PDA

View Full Version : Umjetnost na Autobusnom kolodvoru

Kesten
06.01.2004., 21:00
Već neko vrijeme se tamo svako malo pojavi neka izložba.

U ulaznoj dvorani stoji kip Luje Lozine - "Vesna". Je li itko primjetio dvije rupice na vratu? Djeluju kao vampirski ugriz. Je li to bila i ideja ili se u to ubaci nešto za transport? Jezovito.

U samoj unutrašnjosti, nakon što prođete automate za peronske karte, nalaze se spektakularno izloženi golemi formati Sergija Mihića. Teme idu preko svega - od nadrealnih prstenova raja, preko izbjeglica i okupljanja ljudi općenito, do seksa u autu na platnu 2*3m :D

Ma tko se sjetio na kolodvoru izlagati umjetnost? Ideja je luda! Kao i činjenica da je vandalizam izgleda sveden na minimum. Još samo da golubovi koji onuda lete (u unutrašnjosti) ništa ne udese..

Kosa
07.01.2004., 11:46
Kesten kaže:
Već neko vrijeme se tamo svako malo pojavi neka izložba.

U ulaznoj dvorani stoji kip Luje Lozine - "Vesna". Je li itko primjetio dvije rupice na vratu? Djeluju kao vampirski ugriz. Je li to bila i ideja ili se u to ubaci nešto za transport? Jezovito.

transportirao ju je Grof Drakula!
:lol:

Heraklit
07.01.2004., 18:22
Kesten kaže:

U ulaznoj dvorani stoji kip Luje Lozine

tip se preziva LOZICA a ne Lozina... :flop: , nisi li valjda neki klon od Flemminga :eek: jer taj tip piskara gluposti o stvarima o kojima nema blage veze, nadam se da nisi :(

xiola bleu
10.01.2004., 12:15
platform art (http://tube.tfl.gov.uk/content/platformforart/)

:top:

jos samo da fino srede da podzemna nije tako pretrpana i da vlakovi ne kasne.. :D

Kesten
10.01.2004., 15:47
Heraklit kaže:
tip se preziva LOZICA a ne Lozina... :flop: , nisi li valjda neki klon od Flemminga :eek: jer taj tip piskara gluposti o stvarima o kojima nema blage veze, nadam se da nisi :(

Da, ne bi bilo u redu da ovakva greška uđe u ANALE foruma nekažnjeno.

Dakle, Lozica. Ti si njegov poklonik?

Heraklit
10.01.2004., 18:06
Kesten kaže:
Da, ne bi bilo u redu da ovakva greška uđe u ANALE foruma nekažnjeno.

Dakle, Lozica. Ti si njegov poklonik?

pa sad nisam neki veliki poklonik...al mi se svidja sto radi i kako radi...tip je boem i ima jedan karakteristican pristup umjetnosti itd...

ps. a sto se tice kazni... kazne su razne, a greske su ponekad teske!:D

verica
10.01.2004., 18:10
Jako mi se sviđa ideja izložbi na Autobusnom kolodvoru, no nažalost ja na Autobusni kolodvor nikad ne idem, a rijetko tamo i prolazim, pa je jedina izložba koju sam tamo vidjela bila ona Željka Uremovića (a to je bilo još davne 2002. godine).

bipolar2000
16.01.2004., 12:37
Ja sam primijetila dvije Vesne Pisarović.
Obije na istoj strani.

DisGracia

Vesna Pisarović, hrvatska spisateljica .
Vesna Pisarović, hrvatska pjevačica.
Vesna Pisarović, srbijanska pjevačica.

Sve na istom omotu za Cd, na istoj televiziji, u istoj reklami, na istom kanalu, na istom ekranu, a pod različitim

dirigentskim štapićima.

Tada sam...za divno čudo..lijegala na kauč, nepomična, tiha i nijema.

Pokrivena....dekom, toplom i mekanom, i šarenom.

Sve je smrdilo na duhan.

Mačka je prela i ležala u krilu mome bratu.

A mene je molio da mu skuham kahvu.

On je pristavio ibrik.

Ja sam skuvala.

On je pio.

bipolar2000
16.01.2004., 12:39
Zato što je krajnje skroman.