PDA

View Full Version : Ryanair (procitajte 1.post!)

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

cashtelan
14.10.2009., 12:40
Može na aerodromu, u jednom smjeru, ali to zadovoljstvo platiš 35 EUR. Ako nadodaš prije preko interneta, onda je za povratni let (možeš samo tako) 30 eur. Jedino ako si več obavio online checkin, onda više ne može, nego samo na aerodromu.

Koristan kao uvik ;)

nukac
15.10.2009., 08:50
Bilo je već par pitanja u vezi Ryanairovog checkina, pa sam sad isprobao.
Daklem, ako imate kupljenu povratnu kartu, i radi nekih razloga želite iskoristiti samo kartu u povratku (niste se uopće ni čekirali za prvi let), možete to bez problema uraditi, čak i ako chekin obavite nakon što je prvi let već prošao... :) Dobra vijest. :)

prejak
19.10.2009., 11:34
Ako vam se kojim slucajem desi da vam se promjeni vrijeme leta za vise od 4 sata, Ryanair ce vam ponuditi povrat novca ili zamjenu za nekakve bonove.
Šta napraviti?
Ako promjenite za bonove, bonovi vam imaju vrijednost koliko ste platili za kartu, ali mozete ih koristiti samo za kupovinu karte (ne i nadoplatu za prtljagu), i to jedino preko zastupnika. U hrvatskoj ih nema!
Ako uzmete povrat novca, dobijete cjelokupni iznos koji ste uplatili na racun s kojeg ste uplatili (obustava uplate).
No, budite vrlo oprezni!
Kod ispunjavanja aplikacije za povrat novca nudivam se opcije da odaberete dali zelite povrat novca za odlazni ili povratni let i za svaku osobu posebno. Sta god napravili i kako god obiljezili Ryanair ce vam UVIJEK vratiti cijeli iznos i KANCELIRATI CIJELU KARTU! Znaci, sifra koda ce biti nepostojeca, i onda necete moci ni letiti, ni nista vise napraviti.
Meni su javili da cu dobiti povrat novca za cjelu kartu, iako sam ja trazio povrat samo za povratni dio karte, i to samo dva dana prije puta!
U e-mailu pise da se za sva pitanja moze obratiti na neki broj koji uopce ne postoji. I sta sad. Morao sam kupiti novu kartu i platio za nju 10 puta vise.

jarehead
19.10.2009., 18:12
idem za London i prijavio sam samo rucnu prtljagu, i zanima me da li oni gledaju tocne dimenzije i kilazu?? posto vjeronjatno ce torba biti malo veca...??

Hvala

poputpsa
20.10.2009., 07:36
zavisi kak će bit raspoloženi... ti zapravo ideš na blef. mogu te pustit a mogu te odhebat...

n@meless_
20.10.2009., 12:12
Kupih kartu Klagenfurt - Frankfurt (Hahn) za 9.8€ :D . Ide se na neplanirani city break :rofl:.

p.s. Sto se tice "rucne prtljage" vidio sam hrpe ljudi kako besramno nose ogromne kofere u sam avion, ali ipak mozda bolje ne riskirati dodatnu naplatu i uzeti torbu odgovarajućih dimenzija

pinjata
21.10.2009., 08:13
jučer sam se vratio iz londona i dublina.Žena i ja bili 5 dana , 4 leta sve pohvale za ryan.Niti jednom nitko nije mjerio prtljagu niti vagao,ali ipak imali smo sve po propisu.

alter ego blagajnice
21.10.2009., 09:23
jel netko pronašao neki bus do klagenfurtha?

nukac
21.10.2009., 10:13
Do Klagenfurta možda još nekako, ali za nazad sumnjam. Naime, svi oni busevi do Municha idu kroz Klagenfurt, ali vjerojatno ne staju tamo (šarmiranje vozača). Ostaje samo vlak, prvo do Villacha, tamo se presjeda. Također se može i autom, parking je oko 50-tak EUR za tjedan dana. Dvije su verzije, preko Maribora i Dravograda pa na Bleiburg. Tim putem ne teba slovenska vinjeta, ali treba austrijska. Druga verzija je preko Ljubljane, i Ljubelja. Tu treba slovenska vinjeta, ali ne treba austrijska. S tim da zimi ovaj put zna biti jako zeznut, cesta na austrijskoj strani je živi očaj i ako slučajno pada snijeg a imate ljetne gume, zaboravite da ćete proći bez lanaca i 10 kg živaca...(isprobano na vlastitoj koži).

alter ego blagajnice
21.10.2009., 10:45
nisi rekao kad si se vratio li Londona i u potpisu imas let koji si odradio.

Hvala na informaciji.

mene će ryan vidjeti tek u proljeće.
sad je red na putovanja automobilom i busom.

nukac
21.10.2009., 10:52
Vratio se u ponedjeljak... Još nisam promijenio potpis...
Btw Ryanaira, nešto se šuška da pregovaraju sa Zagrebačkim aerodromom, kao i još neki drugi LCC prijevoznici. Iako to ne mora značiti da će doći i do realizacije.
A od prvog maja ima Norwegian dva puta tjedno let Zagreb-Kopenhagen (petkom i ponedjeljkom, baš za produženi vikend), jedino što cijena nije baš toliko niska, nekih 120 EUR je povratna.
Klagenfurt nije baš aerodrom za zimske letove iz Hrvatske, em je loše povezan s HR, em je cesta do tamo zeznuta. Eventualno ostaje Trst i Venecija.

alter ego blagajnice
21.10.2009., 10:56
a ja letjela za zadar.
Teško da će zagreb pristati na njihove uvjete iako bi to mogao biti odličan posao za sve.
Samo da netko šapne Mikiju kako je to od velike važnosti jer i tako bacaju brda love na sport, kulturu i slično.

Forumas-zg
21.10.2009., 10:59
Kupih kartu Klagenfurt - Frankfurt (Hahn) za 9.8€ :D . Ide se na neplanirani city break :rofl:.
p.s. Sto se tice "rucne prtljage" vidio sam hrpe ljudi kako besramno nose ogromne kofere u sam avion, ali ipak mozda bolje ne riskirati dodatnu naplatu i uzeti torbu odgovarajućih dimenzija
Oh, ovo je stvarno APSURD! Odakle ideš? Pretpostavljam iz Zagreba, jel? Pa, da li ti znaš da imaš DIREKTAN VLAK iz Zagreba za Frankfurt?! Ide u jutro u 7 sati iz ZG i isti dan si u 7 na večer u Frankfurtu! Iz centra u centar grada, bez ikakvih presjedanja i slično... Pa, dok ti na neki način dođeš iz Zagreba do Klagenfurta, to ti uzme nekoliko sati. Pa dok dođeš tamo do aerodroma, a mora se doći ranije. Pa sam let, pa onda u Frankfurtu dok izađeš, pa opet dok dođeš do centra grada... Računaj koliko će ti trebati vremena, garantiram ništa manje nego ovo s direktnim vlakom iz Zagreba! A i potrošiti ćeš poprilično novaca, badava onda što je sama karta od Klagenfurta kao jeftina, računaj sve ove druge troškove...
Inače, HŽ ima već godinama ugovor s DB-om, njemačkim željeznicama, o tzv. CITY STAR tarifama, koje su za pol cijene, tj. povratnu kartu za vlak do BILO KOJEG grada u Njemačkoj platiš kao samo za jedan smjer, stvarno je izuzetno jeftino i povoljno, ako ne vjeruješ provjeri! :top:

n@meless_
21.10.2009., 11:40
Na kraju me opet ispadne jeftinije, a i ne da mi se 12 sati biti u vlaku. Radije cu se vucarati po aerodromu, bar je neki muving :rofl:. Uostalom nisam jos odlučio 100% dal cu u Frankfurt, jer od Hahna mogu do Mainza, Luxembourga i sl.

nukac
21.10.2009., 12:49
A baš me zanima kako dobiti kartu za vlak od Zagreba do Frankefurta za 9 EUR. I to još povratnu... :rofl:

Forumas-zg
21.10.2009., 14:00
A baš me zanima kako dobiti kartu za vlak od Zagreba do Frankefurta za 9 EUR. I to još povratnu... :rofl:
Dobro, to se slažem da se za 9 EUR ne može! Ali za stotinjak EUR se već MOŽE! :top:
Ali, ti i većina vas ovdje doista niste realni: naime, zaboravili ste da je tih 9 EUR samo reklama, a da u to nisu uračunate razno-razne dodatne TAKSE, koje se mora platiti! :mig: K tome, nemojmo zaboraviti da let NIJE od Zagreba, čak ni od Ljubljane, već od prilično dalekog Klagenfurta! Dakle, ili se može ići tamo autom (pa platit benzin+vinjete+tamo parkiranje od 50-tak EUR), ili pak ići opet VLAKOM! A za odredišta u Austriji NEMA onog City star popusta kao za odredišta u Njemačkoj, tako da će karta za vlak podosta koštati... A treba uzeti još i cijenu karte od Frankfurt Flughafen-a do grada! :mig: Dakle, zbroji malo sve te troškove, pa ćeš vidjeti da te neće doći ništa manje od vlaka, dapače možda čak i VIŠE! A k tome, moraš toliko puta presjedati i gnjaviti se... Također, Klagenfurt je na lošoj poziciji, u kotlini, ima vrlo vrlo neugodan aerodrom za slijetanje, osobito zimi, ja da mi netko PLATI, NE bih od tamo išao! A posebno za ovako kratku relaciju, na kojoj čak štoviše vozi DIREKTAN vlak iz Zagreba! :top: A možeš očekivati i kašnjenja zbog magle, možda i otkazivanje leta i slično...

San Francisco
21.10.2009., 19:34
Oh, ovo je stvarno APSURD! Odakle ideš? Pretpostavljam iz Zagreba, jel? Pa, da li ti znaš da imaš DIREKTAN VLAK iz Zagreba za Frankfurt?! Ide u jutro u 7 sati iz ZG i isti dan si u 7 na večer u Frankfurtu! Iz centra u centar grada, bez ikakvih presjedanja i slično... Pa, dok ti na neki način dođeš iz Zagreba do Klagenfurta, to ti uzme nekoliko sati. Pa dok dođeš tamo do aerodroma, a mora se doći ranije. Pa sam let, pa onda u Frankfurtu dok izađeš, pa opet dok dođeš do centra grada... Računaj koliko će ti trebati vremena, garantiram ništa manje nego ovo s direktnim vlakom iz Zagreba! A i potrošiti ćeš poprilično novaca, badava onda što je sama karta od Klagenfurta kao jeftina, računaj sve ove druge troškove...
Inače, HŽ ima već godinama ugovor s DB-om, njemačkim željeznicama, o tzv. CITY STAR tarifama, koje su za pol cijene, tj. povratnu kartu za vlak do BILO KOJEG grada u Njemačkoj platiš kao samo za jedan smjer, stvarno je izuzetno jeftino i povoljno, ako ne vjeruješ provjeri! :top:

city break traje 3-4 dana; koja je poanta ako 1 od njih provedeš u vlaku???

nukac
21.10.2009., 20:32
Tih 9 EUR je cijena karte. Ukupna cijena. Za vlak ni u ludilu ne možeš dobiti takvu cijenu. Za jednoga se isplati ići i s autom do Klagenfurta, negdje si vjerojatno na istom ili malo jeftinije nego vlak, za dvoje i više je znatno jeftinija opcija avion.
Osim toga, ovo je tema Ryanair. Ako već diskutiramo o Ryanairu, onda idemo govoriti o avionima, a ne o vlakovima. Otvori si temu o VLAKOVIMA ili BRODOVIMA ili PODMORNICAMA ili kaj već i tamo diskutiraj o jeftinoći.

KILLERDOG
22.10.2009., 01:41
ček znači ipak si promjenio mišljenje i išao bi negdje drugdje s avionima? :zubo:
ak ih ide 4 do je pišljivih 400€,a autom je cca 53€ (s slovenskom vinjetom) + 50 € parking( znači čak se i za jednu osobu isplati)
a tamo si umjesto za 12 za 4 sata (inače 3 i par minuta,al nek je 4)
logika ići s vlakom?

inaće išao sam iz trsta i nisam ipak stao u luci nego se parkirao u gradu (nisu baš samo skladišta ;) ) i prošetao se
let je prošao dobro, malo grublje sletio u londonu (imao sam dvoje koje je prvi put letjelo pa smo imali zanimaciju :zubo: ), natrag puno nježnije sletio,sumnjam da je drugi bio neki bosanac(car :zubo: ) jer je stalno imao otvoren prozor (pri ukrcaju i iskrcaju putnika,za let ne znam ), ruku vani da se vidi lančić
letjeli preko njemačke jer je taman bilo ono snježno nevrijeme pa nam je pilot govorio nešto samo je razglas bio u tukiju pa ga nisam sve skonto , vjerojatno o nevremenu jer smo gledali oblake i snježne vrhove

Bimbac
22.10.2009., 09:13
Trebala bih malu pomoć glede prtljage.
Dakle pitanje je da li je tehnički moguće prilikom online check ina prijavit na ryan letu 1 torbu za tamo, a na povratku 3 torbe?

Hvala

FYI Parking Klagenfurt je 35 eura.

nukac
22.10.2009., 09:19
Na koliko osoba? I jesi li to spremna masno platiti?

nukac
22.10.2009., 09:23
Checked Baggage Fees* - (Each passenger is permitted to check-in up to 2 bags with a maximum weight of 15kg per bag)

1st Bag – 15kg allowance -per bag/ per One Way Flight £15 (€15) - online £35 (€35) - aerodrom
2nd Bag – 15kg allowance -per bag/ per One Way Flight £35 (€35) - online £70 (€70) - aerodrom
Excess Baggage Fee - Per Kilo Fee can only be purchased at the airport ticket desk Not Available Online Not Available Online £20 €20

Daklem, po putniku je maksimalno 2 torbe, odnosno 30 kg, jer onda dalje plačaš 20 EUR po kilogramu.

S tim da se, što se tiće prve torbe, može samo kupiti za povratni let, ne može se prtljaga davati za jedan smjer. Za ovu drugu torbu ne znam. S obzirom da je Ryanair u pitanju, vjerojatno isto.

Bimbac
22.10.2009., 09:59
Ma idemo 4 pa smo mislili prijaviti 1 torbu i nutra staviti još 3, a na povratku pirjaviti dakle još te tri daklem ukupno četiri.

Ali ako sam te dobro shvatila to nije izvedivo :-(

nukac
22.10.2009., 10:04
Izvedivo je, samo morate platiti. To znači, ako ih prijavite na aerodromu samo za nazad, to vas košta 35 EUR po torbi. Ako ih platite za povratni let, onda je 30 EUR po torbi. Daklem, morate platiti za povratni let, jer je jeftinije online nego na aerodromu.

Bimbac
22.10.2009., 10:41
To mi je jasno, ali sam mislila da postoji možda mogućnos prijave torbe u samo jednom smjeru.
Dakle prema Londonu prijavim 1, a na povratku prijavim 4- 15*4=60 eur i to sve riješim kompjuterski, ne na aerodromu, ali ta moja ideja tehnički ne prolazi :-(

dove_dv
22.10.2009., 10:53
To mi je jasno, ali sam mislila da postoji možda mogućnos prijave torbe u samo jednom smjeru.
Dakle prema Londonu prijavim 1, a na povratku prijavim 4- 15*4=60 eur i to sve riješim kompjuterski, ne na aerodromu, ali ta moja ideja tehnički ne prolazi :-(

Moguce je ako kupis karte u jednom smjeru (ako ih vec nisi kupila).

nvnk
22.10.2009., 10:55
FYI Parking Klagenfurt je 35 eura.

Za koliko dana/sati?

nvnk
22.10.2009., 10:58
city break traje 3-4 dana; koja je poanta ako 1 od njih provedeš u vlaku???

A koliko kraće misliš da traje autom do Klagenfurta da se tamo dođe (uz "sigurnosnu marginu") dovoljno rano za ukrcaj + let + transfer iz Hahna do Frankfurta (upozorenje: to nije "normalni"/"legendarni" frankfurtski aerodrom, ovaj ima riječ "Frankfurt" u nazivu samo iz razloga besramne i dezinformirajuće reklame)?? :ne zna:

nvnk
22.10.2009., 11:01
Uostalom nisam jos odlučio 100% dal cu u Frankfurt, jer od Hahna mogu do Mainza, Luxembourga i sl.

Na tvome bih mjestu učinio upravo ovo zadnje. Mislim da trenutačno nema bolje (pod "bolje" mislim na kombinaciju cijene i komoditeta) prilike na tržištu da vidiš i obiđeš Luxembourg od ove tvoje, dok se za Frankfurt i Mainz ne bih baš kladio. :)

nukac
22.10.2009., 11:40
Cjenik za pakring na Klagenfurtu:
http://www.klagenfurt-airport.com/?siid=26&LAid=en

Parking Duration Tarif / €
1 Week 35.00
2 Weeks 46.00

Iz Zagreba ima do Klagenfurta oko 3 sata ako se ide preko Ljubljane. Postoji i verzija preko Maribora (ne treba slovenska vinjeta ali treba austrijska) koja je dulja (oko 4 i pol sata).
S tim da ovu verziju preko Ljubljane ne preporučam ako je snijeg, jer je cesta od Ljubelja na austrijskoj strani odvratna. I još treba paziti u Klagenfurtu. Naime, ako krenete prema putokazima za aerodrom, završit ćete na autocesti (oko 5 km autoceste) što znači VINJETA. Treba malo pogledati plan grada, jer se vrlo lagano može doći kroz grad do aerodroma i izbjegnuti vinjetu.

Bimbac
22.10.2009., 13:10
Nažalost već sam kupila povratne, ali ovo je super ideja s kartom u jednom pravcu pa se nadam da će bar u buduće nekome pomoći :)

Nukac je u pravu 35 ojra 7 dana provjereno prošli tjedan.

nukac
22.10.2009., 14:59
To ti je dvosjekli mač - kupovina jednosmjerne karte. Naime, ako radi ikakvog razloga ovaj prvi let ukinu, ako kupiš povratnu kartu automatski ti refundiraju oba leta. Ako imaš dvije karte posebno, refundiraju ti samo prvi let, drugi let ti ne refundiraju, jer to više nije ta karta. Jedino ako je cijena bila smješna da ti nije žao izgubiti taj novac... :)

nvnk
23.10.2009., 09:36
U frankfurtu sam u 15:00 najkasnije ...

Jel' ti letiš po nekon drugom redu letenja od ovog kojeg vidim, a po kojem Ryanov avion iz Klagenfurta slijeće na Hahn u 14:35? :confused:

S tog aviona ne možeš biti u Frankfurtu prije 17:00, osim na raketni pogon. :ne zna:

http://omnibusse.bohr.de/routes/wtc/routes.php?action=detail&route_id=2&language=en

n@meless_
23.10.2009., 10:19
Slijeće u 12:45, ako stignem u 13:15 na bus u Frankfurtu sam u 15. Nemam prtljagu osim rucne tako da ne bi trebalo biti problema. Ako i ne stignem na taj, onda na iduci pa sam u 16 tamo. capische? :D

nvnk
23.10.2009., 10:25
Slijeće u 12:45, ...

:top:

BTW, ja i dalje stojim uz ono da bih na tvom mjestu radije do Luxembourga nego do Frankfurta.

Frankfurt možeš vidjet i doživjet i "besplatno", tj. ako/kada imaš dulju pauzu između dva leta preko "normalnog" frankfurtskog aerodroma ... Govorim to iz vlastitog iskustva. :mig:

U svakom slučaju - sretan put!

cashtelan
23.10.2009., 14:12
E, prvi put letio Ryanom i mogu ga svim nevjernim Tomama (a i ja bia takav) samo preporučit (čini mi se da ima više prostora za noge nego u aviona CA ili Tap-a.

Letili smo za 15 eura povratno do Edinburgha, a u Zadru nas nije ni pogledalo... mogli smo ponit i 50 kg, a imali smo prijavljenu samo ručnu prtljagu :)

Zato smo u povratku najebali skoro jer smo kupili po bar još 10 kg robe svako :D... dobro je šta nema mirenja koliko prtljaga teži već se na check in šalteru samo provjere putovnice, a na boardingu se nekima samo provjeri veličina torbe ne i težina.

Mi smo obukli po 5 majica i dvi jakete, đepove napunili kozmetikom i suvenirima.... i bez problema prošli i tu kontrolu :D

Preporuka za transfer do zračne luke u Zadru... ako vas je 4-5 jeftinije dođe ostavit auto na njihovu parkingu, nego ić ovim organiziranim busom. Prvo jer ide više od dva sata prije leta (a dovoljno je doć sat prije), a drugo košta u jednom smjeru 25 kn... mi smo za tri dana platili 240 kn parking.. znači po 5 kn skuplje nego da smo išli busom.

comi1
23.10.2009., 19:58
Samo da se referiram na Zadarski aerodorm i na njihovu lesinarsku cijenu od 3kn/h...sto je ok na kratko razdoblje ali koji je ot idijot postavio da nemaju dnevnu cijenu i tijednu..pa netko tko ostavi auto na recimo 1-2 tijedna mora platit po jebenom satu..a ako se "izgubi" kartica ona je 700kn....

akcija1
23.10.2009., 21:29
Hello, prvi put cu letjeti s Rayanom. Kupio sam kartu za vikend Brussels Charloi Porto i obratno nisam prijavio prtljagu nosim samo ruksak.

Kako unosim licnu kozmetiku u avion ?

Prvi put opce letim s nisko tarifniom kompanijom platio sam kartu preko neta , dobio neku sifru opet se logirao s tom sifrom na njihove stranice sve OK pise CONFIRMED, to znaci da sam na listi putnika je li i da je sve OK ?

Ovo web check in sto ima 15 dana prije leta a najkasnije 4 h prije leta to se isto na njihovim stranicama prijavim i to je to je li ?

Trebam li jos sta znati ?

susannah
24.10.2009., 04:49
za licnu kozmetiku nisam sigurna da li mozes unositi gore vise od standardnih 100ml (neka me netko ispravi)
a check in takodjer obavis preko njihove stranice.
isprintaj si kartu i to je to, da.

shempio
25.10.2009., 17:14
EU Aviation Cabin Baggage Security Regulations for all Passengers

EU aviation security regulations only permit containers of 100mls or less of liquids, gels, pastes, lotions and cosmetics to be brought through the passenger security screening points at all EU Airports.

Liquid items MUST be presented at the passenger security screening point in a transparent re-sealable bag (about the size of a small freezer bag), which itself must not exceed 1 litre in capacity (approximately 20cm x 20cm). The contents of the plastic bag must fit comfortably and the bag sealed.

Each passenger may carry only one such bag of liquids and the bag must be presented separately for examination at the airport security point.

Please note:

Any containers larger than 100ml (excluding essential medicines, see section below) will NOT be allowed through the security search point. Most liquids of any amount may still be carried in hold baggage.

ako piše confirmed znači da je sve OK, za online check-in, isto na njihovim stranicama ..

cashtelan
25.10.2009., 17:19
@comi1 - pa ok, plaća se po satu, ali to je 72 kn dan šta i nije previše. možeš i auto ostavit negdi u zadru di se ne naplaćuje pa busom za 50 kn povratno do aerodroma.

@akcija1 - sve ti vridi ko i za ostale kompanije. Tekućina/kozmetika do 100 ml, staviš je u vrećicu prije pregleda. Smiš imat jednu torbu, dakle ne pederušu, preko ramena, čak ni vrećicu iz duty freea... al višak stvari možeš stavit u jaknu, džepove i sl. Sa tom šifrom koju si dobio, samo se logiraj na site, isprintaj borading pass i s tim na check in di ćeš dobit samo pečat nakon provjere putovnice. Pazi na veličinu torbe da ne prelazi previše propisane mjere...

comi1
25.10.2009., 23:06
Keš,
stvar je u tome da ono nemaju long stay parking tj naplatu..sto je TOTALNA GLUPOST..jer skvaki imalo ozbiljniji aerodrom to ima....a kad se gleda cijena po satu onda je dan 10 ojro sto je previse izvan sezone defintivno...to je u rangu s europskim velikim aerodromima koji svi imaju naplatu na long stay.
prije su imali i po danima a moglo se i u fushu ostavit auto na aerodromu..al sada su nesto preuredili sve i iskoristili livadu do maximuma kod aerodroma
a bus nije neka opcija kad ide vise ljudi..a da u zd ostavit auto na 10tak dana...no f..g way
ocekujemo neku postenu naplatu ako kojim slucajem neki brka iz aerodrom zadar cita ovo!!!

shempio
26.10.2009., 10:00
samo za vašu informaciju, niti aerodrom zagreb nema naplatu po danu, tjednu, nego isključivo po satu, što je vani vrlo rijetko, gotovo nigdje toga nema

dado1977
26.10.2009., 19:25
može li mi netko objasniti kod free check in kod Ryana kada selektiram jednu osobu check in je samo 6 eura kada stavim 2 osobe onda je check in regular fee i plaćam preko 50 eura.
da li treba da bi bio free check in za određene rute seletirati osobu po osobu?
zašto?

poputpsa
26.10.2009., 19:45
možda je samo još jedno mjeto na akciji? :ne zna:
btw imaš temu ryanair...

dado1977
26.10.2009., 22:00
može li mi netko objasniti kod free check in kod Ryana kada selektiram jednu osobu check in je samo 6 eura kada stavim 2 osobe onda je check in regular fee i plaćam preko 50 eura.
da li treba da bi bio free check in za određene rute seletirati osobu po osobu?
zašto?

n@meless_
26.10.2009., 23:02
Koja je procedura s ryanairom ako se jednostavno netko ne pojavi na letu ili ako se otkaze prije? Frend mi je rekao da neke lowcost kompanije poput wizzaira nesto dodatno naplacuju ako se ne pojavis na letu. Je li to i slucaj s ryanom, koliko sam uspio procitati na FAQ njihovom, nista se ne placa...

nukac
27.10.2009., 06:17
Ništa se ne plaća, ništa ne moraš nikoga ni obavijestiti da ne putuješ. Bez obzira jesi li ili nisi obavio online checkin. Jednostavno se ne pojaviš na letu. Njima super - jedan putnik manje koji je platio kartu.
Procedura je ako želiš lovu nazad... E to je već jako komplicirano i tu moraš platiti.

dove_dv
27.10.2009., 06:18
Koja je procedura s ryanairom ako se jednostavno netko ne pojavi na letu ili ako se otkaze prije? Frend mi je rekao da neke lowcost kompanije poput wizzaira nesto dodatno naplacuju ako se ne pojavis na letu. Je li to i slucaj s ryanom, koliko sam uspio procitati na FAQ njihovom, nista se ne placa...

Pa vrlo logicno je da osim karte koju si vec platio moras nesto dodatno platiti ako se ne pojavis jer su oni racunali na tvoju kilazu pa im je avion prelagan i postoji opasnost da ne poleti.

globetrotter
27.10.2009., 06:53
ryan opet ima akciju besplatnih karata (0,01 euro), njih 500 tisuca. najblize zracne luke su graz i venecija-treviso.

nukac
27.10.2009., 06:57
To nisu besplatne karte, već koštaju 0.01 EUR (moraš dati broj kartice). Naime, prije mjesec dana su imali akciju pravih besplatnih karata, jer je cijena bila 0.00 EUR i nije trebalo dati broj kartice. Samo si napisao ime i prezime te adresu i dobio kartu.

nvnk
27.10.2009., 07:09
ryan opet ima akciju besplatnih karata (0,01 euro), njih 500 tisuca. najblize zracne luke su graz i venecija-treviso.

Te njihove akcije/"akcije" prava su kocka. :rolleyes:

Evo, baš sam se jučer na večer dvoumio da li "uhvatiti" prethodnu "akciju 6 eura" ("dok još ima") ili čekati novu (a koja je mogla biti "1 cent", ali i nije morala i za koju su karte koje su me zanimale mogle biti uključene, ali i nisu morale) ....

Ukratko: Jučer kupih povratnu Venezia - Brisel (tekma:mig:) po 22 ojra - jutros je ista kombinacija letova po 4 ojra. :bonk:

Naravno, da sam se "išao kockat" i čekat, ista bi stvar jutros ziher bila 80 ojara minimalno. :ne zna:

alter ego blagajnice
27.10.2009., 07:46
imala sam slične slučajeve.
Karta do liverpoola me koštala oko 16 eura za 5 letova.
naravno da sam ju mogla kupiti za 4 eura sve letove, ali moja računica kaže: sve što je ispod 30 eura kupuj odmah.

globetrotter
27.10.2009., 07:50
je, te besplatne karte od 0,01 eura (ryan ih sam naziva free seats) su fkt lutrija jer su uglavnom vezane za britanske i irske zracne luke, a do kud ce jos spojiti tih 500 tisuca ili milijun sjedala nema nekog striktnog pravila.
ali uvijek ce netko sebi naci u tome dobru ponudu bas za ono sto mu treba.
ovo za belgiju je dobra cijena, jos da dobijemo tekmu, ne bi ni tih 80 eura bio problem :mig:

alter ego blagajnice
27.10.2009., 08:17
da, samo kad živiš u RH, a posebno u Dalmaciji si u puno nepovoljnijoj poziciji nego seljak iz Trento-alto adige ili svinja iz Yorkshirea.

nukac
27.10.2009., 09:07
Kaj se buniš, ti samo moraš do Zadra i to je to. A mi iz Zagreba, ili do Graza (vinjete), ili do Trsta (vinjete) ili do Klagenfurta (vinjete)... A iz Dalmacije i brdo drugih destinacija (ok, po malo većim cijenama nego Ryanair, ali još uvijek relativno jeftino): Easyjet (Geneva, London, Bristol), VUeling (Barcelona), Norwegian (brdo Norveških i švedskih destinacija), Jet2, Thompsonfly... itd... Jedino je zima malo tužnija u Dalmaciji.

nvnk
27.10.2009., 11:33
Easyjet (Geneva, London, Bristol), VUeling (Barcelona), Norwegian (brdo Norveških i švedskih destinacija), Jet2, Thompsonfly...

Tuifly, Flyglobespan, AirBerlin, BMI-baby, Flybe, Germanwings, ...

BTW, i (pomalo) off-topic:

Nema slova 'p' u "Thomson Airlines", ali znamo mi odakle je ono ušlo u tu riječ kod tebe. :D:p:mig:

KILLERDOG
27.10.2009., 12:54
hvala za info o akciji

evo bio sam široke ruke i skombinirao si graz-london-dublin letovi 13.1-20.1
konačna cijena je ispala ravno 2 centa i 2 penija :zubo:
tu ide pitanje,što nema naknade za visu electron?

zaboravio si dodati ako furaš torbu (u avion smije jedna dimenzija 55x40x20 s 10 kg uračunata u cijenu) to te košta još 20€ po letu, dve torbe 50€ itd.
ostalo si nabrojao

i gledaj da sam ja sad (kraj 10) uzeo karte za sredinu sječnja ;)

biciklist
27.10.2009., 20:49
jel može netko iskusan napisati kako se preko njihove web stranice može rezervirati i platiti let. npr. tražim let zadar - dublin, ili zadar - edinburgh ali stalno mi javlja da u datom vremenu nema letova ili sl? dal ima negdje link da su prikazani sigurni i slobodni letovi koji se mogu rezervirati (makar i sa drugih aerodroma) ili se sve to mora pješke tražiti?

nukac
27.10.2009., 21:17
Kroz zimski period nema letova za Zadar, a mislim da za ljetni red letenja za Zadar karte još nisu u prodaji. Inače LCC strranica za sve letove je www.skyscanner.net

kosooki
27.10.2009., 21:26
Kroz zimski period nema letova za Zadar, a mislim da za ljetni red letenja za Zadar karte još nisu u prodaji. Inače LCC strranica za sve letove je www.skyscanner.net

prije tjedan dana su izbacili letove za zadar..mislim da sam bio gleda edinburgh i london i pocimaju ove godine od 28.03...

al ne isplati se te karte jos uzimati jer imaju standardne cijene, treba pricekati vjerojatno sijecanj jer ce biti barem jedna akcija besplatnih karata ili po 5 eura kao lani za termine 4 i 5 mjesec..

ne znam jel primjecujete ali ryanair prvo ima besplatnu akciju, pa onda 5 ili 6 eura u jednom smjeru, pa 10 eura u jednom smjeru, pa onda ovu od 10 produze za jos koji dan i tako se vrte ukrug..ja ih pratim vec par mjeseci i stalno tako rade :D

KILLERDOG
27.10.2009., 21:56
ima letova iz zadra od march-a ;)

a ovo da trebaš ići pješke
po meni iz zg ti je najbliže do graza

kul_termosica
29.10.2009., 10:33
ljudi, imam jedno blesavo pitanje... uzela sam samo onu prtljagu za avion, i zanima me da li se treba striktno držati dimenzija koje koje ryanair traži...? u ranijim postovima vidjela sam da toleriraju par centimetara, konkretno kod mene se radi o nekih 5 cm dužoj torbi, a znam da u druge avione ude najnormalnije..... i još nešto.... uz taj kofer mogu slobodno nositi torbicu ili ruksak ili...? oprostite šta gnjavim, al cisto da se znam spakirat ;) puno hvala

nukac
29.10.2009., 11:28
Ne možeš, Ryanair ima striktnu one bag only policy. Što znači jedna jedina torba, čak znaju gnjaviti i za one pederuše...

akcija1
29.10.2009., 13:38
Nukac, i ja trebam savjet za Rayan. Prvi put letim uopce s LCC iz Brisela Charloi za Porto na vikend tj. na tekmu baraza Portugal BiH. Mogu li ja "pederusu" u koju drzim fotic,putovnicu,suncane naocale i novcanik staviti u taj ruksak ?

Ja kako non EU gradjanin koji leti na Sengenskom letu Brisel-Porto ne kuzim ovo "Irrespective of a passenger’s visa requirements, all non EU/EEA citizens must have their travel documents checked and online boarding pass stamped at the Ryanair Visa/Document Check Desk before going through airport security."

Jel ovo znaci da se isto prijavim na let preko neta isprintam boarding pass i s putovnicom idem na security ili ... ?

dragonlady777
29.10.2009., 14:02
ljudi, imam jedno blesavo pitanje... uzela sam samo onu prtljagu za avion, i zanima me da li se treba striktno držati dimenzija koje koje ryanair traži...? u ranijim postovima vidjela sam da toleriraju par centimetara, konkretno kod mene se radi o nekih 5 cm dužoj torbi, a znam da u druge avione ude najnormalnije..... i još nešto.... uz taj kofer mogu slobodno nositi torbicu ili ruksak ili...? oprostite šta gnjavim, al cisto da se znam spakirat ;) puno hvala

kul_termosica evo registrirala sam se samo da ti odgovorim na pitanje i nadam se pomognem. Kak sam dobraaa! :D

Ja sam se vratila prije 2 tjedna iz Dublina, s Ryanairom pa imam dosta friške informacije. Let je bio iz Zadra i tamo nije bilo nikakvih problema, naši uopće ne provjeravaju. Ali na povratku, katastrofa. Sve moraš staviti u putnu torbu - fotić, torbicu, laptop, knjigu, ništa ne smiješ imati u ruci osim jakne i kišobrana. Putna torba morati biti unutar dimenzija koje pišu na njihovim stranicama i torbu moraš staviti u onu njihovu košaru i ako ti u nju ne uđe, glatko, onako samo da ukliže, moraš platiti 30€, ne možeš ju ponijeti sa sobom u kabinu već ju šalju s ostalim torbama. Meni se upravo to dogodilo jer kad sam stavila torbicu i suvenir koji sam kupila na aerodromu u putnu torbu, jedva sam ju zatvorila i nije stala u tu košaru pa sam platila 30€. :mad:

Ali u Dublinu je bilo tak lijepo da mi ni to nije uspjelo pokvariti put :lol:

dragonlady777
29.10.2009., 14:07
Nukac, i ja trebam savjet za Rayan. Prvi put letim uopce s LCC iz Brisela Charloi za Porto na vikend tj. na tekmu baraza Portugal BiH. Mogu li ja "pederusu" u koju drzim fotic,putovnicu,suncane naocale i novcanik staviti u taj ruksak ?

Ja kako non EU gradjanin koji leti na Sengenskom letu Brisel-Porto ne kuzim ovo "Irrespective of a passenger’s visa requirements, all non EU/EEA citizens must have their travel documents checked and online boarding pass stamped at the Ryanair Visa/Document Check Desk before going through airport security."

Jel ovo znaci da se isto prijavim na let preko neta isprintam boarding pass i s putovnicom idem na security ili ... ?

Nisam Nukac, ali mogu pomoć! :) Da, s isprintanim boarding pass-om i putovnicom moraš otići na šalter Ryanaira da ti usklade podatke i lupe pečat. To obaviš prije nego ideš na pregledavanje torbe.

Ja sam naučila na teži način, kroz tri kontrole sam prošla i nitko nije rekao da moram imati pečat pa sam 20 minuta prije zatvaranje vrata trčala na početak dublinskog aerodroma (koji i nije tak mali) po pečat. Kaos!

akcija1
29.10.2009., 14:23
OK uskladiti podatke , a lupiti pecat gdje u putovnicu ili na boarding ? Jer ja ulazim u EU , u Sengen u Budimpesti i vise namam pasoskih kontrola. Na Rayanu letim na Sengenskom letu Brisel-Porto nema granica.

Dal mogu pederusu staviti u taj ruksak kao manja torbica u vecu ?
Uskladjivanje podataka, ja imam nasu HR putovnicu i zivim u Bosni, i kad sam kupovao kartu naveo sam da zivim u Bosni i adresa koju sam dao na netu je razlicita od one u putovnici , hocu li imati problema zbog toga ili ne ? Ako da sto bi trebao da radim ?

nukac
29.10.2009., 14:47
Daklem, bez obzira što je let unutar Schengena, Ryanairova glupava pravila nalažu:
1. isprintati doma boarding pass
2. kad dođeš na aerodrom potražiš Ryanairov šalter na kojem piše: Visa check/bag dropp na kojem ti ljubazna teta udari štambilj tipa Visa OK (bez obzira što su ti već provjerili putovnicu)
3. s tim papirom i pečatom ideš na security.

dragonlady777
29.10.2009., 14:49
OK uskladiti podatke , a lupiti pecat gdje u putovnicu ili na boarding ? Jer ja ulazim u EU , u Sengen u Budimpesti i vise namam pasoskih kontrola. Na Rayanu letim na Sengenskom letu Brisel-Porto nema granica.

Dal mogu pederusu staviti u taj ruksak kao manja torbica u vecu ?
Uskladjivanje podataka, ja imam nasu HR putovnicu i zivim u Bosni, i kad sam kupovao kartu naveo sam da zivim u Bosni i adresa koju sam dao na netu je razlicita od one u putovnici , hocu li imati problema zbog toga ili ne ? Ako da sto bi trebao da radim ?

Lupe ti pečat na boarding pass. Onda ideš na pregled torbe, pa kod policajaca na kontrolu putovnice (oni ne gledaju boarding pass) i dobiješ pečat u putovnicu. Svugdje imaš pregledavanje putovnica, samo imaš odvojeno EU putnici / non EU putnici. Njih puštaju bez problema, a nas zajebavaju.

Pederušu MORAŠ staviti u taj ruksak, a ruksak mora biti istih ili manjih dimenzija od onih koje pišu na njihovim stranicama. U rukama možeš imati samo jaknu.

Za adresu ne znam. Probaj naći odgovor na njihovim stranicama (FAQ). Čini mi se kao da sam negdje pročitala da podaci moraju biti identični, jedino ne stvaraju probleme ako imaš u imenu š, č, ž, a napisao si s, c, z.

nukac
29.10.2009., 15:12
Za letove unutar Schengena nema kontrole putovnica. Takvi letovi se vode kao domaći letovi. Provjereno nebrojeno puta.

akcija1
29.10.2009., 15:16
OK
Hvala na odgovorima sto mislite da dodam svoje podatke na add travel documents detailis.
datum rodjenja, nacionalnost, vrstu dokumenta, broj pasosa,do kada vrijedi Country of Issue . ?

Dakle ja imam HR putovnicu a zivim i vadim je u Bosni u nasoj ambasadi u Sarajevu.

Jel tako, ja pisem u nacionalnost da sam Hrvat i Country of Issue jel isto pisem HR ?

dragonlady777
29.10.2009., 15:23
Country of Issue ti piše na putovnici pa najbolje prepiši da ne bi bilo zabune.

x-type
29.10.2009., 15:27
sve ono što ti je napisao nukac, a što se tiče održavanja :

među najbolje održavanom flotom zbog jednostavnih stvari :

imaju samo jedan model aviona - B737-800 (uglavnom rađeni spec. za ryan), ekipa koja održava flotu zna svaki najmanji detalj o avionima (naime, svi su isti), trošak rezervnih dijelova isto tako - sve odgovara na svaki avion, a da ne pričamo da su sa polascima-dolascima jako knap i nikako im ne bi odgovarala kašnjenja zbog lošeg održavanja (toga kod njih nema), imaju nekih 5 - 6 baza u europi na kojima su kompletne ekipe za održavanje, čišćenje i ostalo, piloti i posada uvijek polijeću iz iste baze, odrade nekoliko letova i vraćaju se u tu bazu (dakle, nema troškova noćenja ili prijevoza iz drugih gradova za posade) ... itd .. itd..

Ryanov 738 je avion u definitivno najboljem stanju kojim sam ikad letio! moram priznati da me to poprilično iznenadilo.

Lupe ti pečat na boarding pass. Onda ideš na pregled torbe, pa kod policajaca na kontrolu putovnice (oni ne gledaju boarding pass) i dobiješ pečat u putovnicu. Svugdje imaš pregledavanje putovnica, samo imaš odvojeno EU putnici / non EU putnici. Njih puštaju bez problema, a nas zajebavaju.

Pederušu MORAŠ staviti u taj ruksak, a ruksak mora biti istih ili manjih dimenzija od onih koje pišu na njihovim stranicama. U rukama možeš imati samo jaknu.

neka ostavi mjesta u ruksaku, ali ne mora je nužno strpati unutra. kad sam ja letio, ljudi su čuda unosili u avion. kad se pojavio djed s backpackom koji je htio unijeti pod ručnu, onda su ga vratili i nakon njega provjeravali svima dimenzije. znači zbog jednog debila koji je zaista pretjerao.

inače, u Algheru su mi boarding ovjerili na samom check-in šalteru, nisam morao ići na šalter Ryana (na kojem su mi to zapravo rekli). s druge strane, u Grazu kad su vidjeli da piše VISA su me tražili vizu. pokušao sam im objasniti da mi za Italiju ne treba viza, ali su kvočke ustrajale u svojoj ideji da moram imati vizu. onda su nakon telefonskog razgovora donijele neku knjižurinu, nešto listale po njoj, blesavo se nasmijale i pustile me :rolleyes:

akcija1
29.10.2009., 15:28
Country of Issue ti piše na putovnici pa najbolje prepiši da ne bi bilo zabune.

pise samo VEL/Sarajevo, onda pisem Bosnia .

nukac
29.10.2009., 15:57
Country of issue je Hrvatska, jer na vrhu putovnice piše Republika Hrvatska. Nema veze gdje je izdana, u kojoj državi, jer to je Hrvatska putovnica. Da si je digao u ambasadi u Sloveniji, isto bi bila HR putovnica.

hyperactive_anki
29.10.2009., 21:17
Oni su turbo dobri ako ti nije do nekog komfora.

Tek sam počela čituckati temu, a već vidim nešto što bih mogla komentirati :)
Ja sam nedavno po prvi put letila low cost-om i to baš sa R.
Osobno nisam vidila nikakve razlike u low costu (osim možda ima 10 cm manje prostora za noge, što meni nije problem) naspram ovih drugih...
jedino ne dobiješ onaj obrok koji nije obrok.

Linea Exclusive
30.10.2009., 08:33
Ryanair objavio raspored i cijene letova za iduću godinu.
www.ryanair.com

Neka planiranje počne...:D

alter ego blagajnice
30.10.2009., 08:43
zašto se cijene letova iz Budimpešte izračunavaju u forintama?
jel može nekako bez njih, a da bude u eurima?

aaston
30.10.2009., 09:09
Kako zašto? Pa valjda zato jer je forinta mađarska nacionalna valuta a već kad su letovi iz Mađarske ne vidim u kojoj valuti bi trebali biti objavljeni? :confused:
Isto su letovi iz Hr u kunama.

alter ego blagajnice
30.10.2009., 09:40
o ti veliki svjetski putniče i legendo :s
Meni je to jako čudno jer svoje letove iz hrvatske plaćam deviznom karticom u eurima i svaki put kad izaberem liniju Zadar-negdje mi napišu cijenu u eurima. :nezna:

aaston
30.10.2009., 09:58
Aj ne zajebaj poštene forumaše nego odi na neki curency converter i preračunavaj :D

A i ovi rajanovci znaju da smo mi mutikaše i da nam ni jedna valuta nije strana a da su mađari onako malo bedasti pa im je sve potrebno pisati u forintama inače ne kontaju. :zubo:

alter ego blagajnice
30.10.2009., 10:23
nije mi problem curency converter. to kužim. :kiss:
Malo mi je glupo da za svaki datum moram preračunavati točan iznos.

shempio
30.10.2009., 10:40
Osobno nisam vidila nikakve razlike u low costu (osim možda ima 10 cm manje prostora za noge, što meni nije problem) naspram ovih drugih...
jedino ne dobiješ onaj obrok koji nije obrok.

.. ja letio iberiom nekoliko puta (koja nije LCC) i isto nisam dobio obrok ...

nukac
30.10.2009., 11:16
Iberia nema klopu na unutar europskim letovima.
Ja sam jednom prilikom u Adriji dobio sendvič velićine prosječnog upaljača i čašu vode. Stvarno nisam znao što bi s njim, prvo sam pomislio da me zezaju... OK, nisam platio ja za kartu nego firma, ali za 1 hr leta je bilo nekih 400 EUR, i onda dobiješ sranje... A WCji na onim Canadairevima su toliko sićušni, da sam ja mališan s 175 cm jedva stao u njega. Baš me zanima kako bi se Aaston smjestio u njega... :rofl:

hyperactive_anki
30.10.2009., 11:51
ETO... ja glasam za LCC :)
Ako neko zna kako najlakše doći do Malta u 3.mj - nek mi javi :D

nukac
30.10.2009., 12:03
Uh, Malta nije baš LCC destinacija iz ovih krajeva. Ali imaš iz Trevisa (iliti Venecije po Ryanairski), naravno, Ryanair. Trenutno je nekih 75 EUR karta, povratna.

alter ego blagajnice
30.10.2009., 12:03
probaj zadar-pisa-malta ili zadar-london (a može i dublin)-malta.

hyperactive_anki
30.10.2009., 12:08
Hvala. Baš ste brzi i dobri :)
Razmišljala sam o Trevisu...
iako treba i do tamo nekako doći :)
a živim kraj Zadra, pa blagajnica mi nudi nešto povoljnije... s tim da ne znam da li već imamo red leta za ožujak?

KILLERDOG
30.10.2009., 12:20
imaš već, negdje od 28 kreću letovi ;)

hyperactive_anki
30.10.2009., 12:22
28.03. ili 28. 02.?

hvala i tebi.
ma svi ste ovde tako dobri ... a tek brzi!

globetrotter
30.10.2009., 12:37
zadar-pisa od 29.3.10., 2x tjedno (ponedjeljak i petak).

aaston
30.10.2009., 12:52
A WCji na onim Canadairevima su toliko sićušni, da sam ja mališan s 175 cm jedva stao u njega. Baš me zanima kako bi se Aaston smjestio u njega... :rofl:

Ja div od 183 bi se eventualno smjestio u njega prakticirajući jogu :D

28.03. ili 28. 02.?

ma svi ste ovde tako dobri ...

Jelda? Čovjek bi ih naprosto na ranu stavio :rofl:

hyperactive_anki
30.10.2009., 13:27
najljuću ranu :D

28.3. mi ne odgovara :(
Mislim da će biti neka fora - Venecija (Treviso) - Malta...

KILLERDOG
30.10.2009., 13:41
pa onda to ti je najbolje,a do venecije možda kakvim trajektom ?

joj nije toliko ni problem visine ima nas s težim kostima u grupi 100+,pa se treba boriti s zatvaranjem vrata
inače i ja sam u grupi 1.80+ ;)

hyperactive_anki
30.10.2009., 13:50
ima ovdje još erica cartmana! :D :D

Do Venecije se, čini mi se, može i vlakom... moram provjeriti...
Pošto neću dugo biti u Malti - ako treba malo duže putovati i mijenjati prijevozna sredstva - nije mi problem, jer ne nosim previše prtljage...
mrzim prtljagu.

KILLERDOG
30.10.2009., 17:00
pa može
iz zagreba ti je karta 200 i nešto kuna, nekakva akcija ;)
pogledaj na hž stranicama

hyperactive_anki
30.10.2009., 17:03
a treba i do ZG doći...
autobus.

KILLERDOG
30.10.2009., 17:32
pa zato baš možda bolje vidjeti da li ima kakav brod,kao oni preko ljeta što idu iz istre za veneciju

nukac
30.10.2009., 19:24
A brodom do Ancone? Provjeri jel ima možda iz Ancone?

hyperactive_anki
30.10.2009., 20:03
Misliš: Zadar-Ancona, Ancona-Venecija??
Ili?

problem je što do ljeta mnogo toga ne funkcionira... a mijenjanje prijevoza može jako poskupiti put... nije da ga ja plaćam, ali svejedno :)

Meni se čini (a vi mi recite suprotno) da je najbolje: Zadar-Venecija (kako? hahaha), Venecija - Malta.

aaston
30.10.2009., 20:22
Heh, jedino busem do Trsta pa u vlak.
Treba vidjeti da li promijeniti bus u Rijeci.

hyperactive_anki
30.10.2009., 20:44
baš vas mučim :) još mi nisu potvrdili da idem, a ja već kujem planove :D
inače, postoji let od CroAir Zagreb-Malta sa samo nekih 430 eura :D

nukac
30.10.2009., 21:27
Onda ti ne preostaje drugo nego busom nekako do Trsta, pa na vlak za Veneciju. Ovo sam mislio brodom do Ancone, a onda eventualno od tamo direkt za Maltu, ako postoji takav let na Ryanairu.

hyperactive_anki
30.10.2009., 21:30
Mislim da iz Ancone nema...
Vidit ću još ove dane opcije...

nukac
30.10.2009., 23:10
Nema iz Ancone, ali ima iz Barija. Ne znam kakve su brodske veze prema Bariju, Ima iz Dubrovnika za Bari (nesretni Marco Polo je išao za Bari), ali nemam pojma za ST ili ZD.

hyperactive_anki
30.10.2009., 23:18
od previše opcija, sad ne znam koju ću...
Jadni Marco Polo...

kosooki
30.10.2009., 23:26
od previše opcija, sad ne znam koju ću...
Jadni Marco Polo...

sad sam ubacio na expedii dva datuma u trecem mjesecu iz zagreba za maltu i izbacilo mi je da je najjeftinija opcija zagreb-frankfurt-malta za 277 $ lufthansom..
mislim da je to i vise nego ok cijena nego da se vozis brodom do italije cijelu noc (osobno sam isao split-ancona) i onda jos placas let :D

hyperactive_anki
30.10.2009., 23:30
ako već do italije, trebala bih onda barem ostati 1 dan - da nisam uzalud išla hahahah
na malti moram biti 2.3. (ako uopće budem izabrana).
znači: zadar-zagreb (tu već vjerojatno mora biti spavanje), frankfurt...

aaston
31.10.2009., 09:22
ako već do italije, trebala bih onda barem ostati 1 dan - da nisam uzalud išla hahahah
na malti moram biti 2.3. (ako uopće budem izabrana).
znači: zadar-zagreb (tu već vjerojatno mora biti spavanje), frankfurt...

Ne mora, odi s jutarnjim CA letom kojim bi trebala doći na vrijeme da uloviš let za Frankfurt (provjeri). Ako kartu kupiš na vrijeme biti će ti jeftina.

Meni se ova opcija preko Frankfurta čini dosta dobra s obzirom na cijenu.

btw. Marco Polo mislim da pristaje i u Splitu ali mi se to čini dosta tramakanja, plus šta treba platiti vožnju do Splita, tokom plovidbe treba nešto jesti i to platiti, na kraju transfer od luke Bari do aerodroma. Sve su to sitni troškovi ali se nakupi.

hyperactive_anki
31.10.2009., 12:33
Možda nisam napomenula da sam s otoka :D
Onda bih vjerojatno morala spavati u Zadru da bih uhvatila let za ZG... ili? na što si mislio?

x-type
31.10.2009., 14:52
ja bih za Maltu uzeo u obzir brod do Barija (Jadrolinija ima dužobalnu Rijeka - Dubrovnik koja produljuje za Bari, mislim da staje samo u Splitu, Korčuli i Hvaru, ali valjda ti nije problem doći do tamo kao do Venecije), a od Barija ima Ryan na Maltu :)

edit: sad vidim da ste uzeli tu opciju u obzir. meni se čini nekako najzdravijom

hyperactive_anki
31.10.2009., 14:54
da, ali ta dužobalna NE staje u Zadru koliko ja znam.

x-type
31.10.2009., 15:00
ne staje u Zadru, ali valjda ti nije problem doći od Zadra do Splita, busova sigurno ima ko u priči na toj relaciji :) a ne bi bilo loše vidjei i verziju preko Pise jer je Pisa Ryanom povezana i sa Zadrom i s Maltom. samo treba vidjeti jesu li dani i vremena donekle usklađeni, ali i to je vrag svoje vrste putovati LCC-om s presjedom jer se na Ryanu ne mogu uzimati vezani letovi (barem mislim)

hyperactive_anki
31.10.2009., 15:09
istina, ne bi bilo, ali moram uzeti u obzir i cijene tih rascjepkanih putovanja...

shempio
31.10.2009., 19:45
pa vidi sama troškove do trevisa (pazi, nije aerodrom venecija marco polo, nego treviso), a za datume 28.02. polazak i 05.03. povratak cijena je 70 EUR ...

za 02.03. nemaš leta iz trevisa ...

dosta povoljno mi se čini i preko ZG i FRA ...

hyperactive_anki
31.10.2009., 20:03
da, vidiš, ja stalno zaboravljam da još uvik ne voze u to vrime... uh.

sendra
02.11.2009., 13:54
imala bih jedno pitanjce; trebala bih ako netko zna kako najbrže i najpovoljnjie doći od aerodroma Ciampino ( na koji dolazim Ryanairom) do sajma u Rimu na adresi Fiera di Roma, Via Portuense, 1645-47 - Roma-nuova fiera? koliko je taj Ryanov aerodrom povezan inače i sa samim centrom Rima?
hvala puno, puno unaprijed

nvnk
02.11.2009., 19:07
Ovdje potraži svoj aerodrom:

http://www.toandfromtheairport.com/

shempio
02.11.2009., 19:15
a možeš i ovako :

http://www.terravision.eu/ryanair/pre_page/en/ciampino.html

bus ide nakon svakog leta ryana ( 8 EUR povratna)

akcija1
02.11.2009., 22:21
Smijem li u ruksak njihovih propisanih dimenzija staviti punjac za fotoaparat ili u dzep od jakne ?

alter ego blagajnice
02.11.2009., 22:39
slobodno možeš u ruksak.
u džep jakne nemoj jer će ti pištati na detektoru metala.

akcija1
03.11.2009., 11:23
Hvala na odgovoru imam jos jedno pitanje.
Let mi je 13.11. , povratak 15.11.
cekirat cu se zajedno s ekipom navecer 11.11.

Sad sam htio dodati podatke iz putoivnice i odem na manage my booking i nema vise da kliknem add travel documents detailis.Ima samo add bags, view my booking, change flights,change name and online check in.

Nisam upisao nikakve podatke iz putovnice , di su nestali ovi add travel docu,ments i ako nisam tu nista upisao dal cu imati problema ?

KILLERDOG
03.11.2009., 11:31
to opisuješ kad radiš on line check in ;)

capee1
08.11.2009., 22:41
Po informacijama sa http://www.airport-dubrovnik.hr, u zavrsnim su pregovorima sa Ryanairom za uspostave linija prema Budimpesti i Bratislavi(Becu) ;)

mikhael
09.11.2009., 09:44
to opisuješ kad radiš on line check in ;)

I ja imam pitanje u vezi check ina. U petak prvi put putujem Ryanairom iz Trsta za Cagliari i ovo je moj prvi online check in. Naime, na bookingu su mi svije osobe a ja bi htio jednu osobu promjeniti tj. umjesto cure (koja je spriječena-da ne mislite da sam neki zaznut tip) poveo bih drugara..znači totalna zamjena imena i prezimena..sumnjam da je ovo moguće ali ipak pitam..:ne zna:
Hvala

Silvercat
09.11.2009., 09:47
Moguće je, ali ćeš morati platiti promjenu imena i to ne kad radiš online check in, već na manage my booking...to zadovoljstvo će te koštati 100 eura pa vidi da li ti se isplati to ili možda ti se više isplati jednostavno kupiti drugu kartu...:mig:

Pogledaj zadnju stavku (Name change fee) dole na dnu tablice...:mig:

http://www.ryanair.com/site/HR/faqs.php?sect=CHARGES

KILLERDOG
09.11.2009., 10:28
Moguće je, ali ćeš morati platiti promjenu imena i to ne kad radiš online check in, već na manage my booking...to zadovoljstvo će te koštati 100 eura pa vidi da li ti se isplati to ili možda ti se više isplati jednostavno kupiti drugu kartu...:mig:

Pogledaj zadnju stavku (Name change fee) dole na dnu tablice...:mig:

http://www.ryanair.com/site/HR/faqs.php?sect=CHARGES

sve čovjek reko :top:

akcija1
09.11.2009., 17:32
Letim 13.11. i povratak 15.11. prvi mi je put s rayanom, stalno dobijam na mail upozorenja da se moram cekirati. Nisam se jos cekirao. Da sta ne profulam jel OK da se cekiram 11.11. navecer i za odlazak i za povratak ?

KILLERDOG
09.11.2009., 19:25
ma je
možeš do par sati ( mislim 4 ) prije leta ;)

a i nemoraš,pa platiš 40€/funti (odličan tečaj 1:1)

akcija1
10.11.2009., 16:55
Obavio sam i taj famozni online check in. I za odlazak i za povratak 13.11.;15.11. Isprintao u boji oba boarding pass-a, popunio podatke iz putovnice i to je to.
Kad sam kupovao kartu dao sam drugu adresu nego sto pise u putovnici ali mislim da je to ne vazno.

I moram se javiti 40 min prije leta na neki salter da mi udari pecat jer sam non EU .

shempio
10.11.2009., 18:18
I moram se javiti 40 min prije leta na neki salter da mi udari pecat jer sam non EU .

nikako nemoj čekati 40 minuta, letit će oni bez tebe, riješi sve ranije, 40 minuta je vrijeme kad zatvaraju sve šaltere - čekiranja i kontrole, drop bag ..

Alexeya
10.11.2009., 19:41
dal još uvijek postoji cirus tours agencija koja je posrednik za kupnju aviokarata za putnike bez kreditne...? i koja im je adresa u Zgu?

dado1977
10.11.2009., 20:14
imam jedno pitanje u vezi online check in-a. dakle nakon čekiranja online treba doći na šalter da udare pečat. da li se to mora naparvaiti samo jednom ili na svakom letu?

mi letimo
treviso - frankfurt - faro
faro - london - treviso

mgrci43
10.11.2009., 20:39
Ja kada sam vidio cijene Wizzaira mislio sam koliko je to jeftino, a kada sam vidio od Ryanaira, još jeftinije.

Pa šta je tako ogromna razlika naspram CA?

akcija1
10.11.2009., 23:04
OK ma i nisam mislio cekati 40 min; mi svakako cemo doci na aerodrom sat ipol ranije moji saputnici su svi EU ja jedini non EU

KILLERDOG
10.11.2009., 23:08
ak imaju torbe ( a vjerojatno imaju) nemaš problema,svi morate do chekina ;)

alter ego blagajnice
10.11.2009., 23:38
Ja kada sam vidio cijene Wizzaira mislio sam koliko je to jeftino, a kada sam vidio od Ryanaira, još jeftinije.

Pa šta je tako ogromna razlika naspram CA?

Znanje je moć!
Glupost je vječna! :mig:
Razloga je više.
evo Nukac ti je odgovorio 2-3 stranice prije.
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23265781&postcount=1110

conan
11.11.2009., 13:00
ej..tek sad sam vidio....pa Ryan je ukinuo let iz Osijeka......stvarno nisam znao,,.....šteta...

gospodična
11.11.2009., 13:10
dal još uvijek postoji cirus tours agencija koja je posrednik za kupnju aviokarata za putnike bez kreditne...? i koja im je adresa u Zgu?

da i mene ovo zanima
jeli postiji posrednik za rayanair??

alter ego blagajnice
11.11.2009., 14:09
teško, ali opet uvijek se nađe netko tko će ti skupo naplatiti jeftinu uslugu.
daj si nađite nekog s kreditnom. nije to neka tlaka.

x-type
11.11.2009., 15:00
imam jedno pitanje u vezi online check in-a. dakle nakon čekiranja online treba doći na šalter da udare pečat. da li se to mora naparvaiti samo jednom ili na svakom letu?

mi letimo
treviso - frankfurt - faro
faro - london - treviso
na svakom budući da kod njih nema vezanih letova.

ej..tek sad sam vidio....pa Ryan je ukinuo let iz Osijeka......stvarno nisam znao,,.....šteta...

nije ukinuo, to je sezonski let, a hoće li ga biti nagodinu, ovisi o dogovoru sa ZLO

conan
12.11.2009., 06:48
na svakom budući da kod njih nema vezanih letova.

nije ukinuo, to je sezonski let, a hoće li ga biti nagodinu, ovisi o dogovoru sa ZLO

ali i Pula i Zadar su sezonsi letovi i oni nisu izbrisani sa karte destinacija kao
npr. Osijek....

andro
12.11.2009., 09:45
Zanima me ovako; idem u Lonodn sljedece godine na 2 dana pa me zanima da li treba prijavljivati prtljagu ako nosim samo obican ruksak koji bi imao sa sobom tijekom putovanja da ne plaćam bezveze 30 eura ako ne treba. Hvala!

shempio
12.11.2009., 09:57
već odgovoreno puno puta ... ne moraš, ako je taj ruksak dozvoljenih dimenzija, težine i bez tekućina

andro
12.11.2009., 09:59
već odgovoreno puno puta ... ne moraš, ako je taj ruksak dozvoljenih dimenzija, težine i bez tekućina

Gdje mogu vidjeti koje su dozvoljene dimenzije?

Tipa ovakav moze ili ne:
http://images.usoutdoorstore.com/usoutdoorstore/products/full/dkn_101pack_blkbox_08.jpg

KILLERDOG
12.11.2009., 10:29
dimenzije su ti 55x40x20 za prtljagu,ovaj mi djeluje manji tvoj ali izmjeri
uglavnom ovo ti je dosta veća torba od klasičnog ruksaka

goldietrickz
12.11.2009., 12:08
Gdje mogu vidjeti koje su dozvoljene dimenzije?

Tipa ovakav moze ili ne:
http://images.usoutdoorstore.com/usoutdoorstore/products/full/dkn_101pack_blkbox_08.jpg

za svaku rucnu prtljagu nema problema. ja sam jednom nosio laptop, ruksak na ledjima, rucnu torbu, i vrecicu s bucama za bordanje... :D

u principu nema nikakvih problema za RUCNU prtljagu. nece ti niko gledat ni u centimetar gore dole...

nukac
12.11.2009., 12:33
To je bilo prije, u novije vrijeme, i ručna prtljaga se kontrolira. Ako odstupa centimetar-dva to je u redu, ako je više, šalju te na checkin i plaćanje dodatnih nameta. U zadnje vrijeme, pogotovo na većim aerodromima kontroliraju i masu ručne prtljage.
A po Europi na većini mjesta važi pravilo ONE BAG ONLY, što znači na security check smijete ući SAMO S JEDNOM torbom. Čak su se i ženske torbe, pederuše, laptopi, počele smatrati dodatnim komadima prtljage. Tako da, ako želite izbjeći dodatna plaćanja, probajte se striktno držati pravila. Bolje je na početku platiti nekih 10-30 EUR za torbu, nego onda kasnije na aerodromu plaćati 3-puta veće svote.

goldietrickz
12.11.2009., 12:59
To je bilo prije, u novije vrijeme, i ručna prtljaga se kontrolira. Ako odstupa centimetar-dva to je u redu, ako je više, šalju te na checkin i plaćanje dodatnih nameta. U zadnje vrijeme, pogotovo na većim aerodromima kontroliraju i masu ručne prtljage.
A po Europi na većini mjesta važi pravilo ONE BAG ONLY, što znači na security check smijete ući SAMO S JEDNOM torbom. Čak su se i ženske torbe, pederuše, laptopi, počele smatrati dodatnim komadima prtljage. Tako da, ako želite izbjeći dodatna plaćanja, probajte se striktno držati pravila. Bolje je na početku platiti nekih 10-30 EUR za torbu, nego onda kasnije na aerodromu plaćati 3-puta veće svote.

ok. ne znam za London, jer nisam bio vec 2 godine, al znam za Berlin SFX, Zagreb, Split i Zadar. Uvijek idem s 3-4 komada raznih torbi. Zadnji put prije 6 dana iz Zagreba za Berlin.

moguce je i da je to tako samo na nasim aerodromima... ne znam. Berlin SFX, Munchen isto proljetos, imao sam par torbi...

Ne znam. Vjerojatno se ne isplati zajebavat...

x-type
12.11.2009., 13:12
ok. ne znam za London, jer nisam bio vec 2 godine, al znam za Berlin SFX, Zagreb, Split i Zadar. Uvijek idem s 3-4 komada raznih torbi. Zadnji put prije 6 dana iz Zagreba za Berlin.

to je luda sreća. savjetovati ljudima da bez beda idu s 4 (pa čak i 2) torbe u ručnoj prtljazi je ludost.ja svima uvijek savjetujem da si u ručnoj prtljazi ostave mjesta i za torbu/pederušu zlu ne trebalo. laptop je tipičan slučaj jednog komada ručne prtljage ako nije u ruksaku s ostatkom ručne!

goldietrickz
12.11.2009., 13:17
to je luda sreća. savjetovati ljudima da bez beda idu s 4 (pa čak i 2) torbe u ručnoj prtljazi je ludost.ja svima uvijek savjetujem da si u ručnoj prtljazi ostave mjesta i za torbu/pederušu zlu ne trebalo. laptop je tipičan slučaj jednog komada ručne prtljage ako nije u ruksaku s ostatkom ručne!

ne znam jeli luda sreca ili ne... 4 puta vec idem tako. I mislim da je fakat da na nasim aerodromima nitko JOS ne obraca paznju na to. Iako, vidjao sam po raznim aerodromima, Madrid, Munchen, Berlin... pa cak i u Chicagu, ljude koji u avion ulaze s vrecicama pizdarija koje su kupili tamo u dutyfreeu, laptopom i ruksacima...

Ne znam postoji li pravilo koje bi branilo vise od jednog komada prtljaga u avionu... Fakat ga nisam nigdje vidio.

Al opet kazem, mozda je bolje ne zajebavat se i ne razmisljat o tome...

x-type
12.11.2009., 13:25
nisam, iskreno, niti ja na našim aerodromima to vidio (iako sam poprilično malo letio iz Hrvatske, zapravo nikad nisam imao međunarodni let iz Hrvatske :) ). ali sam vidio vani. zadnji put ljetos u Algheru. ljudi su čuda imali u ručnoj prtljazi. i sve je bilo ok, puštali su ih, dok se nije pojavio djed koji je zaista pretjerao, imao je torbetinu veličine backpacka. haltali su ga, on se uspjenio, panika ga je uhvatila i zbog njega je na kraju avion kasnio, a svima iza njega su kontrolirali prtljagu i naplaćivali penale. srećom, to nije bio moj let jer da je bio, svašta bih mu rekao. e, a onda zamislim sebe da sam u njegovoj situaciji pa da zaj...m sto ljudi zbog svoje gluposti.

suncana75
13.11.2009., 16:41
Hej ekipica može mala pomoć! Da li ste do sada naišli na slučaj da kada je akcija na ryanu npr cijena je trenutno 2,99 eura i kada želite napraviti rezervaciju za npr 5 ljudi tj kupiti kartu cijenu vam dignu na 9,99 eura. To mi je ful čudno, nisam do sada imala takav slučaj pa me zanima da li netko ima objašnjenje.

goldietrickz
13.11.2009., 16:44
Hej ekipica može mala pomoć! Da li ste do sada naišli na slučaj da kada je akcija na ryanu npr cijena je trenutno 2,99 eura i kada želite napraviti rezervaciju za npr 5 ljudi tj kupiti kartu cijenu vam dignu na 9,99 eura. To mi je ful čudno, nisam do sada imala takav slučaj pa me zanima da li netko ima objašnjenje.

gdje je cijena 2,99 eura? kolko sam ja skuzio to je za letove iz dusseldorfa i to poslije 1.12.

shempio
13.11.2009., 17:59
... Ali čim čujem riječi: Blago tebi i ja bi.... radije odmah promijenim temu i pričam o nečem drugom... :)

"blago tebi, ti svaki dan visiš po par sati u kafićima, ja nemam love za to" :mig:

shempio
13.11.2009., 18:00

pokušaj napraviti rezervaciju za 1 ili 2 osobe pa vidi ... kako se avion puni cijena karte raste - možda je u tome caka

wulea
13.11.2009., 20:42
zdravo ja ne znam gdje da napisem ovu temu pa cu ovdje tek sam se registrovala...

ajde ako mi netko moze pomoci da nadem neku jeftinu avionsku agenciju od stockholma za zagreb ili neku bus liniju hitno mi je u jednom smijeru ....naci iz svecke stockholm za hrvatsku zagreb

nvnk
14.11.2009., 12:31

Nikad nisi čula za "sniženje do rasprodaje zaliha"? :mig:

Isto ti je i s avionskim kartama, nude tek određenu količinu karata po 2,99, a u tvom je slučaju to - manje od 5. :ne zna:

Bly Bly
14.11.2009., 12:44
zdravo ja ne znam gdje da napisem ovu temu pa cu ovdje tek sam se registrovala...

ajde ako mi netko moze pomoci da nadem neku jeftinu avionsku agenciju od stockholma za zagreb ili neku bus liniju hitno mi je u jednom smijeru ....naci iz svecke stockholm za hrvatsku zagreb

koji datumi su u igri ryan iz skavste vozi prema recimo trevisu kraj venecije. stockholm skavsta bus njihov je mislim oko 10 eura pa pogledaj

nukac
14.11.2009., 17:40
Kupi karte jednu po jednu, jer ako uđeš u višu kvotu, onda ti sve karte da po većoj cijeni.

suncana75
15.11.2009., 09:59
Nikad nisi čula za "sniženje do rasprodaje zaliha"? :mig:

Isto ti je i s avionskim kartama, nude tek određenu količinu karata po 2,99, a u tvom je slučaju to - manje od 5. :ne zna:

Nije baš tako jer se svaku kartu posebno može kupiti po 2,99 a skupno se nije moglo. Tj karte za polazak smo uzeli skupne na jednu rezervaciju, a karte za povratak svaki odvojeno (svatko je dobio svoj rezervacijski kod). Nema mi baš puno smisla, ali dobro. I ako se netko pita zašto nismo uzeli odmah povratnu kartu, evo odgovora- da nas prtljaga dođe jeftinije. Ako se uzme odmah povratna karta poslije kad želiš dodati prtljagu ( a ja uvijek želim ) naplate ti dva smjera, a meni je bitno imati više kofera kad idem doma!!!! Tako da mi na ovaj način naplati samo trošak prtljage u povratku.

suncana75
15.11.2009., 10:02
Kupi karte jednu po jednu, jer ako uđeš u višu kvotu, onda ti sve karte da po većoj cijeni.

Jesam, ali svejedno ne kužim. Za polazak nam je dao karte po jeftinijoj cijeni za svih nas na jendu rezervaciju. Za povratak smo morali odvojeno kupiti karte da dobijemo nižu cijenu. Nema veze, bitno da su karte tu, ali ću pitati prvom slijedećom prilikom zašto je to tako one njihove ljudiće na aerodromu.

nukac
15.11.2009., 20:08
To znači da imaju recimo 10 karata po cijeni 3 funte, na cijeli avion. Prvi put ste kupili 5 karata jer ih je recimo 7 još bilo po toj cijeni. Drugi puta ih je bilo samo 3 po toj cijeni, i on vam je za 5 karata automatski digao cijenu. Jer kod Ryanaira sve karte idu po istoj cijeni.

nvnk
16.11.2009., 01:46
Nije baš tako jer se svaku kartu posebno može kupiti po 2,99 a skupno se nije moglo. Tj karte za polazak smo uzeli skupne na jednu rezervaciju, a karte za povratak svaki odvojeno (svatko je dobio svoj rezervacijski kod).

Želiš li reći da ste svih 5 karata koje su vam htjeli naplatiti 9,99 kad ste ih uzimali zajedno dobili po 2,99?? :confused:

Ako je to istina, to je onda jako čudno.

akcija1
16.11.2009., 22:03
I ja sam bio na svom prvom letu Rayana Brussels Charloi Porto i obrnuto avion krcat 198 mjesta sve krcato. Izgleda isto supermarket avion sta svasta prodaju od hrane pica parfema cigareta i instant lutrije.
Nitko mi nije kontrolisao velicinu rucne prtljage kupio sam plasticnu vrecicu na aerodromu i stavio likvide do 100 ml zaista preko 100ml uzimaju .

Ovo passaport check za non EU zaista mi je smijesno udari neki pecat i to je to smijesno i pomalo diskriminatrorski

nvnk
19.11.2009., 13:20
Evo stigla i "Božićna rasprodaja" ... Ja ubo za 2 ojra po glavi stanovnika povratnu Venecija - Liverpool u siječnju, taman za tekmu Liverpool - Tottenham. :kava:

andro
19.11.2009., 14:49
Gledao sam pred nekoliko dana cijenu karata, i danas za iste datume cijena je skočila za 20 eura po karti samo u jednom smjeru. Kako je to moguće?

shempio
19.11.2009., 17:37
danas gledao cijene : velik broj destinacija iz venecije-treviso za putovanja u siječnju 2010. samo po 2 eura povratne ukupna cijena (besplatne aerodromske takse i besplatni check-inn), navali narode ....

Frankie022
19.11.2009., 20:35
nemam jos nikakvog iskustva sa ryanairom pa me zanima jel se mozda vec unaprijed zna kad ce bit akcija za london u 6mj (iz graza, zadra, pule...)
ili to tek tako oni ponude
jer sad gledam, a cijene su za povratnu kartu i do 100eura

KILLERDOG
19.11.2009., 22:31
pa kak ih pukne
obično od 4 do 2 mj. prije,ali može biti i zadnji čas

Alexeya
22.11.2009., 17:04
molim da mi neko objasni kakav je postupak s prtljagom, sorry al ne da mi se čitat stare postove jer ih ima fakat puno :p dal se stvarno 1 torba plaća 30euro i dal je uopće dozvoljena uz torbu koja ide dole i ručna prtljaga (naravno, dozvoljenih dimenzija)? I dal se to sve uračuna odma kod on-line rezervacije i plaćanja? tnx

shempio
22.11.2009., 17:08
ne da se ni meni pisat puno ... vidiš...

odgovori su : da, da i da

conan
30.11.2009., 11:24
http://www.ryanair.com/en/news/gen-en-301109

konačno dobra vijest za rezervacije....

kosooki
30.11.2009., 11:54

sta je ovde dobra vijest..pola hrvata ima visu electron koja prolazi u svim normlanim kompanijama te masu drugih stvari na netu(ebay), za ovu mastercard prepaid nisam ni cuo nikad..koje banke to imaju u ponudi..

alter ego blagajnice
30.11.2009., 15:39

još bi bila bolja da stave neku novu liniju iz Splita ili Zadra. :p
Koja je to Master?

conan
30.11.2009., 19:58
još bi bila bolja da stave neku novu liniju iz Splita ili Zadra. :p
Koja je to Master?

npr. za Tenerife....:rofl:

nukac
30.11.2009., 21:26
E to bi bilo fenomenalno.

alter ego blagajnice
30.11.2009., 23:04
Eh, kad bi to bilo tako ne bi morala ni plivati u Jadranu jer sam ga se zasitila gledajući ga svaki dan.

xfairguy
01.12.2009., 11:23
Meni to sliči da će sad svi morati plaćati ovih 5 funti po karti.

nukac
01.12.2009., 11:42
Samo tu liniju do Tenerifa možemo samo sanjati... Naime, Split - Tenerife je oko 5 sati leta, što znači s povratkom 10 sati, a to je već potreba da avion "spava" u Splitu/Zadru, whatever...
Ali već bi bilo super da uvedu neku liniju prema Espanji, od tamo lako možeš do Kanarskih. Recimo, Barcelona, Madrid, Santiago de Compostella, Baskija... Uh, dam im ja popis mjesta do kud bi mogli letit.

Btw plaćanja naknade, evo u cjeniku:

Visa Electron
Mastercard Prepaid Debit Card
As a special offer to the above card holders, Ryanair, for a limited period only, will not apply an administration fee Free Free Free Free

alter ego blagajnice
01.12.2009., 12:14
pa zato sam ga i pitala kaj brije.
Ove Tenerife su jako zanimljive, ali je teško do njih doći.
Samo nek stave Zadar-Gerona ili Madrid.

capee1
08.12.2009., 23:05
Nove linije:
Zadar-Bruxelles(Charleroi)
Zadar-Oslo

Navodno ubrzo potvrda jos 3 linije, nezna se jos koje.
Sjajna stvar za Zadar i zadarski aerodrom, izgleda da je Ryan zadovoljan i da ce Zadar bit aerodrom sa najvise linija istocno od Beca :top:

goldietrickz
08.12.2009., 23:35
Nove linije:
Zadar-Bruxelles(Charleroi)
Zadar-Oslo

Navodno ubrzo potvrda jos 3 linije, nezna se jos koje.
Sjajna stvar za Zadar i zadarski aerodrom, izgleda da je Ryan zadovoljan i da ce Zadar bit aerodrom sa najvise linija istocno od Beca :top:

Norvezani su ocito poludili za Hrvatskom. iduce godine najave odande su sjajne. zemlja s tako malo stanovnika, a trebala bi nam biti veoma bitna kao zemlja iz koje ce nam dolaziti turisti.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 06:21
znaš li koja je zračna luka u Oslu u pitanju?

thorpe
09.12.2009., 08:45
jel se može negdje provjeriti ova info za oslo i charleroi? na ryanairovim stranicama nema još ništa o tome.

Predmet
09.12.2009., 09:01
Ne znam jel znate, Ryan je malo obnovio stranice...

Coco_Nut
09.12.2009., 09:21
Nove linije:
... da ce Zadar bit aerodrom sa najvise linija istocno od Beca :top:

Beč: 48°12′31.5″N 16°22′21.3″E
Zadar: 44°6′51″N 15°13′40″E

Ako su podaci na Wikipediji točni, ipak je Beč istočnije od Zadra :D

akcija1
09.12.2009., 10:07
Brussel charloi udaljen nekih 70-tak km od Brisela. to je ustvari aerodrom u gradu charloi blizu belgijsko francuske granice ali zbog zvucnosti imena LCC stavljaju prefiks brussels. mal aerodrom stizu samo lcc na njegaa.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 10:24
nije to ništa strašno.
s obzirom koliko Skandinavci uzimaju za prijevoz do glavnih gradova ovo je puno manji iznos do Brisela.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 10:30
BTW, koje bi to tri nove rute mogle biti?

idealno
a) Španjolska
b) Liverpool
c) pariz

Realno
a) Wroclaw :lol:
b) east Midlands
c) Bratislava

itapita
09.12.2009., 10:50
što se tiče grada zadra, taj reket ryanairu im je ipak jedna od isplativijih investicija

na stranicama ryanaira ima već brussel-zadar od 3. aprila

za oslo još ništa

nadam se da će jedna od slijedeće tri destinacije biti recimo Grenoble i recimo bilo šta u španjolskoj

kakve smo sreće, fakat će ispast wroclaw:D

nukac
09.12.2009., 10:50
Mislim da sam negdje načuo da bi mogao biti Madrid i Pariz (nemojte me upucat ako nije točno).

Ne bi me čudilo da barem 2 linije budu Španjolska, s obzirom na broj Španjolskih turista koji dolaze u HR.

Charleroi su pustili u prodaju, leti se od 1.5. uto, čet i sub.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 11:29
imaš ga i ranije. 8. april.

nukac
09.12.2009., 12:32
Prvo je bilo najavljeno od 1. maja, očito su odlučili krenut ranije s linijom. :)

Sad će nam Blagajnica imati novih putovanja sljedeće godine... :top: A i slika...

travelaround
09.12.2009., 12:55
Pošle godine se pričalo o Valenciji u paketu sa drugima. Od njih Fra/Hahn je uveden, sada i Charleroi, nadam se i Španjolska uskoro.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 14:02
Prvo je bilo najavljeno od 1. maja, očito su odlučili krenut ranije s linijom. :)

Sad će nam Blagajnica imati novih putovanja sljedeće godine... :top: A i slika...

Naravno. :D
Nisam ja tajkunka kao ti pa da letim s CA, Lufthansom i sličnim.
Ryan i to na akcijama.
Ako se nađe povratna karta za max 15 eura sigurno:
a) Edinburgh
b) Bruxelles
c) Firenze
d) Stockholm

P.S. slike sigurno dolaze iako slikam s ljubičastim Sony w120 idiotom za razliku od one tvoje mrcine što nosiš u onoj Canon torbi, ako sam dobro vidjela?

nukac
09.12.2009., 14:24
Nije Canon, već Sony DSLR-a200. Nisu to više skupi fotići... ovaj moj se nađe već za kakvih 300-tinjak EUR.

Ja uglavnom letim Easyjetom, ali se povremeno desi da ubodem kakvu Croatiju. Naime, dok ja sa sjevera dođem do Zadra, dok tamo platim parkiranje i ostale zajebancije, dođe mi isto ko da kupim kartu od 100 EUR i letim lijepo iz Zagreba do Heathrowa.
Jest da je bolje letit na Stansted nego na Heathrow. Naime, samo slijetanje na spomenuti traje oko pola sata (obično ne ginu 2-3 kruga nad Londonom), onda taksiranje po aerodromu min. 15-tak min, a onda još tube do centra oko sat vremena. A i dok prođeš sve one hodnike i tunele, trebaš 45 min. Na Stanstedu, ako si brz, nekih 20-tak minuta od slijetanja do izlaska iz aerodromske zgrade. I isto oko sat vremena do centra s busom ili vlakom.
A isto mi je u planu Švedska (možda i Norveška) ili Irska. Vidjet ći još jel iz Zadra.

alter ego blagajnice
09.12.2009., 14:35
To bi bilo lijepo.
Još ako stave neku rutu za Španjolsku godišnji provodim bilo gdje u Španjolskoj.

alabrale
09.12.2009., 15:05
stvano bi zadar mogao postat venecija.... centar za istocnu europu..... iako se bojim da je preblizu venecije......

alter ego blagajnice
09.12.2009., 15:08
Istočna Europa?
Teško.
Zadar može biti jedino centar za Dalmacija, dio središnje Hrvatske i BIH-a.
Dubrovnik je centar za CG.

x-type
09.12.2009., 16:23
navodno se očekuju još 3 linije iz Francuske i Španjolske. moje nagađanje je da će definitivno biti Girona, Beauvais i nadam se Marseilleu ili St. Etienneu

alter ego blagajnice
09.12.2009., 16:36
Ako je Girona to bi bilo super.
Od tamo možeš gdje god hoćeš, a uz to ni Barcelona nije daleko.

nukac
09.12.2009., 17:34
Preko Girone možeš na Kanarske... :)

alter ego blagajnice
09.12.2009., 18:55
pa zato se i radujem Gironi (ako je bude).
Baš sam danas gledala siječanj - povratna 10 ojra. :zubo:
Porto, Madrid, Marakresh su također rute koje se nalaze u doletu Girone, iako mi se čini da bi prije Valencia mogla biti ispred Girone.

jedino što mi se ne sviđa kod zadra je kasni dolazak u sve destinacije.

nukac
09.12.2009., 21:27
Imaš i iz Charlerioa Porto. Jedino što vjerojatno moraš spavati... A i za Kanarske. Jedino što je GIrona više usput, pa je let putno kraći. Ovako ideš s juga na sjeverozapad, a onda opet na jug.
Charleroi je dobar i za posjetu Brusselsu i Parizu. Iz Brusselsa ima TGV vlak za Pariz, vozi oko sat i 20 min, a karta se može naći jeftino (ja platio 20 EUR za povratnu).

alter ego blagajnice
09.12.2009., 21:52
Ideš!
Nisam znala. A ništa onda će i Pariz pasti.
Nikako ne mogu dočekati akcije: trenutno su za siječanj-veljaču, a moj prvi termin je iza Uskrsa (sredina travnja).

nukac
09.12.2009., 22:17
Stranica ti je www.thalys.com, pretplati se na njihov newsletter da imaš informacije o akcijama. Piše na stranicama da je karta CHaleroi-Paris 19 EUR u jednom smjeru ako kupiš 30 dana ranije. Naravno, Amsterdam ti je isto na dohvat ruke... :) Možda kakvih 2 sata od Brusselsa, jer imaju sporiju prugu, ovaj do Pariza šiba oko 300 km/h.

richi
10.12.2009., 08:51
nije Ryanair, ali citam da i easyjet otvara nove linije za Split:

Split-Amsterdam, Split-Basel, Split-Berlin, Split-Rim + njihove linije za Bristol, London, Milano i Zenevu.

I ima jos jedna nova linija iz Dubrovnika za Rim + ostale London, Zeneva, Paris, Berlin, Milano i Liverpool.

nukac
10.12.2009., 09:09
SPU-AMS -2-4-6- Amsterdam
SPU-BSL --3--6- Basel
SPU-SXF -2-4-6- Berlin
SPU-FCO -2-4-6- Rim

DBV-FCO 1-3-5-7 Rim

richi
10.12.2009., 09:47
odkud vama ova informacija za Zadar-Oslo - nema na netu nista o tome??

nukac
10.12.2009., 09:55
Trič-trač... razne stranice gdje se doznaju informacije prije službene objave.

bubbly
10.12.2009., 10:02
Stranica ti je www.thalys.com, pretplati se na njihov newsletter da imaš informacije o akcijama. Piše na stranicama da je karta CHaleroi-Paris 19 EUR u jednom smjeru ako kupiš 30 dana ranije. Naravno, Amsterdam ti je isto na dohvat ruke... :) Možda kakvih 2 sata od Brusselsa, jer imaju sporiju prugu, ovaj do Pariza šiba oko 300 km/h.
Amsterdam- Brussels 1h 53min vlakom :top:

conan
10.12.2009., 12:07
drugi tjedan Ryan će objaviti nove rute uključujući Grčku i Egypat.....

alter ego blagajnice
10.12.2009., 13:36
Ovo je bolje od boljeg.
Sad još samo trebam uzeti bolovanje jer tko će sva ta putovanja nagurati u jedan godišnji.
Baš sam htjela reći kako eassy jet leti do Grčke i Egipta, a Ryan kasni za njima, ali sam morala na teren.

alter ego blagajnice
10.12.2009., 13:38
SPU-AMS -2-4-6- Amsterdam
SPU-BSL --3--6- Basel
SPU-SXF -2-4-6- Berlin
SPU-FCO -2-4-6- Rim

DBV-FCO 1-3-5-7 Rim

čemu ti služe ovi brojevi?

travelaround
10.12.2009., 13:41
Dani u tjednu

bubbly
10.12.2009., 13:48
Padam u nesvijest od ovih vaših najava! :cheer: :cerek:

nukac
10.12.2009., 13:51
Znači, ponedjeljak 1, utorak 2, srijeda 3, četvrtak 4, petak 5, subota 6, nedjelja 7... :rofl:

Ovo za grčku je super vijest. Iako sumnjam za Grčku, jer Ryanair nema baze u Grčkoj.

alter ego blagajnice
10.12.2009., 13:53
srušit će neko brdo, bagerom izravnati, posaditi travu i aerodrom će se zvati Atena (Bitola). :lol:

bubbly
10.12.2009., 14:21
Jel zna tko kakva je povezanost zadarskog autobusnog kolodvora i zemunika, tj. aerodroma? Jel često voze busevi, jesu li usklađeni sa letovima? Jer ono što je nukac spominjao, nama kontinentalcima nikako nije isplativo tamo ić autom, jeftinije mi je onda vlakom do venezie ili trsta...

nvnk
10.12.2009., 14:32
jel se može negdje provjeriti ova info za oslo i charleroi? na ryanairovim stranicama nema još ništa o tome.

Ne znam hoćeš li ovo računat kao potvrdu, no ja sam u subotu letio s Charleroia i nemalo sam se iznenadio kad sam vidio putokaz na mjestu gdje se odvajaju smjerovi putnika za schengenske i neschengenske gejtove.

Među neschengenskim je destinacijama jasno bila nacrtana hrvatska zastava i pisalo je "Croatie". :top:

goldietrickz
10.12.2009., 15:30
Jel zna tko kakva je povezanost zadarskog autobusnog kolodvora i zemunika, tj. aerodroma? Jel često voze busevi, jesu li usklađeni sa letovima? Jer ono što je nukac spominjao, nama kontinentalcima nikako nije isplativo tamo ić autom, jeftinije mi je onda vlakom do venezie ili trsta...

a s cim da usklade polazak, osim sa polaskom aviona? meni se desilo da sam isao iz Splita za Zadar, hvatat avion za Berlin. sve je u redu ako bus u kojem si ne zakasni jer postoji bus koji ide za Zemunik. dakle planiraj barem 3 ili 4 sata prije leta da budes u Zadru...

ako ne, onda je jedino rjesenje taksi koji te izadje 150-200 kuna ovisi kolko osoba. meni je lik naplatio 150 kn nakon sto sam popizdio kad je rekao 200 i da grad Zadar odredjuje cijenu.

ako ides taksijem, nadji si jos barem 3 osobe, onda i nije strasno... taksija tamo uvijek ima.

http://www.zadar-airport.hr/hr/kako-do-nas.php

bubbly
10.12.2009., 16:09
a s cim da usklade polazak, osim sa polaskom aviona? meni se desilo da sam isao iz Splita za Zadar, hvatat avion za Berlin. sve je u redu ako bus u kojem si ne zakasni jer postoji bus koji ide za Zemunik. dakle planiraj barem 3 ili 4 sata prije leta da budes u Zadru...

ako ne, onda je jedino rjesenje taksi koji te izadje 150-200 kuna ovisi kolko osoba. meni je lik naplatio 150 kn nakon sto sam popizdio kad je rekao 200 i da grad Zadar odredjuje cijenu.

ako ides taksijem, nadji si jos barem 3 osobe, onda i nije strasno... taksija tamo uvijek ima.

http://www.zadar-airport.hr/hr/kako-do-nas.php thnx! Pitam zato što kad god odem negdje van, nema šanse da zakasniš jer vani busevi i vlakovi voze non-stop, uvijek imaju odličnu povezanost, a kod nas je to sve malo kompliciranije... :ne zna: ok znači idu busevi, hvala ti!

kosooki
10.12.2009., 16:09

http://www.zadar-airport.hr/hr/kako-do-nas.php

to je dosta..ja sam u 10 misec platio od zemunika do autobusnog kolodvora 75kn..bilo nas je troje i svak po 25kn..autobus nije dosao a bilo njih par taksista i onda rekli da svakoga voze za cijenu autobusa i utrpalo nas 15-tak u 4 auta..

akcija1
10.12.2009., 16:53
Ne znam hoćeš li ovo računat kao potvrdu, no ja sam u subotu letio s Charleroia i nemalo sam se iznenadio kad sam vidio putokaz na mjestu gdje se odvajaju smjerovi putnika za schengenske i neschengenske gejtove.

Među neschengenskim je destinacijama jasno bila nacrtana hrvatska zastava i pisalo je "Croatie". :top:

ja sam s charleroia letio prolsi mjesec za Porto 13.11. i isto sam vidio tu hrvatsku zastavu na bijelom papiru A-4

goldietrickz
10.12.2009., 20:11
to je dosta..ja sam u 10 misec platio od zemunika do autobusnog kolodvora 75kn..bilo nas je troje i svak po 25kn..autobus nije dosao a bilo njih par taksista i onda rekli da svakoga voze za cijenu autobusa i utrpalo nas 15-tak u 4 auta..

jebiga onda si imo srece. bilo je par taksista i kad sam ja isao. 4 stranca nisu htjeli voziti ni za 200 kuna... dzaba je bilo pizdit.i drugo je s aerodroma, jer znaju da si mos priustit cekanje, jer ne mos zakasnit na avion. kad znaju da zuris na avion... hebiga, tako je izgleda kod nas...

nukac
10.12.2009., 21:24
Nije Ryanair nego Wizzair.

Zagreb - Dortmund, 2-4-6, od 29.3.

bubbly
10.12.2009., 22:37

evo ima na njihovoj stranici da lete iz zadra za brussels!:D

conan
11.12.2009., 07:47
evo ima na njihovoj stranici da lete iz zadra za brussels!:D

pa kako bi bilo da ne budemo povezani sa glavnim gradom :rofl:

suncana75
11.12.2009., 20:57
drugi tjedan Ryan će objaviti nove rute uključujući Grčku i Egypat.....

Molim Boga da je istina!!!!!

alter ego blagajnice
11.12.2009., 21:21
nadam se da ne očekujem liniju iz zadra na tim relacijama.

suncana75
12.12.2009., 08:46
nadam se da ne očekujem liniju iz zadra na tim relacijama.

Ma meni je ok i 6 puta presjedati za 6 eura! Ha-ha! Samo neka me dovedu do Grčke, čekam to godinama!

croatian6
12.12.2009., 18:39
Jedno pitanje. Na stranicama Ryanair-a vidim sa ljeve strane reklama za neke akcije, polazak iz ZD. Kliknem npr na Pisu http://www.ryanair.com/hr/cheap-zadar-croatia-pisa-italy-flights, i sad nevidm tu gdje rezervirati, buni me ovaj Travel period: pon 29 03. 10 - ned 28 02. 10, jel to neka greška ili, nelogićno mi je.A kad sam odem na booking cheap flights i ukucam npr. 29.03. nevidim te karte od (u ovom slućaju) 13.99 E

nukac
12.12.2009., 22:10
Iz Zadra počnu letit tek od travnja...

richi
13.12.2009., 10:16
Jedno pitanje. Na stranicama Ryanair-a vidim sa ljeve strane reklama za neke akcije, polazak iz ZD. Kliknem npr na Pisu http://www.ryanair.com/hr/cheap-zada...-italy-flights, i sad nevidm tu gdje rezervirati, buni me ovaj Travel period: pon 29 03. 10 - ned 28 02. 10, jel to neka greška ili, nelogićno mi je.A kad sam odem na booking cheap flights i ukucam npr. 29.03. nevidim te karte od (u ovom slućaju) 13.99 E

imas pravo, i meni je taj travel period nelogican:confused:
karte za 13,99 su vec izprodani za taj datum, znaci, kupujes kartu za 29,99 Eura ili si trazis drugi datum....

croatian6
13.12.2009., 12:08
Ma znam da ne lete iz ZD sad, i nije bitno dali su te karte prodane,mene buni taj travel period, i isto tako na gore dano linku nevidim gdje rezervirati, nije bitno dal se radi o Pisi, Londonu..., kad kliknem na konkretnu destinaciju, otvori mi se nova stranica, gdje piše da je let toliko i toliko, al nevidim gdje rezervirati... neznam

danguba1
13.12.2009., 19:20
Jel zna netko gdje bi mogla parkirati auto kraj aerodroma Treviso besplatno?
Prije nekog vremena naletila sam na nečiji post u kojem je to pisalo(tad mi je trebao parking oko aerodroma Graz), a sad ga ne mogu naći. Ubih se od guglanja. Jel netko u krugu 1 km parkirao oko aerodroma Treviso ili ako je netko ostavio auto na aerodromu jel vam se činilo da se u blizini aerodroma može parkirati na đemdo.

suncana75
13.12.2009., 19:42
Jel zna netko gdje bi mogla parkirati auto kraj aerodroma Treviso besplatno?
Prije nekog vremena naletila sam na nečiji post u kojem je to pisalo(tad mi je trebao parking oko aerodroma Graz), a sad ga ne mogu naći. Ubih se od guglanja. Jel netko u krugu 1 km parkirao oko aerodroma Treviso ili ako je netko ostavio auto na aerodromu jel vam se činilo da se u blizini aerodroma može parkirati na đemdo.

Puno sam letjela sa tog aerodroma i nisam naišla na nikakvu poziciju koja bi mi izgledala ok za ostaviti auto bez da se poslije sekiram.... Ne znam, velika je gužva u okolici i stalno su neki radovi na cesti, a u okolici mi se čini da su sve privatne kuće sa okućnicama.

comi1
13.12.2009., 20:23
Ja sam parkirao prije par dana na Trevisu u fushu.
dakle preko puta aerodroma/glavnog terminala dijagonalno lijevo ti je ulica i tamo su neke firme pa sada imas njihov parking i jos parking od aerodroma i dole su neke livade koje se svaki dan sire za parkiralista..
i tamo mozes parkirat za free-kad dojdes na lice mjesta sve ce ti bit jasno gdje je ok a gdje nije parkirat.
dakle kad dolazis od kruznog toka prema aerodromu prva ulica desno iza kuce koja je preko puta terminala.
Meni je sve bilo ok i ljudi koji su mi to preporucili stalo koriste kad od tamo lete(a lete dosta) i nitko nikad nije nikakvih problema imao.
e sad do kada ce to trajat i hoce li se nekome nesto desit to nemoze garantirat i znat nit Vidoviti Milan-tako da sve ide na vlastitu odgovornost!
jer tamo dosta prosiruju parkinge i grade neke poslovne zgrade...al konfiguracija mjesta je takva da se uvijek u fushu moze negdje ostavit gajba!
ps-gdje i kako se moze u grazu ostavit auto u fushu?!

danguba1
13.12.2009., 21:04
Fala ti beskrajno :s to mi je 2x30 eura u džepu :D
Ak si mislio na parking kod aerodroma u Grazu s kojeg isto leti Ryan, onda je slijedeća kombinacija-pošto smo išli na 16 dana trebala sam neku ziher kombinaciju pa smo ga parkali na jednoj stanici vlaka prije aerodroma (mjesto se zove Kalsdorf bei Graz, vlak za jednu stanicu košta 1 i sitno euro i ide često, ak vas je puno iskrcaš ekipu na aerodromu i vratiš se sam parkirat). Parking tamo je označen i ne plaća se, valjda lokalna ekipa ostavlja aute kad ide na vlak. Auto nas nakon 16 dana lijepo dočekao netaknut. Dakle dođeš na željezničku stanicu i pronađeš taj parking desetak metara lijevo niže od ulaza na stanicu.
Inače vlak ti vozi skroz do aerodroma nema par minuta sa stanice do ulaza u terminal. Pogledaj na google earth pa malo na via michelin i vidjet ćeš da je jednostavno. Ak ima bliže ja nisam mogla skužit, možda netko drugi zna.

alter ego blagajnice
16.12.2009., 11:10
Ryanair potvrdio dvije nove baze u Španjolskoj. :ceka:

nukac
16.12.2009., 12:28
Konačno:

ZAD - RYG --3---7
Ryanair od 31.3.2010

RYG je inače Oslo Rygge

alter ego blagajnice
16.12.2009., 13:26
Konačno čekamo i druge destinacije.
Živim za Geronu, a još više za Madrid. :ceka: :moli:

x-type
16.12.2009., 16:05
mene ne bi čudilo ni ta Reus upadne jer je strašno u porastu

alter ego blagajnice
16.12.2009., 16:29
Reus bi bija zakon. Onda bi i Barca pala.

nukac
16.12.2009., 19:34
Samo ti Reus baš i nema previše veze s Barcelonom. Reus se nalazi kod Tarragone, nekih 80-tak do 100 km od Barcelone.

alter ego blagajnice
16.12.2009., 19:49
Reus 109km. Girona također, čak i manje 106 km.
U pravu si. na karti mi se činilio da je malo bliže.

nukac
16.12.2009., 20:24
Iako je i Tarragona lijepo mjesto za posjetit, mini Barcelona. A imaju par dobrih vinskih podruma u okolici (npr. Priorat). Tak da se isplati ostati dan-dva u Tarragoni, a onda nekim busom ili vlakom zapalit za Barcelonu. Vlak do Barce je nekih 7 EUR (ako uzmeš onaj regionalni a ne AVA ili brzi), ima praktično svakih sat vremena i vožnja traje oko jedan sat. Vlak ide uz obalu.

x-type
16.12.2009., 21:05
a nema ni Rygge veze s Oslom, niti Beauvolais s Parizom, Charleroi s Bruxellesom... pa dobro dođe ipak :)
a od Tarragone se i Euromed nađe za 7,60€ do BCN :)