PDA

View Full Version : Anksiozno depresivni poremećaj - borba bez kemije

stranice : 1 2 3 [4]

Maltretator
28.04.2008., 22:46
Opet imam temp :( 37 sa 4... bljak...
danas u par navrata mi je došlo da ću past u nesvjest, vrtilo mi se užasno, tak da to pripisujem sinusima :rolleyes: a i srce me svako malo probada, jel to možda od andola :ne zna: pijem onaj šumeći andol c :misli:
nemrem disat, ne osjećam okuse i mirise i grlo me peče, tak da sam od toga još više nervozna :ne zna:

Idi doktoru, ja sam imao 4 dana 37,5-38 i danas peti dan mi je grlo još uvijek jako crveno (veli doktorica).
Dobio sam Klavocin bid 1g svakih 12h, očito se doktoricu jako dojmilo moje grlo. Kašljem ko konj.

micamacazg
29.04.2008., 06:21
Idi doktoru, ja sam imao 4 dana 37,5-38 i danas peti dan mi je grlo još uvijek jako crveno (veli doktorica).
Dobio sam Klavocin bid 1g svakih 12h, očito se doktoricu jako dojmilo moje grlo. Kašljem ko konj.

Mene moja svaki put šopa s antibioticima, ne znam koju vrstu još nisam isprobala, a nijednom mi ne pomognu :ne zna:

Inače sam primjetila da sam u zadnje vrijeme dosta intenzivno počela sanjati i to u jakim bojama, i to nisu uvijek loši snovi :ne zna: s čime bi to moglo imati veze :confused:

micamacazg
29.04.2008., 13:08
Kako mrzim ove promjene vremena :hebemu:

mirna1979
29.04.2008., 13:23
Kako mrzim ove promjene vremena :hebemu:

a daaaaaaaaaaj malo pozitive, daj se bar potrudi malo, sve ti smeta ko babi čangrizavoj. mislim sorry al stvarno ga nekad pretjeruješ. Umjesto da pokušaš bar kroz ovaj forum izvuć neku pozitivu tebi sve koma, bar je sad ova tema nekak pozitivna postala, ima ljudi koji su došli k sebi i bez kemije i to znači da se može. ma čim nema Dvojbe je sve :cerek::cerek::cerek:

micamacazg
29.04.2008., 13:53
a daaaaaaaaaaj malo pozitive, daj se bar potrudi malo, sve ti smeta ko babi čangrizavoj. mislim sorry al stvarno ga nekad pretjeruješ. Umjesto da pokušaš bar kroz ovaj forum izvuć neku pozitivu tebi sve koma, bar je sad ova tema nekak pozitivna postala, ima ljudi koji su došli k sebi i bez kemije i to znači da se može

Osjećam se kao da sam u potpunom sukobu sa samom sobom i sa okolinom i već sama sebi idem na živce. Par dana je dobro a onda opet ispočetka :rolleyes:

Trenutno sam u nekom periodu života u kojem niš nejde kako treba :ne zna: vjerojatno to mora proć pa ću onda doć k sebi (čitaj: kad se odselim od staraca i dobijem stalni posao)

Borim se sama sa sobom i pokušavam si nekako to kroz zafrkanciju i smijeh malo ublažiti, ne uspije uvijek, ali trudim se. Barem me tješi to što nisam jedina :rolleyes:

CURICA5
29.04.2008., 14:04
Osjećam se kao da sam u potpunom sukobu sa samom sobom i sa okolinom i već sama sebi idem na živce. Par dana je dobro a onda opet ispočetka :rolleyes:

Trenutno sam u nekom periodu života u kojem niš nejde kako treba :ne zna: vjerojatno to mora proć pa ću onda doć k sebi (čitaj: kad se odselim od staraca i dobijem stalni posao)

Borim se sama sa sobom i pokušavam si nekako to kroz zafrkanciju i smijeh malo ublažiti, ne uspije uvijek, ali trudim se. Barem me tješi to što nisam jedina :rolleyes:

Poz draga,

Evo i ja si kroz zafrkanciju i smijeh to radim,vjeruj mi,malo po malo će bit ok..
Ja jučer otišla trčat,vrag mi ni dal mira i baš mi je bilo mrak.
Danas kad se sjetim da moram na kavu sa ekipom opet u birc u koji izlazim već 4 godine,neda mi se..ali dogovor je za 01.05..neki roštilj ćemo bacit pa mi je lakše....

Ima nas ima ali nedaj se,jedan ćemo se dan svi tome smijati :mig:

i sve će biti u redu!! imaj nade

Pusa!

mirna1979
29.04.2008., 14:15
ja sam si jučer ovo http://www.homeopatija.com/tegobe.php?stavka=27 kupila u apoteci, inače i idem kod homeopatkinje i bolje mi je u svakom slučaju, ima naravno još uvijek dana kad me panika strese al pomaka ima, bar ne brijem više da život nema smisla i da niš uopće nema smisla, to me ubijalo u pm

micamacazg
30.04.2008., 07:18
ja sam si jučer ovo http://www.homeopatija.com/tegobe.php?stavka=27 kupila u apoteci, inače i idem kod homeopatkinje i bolje mi je u svakom slučaju, ima naravno još uvijek dana kad me panika strese al pomaka ima, bar ne brijem više da život nema smisla i da niš uopće nema smisla, to me ubijalo u pm

Javi jel jel ti što pomoglo pa da si i ja kupim :D

Danas sam ok, tješi me to što mi je kraj radnog tjedna i imam 4 dana odmora od posla :s
Možda i ja odem nekam u prirodu pa nabacimo neki roštilj ak ne bu kiša :rolleyes:
Više ni ne pamtim kad sam zadnju tabletu cipralexa ili helexa popila, i ne razmišljam o njima, živa sam i zdrava :raspa:

Gestapo
30.04.2008., 08:36
Danas sam ok, tješi me to što mi je kraj radnog tjedna i imam 4 dana odmora od posla :s
Možda i ja odem nekam u prirodu pa nabacimo neki roštilj ak ne bu kiša :rolleyes:
Više ni ne pamtim kad sam zadnju tabletu cipralexa ili helexa popila, i ne razmišljam o njima, živa sam i zdrava :raspa:

Ajd da si ti napokon ok ujutro ... :s:top:

I ja sam si danas ok (za razliku od jucer), jedno od rijetkih jutra kada se osjecam ugodno.:)

mirna1979
30.04.2008., 08:42
Javi jel jel ti što pomoglo pa da si i ja kupim :D

javim... evo danas sam se probudila ujutro napeta ko šmajser i kljuknula to i ok mi bilo u autu do posla, nisam brijala tipa da hoću izletit iz auta van, možda pomaže, možda je placebo, možda su u šumi, a ja za Vrapče:lol::lol::lol:

micamacazg
30.04.2008., 08:50
, možda pomaže, možda je placebo, možda su u šumi, a ja za Vrapče:lol::lol::lol:

:rofl:

:trio:

mirna1979
30.04.2008., 12:56
Zakaj nikog nema danas?

cherryblossomgirl
30.04.2008., 17:00
evo ja sam tu :w

dan je neki bezvezan, bar meni.

jedino dobro je što sam solo doma pa me nema tko naživcirat, osim samu sebe, a danas sam si dobra pa neću :)

UnExpected
30.04.2008., 21:52
Na Anksioznosti Dvojba upravo podučava ljude kako se manjak samopouzdanja i samopoštovanja uspješno liječi antidepresivima...
Pitam se što je sljedeće?
Za što su još AD čudesni lijekovi? Šteta da nisu protiv gluposti. Ili možda jesu.

Maltretator
30.04.2008., 22:45
Za što su još AD čudesni lijekovi? Šteta da nisu protiv gluposti. Ili možda jesu.

AD lijekovi su čudesni za PE (Premature ejaculation), pogotovo Seroxat, Zoloft i Prozac.
A glupost je neizlječiva.

micamacazg
01.05.2008., 09:26
Nekako u zadnje vrijeme ujutro se super osjećam, iodmorna i sve to, i kako prolazi dan, tako sam sve više i više anksiozna i nekak mi je sve "šumasto" u glavi, totalno sam dekoncentrirana, ne znam što sam htjela reć ili napravit ili kud sam krenula ko da mi je šuplji mozak :confused: Prije sam mislila da je to od tableta, a sad više ni sama ne znam :ne zna:
Opet su mi počele padat neke misli tipa da imam neki tumor u mozgu :rolleyes:

cherryblossomgirl
01.05.2008., 09:45
Na Anksioznosti Dvojba upravo podučava ljude kako se manjak samopouzdanja i samopoštovanja uspješno liječi antidepresivima...

u mom slučaju, samopouzdanje i samopoštovanje se podižu približavajući sebe slici vlastitog ideala, gradeći svoj život u onom smjeru i cilju kojem težimo.

jadno je svoje neuspjehe proglašavati pravilom i još ih savjetovati drugima.

zato i jesmo na ovoj temi, a ona nek tamo ispire mozgove :kava:

cherryblossomgirl
01.05.2008., 09:47
Opet su mi počele padat neke misli tipa da imam neki tumor u mozgu :rolleyes:

nemaš, vjeruj mi.
ja sam imala već sve moguće bolesti mozga, pa sam još uvijek živa :D

bobby-j
01.05.2008., 12:01

sljedeće je to da će im slati tablete hp expres-om

UnExpected
01.05.2008., 18:25
evo dala sam si truda i pročitala tvoje postove ovdje - znači zadnjih tri tjedna, dolje su citati

mislim da ti raspoloženja stvarno prečesto i prejako osciliraju pa bi, sa ili bez kemije, ipak trebala otići na pregled i to nekom ispričati
jer, mučiš se bezveze, vidi:

1.
Imala sam ga, ali sad odkad se lječim i idem na psihoterapije taj strah se povukao
2.
Evo da se javim, preživjela sam izlazak i to bez kapi alkohola ma da mi je u par navrata došlo loše i vrtilo mi se i baš sam bila nervozna,
3.
cijeli dan mi je muka a sve to od živciranja
4.
gore mi je nego prije, manje je PA, ali sam totalno derealizirana, fuj odvratan osjećaj,
5.
danas sam totalno smušena i izvan sebe, dobro da sam svjesna uopće
6.
Ja sam danas kronično loše, ne mogu više, odustajem od bilo kakvog liječenja, jer znam da nema više pomoći za mene
7,
Nema smisla, puštam sve iz svojih ruku, više mi do ničega nije stalo, oko ničega se više neću truditi, ionako je svima svejedno što će biti i kako ću ja završiti, nitko me ne shvaća i ne razumije... dosta mi je svega
8.
Odustajem od borbe, odustajem od ljekova, od doktora, pomirila sam se s tim da više nikada neću imati normalan život
9.
više me ništa ne dira, oko ničeg se neću živcirati, pa ćemo vidjet dokle ću izgurati
Ionak je sve otišlo u p...m........
Jebote prolupala sam
10.
Teško... al ovo da sam prolupala fakat tak se osjećam, ko neki jebeni šizofreničarIsta stvar
11.
Ova vrućina danas me ubila...danas sam baš strašno nervozna...možda me malo i apstinencija od ljekova "šora"
12.
Meni se tako spava, ništ mi se ne da radit baš sam bezvoljna nekak, i sve mi je mutno u glavi, baš bezveze, a kad sam se probudila bila sam super
Imaosjećaj da mi se anksioznost postupno svakim danom sve više povećava...
13.
Ma neznam, jučer sam bila sva u komi.... a nije ni danas neš bolje
14.
Ili npr. super se osjećam i onda mi dođe misao joj sigurno nešto nije u redu, pa mi srce zalupa pa sam uvjerena da će me infarkt strefit i onda sam sva
15.
Evo da se pohvalim, danas me nakon dosta dugo vremena lupio PA i to kod frendice, starci su me razj...i i pošizila sam i derala sam se ko manijak,
16.
Ispizdit ću...... tako sam živčana i tako su me izbacili iz takta. Nemrem više
Da se barem imam kuda maknuti, al kad nemam ni mogućnosti ni niš.... jadna sam i živčana i sam se svađam a to mi ne treba, sve je otišlo kvragu nemam živaca više
17.
Ah starci...... ti moram kaj više reć sve me počelo živcirat, baš sam stalno nervozna sama sebi idem na živce
18.
Popizdit ću, na rubu sam živaca, nemrem više Sama sebi idem na živce, pa to je prestrašno.....Pizdim na svaku sitnicu.... užas... pretvaram se u
Jebeno.... pukla sam skroz
19.
Danas sam baš dobre volje, ne znam koji mi je vrag
Definitivno sam pukla
20.
Danas idem kod psihičke, nadam se da bu sve dobro prošlo, reći ću joj da ne želim više pit tablete valjda ne bu pošizila ak bude ko ju j..e mogu ja i bez nje
21.
Nešto je danas veselo u zraku čim su svi dobre volje hehe ajd barem nekad da nam je dobro
22.
I meni se to događa, prvo me bilo strah da sam posenilila ili da imam tumor mislim da je to baš zbog pretjerane opsesije
23.
Uhvatila me neka bezvoljnost, niš mi se ne da, ali sam dosta smirena baš sam "trula" mislim super se osjećam ali opet ko da mi mozak ne radi, ne opterećujem se apsolutno s ničim što me jako čudi
24.
Živčana sam ko pas, nemogu se smirit sve me tako nervira, čudi me kak več nisam dobila infarkt od uzrujavanja, kad me nejde onda me nejde dok fakat ne doživim živčani slom. Kvragu
25.
danas se psihički super osjećam, uopće nisam nervozna, mislim da me šiza lovi kad su promjene vremena
26.
danas u par navrata mi je došlo da ću past u nesvjest,
27.
Kako mrzim ove promjene vremena
28.
Osjećam se kao da sam u potpunom sukobu sa samom sobom i sa okolinom i već sama sebi idem na živce. Par dana je dobro a onda opet ispočetka
29.
Trenutno sam u nekom periodu života u kojem niš nejde kako treba
30.
Borim se sama sa sobom i pokušavam si nekako to kroz zafrkanciju i smijeh malo ublažiti, ne uspije uvijek, ali trudim se. Barem me tješi to što nisam jedina
31.
Danas sam okViše ni ne pamtim kad sam zadnju tabletu cipralexa ili helexa popila, i ne razmišljam o njima, živa sam i zdrava 32.
Nekako u zadnje vrijeme ujutro se super osjećam, iodmorna i sve to, i kako prolazi dan, tako sam sve više i više anksiozna i nekak mi je sve "šumasto" u glavi, totalno sam dekoncentrirana

dod
01.05.2008., 18:46

Oprostite,ali ne razumijem zašto pišete na ovakav način.Zar ove teme nisu pokrenute kako bi jedni drugima pomogli?Svatko ima pravo razmišljati i živjeti kako misli da je najbolje.Meni osobno su Dvojba i Maltretator puno pomogli bez obzira što nemaju isto mišljenje kao Vi.Čitajući njihove postove nisam stekla dojam da su nadmeni i oholi..."Tko ima uši neka čuje":mig:

erika25
01.05.2008., 18:56
Ljudi dragi, bok...
Evo da se malo i ja javim..
Osim misli da bolujem od neke smrtonosne bolesti, sasvim se dobro osjecam:p
Natjerala se jucer da odem u ducan, i naravno..konstatno sam mislila da cu se onesvijestit pa sam se tako i osjecala..
Nisam ni kupila kaj trebala,nek samo izletila iz ducana s kruhom. Stvarno sam kreten:ne zna:
Dok cekala na blagajni mislila sam da teta na blagajni cuje moje srce kak panicno kuca..
A dobro..bu bolje..mora..
Evo, danas kao praznik rada..da, mos mislit...kak kome..ja delam..:mad: i pricam si malo sa stricekom zastitarom....
Ma ocu vam samo reci..da mi drago kaj naletila na sve vas ovdje i da se stvarno bolje osjecam kad vidim da nisam jedina na svijetu koja ima probleme... i svako jutro/vecer kad stignem procitam kako vi ovdje...
Samo hrabro svi naprijed... pobijedit cemo mi sve nedace...zasto? Zato kaj imamo volje, snage, hrabrosti..
Samo ne smijemo posustat i odustati...

Kejt 8
01.05.2008., 20:33
evo dala sam si truda i pročitala tvoje postove ovdje - znači zadnjih tri tjedna, dolje su citati

mislim da ti raspoloženja stvarno prečesto i prejako osciliraju pa bi, sa ili bez kemije, ipak trebala otići na pregled i to nekom ispričati
jer, mučiš se bezveze

.............. itd.

Gospa Noris, ajde - baš mi je drago da si i ti to primijetila, ima nas koji smo neke stvari primijetili već odavno, ali bitno je da joj netko s ovog topica da savjet. Pa važno je da se ona bori bez kemije, zar ne?

Dakle, drži se mica-maco i samo hrabro! :top: Razmišljaj pozitivno, upotrijebi snagu volje itd. itd.

micamacazg
02.05.2008., 02:30
[QUOTE=gospa Noris;13855403evo dala sam si truda i pročitala tvoje postove ovdje - znači zadnjih tri tjedna, dolje su citati

jer, mučiš se bezveze [/QUOTE]

Više neznam kome, ova moja psihička nije bogzna kaj :rolleyes:
Evo opet nemrem spavati :ne zna:
Ali te oscilacije su kolko sam primjetila počele kad sam prestala piti tablete :ne zna:
Možda sam u krivu, neznam :flop:

micamacazg
02.05.2008., 07:44
Dakle, drži se mica-maco i samo hrabro! :top: Razmišljaj pozitivno, upotrijebi snagu volje itd. itd.

:s

UnExpected
02.05.2008., 12:42
Pa nije to valjda jedina psihička u Zagrebu?:mig:
Rekla si prije da ideš i na psihoterapiju, ideš i dalje ili si sa svim prestala?
Jel to bila ista psihijatrica?
Inače, ako nisi išla jednom tjedno na bar 30-4o minuta, to ti nije bila psihoterapija.

UnExpected
02.05.2008., 13:07
ne znam da li si uspjela shvatiti iz mojih postova, ali ja nisam niti za niti protiv "kemije" ili bilo koje metode...
ja sam za zdravi razum u svakom slučaju

ne smatram se kvalificiranom da donosim takve zaključke, a koliko sam imala priliku vidjeti, nitko s ove dvije anksiozne teme nije dovoljno kvalificiran za tako nešto, nažalost (dod, ovo je odgovor Vama) ima ljudi koji se postavljaju kao da jesu, a argumentacija za to im je vlastito iskustvo i (polu)informacije s kojima raspolažu i koje tumače kojekako, generaliziraju i propovijedaju sa sigurnošću koju valjda još jedino jehovini svjedoci imaju

ja osobno bi pila i napitak od šišmiševih krilca kad bi se osjećala loše toliko da jedva funkcioniram i sasvim sigurno se ne bih opirala stručnoj pomoći, a čekanje da nešto prođe samo od sebe ne smatram borbom

s druge strane, odbacivanje psihe i psiholoških, okolinskih i dr. uzroka ovih poremećaja u ime bioloških teorija smnatram jednako suludim - kao i posljedično samoosuđivanje na kemiju do kraja života

Maltretator
02.05.2008., 14:46
Više neznam kome, ova moja psihička nije bogzna kaj :rolleyes:
Evo opet nemrem spavati :ne zna:
Ali te oscilacije su kolko sam primjetila počele kad sam prestala piti tablete :ne zna:
Možda sam u krivu, neznam :flop:

E sad ćeš za kaznu dobiti jače tablete ! :eek:

Šalim se.

Predlažem da svejedno odeš opet svojoj psihički i izložiš joj slučaj naširoko ko nama ovdje. I naglasi da si jako nestabilna u raspoloženjima.

bezkarakterna
02.05.2008., 15:29
više neću ovakooooo:mama:

http://www.youtube.com/watch?v=RmjtBa9Ljro :D

bezkarakterna
02.05.2008., 15:41
:cry::cry::cry::zivili::bang::mama::mama:

Maltretator
02.05.2008., 15:51
.... - kao i posljedično samoosuđivanje na kemiju do kraja života

Ma hajde, to je samo faza kad čovjeku bude bolje od lijekova i predobro se sjeća i boji se stanja u kojem je bio.
Ne bi bili tu na forumu da nemamo svak svoju fazu neku.
I jasno je da nema psihijatara i psihologa ovdje.... nego samo svak sa svojim poremećajima i iskustvima, i tako se i čita ovaj forum.

UnExpected
02.05.2008., 20:18
Da, znam, imaš pravo. Uostalom, nisam na tebe mislila.
Samo mi se ne sviđa kad se netko postavlja kao sveznajući arbitar, a prema nekim postovima ispada da je sve tako jasno i jednostavno da su i psihijatri suvišni.

Mislim, ispada da se cijela psihijatrija može svesti na ovo:

1. neki ljudi rode se sa slabim živcima i manjkom serotonina
2. manjak serotonina uzrokuje psihičke poremećaje
3. psihički poremećaji dalje uzrokuju sve ostalo (od negativnih misli i emocija, manjka samopoštovanja pa do fizičkih bolesti)
4. AD kao univerzalni lijek za sve, koji liječi uzroke i posljedice

Naravno, kad bi to bila istina čemu onda uopće psihijatri, psiholozi, psihoterapeuti, stručni studiji? Po toj logici, mogao bi se odštampati jedan letak i pustiti tete u ljekarni da ordiniraju, uz prethodno stručno usavršavanje u trajanju od tri dana.

Eto, to je ono što mene ljuti, a tisućiti put ću ponoviti - o načinima liječenja svatko sa svojim liječnikom, psihologom, vračem ili sam s sobom ako misli da je tako najbolje.

Sukuba
02.05.2008., 20:37
pogledaj the secret. et možda pomogne ako te već ne baci u veći očaj :) mislim jel, ljudi skloni crnim mislima u svemu mogu naći "ono Loše". dobra stvar je šta se za to vrijeme nećeš morati odvajati od monitora :p

niknejm13
02.05.2008., 20:55
ne znam da li si uspjela shvatiti iz mojih postova, ali ja nisam niti za niti protiv "kemije" ili bilo koje metode...
ja sam za zdravi razum u svakom slučaju

ne smatram se kvalificiranom da donosim takve zaključke, a koliko sam imala priliku vidjeti, nitko s ove dvije anksiozne teme nije dovoljno kvalificiran za tako nešto, nažalost (dod, ovo je odgovor Vama) ima ljudi koji se postavljaju kao da jesu, a argumentacija za to im je vlastito iskustvo i (polu)informacije s kojima raspolažu i koje tumače kojekako, generaliziraju i propovijedaju sa sigurnošću koju valjda još jedino jehovini svjedoci imaju

ja osobno bi pila i napitak od šišmiševih krilca kad bi se osjećala loše toliko da jedva funkcioniram i sasvim sigurno se ne bih opirala stručnoj pomoći, a čekanje da nešto prođe samo od sebe ne smatram borbom

s druge strane, odbacivanje psihe i psiholoških, okolinskih i dr. uzroka ovih poremećaja u ime bioloških teorija smnatram jednako suludim - kao i posljedično samoosuđivanje na kemiju do kraja života

Slažem se sa ovim. Otvorio sam ovu temu sa porukom da i ljudi koji piju ljekove sudjeluju u njoj. Lijekovi omogućuju da čovjek izađe van dometa problema i traži put. E nas zanima taj put koji je našao. Možda bi ga taj put izvukao i bez ljekova, ali ga bez ljekova ne bi ni vidio... Bitan je put i cilj, ne početak i prijevozno sredstvo....

Temu sam u biti otvorio jer me nerviralo kad usred neke dobre teme, upadne neko sa miligramima i kombinacijama ADa Mislim da je to bolje ostaviti za psihe, a mi tu tražiti sveti gral - ili nešto osim toga što će nas izvući iz ovoga.

Mišljenja sam da ljekovi mjenjaju životnu percepciju - što je u nekim trenutcima krajnje pozitivno, ali doživotno... neznam!

matija-123
03.05.2008., 10:58
Ja prolazim kroz 4. epizodu depresivno-anksioznog poremećaja i imam iskustva sa svim kombinacijama liječenja.

1. put: kratko psihoterapija, odustala, bez kemije, izvukla se sama.
2. put: bez psihoterapije, bez kemije, izvukla se sama.
3. put: kratko psihoterapija, odustala, godina dana Zolofta, izvukla se.
4. put: pokušavam sama, još ne ide.

Pitanje je koliko sam se prije uspješno izvlačila s obzirom da su se sva sranja ponovno vračala, ali ipak se može.

Kejt 8
03.05.2008., 11:34
Ja prolazim kroz 4. epizodu depresivno-anksioznog poremećaja i imam iskustva sa svim kombinacijama liječenja.

1. put: kratko psihoterapija, odustala, bez kemije, izvukla se sama.
2. put: bez psihoterapije, bez kemije, izvukla se sama.
3. put: kratko psihoterapija, odustala, godina dana Zolofta, izvukla se.
4. put: pokušavam sama, još ne ide.

Pitanje je koliko sam se prije uspješno izvlačila s obzirom da su se sva sranja ponovno vračala, ali ipak se može.

A možeš li reći zašto si svaki put odustala od psihoterapije? Nije ti bila učinkovita ili što je bio razlog? Ili si možda imala neki otpor da se otvoriš psihiću?

Bassconnect
03.05.2008., 12:56
Ne znam zašto je naziv teme "borba" ?

Ljudi prepustite se anksioznosti i depresiji, prije će proć. Što se više odupirete one jačaju. :rolleyes:

innerstrenght777
03.05.2008., 19:45
erirtlgj

innerstrenght777
03.05.2008., 19:47
oprostite...ovo prije je pogreska...dijete mi se igralo s tipkovnicom...zanimljiva tema... i sama imam dijagnozu anksiozno-deresivni poremecaj...

matija-123
03.05.2008., 19:54
A možeš li reći zašto si svaki put odustala od psihoterapije? Nije ti bila učinkovita ili što je bio razlog? Ili si možda imala neki otpor da se otvoriš psihiću?

Prvi put sam odustala jer mi se činilo da od toga nema nikakve koristi. Ja bih "nabrajala", a on bi samo kimao glavom i nešto zapisivao u svoju bilježnicu. Drugi put sam odustala zbog financijskih razloga. Sad planiram ići jednom mjesećno što zapravo nije terapija nego nekakva "kontrola", ali na žalost, to je maksimum koji sebi mogu priuštit.

micamacazg
04.05.2008., 10:45
Pa nije to valjda jedina psihička u Zagrebu?:mig:
Rekla si prije da ideš i na psihoterapiju, ideš i dalje ili si sa svim prestala?
Jel to bila ista psihijatrica?
Inače, ako nisi išla jednom tjedno na bar 30-4o minuta, to ti nije bila psihoterapija.

1 mjesečno nekih pol sata :ne zna:
Mislim da niš i od toga razočarana sam :ne zna:

employee of the week
04.05.2008., 15:12

Ljudi prepustite se anksioznosti i depresiji, prije će proć. Što se više odupirete one jačaju. :rolleyes:
Prepustiti se ani' i odustati od borbe značilo bi izbjegavati situacije koji izazivaju stres, a takvih je previše i na kraju ćeš za*ebat školu, faks, posao, društveni život... Sve i da nisi tome sklon, postat ćeš depresivan zbog objektivnih razloga, briga i problema. Ako se tada prepustiš depresiji pustit ćeš da te preplave loše misli.
Gotov si za par mjeseci.

Estee
04.05.2008., 15:15

Prepustiti se ani' i odustati od borbe značilo bi izbjegavati situacije koji izazivaju stres, a takvih je previše i na kraju ćeš za*ebat školu, faks, posao, društveni život... Sve i da nisi tome sklon, postat ćeš depresivan zbog objektivnih razloga, briga i problema. Ako se tada prepustiš depresiji pustit ćeš da te preplave loše misli.
Gotov si za par mjeseci.

Ne znam šta uopće to znači: prepustiti se depresiji. Taman posla!

Borila sam se ko luda da joj se ne prepustim (i čini se da nije bilo uzalud).

CURICA5
04.05.2008., 18:26
Bassconnect kaže: Pogledaj post

Ljudi prepustite se anksioznosti i depresiji, prije će proć. Što se više odupirete one jačaju.

To sam negdje pročitala...Prihvatiš stanje,jer to je stanje i nije trajno ,shvatiš da je to dio života...i s vremenom to kao prolazi...Ja jučer bila vani nakon duuuugooo vremena i nisam popila ni kap pive,i izdržala sam i plesala do jutra bez ikakavih primisli,,a vani gužvaaaaaaa...nema zraka..ali uspijela sam:mig::top:

Mislim da plako krećem na bolje,istina bila sam doma 4 dana,nisam radila pa ćemo vidjet kaj bude....
A idem i na kavu u grad sutra i nadam se i vjerujem da neće biti preznojavanja...:rolleyes:

Javim se,pusa!!!!

micamacazg
04.05.2008., 19:19
Baš sam si razmišljala kakvo bu vrijeme sutra, nekak sam postala nervozna, kad ono za čudo, kiša.. no super, sutra bum opet loše volje, a trebam nešto važno razgovarati sa šeficom, držte mi fige da mi to uspije :s :mig:

UnExpected
04.05.2008., 19:39
1 mjesečno nekih pol sata :ne zna:
Mislim da niš i od toga razočarana sam :ne zna:

Onda to nije psihoterapija, to je samo razgovor, više kao neka kontrola. Na psihoterapiju trebaš ići minimum jednom tjedno minimum pola sata - 45 minuta, da bi se to moglo zvati psihoterapija, tj. da bi imalo efekta.

micamacazg
04.05.2008., 19:54
Onda to nije psihoterapija, to je samo razgovor, više kao neka kontrola. Na psihoterapiju trebaš ići minimum jednom tjedno minimum pola sata - 45 minuta, da bi se to moglo zvati psihoterapija, tj. da bi imalo efekta.

A gdje ću naći takvog doktora/icu a da ne moram ići privatno i plaćati :confused:
Ipak si ne mogu toliko priuštiti :(

CURICA5
05.05.2008., 09:05
Baš sam si razmišljala kakvo bu vrijeme sutra, nekak sam postala nervozna, kad ono za čudo, kiša.. no super, sutra bum opet loše volje, a trebam nešto važno razgovarati sa šeficom, držte mi fige da mi to uspije :s :mig:

Kak je bilo na razgovoru sa šeficom????
Nadam se da je uspijelo!!!:)

Gestapo
05.05.2008., 09:22
Za par sati ispit, i naravno blesavi strah da cu zaboraviti sve sto sam naucio.:D

micamacazg
05.05.2008., 09:53
Kak je bilo na razgovoru sa šeficom????
Nadam se da je uspijelo!!!:)

Mislim da je , :cheer: sutra ćemo vidjeti hoće li mi biti odobreno, ako mi odobre onda :tulum: :D

fourth
05.05.2008., 12:58
Za par sati ispit, i naravno blesavi strah da cu zaboraviti sve sto sam naucio.:D

I jesi li zaboravio?

imagine
05.05.2008., 13:42
Valjda sam u pravom topiku za postavit par pitanja....

Možda bi i sam našao neke stvari koje me zanimaju ali na ovaj podforum sam pogledao maloprije na osnovu ove upute (http://forum.hr/showthread.php?t=336746)

Lastane jesam li normalan? :P

Uglavnom zanima me jel moguče bit 'nenormalan' do te granice da mi treba nekakva pomoč u vidu kemikalija a da ujedno toga nisam svjestan ?

U biti dijagnosticirana mi je ta anksioznost,panika,izrazito depresivni elementi bla bla ... te imam terapiju praksitena i cipraleksa.*
No ja zaista nemam vremena ni energije za te 'psiho piz*arije' jer imam ozbiljnijih problema u životu....tako da sam zbog tog preskočio danu terapiju... a da ne govorim o tome da mi se s obzirom na te ozbiljnije probleme antidepresivi ne preporučuju te mi je to isto stanje na listi kontraindikacija za uzimanje praksitsena.....

No ipak stoji znatiželja što to ima super u praksitenu i cipraleksu? te jel moguče da nisam svjestan toga da mi trebaju 'kemikalije' ....

* dijagnozu sam dobio tako da sam prihvatio sugestiju da bi mogao psihologu dok sam bio u bolnici zbog nečeg....
Sljedeči dan me posjetri psihijatar a ne psiholog , pogleda me na 2 sekunde , i odmah pita kako spavam i kakav mi je san.
Ja mu pokšavam objasnit kako se zbog tableta moram probudit u određeno vrijeme pa je vrijeme napravilo svoje / valjda mi se organizam navikao da se tako mogu probudit u isto vrijeme bez sata i tako to ...a on me prekine i izrecitira mi da mora obavit neke konzilijarne pa mu se žuri i natipka dijagnozu i rješenje i adio mare....

Pa da čovjek ne bude oduševljen s doktorima svih vrsta ....:kava:

UnExpected
05.05.2008., 15:29
Prvo, došao je psihijatar jer u bolnicama pacijente pregledavaju liječnici - što psiholozi nisu. Zatim, pitanje jesi li nenormalan? Imati anksioznost, depresiju itd. ne znači biti nenormalan. Treće, treba li ti liječenje i terapija? Zaključi sam. Ako se osjećaš loše, onda ti nekakva pomoć valjda treba. Punoljetne osobe mogu same odlučiti hoće li se ili neće liječiti od bilo čega. Od anskioznosti nećeš umrijeti, niti ćeš poludjeti - ako te to zanima, a dalje odluči sam. I za kraj, ako smatraš da je pregled bio kratak i površan a dijagnoza netočna, potraži drugo mišljenje.
Sretno!

innerstrenght777
05.05.2008., 15:57
Pokusavam se ukljuciti ali nisam bas vicna u radu sa kompjuterom.Dam si truda,napisem svoja saznanja o tom problemu i ne uspijem poslati.Kako sam ipak uporna savladacu.Imam nazalost dosta iskustva, pa bih zeljela da to nekome pomogne.Ukratko najbolji pristup je tko si moze priustiti privatni psihijatar ( ljekovi u akutnoj fazi) uz ciju pomoc radite na osvijescivanju i prozivljavanju potisnutih osjecanja i krivih uvjerenja o sebi i o zivotu.U stresu se aktiviraju psihicke strukture nastale u djetinjstvu.A dva osnovna osjecanja su strah i bijes,zatim bespomocnost,samomrznja, itd

cherryblossomgirl
05.05.2008., 18:07

kako je prošao ispit?

Gestapo
05.05.2008., 18:24
Pokusavam se ukljuciti ali nisam bas vicna u radu sa kompjuterom.Dam si truda,napisem svoja saznanja o tom problemu i ne uspijem poslati.Kako sam ipak uporna savladacu.

Forum se zna blokirati, pa se zna desiti da nemres poslati post. Savjetujem ti ukoliko pises poveci post da si ustedis na vremenu, tako da ga prvo napises u word-u ili notepadu. Pa samo napravis copy - paste.:)

I jesi li zaboravio?

kako je prošao ispit?

Ma bezveze Bog te, odgovorim na dva pitanja i onda na trecem dobijem podpitanje na koje nisam dao odgovor jel sam se zblokirao. Bilo je malo i nesmislenih recenica, sto to volim.:D I na najlaksem pitanju roknem ... uvijek suprotno kod mene. Za dva tjedna ponovno ... :s

cherryblossomgirl
05.05.2008., 18:28
Ma bezveze Bog te, odgovorim na dva pitanja i onda na trecem dobijem podpitanje na koje nisam dao odgovor jel sam se zblokirao. Bilo je malo i nesmislenih recenica, sto to volim.:D I na najlaksem pitanju roknem ... uvijek suprotno kod mene. Za dva tjedna ponovno ... :s

jel to vozački?

Gestapo
05.05.2008., 18:29
jel to vozački?

Da. Prva pomoc, genijalac. :brukica:

cherryblossomgirl
05.05.2008., 18:34
Da. Prva pomoc, genijalac. :brukica:

:lol:

moram reć da još nisam čula da je netko pao prvu pomoć!

gestapo, join the club of lousy drivers!!! :rofl:

di nam je bobby :) ?

šalim se......ma ne brini se niš, to ti niš ne znači.
ja sam krenula na vozački sva nabrijana, a do dobivanja vozačke mi je sve prisjelo - od padova na teoriji, preko manijaka instruktora, do padova na vožnji.....

to ti je sve normalno, ne sekiraj se!
kad dobiješ vozačku, zaboravit ćeš na sve te gluposti....

micamacazg
06.05.2008., 09:14
Evo jedan zanimljiv članak sa 24 sata kako pobjediti tjeskobu, bijes i ostale nedaće :)

http://www.24sata.hr/metro/clanak/pobjeda-bijesa-tjeskobe-potistenosti--i-svih-nedaca/60975/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_metro

fourth
06.05.2008., 13:50
Ja sam cula masu puta da ljudi padaju na prvoj pomoci. U kojem ste vi to gradu. Ovi nasi ocjenjivaci su onda zeznuti. Ljudi padaju masovno. Opali ti neko pitanje, ne bi da medicinu studiras!

Gestapo sredit ces ti njih! Svaki neuspjeh te jaca. Ja sam sa svakim neuspjehom sve tvrdoglavija

innerstrenght777
06.05.2008., 14:27
Voljela bih razmijenit misljenje sa gospom Noris.Zakljucila sam da ima dosta iskustva i prakticna je .Koncentrira se na bitno.Ja imam 50 godina i iza sebe dobar dio zivotnog puta.Zbog ranih "ozljeda duse" jos kao beba a kasnije i fizicke traume ( za sto inace u psihijatriji kazu da su moguce psihoze ako je "ozljeda" u starosti djeteta do godine dana ) naravno da sam dobila krivu poruku od roditelja tko sam ja i sto je zivot.Prozivjela sam do sada kao neurotik sa puno somatizacija osjecaja( prevela u tjelesno).Kao dijete glavobolje sa povracanjem ( sada ZNAM DA MI SE GADILO ONO STO VIDIM) a do klimaxa migrene ( negdje procitah da je i to zamaskirani anksiozno-depresivni poremecaj).Naravno da sam dosla u nezavrsenu situaciju iz djetinjstva ( ista obitelj i suprug).Oko 18-e godine prvi anksiozni poremecaj zanemaren i od mene i od roditelja.Tijekom 2o godina braka panicni napadaji, a oko 46-e anksiozno-depresivni poremecaj.Zato savjetujem svim mladim osobama da sto prije rijese trajno svoje potisnute i neprozivljene osjecaje vezane uz djetinjstvo.Iako je genetika i iskustvo razlicito, kao i odbrambeni mehanizmi,u djetinjstvu se formiraju neuronske veze emocionalnog reagiranja .Tijekom zivota kod stresnih dozivljaja osoba se vraca i aktiviraju se te djecije psihicke strukture.One se mogu razgraditi ( kod rijetkih u bliskom susretu sa smrti ili religioznom transu ) nakon cega osoba mijenja sustav vrijednosti i pocinje osjecati samoljubav i ljubav prema zivotu i u podsvijesti.Mi ostali krocimo bolnijim i duzim putem osjescivanja i prozivljavanja tih "bljakavih" potisnutih osjecaja.U momentu dozivljavanja ona su nezrela, snazna.A kako su osnovna strah i bijes,bojimo se osjetit ih i propustit kroz tijelo.Ja sam glavninu osvijestila.Svaki put je to "mala smrt" i dezintegracija par dana ,ali nakon intergacija na zrelijem nivou i olaksanje i sreca.Stvaranje novih neuronskih veza je bolno - to je bol odrastanja,ali smo nakon toga jaci.Tko moze neka si priusti strucnu pomoc.Ona omogucava ubrzanje procesa i potporu u tim trenutcima.Pozdrav

UnExpected
06.05.2008., 15:05
Pa ne znam što bih još mogla dodati, uglavnom se sa svime što ste napisali slažem. Niste naveli kakav je bio proces izlječenja, je li to psihoterapija ili nešto slično?
Ja ne patim ni od kakvog poremećaja trenutno (osim što somatiziram sve u 16 - od astme nadalje), ali da imam tih potisnutih osjećaja i negativnog doživljavanja sebe - imam, i zato idem na psihoterapiju.

Da je lagano - nije. Obično dođem na terapiju dobre volje a odlazim sva rasturena. Raskopavamo sve i svašta i osjećam jak otpor prema tome. Deklarativno sam spremna na sve, a u razgovoru se blokiram, šutim, izbjegavam, pokušavam se prisiliti da izgovorim sve ono negativno, loše i bolno što sam pokopala u sebi i pokrila ružičastim celofanom i vezala mašnom.
No mislim da je bolje da se s tim suočim sada, dok nemam problema u svakodnevnom životu i dok se pretežno dobro i stabilno osjećam, nego da za koju godinu to (opet) eskalira, kao prije desetak godina kad sam imala depresiju (neprepoznato i neliječeno) i poremećaj prehrane (povraćanje, bez prejedanja).

micamacazg
06.05.2008., 16:19
Oko 18-e godine prvi anksiozni poremecaj zanemaren i od mene i od roditelja.Tijekom 2o godina braka panicni napadaji, a oko 46-e anksiozno-depresivni poremecaj.

Meni je sa 23 godine to sve već dijagnosticirano, što bi značilo da sam "u banani" :rolleyes:
Iako vidim neki napredak, više ne pijem nikakve tablete, pa čak ni one za želudac ili glavobolju, puno bolje sam u zadnje vrijeme, neke stvari u životu su se počele rješavati i napokon imam nadu da će sve doći na svoje, samo da uspijem u tome, držte mi palčeve :s

Red alert
06.05.2008., 16:27
Meni je sa 23 godine to sve već dijagnosticirano, što bi značilo da sam "u banani" :rolleyes:
Iako vidim neki napredak, više ne pijem nikakve tablete, pa čak ni one za želudac ili glavobolju, puno bolje sam u zadnje vrijeme, neke stvari u životu su se počele rješavati i napokon imam nadu da će sve doći na svoje, samo da uspijem u tome, držte mi palčeve :s

koliko dugo si ti sad bez ad-a?

micamacazg
06.05.2008., 17:20
koliko dugo si ti sad bez ad-a?

oko mjesec dana :kava:

innerstrenght777
06.05.2008., 20:13

Nisi u banani nego u prednosti jer si mlada i mozes pocet rijesavat na vrijeme.Shvati ozbiljno, jer ako se ne rijesi do temelja,vraca se u stresnim situacijama tijekom zivota tj.ponovno se aktiviraju rane djecije psihicke strukture
potisnute u podsvijest.Iako ti je sada bolje kreni na neku terapiju (pojedinacnu ili grupnu).Drugoga puta nema.A nagrada ce ti biti kreativniji i smisleniji zivot bez epizoda patnji i strahova.

innerstrenght777
06.05.2008., 20:40
Gospo Noris ja sam glavninu toga puta prosla i napisati cu sto je meni pomoglo.Ako volite citati mogu dati par dobrih knjiga gdje covjek shvati koja kriva uvjerenja nosi iz djetinjstva o zivotu.Tko je vas gusio i nije vam dao disati-pretpostavljam majka?Koje somatizacije jos imate? Ako zelite procitajte knjigu Caroline Miss "Anatomija duha" pa cete vidjeti koje emocije stoje iza odredjene tegobe.Ja sam si pomagala putem knjiga (popularnih i strucnih)da bih sebe upoznala i osvijestila potisnute dijelove osobnosti.Promijenila sam par psihijatara dok nisam naisla na jednog ( on je i psiholog i psihijatar) koji je van serije.I po znanju i po pristupu poremecajima.Pozdrav.

Jenna X
06.05.2008., 20:58
Ako volite citati mogu dati par dobrih knjiga gdje covjek shvati koja kriva uvjerenja nosi iz djetinjstva o zivotu.Tko je vas gusio i nije vam dao disati-pretpostavljam majka?Koje somatizacije jos imate? Ako zelite procitajte knjigu Caroline Miss "Anatomija duha" pa cete vidjeti koje emocije stoje iza odredjene tegobe

gdje se može nabaviti ta knjiga, tj. tko je izdavač?

možete preporučiti još neke knjige?

mirok
06.05.2008., 21:57
Zajebavam se sa anksiozno depresivnim poremečajem od svoje 23. Na ad-ma sam već 4 godine imao sam prekid od nekih mjesec i pol ali nije išlo bilo mi je dosta lošije tako da niti ne razmišljam o prekidu terapije barem zasada. Rijetko čitam postove jer sam prihvatio to svoje stanje tako kako je i pokušavam živjeti najnormalnijim životom kao i prije svega toga skupa. Radim, izlazim, putujem u ozbiljnoj sam vezi, bavim se sportom a sve što mi se usput dešava u glavi prihvačam kao jedan prolazni period u životu. Moj moto je što te ne ubije to te ojača i chose life. Znam da nisam ništa pametno rekao ali eto...:mig:

Red alert
06.05.2008., 22:22
Zajebavam se sa anksiozno depresivnim poremečajem od svoje 23. Na ad-ma sam već 4 godine imao sam prekid od nekih mjesec i pol ali nije išlo bilo mi je dosta lošije tako da niti ne razmišljam o prekidu terapije barem zasada. Rijetko čitam postove jer sam prihvatio to svoje stanje tako kako je i pokušavam živjeti najnormalnijim životom kao i prije svega toga skupa. Radim, izlazim, putujem u ozbiljnoj sam vezi, bavim se sportom a sve što mi se usput dešava u glavi prihvačam kao jedan prolazni period u životu. Moj moto je što te ne ubije to te ojača i chose life. Znam da nisam ništa pametno rekao ali eto...:mig:

ajd' dobro je čut da ti je od tableta bolje, jer mnogima nije... kad si na tabletama baš ništa te ne muči od depre i anksioznosti? ideš i na psihoterapiju ili samo piješ lijekove?

imagine
06.05.2008., 23:09
Prvo, došao je psihijatar jer u bolnicama pacijente pregledavaju liječnici - što psiholozi nisu.

Spomenio sam 'došao jedan a ne drugi' zbog tog jer kad bi prije dobivao sugestiju za psihologa ...obično bi i išao psihologu - u bolnici.

Zatim, pitanje jesi li nenormalan? Imati anksioznost, depresiju itd. ne znači biti nenormalan.

Pa slušaj , meni to opet i ne zvuči posve normalno s obzirom da bi me se 'popravljalo' s kemijom....

ili je to normalno ?

btw , zašto mi se čini po tom tonu da je ova rječ na ovom mjestu nešto poput tabua ?
...žao mi je ako je netko shvatio tu rječ uvrjedljivom.

Treće, treba li ti liječenje i terapija? Zaključi sam.

Pa tad je umjesto mene to zaključio popis kontraindikacija na papiriču u kutiji praksitena :D

iako je znatiželja ostala te sam zbog nje i navratio ovdje....

Ako se osjećaš loše, onda ti nekakva pomoć valjda treba.

Loše ?
Ti moji osječaji te moji problemi su jedna vrlo kompleksna stvar za koju ne vidim kako je može prokužit jedan nezainteresirani idiot na osnovu 2 minute ....:kava:

ili ja stvarno ne vidim taj genij ?

I za kraj, ako smatraš da je pregled bio kratak i površan a dijagnoza netočna, potraži drugo mišljenje.

Nije ovo amerika :D

btw, evo malo površno pogledao po ovom podforumu i ....

ovde ima ljudi s ozbiljnim problemima...

a pošto ja osobno nemam dodirnih točaka s nekim razmišljanjima i problemima ostaje pitanje zašto imam istu dijagnozu :kava:

Red alert
06.05.2008., 23:24

a pošto ja osobno nemam dodirnih točaka s nekim razmišljanjima i problemima ostaje pitanje zašto imam istu dijagnozu :kava:

mislim da se danas razbacuju s tom dijagnozom "anksiozno-depresivni poremećaj".

šta hoćeš reći, da imaš manje problema i tegoba nego ostali ljudi na ovom topicu ili da su drugačije? pojasni malo.

bobby-j
06.05.2008., 23:51
di nam je bobby :) ?....

tu vam je kuma :mig:

vidim da ste svi, više-manje dobro...

imagine
07.05.2008., 08:15
mislim da se danas razbacuju s tom dijagnozom "anksiozno-depresivni poremećaj".

šta hoćeš reći, da imaš manje problema i tegoba nego ostali ljudi na ovom topicu ili da su drugačije? pojasni malo.

Hm, ma lagao bi kad bi rekao da ja nemam svoje trenutke 'ludila' , ljutnje depresije ,ogorčenosti ,tjeskobe itd ali to je obično to i život ide dalje ....

Želim reči da mi nisu toliko jaki mi djeluju na sam život te ga ometaju i toliko važni da sad dan za danom tipkam po psihologiji forumu kao što sam dobio dojam kad sam ovde čitao neke stvari ....

btw , nedam se da ne zvučim uvredljivo jer mi nije namjera osuđivat niti omalovažavat tuđe probleme - svi imamo neke svoje a moji su zaslužni za onaj stav iz mog prvog posta da ja nemam vremena u svom životu za te dijagnosticirtane 'psiho pi*darije' i još neke ljekove koje eto ne mogu pit....

mirok
07.05.2008., 11:15
ajd' dobro je čut da ti je od tableta bolje, jer mnogima nije... kad si na tabletama baš ništa te ne muči od depre i anksioznosti? ideš i na psihoterapiju ili samo piješ lijekove?

Ma normalno da me muči ali mogu relativno normalno funkcionirati. Kao što sam napisao puno radim, idem na engleski, zapalim na skijanje po zimi izlazim van jednostavno si ne želim dozvoliti da to sve skupa utječe na mene tako da si nešto uskračujem u životu.
Jedino što sam prestao je eksperimentiranje sa drogama, pušenje i alkohol. S tim da normalno popijem tu i tamo koju pivu i zapalim cigaretu. Kad sam anksiozan i kad me pegla panika i napetost maznem nešto za smirenje i tak. Na psihoterapiju ne hodam jer jednostavno nemam vremena. Po riječima mog psihijatra dobra psihoiterapija košta dosta novaca i traje više godina s tim da bi trebalo ići na terapiju najmanje tri puta tjedno.

Red alert
07.05.2008., 12:18
Želim reči da mi nisu toliko jaki mi djeluju na sam život te ga ometaju i toliko važni da sad dan za danom tipkam po psihologiji forumu kao što sam dobio dojam kad sam ovde čitao neke stvari ....

slično i kod mene.

Po riječima mog psihijatra dobra psihoiterapija košta dosta novaca i traje više godina s tim da bi trebalo ići na terapiju najmanje tri puta tjedno.

kud li je naraslo do tri puta tjedno :eek:!!! obično svi govore o jednom tjedno.

UnExpected
07.05.2008., 12:37
Spomenio sam 'došao jedan a ne drugi' zbog tog jer kad bi prije dobivao sugestiju za psihologa ...obično bi i išao psihologu - u bolnici.

Prvi put čujem, ali ok. Znam da na dječjim odjelima budu psiholozi, odraslim pacijentima inače šalju psihijatra, jer recimo, psiholog ne može ordinirati tabletu za spavanje ili smirenje, ako je potrebno.

Pa slušaj , meni to opet i ne zvuči posve normalno s obzirom da bi me se 'popravljalo' s kemijom....

ili je to normalno ?:

Postoji razlika između: "je li to normalno" i "jesam li ja normalan".
U prvom postu je pitanje bilo "jesam li normalan", a moj odgovor je bio - DA.
Normalna je svaka osoba kojoj nije oduzeta poslovna sposobnost, koja zna tko je, što je, što radi i ne vidi vanzemaljce i ne čuje glasove koji joj govore da nekog ubije. Anskioznost i depresija su poremećaji i imati ih ne znači biti lud ili nenormalan.

btw , zašto mi se čini po tom tonu da je ova rječ na ovom mjestu nešto poput tabua ?
...žao mi je ako je netko shvatio tu rječ uvrjedljivom.:

Ne smatram je uvredljivom, pitanje si postavio ti za sebe i tebi je odgovoreno.
Ja recimo nemam nikakav poremećaj ni psihički problem, a idem (samoinicijativno) na psihoterapiju. Da smatram da je to nešto nenormalno, ne bih išla.

Pa tad je umjesto mene to zaključio popis kontraindikacija na papiriču u kutiji praksitena :D

Onda se o tome obavijesti onoga tko je ordinirao, ili drugog psihijatra ili liječnika koji te primarno vodi ili opću praksu.

Loše ?
Ti moji osječaji te moji problemi su jedna vrlo kompleksna stvar za koju ne vidim kako je može prokužit jedan nezainteresirani idiot na osnovu 2 minute ....:kava:

ili ja stvarno ne vidim taj genij ? :

Kao što rekoh, drugo mišljenje.

Nije ovo amerika :D:

Ne, ovo je Hrvatska u kojoj rade mnogi psihijatri, psihoterapeuti i sl. i može se otići na pregled državnom ili privatnom. Nitko te ne tjera da ideš opet onom s kojim si prvi put razgovarao niti te itko sprečava da odeš k nekom drugom.

Pa ti nam nisi ni u jednom trenutku rekao ništa o svojim osjećajima ili problemima, pa kako misliš da bi ti netko od nas mogao išta komentirati? Otkud bi mi znali što je tebi, niti si napisao zbog čega si bio u bolnici, ni zašto su ti poslali psihijatra.
Na pitanja koja si postavio sam ti odgovorila i ne shvaćam gdje je problem.

Da sumiram - jedino ti sam sebi možeš odgovoriti na pitanja postavljena u prvom postu. Sam znaš je li ti toliko loše da osjećaš potrebu za lijekovima ili nekom drugom terapijom. Ti si taj koji mora odlučiti je li ova razina problema i negativnih osjećaja tolika da ju možeš i želiš podnositi, ili ti je preteška i želiš si na neki način pomoći. Tvoja odluka, procjena i izbor.
Iz tona kojim pišeš da se naslutiti da je to za tebe na neki način poražavajuće, ako ti netko prepiše lijekove ti to tumačiš da sebi da nisi normalan i da ti se dogodilo nešto grozno i (zamisli užasa!!) sad se moraš liječiti i strpali su te u isti koš s tamo nekim luđacima iz Vrapča.

E pa, ako ti je stav takav - onda to jest problem, ali sasvim druge prirode. To je problem s predrasudama.
Ostali ljudi na ovoj temi nemaju po tom pitanju ni tabua niti misle da su oni ili bilo tko drugi nenormalni.
Za sve ostalo, ostajem pri gornjem odgovoru.

UnExpected
07.05.2008., 12:59
kud li je naraslo do tri puta tjedno :eek:!!! obično svi govore o jednom tjedno.

Psihoterapija se izvodi obično jednom tjedno, zbog ekonomičnosti.
Za klasičnu psihoanalizu znam da se ide 3-5 puta tjedno, ona je skupa i zato se rijetko radi, no psihodinamska se može i jednom tjedno.
A tko bi uopće i stigao ići tri puta tjedno?
Ja ne znam kaj bi pričala toliko puno! I da imam vremena i love. Moj terapeut je državni i naručuje me jednom tjedno, tretman traje 40 minuta.

Red alert
07.05.2008., 14:16
A tko bi uopće i stigao ići tri puta tjedno?

i ja se to pitam. netko tko ne radi, pa ima vremena, ali ima "money to burn". :kava:

možda žene nogometaša. ;)

CURICA5
07.05.2008., 14:35
i ja se to pitam. netko tko ne radi, pa ima vremena, ali ima "money to burn". :kava:

možda žene nogometaša. ;)

Ili mlade hrvatske poduzetnice sa puno novaca??????
Ma ajde,njima je dosadno pa neznaju kamo otić pa ajmo malo do psihića da sa njime popričam.:rolleyes:

A dobro...Kak ste mi vi??
Ja već par dana fenomenalno...super sam...i drago mi je zbog tog!!:top:
Nadam se da ste bolje :mig:

Red alert
07.05.2008., 14:37

lijepo! :top: :)
a u čemu je tajna?

UnExpected
07.05.2008., 14:38
Da, valjda one, nakon što obave šoping, šetnju gradom i ručak s prijateljicom a eventualno dijete ostave s baby sittericom koju u poluvremenu praši njen muž nogometaš.:D

Red alert
07.05.2008., 14:39

lijepo! super! :top: :)
a u čemu je tajna?

innerstrenght777
07.05.2008., 18:33
gdje se može nabaviti ta knjiga, tj. tko je izdavač?

možete preporučiti još neke knjige?

Posudila sam knjigu pa ne znam izdavaca, ali imam druge dvije koje su po meni za pocetak Biblija rada na sebi.One su poznate u knjiznicama.Jedna je od Alice Miller "Drama djetinjstva", a druga dr.Scott Peck "Put do ljubavi"( negdje pod nazivom "Put kojim se rjedje ide" ).Ako imate problerm sa otpustanjem proslosti i oprastanjem bliznjima svakako knjiga od Jean Monbouquette "Kako ozdraviti" (oprostiti da se ozdravi-ozdraviti da se oprosti -to je u podnaslovu).Ako netko ima problem sa nerijesenim Edipalnim kompleksom(majka vezala dijete uz sebe)ili sa verbalnim zlostavljanjem u obitelji neka se javi.Pozdrav

micamacazg
07.05.2008., 21:51
Da, valjda one, nakon što obave šoping, šetnju gradom i ručak s prijateljicom a eventualno dijete ostave s baby sittericom koju u poluvremenu praši njen muž nogometaš.:D

:lol: :rofl: :zubo: dobra :top:

Red alert
07.05.2008., 21:59
Posudila sam knjigu pa ne znam izdavaca, ali imam druge dvije koje su po meni za pocetak Biblija rada na sebi.One su poznate u knjiznicama.Jedna je od Alice Miller "Drama djetinjstva", a druga dr.Scott Peck "Put do ljubavi"( negdje pod nazivom "Put kojim se rjedje ide" ).Ako imate problerm sa otpustanjem proslosti i oprastanjem bliznjima svakako knjiga od Jean Monbouquette "Kako ozdraviti" (oprostiti da se ozdravi-ozdraviti da se oprosti -to je u podnaslovu).Ako netko ima problem sa nerijesenim Edipalnim kompleksom(majka vezala dijete uz sebe)ili sa verbalnim zlostavljanjem u obitelji neka se javi.Pozdrav

ako znate za još neke knjige javite. o čemu je to "drama djetinjstva"?

ja sam baš danas u algoritmu listala neke fora knjige, ali uopće se sad ne sjećam naslova. još ću malo gledati idućih dana, pa javim ako nađem nešto zanimljivo.

aleksandra
07.05.2008., 22:21
ja sam bila par dana super, stovise odlicno imala sam osjecaj ka da sam se rijesila vraga..u subotu je moj najbolji prijatelj dosao po mene sa autom da idemo do njegove cure na kavu ja vam ne mogu opisat koji me strah obuzeo, pocele su mi se ruke trest, imala sam osjecaj sad ce me jos panicni stefit kad sam usla u auto mislila sam da sam gotova medutim kad smo dosli do cure i kad sam sjela i kad smo poceli pricat o nekim stvarima nakon 5 minuta ka da mi nista nije bilo, nikakve anksioznosti nicega...i dosla sam do zakljucka da je meni problem probit tu prvu navalu straha i kad je provarim tj prodem probijem meni bude odlicno :s:...a prije mi je bija taj problem non stop, po cijele dane me prala anksioznost i taj strah...al sad ide na bolje bar se nadam...
dosta sam se zatvorila u kucu od kad mi se ovo dogada malo izlazim, al sad sam pocela vise al iskljucivo sa nekim nikad sama...i sad bi htjela pocet radit al me strah malo kako cu ja to sve uspit prevalit, sta ako mi na poslu to dode, sta ako me anks (koji mi je u zadnje vrijeme znatno manji, strah me da mi se ne vrati u opet onoj kolicini) i panicni opet pocmu prat po cijele dane sta da radim, di cu sa sobom :tuzni:
kako vi koji radite to rjesavate i kako prezivite dan?

Gestapo
07.05.2008., 23:14
...i sad bi htjela pocet radit al me strah malo kako cu ja to sve uspit prevalit, sta ako mi na poslu to dode, sta ako me anks (koji mi je u zadnje vrijeme znatno manji, strah me da mi se ne vrati u opet onoj kolicini) i panicni opet pocmu prat po cijele dane sta da radim, di cu sa sobom :tuzni:
kako vi koji radite to rjesavate i kako prezivite dan?

Sta ako prestanes misliti o tome?:)

Kao i svagdje na pocetku ce ti biti najteze, a kasnije ce sve ovisiti o tvojoj prilagodbi i vjeri u sebe. Ako te pocne loviti panicni kazes da ti nije dobro i odes van, izmislis nesto, dok se ne smiris; ako radis u kancelariji sama onda te bas briga. Ukoliko te ozbiljno pocne ometati i ugrozavati ti posao, bilo bi ok da popricas sa sefom/icom u cetiri oka i objasnis mu svoje stanje. Ja sam to namjeravao napraviti, ali srecom imam dobre sefove sa povecom tolerancijom, hehe.:):)

Vjeruju mi, kada se skoncentriras na posao uopce neces misliti o tome. Potreban je odreden period da se prilagodis i steknes sigurnost i iskustvo, sa time ce ti poceti nestajati barem na poslu simptomi ukoliko ih imas. Mene su prali nekih dobrih godinu dana na poslu i ozbiljno ga ugrozavali, panicni su mi kozu derali redovito ... danas ih na poslu vise nema.:)

Cocaine Nights
08.05.2008., 06:22

Iz sličnih razloga se i spominje "YAVIS" kao kratica za stereotipno najpogodnijeg klijenta za psihoanalizu.

Young Attractive Verbal Intelligent Successful

niknejm13
08.05.2008., 10:17
Iz sličnih razloga se i spominje "YAVIS" kao kratica za stereotipno najpogodnijeg klijenta za psihoanalizu.

Young Attractive Verbal Intelligent Successful

Za kog najpogodnije? Klijenta ili psihijatra?

Ili je osjećaj obostran? :)

Što se tiče posjeta psihijatru tri puta tjedno...

Pa mislim da je učinkovitije ići 4 tjedna 3Xtjedno nego 12 tjedana 1xtjedno...

UnExpected
08.05.2008., 10:34
That would be me. :D

ps - jel ovo neka diskriminacija? mislim, i Kurt Cobain je odgovarao opisu, a kao što je povijest pokazala, imao je i te kakvih problema

aleksandra
08.05.2008., 11:53
Sta ako prestanes misliti o tome?:)

Kao i svagdje na pocetku ce ti biti najteze, a kasnije ce sve ovisiti o tvojoj prilagodbi i vjeri u sebe. Ako te pocne loviti panicni kazes da ti nije dobro i odes van, izmislis nesto, dok se ne smiris; ako radis u kancelariji sama onda te bas briga. Ukoliko te ozbiljno pocne ometati i ugrozavati ti posao, bilo bi ok da popricas sa sefom/icom u cetiri oka i objasnis mu svoje stanje. Ja sam to namjeravao napraviti, ali srecom imam dobre sefove sa povecom tolerancijom, hehe.:):)

Vjeruju mi, kada se skoncentriras na posao uopce neces misliti o tome. Potreban je odreden period da se prilagodis i steknes sigurnost i iskustvo, sa time ce ti poceti nestajati barem na poslu simptomi ukoliko ih imas. Mene su prali nekih dobrih godinu dana na poslu i ozbiljno ga ugrozavali, panicni su mi kozu derali redovito ... danas ih na poslu vise nema.:)

hvala gestapo :kiss:
samo kako prestat mislit o tome, to je ono sta ne mogu kontrolirat :tuzni:
radila sam ja proslo ljeto kad mi je to doslo i uspila sam to proc (sezonski posao) i sad bi opet trebala na isto to radno mjesto pa me malo strah..al bude sve dobro kako ti kazes iman vjeru u sebe :)

Estee
08.05.2008., 12:28

Da, samo riječ je o psihoanalizi: kod psihoanalize se ne misli na odlazak shrinku (headshrinkeru :D) od tek 4 tjedna (makar bilo i 3 puta tjedno), nego puno duže. Godinama... ( s neizvjesnim rezultatom - da napomenem!).

cherryblossomgirl
08.05.2008., 12:35
Estee,

kako si mi ti?

evo, ja ti moram reći da otkad je zatoplilo, ja se osjećam jako dobro.
još nije odlično - ali jako dobro :)

nema crnih misli već neko vrijeme, apetit mi se otvorio, pijem b komplex još uvijek. jesi ti još na activinu?

pusa

Estee
08.05.2008., 12:41
Estee,

kako si mi ti?

evo, ja ti moram reći da otkad je zatoplilo, ja se osjećam jako dobro.
još nije odlično - ali jako dobro :)

nema crnih misli već neko vrijeme, apetit mi se otvorio, pijem b komplex još uvijek. jesi ti još na activinu?

pusa

Bok, cherryca. :)

Dobro sam. Aktivin H sam prestala uzimati u 3. mjesecu. Bojim se sunca i foto-reakcije...iako, rekli su mi da ako ga uzimam i u proljeće-ljeti, da naprosto mogu koristiti visoki zaštitni faktor i ne sunčati se. Ipak, bilo mi je dobro, pa sam prestala.

Virnem ovdje što vi pišete, ali bila sam nekako zamorena internetom i forumom, pa nisam toliko navraćala.

U svakom slučaju, proljeće (i ljeto, naravno) i sunčeko mi znatno bolje paše od zime. :D

Cocaine Nights
08.05.2008., 16:40
Za kog najpogodnije? Klijenta ili psihijatra?

Ili je osjećaj obostran? :)

Što se tiče posjeta psihijatru tri puta tjedno...

Takvim klijentima se ranija psihoanaliza najviše bavila. Trebali su imati vremena za ići više puta tjedno na terapiju tijekom duže godina i u to vrijeme je psihoterapija uopće, bila nešto što su samo više klase bile u mogućnosti trošiti novac. Zatim psihoanaliza zahtjeva određeni intelektualni kapacitet pošto je vezana za razumijevanje osobne simbolike, ali i širi kulturološki aspekt. Po Freudovoj misli starije osobe se služe već ustaljenim obrascima ponašanja koje je teško ili nemoguće mijenjati pa se sa zrelijima nije niti bavio..

Pa jednom tjedno je za psihoterapiju obično nekakav ide se i 2 ili 3 puta tjedno, naravno ovisno o kojoj je vrsti terapije riječ i o potrebama i mogućnostima klijenta.

Cocaine Nights
08.05.2008., 16:41
That would be me. :D

ps - jel ovo neka diskriminacija? mislim, i Kurt Cobain je odgovarao opisu, a kao što je povijest pokazala, imao je i te kakvih problema

Pa eto, Kurt bi bio dobar klijent za psihoanalizu da je odlučio ići (ne znam taj podatak iz njegovog života, možda je i išao)?

UnExpected
09.05.2008., 08:44
Htjedoh reći, onaj opis zvuči kao da su za psihoanalizu pogodni samo oni kojima nije potrebna (paradoks), pa sam htjela skrenuti pažnju da i osobe koje naizgled imaju sve (mladost, ljepotu, uspjeh, inteligenciju) mogu imati i psihičkih problema.

innerstrenght777
09.05.2008., 20:22
ako znate za još neke knjige javite. o čemu je to "drama djetinjstva"?

ja sam baš danas u algoritmu listala neke fora knjige, ali uopće se sad ne sjećam naslova. još ću malo gledati idućih dana, pa javim ako nađem nešto zanimljivo.

Knjiga opisuje kada i kako nastaju problemi koje imamo danas.Mlade osobe moraju shvatit da su im odbrambeni mehanizmi jos jaki i nisu prosli kroz zivotne i obiteljske stresove sa kojima su se suocavali stariji.Kako godine prolaze odbrane su sve slabije a potisnuto ispliva van.Zbog toga shvatite ozbiljno tegobe i pocnite ih ozbiljno i rijesavati.Privremeno poboljsanje ne znaci da je problem rijesen.

OPET LILLY
09.05.2008., 21:59
Knjiga opisuje kada i kako nastaju problemi koje imamo danas.Mlade osobe moraju shvatit da su im odbrambeni mehanizmi jos jaki i nisu prosli kroz zivotne i obiteljske stresove sa kojima su se suocavali stariji.Kako godine prolaze odbrane su sve slabije a potisnuto ispliva van.Zbog toga shvatite ozbiljno tegobe i pocnite ih ozbiljno i rijesavati.Privremeno poboljsanje ne znaci da je problem rijesen.

Na žalost na svojoj koži sam naučila da se depra kao bumerang vraća,kada ju naj manje oćekuješ.Dijagnosticirana je u 13.god,a toliko je kulminirala da bez lijekova ne ide .
Kada ih pijem, previše sam flegma,tako mi je sve ravno.Prestanem,taman funkcioniram kao davno nekad.
Ionda,bez upozorenja,u pola sata upadnem u takvo crnili da sam djelić sekunde do suicida.

LIJEČITE SE NA VRIJEME

Liječnica mi je objasnila da je depra recidivna,zbog manjka serotonina(hormona za raspoloženje),cijeli život moram piti antidepresive.

KOMA:flop:

cherryblossomgirl
10.05.2008., 09:58
Bok, cherryca. :)

Dobro sam. Aktivin H sam prestala uzimati u 3. mjesecu. Bojim se sunca i foto-reakcije...iako, rekli su mi da ako ga uzimam i u proljeće-ljeti, da naprosto mogu koristiti visoki zaštitni faktor i ne sunčati se. Ipak, bilo mi je dobro, pa sam prestala.

Virnem ovdje što vi pišete, ali bila sam nekako zamorena internetom i forumom, pa nisam toliko navraćala.

U svakom slučaju, proljeće (i ljeto, naravno) i sunčeko mi znatno bolje paše od zime. :D

ejla draga,

super da ti je bolje!

i ja sam pomalo zamorena forumom, rjeđe palim komp i to mi je super - znači da su mi tegobe ipak splasnule :)

osjećam se stvarno normalno, samo me tu i tamo uhvati "ono naše", al nasreću brzo prođe.

malo sam usporila s tempom života, ne želim se više forsirati oko nebitnih stvari ili nebitnih ljudi.
ma zadovoljna sam. :)

matija-123
10.05.2008., 10:25
ejla draga,
osjećam se stvarno normalno

To mi je životna želja. Drago mi je zbog tebe. :)

micamacazg
10.05.2008., 16:27
Ekipo, moram vas obavjestiti da mi se nažalost vraćaju simptomi :( očito ona koncentracija tableta koja je bila u meni tek je sad nestala i sad se opet grozno osjećam, konstantno napeto, samo bi nekud išla, ruke i tabani su mi konstantno znojni, sve me peče od znoja, nemogu biti 5 min na jednom mjestu, neki dan sam se toliko loše osjećala od stresa da sam skoro u nesvjest pala, i naravno, posegnula za helexom :( ne mogu ja to bez tableta, a tako bih to željela :cry:

Maltretator
10.05.2008., 17:21
Čuj, bolje AD nego Helex, to znaš zar ne?

micamacazg
10.05.2008., 17:27

Kaj je najgore, znam... ali borim se i dalje, nejde to sam tak

:mljacko:

korana
10.05.2008., 19:45

a zašto? nemam pojma o tome. nisam u depresiji. PA su mi se počeli javljati nakon dva puta zaredom zapletaja crijeva u 15 dana pa se više nisam usudila ništa jesti jer me je bilo strah da se ne ponovi. Helex mi je prepisala dr. opće prakse i rekla nešto kao da su bezopasni (0,25 mg) :ne zna: tek poslije se javila anksioznost.

Maltretator
10.05.2008., 20:03
a zašto? nemam pojma o tome. nisam u depresiji. PA su mi se počeli javljati nakon dva puta zaredom zapletaja crijeva u 15 dana pa se više nisam usudila ništa jesti jer me je bilo strah da se ne ponovi. Helex mi je prepisala dr. opće prakse i rekla nešto kao da su bezopasni (0,25 mg) :ne zna: tek poslije se javila anksioznost.

Helex stvara ovisnost lako, ne pije se na duži rok. AD se pije na duži rok protiv depresije i anksioznosti.
Helex je za kraću upotrebu dok ne počne djelovanje AD.
Ili kao nešto za smirenje na kraći rok ako nema depresije.

panta
10.05.2008., 23:33
ej vam. ja imam a-d :D isto, zacudo i skinila sam se sa stabilizatora prije mjesec dana a sa zolofta cu najesen.
spavam normalno al znojenje i hiperaktivnost i gusenja su tu al zato pokusavam sta vise hodat. plus stan mi blista :D
kako smo psiha i ja utcvrdili da je to djelomicno i moja karaterna osobina a kako ne patim od nesanica opet (bila sam na ljekovima 2 ipo godine i na terapiji sam jos, jel) kao pokusacemo to izbrusit :D bez kemije.
pa sad znam da je to jako individualno i da su setnje cajevi joge dragi ljudi i blabla uvijek iste stvari pomagaci al ono lijepo vas je citat jer je korisno saznat i najmanju novu sitnicu koja moze pomoc :mig:

e plus ovo malo sta ja znam, heleks je sredstvo za smirenje trenutacno jel i kao takav stvara ovisnost a ad lijeci dugotrajno a ne postanes pola sata nakon njega smiren nego pola godine nakon njega i ne stvara :-D. mislim to je skroz druga skupina lijekova.

cherryblossomgirl
11.05.2008., 14:05
To mi je životna želja. Drago mi je zbog tebe. :)

hvala, draga :)
bit ćeš i ti normalna, ne brini. većini ljudi je ovo samo životna faza.

micamacazg
11.05.2008., 23:57
Opet ne mogu spavati... pa pošizit ću... totalno sam napeta i nemirna i nemrem se opustiti... :(

UnExpected
12.05.2008., 09:30
Kažeš, boriš se, ali kako se to konkretno boriš? Što radiš, osim što pokušavaš izdržati u nadi da će to nekim čudom samo proći?

CURICA5
12.05.2008., 11:33
lijepo! super! :top: :)
a u čemu je tajna?

Pozz-

Pročitaj knjigu TAJNA - Rhonda Bryne i preporodit ćeš se!!!
Vjeruj mi,meni je tako bilo...

Nije me bilo dugo,kupujem auto pa sam sva u strci...ali knjigu čitati pod obavezno!!!!!:w

Pusa svima!!!

micamacazg
12.05.2008., 15:15
Kažeš, boriš se, ali kako se to konkretno boriš? Što radiš, osim što pokušavaš izdržati u nadi da će to nekim čudom samo proći?

Kao da se dvije ja bore u meni pa koja će pobijediti...

fakat počela sam se kretati idem u prirodu svaki dan, uvijek sam negdje s nekim(mrzim biti sama) i sama sebi govorim pa glupačo jedna nije ti niš daj se skuliraj, onak tepam si u sebi :zubo: jer znam da će proći i da mi neće niš bit i izdržala sam 2 dana bez helexa i bez bilo kakvih drugih priključaka :cheer:
Samo me živcira ta konstantna živčanost, al ajde to malo pripisujem i stresu i ženskim hormonima :mig:
:kava:

CURICA5
14.05.2008., 07:58
Kao da se dvije ja bore u meni pa koja će pobijediti...

fakat počela sam se kretati idem u prirodu svaki dan, uvijek sam negdje s nekim(mrzim biti sama) i sama sebi govorim pa glupačo jedna nije ti niš daj se skuliraj, onak tepam si u sebi :zubo: jer znam da će proći i da mi neće niš bit i izdržala sam 2 dana bez helexa i bez bilo kakvih drugih priključaka :cheer:
Samo me živcira ta konstantna živčanost, al ajde to malo pripisujem i stresu i ženskim hormonima :mig:
:kava:

Ej haj!

Sve je kriv stres!!!!Tako si utuvi u glavu i kreni dalje,I naravno da ti nije ništa,sve je sa tobom ok,to je samo faza u životu koja će proć i ako si izdržala 2 dana bez tableta,možeš i sutra i prekosutra i tako...

Tako je,biti vani,na zraku,na suncu :)

Tak sam ja sebi donedavno tepala ...tikvo jedna da kaj ti je??kaj glumiš??ništa ti nije...i evo me,već ima 10 dana da sam mrak :mig:

Samo se opusti i bavi strvarima koje te vesele i vidjet ćeš da će ti polako biti sve bolje i bolje....

Drži se!!!!

P.S. Danas idem na neki spojak!!!Javim se sa informacijama :trio:

UnExpected
14.05.2008., 08:48
Nije poanta izdržati, poanta je osjećati se dobro.

Normalno da može izdržati bez tableta ili neke terapije, od anksioznosti i depre se ne umire - ali kakva je kvaliteta života tijekom tog izdržavanja?
Normalno je da se većinu vremena čovjek osjeća ok, opušteno, smireno ili pozitivno ili barem neutralno.
Normalno je i da se u određenim situacijama čovjek osjeća napeto, preplašeno, nervozno ili ljuto.

Ali ako se svaki dan mnogo vremena i bez posebnog razloga osjećate živčano, preplašeno, u panici, napeto itd. onda to nije dobro. I može se i tako živjeti i IZDRŽAVATI - ali zašto i dokle???

Zato te i pitam micamaca što radiš - a ti veliš idem u prirodu i super mi je ali sam stalno živčana.
Ako si stalno živčana onda bi ipak mogla razmisliti o nekoj efikasnijoj metodi - bilo što - tehnike relaksacije, psihoterapija pa čak i farmakoterapija.
Ali nemoj se mučiti.

CURICA5
14.05.2008., 08:55
Nije poanta izdržati, poanta je osjećati se dobro.
Normalno da može izdržati bez tableta ili neke terapije, ali kakva je kvaliteta života tijekom tog izdržavanja?

o tome joj ne možeš pomoć ni ti ni ja...to ona sama mora shvatit!!!
Razmislit što želi,kako,kada i obavezno mora to željet......

Gle,svaka je osoba individua i pretpostavljam da je gadno,ali ja sam tip koji će radije se patit 3 mjeseca i htjet bit bolje.to će me držat i bit ću dobro,:)

Izvuće te snaga volje da ćeš poslije bit ona stara...ti zapravo i jesi ona stara ali te pere bedara......:mig:

UnExpected
14.05.2008., 09:07
Samo me živcira ta konstantna živčanost, al ajde to malo pripisujem i stresu i ženskim hormonima

Ženske hormone imam i ja.:mig:
A kaj se stresa tiče - probaj to malo raščlaniti. Koje su to stresne situacije, mogu li se nekako izbjeći, radi li se o okolnostima koje ti možeš kontrolirati ili utjecati na njih, možeš li se u tim situacijama bolje ili drukčije postaviti.

I to je nešto čime se bavi psihoterapija.

UnExpected
14.05.2008., 09:11
o tome joj ne možeš pomoć ni ti ni ja...to ona sama mora shvatit!!!
Razmislit što želi,kako,kada i obavezno mora to željet......

Gle,svaka je osoba individua i pretpostavljam da je gadno,ali ja sam tip koji će radije se patit 3 mjeseca i htjet bit bolje.to će me držat i bit ću dobro,:)

Izvuće te snaga volje da ćeš poslije bit ona stara...ti zapravo i jesi ona stara ali te pere bedara......:mig:

Ne slažem se s tobom. Jedno je racionalno nešto shvatiti, a drugo je to emocionalno proraditi. Kod lakših stvari to čovjek može i sam, ali kad već imaš dijagnozu, potrebna ti je i neka pomoć. Snaga volje nije dovoljna. Kaj misliš da ona to ne želi ili da ne želi dovoljno? Možda nisi pratila njene postove, ali ona se s tim bori i pati već jako dugo, raspoloženja joj strahovito osciliraju a stanje se ne mijenja.
Nije sramota zatražiti pomoć ako ne možeš sam, a tvoji savjeti se svode na borbene parole "možeš ti to" i poricanje problema.

Da, MOŽE, ali ne osjeća se dobro.

CURICA5
14.05.2008., 09:38
Ne slažem se s tobom. Jedno je racionalno nešto shvatiti, a drugo je to emocionalno proraditi. Kod lakših stvari to čovjek može i sam, ali kad već imaš dijagnozu, potrebna ti je i neka pomoć. Snaga volje nije dovoljna. Kaj misliš da ona to ne želi ili da ne želi dovoljno? Možda nisi pratila njene postove, ali ona se s tim bori i pati već jako dugo, raspoloženja joj strahovito osciliraju a stanje se ne mijenja.
Nije sramota zatražiti pomoć ako ne možeš sam, a tvoji savjeti se svode na borbene parole "možeš ti to" i poricanje problema.

Da, MOŽE, ali ne osjeća se dobro.

Sve je ok...Nemoraš me napadat odmah.
ako već i ima dijagnozu i to je riješeno,onaj dio koji joj ostaje je opet poradi na sebi,,pa neće vječno pit tablete i živjet na njima?????

Kaj je to onda život??Živi da se probudi i rokne si zoloft ili cipralex???
gle,slažem se da ak je gadno i ak je određeno,pij tablete,terapija je tu,ali neće valjda se šopat sa time da bi preživjela??
Treba ipak poraditi i na sebi i na volji,sori,takvo je moje mišljenje...

I ja sam potražila pomoć i nije me bilo sram,naravno,zašto i bi...Shvatila sam poantu,ali nemreš samo živjet na tabletama oprosti..

Ako ti se ne sviđa što pišem,preskoči moje izjave...Samo sam joj dala još jedan savjet:ne zna:

UnExpected
14.05.2008., 10:38
Ne napadam te, samo sam rekla da se ne slažem.
Nigdje nisam rekla da mora piti tablete a pogotovo ne da ih mora piti cijeli život. Nisi čitala pažljivo moj post.
Samo naglašavam da snaga volje nije rad na sebi.
Rad na sebi je ono što sam već spomenula, pa da još jednom ponovim - tehnike opuštanja, psihoterapije i slično.
Psihoterapija nisu tablete.
A da li nešto djeluje ili ne vidi se po tome kako se osjeća. S obzirom da se još uvijek osjeća loše, to što radi očito ne djeluje.
Zato sam joj rekla da ne mora sama, može tražiti pomoć, a ta pomoć uopće ne moraju biti tablete.

micamacazg
14.05.2008., 10:41
[QUOTE=CURICA5;14039071
Kaj je to onda život??Živi da se probudi i rokne si zoloft ili cipralex???
gle,slažem se da ak je gadno i ak je određeno,pij tablete,terapija je tu,ali neće valjda se šopat sa time da bi preživjela??
Treba ipak poraditi i na sebi i na volji,sori,takvo je moje mišljenje...
[/QUOTE]

S tim se totalno slažem :mudri:

P.S. danas sam baš dobro :raspa:

UnExpected
14.05.2008., 10:43
Pa i ja se s tim apsolutno slažem.

CURICA5
14.05.2008., 10:48
S tim se totalno slažem :mudri:

P.S. danas sam baš dobro :raspa:

ODLIČNO....drago mi je zbog tebe:)

CURICA5
14.05.2008., 10:53
Ne napadam te, samo sam rekla da se ne slažem.
Nigdje nisam rekla da mora piti tablete a pogotovo ne da ih mora piti cijeli život. Nisi čitala pažljivo moj post.
Samo naglašavam da snaga volje nije rad na sebi.
Rad na sebi je ono što sam već spomenula, pa da još jednom ponovim - tehnike opuštanja, psihoterapije i slično.
Psihoterapija nisu tablete.
A da li nešto djeluje ili ne vidi se po tome kako se osjeća. S obzirom da se još uvijek osjeća loše, to što radi očito ne djeluje.
Zato sam joj rekla da ne mora sama, može tražiti pomoć, a ta pomoć uopće ne moraju biti tablete.

Ma sve ja to znam..sve 5...psihoterapija u svakom slučaju,opuštanje naravno...:mig:

Gestapo
14.05.2008., 10:59
Bas sam si super u zadnje vrijeme.:)

CURICA5
14.05.2008., 11:05
ima nas više :five:

micamacazg
14.05.2008., 11:13
ima nas više :five:

:trio:

micamacazg
14.05.2008., 19:44
Evo ja se prošetala po Bundeku, sjela na kavicu, sunce piči, ljudi ko u priči, labudići plivaju po jezeru, mozak na pašu,ma milina.Nakon toga bacili đir pehaka po kvartu i doma na večeru. I baš sam si super danas :cheer:
Vidim da se nitko ne javlja, očito je svima super danas :mig: i to mi je drago :trio:

CURICA5
15.05.2008., 08:34
Evo ja se prošetala po Bundeku, sjela na kavicu, sunce piči, ljudi ko u priči, labudići plivaju po jezeru, mozak na pašu,ma milina.Nakon toga bacili đir pehaka po kvartu i doma na večeru. I baš sam si super danas :cheer:
Vidim da se nitko ne javlja, očito je svima super danas :mig: i to mi je drago :trio:

Ej haj!!
I ja bila na kavici jučer,nisam na Bundeku ali sam sjela vani i mrak....Bila sam umorna ko konj ali sam zdurala...:mig:

Neka neka,ide nam!!!:trio:

Kak ste danas??????

Ja čist ok!!! I uspjela sam se i zaljubit.....

cherryblossomgirl
16.05.2008., 21:12
bok ljudovi!

ja bila super jedno vrijeme, onda me jednu večer nenadano zgrabila strašna depresivna epizoda.....rasplamsala se glavobolja.....preplavilo me opet neko beznađe....i naposljetku noćas dobila temperaturu :(

sad sam bubana i sva nekako jadna....

bila sam stvarno jako dobro danima i onda me ovo bacilo unazad.
al trudim se ne očajavat, nadam se i znam da će stvari opet krenuti na bolje.

nevjerojatno je kako te samo par sati takvog teškog mentalnog stanja mogu izdeprimirati totalno...

kako ste mi vi?

još uvijek dobro? :)

uplasen
17.05.2008., 01:59
...

CURICA5
19.05.2008., 09:06
bok ljudovi!

ja bila super jedno vrijeme, onda me jednu večer nenadano zgrabila strašna depresivna epizoda.....rasplamsala se glavobolja.....preplavilo me opet neko beznađe....i naposljetku noćas dobila temperaturu :(

sad sam bubana i sva nekako jadna....

bila sam stvarno jako dobro danima i onda me ovo bacilo unazad.
al trudim se ne očajavat, nadam se i znam da će stvari opet krenuti na bolje.

nevjerojatno je kako te samo par sati takvog teškog mentalnog stanja mogu izdeprimirati totalno...

kako ste mi vi?

još uvijek dobro? :)

Ej....

ma ja ok..kupila auto pa me drži..a razmišljam znaš da kad vozim imam veliku odgovornost pa ne stignem razmišljati o glupostima..pa mi dan prođe ok...

ti'??si bolje :)

cherryblossomgirl
19.05.2008., 18:58
Ej....

ma ja ok..kupila auto pa me drži..a razmišljam znaš da kad vozim imam veliku odgovornost pa ne stignem razmišljati o glupostima..pa mi dan prođe ok...

ti'??si bolje :)

ajde super za auto.....da, tako sam i ja znala ić vozit samo da usmjerim misli na nešto drugo....

ma mrvicu mi je bolje, al ovaj put me baš nekako gadno zgrabilo.
došlo je iz čista mira, bez ikakvog povoda :(

više stvarno ne znam šta da radim sama sa sobom.....malo (puno) sam umorna od silnog rada na sebi i silnih preispitivanja.

mislim da stvarno više ne smijem razmišljati o toj depri kao o nečem što sam ja uzrokovala nekim pogrešnim ponašanjem il razmišljanjem, al kad me strefi taj stravičan osjećaj besmisla i beznađa - samo mi se nameću pitanja "zašto?", "gdje sam zgriješila?", "što trebam promijeniti?"....a odgovora i dalje nema....:(

micamacazg
19.05.2008., 19:09
Evo da vam se javim, nisam baš dobro, mislim, nisam više anksiozna, sad sam u depresiji jer sad za ozbiljno imam povećih zdravstvenih problema (s ginekološke strane)... uglavnom, jadna sam i tužna i počela me bolit ona stvar za sve i proganjaju me misli čemu sve to kad nema smisla... ma :bonk:
mrzim depresiju...... :hebemu:

micamacazg
20.05.2008., 06:25
Očito je jedino meni loše... :cry:

blago vama... :s

CURICA5
20.05.2008., 08:55

ej curke moje...
mene počeo zezat mjehur od jučer..:( pa sam si sva nekak bljakava...
a vrijeme mi je za spavat ono,stvoreno..:s

cherry,ne razmišljat o tome kako si ti nešto napravila loše i o depri.sačuvaj bože,ukapaš se dublje....teško je znam,i ja sam jučer bila nekako bezvojlna i tak..najgore mi je to kaj 8 sati prosjedim pred kompom na poslu a niš ne delam jer nemam posla a nemrem nikam ni otić pa te stignu sva razmišljanja i onda dodješ doma i živneš u 21 sat,ko ja...
treba se okupirat sa nečime,,,novi job možda gdje ću raditi stvarno nešto,ovak mi prolae dani bez veze...

mica...nadam se da će zdravlje-ginekologija biti bolje...i ja moram ić za 2 tjedna.

curke,pusa i nadam se da će nam ovo sve brzo proć :mig:

Gestapo
20.05.2008., 09:53

Lose ti je jer ti tako zelis.:D:grli: Napuni si kadu vrucom vodom, i zapali neku mirisnu svijecu. Kupaona ispunjena parom, zavalis si noge preko ruba kade i uzivas; jos si i neko pice pofuras i pijuckas. I da vidis promijenu raspolozenja ... :)

Au nestao mi je i jedan od iritantnih simptoma, misici su mi prestali drhtati. A i poceo sam si polako vracati davno "izgubljenu" koncentraciju.:s

Hihi, ova kisa vani me dodatno oraspolozuje.:cerek:

cherryblossomgirl
20.05.2008., 10:03
gestapo, ti sav prštiš pozitivnom energijom! :)

ajde odaj nam tajnu.....kolko puta dnevno si napraviš ovu kupku? ;)

Gestapo
20.05.2008., 10:11
gestapo, ti sav prštiš pozitivnom energijom! :)

ajde odaj nam tajnu.....kolko puta dnevno si napraviš ovu kupku? ;)

Ovisi, samo ako sam jako umoran ili bezvoljan pa onda ... jednom tjedno. Samo sto je problem izaci kasnije ... :)

cherryblossomgirl
20.05.2008., 10:13
Samo sto je problem izaci kasnije ... :)

ma nijeee.....kad se voda ohladi.....brrrr :kada:

Gestapo
20.05.2008., 10:31
ma nijeee.....kad se voda ohladi.....brrrr :kada:

Ma nadolijes malo vruce ... jos malo ... pa jos malo ... pa jos malo ... :rofl:

CURICA5
20.05.2008., 10:38
Ma nadolijes malo vruce ... jos malo ... pa jos malo ... pa jos malo ... :rofl:

zakon čovjek.---treba probat :)

korana
03.06.2008., 07:58
ne znam zašto ovaj topic nije zaživio :šteta:

evo, malo ga dižem, otpuhujem prašinu sa njega sa izvješćem:

korana je skroz okej. nema više ni (povremenih, za svaki slučaj) heleksa ni bachovih kapi (ko će to brojat ;) ), rolam svaki dan, šljakam, čitam, smijem se (propisala sam si na recept ;) svaki dan obavezno pola sata smijeha, onako od srca, da me zaboli vilica), primijetila sam ono što Gestapo veli da je i meni koncentracija puuuuno bolja (za razliku od dana kad sam čitala i nisam imala pojma što čitam), zadajem si svaki dan zadatke koji su mi nekad bili tlaka i odradim ih pa se obvezno počastim zato što sam ih (uspješno) odradila.

i tako.

lajf is gud.

ostali? :)

mirna1979
04.06.2008., 13:53
evo i mene, ok sam u zadnje vrijeme tj. jako sam dobro, krenula sam KBT terapiju i baš se tome veselim, zašora me i dalje tjeskoba, panika i ostala sranja al u puno blažim oblicima, nadam se da će ovo potrajat fakat

micamacazg
08.06.2008., 20:40
Eto mene! Živa sam stigla, vozila tamo i natrag ali sam bila tako strašno napeta da su me nakon vožnje svi mišići boljeli :flop: nije ti svejedno kad voziš još 4 ljudi. Malo smo prekrdašili s partijanjem :tulum: tako da sam zadnjih dva dana tako u nekom strahu opet me muče gluposti :rolleyes: čak sam morala i jučer i danas piti helex i to jučer 2 komada odjednom jer smo imali nekakvih problema s autom i mislila sam da nećemo moći s autom natrag i uhvatila me strašna panika skoro sam u nesvjest pala, ali hvala Bogu imala sam helexe u torbici pa sam se izvukla :s nekako sam loše u zadnje vrijeme, bit će da je i od vremena a i ta vožnja me dosta iscrpila tako da sam sva u komi i sutra si uzimam godišnji 1 dan da odspavam normalno odmorim i da se smirim malo jer imam osjećaj da mi se PA vraćaju, ali vjerujem da je to od iscrpljenosti i napetosti. Valjda bum preživjela.... Ak sam nas dopeljala žive tamo i natrag, onda valjda mogu pobijediti i PA :cheer:
Sad idem pojesti pizzu i bacam se drito u krevet jer me sve živo boli od 4-satne vožnje :hrk: Nešto ste mi slabo aktivni čim mene nema :ne zna: ili željno iščekujete moj povratak :cerek:
Pusa svima i laku noć !

P.S. Mirna gdje ideš na KBT i kako si zadovoljna s njom?

P.P.S. Gdje nam je bobby :(

Kejt 8
08.06.2008., 20:53
Bok, micamaco! :W

Ajde, glavno da si živa stigla natrag.

Ma nisi ti tako loše kad si išla partijati. :mig:
Ajde, odi jesti i spavati, odmori se.

cherryblossomgirl
08.06.2008., 20:59
evo da se i ja javim :)

trenutno dobar period, i feel normal :cerek:

nadam se da će potrajati... jedva čekam sunce, more i pješčanu plažu :s

i čestitke našim nogometašima :top:

micamacazg
09.06.2008., 00:05
Ma nisi ti tako loše kad si išla partijati. :mig:

Da, baš. Ne mogu spavati, kad zaspim, za sekundu se trznem i uhvati me panika i strah i kao da će me PA :cry:
Popila sam helex, ne znam šta da radim, da li je to tek sada ono razdoblje nakon prestanka pijenja antidepresiva kada se vraćaju stari simptomi? Strah me da se ne navučem na helexe opet :mama:
Jako mi je loše :(

mirna1979
09.06.2008., 07:24
P.S. Mirna gdje ideš na KBT i kako si zadovoljna s njom?

ej!! idem privatniku, ak te zanima pošaljem ti broj na pm. jako sam zadovoljna, evo ovaj vikend sam opako ružila i nije me još ošinuo PA, fakat za preporučit, rekla mi je da mi treba 10-12 tretmana, vjerujem da ću uspjet, moram...

cherryblossomgirl
12.06.2008., 12:37
evo i mene, ok sam u zadnje vrijeme tj. jako sam dobro, krenula sam KBT terapiju i baš se tome veselim, zašora me i dalje tjeskoba, panika i ostala sranja al u puno blažim oblicima, nadam se da će ovo potrajat fakat

baš mi je drago da ti je bolje :mig:

meni je kbt svojevremeno jako bila pomogla, spasila me od paičnih napadaja.

nažalost, kasnije su nastupile anksiozne i depresivne faze, koje se doduše još rijetko jave, ali psihologica i terapija su mi bile melem u to vrijeme.

i da, kaže mi jedan psihijatar da je veća šansa da se recidiv javi ako se osoba izliječila antidepresivima, a manja ako je sama pobijedila panični/anksioznost/depresiju.

sretno! :top:

mirna1979
12.06.2008., 13:07

nažalost, kasnije su nastupile anksiozne i depresivne faze, koje se doduše još rijetko jave, ali psihologica i terapija su mi bile melem u to vrijeme.

i da, kaže mi jedan psihijatar da je veća šansa da se recidiv javi ako se osoba izliječila antidepresivima, a manja ako je sama pobijedila panični/anksioznost/depresiju.

ej!!!! gle kaj se tjeskobe i depre tiče ona se javlja kod svih povremeno, kod nas možda malo češće al se s njom treba naučit nosit, ja već vidim pomake. put do posla u autu mi je postao pis of kejk, nemam mučnina, feelinga da moram pobjeć iz auta, znojenje dlanova itd. ma treba se borit!!!! a kaj se AD tiče, užas!!! čitam na temi anksioznost i ne vjerujem, svi živi se kljukaju s tim, dođe neki tip i veli da ima od nedavno simptome snksioznosti i da koje AD bi on mogo pit????:eek::eek::eek:

cherryblossomgirl
12.06.2008., 17:08
ej!!!! gle kaj se tjeskobe i depre tiče ona se javlja kod svih povremeno, kod nas možda malo češće al se s njom treba naučit nosit, ja već vidim pomake. put do posla u autu mi je postao pis of kejk, nemam mučnina, feelinga da moram pobjeć iz auta, znojenje dlanova itd. ma treba se borit!!!! a kaj se AD tiče, užas!!! čitam na temi anksioznost i ne vjerujem, svi živi se kljukaju s tim, dođe neki tip i veli da ima od nedavno simptome snksioznosti i da koje AD bi on mogo pit????:eek::eek::eek:

ma ja ne govorim o normalnoj anksioznosti poput one pred ispit ili o depri poput one kad doživiš prekid il nešto, ja govorim o stanju teškom kao da mi kamen od tone visi na duši i tijelu. i 5 minuta u takvoj nesnošljivoj težini misli mi se čini poput cijele vječnosti.
na sreću, takvi dani dođu i prođu pa se tješim da će ih biti sve manje.

što se tiče teme Anksioznost, ja se više ni ne pojavljujem tamo niti čitam jer sam sve već pročitala, Dvojba stalno pili jedno te isto, a uspješnija je od Jehovinih svjedoka u svojoj farmako-misiji :D
nemoj se uopće zamarati time, tko je toliko glup da misli da mu u životu sve mora teći kako si je zamislio pa na najmanji problem poseže za tabletama, taj sam sebi radi štetu, ti tu ništa ne možeš.
ja sam sretna što je u vrijeme mojeg ulogiravanja na temi bila normalna ekipa s pametnim savjetima i zahvalna sam na tome jer mi je pomoglo u ogromnoj mjeri. :)

Jenna X
12.06.2008., 18:05
nemoj se uopće zamarati time, tko je toliko glup da misli da mu u životu sve mora teći kako si je zamislio pa na najmanji problem poseže za tabletama, taj sam sebi radi štetu, ti tu ništa ne možeš.

jesi sigurna da je tamo ekipa koja je "na najmanji problem posegla za tabletama"? :kava:
ja ne bih rekla...

UnExpected
12.06.2008., 20:29
Pa, tamo je većinu ljudi Dvojba uspjela uvjeriti da su psihički poremećaji somatske bolesti, a da duševni život čovjeka definiraju samo 2 faktora: tzv. "slabi ili jaki živci" i nivo serotonina.
Po njoj (i njenom psihijatru) svi osjećaji, misli, uvjerenja, stavovi, moral, karakter, vjera i slično nisu ništa drugo nego nusprodukti elastičnog koeficijenta živaca i serotoninske plime ili oseke. Tako da smo zapravo svi samo nešto malo više od jednostaničnih organizama.
I, naravno, AD - čarobni lijek za sve psihičke poremećaje (oprostite - bolesti mozga).
Tako da se psihijatrija kao grana uskoro ukida i sve ide na neurologiju. Jer psihičke bolesti ne postoje. To su bolesti mozga. Ili kad malo bolje razmislim, hormonalni poremećaji. Vrag bi ga znal.

cherryblossomgirl
12.06.2008., 22:58
jesi sigurna da je tamo ekipa koja je "na najmanji problem posegla za tabletama"? :kava:
ja ne bih rekla...

referirala sam se na mirninu opasku o tipu koji od nedavno ima simptome anksioznosti pa traži da mu dvojba odredi terapiju (kao da u hr nema nijednog psihijatra). nije da se godinama muči s teškom depresijom....
neću generalizirati, ali dugo sam boravila na anksioznosti i vidjela da ima prilično dosta ljudi koji na prvi dvojbin post o poremećenoj kemiji svršavaju i sretni misle da je tu rješenje svih njihovih problema.
pa neka misle :D

BalkanW
01.08.2008., 15:57
imali netko da ga to muci par godina i da li se naucio nositi s tim ili ne...meni je problem masa ljudi i odvajanje od stana...na neke stvari i ljude sam se naviknuo ali to je sitnica...
stvari koje mi se dogadaju su:panika,strah da ne puknem,strah od neznam ni ja cega,uglavnom strah

beznadezna
04.08.2008., 22:14
Pozzz ljudi!
Da li je gubitak koncentracijie i pamćenja(ucenja) posljedica depresije. Pored bezvoljnosti i dr.simptoma depresije mući me ućenje i koncentracija i to me baca u jos veću depru. Da li je u pitanju depra ili neka dr.bolest :( Inace niko u porodici mi nije imao nikakvih psihickih oboljenja...:rolleyes:

Gestapo
09.08.2008., 14:01
Alo, kako ste mi cvjetići maleni? :s:s:s:) Lagano se povlace simptomi ...

http://www.youtube.com/watch?v=IWcNiebYGuo

imali netko da ga to muci par godina i da li se naucio nositi s tim ili ne...meni je problem masa ljudi i odvajanje od stana...na neke stvari i ljude sam se naviknuo ali to je sitnica...
stvari koje mi se dogadaju su:panika,strah da ne puknem,strah od neznam ni ja cega,uglavnom strah

Jesi 100% ziher da te je strah ... Iduci puta kada "zabrijes" da te je strah probaj definirati svoj osjecaj, jesi li ikada pomisilo da to zapravo nije strah vec da si jaaako uzbuden?????
Iduci puta kada pomislis da te je strah definiraj to u sebi ovako; nije me strah vec sam uzbuden ... Sto se manje opterecujes time kako se osjecas to ce ti biti bolje, vjeruj mi. :mig:

Slippery Slop
09.08.2008., 14:57
ja još nisam na njima, al sasvim sigurno ću završit jer se jednostavno više sama ne mogu nositi sa situacijom.

u vezi sam sa prekrasnim dečkom kojeg jako volim i ne mogu se zamislit bez njega, osjećaji su tu, sreća radi njega je tu, al ja se stalno uvjeravam da to nije to, da tu neš ne štima, a zapravo je sve ok i isto ko i prije. ja se otkad sam upala u prvu depresiju uvjeravam svaki put kad me ne dirne njegova riječ il nešto da nekaj nije u redu. prva depresija je prošla, nastupila je druga i ja sam sebi jako glupa, al si ne mogu izbit iz glave da nekaj ne štima-.-

k tome, zaručeni smo, pa me pomisao na mene takvu do kraja života veoma plaši. dunno, sad se osjećam poprilično normalno, al svako malo me prolaze crne misli i onda se sjebem:( u neku ruku sam razvila fobiju prema dečku:(((((((

tako da, u ponedjeljak doktorici, uputnicu i pravac vrapča:D

beznadezna
09.08.2008., 23:39
Pozzz ljudi!
Da li je gubitak koncentracijie i pamćenja(ucenja) posljedica depresije. Pored bezvoljnosti i dr.simptoma depresije mući me ućenje i koncentracija i to me baca u jos veću depru. Da li je u pitanju depra ili neka dr.bolest :( Inace niko u porodici mi nije imao nikakvih psihickih oboljenja...:rolleyes:

Anyone?:rolleyes:

headhunter
10.08.2008., 00:52
To je jedan od uobicajenih simptoma depresije..Nemoj mnogo da se nerviras oko toga, gledaj da radis stvari koje ti prijaju i koje te smiruju, proci ce to..

Inace, jedna dobra knjiga koju bih preporucila svima koji pate od depresije..Mnogo puta je ona izazvana upravo faktorima koji su opisani u ovoj fenomenalnoj knjizi i sigurno cete naci neke odgovore.

http://www.4shared.com/file/33271587/f9bf5835/07_DZohar-IMarshall__SQ-Duhovna_Inteligencija.html

beznadezna
10.08.2008., 01:03
To je jedan od uobicajenih simptoma depresije..Nemoj mnogo da se nerviras oko toga, gledaj da radis stvari koje ti prijaju i koje te smiruju, proci ce to..

Inace, jedna dobra knjiga koju bih preporucila svima koji pate od depresije..Mnogo puta je ona izazvana upravo faktorima koji su opisani u ovoj fenomenalnoj knjizi i sigurno cete naci neke odgovore.

http://www.4shared.com/file/33271587/f9bf5835/07_DZohar-IMarshall__SQ-Duhovna_Inteligencija.html

E hvala! Sta to mislis proci ce tek onako ili moram ici psihicu :confused:

headhunter
10.08.2008., 01:34
Ne mogu ti to ja reci:( vidi, ako ti bas bude tesko duze vrijeme, ako vidis da sama ne mozes naci odgovore na svoja pitanja, svakako otidji psihicu..oni su tu da nam pomognu:)

korana
10.08.2008., 16:49

ovo mi je jako zanimljivo. jel to psihoterapeut ili psihijatar? i koja je razlika?

cherryblossomgirl
10.08.2008., 21:20
bok ljudovi!

ajme kako dugo me tu nije bilo :)

Gestapo, kako si, što ima? imam feeling da si bolje :)
ja fenomenalno, bas jedan duuuugi period bez losih osjecaja, straha, uf da se bar tako nastavi!

Korana, kognitivno-bihevioralnu terapiju provode za nju osposobljeni psiholozi, a vjerojatno mogu i psihijatri, ja sam isla kod psihologa.

niknejm13
11.08.2008., 01:15
Evo kad se već stara ekipa vratila, da se i ja javim. :) Pozdrav!

Eto živi smo i relativno zdravi, nije nas pojela baba Anksioznost i vještica Depresija. Tako da oni koji su na početku sa ovim - nema straha!

Sa Anksioznošću sam već 10 mjeseci. Prekidali smo na kratko, ali se uvijek vraćala. Čak kad tu i tamo švrljam sa Depresijom, uvijek mi oprosti i vrati mi se. Za godišnjicu je vodim kod psihijatra.

Anksioznodepresiju bih opisao kao stanje u kojem čovjek ne može dalje bez da se pozabavi sa sobom. Sa tog kuta gledano to i nije loše, ali dok traje je grozno. Pitanja kao što su kamo sa rukama, kako odgovoriti, kako složiti odgovor, hoću moći dovršiti priču i kako će zvučati, da li da je uopće pričam da li se vidi koliko sam uzbuđen?.... itd. itd. dovode čovjeka da doslovno ne zna odgovoriti na pitanje koliko je sati? i kako si?

Međutim, duboko preispitivanje i postavljanje na zdrave temelje, a ne nezdrave koje je jedna anksioznost i depresija tako lako porušila, učinit će nas jednog dana možda i boljima ljudima nego što ikad bijasmo.

Krenite na put. Svaki počinje korakom. Gdje završava? Zar je bitno, ako je na početku ovako? Ne gledajte anksiodepru kao kraj. Gledajte to kao jedan dio životnog puta koji čeliči karakter.

Drago mi je vidjeti da tema i dalje pomaže...:)

korana
11.08.2008., 18:55
bok ljudovi!

Korana, kognitivno-bihevioralnu terapiju provode za nju osposobljeni psiholozi, a vjerojatno mogu i psihijatri, ja sam isla kod psihologa.

mogu li saznati, pliz nešto više o tome

meni je do nedavno bilo super, ali onda sam završila na hitnoj (ileus), hitno operirana, prilično teško podnijela to sve i sve se vratilo. tako je naime i počelo, prvi put. stah da išta pojedem (da mi se to opet ne dogodi), strah da ako ne jedem, neću se oporaviti, strah od bespomoćnosti, strah da će se nešto ružno dogoditi, strah sasvim neodređen i naposljetku, strah od samog straha
:(

kako sam svježe operirana, zasada posižem za helexima (0,25 mg - uglavnom navečer, da lakše zaspim), ali planiram, kad se oporavim od operacije, ozbiljnije se suočiti s svim tim strahovima.

do tada neke informacije, pliz, dobro bi mi došle.

Adam Kadmon
11.08.2008., 19:10

meni je do nedavno bilo super, ali onda sam završila na hitnoj (ileus), hitno operirana, prilično teško podnijela to sve i sve se vratilo. tako je naime i počelo, prvi put. stah da išta pojedem (da mi se to opet ne dogodi), strah da ako ne jedem, neću se oporaviti, strah od bespomoćnosti, strah da će se nešto ružno dogoditi, strah sasvim neodređen i naposljetku, strah od samog straha

kako sam svježe operirana, zasada posižem za helexima (0,25 mg - uglavnom navečer, da lakše zaspim), ali planiram, kad se oporavim od operacije, ozbiljnije se suočiti s svim tim strahovima.

Tebi treba psihoterapija ili psihoanaliza, ima ih već oko 100 vrsta, za svakog ponešto.Raspitaj se koji je dobar psiholog, iako ima i psihijatara koji se bave psihoanalizom.

cherryblossomgirl
11.08.2008., 22:16

draga korana, reci konkretnije sto te zanima, kakve informacije?

ovaj poremećaj u čijem je korijenu strah očito pogađa nas ljude sa slabijim živcima.
u redu je uzeti helex da se povremeno smiriš, ali na duge staze to nema smisla. zašto? jer ćeš s godinama samo povećavati doze, a problem neće nestati.
moraš si stalno ponavljati da je tvoj strah iracionalan i da se ništa loše neće dogoditi. znam, strah je odvratan, vjerojatno najgori mogući osjećaj.

ja sam se na terapiji prilično primirila i shvatila da se bezveze brinem, ali trebalo je puno vremena, više od godinu dana da moj organizam to prihvati i da se strahovi prestanu javljati kudgod da krenem.

znaš li možda što bi mogao biti uzrok tvog straha?
je li neki događaj posebno bolan koji ti je uzrok nemira? u tom slučaju bi možda mogla krenuti s psihoanalizom koja je jako duga terapija, minimalno 3 godine se provodi i kopa se duboko u sebe....
ako misliš da ti je ovo samo kriza koja će proći, možeš potražiti pomoć psihologa s kojim bi malo popričala.
ja sam na kbt išla radi paničnih napadaja - imaš li ih i ti ili si "samo" anksiozna?

u svakom slućaju, ne boj se, to će proći. samo ne smiješ podilaziti strahu.

cherryblossomgirl
11.08.2008., 22:20
Anksioznodepresiju bih opisao kao stanje u kojem čovjek ne može dalje bez da se pozabavi sa sobom.

Međutim, duboko preispitivanje i postavljanje na zdrave temelje, a ne nezdrave koje je jedna anksioznost i depresija tako lako porušila, učinit će nas jednog dana možda i boljima ljudima nego što ikad bijasmo.

Krenite na put. Svaki počinje korakom. Gdje završava? Zar je bitno, ako je na početku ovako? Ne gledajte anksiodepru kao kraj. Gledajte to kao jedan dio životnog puta koji čeliči karakter.

:top:

cherryblossomgirl
11.08.2008., 22:22
Sa Anksioznošću sam već 10 mjeseci. Prekidali smo na kratko, ali se uvijek vraćala. Čak kad tu i tamo švrljam sa Depresijom, uvijek mi oprosti i vrati mi se. Za godišnjicu je vodim kod psihijatra.

nik, legendo! :rofl: :p

anthony9906
12.08.2008., 16:54
Alo, kako ste mi cvjetići maleni? :s:s:s:) Lagano se povlace simptomi ...

http://www.youtube.com/watch?v=IWcNiebYGuo

Jesi 100% ziher da te je strah ... Iduci puta kada "zabrijes" da te je strah probaj definirati svoj osjecaj, jesi li ikada pomisilo da to zapravo nije strah vec da si jaaako uzbuden?????
Iduci puta kada pomislis da te je strah definiraj to u sebi ovako; nije me strah vec sam uzbuden ... Sto se manje opterecujes time kako se osjecas to ce ti biti bolje, vjeruj mi. :mig:

ja probala,ne pali.

anthony9906
12.08.2008., 16:56
samo ne smiješ podilaziti strahu.

to je nemoguće.kada te obuzme,nemožeš ti odlučiti da se ne bojiš.

cherryblossomgirl
12.08.2008., 20:04
to je nemoguće.kada te obuzme,nemožeš ti odlučiti da se ne bojiš.

ne možeš odlučiti da se ne bojiš, ali možeš se ponašati suprotno onome što ti strah nalaže, tj. možeš ući u autobus iako umireš od straha, možeš održati javni nastup iako osjećaš da ćeš umrijeti itd. itd.
to se po meni zove hrabrost.

niknejm13
14.08.2008., 17:39

Evo da se malo referiram na ovo....

U zadnje vrijeme mi se dogodi da zaboravim na svoju dijagnozu, točnije na nuspojave koje dolaze sa njom. Jednostavno se ponašam kao da ne postoji. Zatim odjedanput se zamislim i sjetim se da nešto fali - ogromnu prazninu. Kad li odjedanput eto ti nje iliti njih.... (anksio-depre)

Sad... Taj krug - bojim se radi toga što mi je loše i loše mi je zato što se bojim je teško razbiti, je zaheban, ali i pobjediv!

I da, jedan od prvih savjeta je da se ne boriš protiv toga. Jer ako to ne postoji, a ti se boriš, onda si ga TI stvorio. Prepusti se i nestat će sa vremenom, jer na kraju krajeva taj strah ne postoji - to je uzbuđenje kako je i Gestapo rekao....

Insomniac6
15.08.2008., 01:34
[QUOTE=niknejm13;13548211]Iz naslova sve jasno.

Kako je na klasičnoj anksioznosti ošlo sve u vraga, otvaram ovu temu, kao prijedlog, jedne sasvim drukčije ideje rasprave. Rasprave u kojoj ćemo težiti rješenju našeg problema kroz pozitivnu retoriku i kolektivna saznanja, kao i informacije....kako dalje i kako da bude bolje.
QUOTE]

Hm, bojim se da je nemoguće izliječiti depresivno-anksiozni poremečaj bez lijekova, ovisno o stupnju, uzrocima, ako ih ima... Nedostatak kemijskog sastojka u mozgu može se popraviti samo kemijom...
Iz iskustva najbitnije u borbi s poremečajem je vjera... Neki dani su bolji od drugih, zašto uništit loše? Trbemo naučiti iz loših...
Zato onima koji pate od najteže bolesti zvane depresije savjetujem, ne predajte se, ali prepustite se negativnim osječajima, zapisujte ih i izvucite pouku;)

marinella
15.08.2008., 20:45
neću generalizirati, ali dugo sam boravila na anksioznosti i vidjela da ima prilično dosta ljudi koji na prvi dvojbin post o poremećenoj kemiji svršavaju i sretni misle da je tu rješenje svih njihovih problema.
pa neka misle :D

Zaista nisi odavno bila tamo kao što vidim po ovim rječima! Šteta,samo to mogu reći..

mirna1979
26.08.2008., 08:36
Evo i mene ovdje! Moram opriznat da sam stvarno dobro, bila sam na moru 3 tjedna. Vožnja do mora i nazad je super prošla, inače imam fobije da će mi pozlit u autu, prije nisam mogla doć pošteno do posla, a da se nisam sva preznojila i umrla od odvratne mučnine. Ovaj period sreće traje već poduže vrijeme, išla sam na kbt i pomogla mi je jako, ušlo mi je u glavu da su moji strahovi totalno iracionalni i da mi se ništa neće desiti. Ponekad mi je čudno da panike nema, evo sjedila sam kod frizera skoro 3 sata i niti jednom me nije oblio hladan znoj i mučnina i želja da pobjegnem od tamo, a sjetila sam se tamo kak mi je znalo bit. Uglavnom ljudi glavu gore jer se fakat može borit s tim i bez kemije... nema predaje !!!!!:top::top:

Joanna4
26.08.2008., 09:18
Hm, bojim se da je nemoguće izliječiti depresivno-anksiozni poremečaj bez lijekova, ovisno o stupnju, uzrocima, ako ih ima... Nedostatak kemijskog sastojka u mozgu može se popraviti samo kemijom...
Iz iskustva najbitnije u borbi s poremečajem je vjera... Neki dani su bolji od drugih, zašto uništit loše? Trbemo naučiti iz loših...
Zato onima koji pate od najteže bolesti zvane depresije savjetujem, ne predajte se, ali prepustite se negativnim osječajima, zapisujte ih i izvucite pouku;)

Ima sve vise dokaza kako se nekemijskim nacinima mijenja kemija u tijelu, ne samo sto se tice ovog naseg problemcica. Mislim na iscjeljenja bioenergijom, vjerom i sl. Kad bi bar svi znali koja je snaga vjere, i koliko je istinita ona Isusova recenica: "da vam je vjera velika barem kao zrno gorusicino, pokretali biste planine"...

Slazem se, trebamo uciti iz losih dana. Svaki dan, svaka situacija je tu da nas necemu nauci. Uci se iz nezadovoljstva - dakle, iz loseg. Da izumitelji nisu bili nezadovoljni postojecom situacijom, nista novo ne bi bilo izumljeno. Ne bi bilo napretka. Svaki los dan je prilika za napredak.

cherryblossomgirl
26.08.2008., 12:32
@mirna,
jako mi je drago da si bolje, moram reć i da sam ja prilično dobro! :)
čak ni ne provjeravam više jel mi helex u torbi "just in case" :rolleyes:

panike nema, anksioznosti nema, eventualno me tu i tamo uhvati nervozica ili pokoja crna misao, ali brzo prođe i s tim se lako nosim.

traje neka 3 mjeseca, a ja se nadam da će tako i ostati! :s

SaraF
01.09.2008., 15:04
Ciao evo ja sam tu nova ,a na anksioznost ne dozivljavaju me jer sam se izljecila bez tableta,nadam se da cu tu naci potporu.HVALA

korana
01.09.2008., 18:57
Ciao evo ja sam tu nova ,a na anksioznost ne dozivljavaju me jer sam se izljecila bez tableta,nadam se da cu tu naci potporu.HVALA

a ja se nadam da ćeš ti nama otkriti kako ti je to uspjelo :) :s

podupirat ćemo se uzajamno :mig:

svima nam je bilo kakva potpora dobro došla :)

nucleargirl
01.09.2008., 20:19
kad se anksiozno - depresivni poremećaj izliječi bez kemije...to možda znači da se radilo o adolescentskoj krizi koja prođe kad se, naravno, malo ostari,....a ak se ne radi o adolesc. krizi...a izliječi se bez kemije...onda razlog mogu biti samo pozitivne promjene u životu...npr...ludo se zaljubiš...hehehe..dobiješ na lotu....radiš posao koji voliš.....itd itd....ja mislim da mnogi koji pate od depre nemaju manjak serotonina već višak problema u životu, nažalost...a kad se problemi riješe..odmah je i u glavi bolje...2+2=4

niknejm13
01.09.2008., 20:51

Ne dobro, ne vrlodobro, već odličnodošla si!

Imam dva pitanja, koja me zbilja zanimaju......

1. Ako si se izlječila, zašto se vraćaš na "mjesto zločina"?
2. Kako si se izlječila (psihoterapija, život)?

SaraF
02.09.2008., 06:19
Ne dobro, ne vrlodobro, već odličnodošla si!

Imam dva pitanja, koja me zbilja zanimaju......

1. Ako si se izlječila, zašto se vraćaš na "mjesto zločina"?
2. Kako si se izlječila (psihoterapija, život)?

Ovako prije nego sta pocnem bilo sta pisati htjela bih reci da mi ne zamjerite na padeze i ostale gramaticke greske jer hrvatski nije moj prvi jezik.HVALA
Vracala sam se na 'mjesto zločina'jer sam mislila da cu naci neki dobar savjet ali me forum sve vise i vise bacao u depri:flop:.
Sta se izljecenja tice jos nisam potpuno izljecena,ujutro me uhvati panika i jako lupanje srca ali tokom dana mi je puno bolje.Ne pijem tablete vec mjesec dana,vidjela sam da mi je jos gore od toga,nazalost nisam probala psihoterapiju nego sam sve morala sama to sve proci jer imam curicu od 2,5g koja mi daje veliku snagu,ona mi je sve u zivotu ali dan danas ako idem s njom u autobus zna mi se desiti da mi je jako zagušljivo i onda ide to glupo ljupanje srca:(.
Sve bi na svjetu dala da mogu biti kao prije,i da ne ovisim o drugima:p
Htjela sam samo reci da prije 3 mjeseca nisam cak ni izlazila iz kuce,nisam se vozila u auto i nisam ni bila na moru,mogu vam samo reci da mi jos treba malo hrabrosti i volje da se vratim na moje 'normalno'stanje:p

Svaki vas savjet dobro ce mi doci :s
Puno pozdrava

Grey Ghost
02.09.2008., 06:48
curicu od 2,5g koja mi daje veliku snagu,ona mi je sve u zivotu ali dan danas ako idem s njom u autobus zna mi se desiti da mi je jako zagušljivo i onda ide to glupo ljupanje srca
Sve bi na svjetu dala da mogu biti kao prije,i da ne ovisim o drugima:p
Htjela sam samo reci da prije 3 mjeseca nisam cak ni izlazila iz kuce,nisam se vozila u auto i nisam ni bila na moru,mogu vam samo reci da mi jos treba malo hrabrosti i volje da se vratim na moje 'normalno'stanje

Cuj, uci se o mehanizmima. Panika recimo. To dolazi iz amygdale u mozgu. E sada, amygdala je najdublji, instiktivni dio mozga koji kontrolira strah / paniku. I recimo da se nekoga lovi panika u malim prostorima, avionu... i onda je to skoro pa i nemoguce kontrolirati - jer je, dakle, na instiktivnoj bazi. Tijelo reagira kao da se radi o stvarnoj opasnosti i bjezi!

Onda psiha stane gnjaviti jer se osoba osjeca lose buduci je zbrisla iz situacije u kojoj nije bilo realne, stvarne opasnosti i onda se racionalno muci redi toga sto je neracionalno reagirala. Radi se o tome da nije imala odabira. Valjalo je spasiti zivu glavu, jer je panika bila stvarna mada razlozi nisu.

Tome se moze pristupiti, recimo, kondicioniranjem. Vizualizacijom osobe u prostoru koji, inace, izaziva paniku i vizualizacijom dobrih osjecaja.

Tako se moze unedogled. Mi smo, ljudi, prilicno slozena bica i prepuni smo problema. No, svaki se moze rjesiti ako pocnemo, aktivnim htijenjem volje, traziti rjesenja. Svatko ima svoj put i moze ga naci i izboriti za ono sto je, u biti, nasa duznost. Zivjeti sretno.

Joanna4
02.09.2008., 08:09
kad se anksiozno - depresivni poremećaj izliječi bez kemije...to možda znači da se radilo o adolescentskoj krizi koja prođe kad se, naravno, malo ostari,....a ak se ne radi o adolesc. krizi...a izliječi se bez kemije...onda razlog mogu biti samo pozitivne promjene u životu...npr...ludo se zaljubiš...hehehe..dobiješ na lotu....radiš posao koji voliš.....itd itd....ja mislim da mnogi koji pate od depre nemaju manjak serotonina već višak problema u životu, nažalost...a kad se problemi riješe..odmah je i u glavi bolje...2+2=4

Sve ove promjene koje navodis su vanjske... i ne predstavljaju trajno rjesenje (iako sam i ja mislila da predstavljaju), vec samo "prvu pomoc", dok te ne pukne neki novi problem.

Adolescentska kriza... ne mora biti smo adolescentska. Svaka kriza u bilo kojem razdoblju u zivotu moze dovesti do PP. A ovo "malo ostari" bih prevela kao "sazrije". Dakle kad dodje do unutarnjih pozitivnih promjena, gledas drugacije na zivotne situacije, drugacije dozivljavas ljude oko sebe, suocavas se sa stresnim situacijama dok su u zacetku, ne "trzas" na neke stvari koje su prije izazivale paniku, uzivas u malim stvarima u zivotu... TO je izljecenje bez kemije.

mirna1979
02.09.2008., 08:16
@mirna,
jako mi je drago da si bolje, moram reć i da sam ja prilično dobro! :)
čak ni ne provjeravam više jel mi helex u torbi "just in case" :rolleyes:

panike nema, anksioznosti nema, eventualno me tu i tamo uhvati nervozica ili pokoja crna misao, ali brzo prođe i s tim se lako nosim.

traje neka 3 mjeseca, a ja se nadam da će tako i ostati! :s

ej draga! tak je i meni, uglvnom kad usporedim razdoblje prošle godine u ovo vrijeme i danas, nebo i zemlja, samo me frka ponekad da me ne zakuca to sve duplo jače jednog dana, to su te neke crne misli koje mi ponekad prostruje mojim mozgom...

Mantis Religiosa
02.09.2008., 08:57
ok, mirna ali kako si se ti izlijecila :ne zna:
jesi imala problema s koncetracijom, pamcenjem, usredotocavanjem :ne zna:
kako da to nestane i sa onim danima kada ti se nista ne da......
jesi isla kod psihica

mirna1979
02.09.2008., 09:26
ok, mirna ali kako si se ti izlijecila :ne zna:
jesi imala problema s koncetracijom, pamcenjem, usredotocavanjem :ne zna:
kako da to nestane i sa onim danima kada ti se nista ne da......
jesi isla kod psihica

evo ovako! išla sam kod psihologa na kbt, imala sam tj vjerojatno imam blažu varijantu PA i anksioznosti. Ustvari mi je dijagnosticirana umjerena depresija i iznadprosječna anksioznost. Ok te dijagnoze na stranu, osjećala sam se katastrofa, nisam išla nigdje zbog straha da će mi pozlit, već mi je i dolazak na posao tj.vožnja u autu predstavljala užasan problem, povraćalo mi se stalno, vrtilo mi se u glavi pa sam brijala da ću se srušit, o infarktima i moždanim udarima neću ni pričat. Onda crne misli, užas, smrt mi je stalno strujala po glavi, al ne tolko moja smrt kolko smri bližnjih, tipa mame i tate, brata, sestre, frendova, užas, onda besmisao života..... E i onda sam krenula kod psihologa, psihijatre izbjegavam jer bi vjerojatno dobila AD, a to ne želim tj mislim da mi ne trebaju. Na tim tretmanima smo radili na pozitivnom razmišljanju tj na skretanju misli sa nečeg groznog na nešto totalno drugo i suoprotno. Meni je to stvarno užasno pomoglo jer mi je prvo neko stručan objasnio da neću poludit, da neću umrijet od moždanog il infarkta, naučio me skretat misli na nešto drugo. Ne znam, ja se sad zadnjih par mjeseci osjećam preporođeno. Uglavnom prestala sam izbjegavat bilo kakve situacije, išla sam svugdje pod cijenu da se zbljujem, srušim il poludim. Većini ljudi koji me okružuju sam rekla kaj mi je i tu mi je također pao kamen s leđa. Dečko mi je užasna potpora, i ak mi bude loše negdje on će znat kaj mi je. Starci su prvo bili zbunjeni al me sad razumiju, sve jedno s drugim mi je dalo neku veliku snagu koju trenutno imam. Evo bila sam nedavno kod frizera, prije nisam mogla izdržat pola sata na onom stolcu a da se nisam sva preznojila, sad sam bila cca 3 sata tamo i ništa mi nije bilo, dapače spavalo mi se tamo. nemoj mislit da meni ne padne na pamet nikad one sve brije koje sam imala, sad se jednostavno s njima znam nosit, nadam se da će potrajat......

Mantis Religiosa
02.09.2008., 09:51
a, nisi imala problema s pamcenjem, koncentracijom, usredotocavanjem :ne zna:
ja se tesko usredotocavam na bilo sta i jako sam zaboravljiva :rolleyes:, jako se brzo umaram i u vecini slucajeva mi nije do nicega :o

mirna1979
02.09.2008., 10:12
a, nisi imala problema s pamcenjem, koncentracijom, usredotocavanjem :ne zna:
ja se tesko usredotocavam na bilo sta i jako sam zaboravljiva :rolleyes:, jako se brzo umaram i u vecini slucajeva mi nije do nicega :o

to sa pamčenjem tek sad vidim, neke stvari mi se trebaju prepričavat ponovo i dan danas, i dalje ne zapamtim neke stvari al i na to gledam ok-proći će, a i da ne prođe pa nek mi se ponavlja, baš me briga, ono kaj mi je užasno važno pamtim il si zapišem. prije mi se recimo dešavalao da sam s nekim na kavi, a da me poslije te kave pitaš o čem smo pričali ja nisam imala pojma, recimo s dečko kad sam počela izlazit, ja se nekih tema i situacija uopće ne sjećam. al to je bilo zato kaj sam bila samo i samo fokusirana na sebe i svoje brije u glavi. baš mi je rekla moja psihologica da ja svoje tijelo i um promatram pod najvećim mikroskopom na svijetu. Što se umora tiče, mogla sam spavat 15 sati na da, sad seprisiljavam ne leć u krevet kad dođem s posla doma, rađe ću pretakat iz šupljeg u prazno nego spavat tolko dugo. Evo sad idem u šetnju predvečer, idući tjedan na rolanje, sport je lijek za ovakvo stanje. Gle ja sad tu pametujem previše, nije se lako s tim borit definitvno

korana
02.09.2008., 10:29
to sa pamčenjem tek sad vidim, neke stvari mi se trebaju prepričavat ponovo i dan danas, i dalje ne zapamtim neke stvari al i na to gledam ok-proći će, a i da ne prođe pa nek mi se ponavlja, baš me briga, ono kaj mi je užasno važno pamtim il si zapišem. prije mi se recimo dešavalao da sam s nekim na kavi, a da me poslije te kave pitaš o čem smo pričali ja nisam imala pojma, recimo s dečko kad sam počela izlazit, ja se nekih tema i situacija uopće ne sjećam. al to je bilo zato kaj sam bila samo i samo fokusirana na sebe i svoje brije u glavi. baš mi je rekla moja psihologica da ja svoje tijelo i um promatram pod najvećim mikroskopom na svijetu. Što se umora tiče, mogla sam spavat 15 sati na da, sad seprisiljavam ne leć u krevet kad dođem s posla doma, rađe ću pretakat iz šupljeg u prazno nego spavat tolko dugo. Evo sad idem u šetnju predvečer, idući tjedan na rolanje, sport je lijek za ovakvo stanje. Gle ja sad tu pametujem previše, nije se lako s tim borit definitvno

piši još, pliz :)

kad čitam i vidim slične simptome, lakše mi je

meni se znalo događati da JA zovem frendicu na kavu, ona taj tren ne može i za tjedan dana mi pošalje poruku - sad mogu - a ja se uspaničim jer nemam pojma - šta može? nemam više blage veze ni da sam ju zvala. i onda mislim - to je to, ludim :(

pa sam (nemojte se smijat) uzimala zadatke iz matematike i sumanuto ih rješavala jer sam mislila - ako ih (još) znam riješiti, valjda ne ludim :rolleyes:

Joanna4
02.09.2008., 11:45

meni se znalo događati da JA zovem frendicu na kavu, ona taj tren ne može i za tjedan dana mi pošalje poruku - sad mogu - a ja se uspaničim jer nemam pojma - šta može? nemam više blage veze ni da sam ju zvala. i onda mislim - to je to, ludim :(

pa sam (nemojte se smijat) uzimala zadatke iz matematike i sumanuto ih rješavala jer sam mislila - ako ih (još) znam riješiti, valjda ne ludim :rolleyes:

Ma to se dogadja hrpi ljudi! Bar onih koji imaju ispunjen zivot. Pogotovo ako radis na sebi. Ja sam imala fazu kad sam pocela meditirati (tj. kad sam pocela uspjevati otici dublje u meditaciji) da sam bila totalno izgubljena, po sto puta na dan sam se morala podsjecati koji je dan, datum, kad gdje trebam ici, pa bih fulala neki dogovor uvjerena da sam dosla na vrijeme...

Nije ti to ludost, samo preopterecenost memorije. Zapisuj sve bitno, ja to radim od pocetka faksa, osjecam se koji kilogram laksa tako.

mirna1979
02.09.2008., 12:47

kaj te zanima? pitaj slobodno

Mantis Religiosa
02.09.2008., 16:36
ali, nije mi bas to neka utjeha sto se pamcenja i koncentracije tice ako moras polagati ispite...:ne zna:
ja zelim natrag svoje pamcenje......:o

korana
02.09.2008., 16:53
kaj te zanima? pitaj slobodno

uf. sve ono što mi može pomoći da se bolje osjećam.

iako ne mogu reći da se prepoznajem u svim pročitanim simptomima. očito je to kod svakoga drugačije. meni je, recimo, dobro preko dana (ujutro mi je najbolje), ali kako se približava noć, sve me više hvata strah. doduše, ja sam nedavno imala fizičkih problema, operaciju koju sam teško podnijela i bojim se i da se to ne ponovi, pa da se nekome mom neće nešto loše dogoditi itd.

SaraF
06.09.2008., 21:21
Evo da se na brzinu javim da sam ovaj tjedan se sama vozila u autobus nakon skoro 2 mjeseca:lux:
Danas mi bas nije bilo dobro ali mislim da je to radi vremena i sta sam jucer bila budna do kasno i nisam se naspavala:zzz:
Htjela sam vas pitati dali tko od vas meditira i dali vam je pomoglo?????
Pozzdrav

allegra78
07.09.2008., 18:30
mirna 1979,

da li bi bila tako dobra da mi pošalješ na PM ime i adresu psihologa kod kojeg si išla na kbt :moli:

ciklama765
02.01.2011., 20:34
di je nestala ova tema? ljudi i sl?

sunset056
02.01.2011., 21:10
ja samo mogu reci da ja imam tu bolest i nemogu je prevladat bez kemije...:(

*Barbie*
03.01.2011., 23:01
Nemam više suza za isplakat. Oči me bole.:(
Ajd manje ću pišat...

sunset056
04.01.2011., 00:01
ja nisam plakala duze vremena a prije sam znala po svaki dan kako mi bilo lose....jucer mi bas doslo nesto da se isplačem ali jednostavno nisam mogla...kao neka blokada...

*Barbie*
04.01.2011., 11:15
Mene je baš uhvatilo u zadnje vrijeme...Nekako sam se zasitila svega...

goran71
09.04.2011., 16:04
Ja bi htio samo da predlozim onima koji nisu procitali knjigu Panic Away da je procitaju meni je jako jako puno pomogla zapravo nisam imao panicni napad vec 5mj. a sama anksioznost je postala sasvim podnosljiva tj. mogu je kontrolirat.
Antidepresive nisam nikad pio probao jesam ali nisam izdrzao ni sa jednim duze od 3 dana.Kod mene je pocelo prije jedno osam mijeseci i prva tri mijeseca dok nisam pronasao ovu knjgu su bili katastrofa svaki dan ko "trening za umiranje" i barem 3 puta na tj. ili na Rebro ili u Jankomir na hitnu.Kod ove knjizice bitno je strogo se pridrzavat savijeta sto meni nije bilo tesko jer sam se pronasao u knjizi koda sam ju ja napisao.Pa eto mozda jos nekom pomogne.

domagoj22
13.04.2011., 13:58
Evo ja se borim bez kemije, ali jedva izdrzim svaki dan.....koje smaranje i pacenje:(

Kad bih znao da mi sa AD bilo u pola manje, pio bih ih cijeli zivot:D

P.S Citao sam knjigu panic away, pomogne, ali nije to nista:rolleyes:

jabuka 29
12.08.2011., 21:24
Gdje ima knjiga panic away za nabavit??

Lady in Red :)
13.08.2011., 21:46
Evo ja se borim bez kemije, ali jedva izdrzim svaki dan.....koje smaranje i pacenje:(

Kad bih znao da mi sa AD bilo u pola manje, pio bih ih cijeli zivot:D

P.S Citao sam knjigu panic away, pomogne, ali nije to nista:rolleyes:

Moja je borba počela na Badnjak, kada sam nakon 3 godine trovanja tabletama (pila sam po 4 svaki dan, ukupno oko 200 mg dnevno + tablete za spavanje) odlučila prestati piti tablete. Nije bilo odjednom, trebalo mi je par mjeseci da smanjim doze, eliminiram tabletu po tabletu... Prvih mjesec dana je bio pakao. Ujutro sam se budila sa vrtoglavicom, bilo mi je mučno, povraćala sam... No, nisam posustala. I evo, osam mjeseci poslije toga, niti jedne tablete. I ne žalim. I dalje mi je jako teško, moja životna i obiteljska situacija je takva da nema drugoga. Kad mi je teško, a to je gotovo svaki dan, odem na livadu, pustim si glazbu, vrištim, plačem, trčim, dajem sve od sebe da te negativne emocije izbacim iz sebe. Pokušavam razgovarati, iako je kod mene u obitelji najbolje jednostavno šutjeti o stvarima koje sve muče. Pokušavam druge tjerati da se pokrenu, da ne šute. Jer sam okružena depresijom.
Eto, nadam se da će svi oni koji vode ovu borbu uspjeti i da nikada neće posustati. Sretno svima :top:

pinky05
15.08.2011., 21:14
Molim vas da ako netko ima knjigu Joe Barry- Panic away prevedenu na hrvatski jezik u pdf. da mi se obrati na pp. Bila bih jako zahvalna jer bi željela pomoći drragoj osobi, a nigdje ne mogu naći tu knjigu. hvala

rejoflajt
15.08.2011., 21:34
Molim vas da ako netko ima knjigu Joe Barry- Panic away prevedenu na hrvatski jezik u pdf. da mi se obrati na pp. Bila bih jako zahvalna jer bi željela pomoći drragoj osobi, a nigdje ne mogu naći tu knjigu. hvala

pošalji mi mail, pošaljem ti knjigu u pdf

boogeymansc
16.08.2011., 15:50
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.
Withering my intuition, missing opportunities and I must
Feed my will to feel my moment drawing way outside the lines.