PDA

View Full Version : Grlobolja / upala grla

stranice : [1] 2

Indigo Girl
01.01.2004., 20:10
Može li mi netko reći zašto dolazi do upale grla? Ono, kad se zacrveni, pa ne mogu ništa piti jer boooli. I čime se to najbolje liječi? Ljudi kažu da grlo "gori" pa je dobro biti hladno. A ja sam mislila da to toga upravo dođe zbog pijenja hladne vode?

xxGaladrielxx
02.01.2004., 01:00
deci caja od kadulje, deci mlijeka + med. pij sto vrucje mozes prije spavanja :)

iggix
02.01.2004., 11:07
Dobri, stari, isprobani recept nas pjevaca: crni, mljeveni papar i med stavi na krpu i stavi to na grlo preko noci.

Svaki put kad se probudish stavi malo meda u usta i pusti da se lagano topi u ustima i malo po malo gutaj (ne progutati sve od jednom!). Mozesh smuckati i sok od limuna u med. To je i ukusnije.
Mlijeko izbjegavaj - samo cesh imati vishe sluzi i ceshce cesh morati gutati (bolii i nadrazuje se grlo josh vishe). Pogotovo ne piti mlijeko ako imash povishenu temperaturu!

Caj od sljeza je isto dobar. Svakih petnaest minuta jedan gutljaj.

Ima josh neshto, ali ja osobno to koristim samo kad je u pitanju alarmantno stanje, ono - pred smrt :D :dvije zlice jabukovog octa i jednu zlicu meda smuckash u cashi vode. Svakih par minuta jedan gutljaj. To je UZASNOG okusa, ali grlobolja prodje u roku par sati.

Masa ljudi koristi sirupe, no meni od toga bude samo gore....Pecka me grlo, nakon toga moram neshto piti i sve opet u krug....

sokre
02.01.2004., 11:10
Indigo Girl kaže:
Može li mi netko reći zašto dolazi do upale grla? Ono, kad se zacrveni, pa ne mogu ništa piti jer boooli. I čime se to najbolje liječi? Ljudi kažu da grlo "gori" pa je dobro biti hladno. A ja sam mislila da to toga upravo dođe zbog pijenja hladne vode?

ili jednostavno sjdi i cekaj da prodje :top:
ja izbjegavam "bakine recepte" naicesce nist od toga

iggix
02.01.2004., 13:12
sokre kaže:
ili jednostavno sjdi i cekaj da prodje :top:
ja izbjegavam "bakine recepte" naicesce nist od toga

Kako znash da nishta od toga ne pomaze ako ih izbjegavash?:confused:

bipolar2000
02.01.2004., 14:11
Možeš ispirati čajem od žalfije, ali pitaj u ljekarni kako tačno skuvati i postupiti.
Ne smije se progutati.
Ima dosta recepata zavisno od problema.
Ali i farmaceutska industrija je to riješla tako da bude jednostavnije.
Kupiš sirup od bokvice, ili neke druge trave, zavisno od problema.
Postoje i sredstva za dezinfekciju tih kanala.
Posavjetuj se sa stručnjakom.
Uzroci mogu biti razni, neka bakterija...posljedica nekog drugog poremećaja u organizmu izazavanog virusom..i sl.
Nekad se mora pribjeći i antibioticima, ali umjereno.
A postoje i kapsule bijelog luka, kao prirodni antibiotik, za prevenciju različitih oboljenja.

Indigo Girl
02.01.2004., 17:08
Hvala Vam, sad znam kako se lijeci.. A zna li netko zašto uopće dolazi do grlobolje?

Bipolar, spomenuo/la si bakterije? Znaci hladna voda nema veze s tim?

jurislav
02.01.2004., 17:19
Indigo Girl kaže:

kordiceps kao sredstvo za prevenciju svih upala. :)

Oleander
02.01.2004., 17:46
Upala grla može biti bakterijska i virusna.

bipolar2000
02.01.2004., 18:04
Indigo Girl kaže:
Hvala Vam, sad znam kako se lijeci.. A zna li netko zašto uopće dolazi do grlobolje?

Možeš iziritirati grlo ledenom vodom, ili naizmjeničnim uzimanjem vrelih i hladnih napitaka.

sokre
02.01.2004., 22:03
iggix kaže:
Kako znash da nishta od toga ne pomaze ako ih izbjegavash?:confused:

ajde razmisli :bonk: :misli:

Alyssa
02.01.2004., 23:20
Kupi si Propolis i spricaj to u grlo par puta na dan vidjet ces kako ce ti bit bolje :top:

iggix
03.01.2004., 10:10
sokre kaže:
ajde razmisli :bonk: :misli:

Cuj, jesi ti koristio ove stvari shto smo mi ostali predlozili?Jesi ti procitao shto sam ja napisala? Jesi ikad neshto od toga upotrijebio? Jesi ikad bio u situaciji da nemash priliku sjediti i cekati da grlobolja prodje sama od sebe?Ajde, kad si vec toliko pametan - uzmi ovo shto smo mi napisali i stavi pod nos bilo kojem lijecniku i vidi shto ce ti reci.

Covjece bozji.....Zar ti mislish da se ljudi javljaju na zdravlje zato da bi prosipali pamet, ili da bi pisali o svojim iskustvima, trazili pomoc ili ponudili pomoc?

Ajde TI sad razmisli i ubuduce, prije nego shto popljujesh necije savjete potrudi se da znash po cem pljujesh.

iggix
03.01.2004., 10:11
Alyssa kaže:
Kupi si Propolis i spricaj to u grlo par puta na dan vidjet ces kako ce ti bit bolje :top:

Ovo sam zaboravila!

To je isto SUPER! Moze i na kockicu secera par kapi i onda to istopish uustima. :top:

iggix
03.01.2004., 10:13
Indigo Girl kaže:

Jel te bole krajnici? Ili osjetish bol u zdrijelu? Jesi jako promukla?

Indigo Girl
03.01.2004., 17:05
Znači ipak je hladna voda krivac :(

Iggix, ma ne boli mene grlo, zdrava sam ja :) Samo pitam da znam što mi je činiti slijedeći put :)

Pepi
03.01.2004., 18:06
ja sam svoju grlobolju rijesio alkoholom. rakija, votka, jeger, stock... uglavnom, bilo koja zestica prolazi.
i pijes dok se ne srusis. ubijes sve bakterije. a malo i sebe.

alexxx
03.01.2004., 19:29
moja mama je jednom izlijecila anginu bez doktora tako da je otkad je primijetila da joj je sve grlo upaljeno i zagnojeno pojela kilo limuna i teglu meda i bakterije su rekle ´´ova je poludila ubit ce i sebe i nas´´ i drugo jutro je bila ko rozica :)
ni temperature, ni crvenog grla.. niceg :)
bipolar, zakaj se caj od kadulje ne smije gutat? mislim, meni je fuj kad grgljam onak jakim cajem pa progutam al ne ubije me. pa caj od kadulje se pije.

viky
03.01.2004., 19:37
iggix kaže:
Moze i na kockicu secera par kapi i onda to istopish uustima. :top:

Ovo i ja koristim, a uz to i Granobil pogotovo ako kasljem.
Hladna voda (mislim na onu bas jako hladnu, a ne sobne temperature) nekome skodi nekome ne. To ti je slicno kao i s propuhom. Kljucan faktor je ipak imunitet.

Ulicni_hodac
15.07.2004., 15:55
evo vec treci dan .Pocelo je lagano bolit grlo pa mala fibra pa san ležao u krevetu neko vrjeme (38.5 ) sad je temperatura pala ,al me užasno boli grlo kad nesto gutam .

e sad treba mi savjet ...
pijem neki domaci caj (samo da je toplo) , septolete , i ispirem grlo sa limunom ,ali i dalje ne prolazi .Što da napravim imate li kakav savjet. (samo nemojte reci "ajde u doktora")

Patagonija
15.07.2004., 18:09
Ulicni_hodac kaže:
(samo nemojte reci "ajde u doktora") Mislim super ti je izjava :D Idi doktoru. :p :D Možda ti trebaju antibiotici.

Ulicni_hodac
15.07.2004., 19:33
ma doktor je na godisnjem odmoru . do 27-ga ..
dajte neki savjet ...

Patagonija
16.07.2004., 10:14
Pa ja ti nemam drugi savjet ako ti to tako danima ne prolazi...

Ne kužim ovo s doktorom na godišnjem.., pa netko ga mijenja u to vrijeme..

Indigo Girl
16.07.2004., 12:49
Skuhaj si caj od kadulje ili sljeza. Nisam sigurna koji od ta dva, jedan je za kasalj a drugi za grlobolju. Mozda imas gnojnu anginu, to sam ja imala popraceno s mononukleozom. Uzas. 7 dana sam pila na slamku. Uglavnom, puno pij tople stvari. Neoangin ti nece pomoci, barem meni nije...

Ako te boli kad i slinu gutas, suosjecam s tobom. To je nesto najgore sto mi se ikad dogodilo.

reptilia
16.07.2004., 13:32
e upravo to se i meni vec tjedan dana dogada....grlo boli za poludit...izuzev to kaj ja nisam imala temperaturu...al pila sam antibiotike koji i nisu bas pomogli...
ne znam...meni veli stara da sad vlada neki virus...jer je cula da je puno ljudi to isto zadesilo...a mozda ti je pao imunitet malo...sto ja mislim da je meni...zbog stresa....
evo danas je prvi dan da me vise grlo i ne boli tako...meni je najbolje pomogo med...sam to jedi...pij ga u i caju i pojedi svako malo zlicicu.... kako god...mozda i tebi pomogne... :mig:

Sikkukkut
18.07.2004., 01:24
Mentoklar za inhalaciju pomaze ponekad, otcepi nos i slicno.
Par kapi propolisa u medu, nekoliko puta dnevno.
Probaj zaprziti secer na mlijeku. Mislim da tu ide nesto mlijeka u dzezvu, secer pustis da se karamelizira na dnu. Par puta pomoglo, ali nisam sam radio.

Sikkukkut an'nikktukktin

cudim_se
19.07.2004., 11:25
ulicni, ne brini, neces umrijeti :D :D

propolis na seceru, odlican anestetik, umanjuje bol bitno

pozdrav

Ulicni_hodac
29.09.2004., 18:41
Stvarno neznam ,nemojte se cudit ,svaki put se javim s nekim problemom ( prebolim jednu bolest - dobijem drugu ) stvarno mi je više pun k**** i iscrpljen sam od toga ..

pa od vas trazim ponovno savjet prije nego sto odem kod ljecnika .

:top:

Imam povecane limfne cvorove na vratu vec oko 3 mjeseca .Radio sam testove na viruse (sve je negativno..tj imam preboljenu mononukleozu ) i sve ostalo i sad cekam na red za specijalistu..

Sad mi se javio novi problem,suho grlo/ždrijelo (upaljeno) pa sad me zanima kakve su sad bolesti...gripa ???

I jos ako moze kakav savjet ??... Pijem cajeve razne i Neoangin pastile ..

Bocca della Verita
29.09.2004., 20:20
kazu ljudi da je pileca juha najbolji lijek za upalu grla,
da jednostavno ispere sve bakterije iz grla i oblozi ga da vise ne skaklje.
ne kosta te nista probati, pa javi jel pomoglo!

377chiara
30.09.2004., 09:53
grgljaj cajem od kadulje

ATM
06.01.2005., 20:41
Do ove godine nisam imao tih problema,imao sam upalu grla jednom godisnje , ali prva 3mjeseca prosle godine imao sam dva puta upalu grla, a od pocetka jeseni do danas cak 4puta!!!
Izadjem malo na hladan zrak bez jakne il popijem nesto hladno i eto upale grla!! To sam i prije radio,cak i igrao kosarku na 5stupnjeva i vozio se motorom na toj temperaturi i nisam imao problema...
Pazim se,pijem caj,limun,jedem sve,pijem cedevitu... u dobroj sam kondiciji jer igram cesto kosarku(tj igrao sam do ove zime,sad rjetko jer sam stalno bolestan)!!! U cemu je onda problem????

Oleander
06.01.2005., 20:52
idi uzeti bris grla

Dunj@
06.01.2005., 22:58
ATM kaže:
U cemu je onda problem????
U godinma! Stariš! :D

Ibiza
07.01.2005., 20:32
Odi u zubara...

Agyar
08.01.2005., 11:38
Ja isto imam vise upala grla tokom godine.
Kod mene je problem sto imam polipe u sinusima koji mi sljevaju gnoj niz grlo, pa se svako malo upali. Navodno se sada vec to jako dobro moze rijesiti operacijom, pa se ja nadam da cu se rijesiti toga tokom ove godine.

Pozdrav

Studentica
09.01.2005., 00:31
reci ti meni jesi vidio ili vidis nesto bijelo oko mandula?
kao bijeli gnojni sitni cepici?
ili je samo crveno

svakako nek ti naprave bris grla....

marietta2005
12.01.2005., 21:06
Ja sam nakon šta sam rodila imala jednom mjesečno jaku, jaku upalu grla koja me izluđivala onda sam shvatila da mi je pao imunitet pa sam tri mjeseca pila " IMunal " kapi, možeš ih kupiti u svakoj apoteci i od tada nisam više imala s tim problema sada imam samo 2 puta godišnje i ne tako jako

husky
12.01.2005., 21:21
marietta2005 kaže:
sada imam samo 2 puta godišnje i ne tako jako

:rofl: Kako 2 puta godisnje moze biti samo?

Meni je rekord 3 upale (jedn od 2 tjedna sa injekcijama) i gripa u godini dana.

Jesti luk u svim oblicima (posebno je dobar bijeli za upalu grla) i jelima. Provjereno. :top:

hana
12.01.2005., 23:13
napravi bris

vjerovatno si dobio prvu upalu koju nikad nisi zalijecio tj bakterija je ostala i onda se aktivirala jos xy puta...

zakov
13.01.2005., 13:20
Ne mora biti ali je najčešče indikator imuniteta,poradi malo na tome i odmori se pošteno(a možeš i jedan dobar sistematski napraviti):top:

lioness
09.06.2006., 20:07
Vec me vise od tjedan dana grlo boli... nije mi jasno zasto navecer limfni cvorovi jako nateknu, ne mogu cijelu noc spavati jer me boli gutanje sline, a onda od jutra pocinje polako jenjavati?

Doktorica prepisala sumamed, nadam se da ce, za razliku od cifezila, ovo s(r)tanje napokon proc.

dentist
11.06.2006., 09:22
Zato jer se navecer aktivira jedan dio autonomnog zivcanog sustava koji se zove parasimpaticus. Jedan od ucinaka parasimpaticusa je da siri krvne zile. Tako je izlijevanje tekucine zbog upale u upaljeno podrucje vece, jaca je distenzija zivcanih okoncina, bol jaca, volumen mandula veci a gutanje otezano. Dobar savjet da to sprijecis je da stavis mokru krpu oko vrata prije spavanja, te popijes neki protuupalni lijek protiv bolova, kao primjerice volataren rapid ili ipobrufen.

GothicA
27.09.2006., 11:52
E ovako. Imam svako malo problema s grloboljama. Sad trenutno mi je grlo suho, glas hrapav potpuno i čak lagano kašljucam. Doktori su mi besmisleni (pogotovo moja rospijetina), a limunade i čajeki mi baš nemaju koristi.
Sad da li znate kakve dobre tablete il neki pošteni čaj ili nešto?

polly
27.09.2006., 12:16
kapi api baby propolis, imaš za kupit i u DM-u
bez alkohola su pa ne peku
kapneš koju kap drito u grlo
da je fino, nije
al' meni su puno gore one razne pastile za cuclanje

ili iscijedi limun i pomiješaj s medom i cuclaj malo po malo

grgljat s čajem od kadulje, bez cukra

hooray
27.09.2006., 12:22
ako se cesto ponavlja grlobolja mozda je neka pritajena bakterijica koju bi ipak trebalo ubiti s antibiotikom, preporucila bi ti odlazak doktorici

a inace propolis i grgljanje kadulje provjereno funkcionira ako nije prejaka upala
a s pastilama nekako bas i nisam bila zadovoljna, znale su pomoći ako me grlo bas jako bolilo pa da mi olaksaju dok neki lijek ne proradi, ali same za sebe mi nikad nisu uspjele pomoći
a limunade i cajeki pomazu da ti se grlo ne osusi, ali isto tako ne lijece

brainiac
27.09.2006., 15:31
Septolete,Strepsils....

sora
27.09.2006., 15:38
Gothic.. pa nis mi valda bubuna??
Ne mozes si to dopustiti ;)
Moja preporuka ti je septogal sprej.. odlican je za to tvoje suho grlo. Meni je uvijek pomogao.
Si probala caj od sljeza? Probaj.. zna pomoci..

Shan Yu
27.09.2006., 15:47
Meni su rekli da se propolis uzima s medom, odnosno da nije bas najzdraviji solo na sluznicu.
Inace, dugotrajne probleme s grlom se moze rijesiti uzimanjem vitamina (Supradyn Roche) i/ili neki od medova (www.radovanpetrovic.com).

alexxx
27.09.2006., 16:48
kap ulja kadulje u čašu, pa grgljat. fuj je, al pomaže.

brainiac
27.09.2006., 17:22
oprosti,možda je pitanje malo intimno,ali ima svrhu :) ...koje ti je boje jezik?

Martinka
27.09.2006., 18:15
Ja sam godinama imala problema s grloboljom i kašljem, nikakvi doktori ni tablete nisu pomogli dok nisam otišla kod doktora prirodne medicine koji se bavi i ayurvedom. On je utvrdio da mi probleme uzrokuje jogurt (smijem ga piti samo razblaženog s toplom vodom) i preporučio mi je da ne jedem puno svježeg voća, nego da ga radije prokuham (svježe jedem dinje, lubenice i grožđe).

trebor
27.09.2006., 19:52
Pušenje?

GothicA
29.09.2006., 15:29
Evo, grgljam kadulju i sljezov korijen moram poslije. Inače me jučer uništilo pjevanje i kutija cigarete, danas ne mogu govorit. :(
Bog mi pomogo, s čajevima i medom.

trebor
29.09.2006., 21:14
E jebi ga....što kukaš o grlu i kašljucanju a dereš po cigaretama....:bang:

sabre
29.09.2006., 23:23
Za grlobolju je dobar sumeci kalcij. Toplo preporucujem.

Azar'i
30.09.2006., 18:27
joj i mene stalno boli grlo... probala sam sve to sta nabrajate, propolis, med, limun, kadulju, sljez, ma bas sve... zeznuto je pjevat sa ovakvim grlom, nakon svake probe se oporavljam dva dana, ne kuzim... :confused:
neznam kaj bi moglo bit, nije upala, ni krajnici... mozda imam polipe :eek: jel to boli?

gottcha
01.10.2006., 00:55
laringo plus med za grlo

ne, nije običan med
ne, nije isti k koji jedeš doma :D

nakon par uzimanja bit ćeš ko nova

gljivek
28.12.2006., 17:55
...ja imam frku s grlom otkad sam kikić..i zadnjih par godina mi je frka jer stalno imam angine i streptokok me napada...pa tako sam i danas dobila silapen po 100-ti put :rolleyes: ...na ljeto operiram krajnike...ali trenutno imam jak osjećaj pečenja uz bol u grlu kad gutam,uzas bas jako pece...ima netko prijedlog pomoc kaj da radim dok ne pocne djelovat antibiotik...dok pijem caj je ok,cim stanem me to pece i gusi... :flop: :flop: :flop:

Lela
28.12.2006., 18:11
Meni pomaže čaj od bazge u koji stavim dosta meda od kadulje. Probaj, možda ti pomogne. Inače često imam upale grla ali u zadnje vrijeme ipak nešto manje. Uspijevam ih preboliti bez antibiotika uz pomoć ovog čaja.

gljivek
28.12.2006., 18:41
med od kadulje jedem ujutro zlicom svaki dan zbog zeluca :top: ali ovo me tako muci, kome god objasnim da me u grlu peče ko da mi je razderano me blijedo gleda :rolleyes: ...vidis,za taj čaj nisam čula iskreno,probat cu...

Lela
28.12.2006., 19:05
med od kadulje jedem ujutro zlicom svaki dan zbog zeluca :top: ali ovo me tako muci, kome god objasnim da me u grlu peče ko da mi je razderano me blijedo gleda :rolleyes: ...vidis,za taj čaj nisam čula iskreno,probat cu...

Znam, meni koji put niti doktorica nije vjerovala pa mi nije htjela dati antibiotike. Sada ih ja više ne želim nego si sama pomažem. Čaj od bazge je inače dobar i kao pomoć kod gripe jer potiče znojenje i kod bronhitisa jer potiče iskašljavanje. Za grlo su dobre i ove kapi http://www.apipharma.hr/apipol-propolis-kapi.asp i ovaj sprej http://www.apipharma.hr/apiprodent.asp Imaš ih za kupiti u svakoj ljekarni. Sprej mi je nekako bolji jer se ravnomjernije rasporedi po grlu. Dosta su neugodnog okusa ali pomažu.

Gabiiii
28.12.2006., 19:32
i ja imam ceste probleme sa grlom, gotovo svako jutro kad se probudim osjecam peckanje u grlu....meni najvise pomaze ispiranje grla limunom....a nakon toga da mi se osladi okus u ustima uzmem zlicu meda... Stvarno pomaze...:)

Ivanicapeca
28.12.2006., 19:46
...ja imam frku s grlom otkad sam kikić..i zadnjih par godina mi je frka jer stalno imam angine i streptokok me napada...pa tako sam i danas dobila silapen po 100-ti put :rolleyes: ...na ljeto operiram krajnike...ali trenutno imam jak osjećaj pečenja uz bol u grlu kad gutam,uzas bas jako pece...ima netko prijedlog pomoc kaj da radim dok ne pocne djelovat antibiotik...dok pijem caj je ok,cim stanem me to pece i gusi... :flop: :flop: :flop:
Ja sam nedavno otkrila super stvar a to je Septoleta s anestetikom. Utrne ti malo jezik ali i neutralizira bol + što je antiseptik.
Probaj, ja sam se oduševila, čak i kad me umnjak bolio umrtvilo ga je.

Lela
28.12.2006., 20:59
Dobar je i strepsils plus

j.a.
28.12.2006., 21:25
inače ima petrović jedan jako dobar mijšani med za grlo sa propolisom. preporučam :top:
http://radovanpetrovic.com/proizvodi_1.php

gljivek
29.12.2006., 09:28
Znam, meni koji put niti doktorica nije vjerovala pa mi nije htjela dati antibiotike. Sada ih ja više ne želim nego si sama pomažem. Čaj od bazge je inače dobar i kao pomoć kod gripe jer potiče znojenje i kod bronhitisa jer potiče iskašljavanje. Za grlo su dobre i ove kapi http://www.apipharma.hr/apipol-propolis-kapi.asp i ovaj sprej http://www.apipharma.hr/apiprodent.asp Imaš ih za kupiti u svakoj ljekarni. Sprej mi je nekako bolji jer se ravnomjernije rasporedi po grlu. Dosta su neugodnog okusa ali pomažu.

te propolis kapi imam...:s i zakon su kad malo boli grlo...ma jucer mi je doktorica rekla da imam osjecam tog pečenja jer mi se mandule blago receno raspadaju da mi zato inace nije bilo tako,idem na ljeto vadit ih...ali evo danas sam malo bolje..do večeri :o

Lela
29.12.2006., 09:34
I meni su rekli da ih trebam vaditi jer su mi razrovane ali neću. Radije ću si pomagati prirodnim preparatima. Nadam se da će ti grlo uskoro biti bolje!

Ivanicapeca
29.12.2006., 10:30
I meni su rekli da ih trebam vaditi jer su mi razrovane ali neću. Radije ću si pomagati prirodnim preparatima. Nadam se da će ti grlo uskoro biti bolje!
Ako su ti u takvom stanju kakvog si opisala, onda ti one nažalost više nemaju funkciju koju trebaju imati, a to je da zagrijavaju zrak koji udišeš. Sada su ti one samo leglo bakterija i ostatku tijela ti mogu više štetiti nego koristiti. Mislim da bi se trebala još malo porazgovarati sa dr. o riziku da ih takve ostaviš.

Lela
29.12.2006., 12:19
A znam ali neda mi ih se vaditi. Za sada sve manje imam te upale ali ne smijem piti ništa hladno.

Ivanicapeca
29.12.2006., 17:36
A znam ali neda mi ih se vaditi. Za sada sve manje imam te upale ali ne smijem piti ništa hladno.
Samo da znaš, jedan od rizika ti je i upala uha, ako ti se streptokok preseli na uho, a to ti može prouzročiti i gluhoću. Što ti to treba u životu? Nemoj biti kenjkava kad ti je zdravlje u pitanju! To je rutinska operacija i postoperativni oporavak je manje bolan od same upale + najedeš se sladoleda ;)
Što više odgađaš operaciju i starija si to je teže za operirati, ne znam zašto, al je.

Lela
29.12.2006., 17:50
Već i jesam dosta starija nego što je uobičajena dob za tu operaciju tako da me i zbog toga malo strah. Ali razmišljam da na proljeće idem na tu operaciju. Još ću se malo posavjetovati sa otorinolaringologom. Hvala ti na savjetu!

Piggy
29.12.2006., 17:53

Čaj od sljezovog korijena i baci duvan.

vilinska musica
29.12.2006., 22:59
Čaj od sljezovog korijena i baci duvan.

e to! :s

(ako pusis, naravno. ako ne onda si pravi caj od korjenja :D)
meni je to s prestankom pusenja pomoglo. a nisam imala pojma da su mi upale od toga. doktorica mi je uporno ponavljala da je to zbog mog loseg imuniteta, stresa i zato sto nemam dobrog decka :rolleyes: :zubo:

luas
30.03.2007., 19:08
Već 3 dana imam grlobolju. Jedini simptomi su mo crveno grlo, gnoj i bol pri gutanju. Nemam ni vrućicu, ni kašalj ni ništa.

Užasno me živcira i ništ mi se ne da raditi!

Kako si pomoći!! NE da mi se ići kod dr kad nemam vrućicu, potjerat će me kući!

gottcha
30.03.2007., 19:09
laringo plus, med za grlo

ostaviš ga da ti se cijedi lagano niz grlo.. moš recimo tri put dnevno, kad se sjetiš ga uzimat... već slj dan će ti bit puno bolje :top:

Ida Bauer
31.03.2007., 23:27
laringo plus, med za grlo

ostaviš ga da ti se cijedi lagano niz grlo.. moš recimo tri put dnevno, kad se sjetiš ga uzimat... već slj dan će ti bit puno bolje :top:

Molim?...da,i tigrova mast:rofl: :rofl: ....
A imaš krajnike?...
Hoće li,molim vas, netko upućeni odgovoriti na ovu temu?
Ja nemam blage o medicini,ali te molim da odeš do liječnika.....ako se radi gnojnoj upali to moraju biti bakterije......a bakterije se liječe antibiotikom,a ne medom...med iskoristi za medenjake:top:

gottcha
31.03.2007., 23:48
čuj, reci ti šta oćeš, al to nije obično med ;)

dok ga ne probaš, nemoj sudit :cerek:

taj med liječi grlobolje već godinama mojima :s i preventira sve ovo :top:

a ako je teži problem, eh, onda idi dalje, da :p

Ida Bauer
01.04.2007., 01:04
čuj, reci ti šta oćeš, al to nije obično med ;)

Whatever:raspa:

Plemeniti dabar
01.04.2007., 01:17
imam je neku knjigu o kućnim ljekovima..piše da je dobro iscijediti limunov sok i grgljati...ja sam probal i :mama: :mama: :mama: čak i pomaže,al dok se to stavi u usta:zubo: jaaaaj

Ida Bauer
01.04.2007., 01:34
simptomi su crveno grlo, gnoj i bol pri gutanju
Limun?...med?
Pa dobro...hoće me netko normalan podržati u borbi protiv ''tigrovih masti''?

gottcha
01.04.2007., 01:35
da, daj se nakrcaj antiobioticima pa kad ti otkažu jetra i želudac, javi se idi :top: :s

Ida Bauer
01.04.2007., 02:27
da, daj se nakrcaj antiobioticima pa kad ti otkažu jetra i želudac, javi se idi :top: :s

Nisam znala da antibiotici štete jetri i želucu(više od smeća koje jedemo)...mislila sam da je opasnost od mutacija virusa....ah,baš sam smotana:D ...
Ajde liječi upale medom i limunom pa da vidim dokle ćeš dogurati...sretno!:top:
Onda na primjer izliječi tuberkulozu medom:eek: ,a reumatsku groznicu limunom:eek:

sarkom
01.04.2007., 03:24
Ida tigrova mast je svakako preporuka broj jedan ;) :rofl:

E sada da će baš neka normalna upotreba antibiotika dovesti do otkazivanje jetre i želudca sigurno ne.

E sada na odgovor stvarno ne vidim razloga da re liječnik potera doma samo jer nemaš temperaturu.:rolleyes: Grlo ti je crveno ,"gnojno" i boli te pa to su stvarno dobri razlozi da odeš do doktora.

Sigurno može se i pustiti da prođe samo od sebe no moja preporuka je da ipak otiđeš do doktora.

Nisam protivnik domačih lijekova ,no tek nakon kaj doktor pogleda o čemu se radi.

m_milica
01.04.2007., 07:21
Imam OCAJNU grlobolju vec 7 dana, bez temperature i okakvih drugih problema... Nakon sto sam ove zime imala vec gripu i bronhitis jedno za drugim ... i vec sam pila antibiotike radi bronhitisa.

Bila sam kod dr i poslala me vadit krv i na bris grla. Krv mi je ok(nema upale i sve je u granicama), a grlo ce mi bit gotovo u utorak. Ako grlo ne pokaze nikakvu klicu (stafilokok i sl), onda je virusno ili alergijski. Trenutno me toliko boli da mi samo pomazu po dva lekadola ujutro i uvecer jer ne mogu gutati. Cekam bris grla da (ako nista ne nadju) pocnem piti lijek za alergiju (Telfast). Ako mi to pomogne bit cu ocajna zbog saznanja da ce tako biti svako proljece i da ne mogu zivjeti bez Telfasta...

gottcha
01.04.2007., 09:27
Nisam znala da antibiotici štete jetri i želucu(više od smeća koje jedemo)...

ma ko bi reko da lijekovi mogu biti i štetni, ha :o

evo sad ćeš znati da otkad su mene nakrcali istima, imam problema s jetrom i drugim probavnim organima eto već dvije godine :top:

Ida Bauer
01.04.2007., 19:00
ma ko bi reko da lijekovi mogu biti i štetni, ha :o

evo sad ćeš znati da otkad su mene nakrcali istima, imam problema s jetrom i drugim probavnim organima eto već dvije godine :top:

Ali to nije toliko strašno....bitnije je liječiti upalu...kužiš?...ne možeš govoriti samo tako protiv antibiotika....svi lijekovi imaju i manje ili više štetne nuspojave,ali to je zanemarivo u usporedbi s korisnim djelovanjem.......
...a preporuke da ih koristimo što manje temelje se na mutacijama virusa i bakterija,a ne na lošim utjecajima na jetru i želudac....
I opet:ako ima anginu,med joj neće pomoći...kome to još nije jasno:confused:

new member
02.04.2007., 07:53
Pa dobro...hoće me netko normalan podržati u borbi protiv ''tigrovih masti''?

Ni ja ne vjerujem u med, mlijeko i "tigrove masti" , bar ne konkretno u ovom slučaju.
Ja sam znala često imati gnojne upale krajnika i nikad se nije radilo o običnoj virozi, već najčešće o streptokoku. Pa sad, ako netko smatra da mu GNOJ u grlu nije dovoljan razlog za otići doktoru... :tuctuc:

nellaaa
05.04.2007., 02:18
Evo da ne otvaram novi topic,ovdje ću napisati svoj problem grlobolje...
Grlo mi se upali svako malo,nije uvijek gnojna upala,nekad mi samo nateknu angine,nekad je crveno,nekad sve skupa,ali kako god bilo da bilo boli.
Nedavno me je bilo uvatilo,popila sam kutiju antibiotika,prošlo i sve super,ali evo nakon 15 dana opet boli.Napravila sam briseve grla,nosa,bila kod otorinolaringologa i naravno niko ništa ne zna...
Nekad mi grlobolja traje 1,2 dana i prođe sama od sebe,ma ne znam ,jako čudno i jako jako često.Odlučila sam piti antibiotike samo kad me stvarno toliko uhvati da mi ne prolazi danima...Molim vas ako mi možete preporučiti nešto,ma bilo što bar za ovu manju grlobolju(veću ću liječiti naravno antibioticima) jer mi se neda ići non stop po doktorima,piti toliko ljekova,a posao mi je takav da si dan,dva boli u grlu,promuklosti ne mogu dopustiti jer mi je ono prijeko potrebno za rad.Ma više mi je dosta toga,pa tražim pomoć svugdje...
Hvala na bilo kakvim savjetima!!:misli: :)

nellaaa
05.04.2007., 12:10
:moli:

emergence
05.04.2007., 12:16
Grlo mi se upali svako malo,nije uvijek gnojna upala,nekad mi samo nateknu angine,nekad je crveno,nekad sve skupa,ali kako god bilo da bilo boli.
Nedavno me je bilo uvatilo,popila sam kutiju antibiotika,prošlo i sve super,ali evo nakon 15 dana opet boli.Napravila sam briseve grla,nosa,bila kod otorinolaringologa i naravno niko ništa ne zna...
Nekad mi grlobolja traje 1,2 dana i prođe sama od sebe,ma ne znam ,jako čudno i jako jako često.Odlučila sam piti antibiotike samo kad me stvarno toliko uhvati da mi ne prolazi danima...Molim vas ako mi možete preporučiti nešto,ma bilo što bar za ovu manju grlobolju(veću ću liječiti naravno antibioticima) jer mi se neda ići non stop po doktorima,piti toliko ljekova,a posao mi je takav da si dan,dva boli u grlu,promuklosti ne mogu dopustiti jer mi je ono prijeko potrebno za rad.Ma više mi je dosta toga,pa tražim pomoć svugdje...

grgljaj par puta dnevno kadulju/žalfiju:top: imas kupiti lišće u svakom ducanu
provjereno pomaže:s :s

nellaaa
05.04.2007., 12:21

Probala sam to jednom davno,i ne sjećam se baš rezultata,ali opet ću probati.
Hvala:kiss: , emergence na podsjeti,na to sam skroz zaboravila,ajde idem i to sad probati,danas mi je još gore...

emergence
05.04.2007., 12:39
Probala sam to jednom davno,i ne sjećam se baš rezultata,ali opet ću probati.
Hvala:kiss: , emergence na podsjeti,na to sam skroz zaboravila,ajde idem i to sad probati,danas mi je još gore...

slobodno mozes popiti i šalicu tog čaja:)
jako je ukusno

dersu
05.04.2007., 16:40

uzimas li dovoljno vitamina i minerala svaki dan? jel unosis dovoljno cinka svaki dan? jel uzimas udarne doze vitamina C?
jel jedes zdravo?

a dezinfekcija uste? jel su ti zubi zdravi?

znaj samo da nakon tako cesto uzimanje antibiotika, oni vise i ne djeluju.

dersu
05.04.2007., 16:47
postoji jedan jako dobar sprej za grlo koji je na prirodnoj bazi propolisa, mente itd. lijecnici ga ovdje gdje zivim preporucuju. medjutim ne znam jel ga mozes nabavit tamo gdje ti zivis.

sprej se zove:

PROANGI

a prozivodi se u Makedoniji.

http://www.apimell.com/proangi.htm

jako je efikasan, a nije uopce stetan za organizam. ja sam ga upotrebljivala godinu dana, jer sam isto imala grlobolje bez ikakve tjelesne temperature.

Tenko
05.04.2007., 18:22
Već 3 dana imam grlobolju. Jedini simptomi su mo crveno grlo, gnoj i bol pri gutanju. Nemam ni vrućicu, ni kašalj ni ništa.

Užasno me živcira i ništ mi se ne da raditi!

Kako si pomoći!! NE da mi se ići kod dr kad nemam vrućicu, potjerat će me kući!

E pa sad...ako ti se neda ići doktoru,onda probaj s prijedlozima forumaša,ali znaj da med,spray,pastile i ostale stvari ne moraju nužno pomoći..Ako imaš krajnike,vjerojatno je nekakva angina,a pošto nemaš temperaturu,nije zarazna..A ako nemaš,onda je samo upala ždrijela..Probaj grgljati s čajem od žalfije...ako ti ne prođe za par dana,digni guzicu i odi doktoru..a što se tiće antibiotika,nisu oni tak štetni kak neki tvrde..ja sam ih se tolko nagutala,a jetra radi ko beba..prema tome:p

dersu
05.04.2007., 18:30
moram ovo copy pastirat:

Antibiotics are powerful medicines that fight bacterial infections. Used properly, antibiotics can save lives. They either kill bacteria or keep them from reproducing. Your body's natural defenses can usually take it from there.

Antibiotics do not fight infections caused by viruses, such as

Colds
Flu
Most coughs and bronchitis
Sore throats, unless caused by strep

If a virus is making you sick, taking antibiotics may do more harm than good. Each time you take antibiotics, you increase the chances that bacteria in your body will be able to resist them. Later, you could get or spread an infection that those antibiotics cannot cure.

Tenko
05.04.2007., 18:51
Ako je bakterijska upala grla,a u najčešćem slučaju je,nemora biti odmah zarazni streptokok...Meni su radili i bris i sve,pa nisu niš zaraznih bakterija našli,pa sam svejedno dobila antibiotik,jer drukčije grlobolja nije htjela proći..Antibiotici se ne daju samo kad imaš streptkoknu anginu...

dersu
05.04.2007., 19:00
vidi na Balkanu kad te zaboli grlo ides k lekaru koji ti u 99% slucajeva prepise antibiotik.

medjutim ako te zaboli grlo u Njemacku e onda njemacki lijecnik ti nece dat antibiotik tako lako, nego samo ako se ustanovi da stvarno ima potrebe od toga. poznata je korisnost i stetnost antibiotika!

naravno najbolja je prevencija, a to je vakcina protiv gripe, pa se onda uopce ne razbolite. ja se vec dve godine vakciniram i ne znam vise sta je to grlobolja, a ni temperatura.

Tenko
05.04.2007., 19:05
Dobro,ovo nije mjesto za raspravljanje o plusevima i minusima antibiotika..Ak si toliki protivnik,liječniku se uvijek može reći da ti to ne propisuje...pa se liječi sam..

dersu
05.04.2007., 19:19
to i radim.

Tenko
06.04.2007., 12:43
No,eto vidiš...osim toga,ja sam prije za prirodne lijekove ako pomažu,ali ako ne...ha šta ćeš

nellaaa
06.04.2007., 21:32
E sad sam se sjetila šećera i mlika!Davno su mi to radili kao djetetu,kako se to ono radi?Mislim...Zapržiš prvo sećer,pa dodaš mlika,malo se skupa prokuha i popije.Jel to ima kakvog učinka?
Btw...Jel možda netko zna što je dobro za glasnice popiti osim sirovog jaja koje sam probala,ali stvarno ne ide:bljak:?
Hvala

Tenko
07.04.2007., 09:28
Kalcij šumeći od Sandoza 1000 mg

nellaaa
07.04.2007., 19:59
Kalcij šumeći od Sandoza 1000 mg
?:confused:
Jel to za glasnice ili grlo ili...Sory,ali malo sam:confused:

KLCCLK
08.04.2007., 07:16
vidi na Balkanu kad te zaboli grlo ides k lekaru koji ti u 99% slucajeva prepise antibiotik.

medjutim ako te zaboli grlo u Njemacku e onda njemacki lijecnik ti nece dat antibiotik tako lako, nego samo ako se ustanovi da stvarno ima potrebe od toga. poznata je korisnost i stetnost antibiotika!

naravno najbolja je prevencija, a to je vakcina protiv gripe, pa se onda uopce ne razbolite. ja se vec dve godine vakciniram i ne znam vise sta je to grlobolja, a ni temperatura.

bez uvrede ikom, ali mene doista fascnira (a ponekad i zgrozi) koliko ljudi nemaju pojma o najosnovnijim stvarima vezanim uz zdravlje.

tako je dersu s jedne strane potpuno u pravu da bi ogroman broj ljudi samo gutao antibiotike bezveze, iako vrlo vrlo cesto za to nema potrebe.

ali s druge strane, ovo boldovano je, oprosti, jednaka besmislenost. ako se cijepis protiv gripe onda imas dobre sanse (ne i garanciju) da neces dobit gripu. to sto inace nisi bolesna dvije godine ima veze s trenutno ili stalno jakim imunitetom i pravilnim nacinom zivota, a nema doslovno NIKAKVE veze s cijepljenjem. cjepivo protiv gripe stiti od gripe, a na ostalih par tisuca virusa i bakterija nema nikakav utjecaj.

ciganche
08.04.2007., 10:31
Nisam znala da antibiotici štete jetri i želucu(više od smeća koje jedemo)...mislila sam da je opasnost od mutacija virusa....ah,baš sam smotana:D ...
Ajde liječi upale medom i limunom pa da vidim dokle ćeš dogurati...sretno!:top:
Onda na primjer izliječi tuberkulozu medom:eek: ,a reumatsku groznicu limunom:eek:

čuj, ja gripu izliječim medom, limunom i rakijom kojom natopim gazu i stavim oko vrata. Zašto bi se trovala antibiotikom od jednog grama-jer oni ne znaju dati blaži kad mi pomažu prirodni pripravci? Nisam baš za narodnu medicinu:zubo: ali uvijek je bolje izbjeći tabletu tamo gdje se može:top:

dersu
08.04.2007., 18:53
ali s druge strane, ovo boldovano je, oprosti, jednaka besmislenost. ako se cijepis protiv gripe onda imas dobre sanse (ne i garanciju) da neces dobit gripu. to sto inace nisi bolesna dvije godine ima veze s trenutno ili stalno jakim imunitetom i pravilnim nacinom zivota, a nema doslovno NIKAKVE veze s cijepljenjem. cjepivo protiv gripe stiti od gripe, a na ostalih par tisuca virusa i bakterija nema nikakav utjecaj.

je, vakcina protiv gripe ne stiti od ostalih virusa, medjutim grip je ipak jako nezgodan i zna dosta oslabit organizam.
a ovako kad se preko vakcine ostvari imunost na gripu, organizam se lakse spravi se ostalim manje jacim virusima.

Bambi*plesačica
08.04.2007., 23:17
negdje mi je vjerojatno promaklo,ali jesi li vadila krajnike ili ne?u mnogo slučajeva,problemi zauvijek nestali skupa s njima.
i ja radim takav posao gdje mi je glas prilično pod opterećenjem i mogu samo reći da se ovu čitavu zimu borim s raznim prehladama ovoga i onoga.
antibiotici pomogli na tjedan dana.sad sam se zainatila,pa umjesto da liječim,možda spriječim.mislim da ti je puno bolje poraditi na imunitetu (što je netko već i spomenuo) PETROVIĆEV MED ZA IMUNITET,SIRUP SMREKINIH IGLICA,PROPOLIS,VOĆE ne znam što je od ovoga upalilo,ali mi je već mjesec i po jako dobro.
p.s. još neisprobano-progutati režanj češnjaka s vodom (da se ne osjeti miris kasnije) ipak je najjači prirodni antibiotik
nisam protiv doktora(onih koji shvaćaju svoj posao malo ozbiljnije),svakako odi,a gore navedene stvari mogu ti samo pomoći,štetiti neće sigurno. pozdrav... :top:

alexxx
09.04.2007., 00:10
još je bolje staviti kap eteričnog ulja kadulje u čašu mlake vode pa grgljati time. :top:

naravno najbolja je prevencija, a to je vakcina protiv gripe, pa se onda uopce ne razbolite. ja se vec dve godine vakciniram i ne znam vise sta je to grlobolja, a ni temperatura.ja gripu nisam imala valjda deset godina, a ne pada mi na pamet cijepiti se. to što u dvije godine cijepljenja nisi dobila ripu ne znači baš ništa. :D

Ida Bauer
09.04.2007., 18:09
čuj, ja gripu izliječim medom, limunom i rakijom kojom natopim gazu i stavim oko vrata. Zašto bi se trovala antibiotikom od jednog grama-jer oni ne znaju dati blaži kad mi pomažu prirodni pripravci? Nisam baš za narodnu medicinu:zubo: ali uvijek je bolje izbjeći tabletu tamo gdje se može:top:

Ja nisam govorila da ti treba antibiotik za gripu...to ne bi rekla ni u ludilu...ali sam rekla da ti treba ako imaš bakterijsku upalu grla koje se ne možeš riješiti...

Ida Bauer
09.04.2007., 18:15
moram ovo copy pastirat:

Antibiotics are powerful medicines that fight bacterial infections. Used properly, antibiotics can save lives. They either kill bacteria or keep them from reproducing. Your body's natural defenses can usually take it from there.
Nitko nije rekao nešto suprotno tome....ako se njezino tijelo ne može obraniti,neće joj ni med pomoći...kužiš?

Antibiotics do not fight infections caused by viruses, such as

Colds
Flu
Most coughs and bronchitis
Sore throats, unless caused by strep

Ovo je isto svima jasno...virusi i bakterije-osnovna škola...a za prehladu još mnogi misle da je nešto što se dobiva ako hodaš bos:flop:

dersu
10.04.2007., 09:16
ja gripu nisam imala valjda deset godina, a ne pada mi na pamet cijepiti se. to što u dvije godine cijepljenja nisi dobila ripu ne znači baš ništa. :D

tebi ne znaci nista, al meni znaci puno. narocito kad znam da mogu biti u sobi gdje su ostali bolni od gripe, a da mene ne uhvati.

Tenko
10.04.2007., 14:17
?:confused:
Jel to za glasnice ili grlo ili...Sory,ali malo sam:confused:

Za glasnice,a inaće kod prehlade kad su ljudi promukli..:top:

nellaaa
11.04.2007., 16:33
negdje mi je vjerojatno promaklo,ali jesi li vadila krajnike ili ne?u mnogo slučajeva,problemi zauvijek nestali skupa s njima.
i ja radim takav posao gdje mi je glas prilično pod opterećenjem i mogu samo reći da se ovu čitavu zimu borim s raznim prehladama ovoga i onoga.
antibiotici pomogli na tjedan dana.sad sam se zainatila,pa umjesto da liječim,možda spriječim.mislim da ti je puno bolje poraditi na imunitetu (što je netko već i spomenuo) PETROVIĆEV MED ZA IMUNITET,SIRUP SMREKINIH IGLICA,PROPOLIS,VOĆE ne znam što je od ovoga upalilo,ali mi je već mjesec i po jako dobro.
p.s. još neisprobano-progutati režanj češnjaka s vodom (da se ne osjeti miris kasnije) ipak je najjači prirodni antibiotik
nisam protiv doktora(onih koji shvaćaju svoj posao malo ozbiljnije),svakako odi,a gore navedene stvari mogu ti samo pomoći,štetiti neće sigurno. pozdrav... :top:

Krajnike nisam vadila.Prvo su mi preporučili da ih vadim,ali onda su rekli da neće biti potrebno jer nisu sigurni da mi je najveći problem u krajnicima.A da probam izvaditi bio je isto rizik jer bi mi to moglo oslabiti imuni sustav koji mi je jako loš.Ne znam što ću napraviti,to su mi rekli prije nekoliko godina,ali mislim da ću sad opet sve te preglede napraviti.

Lipi_Macan
17.04.2007., 00:30
Već misec dana se svako jebeno jutro budim s tom šugavom grloboljom. Ne mou je se riješit. Nedavno, uz nju je došla i prehlada, pa sam 10 sunčanih dana mora pit čaj i razne stvari protiv prehlade (nešto s čim mučkaš grlo i pljuneš).

Eto, idem sad spavat, i siguran sam da će me čekat grlobolja ujutro. Di je problem?

cosanostra
17.04.2007., 00:41
i ja sam znao imat takvu užasno grlobolje, ali dok sam bio bolestan. ono, temperatura, nos curi i sve ostalo . i to obavezno popit čaj, i tek oko podneva bi popustilo da bi ujutro opet...
toga se riješim dok potpuno ozdravim. al ako imam takvu grlobolju, znam da ću se skroz razbolit za koji dan.
eto, nisi jedini...:D

Donata
17.04.2007., 08:24
Lipi, jesi siguran da nisi postao alergican? I ja sam prve godine moje alergije mislila da sam prehladjena, a izmedju ostalih simptoma bilo je i bolno grlo. Inace, ako spavas otvorenih ustiju ujutro mozes imati grlobolju (ako uobicajeno inace dises na nos).

Ivanicapeca
17.04.2007., 12:51
Već misec dana se svako jebeno jutro budim s tom šugavom grloboljom. Ne mou je se riješit. Nedavno, uz nju je došla i prehlada, pa sam 10 sunčanih dana mora pit čaj i razne stvari protiv prehlade (nešto s čim mučkaš grlo i pljuneš).

Eto, idem sad spavat, i siguran sam da će me čekat grlobolja ujutro. Di je problem?

Lipi, a je li ti čiketaš? Ako da, tvoja potraga za odgovorom bi ti tu trebala završit.

Dasa Balkanac
19.09.2007., 13:22
naime,imam neko vrijeme upalu grla.prvo sam probao sa cajevima i septoletama i slicno,al upala je i dalje tu.pa sam otisao kod lijecnika,dobio terapiju klavocina,opet nista.pa na bris grla,nema bakterije.pa sam morao ici u vinogradsku na pregled,i tamo kazu da ne znaju,eventualno od hrkanja moze bit jer mi je zapravo resica upaljena.vise ne hrcem,spavam na boku,al,upala je i dalje tu,nekad i teze gutam...dal imate neko rjesenje za mene,neke preparate il nesto,?hvala unaprijed

Ivanicapeca
19.09.2007., 14:39
naime,imam neko vrijeme upalu grla.prvo sam probao sa cajevima i septoletama i slicno,al upala je i dalje tu.pa sam otisao kod lijecnika,dobio terapiju klavocina,opet nista.pa na bris grla,nema bakterije.pa sam morao ici u vinogradsku na pregled,i tamo kazu da ne znaju,eventualno od hrkanja moze bit jer mi je zapravo resica upaljena.vise ne hrcem,spavam na boku,al,upala je i dalje tu,nekad i teze gutam...dal imate neko rjesenje za mene,neke preparate il nesto,?hvala unaprijed

Odi na alergotest. Može biti da ti tkivo reagira zbog alergije na nešto.

F-14 Tomcat
19.09.2007., 14:42
a mandule? kaj je s njima
možda je ždrjelo upaljeno :zubo:

Ivanicapeca
19.09.2007., 14:47
a mandule? kaj je s njima
možda je ždrjelo upaljeno :zubo:

Vidiš da je radio bris i da nema nikakve bakterije, dakle ne radi se o bakterijskoj upali, već o iziritiranosti tkiva nečim:o

Dasa, neki će mi vjerojatno zamjeriti zbog ovog, ali probaj s Claretine tableticama protiv alergije. Pije se jedna dnevno i može se dobiti bez recepta. Ako se radi o alergiji, trebao bi već nakon dvije osjetiti poboljšanje, iako nebi ti stvarno bilo na odmet da odeš na taj alergotest pa da ako i je alergija da znaš na šta je.

Dasa Balkanac
19.09.2007., 16:05
hvala na odgovorima,probat cu to sve..

VTi underhood
20.09.2007., 10:55
hvala na odgovorima,probat cu to sve..

Mene isto muči upala...

prvo je počelo s virozom, stalnim curenjem nosa i štopanjem desnog uha... onda je to polako stalo ali se preselilo na grlo... dosta je bolilo grlo i nepce oko uvule (središnje resice)... i onda je to polako se smirilo i onda me danas ujutro desno uho počelo dosta bolit... ko da se upala premješta s mjesta na mjesto...

Sad mi je resica malo naotečena i ima na sebi onak bijelu potkožnu oteklinu... nije gnojni čvorić/prištić nego potkožna bjelkasta oteklina kao kad se napravi gnojna kesica na zubnom mesu (izgledom jako sliči oteklini nakon uboda komarca)... ujutro je bila više izražena (valjda zato što jako hrčem pa ju je i to nairitiralo) a sad je nešto manje izražena i oteklina je malo splasnula... hvala bogu ne boli više kod gutanja...

Nakapao sam nos Benilom i bol je donekle prestala mada još uvijek kod gutanja sjetim lagano probadanje u uhu...

A ne ide mi se kod doktora jer kad se sjetim one gužvetine i kak su svi nadrkani i živčani, muka mi dođe kad moram čamit 4 sata u čekaoni...

VTi underhood
20.09.2007., 11:00
Još jedno pitanje...

Da li se ta resica može operirati (maknuti)??? jer sam nešto čitao o hrkanju i kažu stručnjaci da je ta resica vrlo čest uzrok hrkanja...

I još jedno pitanje... da li je ta resica (uvula) zapravo treća mandula ili je treća mandula nešto drugo???

pif kolektor
27.09.2007., 09:29

E ako zivis u Slavoniji neka ti nebude nista cudno meni su htjeli vaditi krajnike od cestih upala grla poslom sam osao u Bihac na dvije godine od tada nisam imao niti jednu upalu grla sve dok se opet nisam vratio u Slavoniju...
Dali je do vode ili necega u zraku neznam.

anaxy
27.09.2007., 20:16
E ako zivis u Slavoniji neka ti nebude nista cudno meni su htjeli vaditi krajnike od cestih upala grla poslom sam osao u Bihac na dvije godine od tada nisam imao niti jednu upalu grla sve dok se opet nisam vratio u Slavoniju...
Dali je do vode ili necega u zraku neznam.

Mene isto često boli grlo, ne daj Bože da popijem nešto gazirano ili malo malo hladnije vode, odmah boli, ne znam je li to zato što nisam izvadila krajnike/mandule, ili možda ... od pušenja ...???? I ja živim u Slavoniji

VTi underhood
27.09.2007., 21:38
Mene isto često boli grlo, ne daj Bože da popijem nešto gazirano ili malo malo hladnije vode, odmah boli, ne znam je li to zato što nisam izvadila krajnike/mandule, ili možda ... od pušenja ...???? I ja živim u Slavoniji

Brijem da imaš osjetljivo grlo... možda čak i malo upaljeno cijelo vrijeme a da nisi ni svjesna... jer nemora bolit da bi bilo upaljeno...

Pa onda čim iziritiraš sa gaziranim/hladnim pićem ili još gore, nečim vrućim, počinju problemi...

probaj konzumirati i jela i pića normalne temperature... ne prehladno i ne pretoplo...

I u svakom slučaju bi bilo dobro otići do ORL da pogleda grlo i da eventualno prepiše neku vodicu za ispiranje/grgljanje grla ili pak sirup da se grlo malo oporavi...

Imao sam problemastim grlom 2 godine i nisam imao pojma što mi je, i najcrnje misli su mi navirale...

Bio kod ORL, bilo malo bolje dok sam trošio tablete za refluks (jer je mislio da je refluks problem) ali čim bi prestao, problemi su se vratili...

Pa sam jednostavno malo počeo pratit sebe i što mi smeta a što odgovara...

i riješio svoj problem kronično upaljenog grla:
- izbacio led iz napitaka
- sve što konzumiram ima normalnu temperaturu
- smanjio sam gazirano na minimum
- smanjio sam ljuto na minimum

i to je to... još samo da se riješim usranih cigareta, i onda sam na konju... ali nikako da se odlučim...

Night.Elf.
28.09.2007., 09:20
uvula nije treca mandula

treca madula nastaje jer dode do hiperplazije zdrjelne tonzile, meni osobno se desavalo zbog alergija i cestih upala, jer to tkivo je zapravo prva obrambena linija u usnoj supljini.. ja sam bila na orl gdje su mi fiberom kroz nos pogledali
kakva je ta "treca mandula".. (ako bi otisao da vide dali je to razlog sta vec ti se desava, znaj da iako je operiraju postoji sansa da ona opet "naraste" )

uglavnom bila je ogromna i ona je jedan od razloga hrkanja.. takoder i nakupljanje masnog tkiva (dakle u debelih ljudi...) i nakon pijenja alkohola jer se nemoze dostatno odrzat tonus zdrjelnih misica koji omogucavaju normanlo disanje tijekom spavanja..

VTi underhood
28.09.2007., 13:38
uvula nije treca mandula

treca madula nastaje jer dode do hiperplazije zdrjelne tonzile, meni osobno se desavalo zbog alergija i cestih upala, jer to tkivo je zapravo prva obrambena linija u usnoj supljini.. ja sam bila na orl gdje su mi fiberom kroz nos pogledali
kakva je ta "treca mandula".. (ako bi otisao da vide dali je to razlog sta vec ti se desava, znaj da iako je operiraju postoji sansa da ona opet "naraste" )

uglavnom bila je ogromna i ona je jedan od razloga hrkanja.. takoder i nakupljanje masnog tkiva (dakle u debelih ljudi...) i nakon pijenja alkohola jer se nemoze dostatno odrzat tonus zdrjelnih misica koji omogucavaju normanlo disanje tijekom spavanja..

Hvala ti!

Uvijek sam mislio da je uvula zapravo ta treća mandula...

znači treća mandula je ono što je iza uvule prema "gore"?

kak znam (osim hrkanja) da je imam tj. da ima problema s njom?

Night.Elf.
28.09.2007., 13:49
konkretno ne znam kako mozes saznat dali je sigurno to osim na ovaj nacin:
-da bi saznao dali imas "trecu mandulu" moras ici na orl da ti fiberom(endoskopom) kroz nos pogledaju dali imas povecanu tonzilu..dalje ako imas kiruski se odstranjuje :)
i da treca mandula je od uvle prema gore, hehe

LaaLaaa
28.09.2007., 17:17
preboljela sam mononukleozu..nakon toga dijaknosticirana mi je kronicna upala grla..svako prijelazno razdoblje u vremenu i upala je tu..zivotna bi je zabrana piti gazirane i hladne sokove..pogotovo VRUCE napitke poput caja npr. ili vruce juhe ili bilo kakvog jela..sve konzumirati toplo ili mlako..
ko pusi, mora prestati ili barem smanjiti..
sto se tice alergije 90% i ona igra ulogu..upravo na grlo..preporucam testiranje..da budete ziher...

ako niste ko djeca, sad se vise ne preporuca vadjenje mandula..meni su u stanju raspada, i doktorica rekla nikako ne vaditi..one imaju ulogu zastite...

Zemljanin
28.09.2007., 17:42
ako niste ko djeca, sad se vise ne preporuca vadjenje mandula..meni su u stanju raspada, i doktorica rekla nikako ne vaditi..one imaju ulogu zastite...

... a meni je receno da ukoliko se i u postpubertetskom razdoblju ima 4 ili vise upala krajnika godisnje - ipak preporucuje operacija.

Inace, kao klinac sam imao valjda jednu upalu mjesecno, ali sam "naletio" na doktora koji nije podklegao tada skoro pa modernom slanju na vadjenje krajnika - nego je objasnio da mandule nisu tu bez razloga, ali ukoliko se u pubertetskom periodu ne prorijede upale - da ce operacija biti potrebna.
Naime, ucestale upale se efektiraju na zglobove, srce...

Elem, u zadnjih 15-tak godina ne znam jesam li imao 3-4 upale (ovdje Zemljanin kucka u drvo)...

Ovog ljeta sam bio kod ORL-a zbog neke fleke na manduli i tip mi je rekao da se u brisu grla - po njegovim procjenama, tj. iskustvu - nadje bakterija tek jedanput na dvadesetak brisova, a da ni sam ne zna objasniti takvu "prolaznost" bakterij(e)a.
Osim toga ostao sam opsupnut cinjenicom koju mi je rekao - da kronicni bolovi krajnika mogu ukazati na tumor istih (tada sam prvi put cuo za tumor mandula) koji ima jako losu prognozu ukoliko se kasno otkrije.

Dakle, ne zekati se s krajnicima.

LaaLaaa
28.09.2007., 22:01
a kome je danas za vjerovati :rolleyes:
svako lupa po svom s nekom drugom teorijom..

al ovo zadnje bas nije bilo ugodno citati :o

pif kolektor
28.09.2007., 22:16

Neznam jos staje ali uglavnom znam da je glavni razlog gdje covjek zivi (pusenje nevjerujem da je s obzirom da ja nepusim) pocet cu s raznim pokusima probat cu prvo s vodom konzumirati cu samo flasiranu vodu.

Baya_Rober
29.09.2007., 23:09
ja imam problem sa grlom....danas citav dan sam pjevao u studiju jer radim album sad polako osjecam kako mi se grlo upalilo u pocetnoj fazi i da necu moci pricati ujutru.....imate li neki savjet da to brzo saniram jer,imam skripac sa vremenom moram zavrsiti

anaxy
30.09.2007., 18:00
ja imam problem sa grlom....danas citav dan sam pjevao u studiju jer radim album sad polako osjecam kako mi se grlo upalilo u pocetnoj fazi i da necu moci pricati ujutru.....imate li neki savjet da to brzo saniram jer,imam skripac sa vremenom moram zavrsiti

Žalfija!! Ispiranje ili grgljanje žalfijom ili još bolje kombinacija preslice i žalfije pročitala u jednoj biljnoj knjizi

sunflower83
14.10.2007., 16:24
Već me skoro dva mjeseca boli grlo..:(
Kada me je počelo boljet, nisam išla kod doktora, i misla sam-ma, proći će za tjedan dana.. Međutim, nije prošlo,nego mi je natekla neka mala kuglica ispod ušne resice. Tada sam potražila pomoć svog liječnika koji mi je rekao da mi se upalila žlijezda slinovica, dao mi kortikosteroide koje sam pila dva tjedna.. Natečena žlijezda mi je prošla, ali je bol u grlu ostala.. Tada me liječnik poslao na bris grla u kojem je pisalo da nema patogenih bakterija..Liječnik mi je rekao da mi je grlo malo crveno, ali da će to proći.. Međutim, ne prolazi..Od tada sam uhvatila i virozu, koja je trajala kojih tjedan dana, i prošla..Ali grlo ne prestaje..
Nije da me jako boli, ali je neugodan osjećaj..Liječnik me ne shvaća ozbiljno, pa mi je glupo opet dolazit s istom tegobom, kad će me poslat kući s istom rečenicom –nije to ništa, proći će..
Ne znam više što da radim..stoga, ako netko ima dobronamjeran savjet..

anaxy
14.10.2007., 17:03
Kada me je počelo boljet, nisam išla kod doktora, i misla sam-ma, proći će za tjedan dana.. Međutim, nije prošlo,nego mi je natekla neka mala kuglica ispod ušne resice. Tada sam potražila pomoć svog liječnika koji mi je rekao da mi se upalila žlijezda slinovica, dao mi kortikosteroide koje sam pila dva tjedna.. Natečena žlijezda mi je prošla, ali je bol u grlu ostala.. Tada me liječnik poslao na bris grla u kojem je pisalo da nema patogenih bakterija..Liječnik mi je rekao da mi je grlo malo crveno, ali da će to proći.. Međutim, ne prolazi..Od tada sam uhvatila i virozu, koja je trajala kojih tjedan dana, i prošla..Ali grlo ne prestaje..
Nije da me jako boli, ali je neugodan osjećaj..Liječnik me ne shvaća ozbiljno, pa mi je glupo opet dolazit s istom tegobom, kad će me poslat kući s istom rečenicom –nije to ništa, proći će..

Ja imam isti problem. Ja osjećam ispod oba uha te male kuglice ali mi muž kaže da nisu natečene. To je valjda zato što nisam izvadila krajnike. I ja se spremam zbog toga kod otorinca ali i mene je sad ćopila nekakva viroza. Moram paziti što pijem, ne smijem gazirano ni hladno. Ali skužila sam da mi to reagira i kad sam na propuhu. Odmah se upali valjda. Strah me je uistinu.

VTi underhood
14.10.2007., 17:50

Vjerovatno imaš kroničnu upalu grla kao i ja... samo kaj sam je ja vukao 2 godine... svako malo bi imao grlobolju ili pak neugodnost/suhoću/zatezanje u grlu... ali ja nisam imao nikakve povećane žlijezde osim malo zadebljane limfne čvorove...

Što se tiče liječnika, on te mora shvatit ozbiljno ali nažalost, ORL doktori imaju tendenciju biti vrlo vrlo bezobrazni i površni ukoliko po njima stanje nije alarmantno... ja kad sam išao na kontrole, svaki drugi čovjek je iz ordinacije izlazio živčan i ljut pošto ih je doktor jedna pogledao i odmah je zaključak bio "nije vam ništa"... zato inzistiraj na tome da te pogleda bolje ili pak promjeni doktora...

A do tog dana:
- izbjegavaj hladna pića i jela (sladoled, led u piću, i slično)
- izbjegavaj jako vruća pića i jela (još gore nego hladno)
- ako pušiš, malo smanji pušenje i svako toliko popij 2-3 gutljaja tekućine da ovlažiš grlo

sve što konzumiraš neka bude normalne temperature

u sobi gdje spavaš bi bilo dobro da nemaš uključen radijator a ako pak nemožeš spavat bez grijanja, nabavi neki ovlaživač zraka

I obavezno odi kod doktora i ako te ne shvati ozbiljno, promjeni doktora... pitaj da li ima kakva vodica za ispiranje (grgljanje) grla...

I ako se ispostavi da je sa grlom sve u redu, nebi bilo loše posjetit stomatologa i vidjet da možda nema pokvarenih zuba ili kakve upale jer i to može bit razlogom neugode u ustima i grlu pošto kod upale, cijelo vrijeme bakterije od upale gutaš sa slinom...

sunflower83
15.10.2007., 10:14
Hvala na pomoći..:cerek:
Dio savjeta se pridržavam : nisam pušač (čak niti ne podnosim biti u prostoriji gdje netko puši), ne volim spavati s upaljenim radijatorom (obavezno ga prije spavanja ugasim, i provjetrim sobu); ali dio njih i ne, pogotovo onaj koji se odnosi na hladna i gazirana pića (to ću nastojati definitivno izbaciti)..
Kupila sam si neku antiseptik otopinu za ispiranje usta, pa ću probati i s tim..

Nadam se da će mi proći..:mig:

snake1
20.11.2007., 20:34
Doktor kaze da je viroza, al dobro, to nije tolko bitno koliko to mene boli.
Boli me ravno od zavrsetka grla do kraja prsa, duzinom, ne okolo, nego jedna odredjena duzina....
Eh sad, boli dok gutam, pogotovo kad jedem.. sto vece komade unosim, to vise boli.
I u grlu svako malo osjecam bolove, i neki kao cepic da oce izac iz mene(ko kad ste bili mali pa su vam u guzu stavljali cepice, pa onaj osjecaj da oce izcac)...

Pijem doksicklin, to mi je doktorica sa koznog dala, zbog pristeva.... i rekao doktor posto to pijem, da mi ne treba nis drugo....

Al to mene sve boli... i ne pomaze mi ni andol ni neofen ni aspirin, nist protiv tih bolova...

Zanima me kako da si ublazim te bolove? Jer gladan sam, a ne mogu jest...

I ispricavam se na mojoj neobrazovanosti ako sam sta krivo opisao :kava:

Baya_Rober
20.11.2007., 21:52
po ovome sto si napisao/la ....i jeste viroza....mene je dok sam bio mladji tamo negdje do 15 te znalo hvatat po 3-4 puta godisnje i ona zaglavim po 20 dana i vise onda sam opet nov

snake1
21.11.2007., 09:19
po ovome sto si napisao/la ....i jeste viroza....mene je dok sam bio mladji tamo negdje do 15 te znalo hvatat po 3-4 puta godisnje i ona zaglavim po 20 dana i vise onda sam opet nov

A koliko dugo te drzalo?
Evo sad sam dobio i neku malu temp...
Al dobro, nije to sve meni problem koliko to boli, ne znam sa cim da ublazim tu bol, koje tablete preporucujete?

Ni spavat ne mogu od boli :(

hooray
21.11.2007., 10:03
koliko dugo vec pijes doksicilin (ako je z akozu to se obicno dosta dugo pije)
cudno mi je da te doktori nisu upozorili da dugotrajno pijenje antibiotika narusava imunitet,
problem je sto ti antibiotik ubije i dobre i lose bakterije,
a odredjena kolicina dobrih bakterija te stiti od tako jakih viroza i slicnih stvari,
mozda da se posavjetujes sa jos nekim doktorom, pa uzmes nesto dodatno za imunitet i razmislis mozda o prekidu terapije (ovo isto samo u dogovoru s doktorom)

ako imas temperaturu i pogotovo ako vec pijes neki lijek vecina doktora ne preporucuje nesto jace od lupoceta jer su i lijekovi opterecenje za organizam

VTi underhood
21.11.2007., 10:40
Možda nebi bilo loše dok tako boli jesti pretežno mekanu ili "jušnu" hranu...

Možda si uz virozu još više nadražio ždrijelo tvrdom hranom...

Pa probat par dana jesti mekano i "jušnato"...

I možda nebi bilo loše malo meda u par navrata...

i naravno izbjegavat vruće i hladne napitke i jelo... sve što konzumiraš nek bude normalne temperature da što manje iritiraš sluznicu...

snake1
21.11.2007., 12:04
koliko dugo vec pijes doksicilin (ako je z akozu to se obicno dosta dugo pije)
cudno mi je da te doktori nisu upozorili da dugotrajno pijenje antibiotika narusava imunitet,
problem je sto ti antibiotik ubije i dobre i lose bakterije,
a odredjena kolicina dobrih bakterija te stiti od tako jakih viroza i slicnih stvari,
mozda da se posavjetujes sa jos nekim doktorom, pa uzmes nesto dodatno za imunitet i razmislis mozda o prekidu terapije (ovo isto samo u dogovoru s doktorom)

ako imas temperaturu i pogotovo ako vec pijes neki lijek vecina doktora ne preporucuje nesto jace od lupoceta jer su i lijekovi opterecenje za organizam

Pijem ga od subote, nisu mi nista rekli...
Doktor je rekao da ako dobijem temperaturu da mu se javim, pa cemo prekinut terapiju.
Terapija mi je 2x1
Sad maloprije sam mjerio temp. i ravno 37 je, dok mi je jucer bila 36,5...

@VTi underhood--> pa, jutros nisam mogao ni cokolino pojest koliko me bolilo...
Sve je umjerene temperature...

Skuzio sam da kad duboko udahnem, al stvarno duboko i onda gutam, da me ne boli jako koliko kad ovako 'normalno' gutam.

Baya_Rober
21.11.2007., 12:20
A koliko dugo te drzalo?
Evo sad sam dobio i neku malu temp...
Al dobro, nije to sve meni problem koliko to boli, ne znam sa cim da ublazim tu bol, koje tablete preporucujete?

Ni spavat ne mogu od boli :(

po nekih 2o-ak dana .....onda se skine temperatura i sve bude super ali se igram sa kasljem nekih 2 mjeseca.....i tako u krug:flop: jedino sto je bilo dobro nisam isao u skolu po 15-20 dana pa mi je sve to bilo super:cerek: zastekam se doma uz Nitendo i super:cerek:

Baya_Rober
21.11.2007., 12:23
znas sta rodjache zamuti si Hren(ne kupovni nego nek ti neko izvadi iz zemlje i renda u teglu bagremovog meda te saceka da odstoji 24h) i Med.....i svako naredno jutro po veliku kasiku od supe....pojedi.....to ce ti vratiti grlo u normalu a i imunitet

hooray
21.11.2007., 12:23
a ti si to tek frisko poceo piti, hm rast temperature definitivno nije dobra stvar... iako se to moze desiti i od toga sto te sve boli i ne jedes kako treba,
ali palo mi je jos nesto na pamet,
moguce je da ti se dize kiselina (ovo sto si opisao da te boli uzduz od kraja grla prema prsima, to zna biti dosta jaka bol, a netko ko prije nije imao zgaravicu mozda i ne skuzi sto je), ako imas gastal doma, probaj prozvakati jedan, ako ti se smanji bol onda si otkrio uzrok

da li pijes tablete s jelom ili na prazan zeludac?

snake1
21.11.2007., 13:22
Nakon dorucka popijem tabletu.
Hm, pa ovako:
Isao sam dosta puta na gastroskopiju(ako se to tako kaze) i vadili su mi zelucanu sluz, jer sam imao TBC limfnih cvorova, zadnja kontrola mi je u 12. mjesecu, ici cu opet vadit zelucanu sluz 3 dana za redom, ujutro u 6 na prazan zeludac, pa ono, zeludac mi se digne, pa bi otprilike znao kako je to.. al sad, dal je to slicno...
Nemam pojma, samo znam da me i dalje boli...

snake1
21.11.2007., 14:00
Temp i dalje raste, 37,5...
Nist, idem kod doktora :)

Ken
25.01.2008., 09:41
Imao sam upalu grla (kazem imao jer su svi ostali simptomi nestali), pijem jos uvijek Amoxil, ali gnoja vise nema, samo me jos uvijek boli dok gutam. Pijem caj, cuclam strepsils plus, gutam onaj laringo plus med, nista ne pomaze :ne zna: mozda sma si previse nadrazio zdrijelo dok sma izbacivao iz sebe sav taj katar, gnoj, sto vec pa zato jos uvijek boli, jer jednom sam i malo krvi pljunuo? Ali svejedno mislim da bi trebalo vec polako prestati. Ima tko jos kakav savjet?

wanna76
25.01.2008., 14:04
Imao sam upalu grla (kazem imao jer su svi ostali simptomi nestali), pijem jos uvijek Amoxil, ali gnoja vise nema, samo me jos uvijek boli dok gutam. Pijem caj, cuclam strepsils plus, gutam onaj laringo plus med, nista ne pomaze :ne zna: mozda sma si previse nadrazio zdrijelo dok sma izbacivao iz sebe sav taj katar, gnoj, sto vec pa zato jos uvijek boli, jer jednom sam i malo krvi pljunuo? Ali svejedno mislim da bi trebalo vec polako prestati. Ima tko jos kakav savjet?

lipo odes u doktora i kazes AAAAAA... mozda ti taj antibiotik nije bija pogodjen ...

Inanna
25.01.2008., 14:50
Probaj čaj od kadulje...

Ali svakako posjeti opet liječnika i objasni mu da ti nije najbolje.

Get well soon!

AurelijaB.
25.01.2008., 20:28
Probaj čaj od kadulje...

Ali svakako posjeti opet liječnika i objasni mu da ti nije najbolje.

Get well soon!

Kadulja je zakon za grlo.Ali ne čaj za piti nego za grgljanje.
Napravi se jak čaj.Na 1dcl vode velika žlica kadulje.Kuha se 5 min.S time se grlo ispire (grglja, je li to dobro rečeno:confused:).Malo se i proguta da ispere i ždrijelo.To se čini više puta dnevno dobro podignute glave da tekućina što dublje pođe.
Dobro je uzimati i limun i med u jednakim omjerima, naročito natašte.Sve je to bolje nego ikakve tablete za čučanje.I sigurno pomaže.:)

ZEUSICA
27.01.2008., 02:35
Sve dobre savjete si već dobio.
Ponovit ću najvažniji, ponovno posjeti svoga doktora.
Angina i k tome gnojna nije za igrati. Izliječi to kako treba.

Ken
27.01.2008., 23:42
Ma nije lijek pogođen, Silapen bi mi pomogao, ovo su neke slabe kapsule, jos ih je bilo samo 16 :mad: Nista, idem kod doktora opet jer se stanje pogorsalo. Hvala svima.

Zli Mali Medo
27.01.2008., 23:49

Slusaj gore, caj od kadulje. Provjereno pomaze. Ja sam kao mali cesto imao gnojne angine, sada samo popijem kadulju kada osjetim da ce me copit i kao nov sam.

danijel983
28.01.2008., 15:05
Evo da ne otvaram novu temu. Čuvam se,pazim, ne pijem vruć hladno i opet malo malo pa me boli grlo. I to zna bit tolko jako da ne mogu spavat, ko da su mi noževi u grlu a sad je trenutno da me boli, nije prestrašno ali traje već 10-ak dana i nikako da prođe. pijem čaj s limunom i medom, kupio sam neke septolete i coldrex al septolete pomognu na recimo 1h i opet sve po starom. Doktoru još nisam išo jer me ništa drugo ne muči. Dobro sad sam već lagano promuko. Jel ima neki domaći recept jer mi je već dosta kupovanja tih gluposti koje ne djeluju!

ZEUSICA
28.01.2008., 16:31
Evo da ne otvaram novu temu. Čuvam se,pazim, ne pijem vruć hladno i opet malo malo pa me boli grlo. I to zna bit tolko jako da ne mogu spavat, ko da su mi noževi u grlu a sad je trenutno da me boli, nije prestrašno ali traje već 10-ak dana i nikako da prođe. pijem čaj s limunom i medom, kupio sam neke septolete i coldrex al septolete pomognu na recimo 1h i opet sve po starom. Doktoru još nisam išo jer me ništa drugo ne muči. Dobro sad sam već lagano promuko. Jel ima neki domaći recept jer mi je već dosta kupovanja tih gluposti koje ne djeluju!

Zašto još nisi otišao doktoru?
Potrošio si gomilu novaca i svejedno se trovao (koldrex nije kamilica) a nije ti pomoglo.

Pretpostavljam da ti je grlo crveno, upaljeno...jer bol u grlu ne mora biti samo posljdica upale.
Ako se radi o streptokoknoj angini onda si opasan i za okolinu, naročito malu djecu, a i inače streptokok može imati kobne posljedice na organizam (npr glomerulonefritis).
Da zaključim - što prije doktoru, da si otišao na vrijeme, možda bi već i zaboravio na ovo.

Što se tiče čaja od kadulje (kuš, žalfija) prvenstveno se misli na grgljanje i ispiranje grla. K tome nije svaka upala grla bakterijska niti je indiciran antibiotik. Istina je da se u puno slučajeva antibiotici bez veze daju.

Zli Mali Medo
28.01.2008., 16:56

Dises li normalno na nos? Nemas slucajno iskrivljen septum? Jer ako imas, cesto se zna slijevati iz nosa u grlo jer nos nije dovoljno funkcionalan kada je iskrivljen septum.

danijel983
28.01.2008., 17:06
Evo nos mi je sad skorz čist. Ima perioda u danu kad mi je začepljen ali ništa strašno. To mi se događa samo zimi i to redovito. Prođe, mjesec dva ok i onda opet.

smeg
06.02.2008., 22:00
Pozdrav svima,

ovak vec mjesec dana vucem tu neku prehladu...upalu grla ili tko zna sta.
Grlo mi je bilo upaljeno i imao sam visoku temperaturu, pa sam otisao kod doktora, dobio antibiotike i izljecio se (prije cca mjesc i po)...popio dokraja, pio vitamin C, puno tekucina i proslo. Ali opet nakon tjedan i po, opet grlo pocelo peckati i od onda pecka, i poceo sam kasljati (kao nesto skaklja u grlu, pa iz pluca dodje kasalj, ali temperature nemam, makar se nekada slabo osjecam, a nekada ne (tokom dana). Bio neki dan kod doktora, poslao me da slikam pluca radi kaslja (makar rekao da nista ne cuje, ali da provjerimo?!). Stalno me kada pricam ili nesto skalja nesto i vuce na kasalj.
Otici cu slikati pluca ovaj tjedan (u Siget sam mislio ici, dali netko zna dali se mozda trebam naruciti? I od kada do kada radi rendgen?).

A danas sam primjetio da mi je jezik dosta bijel (straznji dio jezika), i da imam crvene tockice (na opip ne osjetim da su neki pristici ili izrasline, ali ono vidi se da je drugacije boje) isto tak na straznjem dijelu jezika.
Pa me to malo zabrinulo :(

Ima netko neke savjete? Nesto? Strucno misljenje?

Idem ta pluca slikati, i onda ako nebude bolje idem neznam vaditi krv ili na zaraznu.

Hvala unaprijed.

minjamat
23.02.2008., 19:34
Pozdrav svima,

ovak vec mjesec dana vucem tu neku prehladu...upalu grla ili tko zna sta.
Grlo mi je bilo upaljeno i imao sam visoku temperaturu, pa sam otisao kod doktora, dobio antibiotike i izljecio se (prije cca mjesc i po)...popio dokraja, pio vitamin C, puno tekucina i proslo. Ali opet nakon tjedan i po, opet grlo pocelo peckati i od onda pecka, i poceo sam kasljati (kao nesto skaklja u grlu, pa iz pluca dodje kasalj, ali temperature nemam, makar se nekada slabo osjecam, a nekada ne (tokom dana). Bio neki dan kod doktora, poslao me da slikam pluca radi kaslja (makar rekao da nista ne cuje, ali da provjerimo?!). Stalno me kada pricam ili nesto skalja nesto i vuce na kasalj.
Otici cu slikati pluca ovaj tjedan (u Siget sam mislio ici, dali netko zna dali se mozda trebam naruciti? I od kada do kada radi rendgen?).

A danas sam primjetio da mi je jezik dosta bijel (straznji dio jezika), i da imam crvene tockice (na opip ne osjetim da su neki pristici ili izrasline, ali ono vidi se da je drugacije boje) isto tak na straznjem dijelu jezika.
Pa me to malo zabrinulo :(

Ima netko neke savjete? Nesto? Strucno misljenje?

Idem ta pluca slikati, i onda ako nebude bolje idem neznam vaditi krv ili na zaraznu.

Hvala unaprijed.

bio šarlah?

Freia
11.03.2008., 19:04
Pozdrav ljudi.
Od Nove godine kada sam prvi put pobrala neku virozu s malom temperaturicom (37.5 max) pa sve do sad.. konstantno dobivam neke upale grla.
I to obično dobijem jednom u tjedan-dva...
to mi e već nepodnošljivo i pitam se što mi je???
Nedavno sam išla vaditi krv i na bris grla... bris nije pokazao streptokok, ali su neki markeri za streptokok bili pozitivni i povišeni su mi bili leukociti.
Ovaj tjedan idem na ponovno vađenje krvi...
Krajnike nemam već otkada sam bila kikić..
Šta bi to moglo bit???

I još jedno pitanje... da li je oko 3 i pol mjeseca nakon rizičnog spolnog odnosa dovoljno da bi testiranje na HIV pokazalo točan rezultat?

fala.

Ivanicapeca
11.03.2008., 22:17
Pozdrav ljudi.
Od Nove godine kada sam prvi put pobrala neku virozu s malom temperaturicom (37.5 max) pa sve do sad.. konstantno dobivam neke upale grla.
I to obično dobijem jednom u tjedan-dva...
to mi e već nepodnošljivo i pitam se što mi je???
Nedavno sam išla vaditi krv i na bris grla... bris nije pokazao streptokok, ali su neki markeri za streptokok bili pozitivni i povišeni su mi bili leukociti.
Ovaj tjedan idem na ponovno vađenje krvi...
Krajnike nemam već otkada sam bila kikić..
Šta bi to moglo bit???

I još jedno pitanje... da li je oko 3 i pol mjeseca nakon rizičnog spolnog odnosa dovoljno da bi testiranje na HIV pokazalo točan rezultat?

fala.
Imaš streptokok na mjestu koje možda nije pogodio štapićem kad ti je uzimao bris.
Pretraga koju su ti radili zove se Antistreptolizinski titar (AST) i ne dvojbeno dokazuje prisutnost streptokoka, jer reagira na taj neki protein koji streptokok ispušta.
Povišene vrijednosti AST nam samo govore o svježem kontaktu s inkriminiranom bakterijom, ali nam ne govore o mjestu u organizmu gdje se one nalaze. Jedini pravi dokaz je pozitivan nalaz mikrobiološkog obriska.
Ukoliko je nalaz mikrobiološke obrade beta-hemolitičkog streptokoka negativan, možemo samo govoriti o svježem kontaktu s tom bakterijom. U tom slučaju valja pratiti dinamiku titra tj. uzeti kontrolni AST. Ukoliko je došlo do njegovog značajnog pada, možemo zaključiti da bakterija više ne egzistira u organizmu, jer vrijednosti AST postupno padaju dinamikom nestajanja protutijela. Kontrolni AST se uzima nakon 3 tjedna.
Marin Jurlina, dr.med., www.plivazdravlje.hr

marko356
04.04.2008., 15:46
pozdrav, evo vako, iman problem, zimi kad je ladno ako pijem obicne vode ili soka/mlika iz frizidera, odma me hvata grlobolja, onaj odvratni osjecaj kad me pece grlo i nos, nakon toga pijem caj dan-2 i prodje, i tako stalno u krug, kad je bas toplo onda mogu pit bez problema, ali cim zapuse bura/pada kisa odma je sranje, a cesto mi probleme radi i piva kad idem vanka

nadalje, problem je to veci staje ova grlobolja vec nekoliko puta prisla u predgnojnu anginu, znaci prvo temperatura 39+, onda nakon 2 dana grlo tako zaboli da nemogu nista gutat ni caj popit, uzas jedan, tada mi doktor da antibiotike i prodje me za par dana

cudno je to sta liti ovoga nema i mogu jist led, pit kolko ocu cega ocu i nema sanse da me ista zaboli:confused:

sada sta me zanima, postoji li nacin da skrojim ovu neimunost nekako, sta ja znan, neka operacija na brzake ili tako nesto, da se risin toga jednon zauvik

moj doktor nema bas sluha za ovo vec mi samo prepise penicilin 1500 i supaj 10 dana:mad:

hvala

Ivanicapeca
04.04.2008., 17:13
Zatraži da ti se napravi bris i da ti se napravi ASO krvna pretraga da se vidi postoji li neki streptokok koji ti se ugnjezdio i svako malo se aktivira kad mu se pošlihtaju uvjeti da se razmnožava. Nakon toga traži uputnicu za otorinca specijalistu da da svoj sud treba li to vaditi ili ne. Ako su krajnici izrovani i nemaju više svoju prirodnu funkciju, treba ih svakako vaditi, jer ne služe ničemu drugom nego gniježdenju bakterija. Po meni penicilin nije uvijek odgovor na sva pitanja.

ela
04.04.2008., 17:17
ja sam se s tim dosta namučila.nema kaj isam probala, od čaja od kadulje, laringo meda...čak sam probala dezinficirat grlo s absinthom. :zubo:
pa sam ipak dobila antibotike, ali ne dovoljno tableta da to prođe, samo 6 doksiciklina, bilo mi je malo bolje, ali nije prošlo do kraja. e onda sam nabavila otopinu tantum verde, s kojom sam to konačno riješila.

marko356
04.04.2008., 17:32
Zatraži da ti se napravi bris i da ti se napravi ASO krvna pretraga da se vidi postoji li neki streptokok koji ti se ugnjezdio i svako malo se aktivira kad mu se pošlihtaju uvjeti da se razmnožava. Nakon toga traži uputnicu za otorinca specijalistu da da svoj sud treba li to vaditi ili ne. Ako su krajnici izrovani i nemaju više svoju prirodnu funkciju, treba ih svakako vaditi, jer ne služe ničemu drugom nego gniježdenju bakterija. Po meni penicilin nije uvijek odgovor na sva pitanja.

e to je odgovor:s, oni moj doktor mi kaze samo "tribas se vise pazit", mos mislit sta sve mislim u tom trenu...
upravo cu ovo napravit, i zanima me, 3. krajnik sam vec izvadio u 1. osnovne, sta ih mogu vadit jos?
znan i ja iako nisan doktor da penicilin nije uvik rjesenje, iako mi pomogne, ali moze doc dan da vise ne djeluje pa se mogu e...", a nije ni zdravo bome se supat tolko time

ja sam se s tim dosta namučila.nema kaj isam probala, od čaja od kadulje, laringo meda...čak sam probala dezinficirat grlo s absinthom. :zubo:
pa sam ipak dobila antibotike, ali ne dovoljno tableta da to prođe, samo 6 doksiciklina, bilo mi je malo bolje, ali nije prošlo do kraja. e onda sam nabavila otopinu tantum verde, s kojom sam to konačno riješila.

daj mi reci sta je to tantum verde i na koji ti je nacin pomogao?

sta se tice antibiotika, ja sam dobio 30 Kom Silapen 1500, svakih 8 sati, nisan ih popio niti pola a proslo skroz me jos u noci sa sride na cetvrtak, pise u uputama da se piju 48-72 sata nakon prestanka simptoma, a doktor reko "popij sve"

sad mi nije jasno zasto to moram pit jos 6 dana, tako da ujutro idem na pregled da se gosp. doktor uvjeri kako ostatak mogu sacuvat za "lose dane":D

ti si vjerojatno dobila malu dozu zbog tjelesne mase/godina, ali kod mene je bilo rijecima dotora "ovo izgleda dosta gadno, ima i bjelica", tako da...sta je najgore to se razvilo preko noci

ela
04.04.2008., 18:50
tantum verde ti je otopina za grgljanje, ima i neki sprej i pastile, ali ja sam koristila samo tu otopinu. a dobila sam je tako što sam došla u ljekarnu i rekla farmaceutkinji da ja više ne znam što da radim :ne zna:, da me boli grlo i da mi ni antibiotici nisu pomogli, pa mi je dala to, košta nekih 25-30 kn. našla sam link http://www.eipico.com.eg/product.asp?id1=18&id2=0&id4=2
imaš na googlu informacija dosta... ima i neka talijanska reklama na youtubu. http://www.youtube.com/watch?v=2UPJft-OH3s

marko356
04.04.2008., 19:22
aha ok sad shvacam, samo eto kod mene nije stvar da antibiotici ne pomazu jer jesu, problem je u tme sta se ovo stalno vraca, grlo me grebe prakticki stalno, dok anginu dobijem ha jedanput godisnje, i to bi bilo cesce da se ne pazim sa cajevima i sl preko zime

nis sljedeci tjedan iden na pretrage, pa ako se triba vadit nek se vadi, samo ne znan jel uklanjanje ima utjecaj na "vokal" posto volin zapivat:zubo: a pivan i ko bek vokal ponekad:D

JustForFun
05.04.2008., 09:00
e onda sam nabavila otopinu tantum verde, s kojom sam to konačno riješila.

kakava je to otopina i gdje se može nabaviti?

i ja imam takav problem

meni kadulja pomogne super, djeluje mi isti dan praktički, ali malo malo opet mi se pojavi problem

JustForFun
05.04.2008., 09:02
sori sad vidim da si dala linkove

pokušat ću nabavit to

ela
05.04.2008., 09:03
u apoteci, ja sam je kupila u onoj preko puta Studenskog doma"Stjepan Radić" na Savi.

amis
05.04.2008., 11:36
I ja sam muku mućila dok nisam izvadila krajnike prije 2 god, i sad mi je puno puno bolje, od tada me skoro nije ni zabolilo grlo :top:
Poslušaj Ivanicu :mig:

syndy
05.04.2008., 15:02
ja imam isti problem vec par godina, ako po zimi malo brze hoda pa se nadisem hladnog zraha na usta, ili ako bilo kad ljeto, zima , dan , noc pijem isat gladno itd uglavnom svakih jedno pol god opaka upala grla, bne pomazu ni silapeni ni nista samo klavocin i to onaj najjaci od 1000 mg

prije jedno 2 god sam isla na neko inhaliranje u bolnicu, to se inhaliraju neki otrovi, tipa amonijak n stuff i tako 2 tjedna i od toga sam imala do danas samo 1 jako upalu pa sammorala opet po antibiotike, i to moaj pametna doktorica prvo mi da sumamed iako joj pise u kartonu da mi samo od klavocina prolazi , pa na kraju kad sam popila to ipak mi da klavocin duhh

i da sa 4-5 od sam povadila sva 3 krajnika

i ta upala mi se javlja vecinom samo an ljevoj strani (kaze doc da je vjeorajnto u pitanju ostatak krajnika)

hvala za inf za onu otopinu to kupujem ak se pojavi upala

korana
10.04.2008., 19:40
unatrag neokliko godina imam vrlo česte upale grla i uha, što je obično liječeno raznim antibioticima, a sad od Nove godine niti ne prestaje, dakle traje već više od 3 mjeseca. dr me je poslala na pretrage vezane za alergiju i sve su negativne. sad moram čekati mjesec dana za kontrolu, a grlobolja ne prestaje (unatoč antibioticima). ne kašljem i ne curi mi nos, samo me grlo boli. i uho, ali uho se povremeno smiri ( dobila sam kapi za uho od dr). napominjem da ne pušim i nikad i nisam.

od čega to (još) može biti i što da napravim da si tih mjesec dana koliko treba proći do kontrole olakšam grlobolju?

već me lagano hvata panika, pa bih bila zahvalna ako je još netko imao slične probleme da podijeli svoja iskustva sa mnom.

surlica
10.04.2008., 19:51
ja ti se javljam... lični problem imala sam i ja donedavno... grlo me peklo od kraja 11. mjeseca, česte temperature, glavobolja... moja doktorica je stalno govorila da je to viroza... :confused: otišla sam na privatnu polikliniku za uho, grlo, nos... radila sam pretrage, išla stalno na kontrole, ta specijalista mi je dala neke tabletice i još nešto... uglavnom... za sada sam OK... normalno dišem, jedem, spavam...
savjetujem ti da posjetiš specijalistu...

windinmyheart
19.04.2008., 18:45
ja ti se javljam... lični problem imala sam i ja donedavno... grlo me peklo od kraja 11. mjeseca, česte temperature, glavobolja... moja doktorica je stalno govorila da je to viroza... :confused: otišla sam na privatnu polikliniku za uho, grlo, nos... radila sam pretrage, išla stalno na kontrole, ta specijalista mi je dala neke tabletice i još nešto... uglavnom... za sada sam OK... normalno dišem, jedem, spavam...
savjetujem ti da posjetiš specijalistu...

Da li se sjećaš koje tablete i kod kojeg specijalista si bila?
Puno hvala unaprijed.
Pozdrav

celica maja
19.04.2008., 20:32
Ja sam isto imala grlobolju i glavobolju samo na desnoj strani skoro godinu dana. Pila sam i antibiotike i koristila sprej za nos i isla na ispiranje uha, nista mi nije pomagalo. Cak su mi i zlijezde ispod grla bile jako otecene. Nekad bi me popustilo na par dana, a onda opet sve ispocetka. Doktor je govorio da je vjerojatno alergija, sto me je izludjivalo.
Sad, ne znam je li to ikako povezano, ali sto ja mislim da mi je pomoglo jest odlazak zubaru! Naime, nisam imala nikakvih karijesa, ali mi je detaljno skinut kamenac sa zubiju i koja 2 tjedna nakon toga sva bol je potpuno nestala! Zlijezde su ostale malo povecane jos neko vrijeme, ali su se i one povukle. Od toga je proslo kojih godinu dana i nikada vise mi se grlobolja/glavobolja nije pojavila.
Opet ponavljam, ne znam da li to bilo povezano, ali bih ti svakako preporucila odlazak zubaru.

celica maja
19.04.2008., 20:39
Malo sam spetljala zadnji post, pa sam zaboravila reci me je uz grlo i glavu uzasno boljelo i desno uho.

deelayla.
20.04.2008., 10:50
ja sam nakon jedne grozne viroze i gnjojnih čepova jako osjetljiva na grlo i zaboli me čim pojedem sladoled ili naglo popijem čašu umjereno hladne vode,ako ne prosušim dobro kosu,ako izlazim polugola vani i sl..

u jedno sam sigurna, a to je propolis sprej za grlo :s:s
špricaš se s njime tijekom jednog dana, i sutra je već bolje :)
prirodan je i nikakvih nuspojava nema s njime,a dođe 40 kn u apoteci
sve ove čučalice za grlo su drek prema propolis spreju :rolleyes:

deelayla.
20.04.2008., 10:51
p.s. jesi išla radit bris grla??

korana
20.04.2008., 11:04
Ja sam isto imala grlobolju i glavobolju samo na desnoj strani skoro godinu dana. Pila sam i antibiotike i koristila sprej za nos i isla na ispiranje uha, nista mi nije pomagalo. Cak su mi i zlijezde ispod grla bile jako otecene. Nekad bi me popustilo na par dana, a onda opet sve ispocetka. Doktor je govorio da je vjerojatno alergija, sto me je izludjivalo.
Sad, ne znam je li to ikako povezano, ali sto ja mislim da mi je pomoglo jest odlazak zubaru! Naime, nisam imala nikakvih karijesa, ali mi je detaljno skinut kamenac sa zubiju i koja 2 tjedna nakon toga sva bol je potpuno nestala! Zlijezde su ostale malo povecane jos neko vrijeme, ali su se i one povukle. Od toga je proslo kojih godinu dana i nikada vise mi se grlobolja/glavobolja nije pojavila.
Opet ponavljam, ne znam da li to bilo povezano, ali bih ti svakako preporucila odlazak zubaru.

ovo mi je zanimljivo. naime, i mene već otprilike godinu dana i više boli zub na desnoj strani. ne jako, ali onako osjećam ga stalno. i kad sam rekla zubarici, ona je gledala zub, ne vidi ništa. kad sam se opet žalila, poslala me na snimanje i opet ne vidi ništa. taj zub ima plombu, malo ju je otvorila i rekla da ispod nema ništa. na kraju je rekla da je to možda samo osjećaj od sinusa, i da ga ne bi otvarala cijelog. sad kad dolazim na kontrole, kad me pita što ima, uvijek kažem, osim onog zuba, ništa. već sam se navikla. već sam i nju pitala ima li to kakve veze s uhom jer kad me jače počne boljet zub, boli me i desno uho, ona veli, može biti da to boli uho, a da osjećam na zubu. a pitala sam, može li biti obratno, rekla je da može i slegnula ramenima.

korana
20.04.2008., 11:04
p.s. jesi išla radit bris grla??

radila sam i bris grla i bris nosa. sve je uredno.

korana
20.04.2008., 11:05
ja sam nakon jedne grozne viroze i gnjojnih čepova jako osjetljiva na grlo i zaboli me čim pojedem sladoled ili naglo popijem čašu umjereno hladne vode,ako ne prosušim dobro kosu,ako izlazim polugola vani i sl..

u jedno sam sigurna, a to je propolis sprej za grlo :s:s
špricaš se s njime tijekom jednog dana, i sutra je već bolje :)
prirodan je i nikakvih nuspojava nema s njime,a dođe 40 kn u apoteci
sve ove čučalice za grlo su drek prema propolis spreju :rolleyes:

probala. propolis stvarno pomaže, samo što se grlobolja nakon par dana vrati.

sama svoj majstor
20.04.2008., 21:27
Imala sam ja takav slučaj. Grlo me bolilo valjda dvije godine, manje-više konstantno, uz povremenu bol uha. sve pretrage sam prošla dok na kraju nakon što sam pokupila bronhitis nisam završila kod jedne pulmologice. Koja mi je rekla da je moj problema zapravo u želucu, zapravo refluksu. I poslala me otorincu da mi pogleda glasnice (jer se ta grlobolja javlja s promuklošću), na kraju sam završila na gastroskopiji i ustanovljen mi je reflux 2 stupnja i gadni gastritis + helikobakter. Pila sam Lanzul mjesecima, ali ono što je najbitnije nakon 3 tjedna lanzula mene je potpuno prestalo boliti grlo. I tu zimu nakon dok sam pila lijekove za želudac nisam pokupila niti jednu virozu, za razliku od mojih uobičajenih zima s grloboljom i upalama sinusa.

Gastroenterolog mi je rekao da je grlobolja česta posljedica refluxa, kao i bol u uhu, pa čak i upale sinusa.

Eto, probajte si pogledati i to, ili porazgovarati s nekim tko se u to razumije. Ta pulmologica koja me prva uputila na mogućnost da se radi o refluxu mi je pokazala nekakvi letak na kojem je bilo nacrtano kako se ljudi s refluxom šeću od alergologa do otorinca pa do pulmologa, a zapravo je njihov problem drugdje.

celica maja
20.04.2008., 21:50
Imala sam ja takav slučaj. Grlo me bolilo valjda dvije godine, manje-više konstantno, uz povremenu bol uha. sve pretrage sam prošla dok na kraju nakon što sam pokupila bronhitis nisam završila kod jedne pulmologice. Koja mi je rekla da je moj problema zapravo u želucu, zapravo refluksu. I poslala me otorincu da mi pogleda glasnice (jer se ta grlobolja javlja s promuklošću), na kraju sam završila na gastroskopiji i ustanovljen mi je reflux 2 stupnja i gadni gastritis + helikobakter. Pila sam Lanzul mjesecima, ali ono što je najbitnije nakon 3 tjedna lanzula mene je potpuno prestalo boliti grlo. I tu zimu nakon dok sam pila lijekove za želudac nisam pokupila niti jednu virozu, za razliku od mojih uobičajenih zima s grloboljom i upalama sinusa.

Gastroenterolog mi je rekao da je grlobolja česta posljedica refluxa, kao i bol u uhu, pa čak i upale sinusa.

Eto, probajte si pogledati i to, ili porazgovarati s nekim tko se u to razumije. Ta pulmologica koja me prva uputila na mogućnost da se radi o refluxu mi je pokazala nekakvi letak na kojem je bilo nacrtano kako se ljudi s refluxom šeću od alergologa do otorinca pa do pulmologa, a zapravo je njihov problem drugdje.

Je, ovo je ziva istina. Puno ljudi zapravo uopce nema simptome zgaravice, nista ih ne pece, ali se bol reflektira na grlo i uho. Mene su isto bili slali na ta ispitivanja. Malo progoogle-aj pojmove "GERD" i "earache", i izbacit ce ti slucajeve sa simptomima poput tvojih.
http://www.healthcentral.com/acid-reflux/introduction-000085_4-145.html

tardis123456
21.04.2008., 09:18
ovo mi je zanimljivo. naime, i mene već otprilike godinu dana i više boli zub na desnoj strani. ne jako, ali onako osjećam ga stalno. i kad sam rekla zubarici, ona je gledala zub, ne vidi ništa. kad sam se opet žalila, poslala me na snimanje i opet ne vidi ništa. taj zub ima plombu, malo ju je otvorila i rekla da ispod nema ništa. na kraju je rekla da je to možda samo osjećaj od sinusa, i da ga ne bi otvarala cijelog. sad kad dolazim na kontrole, kad me pita što ima, uvijek kažem, osim onog zuba, ništa. već sam se navikla. već sam i nju pitala ima li to kakve veze s uhom jer kad me jače počne boljet zub, boli me i desno uho, ona veli, može biti da to boli uho, a da osjećam na zubu. a pitala sam, može li biti obratno, rekla je da može i slegnula ramenima.

Ja sam imao skoro identicno iskustvo. Boli me kontantno grlo s desne strane, pa nekad uho, pa vilica i cutan osjecaj u jeziku, sve s desne strane. Pomislio sam prvo na zub, slikao ga, zubarica rekla da je sve ok. Bio kod doctorice opce prakse, ona mislila da je upala eustahijeve al nista. Pa bio kod ORL, radio bris i opet nista, kazu sve ok. Na kraju su mi rekli da je u pitanju vjerojatno polozaj spavanja i sjedenja a da grlo boli jer se suho. Uglavnom, neki bezveznjikavi odgovor i sad moram zivit s tim...

Takoder su me pitali za gastritis, a rekli su da su ovi simptomi karakteristicni za manje upale donjih umnjaka al da je to vjerojatno ok ako zubarica tako kaze...

anamarijica
05.05.2008., 09:06
Zna li netko dobrog otorinolaringologa (uho - grlo - nos) u Splitu? Po mogucnosti da ima privatnu ordinaciju.... Unaprijed hvala na pomoci!

gunsmith
10.05.2008., 11:18
Dakle, kao što naziv kaže, kašljem i boli me kada kašljem i gutam. Jučer mi je bilo puno gore. Danas je lakše.

No, mene zanima što vi predlažete da radim?

korana
16.05.2008., 20:04

a da te pitam. kako te je boljelo? povremno ili konstantno? jesi li imala još kakve simptome? mene sad već boli dobra 4 mjeseca ako ne i više neprekidno, ali nemam ni temperaturu, niti mi nos curi, niti kašljem, baš ništa, samo imam osjećaj da mi je začepljen, povremeno me uho boli, ali najgore je stalna promuklost, već jedva govorim, a grlo nikako ne prestaje boljeti i kad gutam i dok pričam. bila sam na pretragama za alergiju, sve je okej, nisam alergična ni na što, bris nosa i grla isto uredan. sad su mi provjeravali sluh i utvrdili da je nešto malo oslabio kao posljedica prijašnjih čestih, a i ove stalne upale.

već me zbilja strah. dr opće prakse me ne shvaća ozbiljno. već preokreće očima kad dođem. zadnji put me je doslovno otpravila uz riječi - niste bolesti, šetajte i bavite se sportom. užas.

al ajde ipak mi je dala uputnicu za ORL. sad čekam da me naruče za endoskopiju, a do tada se već ozbiljno brinem jer me stalno boli grlo, a i jedva govorim od promuklosti.

e, da , dala ( dr na ORL) mi je Lanzul za slučaj da je refluks, a ako nije, nema veze, neće štetit. šta se to ne može izmjerit ili nešto?

je li i vama bilo takva grlobolja ili drugačija?

ela
18.05.2008., 03:07
vas boli tako dugo? Mene je boljelo mjesec - dva i bila sam totalno zabrinuta, nije mi normalno da grlobolja traje duže od tjedan - dva u vrh glave, ali stvar se popravila kada sam nabavila otopinu za grgljanje Tantum verde.

tardis123456
19.05.2008., 08:27
a da te pitam. kako te je boljelo? povremno ili konstantno? jesi li imala još kakve simptome? mene sad već boli dobra 4 mjeseca ako ne i više neprekidno, ali nemam ni temperaturu, niti mi nos curi, niti kašljem, baš ništa, samo imam osjećaj da mi je začepljen, povremeno me uho boli, ali najgore je stalna promuklost, već jedva govorim, a grlo nikako ne prestaje boljeti i kad gutam i dok pričam. bila sam na pretragama za alergiju, sve je okej, nisam alergična ni na što, bris nosa i grla isto uredan. sad su mi provjeravali sluh i utvrdili da je nešto malo oslabio kao posljedica prijašnjih čestih, a i ove stalne upale.

već me zbilja strah. dr opće prakse me ne shvaća ozbiljno. već preokreće očima kad dođem. zadnji put me je doslovno otpravila uz riječi - niste bolesti, šetajte i bavite se sportom. užas.

al ajde ipak mi je dala uputnicu za ORL. sad čekam da me naruče za endoskopiju, a do tada se već ozbiljno brinem jer me stalno boli grlo, a i jedva govorim od promuklosti.

e, da , dala ( dr na ORL) mi je Lanzul za slučaj da je refluks, a ako nije, nema veze, neće štetit. šta se to ne može izmjerit ili nešto?

bez brige jer da je nesto zaista ozbiljno nakon toliko vremena bi vec imala puno ozbiljnije posljedice. tako su bar meni rekli ORL nakon sto sam prosao isto sto i ti (cak i ista situacija sa doktoricom opce prakse - nije ti nista, ne zamaraj me)

nego uglavnom, ukoliko nije refluks uzrok zna nekad biti totalno banalan kao recimo vilicni zglob. procitaj na google-u o TMJ. drugi cest uzrok koji doktorimhttp://poslovnisustavi.com.hr/a promakne je upala eustahijeve tube...

Smart_bitch
06.06.2008., 10:47
Dakle, dobar dan i te šeme svima.

Jučer mi je rečeno da imam upalu grla. Ne osjećam ju, dobro mi je, gutam normalno, ništa me ne peče i tako. Da mi nisu rekli, ne bih ni znala da ju imam.

Pila sam neke antibiotike prošli tjedan za bronhitis, valjda od tada proističe i ta upala.

E sad, obzirom da ništa do ponedjeljka ne mogu napraviti, a izluđujem samu sebe sa tim nagovještajem "možda ste nositelj streptokoka" dijagnoze, jel mi netko može reći šta da radim za vikend? Jel da jedem pileće juhe, jel da pijem čajeve, jel da pijem neke vitamine, šta da radim da imam bar osjećaj da nešto radim?

Hvala puno. :zubo:

Zli Mali Medo
06.06.2008., 10:56
Dakle, dobar dan i te šeme svima.

Jučer mi je rečeno da imam upalu grla. Ne osjećam ju, dobro mi je, gutam normalno, ništa me ne peče i tako. Da mi nisu rekli, ne bih ni znala da ju imam.

Pila sam neke antibiotike prošli tjedan za bronhitis, valjda od tada proističe i ta upala.

E sad, obzirom da ništa do ponedjeljka ne mogu napraviti, a izluđujem samu sebe sa tim nagovještajem "možda ste nositelj streptokoka" dijagnoze, jel mi netko može reći šta da radim za vikend? Jel da jedem pileće juhe, jel da pijem čajeve, jel da pijem neke vitamine, šta da radim da imam bar osjećaj da nešto radim?

Hvala puno. :zubo:

Svakako pij caj od kadulje. Grgljaj. Do ponedjeljka ces biti pic-pic.

Smart_bitch
06.06.2008., 10:57
Svakako pij caj od kadulje. Grgljaj. Do ponedjeljka ces biti pic-pic.

Hm....:misli: Kadulje se nisam ni sjetila, a znam da je dobra za upale :bonk:

Samo da grgljam ili i da pijem to što grgljam? :ne zna:

Inače, odlična ideja, da.

Zli Mali Medo
06.06.2008., 11:08
Hm....:misli: Kadulje se nisam ni sjetila, a znam da je dobra za upale :bonk:

Samo da grgljam ili i da pijem to što grgljam? :ne zna:

Inače, odlična ideja, da.

Ja grgljam i pola izbacim, a pola popijem. Tako sam u win-win situaciji. :D

maxxie
06.06.2008., 13:19
Kadulja je otrovna ako je previše popije (i pritom ne mislim ako piješ na litre, nego navodno i manje količine ako se češće piju) tako da ti je bolje samo grgljati

Ivanicapeca
06.06.2008., 16:40
Meni uvijek pomogne Hexoral (http://vfg-apotheke.at/artikelbilder/0025684-A0.jpg) i Betadine (http://www.tegobe.com/vademecumi/alkaloid/betadine3.html) za ispiranje usne šupljine.

mišica27
21.06.2008., 10:14
Ovako, jučer sam osjetila da me malo zatežu limfni čvorovi na vratu i da su malo natečeni. Malo sam promukla i kao da je mrvicu crvenkasto grlo, ali ne boli. No cijela glava kao da mi je malo osjetljiva. Sinusi, uši.....pa me zanima jel to vjerojatno nekakav upalni proces?

Pitam ovdje jer nemam kako do doktorice do ponedjeljka. Inače, pijem vitamin c + cink pa mi se čini mi zbog toga nije ništa baš jako buknulo.

I da, pijem vitamin c da pojačam imunitet jer mi je prije mjesec dana rješavan upalni proces na zubu. Našli su mi gangrenu i radili reviziju kanala i tod tada se sve smirilo(mada nikad nije ni naoteklo, ni zagnojilo se nego je samo zub pulsirao) i rekli su mi da je kontrola za 6 mjeseci jer kao treba dulje vremena da se tkivo obnovi. Pa nadam se da nije od toga. Zapravo, meni je više natekao limfni čvor na sasvim drugoj strani no što je taj zub.
I imam na nosu neki vrag. Ne kužim jel prištić ili herpes. I galva mi je kao da me netko blago udara po njoj. E da, jučer sam grgljala malo čaja od kadulje i baš me peckalo grlo.

Evo, ako netko ima slično iskustvo, bila bih zahvalna da me utješite. Ne znam zašto, ali mene uvijek nešto počne mučiti u petak navečer i nema mi do doktorice puna dva dana.

Hvala, hvala!!!

deep in the sun
28.06.2008., 20:49
promukli, imate fonijatrijski centar na šalati, tamo su specijalisti baš za probleme s glasom

mene sad već boli dobra 4 mjeseca ako ne i više neprekidno, ali nemam ni temperaturu, niti mi nos curi, niti kašljem, baš ništa, samo imam osjećaj da mi je začepljen, povremeno me uho boli, ali najgore je stalna promuklost, već jedva govorim, a grlo nikako ne prestaje boljeti i kad gutam i dok pričam.

otorinac ti je dao lanzul bez obavljenih pretraga prije?

mene isto boli grlo već mjesecima, naročito pri gutanju, ali bez promuklosti:ne zna:

streptokok isključen, al nikako da stignem otići na orl pregled, kojega me btw strah, tj. toga što će mi nakon njega reći. :eek:

zabrinut122333
28.06.2008., 21:02
pozdrav
moja mama ima grlobolju vec nekih 2 mjeseca.radila je bris grla nalaz uredan,ispitivanje iskasljaja nalazi ok.doktor je rekao upaljeno grlo.
kašlje jako sva pocrveni,suze joj se oci i tesko dolazi do daha.rtg pluca-doktor je rekao da
ima neku mrlju na plucima vjerojatno je sumnjao na tbc pa ju je poslao na test na tbc.hvala bogu nalazi takoder ok.
radila je testiranje na alergiju ali nije ni to.dali neko ima neki savjet ili netko ima slicne tegobe?

zabrinut122333
29.06.2008., 07:15
da još i ima probleme sa sinusima.cijedi joj se nesto iz nosa u grlo i onda joj se to posuši i nakog jakog kašlja to ispljune

mikka*
16.08.2008., 02:57
Bok ljudi, nadam se da će mi netko od vas pomoći.

Imam 25 godina, prije godinu dana ostavila sam se cigareta nakon 4 godina konzumiranja do 1,5 kutije dnevno i više ne pušim. Sad mi se sam miris cigarete zgadi...

Nedavno sam osjetila da imam problema s desnim uhom, kad dišem desna strana grla mi je stalno nadražena i to se odražava na uho. Stalno moram simulirati gutanje kako bi se taj osjećaj umanjio.
Isto tako su mi se ispod vrata pojavile dvije kvržice, jedna veća s lijeve strane i jedna manje s lijeve strane, koje se daju napipati tek kad spustim glavi prema podu. Onda isplivaju. Kad sam ih prvi put osjetila, šok!

Tad sam otišla do doktorice, napravila je kompletnu krvnu sliku i prema tom nalazu je sve u redu. Krv je odlična.

Problem je što se kod mene, otkako je ona napravila krvnu sliku (prije nekih mjesec dana) stanje lagano gore... Zna mi se dogoditi po danu da mi temperatura sama od sebe skoči. Samo osjetim da se tresem i da mi je hladno ili osjetim da sam prevruća. Kad jedem, imam osjećaj kao da ne mogu do kraja progutati hranu i sva se stresem.

Samo stanje s grlom i uhom je sve gore i stvarno mi nije svejedno. Doktorica me uvjeravala da je sve u redu, ali pri pregledu grla mi je rekla i sama da je grlo sfureno i da malo čudno izgleda, a kad je došla krvna slika rekla je da je sve ok s obzirom na to da je krv ok.

Ja sam malo zbunjena jer je meni otkako sam vadila krv sve gore. Zadnji tjedan me čak i nesanica uhvatila jer me ovo stvarno uznemirilo :(

trebor
16.08.2008., 13:35
pa jel si bila na ORL pregledu?

mikka*
16.08.2008., 20:12
Ne, jer mi je doktorica utvrdila da je krv ok i da će to proći za dva tri dana (as sve je u mojoj glavi), a ionako su svi na godišnjem!?
Što je ok, sad ću ionako otići kod njene zamjene jer je i ona otišla na godišnji.

trebor
16.08.2008., 21:28
"da je sve OK jer je krv OK"...prilično je glupast odgovor za bilo koga iole povezanog sa medicinom....

Ako je doista to odgovor na tvoje teškoće, onda osim uputnice za ORL ni nemoj ništa više tražiti ni očekivati.

Nažalost, iako je to daleko od pravila, često se srećem sa stavovima primarnih liječnika koji su ponekad inkopatibilni sa zdravom pameću. Mislim da tu ima jako puno taštine...u smislu "to je tako kako ja mislim pa taman da pojma nemam o čemu je riječ...."....

Bundevica
16.08.2008., 22:06
Bok ljudi, nadam se da će mi netko od vas pomoći.

Ako misliš na rak grla ili pluća radi pušenja, možeš biti mirna. :rolleyes: Sigurno se ne radi o tome. :D
Temperatura ti skače po danu? Kako znaš? Mjerila si ili osjećaš toplinu pa misliš da imaš temperaturu? Kolika je temperatura?
Osjećaj nadraženosti na jednoj strani grla - imaš li mandule (krajnike) ili su izvađeni? Moguće je da imaš kroničnu upalu sinusa i da ti iscjedak iz nosa tj. sinusa nadražuje grlo ili imaš lagano upaljeno limfatično tkivo u ždrijelu.
Jesi prošle zime preboljela kakvu upalu uha? Anginu?

Kakvo je stanje s štitnom žlijezdom? Jesi kad kontrolirala štitnjaču?

Manji broj ljudi pogotovo mlađi ljudi imaju trajno blago povećane limfne čvorove na vratu. Ako nemaš upalu, a to bi se moralo vidjeti i iz krvne slike, a simptomi ne prestaju trebala bi inzistirati na uputnici za ORL.

Isto tako napravi test za hormone štitnjače. Eventualno bi trebalo pogledati vrat sa ultrazvukom da se vidi o kakvim se čvorovima radi.

Ak ti se da, natipkaj vrijednosti krvne slike da vidimo o čem se radi.

mikka*
16.08.2008., 23:04
Ma ne mislim na rak grla ili pluća, samo eto da se zna ako je možda nešto od toga uzrok bilo čemu.

Nemam problema sa sinusima, nikad nisam imala, ali s upalama uha jesam i to većinom desnog. Problem ovdje nastaje kad dišem (a nemam problema s disanjem, nos mi je prohodan, slinavost normalna :D i u grlu i u nosu). S desne strane nastaje iritiranje normalnim disanjem kroz nos, sve dok ne progutam nešto ili dok ne popijem nešto toplo. U uhu pritom nastaje taj osjećaj nelagode i prigušene boli, netipične onoj koju imam prilikom upale uha. Ovaj problem imam već dosta dugo, al' tek sam sad reagirala kad je povremena nelagoda prešla u stalnu...

Temperatura se pojavila prije tjedan dana. Preko dana osjetim da sam se zagrijala (a da se pritom ne znojim), i varira izmjerena temperatura od 37,2 do 37,5.

A upala nisam imala, osim bakteriju čak dvaput u mjehuru prošle godine. Je li moguće da je sad imam u uhu/grlu? Tad sam pila Novocef.
A štitnjaču nisam kontrolirala već dugo... Nisam ni imala razloga, uvijek je bila uredna.

Što se krvi tiče, nemam nalaze, ostali su kod doktorice pri zadnjem pregledu. Obično ostaju kad ne da uputnicu za dalje.

Inače, kad mi se prvi put pojavio ovaj osjećaj u grlu, ispirala sam ga s Beloseptom, ali ni to nije pomoglo.

Da tražim i uputnicu za bris grla? ORL ću sigurno tražiti.

mekmek
09.10.2008., 21:33
marko.. ak još čitaš ovu temu i za sve one koji se pitaju zašto treba popiti antibiotik do kraja...

ako ne popijete propisani paketić bilo kojeg antibiotika do kraja bakterije koje prežive, a takvih uvijek ima... mutiraju i priviknu se na taj antibiotik, zatim sljedeći put kada vas opet uhvati ista upala i dobijete isti antibiotik te bakterije prenose svoj obrambeni sustav na nove bakterije i ništa ih ne može spriječiti osim možda nekog puno jačeg antibiotika... koji vam btw. može ozbiljno sjebat jetru

ostatak antibiotika koji je tu s razlogom djeluje kao preventiva da se bakterije ne bi privikle na isti taj antibiotik
zato malo razmislite o svom zdravlju a nemojte samo slušat babe s placa...

kokolo:-)
17.11.2008., 08:49
Naime, već 2 tjedna imam jaku grlobolju, kad gutam slinu jako boli, nakon 3 tjedna antibiotika ništa mi se nije smanjilo. CRP mi je bio više od 70. inače imam oduvijek problema s grlom, ali nikad nije boljelo kao sad. Zabrinjava me činjenica da možda imam nekih težih problema s grlom npr. rak.

prilika
17.11.2008., 08:59
Koliko imaš godina? Jel pušiš? Nije rak vjerojatno. Visok CRP govori u prilog jačoj upali. Odi svakako kod specijalista otorinolaringologa. Možda ti ne djeluje antibiotik koji sada uzimaš. Možda bi trebala uzimati neki drugi antibiotik i to tek nakon što se napravi bris grla da se vidi koja je bakterija u pitanju.

17.11.2008., 09:12
imam 18, i nekad zapalim ali to je možda 5 mjesečno, ali problem je što imam alergiju na cigare i prašinu pa je možda od toga....
hvala

prilika
17.11.2008., 10:03
Imam i ja problema sa grlom, pa znam nešto o tome. Krajnike sam operirala još prije 7 godina, ali ostale su mi neke priraslice i često me boli grlo.
Inače ne pušim. Ne bi si uopće mogla zamisliti da pušim jer ne podnosim niti zadimljene prostorije.

CosmaShiva
17.11.2008., 10:14
a jel imaš krajnike i zašto nisi već otišla doktoru?

17.11.2008., 11:53
a jel imaš krajnike i zašto nisi već otišla doktoru?

imam krajnike, a u dokt sam već 3 puta CRP mi je još uvijek oko 70, poslala me na bris grla i nosa.

CosmaShiva
17.11.2008., 11:57
a jel piješ kakav AB?

17.11.2008., 12:30
a jel piješ kakav AB?

jesam silapen

ledolinica
17.11.2008., 22:20
mene boli vec mjesec dana s prekidima.. kratkim naravno.. i danas sam otisla doktorici, dobila sam antibiotik i rekla je da je to zbog iscrpljenosti, umora i pada imuniteta.. uz antibiotik uzimaj i neke pastile za grlo,npr. neo angin i vitamine...
e, a taj CPR, mozda sam nekaj pobrkala, al mislim da ak je jako povisen moze doc do upale srcanog misica...... bi bilo ili?

18.11.2008., 10:45
mene boli vec mjesec dana s prekidima.. kratkim naravno.. i danas sam otisla doktorici, dobila sam antibiotik i rekla je da je to zbog iscrpljenosti, umora i pada imuniteta.. uz antibiotik uzimaj i neke pastile za grlo,npr. neo angin i vitamine...
e, a taj CPR, mozda sam nekaj pobrkala, al mislim da ak je jako povisen moze doc do upale srcanog misica...... bi bilo ili?

A neznam valjda bi me doktorica obavjestla da do toga može doći...

offname
18.11.2008., 11:10
Mene pece grlo vec preko godinu dana.Bio sam kod otorinolaringologa,pio antibiotike mjesec dana,i skroz isto.I ja se bojim da nije nesto ozbiljnije.Inace imam gastro problema (GERB),i mozda mi je kiselina ostetila grlo. Sad pijem lijekove za zeludac,a nakon toga neznam vise....Malo me strah raka isto:http://www.forum.hr/images/smilies/sad2.gif(

ledolinica
18.11.2008., 22:32
heh, meni pricaj o raku.. boli me zeludac vec 4 godine, nema tableta koje bi pomogle.. a ako mi se kiselina dize isto me grlo pece...

altas
11.12.2008., 21:50
Pozdrav svima, izgleda da je vise u pitanju strah nego...
Da krenem dakle.

Od pre tri-pet dana pocelo je da me boli grlo, ali ne u predelu oko krajnika vec ispod donje vilice i sve do kraja vrata, a sada je bol sve jaci i jaci, kao da me neko davi rukama. Temperaturu nemam, kao da malo teze disem, ali gutanje je izuzetno tesko. Danas su mi doktori dali Deksazon u vidu injekcija, sprej i neke kapi za nos i amoksicilin, ali sada kao da me boli vise nego juce. Doktorka je rekla da su disajni putevi dobri, ali da je grlo od resice pa nadole crveno.

Stvarno ne znam sta da radim, a bol je nepodnosljiva i malo sam uplasen! Ako je neko ima slicnih iskustava ili zna o cemu se radi, pomagajte!!!:(

altas
12.12.2008., 22:56
Danas je jos gore, nista ne prolazi, grlo jos jace steze, pocinje glava da me boli, zeludac... Citajuci postove iznad sumnjam na mononukleozu, pomagajte...

Delex
14.12.2008., 09:57
Sve je pocelo u petak. Tog dana me grlo jako boljelo i imao sam osjecaj da cu dobiti temperaturu. Takodje glava me razvaljivala, narocito u predjelu cela. Po dolasku kuci ustanovio sam da mi je zdrijelo zagnojeno(tj.postojala je neka bijela skramica). Odlucio sam da progrgoljim grlo tj.zdrijelo sa mjesavinom caja i soli i gnoj je u potpunosti nestao. Grlo me malo boljelo i mogao sam jesti. Otisao sam na spavanje i nakon budjenja grlo me toliko boljelo da nisam mogao nista jesti. Taj bol je bio skoncentrisan u predjelu lijevog krajnika i pri gutanju bih osjetio ostar bol u tom predjelu kao i u uhu. Gnoja nije bilo ali su zdrijelo i lijevi krajnik bili crveni. Odlucio sam da pocnem sa uzimanjem eritromicina kao i sa oblogama od rakije uz redovna grgoljenja lijeve strane zdrijela kombinacijom caja i sode bikarbone. U subotu su se na lijevom krajniku pojavili gnojni cepici koji su u toku dana nestali, ali se crvenilo i jak bol u lijevom dijelu zdrijela, krajniku kao i u lijevom uhu odrzali. Nista nisam mogao da jedem, a tesko sam pio cajeve. Bol je u jednakoj mjeri i danas prisutna. Temperaturu sam imao u petak i to ne neku narocito veliku(ispod 38 stepeni). Istakao bih takodje da sam i prosle sedmice imao problema sa lijevom stranom grla koji su se na moju srecu bez problema rijesili uz ampicilin i oriblete fitosept. Takodje s vremena na vrijeme od subote javlja mi se potreba da iz grla u usta progrgoljim neku bijelu sluz koju obicno ispljunem.

Filip Zeto
17.01.2009., 21:43
I ja imam problema sa želucem. No, jaka grlobolja može biti angina? Nedavno se i meni javila angina, nisam pio antibiotike iako sam imao temperaturu 38,5. Liječio sam se prirodno - s čajevima, pio sam kapsule s eteričnim uljima te se mazao s uljima, i riješio! :)

Evo članaka o tome za samopomoć: tekst1 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Biljkama_i_etericnim_uljima_kroz_jesen_i_zimu.pdf) , tekst2 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Prehlade,_viroze,_gripe.pdf), tekst3 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Aromaterapija_za_disne_tegobe.pdf).

Filip Zeto
17.01.2009., 21:57
Evo zanimljivih članaka o tome kako si s čajevima i eteričnim uljima pomoći kod viroza, prehlada, grlobolja, gripe itd.

tekst1 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Biljkama_i_etericnim_uljima_kroz_jesen_i_zimu.pdf) , tekst2 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Aromaterapija_za_disne_tegobe.pdf), tekst3 (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Prehlade,_viroze,_gripe.pdf)

daphne149
23.03.2009., 22:28
prosli tjedan prelezala sam gripu, temperatura ugodnih 38-39, cijelo vrijeme sam osjecala kao da me boli grlo ali sve je proslo bez kaslja, samo neka neugodna bol, kao da me je netko stisnuo malo cvrsce oko vrata.
uglavnom, temperatura je prosla ali grlo sve gore..sada jedva gutam, kasalj sam smirila narodnim lijekovima (vruca krpa na pluca i med sa przenim secerom) ali jos uvijek boli za poluditi.. s desne strane, pri korjenu jezika imam neku otklinu, kao kuglica sa bijelom tockicom (po tome sam nekako zakljucila da imam baktrije). i sada me zanima, sto mogu sada i odmah poduzeti s obzirom da moj obiteljski lijecnik radi tek sutra popodne a iskreno nekako mi rijetko kada zaista pomogne...
razmisljam o tome da decka posaljem po sumamed (na klavocin imam alergiju ja mislim, uvijek nakon njega povratim) ali nemam pojma kako i moze li ga se uopće dobiti bez recepta? ili ako imate kakav drugi savjet bila bih vam zahvalna... :s

Termination
23.03.2009., 23:34
Vjerojatno imaš gnojnu anginu. Antibiotike ne smiješ uzimat na svoju ruku. Uostalom, oni se izdaju isključivo na liječnički recept.

Neće ti se ništa strašno dogodit do sutra popodne, ali tada bi stvarno trebala otići budući da se takve infekcije mogu zakomplicirati.

daphne149
25.03.2009., 18:03
bila sam,ispalo je da je gnojna angina kako sam i pretpostavljala, dobila antibiotike i sada mi je vec pomalo bolje..

svejedno hvala! :)

mala15
18.05.2009., 13:21
Molim Vas od srca da mi pomognete. Trebam izlječiti grlo, glas za par dana imam nastup pjevački. A ja sam promukla. Jako mi je to važno. Molim Vas pomozite. Probala sam već sve i svašta, od septoleta, čaja s medom, limunom..treba mi nešto fakat dobro:rolleyes: :s:s:s

nan
18.05.2009., 13:36
Doktoru. Sa domaćim ljekovima treba više vremena.

Gutaperka
18.05.2009., 14:55
Molim Vas od srca da mi pomognete. Trebam izlječiti grlo, glas za par dana imam nastup pjevački. A ja sam promukla. Jako mi je to važno. Molim Vas pomozite. Probala sam već sve i svašta, od septoleta, čaja s medom, limunom..treba mi nešto fakat dobro:rolleyes: :s:s:s

ako nisi alergična probaj s propolisom,meni jako pomogne

simon3
18.05.2009., 19:18
Kadulja. Žalfija. Isperi grlo s čajem od žalfije više puta dnevno.

Med moraš otapati pod jezikom polako.

doty
18.05.2009., 20:02
Imaš i sprej Septogal(kadulja,paprena metvica i timijan).Ili neki sprej za grlo od propolisa.A za promuklost štediti glasnice(što više šutjeti) i piti kalcij(šumeće tablete koje se otapaju u čaši vode).

alemka
18.05.2009., 21:34
imam par provjerenih metoda pa ako hoces probaj:

- narezi krompire na ploske kao cips i isprzi u svinjskoj masti, pojedi sto toplije...pomaze

- propolis u spreju direkt na glasnice

- nestko je napisao sumeci kalcij, e nije nego sumeci magnezij...jako brzo pomaze, popiti dnevnu dozu koju imas napisanu na bocici

- med sa propolisom koji imas kupiti u ljekarni....jako,jako dobro sredstvo

eto.....nadam se da ce nesto pomoci...puno srece na pjevackom

doty
18.05.2009., 22:04
Meni je doktor rekao šumeći kalcij.
Šumeći magnezij mi je preporučen jednom drugom ne-prilikom za grčeve u nogama.

player_
18.05.2009., 22:06
hmm..ja ti nekad znam popit zaprzeni sečer u mmlijeku..sad neznam za kaj je tocno to..hh..ali ima veze s grlom..

doty
19.05.2009., 07:59
Tako su i mene u djetinjstvu liječili kod prehlade i kašlja.Mislim na šećer i mlijeko.

simon3
19.05.2009., 10:53
Tako su i mene u djetinjstvu liječili kod prehlade i kašlja.Mislim na šećer i mlijeko.
I mene. Čini mi se da se to daje kod bronhitisa, jer navodno razrjeđuje sluz.

Upala glasnica je obično virusnog podrijetla. Ništa, mora šutit i čekat da prođe:D

entrepreneur
19.05.2009., 16:54
Čaj od sljeza korjen i list, nikakve tablete osim kalcija

miumiu
20.05.2009., 10:38
Tablete/pastile TANTUM VERDE, a ima i tekucina sa istim imenom. Moze se kupiti u ljekarni. Meni to najvise pomaze, samo je feeling u ustima malo cudan, za cca. 30 min nekoliko utrne jezik, ali nije nista strasno.

mala15
21.05.2009., 08:40
Hvala svima na savjetima, sprobavala sam sve i svašta. Više me ne boli kad gutam. Ali kad recimo pričam nešto, ili idem pjevati ulovi me kašalj. Što da poduzmem po tom pitanju?

katica zlatica
21.05.2009., 09:09
Hvala svima na savjetima, sprobavala sam sve i svašta. Više me ne boli kad gutam. Ali kad recimo pričam nešto, ili idem pjevati ulovi me kašalj. Što da poduzmem po tom pitanju?

Uz razne pastile, cucanje bombona non-stop, čajeve, sirupe za kašalj, meni su nedavno najviše pomogli oblozi od švedske grenčice sa kojima sam spavala i držala ih kad sam bila doma. Treba paziti da ih se stavi na vrat do ispod ušiju, tako da su bliže anginama, i po sredini vrata. Inače, kod mene je bila u pitanju bakterijska upala angina, pa sam sretna što nisam morala piti antibiotike :)

mala15
21.05.2009., 09:39
Kakvi su to oblozi i di ih ima za kupiti

Blind_Guardian
23.07.2009., 07:53
Ovako, vec me 3-4 dana muci isti problem od kad sam se vratio s mora..
Glava me konstantno boli iznad desnog oka, grlo takoder kada gutam bilo sto, a tlak mi je najmanje 140/70.. a imam 15 godina.
se nekome ista slicno dogadalo? bio sam kod doktora za tlak, i kaze da nije nista ali moram pratit, svako jutro, podne i navecer ga mjerit, a za grlo mi nije nista rekao jer nije nista cudno vidjeo..

mozda vi imate iskustva s tim :(

vigilanty
24.07.2009., 01:22
Neka virozica, vjerojatno će brzo proći.
Jesi pojačano pod stresom?