PDA

View Full Version : Boja kose ovisno o boji očiju/tena

corrinastyle
09.08.2007., 19:24
ljudi sorry šta je offtopic ali ako nije problem da mi date savjet o farbanju. iman plavu farbanu kosu i plave oči i tila bi se ofarbat u nešto drugo.i da , iman svijetli ten. imate možda savjetić za mene :cerek: pliiiiiiiz? unaprid fala

Goran2@
09.08.2007., 19:29
U...samo ne crno...budući da imaš svijetli ten...:rofl:

eeennniii
09.08.2007., 19:31
ovisi, moglo bi joj i crno dobro stajat, boja meda ce ti super stajat, sigurno, svijetlo do srednje smeda, narancasta, a mozda cak i neka crvena

marinho25
09.08.2007., 19:32
ljudi sorry šta je offtopic ali ako nije problem da mi date savjet o farbanju. iman plavu farbanu kosu i plave oči i tila bi se ofarbat u nešto drugo.i da , iman svijetli ten. imate možda savjetić za mene :cerek: pliiiiiiiz? unaprid fala

sve samo ne crna!!! ili odi hvataj malo sunca:top:
pošalji sliku da vidimo što paše:cerek:

play girl
09.08.2007., 19:44
moraš paziti sa blajhanom kosom, loše reagira na farbanje.
Bila sam dugo plavuša i kad sam odlučila promjeniti boju prešla sam na toplije nijanse, smeđe, čokolada, boja meda... samo što moraš znati da neće od prve upaliti, ne znam možda kod frizerke hoće, al ja za to nemam živaca pa sam sam svoj majstor
ali nikako u crno, barem ne odmah, predrastično, prvo se malo navikni na tamnije tonove

vilinska musica
09.08.2007., 20:15
ljubav, seks, erotika... u koju od tih kategorija spada boja tvoje kose? :bonk:

Skattemus
09.08.2007., 20:17
bila ja blonda i otisla u smedju sa crvenkastim tonovima,onako samo da se vidi kad je jako sunce,kao topla smedja
boja odlicna

corrinastyle
09.08.2007., 20:20
a ne spada u nikoju, mislin da san se već ispričala za to. :tuzni: crno ne dolazi u obzir nisan ni mislila to ipak bi bila prevelika razlika :cerek:

Zivina
09.08.2007., 21:42
U...samo ne crno...budući da imaš svijetli ten...:rofl:

Uuuu ja znam prekrasnu crnku,svijetla put,zelene oci:rofl: ... tako da nemoj davat curi krivi savjet, nek se ofarba u crno i uzme ljubicaste lece:zubo:

nacy_vu
14.08.2007., 17:22
Meni je kosa bila izblajhana, oštećena, ma katastrofa i skužila sam da se moram hitno farbati, ako hoću da mi ostane još neko vrijeme na glavi. I onda sam otišla kod frizerke i rekla da hoću smeđe pramenove, da mi bude pola plavo, pola smeđe. Ona me nije baš poslušala nego je više bilo te čokoladne boje, ali sam prezadovoljna, boja mi bolje ide uz oči i kosa je tako mekana...
Evo kako je to izgledalo na početku: (sad već trebam opet)
http://img520.imageshack.us/img520/5844/0407071353sf4.jpg

peg_bundy_89
14.08.2007., 17:28
Meni je kosa bila izblajhana, oštećena, ma katastrofa i skužila sam da se moram hitno farbati, ako hoću da mi ostane još neko vrijeme na glavi. I onda sam otišla kod frizerke i rekla da hoću smeđe pramenove, da mi bude pola plavo, pola smeđe. Ona me nije baš poslušala nego je više bilo te čokoladne boje, ali sam prezadovoljna, boja mi bolje ide uz oči i kosa je tako mekana...

:cerek:

slatko, jako :) i jako ti dobro stoji, bar se meni svidja :)

nacy_vu
14.08.2007., 17:32
:cerek:

slatko, jako :) i jako ti dobro stoji, bar se meni svidja :)

Hvala :)
Čisto usporedbe radi, ovako je to bilo prije (kosa mi je bila kao metla, vidi se tu!!!!)
http://img105.imageshack.us/img105/3642/0406071736en9.jpg

corrinastyle
14.08.2007., 20:41
ajme kako ti je bolje smeđa nego plava!!!!!!!!!!!!!!!!! smeđa ti prelipo stoji ! :top:

nacy_vu
14.08.2007., 21:50
ajme kako ti je bolje smeđa nego plava!!!!!!!!!!!!!!!!! smeđa ti prelipo stoji ! :top:

Hvala! Ne znam, ja i dalje patim za tom plavom bojom, ali nekako mi je sad zdravlje kose važnije od boje. Pokušaj i ti sa smeđim pramenovima, frizerka mi je rekla da puno bolje idu smeđi pramenovi na plavu kosu nego obrnuto. Mada mi je to bilo teško povjerovati. Samo nađi neku frizerku koja će ti to dobro napraviti. Jer i moja mama i ja smo izvlačile smeđe pramenove na plavu kosu kod različitih frizerki i za isti novac njoj nitko nije ni primjetio razliku i kosa joj je bila suha, dok sam ja bila skoro skroz smeđa i kosa mi je još uvijek mekana i zdrava, potpuna suprotnost onoj izmučenoj od prije.

I btw. ne znam zašto me često tu zovu nancy kad je nacy, to je skraćeno od Nataša :zubo:

silver rain
15.08.2007., 01:43

mislim da su komentari totalno suvisni...puno bolje ova opcija od one prije...ma grozno ti je ono izgledalo...jedna mala zamjerka frizerki..predebeli su mi ti pramenovi...to mi je ak ruzno kad ti naprave staze na glavi!!1
Ja sam prije bila smedja,sada sam dosta svijetla i svako toliko stavim pramenove,
ali ona mi ih tak fino napravi da se uopce ne vide od kuda dolaze sve mi nekak bude u skladu...bo..
probaj neku malo veseliju frizuricu...
Uzivaj!!:)

corrinastyle
16.08.2007., 14:43
sorry, učinilo mi se nancy ,nije namjerno :o

peg_bundy_89
16.08.2007., 16:59
ne vjerujem, kosa ti izgleda PUNO bolje! zbilja ne vjerujem! a i ljepse ti stoji ovo uz lice, oci ti dolaze do izrazaja vise :) ma neznam, super je.

moram i ja nesto napraviti od kose - uskoro :zubo:

Miss Poison A.
16.08.2007., 18:01
Hvala! Ne znam, ja i dalje patim za tom plavom bojom, ali nekako mi je sad zdravlje kose važnije od boje. Pokušaj i ti sa smeđim pramenovima, frizerka mi je rekla da puno bolje idu smeđi pramenovi na plavu kosu nego obrnuto. Mada mi je to bilo teško povjerovati. Samo nađi neku frizerku koja će ti to dobro napraviti. Jer i moja mama i ja smo izvlačile smeđe pramenove na plavu kosu kod različitih frizerki i za isti novac njoj nitko nije ni primjetio razliku i kosa joj je bila suha, dok sam ja bila skoro skroz smeđa i kosa mi je još uvijek mekana i zdrava, potpuna suprotnost onoj izmučenoj od prije.

I btw. ne znam zašto me često tu zovu nancy kad je nacy, to je skraćeno od Nataša :zubo:
Sorry,ali ona boja koju sam vidla na slikama je odvratna. Kosa oštećena,ma koma.
I nakon što gledam tu sliku ne mogu vjerovat da si tolko kosu uspjela oporavit.
Svaka čast.
Zdrava kosa je odma lijepa kosa. ;)

I plava ti uopće ne stoji,ako te to tješi. :D
Pomiri se s tim da nekima plava boja ne stoji i gotovo.

gljivek
16.08.2007., 18:36
je puno bolja ti je smeda...ma sve curke kad iz te metle ofarbaju smedu izgledaju ljepse a kosa zdravija :)

*sarah*
20.08.2007., 10:39
ja sam se jednom iz plave farbala u smede i pala sam u depresiju svaki put kad bi vidla plavusu u gradu. nije proslo ni dva tjedna a vec sam se blajhala...
zato razmisli. znam puno cura koje nisu mogle podnijet bit smede. jednom plava uvijek plava:). kolko god smeda kosa bila ljepsa, zdravija, sjajnija, plavo je ipak plavo

pasiva
24.08.2007., 22:19
bas se vide "metla" vrhovi, to je i moj problem:D
ja planiram za nekih 15 dana opet iz plave u smedu i to bi bas toplu boju, ali ne bas cokoladu, nego za pocetak malo svijetliju
nadam se da ce uspjeti, ne podnosim vise tu suhu kosu

corrinastyle
25.08.2007., 16:05
to i ja mislin napravit,pasiva. iden u pon, bila mi je frizerka na bolovanju pa san se malo načekala:D ... javin kako mi stoji, ako kog zanima:rolleyes:

pasiva
25.08.2007., 18:11
javi, ja sam si fora s plavom, ali ne mogu trpit tu suhocu i laganu ofucanost:D

corrinastyle
30.08.2007., 20:52
samo da van javin.......NaPOKON san se ofarbala. u neku smečkastu boju, sa zlaćanin odsjejen ili šta već, frizerka kaže da je to neka tamna boja šampanjca(mišala je 3 boje), uglavnon boja se dobro primila , zadovoljna san, većina kaže da mi je bolje ... :cerek:

pasiva
17.09.2007., 19:30
evo i mene
vratila se i ja u neku smeckastu, sa ti zlatkastim sjajem
ali mi je losa toliko izgubila zivost, da se ta boja ispire
rekla mi je frizerka da ce trebati neko vrijeme da ona poprimi tu boju, tj par farbanja

Ad.Miss.G
17.09.2007., 19:40

E ko da sam ja pitala! :) Ja imam plave pramenove..i pun mi je k* i sad se hoću pofarbat u nekaj a imam extremno svijetli ten i vjerojatno se maksimalno mogu vratit u svoju boju (koja je mišje odvratno tamno blond) ak ju uopće frizerka može pogodit.
Inače, sviđa mi se boja Jelene Rozge. Jel ona to farba il ju majčica priroda obdarila?

wondergirl21
25.09.2007., 18:56
Sorry,ali ona boja koju sam vidla na slikama je odvratna. Kosa oštećena,ma koma.
I nakon što gledam tu sliku ne mogu vjerovat da si tolko kosu uspjela oporavit.
Svaka čast.
Zdrava kosa je odma lijepa kosa. ;)

I plava ti uopće ne stoji,ako te to tješi. :D
Pomiri se s tim da nekima plava boja ne stoji i gotovo.

slazem se, kosa joj je bila odurna, a nije joj nikak stajala, izgleda sto puta mlade i bolje sa smedom. nadam se nacy da se neces vracati na plavo jer osim sto ti je kosa bila unistena ti jako jako lose stoji plavo, a sa smedom si prava slatkica:cerek:

wondergirl21
25.09.2007., 18:57
E ko da sam ja pitala! :) Ja imam plave pramenove..i pun mi je k* i sad se hoću pofarbat u nekaj a imam extremno svijetli ten i vjerojatno se maksimalno mogu vratit u svoju boju (koja je mišje odvratno tamno blond) ak ju uopće frizerka može pogodit.
Inače, sviđa mi se boja Jelene Rozge. Jel ona to farba il ju majčica priroda obdarila?

rozga tvrdi da joj je to prirodna boja i da se ne farba

Ad.Miss.G
28.09.2007., 12:42
Evo da se pohvalim...I did it. S do pola leđa duge kose s plavim pramenovima (efekt je bio ko da sam skroz platinasto plava jer je moja prirodna kosa tamno blond) nakon 8 godina sam ju odsjekla u bob 3-4 cm od lica i stavila trobojne pramenove (plavi,boje meda i smeđi). Izgleda super. I dalje sam skoro plava a nisam a nije pretamno za moju put i kosa mi je zdrava (ipak sam ošišala 20ak cm izblajhane :))

wondergirl21
28.09.2007., 13:42
jupi!
slikica?

Via
14.04.2008., 17:00
eo ovako, rekli su mi da se po ocima dosta moze odrediti kakva boja kose pristaje, sad ne mislim smeda, plava bla bla... nego bas ono odredena.. :) smeda odredena neka.. po mome misljenju ta je ono ok e sad jos samo neki ton boje... kako vec :D inace imam amber boju ociju i tamnije sam puti ne jako vec ono malo tamnije.
pa sta mi vi cure preporucujete?? imam vec smedu ali mi se ne svida bas previse bas kakva smeda je...:(
hmmmm... pa eto :)

HappyWorm
14.04.2008., 17:01
što je to amber?
ja imam tamnozelene oči i plavu kosu i mislim da to ide:)

Via
14.04.2008., 17:06
ja imam vise smede od nje ali to je to kada malo vuku na kao zeleno tako nesto... :)

http://img183.imageshack.us/img183/7243/ambereyeslo0.th.jpg (http://img183.imageshack.us/my.php?image=ambereyeslo0.jpg)

zajebAnna
15.04.2008., 22:57
nebih znala koja bi točno pasala ali koja sigurno nebi to je crna

The White Rabbit
16.04.2008., 13:04
riđasta bi.:cerek:

tonya
16.04.2008., 15:45
riđasta bi.:cerek:

U potpunosti se slažem!

http://img508.imageshack.us/img508/7481/redcopyqe3.jpg

Ako su tvoje oči zelenkaste, to bi bilo savršeno! :cerek:

zajebAnna
16.04.2008., 15:46
U potpunosti se slažem!

e ovo mi se sviđa odo stavit zelene leće i pofarbat se ovako:cerek:

Aurelié
16.04.2008., 18:24
meni sestra ima te oci, def. svijetlije nijanse. bila je crnka, smedjusa, pa je otisla u plavo/smedje, tj nesto kao boja meda i odlicno joj naglasi oci.

http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/guj-1-1.jpg

Malina
16.04.2008., 22:14
meni sestra ima te oci, def. svijetlije nijanse. bila je crnka, smedjusa, pa je otisla u plavo/smedje, tj nesto kao boja meda i odlicno joj naglasi oci.

http://i25.photobucket.com/albums/c56/garbage14/glorijeta/guj-1-1.jpg

Koja kosa:cerek: zaljubila sam se:)

The White Rabbit
17.04.2008., 08:22
U potpunosti se slažem!

:top: krasno. Da ambraste oči, to su onako smećkasto zlataste?:)
Def riđasta. Ajdeeee:cerek:

Via
17.04.2008., 09:13
hmmm.. na zalost nije... imala sam neku takvu, ne tako zestoko ali tako nesto i nije ni blizu bilo dobroga :( bila sam i plava i ni to... sad imam neku smedu nije lisa i nekako mi jesu dosle do izrazaja ali mislim da to nije jos prava nijansa... hmmmm .... :) smeda bi ostala samo neznam koji ton :)

prijedlozi... :mig:

The White Rabbit
17.04.2008., 11:01
http://z.about.com/d/beauty/1/5/g/G/haircolor8.JPG
http://www.stuff.co.nz/images/707754.jpg

Malina
18.04.2008., 00:09
http://z.about.com/d/beauty/1/5/g/G/haircolor8.JPG
http://www.stuff.co.nz/images/707754.jpg

Jao krasno....

Diabla
10.09.2008., 16:44
aaa daj ljudi stavljajte slike....

nikad ne reci nikad....ali ja ne znam kako bih iz plave u smedju...

kad si plavusa to ti nije samo boja kose, to je stil zivota....

ima nesto u plavoj kosi......:s:s:s:s:s:s:s:s:s

Diabla
10.09.2008., 16:45
rozga tvrdi da joj je to prirodna boja i da se ne farba

hihihi kladim se da je par pramceka potajno ubacila :rofl:

marizza
19.09.2008., 18:53
I ja sam nakon 7 godina furanja plavih pramenova ( koji su mi sprzili kosu ) ofarbala u smedje. I prezadovoljna sam, u pocetku je mozda malkice imala neki bakarni odsjaj koji se nakon 2 pranja isprao i sad je prava smedja, i mnogo mi se svidja + je kosa neuporedivo sjajnija, lepsa i zdravija :)

Photo Lolly
04.10.2008., 17:51
Ako ćeš imat kratku kosu(ili već imaš)definitivno crna kosa!
Ako imaš dugu onda onako pepeljasto smeđa, a ako imaš poludugu(onako oko ramena)onda crveno-narančastu!
Jer plave oči su lijepe na sve boje kose.
Pramenovi i šiške ti ne bi preporučila(pramenovi izgledaju užasno ako nisi speglan ili isfeniran a šiške također moraš stalno peglat il fenirat i često smetaju u puuno toga, uostalom, ako želiš naglasit plave oči, nek se bar vide).
Ako SLUČAJNO živiš u Rijeci onda MORAŠ ić u ZEN(na Trsatu, u uličici iza crkve, kraj trsatske škole takđer)jer tamo ti ta vlasnica ženska fenomenalno šiša a i farba(bila sam kod nje, svi mi kažu da mi je baš super kosa)!!
Samo prvo se moraš naručit kod nje.
A ako ne živiš u Rijeci, onda nišš...

kalei
17.10.2008., 12:06
ja imam svijetlu put ali smeđe oči i smeđu kosu.

zanima me koja bi mi boja kose najbolje stajala?

od tri uvjeta za blond (ako ste u djetinjstvu bili plavi, svijetle oči, svijetla put) zadovoljavam samo jedan...

a pretamna kosa- izgledam isprano...

:ne zna:

Zlatna cura
17.10.2008., 13:35
Kakva ti je kosa? Baš tamno smeđa ili nije jako tamna?
Ako ti je srednje ili svijetlije smeđa, mislim da bi ti pasalo možda oko 2 nijanse posvijetliti, nešto na nježno bež plavo, ni prezlatno ni previše pepeljasto...
Probaj si kod frizera izvući nekoliko svijetlijih pramenova, onako širih, ali ne sa blajhom nego s nekom blond (ne presvijetlom) nijansom.

Eve*
25.10.2008., 00:20

od tri uvjeta za blond (ako ste u djetinjstvu bili plavi, svijetle oči, svijetla put) zadovoljavam samo jedan...

Meni bas bolje pasu tamne oci na svijetlu kosu (ili srednje tamne), ja tak imam i volim taj kontrast
Isto tako mi na plave oci pase smedja kosa i crvena,plava ne bas-onda sve skupa izgleda nekako isprano

Allexis
25.10.2008., 14:49
Isto tako mi na plave oci pase smedja kosa i crvena,plava ne bas-onda sve skupa izgleda nekako isprano

imam svijetlu put i plave oči, a kosa mi je prirodno smeđa...i ta kombinacija je :flop:..izgledam skroz isprano sa tamnom kosom...zato sad imam boju i frizuru kao jennifer aniston...izgleda super....crvena mi isto lijepo stoji...ali je teško za održavati...tako da mi je ova verzija sada puna bolja...

haley james
27.10.2008., 15:18

ja sam isti takav slučaj, blijeda put, smeđe oči i smeđa kosa (ne pretamna, nekakva srednja smeđa nijansa, u djetinjstvu je bila svijetlo svijetlo smeđa gotovo plava)..obrve su mi tamne, gotovo crne..
isprobala sam tamnije nijanse ali onda mi se bljedoća još više ističe..
crvena mi nije baš odgovarala, kao ni ljubičasta..
plavu nisam isprobala ali mislim da mi ne bi odgovarala zbog obrva..
trenutno imam prirodnu boju kose, a to je nekakva smeđa, ni tamna, ni svijetla..neka bezvezna..:rolleyes:

(:DoRiiS
27.10.2008., 20:22
ja imam svijetu put, plave oci, svijetlosmedu [s 3-4god je bila crna skroz al' je posvijetlila s vremenom, valjda] kosu i crne obrve koje mrzim. i nista s nicim ne pase al' dobrro. prirodno je.

Eve*
27.10.2008., 23:51
ja imam svijetu put, plave oci, svijetlosmedu [s 3-4god je bila crna skroz al' je posvijetlila s vremenom, valjda] kosu i crne obrve koje mrzim. i nista s nicim ne pase al' dobrro. prirodno je.

pa potamni kosu u neku lijepu cokoladnosmedju

Filthy
28.10.2008., 10:43
hmmm...prirodna boja kose mi je kestenjasta...imala san puno plavih pramenova pa san bila plavusa...sad sam crvena...neka vatreno...al to se ispere brzinom svjetlosti pa mi bude crvena s narancastin odjsjajem i malo smećkasta :eek:...sad namjeravan kupit neku tamnu crvenu,nesto a la ljubicasto...inace san dost blida i imam tamne obrve...i svitlo zelene oci...pa ak mi to bude stajalo,za dva mjeseca cu se u crno...molin boga da mi bude pristajalo...

rosa_salvaje
01.11.2008., 18:44
Koja boja kose vam najbolje pristaje?
Vrlo je važno za kosu izabrati boju koja vam najbolje pristaje jer ćete odmah izgledati bolje, a kosa bogatije i sjajnije... (http://www.covermagazin.com/o-vama.php?NID=817)

dropdead_gorgeous
04.11.2008., 14:00
Ja imam blijedo-žućkastu put,pjegice,sivozelene oči i (prirodno) pepeljasto plavu kosu.Sad sam ofarbana nekom bež svijetlo smeđom,al sve si mislim preć na crveno. Onak bakrenasto,prirodno ko fol,mislim da zbog pjegica i očiju ne može ispast loše...:)Samo me nervira boja obrva koja je tak pepeljasta-kak će to izgledat na crvenu kosu..?:ne zna:

Elektra
04.11.2008., 14:03
Ja sam dosta blijeda, rozi podton, inače prirodno svijetlo-smeđa (tamno plava) sa svijetlim obrvama i zelenim očima a bila sam dugo godina crna i sada sam crvena. I stoji mi. :)

emergence
04.11.2008., 14:06
tamnosmeda kovrčava kosa plave oči i svijetla put

zadovoljna:cerek:

leek
05.11.2008., 12:36
Ja mislim da nam najbolje stoji boja koja nam je prirodna; nije bezveze sve to posloženo...inače bismo svi bili isti.

Una1980
05.11.2008., 12:59
Ja mislim da nam najbolje stoji boja koja nam je prirodna; nije bezveze sve to posloženo...inače bismo svi bili isti.

pa nisam primjetila da su svi ofarbani ljudi isti:kava:
svatko ima boju koju želi

leek
05.11.2008., 13:21
Mislim na prirodno isti...

Zlatna cura
05.11.2008., 14:24
Koja boja kose vam najbolje pristaje?
Vrlo je važno za kosu izabrati boju koja vam najbolje pristaje jer ćete odmah izgledati bolje, a kosa bogatije i sjajnije... (http://www.covermagazin.com/o-vama.php?NID=817)

Sve OK, samo se ne slažem da ako ste blijedi ili svjetloputi da ćete s tamno smeđom bojom kose izgledati "bolesno i isprano". Ima jako lijepih brineta sa svjetlom, porculanskom puti i taj kontrast zna jako lijepo izgledati.

I dapače, svjetlo blond nijanse kose često pridonose tome da se izgleda blijedo i isprano.

Elvenpath
05.11.2008., 14:56
Ja imam jaako bljedu, porculansku put, prirodno baš crnu (frizerke se čude) kosu i zeleno-žute oči. Nebi ništa mjenjala. :rofl: Taj kontrast još naglasim sa crnom kanom za kosu (radi ljepšeg odsjaja) i koristim crnu olovku i sjenila da naglasim boju očiju. Pnekad stavim na usne i crveni ruž, većinom tamno crveni... :headbang:

Dorée
05.11.2008., 14:58
Sve OK, samo se ne slažem da ako ste blijedi ili svjetloputi da ćete s tamno smeđom bojom kose izgledati "bolesno i isprano". Ima jako lijepih brineta sa svjetlom, porculanskom puti i taj kontrast zna jako lijepo izgledati.

I dapače, svjetlo blond nijanse kose često pridonose tome da se izgleda blijedo i isprano.

potpuno se slažem ,imam svijetlu put i privlačila me svjetlija kosa ali setra mi je baš govorila da mi ne stoji baš i ono slažem baš ta neka ispranost mislim ovisi i izgledu sveukupno ali u principu

npr.ova glumica inače meni jako lijepa ,ali mi se čini da joj puno bolje stoji smeđa,smeđe-crvena nego plava

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/jennifer-morrison-7a.jpg

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/n523112849_610858_7575.jpg

emergence
05.11.2008., 15:36
Ja imam jaako bljedu, porculansku put, prirodno baš crnu (frizerke se čude) kosu i zeleno-žute oči. Nebi ništa mjenjala. :rofl: Taj kontrast još naglasim sa crnom kanom za kosu (radi ljepšeg odsjaja) i koristim crnu olovku i sjenila da naglasim boju očiju. Pnekad stavim na usne i crveni ruž, većinom tamno crveni... :headbang:

uf:cerek:

malacakana13
14.11.2008., 20:11
a ja?

imam svijetlu put, ultra zelene oci (kako bi moja frendica mene opisala) i prirodno plavui kosu??

ide to jedno s drugim ili da farbam?
XD

ja bi je jos malo posvijetlila...

Luciferia
14.11.2008., 22:49
malacakana, farbaj se u kričavo crveno :cerek:
meni zelene oči super pašu na crvenu kosu

a evo ja
http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/DSC03521-1.jpg
slika je jaaaaako stara, kad sam još dugu kosu imala :rofl:
a i imam samo tu..jadno isfotošopiranu sliku...

ovo je nova:
http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/Picture5-1.jpg
(da vidite boju kože)

a ovakva kosa je bila donedavno

http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/Park061-1.jpg

kako bi mi stajala ovakva ljubičasta?

http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/200879_371_01_L.jpg

ENA_zg
15.11.2008., 16:43
farbaj se odmah u tu boju:D

BeautifullyChaotic
15.11.2008., 16:56
potpuno se slažem ,imam svijetlu put i privlačila me svjetlija kosa ali setra mi je baš govorila da mi ne stoji baš i ono slažem baš ta neka ispranost mislim ovisi i izgledu sveukupno ali u principu

npr.ova glumica inače meni jako lijepa ,ali mi se čini da joj puno bolje stoji smeđa,smeđe-crvena nego plava

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/jennifer-morrison-7a.jpg

http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/n523112849_610858_7575.jpg

Meni je ona baš lijepa s plavom kosom.:)

Luciferia
15.11.2008., 19:04
farbaj se odmah u tu boju:D

koja, ova ljubičasta :zubo: ?

Dijaa
17.11.2008., 09:47
i ja se mislim farbat ovih dana, imam sivo-zelene oči, nešto između svjetlije i normalne kože, prirodno sam smeđa. sad sam neka zlatno isprano plava, dosadila mi je ova boja sva je nikakva. htjela bih da mi oči dođu do izražaja i crte lica.. ima netko nekakav prijedlog? želim neku fancy boju, nema veze, bila ona plava, crna, smeđa, bakrena, s odsjajima s pramenovima, neku neuobičajenu, samo da nije crvena (možete i primjere potkrijepit slikama).
možda vam i pomogne ako vam kažem da sam promjenjiva osoba, pomalo divlja, svoja, spoj kojekakvih suprotnosti. thnx :cerek:

Eve*
17.11.2008., 19:46
zasto neces crvenu?ona je divlja:)

metalka
17.11.2008., 21:32
Ja imam crvenu kosu. Svjetlo crvenu, ponegdje tamnije pa i crnu na nekim mjestima :D
Ali većinom je crvena, podosta svjetle zelene oči i svjetlu put.Crna kosa mi nešto nije stajala posebno, ali oke...Imala sam crno sa odsjajem plavim. Rekli su mi da izgledam ko vrag...gadno :D da me se boje i tak :P
Toliko svjetle oči imam...tako da možda crvena bi bilo dobro na plave oke :)

Shokata!
17.11.2008., 21:49
malacakana, farbaj se u kričavo crveno :cerek:
meni zelene oči super pašu na crvenu kosu

a evo ja
http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/DSC03521-1.jpg
slika je jaaaaako stara, kad sam još dugu kosu imala :rofl:
a i imam samo tu..jadno isfotošopiranu sliku...

ovo je nova:
http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/Picture5-1.jpg
(da vidite boju kože)

a ovakva kosa je bila donedavno

http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/Park061-1.jpg

kako bi mi stajala ovakva ljubičasta?

http://i118.photobucket.com/albums/o98/t1en5a/200879_371_01_L.jpg

baš si lijepa i imaš prelijepe oči! i mislim da će ti odlično pristajati ljubičasta :)

Shokata!
17.11.2008., 22:04
ja imam zelene, katkad plave oči i srednju put. i neznam koju ću boju kose sad... trenutno imam plave pramenove, tako da mi je cijela kosa svijetla i sviđa mi se, ali imam to već 6 mjeseci pa sad pri slijedećem potezu neznam hoću li nastavit vadit pramenove ili da se bacim na neku drugu boju... dvoumim se između ove dvije, što mislite i zna li ikoja od vas koje su ovo točno boje?

http://img227.imageshack.us/my.php?image=christinamilianumvd02ss6.jpg

http://img227.imageshack.us/my.php?image=goodiesb0002sppwspl5.jpg

trenutno imam ovakvu boju:

http://img98.imageshack.us/my.php?image=hillaryduffxf5.jpg

ili da ostanem na toj boji...? svi kažu da mi super stoji svijetlo...

Dijaa
18.11.2008., 10:58
ma ja neću crvenu jer imam crvene flekice od akni pa bi to bilo katastrofa

valeE
18.11.2008., 15:38
" Ova boja dobro pristaje samo osobama koje imaju taman ten ili im je crna prirodna boja. " :(:(
i unisti mi zelju....ja blijeda da bljeda nemrem bit..:(

**katy**
18.11.2008., 20:26
evo ovako....imam dosta svijetlu put, svijetlo zelene oci, tamnoplavu kosu i planiram vec dugo stavit plave pramenove....al svaki put odustanem....
sta vi mislite? dal mi preporucate nesto tipa boje meda ili ona plava koja vise vuce na sivkasto...?? ili da ostavim prirodnu....:ne zna:

http://www.facebook.com/album.php?page=2&aid=-3&id=1033420910#/photo.php?pid=85369&id=1033420910

http://www.facebook.com/album.php?page=1&aid=-3&id=1033420910#/photo.php?pid=85344&id=1033420910

http://www.facebook.com/album.php?page=1&aid=-3&id=1033420910#/photo.php?pid=133670&id=1033420910

Shokata!
18.11.2008., 21:15
katy, ne možemo vidjeti slike... daj link sa imageshacka...

Meandme
22.11.2008., 16:08
moja prirodna boja kose je smeđa al se farbam u crno. imam crnu kosu sa plavim odsjajem iliti svemirsko plavu. a kužite... kaj bi ja drugo nego najtamniju moguću boju.... a oči su mi smeđe-zelene. u nekim slučajevima znaju biti samo zelene(al tamno).

Luciferia
22.11.2008., 20:18
baš si lijepa i imaš prelijepe oči! i mislim da će ti odlično pristajati ljubičasta :)

fala :D
bojam se ovih dana u ljubičastu, valjda će bit dobro :cerek:

apeitheia
23.11.2008., 00:03
evo mojih ociju,smedje s malo zelene
prirodno tamno smedja boja kose,a ten onak,pa normalan,mozda malo svijetliji..
sta mislite jel bi mi stajala plava=:cerek::cerek::cerek:

apeitheia
23.11.2008., 00:07
aaaaa!!!! kako da ubacim sliku???!!!!
onu veliku??!!

Dorée
23.11.2008., 14:45
na photobucket.com samo se trabš regat

Elvenpath
30.11.2008., 21:52
moja prirodna boja kose je smeđa al se farbam u crno. imam crnu kosu sa plavim odsjajem iliti svemirsko plavu. a kužite... kaj bi ja drugo nego najtamniju moguću boju.... a oči su mi smeđe-zelene. u nekim slučajevima znaju biti samo zelene(al tamno).

mmmmm :cerek: :rofl: Fora!

kalei
06.12.2008., 13:07

dakle, postavila sam ovo pitanje, ali mi nitko nije odgovorio, nego su svi počeli pričati o svojim kosama i očima i tenu.:D

@ zlatna-kosa mi je prirodno dosta tamna, i u djetinjstvu je bila tamna, nikad svijetla. a ten svijetao i oči smeđe.

help!

zabranjena
06.12.2008., 15:14
ja bi te opiturala u plavo

valeE
06.12.2008., 22:11
ja sad imam crvenu kosu,imam zeleno-smede oci :)

Eve*
07.12.2008., 15:22
ja bi te opiturala u plavo

slazem se,babyblue pramenovi:top:

Sanav181
09.12.2008., 15:24
ja imam prirodnu kosu neki mix narančaste i svijetlije smeđe sa puno crvenog pigmenta.. prije godinu dana (ja mislim) stavila sam plave pramenove.. imam svijetlu put i tamnije smeđe oči.. sada bih se htjela farbat u smeđu.. strah me da mi neće dobro ispasti i da ću biti preblijeda u faci.. ako tko ima savjet, please, pomagajte??!!! jel bi bilo bolje da stavim svijetlu smeđu ili srednje smeđu?? molim vas, help??? pozzz :ne zna: :confused:

Dorée
09.12.2008., 21:53
srednje smeđu ,bar ja tako mislim
ja sam evo prije cca mjesec dana se piturala u tamnosmeđu ispala skoro crna ,nakon prvotnog šoka (jer mislila sam da ćuizgledat prebiljeda)sviđa mi se ,čak mi bolje stoji nego svjetlija smeđa s njom djelujem nekako isprano
samo malo rumenila stavi i voila :)
inače ja imam prirodnu srednje smeđu

Sanav181
10.12.2008., 20:42
srednje smeđu ,bar ja tako mislim
ja sam evo prije cca mjesec dana se piturala u tamnosmeđu ispala skoro crna ,nakon prvotnog šoka (jer mislila sam da ćuizgledat prebiljeda)sviđa mi se ,čak mi bolje stoji nego svjetlija smeđa s njom djelujem nekako isprano
samo malo rumenila stavi i voila :)
inače ja imam prirodnu srednje smeđu

mislila sam stavit 2-3 nijanse tamniju.. ali ću se farbat kod frizerke, ne kod kuće.. ne želim riskirati kod kuće.. :D hvala ti.. :D

Dorée
10.12.2008., 22:08
nnč :) nadam se da ćeš bit zadovoljna

Sanav181
11.12.2008., 20:15
nnč :) nadam se da ćeš bit zadovoljna

i ja se nadam.. jedva čekam subotu.. :D :D drž fige, hehe.. :D :D

Plava barbika
14.12.2008., 11:08
Mozes slobodno u plavo,jos ako imas svijetlije obrve-super!

d.unja
11.01.2009., 18:11
Da malo izvučem temu iz naftalina i žicam savjet dobronamjernih forumašica:)
trenutno imam ovako (dobro, ne baš tako ispeglanu, to je kad sam od frizera došla, i šiške su malo narasle pa ih nosim sa strane,al otprilike)
http://i43.tinypic.com/2sbs9c1.jpg
uvik sam imala svoju boju, osim par puta nekih crveno/ljubičastih preljeva koji su se uglavnom vidili samo na suncu, i par puta donji dio,dakle vrhove neke roze illi crvene, ovisno koja me faza puberteta pucala.
imala sam i kratku kosu, znamd a mi dobro stoji, sve to okej. Sad bi se ja rado šišnula kratko, nešto od ovoga:
http://i43.tinypic.com/2d1s0ae.jpghttp://i39.tinypic.com/2pr8a2r.jpghttp://i44.tinypic.com/24v2jxj.jpghttp://i43.tinypic.com/71691f.jpg
s tim da bi boju zasad neku ljubičastu ili bordo/tamno crvenu,ne bi ostala u svojoj boji,dosadna je..
a kasnije,ako budem i dalje hrabra i ako ce mi to uopce stajat, ovu neku plavu,al jako jako,skoro bijelu.neam pojma, ja imam ideju,al nigdi ne mogu nac kako ta moja ideja izgleda u realizaciji.:ne zna:
onda, savjetići? :D

lucija_14
11.01.2009., 19:58
ovako, ja imam plave oči...jako jako blijeda...i da pitam...bili meni bilo dobro da se obojam u malo ta,niju crvenu????? pliz odg mi

Dorée
11.01.2009., 21:40
mislim da bi ti to dobro stalo ,ali opet ovisi sve :)
npr. ja imam smeđu kosu i oči i blijedi ten i svijetla kosa mi ne stoji ali nekom s možda isto svijetlim tenom i smeđim očima stoji
tako da je to relativno ali uprincipu mislim da bi super to bilo :cerek:

martinny
12.01.2009., 16:47
Ja imam plave oci, i prirodno svijetlo smedju kosu. Odlucila sam se na mnogo tankih, plavih pramenova zato sto sam i inace jako svijetla, svijetla put, trepavice itd.

eufrosine
11.03.2009., 23:08
Imam plave oci, svijetlije obrve (smedje), jako sam blijeda iliti svijetle puti, kosa nekakva smedja (prirodna, nisam se duuugo farbala), nije ni ravna ni kustrava, ma strasno nesto :( (kad sam bila mala imala sam plavu kosu) .. namjeravam vec neko vrijeme nesto ic napravit s kosom- sisanje a i farbanje, ali ne mogu se odlucit kako.. :( sisanje mozda nesto od ovoga
http://img24.imageshack.us/img24/2696/kosa.th.jpg (http://img24.imageshack.us/my.php?image=kosa.jpg)
(najvjerojatnije kao ova najmanja slicica) a boja-ne znam .. pls help .. hvala unaprijed ;)

(prema onom sto pisu ne odgovara mi ni jedna :(

Ako ste blijedi, uz smeđu boju kose izgledat ćete isprano i bolesno.
Blijede djevojke plave kose istaknut će sve nepravilnosti kože lica.
Crvena boja kose nikako nije za žene s problematičnom kožom.
Žene blijede puti trebaju izbjegavati crnu boju. )

adriatica
13.03.2009., 13:03
Možda neku kombinaciju plave i boje meda?

nevanevičicaa
13.03.2009., 14:51
kome stoji platinasto plava boja?
osim prirodnim plavušama sa plavim očima:)?

lollatutu
13.03.2009., 19:55
Ja imam smeđe, čokoladno smeđe oči i svjetlu put.
Prvo sam furala konstantno crnu, crnu, crnu, a sada bi nešto drugo.:ne zna:
Ima tko kakav prijedlog što bi na takve oči?
Samo da nije svjetlosmeđa:rigo:

lollatutu
13.03.2009., 19:58
Zapravo sad mi je smeđkasta s crvenim odsjajem i ok je:ne zna:
Ali dajte malo više savjeta sa smeđim očimaa:moli:

Dorée
14.03.2009., 18:33
(prema onom sto pisu ne odgovara mi ni jedna :(

Ako ste blijedi, uz smeđu boju kose izgledat ćete isprano i bolesno.
Blijede djevojke plave kose istaknut će sve nepravilnosti kože lica.
Crvena boja kose nikako nije za žene s problematičnom kožom.
Žene blijede puti trebaju izbjegavati crnu boju. )

koje gluposti :lol:

Disease
26.04.2009., 13:21
Prirodna boja kose mi je onako nesto svijetlo sivkasto smeda...
Lice mi je preblijedo..Farbala sam se u plavo(tamno plavo,nekako narancasto) kako bi izgledala manje bijelo
ali izgledam kao duh bolje mi je bila ta prirodna...I moze li mi netko reci kakvo bi mi bilo boja cokolade na jakooo svijetlu put i
sive obrve...?

malaSplit87
01.05.2009., 01:00
Ja iman crnu boju kose (al ne onu preumjetnu šta izgleda ka perika ), čokoladno smeđe oči, tamniju put.
Provala san sve boje kose, osin svijetlo plavih, al mi najbolje stoji ovako crna jer iman crne obrve, i baš mi lipo ističe oči.

Očito mi je suđeno da buden cila garava. :lol:

Trilli@n
01.05.2009., 09:43
Prirodna boja kose mi je onako nesto svijetlo sivkasto smeda...
Lice mi je preblijedo..Farbala sam se u plavo(tamno plavo,nekako narancasto) kako bi izgledala manje bijelo
ali izgledam kao duh bolje mi je bila ta prirodna...I moze li mi netko reci kakvo bi mi bilo boja cokolade na jakooo svijetlu put i
sive obrve...?

I ja imam takvu kosu i promijenila sam puno boja i najbolje mi stoji smeda sa crvenkastim odsjajem(preko zime malo tamnija, a preko ljeta malo svjetlija), a crna i plava mi nikako ne odgovaraju. Boja cokolade mi je bila ok, ali puno bolje mi stoje smede sa crvenim odsjajem, a nije mi losa ni crvena boja.

Disease
01.05.2009., 11:11
http://img135.imageshack.us/img135/9202/13pn7ep3.jpg
Ovako nesto?
a isplati se probati kad imam takvu slicnu put,mozda malo svijetliju..

Trilli@n
01.05.2009., 15:20
E tako sam i ja negdje svijetla(obrve jako slicne, oci smede-zelene) i mislim da bi ti moglo to dobro stajati. ja se farbam u malo tamnije nijanse, ali sa bojama casting od l'oreala pa ako mi je malo pretamnoo, nakon 2, 3 pranja mi se taman malo ispere pa bude kako treba, ali ova boja sa slike bi ti trebala biti dobra.

sad sam se sjetila da sam jednom imala bas takvu boju i bila samo jako zadovoljna( ne znam cija je bila), ali ju vise poslije nisam uspjela pronaci ali sam nasla i druge nijanse koje mi pasu.

Fidelma_
06.05.2009., 19:08
Želim se ofarbat u ljubičastu ili crnu..sad, ne znam dal bi to meni zapravo stajalo i koja od tih boja bi bila bolja s obzirom na boju očiju i tena.
slika-ja (http://img16.imageshack.us/my.php?image=ahalwb.jpg)
Hvala unaprijed:)

ella__17__sb
23.05.2009., 08:54
pozdrav svima!naletila sam na ovaj forum slucajno,tu je neko postavio pitanje kako da se ofarba s obzirom da ima svijetli ten i plave oci...I u mom slučaju je tako,imam plave oci,inace smeđu kosu,i svijetli ten...i...ofarbala sam se u crno,i nevjerovatno kako super stoji ta crna boja uz plave oci,istakne njihovu boju...ma savršeno :D ko god ima plave oci nek se proba ofarbat u crno,inace se farbam lorealovom farbom bez amonijaka,ispire se s vremenom...Ko bude htjeo vidit kako izgleda crna kosa na plave oci nek se javi tu na forum pa cu stavit svoju sliku :cheer:

Lilit
09.06.2009., 20:44
ijuuu ja tek sad nasla ovaj topic odlican :s

ja imam prirodnu smedju kosu na koju stavljam preljev u raznim nijansama smedje, a sad zadnji put sam pomjesala pola tamnije smedje i pola ljubicaste, ispalo je dobro dosta tamnije nego moje prirodno i sa ljubicastim odsjajem, zapravo na suncu/svjetlu se jako vidi ljubicasto
http://img43.imageshack.us/img43/5191/58470382.th.jpg (http://img43.imageshack.us/my.php?image=58470382.jpg)http://img43.imageshack.us/img43/4916/74856617.th.jpg (http://img43.imageshack.us/my.php?image=74856617.jpg)
a ovo je recimo moja boja sad iako je zapravo trenutno malo vise sivi podton nego crveni s tim da je ovo slikano na umjetnom svjetlu a ten na dnevnom (btw na slikama tena je puder i rumenilo)

da se ofarbam u plavo? :zubo:

@fidelia - mislim da bi ti crno bilo mozda malo too much, zapravo kod crnog je najgore (meni) sta ga se tesko rijesit, koliko bis ljubicastu intenzivnu? mislim da bi ti pasala, probaj neki mix ljubicaste i crne mozda? ili ljubicaste i smedje za sigurnije... slikala bi ti svoju boju ali nikako ju uhavtit kako spada, probat cu na dnevnom svjetlu

@disease - ja mislim da smedja ide super na svijetu put, ja sam smedja i svjetla (zimi i bljeda ko zid), nekako je najmanji kontrast bljedost + smedje, smedja je topla boja onako i nije nekako intenzivna ko crna ili plava, jedino te sive obrve neznam jel imaju utjecaja ali briem da ne :ne zna:

@dunja - od frizura mi je za tebe naj prva slika, puno bolja nego druga recimo, prva mi je onako nekako luda i pase mi na tvoj opis tebe a druga mi je sva neka bebi i opcenito ta frizura mi nije bas :zubo:

Eenass
15.11.2009., 00:22
pozdrav svima!naletila sam na ovaj forum slucajno,tu je neko postavio pitanje kako da se ofarba s obzirom da ima svijetli ten i plave oci...I u mom slučaju je tako,imam plave oci,inace smeđu kosu,i svijetli ten...i...ofarbala sam se u crno,i nevjerovatno kako super stoji ta crna boja uz plave oci,istakne njihovu boju...ma savršeno :D ko god ima plave oci nek se proba ofarbat u crno,inace se farbam lorealovom farbom bez amonijaka,ispire se s vremenom...Ko bude htjeo vidit kako izgleda crna kosa na plave oci nek se javi tu na forum pa cu stavit svoju sliku :cheer:

Ajde, molim te, pokaži mi to :D
Ja imam plave oči, izrazito svijetlu put i već 2 godine sam crna.
Za idući utorak sam se, nakon puno premišljanja, naručila kod najboljeg (i najskupljeg :mad:) frizera u gradu jer ne mogu više... Ispočetka je i meni to bilo fenomenalno, al kako vrime prolazi, uvidiš da crna boja na tako svijetlu put zahtijeva intenzivnu šminku jer inače izgledaš jako nezdravo.
Također, kod plavuša, tamni izrast prirodne kose mi ne izgleda toliko odbojno koliko mi je grozno vidit curu crne kose sa svijetlim izrastom. Ne znam, možda tebi dobro stoji, ali skeptična sam nekako.

Meni je inače cura svijetle puti, plavih očiju i crne kose ideal ljepote, ali nekako to često ne ispadne dobro kad realiziraš. :ne zna:

Btw, piturajem se u ovu boju:

http://cm1.theinsider.com/media/0/37/44/adriana-lima.0.0.0x0.447x661.jpeg

Neuhvatljivaa
15.11.2009., 09:11
Meni je tamniji ten(NE BAS MNOGO TAMAN ONAKO SREDNJE) i oci izmedju plave i zelene.Crna sam,plava sam bila i stajalo je vise nego frozno.Sad me zanima crveno kestenjasta boja.Da li ce mi stajati?

Eenass
15.11.2009., 19:03
Meni je tamniji ten(NE BAS MNOGO TAMAN ONAKO SREDNJE) i oci izmedju plave i zelene.Crna sam,plava sam bila i stajalo je vise nego frozno.Sad me zanima crveno kestenjasta boja.Da li ce mi stajati?

Teško je to reć kad ne mogu vidit kako točno izgledaš. Znam dosta cura sa crvenom kosom, većini ne stoji. :ne zna:
Al opet, onima kojima stoji, stoji fantastično...
Ipak, bez obzira šta radila, imaj na umu da moraš jako, jako dobro razmislit prije nego šta se opituraš u crveno jer, ako ikad poželiš izać iz nje, namučit ćeš se pošteno. :mig:

Zmijica
15.11.2009., 21:54
Cure, glavna stvar je dal imate rozikasti ili topli-zuckasti podton tena.
Ak vas zanima, prosvrljajte malo ovuda: http://www.prettyyourworld.com/index.html

Neuhvatljivaa
16.11.2009., 09:32
Ipak, bez obzira šta radila, imaj na umu da moraš jako, jako dobro razmislit prije nego šta se opituraš u crveno jer, ako ikad poželiš izać iz nje, namučit ćeš se pošteno. :mig:

Zar nije jednostavno iz crvene preci u crnu?Ja mislim da je najlakse ponovo se vratiti u crnke:)

Unpredictable♥
26.12.2009., 11:02
pogledala sa onu stranicu koju je netko postao -.-
ja imam svijetli ten, jako plave oči i tamno-smeđu kosu i ne izgledam upalo:rolleyes:

mierda
27.12.2009., 19:48
super je ova tema,pa evo da se i ja ubacim:)
koja bi boja kose isla uz tamni ten i oci boje meda?

TVIS
28.12.2009., 14:15
evo ovo je moja prirodna boja kose (smeđa s crvenkastim odsjajem)

http://i705.photobucket.com/albums/ww54/jeronima/P5170528.jpg

a sad sam crna:

http://i705.photobucket.com/albums/ww54/jeronima/slikeivano668.jpg

imam izrazito svijetlu put i smeđe oči.crna mi je već dosadila,sad bi nešto svjetlije.zanima me vaše mišljenje ?

ttiiaa
29.12.2009., 21:24
TVIS prirodna boja ti puno bolje stoji od crne, moža još neke svjetlije pramenove i to je to!:mig:

TVIS
30.12.2009., 10:54
TVIS prirodna boja ti puno bolje stoji od crne, moža još neke svjetlije pramenove i to je to!:mig:

vjeruj da si prva koja mi to kaže! ali i sama dijelim tvoje mišljenje,nekako me ovo crnilo ubije jer sam izrazito blijeda. i sama razmišljam o svjetlijim pramenovima :ne zna: hvala ti na mišljenju! :mig:

Ensi
30.12.2009., 11:32
Možda bi ti idealno bilo tamno smeđe. Meni je oboje uredu, al je ipak crno dosta tamno.

ttiiaa
30.12.2009., 11:48
vjeruj da si prva koja mi to kaže! ali i sama dijelim tvoje mišljenje,nekako me ovo crnilo ubije jer sam izrazito blijeda. i sama razmišljam o svjetlijim pramenovima :ne zna: hvala ti na mišljenju! :mig:

meni je nekak crno neprirodno:ne zna:
definitivno sam za smeđu sa svjetlijim pramenovima!:cerek:

_mayya_
30.12.2009., 11:48
možda kestenjasta boja s kojim pramenom 1-2 svjetlijima?!

Mopsly
30.12.2009., 12:04
Ja ima prirodno crnu kosu, zelene (maslinaste) oči i jako svijetli ten a farbati mi se ne da još :ne zna:
Kosa mi na suncu dobiva crveni odsjaj tako da očigledno imam i dosta crvenkastog pigmenta u kosi :ne zna:
Kad počnem s farbanjem jednog dana tražit ću boju najsličniju mojoj prirodnoj boji kose jer nekako mislim da mi ipak takva boja koju mi je priroda dala najbolje stoji :mig:

TVIS
30.12.2009., 18:53
možda kestenjasta boja s kojim pramenom 1-2 svjetlijima?!

tako nekako sam i mislila,al kako sad doć do kestenjaste :confused: ili da čekam da mi se boja ispere? (sad je već za 2 nijanse svjetlija, a farbala se prije mjesec-jer ovo zapravo nije crna već tamno smeđa koja na meni ispadne uvijek crno) :confused:

TVIS
30.12.2009., 19:43
http://mdb2.ibibo.com/08753616c7465645f5fdf5d49e8d162cd810b087284067568a 59febe71a06e8e49c99b98d40d10c73309776a9feea1339b07 7bc0b.jpeg/my-walpaper-collection-j-lo.jpeg

evo ovako sam nešto mislila...

<Lady in Black>
12.01.2010., 15:08
ajme molila bi vas za savjet!!!

prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa
oči sive
blijeda put sa žućkastim podtonom

piturajem se u crno već nekih 6 godina i svi misle da mi je to prirodna boja, zadovoljna sam kako mi stoji..........ALI dosadilo mi više!!!

u zadnje vrime me pucaju riđokose cure, koje više naginju ka narančastom nego ka crvenom......u nekom magazinu sam pročitala da bi mi na ten dobro išla bordo boja al mene zanima ŠTA VI MISLITE o narančastom - ali ka da djeluje prirodno...

tj ima li ko kakav prijedlog ili mišljenje, savjet koja točno nijansa itd...????

pliz
pliz
pliz
:):mig:

Disease
12.01.2010., 20:52
ajme molila bi vas za savjet!!!

prirodna boja kose mi je pepeljasto smeđa
oči sive
blijeda put sa žućkastim podtonom

piturajem se u crno već nekih 6 godina i svi misle da mi je to prirodna boja, zadovoljna sam kako mi stoji..........ALI dosadilo mi više!!!

u zadnje vrime me pucaju riđokose cure, koje više naginju ka narančastom nego ka crvenom......u nekom magazinu sam pročitala da bi mi na ten dobro išla bordo boja al mene zanima ŠTA VI MISLITE o narančastom - ali ka da djeluje prirodno...

tj ima li ko kakav prijedlog ili mišljenje, savjet koja točno nijansa itd...????

pliz
pliz
pliz
:):mig:

Tako je i meni ali smede oci...I imam crvenu kosu i dobro mi stoji...Mozda bi i tebi :)

Lali Puna
15.01.2010., 15:50
ajd da i ja zamolim za malo friškog pogleda na svoju boju kose

prirodna boja kose tamnosmeđa, skoro crna, sviđa mi se i nosila sam dugo prirodnu boju - kosa mi je lijepa i sjaji se. oči smeđe s mrvicom zelene, ten srednje bež prema tamnijem. crnka u duši - čak i kad sam jednom u životu imala svijetle pramenove svi su za mene govorili 'ona mala crna' :D

žudim za promjenom boje, dosadna mi je. ALI kad god dođem kod frizera s idejom da bi drugu boju kose svi zaključe da ništa svijetlo nije za mene i onda me uvijek svaki put pofarbaju u crno ili mi na moju tamnosmeđu natandrče neke pramenove (koji, ovisno o kvaliteti frizerke izgledaju od 'gospođa u godinama sa smeđom kosom s mahagonij odsjajem' do rozo-crveno-ljubičasti ludi pramenovi9

nisam se farbala godina pa prije koji mjesec u crno. pa sam s tom ispranom crnom i kojom sijedom za prekrit došla frizerki prije mjesec dana. ofarbala mi je izrast u tamno smeđe :rolleyes: i stavila neke crveno-roze pramenove. opet. jer kao, teško da će mi se išta primit poslije crne.

ja i jopet žudim za nekom promjenom. al ja nemam ideje.
e, da, i nekako bježim od crvene jer ne bih nešto što moram obnavljat svakih mjesec dana ili izgledam ofucano.
pucajte!

Zmijica
15.01.2010., 16:37
Nazalost Lali, moram se slozit s frizerkama... nije nista svijetlo za tebe.
I nikakvi pramenovi.
Vjerujem da ti je crna-tamnosmedja dosadila, ali... :ne zna: sa svijetlo smedjom bi izgledala blijedo i bez veze.

Zapravo, ako bi promjenu ne gine ti svakomjesecno obnavljanje.
Ne znam kakav ti je stil i odjeca, ako bi mogla na to furat platinasti bob to bi bilo mrak:
http://www.celebrityhairstylesnews.com/shorthairstyles/sarahharding2.jpg
Ne mora bit taj friz, ali obavezno kosa do iznad ramena i skoro bijela.

A da probas tamno tamno crvenu, boju vina?
http://images.smarter.com/blogs/guests/red%20hair%20burgundy%20hair.JPG
Tu je s blicom pa je intenzivna.

Ili ljubicasto:
http://www.loreal-paris.co.uk/img/l10n/products/305x262/HCo10_4.jpg
S tim da nemoj kupit ovu boju neg idi frizerki :)

Zmijica
15.01.2010., 16:47
E da, cure - Lali sam vidjela uzivo, zato mogu dati precizan odgovor :)
Inace je dosta nezahvalno nesto govorit...

Lady in black recimo - ja i moja frendica obje mozemo pod tvoj opis.
Pepeljasta svijetlo smedja kosa, sive oci i blijeda put.
A opet, ona je u narancasto-crvenima uzas :eek:, a kosa boje vina joj je fenomenalna :s
Ja obrnuto. :ne zna:

<Lady in Black>
15.01.2010., 16:57
E da, cure - Lali sam vidjela uzivo, zato mogu dati precizan odgovor :)
Inace je dosta nezahvalno nesto govorit...

Lady in black recimo - ja i moja frendica obje mozemo pod tvoj opis.
Pepeljasta svijetlo smedja kosa, sive oci i blijeda put.
A opet, ona je u narancasto-crvenima uzas :eek:, a kosa boje vina joj je fenomenalna :s
Ja obrnuto. :ne zna:

:rofl::rofl:
znači da provam pa šta bude....:D
..ali nisam hrabra...možda nabijem neku periku na glavu čisto za probu...

btw tnx :mig:

Zmijica
15.01.2010., 17:05
:rofl::rofl:
znači da provam pa šta bude....:D
..ali nisam hrabra...možda nabijem neku periku na glavu čisto za probu...

btw tnx :mig:
A nisam ti nesto puno pomogla :rofl:
Ak se odlucis, aj prvo u svijetlu, lakse je iz toga u tamnocrveno neg obrnuto :)

Da si iz Zg, rekla bih ti da odes u Apropos u Importane Galeriji, probavanje perike 10 kn po komadu i probas svijetlo/tamno crvenu.

<Lady in Black>
16.01.2010., 10:46
...:rofl:..bar si se potrudila!!

hvala ti na savjetu! :):mig:

ivana manja
16.01.2010., 22:24
bok :)
I meni treba savjet...uhvatilo me mijenjanje boje :D
Dakle, imam tamnosmeđu kosu, isto tako tamnosmeđe oči i tamnoputa sam, po ljetu mi ne trebaju neke kremice za tamnjenje ili sl. i o roku od par dana sam ful crna :zubo:

E sad meni se sviđa ovo što je Zmijica preporučila Lali, i imam sličan bob...jedno vrijeme sam imala fikciju da bi htjela bit platinasta, ali šta onda kad tak jako pocrnim, malo me strah da to ne bi ružno izgledalo :(
I sviđa mi se ova boja vina, koja je to boja?

Eto to je to, help, plz :D

CedevitaLimun
17.01.2010., 00:52
...:rofl:..bar si se potrudila!!

hvala ti na savjetu! :):mig:

Lady in Black -> ne se pituravaat, ostani crna, predobro ti stoji crna boja kose, al ako već oćeš promjenu, probaj u fotošopu kako će ti stat, da se ne zezneš, i ni slučajno se šišat!! ;):D

<Lady in Black>
17.01.2010., 10:52
Lady in Black -> ne se pituravaat, ostani crna, predobro ti stoji crna boja kose, al ako već oćeš promjenu, probaj u fotošopu kako će ti stat, da se ne zezneš, i ni slučajno se šišat!! ;):D

:rofl::rofl: a hvala ti!!! neću se šišat, a za pituru...(ma nisan hrabra...) al hvala ti na ideji!!! :grli:

Amnesia23
21.01.2010., 15:13
Jooj ja zbilja ne znam što bih.Imam zelene oči,svijetao ten i prirodno srednje smeđu kosu.Sada se moram opet ići farbat da bih osvježila boju,ali se dvoumim između medeno plave i smeđe.Što mislite što bi mi bolje stajalo?I koja bi mi boja općenito bila najbolja?

http://img707.imageshack.us/img707/405/dsc00121w.th.jpg (http://img707.imageshack.us/i/dsc00121w.jpg/)

TVIS
21.01.2010., 18:37
Jooj ja zbilja ne znam što bih.Imam zelene oči,svijetao ten i prirodno srednje smeđu kosu.Sada se moram opet ići farbat da bih osvježila boju,ali se dvoumim između medeno plave i smeđe.Što mislite što bi mi bolje stajalo?I koja bi mi boja općenito bila najbolja?

http://img707.imageshack.us/img707/405/dsc00121w.th.jpg (http://img707.imageshack.us/i/dsc00121w.jpg/)

Ova boja ti lijepo stoji,možda da probaš koji svjetliji pramen stavit>?

Georgina Odette
18.02.2010., 11:41
Što kažete na žućkasti teni plavo-zelene oči? Trenutno sam crnokosa. Mislite li da bi mi boja vina pristajala?:confused:

Absolutely*
20.02.2010., 01:02
Evo i mene:)

Imam inace tamnosmeđe oči, svijetao ten i lako se zacrvenim:)
Imam tamnoplavu dugu kosu sad, ali htjela bih neku promjenu, no opet, bas se u crno ofarbati... nesto tako nepovratno me plasi:D

Imala sam tamnosmedju kosu i izgledala sam,onak,bljedunjavo.

Ima tko savjet?

Edit: ako treba slika za prosudbu,saljem na PM :D

Edit2: nisam vam bas neka ljepojka. Ima neka boja koja istice velicinu nosa? To nikak' ne,hihihi:D

Georgina Odette
20.02.2010., 09:49
absolutely podsjećaš me na jednu frendicu.
sto kazeš na neku plavkastu koja vuce na narančasto
ili možda neka tamna mrkvica boja?
a ako ne želiš baš eksperimentirati s bojom-šišaj :)

Val Denton
12.03.2010., 10:31
Iskreno, uopće ne znam koja boja kose bi mi pristajala, stalno se tražim i imam nove ideje, a ništa mi ne stoji dobro. Prirodna boja kose mi je mišje siva, imam jantarnu boju očiju i žutu kožu. Nosim bakrenu boju kose, ali tražim nešto drugo, samo ne znam što. Modem mi se već užario od traženja savjeta po netu :lol: i mučim cure po temama na Kosi :(

Uglavnom, samo znam mi strawberry blonde nijanse i bilo što što vuče na žuto loše stoji, a to su mi baš najdraže boje. Dajte mi pomozite, molim vas, ne ličim ni na što, moram si boju kose već jednom odabrat :(

Val Denton
12.03.2010., 12:49
profi, zmijica, žalfija, netko? danas se trebam ofarbati, hitno je :(

Zmijica
12.03.2010., 12:57
Val, aj daj neku slikicu, moš ovdje, moš na pm.
Onako po opisu mi vučeš kao tip za srednje-tamnije crvenu, al na riđe, nikako ne na višnja..... tzv. auburn/light auburn.
http://www.celebrity9.com/img/julia-roberts/julia-roberts-1.jpg
http://www.curly-hair-styles-magazine.com/images/Christina-Ricci-first-virtual-hair-style-red-light-auburn.jpg

Slike su na brzaka jer sam na poslu, al tim tragom...

Val Denton
12.03.2010., 13:01
poslano :D

Val Denton
12.03.2010., 13:18
Da, tu neku auburn imam sad, ali jednostavno ju ne mogu održavati, prebrzo se ispire. osim toga, imam jako tamne podočnjake i žućkasti ten uz koji sa zlatnim tonovima budem potpuno žuta u licu, a kako mi se boja ispire, tako postajem zelena. uglavnom, nije dobro :D

Pomišljala sam na nešto ovakvo - http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_cream_colour_1/17_s2.jpg ili http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_cream_colour_1/24_s2.jpg, samo ne znam što bih dobila od toga. Dobra boja mi je bila i Poly Color kesten, ali na žalost, prekasno sam shvatila da je to samo kolor šampon :rolleyes:

Zmijica
12.03.2010., 13:22
Smeđa? Zašto bi išla u smeđe? To je dosadnooo :D... a ova 57 je tamnosmeđa.
Poly kesten je meni bio zakon :cerek: davnodavno, znam na kaj misliš, to i je moja ideja :)

Val Denton
12.03.2010., 13:29
Ah, ali ne mogu održavati crvenu, a osim toga, mijenja nijanse iz pranja u pranje :mad:

Možda bi bilo najbolje da nađem trajnu boju koja je slična Poly kestenu, možda ovako nešto http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_cream_colour_1/07_s2.jpg na moju bakrenu.

Poanta cijele priče je da sutra ujutro moram osvanut ofarbane kose gahhkjewin :mad:

Val Denton
12.03.2010., 13:39
Njihihi, sad sam si išla određivat godišnje doba, da mi možda to pomogne pri izboru, pa ispada da sam deep autumn/deep winter :rolleyes:

Imam Wella software u koji uploadam sliku, označim kosu pa biram između njihovih nijansi. Čini mi se da mi svjetla kosa nikako ne stoji.

Ma nemam pojma više, na kraju ću uzet na eci peci pec i napravit sranje, znam ja sebe :lol:

Damolina
12.03.2010., 13:44
I ja bi k vama, smijem?:rofl:

Imam crvenu kosu, istu kao i julia Riberts na fotki par postova prije, ali LUDIM kad ofarbam kosu, i onda mi se još mjesec dana nakon farbanaja a prilikom pranja cijeli ručnik oboji, a voda bude roza...:rolleyes:
I, kad idem na iduće bojanje, nakon koja 2 mj, do onda sam već narančasta...:rolleyes:

E sad, bojala sam se Wellaton bojom, i sad sam na Pallete, ali i jedna i druga se ispiru, a najgore je to što su mi svi ručnici obojani.

E sad, da ja lijepo vas pitam...Jel ima uopće koja boja a da se ne ispire prilikom pranja, izuzev plave boje???:rofl:

Zmijica
12.03.2010., 13:49
Kill me if I understand... imala vatreno crvenu i NIKAD mi rucnik nije bio crven :ne zna:
Danas 7 tjedana od farbanja i frizer se čudio kako mi dobro drži boja (a izrast znate kol'ki).
Sad sam bakrena, baš me zanima kako će to držat.

Ne znam u čemu je trik :ne zna:, a rado bih ga podijelila s vama.
Može bit šampon (ima crvenog pigmenta u sebi), može bit što ne koristim regenerator nego leave-in (znači samo 1x ispirem kosu). Perem je 3x tjedno, tj. svaki drugi dan.

Val Denton, ja bih rekla da si sigurno Jesen :)
Ako se odlučiš na smeđu, ajd na neku srednje smeđu koja u sebi ima crvene. Kesten :cerek:

Zmijica
12.03.2010., 13:53
Damolina, prirodna :rofl:

Šalu na stranu... smeđa ti se neće previše ispirati.
A plava se ispire, nažalost, na žuto...

Val Denton
12.03.2010., 13:54
Meni se bakrena užasno ispire, i to svaka koju sam koristila, ručnik za kosu mi je sav mrljav :rofl:

Da, idem ja na kesten, to će najbolje bit. Ehhh :kava:

Damolina
12.03.2010., 14:03
Zmijica, koju boju si koristila za tu vatreno srvenu?

Ja kad sam koristila Wellatton, bila je prekrasna, prevatrena ( ja sam inače dosta blijedog tena, sa ponekom bjegicom, plavo-zelene oči) tako da mi crvena super paše, ali ovo ispiranje i bljeđenje bolje me ubija.

A koje boje su tvoji ručnici kojima brišeš kosu?Moji su bjeli, možda zato vidim ispranu boju?:lol:

Mislim, šalu na stranu, ja kosu perem 2 puta tjedno, s tim da ju 2 puta šamponiram i ispirem, a koistim Fructisovšampon i regenerator, iako ću sad preći na običan šampon od koprive ili breze jer sam počela dobivati ljuskice neke po glavi, pa mi frizerka rekla da je od tih šampona..:eek:

Moja prirodna boja je smeđa, ali sam godinama bila plava, onda sam ju obojila na prerodnu smeđu i svejedno se ispirala, ali šta radi ova crvena, to je čudo jedno..

VAl Denton, onda me kužiš o čem pišem...
Meni je kesten lijepa boja, ali j moram biti posebna, vatrena, čak i po cijenu ručnika!:rofl:

Zmijica
12.03.2010., 15:30
Zmijica, koju boju si koristila za tu vatreno srvenu?
Frizer me farbao sa Keune, onda sam ja sama s Wella Colorado, br. 8.46

Isti smo koloritet :cerek:, smeđa kosa, blijedi ten, nekad sam imala pjegice ljeti (sad dosta bježim od sunca pa ih dugo ne vidjeh na nosu :D)

Mislim, šalu na stranu, ja kosu perem 2 puta tjedno, s tim da ju 2 puta šamponiram i ispirem, a koistim Fructisovšampon i regenerator
Mislim da ti je to - to. Meni su inače Fructisi bili propast, rezanci od kose.
Jednom sam oprala kosu s Keune za svakodnevno pranje i izblijedila je u tom jednom pranju kao u 3 moja uobičajena :eek:
E sad, koji šampon će ti pasati... ja svoj Alter ego ne mijenjam za niš! (pisala sam o njemu na Crvenoj kosi)

Meni je kesten lijepa boja, ali j moram biti posebna, vatrena, čak i po cijenu ručnika!:rofl:
Ma tko jebe ručnike :rofl:
Kupi crvene! :D

Damolina
12.03.2010., 21:34
Ma tko jebe ručnike :rofl:
Kupi crvene! :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

white panties
13.03.2010., 11:53
vidim da dosta cura kaze kako su se farbale u plavo i da im se kasnije kosa ofucala i da je izgledala kao metla.
nisam vidjela da je neko spomenuo njegu i odrzavanje kose, za one koje se farbaju u plavo.
ja sam ranije bila plava i kosa mi je bila fenomenalna, i to godinama, jer sam isla kod odlicne frizerke, koja je mi je pazljivo posvjetljivala kosu, i jer sam koristila dobre proizvode za kosu-redken je super.
a onda sam preselila u drugu zemlju i tu su mi kojekakve frizerke koje nemaju pojma o zivotu unistile kosu, dobila sam metla efekat, te sam se kasnije morala prefarbati u smedje, sto mi je inace prirodna boja, i koju mrzim.

inace ten svijetal, zuckast.
kosa tamno smedja.
oci tamno zelene.
i sa tamnom kosom si djelujem isprano, a sa svijetlom, sa hladnijim nijansama, moje tamno zelene oci dodju do izrazaja, a boja mi ne odudara previse od koze te dobijem jedan fin i mek efekat.
takodje si izgledam njeznije i zenstvenije kada sam svijetla.

sad samo moram pregrmiti svoju traumu od frizera te krenuti u akciju.

ps, jedno pitanje.
kako je najbolje poceti posvjetljivati kosu, iz tamno smedje prvo u neku svijetlo pepeljasto smedju, pa onda istu tu boju sa svijetlijim pramenovima?
jer ja sam ranije posvjetljivala kosu jako oprezno i postepeno.
prvo malo svjetllijih pramenova, pa onda jos malo svjetlijih pramenova, i tako dalje?
a sada me ovde savjetuju da prefarbam citavu kosu 5-6 nijansi svjetlije?:S
i to odjednom?
nije li to previse stetno za kosu??

hvala ako mi neko zna odgovoriti.

stella luna
23.03.2010., 09:01
pa sigurno da je štetno za kosu posvjetljivanje triba ić postepeno.a kako uopće se i može posvjetlit kosa 5 6 nijansi odjednom :confused:

stella luna
23.03.2010., 09:08
sad ja imam pitanje,imam trenutno svijetlo smeđu boju.dugo godina sam bila crna i postepeno sam se posvjetljivala.a sad bi ja tila stavit par pramenćića ne presvijetlih nego tipa boja meda prošarana sa smeđim.frizerka me nagovara da će mi bit super a ja još skupljam hrabrosti.inače imam tamniju put(ne pretamnu jer izbjegavam sunce) i smeđe oči a obrve mi nisu tamne.kao mala imala sam skroz zlatno plavu kosu prirodno je svijetlo smeđa ali od mora i sunca je skroz bila posvjetlila.šta vi mislite dali da se ohrabrim i to napravim???

ana_renata
23.03.2010., 09:19
pa sigurno da je štetno za kosu posvjetljivanje triba ić postepeno.a kako uopće se i može posvjetlit kosa 5 6 nijansi odjednom :confused:

kako misliš kako:rolleyes:?

pa kako ja iz tamno smeđe dođem u svijetlo plavu?
koliko je to nijansi, aj izbroji :D?

blajh, boja.. u name it..

stella luna
23.03.2010., 09:42
kako misliš kako:rolleyes:?

pa kako ja iz tamno smeđe dođem u svijetlo plavu?
koliko je to nijansi, aj izbroji :D?

blajh, boja.. u name it..

A na šta ti liči ta kosa kasnije na slamu treba ić postepeno da bi to bilo dobro

ana_renata
23.03.2010., 10:19
A na šta ti liči ta kosa kasnije na slamu treba ić postepeno da bi to bilo dobro

:/
nije istina

keune, 9% hidr, 40 min (ko što piše u uputstvima) i to je to

pa nemogu ja koja se farbam vec deset godina stalno ić postepeno,
s izrastom..

ne bojam ja cijelu kosu iz smeđe u plavu odjednom pa da ću sad ić laganini s pramenovima, pa sve gušće i gušće (tu sam fazu prošla)

sad imam samo izrast bojat i to je to :)

Compson
26.03.2010., 11:19
Imam zeleno-plave oči, jakoooo svijetlu put i prirodno plavu kosu koju već godinama farbam u najtamnije smeđe :cerek:
Često čitam prigovore na takvu kombinaciju puti i boje kose, ali osobno mi se jako sviđa 'Snjeguljica look' :) I mislim da uopće ne izgledam 'darkerski' ili 'kao smrt', pogotovo jer mi je kosa valovita/kovrčava... Također, većina ljudi ne može vjerovati kada im kažem da sam prirodno plavuša, izgleda zaista prirodno. Imala sam razne boje na glavi, ali crna mi je definitivno br. 1!
Sviđa mi se na Zooey Deschanel i Katy Perry pogotovo:

http://www.tvfanatic.com/files/zooey-deschanel-photo.jpg

http://deluxecelebrities.com/wp-content/uploads/2009/03/katy-perry.jpg

Ovo sam ja (tu sam si izravnala kosu):

http://i42.tinypic.com/i20riv.jpg

Dijaa
31.03.2010., 23:17
ja sam uvjerena kako meni najbolje stoji kad je kosa prošarana pramenovima... kad je svugdje jednaka onda djeluje ko perika, umjetno... a prirodno sam svijetlo smeđa ili tamno plava, svejedno... sa svijetlim očima, sivo-zelenim... put je svjetlija, ljeti pocrnim. a htjela bih kontrast s očima, da oči dođu do izražaja, i kad nisam našminkana... volim tamniju kosu, s odsjajima, jer je sjajnija, a sad sam crna (nije mi loša, al je svugdje jednaka pa djeluje umjetno)...
što mi preporučujete?

monika_wxw
03.04.2010., 11:43
Takodjer me buni moja boja kose i ona koju bih zeljela.
Često se zaigram ovdje....al nekad ni to ne pomaze!

http://www.dailymakeover.com/

leptirica_17
05.04.2010., 18:12
bok ljudi......

evo ovak, ja imam tamnu put i tamno smedje oci i trenutno tamnosmedj kosu......

prije sam imala neku slabo bakrenu pa mi je dosadila pa sam se odlucila u tamnu i do nedavno mi je bila crna... sad se na smedju isprala.... uglavnom mislila sam ovaj put nesto jacu bakrenu kao na primjer ove dvije

http://entimg.msn.com/i/Emmys05/MarciaCros_Cohen_5987684_600_273x400.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v228/tyran01/mylene_farmer_bercy.jpg

Meni se vise svidja ova jaca sam neznam kako bi mi stajala jer sam prije imala bakrenu s slabijim pigmentom od ove dvije

plzz hlp

~StarPrincess~
05.04.2010., 18:36
crvena kosa
zelene oci
po zimi full svijetle puti
po ljetu polutamna

aj lajk i decko lajk i frendovi, pa je ok aj ges :)

franzferdinand
09.04.2010., 12:35
Imam zeleno-plave oči, jakoooo svijetlu put i prirodno plavu kosu koju već godinama farbam u najtamnije smeđe :cerek:
Često čitam prigovore na takvu kombinaciju puti i boje kose, ali osobno mi se jako sviđa 'Snjeguljica look' :) I mislim da uopće ne izgledam 'darkerski' ili 'kao smrt', pogotovo jer mi je kosa valovita/kovrčava... Također, većina ljudi ne može vjerovati kada im kažem da sam prirodno plavuša, izgleda zaista prirodno. Imala sam razne boje na glavi, ali crna mi je definitivno br. 1!
Sviđa mi se na Zooey Deschanel i Katy Perry pogotovo:

http://www.tvfanatic.com/files/zooey-deschanel-photo.jpg

http://deluxecelebrities.com/wp-content/uploads/2009/03/katy-perry.jpg

Ovo sam ja (tu sam si izravnala kosu):

http://i42.tinypic.com/i20riv.jpg

Koju boju koristiš? Odlično ti stoji ta boja, a ja sam u istoj situaciji. Zelene oči, svijetla, svijetla put i prirodno plava, ali mi definitivno bolje stoji smeđa kosa. S plavom izgledam nekako anemično, dok me ta smeđa baš "podigne" i oči mi više dođu do izražaja.

Compson
16.04.2010., 10:22
Joj u principu nemam pravila i ne koristim samo jednu boju...
Farbam se svaki mjesec i kosa mi jako lako prima pigment pa tako nekad uzmem smeđu sa crvenim odsjajem, nekad potpuno crnu, nekad tamnosmeđu... Pa mi je na glavi u principu mix svega i svačega :ne zna:

Shiney
16.04.2010., 14:41
e meni pomoć isto! :D svjetla put,tamno smeđe oči,trenutno pofarbana kosa,nesto između crne/odsjaj crvene i ljubičaste) dojadilo mi to! ja bi u neku narančastu! :D mislim onako pristojnu neku,vise bakrenu. bi sličilo to na kaj? il mozda smeđu,al ne znam koji nijansu.

amarantha
12.05.2010., 13:49
Iman modre plave oci i svijetlu put...ali ima onako roskasti odsjaj..trenutno mi e prirodna plava boja..ali tila bi taaamno smeđu onako da baca na ljubičastu ili crvenu nesto tipa mahagonij ali jace ljubicasto crveno nego smede... ili je bolje crna? iako mi crna nie bas draga...oce ova tamno ljubicasta..mahagonij isticat puno roskasti ten?

evo ovakvu boju bi ja http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss/415-marron-glace-/-chatains-et-bruns.aspx ili ovako nesto http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss/550-acajou-/-rouge-et-acajous.aspx ...ali san plava i neznan oce ispast ovako tamna? (u frizera naravno..)
također san citala neke druge postove i kazu da se nikad nemos rjesit crvenog pigmenta??! a ako pustis kosu da izraste?

amarantha
12.05.2010., 16:24
e meni pomoć isto! :D svjetla put,tamno smeđe oči,trenutno pofarbana kosa,nesto između crne/odsjaj crvene i ljubičaste) dojadilo mi to! ja bi u neku narančastu! :D mislim onako pristojnu neku,vise bakrenu. bi sličilo to na kaj? il mozda smeđu,al ne znam koji nijansu.

koju boju si koristila?

asleep
19.05.2010., 22:56
ja bih se u narančasto obojala al ne znam hoće mi to stojati:ne zna:
molim za savjet:)....inače imam svjetlo smeđu kosu,plave oči i normalnu put,ni svijetlu ni tamnu ali je više svijetla nego tamna:)

Apple Pie
25.05.2010., 18:38
Evo i ja bi trebala savjet

Prirodna kosa mi je neka tamno do srednje smeđa.. mišljenja sam da mi i ne stoji baš najbolje pa se eto farbam

sad imam neku svijetlo smeđe-crvenkastu nijansu i to već jako dugo i sad bi ja promjenu

stavila bih plave pramiće.. e sad, kak će to meni stajat :confused: već sam bila plava i znam da mi je bilo čist fajn, ne znam što me tjeralo da se prefarbam.. :rolleyes: al to je bilo prije..
oči su mi svijetlo smeđe, kažu ljudi jantarne, vuku na naračastu :rofl:
a put mi je božemeoslobodi bijela da bijelija ne može biti i naravno uz to se veže hrpa pjegica čiji broj raste čim je sunca više

ajmo ljudi pomagajte :moli:

Amnesia23
25.05.2010., 20:28
Evo i ja bi trebala savjet

Prirodna kosa mi je neka tamno do srednje smeđa.. mišljenja sam da mi i ne stoji baš najbolje pa se eto farbam

sad imam neku svijetlo smeđe-crvenkastu nijansu i to već jako dugo i sad bi ja promjenu

stavila bih plave pramiće.. e sad, kak će to meni stajat :confused: već sam bila plava i znam da mi je bilo čist fajn, ne znam što me tjeralo da se prefarbam.. :rolleyes: al to je bilo prije..
oči su mi svijetlo smeđe, kažu ljudi jantarne, vuku na naračastu :rofl:
a put mi je božemeoslobodi bijela da bijelija ne može biti i naravno uz to se veže hrpa pjegica čiji broj raste čim je sunca više

ajmo ljudi pomagajte :moli:

Ja sam ti isto ful blijeda i sad sam se ofarbala u svjetlije,ja imam zelene oči.Sad izgledam još bljeđe sa svjetlijom kosom...fkt svjetlija kosa bolje stoji ljudima sa onako normalnom puti :rolleyes:

tobleronica
28.05.2010., 10:03
I ja imam svijetal ten, ne baš previše svijetal ali eto... Stvarno ne znam kako bih ga opisala. I zelene oči, upadljivo zelene oči ali tamnije nijanse. Prirodna kosa mi je pepeljasto - plava ali ju već godinu dana farbam u crno. Sviđalo mi se kada stavim rumenila na obraze i oči su mi više dolazile do izražaja. Ali, ne volim crnu obju zbog toga što mi je nekako obična... Tako da večeras - sutra idem na posvjetljivanje kose (pod brigom sam, nadam se da će biti neka lijepa nijansa jer je ispalo da ja želim tamno - plavu boju sa svjetlijim pramenovima koji izgledaju kao da je kosa posvijetlila na suncu). Nadam se da će biti OK. Pri tome stavljam i ekstenzije. Samo čekam da me frizer pozove kada dođu poručene ekst. Postavit ću slike kada sve uradim.

0merta
29.05.2010., 14:13
Ja sam svjetle puti, sa pjegicama, oči - plave, a kosa prirodno tamnija, točnije tamno - smeđa, iako mi na ljeto znaju kod čela izbit malo svjetlije vlasi :D ..a s vremena na vrijeme se ofarbam sa L'orealovom Casting Creme Gloss, nijansa 200 - Ebony Black ili 300 - Darkest Brown ili kombinacija te dve, da malo 'obnovim' boju. Sjećam se kad mi je jednom neko reko, jel se ti farbaš u crno, jesi ti inaće PLAVA ?? S obzirom na tako svjetlu put i plave oči. Ja reko :eek: neeee...heheh. A jedna mi je frendica rekla; Jao šta ti imaš PLAVE oči ?? :lol: Kao nije skužila iza naočala, hahah. Neznam kako bi mi stajale neke svjetlije nijanse, sviđa mi se ovako kako je. :)

ivana.2302
03.06.2010., 09:41
Ja sam dosta blijeda, rozi podton, inače prirodno svijetlo-smeđa (tamno plava) sa svijetlim obrvama i zelenim očima a bila sam dugo godina crna i sada sam crvena. I stoji mi. :)

isto i meni.samo sta sam plava vec 2 godine. i sad se planiram obojat tocnije sutra, u neku prirodno plavu/svijetlo svijetlo smeđu.da bude sta priodnije.jer mije kosa ispucala i suha je :/

0merta
10.08.2011., 20:36
Pozz, željela bi malo promjenit boju, inače mi je prirodno tamno smeđa, svijetle sam puti sa plavim očima. Koja boja bi mi još pristajala, a da ne idem previše u ekstreme i da je ne oštetim jako ?? Kad bi htjela neku boju meda/karamele (http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/casting-creme-gloss/630-caramel-/-miels-glossy.aspx), da li bi morala blajhat se prvo ili bi mi se primila ? Ili bi morala uzeti neku za dvije nijanse svjetliju da bi dobila to što želim ? Da li bi dobila barem ovakvu (http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/223753_2204960477678_1057361326_2536620_4643680_n. jpg), ako već ne može svjetlija ?

TheEmpress
10.08.2011., 20:39
Mislim da bi s par nijansi svijetlijom bojom ili farbanjem s 9% hidrogenom dobila približno to što želiš.

Sha
04.11.2011., 19:06
Evo nesto jako interesantno shto sam iskopala nedavno, interaktivni test nazalost vise ne funkcionira ali zato su sve informacije precizne opsezne i prva liga :top:

O BOJI ZA KOSU : http://www.thescienceofpersonaldress.com/hair_color_test.htm

O BOJI OCIJU: http://www.thescienceofpersonaldress.com/eye_color_test.htm

O TONU TENA: http://www.thescienceofpersonaldress.com/skin_color_test.htm

Ja sam uzivala samo tako citajuci i pregledala sam cijelu arhivu, da ne povjerujes da je materijal copyrighted josh od 85' :eek: :s :s :s :s

Nadam se da ce i vama biti od koristi :cerek::cerek::cerek::cerek:

Tonnie
05.11.2011., 01:24
Evo nesto jako interesantno shto sam iskopala nedavno, interaktivni test nazalost vise ne funkcionira ali zato su sve informacije precizne opsezne i prva liga

O BOJI ZA KOSU : http://www.thescienceofpersonaldress.com/hair_color_test.htm

O BOJI OCIJU: http://www.thescienceofpersonaldress.com/eye_color_test.htm

O TONU TENA: http://www.thescienceofpersonaldress.com/skin_color_test.htm

Ja sam uzivala samo tako citajuci i pregledala sam cijelu arhivu, da ne povjerujes da je materijal copyrighted josh od 85' :eek: :s :s :s :s

Nadam se da ce i vama biti od koristi :cerek::cerek::cerek::cerek:

prezanimljvi su linkovi ! hvala ti ! :top:

nina**
24.01.2012., 16:44
ja sam isti takav slučaj, blijeda put, smeđe oči i smeđa kosa (ne pretamna, nekakva srednja smeđa nijansa, u djetinjstvu je bila svijetlo svijetlo smeđa gotovo plava)..obrve su mi tamne, gotovo crne..
isprobala sam tamnije nijanse ali onda mi se bljedoća još više ističe..
crvena mi nije baš odgovarala, kao ni ljubičasta..
plavu nisam isprobala ali mislim da mi ne bi odgovarala zbog obrva..
trenutno imam prirodnu boju kose, a to je nekakva smeđa, ni tamna, ni svijetla..neka bezvezna..:rolleyes:

koda si mene opisala :lol: ja bi se pofarbala u neku svijetliju npr: boju meda ali brinu me te tamne obrve ... jel bi to išlo zajedno ???

blue-bird
16.04.2012., 16:06
Pozdrav :). Pitala bih i ja za savjet :). Kome platinasto plava boja dobro stoji?
Inače mi je prirodno kosa otprilike ton 7 (http://www.google.hr/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/n_7.jpg&sa=X&ei=wjOMT-y0L6L-4QTfwOy5CQ&ved=0CA0Q8wc&usg=AFQjCNGAtoOB3E26gERrDy1mqBQqH3UIMA), znači svijetlo smeđa. Jednom sam se obojala u tamniju smeđu i užasno mi je stajala. Dakle samo mi svjetlije boje stoje, a kao dijete sam i plava bila :).
Trenutačno sam srednje/svijetlo plava i dobro mi stoji, ali bih htjela još svjetliju plavu, platinastu plavu. Njegujem kosu i nije mi niti ofucana niti kao metla. :D.
Što se tiče tena, prirodno sam svijetla, ne presvijetla, ali nisam ni tamna. Žuti sam podton pa brzo potamnim na suncu, iako većinu godine zapravo nisam tamna. Obrve mi također nisu tamne, ton 7 kao i prirodna kosa, ali stavljam olovku na njih jer mi se nekako čine presvijetle.
Oči su mi svijetlo smeđe sa žutom...
Stavila bih sliku, ali nemam niti jednu slikanu sa dobrim digitalnim, znači da su boje realne....

counselor troi
16.04.2012., 16:58
blue bird- mislim da si malo "pretopla" za platinastu...

pitala bih i ja za savjet, imam tamno smeđe oči, svijetli ten s ružičastim obrazima i prirodno tamno plavu kosu s pepeljastim odsjajem (znači - miš). iako mi je prirodna boja skroz ok, rado bih promjenila boju pa me zanima što biste predložile...

Hairdo
16.04.2012., 17:49
Pozdrav :). Pitala bih i ja za savjet :). Kome platinasto plava boja dobro stoji?
Inače mi je prirodno kosa otprilike ton 7 (http://www.google.hr/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/n_7.jpg&sa=X&ei=wjOMT-y0L6L-4QTfwOy5CQ&ved=0CA0Q8wc&usg=AFQjCNGAtoOB3E26gERrDy1mqBQqH3UIMA), znači svijetlo smeđa. Jednom sam se obojala u tamniju smeđu i užasno mi je stajala. Dakle samo mi svjetlije boje stoje, a kao dijete sam i plava bila :).
Trenutačno sam srednje/svijetlo plava i dobro mi stoji, ali bih htjela još svjetliju plavu, platinastu plavu. Njegujem kosu i nije mi niti ofucana niti kao metla. :D.
Što se tiče tena, prirodno sam svijetla, ne presvijetla, ali nisam ni tamna. Žuti sam podton pa brzo potamnim na suncu, iako većinu godine zapravo nisam tamna. Obrve mi također nisu tamne, ton 7 kao i prirodna kosa, ali stavljam olovku na njih jer mi se nekako čine presvijetle.
Oči su mi svijetlo smeđe sa žutom...
Stavila bih sliku, ali nemam niti jednu slikanu sa dobrim digitalnim, znači da su boje realne....

platinasta - ni za živu glavu. za tebe je ona o kojoj sam na plavoj kosi pričala s from a nuthouse - http://i43.tinypic.com/n1tt03.jpg.

pitala bih i ja za savjet, imam tamno smeđe oči, svijetli ten s ružičastim obrazima i prirodno tamno plavu kosu s pepeljastim odsjajem (znači - miš). iako mi je prirodna boja skroz ok, rado bih promjenila boju pa me zanima što biste predložile...

ajme, duboka zima :cerek:

tamnosmeđa, duuuboko smeđe-bakrena (deepest auburn)

counselor troi
16.04.2012., 18:15
hvala, hairdo... imala sam sve živo na glavi (osim crne) i sve mi je prilično dobro stajalo, pa me zanima objektivno mišljenje :D
više mi se sviđaju hladnije nijanse kose na meni ,ali možda dam priliku ponovno toj boji. nije mi se previše sviđala prije par godina na meni, ali imala sam ju par mjeseci za "smirivanje kričavo crvene, pa je možda bila crvenija nego što bi trebala biti

i hvala na oduševljenju mojim coloringom, ljudi to prvo pohvale na meni, a i meni je super to što si puno boja mogu priuštiti

blue-bird
16.04.2012., 19:03
platinasta - ni za živu glavu. za tebe je ona o kojoj sam na plavoj kosi pričala s from a nuthouse - http://i43.tinypic.com/n1tt03.jpg.

Svjetlija sam i žuti podton mi nije toliko izražen kao modelu na slici, a prirodna kosa mi je tek malo tamnija od njene pa mi ne bi bilo smisla ni bojati se u tu boju jer razlike neke ne bi ni bilo.. Ja se inače bojam u 1517 keune, dobro mi stoji, samo sam mislila probati svjetliju pa nisam sigurna, jer mi je i ovako svijetla pa ako bih je još više posvijetlila, onda bi ju sigurno i isušila, a i teško bi mi bilo potamniti je ako mi bude loše stajalo pa pitam :).

counselor troi
16.04.2012., 23:22
nego, hairdo, malo si me zbunila... zar nije pravilo da uz hladni ten ide i hladna kosa,a uz topli topla kosa...

buba-e
16.04.2012., 23:37
i ja trazim savjet :)

blijeda put, svijetlo zelene oci, neutralni podton, prirodno sviiiiijetlo smedja kosa. zadnijih 6 godina sam tamno smedja, bojam se :)

razmisljam da u plavo odem, pa me zanima koja bi mi nijansa plave pristajala?

hvala :)

Hairdo
17.04.2012., 11:43
nego, hairdo, malo si me zbunila... zar nije pravilo da uz hladni ten ide i hladna kosa,a uz topli topla kosa...

tako je, ali deep winter je na samoj granici s deep autumn tipom. jako rijedak tip a opet jako zahvalan - može povući ponešto od toplog, a i od hladnog. to je kao vennov dijagram, baš si na prijelazu i možeš si dopustiti malo slobode. blago tebi! :top:

i ja trazim savjet :)

blijeda put, svijetlo zelene oci, neutralni podton, prirodno sviiiiijetlo smedja kosa. zadnijih 6 godina sam tamno smedja, bojam se :)

razmisljam da u plavo odem, pa me zanima koja bi mi nijansa plave pristajala?

hvala :)

pogledaj na plavoj kosi post od from a nut house, prvu sliku. jedna fina boja kamilice :top:

Luciferia
17.04.2012., 15:34
Ima tko ideju koja bi boja kose bila savršena za tamno smeđe-zelene oči i svijetlo maslinastu put? Prirodno sam tamno smeđa.. i kosa mi je kanirana :zubo:.
Nekakva srednje smeđa s toplim odsjajem ili nešto tako?
Ne bih nešto pretamno, jer mi ne paše uz lice.

Iva_na
17.04.2012., 16:12
Moze neki prijedlozi i za mene :)

Trenutno imam smedju kosu, srednja smedja, boja cokolade, tako nesto.. Malo bi ju posvijetlila (tj. frizerka ce).. Inace imam svijetliju put, plave oci (tamnije plave), mislim da sam hladni ton i mislim da mi zlatne, narancaste i opcenito tople nijanse ne stoje nikako..

A htjela bi neku promjenu, smedju kosu imam vec zadnjih 5 godina, sad bi nesto novo..

buba-e
17.04.2012., 20:01
tako je, ali deep winter je na samoj granici s deep autumn tipom. jako rijedak tip a opet jako zahvalan - može povući ponešto od toplog, a i od hladnog. to je kao vennov dijagram, baš si na prijelazu i možeš si dopustiti malo slobode. blago tebi! :top:

pogledaj na plavoj kosi post od from a nut house, prvu sliku. jedna fina boja kamilice :top:

hvala puno, na tu sa eventualno jos par svijetlijih pramenova sam i mislila ic. :)))

1001noc
17.04.2012., 22:21
koda si mene opisala :lol: ja bi se pofarbala u neku svijetliju npr: boju meda ali brinu me te tamne obrve ... jel bi to išlo zajedno ???

Ja mislim da bi išlo. a ako i nebi, uvijek možeš posvjetlit malo obrve:)

1001noc
17.04.2012., 22:23
Moze neki prijedlozi i za mene :)

Trenutno imam smedju kosu, srednja smedja, boja cokolade, tako nesto.. Malo bi ju posvijetlila (tj. frizerka ce).. Inace imam svijetliju put, plave oci (tamnije plave), mislim da sam hladni ton i mislim da mi zlatne, narancaste i opcenito tople nijanse ne stoje nikako..

A htjela bi neku promjenu, smedju kosu imam vec zadnjih 5 godina, sad bi nesto novo..

pramenići jako sitni i puno njih, i tako par puta.a ako ti vuku na žuto, preko toga neki pepeljasti preljev

Lila R.
17.04.2012., 22:53
a koji je ovo tip, tj. koja boja kose paše takvom tipu: prirodno tamnosmeđa kosa, oči smeđe, ten vrlo svijetao, podton žuti što se tiče pudera; ali kao da vuče na hladno, jel' to moguće uopće? koja boja kose najviše paše?

Iva_na
18.04.2012., 07:11
pramenići jako sitni i puno njih, i tako par puta.a ako ti vuku na žuto, preko toga neki pepeljasti preljev

a koje boje pramencici? plavi?

runolistSA
18.04.2012., 10:56
Ima tko ideju koja bi boja kose bila savršena za tamno smeđe-zelene oči i svijetlo maslinastu put? Prirodno sam tamno smeđa.. i kosa mi je kanirana :zubo:.
Nekakva srednje smeđa s toplim odsjajem ili nešto tako?
Ne bih nešto pretamno, jer mi ne paše uz lice.

ti i ja smo slicne po opisu iako svoju kosu ne dozivljavam kao tamno smedju, mozda vise srednje. mozda sam u krivu, ko zna :D
uglavnom, nasla sam se sa tom svojom kosom koju samo blago satiram i osvjezim mjesavinom plavih boja koje idu na zlatno. koristim keune. ne znam omjere, ja to odokativnom metodom. nekad farbam samo korijen, nekad vrhove, nekad prstima prodjem kroz kosu.
boja je smedja i topla, blago satirana i to izgleda prirodno jer ne izvlacim pramenove. i sama sebi, a i drugima izgledam puno bolje i zdravije nego kad sam forsirala crvene nijanse.

fairy wings
21.04.2012., 17:31
da cujem prijedloge za mene :)
smedje-zelene oci, svijetla put, zuti podton, godinama se farbam u plavo, sad
sam se zazeljela malo promjene

Luciferia
21.04.2012., 18:30
ti i ja smo slicne po opisu iako svoju kosu ne dozivljavam kao tamno smedju, mozda vise srednje. mozda sam u krivu, ko zna :D
uglavnom, nasla sam se sa tom svojom kosom koju samo blago satiram i osvjezim mjesavinom plavih boja koje idu na zlatno. koristim keune. ne znam omjere, ja to odokativnom metodom. nekad farbam samo korijen, nekad vrhove, nekad prstima prodjem kroz kosu.
boja je smedja i topla, blago satirana i to izgleda prirodno jer ne izvlacim pramenove. i sama sebi, a i drugima izgledam puno bolje i zdravije nego kad sam forsirala crvene nijanse.
I ja "forsiram" crvene nijanse i mislim da mi ni ne stoje baš :D.
Zapravo želim svoju prirodnu boju :facepalm: ali znam da će mi ubrzo dosaditi, tj. da neću ni dočekati da mi skroz izraste moja prirodna :D. Ne znam.. Vidjet ću :D.
Ako već uspije izrasti, vjerojatno samo onda nabacim kakve srednje smeđe pramenove ili nešto slično.
Mah, kad bih ja stalno mijenjala boje :o.

blue-bird
22.04.2012., 10:50
da cujem prijedloge za mene :)
smedje-zelene oci, svijetla put, zuti podton, godinama se farbam u plavo, sad
sam se zazeljela malo promjene

Kakva ti je prirodna? Jesi se ikad u tamnu obojati?
Meni je kosa isto plava trenutno, svijetla sam i žuti podton kao i ti, samo što su mi oči svijetlo smeđe- žute..
I tamnija smeđa mi je užasno stajala. Djelovala sam starije, umornije, ispijeno nekako, ma loše :D.
Tako da ako ti je plava dosadila, možda bolje napravit pramenove, možda boja meda i svijetlo smeđe? Da ne radiš neke drastične promjene ako nisi sigurna kako će ti to stajati?
A opet, ako si prirodno smeđa/ tamnije smeđa, možda ti to baš treba..

Galadriel
22.04.2012., 21:11
evo da i ja isprobam ;)
zeleno-plave oci, topli podton relativno svijetla put (ne snjeguljica svijetla),, koja boja bi mi bila najbolja da istakne oci i da ide uz put?

coccolina
22.04.2012., 21:39
ovako.....imam jako jako svijetlu put i svijetlo plave oci (nekad sivkaste) i zadnjih 7,8 god se farbam u tamnosmedje ( neko sam vrijeme bila crvena a prije farbanja plava) i sad imam namjeru probat se ofarbat u nesto plavo...tocnije puno sitnih pramenova plavih i boje meda jer mi je dojadilo slusati sa svih strana kako sam pre blijeda......mislite da moze izgledati ok svo to "blijedilo"? :P

fairy wings
23.04.2012., 19:39
Kakva ti je prirodna? Jesi se ikad u tamnu obojati?
Meni je kosa isto plava trenutno, svijetla sam i žuti podton kao i ti, samo što su mi oči svijetlo smeđe- žute..
I tamnija smeđa mi je užasno stajala. Djelovala sam starije, umornije, ispijeno nekako, ma loše :D.
Tako da ako ti je plava dosadila, možda bolje napravit pramenove, možda boja meda i svijetlo smeđe? Da ne radiš neke drastične promjene ako nisi sigurna kako će ti to stajati?
A opet, ako si prirodno smeđa/ tamnije smeđa, možda ti to baš treba..

prirodno tamno plava-svijetlo smjedja, siva bez sjaja.
zamislila sam neku karamel boju...
tamna mi ne stoji nikako, jos me vise problijedi, izgledam bolesno

vilawonder
20.07.2012., 23:22
Može pomoć još jednoj neodlučnoj po pitanju odabira boje kose?:D Imam nekakve zeleno plave oči (kad plačem više mi vuku na zelene:o), izuzev ljetnih mjeseci kad potamnim blijedi ten a prirodna kosa mi je tamno smeđa koja je sada posvjetlila na suncu.Mislim da mi prirodna boja kose ne odgovara, izgledam si nekako isprano sa tako tamnom bojom kose a ten i oči su mi svjetli.Helpajte mi, stvarno mi je dosadila smeđa boja koju ima svaka druga cura.Unaprijed zahvaljujem:)

bibi:)
08.08.2012., 11:44
boja meda :)

ako si tamnosmeđa odi kod frizerke pa postupno idite u svjetliju nijansu i onda pramenovi. ali ta boja mi je :cerek:

V element
02.10.2012., 14:45
Imam tamne oči i skoro crne obrve, a put svjetla i roskasta, koja boja?
Rekli su mi da možda tamna čokolada?

bibi:)
08.10.2012., 16:34
Imam tamne oči i skoro crne obrve, a put svjetla i roskasta, koja boja?
Rekli su mi da možda tamna čokolada?

Tamno-smeđa sigurno, ali idi u neku koja je npr. 3 nijanse od crne. Ako ti se to svidi, možeš probati eksperimentirati sa još ovih par do crne.

Ja sam ista kao ti, samo plave oči :)

pink5
23.10.2012., 19:59
cure, može mala pomoć?
Imam tamnosmeđu boju kose, tamnosmeđe oči i tamnije puti, žuti podton. Puklo me da mijenjam boju kose, ali ne znam u koju:ne zna:

CherylT
24.10.2012., 17:46
Trebam i ja savjet :)

Inače imam jaaako svijetlu put, srednje plave oči i obrve smeđe. Hladnog sam podtona. Dugo sam bila platinasta plavuša ali mi je dosadilo to sivo/bijelo... Trenutno imam svijelo smeđu kosu(ili tamnoplavu) zahvaljujući nesposobnim frizerkama :( Koje boje bi mi još pristajale? Da nabacim pramenove na ovu svijetlo smeđu. Npr. medeno plavo, biserno, ili možda bakreno plavo...? :confused:

U tamno ne idem, to jedino znam :)

Loza
25.10.2012., 19:12
Svijetle sma puti, plavih očiju. prije sam imala plave pramenove, i sad se farbam u svijetlo smeđu. problem kod mene je da nakon nekog vremena postanem narančasta, i to izgleda koma. nebi se htjela farbati u crno.. ima li meni pomoći? :ne zna:

SweetBabyDolly
29.10.2012., 12:38
Eto da se i ja opišem jer ni ja više ne znam koja bi mi boja najbolje odgovarala...

Prirodna mi je kosa pepeljasto plava i kao da imam prirodne pramenove boje meda, sada sam obojena u svijetlo plavu, imam plavo zelene oči, svijetlu put (nešto između roskaste i žućkaste), obrve su mi isto pepeljasto plave.
Već sam napisala da sam trenutno svijetlo plava (hladno plava), čini mi se da mi je ipak presvijetla, pod nekim svijetlom izgleda baš neprirodno. Tamnosmeđe mi nikako ne stoje, a niti svjetlije smeđe...nekako me "zatvore". Dosta sam sitne građe i imam baby face :). Kosa mi je tanka. Da li da probam sa nešto tamnijim plavim nijansama? Tipa boja meda ili tako nešto?

Bilo kakav savjet dobro došao! Hvala:cerek: