PDA

View Full Version : Mejdan odaja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

enky
02.10.2009., 01:38
Kad dodje enky, pošto ona umije svašta, nek ti priopći prema Frojdu šta išareti kad sanjaš šćap, pendrek ili nešto takvo a šta čajni kolutići il' šuplji žetončići :mig:. Umije ona to :top: samo ako bude nagodna, vidjet ćeš

štap i pendrek po freudu predstavljaju minimalizaciju telefonskog stupa, dočim čajni kolutići i šuplji žetončići predstavljaju maksimalizaciju napuhnuća obične točke (oli zdravo narodski - črne pike).
dakle, u prvom se slučaju radi se o skromnosti, a u drugom o taštini.
eto, nadam se kako sam pomogla bar malo. :)

Rufaija
02.10.2009., 08:22
i tako kažete, eno dede živ i zdrav u visokom u tekiji. uglavnom, čopor se opet okupio, kao po komandi. ko se s dedom druži, život mu je duži. a ko se druži, znate vi to dobro sami.

A ti koji se druže, i prelaze preko njegovog ponašanja, biće pitani za to zašto primaju čovjeka koji naučava da Kur'an nije kompletan, radi šta radi, dokazano, do toga da se piše Reisu, naučava da je Muhammed a.s. primio svo znanje od hz. Alije, da je hz. Alija bio na Mi'radžu prije Muhammeda a.s. i predao mu znanje u liku lava, i slične akaidske grozote, do gašenja Džehennema od strane hz. Fatime sa čašom punom suza ašika. Valja biti fin, ali prije toga valja biti musliman i ne praviti se pametan i produhovljen a monstruoznosti prihvatati i iz razloga lažne duhovnosti prelaziti preko toga, i ljude zavoditi i umjesto na nivo mu'mina dovesti ih na nivo paščadi koja na istinu laju. To je jedan težak hal, teško stanje, da nas Allah dž.š. sačuva od toga. Ovdje je moj tekst o tome: http://kadiri-rifai.webs.com/apps/forums/topics/show/1063021-vjera-je-objektivna (halalite na spojenim riječima, format je kriv). Ja se uzdam u Allaha dž.š. i neću popustiti, jasno poručite svojim lažnim nalogodavcima, i u hazreti Poslanika a.s., i to ima jasno poručite, u svoja dva Pira, u Muhyiddina Ensarija k.s. i svog Šejha. I neka znaju da dva tarikata znaju šta se u Bosni dešava, ko se prima, da se dovi za nas u Pakistanu i Indiji, u džamiji Abdulkadira Geylaniya gdje mu se tadž čuva, i od strane najjače Rufaijske šejhovske porodice. Ovo ćemo sigurno razriješiti, inšAllah, a ovaj sikluk će se teško vratiti onima kojima treba. Te koji su vas napucali pitajte što svi kažu da su znali, i prije nego se desilo, a nisu vjernike muslimane na zmiju upozorili. I za to će odgovarati. Ta laž koju prodaju pod tarikat neće proći, vi ste primjer šta su uzgojili.

Slijedeće što bi moglo biti je fotografija dedinih ahbaba sa dedom, novija, da se vidi ko šćapove prima. A pinokiju/jima je već narastao nosić što su primali od onog od kojeg se ne može primiti. Prenesite to onima koji su vas napucali. Fino je kod cara i šćene biti, samo šćene nikad nije bilo niti će biti musliman. Eto nek birko doda ako sam šta zaboravio, a pomenuo je jednog "vekila" koji se falio kako jedna pokrivena i poštena muslimanka nikad posla neće dobiti, jer mu je jedan srodnik pokvario nepoštenu rabotu. Tako, dragi čopore poselamite svoje šćenodršce.

Oni pametni će se vratiti na period kad ste me ubjeđivali da nisam bio gdje sam bio, nakon slika očekujem isprike a ne napade, od muslimana naravno. Od drugih, kojima sam davno rekao ko su, ne očekujem ništa osim da nastave lajati i iskažu se sami sebi isto ko Sulejman a.s. slijepi džinni koji su mislili da nešto znaju.

istina je objektivna stvar i utvrđuje se činjenicama.

Rufaija
02.10.2009., 08:59
hehe sjetih se rahmetli amidze Muharema. Pricao mi jednom kako se u makedoniji jednom zadesio na krivom mjestu u krivo vrijeme i malo se poteglo,jedna casica druga casica i ujutro se budi sav mahmuran i s glavoboljom. Kad ono mustuluk. Kakav mustuluk pobogu brate?! Kazu mu siptari s brcicima mustuluk posto si rufaijski dervis navecer :D:rofl::lol:
a covjek ni kriv ni duzan. Cesto je pricao tu anegdotu Allah rahmetejle.

E ja bi sad pitao Rufasa jel to po usulu i koji je to kol i jel to zato sto on tad nije bio ozenjen? :ne zna:

Halveti, upravo si napao na Rufaijski tarikat. Ja ti kažem da nisi halvetija i nisi ni u kakvom tarikatu, nećeš biti, niti bejat valja ako si ga dao. I ostaćeš takav do kraja života. Prenesi to onom ko te obejatio, i ne prisvajaj imena koja ti ne pripadaju. Ovo zadnje ne pitaj drugu halku koja je dotičnog napustila, po saznanju za njegov status po Kur'anu, već ćeš pitati one koji su dotičnog nakon toga primali, a nazivaju se šejhovima, i misle i da su veliki šejhovi. Nećete izvrnuti istinu, ko želi neka krene od početka pisanja, zaista puno rizikujete jer će slike izići ako nastavite da budete šejtani oholi. Vaše šefove je pogodilo što se pokazalo koga su primali, ne iz odavde već sa strane, i teberuke primali tarikat od te osobe, i sad su ko džinni Sulejmana a.s. kad se štap slomio, i napucavaju vas koji ste se preko noći svi javili i orkestrirali i samo pokazali i dokazali da ste organizirana skupina koja međusobno kontaktira, radi orkestrirano i pod komandom, vjerovatno 2-3 čovjeka koje smatrate svojim šejhovima. Nigdje vi niste. Osim što ćete se na Sudnjem danu za ruke držati sa tim za kojeg ste rekli "eno dede zdravog i živog" i smijali se meni, a danas stvari izvrćete.

sarmantan_sarlatan
02.10.2009., 10:11
to ti ga dođe na isto kao kad te stvorenje, za recimo odlazak u dućan, pita "insane, insane, kakvom da si škatuljom pokrijem glavu, plavom ili zelenom?", a ti odgovoriš "bijelom", na što će stvorenje "ali, ali, nemam bijelu škatulju", na što ti mudro "nema veze, samo ti stavi tu bijelu škatulju".
evo, pa smo i to riješili. :cerek:

stvorenje je ovdje prividno nadmudrilo insana, jer je cilj stvorenja bio otici do ducana.
prvo pitanje stvorenja, da se nije htjelo nadmudrivati, vec postovati autoritet, trebalo je biti:
-insane, insane, hoces li mi dopustiti da odem do ducana?

druga skrivena mudrost stvorenja predstavlja rezervni pravac napada, tj. ostvarenja svojih ciljeva. on sluzi za slucaj da se insan najednom dosjeti da nije trazena dozvola za odlazak u ducan. u tom slucaju neposjedovanje bijele skatulje predstavlja razlog za odlazak u ducan radi kupovine iste.

a, sad, otkud onaj privid...:mig:

forget-me-not
02.10.2009., 11:23
Ovdje je moj tekst o tome: http://kadiri-rifai.webs.com/apps/forums/topics/show/1063021-vjera-je-objektivna (halalite na spojenim riječima, format je kriv). Ja se uzdam u Allaha dž.š. i neću popustiti, jasno poručite svojim lažnim nalogodavcima, i u hazreti Poslanika a.s., i to ima jasno poručite, u svoja dva Pira, u Muhyiddina Ensarija k.s. i svog Šejha.

istina je objektivna stvar i utvrđuje se činjenicama.
Aaaa, ćuj ti nećeš popustiti....:confused:

Nego, sjećam se davno, 90tih, pojavio se u sarajvu tip (sirijac) koji je za sebe tvrdio da je Isa...i da ga prepoznati mogu samo oni koji su iskreni (tj, nije on tvrdio ništa, on hud nije ni znao bosanski, nego oni oko njega...a bilo tu finih i poznatih ljudi). Poznat slučaj, pitaj ove starije. :kava:
Kako god, tip kakav je došo, takav je i otišo' (jer ludak ne može još da poludi!) al ovi što su se bili naložili na njega mogli su vidjet sebe u ogledalu. A i obrukat se vala.
E tako ti je nekako i s ovim tvojim kol sahibijom, pa i tobom donekle, iako mi ti više spadaš u ovu grupu štovatelja budalaština.

Nego, čitam te na forumu, a i ove tvoje pisanije po nekim blogovima koje si nam linkovao, pa prepoznajem po svim tim preemotivnim atributiranjjima, šupljim sintaksama, nepovezanim fabulama i raznim inim budalaštinama da si - dibidus puko...khaos žešći belivi mi.
Haj što nas maltretiraš svojim naprdivanjem, to bih ti halalio, mada je bruka, žešća, al bih ti stvarno savjetovao (najdobronamjernije) da potražiš liječničku pomoć jer ti je zaista potrebna. Skroz si potonuo u svoju imaginaciju, nama je to smiješno, ali čuo sam za priču o nekom forumašu kojeg su tako zezali po forumu i tip na kraju digo ruku na sebe (Neuzubillah). Ne čačkaj zato po onom čemu nisi dorastao, da ne oplačeš. I ovo nije šala, niti forumsko podbadanje.

asad
02.10.2009., 12:21

Nego, sjećam se davno, 90tih, pojavio se u sarajvu tip (sirijac) koji je za sebe tvrdio da je Isa...i da ga prepoznati mogu samo oni koji su iskreni (tj, nije on tvrdio ništa, on hud nije ni znao bosanski, nego oni oko njega...a bilo tu finih i poznatih ljudi). Poznat slučaj, pitaj ove starije. :kava:
Kako god, tip kakav je došo, takav je i otišo' (jer ludak ne može još da poludi!) al ovi što su se bili naložili na njega mogli su vidjet sebe u ogledalu. A i obrukat se vala.
E tako ti je nekako i s ovim tvojim kol sahibijom, pa i tobom donekle, iako mi ti više spadaš u ovu grupu štovatelja budalaština.

Nego, čitam te na forumu, a i ove tvoje pisanije po nekim blogovima koje si nam linkovao, pa prepoznajem po svim tim preemotivnim atributiranjjima, šupljim sintaksama, nepovezanim fabulama i raznim inim budalaštinama da si - dibidus puko...khaos žešći belivi mi.
Haj što nas maltretiraš svojim naprdivanjem, to bih ti halalio, mada je bruka, žešća, al bih ti stvarno savjetovao (najdobronamjernije) da potražiš liječničku pomoć jer ti je zaista potrebna. Skroz si potonuo u svoju imaginaciju, nama je to smiješno, ali čuo sam za priču o nekom forumašu kojeg su tako zezali po forumu i tip na kraju digo ruku na sebe (Neuzubillah). Ne čačkaj zato po onom čemu nisi dorastao, da ne oplačeš. I ovo nije šala, niti forumsko podbadanje.

Vec duze vremena mi je kod vas par pala jedna stvar u oci a to je da za vas ne valja ni jedan sejh niti i jedan tarik. Pa de vi tako uceni i pobozni i evlije najveceg ranga i najuzvisenijeg ahlaka, nas neprosvjecene i hajvanski nastrojene i najgoreg morala uputite na te vase ispravne sejhove i tarike pa da i mi ovako nedostojni odemo do tih ispravno upucenih upucivaca i vodica Allahu te da im poljubimo tabane:)

bir ko jedan
02.10.2009., 13:07

Selam
tako je bilo i cuveni prevodilac Adnan Bevrnja je tu bio i jos drugi(mrsko mi nabrajat,da ne tekfirim ili ogovaram),a i kad je dosla ona sejh hanuma iz Svice,za njom hodali i klanjali.Hafiz Canacar to rastjerao,kod hafiz H.Mulica u kuci. Sarajski mahnitovi i prekonocni evlijaneri. Prije godinicu i nesto, radi problema sa negativama iz duhovnog svijeta,obratio mi se jedan momak i kaze mi da se u Pazaricu pojavio Isa,ja sam ga po starom obicaju poslao na doradu(to je ono preko 9 mjeseci). Dakle,sarajlije drze tradiciju prepoznavanja Isaaaaaa. Rufko ko sarajlijica svaki. Nigdje nema isareta i vazifa ko kod njih. Ima pjesma od Tom Jones-a i zove se DILAJLA,a bome popularna i dan danas u sarajvu.

forget-me-not
02.10.2009., 13:13
Vec duze vremena mi je kod vas par pala jedna stvar u oci a to je da za vas ne valja ni jedan sejh niti i jedan tarik. Pa de vi tako uceni i pobozni i evlije najveceg ranga i najuzvisenijeg ahlaka, nas neprosvjecene i hajvanski nastrojene i najgoreg morala uputite na te vase ispravne sejhove i tarike pa da i mi ovako nedostojni odemo do tih ispravno upucenih upucivaca i vodica Allahu te da im poljubimo tabane:)
:misli:
Ne kontam te...
To kako si se opisao, sam si se opisao, ja te nisam pominjao ni po dobru ni po lošem.
Sam sebi selameta traži, ja nisam zadužen tobom, nego sobom. Nemoj da me slijediš, ni da se u mene ugledaš, ne bi bilo dobro za tebe.
Al nemoj ni da tražiš od mene da lažno štujem grupu njih što se ufati za ruke i pjeva ringe ringe raja i foliram da je plah devran.
A ti foliraj ako ti se da. :kava:

Rufaija
02.10.2009., 13:35

ne sjećam se dotične osobe ali sam slušao o tome u Hadži Sinanovoj tekiji.

a govoreći apsolutnim kategorijama, što ti pretenduješ da činiš - a ne činiš, to su kategorije bez šupljih sintaksi, što ti zahtjevaš, dakle u tim kategorijama situacija je ovakva. ljudi koji tvrde da su u tarikatu, i dio njih je znao o čemu se radi, nije svoju braću muslimane upozorio na opasnost, što ukazuje na manjkav iman, jer onaj ko brata ne upozori na opasnost, i to po njegovo vjerovanje, taj ne zaslužuje da se nazove muslimanom, a kamo li pripadnikom tarikata ili neuzubillahi šejhom. a ti su nam poslije svega stalno govorili "kako su oni znali". jedino, jedino je šejh Nijaz rekao "znate li vi kakav ilum ta osoba širi", ali ni on se nije izvukao do kraja. i poslije toga, nakon što su ljudi obaviješteni, našli su se "ruhanijetski velikani" da primaju osobu koja naučava da Kur'an ima skrivenih džuzeva, dakle direktno negira slijedeće: "Ovo je Knjiga u koju nema sumnje!" što je osnov cijele naše vjere. I nastavili su ga primati, kako kažete "eno dede živog i zdravog", što ste uzeli za dokaz ispravnosti dotičnog i onih koji ga primaju, a ja kažem da je to dokaz da su to prokleta mjesta i prokleti ljudi. sad, pošto si ti pametan i ispravan, a ja glup i lažov, reci ti meni u svojim apsolutnim istinitim kategorijama, kako ti komentarišeš da "Kur'an ima skrivenih džuzeva" i slične akaidske nepodopštine? da ne idem na druge stvari koje su općepoznate.

pojasni mi, kako čovjek može liječiti Kur'anom, a primati osobu koja naučava da je ovaj Kur'an, kojim dotični liječi, nekompletan. a za sliku ćeš mi poslati email na p.p. i pojasni mi, kako neko može pretendirati da vodi tarikat, put Muhammeda a.s., a primati osobu koja naučava da je taj Muhammed a.s. svo svoje znanje primio od hz. Alije, da ti ne govorim nešto drugo čime pravda neke druge stvari, i da je hz. Alija bio na Mi'radžu prije Muhammeda a.s.? eto, nećemo o meni, nećemo o mom Šejhu, o tarikatu i sl., hajmo o apsolutnim kategorijama preko kojih vi cijelo vrijeme prelazite. sad bi da mene svrstate sa tim, o kojem sam ja počeo govoriti a vi ga branili. lažem li? ko laže?

pojasni mi, ja kažem bio sam tu i tu, poslao me moj Šejh, a vi mi govorite nisi bio tu i tu. ja vam ponudim slike, dakle istinu, a vi odbijete slike, i da kažete imenom i prezimenom ko ste, već se krijete i nastavljate vrijeđati i utjerivati u laž. eto poslao sam vam slike? gdje je to u apsolutnim kategorijama. eto delila. taj što se predstavljao Isaom a.s. pozvan je u Hadži Sinanovoj tekiji da pokaže dokaze koje će donijeti Isa a.s., pa ih nije pokazao, što si ti očito prečuo, pa ispada da si duže hodao po tekijama a da ja znam više od tebe. sad si dobio delil, i šta sad? ništa? jel to?

pojasni mi, ti kažeš da je moj Šejh neispravan, lažan i da nije nasljednik Šejha Muhyiddina Ensarija k.s. što mu je lično predao Šejh Nurettin Ozal k.s.
i to ste govorili? jel tako? a zašto je Šejh Tayar, pred nama, u Kaćunima, u prisustvu šejha domaćina, potvrdio da jedna osoba nije halifa Šejh Muhyiddina k.s., a tvrdilo se da jeste, a moj Šejh je rekao da nije jer ima spisak. a druge stvari ti neću govoriti. moj Šejh je bio ovdje, ko je šta mislio imao je priliku reći. samo se jedan drznuo da bude nekulturan, koji za sebe misli da je halvetija. a nije ništa.

a ja ni moj Šejh nigdje nismo rekli da smo Isa a.s., govorim samo činjenice koje zna mnogo veći broj ljudi, čemu se vi neuspješno suprotstavljate, a nisi ni svjestan da svakim ovim slovom i vašim protivljenjem istina samo isplivava čemu vi, u vašem neznanju u nesvjesti toga, nemjerljivo doprinosite.

fino reci da ne lažem i da je ovo što govorim istina. molim Allaha dž.š. da me uništi ako ovo što govorim nije istina, ako lažem i petljam, ako ikakvu korist tražim od ovoga.

a sad ti i kompanija, hajmo sad vi na sebe zazovite prokletstvo i na vaše šejhove, ako mislite da govorite istinu.

«Došla je istina, a nestalo je laži; laž zaista nestaje!»

asad
02.10.2009., 13:38
Ne kontam te...
To kako si se opisao, sam si se opisao, ja te nisam pominjao ni po dobru ni po lošem.
Sam sebi selameta traži, ja nisam zadužen tobom, nego sobom. Nemoj da me slijediš, ni da se u mene ugledaš, ne bi bilo dobro za tebe.
Al nemoj ni da tražiš od mene da lažno štujem grupu njih što se ufati za ruke i pjeva ringe ringe raja i foliram da je plah devran.

Ide mi na zivce sva ta kritika a da pri tom taj koji kritikuje nije uradio za ovaj ummet nista osim sto ismijava one koji rade nesto. Poslanik a.s. je rekao da ce ona ko napravi dzamiju velicine capljinog gnijezda dobiti dvorac u Dzennetu, tj. ovom predajom se kaze ako budes uradio koliko jedan trun gorusice dobices to 700x vise. Imam ja i u svom gradu takvih koji isjedjavaju ispred dzamija sa kahvom i cigarom i druge ismijavaju a nazivaju sebe velikim dervisima koji slijede stari usul. Iskreno ja bih njih sve po nosu sa tim usulom udario. Uzmimo primjer Bihac i halidije kod njih. Koliko su samo oni izveli mladica iz kafana i ljudi koji su napustili haram i posvetili se Allahu. Koliko je samo hfz. Bugari omladine iscupo iz kandzi droge i alkohola te koliko je nemuslimana pred njim izgovorilo sehadet. Koliko je nemuslimana izgovorilo sehadet pred sejhom Nazimom el-Hakkanijem a koliko ih je doslo tobe nakon grijesenja. A Poslanik je rekao Aliji: Da Allah uputi preko tebe jednog covjeka u islam bolje ti je nego da imas krdo crvenih deva, a prema drugoj predaji: nego da imas sve sto Sunce obasja. Ove sve sto sam nabrojo to sam uradio jer oni su mnogo hajra uradili za ovaj din dok oni koji nisu ni prstom mrdnuli njih napadaju i ismijavaju ih. Ja licno nekad razmisljam kako hfz. Bugari i prije njega imam Hasan el-Benna smiju uci u kafanu i tamo najvece propalitete i drogerase pozvati Allahu a da se pri tom ne plase za svoj zivot jer tu fali malo da im zivac povuku pa da ih zbodu. Ja to nisam sposoban uraditi ni svom prvom komsiji kamoli da odem u kafanu. Lako je kritikovati i ismijavati ali hajde da se to pokaze na dijelu. Lako je citati sta je bilo na Kerbeli i tugovati za hz. Husejinom ali hajde budi ti sam hz. Husejin i dadni svoj zivot da bi potomci tvojih ubica bili na onome radi cega si dao zivot. Kako kaze Uzviseni u Kur´anu: Zar vi mislite da cete uci u Dzennet, a jos niste iskusili ono sto su iskusili oni koji prije vas bili i nestali? Njih su satirale neimastina i bolest, i toliko su bili uznemiravani da bi i poslanik i oni koji su s njim vjerovali uzviknuli: Kada ce vec jednom Allahova pomoc? Eto, Allahova pomoc je zaista blizu. (El-Bekare, 214)

Rufaija
02.10.2009., 13:50
Ne kontam te...

dotična pojava o kojoj raspravljamo, stručno je nazvana dabetulerdizam, a označava životinju koja vrijeđa Islamske vrijednosti. tako da ne trebaš ni ti očekivati da druge grupe lažno štuju grupe koje uzgajaju dabetul erda, i hrane ga, primaju, ljube mu ruke i tituliraju. iako je zaista teško ubiti tu zvijer, 70 000 hafiza će trebati. ali, valja i hafizima proučiti ezan i sazvati ih, koji proces je nepovratno započeo. ti svakako ništa nemoj folirati, pogotovo što si iskusan i znaš koji devran je plah, a koji nije, što je Allaha mi, velika deredža. ili reci "nisam ja ništa osjetio", čime bi se možda trebao pozabaviti, jer mislim da imaš lični problem i da se tvoje nezadovoljstvo devranom opredmetilo u odbrani tekovina naroda kojeg ne treba braniti, na što stalno ukazujem, a čega ste itekako postali svjesni pa bi nekako na ovu stranu, ali da mi se ne pridružite. samo, ovo je fer igra i nema izgurivanja, Sudija ne da.

šta ti misliš, vidi li nas Sudija, mene i tebe? tebe i mene?

forget-me-not
02.10.2009., 14:34
Ide mi na zivce sva ta kritika a da pri tom taj koji kritikuje nije uradio za ovaj ummet nista osim sto ismijava one koji rade nesto. Poslanik a.s. je rekao da ce ona ko napravi dzamiju velicine capljinog gnijezda dobiti dvorac u Dzennetu, tj. ovom predajom se kaze ako budes uradio koliko jedan trun gorusice dobices to 700x vise. Imam ja i u svom gradu takvih koji isjedjavaju ispred dzamija sa kahvom i cigarom i druge ismijavaju a nazivaju sebe velikim dervisima koji slijede stari usul. Iskreno ja bih njih sve po nosu sa tim usulom udario. Uzmimo primjer Bihac i halidije kod njih. Koliko su samo oni izveli mladica iz kafana i ljudi koji su napustili haram i posvetili se Allahu. Koliko je samo hfz. Bugari omladine iscupo iz kandzi droge i alkohola te koliko je nemuslimana pred njim izgovorilo sehadet. Koliko je nemuslimana izgovorilo sehadet pred sejhom Nazimom el-Hakkanijem a koliko ih je doslo tobe nakon grijesenja. A Poslanik je rekao Aliji: Da Allah uputi preko tebe jednog covjeka u islam bolje ti je nego da imas krdo crvenih deva, a prema drugoj predaji: nego da imas sve sto Sunce obasja. Ove sve sto sam nabrojo to sam uradio jer oni su mnogo hajra uradili za ovaj din dok oni koji nisu ni prstom mrdnuli njih napadaju i ismijavaju ih. Ja licno nekad razmisljam kako hfz. Bugari i prije njega imam Hasan el-Benna smiju uci u kafanu i tamo najvece propalitete i drogerase pozvati Allahu a da se pri tom ne plase za svoj zivot jer tu fali malo da im zivac povuku pa da ih zbodu. Ja to nisam sposoban uraditi ni svom prvom komsiji kamoli da odem u kafanu. Lako je kritikovati i ismijavati ali hajde da se to pokaze na dijelu. Lako je citati sta je bilo na Kerbeli i tugovati za hz. Husejinom ali hajde budi ti sam hz. Husejin i dadni svoj zivot da bi potomci tvojih ubica bili na onome radi cega si dao zivot. Kako kaze Uzviseni u Kur´anu: Zar vi mislite da cete uci u Dzennet, a jos niste iskusili ono sto su iskusili oni koji prije vas bili i nestali? Njih su satirale neimastina i bolest, i toliko su bili uznemiravani da bi i poslanik i oni koji su s njim vjerovali uzviknuli: Kada ce vec jednom Allahova pomoc? Eto, Allahova pomoc je zaista blizu. (El-Bekare, 214)
Pre(opširno) ti ovo, a i patetiĆno prilično.
Glede mene, pretpostavi da od mene nitko koristi niti hajra nema. No kakve to ima veze s budalaštinama o kojim se ovde priča?
Što se tiče tih po kafićima, prouči pažljivo literaturu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7708581&postcount=67) iznimno korisnu, no kad već kontrapunktiraš smrt-život, krv, Kerbela, žrtva i slično, želio bih te informirati da je židovsko groblje u sarajevu 92 bilo mjesto gdje se najviše ginulo (srbi ga prozvali srpsko termopile) pa te pitam eto za pojašnjenje: kako to da su 92' tamo mahom ginuli momci tek stigli iz kafića, dok su uzvikivali ramazan, bajram i sl. (jer nikakvih drugih molitvi oni nisu znali, pa su im ove riječi nekako najviše bastale) ?? Dočim je zakirova elitna tekijaška jedinica koja je napustila haram i posvetila se Allahu čuvala korpus i njegovog komandanta dok je odradjivo sarajevske gospoje :ne zna:
Kako sad pa ovo? :confused: Nije život tako jednostavan kako se čini u školskim knjigama (ili u tišini kina), zato tamburicu u ruke i PAZISEBE PAZISEBE.

forget-me-not
02.10.2009., 14:51
dotična pojava o kojoj raspravljamo, stručno je nazvana dabetulerdizam, a označava životinju koja vrijeđa Islamske vrijednosti. tako da ne trebaš ni ti očekivati da druge grupe lažno štuju grupe koje uzgajaju dabetul erda, i hrane ga, primaju, ljube mu ruke i tituliraju. iako je zaista teško ubiti tu zvijer, 70 000 hafiza će trebati. ali, valja i hafizima proučiti ezan i sazvati ih, koji proces je nepovratno započeo. ti svakako ništa nemoj folirati, pogotovo što si iskusan i znaš koji devran je plah, a koji nije, što je Allaha mi, velika deredža. ili reci "nisam ja ništa osjetio", čime bi se možda trebao pozabaviti, jer mislim da imaš lični problem i da se tvoje nezadovoljstvo devranom opredmetilo u odbrani tekovina naroda kojeg ne treba braniti, na što stalno ukazujem, a čega ste itekako postali svjesni pa bi nekako na ovu stranu, ali da mi se ne pridružite. samo, ovo je fer igra i nema izgurivanja, Sudija ne da.

šta ti misliš, vidi li nas Sudija, mene i tebe? tebe i mene?
Mene sudija popustio odkad su mi uzeli vozačku, a ti se čuvaj za lažno predstavljanje i nadriliječništvo. :kava:
Najbolje ti je da si na vrijeme zbaviš papire! :mig:

Rufaija
02.10.2009., 15:04
Mene sudija popustio odkad su mi uzeli vozačku, a ti se čuvaj za lažno predstavljanje i nadriliječništvo. :kava:
Najbolje ti je da si na vrijeme zbaviš papire! :mig:

ne čuh ono o zazivanju prokletstva, ja sam svoje uradio, a ti se javi na p.p. sa emailom da dobiješ sliku, ono oko primanja

Rufaija
02.10.2009., 15:06
Assalamoalaikum

how are you.??? Ramdan Mubarak............

i have read mail n its really hurted.... n i have says to my SHAIKH about ur problem n he is dua for all time n saying Insha Allah all things will be alright in short period of time...

n if u have any work for me i am always ready for the Silsille(Tariqat) Refai just say me.... think i m of always for Refai murids

Allah Hafiz

Halveti
02.10.2009., 15:11
Halveti, upravo si napao na Rufaijski tarikat. Ja ti kažem da nisi halvetija i nisi ni u kakvom tarikatu, nećeš biti, niti bejat valja ako si ga dao. I ostaćeš takav do kraja života. Prenesi to onom ko te obejatio, i ne prisvajaj imena koja ti ne pripadaju. Ovo zadnje ne pitaj drugu halku koja je dotičnog napustila, po saznanju za njegov status po Kur'anu, već ćeš pitati one koji su dotičnog nakon toga primali, a nazivaju se šejhovima, i misle i da su veliki šejhovi. Nećete izvrnuti istinu, ko želi neka krene od početka pisanja, zaista puno rizikujete jer će slike izići ako nastavite da budete šejtani oholi. Vaše šefove je pogodilo što se pokazalo koga su primali, ne iz odavde već sa strane, i teberuke primali tarikat od te osobe, i sad su ko džinni Sulejmana a.s. kad se štap slomio, i napucavaju vas koji ste se preko noći svi javili i orkestrirali i samo pokazali i dokazali da ste organizirana skupina koja međusobno kontaktira, radi orkestrirano i pod komandom, vjerovatno 2-3 čovjeka koje smatrate svojim šejhovima. Nigdje vi niste. Osim što ćete se na Sudnjem danu za ruke držati sa tim za kojeg ste rekli "eno dede zdravog i živog" i smijali se meni, a danas stvari izvrćete.

sta se zestis Rufas? :)
ja nit poznajem te tvoje havere dede sto "lizu" nit sam ih u zivotu vidio nit hizmetio sto se za tebe ne moze reci. ali sudeci iz prilozenog haman je njihovo ucenje ostavilo traga na tebi. Konfuzan,nepovezan,pun ordena i titula, odmah mi pred ocima franjo tudzman na proslavi dana drzavnosti u titovoj nakindjurenoj svecanoj uniformi,ordena masa,fraza puno.

insaninside
02.10.2009., 15:51
to ti ga dođe na isto kao kad te stvorenje, za recimo odlazak u dućan, pita "insane, insane, kakvom da si škatuljom pokrijem glavu, plavom ili zelenom?", a ti odgovoriš "bijelom", na što će stvorenje "ali, ali, nemam bijelu škatulju", na što ti mudro "nema veze, samo ti stavi tu bijelu škatulju".

e jes vala baš:ne zna:, da sam na stvorenjetovom mjestu, uz'o bi onu bjelu škatulju pa bi sve insana po glavi udri što se pravi mudri.

Biva eh eto ti sad, :mirko:

haArec
02.10.2009., 21:45
Vjeliki Selam Svima koji me znaju (i koji ne naravno)

semek
03.10.2009., 00:18

wes-selam meni-ttebeal-huda.

merhaba harec, jesil to doso tobe ;)

Rufaija
03.10.2009., 01:00
sta se zestis Rufas? :)
ja nit poznajem te tvoje havere dede sto "lizu" nit sam ih u zivotu vidio nit hizmetio sto se za tebe ne moze reci. ali sudeci iz prilozenog haman je njihovo ucenje ostavilo traga na tebi. Konfuzan,nepovezan,pun ordena i titula, odmah mi pred ocima franjo tudzman na proslavi dana drzavnosti u titovoj nakindjurenoj svecanoj uniformi,ordena masa,fraza puno.

onda se nisi trebao umiješati u ono što ne znaš, a upravo si to učinio blateći cijeli jedan tarikat. ko zna o čemu pričam, njemu nisam konfuzan. ako je tebi fraza reći da Kur'an ima skrivenih džuzeva, odnosno drugim riječima reći da mi raspolažemo sa nepotpunom Knjigom, kojom se predpostavljam i ti rukovodiš? (nadam se), onda ja jesam konfuzan. a ako ti je to neprihvatljivo, i smatraš to nespojivim sa Islamom, onda je to vrhunsko pitanje koje nikakva lažna duhovnost ne može prekriti. a ovo drugo je moja opcija. nemam ordenja i odlikovanja, a nije ni popularno danas. da ti razjasnim pitanje. ako grupa osoba prima u društvo neprimjerenu osobu, prihvata je kao sebi ravnu, ne ispoljava javno nikakav animozitet prema njoj, da joj da obavlja određene funkcije te grupe, i na taj način dezinformiše ljude koji ne znaju tu osobu jer je dotični poistovijete sa tom grupom koja se predstavlja ispravnom, onda je ogromna mogućnost da će neko iz te neupoznate grupe nastradati i biti zaveden. to ti takođe govori o statusu te grupe ljudi koji znaju pravo stanje stvari, a prelaze preko njega. dakle, oni su omogućili da prevarant na javnom mjestu postavi zamku, i ne samo to, oni su saučesnici jer su omogućili da prevarant vara na njihove oči. o.k. nisu znali. ali, nakon što se sazna, više niko ne može niti ima pravo reći da nije znao. onda se prevarant primiri, pa poslije malo, opet ga na drugim mjestima počnu na isti način primati. dakle opet mu omogućavaju da plete zamku. e o tome ja stalno govorim. prevarant je star, jednom i po nogom u grobu. nije do njega, već do sjemena koje je posijao i koje će nići, i niklo je. sad ovaj model prevedi na duhovnost. problematično ponašanje u ovom modelu jeste oportunizam koji je direktno suprotan duhovnosti, i nije mudrost. oportunizam je lažna mudrost. jer kad stane iskrena osoba pored pokvarenjaka, i ljudi to vide, ta iskrena osoba legitimira pokvarenjaka i pojačava njegovo prikrivanje. ta iskrena osoba, i ako misli da radi nešto mudro, da prikriva stanje stvari dok pokvarenjak ne mandrkne, ona radi nešto sasvim suprotno, ona pokvarenjaku omogućava da sije sjeme. tačno je da Muhammed a.s. nije otkrio imena munafika, koja je sva znao, ali se prelazi preko istine da Muhammed a.s. nikada nije javno dozvolio djelovanje munafika i munafičke aktivnosti, koje je oštro suzbijao, do rušenja munafičke džamije. dakle, ko misli da je mudar, i da čini što je Muhammed a.s. činio, taj sebe zavarava jer Muhammed a.s. nije to tako činio. ne siječu muslimani nikome glave bez veze, ni nastranima ih ne sijeku, dokle kriju svoju nastranost. eno him livada, eno him grmova nek rade šta hoće. a kada osoba upotrijebi titulu, kako ti kažeš, pa "novači" ljude koji je gledaju po onima oko nje, logično i da oni koji znaju stanje stvari počnu gledati te oko prevaranta kao njemu slične. mi nemamo klera niti crkve, i mi čuvamo našu vjeru, njeni smo hafizi. ako je to najveći problem, u redu, ja griješim. a koristiti ime jednog tarikata da bi ga se vrijeđalo nije primjereno, ako ništa jer je osnivač tog tarikata pomenut od strane Muhammeda a.s. ja upravo govorim o ridžsu i čišćenju, što je dio našeg evrada.

bir ko jedan
03.10.2009., 15:06
Pre(opširno) ti ovo, a i patetiĆno prilično.
Glede mene, pretpostavi da od mene nitko koristi niti hajra nema. No kakve to ima veze s budalaštinama o kojim se ovde priča?
Što se tiče tih po kafićima, prouči pažljivo literaturu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7708581&postcount=67) iznimno korisnu, no kad već kontrapunktiraš smrt-život, krv, Kerbela, žrtva i slično, želio bih te informirati da je židovsko groblje u sarajevu 92 bilo mjesto gdje se najviše ginulo (srbi ga prozvali srpsko termopile) pa te pitam eto za pojašnjenje: kako to da su 92' tamo mahom ginuli momci tek stigli iz kafića, dok su uzvikivali ramazan, bajram i sl. (jer nikakvih drugih molitvi oni nisu znali, pa su im ove riječi nekako najviše bastale) ?? Dočim je zakirova elitna tekijaška jedinica koja je napustila haram i posvetila se Allahu čuvala korpus i njegovog komandanta dok je odradjivo sarajevske gospoje :ne zna:
Kako sad pa ovo? :confused: Nije život tako jednostavan kako se čini u školskim knjigama (ili u tišini kina), zato tamburicu u ruke i PAZISEBE PAZISEBE.

Selam
napokon jedno pravo kvalitetno pitanje za sve supljatore. Puno ti hvala i da te ALLAH dz.s. uspravi,haman te je upravio.Eh,koliko i sad slicnog ima,pa kad o tome kazes,zbir si.Ziv i zdrav(dunjalucki i ahiretski),bio.

bir ko jedan
03.10.2009., 15:16
prenosim sa tekije:

selam, pa nije farz sve ni shvatiti, niti prihvatiti, niti je aluzija farz, niti dokaz, sto se vidi i iz njenog imena (aluzija=isaret, nesto neobavezujuce i eventualno (=kako kome) zanimljivo, kuriozitet). inace, mogu se sloziti da je tisina/sutnja divno mjesto/nacin za nedokazivanje istine, ali mi je onda cudno uopste tvoje bivstvovanje na forumu kao mjestu razmjene rijeci i argumenata, a, mozda pogresno, jer te ne razumijem, tvoj takav stav poimam kao kritiku samom postojanju izuzetno obimnih pisanih opusa gazalija, rumija, te posebno ibn arebija, a i mnogih drugih.

mozes li mi bolje pojasniti svoj takav stav, ako ga dobro shvatam, tj. pojasniti mi gdje sam u krivu, ako ga ne shvatam dobro?

inace, ne znam tu pricu o musau a.s.

Selam
ima ono,umjetnost radi umjetnosti,(u prevodu lupi,da bi izgledalo kao nesto veliko,a kaloša, u stvari).Volim knjige velikana i,nema kod njih price da bi pricao i uz to zvucao kao umno.Solidnu knjznicu imam i procitao je. Tesbih u ruke i ne brini,ALAHOVA dz.s. skola,najbolja.

sarmantan_sarlatan
03.10.2009., 18:12
Selam
ima ono,umjetnost radi umjetnosti,(u prevodu lupi,da bi izgledalo kao nesto veliko,a kaloša, u stvari).Volim knjige velikana i,nema kod njih price da bi pricao i uz to zvucao kao umno.Solidnu knjznicu imam i procitao je. Tesbih u ruke i ne brini,ALAHOVA dz.s. skola,najbolja.

selam.

ima i razvezana ploska.
ima i zavezana vojska.
ima i rastopljenog voska.

inace, lako je odolijevati izgovorenim pozivima na sutnju, cista neprecizna mehanika ;)

bir ko jedan
03.10.2009., 21:58
selam.

ima i razvezana ploska.
ima i zavezana vojska.
ima i rastopljenog voska.

inace, lako je odolijevati izgovorenim pozivima na sutnju, cista neprecizna mehanika ;)

Selam
Ma ja ,vuk na grani, u tenama br 46,stoji i pjeva. I to, sve hit za hitom.

sarmantan_sarlatan
03.10.2009., 22:20
Selam
Ma ja ,vuk na grani, u tenama br 46,stoji i pjeva. I to, sve hit za hitom.

selam

eto, malo pozitive. ko pjeva-zlo ne misli. :)

Shady
04.10.2009., 01:30
wes-selam meni-ttebeal-huda.
merhaba harec, jesil to došo tobe ;)
Ako bude uporan možda bude nešto.. http://www.rumski.com/forum/images/smilies/icon_smile_approve.gif

Evo nešto za sve: Zara - beyaz giyme toz olur (http://www.youtube.com/watch?v=cbRUKAx0Xd8)

ASKEAMEH
04.10.2009., 09:30
selam alejkum!
evo mahsuzija, nesto od jednog od nas za sve nas: http://www.radiodarvish.com/Radio_Darvish/Home.html

insaninside
04.10.2009., 15:33
pita tamija
NEK MI NEKO OD SUFIJSKE BRAĆE OVO OBJASNI:

Jednog dana je Šejh Beha'uddin putovao pustinjom i sreo Hazreti Hidra. Hidr ...

pa zaključuje:

to se ne može objasniti...to je širk milijardu posto

onda

Šta je ba širk? :confused:

Selam FMN-e evo jeda prijedlog vidiš ovaj Tamjan je valjda Halidija

ma već sam ja Halidija

ovdje kod nas, npr u TRAVNIKU, Sarajevu ... dovoljno je da gledaš il prolaziš pored turbeta čak i nekog drugog građevinskog objekta kojeg karakterstiše islamsko arhitektonsko rješenje jal neka ornamentika na fasadi,prozoru il krovu, to je dovoljan uslov da se dobije vird :ne zna:
Tako kažu Hlaidije, biva dokle dodju drugi tarikati, odatle oni nastavljaju. Znači vidiš prolaznika došo do turbeta da fatihu prouči, a ti ga onda preusmjeriš u halidije, barem to tako rade domaći lovci na hude duše ašika.

Kaže Rufko da je negdje u Sarajevu termin Duhovne prostitutke ili nešto tako(to je npr da dolaziš kod rufaijskog visočkog šejha pa onda predješ kod Tonera), a ako ima prostituki onda je logično da i ma i makroa, svodnika američki rep-rečeno PIMP-ova.

Čemu ova uvertira. FMN-e, ovo je divna prilika da se malo obznani veličina šejha Rufka, principi prijema i kriterija u Haalidija kao i eventualna lažljivost koju podastire Tamjan u svojim postovima.

Hajde Rufko bujrum na mejdan :ne zna:, nemaš kud šejh si a i reko si da bi primio ovoga Tejmijana za murida.

De ga sad razgovori, tj pojasni mu/nam ovo (http://forum.hr/showpost.php?p=22889626&postcount=246) glede šejh Gejlanija i Nakšibenda i razmisli o tome dal te/nas možda loži Tamjan

može ti i najgori pomoći :top:

Selam.

Raiden
05.10.2009., 11:23
Selam
tako je bilo i cuveni prevodilac Adnan Bevrnja je tu bio i jos drugi(mrsko mi nabrajat,da ne tekfirim ili ogovaram),a i kad je dosla ona sejh hanuma iz Svice,za njom hodali i klanjali.Hafiz Canacar to rastjerao,kod hafiz H.Mulica u kuci. Sarajski mahnitovi i prekonocni evlijaneri. Prije godinicu i nesto, radi problema sa negativama iz duhovnog svijeta,obratio mi se jedan momak i kaze mi da se u Pazaricu pojavio Isa,ja sam ga po starom obicaju poslao na doradu(to je ono preko 9 mjeseci). Dakle,sarajlije drze tradiciju prepoznavanja Isaaaaaa. Rufko ko sarajlijica svaki. Nigdje nema isareta i vazifa ko kod njih. Ima pjesma od Tom Jones-a i zove se DILAJLA,a bome popularna i dan danas u sarajvu.

A kako se zove onaj što ga je Resulullah u snu opomenuo za ogovaranje?

Raiden
05.10.2009., 11:27
pita tamija

pa zaključuje:

onda

Selam FMN-e evo jeda prijedlog vidiš ovaj Tamjan je valjda Halidija

ovdje kod nas, npr u TRAVNIKU, Sarajevu ... dovoljno je da gledaš il prolaziš pored turbeta čak i nekog drugog građevinskog objekta kojeg karakterstiše islamsko arhitektonsko rješenje jal neka ornamentika na fasadi,prozoru il krovu, to je dovoljan uslov da se dobije vird :ne zna:
Tako kažu Hlaidije, biva dokle dodju drugi tarikati, odatle oni nastavljaju. Znači vidiš prolaznika došo do turbeta da fatihu prouči, a ti ga onda preusmjeriš u halidije, barem to tako rade domaći lovci na hude duše ašika.

Kaže Rufko da je negdje u Sarajevu termin Duhovne prostitutke ili nešto tako(to je npr da dolaziš kod rufaijskog visočkog šejha pa onda predješ kod Tonera), a ako ima prostituki onda je logično da i ma i makroa, svodnika američki rep-rečeno PIMP-ova.

Čemu ova uvertira. FMN-e, ovo je divna prilika da se malo obznani veličina šejha Rufka, principi prijema i kriterija u Haalidija kao i eventualna lažljivost koju podastire Tamjan u svojim postovima.

Hajde Rufko bujrum na mejdan :ne zna:, nemaš kud šejh si a i reko si da bi primio ovoga Tejmijana za murida.

De ga sad razgovori, tj pojasni mu/nam ovo (http://forum.hr/showpost.php?p=22889626&postcount=246) glede šejh Gejlanija i Nakšibenda i razmisli o tome dal te/nas možda loži Tamjan

može ti i najgori pomoći :top:

Selam.

Opet te hajz spopao. La selamet. Pa bolan vidi potvora šta ti navalja. Kako nakon toliko godina preseravanja (da proste muhsini) nisi skontao da svako ima svoj put?

Rufaija
05.10.2009., 15:02
Opet te hajz spopao. La selamet. Pa bolan vidi potvora šta ti navalja. Kako nakon toliko godina preseravanja (da proste muhsini) nisi skontao da svako ima svoj put?

nisam ništa skontao šta se traži. halidije su braća naša.

p.s. nemojte džine slati za džaba, jutros je jedan stradao. evo već treće jutro se upiru.

http://i1023.photobucket.com/albums/af359/sayfullahus/neuzubillah.jpg

insaninside
05.10.2009., 16:16

p.s. nemojte džine slati za džaba, jutros je jedan stradao. evo već treće jutro se upiru.

Opet ti neku sajns fikšn priču :ne zna:

Btw. jesil ti ovaj skroz desno na sliki, haaaa Rufkooo :) :rofl:, miša li ti tvog opet se nešta fališ nekom svojom rajom :facepalm:

Gdje ima nabaviti taj Fusus?

Mai u nime :mig:, ako je to ona što piše da se zove Brilijanti mudrosti :ne zna:

selam + zamolio bih uljudbu da malo riječnik koristi, ono da su fine riječi :ne zna:

Dole jalijaško ponašanje i gilipteri :flop:

Treba bit fin !

:)

bir ko jedan
05.10.2009., 16:41
A kako se zove onaj što ga je Resulullah u snu opomenuo za ogovaranje?

E,braco kukavicluk branite hadisom. Tajm je prikuckao i,odakle znas da nisam jedan od onih sto mogu govoriti o drugim,a da nije ogovaranje(opet po hadisu).

bir ko jedan
05.10.2009., 16:42

Daj ba vece photo, ne diwi se nista.

Rufaija
06.10.2009., 09:05
Daj ba vece photo, ne diwi se nista.

neće ići veća, nije cilj ljude spaljivati. suština je poučna, na istoj slici onaj što naučava akaidske grozote i radi šta se ne smije raditi sjedi iznad onog koji tvrdi da liječi Kur'anom, što je ovako, jako znakovito. nema mene na slici, hvala Allahu. ispod, u sredini, je iznikla sjemenka. čovjeka desno ne znam, znam ime ali nije bitno.

o ovome se radi cijelo vrijeme, osobe za koje se predpostavlja da su ispravne sjedaju u društvo dokazano neispravne osobe, dakle reklamiraju neispravnu osobu kao ispravnu. kada vide muridi svog šejha da sjeda sa takvom osobom, oni će suditi po svom šejhu pa će reći da je to ispravna osoba. i to je ta zamka. evo opet da kažem hikjaju iz zbirke svojih izmišljenih hikjaja, po mišljenjima nekih. pitam šejh Midhata mogu li džinni učiniti sihiri jedni drugima - jer su iz istog svijeta. a on kaže "Mogu! Oni odvode (zavode) vojske jedni drugih, u čemu je njihov sihir". evo savršenog primjera džinskog sihra, uđeš u tarikat pa zavodiš. i to prolazi, to se prihvata, po mevlevijskim šejhovskim mezarjima se skače i izvodi. neuzubillah. evo to je od neki dan.

bir ko jedan
06.10.2009., 22:36
neće ići veća, nije cilj ljude spaljivati. suština je poučna, na istoj slici onaj što naučava akaidske grozote i radi šta se ne smije raditi sjedi iznad onog koji tvrdi da liječi Kur'anom, što je ovako, jako znakovito. nema mene na slici, hvala Allahu. ispod, u sredini, je iznikla sjemenka. čovjeka desno ne znam, znam ime ali nije bitno.

o ovome se radi cijelo vrijeme, osobe za koje se predpostavlja da su ispravne sjedaju u društvo dokazano neispravne osobe, dakle reklamiraju neispravnu osobu kao ispravnu. kada vide muridi svog šejha da sjeda sa takvom osobom, oni će suditi po svom šejhu pa će reći da je to ispravna osoba. i to je ta zamka. evo opet da kažem hikjaju iz zbirke svojih izmišljenih hikjaja, po mišljenjima nekih. pitam šejh Midhata mogu li džinni učiniti sihiri jedni drugima - jer su iz istog svijeta. a on kaže "Mogu! Oni odvode (zavode) vojske jedni drugih, u čemu je njihov sihir". evo savršenog primjera džinskog sihra, uđeš u tarikat pa zavodiš. i to prolazi, to se prihvata, po mevlevijskim šejhovskim mezarjima se skače i izvodi. neuzubillah. evo to je od neki dan.

Pa daj priliku i drugim da se izvade,kao i ti.

enky
07.10.2009., 15:53
Je li moralno nereagirati na nepravdu učinjenu drugome, iako taj drugi nije "nitko tvoj"?
Je li moralno drugome objašnjavati kako bi se trebao ponašati, ukoliko taj drugi nije tražio savjet?
Je li moralno sebe ili "svoju skupinu" (na glas, ali i u sebi) pretpostaviti osvještenijim od onog drugog, ukoliko se taj drugi ne ravna po sličnim (ili istim) moralnim principima (zakonima)?

I na kraju nešto, što mi je već dulje vrijeme u mislima. Dolazim do (svakako podložnog promjeni) "zaključka" kako se svatko ponaša najbolje kako može, jer da može bolje, ponašao bi se bolje. E sad, molila bih osvrt na prethodnu rečenicu, ali i odgovor na ovo pitanje:
Ukoliko je prethodni "zaključak" istinit, je li moralno osuđivati drugog po bilo kakvom pitanju?

(tko se boji kenjki još? (http://www.youtube.com/watch?v=u05Qot_yh9c&feature=related) :D)

insaninside
08.10.2009., 01:09
http://z.about.com/d/ancienthistory/1/0/a/e/2/Narcissus.jpeg

... Kako nakon toliko godina preseravanja (da proste muhsini)...

Meni ovo tako-tako:rolleyes:, čuj nešto kažeš pa onda "da proste".

Možetel me poučiti tome !?

Čudna neka slatkorječivost, al' sve je OK u sufijskoj "igri voljenja" jer u svojoj providnosti i pravednosti sjena nije našla shodno za reagirati. :rofl:

O dvoličnosti našoj
evo stihova iz divana,

129 - divan

Sofo * mrežu razapeo, zamke varke postavio;
S lukavim se nebesima on u igru upustio!

Igrač - nebo nan'jet će mu sram** kakav je zaslužio;
s ljudim' tajne se igrao, čak je i njih varat' htio!

Ljupku djevu ovih sofa – hodi , vidi, vinotočo;
zavođenja, udvaranja, opet talas zapljusnuo!

Dođi, srce, da bih s tobom pred Bogom se zamolio;
od krakatih, kratkoskutih sofa da b' me zaklonio!

Iz kog kraja dođe svirač, temu „Irak“*** zasvirao,
da bi tužnom temom „Hidžaz“**** svoju pjesmu okončao

Ne varaj, u igri „voljet“ obmanuti ko bi htio,
ašk bi vrata svih značenja pred nosom mu zalupio!

Stan', grlice, njihalice, kud je tvoj hod namjerio!
Ne nasjedaj što je sofin mačor namaz započeo!

Sutra, kad na Sudnjem danu dođe djelo na vidjelo,
postiđen će biti svako sa dva lica ko j' živio!

O Hafize, nemoj da bi ti boheme prekorio;
ni dvoličnim, ni pobožnim Bog nas nije satvorio!

*sofo – pežorativno; Sufija; prijetvorni sufija.
**U izvorniku upotrebljen frazem čiji kalk glasi „razbiti jaje ispod kape“, a znači razotkriti nekoga, izvesti ga na čistac, osramotiti ga.

*** melodija „irak“ jeste vesela, a melodija „Hidžaz“ – tužni povratak u Hidžaz, jeste tužna melodija.

Dal'smo se prepoznali ?

Nismo !?

(Ur)Aaaaa ,jedini sam lažnjak među nama:top: zar ?

http://www.vincesear.com/wp-content/uploads/2008/05/david20goliath.jpg

p.s. napomena za nekulturne (Raiden kulturi nije nepoznata ova slika), ovo je Michaelangelo Karavadžio pa nacrtao Davida i Golijata, svoj auto portret, tj svoj lik je dao glavi od golijata....Znaš šta bi Dino kazo za ovu sliku: ... ja još ništa ne razumim, dok sam sebe ne pobjedim NAJVIŠE KRIV SAM (http://www.youtube.com/watch?v=kYds8KdKlow) Ja.....

Stipu nime.

Bu'te fini

Treba bit fin !

ASKEAMEH
08.10.2009., 01:48
Iseljenicka: Muz i zena iselili iz Hecegovine vani tokom ratnih desavanja. Smjestili se, primanja pocela pristizati a muz se pocne jadati te vidi ovo, te vidi ono, te kako im je ovo, da je ovako, sto nije onako...Slusala ga herka jedan vakat pa kad joj je dokunisalo ocita mu odresitu terapiju: "Meho! Cuvaj glavu! Hocu te i bez ruke, hocu te i bez noge al`ako odes u glavu zvacu ih nek te vode, dosta mi je same sebi."

sjena.
08.10.2009., 10:08
cut cut cut
re-action:

:cerek:

:p

sjena.
08.10.2009., 10:22
evo jedan brzinski
Quote:
sjena. kaže:
Gdje/što je korijen samoljublja?

Quote:
kahtani kaže:
U teznji/a unutrasnjeg nemira da se pojavi van

Lightning
08.10.2009., 19:45
Je li moralno nereagirati na nepravdu učinjenu drugome, iako taj drugi nije "nitko tvoj"?
Je li moralno drugome objašnjavati kako bi se trebao ponašati, ukoliko taj drugi nije tražio savjet?
Je li moralno sebe ili "svoju skupinu" (na glas, ali i u sebi) pretpostaviti osvještenijim od onog drugog, ukoliko se taj drugi ne ravna po sličnim (ili istim) moralnim principima (zakonima)?

I na kraju nešto, što mi je već dulje vrijeme u mislima. Dolazim do (svakako podložnog promjeni) "zaključka" kako se svatko ponaša najbolje kako može, jer da može bolje, ponašao bi se bolje. E sad, molila bih osvrt na prethodnu rečenicu, ali i odgovor na ovo pitanje:
Ukoliko je prethodni "zaključak" istinit, je li moralno osuđivati drugog po bilo kakvom pitanju?

(tko se boji kenjki još? (http://www.youtube.com/watch?v=u05Qot_yh9c&feature=related) :D)

Hmm, ne znam kako da pocnem, draga enky :D
Ovako.

"Je li moralno nereagirati na nepravdu učinjenu drugome, iako taj drugi nije "nitko tvoj"?"

Dakako da je normalno, cak je i farz. Sta mislis da tvome komsiji ucini nazao, njegovoj porodici, kako bi ti postupila u tom trenutku? Da li bi zeljala da mu pomognes, da kaznis krivca, odnosno da pomognes u njegovom pritvaranju itd.. ?

"Je li moralno drugome objašnjavati kako bi se trebao ponašati, ukoliko taj drugi nije tražio savjet?"

Ako vidis da neko grijesi, pridji mu na lijep nacin i ukazi mu to lijepo, mozda ce ga smeksat i vratiti vjeri i on ce prestati sa cinjenjem grijeha.
Ono sto je ovdje veoma bitno je lijep pristup
Ne, kada momak udje sa curom u restoran, vode se za ruku, ustane lik i udari momka, grdeci ga kako cini grijeh. Na taj nacin covjek ce samo zamrziti vjeru..

"Je li moralno sebe ili "svoju skupinu" (na glas, ali i u sebi) pretpostaviti osvještenijim od onog drugog, ukoliko se taj drugi ne ravna po sličnim (ili istim) moralnim principima (zakonima)?"

To nije moralno. Svjedoci smo da danas imamo mnogo skupina, i svaka je na pravom putu ( nevjerovatno ali istinito:)). Problem je sto kada ponestane dokaza u "valjanosti vjere", poteze se za tekfirima i proglasenja druge grupacije kafirima(nevjernicima, otpadnicima)
"....a za dobro koje učinite Allah sigurno zna (Al-Bekara 215)
Dakle, treba sve prepustiti dragom Bogu, On je taj u cijim rukama je konacni obracun!

Zadnji "zakljucak" nisam bas razumio, nadam se da je ovo dovoljno.

Mahsuz selam :)

Raiden
08.10.2009., 21:17
evo jedan brzinski

Što primjetiš na drugom, sam posjeduješ. Jesam bjedan. :(

insaninside
08.10.2009., 23:47
... Jesam bjedan. :(

Vjerovatno naidje sjena, da te razgovori nekom kićenom riječu :cerek:
No sam ti mogu reči da griješiš kao i obično :ne zna:. Ti si musliman a: Musiman(i) nije(su) bijedan(i) !

Imaj(u) Allaha dž.š i resulullaha a.s!

A što se tiče kompletne izjave i tvog zaključka:

Što primjetiš na drugom, sam posjeduješ. Jesam bjedan.

U njoj prvo implicite drugog objeđuješ ! A onda sebe uzdižeš, kao i kad si pisao najgori !

:ne zna:

Meni je to šuplja, ako ti teško padaju ove riječi ili radi na sebi ili nek ti utjehu pruži sjena :rolleyes:

Selam aljejkum

128 - Divan

Grabljivica s neba sletje, sofru posta poremeti;
„Sad nek pehar ovdje kruži!“- bajramski se bajrak sjeti.

Onom koji prag mejhane od ljubavi zijareti
Svevišnji će hadž primiti i zapost ga nagraditi!

Šta je c'jena rujnog vina? To je pamet, valja znati!
Dođi, jer ko pamet proda, taj se dobro okoristi.

Mi u kutku od mejhane naučili boraviti;
Bog veliki nek nagradi ko mejhanu zna graditi!

Ko god krvlju srca svoga znade abdest uzimati
zavijeni luk obrva Njenih će mu mihrab biti

Dragoj lice pogledati, pa svom oku zahvaliti
valja, jer će oko tvoje u dubinu proniknuti.

Kad s pogledom varalice šejh iz grada se uhvati,
avaj, stare vinopije, sa gnušanjem posmatrati!

O ljubavi čuj Hafiza, nemoj mule tu slušati;
Mada će se mule trudit' taj svoj govor nagizdati!

[I]Sinoć kad se vraćah, iz topla hamama prodjoh pored bašće staroga imama, kad tamo u bašći u hladu jasmina, s ibrikom u ruci stajaše Emina....

Shady
09.10.2009., 03:41
Al si se okomio.
Nemogu svi muslimani govorit "ja sam ponosit, imam Allaha i resulullaha".
Mora i neka duša sebe koriti. Evo i tebi u potpisu stoji "Ma nemam ja pojma" ;) selam

p.s. šta bi dalje sa eminom? :)

ASKEAMEH
09.10.2009., 07:55
Selam Shadaga! Mogo bi vala i ti postat onu kad se limun hvali Djul Halimi. Mejdan je, nije Tekija. Nek efendum Albinoni ohane.

Raiden
10.10.2009., 10:44
insaninside, efendum biva (http://www.youtube.com/watch?v=c_9fXLPjg-M). :D

Uranija
10.10.2009., 12:00
p.s. šta bi dalje sa eminom? :)

http://www.youtube.com/watch?v=-JP9SqoKUlQ

http://www.pic4ever.com/images/connie_24.gif

Raiden
11.10.2009., 20:14
Ljubavlju, bakar postaje zlato ... (Mevlana)

semek
11.10.2009., 23:37
Vještina Faraonova je zmaj, štap Musaov zmaj je postao
i uz pomoć Allaha ovaj je onog progutao
........

Ono što je u Faraonu, i u tebi se nalazi,
ali aždaha tvoja svezana je u jami.

jao tebi, i u tebi se dešava sve ovo
a ti bi to Faraonu rado prikačio.

ako o tebi tako govore, u tebi osječaj uvrede nastane,
a ako o drugom tako govore, tebi kao bajka čini se.

kakvu ruševinu u tebi nefs čulni prokleti učinio je
taj poznanik veoma daleko od Allaha baca te.

vatra tvoja goriva Faraonovog nema,
inače bi plamenove, Faraonu slične, izbacivala.

Shady
12.10.2009., 00:22
Jedna molba za sve. Da se okanemo psihoanaliza forumaša. To je izričito zabranjeno pravilima foruma. Slijedi navod iz odjeljka 7 prvog posta, zadnje dvije točke:
Osobne analize i posebno otvaranje tema o drugim forumašima nije dopušteno.
Kršenje ovog pravila kanjava se kartonom "trollanje".
Ovo pravilo predstavlja zakon ovoga foruma i ono obezbjeđuje kakav rakav red i pristojnost. Nitko tko je registriran nije iznad ovih pravila. Znači, dragi forumaši, zabranjene su osobne analize (kao i otvaranje tematike o drugim forumašima) i za to slijedi crveni karton od 35.p. Po potrebi, ako netko to često radi, karton može biti i povećan u skladu sa osobnom procjenom nas moderatora. Posebno ako je sporni post uz trolanje plus i uvredljiv. Mi moderatori ćemo brisati sve trolerske ili psihoanaliziranjuće postove (i po potrebi dijeliti kartone. Srdačan selam svima

insaninside
12.10.2009., 03:33
tko se boji kenjki još? :D[/SIZE])

Tri za groš, tri za groš :)

Nedavno u mailu mi pristigoše riječi unutar rečenice "..nemoj kenjkati..."

šta sad to znači ? :confused:

Da sam žemsko a filozof :ne zna:

Il je rajdenova neka fela ovo ove neke riječi i waste terminologija

asad
12.10.2009., 18:32
Bir evo nesto za tvoju dusu iz Risale od Jigit-pase Ahmed ef. sejha Hamzevija:

Na primjer, prvo mu se digne zastor sa njegova razuma, pa on pomocu dostignute njegove cistote i bistrine razmatra mnogovrsna znacenja razuma, te on otkriva te vrste tajne iz tog podrucja. Takvo otkrice sufije zovu vidno-studiozno otkrice (kesfi-nazar). Ali na njega se ne moze previse osloniti.
To zato, buduci da svaka stvar, koja putem gledanja prodre u razum ali ne stigne i do nogu, nije vrijedna da se oslanja na nju, jer ma koju stvar da vidis, ona nije tvoja i takva kakvom si je vidio.
Kada se zatim predje sfera razumom dokucivih stvari, onda nastupaju otkrica srca, koja nazivaju osvjedocenim otkrivanjem (kesfi-suhud).
Pri tome se otkrivaju razne svjetlosne pojave.
Nakon toga, nastupaju zapazanja tajni prirode. njih nazivaju otkrica visim nadahnucem (kesfi-ilhami). U tom stepenu napretka i razvitka salika otkriju se i zapaze stvaralacke tajne i svrhe opstojnosti svakog bica u prirodi.
O ti koji si u veliku nevolju zapao
Jer ti se u srce, crv sumnje nastanio
Pa sada hoce da proda svoju kucu
Razumi tajnu da su posveceni
Od svega toga potpuno postedjeni
To je tvoj ask prisaptao tvoga srca uhu
Zatim nastupaju duhovna otkrica (kesfi-ruhani). Ovaj stepen dostignuca pocinje otkricem duhovnih puteva u nebesa (kesfi-mearidz), zapazanjem stvorenja duhovnog svijeta (Dzennet, Dzehennem, meleki...) i razgovor s njima.
Ali kada dusa covjekova bude dobila sve svoje pune osobine i kad se bude ocistila od tijelesnih primjesa strasti i pozuda, onda ce joj se otkriti neizmjerni svjetovi.
Njezin je pogled tada uperen u kruznicu vjecnosti.
U tom stepenu pada zastor vremena i prostora, tako da ona u njemu biva u stanju shvatiti svaku stvar koja je prosla u proteklim vremenima ili ce se dogoditi u buducnosti. njoj tada bivaju otkriveni i mjesto i vrijeme buduceg svijeta (Ahireta).
U ovom stepenu dostignuca, dogadjaju se vanredne pojave i moci koje se nazivaju pojave i moci evlija-bogougodnika (kerameti), kao naprimjer: poznavanje tudjih misli (havatir) i tajnovitih stvari, kao i sposobnost prolazenja kroz vodu, vatru i zrak, prevaljivanje velikih daljina u vrlo kratkom vremenu i tome slicne vanredne pojave, koje su se desavale i desavaju kod bogougodnika (ehlullah).

bir ko jedan
12.10.2009., 22:27
Jedna molba za sve. Da se okanemo psihoanaliza forumaša. To je izričito zabranjeno pravilima foruma. Slijedi navod iz odjeljka 7 prvog posta, zadnje dvije točke:
Osobne analize i posebno otvaranje tema o drugim forumašima nije dopušteno.
Kršenje ovog pravila kanjava se kartonom "trollanje".
Ovo pravilo predstavlja zakon ovoga foruma i ono obezbjeđuje kakav rakav red i pristojnost. Nitko tko je registriran nije iznad ovih pravila. Znači, dragi forumaši, zabranjene su osobne analize (kao i otvaranje tematike o drugim forumašima) i za to slijedi crveni karton od 35.p. Po potrebi, ako netko to često radi, karton može biti i povećan u skladu sa osobnom procjenom nas moderatora. Posebno ako je sporni post uz trolanje plus i uvredljiv. Mi moderatori ćemo brisati sve trolerske ili psihoanaliziranjuće postove (i po potrebi dijeliti kartone. Srdačan selam svima

Pa sta je problem,ako poznavalac puta,pocetniku kaze,da je na slabom tragu. Ti onda hoces da si shejtanov la. saradnik,jer njega tako pomazes. Dakle,hajmo se lagati,pa nek bude idila. Evo ja cu prvi :svi ste ,osim insaninsajda,forgeta,asada i mene,najbolji na svijetu(posebno raiden,enky ,shady itd) i cudim se da to vas bog nije primjetio. Evo i forum za dodjelu nobelove nagrade,izvimjava se posthumno hazreti Darvinu,sto mu ne priznase teoriju o postanku majmuna,i dodjeljuju mu 2 nobelove nagrade,plus kamate za protekle godine.Ovo je prizeljkivana i pozeljna istina. Moderatori,evo vam je.I u mjesovite brakove,slobodno,mala sala da je to zabranjeno,nije sahi prenosilac ovoga,smijao se glasno na semaforu,s konja cekajuc zeleno svjetlo za letenje i, ne moze biti vjerodostojan(sve sama istina-moderatorski pozeljna). Nije djaba Barcic rahmetli rekao da su semafori bid'at i potvrdio sa ne'am.

Shady
12.10.2009., 22:35
Bir, ipak mora postojati neka granica u međusobnom ophođenju između forumaša. Zna se što se ubraja u psihoanalizu foumaša i to treba srečavati. U protivnom svatko će pisati sve, što god kome padne na um, pa moderatori ni neće biti potrebi. Samo ravnopravno podijeliti motke svima i pustiti da se izmakljaju. :mig: selam

Shady
12.10.2009., 22:43
Nije djaba Barčić rahmetli rekao da su semafori bid'at i potvrdio sa ne'am.
Da, dao je život u odbrani ummeta od bidaata! :mudri:
Ličnim primjerom pokazujući kako pravi mu'min ne slijedi te šejtanske imišljotine. :kukuc:

bir ko jedan
12.10.2009., 23:03
Ličnim primjerom pokazujući kako pravi mu'min ne slijedi te šejtanske imišljotine. :kukuc:

Kako to mislis,pa opalio je autom u semafor,unistio bid'at(semafor) i poginuo i na taj nacin unistio jos jedan bid'at,a to je, svoje naucavanje(da bog ima ruke,da se spusta na nebo itd.) Imas ovo obradjeno jako dobro na sandjak forumu,pa preporucam da procitas.Nea'm.

bir ko jedan
12.10.2009., 23:07
Bir, ipak mora postojati neka granica u međusobnom ophođenju između forumaša. Zna se što se ubraja u psihoanalizu foumaša i to treba srečavati. U protivnom svatko će pisati sve, što god kome padne na um, pa moderatori ni neće biti potrebi. Samo ravnopravno podijeliti motke svima i pustiti da se izmakljaju. :mig: selam

Kad trener kaze,igracu da nema potencijala,je li to psihoanaliza,ili preporuka da se vise i drugacije potrudi,ili da ide u nizerazredni klub,gdje ce dobro doci, slabijim poznavacima taktike i tehnike(pa ce moci da se hadjija i bude fora).

Shady
13.10.2009., 01:53
Kako to mislis, pa opalio je autom u semafor, unistio bid'at (semafor) i poginuo i na taj nacin unistio jos jedan bid'at, a to je, svoje naučavanje (da bog ima ruke, da se spusta na nebo itd.). Imas ovo obradjeno jako dobro na sandjak forumu,pa preporucam da procitas.Nea'm

Po meni, on je počinio mekruh. :kokice:

Ispravno bi bilo da se noću prikradao sa podzemnim škarama
i kidao žice za struju ispod mnogih semafora. A ne samo da uništi jedan. Nea'm :kava:

Deniz
13.10.2009., 03:13

Kako to mislis,pa opalio je autom u semafor,unistio bid'at(semafor) i poginuo i na taj nacin unistio jos jedan bid'at,a to je, svoje naucavanje(da bog ima ruke,da se spusta na nebo itd.) Imas ovo obradjeno jako dobro na sandjak forumu,pa preporucam da procitas.Nea'm.

Loše je tako pričati o preminulom..

ASKEAMEH
13.10.2009., 03:45
"Psiholozi Ara Norenzayan i Azim Shariff obznanili su nekoliko zaključaka, a na temelju eksperimenata koje su izveli sa dvije grupe sudionika. Jednu su činili ljudi-vjernici, a drugu ateisti-agnostici. U jednom pokusu svima je data izvjesna suma novca i ostavljena slobodna mogućnost da taj novac i zadrže. Utvrdili su da je prva grupa, kada joj je ponuđen novac i mogućnost da ga zadrži za sebe, to učinila u manjem broju od druge grupe. Objašnjenje po ovim znanstvenicima leži u činjenici za vjernici „osjećaju“ da ih neko gleda, da nisu sami i da zato moraju paziti što rade; jer njihovi „ispravni postupci“ garantiraju im iskupljenje, obezbjeđuju bolji budući vječni status. No, kada je izveden pokus sa darivanjem, suosjećanjem, rezultati su bili posve drugačiji. Ljudi koji nisu živjeli sa stalnom mišlju o Bogu, rado su poklanjali drugima, bez obaveza i očekivanja protivusluga. Isto tako pokazali su veći stupanj ljudske osjetljivosti na tuđe patnje, boli, nesreće." Preneseno iz casopisa Odjek

Shady
13.10.2009., 03:49
Po fikhu je dozvoljeno cijeniti život i djelo neke istorijske ličnosti. Nea'm :)

semek
13.10.2009., 03:51
Šakal neki u bure s bojama upade
u buretu na trenutak ostade.

i onda ustade, a koza postade mu sarena
pa rece: postadoh paun ilijjuna.
...
Jedan od šakala dodje i rece mu:
O ti, da li se pretvaras ili si od onih cija srca uzivaju?

ti obmanjujes da bi se na kraju na minber popeo
i brbljarijama svojim zavist kod naroda ovog izazvao.

ti previse stremis al ne osjecas duhovno odusevljenje
"stoga zbog obmane djelic drskosti pokazujes".

Poslanicima i evlijama pripada odusevljenje duhovno
s druge strane, drskost je utociste varalici svakom,

jer oni na sebe paznju ljudi skrecu, govoreci:
"Mi smo sretni", mada u srcu krajnje su nesretni.

Rufaija
13.10.2009., 07:31

i kidao žice za struju ispod mnogih semafora. A ne samo da uništi jedan. Nea'm :kava:

kad bi sva svjetla svijetlila zeleno, bezbeli bi to bio pohvalan bidat? :p

ASKEAMEH
13.10.2009., 08:57
Po fikhu je dozvoljeno cijeniti život i djelo neke istorijske ličnosti. Nea'm :)

Selam. Zadovolji fikh a da li se u tebi javlja impuls upozorenja kad pravis parodiju na nacin preselenja nekoga ili stavi se u poziciju da se to tebi desava.

bir ko jedan
13.10.2009., 17:09

Pa, cini se da shvacate bit ovog problema(kasno ti palo na ideju) . Nije obavezno govoriti lijepo o nelijepom,ma o kome se ili cemu se radilo,selam. Nea'm.

bir ko jedan
13.10.2009., 17:11
Šakal neki u bure s bojama upade
u buretu na trenutak ostade.

i onda ustade, a koza postade mu sarena
pa rece: postadoh paun ilijjuna.
...
Jedan od šakala dodje i rece mu:
O ti, da li se pretvaras ili si od onih cija srca uzivaju?

ti obmanjujes da bi se na kraju na minber popeo
i brbljarijama svojim zavist kod naroda ovog izazvao.

ti previse stremis al ne osjecas duhovno odusevljenje
"stoga zbog obmane djelic drskosti pokazujes".

Poslanicima i evlijama pripada odusevljenje duhovno
s druge strane, drskost je utociste varalici svakom,

jer oni na sebe paznju ljudi skrecu, govoreci:
"Mi smo sretni", mada u srcu krajnje su nesretni.

Cuvaj se vode,sapire boju, pa ces biti vidjen i, cjenjen.Kod nekog.Mozda. A, mozda i ne.Sigurno je samo Nea'm.

bir ko jedan
13.10.2009., 17:14
Hocemo li i o hitleru i titi i drazi i lenjinu i slobi,govorit lijepo.Ta mrtvi su. Sta no Kur'an as. kaze za ebu leheba.

Shady
13.10.2009., 17:22
Pa, cini se da shvacate bit ovog problema.. Nea'm.
Slažem se. Podzemne škare nisu bidaat. :kokice: nea'm

ASKEAMEH
13.10.2009., 17:36
Slažem se. Podzemne škare nisu bidaat. :kokice: nea'm

Naravoucenije iz zivotinjskog carstva:

PRIHVATI SVAKU STRESNU SITUACIJU KAO PAS: AKO ŠTO NE MOŽEŠ POJESTI ILI SE TIME IGRATI
- POPIŠAJ SE NA TO I KRENI DALJE...

bir ko jedan
13.10.2009., 21:39
Naravoucenije iz zivotinjskog carstva:

PRIHVATI SVAKU STRESNU SITUACIJU KAO PAS: AKO ŠTO NE MOŽEŠ POJESTI ILI SE TIME IGRATI
- POPIŠAJ SE NA TO I KRENI DALJE...

U slavu ljudske gluposti. Pa zar treba muslimane,koji ne slave glupost(semafor bid'at) stavljati u kos sa psima. Kako je ovo stresna situacija, Naprosto ne mislim ko ti i sta onda. Razlicitost u misljenju(u okviru seriata) je milost Bozja. Pisi knjigu,mozes sve o sebi i naslovi je "kako ostati majmun".Ti to najbolje znas.

ASKEAMEH
13.10.2009., 22:40
U slavu ljudske gluposti. Pa zar treba muslimane,koji ne slave glupost(semafor bid'at) stavljati u kos sa psima. Kako je ovo stresna situacija, Naprosto ne mislim ko ti i sta onda. Razlicitost u misljenju(u okviru seriata) je milost Bozja. Pisi knjigu,mozes sve o sebi i naslovi je "kako ostati majmun".Ti to najbolje znas.

Reagovanje je bilo na ogavnu zluradost na nacin pogibije rahmetli Jusufa Barcica.
A ti? Nemas tretman. Eto te tebi.

bir ko jedan
13.10.2009., 23:00
Reagovanje je bilo na ogavnu zluradost na nacin pogibije rahmetli Jusufa Barcica.
A ti? Nemas tretman. Eto te tebi.

Uuuuh,najezih se, od tezine rijeci. Sta ko trazi to i nadje. Odi na you tube,pa pogledaj nastupe,uglednog rahmetlije.

Shady
14.10.2009., 04:44
ASKEAMEH
Za tebe je on rahmetelija. Za mene bio i ostao qurton. ok?
Ako je poginuo poginuo je za sebe, nije za mene. Svako ima svog azrala.

Dok je živio radio je kao uhljup... de osmotri ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=YjKxeW2AYHE :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ovako samo stoka može upasti nepozvana u tuđu bogomolju i provocirati na takav uhljupski način.

Ne znam jel ga zbog tog upada u crkvu smako sveti Ante (spominje i njega "rahmetelija" u videu) ili ministar policije BiH, ili neki svjesni domoljub... ali fala Allahu da je takvih što manje na dunjahu jer od njih vonja od Ćabe do Ajfelovog tornja i od Kineskog Zida do Parkuše.

nea'm. :kava:

ASKEAMEH
14.10.2009., 07:49
ASKEAMEH
Za tebe je on rahmetelija. Za mene bio i ostao qurton. ok?
Ako je poginuo poginuo je za sebe, nije za mene. Svako ima svog azrala.

Dok je živio radio je kao uhljup... de osmotri ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=YjKxeW2AYHE :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ovako samo stoka može upasti nepozvana u tuđu bogomolju i provocirati na takav uhljupski način.

Ne znam jel ga zbog tog upada u crkvu smako sveti Ante (spominje i njega "rahmetelija" u videu) ili ministar policije BiH, ili neki svjesni domoljub... ali fala Allahu da je takvih što manje na dunjahu jer od njih vonja od Ćabe do Ajfelovog tornja i od Kineskog Zida do Parkuše.

nea'm. :kava:

Vidjeh, tipicno vehabijski...Zato i jesu prezreni na ovim prostorima. To je baska.
E zar treba sada parodirati i navijacki likovati nad nacinom na koji je poginuo? Ne koristi li se time upravo metodologija rada vehabija? To je ono na sto ja reagujem.

Rufaija
14.10.2009., 08:05
treba čovjeka ostaviti na miru, ima kome će polagati račune. o djelu se može govoriti, samo to dovoljno govori o ličnosti. ismijavanje nije dobro.

Rufaija
14.10.2009., 08:10
Vidjeh, tipicno vehabijski...Zato i jesu prezreni na ovim prostorima. To je baska.
E zar treba sada parodirati i navijacki likovati nad nacinom na koji je poginuo? Ne koristi li se time upravo metodologija rada vehabija? To je ono na sto ja reagujem.

treba se čuvati jer nekada iza ekstravagantnih ponašanja stoje razni psihički poremećaji i bolesti, a takvim osobama se ne piše. osoba se može i razboljeti druženjem, preuzimanjem nekih mentalnih sklopova, i tada sve to ide u psihopatologiju, što ne znači da se radi o glupim osobama, već često o inteligentnim osobama koje ne mogu da kanališu tu inteligenciju.

asad
14.10.2009., 12:11
Kad vec raspravljate o razumu i srcu sejhu-l-ekber Ibn Arebi je rekao u Futuhatu da razum sluzi samo da se kontrolisu strasti i ni za sta vise jer spoznaju gajba moguce je samo srcem i ruhom. Cudno da ovaj detalj nije procitala ni Blue Bird posto toliko velica Ibn Arebija i razum a ne zna da je Ibn Arebi sveo razum na stupanj kontrolora strasti.

sjena.
14.10.2009., 14:12
Kad vec raspravljate o razumu i srcu sejhu-l-ekber Ibn Arebi je rekao u Futuhatu da razum sluzi samo da se kontrolisu strasti i ni za sta vise jer spoznaju gajba moguce je samo srcem i ruhom. Cudno da ovaj detalj nije procitala ni Blue Bird posto toliko velica Ibn Arebija i razum a ne zna da je Ibn Arebi sveo razum na stupanj kontrolora strasti.
Njoj se, koliko se sjećamo, Šejh ul Akbar jedanput directly obratio, u snu, i riješio joj velik problem. Tko kaže da neće opet ;)

Shady
14.10.2009., 14:55
treba čovjeka ostaviti na miru, ima kome će polagati račune. o djelu se može govoriti, samo to dovoljno govori o ličnosti. ismijavanje nije dobro.
Ok, slažem se da ispada malo neumjesno, jer (kao) radi se o nekakvom ''muslimanu''.. ono: imao je bradu, pantalone točno tarifom propisane dužine, znao je lom nekakvih ajeta, hadisa.. itd. Ali to meni ništa ne znači jer znam kako bi moje srce bilo pogođeno da neki (katolički-pravoslavni-protestantski-hindu) luđak upadne u našu džamiju na sličan način i da sa svojom bandom na tako nadmeni način iritira muslimanske žene koje su se tu došle pomoliti. :bang: On je toliko oljagao našu vjeru tim činom da je to nešto užasno. Bandit se bilo osilio, misli - u šeher Sarajevu je pa može upadati u tuđu bogomolju kao zadnji papak. Što nije stegnuo bulahetku i probao da upadne negdje gdje je tvrdo?! Strpali bi ga u ludaru dok rekneš keks. Zvali bi konzilij najboljih svjetskih ljekara da ga posmatraju.. kao neko čudno nepoznato biće.

U slučaju ovog pojedinca, sveti Ante je poduzeo pravi korak! :Pop:

Vidjeh, tipicno vehabijski...Zato i jesu prezreni na ovim prostorima. To je baška. E zar treba sada parodirati i navijacki likovati nad nacinom na koji je poginuo? Ne koristi li se time upravo metodologija rada vehabija? To je ono na sto ja reagujem.
Kaže Resulullah da će doć vrijeme kada će ljudi čitat ajete ali će ti ajeti prolaziti kroz njihovo grlo munjevito kao što strijela prolazi kroz lovinu. To su ovi naši nesrećnici. O njima govori Ahmed (a.s) "Njih će biti sevab sklanjati". Sad, kako sumačiti to ''sklanjati''? :rolleyes: Ja se u skladu sa svojim liberalnim i darvinističko-demokratskim shvatanjima zalažem za jednostavnije ludnice. Nisam za prijeka rješenja sve dok nema smrtne opasnosti po normalne građane. selam

Bostan
14.10.2009., 14:59
Barcica je zateklo uprovo ono cemu se izrugivao.Eto dovoljno za primit pouku.

blue bird
14.10.2009., 19:33

Da se ne ponavljam (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23060680&postcount=8366).

asad
14.10.2009., 21:04
Da se ne ponavljam (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23060680&postcount=8366).

Sejhovi tarikata hamzevija su naucavali da covjek ima 70000 ociju i da svakim okom vidi isto kao da gleda ovim materjalnim i da svako oko pokaziva odredjenu dimenziju svijeta. Tako pozivati se na filozofe u sufizmu je cista glupost jer filozof nagadja i nema direktnog iskustva i ubjedjenja za razliku od sufije koji sve to vidi kao sto vidi materjalni svijet.

blue bird
14.10.2009., 22:14
Sejhovi tarikata hamzevija su naucavali da covjek ima 70000 ociju i da svakim okom vidi isto kao da gleda ovim materjalnim i da svako oko pokaziva odredjenu dimenziju svijeta. Tako pozivati se na filozofe u sufizmu je cista glupost jer filozof nagadja i nema direktnog iskustva i ubjedjenja za razliku od sufije koji sve to vidi kao sto vidi materjalni svijet.

Lo and behold. Ni manje ni vise nego 70 000, sve prebrojano.

...ovo je vise razgovor random for random, nego protuargumentacija na moj post, but kad smo vec kod hamzevija, reci mi kako stojis glede naucavanje Hamze Balija, primjerice onog sto mu je stajalo u optuzbi 'da je propovijedao nemoralnost i vjecnost ovog svijeta, da nije prihvacao limite halala i harama, da je na pakao i raj gledao kao na relativne koncepte i da je bog sebe inkarnirao u covjeku...'

Bas bi mi bilo drago o ovome razgovarati, pa to odmah mozemo povezati sa hurufijima i Fazlullah Astarbadijem (o tom sam ja davno nesto pisala na tekiji) i njihovom naucavanju. Bas me zanima. Vrlo sklizak teren za ortodoksnog vjernika, no predmnijevam da kako ti govoris o direktnom uvidu sufija, nece bit problema.

Mozes li mi definirati 'direktni uvid' i koliko je to drugacije nesto od onog sto sam navela u postu?

asad
14.10.2009., 23:21

...ovo je vise razgovor random for random, nego protuargumentacija na moj post, but kad smo vec kod hamzevija, reci mi kako stojis glede naucavanje Hamze Balija, primjerice onog sto mu je stajalo u optuzbi 'da je propovijedao nemoralnost i vjecnost ovog svijeta, da nije prihvacao limite halala i harama, da je na pakao i raj gledao kao na relativne koncepte i da je bog sebe inkarnirao u covjeku...'

Bas bi mi bilo drago o ovome razgovarati, pa to odmah mozemo povezati sa hurufijima i Fazlullah Astarbadijem (o tom sam ja davno nesto pisala na tekiji) i njihovom naucavanju. Bas me zanima. Vrlo sklizak teren za ortodoksnog vjernika, no predmnijevam da kako ti govoris o direktnom uvidu sufija, nece bit problema.

Mozes li mi definirati 'direktni uvid' i koliko je to drugacije nesto od onog sto sam navela u postu?

Ja imam risalu Hamzevija u kojima su te optuzbe zanegirane licno od njihova tri sejha. Problem pravi kod njih je bio taj sto su isticali svoje bosansko porijeklo ispred otomanskog i posto za ovo nije mogla proci optuzba onda su proglaseni za heretike i pripisana su im ta vjerovanja.
Sto se tice vizija, ja imam nekoliko poznanika koji imaju te prave vizije, ukljucujuci svoga ucitelja, i sve i jedan je zanegirao filozofsko tumacenje tvrdeci da je to robovanje pameti umjesto Allahu.

bir ko jedan
17.10.2009., 23:14

LOL,pa mnijem da ste trebali znati(obzirom da jake ljudove citirate),da ima 70.000 zavjesa, koje nije niko sjeo pa prebrojao,nego dobio kao inform iz duhovnog svijeta,pa za svaku zavjesu trebaju jedne oci,pa kad to prodjes,za drugu zavjesu trebaju druge oci,a to su iste oci ,samo sad drugacije vide,te su stoga nove oci i zato treba 70 tisuca okica. Understanding.To sto navodis o hamzevijama,nije tocno,jer to je navedeno u optuzbi,kojom se trebalo zadovoljiti mnijenje. Problem je sto nikom nisu davali prioritet nad ALLAHOM dz.s. i Resulullahom as. te im sultan(pa tako i ostali) znacio ko dorat od Hamze Orlovica iliti i manje

bir ko jedan
17.10.2009., 23:15
Ja imam risalu Hamzevija u kojima su te optuzbe zanegirane licno od njihova tri sejha. Problem pravi kod njih je bio taj sto su isticali svoje bosansko porijeklo ispred otomanskog i posto za ovo nije mogla proci optuzba onda su proglaseni za heretike i pripisana su im ta vjerovanja.
Sto se tice vizija, ja imam nekoliko poznanika koji imaju te prave vizije, ukljucujuci svoga ucitelja, i sve i jedan je zanegirao filozofsko tumacenje tvrdeci da je to robovanje pameti umjesto Allahu.

Selam,mozes li mi dostaviti kopiju te risale,puno si me zainteresirao. Unaprijed hvala,a unatrag vracam ako ima sta da tebe zanima.

enky
18.10.2009., 16:42
Hmm, ne znam kako da pocnem, draga enky :D

Zašto smajlić ":D" nakon 'draga enky'? Hoćeš reći da ti nisam draga? :eek:
Nemoguće. :cerek:

Nego, prije no što se vratim i odgovorim na tvoju repliku u potpunosti, evo jedne pjesimce za one, kojima još uvijek nisam draga :D, a što ju je napisala moja prabaka:

Na prijestolu kalif sjedi, Harun al Rašid,
Do njeg' sjedi mlad vezire, Džafer Barmakid.

"Reci pravo, mlad vezire, amana ti tvog,
Tko ti dade zlatne ključe od harema mog?";

"Dala mi ih seja tvoja, uz poljupca dva,
A do zore kol'ko bješe, ne znam ni sam ja.";

"A znadeš li, mlad vezire, ne znao te jad,
Da će dželat glavu tvoju odrubiti sad?";

"Svijetla kruno od Azije, daleko l' sjaš,
Moj kalife, gospodaru, da malo l' ti znaš!
A da znadeš, moj kalife, što ja znadem sam,
Po Bagdada ti bi dao i Misir i Šam.
A da znadeš, moj kalife, gdje ja noćas bi,
Sto života da imadeš alalio b' ti!
O, Abasah, ružo rajska, lijep je miris tvoj,
Slađa mi je ljubav tvoja, nego život moj.";

To izreče, mlad vezire, ode bez glasa.
Mrtva glava progovara:"Zbogom Abasah".

Tri za groš, tri za groš :)

Nedavno u mailu mi pristigoše riječi unutar rečenice "..nemoj kenjkati..."

šta sad to znači ? :confused:

Da sam žemsko a filozof :ne zna:

Il je rajdenova neka fela ovo ove neke riječi i waste terminologija

"Nemoj kenjkati" može značiti:
a) nemoj pričati budalaštine, kao što to čini kenjki (ili, po ameriŠki, enky)
b) nemoj biti curetak

E sad, kao što možeš shvatiti (možeš li? :ne zna:), izraz 'nemoj kenjkati' ima veze s filozofijom, isto kao što pojam 'kenjki' ima veze s pojmom 'curetak'. :cerek:

igorimore
18.10.2009., 16:56
Nego, prije no što se vratim i odgovorim na tvoju repliku u potpunosti, evo jedne pjesimce za one,kojima još uvijek nisam draga :D, a što ju je napisala moja prabaka:

Lijepa ti si golubice moja, i svima draga, samo nemoj pjevat, čini mi se kao da pozivaš na jihad. :trk:

blue bird
18.10.2009., 17:07
LOL,pa mnijem da ste trebali znati(obzirom da jake ljudove citirate),da ima 70.000 zavjesa, koje nije niko sjeo pa prebrojao,nego dobio kao inform iz duhovnog svijeta,pa za svaku zavjesu trebaju jedne oci,pa kad to prodjes,za drugu zavjesu trebaju druge oci,a to su iste oci ,samo sad drugacije vide,te su stoga nove oci i zato treba 70 tisuca okica. Understanding.To sto navodis o hamzevijama,nije tocno,jer to je navedeno u optuzbi,kojom se trebalo zadovoljiti mnijenje. Problem je sto nikom nisu davali prioritet nad ALLAHOM dz.s. i Resulullahom as. te im sultan(pa tako i ostali) znacio ko dorat od Hamze Orlovica iliti i manje

..da stvarno lol...

A tko je rekao da su davali 'prioritet' nad bogom...stvar je u definiciji boga.

I ako mozes izlozi ucenje hamzevija, pa da vidimo...ima li diparcra od ortodoksne verzije i u cemu se sastoji...

blue bird
18.10.2009., 17:12

Isto pitanje tebi, bi li mogao ovdje izloziti ucenje hamzevija i gdje bih mogla to naci.

insaninside
18.10.2009., 18:00
Nego, prije no što se vratim i odgovorim na tvoju repliku u potpunosti, evo jedne pjesimce za one, kojima još uvijek nisam draga :D, a što ju je napisala moja prabaka:

Baka je neka verzija Tucakovich M. dal' bila u schemi je sa Rajkom ? (http://www.youtube.com/watch?v=JcsAIw8HQ-E):ne zna:

bir ko jedan
18.10.2009., 19:26
Zašto smajlić ":D" nakon 'draga enky'? Hoćeš reći da ti nisam draga? :eek:
Nemoguće. :cerek:

"Nemoj kenjkati" može značiti:
a) nemoj pričati budalaštine, kao što to čini kenjki (ili, po ameriŠki, enky)
b) nemoj biti curetak

E sad, kao što možeš shvatiti (možeš li? :ne zna:), izraz 'nemoj kenjkati' ima veze s filozofijom, isto kao što pojam 'kenjki' ima veze s pojmom 'curetak'. :cerek:

Baka ti ko Bregovic ili Merlin,podjonila text te nesto malo izmjenila(npr aman je u iman). Ovaj song songa H.Polovina rahmetli,te se zove narodnom pesmom.

bir ko jedan
18.10.2009., 19:28
Isto pitanje tebi, bi li mogao ovdje izloziti ucenje hamzevija i gdje bih mogla to naci.

Ima u carskoj biblioteci u Istambolu,i po neka risala kod domacih hamzevija u okolini Tuzle.PS Bog je Bog i to naucavaju i vjeruju,te s tog svi ostali skoro pa i ne postoje.

enky
18.10.2009., 20:31
Baka je neka verzija Tucakovich M. dal' bila u schemi je sa Rajkom ? (http://www.youtube.com/watch?v=JcsAIw8HQ-E):ne zna:

Prabaka je bila nepismena. Drugi su zapisivali njene pjesme. Ja znam samo za dvije njene pjesme; one koje deda ostavio iza se.
Tko su ovi što ih spominješ, pojma nemam.

insaninside
18.10.2009., 22:25
Prabaka je bila nepismena. Drugi su zapisivali njene pjesme. Ja znam samo za dvije njene pjesme; one koje deda ostavio iza se.

I u muski je dedo( pra ili čukun :) nebitno ) bio nepismen pa pa naučio čitati koristeć osobnu intuitivno naravno, a i Vukov pravopis mu je išao na ruku :mig:

Hajde što ne znaš Simeunovića, čini mi se da je iz Tuzle, al' da za Marinu Tucaković nisi čula to mi je već :eek:

insaninside
18.10.2009., 23:47
Njoj se, koliko se sjećamo, Šejh ul Akbar jedanput directly obratio, u snu, i riješio joj velik problem. Tko kaže da neće opet ;)

S pravom ste to skromno primjetili, tj. prisjetili se sna i direktne intervencije.

Everiday muslich bi trebao upoznat sa prednostima položaja tijela na desnoj strani pri spavanju, ajde da kažemo ništa mudro :ne zna:, jel da ?
ili
Korištenja desne ruke pri jelu,noge pri izlasku iz kuće, ulasku u kuću... sve bi to ordinary muslim trebao prakticirati, ništa čudno ali važno!

Pazi sad, na snu dobiješ išaret ili uputu da pereš ruke prije ili poslije jela :eek:, jel to sad dokaz nekog duhovnog dometa :ne zna:

Pa jeste naravno :), al za prosječnog lokalnog Halidiju, Nakšiju vezanog za Kipar ili Rufka na kraju krajeva.

Oni vole misterije, fantazije, nazivaju ih otkrovenjima i tretiraju mekamima. Čitao sam jednom da je nekom od ovih došao šejh iz Amerike i golim rukama im izvadio pile iz kipuće vode i kutarisao im ga na sofru. Miracle, na opšte oduševljenje prisutnih :eek:, odma izaziva jekin samo takav.
Takvim ne treba šeh da ih odgaja, što je dalje to bolje, idealan učitelj-entertejner bi im bio David Koperfild, no eto zauzet je obavezama:(, suviše se posvetio dunjaluku.

no možda sve i nije tako. Wehbosi tumače hadis u kojem poslanik s.a.v.s prolazeć pored halke koja zikir činjaše, ne sjede s njima, nego se pridruži drugoj koja o akidi raspravljaše, kao "vidite kome je prišao !", a dervišane kažu naravno da vas uputi na pravi put.

Biva mi smo s Njim a to što ne vidite :ne zna:

Što ti je diskurs

Ne?

Rashomon.

Ne valja se inaditi

Treba bit fin !

tiān xià ...

Rufaija
19.10.2009., 09:20
čovjek upadne u vodu, i guta, guta, misli da on guta vodu, a voda ustvari guta njega. čovjek jede hranu, i misli da jede hranu, a hrana jede njega i tijelo mu postaje ta hrana. čovjek čuje priču, i prepričava je, i misli da prepričava, a u stvari priča prepričava njega i on postaje dio te priče. tako je to. neki ljudi nesvjesno postanu muridi, makar kroz protivljenje, nesvjesni da im je učenje u tom protivljenju jer nije bitno kakve vrste je veza, već da li postoji, a ono što držiš u svijesti za to si se već svezao (obejatio). tako, ko je za koga vezan, njega i pominje. npr. nevjernici su se svezali Allaha i čine stalno zikir sa "la illahe!", samo uz "Allah" mogu oni biti nevjernicima.

bir ko jedan
19.10.2009., 14:55

Deda je jos ponesto ostavljao iza se,(da li se i toga sjecas),ta bio je normalan,iako pismen(nevazno koliko). Ova dvojica,pa ih zna sav etno world, because, ovo je narodni song,a songer H.Polovina (pjevac,dopunski a po pozivu neuropsihijatar i duze vremena mrtav,po odredbi el-fatiha). Zbilja sto bi rekao rufko,ovo je znak,oko tebe se motaju i neuropsihijatri. Doduse ,bivsi.

Derviš
20.10.2009., 01:49
Pitanje za insana, a mogu i drugi.

Kojem točno svijetu pripada Puh iz pripovjetke (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23139660&postcount=36).?

insaninside
20.10.2009., 03:53
Pitanje za insana, a mogu i drugi.

Kojem točno svijetu pripada Puh iz pripovjetke (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23139660&postcount=36).?

To je tvoj svijet :ne zna:
btw. evo ti malo muzike i slika (http://www.youtube.com/watch?v=Ay5qDMxTjQc) kao poticaj za spisateljske aktivnosti neki blues.
& što te tjera da pišeš, skromnost, hvala

selam alejk :mig:

čija krv to kola venama hrabrih, ......na vijetru miris lavande izmješan sa zlatom i fragmenti ljubavi ....
i što god da se mijenja isti su ljudi...
dobar je meni ovaj Johnny:)

Derviš
20.10.2009., 10:44
To je tvoj svijet :ne zna:
btw. evo ti malo muzike i slika (http://www.youtube.com/watch?v=Ay5qDMxTjQc) kao poticaj za spisateljske aktivnosti neki blues.
& što te tjera da pišeš, skromnost, hvala

selam alejk :mig:

čija krv to kola venama hrabrih, ......na vijetru miris lavande izmješan sa zlatom i fragmenti ljubavi ....
i što god da se mijenja isti su ljudi...
dobar je meni ovaj Johnny:)

Alejkum selam.

Thx, evo 4-ti put se vrti ovaj blues:top: Tako me smiruje...

Skromnost? Ma kakva skromnost, brate, pare.:cerek: Ovo hvatam zalet da napišem knjigu, a onda ću biti bogaaaaaat svima ću vam darove kupiti, kupit ću i ovaj forum.:rofl: Al, možda je to od ovog bluesa, evo 5-ti puta mi miluje dušu.:) Selam alejk.

insaninside
20.10.2009., 19:59
Alejkum selam.

Thx, evo 4-ti put se vrti ovaj blues:top: Tako me smiruje...

Na ti link na CD link1 (http://avaxhome.ws/music/ethnic_world/kudsi_erguner_islam_blues.html) http://avaxhome.ws/music/jazz/AVAXXINNTOZZ.html

drugi je ko bolji onaj bitrate valjda je zato više za dwnld

:traca:Ako budeš opet dolazio ovamo u BiH, ti nekako javi da niko nezna:mig: pa ćemo se onda susresti ko sljučajno :eek:. Pa sve govoriti subhanallah, ve la havle... kako je svijet mali.:) i oni neće ništa posumnjati, nemoj se ti bojati

:mig:

Shady
20.10.2009., 22:18
Šadi a da posjetiš malo egov rectum
Tema je ispunila svoj smisao. Pozdrav svima :W

http://www.hermes-press.com/bush_kiss.jpg