PDA

View Full Version : Ispis s fakulteta

ul7
15.04.2008., 00:10
Koja je procedura kad se ispisujete s faxa i koliko se placa?

I pitanje 2.:
Ako je smjer na kojem sam studirao prestao postojat u 12. mjesecu prosle godine,a ja se iz odredjenih razloga nisam mogao ispisati,i kako izgleda necu moci nego tek u 6. mjesec,sto ce bit s mojim dokumentima,svjedodzbom i to... Ono,kvragu valjda su ih duzni cuvat,stavit u arhivu a ne bacit il stajaznamsta sve ne :misli: . Utjesite me :)

Misery24
15.04.2008., 16:25
Ne znam za tvoj faks, ali ja sam svojedobno došla na agronomiju i to u vrijeme prijemnih (gužva do bola) i samo rekla: "Ja bi se ispisala." Teta uzela index, malo sam pričekala, dobila svjedodžbu natrag i ostale papire i to je bilo to. Ne znam zašto bi se to trebalo plačat....?

houpi
15.04.2008., 16:39
platiš 1 kunu za molbu koju moraš napisat. :)

sara tancredi
15.04.2008., 16:41
dokumente ti sigurno nisu bacili :)

ana-marija_19
15.04.2008., 17:02
imam i ja jedno pitanjce u svezi toga.naime,trenutno sam na jednom faksu,međutim namjeravam ponovo upisati drugi.sad me zanima moram li se ja prvo ispisati s faksa koji trenutno pohađam da bi mogla pristupit prijemnom?

chevrolet
15.04.2008., 17:42
imam pitanje pa ako mi netko moze pomoci bilo kakvom informacijom bila bih jako zahvalna. ispisala bi se s trenutnog fakulteta. e sad postoji li mogucnost prebacivanja na drugi fakultet? cula sam da postoji ako su srodni fakulteti. moze li se prebaciti s prava na ekonomiju, s obzirom da sam redovni student prve god bez placanja ili ponovno moram ici na prijemni?

Skater
15.04.2008., 18:10
imam i ja jedno pitanjce u svezi toga.naime,trenutno sam na jednom faksu,međutim namjeravam ponovo upisati drugi.sad me zanima moram li se ja prvo ispisati s faksa koji trenutno pohađam da bi mogla pristupit prijemnom?

to i mene zanima

i još: ako ne treba ispisati sa faxa, kolko treba da se ispišemo, dal se to može u 1 danu? :ne zna:

alexxx
15.04.2008., 19:25
ne. :)

Ne znam za tvoj faks, ali ja sam svojedobno došla na agronomiju i to u vrijeme prijemnih (gužva do bola) i samo rekla: "Ja bi se ispisala." Teta uzela index, malo sam pričekala, dobila svjedodžbu natrag i ostale papire i to je bilo to. Ne znam zašto bi se to trebalo plačat....?ista priča na filozofskom. :)

turd12
15.04.2008., 19:34
Zašto bi se uopće netko ispisao ? Svako mjesto je dragocjeno i ima ljudi koji bi dali sve da upadnu i koji znaju da to stvarno žele. I trebalo bi se plaćati nešto barem radi reda, za one kojima je faks zajebancija pa se ono...odluče ispisati pa opet sljedeće godine upisati.

Prebacivanje je druga stvar.

umorna__
15.04.2008., 19:44
placa se na nekim faksevima. ja pmf platila ispis 250 kn, koma!!!!

umorna__
15.04.2008., 19:44
Zašto bi se uopće netko ispisao ? Svako mjesto je dragocjeno i ima ljudi koji bi dali sve da upadnu i koji znaju da to stvarno žele. I trebalo bi se plaćati nešto barem radi reda, za one kojima je faks zajebancija pa se ono...odluče ispisati pa opet sljedeće godine upisati.

aj ne seri, koji ku*rac si tu da moraliziraš ili? :rolleyes: get a life.

turd12
15.04.2008., 19:58
Pa nisam ti ništa rekao. :ne zna: uglavnom . . .

houpi
15.04.2008., 20:26

ha. pa što nije normalno da se ne treba ništa platiti, jer ako si upisan na neki faks, a zapravo ne studiraš onda država bezveze daje novce za tebe? :ne zna: onda bolje da se takvi ispišu, besplatno. :ne zna:

alexxx
15.04.2008., 20:51
Zašto bi se uopće netko ispisao ? Svako mjesto je dragocjeno i ima ljudi koji bi dali sve da upadnu i koji znaju da to stvarno žele. I trebalo bi se plaćati nešto barem radi reda, za one kojima je faks zajebancija pa se ono...odluče ispisati pa opet sljedeće godine upisati.neki ljudi žele na drugi faks, a neki uopće više ne žele studirat. a ovi što bi sve dali da upadnu i koji znaju da to stvarno žele nek se pripreme za prijemni. :)

Misery24
15.04.2008., 21:11

Nemoj zezat?! Pa, koji su ti to trošak kao naveli da ga moraš platit? Stvarno prvi glas..

ana-marija_19 & Sk8er boy, slobodno pristupite na prijemni. Čak i ako traže original neki dokument na prijemnom, a taj je na prvom faksu, može se "izvuć" i zamjenit sa kopijom dok prijemni nije gotov.

Skater
15.04.2008., 23:18

kako da se pobogu prebacim s ekonomije na filozofski :ne zna:

anyway, nekim čudom ja imam origanlne dokumente kod sebe jer sam ih donio naknadno pa su ih samo poštambiljali i vratili, nego mene najviše zanima: ako upadnem na prijemnima na drugi fax stignem li se onda ispisati sa ovoga jer ne znam kolko ta procedura vremenski traje( dal je moguće ispisati se u 1-2 dana )?

ul7
15.04.2008., 23:26

Jebote. 250kn za ispis. Pljacka.
Inace, vidim, neki trebaju pisat molbe, neki ne, valjda svaki fax ima svoja pravila.

ul7
15.04.2008., 23:29
Ne znam za tvoj faks, ali ja sam svojedobno došla na agronomiju i to u vrijeme prijemnih (gužva do bola) i samo rekla: "Ja bi se ispisala." Teta uzela index, malo sam pričekala, dobila svjedodžbu natrag i ostale papire i to je bilo to. Ne znam zašto bi se to trebalo plačat....?

Znaci to se odmah obavi, ne treba cekat. I uzeli su ti index, a od nekih sam cuo da poniste pa vrate i index.

ul7
15.04.2008., 23:31
dokumente ti sigurno nisu bacili :)

E, hvala, ali ti si 'naivni idealist' pa ne znam treba li ti vjerovat. :mig:
A i meni se cini da ih ne bi trebali 'zametnut' ipak su to moji dokumenti.

sara tancredi
15.04.2008., 23:36
E, hvala, ali ti si 'naivni idealist' pa ne znam treba li ti vjerovat. :mig:
A i meni se cini da ih ne bi trebali 'zametnut' ipak su to moji dokumenti.

:rofl::rofl::rofl:

dobra :s

alexxx
15.04.2008., 23:40
stignem li se onda ispisati sa ovoga jer ne znam kolko ta procedura vremenski traje( dal je moguće ispisati se u 1-2 dana )?stigneš. procedura traje par minuta. bar na ffzg.

najbolje ti je pitat u referadi, možda si neki mali birokratski um voli stvarat privid da je važan tako da odugovlači, al sumnjam. al ipak provjeri da ne bi poslije bilo nismo znali.

al ono, ja sam to odradila doslovno u par minuta. :)

Dandelion
16.04.2008., 14:22
sve ti zavisi od faksa do faksa.jednostavno odi u referadu i pitaj jer ovak nećeš ništ puno više saznat.
kod mene opet nije ispis bio gotov u roku par minuta jer prvi put kad sam došla prvo sam morala napisat zamolbu, i onda je to išlo kod dekana valjda na odobrenje i on se morao potpisat na molbu. pa u mi rekli da dođem za nekih tjedan dana opet...
tak da, bolje pitaj u referadi i amen

Dadushka
16.04.2008., 16:18
moze li se prebaciti s prava na ekonomiju

i mene ovo zanima :ne zna:

ana-marija_19
16.04.2008., 17:16

a zašto se na bi ispisala ako mislim da sam pogriješila u odabiru svog budućeg zanimanja?ti koji su ostali bez mjesta očito nisu dovoljno učili da bi upali na faks.uostalom ja plaćam punu školarinu i mislim da nema potrebe za ovakvim prodikama.

btw...hvala svima na odgovorima:)

ana-marija_19
16.04.2008., 17:19
a što se dokumenata tiče-pa zar vi niste dobili odmah prvi dan faksa originale?mi smo uz indeks dobili sve dokumente natrag.

Skater
17.04.2008., 01:53
a što se dokumenata tiče-pa zar vi niste dobili odmah prvi dan faksa originale?mi smo uz indeks dobili sve dokumente natrag.

nope
kod nas oni koji su predali original dokumente kad je bio upis nisu dobili natrag, fax ih je zadržao i sad ako ih žele natrag moraju kupiti molbu za 30 kn koju trebaju ispuniti, ali kao trebaju imati neki izniman razlog da im se vrate dokumenti :rigo:
ja sam donio naknadno i samo su poštambiljali i vratili mi

Misery24
17.04.2008., 09:07
Znaci to se odmah obavi, ne treba cekat. I uzeli su ti index, a od nekih sam cuo da poniste pa vrate i index.

Vratili su mi index, sorry ak sam se krivo izrazila. :)
Samo mi je lupila tamo štambilj da sam se ispisala i isto tako na svjedodžbu srednje škole i to je bilo to.

Sk8er boy kaže:
stignem li se onda ispisati sa ovoga jer ne znam kolko ta procedura vremenski traje( dal je moguće ispisati se u 1-2 dana )?

Kao što vidiš, neki faksevi imaju svoju proceduru, pa se to zna odužiti, zato najbolje pitati.
Ali, evo ti recimo moj primjer: Ja sam bila upisana na Agronimiji i izašla na prijemni na Učiteljskom faksu, gdje sam predala originale koje sam imala kod sebe. Kad sam saznala da sam upala, otišla sam na Učiteljski sa kopijama i zamolila tete da mi daju original završne svjedodžbe da se mogu otić ispisati sa Agronomije. Tamo, kao što sam rekla sam sve obavila u roku odmah (i to za vrijeme gužve prijemnih ispita) i odmah se vratila na Učiteljski sa original papirom, tako da nije bilo nikakvog problema.

Jedino sam naknadno sa iksicom imala malih problema, jer su mi je ovi na Agronomskom zaboravili poništit, pa sam se morala tamo vraćat, ali to tek najesen. :D

Nadam se da će ti sve super proć i da ćeš naletiti na super ljude u referadi! :D :D :D

MissLestrange
17.04.2008., 09:22
na pravnom faksu se plaća 150 kn kod ispisivanja... bar je tak prije bilo. zanimljivo kako se na nekim drugim fakultetima ne plaća...

ana-marija_19
17.04.2008., 10:21
nope
kod nas oni koji su predali original dokumente kad je bio upis nisu dobili natrag, fax ih je zadržao i sad ako ih žele natrag moraju kupiti molbu za 30 kn koju trebaju ispuniti, ali kao trebaju imati neki izniman razlog da im se vrate dokumenti :rigo:
ja sam donio naknadno i samo su poštambiljali i vratili mi

mene samo strah da se neću uspjet ispisat u tako kratkom vremenu(od objave rezultata na prijemnom do upisa)a pogotovo ne zman što ću budem li morala čekat pomicanje liste)

oh my god,jedva čekam 8.mj da sve prođe i da mogu uživat u ljetu:)

Misery24
17.04.2008., 12:05
mene samo strah da se neću uspjet ispisat u tako kratkom vremenu(od objave rezultata na prijemnom do upisa)a pogotovo ne zman što ću budem li morala čekat pomicanje liste)

A ak smijem pitati: o koja 2 faksa je riječ? Možda se nađe netko tko zna kako to tamo točno funkcionira?

I nemoj se ništa brinuti. Bude se sve super riješilo. :)

Ja nekako mislim da je to već postalo rutina, pa da su referade spremne za ispis uoči prijemnih ispita, tako da ne bi trebale previše komplicirati. Možda sam naivna, ali to ljudi non-stop rade.

wolfica
17.04.2008., 12:17
Radila sam u referadi jedno vrijeme. Na fakultetu gdje sam radila ispis se izvrsi za 5 min., besplatno. Moras napisat molbu za ispis tj. ima špranca. Dakle udre se pečat da si ispisan na indeks, na maturalnu svjedodžbu,izvrsi se ispis u bazi studenata i vrate ti se svi dokumenti koje si predao prilikom upisa. Što se tiče prijemnog, ni slučajno se ispisivati sa prethodnog fakulteta dok ne vidis kako si prošao prijemni da nebi popušio na oba fakulteta.

Skater
17.04.2008., 12:20

ma toi mene muči, zato pitam :)

Skater
17.04.2008., 12:22
Kao što vidiš, neki faksevi imaju svoju proceduru, pa se to zna odužiti, zato najbolje pitati.
Ali, evo ti recimo moj primjer: Ja sam bila upisana na Agronimiji i izašla na prijemni na Učiteljskom faksu, gdje sam predala originale koje sam imala kod sebe. Kad sam saznala da sam upala, otišla sam na Učiteljski sa kopijama i zamolila tete da mi daju original završne svjedodžbe da se mogu otić ispisati sa Agronomije. Tamo, kao što sam rekla sam sve obavila u roku odmah (i to za vrijeme gužve prijemnih ispita) i odmah se vratila na Učiteljski sa original papirom, tako da nije bilo nikakvog problema.

Jedino sam naknadno sa iksicom imala malih problema, jer su mi je ovi na Agronomskom zaboravili poništit, pa sam se morala tamo vraćat, ali to tek najesen. :D

Nadam se da će ti sve super proć i da ćeš naletiti na super ljude u referadi! :D :D :D

zahvaljujem :s :s
ja jedva čekam da to sve prođe
i da, kod nas u referadi rade neke nadrkane tete :D

ana-marija_19
17.04.2008., 13:53
A ak smijem pitati: o koja 2 faksa je riječ? Možda se nađe netko tko zna kako to tamo točno funkcionira?

I nemoj se ništa brinuti. Bude se sve super riješilo. :)

Ja nekako mislim da je to već postalo rutina, pa da su referade spremne za ispis uoči prijemnih ispita, tako da ne bi trebale previše komplicirati. Možda sam naivna, ali to ljudi non-stop rade.

Trenutno sam ekonomija u st,a namjeravam na novinarstvo/filozofski/hrv.studije i to mi je najveći problem jer nemam namjeru u par dan ić u st pa u zg pa se opet iz zg vraćat u st itd....

ul7
18.04.2008., 01:57
Vratili su mi index, sorry ak sam se krivo izrazila. :)
Samo mi je lupila tamo štambilj da sam se ispisala i isto tako na svjedodžbu srednje škole i to je bilo to.

Dakle udre se pečat da si ispisan na indeks, na maturalnu svjedodžbu,

Udru pecat na svjedodzbu srednje skole? Zasto to?
Mislim,to mi je malo ono... sta oni imaju sa svjedodzbom srednje skole...

Misery24
18.04.2008., 12:49
Udru pecat na svjedodzbu srednje skole? Zasto to?
Mislim,to mi je malo ono... sta oni imaju sa svjedodzbom srednje skole...

Pa, ta završna svjedodžba, ostane kod njih i prilikom upisa na njoj bi ti trebao biti štambilj "Upisan/a na taj i taj faks, sa tim i tim datumom", da se to zna kad ti tu svjedodžbu koristiš u neke svrhe.
Isto tako prilikom ispisivanja moraju lupiti žig na kojem piše da si se ispisala. Ili kad diplomiraš dobiješ na toj istoj svjedodžbi žig da si diplomirala. Tekkad se ispišeš ili završiš faks, dobiješ je natrag.

Znači, dok imaš veze sa faksom, tj. nisi ga završila, ta svjedodžba govori dokle si došla. Jel si stala na srednjoj školi, ili si upisala faks, ili taj isti faks prekinula. Tek kad dobiješ diplomu, onda ti ta svjedodžba, ajmo reć, ne treba.

ana-marija_19
18.04.2008., 14:06
fuck,sad sam baš i ja malo kopala po dokumentima i primijetila da mi nema maturalne.a je li ja mogu otić u svoju bivšu srednju školu po novu maturalnu svjedodžbu i to donit na upise,pa nakon što obavim to,ispisat se sa starog faksa?

POLUDIT ĆU!!!:)

Misery24
18.04.2008., 14:54
fuck,sad sam baš i ja malo kopala po dokumentima i primijetila da mi nema maturalne.a je li ja mogu otić u svoju bivšu srednju školu po novu maturalnu svjedodžbu i to donit na upise,pa nakon što obavim to,ispisat se sa starog faksa?

POLUDIT ĆU!!!:)

Vjerojatno je nemaš, jer je na tvom faksu. Većina fakseva zadržava original maturalne svjedodžbe. Ali, možeš otić u svoju referadu i reć nek ti je izvade (kopiraj im original, ak baš žele imati nešto u tvom fasciklu dok im je ne vratiš). Mislim da ti srednja nema pravo izdat novi original, već eventualno napravit preslik originala, što možeš napraviti i za 50kn kod bilo kojeg javnog bilježnika. Ali, neke srednje to rade besplatno, pa se raspitaj.

Taj preslik ima istu vrijednost kao i original, pa možeš i to napraviti, da ne gubiš živce. :D

ana-marija_19
18.04.2008., 15:17
Vjerojatno je nemaš, jer je na tvom faksu. Većina fakseva zadržava original maturalne svjedodžbe. Ali, možeš otić u svoju referadu i reć nek ti je izvade (kopiraj im original, ak baš žele imati nešto u tvom fasciklu dok im je ne vratiš). Mislim da ti srednja nema pravo izdat novi original, već eventualno napravit preslik originala, što možeš napraviti i za 50kn kod bilo kojeg javnog bilježnika. Ali, neke srednje to rade besplatno, pa se raspitaj.

Taj preslik ima istu vrijednost kao i original, pa možeš i to napraviti, da ne gubiš živce. :D

ja pri predaji dokumenata za prijavu za prijemni mogu dati ovjerene kopije ali pri upisu moraju bit originali koliko ja znam,što je meni ogroman problem s obzirom da sam trenutno u splitu a faks koji namjeravam upisati je u zagrebu.

Misery24
18.04.2008., 15:25
Kužim, ali pri ispisu će ti isto trebati original maturalne svjedodžbe, zbog žiga. Tako da ne možeš izbjeći ovaj scenarij: odlazak za Zagreb na prijemni sa ovjerenim kopijama, kad saznaš da si upala odlazak u Split na ispis gdje ćeš dobiti original svjedodžbu i onda opet za Zagreb na upis. Ali, ako brineš zbog vremena, vjerujem da imaš fore bar od tjedatn dana od objavljivanja rezultata do samih upisa da sve obaviš.

E, da i prvo provjeri u svojoj školi jel ti mogu oni napraviti ovjerene preslike da ne moraš plaćati kod javnog bilježnika 50 kn po komadu.

ana-marija_19
18.04.2008., 15:58
hvala puno na odgovorima,nadam se da će to sve upalit,a u krajnju ruku mogu nekoga u splitu angažirat da me ispiše pa nekako da mi pošalje dokumente....ugl dosta bi bilo živciranja,ma bit će sve ok(nadam se).thnx:)

Misery24
18.04.2008., 16:18
Sad mi je palo napamet da ne bi bilo loše da pitaš na svom faksu jel te može neko ispitati u tvoje ime, na način da mu daš punomoć baš u tu svrhu. Napravite punomoć kod bilježnika gdje piše da opunomoćuješ tu i tu osobu u svrh da te ispiše iz faksa i onda ne bi trebalo biti problema: kad dođe vrijeme ta osoba ode sa punomoći na faks, ispiše te i pošalje ti papire.

fassgodard
18.04.2008., 22:17
Dakle udre se pečat da si ispisan na indeks, na maturalnu svjedodžbu,izvrsi se ispis u bazi studenata i vrate ti se svi dokumenti koje si predao prilikom upisa. .

Čekaj......te svjedodžbe dobivam natrag i s njima se mogu upisati na drugi faks???
Jer,nemam nijedan primjerak osim onog koji je kod glavnog tajnika.

Misery24
19.04.2008., 08:28
Čekaj......te svjedodžbe dobivam natrag i s njima se mogu upisati na drugi faks???
Jer,nemam nijedan primjerak osim onog koji je kod glavnog tajnika.

Pa, ako su ti svi papiri originalni na faksu, onda prilikom ispisa ih dobivaš natrag i s njima možeš na prijemni na drugi faks.
Ili, ako se ne želiš ispisati sa faksa dok ne saznaš jesi li upao na taj drugi faks, odeš do referade i tražiš da ti daju originale na korištenje zbog prijemnog, a njima napraviš obične kopije ako to traže dok im ne vratiš originale ili se dođeš ispisati.

Ivanka0000
06.06.2008., 11:54
Upisana sam na jedan fakultet, ali odustajem od njega, nisam dala ni jedan ispit, koristila sam samo studentska prava. Sada planiram ići probati na drugi i moram si podići dokumente za prijamni.

Budući da radim još uvijek preko studentskog servisa, zanima me, dali u trenutku mog ispisa sa fakulteta, meni prestaje i mogućnost rada preko ugovora ili bez obzira što više nisam na fakultetu, ugovor s sc-om traje do 9 mj?

Q83
07.06.2008., 11:38

pa ostane kod njih ona zavrsna orginal svjedodzba o maturi...

Lady Undómiel
10.07.2008., 14:15
Vezano za to, ja sam se ispisala s faksa
i sad moram po ugovor ali ne znam jel i dalje vrijedi to student servis ili ti ona članska...

houpi
10.07.2008., 14:34
Vezano za to, ja sam se ispisala s faksa

koliko vremena ti je trebalo da se ispišeš? :o

tinčica
08.06.2009., 18:08
e ovak... imam pitanjce...
ove godine upisujem faks... i sad, htjela bi na filozofski, i na još jedan. s tim da je prijamni i upis na taj drugi prije nego na filozofski koji bi radije htjela.
ako ja upadnem na taj drugi, i upišem ga... jel se mogu ja ispisat s tog, ako vidim da mogu upast na filozofski na smjer koji želim? jel se to može?

tomimo
08.06.2009., 18:31
I mene zanima jel moguce se upisat ne fakultet i nakon par dana se ispisat i upisat na drugi....?

iksd90
18.08.2009., 13:49
ja se baš ovih dana... tj za tjedan dana namjeravam ispisati iz faksa u Zg i upisati drugi... samo da se vrate s godišnjeg :rofl: brucošica sam, upisala sam pred mjesec dana... nadam se da nemaju neke pretjerane želje da mi rade problem od ispisa....:( bar ne bi smjeli :confused:

efos
18.08.2009., 14:00
ja se baš ovih dana... tj za tjedan dana namjeravam ispisati iz faksa u Zg i upisati drugi... samo da se vrate s godišnjeg :rofl: brucošica sam, upisala sam pred mjesec dana... nadam se da nemaju neke pretjerane želje da mi rade problem od ispisa....:( bar ne bi smjeli :confused:

Ne brini nece nitko plakat. Bit ces ispisana ako to zelis.

iksd90
18.08.2009., 20:01
hahahahahaha :rofl: samo kad neće bit suza:top: XD

AnteVoziStoju
19.08.2009., 07:17
ako se zelite upisati na drugi fax taj fax ce vjerovatno zahtjevat da se ispisete iz prvog tek kad ste 100% postali clan tog drugog faxa.

electric_barbarella
19.08.2009., 10:34
ako se zelite upisati na drugi fax taj fax ce vjerovatno zahtjevat da se ispisete iz prvog tek kad ste 100% postali clan tog drugog faxa.

zakaj? pa ti imash pravo studirati na dva faxa?

marxsy
19.08.2009., 10:54
Ni meni to nije baš jasno budući da svatko ko želi može studirati na dva fakulteta samo što se vjerojatno jedan mora plaćati budući da ćeš najvjerojatnije biti vanredan studend.

1+1=11
27.10.2009., 17:34
Ja sam danas bio da se ispišem....zamislite ....daju mi neku zamolbu da ispunim ( sta ih moram molit da me ispišu :rofl: ) još me traže x-icu ( naravno izgubljena je :rofl: ) još su ti tajnici tako glupavi ljudi , nervozni ne smiješ im se ni obratit ....sad sam preljut mogao bi ubit nekog...sutra ako se budi tako ponasali na*ebali su.....i da još moram platit 250 kn....javim sutra kako je bilo ako se danas ne ubijem.

gildor
14.07.2010., 10:42
priej dva dana sam se ispisao s prava, platio 150 kn, lupili mi zig u index, na svjedodzbu... blalbalbal... ali i dalje se mogu logirat na studomat, prijavit ispit, i tamo mi ka visoko učilište piše PFZ????!!! :O
WTF?

jackall
14.07.2010., 10:49
priej dva dana sam se ispisao s prava, platio 150 kn, lupili mi zig u index, na svjedodzbu... blalbalbal... ali i dalje se mogu logirat na studomat, prijavit ispit, i tamo mi ka visoko učilište piše PFZ????!!! :O
WTF?

I ostat će ti to, ništa se ne briše. Ja se još mogu ulogirat na studomat a ispisala sam se prije godinu dana. Piše mi bivši faks i da nemam pravo korištenja studomata na visokom učilištu.

Glavno da ti imaš onaj papir na kojem ti piše da su te ispisali. I ponesi si username i password za studomat kad budeš išao na upise jer ćeš koristit taj stari.

gildor
14.07.2010., 10:54
uff... puno ti hvala. Sad sam to cisto bzvze isao provjerit pa sam se zabrinuo, a mislim da ne bih prezivio jos jedan susret s nasom birokracijom, pogotovo ne po ovoj vrucini... Aha znaci moram uzet te podatke na upis sada opet. okej. thnx.

Doll House
14.07.2010., 11:20
WTF?

Ma nemoj zaj...:eek: Ja kad sam se ispisivala s prava u Mostaru, platila sam 100 KM.:kava: :rolleyes:

gildor
19.07.2010., 12:03
Zna li netko ista o odjavljivanju iksice btw, to mi je netko spomenuo... zar ju oni ne odjave kad sam obavljao ispis... :S Kao da ne mogu dobit novu dok ne odjavim staru, jel to sve napravljeno ispisom, ili je za ixicu neka druga procedura?

zagreb4ever
19.07.2010., 13:42
I ostat će ti to, ništa se ne briše. Ja se još mogu ulogirat na studomat a ispisala sam se prije godinu dana. Piše mi bivši faks i da nemam pravo korištenja studomata na visokom učilištu.

Glavno da ti imaš onaj papir na kojem ti piše da su te ispisali. I ponesi si username i password za studomat kad budeš išao na upise jer ćeš koristit taj stari.

ugl,ja sam se takoder ispisala sa faksa(redovni),prije 10 dana,sutra idem na ffzg se upisat.koja je procedura sa tim papirom gdje mi pise da sam ispisana i kome to trebam pokazati. takoder za studomat,te podatke,jel trebam nekome rec da sam ispisana sa starog faksa i da imam to korisnicko ime ili sta?
i na kraju ta iksica,takoder mi na starom faksu nisu nista rekli,jel moram isto na upisu rec da imam vec tu iksicu il kaj'?

niko i ništa
19.07.2010., 13:54
Ne znam dal to spada ovdje ali ja sam se prošle godine ispisao s jednog faxa i upisao drugi e sad bi ovaj trebao ponavljat e sad dal mogu redovno?

gildor
19.07.2010., 14:24
ugl,ja sam se takoder ispisala sa faksa(redovni),prije 10 dana,sutra idem na ffzg se upisat.koja je procedura sa tim papirom gdje mi pise da sam ispisana i kome to trebam pokazati. takoder za studomat,te podatke,jel trebam nekome rec da sam ispisana sa starog faksa i da imam to korisnicko ime ili sta?
i na kraju ta iksica,takoder mi na starom faksu nisu nista rekli,jel moram isto na upisu rec da imam vec tu iksicu il kaj'?

hahahahahah... isto sam se prije 10 dana ispisao, isto sutra idem na ffzg :D
pa valjda tamo staru svjedodzbu pokazemo di su nam lupili zig o ispisu, i kazes da imas jmbag... a za ixicu fkt ne znam, i to me brine malo, mada ce nas i bez toga lako upisat, samo je pitanje kada ce bit ixica

asleep
21.07.2010., 20:42
ne znam jel ovo spada ovdje..zanima me ako se ispišemo sa nekog faksa na kojem smo bili redovni i bez plaćanja i upišemo drugi faks,jel taj novi moramo plaćati ili opet gledamo kako smo rangirani na listama? i da,ako ga moramo plaćati jel plaćamo samo prvu godinu ili moramo sve godine studiranja,ne znam kako je sad po novom zakonu

asleep
22.07.2010., 16:06
ne znam jel ovo spada ovdje..zanima me ako se ispišemo sa nekog faksa na kojem smo bili redovni i bez plaćanja i upišemo drugi faks,jel taj novi moramo plaćati ili opet gledamo kako smo rangirani na listama? i da,ako ga moramo plaćati jel plaćamo samo prvu godinu ili moramo sve godine studiranja,ne znam kako je sad po novom zakonu

jel netko zna?

Barbi:)
22.07.2010., 16:08
na fpzg-u se plaća 50 kuna :o

straw20
07.09.2010., 08:36
Pričate o nekakvim molbama za ispis, pa me interesira jel već postoji obrazac za molbu koji treba ispuniti, a koji se kupi na faksu ili bih ja trebala pisati nekakvu molbu?:eek:

Evo, vratila sam se s, uskoro, bivšeg fakulteta.
Postupak ispisivanja teče ovako :
1) kupite za 30 kuna obrazac molbe u skriptarnici
2) ispunite molbu tako da samo upišete svoje podatke i na crticu molba za napišete : ispis s fakulteta
3) predate index i molbu u urudžbeni ured
4) sutradan vam vrate sve vaše dokumente

i voila! Ispisani ste!:)

p.s. ništa se ne plaća

zekipeki
19.09.2010., 13:26
Zanima me ako sam se ispisala sa faksa,da li se mogu ponovno upisat na taj faks kroz par godina i dali mi se priznaju predmeti koje sam položila (ostao mi je jedan predmet iz 1.god i 6 iz druge ) i dali moram ponovno na prijemni??

Pegula 777
19.09.2010., 13:35
Zanima me ako sam se ispisala sa faksa,da li se mogu ponovno upisat na taj faks kroz par godina i dali mi se priznaju predmeti koje sam položila (ostao mi je jedan predmet iz 1.god i 6 iz druge ) i dali moram ponovno na prijemni??

Ne samo da moraš na prijemni,nego ako se oćeš ponovo upisat,moraš polagat državnu maturu!!! Tako da ti se više isplati zamrznit godinu (za to moraš imat neki opravdan razlog) nego se ispisat pa ponovo upisat! Ali najtočnije informacije će ti dat u studentskoj referadi

zekipeki
19.09.2010., 21:58
Ne samo da moraš na prijemni,nego ako se oćeš ponovo upisat,moraš polagat državnu maturu!!! Tako da ti se više isplati zamrznit godinu (za to moraš imat neki opravdan razlog) nego se ispisat pa ponovo upisat! Ali najtočnije informacije će ti dat u studentskoj referadi

A dal znaš dal mi se priznaju predmeti koje sam položila ili moram baš sve ispočetka??

asleep
23.02.2011., 13:59
A dal znaš dal mi se priznaju predmeti koje sam položila ili moram baš sve ispočetka??

Koliko ja znam, to ovisi o profesorima.. Ti pišeš molbu da ti se priznaju položeni predmeti i onda samo o njima ovisi hoće to uvažiti ili ne

Moje pitanje- jel moguće ispisati se sa fakulteta i odmah iduće akademske godine upisati isti, samo drugu studijsku grupu?

*Cupcake*
15.03.2011., 16:06
Ja imam pitanje. Pokusat cu biti sto jednostavnija :)

Upisala sam prije 2 godine fakultet X. I onda mi se nije svidio i ove godine sam se prebacila na drugi fakultet X2.

No ja se NISAM ispisala s fakulteta X1, vec sam se direktno prebacila na fakultet X2, jer me nisu trazili nikakvu potvrdu za ispis ni nista.

I sad mene zanima, jel se ja MORAM ispisati sa X1? Jer mi na studomatu pod njegovim imenom stoji da nisam upisana u tekucu godinu i da nemogu koristiti njegova prava bla bla bla. Al me zanima da li se MORAM ispisati iz tog fakulteta ili nemoram, mogu ostavit ovak?

little gypsy
06.04.2011., 18:52
Jel itko zna koliko se plaća ispis sa Ekonomskog fakulteta u Zagrebu? izvanredno sam bila upisala.. Koliko će me doć sve ukupno, znači onaj obrazac molbe u skriptarnici šta se kupi, i sami ispis, jer sam čula da se plaća na ekonomiji oko 150, pa čak i do 200kn :eek:? pliz ako netko zna da napiše..:s

Dorée
31.05.2011., 01:33
Je li odma vraćaju papire? Ne moram valjda čekat do sutra:ne zna:

Demona
01.06.2011., 18:18
Je li odma vraćaju papire? Ne moram valjda čekat do sutra:ne zna:

Meni su odmah vratili

blekky7
01.06.2011., 19:43
ljudi, jel se fakat ispis s faksa plaća? :eek:

Demona
01.06.2011., 20:00
ljudi, jel se fakat ispis s faksa plaća? :eek:

Ja sam ga platila 150 ili 200kn, ne sjećam se više točno.
Ali svaki fax vodi svoju politiku što se toga tiče.

blekky7
02.06.2011., 15:12
Ja sam ga platila 150 ili 200kn, ne sjećam se više točno.
Ali svaki fax vodi svoju politiku što se toga tiče.

ma baš divno... :mad: :rolleyes:

Dorée
08.06.2011., 16:30
ma baš divno... :mad: :rolleyes:

Da, još i to.:kava:
I jel treba ponijet x-icu? Nemam je kod sebe trenutno..

Demona
08.06.2011., 23:26
Da, još i to.:kava:
I jel treba ponijet x-icu? Nemam je kod sebe trenutno..

Ja sam svoju donjela i pitala ženu hoće li mi ju prerezat, žena mi se nasmijala i rekla da ako baš želim, može :rofl:
Objasnila mi je da ju oni samo u sustavu ponište, ne i fizički :D

Mr.TamborineMan
09.06.2011., 17:47
do kad je najbolje obavit ispis? ja sam planirao oko 9.7. kad potvrdim namjeru upisa na drugi faks

Dorée
16.06.2011., 02:39
Ja sam svoju donjela i pitala ženu hoće li mi ju prerezat, žena mi se nasmijala i rekla da ako baš želim, može :rofl:
Objasnila mi je da ju oni samo u sustavu ponište, ne i fizički :D

:rofl:
Dobro onda znači nije bitno, btw. trebala si reć da ti prereže, dramatičnosti radi.:zubo:

Demona
16.06.2011., 06:31
:rofl:
Dobro onda znači nije bitno, btw. trebala si reć da ti prereže, dramatičnosti radi.:zubo:

Si luda :D
Pa ta ixica jos uvijek donosi razno razne popuste na autobus i slično. Iako imam i ovu s novog faxa pa sam teoretski i mogla prerezat jednu :rofl:

Dorée
17.06.2011., 03:21
Si luda :D
Pa ta ixica jos uvijek donosi razno razne popuste na autobus i slično. Iako imam i ovu s novog faxa pa sam teoretski i mogla prerezat jednu :rofl:

Koliko još onda vrijedi?Ma ja sam svoju dala prijateljici, pa nisam ni koristila baš.
A za ove neke popuste može i index, glavno je da si student.:D

Btw. koliko im treba vremena da te ispišu?:)

Demona
17.06.2011., 08:03
Koliko još onda vrijedi?Ma ja sam svoju dala prijateljici, pa nisam ni koristila baš.
A za ove neke popuste može i index, glavno je da si student.:D

Btw. koliko im treba vremena da te ispišu?:)

Eto moj dečko ima 30godina i još uvijek mu vrijedi :D
Odnosno, dok god izgledaš dovoljno mlado, prolaziš s njom kao student u muzejima, kartama za autobus i slično.
A kad subvencija ode s nje...hm, odmah čim je ovi u referadi blokiraju.

Ako ne uletiš u referadu u vrijeme upisa godina i sličnog što se odvija u 7.mj., treba im manje od 5 minuta

Dorée
18.06.2011., 19:56
Eto moj dečko ima 30godina i još uvijek mu vrijedi :D
Odnosno, dok god izgledaš dovoljno mlado, prolaziš s njom kao student u muzejima, kartama za autobus i slično.
A kad subvencija ode s nje...hm, odmah čim je ovi u referadi blokiraju.

Ako ne uletiš u referadu u vrijeme upisa godina i sličnog što se odvija u 7.mj., treba im manje od 5 minuta

Nisam to znala, super. :zubo: Hvala na odg.:)

acid alice
28.06.2011., 12:21
ljudi, kaj sve treba nosit za ispis sa faksa? (osim indeksa, molbe za ispis)
jel zna netko dal se plaća ispis sa pbf-a?
oni koji su "propali studenti" koliko ćete dana ranije tražiti ispis sa faksa pa ić nosit papire na novi faks?

GroovyCat
29.06.2011., 12:00
Da li trebam donjet dokument s ispisa s fakulteta pri upisu na drugi fax, ako sam na tom faxu studirala izvanredno? jel ima to ikakve veze uopće???

Demona
29.06.2011., 12:06
Da li trebam donjet dokument s ispisa s fakulteta pri upisu na drugi fax, ako sam na tom faxu studirala izvanredno? jel ima to ikakve veze uopće???

Jedini dokument kojeg dobiješ je pečat u index :)
A ne bi štetilo da to uzmeš na upis iako mislim da meni nije trebao.

Blair08
06.07.2011., 13:36
ja sam čula da se na pravu ispis po novom plaća 300kn :eek: idem se ispisati sljedeći tjedan pa ćemo vidjet.

Tourniquet_
06.07.2011., 13:53
Ja sam evo svoj ispis s ERF-a platila 100 kn i bila gotova za 10tak minuta :)

Mr.TamborineMan
06.07.2011., 21:33
Danas se ispisao sa ETF-a.. 5-10 minuta, nema plaćanja, nema molbi
samo predaš iksicu i indeks

Mufffler
06.07.2011., 22:11
druga sam godina na jednom fakultetu i sad namjeravam upisat jedan drugi studij pa me zanima dali se moram prvo ispisat sa svog studija da bi upisao novi ili to mogu pustit samo i neupisat slijedecu godinu?

I jos me zanima dali se bas moram upisat po onom fiksnom roku koji su mi zadali dali se mogu upisat recimo 2,3 tjedna kasnije od zadanog roka

Flojsa
06.07.2011., 22:37
:eek: Kaj? Moram imati žig na svjedodžbi da sam ispisana sa faksa da bi se mogla upisati na drugi? Ja se nisam ispisivala, jednostavno se lani nisam upisala višu godinu.. Kaj sad?

Tourniquet_
07.07.2011., 08:22
:eek: Kaj? Moram imati žig na svjedodžbi da sam ispisana sa faksa da bi se mogla upisati na drugi? Ja se nisam ispisivala, jednostavno se lani nisam upisala višu godinu.. Kaj sad?

Da, žig ti stave na svjedodžbu i u indeks..

Mr.TamborineMan
07.07.2011., 09:38
meni nisu na svjedodžbu.. kopije su ostale na faksu, lupili žig na moj karton na faksu i to je to

blekky7
07.07.2011., 09:43
ja sam se ispisao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jumping: :tulum:

I upao na drugi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :gitara::tulum::jumping: :ziba: :tulum: :ziba::tulum:

epasadsetimisli
07.07.2011., 10:38
Jel ima tko da se ispisivao s FER-a,kakav je postupak?

since07
07.07.2011., 15:10
pozdrav

Jeli moguce da me sa fakulteta ispise druga osoba npr. neko od rodbine,naravno sa mojim indexom ili moram to osobno?

Flojsa
07.07.2011., 15:37
Da, žig ti stave na svjedodžbu i u indeks..
Da, znam da stavljaju...
meni nisu na svjedodžbu.. kopije su ostale na faksu, lupili žig na moj karton na faksu i to je to
... ali očito ne svi. Nisam se ispisivala, jednostavno nisam upisala višu godinu, a svjedodžbe i svi papiri su nam vraćeni nakon upisa tako da nisam imala potrebu ispisivati se i plaćati to. Pitam zato jer sam negdje na forumu pročitala da se to mora imati i da ima veze sa jmbag-om itd. :ne zna:

papaš trumf
07.07.2011., 16:57
Jel ima tko da se ispisivao s FER-a,kakav je postupak?

ja sam neki dan. imaš na internetu zamolbu za ispis, to isprintaš, ispuniš, odeš u knjižnicu po potvrdu da nemaš nikakvih zakasnina, predaš u referadi to dvoje, i idući dan dođeš po prijepis ocjena i rješenje :D
sve skupa traje manje od 5 minuta. čekanje u redu je ono što traje, i to dva dana zaredom :o

to je sve šta ti treba!

epasadsetimisli
07.07.2011., 19:40
ja sam neki dan. imaš na internetu zamolbu za ispis, to isprintaš, ispuniš, odeš u knjižnicu po potvrdu da nemaš nikakvih zakasnina, predaš u referadi to dvoje, i idući dan dođeš po prijepis ocjena i rješenje :D
sve skupa traje manje od 5 minuta. čekanje u redu je ono što traje, i to dva dana zaredom :o

to je sve šta ti treba!

E hvala kralju,olaksao si mi dan:s

horvat1190
10.07.2011., 00:03
Zna li netko proceduru ispisa za fsb? Sto je potrebno od papirologije, treba li sto platit, koliko to traje, itd.

Eric Northman
11.07.2011., 10:24
ja sam čula da se na pravu ispis po novom plaća 300kn :eek: idem se ispisati sljedeći tjedan pa ćemo vidjet.

jesi bila na ispisu? kakva je procedura na pravu (nadam se da mislimo na pravni fakultet u zg-u)? I zašto se pobogu moram ispisat pa zar ne mogu npr biti na nekom faksu izvanredno (nije da mislim bit izvanredno jer nisam upisala 2010. godinu znači da sam izgubila status studenta)

azra2706
12.07.2011., 14:27
kako mene ovo sve zbunjuje, nevjerojatno xD pitanje : redovni sam student na jednom faksu, sad sam u ljetnom roku polagala maturu i upala na zeljeni faks. e sad, prema upisnoj kvoti, upala sam bez placanja. ali posto sam redovan student na jednom, hocu morat placati taj drugi? -.- ili je besplatna prva godina za sve?

oštrilo
12.07.2011., 19:53
kako mene ovo sve zbunjuje, nevjerojatno xD pitanje : redovni sam student na jednom faksu, sad sam u ljetnom roku polagala maturu i upala na zeljeni faks. e sad, prema upisnoj kvoti, upala sam bez placanja. ali posto sam redovan student na jednom, hocu morat placati taj drugi? -.- ili je besplatna prva godina za sve?

Plaćaš... ali kako misliš biti upisana na dva faxa redovno :misli:

matika
14.07.2011., 10:07
:confused: meni na faksu rekli da moram čekat par dana za ispis! da mi odobre molbu... vidim svi vi se ispisali isti dan.

Mr.TamborineMan
14.07.2011., 11:23
ovisi od fakulteta do fakulteta

GarfieldCat
16.07.2011., 22:51
Zbog cega se najcesce ispisujete sa fakulteta? Dosta ljudi poznajem koji su se ispisivali ali nikada ne cujem konkretne odgovore; cujes samo "duga prica" ili "ma" :)
Tezina studija, slaba perspektiva u buducnosti, zasicenje?

Valjda je proces ispisivanja jednak kao i kada diplomiras, dobijes svjedodzbe, ispit zrelosti :) i to je to.

Demona
19.07.2011., 20:51
Plaćaš... ali kako misliš biti upisana na dva faxa redovno :misli:

Zašto je problem studirati 2 faxa redovno?

Osobno poznajem hrpu ljudi koja to radi.
I ne samo to, ne plaćaju niti jedan od ta 2 faxa

Zbog cega se najcesce ispisujete sa fakulteta? Dosta ljudi poznajem koji su se ispisivali ali nikada ne cujem konkretne odgovore; cujes samo "duga prica" ili "ma" :)
Tezina studija, slaba perspektiva u buducnosti, zasicenje?

Valjda je proces ispisivanja jednak kao i kada diplomiras, dobijes svjedodzbe, ispit zrelosti :) i to je to.

Ja sam shvatila da ono što sam studirala na 1.faxu nije bilo nešto što želim učit idućih 5+ godina, nije me veselilo, bilo mi je teško....
Sa 18 godina nisam bila sigurna što želim, pa sam upisala taj fax onako, ajde da vidimo :)
Sa 20 sam ustanovila da znam što želim, spremila prijemni, upala i povukla papire s prijašnjeg faxa, dobila novu ixicu, novi index, napravila novi početak i sad sam sretna :)

mentalny
19.07.2011., 20:57
Otisao sam jer mi je bila puna kapa svega. Nekad moras napunit baterije.

Lady_D
20.07.2011., 17:59
Zakačila se s jednim profesorom koji mi je trebao predavati nekoliko obaveznih kolegija kroz nekoliko godina, a lik mi se toliko zamjerio da ga živog nisam mogla vidjeti (ni dan danas ne mogu).
Danas mi je žao, al da se mogu vratit, opet bi napravila isto.

Lucka102
04.08.2011., 20:36
Moze li mi netko reci je li moguce upisati fakultet, ali uopce ne dolaziti na njega. Tj. upisati se samo zbog studentskih prava. Naime htjela bih pauzirati godinu jer ne znam jos gdje se zelim upisati i onda tu 1 god raditi. Ovak bih mogla raditi preko student servisa.

I jos me zanima ako netko zna jel se onda mogu iduce godine upisat s ovom maturom ili moram opet polagat?

blekky7
04.08.2011., 20:45
Moze li mi netko reci je li moguce upisati fakultet, ali uopce ne dolaziti na njega. Tj. upisati se samo zbog studentskih prava. Naime htjela bih pauzirati godinu jer ne znam jos gdje se zelim upisati i onda tu 1 god raditi. Ovak bih mogla raditi preko student servisa.
Ja mislim da je moguće, tj. da ćeš se svejedno voditi kao student, ali nisam siguran. :misli:
I jos me zanima ako netko zna jel se onda mogu iduce godine upisat s ovom maturom ili moram opet polagat?
Možeš dogodine s ovogodišnjom maturnom ;)

Zek0slav
04.08.2011., 20:56

Ako je neki studijski program koji prima malo studenata onda im možda budeš nedostajala na predavanjima. Posebno ako ima koji nadobudni profesor koji vodi evidenciju o svakom studentu.

Ali inače nemaš beda! :)

Mr.TamborineMan
04.08.2011., 22:00
ne mogu te izbacit s faksa ako ne dolaziš na predavanja

Lady_D
05.08.2011., 01:19
Al ako situacija s plaćanjem faksa ostane kakva je bila ove godine, onda si profućkala mogućnost upisa besplatnog faksa koji zapravo hoćeš studirati.
Znači, ako jedne godine upišeš nešt tek tolko s ciljem upisa godinu iza na drugi faks, tu prvu imaš besplatno (a zapravo ni ne studiraš, samo si tehnički upisana), dok kad upišeš ono kaj hoćeš, plaćat ćeš sljedećih 5 godina.
Ja tak ne bi igrala. Osim ako ti starci nisu krcati lovom pa te ne briga. :hekla:

Lucka102
06.08.2011., 00:58
Al ako situacija s plaćanjem faksa ostane kakva je bila ove godine, onda si profućkala mogućnost upisa besplatnog faksa koji zapravo hoćeš studirati.
Znači, ako jedne godine upišeš nešt tek tolko s ciljem upisa godinu iza na drugi faks, tu prvu imaš besplatno (a zapravo ni ne studiraš, samo si tehnički upisana), dok kad upišeš ono kaj hoćeš, plaćat ćeš sljedećih 5 godina.
Ja tak ne bi igrala. Osim ako ti starci nisu krcati lovom pa te ne briga. :hekla:

Ja sam shvatila da ako se redovno upisem iduce godine na neki drugi faks da je i dalje besplatno. Mislila sam da placaju samo vanredni studenti i oni koji su upali ispod crte :confused:

Lady_D
06.08.2011., 02:27
Krivo si shvatila. Vanredni su plaćali oduvijek, plaćat će i dalje, oni nemaju veze s ovim. Pomak crte nikad nije bio kriterij za plaćanje.

Ove je godine navrat-nanos donesena odluka da školarinu plaćaju svi oni koji ne upisuju fakultet po prvi puta - iznimke su bili oni koji su mjenjali studijsku grupu/-e unutar faksa pa su morali na novi prijemni.

Lucka102
06.08.2011., 11:01
Krivo si shvatila. Vanredni su plaćali oduvijek, plaćat će i dalje, oni nemaju veze s ovim. Pomak crte nikad nije bio kriterij za plaćanje.

Ove je godine navrat-nanos donesena odluka da školarinu plaćaju svi oni koji ne upisuju fakultet po prvi puta - iznimke su bili oni koji su mjenjali studijsku grupu/-e unutar faksa pa su morali na novi prijemni.

ajme hvala sto si mi rekla! Onda je znaci bolje da samo pauziram bez da se igdje upisujem, onda cu imati besplatno prvu god. kad upisem iduce god, jel tak? Valjda sam dobro shvatila :confused:

Lady_D
06.08.2011., 12:33
Sad si dobro shvatila, bolje je pauzirati. :mig:

blekky7
06.08.2011., 15:08
Moj savjet ti je da ne pauziraš, nego lijepo upiši faks i završi ga odmah (u roku).

Nemoj se premišljat i nemoj ništa mijenjat.

Nemoj da ti poslije bude krivo kao meni kad izgubiš godinu. ;)

celtic_fan
06.08.2011., 16:53
a moj savjet je da joj ne daješ glupe savjete... :kava:

ak ne zna kaj hoće, nek pričeka godinu..
s tvojim savjetom bi samo napravila istu glupost ko i ti...

ToperHarley
22.08.2011., 16:53
pozz
zna li netko dali se mogu ispisati sa fakulteta (velv) bez da platim puni iznos godine. upisao sam izvanredno logistiku i nisam bio na faxu još od upisa, a uplatio sam pola iznosa za prvu godinu...pitam skroz informativno...:ne zna:

~*MiSs-AnDy*~
22.09.2011., 10:38
na koju svjedožbu lupe žig kad se ispišeš? od mature ili iz srednje..ja sam pisala mat ponovo na jesenskom i nisam nikad ni donjela tu "novu" svjedožbu"...:D

wanna_be_a.....
26.10.2011., 00:19
jedno pitanje..ako smo sad upisali drugu godinu...a prvu smo polozili....i zbog nekih okolnosti (nisu trudnoca ni bolest) bi htjeli neko vrijeme odustati od faksa, te se vratiti za otprilike dvije godine ako prilike to dopuste..dali bi nam priznali polozenu prvu godinu, te da li se moramo ispisat s fakulteta za napravit to ili postoji neka druga mogucnost

Lola.
11.07.2012., 00:06
Ja imam pitanje. Pokusat cu biti sto jednostavnija :)

Upisala sam prije 2 godine fakultet X. I onda mi se nije svidio i ove godine sam se prebacila na drugi fakultet X2.

No ja se NISAM ispisala s fakulteta X1, vec sam se direktno prebacila na fakultet X2, jer me nisu trazili nikakvu potvrdu za ispis ni nista.

I sad mene zanima, jel se ja MORAM ispisati sa X1? Jer mi na studomatu pod njegovim imenom stoji da nisam upisana u tekucu godinu i da nemogu koristiti njegova prava bla bla bla. Al me zanima da li se MORAM ispisati iz tog fakulteta ili nemoram, mogu ostavit ovak?

I mene ovo zanima... Anyone? :)

šarkopirkasta
11.07.2012., 21:48
Koliko traje ispis s pmf-a i dal se mora nešto platiti? Biološki odsjek je u pitanju.
Hvala.

ruoho
16.07.2012., 15:55
uf, evo jedno bisersko pitanje, a što ću:

dakle, dvije godine sam studirala, zatim jednostavno nisam upisala višu godinu (jel, odustala sam od toga fakulteta) te sada nakon godinu dana pauziranja upisujem drugi fakultet. međutim nikada nisam obavila službeni ispis s fakulteta u referadi. moram li otići i ispisati se s toga fakulteta premda nisam upisala višu godinu?
tamo nisam više upisana...

Black_bunny
16.07.2012., 22:30

Nije isto za svaki faks, neki su (poput ovog koji ja upisujem,znači 2. put 1- godinu) još u svibnju/lipnju objavili da svi redovni studenti neće plaćati.
Zvala sam ih, te su mi to nakon što sam ih nazvala i objasnila im svoju situaciju to potvrdili.
-Bila sam 100% sigurna do jučer kad ste me počeli plašit sa tim plaćanjem, sutra opet zovem :D

Midget Apple
20.07.2012., 14:35
Ne znan na koji topic postavit pitanje, pa evo ode.
Obranila san završni rad na stručnome studiju i jesan li ja automatski izgubila studentska prava ili tek kad predignen papire s faksa? :confused:
Hvala!

Avangardna
24.09.2012., 23:20
Ja sam sad prva godina faksa,koliko bi onda morala dogodine placat prebacivanje na drugi faks?

Loves Lily
03.10.2012., 17:49
Jedno tupavo pitanje:

Upisala sam faks redovno ali neidem na njega jer sam shvatila da sam pogrijesila, i ponovno cu pisati DM 2013. godine da mogu upisati drugi fakultet. Moje pitanje glasi: dali cu morati platiti svom faksu skolarinu prilikom ispisa iako mi je ovo tek prva godina koja se gleda kao besplatna?

Demona
03.10.2012., 18:40
Jedno tupavo pitanje:

Upisala sam faks redovno ali neidem na njega jer sam shvatila da sam pogrijesila, i ponovno cu pisati DM 2013. godine da mogu upisati drugi fakultet. Moje pitanje glasi: dali cu morati platiti svom faksu skolarinu prilikom ispisa iako mi je ovo tek prva godina koja se gleda kao besplatna?

Ne, platit ćeš iduću

Loves Lily
04.10.2012., 16:20
Ne, platit ćeš iduću

hvala ti puno!
A dali me oni mogu ispisati ako ne dolazim na predavanja i ako ne izadem niti na jedan ispit?:ne zna:

Štreberica
04.10.2012., 18:25
hvala ti puno!
A dali me oni mogu ispisati ako ne dolazim na predavanja i ako ne izadem niti na jedan ispit?
Tijekom prve godine ne. Za ostalo provjeri u statutu/redu predavanja svog fakulteta, ali vjerojatno ni tijekom prvog ponavljanja prve godine ne ako ju platiš (trebaš platiti za predmete koje nisi položila na početku sljedeće akademske godine ako želiš nastaviti studirati na tom fakultetu), a nakon toga da (većina fakulteta ne dozvoljava treći upis iste godine, osobito ako nije položeno bar ponešto).

oceansoul
04.10.2012., 18:47
ja sam 2008. godine upisala faks redovno s plaćanjem i odustala skoro pa odma :zubo:
namjeravam ić na državnu maturu sljedeće godine pa onda upisat neki faks al nemam pojma jel se moram ići baš ispisati s ovog starog faksa s obzirom da su svjedodžbe kod mene a ne na faksu.. :ne zna:
i usput ako netko zna možda da li imam pravo na prvu godinu besplatnu ili ipak ne s obzirom da sam već bila upisana na faks?

Loves Lily
04.10.2012., 18:49
Tijekom prve godine ne. Za ostalo provjeri u statutu/redu predavanja svog fakulteta, ali vjerojatno ni tijekom prvog ponavljanja prve godine ne ako ju platiš (trebaš platiti za predmete koje nisi položila na početku sljedeće akademske godine ako želiš nastaviti studirati na tom fakultetu), a nakon toga da (većina fakulteta ne dozvoljava treći upis iste godine, osobito ako nije položeno bar ponešto).

Znaci ne mogu me vlastoručno ispisati sa fakulteta oni sami ako ja ne dolazim na predavanja i ako ne izlazim na ispite sada na prvoj godini?
Stvar je u tome sto ja zelim iduce godine upisati neki drugi faks ali zadrzati ova prava redovnog studenta bez obzira na to sto ne želim ici na predavanja i na ispite,odnosno na faks...dali je to moguce?

Loves Lily
04.10.2012., 18:51
ja sam 2008. godine upisala faks redovno s plaćanjem i odustala skoro pa odma :zubo:
namjeravam ić na državnu maturu sljedeće godine pa onda upisat neki faks al nemam pojma jel se moram ići baš ispisati s ovog starog faksa s obzirom da su svjedodžbe kod mene a ne na faksu.. :ne zna:
i usput ako netko zna možda da li imam pravo na prvu godinu besplatnu ili ipak ne s obzirom da sam već bila upisana na faks?

E, pa sllicna situacija se dogada kod mene... ja sam upisala faks redovno bez placanja i odmah odustala,ali se ne zelim ispisati jer imam ta prava redovnog studenta pa ih ne zelim izgubit a bojim se da me oni sami ne ispisu posto ne planiram bas dolaziti na predavanja :/
I mislim da bi se trebala otici ispisati sa starog faksa..

Bradshaw Carrie
12.10.2012., 17:25

i jesi li morala/ morao platiti pri ispisu puni iznos godine?

MAG3
12.10.2012., 17:31
Ako netko razmišlja o ispisu s fakulteta i nema neki plan što bi mogao i kako neka to ne radi.Nećete ništa završiti,a kasnije će te shvatiti da bi bilo koji završen fakultet bio dobar fakultet.

oceansoul
12.10.2012., 19:48
i jesi li morala/ morao platiti pri ispisu puni iznos godine?

Platila sam normalno godinu ali odma pri upisu a ispisala se nisam nikad s tog faksa nego sam jednostavno prestala dolaziti..
sad bi opet upisala faks ali ne taj pa ne znam jel se moram ići ispisati s ovog starog.. :ne zna:

Loves Lily
13.10.2012., 12:25
Ja ne znam sta da ja radim ljudi... sad me opet jedna kolegica poljuljala sto se tice ovog mog problema.. MOLIM VAS pomozite mi, oni koji mozete i znate :)
Ovako: Znam da je sada po novome svima prva redovna godina fakulteta besplatna..Tako sam i ja upisala svoju godinu na faksu, no medutim vidim da sam pogrijesila i prestala sam ici na predavanja, no voljela bi iduce godine nesto drugo upisati..ALI ne zelim se jos ispisati sa fakulteta jer mi trebaju jos studenstka prava, pa bi rado to obavila tamo negdje u 5. ili 6. mjesecu.
Eh sada glavna muka je ta sto neznam PLACA LI SE PRI ISPISU SA FAKSA NEKI VECI IZNOS OD ISPISNINE? i ako da, koliki je taj iznos?
Nadam se sto brzem odgovoru, ocajna sam. Hvala Vam unaprijed!

By the way znam da cu morat platiti iducu godinu na novom faksu u punom iznosu, to me ne brine.. brine me to sto ne zelim platiti jos i ovu godinu zato sto se ispisujem s nje, toliko novca bas nemam :/

rim912
13.10.2012., 13:59
Koji faks? Na nekima se neplaca nista, na nekima je 50-250 kn...

btw, naslov teme :zubo:

Demona
13.10.2012., 14:29
ALI ne zelim se jos ispisati sa fakulteta jer mi trebaju jos studenstka prava, pa bi rado to obavila tamo negdje u 5. ili 6. mjesecu.
Eh sada glavna muka je ta sto neznam PLACA LI SE PRI ISPISU SA FAKSA NEKI VECI IZNOS OD ISPISNINE? i ako da, koliki je taj iznos?

Ispisala se ti sada ili u 6.mjesecu, cifra koju ćeš morati platiti je ista.
Ja sam platila oko 100-150kn.
Na nekim fakultetima se ne plaća.
Ali ono, u biti nisu neke grozne cifre.

Loves Lily
13.10.2012., 17:15
Aha, hvala vam Demona i rim912 :) btw radi se o Odijelu za Fiziku...

garfield01
14.10.2012., 21:07
Ja ne znam sta da ja radim ljudi... sad me opet jedna kolegica poljuljala sto se tice ovog mog problema.. MOLIM VAS pomozite mi, oni koji mozete i znate :)
Ovako: Znam da je sada po novome svima prva redovna godina fakulteta besplatna..Tako sam i ja upisala svoju godinu na faksu, no medutim vidim da sam pogrijesila i prestala sam ici na predavanja, no voljela bi iduce godine nesto drugo upisati..ALI ne zelim se jos ispisati sa fakulteta jer mi trebaju jos studenstka prava, pa bi rado to obavila tamo negdje u 5. ili 6. mjesecu.

By the way znam da cu morat platiti iducu godinu na novom faksu u punom iznosu, to me ne brine.. brine me to sto ne zelim platiti jos i ovu godinu zato sto se ispisujem s nje, toliko novca bas nemam :/

Ja sam se ispisala u osmom mjesecu pa je teta u referadi galamila na mene zasto ne cekam jos mjesec dana pa da se onda ispisem. :rofl:
I meni je godina bila besplatna. Nisam morala nista platiti - ni godinu ni ispisninu. Na nekim fakultetima se placa ispisnina kao su vec rekli.
Pri ispisu godinu placas ako nisi bila pod potporom ministarstva. Ako si morala dati 7000 kuna za godinu, a nisi cijelu platila, moras ju platiti na kraju. :)

tashee
16.10.2012., 12:53
dakle, studiram xy studij, plaćam ga od početka jer sam tako upala, nisam jedino prošlu godinu platila jer je bila takva odluka ministarstva (da 1. god preddipl i dipl ne plaćaju). za ovu godinu još se uvijek ne zna (jer je moj faks straaašno neorganiziran, upisi još nisu ni počeli), no bilo kako bilo, meni u indeksu piše da studiram za osobne potrebe. kad bih se ja ispisala s tog faksa i upala na yy na ljeto, redovno, bih li morala plaćati?

lilith..
16.10.2012., 18:22
dakle, studiram xy studij, plaćam ga od početka jer sam tako upala, nisam jedino prošlu godinu platila jer je bila takva odluka ministarstva (da 1. god preddipl i dipl ne plaćaju). za ovu godinu još se uvijek ne zna (jer je moj faks straaašno neorganiziran, upisi još nisu ni počeli), no bilo kako bilo, meni u indeksu piše da studiram za osobne potrebe. kad bih se ja ispisala s tog faksa i upala na yy na ljeto, redovno, bih li morala plaćati?

kako sada stoji stanje da. ja sam upala bez plaćanja ali sam prošlu godinu morala platiti jer sam izgubila studentska prava. planiram se sada ispisati sa tog fakulteta i na ljeto upisati drugi, redovno, i zvala sam ih i pitala i rekli su mi da samo netko tko PRVI PUTA UPISUJE PRVU godinu ima pravo na besplatno studiranje. no, jedna frendica je nakon ispisa sa jednog fakulteta i polaganja državne i upisa drugog morala platiti prvu godnu ( jer nije prvi put student) no sada je upisala drugu godinu pa ju nije morala platiti. tj platila je samo ETCS bodove koje je prenijela. znači, postoji šansa da ti i ja ne platimo iduće godine na tom novom faksu ali prvu definitvno da. :(

no, najbolje ti je nazvati taj drugi faks i pitati ih.

i da, ja sam se nadala da neću morati platiti drugu ratu školarine jer nisam mogla pohađati nastavu, a na ispite nisam izlazila - znači ja ih nisam ništa "koštala" ove god. u referadi su mi rekli da ne znaju jel to moguće al ja ću napisati zamolbu za oslobođenjem od plaćanja druge rate čisto da pokušam :) ak hoće nek odbiju ali ja želim pokušat.

tashee
17.10.2012., 09:05
kako sada stoji stanje da. ja sam upala bez plaćanja ali sam prošlu godinu morala platiti jer sam izgubila studentska prava. planiram se sada ispisati sa tog fakulteta i na ljeto upisati drugi, redovno, i zvala sam ih i pitala i rekli su mi da samo netko tko PRVI PUTA UPISUJE PRVU godinu ima pravo na besplatno studiranje. no, jedna frendica je nakon ispisa sa jednog fakulteta i polaganja državne i upisa drugog morala platiti prvu godnu ( jer nije prvi put student) no sada je upisala drugu godinu pa ju nije morala platiti. tj platila je samo ETCS bodove koje je prenijela. znači, postoji šansa da ti i ja ne platimo iduće godine na tom novom faksu ali prvu definitvno da. :(

no, najbolje ti je nazvati taj drugi faks i pitati ih.

i da, ja sam se nadala da neću morati platiti drugu ratu školarine jer nisam mogla pohađati nastavu, a na ispite nisam izlazila - znači ja ih nisam ništa "koštala" ove god. u referadi su mi rekli da ne znaju jel to moguće al ja ću napisati zamolbu za oslobođenjem od plaćanja druge rate čisto da pokušam :) ak hoće nek odbiju ali ja želim pokušat.

šteta... ja sam bila uvjerena da ako si jedan studij plaćao, drugi ne moraš, jer kao imaš pravo samo jednom studirat uz potporu ministarstva, a kako ja nisam iskoristila to pravo... :)
al nema veze. ako to znači da ću morat platit samo prvu godinu, a ostale 4 sakupljat bodove da ne plaćam, ok.

nesaos
18.10.2012., 13:15
Pitanje jedno:) Sudiram na jednom fakultetu diplomski studij izvanredno, pošto mi trebaju studentska prava upisati cu diplomski i na drugom faksu. Sad me zanima dali je netko bio u istoj situdaciji. Znaci na tom faksu gdje sam redovan ne cu izlaziti na ispite niti ici na predavanja..na kraju godine bih se ispisala s njega. Zanima me dali cu morati platiti cijelu školarinu jer nisam polozila niti jedan ispit ili cu samo morati platiti ispisninu cca 150kn? Hvala puno!:)

Blue_Day
20.10.2012., 20:45
Takođre i mene zanima plaća li se samo prva godina, pa kasnije po "zaslugama" ili se moraju sve godine plaćat. I ima li matura rok trajanja, znači ako sam zadovoljna svojim rezultatima moram li ići ponovno polagat ili mogu na upise s ovim rezultatima?

i jedno pitanje zasto se vi želite ispisat s faksa i kad ste skužili da taj faks nije za vas?

tashee
21.10.2012., 12:45
Takođre i mene zanima plaća li se samo prva godina, pa kasnije po "zaslugama" ili se moraju sve godine plaćat. I ima li matura rok trajanja, znači ako sam zadovoljna svojim rezultatima moram li ići ponovno polagat ili mogu na upise s ovim rezultatima?

i jedno pitanje zasto se vi želite ispisat s faksa i kad ste skužili da taj faks nije za vas?

koliko sam služila, kasnije ovisi koliko bodova skupiš, ako preživi ovaj sistem plaćanja...ionako mijenjaju odluke svake godine :rolleyes:

ja se osobno ispisujem jer ne vidim kruha u svojoj struci. studiram povijest umjetnosti i nisam toliko ambiciozna u tom okviru, a ne želim raditi kao biljka u muzeju. ne da mi se. nije meni faks išao loše, naprotiv. ali mi se čini da sam bila prepuštena struji, davala sam ispite zato jer se to od mene tražilo a ne zato što sam to htjela. i sad uzimam stvar u svoje ruke :D

Blue_Day
21.10.2012., 22:53
koliko sam služila, kasnije ovisi koliko bodova skupiš, ako preživi ovaj sistem plaćanja...ionako mijenjaju odluke svake godine :rolleyes:

ja se osobno ispisujem jer ne vidim kruha u svojoj struci. studiram povijest umjetnosti i nisam toliko ambiciozna u tom okviru, a ne želim raditi kao biljka u muzeju. ne da mi se. nije meni faks išao loše, naprotiv. ali mi se čini da sam bila prepuštena struji, davala sam ispite zato jer se to od mene tražilo a ne zato što sam to htjela. i sad uzimam stvar u svoje ruke :D

aa zavidim ti, ja se planiram ispisat s 3. god FERa s kojim se još uvijek može naći posao da bi upisala ekonomiju

tashee
22.10.2012., 07:51
aa zavidim ti, ja se planiram ispisat s 3. god FERa s kojim se još uvijek može naći posao da bi upisala ekonomiju

pa šta? ako se ne vidiš na feru, a vidiš na ekonomiji, samo daj. ako si dovoljno ambiciozna da se istakneš iz gomile, go for it!

a što bih ja trebala reć? sad sam na 4. godini, imam još malo, al ne želim više provesti ni dana na ovom faksu.

sretno nam bilo!

TinaBro
27.10.2012., 18:11
i ja imam par pitanja :) ovako,upisala sam sad prvi puta prvu godinu X faksa i htjela bih se ispisati jer mi je financijski jako teško to sve za izdržat,a muči me sljedeće.budući da sam se sada upisala besplatno na prvu godinu,da li ja imam to isto pravo,znači besplatnu prvu godinu, ako se sada ispišem pa da nagodinu upišem neki drugi faks? neznam koga da to pitam,jer sam čula za različite slučajeve,neke ljude znam koji su završili prošle godine neki x faks i sada idu na prvu godinu samnom i također ne plačaju,pa ako mi to netko može razjasnit

tashee
12.11.2012., 16:03
da pitam i ovdje. ugl, mislila sam završiti faks do kraja (sad sam 1.diplomskog), iako je to protiv moje volje, al eto, majka me prisilila. no, dobro. do danas nisam znala koliko i šta plaćam za taj faks i kad sam saznala, izgubila sam volju do kraja. sad mi nije jasno, da se odmah sad idem ispisat, jel bi me oni svejedno tražili te pare? a ako ne bih ostale rate uplatila i išla se ispisat u 6.mj, jel bi me onda tražili ostatak novaca?

Demona
12.11.2012., 16:20
da se odmah sad idem ispisat, jel bi me oni svejedno tražili te pare?
Za ovo nisam sigurna. Jesi uzela index, jesu ti počela predavanja? Ako da, bojim se da je to to.
a ako ne bih ostale rate uplatila i išla se ispisat u 6.mj, jel bi me onda tražili ostatak novaca?
Da, tražili bi te pare.

tashee
12.11.2012., 19:25
Za ovo nisam sigurna. Jesi uzela index, jesu ti počela predavanja? Ako da, bojim se da je to to.

Da, tražili bi te pare.

indeks mi je kod njih, čekaju da uplatim prvu ratu.

gadovi jedni :504:

Loves Lily
13.11.2012., 23:05
Eeeh da.
Htjela sam pitati za jos jednu stvar..
Sto se tice tog redovnog studiranja sa plačanjem... Znaci li to da cu svake godine morati dati puni iznos skolarine ili postoji mogucnost da se odrzava taj neki prosjek ili ti nekakvi bodovi pa da se godina poslije ne mora platiti?

Znam da cu prvu godinu morati sigurno platiti u punom iznosu. Nadam se da nije tako i za ostale godine :)

Demona
14.11.2012., 07:37
Eeeh da.
Htjela sam pitati za jos jednu stvar..
Sto se tice tog redovnog studiranja sa plačanjem... Znaci li to da cu svake godine morati dati puni iznos skolarine ili postoji mogucnost da se odrzava taj neki prosjek ili ti nekakvi bodovi pa da se godina poslije ne mora platiti?

Znam da cu prvu godinu morati sigurno platiti u punom iznosu. Nadam se da nije tako i za ostale godine :)

To ovisi o politici pojedinog fakulteta

Loves Lily
14.11.2012., 22:23
To ovisi o politici pojedinog fakulteta

...znaci postoji mogucnost tog odrzavanja prosjeka i placanja poluskolarine, ali ovisi jel odredeni faks to navedeno podrzava?

millivilli
27.11.2012., 22:06
pitanje: ispisao bi se sa poljoprivrednog fakulteta os al nisam platio prenošene ispite iz prve godine dali se to mora po zakonu platiti ili šta??? netko u slicnoj situaciji???? molim pomoć :/

little gypsy
21.01.2013., 17:10
Pozdrav:)

zna li netko kako ide kod ispisa sa ekonomije? da li se plaća i koliko otprilike? i da li trebam pisati tu nekakvu molbu ili samo dođem tamo i velim da bi se ispisala?

Bubly18
24.07.2013., 09:30
Mene zanima dali je moguc ispis bez indeksa? Ukradena mi je torba i u njoj indeks. Unaprijed hvala!

Whispers
27.07.2013., 16:40
Pozdrav:)

zna li netko kako ide kod ispisa sa ekonomije? da li se plaća i koliko otprilike? i da li trebam pisati tu nekakvu molbu ili samo dođem tamo i velim da bi se ispisala?

Ne znam za ekonomiju ali mislim da je princip isti za većinu fakulteta (napominjem, samo mislim tako). Znači ne plaća se osim ako nemaš dugovanja prema fakultetu (neplaćene rate školarine itd - ovo je također odgovor i na prethodno pitanje korisnika milivili), moraš se ti pojaviti i potpisati zahtjev za ispisivanjem dok to uđe u protokol i za 24 sata se vratiš po papire.

Mene zanima dali je moguc ispis bez indeksa? Ukradena mi je torba i u njoj indeks. Unaprijed hvala!

Mislim da nije, u indexu ti treba biti udaren pečat da si ispisan/a.

Markeca
30.07.2013., 12:48
neki fakulteti naplaćuju ispis, a mislim da je među njima i ekonomija.

što se indeksa tiče, otić u referadu i pitati...

Whispers
30.07.2013., 16:18
neki fakulteti naplaćuju ispis, a mislim da je među njima i ekonomija.

što se indeksa tiče, otić u referadu i pitati...

Jedino što sam ja čuo da Ekonomski fakultet u Splitu naplaćuje ispis. Za ostale nisam nigdje čuo.

tumburumdum
02.09.2013., 01:01
u požegi se isto naplaćuje 200 kuna ispis,
kad sam se upisivala nije mi bilo ni na kraj pameti da se tako šta može naplaćivati...

DHD343
16.09.2013., 13:39
Da li netko zna proceduru prilikom ispisa sa TVZ-a?

TakEaLook
27.09.2013., 17:27
Postupak ispisa sa FSB-a

1. Googlas "molba fsb", isprintas ju i popunis (ili je kupis dolje u kopiraoni)
2. Odneses ju u "Urudžbe", to su prva vrata od porte
3. Odes u knjiznicu po potvrdu da nemas dugovanja
4. Odneses molbu, potvrdu i index u studentsku sluzbu i predas

PoisonIvy1990
02.10.2013., 15:21
Ako se jednom ispišem s nekoga fakulteta, mogu li se recimo za par godina ponovno upisati i da mi se priznaju položeni ispiti (radi se o ekonomiji)?

andjeo29
02.10.2013., 23:24
Mislim da ako se jednom službeno ispišeš, da se ne možeš više vratiti nazad.
Na mom faksu (PFZG) postoji ''prekid studija'' - jednostavno ne upišeš višu godinu, ali se ne ispisuješ se s faksa, nego se jednostavno kasnije pojaviš kad hoćeš, napišeš molbu, platiš što trebaš i možeš dalje nastaviti studirati kao izvanredni student.
Ne znam da li tako nešto postoji na nekom drugom faksu.
Moj faks također naplaćuje ispis s fakulteta, 150 kn.

blekky7
02.10.2013., 23:30
Bok, evo da i tu pitam, dakle ja sam se 2011 ispisao sa sveučilišta u Zadru, te sam se te iste godine (2011) upisao na sveučilište u Dubrovniku.

Na studomatu mi još uvijek stoji ovo:

Upisani fakulteti:

Sveučilište u Dubrovniku
Sveučilište u Zadru*

* Na visokom učilištu nemate pravo koristiti studomat jer nemati upisni list u tekućoj akademskoj godini.

No kada uđem na moj trenutni faks (u Dubrovniku) mi piše
(i za 2011/2012 akademsku godinu i za 2012/2013 akademsku godinu)

Paralelni studij : NE
Glavni studij: DA

što bi onda valjda značilo da ne studiram na 2 faksa što i jest točno jer sam se iz Zadra ispisao još 2011 godine, a sada sam već na 3 godini ovdje u Dubrovniku.

Cilj mi je pitati jeli itko od vas tko je mijenjao fakultete imao isti/sličan problem: ispisali ste se a na studomatu vam još uvijek onaj fakultet s kojeg ste se ispisali stoji pod "Upisani fakulteti"

Hvala na pomoći :)

andjeo29
03.10.2013., 09:58
Ne kužim kaj tebe muči - na studomatu ti pišu sve godine koje si ikad upisao, ako si jednu od njih upisao na nekom drugom faksu, kakve to veze ima?
Studirao si jednu godinu tamo, ne bude to nitko izbrisao iz evidencije kao da se nikad nije ni desilo - uvijek ćeš imati jednu godinu zaostajanja.

Ivkovic007
08.05.2014., 09:49
POMOĆ!!!
Trenutno sam redoviti student VTSBJ, Visoke Tehničke škole u Bjelovaru, školarina za godinu dana košta 7500kn, i odlucio sam se prebaciti na TVZ u ZG, no ova gamad pohlepna traži mi 1000kn za ispis, Pa jes oni normalni?! Jel itko zna kako da to riješim, mislim da moji dokumenti i nisu kod njih jer sam ih podiga kad sam tražio stipendiju, jel da ostanem kod njih upisan ili ne, jel mogu upisat drugi faks ako sam već tu

minadjederpe
10.07.2014., 17:06
zna li netko proceduru ispisivanja s medicinskog fakulteta u zagrebu?

exodus175
10.07.2014., 17:09
Ja bih se prebacio s Biotehnologije na medicinu, je li to moguće u Zg? Znam da u Rijeci jest.

ChicaBomB
11.07.2014., 20:15
Bok.. ispisao sam se sa FESBa u ST i sad planiram u OS na ETF.. dali ja zadrzavam status redovnog studenta? :confused:

Verbeia
11.07.2014., 20:19
Bok.. ispisao sam se sa FESBa u ST i sad planiram u OS na ETF.. dali ja zadrzavam status redovnog studenta? :confused:
Da

mollyss
15.07.2014., 14:45
Pozdrav ljudi!
planiram ove godine upisati filozofski u zg,a sljedece godine na ljeto pisati ponovo maturu i upisati drugi fax,i naravno ispisat se iz ovoga
1.da li placam maturu ako je ponovo pisem?
2.da li placam skolarinu za novi fax?
hvala

Verbeia
15.07.2014., 15:06
da li placam maturu ako je ponovo pisem?
Da
da li placam skolarinu za novi fax?
Da

kkkl
30.07.2014., 16:19
Pozdrav,

sad sam na jesenskom prijavio određene fakultete i upao sam na jedan redovni, ali sam vec platio upisninu i skolarinu na drugi vanredni fakultet (sveuciliste u splitu).

Zanima me jel se mogu ispisat sa sveucilista i upisat se u taj drugi redovni fakultet ? Ocu li morat nesto placat ? Negdje sam procitao da ako se ispisem u roku od 15 dana da ce mi vratit 90% upisnine , koliko tu ima istine?

Hvala.