PDA

View Full Version : Katar

stranice : 1 2 [3] 4 5

nosko5
01.07.2010., 12:19
jaooo,svega ima,,al o farmaceutskoj industriji nista.....:(
Govorim pomalo "napamet" jer sam o tome davno čitao i nemam referencu - ali farmaceuti su u tom arapskom svijetu najobičniji trgovački pomoćnici. Dakle, nešto kao i u Hrvatskoj.:(

antonic
07.09.2010., 00:07
pozz,

evo za koji misec bi treba stec titulu dipl.ing. elektrotehnike (energetika). Pretpostavljam da postoji nekakav interes u arapskim zemljama. Gledam po ovim stranicama malo sta ima i tako... Imam 2god iskustva u IT i 2god u svojoj vlastitoj struci (doduše u brodogradjevnom projektnom uredu).

Mogu li ocekivat nac pristojan posal doli? Mozete mi dat neku konkretnu preporuku ili tip?

Hvala

OSTROWSKY.
23.09.2010., 09:31
Naisao sam danas bas na jedan oglas u Qataru, mislite li da ovo ima smisla, s obzirom da se ne trazi nikakva strucna sprema, po meni to slici na izrabljivanje druge rase, nesto kao Indijci, Filipinci, Libanonci, pa i nama poslalo uvjete:D

Cabin Crew (m/f)
Oznaka oglasa: MojPosao - 64223

Kategorija:
Turizam i ugostiteljstvo
Druga kategorija:
Promet, transport, pomorstvo

Mjesto obavljanja posla:
Doha, QAT
Županija:
Inozemstvo
Promjene:
14.09.2010
Rok prijave:
01.10.2010

Poslodavac: Qatar Airways

Mjesto:
, QAT

Kontakt e-mail adresa:

Web:
www.qatarairways.com

Opis posla:

Looking to give your career wings? Welcome aboard!

Do you have an outgoing personality? Do you possess superior interpersonal skills?
Are you a team player?

If your answer is YES, then, this is your chance to reach for the skies with Qatar Airways, one of the world’s fastest growing 5 star airlines.

The airline industry is highly competitive and the service we provide is what differentiates us from our competitors. Our cabin crew has a stellar opportunity to influence our customers' perception of our airline, through their ability to provide personal and high standards of service.

This is a career opportunity to earn an excellent remuneration package, travel the world and be a flying ambassador for Qatar Airways.

We conduct OPEN DAYS frequently scheduled throughout the world. Our Open Days are interactive information sessions only and candidates can meet with our Cabin Crew Recruitment team, to learn more about our Cabin Crew lifestyle, package and living in Doha, Qatar.

Our Open Day starts at 9:00 a.m. sharp and will take up a large part of the day, depending on the number of candidates.

Candidates are required to personally present their resume together with passport and full-length photographs in business attire.

If you are selected at this stage, you will be invited to attend further interview processes over the next two days.

OPEN DAY: Zagreb, Croatia
Date: 02nd October 2010
Time: 9:00 a.m. sharp
Venue: Sheraton Zagreb Hotel

Prilikom javljanja na oglas obavezno navedite sljedeću oznaku:
MojPosao - 64223

Što očekujemo:

Vrsta posla:
Određeno.
Potrebna stručna sprema:
Nije bitno.
Strani jezici (aktivno):
Engleski.

Vozačka dozvola:
Ne
Osnove rada na računalu:
Ne
Ostali uvjeti:

To be considered for this opportunity, you need to meet the following requirements:
- awillingness to relocate to Doha, Qatar
- an outgoing personality, good interpersonal skills and the ability to work in a multi-national team environment

We would also like to inform you that all expenses and arrangements related to you attending any of our Cabin Crew Recruitment Processes would be borne / made by you.
For further information, please visit www.qatarairways.com

Što nudimo:

Mogućnosti za posloprimce:

Our Cabin Crew are based in Doha, the State of Qatar where we offer a competitive tax-free package inclusive hotel meal allowances, free furnished sharing accommodation, medical insurance and airline benefits. Career prospects and personal development opportunities are plenty in our dynamic and fast-paced environment.

OSTROWSKY.
23.09.2010., 09:34
Ljudi ja se vama divim !!!!

Ja neznam kako bi mogo otić u tako nepoznat kraj !!!

Može li mi neko reći kakvo je stanje dole sa košarkom, mlad sam i prepektivan, 16 godina, 205 cm, al' znate i samo kako to sve kod nas ide. . .

Dakle, jeste li upoznati sa košarkom u Katru ? Imali nekih klubova, kako doći u klub na probu i sl.

Hvala vam unaprijed :D

Ako si dobar, promijene ti odmah ime u Saeed :D
Mislim da su po meni te islamske zemlje bezveze za zivot.
Bio sam u UAE turisticki, ne znam, nije mi se svidjelo, gomila Indijaca, Filipinaca, mozda da je to neki super posao, otisao bih...

slammerinho
23.09.2010., 13:09
Naisao sam danas bas na jedan oglas u Qataru, mislite li da ovo ima smisla, s obzirom da se ne trazi nikakva strucna sprema, po meni to slici na izrabljivanje druge rase, nesto kao Indijci, Filipinci, Libanonci, pa i nama poslalo uvjete:D

Cabin Crew (m/f)
Oznaka oglasa: MojPosao - 64223

Kategorija:
Turizam i ugostiteljstvo
Druga kategorija:
Promet, transport, pomorstvo

Mjesto obavljanja posla:
Doha, QAT
Županija:
Inozemstvo
Promjene:
14.09.2010
Rok prijave:
01.10.2010

Poslodavac: Qatar Airways

Mjesto:
, QAT

Kontakt e-mail adresa:

Web:
www.qatarairways.com

Opis posla:

Looking to give your career wings? Welcome aboard!

Do you have an outgoing personality? Do you possess superior interpersonal skills?
Are you a team player?

If your answer is YES, then, this is your chance to reach for the skies with Qatar Airways, one of the world’s fastest growing 5 star airlines.

The airline industry is highly competitive and the service we provide is what differentiates us from our competitors. Our cabin crew has a stellar opportunity to influence our customers' perception of our airline, through their ability to provide personal and high standards of service.

This is a career opportunity to earn an excellent remuneration package, travel the world and be a flying ambassador for Qatar Airways.

We conduct OPEN DAYS frequently scheduled throughout the world. Our Open Days are interactive information sessions only and candidates can meet with our Cabin Crew Recruitment team, to learn more about our Cabin Crew lifestyle, package and living in Doha, Qatar.

Our Open Day starts at 9:00 a.m. sharp and will take up a large part of the day, depending on the number of candidates.

Candidates are required to personally present their resume together with passport and full-length photographs in business attire.

If you are selected at this stage, you will be invited to attend further interview processes over the next two days.

OPEN DAY: Zagreb, Croatia
Date: 02nd October 2010
Time: 9:00 a.m. sharp

Prilikom javljanja na oglas obavezno navedite sljedeću oznaku:
MojPosao - 64223

Što očekujemo:

Vrsta posla:
Određeno.
Potrebna stručna sprema:
Nije bitno.
Strani jezici (aktivno):
Engleski.

Vozačka dozvola:
Ne
Osnove rada na računalu:
Ne
Ostali uvjeti:

To be considered for this opportunity, you need to meet the following requirements:
- awillingness to relocate to Doha, Qatar
- an outgoing personality, good interpersonal skills and the ability to work in a multi-national team environment

We would also like to inform you that all expenses and arrangements related to you attending any of our Cabin Crew Recruitment Processes would be borne / made by you.
For further information, please visit www.qatarairways.com

Što nudimo:

Mogućnosti za posloprimce:

Our Cabin Crew are based in Doha, the State of Qatar where we offer a competitive tax-free package inclusive hotel meal allowances, free furnished sharing accommodation, medical insurance and airline benefits. Career prospects and personal development opportunities are plenty in our dynamic and fast-paced environment.

odmah da ti kažem - ne isplati se ići. moraš biti anatomski 100000000% savršen da bi te primili. Uz dužnu ispriku moderatorima ovog dijela foruma, administratorima, super moderatorima te ostatku foruma ali ovi su nacisti modernog doba. Da pojasnim, bilo je ovo več u Zagrebu i to negdje u 4 mjesecu. Da li su nekoga primili, ne bih znao

OSTROWSKY.
23.09.2010., 17:23
odmah da ti kažem - ne isplati se ići. moraš biti anatomski 100000000% savršen da bi te primili. Uz dužnu ispriku moderatorima ovog dijela foruma, administratorima, super moderatorima te ostatku foruma ali ovi su nacisti modernog doba. Da pojasnim, bilo je ovo več u Zagrebu i to negdje u 4 mjesecu. Da li su nekoga primili, ne bih znao

To je izgleda samo stjuard...to bezveze zasigurno, nema spavanja kako spada...:mig:

slammerinho
25.09.2010., 17:19
isto kao i ovo što sad slijedi - za cabin crew. znači na ovim prostorima nisu našli anatomski savršene ljude pa pokušavaju opet

BenSumatra
28.09.2010., 17:03
što znači anatomski savršen?
ja se planiram javiti.
dosta mi je zime i besparice :(

BenSumatra
28.09.2010., 17:04
i zna li itko koliko zarađuju te anatomski ispravne stjuardese

funkster
28.09.2010., 19:44
http://www.jutarnji.hr/posao-u-kataru-nasa-je-prilika-za-pocetak-novog--boljeg-zivota/820284/?pageNumber=1#page_1

slammerinho
28.09.2010., 20:07
ja kad sam bio tamo u četvrtom mjesecu bilo je riječi o 3000 dolara za prvih 2 mjeseca dok traje obuka. nakon toga je 3000 dolara + dnevnice i još ponešto.

anatomski savršen? mora imati doseg do 212 cm, mora biti mršav/a, odgovarajuće dužine kose, noktiju, ne smije nositi naočale (znači leće).....

ljudi, u subotu najavljuju moguču kišu. Ako je bude, ostanite doma, pustite si kakav film. ako je lijepo vrijeme, nađite se na kavi sa voljenom osobom, izađite u prirodu...... Ne gubite vrijeme na neke gluposti tj. na neostvareni san o parama i putovanjima.

(ako je ovo bilo neprilično, zamolio bih moderatora da mi ne briše post nego neka mi pošalje PM i kaže ako sam IPAK malo previše pretjerao)

smartboks
07.10.2010., 13:26
ja sam zainteresiran za Katar ili okolinu itaresirame posao tamo kome da se javim ili gdi mogu da pogledam za moje zanimanje moje ja zanimanje monter bravar i varioc co2 i elektro lučno hvala pozdarav:top:

dalmatinac18
11.10.2010., 19:51
Molim vas ako mi netko može reći što je sve potrebno pripremiti prije odlaska na rad u Katar.
Dobio sam posao u jednoj kompaniji i dolazim u Dohu za 20 dana.
Zanima me sta sve trebam u Hrvatskoj napraviti prije odlaska, odjave sa mirovinskog, socijalnog itd...

Hvala

edward 99
16.10.2010., 20:17
Interesuje me imali posla za fizioterapeute

Unaprijed hvala!!!!! :)

zj01
23.11.2010., 11:24
pročitao sam dosta toga na vašim postovima, a i javljao sam se i prošle godine sa razmišljanjima o selidbi u qatar... ponovno me to uhvatilo, pokušao sam u međuvremenu ovdje pokrenuti nešto svoje (dostava) ali nikako da se to pokrene a krediti samo stižu :-( Već sam spominjao da sam ja prometni tehničar i imam 15 godina iskustva rada u auto moto svijetu... Imao sam i svoj dućan i servis sa motorima i skuterima, a nakon toga sam pokrenuo brzu gradsku dostavu. Izgleda nema sreće za mene u ovoj državi jer nijedno se nije baš pokazalo, motori su još i išli nekako dok nije došla kriza. Spreman sam raditi i druge poslove pa čak se privremeno odvojiti i od drage i psa samo da nam postane bolje jednog dana... Ima li šanse za mene u qatru? Imam SSS ali 8 godina sam privatni poduzetnik pa su iskustva svakakva samo je pitanje pomaže li to u zapošljavanju tamo... nadam se korisnim informacijama, a možda me neko od vas koji ste tamo može i pogurnuti negdje na posao...:-) U Hrvatskoj šanse za pošteni rad koji ima uspijeh su rijetkost... samo muljanje, korupcija, lopovluk prolazi, a to ne znam

tony_islander
25.11.2010., 12:06
Pozdrav ljudi!! Imam ponudu za hospitaliy posao na Pearl-Qatar...Za united development company, tj. Hospitality Development Company....njihove pod firma....posla molbu na njihov sajt...onako vise iz "muke" zbog ove nase lipe svakodnevnice tu kod nas.. ;) ....i ljudi me zvali,i tako, kako to vec ide, telefonski interview i sve to sta se prolazi...Kao Head barthender....Nude mi smjestaj, prehranu, avionsku kartu, kartu doma za godisnji, 21 dan godisnjeg odmora...zdrastveno osiguranje sve placeno....Al sta da kazem, iman neku malu dozu straha...iman zavrsen fakultet, govorim tri strana jezika i dosta radnog iskustva u ugostiteljstvu (eto bar da se nesto isplati kad nece da te zaposle u struci ;) ))) na svim pozicijama, mislim da bi dolje ima dobru priliku za snac se i napredovat...hvala bogu, dobro znamo, da u Hrvatskoj to nemamo sanse nitko...;))
al sta da kazem, neman pojma nista o Qataru, jedino ovo sta san ove zadnje dvije sedmica "pronjusia" tu po internetu...Ako ima neko dolje od vas sa slicnim pozicijama, il sta zive dolje da mi kazu dali se to isplati...i kako zivot sad izgleda dolje...dal je moguce da me ovi za... i dal je sve to "tako lipo, ko sto izgleda"... puno vam hvala na odgovoru unaprid!!

angelina39
25.11.2010., 14:17
Pozdrav ljudi!! Imam ponudu za hospitaliy posao na Pearl-Qatar...Za united development company, tj. Hospitality Development Company....njihove pod firma....posla molbu na njihov sajt...onako vise iz "muke" zbog ove nase lipe svakodnevnice tu kod nas.. ;) ....i ljudi me zvali,i tako, kako to vec ide, telefonski interview i sve to sta se prolazi...Kao Head barthender....Nude mi smjestaj, prehranu, avionsku kartu, kartu doma za godisnji, 21 dan godisnjeg odmora...zdrastveno osiguranje sve placeno....Al sta da kazem, iman neku malu dozu straha...iman zavrsen fakultet, govorim tri strana jezika i dosta radnog iskustva u ugostiteljstvu (eto bar da se nesto isplati kad nece da te zaposle u struci ;) ))) na svim pozicijama, mislim da bi dolje ima dobru priliku za snac se i napredovat...hvala bogu, dobro znamo, da u Hrvatskoj to nemamo sanse nitko...;))
al sta da kazem, neman pojma nista o Qataru, jedino ovo sta san ove zadnje dvije sedmica "pronjusia" tu po internetu...Ako ima neko dolje od vas sa slicnim pozicijama, il sta zive dolje da mi kazu dali se to isplati...i kako zivot sad izgleda dolje...dal je moguce da me ovi za... i dal je sve to "tako lipo, ko sto izgleda"... puno vam hvala na odgovoru unaprid!!

imaš velike predispozicije da kao bjelac postaneš i menađer u tom ugostiteljskom objektu,mislim neki glavonja,..zato prihvati i ne boj se!!!!!!!!!!!

tony_islander
25.11.2010., 16:42
hvala na odgovoru angelina!! jel ti si ti vec dolje? Razmisljam stvarno da prihvatim ponudu, mislim da mogu vise izgubit ako ne provam. A kakva su mogucnosti dolje da dovedes zarucnicu. Jel to komplicirano? i dali bi ona mogla pronac zaposlenje kad dodje dolje? takodjer visoko obrazovana.

angelina39
25.11.2010., 21:33
bolje je oženi,..neće ti moć ući u zemlju kao zaručnica.

zj01
27.11.2010., 09:53
nitko da mi pomogne... šmrc... :) a ja bi tako u qatar... u bolji život (nadam se)

12bLolita
27.11.2010., 10:41
ja kad sam bio tamo u četvrtom mjesecu bilo je riječi o 3000 dolara za prvih 2 mjeseca dok traje obuka. nakon toga je 3000 dolara + dnevnice i još ponešto.

anatomski savršen? mora imati doseg do 212 cm, mora biti mršav/a, odgovarajuće dužine kose, noktiju, ne smije nositi naočale (znači leće).....

ljudi, u subotu najavljuju moguču kišu. Ako je bude, ostanite doma, pustite si kakav film. ako je lijepo vrijeme, nađite se na kavi sa voljenom osobom, izađite u prirodu...... Ne gubite vrijeme na neke gluposti tj. na neostvareni san o parama i putovanjima.

(ako je ovo bilo neprilično, zamolio bih moderatora da mi ne briše post nego neka mi pošalje PM i kaže ako sam IPAK malo previše pretjerao)

IPAK si malo pretjerao!

Bila ja prošle godine i prošla, međutim nisam se odlučila ići jer je bilo premalo novaca u pitanju.

Ne moraš biti nešto savršene građe, bitno je da nisi pretio ili anoreksičan, da kad staneš na prste i digneš ruke dođeš do luggage compartmenta, da si čist i uredan i slično.... Nije pravilo da moraš biti prelijep i slično. Žena koja je nama držala predavanje, neka Bugarka i nije baš nešto ni mršava ni lijepa, a radi kao stjuardesa već 7 godina za njih.

Uglavnom, stan ti je osiguran ali djevojke i muškarci su u odvojenim zgradama. Svaka zgrada ima security na ulazu i moraš se vratiti u stan do 3 ujutro.

Plaća je za svakoga cca $900 + prekovremeni sati. Negdje sam si čak bila i zapisala koliko se plaća po satu ali sam zaboravila (ah, bilo to prije godinu dana), ali znam da kad sam na koncu izračunala sve ispalo mi je da najviše što mogu zaraditi je $1200. Toliku plaću imam sada pa mi se ne isplati.

Ono što je super, odsjedaš u najboljim hotelima po svijetu i sada Quatar Aiways po novom leti u 80 zemalja diljem svijeta. Ali na duže (daleke, egzotične) destinacije obično idu iskusnije stjuardese i stjuardi dok bi ti radio Europske letove.

U svakom slučaju, mislim da je to dobra prilika za mlade ljude koji nikad nisu bili, živjeli vani. Idite, probajte. I da, ugovor se potpisuje na 2 godine.

Ne mogu se sad baš sjetiti svih detalja..... Nadam se da sam bar malo pomogla.

tony_islander
30.11.2010., 09:51
Ej ljudi jel neko od vas koji zivite dolje mozda bio u japanski restaurant "Megu" na Pearli. Jel neko mozda neko od vas radi u hospitality dolje i kakva je situacija s evropljanima u tom sektoru? Imam ponudu i trebao bi ako prihvatim otic dolje do kraja dvanaestog mijesca.....Hvala na pomoci

tony_islander
30.11.2010., 09:57
i ako mi netko moze pomoc oko troskova, ako bi sam uzeo stan koliki bi bili troskovi rente i ostalog...hvala!

istojano
01.12.2010., 06:02
i ako mi netko moze pomoc oko troskova, ako bi sam uzeo stan koliki bi bili troskovi rente i ostalog...hvala!

Bok tony! Na ovoj istoj temi par stranica prije imas sve odgovore vezane za troskove...pa cak i cijenu WC papira :lol::lol:

angelina39
02.12.2010., 23:04
katar dobio prvenstvo 2022.

http://www.youtube.com/watch?v=liGRlv6v9BY

bravo Qatar,...bit će puno posla,znači i zaposlenja!!!

manager25
06.12.2010., 08:02
hej, ljudi!!! pročitala sam sve postove i već sam se jako uživjela u sve ovo... naime, bačena mi je buba u uho, zašto muž i ja ne bi otišli živjeti u katar. ja bi sutra otišla što se mene tiče... :) ali nekako ne znam šta da mislim u vezi posla jer sam ja završila hotelijerstvo u opatiji prije godinu i pol i nemam radnog iskustva. ovdje mi se SVE gadi i toliko sam se razočarala da nemam volju za ništa. nema tko mi nije obećao posao, te u istri, te vamo, te tamo i na kraju NIŠTA... želim pobjeći glavom bez obzira iz ove žabokrečine. ali me muči to što nemam iskustva. moj muž je soboslikar. ima 7 god iskustva i stvarno je picajzla što se posla tiče. vjerujem da bi on našao nešto pošto sam shvatila da je doha jedno veliko gradilište. imaju neki ljudi iz moga grada što žive tamo i trebam se naći nekad s njima pa da vidim jel mi mogu kako pomoći. ja bi radila i kao sobarica, uopće nije upitno, samo da se maknem odavdje. pa bi samo molila komentar u vezi moje situacije s poslovnim neiskustvom... vjerujem da mi diploma baš previše ne znači bez iskustva... pozzz

tonkicca
08.12.2010., 11:19
pozdrav svima,
i ja kao i manager25 sam bez posla. Dubai, Doha, Abu Dabi... su mi zanimljivi gradovi, pogotovo zato što se tamo puno gradi, a ja sam dipl.ing.građevine. Mene interesira kako je tamo biti ženski inženjer, kolika je plaća, ako netko zna. Sve me više privlači ta opcija jer već neko vrijeme nemogu naći posao i naslušala sam se svakakvih obećanja. Isto tako moj muž zna sve raditi od keramike, kamena, pituranja, zidanja....Još imamo i dijete, kako bi to bilo za njega? Preko koga mogu otići tamo, mislim koje firme?

simon3
08.12.2010., 16:14
Ja sam pročitala cijelu ovu temu od početka do kraja. Guglam već danima u potrazi za odgovorima na bezbroj pitanja.

Na pr. svi Britanci na nekom britanskom sajtu iseljenika mrze Dohu, doslovce. Ali iz njihove perspektive nije ni čudo obzirom da je njima doma dobro; imaju poslove, divne kuće i život, onaj za kakvim mi ovdje čeznemo.

Zaključila sam da čovjek treba biti oprezan pri potpisivanju ugovora, jer je tamo stanovanje skupo, čitam i voće i povrće. Školovanje takođe, treba se izborit da firma plaća školovanje za djecu. A to mi je bitno buduči da imam dvoje. Ja sam po prirodi jako poduzetna osoba i jako mi je mrsko što muž treba ići prvi (tako su mi preporučili), jer mislim da bih ja našla bolji posao od njega. Ne znam je li moguće da ja neovisno o njemu dobijem vizu od nekog sponzora? Također doznajem da su letovi iz Dohe jako skupi, te da zemlju ne možeš napuštati bez potpisa poslodavca.

Pronašla sam nekoliko oglasa za Store managera, i željela bih odmah aplicirati putem interneta, ali nam je prijatelj savjetovao da idemo preko agencije i da će nas on preporučiti.

Građevinske i soboslikarske poslove obavljaju uglavnom Pakistanci i Indijci koliko sam shvatila, i mizerno su plaćeni. Nema smisla tamo ić radit kao građevinski radnik na +50.

Ja ću pokušati, i nadam se da ću izdržati nekoliko godina, a onda sa stečenim iskustvom mogu ići dalje ili se vratiti u Hr, tada ćemo već biti u Uniji i moći ću i drugdje tražiti posao.

Ali kako Britanci pljuju po Qataru...Da je mali, dosadan, nema se što raditi osim ići u Mall ili pustinju...Da je vrućina ubitačna, smještaj može biti svakakav, poslodavci lažu o beneficijama ukoliko nije riječ o vvelikoj internacionalnoj firmi tipa Shall..Ni sama ne znam što da mislim, ma ne bi me iskreno ni bilo briga da nemam djecu i da sam u dvadesetima. Ima li tamo hrvatska škola? Britanci kažu da je jako teško naći mjesto za školsko dijete, mora se čekati, a školovanje košta oko 30k. Je li to istina?

I još kažu da Doha zaostaje za Dubaiem nekih 30 tak godina.

angelina39
08.12.2010., 19:58
pozdrav svima,
i ja kao i manager25 sam bez posla. Dubai, Doha, Abu Dabi... su mi zanimljivi gradovi, pogotovo zato što se tamo puno gradi, a ja sam dipl.ing.građevine. Mene interesira kako je tamo biti ženski inženjer, kolika je plaća, ako netko zna. Sve me više privlači ta opcija jer već neko vrijeme nemogu naći posao i naslušala sam se svakakvih obećanja. Isto tako moj muž zna sve raditi od keramike, kamena, pituranja, zidanja....Još imamo i dijete, kako bi to bilo za njega? Preko koga mogu otići tamo, mislim koje firme?

hm,...ženski dipl.ing.građevine,.....mislim da Katar još nije dovoljno stasao za to,....moj muž radi na građevini,...safety manager i mislim da još nije vidio na gradilištu ženu(osim mene i još njih par supruga,kad bi dolazile po muževe ili kad bi im nešto tribalo donit),....teško,teško.....ali na nekom drugom poslu da,...kancelarija neke firme,recimo Behtel,oni su amerikaci,pa su samim tim i drugačije organizirani,njima se tolerira skoro pa sve,....hehehhe

probaj,šalji cv-ije,....na sve firme šta nađeš na Qatar job......

angelina39
08.12.2010., 20:02
Pronašla sam nekoliko oglasa za Store managera, i željela bih odmah aplicirati putem interneta, ali nam je prijatelj savjetovao da idemo preko agencije i da će nas on preporučiti. Građevinske i soboslikarske poslove obavljaju uglavnom Pakistanci i Indijci koliko sam shvatila, i mizerno su plaćeni.

ma kakva hr.škola???ima katolička crkva,to je najbliže nama,..ali zato su tu engl.,američke, franc. škole,..kao i sve arapske,....
i preko koje to agencije se odavde ide???koja je to,ja nikad čula.:ne zna::confused:

zj01
09.12.2010., 08:57
Hej ljudiiii!!! nikako da dobijem neki odgovor ali nema veze, valjda bi bio isti kao na svih skoro 30 stranica ove teme :)... Imam samo sss ali u auto i moto industriji sam 18 godina... radio na početku kao dostavljač, pa prodavač vozila, pa voditelj prodaje, pa voditelj prodaje rezervnih dijelova, pa voditelj postprodaje do direktora postprodaje... nakon toga u drugoj firmi generalni direktor sa svim funkcijama organizacije, od prodaje, postprodaje, financija, marketinga...itd ima li šanse sa SSS sa puno iskustva na voditeljskim i direktorskim pozicijama nešto pronaći od posla tamo? Poslao sam već svoj cv na više strana, ali ipak pitam... Neke dobre stranice ili firme gdje bi se mogao javiti, pomozite malo...:)

simon3
09.12.2010., 12:22
ma kakva hr.škola???ima katolička crkva,to je najbliže nama,..ali zato su tu engl.,američke, franc. škole,..kao i sve arapske,....
i preko koje to agencije se odavde ide???koja je to,ja nikad čula.:ne zna::confused:

Qatar recrutiment agencies,ima ih puno, jedne od njih ima agent u Splitu, nikako da više dođem mu do broja, ali ima, ovaj naš poznanik i nekoliko njih su otišli tako.

Pa on mi je i rekao da ima hrvatska škola, ja nemam pojma:ne zna: Primijetila sam da dolje ima reklama selectio.hr.ajde, pogledajte dolje, na dnu stranice ima link.

simon3
09.12.2010., 12:26
Hej ljudiiii!!! nikako da dobijem neki odgovor ali nema veze, valjda bi bio isti kao na svih skoro 30 stranica ove teme :)... Imam samo sss ali u auto i moto industriji sam 18 godina... radio na početku kao dostavljač, pa prodavač vozila, pa voditelj prodaje, pa voditelj prodaje rezervnih dijelova, pa voditelj postprodaje do direktora postprodaje... nakon toga u drugoj firmi generalni direktor sa svim funkcijama organizacije, od prodaje, postprodaje, financija, marketinga...itd ima li šanse sa SSS sa puno iskustva na voditeljskim i direktorskim pozicijama nešto pronaći od posla tamo? Poslao sam već svoj cv na više strana, ali ipak pitam... Neke dobre stranice ili firme gdje bi se mogao javiti, pomozite malo...:)

Meni se čini da imaš šanse, pa i sama sam u sličnoj poziciji. primijetila sam da sve ovisi o firmi, za neka mjesta naglase potrebnu stručnu spremu, za neka ne, kao i nacionalnost. Ja pretpostavljam da u startu nećeš dobiti odmah posao ne znam, direktora ali ono što mene privlači tamo jest upravo mogućost napredovanja...

istojano
09.12.2010., 12:55
Ja pretpostavljam da u startu nećeš dobiti odmah posao ne znam, direktora ali ono što mene privlači tamo jest upravo mogućost napredovanja...

...nisam bas siguran odakle ti ovakve informacije. Na bliskom istoku nema napradovanja...kad jednom dodjes i ako ostanes 5 godina u istoj firmi placa ti je stalno ista....

napredovat se moze jedino ako mijenjas firme...

zj01
09.12.2010., 15:17
stvarno se nadam da ima šanse za mene... nije bitno direktorsko mjesto, bitno da nađem posao od kojeg mogu normalno živjeti, a u sebe ipak dovoljno vjerujem da se mogu probijati... strah me samo te moje stručne spreme, da ih to ne odbija... može li još par linkova gdje ima ponuda posla? bayt sam posjetio kao i ostale linkove koji su dani u postovima ovdje... Ako neko tamo zna neku firmu da treba zaposlenike neka pošalje i nazive firmi da im se direktno javim... HVALAAAA na svim pomoćima...

angelina39
09.12.2010., 18:33
Qatar recrutiment agencies,ima ih puno, jedne od njih ima agent u Splitu, nikako da više dođem mu do broja, ali ima, ovaj naš poznanik i nekoliko njih su otišli tako.

Pa on mi je i rekao da ima hrvatska škola, ja nemam pojma:ne zna: Primijetila sam da dolje ima reklama selectio.hr.ajde, pogledajte dolje, na dnu stranice ima link.

ma nema draga,...viruj mi,osim ako to nije onaj Toula,...ili neke face koje znam,pa tu glumataju neku agenciju,..ali nema draga nikakv agent za katar u splitu,viruj mi...osim,kažem ti neki koji to ko nešto radi,.....znam ti ja sve njih iz splita tamo doli,....:confused:

angelina39
09.12.2010., 18:37

alo,jel ti mene čuješ,nema hrvatska škola,..stavi taj link,ne znam o čemu govoriš....
ali naše škole NEMA,.......Simon3 javi mi se na pm,...napiši mi tamo!

angelina39
09.12.2010., 18:44
hr.connect.com@gmail.com .......ako recimo misliš na ovo hr u nekim ovakvim naslovima to znači HIRING,...a ne hrvatska,..inače bi bilo CRO.....

stavi link te stranice,....

zmrljko
20.12.2010., 08:03
Geoprojekt d.o.o. traži dipl.inženjere građevine za rad u Kataru, ima li nekih informacija o toj firmi.Da li već rade dolje ili je neki novi projekt.Molim komentare (ma kakvi god bili), hvala

angelina39
20.12.2010., 13:38
http://www.hrt.hr/index.php?id=471&tx_ttnews%5Btt_news%5D=95783&tx_ttnews%5BbackPid%5D=471&cHash=6245d36f2c
http://www.nacional.hr/clanak/13770/uvjeravam-arape-da-je-hrvatska-moda-bolja-od-talijanske
http://www.barkun.hr/index.php/2009102529622/Gospodarstvo/Katar-zainteresiran-za-ulaganje-u-hrvatski-turizam-i-graditeljstvo.html

zmrljko
21.12.2010., 01:43
http://www.hrt.hr/index.php?id=471&tx_ttnews%5Btt_news%5D=95783&tx_ttnews%5BbackPid%5D=471&cHash=6245d36f2c
http://www.nacional.hr/clanak/13770/uvjeravam-arape-da-je-hrvatska-moda-bolja-od-talijanske
http://www.barkun.hr/index.php/2009102529622/Gospodarstvo/Katar-zainteresiran-za-ulaganje-u-hrvatski-turizam-i-graditeljstvo.html

"anđo39" tvoja bolja polovica je građevinac ako se ne varam aj nek proba odigrat neki konkretan posao, on zna bolje kad je tamo gdje traže i kakve su firme (da nisu pred bankrotom :)) Hvala

Stefo_
22.12.2010., 11:18
Pozdrav ekipi na forumu.
Evo već nekoliko mjeseci se bavim istraživanjem teme Katra i bliskog istoka općenito, a sve u cilju bolje budućnosti :) pa evo da se malo uključim sa nekim svojim razmišljanjima i problemima. Pročešljao sam cijeli forum, nakupio se linkova, napisao CV, postao ga na par stranica, redovito se prijavljujem na nove poslove, itd. E sad me zanima nekoliko stvari pa ako mi možete odgovoriti na njih bio bih iznimno zahvalan.
Ukoliko ste išli ovim putem traženja posla, jeste ga dugo čekali?
Postoji li neki drugi način dobijanja posla (nešto tipa preporuke ili veze preko nekoga ko je već dolje)?
Obzirom da sam se bazirao na Katar, zanima me kakva je situacija u okolici (prvenstveno mislim na Bahrain i UAE)? Da li se isplati proširiti potragu i na to područje?
Koliko ste najčešće razdvojeni od obitelji kad odete prvi put dolje?

Toliko za sad.

istojano
22.12.2010., 22:32
Ukoliko ste išli ovim putem traženja posla, jeste ga dugo čekali?
Postoji li neki drugi način dobijanja posla (nešto tipa preporuke ili veze preko nekoga ko je već dolje)?
Obzirom da sam se bazirao na Katar, zanima me kakva je situacija u okolici (prvenstveno mislim na Bahrain i UAE)? Da li se isplati proširiti potragu i na to područje?
Koliko ste najčešće razdvojeni od obitelji kad odete prvi put dolje?

Toliko za sad.

Ja sam na isti nacin trazio posao i trebalo je tocno 4 mjeseca...oko 01.07 - 01.11....

nakon krize troskovi zivota u svim GCC zemljama su se prilicno izjednacili a i place su uglavnom iste tako da bih ti preporucio da trazis poslove u Kuvajtu,UAE,qatar,bahrain i Saudija....

Nadobudan
24.12.2010., 08:45
Sredinom ili krajem veljaće bi trebao završiti za Knaufrea. Imam iskustva, ali nisam dosad imao papir. Jel postoji netko da mi može pomoć oko zaposlenja u inozemstvu!?

chipsy666
29.12.2010., 14:22
imam samo 17 godina i 3. sam razred srednje škole... nezanima me baš život u lijepoj našoj več imam plan u ameriku ili katar... prvenstveno bih u ameriku zbog jezika ali katar mi se isto sviđa... znam da je daleko ali ima li tko kakvo rješenje za odseliti se negdje i nači posao... molim vas vi imate iskustva i želio bih da mi se snovi ostvare... htio bih lijepo živjeti...
kako najlakše nači posao u inozemstvu i kako dobiti vizu?

simon3
29.12.2010., 15:52
imam samo 17 godina i 3. sam razred srednje škole... nezanima me baš život u lijepoj našoj več imam plan u ameriku ili katar... prvenstveno bih u ameriku zbog jezika ali katar mi se isto sviđa... znam da je daleko ali ima li tko kakvo rješenje za odseliti se negdje i nači posao... molim vas vi imate iskustva i želio bih da mi se snovi ostvare... htio bih lijepo živjeti...
kako najlakše nači posao u inozemstvu i kako dobiti vizu?

Sunce drago, završi fakultet!

Potrudi se, nije to tako teško. U času dok ga završiš, Hrvatska će najvjerojatnije biti u EU i moći ćeš aplicirati za posao i drugdje u Evropi. I budeš li i dalje to želio, iz EU ćeš onda lako otići za Katar za dobru plaću.

UČI!:top:

chipsy666
30.12.2010., 10:08
Sunce drago, završi fakultet!

Potrudi se, nije to tako teško. U času dok ga završiš, Hrvatska će najvjerojatnije biti u EU i moći ćeš aplicirati za posao i drugdje u Evropi. I budeš li i dalje to želio, iz EU ćeš onda lako otići za Katar za dobru plaću.

UČI!:top:

mislio sam u ameriku na fax... al to su samo želje... arhitektura me zanima... tu i je problem jer su svugdje potrebni fakulteti :\ pa kud je ovaj vijet otišao ??:rofl:

simon3
30.12.2010., 13:12
mislio sam u ameriku na fax... al to su samo želje... arhitektura me zanima... tu i je problem jer su svugdje potrebni fakulteti :\ pa kud je ovaj vijet otišao ??:rofl:

Za američki fax ti treba stipendija, a i to se može srediti ukoliko si dobar učenik i govoriš dobro engleski.
Mislim da ti za to nema potrebe. I ovdje možeš upisati građevinu napr.,i na njoj imaš puno smjerova, mislim da ti ona pruža puno veće mogućnosti za posao od arhitekture.
A čuj, žive ljudi i sa srednjom, samo uglavnom puno skromnije i brže im strada kičma:D

angelina39
30.12.2010., 19:37

pa što onda pitaš za Katar??

chipsy666
31.12.2010., 13:29
pa što onda pitaš za Katar??

pa ima i u katru fakulteta :D
prvenstveno bih tamo želio živjeti jer me fasciniraju zgrade al u katru je isto lijepo... i ajmo reči život je smireniji to mu je +...
ugl kako nabaviti vizu... treba nači posao tamo... to je retard... bilo bi bolje da sam kupiš kartu i odeš :D

angelina39
01.01.2011., 20:11
pa ima i u katru fakulteta :D
prvenstveno bih tamo želio živjeti jer me fasciniraju zgrade al u katru je isto lijepo... i ajmo reči život je smireniji to mu je +...
ugl kako nabaviti vizu... treba nači posao tamo... to je retard... bilo bi bolje da sam kupiš kartu i odeš :D

jel ti ovo sam sebi govoriš????:D

zj01
03.01.2011., 10:13
Ja sam na isti nacin trazio posao i trebalo je tocno 4 mjeseca...oko 01.07 - 01.11....

nakon krize troskovi zivota u svim GCC zemljama su se prilicno izjednacili a i place su uglavnom iste tako da bih ti preporucio da trazis poslove u Kuvajtu,UAE,qatar,bahrain i Saudija....

4 mjeseca si tražio? ajde pošalji neke stranice preko kojih si tražio pa da mi malo olakšaš... Preko kojih stranica je najbolje tražiti? Na nekima sam se već ulogirao ali možda postoje još neke za koje ne znam pa bi pomoć dobro došla...

Tražim posao u auto moto industriji pošto imam 16 g iskustva, od dostavljača do direktora sam sve prošao... ima li šanse pronaći u tom poslu mjesta za europljane tj. mene?

Stefo_
04.01.2011., 13:26
[QUOTE=zj01;30861193]4 mjeseca si tražio? ajde pošalji neke stranice preko kojih si tražio pa da mi malo olakšaš... Preko kojih stranica je najbolje tražiti? Na nekima sam se već ulogirao ali možda postoje još neke za koje ne znam pa bi pomoć dobro došla...

evo nekoliko sajtova gdje ja tražim:
www.bayt.com
www.gulftalent.com
www.monstergulf.com
www.naukrigulf.com

to ti je manje-više to jer sve ostalo što sam iskopao mi se čini puno neprofesionalnije od navedenih. čak se i na ovim sajtovima često pojavljuju isti oglasi. postoji ti još jedna opcija (koju barem ja koristim), a to je da ideš direktno po webovima firmi iz tvoje branše i tamo postaš CV. skoro svaka firma na čijoj stranici sam bio imaju nekakav oblik za "job application".
ako još nešto nađem, javit ću.

do tad, sretno!:top:

champo
08.01.2011., 09:49
Pozdrav svima!
U mirovini sam, što znači gdje god idem to je rad na crno! Interesira me da mi netko o tome nešto kaže i da savjet !?
Znam i volio bih raditi s konjima na nekoj ergeli kojih tamo ima podosta!
U RH je stanje očajno pa eto...
Ljudi pomagajte !!!

Perozzz
10.01.2011., 18:26
Za one koji su bili tu i fali im Qatar... (prvenstveno Angelina i slicni fanovi)

you have been too long in Qatar when:

you feel alienated when you don't see anyone driving with their left leg on dashboard
Getting a license is more difficult than getting a car
A goat in the back of a landcruiser doesn't seem odd.
you can't function without a maid, cook, driver, gardener, nanny etc!!!
pretend drinking a beer but holding a bottle of barbican
start checking underneath the car for sleeping locals before you drive off.
You haggle the prices in IKEA
You honk outside your local shop awaiting someone to serve you
You rush out to buy a space heater when the weather drops below 20 degrees.
You stand there waiting for someone to pack you bags in the shop
You think a land cruiser is a medium sized SUV.
You don't feel comfortable in bars that aren't in 5 star hotels.
you feel like you are a drug lord when you have bottle of alcohol in your car.
You walk round in the Europe holding hands with men
You think carpet should be hung on the wall and not on the floor.
You think 30 degrees is a lovely weather.

skinuo sa http://www.qatarliving.com/node/12258

angelina39
10.01.2011., 21:41
jel ja ovo dobro vidim :eek:
nek me ne'ko uštipne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! please,please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PEROZZZ se javio :s

vidin ja da ja falin tamo!!!!
al,...nothing yet!!!!! :(

O my God!!!!!
pa ljudi moji,jeste vi živi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

angelina39
27.01.2011., 13:35
http://www.index.hr/sport/clanak/katar-rijesio-i-rukometno-sp-/535158.aspx

još jedno prvenstvo,...go Qatar!

mentalny
27.01.2011., 14:24
Qatar Airways yeah!!

angelina39
27.01.2011., 18:32
Qatar Airways yeah!!

evo su ti upravo otvoreni dani Qatara airwaysa u Zagrebu......prijavi se za stjuarta,...možda te i prime :mig:

mentalny
27.01.2011., 18:35
ma jel stvarno? wuhuuu!!

angelina39
27.01.2011., 19:20
ma jel stvarno? wuhuuu!!

eto prijavi se,.....možda ti uleti,....traže mlade,nadobudne muškiće heheheh

mentalny
27.01.2011., 22:31
eto prijavi se,.....možda ti uleti,....traže mlade,nadobudne muškiće heheheh

taj sam!!!:top:

edit: ma di cu, prijavit ce se 500 ljudi, a di je to uopce mislim ja nemogu evo nac nista o tome moga bi barem otic na to da vidim kako je?

angelina39
28.01.2011., 08:07
http://www.qatarairways.com/global/en/cabincrew-dates.html

evo ti link!!!
imaš raspored..........:)

Recruitment Campaign in Zagreb, Croatia
Open Day: 29 January 2011 09:00AM
Kneza Borne 2, 10000 Zagreb, Croatia

mentalny
28.01.2011., 14:26
neda mi se cv pisat a i neman sta stavit u njega hHAHAHA al da bi bilo zabavno otic ,bi!

trustno1
30.01.2011., 17:49
neda mi se cv pisat a i neman sta stavit u njega hHAHAHA al da bi bilo zabavno otic ,bi!
neda ti se CV pisat??:lol::lol:
pa kaj ti se onda da?? bez CV-a nebres ovih dana dobit posao niti za
cistaca, a tebi se neda CV pisat.. tipicno lijeno-balkanski (ili si mozda dalmatinac?? oni su inace malo sporiji) LOL
nemam rijeci..:rolleyes:

angelina39
31.01.2011., 14:25
jednom moraš počet slat cv-ije,....neovisno o tome šta u njemu ima,....šta prije počneš više ćeš imat šta stavit,...:D

Anoo
02.02.2011., 08:14
Evo ekipi za automasko pravljenje cv-a..

http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/vernav/Europass+Documents/Europass+CV.csp

Ima li tko iskustva kako se djeca prilagodjavaju s obzirom da je drugo jezicno podrucje?

S.B.Cro
03.02.2011., 11:01
Tražim ekipu koja je bila na edukaciji u BKD-u Koprivnica,za posao montera u Qataru da mi se jave! Javite se na PM! :)

poki64
18.02.2011., 12:28
jedan dio ljudi je već u qataru, a dio čeka vize koje baš i ne stižu prebrzo

linqua5
20.02.2011., 14:08
pročitao sam da u Qatru nema poreza na dohodak....isto kao i u Bahrainu...jel mi može netko to potvrditi, tko radi tamo i upoznat je...
Hvala...

i da....jeli tamo vruće...kako se podnose klima uređaji npr. u uredima?

istojano
20.02.2011., 20:11
pročitao sam da u Qatru nema poreza na dohodak....isto kao i u Bahrainu...jel mi može netko to potvrditi, tko radi tamo i upoznat je...
Hvala...

i da....jeli tamo vruće...kako se podnose klima uređaji npr. u uredima?

nema nikakvih poreza ili davanja na placu, brutto=netto. Klima uredjaji su podnosljivi ako ti to nesto znaci...temp obicno stave na 19 pa se ponekad i smrzavam i pokusavam izbjeci direktnan zrak koji izlazi iz klime...ovdje su ti klime uglavnom centralne za cijelu zgradu...to znaci da nisu direktno u sobi u kojoj radis vec se zrak tunelima dovodi i ispusta kroz odvode...gledaj da sjednes malo dalje od dovoda hladnog zraka i nece biti problema.

Stefo_
27.02.2011., 17:17
Može li mi tko reći kakva je trenutna situacija u Saud. Arabiji? Ostvario sam početne kontakte za posao, ali nekako mi je SA zadnja opcija od svih drugih zemalja u zaljevu jer sam dobio dojam kako je ona najzatvorenija od svih i ne baš gostoljubiva. Sad još ako se uzmu u obzir svi ovi nemiri na bliskom ist. zadnjih dana, hmm:confused:? Ne znam jesu li to predrasude ili krive informacije pa ako netko zna iz prve ruke, molio bih da napiše koju.

istojano
28.02.2011., 04:17
Može li mi tko reći kakva je trenutna situacija u Saud. Arabiji? Ostvario sam početne kontakte za posao, ali nekako mi je SA zadnja opcija od svih drugih zemalja u zaljevu jer sam dobio dojam kako je ona najzatvorenija od svih i ne baš gostoljubiva. Sad još ako se uzmu u obzir svi ovi nemiri na bliskom ist. zadnjih dana, hmm:confused:? Ne znam jesu li to predrasude ili krive informacije pa ako netko zna iz prve ruke, molio bih da napiše koju.

Trenutno sam u Qatru (Doha) a inace zivim i radim u Kuvajtu. Imam prijatelje u SA...to je definitivno najzatvorenija zemlja na bliskom istoku....kralj se nedavno vratio i podijelio narodu 35 milijardi USD u obliku razlicitih beneficija (svima koji skoluju djecu u USA ili UK ce platit fakultete itd...).

Europljani/stranci zive u zatvorenim "compaundima" (naseljima) i nemozes uopce rentat stan u gradu ako nisi arapin. Problem je sto su cijene stanova u tim compaundima dosta visoke....oko 3000 USD / mjesecno pa na vise.

Ako dodjes sa suprugom ona nece moci vozit auto i opcenito nigdje ne smije ici sama bez tebe (muska pratnja obavezna) i mora imati pokrivenu kosu (minilano marama na glavi)... Mislim da su trenutno najbolje opcije Abu Dhabi i Qatar....obje drzavice imaju lovu (nafta/plin) i strasno puno se gradi i razvija....

linqua5
02.03.2011., 10:34
istojano, pošto si upoznat sa stanjem u kuwaitu i qatru (ali više me zanima qatar)...da li može reći da li je npr. dozvoljeno hodanje sa njihovim državljankama, odnosno brak? i čuo sam da se tamo ne pije alkohol....znači, da li uopće nema klubova ili o čemu je zapravo riječ?

hvala unaprijed

tikica983
23.03.2011., 08:26
Moze li mi ko reci da li se u Katru-Doha moze ziveti sa 2500 $ mesecno? Stan, hrana i medicinsko osiguranje su placeni. Sestra ima ponudu da ide, i pokusavamo se malo raspitati, samo lose ide...bas nikoga nemamo tamo. A brzo mora odgovoriti da li prihvata posao.

istojano
24.03.2011., 17:57
Moze li mi ko reci da li se u Katru-Doha moze ziveti sa 2500 $ mesecno? Stan, hrana i medicinsko osiguranje su placeni. Sestra ima ponudu da ide, i pokusavamo se malo raspitati, samo lose ide...bas nikoga nemamo tamo. A brzo mora odgovoriti da li prihvata posao.

S tim novcima se moze zivjeti bilo gdje...imas pregled troskova na ovom thredu pa pogledaj...ako ima stan i hranu pokriveno onda joj od 2500 USD moze ostat mjesecno 1500 USD bez problema....

Stefo_
08.04.2011., 09:43
Obzirom da se moja potraga za poslom u Zaljevu dobrano odužila imam jedno pitanje za iskusne. Ima li smisla da povećamo šanse pa da i moja žena krene tražiti posao? Inače ona je po struci pravnik i novinar, trenutno radi u odvjetništvu.

arleta6
09.04.2011., 21:34
Angelina, ako imaš vremena za par pitanja na PM? Hvala

unknown caller
11.04.2011., 13:06
Ima li netko informaciju koliko košta liječnički pregled za Qatar Airways? Čekam njihov odgovor za posao stjuardese pa me zanima koliko bih trebala odvojiti novca ako me prime.... tnx :)

angelina39
12.04.2011., 14:21
Angelina, ako imaš vremena za par pitanja na PM? Hvala

samo pitaj,.pošalji na pm,...:)

Nis
28.04.2011., 23:53
Pozdrav svima!

Danas sam dobio ponudu za rad u jednom Katarskom hotelu, Oryx Rotana kao Front desk agent. Naime, konkurisao sam kod njih kao Logistic manager (posao koji trenutno radim, a pre njega sam radio nekoliko godina Sales i Logistic), a oni mi ponudili ovo. E sad, uslovi nisu losi, medjutim, plata je smesno mala, dva puta sam proveravao da nije rec o stamparskoj gresci, nude mi 1300 QAR ili kad se preracuna oko 244 eura sto je cetiri puta manje od onog sto primam ovde. Ostali detalji ponude su:

Would you consider Front Office agent position with the following package:

Competitive Tax-Free Basic Salary 1300 QTR

Accommodation

Transportation

Meals

Uniforms

Medical & Life Insurance

2 Years Airline Ticket & Annual Vacation Entitlement

Service Charge

Rotana Employee Discount Scheme

Relocation & Visa Costs

Language allowance

Working hours 48 per week, 6 days in week.

Ja kapiram, ono , pocetna je pozicija i obecavaju mi da jako brzo moze da se napreduje ali 240 eura je zezanje... Ima li neko iskustva na slicnim poslovima (koliko mesecno izadje ova stavka "Service Charge"? ) i ima li neko iskustva u menjanju posla na licu mesta ukoliko se nadje bolja ponuda? Ne znam sta da radim, niti mi je da odbijem, jer mi se bas menja sredina na nekoliko godina, ubi me vise ovaj nas balkan, to je i glavni razlog zbog kog trazim posao preko, a niti mi je da prihvatim jer ce sa ovom platom to pretvoriti u jedno dugo studensko letovanje, a tu fazu sam odavno prosao...

Hvala unapred na svim savetima i misljenjima!

istojano
29.04.2011., 08:36
Pozdrav svima!

Danas sam dobio ponudu za rad u jednom Katarskom hotelu, Oryx Rotana kao Front desk agent. Naime, konkurisao sam kod njih kao Logistic manager (posao koji trenutno radim, a pre njega sam radio nekoliko godina Sales i Logistic), a oni mi ponudili ovo. E sad, uslovi nisu losi, medjutim, plata je smesno mala, dva puta sam proveravao da nije rec o stamparskoj gresci, nude mi 1300 QAR ili kad se preracuna oko 244 eura sto je cetiri puta manje od onog sto primam ovde. Ostali detalji ponude su:

Accommodation

Transportation

Meals

Uniforms

Medical & Life Insurance

Service Charge

Relocation & Visa Costs

Language allowance

Ja kapiram, ono , pocetna je pozicija i obecavaju mi da jako brzo moze da se napreduje ali 240 eura je zezanje... Ima li neko iskustva na slicnim poslovima (koliko mesecno izadje ova stavka "Service Charge"? ) i ima li neko iskustva u menjanju posla na licu mesta ukoliko se nadje bolja ponuda? Ne znam sta da radim, niti mi je da odbijem, jer mi se bas menja sredina na nekoliko godina, ubi me vise ovaj nas balkan, to je i glavni razlog zbog kog trazim posao preko, a niti mi je da prihvatim jer ce sa ovom platom to pretvoriti u jedno dugo studensko letovanje, a tu fazu sam odavno prosao...

Ovo ti je katastrofa i nemoj uopce gubit vrijeme razmisljajuc....odmah prekrizi i odbi.

Za normalan zivot ti treba oko 1500 eura mjesecno ako imas smjestaj (auto,hrana,klopanje u restoranima). Smjestaj koji ti nude je vjerovatno da dijelis sobu s njih 3-4 ili minimalno s jos jednom osobom iz Bangladesa,Sri Lanke,Indije ili Philipina).

Normalan (pristojan) jednosoban stan ti je oko 5000-6000 QR mjesecno +rezije. Ako ces kupit neki srednji auto racunaj na ratu od 1000 QR mjesecno na 5 godina. Ali s takvom placom neces moci dobit nigdje nikakav kredit a nisam siguran ni hoces li uopce moci otvorit racun u banci.....Mastercard/American mozes zaboravit.

Ovaj transportain koji ti nude ce ti biti kombi u kojem ces se gurat sa jos 10-15 Indijaca,Srilankana,Filipinaca etc....ubit ces se nakon 2 dana...ozbiljno mislim....

Avionsku kartu ces dobit placenu tek nakon sto napunis pune 2 godine rada ovdje....znaci neces moci ici kuci prije osim ako si sam ne platis kartu....s tom placom ces biti gladan....price o napredovanju mozes zaboravit....mijenjanje poslodavca/firme kad si vec ovdje je gotovo nemoguca misija...zavisi od vrte radne vize koju dobijes ali prilicno sam siguran da ce ti napraviti "nontransferable vizu" pa neces moci mijenjat firmu....

Cisto da ti napravim ilustraciju...diplomirani inzinjeri ovdje rade za 700 QR DNEVNO + bonusi,dnevnice,naknada za smjestaj oko 9000 QR mjesecno, + naknada za auto oko 2000 QR mjesecno + 25 radnih dana godisnji + 1 avionska karta placena godisnje....neznam nikog tko ima ukupna primanja manje od 25 000 QR mjesecno sve skupa a vecina ima i vise....

Nis
29.04.2011., 10:28
Hvala ti druze na brzom odgovoru,

mijenjanje poslodavca/firme kad si vec ovdje je gotovo nemoguca misija...zavisi od vrte radne vize koju dobijes ali prilicno sam siguran da ce ti napraviti "nontransferable vizu" pa neces moci mijenjat firmu....

Ovo je vrlo korisna informacija.

Ako znas neki link koji je trenutno aktuelan (procitao sam celi forum ali su prethodni postovi prilicno stari) na kome bih mogao da potrazim/apliciram za posao u Sales/logistics department (vec nekoliko godina radim taj posao za najvece regionalne firme) bio bih ti veoma zahvalan. Ne mora Katar, bilo gde na Bliskom istoku gde je engleski oficijelni jezik...

arleta6
07.05.2011., 20:05
Molim informaciju, kakva je trenutno situacija (posao) u Kuvajtu, ima li koga trenutno dolje?

istojano
08.05.2011., 07:28
Molim informaciju, kakva je trenutno situacija (posao) u Kuvajtu, ima li koga trenutno dolje?

javi mi se na PM sa pitanjima sto te tocno zanima...nisi napisala koja struka itd....

happygoose
08.05.2011., 07:51
Pozdrav svima!

Accommodation

Transportation

Meals

Uniforms

Medical & Life Insurance

Service Charge

Relocation & Visa Costs

Language allowance

ovo vishe slichi na ponudu filipinskom osoblju, zato te placa i buni...

happygoose
08.05.2011., 07:53
Hvala ti druze na brzom odgovoru,

Ovo je vrlo korisna informacija.

Ako znas neki link koji je trenutno aktuelan (procitao sam celi forum ali su prethodni postovi prilicno stari) na kome bih mogao da potrazim/apliciram za posao u Sales/logistics department (vec nekoliko godina radim taj posao za najvece regionalne firme) bio bih ti veoma zahvalan. Ne mora Katar, bilo gde na Bliskom istoku gde je engleski oficijelni jezik...

ako zelish mjenjati vizu/poslodavca, gledaj da madjesh posao u Dubaiju...ovdje su pocheli mjenjati i promjenili su zakone koji se tichu viznih transfera...pod odredjenim uvjetima.(mora se raditi minimalno mislim godinu ili dvije za istog poslodavca).

istojano
08.05.2011., 18:36
ako zelish mjenjati vizu/poslodavca, gledaj da madjesh posao u Dubaiju...ovdje su pocheli mjenjati i promjenili su zakone koji se tichu viznih transfera...pod odredjenim uvjetima.(mora se raditi minimalno mislim godinu ili dvije za istog poslodavca).

ista stvar je ovdje u kuvajtu...vec su donijeli zakon prema koje ce ukinuti sponzorstvo....drzava ce pruzet brigu o sponzorstvu a mi sami cemo morat prilikom apliciranja za residence donijeti ugovor od firme da imamo posao....kroz mjesec-dva ce se pocet primjenjivat...ali neznam sve uvjete niti profesije na koje ce se u pocetku zakon primjenjivat...

draaya19
10.05.2011., 13:16
sta ima htjeo sam pitati za poslove u kataru...preko kojih firmi je najbolje otici tamo te koji su poslovi koje najcesce traze...bilo kakve informacije su dobro dosle ...:D

elf_dalmatae
10.05.2011., 13:40
Pozdrav svima od padobranca - ima itko kontakt mail od Qatar Gas HR departmenta? :s :zubo:

istojano
10.05.2011., 14:22
Pozdrav svima od padobranca - ima itko kontakt mail od Qatar Gas HR departmenta? :s :zubo:

trebalo bi pisati na njihovoj web stranici...

elf_dalmatae
11.05.2011., 21:08
trebalo bi pisati na njihovoj web stranici...

Naglasak na 'trebalo bi'... primjetio sam da sve te jace firme (a ovih dana sam hrupu stranica otvorio i job aplikacija poslao) uopce nemaju
kontakt mail, nego samo telefon, a ako i imaju, to je onda mail adresa u stilu:

info@britishpetrolblabla (primjer) ili pak onaj 'built in' mail sustav... takvih mejlova dnevno dobijaju na tone, to nitko ne cita.

Ja bi direkt mail od kadrovske, kuiš? :zubo: Ono, Abdul.islami@qatargas.com
maj frend, maj frend, maj dier frend... ;)

gaf
28.05.2011., 09:44
dobri dan

zavrsio sam gradevinu fakultet 3 godine , nemam iskustva, isha bi u katar jer ima ko kakvu preporuku il sta i kako doc dole

hvala

elektrodaIvan
13.07.2011., 16:59
Ovako dobio sam posao preko Hr firme u Dohi riječ je o nekim elektro radovima i 15.7. tj za 2 dana sam trebao već biti tamo ali kako je firma u zadnji tren pokupila papire od svih radnika i podnijela zahtijev za izdavanje vize trenutno se još čeka.
Sad mene zanima koliko bi to moglo potrajati tj čekati jer su papiri predani prije 7 dana i poslani.
Kakvi su odnosi hr i Qatar ambasada.
Kakva je situacija trenutno tamo idem prvi put u Qatar i neku od takvih zemalja i nadam se da neću požaliti
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!:)

dsereg
19.07.2011., 16:01
dal si bio danas na razgovoru u zg vjerojatno če se ići u ponedjeljak 25.07.2011
iz frankfurta trebalo bi nas ić oko 20 pozdrav elektrodiIvanu

istojano
19.07.2011., 19:46
Ja sam danas dosao u Qatar (Doha) i ostajem do 01.10 a mozda i duze...ako netko od nasih zeli da se nadjemo na cugi/veceri ili preko vikenda nek se javi na PM :):cerek:

dsereg
19.07.2011., 20:36
istojano došo si na izlet ili radit :):):)

istojano
19.07.2011., 21:22
istojano došo si na izlet ili radit :):):)

:headbang: ako prezivim ove vrucine :mikrocerek:

posao...ugodno s korisnim....2x24 piva sam vec kupio danas prvi dan...novu posiljku naruci za iduci tjedan...pravim zalihe jer preko Ramadana (cijeli 8 mjesec) ce sve biti zatvoreno :kava:

Phil Lynott
19.07.2011., 21:29
:headbang: ako prezivim ove vrucine :mikrocerek:

posao...ugodno s korisnim....2x24 piva sam vec kupio danas prvi dan...novu posiljku naruci za iduci tjedan...pravim zalihe jer preko Ramadana (cijeli 8 mjesec) ce sve biti zatvoreno :kava:

Zato cika Phil ide u Dublin na dve nedelje u Avgustu. :)

istojano
19.07.2011., 21:54
Zato cika Phil ide u Dublin na dve nedelje u Avgustu. :)

ponesi kisobran :lol:

spagirl
12.08.2011., 13:20
bok ljudi
dali netko od vas radi za katar airways kao cabin crew?kava je plaća i kavi su uvjeti?trabam sve moguće informacije.
Hvala do neba:s:s:s:s:s:s:s

istojano
13.08.2011., 07:07
bok ljudi
dali netko od vas radi za katar airways kao cabin crew?kava je plaća i kavi su uvjeti?trabam sve moguće informacije.

javi mi se na PM...znam 10ak cura ovdje u Dohi koje rade u QA....pa ti mogu proslijedit kontakt/dva...

smujakov
25.08.2011., 08:06
javi mi se na PM...znam 10ak cura ovdje u Dohi koje rade u QA....pa ti mogu proslijedit kontakt/dva...

Trebao bih preko jedne HR firme doć radit u Dohu,
Intersuje me dali se može dobiti posao u nekoj drugoj firmi ako ovo ne prodje jer sam pomalo skeptićan po pitanju naših firmi dosta su me zaribali dosad.
Inaće sam elektroinstalater s velikim iskustvom u HR majstor.:s:s:s

mariobo11
04.09.2011., 23:28
Lijep pozdrav svima!

Nakon čitanja prvih 20ak stranica detaljno i 2 sata jednostavno više ne mogu pa preskacem ostalih 10 i postavljam pitanje, a vi me slobodno grdite ako ima gdje vec to pitanje. :)

Kakve šanse imaju za rad u Dohi magistri elektrotehnike? Konkretnije, magistar elektrotehnike smjera automatizacija i procesno računalstvo (čitaj robotika i automatika)!

Vidio sam da je potrebno radno iskustvo što bi bio problem jer sam tek novoizašli proizvod sa fakulteta :). Ali usprkos tome zanima me kakve su šanse nakon skupljenog iskustva u Hrvatskoj da se dođe zaraditi nešto i van. Znaci zanimaj u me samo sanse jer sam vec saznao sve potrebno kako se prijaviti za posao i koji su dobri uvjeti za prihvacanje posla :)

bloodymary2
05.09.2011., 11:25
Pozdrav svima!
da li netko zna kakve su šanse za diplomirane inženjere građevine s pola godine iskustva naći posao u Qataru? dečko i ja smo oboje iste struke i iskustva i rado bi otišli negdje van... ako netko zna neke hrvatske firme koje imaju poslove tamo bila bih zahvalna za konkretna imena...

Nora007
24.09.2011., 11:35
bok ljudi

mene zanima ovo isto :)
i jel zna netko kad bi opet mogli imat u zagrebu razgovore s kandidatima? :o

MaliMisko
26.09.2011., 10:00
Mozda da malo pojasnim neke stvari ljudima koji traze posao u Qatru.

Evo ja sam tu vec godinu i nesto i stvari funkcioniraju ovako

U qatru postoje

1) Qatarci
2) Evropljani (ne hrvatska nije evropa) - Englezi, Francuzi, Nizozemci etc..
3) Arapi
4) Svi ostali (tu spadaju hrvati)

Place vam se krecu ovako

1) Qatarci - 50 000 QAR mjesecno pa na dalje
2) Evropljani 25 - 60 tisuca QAR
3 Arapi 10 - 25 tisuca Qar
4 Svi ostali - od 600 Qar pa do 10 tisuca qar

E sad naravno ima iznimaka (fala bogu za mene) ali to je pravilo.

Zatim zaposlenja:

1) Qatarci - Top Manageri ili rade negdje nejdu na posao dobivaju placu
2) Evropljani - Manageri
3) Arapi - manageri i "obicni" zaposlenici
4) Svi ostali - sljakeri

Za dobivanje zaposlenja pogotovo ako ste iz HR vrijedi jednostavno pravilo - AKO TE NE ZOVU NITI NECES DOBITI POSAO - mos slati koliko oces CVove u pravilu nece upaliti

Zatim, ako niste STRUCNJAK u nekome podrucju koji trebaju (banking, avio, gradjevina, IT) - neces dobiti posao

Takodjer Indijci i Filipinci su im JEFTINA, relativno EDUCIRANA radna snaga, ima ih na BILIONE - dakle ako ste mislili dobiti posao jer Qatar je obecana zemlja koja samo ceka na hrvate da se pojave i pokupe pare - zaboravi.

Za Qatarce - Hrvatska = Rusija ili Ukrajna = mini place = robovi.

Morate shvatiti a je Qatar tjuniran za zivot ljudi po 1 i 2. Dakle ako imate PARA, ako nemate para onda ste zajedno za vecinom ljudi koji tu zive u malim prljavim sobicama sa pipama i namjestajem koji vam se rapada na dodir.

Stanovanje:
Mali studenski studio - 3500 QAR
1 bedroom - 5500 qar
2 bedroom - 7500+ qar
small villa - 10000 qar
itd itd...

Hrana - u ducanu jednake cijene kao u HR samo u QR - a 1QR = 1.5 Kuna

SVE OSTALO za NORMALAN ZIVOT = skupo za popizdit . Vecina stvari se dogadja u hotelima = puno novaca.

1 corona = 50 qar
red bull votka = 100 QAR
itd itd..

glede zaposlanja za hrvtice:
jedino i samo Qatar Airways - primaju stjuardese jedino ako ste neudane.. sad si vi mislite zasto. inace ako vam se citaju horor price zaposljenja u Qatar airwaysu samo malo proguglajte....

druga zaposlenja ako nemate ovdje muza? zaboravite - nemozete niti u zemlju uci. hrvatice su na listi zajedno sa ukrajinkama vecinom zbog raznoraznih "aktivnosti" po dubaiu.. pa si vi sad zbrojite 2 i 2...

Ugl.. ako trazite posao NAGLASITE da ste iz EVROPE i NAGLASITE da u HR primate vec placu od par tisuca eura - inace mozete ocekivati ovakve ponude od 1500 QAR na mjesec jer su nemaju pojma di je hrvatska i kada pogledaju listu zemlaja mi smo zajedno sa ovim jadnim ljudim koji dolaze ovdje da rade za koju tisucu rijala i tako vas i tretiraju. A to nije ljepo.

fireball.cro
30.09.2011., 10:04
evo malo sam čitao temu, može mi netko reći par linkova za traženje posla u kataru i sl. preko pm. također kakve su mogućnosti za posao u bankarskom sektrou, inače radim u banci i završio ekon.faks.

anatra
03.10.2011., 13:36
Bok svima, nadam se da je tema još aktivna..Pročitala sam cijelu temu i vidim da su svi Hrvati na radu u Katru uglavnom zadovoljni.Uskoro i ja tamo selim s mužem i djetetom.Uzbuđena sam, ali i malo nervozna.Najviše zbog sina, molila bih ukoliko netko ima iskustva da mi kaže kako su mu ili joj djeca reagirala na drugi jezik u vrtiću?Također bih voljela uspostaviti kontakt s našim ljudima tamo...
Lakše je među svojima....

Gordon Gekko
03.10.2011., 21:58
Mozda da malo pojasnim neke stvari ljudima koji traze posao u Qatru.

Slicno je sirom Bliskog. Ako nisi strucnjak ili manager onda si sljaker, a sljaka je tu jadno placena.

miskopisko
03.10.2011., 23:49
jel se netko javljo na oglase od Trenkenwalder agencije.. vidim da traze recepcionere u Dohi..

Ima li itko iskustva s tim?

Pascas
04.10.2011., 19:03
Vidio sam i ja te oglase, ali ne navode nikakve konkretne stvari.

Samo da hotel St. Regis trazi zaposlenike. Ugl, ako naiđeš na kakve informacije u međuvremenu, javi.

miskopisko
04.10.2011., 22:49
a ne znam.. trenutno se mislim za kanadu ali ako budem mislio za katar onda cu svakako ici preko starwooda posto sam trenutno zaposlenik u toj korporaciji pa mi je bolje ici direktno nego preko neke agencije koja ce mi uzimat proviziju

Pascas
04.10.2011., 23:43
pa iskreno, i ja sam radio ovu sezonu u jednom od starwoodovih hotela, ali to mi nista ne mjenja, mozes ti uvijek poslat direktno st.regisu mail, ali i dalje je to doha,quatar, a opcijie natjecaja su nepoznate... inace, postoji li nacin na koji se starwoodovi djelatnici mogu "seljakati" po svijetu unutar korporacije?

miskopisko
05.10.2011., 10:43
pa iskreno, i ja sam radio ovu sezonu u jednom od starwoodovih hotela, ali to mi nista ne mjenja, mozes ti uvijek poslat direktno st.regisu mail, ali i dalje je to doha,quatar, a opcijie natjecaja su nepoznate... inace, postoji li nacin na koji se starwoodovi djelatnici mogu "seljakati" po svijetu unutar korporacije?

pa naravno :)
ako imas pristup starwood one stranici tamo mozes vidjeti koji se sve poslovi traze u svijetu unutar starwooda.. ali po meni je najbolje da stupis u kontakt sa HR managerom i da on osobno stupi u kontakt s nekim od njegovih HR kolega u Dohi pa tako probas.. ja cu tako sutra ici kod svog da mi pokusa sredit za Kanadu...

istojano
06.10.2011., 14:43
Curke u Qatar Airways imaju mjesecno izmedju 7500 - 11 000 QR...zavisno koliko imaju sati letenja u tom mjesecu....

dipl. inzinjeri iz hrvatske imaju bez problema 27 000 pa na vise za najobicnije poslove...ako si consultant ili nekakav sef placu su vec iznad 35 000 QR mjesecno....i nisam primjetio da prave razliku izmedju strucnjacka iz hrvatske i nekog iz njemacke/finske itd.....

angelina39
07.10.2011., 20:57
Curke u Qatar Airways imaju mjesecno izmedju 7500 - 11 000 QR...zavisno koliko imaju sati letenja u tom mjesecu....

dipl. inzinjeri iz hrvatske imaju bez problema 27 000 pa na vise za najobicnije poslove...ako si consultant ili nekakav sef placu su vec iznad 35 000 QR mjesecno....i nisam primjetio da prave razliku izmedju strucnjacka iz hrvatske i nekog iz njemacke/finske itd.....

ma ovo prevedi u dolare,....

Gordon Gekko
07.10.2011., 22:52
30000QR je oko $8000

anatra
08.10.2011., 17:13
Bok svima, nadam se da je tema još aktivna..Pročitala sam cijelu temu i vidim da su svi Hrvati na radu u Katru uglavnom zadovoljni.Uskoro i ja tamo selim s mužem i djetetom.Uzbuđena sam, ali i malo nervozna.Najviše zbog sina, molila bih ukoliko netko ima iskustva da mi kaže kako su mu ili joj djeca reagirala na drugi jezik u vrtiću?Također bih voljela uspostaviti kontakt s našim ljudima tamo...
Lakše je među svojima....
Molim, ako netko zna neka odgovori!
Također me zanima, kako se radi viza za mene i dijete.
Naime, suprug je dobio ugovor i firma mu radi ugovor.
Rekli su mu da mu žena i dijete mogu doći nakon mjesec dana otprilike.No, ništa mu pobliže nisu objasnili.Tko je onda zadužen za našu vizu; on sam ili to također ide preko firme ili mi imamo turističku dok njemu traje probni rok od 6 mjeseci.Skroz smo zbunjeni, pa ako netko zna nešto o tome, molim odgovor...

Gordon Gekko
09.10.2011., 19:58
Rekli su mu da mu žena i dijete mogu doći nakon mjesec dana otprilike.No, ništa mu pobliže nisu objasnili.Tko je onda zadužen za našu vizu; on sam ili to također ide preko firme ili mi imamo turističku dok njemu traje probni rok od 6 mjeseci.Skroz smo zbunjeni, pa ako netko zna nešto o tome, molim odgovor...

Njegova firma sponzorira njega i kada on dobije vizu onda on sponzorira vas. HR njegove firme treba pomoc oko jednog i drugog.

happygoose
10.10.2011., 06:27

Vecina firmi na bliskom ima PR osobu.PR obichno radi na takvim stvarima tipa viza i papirologija vezana za istu.

Neka ti muz ode u HR odjel i zatrazi da mu PR kaze sto mu sve treba za vashu vizu i neka zapochne proces.

Angelica07
10.10.2011., 13:00
Interesuje me kakva je potražnja za sanitarnim inženjerima.

istojano
11.10.2011., 09:50
ma ovo prevedi u dolare,....

nema potrebe....QR ti je skoro 1:1 sa Dirhamima kod tebe...

MaliMisko
14.10.2011., 07:14

istojano uz duzno postovanje pricas bullshitove.

a) trenutno u katru sve stoji - osim na par novih kruzih tokaova, dva parka nis drugo se ne pametno radi
b) pun k ljudi je zbog toga otislo
c) krenuli su jos agresivnije zaposljavati indijce i jeftinjake

u zadnjih godinu i nesto sam primjetio veliki pomak kod svih mojih korsinika (velike face u qatru) od skupljih bijelaca prema jeftinjakima i lokalcima koji se okolo samo muvaju

MaliMisko
14.10.2011., 07:29
Vecina firmi na bliskom ima PR osobu.PR obichno radi na takvim stvarima tipa viza i papirologija vezana za istu.

Neka ti muz ode u HR odjel i zatrazi da mu PR kaze sto mu sve treba za vashu vizu i neka zapochne proces.

da ako ima srece da je u postenoj firmi. a opet ako i je u postenoj firmi cesto su na tom mjestu indijci, nakon toga stvari se oduze na par mjeseci uz klasino inshallah + tommorow for sure.

ugl procedura je sljedeca (za tvojeg muza)

a) mora napraviti medicinski pregled (frima mu dogovara)
b) mora napraviti otiske prstiju
c) dobiva RP - resident permit - nesto tipa nase osobne

NAKON toga zena i djete mogu dobiti family vizu i sa tom vizom dolazite u Qatar

Sa tom vizom ti i djete mozete slobodno putovati nutra van zemlje dok muz ili

a) mora svaki put dobiti dozvolu sponzora da putuje
b) ili dobije na godisnjoj razini multipas
c) naravno poslodavac moze iz ko zna kojih razlog muzu to ne dati

Di mislite zivjeti? Jel firma placa stan ili vilu? ako stan u kojoj zgradi? kakva si sa voznjom? ako mislis se voziti moras prvo ici u skolu (makar imas vec vozacku) plus polagati ispit. To traje mjesecima.

Obicno zgrade imaju zajednicku ventilaciju i ako je malo losija zgrada ujutro ce te buditi

a) poziv za molitvu.. circa nesto prije 5
b) oko 5:30 kuhanje luka i jaja jedno 45 minuta dok se ne pretvore u neku odvratnu kashu - dobra strana vjerojatno smrad ubije sve kukce

Jel ti djete mora u skolu? Vrtic? To isto traje mjeseciam dok nadjes ista postenije. ... a naravno i kosta.

Pretpostavka je da vam sve to firma sreduje .. ako ne onda se pripremite na dugu agoniju.

istojano
16.10.2011., 09:25
istojano uz duzno postovanje pricas bullshitove.

a) trenutno u katru sve stoji - osim na par novih kruzih tokaova, dva parka nis drugo se ne pametno radi
b) pun k ljudi je zbog toga otislo
c) krenuli su jos agresivnije zaposljavati indijce i jeftinjake

u zadnjih godinu i nesto sam primjetio veliki pomak kod svih mojih korsinika (velike face u qatru) od skupljih bijelaca prema jeftinjakima i lokalcima koji se okolo samo muvaju

Moj post se odnosio na telekomunikacijsku struku....tu ima dovoljno posla i Qtel agresivno ulaze jos uvijek u nove tehnologije kao sto su LTE (4G), modernizacija postojece 2G/3G mreze i uvodjenje Optike po cijelom Katru....

MaliMisko
16.10.2011., 16:37
Moj post se odnosio na telekomunikacijsku struku....tu ima dovoljno posla i Qtel agresivno ulaze jos uvijek u nove tehnologije kao sto su LTE (4G), modernizacija postojece 2G/3G mreze i uvodjenje Optike po cijelom Katru....

qtel mi je customer.. :) tek o njemu ti mogu pricati danima... :cerek:

pizdarijaa
21.10.2011., 13:46
pa naravno :)
ako imas pristup starwood one stranici tamo mozes vidjeti koji se sve poslovi traze u svijetu unutar starwooda.. ali po meni je najbolje da stupis u kontakt sa HR managerom i da on osobno stupi u kontakt s nekim od njegovih HR kolega u Dohi pa tako probas.. ja cu tako sutra ici kod svog da mi pokusa sredit za Kanadu...

Postovani! Evo me sad zvali za taj oglas za Recepciju u Dohi St Regis pa sam sad zadnja dva sata citala odi o zivotu u Dohi - intervju je u Pon pa cu vidit sta kako nude - inace sam po cruiserima radila zadnjih par godina - ovu sezonu provala ostati u domovini i raditi ali - bez stele bas i ne ide - al eto - provala sam - ne zvuci lose ta Doha, a sve i zavisi kako si poslozis zivot valjda, ovi sta su vec tamo koliko sam skontala su preko firmi dosli na prave pozicije ne ovako na recepcije i pocetne male plate pretpostavljam - ako ce mi plata biti slicna brodu a trosak veci - eto mene plavo moje more - inace stvarno puno info ima - hvala svima - ako je ko isao samo ovako recepcije i slicno ajd javite da znam sta ima - hvala - puno pozdrava!

Šipak
23.10.2011., 15:20
Bok ljudi, zanima me da li se netko zaposlio preko agencije trankwalder u kataru, koliko su troškovi koji se plaćaju agenciji i da li su dobili adekvatan ugovor gdje su mogli biti na neki način pravno zaštićeni?
i da li možda neko zna koja bi mogla biti plaća menagera na recepciji? :)

pizdarijaa
23.10.2011., 17:06
Bok ljudi, zanima me da li se netko zaposlio preko agencije trankwalder u kataru, koliko su troškovi koji se plaćaju agenciji i da li su dobili adekvatan ugovor gdje su mogli biti na neki način pravno zaštićeni?
i da li možda neko zna koja bi mogla biti plaća menagera na recepciji? :)

ja bi trebala ici na intervju sutra ali mi se nekako sve manje ide - lijepo je tamo raditi i ziviti ko inzinjer gradevine ili slicno dobro placeno - ova receocija ne moze biti veca od 1000 do 1500 $$$ ??? moze li? ako - sta se tom trankwalderu placa??? ma mos mislit njemu bi trebo poslodavac platit a ne posloprimac.. uglavom -- imam autobus veceras u 22.00 pa onda 10 sati truckanja do Zagreba - ne znaaaammmmmm - bio je neki raniji post neko je dobio slicnu ponudu i odgovorio mu je lik - pokoje ili tako nesto da je to kc od ovce!!! aaaa zemlja obecana ne postoji!!

skorpija_strela
25.10.2011., 20:15
cao
ja sam danas dobila posao hostese, plata oko 450-500 evra. Znam MALO
jos nisam potpisala ugovor ali ne znam sta da radim.
Ima neko savet?!

Ja imam par pitanja, letela sam preko ovih stranica ali posto je ocito visok standard tamo koliko kosta recimo jedan nes u kaficu?
Da li su cene u buticima poput ovih evropskih?

Sharke
25.10.2011., 23:48
Gdje se odrzavao intervju?

skorpija_strela
26.10.2011., 00:18
Gdje se odrzavao intervju?

u Beogradu
organizovali su prezentaciju a posle individualne intervje

nije belo roblje cini mi se:D

NellaMoon
26.10.2011., 00:28
Tako malo novaca???? :503:

Balbala
26.10.2011., 09:43
Užasno malo novaca..to mi je "malo" bezobrazno od njih..u rangu su sa Luxemburgom po standardu, a hoće da im stranci rade ko konji za đeparac..

skorpija_strela
26.10.2011., 13:37
Užasno malo novaca..to mi je "malo" bezobrazno od njih..u rangu su sa Luxemburgom po standardu, a hoće da im stranci rade ko konji za đeparac..

al dobro imamo smestaj i hranu
mi ih dodjemo nekih 1000e mesecno.

Opet malo.

Iskreno nemam nekog izbora.Ovde ako imam srece da nadjem posao za 250evra
da placam stan 100 plus racune 50 i da vicem mama dodaj!!

Ako se uzme u obzir da ja ne pijem, ne pusim, ne izlazim nesto puno ne trosim mnogo meni bi to bilo dosta:ne zna:

jedini problem je sto je za mene posao hostese beskrajno dosadan:(
ja bih neki posao gde treba da se utrosi bar gram mozga i fizicke energije:(

I na 2 godine.
Da radim kao hostesa 2 godine POGLUPAVICU na tom poslu.
Mislim radila sam i teze stvari:ne zna:

Postoji mogucnost napredovanja ali ko ce ga znati:ne zna:

Bilo mi malo glupo da pitam za neki bolji posao Juce na intervjuu jer sam se vec prijavila za hostesu:rofl:

NE ZNAM STA DA RADIM

Meni je san bio da radim kao stjuardesa ali to je posao bez ikakave buducnosti i mogucnosti napretka

NEGO
da li bi neko mogao da kaze nesto o fakultetskom obrazovanju u Dohi za strane drzavljane
Jel' skupo?
Jel' moguce uopste:D?

ako neko ima dobar link ili iskustvo iz prve ruke

đurđa777
28.10.2011., 11:29
Ček sam malo, ti si se prijavila za posao stjuardese? To misliš kad kažeš hostesa? I govorimo o Qatar Airways?
U svakom slučaju, to je jako mala plaća. Ali opet, s obzirom na situaciju, čovjek treba bit sretan da makar išta zarađuje....

Balbala
28.10.2011., 18:56
ma koju situaciju..za takvu plaću ići na drugi kontinent, pa to ti nije dosta ni za đeparac ako tu i tamo kavu popiješ..kaj ste vi mazohisti??
Nije riječ o stjuardima nego osoblje u hotelu st. regis.

skorpija_strela
28.10.2011., 19:54
Ček sam malo, ti si se prijavila za posao stjuardese? To misliš kad kažeš hostesa? I govorimo o Qatar Airways?
U svakom slučaju, to je jako mala plaća. Ali opet, s obzirom na situaciju, čovjek treba bit sretan da makar išta zarađuje....

ne, spomenula sam stjuardesu jer je meni to bila zelja. Da odem tamo to da radim, ali kad bolje razmislim u tom poslu jeste vise para ali sta posle
(ni hostesa nije trajno resenje, sta vise, ali hotel ima vise opcija posle, dobro to se nikad ne zna)

razmisljam naglas:ne zna:

ma koju situaciju..za takvu plaću ići na drugi kontinent, pa to ti nije dosta ni za đeparac ako tu i tamo kavu popiješ..kaj ste vi mazohisti??
Nije riječ o stjuardima nego osoblje u hotelu st. regis.

pa koliko je ta kafa bogamu u Dohi?:ne zna:

ja ne idem tamo da skupim pare i da se vratim sa hiljadama evra da dignem kucu na 3 sprata i otvorim kafanu.
Ja bih da zivim sad, da ucim , da napredujem, polako....nisam alava za pare a i interesuje me ta Azija, sve mi je to egzoticno.
Nista je ne bih zrtvovala za odlazak tamo, porodicu cu obici tu i tamo
dece nemam
muza nemam
slobodna sam k'o list na vetru

plasim se da se ne pokajem ako ne prihvatim a opet ako je to bas tako mala plata nisam ni bas neki izrazeni mazohista.:kava:

InterMezzo
28.10.2011., 20:07
pa koliko je ta kafa bogamu u Dohi?:ne zna:

ja ne idem tamo da skupim pare i da se vratim sa hiljadama evra da dignem kucu na 3 sprata i otvorim kafanu.
Ja bih da zivim sad, da ucim , da napredujem, polako....nisam alava za pare a i interesuje me ta Azija, sve mi je to egzoticno.
Nista je ne bih zrtvovala za odlazak tamo, porodicu cu obici tu i tamo
dece nemam
muza nemam
slobodna sam k'o list na vetru

Ako je tako, ona idi, ne razmisljaj puno. I ja sam bio u slicnoj situaciji kao ti, predomisljao se - hocu li, necu li? Na kraju ipak otisao (doduse ne u Katar nego u Hong Kong). Jedino sto sam zazalio je to sto nisam otisao vani ranije! Mislim da sam doma izgubio par dobrih godinica...

skorpija_strela
29.10.2011., 11:51
Ako je tako, ona idi, ne razmisljaj puno. I ja sam bio u slicnoj situaciji kao ti, predomisljao se - hocu li, necu li? Na kraju ipak otisao (doduse ne u Katar nego u Hong Kong). Jedino sto sam zazalio je to sto nisam otisao vani ranije! Mislim da sam doma izgubio par dobrih godinica...

hvala na podrsci :)
nesto razmisljam da pokusam na jos nekom drugom mestu da se prijavim u Dohi

Gordon Gekko
29.10.2011., 12:16

Sta ima veze koliki je tamo standard? Jedino sto ima veze je to sts za te poslove konkuriraju iz sirotinjskih zemalja pa dok su Filipnci spremni radit za te pare (kojima to nije malo) onda ni ti neces dobit vise.

Balbala
29.10.2011., 13:12
Sta ima veze koliki je tamo standard? Jedino sto ima veze je to sts za te poslove konkuriraju iz sirotinjskih zemalja pa dok su Filipnci spremni radit za te pare (kojima to nije malo) onda ni ti neces dobit vise.

pa slažem se..mi smo daleko od filipinaca.
Oni su sami rekli da se nema šta tamo vidjet osim pustinje i da nije med i mlijeko tamo i da se ful puno radi. Ja sam mislila ići sa ciljem da vidim nekaj i da mogu doma poslat nešto novaca. Svatko ima neke svoje motive zašto bi otišao. Moj bi bio da zaradim i vidim nešto, al to ne bi bilo baš moguće sa takvom plaćom. A drugi posao u drugom hotelu ili kompaniji ne možeš tražiti jer ful štite svoje radnike. Znači potpišeš na godinu dvije i ni makac. Ako daš otkaz ne možeš još 2 godine raditi bilo šta u kataru dobiješ zabranu.

tica 30
01.11.2011., 19:52
bok,angelina 39 jesi još tu?? kako mogu doći do tebe,pleaseeeeeeeeeeee

chejmo
02.11.2011., 13:06
Pozdrav,
evo i mi smo od jednih koji se ubrzo sele za Dohu, muz mi je dobio posao dole i u fazi je trazenja stana a poslje toga bi ja i beba nasa trebale k njemu. Vidim da ima dosta ljudi sa ovih prostora da rade i zive dole sto mi je drago, nadam se kad odemo da cu s nekim od vas stupit u kontakt bar za neku kavicu na domacem jeziku:-)
Ako tko ima savjet u vezi nacina zivota ili bilo sto, slobodno, koristili bi nam savjeti:-)
Pozz svima

Hitman1985
03.11.2011., 08:38
pozdrav! bio sam na razgovoru za posao u Kataru prošli ponedjeljak,rekli su se javiti ovaj tjedan. da li je još netko bio na razgovoru i da li su vam se javili?

pizdarijaa
04.11.2011., 23:53
pozdrav! bio sam na razgovoru za posao u Kataru prošli ponedjeljak,rekli su se javiti ovaj tjedan. da li je još netko bio na razgovoru i da li su vam se javili?

ni glasa nikakvoga jos!

skorpija_strela
05.11.2011., 02:10

isto, rekose mi vidimo se u dohi i nista:ne zna:

ko zna zasto je to dobro:lol:

MaliMisko
05.11.2011., 11:27
isto, rekose mi vidimo se u dohi i nista:ne zna:

ko zna zasto je to dobro:lol:

malo citam ove vase postove i gledam i ne vjerujem.. pa dobro jeste li procitali ISTA sto sam ja napisao?

ko dodje ovdje raditi za neku sicu neka shvati da ce biti tretiran ko zadnja stoka i tako ce zivjeti.

Vec mi se glupo ponavljati. :ne zna:

koga zanima (ovo je za dubai ali je isto) neka si procita

http://www.independent.co.uk/opinion/commentators/johann-hari/the-dark-side-of-dubai-1664368.html

skorpija_strela
05.11.2011., 21:18
ko dodje ovdje raditi za neku sicu neka shvati da ce biti tretiran ko zadnja stoka i tako ce zivjeti.

ako ti mozes da mi nadjes bolji posao , rado cu raditi:ne zna:
ja u Srbiji ne mogu da nadjem posao ni za 300 evra

a nii ovde me niko ne tretira nista posebno:rofl:

Hitman1985
06.11.2011., 09:49
kako god da bilo trenutno jako malo zarađujem i uvjeti rada su katastrofa tako da me ništa ne košta pokušati. javite ako vam se jave,kod mene također još uvijek ni traga ni glasa a isto su rekli vidimo se u Dohi,tko će ga znati :)

MaliMisko
06.11.2011., 10:45
ako ti mozes da mi nadjes bolji posao , rado cu raditi:ne zna:
ja u Srbiji ne mogu da nadjem posao ni za 300 evra

a nii ovde me niko ne tretira nista posebno:rofl:

ok da ti onda malo pojasnim

a) spavaces u sobici sa jos 5 ljudi koji se ne peru niti nesto ne drze do generalne higijene
b) radices 24/7 sa mozda 1 danom tjedno ili mjesecno slobodno
c) hranice te ostacima
d) dobivaces placu s kojim si mozes guzicu obrisati jer neces moci sa tim apsolutno NISTA osim kupiti si dodatne slatkise
e) kada dodjes kod jenog poslodavca NEMOZES MJENJATI POSAO! tako ti to tu funkcionira.. dakle ili delaj za tu sicu ili idi doma i nema povratka u qatar sljedece 2 godine
f) ako se razbolis malo jace salju te doma preskupa si im za odrzavati
g) nemas NIKAKVA, ali apsolutno NIKAKVA prava
h) jebace te u mozak a i gdje drugdje stignu svi po redu jer si zadnja na ljestvici - pogledaj za te probleme pod g)

sretno.

skorpija_strela
06.11.2011., 12:48

a) spavaces u sobici sa jos 5 ljudi koji se ne peru niti nesto ne drze do generalne higijene
b) radices 24/7 sa mozda 1 danom tjedno ili mjesecno slobodno
c) hranice te ostacima
d) dobivaces placu s kojim si mozes guzicu obrisati jer neces moci sa tim apsolutno NISTA osim kupiti si dodatne slatkise
e) kada dodjes kod jenog poslodavca NEMOZES MJENJATI POSAO! tako ti to tu funkcionira.. dakle ili delaj za tu sicu ili idi doma i nema povratka u qatar sljedece 2 godine
h) jebace te u mozak a i gdje drugdje stignu svi po redu jer si zadnja na ljestvici - pogledaj za te probleme pod g)

sretno.

a/ rekli su mi da su sobe dvokrevetne, a kako ti znas da ce da mi bude strokava cimerka:D
b/ne verujem da hostesa ima toliko posla:rofl:
c/ dok sam studirala hranila sam se pastetom i hlebom tako da sam navikla:kava: a i mogu da jedem sve sto stavis pred mene, smrsacu ako nista drugo
d/ s obzirom na cene meni je to dosta, ja ne pijem,ne pusim, ne izlazim, nisam luda za sopingom, teretanu bismo tamo imali, hranu smestaj, racune i prevoz tako da zavisi sta ko zeli od zivota, i ko ima kakve prohteve.
Uopstalom kako ti mozes da znas kako ce nas tretirati u hotelu koji jos nije ni otvoren:ne zna:
e/to se zna i pre odlaska, :ne zna:
f/ eto resenja ako ti se ne svidja posao:rofl:
g/ovo nisam razumela , na kakva PRAVA se odnosi
h/ svugde te jebu u zdrav mozak, sta mislis da u Srbiji poslodavci maze svoje radnike, :rofl:
za kakvu mizeriju ovde ljudi rade verujem da ne mozes ni da zamislis ni u najludjim snovima.Moj zet radi za 160evra i to radi i ubija se od posla.Pa oduzmi od te cifre pare za gorivo, pare za pelene, racun za fiksni telefon, racun za struju i vodu. Ne daj boze da mora da uvede i internet(-20e).Zena mu ne radi.Imaju malu bebu.

Ja kapiram da mogu preko da se nadju poslovi gde se zaradjuje vise i bolje, ako nadjem odoh tamo svakako:)

MaliMisko
07.11.2011., 05:40
a/ rekli su mi da su sobe dvokrevetne, a kako ti znas da ce da mi bude strokava cimerka:D
b/ne verujem da hostesa ima toliko posla:rofl:
c/ dok sam studirala hranila sam se pastetom i hlebom tako da sam navikla:kava: a i mogu da jedem sve sto stavis pred mene, smrsacu ako nista drugo
d/ s obzirom na cene meni je to dosta, ja ne pijem,ne pusim, ne izlazim, nisam luda za sopingom, teretanu bismo tamo imali, hranu smestaj, racune i prevoz tako da zavisi sta ko zeli od zivota, i ko ima kakve prohteve.
Uopstalom kako ti mozes da znas kako ce nas tretirati u hotelu koji jos nije ni otvoren:ne zna:
e/to se zna i pre odlaska, :ne zna:
f/ eto resenja ako ti se ne svidja posao:rofl:
g/ovo nisam razumela , na kakva PRAVA se odnosi
h/ svugde te jebu u zdrav mozak, sta mislis da u Srbiji poslodavci maze svoje radnike, :rofl:
za kakvu mizeriju ovde ljudi rade verujem da ne mozes ni da zamislis ni u najludjim snovima.Moj zet radi za 160evra i to radi i ubija se od posla.Pa oduzmi od te cifre pare za gorivo, pare za pelene, racun za fiksni telefon, racun za struju i vodu. Ne daj boze da mora da uvede i internet(-20e).Zena mu ne radi.Imaju malu bebu.

Ja kapiram da mogu preko da se nadju poslovi gde se zaradjuje vise i bolje, ako nadjem odoh tamo svakako:)

vidim da nisi ovo procitala

http://www.independent.co.uk/opinion/commentators/johann-hari/the-dark-side-of-dubai-1664368.html

reko sam ti vec, sretno. svako zivotno iskustvo pa i ono kada sluzis drugim ljudima ko otirac ima neku vrijednost.

Gordon Gekko
08.11.2011., 18:11
Nista Misko nek idu ljudi pa se uvjere. :D

skorpija_strela
10.11.2011., 13:23
Ipak idem na 2 nedelje malo da odmorim mozak u Spaniju i da potrosim ustedjevinu:D

kupljena karta do Barselone jeeee, onda cemo videti sta dalje, mozda da tamo potrazim posao:D

Bongo
10.11.2011., 15:56
...
...

pojasni ovo za mijenjanje posla i za bolovanje, ali za Abu Dhabi ako moze

Gordon Gekko
10.11.2011., 20:17
Ipak idem na 2 nedelje malo da odmorim mozak u Spaniju i da potrosim ustedjevinu:D

kupljena karta do Barselone jeeee, onda cemo videti sta dalje, mozda da tamo potrazim posao:D

Cekaju te tamo rasirenih ruku. 40% youth unemployment, 20% ostalo.

Gordon Gekko
10.11.2011., 20:19
pojasni ovo za mijenjanje posla i za bolovanje, ali za Abu Dhabi ako moze

To ti ovisi o poslodavcu. Generalno na bliskom radi sistem sponzora i ako hoces mijenjati posao tvoj tgrenutni sponzor to mora odobriti. Da pojasnim: ti si u vlasnistvu sponzora i imas ljudskih prava koliko sponzor hoce. Ako radis za multinacionalku na srednje i dobro placenim poslovima nema beda, ali ako radis za nekakvog lokalnog muljatora onda si njegov. Po zakonu. Isto ide i za bolovanje.

skorpija_strela
10.11.2011., 22:29
Cekaju te tamo rasirenih ruku. 40% youth unemployment, 20% ostalo.

joj sto volite da ubijate entuzijazam:cerek:
za situaciju u Spaniji mi ne treba vas savet, ona mi je vrlo poznata:mig:

posao je bio sala idem malo u goste:)

Bongo
11.11.2011., 08:10
a jes ti šala

skorpija_strela
11.11.2011., 10:27
a jes ti šala

pa bas zbog stepena nezaposlenosti:mig:

ali cudno je to da svi koje znam da su otisli tamo nasli su fine poslove:)

Livadjanka
16.11.2011., 13:18
Pozdrav svima!
Imam jedno malo pitanjce. Naime, dobila sam ponudu za posao u Dohi u jednom hotelu. Kompanija placa put, osigurava smjestaj i prehranu. Auto mi ne treba jer nam je put od stana do hotela osiguran od strane kompanije. E, sad mene zanima placa. Odnosno, placa koju oni nude je 2300 QR sto iznosi cca 630 USD. S obzirom da nemam popratnih troskova, zanima me da li je to dosta love za zivot? Kad to preracunam u kune, ispada da idem na placu od cca 3400 Kn, sto i nije neka placa, pogotovo za Katar. Nisam pametna sta napraviti. Please help!! Moze li se s time prezivjeti? O ustedi vjerojatno nema ni govora :(

padmé_amidala
20.11.2011., 11:19
Pozdrav svima!
Imam jedno malo pitanjce. Naime, dobila sam ponudu za posao u Dohi u jednom hotelu. Kompanija placa put, osigurava smjestaj i prehranu. Auto mi ne treba jer nam je put od stana do hotela osiguran od strane kompanije. E, sad mene zanima placa. Odnosno, placa koju oni nude je 2300 QR sto iznosi cca 630 USD. S obzirom da nemam popratnih troskova, zanima me da li je to dosta love za zivot? Kad to preracunam u kune, ispada da idem na placu od cca 3400 Kn, sto i nije neka placa, pogotovo za Katar. Nisam pametna sta napraviti. Please help!! Moze li se s time prezivjeti? O ustedi vjerojatno nema ni govora :(

oke nisam upucenas u katar ali znam da ti se ovo def ne isplati XD zasot zelis ici tamo? pokusaj se ugurat ovdje u dm il nes duplo vece su place lol :D

MaliZeleni10
20.11.2011., 13:13
Pozdrav svima!

Bjezi od toga glavom bez obzira, to ti je ropstvo iz kojeg ces se jako tesko izvuci, googlaj malo, ima xxx takvih rpimjera.

P.S. Ja za tako smijesnu placu ne bih niti pomislio ici bilo gdje, bolje ti je preko burze ici sezonski u Njemacku brati sparoge ili raditi neke druge poljoprivredne radove.

EDIT: Procitaj ovaj post od dobrog poznavaoca prilika u Kataru. http://www.forum.hr/showpost.php?p=36568674&postcount=652

MaliMisko
21.11.2011., 05:01
Pozdrav svima!

odi ! bice ti super!

ako nemoze procitati par stranica u kojima je sve vec opisano kako sto znaci ici dolje za takvu placu onda vjerujem da je ovo i super prilika za tebe!

Branimira
28.11.2011., 01:11
Pozdrav! Pitanje za osobe koje žive u Katru. Po zanimanju sam maserka, da li uopće imam šanse pronaći posao u kvalitetnom hotelu i kako se za to zanimanje kreću plaće?
Hvala na odgovoru unaprijed.

MaliMisko
02.12.2011., 05:12
Pozdrav! Pitanje za osobe koje žive u Katru. Po zanimanju sam maserka, da li uopće imam šanse pronaći posao u kvalitetnom hotelu i kako se za to zanimanje kreću plaće?
Hvala na odgovoru unaprijed.

sto te cini drugacijom od 10miliona indijaca, 5 miliona filipinaca i 1 milion nepalaca koji cekaju posao masera i zele to raditi za 1000 kuna mjesecno?

skorpija_strela
02.12.2011., 20:43
Opet ja:D
Ipak su me zvali i poslali ugovor.
Sad definitivno ne znam da li da odem ili da ipak idem na praksu u Spaniju. Mada je to samo 6 meseci.

Na sve to nije mi u ugovoru hostesa vec lobi batler:rolleyes:
Ne znam ni sta je to:ne zna:niti smo na intervjuu pricali o tome.

e mama moja imaces cerku batlera:rofl::cerek:
sve poslovi moj do mojega

kako vreme odmice sve vise volim Evropu:kava:

skorpija_strela
02.12.2011., 20:51
sto te cini drugacijom od 10miliona indijaca, 5 miliona filipinaca i 1 milion nepalaca koji cekaju posao masera i zele to raditi za 1000 kuna mjesecno?

Misko sto si ti tako negativan:ne zna:
samo nesto hejtujes
Ako ne mozes da pomognes sto odmazes sa tim stavom.
Ponasas se prema nama kao da smo ovce.
Da mogu u Srbiji da nadjem posao , sigurno ne bih trazila posao po hotelima na Bliskom istoku:ne zna:

Devojka lepo pita za masera ti odmah kreces posprdno, ne kapiram
sta su ti uradili u zivotu kad si tako crn:D

spishka
03.12.2011., 13:04
nije čovjek crn, nego vas samo želi upozoriti da se ne zalijećete. previše je negativnih iskustava bilo u tim krajevima. ići u te krajeve kao radna snaga bez kvalifikacija u 99% slučajeva (ovih 1% ostavljam za epizode kad se treći dan u tebe zaljubi bogati šeik, a tebi paše ostatak života živit u haremu) završava loše. čovjek je dobro rekao - tako dugo dok posao koji si napikirala može obavljati netko iz nepala ili, pazi sad, ukrajine (zato što vole plavuše, ali i njih se može nabaviti jeftinije i očajnije), šanse da će se tebi tamo sviđat nisu neke. zato što će ovima iz siromašnijih zemljama plaća od 150 eura biti ono što bi tebi bilo 1500. nitko ne govori (bar se nadam) da je to nešto pozitivno i da tako treba biti, ali trenutno tako jest.a vjerojatno se nije baš lako izvuć otamo ako završiš u nekakvom poluropstvu, zato, budi radije maksimalno skeptična i ispitaj sve što se ispitati da i nemoj se služit tim "nemam posla ni ovdje" rezonom zato što postoji ogromna šansa da ti je nezaposlenoj u srbiji ili hrvatskoj kvaliteta života bitno veća nego će ti biti tamo zaposlenoj, posebno ako imaš nekakvu obitelj koja ti može služit kao zaštitna mreža, da postoji neka nekretnina u kojoj možeš živjet i nekakav način da pristojno jedeš. jer moglo bi ti se desiti da ćeš i negdje u arapskoj pustinji radit taman za to da ostaneš na životu, a šta ti onda to treba u životu?

proguglaj i istraži sve što se da o tom hotelu koji ti nudi posao i uvjetima. bolje malo crnila na početku nego da gorko požališ. ljudi se teško oporave od egzistencijalnih šokova kad im iluzije o boljem životu padnu u vodu. kad se to desi putem nekakve totalne dehumanizacije kakva bi ti se mogla dogodit tamo, vjerojatno je još gore.

istojano
03.12.2011., 20:09
vec sam puno puta pisao ovdje po forumu koliki su troskovi zivota sa svim detaljima....opet cu samo ukratko ponovit da samcu za nekakav normalan zivot treba oko 8000-10 000 Qatarskih rijala...znaci oko 2000 eura. Ako ti firma placa smjestaj onda je dovoljno 5000 QR mjesecno....(ukljucio sam sve troskove stan+auto+hrana+izlasci van u klubove i restorane)....

Sve preko 10 000 QR od place ide u stednju ili vase zelje :))

Na bliskom istoku sam vec 3 godine....proveo nedavno 4 mjeseca u Qatru (Srpanj-Listopad)...inace zivim u kuvajtu ali putujem po cijeloj regiji...takva je priroda posla....

Sretno!

skorpija_strela
04.12.2011., 14:12
nije čovjek crn, nego vas samo želi upozoriti da se ne zalijećete. previše je negativnih iskustava bilo u tim krajevima. ići u te krajeve kao radna snaga bez kvalifikacija u 99% slučajeva završava lose. čovjek je dobro rekao - tako dugo dok posao koji si napikirala može obavljati netko iz nepala ili, pazi sad, ukrajine (zato što vole plavuše, ali i njih se može nabaviti jeftinije i očajnije), šanse da će se tebi tamo sviđat nisu neke. zato što će ovima iz siromašnijih zemljama plaća od 150 eura biti ono što bi tebi bilo 1500. nitko ne govori (bar se nadam) da je to nešto pozitivno i da tako treba biti, ali trenutno tako jest.a vjerojatno se nije baš lako izvuć otamo ako završiš u nekakvom poluropstvu, zato, budi radije maksimalno skeptična i ispitaj sve što se ispitati da i nemoj se služit tim "nemam posla ni ovdje" rezonom zato što postoji ogromna šansa da ti je nezaposlenoj u srbiji ili hrvatskoj kvaliteta života bitno veća nego će ti biti tamo zaposlenoj, posebno ako imaš nekakvu obitelj koja ti može služit kao zaštitna mreža, da postoji neka nekretnina u kojoj možeš živjet i nekakav način da pristojno jedeš. jer moglo bi ti se desiti da ćeš i negdje u arapskoj pustinji radit taman za to da ostaneš na životu, a šta ti onda to treba u životu?

proguglaj i istraži sve što se da o tom hotelu koji ti nudi posao i uvjetima. bolje malo crnila na početku nego da gorko požališ. ljudi se teško oporave od egzistencijalnih šokova kad im iluzije o boljem životu padnu u vodu. kad se to desi putem nekakve totalne dehumanizacije kakva bi ti se mogla dogodit tamo, vjerojatno je još gore.

Prvo nije isto kad zivis sa jednom cimerkom i kad zivis sa 5 Filipinaca koji se ne kupaju - tako da informacije koje Misko daj e pod jedan nisu tacne.....sve ostalo odmah pada pod znak pitanja .
Drugo ako ti placaju hranu/smestaj/prevoz i na to dobijes platu- onda to nije prezivljavanje.
Prezivljavanje je kad u Srbiji radis za 300e pa minus stan 100e minus racuni 70e minus hrana sve sto ostane i onda zoves svoje: Mama posalji 200 evra da prezivim. To je prezivljavanje.
Rekoh da sam jako skromna i nemam velike prohteve. Meni je 500 evra dosta da zivim k'o car:D
Ne idem tamo sa nekom iluzijom o boljem zivotu , vec pre kao u neku avanturu, mesto gde mogu da naucim o drugoj kulturi,meni su ti parametri bitniji od plate. Mozda mi s godinama splasne entuzijazam s kojim ulazim u sve:cerek:
A kad se vratim , ako se vratim to iskustvo ce me obogatiti vise duhovno ,nego da sam sedela u Srbiji.
Jako bitno je i to sto ja ne volim da zivim u Srbiji:ne zna: To je jedno ultra depresivno okruzenje. Ovih dana se slatko smejem Spancima kad mi kukaju o krizi. E kad bi oni znali sta je prava kriza.

Razumem da treba biti oprezan ali mi se nekako cini da nije sve bas tako crno:ne zna:
I ovaj hotel mi deluje kao ozbiljno mesto, sta znam
Mozda jednog dana svratim ovde sa recima , bili ste u pravu, ja nista ne iskljucujem:ne zna:

spishka
04.12.2011., 15:16
a ne znam, u svakom slučaju sretno ti bilo. ako si se ispravno informirala i imaš dojam da nije sve crno, vjerojatno znaš bolje od svih ostalih koji iznose samo neka generalna iskustva i činjenice. ali ako nisi i vodiš se samo svojim uvjerenjem da će te to iskustvo duhovno obogatiti (!?)..eh. mislim da nitko od nas u ex-yu, barem iz razvijenijih, urbanih centara, ne može sebi ni zamisliti kakvu to bijedu eksploatira ta ekipa tamo kad traži radnu snagu i što ljudi prolaze da bi doma poslali 100 eura. a kad imaju milijune takvih, sumnjam da je vlasnicima luksuznih hotela pretjerano stalo do tebe i tvojeg iskustva.

ali ono što meni nije jasno je baš to - zašto bi za stjecanje iskustva ili duhovno obogaćenje išla na bliski istok. u takva se okruženja ide radit za goleme pare s ciljem uštede. ako ti je do stjecanja iskustva pune europa i amerika kojekakvog volontiranja, hospitality management traininga, raznoraznih stvari na kojima isto tak nećeš uštedit ništa, al će ti troškovi života biti pokriveni i nećeš završit u poluropstvu :ne zna:

skorpija_strela
04.12.2011., 17:24
a ne znam, u svakom slučaju sretno ti bilo. ako si se ispravno informirala i imaš dojam da nije sve crno, vjerojatno znaš bolje od svih ostalih koji iznose samo neka generalna iskustva i činjenice. ali ako nisi i vodiš se samo svojim uvjerenjem da će te to iskustvo duhovno obogatiti (!?)..eh. mislim da nitko od nas u ex-yu, barem iz razvijenijih, urbanih centara, ne može sebi ni zamisliti kakvu to bijedu eksploatira ta ekipa tamo kad traži radnu snagu i što ljudi prolaze da bi doma poslali 100 eura. a kad imaju milijune takvih, sumnjam da je vlasnicima luksuznih hotela pretjerano stalo do tebe i tvojeg iskustva.

ali ono što meni nije jasno je baš to - zašto bi za stjecanje iskustva ili duhovno obogaćenje išla na bliski istok. u takva se okruženja ide radit za goleme pare s ciljem uštede. ako ti je do stjecanja iskustva pune europa i amerika kojekakvog volontiranja, hospitality management traininga, raznoraznih stvari na kojima isto tak nećeš uštedit ništa, al će ti troškovi života biti pokriveni i nećeš završit u poluropstvu :ne zna:

navolontirala sam se ja u zivotu:ne zna:
i kratkorocno i dugorocno

Ne znam bliski istok me nekako neobjasnjivo privlaci:ne zna:

Ja ne mislim da je vlasniku hotela u Dohi stalo do mog iskustva, kao sto nije stalo nijednom vlasniku hotela nigde u svetu.

Ovde se konstantno provlaci to kako su oni tamo nemilosrdniji vlasnici .
Kao u Srbiji su bolji:kava:

Ja to nekako zamisljam ovako.Mene turizam i rad sa ljudima privlaci. Ljubazna sam , govorim 4 jezika.U turizmu imam iskustvo samo u animaciji.Ja ovako zamisljam svoj zivot. (Sad se bog smeje:lol: ) Volela bih da udjem u neku pricu na duze. Ja ne mogu da ocekujem da me odmah prime za sefa necega . Idemo step-by-step. Ali to je lanac koji postoji svugde u svetu i to je bitna stvar. Ne znam mislim da ima milion opcija za posle.

Raditi trening 6 meseci, pa kuci, volontiranje 6 meseci pa kuci, sezonski posao, opet 6 meseci. Ja sam malo umorna od tih kratkorocnih poslova. U Srbiji ne ostajem ni pod razno.
Ova praksa od 6 meseci koja me isto zanima je opet nesto za kratak rok.
Ja zelim da odem zauvek. Ova prilika mi se sad ukazala nije sjajna ali ja sam spremna da idem od najgorih pozicija u bolje sutra
Uzdravlje:D

mark80
05.12.2011., 08:23
navolontirala sam se ja u zivotu:ne zna:
i kratkorocno i dugorocno

Ne znam bliski istok me nekako neobjasnjivo privlaci:ne zna:

Ja ne mislim da je vlasniku hotela u Dohi stalo do mog iskustva, kao sto nije stalo nijednom vlasniku hotela nigde u svetu.

Ja to nekako zamisljam ovako.Mene turizam i rad sa ljudima privlaci. Ljubazna sam , govorim 4 jezika.U turizmu imam iskustvo samo u animaciji.Ja ovako zamisljam svoj zivot. (Sad se bog smeje:lol: ) Volela bih da udjem u neku pricu na duze. Ja ne mogu da ocekujem da me odmah prime za sefa necega . Idemo step-by-step. Ali to je lanac koji postoji svugde u svetu i to je bitna stvar. Ne znam mislim da ima milion opcija za posle.

Raditi trening 6 meseci, pa kuci, volontiranje 6 meseci pa kuci, sezonski posao, opet 6 meseci. Ja sam malo umorna od tih kratkorocnih poslova. U Srbiji ne ostajem ni pod razno.
Ja zelim da odem zauvek. Ova prilika mi se sad ukazala nije sjajna ali ja sam spremna da idem od najgorih pozicija u bolje sutra

Vidim da ti ili ne shvaćaš ili ne želiš shvatiti ovo što su ti gore objasnili svi koji imaju iti malo iskustva sa Katarom. Ja sam u Kataru živio pa ću ti reći samo jednu činjenici, nevezanu za plaću.
Znači, ti kada se zaposliš u tome hotelu potpisuješ UGOVOR. Taj ugovor nema nikave veze sa ugovorima u Europi i tu ti je dosta toga navedeno (gotovo da nemaš nikavih prava). Malo proguglaj pojam "Qatar Labor low" i sve će ti biti jasno.
Još jedna činjenica, kada dođeš u Katar, zaboravi ono vraćam se natrag kada mi dosadi, jer za napustiti zemlju tebi treba potpis tvog sponzora (u tvome slučaju robovlasnika), i tvoj odlazak ovisi samo o njegovoj dobroj volji. Ako ga volja može te držati dolje godinama bez primanja. Također, bez njegovog pristanka nema šanse ni da promijeniš posao.
Arapi nisu baš tako dobri ljudi kako ih ti zamišljaš, čast izuzecima, ali ti ako imaš plaću do 1000 čak i 2000 EUR, ti si za njih nitko i ništa, običan rob. Raspitaj se malo kako je u Qatar Airwaysu, i pogledaj na internetu koliko ljudi promijene mjesečno. Samo ti nisu u QA možeš u prvoj zračnoj luci izaći i ne vratit se više (što i čine u 99% slučajeva).

Dolje se isplati ići raditi samo za ozbiljnu firmu, po mogućnosti stranu, sa ozbiljnim i dobro pripremljenim ugovorom o radu.

spishka
05.12.2011., 08:42
aje skorpija, ti si meni bas simpaticna zbog tog optimizma, dusa me boli kad zamislim sto ce t se dogodit kad vidis to tamo :D a da pojma nemas koji je puni opseg razlke izmedju poimanja radnika tu i tamo je to sto izgleda stvarno mislis da nema neke bitne razlike izmedju poslodavaca u srbiji i tamo.
ja sam uvjerena da si analogno placeno i korisno profesionalno iskustvo sigurno mozes naci negdje gdje se neces izloziti riziku ovog sto ti ljudi govore. drugo bi bilo da si ti crncenjem tamo mozes za dvije godine osigurati sljedecih deset godina egzistencije u srbiji, za takve stvari idu ljudi i u gore dealove. ali izlozit se ropstvu na bliskom istoku samo za "iskustvo" :horor::horor:
u hrvatskoj mozes na moru na crno konobarit negdje i vise ces zaradit. a ako ti je do razvoja karijere, proguglaj malo, vecina tih velikih hotelskih lanaca ima nekakve internship programe za mlade, di isto tak dobijes neku simbolicnu sicu, znam ja dosta cura sto se po takvim programima vrzmalo nakon sto si zavrsile faks. a pretpostavljam da si mlada jer ne bi ovi zaposlili starije hostese, ima sigurno divnih mogucnosti za tebe diljem svijeta. al zivo sumnjam da su na bliskom istoku.

happygoose
05.12.2011., 09:13

i meni je simpatichan tvoj optimizam...:)

ali molim te uzmi u obzir sto ti ljudi govore.

Na bliskom istoku ne postoji nishta "zauvjek" pa tako ni tvoj ostanak tamo.To si prekrizi.

Posto si sama i zensko ne uplici se u veze sa arapima, ne zato jer su oni neki loshi materijal za vezu, lil da nemash shanse ostvariti normalnu vezu, vec iz razloga sto veliki broj muskih ima drugachiji pogled na zene, posebno na zene sa zapada.

Ne razgovaraj i ne dovodi se u prilike gdje si sama sa mushkima.

Silovanja pa onda i osude za silovanja na bliskom istoku, nisu rijetkost.Drugim rijechima ako se dovedsh u situaciju da si sama i da te netko siluje i nisi imala svjedoke, sama si kriva.

Vjerojatno si cula za australku (sluchaj je tek isplivao u javnost ove godine) koja je radila u poznatom lancu i koja je silovana u hotelu.Pa su je osudili na kaznu zatvora zbog seksa van braka.Provela je 8 mjeseci u zatvoru.
Silovali su je njeni radni kolege.

http://www.arabianbusiness.com/australian-woman-wins-right-sue-over-uae-rape-case-404037.html

Trenutno se sudi sa australskom vladom jer je nisu upozorili u njenoj ambasadi na mogucnost osude, savjetovali su da prijavi silovanje , sto je rezultiralo njenim ostankom u zatvoru i presudom.(radila je za meridian)

Cak niti sa taksistima, cim ti pochnes razgovor i samo pricas, prvo, znaju da si nova, drugo ti s njima razgovarash, znachi laka si.
Dobro se informiraj kakve su kazne za seksualne veze van braka.

Nikada ni pod kojim uvjetima si ne dozvoli da ostanesh bez svog pasosha.

uostalom to govorim svima i vec sam ponavljala puno puta,onoga trenutka kad ostanesh bez pasosha pochinju tvoji problemi.

I dobro dobro prochitaj svoj radni ugovor, da ne bi bilo poslije nisam znala.

spishka
05.12.2011., 10:13
Nikada ni pod kojim uvjetima si ne dozvoli da ostanesh bez svog pasosha.

pa da, al kakvu ce ona kontrolu nad tim imati jednom kad tamo dodje? ako ce joj htjet uzet pasos, uzet ce joj ga. sto je taman zasto joj svi ovde koji nemaju te simpaticne ruzicaste naocale govore da nek deset puta razmisli o tome kamo zapravo ide.
nakon sto joj plate avionsku kartu za dolazak tamo, ne znam bas da ce joj dati tjedan dana da vidi kak joj je, pa se odluci :ne zna::503:
bas zato jer oni misle da joj rade ne znam kakvu uslugu samim tim sto ce je hranit.
inace, bas zato sto mi je skorpija simpaticna, probala sam malo guglati ta iskustva na ruskom, pod pretpostavkom da otamo puno cura ide, i nasla samo neka svjedocanstva na stranicama agencija koje ljude salju tamo, koja su izgledala dosta umjetno. ali i tamo je pisalo da nema bolovanja (mozes li si ti zamisliti da u dvije godine niti jedan dan ne budes bolesna, posebno ako radis 12h dnevno), a i da zbog predaje smjena i neplaniranih dogadjanja, kao i slobodnih dana, u biti svu placu potrosis na hranu. zasto, zasto bi to ucinila, skorpijo draga :503::D

polica05
05.12.2011., 20:02
ciao, skorpija strela! jesi li se odlučila? naime i ja sam dobila posao u istom hotelu gdje i ti, ugovor procitala, izgleda mi jako dobro. imam jos nekoliko dana za razmisliti, nisam ni sama sigurna sto napraviti jer prilika za ovakav posao mi se nece sigurno pruziti u hrvatskoj.

Gordon Gekko
05.12.2011., 20:31
Pustite zenu da ide i nek nam se javi za dva-tri mjeseca. :D

InterMezzo
06.12.2011., 02:09
Greška, molim obrišite.

istojano
06.12.2011., 12:12
ciao, skorpija strela! jesi li se odlučila? naime i ja sam dobila posao u istom hotelu gdje i ti, ugovor procitala, izgleda mi jako dobro. imam jos nekoliko dana za razmisliti, nisam ni sama sigurna sto napraviti jer prilika za ovakav posao mi se nece sigurno pruziti u hrvatskoj.

Ja stvarno ne razumijem zasto uopce jos uvijek razmisljate ici tamo nakon svih informacija koje smo vam rekli.....2300 QR mjesecno ???? bit cete sirotinja u doslovnom smislu....a vjeruj mi sirotinja na bliskom istoku je nesto sto nemozes zamislit....sirotinja u hrv ili srb je 5* u odnosu na sirotinju na bliskom istoku....6 mjeseci u godini nemozete izac van prosetat jer je prevruce..a bilo gdje da odete u zatvorene prostore morat cete placat ili za ulaz ili za hranu...najobicniji rucak vam je minimalno 70QR plus sok/voce slatskis...100 QR bez problema...taxi tamo/nazad 50 QR....

Bit ce mi jako zao ako odete...ali to je na vasu odgovornost....

polica05
06.12.2011., 12:30
pa, čuj, situacija nije jednostavna. 1.ponuđena mi je veća plaća, znatnije od 2300QR, tako da mi se to ne čini loše, ostalo mi je sve plaćeno, tako stoji u ugovoru, a 2. st.regis hotel je brend, ime, i imati iskustvo u takvom hotelu nije mala stvar. u ostalnom, u ugovoru stoji da mogu dati otkaz kad god ja hocu, samo sto placam kartu i troskove vize koji su oni imali, sama. valjda troskovi vize nece biti preko 1000 dolara???

istojano
06.12.2011., 12:49
pa, čuj, situacija nije jednostavna. 1.ponuđena mi je veća plaća, znatnije od 2300QR, tako da mi se to ne čini loše, ostalo mi je sve plaćeno, tako stoji u ugovoru, a 2. st.regis hotel je brend, ime, i imati iskustvo u takvom hotelu nije mala stvar. u ostalnom, u ugovoru stoji da mogu dati otkaz kad god ja hocu, samo sto placam kartu i troskove vize koji su oni imali, sama. valjda troskovi vize nece biti preko 1000 dolara???

mozes mi se javiti na PM ako ti treba vise informacija o troskovima itd...da si bar isplaniras okvirno...

polica05
06.12.2011., 13:00
mozes mi se javiti na PM ako ti treba vise informacija o troskovima itd...da si bar isplaniras okvirno...

hvala ti, poslala sam ti PM.

Gordon Gekko
06.12.2011., 20:45
QR2300 je super placa.

skorpija_strela
07.12.2011., 21:39
joj poludecu grrrrr:D nesto mi se ne ide posle one price o silovanju

skorpija_strela
08.12.2011., 01:20
Ubedili ste me jel ste sad srecni mrrrzim Vaaaaaas:D

Gordon Gekko
08.12.2011., 18:23
QR2300 je super placa.

Zaboravih dodat - dnevna placa. :D

Skorpija informiraj se jos nije ovo valjda jedino mjesto di ces dobit informacije kljucne za ovako vaznu odluku.

skorpija_strela
08.12.2011., 18:37
Zaboravih dodat - dnevna placa. :D

Skorpija informiraj se jos nije ovo valjda jedino mjesto di ces dobit informacije kljucne za ovako vaznu odluku.

nemam gde da se informisem:ne zna:

Gordon Gekko
08.12.2011., 18:49
nemam gde da se informisem:ne zna:

Ako govoris englestinu, ne budi ti tesko pljunit u sake otvorit www.google.com i ukucat 'expat life qatar'. Pregledaj britanske forume pa vidi sta oni imaju reci kolko love treba i kako se zivi. Onda potrazi forume Filipinaca pa vidi sta oni vele jerbo ce ti s poslom u hotelu biti isto ko i njima. http://www.qatarliving.com/group/filipino-expatriates-in-qatar

skorpija_strela
08.12.2011., 20:34
Ako govoris englestinu, ne budi ti tesko pljunit u sake otvorit www.google.com i ukucat 'expat life qatar'. Pregledaj britanske forume pa vidi sta oni imaju reci kolko love treba i kako se zivi. Onda potrazi forume Filipinaca pa vidi sta oni vele jerbo ce ti s poslom u hotelu biti isto ko i njima. http://www.qatarliving.com/group/filipino-expatriates-in-qatar

forum k'o forum, mislila sam na neku ozbiljniju vrstu "provere"

Gordon Gekko
09.12.2011., 06:33
forum k'o forum, mislila sam na neku ozbiljniju vrstu "provere"

Cuj, moja dnevnica je QR2300 plus expenses pa ako hoces mogu otic par dana u Qatar i napisati ti opsirni izvjestaj. :D

Bez zajebancije, kakva ti 'ozbiljnija' provjera treba? Skupi info sa par razlicitih foruma i uzmi u obzir informacije koje su konzistentne i zanemari ekstreme. Pronadji nekog svog Srbina sta zivi tamo i pitaj ga da ti objasni iz prve ruke. Dzizus pa kaj fakat ovakve stvari moram objasnjavat?! Npr. firma Energoprojekt je po Qataru radila vec 15 godina pa valjda mozes nac nekog tko zna nekog tko zna nekog.

skorpija_strela
09.12.2011., 14:01
Cuj, moja dnevnica je QR2300 plus expenses pa ako hoces mogu otic par dana u Qatar i napisati ti opsirni izvjestaj. :D

Bez zajebancije, kakva ti 'ozbiljnija' provjera treba? Skupi info sa par razlicitih foruma i uzmi u obzir informacije koje su konzistentne i zanemari ekstreme. Pronadji nekog svog Srbina sta zivi tamo i pitaj ga da ti objasni iz prve ruke. Dzizus pa kaj fakat ovakve stvari moram objasnjavat?! Npr. firma Energoprojekt je po Qataru radila vec 15 godina pa valjda mozes nac nekog tko zna nekog tko zna nekog.

Hvala na savetu sve to sam vec uradila :mig:

moja potraga za poslom se nastavlja:503:

istojano
09.12.2011., 14:18

Svaka cast! ja sam mislio da je moja dnevnica od 1600 QR plus expenses dobra para ali vidim da se moze i bolje :))) Tjesi mi jedino to sto mi je 29 godina...pa ima vremena...:D

Gordon Gekko
09.12.2011., 18:02
Svaka cast! ja sam mislio da je moja dnevnica od 1600 QR plus expenses dobra para ali vidim da se moze i bolje :))) Tjesi mi jedino to sto mi je 29 godina...pa ima vremena...:D

Uzivaj, to ti je super za commissioning. Dodjes na sajt odradis i odes kuci. Ne mozes ni zamislit koliko ja sranja moram gutat na dva projekta koja vodim. Jos sam malo placen :D IStinabog, nudili su vise na contract al sam inzistirao na trajnoj poziciji pa onda dobijem nesto manje na ruke nego na contract al imam bonus, medical, housing, school za djecu itd. A i to sto kazes, mlad si pa guraj. Ja sam prebacio big 40 prije par mjeseci. :)

bobica84
11.12.2011., 20:04
Narode, nova sam na forumu, budite fini :D Procitala sam poslednjih nekoliko stranica i najvazniji zakljucak - ne daj pasos! E, sad, a da li je 1000 dolara malo za pocetnu platu (obezbedjena viza+smestaj+klopa+prevoz+avio karta povratna, osiguranje)?

skorpija_strela
12.12.2011., 02:15
Ja im odgovorila da ne idem jer se bojim i jer sam cula da je ta plata ponizavajuce mala za standard tamo. Malo mi krivo al sta da radim

bobica84
12.12.2011., 09:27
Tebi su ponudili samo 500? Sramota, stvarno. Mogu li te zamoliti da mi na pp (ako ne zelis javno, naravno) napises kako si dobila ponudu za posao, je li neka agencija u pitanju?

MaliMisko
14.12.2011., 06:00
evo malo sam procitao komentare na moje komentare i nikako mi nije jasno kako preskacete neke stvari koje su u Katru pod normalno ali u Evropi je to krsenje osnovnih ljudskih prava.

dakle pod

a) NEMOZETE ICI DOMA AKO VAM TO POSLODAVAC NE POTPISE! (vec receno u postovima prije)

dakle ima XY primjera gdje ljudi NEMOGU DOMA jer su se posvadili sa poslodavcem (recimo trazili su 1 dan mjesecno slobodni, recimo trazili su platu svoju , recimo trazili su da odu na pregled doktoru i tako...)

b) ako si ZENA i SOLO u katru = laka zena za *ubaci po volji sve sto je kaznjivo u evropi* . Moja zena radi u ministarstvu i sa jelte finijim ljudima i svakodnevno ima problema sa raznoraznim nadobundim arapchichima

c) glede onog posta za izlascima - jedna piva je oko 50 QR = 75 Kuna = 10 Eura - red bull vodka + jedan sok = 110 rijala = 170 kuna = 23 eura - pa si zbrojite malo ..

d) kada dodjete tamo ako poslodavac oce uzeti vam pasosh a vi kazete nedam i on kaze onda fala djena - kako ces doma? imas pasos ALI TI TO NIJE DOVOLJNO! moras imati potpis poslodavca! a on ga neda! i sta sad? a?a? di ces spavati? sta ces jesti?

kao sto sam reko Katar su dva svijeta - jedan gdje se zivi ljepo i ugodno i ko bubreg u loju i drugi koji je nesto sto si nomozete niti zamiliti ali je za prosjecnog indijca iz ghetooa bombaja sasvim pristojan. I ne ako radish za hotel za mizernu placu (SVE STO JE ISPOD 10000 RIJALA MJESECNO JE TU MIZERNA PLACA) onda se spremi za druzenja sa finim indijcima...

naravno necu ni pricati o penziji... osiguranju... zubaru... itd itd...

skorpija_strela
14.12.2011., 12:56
Ja sam odustala bas zobg ovog sto je Misko podebljao.
Ja ne konzumiram alkohol, ne izlazim puno,tako da mi za pare nije bilo toliko. Nije mi problem da postujem tudje obicaje ali to mi je bas bilo strasno a i ona prica o silovanju.
Sad opet nanovo treba naci posao i bas sam u bedaku:(
a i hocu neki komplikovaniji posao, nisam ja za batlera:D

spishka
14.12.2011., 13:32
ma pametna si ti i pozitivna, naći ćeš nešto pristojno. jesi razmišljala da se prijaviš za one puste stjuardese? to isto nije niš posebno fensi, čitali smo i ovdje, ali ipak, ne mogu te fizički držati tamo, a i plaća je nešto bolja. ili cruisere ili au pair ili sezonski rad u europi? tamo ti se onda mogu iskristalizirat neke daljnje opcije, i iako ti vjerojatno niti jedna od tih opcija neće bit bez teškog rada, opet se nećeš izložit baš takvom gaženju ljudskih prava kakvo bi te dočekalo na bliskom istoku.
ja sam nedavno vidjela negdje neki oglas za au pair djevojke u kini :D to mi zvuči super :D još naučiš nešto kineskog, a to će ubrzo biti broj jedan jezik za biznis :D samo moraš dobro znati engleski.

skorpija_strela
14.12.2011., 16:10
ma pametna si ti i pozitivna, naći ćeš nešto pristojno. jesi razmišljala da se prijaviš za one puste stjuardese? to isto nije niš posebno fensi, čitali smo i ovdje, ali ipak, ne mogu te fizički držati tamo, a i plaća je nešto bolja. ili cruisere ili au pair ili sezonski rad u europi? tamo ti se onda mogu iskristalizirat neke daljnje opcije, i iako ti vjerojatno niti jedna od tih opcija neće bit bez teškog rada, opet se nećeš izložit baš takvom gaženju ljudskih prava kakvo bi te dočekalo na bliskom istoku.
ja sam nedavno vidjela negdje neki oglas za au pair djevojke u kini :D to mi zvuči super :D još naučiš nešto kineskog, a to će ubrzo biti broj jedan jezik za biznis :D samo moraš dobro znati engleski.

:)

ima opet u Novom Sadu 21.12 .intervju za Katar:lol:

ubijte me ako odem:lol:

silvijaantonija
03.01.2012., 00:33
pozz svima! :mig: nova sam na forumu pa molim na temu
StRegis Doha, da li je netko otisao tamo da radi? meni je ponudjeno da idem u Februaru 2012 da radim kao business center attendent, medjutim lova je strasno losa. predpostavljam da je razlog tome sto spadamo pod Balkance - jeftnu radnu snagu. s obzirom da ja trenutno radim kao menager za balkan za jedan drugi lanac hotela u spanjolskoj, zaradjujem prilicno dobro za Hrvaticu, zanima me, da li na temelju mog obrazovanja i predhodnog radnog iskustva mogu pokusati da trazim izmjenu ugovora? uvjeti koji su ponudjeni i ugovor nisu precizni i mogu znaciti bilo sto - odvjetnica mi je isto rekla. ako podpisem ugovor zanci pristajem na uvijete i kad odem u Dohu poslodavac moze, a niti ne mora da promjeni ugovor, a to znaci da sam u njihovim rukama 24 mjeseca, sviđalo mi se ili ne, ne mogu otici osim ako im ne podmirim sve troskove. molim iskusne za savjet, agencija koja mi sredjuje posao nezna mi odgovoriti na pitanja! zanima me koliko iznose medical coast i ostalo, sredivanje boravisne i radne vize itd? hvala

istojano
03.01.2012., 07:54
pozz svima! :mig: nova sam na forumu pa molim na temu
StRegis Doha, da li je netko otisao tamo da radi? meni je ponudjeno da idem u Februaru 2012 da radim kao business center attendent, medjutim lova je strasno losa. predpostavljam da je razlog tome sto spadamo pod Balkance - jeftnu radnu snagu. s obzirom da ja trenutno radim kao menager za balkan za jedan drugi lanac hotela u spanjolskoj, zaradjujem prilicno dobro za Hrvaticu, zanima me, da li na temelju mog obrazovanja i predhodnog radnog iskustva mogu pokusati da trazim izmjenu ugovora? uvjeti koji su ponudjeni i ugovor nisu precizni i mogu znaciti bilo sto - odvjetnica mi je isto rekla. ako podpisem ugovor zanci pristajem na uvijete i kad odem u Dohu poslodavac moze, a niti ne mora da promjeni ugovor, a to znaci da sam u njihovim rukama 24 mjeseca, sviđalo mi se ili ne, ne mogu otici osim ako im ne podmirim sve troskove. molim iskusne za savjet, agencija koja mi sredjuje posao nezna mi odgovoriti na pitanja! zanima me koliko iznose medical coast i ostalo, sredivanje boravisne i radne vize itd? hvala

procitaj par stranica unazad...vec smo raspravljali bas o tom hotelu i novcima koji ti trebaju za pristojan zivot.....i budi oprezna sa nazivima radnih mjesta....prilicno su kreativni...recimo obicni cistac tj. smecar ti je "waste management officer"......placa tj. ponudjeni novci nemaju veze sto si hrvatica nego su vezani iskljucivo za to radno mjesto na kojem uglavnom rade filipinke ili filipinci....

silvijaantonija
03.01.2012., 11:24
procitala sam čitav forum, zato me zanimalo da li je itko otišao tamo. definitivno je neisplativo pristat na takve uvjete. hvala ti na odgovoru :mig:
dali itko ima nekakve kontakte za pristojna zaposlenja i zaradu u Qatru ili je stvarno sve crno za nas Hrvate, kao sto forum kaze?

MaliMisko
05.01.2012., 13:28
procitala sam čitav forum, zato me zanimalo da li je itko otišao tamo. definitivno je neisplativo pristat na takve uvjete. hvala ti na odgovoru :mig:
dali itko ima nekakve kontakte za pristojna zaposlenja i zaradu u Qatru ili je stvarno sve crno za nas Hrvate, kao sto forum kaze?

da ti odgovorim na ono jos prije tvoje pitanje.. jednom kada dodjes tamo po nekim uvjetima ili nedefiniranim uvjetima moras shvatiti da je leverage na njihovoj strani.. dakle oni imaju moc a ti nemas.. tako da cisto sumnjam da bi dobilja bolje uvjete.

Takodjer glede Balkanaca - neamju oni vise manje pojma di smo i sta smo.. mi ne spadamo nedju onih 36 zemalja koje one imaju na listi da su "napredne" zemlje tako da smi u istome kosu kao indijci, pakistanci, filipinci itd itd..

Tu se place NE djele po tome koliko imas skole i koliko si pametna, ovdje se place odreduju prema nacionalnosti (vecinom).

denderius
05.01.2012., 22:07
Pozdrav svima.
Ima li netko informacije iz prve ruke o brodogradnji u Kataru?

Stefo_
12.01.2012., 12:50
05.02. dolazim u Dohu pa ako ima tko raspolozen za kavu:kava: i druzenje, javite se.

Stefo_
14.01.2012., 10:13
Ako nekoga zanima, evo zadnjih vijesti o liniji Zagreb-Doha. Danas su u svim hrvatskim novinama.

http://www.putovnica.net/vijesti/hrvatska/qatar-airways-od-svibnja-povezuje-zagreb-i-dohu

zmrljko
22.01.2012., 23:35
Pozdrav dobrim ljudima
Volio bih ako netko radi za CEG http://www.ceg-qatar.com/ prenese svoja iskustvsta o radu u toj kompaniji

trešnjica
06.02.2012., 23:31
Molim vas vi koji imate prave informacije ili bar potencijalne izvore informacija, prosvijetlite me :D Kakav je status stomatologa u Kataru, koliko zarađuju, kakve su šanse da jedan pedesetogodišnjak započne rad ondje na neko neodređeno vrijeme? Riskantno? :ne zna:

TheOvla
24.02.2012., 13:57
Pozdrav svima!:)
Kolega i ja smo upali u neke šeme za posao u Kataru za Konstruktor..Diplomirani smo inženjeri građevine..
Najdraže bi mi bilo kad bi mi neka mišljena napisao netko iz Konstruktora, ali su sve informacije dobrodošle.
Zanima me sljedeće:
-kakva je situacija s plaćama s obzirom na sve lapsuse te firme koji se daju pročitati na netu?jesu li redovite?i kakva je otprilike plaća sa dipl.ing.građ. ?
-kako ste smješteni, privatno ili firma skombinira nešto?
Dobrodošli su mi bilo kakvi dojmovi..
Unaprijed hvala! :)

sarawan
24.02.2012., 19:56
Pozdrav svima!:)
Kolega i ja smo upali u neke šeme za posao u Kataru za Konstruktor..Diplomirani smo inženjeri građevine..
Najdraže bi mi bilo kad bi mi neka mišljena napisao netko iz Konstruktora, ali su sve informacije dobrodošle.
Zanima me sljedeće:
-kakva je situacija s plaćama s obzirom na sve lapsuse te firme koji se daju pročitati na netu?jesu li redovite?i kakva je otprilike plaća sa dipl.ing.građ. ?
-kako ste smješteni, privatno ili firma skombinira nešto?
Dobrodošli su mi bilo kakvi dojmovi..
Unaprijed hvala! :)

Javi mi se na pp....sve ćeš dobiti iz prve ruke....:top:

Kalfaluk
26.02.2012., 20:41
kako izgleda radni tjedan u kataru?
internet izbacuje da je službeno radno vrijeme 48 sati tjedno, za ramadana kraće, ali kako to izgleda u stvarnosti.
da li kompanije ne rade i subotom ili je samo petak slobodan za odmor?
kako rade trgovine (shopping centri) restorani petkom? kako drugim danima?
da li se za dohu može reći da je grad koji nikad ne spava, da uvijek u svako doba dana ima otovoreni kiosk, restoran, fast food?
koliko riyala treba izdvojiti za pivo po hotelima?
kakve su mogućnosti da se dođe do alkohola? ima li crnog tržišta za koje svi znaju, a policija ne vidi?
koliko riyala dođe pizza u restoranu?

eto moja pitanja, pa kome se da neka odgovara.

Hvala unaprijed!

FilipK
28.02.2012., 21:01
dakle, lijep pozdrav svima :)

danas mi je na mail stigao ugovor...
htio bih pitat ako ima netko trenutno u dohi pa da samnom to malo prode, kaze mi sto je pametno, sto ne, da li se to uopce isplati i koja pitanja da postavim prije nego sto ga potpisem...

uglavnom, ako bi se nasla koja dobra dusa, bio bih veoma zahvalan :)

europe2seoul
29.02.2012., 04:38
kako izgleda radni tjedan u kataru?
internet izbacuje da je službeno radno vrijeme 48 sati tjedno, za ramadana kraće, ali kako to izgleda u stvarnosti.
da li kompanije ne rade i subotom ili je samo petak slobodan za odmor?
kako rade trgovine (shopping centri) restorani petkom? kako drugim danima?
da li se za dohu može reći da je grad koji nikad ne spava, da uvijek u svako doba dana ima otovoreni kiosk, restoran, fast food?
koliko riyala treba izdvojiti za pivo po hotelima?
kakve su mogućnosti da se dođe do alkohola? ima li crnog tržišta za koje svi znaju, a policija ne vidi?

eto moja pitanja, pa kome se da neka odgovara.

Hvala unaprijed!

Zasto uopce uzeti alkohol kao ikakav faktor? Ima hrpa drugih zemalja na svijetu gdje se moze otici raditi kao stranac i gdje je alkohol normalna stvar.

Bolje da pitas kakva je mogucnost druzenja sa suprotnim spolom - ili moras biti u celibatu...to je ipak u nama za razliku od alkohola.

Stefo_
29.02.2012., 06:06
dakle, lijep pozdrav svima :)

danas mi je na mail stigao ugovor...
htio bih pitat ako ima netko trenutno u dohi pa da samnom to malo prode, kaze mi sto je pametno, sto ne, da li se to uopce isplati i koja pitanja da postavim prije nego sto ga potpisem...

uglavnom, ako bi se nasla koja dobra dusa, bio bih veoma zahvalan :)

javi se na pm

Kalfaluk
29.02.2012., 20:11
Zasto uopce uzeti alkohol kao ikakav faktor? Ima hrpa drugih zemalja na svijetu gdje se moze otici raditi kao stranac i gdje je alkohol normalna stvar.

Bolje da pitas kakva je mogucnost druzenja sa suprotnim spolom - ili moras biti u celibatu...to je ipak u nama za razliku od alkohola.

pa alkohol je nesto sto volim da mi ispuni slobodno vrijeme.
Pretpostavljam da ga tamo necu biti u mogućnosti piti kao što ga pijem u Hrvatskoj, ali opet ako nešto voliš tad i pitaš.
Zato služi forum, kaj ne? Na svoje pitanje dobiš uglavnom besmislen odgovor.
A suprotan spol kao i društvo tamo, šta imam pitati. Ako idem sam, sam ću i naći nešto. Ili će mi ostati forum da kukam.

MaliMisko
19.03.2012., 05:54
- kako izgleda radni tjedan u kataru?

ned - cet - petak free svima , subota free nekima

- internet izbacuje da je službeno radno vrijeme 48 sati tjedno, za ramadana kraće, ali kako to izgleda u stvarnosti.

zavisi za koga radis.. ako radis za goverment (sto nemozes jer nisi arap ili preskupi engleski konzultant) onda od recimo 6 do 2, a ostali kako ti gazda da

-da li kompanije ne rade i subotom ili je samo petak slobodan za odmor?

ko sto rekoh zavisi.. moj prijatelj ima samo 1 dan slobodno ja imam 2

-kako rade trgovine (shopping centri) restorani petkom? kako drugim danima?
petkom od popodne do navecer (10) ostalim danima od jutra do navecer

-da li se za dohu može reći da je grad koji nikad ne spava, da uvijek u svako doba dana ima otovoreni kiosk, restoran, fast food?

doha nije dubai, dakle doha spava itekako. ono sto moras (i ostali shvatiti) doha nije ko evrposki gradovi da se ti negjde seces.. to ti ne postoji. em je sve daleko em je vruce ili je prasnjavo ili cak i zima. nema tu restoracnica (no dobro nadje se - ali vecinom gablec restorani) kioska i i inih stvari. ili si u hotelu ili si u mallu ili si u nekom (posh) restoranu.

- koliko riyala treba izdvojiti za pivo po hotelima?

40-80 riyala

imas ducan. jedan jedini. moras imati posebnu dozvolu potpisanu od tvojeg poslodavca da se on slaze da ti kupujes alkohol za sebe. taj alkohol se smije piti po kuci sa zatvorenim zastorima. cijene su nekih 30% vece nego kod nas

prosjecno oko 45 riyala

Hvala unaprijed!

molim

masa1234
30.03.2012., 14:23
Evo prvi puta postan na forumu.Zanima me jedna stvar,dobio sam ponudu da odem u katar raditi kao geodet .Plaća 3500 dolara s time da mi je riješen smiještaj i hrana.Zanima me da li je to pristojna plaća za moj posao i dali mogu s time pristojno ziviti i stavljati nešto sa strane svaki mijesec?
Hvala unaprijed na odgovoru!!

MaliMisko
04.04.2012., 06:44
Evo prvi puta postan na forumu.Zanima me jedna stvar,dobio sam ponudu da odem u katar raditi kao geodet .Plaća 3500 dolara s time da mi je riješen smiještaj i hrana.Zanima me da li je to pristojna plaća za moj posao i dali mogu s time pristojno ziviti i stavljati nešto sa strane svaki mijesec?
Hvala unaprijed na odgovoru!!

- smjestaj? di? u cemu? s kim?
- hrana? kava hrana?
- karte za ici doma?
- ides solo ili sa familijom?
- ko placa osiguranje? zubar?
- jel ti placaju automobili ili ne?

3500 dolara ti je 12750 rijala sto ti je totalno nedovoljno i placa je to u rangu polu-naprednijeg filipinca ili indijca.

evropljanin za taj posao dobiva oko 30000 pa na vishe rijala (s tim da mu je vecina stvari placeno)

dodo5
09.04.2012., 08:27
Istojano imas P.M.
Pozdrav

trustno1
09.04.2012., 10:06
Ja sam odustala bas zobg ovog sto je Misko podebljao.
Ja ne konzumiram alkohol, ne izlazim puno,tako da mi za pare nije bilo toliko. Nije mi problem da postujem tudje obicaje ali to mi je bas bilo strasno a i ona prica o silovanju.
Sad opet nanovo treba naci posao i bas sam u bedaku:(
a i hocu neki komplikovaniji posao, nisam ja za batlera:D
just to let you know: posao batlera i nije bas NEkopliciran job... Ima tu jako puno kompliciranih stvari koje batler mora znat...
kada bi i htjela taj posao nebi mogla raditi ako nemas posebnu skolu za batlera koja se u Engleskoj puno placa...

dodo5
14.04.2012., 11:11
- hrana? kava hrana?
- karte za ici doma?

3500 dolara ti je 12750 rijala sto ti je totalno nedovoljno i placa je to u rangu polu-naprednijeg filipinca ili indijca.

evropljanin za taj posao dobiva oko 30000 pa na vishe rijala (s tim da mu je vecina stvari placeno)

MaliMisko kužim da pomažeš ljudima s komentarima ali ne kužim zašto nema podrške tipa: ''izguraj prvu godinu pa vidi da li možeš raditi za više'' i sl.

Kakva mu je perspektiva u Hr? Kao geodeta plaća 4-7 tis. kuna i s time skromno preživljava iz mjeseca u mjesec. Dugoročno ne može ništa s tim.

Plus živi u zajednici gdje vijesti o otkazima, depresiji, penzionerima, preživljavanju, oduzimanju stanova zbog kredita i moru drugih loših vijesti zaglušuju i jednostavno nema prostora pozitivnoj vibri!!!

Ovako mu se možda otvori put za nešto bolje. U najgorem slučaju vratiti će se i opet je na istom = ništa ne gubi.

Nitko nije rekao da je teško preživjeti s manjim novcima, ali treba vjerovati i boriti se za bolje sutra što ovaj geodeta i čini.

Svaka promjena u životu je dobrodošla kroz niz aspekata našeg života!

curichka
15.04.2012., 00:42
Ljudi, ne znam jel se to ovdje pita ili... Ali evo:
Ako sam u Kataru (turistički, ne radim ovdje) i moguće je da sam izgubila putovnicu (iako se još uvijek nadam da se negdje samo sakrila...) - Kome da se javim? Ili da počnem odma paničarit? :(

istojano
15.04.2012., 06:54
Ljudi, ne znam jel se to ovdje pita ili... Ali evo:
Ako sam u Kataru (turistički, ne radim ovdje) i moguće je da sam izgubila putovnicu (iako se još uvijek nadam da se negdje samo sakrila...) - Kome da se javim? Ili da počnem odma paničarit? :(

javi se sto prije u nasu ambasadu u Cairu...oni ce ti dati najtocnije informacije kako i sta dalje...sretno!

istojano
15.04.2012., 07:10
evo malo informacija o placama na bliskom istoku...

Middle East Salary Survey 2012

http://www.bayt.com/en/research-report-13189/

Mašinac
15.04.2012., 18:26
Ćao svima na forumu.
Prvi put se javljam i imam pitanje za sve koji su upoznati sa prilikama u Qataru.
Dobio sam ponudu za posao u Qataru i to za mesto nadzornog organa za HVAC instalacije. Moja ideja je da se tamo odselim sa celom porodicom (ja, žena i dete -7 godina).

Predmet pregovora su:
- plata 18000QR;
- smeštaj za celu porodicu;
- medical - za celu porodicu;
- jedna povratna karta godišnje za mene;
- deo (još nismo pričali o kolikom delu se radi) učešća u troškovima za školarinu za dete.

Moje pitanje za poznavaoce prilika je:

Da li je ovo dovoljno da se živi opuštenije (ne bahato) i da se nešto i uštedi?

Hvala na odgovorima.

MaliMisko
18.04.2012., 07:16
ali ne kužim zašto nema podrške tipa: ''izguraj prvu godinu pa vidi da li možeš raditi za više'' i sl.

uf uf joj joj... koji dio si ti poropustio u mojim postovima gdje san NAGLASIO da jednom kada si u katru - tvoj zivot vise nije u TVOJIM rukama? Za SVE trebash POTPIS sponzora! S V E Sto znaci da NEMA povecanja place - pogotovo zato jer si dosao na robovlasnicku poziciju gdje ima jos 50 filipinaca i indijaca koji dolaze iz blata raditi taj posao (da i vise obrazovani filipinci i indijci). Dakle trazis vecu placu, tvoj poslodavac se naljudi, neda ti vecu placu , tjera te da radis 24/7 i ne pusta te doma. I sta ces onda?

Ovako mu se možda otvori put za nešto bolje. U najgorem slučaju vratiti će se i opet je na istom = ništa ne gubi.

koji dio si ti propustio u mojim postovima gjde pisam - DA SE NEMOZES SAMO TAKO VRATITI? Naime tvoj poslodavac ti mora POTPISATI da smijes VAN IZ ZEMLJE.

Svaka promjena u životu je dobrodošla kroz niz aspekata našeg života!

slazem se s tobom ali pod odredjenim uvjetima .. a uvjete koji mu se nude su robovlasnicki.

Molio bi ljude koji nisu procitali i DOSLOVNO shvatili sto sam napisao do sada da to ucine jos jednom. Ne kazem da se ne moze u Qatru zivjeti ko bubreg u loju - svakako se moze - ali pod pravim uslovima.

MaliMisko
18.04.2012., 07:19
Da li je ovo dovoljno da se živi opuštenije (ne bahato) i da se nešto i uštedi?

Hvala na odgovorima.

dakle dobio bi 15000 rijala mjescno (pardon promjena sad vidim da je 18000) - iskreno bolja situacija ali i dalje ovo dolje sto sam napisao ostaje.

Kratki odgovor: puno premalo za tebe i porodicu. Da si solo i da ti je sve ono placeno ajde de nekako. Ali posto moras skolarinu (zajebi ovo dio ti je placen od firme obicno ti je to manji dio) na kraju ce davati jos mjesecno od tih 15000 barem 2-3 tisuce za skolarinu (povrh sto ce ti firma kao placati)pa si ti zbroji.

A auto za tebe? a auto za zenu? jel pokriven zubar (JAKO JAKO SKUPO!).itd itd... zatim moras sastrane za penziju i sebe i zenu! jedan rucak zajedno cas tri u nekome polu restoranu barem 300 rijala. tjednop hrana u marketu za vas 3 je oko 1000 rijala. odlazak za vikend u dubai? (reko si zivjeti opustenije) to je za vas tri oko 3000 rijala amo tamo hotel bez shopinga i hrane.. i tako..

Ugl nedovoljno vjeruj mi.

dodo5
18.04.2012., 11:24
Placa:

24k QAR base (28k QAR ako napravim osnovne zadane kvote) + 2000 QAR housing allowance (malo je znam) + 1600 QAR (car allowance) + 13 placa od 24k QAR + medial + life insurance + 1 godisnja karta doma + bonusi (sky is the limit - strogo su definirani - ali otom potom)

racunam si the worst case scenario (zaboravimo trenutno na 13 placu neka to bude slatki bonus na bonus na kraju radne godine) : 24000+2000+1600 = 27600 QAR mjesecno...

onda na stan neka mi ode 7000QAR + auto 3500QAR (ma neka je malo bolji ) + rezije 500 + klopa 2000 + 2000 sve jos dodatno ostalo...

ostaje mi mjesecno 12600 sastrane - to je oko 2600 eura.. neka od toga mi ode 1000 eura na placanje penzije u hrv + jos jedno zivotno... svaki mjesec ustedim 1500 eura.. (ne zaboravimo 24k QAR na kraju godine jos dodatno )

kako vam se cini moja racunica?

Čuj ovo je tvoj post iz 04/2010 i vjerujem da si živ i zdrav, a to nije puno više novaca. Nadam se da sada radiš za više.

Poštujem i uvažavam tvoje savjete jer si tamo. Isto tako mislim da se može normalno živjeti sa cifrom o kojoj razgovaramo.

okvirni troškovi
5000-6000 QR - stan
2000-2500 QR - auto
1000 QR - trgovina
1500 QR - prehrana vani
200-300 QR mobitel
200-300 QR benzin
1000 QR - pokoji izlazak

Prema informacijama ljudi koji su tamo i žive tamo, za samca bi tih cca. 12000-13000 QR troškova zadovoljilo sve potrebe.

Za prvu godinu mi se čini ok.

S druge strane iz tvoje priče ispada da su apsolutno svi poslodavci robovlasnici i da se prema radnicima postupa neljudski!?

Nadam se da u ponečemu griješiš jer i sam sam u dogovorima oko rada u Katru i u kontaktima sam s nekim ljudima koji su tamo.

dodo5
18.04.2012., 13:43
- hrana? kava hrana?
- karte za ici doma?

MaliMisko po mojim saznanjima, traženju angažmana i dobivenih ponuda, 30000 QR basic salary + auto, stan, karte, osiguranje i dr. je apsolutna iznimka za prvu godinu i bez GCC iskustva za ljude sa prostora bivše jugoslavije.
Govorim za dipl.ing.građ.

To stvarno moraš imat sreće da odmah ideš za takav paket. Ostavimo sad po strani zapadnu evropu.

Ako griješim molim da me se ispravi.

MaliMisko
18.04.2012., 14:19
Upravo tako Dodo sve si super primjetio,

ja trenutno zaradujem 30k rijala mjesecno i dok sam bio solo bilo je sasvim dovoljno a kada je dosla zena i dok nije nasla posao onda je vec bilo jako na knap (fala bogu da mi zena ne trosi nesto). Ovjde kada vidim da ljudi sa OBITELJIMA bi trebali dobiti oko 15000 ili 20000 rijala mjesecno meni se dize kosa na glavi!!! Stvarno neznam kako bi ti ljudi kraj sa krajem spajali i ne salim se!!!! :504:

Ti ocigledno ne svacas razliku izmedju financiranja obitelji ovjde i samca.. Ako si sam neka te voda nosi dodji vamo , radi za kikiriki kokice i plivaj doma ako treba - ali menoj si zajebati obitelj jer za te nofce ce upravo to biti.

Shvati tu si sam i nemas nikoga a sve kosta.

MaliMisko
18.04.2012., 14:32
okvirni troškovi

5000-6000 QR - stan
2000-2500 QR - auto - a di su popravci? za te nofce dobijes polovni i onda se kao obicno krene kvariti - klima je tu takva da se auti lako kvare i sve to kosta

1000 QR - trgovina - to ti pokriva 2 tjedna

1500 QR - prehrana vani
200-300 QR mobitel
200-300 QR benzin
1000 QR - pokoji izlazak
ubaci tu i ostale troskove na koje nisi ni mislio ali dolaze samo po sebi - kao recimo obuca i odjeca (ring a bell?)

Prema informacijama ljudi koji su tamo i žive tamo, za samca bi tih cca. 12000-13000 QR troškova zadovoljilo sve potrebe.

pa si pozelis novi mobitel kupiti, pa ti treba kompjuter, pa si odete za viked u dubai pa ovo pa ono. a koliko placas u neki penzija fond? jel imas kakvih troskova u hr? kakav kreditich? slati nofce doma?

I na kraju a da neznas ni kako trosis taman koliko zaradujes i onda BAM - dogodi se neko sranje, razbis auto ili nedaj boze moras se vratii kuci iz ko na kojih razliga na koji tjedan i lova samo curi i curi .. i na kraju si bez gaca. Zasto ti kazem da moras uvjek paziti na bufer love da imas a sa tim placama koje spominjete to se ne dogadja.

Za prvu godinu mi se čini ok.

tako ce ti ostati i drugu i trecu i xyztu

S druge strane iz tvoje priče ispada da su apsolutno svi poslodavci robovlasnici i da se prema radnicima postupa neljudski!?

Welcome to Qatar.

Nadam se da u ponečemu griješiš jer i sam sam u dogovorima oko rada u Katru i u kontaktima sam s nekim ljudima koji su tamo.

Sretno.

dodo5
18.04.2012., 14:37
Upravo tako Dodo sve si super primjetio,

ja trenutno zaradujem 30k rijala mjesecno i dok sam bio solo bilo je sasvim dovoljno a kada je dosla zena i dok nije nasla posao onda je vec bilo jako na knap (fala bogu da mi zena ne trosi nesto). Ovjde kada vidim da ljudi sa OBITELJIMA bi trebali dobiti oko 15000 ili 20000 rijala mjesecno meni se dize kosa na glavi!!! Stvarno neznam kako bi ti ljudi kraj sa krajem spajali i ne salim se!!!! :504:

Ti ocigledno ne svacas razliku izmedju financiranja obitelji ovjde i samca.. Ako si sam neka te voda nosi dodji vamo , radi za kikiriki kokice i plivaj doma ako treba - ali menoj si zajebati obitelj jer za te nofce ce upravo to biti.

Shvati tu si sam i nemas nikoga a sve kosta.

Shvaćam razliku i činjenica je da to ti novci ne pokrivaju. Nema tu ništa sporno.

Ako dođem trebao bih doći alone.

dodo5
18.04.2012., 14:43
Znači po tvome ne treba dolaziti u Qatar ispod 8200$ + plaćeni ostali troškovi. To se iz tvojih postova da zaključiti.

Jebiga po tvome je većina naših ljudi tamo ludo!

Mašinac
18.04.2012., 20:19
okvirni troškovi

5000-6000 QR - stan
2000-2500 QR - auto - a di su popravci? za te nofce dobijes polovni i onda se kao obicno krene kvariti - klima je tu takva da se auti lako kvare i sve to kosta

1000 QR - trgovina - to ti pokriva 2 tjedna

1500 QR - prehrana vani
200-300 QR mobitel
200-300 QR benzin
1000 QR - pokoji izlazak

Mali Miško hvala na brzom odgovoru. Svaka informacija, pogotovo od nekoga ko je upoznat sa prilikama kao ti, puno znači.

U međuvremenu sam pročitao sve, ili bar većinu tvojih postova, i stekao nekakvu sliku o prihodima i troškovima.

Hvala puno i sve najbolje.

Ako ipak i rešim da dođem zovem na pivo (u neki hotel).

P.S. Znam da je pivo 8-9 €, ali nije jeftinije ni u Italiji, a bogami ni u Beogradu.

istojano
19.04.2012., 01:26
Mali Miško hvala na brzom odgovoru. Svaka informacija, pogotovo od nekoga ko je upoznat sa prilikama kao ti, puno znači.

U međuvremenu sam pročitao sve, ili bar većinu tvojih postova, i stekao nekakvu sliku o prihodima i troškovima.

Hvala puno i sve najbolje.

Ako ipak i rešim da dođem zovem na pivo (u neki hotel).

P.S. Znam da je pivo 8-9 €, ali nije jeftinije ni u Italiji, a bogami ni u Beogradu.

Vec smo puno puta pisali troskove ovdje...za 12 - 13 000 QR mjesecno mozes imat zivot tipa srednje klase kuci...sve ostalo ti moze ici u stednju. Na svakom pojedincu je da odluci koliko ce stavljat na stranu...naglasavam da se ovo odnosi na samca. Ukoliko imas obitelj tj. zena i 1 dijete ili 2 djece troskovi rastu uzas....mislim da bi onda oko 25 000 QR mjesecno taman pokrivalo troskove.

Mislim da je najbolje lijepo procitat stare postove i sam sebi napravit izracun troskova....a vikend u Dubaiju nije stalan trosak kao ni kupovina odjece i novog mobitela....

Ja razumijem da misko zeli sve najbolje svima koji dodju ali nema potrebe plasit ljude....a osim toga zasto donosit odluke na osnovu nekih postova na forumu....ako netko napravi popis troskova koje ocekuje moze mi slobodno poslat na PM i ja cu mu dodat tocne informacije itd....

Generalno treba uzet u obzir da se godisnje moze stedit samo od 10 placa a ne 12....ja sam to primjetio na svom primjeru jer u zadnje 4 godine uvijek 2 place odu na godisnji u hrv i neocekivane troskove...pomoc u obitelji itd...

sretno!

Tko zivi i radi u katru moze dobit dozvolu za kupovinu alkohola u lokalnom ducanu...karton piva 24 komada je oko 170 QR. 1 boca jegera 116 QR. 1 boca Aboslute Vodke je 115 QR .....znaci moze se obavit fin shoping za 300-400 QR mjesecno...

MaliMisko
19.04.2012., 07:44
Suma sumarum - da se sada ne ponavljam glede svega.

1. Sto god da si zaracunali dodajte 20% nepredvidjenih troskova.
2. Ako si solo - isplati se uzeti (kalkulirani) rizik ali ako si sa familijom razmisli dva puta i zbroji svaki nofcic
3. kod koga odes raditi tamo ces i ostati - u Qatru ne postoji slobodno kolanje radne snage (zakonski onemoguceno)

Jos uvjek nisam cuo nikoga na ovome forumu ko radi za 10-15000 rijala u Qatru i da moze preporuciti dolazak za te novce. (mozda sam u krivu?)

dodo5
19.04.2012., 07:44
Istojano :top: Covjek ima pozitivan i realan stav.

MaliMisko
19.04.2012., 07:45
Istojano :top: Covjek ima pozitivan i realan stav.

Istojano ne radi za 12-13000 rijala u regiji.

dodo5
19.04.2012., 07:50
Tema rasprave nije koliko ko zarađuje nego da samac troši za normalan život 12000-13000 QR.

Godišnje treba dodati još nešto troškova na to i to može biti podloga za odluku da li dolaziti u Qatar.

Nemoj stalno obeshrabrivati ljude. Nije fer.

dodo5
19.04.2012., 07:53
Sve iznad toga je za neke druge namjene. Nebitno koje. Nije ntko govorio da treba doći raditi za 12000-13000 QR.

sarawan
19.04.2012., 08:51
hehe....

Miško se boji konkurencije pa svima priča da u Qataru ne valja.....heheheheh....

Pozdrav od Qatarca....i zapamtite ljudi, pogotovo tehnička struka, ako mislite doći na Bliski Istok budite spremni prvih godinu dana jesti g***a, ali zato skupljati dragocjeno iskustvo....

Nadalje, to da te sponzor ne pusti van to su prazne priče...ukoliko vi želite napustiti posao i državu, samo odete a policiju i kažete što želite i da vam sponzor ne da exit visu....e onda i sponzor može dobiti po onoj stvari.....

U najgorem slučaju izvrijeđajte na cesti nekog lokalca pa vam neće trebati exit visa već slijedi deportacija i ban na dvije godine.....

Toliko od mene.....

Mesic
19.04.2012., 18:26
Pozdrav svima

prije par godina sam radio u katru na gradjevini kao pump operator i sve sto mogu rec da je zemlja prelijepa jedino temperature zezaju.
vec dugo sam bez posla a izgubio sam kontakt s bivsim poslodavcem volio bih
da se vratim u katar na slican posao ako neko zna preko koga bi mogao aplicirati molim da pomogne
hvala

Gordon Gekko
19.04.2012., 19:38
Ukoliko imas obitelj tj. zena i 1 dijete ili 2 djece troskovi rastu uzas....mislim da bi onda oko 25 000 QR mjesecno taman pokrivalo troskove.

Ufff.

Kuca u kompaundu: 11600 SAR
Skola dijete br. 1: 3250 SAR
Skola dijete br. 2: 3250 SAR

Nakon toga auto, gorceries, clothes, holidays, etc.

MaliMisko
21.04.2012., 11:21
hehe....

Miško se boji konkurencije pa svima priča da u Qataru ne valja.....heheheheh....

Glupost - dapace aktivno radim na dovlacenju nasih ljudi ako se ukaze dobr aponuda. Dapace preporuci sam par kolega ih HR za posao ali moj poslodavac im nije htio dati vishe od 30-35 k mjesecno a posto su imali zenu i djecu to im nije nikako bilo dovoljno za ikakav normalniji zivot.

Pozdrav od Qatarca....i zapamtite ljudi, pogotovo tehnička struka, ako mislite doći na Bliski Istok budite spremni prvih godinu dana jesti g***a, ali zato skupljati dragocjeno iskustvo....

da pogotovo tehnicka struka je u banani jer ima milijardu brownicha i kosokih koji su jednako obrazovani ko ex-Jugichi i rade za kikiriki. I ne prodavaj im price o boljim uvjetima jer se to ne dogadja u Qatru.

Nadalje, to da te sponzor ne pusti van to su prazne priče...ukoliko vi želite napustiti posao i državu, samo odete a policiju i kažete što želite i da vam sponzor ne da exit visu....e onda i sponzor može dobiti po onoj stvari.....

Molim te po drugi put da ljudima ne prodajes prazne price. Ukoliko zelis napustiti posao - da u vecini slucajeva - dobices exit letter ali sa 2 godine nemogucnosti dolaska nazad u Qatar. U gadnijim slucajevima zakacivanja sa poslodavcem lagano ti nedaju exit leter , dignu jednostavnu tuzbu protiv tebe i onda nemozes van.

A o promjeni posla - ZAKONOM je propisano ako vam poslodavac NEDA tzv non objection letter - NEMOZETE promjeniti posao.

U najgorem slučaju izvrijeđajte na cesti nekog lokalca pa vam neće trebati exit visa već slijedi deportacija i ban na dvije godine.....

Ispravak netocnog navoda:

Slijedi - ZATVOR na 2 godine - deportacija i ban.

Toliko od mene.....

Bjavo.

Odbegla Coka
26.04.2012., 19:56
Pozdrav svima i Malom Misku, koji se najvise raspisao.

Ovo sto cu napisati se odnosi na jako mlade osobe, koje su zavrsile fakultete/skole, vredni su, radni, nisu razmazeni, i nemaju vezu da ih tate/mame/tetke itd zaposljavaju itd.

1. Sa 13.000 QAR se moze ziveti u Qataru, ako ste devojka, single. I ako imate placen smestaj, hranu (kao sto je Misko govorio, dobro pregovarajte, kakav smestaj, i kakvu hranu), organizovan prevoz do posla (opet kakav prevoz !), i medical. Sto se tice zubara slazem se da je preskup (dobar zubar, u dobroj poliklinici, ne Indusi itd.), jer osoba koja mi je tamo, je imala problema sa zubima, i celo bogatstvo je dala na par popravki. A nema zanemarene zube, vec...eto desilo se, iznenadni kvar.
Moze se izlaziti (ne bas na fancy mesta), moze se ici u restorane, kupovati garderoba itd. Cak se moze i ustedeti.

2. Mislim da se covek uvek moze izvuci iz g**** na emergency leave. Ukoliko mu bas bude previse svega. Mada mozda kod problematicnijh poslodavaca, je moguce da zatezu...

3. Istina je da su Arapi bahati. Istina je da se na svakom koraku devojka/zena susrece sa raznim ponudama. Prosto zena je za njih roba. I jedino se postuju pokrivene zene, njihove zene. ALI postoji jos jedna stvar. Mrzim se sto cu ovo reci, ali takodje postoje zene koje bi za malo setkanja po trznom centru, i obecanja za par novacnica, pristale na sve.

4. Ako se ne bojite iskustva, makar bilo i gorko, razmisljajte pozitivno, i prema napred. A ako sedite kuci, dani vam prolaze, a posla nema. Bolje otici i odraditi godinu, dve ugovora, i vratiti se kuci bar sa stavkom vise u CV-ju.