PDA

View Full Version : Mlijeko "lagano jutro"

homosapiens
07.04.2008., 19:19
Evo posto od malih nogu organizam mi bas ne prihvaca mlijeko tj. laktozu i uvijek sam konzumirao sojino danas sam kupio Dukat "lagano jutro" kravlje miljeko sa 90% manje laktoze.
I sta da kazem dvije pune case sam popio i nisam imao mucninu.
Okus tog mlijeka je slatkast stvarno iznenadjenje za mene!

*Deathless*
08.04.2008., 11:28
meni to lagano jutro preslatko :(
al dobro, bolje išta nego ništa. kad radim frape, dobro posluži.

H-K
08.04.2008., 12:53
Bog te pitaj s kojim otrovima su ga konzervirali.....ne čeznem za tim da ga probam, uopće!

polly
08.04.2008., 12:57
kaže moja kćer da je fuuuuuj

a kaj se tiče laktoze, intolerantnima je i 10% previše :mig:

sara4
08.04.2008., 13:49
@H-K : zasto mislis da su otrovi drugaciji nego oni s kojim, kako ti kazes, konzerviraju obicno mlijeko u tetrapaku? Ovo nije sarkasticno pitanje, vec stvarno pitam jer ne znam. Sta laktoza ima neko konzervirajuce :) djelovanje?

Ja sam ga probala, preslatko mi je nekako. Moj dragi ga je kupio jer mu vec neko vrijeme ne bi bilo dobro nakon konzumacije mlijeka. Poslije Laganog jutra nema nikakvih problema. :)

undercover
08.04.2008., 13:54
zasto je slatko?
je li ima dodanog secera?

chani
08.04.2008., 14:12
preslatko, ali ja si ionak razrijedim mlijeko sa vodom kad si radim zobene pa je prolazno, dok muz nemre smislit slatko mlijeko ...

xavierkat
08.04.2008., 14:13
...ja sam probala - i ne bih vise, hvala :o ima mi nekakav cudan 'kemijski' okus, cak ga i u kavi intenzivno osjetim...

polly
08.04.2008., 14:18
hm...ne piše sastav na netu

ja sam uzela 2 litre, jedna još doma stoji pa ako se sjetim bum pogledala navečer kaj piše na njoj

kod mene mlijeko piju muž i starija kći, i to u ogromnim količinama
oboje kažu da je odvratno u usporedbi s običnim :ne zna:
no nekome će se sigurno svidjeti

homosapiens
08.04.2008., 14:52

to nije istina
ovisi u kojoj mjeri si intolerantan i nemaju sve osobe jednaku kolicinu enzima za razgradjnu laktoze
meni osobno kad dosta razvodnim obicno mlijeko i ne stvara toliko probleme kao kad popijem casu cistog

homosapiens
08.04.2008., 14:58
zasto je slatko?
je li ima dodanog secera?
Laktozu su razgradili na lakse probavljive secere, a koje odmah osjetis dok ga pijes sto nije slucaj sa obicnim mlijekom.

Od jucer sam litru popio i sve pet:s meni osobno dobar okus i vjerujem da cu ga cesce konzumirati.

polly
08.04.2008., 15:00
meni osobno kad dosta razvodnim obicno mlijeko i ne stvara toliko probleme kao kad popijem casu cistog

po toj logici možeš popiti i deci običnog mlijeka i zaliti ga s 2 deci vode
no jel stvarno tako?

Allexis
08.04.2008., 16:37
ja sam prije obožavala piti mlijeko....najdraže mi je svježe...ovo trajno mi teško padne....

al sad sam već jako dugo vremena na soji....ne podnosim mlijeko....imam stalno mučnine od mlijeka i mliječnih proizvoda :(

ovo lagano jutro je slatkasto, čudan okus za mlijeko....al me opet napuhava tak da ništa od njega....

polly
08.04.2008., 18:37
evo ga
kalorija - 238
bjelančevina - 3,2 g
ugljikohidrata - 4,7 g (od toga šećerei 4,7 g, laktoza <0,3 g)
masti - 2,8 g
natrij - 0,03 g
kalcij - 120 g

sve to u 100 g :D

Shtefitza
09.04.2008., 03:36
Evo posto od malih nogu organizam mi bas ne prihvaca mlijeko tj. laktozu i uvijek sam konzumirao sojino danas sam kupio Dukat "lagano jutro" kravlje miljeko sa 90% manje laktoze.
I sta da kazem dvije pune case sam popio i nisam imao mucninu.
Okus tog mlijeka je slatkast stvarno iznenadjenje za mene!

To je mlijeko kojem je dodana laktaza - enzim koji razgradjuje laktozu u jednostavniji secer i zbog toga je "sladje" mlijeko.

Zla patka
09.04.2008., 07:04
po toj logici možeš popiti i deci običnog mlijeka i zaliti ga s 2 deci vode
no jel stvarno tako?

pa ja bi ipak rekla da 1 dcl razvodnjenog mlijeka nije isto sto i 3 dcl razvodnjenog

stvar je u kolicini

takodjer nije isto oces nesto popiti odvojeno jedno za drugim ili zajedno u smjesi

alexxx
09.04.2008., 11:53
takodjer nije isto oces nesto popiti odvojeno jedno za drugim ili zajedno u smjesine kužim, šta, u smjesi ima manje laktoze nego da piješ odvojeno?

mlijeko bez mliječne masti, mlijeko bez mliječnog šećera.. ihihihi. skeptična sam. :p

To je mlijeko kojem je dodana laktaza - enzim koji razgradjuje laktozu u jednostavniji secer i zbog toga je "sladje" mlijeko.probava započinje u tetrapaku? :D

bubicaa
09.04.2008., 22:13
ja podnosim normalno mlijeko samo ako ga ne pijem navečer. ako ga popijem poslije 6-7 sati onda sam oko 2 budna s mučninom...
probala lagano jutro i nisam imala nikakvih problema... dobro dođe za kakao prije spavanja :)

H-K
10.04.2008., 17:51
@H-K : zasto mislis da su otrovi drugaciji nego oni s kojim, kako ti kazes, konzerviraju obicno mlijeko u tetrapaku? Ovo nije sarkasticno pitanje, vec stvarno pitam jer ne znam. Sta laktoza ima neko konzervirajuce :) djelovanje?

Ja sam ga probala, preslatko mi je nekako. Moj dragi ga je kupio jer mu vec neko vrijeme ne bi bilo dobro nakon konzumacije mlijeka. Poslije Laganog jutra nema nikakvih problema. :)

Ma krivo sam formulirao, zapravo sam htio reći da ne podnosim Dukat i njihove proizvode, a otkada su prodani Francuzima, sad su počeli i izmišljati nekakve nove kemije?! Btw, kad sam bio u Francuskoj na skijanju, jedva sam čekao da se vratim u Hrvatsku i nešto pošteno pojedem; mlijeko im je fuj (valjda 0.05% masnoće), jogurti imaju okus na razmućeno brašno u bijeloj temperi, sirevi su im plastični, meso - bolje ne komentirati, a pivo je božja kazna. :rigo:

japanska_buba
11.04.2008., 00:25
Ni ja ne volim Dukat. Oni su mi od svih prerađivača mlijeka najskloniji kemijanju i podvaljivanju. Najmanje im vjerujem.
Ipak sma probala Lagano jutro i čini mi se da to kravu vidjelo nije. Smućkano u nekom labosu i pušteno u prodaju. Radije ne pijem mlijeko uopće nego tu mućku. Istina nije me napuhavalo, dakle pogodili su prave epruvetice.

sara4
11.04.2008., 12:42
Ma krivo sam formulirao, zapravo sam htio reći da ne podnosim Dukat i njihove proizvode, a otkada su prodani Francuzima, sad su počeli i izmišljati nekakve nove kemije?! Btw, kad sam bio u Francuskoj na skijanju, jedva sam čekao da se vratim u Hrvatsku i nešto pošteno pojedem; mlijeko im je fuj (valjda 0.05% masnoće), jogurti imaju okus na razmućeno brašno u bijeloj temperi, sirevi su im plastični, meso - bolje ne komentirati, a pivo je božja kazna. :rigo:

Pa nije to bas izmisljanje novih 'kemija'. Na Zapadnom trzistu mlijeko bez laktoze postoji vec godinama.
Gle, reci da su francuski sirevi losi je grijeh, veeeeeeliki grijeh. :lol:

Apple Pie
06.09.2010., 21:30

Trebala sam ovo prije pročitat :tuzni:

Sad sam pojela zdjelu tog mlijeka sa corn flakesom i zlo mi je :hebemu:

manchild
07.09.2010., 00:17
meni je to mlijeko preslatko

pljucpljuc
07.09.2010., 15:05
Meni i od ovog mlijeka bude loše...ali kad mi se jede nešto mliječno i slatko onda ga kupim i radim pudingiće ili kreme s njim i odtrpim.
Dragom paše za u kavu.

Pucko.
07.09.2010., 16:15
meni je odlično :D
pogotovo kad radim frape ili kapučino s puno puno pjene.

ursula1000
08.09.2010., 13:13
evo ga
kalorija - 238
bjelančevina - 3,2 g
ugljikohidrata - 4,7 g (od toga šećerei 4,7 g, laktoza <0,3 g)
masti - 2,8 g
natrij - 0,03 g
kalcij - 120 g

sve to u 100 g :D

jebate, to mlijeko je sve samo ne lagano :D Meni nije dobro, čudan okus, svakak preslatko.
Jednom probala, teško da ću ikad više, al kome paše neg ga pije. Mislim da je i nešto skuplje, ne? :misli:

sara4
08.09.2010., 13:55
Pa nije to mlijeko lagano u smislu light, već ima manje laktoze, za one koji imaju problema s probavljanjem iste.

I meni je preslatko, ali moj ga je muž, kojem bi obično mlijeko napravilo loše, pio i ne bi mu bilo loše. Onda je prestao, ne znam ni sama zašto, sad opet pije obično (iako ne puno) i kad ga pitam kako to da mu više ne radi loše, ne zna odgovor :D .

ursula1000
08.09.2010., 14:15
Pa nije to mlijeko lagano u smislu light, već ima manje laktoze, za one koji imaju problema s probavljanjem iste.

Znam da se ne misli na energetsku vrijednost, ali dali su mu glupi naziv u svakom slučaju..Kad su već išli kemijat mogli su ga malo boljim napraviti (mislim na slatkoću), a možda skemijat i laganiju verziju s malo manje masti, pa da i ljudi osjetljivi na laktozu mogu birat dal će pit ultra masno ili manje masno "Lagano jutro"

ma, od dukata ionak priznajem samo onu Fetu salakis, mlijeka su im :flop:

sara4
08.09.2010., 14:40
Znam da se ne misli na energetsku vrijednost, ali dali su mu glupi naziv u svakom slučaju..Kad su već išli kemijat mogli su ga malo boljim napraviti (mislim na slatkoću), a možda skemijat i laganiju verziju s malo manje masti, pa da i ljudi osjetljivi na laktozu mogu birat dal će pit ultra masno ili manje masno "Lagano jutro"

Meni je već super da su išta s manje laktoze stavili na tržište...a vjerujem da će, ovisno o reakciji tržišta, ići i s drugim postocima masti...

A što se tiče slatkoće, ne znam da li mogu imati utjecaja na to jer se laktoza 'izbacuje' iz mlijeka tako da se razbije na jednostavne šećere koji su slađi od laktoze.

batler
08.09.2010., 15:24
To je mlijeko kojem je dodana laktaza - enzim koji razgradjuje laktozu u jednostavniji secer i zbog toga je "sladje" mlijeko.

Brijem da zato ima i veći GI.
Mada i inače obično mlijeko s laktozom je specifična namirnica,iako ima mali GI,ima visoki inzulinski indeks.
Sad me zanima,pošto je tu laktoza razgrađena u jednostavnije šećere,da li se time smanjuje inzulinski indeks?

argonius
11.02.2013., 18:42
Sta sada piti kad su pronadjene nedozvoljene supstance u laganom jutru?

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/neispravno-mlijeko-povuceno-sa-trzista

Da li ipak sacekati neko vrijeme pa poceti ponovo konzumirati. Vjerovatno ce ovaj skandal izvrsiti pritisak na proizvodjace da naprave kvalitetniiji proizvod. Ili mozda nece?

Ahisma
11.02.2013., 18:45
Biljno mlijeko. Biraš kakvo hoćeš - bademovo, rižino, zobeno, sojino, kokosovo, lješnjakovo, dinkel... Kvalitetnija su i ukusnija od kravljeg. Ima ih za kupiti i u lokalnom dučančiću usred Ravne gore.

Dora K
11.02.2013., 22:01
Pardon, mozda pitam glupost, ne zivim u HR, ali kaj nema za kupit u HR laktaza u tabletama? Ovdje ih kupim u dm-u, ali ima ih svugdje, cak i u Lidlu za kupit.

gmit
12.02.2013., 11:10
Biljno mlijeko. Biraš kakvo hoćeš - bademovo, rižino, zobeno, sojino, kokosovo, lješnjakovo, dinkel... Kvalitetnija su i ukusnija od kravljeg. Ima ih za kupiti i u lokalnom dučančiću usred Ravne gore.

po cemu su kvalitetniji od kravljeg? imaju super nabrijanu cijenu, pa zbog toga?

leeloo27
12.02.2013., 20:18
Mogu se napraviti i doma, ne moraju biti kupovna i nisu onda toliko skupa, a i usput znaš šta piješ.

Ahisma
13.02.2013., 20:49
po cemu su kvalitetniji od kravljeg?

Po nutritivnom sastavu. A po čemu drugome!

gmit
13.02.2013., 21:05
Po nutritivnom sastavu. A po čemu drugome!

na koji dio nutritivnog sastava mislis? nedostatak kalcija? visak kalorija? neesencijalnost aminokiselina (ili stetnost soje ako su esencijalne)?

Ahisma
13.02.2013., 22:22
- kalcij se u kravlje mlijeko isto dodaje, a zapravo je neiskoristiv, jer mlijeko uzrokuje izlučivanje kalcija iz kostiju i osteoporozu (http://www.yourmedicaldetective.com/public/Milk_Revealed_As_Main_Cause_Of_Osteoporosis_in_New _Book.cfm)
- količina, aminokiselinski sastav te iskoristivost proteina je podjednaka, a sojino mlijeko ima manje kalorija od kravljeg
- kravlje mlijeko i proizvodi od istog pogoduju nastanku raka (http://pcrm.org/health/health-topics//milk-and-prostate-cancer-the-evidence-mounts), jer je to mlijeko namijenjeno prehrani teladi koja naraste do tone

gmit
13.02.2013., 23:01
- kalcij se u kravlje mlijeko isto dodaje, a zapravo je neiskoristiv, jer mlijeko uzrokuje izlučivanje kalcija iz kostiju i osteoporozu (http://www.yourmedicaldetective.com/public/Milk_Revealed_As_Main_Cause_Of_Osteoporosis_in_New _Book.cfm)
- količina, aminokiselinski sastav te iskoristivost proteina je podjednaka, a sojino mlijeko ima manje kalorija od kravljeg
- kravlje mlijeko i proizvodi od istog pogoduju nastanku raka (http://pcrm.org/health/health-topics//milk-and-prostate-cancer-the-evidence-mounts), jer je to mlijeko namijenjeno prehrani teladi koja naraste do tone

molio bih da zadrzis dezinformacije za sebe. stetis ljudima.