PDA

View Full Version : HPV - Human papilloma virus

stranice : 1 2 [3] 4 5

bo*
16.11.2008., 17:48
da to je i meni čudno, ali čitajući sve ovo jako sam se zabrinula, na redu za pregled sam tek za mjesec dana :eek: pa sad kopam po svemu:)

hvala

valneahana
17.11.2008., 07:38
mislim da, obzirom da su ti se povukle te "bradavice", nije riječ o kondilomima uzrokovanim hpv-om, jer ja sam ih lječila i nikada se nisu same od sebe povukle! svakako se što prije savjetuj sa stručnjakom! držim fige!

možda se tebi ondilomi nisu povukli ALI KONDILOMI SE MOGU SPONTANO POVUĆI unutar godine dana od izbijanja,sve zavisi o našem imunitetu,stresu,....isto tako mogu opet i izbiti(medicinski dokazano)

meni su se recimo povukli sami od sebe kad mi je imunitet nakon poroda došao opet na staro jer su meni oni izbili u trudnoći a trudnoća je s razlogom drugo stanje i kad je to završilo i kad se sve vratilo na staro oni su nestali

valneahana
17.11.2008., 07:43
da to je i meni čudno, ali čitajući sve ovo jako sam se zabrinula, na redu za pregled sam tek za mjesec dana :eek: pa sad kopam po svemu:)

hvala

preporučam ti da odeš u modernu dijagnostiku ako si iz zagreba jer tamo testiraju na hpv niskog srednjeg i visokog rizika što socijalci ne rade,socijalni ginići testiraju samo na visoki rizik a na niski ne a kondilome vidljive golim okom ili ti šiljaste kondilome NAJČEŠĆE uzrukuje niski rizik,znači tebi treba tipizacija na niski rizik a kažem to ne rade socijalni ginići a čak ni svi privatnici

u modernoj dijagnostici te testiraju na sve skupine rizika koje postoje kod hpv-a i to košta 440 ili 420 kn,nesjećam se sad točno pa se tamo naruči na testiranje prije nego odeš ginekologu

bolje da to obaviš jer ima ginekologa koji i neznaju puno o kondilomima,tako je recimo ginekolog mojoj prijateljici koja je imala kondilom jedan jedini rekao da je to njoj kapilara:eek: i da kaj ona stalno nešto čačka i izmišlja i da to nije niš,kad sam joj ja to vidjela jer mi je pokazala jer zna da sam i ja imala iskustvo s hpv-om i znala je da sam radila u ginekološkoj ordinaciji i kad sam joj rekla da to je kondilo 1000000% otišla je kod drugog koji je to i potvrdio

tako da najbolje da napraviš tipizaciju u modernoj dijagnostici prije nego odeš giniću em zato ako ti je socijalni ginić on će te testirTI SAMO na visoki rizik em zato što će ti možda reći da to nije ništa a ovako ćeš biti potpu no sigurna kad obaviš tipizaciju na sve rizike:top:

bo*
17.11.2008., 09:21
valneahana, hvala na informaciji.. da stvarno neznam za koji q plaćamo to socijalno ali nema veze :confused: zamolila bih te da u p.poruku pošalješ broj ako imaš.. mislim da je 440 kn mala cijena da se napokon riješim stresa i počnem to liječiti :)

Goldylady
17.11.2008., 10:20
Drage moje dame, evo javljam vam da sam bila kod doktorice o kojoj je bila riječ :mig:

Jako me iznenadio dugi, dugi razgovor, dr je sve iz mog života nekako povezala, u pozitivnom smislu..jako profesionalna, ali nadasve ugodna starija gospođa :top:

Ovako , dobila sam dvoje kapi za moje jajnike, nešto kao prirodni hormoni (jer prave ne smijem piti zbog krvne slike i moguće tromboze, imam genetski visok holesterol i trigliceride), i još jedne koje uzimam po potrebi za vrijeme ciklusa ako ću jako, ali baš jako krvariti, kako sam znala.

E, sada za ove kapi još ne mogu reći kako djeluju, tek sam ih počela piti, trebam čekati cikličko krvarenje. Ali htjela sam se s nečim drugim pohvaliti. Budući da PCOS izaziva između ostaloga i stres, a ja doista živim stresnim životom (naučni radovi, politika...), dobila sam i biljne kapi protiv stresa. Dr je rekla da kapi moraju početi djelovati, kako kome, ovisno o organizmu, od 1. do 15.-tog dana najkasnije. Meni su počele djelovati već drugi dan.

Uvijek sam se prije budila prebita, radila jer sam znala da moram, bez nekog poleta, cijeli dan bila umorna..čišćenje kuće, najradije bih bila pobacala stvari kroz prozor, a nervoza...da ne pričam!!! Da mi je bilo daviti ljude oko sebe:mad::mad::mad: Čak me je hvatala neka tupa glavobolja, pa kao vrtoglavica i mučnina, ali ne neka prava.

Nakon drugog dana uzimanja kapi za stres, probudila sam se odmorna, i sa željom da započnem radni dan!! Popodne sam se uhvatila kako usisavam i pjevam :rofl: Ma kao da sam do sada nosila tešku naprtnjaću na leđima , pa da mi ju je neko skinuo :s

E, sada ako će i ove kapi za jajnike tako djelovati :s:

No za kapi za jajnike izvješće slijedi kada vidim što će biti :top:

Ne želim očekivati čuda i razočarati se, ali imam nadu :cerek:

sofi
17.11.2008., 11:19
koliko ja shvatih ti nisi uzela nista za hpv i Cinove? a cijena?

teeeeaa
17.11.2008., 11:27
da,znači ti nemaš problem kao mi,sa hpv-om?

malapravnica
17.11.2008., 11:59
možda se tebi ondilomi nisu povukli ALI KONDILOMI SE MOGU SPONTANO POVUĆI unutar godine dana od izbijanja,sve zavisi o našem imunitetu,stresu,....isto tako mogu opet i izbiti(medicinski dokazano)

meni su se recimo povukli sami od sebe kad mi je imunitet nakon poroda došao opet na staro jer su meni oni izbili u trudnoći a trudnoća je s razlogom drugo stanje i kad je to završilo i kad se sve vratilo na staro oni su nestali

ok, nisam znala da se bradavica može povući, mislila sam da ju se mora tretirati, a ovisno o našem imunitetu će se/neće se ponovno pojaviti! moj bed! ali dobro, zato sam i napisala da se treba sa stručnjakom konzultirati, da se riješi svake sumnje, ili krene sa lječenjem! u svakom slučaju takve stvari treba što prije riješavat bez odgađanja! samo hrabro!

JustForFun
17.11.2008., 12:32
Drage moje dame, evo javljam vam da sam bila kod doktorice o kojoj je bila riječ :mig:

Jako me iznenadio dugi, dugi razgovor, dr je sve iz mog života nekako povezala, u pozitivnom smislu..jako profesionalna, ali nadasve ugodna starija gospođa :top:

Ovako , dobila sam dvoje kapi za moje jajnike, nešto kao prirodni hormoni (jer prave ne smijem piti zbog krvne slike i moguće tromboze, imam genetski visok holesterol i trigliceride), i još jedne koje uzimam po potrebi za vrijeme ciklusa ako ću jako, ali baš jako krvariti, kako sam znala.

E, sada za ove kapi još ne mogu reći kako djeluju, tek sam ih počela piti, trebam čekati cikličko krvarenje. Ali htjela sam se s nečim drugim pohvaliti. Budući da PCOS izaziva između ostaloga i stres, a ja doista živim stresnim životom (naučni radovi, politika...), dobila sam i biljne kapi protiv stresa. Dr je rekla da kapi moraju početi djelovati, kako kome, ovisno o organizmu, od 1. do 15.-tog dana najkasnije. Meni su počele djelovati već drugi dan.

Uvijek sam se prije budila prebita, radila jer sam znala da moram, bez nekog poleta, cijeli dan bila umorna..čišćenje kuće, najradije bih bila pobacala stvari kroz prozor, a nervoza...da ne pričam!!! Da mi je bilo daviti ljude oko sebe:mad::mad::mad: Čak me je hvatala neka tupa glavobolja, pa kao vrtoglavica i mučnina, ali ne neka prava.

Nakon drugog dana uzimanja kapi za stres, probudila sam se odmorna, i sa željom da započnem radni dan!! Popodne sam se uhvatila kako usisavam i pjevam :rofl: Ma kao da sam do sada nosila tešku naprtnjaću na leđima , pa da mi ju je neko skinuo :s

E, sada ako će i ove kapi za jajnike tako djelovati :s:

No za kapi za jajnike izvješće slijedi kada vidim što će biti :top:

Ne želim očekivati čuda i razočarati se, ali imam nadu :cerek:

to si ti uzela za pcos?

Goldylady
17.11.2008., 13:05
Curke, čitajte pažljivo postove :p

Ja sam rekla da nemam, hvala Bogu hpv, već PCOS , ali mi je ginekologica preporučila istu doktoricu koja je izliječila Zoltu. Očito se doktorica ne bavi samo HPV-om, već i ostalim gin. problemima :)

Kod mene je bila sumnja na HPV.

sugarfree30
17.11.2008., 13:36
Sad kad svi navalimo na doktoricu :D
Ja cekam nalaze i vrijeme kad ce mi se smiriti curenje, pa cu vidjeti kakva ce biti papa.

valneahana
17.11.2008., 14:15
valneahana, hvala na informaciji.. da stvarno neznam za koji q plaćamo to socijalno ali nema veze :confused: zamolila bih te da u p.poruku pošalješ broj ako imaš.. mislim da je 440 kn mala cijena da se napokon riješim stresa i počnem to liječiti :)

neznam ti broj

ali ovako: ukucaj u google moderna dijagnostika i onda će ti izbaciti njihovu stranicu i tamo imaš broj i adresu,ako nećeš moći naći onda mi piši pa ću ja potražiti ali nema šanse da nenađeš ako ukucaš tako

valneahana
17.11.2008., 14:26
ok, nisam znala da se bradavica može povući, mislila sam da ju se mora tretirati, a ovisno o našem imunitetu će se/neće se ponovno pojaviti! moj bed! ali dobro, zato sam i napisala da se treba sa stručnjakom konzultirati, da se riješi svake sumnje, ili krene sa lječenjem! u svakom slučaju takve stvari treba što prije riješavat bez odgađanja! samo hrabro!

slažem se u potpunosti s tobom oko toga da treba rješavati kondilome i bilo što drugo što hpv može uzrukovati(ravne kondilome još,cinove,cisove,...)

eto imala sam sreću da su mi otpali za vrijeme babinja,a da nisu sigurno bi ih išla tretirati premazivanjem ili spaljivanjem samo da nestanu

ja sam uvijek za rješavanje a ne čekanje da EVENTUALNO prođu sami od sebe,kako sam rekla zna se to događati i to četo kad su u pitanju šiljasti kondilomi i to oni smješteni na preponama,na usnama itd. ali ja nikada nebi čekala da oni eventualno nestanu nego bih išla na rješavanje ODMAH jer zašto bih ih imala ako ih mogu ukloniti-as simple as that,no kako je meni bilo babinje nisam smjela ništa tada raditi i eto povukli se

nakon nekog vremena sam napipala jedan na ulazu u vaginu koji je ili ostao od prije a ja ga nisam primjetila do tada ili je naknadno izbio i njega ću ići spaliti i neću čekati da sam nestane makar je to moguće ali jednostavno neda mi se čekati i imati to kad nemoram,fuj gade mi se bilo kakve izrasline bilo gdje po tijelu pa tako i taj kondilom i zato ga odoh spaliti

znači zaključak moj: šiljasti kondilomi uzrukovani niskorizičnim hpv-om se mogu spontano povući unutar godine dana od pojave(ali sve je to individulano) i to najčešće oni smješteni vani po preponama,usnama ili na samom ulazu u vagini ali JA SAM UVIJEK ZA NJIHOVO UKLANJANJE A NE ČEKANJE jer nikad neznaš dali će tebi otpasti ili ne i zašto ih imati ako nemoramo:D

sofi
17.11.2008., 15:19
Curke, čitajte pažljivo postove :p

Ja sam rekla da nemam, hvala Bogu hpv, već PCOS , ali mi je ginekologica preporučila istu doktoricu koja je izliječila Zoltu. Očito se doktorica ne bavi samo HPV-om, već i ostalim gin. problemima :)

Kod mene je bila sumnja na HPV.

shvatamo mi tebe, samo mi malo cudno bilo to sto pises na temi hpv o tome....

bo*
17.11.2008., 22:05
slažem se u potpunosti s tobom oko toga da treba rješavati kondilome i bilo što drugo što hpv može uzrukovati(ravne kondilome još,cinove,cisove,...)

eto imala sam sreću da su mi otpali za vrijeme babinja,a da nisu sigurno bi ih išla tretirati premazivanjem ili spaljivanjem samo da nestanu

ja sam uvijek za rješavanje a ne čekanje da EVENTUALNO prođu sami od sebe,kako sam rekla zna se to događati i to četo kad su u pitanju šiljasti kondilomi i to oni smješteni na preponama,na usnama itd. ali ja nikada nebi čekala da oni eventualno nestanu nego bih išla na rješavanje ODMAH jer zašto bih ih imala ako ih mogu ukloniti-as simple as that,no kako je meni bilo babinje nisam smjela ništa tada raditi i eto povukli se

nakon nekog vremena sam napipala jedan na ulazu u vaginu koji je ili ostao od prije a ja ga nisam primjetila do tada ili je naknadno izbio i njega ću ići spaliti i neću čekati da sam nestane makar je to moguće ali jednostavno neda mi se čekati i imati to kad nemoram,fuj gade mi se bilo kakve izrasline bilo gdje po tijelu pa tako i taj kondilom i zato ga odoh spaliti

znači zaključak moj: šiljasti kondilomi uzrukovani niskorizičnim hpv-om se mogu spontano povući unutar godine dana od pojave(ali sve je to individulano) i to najčešće oni smješteni vani po preponama,usnama ili na samom ulazu u vagini ali JA SAM UVIJEK ZA NJIHOVO UKLANJANJE A NE ČEKANJE jer nikad neznaš dali će tebi otpasti ili ne i zašto ih imati ako nemoramo:D

-- hvala našla sam na netu sve informacije.. da nisam bila u africi i ja bih odmah otišla, ali kao što napisah po povratku toga više nije bilo i ja sam jednostavno zaboravila.. a nisam ni pomislila na hpv :o sve do sada, no i ovaj koji se pojavio prošli tjedan povukao se ... ali jednostavno mi se gadi imati kao što kažeš bilo kakvu izraslinu na tijelu a pogotovo dolje!!!:flop: tako da ću se već sutra naručiti i vidjeti što i kako :)

Goldylady
18.11.2008., 07:34
shvatamo mi tebe, samo mi malo cudno bilo to sto pises na temi hpv o tome....

Ispričavam se svima. Nenamjerno sam napravila offtopic :ne zna:

Kod mene su sumnjali na HPV, pa sam se priključila temi. Još jednom sorry svima :)

Zolta
18.11.2008., 07:41
-- hvala našla sam na netu sve informacije.. da nisam bila u africi i ja bih odmah otišla, ali kao što napisah po povratku toga više nije bilo i ja sam jednostavno zaboravila.. a nisam ni pomislila na hpv :o sve do sada, no i ovaj koji se pojavio prošli tjedan povukao se ... ali jednostavno mi se gadi imati kao što kažeš bilo kakvu izraslinu na tijelu a pogotovo dolje!!!:flop: tako da ću se već sutra naručiti i vidjeti što i kako :)

Idi obavezno! Ja sam na topiku spomenula jednu gospođu čiji je suprug bio pomorac. Njoj su isto kondilomi nastajali, povlačili se, dok čak jednog nije dobila kraj nosa (u brazdi između nosa i usana), i budući da je smatrala da je to prišt, pretvorio se u karcinom kože.

Kondilomi, to jest HPV virus se može spontano povući, što može, ali ne mora značiti i samoizlječenje.

otom_potom
18.11.2008., 20:09
Drage moje, imam trenutno jednu problemčinu i nikako da mi itko da nekakav smislen odgovor. Papa od prije godinu dana pokazuje CIN I, napravila dodatne briseve, pozitivni visokorizicni, niskorizicni, ma hrpa HPVa..ponovila papu u 8. mjesecu, i dalje CIN I...sutra idem opet to obaviti..e sad, ja sam do sad imala dva partnera, od kojih su oba napravila testove za HPV (sadasnji decko, i bivsi kojeg sam natjerala da to nabavi cisto iz moralnih razloga) i njima su negativni..ubit cu se..nije mi nista jasno, kako je to moguce? decko mi je naravno prvo postavio pitanje: Mene zanima od koga si ti to pokupila?!?
Nemam logicko objasnjenje za ovo, anyone?:ne zna:

meelitaa
18.11.2008., 20:53
reci ti njima da pravi test na hpv za muškarce ne postoji i da su zato negativni što ne znači da ga nemaju jer ako ga ti imaš i spavala si s njima više puta bez kodoma imaju i oni vjer
oni njima rade testove koji se koriste na nama ženama i oni nisu 100% pouzdani za muške, možeš si pronać na netu u kojem postotku su točni što objašnjava kako su negativni, u pun o slučajeva su muški negativni a zapravo nose hpv u sebi tako da možda bi se ta dvojica trebali zapitati s kim su oni spavali
kod nekih muških gdje se vide promjene na penisu se javi negativan bris na hpv tako da toliko o tome
i meni je bivši postavio istu stvar čisto da se riješi krivnje a zna da mi je on to prenio, nažalost uvijek žene budu krive jer se u nas promjene dogode i može se nać hpv a kod njih ne zato njih i ne istražuju previše

valneahana
19.11.2008., 07:20
Drage moje, imam trenutno jednu problemčinu i nikako da mi itko da nekakav smislen odgovor. Papa od prije godinu dana pokazuje CIN I, napravila dodatne briseve, pozitivni visokorizicni, niskorizicni, ma hrpa HPVa..ponovila papu u 8. mjesecu, i dalje CIN I...sutra idem opet to obaviti..e sad, ja sam do sad imala dva partnera, od kojih su oba napravila testove za HPV (sadasnji decko, i bivsi kojeg sam natjerala da to nabavi cisto iz moralnih razloga) i njima su negativni..ubit cu se..nije mi nista jasno, kako je to moguce? decko mi je naravno prvo postavio pitanje: Mene zanima od koga si ti to pokupila?!?

melita ti je super odgovorila

znači bris kojim se njima radi testiranje je inače smišljen za nas žene i s njim se nama radi ali i muškima ali baš radi toga što je to osmišljeno za nas žene i za naše tkivo dolje a ne njihovo kod njih je nepouzdano i masu puta dođe lažno negativno

i ako si spavala s njima bez kondoma kroz neko duže vrijeme sigurno imaju hpv

ono što bi trebali napraviti je to da odu na peniskopiju,to je pregled gdje pod jednim aparatom koji uvećava do 40 puta doktor gleda njihov penis i gleda dali ima promjena po penisu koje je uzrukovao hpv jer nemoraju sve promjene biti vidljive golim okom,tako da ako vi ništa nevidite po penisu neznači da on nema promjena jer postoje promjene koje nisu vidljive golim okom nego samo tim aparatom

vidljive promjene su ti šiljasti kondilomi(bradavice) koje mogu biti smještene po penisu,oko glavića,na ulazu u mokraćnu cijev,na preponama,oko anusa,...

nevidljive tj. vidljive samo peniskopom su ravni kondilomi koji isto mogu biti smješteni isto gdje i ovi šiljasti,te predkancerogene promjene koje isto nisu vidljive

znači kad su već napravili tipizaciju na hpv trebali bi otići i na peniskopiju isto da se vidi jeli ima promjena a ti bi trebala na kolposkopiju jer papa je neprecizan,ako njima ni na peniskopiji neće biti promjena to opet neznači da ono nemaju hpv,možda ga imaju ali im nije aktiviran nego začahuren i čeka neki okidač da izbije

nažalost nepostoji ni jedan test koji će pokazati točno dali imamo taj virus u sebi ili ne a da je stopostotan nego ono što je na nama je da ako sumnjamo da ga imamo ili smo sigurni danga imamo trebamo redovitije ići na papa test te na kolposkopiju a dečki na peniskojpiju jer nikad neznaš kada će se razviti promjene zato to treba pratiti a kako rekoh pošto postoje nevidljive promjene golim okom zato se uz papa test treba raditi kolposkopija a muški peniskopiju bar jednom godišnje

tonkica051
19.11.2008., 07:32
pa hpv je nađen i kod nekih djevica, prvenstveno se prenosi seksualnim kontaktom, ali ne mora biti

čak ni kondom nije zaštita od hpv-a :flop: :flop: :flop:

OOOOOOO
19.11.2008., 10:52
nazalost nije i preko njega postoji mogucnost da ga dobijes:flop:

Zolta
19.11.2008., 10:56

Draga moja, ako si čitala ranije postove, ja sam muža odvela na testiranje. Test je bio negativan, i urolog je rekao (ne znam o kom se testu radilo) da je test pouzdan!

Pitala sam i dr. o kojoj sam pisala da me je izliječila. I ona je rekla da se HPV može prenjeti čak ručnikom, preko Wc školjke. Netko ti može čak u obitelji imati HPV, a da ne zna.

meelitaa
19.11.2008., 11:22
nema toliko pouzdanih testova to ti znam sa sigurnošću. nazovi modernu dijagnostiku ako hoćeš pa se informiraj o tom oni ti npr ne koriste testove za hpv na muške jer nisu dovoljno pouzdani, a oni su ti najinovativniji što se tiče otkrivanja hpv i ostalog i jedini testiraju na 49 tipova što je moja sreća jer bi inače ispalo da nemam hpv jer je srednjeg rizika koji testovi sa zavoda ne detektiraju
evo citat s njihove str: Međutim, dok za žene postoje pouzdani dijagnostički testovi za otkrivanje infekcije HPV virusom, takvi testovi za muškarce ne postoje. Rizik od genitalne HPV infekcije moguće je smanjiti smanjenjem broja spolnih partnera.
ne znam kod kakvog doktora si išla al on očito nije dobro informiran o hpv-u. to ti nije previše pouzdano. u nekim slučajevima će pokazat u nekim ne
peškirom je moguće prenijet ako se obrišeš ručnikom kojim se zaražena osoba obrisala prije tebe (ne znam tko to uopće radi al ok) a da nije opran jer realno peškiri idu na pranje na visoku temp i tu se virus uništi
preko wc školjke je mouće prenjeti ako se sjeda na javne wc-ove di ljudi zapišaju školjku itd
mogućnost prenosa nekim drugim putem je stvarno minimalna

meelitaa
19.11.2008., 11:27
aha vdim da je to bio urolog ma oni ti ne znaju baš previše o hpv-u odi ako hoćeš čitat postove muških pa ćeš vidit kakve glupe stvari rade. vodite dečke ljubi na pregled koji je jedan od najboljih doktora za hpv pa ćete vidit da će vam i on reć da pravi test za muške na postoji. mogu otić na peniskopiju kod njega da vide jel ima promjena
isto tako bilo kako bilo da si ti dobila hpv makar i preko ručnika kako ti je ta dokt rekla ako si spavala više puta s mužem i on ima vjer virus u sebi - to sam već napisala i njoj prije

OOOOOOO
19.11.2008., 11:53
obicno kazu da se hpv dobiva spolnim pute,a sad ga vec dobivaju i djevice,strasno!preko wc ga se moze dobit,nosenjem tuđeg rublja,a i od necistih instrumenata kod ginekologa,tj. nesteriliziranih.ja sam uvjerena da sam ga dobila putem kiretaze,sto sam i rekla dr. pa je samo sutio na to...

valneahana
19.11.2008., 12:01
da istina je da se može prenijeti i preko wc školjke ili ručnika i takvih stvari ali ono što sam ja pročitala negdje a ne sjećam se gdje je pisalo da se može prenijeti i preko solarija i plahti jer naša koža se ljušti(to se nemora golim okom vidjeti jer je to mikroskopski) i onda te stanice ostanu na plahti recimo ili solariju i tako se pokupi jer hpv ne napada sam sluznicu već i kožu pa tako genitalni hpv nemora uvijek biti smješten u vagini već i na preponama,oko anusa,na usnama,... a to je sve vani

nekako za taj solarij i plahte baš nevjerujem makar bi imalo smisla preko takvih stanica ali u krevetu bar ja spavam obučena a nevjerjem da će mi hpv preko gaća i pidžame prodrijeti do vagine a za solarij neznam šta da kažem,ja si ga sama svaki put još dezinficiram ali neznam kaj misliti još o tome

nekako si mislim da je zbilja prijenos toliki i moguć s svega i svačega da bi onda svi imali hpv:ne zna:

meelitaa
19.11.2008., 12:14
da da vidiš i u solarij se cure gole skidaju, pitala sam dokt za taj solarij jel smijem ić već prije i rekla mi je da se dobro zaštitim ako ću ić tako da se ja sunčam i u gaćicama i u boksericama koje skinem nakon sunčanja, bez obzira na dezinfekciju mi neznamo ni kakvo je sretstvo unutra ni ništa a tu žene liježu gole i znoje se itd..
i ja spavam obučena, mislilm da je preko plahti moguće samo ako se spava gol il ako je u pitanju sex na tim plahtama pa poslje netko na tim plahtama ide spavat gol, tako da smatram da ako si obučen u nečijem krevetu ništa ti nemože bit
e da nažalost onda ne smijemo više ni isprobavat hlače po dućanima jer sve cure danas nose tange i tako isprobavaju stvari
ne prenosi se to baš tako lako i to nije dovoljna količina virusa inače bi svi imali hpv kako kaže V.

Zolta
19.11.2008., 12:19
Jedno ne razumijem. Zapravo razumijem, ali me hvata panika. Ok. Muž ili dečko ima HPV. Veza funkcionira (tko zna gdje ga je prije dobio). Žena pokupi HPV..slijede problemi, i same znate kakvi. Žena se izlijeći. Ostaje s istim partnerom. Reinfekcija je moguća :horor:

Npr. kada je meni došlo do izlječenja, ginekolog mi je rekao : voditi sexs s prezervativom još 6 mjeseci. E, sada ako je moj muž pozitivan, a test za njih je nepouzdan, to znaći da ja mogu ponovo oboljeti :confused:

meelitaa
19.11.2008., 12:20
mislim da bi se mi morale malo opustit šta se tih stvari tiče.
npr mene je uvijek bilo strah hpv-a uvijek sam pazila da ne sjedam na javni wc- govorila curama nemojte sjedit po šoljama dobit ćete hpv, nisam nikom nikad davala svoju odjeću ni nosila tuđu itd i na kraju ga dobijem jer sam zbog konstantih pucanja kondoma s dečkom počela spavat s njim bez užas ne mogu vjerovat
tad sam znala šta je to al nisam znala toliko o tom ko ni druge cure i mislila sam da se to vidi na papi i eto ti na

Zolta
19.11.2008., 12:24
Ja ću već danas pitati Dr. H.Z. da li one kapi djeluju i na muškarce. Definitivno. Nema više zafrkancije. A za prijenos solarijem nekako čisto sumnjam. To su ultraljubičaste zrake, a one uništavaju viruse, zar ne?

meelitaa
19.11.2008., 12:26
Jedno ne razumijem. Zapravo razumijem, ali me hvata panika. Ok. Muž ili dečko ima HPV. Veza funkcionira (tko zna gdje ga je prije dobio). Žena pokupi HPV..slijede problemi, i same znate kakvi. Žena se izlijeći. Ostaje s istim partnerom. Reinfekcija je moguća :horor:

Npr. kada je meni došlo do izlječenja, ginekolog mi je rekao : voditi sexs s prezervativom još 6 mjeseci. E, sada ako je moj muž pozitivan, a test za njih je nepouzdan, to znaći da ja mogu ponovo oboljeti :confused:

morate se lječit oboje tj nek ode do ljube da vidi jel ima promjene
do reinfekcije svakako može doć ako se ne koriste kondomi jer u vrijeme oporavka kad se tijelo još nije uspjelo riješiti virusa u potpunosti on ti dodatno ubacuje virus u tijelo i dođe do ponovne infekcije

smatra se nakon što žena preboli taj tip hpv-a al nakon što ga se stvarno riješi i nije prisutan duže vrijeme da postaje imuna na taj tip i da ako ostane s istim partnerom ne bi trebala dobit ponovnu infekciju istim

valneahana
19.11.2008., 12:27

neka ti muž ode na peniskopiju da se vidi ima li kakvih promjena on po penisu,ako nema a ti si se izliječila možete slobodno bez kondoma jer pitanje je dali si ti izliječila virus ili samo promjene,jer virusu je potrebno još neko vrijeme nakon uklanjaja promjena da ga organizam izbaci

znači bitne su promjene,ako njih nema nitko sex bez kondoma je moguć a dok promjena ima netko onda ne jer u promjenama je najveća koncentracija virusa i dok su promjene prisutne onda je mogućnost reinfekcije

iskreno zolta ja nemislim da si ti rješila sami virus kao virus(dao bog da jesi) ali kako rekoh za virus nema lijeka nikakvoga(bar za sada) nego su tebi od onim pripravaka nestale promjene ali virus ne,on će nestati nakon nekoliko godina kad se organizam sam izbori i izbaci ga a ti se do tada trebaš potruditi da ti se promjene više ne pojave jer ako se opet pojave opet sve ispočetka i zato pošalju partnera na peniskopiju

Zolta
19.11.2008., 14:15
neka ti muž ode na peniskopiju da se vidi ima li kakvih promjena on po penisu,ako nema a ti si se izliječila možete slobodno bez kondoma jer pitanje je dali si ti izliječila virus ili samo promjene,jer virusu je potrebno još neko vrijeme nakon uklanjaja promjena da ga organizam izbaci

znači bitne su promjene,ako njih nema nitko sex bez kondoma je moguć a dok promjena ima netko onda ne jer u promjenama je najveća koncentracija virusa i dok su promjene prisutne onda je mogućnost reinfekcije

iskreno zolta ja nemislim da si ti rješila sami virus kao virus(dao bog da jesi) ali kako rekoh za virus nema lijeka nikakvoga(bar za sada) nego su tebi od onim pripravaka nestale promjene ali virus ne,on će nestati nakon nekoliko godina kad se organizam sam izbori i izbaci ga a ti se do tada trebaš potruditi da ti se promjene više ne pojave jer ako se opet pojave opet sve ispočetka i zato pošalju partnera na peniskopiju

Puno ti puuuuno hvala :s Sada sam mirnija, jer mi je muž bio na peniskopiji, i sve je bilo u redu. Ja nikakvih promjena nemam, papa u redu, ma sve, ovo je već treća godina.:top:

valneahana
20.11.2008., 10:37
Puno ti puuuuno hvala :s Sada sam mirnija, jer mi je muž bio na peniskopiji, i sve je bilo u redu. Ja nikakvih promjena nemam, papa u redu, ma sve, ovo je već treća godina.:top:

zolta super da ste sada čisti i ti i on ali poslušaje me sad,kako bi znali da ste i dalje čisti i da se pormjene nisu vratile(što je moguće) pratite vaše stanje redoviti,ti ide bar jednom godišnje na papu ALI i kolposkopiju a njega jednom godišnje šalji na peniskopiju baš radi toga da se vidi nisu li promjene naknadno izbile i tako radite naredne tri godine,ako iu tom periodu nećete imati promjene smatrajte se izliječenim od hpv-a:top:

Vidyca
20.11.2008., 11:21
Ja sam po struci medicinska sestra. Dugo vas čitam, ali sam se tek sada odlučila javiti se. Imam 27 godina, prije 6 godina sam rodila, a nakon toga, za godinu dana dobila strašne kondilome. Trebala sam na vulvoplastiku.
Jako mi je pomogla dr. o kojoj Zolta piše. Ljekove mi je slala poštom, jer je ona iz Ri, a ja s istoka zemlje. Zapravo spasila me od vulvoplastike.
No, nisam to htjela reći. Htjela sam reći da sam ja uvjerena da sam HPV dobila prilikom poroda.
Kada stignem, napisati ću vam svoj slučaj, pa čete vidjeti što je život u stravi.

JustForFun
20.11.2008., 13:05
Vidyca napiši što prije svoju priču.

je li to sigurno da se otkuhavanjem na 95 ubijaju ti virusi?

Vidyca
20.11.2008., 13:51
Vidyca napiši što prije svoju priču.

je li to sigurno da se otkuhavanjem na 95 ubijaju ti virusi?

Ovako, ja i muž smo hodali od drugog razreda srednje. On je meni bio prvi partner i ja njemu. Uzmimo utopiju po strani, kada sam dobila HPV, i on je išao na penisoskopiju, i bris uretre na HPV. Bio je negativan.
Do godinu dana nakon poroda bila sam zdrava, papa, ma sve 5 :) Nakon cirka godinu dana, primjetila sam odjednom par kondiloma oko vulve. Znala sam o čemu se radi, naručila se kod ginekologa. Naručio me za tri dana (bio je vikend između). Do ponedjeljka, odlaska ginekologu, dobila sam još par kondiloma, a do spaljivanja, već ih je bilo po svuda! Oko vulve, na vulvi, u preponama, oko anusa.
Kod spaljivanja bilo mi je rečeno da ih je preveliki broj da se spale svi od jednom. Kako bi ih spalila, narasli bi novi, sada veći i karfiolasti!
Kondilomi su se palili (upala), crvenjeli, čak su neki i secernirali (tekućina iz njih, vlažili). Nisam mogla sjediti, bolilo me dok hodam. S mužem nisam mogla imati odnose, a i nisam smjela. Antibiotske masti, antivirotske masti, oblozi od acidi borici, hipermangan, ma svašta sam stavljala. Sada su mi počeli i izrezivati određene kondilome kirurški, i slati na citološki nalaz. Na kondilomima su se vidjele karcinomske promjene. Rečeno mi je da moram na vulvoplastiku.
Znate što to znaći? Izrezivanje svega vanjskoga i transplatacija kože s bedara. A nakon same operacije ležati u položaju da se koža drži i s bedrom i da je na vagini i oko anusa, a debelo crijevo se na trbušnu šupljinu izvuće van i stavi vrečica, a u mjehur se direktno preko trbuha stavlja kateter. Imala sam priliku vidjeti neke takve pacijentice.
Termin je bio zakazan, a ja se hvatala za svaku slamku spasa. Od jedne pacijentice sam čula za dr. o kojoj priča Zolta. Nisam imala što izgubiti. Najprije sam kroz 7 dana ispirala nekom tekučinom koja se stavlja u vodu, kapi, klasično. Upala se počela smirivati, a kondilomi povlačiti. Ostao je samo jedan karfijolasti, veličine večeg oraha. Došla sam na pregled za zakazanu operaciju. Dr. je rekao da je stanje jako dobro. Taj veliki kondilom je kirurški uklonjen i biopsija je pokazala da nema karcinomatoznih promjena. Naručena sam za mjesec dana, ili prije ako se pogorša. Za mjesec dana sam došla, skoro čista! Za tri mjeseca sam bila skroz čista. Izbjegla sam vulvoplastiku!
Sada i ja i muž idemo na stalne kontrole. Za sada je još uvijek sve u redu.

Da, 95 stupnjeva ubija virus. Ne bih dalje pisala jer sam ipak medicinski radnik...ali....

Da, to je moja trauma s HPV-om, a da samo kažem, još se u isto vrijeme pojavila i hipertireoza (štitnjača). Pomišljala sam na najgore. A dugo vrijeme su moju hipertireozu proglašavali depresijom!!!

malapravnica
20.11.2008., 14:08
Ovako, ja i muž smo hodali od drugog razreda srednje. On je meni bio prvi partner i ja njemu. Uzmimo utopiju po strani, kada sam dobila HPV, i on je išao na penisoskopiju, i bris uretre na HPV. Bio je negativan.
Do godinu dana nakon poroda bila sam zdrava, papa, ma sve 5 :) Nakon cirka godinu dana, primjetila sam odjednom par kondiloma oko vulve. Znala sam o čemu se radi, naručila se kod ginekologa. Naručio me za tri dana (bio je vikend između). Do ponedjeljka, odlaska ginekologu, dobila sam još par kondiloma, a do spaljivanja, već ih je bilo po svuda! Oko vulve, na vulvi, u preponama, oko anusa.
Kod spaljivanja bilo mi je rečeno da ih je preveliki broj da se spale svi od jednom. Kako bi ih spalila, narasli bi novi, sada veći i karfiolasti!
Kondilomi su se palili (upala), crvenjeli, čak su neki i secernirali (tekućina iz njih, vlažili). Nisam mogla sjediti, bolilo me dok hodam. S mužem nisam mogla imati odnose, a i nisam smjela. Antibiotske masti, antivirotske masti, oblozi od acidi borici, hipermangan, ma svašta sam stavljala. Sada su mi počeli i izrezivati određene kondilome kirurški, i slati na citološki nalaz. Na kondilomima su se vidjele karcinomske promjene. Rečeno mi je da moram na vulvoplastiku.
Znate što to znaći? Izrezivanje svega vanjskoga i transplatacija kože s bedara. A nakon same operacije ležati u položaju da se koža drži i s bedrom i da je na vagini i oko anusa, a debelo crijevo se na trbušnu šupljinu izvuće van i stavi vrečica, a u mjehur se direktno preko trbuha stavlja kateter. Imala sam priliku vidjeti neke takve pacijentice.
Termin je bio zakazan, a ja se hvatala za svaku slamku spasa. Od jedne pacijentice sam čula za dr. o kojoj priča Zolta. Nisam imala što izgubiti. Najprije sam kroz 7 dana ispirala nekom tekučinom koja se stavlja u vodu, kapi, klasično. Upala se počela smirivati, a kondilomi povlačiti. Ostao je samo jedan karfijolasti, veličine večeg oraha. Došla sam na pregled za zakazanu operaciju. Dr. je rekao da je stanje jako dobro. Taj veliki kondilom je kirurški uklonjen i biopsija je pokazala da nema karcinomatoznih promjena. Naručena sam za mjesec dana, ili prije ako se pogorša. Za mjesec dana sam došla, skoro čista! Za tri mjeseca sam bila skroz čista. Izbjegla sam vulvoplastiku!
Sada i ja i muž idemo na stalne kontrole. Za sada je još uvijek sve u redu.

Da, 95 stupnjeva ubija virus. Ne bih dalje pisala jer sam ipak medicinski radnik...ali....

Da, to je moja trauma s HPV-om, a da samo kažem, još se u isto vrijeme pojavila i hipertireoza (štitnjača). Pomišljala sam na najgore. A dugo vrijeme su moju hipertireozu proglašavali depresijom!!!

grozno, stvarno grozno..
ali ako ste oboje bili vjerni tj. niste imali druge partnere, kako je došlo do zaraze? ja sam isto imala kondilome, i znam kako sam ih dobila, ali zanima me kako se to tebi dogodilo, čisto da znam na šta još obratit pozornost da se povijest ne ponovi! ako ti nije problem..

sofi
20.11.2008., 15:08
temperatura preko 80 stupnjeva ubija viruse....

Vidyca
20.11.2008., 15:37
malapravnica, ja sam uvjerena da sam HPV pobrala u rodilištu ili kod ginekologa. Ja znam da sve to mora biti sterilno, ali greške se nažalost događaju. Poslije poroda imunitet je ženi oslabljen (pogotovo je meni bio jer sam imala i groznicu nakon poroda, a nakon 15 dana od poroda, kada više krvarenja ne bi trebalo biti, ja sam počela jako krvariti...). Isto tako, nakon poroda kada sam trebala mirovati, čim sam izašla iz rodilišta, uhvatila sam se svakodnevnog čiščenja (da ne bi u očima poznate patronažne ispala neuredna)...
A sada, jednu stvar moram priznati. Ja nisam bila ni s kim osim s mužem, ali za sebe samo on zna! Premda mu vjerujem.
A inače, ja sam ko magnet za boleštine. Sada, najnovije, postavljena mi je sumnja na RA (reumatoidni artritis, pretrage u tijeku).

sofi
20.11.2008., 16:01
vidyca,
a znas li koji si virus imala visokorizicni ili niskorizicni?
koliko dugo je trajala ta terapija od dr. iz rijeke i koliko je kostala?

Vidyca
20.11.2008., 17:37
Imala sam visokorizični 16 i 18. Terapija je trajala cca 2 mjeseca. Ne sječam se cifre, ali znam da je cijena bila pristupačna. Puno sam puno više platila na preglede kod privatnika, čak na neke preparate iz Njemačke, a bez učinka.
Da, imala sam gore navedene 16 i 18, ali i niz drugih...brojeva ko u prići.

marita13
20.11.2008., 18:08
Pozdrav svima. Čitam vas vec mjesecima, gotovo svaki dan.Upravo sam se ulogirala. Molim da mi netko pošalje adresu i br.tel. od dr.H.Z. iz RI., može pp. Dijagnosticiran mi je prije god.dana cin1 i niskorizicni hpv...nema kondiloma, nema nicega, brisevi uredni, na kolkoskopiji se ne vidi ništa... no, naravno nije mi svejedno....nakon 6 mj.novi papa- cin se navodno povukao. Ali nije mi vrag dao mira, u 9. mj. otišla u Modernu dijagn.i ponovila papu i hpv...njihov nalaz cin 1 i niskorizični hpv.Poslije toga sam u 10 mj. otisla svom doktoru ponoviti papu, još čekam nalaze.....U početku sam bila u šoku, onda sam krenula po forumima...mislim da sam pročitala sve šta se nudi.Bavi li se Dr.H.Z.samo ginekološ.problemima?Hvala

OOOOOOO
20.11.2008., 18:17
o kojem je dr. rijec,po inicijalima ne kuzim?

marita13
20.11.2008., 18:36
bok oooooo, procitaj na stranici 20

valneahana
20.11.2008., 19:09
Imala sam visokorizični 16 i 18. Terapija je trajala cca 2 mjeseca. Ne sječam se cifre, ali znam da je cijena bila pristupačna. Puno sam puno više platila na preglede kod privatnika, čak na neke preparate iz Njemačke, a bez učinka.

vidica a da ti nisi nešto pobrkala?

naime kad te testiraju na visoki rizik oni te testaju na određeni broj tipova visokog rizika i kad dobiješ nalaz na njemu pišu ti brojevi svi i dali si pozitivna ili negativna ALI TO NEZNAČI da imaš sve brojeve koji su nabrojani nego SAMO da si pozitivna na jedan eventualno na dva tipa ali pošto oni nemaju mogućnost izolirati sve tipove ponaosob zato oni napišu sve brojeve i samo dali si pozitivna ili negativna jel me kužiš?

btw za sve koji čitaju forum eto vam potvrde da neki tipovi visokog rizika isto mogu izazvati šiljaste kondilome a o tome sam i pričala,znači neizazivaju samo niskorizični šiljaste kondilome nego postoje i neki tipovi visokorizičnih koji umjesto karakterističnih ravnih izazivaju šiljaste

sofi
20.11.2008., 19:53
mozda je djevojka imala jos neki i niskorizicni, pa su kondilomi od njega..... ja mislim da ne bi bilo lose da sve cure koje budu probale tu terapiju, ako im pomogne, udruze se i po cijelom balkanu tu zenu reklamiraju, jer ako njeni preparati uspijesno stvarno lijece onda je to cudo... u cuda sam pocela vjerovati, jer se jedino tako i dogadjaju i ja cu licno to da probam, zovem dr. cim prije........ drago mi je da je pomogla vdyci i da je sad ok..... a nekako postaje i jasno koliko je imunitet kod ovog hpv nevjerovatno bitan, koliko se moze zakljuciti rijec je osobi (vidyca) koja tesko izlazi na kraj sa otpornoscu...

JustForFun
21.11.2008., 11:18
ja sam isto bila nevina kad sam spavala s mužem, a on je rekao da je i on kada je sa mnom, nema razloga da laže stvarno, jer sve da i nije, meni to ne predstavlja neku važnost

skupa smo 8 i više godina i imamo spolne osnose i stvarno nemam nikakav razlog da sumnjam niti najmanje u njegovu vjernost, a ni sama nisam bila s nikim osim s njim

tako da stvarno vjerujem da se virus prenosi na razne načine, nepažnjom ili sa nedovoljno pažnje

na kraju krajeva statistike kažu da ga ima 80% ljudi tako da :ne zna:

Suey
22.11.2008., 22:31
Ja sam po struci medicinska sestra. Dugo vas čitam, ali sam se tek sada odlučila javiti se. Imam 27 godina, prije 6 godina sam rodila, a nakon toga, za godinu dana dobila strašne kondilome. Trebala sam na vulvoplastiku.
Jako mi je pomogla dr. o kojoj Zolta piše. Ljekove mi je slala poštom, jer je ona iz Ri, a ja s istoka zemlje. Zapravo spasila me od vulvoplastike.
No, nisam to htjela reći. Htjela sam reći da sam ja uvjerena da sam HPV dobila prilikom poroda.
Kada stignem, napisati ću vam svoj slučaj, pa čete vidjeti što je život u stravi.

kako mislis prilikom poroda? a tko bi ga prenio? mislis na instrumente koji se koriste prilikom poroda?

mislim i da osnovano sumnjam da hpv mozemo dobiti isto tako preko instrumenata za ginekoloski pregled obzirom virus hpv-a moze, za razliku od recimo virusa hiv-a, jako dugo zivjeti van domacina.

no, nije niti bitno od koga ga je tko dobio, cinjenica jest da je doslo do zaraze i da je istu potrebno sanirati. prijevaru pokazuju i neki drugi pokazatelji, ne samo spolna bolest, npr. ponasanje. nemoguce da bi se partner ponasao isto, nesto bi ga zasigurno odalo.

slatka22
23.11.2008., 00:00
bok.zadnji papa kaze doktor nesto plavo doslo ne crveno.da je to bolje stanje. inace hpv prisutan sa cin1.
gdje decka poslat na pregled.spominjao je uputnicu pa kod dermatologa? to ne razumijem.ili privatno ali u rijeci negdje,a ja sam u delnicama nije nam bas usput.jer je rekao da ako ja ljecim a on ne da to ide u krug? i da se hpv ne ljeci jedino moze mirovat da se ne pokaze.i da ne mislim da hpv uzrokuje rak grlica maternice,80 % je prisutan ali je rekao da se nije za zabrinuti.kontrola tj ponovit papu sad u 12 mj(4 mj prosla)

valneahana
23.11.2008., 08:12
bok.zadnji papa kaze doktor nesto plavo doslo ne crveno.da je to bolje stanje. inace hpv prisutan sa cin1.
gdje decka poslat na pregled.spominjao je uputnicu pa kod dermatologa? to ne razumijem.ili privatno ali u rijeci negdje,a ja sam u delnicama nije nam bas usput.jer je rekao da ako ja ljecim a on ne da to ide u krug? i da se hpv ne ljeci jedino moze mirovat da se ne pokaze.i da ne mislim da hpv uzrokuje rak grlica maternice,80 % je prisutan ali je rekao da se nije za zabrinuti.kontrola tj ponovit papu sad u 12 mj(4 mj prosla)

istina je ako se ti lioječiš a partner ne da nema ništa od toga jer virus imate obadvoje samo je bitno da uklonite promjene ukoliko ih ima jer u promjenama je najveće konc. virusa i zato su promjene zarazne i prelazne,znači nećete si prenositi opet virus jel ga imate obadvoje ali ako netko ima promjene a nije ih maknuo onda je velika vjerovatnost da će drugi partner isto razviti promjene i tako onda u krug

a da bi organzam izbacio virus potrebno je biti bez promjena nekoliko godina da ga se izbaci zato je važno da se partner liječi

on može otići kod dermatovenerologa ali sumnjam da dermatovenerolog ima peniskop kojim će pogledati dali ima promjena po penisu ali one koje nisu vidljive golim okom,zato je važna peniskopija radi takvih promjena koje se nevide običnim pregledom već samo peniskopom

najbolje bi bil da ode urologu privatno ili preko uputnice i da se naruči na peniskopiju,znači njemu treba peniskopija koja je jedna vrsta pregleda ali nije običan pregled ,njemu netreba običan nego baš peniskopija jer ako to neobavi ništa mu nevrijedi bilo što drugo

hpv uzrukuje rak ako se pusti da raste i ako se na vrijeme ne poduz,u neki zahvati koji će ukloniti promjene,istina je da 80% žena je bilo u dodiru s hpv-om,neke su razvile promjene neke ne ali ti nemožeš znati kako će tvoje tijelo regairati,već sada imaš cin 1 i to treba rješavati,sad pričekaj tu papu koju čekaš i ako i nakon nje bude cin 1 ili viši odmah na uklanjanje cina nekom od metoda:mig:

Suey
23.11.2008., 10:23
vidica a da ti nisi nešto pobrkala?

naime kad te testiraju na visoki rizik oni te testaju na određeni broj tipova visokog rizika i kad dobiješ nalaz na njemu pišu ti brojevi svi i dali si pozitivna ili negativna ALI TO NEZNAČI da imaš sve brojeve koji su nabrojani nego SAMO da si pozitivna na jedan eventualno na dva tipa ali pošto oni nemaju mogućnost izolirati sve tipove ponaosob zato oni napišu sve brojeve i samo dali si pozitivna ili negativna jel me kužiš?

btw za sve koji čitaju forum eto vam potvrde da neki tipovi visokog rizika isto mogu izazvati šiljaste kondilome a o tome sam i pričala,znači neizazivaju samo niskorizični šiljaste kondilome nego postoje i neki tipovi visokorizičnih koji umjesto karakterističnih ravnih izazivaju šiljaste

to znamo, u pravilu visokorizicni izazivaju ravne, a u manjem broju slucajeva siljaste.

val, to je bilo prije 6,7 godina koliko sam skuzila, vjerojatno ona nije isla na pcr metodu, vec digene, gdje ti utvrdjuju tipove hpv-a! kod nas se to nekad radilo u hzjz, rockfellerova. sad se uglavnom svugdje radi pcr metoda;)

e, sad sam procitala njen post, dakle, misli da je doslo do greske i da instrumenti nisu bili sterilni, uzas! sve je moguce!

valneahana
23.11.2008., 10:29
to znamo, u pravilu visokorizicni izazivaju ravne, a u manjem broju slucajeva siljaste.

val, to je bilo prije 6,7 godina koliko sam skuzila, vjerojatno ona nije isla na pcr metodu, vec digene, gdje ti utvrdjuju tipove hpv-a! kod nas se to nekad radilo u hzjz, rockfellerova. sad se uglavnom svugdje radi pcr metoda;)

e, sad sam procitala njen post, dakle, misli da je doslo do greske i da instrumenti nisu bili sterilni, uzas! sve je moguce!

ej draga

ali ona je rekla imam tip 16 i 18 i još hrpu brojeva koji su bili navedeni

iskreno nevjerujem da netko ima više od možda eventualno pet brojeva makar ni to nevjerujem a kad je ona tako napisala ispada da je pozitivna na sve iz skupine i zato mislim da je nešto pobrkala

Vidyca
23.11.2008., 11:02
ej draga

ali ona je rekla imam tip 16 i 18 i još hrpu brojeva koji su bili navedeni

iskreno nevjerujem da netko ima više od možda eventualno pet brojeva makar ni to nevjerujem a kad je ona tako napisala ispada da je pozitivna na sve iz skupine i zato mislim da je nešto pobrkala

Cure, ja sam se malo krivo izrazila :ne zna:
Ugl. bila sam pozitivna na 16, 18, 31,33,68. Tako da je moja hrpa malo pjesnički *metaforična*, ali da je puno, puno je.

Suey
23.11.2008., 12:01
vidyca, sto ti tocno pise na tom nalazu? ako su ti brojevi u zagradi, i ako si radila PCR DNK metodu utvrdjivanja hpv-a, onda si pozitivna na jedan ili vise tipova iz te skupine, ne mora biti na sve!

Suey
23.11.2008., 12:03

vidi stvarno.

vjerojatno pcr metoda ;)

Suey
23.11.2008., 12:08
ej draga

draga, kaj ima kod tebe? kad ides kod ljube opet?

ja idem iduci mjesec, opet mi istjece 4 mjeseca od zadnje pape, nadam se da ce opet biti savrsen nalaz:D

imunitet mi je isto super, dragi je imao prije dva tjedna takvu gripetinu da ga je bacila u krevet s temperaturom 40, bio na antibioticima i inom, a meni nista:s

pijem samo kapsule zelenog caja, i jetra je super:top:, brijem da su enzimi tada bili povecani zbog ogromnih kolicina folne.

opcenito, krvna slika mi je savrsena:cerek:, i limfociti su se konacno, nakon 2 god, vratili u normalu!

valneahana
23.11.2008., 14:39
Cure, ja sam se malo krivo izrazila :ne zna:
Ugl. bila sam pozitivna na 16, 18, 31,33,68. Tako da je moja hrpa malo pjesnički *metaforična*, ali da je puno, puno je.

daj nam točno napiši nalaz i sve šta piše nanjemu:)

slatka22
23.11.2008., 15:11
istina je ako se ti lioječiš a partner ne da nema ništa od toga jer virus imate obadvoje samo je bitno da uklonite promjene ukoliko ih ima jer u promjenama je najveće konc. virusa i zato su promjene zarazne i prelazne,znači nećete si prenositi opet virus jel ga imate obadvoje ali ako netko ima promjene a nije ih maknuo onda je velika vjerovatnost da će drugi partner isto razviti promjene i tako onda u krug

a da bi organzam izbacio virus potrebno je biti bez promjena nekoliko godina da ga se izbaci zato je važno da se partner liječi

on može otići kod dermatovenerologa ali sumnjam da dermatovenerolog ima peniskop kojim će pogledati dali ima promjena po penisu ali one koje nisu vidljive golim okom,zato je važna peniskopija radi takvih promjena koje se nevide običnim pregledom već samo peniskopom

najbolje bi bil da ode urologu privatno ili preko uputnice i da se naruči na peniskopiju,znači njemu treba peniskopija koja je jedna vrsta pregleda ali nije običan pregled ,njemu netreba običan nego baš peniskopija jer ako to neobavi ništa mu nevrijedi bilo što drugo

hpv uzrukuje rak ako se pusti da raste i ako se na vrijeme ne poduz,u neki zahvati koji će ukloniti promjene,istina je da 80% žena je bilo u dodiru s hpv-om,neke su razvile promjene neke ne ali ti nemožeš znati kako će tvoje tijelo regairati,već sada imaš cin 1 i to treba rješavati,sad pričekaj tu papu koju čekaš i ako i nakon nje bude cin 1 ili viši odmah na uklanjanje cina nekom od metoda:mig:
nemamo promjena. rekao je doktor da ne peniskopija.nego spominjao uputnicu za dermatologa:confused:
koje su metode rijesavanja hpv.a.osim jacanja imuniteta?

Suey
23.11.2008., 18:06
peniskopija, draga, moze ju obaviti i dermatovenerolog ;), peniskopija je bitna zbog ravnih kondiloma koji se ne vide golim okom nego samo na peniskopiji.

valneahana
23.11.2008., 21:38
nemamo promjena. rekao je doktor da ne peniskopija.nego spominjao uputnicu za dermatologa:confused:
koje su metode rijesavanja hpv.a.osim jacanja imuniteta?

kako nemate promjena? ti imaš cin jel da-e pa to je promjena,dok nerješiš to i nećeš imati cin ili ravne ili šiljaste kondilome onda nemaš promjena a to ti kolposkopija može pokazati,ako nisi bila odi na kolposkopiju jer osim cina možeš imati i ravne kondilome koji se nevid eobičnim pregledom nego samo kolposkopijom

on mora zato na peniskopiju,kako sam rekla već nemožete znati dali on ima promjena ili ne ako nije bio na peniskopiji jer ravni kondilomi se nevide običnim okom nego samo peniskopijom,znači ako njemu na peniskopiji neće biti ništa i kada ti rješiš cin i kad ti nećeš više imati ništa onda znači da nemate promjena i onda tek trbea jačati imunitet i paziti da se narednih godina promjene nebi vratile(znači godišnje ići osim na papu i na kolposkopiju ti a on na peniskopiju i tako narednih par godina od kada rješite promjene sada koje imate u potpunosti da se prati stanje i da se gleda da nisu izbile nove promjene zato treba i nakon rješavanja se narednih godina kontorolirati)

znači kad se rješe promjene i ako narednih par godina nećete razviti nove onda se možete smatrati izlječenima jer hpv-u je potrebno par godina od kada se rješe promjene da organizam sam izbaci virus ukoliko u tim narednim godinama nije bilo recidiva ili ti vraćanja opetovanih promjene

znači on mora na peniskopiju,može on dermatologu ali provjerite dali taj dermatovenerolog radi peniskopiju,ako ne radi nema smisla da ide jer ništa drugo nemže otkriti nevidljive promjene golim okom osim peniskopije,znači ništa drugo nije važeće zato sam ti napisala bolje urologu jer urolozi se bave peniskopijom a dermatovenerolozi nemaju svaki od njim peniskop a bez toga kažem ti nemožete biti sigurni da on nema promjena vjruj mi i napravi tako kako ti kažem za tvoje dobro

kako se rješava hpv?hpv se ne rješava jer on je virus a za virus za sada nema lijeka,ono što se rješava su promjene koje uzrukuje hpv tipa cina,kondiloma,.... i zato ti govorim pošto nema lijeka za virus da je važno da rješite promjene i da u narednim godinama se kontrolirate i pratite da nebi izbile nove promjene jer samo tako će onda organizam izbaciti virus,nema drugog načina jer lijeka nema nego se organizam mora boriti protiv njega i izbaciti ga a to nemože odmah i ako su prisutne promjene

jasnije:)?

jasminaaaa
24.11.2008., 09:40
s obzirom da kažete da virus umire na temperaturi iznad 80 stupnjeva, znači li to da više ne nosite hlače/gaćice koje ste nosile prije? :confused:

Zolta
24.11.2008., 10:26
Budući da ja nemam više nikakvih promjena, CIN uredan, kolposkopija, ma sve (ono o čemu sam pričala za dr. Zidovnik da me izliječila),zanima me da li koja od vas zna postoji li neki krvni nalaz koji bi pokazao da li je virus u krvi, sluznici, di već?
Moji ginići su dosta nekomunikativni, ajmo to tako reći. Pitala sam dr. H.Z., ona kaže da je virus teško izbaciti, ali da iako ga ne možeš ubiti, da ga (i one opake) organizam može sam svladati. Sada sam malo zbrčkana.

sofi
24.11.2008., 10:33
zolta,
ne postoji, jer se hpv zasda tretira kao lokalni virus....... znaci na jednom dijelu tijela se ugnjezdi i tu pravi promijene, ako naravno.......

sofi
24.11.2008., 14:33
hej cure je li neko od vas stupio u kontakt sa dr. zidovnik iz rijeke???
ja sam je zvala ali mi se niko ne javlja......

slatka22
24.11.2008., 16:18
val
obavila sam kolposkopiju po tvojoj preporuci sve je ok :confused:tj nije nikaj rekao osim objasnio ako papa bude los cin 3 itd pa metode mije pojasnio ono izrezivanje ili brusenje.papa dosao to kaj je reko plavi bolji nego prosli crveni? kaj to znaci

znaci nemam kondiloma,a decka treba na peniskopiju:p i got it:) ukratko jelda
a ja vucem taj cin dugoooooo,kresicka nikaj nije savjetovala to se sjecas slucaja i mene i ostalih cura:flop:
ja mislila da kad se dobije taj cin 1 da to mora tako bit.:confused: jedino ako na 2 prede da je za zabrinut se

ovako:jacat imunitet,stavljat tampone a aloe gel,ili aloevaginalete :top:

Zolta
24.11.2008., 17:03
hej cure je li neko od vas stupio u kontakt sa dr. zidovnik iz rijeke???
ja sam je zvala ali mi se niko ne javlja......

Jesi sigurna da zoves, imas pravi broj? Ja sam jutros kontaktirala s doticnom dr.

sofi
24.11.2008., 17:31
Zolta,
mozes li mi na PP poslati brojeve, ja imam neke ali mozda nisu ispravni?

slatka22
24.11.2008., 17:46
Zolta,
mozes li mi na PP poslati brojeve, ja imam neke ali mozda nisu ispravni?

i meni:cerek: ona radi u kojem gradu?

slatka22
24.11.2008., 17:47
s obzirom da kažete da virus umire na temperaturi iznad 80 stupnjeva, znači li to da više ne nosite hlače/gaćice koje ste nosile prije? :confused:

operes na 90,zato probaj ljepo samo pamucno i bilo nositi

marita13
25.11.2008., 07:28
ja nisam još zvala dr.Z.. još uvijek čekam rezultate zadnjeg pape....i svakako cu joj se javiti...oduvijek vjerujem u preparate iz prirode, dosta ih koristim, i vjerujte, puno biljaka, čajeva, ulja i sl. zaista djeluje...zna li netko, molim vas, koliko se dana čeka da ona to napravi za svakog pacijenta posebno?I pliz, ako imamo krivi broj, pošaljite mi pravi.....kada dobijem papu, i kada stupim sa ženom u kontakt, javim vam se da podijelimo iskustva....svima pozdrav i sretno, super ste

jasminaaaa
25.11.2008., 08:18
operes na 90,zato probaj ljepo samo pamucno i bilo nositi

hvala ti :) i hlače da na 90 operem? pa dobro :) samu ću sebe tuć po glavi ako sam se natrag zarazila na taj način :o

sofi
25.11.2008., 12:23
hej
cure ja sam zvala dr. danas, dogovorile smo se da mi posalje terapiju u cetvrtak......... pa cemo vidjeti.... iskreno se nadam da ce biti makar malo boje.....

JustForFun
25.11.2008., 14:03
Evo stigao je i moj papa test i uredu je! :cheer:

na prošlom iz travnja mi je bila jaka upala, cin 1 + promjene povezane sa HPV-om

u međuvremu sam pila antibiotike i koristila dvije vrste vaginalete

dal je moguće da su se te promjene povezane sa HPV-om tek tako povukle? :confused:

mislim sretna sam da jesu, ali je li to normalno? ili je možda neka greška?

za koliko bih po Vašem mišljenju trebala ponoviti papa test?

jer piše mi na njemu ponoviti za 1 god, ali mislim da je to predugo

nisam još nikako bila na kolposkopiji, ali planiram (dok nađem nekog tko to radi - ovaj ginekolog kod kojeg idem ne radi), svoje zdravlje ne želim prepuštati slučaju

uzela sam bris za tipizaciju, ali ga trebam sad jedan dan odnijet u Split

zna li tko gdje se to nosi u Split?

sofi
25.11.2008., 14:11
super, ali napravi obavezno tipizaciju i kolposkopiju, tako ces znati pravo stanje....
ali dbro je da je bolje, to je uvijek dobar znak :)

JustForFun
25.11.2008., 14:17
znaš li ti sofi gdje se u BiH može napraviti kolposkopija?

jer ako sam razumjela dobro ti si iz BiH

clarity
25.11.2008., 15:38
hvala ti :) i hlače da na 90 operem? pa dobro :) samu ću sebe tuć po glavi ako sam se natrag zarazila na taj način :o

nije li pretjerano ovo?

koliko hpv moze 'zivjeti' van nekog organizma? na hlacama ili na sjedalici npr?

:confused:

JustForFun
25.11.2008., 16:02
iskreno - nemam egzaktne podatke

ali iz onog što smo u školi učili o virusima oni mogu živjeti i do 50 godina van udomitelja jer se mogu kristalizirati i pretvoriti u mrtvu tvar i kad se nađu na pogodnom mjestu za život oni se aktiviraju - ožive i razmnožavaju

to znam iz škole, a ovaj virus bi onda trebao biti takav nekakav na žalost

mislim da nema smisla sve sterilizirati jer kontakt sa virusom ako ga imamo ne možemo isbjeći, ali ako je to mala količina mislim da to organizam može anulirati ako je zdrav, jer postoji neka prirodna obrana vagine i organizma općenito

problem je kada padne imunitet i ako se ne liječe promjene u kojima je najveća koncentracija virusa

ne znam, ja ovo laički, možda nisam u pravu, jer većinu sam stvari naučila ovdje od cura i ja to tako nekako zamišljam sebi u glavi :ne zna:

sofi
25.11.2008., 17:24
pa ja mislim da ovaj virus ne moze zivjete tako dugo van organizma, mislim ja se nadam, jer on je ionako lokalni virus, tak da mu ipak treba neko staniste......
znam da hiv, koji je tako koban, ne zivi tako dugo....

za kolposkopiju znam da s emoze napraviti kod dr. spahovica u sarajevu...
ako si i ti iz sarajeva mogu ti poslati na pp njegov broj tel..

slatka22
25.11.2008., 17:48

nemoj da se ne uniste ako nesmiju na tako velike temp samo ljepo gacice operi na 90+ i nosi gacice ispod onda ne tange.probaj s boksericama tako je mala vjerojatnost da doticu hlace kozu dolje:top:

Zolta
25.11.2008., 18:55
Ma ne znam koliko HPV može živjeti izvan organizma ,ali znam da može u stanicama oljuštene kože, koje su mikroskopske, ne vide se. I to na žalost (ali i na sreću) dulje od HIV virusa.
A opčenito, nikako tange. Normalne gačice ili bokserice i to najbolje pamučne , bijele, da se mogu staviti u mašinu na najvišu temperaturu.

Suey
25.11.2008., 19:06
pa ja mislim da ovaj virus ne moze zivjete tako dugo van organizma, mislim ja se nadam, jer on je ionako lokalni virus, tak da mu ipak treba neko staniste......
znam da hiv, koji je tako koban, ne zivi tako dugo....

..

http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=11559

otvori puni tekst, strana 65, desni stupac.

clarity
25.11.2008., 19:36
http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=11559
''....hpv moze prezivjeti dugo izvan tjela u zarazenim odumrlim stanicama...''

meni ovo ne govori da virus ostaje na hlacama ili sjedalicama?!
zar se pranjem ne mozemo rjesiti tih odumrlih stanica?
suey?

SSDM
26.11.2008., 18:32
Ja osjecam zadnje vrijeme bol pri odnosu i to nekako u dubini, znac kada on ide do kraja..bol je nekad neizdrziva, to mi se javlja unazad godinu dana prije nisam imala tihproblema. Zadnji papa koji sam uradila je bio uredan ali to je bilo prilicno davno prije jedno dvije godine. Da li ta bol moze biti posljedica ranica na vratu maternice izazvane hpv ?

Suey
26.11.2008., 20:46
Da, i znam da na tržištu postoje neke biljne vaginalete, navodno za HPV i upale rodnice, ne znam koja firma, zaboravila sam, ali znam da sadrže aloju, ehinaceu i još nešto. Jedna druga kolegica ih probala: navodno joj je ehinacea izazvala takav nadražaj, da je sve krvarila iz vagine. Pitat ću je koje su to vaginalete, pa oprez!!

eh, pisalo se tu o tome naveliko. nove ste pa ne znate. vjerojatno mislis na cydoniu. to je prijevara, te vaginalete ne sadrze ono sto bi trebale. phyto na pdf-u prirodna kozmetika, koji je inace fitoaromaterapeut, razotkrio ih je. kako bi se kolokvijalno reklo, prodaju rog pod svicu:D

bolje je, a aromaterapeuti to i preporucuju, namakati tampon u mjesavinu kvalitetnih etericnih i baznih ulja. kvalitetni proizvodjaci su oshadhi, pranarom i primavera life. ostalo nemojte niti gledati, nisu cista ulja. postoji i receptura protiv hpv-a:

http://www.zena.hr/clanak/seksualno_zdravlje/aromaterapija_kao_odgovor_na_vaginalne_infekcije/1127.aspx

http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/vaginalne_infekcije.htm

vjerojatno niti za to ne znate, o tome se pisalo prije godinu dana ovdje.

ulja navodno djeluju ne samo na cin, vec na sam virus. svakako, takve metode nikako nemojte primjenjivati same po sebi, bez lijecnicke obrade. najprije kod lijecnika sredite cin pa koristite ulja. no, oprez, ulja bas i nisu jeftina. jeftinije varijante drugih proizvodjaca - to nisu cista ulja pa nece biti koristi od njih, vec samo stete.

*Girlie*
26.11.2008., 22:53
Imam pitanje.. Nisam skroz informirana šta se ovoga tiče.. Ako je cura zaražena HPV-om i on je u "početnoj fazi tek" da li onda svaki dečko s kojim ona spava nakon toga, postaje sigurni prenosnik virusa, ima li nekih postotaka? Frendica koja je jako promiskuitetna mi je rekla za taj svoj slučaj, a pošto je dečko od jedne druge frendice prevario tu curu s ovom zaraženom, zanima me dal da upozorim nekako ovu prevarenu da ode na pregled? Situacija mi je riskantna jer sam s obje dobra, ali ova prevarena ne zna da je ova druga zaražena :rolleyes:

*Girlie*
26.11.2008., 23:37
Ma nijedna od njih dvije ne idu na internet a kamoli na forum.. Priču sam ispričala, detalje o bolesti ne znam, osim onoga što sam napisala.. Ne bi htjela sijat paranoju okolo bez veze, pa reko da pitam ovdje, sigurno će netko znati :-)

SSDM
27.11.2008., 10:52
cure koje imate hpv da li vas to boli pri odnosu?

JustForFun
27.11.2008., 12:06
mene ne boli prilikom odnosa, ali kao što sam već pominjala pojavi mi se nekad malo krvi, ali mislim d ato čak nije povezano sa hpv-om

negdje sam pročitala da žene obično ništa ne osjećaju posebno kad imaju hpv

tako da iskreno mislim da ta bol koju pominješ nema veze sa hpv-om

prije će biti sa nekom upalom :ne zna:

sofi
27.11.2008., 13:15
i meni se pojavljaivala krv poslije odnosa i po prici to se javlja velikom br. zena sa hpv... sad da li je povezano ko ce ga znati......

JustForFun
27.11.2008., 13:27
meni se pojavljuje i nevezano za odnos i kad sam bila kod ginekologa on nema pojma šta je to, kao pap test u redu, ovo ono, možda je od neke ranice, možda iz maternice, na kraju mi nije ništa definirao

ali srećom radila sam u ponedjeljak one sve briseve pa ću ih naredni tjedan podić i znati jel ima neka bakterija ili nešto...

rekao mi ja ti mogu dati dabroston da to prestane, ja rekla, nije obilno pa ne bih, jer ne piju mi se opet hormoni bez velike potrebe

nixa9
27.11.2008., 16:37
bok, cure (i ovo malo momaka) :D
ja sam prije par tj skuzila skroz sitne bradavice na međici i naravno, ginićka mi rekla da su kondilomi i premazala ih. Rekla je da bi jedno mazanje trebalo bit dovoljno jer su jako sitni. Puno sam surfala po netu i sad sam zbunjena: je li moguce da su to ravni kondilomi (i.e. opasniji) s obzirom da se jedva osjete? i da li se ravni uopce mogu napipati?
Jos jedno pitanje-citala sam da je dobro pit folnu kiselinu-danas mi je zena u ljekarni dala neke Folic+ koje su u biti za trudnice i sad ne znam dal da to pijem ili ne
tnx svima na pomoci

valneahana
27.11.2008., 19:06
bok, cure (i ovo malo momaka) :D
ja sam prije par tj skuzila skroz sitne bradavice na međici i naravno, ginićka mi rekla da su kondilomi i premazala ih. Rekla je da bi jedno mazanje trebalo bit dovoljno jer su jako sitni. Puno sam surfala po netu i sad sam zbunjena: je li moguce da su to ravni kondilomi (i.e. opasniji) s obzirom da se jedva osjete? i da li se ravni uopce mogu napipati?
Jos jedno pitanje-citala sam da je dobro pit folnu kiselinu-danas mi je zena u ljekarni dala neke Folic+ koje su u biti za trudnice i sad ne znam dal da to pijem ili ne
tnx svima na pomoci

možeš piti folnu

ravni se nevide golim okom niti se nemogu napipati,očito imaš šiljaste od niskorizičnog hpv-a koji nemoraju biti kod svakoga iste veličine

premazivanje može jednom biti dovoljno ali i nemora,ako ti neotpadnu u roku od par dana od premazivanja odi opet i tako dok neotpadnu

neka partnr ode na peniskopiju da se vidi ima li on šta,kod njih je teže skužiti čak i te šiljaste pa zato

ako hoćeš napravi tipizaciju na hpv privatno jer privatnici rade na sve rizike pa da ti se potvrdi točno koji rizik imaš za svaki slučaj jer socijalni rade samo na visoki rizik a ako nemaš visoki normalno da će ti doći negativan a možeš imati niskiili srednji

i odi na kolposkopiju da se vidi imaš li unutra kondiloma ili drugih promjena vezanih za hpv

Ela Mari
27.11.2008., 19:16
mogu li se premazivati kondilomu na klitorisu, imam jedan, ostavio mi kad je uklanjao laserom

Suey
27.11.2008., 22:15
tnx svima na pomoci

i o folnoj se pisalo ovdje.

naime, u istrazivanju su zene koje su uzimale kontracepciju pile oko 5-10 g folne i nalazi papa testa su se poboljsavali. to je vrlo visoka doza, ja sam ju pila, ali su mi svi ti vitamini (jer folna je b9 vitamin), uzrokovali povisene jetrene enzime. nalaz kolposkopije je i nakon toga bio isti, tj. nista se stanje nije popravilo nakon toga.

preporucena dnevna preventivna doza je 800 mcg. folna se mora uzimati s b12 vitaminom.

Suey
27.11.2008., 22:17
a za ravne kondilome, ispravila bih velnehanu, i rekla da sam ja upravo imala ravne kondilome na ulazu u vaginu i bili su vidljivi okom, izgleda kao mala kolonija bijelih sitnih tackica, kod mene je bila velicine 2mmX3mm, koja je pod rukom imala texturu, kao blago hrapava..... i upravo su bili ravni kondilomi, a ne siljati, znaci i opipljivi i vidljivi i bjelicaste boje....

moze biti, jer oni su vrlo malo uzdignuti iznad povrsine, neki mogu biti vise vidljivi, a drugi su gotovo nevidljivi jer su iste boje kao sluznica.

Suey
27.11.2008., 22:30
Zolta aka. Vidyca, ajde se odluci za jedan nick, inace cu ti bannirat oba. znas da je kloniranje i pisanje jedne osobe pod razlicitim nickovima na forumu zabranjeno?

nixa9
28.11.2008., 07:41
hvala cure puno na odgovorima-mislim da cu se narucit u GinoDermu, vidim da su neke cure kod njih bile. Meni je u principu moja doktorica to dosta povrsno pogledala i samo namazala, kao, nije to strasno, tek su se poceli stvarat, ali ja se bas bojim tih ravnih kondiloma,a da ne spomenem da je proslo tj dana od premazivanja i skoro se nista nisu smanjili.
Narucit cu se na kolposkopiju i tipizaciju-valjda ce to bit dosta...

nixa9
28.11.2008., 09:25
evo,narucila sam se za srijedu za hpv bris kod dr.Grgec u Genodermi-pitala sam za ovog najpoznatijeg doktora, al mi je zenska rekla da je Grgec super za briseve. jel netko bio kod nje?

nixa9
28.11.2008., 10:17
a za ravne kondilome, ispravila bih velnehanu, i rekla da sam ja upravo imala ravne kondilome na ulazu u vaginu i bili su vidljivi okom, izgleda kao mala kolonija bijelih sitnih tackica, kod mene je bila velicine 2mmX3mm, koja je pod rukom imala texturu, kao blago hrapava..... i upravo su bili ravni kondilomi, a ne siljati, znaci i opipljivi i vidljivi i bjelicaste boje....[/QUOTE]

ej sofi, aj mi pliz reci koliko ti je trebalo da ih se rijesis i koja metoda ti je bila najucinovitija?

sofi
28.11.2008., 11:40
spaljivanje, dva puta i nikada se vise nisu pojavili a to je bilo prije 3 godine, naravno pojavili su se poslije na cervixu i sad imam CIN II, tak da se s tim i ne treba zezati, vec odmah na spaljivanje i praviti kolposkopiju svakih par mjeseci da uhvatis na vrijeme ako se pocene pojavljivati unutar vagine....

nixa9
28.11.2008., 12:47
joj, uzas, tak sam sad u bedu, zeznula sam se za cijeli zivot...uf
meni je papa bio cist prije par mjeseci, mislim da cu ga ponovit za svaki slucaj
Uopce se ne usudim nikom rec za to da me ne pocnu izbjegavat:(

sofi
28.11.2008., 13:21
veoma je bitno da ne panicis i da se ne crnjacis jer imati hpv danas je isto kao i imati virus gripe, nesto prilicno neizbjezno i nesto od cega se ne mozes zastititi.... zato ostavi sram za neke druge stvari, redovno se kontroliraj i bice sve uredu.... uopce se nisi zeznula za cijeli zivot, rijec je o necemu sto se da rijesiti, pa nije hiv u pitanju.......

Suey
28.11.2008., 20:28
joj, uzas, tak sam sad u bedu, zeznula sam se za cijeli zivot...uf
meni je papa bio cist prije par mjeseci, mislim da cu ga ponovit za svaki slucaj
Uopce se ne usudim nikom rec za to da me ne pocnu izbjegavat:(

kakakv cijeli zivot? pa hpv nije virus kao hiv. postoje razlicite vrste virusa. hpv je virus koji se voli nastaniti u epitelu i tamo provede citav SVOJ vijek (a ne tvoj). a mora tamo ostati dovoljno dugo da bi mogao zaraziti drugog domacina. hpv se uglavnom zadrzava oko 2 godine u organizmu, dakle to je njeogv vijek, a moze i duze. no, ne cijeli nas zivot. genitalni hpv se nalazi uglavnom na mjestu zaraze - dakle, genitalna podrucja. kad pocne stvarati promjene u obliku kondiloma i cin-a, to se tkivo mora odstraniti, najcesce se spali. tek tada, kad se promjene uklone, imunitet ima sanse pobijediti virus. hpv se ne nalazi u cirkulaciji i jako ga je tesko dokazati putem krvi, gotovo nemoguce.

nixa, ti si zarazna samo u smislu da mozes seksualnim putem nekome prenijeti virus, a ne dodirom i slicno. pobogu ni hiv se tako ne prenosi, a nalazi se u krvi, cirkulaciji covjeka.

hpv ce se zadrzati u epitelu jer tamo najbolje moze zavarati nas imunitet koji ga zato ne moze prepoznati i eliminirati na vrijeme.

ravni kondilomi se spaljuju kauterom ili diodom (elektrofulguratio), ovisno o mjestu na kojem se nalaze.

cici1810
28.11.2008., 21:30
Curke, imam nekoliko dilema u glavi....
Na redovnom pregledu u srpnju Papa test mi je pokazao promjene povezane s HPV (to su mi javili nakon cca 1 mjesec). U nalazu je bilo napomenuto samo da se preporuča ponoviti Papa test nakon 6 mjeseci umjesto da čekam cijelu godinu. Otišla sam svom ginu koji mi je rekao da on u takvim slučajevima preporuča napraviti tipizaciju u privatnom laboratoriju (500 kn) što sam i napravila. Tipizacija je pokazala da imam HPV i to onaj visokog rizika, a niskog rizika je negativan. Srećom promjene u obliku CIN-ova nisu prisutne.

Ono što mi je on preporučio bilo je premazivanje kremom Aldara i krenuli smo s tom terapijom. Imam još 3 tjedna da završimo. Rekao mi je da nitko ne zna točno kako će neka terapija utjecati na virus i da to ima jako puno veze s imunitetom "udomitelja" virusa. Zlu ne trebalo svoju tabletu od 500 mg c-vitamina (koju ionako pijem čitavu jesen i zimu jer mi stvarno smanjuje osjetljivost na prehlade), upotpunila sam cinkom jer kažu da su Zn+C vit dobri za imunitet.
E sad, kad sam ga nakon što sam započela s terapijom i pročitala cijeli ovaj thread, pitala što misli o tome da napravim kolposkopiju, rekao mi je da u mom gradu ne zna koga bi preporučio. Kaže da on nema dovoljno iskustva i da nešto i nađe, moguće je da ne bi to dobro prepoznao. A s obzirom na malen broj kolposkopija koji provode liječnici kod nas, nitko po njemu nije dovoljno stručan za to. Zagreb mi nije daleko, ali mi je vrijeme onaj nedostajući resurs :(
Druga stvar koju mi je rekao da ako nakon terapije utvrdimo da HPV-a nema, da bi mi on preporučio cijepljenje. Prema onome što vi, koje puno o tome znate, ovdje pišete, cijepljenje nema smisla ako je organizam već bio u doticaju s virusom. On je spominjao neko novo dvovalentno cjepivo (nije Gardasil, nego nešto Cervi-something ili tako nekako) koje djeluje samo na tipove 16 i 18 (ako se dobro sjećam).
Što mislite o njegovoj ideji? Mislim, ne da mi se cjepiti s nečim što ću platiti par tisuća kuna ako to nema efekta. Pročitah negdje da negativan test može značiti samo da je virus u tako malom broju da ga test ne detektira. Ima li tada smisla cijepiti se???
Drugi problem je ako nitko u mom gradu ne može kvalitetno obaviti kolposkopiju (a isto je i s peniskopijom) što da radim sa svojim dragim? Kamo da pošaljem njega? Kamo da se ja eventualno obratim? Please...
K

Suey
28.11.2008., 21:45
ajoj:(, zaista ne znam. prema strucnjacima, kolposkopija bi mogla pokazati vrlo rane promjene, i gdje su tocno smjestene. ovako te dr. maze napamet a ne zna niti gdje se te promjene nalaze.

moj je savjet, sto se resursa vrijeme tice, da ga nadjes. nece ti to zapravo oduzeti puno vremena - u 6 mj. isla sam sveukupno 3 x kod svog dr.-a. doduse, iz zagreba sam, ali sam ionako za 2 x trebala slobodan dan, i nije bilo problema oko toga.

valneahana
28.11.2008., 21:52
Curke, imam nekoliko dilema u glavi....
Na redovnom pregledu u srpnju Papa test mi je pokazao promjene povezane s HPV (to su mi javili nakon cca 1 mjesec). U nalazu je bilo napomenuto samo da se preporuča ponoviti Papa test nakon 6 mjeseci umjesto da čekam cijelu godinu. Otišla sam svom ginu koji mi je rekao da on u takvim slučajevima preporuča napraviti tipizaciju u privatnom laboratoriju (500 kn) što sam i napravila. Tipizacija je pokazala da imam HPV i to onaj visokog rizika, a niskog rizika je negativan. Srećom promjene u obliku CIN-ova nisu prisutne.

Ono što mi je on preporučio bilo je premazivanje kremom Aldara i krenuli smo s tom terapijom. Imam još 3 tjedna da završimo. Rekao mi je da nitko ne zna točno kako će neka terapija utjecati na virus i da to ima jako puno veze s imunitetom "udomitelja" virusa. Zlu ne trebalo svoju tabletu od 500 mg c-vitamina (koju ionako pijem čitavu jesen i zimu jer mi stvarno smanjuje osjetljivost na prehlade), upotpunila sam cinkom jer kažu da su Zn+C vit dobri za imunitet.
E sad, kad sam ga nakon što sam započela s terapijom i pročitala cijeli ovaj thread, pitala što misli o tome da napravim kolposkopiju, rekao mi je da u mom gradu ne zna koga bi preporučio. Kaže da on nema dovoljno iskustva i da nešto i nađe, moguće je da ne bi to dobro prepoznao. A s obzirom na malen broj kolposkopija koji provode liječnici kod nas, nitko po njemu nije dovoljno stručan za to. Zagreb mi nije daleko, ali mi je vrijeme onaj nedostajući resurs :(
Druga stvar koju mi je rekao da ako nakon terapije utvrdimo da HPV-a nema, da bi mi on preporučio cijepljenje. Prema onome što vi, koje puno o tome znate, ovdje pišete, cijepljenje nema smisla ako je organizam već bio u doticaju s virusom. On je spominjao neko novo dvovalentno cjepivo (nije Gardasil, nego nešto Cervi-something ili tako nekako) koje djeluje samo na tipove 16 i 18 (ako se dobro sjećam).
Što mislite o njegovoj ideji? Mislim, ne da mi se cjepiti s nečim što ću platiti par tisuća kuna ako to nema efekta. Pročitah negdje da negativan test može značiti samo da je virus u tako malom broju da ga test ne detektira. Ima li tada smisla cijepiti se???
Drugi problem je ako nitko u mom gradu ne može kvalitetno obaviti kolposkopiju (a isto je i s peniskopijom) što da radim sa svojim dragim? Kamo da pošaljem njega? Kamo da se ja eventualno obratim? Please...
K

svaka čast tvome doktoru što ti je priznao da on to možda nebi dobro obavio i da nezna kome bi te prweoručio,stvarno lijepo od njega a ne da napravi i kaže da je sve u redu a nije:top::s

za ovo novo cjepivo pri puta čujem tako da o tome nemogu ti reći

za ono staro ide ovako: cjepivo štiti protiv četiri tipa,dva visokorizična 16 i 18 i dva niskorizična(nesjećam se sad koja) i sad recimo ako ti imaš neki od ta četiri cjepivo te neće štitiiti protiv tog kojeg ti imaš nego protiv ostala tri ali koraš imati na umu da postoji pedesetak tipova još koji su se javljaju na anogenitalnom području i koje možeš dobiti a cjepiva za njih nema

znači od njih pedesetak cjepivo štiti protiv četiri,to niej nikakva garancija a bilo je i smrtnih slučajeva kod cjepiva i ja osobno nebi riskirala,bi jedino kad bi cjepivo štitilo protiv svih tpova a ovako kad mogu pobrati još nih pedesetak nebi

ako ispadneš da si negativna nakon liječenja neznam koliko ima smisla cjepljenje pa makar imala i neki od tipa koji je u cjepivu,neznam koliko je t istraženo,ja mislim da te i dalje nebi štitilo protiv toga tipa ako si ga već imala a i opet ponavljam ima ih još pedesetak

što sr tiče kolposkopije i peniskopije morat ćete do zagreba ako želiš znati pravo stanje i potpuno pravilno liječenje,drugačij neće ići

ali ako sad koristiš aldaru nemožeš ići na kolposkopiju dok god nezavršiš s tim i dok neprođe bar dva mjeseca ali neka dečko do tada ode na peniskopju da se vidi jel ima on što

cici1810
28.11.2008., 23:11
Val, tnx a lot.
Btw, kome bi ti preporučila da se ode napraviti peniskopija. Koliko to košta i što ako kod njega ništa ne nađu (peniskopija ustvari traži ravne kondilome, ako sam dobro shvatila?) Što ako nema kondilome, jel se ja onda mogu ponovo povratno od njega zaraziti?
Još uvijek sam u mnogo pogleda zbunj :(

Suey
28.11.2008., 23:12
Zolta - permaban
Vidyca - ban na mjesec dana zbog laganja, reklamiranja, dovodjenja u zabludu, najave 3. klona...ako tako nastavi, permaban. jos je i otezavajuca okolnost sto se curke osjecaju prevarenima. s razlogom, rekla bih.

valneahana
29.11.2008., 13:33
Val, tnx a lot.
Btw, kome bi ti preporučila da se ode napraviti peniskopija. Koliko to košta i što ako kod njega ništa ne nađu (peniskopija ustvari traži ravne kondilome, ako sam dobro shvatila?) Što ako nema kondilome, jel se ja onda mogu ponovo povratno od njega zaraziti?
Još uvijek sam u mnogo pogleda zbunj :(

šaljem ti privatnu poruku za peporuku

a što se tiče cijene,košta 250 kn i peniskopija osim što traži ravne kondilome gleda dali ima i bilo kakvih drugih promjena,infekcije,pin-a(kao kod nas cin) i odmah se vidi znači jeli čist od promjena ili ne

ti se nemožeš od njega ponovo zaraziti pa makar i on imao promjene jer virus imate obadvoje isti i nemožeš ga opet pokupiti kad ga imaš ali ono ŠTO JE VAŽNO JE TO DA NEMATE PROMJENA jer promjene su te u kojima je najveća koncentracija virusa i onda ako netko se nepregleda ili se rješava promjene partner neće opet dobiti virus jel ga ima ali veća je šansa da partner opet dobije promjne jer kao što rekoh one su zarazne kad je u njima najvećća konc. virusa

nama je važno da nemamo promjena jer tek kad ih nemamo se organizam može boriti da izbaci virus iz tijela ali za to treba vremena ali vremena bez promjena

znači ako se pokaže da on nema promjena to neznači da nema virus,sigurno ga ima ako duže vrijeme ste spavali bez kondoma ali bi trebali spavati s kondomom dok god ti nerješiš svoje promjene tako da on nebi dobio promjene jer kao što rekoh u njima je najveća konc. virusa,on sad ima virus ali očito mu je imunitet dobar ili nema dovoljno virusa da mu iazazovu promjene ali virus sigurno ima i treba se potruditi ak nema promjene da tako ostane tako dda se nejgov organizam izbori i zauvijek izbaci virus iz organizma

neka ode na peniskopiju i neka OBAVEZNO PONAVLJA PENISKOPIJU sljedeće tri godine jednom godišnje da se prati da nisu možda promjene naknadno izbile jer ti nikad neznaš kad će pne izbiti(uopće nemoraju ali i mogu) zato se treba pratiti kad sigurno ima virus i ako kroz taj period nebude imao promjena uopće onda se smatra izliječenim jer navodno trbea oko par godina bez promjena da organizam izbaci virus a dok god ti ne rješiš svoje promejne onda s kondomom a kad rješiš možete bez jer virus imate obadvoje i imati ćete ga još neko vrijeme ali važno je da se promjene ponovo ne razviju

mali_cvjetic
30.11.2008., 18:59
Tek sam nedavno otkrila kako sam zaražena HPV-om,odnosno dečko s kojim sam imala odnose obznanio mi je da je zaražen HPV-om stoga sam zaključila da je zarazio i mene jer sam primjetila mnoštvo simptoma koji upučuju upravoo na to i to ni više ni manje nego na viskorizični...Planiram ići još na dodatne pretrage da mi potvrde to što već ionako mislim da imam...odnosno to u što sam već gotovo sigurna da imam jer je postalo preočito...Moram priznati da me previše strah i da stalno razmišljam o tome pa sam odlučila otvoriti ovu temu na ovom forumu kako bi pronašla nekoga tko se nalazi u sličnoj situaciji ko i ja ili nekoga tko je sve to već prošao i tko zna kako reagirati....ili...dao Bog na nekoga tko je to uspio preboljeti i izliječiti se jer sam čitala da se HPV ne može izliječiti osim ako se imunitet sam ne izbori i ne izvuče se iz te proklete stvari...Ako bilo tko zna nešto više o HPV-u ili se našao u ovakvoj situaciji molim vas da mi odgovori jer sam strašno tužna i nervozna,potrebne su mi neke dobre informacije koje će mi pružiti nadu(jer sam isto tako čitala da se od viskorizičnog tipa razvija rak maternice što upučuje na-smrt,a to si nipošto ne želim jer imam tek 18 godina...Pozdrav!!!

OOOOOOO
30.11.2008., 20:54
Tek sam nedavno otkrila kako sam zaražena HPV-om,odnosno dečko s kojim sam imala odnose obznanio mi je da je zaražen HPV-om stoga sam zaključila da je zarazio i mene jer sam primjetila mnoštvo simptoma koji upučuju upravoo na to i to ni više ni manje nego na viskorizični...Planiram ići još na dodatne pretrage da mi potvrde to što već ionako mislim da imam...odnosno to u što sam već gotovo sigurna da imam jer je postalo preočito...Moram priznati da me previše strah i da stalno razmišljam o tome pa sam odlučila otvoriti ovu temu na ovom forumu kako bi pronašla nekoga tko se nalazi u sličnoj situaciji ko i ja ili nekoga tko je sve to već prošao i tko zna kako reagirati....ili...dao Bog na nekoga tko je to uspio preboljeti i izliječiti se jer sam čitala da se HPV ne može izliječiti osim ako se imunitet sam ne izbori i ne izvuče se iz te proklete stvari...Ako bilo tko zna nešto više o HPV-u ili se našao u ovakvoj situaciji molim vas da mi odgovori jer sam strašno tužna i nervozna,potrebne su mi neke dobre informacije koje će mi pružiti nadu(jer sam isto tako čitala da se od viskorizičnog tipa razvija rak maternice što upučuje na-smrt,a to si nipošto ne želim jer imam tek 18 godina...Pozdrav!!!

nemoj odmah tako razmisljat,pa sve smo tu sa takvim problemom,neke imaju niskorizicni,neke visokorizicni.vazno je samo na vrijeme otkriti i pravilno se lijeciti.mnoge hpv vuku godinama pa su jos zive,a ni jednoj nam nije svejedno kad znamo da od toga moze doci svasta,ali idemo dalje....tako ces i ti.

star
01.12.2008., 16:59
Bokcure ja sam ovdje nova .U petak sam saznala da imam HPV i CIN 1 što da kažem uhvatila me panika i mene i muža on mi je jedini partner u životu a niti on nije bio s nikim od kada smo zajedno već 13 god.Ne znam uopće odkuda mi to.dobila sam betadine i doksiciklin i odmah počela sa terapijom muž će isto na testiranja ali bi voljela da mi netko kaže tko je i gdje se nalazi toliko aktualan dr.Ljubo i ona žena koja radi biljne pripravke od koje su neke od vas već naručivale.Molim za pomoć .Mama sam imam dvoje prekrsane dječice i taman smo htijeli još jedno a kad tamo HPV I CIN Pomozite

deamona
01.12.2008., 20:35
ajme..ovo je stvarno uzas..
Tako mi je bilo drago kad se pojavilo par cura kojima je doktorica pomogla, uzela sam terapiju i provodim je, za 15-ak dana cu na kontrolu, pa cu se javit i reci jeli pomoglo. Sad sam skepticna, najgore je kad ti netko laze. Radje bi da se javila jedna cura kojoj je dr pomogla, nego 3 "lazne"..:(

MalaTara
02.12.2008., 14:31
meni je prije 4 godine dijagnosticiran cin 2 hpv tip 33 i pala sam u totalno depresiju i vec sam si svasta zabrijavala u glavi, al sva sreca da mojoj super ginekologinji koja mi je sve lijepo objasnila u vezi toga i ja sam odlucila da cu se toga rijesit sto prije moguce i tako je i bilo :). na drugom pregledu za 3 mjeseca cin mi je pao na cin 1, dok je na trecem pregledu opet za 3 mjeseca cin bio i dalje 1, al bez ikakve upale. na sljedecem pregledu cina vise nije bilo i tako je do dana danasnjeg :). nakon prvog pregleda sam samo koristila terapiju koju mi je ginekologinja propisala. bila je to neka krema i antibiotici mislim. taj period sam bila u ogromnom stresu i vjerojatno mi je i zbog toga bio cin 2 na pocetku. zena mi je rekla da se trpam vocem i povrcem i pijem sok aloe vere i da pokusavam nekak rjesavat stres. i stvarno od 2005 pijem taj sok i trudim se unosit puno vitamina i vjezbam ko manijak svaki dan i uspjela sam u svom naumu da to pobijedim sto prije :). nadam se da mi se nece tak skoro vratit :D.

sofi
02.12.2008., 15:05
ma da, ovakvi slucajev kao tvoji tara su objasnjenje zasto dr. cekaju jer to je ona grupa cura kod kojih se sve povuce, no mi smo sebi sve ubjedile da je to nemoguce...... istina rijetko, ali ipak moguce....

MalaTara
02.12.2008., 15:18
pa ako si nesto negativno utuvis u glavu normalno da ce ti biti jos gore. pogotovo kod nekih bolesti jer pozitivan stav jako pomaze ma kolko god bilo tesko kod neke bolesti zabrijat na pozitivu. jos pogotovo kod hpva gdje je imunitet vazna stvar i mozda mi se simptomi nikada ne bi pojavili da nisam imala jedno jako stresno razdoblje u zivotu zbog kojeg i sad jos imam neke zdravstvene probleme kojih se ne mogu rijesit jer je trauma za tijelo bila prevelika. nista necete izgubit ako pokusate s nekim stvarima, a mozete jako puno toga izgubit ako cete sjedit i cvilit i cekat da vam doktor kaze nest pametno. ne mislim ovo na los nacin jer bih i ja vjerojatno bila negativno razmisljala da se mama doslovno nije izdrerala na mene i svasta mi rekla sto mi je doslo do mozga i na kraju i pomoglo. ne vjerujem da bi mi sve to tako brzo proslo da se ja sama nisam potrudila oko svega toga.

Suey
02.12.2008., 18:29
cure moje, ja sam popila cijelu litru aloe vera i pusiona... nis vam to ne pomaze, cak je aloe vera i otrovna, o tome se vec tu pisalo. ako ne vjerujete, pitajte phyta.

vjerujem da je ozdravljenje i rjesavanje virusa moguce jedino ako spalite i odstranite to tkivo. ali, vi kako zelite;)

MalaTara
02.12.2008., 19:07
cure moje, ja sam popila cijelu litru aloe vera i pusiona... nis vam to ne pomaze, cak je aloe vera i otrovna, o tome se vec tu pisalo. ako ne vjerujete, pitajte phyta.

vjerujem da je ozdravljenje i rjesavanje virusa moguce jedino ako spalite i odstranite to tkivo. ali, vi kako zelite;)

pa dobro spominje se po netu i da su otrovne i rajcica, smokva, luk, kupina... meni pomaze za neke stvari. mislim pa ne djeljuju svi biljni preparati na sve ljude jednako...

Suey
02.12.2008., 19:26
a gle, bas se zezat s necim kaj je, kao prvo, laksativ, i u velikim kolicinama otrovan, a to ti je sigurno ona kolicina koju bi trebala popiti, onda samo izvoli. za paradajz jos nisam cula da je otrovan, eventualno ak je sprican :D

aloe vera se uglavnom koristi kao nekakav dodatak kremama u kozmetickoj industriji, al da bih je ikad vise pila, hvala lijepa, ne bih, od nje samo visis na zahodu i nista vise. alou sam pila iz drugih razloga, alergija, a nakon toga sam saznala za cin, i vjeruj, po tome tog cin-a nije trebalo biti da ona djeluje tako kako velis.

nixa9
02.12.2008., 20:18
danas sam skuzila da su mi se kondilomi sve unutra prosirili (prije sam ih imala samo vani, bar je tak izgledalo) i to u roku 2tj! bila sam sad skroz bolesna, valjda zato. jedva cekam sutra da idem u Ginodermu na bris i trazit cu kolposkopiju jer ocito je taj vrag podivljao. Ponovit cu i papu jer sam bila prije 5mj (bio uredan) al tko zna kakav je sad.
Kupila sam od tablete antioksidansa i pijem zeleni caj, te propolis za imunitet... radit cu si i one sjedeće kupke u stolisniku i nevenu samo cu sutra jos pitat ginića za to.
Tnx cure puno na vasoj pozitivi-stvarno nam to treba da pobijedimo tog gada :D
Drž'te mi fige sutra da nije neka koma...
Girl power hehe

Suey
02.12.2008., 20:33
ma treba biti uvijek pozitiva, no to vam ne bu uklonilo bolest. bitno je biti pozivitan I KAD STE BOLESNE, eeeeeee, to je vec umijece.

uglavnom, kad na vrijeme saznate kakvo je stanje, nije to nista sto se ne moze sanirati niti ste u smrtnoj opasnosti nit je konizacija kraj svijeta. kaj bi rekli oni s dijagnozom karcinoma onda?

mislim da ti je zeleni caj pun pogodak jer se najvise istrazivanja vrtilo oko toga - kako utjece na cin, a propolis je isto super, ja ga isto pijem, ali imam domaci, od poznatih ljudi:D

postoji i krema od zelenog caja, ali nema je kod nas za kupiti, cak ju je FDA potvrdila kao lijek protiv kondiloma;)

ako vas bas toliko interesira alternativni pristup, pogledajte ovo:

http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/vaginalne_infekcije.htm

provjereno :top:

Suey
02.12.2008., 20:49
evo jos malo o biljkama relevantnima za ove probleme:

neven:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Neven_-_melem_iz_vrta.pdf

tamanu:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Tamanu_ulje.pdf

ravensara:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Ravensara.pdf

crni kim:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Crni_kim_lijek_za_sve.pdf

cajevac:

http://nadix.info/web/index.php/Vaginalete/Vaginalete_sa_uljem_australijskog_eajevca.html

znam da je zgodno koristiti vaginalete, ali ne mozete biti sigurni da su sastojci najkvalitetnija ulja i da su zaista ta ulja. zato je najsigurnije, a i jeftinije od vaginaleta, kupiti sama ulja i namakati tampon.

o hpv-u i uljima, posebno kantarionu:

http://www.aromedica.hr/pdf/hpv.pdf

http://minishop.t-com.hr/aromedica/ProductDetails.asp?pid=141&pcurrpid=2

p.s. nixa9 je najbolje "potrefila", po meni, i alternativne metode i lijecnika

Suey
02.12.2008., 21:57
s dodacima pazi, nikad vise od dva (najbolje kombinacija ekstrakt + vitamini), i mora ih se uzimati duze vremena da bi poceli djelovati (najbolje je uzimati uvijek isto kroz duze razdoblje, a ne hrpu toga odjednom ili se stalno "saltati")

iako je najbolje lokalno djelovati na infekciju koja i jest lokalna pa je upitno koliko ovo oralno uzimanje uopce ima utjecaja.

nixa9
03.12.2008., 11:53
evo bila sam u ginadermi-doktorica je genijalna, jako je draga i strpljiva-izresetala sam ju s pitanjima :D
napravila mi je papu i bris na hpv, te mi je premazala kondilome podofilinom (nisu se prosirili od zadnji put,a ono sto sam ja mislila da su novi kondilomi je navodno ostatak himena!?!)
eto, sad cekam nalaze i da mi prode menga pa onda idem na kolposkopiju
izluduje me to cekanje :S

meelitaa
03.12.2008., 11:55
evo ovo sam skunula sa strancie oprah
sad se baš pitam jel u nas ima echinace-e u tim kapima il ne, pa mi pijemo nešto drugo misleći da pijemo to
This herbal supplement is most commonly used to prevent and treat colds. Several large studies have shown that echinacea is not effective at preventing colds, but that it can shorten the length of a cold—especially if you take it as soon as you get the cold. People with autoimmune disorders such as lupus, rheumatoid arthritis, multiple sclerosis, HIV/AIDS, or other disorders affecting the immune system, should not take echinacea.

Be a careful consumer. When products on the market were tested, about half of the products did not have as much echinacea as was listed on the label. Some didn't have any measurable amount of echinacea at all! Look for a brand name that you recognize and trust.

zed_alive
03.12.2008., 14:01

nabavi si biljku aloa veru. imaš uzorak u izlogu biovega dućana čini mi se, čisto da vidiš kako izgleda, jer se ponegdje pod aloa vera prodaju i neke koje jesu aloe ali nisu aloa vera. gel iz lista nije otrovan ali za piće se mora upotrijebiti odmah jer je brzina raspadanja imunostimulirajućih polisaharidnih lanaca takva da je nemoguće dobiti kvalitetan komercijalni pripravak. nešto se pokušavalo s razno-raznim tehnologijama tipa freeze-drying, air-drying, ali nije to to, polisaharidni lanci se uglavnom ipak raspadnu. ono što komercijalno možeš kupiti vrijedi u smislu regeneracije tkiva ako se premazuje (gel), no ako se pije nažalost nema nekog čudesnog efekta

Suey
03.12.2008., 18:43
ma, sumnjam da kod nas mozes nabaviti istinsku aloe veru. jedino ak ju sam uzgajas, a ne znam koliko bi njoj pasali nasi uvjeti.

znam kak izgleda.

e, pa to i kazem, nema smisla piti kad je dokazano da se ona upotrebljava kao krema, gel ili dodatak kremama.

Suey
03.12.2008., 19:03
pobogu, nikad necu shvatiti kako ljudi imaju vremena klonirati se 187x i svaki puta smisliti neku drugu pricu...

uglavnom, vidyca/zolta je ujedno i goldylady, takodjer je banirana.

idem provjerit ima li jos koji njen klon,

ako mi ne iskoci sam iz pastete.

nicole76
03.12.2008., 19:43
pobogu, nikad necu shvatiti kako ljudi imaju vremena klonirati se 187x i svaki puta smisliti neku drugu pricu...

uglavnom, vidyca/zolta je ujedno i goldylady, takodjer je banirana.

idem provjerit ima li jos koji njen klon,

ako mi ne iskoci sam iz pastete.

Drugim riječima, ove kapi ili biljni pripravci koji nas "ozdravljuju" su čista pušiona! Cure, nemojte nasjedati na to.

zed_alive
04.12.2008., 08:53
Drugim riječima, ove kapi ili biljni pripravci koji nas "ozdravljuju" su čista pušiona! Cure, nemojte nasjedati na to.

ko i u baš svemu drugome, i tu se vrti lova i puno je marketinga. recimo nevenova mast koja ima svega samo nevena nema. nju je najbolje ili nabavljati od nekog travara koji je sam spravlja, ili treba uzgajati neven. no opet nije pošteno ni a priori odbaciti sve što se prodaje u svijetu prirodnih pripravaka. ako je 95 ili 99% smeće, ne znači da je sve smeće. svaka dobronamjerna informacija o stvarnoj koristi nečeg je dobrodošla

tin@
04.12.2008., 10:17
Joj,ovo mi je sve skroz smotano--malo hpv stranica,malo cin123+hpv:lol::lol:
Meni je dr. isto ok...mislim, ne vjerujem da bi si dozvolila takve stvari.
Ja ću na kontrolu kroz nekih 13 dana ili nakon menge-znači malo kasnije... Ti isto piješ kapi?

Aha,pocela sam prosli tjedan.Sa vaginaletama sam vec gotova,jos jedna i gotovo.ali ja cu tek tamo na kontrolu u 2-3mjesecu.Je tebi dala nesto za stres??E meni ful pomaze,stvarno se osjecam smirenije i bas nekako bolje volje.:top:

ANILA
04.12.2008., 10:22
Aha,pocela sam prosli tjedan.Sa vaginaletama sam vec gotova,jos jedna i gotovo.ali ja cu tek tamo na kontrolu u 2-3mjesecu.Je tebi dala nesto za stres??E meni ful pomaze,stvarno se osjecam smirenije i bas nekako bolje volje.:top:

Pa mogu ti reči da mi ove za stres baš i nedjeluju:cerek:,možda treba malo vremena...Azašto češ tako dugo čekat do kontrole?Ubiti koja je sad tvoja situacija-da ne tražim?!

tin@
04.12.2008., 10:56
Pa mogu ti reči da mi ove za stres baš i nedjeluju:cerek:,možda treba malo vremena...Azašto češ tako dugo čekat do kontrole?Ubiti koja je sad tvoja situacija-da ne tražim?!

Hpv+ascus.Nisu me slali na kolkoskopiju,zato sam ja narucila ovo,a sad kad budem isla sljedeci out cemo vidjet.U 10mj.su mi otkrili da imam hpv,pa tako da i nemogu ic ranije,receno mi je da dodem za 6 mj.na kontrolu.

JustForFun
04.12.2008., 15:07
ja evo sutra nosim svoj bris za tipizaciju u Split, zna li tko gdje je to u Split Zavod za javno zdravstvo čini mi se - Vukovarska 46 - jel teško naći????

a našla sam i doktoricu kod koje mogu napraviti kolposkopiju kad dobijem nalaz tipizacije

jel se kolp. radi kad menga prođe ili?

zed_alive
05.12.2008., 13:18
Čekaj malo, al neke kapi koje liječe u 3 tjedna?! :eek:
Ja sam veliki pobornik alternativne medicine, al sam isto tako i skeptična prema pripravcima koji ozdravljuju preko noći.
Meni to izgleda ovako: ta "doktorica" iz Rijeke je upravo ta osoba (ili njoj jako bliska) koja ovdje na Forumu pod raznim nickovima reklamira svoje pripravke.

mislim da nema šanse, nisam naletio na tako nešto, ako (kad) biljna medicina i djeluje uvijek se radi o mjesecima...ideja borbe je stvoriti imunitetu uvjete u kojima će on sam istjerati virus i izliječiti napadnuti organizam, ali tada govorimo o mjesecima. možda nešto vrlo efikasno tipa event aladara kreme ili tako nečeg bi polučilo rezultate u bržem roku...tako da si s pravom skeptična...

Het
05.12.2008., 14:46
Tema se opet pretvara u cirkus, ako se strasti ne obuzdaju morat ce opet pod kljuc.

valneahana
05.12.2008., 17:55
ja evo sutra nosim svoj bris za tipizaciju u Split, zna li tko gdje je to u Split Zavod za javno zdravstvo čini mi se - Vukovarska 46 - jel teško naći????

a našla sam i doktoricu kod koje mogu napraviti kolposkopiju kad dobijem nalaz tipizacije

jel se kolp. radi kad menga prođe ili?

nešto mi nije jasno kod tebe

spominjala si tipizaciju i rekla kako ti ju je dr. uzela i da moraš nositi jel tako?

e sad koliko je prošlo od kad je tebi ona uzela bris do toga kad ćeš nositi i gdje si čuvala taj bris?

Suey
05.12.2008., 18:48
mislim da nema šanse, nisam naletio na tako nešto, ako (kad) biljna medicina i djeluje uvijek se radi o mjesecima...ideja borbe je stvoriti imunitetu uvjete u kojima će on sam istjerati virus i izliječiti napadnuti organizam, ali tada govorimo o mjesecima. možda nešto vrlo efikasno tipa event aladara kreme ili tako nečeg bi polučilo rezultate u bržem roku...tako da si s pravom skeptična...

moram se zaista sloziti s ovim. zed je u pravu, nista ne moze djelovati preko noci, potrebno je minimalno par mjeseci, ako ne i godina.

JustForFun
06.12.2008., 12:11
nešto mi nije jasno kod tebe

spominjala si tipizaciju i rekla kako ti ju je dr. uzela i da moraš nositi jel tako?

e sad koliko je prošlo od kad je tebi ona uzela bris do toga kad ćeš nositi i gdje si čuvala taj bris?

ginekolog mi je uzeo bris na HPV kad i ove ostale briseve, s tim da sam ostale briseve odnjela u najbliži labaratorij ovdje u BiH preko kojeg to mogu na zdravstvenu odraditi besplatno

a na HPV mi je najbliže u Slitu, ovdje nema, tako da sam jučer odnjela u Split, to je nešto manje od 14 dana od uzimanja brisa, ginekolog ima pismene upute na kojem piše da bris može spakovan stajati do 14 dana i čuvati ga treba na temperaturi od 2 do 30 stupnjeva Celzijusa, ja sam ga držala u sobi koju ne grijemo u njoj je mislim prikladna temperatura

ovo u Splitu je zavod za javno zdravstvo, naplatili su mi 400 kn pošto sam tražila i na visoki i niski rizik, a kad uzimaš samo na visoki je 250 kn (mislim to je tko nema zdravstvenu u RH) rezultate će mi poslati poštom na adresu ili faksom ako ne stigne poštom orginal

ovdje nema taj srednji rizik, ali sad mi to nije tolko bitno

sofi
06.12.2008., 12:27
justforfun a odakle si ti?

Suey
06.12.2008., 15:39
doktorice, nemam obicaj komunicirati s korisnicima foruma, pa niti vlasnicima, administratorima i moderatorima, telefonom. to bi znacilo otkrivanje identiteta i prelazak iz ove virtuale u nesto realno, gdje ce vama moj broj biti dostupan. zao mi je, ali ne dolazi u obzir. broj dajem onima za koje procijenim da im mogu vjerovati.

moram vam jos nesto napomenuti. naime, ne samo da se vidi vas IP, vec i e-mail kojim ste se registrirali. a korisnica Zolta, slicno kao i vi, ima mail s vasim imenom i prezimenom.

Suey
06.12.2008., 15:50
prema uputi, banirani su sljedeci korisnici:

DrIzRi
Zolta
Vidyca
Rami
Goldylady

zbog reklame, kloniranja, trollanja, prijetnji, a necu ulaziti u psihu te osobe, no samo mogu reci da ovo nije normalno.

odsad pa nadalje brisem i kaznjavam svaki post koji nema nikakve veze s ovom temom, pogotov vezano za doticnu. cetajte i svadjajte se preko pm-a. isto tako, nikoga ne namjeravam zvati sa svog osobnog mobitela niti se uvlaciti u ovakve intrige. imam dovoljno svog posla, a jos i vas ovdje moram pratiti.

JustForFun
06.12.2008., 16:45
justforfun a odakle si ti?

iz Hercegovine

odg. sam ti detaljnije na pm

Fallen_
06.12.2008., 20:09
Pozdrav svima! Odmah se na pocetku ispricavam ako sam pogrijesio podforum, temu ili ako je vec bilo govora o tome.. Nisam previse paznje pridonosio hpv-u, ali u zadnje vrijeme sam upoznao nekoliko osoba s tim "problemom", sto mi je privuklo paznju i navelo na ovo pitanje. Ako je cura zarazena hpv-om, kolike su mogucnosti za oralni sex? Jel ima kakvih zdravstvenih posljedica? Nadam se da je pitanje na mjestu pa bi bio zahvalan na normalnom odgovoru..

Suey
06.12.2008., 20:14
moguca je infekcija usne supljine i grla. no, nastanak promjena u tom predjelu je rijedak slucaj i uglavnom se promjene javljaju u osoba koje imaju hiv.

naime, genitalni hpv voli sluznice, pa se tako moze nastaniti i na tim sluznicama. u americi je navodno sve vise karcinoma grla i usne supljine u kojima je dokazan virus hpv-a.

u rh ne znam kome bi se mogli obratiti, vjerojatno otorincima.

hpv je virus i nemoguce ga je lijeciti, no sama cinjenica postojanja infekcije ne znaci da ce se nuzno razviti promjene - abnormalne stanice iz kojih se razvija karcinom

Suey
06.12.2008., 20:19
odgovor svima koji misle da mogu izlijeciti hpv:

hpv je virus. viruse nije moguce lijeciti.

da je u nekom slucaju otkriven lijek za hpv, a i hiv, netko bi za to vec zasigurno dobio nobelovu nagradu, kao sto je zur hausen dobio za otkrice da hpv izaziva karcinom, a ne, kao sto se dotad pogresno mislilo, virus herpesa.

meelitaa
08.12.2008., 13:58
nije mi jasno zašto ne mogu pristupit jedino temi cin I, II... na forumu :( pa ću pitat ovdje valjda će mi netko odg. cure da li je netko imao temeraturu nakon biopsije???
meni je sve uredu nema krvarenja, nema nekih jakih bolova al mi temperatura zna narast do 37.4

meelitaa
08.12.2008., 14:00
nije mi jasno zašto ne mogu pristupit jedino temi cin I, II... na forumu pa ću pitat ovdje valjda će mi netko odg. curke da li je netko imao temeraturu nakon biopsije???
meni je sve uredu nema krvarenja, nema nekih jakih bolova al mi temperatura zna narast do 37.4

sofi
08.12.2008., 14:12
teperatura do 37,5 se skroz tolerise osim ako traje dulji vremenski period... meni zna porasti akos am nervozna na 37,2 a inace mi je 36,5 .... mislim da toniej problem,a li nazovi dr. ako te nesto strah....

ANILA
08.12.2008., 14:41
Skroz normalno..strah,olakšanje..i hrpa drugih emocija.
Popij si jedan lupocet i odmaraj....

teeeeaa
08.12.2008., 14:54
anila kak si ti,kak se držiš nakon ovih stvari koje su se izdogađale ovdje na forumu? držim fige da ti je pomoglo,bar malo,nemre ti škodit

meelitaa
08.12.2008., 15:05
a samo naveče dobijem temperaturu zanimljivo, a dobro valjda je to normalno.
meni zna porast kad trebam dobit od 37 do 37.3. valjda imunitet padne pa se tijelo na taj način brani.
meni je doktorica super :) i uopće me nije strah bilo ja sam došla tamo sa smiješkom i tako i otišla jer sam bila jako dobro informirana o tome što je biopsija i kako se radi, a i sve je super prošlo nisam ni krvarila. rekli su mi da u slučaju bolova mogu uzet voltaren i čini mi se da se još rekli ketanol i ipubrufen, al eto ja zapamtila voltaren i odma kupila, samo mene ništa ne boli :), al uzela sam ga zbog temp.

meelitaa
08.12.2008., 15:28
joj vidila sam to nisam bila duže na forumu, al odma sam posumljala u tako čaroban ljek jer on nepostoji i mi bi svi to trebali shvatit. i svi koji dođu tu i kažu od ovog ćete ozdravit to nije istina čisti marketing ljudi svašta prodaju a mi se jadne hvatamo za slamčicu spasa. pa ne postoji ništa tako čarobo. postoje samo stvari koje nam mogu pomoć da dignemo imunitet
pa znate da sam ja išla i bioenergetičaru i naravno da mi to nije ništa pomoglo. tako da ako već hoćete eksperimentirat samo naprijed al idite redovno doktoru nek vidi pravo stanje.
i da što se tiče zolte a i svih ostalih kad vam dođu nudit nešto pogledajte u postovima bar šta su prije pisali, naime ja sam to i uradila čim sam vidila njen post jer mi je sve to bilo sumljivo i zaključila da je ta osobam očito lječnica imate 2 posta koja to i dokazuju u jednom kaže da su ona i muž u ratu bili mladi lječnici a u drugom svjetuje nekom da pokrene svoj biznis ko i ona. a tad sam prestala jedno vrijeme dolazit na forum kad ono tu se dogodilo sve i svašta.
evo jednog od njih:

''Ilana, jesi li iakada razmišljala o tome da pokreneš vlastiti posao? Postaneš privatnik?

Meni je bilo jako teško podnositi tuđi autoritet, pogotovo autoritet onih za koje sam znala da znaju manje od mene, dapače, koji su često puta imali i nižu stručnu spremu.

Vjerujem da voliš posao za koji si se obrazovala. Ako i kada kreneš u realizaciju privatnog posla, vidjeti ćeš da je to u biti lako, i da smogneš snagu da i sama ne znaš kako.

Ne znam tvoju situaciju točno, pa mi je teško preporučati išta, govorim iz osobnog iskustva.''

vi koji ste uzeli već nekakve kapi il šta već popite to i vidite jel će vam djelovat, vjerujem da takve stvari ne mogu štetit al ubuduće se čuvajte ovakih ljudi koji odjednom banu na forum i nude neke proizvode i slično

meelitaa
08.12.2008., 15:35
a cure vi ste imale temp poslje biopsije il ne??

ANILA
08.12.2008., 16:37
a cure vi ste imale temp poslje biopsije il ne??

Ma nebrini,ja sam imala i sve prošlo ok....a sjećaš se kak mi je bilo...

Inače moje mišljenje možete pročitat na cin123+hpv..

meelitaa
08.12.2008., 17:28
Ma nebrini,ja sam imala i sve prošlo ok....a sjećaš se kak mi je bilo...

Inače moje mišljenje možete pročitat na cin123+hpv..

hvala
da sjećam se još od kad si se javila prvi put

nixa9
09.12.2008., 22:48
ja cu poludit! decko u kojeg sam zaljubljena vec 3 god me konacno poljubi u sub, a ja imam glupi hpv! i sta da sad radim? trebamo se nac prekosutra, sve je super sto znaci da bi uskoro trebali i spavat-mogu zavlacit neko vrijeme, ali ne znam tocno sto da radim. Naime, ja sam imala par sitnih kondiloma koji se sad povlace, ali cu valjda ic jos na spaljivanje za svaki slucaj iduci tj. Cekam iduci tj nalaze hpv-a. Trudit cu se izbjec sex svima silama-da li mislite AKO mi se povuku ti kondilomi te mi hpv nalaz bude niskog rizika (my wishful thinking) da cemo moc spavat bar s kondomom. Joooj, pa kako se bas sad sjetio? a sto je s oralnim sexom?

Suey
09.12.2008., 22:54
decki su ti jako otporni na virus, ne mora biti uopce da ce hpv dobiti.

mozes odugovlaciti ako mozes, ali ako se ipak dogodi:D, inzistiraj na kondomu, i rjesavaj po kratkom postupku sve. kad ides u ginodermu?

nixa9
09.12.2008., 23:08
suey! ja tebe volim! ma znam ga 100god, od frendice buraz, a zaljubljena u njega do usiju vec 3 god-i on sad hoce bit sa mnom, skuzili smo da se kuzimo skroz naskroz (ja 26, on 29 g, nadam se da ce potrajat, nije neka zajebancija) i stvarno mi je glupo sad uletit s pricom za hpv
reci cu mu da se ne mogu sexat mjesec dana zbog upale ili nesto tako-bar da mi ti kondilomi skroz prođu-citala sam i ja dosta i pise da su muski jako otporni, nadam se da je istina :D
sutra mi je gotov papa, a iduci tj hpv test, ali zvat cu vec u petak da vidim da nije gotov ranije i odmah se narucujem na kolposkopiju i spaljivanje-zelim bar te vanjske sto prije rijesit da se mozemo kondomom stititi
koma filing-najsretnija na svijetu i uplasena ko vrag :D

Suey
09.12.2008., 23:15
ma nemoj mu nis govoriti zasad, nema potrebe jer ces to brzo rijesiti:top:, ljude koji ne znaju nista o tome to preplasi na prvu loptu. trebalo bi mlade educirati u skolama o opasnostima sex. odnosa i zastiti, tada bi bilo manje std-a.

zovi ranije, tako sam i ja za nalaz ecc-a, i bilo je gotovo i prije 10 dana ;)

nista ne brini, niti nemoj dopustiti da te hpv omete u normalnim aktivnostima. nije smak svijeta i 90 % ljudi ga nosi. u americi od cetvero osoba, jedna nema hpv. takve su statistike:D

vedra
10.12.2008., 19:01
di se radi kolposkopija u Rijeci???
je to ide preko uputnice ili privatno???koliko se čeka na pregled???

meelitaa
11.12.2008., 12:26
nixa i ja sam imala sličan problem. imaš p.p.
baš sam pitala cure za savjet uvezi sexa možda čak i suey nisam sigurna više

Lotus_10030911
12.12.2008., 19:11
Bok svima!!! Ja sam tu 1.put, i tema o hpv-u me jako zanima. Dosta sam informirana o toj beštiji!!! Izlječit će se kondilomi, samo strpljenja, nije kraj svijeta ako imaš hpv!!! Ima i gorih bolesti od hpv i tih beštija od kondiloma!!! I onda shvatiš da ti nije najgore, da nisi jedina kojoj je teško!!! Danas ima svakakvih boleština, i pitanje je kako ih dobijemo - na koji način, a opet da li ćemo se zaraziti ovisi o mnogo čimbenika. Virus kad jednom dobiješ ostaje u organizmu unutar stanica i zato ga nije moguće liječit... Ali ga barem uspavamo.... ALI JA OSOBNO KRIVIM NAŠE ZDRAVSTVO KOJE NAPLAĆUJE 3000 KN (ili koliko već) ZA CJEPIVO KOJE JE NAMA ŽENAM USITINU POTREBNO!!!! I onda kad se jave epidemije hpv, postavljaju pitanje - KAKO, pa onda joj svi li se sa svakim ševe, a dosta je samo jedan dečko kojeg voliš da spavaš s njim i eto našeg prijatelja hpv-a. Nažalost... Pozz svima.... P.S. Nixa9, samo polako, izlječi se, onda će biti sexa!!!! Vjeruj mi ništa nije izgubljeno ako imaš hpv!!! Ako te voli, prihvatiti će te takvu kakva jesi (sa svojim prijateljem hpv-om)!!!! :) Nemoj razbijat glavu, opusti se i ne nerviraj se, STRES TI NE TREBA!!! Jubaccccccc veliki!!!!

Lotus_10030911
12.12.2008., 19:17
Btw, za kolposkopiju znam da se radi u Suncu i Medicu, čekaš isto kako i za normalan pregled, mislim da se cijena kreće oko 300 kn. A ovo s uputicom se radi na ginekologiji, što naravno moraš čekat duplo više jer ima puno više pacijentica u bolnici nego u poliklinikama gdje moraš platiti. :)

Suey
12.12.2008., 20:07
virus je moguce potpuno "izbaciti", on nije u cijelom organizmu jer je lokalni virus. u prosjeku ostaje 2 godine, odnosno cilj mu je ostati dovoljno dugo kako bi zarazio novog domacina.

prakticki kad maknes promjene, maknes i virus, odnosno najvecu koncentraciju istog. kada bris pokaze da si negativna, onda virusa nema. ako se pokaze na brisu, a papa test je uredan, tada virus "spava", odnosno nije poceo raditi abnormalne promjene.

slazem se, dovoljan je jedan decko da te zarazi. niti on ne mora biti promiskuitetna osoba, moze isto tako spavati s jednom curom koja je virus dobila od nekog drugog. CIN se isto tako smatra std-om, dakle, djevojka koja ima CIN, gotovo 99% ima HPV.ponekad je moguce da su niski stupnjevi CIN--a uzrokovani necim drugim, primjerice nekom bakterijom, no, kako bi moj dr. rekao - nema CIN-a bez HPV-a.

krivim nadlezne institucije koje ne poduzimaju dovoljne preventivne mjere i ne rade dovoljno na dizanju svijesti o opasnostima std-a, osobito medju mladima koji su najugrozenija skupina, . svi strucnjaci u svojim tekstovima to preporucuju, ali su uvijek bitnije neke druge stvari, a i takvo smo drustvo gdje se o tome nazalost suti.

Lotus_10030911
12.12.2008., 22:54
U svakom slučaju može se normalno živjeti s tim hpv-om nakon što se to zaliječi. I naravno imat normalan sexualni život što svih brine kad se pojave kondilomi. Ja ga nemam, ali mi je ta tema puno na pameti jer nikad ne znaš što te može zahvatiti, i od koga možeš pokupiti :(. Jebi ga...

danci1980
13.12.2008., 17:24
Imam jedno pitanje radila sam briseve na bakterije i oni su negativni. Dali je moguće ako imam već dugo HPV da on izazove upalu i spontani?

sofi
13.12.2008., 17:33
nije
hpv samo pravi promijene na sluznici nema nikakve veze sa trudnocom.....

meelitaa
13.12.2008., 17:44
ja mislim da je moguće je kako ne, al to nikad ne znaš sa sigurnošću jer se i potpuno zdravim curama dogodi spontani. u nje je i upala ipak bila prisutna
negdje sam čitala samo ne znam jel na ovom il nekom drugom forumu. par cura se žalilo na to da su možda imale spontani zbog uzimanja brisa na hpv i slično pa sad tko to može znat nismo doktori pa nemožemo odg na to
V. ti je med sestra ona možda bolje zna

meelitaa
13.12.2008., 17:49
aha pitaš i jel hpv izaziva upalu - to stvarno ne znam, al mislim da ne
al imaš li možda ektopij na grliću ako da možda zbog tog imaš upalu. meni je očito zbog tog bila prisutna

danci1980
13.12.2008., 18:20
Stvarno neznam, nisam pametna. Jer sam radila sve moguće briseve, sumnjalo se na klamidiju, ali izgleda da je virus HPV bio uzrok ili je moguće i HSV.

sofi
13.12.2008., 18:31
ma cure kakav hpv i spontani, nemojte dzaba nagadjati.... imate toliko lterature na netu, i svugdje lijepo pise hpv i trudnoca nemaju nikakve veze, jedino prilikom poroda moze doci do prenosa na bebu i to je to... ali hpv ne moze izazvati spontani kao sto to mogu neke bakterije i slicno... to je virus, on samo radi promjene na sluznici..... razlog treba potraziti u necemu drugom imalo se vise informirati....

danci1980
13.12.2008., 20:59
Je istina ali rečeno mi je da je nastala upala i utvrdilo se od virusa. Sad je pitanje kojeg HPV ili HSV. Bakterijološki brisevi negativni. Ni meni ništa nije jasno.

meelitaa
13.12.2008., 21:40
ma cure kakav hpv i spontani, nemojte dzaba nagadjati.... imate toliko lterature na netu, i svugdje lijepo pise hpv i trudnoca nemaju nikakve veze, jedino prilikom poroda moze doci do prenosa na bebu i to je to... ali hpv ne moze izazvati spontani kao sto to mogu neke bakterije i slicno... to je virus, on samo radi promjene na sluznici..... razlog treba potraziti u necemu drugom imalo se vise informirati....

ne događa se spontani zbog hpv-a nego upale ja mislim
a također ne znam jel se smije u slučaju kad je osoba trudna dolje previše petljat mislim da ne, letz se npr ne smije radit a za briseve na hpv i slično ne znam. al od frndice sestra je imala cin u trudnoći i nije radila briseve vjerojatno zbog rizika, nakon što je rodila povuklo se pa poslje ni nije radila bris

meelitaa
13.12.2008., 21:43
Je istina ali rečeno mi je da je nastala upala i utvrdilo se od virusa. Sad je pitanje kojeg HPV ili HSV. Bakterijološki brisevi negativni. Ni meni ništa nije jasno.

ja sam isto negativna na sve osim hpv i nađena mi je opet kao virusna upala sad mi ništa nije jasno jer hpv ne izaziva upale koliko znam :ne zna:
al ja imam ektopij pa sam zbog toga podložnija upali, samo mi nije jasno od kud je opet.

meelitaa
13.12.2008., 21:55

da imaš HSV vidila bi to valjda doktorica, pogotovo ako si išla na kolposkopiju. on izaziva mjehuriće koji prsnu i onda bi vidila nekakve tragove na sluznici

valneahana
14.12.2008., 08:35
cure moje hpv ne izaziva spontani,kako je sofi rekla on nema veze s trudnoćom nikako ali ima veze s porodom jer se može putem poroda prenijeti na dijete pogotovo ako imate kondilome,s druge strane porodom se i može rješiti hpv ali to se naravno ne preporuča tj. nepreporuča se da ostanete trudne samo kako bi rješile hpv jer nitko to ne garantira ali se događa vrlo često e sad dali ćete vi biti ta sretnica to je individualno

hpv ne izaziva upalu nikakvu,on izaziva promjene

zašto je nekome nađena upala a nije izoliran uzročnik je moguće iz više razloga prvi je taj da ta osoba ima ranicu ili ti eritroplakiji ili ti ektopij koji luči svoju sluz i onda remeti vaginalnu sluz i ta ranica je ulazno mjesto svemu i svačemu a nalazi se na mjestu gdje se uzima bris ili papa i odtuda može biti taj rezultat

druga stvar koja može biti je ta da imate upalu od prirodno nastanjenih bakterija u vagini,pošto vagina nije sterilna ni nemože biti u njoj postoje njene bakterije(mješana flora) koje kad se razmnože izazivaju upalu,masu ginekologa takve upale ne liječi jer su izazvane domaćim bakterijama i strah ih je ako i daju nešto da još više ne poremete ph dolje i da tek onda ne nastane sranje,drugi pak ipak liječe čim se mješanoj flori poveća broj i čim izazove upalu

e da zaboravim napomenuti da rijetko koji doktor kaže ženi da ima ranicu ili ektopij jer nekima je ona normalna što u principu i je ali i nije,zašto? zato jer kao što sam već rekla ta ranica luči sluz koja remeti ph vagine i ona se bakterije razmnožavaju,lakše se sve prima na nas,ta ranica je ulazno mjesto hpv-u te jednog dana može postati maligna,neki doktori govore da je se netreba dirati dok god je papa u redu a neki pak da ju treba sanirati baš iz ovih razloga i ono što mi se sviđa što je jedan doktor rekao ide ovako,ljudi imaju karijes pa ga rješavaju zašto onda nebi i ranicu rješavali koja ćak može jednog dana postati maligna i tu se slažem s njim,meni nikto od ginekologa nije rekoa da ju imam sve do jednoga,kad sam onda nazad došla kod svoje i pitala ju za ranicu ona meni veli pa da imate ju a zna koliko sam se puta žalila na iscjedak(brisevi čisti) i koliko mi je puta na papi bila upala od mješane flore ali ona nikad da bi mi spomenula tu ranicu i eventualno saniranje iste,i ja tako zbrojila dva i dva i otišla ju sanirati i više od iscjedka ni i a pape čiste ko suze ali kao što rekoh rijetko koji ginekolog kaže ženi imate ranicu jer masu njih smatra to normalnim ali baš i nije tako

što se tiče spontanog,spontani može nastati i sam od sebe,znači ne izazvan bakterijama nego od stresa,dizanja teškog i takvih nekih fizičkih stvari jer prva tri mjeseca su najkritičnija jer su jako česta krvarenja kojima je uzrok neki od nabrojanih a vi nužno ni nemorate znati da ste pod stresom ili preopterećeni,jednostavno je tako i masu zdravih cura ima spontani radi tih krvaenja koja se znaju javiti u prva tri mjeseca a uzrok nemora uopće biti bakterija nikakva

meelitaa
14.12.2008., 10:38
V. šta misliš jel oni maknu ektopij biopsijom??

danci1980
14.12.2008., 15:04
Ja nemam ektopij, i svi brisevi su čisti tako i papa. Znam da od prije imam HPV i HSV. E sad nakon svega toga rekli su mi da je upala nastala od virusa, nisu znali koga. Ali su rekli u principu HPV ne izaziva spontani jedino da može mutirat, pa da je vjerojatno to i moj slučaj. Sad pijem lactogyn i stanje se smirilo nema više iscjetka, a ponovno sam počela piti i solnu, možda i to utječe.
Nego me zanima jer neznam ništa o HSV: imala ga prije par godina vidljivog po ranicama, i to je prošlo sa virolexom. Ali sam čula da se kasnije zna javit u padu imuniteta i da više se ne pojavljuju ranice.

JustForFun
14.12.2008., 16:54
u biti šta je ta ranica, kako dođe i može li proći sama od sebe?

i meni je nešto spomenuo ranicu prošli put, ali ne izričito da je imam već za krvarenje koje nije mogao objasniti kaže možda je iz ranice koja se pozlijedi spolnim odnosom

valneahana
15.12.2008., 08:25

i meni je nešto spomenuo ranicu prošli put, ali ne izričito da je imam već za krvarenje koje nije mogao objasniti kaže možda je iz ranice koja se pozlijedi spolnim odnosom

ranica može nastati prirođeno ili nakon čestih upala za koje nisi ni morala znati da ih imaš

to je promjenjen epitel koji se više sam od sebe nemože promijeniti u prvobitni,znači ne povlači se sama od sebe

ta ranica luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom sluzi ruši ph vagine i to je onda idealno za bakterije a ranica kao ranica baš radi toga što je to promjenjen epitel je ulazno mjesto za hpv

ukucaj u tražilicu tu na fporumu ektopij i izbaciti će ti,lara je otvorila tu temu i onda sam tamo sve ljepo objasnila

valneahana
15.12.2008., 08:26
V. šta misliš jel oni maknu ektopij biopsijom??

a čuj neznam stvarno,zavisi dali biopsiju uzima baš sa tih mjesta gdje je ranica što čisto sumnjam da oni uzimaju po cijeloj ranici uzorke jer to bi onda bilo kao da rješavaju nju a ne da rade biopsiju

meelitaa
15.12.2008., 08:59
ne znam mislila sam joj reć da mi i to skloni i zaboravila
možda je i maknula, sve je sklanjala omčom i palila rubove pa moguće da je i to

meelitaa
15.12.2008., 09:02

to ti je siguno od ranice i ja sam tako znala krvarit malo nakon odnosa i nisu mi znali reć od čega jer osim ranice je unutra bilo sve ok. išla sam zbog toga prije nego sam otkrila hpv par puta pa su mi rekli da je ginekološki sve uredu i da se ne moram brinut. a sad sam zaključila i sama da je od ranice

JustForFun
15.12.2008., 09:40
ali ja sam imala ta krvarenja i nevezano za spolni odnos, mislim da je kod mene svašta po malo, možda i ta ranica, ali i e. coli koja mi je izolirana u brisu, jer piše da i ona može tako djelovati +PCOS sa kojim nikad ne znaš na čemu si :(

meelitaa
15.12.2008., 12:42
i ja sam imala neobjašnjiva krvarenja ni danas ne znam od čega su bila al nestala su :)
vadila sam hormone i sve al sve je uredu bilo tako da na kraju nisu ni oni znali zbog čega se to dogodilo pa su to pripisali stresu

Katrina
15.12.2008., 14:26
....Lijep pozdrav drage cure,žene....Danci1980 odogvor ti je da Hpv ne uzrokuje spontani ali da može uzrokovati upalice može...
A koji je slučaj kod mene......?Papa je savršen.....kao da sam djevica i da nisam nikada imala nikakav odnos....a bris na Hpv pokazuje HPV srednjeg rizika....i onda mi dr kaže da nemam upala....jer da imam i da mi je hpv aktivan pokazao bi se u nekom od cinova al ja nemam NIŠTA........I sad mi recite....kako da se ponašam.....imunitet mi pao jer sa preforsirala u zadnje vrijeme...a ja i dalje imam neki barem meni čudan iscjedak...

valneahana
15.12.2008., 16:09
....Lijep pozdrav drage cure,žene....Danci1980 odogvor ti je da Hpv ne uzrokuje spontani ali da može uzrokovati upalice može...
A koji je slučaj kod mene......?Papa je savršen.....kao da sam djevica i da nisam nikada imala nikakav odnos....a bris na Hpv pokazuje HPV srednjeg rizika....i onda mi dr kaže da nemam upala....jer da imam i da mi je hpv aktivan pokazao bi se u nekom od cinova al ja nemam NIŠTA........I sad mi recite....kako da se ponašam.....imunitet mi pao jer sa preforsirala u zadnje vrijeme...a ja i dalje imam neki barem meni čudan iscjedak...

nemoraš imati cin,možeš imati kondilome koji se ne vide na papi

tako je blo kod lare,njoj papa ćist,tipizacija pozitivna i kažemo joj da ode na kolposkopiju i imala je kaj vidjeti

zato pravac na kolposkopiju ,bez nje ti papa ne vrijedi jer jedno nadopunjuje drugo

nixa9
15.12.2008., 16:33

hej meni je slicna situacija-papa uredan (vec drugi), negativan bris i na nisko i visokorizicne, a imam kondilome vani-uopce ne kuzim, al idem ih spalit u sri
mozda imam taj srednjerizicni?

danci1980
15.12.2008., 18:04
hej meni je slicna situacija-papa uredan (vec drugi), negativan bris i na nisko i visokorizicne, a imam kondilome vani-uopce ne kuzim, al idem ih spalit u sri

Ako imaš kondilome onda ti je niskorizični i on se sa spaljivanjem povuče. Ali napravi tipizaciju na HPV da vidiš koje sve tipove imaš. I ja imala kondilome, i sve se povuklo ali uz niskorizični imam i visokorizični. A papa uvijek uredan.

valneahana
15.12.2008., 18:17

papa i tipizacija ti mogu biti uredni pogotovo ako imaš kondilome vani,zašto?zato jer se papa i tipizacija uzimaju s cervixa A tebi je očito cervix čist i nemaš tamo promjena i onda se nemože na papi vidjeti ili na tipizaciji kad nema materijala jer nema promjena jer su one tebi vani,kad bi ti uzeli tipiazciju s kondiloma da vidiš kak bi bila pozitivna,vrlo je to jednostavno,znači nemožeš biti na nešto pozitivan ako tamo nema nekih naznaka u ovom slučaju promjena tj. promjenjenih stanica koje bi onda ukazale na hpv kad se sve to radi s cervixa a tebi su kondilomi vani

s druge pak strane možda imaš srednjerizični jer postoji i ta skupina na koju jako mali broj privatnika testira a socijalci uopće ne

meelitaa
15.12.2008., 19:35
taj srednje-netipizirani rizični imam ja i nemam kondilome nikakve ni ravne ni šiljaste i za to sam da bi otkrila radila tipizaciju u modernoj dijagnostici oni testiraju na 49 genitalnih tipova (a jeftiniji su od privatnika tako da se stvarno isplati) inače ne bi sa sigurnošću ni znala imam li hpv koji je papa pokazao. ostali privatnici uključujući i moju doktoricu testiraju samo na visoke a onda ako nije u onoj navedenoj skupini visokih i srednje visokih kako sam ih ja nazvala onda oni pretpostave da je niski rizik.
nije mi jasno zašto ti gin ne testiraju ljude na sve tipove nije isto ako osoba ima jedan tip il više, to bi im pomoglo u istraživanjima
nixa možda katarina priča o srednje-visoko rizičnom al on ti se pokaže na tom brisu gdje imaš 14 il koliko tipova zaboravila sam navedenih tako da to nemaš ako si negativna
možeš imat il taj srednji ko i ja na koji nitko osim dijagnostike koliko ja znam ne radi tipizaciju- mada sumljam mislim da on nema kondilome nikako il tip niskog rizika vrlo vjerojatnije
V ti je dobro rekla možda da odeš tamo u dijagnostiku pa nek ti uzmu i s cerviksa i s kondiloma bris
i da taj srednji je kod mene napravio cin i vidilo se u papi da imam hpv

nixa9
15.12.2008., 19:55
taj srednje-netipizirani rizični imam ja i nemam kondilome nikakve ni ravne ni šiljaste i za to sam da bi otkrila radila tipizaciju u modernoj dijagnostici oni testiraju na 49 genitalnih tipova (a jeftiniji su od privatnika tako da se stvarno isplati) inače ne bi sa sigurnošću ni znala imam li hpv koji je papa pokazao. ostali privatnici uključujući i moju doktoricu testiraju samo na visoke a onda ako nije u onoj navedenoj skupini visokih i srednje visokih kako sam ih ja nazvala onda oni pretpostave da je niski rizik.
nije mi jasno zašto ti gin ne testiraju ljude na sve tipove nije isto ako osoba ima jedan tip il više, to bi im pomoglo u istraživanjima
nixa možda katarina priča o srednje-visoko rizičnom al on ti se pokaže na tom brisu gdje imaš 14 il koliko tipova zaboravila sam navedenih tako da to nemaš ako si negativna
možeš imat il taj srednji ko i ja na koji nitko osim dijagnostike koliko ja znam ne radi tipizaciju- mada sumljam mislim da on nema kondilome nikako il tip niskog rizika vrlo vjerojatnije
V ti je dobro rekla možda da odeš tamo u dijagnostiku pa nek ti uzmu i s cerviksa i s kondiloma bris
i da taj srednji je kod mene napravio cin i vidilo se u papi da imam hpv

ma idem spalit te kondilome (eventualno kolposkopiju) i to je to-necu radit ponovo tipizaciju ak sam danas dobila da je negativna-a za vanjske je ionak svejedno ako ih spalim...otici cu radije za koja 3 mj opet na sve te testove da provjerim cervix dal je i dalje cist
joj tako mi je lakse da se ta nocna mora blizi kraju :D
drzim fige i vama svima za dobre vijesti...

meelitaa
15.12.2008., 21:01
odi na kolposkopiju u svakom slučaju ako nisi dosad

clarity
16.12.2008., 17:42
hpv ne izaziva upalu nikakvu,on izaziva promjene

moj kolposkopski nalaz je glasio odprilike ovako: na tri mjesta cin (vjerovatno visoki 2ili3) i infekcija na cerviksu i u rodnici (najvjerovatnije uzrokovana hpv-om)

na nalazu biopsije materijala koje je skinut kiretazom cerviksa izmedju ostalog je pisalo: infekcija, poz hpv16.

ako mi mozes molim te pojasnit razliku izmedju upale i infekcije

valneahana
16.12.2008., 18:17
moj kolposkopski nalaz je glasio odprilike ovako: na tri mjesta cin (vjerovatno visoki 2ili3) i infekcija na cerviksu i u rodnici (najvjerovatnije uzrokovana hpv-om)

na nalazu biopsije materijala koje je skinut kiretazom cerviksa izmedju ostalog je pisalo: infekcija, poz hpv16.

ako mi mozes molim te pojasnit razliku izmedju upale i infekcije

upala ili infekcija je jedno te isto

ali ne izaziva hpv kao virus upalu nego te stanice koje su promjenjene od njega su izazvale upalu svopjom promjenom ali virus kao virus ne izaziva upalu

jer koliko žena ima koje imaju hpv a nemaju upalu jer ni nemogu imati kad nemaju sve promjene koje bi upalu uzrukovale,jer da virus kao birus izaziva upalu onda bi se otkrio samo tako,nebi bile potrbna kolposkopija i tipiazcija,koliko je samo žena pozitivno na hpv a pape im čiste i nemaju nikakvu upalu što je i normalno,znači ne izaziva hpv kao hpv upalu nego te promjenjene stanice su te na koje se sve kelji i koje su osjetljive i onda rezultiraju upalom

znači hpv izaziova promjene koje se mogu inficirati i rezultirati upalom ali i nemoraju,zašto često izazovu upalu je razlog baš u tome što su te stanice promjenjene a ne u prvobitnom stanju

clarity
16.12.2008., 18:30
ja nekako mislim, u mom neznanju, da se prvo javi upala pa tek onda promjene.
a to sto se prave ozbiljnije pretrage kao kolposkopija i biposija tek kad nastanu promjene je druga stvar.
vidis da i danci kazu da ima upalu izazvanu virusom.
kazes da ima toliko zena koje imaju hpv i nemaju upalu, istina , nemaju ni promjene, jednostavno virus im nije aktivan. ili mozda jednostavno ne osjecaju simptome upale... puno njih ima i bakterijske upale bez simptoma.

clarity
16.12.2008., 18:34
sad sam se sjetila, kad smo vec ustvrdili da je infekcija i upala ista stvar, ginekolog mi je prije par mjeseci rekao da nakon sto ''dobijes'' virus infekcija pocinje nakon 3 do 6 mjeseci a neki kazu i do 18 mjeseci. promjene mogu nastati i godinama kasnije.

meelitaa
16.12.2008., 18:42
ne javi se prvo upala, nego cure većinom odu doktoru kad ih nešto dolje boli il kad ih pecka a tad je većinom riječ o upali i bakterijama pa tako neke otkriju i promjene. nemaju svi upalu koji imaju promjene!!
ja sam recimo imala upalu zbog tog jer sam im podložna zbog ektopija al mnoge tu nisu
infekcija hpv-om nije isto što i infekcija nekom bakterijom koja rezultira upalom. infekcija je riječ koja se općenito koristi bilo da je riječ o hpv-u, klamidiji, bakterijama....
a zbog hpv-a koji je oštetio već dio tkiva smo podložnije upalama, tj napadu bakterija
upala se javi i kao posljedica nedostatka dobrih bakterija jer se one loše više namnože, pa po mom mišljenju hpv može bit povezan s tim samo na način da smanji razinu dobrih bakterija pa je veća količina loših i onda se desi upala koja je izravno povezana s lošim bakterijama koje nisu od hpv-a, al sam hpv neće izazvat upalu

valneahana
16.12.2008., 18:57
ne javi se prvo upala, nego cure većinom odu doktoru kad ih nešto dolje boli il kad ih pecka a tad je većinom riječ o upali i bakterijama pa tako neke otkriju i promjene. nemaju svi upalu koji imaju promjene!!
ja sam recimo imala upalu zbog tog jer sam im podložna zbog ektopija al mnoge tu nisu
infekcija hpv-om nije isto što i infekcija nekom bakterijom koja rezultira upalom. infekcija je riječ koja se općenito koristi bilo da je riječ o hpv-u, klamidiji, bakterijama....
a zbog hpv-a koji je oštetio već dio tkiva smo podložnije upalama, tj napadu bakterija
upala se javi i kao posljedica nedostatka dobrih bakterija jer se one loše više namnože, pa po mom mišljenju hpv može bit povezan s tim samo na način da smanji razinu dobrih bakterija pa je veća količina loših i onda se desi upala koja je izravno povezana s lošim bakterijama koje nisu od hpv-a, al sam hpv neće izazvat upalu

potpisujem te,baš si lijepo sročila

bo*
16.12.2008., 18:57
evo drage moje, danas sam bila na testiranju u modernoj dijagnostici i sada čekam nalaz :rolleyes: svima koje sumnjate preporučam da odete tamo, doktorica je super..

bo*
16.12.2008., 18:59
i da valneahana hvala na preporuci :)

valneahana
16.12.2008., 19:03
i da valneahana hvala na preporuci :)

:grli::grli::grli: ajde javi nalaz obavezno:top:

bo*
16.12.2008., 19:05
hoću, svakako :top:

danci1980
16.12.2008., 19:47
sad sam se sjetila, kad smo vec ustvrdili da je infekcija i upala ista stvar, ginekolog mi je prije par mjeseci rekao da nakon sto ''dobijes'' virus infekcija pocinje nakon 3 do 6 mjeseci a neki kazu i do 18 mjeseci. promjene mogu nastati i godinama kasnije.

Moj slučaj otkriven HPV prije 6 godina, jer sam imala kondilome. A tipizacijom utvrđeno da imam i visokorizični 16 i 18 tipovi ...Paljenjem kondiloma se povuklo i papa je došao u normalu. A kako onda ta upala? Ja mislila da imam klamidiju, ali sam negativna. Imala kandidu. Često imam bolove u predjelu jajnika i imala sam iscjedak, ali odkad pijem lactogin se povuklo. I nikako mi nije jasno da HPV izaziva bolove? Dakle utvrđena upala koju je izazvao virus? Je li moguće da se tu radi i o virusu herpesa?

meelitaa
16.12.2008., 19:59
evo sama si si odovorila pa imala si candidu (ona je gljivica) ona ti zna bit tvrdokorna, a lactogyn kao i ostali probiotici pomažu jako u slučaju candide- vjerojatno ti je ona izazvala upalu
a bolovi u području jajnika su posljedica upale, sam hpv ne izaziva bolove to mi je doktorica rekla jer sam imala problema s tim pa znam o čemu pričam
i ja sam negativna na sve al nemam dovoljno dobrih bakterija čim prestanem pit probiotike a tu je i ektopij pa nastane upala

clarity
16.12.2008., 21:44
ne javi se prvo upala....

da, imas pravo. ali onda je val pogrijesila kad je rekla da su infekcija i upala ista stvar. infekcija je kad se 'zarazis' nekim virusom ili bakterijom i tek kasnije nastane ili cin ili upala. upala je vec promjena odnosno lokalni proces kojim organizam reagira na razlicite stetne stvari koje mogu biti bakterije kao i kemijski proizvodi itd. dakle slijedi nakon infekcije istim.
eto ja nisam kuzila razliku izmedju infekcije i upale.
i tek sad mi nije jasno kako mi je ginekolog vidio infekciju na kolposkopiji. valjda ju je predpostavio :D

clarity
16.12.2008., 21:50
Moj slučaj otkriven HPV prije 6 godina, jer sam imala kondilome. A tipizacijom utvrđeno da imam i visokorizični 16 i 18 tipovi ...Paljenjem kondiloma se povuklo i papa je došao u normalu. A kako onda ta upala? Ja mislila da imam klamidiju, ali sam negativna. Imala kandidu. Često imam bolove u predjelu jajnika i imala sam iscjedak, ali odkad pijem lactogin se povuklo. I nikako mi nije jasno da HPV izaziva bolove? Dakle utvrđena upala koju je izazvao virus? Je li moguće da se tu radi i o virusu herpesa?

kako ti je rekla melita vjerovatno je od kandide.
bolovi u predjelu jajnika (ako ti je sve u redu) mogu biti zbog stresa, zbog kicme, zbog 100 drugih stvari.
a o genitalnom herpesu zao mi je, stvarno ne znam nista.
hpv, niti kad dodje do promjena (cin-ova), ne bi trebao imati nikakvih simptoma, kazu doktori.

nixa9
16.12.2008., 22:09
ej curke-muci me jedna stvar...sto je sa donjim rubljem koje se ne moze kuhati-jel to smijem opet nosit, ili moram sve pobacat (a to stvarno ne zelim, šmrc)-tj koliko dugo moze virus zivjet na zraku? jel dovoljno da ih ne nosim par mjeseci???

meelitaa
16.12.2008., 22:09
da, imas pravo. ali onda je val pogrijesila kad je rekla da su infekcija i upala ista stvar. infekcija je kad se 'zarazis' nekim virusom ili bakterijom i tek kasnije nastane ili cin ili upala. upala je vec promjena odnosno lokalni proces kojim organizam reagira na razlicite stetne stvari koje mogu biti bakterije kao i kemijski proizvodi itd. dakle slijedi nakon infekcije istim.
i tek sad mi nije jasno kako mi je ginekolog vidio infekciju na kolposkopiji. valjda ju je predpostavio :D

vjerojatno podrazumjeva infekciju hpv-om na kolposkopiji, meni nikad na kolp nije rekla da imam upalu nego mi je pogledala posebno pod mikroskopom obris i rekla da imam malo dobrih bakterija što može rezultirat upalom
ponavljam virusi ne izazivaju upalu al bakterije poput klamidije i drugih da
ma nije V. pogriješila ona ti to bolje zna nego ja jer je med. sestra! upala znači infekciju nečim bakterijom il većom količinom loših smanje ti se dobre stanice uglavnom dolje pa se tako kaže da postoji npr.infekcija gljivicama il infekcijska upala kako hoćeš pa se to poistovjeti

meelitaa
16.12.2008., 22:13
ej curke-muci me jedna stvar...sto je sa donjim rubljem koje se ne moze kuhati-jel to smijem opet nosit, ili moram sve pobacat (a to stvarno ne zelim, šmrc)-tj koliko dugo moze virus zivjet na zraku? jel dovoljno da ih ne nosim par mjeseci???

peglaj ih visokom temp ako se nemogu prat na visokoj temp, al svakako si za ubuduće kupi pamučne koje možeš uvijek ubacit s ručnicima ako su bijele, il u boji pa može s ostalim rubljem bar na 60.
ja sve perem bar na 60 al se podrapaju sintetičke brzo pa sam si nabavila pamučne a i pamučne su ti puno puno zdravije.
imam finih al ih više na žalost ne nosim tako često :(
prije sam stalno nosila fine tangice itd a sad samo gaćice, a moramo se prilagodit :rolleyes:

clarity
16.12.2008., 22:17
ponavljam virusi ne izazivaju upalu al bakterije poput klamidije i drugih da
pa upala znači infekciju nečim bakterijom il većom količinom loših smanje ti se dobre stanice uglavnom dolje

pa da, upala je izazvana infekcijom kao sto je i cin izazvan infekcijom. dakle prvo dolazi do infekcije a zatim do upale ili cin-a.
ali zasto bakterije mogu prouzrociti osim upale i cin a virus ne moze upalu? :D
ok, meni dosta mozganja za danas.

meelitaa
16.12.2008., 22:26
dodala sam još teksta na onaj odg. pa si pročitaj ne da mi se više objašnjavat
ne znam zašto toliko stručna nisam, pitaj gin

nixa9
16.12.2008., 23:04
peglaj ih visokom temp ako se nemogu prat na visokoj temp, al svakako si za ubuduće kupi pamučne koje možeš uvijek ubacit s ručnicima ako su bijele, il u boji pa može s ostalim rubljem bar na 60.
ja sve perem bar na 60 al se podrapaju sintetičke brzo pa sam si nabavila pamučne a i pamučne su ti puno puno zdravije.
imam finih al ih više na žalost ne nosim tako često :(
prije sam stalno nosila fine tangice itd a sad samo gaćice, a moramo se prilagodit :rolleyes:
ma to nisu gace koje nosim svaki dan, nego tipa kad se s deckom nalazim, a takve se najcesce ne mogu ni peglat na visokoj temp...
a dosta love sam iskesirala za taj donji ves i fakat ne bi htjela to sve bacit...a ne znam smislit cu jos nesto:ne zna:
tnx na odgov

Ivancica7
17.12.2008., 06:10
ima li ikoja problema sa svrbeži posvuda (dakle i u rodnici i na usnama) tijekom zadnjih dana menge??

valneahana
17.12.2008., 08:25

da pogriješila sam,cijelo vrijeme mi je u glavi bila infekcija umjesto inflamacija ili ti upala,malo mi se zbrčkalao u glavi

znači infekcija je zaraženost nečime,bilo bakterijom ili gljivicom ili virusom

a upala nastaje kao posljedica toga,makar i nemora jer ima masu slučajeva gdje se upala ne razvije nakon infekcije,ne samo kod hpv-a nego svuda u medicini kod bilo koje bolesti,neki jednostavno nikada ne razve upalu a zaraženi su nečime

sorry,malo je bilo lapsus calami i linguae

nadalje,kako je tvoj doktor vidio da si inficirana hpv-om,pa jednostavno po promjenama jer u 90 i nešto posto slučajeva promjene karakteristične za hpv i izaziva hpv(cin kondilomi,acidobijeli epitel,....) tek onaj mali postotak može uzazvati nešto drugo,recimo bakterija neliječena(cin) pa je vjerovatno na temelju kolposkopskog nalaza(nekih promjena koje je vidio) je rekoa da se radi o hpv-u jer kažem u devedeset i nešto posto slučajeva su promjene takve karakteristične za hpv i onda je prema tome pretpostavio

slično bi bilo kada dođe netko s kondilomima,dr. bi odmah rekao to je hpv,ili ti inficirani ste ili zaraženi hpv-om

nixa9
17.12.2008., 08:37
ima li ikoja problema sa svrbeži posvuda (dakle i u rodnici i na usnama) tijekom zadnjih dana menge??

mene zna isto svrbit za vrijeme menge, ali ja mislim da je to zato jer je tih par dana na vlaznom-skuzila sam da me manje svrbi kad nosim tampone. A opcenito me ulosci iritiraju, cak i dnevni tako da ih uopce vise ne nosim

Ivancica7
17.12.2008., 12:48
mene zna isto svrbit za vrijeme menge, ali ja mislim da je to zato jer je tih par dana na vlaznom-skuzila sam da me manje svrbi kad nosim tampone. A opcenito me ulosci iritiraju, cak i dnevni tako da ih uopce vise ne nosim

jooj i mene iritiraju ali nemogu živjet bez dnevnih uložaka :D jbg jednostavno se tako čišće osjećam, a i gaćice ne perem na 90 jer su šarene pa ... :)
one "pelene" su mi katastrofa, tako da u vrijeme mjesečnice vecinom nosim tampone.
dosta dugo se borim s candidom a nedavno sam saznala da imam visokorizicni
hpv pa mi je dr. rekao da je moguce da ju on dodatno pojačava i to baš pred
kraj mjesečnice... al izluđuje me to. ni canesten mi ne pomaže. i kako nosim
dnevni uložak (jer stvarno malo curi) on mi još više iziritira usne i sve mi
natekne :rofl: pisses me off...
ovaj sam mjesec pomislila da je možda neka bakterija jer je čudno izgledalo i
imalo je čudan "miris" :D tako da sam se odmah naručila za pregled.
kamo sreće da je bakterijica pa ju riješim, jao...

meelitaa
17.12.2008., 13:14
ma to nisu gace koje nosim svaki dan, nego tipa kad se s deckom nalazim, a takve se najcesce ne mogu ni peglat na visokoj temp...
a dosta love sam iskesirala za taj donji ves i fakat ne bi htjela to sve bacit...a ne znam smislit cu jos nesto:ne zna:
tnx na odgov

ma mmožeš ih ispeglat preko gaze il dječije platnene pelene (one tanke što su se prije koristile)

nixa9
17.12.2008., 17:48
bila sam danas na kolposkopiji i paljenju-promjene su mi bile samo izvana, jupiii-boljelo me kad mi je davala anesteziju, ali hvala bogu sad ce se to valjda sve izljustit. Pitala sam za donje rublje, rekla je da izbjegavam sintetiku, ali da je jaaaako mala mogucnost da ce se to reinficirat preko gacica jer ne moze virus tako dugo zivjet na zraku :D nista, stavljam ih sve na tavan na luftanje haha
ali imam i ektopij koji moram ic rijesit nakon nove god, no doksa je stvarno draga i super tako da nisam u panici...
jedino opet nema sexa-3 tj min!!! ajmeeeee

Katrina
18.12.2008., 10:53
bila sam danas na kolposkopiji i paljenju-promjene su mi bile samo izvana, jupiii-boljelo me kad mi je davala anesteziju, ali hvala bogu sad ce se to valjda sve izljustit. Pitala sam za donje rublje, rekla je da izbjegavam sintetiku, ali da je jaaaako mala mogucnost da ce se to reinficirat preko gacica jer ne moze virus tako dugo zivjet na zraku :D nista, stavljam ih sve na tavan na luftanje haha
ali imam i ektopij koji moram ic rijesit nakon nove god, no doksa je stvarno draga i super tako da nisam u panici...
jedino opet nema sexa-3 tj min!!! ajmeeeee

Lp.
A daj mi reci jesi li privat radila kolposkopiju il?
Ja zadnjih dvije godine sve radim privatno jer mi dr preko socijalnog u ambulanti nije baš draga a moja prva privatnica je otišla u penziju ,a sad imam super privatnu polikliniku...jesu skupi al...kaj se može...

Nego....nakon urednog PAPA i sred riz Hpv još ću u pon napraviti test na Aerobe i Ureaplasmu i još vidjet kaj ne štima....

I bit hepy:)

nixa9
23.12.2008., 23:08
ej curke, svi spominju spaljivanje dušikom, ali ona je meni kondilome palila strujom-sad je tjedan dana kako mi je to radila i jos me boli, ali ne vidim da je ista otpalo...ili ce se to izljustit s vremenom?
koliko je vama trebalo da vam se maknu kondilomi? moji su sta je najbolje jako sitni i zato mi nije jasno...

danci1980
24.12.2008., 18:20
ej curke, svi spominju spaljivanje dušikom, ali ona je meni kondilome palila strujom-sad je tjedan dana kako mi je to radila i jos me boli, ali ne vidim da je ista otpalo...ili ce se to izljustit s vremenom?
koliko je vama trebalo da vam se maknu kondilomi? moji su sta je najbolje jako sitni i zato mi nije jasno...

Meni su pod anestezijom to nešto radili. I odmah sve otišlo a ranu sam imala nekih 15 dana.

freya7
25.12.2008., 10:54
molim pomoć, cijeli život imam problema sa urinarnim i vaginalnim infekcijama.....
nekako se to sredilo i prije 4 mjeseca na papa testu-nađene mi abnormalne-glandularne stanice( atipične glandularne stanice), vjer.povezano sa opalom,porijeklo endocervikalne
kontrolni papa za 4 mjeseca.

s obzirom da planiram trudnoću, obavila sam i sve briseve i tipizaciju hpv na infektima,te papa test u poliklinici sunce

prvo su stigli rezultati briseva:
sve ok, hpv neg, jedino u brisu rodnice Gardnerella vaginalis.
otišla kod svog ginekologa i dobila terapiju....

nakon 3 dana stiže poštom iz sunca papa test-pod mikroorganizmima piše-
bacillus vaginalis
miješana flora
i ? pored promjene povezane s HPV

te kao promjene povezane s upalom i nađeni histiociti

u nastavku piše koju terapiju trebam koristiti i da napravim hpv tipizaciju nakon terapije.

s obzirom da sam ja paralelno obavila već hpv tipizaciju smatram da ne trebam. jedino me zanima da li ima kakve veze što imam upalu bakterijom pa da li je to možda utjecalo na nalaz.
s obzirom da piše nakon terapije.
idem kod svog ginekologa sa nalazom u pon, pa sam malo preplašena do tada.........

valneahana
25.12.2008., 21:52
molim pomoć, cijeli život imam problema sa urinarnim i vaginalnim infekcijama.....
nekako se to sredilo i prije 4 mjeseca na papa testu-nađene mi abnormalne-glandularne stanice( atipične glandularne stanice), vjer.povezano sa opalom,porijeklo endocervikalne
kontrolni papa za 4 mjeseca.

s obzirom da planiram trudnoću, obavila sam i sve briseve i tipizaciju hpv na infektima,te papa test u poliklinici sunce

prvo su stigli rezultati briseva:
sve ok, hpv neg, jedino u brisu rodnice Gardnerella vaginalis.
otišla kod svog ginekologa i dobila terapiju....

nakon 3 dana stiže poštom iz sunca papa test-pod mikroorganizmima piše-
bacillus vaginalis
miješana flora
i ? pored promjene povezane s HPV

te kao promjene povezane s upalom i nađeni histiociti

u nastavku piše koju terapiju trebam koristiti i da napravim hpv tipizaciju nakon terapije.

s obzirom da sam ja paralelno obavila već hpv tipizaciju smatram da ne trebam. jedino me zanima da li ima kakve veze što imam upalu bakterijom pa da li je to možda utjecalo na nalaz.
s obzirom da piše nakon terapije.
idem kod svog ginekologa sa nalazom u pon, pa sam malo preplašena do tada.........

gardnerela je bakterija koju se treba liječiti ali nije strašna,nemože izazvati nikakve trajnije posljedice ,nje se nmeoraš bojati

bacilus vaginalis je super što ga imaš,to je dobra bakterija koja se bori s lošima,mješana flora je isto normalna u vagini jer vagina nemože biti sterilna ali ako se mješanoj flori poveća broj ili se još uz nju ima neki druga bakterija onda nastaje upala i treba ju liječiti,ako nema upale na papi mješana flora se ne liječi

što se tiče hpv pitanje je na koje skupine rizika su te testirali,hpv se dijeli na tri skupine,niskorizični,srednje i visoko rizični hpv i svaka ta skupina ima svoje tipove hpv-a koji su označeni brojevima i oni kad testiraju testiraju onda na sve brojeve iz određene skupine,zašto ti ovo govorim?govorim zato što recimo socijalni ginekolozi testiraju samo na visoki rizika a na niski i srednji ne i onda ako visoki dođe negativan to neznači da nemaš hpv možda baš imaš neki iz skupine niskog ili srednjeg,privatnici pak (većina njih9 testira na niski i visoki ali jako mali broj njih testira na srednji,zato si pogledaj na koje skupine su te testirali ,ako su te testirali na sve tri skupine i ako je to negativno onda ti je ovo na papai vjerovatno radi upale ali ako te nisu testiraki na nsiki srednji i visoki onda ti preporuča da odeš u modernu dijagnostiku jer tamo testraju na sve rizike i tako ćeš onda biti potpuno sigurna,tamo to dođe 440 kn

freya7
27.12.2008., 15:52
@valneahana

hvala na detaljnom objašnjenju....:)
evo taman gledam nalaz , piše hpv dna iz grupe visokog i niskog rizika, i to je ispalo negativno

da li da idem raditi i za srednji rizik?

valneahana
27.12.2008., 19:13
@valneahana

hvala na detaljnom objašnjenju....:)
evo taman gledam nalaz , piše hpv dna iz grupe visokog i niskog rizika, i to je ispalo negativno

gle odi za svaki slučaj tj. da budeš potpuno sigurna,taj srednji ti radi moderna dijagostika i neznam dali uopće još itko osim njih

kao što sam rekla košta 440 kn ali oni će ti tamo opet napraviti i niski i visoki jer nemogu uzeti samo srednji već oni uzmu bris i onda gledaju na sve tako da se nečudi što će te opet na sve testirati kad kažem ne testraju samo na jedn skupinu već na sve bez obzira što si već radila test

mislim da 440 kn zbilja nije puno a tako ćeš najtočnije znati dali je hpv ili nije,ako sve dođe negativno onda je ono na papi bilo od upale ali ako će se takva papa ponavljati morati ćeš opet nakon nekog vremena na testranje jer neki puta testovi dođu negativni jer vrus nije aktivan ali to ćeš jedino ako ti pape budu opet takve kao sad ova

kad napraviš ovo u modernoj dijagnostici i kad prođe mjesec dana od popijene zadnje tablete ili vaginalete(ako si imala kakvu terapiju) onda opet ponovi papu,nemoj čekati duže jer nakon svake terapije treba raditi papu da se vidi jel je terapija djelovala a ne kako neki kažu ženama dođite nakon četiri mjeeca ili nakon šest mjeseci

u google ukucaj moderna dijagnostika i zbaciti će ti njihovu stranicu i tamo imaš broj i adresu pa se naruči

freya7
27.12.2008., 20:04
hvala još jednom:mig:

pogledala sam ,ali vidim da rade samo na niski i visoki rizik.(sa njihove stranice: Moderna dijagnostika od 2005. godine primjenjuje sveobuhvatni HPV DNK PCR test na 49 tipova genitalnog HPV. Od 2008. godine test smo nadopunili određivanjem točnog tipa (genotipizacija) za 14 tipova HPV visokog rizika te HPV 6 i 11 iz skupine niskog rizika iz jednog uzorka.)

budem nazvala, idem u pon kod svojeg ginekologa-ok je, pa ću vidjeti i s njim...
papa i hpv tipizacija- uzorci uzeti isti dan, tako ako je hpv negativan(ili neaktivan bio kako si rekla)-upale ne može biti od njega :)
(bar se nadam )

valneahana
27.12.2008., 21:30
hvala još jednom:mig:

pogledala sam ,ali vidim da rade samo na niski i visoki rizik.(sa njihove stranice: Moderna dijagnostika od 2005. godine primjenjuje sveobuhvatni HPV DNK PCR test na 49 tipova genitalnog HPV. Od 2008. godine test smo nadopunili određivanjem točnog tipa (genotipizacija) za 14 tipova HPV visokog rizika te HPV 6 i 11 iz skupine niskog rizika iz jednog uzorka.)

budem nazvala, idem u pon kod svojeg ginekologa-ok je, pa ću vidjeti i s njim...
papa i hpv tipizacija- uzorci uzeti isti dan, tako ako je hpv negativan(ili neaktivan bio kako si rekla)-upale ne može biti od njega :)
(bar se nadam )

gle ako zbilja želiš točno stanje jedino ti to može pokazati,ginekolog nije vidovit,on ti isto može samo savjetovati ali nemože znati dok se to ne obavi

iskreno masu ginekologa bi ti reklo da nemoraš ići ali moj savjet ti je da odeš

ima tu jedna cura kojoj je niski i visoki negativan a papa je bio čudan i ona je otišla tamo i ispostavilo se da ima srednji

da nije otišla ginekolgo bi joj rekao da sigurno nema hpv jer su joj niski i visoki negativni a ipak ga ima,masu ginekologa taj srednji ni ne registrira jer je to sad nova podjela neka,neznam ti sad točno obajsniti

imaju ti sigurno i za srednji,možda nepiše ali ima ,kažem ti ta cura je bila tamo a i ja sam zvala da pitam i rekli su mi,kad testraju na niski i visoki onda ako si pozitivna ti odrede i točan tip koji imaš tj. broj što isto skoro nitko ne radi a kod srednjeg ti samo kažu dali si pozitivna na tu skpinu ili ne jer još nemaju tu mogućnost da izdvoje točan tip jer je to nova podjela

nixa9
28.12.2008., 09:19
vidiš i ja ću za 3 mjeseca (kad mi je kontrola fulguracije) otic testirat taj srednji jer su mi ovi svi bili negat, a papa uredan, ali svejedno ne bi bilo loše vidjet...
sad je 10dana od fulguracije, ali nisu mi nesto bitno smanjeni kondilomi, bas su neki uporni...

nicole76
28.12.2008., 11:37

Koliko je meni poznato, srednji rizik je po novom svrstan pod visoki rizik, tako da sad postoje samo visoki (obuhvaća visoki i srednji rizik) i niski rizik.
Prije nego što se odeš testirati za srednji rizik provjeri dal si na njega već testirana...

valneahana
28.12.2008., 14:00
Koliko je meni poznato, srednji rizik je po novom svrstan pod visoki rizik, tako da sad postoje samo visoki (obuhvaća visoki i srednji rizik) i niski rizik.
Prije nego što se odeš testirati za srednji rizik provjeri dal si na njega već testirana...

obrnuto

prije je srednji spadao pod visoki i tako se govorilo,sada se sve češće spominje i srednji ali ne onaj koji je prije bio svrstan u visoki nego nova klasifikacija

kao što sam rekla u modernoj ti kod visokog i niskog mogu odrediti točan tip kojeg imaš ali kod srednjeg ne jer je to nova klasifikacija,kod srednjeg ti samo kažu jeli si pozitivan ili ne jer nemaju još mogućnost odrediti točan tip,i prije je postojao taj srednji(mislim na žene,sigurno su ga imale) ali nije medicinski bio detektiran) jer svakim danom se otkriva sve više tipova značajnih za anogenitalno područje ali to neznači da oni nisu postojali i prije i da žene nisu zaraženi njime nego jednostavno medicina ga nije uspjela detektirati jer nisu imali mogućnosti

bar sam ja tako nekako shvatila melitu kad je opisivala što to znači kad su je testirali prije koji mjesec kad je rekla da su je testirali na srednji(ali da nemogu odrediti tip jer je to nova klasifikacija)

uglavnom kako god bilo istina je samo to da prije su neki tipovi srednjeg zbilja bili svrstani u visoki,i danas se to može vidjeti na nekim stranicama gdje neki autori navode srednji a kad vidiš brojeve(baš sam gledala) meni su ti isti brojevi bili nabrojani u nalazu pod visokim jer se prije govorilo da nema srednjeg zato jer srednji ima jako slične karakteristike visokog,tako da kažem neki autori navode srednji ali kad gledaš te brojeve oni su pod visokim(bar kod testiranja ali ovaj srednjišto je melita spominjala je neka nova klasifikacija koliko sam ja shvatila

e da i sad se sjetih kad sam zvala modernu da se raspitam kad sam pitala na kaj sve testiraju onda su mi nabrojali sve brojeve koje testraju kod visokog i niskog a za srednji su mi rekli da nemogu odrediti tip8to je ta nova klasifikacija) i kad mi je nabrajala visoki ,nabrojala mi je sve brojeve koje testriaju i socijalni kod visokog a kao što već rekoh u taj visoki su svrstani i srednji(kojeg neki autori tako nazivaju,ono što sam spominjala da se još zna negdje naći takva podjela),znači da zbilja srednji za koji ja govorim da se ode testirati je nešto novo

znači zaključak: prijašnji srednji takozvni nije ni postojao,to su samo neki autori tako njega izdvojili od visokog ali generalno taj srednji je visoki ali oni su samo tako pisali a ovaj srednji o kojem ja pričam i kojeg moderna testira je nešto novo

nixa9
28.12.2008., 14:01
jupiiii :D skuzila sam da su me testirali i na srednji rizik, po brojevima sam gledala-oni su to svrstali pod visoki :D :D znaci, sve mi je negativno!
tnx nicole :)

nixa9
28.12.2008., 14:02
a jooj, sad sam skuzila valneahanin post pa sam opet u bedu :(

freya7
28.12.2008., 14:35
hvala cure :)
puno hvala :)

samo što mi je činiti ako nemam nikavih simptoma, a srednji ispadne pozitivan?:(

nicole76
28.12.2008., 14:35
obrnuto

prije je srednji spadao pod visoki i tako se govorilo,sada se sve češće spominje i srednji ali ne onaj koji je prije bio svrstan u visoki nego nova klasifikacija

kao što sam rekla u modernoj ti kod visokog i niskog mogu odrediti točan tip kojeg imaš ali kod srednjeg ne jer je to nova klasifikacija,kod srednjeg ti samo kažu jeli si pozitivan ili ne jer nemaju još mogućnost odrediti točan tip,i prije je postojao taj srednji(mislim na žene,sigurno su ga imale) ali nije medicinski bio detektiran) jer svakim danom se otkriva sve više tipova značajnih za anogenitalno područje ali to neznači da oni nisu postojali i prije i da žene nisu zaraženi njime nego jednostavno medicina ga nije uspjela detektirati jer nisu imali mogućnosti

bar sam ja tako nekako shvatila melitu kad je opisivala što to znači kad su je testirali prije koji mjesec kad je rekla da su je testirali na srednji(ali da nemogu odrediti tip jer je to nova klasifikacija)

uglavnom kako god bilo istina je samo to da prije su neki tipovi srednjeg zbilja bili svrstani u visoki,i danas se to može vidjeti na nekim stranicama gdje neki autori navode srednji a kad vidiš brojeve(baš sam gledala) meni su ti isti brojevi bili nabrojani u nalazu pod visokim jer se prije govorilo da nema srednjeg zato jer srednji ima jako slične karakteristike visokog,tako da kažem neki autori navode srednji ali kad gledaš te brojeve oni su pod visokim(bar kod testiranja ali ovaj srednjišto je melita spominjala je neka nova klasifikacija koliko sam ja shvatila

e da i sad se sjetih kad sam zvala modernu da se raspitam kad sam pitala na kaj sve testiraju onda su mi nabrojali sve brojeve koje testraju kod visokog i niskog a za srednji su mi rekli da nemogu odrediti tip8to je ta nova klasifikacija) i kad mi je nabrajala visoki ,nabrojala mi je sve brojeve koje testriaju i socijalni kod visokog a kao što već rekoh u taj visoki su svrstani i srednji(kojeg neki autori tako nazivaju,ono što sam spominjala da se još zna negdje naći takva podjela),znači da zbilja srednji za koji ja govorim da se ode testirati je nešto novo

znači zaključak: prijašnji srednji takozvni nije ni postojao,to su samo neki autori tako njega izdvojili od visokog ali generalno taj srednji je visoki ali oni su samo tako pisali a ovaj srednji o kojem ja pričam i kojeg moderna testira je nešto novo

Može biti, nisam 100% sigurna, mada mislim da pojedini autori izdvajaju taj srednji rizik u zasebnu kategoriju, ali da danas većina dijeli samo na visoki i niski rizik. Najbolje je pogledat po brojevima. U svakom slučaju, piše na stranicama Virogene da je taj srednji rizik iznimno rijetko dijagnosticiran kod karcinoma cerviksa (manje od 1%).

Najčešći visokorizični su 16, 18, 25, 56.
Srednji su: 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 61.
Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.

valneahana
29.12.2008., 08:44
Može biti, nisam 100% sigurna, mada mislim da pojedini autori izdvajaju taj srednji rizik u zasebnu kategoriju, ali da danas većina dijeli samo na visoki i niski rizik. Najbolje je pogledat po brojevima. U svakom slučaju, piše na stranicama Virogene da je taj srednji rizik iznimno rijetko dijagnosticiran kod karcinoma cerviksa (manje od 1%).

Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.

e to koje si ti napisala pod srednji su zapravo visoki i te koje si ti napisala neki autori tako zasebno izdvoje i nazivaju srednjim a zapravo su visoki

ti srednji su visoki i to je ono o čemu sam pričala da su ti koje si ti nabrojala kada te testiraju na visoki onda te testiraju i na te ali to spada pod visoki

evo citiram svoj nalaz roche amplicor PCR test na HPV GENOTIPOVE iz skupine visokog rizika(16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68) negativan

eto to je ono o čemu sam pričala

znači za te koje si ti navela da su srednji oni to zapravo i nisu,znači ti su oduvijek bili visoki rizik tj. spadali pod visoki ALI neki autori(manjina njih) je njih svrstala u srednji koji zapravo tada kad se klasificiralo nije ni postojao nego se tada djelilo samo na niski i visoki ali eto neki su si uzeli za pravo i nazvali to srednjim ali oni to nisu

ovaj srednji koji radi moderna dijagnostika je nešto sasvim drugo ,evo pozivam melitu da nam citira svoj nalaz tipizacije pa ćete vidjeti da su njoj ovi takozvani srednji isto pod visokim obrađeni a pravi srdnji joj je posebno

znači sve je stvar bila u pojedinim autorima koji su si sami uzeli za pravo da iz visokog rizika izdvoje neke i nazovu ih srednjim

valneahana
29.12.2008., 08:48
hvala cure :)
puno hvala :)

samo što mi je činiti ako nemam nikavih simptoma, a srednji ispadne pozitivan?:(

ako nećeš imati simptoma kojih i najčešće ni nema(jedino ako netko ima vanjske kondilome onda može skužiti) a srednji ti ispadne negativan trebati ćeš otići na kolposkopiju da se vidi dali ima kakvih promjena po cervixu ili rodnici(bilo da je rječ o kondilomima,acidobjelom epitelu,cinu,...)

kolposkopija daje pravi uvid u stanje,to ako hoćeš možeš napraviti i ako ti ispadne test negativan a druge pape ti budu opet kao ova onda možeš napraviti kolposkopiju da se zbilja vidi jeli ima promjena pa te promjene rade to na papi ili je zbilja riječ o upali ali to jedino ako ti se opet ovakva papa ponovi

sve ćemo te mi uputiti,magistrirale smo hpv,ići ćemo korak po korak,evo kad se javi melita skužiti ćeš i ti i ostale curke ovo kaj pričam za srednjii kad si to napraviš i kad dobiješ rezultate možemo te dalje uputiti

evo da ih nezovem sad da vas uvjerim u ovo što pišem odlučila sam čekati melitu da nam se javi pa ćete vidjeti ali sam malo guglala na njihovoj stranici pronašla ovo

oni testiraju na 49 tipova hpv-a,

znači visokog(s onim tzv. srednjerizičnim) ima 14,onda još testiraju na niski koji je nabrojala nicole i posebno srednje rizični neodređenog značenja(jer kod ovog nemogu jer nemaju mogućnost točno izolirati broj ali testiraju na 29 brojeva ali nemogu ga izdvojiti i reći imate taj i taj broj kao što mogu kod visokog i niskog),tih 29 kaj oni testraju su nazvali srednji jer nemogu odrediti točan rrizik ,tj. dali spadaju pod niski ili visoki i zato se zove kao srednji

eto oni to u principu nazivaju neodređenih rizikom jer nemogu odrediti ih 29 tipova gdje spadaju jer su očito rijetki ali ne i nemogući jer kao što rekoh ima tu cura koje imaju takav hpv

danci1980
29.12.2008., 10:47
Evo da kažem i ja sam prije 6 godina radila tu tipizaciju i platila preko 400kn i meni su na papiru svi ovi navedeni tipovi. Ali ima ih i još. Sad me zanima dali se nakon par godina toa tipizacija treba ponovit ili ne :confused:

Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.[/QUOTE]

valneahana
29.12.2008., 11:08
Evo da kažem i ja sam prije 6 godina radila tu tipizaciju i platila preko 400kn i meni su na papiru svi ovi navedeni tipovi. Ali ima ih i još. Sad me zanima dali se nakon par godina toa tipizacija treba ponovit ili ne :confused:

Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.[/QUOTE]

pa mogla bi ju ponoviti ako si prije bila pozitivna ili ako se i dalje sumnja na hpv kod tebe

i taj srednji što je kod tebe je zapravo visoki i danas spada pod visoki rizik

a postoji još 29 tipova neodređenog rizika(ili ti srednjeg jer neznaju gdje spadju) na koje nisi testirana jer je to nova kloasifikacija(ali to neznači da nisu prije postojali,jesu ali nije ih bilo moguće detektirati medicinski)

a tih 29 neodređenog rizika ti testira zajedno s visokim i niskim moderna dijagnostika

i oni su jedini za koje znam da testraju na tih 29

nisam još od nikog čula da testira na 49 tipova hpv(niski,srednje i visoki) osim njih,što je jako pohvalo za njih i ja recimo nigdje više nebih išla na tipozaciju osim kod njih jer što mi vrijedi ako me ne testraju na sve kao što to oni rade

Joya
29.12.2008., 11:50
Valnea, ono kaj ja ne kužim - zašto je toliko bitno da se zna točan recimo broj - npr. ako sam pozitivna na visokorizični hpv - u čemu je stvar jel to br 16 il 18 - ako se ne varam nema specifičnog liječenja po brojevima, nego je tretman isti

zato ne kužim - ako netko ima podcrtano da ima visokorizični - zar to nije dovoljno da se zna što dalje treba

OOOOOOO
29.12.2008., 12:03
ja sam testirana na visoki samo,tako mi je socij. dr dala.pise mi na nalazu ovako:HPV visokog rizika pozitivan,i onda testiranje na HPV-DNA visokog rizika(tipovi 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68),i misljenje i preporuka:citoloska kontrola(na 3 stakalca),to sam obavila,nalaz je bio bolji dr. kaze i na njemu pise kontrola za 6mj,tako da sad moram u 1.mj2009 radit kontrolu.ovaj nalaz kad je ustanovljen hpv je bio u 4.mj ove god. kad bi trebala bas za hpv opet ponovit,zna li tko?

valneahana
29.12.2008., 12:27
Valnea, ono kaj ja ne kužim - zašto je toliko bitno da se zna točan recimo broj - npr. ako sam pozitivna na visokorizični hpv - u čemu je stvar jel to br 16 il 18 - ako se ne varam nema specifičnog liječenja po brojevima, nego je tretman isti

zato ne kužim - ako netko ima podcrtano da ima visokorizični - zar to nije dovoljno da se zna što dalje treba

nije uopće bitno koji tip imaš niti to ja govorim,važno je da zamo samo skupinu

ali zašto sam spominjala da oni mogu izolirati točan broj-zato što to skoro nitko ne radi

i zašto sam spominjala na koliko tipova testraju-zato samo da se vidi na koliko ih moderna dijagnostika testira a na koliko socijalci ili neki drugi privatnici i onda da sami zaključite da to nije dovoljno jer ako vam to dođe negativno a niste testrani na sve kao što to radi modrna neznate dali možda imate neki na koji vas nisu testrali

znači mislim da moderna dijagnostika jedin radi na tih 49 tipova tipizaciju,nitko ne radi an toliko tipova što neznači da ih nemate,recimo tebe testraju na njih 13 i to ti dođe negativno a možda baš imaš neki drugi tip koji nije u tih 13

valneahana
29.12.2008., 12:29
ja sam testirana na visoki samo,tako mi je socij. dr dala.pise mi na nalazu ovako:HPV visokog rizika pozitivan,i onda testiranje na HPV-DNA visokog rizika(tipovi 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68),i misljenje i preporuka:citoloska kontrola(na 3 stakalca),to sam obavila,nalaz je bio bolji dr. kaze i na njemu pise kontrola za 6mj,tako da sad moram u 1.mj2009 radit kontrolu.ovaj nalaz kad je ustanovljen hpv je bio u 4.mj ove god. kad bi trebala bas za hpv opet ponovit,zna li tko?

tipiazcija nema određeno kad se treba ponavljati,najčešće se radi opet kad se maknu promjene ako ih je uopće bilo

sve u principu ovisi o papa test i kolposkopiji i prema tome se gleda kakvo je stanje i kad se nešto nađe treba se rješiti i kad se to rješi može se napraviti tipiazcija

OOOOOOO
29.12.2008., 12:37
tipiazcija nema određeno kad se treba ponavljati,najčešće se radi opet kad se maknu promjene ako ih je uopće bilo

sve u principu ovisi o papa test i kolposkopiji i prema tome se gleda kakvo je stanje i kad se nešto nađe treba se rješiti i kad se to rješi može se napraviti tipiazcija
ali meni nikad nisu radili kolposkopiju,kad sam pitala dr. rekla mi je da nije potrebno jel da je da bi mi vec dala da radim,zatim sam bila kod privatnika(jednog od najiskusnijih u mom gradu) i njega sam pitala rekao je da ne treba,kondilome vanjske nemam a kaze da nemam ni unutarnje kad vanjske nisam nikad imala.iako znam da se ne mogu golim okom vidjet unutarnji nego samo kolposkopijom,zabrinuta sam radi toga.inace mi je cin1 bio i taj hpv vis. rizika a poslije nalaz,cin1 al pod upitnikom,dr. kaze da ga izgleda ni nema vise

valneahana
29.12.2008., 12:48
ali meni nikad nisu radili kolposkopiju,kad sam pitala dr. rekla mi je da nije potrebno jel da je da bi mi vec dala da radim,zatim sam bila kod privatnika(jednog od najiskusnijih u mom gradu) i njega sam pitala rekao je da ne treba,kondilome vanjske nemam a kaze da nemam ni unutarnje kad vanjske nisam nikad imala.iako znam da se ne mogu golim okom vidjet unutarnji nego samo kolposkopijom,zabrinuta sam radi toga.inace mi je cin1 bio i taj hpv vis. rizika a poslije nalaz,cin1 al pod upitnikom,dr. kaze da ga izgleda ni nema vise

e draga moja,nisu ti dobri doktori koje si izabrala

NEMOŽE ON reći IZGLEDA DA GA NEMA VIŠE ,ako je na naluzu pod upitnikom

to znači da ga treba dalje istražiti a NE REĆI NEMA GA VIŠE

svakako odi na kolposkopiju jer malo je čudno da ti DVA PUTA NA DVIJE PAPE bude cin pa makar i pod upitnikom,šta nije?

nađi nekog drugog,uostalom ako plaćaš privatnika nema ti on što reći da ti ne treba,ti reci da želiš i da ćeš to normalno i platiti i neka ti napravi,ako ne odi u drugi grad ili kod nekog drugog

ovako neznaš na čemu si niti ćeš znati jer tvoji doktori ne postupaju dobro

neželim te plašiti ali očito nešto postoji kad ti na dvije pape se pojavljuje cin i kad si pozitivna na visoki rizik

Joya
29.12.2008., 12:59
Valnea ok, shvaćam kaj si htjela reči. Ja sam recimo mislila da oni testiraju na hpv općenito, pa ako se pokaže da si pozitivna da onda dalje rade podjelu imaš li visokog ili niskog ili srednjeg rizika, tj. da klasificiraju tek ako se pokaže da ga imaš.

OOOOOOO
29.12.2008., 13:00
ma vec sam stvarno luda od svega,strah me vise ni ponovnog rezultata nalaza.hvala na odgovoru.