na Toshibu?! Imaju skroz OK cijene za Lcd modele...
Jel vrijedi to ista?? :confused:

ziginjo
15.11.2006., 19:06
Stinger, sto kazes na Toshibu?! Imaju skroz OK cijene za Lcd modele...
Jel vrijedi to ista?? :confused:
E i mene to zanima :E

happydayhr
15.11.2006., 20:58
Ja glas dajem za panasonic...
btw ovih dana je akcija u exportdrvu

ziginjo
15.11.2006., 20:59
Ma bit ce akcija za bozic i novu godinu koliko god oces,i ja glas dajem panasonicu i lg-u :top:

happydayhr
15.11.2006., 21:04
Ma bit ce akcija za bozic i novu godinu koliko god oces,i ja glas dajem panasonicu i lg-u :top:
ne lg, bilo je bitno više reklamacija od panasonica

TiM_Company
15.11.2006., 21:27
ne lg, bilo je bitno više reklamacija od panasonica

Sigurno to mozes potkrijepiti i nekakvim dokazima, a ne samo trabunjati bezveze!??! :flop:

ziginjo
16.11.2006., 09:52
Sigurno to mozes potkrijepiti i nekakvim dokazima, a ne samo trabunjati bezveze!??! :flop:
Mi smo ga krivo shvatili on je odgovaro bisku na pitanje,a ja i ti opcenito :E

happydayhr
16.11.2006., 13:08
Molim bez vrijeđanja, rekao sam dobronamjerno da uopćeno lg ima više kvarova, pa čitaj i druge forume i iskustva tv servisa

Rijecanin
16.11.2006., 13:39
X serija bi mogla pomesti konkurenciju, rezolucija 1920x1080,

A što bi ti to točno gledao u punoj 1080p rezoluciji?! Možda HTV... mislim kretenski je uopće razgovarati u 1080p modelima kad nikakav sadržaj za njih APSOLUTNO ne postoji, da ne spominjem koliko su skuplji od 720P HD uređaja... Po meni, ukoliko nemate digitalnu satelitsku (i opciju gledanja stranih HD programa [uglavnom 720p, 1080i je rijedak, 1080p JE IMAGINARAN) koji su za sada još uvijek besplatni [ne zadugo]). Po meni, danas je najpamatnija stvar kupiti poveliku (42"+) "zastarjelu" plazmu 480P reze za cca 6-7Kila kuna i uživati u DVD-ima i eventualno DVBT signalu.... Za tri godine (ni godine ranije) će se valjda konačno pojaviti dovoljno sadržaja (čitaj HD DVD i BluRay) da kupnja HD uređaja ima ekonomsku opravdanost, a i koštati će duplo manje nego danas... Razliku u cijeni "amortizirat" ce "zastarjela" plazma koja će i više nego veselo vrtiti DVD-ove..

PS. Ako brijete na dig sat i nativni HD 16:9 sadržaj, samo naprijed.... ja bi da uzimam, piknuo Philipsa... čisto subjektivno....

TiM_Company
16.11.2006., 16:47
Molim bez vrijeđanja, rekao sam dobronamjerno da uopćeno lg ima više kvarova, pa čitaj i druge forume i iskustva tv servisa

Trla baba lan da joj prodje dan...
Jos uvijek ne vidim nikakve konkretne dokaze...od "rekla-kazala" se ne zivi ;-)

happydayhr
16.11.2006., 17:48
Trla baba lan da joj prodje dan...
Jos uvijek ne vidim nikakve konkretne dokaze...od "rekla-kazala" se ne zivi ;-)
kupi lg pa se čujemo...:D

TiM_Company
16.11.2006., 19:19
kupi lg pa se čujemo...:D

Uff... kako si me zamislio... :rolleyes: :bang:
Bas si nesto mislim da kupim dva LG-a, jednoga 42 incha za dnevni boravak i jedan manji za spavacu sobu.
Sto ako mi obadva budu isporucena bez stalka, ili nedajboze bez strujnog kabla...god dammit sta cu onda :-/
Ne primijecujes da si jedini ovdje naso srati po nekom proizvodjacu!? I to bez ikakve osnove!
Fakat si jadan! :flop:

happydayhr
17.11.2006., 08:31
Mogu biti jadan, ali sam dobronamjeran svakako, a tko je dobronamjeran nije jadan :zubo:

dugixy1
18.11.2006., 16:50
pozdrav svima

evo ćekam božićna sniženja pa kupujem ili sony 42 full ili pioneer PDP-427XD, imam pitanje za ovaj pioneer. već dugo pratim šta se dešava i šta uzeti i na par svijetskih stranica proćitao sam par mišljenja kupaca da je pioneer jednostavno super ali da se prilikom svijetlijih scena ćuje se jako zujanje i da nema rješenja, da su ćak slali meilove samom pioneeru ali bez odgovora i to nije jedan kupac napisao već par njih, pa me interesira jeli itko ima taj pioneer plasmu i dali ima takvih problema ili sličnih?

hvala

kresimir973
19.11.2006., 13:16
Imao sam priliku gledati novu Pioneer plazmu PDP 427 xd i slika je zapanjujuća. Već dugi niz godina je Pioneer plazma broj jedan u svijetu. Da li netko ima istu tu plazmu?

dugixy1
19.11.2006., 18:56
tu se slažem da je vrhunska ali ne želim da mi nešto tako skupo zuji prilikom svijetlijih scena , pa bi bilo dobro da se javi netko tko je ima i kaže mišljenje.

pozdrav

kresimir973
19.11.2006., 19:37
Kažeš da čekaš Božić radi snjiženja te plazme. Gdje si našao najjeftiniju tu istu plazmu. Već dugo gledam postove i nigdje to nisam pročitao da zuji prilikom svijetlijih scena. Gdje si to pročitao. Izgleda da pucamo na istu plazmu. Ja bi uz nju kupio i all in one kućno kino RCS 656HX sa HDMI, i razmišljam o HDTV satelitskom reciveru. Šta ti imaš od opreme?

happydayhr
19.11.2006., 19:50
Pioneer je nr.1 plazma za HD signal, nešto bolja od panasonica i philipsa, ali ima najveći problem sa burn in-om...šteta

kresimir973
19.11.2006., 19:54
Kažu da je ova sedma generacija plazmi od Pioneera skoro sasvim otklonila burn in piksele. Više me zabrinjava ovo što su napisali da zuji, nego mrtvi pikseli, jer vjerojatno nitko neće imati statičnu sliku na plazmi.

dugixy1
19.11.2006., 20:42
Kažeš da čekaš Božić radi snjiženja te plazme. Gdje si našao najjeftiniju tu istu plazmu. Već dugo gledam postove i nigdje to nisam pročitao da zuji prilikom svijetlijih scena. Gdje si to pročitao. Izgleda da pucamo na istu plazmu. Ja bi uz nju kupio i all in one kućno kino RCS 656HX sa HDMI, i razmišljam o HDTV satelitskom reciveru. Šta ti imaš od opreme?
http://www.unbeatable.co.uk/p_repr/Pioneer-PDP-427XD-42-in-Plasma-Television-Reviews/36087955.html
na toj stranici na kraju su mišljenja kupaca,
a od opreme nemam još ništa HD , ali također kupujem humaxa HD i ćekam malo povoljnije cijene blue ray dvd recordera

pozdrav

dugixy1
19.11.2006., 21:03
makar po zadnjim analizama i mišljenjima vrhunskih elektronskih stranica koje se bave samo tehnikom piše da je sony sa serijama x i w potukao svu konkurenciju i lcd je zasjenio sve vrhunske plasme modele i to modeli kdl40x2000,kdl40w2000 i kdl46w2000

evo primjer http://www.products.sony.co.uk/pdfs/KDL40W2000_WHF_supertest_winner.pdf stručnjaci hifi sound and vision ,oktobar

kresimir973
19.11.2006., 21:06
U međuvremenu sam našao gdje si to pročitao. Čak sam se i registrirao na pioneer stranici gdje svi iznose svoje mišljenje o pioneer plazmama i njihovim problemima. Sada sam stvarno u gadnom razmišljanju šta napraviti jer mi je ova plazma od Pioneera stvarno bila super. Čak sam bio kod jednog tipa koji ima 50-ticu i slika je savršena, kaže nikada mu nikada nije zaštekao ili da je ispuštao neke zvukove prilikom bilo kakvog prikazivanja. Taman sam se odluči kupiti ju, a ono...

kresimir973
19.11.2006., 21:07
Jel se ti sony lcd-ovi mogu kupiti kod nas? Koliko si našao najjeftiniju plazmu Pioneer u Hrv (ako si je tražio)?

dugixy1
19.11.2006., 21:10
U međuvremenu sam našao gdje si to pročitao. Čak sam se i registrirao na pioneer stranici gdje svi iznose svoje mišljenje o pioneer plazmama i njihovim problemima. Sada sam stvarno u gadnom razmišljanju šta napraviti jer mi je ova plazma od Pioneera stvarno bila super. Čak sam bio kod jednog tipa koji ima 50-ticu i slika je savršena, kaže nikada mu nikada nije zaštekao ili da je ispuštao neke zvukove prilikom bilo kakvog prikazivanja. Taman sam se odluči kupiti ju, a ono...

gdje si se to registrirao da se i ja , i šta kažu jel ima zujanja, navodno se to samo odnosi na 427xd , jel ima još kakvih primjedbi?

dugixy1
19.11.2006., 21:17
mogu, imaš ih sony centar maksimirska ,to je novo otvoreno,svijet -medija , i dr , mislim za plasmu da je propero to je online kupovina , već sam kupovao preko njih, sad ti sve dalje zavisi dali plačaš u kešu,bez pdv (mislim na firmu),imaš i u v mil-u imaš,teško mi je sjetiti se

kresimir973
19.11.2006., 21:18
ovo ti je stranica gdje sam ja napisao svoj komentar:

http://pioneerhdblog.com/?p=79

Ima svega, većinom su to problemi sa HDMI-jem, ali mislim da su to problemi vezani uz Sky kombinaciju.
Gdje si gledao plazme od Pioneera? Odakle pišeš?

dugixy1
19.11.2006., 21:23
ja sam iz Zagreba, i pričekaj još malo da ne baciš par stotina eura više , ovako cijene padaju svaki tjedan al za božić i novu godinu će još više pasti,provjereno jer imam par poznatih po dučanima, biće velikih akcija i sniženja jer je konkurencija strašna.

kresimir973
19.11.2006., 21:28
Sada sam upravo gledao Sony stranice i ima tih LCD-ova na tržištu, ali cijena je mrak, puno veća od onih za Pioneer plazmu.

TELEVIZORI VPC: MPC:
PLASMA TV
KE-W50A10 32.450,82 39.590,00
LCD TV
KLV-W40A10 20.229,51 24.680,00
KDL-46W2000 22.432,79 27.368,00
KDL-40W2000 17.255,74 21.052,00
KDL-52X2000 32.786,07 39.999,00
KDL-46X2000/10/20 25.021,31 30.526,00
KDL-40X2000/10/20 18.118,85 22.105,00
KDL-46V2000 20.707,38 25.263,00
KDL-40V2000 13.804,92 16.842,00
KDL-32V2000 9.487,70 11.575,00
KDL-46S2000/10 17.255,74 21.052,00
KDL-40S2000/10/20 12.078,69 14.736,00

Šta ti kažeš na te cijene? Šta ćeš ti na kraju onda uzeti? Pioneer ili neki drugi model plazma, ili LCD?

dugixy1
19.11.2006., 21:40
uzeli bi pioneer ali me mući to zujanje pa još nismo sigurni ,moram do jednog dučana da pitam poznatog što tamo radi njegovo mišljenje, ima i sony i pioneer modele, možda nabavim nekakav dvd sa svijetlim scenama pa da mi pusti ako može,pogledaj tu cijene ,neznam od kud si
http://www.sancta-domenica.hr/akcijalcd.htm

kresimir973
19.11.2006., 21:50
Iz Osijeka sam, ali mi nije problem doći do Zagreba za neku dobru cijenu. Kontaktirao sam Ronis i on bi mi dostavio istu plazmu na kućnu adresu, a cijena mu je svagdje ista 18.900 kn. Možda bi mu mogli spustiti cijenu ako mu kažemo da kupujemo dvije plazme, kužiš. Kako bi ju ti platio?

dugixy1
19.11.2006., 22:03
kod mene je to preko firme i na rate,tako da ništa od toga,ali čekaj bgožić,izdrži još par tjedana znam da je teško al uzmi humaxa pa malo troši vrijeme na njega,nađi neki tv paket koji ima hd kanale,brzo će proći, vidjećeš pašče cijene, za tu razliku kupiš dvd recorder, sad idem leći radio sam cijelu noć i dan, ćujemo se sutra

pozdrav:top:

kresimir973
19.11.2006., 22:08
Ok. I ja idem leći. Mislim i ja da je Humax ok. Samo ne znam da li da uzimam još i onu karticu za otvaranje nekih kodiranih kanala ili ne. Ako štagod saznaš, molim te javi mi...
Pozdrav iz Slavonije

jacuzzy
20.11.2006., 15:06
Imao sam priliku gledati novu Pioneer plazmu PDP 427 xd i slika je zapanjujuća. Već dugi niz godina je Pioneer plazma broj jedan u svijetu. Da li netko ima istu tu plazmu?

i ja planiram kupiti oko božiča ovu pioneerovu plasmu u nadi da će možda malo spustiti cijenu....i dal netko zna koja je razlika između 427xd i 4270xd?

jacuzzy
20.11.2006., 15:08
Iz Osijeka sam, ali mi nije problem doći do Zagreba za neku dobru cijenu. Kontaktirao sam Ronis i on bi mi dostavio istu plazmu na kućnu adresu, a cijena mu je svagdje ista 18.900 kn. Možda bi mu mogli spustiti cijenu ako mu kažemo da kupujemo dvije plazme, kužiš. Kako bi ju ti platio?

www.audio-video.com.hr
zagreb.ilica 323 ili tak nekaj
tip mi je ponudio 4270xd za cca 17000kn za keš.

kresimir973
20.11.2006., 16:35
www.audio-video.com.hr
zagreb.ilica 323 ili tak nekaj
tip mi je ponudio 4270xd za cca 17000kn za keš.

Razlika ti je u tome što 4270xd ima jedan HDMI priključak, nema PIP (slikom u slici) i tako neke stvari, dok 427xd ima 2 HDMI izlaza i PIP.
Bilo bi dobro da se udružimo i za gotovinu kupimo nas dvoje, troje plazmu jer bi dobili dobru cijenu. Ja dobivam za 18 000 kn 427xd, što je dobar deal. Imaš li ti neku drugu shemu? Upravo sam dobio informaciju iz Pioneer UK da za sve probleme slobodno mogu kontaktirati ovlašteni servis u Zagrebu. Rekli su da sa HDMI-jem nemaju nikakvih problema, a što se tiče zujanja da ono postoji i da je to jedino što ne mogu izbjeći jer zuje transformatori koji su u ekranu plazme i nalaze se na zadnjem dijelu plazme. Kažu da je to toliko mizerno da jedva da se može i čuti, i to samo u nekim prelascima iz totalnog svijetla u totalni mrak.
Ukoliko gledaš neki film i imaš kućno kino mislim da to ne možeš čuti.

jacuzzy
21.11.2006., 08:56
Razlika ti je u tome što 4270xd ima jedan HDMI priključak, nema PIP (slikom u slici) i tako neke stvari, dok 427xd ima 2 HDMI izlaza i PIP.
Bilo bi dobro da se udružimo i za gotovinu kupimo nas dvoje, troje plazmu jer bi dobili dobru cijenu. Ja dobivam za 18 000 kn 427xd, što je dobar deal. Imaš li ti neku drugu shemu? Upravo sam dobio informaciju iz Pioneer UK da za sve probleme slobodno mogu kontaktirati ovlašteni servis u Zagrebu. Rekli su da sa HDMI-jem nemaju nikakvih problema, a što se tiče zujanja da ono postoji i da je to jedino što ne mogu izbjeći jer zuje transformatori koji su u ekranu plazme i nalaze se na zadnjem dijelu plazme. Kažu da je to toliko mizerno da jedva da se može i čuti, i to samo u nekim prelascima iz totalnog svijetla u totalni mrak.
Ukoliko gledaš neki film i imaš kućno kino mislim da to ne možeš čuti.

Razgovarao sam sa audio video shopom i helikopom(generalni zastupnik pioneera za hr) i jedino kaj se može dobiti je 10% popusta za keš. Kaže da je pioneer prilično bahat kaj se tiče popusta i sl i jako drže do svog branda jer su svjesni svog imena i kvalitete.Gdje si dobio cijenu od 18000kn? Tip mi veli da je to skoro pa njegova nabavna cijena.Kod svih je cijena za keš 18900kn i to je dogovorna cijena za sve dućane koji prodaju te pioneer plazme.Iako veli uvijek postoji mogućnost nekog dogovora ak bi se uzelo par komada odjednom.

dugixy1
21.11.2006., 21:39
danas sam gledao i slušao 427xd pioneer i to zujanje je zbilja zanemarivo ,morao sam skroz prisloniti uho odostraga tako da je pitanje ako je potpuna tišina i bez glasa ako bi se išta ćulo a ako se nešto gleda i zvuk je uključen nemoguče je čuti to zujanje.

pozdrav

ziginjo
21.11.2006., 21:44
Moze mi neko reci kakvi su lcd televizori od samsunga i koji su najbolji(sony,panasonic,philips...)??
Btw sta trebalo znaciti kad pise igraci mod kod samsung lcd-a???

kresimir973
21.11.2006., 21:53
danas sam gledao i slušao 427xd pioneer i to zujanje je zbilja zanemarivo ,morao sam skroz prisloniti uho odostraga tako da je pitanje ako je potpuna tišina i bez glasa ako bi se išta ćulo a ako se nešto gleda i zvuk je uključen nemoguče je čuti to zujanje.

pozdrav

I ja sam danas imao prilike vidjeti u živo i gledati ovu plazmu koju si i ti gledao i slušao i isto tako kao i ti, to zujanje je totalno zanemarivo. Radi se stvarno o minimalnom zujanju i to samo ako sve ugasiš onda se čuje, ali ništa strašno.
Jel to znači da si odlučio ipak za tu plazmu ili...?

lampion
22.11.2006., 08:08
I ja sam danas imao prilike vidjeti u živo i gledati ovu plazmu koju si i ti gledao i slušao i isto tako kao i ti, to zujanje je totalno zanemarivo. Radi se stvarno o minimalnom zujanju i to samo ako sve ugasiš onda se čuje, ali ništa strašno.
Jel to znači da si odlučio ipak za tu plazmu ili...?

Zujanje??? NIŠTA ne smije zujati toliko da se čuje! :flop:

ziginjo
24.11.2006., 16:39
kod mene je to preko firme i na rate
Samo da pitam npr ako za bozic bude popust od 10% i kupujes preko firme(znaci bez pdv-a) onda je tvoj popust ukupno 32% ili ima neki drugih zajebancija?:E

kresimir973
24.11.2006., 21:02
NEMA zujanja nikakvog. Pioneer je kralj. Danas sam se vratio iz Zagreba gdje sam obišao dosta dućana sa plazmama i svi su potvrdili da je jedan jedini kralj, a to je PIONEER. Dobio sam jako dobru ponudu (jest da je za cash) za
Pioneer PDP 427XD. Dosta mi je bilo natezanja jer sam se sada uvjerio da je najbolja.

jacuzzy
25.11.2006., 09:03
NEMA zujanja nikakvog. Pioneer je kralj. Danas sam se vratio iz Zagreba gdje sam obišao dosta dućana sa plazmama i svi su potvrdili da je jedan jedini kralj, a to je PIONEER. Dobio sam jako dobru ponudu (jest da je za cash) za
Pioneer PDP 427XD. Dosta mi je bilo natezanja jer sam se sada uvjerio da je najbolja.

Pioneer is the best!!!..definitivno al kolko je dobra ta ponuda i gdje?...ak ju ne misliš staviti na zid uračunaj i 1300kn za stolni stalak.Mislim da sam negdje vidio da daju zidni nosač besplatno ak kupiš tu plasmu.Možda treba pričekati božić i eventualne popuste iako mislim da pioneer ni tada ne spušta cijene.

kresimir973
25.11.2006., 20:19
Ne vjerujem da Pioneer ima sniženja jer nikada nije imao, izuzev kada izlazi novi model iz nove generacije. Cijena je 17.600 kn za model PDP 427XD. To je cijena totalno za cash i nikako drugačije, znaš koja mu je cijena svagdje drugdje za cash. Stavit ću plazmu na zid i kupiti jedan od Vogel's-ovih stalaka jer sam već izbušio zid i izvršio predpripreme za nju.

Mojle
25.11.2006., 20:20
:) Početnik sam po ovome pitanju. Gledam 72 cm CRT. Pošto su sve plazme wide formata (16:9), gdje se može dobiti takav signal. Da li na digitalnom satelitu ili na DVB hrvatskih kanala (HRT, nova...). ČEmu sve to ako se moraju gledati rastegnute glave... Gdje se još može dobiti signal visoke rezolucije i kolika je ona. Što je HD, a što HDMI? Hvala na svakom objašnjenju.

Svicar
26.11.2006., 10:56
:) Početnik sam po ovome pitanju. Gledam 72 cm CRT. Pošto su sve plazme wide formata (16:9), gdje se može dobiti takav signal. Da li na digitalnom satelitu ili na DVB hrvatskih kanala (HRT, nova...). ČEmu sve to ako se moraju gledati rastegnute glave... Gdje se još može dobiti signal visoke rezolucije i kolika je ona. Što je HD, a što HDMI? Hvala na svakom objašnjenju.

Zar se slika nemoze poedesti?Ljudi,pa zasto toliko dajete noavaca,da gledate Latinicu,presednika vlade ili koga vec.mozda neku tucu na utakmici,sve je to mnogo novaca a trend je prolazan

nensi.pu
29.11.2006., 09:22
Molim za savjet i pomoć.Namjeravamo kupiti LCD televizor za cca 8.000,00 kn.Savjetovali su nam upravo dva LG modela 32LC25R i 32LC3R.Kakva su iskustva sa ovim modelima,da li su ok ako imate,kao mi ,kabelsku,da li ću pogriješiti ako uzmem jedan od ta dva modela.Apsolutno se ne razumijem u ovu vrstu tehnike.Srdačan pozdrav svima iz oblačne Pule

Frankie
29.11.2006., 09:58
Robika, uzmi lcd. Ne kupuješ tv svaki dan, pa sad ćeš uzeti neki jeftiniji, a kasnije nešto drugo. Next-gen ionako traži lcd, kupiš tv s digitalnim tunerom i imaš super sliku.

www.propero.hr pogledaj LG, imaš ih za sve potrebe. Ja pikiram na http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_164_10_176&products_id=20686 koji ima sve što treba. Imaš i jeftinijih modela

kaže Stinger da je ovaj LG dobar pa ti odluči da li ćeš mu vjerovati :)

nensi.pu
29.11.2006., 10:44
Stranica koju preporučate je stvarno super,opširna itd.Primjedbe :flop: jedino cijenama koje tamo vrijede za got.plać.U Puli u dućanu ECOS :top: su za iste modele cijene niže oko 500,00 kn i to za plaćanje na rate i kred.karticama.Govorim o modelima čija je cijena u Puli 6.500,00 kn ,a u Properu 6.970,00 i to snižena i za got.plać.
:kiss:

Frankie
30.11.2006., 09:15
HYUNDAI LCD 32" 5000kn
VIVAX PLAZMA 42" 8000kn
cijene skoro izjednačene s CRTovima..
šta kažete?

jacuzzy
30.11.2006., 13:36
HYUNDAI LCD 32" 5000kn
VIVAX PLAZMA 42" 8000kn
šta kažete?

na bi to kupio ni da košta 1kunu..smeće za suckere

happydayhr
30.11.2006., 13:40
HYUNDAI LCD 32" 5000kn
VIVAX PLAZMA 42" 8000kn
šta kažete?
Pa nebi rekao da je skoro...ima CRT-a i za 500 kn

Frankie
30.11.2006., 15:52
ali te dimenzije ekrana..

sinisa59541
10.12.2006., 12:00
Neki ovdje su spominjali visoke klase CRT-a ali ima li toga uopce za kupiti kod
nas u hrvatskoj

lampion
10.12.2006., 12:18
Da! trg. centri to prodaju...:top:

sinisa59541
10.12.2006., 19:24
Da! trg. centri to prodaju...:top:

Najbolji sta sam vidio je philips 9551 82cm
Ima li koji bolji CRT 16:9 i vece dijagonale kao prije spominjani sony 92cm
za kupiti

kresimir973
10.12.2006., 21:54
Trebao bih jednu sugestiju, naime kolega me pitao da mu preporučim slijedeće:

1. plazmu do 10.000 kn da ima PIP i HD READY (42 incha)

ili

2. LCD 32' da je HD READY.

Molio bih Vas za sugestiju šta kupiti u tom rangu i pod jedan, i pod dva?
Zahvaljujem

XPhantom
11.12.2006., 15:13
Zna li netko od vas koji su modeli Samsung-a koji se sad reklamiraju na TV-u a imaju FULL HD (reklama sa onom ženskom što sa motornom filom reže neki stari TV)

Feuerfuchs
12.12.2006., 11:09
LE40F71 i LE46F71

GoldenSurferFromCRO
18.12.2006., 09:14
SONY KDL 32U2000UK dobar model, Bravia....preporeuka za kupiti? Getro 7200kn, Metro 8200kn + poklon LCD TV 51cm, drugdje oko 7500kn....nije li to x-serija?

maks
18.12.2006., 11:02
SONY KDL 32U2000UK dobar model, Bravia....preporeuka za kupiti? Getro 7200kn, Metro 8200kn + poklon LCD TV 51cm, drugdje oko 7500kn....nije li to x-serija?
kako to misliš x-serija?
x-serija ima oznaku x :rolleyes:, najmanji ima 40" i košta oko 18.000 kn

GoldenSurferFromCRO
18.12.2006., 11:07
Sada sam skuzio da su U i X razlicite serije, X imaju visu rezoluciju od U, pa pitam sve vas da li je u serija dobr ainvesticija ili zelite reci da ima bolji LCD od KDL 32U2000K?

tf5000
18.12.2006., 11:51
kako to misliš x-serija?
x-serija ima oznaku x :rolleyes:, najmanji ima 40" i košta oko 18.000 kn
Molim te mi pošalji link gdje se može kupit taj lcd po toj cijeni. Najeftinije gdje sam ja našo sonyev 40" X je propero.hr za 19.999 Kn.

Thurgood
18.12.2006., 13:05
Sada sam skuzio da su U i X razlicite serije, X imaju visu rezoluciju od U, pa pitam sve vas da li je u serija dobr ainvesticija ili zelite reci da ima bolji LCD od KDL 32U2000K?

u gledanju televizije ne budeš vidio razliku još par godina, a najvjerojatnije nikada. za sada ne vrijedi para :kava:

GoldenSurferFromCRO
19.12.2006., 07:52
u gledanju televizije ne budeš vidio razliku još par godina, a najvjerojatnije nikada. za sada ne vrijedi para :kava:

Nisam te razumio, hoces li reci da 32U2000K ne vrijedi para?:confused:

Bisko
19.12.2006., 11:24
ako bas zelis se ponoviti ..... onda ti savjetujem da uzmes plasmu :top: bolja je od lcd-a za trenutno stanje prijema a ima i podrsku za ubuduce , naravno mislim na najbolje sto se ima u programu plasme .... dakle : panasonic pv 600 ili pioneer 427xd .... ako ti sta znaci , imam panasonica i super sam zadovoljan , perfektan je i nezalim niti lipe ;)

happydayhr
19.12.2006., 12:01
ako bas zelis se ponoviti ..... onda ti savjetujem da uzmes plasmu :top: bolja je od lcd-a za trenutno stanje prijema a ima i podrsku za ubuduce , naravno mislim na najbolje sto se ima u programu plasme .... dakle : panasonic pv 600 ili pioneer 427xd .... ako ti sta znaci , imam panasonica i super sam zadovoljan , perfektan je i nezalim niti lipe ;)
potpisujem, ako želi jeftinije može i pv60, neće primjetit razliku u kvaliteti slike, ostalo je na strani 600

atmajian
19.12.2006., 12:49
E, to i mene isto zanima ... Kako to da se LCD televizori toliko proizvode, zar ih stvarno toliko ljudi kupuje? U današnje vrijeme kad se tek očekuje HD? I to one mrcine prek cijelog zida, nemam pojma uopće koje su to dimenzije ... Je l samo meni slika na LCD telkačima katastrofa ili ima još tko osim mene? :tuzni: I isplati li se danas uopće ulagati u plasmu s obzirom da se standardizacija HD-a ipak najavljuje za sljedeće desetljeće, što baš i nije daleko?

E, da, i happydayhr, što misliš o Fujitsuovoj plasmi? Kakva ti je slika u usporedbi s ova dva modela koja si naveo?

GoldenSurferFromCRO
19.12.2006., 14:05
To znaci d aja moram odbaciti LCD i uzeti Plazmu? Hm, hm....

atmajian
19.12.2006., 14:09
To znaci d aja moram odbaciti LCD i uzeti Plazmu? Hm, hm....
Ne smijem ti ja ništa savjetovati jer će me happydayhr ubiti. :Snajper: :) Nemam pojma, al meni je LCD slika katastrofa, LCD koristim samo kod monitora na komp za rad ... Ja sam sad kupio Sonyev CRT, a ako sve televizije jednom pređu na HD bit će potpuno svejedno imaš li plasmu ili LCD, barem prema onom što sam ja vidio do sad. :)

happydayhr
19.12.2006., 14:31
Fujitsu je na samom vrhu (bio), tj. jedan od prvih se upustio u izradu plazmi, ali ja ipak prednost dajem panasonicu i pioneeru, a ako treba kome još onda Philipsu i LG-u. Fujitsu i Yamaha su ezoterične (čitaj bezobrazno skupe) marke.
Eh da, skoro zaboravih; za običan PAL meni je slika blago rečeno katastrofa na svakom LCD-u.
Tu je plazma bitno bolja

atmajian
19.12.2006., 14:37
Fujitsu je na samom vrhu (bio), tj. jedan od prvih se upustio u izradu plazmi, ali ja ipak prednost dajem panasonicu i pioneeru, a ako treba kome još onda Philipsu i LG-u. Fujitsu i Yamaha su ezoterične (čitaj bezobrazno skupe) marke.
Eh da, skoro zaboravih; za običan PAL meni je slika blago rečeno katastrofa na svakom LCD-u.
Tu je plazma bitno bolja
E, super, baš mi je drago da si mi to rekao ... I ja sam primijetio da su Fujitsu i Yamaha strahovito skupe ... Ali Fujitsuova slika na plasmi mi je fenomanealna i nekako mi je najbolja od svih koje sam vidio ... Što ti misliš o njenoj slici?

A kakva je slika na LCD-u kod NTSC-a?

happydayhr
19.12.2006., 14:41
NTSC kao i PAL = loše (btw NTSC ima i nešto manju rezoluciju)
Fujitsu slika je jedna od najboljih, ali def. nije best buy tv
Ali ako si neograničen u budžetu onda igra

Bisko
19.12.2006., 15:08
http://www.plasmatvbuyingguide.com/

Malo ovdje pogledaj i zaboravit ces lcd ..... preko google-a sam upravo nasao ovu stranicu i samo potvrdjuje sto sam u proslom postu rekao ............
Mogu ti pomoci da panasonica pv600 dobijes za 15 000 sa stalkom

jacuzzy
19.12.2006., 16:39
Iako su me neki ovdje "popljuvali" kad sam nedavno ovdje izašao sa tezom da se možda treba još malo strpiti sa kupovinom plasmi ili lcd-a jer će se po tom pitanju( a najviše po pitanju rezolucije i kvalitete slike) mnoge stvari iskristalitirati najkasnije do kraja slijedeće godine, izgleda da sam možda ipak i bio u pravu.Naime malo sam surfao po nekim američkim specijaliziranim sajtovima i forumima i priča se puno o tome da i pioneer i panasonic kao dva vodeća plasma lidera sredinom ili najkasnije do kraja 2007-e pripremaju neke nove 1080p plasma senzacije puno kvalitetnije od svojih prethodnika i to sa osjetno nižim cijenama( izgleda da će hit biti plasme od 50").Živi bili pa vidjeli!!! U svakom slučaju nekaj jako dobro bum si kupio slijedeće godine definitivno.

atmajian
19.12.2006., 17:40
Iako su me neki ovdje "popljuvali" kad sam nedavno ovdje izašao sa tezom da se možda treba još malo strpiti sa kupovinom plasmi ili lcd-a jer će se po tom pitanju( a najviše po pitanju rezolucije i kvalitete slike) mnoge stvari iskristalitirati najkasnije do kraja slijedeće godine, izgleda da sam možda ipak i bio u pravu.Naime malo sam surfao po nekim američkim specijaliziranim sajtovima i forumima i priča se puno o tome da i pioneer i panasonic kao dva vodeća plasma lidera sredinom ili najkasnije do kraja 2007-e pripremaju neke nove 1080p plasma senzacije puno kvalitetnije od svojih prethodnika i to sa osjetno nižim cijenama( izgleda da će hit biti plasme od 50").Živi bili pa vidjeli!!! U svakom slučaju nekaj jako dobro bum si kupio slijedeće godine definitivno.
Da, i ja sam nedavno isto tako nešto čuo, ali nije mi jasno nešto drugo ... Zašto bi se zapravo trebao potrošiti poprilično veliki novac za plasmu ako se standardizacija HD-a najavljuje za otprilike 2012. i ili 2013.? Zbog ovih pet godina do tad? Mislim, ok je to s jedne strane, ali zar nije možda pametnije strpiti se barem još dvije-tri godine i vidjeti kako HD prolazi kod televizijskih kuća, do tad si kupiti neki bolji CRT od 72 cm, i onda odlučiti uzeti plasmu ili pričekati potpunu standardizaciju HD-a i tada uzeti praktički bilo koji LCD?

Thurgood
19.12.2006., 22:07
Zašto bi se zapravo trebao potrošiti poprilično veliki novac za plasmu ako se standardizacija HD-a najavljuje za otprilike 2012. i ili 2013.?

razloga ima više. zato što su mnogi uvjereni da će sa HD ekranom kvaliteta slike otići u nebesa, zato što novi ekrani lijepo izgledaju u boravku, zato što se može kupiti pa zašto ne... ili jednostavno da se može kurčit pred ekipom :misli:

a za par godina bude isto što je bilo i sa 100Hz CRT-ima: prije 2-3 god nije bilo 32" ispod 10k kn a vidi sad :)

atmajian
19.12.2006., 23:41
razloga ima više. zato što su mnogi uvjereni da će sa HD ekranom kvaliteta slike otići u nebesa, zato što novi ekrani lijepo izgledaju u boravku, zato što se može kupiti pa zašto ne... ili jednostavno da se može kurčit pred ekipom
:zubo: Super odgovor. :)

Al, ozbiljno, gledajući sliku u HD-u, čovjek se stvarno zapita sve ovo što sam ja pitao, ta slika je stvarno fenomenalna, barem prema onom što sam ja vidio ... Kod HD-a razlika između LCD-a i plasma se uopće ne vidi ... Ovi tvoji razlozi bi bili super, samo da plasma danas nije toliko skupa. :) A za par godina, kad pojeftine, će HD i tako biti rašireniji ili čak možda i standardiziran, pa će biti svejedno. :)

happydayhr
20.12.2006., 08:00
HD je standardiziran i danas, jer kako danas tako i za par godina emitirat će u različitim rezolucijama, preko 1080p i onako neće ići, i današnji svi HD televizori mogu primat sve rezolucije, obradit ih i gledat na nativnoj rezoluciji koju podržava dotični ekran, pojednostavljeno rečeno ako ne ide drugačije smanjit na dotičnu rezoluciju tv-a

atmajian
20.12.2006., 10:32
HD je standardiziran i danas, jer kako danas tako i za par godina emitirat će u različitim rezolucijama, preko 1080p i onako neće ići, i današnji svi HD televizori mogu primat sve rezolucije, obradit ih i gledat na nativnoj rezoluciji koju podržava dotični ekran, pojednostavljeno rečeno ako ne ide drugačije smanjit na dotičnu rezoluciju tv-a
pa da, ali kad kažem "standardiziran" mislim na televizijske signale, odnosno na onu najvišu rezoluciju, toliko famoznu ... odnosno na njihovo emitiranje, a i na HD DVD koji je danas strašno skup, a među origi izdanja filmova na optičkim medijima je tek počeo ulaziti ... To se među televizijskim kućama neće baš tako skoro "standardizirati", kaj ne? Mislim, barem je to ono što sam ja svugdje pročitao.

Sarayman
20.12.2006., 14:18
razloga ima više. zato što su mnogi uvjereni da će sa HD ekranom kvaliteta slike otići u nebesa, zato što novi ekrani lijepo izgledaju u boravku, zato što se može kupiti pa zašto ne... ili jednostavno da se može kurčit pred ekipom :misli:

a za par godina bude isto što je bilo i sa 100Hz CRT-ima: prije 2-3 god nije bilo 32" ispod 10k kn a vidi sad :)

Dodao bih jos i sljedece: pored kurcenja pred ekipom, tu je i velika dijagonala, kao i znatno veci uzitak kod gledanja DVD filmova (sto s CRT-om nije bilo moguce). To su bili moji (najveci) aduti za nedavnu kupovinu vrhunskog Panasonica. Takodjer, u pogledu ostalih pogodnosti plazme, vrijeme radi za mene. (osim cijene kuju sam platio)

Bisko
20.12.2006., 14:40
nerazumijem pricu o kurcenju pred ekipom :confused: ... ali znam da sam presretan sa svojim pv600 i da nakon crt-a od 82cm sam siguran da mi je bolje sa plasmom :top:

XPhantom
20.12.2006., 18:45
Pročitao sam svih 10 stranica ovog posta, i nije mi jasno da u prvih 8 stranica svi od reda hvale LCD u odnosu na Plazmu, a na zadnje dvije stranice je obrnuto. Može li mi neko to objasniti, ili je ovo sve šuplja prića, odnosno, kome šta bolje leži i šta se kome ljepše sviđa, stvarno ne razumijem, nisam baš u ovim vodama, ali kanim kupiti sebi plazmu ili LCD, i taman kad sam skonto da je LCD ono što mi treba, sad se ponovo plazma nameće. Izgleda da je ovdje ono pitanje, šta je starije kokoš ili jaje, koliko sam ja mogao skontati. Ako ovako nastavi, neću kupiti ni jedno ni drugo, nego ću ćekati dok izađe nešto treće, koje će objediniti sve dobre karakteristike sa LCD-a i plazme u jedan BOX, ali kako stvari stoje, taj film neću gledati

Sarayman
20.12.2006., 18:51
Pročitao sam svih 10 stranica ovog posta, i nije mi jasno da u prvih 8 stranica svi od reda hvale LCD u odnosu na Plazmu, a na zadnje dvije stranice je obrnuto. Može li mi neko to objasniti, ili je ovo sve šuplja prića, odnosno, kome šta bolje leži i šta se kome ljepše sviđa, stvarno ne razumijem, nisam baš u ovim vodama, ali kanim kupiti sebi plazmu ili LCD, i taman kad sam skonto da je LCD ono što mi treba, sad se ponovo plazma nameće. Izgleda da je ovdje ono pitanje, šta je starije kokoš ili jaje, koliko sam ja mogao skontati. Ako ovako nastavi, neću kupiti ni jedno ni drugo, nego ću ćekati dok izađe nešto treće, koje će objediniti sve dobre karakteristike sa LCD-a i plazme u jedan BOX, ali kako stvari stoje, taj film neću gledati

Zakljucak testa radjenog prije 50-60 dana od iskusne ekipe:

http://img122.imageshack.us/img122/1201/scanfu0.jpg (http://imageshack.us)

atmajian
20.12.2006., 18:55
starije je - jaje. :Pop: ili kokoš, zavisi koje je LCD. :misli: Evo, još jednom moj stav: LCD kod PAL-a - katastrofa ... Bez obzira koji proizvođač, koja serija, koji model ... Bez obzira prebacio na 4:3, bez obzira na brzinu odaziva ... Plasma kod PAL-a - super. Za nekoliko godina kad stigne HD: LCD i plasma: svejedno. Osim što će sve prije snimljeno na optičke medije imati lošiju sliku na LCD-u, a bolju na plasmi. Al, tad ćeš i tako vjerojatno sve i snimati u HD-u i posuđivati u HD-u, pa će ti biti svejedno ... Ako ti se da čekati dok televizije koje najčešće gledaš ne pređu na HD, kupi LCD HD ready odmah ... Ali tko zna koliko može proći do toga ... A Panasonicove plasme 1080p su možda samo godinu dana udaljene, pa trebale bi biti po još jeftinijim cijenama nego što su ove danas. :)

TiM_Company
20.12.2006., 19:49
Ja sam definitivno odustao od plasme onog trena kada sam negdje procitao podatak da plasme imaju puno jace zracenje od LCD-a, pa cak i kroz zid u krugu 2 metra oko nje nebi smjelo biti nista...:visi:
To je bila kap koja je odlucila, do onda sam plasmi oprastao i vecu potrosnju elektricne energije i "burn in" efekt i slabiju rezoluciju i manji kut gledanja, pa cak i kraci vijek trajanja...

XPhantom
20.12.2006., 20:04
http://www.plasmatvbuyingguide.com/

Malo ovdje pogledaj i zaboravit ces lcd ..... preko google-a sam upravo nasao ovu stranicu i samo potvrdjuje sto sam u proslom postu rekao ............
Mogu ti pomoci da panasonica pv600 dobijes za 15 000 sa stalkom

Na ovoj stranici što si naveo imaju samo modeli sa predznakom TH-42PD60U, TH-42PH9UK, TH-42PX600U, a kod nas se spominje TH-42PV60 ili TH-42PV600 i još neke drugo, a tamo nigdje nema ovih modela. Zna li neko kakve su razlike, jesu li to neki novi modeli ... ili šta već, jer poznato je da kod nas dolaze modeli koji su tamo negdje već zastarili.

atmajian
20.12.2006., 20:05
Ja sam definitivno odustao od plasme onog trena kada sam negdje procitao podatak da plasme imaju puno jace zracenje od LCD-a, pa cak i kroz zid u krugu 2 metra oko nje nebi smjelo biti nista...:visi:
To je bila kap koja je odlucila, do onda sam plasmi oprastao i vecu potrosnju elektricne energije i "burn in" efekt i slabiju rezoluciju i manji kut gledanja, pa cak i kraci vijek trajanja...
Ja sam nedavno čuo da orah "dokazano" uzrokuje karcinom čega već ... Orah mi ispred prozora. :) Znači, lako moguće da ćete me se uskoro riješiti. :)

Prije sam čuo negdje da CRT "dokazano" zrači tri put više nego što se smatralo, znači do 9 metara u daljinu od ekrana. :)

Kažu da voda zrači i da ako spavaš nad njom prije ili kasnije postane smrtonosna. :) Je li potreban uopće komentar na ovo zadnje? :)

Sve zrači, sve je to dio evolucije. :) A čuo sam da LCD ne zrači uopće, to je konačno i jedan od glavnih razloga zašto se toliko raširio među malim monitorima.

Na plotu svašta piše, ne vjeruj svemu što pročitaš i čuješ. :top:

Slabiju rezoluciju? Od LCD-a? A, dobro, očito da je na kraju to čisti ukus, izgleda da stvarno mnogi ljudi vole PAL na LCD-u, što ja znam. Meni je to katastrofa. A kut gledanja je bitan ako doista imaš veliko kućanstvo koje uvijek zajednički gleda istovremeno. :trio:

Za burn in i veću potrošnju se slažem, al to je poznato od prvog dana, koliko ja znam.

U svakom slučaju, očito je na kraju ipak stvar ukusa, ako se toliko razlikuju.

TiM_Company
20.12.2006., 20:25
Ne shvacas poantu kompa!
Nemam namjeru SVIJESNO se izlagati riziku koji sa sobom nosi radioaktivno zracenje samo zato jer mi ta i ta plasma lijepo izgleda ili ima (subjektivno) za mrvicu ljepsu sliku od onog i onog Lcd-a.
Osim toga da i nema apsolutno nikakve druge razlike izmedju plasme i Lcd-a osim vijeka trajanja zar samo to vec nije dovoljno dobar razlog za odabir??? Ako dam jebenih 15 tisuca kuna za nekakav jebeni televizor onda ocekujem od njega da besprijekorno radi sljedecih barem 15 jebenih godina!!! :amen:

BTW. napravio sam pregled kompletne kuce na zracenje podzemnih voda, i kuca se nalazi na izvrsnom mjestu.
Pilu u ruke stari i sijeci taj vraziji orah!!! ;)

atmajian
20.12.2006., 22:02
Ne shvacas poantu kompa!
Nemam namjeru SVIJESNO se izlagati riziku koji sa sobom nosi radioaktivno zracenje samo zato jer mi ta i ta plasma lijepo izgleda ili ima (subjektivno) za mrvicu ljepsu sliku od onog i onog Lcd-a.
Osim toga da i nema apsolutno nikakve druge razlike izmedju plasme i Lcd-a osim vijeka trajanja zar samo to vec nije dovoljno dobar razlog za odabir??? Ako dam jebenih 15 tisuca kuna za nekakav jebeni televizor onda ocekujem od njega da besprijekorno radi sljedecih barem 15 jebenih godina!!! :amen:

BTW. napravio sam pregled kompletne kuce na zracenje podzemnih voda, i kuca se nalazi na izvrsnom mjestu.
Pilu u ruke stari i sijeci taj vraziji orah!!! ;)
a nemrem kad nije moj. :)

atmajian
20.12.2006., 22:03
I, da, kao što rekoh, onda je najbolje pričekati još par godina i kupiti LCD, a do tad se strpiti. :)

Stana
20.12.2006., 22:18
definitivno LCD, plazma gubi bitku :top:

XPhantom
21.12.2006., 07:14
ovdje izgleda je.. lud zbunjenog.

happydayhr
21.12.2006., 07:22
ovdje izgleda je.. lud zbunjenog.
u pravu si, jer postoje fanovi lcd-a i plazme
stalno se govori kako LCD ima veću mogućnost napretka, što stoji, međutim dolaze nove tehnologije tako da mislim da se će se njima posvetiti isto toliko pažnje i to u prvom redu OLED-u i laser tv-u
za sada ja glas dajem plazmi, a što će biti za 1-2 god o tom potom

Bisko
21.12.2006., 11:07
dosadno mi je vec jedno te isto piliti svaki dan ali dat cu zavrsni komentar ...... trenutno je plasma definitivno bolji izbor . Zasto ? E zato jer za 15000kn nemozes kupiti kvalitetan lcd ( mislim na rez , dijagonalu , tehnologiju i brand ) . Sem cijene dakle , tu je i prihvat prijema koji netreba spominjati .... ljudi placu kad gledaju tv na lcd-u jer su dali tolike novce a bilo im bolje na crt-ovima . U slijedecih nekoliko godina ( 5 - 6 ) i ako cak sada das 20000 - 25000kn za pravi lcd ...... neces moci nista uzivati u njegovoj nabrijanoj rez i full HD a kada to i zazivi do tada ce taj tvoj lcd biti proslost ..... prije 5g je crt 82cm sony , kostao oko 12 - 13000kn .... sada za 15000 -17000kn imas vrh plasme ( u 106cm ) .... sto hocu reci da taj iznos sada nije toliko velik da i ako za 3 -5g pozelim uzeti novi tv , nemoram sebi reci : u jesam se zaje..o . Nekuzim kako netko moze u danasnje vrijeme kalkulirati sa tezom : sada kad kupim tv hocu da budem miran barem 10g :confused: ......... tehnologija ide tempom da ti mozak stane pa ako to nemozes shvatiti ili pratiti onda je najbolje da ostanes na dobrom crt-u jos barem 3 -5 g . Ja osobno toliko nisam mogao niti zelio cekati i siguran sam da se nisam zaj...o jer sam dao 15 000kn za vrh plasme ..... sve se svodi na to koliko si dugacak toliko se i pokrij .
Razumijem da ljudi zele najbolje .... pa i je zelim novu E klasu ali neide ..... Manje razmisljanja pri kupovini jer ako puno kalkuliras oko kupovine onda ces biti na kraju sigurno nezadovoljan ...... Ponavljam : trenutno je plasma bolje , jeftinije nego lcd . :cool:

Sarayman
21.12.2006., 14:07
definitivno LCD, plazma gubi bitku :top:

Citaj sta testiranje pokazuje. I ne samo da ne gubi bitku kao sto tvrdis, nego je u ovom trenu plazma nadmocna nad LCD-om, i time bolji izbor. LCD tehnologija ima vise mana od plazme, definitivno. Po meni, najvece su prikaz boja i mrtvi pikseli, koji bi me posebno iritirali, toliko da bih prodao televizor u roku od 2 dana. A pojavit ce se kad tad. Plazmu uz oprezno koristenje mozes cuvati i sacuvati od burn-ina, LCD od mrtvih piksela ne mozes. Pojave se tiho, kad najmanje ocekujes, a ostaju zauvijek..I sve ih je vise i vise. Jos uvijek je nova tehnologija, tako da ih u ovom trenu kupci i nemaju (vecina njih), ali kad im telka bude stara 4-5 god... bit ce :bonk: :bonk: :brukica: :bonk: :bonk:

Tomek
22.12.2006., 12:32
Koja su ovo sranja sa zračenjem! Voda zrači!!! Pa kaj voda zrači, majku mu? Orah zrači!!!!!!!!!! Eeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjj! Nemrem vjerovat. A tome kome orah zrači nije kroz ganglije prošlo da svaki mobitel zrači daleko više od najveće plazme. Moguće je moguće, ako se pita čitatelj, jer mobitel držimo 0,5 cm od sive kore a, nadam se, da nitko ne leži u sobi i drži glavu naslonjenu na plazmu.

E svašta, morao sam si dati oduška.

Tomek
22.12.2006., 12:45
Netko je pitao gdje se mogu kupiti veliki CRTi pa da mu odgovorim: u Technomaxu nude Philips 36 PW 9618, 92cm, slika, a kaj da kažem, njam, njam. Jedino cijena nije šmekih: 9.999,00 krzana. Ak se dobro sjećam bila je 14 i nešto tisuća.

Ah, da, moram napomenuti da telkač ima 80 kila i 54 cm dubine tako da ako netko razmišlja o nečem takvom da odma pripremi pilu da mu napravi mjesta.

jacuzzy
22.12.2006., 13:31
Netko je pitao gdje se mogu kupiti veliki CRTi pa da mu odgovorim: u Technomaxu nude Philips 36 PW 9618, 92cm, slika, a kaj da kažem, njam, njam. Jedino cijena nije šmekih: 9.999,00 krzana. Ak se dobro sjećam bila je 14 i nešto tisuća.

Ah, da, moram napomenuti da telkač ima 80 kila i 54 cm dubine tako da ako netko razmišlja o nečem takvom da odma pripremi pilu da mu napravi mjesta.

U oglasniku se tu i tam može naići povoljno na rabljene sonyeve crt-e iz serije kv 36 fs70/76 za nekih 4000-5000kn. Ja sam ga kupio prije par mjeseci i prezadovoljan sam. Je da je mrcina od 100kg al ima sliku ( pogotovo preko dvb-t) i sve drugo za 5.