PDA

View Full Version : Bilijar

stranice : [1] 2

msporis
06.01.2004., 12:07
Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?

msporis
09.01.2004., 09:38
zar baš nitko. nego, ima li u zagrebu igdje kakav biljarski klub

goredolje
09.01.2004., 23:39
Na primjer M. U Ilici. Blizo Trga. Povoljna lokacija, solidni stolovi, igraci itd...

husky
11.01.2004., 12:57
msporis kaže:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?

Ovo drugo bi i mene zanimalo.

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost. Glupo je i sto mozes izgubiti a da nisi ni uzeo stap u ruke. I zbog toga ga ja ne bi svrstao u ozbiljne sportove.

Inace strastveni sam igrac.

U zg:

M - Ilica, na pol puta izmedju Cvjetnog i Frankopanske. Najozbiljniji, imaju turnire i sl. 7 kn.

Tockica - Mesnickom gore, prije skretanja prema Markovom trgu. Meni najdrazi. 7 kn.

Desetka - novi zg, preko puta velesajma. Inae je pivnica, pa je sve u losem stanju, ali ima 2 velika stola, po danu nikad guzva. 5 kn.

Biljar salon - Remiza, u Kutiji Sibica. Nisam dugo bio, ne znam cijenu (cini mi se da je 7), ali najveci broj stolova.

Cat - Crnomerec, prva stanica prema Mikulicima. Ludo, jer ima soba u podrumu u kojoj je samo jedan stol za biljar. Dobro za vecu ekipu. 5 kn.

To je to od spomena vrijednih.

:)

msporis
11.01.2004., 17:55
a jel zna tko kolko košta biljarski stol. Skupio sam neš love a imam mjesta za njega

wanker
11.01.2004., 20:03
Čovjek je pitao za klubove. Mjesta sa žetonarima se ne mogu nazivati klubovi. Koliko ja znam, pravih klubova sa članarinom ima jako malo...možda 2 ili 3. Bio je nekad onaj Ponti, a ne znam da li onaj M u Ilici više drži devetke. Ima jedan u Velikoj Mlaki, zove se Divna. Tamo je inače jedini dućan u hr za biljarsku opremu.

Dobre rabljene devetke se mogu dobiti već za oko 10K kuna, možda i manje. Potpuno novi stol kvalitetan može doć i preko 3000K eura.

husky
12.01.2004., 10:05
Na "mjestima sa zetonarima" mislim da je prikladnije pitati za klub kao takav nego na forumu. :p

Agirl
12.01.2004., 10:34
husky kaže:

U zg:

što je s onim BBSom na Kajzerici ?

djidjimidji
12.01.2004., 10:40
msporis kaže:

pa da, možda bi se i džepni biljar mogao nazvati sportom :D
da ne govorim o kartanju... pa tu je cijeli rasadnik sportova. ili recimo, monopoly... riziko... sport do sporta... :D

msporis
12.01.2004., 15:06
ma pitam te koliko je cijena običnog rabljenog stola za biljar kakvog možeš nać u svakom većem kafiću. u kn

Guzo
13.01.2004., 08:55
novi:
devetka: iverica 1500 €, puni hrast 2000€

rabljeni: 300-500 € veličina 6-7

za osmice pogledaj oglasnik

Guzo
13.01.2004., 09:22
ak je streljaštvo sport, onda je i biljar

probaj igrati snooker, karambol i devetku

ima još biljar klub u Gundulićevoj 45 (nisam siguran za broj)

makar sam čul da je najbolji kllub sad u Samoboru

wanker
13.01.2004., 14:25
Sport...

E ovako...onog trenutka kad počneš igrat manje-više svaki dan, imaš svoj vlastiti štap, koji put treniraš sam na stolu kad nema nikog, isprobavaš sam razne fore, onda postaje sport. Tada više nije samo društvena igra. Pogotovo ak još ideš na turnire...

Sve je tu...tehnika, preciznost, koncentracija, strategija, psiha. Sa fizičkog aspekta treba ti samo dobra koordinacija oko/ruka.

U Engleskoj je snooker po gledanosti odmah ispod nogometa i F1.

msporis
13.01.2004., 15:57
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić

wanker
13.01.2004., 20:27
msporis kaže:
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić

Te brojke su ti dužine u stopama onog duljeg dijela. Dakle dužina stola od 7 stopa i širina od 3.5 recimo. S tim da se to mjeri od ruba do ruba. Igraća površina je nešto manja (ono zeleno). Svaki stol bi trebao biti 2:1.

Takav rabljeni ne bi trebao koštat više od 500 jura fakat. Ma manje zapravo jer svi jako vise i imaju poderano platno.

Ma budi faca i kupi devetku te ju stavi u birc...bit ćeš jedini!

msporis
14.01.2004., 16:31
znači u biti 7 je normalna duljina?

Lakonogi
17.01.2004., 16:29
husky kaže:

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost.

Naravno da bilijar jest sport. Ne zahtijeva psihičku spremnost!? Šah i bilijar zahtijevaju savršenu koncentraciju i maksimalnu psihičku spremnost. Bezbroj puta veću nego, na primjer, nogomet.

Što se stolova tiče, po bircevima najčešće srećeš 6-ice i 7-ice. Cijena rabljenog stola varira s obzirom na stanje, ali za 500 eura trebao bi dobit super stol. Stol u principu nije skup, ali trebaš paziti na to da imaš mjesta za njega. Nije dovoljno da stane u neku prostoriju, treba imati na umu da ćeš se oko njega kretati i zauzimati razne pozicije.

Ja sam 1994. iz jednog birca kupio sedmicu u dosta lošem stanju, ali sasvim solidnu za pijanke s društvom. Platio sam 400 maraka, dakle 200€, a za to sam dobio stol, kugle, nekoliko štapova, držač za štapove, puno kiksa, i dva lustera. Ispada da sam stol dobio besplatno :D

Najbolje ti je pogledat u Plavom oglasniku pod "ugostiteljska oprema", ili nekom lokalnom oglasniku ako nisi iz Zg.

Lakonogi
17.01.2004., 16:46
Agirl kaže:
što je s onim BBSom na Kajzerici ?

Bio sam tamo prije par mjeseci. Htio sam s frendom na bilijar, a bilo je već dosta kasno. Studirao sam u Zagrebu, pa sam pokušavao pronać mjesta kojih se sjećam, ali su ili "nestala" ili su bila zatvorena. Jebote, ne znam koliko je točno sati bilo, ali u centru Zagreba nismo mogli pronać bilijar. Ima sad u Masarykovoj jedan prostor sa dosta stolova, malo ga je teže pronać jer treba proć kroz haustor, ali bio je zatvoren. Onda smo išli u Mesničku, opet ništa. Taj u Ilici je isto bio zatvoren, čini mi se, ali tamo ne volim ići (ne znam da li je to taj o kojem vi pričate, ali vjerojatno je, s obzirom na lokaciju) jer ga pamtim po tipovima iz porodice Seljačina Vulgaris. Takvog ga pamtim s kraja devedesetih, ne znam da li se u međuvremenu situacija promijenila (ako uopće govorimo o istom bircu).

Onda smo se odvezli do tog BBS-a na Kajzerici, mislim da radi do 4 ujutro. Atmosfera je bila ok, prilično mirna, to je noćni klub pa nije bila gužva na stolovima, bili su tamo uglavnom parovi po separeima i manja društva. Stolovi su ok, ako se dobro sjećam. Barem rade u to doba. :top:

Da, navodno su dobri stolovi i u Staroj Savi na Jarunu (valjda se tako zove, odmah na ulazu u Jarun, blizu studentskog doma), ali bila je gužva pa smo samo pojeli picu.

Nedavno sam igrao i u bircu kod Likovne akademije (Ilica, blizu Britanca), mali stol, ništa posebno, ali tamo mi je nekako bilo baš ok - modža zbog subjektivnih okolnosti u vidu zgodnih kibicerki. :D

Lakonogi
17.01.2004., 16:53
msporis kaže:

Kafić!! E, sad bi sve nas s foruma trebao pozvat na par partija... Da krstimo stol! :D

Guzo
17.01.2004., 22:52
ak znate igrati i probate igrate na 9" stolu

teško da se vraćate na mali ;)

juriel
20.01.2004., 14:14
heheeh ovo je smijeh...
raspravljati o biljaru na netu
:D :D :D
koja glupost:bonk:

Lakonogi
20.01.2004., 15:43
A o čemu bi trebalo raspravljati na netu?!? O guzici Jennifer Lopez? :rolleyes:

posmatrač
21.01.2004., 13:50
Guzo kaže:

Potpisujem :top:

Evo ja imam dvije "devetke" u prostoriji do moje i dvije "sedmice" u drugoj prostoriji ........................ razlika je ogromna za igrati :)

msporis
22.01.2004., 08:11
a ima i neki novi klub u Ilici, odmah prije črnomerca

posmatrač
22.01.2004., 10:29
E kad smo kod bilijara.................ima li neko da zna neku stranicu gdje imaju lijepo objašnjena pravila na našem jeziku???

husky
23.01.2004., 11:05
Kompletna pravila imas cesto tamo gdje se i igra. Napismeno.

A na netu, na studentskoj ligi, neka pravila, jer je bilo puno dvojbi u toku natjecanja.

SBL (http://sbl.biljar.hr/pravila_2003.php)

Tuco-il brutto
23.01.2004., 11:12
Guzo kaže:

Potpisujem i ja!
Ista je stvar i sa belom/belotom. Jednom kad kreneš igrati prvo u cugu pa onda u lovu-više nema povratka.

samuraj92
15.04.2004., 02:46
I ja se slazem da je sport. Najvise mi se svidja engleski bilijar, po imenu snookers. Iako je za vecinu on manje dinamican od americkog. Jedno vreme mi je idol bio Englez, Dzimi Uajt, inace covek sa osnovnom skolom, koji nikada nije ucio kako se igra bilijar. Samouk, pije pivo za vreme zvanicnih susreta. Boem. Rodjen 1963. A ipak se profesionalno bavi tim sportom i zivi od toga.:s

Guzo
18.04.2004., 06:44
Ima još ovi BK klubovi

BK Zagreb - Gundulićeva 35 (Karambol (10") i devetka (9")
Srebrni mrav - na voltinom (2×devetke i 1×snooker)

na vrijeme se može igrati još u broadway galeriji

paški sir i vrhnje
25.04.2004., 21:55
samuraj92 kaže:
I ja se slazem da je sport. Najvise mi se svidja engleski bilijar, po imenu snookers. Iako je za vecinu on manje dinamican od americkog. Jedno vreme mi je idol bio Englez, Dzimi Uajt, inace covek sa osnovnom skolom, koji nikada nije ucio kako se igra bilijar. Samouk, pije pivo za vreme zvanicnih susreta. Boem. Rodjen 1963. A ipak se profesionalno bavi tim sportom i zivi od toga.:s

... i prije koji tjedan je završio u zatvoru nakon što mu je policija pretresla hotelsku sobu i pronašla raznorazna opojna sredstva.

jimmy WHITE. ho-ho-ho.

[pustiše ga uz jamčevinu. ispao u prvom krugu. jebiga :(]

Tuco-il brutto
26.04.2004., 07:46
Kupio sam novi štap:cheer: Ružan je do jaja, ali da li uopće postoje ružni i lijepi štapovi? Misli da ne-više je važno da dobro leži, da je OK za igru, da je prave težine, nego da ima dobru štojaznam kombinaciju boja.
Proći će jedno vrijeme dok se ne uigram s njime, poslje samo užitak:W

husky
26.04.2004., 21:42
Gdje ako se smije znati? Dosad nisam nasao u RH trgovinu sa takvim sadrzajem. Samo nekoliko ljudi, kupilo u Austriji.... :rolleyes:

Tuco-il brutto
27.04.2004., 11:46
U Mađarskoj-grad se zove Pecs ili po hrvaški Pečuh to je južna Mađarska, relativno je blizu npr. Osijek. Inaće dosta vremena provodim u Mađarskoj i mogu samo reći da je biljar, pool, snooker itd. sve puno razvijenije nego u Hrvatskoj-neznam da li se igra snooker u HR ali ovdje i manji gradovi imaju snooker stolove a 9-ka je u svakom malo boljem bircu.U Budimpešti je sat vremena na dobrom stolu manje od 20 kuna, većina ljudi imaju svoje štapove, postoji nacionalno prvenstvo kao i interna mjesećna u većim igraonicama. jednostavno kultura igranja.

Carlos
27.04.2004., 14:02
Guzo kaže:

a meni je bas gust igrati na malim stolovima.ufuram sa da sam ko Efen reyes pa ocistim stol u jednom stapu:lol:
inace biljar mi je s vremenom postao Nr.1...mali nogomet mi je postao prenaporan:D

Guzo
29.04.2004., 23:25
Ima dućan u zg, samo kaj je dosta skup (isplati se ići u Austriju)

Ali postoje mogućnost i ručne izrade štapova,
takav si ja mislim napraviti (po mojim željama :D )

9" košta oko 2K eura, pa koliko bi ljudi trebali igrati da se taj stol isplati
(pa stol se treba i održavati)

lambik
30.04.2004., 02:44
Zna li netko moze li se negdje u ZG igrati snooker?

Guzo
30.04.2004., 07:04
Motel Divna (velika mlaka, na putu prema V.Gorici)

Caffe bar "Srebrni Mrav" Voltino naselje

paški sir i vrhnje
30.04.2004., 13:25
stolovi su 12' ili kraći...?

kakvi su oni veći stolovi u klubu u masarykovoj..?

Guzo
30.04.2004., 13:41
tam su 12" stolovi, davno sam igrao i nisu bili baš nekaj

za ponti (masarykova) mislim da ima samo jedna devetka.
i sigurno visi kao i prije 3 godine.

Ima još bk u gundulićevoj 35, tam ima par karambola, 1 devetka,
planira se i snooker.

Živi bili pa vidjeli

lambik
30.04.2004., 13:59
Hvala!

Guzo
30.04.2004., 14:07
BTW rekao mi je tip da se planira škola biljara u Gundulićevoj
kad ne znam, prošetaj pa vidi

lambik
30.04.2004., 15:13
Tko hvata BBC2, neka ga ukljuci sad. Na stolu je Ronny O'Sullivan (u polufinalu svjetskog prvenstva u snookeru), covjek radi strasne stvari...

lambik
30.04.2004., 17:11
Poslijepodnevna sesija je zavrsila, Ronny vodi 13-3 protiv Stephena Hendryja... Prvih nekoliko frame-ova ovog poslijepodneva je igrao kao u transu, zaista kao s neke druge planete. U zadnjih par mu je koncentracija malo pala, ali svejedno je izgubio tek zadnji frame... Veceras nastavak.
Detaljnije (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/snooker/3671555.stm)

Mr. Wolf
30.04.2004., 17:25
Prije nekoliko godina sam bil opčinjen snookerom visili smo tri puta tjedno u mravu. Jel tko zna kak je sad tam, inače tam mi je bila ok atmosfera i nije bilo klinčadije! White je prava legenda, na njega smo se i zakačili kad smo počeli igrat!
Baš mi je drago kaj je eurosport kupio prava na prikazivanje snooker champa. Možda neko i kod nas dobije ideju da pokaže tak nekej za kojih 200-300 god!:mad: :D

lambik
30.04.2004., 17:29
Drugo polufinale (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/snooker/3671395.stm)

paški sir i vrhnje
30.04.2004., 18:54
ovaj dott igra o-pa-ko.

snukao je jučer stevensa k'o veliki.
dobio je nekih 20 bodova u jednom frameu samo na snookere.

primijetio sam, gledajući nekoliko sessiona, stevens se ne snalazi baš najbolje kad je snukan.

moglo bi biti zanimljivo finale o'sullivan - dott.
prvi je agresivni snooker psycho, a drugi sjajni, smireni defanzivac.

paški sir i vrhnje
30.04.2004., 21:08
dott? nikad ga nisam vidio do ovog turnira...
ono, njegov (i stevensov, također) plasman u polufinale dođe kao iznenađenje turnira...

finale u nedjelju, ne znam točno kad. najvjerojatnije ujutro u 11. ili popodne. pojma nemam.
ali uvjeren sam da finalni frejm neće biti odigran prije ponedjeljka. :)
best of 35 se igra.

Mozda nadjem negdje jebeni eurosport....

ahm.
ja slušam live audio stream sa eurosport weba :)

paški sir i vrhnje
01.05.2004., 11:48
S Hendry (Sco) 4-17 R O'Sullivan (Eng)

:s :eek: :s

tko god mu bude protivnik u finalu, može samo očekivati gadni :tuctuc:, yeah!

čovjek je izgubio svega 7 frejmova u zadnja dva meča.
:afro:

paški sir i vrhnje
02.05.2004., 01:11
dott u finalu, yay!

i čovjek se čini sasvim down-to-earth:
"How do you stop a machine? If you can destroy someone like Stephen Hendry the way Ronnie did, what chance have I got? What's the worst thing that could happen? I lose 18-0 then go home with £125,000 in my pocket!"

samuraj92
02.05.2004., 06:45
Video sam današnju Dotovu pobedu. Dosadan igrač. Davež.
Ali potivnik nije ništa napredovao od 1990., kada je umeo da pobedi Uajta...

paški sir i vrhnje
02.05.2004., 11:36
meni se strahovito sviđa njegova defanzivna igra...

bio je gadan izvor frustracija kod svojih protivnika sa sjajnim (i mnogim) snookerima koje je igrao.

-----
mislim, vrag zna što očekivati od finala.
čitao sam članak na webu u kojem je pisalo kako je dott prije par mjeseci skoro odustao od snookera, a vidi ga sad - u finalu WC-a.

robybaggio
02.05.2004., 12:30
Snooker i to ovakav gdje se igra "do 100" pobjeda ne omogućava iznenađenja kad ti s druge strane stoji O'Sullivan. Dott će uzeti lovu za poraz i svi sretni i zadovoljni. :D

lambik
02.05.2004., 21:23
Cijelo popodne i vecer smo imali obiteljsku posjetu, pa sam tek povremeno uspio baciti pogled na ekran. Svejedno, prvi put sam vidio O'Sullivana sa stapom u rukama tek u cetvrtom frame-u, pri 3-0 za Dotta! No, sad je vec 6-5... :ziba:

lambik
02.05.2004., 21:48
6-6

paški sir i vrhnje
02.05.2004., 21:59
bilo i 5-0 za dotta.

sutra prikovan za ekrane.
u baschieri na knežiji imaju big screen na kojem je uvijek eurosport. :)

Groboder
03.05.2004., 04:31
Osobno sam ih manje više sve pručio - Dott, O Sulivan, S. Hendry (legenda), Steve Davis ništa manja legenda. White je osvojio zadnji turnir na bliskom istoku i to u finalu dobio Huntera odličan meč šteta za Whajtia što je ispo u prvom krugu, valjda je pretje ro sa bjelim.
Inače naj profi faca mi je Andy Hicks - stav, potezi, izgled... šteta ispo prije dva kola. Rony je odličan izbacio Hendria (7 puta šampion) u polufinalu (stalno mlati jezikom) i mislim lagana prednost nad Dottom!
Dottu je ovo prvo finale a bogami ni u polufinalu nije nikad igrao, mislim svjetskom. Mislio sam da će ga Mathew Stevens izbacit u polufinalu ali mali se neda i eto ga u finalu.
Stvarno me to zarazilo i morat ču se ozbiljnije uključiti. Bilo bi super osnovat kakav Snooker savez u Cro.
Ponedjeljak nastavak finala navijam za Dotta, mali mi je simpa mada će mu biti jebeno teško dobit čupavca, no ništa nije nemoguče!!!!
pozdrav svima Snooker playerima moguče bacimo koj okršaj na 18 dobivenih ko u finalu he he !!

paški sir i vrhnje
03.05.2004., 12:19
pozdrav svima Snooker playerima moguče bacimo koj okršaj na 18 dobivenih ko u finalu he he !!

well.. ja sam snooker wannabe player, pa eto..
ali 18 dobivenih?
are you nuts???

:) pa to bi igrali tjedan dana...
uz brejkove ne veće od 8, devet ako bi mi se posrećilo... :)

lambik
03.05.2004., 14:43
O'Sullivan vodi 9-7:

R O'Sullivan (Eng) 9-7 G Dott (Sco)
34-71 (71) 9-77 (77) 0-108 (64) 0-97 0-61 (60) 100-0 (100) 63-17 87-0 (63), 87-0 (56), 0-59, 64-47, 78-0 (78), 0-87 (86), 68-48 (56), 68-1, 69-0

Nastavak je danas od 16h - 19h15 i 21h - 23h30 (barem na BBC2). Znaci, za 15 min...:klopa:

lambik
03.05.2004., 16:31
Suljo nije normalan. Ostavis mu jednu laganini poziciju i prica o frame-u je zavrsena. :amen:
Sad je 12-8, Dott je u jednom frame-u napravio century, ali ostatak, vidi gore... Mislim da je Dott promasio previse relativno laganih udaraca da bi ovdje mogao bolje proci.
Usput, mislim da je moj najbolji frame ikad bio 17, dakle ni ja se nemam bas cime pohvaliti. :o Svejedno, turnir forumasa mi zvuci jako primamljivo; jos kad ne bih najveci dio godine bio na nekih 1400 km od ZG... :rolleyes:

paški sir i vrhnje
03.05.2004., 16:53
e sad.. jedno pitanje glede centuryja.. to je break od 100 bodova, ali ne nužno da krene od 0, jel tako?

ono... dođe na stol sa 13 bodova, ode sa stola sa 120 i to je century break, također, rajt (mislim, trebao bi biti)?

[mislim, ovo jse sad čini kao jebeno glupo pitanje, ali želim bit ziher :)]

šta je onda ton? često spominju i taj izraz...
sad, nisam siguran jel ton = century break ili je ton naprosto kad iz dva - ili više - ovećih brejkova igrači odu preko 100tke?

i još ne kontam točno razliku između foula i foul&miss. oke. miss je kad niš ne dotakne, ali ima tu još nekih sitnica nerazjašnjenih... u jednom meču je sudac za dva ista shota dosudio foul&miss, a za sljedeći samo foul (ili samo miss).
čitao sam negdje da to ovisi i o slobodnoj sudačkoj procjeni iliti koliko se igrač potrudio da pogodi kuglu koju gađa...

lambik
03.05.2004., 18:22
'Century' je 100+ bodova u jednom frame-u, ali ne nuzno u istom 'break-u. 'Foul' je kad pospremis kuglu koju gadjas, ali usput napravis neku spacku, npr. padne ti bijela... 'Foul and miss' je kad promasis kuglu koju gadjas... Ta razlika je bitna, jer u zadnjem slucaju protivnik ima 'free ball' ako ne 'vidi' kuglu koju mora igrati (tj. ne moze je direktno odigrati).
Molim ispravke ako u necemu grijesim... :o
Za 'ton' nikad nisam cuo... :confused:

paški sir i vrhnje
03.05.2004., 20:56
hm... a što je sa onom situacijom kada je igrač za stolom zasnukan i fula - nakon čega sudac zove, recimo to tako, prijestup (sa promašajem ili bez, not sure...) - nakon čega protivnik može birati hoće li igrati ili dati suparniku za stolom još jednu "šansu" da odigra.
i time eventualno pripiše još koji bod sebi. :)

elem... jel to situacija nakon foul&miss ili samo foul?
ili oboje?

free ball znači da može igrati bijelu iz D-a, jel tako?
[što je onda ball in hand? kad može bijelu igrat od kud god želi? postoji li to uopće...? daaavno sam čitao sva pravila i bila su mi sva nekako hoch/nerazumljiva. ono: "thou shallst not playeth the ball if the thou canst not looketh the ball directly at."

paški sir i vrhnje
03.05.2004., 20:57
[ah da... 0'sullivan da winna! majstor = majstor...]

lambik
03.05.2004., 22:02
paški sir i vrhnje kaže:
hm... a što je sa onom situacijom kada je igrač za stolom zasnukan i fula - nakon čega sudac zove, recimo to tako, prijestup (sa promašajem ili bez, not sure...) - nakon čega protivnik može birati hoće li igrati ili dati suparniku za stolom još jednu "šansu" da odigra.

ili oboje?

[što je onda ball in hand? kad može bijelu igrat od kud god želi? postoji li to uopće...? daaavno sam čitao sva pravila i bila su mi sva nekako hoch/nerazumljiva. ono: "thou shallst not playeth the ball if the thou canst not looketh the ball directly at."

1. Mislim da je to situacija nakon (foul and) miss. Prije nekoliko mjeseci sam na internetu nasao vrlo opsezna pravila snookera, do zadnjeg detalja. Ne znam vise na kojoj adresi je to bilo, nisam je zabiljezio, ali uglavnom, na netu se sve te stvari mogu naci (uz primjenu magicne rijeci 'google'). Morat cu i sam jos koji put poledati...

2. 'Free ball' je kad igrac, nakon promasaja protivnika, ne moze 'direktno' igrati kuglu koju treba igrati (morao bi od barem jedne 'mante'), pa u tom slucaju smije igrati BILO KOJU kuglu, koja, u slucaju da je spremi u rupu, vrijedi jedan bod (kao crvena). Nakon toga, na redu je 'boja'...

O'Sullivan - Dott 18 - 8. Slusao sam i izjave nakon finala, Suljo stvarno puca od samouvjerenosti, ne samo na stolu... Covjek djeluje pomalo arogantno, ali za igru u svakom slucaju :s .

paški sir i vrhnje
03.05.2004., 22:19
evo pravila (http://www.worldsnooker.com/snooker_and_billiards_rules/snookercont.asp), samo... meni su bila razmjerno nerazumljiva... možda tebi bude jasnije.

napisan je ko neki službeni dopis za nešto jako službeno.

ja bi radije nešto more straightforward :)

Groboder
03.05.2004., 23:15
Šteta, žao mi malog Dotta zadnjih 10 frameova sve je izgubio- previše promašaja, poklonjenih situacija a čupavac ništa ne propušta.
Nisam očekivao ovakav rasplet, na zadnjem turniru u Bahreimu Sullivan je igrao dobro mada su u puno boljoj formi bili Hunter (izgubio u finalu - najavljuju ga kao novog šampiona), White, Lee (debeljko)...
Prošlogodišnji finalisti ove godine i nisu nešto pokazali i 99% ekipe su sa Engleskog kontinenta iznimke kao što su japanac Watana koj stalno gubi i sl. su rijetkost.
Kod nas nema prostora osim 2-3 mjesta i ljudi su slabo informirani npr. ovi detalji kod pravila koji daju dodatni čar igri.
trebalo bi nešto poduzet. okupit interesente i oformint neku vrstu organizacije kluba ili sl. ako bi bilo dovoljno zainteresiranih.
Pa životna želja bi mi bila zaigrat negdje vani.
Nisam se naigrao previše Snookera ali ga pratim več 10 godina, pa Hendry je bio tada još dijete a igrao je ko zmaj
Eto O¨Talliban je osvojio svoju drugu titulu svjetskog šampinjona i to potpuno zasluženo, sredio je sve favorite i svaka mu čast.
O pravilima bi bilo puno interesantnije u živo za stolom!!!
Pozdrav!!
R.

lambik
03.05.2004., 23:24
Hvala, Paski Sir i Vrhnje! Upravo na ove web stranice sam i mislio. Meni su one sasvim OK, pravila su potpuna i , mislim, dobro objasnjena. Cuj, lista pravila u bilo kojem podrucju obicno je uvijek pomalo suhoparna...
A sto se tice uhodavanja pravila uzivo za zajednickim stolom; vrlo, vrlo rado, tko zna, mozda jednom i bude prilika za to... :five:
PS I moja zena je navijala za Dotta ;) (meni je bilo vise - manje svejedno), ali u zadnjih 10 - 12 frame-ova decko je vise vrtio glavom u stilu 'oh no':cry: , sjedeci, nego sto je igrao. svejedno, i njemu svaka cast za ovo finale i dolazak u njega...

skill
04.05.2004., 09:48
paški sir i vrhnje kaže:

ili oboje?

Ono prvo je foul & a miss. To je pravilo prvenstveno uvedeno da se izbjegne da igrači namjerno foulove rade. Sve ovisi o sudačkoj procjeni.

Ne. Free ball je slučaj kada jedan igrač napravi foul, a zatim je drugi na potezu, ali "ne vidi" nijednu crvenu kuglu. Tada taj drugi igrač može odabrati bilo koju od crne, pink, plave, smeđe, zelene ili žute kugle i odigrati ju kao crvenu kuglu, tj. samo za 1 bod. Nakon pogotka, ta kugla se vraća na svoje standardno mjesto i opet gađa jednu od "colour" kugli za stvarnu količinu bodova, jer je upravo gađao "crvenu". Ovo pravilo postoji isto samo da bi se izbjeglo da igrač pomoću foula, slučajno ili namjerno postigne snooker, iliti, sakrije bijelu da se crvene kugle "ne vide".

Sudac odlučuje da li će zvati foul&free ball ili foul&miss. Foul&miss pravilo je relativno nedavno uvedeno, te se koristi samo na turnirima...nikad u običnoj igri.

Bijelu udaraš iz D spota samo za početni break ili kad protivniku upadne bijela u rupu. Iznimka je kada partija završava na "respotted black". To je kada igrač pospremi zadnju crnu kugli i počisti stol, ali s tim je rezultat baš izjednačen. Tada se crna vraća na svoje mjesto, bijela u D spot i onda ko prvi potjera tu crnu u rupu je pobjednik. Ovo sa "respotted black" se izuzetno rijetko događa.

Ball in hand ne postoji u snookeru. To je za američki pool biljar, tj. običan biljar kakav možeš vidjet kod nas. Mislim da su već neki gore objašnjavali to pravilo...

paški sir i vrhnje
04.05.2004., 13:56
kul, neke stvari su napokon razjašnjene.
ne sjećam se da sam tako skoro bio vidio da je sudac dodijelio free ball, pa me zbunilo...

tnx!

direktor svemira
04.05.2004., 18:02
Paški sretno sutra i javi se kad završiš pa cemo do Flama na kavu!

PS
Pozdrav ostalim ljubiteljima snookera (vama svoj trojici!!!) uz ispriku što vam ovako uzurpiram prostor.

IgorBiscan
06.05.2004., 18:11
In hand imas u osmici i devetki,to znaci nakon nekog faula stavljas bjelu bilo gdje na stolu...
U vezi snookera u hrvatskoj se mora nesto pod hitno poduzeti ,jer igra je stvarno predobra:s

paški sir i vrhnje
06.05.2004., 23:46
sad nas već ima.. kolko..? petero čak.. koji vole gledat.
a ne mo'š voljet gledat, a da ne poželiš jednom i zaigrat.

treba poduzet, al što?

skup sport...
jako.

Groboder
07.05.2004., 04:56
paški sir i vrhnje kaže:
sad nas već ima.. kolko..? petero čak.. koji vole gledat.
a ne mo'š voljet gledat, a da ne poželiš jednom i zaigrat.

treba poduzet, al što?

skup sport...
jako.

Idealno bi bilo slijedeće:
Nači adekvatan prostor, nabavit recimo 2 stola i registrirat klub.
Zatim cijelu stvar malo promovirati i okupit još interesenata.
To definitivno nije jeftina igra ali da se skupi hrpica ljudi pa nešto bi valjda ispalo, tj nismo valjda tolika sirotinja. Odredit jednu simboličnu članarinu da se pokriju troškovi najma prostora i održavanja. Članovi bi zauzvrat dobili termine za stol što bi ih došlo daleko jeftinije nego inače!

Rezervna varijanta je zakupit termine na mjestu gdje več postoji stol ali neku vrstu organizacije bi trebalo učinit jer svatko sam nemože puno a kao organizacija možeš djelovati na razne načine npr. organizacija turnira i sl.

Eto za početak barem materijala za razmišljanje!

paški sir i vrhnje
07.05.2004., 18:49
eh, materijala puno.. čak sam sa jednim drugarom prije neki dan raspravljao kolika bi bila otprilike cijena organizacije nekog turnira... :)

što se tiče kluba, mislim da bi trebalo imati minimalno barem €5000 početnog kapitala za tako nešto, i pri tome nisam uračunao najam/kupovinu (rrrrajt...) prostora.
ovih 5k€ bi pokrilo samo nabavku opreme.
možda.
također, sponzore bi bilo jako teško naći, jerbo kod nas je promocija/popularnost snookera (a nisam siguran da tako nije ni sa bilijarom) ravna nuli, što jel, potencijalnim sponzorima ne bi djelovalo nimalo atraktivno...

Froolah
10.05.2004., 15:31
Malo da se nadodam diskusiji oko free-ball-a:

koliko sam ja upucen (a nisam bas), free ball se dodjeljuje u slucaju kada protivnik napravi foul, a kugla koju bi ti trebao po pravilu pogoditi se ne vidi kompletna (iako je se vidi npr 80% sto je vrlo iskoristivo). Dakle, ne mora to biti crvena, vec ona koja slijedi po redu. Ovo gore je neki presjek izmedju pravila koja objasnjavaju na Eurosportu i pravila u igri "Virtual pool 3" (meni jedna od boljih simulacija snookera).

IgorBiscan
10.05.2004., 19:01
Ja sam clan jednog biljar kluba,sve to ide dobro ..osmica,devetka,14+1 se igra turniri ,liga i sve to ..a snookera nista,to mi je stvarno zao...otvaranje nekakvog snooker kluba je odlicna ideja,ali mislim da bi bolje bilo kad bi vec postojeci biljar klubovi ubacili pokoji stol za snookera,pa onda polako razvijat snooker u hrvata

Tuco-il brutto
10.05.2004., 20:31
Turnir forumaša?:Pivo:

husky
10.05.2004., 21:57
Yes, yes, yes. :)

Sudjelujem u studentskoj ligi u M-u nedjeljom. Ima u Las Vegas bircu na Crnomercu svakadva tjedna turnir. 60 kn upad, prvi 50%, drugi 30%, treci 20% od uplata, moze se i jednom izgubiti i biti prvak.... al jos se nisam odlucio. Rekoh si, kad nadjem stap.

Forum turnir moze. A moze i online. :D Upravo igram na yahoo-u pool po tim am. pravilima. Super je. :top:

Groboder
11.05.2004., 01:45
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko interesenata ima i koliko bi se tu dalo skupit love, pa za početak skucat za jedan stol i vidjet gdje ga smjestiti i po mogučnosti lijepo uredit prostor - ne mislim na neki skupi inventar, več ono igra zahtjeva ugodan ambijent.
Vidjet što je potrebno za registraciju kluba.
Što se sponzorstva tiće svakako bi trebalo složiti jedan pametan i ambiciozan text pa ga gurnuti na razne strane. Interesantne su firme koje i inače u svijetu sponzoriraju Snooker događaje tipa LG i sl. a moguče se nađe i kakvo poznanstvo. Zatražit financiranje stola opreme prostora ili što su več u stanju ponuditi a za uzvrat nagovijestiti da se planira javno djelovati i tu bi moguče netko našao svoj interes.
Također kontaktirati klubove u drugim evropskim gradovima .
Da se složi dobra ekipa ja bi se upustio u to i vjerujem da bi se nešto i dogodilo!

Tuco-il brutto
11.05.2004., 07:54
Groboder kaže:
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko interesenata ima i koliko bi se tu dalo skupit love, pa za početak skucat za jedan stol i vidjet gdje ga smjestiti i po mogučnosti lijepo uredit prostor - ne mislim na neki skupi inventar, več ono igra zahtjeva ugodan ambijent.
Vidjet što je potrebno za registraciju kluba.
Što se sponzorstva tiće svakako bi trebalo složiti jedan pametan i ambiciozan text pa ga gurnuti na razne strane. Interesantne su firme koje i inače u svijetu sponzoriraju Snooker događaje tipa LG i sl. a moguče se nađe i kakvo poznanstvo. Zatražit financiranje stola opreme prostora ili što su več u stanju ponuditi a za uzvrat nagovijestiti da se planira javno djelovati i tu bi moguče netko našao svoj interes.
Također kontaktirati klubove u drugim evropskim gradovima .
Da se složi dobra ekipa ja bi se upustio u to i vjerujem da bi se nešto i dogodilo!

Ma kakav LG:confused:
Mislio sam da se nađemo na nekom dobrom mjestu u ZG ili ako netko dolazi u Peštu. Nešto kao npr. svakog ponedjeljka ili svakog drugog ponedjeljka na tom i tom mjestu u to i to vrijeme.
A što se tiće stolova, tj. posjedovanja vlastitog stola-možda, možda ,možda nekad-nekako mislim da je važna socijalizacija i odlazak u omiljeni pool hall ili birc(gdje već igraš) I da imam love i dalje bih igrao u Arpad biliard czentrumu-imam ekipu,maknem se od doma,a i kad igraš duže vrijeme na istom mjestu-ljudi te skontaju,sprijateljiš se pa često igraš besplatno ili sa konobarima/vlasnicima/poslužiteljima.
Možda griješim?

IgorBiscan
11.05.2004., 14:28
trebalo bi kontaktirat svjetsku snooker federaciju ili sta vec....mozda se od njih dobije kakva podrska jel bi to bilo promicanje tog sporta u hrvatskoj,sto bi i njima bilo korisno.

IgorBiscan
11.05.2004., 20:54
hehe slusaj ,mozda ni to ne bi bilo lose :D :D

Groboder
12.05.2004., 20:14
Tuco-il brutto kaže:
Ma kakav LG:confused:
Mislio sam da se nađemo na nekom dobrom mjestu u ZG ili ako netko dolazi u Peštu. Nešto kao npr. svakog ponedjeljka ili svakog drugog ponedjeljka na tom i tom mjestu u to i to vrijeme.
A što se tiće stolova, tj. posjedovanja vlastitog stola-možda, možda ,možda nekad-nekako mislim da je važna socijalizacija i odlazak u omiljeni pool hall ili birc(gdje već igraš) I da imam love i dalje bih igrao u Arpad biliard czentrumu-imam ekipu,maknem se od doma,a i kad igraš duže vrijeme na istom mjestu-ljudi te skontaju,sprijateljiš se pa često igraš besplatno ili sa konobarima/vlasnicima/poslužiteljima.
Možda griješim?

Pa nisam bas primjetio da u svakom bircu ima Snooker stolova.
a ovo druženje i igranje s konobarima i sl. je nešto sasvim drugo.
U svijetu postoje Snooker klubovi također i organizacija i turniri itd..bla bla a tamo se ne igra besplatno s konobarima i odlazi samo zato da nisi kod kuće, no ovakvi komentari nas podsjete u biti gdje smo i zašto kod nas nema ništa!!!

Tuco-il brutto
13.05.2004., 08:38
Groboder kaže:
Pa nisam bas primjetio da u svakom bircu ima Snooker stolova.
a ovo druženje i igranje s konobarima i sl. je nešto sasvim drugo.
U svijetu postoje Snooker klubovi također i organizacija i turniri itd..bla bla a tamo se ne igra besplatno s konobarima i odlazi samo zato da nisi kod kuće, no ovakvi komentari nas podsjete u biti gdje smo i zašto kod nas nema ništa!!!

Prvo-nisam kad sam predlagao ideju, imao na umu snooker. To je samo jedna opcija, ako se ukaže mogućnost.
U Arpad Biliard Czentrumu, kao i u većini velikih pool hallova većina stolova i nije za snooker, ali ima ih par i najćčešće su posebno izdvojeni.
Što je tu loše ako poslije zatvaranja nas par, uključujući konobare i poslužitelje zaigramo par partijica ili frejmova-nije to nešto sasvim drugo-u biti jest. Poseban je feeling igrati u ogromnoj sali, gdje je postavljeno 20 stolova. U tišini, kada se čuje svaki pot.:cool:
Još nešto-postoje tisuće (jeftinijih) naćina provođenja slobodnog vremena, neki su zabavniji, neki su zdraviji, neki više kulturno uzdižu, ali nitko ne igra bilijar/snooker/pool samo da bi se maknuo iz kuće.

Lakonogi
16.05.2004., 12:32
IgorBiscan kaže:
osmica,devetka,14+1 se igra turniri ,liga i sve to ..

Kako se igra to '14+1'? Jel ima neko link na pravila s raznim igrama koje se mogu igrat na pool stolu?

skill
17.05.2004., 10:04
Službena pravila su na ovoj (http://www.wpa-pool.com) stranici. Opisani su 8ball, 9ball i 14.1.

kre5o
23.11.2006., 16:15
Gdje da kupim stol za biljar u okolici vž ili Čakovca? Ili dajte neku internet adresu da vidim kako se cjene kreću. :)

kre5o
23.11.2006., 18:51
neka mi netko napiše neku internet stranicu s cjenama biljardskih stola. plz

Tuco-il brutto
25.11.2006., 19:06
http://www.tutsch.at/indexa.html

Trgovina u Beču.
Uzeo je Brunswick Metro.
Ima i jaftinijih stolova ali ovaj je baš ok, modernog dizajna
Prijatelj je prije mjesec dana kupio stol i opremu, kugle, čoje, par brejkova,
Sa carinom i prjevozom ga je stol izašao 23 000 kuna.
Još jedna stvar, kad ti dodje stol treba ga znati i sastaviti i to nije posao za amatere, dobro bi bilo imati nekoga tko je to već radio.
Sada vodi maleni klub i naplaćuje nam (nas desetak aktivnih igrača)300 kn mjesečno za neograničeno igranje.

citanova
26.11.2006., 20:25
sestica rabljena oko 600 eur ja platio

Tuco-il brutto
04.12.2006., 14:32
Evo mi se u Osijeku organizirali.
Check it out.

http://www.biljar.biz/portal/

Cypress Hill
28.01.2007., 19:37
otvoren je klub sa snookerom i 16.2. počinje snookerska liga... u Zagrebu naravno :zubo: pa ko voli nek izvoli, ja definitivno idem :D

Mladenac
28.01.2007., 23:19
gdje u zgu?

Cypress Hill
29.01.2007., 21:11
bsc Balabuska, na kvatriću, šubićeva, klub je predobar, ima 2 snookera, karambol i mislim 8 osmica...

Mladenac
31.01.2007., 22:48
daj mi posalji tel. broj dvorane (volim rezervirati :)), i točnu adresu

Je li to onaj klub kaj su dinamovci otvorili ?

Cypress Hill
01.02.2007., 14:04
ne, adresa Šubićeva 55 (u zgradi gdje je Crazy Horse)... ne znam broj telefona

toroweb
01.02.2007., 20:39
Pozdrav ljudi!

Mene interesira pool 8 i 9 a mozda i snooker, trebao bi prvo probat :-). E sad, interesira me neki klub u zg gdje bi se moglo uclaniti i onda igrati sportski. Znaci vjezbati sa slicnima, neka poduka ako moze pa mozda jednom i turniri. Ima li tako nesto? Jel neko od vas ide u Srebrni mrav?

Morski vražičko
01.02.2007., 21:24
Meni je to u kvartu(u mojoj ulici prakticki) al neznam kaj se tam uopce vise dogadja jel otvoren za sve ili samo za clanove.....

Cypress Hill
02.02.2007., 15:59
gledajte, najbolji klub je Mosconi. Tamo možeš trenirat i ić na turnire 2. lige, kasnije ako budeš dovoljno dobar i 1.lige. problem je u tom što sad tamo više ne primaju članove osim juniora (:zubo:)
al ako oćeš ić tamo možeš ić u školu biljara koja počinje 5.2.

Balabushka je otvorena samo za članove a da bi postao članom treba ti obična iskaznica koju si tamo napraviš za 50 kn i normalno možeš uć.

Mladenac
02.02.2007., 18:53
A članarina i cjenik općenito za Balabushku?

Treba li članarina za Mosconi i cjenik?

Gdje su bolji štapovi, ak nemaš svoj?

Morski vražičko
02.02.2007., 22:06
I di je taj mosconi???

toroweb
02.02.2007., 23:45
Mosconi je u Folnegovicevoj ulici na Sigecici. Sto se tice love razlika izmedju teorije i prakse je poveca :rolleyes:. Na webu HBS spominjalo se 70!! kn mjesecno za skolu a ispada 50/h + stol, znaci oko 100/h. Mislim, ako ste dobar igrac pa ti majstor pokaze neke cake onda je to i malo ali za nekog ko treba/zeli par godina treninga hmmm....
Dalje, Srebrni mrav: oni traze nekog s preporukom clana. E pa nazalost ne znam clana. A cijena? Samo za tebe kompa kao clana - 45 kn/h!!!
Ja sam nekad igrao s frendom po toj tarifi i to ispadne do 3000/mj. Pa zar zbilja nema kluba gdje se moze trenirat za normalne novce?? Uclanit cu se u savez, u klub, moze jutarnji termin samo daj! :rolleyes:

Mladenac
03.02.2007., 13:46
To su realne cijene za instrukcije čak i jeftino.
Pogledaj si koliko koštaju instrukcije za tenis, squash i sl.

ili instrukcije za srednju školu (osnove osnova općenito) te fakultetske instrukcije.

Mene ne zanimaju instrukcije. Igram ga već 15 rekreativno i stvarno nisam loš.
Makar sam vidio neke brije na netu, ali u zadnje vrijeme baš i ne igram.
Sad se pojavio jedan nadobudni kaj mi želi pokazati kak se igra biljar :zubo:
Pa da mu pokažem kak tata igra na 9".

U snookeru sam loš, igrao par puta u životu.

Mene zanima koliko košta sat biljara i da li je vezana članarina uz cjenik u mosconiju i balabushki.

Igrati toliko mjesečno (3 kkn), bez lige je bezsmisleno :cool:

Cypress Hill
04.02.2007., 13:00
evo ja ću vam sve objasnit budući da sam član mosconija. ovako, imate školu biljara koja počinje 5.2. tj sutra i cijena je 70 kn mjesečno bez ičeg drugog, ja sam do prije mjesec dana išao u školu i tak je bilo. sad ako se termini nisu promijenili to vam je pon, sri, pet i uči vas igrat lik iz prve lige
Trenutno se nemožete učlanit u mosconi jer su sva mjesta za članove popunjena osim za juniore. inače košta 200 kn mjesečno plus 7 kn/h, to je normalna članarina i ne odnosi se za snookerski stol
S druge strane, imate balabušku u kojoj je mjesečna članarina 200kn i 10kn/h što vrijedi i za snooker i karambol budući da će uskoro počet snookerska liga a prema mojim informacijama i karambol. u balabušku se možete učlanit jer kvonta članova nije popunjena... ak ima još kakvih pitanja pucajte.

ps. u balabuški su bolji klupski štapovi neg u mosconiju

Cypress Hill
04.02.2007., 13:04
nadalje, da bi sudjelovali u drugoj ligi morate platiti godišnju licencu od 100 kn i bit učlanjeni u jedan klub. kotizacija na turnirima druge lige je 100kn a prvi turnir je u subotu (i'll be there :D as usual)

Mladenac
05.02.2007., 22:45
Kaj je onih 50 kn za Bbušku, samo kaj smijem uć, koliko to vrijedi i koji su to uvjeti.

Koliko je ćuka u BBuški bez članarine.
Ja bi onak bezveze se napucavao, nije baš tak napet biljar

Bio u mosconiju i nekak mi je bezveze 9". Loše je platno, uništeno.

DOk smo našli mosconi oteli nam snooker. Tj. da ga nismo tražili igrali bi snooker.
A tak i tak mi je partner bio očajan. Bilo je 8:1 u osmici. Izgubio sam volju. :)

Cypress Hill
06.02.2007., 19:40
u bbuški daš 50 kn tak da možeš ući :D
bez toga nemožeš uć i igrat. po satu ti je s tom običnom iskaznicom 35 kn/h biljar i 45 kn/h snooker, za karambol nisam siguran. Inače ta iskaznica nema rok trajanja, jednom daš 50 kn i imaš ju
Btw. platna u mosconiju su zamjenjena prije mjesec dva tri... tak da su sad dobra.

Morski vražičko
06.02.2007., 20:21
Pa jebote ajmo ovak da igram 3 puta tjedno po dva sata kaj je malo...godisnje ode....10 somova kuna......pa radije si dignem kredu i kupim pravi stol pa doma halam....

Mladenac
06.02.2007., 20:58
Bio sam u Mosconiju jučer, i zadnji lijevi stol ima rupa na platnu. Kod snookera i WC-a.
To je meni LOŠE platno. Pa da su ga mijenjali i u nedjelju.

@ Vražičak
Ne mogu onda igrati tko zgubi plati, ak imam doma stol :D
Nije u šoldima sve.

Cypress Hill
08.02.2007., 22:02
mda... jedan stol ima rupu zamisli... Al inače je taj stol dobar kao i svaki drugi. To je zato što tamo dolaze oni debili iz škole koja je u istoj zgradi pa zaseru sve pizda im materina :mad:
Al inače je dobar stol, i gušt je igrat na njima, pogotovno onima na lijevoj strani :D

@ Vražičak
Pa digni onda kredu i kupi si stol :P
Al da sam naučiš igrat dobro će ti trebat 10-ak godina dok ćeš te u školi biljara u mosconiju tehniku i sve to naučit za pola godine do godinu dana... i kaj ti briješ? 70 x 12 je tebi deset somova? Mislim naravno ako odeš na školu koja košta 70 mjesečno, igraš 3 puta tjedno po 2h bez dodatnih troškova...

Mladenac
09.02.2007., 08:37
Kaj to znači inače je dobar stol ??

Stol ima rupe po platnu i amen, stol ne valja, nije održavan.
Vidi se da se na stolu redovito igra (crta od razbijanja)

Ti da se ne pereš 10 dana, možda bi bio zgodan, ali bi smrdio :D. Kuiš ?

Morski vražičko
09.02.2007., 19:14
@ Vražičak
Pa digni onda kredu i kupi si stol :P
Al da sam naučiš igrat dobro će ti trebat 10-ak godina dok ćeš te u školi biljara u mosconiju tehniku i sve to naučit za pola godine do godinu dana... i kaj ti briješ? 70 x 12 je tebi deset somova? Mislim naravno ako odeš na školu koja košta 70 mjesečno, igraš 3 puta tjedno po 2h bez dodatnih troškova...

nismo se onda skuzili......jer ak ti kazes...da za 70 kn mjesecno mos dobit tri puta tjedno po dva sata poduku...onda bi ja ziher se prijavio....:top:

Kad ide sljedeca tura ??

I kojim danima i u koje vrijem ide skola...jer ja imam radno vrijeme.....malo saroliko...naime taj dan ak radim radim od 8-20.....ili od 14-21.....

Cypress Hill
09.02.2007., 20:30
kad sam ja bio bilo je pon, sri, pet po dogovoru mislim... al nas je bilo troje pa je bilo fleksibilnije... sad kako taj lik to drži moraš vidjet

Mladenac
11.02.2007., 15:22
vražičak posjeti si ove stranice:

http://www.easypooltutor.com/articles.html
http://www.engr.colostate.edu/~dga/pool/

uzmi neki webspider program i skini si na disk.
Na drugom linku ima dosta zanimljivih stvari koje nisam znao.
npr. kako koristiti one oznake na stolu (diamonds), imaš i tehničke dokaze :cool:

vjerujem da puno toga možeš sam naučiti :top:

Ak je u pitanju snooker onda imaš filmiće i knjige za skinuti (emule i torrenti)

mawerick85
24.02.2007., 11:34
ako se netko želi učlanit ili trenirat po manjoj cijeni ima biljarski klub kod kvatriča "Balabushka" cijena učlanjenja 50 kn stolovi devetka i naplačije se po satu 40kn!

Cypress Hill
24.02.2007., 17:01
UVAU! Pa to je super vijest! samo 40 kn? pa kako tako malo? debil.
Učlanjenje nije 50 kn neg je to cijena obične kartice. pravo učlanjenje je 200kn mjesečno i onda je cijena 10 kn po satu. jer 40 kn po satu nije jeftinije treniranje... odi u mosconi pa ćeš bez onih 50 kn moć igrat za 35 kn po satu... informiraj se!

mawerick85
26.02.2007., 10:41
pitanje zakaj odmah vrijeđaš ako smijem znat?? koliko igraš biljar?

mawerick85
26.02.2007., 10:48
pošto sam član balabushke 50kn je za učlanjenje jer inače nemožeš igrat, a 200kn je više nego nepotrebno da se mjesečno trenira jer te jeftinije dođe 40po satu jer ovisi koliko igraš! ako dođeš 2 ili 3 puta po 2 sata mj bolje je 40 kn po satu! a umjesto da se vrijeđamo ajde da to riješimo partijom devetke?

Estragon
26.02.2007., 11:21
duge devetke...

Cypress Hill
26.02.2007., 17:29
lol zašto duge? meni odgovara, btw sorry ak si se uvrijedio... ništa osobno
igram "profesionalno" godinu dana, možda ti se čini malo al mislim da je dovoljno da te pobjedim :zubo:
i zašto samo partijom? mislim da bi set devetke bio bolji ;)
btw dođe te jeftinije 200 mj ak igraš svaki dan kao ja po par sati ;)

toroweb
27.02.2007., 01:22
pošto sam član balabushke 50kn je za učlanjenje jer inače nemožeš igrat, a 200kn je više nego nepotrebno da se mjesečno trenira jer te jeftinije dođe 40po satu jer ovisi koliko igraš! ako dođeš 2 ili 3 puta po 2 sata mj bolje je 40 kn po satu! a umjesto da se vrijeđamo ajde da to riješimo partijom devetke?

Ako si u biljaru ko u matematici jao tebi :rofl:! Normalan dan igranja je 3 h na stolu + jedno pice znaci oko 130 kn. 20 takvih dana mjesecno je 2600 kn za rekreaciju. Kako si par sati mjesecno i *trening* zgurao u jednu recenicu to znas samo ti. :s:s

Inace, cak i za clana nekog kluba se ne radi o malom iznosu. Recimo, zeljenih 60 h mjeseno + clanarina je 800 kn. Plus neko pice ide do 1000 kn :E.
A sad nagradno pitanje: koji je klub najpovoljniji?? :D:D

Mladenac
27.02.2007., 11:15
Pa nisu klubovi socijalne ustanove :E

Probajte se bavit bilo kojim drugim sportom ili rekreacijom pa ćete vidjeti koliko košta.
Budite dobri pa ćete osvajati turnire, ak ne fulali ste svemir

"Bodybuilding nije sport" :D

mwm
27.02.2007., 12:46
Postoji li u Zagrebu (osim Velike Mlake) dućan opreme za biljar? Konkretno, zanima me dvodjelni štap.

mawerick85
27.02.2007., 17:11
za toroweba- nisam u mateši neš ali sam napisal da dođeš 2 do 3 puta mj i ako nemaš baš para isplati se sam ovak igrat!

a za cypressa tvoja godina je puno i ne mislim da ču te dobit jer ne igram prof nego rekreativno i to 9 godina! 7 kutija šibica, 1 u casablanci kao član, i sada u balabushki. tak da ču s tobom igrat iz gušta !

Cypress Hill
27.02.2007., 19:55
@toroweb- zasad je najpovoljniji mosconi, 200 mj plus 7 po satu... ali on je pun pa više članova ne prima
znači u zagrebu preostaje još samo bbuška sa 200 mj i 10 po satu

@mwm- opremu ti prodaje i mosconi ali je izbor puno manji nego u VM... al za početnika ima sve što trebaš-štapove za igru, za break, za skočicu, torbe, rukavice, kapice, itd

@mawerick- za ono prije kaj si napiso, 3 puta mjesečno nije trening, nikakav. usporedi to 30 puta mjesečno po 3-4 h kolko igraju profići... ja igram svaki dan po nekih 2 sata, možda više...
rekreativno sam igro isto samo godinu dana, znači prije 2 godine sam prvi put štap u ruke primio. sad igram svaki božji dan.

ps. toroweb, najpovoljnije ti dođe kad igraš s nekim svaki dan na sistem ko izgubi plaća i stalno pobijeđuješ :D

mwm
27.02.2007., 21:37
@mwm- opremu ti prodaje i mosconi ali je izbor puno manji nego u VM... al za početnika ima sve što trebaš-štapove za igru, za break, za skočicu, torbe, rukavice, kapice, itd

Hvala. :top:

Mladenac
28.02.2007., 08:06
@ cypress hill & toroweb

Tak sam i ja naučio igrati, tko zgubi plati.
Sad tak uvijek igram s prijateljem.
Em kaj je napetije i podjebavamo se do slijedećeg susreta :cool:

mawerick85
28.02.2007., 08:21
eto baš zato sam rekao da ni neću pobijedit ali ću se potrudit da te namučim pa čemo vidjeti :) a i nadam se da čemo se vidjeti i na nekom natjecanju!

Cypress Hill
28.02.2007., 17:25
ja sam na svakom natjecanju ;)
(osim prve lige, naravno)

mawerick85
01.03.2007., 14:39
super onda ćemo se često viđat nadam se :)

toroweb
02.03.2007., 21:20
Evo ako nekog zanima, ispada da je najpovoljniji klub za treniranje Billiard Plus. To je u "Divni", Velika Mlaka. Cijena je 180 kn/mj. + 3.5 kn/h. Malo su izvan ruke pa valjda zato. Mislim da je jedina obveza ici na turnire 2. lige. Eto, ekipi kojoj je bitna lova mozda pomogne.:angel:

Cypress Hill
05.03.2007., 20:14

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost. Glupo je i sto mozes izgubiti a da nisi ni uzeo stap u ruke. I zbog toga ga ja ne bi svrstao u ozbiljne sportove.

Inace strastveni sam igrac.

U zg:

M - Ilica, na pol puta izmedju Cvjetnog i Frankopanske. Najozbiljniji, imaju turnire i sl. 7 kn.

Tockica - Mesnickom gore, prije skretanja prema Markovom trgu. Meni najdrazi. 7 kn.

Desetka - novi zg, preko puta velesajma. Inae je pivnica, pa je sve u losem stanju, ali ima 2 velika stola, po danu nikad guzva. 5 kn.

Biljar salon - Remiza, u Kutiji Sibica. Nisam dugo bio, ne znam cijenu (cini mi se da je 7), ali najveci broj stolova.

Cat - Crnomerec, prva stanica prema Mikulicima. Ludo, jer ima soba u podrumu u kojoj je samo jedan stol za biljar. Dobro za vecu ekipu. 5 kn.

ovo sam tek sad skužio al nema veze...

OMFG!:rofl::rofl: nikakvu psihičku spremnost?!? pa biljar je daleko inteligentniji sport od recimo nogometa ili nekog drugog popularnog sporta (dobro, opće je poznato da nogomet mogu igrat i najveće budale). ali ono, dovedi imbecila na biljarski stol i reci mu da napravi povratni udarac, pokaži mu kako i neće uspjet ni za 50h vježbe

eminem1710
05.03.2007., 22:36
prati itko snooker?

Cypress Hill
06.03.2007., 07:58
naravno :D
svaki turnir, sve

mr_freez
07.03.2007., 18:41
prati itko snooker?

Ronnie O’Sullivan rula!:s

mr_freez
07.03.2007., 18:42
Da li zna netko koliko košta i gdje ima kupiti štap za snooker?

Cypress Hill
07.03.2007., 21:11
imaš za kupit u divni (billiard plus)
slučajnost, ja sam baš danas dobio štap za snooker :D
besplatno :P

Cypress Hill
07.03.2007., 21:12
btw Ronnie je car!!! :zubo:

eminem1710
07.03.2007., 23:24
Ima još velikana, meni je legenda Hendry, taj čovjek je majstor svog zanata...

mr_freez
08.03.2007., 13:30
imaš za kupit u divni (billiard plus)
slučajnost, ja sam baš danas dobio štap za snooker :D
besplatno :P

A gdje se to nalazi,jer nisam iz ZG?Koliko inače dodje,ak' znaš?
Dobar je i Ding,ali lik nekad igra super,a nekad grozno kao da se zasitio snookera!

Cypress Hill
08.03.2007., 20:57
to ti je u velikoj mlaci, na pola puta između zagreba i velike gorice... a sad, ne znam kolko košta jer se cijene kreću ovisno o kveliteti... mislim da imaš za 100 eura normalan dvodijelni štap za kupit

Mladenac
08.03.2007., 23:31
za 100 eura mora dobiti vrlo dobar snooker štap, osim ak u divni nemaju bolesnu maržu.

nek si malo pogleda cijene štapova u eng i nek plače :zubo:

@ husky

odigraj karambol pravi 3 cushion, pa da vidim kak buš izgledao nakon sat vremena.
Igrao jednom na malom stolu, dok sam bio u psihičkoj formi za običan biljar, zgorio sam brzo.

eminem1710
09.03.2007., 22:53
snooker je igra za ljude čelične psihe i oka sokolova :D

toroweb
10.03.2007., 23:58
snooker je igra za ljude čelične psihe i oka sokolova :D

Snooker je zakon a ima samo jednu manu - na tom stolu mozes (koliko ja znam) igrati samo jednu igru dok na pool stolu ima 4 odlicne :top: (8, 9, straight i one pocket) i jos par solidnih igara...

Sto vi mislite o raznim igrama na biljaru s rupama? Jel se i vama cini da Hrvati samo barsku osmicu priznaju pod biljar? :rofl:
Ajmo malo o tome!

Cypress Hill
11.03.2007., 10:36
Pa normalno da ljudi igraju samo birtijsku osmicu kad imaš svega 5-6 pravih klubova sa stolovima na drop-pocket sistem. kako ćeš igrat devetku ili straight na sedmicama na žetone? nemoguće
S druge strane na turnirima druge lige igra se 5 puta devetka, osmica samo jedanput i to internacionalna i jednom straight. znači ima oko 200 drugoligaša (malo manje) koji igraju druge igre + 30 prvoligaša + nešto rekreativaca koji znaju za devetku :D

Mladenac
11.03.2007., 16:46
na snooker stolu možeš još dosta igri igrati. svojedobno sam našao.
ali je kod nas najraširenija barska osmica zbog isplativosti.

više stolova u manje prostora :cool:

c.e.s.k.o.
11.03.2007., 19:36
ja bi počeo trenirat biljar i ako sam dobro shvatio prijašnje posteve u balabushki mjesečno plaćam 200 kn i još svaki put kad idem igrat(trenirat) platim još 7kn po satu?

Cypress Hill
11.03.2007., 21:06
ne, u balabushki platiš 10 kn po satu

Rookie nineteen
28.05.2007., 15:29
igram povremeno u mosconiju ali je prenatrpan pa ne primaju nove clanove cuo sam da u casablanci placas mjesecno 300 kn mjesecno i mozes doc igrati svaki dan po 2 sata! e da, i clanska kartica kosta 50 kn!:confused: :confused: :confused:

Padrone
29.05.2007., 10:38
cuo sam da u casablanci placas mjesecno 300 kn mjesecno i mozes doc igrati svaki dan po 2 sata! e da, i clanska kartica kosta 50 kn!:confused: :confused: :confused:

ovako info iz prve ruke:

50 kuna je iskaznica, al kad vracas iskaznicu dobijes nazad 50 kuna

imas 2 vrste clanarina:

200 kuna - u to ti ulazi :
a) ako igras prijepodne (do 18:00 ) mozes igrati 2 sata
b) ako igras poslijepodne (od 18:00) mozes igrat samo sat vremena

500 kuna - neograniceno igranje

Marl
07.09.2007., 14:24
da ne otvaram novu temu zanima ako netko zna jel u balabushki otvorena škola pool biljara. na njihovim stranicama piše da bi se uskoro trebala otvorit. pa, ako netko zna.

e da, di je ta casablanca??

Cypress Hill
15.09.2007., 18:24
nije škola otvorena, ak te zanima imaš školu u 8-ball-u u sesvetama, a casablanca je na savskom mostu...

Perko-Serko
16.09.2007., 14:32
Ako se mene pita... biljar nebi trebao biti sport, ali ako je šah... onda bi ovo trebalo biti olimpijska igra!!!!!!!!!!

Mladenac
16.09.2007., 17:41
ak je body building sport, onda bilo kaj može biti sport :D

treba zadovoljavati definiciju sporta, znači da je.

Cypress Hill
16.09.2007., 21:25
Ako se mene pita... biljar nebi trebao biti sport, ali ako je šah... onda bi ovo trebalo biti olimpijska igra!!!!!!!!!!
onda hvala bogu kaj se tebe ne pita :s
biljar je sport naravno, u kojem je intelignecija važnija od motorike iako je i motorika dosta važna... opuštenost ruke, mekan udarac, i te stvari... šah nije sport jer nema uopće motorike...
i hrvatski biljarski savez je član hrvatskog olimpijskog ;)

Mladenac
17.09.2007., 13:25
cypress daj se i ti malo ohladni.

nije stvar motorike: mora imati element natjecanja, i moraju biti potrebne vještine, zanemariv element sreće

po tom BB nije sport, jer jer natjecanje tko ima čvršću guzu :rofl: , a ne znam koje su im potrebne vještine
a šah je po tome sport, bogme i bridž

Perko-Serko
29.09.2007., 13:29
Slažem se sa Mladencem!

Cool Zero
03.10.2007., 23:07
ej ljudi na temu biljara pogledajte ovaj video i uhvatite se za glavu jer to dijete kako igra....huuuuh... komentirajte molim vas o videu (http://www.youtube.com/watch?v=GMir4xMtIYM&mode=related&search=)

Perko-Serko
09.10.2007., 17:25
Klinjo je predobar... ali, opet... ne dokazuje to da j ovo sport!!!

Cypress Hill
11.10.2007., 18:02
ovaj video nije stavljen zato da se dokaže da je sport :rolleyes: ionako se nema šta dokazivat kad je sport ...kao što je mladenac rekao: mora imati element natjecanja, i moraju biti potrebne vještine, zanemariv element sreće...
uostalom snooker (čitaj: vrsta biljara) se vrti na eurosportu i treći je najgledaniji sport u ujedninjenom kraljevstvu a obični pool biljar se prikazuje na DSF-u

Roky
27.10.2007., 20:12
Ima li kakav turnir u biljaru ovih dana, tjedana? Več mi je dosadilo igrati stalno s istim frendovima. Naravno ciljam na nešto amaterskog tipa za nekog ko ja tko igra jednom, maksimalno dvaput tjedno.

m_marijan
15.11.2007., 16:49
Prodaje li netko bilijarski stol (7, 8 ili 9), novi ili polovni na podrucju od Zadra do Splita?

Mladenac
12.03.2008., 16:08
novi salon kod velesajma

zna li tko gdje je to?

Cypress Hill
12.03.2008., 18:54
Ground Zero, na pola puta između velesajma i avenue mall-a,najbolji i najljepši klub u hrvatskoj, europi, 16 dynamicovih stolova, ma carski klub :s :s :s :s

papa štrumf
16.03.2008., 16:11
Ima li kakav turnir u biljaru ovih dana, tjedana? Več mi je dosadilo igrati stalno s istim frendovima. Naravno ciljam na nešto amaterskog tipa za nekog ko ja tko igra jednom, maksimalno dvaput tjedno.
Možda nebi bilo loše da se par nas nađe pa da nabacimo koju.

Mladenac
21.03.2008., 06:16
pogledaj si u BK Casablanca, (Savski most u podrumu)
prijatelj svaki vikend dobi pozivnicu za turnir.

devetke su, samo kaj su neke lijeve. Ali kaj je tu je.

papa štrumf
21.03.2008., 16:42
pogledaj si u BK Casablanca, (Savski most u podrumu)
prijatelj svaki vikend dobi pozivnicu za turnir.

devetke su, samo kaj su neke lijeve. Ali kaj je tu je.Tamo ja idem. Sve je odlično uređeno ali najbolje od svega su konobarice u kratkim uskim hlačicama :klopa:

Od koga dobiva ulaznicu?

Mladenac
25.03.2008., 10:49
dobiva sms poruke, nemam pojma od koga.

meni je tamo vruće, griju na 25 stupnja dvoranu.
stolovi su tak tak, više za kućnu uporabu ne za klub.
za klub bi trebao biti natjecateljski stol

hint: dynamic II (olimpic II)
http://www.excelpooltables.co.uk/american_home_tables/product/179/Dynamic_II_Pool_Table.html

ili brunswick gold crown
http://www.poolkrant.nl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=84&category_id=84&manufacturer_id=12&option=com_virtuemart&Itemid=29&vmcchk=1&Itemid=29

konobarica je ok, dok se ne nasmije :zubo:

papa štrumf
26.03.2008., 22:26
dobiva sms poruke, nemam pojma od koga.

meni je tamo vruće, griju na 25 stupnja dvoranu.

konobarica je ok, dok se ne nasmije :zubo:
Aha, već sam i ja dobio SMS, sutra sam tamo.

Malo je vruće, treba biti u kratkoj majci, a i dima ima puno.

A jebiga tebi ništa ne valja, ona jedna konobarica je dobra, koja ima flaster na nogi :D

Mladenac
26.03.2008., 22:58
Aha, već sam i ja dobio SMS, sutra sam tamo.

Malo je vruće, treba biti u kratkoj majci, a i dima ima puno.

A jebiga tebi ništa ne valja, ona jedna konobarica je dobra, koja ima flaster na nogi :D

ma glavno da tebi niš ne smeta :p

biliarman
05.04.2008., 18:44
joj ovoga, hoce objasnjena.evo ti ih.kada su lopte jos u trokutu onda ti pucas i ako ti uđe neka šarena ili jednobojna onda su to tvoje lope.npr ako ti puknes i uđe ti neka jednobojna onda su to tvoje lopte i ćitavu igru ti moras da ti uđu sve te lopte osim crne sad cu ti objasniti zasto,a protivnik će onda da ima šarene lopte i on mora da ubaci sve svoje lopte.kada ubacis sve svoje lopte onda moras da ubacis crnu u istu rupu u kojoj si ubacio svoju zadnju jednobojnu loptu.tako je i kod protivnika.ako crnu ubacis a da nisi sve svoje jednobojne lopte ubacio onda gubis

jacko89
05.04.2008., 19:57
Postoji puno varijacija bilijara koji se igra amaterski po raznim klubovima , kaficima.

Cypress Hill
08.04.2008., 22:11
joj ovoga, hoce objasnjena.evo ti ih.kada su lopte jos u trokutu onda ti pucas i ako ti uđe neka šarena ili jednobojna onda su to tvoje lope.npr ako ti puknes i uđe ti neka jednobojna onda su to tvoje lopte i ćitavu igru ti moras da ti uđu sve te lopte osim crne sad cu ti objasniti zasto,a protivnik će onda da ima šarene lopte i on mora da ubaci sve svoje lopte.kada ubacis sve svoje lopte onda moras da ubacis crnu u istu rupu u kojoj si ubacio svoju zadnju jednobojnu loptu.tako je i kod protivnika.ako crnu ubacis a da nisi sve svoje jednobojne lopte ubacio onda gubis
:rofl::lol:retaju :s
kao prvo, nisu lopte nego kugle :rolleyes:
onda ovo što si ti "objasnio" su "pravila" birtijske osmice koje se ne može ni nazvat biljarskom disciplinom :p

Mladenac
08.04.2008., 22:16
da i onda kad bijela upadne u rupu. na točku staviti. a da je stavim gdje hoću :D

:Marek:
19.07.2008., 10:41
Ne znam da li je ova tema vec bila, malo sam trazio po netu, ali ne mogu naci... kupio bih si drvenu kutiju za štap. Jel zna netko neki ducan u Zagrebu za to? Znam za neki Divna u Velikoj Mlaki, ali jel imaju oni web? Nisam uspio naci! Hvala!!

osoba_24
22.10.2008., 22:07
Ground Zero, na pola puta između velesajma i avenue mall-a,najbolji i najljepši klub u hrvatskoj, europi, 16 dynamicovih stolova, ma carski klub :s :s :s :s

Klub je stvarno odlicno uređen, ali im je osoblje koma! Posebno onaj celavi konobar, uzasano je bahat i bezobrazan, dolazim sa svojim stapom i opremom, tip mi donese potrosenu kredu, ok, pitam jel ima drugu,ne zelim si ostetit stap,
njegov odgovor da nema, doci ce sutra, 5 min nakon toga dolaze decko i cura i njima daje nove novcate krede, par dana prije toga mi donese kavu u kojoj je bila muha, ok, moze se svakome dogoditi,zamolim da donese drugu a on prevrce ocima.. bilo je jos puno toga,sve sitnice, ali uglavnom uvijek nesto..
sorry, ali za 40 kn po satu ocekujem da bar budu uljudni, s r a m o t a ! ! !

Cypress Hill
25.10.2008., 18:00
vjeruj mi, nisi jedini koji se žali na njega :D

čevap
04.01.2009., 13:26
zanima me zna li ko pravila za sljedeće situacije:oba dva igrača imaju istu rupu u koju triba ubacit crnu kuglu!!!!!da li igrači imaju iste rupe ili ovaj drugi mora uzet drugu rupu(KOJU RUPU MORA UZET)???????????

dr. van Nostrand
04.01.2009., 14:47
zanima me zna li ko pravila za sljedeće situacije:oba dva igrača imaju istu rupu u koju triba ubacit crnu kuglu!!!!!da li igrači imaju iste rupe ili ovaj drugi mora uzet drugu rupu(KOJU RUPU MORA UZET)???????????

suprotnu po dijagonali, ako je srednja onda suprotna srednja:ne zna:

FiZor
11.01.2009., 19:03
Da, igra se na dijagonalu, ali tu govorimo o birtijskim pravilima, jer turnirska, tj. međunarodna pravila su bitno drugačija.
Što se crne tiče, može ući u bilo koju rupu nakon ubačene vlastite obojane, uz najavu.

Pravila EIGHT BALL(osmica):
4.1 CILJ IGRE Osmica je igra sa bijelom i petnaest kugli s brojevima od 1 do 15, koje se trebaju najavljivati prilikom ubacivanja. Jedan natjecatelj mora ubaciti grupu kugli od 1 do 7 (pune) dok drugi natjecatelj mora ubaciti grupu kugli od 9 do 15 (šarene). Natjecatelj koji prvi ubaci svoju grupu kugli te zatim pravilno izvedenim udarcem ubaci osmicu pobjeđuje u igri.

4.2 NAJAVA UDARCA Pri najavi udarca, očigledne kugle i rupe nije potrebno najavljivati. Ukoliko protivnik koji se sprema za udarac nije siguran gdje natjecatelj cilja mora ga upitati za namjeru. Udarci od jedne ili više mantinela ili kombinacija s više kugli (vez) ne smatraju se očiglednim te se moraju precizno najaviti i kugla i rupa u koju ta kugla treba upasti. Kod udarca koji se najavljuje nikada ne treba navoditi detalje kao broj mantinela, doticanje ostalih kugli, kombinacija s ostalim kuglama i slično. Svaka ubačena kugla ostaje u rupi neovisno da li je iz grupe kugli od natjecatelja ili protivnika.

4.3 SLAGANJE KUGLI U TROKUT Kugle se slažu u trokut na podnožju stola gdje osmicu treba staviti u centar trokuta, prvu kuglu na head točku na head liniji (head točka), šarenu u jedan (donji) kut trokuta a punu u drugi (donji) kut trokuta.

4.4 RAZBIJANJE (BREAK) Pobjednik u bliškanju kugli ima izbor u odluci tko razbija kugle.

4.5 PRAVILNO OTVARANJE (BREAK) Da bi izveo pravilno otvaranje, natjecatelj (sa bijelom ispod head linije) mora (1) ubaciti bilo koju kuglu ili (2) najmanje četiri igraće kugle trebaju dotaknuti mantinelu. Ukoliko je otvaranje nepravilno, kažnjava se faulom te protivnik ima mogućnost (1) da nastavi igru iz ostavljene pozicije ili (2) može zatražiti da se kugle ponovno slože u trokut te da udarac otvaranja izvodi on ili protivnik.

4.6 UBACIVANJE BIJELE PRI OTVARANJU (SCRATCH) Ako natjecatelj ubaci bijelu pri razbijanju, (1) sve ubačene kugle ostaju u rupama (ne vade se; iznimka, osmica: vidi pravilo 9), (2) to je faul, (3) stol je otvoren. NAPOMENA: Protivnik ima ‘bijelu u ruci’ i stavlja je ispod head linije te ne smije ubaciti / dotaknuti kuglu koja je ispod head linije, osim ako najprije pogodi kuglu preko head linije te nakon toga bijela ili neka druga kugla ubaci / dotakne kuglu(e) ispod linije (vez).

4.7 KUGLE IZBACENE SA STOLA PRI OTVARANJU Ako natjecatelj pri otvaranju izbaci kuglu(e) izvan površine stola učinio je faul te protivnik može nastaviti igru (1) iz ostavljene pozicije (2) uzeti ''bijelu u ruku'' i staviti je ispod head linije stola.

4.8 OSMICA UBACENA PRI OTVARANJU Ako je osmica ubačena pri otvaranju natjecatelj koji je otvarao može zatražiti ponovno otvaranje ili postavljanje osmice na foot točku i nastavak igre. Ako natjecatelj kod otvaranja napravi faul protivnik ima mogućnost ili novog otvaranja ili postavljanje osmice na foot točku i nastavak igre s 'bijelom u ruci' ispod head linije.

4.9 OTVORENI STOL Stol je 'otvoren' dok izbor grupe kugli, šarenih ili punih, nije izvršen. Dok je stol otvoren dozvoljeno je udariti punu te s njom ubaciti šarenu ili obrnuto. Stol je uvijek otvoren odmah poslije razbijanja. Tada je dozvoljeno udariti punu ili šarenu. Faul je ukoliko pri otvorenom stolu natjecatelj prvo pogodi osmicu (8ball), te protivnik ima bijelu u ruci. Sve kugle ostaju u trenutačnoj poziciji i protivnik preuzima igru i situaciju kao otvoreni stol. Do tada ubačene kugle ne vraćaju se na stol.

4.10 IZBOR KUGLI Izbor grupe šarenih ili punih kugli nakon otvaranja nije izvršen čak i ako su ubačene jedna puna ili jedna šarena. STOL JE UVIJEK OTVOREN NAKON OTVARANJA. Izbor punih ili šarenih izvršen je kada natjecatelj pravilno ubaci najavljenu kuglu nakon razbijanja.
Ukoliko su grupe određene i natjecatelj zabunom odigra i ubaci kuglu iz protivnikove grupe, protivnik treba pozvati faul prije nego što natjecatelj odigra slijedeći udarac. Ako natjecatelj to ne učini natjecatelj automatski preuzima protivnikovu grupu.

4.11 PRAVILAN UDARAC U svim udarcima (osim pri otvaranju i kada je stol otvoren) natjecatelj mora prvo dotaknuti jednu iz svoje grupe kugli i (1) ubaciti svoju kuglu ili (2) ako ne ubaci svoju kuglu, bijela ili bilo koja druga (puna ili šarena) kugla mora dotaknuti mantinelu. NAPOMENA: Dozvoljeno je da natjecatelj odigra bijelu u mantinelu prije kontakta sa svojom kuglom. Međutim, (također) poslije kontakta s ciljanom kuglom, ista kugla mora biti ubačena ili bijela ili bilo koja druga kugla mora dotaknuti mantinelu. U suprotnom se dosuđuje faul.

4.12 SAFETY UDARAC Iz taktičkih razloga, natjecatelj može očiglednu kuglu ubaciti u rupu a ipak igru prepustiti protivniku. To može ako prije udarca najavi (izgovori) safety. Safety se smatra pravilnim udarcem. Ukoliko natjecatelj nije najavio 'safety' a ubacio je očiglednu kuglu, mora nastaviti s igrom. Sve kugle koje su ubačene u rupe kad se najavio 'safety' ostaju u rupama.

4.13 TIJEK IGRE Natjecatelj ima pravo igrati (gađati kugle) sve dok ne promaši (ne ubaci) kuglu iz svoje grupe kugli. Nakon što je pravilno ubacio sve kugle iz svoje grupe natjecatelj treba ubaciti osmicu (8-ball).

4.14 KAZNA ZA FAUL Protivnik dobiva ‘bijelu u ruku’. To znaci da može staviti bijelu bilo gdje na stolu (ne mora biti ispod head linije osim kod početnog udarca prilikom otvaranja ili preuzimanja udarca nakon faula pri otvaranju). Ovo pravilo sprečava natjecatelja da učini namjerni faul kojim bi protivnika doveo u nepovoljni položaj. Sa ‘bijelom u ruci’ natjecatelj smije upotrijebiti ruku, bilo koji dio štapa, pa i vrh štapa da namjesti bijelu na željenu poziciju prije udarca. Ipak u postupku stavljanja bijele na poziciju na stolu bilo koji udarac prema naprijed sa štapom u dodiru s bijelom smatra se faulom osim ukoliko nije pravilno izveden udarac (pogledaj Opća pravila, pravilo 3.39.).

4.15 KOMBINIRANI (VEZNI) UDARAC Sve kombinacije s kuglama su dozvoljene. Faul je osmicu pogoditi kao prvu kuglu.

4.16 NEPRAVILNO UBACENE KUGLE Kugla je nepravilno ubačena ako je pri ubacivanju učinjen faul, najavljena kugla nije ušla u najavljenu rupu, ‘safety’ udarac je najavljen prije udarca. Sve nepravilno ubačene kugle ostaju u rupama.

4.17 KADA KUGLA ISKOCI SA STOLA Kada bilo koja kugla iskoči izvan stola to je faul i gubitak reda na stolu. U slučaju da osmica iskoči izvan stola, to je gubitak partije. Bilo koja kugla izbačena sa stola vraća se na stol prema pravilima slaganja.

4.18 FAUL KOD JUMP I MASSE UDARCA Ukoliko u igri nema dodijeljenog suca, faulovi na bijeloj primjenjuju se kada natjecatelj u namjeri da izvede jump ili masse udarac preko ili okolo protivnikovih kugli pomakne bilo koju protivnikovu kuglu (neovisno da li su te kugle pomaknute rukom, štapom ili mostom).

4.19 IGRANJE NA OSMICU Kada se odigrava osmica, ukoliko bijela ude u rupu ili se učini faul to nije gubitak partije osim ako osmica nije ubačena u rupu ili izbačena sa stola. NAPOMENA: Kombinirani (vezni) udarac se ne može koristiti za pravilno ubacivanje osmice.

4.20 GUBITAK PARTIJE Natjecatelj gubi igru ako učini bilo koju od slijedećih povreda pravila: Ø faul pri ubacivanju osmice (izuzetak je osmica ubačena pri otvaranju) Ø ubaci osmicu u istom udarcu kada ubacuje i zadnju od grupe svojih kugli Ø izbaci osmicu sa stola u bilo kojem udarcu Ø ubaci osmicu u rupu bilo koju osim najavljene Ø ubaci osmicu prije završetka ubacivanja grupe svojih kugli.

NAPOMENA: Na sve povrede pravila mora se upozoriti prije nastavka igre, u protivnom smatra se da povrede pravila nije ni bilo.

4.21 NERIJEŠENA PARTIJA Ako nakon tri uzastopne izmjene prihvaćanja pozicije na stolu (šest izmjena ukupno) sudac dosuđuje (ili se bez suca natjecatelji dogovore) da bi se pokušaj da se ubaci ili pomakne njihova kugla mogao završiti gubitkom igre, tada se kugle ponovo slažu u trokut a natjecatelj koji je započeo igru koja je završila neriješenim ishodom otvara trokut ponovno. Neriješena igra može se proglasiti bez obzira na broj kugli na stolu. NAPOMENA: Tri uzastopna faula istog natjecatelja nisu gubitak partije.

tekst je copy/paste sa:
http://www.8ball.hr/

Stranice:
http://mosconi.hr/view/
http://www.8ball.hr/
http://www.balabushka.hr/onama.html (trenutno je down)
Službena stranica HBS-a http://www.biljar.hr/
http://www.billiard-plus.hr/ (Poznatije kao "Divna") - dućan s opremom
Odlična foreign stranica, dosta je naših igrača naručivalo od njih i bili su iznimno zadovoljni:
http://www.seyberts.com/

Ima stranica još puno, ali ovo je od zanimljivijih.
Za ljubitelje:
http://www.worldpoolchampionships.com/

bjzvone
05.02.2009., 08:52
U Splitu (Doverska 11 na Mertojaku, bivše atomsko sklonište) otvoren je novi biljarski klub. Svakodnevno se može od 10 do 24 sata zaigrati biljar na 4 stola Brunswick Gold Crown III, pročitati novine, prosurfati internetom na vlastitom laptopu, pogledati TV,...
http://sites.google.com/site/bkdesetka/

Travis Bickle
19.02.2009., 16:42
Ej ljudi da li tko igra turnire ponedjeljkom u 20 h u balabuški?

Ima jako dobrih igrača ali nisu toliko dobri

Travis Bickle
19.02.2009., 16:55
Da li netko pozna Zeleta.Tip je majstor biljara :s dovest če bijelu gdje god on hoče

onaka 50-ak godina,užasno mršav,plava kosa

Cypress Hill
19.02.2009., 20:51
Ej ljudi da li tko igra turnire ponedjeljkom u 20 h u balabuški?

Ima jako dobrih igrača ali nisu toliko dobri

daj molim te u balabuški igraju amateri i to još na onim usranim stolovima, odvratno sporim i ružnim čojama, fakat užas

ponedjeljkom u šest se igraju turniri u sesvetama u BK 8ball, a utorkom u Ground Zero, to su turniri gdje dolaze najjači zagrebački igrači

madblackcow
19.02.2009., 21:40
pozdrav svima!

da li se negdje u zagrebu ili okolici moze trenirati biljar? znaci bas da se recimo okupi neka grupa par puta tjedno i onda im netko od starijih/iskusnijih igraca pokazuje sto i kako da vjezbaju...

i dali u nekom biljar klubu postoji nesto kao mjesecna clanarina koju platis pa onda taj mjesec igras koliko hoces? jer ako se igra na zetone ili na vrijeme uvijek to ispadne skupo, pogotovo ako netko voli igrati biljar pa ne moze stati nakon samo par partija.

Oracle
21.02.2009., 01:05
ovisno gdje si imas u sesvetema biljar klub 8ball, (za one iz sesveta mjesto bivseg prais katersa ili ti ga danas je jos tamo i picerija stari zagreb) tamo imas skolu biljara, klub u koji se možeš učlanit i onda ti je jeftinija tarifa sata, jako ljepo mjesto, 9 stolova svi 9'', jedan stol za snooker, jako dobra ekipa, svi uljudni, kulturni i jako prijateljski prema novim igračima, žele pokazat ako nesto trebas ili objasnit pravila.

to je sta znam za sesvete, a za po gradu neznam, imas google pa ukucaj biljar klubovi u zg.

madblackcow
21.02.2009., 05:05
ovisno gdje si imas u sesvetema biljar klub 8ball, (za one iz sesveta mjesto bivseg prais katersa ili ti ga danas je jos tamo i picerija stari zagreb) tamo imas skolu biljara, klub u koji se možeš učlanit i onda ti je jeftinija tarifa sata, jako ljepo mjesto, 9 stolova svi 9'', jedan stol za snooker, jako dobra ekipa, svi uljudni, kulturni i jako prijateljski prema novim igračima, žele pokazat ako nesto trebas ili objasnit pravila.

to je sta znam za sesvete, a za po gradu neznam, imas google pa ukucaj biljar klubovi u zg.

hvala za info. trazio sam vec na netu ali nisam nazalost nasao nista korisno. za dobru partiju biljara nije mi daleko do sesveta skociti pa ako u medjuvremenu ne nadjem nista blize i ovo je odlicno.

madblackcow
22.02.2009., 14:30
jel znas mozda koliko otprilike kosta ta skola biljara i koliko kosta mjesecna/godisnja clanarina u klubu u sesvetama?

Cyder
01.05.2009., 11:24
Pozdrav!

Evo jos jedan link(nisam vidio da ste ga stavili). Trgovina je u Trogiru ali imaju veb shop sa relativno brzom dostavom i dosta su susretljivi.
http://www.dalgent.hr/katalog.asp

Isto tako neznam kolko je tu Varaždinaca al mapokon imamo jedan pošteni prostor za biljar!!
BC Leonhart (http://varazdinske-vijesti.hr/pdf/3337/24-16-12.pdf)
BC Leonhart (http://www.regionalni.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1058&Itemid=51)

The_End
01.05.2009., 23:14

Za ovo se slažem,više puta sam bio u tom biljar klubu i imam samo riječi hvale.Stolovi su kvalitetni,štapovi savršeni.Interijer super uređen,po cijeloj prostoriji se nalaze slike poznatih snooker igrača:Roonie-a,Higginsa,Hendryja i ostalih.Cijena jeftina.S obzirom na uslugu i kvalitetu cijena je super i isplati se otići.

Splatt
16.05.2009., 16:25
[QUOTE=msporis;1074858]Postavio bih ovo pitanje:

Tačnije,bilijar nije sport. On se igra samo u klubovima i njega profesionalci ne igraju. Profesionalci igraju Snooker. To je sport. Možda je neko od vas ga gledao ili zna kako se igra. Igra počinje razbijanjem crvenih kugli čija je vrijenost 1 bod(za njeno ubacivanje),pa se poslije crvene ubacuju žuta(2 boda) ili zelena (3 boda) ili smeđa ili plava.roza ili crna. Redoslijed je po bodovima. Znači ubaci se jedna crvena,pa jedna od tih i to se ponavlja dok igrač ne ubaci sve kugle sa stola ilil dođe u neprestižnu prednost nad protivnikom. Bude nekada na Eurosportu,ja ga poamlo i pratim. NAjbolji igrač na svijetu ja Ronnie O'Sullivan,a meni su najdraži Allister Carter i Neil Robertson.
Pozz

Cypress Hill
17.05.2009., 20:42
[QUOTE=msporis;1074858]Postavio bih ovo pitanje:

Tačnije,bilijar nije sport. On se igra samo u klubovima i njega profesionalci ne igraju. Profesionalci igraju Snooker. To je sport. Možda je neko od vas ga gledao ili zna kako se igra. Igra počinje razbijanjem crvenih kugli čija je vrijenost 1 bod(za njeno ubacivanje),pa se poslije crvene ubacuju žuta(2 boda) ili zelena (3 boda) ili smeđa ili plava.roza ili crna. Redoslijed je po bodovima. Znači ubaci se jedna crvena,pa jedna od tih i to se ponavlja dok igrač ne ubaci sve kugle sa stola ilil dođe u neprestižnu prednost nad protivnikom. Bude nekada na Eurosportu,ja ga poamlo i pratim. NAjbolji igrač na svijetu ja Ronnie O'Sullivan,a meni su najdraži Allister Carter i Neil Robertson.
Pozz

ti si retardiran ili samo neinformiran?:mad: kako možeš uopće reć ovakvu tvrdnju i to tako sigurno bez da znaš išta o tome?! biljar je sport, kao i snooker, i itekako ga igraju profesionalci, i to više njih nego snooker. snooker je popularniji samo u britaniji pa ga prenosi eurosport pa ti zato misliš da znaš sve o tome. hrvatska ima profesionalca u biljaru koji je ujedno i europski prvak 2008. bio sam na europskim prvenstvima i na sličnim međunarodnim turnirima gdje sve vrvi od profesionalaca koji igraju biljar i samo to rade u životu, imaju sponzore i žive od toga. uostalom eurosport je vrtio biljar kada je bio IPT turnir, na kojem je između ostalih igrao i ronnie o sullivan i to bez ikakvih rezultata jer ronnie u biljaru nije ni blizu onoga što je u snookeru.
btw hrvatski biljarski savez je član HHO-a. informiraj se malo http://www.biljar.hr/

Sorongil
19.05.2009., 11:21
He he, biljar NIJE sport, ajde neka.

Ali vidim da situacija oko klubova i nije baš najjasnija, dakle u ZG imamo kako slijedi:

Ground Zero, Avenija Dubrovnik 10,16 fenooomenalnih Dynamic II stolova, naravno 9-ki, sat 40kn, a ako uspiješ dobit članstvo koje je 250kn sat te ispada 5kn

Mosconi, Folnegovićeva Ulica bb, sat 35kn,ako se ne varam 12 9-ki kvalitetnih Olympic II,stol za snooker, članove koliko mi je poznato ne primaju

Balabushka, Šubićeva 55, sat 40-45kn zavisi što se igra jer ima 6 Buffalo 9-ki, 2 stola za snooker 12 stopa, jedan izdvojeni Brunswick Metro i jedan stola za ''karambol'' ili ti ga dreiband, threecushion ....

M se iz Ilice navodno preselio na Trg Sportova ali nisam siguran

8ball u sesvetama, nisam bio ali odlično je koliko čujem www.8ball.hr

Casablanca više ne postoji

Eto to je uglavnom to što se tiče lokacija biljar klubova u ZG-u, načuo sam i nešto o klubu na Zvjezdi tamo gore prema Mihaljevcu, ali nisam siguran.

Nadalje, za kvalitetno treniranje najbolji je G-Zero, stolovi su pro i ako ste negdje drugo igrali dosta su teški, ali kad se navikneš prva su liga.A interijer je bolestan.

Mosconi skoro isto tako dobar, ali za moj ukus malkice presterilan, napominjem moj ukus, možda se nekome svidi više.

Balabushka se manje više okrenila snookeru, jer je jedini klub u HR sa više od jednim stolom (točnije 2), a što se tiče ''sportskog članstva'' za pool neznam da ga imaju još uvijek, ali s druge strane najbolji je za navečer s ekipom doći ugodna atmosfera nije gužva fina muzikica OK izbor pića i ostalog.

Odabrao: a tko drugi nego Đelo.....

Pozz svim ljubiteljim igara koje sadrže nekoliko kugli i sa ili bez rupa.....

Cypress Hill
19.05.2009., 20:35
biljar je sport, i to je činjenica. činjenica. je. točka
ground zero je najbolji klub, sve stoji
mosconi ima 14 stolova, 1 snooker
M(etalac) se preselio u dom SPORTova :P
8ball isto jedan od boljih klubova, 10 pool stolova, 1 snooker, strašno dobro uređen
Manila- avenija dubrava, 10 pool i jedan snooker stol, ne primaju članstvo, super uređen
balabuška- najveće smeće od svih pool klubova, jedino snooker tamo valja makar bi mogli promijenit mante i čoju... 6 najodvratnijih pool stolova, crna čoja s crvenim mantama , užas

D.Ruža
19.05.2009., 20:43
RATM rules

Sorongil
20.05.2009., 11:38
Došlo do nesporazuma Cypress, ono moje gore da biljar NIJE sport, bijaše sarkastični cinizam, krivo ispalo .....

Ako si za javi se pa ćemu u g-zerou bacit koju partiju 8-ice, 9-ke, straighta ...

FiZor
26.05.2009., 14:49
Što se tiče bk Balabushka, zaista, ali zaista nemam ni jednu riječ hvale, naprotiv. Stanje stolova nije vrijedno spomena. Ne tako davno sam došao tamo radi prikupljanja pokoje informacije vezane uz snooker članstvo. Raspitujem se ja kod tog, što god on bio, ali ne čini mi se samo da je tamo šanker. I pitam ga da li primaju članove, kaže ne i izbaci neki krajnje nesuvisao razlog tome, ok, reko dobro, ajmo pitat dalje...pitam za promjer snooker kugle s kojom se tamo igra, jer norma je 52,5mm, jer ono što primjerice imaju u Mosconiu su premalene kugle. On meni, genijalac, odgovara protupitanjem kao:"U kakvom stanju je snooker stol u Mosconiju" našto sam mu rekao da nije baš bajan, a on meni počne pričat o tome kako su njihova dva stola najskuplja i najbolja u Hrvatskoj. Mislim, kad je počeo baljezgat nešto što me doista NE ZANIMA, zahvalio sam se uljudno, okrenuo i otišao i zaista tamo ne planiram više kročit. Bio tamo 2 puta, jednom kada su rascjepkali hbs turnir na Mosconi i Balabuskhu i drugi put radi tog članstva. Mimo svega toga, ambijent mi još oštro zaudara na lopovluk.

čmbrkš
16.06.2009., 18:48
Dobre rabljene devetke se mogu dobiti već za oko 10K kuna, možda i manje. Potpuno novi stol kvalitetan može doć i preko 3000K eura.

3 milijuna eura:lol::rofl:
Koji si ti lik :s

Cypress Hill
16.06.2009., 22:49
3 milijuna eura:lol::rofl:
Koji si ti lik :s

dobro, zeznuo je, sumnjam da je htio stavit ovaj "k" iza 3000 :p
al ima ih dost skupih, meni definitivno najljepši stol je ovaj http://www.luxury-billiards.com/models.html i košta 170 000 €

Mladenac
19.06.2009., 09:19
dobro, zeznuo je, sumnjam da je htio stavit ovaj "k" iza 3000 :p
al ima ih dost skupih, meni definitivno najljepši stol je ovaj http://www.luxury-billiards.com/models.html i košta 170 000 €

još staviš dijamantne kugle, i imaš puno više od 3 000 k eura :D

Sorongil
24.06.2009., 14:33
Ako nekoga interesira, u subotu 27.06.2009, od 14h nadalje, turnir amaterske lige u Ground Zero biljar klubu (Avenija Dubrovnik 10, nasuprot južnog ulaza u Velesajam).

Disciplina 9-ball, kotizacija 50kn, prijave u klubu do 13:30 istog dana.

Joint
24.08.2009., 17:47
ovako počeo sam se malo zanimati za biljar onak krenulo mi je napokon :zubo:
pa zanima me dali je biljar sport koji se može naučit igrati bilokad ili ima npr ko košarka svoje uzvanike od 10/11 godine
(btw ja imam 15)
a ovo zaključio sam da mi ide jer polako mi je krenulo ja i frend smo išli u jonny il johny kak se več piše igrat
i sad me znaima bili bilo pametno uložit neku početnu svotu u nekakav biljarski štap jer ovi u jonnyu su za mlatit nekog jedino :lol:i ak mi neko može objasnit kolko taj štap mora bit dugaćak i sl...

husky
27.08.2009., 23:26
Stapovi su vise manje isti. Imas u mlaki za kupiti, i do 500 kn se da nac super stap. A nije to losa investicija ni ako malo igras. On traje desetljecima, osim ako se neces mlatiti s njime, ako ces imati futrolu (100 kn) i ako ces za razbijanje kuglica ko kreten ipak uzeti stap od kluba u kojem igras.

Nikad nije kasno za nauciti, ali kao i sve, treba ti saaaati i saaati igre. Za to ili trebas u neki klub se uclaniti, ili imati i stol kod kuce, jer nije bas jeftino placati punu cijenu da bi se ucio. Biljar je vise za zabavu, jer zna frustrirati kada igras protiv nekog profica, i onda gledas kako uzme 5-6-7 partija za redom u devetki, bez da si ti dosao na red. To vise onda nije zabavno, a novaca u tome bas i nema, pa ti ne preporucujem da mastas o tome kako ces gaziti Putnika ili O'Sullivana.

Mladenac
28.08.2009., 10:49
ne znam postoji li organizirana škola.

ali ima dosta materijala po internetu i filmova i tako.
Je da će ti trebati duže, možda ćeš i neke stvari krivo naučiti.
ali računaj da ti je sad privatnih instrukcija cca 10 €.

štap od 500 kn ne bi nikom preporučio, imam ga ja :o

meni je špica predebela i premekana, a i vrh mi je preširok.
dobro ja nisam početnik :p

Cypress Hill
29.08.2009., 00:18
organizirane škole ima u zagrebu već 3 i po godine, ali treba znati gdje kod koga i kada... sa interneta i iz filmova se jako malo nauči, i jako sporo...najbolje je učlaniti se u klub i igrati s igračima koji su jači za klasu dvije tri, a onda nakon par godina treninga, ovisi koliko čestog, koliko kvalitetnog i koliko talenta imaš, iako je glava najvažnija, će počet padat jači igrači... govorim iz osobnog iskustva, iako je to jako individualno

Joint
30.08.2009., 11:02
Stapovi su vise manje isti. Imas u mlaki za kupiti, i do 500 kn se da nac super stap. A nije to losa investicija ni ako malo igras. On traje desetljecima, osim ako se neces mlatiti s njime, ako ces imati futrolu (100 kn) i ako ces za razbijanje kuglica ko kreten ipak uzeti stap od kluba u kojem igras.

Nikad nije kasno za nauciti, ali kao i sve, treba ti saaaati i saaati igre. Za to ili trebas u neki klub se uclaniti, ili imati i stol kod kuce, jer nije bas jeftino placati punu cijenu da bi se ucio. Biljar je vise za zabavu, jer zna frustrirati kada igras protiv nekog profica, i onda gledas kako uzme 5-6-7 partija za redom u devetki, bez da si ti dosao na red. To vise onda nije zabavno, a novaca u tome bas i nema, pa ti ne preporucujem da mastas o tome kako ces gaziti Putnika ili O'Sullivana.
ova zadnja rečenica
pa jebeš ti onda takav sport bez ikakve motivacije
ne znam postoji li organizirana škola.

ali ima dosta materijala po internetu i filmova i tako.
Je da će ti trebati duže, možda ćeš i neke stvari krivo naučiti.
ali računaj da ti je sad privatnih instrukcija cca 10 €.

štap od 500 kn ne bi nikom preporučio, imam ga ja :o

meni je špica predebela i premekana, a i vrh mi je preširok.
dobro ja nisam početnik :p
pa nemogu izdvojiti više od 500kn za štap tako da slobodno preporuči jedan

Dega76
30.08.2009., 11:19
ak se već misliš ozbiljnije primiti igranja biljara, onda ti je neophodan kvalitetan štap...ovi kolcevi po 500kn su ti smeće, bolje ti je zapiti te novce...neg dati za kolac...

Joint
30.08.2009., 11:26
ak se već misliš ozbiljnije primiti igranja biljara, onda ti je neophodan kvalitetan štap...ovi kolcevi po 500kn su ti smeće, bolje ti je zapiti te novce...neg dati za kolac...

jedan kaže da se može nać ti sad kažeš da se nemre nač dobar štap...
pa hoču samo imati ok štap za početak netreba mi najbolji najkvalitetniji itd:ne zna:

Dega76
30.08.2009., 11:33
obzirom da igram dosta, ali ne biljar nego snooker...definitivno dobar štap puno znači...jednom kad se navikneš na jedan štap, teško se je naviknuti na drugi...potpuno drugi osjećaj, što je jako važno...taj kaj ti je preporučio takav kolac, očito je igrač iz neke lokalne birtije...možeš ga poslušati, ali će ti biti krivo kasnije...ako se zaozbiljno prihvatiš igranja...i da, bez poduka nema šanse da ćeš išta dobroga postići...

Joint
30.08.2009., 11:43
obzirom da igram dosta, ali ne biljar nego snooker...definitivno dobar štap puno znači...jednom kad se navikneš na jedan štap, teško se je naviknuti na drugi...potpuno drugi osjećaj, što je jako važno...taj kaj ti je preporučio takav kolac, očito je igrač iz neke lokalne birtije...možeš ga poslušati, ali će ti biti krivo kasnije...ako se zaozbiljno prihvatiš igranja...i da, bez poduka nema šanse da ćeš išta dobroga postići...

ajde daj mi jedan štap
firmu i cijenu napiši

Dega76
30.08.2009., 11:48
glupo mi ti je nekaj preporučiti za biljar kad ga ne igram...ja sam svoj štap za snooker naručio iz engleske...cijenu ti neću spominjat...malo je poveća :D

Joint
30.08.2009., 12:14
glupo mi ti je nekaj preporučiti za biljar kad ga ne igram...ja sam svoj štap za snooker naručio iz engleske...cijenu ti neću spominjat...malo je poveća :D

neću se pravit pametan al biljar i snooker su nebo i zemlja:ne zna:

Cypress Hill
30.08.2009., 23:23

molim te šta jebeš čovjeka... ja sam mu rekao da za prvih pola godine do godinu dana može kupit štap za 500-600 kn... neki tipa fury ili tako nešto... šta će čovjek sad dat 700 € za štap a još ne zna igrat kak spada i šta ako skuži da to ne ide? govorim ti iz iskustva jer sam prvi štap platio 600 kn, bio mi je dobar prvih godinu dana, sad igram sa štapom od 700 € dvije godine i naravno da je tu razlika, ali shvati da nije stvar u štapu koliko je u igraču ( i kapici :P )
btw snooker i pool su prerazličiti da bi ti kao "snookeraš" (makar sam 100% siguran da bih te dobio i snookeru i u poolu) mogao govoriti o pool štapovima

Dega76
31.08.2009., 08:35
molim te šta jebeš čovjeka... ja sam mu rekao da za prvih pola godine do godinu dana može kupit štap za 500-600 kn... neki tipa fury ili tako nešto... šta će čovjek sad dat 700 € za štap a još ne zna igrat kak spada i šta ako skuži da to ne ide? govorim ti iz iskustva jer sam prvi štap platio 600 kn, bio mi je dobar prvih godinu dana, sad igram sa štapom od 700 € dvije godine i naravno da je tu razlika, ali shvati da nije stvar u štapu koliko je u igraču ( i kapici :P )
btw snooker i pool su prerazličiti da bi ti kao "snookeraš" (makar sam 100% siguran da bih te dobio i snookeru i u poolu) mogao govoriti o pool štapovima

a znam te...tko te ne bi skužio po pisanju :D priznajem puno si bolji od mene, obzirom koliko boraviš za stolom nije ni čudo...uskoro se otvara prvi snooker klub u zagrebu...onda će i snooker napokon nešto napredovati...slabi smo u snookeru, u odnosu na pool...ali kakvi su uvjeti trenutno, nije niti čudo...

kvalitetan štap može dići igru realno za nekih 5 do 10%, ali ima rijetkih slučajeva u kojima igrač počne igrati kao lud...slučaj sa snookera kod nas...lik nije mogao nikog dobiti, i onda s novim štapom pobijedi novaka :eek:

Cypress Hill
31.08.2009., 12:37
a znam te...tko te ne bi skužio po pisanju :D priznajem puno si bolji od mene, obzirom koliko boraviš za stolom nije ni čudo...uskoro se otvara prvi snooker klub u zagrebu...onda će i snooker napokon nešto napredovati...slabi smo u snookeru, u odnosu na pool...ali kakvi su uvjeti trenutno, nije niti čudo...

kvalitetan štap može dići igru realno za nekih 5 do 10%, ali ima rijetkih slučajeva u kojima igrač počne igrati kao lud...slučaj sa snookera kod nas...lik nije mogao nikog dobiti, i onda s novim štapom pobijedi novaka :eek:
očito me ne znaš ako misliš da puno boravim za stolom :p pogotovo za snookerom kojeg igram samo na turnirima i to 2-3 puta godišnje, nadam se da ću ih sada više igrat... btw čuo sam za klub i kolko sam shvatio to se otvara negdje u gorici?! :eek: al neka i tamo, dok ima iše od 2 snookera dobro je za nas :D

stvar sa štapovima gdje je razlika u cijeni nekih 7-8 puta veća je čisto mentalna...ja sam npr znao da sa onim štapom od 600 kn neću ić dalje od jedne razine jer sam znao da ću si kupit novi i onda me ta činjenica kočila da dižem igru sa starim štapom...kad kupiš skuplji štap to ti daje jednu garanciju, i u glavi znaš da ćeš još nekih 10ak godina ako ne i duplo više igrat s tim istim štapom, pa imaš tu slobodu da se navikneš na to i si dižeš razinu igre...
s druge strane kako pool napreduje sve važnije su špice, pa bi ja rađe štap od 200$ s predatorovom 314 špicom i moori kapicom gore nego neki štap od 1000$ sa običnom špicom i elk master kapicom :D

a ovo sa snookerom, koji je to igrač dobio novaka s novim štapom?
btw novak ima loših dana, kao i svi mi smrtnici :p

Dega76
31.08.2009., 13:16
znam da igraš sam povremeno hsl...zadnji put si skoro novaka dobio..jel tak? :D klub je prvo trebao biti tamo, ali su se opametili na vrijeme i na kraju će biti na početku radničke, prek puta autobusnog kolodvora...tri riley turnirska stola, znači profi stola ona sa srebrnim nogama...biti će mjesečna članarina i neka mala cijena stola po satu...navodno 200kn/10kn...ak će biti tak...onda će biti krcato non stop...
ne znam jel ga znaš..ljubičić...dok nije dobio novi štap...acuerate cue kojega hendry isto koristi...nije baš nikog dobio...i onda pobjedi 6 puta u nizu...wtf?!

Joint
02.09.2009., 18:09
nego jel ima kakav webshoop da malo pogledam štapove prije kupnje i to našo sam neki dalgent i još neki kojem stranica nije napravljena do kraja

Dega76
03.09.2009., 12:18
nego jel ima kakav webshoop da malo pogledam štapove prije kupnje i to našo sam neki dalgent i još neki kojem stranica nije napravljena do kraja

nema...imaš jedino u velikoj mlaci dućan...ali možeš ih zatražiti da ti mailaju katalog...
http://www.billiard-plus.hr

Zara.Zara
09.01.2010., 09:43
davne 2001 sam htjela ici "trenirat" biljar i tada je jos taj biljarski klub drzao Vjeko Slisko i definitvno mi nije bas bilo drago biti u tom zadimljenom prostoru , zagusenog svjetla sa sumljivim i cudinim tipovima mafijaske proslosti i sadašnjosti.

Zna li netko kakva je situacija danas, da li se u Zagrebu moze negdje uciti igrati biljar, a da sredina nije mafijaška ili sta ti ja vec znam.

Vidim na netu da ima neki Hrvatski biljarski savez pa eto, ako ima netko neke info pisite

Takoder ako imate nekih informacija gdje se moze na netu naci nekih prirucnika, savjeta ili neceg za ljude koji volje biljar?

Thx :)

Cypress Hill
18.01.2010., 23:51
zara imaš danas par većih klubova, ne birtija... mosconi - folnegovićeva 10, ground zero - avenija dubrovnik 10, 8ball u sesvetama, metalac - ilica 500, svi redom sa 10-15 turnirskih stolova, klupska atmosfera gdje igraju naši "profići", imaš i školu biljara, samo se javiš u klub i pitaš

Zara.Zara
22.03.2010., 12:48
zara imaš danas par većih klubova, ne birtija... mosconi - folnegovićeva 10, ground zero - avenija dubrovnik 10, 8ball u sesvetama, metalac - ilica 500, svi redom sa 10-15 turnirskih stolova, klupska atmosfera gdje igraju naši "profići", imaš i školu biljara, samo se javiš u klub i pitaš

Odlicno, hvala ti :)

Lakonogi
12.04.2010., 11:03
davne 2001 sam htjela ici "trenirat" biljar i tada je jos taj biljarski klub drzao Vjeko Slisko i definitvno mi nije bas bilo drago biti u tom zadimljenom prostoru ,

Meni se ne čini da je 2001. bila tako davno. Ali je. Vrijeme je nemilosrdno.

Doma imam stari stol u lošem stanju, znate nekog kome bih se mogao obratiti radi popravka? Da dođe, pogleda, i sredi stol?

Sahta
12.04.2010., 11:18
može mi neko reć gdje se u zg može igrat snooker, a da je što bliže centru?? ima li nešto bliže od balabushke?? hvala

Cypress Hill
14.04.2010., 12:03
može mi neko reć gdje se u zg može igrat snooker, a da je što bliže centru?? ima li nešto bliže od balabushke?? hvala

haha bliže centru??? balabuška (makar nije bogzna što) je na kvatriću, šta ćeš bliže?
i nema...

ivanptr
25.01.2011., 20:51
ima li mozda neko neki od ova 2 stola?

1.za biljar: http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema-ostalo/biljar-kucni-oglas-707442 (2600)
2.za snooker: http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema-ostalo/biljar-snooker-6-oglas-773713 (2000kn)

razmisljam uzeti jeftinjak do 2500....a ovi su u tom okviru ..:ne zna:

tak123
27.06.2011., 22:07
Takoder ako imate nekih informacija gdje se moze na netu naci nekih prirucnika, savjeta ili neceg za ljude koji vole biljar?

Thx :)

Trazilica kaze
probaj na www.naucitebiljar.com

Mladenac
04.07.2011., 13:51
Trazilica kaze
probaj na www.naucitebiljar.com

Dobro je napisao mantinela, može proći knjiga :cerek:

missfoxy
03.03.2012., 18:14
jesu još uvijek aktualni klubovi navedeni ranije, tipa mosconi i metalac? pročešljala sam pola interneta, nigdje nekakve novije informacije o mjestu na kojem se može trenirati. pa ako netko nešto zna, bila bih zahvalna na informaciji.

Marl
21.03.2012., 19:37
jesu još uvijek aktualni klubovi navedeni ranije, tipa mosconi i metalac? pročešljala sam pola interneta, nigdje nekakve novije informacije o mjestu na kojem se može trenirati. pa ako netko nešto zna, bila bih zahvalna na informaciji.

Mosconi vikendom navečer pogotovo :D
Metalac u Domu sportova, Ground Zero, Mr. Q(nekadašnja Balabushka)
na savezu imaš popis
http://www.biljar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=132&Itemid=40

missfoxy
23.03.2012., 23:37
zahvaljujem! :D

Ronnie147
10.12.2012., 15:12
Za sve ljubitelje biljara, danas u 19:00 pocinje Mosconi Cup, USA protiv Europe :D

Sahta
10.12.2012., 17:13
Za sve ljubitelje biljara, danas u 19:00 pocinje Mosconi Cup, USA protiv Europe :D

stream? ekipe?

EDIT: nađoh

http://www.matchroompool.com/team-europe
http://www.matchroompool.com/team-usa

nema legende Ralfa, a ljiga Archer je tu
za Ekonomopoulusa nikad čuo, zna netko nešto o njemu? Inače europska ekipa sjajna
od amera znam samo Shanea i Johnnyja

Ronnie147
10.12.2012., 17:41
stream? ekipe?

EDIT: nađoh

http://www.matchroompool.com/team-europe
http://www.matchroompool.com/team-usa

nema legende Ralfa, a ljiga Archer je tu
za Ekonomopoulusa nikad čuo, zna netko nešto o njemu? Inače europska ekipa sjajna
od amera znam samo Shanea i Johnnyja

Ja od biljara pratim samo Mosconi, uz neke ovako vece turnire po Americi koji budu na streamu... Tako da znam isto koliko i ti o igracima :)

Inace su mi Ameri simpaticniji od ovih nasih ode, svi su mi ajme majko :D

Sahta
17.12.2012., 23:25
http://www.youtube.com/watch?v=X2HXlOPziWM

evo da malo oživim temu
Souquet vs Reyes

najbolji igrač ikad protiv najboljeg europskog igrača ikad, makar po mom mišljenju. meč je dosta kvalitetan, ali i napet. Jim Wych vrhunski komentira, stvarno užitak za gledat.
Inače Magician i Kaiser su dva igrača za koje je Ronnie rekao da su mu uzori u 9ballu.
Kaisera sam imao prilike gledat uživo prije par godina i to je milina od biljara.

P.S. Molio bih nekog moderatora koji vidi ovo da promijeni ime teme u Biljar, ipak je ovo hrvatski forum

Ronnie147
17.12.2012., 23:51
http://www.youtube.com/watch?v=X2HXlOPziWM

evo da malo oživim temu
Souquet vs Reyes

najbolji igrač ikad protiv najboljeg europskog igrača ikad, makar po mom mišljenju. meč je dosta kvalitetan, ali i napet. Jim Wych vrhunski komentira, stvarno užitak za gledat.
Inače Magician i Kaiser su dva igrača za koje je Ronnie rekao da su mu uzori u 9ballu.
Kaisera sam imao prilike gledat uživo prije par godina i to je milina od biljara.

P.S. Molio bih nekog moderatora koji vidi ovo da promijeni ime teme u Biljar, ipak je ovo hrvatski forum

Sad si mi uzea sat vrimena, necu stic ni NBA gledat

Iako je meni osobno Strickland najbolji ikad (objektivno vjerojatno nije), ova dvojica su takvi majstori da je to bolesno, posebno Efren :s :s

Inace Earl i ove godine rastura, valjda se priselija u New York i tamo je odma posta legenda, osvojia back-to-back neke jebacke turnire...

Ima kanal InsidePOOL na jubitou koji prati te ''manje'' meceve... Gleda san Van Boeninga (meni isto car totalni, obozavan njegov stil igre i kako odigrava udarac) protiv Earla, 10-ball, do 15 se igralo... Dobar mec, malo predugo traje, al se isplati pogledat, ima u linku ispod tih meceva koliko oces, cak nekad stave i igrace kako treniraju, tu se isto vidi koji su majstori...

http://www.youtube.com/user/InsidePOOLmag/videos?view=0

Sad ne znam tocno za ovu informaciju, to ces ti Sahta znat puno bolje jer pratis, ali nesto su govorili kako se dosta turnira pocelo igrat na stolovima od 10 stopa, a prije se na devetkama igralo... To san samo cuja negdi, sad ne znam koliko je to istina, jer koliko mi se ucinilo, Mosconi se igra na devetkama, dok se ovi zadnji turniri po Americi svi skoro igraju na desetkama... Znam da su, ja mislim 2003. smanjivali sirinu rupe da igracima bude teze pogodit, sad ce navodno i ovo uvest, da ce se sve na stolovima od deset stopa igrat... Aj ako znas nesto vise o tome pa napisi :D

http://www.youtube.com/watch?v=6HkwIk-60OE

Evo jedan primjer tih ''treninga'', ovo je bilo prije meca koji san navea gore, malo iskusavaju brzinu stola i tako... :D Malo slusat Earla kako prtlja i gledat majstore kako igraju, drugacije je nego gledat meceve, ali je isto uzitak

Sahta
18.12.2012., 00:08
Sad ne znam tocno za ovu informaciju, to ces ti Sahta znat puno bolje jer pratis, ali nesto su govorili kako se dosta turnira pocelo igrat na stolovima od 10 stopa, a prije se na devetkama igralo... To san samo cuja negdi, sad ne znam koliko je to istina, jer koliko mi se ucinilo, Mosconi se igra na devetkama, dok se ovi zadnji turniri po Americi svi skoro igraju na desetkama... Znam da su, ja mislim 2003. smanjivali sirinu rupe da igracima bude teze pogodit, sad ce navodno i ovo uvest, da ce se sve na stolovima od deset stopa igrat... Aj ako znas nesto vise o tome pa napisi :D

http://www.youtube.com/watch?v=6HkwIk-60OE

Evo jedan primjer tih ''treninga'', ovo je bilo prije meca koji san navea gore, malo iskusavaju brzinu stola i tako... :D Malo slusat Earla kako prtlja i gledat majstore kako igraju, drugacije je nego gledat meceve, ali je isto uzitak

Rekao bih da si falija balun :) Nije se počelo igrat na desetkama nego se sve više i više igra 10ball umjesto 9balla :)

U suštini je igra na istu foru, ali je teža i manje ovisi o sreći.
Dakle ima jedna kugla više, što znači da je više smetnji pa je teže runout napravit. Nadalje, ako utjeraš desetku iz razbijanja, ona se samo spota na točku i igra se dalje. I najbitnija razlika, svaki udarac se mora najavit, za razliku od 9balla.

U 9ballu se često zna dogodit da igrač ima dosta lagan udarac na idućoj kugli, a da devetka visi na rupi ili blizu rupe. U tom slučaju igrači dosta često pokušavaju uz tu sigurnu kuglu utjerat i devetku da bi pobijedili. U 10ballu ti to ne donosi apsolutno ništa, desetka se spota na točku i to je to. Čak ti nosi i problem, jer možeš recimo najavit samo desetku, i onda ako ju fulaš, makar si pogodio onu kuglu protivnik igra dalje.

Inače, ako ikoga zanima, najava u biljarskim igrama koje ju po pravilima zahtjevaju se vrši na slijedeći način:
1. Igrač jasno i glasno mora reći broj kugle i ime rupe u koju gađa ili jasnim pokretom štapa ili ruke, da protivnik vidi, pokazati na rupu u koju gađa.
2. Ako protivnik nije shvatio igračevu najavu ima ga pravo zaustavit prije udarca i pitat ga da ponovi najavu.
3. Ako protivnik to nije napravio podrazumijeva se da je shvatio najavu.
4. Postoji i iznimka od ovih pravila. Ako igrač gađa kuglu za koju je očito u koju ju rupu gađa i ako ju gađa direkt u rupu, dakle bez ikakvih odbitaka, mantinela i ičega, nije potrebno izgovoriti niti pokazati najavu, ona se podrazumijeva.
5. U slučaju da igrač želi utjerati kuglu u rupu, ali ne želi nastaviti igru, potrebno je najaviti "safety" udarac. Ne znam koja je službena hrvatska riječ za to, ja uglavnom upotrebljavam riječ "ništa". U slučaju da igrač utjera kuglu po pravilima kao u točki 4. on nije u mogućnosti pozvati se na to da nije ništa najavio i predati igru protivniku jer je njegova dužnost najaviti "safety", ako ga nije najavio podrazumijeva se da je kuglu najavio i obvezan je igrati dalje.

Ronnie147
18.12.2012., 00:35
Ma znan za 10-ball i pravila i sve, ode u klubu se konst. igra desetka jer je teza i nema srica toliki faktor :D

Mislija san na velicinu stola, evo vidi ovaj link ispod, Strickland protiv nekoga igra i igraju na 10-foot stolu... Sad se dosta turnira i ovih challenge meceva igra na tim stolovima, a negdi san neke komentatore cuja kako govore da ce taj stol sad bit glavni, valjda se jos raspravlja o tome :D

http://www.youtube.com/watch?v=1HYQjoHjwL4

Sahta
18.12.2012., 00:38
Ma znan za 10-ball i pravila i sve, ode u klubu se konst. igra desetka jer je teza i nema srica toliki faktor :D

Mislija san na velicinu stola, evo vidi ovaj link ispod, Strickland protiv nekoga igra i igraju na 10-foot stolu... Sad se dosta turnira i ovih challenge meceva igra na tim stolovima, a negdi san neke komentatore cuja kako govore da ce taj stol sad bit glavni, valjda se jos raspravlja o tome :D

http://www.youtube.com/watch?v=1HYQjoHjwL4

sad sam malo guglo i ne nađem ništa službeno oko toga, vidim samo da se par tih manjih turnira i nekih čelindža tako igra. meni to izgleda malo kao više atrakcija za publiku kad igraju najnajnajbolji. ne vidim potrebe za time, pool ionako nije igra gdje long pot igra neku ulogu. čak mi se čini da će im bit malo lakše, jer kugle će još manje smetat jedna drugoj.

bolje da svugdje u svijetu uvedu break from the box i ukinu soft break nego da uvode ovo, makar po meni

Ronnie147
18.12.2012., 01:05
sad sam malo guglo i ne nađem ništa službeno oko toga, vidim samo da se par tih manjih turnira i nekih čelindža tako igra. meni to izgleda malo kao više atrakcija za publiku kad igraju najnajnajbolji. ne vidim potrebe za time, pool ionako nije igra gdje long pot igra neku ulogu. čak mi se čini da će im bit malo lakše, jer kugle će još manje smetat jedna drugoj.

bolje da svugdje u svijetu uvedu break from the box i ukinu soft break nego da uvode ovo, makar po meni

Pa to je i moje misljenje, svi ovi igraci su sposobni pogodit daleke kugle bez po muke ako vec i dode do toga, a veci prostor im samo daje vise manevarskog polja di mogu igrat... :) Za njih je 9 stopa ili 10 stopa isti kurac :D

I ovo s breakom se isto slazem, Earl je jednom reka da bi neki od igraca slomili ruku da razbijaju kako triba, a to nije ni u duhu igre, taj soft break :)

Sahta
18.12.2012., 08:27
Pa to je i moje misljenje, svi ovi igraci su sposobni pogodit daleke kugle bez po muke ako vec i dode do toga, a veci prostor im samo daje vise manevarskog polja di mogu igrat... :) Za njih je 9 stopa ili 10 stopa isti kurac :D

I ovo s breakom se isto slazem, Earl je jednom reka da bi neki od igraca slomili ruku da razbijaju kako triba, a to nije ni u duhu igre, taj soft break :)

ja bi im još usput ukinuo skok pa nek se pate sa 3 ili 4 rail kickovima :)

S'Sungassi
18.12.2012., 13:45
@ Sahta

Jesi za biljar koji dan?

Nakon posla naravno..

:kava:

reci di bi igrali, i ako si za.. pa da ponesem štap sa sobom na posao..

nisam dugo igrao, predugo...

Sahta
18.12.2012., 19:35
Sahta - S'sung
9ball 8-5
8ball 2-0 ??
10ball 1-1??

tako nešto :)

turbokp
09.01.2013., 15:19
Pozdrav,

da li netko može prepoznati marku ovih štapova?

http://i151.photobucket.com/albums/s153/turbokp/stap/stap1_zps0e1087f5.jpg

http://i151.photobucket.com/albums/s153/turbokp/stap/stap2_zps1f4c8621.jpg

hvala

Ronnie147
13.01.2013., 19:31
http://www.ustream.tv/channel/turning-stone

Igra se NBA, NFL i sve zivo, al ima i biljara u SAD-u :D

Igra se turnir ''Turning Stone Classic XX'', jedan od najvecih, barem sta se tice imena... Svi su tu od ovih sta su u formi, nema Reyesa, Stricklanda i ostalih legendi, ali tu su Archer, Van Boening, Appelton, Souquet, Dechaine, Hatch, Hohmann, Morris i jos dosta dobih imena...

Danas je zadnji dan turnira, link streama imate gore, a poslastica je u 21:00, Johhny Archer vs Shane Van Boening :s :s

Sahta
13.01.2013., 20:40
http://www.ustream.tv/channel/turning-stone

Igra se NBA, NFL i sve zivo, al ima i biljara u SAD-u :D

Igra se turnir ''Turning Stone Classic XX'', jedan od najvecih, barem sta se tice imena... Svi su tu od ovih sta su u formi, nema Reyesa, Stricklanda i ostalih legendi, ali tu su Archer, Van Boening, Appelton, Souquet, Dechaine, Hatch, Hohmann, Morris i jos dosta dobih imena...

Danas je zadnji dan turnira, link streama imate gore, a poslastica je u 21:00, Johhny Archer vs Shane Van Boening :s :s

jebi se, kak da to sad gledam kad je Wilson počeo igrat konačno :)

Ronnie147
14.01.2013., 01:05
jebi se, kak da to sad gledam kad je Wilson počeo igrat konačno :)

:rofl:

Bice jos turnira, koliko san cuja ove redneck komentatore 14 vecih turnira ima u SAD-u ove godine plus neke pizdarije sa strane (sad brzo Van Boening i Appleton igraju 10-ball neki maraton), a vecina ce bit streamana ovako :D

Sahta
14.01.2013., 07:39
:rofl:

Bice jos turnira, koliko san cuja ove redneck komentatore 14 vecih turnira ima u SAD-u ove godine plus neke pizdarije sa strane (sad brzo Van Boening i Appleton igraju 10-ball neki maraton), a vecina ce bit streamana ovako :D

samo bacaj linkove

dota4ever
18.01.2013., 12:12
Pozz :), jel bi mi mogao netko preporučiti gdje u Zg-u oko trga ima kakav birc sa biljarom ? Znam za neki birc u Draškovićevoj pored Cinestara jedino :ne zna:.

Sahta
18.01.2013., 14:29
Pozz :), jel bi mi mogao netko preporučiti gdje u Zg-u oko trga ima kakav birc sa biljarom ? Znam za neki birc u Draškovićevoj pored Cinestara jedino :ne zna:.

odi do kvatrića, imaš balabushku preko puta tržnice

Ronnie147
25.01.2013., 04:03
Danas pocinje Derby City Classic, stream imate ispod

http://www.insidepool.tv/

Raspored događanja i meceva opet u linku ispod :D

http://www.dcctickets.com/2013EventSchedule/tabid/196/Default.aspx